Resultater for Vest Langbane Mesterskaber
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag kl. 17.00
Resultat Løb 9 (Finaler) Junior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest langbane | Udskriftsdato | 02 marts 2013 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 20:03 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og S68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 marts 2013 |
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer, Finaler, Junior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 31.10 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 32.57 2010-07-14 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Levisen | 1997 | 572 | 35.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Nørgaard | 1997 | 545 | 36.48 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 528 | 36.88 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | 519 | 37.09 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Silke Meyer | 1998 | 514 | 37.20 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sandra Guldborg | 1998 | 512 | 37.24 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Anna C. Lange | 1998 | 510 | 37.30 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 508 | 37.34 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Laura Cebula | 1997 | 504 | 37.44 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anna Lund Henriksen | 1998 | 503 | 37.48 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
11 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | 477 | 38.14 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
12 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 475 | 38.19 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 460 | 38.59 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
14 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 460 | 38.61 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | 453 | 38.81 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Camilla Strandqvist | 2000 | 452 | 38.84 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 450 | 38.88 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Kathrine Gohr | 1997 | 450 | 38.88 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 441 | 39.16 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
20 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 435 | 39.32 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
21 | Marie Eske | 1999 | 432 | 39.42 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
22 | Mathilde Hansen | 1998 | 430 | 39.48 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
23 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 409 | 40.15 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
24 | Anna Olesen | 1999 | 400 | 40.45 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Karoline Lehmann | 1999 | 380 | 41.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | 331 | 43.07 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 02 marts 2013 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 20:03 |