Resultater for Vest Langbane Mesterskaber
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag kl. 09.30
Resultat Løb 19 (Finaler) Junior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest langbane | Udskriftsdato | 02 marts 2013 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 11:57 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og S68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 marts 2013 |
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler, Junior |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Østrup | 1997 | 641 | 33.06 | 1:07.41 | Deltager ikke i finalen | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Helle Dohn | 1998 | 558 | 34.19 | 1:10.59 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 540 | 34.54 | 1:11.38 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Lea Moesgaard | 1998 | 535 | 34.88 | 1:11.60 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rikke Glinvad | 1997 | 523 | 34.46 | 1:12.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 520 | 34.62 | 1:12.28 | |||||
Durup IF | ||||||||||
7 | Maria Bjørnbak | 1997 | 503 | 35.71 | 1:13.06 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Helene Grønnegaard | 1998 | 503 | 35.36 | 1:13.10 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Julie Oxenvad | 1997 | 498 | 35.62 | 1:13.31 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
10 | Stinne Sørensen | 1999 | 492 | 35.83 | 1:13.62 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jackie Gade | 1998 | 481 | 36.36 | 1:14.19 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 472 | 36.14 | 1:14.64 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Tatjana Hansen | 1997 | 470 | 36.06 | 1:14.76 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 459 | 36.13 | 1:15.35 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 455 | 36.86 | 1:15.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Celia Erikstad | 1999 | 449 | 37.13 | 1:15.88 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | 449 | 37.10 | 1:15.92 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Caroline Svarer | 1997 | 446 | 37.09 | 1:16.09 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
19 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 444 | 36.63 | 1:16.16 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
20 | Andrea Broe | 1997 | 439 | 36.20 | 1:16.50 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
21 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | 430 | 37.30 | 1:17.01 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
22 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 429 | 36.94 | 1:17.04 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Emma A Andersen | 2000 | 429 | 38.14 | 1:17.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | 428 | 36.93 | 1:17.11 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Anna Hertzog | 1999 | 425 | 37.35 | 1:17.33 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
26 | Ida Yu Ling Jensen | 1998 | 422 | 38.24 | 1:17.47 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
27 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 407 | 37.93 | 1:18.44 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
28 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 404 | 39.60 | 1:18.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Kristine Lønne | 2000 | 341 | 40.60 | 1:23.20 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 02 marts 2013 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 11:57 |