Resultat för 29:e Mora Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lördag 17.00
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | 29:e Mora Cup | Utskriftsdatum | 06 april 2013 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 19:36 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 april 2013 |
Gren 8, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Structor Dalarna |
Klass C - Erik Björklund 31.28 - 2012 - Njurunda SS |
Klass D - Oskar Ericsson 33.97 - 2009 - Täby Sim |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Mario Choy | 1999 | 329 | 31.58 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Edvin Persson | 1999 | 325 | 31.72 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
3 | David Hambraeus | 1999 | 268 | 33.81 | ||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
4 | Lukas Hill | 1999 | 251 | 34.56 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
5 | Erik Forsström | 1999 | 241 | 35.02 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
6 | Pontus Pettersson | 2000 | 230 | 35.57 | ||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
7 | Alexander Sandin | 2000 | 195 | 37.57 | ||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
8 | Christopher Andrén | 2000 | 147 | 41.26 | ||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
9 | Carl Kieksi | 2000 | 137 | 42.31 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
10 | Erland S. Sommerud | 1999 | 136 | 42.44 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Jonatan Løve Frantzen | 2000 | 130 | 43.07 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Marcus Nordh | 2000 | 127 | 43.41 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
13 | Bruno Martinsson | 2000 | 114 | 44.99 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
14 | Iver Strand | 2000 | 110 | 45.52 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
- | Emil Rafael Solberg | 1999 | DSQ | |||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
- | Samuel Malm | 1999 | DSQ | |||||||
Rättviks simförening | ||||||||||
Gren 8, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Structor Dalarna |
Klass C - Erik Björklund 31.28 - 2012 - Njurunda SS |
Klass D - Oskar Ericsson 33.97 - 2009 - Täby Sim |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Viktor Forafonov | 2002 | 246 | 34.78 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Love Starrin | 2001 | 185 | 38.26 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
3 | Christian Groth Dyrkorn | 2001 | 170 | 39.37 | ||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Johan Ekengren | 2001 | 154 | 40.67 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
5 | Mathias Renström | 2001 | 136 | 42.43 | ||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
6 | Tim Hansson | 2001 | 131 | 42.93 | ||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
7 | Joel Berglund | 2002 | 122 | 43.93 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
8 | Nicolai Marjetta-Olsson | 2002 | 116 | 44.64 | ||||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
9 | Anton Ivarsson | 2003 | 93 | 48.04 | ||||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
10 | Markus Tägtström | 2002 | 88 | 48.96 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
11 | Elias Persson | 2002 | 73 | 52.17 | ||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
12 | William Kihlman | 2001 | 64 | 54.54 | ||||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
- | Johan Werkmästar | 2002 | DSQ | |||||||
Rättviks simförening | ||||||||||
- | Jonathan Nilsson | 2003 | DSQ | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
- | Nikolai Øverland Schøning | 2001 | DSQ | |||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
- | Simon Lundgren | 2001 | DSQ | |||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
- | Sindre Iversen Carlsen | 2001 | DSQ | |||||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 06 april 2013 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 19:36 |