Resultater for Vest Langbane Mesterskaber
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag kl. 17.00
Resultat Løb 36 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest langbane | Udskriftsdato | 03 marts 2013 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 13:10 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og S68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 marts 2013 |
Løb 36, 100m Butterfly Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 54.16 2012-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | 677 | 26.85 | 56.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anton Bromer | 1995 | 650 | 27.35 | 57.50 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 642 | 26.93 | 57.76 | Deltager ikke i finalen | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sebastian Strandberg | 1994 | 632 | 27.79 | 58.04 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Martin Terp Olesen | 1994 | 630 | 27.58 | 58.11 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marcus Thøgersen | 1995 | 612 | 27.11 | 58.69 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 600 | 27.88 | 59.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | 594 | 27.69 | 59.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 586 | 28.04 | 59.52 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederik J. Sørensen | 1997 | 578 | 28.82 | 59.82 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
11 | Ralf Dalby | 1995 | 570 | 28.54 | 1:00.10 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Bo Volf Brøchner | 1996 | 547 | 28.54 | 1:00.90 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Mads Knoblauch | 1993 | 546 | 28.72 | 1:00.96 | Deltager ikke i finalen | ||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 538 | 28.07 | 1:01.24 | Deltager ikke i finalen | ||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 536 | 28.66 | 1:01.33 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
16 | Joachim Mortensen | 1995 | 535 | 28.68 | 1:01.38 | Deltager ikke i finalen | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Laust Moesgaard | 1996 | 531 | 29.05 | 1:01.51 | Deltager ikke i finalen | ||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | 524 | 29.69 | 1:01.79 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Kristoffer Moos | 1996 | 515 | 28.74 | 1:02.16 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Daniel Nielsen | 1997 | 493 | 29.36 | 1:03.07 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 487 | 29.65 | 1:03.33 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 485 | 29.33 | 1:03.42 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 482 | 29.00 | 1:03.52 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Michael Terp Olesen | 1999 | 479 | 29.91 | 1:03.66 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
24 | Thomas Birkkjær | 1996 | 479 | 29.43 | 1:03.66 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 478 | 30.53 | 1:03.71 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
27 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 471 | 29.58 | 1:04.05 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
28 | Henrik Petersen | 1994 | 466 | 29.58 | 1:04.24 | |||||
Bov IF | ||||||||||
29 | Magnus Fallesen | 1998 | 466 | 29.88 | 1:04.25 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
30 | Emil Jensen | 1994 | 451 | 29.20 | 1:04.98 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
31 | Peter Lund Hansen | 1992 | 450 | 28.98 | 1:05.02 | Deltager ikke i finalen | ||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Jens Bach | 1997 | 440 | 30.31 | 1:05.49 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | 434 | 30.59 | 1:05.79 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
34 | Alexander Gilberg | 1995 | 429 | 30.83 | 1:06.04 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Mathias Bech | 1996 | 429 | 30.90 | 1:06.07 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
35 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 429 | 31.11 | 1:06.07 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
37 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 424 | 31.09 | 1:06.33 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
38 | Magnus Yde | 1996 | 419 | 30.30 | 1:06.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Johannes Larsen | 1996 | 412 | 30.31 | 1:06.95 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
40 | Mads D. Kristensen | 1998 | 387 | 31.19 | 1:08.39 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
41 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 348 | 30.65 | 1:10.83 | Deltager ikke i finalen | ||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
42 | Simon Sønderriis | 1997 | 347 | 30.68 | 1:10.88 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
43 | Lukas Larsen | 1996 | 343 | 32.48 | 1:11.17 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
44 | Emil Bæk Hjermitslev | 1997 | 340 | 32.80 | 1:11.35 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 03 marts 2013 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 13:10 |