Tulokset Speedo Lyngby Open - Stadion
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 25 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 21:30 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ilse Kraaijeveld | 1990 | 781 | 26.29 | ||||||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
2 | Maja Nielsen | 1996 | 660 | 27.81 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 651 | 27.94 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Linnéa Olsson | 1994 | 618 | 28.43 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Maria Madsen | 1995 | 601 | 28.69 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
6 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 587 | 28.91 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 584 | 28.97 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie Lunau | 1995 | 580 | 29.03 | ||||||
A6 | ||||||||||
9 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 568 | 29.24 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 567 | 29.25 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Elina Lynge Wagner | 1996 | 567 | 29.25 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Marianne Duijm | 1993 | 566 | 29.27 | ||||||
A6 | ||||||||||
13 | Arta Bakragi | 1996 | 565 | 29.28 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
14 | Malena Martens | 1994 | 549 | 29.56 | ||||||
IL Solid (norge) | ||||||||||
15 | Frederikke Elkjær | 1996 | 545 | 29.63 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ditte Johansen | 1994 | 544 | 29.65 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Trine Meier | 1995 | 528 | 29.96 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Clara Lindecrona | 1993 | 518 | 30.14 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Kamille Bager Herskind | 1995 | 514 | 30.22 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 513 | 30.25 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | 512 | 30.27 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 493 | 30.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Elizabeth May | 1983 | 463 | 31.30 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
24 | Carina Christiansen | 1995 | 439 | 31.85 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
25 | Thea Jensen | 1996 | 427 | 32.16 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
26 | Helena Holm Iversen | 1995 | 425 | 32.20 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
27 | Marit Hystad | 1996 | 410 | 32.59 | ||||||
IL Solid (norge) | ||||||||||
28 | Anna Okkels | 1996 | 387 | 33.21 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
29 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | 361 | 34.00 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Frida Börnfors | 1994 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Simone Nielsen | 1996 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Annelouise Dolleris | 1995 | DSQ | tyvstart | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida Lindborg | 1994 | DSQ | tyvstart | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amanda Højberg | 1998 | 621 | 28.37 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 616 | 28.45 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Marre Zandringa | 1997 | 583 | 28.98 | ||||||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
4 | Helena Storr-Hansen | 1997 | 574 | 29.13 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 573 | 29.14 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
6 | Cassandra Tran | 1997 | 573 | 29.15 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Erica Sjöholm | 1997 | 562 | 29.33 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
8 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 561 | 29.36 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 556 | 29.45 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 554 | 29.47 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Karen Gjerløff | 1998 | 551 | 29.53 | ||||||
A6 | ||||||||||
12 | Helene Vistisen | 1997 | 549 | 29.57 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Amalie Mortensen | 1998 | 546 | 29.62 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
14 | Cecilie Christensen | 1997 | 543 | 29.67 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Ida Petersen | 1998 | 542 | 29.69 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
16 | Rikke Munkholm | 1998 | 536 | 29.81 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
17 | Felicia Sandström | 1997 | 532 | 29.88 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
18 | Frederikke Dons | 1998 | 530 | 29.91 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | 527 | 29.98 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Claris de Vries | 1997 | 522 | 30.07 | ||||||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
21 | Thea Lund Petersen | 1998 | 511 | 30.28 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Cecilie Kristiansen | 1997 | 509 | 30.33 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Isabel Mass | 1998 | 505 | 30.41 | ||||||
A6 | ||||||||||
24 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | 504 | 30.43 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
25 | Sif Vange | 1997 | 503 | 30.44 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
26 | Nanna Drewsen | 1998 | 499 | 30.52 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
27 | Laura K. Westergaard | 1997 | 499 | 30.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Marie Skov Andersen | 1998 | 498 | 30.54 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
29 | Natascha Zender | 1997 | 497 | 30.57 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 495 | 30.61 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
31 | Hannah Skog | 1997 | 492 | 30.66 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
31 | Julie Rath | 1998 | 492 | 30.66 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
33 | Karoline Bødker | 1997 | 487 | 30.78 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
34 | Alma Lundin | 1998 | 486 | 30.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
35 | Louise Møller Jessen | 1997 | 476 | 31.00 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
36 | Lærke Viereck | 1997 | 471 | 31.12 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
37 | Cecilia Laursen | 1997 | 461 | 31.34 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
38 | Amanda Werthén | 1997 | 460 | 31.36 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
39 | Emilie Elmeros Jersild | 1998 | 457 | 31.42 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
40 | Sofie Boel Torp | 1997 | 457 | 31.43 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
41 | Vilma Nilsson | 1998 | 455 | 31.47 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
42 | Josefine Palmø | 1997 | 452 | 31.55 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
42 | Mathilda Edlund | 1998 | 452 | 31.55 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
44 | Agnes Marie Frey | 1997 | 448 | 31.63 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
45 | Emelie Rosen | 1998 | 440 | 31.82 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
46 | Hanna Liljegren | 1998 | 438 | 31.87 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
47 | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | 437 | 31.90 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
48 | Julia Karlsson | 1997 | 427 | 32.14 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
49 | Caroline Beck | 1998 | 427 | 32.16 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
49 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | 427 | 32.16 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
51 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 422 | 32.28 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
52 | Helene Bernhøft Jensen | 1998 | 411 | 32.56 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
52 | Julie Jonasson | 1998 | 411 | 32.56 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
54 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | 402 | 32.81 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
55 | Eloïse Ryon | 1997 | 394 | 33.03 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
56 | Freja Loop | 1997 | 323 | 35.30 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Anna Sofie Gammelgaard | 1998 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Catharina Skov Andersen | 1997 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Nikoline Svensson | 1998 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Emilie Hørlykke | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:30 |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 21:44 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ilse Kraaijeveld | 1990 | Zv Orca Leeuwarden | 26.62 | ||||||
2 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.49 | ||||||
3 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 27.75 | ||||||
4 | Maria Madsen | 1995 | Svømmeklubben MK 31 | 28.36 | ||||||
5 | Louise B. Dalgaard | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 28.45 | ||||||
6 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 28.50 | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 28.19 | ||||||
2 | Marre Zandringa | 1997 | Zv Orca Leeuwarden | 28.36 | ||||||
3 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.46 | ||||||
4 | Cassandra Tran | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.72 | ||||||
5 | Kristina Delff Andersen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 28.74 | ||||||
6 | Helena Storr-Hansen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 29.06 | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.74 | ||||||
2 | Amanda Granborg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.13 | ||||||
3 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.79 | ||||||
4 | Ida Marie Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 31.48 | ||||||
5 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 31.61 | ||||||
6 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 32.43 | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 32.21 | ||||||
2 | Amalie Frederiksen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.67 | ||||||
3 | Alix Reynolds | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 32.79 | ||||||
4 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 32.80 | ||||||
5 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 33.62 | ||||||
6 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 34.58 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:44 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 25 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 21:30 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Bengtsson | 1991 | 657 | 24.72 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Måns Hjelm | 1992 | 648 | 24.83 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Thomas Steenberg | 1994 | 612 | 25.31 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julius Hjelm | 1994 | 599 | 25.50 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Frederik Fisker | 1994 | 595 | 25.55 | Deltager ikke i finalen | |||||
A6 | ||||||||||
6 | Ramon Fredrik | 1994 | 575 | 25.84 | ||||||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
7 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 568 | 25.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jens Peter Träff | 1988 | 565 | 26.00 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mads Larsen | 1994 | 563 | 26.03 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Tom Døi | 1993 | 558 | 26.10 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Janis Treubluts | 1993 | 547 | 26.28 | ||||||
IL Solid (norge) | ||||||||||
12 | Adam Rohde | 1993 | 531 | 26.53 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
13 | Sylvanio Goedredrag | 1993 | 526 | 26.63 | ||||||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
14 | Jakob Vodstrup | 1994 | 523 | 26.68 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Søren Meier | 1994 | 523 | 26.68 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Gustav Nyrenstedt | 1992 | 516 | 26.79 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
17 | Daniel Skov Andersen | 1994 | 514 | 26.82 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | William Hagemann | 1994 | 512 | 26.86 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Jim Ljungquist | 1994 | 510 | 26.89 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
20 | Mark Bjerregaard | 1994 | 507 | 26.95 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Karim Møller | 1994 | 457 | 27.89 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Nicolai Frejvald Petersen | 1993 | 452 | 28.00 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
23 | Emil Andersen | 1992 | 442 | 28.22 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Westermann | 1995 | 727 | 23.90 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | 589 | 25.63 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Morten Bak Hansen | 1995 | 588 | 25.65 | ||||||
A6 | ||||||||||
4 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 581 | 25.75 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Magnus Yde | 1996 | 577 | 25.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alexander Duus Jensen | 1995 | 553 | 26.18 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | 550 | 26.23 | ||||||
A6 | ||||||||||
8 | Pieter Ytsma | 1995 | 532 | 26.52 | ||||||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
9 | Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | 530 | 26.56 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 524 | 26.66 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Rasmus Svendsen | 1996 | 521 | 26.70 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Jacob Jensen | 1995 | 520 | 26.72 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | 519 | 26.74 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
14 | Minne Koopmans | 1996 | 517 | 26.77 | ||||||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
15 | Mark H. Østermann | 1995 | 512 | 26.87 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | 508 | 26.93 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
17 | Lasse Pittioni | 1995 | 503 | 27.02 | ||||||
A6 | ||||||||||
18 | Johan Emil Westergaard | 1995 | 501 | 27.06 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Stefan Blidarevic | 1996 | 500 | 27.08 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Simon Helland | 1995 | 498 | 27.11 | ||||||
IL Solid (norge) | ||||||||||
21 | Rasmus Hasemann | 1996 | 498 | 27.12 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Jens Kuitert | 1996 | 496 | 27.14 | ||||||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
23 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 480 | 27.44 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Emil Christensen | 1996 | 460 | 27.83 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Chris Johansen | 1996 | 456 | 27.91 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
26 | Bjørn Wismann | 1996 | 444 | 28.17 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
27 | Gustav Lindecrona | 1995 | 442 | 28.21 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
28 | Nikolai Skelsager | 1996 | 442 | 28.22 | ||||||
A6 | ||||||||||
29 | Jonas Hansen | 1996 | 427 | 28.54 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
30 | Dragomir Petrov | 1996 | 419 | 28.71 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
31 | Erik Hystad | 1996 | 417 | 28.77 | ||||||
IL Solid (norge) | ||||||||||
32 | Christoffer Beck | 1996 | 383 | 29.60 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Michael R. Olesen | 1995 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Tobias Gjerløff | 1995 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:30 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 21:44 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Måns Hjelm | 1992 | Malmö Kappsimningsklubb | 24.52 | ||||||
2 | Johan Bengtsson | 1991 | Malmö Kappsimningsklubb | 24.71 | ||||||
3 | Thomas Steenberg | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 25.40 | ||||||
4 | Ramon Fredrik | 1994 | Zv Orca Leeuwarden | 25.49 | ||||||
5 | Julius Hjelm | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.63 | ||||||
6 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 26.52 | ||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 23.89 | ||||||
2 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 25.30 | ||||||
3 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 25.50 | ||||||
4 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 25.75 | ||||||
4 | Magnus Yde | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 25.75 | ||||||
6 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | A6 | 26.75 | ||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.63 | ||||||
2 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 26.55 | ||||||
3 | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 26.56 | ||||||
4 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 27.97 | ||||||
5 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.04 | ||||||
6 | Hugo Gustafsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.11 | ||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.42 | ||||||
2 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.56 | ||||||
3 | Philip Tran | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.16 | ||||||
4 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 29.15 | ||||||
5 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 29.81 | ||||||
6 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.59 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:44 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 25 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 21:30 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mie Refn | 1993 | 722 | 28.83 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Olivia Burmester | 1993 | 682 | 29.38 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ida Lindborg | 1994 | 650 | 29.85 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 646 | 29.91 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristina K Hedegaard | 1995 | 646 | 29.91 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 608 | 30.52 | Deltager ikke i finalen | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Stephanie Hansen | 1996 | 603 | 30.61 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marianne Duijm | 1993 | 574 | 31.11 | ||||||
A6 | ||||||||||
9 | Michelle Icka Christensen | 1995 | 548 | 31.60 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | 543 | 31.69 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | 540 | 31.76 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anna Puggaard | 1996 | 539 | 31.77 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Elina Lynge Wagner | 1996 | 537 | 31.81 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Therese Svensson | 1991 | 531 | 31.94 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
15 | Kamille Bager Herskind | 1995 | 524 | 32.07 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Malena Martens | 1994 | 520 | 32.15 | ||||||
IL Solid (norge) | ||||||||||
17 | Katrine Brahtz | 1995 | 513 | 32.31 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
18 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 502 | 32.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Ditte Johansen | 1994 | 494 | 32.72 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Louise G. Riget | 1995 | 485 | 32.92 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 482 | 32.98 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | 464 | 33.40 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Julie Lamberth | 1996 | 449 | 33.77 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | 449 | 33.78 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Lise L. Nielsen | 1996 | 433 | 34.18 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Rixt Menger | 1996 | 416 | 34.65 | ||||||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
27 | Rikke Nielsen | 1996 | 400 | 35.10 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
28 | Trine Meier | 1995 | 394 | 35.27 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
29 | Thea Jensen | 1996 | 383 | 35.62 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
30 | Marit Hystad | 1996 | 341 | 37.01 | ||||||
IL Solid (norge) | ||||||||||
31 | Anna Okkels | 1996 | 294 | 38.91 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Asta Blanch | 1996 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Frida Börnfors | 1994 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Simone Nielsen | 1996 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida Vardinghus-Nielsen | 1996 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cassandra Tran | 1997 | 665 | 29.63 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Kirstine Andersen | 1997 | 602 | 30.63 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Helena Storr-Hansen | 1997 | 594 | 30.77 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 589 | 30.85 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 584 | 30.93 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cecilie Christensen | 1997 | 573 | 31.14 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 562 | 31.34 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
8 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 555 | 31.47 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Lisa Steen Duus | 1997 | 553 | 31.51 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Simone Kronborg Riis | 1997 | 550 | 31.57 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 545 | 31.66 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | 542 | 31.71 | ||||||
A6 | ||||||||||
13 | Laura Weinreich | 1998 | 534 | 31.87 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Frederikke Dons | 1998 | 523 | 32.10 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Cecilie Christensen | 1997 | 521 | 32.14 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
16 | Thea Lund Petersen | 1998 | 510 | 32.36 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Marre Zandringa | 1997 | 505 | 32.48 | ||||||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
18 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 500 | 32.58 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Rebecca Grønlund | 1998 | 497 | 32.64 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 497 | 32.65 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
21 | Karen Gjerløff | 1998 | 491 | 32.77 | ||||||
A6 | ||||||||||
22 | Ida Kristensen | 1998 | 488 | 32.85 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Freja Andersen | 1998 | 486 | 32.89 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
24 | Maja Østergaard | 1998 | 472 | 33.22 | ||||||
A6 | ||||||||||
25 | Sofie Boel Torp | 1997 | 467 | 33.34 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Silke Meyer | 1998 | 456 | 33.59 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 449 | 33.77 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
28 | Adriana Natalia Bankowska | 1997 | 445 | 33.86 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
29 | Augusta Andersson | 1997 | 438 | 34.06 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
30 | Ida Petersen | 1998 | 434 | 34.15 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
31 | Freja Englund | 1997 | 430 | 34.26 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
31 | Josefine Palmø | 1997 | 430 | 34.26 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
33 | Julia Karlsson | 1997 | 422 | 34.48 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
34 | Caroline Beck | 1998 | 420 | 34.53 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
35 | Signe Bjerre | 1998 | 420 | 34.54 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
36 | Annika Lundh | 1997 | 415 | 34.66 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
37 | Cecilia Laursen | 1997 | 414 | 34.71 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
37 | Mette Jensen | 1997 | 414 | 34.71 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
39 | Ida Jensen | 1998 | 404 | 34.99 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
40 | Cecilie Kristiansen | 1997 | 392 | 35.34 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
41 | Eloïse Ryon | 1997 | 387 | 35.48 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
42 | Lærke Viereck | 1997 | 378 | 35.75 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
43 | Mathilde Olsen | 1998 | 368 | 36.08 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
44 | Mathilda Edlund | 1998 | 364 | 36.21 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
45 | Julie Bak | 1997 | 354 | 36.57 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
46 | Sofie Schmidt | 1998 | 342 | 36.98 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
47 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 324 | 37.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
48 | Amanda Werthén | 1997 | 318 | 37.88 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
49 | Ellen S. F. Jørgensen | 1997 | 260 | 40.51 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
50 | Helene Bernhøft Jensen | 1998 | 239 | 41.66 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
51 | Caroline Ege Hansen | 1997 | 228 | 42.34 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
52 | Freja Loop | 1997 | 222 | 42.71 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Anna Sofie Gammelgaard | 1998 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Isabel Mass | 1998 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Nikoline Svensson | 1998 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:30 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:30 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.58 | ||||||
2 | Mie Refn | 1993 | Farum Svømmeklub | 28.75 | ||||||
3 | Olivia Burmester | 1993 | Farum Svømmeklub | 29.28 | ||||||
4 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 29.64 | ||||||
5 | Kristina K Hedegaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 29.89 | ||||||
6 | Stephanie Hansen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 30.63 | ||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cassandra Tran | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.51 | ||||||
2 | Helena Storr-Hansen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 30.21 | ||||||
3 | Kirstine Andersen | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.44 | ||||||
4 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.61 | ||||||
5 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 30.73 | ||||||
6 | Cecilie Christensen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 30.91 | ||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.17 | ||||||
2 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 32.51 | ||||||
3 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.94 | ||||||
4 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.40 | ||||||
5 | Irene Halck | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 34.72 | ||||||
- | Sara Krell Refn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 34.03 | ||||||
2 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 35.75 | ||||||
3 | Thyra Jørgensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 35.81 | ||||||
4 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 36.70 | ||||||
5 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 36.85 | ||||||
6 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 38.03 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:30 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 25 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 21:30 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | 752 | 25.65 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
2 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 680 | 26.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johan Bengtsson | 1991 | 660 | 26.79 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 650 | 26.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ramon Fredrik | 1994 | 639 | 27.08 | ||||||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
6 | Tom Døi | 1993 | 616 | 27.42 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicolas Nord | 1994 | 605 | 27.59 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Jakob Vodstrup | 1994 | 592 | 27.79 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 582 | 27.94 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mark Bjerregaard | 1994 | 577 | 28.03 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mads Larsen | 1994 | 573 | 28.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Adam Rohde | 1993 | 549 | 28.50 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
13 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | 537 | 28.71 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Gustav Nyrenstedt | 1992 | 533 | 28.77 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
15 | David Schön Svensson | 1993 | 513 | 29.15 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Alexander Skov Andersen | 1993 | 506 | 29.27 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
17 | Janis Treubluts | 1993 | 499 | 29.41 | ||||||
IL Solid (norge) | ||||||||||
18 | Søren Meier | 1994 | 482 | 29.76 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Johan Nilsson | 1994 | 466 | 30.10 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
20 | William Hagemann | 1994 | 448 | 30.48 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Sebastian Strandberg | 1994 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Olesen | 1995 | 647 | 26.97 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 637 | 27.11 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | 614 | 27.45 | ||||||
A6 | ||||||||||
4 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | 599 | 27.68 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
5 | Mark H. Østermann | 1995 | 587 | 27.86 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Morten Bak Hansen | 1995 | 572 | 28.10 | ||||||
A6 | ||||||||||
7 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 554 | 28.41 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alexander Duus Jensen | 1995 | 550 | 28.48 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Simon Helland | 1995 | 542 | 28.61 | ||||||
IL Solid (norge) | ||||||||||
10 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | 541 | 28.64 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
11 | Jacob Adolfsen | 1996 | 539 | 28.66 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Thomas Birkkjær | 1996 | 526 | 28.91 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 523 | 28.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 522 | 28.98 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Lasse Pittioni | 1995 | 516 | 29.09 | ||||||
A6 | ||||||||||
16 | Erik Hystad | 1996 | 498 | 29.44 | ||||||
IL Solid (norge) | ||||||||||
17 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 493 | 29.53 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
18 | Janus Meinert | 1995 | 491 | 29.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sune Kokholm | 1996 | 483 | 29.74 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
20 | Jens Kuitert | 1996 | 481 | 29.77 | ||||||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
21 | Jonas Frei | 1995 | 479 | 29.81 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
22 | Johan Emil Westergaard | 1995 | 475 | 29.90 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
23 | Stefan Blidarevic | 1996 | 463 | 30.15 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | 447 | 30.52 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
25 | Rasmus Svendsen | 1996 | 430 | 30.92 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
26 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 413 | 31.34 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Emil Christensen | 1996 | 393 | 31.84 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Marco Kirketerp | 1995 | 361 | 32.78 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Jakob Helman | 1996 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Tobias Gjerløff | 1995 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:30 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:42 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | Svømmeklubben MK 31 | 25.37 | ||||||
2 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 25.94 | ||||||
3 | Ramon Fredrik | 1994 | Zv Orca Leeuwarden | 26.53 | ||||||
4 | Johan Bengtsson | 1991 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.65 | ||||||
5 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 26.82 | ||||||
6 | Tom Døi | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 27.01 | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.86 | ||||||
2 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 26.94 | ||||||
3 | Morten Bak Hansen | 1995 | A6 | 27.15 | ||||||
4 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | A6 | 27.37 | ||||||
5 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | Albertslund IF | 27.42 | ||||||
6 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.59 | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Karlsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.04 | ||||||
2 | Filip Bivesand | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.25 | ||||||
3 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.53 | ||||||
4 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.88 | ||||||
5 | William Lindblom | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.96 | ||||||
6 | Johan Johnsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 31.61 | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.01 | ||||||
2 | Frederik Lundgaard | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 30.09 | ||||||
3 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.65 | ||||||
4 | Marcus Kjærsgaard | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 31.07 | ||||||
5 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 33.40 | ||||||
6 | Rickard Wemlén | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.20 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:42 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 25 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 21:30 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Linnéa Olsson | 1994 | 745 | 30.89 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Ida Lindborg | 1994 | 712 | 31.36 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | 711 | 31.37 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 679 | 31.86 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Annelouise Dolleris | 1995 | 647 | 32.37 | Deltager ikke i finalen | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maja Nielsen | 1996 | 631 | 32.64 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Rebecca Håkansson | 1996 | 625 | 32.75 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
8 | Andrea Gustafsson | 1996 | 620 | 32.83 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Michelle Icka Christensen | 1995 | 612 | 32.98 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Katrine Brahtz | 1995 | 611 | 32.99 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
11 | Christine Pedersen | 1993 | 588 | 33.42 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
12 | Eliana Jørgensen | 1993 | 585 | 33.47 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
13 | Sandra Semberlund | 1994 | 583 | 33.52 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Kristina K Hedegaard | 1995 | 557 | 34.04 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | 534 | 34.51 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Melissa Nauta | 1996 | 516 | 34.90 | ||||||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
17 | Therese Svensson | 1991 | 465 | 36.14 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
18 | Carina Christiansen | 1995 | 457 | 36.35 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Helena Holm Iversen | 1995 | 446 | 36.65 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
20 | Anna Okkels | 1996 | 377 | 38.75 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Frida Börnfors | 1994 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Hanny van Dijk | 1998 | 715 | 31.32 | ||||||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
2 | Claris de Vries | 1997 | 681 | 31.82 | ||||||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
3 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 662 | 32.12 | Deltager ikke i finalen | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Isabel Mass | 1998 | 635 | 32.58 | ||||||
A6 | ||||||||||
5 | Hannah Skog | 1997 | 611 | 33.00 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Cassandra Tran | 1997 | 610 | 33.02 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Erica Sjöholm | 1997 | 572 | 33.73 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
8 | Marre Zandringa | 1997 | 570 | 33.77 | ||||||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
9 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 565 | 33.86 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 564 | 33.88 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Signe Bjerre | 1998 | 548 | 34.22 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nanna Drewsen | 1998 | 534 | 34.52 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Tanja Lylloff | 1998 | 533 | 34.53 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
14 | Amanda Højberg | 1998 | 525 | 34.70 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Cecilie Christensen | 1997 | 520 | 34.82 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
16 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | 518 | 34.86 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mathilde Olsen | 1998 | 515 | 34.94 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 510 | 35.04 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
19 | Marie Skov Andersen | 1998 | 509 | 35.08 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Maja Østergaard | 1998 | 506 | 35.13 | ||||||
A6 | ||||||||||
21 | Rikke Glinvad | 1997 | 502 | 35.22 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 499 | 35.29 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
23 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | 498 | 35.33 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
24 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 496 | 35.38 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
25 | Helene Vistisen | 1997 | 488 | 35.56 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
26 | Julie Leth-Petersen | 1997 | 486 | 35.61 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mette Jensen | 1997 | 485 | 35.63 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
28 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 485 | 35.65 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
29 | Natascha Zender | 1997 | 481 | 35.73 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Emilie Hørlykke | 1998 | 478 | 35.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
31 | Lærke Viereck | 1997 | 467 | 36.08 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
32 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | 453 | 36.45 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
33 | Hanna Liljegren | 1998 | 450 | 36.54 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
34 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 448 | 36.60 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
35 | Rikke Munkholm | 1998 | 437 | 36.90 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
36 | Emelie Rosen | 1998 | 435 | 36.94 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
37 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | 425 | 37.25 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
38 | Karoline Bødker | 1997 | 414 | 37.56 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
39 | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | 410 | 37.69 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
40 | Nathalie Lind | 1998 | 406 | 37.81 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
41 | Vilma Nilsson | 1998 | 380 | 38.65 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
- | Silke Meyer | 1998 | DSQ | m 15 m u vand | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:30 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 21:44 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.28 | ||||||
2 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | Herlev Svømning | 30.79 | ||||||
3 | Linnéa Olsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.87 | ||||||
4 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.37 | ||||||
5 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.46 | ||||||
6 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.78 | ||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Claris de Vries | 1997 | Zv Orca Leeuwarden | 31.47 | ||||||
1 | Hanny van Dijk | 1998 | Zv Orca Leeuwarden | 31.47 | ||||||
3 | Cassandra Tran | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.16 | ||||||
4 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 33.36 | ||||||
5 | Hannah Skog | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.53 | ||||||
6 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.61 | ||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Granborg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.04 | ||||||
2 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.75 | ||||||
3 | Sara Krell Refn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 36.21 | ||||||
4 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.25 | ||||||
5 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 36.54 | ||||||
6 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 37.47 | ||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 37.95 | ||||||
2 | Nanna Munch Kjølller | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.90 | ||||||
3 | Alix Reynolds | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 40.20 | ||||||
4 | Noa Andersen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.51 | ||||||
5 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 41.13 | ||||||
6 | Christina Damstrup | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 41.75 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:44 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 25 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 21:30 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | 754 | 27.31 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
2 | Måns Hjelm | 1992 | 753 | 27.32 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Julius Hjelm | 1994 | 610 | 29.31 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Jens Peter Träff | 1988 | 597 | 29.53 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ramon Fredrik | 1994 | 595 | 29.56 | ||||||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
6 | David Schön Svensson | 1993 | 570 | 29.99 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 560 | 30.16 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Gustav Nyrenstedt | 1992 | 533 | 30.67 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
9 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 526 | 30.79 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jakob Vodstrup | 1994 | 518 | 30.96 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Daniel Skov Andersen | 1994 | 472 | 31.92 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Tom Døi | 1993 | 448 | 32.49 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Fisker | 1994 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Sebastian Strandberg | 1994 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mikkel Johansen | 1994 | DSQ | m, end 15m u, vand | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | 608 | 29.34 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Morten Bak Hansen | 1995 | 598 | 29.51 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Pieter Ytsma | 1995 | 544 | 30.46 | ||||||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
4 | Lasse Jørgensen | 1996 | 535 | 30.62 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
5 | Frederik M. Mortensen | 1996 | 499 | 31.34 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Chris Johansen | 1996 | 489 | 31.55 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Jacob Jensen | 1995 | 481 | 31.73 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 466 | 32.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nikolai Skelsager | 1996 | 466 | 32.06 | ||||||
A6 | ||||||||||
10 | Mathias Brændholt | 1996 | 461 | 32.19 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
11 | Mark H. Østermann | 1995 | 457 | 32.27 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Jens Kuitert | 1996 | 440 | 32.68 | ||||||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
13 | Bjørn Wismann | 1996 | 403 | 33.65 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 400 | 33.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 400 | 33.75 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
16 | Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | 386 | 34.13 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Christoffer Beck | 1996 | 370 | 34.64 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Erik Hystad | 1996 | 368 | 34.68 | ||||||
IL Solid (norge) | ||||||||||
- | Michael R. Olesen | 1995 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:30 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 21:44 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | Svømmeklubben MK 31 | 26.41 | ||||||
2 | Måns Hjelm | 1992 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.80 | ||||||
3 | Julius Hjelm | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.88 | ||||||
4 | Ramon Fredrik | 1994 | Zv Orca Leeuwarden | 28.98 | ||||||
5 | Jens Peter Träff | 1988 | Lyngby Svømmeklub | 29.57 | ||||||
6 | David Schön Svensson | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.92 | ||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | A6 | 29.42 | ||||||
2 | Lasse Jørgensen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 29.68 | ||||||
3 | Pieter Ytsma | 1995 | Zv Orca Leeuwarden | 29.89 | ||||||
4 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 30.50 | ||||||
5 | Frederik M. Mortensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 31.28 | ||||||
- | Chris Johansen | 1996 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.81 | ||||||
2 | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 30.23 | ||||||
3 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.31 | ||||||
4 | Johan Johnsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 33.69 | ||||||
5 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 34.14 | ||||||
6 | Hampus Persson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.39 | ||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.23 | ||||||
2 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 33.51 | ||||||
3 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 34.07 | ||||||
4 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.23 | ||||||
5 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 35.17 | ||||||
6 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 36.40 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:44 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 25 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 21:30 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 733 | 34.01 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Holten | 1995 | 646 | 35.47 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 629 | 35.79 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anna Puggaard | 1996 | 614 | 36.08 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Mie Refn | 1993 | 587 | 36.61 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Louise G. Riget | 1995 | 553 | 37.35 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Julie Lamberth | 1996 | 542 | 37.60 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Clara Lindecrona | 1993 | 522 | 38.07 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Andrea Gustafsson | 1996 | 507 | 38.46 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Stephanie Hansen | 1996 | 502 | 38.59 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ida Vardinghus-Nielsen | 1996 | 438 | 40.36 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Katrine Brahtz | 1995 | 412 | 41.22 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Rixt Menger | 1996 | 409 | 41.30 | ||||||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
14 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | 403 | 41.50 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Ida Marie Nielsen | 1995 | 380 | 42.34 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Marit Hystad | 1996 | 323 | 44.68 | ||||||
IL Solid (norge) | ||||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 741 | 33.88 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Julie Leth-Petersen | 1997 | 660 | 35.22 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amalie Mortensen | 1998 | 613 | 36.09 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Freja Englund | 1997 | 594 | 36.47 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alma Lundin | 1998 | 583 | 36.71 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Simone Kronborg Riis | 1997 | 576 | 36.86 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | 569 | 36.99 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kirstine Andersen | 1997 | 538 | 37.69 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 514 | 38.27 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 509 | 38.41 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Julie Rath | 1998 | 488 | 38.95 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Julie Bak | 1997 | 487 | 38.96 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Rebecca Grønlund | 1998 | 482 | 39.11 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Sofie Schmidt | 1998 | 480 | 39.17 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
15 | Silke Meyer | 1998 | 465 | 39.58 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 461 | 39.70 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
17 | Freja Andersen | 1998 | 460 | 39.71 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
18 | Adriana Natalia Bankowska | 1997 | 438 | 40.38 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mette Jensen | 1997 | 437 | 40.40 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | Thea Lund Petersen | 1998 | 420 | 40.94 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | 413 | 41.16 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
22 | Annika Lundh | 1997 | 386 | 42.11 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
23 | Cecilie Kristiansen | 1997 | 385 | 42.13 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
24 | Laura Weinreich | 1998 | 346 | 43.69 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
25 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | 326 | 44.56 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
26 | Helene Bernhøft Jensen | 1998 | 310 | 45.32 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Emilie Hørlykke | 1998 | 295 | 46.04 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
28 | Ellen S. F. Jørgensen | 1997 | 281 | 46.83 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
29 | Caroline Ege Hansen | 1997 | 213 | 51.37 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:30 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:14 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise B. Dalgaard | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 33.33 | ||||||
2 | Cecilie Holten | 1995 | Herlev Svømning | 34.54 | ||||||
3 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 34.86 | ||||||
4 | Anna Puggaard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.31 | ||||||
5 | Mie Refn | 1993 | Farum Svømmeklub | 37.34 | ||||||
6 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.41 | ||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 34.57 | ||||||
2 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 35.32 | ||||||
3 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 36.10 | ||||||
4 | Amalie Mortensen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.17 | ||||||
5 | Simone Kronborg Riis | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 36.62 | ||||||
6 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 37.11 | ||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 39.36 | ||||||
2 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 39.73 | ||||||
3 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 40.29 | ||||||
4 | Frida Hemby | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.99 | ||||||
5 | Nicole Adamah | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.83 | ||||||
6 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 44.98 | ||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 41.29 | ||||||
2 | Sarah Daly | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 41.92 | ||||||
3 | Line Pedersen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.78 | ||||||
4 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 45.79 | ||||||
5 | Maria Borre-Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 46.07 | ||||||
6 | Nanna Munch Kjølller | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 46.76 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:14 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 25 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 21:30 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Andersen | 1991 | 733 | 30.41 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Måns Hjelm | 1992 | 685 | 31.11 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Jens Peter Träff | 1988 | 615 | 32.25 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mads Larsen | 1994 | 613 | 32.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 612 | 32.29 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 604 | 32.44 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julius Hjelm | 1994 | 570 | 33.07 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 567 | 33.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anton Persson | 1994 | 555 | 33.37 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Frederik Fisker | 1994 | 522 | 34.06 | Deltager ikke i finalen | |||||
A6 | ||||||||||
11 | Janis Treubluts | 1993 | 483 | 34.94 | ||||||
IL Solid (norge) | ||||||||||
12 | Emil Andersen | 1992 | 449 | 35.80 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Pittioni | 1995 | 602 | 32.47 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Luke Postema | 1995 | 601 | 32.50 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
3 | Janus Meinert | 1995 | 599 | 32.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 590 | 32.70 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | 519 | 34.11 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
6 | Sune Kokholm | 1996 | 518 | 34.14 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
7 | Simon Helland | 1995 | 514 | 34.24 | ||||||
IL Solid (norge) | ||||||||||
8 | Jonas Frei | 1995 | 499 | 34.56 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
9 | Mark H. Østermann | 1995 | 496 | 34.65 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Rasmus Hasemann | 1996 | 489 | 34.81 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Stefan Blidarevic | 1996 | 470 | 35.27 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | 468 | 35.32 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Gustav Lindecrona | 1995 | 454 | 35.68 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Marco Kirketerp | 1995 | 434 | 36.23 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Dragomir Petrov | 1996 | 347 | 39.02 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Jakob Helman | 1996 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Joachim Blach Kristensen | 1995 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:30 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:14 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Måns Hjelm | 1992 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.08 | ||||||
2 | Mads Larsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 31.68 | ||||||
3 | Jens Peter Träff | 1988 | Lyngby Svømmeklub | 31.81 | ||||||
4 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 32.13 | ||||||
5 | Julius Hjelm | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.41 | ||||||
- | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Flyben før armtag | |||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Pittioni | 1995 | A6 | 30.80 | ||||||
2 | Janus Meinert | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 31.64 | ||||||
3 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 32.32 | ||||||
4 | Luke Postema | 1995 | Sjöbo Simsällskap | 32.33 | ||||||
5 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | Swim Team Tåstrup | 33.74 | ||||||
6 | Simon Helland | 1995 | IL Solid (norge) | 33.83 | ||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Sieben | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 33.67 | ||||||
2 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.43 | ||||||
3 | Filip Bivesand | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.25 | ||||||
4 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 35.29 | ||||||
5 | Hugo Gustafsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.17 | ||||||
6 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.41 | ||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Philip Tran | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.82 | ||||||
2 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 36.12 | ||||||
3 | Frederik Lundgaard | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 39.63 | ||||||
4 | Rickard Wemlén | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.94 | ||||||
5 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 41.44 | ||||||
- | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:14 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 25 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 21:30 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ilse Kraaijeveld | 1990 | 730 | 1:03.41 | 2:12.29 | 3:22.43 | 4:30.03 | |||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
2 | Julie Lunau | 1995 | 708 | 1:06.19 | 2:15.38 | 3:24.51 | 4:32.83 | |||
A6 | ||||||||||
3 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 669 | 1:08.25 | 2:19.24 | 3:30.04 | 4:38.00 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Eliana Jørgensen | 1993 | 667 | 1:07.67 | 2:18.52 | 3:29.35 | 4:38.29 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
5 | Maria Bastiansen | 1995 | 653 | 1:08.78 | 2:20.29 | 3:31.24 | 4:40.29 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maria Madsen | 1995 | 646 | 1:08.64 | 2:20.68 | 3:31.23 | 4:41.24 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Josefine Hansson | 1992 | 639 | 1:08.77 | 2:20.23 | 3:31.62 | 4:42.28 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 623 | 1:09.08 | 2:20.27 | 3:33.04 | 4:44.69 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 618 | 1:08.77 | 2:21.81 | 3:33.27 | 4:45.37 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ditte Johansen | 1994 | 618 | 1:08.34 | 2:21.11 | 3:32.78 | 4:45.38 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Frederikke Elkjær | 1996 | 613 | 1:09.02 | 2:21.83 | 3:34.44 | 4:46.18 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rebecca Håkansson | 1996 | 612 | 1:09.45 | 2:21.85 | 3:34.13 | 4:46.32 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
13 | Lise L. Nielsen | 1996 | 610 | 1:09.38 | 2:22.33 | 3:35.31 | 4:46.62 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | 597 | 1:10.44 | 2:23.75 | 3:37.39 | 4:48.76 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Elizabeth May | 1983 | 525 | 1:11.59 | 2:27.90 | 3:45.76 | 5:01.37 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
16 | Malena Martens | 1994 | 506 | 1:11.37 | 2:28.73 | 3:47.29 | 5:05.14 | |||
IL Solid (norge) | ||||||||||
17 | Rikke Nielsen | 1996 | 460 | 1:14.26 | 2:34.74 | 3:55.09 | 5:15.05 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Erica Sjöholm | 1997 | 677 | 1:06.10 | 2:16.03 | 3:26.46 | 4:36.84 | |||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
2 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 645 | 1:08.02 | 2:19.16 | 3:31.24 | 4:41.45 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
3 | Laura K. Westergaard | 1997 | 640 | 1:07.47 | 2:19.44 | 3:31.54 | 4:42.10 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Hanny van Dijk | 1998 | 638 | 1:07.65 | 2:20.19 | 3:33.01 | 4:42.40 | |||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
5 | Louise Møller Jessen | 1997 | 631 | 1:08.99 | 2:21.95 | 3:33.68 | 4:43.43 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Augusta Andersson | 1997 | 582 | 1:10.18 | 2:24.22 | 3:38.21 | 4:51.18 | |||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
7 | Marre Zandringa | 1997 | 577 | 1:08.78 | 2:24.42 | 3:39.04 | 4:52.10 | |||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
8 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | 570 | 1:09.71 | 2:24.67 | 3:39.51 | 4:53.21 | |||
A6 | ||||||||||
9 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 551 | 1:11.09 | 2:25.64 | 3:40.94 | 4:56.55 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Natascha Zender | 1997 | 547 | 1:08.96 | 2:23.93 | 3:40.91 | 4:57.29 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Agnes Marie Frey | 1997 | 523 | 1:10.28 | 2:26.36 | 3:44.31 | 5:01.77 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Emilie Elmeros Jersild | 1998 | 515 | 1:12.84 | 2:30.00 | 3:46.90 | 5:03.39 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | 513 | 1:13.37 | 2:30.56 | 3:47.94 | 5:03.68 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Tanja Lylloff | 1998 | 511 | 1:13.38 | 2:32.01 | 3:49.64 | 5:04.14 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
15 | Ida Kristensen | 1998 | 500 | 1:13.93 | 2:32.05 | 3:50.38 | 5:06.41 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Hanna Liljegren | 1998 | 483 | 1:12.84 | 2:32.09 | 3:51.62 | 5:09.90 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
17 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | 451 | 1:16.99 | 2:37.52 | 3:58.68 | 5:17.01 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Amanda Werthén | 1997 | 449 | 1:16.02 | 2:37.61 | 3:59.43 | 5:17.60 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
19 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 448 | 1:15.66 | 2:36.19 | 3:57.14 | 5:17.81 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Rikke Glinvad | 1997 | 448 | 1:15.08 | 2:36.12 | 3:57.26 | 5:17.81 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Josefine Palmø | 1997 | 445 | 1:15.44 | 2:38.22 | 4:00.11 | 5:18.52 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
22 | Sofie Boel Torp | 1997 | 441 | 1:13.71 | 2:35.72 | 3:57.00 | 5:19.53 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Julia Karlsson | 1997 | 410 | 1:17.66 | 2:42.47 | 4:06.45 | 5:27.18 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
24 | Vilma Nilsson | 1998 | 406 | 1:17.22 | 2:42.12 | 4:06.52 | 5:28.40 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
25 | Helene Bernhøft Jensen | 1998 | 336 | 1:22.47 | 2:53.48 | 4:24.08 | 5:49.75 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Nathalie Lind | 1998 | 335 | 1:22.84 | 2:53.28 | 4:24.08 | 5:49.92 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
27 | Amalie Lange | 1998 | 302 | 1:21.92 | 2:55.12 | 4:28.95 | 6:02.50 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Catharina Skov Andersen | 1997 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Sif Vange | 1997 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:30 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 25 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 21:30 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Johansen | 1994 | 685 | 1:02.19 | 2:06.57 | 3:09.93 | 4:12.62 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 666 | 1:02.22 | 2:07.28 | 3:12.01 | 4:15.02 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Karsten Vedel | 1992 | 625 | 1:02.62 | 2:08.30 | 3:15.02 | 4:20.40 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicolas Nord | 1994 | 624 | 1:01.18 | 2:06.55 | 3:13.34 | 4:20.58 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Alexander Skov Andersen | 1993 | 593 | 1:36.13 | 2:45.02 | 3:53.93 | 4:25.01 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
6 | Sylvanio Goedredrag | 1993 | 495 | 1:07.09 | 2:20.19 | 3:32.36 | 4:41.47 | |||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
7 | Jim Ljungquist | 1994 | 492 | 1:39.23 | 2:52.19 | 4:06.98 | 4:42.09 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
8 | Johan Nilsson | 1994 | 473 | 1:09.25 | 2:22.37 | 3:35.10 | 4:45.78 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | 652 | 1:04.15 | 2:10.25 | 3:14.23 | 4:16.77 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
2 | Christian Røssel | 1995 | 635 | 1:01.80 | 2:07.82 | 3:13.68 | 4:19.01 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Magnus Andersen | 1995 | 591 | 1:36.81 | 2:44.86 | 3:53.62 | 4:25.35 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Marcus Olesen | 1995 | 588 | 1:03.35 | 2:10.00 | 3:18.10 | 4:25.81 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Thomas Birkkjær | 1996 | 583 | 1:38.04 | 2:46.30 | 3:54.28 | 4:26.54 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas Sandbirk | 1995 | 582 | 1:01.93 | 2:09.50 | 3:18.13 | 4:26.71 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | 565 | 1:04.87 | 2:12.50 | 3:20.49 | 4:29.33 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 557 | 1:39.07 | 2:48.10 | 3:57.21 | 4:30.64 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Minne Koopmans | 1996 | 557 | 1:04.99 | 2:15.22 | 3:24.45 | 4:30.70 | |||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
10 | Jacob Adolfsen | 1996 | 543 | 1:04.92 | 2:14.41 | 3:23.63 | 4:32.94 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Magnus Yde | 1996 | 533 | 1:37.32 | 2:47.73 | 3:59.83 | 4:34.64 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Bjørn Wismann | 1996 | 514 | 1:07.46 | 2:17.51 | 3:27.96 | 4:37.93 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jonas Hansen | 1996 | 492 | 1:08.41 | 2:20.66 | 3:32.79 | 4:42.12 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 25 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:30 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:44 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Linnéa Olsson | 1994 | 691 | 32.06 | 1:06.94 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Ida Lindborg | 1994 | 690 | 32.12 | 1:06.99 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | 663 | 32.91 | 1:07.89 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 633 | 34.01 | 1:08.93 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Maja Nielsen | 1996 | 602 | 34.28 | 1:10.09 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Annelouise Dolleris | 1995 | 598 | 34.14 | 1:10.26 | Deltager ikke i finalen | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rebecca Håkansson | 1996 | 591 | 34.17 | 1:10.52 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
8 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 563 | 34.82 | 1:11.67 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Stephanie Hansen | 1996 | 563 | 34.87 | 1:11.70 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | 546 | 35.84 | 1:12.44 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kristina K Hedegaard | 1995 | 544 | 35.25 | 1:12.52 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sandra Semberlund | 1994 | 544 | 35.04 | 1:12.52 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Marianne Duijm | 1993 | 525 | 35.84 | 1:13.37 | |||||
A6 | ||||||||||
14 | Melissa Nauta | 1996 | 520 | 35.83 | 1:13.60 | |||||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
15 | Christine Pedersen | 1993 | 507 | 35.73 | 1:14.25 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
16 | Louise G. Riget | 1995 | 483 | 36.70 | 1:15.42 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Elina Lynge Wagner | 1996 | 478 | 36.59 | 1:15.71 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Kamille Bager Herskind | 1995 | 455 | 36.83 | 1:16.96 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Thea Jensen | 1996 | 431 | 37.56 | 1:18.34 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Helena Holm Iversen | 1995 | 429 | 37.86 | 1:18.50 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Lise L. Nielsen | 1996 | 427 | 38.79 | 1:18.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Ida Vardinghus-Nielsen | 1996 | 408 | 38.36 | 1:19.81 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Carina Christiansen | 1995 | 407 | 37.62 | 1:19.88 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
24 | Julie Lamberth | 1996 | 399 | 39.01 | 1:20.37 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Trine Meier | 1995 | 392 | 39.55 | 1:20.88 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
26 | Anna Okkels | 1996 | 349 | 40.19 | 1:24.03 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Hanny van Dijk | 1998 | 635 | 33.59 | 1:08.86 | |||||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
2 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 631 | 33.52 | 1:09.01 | Deltager ikke i finalen | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Isabel Mass | 1998 | 594 | 34.01 | 1:10.43 | |||||
A6 | ||||||||||
4 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 582 | 34.63 | 1:10.88 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Claris de Vries | 1997 | 582 | 34.25 | 1:10.89 | |||||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
6 | Hannah Skog | 1997 | 572 | 34.31 | 1:11.32 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Erica Sjöholm | 1997 | 569 | 34.60 | 1:11.42 | |||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
8 | Maja Østergaard | 1998 | 551 | 35.44 | 1:12.22 | |||||
A6 | ||||||||||
9 | Helena Storr-Hansen | 1997 | 549 | 35.09 | 1:12.28 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | 546 | 35.16 | 1:12.42 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 545 | 34.85 | 1:12.46 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Nanna Drewsen | 1998 | 531 | 35.11 | 1:13.10 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 523 | 35.38 | 1:13.47 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Amanda Højberg | 1998 | 506 | 36.65 | 1:14.29 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Rikke Glinvad | 1997 | 503 | 36.43 | 1:14.41 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 498 | 35.97 | 1:14.65 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 495 | 36.33 | 1:14.81 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
18 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 495 | 36.63 | 1:14.84 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
19 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 491 | 35.74 | 1:15.04 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
20 | Rebecca Grønlund | 1998 | 489 | 36.38 | 1:15.11 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Sif Vange | 1997 | 488 | 37.21 | 1:15.16 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
22 | Tanja Lylloff | 1998 | 483 | 37.15 | 1:15.44 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
23 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | 481 | 36.22 | 1:15.52 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
24 | Marie Skov Andersen | 1998 | 479 | 36.68 | 1:15.64 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mette Jensen | 1997 | 478 | 36.41 | 1:15.71 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
26 | Mathilde Olsen | 1998 | 475 | 36.34 | 1:15.85 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Louise Møller Jessen | 1997 | 475 | 36.91 | 1:15.87 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
28 | Alma Lundin | 1998 | 473 | 37.15 | 1:15.98 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
29 | Frederikke Hansen | 1998 | 471 | 37.37 | 1:16.06 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
30 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | 466 | 37.35 | 1:16.36 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
31 | Cecilie Christensen | 1997 | 463 | 37.78 | 1:16.53 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
32 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 459 | 36.91 | 1:16.74 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
33 | Freja Englund | 1997 | 451 | 38.07 | 1:17.19 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
34 | Natascha Zender | 1997 | 450 | 37.84 | 1:17.23 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Rikke Munkholm | 1998 | 433 | 38.51 | 1:18.21 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
36 | Karoline Bødker | 1997 | 430 | 38.35 | 1:18.39 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
37 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 426 | 37.66 | 1:18.66 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
38 | Silke Meyer | 1998 | 423 | 38.54 | 1:18.83 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Lærke Viereck | 1997 | 414 | 38.68 | 1:19.44 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
40 | Julie Leth-Petersen | 1997 | 411 | 38.57 | 1:19.62 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
41 | Emelie Rosen | 1998 | 408 | 38.72 | 1:19.79 | |||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
42 | Cecilie Christensen | 1997 | 402 | 38.96 | 1:20.18 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
43 | Laura K. Westergaard | 1997 | 399 | 39.28 | 1:20.37 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
44 | Sofie Schmidt | 1998 | 396 | 38.89 | 1:20.63 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
45 | Laura Buchwald | 1998 | 387 | 39.72 | 1:21.19 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
46 | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | 385 | 39.71 | 1:21.35 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
47 | Julie Rath | 1998 | 366 | 40.28 | 1:22.76 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
48 | Emilie Hørlykke | 1998 | 362 | 41.52 | 1:23.04 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
49 | Louise Lynæs Larsen | 1997 | 360 | 38.94 | 1:23.17 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
50 | Nathalie Lind | 1998 | 357 | 39.78 | 1:23.46 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
51 | Julie Bak | 1997 | 356 | 38.69 | 1:23.53 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
52 | Julia Karlsson | 1997 | 349 | 1:24.03 | 1:24.03 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
53 | Amanda Werthén | 1997 | 341 | 40.15 | 1:24.74 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
54 | Laura Weinreich | 1998 | 341 | 40.59 | 1:24.76 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
55 | Pernille Jensen | 1998 | 338 | 41.55 | 1:24.95 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
56 | Eloïse Ryon | 1997 | 331 | 41.65 | 1:25.55 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
57 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | 323 | 42.49 | 1:26.29 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
58 | Josefine Palmø | 1997 | 320 | 40.92 | 1:26.55 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
59 | Amalie Lange | 1998 | 304 | 42.76 | 1:28.00 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
60 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 300 | 42.75 | 1:28.39 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
61 | Ellen S. F. Jørgensen | 1997 | 228 | 46.15 | 1:36.84 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Annika Lundh | 1997 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:44 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:24 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:04.00 | ||||||
2 | Linnéa Olsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:05.91 | ||||||
3 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.46 | ||||||
4 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | Herlev Svømning | 1:07.24 | ||||||
5 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:09.38 | ||||||
6 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:10.34 | ||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hanny van Dijk | 1998 | Zv Orca Leeuwarden | 1:07.03 | ||||||
2 | Claris de Vries | 1997 | Zv Orca Leeuwarden | 1:08.30 | ||||||
3 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 1:08.61 | ||||||
4 | Isabel Mass | 1998 | A6 | 1:09.46 | ||||||
5 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.81 | ||||||
6 | Hannah Skog | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:11.91 | ||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Granborg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.64 | ||||||
2 | Sara Krell Refn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.02 | ||||||
3 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.63 | ||||||
4 | Signe Skousen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:16.72 | ||||||
5 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 1:18.94 | ||||||
6 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:19.04 | ||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Frederiksen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:21.33 | ||||||
2 | Thyra Jørgensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 1:21.34 | ||||||
3 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 1:23.26 | ||||||
4 | Nanna Munch Kjølller | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:24.96 | ||||||
5 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 1:26.10 | ||||||
6 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:27.29 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:24 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:44 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Måns Hjelm | 1992 | 687 | 29.99 | 1:00.03 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Magnus Jákupsson | 1994 | 654 | 30.61 | 1:01.03 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
3 | Julius Hjelm | 1994 | 570 | 31.18 | 1:03.91 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Jens Peter Träff | 1988 | 550 | 32.09 | 1:04.68 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ramon Fredrik | 1994 | 530 | 32.17 | 1:05.45 | |||||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
6 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 527 | 32.10 | 1:05.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Søren Meier | 1994 | 479 | 32.58 | 1:07.69 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | David Schön Svensson | 1993 | 469 | 32.64 | 1:08.18 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Gustav Nyrenstedt | 1992 | 467 | 33.56 | 1:08.30 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
10 | Daniel Skov Andersen | 1994 | 459 | 33.35 | 1:08.67 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mark Bjerregaard | 1994 | 443 | 33.66 | 1:09.52 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Mads Larsen | 1994 | 399 | 1:11.96 | 1:11.96 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Daniel Svane Halkjær | 1991 | DSQ | >15m u. vand | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | William Hagemann | 1994 | DSQ | Mere >15m u. vand | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | 578 | 30.12 | 1:03.62 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
2 | Pieter Ytsma | 1995 | 544 | 31.69 | 1:04.90 | |||||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
3 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 527 | 31.80 | 1:05.60 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Mark H. Østermann | 1995 | 511 | 31.87 | 1:06.28 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Jacob Jensen | 1995 | 502 | 32.51 | 1:06.68 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Frederik M. Mortensen | 1996 | 484 | 32.95 | 1:07.46 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Thomas Birkkjær | 1996 | 470 | 33.02 | 1:08.12 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nikolai Skelsager | 1996 | 461 | 33.36 | 1:08.57 | |||||
A6 | ||||||||||
9 | Jens Kuitert | 1996 | 452 | 33.87 | 1:09.04 | |||||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
10 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | 448 | 33.95 | 1:09.22 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
11 | Mathias Brændholt | 1996 | 440 | 33.56 | 1:09.66 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
12 | Andreas Sandbirk | 1995 | 431 | 33.21 | 1:10.12 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | 431 | 34.24 | 1:10.13 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
14 | Jesper Andersen | 1995 | 429 | 33.99 | 1:10.22 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Chris Johansen | 1996 | 422 | 34.15 | 1:10.66 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
16 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 415 | 34.26 | 1:11.05 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 406 | 33.20 | 1:11.57 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Christoffer Beck | 1996 | 399 | 34.77 | 1:11.96 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 391 | 35.25 | 1:12.45 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
20 | Mads Andersen | 1995 | 391 | 35.38 | 1:12.48 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | 389 | 35.42 | 1:12.55 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
22 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 364 | 35.34 | 1:14.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Janus Meinert | 1995 | 335 | 36.41 | 1:16.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Joachim Raahauge | 1996 | 325 | 37.80 | 1:17.09 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Sebastian Merrildgaard | 1995 | DSQ | >15m u. vand | ||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:44 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:39 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | Svømmeklubben MK 31 | 56.84 | ||||||
2 | Måns Hjelm | 1992 | Malmö Kappsimningsklubb | 58.40 | ||||||
3 | Julius Hjelm | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:02.59 | ||||||
4 | Jens Peter Träff | 1988 | Lyngby Svømmeklub | 1:02.69 | ||||||
5 | Ramon Fredrik | 1994 | Zv Orca Leeuwarden | 1:04.31 | ||||||
6 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 1:05.75 | ||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | Albertslund IF | 1:02.16 | ||||||
2 | Pieter Ytsma | 1995 | Zv Orca Leeuwarden | 1:04.02 | ||||||
3 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.58 | ||||||
4 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.34 | ||||||
5 | Frederik M. Mortensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 1:06.88 | ||||||
6 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 1:07.26 | ||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:05.66 | ||||||
2 | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.38 | ||||||
3 | Simon Karlsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:11.51 | ||||||
4 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:11.93 | ||||||
5 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:12.31 | ||||||
6 | Patrick Rasmussen | 1997 | Roskilde Svømning | 1:15.84 | ||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:10.06 | ||||||
2 | Frederik Lundgaard | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 1:11.62 | ||||||
3 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.65 | ||||||
4 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:13.57 | ||||||
5 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:15.79 | ||||||
6 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.11 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:39 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:45 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Indledende 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ilse Kraaijeveld | 1990 | 810 | 28.80 | 57.34 | |||||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
2 | Maria Madsen | 1995 | 683 | 29.19 | 1:00.67 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
3 | Maja Nielsen | 1996 | 681 | 29.80 | 1:00.73 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Ida Lindborg | 1994 | 677 | 29.29 | 1:00.85 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 673 | 29.47 | 1:00.98 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 651 | 30.13 | 1:01.65 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Lunau | 1995 | 634 | 30.09 | 1:02.21 | |||||
A6 | ||||||||||
8 | Linnéa Olsson | 1994 | 626 | 30.53 | 1:02.48 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 613 | 29.97 | 1:02.92 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 611 | 31.36 | 1:02.98 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Malena Martens | 1994 | 602 | 30.16 | 1:03.29 | |||||
IL Solid (norge) | ||||||||||
12 | Andrea Gustafsson | 1996 | 601 | 30.76 | 1:03.33 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Annelouise Dolleris | 1995 | 595 | 30.60 | 1:03.55 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ditte Johansen | 1994 | 594 | 31.03 | 1:03.57 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Cecilie Holten | 1995 | 586 | 30.66 | 1:03.86 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
16 | Kristina K Hedegaard | 1995 | 580 | 31.10 | 1:04.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Marianne Duijm | 1993 | 576 | 30.87 | 1:04.21 | |||||
A6 | ||||||||||
18 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 573 | 31.10 | 1:04.33 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Frederikke Elkjær | 1996 | 572 | 31.08 | 1:04.36 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Lise L. Nielsen | 1996 | 571 | 31.21 | 1:04.40 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 542 | 31.47 | 1:05.56 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Elina Lynge Wagner | 1996 | 536 | 31.30 | 1:05.77 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Kamille Bager Herskind | 1995 | 528 | 31.77 | 1:06.12 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Anna Puggaard | 1996 | 511 | 31.89 | 1:06.85 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
25 | Sandra Semberlund | 1994 | 508 | 31.88 | 1:06.97 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Clara Lindecrona | 1993 | 504 | 31.66 | 1:07.15 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Trine Meier | 1995 | 486 | 32.73 | 1:07.97 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
28 | Helena Holm Iversen | 1995 | 442 | 33.68 | 1:10.15 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
29 | Louise G. Riget | 1995 | 442 | 33.39 | 1:10.18 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
30 | Carina Christiansen | 1995 | 417 | 33.29 | 1:11.55 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
31 | Ida Marie Nielsen | 1995 | 388 | 34.91 | 1:13.29 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
32 | Marit Hystad | 1996 | 369 | 34.88 | 1:14.48 | |||||
IL Solid (norge) | ||||||||||
33 | Anna Okkels | 1996 | 356 | 36.03 | 1:15.40 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 689 | 29.45 | 1:00.51 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Marre Zandringa | 1997 | 649 | 30.27 | 1:01.72 | |||||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
3 | Amanda Højberg | 1998 | 628 | 30.26 | 1:02.40 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 627 | 30.65 | 1:02.45 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
5 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 595 | 30.85 | 1:03.52 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
5 | Lisa Steen Duus | 1997 | 595 | 31.06 | 1:03.52 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 593 | 30.76 | 1:03.62 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Helena Storr-Hansen | 1997 | 581 | 30.63 | 1:04.05 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Kirstine Andersen | 1997 | 571 | 31.00 | 1:04.43 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | 570 | 30.74 | 1:04.46 | |||||
A6 | ||||||||||
11 | Amalie Mortensen | 1998 | 566 | 31.23 | 1:04.62 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Nanna Drewsen | 1998 | 560 | 31.20 | 1:04.85 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 559 | 31.23 | 1:04.89 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ida Petersen | 1998 | 555 | 30.82 | 1:05.01 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
15 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 552 | 31.15 | 1:05.14 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Natascha Zender | 1997 | 549 | 31.57 | 1:05.27 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Rikke Munkholm | 1998 | 545 | 31.66 | 1:05.44 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
18 | Frederikke Dons | 1998 | 543 | 31.65 | 1:05.49 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 540 | 31.66 | 1:05.61 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
20 | Sif Vange | 1997 | 532 | 32.08 | 1:05.94 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
21 | Freja Andersen | 1998 | 519 | 31.89 | 1:06.50 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
22 | Cecilie Kristiansen | 1997 | 510 | 32.07 | 1:06.89 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Hanna Liljegren | 1998 | 508 | 33.14 | 1:06.96 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
24 | Felicia Sandström | 1997 | 506 | 31.50 | 1:07.05 | |||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
25 | Annika Lundh | 1997 | 499 | 32.84 | 1:07.36 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
25 | Emilie Elmeros Jersild | 1998 | 499 | 32.45 | 1:07.36 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
27 | Cecilia Laursen | 1997 | 498 | 32.69 | 1:07.44 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
28 | Marie Skov Andersen | 1998 | 492 | 32.15 | 1:07.69 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
29 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | 491 | 32.19 | 1:07.75 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
30 | Agnes Marie Frey | 1997 | 480 | 32.43 | 1:08.26 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
30 | Karoline Bødker | 1997 | 480 | 32.28 | 1:08.26 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
32 | Louise Lynæs Larsen | 1997 | 478 | 32.58 | 1:08.36 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
33 | Cecilie Christensen | 1997 | 477 | 32.74 | 1:08.38 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
34 | Lærke Viereck | 1997 | 475 | 32.75 | 1:08.51 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
35 | Laura K. Westergaard | 1997 | 472 | 32.75 | 1:08.62 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Julie Rath | 1998 | 472 | 32.56 | 1:08.65 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
37 | Caroline Beck | 1998 | 468 | 33.36 | 1:08.82 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
38 | Vilma Nilsson | 1998 | 468 | 32.66 | 1:08.85 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
39 | Thea Lund Petersen | 1998 | 467 | 33.28 | 1:08.86 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
40 | Ida Kristensen | 1998 | 466 | 33.03 | 1:08.92 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
41 | Sofie Boel Torp | 1997 | 465 | 32.68 | 1:08.96 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
42 | Helene Vistisen | 1997 | 465 | 32.66 | 1:08.98 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
43 | Tanja Lylloff | 1998 | 465 | 33.40 | 1:08.99 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
44 | Amanda Werthén | 1997 | 443 | 33.66 | 1:10.08 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
45 | Mathilda Edlund | 1998 | 430 | 33.27 | 1:10.79 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
46 | Julie Jonasson | 1998 | 428 | 34.10 | 1:10.89 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
47 | Silke Meyer | 1998 | 416 | 34.66 | 1:11.57 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
48 | Emilie Hørlykke | 1998 | 414 | 34.28 | 1:11.69 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
49 | Helene Bernhøft Jensen | 1998 | 410 | 35.45 | 1:11.96 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
50 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | 403 | 35.39 | 1:12.32 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
51 | Eloïse Ryon | 1997 | 390 | 34.49 | 1:13.12 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
52 | Laura Hartz | 1998 | 389 | 35.44 | 1:13.21 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
53 | Laura Buchwald | 1998 | 388 | 35.93 | 1:13.30 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
54 | Pernille Jensen | 1998 | 387 | 35.65 | 1:13.35 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
55 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 374 | 35.36 | 1:14.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
56 | Nathalie Lind | 1998 | 354 | 35.64 | 1:15.53 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
57 | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | 338 | 36.62 | 1:16.74 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
58 | Amalie Lange | 1998 | 330 | 36.81 | 1:17.32 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
59 | Ellen S. F. Jørgensen | 1997 | 310 | 37.47 | 1:18.99 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
60 | Freja Loop | 1997 | 303 | 37.31 | 1:19.54 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Catharina Skov Andersen | 1997 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Signe Bjerre | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:45 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:53 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ilse Kraaijeveld | 1990 | Zv Orca Leeuwarden | 56.76 | ||||||
2 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.63 | ||||||
3 | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 59.71 | ||||||
4 | Maria Madsen | 1995 | Svømmeklubben MK 31 | 59.85 | ||||||
5 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:00.76 | ||||||
6 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 1:00.90 | ||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.27 | ||||||
2 | Marre Zandringa | 1997 | Zv Orca Leeuwarden | 1:01.09 | ||||||
3 | Kristina Delff Andersen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:01.59 | ||||||
4 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:02.13 | ||||||
5 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:02.71 | ||||||
6 | Lisa Steen Duus | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 1:03.96 | ||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.12 | ||||||
2 | Irene Halck | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.37 | ||||||
3 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.71 | ||||||
4 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 1:07.71 | ||||||
5 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.81 | ||||||
6 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.80 | ||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 1:09.77 | ||||||
2 | Alix Reynolds | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:12.70 | ||||||
3 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:12.78 | ||||||
4 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 1:14.00 | ||||||
5 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.84 | ||||||
6 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:16.61 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:53 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Måns Hjelm | 1992 | 638 | 26.89 | 55.24 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Johan Bengtsson | 1991 | 637 | 26.61 | 55.28 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Thomas Steenberg | 1994 | 626 | 27.35 | 55.60 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Karsten Vedel | 1992 | 623 | 27.35 | 55.69 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jens Peter Träff | 1988 | 596 | 27.03 | 56.50 | Deltager ikke i finalen | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Tom Døi | 1993 | 586 | 27.33 | 56.83 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mads Larsen | 1994 | 559 | 27.43 | 57.74 | Deltager ikke i finalen | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 559 | 27.67 | 57.74 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Adam Rohde | 1993 | 552 | 27.96 | 57.98 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
10 | Sylvanio Goedredrag | 1993 | 549 | 27.92 | 58.10 | |||||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
11 | Jakob Vodstrup | 1994 | 543 | 28.57 | 58.30 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nicolai Frejvald Petersen | 1993 | 539 | 28.43 | 58.44 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | William Hagemann | 1994 | 522 | 28.65 | 59.06 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Jim Ljungquist | 1994 | 517 | 28.68 | 59.26 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
15 | Gustav Nyrenstedt | 1992 | 497 | 28.18 | 1:00.05 | |||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
16 | Janis Treubluts | 1993 | 495 | 28.13 | 1:00.11 | |||||
IL Solid (norge) | ||||||||||
17 | Sander Verkaik | 1994 | 477 | 29.41 | 1:00.89 | |||||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
18 | Emil Andersen | 1992 | 462 | 29.43 | 1:01.54 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Søren Meier | 1994 | 451 | 29.36 | 1:02.01 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Westermann | 1995 | 710 | 26.60 | 53.30 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | 611 | 26.86 | 56.05 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 608 | 27.23 | 56.14 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alexander Duus Jensen | 1995 | 583 | 27.31 | 56.92 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Marcus Olesen | 1995 | 579 | 27.41 | 57.07 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Stefan Blidarevic | 1996 | 566 | 27.85 | 57.50 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | 559 | 28.27 | 57.74 | |||||
A6 | ||||||||||
8 | Minne Koopmans | 1996 | 557 | 28.47 | 57.80 | |||||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
9 | Pieter Ytsma | 1995 | 554 | 28.07 | 57.91 | |||||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
10 | Andreas Sandbirk | 1995 | 553 | 27.95 | 57.93 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Yannick Rasmussen | 1995 | 551 | 27.94 | 58.02 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Magnus Yde | 1996 | 544 | 27.75 | 58.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lasse Pittioni | 1995 | 540 | 29.06 | 58.40 | |||||
A6 | ||||||||||
14 | Magnus Andersen | 1995 | 526 | 28.04 | 58.91 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 524 | 27.97 | 59.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lasse Jørgensen | 1996 | 516 | 28.52 | 59.31 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
17 | Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | 515 | 28.36 | 59.35 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 514 | 28.25 | 59.37 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Johan Emil Westergaard | 1995 | 513 | 28.51 | 59.43 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
20 | Simon Helland | 1995 | 510 | 28.13 | 59.52 | |||||
IL Solid (norge) | ||||||||||
21 | Jens Kuitert | 1996 | 504 | 28.81 | 59.78 | |||||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
22 | Rasmus Svendsen | 1996 | 502 | 28.70 | 59.84 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | 493 | 28.88 | 1:00.22 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
24 | Mark H. Østermann | 1995 | 479 | 29.37 | 1:00.80 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
25 | Emil Christensen | 1996 | 477 | 29.14 | 1:00.87 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Rasmus Hasemann | 1996 | 475 | 28.53 | 1:00.97 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
27 | Nikolai Skelsager | 1996 | 464 | 29.70 | 1:01.42 | |||||
A6 | ||||||||||
28 | Jonas Hansen | 1996 | 459 | 29.91 | 1:01.66 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
29 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 450 | 29.80 | 1:02.05 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Jonas Frei | 1995 | 446 | 29.24 | 1:02.23 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
31 | Mads Andersen | 1995 | 441 | 30.00 | 1:02.48 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
32 | Gustav Lindecrona | 1995 | 418 | 29.11 | 1:03.59 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
33 | Erik Hystad | 1996 | 387 | 30.65 | 1:05.28 | |||||
IL Solid (norge) | ||||||||||
34 | Joachim Raahauge | 1996 | 369 | 31.30 | 1:06.31 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Dragomir Petrov | 1996 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Morten Bak Hansen | 1995 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Jesper Andersen | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:31 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:11 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johan Bengtsson | 1991 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.35 | ||||||
2 | Måns Hjelm | 1992 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.50 | ||||||
3 | Thomas Steenberg | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 55.06 | ||||||
4 | Karsten Vedel | 1992 | Farum Svømmeklub | 55.43 | ||||||
5 | Tom Døi | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 55.79 | ||||||
6 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 57.29 | ||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 52.52 | ||||||
2 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 55.53 | ||||||
3 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 55.81 | ||||||
4 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 56.14 | ||||||
5 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 57.13 | ||||||
6 | Stefan Blidarevic | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 57.15 | ||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.04 | ||||||
2 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 58.08 | ||||||
3 | Filip Bivesand | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 58.96 | ||||||
4 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 59.58 | ||||||
5 | Hampus Persson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:01.05 | ||||||
6 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 1:02.08 | ||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 59.72 | ||||||
2 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 59.85 | ||||||
3 | Philip Tran | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:00.14 | ||||||
4 | Mikkel Halby | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:04.01 | ||||||
5 | Christopher Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 1:07.09 | ||||||
6 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 1:08.91 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:11 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:42 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 15, 400m Medley Damer, Finaler 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Josefine Hansson | 1992 | 639 | 1:12.33 | 2:32.92 | 4:03.56 | 5:16.91 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Rebecca Håkansson | 1996 | 591 | 1:14.71 | 2:35.87 | 4:10.94 | 5:25.37 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
3 | Frederikke Elkjær | 1996 | 578 | 1:13.80 | 2:36.06 | 4:14.57 | 5:27.69 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Stephanie Hansen | 1996 | 569 | 1:14.91 | 2:40.44 | 4:14.92 | 5:29.47 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rixt Menger | 1996 | 455 | 1:22.83 | 2:50.55 | 4:29.85 | 5:54.81 | |||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
6 | Rikke Nielsen | 1996 | 427 | 1:19.30 | 2:54.29 | 4:43.81 | 6:02.43 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 15, 400m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Erica Sjöholm | 1997 | 667 | 1:09.55 | 2:28.66 | 4:02.12 | 5:12.52 | |||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
2 | Simone Kronborg Riis | 1997 | 580 | 1:15.53 | 2:41.11 | 4:13.30 | 5:27.27 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Claris de Vries | 1997 | 567 | 1:17.93 | 2:37.26 | 4:16.44 | 5:29.84 | |||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
4 | Alma Lundin | 1998 | 561 | 1:17.35 | 2:45.10 | 4:16.15 | 5:31.07 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Hanny van Dijk | 1998 | 559 | 1:19.79 | 2:38.38 | 4:20.20 | 5:31.46 | |||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
6 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 542 | 1:15.13 | 2:41.14 | 4:18.33 | 5:34.75 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Isabel Mass | 1998 | 540 | 1:21.79 | 2:44.44 | 4:20.40 | 5:35.27 | |||
A6 | ||||||||||
8 | Freja Englund | 1997 | 540 | 1:21.02 | 2:47.32 | 4:16.40 | 5:35.28 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederikke Hansen | 1998 | 517 | 1:15.97 | 2:44.09 | 4:22.13 | 5:40.06 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | 515 | 1:17.29 | 2:40.84 | 4:23.18 | 5:40.56 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Louise Møller Jessen | 1997 | 511 | 1:20.66 | 2:47.17 | 4:28.46 | 5:41.54 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 502 | 1:23.29 | 2:49.73 | 4:25.57 | 5:43.50 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Natascha Zender | 1997 | 499 | 1:17.13 | 2:45.26 | 4:30.48 | 5:44.16 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Frederikke Dons | 1998 | 496 | 1:17.15 | 2:49.15 | 4:28.65 | 5:44.78 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Thea Lund Petersen | 1998 | 489 | 1:19.00 | 2:52.21 | 4:30.15 | 5:46.60 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Adriana Natalia Bankowska | 1997 | 454 | 1:21.65 | 2:49.60 | 4:30.91 | 5:55.11 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
17 | Josefine Palmø | 1997 | 412 | 1:22.15 | 3:01.23 | 4:46.88 | 6:06.96 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Mathilde Olsen | 1998 | 403 | 1:22.90 | 2:54.84 | 4:44.80 | 6:09.46 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Catharina Skov Andersen | 1997 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:42 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:42 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 16, 400m Medley Herrer, Finaler 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | 664 | 1:02.45 | 2:17.23 | 3:39.82 | 4:45.70 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
2 | Karim Møller | 1994 | 635 | 1:05.65 | 2:15.81 | 3:42.59 | 4:49.98 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Alexander Skov Andersen | 1993 | 614 | 1:04.91 | 2:19.87 | 3:46.84 | 4:53.24 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
4 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 592 | 1:08.42 | 2:26.23 | 3:48.91 | 4:56.81 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jim Ljungquist | 1994 | 438 | 1:08.88 | 2:36.35 | 4:13.29 | 5:28.31 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
Løb 16, 400m Medley Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jacob Adolfsen | 1996 | 538 | 1:08.43 | 2:33.70 | 3:57.86 | 5:06.43 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Janus Meinert | 1995 | 505 | 1:08.11 | 2:33.69 | 3:56.85 | 5:12.99 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 503 | 1:09.00 | 2:30.71 | 4:03.81 | 5:13.36 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Minne Koopmans | 1996 | 498 | 1:11.04 | 2:31.04 | 4:05.34 | 5:14.49 | |||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
5 | Jacob Jensen | 1995 | 452 | 1:10.11 | 2:32.79 | 4:13.35 | 5:24.93 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:42 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:42 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 17, 200m Butterfly Damer, Finaler 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mie Refn | 1993 | 636 | 33.75 | 1:11.18 | 1:49.12 | 2:26.12 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Lunau | 1995 | 603 | 33.63 | 1:11.05 | 1:50.05 | 2:28.73 | |||
A6 | ||||||||||
3 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 594 | 33.76 | 1:12.06 | 1:50.42 | 2:29.43 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Josefine Hansson | 1992 | 553 | 34.39 | 1:13.74 | 1:52.93 | 2:33.06 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Therese Svensson | 1991 | 489 | 34.10 | 1:14.23 | 1:56.46 | 2:39.49 | |||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
6 | Arta Bakragi | 1996 | 485 | 34.05 | 1:14.35 | 1:55.43 | 2:39.87 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 485 | 35.57 | 1:15.96 | 1:57.61 | 2:39.91 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ida Vardinghus-Nielsen | 1996 | 451 | 34.15 | 1:14.98 | 1:58.42 | 2:43.88 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 440 | 35.43 | 1:16.00 | 1:59.66 | 2:45.18 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Julie Lamberth | 1996 | 439 | 36.86 | 1:19.14 | 2:02.05 | 2:45.35 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ditte Johansen | 1994 | 432 | 35.25 | 1:16.71 | 2:00.91 | 2:46.26 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Thea Jensen | 1996 | 420 | 34.54 | 1:14.57 | 1:59.93 | 2:47.73 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | 413 | 36.51 | 1:18.93 | 2:04.08 | 2:48.74 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Isabella Wedel Hansen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cassandra Tran | 1997 | 632 | 32.36 | 1:08.37 | 1:46.97 | 2:26.38 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Augusta Andersson | 1997 | 548 | 34.54 | 1:13.20 | 1:53.34 | 2:33.53 | |||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
3 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | 431 | 37.27 | 1:20.87 | 2:02.55 | 2:46.31 | |||
A6 | ||||||||||
4 | Thea Lund Petersen | 1998 | 429 | 36.56 | 1:18.28 | 2:02.21 | 2:46.54 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rikke Glinvad | 1997 | 411 | 36.24 | 1:17.61 | 2:02.38 | 2:48.92 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maja Østergaard | 1998 | 398 | 38.25 | 1:22.58 | 2:07.18 | 2:50.82 | |||
A6 | ||||||||||
7 | Ida Kristensen | 1998 | 390 | 37.89 | 1:21.81 | 2:07.52 | 2:51.93 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Signe Bjerre | 1998 | 368 | 38.76 | 1:23.34 | 2:09.95 | 2:55.30 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
9 | Caroline Beck | 1998 | 328 | 36.77 | 1:22.21 | 2:11.38 | 3:02.09 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Emily Krontoft | 1998 | 305 | 38.95 | 1:27.30 | 2:18.44 | 3:06.59 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Amalie Lange | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Julia Karlsson | 1997 | DSQ | Asynkrone ben i fly | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:42 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:10 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Finaler 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 644 | 29.19 | 1:02.66 | 1:36.41 | 2:11.74 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicolas Nord | 1994 | 614 | 29.83 | 1:03.53 | 1:37.75 | 2:13.88 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 611 | 29.99 | 1:04.60 | 1:38.98 | 2:14.09 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 590 | 30.31 | 1:04.39 | 1:39.70 | 2:15.67 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ramon Fredrik | 1994 | 560 | 28.99 | 1:03.34 | 1:40.08 | 2:18.08 | |||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
6 | Mark Bjerregaard | 1994 | 535 | 29.95 | 1:05.06 | 1:42.38 | 2:20.19 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | 525 | 31.50 | 1:06.80 | 1:42.91 | 2:21.01 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alexander Skov Andersen | 1993 | 523 | 31.51 | 1:07.32 | 1:44.84 | 2:21.24 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
9 | Jakob Vodstrup | 1994 | 514 | 31.55 | 1:06.86 | 1:43.95 | 2:22.04 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Adam Rohde | 1993 | 391 | 30.73 | 1:07.82 | 1:50.58 | 2:35.64 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
11 | Johan Nilsson | 1994 | 318 | 35.17 | 1:17.53 | 2:02.80 | 2:46.73 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christian Røssel | 1995 | 626 | 30.01 | 1:02.58 | 1:36.54 | 2:13.04 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 612 | 30.38 | 1:03.92 | 1:38.61 | 2:14.04 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Alexander Duus Jensen | 1995 | 593 | 30.19 | 1:04.62 | 1:39.90 | 2:15.43 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Thomas Birkkjær | 1996 | 520 | 30.58 | 1:06.02 | 1:43.24 | 2:21.47 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Magnus Yde | 1996 | 370 | 33.33 | 1:13.11 | 1:54.89 | 2:38.45 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jacob Adolfsen | 1996 | 365 | 33.30 | 1:14.20 | 1:56.11 | 2:39.18 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik M. Mortensen | 1996 | 350 | 34.66 | 1:16.57 | 2:00.15 | 2:41.40 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Stefan Blidarevic | 1996 | 349 | 31.80 | 1:11.22 | 1:54.81 | 2:41.62 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:10 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:10 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 655 | 36.85 | 1:18.62 | 2:01.18 | 2:44.33 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anna Puggaard | 1996 | 633 | 38.28 | 1:20.25 | 2:03.39 | 2:46.24 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 631 | 37.10 | 1:19.57 | 2:02.82 | 2:46.42 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Josefine Hansson | 1992 | 505 | 42.17 | 1:27.71 | 2:13.54 | 2:59.19 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 476 | 43.08 | 1:30.22 | 2:16.48 | 3:02.79 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Melissa Nauta | 1996 | 467 | 42.10 | 1:27.76 | 2:15.86 | 3:03.98 | |||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
7 | Lise L. Nielsen | 1996 | 448 | 43.42 | 1:31.77 | 2:19.01 | 3:06.60 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Clara Lindecrona | 1993 | 413 | 42.56 | 1:32.18 | 2:21.14 | 3:11.65 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Marit Hystad | 1996 | DNS | |||||||
IL Solid (norge) | ||||||||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Leth-Petersen | 1997 | 628 | 38.60 | 1:22.33 | 2:04.88 | 2:46.67 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 614 | 38.67 | 1:21.89 | 2:05.23 | 2:47.96 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | 560 | 39.29 | 1:23.69 | 2:07.96 | 2:53.16 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kirstine Andersen | 1997 | 548 | 40.00 | 1:25.04 | 2:09.66 | 2:54.46 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Simone Kronborg Riis | 1997 | 545 | 40.47 | 1:25.66 | 2:11.06 | 2:54.74 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rebecca Grønlund | 1998 | 519 | 41.40 | 1:26.05 | 2:11.38 | 2:57.57 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Amalie Mortensen | 1998 | 512 | 40.88 | 1:26.32 | 2:12.54 | 2:58.45 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Sofie Schmidt | 1998 | 494 | 41.08 | 1:26.92 | 2:13.77 | 3:00.53 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julie Bak | 1997 | 481 | 40.89 | 1:27.58 | 2:14.14 | 3:02.19 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Freja Andersen | 1998 | 479 | 40.41 | 1:26.50 | 2:14.63 | 3:02.46 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julie Rath | 1998 | 478 | 41.74 | 1:28.55 | 2:15.80 | 3:02.55 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 473 | 42.25 | 1:29.07 | 2:16.39 | 3:03.18 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 436 | 42.67 | 1:30.48 | 2:18.77 | 3:08.30 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mette Jensen | 1997 | 435 | 42.33 | 1:29.59 | 2:18.95 | 3:08.33 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Helene Vistisen | 1997 | 426 | 42.45 | 1:31.21 | 2:21.28 | 3:09.63 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | 420 | 42.64 | 1:31.64 | 2:20.71 | 3:10.65 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 419 | 44.01 | 1:32.91 | 2:21.81 | 3:10.74 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Adriana Natalia Bankowska | 1997 | 396 | 43.48 | 1:32.43 | 2:23.93 | 3:14.38 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
19 | Cecilie Kristiansen | 1997 | 392 | 43.86 | 1:33.39 | 2:24.86 | 3:15.07 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | Annika Lundh | 1997 | 391 | 43.37 | 1:33.13 | 2:23.98 | 3:15.12 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
21 | Laura Weinreich | 1998 | 376 | 45.93 | 1:35.95 | 2:27.30 | 3:17.78 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
22 | Laura Hartz | 1998 | 372 | 45.75 | 1:37.39 | 2:27.71 | 3:18.56 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
23 | Pernille Jensen | 1998 | 353 | 45.71 | 1:37.28 | 2:29.35 | 3:21.93 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
24 | Helene Bernhøft Jensen | 1998 | 307 | 46.53 | 1:41.20 | 2:37.97 | 3:31.52 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Emma Lyngby Larsen | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Silke Meyer | 1998 | DSQ | Flyben før armtag v. | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:10 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 26 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:48 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Skov Andersen | 1994 | 536 | 36.84 | 1:18.33 | 1:58.76 | 2:38.59 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anton Persson | 1994 | 518 | 37.02 | 1:17.65 | 1:59.91 | 2:40.42 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Sander Verkaik | 1994 | 475 | 37.20 | 1:20.03 | 2:03.72 | 2:45.07 | |||
Zv Orca Leeuwarden | ||||||||||
4 | Emil Andersen | 1992 | 452 | 37.79 | 1:19.70 | 2:03.44 | 2:47.82 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Pittioni | 1995 | 604 | 35.16 | 1:14.60 | 1:53.22 | 2:32.38 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 564 | 36.01 | 1:16.80 | 1:56.79 | 2:35.87 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Janus Meinert | 1995 | 561 | 35.73 | 1:16.22 | 1:56.51 | 2:36.21 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 530 | 35.59 | 1:16.77 | 1:58.49 | 2:39.20 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathias Brændholt | 1996 | 504 | 36.66 | 1:18.09 | 1:59.85 | 2:41.88 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Yannick Rasmussen | 1995 | 475 | 37.11 | 1:19.26 | 2:02.27 | 2:45.12 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Luke Postema | 1995 | 462 | 37.36 | 1:19.68 | 2:02.56 | 2:46.66 | |||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
8 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | 445 | 37.33 | 1:20.21 | 2:04.52 | 2:48.69 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
9 | Gustav Lindecrona | 1995 | 381 | 37.38 | 1:23.10 | 2:11.20 | 2:57.60 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Jonas Frei | 1995 | 379 | 38.37 | 1:24.58 | 2:12.15 | 2:58.00 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
11 | Simon Helland | 1995 | 350 | 38.61 | 1:24.80 | 2:13.85 | 3:02.76 | |||
IL Solid (norge) | ||||||||||
12 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | 340 | 40.69 | 1:27.73 | 2:16.20 | 3:04.55 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jonas Hansen | 1996 | 334 | 40.82 | 1:28.31 | 2:16.94 | 3:05.63 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
14 | Joachim Raahauge | 1996 | 311 | 42.31 | 1:30.35 | 2:20.33 | 3:10.05 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
15 | Dragomir Petrov | 1996 | 310 | 42.00 | 1:29.32 | 2:18.97 | 3:10.39 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Jakob Helman | 1996 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:48 |
Resultat Løb 21 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 09:30 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 21, 100m Butterfly Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mie Refn | 1993 | Farum Svømmeklub | 32.42 | 1:06.32 | |||||
2 | Eliana Jørgensen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 31.50 | 1:06.81 | |||||
3 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 32.33 | 1:06.90 | |||||
4 | Kristina K Hedegaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 31.34 | 1:07.01 | |||||
5 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.78 | 1:07.25 | |||||
6 | Ilse Kraaijeveld | 1990 | Zv Orca Leeuwarden | 33.12 | 1:07.36 | |||||
7 | Olivia Burmester | 1993 | Farum Svømmeklub | 31.62 | 1:07.40 | |||||
8 | Cassandra Tran | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.67 | 1:07.81 | |||||
9 | Helena Storr-Hansen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 32.14 | 1:08.75 | |||||
10 | Nelly Hansson | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.13 | 1:09.09 | |||||
11 | Josefine Hansson | 1992 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.11 | 1:09.50 | |||||
12 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.22 | 1:09.51 | |||||
13 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 32.71 | 1:09.56 | |||||
14 | Mai Hjelmgaard | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.19 | 1:09.59 | |||||
15 | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 33.11 | 1:10.39 | |||||
16 | Kirstine Andersen | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.50 | 1:10.67 | |||||
17 | Ida Vardinghus-Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 32.80 | 1:10.71 | |||||
18 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 32.69 | 1:11.01 | |||||
19 | Therese Svensson | 1991 | Sjöbo Simsällskap | 32.51 | 1:11.10 | |||||
20 | Kristina Delff Andersen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.62 | 1:11.30 | |||||
21 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.74 | 1:11.40 | |||||
22 | Malena Martens | 1994 | IL Solid (norge) | 32.45 | 1:11.43 | |||||
23 | Cecilie Christensen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 33.51 | 1:11.49 | |||||
24 | Stephanie Hansen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 33.62 | 1:11.73 | |||||
25 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 34.23 | 1:11.96 | |||||
26 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | Allerød Svømmeklub | 33.86 | 1:12.05 | |||||
27 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | A6 | 33.79 | 1:12.17 | |||||
28 | Frederikke Elkjær | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 33.52 | 1:12.33 | |||||
29 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 33.96 | 1:12.44 | |||||
30 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Herlev Svømning | 32.58 | 1:12.56 | |||||
31 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 34.36 | 1:13.15 | |||||
32 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 34.54 | 1:13.17 | |||||
33 | Cecilie Christensen | 1997 | Herlev Svømning | 34.97 | 1:13.38 | |||||
34 | Claris de Vries | 1997 | Zv Orca Leeuwarden | 34.41 | 1:13.70 | |||||
35 | Kamille Bager Herskind | 1995 | Viborg Svømme Klub | 33.80 | 1:13.74 | |||||
36 | Ditte Johansen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 34.40 | 1:13.79 | |||||
37 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.08 | 1:14.60 | |||||
38 | Thea Jensen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 34.02 | 1:14.69 | |||||
39 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | Farum Svømmeklub | 34.14 | 1:14.99 | |||||
40 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.10 | 1:15.09 | |||||
41 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 34.46 | 1:15.10 | |||||
42 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 35.52 | 1:15.42 | |||||
43 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.73 | 1:15.59 | |||||
43 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 34.33 | 1:15.59 | |||||
45 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 36.32 | 1:16.29 | |||||
46 | Maja Østergaard | 1998 | A6 | 36.38 | 1:16.60 | |||||
47 | Marre Zandringa | 1997 | Zv Orca Leeuwarden | 35.08 | 1:16.68 | |||||
48 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 35.73 | 1:17.47 | |||||
49 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.70 | 1:18.41 | |||||
50 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.93 | 1:18.53 | |||||
51 | Julia Karlsson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.83 | 1:19.89 | |||||
52 | Louise Lynæs Larsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 34.89 | 1:20.53 | |||||
53 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 36.74 | 1:20.69 | |||||
54 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 37.28 | 1:21.10 | |||||
55 | Louise Møller Jessen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.61 | 1:21.46 | |||||
56 | Rikke Nielsen | 1996 | Vordingborg Svømme Klub | 37.72 | 1:22.00 | |||||
57 | Mette Jensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 37.75 | 1:22.16 | |||||
58 | Vilma Nilsson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.86 | 1:22.80 | |||||
59 | Laura Buchwald | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 42.36 | 1:32.29 | |||||
- | Anna Sofie Gammelgaard | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Frida Börnfors | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Marianne Duijm | 1993 | A6 | DNS | ||||||
- | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Simone Nielsen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Josefine Palmø | 1997 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:30 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 16:10 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 21, 100m Butterfly Damer, Finaler 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 30.61 | 1:04.58 | |||||
2 | Mie Refn | 1993 | Farum Svømmeklub | 30.00 | 1:04.71 | |||||
3 | Ilse Kraaijeveld | 1990 | Zv Orca Leeuwarden | 30.64 | 1:05.04 | |||||
4 | Eliana Jørgensen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 31.04 | 1:06.33 | |||||
5 | Kristina K Hedegaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 31.51 | 1:06.65 | |||||
6 | Olivia Burmester | 1993 | Farum Svømmeklub | 31.76 | 1:08.59 | |||||
Løb 21, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cassandra Tran | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.19 | 1:05.37 | |||||
2 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.60 | 1:07.09 | |||||
3 | Helena Storr-Hansen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 31.51 | 1:08.50 | |||||
4 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 32.50 | 1:09.07 | |||||
5 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 32.16 | 1:09.69 | |||||
6 | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 32.75 | 1:10.11 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:10 |
Resultat Løb 22 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 09:56 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 22, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | Svømmeklubben MK 31 | 28.24 | 58.48 | |||||
2 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 28.31 | 59.27 | |||||
3 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 28.71 | 1:00.13 | |||||
4 | Ramon Fredrik | 1994 | Zv Orca Leeuwarden | 28.32 | 1:00.18 | |||||
5 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.76 | 1:00.32 | |||||
6 | Johan Bengtsson | 1991 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.31 | 1:00.48 | |||||
7 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 28.31 | 1:00.52 | |||||
8 | Tom Døi | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 28.22 | 1:00.72 | |||||
9 | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 28.28 | 1:01.06 | |||||
10 | Lasse Winther Andersen | 1994 | Holbæk Svømme Klub | 29.07 | 1:01.46 | |||||
11 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | Albertslund IF | 28.84 | 1:01.50 | |||||
12 | Jakob Vodstrup | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 29.65 | 1:02.20 | |||||
13 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 29.04 | 1:02.22 | |||||
14 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 29.82 | 1:02.34 | |||||
15 | Alexander Skov Andersen | 1993 | Swim Team Tåstrup | 29.00 | 1:02.38 | |||||
16 | Mark Bjerregaard | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 29.24 | 1:02.80 | |||||
17 | Jacob Adolfsen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 29.82 | 1:02.94 | |||||
18 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 29.97 | 1:03.10 | |||||
19 | Adam Rohde | 1993 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.16 | 1:03.75 | |||||
20 | Minne Koopmans | 1996 | Zv Orca Leeuwarden | 30.12 | 1:04.24 | |||||
21 | Jim Ljungquist | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.93 | 1:04.79 | |||||
22 | Daniel Skov Andersen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 31.06 | 1:04.93 | |||||
23 | Gustav Nyrenstedt | 1992 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.43 | 1:05.08 | |||||
24 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | Herlev Svømning | 30.30 | 1:05.47 | |||||
25 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 29.82 | 1:05.72 | |||||
26 | Mathias Brændholt | 1996 | Herlev Svømning | 30.34 | 1:06.14 | |||||
27 | Erik Hystad | 1996 | IL Solid (norge) | 30.20 | 1:06.17 | |||||
28 | Magnus Yde | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 30.41 | 1:06.62 | |||||
29 | Jonas Frei | 1995 | Korsør Sv & Livr. Klub | 30.17 | 1:07.40 | |||||
30 | Simon Helland | 1995 | IL Solid (norge) | 29.96 | 1:07.82 | |||||
31 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 32.25 | 1:08.74 | |||||
32 | Stefan Blidarevic | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 30.87 | 1:09.07 | |||||
33 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.22 | 1:09.13 | |||||
34 | Johan Emil Westergaard | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 31.83 | 1:09.18 | |||||
35 | Lasse Jørgensen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 31.62 | 1:09.24 | |||||
36 | Sylvanio Goedredrag | 1993 | Zv Orca Leeuwarden | 31.34 | 1:09.34 | |||||
37 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 31.68 | 1:09.78 | |||||
38 | Jens Kuitert | 1996 | Zv Orca Leeuwarden | 31.96 | 1:11.45 | |||||
39 | Jonas Hansen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.39 | 1:19.84 | |||||
- | Chris Johansen | 1996 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | David Schön Svensson | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Nicolas Nord | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:56 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 16:19 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 22, 100m Butterfly Herrer, Finaler 19 - 106 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | Svømmeklubben MK 31 | 56.41 | ||||||
2 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | Aalborg Svømmeklub | 56.90 | ||||||
3 | Johan Bengtsson | 1991 | Malmö Kappsimningsklubb | 58.85 | ||||||
4 | Ramon Fredrik | 1994 | Zv Orca Leeuwarden | 59.10 | ||||||
5 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 59.58 | ||||||
6 | Tom Døi | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 59.70 | ||||||
Løb 22, 100m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.72 | ||||||
2 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 1:00.28 | ||||||
3 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 1:00.99 | ||||||
4 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 1:02.03 | ||||||
5 | Jacob Adolfsen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:03.30 | ||||||
6 | Minne Koopmans | 1996 | Zv Orca Leeuwarden | 1:03.41 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:19 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 09:54 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise B. Dalgaard | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 35.64 | 1:16.36 | |||||
2 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 35.40 | 1:17.38 | |||||
3 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 36.29 | 1:17.39 | |||||
4 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.16 | 1:18.86 | |||||
5 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.38 | 1:19.63 | |||||
6 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 37.64 | 1:20.20 | |||||
7 | Amalie Mortensen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.05 | 1:20.23 | |||||
8 | Marianne Duijm | 1993 | A6 | 38.40 | 1:20.74 | |||||
9 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 37.79 | 1:20.85 | |||||
10 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 38.80 | 1:21.45 | |||||
11 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 38.62 | 1:21.88 | |||||
12 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.73 | 1:22.21 | |||||
13 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 39.83 | 1:24.58 | |||||
14 | Sofie Schmidt | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 40.15 | 1:25.44 | |||||
15 | Julie Rath | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 40.86 | 1:25.64 | |||||
16 | Julie Bak | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 40.80 | 1:25.93 | |||||
17 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 41.26 | 1:26.95 | |||||
18 | Rixt Menger | 1996 | Zv Orca Leeuwarden | 41.48 | 1:27.20 | |||||
19 | Lise L. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 41.98 | 1:27.69 | |||||
20 | Felicia Sandström | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 41.07 | 1:27.98 | |||||
21 | Clara Lindecrona | 1993 | Hvidovre Svømme Klub | 41.01 | 1:28.17 | |||||
22 | Adriana Natalia Bankowska | 1997 | Frederikssund Svømmeklub | 41.39 | 1:28.30 | |||||
23 | Ida Vardinghus-Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 41.67 | 1:28.86 | |||||
24 | Mette Jensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 42.00 | 1:29.01 | |||||
25 | Annika Lundh | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.33 | 1:29.37 | |||||
26 | Laura Hartz | 1998 | Herlev Svømning | 42.87 | 1:30.54 | |||||
27 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 42.18 | 1:30.89 | |||||
28 | Ida Marie Nielsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 42.41 | 1:32.11 | |||||
29 | Cecilie Kristiansen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 43.70 | 1:32.13 | |||||
30 | Sif Vange | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 44.50 | 1:33.59 | |||||
31 | Rikke Glinvad | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 45.33 | 1:34.86 | |||||
32 | Marit Hystad | 1996 | IL Solid (norge) | 44.83 | 1:35.80 | |||||
33 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 46.08 | 1:35.84 | |||||
34 | Anna Okkels | 1996 | Holbæk Svømme Klub | 46.34 | 1:38.25 | |||||
35 | Caroline Ege Hansen | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 51.46 | 1:49.20 | |||||
- | Josefine Hansson | 1992 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:54 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 16:30 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 17 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise B. Dalgaard | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 1:14.46 | ||||||
2 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:16.25 | ||||||
3 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.47 | ||||||
4 | Marianne Duijm | 1993 | A6 | 1:20.80 | ||||||
5 | Lise L. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:24.60 | ||||||
6 | Rixt Menger | 1996 | Zv Orca Leeuwarden | 1:25.57 | ||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.26 | ||||||
2 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 1:17.75 | ||||||
3 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 1:18.56 | ||||||
4 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 1:18.74 | ||||||
5 | Amalie Mortensen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.22 | ||||||
6 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 1:21.72 | ||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.21 | ||||||
2 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.55 | ||||||
3 | Frida Hemby | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:26.93 | ||||||
4 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:26.98 | ||||||
5 | Emma Walsh | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:28.44 | ||||||
6 | Signe Skousen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:29.46 | ||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:28.19 | ||||||
2 | Amalie Frederiksen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:32.57 | ||||||
3 | Sarah Daly | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:33.59 | ||||||
4 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:35.11 | ||||||
5 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:35.72 | ||||||
6 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:38.56 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:30 |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:04 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 33.70 | 1:11.05 | |||||
2 | Janus Meinert | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 33.76 | 1:11.25 | |||||
3 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 35.61 | 1:12.55 | |||||
4 | Mads Larsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 34.13 | 1:13.41 | |||||
5 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | Allerød Svømmeklub | 34.88 | 1:13.65 | |||||
6 | Lasse Pittioni | 1995 | A6 | 35.04 | 1:13.66 | |||||
7 | Jens Peter Träff | 1988 | Lyngby Svømmeklub | 36.04 | 1:13.91 | |||||
8 | Anton Persson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.27 | 1:14.06 | |||||
9 | Luke Postema | 1995 | Sjöbo Simsällskap | 33.81 | 1:14.68 | |||||
10 | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | 34.36 | 1:14.98 | |||||
11 | Sune Kokholm | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.41 | 1:15.30 | |||||
12 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | Swim Team Tåstrup | 35.17 | 1:15.78 | |||||
13 | Sander Verkaik | 1994 | Zv Orca Leeuwarden | 35.32 | 1:16.18 | |||||
14 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Herlev Svømning | 36.59 | 1:16.98 | |||||
15 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.19 | 1:17.09 | |||||
16 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.32 | 1:18.67 | |||||
17 | Janis Treubluts | 1993 | IL Solid (norge) | 35.89 | 1:19.54 | |||||
18 | Magnus Yde | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 36.47 | 1:19.59 | |||||
19 | Mads Andersen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 36.83 | 1:19.69 | |||||
20 | Frederik V-Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 36.63 | 1:19.79 | |||||
21 | Gustav Lindecrona | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 36.29 | 1:20.28 | |||||
22 | Simon Helland | 1995 | IL Solid (norge) | 37.09 | 1:20.57 | |||||
23 | Marco Kirketerp | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.30 | 1:20.64 | |||||
24 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.11 | 1:21.98 | |||||
25 | Joachim Raahauge | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.11 | 1:27.66 | |||||
26 | Erik Hystad | 1996 | IL Solid (norge) | 43.59 | 1:32.58 | |||||
- | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Jakob Helman | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Søren Meier | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:04 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 16:46 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jens Peter Träff | 1988 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.01 | ||||||
2 | Mads Larsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 1:09.88 | ||||||
3 | Anton Persson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:13.45 | ||||||
4 | Sander Verkaik | 1994 | Zv Orca Leeuwarden | 1:14.31 | ||||||
5 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.89 | ||||||
- | Janis Treubluts | 1993 | IL Solid (norge) | DNS | ||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Pittioni | 1995 | A6 | 1:07.83 | ||||||
2 | Janus Meinert | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:09.50 | ||||||
3 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.97 | ||||||
4 | Sune Kokholm | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:13.79 | ||||||
5 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | Swim Team Tåstrup | 1:14.86 | ||||||
6 | Mads Andersen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 1:19.38 | ||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:14.64 | ||||||
2 | Lasse Sieben | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.52 | ||||||
3 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:20.52 | ||||||
4 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 1:23.81 | ||||||
5 | Christoffer Børling | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:27.20 | ||||||
6 | Viktor Hansson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:27.36 | ||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.23 | ||||||
2 | Philip Tran | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:18.83 | ||||||
3 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 1:23.49 | ||||||
4 | André Ballerini | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 1:23.97 | ||||||
5 | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:27.28 | ||||||
6 | Rickard Wemlén | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:30.72 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:46 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:48 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ilse Kraaijeveld | 1990 | Zv Orca Leeuwarden | 29.25 | 1:01.64 | 1:34.27 | 2:06.04 | |||
2 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 30.98 | 1:03.77 | 1:37.23 | 2:10.25 | |||
3 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.61 | 1:05.23 | 1:38.09 | 2:10.54 | |||
4 | Julie Lunau | 1995 | A6 | 30.62 | 1:03.46 | 1:37.31 | 2:10.94 | |||
5 | Maria Madsen | 1995 | Svømmeklubben MK 31 | 31.24 | 1:04.38 | 1:37.68 | 2:11.30 | |||
6 | Cassandra Tran | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.35 | 1:05.93 | 1:39.11 | 2:11.76 | |||
7 | Simone Kronborg Riis | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 31.82 | 1:05.54 | 1:39.81 | 2:13.52 | |||
8 | Ditte Johansen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 32.68 | 1:07.48 | 1:41.41 | 2:15.13 | |||
9 | Marre Zandringa | 1997 | Zv Orca Leeuwarden | 31.68 | 1:06.07 | 1:41.01 | 2:15.31 | |||
10 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.79 | 1:06.26 | 1:41.10 | 2:15.98 | |||
11 | Josefine Hansson | 1992 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.79 | 1:06.53 | 1:41.46 | 2:16.16 | |||
12 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 32.11 | 1:06.36 | 1:40.83 | 2:16.42 | |||
13 | Hanny van Dijk | 1998 | Zv Orca Leeuwarden | 31.51 | 1:06.33 | 1:42.39 | 2:16.43 | |||
14 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 32.25 | 1:07.82 | 1:42.65 | 2:16.78 | |||
15 | Louise B. Dalgaard | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 32.37 | 1:07.30 | 1:42.61 | 2:16.79 | |||
16 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 31.68 | 1:05.56 | 1:40.99 | 2:16.91 | |||
17 | Maria Bastiansen | 1995 | Farum Svømmeklub | 32.83 | 1:08.08 | 1:43.56 | 2:19.09 | |||
18 | Lisa Steen Duus | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 32.80 | 1:08.46 | 1:44.84 | 2:19.51 | |||
19 | Kristina Delff Andersen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.71 | 1:08.36 | 1:43.93 | 2:19.54 | |||
20 | Frederikke Elkjær | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 32.50 | 1:08.31 | 1:44.67 | 2:20.04 | |||
21 | Malena Martens | 1994 | IL Solid (norge) | 31.43 | 1:06.49 | 1:42.99 | 2:20.30 | |||
22 | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tåstrup | 33.09 | 1:08.79 | 1:44.98 | 2:20.46 | |||
23 | Nelly Hansson | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.98 | 1:08.61 | 1:45.31 | 2:20.63 | |||
24 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.09 | 1:07.88 | 1:44.84 | 2:20.72 | |||
25 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 33.77 | 1:09.87 | 1:45.68 | 2:21.22 | |||
26 | Hannah Skog | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.70 | 1:08.46 | 1:45.09 | 2:21.50 | |||
27 | Arta Bakragi | 1996 | Herlev Svømning | 32.20 | 1:07.39 | 1:44.15 | 2:21.73 | |||
28 | Elina Lynge Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 32.19 | 1:07.92 | 1:45.15 | 2:22.08 | |||
29 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 33.56 | 1:10.28 | 1:47.23 | 2:23.58 | |||
30 | Marie Skov Andersen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 33.17 | 1:09.24 | 1:46.94 | 2:23.65 | |||
31 | Laura K. Westergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 33.19 | 1:09.87 | 1:47.12 | 2:24.73 | |||
32 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 32.98 | 1:10.10 | 1:47.69 | 2:24.77 | |||
33 | Agnes Marie Frey | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 33.48 | 1:09.16 | 1:46.69 | 2:24.86 | |||
34 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | Farum Svømmeklub | 33.51 | 1:10.33 | 1:47.28 | 2:25.41 | |||
35 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 33.55 | 1:10.77 | 1:48.60 | 2:25.52 | |||
36 | Emilie Elmeros Jersild | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 33.73 | 1:10.85 | 1:48.93 | 2:26.64 | |||
37 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 33.16 | 1:10.64 | 1:49.18 | 2:26.71 | |||
38 | Trine Meier | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 33.45 | 1:10.66 | 1:49.47 | 2:27.34 | |||
39 | Signe Bjerre | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 33.98 | 1:11.54 | 1:50.17 | 2:27.86 | |||
40 | Cecilia Laursen | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.04 | 1:11.15 | 1:49.22 | 2:27.93 | |||
41 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 33.92 | 1:11.98 | 1:50.90 | 2:28.36 | |||
42 | Cecilie Kristiansen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 34.87 | 1:13.92 | 1:53.13 | 2:28.88 | |||
42 | Frederikke Dons | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 34.34 | 1:12.02 | 1:50.85 | 2:28.88 | |||
44 | Melissa Nauta | 1996 | Zv Orca Leeuwarden | 34.55 | 1:12.36 | 1:51.34 | 2:29.20 | |||
45 | Helena Holm Iversen | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 34.47 | 1:12.22 | 1:50.80 | 2:29.35 | |||
46 | Helene Vistisen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 33.08 | 1:11.34 | 1:51.51 | 2:29.49 | |||
47 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 35.45 | 1:14.31 | 1:53.37 | 2:29.50 | |||
48 | Karoline Bødker | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 33.50 | 1:11.96 | 1:51.84 | 2:29.86 | |||
49 | Julie Rath | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 33.89 | 1:12.24 | 1:51.81 | 2:30.30 | |||
50 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 35.95 | 1:15.03 | 1:53.93 | 2:31.54 | |||
51 | Amanda Werthén | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.04 | 1:12.90 | 1:53.02 | 2:31.57 | |||
52 | Vilma Nilsson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.80 | 1:13.17 | 1:53.31 | 2:31.61 | |||
53 | Emily Krontoft | 1998 | Herlev Svømning | 34.80 | 1:14.45 | 1:54.01 | 2:32.74 | |||
54 | Cecilie Christensen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 35.65 | 1:15.94 | 1:55.10 | 2:33.27 | |||
55 | Sofie Boel Torp | 1997 | Viborg Svømme Klub | 34.23 | 1:13.33 | 1:53.21 | 2:33.69 | |||
56 | Julie Jonasson | 1998 | Vordingborg Svømme Klub | 34.58 | 1:13.74 | 1:54.34 | 2:34.05 | |||
57 | Emilie Hørlykke | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 35.14 | 1:13.94 | 1:54.89 | 2:35.18 | |||
58 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 35.92 | 1:15.21 | 1:55.58 | 2:35.26 | |||
59 | Julia Karlsson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.23 | 1:15.08 | 1:56.61 | 2:37.03 | |||
60 | Louise Lynæs Larsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 35.08 | 1:14.90 | 1:56.57 | 2:37.24 | |||
61 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 38.49 | 1:21.40 | 2:04.89 | 2:47.76 | |||
62 | Eloïse Ryon | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.63 | 1:21.27 | 2:05.91 | 2:48.08 | |||
63 | Amalie Lange | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 37.78 | 1:20.21 | 2:05.25 | 2:48.77 | |||
64 | Caroline Ege Hansen | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 43.14 | 1:31.20 | 2:19.24 | 3:04.61 | |||
- | Catharina Skov Andersen | 1997 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Frida Börnfors | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:48 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:07 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 27.95 | 59.25 | 1:28.83 | 1:59.03 | |||
2 | Mikkel Johansen | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.08 | 58.59 | 1:28.94 | 1:59.07 | |||
3 | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 28.22 | 58.28 | 1:29.31 | 1:59.12 | |||
4 | Thomas Steenberg | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 28.47 | 58.58 | 1:29.47 | 1:59.38 | |||
5 | Karsten Vedel | 1992 | Farum Svømmeklub | 28.75 | 59.13 | 1:29.47 | 2:00.47 | |||
6 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 28.47 | 59.50 | 1:30.86 | 2:00.60 | |||
7 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | Albertslund IF | 28.49 | 59.66 | 1:31.41 | 2:02.61 | |||
8 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 28.46 | 59.80 | 1:31.44 | 2:03.63 | |||
9 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 29.28 | 1:00.83 | 1:32.38 | 2:03.95 | |||
10 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 29.66 | 1:01.68 | 1:32.70 | 2:04.11 | |||
11 | Christian Røssel | 1995 | Herlev Svømning | 29.94 | 1:01.81 | 1:34.34 | 2:04.89 | |||
12 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 29.03 | 1:00.97 | 1:33.23 | 2:05.51 | |||
13 | Minne Koopmans | 1996 | Zv Orca Leeuwarden | 29.80 | 1:02.48 | 1:35.42 | 2:06.12 | |||
14 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 29.39 | 1:01.58 | 1:34.22 | 2:06.31 | |||
15 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 29.35 | 1:02.03 | 1:35.10 | 2:06.54 | |||
16 | Pieter Ytsma | 1995 | Zv Orca Leeuwarden | 28.87 | 1:01.61 | 1:35.33 | 2:06.95 | |||
17 | Thomas Birkkjær | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 30.00 | 1:02.51 | 1:35.33 | 2:07.30 | |||
18 | Stefan Blidarevic | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 30.06 | 1:03.00 | 1:36.46 | 2:08.71 | |||
19 | Tom Døi | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 30.32 | 1:03.62 | 1:37.29 | 2:09.62 | |||
20 | Jim Ljungquist | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.30 | 1:03.34 | 1:37.15 | 2:10.11 | |||
21 | Adam Rohde | 1993 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.03 | 1:02.71 | 1:37.22 | 2:10.13 | |||
22 | Johan Emil Westergaard | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 29.91 | 1:02.96 | 1:37.33 | 2:10.49 | |||
23 | Sylvanio Goedredrag | 1993 | Zv Orca Leeuwarden | 30.73 | 1:04.51 | 1:38.17 | 2:11.00 | |||
24 | Jacob Adolfsen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 31.18 | 1:05.03 | 1:39.80 | 2:11.76 | |||
25 | Lasse Pittioni | 1995 | A6 | 30.55 | 1:02.90 | 1:36.93 | 2:11.90 | |||
26 | Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 29.78 | 1:03.45 | 1:39.17 | 2:12.76 | |||
27 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.22 | 1:03.56 | 1:38.53 | 2:13.21 | |||
28 | Lasse Winther Andersen | 1994 | Holbæk Svømme Klub | 30.37 | 1:03.71 | 1:38.57 | 2:13.50 | |||
29 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.38 | 1:04.84 | 1:40.90 | 2:15.32 | |||
30 | Jonas Hansen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.75 | 1:07.02 | 1:42.26 | 2:16.22 | |||
31 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.54 | 1:08.02 | 1:42.91 | 2:16.81 | |||
32 | Emil Christensen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 31.23 | 1:05.87 | 1:41.75 | 2:17.35 | |||
33 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 30.72 | 1:05.84 | 1:43.09 | 2:19.86 | |||
34 | Dragomir Petrov | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.14 | 1:06.26 | 1:44.62 | 2:25.47 | |||
35 | Rasmus Svendsen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 31.30 | 1:08.49 | 1:48.37 | 2:27.59 | |||
- | Johan Bengtsson | 1991 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Nicolas Nord | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Nikolai Skelsager | 1996 | A6 | DNS | ||||||
- | Sebastian Merrildgaard | 1995 | A6 | DNS | ||||||
- | William Hagemann | 1994 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:07 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:41 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.18 | 1:08.41 | 1:44.24 | 2:20.10 | |||
2 | Linnéa Olsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.89 | 1:09.42 | 1:46.63 | 2:22.96 | |||
3 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | Herlev Svømning | 33.39 | 1:09.89 | 1:47.62 | 2:25.02 | |||
4 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 34.42 | 1:11.53 | 1:49.28 | 2:26.74 | |||
5 | Claris de Vries | 1997 | Zv Orca Leeuwarden | 34.36 | 1:11.96 | 1:50.33 | 2:27.81 | |||
6 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 36.04 | 1:12.88 | 1:50.49 | 2:28.47 | |||
7 | Hanny van Dijk | 1998 | Zv Orca Leeuwarden | 34.58 | 1:13.71 | 1:52.31 | 2:29.66 | |||
8 | Andrea Gustafsson | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.12 | 1:13.20 | 1:52.54 | 2:32.79 | |||
9 | Maja Østergaard | 1998 | A6 | 36.93 | 1:15.25 | 1:54.61 | 2:33.65 | |||
10 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 37.02 | 1:16.14 | 1:55.90 | 2:35.12 | |||
11 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.08 | 1:15.15 | 1:55.65 | 2:35.20 | |||
12 | Rikke Glinvad | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 36.51 | 1:16.11 | 1:55.55 | 2:35.25 | |||
13 | Melissa Nauta | 1996 | Zv Orca Leeuwarden | 36.52 | 1:16.34 | 1:57.26 | 2:36.24 | |||
14 | Stephanie Hansen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 38.33 | 1:18.41 | 1:58.39 | 2:37.45 | |||
15 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 37.05 | 1:18.19 | 1:58.56 | 2:38.22 | |||
16 | Kristina K Hedegaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 38.67 | 1:19.49 | 1:59.88 | 2:38.24 | |||
17 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.02 | 1:16.01 | 1:57.49 | 2:38.25 | |||
18 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.40 | 1:18.41 | 1:58.97 | 2:38.26 | |||
19 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 37.31 | 1:17.67 | 1:58.49 | 2:38.27 | |||
20 | Tanja Lylloff | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.95 | 1:19.12 | 2:00.32 | 2:38.83 | |||
21 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.21 | 1:19.61 | 2:00.57 | 2:39.77 | |||
22 | Sif Vange | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 38.84 | 1:19.43 | 2:00.40 | 2:40.91 | |||
23 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.39 | 1:19.95 | 2:01.72 | 2:41.53 | |||
24 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 38.77 | 1:19.83 | 2:01.22 | 2:42.09 | |||
25 | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 38.01 | 1:19.04 | 2:00.88 | 2:42.23 | |||
26 | Mathilde Olsen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 38.40 | 1:19.67 | 2:01.21 | 2:43.60 | |||
27 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 38.93 | 1:20.98 | 2:03.23 | 2:43.79 | |||
28 | Adriana Natalia Bankowska | 1997 | Frederikssund Svømmeklub | 39.30 | 1:20.80 | 2:03.16 | 2:44.07 | |||
29 | Hanna Liljegren | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.31 | 1:20.86 | 2:03.42 | 2:44.23 | |||
30 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 38.57 | 1:20.33 | 2:02.83 | 2:45.19 | |||
30 | Helena Holm Iversen | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 39.10 | 1:20.89 | 2:03.47 | 2:45.19 | |||
32 | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tåstrup | 40.50 | 1:22.71 | 2:04.95 | 2:45.71 | |||
33 | Karoline Bødker | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 39.74 | 1:22.89 | 2:06.45 | 2:48.42 | |||
34 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 40.23 | 1:23.86 | 2:06.91 | 2:50.27 | |||
35 | Emelie Rosen | 1998 | Sjöbo Simsällskap | 38.57 | 1:21.92 | 2:07.62 | 2:52.34 | |||
36 | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 41.18 | 1:26.12 | 2:11.73 | 2:55.21 | |||
37 | Laura Buchwald | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 42.37 | 1:27.31 | 2:12.73 | 2:55.96 | |||
38 | Sofie Boel Torp | 1997 | Viborg Svømme Klub | 41.86 | 1:26.61 | 2:11.92 | 2:57.35 | |||
39 | Nathalie Lind | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.74 | 1:26.96 | 2:13.07 | 2:57.59 | |||
40 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 44.26 | 1:29.95 | 2:16.06 | 2:59.73 | |||
41 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 43.92 | 1:29.79 | 2:15.18 | 3:00.54 | |||
42 | Anna Okkels | 1996 | Holbæk Svømme Klub | 41.61 | 1:27.97 | 2:16.46 | 3:04.04 | |||
43 | Amalie Lange | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 45.57 | 1:33.13 | 2:22.15 | 3:09.54 | |||
- | Cassandra Tran | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Hannah Skog | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:41 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:50 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | Svømmeklubben MK 31 | 31.33 | 1:04.16 | 1:36.28 | 2:07.80 | |||
2 | Måns Hjelm | 1992 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.93 | 1:03.18 | 1:36.99 | 2:10.48 | |||
3 | Julius Hjelm | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.42 | 1:08.24 | 1:44.46 | 2:20.17 | |||
4 | Jens Peter Träff | 1988 | Lyngby Svømmeklub | 33.39 | 1:09.30 | 1:45.91 | 2:22.39 | |||
5 | Ramon Fredrik | 1994 | Zv Orca Leeuwarden | 33.31 | 1:09.34 | 1:46.10 | 2:22.57 | |||
6 | Frederik M. Mortensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 33.35 | 1:09.54 | 1:46.59 | 2:22.86 | |||
7 | Pieter Ytsma | 1995 | Zv Orca Leeuwarden | 33.96 | 1:10.84 | 1:47.79 | 2:23.70 | |||
8 | David Schön Svensson | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.09 | 1:08.99 | 1:46.74 | 2:23.99 | |||
9 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Herlev Svømning | 34.70 | 1:10.85 | 1:48.27 | 2:25.13 | |||
10 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 34.35 | 1:11.91 | 1:49.68 | 2:26.06 | |||
11 | Frederik V-Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 35.50 | 1:14.04 | 1:51.61 | 2:28.14 | |||
12 | Nikolai Skelsager | 1996 | A6 | 35.50 | 1:14.36 | 1:54.15 | 2:31.06 | |||
13 | Jesper Andersen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 35.90 | 1:14.68 | 1:54.03 | 2:31.53 | |||
14 | Christoffer Beck | 1996 | Viborg Svømme Klub | 35.78 | 1:14.93 | 1:53.52 | 2:31.82 | |||
15 | Janus Meinert | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 37.01 | 1:16.23 | 1:54.83 | 2:33.22 | |||
16 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 37.32 | 1:16.95 | 1:56.88 | 2:36.54 | |||
17 | Joachim Raahauge | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.27 | 2:02.01 | 2:44.02 | ||||
- | Chris Johansen | 1996 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Sebastian Merrildgaard | 1995 | A6 | DSQ | Ej fortsat bevægelse | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:50 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:32 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.36 | 1:11.16 | 1:54.93 | 2:28.00 | |||
2 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.77 | 1:10.59 | 1:54.31 | 2:29.20 | |||
3 | Julie Lunau | 1995 | A6 | 33.20 | 1:12.44 | 1:57.61 | 2:30.69 | |||
4 | Eliana Jørgensen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 31.41 | 1:11.33 | 1:56.94 | 2:31.11 | |||
5 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 32.74 | 1:11.21 | 1:57.67 | 2:31.62 | |||
6 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.11 | 1:13.67 | 1:58.71 | 2:31.96 | |||
7 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.79 | 1:10.87 | 1:57.15 | 2:32.78 | |||
8 | Simone Kronborg Riis | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 33.10 | 1:14.70 | 1:58.55 | 2:32.79 | |||
9 | Josefine Hansson | 1992 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.31 | 1:13.21 | 1:58.58 | 2:33.08 | |||
10 | Kirstine Andersen | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.53 | 1:14.92 | 1:58.71 | 2:33.31 | |||
11 | Maria Madsen | 1995 | Svømmeklubben MK 31 | 33.19 | 1:14.23 | 2:01.01 | 2:34.88 | |||
12 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | A6 | 34.72 | 1:15.97 | 2:00.24 | 2:35.73 | |||
13 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.49 | 1:16.06 | 1:59.93 | 2:36.81 | |||
14 | Claris de Vries | 1997 | Zv Orca Leeuwarden | 34.77 | 1:12.98 | 2:01.39 | 2:37.00 | |||
15 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.39 | 1:13.67 | 2:01.58 | 2:37.22 | |||
16 | Elina Lynge Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 33.63 | 1:16.55 | 2:01.22 | 2:37.42 | |||
17 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 34.04 | 1:16.87 | 2:01.75 | 2:37.53 | |||
18 | Frederikke Elkjær | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 32.91 | 1:14.65 | 2:02.48 | 2:37.65 | |||
19 | Amalie Mortensen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.84 | 1:18.46 | 2:02.42 | 2:38.09 | |||
20 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 36.32 | 1:17.24 | 2:00.98 | 2:38.13 | |||
21 | Lise L. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 34.33 | 1:15.90 | 2:03.20 | 2:38.73 | |||
22 | Ida Vardinghus-Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 33.11 | 1:15.74 | 2:02.78 | 2:39.62 | |||
23 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 33.80 | 1:14.75 | 2:03.53 | 2:39.93 | |||
24 | Ida Petersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.44 | 1:15.26 | 2:04.59 | 2:40.66 | |||
25 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 36.35 | 1:20.38 | 2:03.43 | 2:42.05 | |||
26 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 34.95 | 1:21.05 | 2:05.31 | 2:42.54 | |||
27 | Louise Møller Jessen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.66 | 1:18.34 | 2:08.02 | 2:42.73 | |||
28 | Felicia Sandström | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 35.44 | 1:18.17 | 2:05.39 | 2:42.77 | |||
29 | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 34.71 | 1:19.72 | 2:07.80 | 2:42.85 | |||
30 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 34.34 | 1:17.31 | 2:06.92 | 2:42.99 | |||
31 | Frederikke Dons | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 34.26 | 1:18.53 | 2:06.99 | 2:43.15 | |||
32 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 35.17 | 1:18.27 | 2:04.76 | 2:43.33 | |||
33 | Laura K. Westergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 36.77 | 1:19.32 | 2:06.89 | 2:44.32 | |||
34 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 34.45 | 1:18.96 | 2:06.89 | 2:44.99 | |||
35 | Melissa Nauta | 1996 | Zv Orca Leeuwarden | 39.18 | 1:20.61 | 2:05.57 | 2:45.18 | |||
36 | Marie Skov Andersen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 35.94 | 1:18.24 | 2:08.87 | 2:45.65 | |||
37 | Clara Lindecrona | 1993 | Hvidovre Svømme Klub | 35.95 | 1:22.09 | 2:09.80 | 2:48.09 | |||
38 | Signe Bjerre | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 35.92 | 1:18.76 | 2:08.97 | 2:48.17 | |||
39 | Rixt Menger | 1996 | Zv Orca Leeuwarden | 37.35 | 1:20.01 | 2:08.28 | 2:48.51 | |||
40 | Josefine Palmø | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 35.09 | 1:22.00 | 2:11.82 | 2:49.10 | |||
41 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.28 | 1:19.73 | 2:10.02 | 2:49.14 | |||
42 | Thea Jensen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 35.33 | 1:20.56 | 2:11.62 | 2:49.44 | |||
43 | Kristina Delff Andersen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.12 | 1:20.99 | 2:12.02 | 2:49.98 | |||
44 | Rikke Nielsen | 1996 | Vordingborg Svømme Klub | 35.13 | 1:19.40 | 2:12.73 | 2:50.46 | |||
45 | Sofie Schmidt | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 39.02 | 1:23.09 | 2:11.13 | 2:50.65 | |||
46 | Louise Lynæs Larsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 34.78 | 1:21.46 | 2:12.22 | 2:51.23 | |||
47 | Helene Vistisen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 34.44 | 1:19.30 | 2:13.45 | 2:51.38 | |||
48 | Julie Bak | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 37.77 | 1:25.57 | 2:12.00 | 2:51.87 | |||
49 | Julia Karlsson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.10 | 1:23.33 | 2:15.07 | 2:54.75 | |||
50 | Emilie Elmeros Jersild | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 40.03 | 1:26.28 | 2:17.73 | 2:55.84 | |||
51 | Mathilde Olsen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 37.78 | 1:21.90 | 2:16.16 | 2:56.69 | |||
52 | Mathilda Edlund | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.67 | 1:23.69 | 2:17.45 | 2:58.44 | |||
53 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 39.85 | 1:27.39 | 2:21.72 | 3:00.01 | |||
54 | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 40.11 | 1:25.23 | 2:21.29 | 3:01.36 | |||
55 | Amalie Lange | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 1:32.75 | 3:13.73 | |||||
- | Anna Sofie Gammelgaard | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Arta Bakragi | 1996 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Catharina Skov Andersen | 1997 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Mie Refn | 1993 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nelly Hansson | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Amanda Werthén | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | Slut på bryst i ryg | |||||
- | Marianne Duijm | 1993 | A6 | DSQ | Crawlben i bryst | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:32 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Lyngby Open 2013 Stadion | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:53 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2013 |
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Johan Bengtsson | 1991 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.15 | 1:03.08 | 1:42.90 | 2:15.30 | |||
2 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 28.69 | 1:04.48 | 1:45.58 | 2:17.81 | |||
3 | Christian Røssel | 1995 | Herlev Svømning | 29.48 | 1:06.43 | 1:46.66 | 2:18.41 | |||
4 | Mikkel Johansen | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.98 | 1:06.56 | 1:49.11 | 2:19.24 | |||
5 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 29.55 | 1:06.79 | 1:47.83 | 2:19.28 | |||
6 | Mads Larsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 28.73 | 1:07.21 | 1:46.63 | 2:19.35 | |||
7 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.10 | 1:05.29 | 1:48.37 | 2:19.67 | |||
8 | Jakob Vodstrup | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 30.09 | 1:06.81 | 1:48.68 | 2:20.12 | |||
9 | Alexander Skov Andersen | 1993 | Swim Team Tåstrup | 30.25 | 1:06.87 | 1:49.74 | 2:21.38 | |||
10 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | Allerød Svømmeklub | 29.88 | 1:09.64 | 1:49.87 | 2:21.50 | |||
11 | Mathias Brændholt | 1996 | Herlev Svømning | 29.86 | 1:09.05 | 1:49.77 | 2:21.98 | |||
12 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 30.92 | 1:08.08 | 1:49.75 | 2:22.09 | |||
13 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 27.83 | 1:04.90 | 1:49.31 | 2:22.60 | |||
14 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.76 | 1:06.63 | 1:49.56 | 2:22.75 | |||
15 | Karsten Vedel | 1992 | Farum Svømmeklub | 29.88 | 1:08.71 | 1:52.52 | 2:22.82 | |||
16 | Thomas Birkkjær | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 30.39 | 1:08.11 | 1:51.51 | 2:23.75 | |||
17 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 30.07 | 1:09.03 | 1:52.49 | 2:23.93 | |||
18 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 30.28 | 1:09.32 | 1:51.50 | 2:24.18 | |||
19 | Mark Bjerregaard | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 29.08 | 1:07.10 | 1:51.85 | 2:24.27 | |||
20 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | Swim Team Tåstrup | 31.09 | 1:10.63 | 1:52.49 | 2:26.37 | |||
21 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 30.54 | 1:07.80 | 1:53.15 | 2:26.49 | |||
22 | Minne Koopmans | 1996 | Zv Orca Leeuwarden | 30.85 | 1:10.54 | 1:55.94 | 2:27.17 | |||
23 | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | 30.00 | 1:10.54 | 1:52.19 | 2:27.32 | |||
24 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | Herlev Svømning | 31.23 | 1:10.21 | 1:55.91 | 2:30.23 | |||
25 | Magnus Yde | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 31.22 | 1:10.56 | 1:56.45 | 2:30.58 | |||
26 | Sander Verkaik | 1994 | Zv Orca Leeuwarden | 32.45 | 1:13.42 | 1:56.70 | 2:32.01 | |||
27 | Mads Andersen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 31.41 | 1:13.12 | 1:57.22 | 2:32.29 | |||
28 | Gustav Nyrenstedt | 1992 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.35 | 1:09.76 | 1:56.05 | 2:32.36 | |||
29 | Jonas Frei | 1995 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.82 | 1:13.64 | 1:59.09 | 2:34.83 | |||
30 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 31.96 | 1:13.81 | 2:01.33 | 2:37.34 | |||
31 | Gustav Lindecrona | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 30.00 | 1:13.44 | 2:00.32 | 2:38.56 | |||
32 | Joachim Raahauge | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.77 | 1:23.54 | 2:12.55 | 2:49.39 | |||
- | Jakob Helman | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Måns Hjelm | 1992 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Daniel Skov Andersen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | flyben v. 100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:53 |