Resultater for DM for hold - 2. division
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
afsnit 1
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold - 2. Division | Udskriftsdato | 06 april 2013 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 12:07 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 april 2013 |
Løb 10, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Danmark (1900) 3:49.87 2012-12-14 |
Nordisk Rekord Senior: DEN (1900) 3:49.87 2012-12-14 |
Dansk Rekord Senior: STO 95 (1900) 4:03.06 2009-10-23 |
Dansk Rekord Junior: AGF Piger (1900) 4:20.48 2007-10-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Gentofte Piger | 0 | 633 | 4:25.38 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 32.39 | 1:06.84 | 1:06.84 | ||||||
Lise Norgil Damgaard | 1997 | 32.72 | 1:11.01 | 2:17.85 | ||||||
Helena Storr-Hansen | 1997 | 31.03 | 1:06.59 | 3:24.44 | ||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 29.27 | 1:00.94 | 4:25.38 | ||||||
2 | Hsc Damer | 0 | 633 | 4:25.49 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Helle Dohn | 1998 | 32.52 | 1:06.93 | 1:06.93 | ||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 33.89 | 1:13.46 | 2:20.39 | ||||||
Cecilie Ravn Jensen | 1994 | 29.74 | 1:04.25 | 3:24.64 | ||||||
Katja Holm | 1994 | 28.83 | 1:00.85 | 4:25.49 | ||||||
3 | Stv Damer 96 | 1996 | 606 | 4:29.31 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Karen Tanderup Hansen | 1996 | 32.99 | 1:07.49 | 1:07.49 | ||||||
Maria Tanderup Hansen | 1998 | 34.52 | 1:13.90 | 2:21.39 | ||||||
Kristina Delff Andersen | 1997 | 31.36 | 1:07.32 | 3:28.71 | ||||||
Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 28.78 | 1:00.60 | 4:29.31 | ||||||
4 | Sto Damer | 0 | 561 | 4:36.33 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Sofia Zachariassen | 1999 | 33.98 | 1:09.95 | 1:09.95 | ||||||
Natasja Simonsen | 1995 | 34.33 | 1:15.14 | 2:25.09 | ||||||
Andrea Broe | 1997 | 32.66 | 1:10.52 | 3:35.61 | ||||||
Anna Wermuth | 1996 | 28.52 | 1:00.72 | 4:36.33 | ||||||
5 | Hvidovre Damer - Diskløb | 0 | 514 | 4:44.46 | diskløb | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Mathilde Olsen | 1998 | 34.55 | 1:10.60 | 1:10.60 | ||||||
Frederikke Mertins | 2000 | 37.27 | 1:20.72 | 2:31.32 | ||||||
Thea Jensen | 1996 | 32.29 | 1:10.86 | 3:42.18 | ||||||
Frederikke Dons | 1998 | 29.16 | 1:02.28 | 4:44.46 | ||||||
6 | Søllerød Damer | 0 | 497 | 4:47.62 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Thea Vanggård | 1985 | 34.74 | 1:11.94 | 1:11.94 | ||||||
Louise Koch Rasmussen | 1987 | 38.59 | 1:21.22 | 2:33.16 | ||||||
Emma la Cour | 1999 | 32.56 | 1:09.03 | 3:42.19 | ||||||
Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 30.68 | 1:05.43 | 4:47.62 | ||||||
7 | Vest Brøndby Piger | 0 | 472 | 4:52.65 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 36.95 | 1:15.79 | 1:15.79 | ||||||
Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | 35.58 | 1:16.82 | 2:32.61 | ||||||
Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 34.09 | 1:17.64 | 3:50.25 | ||||||
Sara Mikkelsen | 1997 | 29.78 | 1:02.40 | 4:52.65 | ||||||
8 | Vat-Cph Piger | 0 | 449 | 4:57.59 | ||||||
Vat 2 - 2. Div 2013 | ||||||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 35.24 | 1:14.27 | 1:14.27 | ||||||
Josefine Pedersen | 1999 | 36.87 | 1:18.00 | 2:32.27 | ||||||
Laura Christensen | 1999 | 37.01 | 1:20.68 | 3:52.95 | ||||||
Rikke Knudsen | 1998 | 30.35 | 1:04.64 | 4:57.59 | ||||||
9 | Usg Damer | 0 | 443 | 4:58.93 | ||||||
U.S.G | ||||||||||
Sylvia Yang | 1986 | 36.63 | 1:17.43 | 1:17.43 | ||||||
Thea Sejr Hansen | 1984 | 36.76 | 1:18.51 | 2:35.94 | ||||||
Lisbeth L Kierkegaard | 1988 | 34.18 | 1:13.69 | 3:49.63 | ||||||
Henriette S. Frederiksen | 1985 | 32.25 | 1:09.30 | 4:58.93 | ||||||
- | Hvidovre Damer | 0 | DSQ | flyben f.armt. v150m | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Mathilde Olsen | 1998 | 34.37 | 1:09.81 | 1:09.81 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 06 april 2013 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:07 |