Resultat för Midsommer Cup 2008
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2008 | Udskriftsdato | 22 juni 2008 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 09:29 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 464 | 31.15 | 1:05.27 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Simon Underlien | 1995 | 377 | 33.32 | 1:09.97 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 372 | 32.74 | 1:10.25 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kasper Møller | 1994 | 290 | 34.97 | 1:16.39 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Victor Pedersen | 1997 | 270 | 37.10 | 1:18.17 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | 267 | 36.36 | 1:18.49 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Jacob Severinsen | 1995 | 249 | 36.11 | 1:20.36 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Magnus B. Pedersen | 1994 | 244 | 37.94 | 1:20.89 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
9 | Lasse Meineche | 1994 | 215 | 39.00 | 1:24.33 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Joachim Lindquist | 1994 | 174 | 33.58 | 1:30.61 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
11 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 165 | 41.89 | 1:32.08 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Jacob Dahl Andersen | 1994 | 157 | 40.84 | 1:33.73 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
13 | Frederik Bach Larsen | 1995 | 155 | 43.39 | 1:34.06 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lasse Kammer | 1995 | 148 | 44.40 | 1:35.46 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Kenneth Aaberg | 1995 | 136 | 46.53 | 1:38.37 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
16 | Narek Khalatjan | 1996 | 116 | 46.31 | 1:43.53 | |||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
17 | Gustav Emil Lings | 1996 | 103 | 47.59 | 1:47.72 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
18 | Thomas Stokvad | 1995 | 98 | 49.31 | 1:49.76 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
19 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 90 | 33.75 | 1:52.82 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
20 | Stefan Abildtrup | 1996 | 64 | 58.13 | 2:06.11 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
21 | Simon Nørgård | 1997 | 62 | 54.36 | 2:07.85 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Thomas Munch | 1995 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Steen Christensen | 1992 | 499 | 30.27 | 1:03.73 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tonni Kristensen | 1992 | 490 | 30.50 | 1:04.11 | |||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
3 | Christian Broni | 1992 | 469 | 30.75 | 1:05.06 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Martin G. Hansen | 1992 | 452 | 30.64 | 1:05.86 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | 405 | 32.10 | 1:08.30 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathias Pedersen | 1992 | 373 | 33.06 | 1:10.19 | |||||
Randers Svømmeklub Nept | ||||||||||
7 | Steffen L. Nielsen | 1993 | 370 | 33.38 | 1:10.37 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Emil Damgaard-Møller | 1992 | 338 | 33.60 | 1:12.56 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
9 | Nikolaj Kühn | 1993 | 338 | 33.96 | 1:12.57 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Anders Rosenvinge | 1993 | 316 | 33.42 | 1:14.19 | |||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
11 | Anders I. Lauridsen | 1992 | 307 | 34.85 | 1:14.89 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
12 | Kristoffer Nørgaard | 1993 | 295 | 35.37 | 1:15.89 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Alexander Schultz | 1993 | 273 | 36.14 | 1:17.88 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
14 | Peter Kragelund | 1993 | 254 | 35.18 | 1:19.76 | |||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
15 | Martin Sylvester Hvid | 1992 | 211 | 38.42 | 1:24.95 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
16 | Andreas Olling | 1993 | 195 | 41.34 | 1:27.20 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anders Hermann | 1993 | 168 | 43.73 | 1:31.51 | |||||
Nordgårdens IF | ||||||||||
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Tim Madsen | 1991 | 455 | 30.20 | 1:05.72 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Christian J. Erichsen | 1991 | 422 | 33.68 | 1:07.38 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Claudio Nørskov-Kjær | 1991 | 392 | 30.95 | 1:09.08 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Kasper Frank Larsen | 1990 | 373 | 31.78 | 1:10.24 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Thøger Brinkman Nielsen | 1990 | 340 | 33.28 | 1:12.41 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
6 | Daniel Mandrup | 1991 | 298 | 33.46 | 1:15.64 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
7 | Thomas Abildsten | 1990 | 295 | 34.26 | 1:15.94 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kasper Laursen | 1983 | 407 | 30.22 | 1:08.19 | |||||
Randers Svømmeklub Nept | ||||||||||
2 | Dan Pedersen | 1978 | 354 | 33.29 | 1:11.47 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Lasse B. Høgild | 1989 | 307 | 33.55 | 1:14.90 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Ikast Svømmeklub |