Resultater for Midsommer Cup 2008
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2008 | Udskriftsdato | 21 juni 2008 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 17:18 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 18, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Odder Hippopotamus | 1991 | 565 | 4:21.65 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Julie Pedersen | 1992 | 31.90 | 1:06.05 | 1:06.05 | ||||||
Diana D. Johansen | 1992 | 32.60 | 1:09.27 | 2:15.32 | ||||||
Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 30.41 | 1:04.89 | 3:20.21 | ||||||
Line Petersen | 1991 | 29.52 | 1:01.44 | 4:21.65 | ||||||
2 | Bakkens Piger 1 | 1990 | 522 | 4:28.68 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
Anna Krusell | 1994 | 33.38 | 1:08.59 | 1:08.59 | ||||||
Karoline Kjær Hansen | 1992 | 33.42 | 1:10.12 | 2:18.71 | ||||||
Katrine Iversen | 1993 | 30.99 | 1:05.72 | 3:24.43 | ||||||
Marie Egebjerg Jensen | 1993 | 30.60 | 1:04.25 | 4:28.68 | ||||||
3 | Valkyrer | 0 | 518 | 4:29.34 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Cecilie Bak | 1992 | 32.41 | 1:06.68 | 1:06.68 | ||||||
Anne Wittrup Johansen | 1993 | 32.52 | 1:08.53 | 2:15.21 | ||||||
Trine G. Kjeldgaard | 1993 | 34.41 | 1:10.75 | 3:25.96 | ||||||
Malene Koktved | 1991 | 30.82 | 1:03.38 | 4:29.34 | ||||||
4 | Team Reurts Returns | 0 | 461 | 4:39.98 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | 31.24 | 1:05.42 | 1:05.42 | ||||||
Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | 33.59 | 1:10.38 | 2:15.80 | ||||||
Rikke Bauer Pedersen | 1994 | 31.35 | 1:07.92 | 3:23.72 | ||||||
Simone Kjærgaard | 1996 | 36.23 | 1:16.26 | 4:39.98 | ||||||
5 | Isk 1 | 0 | 460 | 4:40.27 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Anne Sofie Lauritsen | 1992 | 32.80 | 1:08.35 | 1:08.35 | ||||||
Jeanette Kjær | 1993 | 35.02 | 1:11.78 | 2:20.13 | ||||||
Sarah Louise Nielsen | 1992 | 33.69 | 1:10.66 | 3:30.79 | ||||||
Ninna Myllerup | 1992 | 32.91 | 1:09.48 | 4:40.27 | ||||||
6 | 100G Fri Dåsetun | 0 | 455 | 4:41.29 | ||||||
Randers Svømmeklub Nept | ||||||||||
Christina Arent Sørensen | 1994 | 33.04 | 1:09.43 | 1:09.43 | ||||||
Helena Jeppesen | 1993 | 32.84 | 1:08.95 | 2:18.38 | ||||||
Louise Ring Hansen | 1994 | 36.24 | 1:15.54 | 3:33.92 | ||||||
Michelle Strand | 1994 | 32.05 | 1:07.37 | 4:41.29 | ||||||
7 | Grindsted Piger 1 | 0 | 455 | 4:41.30 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Mette Rasmussen | 1994 | 33.36 | 1:10.74 | 1:10.74 | ||||||
Heidi Hollænder | 1991 | 34.72 | 1:13.23 | 2:23.97 | ||||||
Julie Grønlund | 1992 | 32.95 | 1:10.75 | 3:34.72 | ||||||
Camilla Rasmussen | 1991 | 31.43 | 1:06.58 | 4:41.30 | ||||||
8 | Drenge 1 Opnør | 1991 | 422 | 4:48.36 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Julie Jepsen | 1994 | 32.47 | 1:06.00 | 1:06.00 | ||||||
Thea Elberg | 1993 | 34.47 | 1:13.94 | 2:19.94 | ||||||
Tatjana Hansen | 1997 | 36.81 | 1:18.45 | 3:38.39 | ||||||
Pernille Strømbeck | 1994 | 33.62 | 1:09.97 | 4:48.36 | ||||||
9 | Agf Piger | 0 | 402 | 4:53.22 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Ulrika Toft | 1995 | 35.65 | 1:14.60 | 1:14.60 | ||||||
Sara Mogensen | 1995 | 34.75 | 1:14.50 | 2:29.10 | ||||||
Anne Sofie J. Brund | 1995 | 36.14 | 1:14.78 | 3:43.88 | ||||||
Line Aamann | 1993 | 33.41 | 1:09.34 | 4:53.22 | ||||||
10 | Horsens Piger | 1994 | 370 | 5:01.25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Louise Rasmussen | 1992 | 33.29 | 1:09.31 | 1:09.31 | ||||||
Louise Frederiksen | 1995 | 33.78 | 1:10.28 | 2:19.59 | ||||||
Laura Bornhøft | 1995 | 40.68 | 1:26.76 | 3:46.35 | ||||||
Gitte Lading | 1994 | 34.85 | 1:14.90 | 5:01.25 | ||||||
11 | Bakkens Piger 2 | 1990 | 370 | 5:01.51 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
Christine Egebjerg Jensen | 1995 | 33.92 | 1:11.67 | 1:11.67 | ||||||
Sidsel Schlott Køpke | 1995 | 39.42 | 1:24.17 | 2:35.84 | ||||||
Mathilde Kjær Hansen | 1995 | 35.26 | 1:13.18 | 3:49.02 | ||||||
Stephanie Branick | 1993 | 34.66 | 1:12.49 | 5:01.51 | ||||||
12 | Piger Viborg | 1993 | 321 | 5:15.91 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Betina K. Pedersen | 1994 | 35.95 | 1:15.11 | 1:15.11 | ||||||
Sidsel Skårup Wind | 1995 | 39.95 | 1:25.63 | 2:40.74 | ||||||
Kamille Bager Herskind | 1995 | 34.61 | 1:14.03 | 3:54.77 | ||||||
Jeanne Kirk Grundmann | 1994 | 38.33 | 1:21.14 | 5:15.91 | ||||||
13 | Valkyrer-2 | 0 | 309 | 5:20.12 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Celine Bejsrup Nielsen | 1992 | 39.70 | 1:22.75 | 1:22.75 | ||||||
Nicoline Rosbak | 1992 | 37.28 | 1:18.17 | 2:40.92 | ||||||
Mathilde Heide | 1993 | 35.23 | 1:12.53 | 3:53.45 | ||||||
Nanna H Andersen | 1996 | 39.59 | 1:26.67 | 5:20.12 | ||||||
14 | Grindsted Piger 2 | 0 | 308 | 5:20.42 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Sophie Pagh | 1995 | 36.47 | 1:16.38 | 1:16.38 | ||||||
Sofie Grønlund | 1995 | 39.40 | 1:24.39 | 2:40.77 | ||||||
Magdalena Galazka | 1995 | 40.35 | 1:24.59 | 4:05.36 | ||||||
Louise Østergaard | 1991 | 36.50 | 1:15.06 | 5:20.42 | ||||||
15 | Søhesten Piger | 0 | 303 | 5:22.27 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Janni Andreasen | 1997 | 40.85 | 1:26.92 | 1:26.92 | ||||||
Maria Andreasen | 1994 | 38.93 | 1:23.34 | 2:50.26 | ||||||
Kristina Søborg Pedersen | 1992 | 39.55 | 1:23.30 | 4:13.56 | ||||||
Ann Østergaard Nielsen | 1994 | 32.71 | 1:08.71 | 5:22.27 | ||||||
16 | Ni Chicks | 1992 | 275 | 5:32.81 | ||||||
Nordgårdens IF | ||||||||||
Charlotte Jørgensen | 1992 | 39.72 | 1:24.18 | 1:24.18 | ||||||
Sofie Agerbæk | 1994 | 39.37 | 1:22.12 | 2:46.30 | ||||||
Nina Klepacki | 1995 | 39.94 | 1:24.59 | 4:10.89 | ||||||
Sofia Byllov | 1993 | 39.38 | 1:21.92 | 5:32.81 | ||||||
17 | Odder Foxy Ladies | 0 | 269 | 5:35.10 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Line Helbo | 1996 | 37.36 | 1:19.22 | 1:19.22 | ||||||
Anne Ølund | 1996 | 44.37 | 1:35.77 | 2:54.99 | ||||||
Tilbe Kaya | 1995 | 35.96 | 1:16.68 | 4:11.67 | ||||||
Daisy Lannie | 1994 | 39.08 | 1:23.43 | 5:35.10 | ||||||
18 | Skanderborg | 1992 | 266 | 5:36.48 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Stine Sletskov | 1993 | 36.31 | 1:18.08 | 1:18.08 | ||||||
Mia Louise Møller | 1996 | 42.96 | 1:28.56 | 2:46.64 | ||||||
Maria Nielsen | 1996 | 41.10 | 1:24.97 | 4:11.61 | ||||||
Sofie Holde | 1992 | 39.12 | 1:24.87 | 5:36.48 | ||||||
19 | GF Geparderne | 0 | 248 | 5:44.44 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Nikoline Hansen | 1995 | 41.06 | 1:28.28 | 1:28.28 | ||||||
Ida Marie Haugaard | 1995 | 42.07 | 1:28.96 | 2:57.24 | ||||||
Line Bundgaard | 1994 | 39.77 | 1:24.46 | 4:21.70 | ||||||
Cornelia Buus | 1994 | 40.33 | 1:22.74 | 5:44.44 | ||||||
20 | Piger 2 Opnør | 1992 | 229 | 5:53.48 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Thilde Damgaard-Møller | 1994 | 39.25 | 1:23.07 | 1:23.07 | ||||||
Medina Tiganj | 1997 | 47.68 | 1:40.87 | 3:03.94 | ||||||
Gitte Schulz | 1996 | 40.90 | 1:26.73 | 4:30.67 | ||||||
Anna N. Duc | 1992 | 39.28 | 1:22.81 | 5:53.48 | ||||||
21 | Aabybro Damer | 0 | 218 | 5:59.52 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Karen Frederikke Hansen | 1996 | 50.16 | 1:52.44 | 1:52.44 | ||||||
Clara Guldhammer Vad | 1995 | 1:27.49 | 2:04.04 | 3:56.48 | ||||||
Regitze Madsen | 1994 | 41.19 | 1:19.89 | 5:16.37 | ||||||
Marie Louise Hansen | 1993 | 43.15 | 43.15 | 5:59.52 | ||||||
- | Grindsted Piger 3 | 0 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Monica Aloysius | 1997 | |||||||||
Jannie Abildtrup | 1993 | |||||||||
Kamilla Abildsten | 1996 | |||||||||
Mathilde Jensen | 1994 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Ikast Svømmeklub |