2017-11-20   18:23:56
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Langbane Mesterskaber

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Resultat LÝb 1 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 1 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest langbane    Udskriftsdato  01 marts 2013   
  Stśvne by  HjÝrring    Udskriftstidspunkt  17:41   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  01 marts 2013         
 
 
LÝb 1, 400m FrisvÝmning Damer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  100m  200m  300m    OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Mie ō. Nielsen  1996    797  1:02.47  2:08.77  3:14.82    4:17.96   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
Line JÝrgensen Bruun  1995    732  1:05.52  2:12.97  3:19.56    4:25.32   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
Mathilde Pugholm Hvid  1990    722  1:04.55  2:12.97  3:20.19    4:26.54   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Amalie ōstrup  1997    717  1:04.95  2:13.97  3:21.64    4:27.14   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
Pernille Juel  1994    681  1:04.56  2:14.35  3:23.45    4:31.85   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Julie Sundahl Jakobsen  1995    678  1:06.70  2:16.82  3:25.71    4:32.20   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
Mathilde Riis SÝrensen  1988    671  1:05.58  2:14.10  3:23.43    4:33.17   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Maria BjÝrnbak  1997    656  1:05.93  2:15.64  3:25.40    4:35.26   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
Maja JÝrgensen Bruun  1995    642  1:08.83  2:18.92  3:28.17    4:37.26   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
10  Jackie Gade  1998    619  1:07.83  2:19.03  3:30.18    4:40.65   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
11  Asta Blanch  1996    611  1:08.66  2:20.75  3:32.10    4:41.79   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
12  Maria SÝe Beith  1996    609  1:07.43  2:18.53  3:30.58    4:42.21   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
13  Lise L. Nielsen  1996    608  1:08.66  2:20.71  3:32.29    4:42.37   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
14  Marie Voigt Lauridsen  1995    601  1:07.09  2:18.79  3:30.85    4:43.37   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
15  Frederikke Elkjśr  1996    596  1:09.06  2:21.26  3:33.54    4:44.17   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
16  Laura K. Westergaard  1997    595  1:08.15  2:20.93  3:33.01    4:44.31   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
17  Lea Moesgaard  1998    594  1:07.30  2:19.00  3:31.84    4:44.48   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
18  Julie Oxenvad  1997    582  1:08.30  2:21.80  3:34.72    4:46.44   
  Haderslev SvÝmme Klub                   
                     
19  Stinne SÝrensen  1999    568  1:10.73  2:24.81  3:38.13    4:48.73   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
20  Kristina K Hedegaard  1995    556  1:09.70  2:23.22  3:37.51    4:50.83   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
21  Anne Tollerup  1998    555  1:10.56  2:24.25  3:38.45    4:50.96   
  SvÝmmeklubben S 68                   
                     
22  Stine Mary Vissing  1997    553  1:10.15  2:25.07  3:38.53    4:51.28   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
                     
23  Maiken Morsing  1997    549  1:08.47  2:23.30  3:38.43    4:52.08   
  Haderslev SvÝmme Klub                   
                     
24  Karen Tanderup Hansen  1996    549  1:08.67  2:22.98  3:38.55    4:52.09   
  Slagelse SvÝmmeklub                   
                     
25  Natascha Zender  1997    548  1:09.71  2:24.68  3:39.13    4:52.21   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
                     
26  Hanne Welinder  1995    547  1:10.04  2:24.32  3:39.49    4:52.41   
  Odense SvÝmme Klub                   
                     
27  Martha Andersen  1999    538  1:11.96  2:27.19  3:41.74    4:54.08   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
28  Shanna Armstrong  1998    537  1:09.93  2:24.07  3:39.21    4:54.15   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
29  Ditte Elschner Kristensen  1995    537  1:10.46  2:26.08  3:40.66    4:54.19   
  Odense SvÝmme Klub                   
                     
30  Camilla Madsen  1997    533  1:09.80  2:25.70  3:41.07    4:55.04   
  Holstebro SvÝmme Club                   
                     
31  Tatjana Hansen  1997    525  1:10.62  2:26.25  3:42.24    4:56.51   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
32  Ditte V. Hansen  1997    521  1:10.58  2:26.31  3:42.64    4:57.24   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
33  Anna Lund Henriksen  1998    520  1:09.69  2:25.47  3:42.35    4:57.36   
  O.S.L.F.                   
                     
34  Cecilie Ravn Jensen  1994    519  1:10.69  2:26.31  3:42.16    4:57.52   
  Holstebro SvÝmme Club                   
                     
35  Nicoline Pontoppidan  1998    518  1:10.99  2:27.66  3:44.25    4:57.70   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
36  Signe B. Thomasen  1996    517  1:11.56  2:26.91  3:43.00    4:58.00   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
37  Cecilie Lykke Hansen  1999    515  1:11.35  2:27.11  3:43.35    4:58.38   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
                     
38  Sara Sofia Benzarti  1997    513  1:11.82  2:27.81  3:44.38    4:58.75   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
39  Julie Lundorff Larsen  2000    509  1:10.67  2:26.62  3:43.79    4:59.54   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
40  Astrid Fly Oredsson  1998    503  1:12.24  2:28.68  3:44.75    5:00.72   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
                     
41  Camilla Linne  1997    503  1:12.58  2:29.14  3:45.84    5:00.78   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg                   
                     
42  Johanne Carr  1999    491  1:11.16  2:28.57  3:45.81    5:03.18   
  KorsÝr Sv & Livr. Klub                   
                     
43  Anne-Mette Pedersen  1998    486  1:13.54  2:30.87  3:49.98    5:04.10   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
44  Frederikke Asfeldt  1999    485  1:12.23  2:30.29  3:48.48    5:04.32   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
45  Sofie W. Bunten  1999    483  1:13.68  2:31.85  3:49.55    5:04.76   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
46  Christina Blaaberg  1998    483  1:12.58  2:30.40  3:47.76    5:04.78   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
47  Astrid Koch  1994    482  1:12.62  2:30.43  3:48.76    5:05.06   
  Ringe SvÝmme Klub                   
                     
48  Laura Morsing  1999    471  1:11.89  2:29.74  3:48.41    5:07.41   
  Haderslev SvÝmme Klub                   
                     
49  Lśrke Harksen Nehmdahl  1999    469  1:13.89  2:32.70  3:51.73    5:07.86   
  Viborg SvÝmme Klub                   
                     
50  Agnes Astrup Christiansen  1997    454  1:11.85  2:31.13  3:52.19    5:11.23   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
51  Sandra Guldborg  1998    449  1:13.17  2:32.60  3:52.83    5:12.36   
  Kolding SK                   
                     
52  Kristine LÝnne  2000    433  1:15.47  2:35.72  3:57.04    5:16.01   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
                     
53  Therese Hovgaard Jensen  2000    424  1:12.83  2:31.84  3:55.06    5:18.29   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
                     
Andrea Broe  1997              DSQ  Tyvstart 
  O.S.L.F.                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  01 marts 2013 
Licens til SvÝmmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  17:41 
 
Resultat LÝb 2 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 2 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest langbane    Udskriftsdato  01 marts 2013   
  Stśvne by  HjÝrring    Udskriftstidspunkt  18:23   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  01 marts 2013         
 
 
LÝb 2, 400m FrisvÝmning Herrer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Mads Glśsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  100m  200m  300m    OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Viktor B. Bromer  1993    740  59.07  2:00.77  3:01.61    4:03.28   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
Frans Johannessen  1992    687  59.90  2:03.94  3:05.89    4:09.37   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Emil Skovfoged Gregersen  1992    660  1:00.49  2:04.34  3:08.86    4:12.75   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
Laust Moesgaard  1996    659  1:00.41  2:05.03  3:10.52    4:12.88   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
Anton Bromer  1995    647  1:02.93  2:08.50  3:13.88    4:14.50   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
                     
Christian V. Rasmussen  1996    635  1:01.42  2:05.38  3:09.80    4:16.01   
  Odense SvÝmme Klub                   
                     
Bo Volf BrÝchner  1996    632  1:02.20  2:07.01  3:12.28    4:16.45   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
                     
Frederik Jessen  1998    630  1:01.62  2:07.36  3:13.59    4:16.73   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
Sebastian Strandberg  1994    626  1:01.43  2:06.75  3:13.40    4:17.22   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
10  Anders MÝller  1991    619  1:01.40  2:07.29  3:14.05    4:18.23   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
11  Mikkel Rathschau SÝrensen  1996    596  1:02.49  2:09.62  3:16.22    4:21.45   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
12  Peter Mandrup Madsen  1997    594  1:02.73  2:09.59  3:15.96    4:21.75   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
13  Lasse SchrÝder Jakobsen  1993    594  1:02.53        4:21.84   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
14  Mikael Thode SÝrensen  1997    593  1:04.45  2:11.51  3:17.69    4:21.89   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
15  Rasmus Mohr Nielsen  1996    587  1:03.40  2:10.27  3:17.29    4:22.76   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg                   
                     
16  Martin Sander Pedersen  1992    587  1:01.11  2:07.10  3:14.64    4:22.84   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
17  Jonas Gadegaard Hansen  1998    574  1:02.89  2:11.54  3:18.92    4:24.86   
  Kolding SK                   
                     
18  Sebastian Friis  1995    568  1:03.88  2:12.46  3:20.69    4:25.79   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
                     
19  Magnus Fallesen  1998    566  1:03.46  2:11.90  3:19.93    4:25.99   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
20  Casper G. Kristensen  1995    565  1:04.09  2:11.94  3:19.50    4:26.16   
  Viborg SvÝmme Klub                   
                     
21  Lasse Meineche  1994    557  1:03.79  2:12.07  3:20.53    4:27.51   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
22  Thomas Birkkjśr  1996    551  1:04.31  2:12.76  3:21.05    4:28.44   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
23  Peter Birk  1996    549  1:04.42  2:12.34  3:20.85    4:28.77   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
24  Alexander S. Halkjśr  1994    544  1:03.91  2:12.46  3:21.35    4:29.65   
  Hobro SvÝmmeklub                   
                     
25  Emil Weis  1994    541  1:03.42  2:11.70  3:20.76    4:30.09   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
26  Anders T. Rasmussen  1993    539  1:02.94  2:11.40  3:20.85    4:30.49   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
27  Jesper Jensen  1996    535  1:01.24  2:11.88  3:23.09    4:31.17   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
                     
28  Mads Pedersen  1991    534  1:03.52  2:11.99  3:21.57    4:31.18   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
29  Frederik H Thomsen  1997    533  1:03.96  2:12.88  3:23.07    4:31.35   
  Ringe SvÝmme Klub                   
                     
30  Rasmus Larsen  1997    532  1:04.93  2:13.44  3:22.40    4:31.57   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
31  Simon B. Jeppesen  1997    531  1:05.32  2:15.01  3:25.42    4:31.84   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
32  Magnus HÝvsgaard  1997    524  1:05.50  2:14.49  3:24.48    4:32.90   
  Odense SvÝmme Klub                   
                     
33  Frederik Elmann  1997    522  1:04.92  2:15.14  3:25.77    4:33.25   
  Kolding SK                   
                     
34  Nicklas Rasmussen  1997    522  1:06.94  2:17.36  3:26.45    4:33.29   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
35  Tobias M. Kristensen  1996    521  1:05.86  2:15.99  3:25.86    4:33.46   
  Struer SvÝmmeklub                   
                     
36  Mikkel B. HÝgild  1998    517  1:06.43  2:17.07  3:26.47    4:34.27   
  Vildbjerg SvÝmmeklub                   
                     
37  Frederik J. SÝrensen  1997    515  1:03.56  2:12.58  3:23.73    4:34.47   
  O.S.L.F.                   
                     
38  Steffen Skipper Petersen  1996    505  1:05.05  2:15.92  3:27.12    4:36.34   
  Bov IF                   
                     
39  Casper Trier Jensen  1996    505  1:05.58  2:16.20  3:27.51    4:36.36   
  Struer SvÝmmeklub                   
                     
40  Magnus B. HÝgild  1999    504  1:06.56  2:19.44  3:30.12    4:36.54   
  Vildbjerg SvÝmmeklub                   
                     
41  Lasse Kammer  1995    500  1:07.61  2:18.73  3:28.28    4:37.25   
  Viborg SvÝmme Klub                   
                     
42  Rasmus Christensen  1996    496  1:04.73  2:15.66  3:27.27    4:38.07   
  Bov IF                   
                     
43  Jens N. Nielsen  1997    492  1:06.44  2:17.30  3:29.63    4:38.86   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
44  Nikolaj J. JÝrgensen  1998    491  1:06.10  2:17.01  3:28.10    4:38.93   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
45  Oliver Broholm  1999    489  1:06.23  2:17.42  3:30.48    4:39.42   
  Ringe SvÝmme Klub                   
                     
46  Jacob Wacherhausen  1997    479  1:04.99  2:16.73  3:29.86    4:41.32   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg                   
                     
47  Mikkel GrÝnbo  1996    475  1:07.05  2:18.54  3:30.49    4:42.02   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
48  Christian Rytter Nielsen  1996    469  1:07.73  2:20.09  3:32.42    4:43.20   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
49  Jonatan Balladone  1997    464  1:07.36  2:20.32  3:32.48    4:44.25   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
                     
50  Rasmus Kristensen  1997    460  1:06.72  2:19.89  3:33.52    4:45.15   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
                     
51  Andreas Sehested  1996    454  1:05.51  2:18.76  3:32.94    4:46.33   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
52  Rune Holm Skovby  1998    452  1:07.95  2:20.94  3:34.54    4:46.77   
  Haderslev SvÝmme Klub                   
                     
53  Anton Holten Lambert  1997    441  1:07.52  2:21.00  3:35.04    4:49.06   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
                     
54  Sebastian Reese  1998    432  1:09.14  2:23.23  3:38.48    4:51.04   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
55  Martin Larsen  1998    432  1:10.82  2:27.15  3:41.54    4:51.08   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
56  Martin GrÝnning  1997    401  1:06.51  2:22.12  3:40.68    4:58.35   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
57  Victor Prange  1997    399  1:05.68  2:22.26  3:40.54    4:58.99   
  Skovbakken SvÝmmeafdeling                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  01 marts 2013 
Licens til SvÝmmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  18:23 
 
Resultat LÝb 3 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 3 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest langbane    Udskriftsdato  01 marts 2013   
  Stśvne by  HjÝrring    Udskriftstidspunkt  18:36   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  01 marts 2013         
 
 
LÝb 3, 50m FrisvÝmning Damer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.61 2011-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie ōstergaard Nielsen (1996) 25.67 2012-07-13 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Mie ō. Nielsen  1996    774          25.84   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
Julie Levisen  1997    735          26.29   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
Pernille Rasmussen  1996    636          27.60   
  SvÝmmeklubben S 68                   
Pernille Juel  1994    635          27.61   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Line H. Vestergaard  1996    633          27.64   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
Emma NÝrgaard  1997    595          28.22   
  Horsens SvÝmmeklub                   
Klaudia W. Mogensen  2000    585          28.38   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
Freja Hamann Larsen  1999    574          28.56   
  Kolding SK                   
Ghita Kobbelgaard  1995    568          28.65   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
10  Maria BjÝrnbak  1997    567          28.67   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
11  Lea Moesgaard  1998    558          28.82   
  Herning SvÝmmeklub                   
12  Kathrine Gohr  1997    555          28.87   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
13  Laura Glerup Jensen  1998    554          28.89   
  Durup IF                   
14  Kirstine Feldinger  1996    543          29.08   
  Horsens SvÝmmeklub                   
15  Anna Wermuth  1996    539          29.16   
  Odense SvÝmme Klub                   
16  Lenette Nielsen  1997    536          29.21   
  SvÝmmeklubben SMUT Terndrup                   
17  Simone Friis  1991    531          29.30   
  IHF SvÝmning                   
18  Nina HÝjris JÝrgensen  1992    529          29.34   
  Lyseng IF                   
19  Lise L. Nielsen  1996    527          29.37   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
20  Laura K. Westergaard  1997    527          29.38   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
21  Andrea Broe  1997    525          29.41   
  O.S.L.F.                   
22  Line Niss Bjerregaard  1998    515          29.60   
  SvÝmmeklubben SMUT Terndrup                   
23  Amalie Bśrentsen  2000    513          29.64   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
24  Astrid Fly Oredsson  1998    509          29.73   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
25  Sofie MÝller SÝrensen  1998    506          29.78   
  Randers GF Neptun                   
26  Caroline Svarer  1997    503          29.83   
  Kolding SK                   
27  Anne-Mette Pedersen  1998    500          29.89   
  Thisted SvÝmmeklub                   
28  Helene GrÝnnegaard  1998    485          30.21   
  Ringe SvÝmme Klub                   
29  Line Thomsen  2000    482          30.27   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
29  Mia Kynde  1994    482          30.27   
  Lyseng IF                   
31  Mikala Mai Halbirk  1998    480          30.30   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
32  Pernille Luise Kellmann  1998    471          30.51   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg                   
33  Anna Hertzog  1999    470          30.52   
  Ringe SvÝmme Klub                   
33  Stine Madsen  1999    470          30.52   
  Ringe SvÝmme Klub                   
35  Anna C. Lange  1998    466          30.61   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
36  Camilla Strandqvist  2000    465          30.64   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
37  Una MÝller  1998    458          30.78   
  IHF SvÝmning                   
38  Christie PrÝhl  1998    458          30.79   
  Viborg SvÝmme Klub                   
39  Nicoline Ahrentsen  2000    457          30.81   
  Ringe SvÝmme Klub                   
40  Celina G Winther  1999    456          30.84   
  Randers GF Neptun                   
40  Sofie W. Bunten  1999    456          30.84   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
42  Thea Lund Petersen  1998    448          31.02   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
43  Laura Morsing  1999    443          31.14   
  Haderslev SvÝmme Klub                   
44  Therese Hovgaard Jensen  2000    440          31.20   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
45  Lisa SchÝn  1999    438          31.24   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
46  Josephine Frede Bundgaard  1997    435          31.33   
  Lyseng IF                   
47  Katrine Lund Hansen  1999    430          31.43   
  Skovbakken SvÝmmeafdeling                   
48  Anna Brandenborg Jensen  1999    358          33.41   
  Skovbakken SvÝmmeafdeling                   
Ida Yu Ling Jensen  1998              DSQ  Tyvstart 
  IHF SvÝmning                   
Sara Stecher  1997              DSQ  Tyvstart 
  SvÝmmeklubben Rask                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  01 marts 2013 
Licens til SvÝmmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  18:36 
 
Resultat LÝb 4 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 4 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest langbane    Udskriftsdato  01 marts 2013   
  Stśvne by  HjÝrring    Udskriftstidspunkt  18:45   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  01 marts 2013         
 
 
LÝb 4, 50m FrisvÝmning Herrer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjśr (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.22 2012-07-08 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Emil Skovfoged Gregersen  1992    636          24.32   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
Anders MÝller  1991    617          24.56   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Kasper Schultz  1995    605          24.72   
  Holstebro SvÝmme Club                   
Anton Bromer  1995    600          24.79   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
Lasse Thor Carstensen  1994    597          24.83   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
Christian V. Rasmussen  1996    587          24.98   
  Odense SvÝmme Klub                   
Karsten SchŁtt  1991    583          25.03   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Frederik J. SÝrensen  1997    582          25.05   
  O.S.L.F.                   
Martin Terp Olesen  1994    574          25.16   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
10  Magnus Yde  1996    570          25.22   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
11  Emil Kamuk Frederiksen  1995    541          25.66   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
12  Jens Bach  1997    539          25.70   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
13  Martin Sander Pedersen  1992    535          25.76   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
14  Mads Larsen  1994    534          25.77   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
15  Casper Iversen  1991    532          25.81   
  Herning SvÝmmeklub                   
16  Kristoffer Moos  1996    531          25.82   
  Thisted SvÝmmeklub                   
17  Mads Knoblauch  1993    531          25.83   
  Odense SvÝmme Klub                   
18  Rasmus Koch  1992    528          25.87   
  Haderslev SvÝmme Klub                   
19  Morten Lundby Pedersen  1994    526          25.91   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
20  Bo Volf BrÝchner  1996    524          25.93   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
21  Jakob Kornmaaler  1995    523          25.95   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
22  Nicolas Blanch  1997    523          25.96   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
23  Peter Lund Hansen  1992    520          26.01   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
24  Jesper Jensen  1996    515          26.08   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
25  Marcus ThÝgersen  1995    515          26.09   
  SvÝmmeklubben S 68                   
26  Ralf Dalby  1995    508          26.20   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
27  Michael Terp Olesen  1999    507          26.22   
  Struer SvÝmmeklub                   
28  Henrik Rathschau SÝrensen  1993    503          26.29   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
29  Frederik V-Nielsen  1995    490          26.52   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
29  Tobias Helmersen  1995    490          26.52   
  Skovbakken SvÝmmeafdeling                   
31  Christian Holm JÝrgensen  1999    482          26.66   
  SvÝmmeklubben OpnÝr                   
32  Martin Kollerup  1995    479          26.73   
  SvÝmmeklubben Nord                   
33  Jonas B. JÝrgensen  1998    476          26.78   
  Lyseng IF                   
34  Dennis Skov Gravsen  1991    473          26.83   
  Holstebro SvÝmme Club                   
35  Andreas K Larsen  1999    461          27.06   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
36  Alexander Gilberg  1995    461          27.07   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
37  Emil Bśk Hjermitslev  1997    459          27.10   
  SvÝmmeklubben Nord                   
38  Simon B. Jeppesen  1997    454          27.21   
  Herning SvÝmmeklub                   
39  Gustav Emil Lings  1996    453          27.23   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
40  Mikkel Strand  1997    449          27.30   
  Randers GF Neptun                   
41  Simon SÝnderriis  1997    446          27.36   
  Lyseng IF                   
42  Mads D. Kristensen  1998    444          27.40   
  Lyseng IF                   
43  Johannes Larsen  1996    443          27.42   
  Kolding SK                   
44  Rasmus JÝrgensen  1996    438          27.53   
  Viborg SvÝmme Klub                   
45  Alexander Ohrt  1997    434          27.62   
  Kolding SK                   
46  Nicklas Rasmussen  1997    422          27.87   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
47  Nikolaj J. JÝrgensen  1998    403          28.30   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
48  Martin Larsen  1998    372          29.07   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
Henrik Kingo  1991              DNS   
  Odense SvÝmme Klub                   
Jacob Severinsen  1995              DNS   
  Viborg SvÝmme Klub                   
Frans Johannessen  1992              DNF   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  01 marts 2013 
Licens til SvÝmmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  18:45 
 
Resultat LÝb 5 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 5 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest langbane    Udskriftsdato  01 marts 2013   
  Stśvne by  HjÝrring    Udskriftstidspunkt  19:00   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  01 marts 2013         
 
 
LÝb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.69 2010-08-10 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Mathilde Pugholm Hvid  1990    664          28.74   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Pernille Juel  1994    656          28.85   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Signe Tolstrup  1995    637          29.13   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
Kristina K Hedegaard  1995    629          29.26   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
Marie Voigt Lauridsen  1995    629          29.26   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Amalie ōstrup  1997    619          29.42   
  Horsens SvÝmmeklub                   
Cecilie Hansen  1995    600          29.73   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
Kalinka T. Mogensen  1995    599          29.74   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
Louise B. Dalgaard  1990    597          29.77   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
10  Julie Levisen  1997    590          29.89   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
11  Cecilie Lykke Hansen  1999    584          30.00   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
12  Isabella K. SÝrensen  1994    582          30.03   
  Hobro SvÝmmeklub                   
13  Ditte V. Hansen  1997    566          30.30   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
14  Maria Nielsen  1996    559          30.43   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
15  Asta Blanch  1996    552          30.57   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
16  Cecilie Ravn Jensen  1994    544          30.71   
  Holstebro SvÝmme Club                   
17  Anna Wermuth  1996    540          30.78   
  Odense SvÝmme Klub                   
18  Mia Kynde  1994    531          30.96   
  Lyseng IF                   
19  Ida Vardinghus-Nielsen  1996    525          31.07   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
20  Asvatha P. Veerasingham  1993    522          31.14   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
21  Andrea Broe  1997    517          31.24   
  O.S.L.F.                   
22  Stine Mary Vissing  1997    506          31.47   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
23  Johanne Sofie Kjśrsgaard  1998    504          31.50   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
24  Frederikke Elkjśr  1996    503          31.53   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
25  Stinne SÝrensen  1999    500          31.58   
  Herning SvÝmmeklub                   
26  Jackie Gade  1998    495          31.70   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
27  Kathrine Gohr  1997    477          32.08   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
27  Sofie Rasmussen  1999    477          32.08   
  SvÝmmeklubben S 68                   
29  Anne Tollerup  1998    472          32.20   
  SvÝmmeklubben S 68                   
30  Lisa SchÝn  1999    471          32.23   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
31  Laura Cebula  1997    469          32.26   
  Herning SvÝmmeklub                   
32  Kathrine Maron  1994    463          32.40   
  Haderslev SvÝmme Klub                   
33  Thea Lund Petersen  1998    460          32.47   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
34  Astrid Koch  1994    459          32.50   
  Ringe SvÝmme Klub                   
35  Clara Franck  1999    449          32.75   
  Haderslev SvÝmme Klub                   
36  Ida Kristensen  1998    441          32.94   
  Viborg SvÝmme Klub                   
37  Sara Stecher  1997    426          33.31   
  SvÝmmeklubben Rask                   
38  Jasmin Koefoed Jacobsen  1998    411          33.72   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
39  Celia Erikstad  1999    390          34.30   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
40  Ella Christensen Blanch  2000    370          34.92   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
41  Stine Madsen  1999    366          35.04   
  Ringe SvÝmme Klub                   
42  Sofie W. Bunten  1999    352          35.49   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
Una MÝller  1998              DNS   
  IHF SvÝmning                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  01 marts 2013 
Licens til SvÝmmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  19:00 
 
Resultat LÝb 6 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 6 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest langbane    Udskriftsdato  01 marts 2013   
  Stśvne by  HjÝrring    Udskriftstidspunkt  19:10   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  01 marts 2013         
 
 
LÝb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjśr (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjśr (1985) 24.29 2003-06-25 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Viktor B. Bromer  1993    709          25.15   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
Anton Bromer  1995    707          25.18   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
Daniel Svane Halkjśr  1991    669          25.65   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
Sebastian Strandberg  1994    649          25.91   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
Marcus ThÝgersen  1995    647          25.93   
  SvÝmmeklubben S 68                   
Martin Terp Olesen  1994    624          26.25   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Joachim Mortensen  1995    611          26.43   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
Lasse Thor Carstensen  1994    602          26.57   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
Lasse SchrÝder Jakobsen  1993    599          26.61   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
10  Mads Knoblauch  1993    598          26.62   
  Odense SvÝmme Klub                   
11  Ralf Dalby  1995    597          26.64   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
12  Mads Christensen  1994    587          26.79   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
13  Frederik J. SÝrensen  1997    584          26.83   
  O.S.L.F.                   
14  Mads Larsen  1994    569          27.07   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
15  Laust Moesgaard  1996    566          27.11   
  Herning SvÝmmeklub                   
16  Peter Lund Hansen  1992    563          27.17   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
17  Jakob Bjerre Knudsen  1990    559          27.23   
  Lyseng IF                   
18  Nicolas Blanch  1997    556          27.28   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
19  Kasper Schultz  1995    552          27.35   
  Holstebro SvÝmme Club                   
20  Daniel Nielsen  1997    547          27.43   
  Herning SvÝmmeklub                   
21  Emil Kamuk Frederiksen  1995    546          27.45   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
22  Magnus Fallesen  1998    534          27.64   
  Herning SvÝmmeklub                   
23  Rasmus JÝrgensen  1996    524          27.83   
  Viborg SvÝmme Klub                   
24  Kristoffer Moos  1996    517          27.94   
  Thisted SvÝmmeklub                   
25  Henrik Rathschau SÝrensen  1993    515          27.98   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
26  Mads S. LjungstrÝm  1996    499          28.28   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
27  Emil Jensen  1994    498          28.29   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg                   
28  Sebastian Friis  1995    494          28.37   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
29  Jonas B. JÝrgensen  1998    492          28.41   
  Lyseng IF                   
30  Peder Engstrup-Jepsen  1993    481          28.63   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg                   
31  Mikkel B. HÝgild  1998    478          28.69   
  Vildbjerg SvÝmmeklub                   
32  Oliver Broholm  1999    477          28.71   
  Ringe SvÝmme Klub                   
33  Casper Iversen  1991    475          28.74   
  Herning SvÝmmeklub                   
33  Thomas Birkkjśr  1996    475          28.74   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
35  Alexander Gilberg  1995    475          28.75   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
36  Tobias Helmersen  1995    473          28.78   
  Skovbakken SvÝmmeafdeling                   
37  Michael Terp Olesen  1999    470          28.85   
  Struer SvÝmmeklub                   
38  Simon B. Jeppesen  1997    462          29.01   
  Herning SvÝmmeklub                   
39  Christian Holm JÝrgensen  1999    462          29.02   
  SvÝmmeklubben OpnÝr                   
40  Henrik Petersen  1994    459          29.08   
  Bov IF                   
41  Johannes Larsen  1996    457          29.11   
  Kolding SK                   
42  Magnus Yde  1996    451          29.24   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
43  Mathias Bech  1996    448          29.32   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
44  Mads D. Kristensen  1998    435          29.60   
  Lyseng IF                   
45  Rasmus Mohr Nielsen  1996    425          29.83   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg                   
46  Mikkel Rathschau SÝrensen  1996    415          30.08   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
47  Martin Kollerup  1995    413          30.12   
  SvÝmmeklubben Nord                   
48  Oliver Danielsen  1996    410          30.19   
  Kolding SK                   
49  Toke Michaelsen  1999    408          30.25   
  Herning SvÝmmeklub                   
50  Andreas K Larsen  1999    404          30.33   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
51  Emil Bśk Hjermitslev  1997    395          30.58   
  SvÝmmeklubben Nord                   
52  Andreas Sehested  1996    378          31.01   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
Henrik Kingo  1991              DNS   
  Odense SvÝmme Klub                   
Jacob Severinsen  1995              DNS   
  Viborg SvÝmme Klub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  01 marts 2013 
Licens til SvÝmmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  19:10 
 
Resultat LÝb 7 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 7 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest langbane    Udskriftsdato  01 marts 2013   
  Stśvne by  HjÝrring    Udskriftstidspunkt  19:26   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  01 marts 2013         
 
 
LÝb 7, 50m RygsvÝmning Damer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Mie ōstergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
Dansk Rekord Junior: Mie ōstergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Pernille Rasmussen  1996    690          30.62   
  SvÝmmeklubben S 68                   
Cecilie Hansen  1995    681          30.75   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
Julie Levisen  1997    611          31.89   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
Pernille Juel  1994    591          32.25   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Matilde SchrÝder  1996    573          32.57   
  Ringe SvÝmme Klub                   
Laura Glerup Jensen  1998    570          32.64   
  Durup IF                   
Line Niss Bjerregaard  1998    570          32.64   
  SvÝmmeklubben SMUT Terndrup                   
Kalinka T. Mogensen  1995    566          32.71   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
Line JÝrgensen Bruun  1995    553          32.97   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
10  Helle Dohn  1998    552          32.98   
  Holstebro SvÝmme Club                   
11  Isabella K. SÝrensen  1994    551          33.01   
  Hobro SvÝmmeklub                   
12  Karen Tanderup Hansen  1996    546          33.11   
  Slagelse SvÝmmeklub                   
13  Julie Oxenvad  1997    532          33.39   
  Haderslev SvÝmme Klub                   
14  Kristina K Hedegaard  1995    519          33.68   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
15  Maria Nielsen  1996    514          33.79   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
16  Rikke Glinvad  1997    513          33.80   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
17  Camilla Svane  1995    512          33.83   
  Herning SvÝmmeklub                   
18  Maja JÝrgensen Bruun  1995    511          33.85   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
19  Maria SÝe Beith  1996    507          33.93   
  Thisted SvÝmmeklub                   
20  Asvatha P. Veerasingham  1993    505          33.97   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
21  Anna Emilie Hansen  1999    493          34.25   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
22  Stinne SÝrensen  1999    475          34.67   
  Herning SvÝmmeklub                   
23  Helene GrÝnnegaard  1998    475          34.68   
  Ringe SvÝmme Klub                   
24  Sofie MÝller SÝrensen  1998    473          34.73   
  Randers GF Neptun                   
25  Jasmin Koefoed Jacobsen  1998    469          34.84   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
26  Caroline Hauritz Jensen  1999    467          34.89   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
27  Johanne Carr  1999    463          34.99   
  KorsÝr Sv & Livr. Klub                   
28  Celia Erikstad  1999    452          35.25   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
29  Cecilie Bach Bertelsen  1997    443          35.49   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
30  Laura B. Rasmussen  1999    442          35.53   
  Randers GF Neptun                   
31  Caroline Svarer  1997    437          35.67   
  Kolding SK                   
32  Freja Hamann Larsen  1999    428          35.90   
  Kolding SK                   
33  Emma A Andersen  2000    419          36.17   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
34  Anna Hertzog  1999    414          36.30   
  Ringe SvÝmme Klub                   
35  Katrine Lund Hansen  1999    357          38.15   
  Skovbakken SvÝmmeafdeling                   
Ida Yu Ling Jensen  1998              DSQ  Ej brudt vandet 15m 
  IHF SvÝmning                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  01 marts 2013 
Licens til SvÝmmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  19:26 
 
Resultat LÝb 8 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 8 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest langbane    Udskriftsdato  01 marts 2013   
  Stśvne by  HjÝrring    Udskriftstidspunkt  19:33   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  01 marts 2013         
 
 
LÝb 8, 50m RygsvÝmning Herrer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 25.44 2010-08-11 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Mads Knoblauch  1993    636          27.96   
  Odense SvÝmme Klub                   
Kasper Schultz  1995    623          28.14   
  Holstebro SvÝmme Club                   
Anders MÝller  1991    608          28.37   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Daniel Svane Halkjśr  1991    599          28.52   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
Christian V. Rasmussen  1996    573          28.95   
  Odense SvÝmme Klub                   
Jakob Kornmaaler  1995    552          29.30   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
Morten Lundby Pedersen  1994    535          29.61   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Peter Lund Hansen  1992    534          29.64   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Frederik Bendix  1995    532          29.66   
  Kronjylland SvÝmmeklub                   
10  Emil Skovfoged Gregersen  1992    518          29.94   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
11  Robert Asfeldt  1996    515          30.00   
  Herning SvÝmmeklub                   
12  Magnus Fallesen  1998    482          30.67   
  Herning SvÝmmeklub                   
13  Michael Terp Olesen  1999    464          31.06   
  Struer SvÝmmeklub                   
14  Mads S. LjungstrÝm  1996    461          31.11   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
15  Magnus Yde  1996    458          31.18   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
16  Rasmus Christensen  1996    444          31.50   
  Bov IF                   
17  Frederik V-Nielsen  1995    438          31.66   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
18  Magnus HÝvsgaard  1997    433          31.78   
  Odense SvÝmme Klub                   
19  Jens Bach  1997    406          32.46   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
19  Johannes Larsen  1996    406          32.46   
  Kolding SK                   
19  Martin GrÝnning  1997    406          32.46   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
22  Oliver Danielsen  1996    400          32.62   
  Kolding SK                   
23  Alexander Ohrt  1997    392          32.85   
  Kolding SK                   
24  Steffen Skipper Petersen  1996    336          34.58   
  Bov IF                   
Ralf Dalby  1995              DNS   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
Sebastian Strandberg  1994              DSQ  Ej brudt vandet 15m 
  Aalborg SvÝmmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  01 marts 2013 
Licens til SvÝmmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  19:33 
 
Resultat LÝb 9 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 9 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest langbane    Udskriftsdato  02 marts 2013   
  Stśvne by  HjÝrring    Udskriftstidspunkt  20:03   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  01 marts 2013         
 
 
LÝb 9, 50m BrystsvÝmning Damer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Rikke MÝller Pedersen (1989) 31.10 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 32.57 2010-07-14 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Louise B. Dalgaard  1990    701          33.55   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
Anna Wermuth  1996    643          34.53   
  Odense SvÝmme Klub                   
Julie D. Hald  1996    629          34.78   
  Herning SvÝmmeklub                   
Emma D. Rasmussen  1996    600          35.34   
  Holstebro SvÝmme Club                   
Natasja Simonsen  1995    599          35.35   
  O.S.L.F.                   
Matilde SchrÝder  1996    584          35.65   
  Ringe SvÝmme Klub                   
Julie Levisen  1997    572          35.90   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
Line H. Vestergaard  1996    561          36.14   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
Maria SÝe Beith  1996    549          36.39   
  Thisted SvÝmmeklub                   
10  Emma NÝrgaard  1997    545          36.48   
  Horsens SvÝmmeklub                   
11  Simone Friis  1991    536          36.69   
  IHF SvÝmning                   
12  Helle Kjśr  1994    535          36.71   
  Thisted SvÝmmeklub                   
13  Nina HÝjris JÝrgensen  1992    534          36.73   
  Lyseng IF                   
14  Johanne KÝlbśk  1996    528          36.86   
  Herning SvÝmmeklub                   
15  Klaudia W. Mogensen  2000    528          36.88   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
16  Karen Tanderup Hansen  1996    524          36.97   
  Slagelse SvÝmmeklub                   
17  Astrid Fly Oredsson  1998    519          37.09   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
18  Silke Meyer  1998    514          37.20   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
19  Sandra Guldborg  1998    512          37.24   
  Kolding SK                   
20  Anna C. Lange  1998    510          37.30   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
21  Lśrke Harksen Nehmdahl  1999    508          37.34   
  Viborg SvÝmme Klub                   
22  Laura Cebula  1997    504          37.44   
  Herning SvÝmmeklub                   
23  Anna Lund Henriksen  1998    503          37.48   
  O.S.L.F.                   
24  Pernille Luise Kellmann  1998    477          38.14   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg                   
25  Anna Brandenborg Jensen  1999    475          38.19   
  Skovbakken SvÝmmeafdeling                   
26  Signe B. Thomasen  1996    475          38.20   
  Horsens SvÝmmeklub                   
27  Mette Brendstrup Petersen  1996    467          38.42   
  Bov IF                   
28  Nicoline Ahrentsen  2000    460          38.59   
  Ringe SvÝmme Klub                   
29  Julie Lundorff Larsen  2000    460          38.61   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
30  Cecilie Bach Bertelsen  1997    453          38.81   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
31  Camilla Strandqvist  2000    452          38.84   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
32  Emine Bjarup ThÝgersen  1998    450          38.88   
  SvÝmmeklubben S 68                   
32  Kathrine Gohr  1997    450          38.88   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
34  Maja Sandholm Pedersen  1998    441          39.16   
  Struer SvÝmmeklub                   
35  Josephine Frede Bundgaard  1997    435          39.32   
  Lyseng IF                   
36  Marie Eske  1999    432          39.42   
  Randers GF Neptun                   
37  Mathilde Hansen  1998    430          39.48   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
38  Mathilde Snitgaard  2000    409          40.15   
  Struer SvÝmmeklub                   
39  Anna Olesen  1999    400          40.45   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
40  Karoline Lehmann  1999    380          41.13   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
41  Mikala Mai Halbirk  1998    331          43.07   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
Ghita Kobbelgaard  1995                 
  Aalborg SvÝmmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  02 marts 2013 
Licens til SvÝmmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  20:03 
 
Resultat LÝb 10 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 10 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest langbane    Udskriftsdato  01 marts 2013   
  Stśvne by  HjÝrring    Udskriftstidspunkt  19:58   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  01 marts 2013         
 
 
LÝb 10, 50m BrystsvÝmning Herrer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Niklas Hedegaard (1990) 28.72 2012-03-24 
Dansk Rekord Junior: Joachim Mortensen (1995) 28.73 2012-07-12 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Joachim Mortensen  1995    722          29.73   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
Christian V. Rasmussen  1996    642          30.92   
  Odense SvÝmme Klub                   
Kristoffer Moos  1996    628          31.14   
  Thisted SvÝmmeklub                   
Mads Christensen  1994    625          31.20   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Rasmus Koch  1992    613          31.40   
  Haderslev SvÝmme Klub                   
Janus Meinert  1995    608          31.49   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
Mads Larsen  1994    602          31.59   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
Karsten SchŁtt  1991    592          31.77   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Andreas Levin Pedersen  1995    587          31.85   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
10  Mads Pedersen  1991    577          32.03   
  Herning SvÝmmeklub                   
11  David TÝrring  1995    571          32.14   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
12  Lasse Thor Carstensen  1994    570          32.17   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
13  Sebastian Friis  1995    564          32.28   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
14  Michael Petersen  1994    561          32.34   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
15  Martin Terp Olesen  1994    559          32.37   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
16  Christian Gravgaard  1997    552          32.52   
  Kolding SK                   
17  Jacob Lindeman Holm  1994    549          32.57   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
18  Lasse Kammer  1995    543          32.69   
  Viborg SvÝmme Klub                   
19  Kristian HejbÝl Gregersen  1995    511          33.35   
  SvÝmmeklubben S 68                   
20  Kasper Winther  1995    511          33.37   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
21  Casper Iversen  1991    504          33.52   
  Herning SvÝmmeklub                   
21  Jakob Bjerre Knudsen  1990    504          33.52   
  Lyseng IF                   
23  Lauritz Bech  1998    500          33.60   
  Ringe SvÝmme Klub                   
24  Peter Lund Hansen  1992    497          33.68   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
25  Martin S. Jespersen  1997    483          34.00   
  Viborg SvÝmme Klub                   
25  Mikael Thode SÝrensen  1997    483          34.00   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
27  Sebastian Reese  1998    468          34.35   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
28  Dennis Skov Gravsen  1991    425          35.47   
  Holstebro SvÝmme Club                   
29  Victor Prange  1997    400          36.21   
  Skovbakken SvÝmmeafdeling                   
30  Tobias Helmersen  1995    399          36.22   
  Skovbakken SvÝmmeafdeling                   
31  Martin Kollerup  1995    398          36.26   
  SvÝmmeklubben Nord                   
32  Johannes Larsen  1996    396          36.32   
  Kolding SK                   
Daniel Svane Halkjśr  1991              DNS   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
Frans Johannessen  1992              DNF   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
Kasper Schultz  1995              DSQ  Tyvstart 
  Holstebro SvÝmme Club                   
Michael Kjśr  1995              DSQ  Tyvstart 
  Thisted SvÝmmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  01 marts 2013 
Licens til SvÝmmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  19:58 
 
Resultat LÝb 11 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 11 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest langbane    Udskriftsdato  01 marts 2013   
  Stśvne by  HjÝrring    Udskriftstidspunkt  20:28   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  01 marts 2013         
 
 
LÝb 11, 4X200m FrisvÝmning Damer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 8:08.65 2009-04-08 
Dansk Rekord Junior: Sigma Piger (1900) 8:28.49 2010-03-28 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  100m  200m      OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Aalborg Damer 1    745          8:29.76   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
  Julie Sundahl Jakobsen  1995      1:04.41  2:10.58      2:10.58   
  Line JÝrgensen Bruun  1995      1:02.90  2:07.46      4:18.04   
  Maria BjÝrnbak  1997      1:03.12  2:09.80      6:27.84   
  Mie ō. Nielsen  1996      59.57  2:01.92      8:29.76   
                     
Esbjerg SvÝmmeklub    704          8:39.31   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
  Mathilde Riis SÝrensen  1988      1:04.35  2:11.58      2:11.58   
  Pernille Juel  1994      1:02.09  2:08.76      4:20.34   
  Mathilde Pugholm Hvid  1990      1:02.33  2:07.55      6:27.89   
  Marie Voigt Lauridsen  1995      1:02.50  2:11.42      8:39.31   
                     
Aalborg Damer 2    652          8:52.90   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
  Louise B. Dalgaard  1990      1:04.74  2:12.31      2:12.31   
  Maja JÝrgensen Bruun  1995      1:04.48  2:12.81      4:25.12   
  Lise L. Nielsen  1996      1:04.71  2:13.49      6:38.61   
  Ghita Kobbelgaard  1995      1:05.43  2:14.29      8:52.90   
                     
Aalborg Damer 3    612          9:04.37   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
  Jackie Gade  1998      1:05.87  2:14.39      2:14.39   
  Frederikke Elkjśr  1996      1:05.86  2:15.99      4:30.38   
  Laura K. Westergaard  1997      1:06.86  2:18.04      6:48.42   
  Julie Levisen  1997      1:06.27  2:15.95      9:04.37   
                     
Sto Damer    581          9:13.81   
  Swim Team Odense                   
  Ditte Elschner Kristensen  1995      1:06.21  2:17.74      2:17.74   
  Hanne Welinder  1995      1:08.31  2:21.51      4:39.25   
  Andrea Broe  1997      1:09.11  2:18.75      6:58.00   
  Anna Wermuth  1996      1:05.19  2:15.81      9:13.81   
                     
Horsens Piger 1  1996    565          9:18.84   
  Horsens SvÝmmeklub                   
  Amalie ōstrup  1997      1:04.12  2:09.58      2:09.58   
  Sara Sofia Benzarti  1997      1:07.93  2:25.63      4:35.21   
  Kirstine Feldinger  1996      1:08.88  2:22.63      6:57.84   
  Signe B. Thomasen  1996      1:08.50  2:21.00      9:18.84   
                     
Stm 1    557          9:21.77   
  Swim Team Midtjylland                   
  Lea Moesgaard  1998      1:05.43  2:14.65      2:14.65   
  Stinne SÝrensen  1999      1:06.66  2:17.36      4:32.01   
  Camilla Svane  1995      1:12.48  2:27.25      6:59.26   
  Johanne KÝlbśk  1996      1:09.46  2:22.51      9:21.77   
                     
Nikolajs Guldklumper    523          9:33.49   
  Holstebro SvÝmme Club                   
  Camilla Madsen  1997      1:08.58  2:22.83      2:22.83   
  Helle Dohn  1998      1:08.16  2:21.32      4:44.15   
  Emma D. Rasmussen  1996      1:10.72  2:25.03      7:09.18   
  Cecilie Ravn Jensen  1994      1:08.99  2:24.31      9:33.49   
                     
S68 HjÝrring  1996    506          9:39.70   
  SvÝmmeklubben S 68                   
  Sofie Rasmussen  1999      1:08.72  2:26.24      2:26.24   
  Pernille Rasmussen  1996      1:07.74  2:18.63      4:44.87   
  Anne Tollerup  1998      1:09.97  2:22.69      7:07.56   
  Emine Bjarup ThÝgersen  1998      1:14.48  2:32.14      9:39.70   
                     
10  Piger Triton Vejle    502          9:41.44   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
  Martha Andersen  1999      1:11.46  2:25.37      2:25.37   
  Christina Blaaberg  1998      1:09.28  2:23.79      4:49.16   
  Mikala Mai Halbirk  1998      1:11.20  2:28.09      7:17.25   
  Agnes Astrup Christiansen  1997      1:09.05  2:24.19      9:41.44   
                     
11  Haderslev Piger    497          9:43.25   
  Haderslev SvÝmme Klub                   
  Laura Morsing  1999      1:12.59  2:30.19      2:30.19   
  Maiken Morsing  1997      1:08.39  2:21.33      4:51.52   
  Clara Franck  1999      1:16.97  2:36.30      7:27.82   
  Julie Oxenvad  1997      1:06.32  2:15.43      9:43.25   
                     
12  Nyborg Piger    495          9:44.26   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
  Thea Lund Petersen  1998      1:12.68  2:28.87      2:28.87   
  Therese Hovgaard Jensen  2000      1:09.80  2:26.17      4:55.04   
  Silke Meyer  1998      1:14.68  2:31.78      7:26.82   
  Natascha Zender  1997      1:07.34  2:17.44      9:44.26   
                     
13  Neptun TÝser  1998    457          9:59.86   
  Randers GF Neptun                   
  Marie Eske  1999      1:12.53  2:30.87      2:30.87   
  Celina G Winther  1999      1:11.87  2:30.97      5:01.84   
  Laura B. Rasmussen  1999      1:12.08  2:30.89      7:32.73   
  Sofie MÝller SÝrensen  1998      1:09.01  2:27.13      9:59.86   
                     
14  Tempo Piger  98    440          10:07.60   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
  Laura Mathilde Elkjśr  1998      1:13.75  2:37.43      2:37.43   
  Anna Emilie Hansen  1999      1:11.81  2:27.62      5:05.05   
  Mathilde Hansen  1998      1:12.90  2:32.06      7:37.11   
  Kristine LÝnne  2000      1:13.57  2:30.49      10:07.60   
                     
15  Stm 2    432          10:11.19   
  Swim Team Midtjylland                   
  Julie D. Hald  1996      1:12.16  2:28.87      2:28.87   
  Frederikke Asfeldt  1999      1:13.20  2:29.88      4:58.75   
  Laura Cebula  1997      1:20.74  2:43.87      7:42.62   
  Emma Sand Majlund  1999      1:12.31  2:28.57      10:11.19   
                     
Ihf Junior  1997              DSQ  Tyvstart 
  IHF SvÝmning                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  01 marts 2013 
Licens til SvÝmmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  20:28 
 
Resultat LÝb 12 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 12 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest langbane    Udskriftsdato  01 marts 2013   
  Stśvne by  HjÝrring    Udskriftstidspunkt  20:45   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  01 marts 2013         
 
 
LÝb 12, 4X200m FrisvÝmning Herrer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: EliteSvÝm Esbjerg (1900) 7:25.76 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: VAT Drenge (1900) 7:37.66 2011-06-28 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  100m  200m      OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Esbjerg SvÝmmeklub 1    721          7:46.81   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
  Martin Terp Olesen  1994      58.46  1:57.53      1:57.53   
  Anders MÝller  1991      55.80  1:56.20      3:53.73   
  Martin Sander Pedersen  1992      56.84  1:58.34      5:52.07   
  Frans Johannessen  1992      56.19  1:54.74      7:46.81   
                     
Aalborg Herrer 1    709          7:49.28   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
  Viktor B. Bromer  1993      55.79  1:55.47      1:55.47   
  Sebastian Strandberg  1994      57.65  1:58.54      3:54.01   
  Lasse SchrÝder Jakobsen  1993      57.10  1:59.91      5:53.92   
  Emil Skovfoged Gregersen  1992      56.36  1:55.36      7:49.28   
                     
Agf Herrer 1    642          8:05.24   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
  Bo Volf BrÝchner  1996      58.58  2:01.04      2:01.04   
  Jakob Kornmaaler  1995      58.88  2:02.38      4:03.42   
  Sebastian Friis  1995      1:00.69  2:05.12      6:08.54   
  Anton Bromer  1995      56.26  1:56.70      8:05.24   
                     
Esbjerg SvÝmmeklub 2    603          8:15.31   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
  Karsten SchŁtt  1991      58.49  2:03.32      2:03.32   
  Henrik Rathschau SÝrensen  1993      1:01.55  2:08.19      4:11.51   
  Mikkel Rathschau SÝrensen  1996      58.91  2:03.84      6:15.35   
  Morten Lundby Pedersen  1994      56.13  1:59.96      8:15.31   
                     
Sto Herrer    603          8:15.49   
  Swim Team Odense                   
  Mads Knoblauch  1993      1:00.29  2:04.51      2:04.51   
  Frederik J. SÝrensen  1997      59.77  2:02.36      4:06.87   
  Magnus HÝvsgaard  1997      1:01.88  2:09.19      6:16.06   
  Christian V. Rasmussen  1996      56.81  1:59.43      8:15.49   
                     
Aalborg Herrer 2    582          8:21.27   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
  Magnus Yde  1996      1:00.49  2:05.06      2:05.06   
  Thomas Birkkjśr  1996      1:01.82  2:06.87      4:11.93   
  Jens Bach  1997      1:03.61  2:07.85      6:19.78   
  Nicolas Blanch  1997      58.58  2:01.49      8:21.27   
                     
Stm 1    577          8:22.87   
  Swim Team Midtjylland                   
  Laust Moesgaard  1996      1:00.36  2:03.05      2:03.05   
  Simon B. Jeppesen  1997      1:03.03  2:08.24      4:11.29   
  Magnus Fallesen  1998      1:00.54  2:05.30      6:16.59   
  Mads Pedersen  1991      1:00.88  2:06.28      8:22.87   
                     
Stm 2    524          8:39.11   
  Swim Team Midtjylland                   
  Lasse Meineche  1994      1:01.18  2:06.94      2:06.94   
  Mikkel B. HÝgild  1998      1:02.66  2:11.17      4:18.11   
  Magnus B. HÝgild  1999      1:02.09  2:09.95      6:28.06   
  Robert Asfeldt  1996      1:04.01  2:11.05      8:39.11   
                     
Drenge Triton Vejle    482          8:53.80   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
  Nicklas Rasmussen  1997      1:03.93  2:11.35      2:11.35   
  Andreas Sehested  1996      1:05.74  2:14.82      4:26.17   
  Emil Kamuk Frederiksen  1995      1:01.06  2:10.37      6:36.54   
  Mathias Bech  1996      1:07.58  2:17.26      8:53.80   
                     
10  Aalborg Herrer 3    478          8:55.29   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
  Mikael Thode SÝrensen  1997      1:01.87  2:08.82      2:08.82   
  Nikolaj J. JÝrgensen  1998      1:03.82  2:13.22      4:22.04   
  Andreas K Larsen  1999      1:06.86  2:16.89      6:38.93   
  Sebastian Reese  1998      1:05.34  2:16.36      8:55.29   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  01 marts 2013 
Licens til SvÝmmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  20:45 
 
Resultat LÝb 13 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 13 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest langbane    Udskriftsdato  02 marts 2013   
  Stśvne by  HjÝrring    Udskriftstidspunkt  11:21   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  01 marts 2013         
 
 
LÝb 13, 200m FrisvÝmning Damer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie ōstergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Mie ō. Nielsen  1996    707  29.93  1:02.88  1:36.31    2:06.84   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
Amalie ōstrup  1997    700  30.23  1:02.66  1:35.19    2:07.22   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
Line JÝrgensen Bruun  1995    691  30.37  1:02.98  1:35.88    2:07.79   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
Maria BjÝrnbak  1997    667  30.63  1:03.24  1:36.16    2:09.28   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
Mathilde Pugholm Hvid  1990    662  30.48  1:03.11  1:36.49    2:09.66   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Pernille Juel  1994    661  30.68  1:04.59  1:37.12    2:09.71   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Julie Sundahl Jakobsen  1995    623  31.73  1:06.01  1:39.30    2:12.29   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
Mathilde Riis SÝrensen  1988    615  31.40  1:05.12  1:39.29    2:12.82   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Maja JÝrgensen Bruun  1995    603  30.80  1:04.36  1:39.20    2:13.71   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
10  Louise B. Dalgaard  1990    603  31.15  1:05.07  1:39.63    2:13.72  Deltager ikke i finalen 
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
11  Julie Levisen  1997    599  32.09  1:06.14  1:40.39    2:13.99   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
12  Lea Moesgaard  1998    598  31.37  1:05.75  1:40.40    2:14.10   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
13  Lise L. Nielsen  1996    588  32.00  1:06.13  1:41.08    2:14.86   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
14  Ghita Kobbelgaard  1995    576  32.22  1:07.90  1:41.98    2:15.80   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
15  Trine KjÝngerskov  2000    558  32.42  1:07.39  1:42.54    2:17.22   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
16  Maria SÝe Beith  1996    555  31.67  1:06.36  1:41.98    2:17.44   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
17  Kalinka T. Mogensen  1995    553  31.55  1:07.27  1:43.54    2:17.66   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
18  Stinne SÝrensen  1999    550  32.13  1:07.06  1:42.50    2:17.88   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
19  Frederikke Elkjśr  1996    547  31.94  1:07.59  1:43.22    2:18.12   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
20  Ditte Elschner Kristensen  1995    537  32.53  1:07.88  1:43.68    2:19.02   
  Odense SvÝmme Klub                   
                     
21  Laura K. Westergaard  1997    531  32.27  1:07.61  1:43.47    2:19.48   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
22  Astrid Fly Oredsson  1998    527  31.45  1:06.40  1:42.52    2:19.88   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
                     
23  Klaudia W. Mogensen  2000    525  32.46  1:09.50  1:46.01    2:20.07   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
24  Amalie Bśrentsen  2000    516  33.15  1:09.40  1:46.16    2:20.82   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
25  Ditte V. Hansen  1997    515  32.61  1:09.64  1:46.31    2:20.94   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
26  Laura Glerup Jensen  1998    514  31.86  1:07.50  1:44.98    2:21.03   
  Durup IF                   
                     
27  Maiken Morsing  1997    512  31.59  1:07.58  1:44.93    2:21.22   
  Haderslev SvÝmme Klub                   
                     
28  Anne-Mette Pedersen  1998    511  32.09  1:07.78  1:45.23    2:21.30   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
29  Freja Hamann Larsen  1999    510  32.51  1:08.46  1:45.92    2:21.41   
  Kolding SK                   
                     
30  Tatjana Hansen  1997    510  32.26  1:07.83  1:44.53    2:21.43   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
31  Signe B. Thomasen  1996    505  33.27  1:09.01  1:45.70    2:21.87   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
32  Natascha Zender  1997    504  32.41  1:08.49  1:45.74    2:21.98   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
                     
33  Sara Sofia Benzarti  1997    503  34.56  1:11.54  1:48.29    2:22.02   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
34  Lenette Nielsen  1997    503  32.56  1:08.69  1:45.88    2:22.04   
  SvÝmmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
35  Shanna Armstrong  1998    502  32.95  1:09.00  1:45.67    2:22.13   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
36  Camilla Svane  1995    498  33.15  1:09.19  1:45.71    2:22.51   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
37  Anne Tollerup  1998    498  33.51  1:09.82  1:46.80    2:22.58   
  SvÝmmeklubben S 68                   
                     
38  Marie Voigt Lauridsen  1995    488  32.46  1:08.27  1:45.77    2:23.47   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
39  Christina Blaaberg  1998    487  33.34  1:09.59  1:46.83    2:23.59   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
40  Julie Lundorff Larsen  2000    487  33.54  1:09.84  1:46.92    2:23.60   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
40  Martha Andersen  1999    487  33.28  1:10.24  1:47.49    2:23.60   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
42  Kirstine Feldinger  1996    483  32.84  1:09.09  1:46.56    2:24.01   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
43  Hanne Welinder  1995    481  34.02  1:10.26  1:47.71    2:24.23   
  Odense SvÝmme Klub                   
                     
44  Lśrke Harksen Nehmdahl  1999    481  33.71  1:10.85  1:48.16    2:24.24   
  Viborg SvÝmme Klub                   
                     
45  Andrea Broe  1997    479  32.84  1:09.10  1:47.28    2:24.43   
  O.S.L.F.                   
                     
46  Lisa SchÝn  1999    477  33.17  1:09.78  1:47.56    2:24.62   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
47  Maja Sandholm Pedersen  1998    476  33.75  1:10.33  1:48.02    2:24.71   
  Struer SvÝmmeklub                   
                     
48  Camilla Madsen  1997    475  33.08  1:09.62  1:47.34    2:24.85   
  Holstebro SvÝmme Club                   
                     
49  Kathrine Gohr  1997    474  33.11  1:10.69  1:48.49    2:24.94   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
50  Camilla Linne  1997    468  33.15  1:09.91  1:47.92    2:25.57   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg                   
                     
51  Astrid Koch  1994    467  33.33  1:10.52  1:48.20    2:25.60   
  Ringe SvÝmme Klub                   
                     
52  Agnes Astrup Christiansen  1997    466  33.82  1:10.65  1:48.34    2:25.74   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
53  Caroline Beck  1998    466  34.50  1:12.17  1:50.67    2:25.77   
  Viborg SvÝmme Klub                   
                     
54  Sofie MÝller SÝrensen  1998    465  32.47  1:09.60  1:48.48    2:25.78   
  Randers GF Neptun                   
                     
55  Una MÝller  1998    461  33.44  1:10.64  1:49.76    2:26.24   
  IHF SvÝmning                   
                     
56  Sofie Rasmussen  1999    453  34.26  1:12.40  1:49.89    2:27.07   
  SvÝmmeklubben S 68                   
                     
57  Sofie W. Bunten  1999    448  34.16  1:11.97  1:51.23    2:27.65   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
58  Thea Lund Petersen  1998    444  34.11  1:11.56  1:50.10    2:28.14   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
                     
59  Julie D. Hald  1996    441  34.34  1:11.77  1:50.33    2:28.38   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
60  Frederikke Asfeldt  1999    441  34.88  1:13.05  1:51.16    2:28.43   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
61  Laura Morsing  1999    440  34.10  1:10.97  1:49.98    2:28.49   
  Haderslev SvÝmme Klub                   
                     
62  Celia Erikstad  1999    439  34.72  1:13.75  1:51.96    2:28.71   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
63  Katrine Lund Hansen  1999    436  33.71  1:11.12  1:49.96    2:28.94   
  Skovbakken SvÝmmeafdeling                   
                     
64  Mikala Mai Halbirk  1998    436  34.26  1:12.08  1:50.97    2:29.01   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
65  Anna Olesen  1999    435  35.04  1:13.65  1:52.24    2:29.06   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
66  Kristine LÝnne  2000    431  35.02  1:13.41  1:52.33    2:29.61   
  SvÝmmeklubben Tempo                   
                     
66  Sara Stecher  1997    431  34.01  1:12.62  1:51.80    2:29.61   
  SvÝmmeklubben Rask                   
                     
68  Sandra Guldborg  1998    429  34.00  1:12.24  1:51.70    2:29.81   
  Kolding SK                   
                     
69  Stine Madsen  1999    426  33.69  1:11.44  1:50.78    2:30.19   
  Ringe SvÝmme Klub                   
                     
70  Therese Hovgaard Jensen  2000    422  32.92  1:10.61  1:50.69    2:30.68   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
                     
71  Kathrine Maron  1994    413  34.70  1:12.75  1:52.15    2:31.66   
  Haderslev SvÝmme Klub                   
                     
72  Mathilde Snitgaard  2000    413  35.14  1:13.75  1:53.40    2:31.72   
  Struer SvÝmmeklub                   
                     
73  Line Thomsen  2000    394  34.36  1:13.78  1:54.25    2:34.12   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
Johanne Carr  1999              DNS   
  KorsÝr Sv & Livr. Klub                   
                     
Caroline Hauritz Jensen  1999              DSQ  Tyvstart 
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  02 marts 2013 
Licens til SvÝmmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  11:21 
 
Resultat LÝb 13 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 13 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest langbane    Udskriftsdato  02 marts 2013   
  Stśvne by  HjÝrring    Udskriftstidspunkt  17:08   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  01 marts 2013         
 
 
LÝb 13, 200m FrisvÝmning Damer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie ōstergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Mie ō. Nielsen  1996    780  28.81  59.75  1:31.17    2:02.74   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
Pernille Juel  1994    704  30.20  1:03.18  1:35.70    2:07.02   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Line JÝrgensen Bruun  1995    703  30.78  1:03.67  1:35.41    2:07.06   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
Amalie ōstrup  1997    683  30.03  1:02.81  1:35.89    2:08.29   
  Horsens SvÝmmeklub                   
                     
Mathilde Pugholm Hvid  1990    676  30.60  1:03.39  1:36.18    2:08.76   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Julie Sundahl Jakobsen  1995    665  30.40  1:03.76  1:36.87    2:09.43   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
Maria BjÝrnbak  1997    639  30.70  1:04.08  1:37.75    2:11.18   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
Mathilde Riis SÝrensen  1988    589  31.52  1:05.15  1:40.35    2:14.81   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Maja JÝrgensen Bruun  1995    610  31.76  1:05.85  1:39.49    2:13.23   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
10  Julie Levisen  1997    604  31.96  1:06.23  1:40.35    2:13.64   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
11  Kalinka T. Mogensen  1995    581  32.16  1:06.45  1:41.36    2:15.40   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
12  Lise L. Nielsen  1996    580  32.31  1:06.59  1:41.12    2:15.46   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
13  Ghita Kobbelgaard  1995    580  32.07  1:07.70  1:41.88    2:15.50   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
14  Lea Moesgaard  1998    580  31.21  1:05.75  1:40.93    2:15.51   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
15  Maria SÝe Beith  1996    566  31.56  1:06.59  1:41.48    2:16.55   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
16  Trine KjÝngerskov  2000    558  32.42  1:07.13  1:42.71    2:17.24   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  02 marts 2013 
Licens til SvÝmmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  17:08 
 
Resultat LÝb 14 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 14 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest langbane    Udskriftsdato  02 marts 2013   
  Stśvne by  HjÝrring    Udskriftstidspunkt  11:35   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  01 marts 2013         
 
 
LÝb 14, 200m FrisvÝmning Herrer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Mads Glśsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub                   











 
Anton Bromer  1995    666  27.67  57.21  1:26.75    1:56.81   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
                     
Nicolas Blanch  1997    635  27.73  57.70  1:28.27    1:58.65   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
Anders MÝller  1991    631  27.99  57.51  1:27.91    1:58.95   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Laust Moesgaard  1996    617  28.07  57.96  1:28.82    1:59.79   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
Bo Volf BrÝchner  1996    613  28.13  58.34  1:29.09    2:00.09   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
                     
Emil Skovfoged Gregersen  1992    605  27.79  57.31  1:28.21    2:00.62   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
Morten Lundby Pedersen  1994    596  28.45  58.82  1:29.98    2:01.23  Deltager ikke i finalen 
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Martin Terp Olesen  1994    594  28.27  59.21  1:30.22    2:01.36   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
Christian V. Rasmussen  1996    588  27.28  57.44  1:28.40    2:01.78  Deltager ikke i finalen 
  Odense SvÝmme Klub                   
                     
10  Jakob Kornmaaler  1995    577  28.48  59.17  1:30.84    2:02.53   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
                     
11  Frederik Jessen  1998    564  28.85  1:00.19  1:31.97    2:03.47   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
12  Sebastian Strandberg  1994    557  27.92  59.11  1:30.92    2:03.94  Deltager ikke i finalen 
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
13  Jonas Gadegaard Hansen  1998    556  28.70  1:00.38  1:32.61    2:04.02   
  Kolding SK                   
                     
14  Magnus Yde  1996    548  27.84  59.03  1:31.63    2:04.61   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
15  Mads Knoblauch  1993    547  28.50  59.39  1:32.00    2:04.73  Deltager ikke i finalen 
  Odense SvÝmme Klub                   
                     
16  Jens Bach  1997    543  27.79  58.54  1:32.28    2:05.03   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
17  Mikkel Rathschau SÝrensen  1996    536  28.83  1:00.47  1:32.97    2:05.53  Deltager ikke i finalen 
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
18  Martin Sander Pedersen  1992    533  28.71  1:00.16  1:32.50    2:05.82  Deltager ikke i finalen 
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
19  Frederik J. SÝrensen  1997    533  27.85  59.81  1:32.90    2:05.83   
  O.S.L.F.                   
                     
20  Anders T. Rasmussen  1993    532  28.87  1:01.10  1:33.60    2:05.85   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
21  Thomas Birkkjśr  1996    530  29.23  1:00.78  1:33.78    2:06.07   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
22  Magnus Fallesen  1998    529  28.72  1:00.30  1:33.22    2:06.12   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
23  Mikael Thode SÝrensen  1997    523  29.73  1:02.43  1:35.33    2:06.63   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
24  Jesper Jensen  1996    521  29.20  1:01.00  1:34.05    2:06.76   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
                     
25  Michael Terp Olesen  1999    516  29.01  1:01.69  1:35.28    2:07.18   
  Struer SvÝmmeklub                   
                     
26  Rasmus Mohr Nielsen  1996    516  29.20  1:00.59  1:33.29    2:07.19   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg                   
                     
27  Frederik H Thomsen  1997    507  29.52  1:01.68  1:34.83    2:07.91   
  Ringe SvÝmme Klub                   
                     
28  Magnus B. HÝgild  1999    503  30.07  1:02.68  1:36.01    2:08.25   
  Vildbjerg SvÝmmeklub                   
                     
29  Andreas Levin Pedersen  1995    500  30.56  1:02.93  1:36.21    2:08.47   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
30  Peter Birk  1996    497  29.54  1:01.97  1:36.02    2:08.74   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
31  Gustav Emil Lings  1996    492  29.75  1:03.03  1:36.15    2:09.23   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
                     
32  Mads Pedersen  1991    490  29.43  1:02.48  1:36.33    2:09.36   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
33  Jens N. Nielsen  1997    490  30.15  1:02.36  1:35.77    2:09.40   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
34  Jonas B. JÝrgensen  1998    486  29.39  1:02.45  1:36.07    2:09.71   
  Lyseng IF                   
                     
34  Oliver Broholm  1999    486  29.78  1:03.40  1:37.21    2:09.71   
  Ringe SvÝmme Klub                   
                     
36  Lasse Kammer  1995    486  29.78  1:03.27  1:36.71    2:09.74   
  Viborg SvÝmme Klub                   
                     
37  Ralf Dalby  1995    485  29.52  1:03.20  1:36.87    2:09.83   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
38  Casper Trier Jensen  1996    484  29.70  1:02.44  1:36.62    2:09.93   
  Struer SvÝmmeklub                   
                     
39  Mads S. LjungstrÝm  1996    482  30.52  1:03.77  1:37.63    2:10.07   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
40  Emil Weis  1994    482  28.80  1:01.17  1:35.54    2:10.10   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
41  Simon B. Jeppesen  1997    482  30.19  1:03.20  1:37.09    2:10.11   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
42  Frederik Elmann  1997    481  30.64  1:04.80  1:37.89    2:10.14   
  Kolding SK                   
                     
43  Rasmus Christensen  1996    480  29.95  1:02.79  1:36.77    2:10.29   
  Bov IF                   
                     
44  Marcus ThÝgersen  1995    479  29.20  1:02.34  1:36.07    2:10.40   
  SvÝmmeklubben S 68                   
                     
45  Christian Holm JÝrgensen  1999    471  30.53  1:04.37  1:39.44    2:11.10   
  SvÝmmeklubben OpnÝr                   
                     
46  Christian Gravgaard  1997    469  30.33  1:03.81  1:37.69    2:11.24   
  Kolding SK                   
                     
47  Daniel Nielsen  1997    469  28.72  1:01.16  1:36.47    2:11.26   
  Herning SvÝmmeklub                   
                     
48  Mikkel GrÝnbo  1996    462  29.97  1:03.08  1:37.17    2:11.93   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
49  Frederik V-Nielsen  1995    459  30.12  1:03.25  1:37.01    2:12.19   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
50  Christian Rytter Nielsen  1996    458  31.70  1:05.12  1:39.23    2:12.32   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
51  Rasmus Larsen  1997    455  30.87  1:04.14  1:38.72    2:12.57   
  Esbjerg SvÝmmeklub                   
                     
52  Dennis Skov Gravsen  1991    455  29.32  1:02.51  1:37.55    2:12.58   
  Holstebro SvÝmme Club                   
                     
53  Nicklas Rasmussen  1997    451  30.77  1:05.21  1:39.56    2:12.98   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
54  Andreas Sehested  1996    448  30.79  1:04.78  1:39.74    2:13.26   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
55  Nikolaj J. JÝrgensen  1998    448  29.71  1:03.29  1:38.18    2:13.32   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
56  Tobias M. Kristensen  1996    446  30.55  1:03.67  1:37.67    2:13.47   
  Struer SvÝmmeklub                   
                     
57  Mathias Bech  1996    445  30.73  1:04.88  1:39.92    2:13.65   
  Vejle SvÝmmeklub Triton                   
                     
58  Jeppe Krog Poulsen  1997    444  30.74  1:03.70  1:38.29    2:13.69   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
59  Simon SÝnderriis  1997    442  29.85  1:03.96  1:38.95    2:13.95   
  Lyseng IF                   
                     
60  Mikkel Strand  1997    441  30.22  1:03.49  1:38.64    2:13.98   
  Randers GF Neptun                   
                     
61  Rasmus Kristensen  1997    439  30.81  1:05.57  1:40.34    2:14.23   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
                     
62  Emil Bśk Hjermitslev  1997    437  29.65  1:03.71  1:38.74    2:14.39   
  SvÝmmeklubben Nord                   
                     
63  Jacob Wacherhausen  1997    436  31.01  1:05.56  1:40.47    2:14.54   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg                   
                     
64  Jonatan Balladone  1997    429  30.52  1:04.58  1:39.83    2:15.25   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
                     
65  Rune Holm Skovby  1998    428  30.98  1:05.59  1:40.75    2:15.38   
  Haderslev SvÝmme Klub                   
                     
66  Anton Holten Lambert  1997    427  30.54  1:04.58  1:39.76    2:15.47   
  Nyborg SvÝmmeklub                   
                     
67  Alexander Gilberg  1995    426  30.47  1:04.82  1:40.23    2:15.59   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
68  Martin GrÝnning  1997    416  30.51  1:04.63  1:41.05    2:16.66   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
69  Martin Larsen  1998    414  31.65  1:06.38  1:42.30    2:16.91   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
70  Martin Kollerup  1995    397  31.63  1:06.86  1:43.73    2:18.82   
  SvÝmmeklubben Nord                   
                     
Henrik Rathschau SÝrensen  1993              DNS   
  Esbjerg SvÝmmeklub