Resultat för Danske Årgangsmesterskaber Gruppe 1 (DÅM-K)
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 18 januar 2013 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2013 |
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nicolas Blanch | 1997 | 643 | 1:02.87 | 2:12.19 | 3:31.21 | 4:32.80 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik J. Sørensen | 1997 | 623 | 1:03.55 | 2:16.04 | 3:37.58 | 4:35.78 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Jonathan Müller | 1997 | 619 | 1:01.80 | 2:10.38 | 3:30.69 | 4:36.27 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
4 | Andreas Mårtensson | 1997 | 603 | 1:07.57 | 2:18.29 | 3:36.56 | 4:38.68 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
5 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 573 | 1:03.19 | 2:17.67 | 3:36.71 | 4:43.54 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 572 | 1:06.00 | 2:19.14 | 3:38.19 | 4:43.77 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 546 | 1:07.87 | 2:18.94 | 3:40.70 | 4:48.13 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rasmus Birkedal | 1997 | 546 | 1:07.28 | 2:18.09 | 3:42.02 | 4:48.21 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jacob Weberg | 1997 | 534 | 1:43.36 | 3:01.67 | 4:17.67 | 4:50.20 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
10 | Christian Gravgaard | 1997 | 508 | 1:47.15 | 3:05.27 | 4:21.35 | 4:55.13 | |||
Kolding SK | ||||||||||
11 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 506 | 1:45.89 | 3:04.95 | 4:21.78 | 4:55.58 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 502 | 1:44.17 | 3:03.74 | 4:22.15 | 4:56.40 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Christoffer Bjørner | 1997 | 492 | 1:43.61 | 3:06.16 | 4:25.56 | 4:58.29 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Mads Ottosen | 1997 | 489 | 1:06.56 | 2:24.36 | 3:52.64 | 4:58.88 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Rasmus Wegener | 1997 | 487 | 1:07.99 | 2:23.50 | 3:50.48 | 4:59.28 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 487 | 1:43.85 | 3:06.94 | 4:26.16 | 4:59.34 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Rasmus Larsen | 1997 | 485 | 1:08.01 | 2:23.08 | 3:52.27 | 4:59.83 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 473 | 1:11.17 | 2:30.04 | 3:52.63 | 5:02.20 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Gustav H. Jørgensen | 1997 | 473 | 1:06.89 | 2:25.28 | 3:54.45 | 5:02.22 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Anton Holten Lambert | 1997 | 468 | 1:08.35 | 2:25.02 | 3:53.16 | 5:03.34 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Nikolaj Borup | 1997 | 459 | 3:08.61 | 4:31.27 | 5:05.22 | ||||
Delta Svøm | ||||||||||
22 | Frederik H Thomsen | 1997 | 458 | 1:07.27 | 2:22.44 | 3:51.79 | 5:05.42 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
23 | Frederik Elmann | 1997 | 457 | 1:09.06 | 2:25.92 | 4:00.21 | 5:05.68 | |||
Kolding SK | ||||||||||
24 | Alexander Ohrt | 1997 | 454 | 1:11.35 | 2:26.15 | 3:55.17 | 5:06.49 | |||
Kolding SK | ||||||||||
25 | Lasse Foss Sylow | 1997 | 451 | 1:10.86 | 2:33.92 | 3:59.01 | 5:07.17 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
26 | Magnus Bladt Wichmann | 1997 | 445 | 3:11.93 | 4:32.82 | 5:08.50 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | 445 | 1:08.30 | 2:28.72 | 3:58.21 | 5:08.50 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 442 | 1:06.99 | 2:24.86 | 3:57.55 | 5:09.18 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | 432 | 1:49.07 | 3:11.61 | 4:33.98 | 5:11.45 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
30 | Martin S. Jespersen | 1997 | 415 | 1:16.54 | 2:40.99 | 4:03.67 | 5:15.71 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Victor Bødker | 1997 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Hauge Sørensen | 1997 | DSQ | Berør m. 1 hd i br.v | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Christian | 1998 | 633 | 1:03.57 | 2:14.66 | 3:30.53 | 4:34.34 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 567 | 1:07.62 | 2:19.12 | 3:40.01 | 4:44.54 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 558 | 1:04.88 | 2:17.29 | 3:42.79 | 4:46.04 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Bjørn Hansen | 1998 | 555 | 1:03.24 | 2:16.62 | 3:40.52 | 4:46.56 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | William Matras | 1998 | 531 | 1:05.91 | 2:17.76 | 3:44.39 | 4:50.89 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Johan Müller | 1998 | 515 | 1:04.08 | 2:18.20 | 3:45.49 | 4:53.79 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 512 | 1:07.60 | 2:23.28 | 3:46.38 | 4:54.36 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 506 | 1:07.87 | 2:22.68 | 3:49.23 | 4:55.46 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christian Rasmussen | 1998 | 475 | 1:12.02 | 2:29.16 | 3:54.39 | 5:01.74 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Rune Holm Skovby | 1998 | 468 | 1:06.90 | 2:25.93 | 3:56.25 | 5:03.41 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
11 | Kristian Svenstrup | 1998 | 463 | 1:07.65 | 2:23.06 | 3:53.00 | 5:04.43 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Thomas Engdal | 1998 | 458 | 3:11.06 | 4:31.37 | 5:05.54 | ||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kasper G Mikkelsen | 1998 | 447 | 3:14.68 | 4:34.34 | 5:07.93 | ||||
Frem Odense | ||||||||||
14 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 438 | 1:09.88 | 2:31.05 | 3:59.47 | 5:10.13 | |||
Kolding SK | ||||||||||
15 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 436 | 1:13.49 | 2:30.95 | 4:00.09 | 5:10.64 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Kasper Laursen | 1998 | 411 | 1:09.92 | 2:29.02 | 4:05.14 | 5:16.87 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | 410 | 1:13.90 | 2:37.38 | 4:06.24 | 5:17.09 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
18 | Tobias Fournais | 1998 | 400 | 3:18.19 | 4:42.35 | 5:19.69 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
19 | Tobias Andersen | 1998 | 396 | 1:13.45 | 2:33.42 | 4:07.17 | 5:20.67 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Niels Ottosen | 1998 | 390 | 1:11.10 | 2:38.73 | 4:07.08 | 5:22.44 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
21 | Jacob Samuel | 1998 | 382 | 3:21.35 | 4:47.80 | 5:24.63 | ||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mathias Wilquin | 1998 | 377 | 1:13.50 | 2:39.57 | 4:09.96 | 5:25.97 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
23 | Oskar Jørgensen | 1998 | 374 | 1:15.52 | 2:38.74 | 4:13.92 | 5:26.86 | |||
Odder IGF | ||||||||||
24 | Toke Cramer | 1998 | 373 | 1:14.54 | 2:42.42 | 4:10.41 | 5:27.19 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Martin Harder Bruun | 1998 | 366 | 1:16.65 | 2:43.21 | 4:14.54 | 5:29.10 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Simon Johannsen | 1998 | 356 | 1:17.05 | 2:39.52 | 4:16.97 | 5:32.27 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Giano Grillo | 1998 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 18 januar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:18 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 18 januar 2013 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2013 |
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Katrine B. Hansen | 1999 | 599 | 1:10.64 | 2:29.25 | 3:56.99 | 5:09.67 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 593 | 1:13.64 | 2:31.80 | 4:02.13 | 5:10.68 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Johanne Carr | 1999 | 579 | 1:13.20 | 2:32.48 | 4:01.68 | 5:13.15 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma la Cour | 1999 | 568 | 1:12.28 | 2:35.35 | 4:04.03 | 5:15.22 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 564 | 1:08.12 | 2:28.60 | 4:01.31 | 5:15.89 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Sofie Rasmussen | 1999 | 533 | 1:11.67 | 2:31.61 | 4:04.15 | 5:22.03 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Christina F. Eriksen | 1999 | 522 | 1:13.31 | 2:35.30 | 4:11.85 | 5:24.27 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
8 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 520 | 1:14.37 | 2:38.22 | 4:08.92 | 5:24.57 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Merete Toft Jensen | 1999 | 515 | 1:12.90 | 2:36.85 | 4:11.19 | 5:25.58 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Josefine Pedersen | 1999 | 509 | 1:19.80 | 2:47.33 | 4:09.62 | 5:27.00 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
11 | Vera Staun Hansen | 1999 | 507 | 1:14.26 | 2:38.30 | 4:12.74 | 5:27.30 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Karoline Lehmann | 1999 | 483 | 1:18.56 | 2:43.30 | 4:15.70 | 5:32.69 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Martha Andersen | 1999 | 480 | 1:20.77 | 2:43.41 | 4:20.98 | 5:33.32 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 480 | 1:15.45 | 2:46.24 | 4:18.73 | 5:33.39 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Emma Sand Majlund | 1999 | 476 | 1:21.15 | 2:46.00 | 4:18.96 | 5:34.21 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Frederikke Gunni | 1999 | 475 | 1:21.75 | 2:46.96 | 4:16.14 | 5:34.60 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Laura Christensen | 1999 | 475 | 1:19.47 | 2:46.72 | 4:21.60 | 5:34.62 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
18 | Johanne Laursen | 1999 | 467 | 1:23.66 | 2:53.56 | 4:22.02 | 5:36.43 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 467 | 1:17.35 | 2:46.62 | 4:19.76 | 5:36.45 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 465 | 1:19.78 | 2:42.35 | 4:18.80 | 5:36.94 | |||
Odder IGF | ||||||||||
21 | Nanna Sonne | 1999 | 462 | 1:13.90 | 2:35.41 | 4:21.53 | 5:37.68 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Nicoline Christensen | 1999 | 459 | 1:17.20 | 2:44.63 | 4:20.01 | 5:38.36 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
23 | Hannah Pilgaard | 1999 | 441 | 1:16.23 | 2:44.28 | 4:24.77 | 5:42.92 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
24 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 440 | 1:28.13 | 2:48.31 | 4:26.20 | 5:43.26 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
25 | Marie Eske | 1999 | 438 | 1:21.23 | 2:51.75 | 4:24.75 | 5:43.63 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
26 | Delphine Møller | 1999 | 409 | 1:19.35 | 2:48.88 | 4:32.82 | 5:51.65 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
27 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 407 | 1:28.51 | 2:52.31 | 4:33.54 | 5:52.27 | |||
Odder IGF | ||||||||||
28 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 354 | 1:27.91 | 2:58.24 | 4:46.15 | 6:08.92 | |||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Eva Olsen | 2000 | 582 | 1:10.24 | 2:30.04 | 4:00.10 | 5:12.67 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
2 | Caroline Hørlykke | 2000 | 558 | 1:16.58 | 2:34.69 | 4:05.86 | 5:17.04 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Amanda Duus | 2000 | 537 | 1:11.72 | 2:31.49 | 4:07.10 | 5:21.24 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 527 | 1:11.55 | 2:35.12 | 4:07.93 | 5:23.10 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | 506 | 1:20.13 | 2:41.32 | 4:12.26 | 5:27.61 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Melanie Degner | 2000 | 502 | 1:19.01 | 2:46.08 | 4:12.68 | 5:28.56 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 498 | 1:17.91 | 2:43.42 | 4:13.03 | 5:29.36 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julia Jønsson | 2000 | 494 | 1:13.76 | 2:36.04 | 4:08.41 | 5:30.15 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 478 | 1:13.23 | 2:40.06 | 4:20.19 | 5:33.88 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
10 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 453 | 1:19.30 | 2:46.82 | 4:20.58 | 5:39.96 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nicole Bennetsen | 2000 | 447 | 1:22.82 | 2:48.87 | 4:22.15 | 5:41.49 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Smilla Lyhne | 2000 | 442 | 1:19.71 | 2:47.38 | 4:26.01 | 5:42.56 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 441 | 1:20.45 | 2:47.09 | 4:27.68 | 5:42.93 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 437 | 1:19.99 | 2:46.63 | 4:27.39 | 5:43.91 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Caroline Samuel | 2000 | 433 | 1:16.93 | 2:43.29 | 4:25.17 | 5:44.95 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | My Weitling | 2000 | 422 | 1:21.39 | 2:48.82 | 4:28.63 | 5:47.91 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
17 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 419 | 1:25.61 | 2:54.98 | 4:34.39 | 5:48.76 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | 417 | 1:23.36 | 2:50.62 | 4:29.03 | 5:49.33 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
19 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 409 | 1:23.39 | 2:50.76 | 4:30.73 | 5:51.80 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 407 | 1:22.27 | 2:52.56 | 4:31.77 | 5:52.30 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
21 | Freja A. Skov | 2000 | 397 | 1:25.59 | 2:55.38 | 4:35.98 | 5:55.29 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
22 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 396 | 1:25.63 | 2:58.29 | 4:36.69 | 5:55.44 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 383 | 1:26.83 | 2:56.28 | 4:39.49 | 5:59.43 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
24 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 361 | 1:29.01 | 2:57.63 | 4:42.76 | 6:06.46 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
25 | Christina Christensen | 2000 | 356 | 1:29.75 | 3:04.84 | 4:44.83 | 6:08.42 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
26 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 345 | 1:24.05 | 3:00.50 | 4:48.57 | 6:12.18 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Emma A Andersen | 2000 | DSQ | 1h.v.afsl.bryst | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | DSQ | Ej fort bev 175m ryg | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Natasja Kepp | 2000 | DSQ | ej.samt.berør250m | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 18 januar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:18 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 18 januar 2013 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2013 |
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 631 | 23.67 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik J. Sørensen | 1997 | 617 | 23.84 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Jens Bach | 1997 | 602 | 24.04 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicolas Blanch | 1997 | 552 | 24.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | 542 | 24.90 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
6 | Gustav Bækgaard | 1997 | 525 | 25.17 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Simon Hansen | 1997 | 524 | 25.18 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Isak Lichi | 1997 | 517 | 25.29 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 515 | 25.32 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Tom Heilmann | 1997 | 496 | 25.65 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
11 | Martin Jungersen | 1997 | 492 | 25.72 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
12 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 489 | 25.77 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Daniel Nielsen | 1997 | 488 | 25.78 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Thor Simonsen | 1997 | 485 | 25.84 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Lasse Termark Brock | 1997 | 480 | 25.92 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
16 | Kasper Jensen | 1997 | 474 | 26.04 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
17 | Simon Sønderriis | 1997 | 468 | 26.15 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | 467 | 26.16 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Mikkel Strand | 1997 | 467 | 26.17 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
20 | Mads Johnbeck | 1997 | 465 | 26.20 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
21 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 465 | 26.21 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Jannik Skov | 1997 | 462 | 26.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 460 | 26.29 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
24 | Magnus Troest | 1997 | 460 | 26.30 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
25 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | 452 | 26.46 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
26 | Jens N. Nielsen | 1997 | 451 | 26.47 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Lasse Sieben | 1997 | 448 | 26.53 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 445 | 26.59 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
29 | Anton Holten Lambert | 1997 | 444 | 26.61 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Marcus Brandborg | 1997 | 441 | 26.66 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
31 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 440 | 26.69 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
32 | Frederik Nerving | 1997 | 438 | 26.74 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
33 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 436 | 26.77 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
34 | Mathias M. Trebbien | 1997 | 436 | 26.78 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
35 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | 431 | 26.88 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
36 | Lasse Dall | 1997 | 418 | 27.15 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Rune K. Jensen | 1997 | 415 | 27.21 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Oscar Thris Hansen | 1997 | 398 | 27.59 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
39 | Frederik Kühn | 1997 | 398 | 27.60 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
40 | Patrick Rasmussen | 1997 | 396 | 27.65 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
41 | Oliver Jacobsen | 1997 | 392 | 27.73 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
42 | Antonios Karantininis | 1997 | 390 | 27.78 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
43 | Elias Jensen Bæk | 1997 | 386 | 27.88 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
44 | Mads Juul | 1997 | 359 | 28.57 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Olsen | 1998 | 549 | 24.79 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Magnus Fallesen | 1998 | 518 | 25.28 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Philip Greve | 1998 | 517 | 25.30 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 516 | 25.31 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Sebastian Langhorn | 1998 | 507 | 25.46 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
6 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 499 | 25.59 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 477 | 25.99 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Mads D. Kristensen | 1998 | 458 | 26.34 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Jakob Deleuran | 1998 | 457 | 26.36 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathias Wilquin | 1998 | 449 | 26.51 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 443 | 26.63 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emil Toft | 1998 | 439 | 26.72 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Jacob Jensen | 1998 | 439 | 26.72 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
14 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 438 | 26.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Kasper G Mikkelsen | 1998 | 427 | 26.96 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
16 | Mikkel Hvidholm | 1998 | 426 | 26.98 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
17 | Casper Wagner | 1998 | 425 | 27.01 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Rune Dirk Willén | 1998 | 425 | 27.01 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Thomas Bech | 1998 | 424 | 27.03 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
20 | Frederik Jessen | 1998 | 422 | 27.07 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mads Peter Hansen | 1998 | 418 | 27.15 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
22 | Kasper Laursen | 1998 | 415 | 27.21 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
23 | Bertil Binau-Uldal | 1998 | 412 | 27.28 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
24 | Lauritz Bech | 1998 | 410 | 27.33 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
24 | Malthe Bøg | 1998 | 410 | 27.33 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
26 | Christian Kaul | 1998 | 408 | 27.37 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 407 | 27.39 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Kasper Holst Hansen | 1998 | 407 | 27.40 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
28 | Martin W. Wiftstrand | 1998 | 407 | 27.40 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Oskar Lilleøre | 1998 | 405 | 27.44 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
31 | Mads Holm | 1998 | 400 | 27.54 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
32 | Sebastian Reese | 1998 | 398 | 27.59 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Martin Bruun Andersen | 1998 | 394 | 27.68 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
34 | Mads Due Kristensen | 1998 | 394 | 27.70 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Thomas Engdal | 1998 | 393 | 27.72 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
36 | Holger Boe Krogh | 1998 | 390 | 27.79 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
37 | Adam Hansen | 1998 | 386 | 27.88 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
38 | Martin Larsen | 1998 | 384 | 27.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Tobias Andersen | 1998 | 384 | 27.92 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
40 | Magnus Grundesen | 1998 | 379 | 28.06 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
41 | Nicolai Grene | 1998 | 373 | 28.20 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
42 | Kartikey Nandgave | 1998 | 369 | 28.30 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
43 | Mads Midtbøll | 1998 | 366 | 28.39 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
44 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 364 | 28.42 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
45 | Christoffer Børling | 1998 | 354 | 28.70 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
46 | Philip Agerskov | 1998 | 353 | 28.71 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
47 | Thomas Kjær | 1998 | 347 | 28.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 18 januar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:38 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 18 januar 2013 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2013 |
Løb 4, 50m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Josephine Holm | 1999 | 616 | 27.32 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Rikke Dehn | 1999 | 612 | 27.39 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 602 | 27.53 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Emma H. Christiansen | 1999 | 596 | 27.63 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 590 | 27.72 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Ditte Friis | 1999 | 579 | 27.89 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 576 | 27.94 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Freja Gram | 1999 | 574 | 27.97 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Camilla Rask | 1999 | 571 | 28.03 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 533 | 28.67 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
11 | Astrid Delin | 1999 | 532 | 28.70 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emily Gantriis | 1999 | 529 | 28.74 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
13 | Klara Reeh | 1999 | 523 | 28.86 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emilie Heick | 1999 | 515 | 29.01 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
15 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | 513 | 29.05 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
16 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 504 | 29.22 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Sofie W. Bunten | 1999 | 502 | 29.25 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Lisa Schøn | 1999 | 501 | 29.27 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | 500 | 29.29 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
20 | Christina F. Eriksen | 1999 | 497 | 29.36 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
21 | Stine Madsen | 1999 | 491 | 29.48 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
22 | Laura Morsing | 1999 | 487 | 29.56 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
23 | Nicoline Clement | 1999 | 485 | 29.59 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
24 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 480 | 29.70 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
25 | Celina Lohmann | 1999 | 479 | 29.72 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
26 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 477 | 29.76 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
27 | Julie Pavon Friis | 1999 | 476 | 29.78 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Celina G Winther | 1999 | 466 | 29.99 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
29 | Malene Bang | 1999 | 465 | 30.01 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
30 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 462 | 30.07 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
31 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 460 | 30.12 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
31 | Sofia Zachariassen | 1999 | 460 | 30.12 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
33 | Irene Halck | 1999 | 459 | 30.14 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
34 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 457 | 30.18 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
35 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 456 | 30.21 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
36 | Astrid Ovesen | 1999 | 453 | 30.28 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
37 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | 451 | 30.31 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
38 | Stinna Schnabl | 1999 | 451 | 30.32 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
39 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 447 | 30.41 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
40 | Emma Hansen | 1999 | 444 | 30.48 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
41 | Clara Franck | 1999 | 443 | 30.49 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
42 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | 443 | 30.51 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
43 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 439 | 30.59 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
44 | Emilie Buurgaard Westh | 1999 | 437 | 30.63 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
45 | Simone Bukholt | 1999 | 437 | 30.64 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
46 | Cecilie Reesbøll | 1999 | 436 | 30.66 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
47 | Anna Olesen | 1999 | 435 | 30.68 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
48 | Sarah Andersen | 1999 | 432 | 30.75 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
49 | Camilla Feldmann | 1999 | 428 | 30.85 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
50 | Celia Erikstad | 1999 | 424 | 30.95 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
51 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 422 | 30.99 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
52 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | 419 | 31.07 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
53 | Amalie Bonnesen | 1999 | 402 | 31.50 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
54 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | 376 | 32.22 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
55 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 367 | 32.47 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
56 | Sofie Poulsen | 1999 | 325 | 33.81 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Johansen | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 682 | 26.41 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
2 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 579 | 27.89 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amalie Bærentsen | 2000 | 543 | 28.50 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amanda Duus | 2000 | 538 | 28.58 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Clara Schade Cantby | 2000 | 524 | 28.83 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 508 | 29.14 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Victoria Wolsted | 2000 | 507 | 29.15 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
8 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 506 | 29.18 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mira Mass | 2000 | 504 | 29.22 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
10 | Line Thomsen | 2000 | 500 | 29.30 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sofie Brøgger | 2000 | 498 | 29.34 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Victoria Bierre | 2000 | 490 | 29.49 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | 487 | 29.55 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 481 | 29.68 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
15 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 480 | 29.70 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
16 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 476 | 29.77 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 474 | 29.81 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
18 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 472 | 29.87 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Katrine Stampe | 2000 | 461 | 30.09 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
20 | Katrine Jørgensen | 2000 | 454 | 30.25 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
20 | Nicole Bennetsen | 2000 | 454 | 30.25 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
22 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 450 | 30.35 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
23 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 448 | 30.39 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
24 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 447 | 30.41 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 444 | 30.47 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
26 | Camilla Strandqvist | 2000 | 443 | 30.49 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | 443 | 30.51 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
28 | Alberte M Hansen | 2000 | 439 | 30.58 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
29 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 439 | 30.60 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Frederikke Mertins | 2000 | 438 | 30.61 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
31 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 437 | 30.63 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 435 | 30.69 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
33 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | 434 | 30.72 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
34 | Caroline Sofie Lund | 2000 | 433 | 30.73 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
35 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 432 | 30.75 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
35 | Sofie Kornbek | 2000 | 432 | 30.75 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
37 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 431 | 30.78 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
38 | Caroline Schwenger | 2000 | 426 | 30.91 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
39 | Rosemarie Blicher | 2000 | 425 | 30.92 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
39 | Xenia Huryn | 2000 | 425 | 30.92 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
41 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | 425 | 30.93 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
41 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 425 | 30.93 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
41 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | 425 | 30.93 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
44 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 421 | 31.01 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
45 | Christine Greisen | 2000 | 421 | 31.02 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
46 | Kristine Lønne | 2000 | 420 | 31.05 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
47 | Celine Termark Brock | 2000 | 419 | 31.07 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
48 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 419 | 31.08 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
49 | Hannah Holmgaard | 2000 | 418 | 31.09 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
50 | My Weitling | 2000 | 416 | 31.14 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
51 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 415 | 31.18 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
52 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 412 | 31.24 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
53 | Anna Sofie Lomholt | 2000 | 411 | 31.28 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
53 | Freja Nicholas | 2000 | 411 | 31.28 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
55 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 409 | 31.31 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
56 | Cecilie Wiuff | 2000 | 409 | 31.33 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
57 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 407 | 31.37 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
58 | Noa Turin | 2000 | 406 | 31.40 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
59 | Maria Olsen | 2000 | 405 | 31.42 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
60 | Line Aunstrup | 2000 | 404 | 31.45 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
61 | Cathrine Laura Holten | 2000 | 401 | 31.53 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
62 | Mathilde Vilain Stübe | 2000 | 401 | 31.54 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
63 | Signe Rosendal | 2000 | 397 | 31.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
64 | Helena V. Ellling | 2000 | 396 | 31.65 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
65 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 395 | 31.70 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
66 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 391 | 31.80 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
67 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 390 | 31.82 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
67 | Olivia Therkelsen | 2000 | 390 | 31.82 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
69 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 388 | 31.87 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
70 | Cecilie Dalgas | 2000 | 388 | 31.88 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
70 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 388 | 31.88 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
72 | Elena Holmgaard | 2000 | 387 | 31.91 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
73 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 386 | 31.94 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
74 | Amalie Pedersen | 2000 | 385 | 31.97 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
75 | Sara L. Brinch | 2000 | 378 | 32.16 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
76 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 376 | 32.20 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
77 | Clara Marie Juhlert | 2000 | 374 | 32.27 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
78 | Sofie West | 2000 | 372 | 32.32 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
79 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | 368 | 32.43 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
80 | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | 368 | 32.45 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
80 | Sine Johansen | 2000 | 368 | 32.45 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
82 | Dianna Au | 2000 | 366 | 32.50 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
83 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 364 | 32.55 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
83 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 364 | 32.55 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
85 | Sif Floor | 2000 | 362 | 32.61 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
86 | Nikoline Østerberg | 2000 | 357 | 32.77 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
87 | Line Refsgaard | 2000 | 321 | 33.94 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
88 | Helena Larsen | 2000 | 316 | 34.14 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
89 | Annabella B. Wammen | 2000 | 290 | 35.14 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Akut syg | |||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Helena Berg Wenk | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 18 januar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:07 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 18 januar 2013 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:32 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2013 |
Løb 5, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | 601 | 30.02 | 1:02.42 | 1:34.53 | 2:05.72 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 594 | 29.91 | 1:02.02 | 1:34.92 | 2:06.23 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Lars Breum Hansen | 1997 | 546 | 30.46 | 1:02.97 | 1:36.25 | 2:09.81 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
4 | Rasmus Birkedal | 1997 | 514 | 31.70 | 1:05.45 | 1:39.43 | 2:12.47 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alexander Wildenschild | 1997 | 474 | 31.23 | 1:05.80 | 1:41.65 | 2:16.07 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 471 | 32.96 | 1:07.88 | 1:42.16 | 2:16.39 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Daniel Nielsen | 1997 | 466 | 32.45 | 1:07.05 | 1:42.65 | 2:16.84 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Tom Heilmann | 1997 | 465 | 32.75 | 1:07.46 | 1:42.06 | 2:17.00 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 455 | 31.85 | 1:06.75 | 1:42.29 | 2:17.95 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Alexander Ohrt | 1997 | 442 | 33.20 | 1:08.84 | 1:44.66 | 2:19.34 | |||
Kolding SK | ||||||||||
11 | Mikkel Pedersen | 1997 | 435 | 32.93 | 1:08.12 | 1:44.22 | 2:20.03 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
12 | Laurits Mathiassen | 1997 | 428 | 32.19 | 1:06.96 | 1:43.43 | 2:20.80 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 420 | 33.51 | 1:09.56 | 1:45.29 | 2:21.70 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Simon Hansen | 1997 | 415 | 34.64 | 1:10.11 | 1:46.03 | 2:22.30 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 412 | 33.66 | 1:09.87 | 1:45.91 | 2:22.57 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | 406 | 33.72 | 1:10.12 | 1:47.02 | 2:23.30 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Martin Grønning | 1997 | 401 | 33.41 | 1:09.71 | 1:47.08 | 2:23.93 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mikkel Holm Jensen | 1997 | 392 | 34.13 | 1:11.17 | 1:48.54 | 2:25.01 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Alexander Piihl Hansen | 1997 | 383 | 34.57 | 1:11.53 | 1:48.78 | 2:26.15 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
20 | Anton Holten Lambert | 1997 | 356 | 35.04 | 1:12.56 | 1:50.97 | 2:29.71 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | 589 | 29.28 | 1:01.15 | 1:33.96 | 2:06.56 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 565 | 30.20 | 1:02.72 | 1:35.32 | 2:08.33 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 534 | 30.84 | 1:04.14 | 1:38.07 | 2:10.80 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anton Olsen | 1998 | 504 | 31.02 | 1:04.23 | 1:39.18 | 2:13.37 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | William Matras | 1998 | 497 | 30.83 | 1:05.08 | 1:40.04 | 2:13.99 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Frederik Galving | 1998 | 486 | 31.81 | 1:05.65 | 1:40.72 | 2:14.95 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 467 | 32.19 | 1:06.93 | 1:42.41 | 2:16.78 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Magnus Fallesen | 1998 | 463 | 32.13 | 1:06.82 | 1:42.41 | 2:17.18 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 456 | 31.73 | 1:06.80 | 1:42.76 | 2:17.85 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Frederik Jessen | 1998 | 455 | 32.18 | 1:06.96 | 1:42.91 | 2:17.97 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mads Christian Sandager | 1998 | 439 | 32.38 | 1:07.72 | 1:43.22 | 2:19.64 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
12 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 435 | 33.74 | 1:09.56 | 1:45.16 | 2:20.01 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Mads Jørner | 1998 | 429 | 32.34 | 1:07.65 | 1:44.13 | 2:20.64 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 427 | 33.82 | 1:09.41 | 1:45.60 | 2:20.87 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 420 | 34.01 | 1:10.67 | 1:46.74 | 2:21.70 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
16 | Christian Sejr Aagaard | 1998 | 416 | 33.02 | 1:09.16 | 1:46.50 | 2:22.19 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kristian Svenstrup | 1998 | 390 | 34.08 | 1:10.46 | 1:47.79 | 2:25.23 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Christian Rasmussen | 1998 | 390 | 37.07 | 1:15.17 | 1:49.98 | 2:25.27 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 381 | 34.31 | 1:11.21 | 1:49.20 | 2:26.40 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Jacob Samuel | 1998 | 380 | 34.20 | 1:11.04 | 1:49.65 | 2:26.53 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Emil Houlborg | 1998 | 376 | 35.47 | 1:12.56 | 1:50.24 | 2:27.02 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Oskar Jørgensen | 1998 | 362 | 35.34 | 1:13.46 | 1:51.77 | 2:28.94 | |||
Odder IGF | ||||||||||
23 | Mads Due Kristensen | 1998 | 357 | 34.50 | 1:11.93 | 1:50.42 | 2:29.53 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Kenneth Abcell | 1998 | 357 | 35.10 | 1:12.90 | 1:51.33 | 2:29.63 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Martin Larsen | 1998 | 356 | 36.14 | 1:13.77 | 1:52.16 | 2:29.78 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Mads Andersen | 1998 | 341 | 34.19 | 1:12.35 | 1:52.68 | 2:31.88 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Christian Kaul | 1998 | DSQ | ej.fort bevægm175m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 18 januar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:32 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 18 januar 2013 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 20:10 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2013 |
Løb 6, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 616 | 33.18 | 1:09.09 | 1:45.74 | 2:21.27 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 602 | 32.96 | 1:09.07 | 1:45.82 | 2:22.33 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 567 | 32.38 | 1:08.21 | 1:45.26 | 2:25.22 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Signe Bro | 1999 | 562 | 34.32 | 1:10.83 | 1:48.74 | 2:25.64 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Katrine B. Hansen | 1999 | 560 | 34.13 | 1:10.58 | 1:48.08 | 2:25.80 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 540 | 33.78 | 1:11.21 | 1:50.15 | 2:27.55 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Emma H. Christiansen | 1999 | 528 | 34.80 | 1:11.90 | 1:50.33 | 2:28.71 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 523 | 34.85 | 1:12.75 | 1:51.18 | 2:29.13 | |||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
9 | Stinne Sørensen | 1999 | 519 | 34.74 | 1:12.86 | 1:51.46 | 2:29.58 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 510 | 34.91 | 1:12.93 | 1:52.02 | 2:30.46 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Louise Bromose | 1999 | 509 | 34.83 | 1:12.71 | 1:51.57 | 2:30.52 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 504 | 36.35 | 1:14.47 | 1:53.29 | 2:30.99 | |||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Sofia Zachariassen | 1999 | 501 | 35.31 | 1:13.69 | 1:52.52 | 2:31.34 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
14 | Johanne Carr | 1999 | 496 | 35.26 | 1:13.78 | 1:52.74 | 2:31.83 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 493 | 35.24 | 1:13.91 | 1:53.63 | 2:32.18 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Sofie Rasmussen | 1999 | 486 | 36.24 | 1:14.77 | 1:54.21 | 2:32.88 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Merete Toft Jensen | 1999 | 479 | 36.24 | 1:15.55 | 1:55.00 | 2:33.65 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Nanna Sonne | 1999 | 472 | 35.46 | 1:13.31 | 1:53.47 | 2:34.39 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Stine Knudsen | 1999 | 470 | 35.54 | 1:14.19 | 1:54.37 | 2:34.58 | |||
Kolding SK | ||||||||||
20 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 469 | 35.65 | 1:14.00 | 1:54.40 | 2:34.71 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Emily Brophy | 1999 | 465 | 36.28 | 1:15.07 | 1:54.96 | 2:35.14 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Astrid Ovesen | 1999 | 464 | 36.37 | 1:15.98 | 1:56.11 | 2:35.25 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
23 | Emma Hansen | 1999 | 464 | 36.38 | 1:15.32 | 1:55.19 | 2:35.29 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
24 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | 463 | 37.27 | 1:16.06 | 1:55.64 | 2:35.31 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
25 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 462 | 36.98 | 1:16.12 | 1:55.93 | 2:35.45 | |||
Odder IGF | ||||||||||
26 | Laura B. Rasmussen | 1999 | 459 | 35.80 | 1:15.10 | 1:55.69 | 2:35.78 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
27 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 459 | 36.78 | 1:16.05 | 1:55.69 | 2:35.81 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Anna Hertzog | 1999 | 457 | 36.22 | 1:15.35 | 1:56.15 | 2:36.08 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
29 | Emma Maagøe | 1999 | 455 | 34.72 | 1:13.89 | 1:55.51 | 2:36.26 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Sara Krell Refn | 1999 | 446 | 36.54 | 1:16.40 | 1:56.88 | 2:37.29 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
31 | Signe Skousen | 1999 | 427 | 36.52 | 1:16.57 | 1:57.96 | 2:39.60 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
32 | Nicole Kristensen | 1999 | 408 | 37.54 | 1:18.27 | 2:00.10 | 2:41.98 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
33 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 358 | 40.22 | 1:23.06 | 2:06.41 | 2:49.22 | |||
Odder IGF | ||||||||||
- | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | DNF | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 6, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 603 | 33.45 | 1:08.55 | 1:44.98 | 2:22.28 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
2 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 515 | 34.34 | 1:11.99 | 1:50.76 | 2:29.93 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Victoria Wolsted | 2000 | 505 | 35.79 | 1:13.92 | 1:53.27 | 2:30.93 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sara Sylvest | 2000 | 491 | 35.97 | 1:14.24 | 1:53.74 | 2:32.34 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Julia Jønsson | 2000 | 477 | 36.06 | 1:15.30 | 1:55.17 | 2:33.80 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Emma A Andersen | 2000 | 464 | 37.10 | 1:16.39 | 1:56.20 | 2:35.27 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Clara Schade Cantby | 2000 | 456 | 36.18 | 1:14.95 | 1:55.69 | 2:36.15 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Louise Sørensen | 2000 | 454 | 36.62 | 1:16.13 | 1:56.53 | 2:36.37 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 452 | 37.01 | 1:16.95 | 1:57.09 | 2:36.60 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 452 | 37.75 | 1:18.24 | 1:58.30 | 2:36.65 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 450 | 38.15 | 1:17.76 | 1:57.37 | 2:36.86 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Line Thomsen | 2000 | 445 | 36.52 | 1:16.55 | 1:57.37 | 2:37.37 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 439 | 37.03 | 1:17.69 | 1:58.45 | 2:38.14 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Cecilie Wiuff | 2000 | 438 | 35.79 | 1:15.52 | 1:56.56 | 2:38.20 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
15 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 435 | 36.93 | 1:17.48 | 1:58.38 | 2:38.66 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Camilla Taylor | 2000 | 434 | 37.47 | 1:17.26 | 1:57.80 | 2:38.71 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
17 | Rosemarie Blicher | 2000 | 429 | 36.45 | 1:16.71 | 1:58.85 | 2:39.29 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Caroline Samuel | 2000 | 429 | 36.83 | 1:17.04 | 1:58.42 | 2:39.33 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 415 | 37.95 | 1:18.20 | 1:59.49 | 2:41.10 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Maria M. Porsmose | 2000 | 406 | 36.83 | 1:17.52 | 2:00.26 | 2:42.36 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 403 | 38.44 | 1:18.99 | 2:01.08 | 2:42.66 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
22 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 402 | 37.01 | 1:17.10 | 1:59.07 | 2:42.83 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
23 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 393 | 38.66 | 1:20.01 | 2:02.37 | 2:44.06 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
24 | Kristine Lønne | 2000 | 389 | 39.04 | 1:20.69 | 2:02.76 | 2:44.63 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
25 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 383 | 39.85 | 1:21.33 | 2:03.79 | 2:45.52 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
26 | Mia Walter | 2000 | 376 | 37.68 | 1:20.28 | 2:04.23 | 2:46.57 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
27 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 371 | 38.67 | 1:20.64 | 2:04.71 | 2:47.18 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
28 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 359 | 39.54 | 1:21.74 | 2:05.82 | 2:49.13 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
29 | Mette Hegelund | 2000 | 356 | 39.77 | 1:21.98 | 2:05.73 | 2:49.57 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
30 | Thit Bondo | 2000 | 356 | 39.31 | 1:22.13 | 2:07.38 | 2:49.64 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
31 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 328 | 39.33 | 1:22.60 | 2:07.65 | 2:54.24 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Victoria Bierre | 2000 | DSQ | ej f. bev. 125m | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 18 januar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:10 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 18 januar 2013 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 20:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2013 |
Løb 7, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Kvik Drenge 1 | 0 | 645 | 7:53.41 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oliver Marcus Meng | 1997 | 56.76 | 1:57.38 | 1:57.38 | ||||||
Jacob M. Jørgensen | 1997 | 59.33 | 2:01.58 | 3:58.96 | ||||||
Frederik Nerving | 1997 | 58.14 | 2:01.08 | 6:00.04 | ||||||
Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 54.30 | 1:53.37 | 7:53.41 | ||||||
2 | Aalborg Drenge 1 | 0 | 644 | 7:53.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 55.62 | 1:55.91 | 1:55.91 | ||||||
Jens Bach | 1997 | 56.09 | 2:00.01 | 3:55.92 | ||||||
Mikael Thode Sørensen | 1997 | 56.65 | 1:58.15 | 5:54.07 | ||||||
Christian Bro Sørensen | 1997 | 56.88 | 1:59.60 | 7:53.67 | ||||||
3 | Stm 1 | 0 | 611 | 8:01.92 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 57.57 | 1:59.95 | 1:59.95 | ||||||
Simon B. Jeppesen | 1997 | 57.67 | 1:59.58 | 3:59.53 | ||||||
Daniel Nielsen | 1997 | 58.72 | 2:01.57 | 6:01.10 | ||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 58.01 | 2:00.82 | 8:01.92 | ||||||
4 | Sigma Boys | 0 | 589 | 8:07.96 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Anders Aaboe Jensen | 1997 | 57.18 | 2:01.78 | 2:01.78 | ||||||
Jacob Weberg | 1997 | 58.75 | 2:02.75 | 4:04.53 | ||||||
Mads Christian Sandager | 1998 | 59.33 | 2:05.18 | 6:09.71 | ||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 56.08 | 1:58.25 | 8:07.96 | ||||||
5 | Køge Drenge | 1997 | 568 | 8:13.78 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Gustav Bækgaard | 1997 | 59.30 | 2:03.75 | 2:03.75 | ||||||
Rasmus Birkedal | 1997 | 58.15 | 1:59.85 | 4:03.60 | ||||||
Lasse Foss Sylow | 1997 | 59.30 | 2:04.81 | 6:08.41 | ||||||
Martin Bruun Andersen | 1998 | 58.46 | 2:05.37 | 8:13.78 | ||||||
6 | Drenge 1 Esbjerg | 0 | 567 | 8:14.25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Simon Lundby Pedersen | 1998 | 1:00.49 | 2:04.90 | 2:04.90 | ||||||
Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 1:00.02 | 2:03.91 | 4:08.81 | ||||||
Rasmus Larsen | 1997 | 59.62 | 2:03.50 | 6:12.31 | ||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 58.42 | 2:01.94 | 8:14.25 | ||||||
7 | Hovedstaden Drenge | 1997 | 560 | 8:16.34 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Giano Grillo | 1998 | 59.31 | 2:01.70 | 2:01.70 | ||||||
Victor Bødker | 1997 | 58.91 | 2:31.44 | 4:33.14 | ||||||
Isak Lichi | 1997 | 1:05.98 | 2:05.88 | 6:39.02 | ||||||
Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 1:05.45 | 1:37.32 | 8:16.34 | ||||||
8 | Farum Miniguns | 1998 | 556 | 8:17.53 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Daniel Christian | 1998 | 58.99 | 1:59.84 | 1:59.84 | ||||||
Philip Greve | 1998 | 57.12 | 1:58.91 | 3:58.75 | ||||||
Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 1:02.47 | 2:07.94 | 6:06.69 | ||||||
Mads Jørner | 1998 | 1:01.43 | 2:10.84 | 8:17.53 | ||||||
9 | Kalundborg Drenge | 1997 | 546 | 8:20.53 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Mathias Rysgaard | 1998 | 57.61 | 2:01.37 | 2:01.37 | ||||||
Sebastian H. Andersen | 1997 | 57.67 | 2:01.91 | 4:03.28 | ||||||
Jonas Uglebjerg | 1997 | 1:01.03 | 2:08.62 | 6:11.90 | ||||||
Mads Peter Hansen | 1998 | 1:01.47 | 2:08.63 | 8:20.53 | ||||||
10 | Kvik Drenge 2 | 0 | 517 | 8:29.72 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Jon Riedel Pedersen | 1998 | 1:00.54 | 2:05.14 | 2:05.14 | ||||||
Magnus Troest | 1997 | 59.12 | 2:04.21 | 4:09.35 | ||||||
Rasmus Gutfelt Skalbo | 1998 | 1:03.06 | 2:10.80 | 6:20.15 | ||||||
Gustav Palm-Henriksen | 1997 | 1:01.71 | 2:09.57 | 8:29.72 | ||||||
11 | Stv Herrer 97 | 1997 | 503 | 8:34.27 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Elias Jensen Bæk | 1997 | 1:03.42 | 2:13.53 | 2:13.53 | ||||||
Simon Hansen | 1997 | 57.10 | 2:01.47 | 4:15.00 | ||||||
Rasmus B. Larsen | 1997 | 1:02.56 | 2:09.22 | 6:24.22 | ||||||
Rasmus Wegener | 1997 | 1:02.39 | 2:10.05 | 8:34.27 | ||||||
12 | Gentofte Drenge | 0 | 482 | 8:41.65 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Christoffer Bjørner | 1997 | 1:01.62 | 2:06.94 | 2:06.94 | ||||||
Søren W. Gjaldbæk | 1997 | 1:02.03 | 2:09.21 | 4:16.15 | ||||||
Adam Hansen | 1998 | 1:03.71 | 2:13.73 | 6:29.88 | ||||||
Antonios Karantininis | 1997 | 1:01.67 | 2:11.77 | 8:41.65 | ||||||
13 | Holbæk Pack | 1997 | 479 | 8:42.88 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Benjamin Kähler | 1997 | 1:02.81 | 2:12.64 | 2:12.64 | ||||||
Mads Ottosen | 1997 | 1:00.95 | 2:08.19 | 4:20.83 | ||||||
Niels Ottosen | 1998 | 1:05.47 | 2:16.68 | 6:37.51 | ||||||
Emil Toft | 1998 | 59.89 | 2:05.37 | 8:42.88 | ||||||
14 | Agf Drenge | 0 | 476 | 8:43.79 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Jonatan Balladone | 1997 | 1:00.10 | 2:05.95 | 2:05.95 | ||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 1:00.22 | 2:09.48 | 4:15.43 | ||||||
Magnus Bladt Wichmann | 1997 | 1:04.02 | 2:15.23 | 6:30.66 | ||||||
Toke Cramer | 1998 | 1:03.67 | 2:13.13 | 8:43.79 | ||||||
15 | Farum Drenge | 1997 | 448 | 8:54.56 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Christian Sejr Aagaard | 1998 | 1:04.55 | 2:14.88 | 2:14.88 | ||||||
Thomas Bech | 1998 | 1:02.12 | 2:09.17 | 4:24.05 | ||||||
Magnus Grundesen | 1998 | 1:05.25 | 2:14.99 | 6:39.04 | ||||||
Emil Brohus Nielsen | 1997 | 1:05.35 | 2:15.52 | 8:54.56 | ||||||
- | Ringsted 1 | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Bjørn Hansen | 1998 | 58.92 | 2:02.62 | 2:02.62 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 18 januar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:34 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 18 januar 2013 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 21:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2013 |
Løb 8, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Agf Piger | 0 | 598 | 9:01.25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 1:04.70 | 2:14.67 | 2:14.67 | ||||||
Matilde Kjeldsen | 1999 | 1:03.26 | 2:11.83 | 4:26.50 | ||||||
Natascha Alexandra Green | 2000 | 1:07.35 | 2:21.75 | 6:48.25 | ||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 1:03.24 | 2:13.00 | 9:01.25 | ||||||
2 | Gentofte Piger 1 | 0 | 594 | 9:02.52 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 1:07.40 | 2:19.75 | 2:19.75 | ||||||
Nicoline Christensen | 1999 | 1:06.61 | 2:19.17 | 4:38.92 | ||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 1:05.78 | 2:14.29 | 6:53.21 | ||||||
Signe Bro | 1999 | 1:03.51 | 2:09.31 | 9:02.52 | ||||||
3 | Kvik Piger 1 | 0 | 588 | 9:04.28 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Sofie Brøgger | 2000 | 1:06.68 | 2:19.51 | 2:19.51 | ||||||
Sara Sylvest | 2000 | 1:05.98 | 2:18.64 | 4:38.15 | ||||||
Celina Lohmann | 1999 | 1:05.73 | 2:17.23 | 6:55.38 | ||||||
Josephine Holm | 1999 | 1:02.57 | 2:08.90 | 9:04.28 | ||||||
4 | Hovestaden Piger 1 | 1999 | 580 | 9:06.69 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 1:06.99 | 2:17.90 | 2:17.90 | ||||||
Rikke Dehn | 1999 | 1:01.23 | 2:09.05 | 4:26.95 | ||||||
Vera Staun Hansen | 1999 | 1:07.06 | 2:18.15 | 6:45.10 | ||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 1:08.67 | 2:21.59 | 9:06.69 | ||||||
5 | Køge Piger | 1999 | 561 | 9:12.86 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Astrid Delin | 1999 | 1:05.12 | 2:14.73 | 2:14.73 | ||||||
Emma Hansen | 1999 | 1:05.98 | 2:18.60 | 4:33.33 | ||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 1:05.61 | 2:20.89 | 6:54.22 | ||||||
Melanie Degner | 2000 | 1:05.85 | 2:18.64 | 9:12.86 | ||||||
6 | Vat Copenhagen Piger 1 | 0 | 560 | 9:13.02 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Phoebe Linde Atkins | 2000 | 1:05.41 | 2:15.89 | 2:15.89 | ||||||
Delphine Møller | 1999 | 1:07.69 | 2:21.03 | 4:36.92 | ||||||
Julie Bingen Jacobsen | 1999 | 1:07.65 | 2:41.11 | 7:18.03 | ||||||
Emilie Heick | 1999 | 1:20.57 | 1:54.99 | 9:13.02 | ||||||
7 | Aalborg Piger 1 | 0 | 536 | 9:21.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 1:05.40 | 2:14.62 | 2:14.62 | ||||||
Lisa Schøn | 1999 | 1:07.40 | 2:19.51 | 4:34.13 | ||||||
Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 1:09.09 | 2:56.05 | 7:30.18 | ||||||
Line Thomsen | 2000 | 1:15.20 | 1:51.05 | 9:21.23 | ||||||
8 | Stm 1 | 0 | 534 | 9:22.05 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Stinne Sørensen | 1999 | 1:06.05 | 2:14.68 | 2:14.68 | ||||||
Frederikke Asfeldt | 1999 | 1:11.08 | 2:26.03 | 4:40.71 | ||||||
Emma Sand Majlund | 1999 | 1:10.04 | 2:24.09 | 7:04.80 | ||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 1:06.43 | 2:17.25 | 9:22.05 | ||||||
9 | Sigma Girls 2 | 0 | 497 | 9:35.64 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Ditte Friis | 1999 | 1:05.88 | 2:18.09 | 2:18.09 | ||||||
Augusta Marie Christensen | 2000 | 1:10.78 | 2:25.27 | 4:43.36 | ||||||
Katrine Stampe | 2000 | 1:07.86 | 2:24.12 | 7:07.48 | ||||||
Luna Juul Lentoft | 2000 | 1:10.74 | 2:28.16 | 9:35.64 | ||||||
10 | Hsc Damer 1 | 0 | 495 | 9:36.55 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Johanne Laursen | 1999 | 1:09.96 | 2:22.61 | 2:22.61 | ||||||
Helena Rosendahl Bach | 2000 | 1:12.43 | 2:28.76 | 4:51.37 | ||||||
Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 1:09.44 | 2:23.71 | 7:15.08 | ||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 1:08.67 | 2:21.47 | 9:36.55 | ||||||
11 | Vat Copenhagen Piger 2 | 0 | 486 | 9:40.08 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Laura Christensen | 1999 | 1:10.44 | 2:25.29 | 2:25.29 | ||||||
Mille Rask Sander | 1999 | 1:08.18 | 2:22.68 | 4:47.97 | ||||||
Alberte M Hansen | 2000 | 1:10.30 | 2:24.98 | 7:12.95 | ||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 1:09.29 | 2:27.13 | 9:40.08 | ||||||
12 | Kvik Piger 2 | 0 | 483 | 9:41.20 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Emily Brophy | 1999 | 1:09.60 | 2:27.42 | 2:27.42 | ||||||
Sofie Kornbek | 2000 | 1:08.84 | 2:23.96 | 4:51.38 | ||||||
Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 1:09.37 | 2:25.28 | 7:16.66 | ||||||
Maria Olsen | 2000 | 1:10.24 | 2:24.54 | 9:41.20 | ||||||
13 | Hovestaden Piger 2 | 1999 | 433 | 10:02.45 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Josefine Strand Nielsen | 2000 | 1:11.62 | 2:26.96 | 2:26.96 | ||||||
Luna Donde Feilberg | 2000 | 1:15.74 | 2:35.55 | 5:02.51 | ||||||
Emma Maagøe | 1999 | 1:09.10 | 2:24.88 | 7:27.39 | ||||||
Lea Alberte Olsen | 2000 | 1:15.10 | 2:35.06 | 10:02.45 | ||||||
14 | Vejle Piger 1 | 0 | 433 | 10:02.62 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Martha Andersen | 1999 | 1:06.97 | 2:17.74 | 2:17.74 | ||||||
Marie K. Mikkelsen | 2000 | 1:12.58 | 2:31.98 | 4:49.72 | ||||||
Johanne A. Christiansen | 2000 | 1:12.46 | 2:31.21 | 7:20.93 | ||||||
Christina Christensen | 2000 | 1:16.17 | 2:41.69 | 10:02.62 | ||||||
15 | Helsingør Piger 1 | 1999 | 422 | 10:07.67 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 1:09.68 | 2:22.57 | 2:22.57 | ||||||
Freja A. Skov | 2000 | 1:17.49 | 2:38.77 | 5:01.34 | ||||||
Helena Højsted Eriksen | 2000 | 1:12.12 | 2:30.04 | 7:31.38 | ||||||
Camilla Feldmann | 1999 | 1:15.14 | 2:36.29 | 10:07.67 | ||||||
16 | Sigma Girls 3 | 0 | 406 | 10:15.78 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Camilla Taylor | 2000 | 1:12.66 | 2:32.39 | 2:32.39 | ||||||
Amanda Egerod Lund | 2000 | 1:52.83 | 3:48.69 | 6:21.08 | ||||||
Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 1:54.88 | 3:15.46 | 9:36.54 | ||||||
Clara Marie Juhlert | 2000 | 39.24 | 10:15.78 | |||||||
17 | Bakken Piger 1 | 1999 | 384 | 10:27.37 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 1:16.38 | 2:39.06 | 2:39.06 | ||||||
Katrine Lund Hansen | 1999 | 1:11.17 | 2:25.68 | 5:04.74 | ||||||
Nikoline Østerberg | 2000 | 1:17.14 | 2:35.74 | 7:40.48 | ||||||
Sidse Borch Mogensen | 2000 | 1:19.62 | 2:46.89 | 10:27.37 | ||||||
- | Farum Piger | 1999 | Akut syg | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Mia Ishøj Nielsen | 2000 | |||||||||
Anne Sofie Gadfelt | 1999 | |||||||||
Sarah Sejr Aagaard | 2000 | |||||||||
Emilie Buurgaard Westh | 1999 | |||||||||
- | Lyngby Piger | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Klara Reeh | 1999 | 1:05.62 | 2:17.18 | 2:17.18 | ||||||
- | Sigma Girls 1 | 0 | DSQ | fork.rækkefølg | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 6.69 | ||||||||
Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | |||||||||
Anne Sofie Nielsen | 1999 | |||||||||
Cecilie Høgskilde | 1999 | 69 | DSQ | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 18 januar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 21:06 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 19 januar 2013 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:46 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2013 |
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Dehn | 1999 | 688 | 1:03.73 | 2:11.11 | 3:18.85 | 4:26.07 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Signe Bro | 1999 | 683 | 1:03.94 | 2:12.02 | 3:20.17 | 4:26.76 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Josephine Holm | 1999 | 645 | 1:04.24 | 2:12.66 | 3:22.27 | 4:31.94 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Emilie Heick | 1999 | 601 | 1:06.43 | 2:17.23 | 3:28.56 | 4:38.43 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
5 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 600 | 1:06.69 | 2:18.52 | 3:29.96 | 4:38.50 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Katrine B. Hansen | 1999 | 597 | 1:04.97 | 2:16.34 | 3:28.30 | 4:39.03 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Johanne Carr | 1999 | 593 | 1:06.89 | 2:18.45 | 3:29.10 | 4:39.57 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | 587 | 1:07.75 | 2:19.17 | 3:29.87 | 4:40.57 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
9 | Christina F. Eriksen | 1999 | 583 | 1:06.16 | 2:17.60 | 3:30.04 | 4:41.26 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
10 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 577 | 1:07.19 | 2:18.51 | 3:30.31 | 4:42.26 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Stinne Sørensen | 1999 | 576 | 1:08.16 | 2:19.04 | 3:30.98 | 4:42.34 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 559 | 1:07.09 | 2:18.93 | 3:31.81 | 4:45.16 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
13 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 559 | 1:07.53 | 2:19.78 | 3:32.29 | 4:45.23 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Celina Lohmann | 1999 | 552 | 1:08.23 | 2:21.60 | 3:34.94 | 4:46.44 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Emily Gantriis | 1999 | 545 | 1:05.19 | 2:18.31 | 3:33.18 | 4:47.56 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
16 | Martha Andersen | 1999 | 531 | 1:08.61 | 2:22.34 | 3:36.39 | 4:50.06 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Johanne Laursen | 1999 | 529 | 1:10.19 | 2:23.54 | 3:37.37 | 4:50.38 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Klara Reeh | 1999 | 529 | 1:08.50 | 2:22.51 | 3:37.15 | 4:50.55 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mathilde Christjansen | 1999 | 522 | 1:08.66 | 2:22.62 | 3:37.14 | 4:51.78 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 512 | 1:08.96 | 2:23.63 | 3:39.08 | 4:53.61 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 509 | 1:07.93 | 2:22.59 | 3:38.41 | 4:54.28 | |||
Kolding SK | ||||||||||
22 | Laura Morsing | 1999 | 508 | 1:09.45 | 2:23.69 | 3:39.17 | 4:54.33 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
23 | Amalie Gotthard | 1999 | 507 | 1:09.42 | 2:24.44 | 3:40.43 | 4:54.62 | |||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
24 | Emma Hansen | 1999 | 505 | 1:09.98 | 2:25.77 | 3:40.96 | 4:55.01 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
25 | Merete Toft Jensen | 1999 | 502 | 1:10.72 | 2:26.60 | 3:42.65 | 4:55.53 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
26 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 497 | 1:11.66 | 2:26.47 | 3:41.88 | 4:56.52 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
27 | Laura Christensen | 1999 | 495 | 1:12.37 | 2:28.00 | 3:44.23 | 4:57.07 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
28 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 489 | 1:11.26 | 2:27.13 | 3:43.23 | 4:58.28 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
29 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 486 | 1:12.16 | 2:28.12 | 3:43.74 | 4:58.79 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
30 | Sarah Andersen | 1999 | 484 | 1:19.50 | 2:33.39 | 3:44.70 | 4:59.14 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
31 | Delphine Møller | 1999 | 484 | 1:09.52 | 2:25.40 | 3:43.53 | 4:59.20 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
32 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 481 | 1:11.59 | 2:27.38 | 3:44.30 | 4:59.88 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
33 | Nicoline Clement | 1999 | 479 | 1:11.73 | 2:28.84 | 3:44.88 | 5:00.14 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
34 | Frederikke Gunni | 1999 | 476 | 1:12.28 | 2:29.31 | 3:46.05 | 5:00.78 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
35 | Sofie W. Bunten | 1999 | 476 | 1:11.33 | 2:29.53 | 3:46.70 | 5:00.95 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Anna Olesen | 1999 | 475 | 1:11.67 | 2:28.35 | 3:45.19 | 5:01.16 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Isabella Drest | 1999 | 472 | 1:10.83 | 2:27.09 | 3:45.59 | 5:01.67 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
38 | Malene Bang | 1999 | 471 | 1:12.83 | 2:30.84 | 3:47.90 | 5:01.83 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
39 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 470 | 1:12.72 | 2:29.68 | 3:46.54 | 5:02.06 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
40 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | 470 | 1:10.20 | 2:25.27 | 3:43.16 | 5:02.10 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
41 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 468 | 1:11.41 | 2:28.84 | 3:47.05 | 5:02.65 | |||
Odder IGF | ||||||||||
42 | Mille Rask Sander | 1999 | 459 | 1:10.77 | 2:28.50 | 3:46.76 | 5:04.48 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
43 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | 445 | 1:11.53 | 2:29.41 | 3:48.69 | 5:07.77 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
44 | Stine Knudsen | 1999 | 443 | 1:10.29 | 2:27.74 | 3:48.78 | 5:08.22 | |||
Kolding SK | ||||||||||
45 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 442 | 1:12.04 | 2:30.73 | 3:49.97 | 5:08.44 | |||
Odder IGF | ||||||||||
46 | Caroline Johansen | 1999 | 439 | 1:11.37 | 2:30.87 | 3:50.57 | 5:09.07 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
47 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 435 | 1:12.10 | 2:30.45 | 3:50.62 | 5:10.01 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
48 | Stinna Schnabl | 1999 | 423 | 1:11.76 | 2:31.23 | 3:51.54 | 5:12.99 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | afmeldt | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 589 | 1:05.60 | 2:16.99 | 3:29.28 | 4:40.33 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
2 | Amanda Duus | 2000 | 569 | 1:06.81 | 2:18.67 | 3:31.79 | 4:43.52 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Caroline Hørlykke | 2000 | 565 | 1:07.62 | 2:20.58 | 3:33.67 | 4:44.20 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Clara Schade Cantby | 2000 | 536 | 1:07.06 | 2:20.78 | 3:35.31 | 4:49.16 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 536 | 1:07.98 | 2:21.49 | 3:36.06 | 4:49.28 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Smilla Lyhne | 2000 | 532 | 1:07.76 | 2:21.54 | 3:36.34 | 4:49.85 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 532 | 1:08.13 | 2:21.65 | 3:35.85 | 4:49.94 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mira Mass | 2000 | 518 | 1:10.06 | 2:25.73 | 3:41.13 | 4:52.53 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
9 | Melanie Degner | 2000 | 511 | 1:09.28 | 2:23.52 | 3:38.84 | 4:53.79 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | 498 | 1:10.70 | 2:25.83 | 3:42.36 | 4:56.31 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 492 | 1:09.96 | 2:24.34 | 3:41.88 | 4:57.50 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Cathrine Laura Holten | 2000 | 490 | 1:10.50 | 2:26.51 | 3:43.09 | 4:57.94 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Sofie Kornbek | 2000 | 490 | 1:09.96 | 2:26.01 | 3:42.64 | 4:58.02 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Alberte M Hansen | 2000 | 484 | 1:11.34 | 2:28.37 | 3:44.81 | 4:59.24 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
15 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 477 | 1:12.48 | 2:29.23 | 3:45.59 | 5:00.74 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | 470 | 1:12.62 | 2:29.67 | 3:46.89 | 5:02.18 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Kristine Lønne | 2000 | 469 | 1:11.45 | 2:29.03 | 3:46.35 | 5:02.32 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 468 | 1:10.54 | 2:26.38 | 3:44.61 | 5:02.51 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
19 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 460 | 1:14.15 | 2:32.26 | 3:49.16 | 5:04.43 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
20 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 458 | 1:11.72 | 2:29.39 | 3:47.89 | 5:04.70 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 451 | 1:13.34 | 2:32.33 | 3:50.23 | 5:06.36 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 450 | 1:14.07 | 2:33.67 | 3:50.56 | 5:06.58 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
23 | Camilla Taylor | 2000 | 448 | 1:14.02 | 2:31.47 | 3:49.63 | 5:07.12 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
24 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 439 | 1:13.61 | 2:32.66 | 3:51.49 | 5:09.13 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
25 | Caroline Sofie Lund | 2000 | 437 | 1:11.33 | 2:30.39 | 3:51.43 | 5:09.55 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
26 | Natasja Kepp | 2000 | 437 | 1:13.65 | 2:32.92 | 3:52.80 | 5:09.67 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
27 | Victoria Bierre | 2000 | 436 | 1:12.09 | 2:30.34 | 3:49.88 | 5:09.72 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
28 | Cecilie Baraviec | 2000 | 431 | 1:13.55 | 2:32.41 | 3:52.47 | 5:11.02 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
29 | My Weitling | 2000 | 430 | 1:13.82 | 2:33.31 | 3:53.57 | 5:11.25 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
30 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | 429 | 1:12.59 | 2:32.35 | 3:52.48 | 5:11.60 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
31 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 418 | 1:13.42 | 2:33.50 | 3:54.02 | 5:14.27 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
32 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | 416 | 1:14.61 | 2:33.18 | 3:53.58 | 5:14.63 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
33 | Line Fensten Jørgensen | 2000 | 415 | 1:15.37 | 2:36.64 | 3:57.07 | 5:14.83 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
34 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 412 | 1:13.08 | 2:33.67 | 3:55.79 | 5:15.64 | |||
Næstved IF | ||||||||||
35 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 412 | 1:14.06 | 2:34.51 | 3:55.88 | 5:15.72 | |||
Durup IF | ||||||||||
36 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 411 | 1:11.72 | 2:33.42 | 3:56.31 | 5:15.96 | |||
Kolding SK | ||||||||||
37 | Sif Floor | 2000 | 408 | 1:16.26 | 2:38.92 | 3:59.06 | 5:16.64 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
38 | Freja Nicholas | 2000 | 407 | 1:13.26 | 2:33.00 | 3:54.67 | 5:16.90 | |||
Frem Odense | ||||||||||
39 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 407 | 1:14.00 | 2:34.05 | 3:55.94 | 5:17.08 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
40 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 401 | 1:15.15 | 2:36.45 | 3:58.52 | 5:18.58 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
41 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 401 | 1:14.40 | 2:34.94 | 3:57.43 | 5:18.65 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
42 | Olivia Therkelsen | 2000 | 400 | 1:12.69 | 2:34.29 | 3:57.49 | 5:18.75 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
43 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 398 | 1:17.34 | 2:38.99 | 4:00.13 | 5:19.29 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
44 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 397 | 1:16.31 | 2:37.54 | 3:59.05 | 5:19.60 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
45 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 394 | 1:15.53 | 2:36.80 | 3:58.82 | 5:20.32 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
46 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 374 | 1:13.77 | 2:36.10 | 4:00.44 | 5:25.94 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
47 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 366 | 1:17.10 | 2:41.35 | 4:05.04 | 5:28.56 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
48 | Karoline Kjær | 2000 | 349 | 1:17.16 | 2:43.76 | 4:11.70 | 5:33.57 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicoline Bredahl | 2000 | Akut syg | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 19 januar 2013 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:46 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 19 januar 2013 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:35 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2013 |
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 685 | 26.46 | 54.99 | 1:23.90 | 1:52.73 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Frederik J. Sørensen | 1997 | 679 | 25.51 | 54.59 | 1:24.32 | 1:53.06 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Nicolas Blanch | 1997 | 666 | 26.37 | 54.88 | 1:24.13 | 1:53.79 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Gustav Friberg | 1997 | 635 | 27.04 | 56.46 | 1:26.07 | 1:55.61 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 604 | 26.72 | 55.38 | 1:25.96 | 1:57.55 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jens Bach | 1997 | 568 | 27.90 | 59.12 | 1:30.55 | 1:59.96 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rasmus Birkedal | 1997 | 568 | 27.63 | 57.50 | 1:28.61 | 1:59.97 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 567 | 27.20 | 57.16 | 1:28.34 | 2:00.04 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Simon Hansen | 1997 | 562 | 28.60 | 58.72 | 1:29.77 | 2:00.43 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | 552 | 28.84 | 1:00.63 | 1:31.35 | 2:01.13 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
11 | Mikkel Vølund | 1997 | 545 | 28.55 | 59.98 | 1:32.14 | 2:01.64 | |||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
12 | Gustav Bækgaard | 1997 | 543 | 28.15 | 59.58 | 1:31.18 | 2:01.83 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frederik Nerving | 1997 | 531 | 28.53 | 59.71 | 1:31.26 | 2:02.72 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 529 | 28.86 | 59.70 | 1:31.20 | 2:02.84 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Jens N. Nielsen | 1997 | 522 | 29.03 | 59.95 | 1:31.70 | 2:03.39 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Thor Simonsen | 1997 | 510 | 28.09 | 59.33 | 1:31.96 | 2:04.39 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Tom Heilmann | 1997 | 510 | 28.62 | 1:00.76 | 1:32.47 | 2:04.41 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
18 | Mads Ottosen | 1997 | 506 | 28.43 | 59.94 | 1:32.41 | 2:04.67 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Christoffer Bjørner | 1997 | 503 | 28.81 | 1:00.89 | 1:34.06 | 2:04.99 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
20 | Frederik Elmann | 1997 | 502 | 29.09 | 1:01.02 | 1:33.79 | 2:05.07 | |||
Kolding SK | ||||||||||
21 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 501 | 28.62 | 1:00.60 | 1:32.88 | 2:05.11 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
22 | Mads Steen Petersen | 1997 | 501 | 29.05 | 1:00.83 | 1:33.49 | 2:05.13 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
23 | Mikkel Strand | 1997 | 497 | 28.06 | 59.52 | 1:32.15 | 2:05.47 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
24 | Jonatan Balladone | 1997 | 495 | 28.77 | 1:00.96 | 1:33.21 | 2:05.65 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 493 | 29.07 | 1:00.41 | 1:32.98 | 2:05.76 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
26 | Frederik H Thomsen | 1997 | 493 | 28.96 | 1:00.66 | 1:33.32 | 2:05.80 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
27 | Rasmus Larsen | 1997 | 489 | 28.96 | 1:00.64 | 1:33.35 | 2:06.11 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Daniel Nielsen | 1997 | 489 | 29.25 | 1:00.80 | 1:33.54 | 2:06.12 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
29 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 488 | 28.78 | 1:00.62 | 1:33.52 | 2:06.22 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Anton Holten Lambert | 1997 | 486 | 29.08 | 1:01.69 | 1:34.12 | 2:06.35 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Lasse Termark Brock | 1997 | 482 | 28.57 | 1:00.70 | 1:33.42 | 2:06.76 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
32 | Martin Nielsen | 1997 | 480 | 28.99 | 1:01.53 | 1:33.96 | 2:06.89 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
33 | Mads Johnbeck | 1997 | 478 | 28.09 | 59.69 | 1:33.77 | 2:07.13 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
34 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | 471 | 29.74 | 1:02.74 | 1:35.87 | 2:07.76 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Gustav H. Jørgensen | 1997 | 467 | 29.43 | 1:02.01 | 1:35.53 | 2:08.04 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
36 | Rasmus Wegener | 1997 | 466 | 29.31 | 1:01.50 | 1:34.99 | 2:08.15 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
37 | Kasper Jensen | 1997 | 464 | 30.83 | 1:03.60 | 1:35.58 | 2:08.40 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
38 | Martin Grønning | 1997 | 463 | 28.98 | 1:02.26 | 1:35.80 | 2:08.47 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 462 | 29.62 | 1:01.89 | 1:34.86 | 2:08.56 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
40 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 461 | 29.57 | 1:03.09 | 1:36.54 | 2:08.61 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
41 | Rasmus Kristensen | 1997 | 457 | 29.33 | 1:01.75 | 1:35.55 | 2:08.97 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
42 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 457 | 29.63 | 1:02.88 | 1:36.11 | 2:09.03 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
43 | Simon Sønderriis | 1997 | 453 | 28.49 | 1:01.20 | 1:35.34 | 2:09.34 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
44 | Mikkel Pedersen | 1997 | 453 | 29.68 | 1:02.50 | 1:36.02 | 2:09.43 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
45 | Jacob Wacherhausen | 1997 | 452 | 29.98 | 1:03.13 | 1:37.14 | 2:09.45 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
46 | Christoffer Krogh | 1997 | 451 | 30.04 | 1:03.57 | 1:36.83 | 2:09.53 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
47 | Alexander Wildenschild | 1997 | 450 | 28.78 | 1:02.24 | 1:36.48 | 2:09.69 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
48 | Marcus Brandborg | 1997 | 445 | 30.21 | 1:04.10 | 1:37.74 | 2:10.20 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
49 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | 444 | 30.52 | 1:03.54 | 1:36.92 | 2:10.22 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
50 | Jannik Skov | 1997 | 443 | 29.65 | 1:02.80 | 1:36.89 | 2:10.40 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
51 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | 441 | 28.42 | 1:00.40 | 1:34.23 | 2:10.57 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
52 | Joachim Frimann | 1997 | 438 | 29.63 | 1:03.19 | 1:37.30 | 2:10.80 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
53 | Antonios Karantininis | 1997 | 436 | 29.47 | 1:02.11 | 1:36.34 | 2:11.08 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
54 | Alexander Piihl Hansen | 1997 | 434 | 31.04 | 1:04.24 | 1:37.85 | 2:11.26 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
55 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | 430 | 29.41 | 1:02.61 | 1:37.16 | 2:11.66 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
56 | Oscar Thris Hansen | 1997 | 430 | 30.34 | 1:03.20 | 1:37.68 | 2:11.68 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
57 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 428 | 28.64 | 1:02.02 | 1:36.87 | 2:11.90 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
58 | Elias Jensen Bæk | 1997 | 426 | 30.51 | 1:04.06 | 1:37.99 | 2:12.02 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
59 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 423 | 29.18 | 1:02.40 | 1:37.60 | 2:12.33 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
60 | Rune K. Jensen | 1997 | 416 | 30.18 | 1:04.18 | 1:39.02 | 2:13.10 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
61 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | 415 | 30.60 | 1:04.20 | 1:38.75 | 2:13.22 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
62 | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | 414 | 30.60 | 1:04.43 | 1:39.24 | 2:13.35 | |||
Odder IGF | ||||||||||
63 | Patrick Rasmussen | 1997 | 410 | 29.67 | 1:03.33 | 1:38.45 | 2:13.75 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
64 | Mathias M. Trebbien | 1997 | 395 | 31.02 | 1:05.70 | 1:40.98 | 2:15.46 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
65 | Mads Juul | 1997 | 386 | 31.14 | 1:05.38 | 1:41.05 | 2:16.49 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Benjamin Kähler | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 632 | 27.15 | 56.81 | 1:27.08 | 1:55.80 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Anton Olsen | 1998 | 625 | 26.60 | 56.13 | 1:26.62 | 1:56.21 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Magnus Fallesen | 1998 | 579 | 27.18 | 57.38 | 1:28.67 | 1:59.25 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Jessen | 1998 | 573 | 27.69 | 57.97 | 1:29.19 | 1:59.66 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Giano Grillo | 1998 | 556 | 27.84 | 58.77 | 1:29.82 | 2:00.85 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 546 | 28.00 | 58.60 | 1:30.00 | 2:01.56 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 538 | 28.23 | 59.80 | 1:31.54 | 2:02.16 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads Holm | 1998 | 528 | 29.07 | 1:00.99 | 1:32.17 | 2:02.95 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
9 | Emil Toft | 1998 | 521 | 28.69 | 59.80 | 1:32.30 | 2:03.52 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 518 | 28.07 | 59.40 | 1:32.05 | 2:03.77 | |||
Kolding SK | ||||||||||
11 | Martin Bruun Andersen | 1998 | 511 | 28.71 | 59.87 | 1:31.88 | 2:04.29 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sebastian Langhorn | 1998 | 498 | 28.06 | 59.64 | 1:33.03 | 2:05.38 | |||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
13 | Christian Rasmussen | 1998 | 491 | 30.08 | 1:02.02 | 1:34.40 | 2:05.98 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Rune Dirk Willén | 1998 | 481 | 29.43 | 1:01.26 | 1:33.86 | 2:06.82 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 480 | 29.11 | 1:01.42 | 1:34.21 | 2:06.89 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 476 | 28.92 | 1:01.06 | 1:34.12 | 2:07.23 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
17 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 476 | 29.90 | 1:02.15 | 1:34.85 | 2:07.30 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 476 | 29.98 | 1:01.85 | 1:34.59 | 2:07.31 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 475 | 29.06 | 1:01.27 | 1:34.23 | 2:07.32 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
20 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 472 | 29.34 | 1:01.30 | 1:34.63 | 2:07.59 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Kasper Laursen | 1998 | 464 | 29.20 | 1:01.52 | 1:34.95 | 2:08.32 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
22 | Thomas Engdal | 1998 | 464 | 29.40 | 1:01.74 | 1:35.39 | 2:08.35 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Oskar Lilleøre | 1998 | 462 | 29.28 | 1:01.60 | 1:35.45 | 2:08.56 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
24 | Mads Peter Hansen | 1998 | 456 | 30.10 | 1:03.24 | 1:36.96 | 2:09.12 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
25 | Casper Wagner | 1998 | 449 | 29.03 | 1:01.92 | 1:36.00 | 2:09.80 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
26 | Martin W. Wiftstrand | 1998 | 447 | 29.86 | 1:03.15 | 1:37.16 | 2:10.01 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Mads Midtbøll | 1998 | 446 | 30.24 | 1:04.10 | 1:38.09 | 2:10.07 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
28 | Victor Larsen | 1998 | 445 | 29.82 | 1:02.29 | 1:36.15 | 2:10.14 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
29 | Jacob Samuel | 1998 | 439 | 30.04 | 1:03.52 | 1:37.49 | 2:10.72 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
30 | Kasper Levring Andersen | 1998 | 434 | 30.01 | 1:03.64 | 1:37.57 | 2:11.29 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
31 | Martin Larsen | 1998 | 431 | 30.43 | 1:03.68 | 1:37.87 | 2:11.59 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Jacob Jensen | 1998 | 430 | 28.98 | 1:01.79 | 1:36.67 | 2:11.63 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
33 | Kasper G Mikkelsen | 1998 | 429 | 30.10 | 1:04.03 | 1:38.48 | 2:11.77 | |||
Frem Odense | ||||||||||
34 | Nicolai Grene | 1998 | 426 | 29.93 | 1:03.17 | 1:37.84 | 2:12.09 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Toke Cramer | 1998 | 425 | 30.93 | 1:04.67 | 1:38.64 | 2:12.12 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
36 | Tobias Fournais | 1998 | 419 | 30.70 | 1:04.18 | 1:38.44 | 2:12.76 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
37 | Jacob Harboe | 1998 | 417 | 29.76 | 1:03.18 | 1:38.42 | 2:13.01 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
38 | Mads Krogh Hansen | 1998 | 417 | 30.58 | 1:04.57 | 1:39.35 | 2:13.03 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
39 | Adam Hansen | 1998 | 416 | 30.24 | 1:04.04 | 1:39.03 | 2:13.11 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
40 | Alexander Jensen | 1998 | 415 | 30.17 | 1:03.05 | 1:37.58 | 2:13.26 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
41 | Bertil Binau-Uldal | 1998 | 415 | 29.78 | 1:03.84 | 1:38.72 | 2:13.27 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
42 | Alexander Tvede-Jensen | 1998 | 414 | 30.02 | 1:03.03 | 1:37.96 | 2:13.34 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
43 | Kristian Hermiz | 1998 | 410 | 30.02 | 1:03.52 | 1:38.55 | 2:13.74 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
44 | Mads Due Kristensen | 1998 | 410 | 31.16 | 1:05.17 | 1:39.76 | 2:13.76 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
45 | Oskar Jørgensen | 1998 | 409 | 30.92 | 1:05.13 | 1:40.28 | 2:13.85 | |||
Odder IGF | ||||||||||
46 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 409 | 30.26 | 1:04.17 | 1:39.39 | 2:13.90 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
47 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 408 | 30.86 | 1:04.49 | 1:39.43 | 2:13.93 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
48 | Christian Kaul | 1998 | 407 | 29.85 | 1:03.44 | 1:38.88 | 2:14.08 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
48 | Thomas Kjær | 1998 | 407 | 30.07 | 1:04.27 | 1:39.31 | 2:14.08 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
50 | Jonas Rohwedder | 1998 | 406 | 31.71 | 1:05.90 | 1:40.60 | 2:14.15 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
51 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 406 | 30.42 | 1:04.97 | 1:40.26 | 2:14.21 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
52 | Tobias Andersen | 1998 | 405 | 30.67 | 1:05.36 | 1:40.61 | 2:14.33 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
53 | Magnus Grundesen | 1998 | 403 | 30.94 | 1:05.22 | 1:40.64 | 2:14.48 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
54 | Niels Ottosen | 1998 | 401 | 30.43 | 1:04.08 | 1:39.17 | 2:14.72 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
55 | Philip Agerskov | 1998 | 396 | 30.78 | 1:04.68 | 1:40.18 | 2:15.36 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
56 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 393 | 30.87 | 1:05.74 | 1:41.62 | 2:15.69 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
57 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | 389 | 30.52 | 1:05.37 | 1:41.11 | 2:16.13 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
58 | Emil Rimer | 1998 | 382 | 30.58 | 1:05.41 | 1:40.75 | 2:16.95 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
59 | Mikkel Hvidholm | 1998 | 367 | 30.16 | 1:04.39 | 1:41.31 | 2:18.82 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
60 | Simon Johannsen | 1998 | 361 | 30.63 | 1:06.49 | 1:43.73 | 2:19.52 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
61 | Kenneth Abcell | 1998 | 334 | 30.97 | 1:06.96 | 1:44.66 | 2:23.15 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | Akut syg | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 19 januar 2013 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:35 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 19 januar 2013 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:58 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2013 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 602 | 32.14 | 1:05.40 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 581 | 32.03 | 1:06.19 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 562 | 32.17 | 1:06.91 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Emma H. Christiansen | 1999 | 533 | 33.30 | 1:08.12 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Stinne Sørensen | 1999 | 494 | 34.26 | 1:09.88 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 487 | 33.76 | 1:10.22 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Sofia Zachariassen | 1999 | 484 | 33.69 | 1:10.32 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Louise Bromose | 1999 | 481 | 34.39 | 1:10.47 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 473 | 34.48 | 1:10.88 | |||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
10 | Emma Maagøe | 1999 | 467 | 34.13 | 1:11.20 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 466 | 34.32 | 1:11.23 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Laura B. Rasmussen | 1999 | 464 | 34.50 | 1:11.36 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
13 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 462 | 34.37 | 1:11.42 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Freja Gram | 1999 | 458 | 34.73 | 1:11.66 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 455 | 35.39 | 1:11.81 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
16 | Nanna Sonne | 1999 | 452 | 35.19 | 1:11.99 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Vera Staun Hansen | 1999 | 450 | 35.54 | 1:12.05 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Anna Hertzog | 1999 | 444 | 34.99 | 1:12.42 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
19 | Sara Krell Refn | 1999 | 435 | 35.16 | 1:12.88 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Stine Knudsen | 1999 | 432 | 35.35 | 1:13.06 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
21 | Astrid Ovesen | 1999 | 429 | 35.78 | 1:13.21 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Emily Brophy | 1999 | 424 | 36.15 | 1:13.50 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
23 | Signe Skousen | 1999 | 409 | 36.46 | 1:14.42 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Celia Erikstad | 1999 | 382 | 38.07 | 1:16.09 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Emma Hansen | 1999 | 368 | 37.39 | 1:17.08 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 635 | 31.08 | 1:04.25 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
2 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 523 | 32.88 | 1:08.53 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Caroline Samuel | 2000 | 496 | 33.32 | 1:09.76 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Caroline Hørlykke | 2000 | 486 | 34.49 | 1:10.24 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sara Sylvest | 2000 | 477 | 34.54 | 1:10.68 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Julia Jønsson | 2000 | 475 | 34.18 | 1:10.81 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Victoria Wolsted | 2000 | 472 | 34.76 | 1:10.93 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
8 | Victoria Bierre | 2000 | 459 | 34.90 | 1:11.59 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Sofie Brøgger | 2000 | 450 | 35.12 | 1:12.07 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Clara Schade Cantby | 2000 | 434 | 35.64 | 1:12.94 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 429 | 36.07 | 1:13.21 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
12 | Cecilie Wiuff | 2000 | 425 | 35.01 | 1:13.44 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
13 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 424 | 34.57 | 1:13.50 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Frederikke Mertins | 2000 | 415 | 35.10 | 1:14.03 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Emma A Andersen | 2000 | 414 | 36.59 | 1:14.10 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 414 | 35.70 | 1:14.10 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mira Mass | 2000 | 406 | 36.78 | 1:14.58 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
18 | Katrine Stampe | 2000 | 404 | 36.68 | 1:14.71 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
19 | Line Thomsen | 2000 | 400 | 36.62 | 1:14.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 400 | 36.60 | 1:14.94 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 395 | 36.20 | 1:15.27 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 394 | 36.47 | 1:15.32 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
23 | Maria Holst Hansen | 2000 | 393 | 36.24 | 1:15.39 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
24 | Louise Sørensen | 2000 | 390 | 36.68 | 1:15.58 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
25 | Camilla Strandqvist | 2000 | 387 | 35.85 | 1:15.77 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 381 | 36.60 | 1:16.18 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
27 | Maria M. Porsmose | 2000 | 377 | 36.76 | 1:16.42 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Kristine Lønne | 2000 | 377 | 37.41 | 1:16.48 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
29 | Mia Walter | 2000 | 374 | 37.02 | 1:16.69 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
30 | Anna Sofie Lomholt | 2000 | 361 | 37.33 | 1:17.58 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
31 | Camilla Taylor | 2000 | 358 | 37.78 | 1:17.79 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
32 | Thit Bondo | 2000 | 344 | 38.21 | 1:18.85 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
33 | Celine Termark Brock | 2000 | 338 | 38.04 | 1:19.32 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
34 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 326 | 38.98 | 1:20.24 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 19 januar 2013 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:58 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 19 januar 2013 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:15 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2013 |
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Victor Bødker | 1997 | 596 | 30.94 | 1:06.09 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Isak Lichi | 1997 | 567 | 32.34 | 1:07.19 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christian Gravgaard | 1997 | 543 | 31.70 | 1:08.16 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 543 | 32.42 | 1:08.16 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 540 | 32.31 | 1:08.29 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | 522 | 32.43 | 1:09.08 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Martin Jungersen | 1997 | 521 | 31.64 | 1:09.12 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
8 | Lasse Sieben | 1997 | 500 | 32.40 | 1:10.05 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 476 | 33.54 | 1:11.24 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
10 | Lasse Foss Sylow | 1997 | 474 | 33.35 | 1:11.32 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 461 | 33.32 | 1:12.01 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
12 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | 457 | 33.11 | 1:12.19 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Martin S. Jespersen | 1997 | 455 | 34.63 | 1:12.32 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 452 | 34.12 | 1:12.48 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 446 | 33.70 | 1:12.81 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
16 | Magnus Troest | 1997 | 437 | 33.96 | 1:13.27 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 369 | 36.12 | 1:17.56 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Philip Greve | 1998 | 587 | 31.41 | 1:06.40 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Daniel Christian | 1998 | 568 | 32.14 | 1:07.16 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 512 | 32.96 | 1:09.49 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Rasmus Gutfelt Skalbo | 1998 | 503 | 33.16 | 1:09.93 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Sebastian Reese | 1998 | 481 | 33.51 | 1:10.98 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Malthe Bøg | 1998 | 479 | 33.11 | 1:11.09 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mathias Wilquin | 1998 | 479 | 33.33 | 1:11.09 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 462 | 33.86 | 1:11.95 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kristian Hermiz | 1998 | 461 | 33.82 | 1:11.99 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lauritz Bech | 1998 | 451 | 34.24 | 1:12.50 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 435 | 34.76 | 1:13.38 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 421 | 35.28 | 1:14.19 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
13 | Mads D. Kristensen | 1998 | 421 | 34.65 | 1:14.22 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Kasper G Mikkelsen | 1998 | 415 | 35.16 | 1:14.58 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
15 | Emil Houlborg | 1998 | 408 | 35.40 | 1:14.99 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 391 | 36.13 | 1:16.04 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
17 | Niels Ottosen | 1998 | 391 | 35.43 | 1:16.08 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Kasper Holst Hansen | 1998 | 369 | 36.16 | 1:17.54 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
19 | Christoffer Børling | 1998 | 357 | 36.28 | 1:18.37 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Kartikey Nandgave | 1998 | 332 | 37.90 | 1:20.31 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 19 januar 2013 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:15 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 19 januar 2013 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:30 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2013 |
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma la Cour | 1999 | 535 | 32.87 | 1:10.26 | 1:49.35 | 2:28.80 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 504 | 31.65 | 1:08.16 | 1:47.80 | 2:31.76 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Sofie Rasmussen | 1999 | 487 | 33.60 | 1:12.05 | 1:52.51 | 2:33.53 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Merete Toft Jensen | 1999 | 478 | 33.62 | 1:12.27 | 1:53.13 | 2:34.42 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Nicoline Christensen | 1999 | 457 | 34.43 | 1:14.88 | 1:56.52 | 2:36.79 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Clara Franck | 1999 | 401 | 34.67 | 1:14.06 | 1:57.50 | 2:43.73 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
7 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | 384 | 34.86 | 1:15.26 | 1:59.27 | 2:46.16 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Eva Olsen | 2000 | 537 | 33.21 | 1:11.12 | 1:50.00 | 2:28.60 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 503 | 33.93 | 1:11.03 | 1:50.72 | 2:31.87 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 493 | 33.05 | 1:11.75 | 1:52.23 | 2:32.92 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Amalie Bærentsen | 2000 | 447 | 33.44 | 1:12.30 | 1:53.79 | 2:37.98 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | 404 | 34.97 | 1:15.40 | 1:58.42 | 2:43.39 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | 291 | 39.30 | 1:25.46 | 2:13.71 | 3:02.17 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Amanda Duus | 2000 | akut syg | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 19 januar 2013 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:30 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 19 januar 2013 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:04 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2013 |
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik J. Sørensen | 1997 | 631 | 27.78 | 1:02.11 | 1:40.75 | 2:08.34 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Gustav Friberg | 1997 | 624 | 27.41 | 59.19 | 1:38.29 | 2:08.79 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Nicolas Blanch | 1997 | 620 | 27.97 | 1:01.31 | 1:39.63 | 2:09.11 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jonathan Müller | 1997 | 609 | 28.34 | 1:01.16 | 1:39.04 | 2:09.89 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
5 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 560 | 28.36 | 1:02.57 | 1:42.38 | 2:13.53 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Lars Breum Hansen | 1997 | 551 | 28.42 | 1:01.74 | 1:41.86 | 2:14.26 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
7 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 542 | 29.62 | 1:04.70 | 1:43.19 | 2:15.02 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rasmus Birkedal | 1997 | 525 | 29.99 | 1:04.98 | 1:45.32 | 2:16.42 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 524 | 30.00 | 1:04.22 | 1:44.31 | 2:16.56 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 523 | 30.90 | 1:05.10 | 1:44.85 | 2:16.59 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jens Bach | 1997 | 521 | 28.93 | 1:04.31 | 1:47.68 | 2:16.82 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 500 | 30.74 | 1:05.99 | 1:46.37 | 2:18.68 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Daniel Nielsen | 1997 | 493 | 28.23 | 1:05.15 | 1:46.21 | 2:19.32 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Gustav Bækgaard | 1997 | 486 | 29.73 | 1:05.23 | 1:48.05 | 2:19.99 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jacob Weberg | 1997 | 484 | 30.57 | 1:06.49 | 1:47.57 | 2:20.17 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
16 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 484 | 29.72 | 1:06.47 | 1:48.64 | 2:20.25 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Laurits Mathiassen | 1997 | 479 | 29.62 | 1:05.05 | 1:47.25 | 2:20.66 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Christoffer Bjørner | 1997 | 466 | 29.77 | 1:07.23 | 1:49.79 | 2:21.96 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Christian Gravgaard | 1997 | 465 | 30.99 | 1:09.98 | 1:47.85 | 2:22.10 | |||
Kolding SK | ||||||||||
20 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | 457 | 30.95 | 1:08.67 | 1:51.36 | 2:22.92 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
21 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 455 | 31.74 | 1:07.58 | 1:49.41 | 2:23.10 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Lasse Termark Brock | 1997 | 453 | 29.98 | 1:07.89 | 1:49.59 | 2:23.36 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
23 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | 449 | 30.30 | 1:08.38 | 1:50.19 | 2:23.75 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
24 | Nikolaj Borup | 1997 | 448 | 29.43 | 1:08.49 | 1:50.97 | 2:23.88 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
25 | Anton Holten Lambert | 1997 | 444 | 30.68 | 1:08.08 | 1:51.30 | 2:24.24 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Mikkel Strand | 1997 | 443 | 31.25 | 1:08.87 | 1:51.40 | 2:24.38 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
27 | Lasse Foss Sylow | 1997 | 438 | 32.53 | 1:12.88 | 1:52.08 | 2:24.91 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
28 | Magnus Bladt Wichmann | 1997 | 438 | 31.65 | 1:08.76 | 1:50.22 | 2:24.93 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 437 | 33.18 | 1:11.65 | 1:52.29 | 2:25.02 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
30 | Antonios Karantininis | 1997 | 433 | 30.79 | 1:07.92 | 1:51.29 | 2:25.55 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
31 | Rasmus Wegener | 1997 | 432 | 31.99 | 1:08.56 | 1:51.82 | 2:25.57 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
32 | Frederik Nerving | 1997 | 427 | 28.64 | 1:05.44 | 1:53.52 | 2:26.20 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
33 | Jannik Skov | 1997 | 410 | 31.76 | 1:10.90 | 1:53.25 | 2:28.21 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Martin Jungersen | 1997 | 406 | 30.50 | 1:09.57 | 1:50.52 | 2:28.69 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
35 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | 383 | 30.83 | 1:10.06 | 1:56.75 | 2:31.59 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Christian | 1998 | 626 | 28.38 | 1:02.62 | 1:38.77 | 2:08.66 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 575 | 29.16 | 1:02.62 | 1:43.43 | 2:12.38 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Mathias Rysgaard | 1998 | 556 | 28.37 | 1:01.32 | 1:41.61 | 2:13.89 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 537 | 29.38 | 1:04.52 | 1:45.58 | 2:15.47 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 536 | 30.34 | 1:05.21 | 1:45.09 | 2:15.54 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Bjørn Hansen | 1998 | 533 | 29.02 | 1:04.27 | 1:44.44 | 2:15.74 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
7 | Magnus Fallesen | 1998 | 533 | 28.96 | 1:04.36 | 1:45.24 | 2:15.79 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | William Matras | 1998 | 521 | 29.13 | 1:04.33 | 1:45.33 | 2:16.83 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 481 | 30.98 | 1:07.81 | 1:48.17 | 2:20.46 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mads Christian Sandager | 1998 | 472 | 28.58 | 1:04.26 | 1:47.22 | 2:21.42 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
11 | Giano Grillo | 1998 | 462 | 30.72 | 1:08.48 | 1:50.12 | 2:22.43 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 461 | 31.15 | 1:07.81 | 1:48.56 | 2:22.46 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 461 | 30.43 | 1:07.64 | 1:49.48 | 2:22.50 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sebastian Reese | 1998 | 459 | 31.04 | 1:09.54 | 1:49.06 | 2:22.71 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 457 | 32.19 | 1:07.63 | 1:47.80 | 2:22.88 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Malthe Bøg | 1998 | 456 | 29.99 | 1:06.12 | 1:47.34 | 2:22.99 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
17 | Christian Rasmussen | 1998 | 436 | 33.90 | 1:11.75 | 1:52.82 | 2:25.18 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Thomas Engdal | 1998 | 436 | 31.35 | 1:07.62 | 1:51.95 | 2:25.21 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Rasmus Gutfelt Skalbo | 1998 | 431 | 32.78 | 1:11.08 | 1:50.78 | 2:25.78 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
20 | Kristian Svenstrup | 1998 | 426 | 30.05 | 1:06.50 | 1:50.82 | 2:26.28 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Rune Holm Skovby | 1998 | 426 | 30.98 | 1:09.03 | 1:53.67 | 2:26.35 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
22 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 417 | 32.56 | 1:09.31 | 1:53.43 | 2:27.31 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
23 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 416 | 30.58 | 1:08.25 | 1:52.29 | 2:27.52 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Mathias Wilquin | 1998 | 415 | 32.91 | 1:12.11 | 1:53.52 | 2:27.55 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Toke Cramer | 1998 | 411 | 32.47 | 1:13.47 | 1:54.90 | 2:28.10 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Jacob Samuel | 1998 | 407 | 33.19 | 1:10.11 | 1:54.20 | 2:28.60 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
27 | Kasper Laursen | 1998 | 404 | 32.24 | 1:11.09 | 1:55.51 | 2:28.85 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
28 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 404 | 32.20 | 1:11.60 | 1:54.44 | 2:28.87 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Tobias Andersen | 1998 | 391 | 33.27 | 1:12.78 | 1:58.09 | 2:30.48 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
30 | Kristian Hermiz | 1998 | 389 | 32.90 | 1:14.45 | 1:56.25 | 2:30.74 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Tobias Fournais | 1998 | 374 | 31.73 | 1:11.14 | 1:57.40 | 2:32.81 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
32 | Mads Due Kristensen | 1998 | 370 | 32.40 | 1:12.10 | 1:59.04 | 2:33.37 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Martin Larsen | 1998 | 369 | 33.77 | 1:12.38 | 1:58.90 | 2:33.45 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Mads Andersen | 1998 | 348 | 33.69 | 1:12.73 | 2:00.29 | 2:36.52 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Emil Toft | 1998 | DNF | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | Akut syg | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 19 januar 2013 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:04 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 19 januar 2013 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:09 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2013 |
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Josephine Holm | 1999 | 645 | 28.85 | 59.03 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Signe Bro | 1999 | 639 | 29.14 | 59.22 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Freja Gram | 1999 | 624 | 29.11 | 59.69 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Rikke Dehn | 1999 | 615 | 29.06 | 59.99 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 608 | 29.40 | 1:00.20 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 597 | 29.20 | 1:00.59 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 585 | 29.34 | 1:00.98 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Emma H. Christiansen | 1999 | 584 | 29.27 | 1:01.03 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 572 | 30.09 | 1:01.46 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Emily Gantriis | 1999 | 569 | 29.45 | 1:01.54 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
11 | Ditte Friis | 1999 | 563 | 29.63 | 1:01.76 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
12 | Astrid Delin | 1999 | 557 | 29.88 | 1:02.00 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 553 | 29.90 | 1:02.14 | |||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
14 | Johanne Carr | 1999 | 549 | 29.76 | 1:02.28 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Christina F. Eriksen | 1999 | 547 | 29.86 | 1:02.36 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lisa Schøn | 1999 | 546 | 30.11 | 1:02.40 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 545 | 29.99 | 1:02.43 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Emilie Heick | 1999 | 545 | 30.21 | 1:02.45 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
19 | Stinne Sørensen | 1999 | 543 | 30.07 | 1:02.51 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | 524 | 29.82 | 1:03.28 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
20 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 524 | 30.87 | 1:03.28 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 517 | 30.55 | 1:03.56 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Klara Reeh | 1999 | 516 | 30.42 | 1:03.61 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
24 | Camilla Rask | 1999 | 499 | 29.78 | 1:04.31 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
25 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 495 | 30.91 | 1:04.50 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
26 | Nicoline Clement | 1999 | 494 | 30.98 | 1:04.54 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
27 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | 491 | 31.02 | 1:04.66 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
28 | Vera Staun Hansen | 1999 | 490 | 31.20 | 1:04.70 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Louise Bromose | 1999 | 488 | 31.27 | 1:04.77 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
30 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | 488 | 31.28 | 1:04.80 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
30 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 488 | 31.19 | 1:04.80 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
32 | Stine Madsen | 1999 | 487 | 31.13 | 1:04.83 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
33 | Stinna Schnabl | 1999 | 480 | 31.19 | 1:05.15 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
34 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | 479 | 31.94 | 1:05.19 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
35 | Celina Lohmann | 1999 | 478 | 31.46 | 1:05.26 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
36 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 477 | 31.11 | 1:05.27 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
37 | Nicoline Christensen | 1999 | 474 | 31.32 | 1:05.44 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
38 | Amalie Gotthard | 1999 | 471 | 31.46 | 1:05.58 | |||||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
39 | Merete Toft Jensen | 1999 | 470 | 31.76 | 1:05.62 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
40 | Irene Halck | 1999 | 470 | 31.17 | 1:05.63 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
41 | Laura Morsing | 1999 | 469 | 31.48 | 1:05.67 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
42 | Delphine Møller | 1999 | 468 | 31.44 | 1:05.69 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
43 | Stine Knudsen | 1999 | 468 | 31.63 | 1:05.70 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
44 | Emilie Buurgaard Westh | 1999 | 467 | 31.59 | 1:05.74 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
45 | Mille Rask Sander | 1999 | 465 | 31.81 | 1:05.86 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
46 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 464 | 31.69 | 1:05.87 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
47 | Martha Andersen | 1999 | 464 | 32.18 | 1:05.88 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
48 | Anna Hertzog | 1999 | 464 | 31.97 | 1:05.89 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
49 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | 463 | 31.98 | 1:05.94 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
50 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 462 | 32.04 | 1:05.97 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
51 | Emma Hansen | 1999 | 460 | 31.48 | 1:06.08 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
52 | Sofie W. Bunten | 1999 | 458 | 32.21 | 1:06.16 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
53 | Emily Brophy | 1999 | 450 | 31.89 | 1:06.56 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
54 | Laura B. Rasmussen | 1999 | 449 | 32.30 | 1:06.60 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
55 | Astrid Ovesen | 1999 | 446 | 32.02 | 1:06.76 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
56 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 446 | 32.00 | 1:06.77 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
57 | Nanna Sonne | 1999 | 445 | 31.80 | 1:06.79 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
58 | Sofie Rasmussen | 1999 | 444 | 31.76 | 1:06.85 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
59 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 441 | 32.17 | 1:07.02 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
60 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 436 | 31.54 | 1:07.25 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
61 | Sofia Zachariassen | 1999 | 430 | 31.82 | 1:07.58 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
62 | Simone Bukholt | 1999 | 429 | 31.09 | 1:07.62 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
63 | Celina G Winther | 1999 | 429 | 32.23 | 1:07.63 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
64 | Nicole Kristensen | 1999 | 426 | 32.55 | 1:07.78 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
65 | Emma Hansen | 1999 | 420 | 32.24 | 1:08.12 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
66 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | 415 | 32.91 | 1:08.38 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
67 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 415 | 32.21 | 1:08.40 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
68 | Cecilie Reesbøll | 1999 | 411 | 32.82 | 1:08.59 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
69 | Camilla Feldmann | 1999 | 403 | 32.81 | 1:09.04 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
70 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | 401 | 33.22 | 1:09.15 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
71 | Celia Erikstad | 1999 | 345 | 35.09 | 1:12.71 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 626 | 27.97 | 59.63 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
2 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 587 | 28.72 | 1:00.93 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amalie Bærentsen | 2000 | 559 | 30.35 | 1:01.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Caroline Hørlykke | 2000 | 554 | 29.99 | 1:02.09 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sofie Brøgger | 2000 | 525 | 30.49 | 1:03.24 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Mira Mass | 2000 | 517 | 30.67 | 1:03.55 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 513 | 30.77 | 1:03.72 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Clara Schade Cantby | 2000 | 512 | 30.34 | 1:03.77 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 509 | 30.40 | 1:03.89 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 505 | 30.91 | 1:04.04 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
11 | Sara Sylvest | 2000 | 503 | 30.76 | 1:04.15 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Melanie Degner | 2000 | 497 | 31.20 | 1:04.40 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Eva Olsen | 2000 | 494 | 31.01 | 1:04.51 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
14 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 491 | 31.22 | 1:04.64 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Victoria Wolsted | 2000 | 491 | 31.51 | 1:04.66 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
16 | Smilla Lyhne | 2000 | 486 | 31.42 | 1:04.86 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 482 | 31.32 | 1:05.07 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | 474 | 31.44 | 1:05.44 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | 473 | 31.64 | 1:05.48 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
20 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 470 | 31.67 | 1:05.59 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 469 | 31.80 | 1:05.66 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Line Thomsen | 2000 | 466 | 31.75 | 1:05.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Alberte M Hansen | 2000 | 458 | 31.96 | 1:06.19 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
24 | Sofie Kornbek | 2000 | 453 | 31.73 | 1:06.40 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
25 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 451 | 32.20 | 1:06.51 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
26 | Kristine Lønne | 2000 | 449 | 32.15 | 1:06.62 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
27 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 447 | 32.23 | 1:06.71 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
28 | Katrine Stampe | 2000 | 445 | 32.23 | 1:06.79 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
29 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 444 | 32.33 | 1:06.84 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
30 | Freja Nicholas | 2000 | 442 | 32.06 | 1:06.96 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
31 | Rosemarie Blicher | 2000 | 440 | 31.49 | 1:07.07 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
32 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 438 | 32.09 | 1:07.15 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Caroline Sofie Lund | 2000 | 435 | 32.37 | 1:07.31 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
34 | Victoria Bierre | 2000 | 435 | 31.91 | 1:07.33 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
35 | Nicole Bennetsen | 2000 | 433 | 32.32 | 1:07.41 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
36 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 433 | 32.17 | 1:07.44 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
37 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 429 | 32.61 | 1:07.66 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
38 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 428 | 32.53 | 1:07.68 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
39 | My Weitling | 2000 | 427 | 32.20 | 1:07.75 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
39 | Xenia Huryn | 2000 | 427 | 32.44 | 1:07.75 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
41 | Cathrine Laura Holten | 2000 | 426 | 32.63 | 1:07.79 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
41 | Cecilie Wiuff | 2000 | 426 | 32.25 | 1:07.79 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
43 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | 425 | 32.63 | 1:07.85 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
43 | Helena Berg Wenk | 2000 | 425 | 32.38 | 1:07.85 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
45 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 423 | 32.67 | 1:07.97 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
46 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 421 | 32.08 | 1:08.05 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
47 | Christine Greisen | 2000 | 420 | 32.74 | 1:08.12 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
48 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 420 | 32.25 | 1:08.14 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
49 | Caroline Schwenger | 2000 | 419 | 32.69 | 1:08.15 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
49 | Maria Olsen | 2000 | 419 | 33.35 | 1:08.15 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
51 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 419 | 32.56 | 1:08.16 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
52 | Emma A Andersen | 2000 | 418 | 33.10 | 1:08.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
52 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | 418 | 32.67 | 1:08.20 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
54 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 417 | 32.76 | 1:08.28 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
55 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 415 | 32.96 | 1:08.39 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
55 | Olivia Therkelsen | 2000 | 415 | 32.60 | 1:08.39 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
57 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 414 | 31.98 | 1:08.43 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
58 | Helena V. Ellling | 2000 | 414 | 32.73 | 1:08.44 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
58 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 414 | 32.70 | 1:08.44 | |||||
Durup IF | ||||||||||
60 | Caroline Samuel | 2000 | 412 | 32.56 | 1:08.53 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
61 | Hannah Holmgaard | 2000 | 411 | 33.53 | 1:08.63 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
62 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 410 | 32.93 | 1:08.64 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
63 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 410 | 32.70 | 1:08.69 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
64 | Cecilie Dalgas | 2000 | 408 | 32.14 | 1:08.78 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
65 | Katrine Jørgensen | 2000 | 407 | 32.71 | 1:08.84 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
66 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 404 | 33.07 | 1:09.01 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
66 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | 404 | 32.63 | 1:09.01 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
68 | Rebecca Hansen | 2000 | 402 | 33.27 | 1:09.11 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
69 | Celine Termark Brock | 2000 | 402 | 33.11 | 1:09.14 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
70 | Sofie West | 2000 | 401 | 33.57 | 1:09.18 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
71 | Noa Turin | 2000 | 401 | 33.26 | 1:09.19 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
72 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 396 | 33.32 | 1:09.45 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
73 | Camilla Strandqvist | 2000 | 395 | 32.89 | 1:09.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
74 | Natasja Kepp | 2000 | 393 | 34.04 | 1:09.63 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
75 | Maria Holst Hansen | 2000 | 393 | 33.19 | 1:09.66 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
76 | Elena Holmgaard | 2000 | 390 | 33.22 | 1:09.84 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
77 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 388 | 33.82 | 1:09.91 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
78 | Amalie Pedersen | 2000 | 388 | 33.30 | 1:09.92 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
79 | Mathilde Vilain Stübe | 2000 | 385 | 33.58 | 1:10.12 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
80 | Anna Sofie Lomholt | 2000 | 384 | 33.63 | 1:10.17 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
80 | Line Aunstrup | 2000 | 384 | 33.55 | 1:10.17 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
82 | Nikoline Østerberg | 2000 | 383 | 33.82 | 1:10.27 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
83 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 381 | 34.17 | 1:10.39 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
84 | Mia Walter | 2000 | 378 | 33.78 | 1:10.56 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
85 | Nicoline Bredahl | 2000 | 374 | 33.47 | 1:10.80 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
86 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 371 | 33.81 | 1:11.01 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
87 | Sif Floor | 2000 | 369 | 34.21 | 1:11.09 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
88 | Signe Rosendal | 2000 | 364 | 33.74 | 1:11.47 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
89 | Sine Johansen | 2000 | 362 | 33.80 | 1:11.60 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
90 | Clara Marie Juhlert | 2000 | 361 | 34.36 | 1:11.65 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
91 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 347 | 34.94 | 1:12.58 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
92 | Sara L. Brinch | 2000 | 346 | 35.13 | 1:12.69 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
93 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 313 | 35.13 | 1:15.16 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
- | Luna Donde Feilberg | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 19 januar 2013 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:09 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 19 januar 2013 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2013 |
Løb 16, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Andreas Mårtensson | 1997 | 685 | 1:00.25 | 2:03.66 | 3:08.18 | 4:12.77 | 16:04.58 | ||
JGI Svømning | 5:17.40 | 6:22.75 | 7:28.16 | 8:33.48 | ||||||
9:38.44 | 10:43.80 | 11:48.31 | 12:52.91 | |||||||
13:57.90 | 15:02.60 | |||||||||
2 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 640 | 1:01.60 | 2:07.36 | 3:13.54 | 4:20.07 | 16:26.31 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:26.48 | 6:33.40 | 7:39.91 | 8:45.70 | ||||||
9:51.17 | 10:56.75 | 12:02.75 | 13:09.10 | |||||||
14:15.33 | 15:21.40 | |||||||||
3 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 623 | 1:01.30 | 2:06.28 | 3:11.86 | 4:17.55 | 16:35.10 | ||
Horsens Svømmeklub | 5:24.03 | 6:30.31 | 7:37.46 | 8:44.12 | ||||||
9:51.17 | 10:58.49 | 12:05.95 | 13:13.25 | |||||||
14:20.78 | 15:28.50 | |||||||||
4 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 586 | 1:02.01 | 2:08.03 | 3:15.14 | 4:23.12 | 16:55.75 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:31.12 | 6:39.80 | 7:48.35 | 8:56.92 | ||||||
10:05.75 | 11:14.25 | 12:22.20 | 13:30.64 | |||||||
14:39.23 | 15:47.99 | |||||||||
5 | Rasmus Larsen | 1997 | 583 | 1:03.29 | 2:10.76 | 3:18.38 | 4:26.44 | 16:57.76 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 5:34.54 | 6:42.41 | 7:50.74 | 8:59.30 | ||||||
10:07.69 | 11:15.84 | 12:24.24 | 13:33.76 | |||||||
14:43.17 | 15:51.36 | |||||||||
6 | Frederik Elmann | 1997 | 569 | 1:03.81 | 2:11.69 | 3:19.89 | 4:28.61 | 17:05.60 | ||
Kolding SK | 5:37.44 | 6:46.37 | 7:55.45 | 9:04.03 | ||||||
10:12.01 | 11:21.07 | 12:29.48 | 13:38.48 | |||||||
14:47.82 | 15:58.02 | |||||||||
7 | Thor Simonsen | 1997 | 567 | 1:02.84 | 2:10.01 | 3:17.40 | 4:25.21 | 17:06.89 | ||
Søllerød Svømmeklub | 5:33.29 | 6:41.51 | 7:50.56 | 8:59.42 | ||||||
10:08.99 | 11:19.00 | 12:29.67 | 13:40.06 | |||||||
14:49.88 | 15:59.68 | |||||||||
8 | Christoffer Bjørner | 1997 | 567 | 1:05.54 | 2:15.07 | 3:25.17 | 4:34.81 | 17:06.91 | ||
Gentofte Svømme Klub | 5:45.61 | 6:55.35 | 8:04.92 | 9:13.79 | ||||||
10:22.93 | 11:31.58 | 12:40.24 | 13:48.68 | |||||||
14:55.73 | 16:02.22 | |||||||||
9 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | 560 | 1:01.79 | 2:08.49 | 3:16.22 | 4:24.37 | 17:11.11 | ||
Sigma Swim Allerød | 5:33.37 | 6:42.91 | 7:52.32 | 9:01.88 | ||||||
10:11.55 | 11:21.30 | 12:30.75 | 13:40.61 | |||||||
14:51.53 | 16:01.99 | |||||||||
10 | Mikkel Vølund | 1997 | 544 | 1:06.50 | 2:17.56 | 3:28.95 | 4:39.70 | 17:21.20 | ||
Brædstrup Svømmeklub | 5:49.61 | 7:00.02 | 8:10.23 | 9:18.62 | ||||||
10:29.52 | 11:39.02 | 12:48.59 | 13:57.59 | |||||||
15:07.01 | 16:16.36 | |||||||||
11 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 538 | 1:06.48 | 2:15.29 | 3:26.42 | 4:36.73 | 17:25.06 | ||
Vejle Svømmeklub Triton | 5:47.00 | 6:57.96 | 8:07.70 | 9:17.99 | ||||||
10:27.78 | 11:37.14 | 12:48.15 | 13:58.28 | |||||||
15:07.64 | 16:17.51 | |||||||||
12 | Jonatan Balladone | 1997 | 521 | 1:04.81 | 2:15.67 | 3:26.03 | 4:37.06 | 17:36.64 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 5:47.32 | 6:58.18 | 8:08.70 | 9:19.14 | ||||||
10:29.75 | 11:40.96 | 12:51.93 | 14:03.26 | |||||||
15:15.32 | 16:26.58 | |||||||||
13 | Gustav H. Jørgensen | 1997 | 517 | 1:06.61 | 2:16.96 | 3:27.88 | 4:39.35 | 17:39.48 | ||
Søllerød Svømmeklub | 5:50.34 | 7:02.18 | 8:13.88 | 9:24.78 | ||||||
10:36.38 | 11:47.77 | 12:59.08 | 14:09.73 | |||||||
15:20.88 | 16:31.75 | |||||||||
14 | Rasmus Wegener | 1997 | 509 | 1:05.85 | 2:17.14 | 3:29.31 | 4:41.80 | 17:44.40 | ||
Slagelse Svømmeklub | 5:53.26 | 7:05.24 | 8:17.55 | 9:28.84 | ||||||
10:40.43 | 11:51.45 | 13:02.20 | 14:13.46 | |||||||
15:24.48 | 16:34.69 | |||||||||
15 | Mikkel Holm Jensen | 1997 | 506 | 1:06.56 | 2:17.36 | 3:28.51 | 4:40.06 | 17:46.72 | ||
Køge Svømmeklub | 5:51.58 | 7:03.52 | 8:15.68 | 9:27.36 | ||||||
10:39.42 | 11:51.04 | 13:02.56 | 14:14.39 | |||||||
15:25.76 | 16:36.74 | |||||||||
16 | Mads Johnbeck | 1997 | 497 | 1:05.89 | 2:18.04 | 3:30.33 | 4:41.47 | 17:53.31 | ||
Roskilde Svømning | 5:53.90 | 7:06.33 | 8:18.82 | 9:31.21 | ||||||
10:44.07 | 11:56.47 | 13:08.48 | 14:22.71 | |||||||
15:33.01 | 16:43.52 | |||||||||
17 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | 491 | 1:06.60 | 2:18.38 | 3:31.02 | 4:42.72 | 17:57.20 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 5:54.69 | 7:06.92 | 8:16.95 | 9:28.39 | ||||||
10:40.43 | 11:52.32 | 13:05.61 | 14:19.50 | |||||||
15:32.44 | 16:44.53 | |||||||||
18 | Jens N. Nielsen | 1997 | 491 | 1:04.38 | 2:12.36 | 3:21.14 | 4:31.19 | 17:57.87 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 5:42.06 | 6:53.90 | 8:05.73 | 9:18.77 | ||||||
10:32.86 | 11:47.50 | 13:01.09 | 14:15.23 | |||||||
15:30.13 | 16:44.94 | |||||||||
19 | Daniel Højme | 1997 | 474 | 1:09.09 | 2:22.69 | 3:36.12 | 4:49.92 | 18:10.05 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:03.69 | 7:17.35 | 8:30.90 | 9:44.62 | ||||||
10:57.42 | 12:09.85 | 13:22.11 | 14:34.45 | |||||||
15:46.34 | 16:58.42 | |||||||||
20 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | 471 | 1:06.70 | 2:17.39 | 3:28.68 | 4:40.57 | 18:12.77 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:52.56 | 7:05.34 | 8:19.12 | 9:32.48 | ||||||
10:46.49 | 12:00.84 | 13:15.26 | 14:29.78 | |||||||
15:44.54 | 16:59.04 | |||||||||
21 | Rasmus Kristensen | 1997 | 461 | 1:07.07 | 2:19.39 | 3:32.32 | 4:46.55 | 18:20.40 | ||
Nyborg Svømmeklub | 6:01.19 | 7:14.84 | 8:29.38 | 9:43.55 | ||||||
10:57.10 | 12:10.59 | 13:25.17 | 14:39.68 | |||||||
15:53.51 | 17:07.76 | |||||||||
22 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | 460 | 1:08.83 | 2:23.91 | 3:38.40 | 4:53.03 | 18:21.55 | ||
Ringsted Svømme Klub | 6:08.40 | 7:21.58 | 8:36.08 | 9:50.12 | ||||||
11:05.06 | 12:19.22 | 13:33.33 | 14:45.96 | |||||||
15:58.27 | 17:10.96 | |||||||||
23 | Frederik H Thomsen | 1997 | 458 | 1:06.73 | 2:18.75 | 3:32.33 | 4:46.94 | 18:22.95 | ||
Ringe Svømme Klub | 6:01.41 | 7:15.70 | 8:30.35 | 9:44.46 | ||||||
10:58.98 | 12:13.19 | 13:27.94 | 14:42.71 | |||||||
15:58.00 | 17:11.93 | |||||||||
24 | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | 456 | 1:06.66 | 2:19.52 | 3:33.33 | 4:47.44 | 18:24.56 | ||
Odder IGF | 6:01.93 | 7:16.75 | 8:31.07 | 9:47.06 | ||||||
11:01.60 | 12:16.73 | 13:32.07 | 14:46.35 | |||||||
16:00.51 | 17:13.28 | |||||||||
25 | Oliver Jacobsen | 1997 | 415 | 1:09.96 | 2:24.88 | 3:39.34 | 4:54.12 | 18:59.36 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 6:09.86 | 7:25.93 | 8:42.81 | 9:59.91 | ||||||
11:17.07 | 12:34.19 | 13:51.66 | 15:09.68 | |||||||
16:26.73 | 17:44.49 | |||||||||
26 | Benjamin Kähler | 1997 | 389 | 1:09.06 | 2:23.85 | 3:40.34 | 4:58.77 | 19:24.43 | ||
Holbæk Svømme Klub | 6:17.81 | 7:37.09 | 8:56.57 | 10:16.53 | ||||||
11:35.54 | 12:55.02 | 14:15.30 | 15:35.06 | |||||||
16:53.48 | 18:11.08 | |||||||||
Løb 16, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Frederik Jessen | 1998 | 659 | 59.68 | 2:04.27 | 3:09.08 | 4:13.69 | 16:16.86 | ||
Thisted Svømmeklub | 5:18.67 | 6:24.35 | 7:29.78 | 8:35.75 | ||||||
9:42.05 | 10:47.88 | 11:53.71 | 12:59.59 | |||||||
14:05.81 | 15:12.11 | |||||||||
2 | William Matras | 1998 | 647 | 1:00.25 | 2:04.77 | 3:09.83 | 4:15.06 | 16:22.93 | ||
Gladsaxe Idræts Forening | 5:20.58 | 6:26.53 | 7:32.57 | 8:38.91 | ||||||
9:45.15 | 10:52.00 | 11:58.49 | 13:05.93 | |||||||
14:12.38 | 15:18.74 | |||||||||
3 | Mads Holm | 1998 | 642 | 1:03.42 | 2:09.67 | 3:17.01 | 4:24.45 | 16:25.44 | ||
Nakskov Svømme Klub | 5:31.74 | 6:38.73 | 7:45.57 | 8:52.32 | ||||||
9:58.65 | 11:04.41 | 12:09.72 | 13:14.16 | |||||||
14:18.64 | 15:23.05 | |||||||||
4 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 573 | 1:05.28 | 2:14.26 | 3:22.68 | 4:31.12 | 17:03.39 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 5:39.36 | 6:47.35 | 7:56.05 | 9:04.39 | ||||||
10:13.12 | 11:21.61 | 12:30.05 | 13:38.88 | |||||||
14:47.26 | 15:55.98 | |||||||||
5 | Christian Rasmussen | 1998 | 558 | 1:06.19 | 2:14.46 | 3:23.71 | 4:32.90 | 17:12.87 | ||
Holstebro Svømme Club | 5:42.99 | 6:51.90 | 8:01.26 | 9:10.33 | ||||||
10:19.40 | 11:27.36 | 12:36.36 | 13:45.36 | |||||||
14:54.77 | 16:04.35 | |||||||||
6 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 554 | 1:05.12 | 2:14.65 | 3:24.77 | 4:33.35 | 17:14.91 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:43.77 | 6:53.68 | 8:04.19 | 9:13.85 | ||||||
10:23.19 | 11:33.28 | 12:42.33 | 13:51.44 | |||||||
15:01.44 | 16:10.07 | |||||||||
7 | Bjørn Hansen | 1998 | 554 | 1:04.85 | 2:12.32 | 3:21.09 | 4:30.51 | 17:15.22 | ||
Ringsted Svømme Klub | 5:41.32 | 6:51.12 | 8:01.10 | 9:10.29 | ||||||
10:19.57 | 11:29.19 | 12:37.84 | 13:47.30 | |||||||
14:56.57 | 16:06.51 | |||||||||
8 | Rune Holm Skovby | 1998 | 541 | 1:05.55 | 2:14.61 | 3:24.59 | 4:34.42 | 17:23.10 | ||
Haderslev Svømme Klub | 5:44.37 | 6:54.38 | 8:04.81 | 9:14.18 | ||||||
10:23.98 | 11:33.78 | 12:43.96 | 13:54.13 | |||||||
15:04.86 | 16:15.06 | |||||||||
9 | Emil Toft | 1998 | 528 | 1:06.43 | 2:17.10 | 3:27.26 | 4:37.52 | 17:31.81 | ||
Holbæk Svømme Klub | 5:47.63 | 6:57.70 | 8:08.20 | 9:18.63 | ||||||
10:30.02 | 11:40.53 | 12:50.85 | 14:01.40 | |||||||
15:12.12 | 16:23.25 | |||||||||
10 | Rune Dirk Willén | 1998 | 499 | 1:05.19 | 2:14.91 | 3:26.06 | 4:37.58 | 17:51.62 | ||
Søllerød Svømmeklub | 5:49.43 | 7:02.52 | 8:14.85 | 9:26.63 | ||||||
10:38.21 | 11:50.07 | 13:03.44 | 14:16.17 | |||||||
15:28.65 | 16:41.44 | |||||||||
11 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 494 | 1:04.15 | 2:14.02 | 3:24.40 | 4:36.64 | 17:55.68 | ||
Kolding SK | 5:48.64 | 7:01.06 | 8:13.84 | 9:27.04 | ||||||
10:39.32 | 11:53.12 | 13:05.89 | 14:19.84 | |||||||
15:33.13 | 16:45.57 | |||||||||
12 | Thomas Engdal | 1998 | 487 | 1:06.50 | 2:19.24 | 3:32.40 | 4:46.22 | 18:00.76 | ||
Hillerød Svømmeklub | 5:59.98 | 7:13.35 | 8:26.75 | 9:39.78 | ||||||
10:51.86 | 12:04.12 | 13:15.72 | 14:27.47 | |||||||
15:38.95 | 16:50.47 | |||||||||
13 | Mads Krogh Hansen | 1998 | 464 | 1:09.32 | 2:23.52 | 3:38.13 | 4:52.75 | 18:18.01 | ||
Rønne Svømme Klub | 6:07.27 | 7:21.31 | 8:35.76 | 9:50.64 | ||||||
11:03.36 | 12:17.31 | 13:28.99 | 14:41.53 | |||||||
15:54.33 | 17:07.20 | |||||||||
14 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 460 | 1:06.94 | 2:18.89 | 3:31.92 | 4:45.67 | 18:20.90 | ||
Kalundborg SK | 6:00.93 | 7:16.67 | 8:32.20 | 9:46.79 | ||||||
11:00.40 | 12:13.82 | 13:27.66 | 14:40.94 | |||||||
15:54.86 | 17:08.24 | |||||||||
15 | Kasper Levring Andersen | 1998 | 459 | 1:10.12 | 2:24.77 | 3:39.03 | 4:53.56 | 18:22.13 | ||
Viborg Svømme Klub | 6:07.77 | 7:20.31 | 8:33.97 | 9:48.02 | ||||||
11:02.90 | 12:16.95 | 13:29.92 | 14:44.09 | |||||||
15:57.30 | 17:10.55 | |||||||||
16 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 453 | 1:07.36 | 2:21.23 | 3:35.27 | 4:50.61 | 18:27.01 | ||
Hillerød Svømmeklub | 6:05.54 | 7:20.99 | 8:36.16 | 9:50.94 | ||||||
11:04.11 | 12:18.61 | 13:32.65 | 14:47.43 | |||||||
16:02.58 | 17:16.93 | |||||||||
17 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 449 | 1:09.86 | 2:24.84 | 3:39.47 | 4:54.66 | 18:29.99 | ||
Viborg Svømme Klub | 6:08.61 | 7:23.17 | 8:38.61 | 9:54.45 | ||||||
11:09.73 | 12:24.92 | 13:38.60 | 14:51.81 | |||||||
16:05.28 | 17:18.01 | |||||||||
18 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | 439 | 1:08.68 | 2:23.35 | 3:39.25 | 4:54.54 | 18:38.82 | ||
O.S.L.F. | 6:09.28 | 7:24.81 | 8:40.65 | 9:55.80 | ||||||
11:10.88 | 12:25.50 | 13:40.35 | 14:56.07 | |||||||
16:11.01 | 17:26.27 | |||||||||
19 | Alexander Jensen | 1998 | 435 | 1:10.12 | 2:25.30 | 3:40.13 | 4:55.14 | 18:41.83 | ||
Horsens Svømmeklub | 6:10.78 | 7:26.37 | 8:42.54 | 9:58.20 | ||||||
11:14.45 | 12:30.35 | 13:45.88 | 15:01.08 | |||||||
16:16.22 | 17:30.87 | |||||||||
20 | Oskar Jørgensen | 1998 | 425 | 1:09.23 | 2:22.43 | 3:36.01 | 4:50.71 | 18:50.30 | ||
Odder IGF | 6:06.09 | 7:21.82 | 8:37.48 | 9:53.74 | ||||||
11:09.68 | 12:25.11 | 13:41.19 | 14:58.15 | |||||||
16:15.89 | 17:34.43 | |||||||||
21 | Simon Johannsen | 1998 | 413 | 1:08.93 | 2:23.17 | 3:38.44 | 4:53.51 | 19:01.32 | ||
Skovbakken Svømmeafdeling | 6:11.28 | 7:27.40 | 8:44.50 | 10:01.01 | ||||||
11:15.99 | 12:31.91 | 13:49.66 | 15:07.61 | |||||||
16:26.82 | 17:45.12 | |||||||||
22 | Alexander Tvede-Jensen | 1998 | 390 | 1:07.00 | 2:22.01 | 3:39.46 | 4:57.54 | 19:23.36 | ||
Skovbakken Svømmeafdeling | 6:16.66 | 7:34.99 | 8:53.80 | 10:12.41 | ||||||
11:31.06 | 12:49.75 | 14:08.96 | 15:28.30 | |||||||
16:47.64 | 18:06.60 | |||||||||
23 | Martin Harder Bruun | 1998 | 379 | 1:10.77 | 2:27.80 | 3:45.68 | 5:03.72 | 19:34.99 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 6:22.35 | 7:41.21 | 9:00.87 | 10:20.83 | ||||||
11:41.20 | 13:01.81 | 14:20.90 | 15:40.62 | |||||||
17:00.11 | 18:18.81 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 19 januar 2013 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:34 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 19 januar 2013 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:08 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2013 |
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Katrine B. Hansen | 1999 | 633 | 36.77 | 1:16.15 | 1:55.70 | 2:36.73 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Josefine Pedersen | 1999 | 598 | 36.16 | 1:16.65 | 1:57.83 | 2:39.74 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
3 | Astrid Delin | 1999 | 537 | 36.62 | 1:18.12 | 2:01.79 | 2:45.52 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 535 | 37.29 | 1:19.76 | 2:02.96 | 2:45.75 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 526 | 38.10 | 1:20.23 | 2:02.89 | 2:46.69 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 524 | 39.26 | 1:22.20 | 2:04.90 | 2:46.93 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Emma la Cour | 1999 | 522 | 39.18 | 1:21.49 | 2:04.51 | 2:47.17 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rikke Dehn | 1999 | 520 | 37.89 | 1:20.68 | 2:04.01 | 2:47.31 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Astrid Ovesen | 1999 | 503 | 38.19 | 1:21.05 | 2:05.53 | 2:49.22 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederikke Gunni | 1999 | 497 | 38.60 | 1:21.65 | 2:05.25 | 2:49.93 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Malene Bang | 1999 | 490 | 37.87 | 1:22.40 | 2:07.22 | 2:50.74 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
12 | Julie Pavon Friis | 1999 | 487 | 37.74 | 1:19.47 | 2:03.72 | 2:51.06 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 478 | 38.47 | 1:22.57 | 2:07.52 | 2:52.06 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 477 | 39.21 | 1:22.69 | 2:07.19 | 2:52.21 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Marie Eske | 1999 | 477 | 38.99 | 1:23.81 | 2:07.74 | 2:52.25 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
16 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 469 | 38.74 | 1:22.03 | 2:07.32 | 2:53.23 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 468 | 39.88 | 1:24.22 | 2:08.78 | 2:53.34 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 467 | 39.85 | 1:24.21 | 2:09.86 | 2:53.51 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Johanne Laursen | 1999 | 454 | 41.22 | 1:26.42 | 2:11.18 | 2:55.14 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
20 | Emma Sand Majlund | 1999 | 444 | 40.76 | 1:26.36 | 2:11.53 | 2:56.35 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sofie Poulsen | 1999 | 441 | 39.55 | 1:24.59 | 2:10.99 | 2:56.75 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
22 | Merete Toft Jensen | 1999 | 431 | 41.55 | 1:27.46 | 2:12.92 | 2:58.14 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
23 | Karoline Lehmann | 1999 | 425 | 40.85 | 1:26.30 | 2:12.54 | 2:59.02 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Amalie Bonnesen | 1999 | 390 | 41.58 | 1:29.06 | 2:17.21 | 3:04.21 | |||
Næstved IF | ||||||||||
- | Camilla Rask | 1999 | Akut syg | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Melanie Degner | 2000 | 553 | 37.08 | 1:18.16 | 2:00.97 | 2:43.90 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 550 | 37.27 | 1:18.59 | 2:01.01 | 2:44.21 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | 533 | 38.30 | 1:20.58 | 2:03.92 | 2:46.01 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 520 | 37.37 | 1:19.83 | 2:03.76 | 2:47.31 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 518 | 38.07 | 1:20.85 | 2:04.14 | 2:47.56 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Julia Jønsson | 2000 | 517 | 38.06 | 1:20.33 | 2:03.84 | 2:47.66 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Nicole Bennetsen | 2000 | 494 | 37.59 | 1:20.59 | 2:04.44 | 2:50.20 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 487 | 38.74 | 1:21.65 | 2:06.58 | 2:51.02 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Frederikke Mertins | 2000 | 469 | 38.36 | 1:21.37 | 2:06.42 | 2:53.18 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 464 | 39.71 | 1:23.75 | 2:08.28 | 2:53.79 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Stella Krogh Lund | 2000 | 456 | 40.44 | 1:25.93 | 2:11.50 | 2:54.78 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 444 | 39.24 | 1:24.49 | 2:10.34 | 2:56.41 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Line Refsgaard | 2000 | 436 | 39.72 | 1:25.19 | 2:11.76 | 2:57.42 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 429 | 39.66 | 1:25.01 | 2:11.67 | 2:58.39 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 428 | 40.72 | 1:26.00 | 2:12.95 | 2:58.56 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 422 | 39.57 | 1:25.12 | 2:12.57 | 2:59.35 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Christina Christensen | 2000 | 416 | 41.56 | 1:27.63 | 2:14.43 | 3:00.26 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 413 | 40.03 | 1:25.29 | 2:12.28 | 3:00.63 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 403 | 40.36 | 1:26.30 | 2:13.81 | 3:02.21 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 402 | 41.19 | 1:27.83 | 2:15.35 | 3:02.41 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Camilla Strandqvist | 2000 | 398 | 39.76 | 1:26.42 | 2:14.82 | 3:03.00 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 396 | 42.75 | 1:29.91 | 2:17.03 | 3:03.31 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
23 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 393 | 41.45 | 1:28.04 | 2:16.38 | 3:03.74 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
24 | Helena Larsen | 2000 | 387 | 42.84 | 1:27.91 | 2:17.26 | 3:04.61 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
25 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 387 | 41.38 | 1:28.34 | 2:16.54 | 3:04.68 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
26 | Johanna Berthelsen | 2000 | 376 | 43.42 | 1:31.29 | 2:19.31 | 3:06.42 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
27 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | 354 | 42.80 | 1:31.07 | 2:20.13 | 3:10.27 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
28 | Mette Hegelund | 2000 | 348 | 42.74 | 1:30.45 | 2:21.29 | 3:11.23 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
29 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 346 | 43.70 | 1:32.20 | 2:22.68 | 3:11.68 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
30 | Dianna Au | 2000 | 323 | 42.06 | 1:30.89 | 2:23.32 | 3:16.20 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Amalie Pedersen | 2000 | 322 | 43.41 | 1:33.07 | 2:24.31 | 3:16.40 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 19 januar 2013 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:08 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 19 januar 2013 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:25 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2013 |
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik J. Sørensen | 1997 | 632 | 26.57 | 56.49 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Nicolas Blanch | 1997 | 584 | 26.94 | 57.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 582 | 26.90 | 58.06 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Gustav Friberg | 1997 | 581 | 27.62 | 58.10 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Daniel Nielsen | 1997 | 563 | 27.38 | 58.72 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jonathan Müller | 1997 | 523 | 28.23 | 1:00.16 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
7 | Frederik Nerving | 1997 | 516 | 28.07 | 1:00.43 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Victor Bødker | 1997 | 512 | 28.01 | 1:00.61 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nikolaj Borup | 1997 | 493 | 28.82 | 1:01.36 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
10 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 483 | 29.39 | 1:01.79 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 452 | 29.13 | 1:03.16 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 447 | 29.95 | 1:03.39 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Tom Heilmann | 1997 | 435 | 30.29 | 1:04.00 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
14 | Danny Corell | 1997 | 434 | 29.65 | 1:04.04 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 414 | 30.79 | 1:05.06 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Frederik Kühn | 1997 | 411 | 30.03 | 1:05.21 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
17 | Jannik Skov | 1997 | 395 | 29.93 | 1:06.06 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Olsen | 1998 | 561 | 27.49 | 58.79 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Magnus Fallesen | 1998 | 536 | 28.16 | 59.69 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 517 | 28.55 | 1:00.40 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Daniel Christian | 1998 | 507 | 28.53 | 1:00.80 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Christian Sandager | 1998 | 505 | 27.99 | 1:00.86 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 497 | 28.71 | 1:01.20 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias Rysgaard | 1998 | 491 | 28.12 | 1:01.45 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 470 | 28.42 | 1:02.36 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Mads Jørner | 1998 | 461 | 29.04 | 1:02.76 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sebastian Langhorn | 1998 | 446 | 29.58 | 1:03.45 | |||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
11 | Thomas Bech | 1998 | 437 | 30.06 | 1:03.88 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
12 | Kristian Svenstrup | 1998 | 423 | 30.02 | 1:04.57 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frederik Galving | 1998 | 409 | 30.72 | 1:05.31 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Rune Holm Skovby | 1998 | 402 | 31.32 | 1:05.69 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
15 | Sebastian Reese | 1998 | 398 | 31.53 | 1:05.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jacob Harboe | 1998 | 397 | 31.00 | 1:05.96 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
17 | Mads Peter Hansen | 1998 | 396 | 30.80 | 1:06.04 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
18 | Malthe Bøg | 1998 | 378 | 30.18 | 1:07.06 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
19 | Christian Sejr Aagaard | 1998 | 377 | 31.28 | 1:07.11 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
20 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 370 | 30.93 | 1:07.51 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Niels Ottosen | 1998 | 336 | 31.97 | 1:09.72 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
22 | Victor Larsen | 1998 | 332 | 31.76 | 1:09.99 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 19 januar 2013 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:25 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 19 januar 2013 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:00 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2013 |
Løb 19, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Agf Piger | 0 | 594 | 4:31.21 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Natascha Alexandra Green | 2000 | 33.23 | 1:09.70 | 1:09.70 | ||||||
Julie Pavon Friis | 1999 | 34.74 | 1:15.83 | 2:25.53 | ||||||
Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 30.23 | 1:05.22 | 3:30.75 | ||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 28.24 | 1:00.46 | 4:31.21 | ||||||
2 | Gentofte Piger 1 | 0 | 546 | 4:38.93 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 32.20 | 1:07.24 | 1:07.24 | ||||||
Nikoline Nilsson Norby | 2000 | 38.17 | 1:20.80 | 2:28.04 | ||||||
Nicoline Christensen | 1999 | 32.25 | 1:09.96 | 3:38.00 | ||||||
Signe Bro | 1999 | 29.41 | 1:00.93 | 4:38.93 | ||||||
3 | Lyngby Piger | 0 | 521 | 4:43.24 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Louise Bromose | 1999 | 34.73 | 1:11.11 | 1:11.11 | ||||||
Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 36.69 | 1:51.20 | 3:02.31 | ||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 38.09 | 1:08.00 | 4:10.31 | ||||||
Klara Reeh | 1999 | 32.93 | 32.93 | 4:43.24 | ||||||
4 | Vat Copenhagen Piger 1 | 0 | 515 | 4:44.48 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 35.50 | 1:14.48 | 1:14.48 | ||||||
Josefine Pedersen | 1999 | 35.56 | 1:15.94 | 2:30.42 | ||||||
Phoebe Linde Atkins | 2000 | 32.44 | 1:11.58 | 3:42.00 | ||||||
Emilie Heick | 1999 | 30.05 | 1:02.48 | 4:44.48 | ||||||
5 | Køge Piger | 1999 | 511 | 4:45.23 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Samuel | 2000 | 34.25 | 1:11.88 | 1:11.88 | ||||||
Melanie Degner | 2000 | 36.23 | 1:17.78 | 2:29.66 | ||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 33.46 | 1:14.28 | 3:43.94 | ||||||
Astrid Delin | 1999 | 29.20 | 1:01.29 | 4:45.23 | ||||||
6 | Kvik Piger 1 | 0 | 508 | 4:45.68 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Sara Sylvest | 2000 | 35.89 | 1:12.95 | 1:12.95 | ||||||
Sofie Brøgger | 2000 | 36.99 | 1:19.05 | 2:32.00 | ||||||
Maria Olsen | 2000 | 33.84 | 1:13.56 | 3:45.56 | ||||||
Josephine Holm | 1999 | 28.59 | 1:00.12 | 4:45.68 | ||||||
7 | Aalborg Piger 1 | 0 | 480 | 4:51.16 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 36.29 | 1:14.48 | 1:14.48 | ||||||
Camilla Strandqvist | 2000 | 39.04 | 1:23.49 | 2:37.97 | ||||||
Lisa Schøn | 1999 | 32.39 | 1:10.51 | 3:48.48 | ||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 30.31 | 1:02.68 | 4:51.16 | ||||||
8 | Hs Piger 1 | 1999 | 468 | 4:53.53 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Stinna Schnabl | 1999 | 36.08 | 1:14.34 | 1:14.34 | ||||||
Julia Jønsson | 2000 | 38.25 | 1:22.06 | 2:36.40 | ||||||
Sara Tang-Holbek | 2000 | 32.44 | 1:09.58 | 3:45.98 | ||||||
Caroline Sofie Lund | 2000 | 32.69 | 1:07.55 | 4:53.53 | ||||||
9 | Stm 1 | 0 | 448 | 4:57.93 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Stinne Sørensen | 1999 | 34.15 | 1:10.53 | 1:10.53 | ||||||
Emma Sand Majlund | 1999 | 39.20 | 1:23.57 | 2:34.10 | ||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 34.83 | 1:16.36 | 3:50.46 | ||||||
Frederikke Asfeldt | 1999 | 32.38 | 1:07.47 | 4:57.93 | ||||||
10 | Gentofte Piger 2 | 0 | 445 | 4:58.63 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Rosemarie Blicher | 2000 | 36.92 | 1:15.41 | 1:15.41 | ||||||
Frederikke Gunni | 1999 | 38.41 | 1:22.64 | 2:38.05 | ||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 33.32 | 1:13.78 | 3:51.83 | ||||||
Nicole Bennetsen | 2000 | 31.34 | 1:06.80 | 4:58.63 | ||||||
11 | Sto Piger 1 | 0 | 443 | 4:59.02 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Sofia Zachariassen | 1999 | 34.00 | 1:10.36 | 1:10.36 | ||||||
Sidse Thorup | 1999 | 40.91 | 1:27.84 | 2:38.20 | ||||||
Line Bremer Mortensen | 2000 | 33.39 | 1:14.17 | 3:52.37 | ||||||
Emma Hansen | 1999 | 31.39 | 1:06.65 | 4:59.02 | ||||||
12 | Sigma Girls 2 | 0 | 438 | 5:00.14 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Camilla Taylor | 2000 | 37.65 | 1:17.88 | 1:17.88 | ||||||
Augusta Marie Christensen | 2000 | 38.41 | 1:23.67 | 2:41.55 | ||||||
Katrine Stampe | 2000 | 34.35 | 1:14.57 | 3:56.12 | ||||||
Anne Sofie Nielsen | 1999 | 30.33 | 1:04.02 | 5:00.14 | ||||||
13 | Hsc Damer 1 | 0 | 425 | 5:03.13 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 36.70 | 1:14.10 | 1:14.10 | ||||||
Johanne Laursen | 1999 | 40.14 | 1:24.07 | 2:38.17 | ||||||
Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 34.89 | 1:15.95 | 3:54.12 | ||||||
Helena Rosendahl Bach | 2000 | 33.40 | 1:09.01 | 5:03.13 | ||||||
14 | Gcs Piger | 1999 | 425 | 5:03.32 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Freja Gram | 1999 | 36.45 | 1:14.18 | 1:14.18 | ||||||
Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 39.49 | 1:24.93 | 2:39.11 | ||||||
Nicoline Toth Nielsen | 2000 | 36.20 | 1:18.78 | 3:57.89 | ||||||
Marie-Louise Stentved | 2000 | 30.88 | 1:05.43 | 5:03.32 | ||||||
15 | Triton Piger 2 | 0 | 416 | 5:05.31 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | 35.97 | 1:13.94 | 1:13.94 | ||||||
Line Refsgaard | 2000 | 39.85 | 1:25.38 | 2:39.32 | ||||||
Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 36.61 | 1:19.99 | 3:59.31 | ||||||
Victoria Bierre | 2000 | 30.86 | 1:06.00 | 5:05.31 | ||||||
16 | Hovestaden Piger 2 | 1999 | 416 | 5:05.43 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 36.28 | 1:14.13 | 1:14.13 | ||||||
Luna Donde Feilberg | 2000 | 41.49 | 1:29.13 | 2:43.26 | ||||||
Christine Greisen | 2000 | 34.00 | 1:46.16 | 4:29.42 | ||||||
Josefine Strand Nielsen | 2000 | 36.01 | 36.01 | 5:05.43 | ||||||
17 | Hvidovre Piger | 1999 | 415 | 5:05.59 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Signe Skousen | 1999 | 36.34 | 1:14.90 | 1:14.90 | ||||||
Kristine Mikkelsen | 2000 | 39.28 | 1:23.97 | 2:38.87 | ||||||
Julie Brosbøl Olsen | 1999 | 36.73 | 1:18.52 | 3:57.39 | ||||||
Simone Bukholt | 1999 | 31.72 | 1:08.20 | 5:05.59 | ||||||
18 | Stv Damer 99 | 1999 | 415 | 5:05.74 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Astrid Ovesen | 1999 | 36.77 | 1:14.79 | 1:14.79 | ||||||
Helena Larsen | 2000 | 41.91 | 1:27.48 | 2:42.27 | ||||||
Daniella Thea Johansen | 2000 | 38.30 | 1:19.98 | 4:02.25 | ||||||
Clara Schade Cantby | 2000 | 29.94 | 1:03.49 | 5:05.74 | ||||||
19 | Vejle Piger 1 | 0 | 412 | 5:06.33 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Anna Emilie Hansen | 1999 | 34.68 | 1:11.99 | 1:11.99 | ||||||
Martha Andersen | 1999 | 42.24 | 1:29.02 | 2:41.01 | ||||||
Kristine Lønne | 2000 | 35.39 | 1:16.85 | 3:57.86 | ||||||
Marie K. Mikkelsen | 2000 | 32.40 | 1:08.47 | 5:06.33 | ||||||
20 | Kvik Piger 2 | 0 | 412 | 5:06.38 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Emily Brophy | 1999 | 35.68 | 1:13.19 | 1:13.19 | ||||||
Celina Lohmann | 1999 | 38.59 | 1:24.30 | 2:37.49 | ||||||
Sofie Kornbek | 2000 | 36.55 | 1:20.54 | 3:58.03 | ||||||
Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 32.22 | 1:08.35 | 5:06.38 | ||||||
21 | Aalborg Piger 2 | 0 | 411 | 5:06.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Emma A Andersen | 2000 | 36.64 | 1:14.52 | 1:14.52 | ||||||
Karoline Lehmann | 1999 | 41.08 | 1:27.22 | 2:41.74 | ||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 35.33 | 1:18.47 | 4:00.21 | ||||||
Line Thomsen | 2000 | 31.47 | 1:06.53 | 5:06.74 | ||||||
22 | Rsk Junior | 0 | 396 | 5:10.49 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Anna Hertzog | 1999 | 36.37 | 1:14.24 | 1:14.24 | ||||||
Nicoline Ahrentsen | 2000 | 40.12 | 1:26.22 | 2:40.46 | ||||||
Stine Madsen | 1999 | 34.28 | 1:19.08 | 3:59.54 | ||||||
Amalie Pedersen | 2000 | 32.84 | 1:10.95 | 5:10.49 | ||||||
23 | Bakken Piger 1 | 1999 | 383 | 5:13.86 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Katrine Lund Hansen | 1999 | 37.27 | 1:16.98 | 1:16.98 | ||||||
Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 38.04 | 1:21.35 | 2:38.33 | ||||||
Nikoline Østerberg | 2000 | 36.98 | 1:21.52 | 3:59.85 | ||||||
Sidse Borch Mogensen | 2000 | 35.37 | 1:14.01 | 5:13.86 | ||||||
24 | Sigma Girls 3 | 0 | 356 | 5:21.58 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 38.57 | 1:19.02 | 1:19.02 | ||||||
Amanda Egerod Lund | 2000 | 42.65 | 1:30.19 | 2:49.21 | ||||||
Clara Marie Juhlert | 2000 | 36.98 | 1:55.79 | 4:45.00 | ||||||
Luna Juul Lentoft | 2000 | 36.58 | 36.58 | 5:21.58 | ||||||
25 | Vat Copenhagen Piger 3 | 0 | 348 | 5:23.99 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Alberte M Hansen | 2000 | 38.74 | 1:18.83 | 1:18.83 | ||||||
Regitze Munch Nielsen | 2000 | 43.42 | 1:34.04 | 2:52.87 | ||||||
Mille Rask Sander | 1999 | 37.45 | 1:20.23 | 4:13.10 | ||||||
Xenia Huryn | 2000 | 33.74 | 1:10.89 | 5:23.99 | ||||||
- | A6 Piger | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
A6 | ||||||||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | 31.81 | 1:05.71 | 1:05.71 | ||||||
- | Gti Piger | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
GTI | ||||||||||
Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 38.80 | 1:19.44 | 1:19.44 | ||||||
- | Helsingør Piger 1 | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Freja A. Skov | 2000 | 38.99 | 1:22.03 | 1:22.03 | ||||||
- | Hovestaden Piger 1 | 1999 | DSQ | 1hå.v.vend250m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Emma Maagøe | 1999 | 34.47 | 1:11.75 | 1:11.75 | ||||||
- | Piger Esbjerg | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Noa Turin | 2000 | 39.34 | 1:20.44 | 1:20.44 | ||||||
- | Sigma Girls 1 | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Cecilie Høgskilde | 1999 | 32.63 | 1:06.29 | 1:06.29 | ||||||
- | Silkeborg Piger | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Celia Erikstad | 1999 | 36.27 | 1:15.07 | 1:15.07 | ||||||
- | Silkeborg Piger 2 | 2000 | DSQ | ej.fort.bevæ.v75m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Vat Copenhagen Piger 2 | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
VAT København | ||||||||||
Maria Holst Hansen | 2000 | 38.03 | 1:18.19 | 1:18.19 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 19 januar 2013 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:00 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 19 januar 2013 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:11 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2013 |
Løb 20, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Aalborg Drenge 1 | 0 | 596 | 3:37.78 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Jens Bach | 1997 | 25.64 | 53.46 | 53.46 | ||||||
Mikael Thode Sørensen | 1997 | 26.43 | 55.41 | 1:48.87 | ||||||
Christian Bro Sørensen | 1997 | 26.93 | 56.77 | 2:45.64 | ||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 25.06 | 52.14 | 3:37.78 | ||||||
2 | Kvik Drenge 1 | 0 | 594 | 3:38.08 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oliver Marcus Meng | 1997 | 25.87 | 53.79 | 53.79 | ||||||
Frederik Nerving | 1997 | 26.82 | 56.04 | 1:49.83 | ||||||
Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 25.18 | 52.32 | 2:42.15 | ||||||
Jacob M. Jørgensen | 1997 | 27.11 | 55.93 | 3:38.08 | ||||||
3 | Stm 1 | 0 | 572 | 3:40.80 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Daniel Nielsen | 1997 | 26.99 | 55.69 | 55.69 | ||||||
Simon B. Jeppesen | 1997 | 26.76 | 55.60 | 1:51.29 | ||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 26.26 | 54.62 | 2:45.91 | ||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 26.09 | 54.89 | 3:40.80 | ||||||
4 | Sigma Boys | 0 | 540 | 3:45.10 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Anders Aaboe Jensen | 1997 | 26.85 | 56.10 | 56.10 | ||||||
Jacob Weberg | 1997 | 27.15 | 57.04 | 1:53.14 | ||||||
Mads Christian Sandager | 1998 | 27.59 | 58.24 | 2:51.38 | ||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 25.73 | 53.72 | 3:45.10 | ||||||
5 | Køge Drenge | 1997 | 537 | 3:45.55 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Rasmus Birkedal | 1997 | 26.68 | 55.47 | 55.47 | ||||||
Gustav Bækgaard | 1997 | 25.98 | 54.75 | 1:50.22 | ||||||
Lasse Foss Sylow | 1997 | 26.77 | 56.13 | 2:46.35 | ||||||
Casper Wagner | 1998 | 27.09 | 59.20 | 3:45.55 | ||||||
6 | Hovedstaden Drenge | 1997 | 530 | 3:46.48 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Giano Grillo | 1998 | 27.47 | 55.93 | 55.93 | ||||||
Victor Bødker | 1997 | 27.15 | 57.53 | 1:53.46 | ||||||
Isak Lichi | 1997 | 26.83 | 55.54 | 2:49.00 | ||||||
Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 27.28 | 57.48 | 3:46.48 | ||||||
7 | Vat Copenhagen Drenge 1 | 0 | 525 | 3:47.21 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Martin Jungersen | 1997 | 26.97 | 56.22 | 56.22 | ||||||
Mikkel Pedersen | 1997 | 27.92 | 58.41 | 1:54.63 | ||||||
Kasper Holst Hansen | 1998 | 27.72 | 59.11 | 2:53.74 | ||||||
Johannes E. Mariegaard | 1997 | 25.31 | 53.47 | 3:47.21 | ||||||
8 | Ringsted 1 | 1997 | 525 | 3:47.23 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Bjørn Hansen | 1998 | 26.93 | 56.68 | 56.68 | ||||||
Anders Juul Rasmussen | 1997 | 28.35 | 1:00.28 | 1:56.96 | ||||||
Kasper Jensen | 1997 | 26.65 | 56.58 | 2:53.54 | ||||||
Gustav Friberg | 1997 | 25.50 | 53.69 | 3:47.23 | ||||||
9 | Sto Drenge | 1997 | 494 | 3:51.92 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Frederik J. Sørensen | 1997 | 25.33 | 52.55 | 52.55 | ||||||
Malthe Bøg | 1998 | 28.26 | 1:00.47 | 1:53.02 | ||||||
Kartikey Nandgave | 1998 | 29.63 | 1:01.88 | 2:54.90 | ||||||
Magnus Høvsgaard | 1997 | 26.74 | 57.02 | 3:51.92 | ||||||
10 | Drenge 1 Esbjerg | 0 | 493 | 3:52.00 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 26.70 | 56.04 | 56.04 | ||||||
Rasmus Larsen | 1997 | 28.59 | 1:00.26 | 1:56.30 | ||||||
Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 27.82 | 57.46 | 2:53.76 | ||||||
Simon Lundby Pedersen | 1998 | 27.69 | 58.24 | 3:52.00 | ||||||
11 | Kalundborg Drenge | 1997 | 491 | 3:52.40 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Sebastian H. Andersen | 1997 | 26.42 | 55.87 | 55.87 | ||||||
Mathias Rysgaard | 1998 | 26.22 | 56.62 | 1:52.49 | ||||||
Mads Peter Hansen | 1998 | 28.69 | 1:00.00 | 2:52.49 | ||||||
Jonas Uglebjerg | 1997 | 28.47 | 59.91 | 3:52.40 | ||||||
12 | Koldings Drenge | 1997 | 479 | 3:54.29 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Frederik Elmann | 1997 | 28.85 | 1:00.22 | 1:00.22 | ||||||
Alexander Ohrt | 1997 | 27.23 | 58.03 | 1:58.25 | ||||||
Christian Gravgaard | 1997 | 27.83 | 58.60 | 2:56.85 | ||||||
Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 27.52 | 57.44 | 3:54.29 | ||||||
13 | Stv Herrer 97 | 1997 | 478 | 3:54.50 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Elias Jensen Bæk | 1997 | 29.41 | 1:01.50 | 1:01.50 | ||||||
Simon Hansen | 1997 | 25.98 | 54.56 | 1:56.06 | ||||||
Rasmus B. Larsen | 1997 | 27.69 | 58.17 | 2:54.23 | ||||||
Rasmus Wegener | 1997 | 28.85 | 1:00.27 | 3:54.50 | ||||||
14 | Agf Drenge | 0 | 476 | 3:54.68 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 27.21 | 58.14 | 58.14 | ||||||
Jonatan Balladone | 1997 | 27.76 | 58.44 | 1:56.58 | ||||||
Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 28.75 | 1:00.39 | 2:56.97 | ||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 27.33 | 57.71 | 3:54.68 | ||||||
15 | Gentofte Drenge | 0 | 473 | 3:55.32 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Søren W. Gjaldbæk | 1997 | 27.68 | 57.98 | 57.98 | ||||||
Christoffer Bjørner | 1997 | 27.88 | 58.31 | 1:56.29 | ||||||
Adam Hansen | 1998 | 28.29 | 59.16 | 2:55.45 | ||||||
Antonios Karantininis | 1997 | 28.48 | 59.87 | 3:55.32 | ||||||
16 | Bad Boys | 1997 | 468 | 3:56.08 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Jonas B. Jørgensen | 1998 | 27.40 | 57.33 | 57.33 | ||||||
Mads D. Kristensen | 1998 | 28.70 | 59.46 | 1:56.79 | ||||||
Holger Boe Krogh | 1998 | 28.93 | 1:01.67 | 2:58.46 | ||||||
Simon Sønderriis | 1997 | 27.28 | 57.62 | 3:56.08 | ||||||
17 | Drenge 2 Esbjerg | 0 | 466 | 3:56.40 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Christian Kaul | 1998 | 28.58 | 59.80 | 59.80 | ||||||
Nicolai Grene | 1998 | 28.18 | 59.45 | 1:59.25 | ||||||
Alexander Wildenschild | 1997 | 28.03 | 58.82 | 2:58.07 | ||||||
Simon Juhl Schmidt | 1997 | 27.65 | 58.33 | 3:56.40 | ||||||
18 | Holbæk Pack | 1997 | 456 | 3:58.15 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Niels Ottosen | 1998 | 30.17 | 1:03.67 | 1:03.67 | ||||||
Mads Ottosen | 1997 | 27.10 | 56.94 | 2:00.61 | ||||||
Benjamin Kähler | 1997 | 28.03 | 59.46 | 3:00.07 | ||||||
Emil Toft | 1998 | 27.76 | 58.08 | 3:58.15 | ||||||
19 | Aalborg Drenge 2 | 0 | 454 | 3:58.52 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 28.03 | 58.89 | 58.89 | ||||||
Sebastian Reese | 1998 | 28.57 | 59.86 | 1:58.75 | ||||||
Jannik Skov | 1997 | 27.72 | 59.39 | 2:58.14 | ||||||
Martin Larsen | 1998 | 28.64 | 1:00.38 | 3:58.52 | ||||||
20 | Silkeborg Drenge | 1998 | 424 | 4:04.05 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Martin Harder Bruun | 1998 | 29.86 | 1:04.22 | 1:04.22 | ||||||
Rune K. Jensen | 1997 | 28.17 | 1:00.33 | 2:04.55 | ||||||
Martin Grønning | 1997 | 27.97 | 59.59 | 3:04.14 | ||||||
Jens N. Nielsen | 1997 | 29.07 | 59.91 | 4:04.05 | ||||||
21 | Farum Drenge | 1997 | 423 | 4:04.21 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Emil Brohus Nielsen | 1997 | 29.26 | 1:02.18 | 1:02.18 | ||||||
Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 27.48 | 57.57 | 1:59.75 | ||||||
Magnus Grundesen | 1998 | 30.02 | 1:02.36 | 3:02.11 | ||||||
Christian Sejr Aagaard | 1998 | 29.13 | 1:02.10 | 4:04.21 | ||||||
- | Farum Miniguns | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Philip Greve | 1998 | 26.52 | 55.54 | 55.54 | ||||||
- | Kvik Drenge 2 | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Jon Riedel Pedersen | 1998 | 28.87 | 59.68 | 59.68 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 19 januar 2013 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:11 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 20 januar 2013 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2013 |
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nicolas Blanch | 1997 | 667 | 57.50 | 1:59.65 | 3:02.32 | 4:03.53 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas Mårtensson | 1997 | 659 | 57.92 | 1:59.94 | 3:02.88 | 4:04.44 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
3 | Jonathan Müller | 1997 | 643 | 58.29 | 2:00.50 | 3:03.69 | 4:06.55 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
4 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 602 | 58.83 | 2:02.93 | 3:08.16 | 4:11.97 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 576 | 58.98 | 2:03.05 | 3:09.36 | 4:15.65 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | 572 | 1:00.54 | 2:06.55 | 3:11.85 | 4:16.27 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Jacob Weberg | 1997 | 562 | 1:01.70 | 2:07.68 | 3:13.38 | 4:17.89 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Simon Hansen | 1997 | 561 | 1:00.55 | 2:05.72 | 3:12.78 | 4:17.98 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 540 | 1:00.53 | 2:06.58 | 3:14.16 | 4:21.30 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mikkel Vølund | 1997 | 532 | 1:02.07 | 2:09.08 | 3:16.29 | 4:22.52 | |||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mads Ottosen | 1997 | 531 | 1:01.86 | 2:09.39 | 3:16.77 | 4:22.67 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Christoffer Bjørner | 1997 | 526 | 1:02.89 | 2:10.54 | 3:18.63 | 4:23.62 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 518 | 1:02.21 | 2:10.66 | 3:19.57 | 4:24.94 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mads Steen Petersen | 1997 | 518 | 1:02.30 | 2:10.24 | 3:18.48 | 4:24.97 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
15 | Rasmus Larsen | 1997 | 515 | 1:02.58 | 2:10.10 | 3:17.74 | 4:25.36 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 515 | 1:04.00 | 2:12.53 | 3:19.04 | 4:25.42 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Magnus Troest | 1997 | 513 | 1:00.62 | 2:07.42 | 3:16.12 | 4:25.86 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 511 | 1:01.17 | 2:08.91 | 3:17.56 | 4:26.12 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
19 | Jonatan Balladone | 1997 | 509 | 1:02.80 | 2:11.14 | 3:19.41 | 4:26.54 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 509 | 1:03.20 | 2:10.89 | 3:18.68 | 4:26.56 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
21 | Frederik Elmann | 1997 | 508 | 1:03.44 | 2:10.85 | 3:19.29 | 4:26.66 | |||
Kolding SK | ||||||||||
22 | Thor Simonsen | 1997 | 503 | 1:03.45 | 2:11.23 | 3:19.74 | 4:27.50 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Anton Holten Lambert | 1997 | 502 | 1:02.74 | 2:11.80 | 3:20.25 | 4:27.63 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Martin Nielsen | 1997 | 500 | 1:02.34 | 2:10.46 | 3:20.11 | 4:28.05 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Martin Grønning | 1997 | 499 | 1:02.37 | 2:10.71 | 3:20.49 | 4:28.24 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Jacob Wacherhausen | 1997 | 499 | 1:03.65 | 2:11.33 | 3:20.29 | 4:28.26 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
27 | Frederik H Thomsen | 1997 | 498 | 1:02.49 | 2:11.50 | 3:20.48 | 4:28.35 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
28 | Lasse Foss Sylow | 1997 | 498 | 1:03.78 | 2:11.61 | 3:20.53 | 4:28.38 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
29 | Rasmus Wegener | 1997 | 485 | 1:03.42 | 2:12.34 | 3:21.68 | 4:30.87 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
30 | Jens N. Nielsen | 1997 | 485 | 1:02.00 | 2:09.57 | 3:19.70 | 4:30.90 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | 481 | 1:02.83 | 2:11.50 | 3:22.32 | 4:31.58 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
32 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | 472 | 1:03.75 | 2:12.60 | 3:22.63 | 4:33.28 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
33 | Mads Johnbeck | 1997 | 470 | 1:02.85 | 2:13.21 | 3:24.36 | 4:33.73 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
34 | Christoffer Krogh | 1997 | 469 | 1:03.33 | 2:13.33 | 3:23.85 | 4:33.80 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
35 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | 467 | 1:05.62 | 2:15.97 | 3:26.89 | 4:34.32 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Mikkel Holm Jensen | 1997 | 460 | 1:04.52 | 2:14.70 | 3:25.81 | 4:35.59 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
37 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 460 | 1:05.58 | 2:14.83 | 3:24.52 | 4:35.66 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
38 | Daniel Højme | 1997 | 459 | 1:06.11 | 2:16.46 | 3:27.41 | 4:35.81 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
39 | Joachim Frimann | 1997 | 458 | 1:04.51 | 2:14.92 | 3:25.98 | 4:36.11 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
40 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | 457 | 1:07.17 | 2:17.49 | 3:27.89 | 4:36.14 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
41 | Mikkel Strand | 1997 | 452 | 1:03.57 | 2:12.85 | 3:25.11 | 4:37.17 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
42 | Antonios Karantininis | 1997 | 450 | 1:04.13 | 2:14.05 | 3:24.49 | 4:37.57 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
43 | Rasmus Kristensen | 1997 | 449 | 1:05.78 | 2:16.12 | 3:27.20 | 4:37.76 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
44 | Oscar Thris Hansen | 1997 | 442 | 1:06.86 | 2:17.29 | 3:28.93 | 4:39.41 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
45 | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | 439 | 1:04.91 | 2:15.94 | 3:28.63 | 4:40.06 | |||
Odder IGF | ||||||||||
46 | Benjamin Kähler | 1997 | 427 | 1:06.07 | 2:17.77 | 3:30.79 | 4:42.51 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
47 | Oliver Jacobsen | 1997 | 402 | 1:05.90 | 2:19.32 | 3:34.90 | 4:48.38 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | DNF | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Jessen | 1998 | 626 | 58.75 | 2:02.33 | 3:05.95 | 4:08.66 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 626 | 58.85 | 2:03.32 | 3:06.68 | 4:08.77 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | William Matras | 1998 | 600 | 58.91 | 2:03.33 | 3:08.36 | 4:12.30 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Mads Holm | 1998 | 581 | 1:00.66 | 2:05.13 | 3:10.60 | 4:15.05 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
5 | Anton Olsen | 1998 | 568 | 59.23 | 2:04.08 | 3:10.95 | 4:16.88 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Giano Grillo | 1998 | 558 | 1:00.69 | 2:07.01 | 3:13.27 | 4:18.45 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emil Toft | 1998 | 542 | 1:00.76 | 2:07.29 | 3:14.91 | 4:20.98 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Bjørn Hansen | 1998 | 541 | 1:00.42 | 2:05.98 | 3:13.47 | 4:21.13 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Magnus Fallesen | 1998 | 535 | 1:00.22 | 2:04.86 | 3:09.38 | 4:22.10 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christian Rasmussen | 1998 | 533 | 1:02.58 | 2:08.85 | 3:16.06 | 4:22.37 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Rune Holm Skovby | 1998 | 517 | 1:02.91 | 2:10.99 | 3:19.17 | 4:25.12 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
12 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 513 | 1:03.39 | 2:10.84 | 3:18.57 | 4:25.79 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 512 | 1:01.00 | 2:08.28 | 3:17.45 | 4:25.95 | |||
Kolding SK | ||||||||||
14 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 509 | 1:03.71 | 2:11.85 | 3:20.01 | 4:26.49 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Martin Bruun Andersen | 1998 | 503 | 1:04.64 | 2:12.04 | 3:20.23 | 4:27.53 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jacob Samuel | 1998 | 496 | 1:04.48 | 2:12.88 | 3:20.78 | 4:28.76 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Rune Dirk Willén | 1998 | 496 | 1:04.09 | 2:12.09 | 3:20.80 | 4:28.80 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 487 | 1:03.01 | 2:10.90 | 3:20.97 | 4:30.50 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sebastian Reese | 1998 | 484 | 1:03.18 | 2:11.55 | 3:21.59 | 4:30.96 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mads Peter Hansen | 1998 | 477 | 1:04.26 | 2:13.25 | 3:23.06 | 4:32.24 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
21 | Sebastian Langhorn | 1998 | 476 | 1:02.36 | 2:11.99 | 3:21.91 | 4:32.43 | |||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
22 | Thomas Engdal | 1998 | 473 | 1:04.57 | 2:14.73 | 3:25.07 | 4:33.14 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 464 | 1:03.99 | 2:13.76 | 3:24.49 | 4:34.89 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Kasper G Mikkelsen | 1998 | 464 | 1:05.78 | 2:16.52 | 3:26.87 | 4:34.92 | |||
Frem Odense | ||||||||||
25 | Kasper Laursen | 1998 | 455 | 1:04.48 | 2:14.39 | 3:26.14 | 4:36.63 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
26 | Mads Krogh Hansen | 1998 | 452 | 1:06.29 | 2:16.98 | 3:27.15 | 4:37.16 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
27 | Rasmus Gutfelt Skalbo | 1998 | 452 | 1:06.42 | 2:16.95 | 3:27.86 | 4:37.17 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
28 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 450 | 1:06.76 | 2:17.82 | 3:28.38 | 4:37.71 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
29 | Martin Larsen | 1998 | 445 | 1:05.32 | 2:16.58 | 3:28.04 | 4:38.73 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 442 | 1:04.75 | 2:15.94 | 3:28.38 | 4:39.39 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
31 | Oskar Jørgensen | 1998 | 433 | 1:07.06 | 2:19.86 | 3:31.51 | 4:41.30 | |||
Odder IGF | ||||||||||
32 | Jacob Jensen | 1998 | 428 | 1:05.21 | 2:16.71 | 3:29.58 | 4:42.32 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
33 | Simon Johannsen | 1998 | 426 | 1:05.47 | 2:16.98 | 3:30.45 | 4:42.70 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
34 | Bertil Binau-Uldal | 1998 | 426 | 1:05.92 | 2:18.38 | 3:31.00 | 4:42.83 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
35 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | 425 | 1:06.84 | 2:20.06 | 3:32.87 | 4:43.00 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
36 | Alexander Jensen | 1998 | 425 | 1:07.42 | 2:20.64 | 3:32.98 | 4:43.06 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
37 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 424 | 1:07.21 | 2:19.61 | 3:32.07 | 4:43.29 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
38 | Casper Wagner | 1998 | 424 | 1:06.90 | 2:18.56 | 3:32.02 | 4:43.32 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
39 | Tobias Fournais | 1998 | 416 | 1:07.19 | 2:19.73 | 3:31.95 | 4:44.94 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
40 | Niels Ottosen | 1998 | 414 | 1:07.33 | 2:20.80 | 3:33.90 | 4:45.53 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
41 | Nicolai Grene | 1998 | 413 | 1:06.45 | 2:19.57 | 3:33.75 | 4:45.75 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
42 | Jonas Rohwedder | 1998 | 410 | 1:09.01 | 2:23.78 | 3:36.73 | 4:46.48 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
43 | Martin W. Wiftstrand | 1998 | 406 | 1:07.32 | 2:21.97 | 3:34.59 | 4:47.44 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
44 | Alexander Tvede-Jensen | 1998 | 403 | 1:05.24 | 2:17.68 | 3:32.70 | 4:48.12 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
45 | Adam Hansen | 1998 | 401 | 1:07.60 | 2:22.80 | 3:37.52 | 4:48.46 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
46 | Mads Due Kristensen | 1998 | 391 | 1:08.43 | 2:24.24 | 3:38.10 | 4:50.95 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
47 | Christian Kaul | 1998 | 388 | 1:06.62 | 2:21.88 | 3:37.18 | 4:51.69 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
48 | Emil Rimer | 1998 | 386 | 1:08.77 | 2:21.99 | 3:37.52 | 4:52.14 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
49 | Tobias Andersen | 1998 | 384 | 1:08.11 | 2:23.22 | 3:38.01 | 4:52.77 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
50 | Kasper Levring Andersen | 1998 | 375 | 1:08.87 | 2:24.82 | 3:41.13 | 4:55.06 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
51 | Mikkel Hvidholm | 1998 | 373 | 1:08.83 | 2:24.19 | 3:41.35 | 4:55.56 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
52 | Martin Harder Bruun | 1998 | 373 | 1:07.99 | 2:23.93 | 3:40.48 | 4:55.60 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
53 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 341 | 1:07.55 | 2:25.41 | 3:46.24 | 5:04.52 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Philip Agerskov | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:39 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 20 januar 2013 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:41 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2013 |
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Signe Bro | 1999 | 700 | 29.80 | 1:01.86 | 1:34.01 | 2:05.20 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Josephine Holm | 1999 | 671 | 29.77 | 1:02.46 | 1:35.08 | 2:07.00 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Rikke Dehn | 1999 | 645 | 29.89 | 1:02.42 | 1:35.93 | 2:08.65 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Freja Gram | 1999 | 624 | 30.92 | 1:03.08 | 1:36.37 | 2:10.11 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 617 | 30.50 | 1:03.51 | 1:37.01 | 2:10.59 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Emilie Heick | 1999 | 602 | 30.75 | 1:04.41 | 1:38.17 | 2:11.69 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
7 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 598 | 30.71 | 1:04.42 | 1:38.58 | 2:11.95 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Johanne Carr | 1999 | 588 | 30.66 | 1:04.77 | 1:39.15 | 2:12.71 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christina F. Eriksen | 1999 | 579 | 30.12 | 1:03.57 | 1:38.18 | 2:13.39 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
10 | Stinne Sørensen | 1999 | 573 | 30.83 | 1:04.57 | 1:39.39 | 2:13.81 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emma H. Christiansen | 1999 | 571 | 31.23 | 1:04.89 | 1:39.52 | 2:14.03 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 568 | 30.85 | 1:05.28 | 1:40.19 | 2:14.26 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
13 | Emily Gantriis | 1999 | 565 | 30.22 | 1:03.68 | 1:39.03 | 2:14.46 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
14 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 563 | 31.22 | 1:05.48 | 1:40.08 | 2:14.64 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | 555 | 31.61 | 1:06.05 | 1:40.67 | 2:15.31 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
16 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 553 | 30.75 | 1:05.69 | 1:40.80 | 2:15.48 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 544 | 31.18 | 1:06.25 | 1:41.33 | 2:16.21 | |||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
18 | Klara Reeh | 1999 | 538 | 31.59 | 1:06.01 | 1:41.17 | 2:16.68 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 530 | 31.52 | 1:06.79 | 1:42.18 | 2:17.36 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
20 | Celina Lohmann | 1999 | 530 | 31.55 | 1:06.73 | 1:42.76 | 2:17.40 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 527 | 30.37 | 1:05.03 | 1:41.34 | 2:17.62 | |||
Kolding SK | ||||||||||
22 | Lisa Schøn | 1999 | 522 | 32.43 | 1:07.39 | 1:43.64 | 2:18.06 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Martha Andersen | 1999 | 515 | 32.36 | 1:07.92 | 1:44.02 | 2:18.73 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
24 | Merete Toft Jensen | 1999 | 513 | 31.92 | 1:07.42 | 1:43.29 | 2:18.83 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
25 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 511 | 31.97 | 1:07.17 | 1:43.80 | 2:19.01 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
26 | Louise Bromose | 1999 | 510 | 31.65 | 1:06.40 | 1:42.77 | 2:19.18 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
27 | Nanna Sonne | 1999 | 507 | 32.21 | 1:07.35 | 1:43.65 | 2:19.43 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
28 | Emma Hansen | 1999 | 507 | 32.23 | 1:07.68 | 1:43.62 | 2:19.45 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
29 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | 501 | 32.63 | 1:07.33 | 1:43.58 | 2:19.99 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Amalie Gotthard | 1999 | 497 | 31.64 | 1:07.21 | 1:44.21 | 2:20.33 | |||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
31 | Ditte Friis | 1999 | 495 | 32.08 | 1:07.63 | 1:44.29 | 2:20.51 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
32 | Nicoline Clement | 1999 | 493 | 33.01 | 1:10.01 | 1:45.56 | 2:20.70 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
33 | Stine Knudsen | 1999 | 488 | 32.63 | 1:08.27 | 1:45.01 | 2:21.16 | |||
Kolding SK | ||||||||||
34 | Delphine Møller | 1999 | 488 | 31.83 | 1:07.10 | 1:44.33 | 2:21.21 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
35 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | 487 | 32.57 | 1:08.47 | 1:44.96 | 2:21.31 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
36 | Mathilde Christjansen | 1999 | 485 | 32.57 | 1:08.50 | 1:45.32 | 2:21.51 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
37 | Laura Christensen | 1999 | 482 | 33.30 | 1:09.63 | 1:46.82 | 2:21.77 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
38 | Nicoline Christensen | 1999 | 477 | 32.07 | 1:08.61 | 1:46.39 | 2:22.26 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
39 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 477 | 32.95 | 1:09.59 | 1:46.44 | 2:22.30 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
40 | Stine Madsen | 1999 | 476 | 32.05 | 1:08.23 | 1:45.59 | 2:22.36 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
41 | Johanne Laursen | 1999 | 473 | 34.26 | 1:10.61 | 1:47.20 | 2:22.66 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
42 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 473 | 32.83 | 1:08.58 | 1:45.43 | 2:22.71 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
43 | Mille Rask Sander | 1999 | 472 | 32.18 | 1:08.33 | 1:45.86 | 2:22.83 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
44 | Stinna Schnabl | 1999 | 470 | 32.47 | 1:08.74 | 1:46.01 | 2:22.94 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
45 | Sofia Zachariassen | 1999 | 470 | 32.31 | 1:09.00 | 1:46.57 | 2:22.97 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
46 | Sofie W. Bunten | 1999 | 467 | 32.98 | 1:10.33 | 1:47.71 | 2:23.26 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
47 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 467 | 33.89 | 1:10.35 | 1:47.09 | 2:23.31 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
48 | Emma Sand Majlund | 1999 | 464 | 33.76 | 1:10.49 | 1:47.29 | 2:23.56 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
49 | Laura Morsing | 1999 | 463 | 32.76 | 1:09.56 | 1:46.38 | 2:23.68 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
50 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | 455 | 33.24 | 1:09.64 | 1:47.04 | 2:24.51 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
51 | Emma Maagøe | 1999 | 454 | 34.52 | 1:11.06 | 1:48.09 | 2:24.64 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
52 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 454 | 34.14 | 1:10.53 | 1:48.07 | 2:24.68 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
53 | Emily Brophy | 1999 | 453 | 33.17 | 1:09.35 | 1:47.61 | 2:24.76 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
54 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 450 | 33.15 | 1:11.04 | 1:48.94 | 2:25.04 | |||
Odder IGF | ||||||||||
55 | Hannah Pilgaard | 1999 | 447 | 32.32 | 1:09.39 | 1:47.52 | 2:25.35 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
56 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 445 | 33.32 | 1:10.99 | 1:48.88 | 2:25.58 | |||
Odder IGF | ||||||||||
57 | Irene Halck | 1999 | 444 | 32.89 | 1:10.11 | 1:47.78 | 2:25.71 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
57 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 444 | 32.50 | 1:08.44 | 1:46.78 | 2:25.71 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
59 | Signe Skousen | 1999 | 443 | 32.70 | 1:09.66 | 1:47.19 | 2:25.80 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
60 | Sara Krell Refn | 1999 | 443 | 32.86 | 1:10.02 | 1:47.80 | 2:25.86 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
61 | Isabella Drest | 1999 | 441 | 34.02 | 1:11.28 | 1:49.07 | 2:26.03 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
62 | Nicole Kristensen | 1999 | 441 | 33.46 | 1:10.67 | 1:48.43 | 2:26.06 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
63 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 439 | 33.50 | 1:10.63 | 1:48.62 | 2:26.27 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
64 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 435 | 33.01 | 1:09.81 | 1:48.79 | 2:26.70 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
65 | Amalie Bonnesen | 1999 | 434 | 33.99 | 1:11.71 | 1:49.69 | 2:26.86 | |||
Næstved IF | ||||||||||
66 | Celina G Winther | 1999 | 429 | 32.99 | 1:10.42 | 1:49.20 | 2:27.35 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
67 | Astrid Ovesen | 1999 | 427 | 33.35 | 1:10.18 | 1:49.00 | 2:27.66 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
68 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 423 | 33.02 | 1:10.21 | 1:49.21 | 2:28.06 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
69 | Caroline Johansen | 1999 | 413 | 33.04 | 1:10.65 | 1:50.51 | 2:29.27 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
70 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 408 | 32.40 | 1:11.16 | 1:51.72 | 2:29.91 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
71 | Simone Bukholt | 1999 | 405 | 33.33 | 1:11.48 | 1:51.13 | 2:30.30 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Bærentsen | 2000 | 587 | 31.23 | 1:05.18 | 1:39.57 | 2:12.78 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Caroline Hørlykke | 2000 | 582 | 31.12 | 1:05.66 | 1:40.39 | 2:13.14 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 570 | 30.54 | 1:04.24 | 1:39.15 | 2:14.11 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
4 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 546 | 31.54 | 1:06.03 | 1:41.10 | 2:16.01 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
5 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 540 | 31.39 | 1:05.99 | 1:41.15 | 2:16.53 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amanda Duus | 2000 | 535 | 31.08 | 1:05.54 | 1:41.01 | 2:16.96 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Clara Schade Cantby | 2000 | 535 | 31.18 | 1:06.11 | 1:41.62 | 2:16.96 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mira Mass | 2000 | 529 | 32.25 | 1:07.07 | 1:42.75 | 2:17.48 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sofie Brøgger | 2000 | 517 | 31.05 | 1:05.79 | 1:42.38 | 2:18.49 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Smilla Lyhne | 2000 | 517 | 32.17 | 1:07.35 | 1:43.29 | 2:18.55 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 509 | 31.94 | 1:07.06 | 1:43.15 | 2:19.22 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 480 | 32.99 | 1:07.33 | 1:44.39 | 2:22.03 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Sofie Kornbek | 2000 | 479 | 32.42 | 1:08.82 | 1:46.11 | 2:22.13 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Alberte M Hansen | 2000 | 476 | 32.66 | 1:09.28 | 1:46.38 | 2:22.37 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
15 | Line Thomsen | 2000 | 473 | 32.63 | 1:08.44 | 1:45.80 | 2:22.69 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Victoria Bierre | 2000 | 469 | 32.42 | 1:09.04 | 1:46.53 | 2:23.08 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 467 | 33.32 | 1:10.22 | 1:46.85 | 2:23.30 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | 464 | 32.54 | 1:08.32 | 1:45.91 | 2:23.61 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Kristine Lønne | 2000 | 461 | 32.35 | 1:08.35 | 1:46.26 | 2:23.90 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 454 | 33.45 | 1:10.38 | 1:48.80 | 2:24.65 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
21 | Victoria Wolsted | 2000 | 453 | 32.41 | 1:09.13 | 1:47.67 | 2:24.71 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
22 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 450 | 32.74 | 1:08.75 | 1:46.92 | 2:25.11 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 448 | 34.48 | 1:11.85 | 1:48.63 | 2:25.25 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
24 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 445 | 33.41 | 1:10.84 | 1:48.96 | 2:25.66 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Cathrine Laura Holten | 2000 | 443 | 34.17 | 1:10.45 | 1:48.02 | 2:25.79 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
26 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | 442 | 33.25 | 1:11.54 | 1:49.90 | 2:25.98 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
27 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 438 | 33.60 | 1:10.75 | 1:48.84 | 2:26.35 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
28 | Helena Berg Wenk | 2000 | 437 | 33.54 | 1:11.08 | 1:49.49 | 2:26.49 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
29 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 435 | 33.96 | 1:10.80 | 1:49.22 | 2:26.72 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
30 | Caroline Sofie Lund | 2000 | 435 | 33.23 | 1:10.44 | 1:49.46 | 2:26.73 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
30 | Cecilie Dalgas | 2000 | 435 | 33.77 | 1:10.05 | 1:48.60 | 2:26.73 | |||
Odder IGF | ||||||||||
32 | My Weitling | 2000 | 434 | 33.25 | 1:10.65 | 1:49.04 | 2:26.87 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
33 | Camilla Taylor | 2000 | 433 | 33.57 | 1:10.78 | 1:48.90 | 2:27.00 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
34 | Caroline Samuel | 2000 | 432 | 32.92 | 1:09.97 | 1:48.41 | 2:27.07 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
35 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 428 | 33.96 | 1:11.83 | 1:50.54 | 2:27.50 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
36 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 428 | 33.18 | 1:11.10 | 1:49.63 | 2:27.55 | |||
Kolding SK | ||||||||||
37 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 424 | 33.80 | 1:11.54 | 1:50.12 | 2:28.03 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
38 | Rosemarie Blicher | 2000 | 423 | 33.19 | 1:10.98 | 1:50.36 | 2:28.06 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
39 | Cecilie Wiuff | 2000 | 423 | 32.52 | 1:09.72 | 1:48.99 | 2:28.14 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
40 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 422 | 33.85 | 1:12.22 | 1:50.34 | 2:28.19 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
41 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 419 | 33.68 | 1:10.94 | 1:49.63 | 2:28.53 | |||
Næstved IF | ||||||||||
42 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 419 | 34.29 | 1:13.33 | 1:51.94 | 2:28.60 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
43 | Maria Olsen | 2000 | 417 | 33.85 | 1:11.68 | 1:50.27 | 2:28.77 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
44 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 417 | 33.38 | 1:11.77 | 1:51.14 | 2:28.80 | |||
Durup IF | ||||||||||
45 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 415 | 33.99 | 1:12.54 | 1:52.73 | 2:29.03 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
46 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 415 | 33.38 | 1:11.27 | 1:51.23 | 2:29.10 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
47 | Rebecca Hansen | 2000 | 413 | 34.72 | 1:12.59 | 1:51.14 | 2:29.23 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
48 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 412 | 34.88 | 1:13.03 | 1:51.86 | 2:29.41 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
49 | Olivia Therkelsen | 2000 | 411 | 33.19 | 1:10.94 | 1:50.72 | 2:29.57 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
50 | Caroline Schwenger | 2000 | 410 | 34.32 | 1:12.66 | 1:51.15 | 2:29.62 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
50 | Freja Nicholas | 2000 | 410 | 34.00 | 1:11.47 | 1:51.00 | 2:29.62 | |||
Frem Odense | ||||||||||
52 | Helena V. Ellling | 2000 | 410 | 33.17 | 1:11.27 | 1:51.23 | 2:29.65 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
53 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 407 | 34.02 | 1:11.50 | 1:50.82 | 2:29.95 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
54 | Clara Marie Juhlert | 2000 | 403 | 34.24 | 1:13.04 | 1:52.16 | 2:30.49 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
55 | Freja A. Skov | 2000 | 401 | 34.47 | 1:13.19 | 1:52.72 | 2:30.72 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
55 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 401 | 34.83 | 1:12.67 | 1:51.75 | 2:30.72 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
57 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 398 | 34.14 | 1:12.61 | 1:52.26 | 2:31.08 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
58 | Maria M. Porsmose | 2000 | 397 | 33.78 | 1:11.64 | 1:51.73 | 2:31.22 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
59 | Cecilie Baraviec | 2000 | 394 | 34.17 | 1:12.76 | 1:52.57 | 2:31.70 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
60 | Thit Bondo | 2000 | 391 | 34.42 | 1:12.86 | 1:52.90 | 2:32.06 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
61 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 389 | 35.08 | 1:14.43 | 1:53.29 | 2:32.27 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
62 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | 388 | 33.63 | 1:11.43 | 1:51.79 | 2:32.36 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
63 | Maria Holst Hansen | 2000 | 388 | 34.74 | 1:12.44 | 1:52.66 | 2:32.43 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
64 | Noa Turin | 2000 | 387 | 34.59 | 1:12.81 | 1:52.93 | 2:32.57 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
65 | Sofie West | 2000 | 386 | 35.15 | 1:14.00 | 1:54.24 | 2:32.65 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
66 | Xenia Huryn | 2000 | 385 | 34.27 | 1:12.95 | 1:53.14 | 2:32.79 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
67 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 382 | 34.85 | 1:13.52 | 1:53.79 | 2:33.17 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
68 | Nikoline Østerberg | 2000 | 380 | 35.50 | 1:14.85 | 1:55.38 | 2:33.50 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
69 | Line Fensten Jørgensen | 2000 | 378 | 35.45 | 1:15.06 | 1:54.86 | 2:33.82 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
70 | Dianna Au | 2000 | 376 | 34.78 | 1:12.78 | 1:53.51 | 2:33.98 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
71 | Line Aunstrup | 2000 | 369 | 36.39 | 1:16.33 | 1:57.26 | 2:34.99 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
72 | Sara L. Brinch | 2000 | 368 | 35.48 | 1:14.89 | 1:55.71 | 2:35.17 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
73 | Mathilde Vilain Stübe | 2000 | 362 | 35.70 | 1:16.01 | 1:57.23 | 2:35.94 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
74 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 362 | 34.89 | 1:15.27 | 1:56.03 | 2:36.04 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
75 | Karoline Kjær | 2000 | 340 | 36.74 | 1:17.47 | 1:58.27 | 2:39.29 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
76 | Sine Johansen | 2000 | 338 | 35.51 | 1:15.99 | 1:57.90 | 2:39.54 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Natasja Kepp | 2000 | Akut syg | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:41 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 20 januar 2013 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2013 |
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | 624 | 27.46 | 57.28 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 582 | 28.65 | 58.62 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Lars Breum Hansen | 1997 | 523 | 29.62 | 1:00.74 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
4 | Rasmus Birkedal | 1997 | 507 | 29.97 | 1:01.36 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 498 | 30.37 | 1:01.73 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jens Bach | 1997 | 487 | 30.77 | 1:02.19 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alexander Wildenschild | 1997 | 479 | 30.65 | 1:02.57 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Tom Heilmann | 1997 | 474 | 30.41 | 1:02.75 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Gustav Bækgaard | 1997 | 452 | 30.75 | 1:03.77 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Laurits Mathiassen | 1997 | 449 | 31.14 | 1:03.91 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 442 | 30.98 | 1:04.24 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Daniel Nielsen | 1997 | 442 | 31.34 | 1:04.26 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mikkel Pedersen | 1997 | 429 | 31.71 | 1:04.87 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
14 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 418 | 31.81 | 1:05.48 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Alexander Piihl Hansen | 1997 | 412 | 32.23 | 1:05.77 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
16 | Anton Holten Lambert | 1997 | 385 | 32.48 | 1:07.26 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | 572 | 28.58 | 58.94 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 551 | 29.01 | 59.69 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 525 | 29.60 | 1:00.66 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Galving | 1998 | 513 | 29.66 | 1:01.14 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Mads Jørner | 1998 | 438 | 30.83 | 1:04.46 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christian Sejr Aagaard | 1998 | 409 | 32.01 | 1:05.92 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thomas Engdal | 1998 | 405 | 31.97 | 1:06.14 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 404 | 32.74 | 1:06.21 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 398 | 33.17 | 1:06.54 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kristian Svenstrup | 1998 | 388 | 32.47 | 1:07.08 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Holger Boe Krogh | 1998 | 380 | 32.39 | 1:07.59 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Jacob Samuel | 1998 | 375 | 33.24 | 1:07.84 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kenneth Abcell | 1998 | 348 | 34.21 | 1:09.56 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Mads Andersen | 1998 | 327 | 34.34 | 1:11.04 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:54 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 20 januar 2013 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:12 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2013 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Josefine Pedersen | 1999 | 629 | 34.86 | 1:13.16 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
2 | Katrine B. Hansen | 1999 | 612 | 35.16 | 1:13.87 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Astrid Delin | 1999 | 597 | 34.82 | 1:14.45 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Pavon Friis | 1999 | 566 | 35.42 | 1:15.81 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 555 | 36.16 | 1:16.31 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 516 | 36.19 | 1:18.16 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Astrid Ovesen | 1999 | 494 | 37.65 | 1:19.29 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 475 | 38.07 | 1:20.35 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 467 | 37.10 | 1:20.82 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 460 | 38.22 | 1:21.24 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Frederikke Gunni | 1999 | 449 | 39.25 | 1:21.90 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | 431 | 38.82 | 1:23.00 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
13 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 419 | 39.95 | 1:23.80 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Sofie Poulsen | 1999 | 416 | 39.70 | 1:24.01 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emilie Buurgaard Westh | 1999 | 362 | 42.51 | 1:27.94 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Melanie Degner | 2000 | 553 | 35.87 | 1:16.38 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicole Bennetsen | 2000 | 543 | 36.31 | 1:16.87 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 527 | 36.75 | 1:17.61 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 522 | 36.45 | 1:17.87 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 515 | 36.57 | 1:18.22 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | 508 | 37.92 | 1:18.58 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Julia Jønsson | 2000 | 484 | 37.60 | 1:19.84 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Frederikke Mertins | 2000 | 465 | 38.24 | 1:20.96 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Stella Krogh Lund | 2000 | 465 | 38.38 | 1:20.96 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | 457 | 38.23 | 1:21.43 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 456 | 38.39 | 1:21.46 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
12 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 440 | 39.09 | 1:22.42 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 429 | 39.30 | 1:23.12 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 422 | 38.85 | 1:23.58 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Camilla Strandqvist | 2000 | 420 | 39.09 | 1:23.72 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 420 | 39.35 | 1:23.72 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 419 | 39.11 | 1:23.76 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Line Refsgaard | 2000 | 416 | 39.42 | 1:23.99 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 412 | 40.18 | 1:24.28 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 410 | 39.67 | 1:24.39 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
21 | Helena Larsen | 2000 | 389 | 41.02 | 1:25.90 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
22 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 387 | 39.96 | 1:26.01 | |||||
Durup IF | ||||||||||
23 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 382 | 40.62 | 1:26.41 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
24 | Johanna Berthelsen | 2000 | 379 | 41.23 | 1:26.63 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
25 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 377 | 40.41 | 1:26.83 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | 373 | 41.09 | 1:27.14 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
27 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 366 | 41.73 | 1:27.69 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
28 | Christina Christensen | 2000 | 364 | 42.70 | 1:27.83 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
29 | Emma A Andersen | 2000 | 361 | 41.52 | 1:28.04 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Mette Hegelund | 2000 | 355 | 41.18 | 1:28.51 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
31 | Signe Rosendal | 2000 | 353 | 40.46 | 1:28.70 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:12 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 20 januar 2013 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2013 |
Løb 25, 200m Butterfly Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik J. Sørensen | 1997 | 621 | 28.19 | 1:00.24 | 1:33.91 | 2:07.87 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Jonathan Müller | 1997 | 605 | 29.76 | 1:01.84 | 1:35.15 | 2:09.04 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
3 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 565 | 30.07 | 1:01.51 | 1:36.22 | 2:12.01 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicolas Blanch | 1997 | 521 | 29.97 | 1:04.31 | 1:39.84 | 2:15.63 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 519 | 30.45 | 1:04.72 | 1:40.48 | 2:15.73 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Frederik Nerving | 1997 | 511 | 29.13 | 1:02.23 | 1:37.48 | 2:16.52 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Christoffer Bjørner | 1997 | 502 | 30.15 | 1:05.35 | 1:41.67 | 2:17.29 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 496 | 30.00 | 1:05.51 | 1:42.16 | 2:17.84 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik H Thomsen | 1997 | 457 | 32.77 | 1:08.53 | 1:44.80 | 2:21.62 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 455 | 31.71 | 1:07.85 | 1:44.42 | 2:21.84 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Gustav H. Jørgensen | 1997 | 443 | 31.84 | 1:07.62 | 1:45.26 | 2:23.08 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Danny Corell | 1997 | 411 | 30.30 | 1:06.94 | 1:45.78 | 2:26.78 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 25, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 555 | 30.06 | 1:04.00 | 1:38.65 | 2:12.79 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Johan Müller | 1998 | 497 | 30.04 | 1:04.92 | 1:41.19 | 2:17.71 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Sebastian Langhorn | 1998 | 494 | 31.68 | 1:07.92 | 1:42.92 | 2:18.02 | |||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
4 | Mads Christian Sandager | 1998 | 482 | 30.35 | 1:06.13 | 1:42.29 | 2:19.20 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 415 | 31.59 | 1:09.28 | 1:48.20 | 2:26.28 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 409 | 29.49 | 1:05.34 | 1:44.43 | 2:26.98 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Malthe Bøg | 1998 | 370 | 30.14 | 1:07.61 | 1:48.69 | 2:31.98 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:27 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 20 januar 2013 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:10 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2013 |
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 646 | 30.80 | 1:07.70 | 1:49.89 | 2:24.15 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Katrine B. Hansen | 1999 | 626 | 32.68 | 1:11.29 | 1:50.58 | 2:25.68 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 609 | 31.64 | 1:09.84 | 1:53.25 | 2:27.03 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Johanne Carr | 1999 | 607 | 32.21 | 1:11.01 | 1:54.33 | 2:27.12 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 574 | 33.44 | 1:12.56 | 1:54.78 | 2:29.90 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma la Cour | 1999 | 567 | 33.06 | 1:13.39 | 1:55.65 | 2:30.51 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 547 | 32.59 | 1:10.19 | 1:56.92 | 2:32.39 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Stinne Sørensen | 1999 | 546 | 32.58 | 1:11.45 | 1:57.45 | 2:32.44 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Astrid Delin | 1999 | 544 | 33.40 | 1:14.53 | 1:57.52 | 2:32.66 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 537 | 33.70 | 1:11.69 | 1:58.46 | 2:33.25 | |||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
11 | Sofie Rasmussen | 1999 | 523 | 32.52 | 1:11.59 | 1:58.16 | 2:34.66 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Josefine Pedersen | 1999 | 521 | 35.49 | 1:17.03 | 1:57.58 | 2:34.85 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
13 | Vera Staun Hansen | 1999 | 508 | 33.56 | 1:14.59 | 2:00.46 | 2:36.16 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Freja Gram | 1999 | 507 | 35.10 | 1:15.14 | 2:01.52 | 2:36.31 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Merete Toft Jensen | 1999 | 493 | 33.95 | 1:14.37 | 2:01.29 | 2:37.77 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Sofia Zachariassen | 1999 | 490 | 35.08 | 1:13.10 | 2:01.10 | 2:38.06 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
17 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 488 | 34.46 | 1:15.20 | 2:00.54 | 2:38.29 | |||
Odder IGF | ||||||||||
18 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 484 | 36.50 | 1:16.25 | 2:03.06 | 2:38.73 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 479 | 34.79 | 1:16.47 | 2:01.63 | 2:39.23 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Louise Bromose | 1999 | 479 | 35.53 | 1:15.00 | 2:02.82 | 2:39.29 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
21 | Lisa Schøn | 1999 | 475 | 2:39.70 | 2:39.70 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Emily Brophy | 1999 | 472 | 35.68 | 1:14.48 | 2:02.07 | 2:40.03 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
23 | Nanna Sonne | 1999 | 468 | 34.06 | 1:13.85 | 2:05.46 | 2:40.51 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
24 | Klara Reeh | 1999 | 465 | 34.77 | 1:15.06 | 2:04.91 | 2:40.82 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | Emma Sand Majlund | 1999 | 461 | 36.77 | 1:18.33 | 2:04.51 | 2:41.26 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Frederikke Gunni | 1999 | 458 | 38.02 | 1:20.06 | 2:04.26 | 2:41.59 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
27 | Emma Maagøe | 1999 | 457 | 34.78 | 1:15.48 | 2:04.34 | 2:41.82 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Karoline Lehmann | 1999 | 456 | 36.78 | 1:19.32 | 2:03.74 | 2:41.86 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Martha Andersen | 1999 | 453 | 37.33 | 1:19.48 | 2:07.23 | 2:42.20 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
30 | Marie Eske | 1999 | 453 | 34.85 | 1:17.84 | 2:05.06 | 2:42.21 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
31 | Stinna Schnabl | 1999 | 451 | 35.53 | 1:16.65 | 2:04.90 | 2:42.45 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
32 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 435 | 36.06 | 1:20.80 | 2:07.10 | 2:44.41 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
33 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 433 | 38.39 | 1:17.82 | 2:05.82 | 2:44.67 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
34 | Delphine Møller | 1999 | 433 | 35.30 | 1:18.87 | 2:08.15 | 2:44.73 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
35 | Sara Krell Refn | 1999 | 429 | 34.20 | 1:14.70 | 2:06.80 | 2:45.21 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
36 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | 401 | 35.20 | 1:18.24 | 2:09.78 | 2:49.02 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
37 | Nicoline Christensen | 1999 | 387 | 33.26 | 1:19.08 | 2:09.89 | 2:51.03 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 597 | 31.80 | 1:10.14 | 1:53.84 | 2:27.95 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 597 | 33.72 | 1:10.56 | 1:54.70 | 2:27.99 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
3 | Eva Olsen | 2000 | 545 | 33.52 | 1:12.68 | 1:57.87 | 2:32.54 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sara Sylvest | 2000 | 542 | 32.95 | 1:12.55 | 1:57.20 | 2:32.86 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Sofie Brøgger | 2000 | 533 | 34.27 | 1:14.15 | 1:59.43 | 2:33.65 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 526 | 33.34 | 1:14.15 | 1:59.78 | 2:34.34 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mira Mass | 2000 | 498 | 35.21 | 1:16.20 | 2:01.76 | 2:37.15 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
8 | Melanie Degner | 2000 | 498 | 36.36 | 1:19.52 | 2:00.83 | 2:37.19 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julia Jønsson | 2000 | 491 | 33.93 | 1:14.28 | 1:59.88 | 2:37.96 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Katrine Stampe | 2000 | 485 | 33.31 | 1:13.13 | 2:01.43 | 2:38.63 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
11 | Caroline Samuel | 2000 | 481 | 34.88 | 1:14.21 | 2:02.27 | 2:39.08 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | 475 | 37.33 | 1:17.51 | 2:02.49 | 2:39.67 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | 475 | 35.74 | 1:16.03 | 2:03.16 | 2:39.70 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
14 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 470 | 37.01 | 1:19.05 | 2:04.64 | 2:40.27 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Victoria Wolsted | 2000 | 468 | 35.04 | 1:14.08 | 2:04.99 | 2:40.44 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
16 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | 461 | 35.41 | 1:17.26 | 2:04.68 | 2:41.31 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Emma A Andersen | 2000 | 459 | 36.87 | 1:16.82 | 2:04.66 | 2:41.53 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 458 | 35.54 | 1:16.70 | 2:03.63 | 2:41.69 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 448 | 36.67 | 1:17.57 | 2:04.80 | 2:42.80 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Line Thomsen | 2000 | 447 | 36.49 | 1:18.19 | 2:07.00 | 2:42.94 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Victoria Bierre | 2000 | 444 | 36.84 | 1:18.49 | 2:06.35 | 2:43.28 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 443 | 36.02 | 1:17.44 | 2:06.58 | 2:43.43 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
23 | Maria Olsen | 2000 | 440 | 34.91 | 1:17.47 | 2:07.64 | 2:43.78 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Nicole Bennetsen | 2000 | 440 | 37.37 | 1:19.88 | 2:05.36 | 2:43.83 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
25 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 438 | 36.39 | 1:17.12 | 2:05.90 | 2:44.01 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
26 | Kristine Lønne | 2000 | 436 | 35.60 | 1:17.21 | 2:07.09 | 2:44.36 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
27 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 436 | 35.84 | 1:17.56 | 2:07.41 | 2:44.37 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Cecilie Wiuff | 2000 | 433 | 35.11 | 1:15.94 | 2:06.55 | 2:44.70 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
29 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | 430 | 37.82 | 1:18.99 | 2:06.63 | 2:45.09 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
30 | Alberte M Hansen | 2000 | 429 | 37.68 | 1:20.37 | 2:09.02 | 2:45.26 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
31 | Sofie Kornbek | 2000 | 427 | 37.30 | 1:18.94 | 2:09.05 | 2:45.42 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
32 | Cathrine Laura Holten | 2000 | 425 | 36.41 | 1:18.10 | 2:07.54 | 2:45.77 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
33 | Rosemarie Blicher | 2000 | 419 | 38.52 | 1:18.07 | 2:08.93 | 2:46.52 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
34 | Freja Nicholas | 2000 | 416 | 37.14 | 1:18.65 | 2:08.95 | 2:46.94 | |||
Frem Odense | ||||||||||
35 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 415 | 37.25 | 1:20.42 | 2:10.39 | 2:47.10 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
36 | My Weitling | 2000 | 414 | 37.05 | 1:18.81 | 2:08.80 | 2:47.15 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
37 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 412 | 36.68 | 1:20.11 | 2:08.11 | 2:47.50 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
38 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 411 | 38.05 | 1:19.53 | 2:08.34 | 2:47.61 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
39 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 408 | 39.08 | 1:24.78 | 2:11.09 | 2:47.96 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
40 | Camilla Strandqvist | 2000 | 403 | 37.45 | 1:19.32 | 2:07.48 | 2:48.65 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
41 | Caroline Schwenger | 2000 | 398 | 34.83 | 1:19.82 | 2:09.14 | 2:49.35 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
42 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 398 | 37.97 | 1:23.26 | 2:10.77 | 2:49.45 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
43 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | 390 | 39.58 | 1:23.05 | 2:12.73 | 2:50.53 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
44 | Maria M. Porsmose | 2000 | 383 | 40.25 | 1:21.31 | 2:11.38 | 2:51.60 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
45 | Johanna Berthelsen | 2000 | 364 | 39.30 | 1:25.10 | 2:13.65 | 2:54.51 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
46 | Freja A. Skov | 2000 | 363 | 39.59 | 1:24.53 | 2:15.63 | 2:54.62 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
47 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 341 | 36.46 | 1:26.40 | 2:13.45 | 2:58.27 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Julie Højer Truelsen | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:10 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 20 januar 2013 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2013 |
Løb 27, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik J. Sørensen | 1997 | 670 | 25.13 | 51.37 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Jonas Nervil Kistorp | 1997 | 625 | 24.95 | 52.55 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nicolas Blanch | 1997 | 613 | 25.39 | 52.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jens Bach | 1997 | 610 | 25.35 | 53.00 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Gustav Friberg | 1997 | 586 | 26.09 | 53.69 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 581 | 25.96 | 53.85 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | 573 | 26.22 | 54.10 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | Lars Breum Hansen | 1997 | 563 | 26.09 | 54.43 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
9 | Rasmus Birkedal | 1997 | 549 | 26.59 | 54.89 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Simon Hansen | 1997 | 544 | 26.51 | 55.04 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Andreas Mårtensson | 1997 | 535 | 26.74 | 55.35 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
12 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 529 | 26.98 | 55.57 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Daniel Nielsen | 1997 | 524 | 27.12 | 55.74 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Gustav Bækgaard | 1997 | 523 | 26.50 | 55.78 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mikkel Vølund | 1997 | 512 | 27.17 | 56.18 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mikkel Strand | 1997 | 502 | 27.21 | 56.56 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
17 | Mads Steen Petersen | 1997 | 496 | 27.31 | 56.76 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
18 | Thor Simonsen | 1997 | 494 | 27.31 | 56.83 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Tom Heilmann | 1997 | 494 | 27.44 | 56.83 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
20 | Lasse Termark Brock | 1997 | 494 | 26.87 | 56.86 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
21 | Kasper Jensen | 1997 | 493 | 27.13 | 56.88 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
22 | Martin Jungersen | 1997 | 491 | 27.19 | 56.95 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
23 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | 490 | 26.89 | 57.00 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Jacob Weberg | 1997 | 489 | 27.70 | 57.04 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
25 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 488 | 27.57 | 57.10 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 482 | 27.50 | 57.31 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Frederik Nerving | 1997 | 481 | 27.54 | 57.34 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
27 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 481 | 27.87 | 57.34 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
29 | Lasse Foss Sylow | 1997 | 480 | 27.41 | 57.41 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
30 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 476 | 27.30 | 57.55 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
31 | Simon Sønderriis | 1997 | 475 | 27.07 | 57.58 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
32 | Jannik Skov | 1997 | 473 | 27.52 | 57.68 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Anton Holten Lambert | 1997 | 472 | 27.69 | 57.70 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Lasse Dall | 1997 | 471 | 27.11 | 57.77 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Jens N. Nielsen | 1997 | 470 | 28.08 | 57.79 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Mads Johnbeck | 1997 | 467 | 28.09 | 57.92 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
37 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | 467 | 27.43 | 57.93 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
38 | Benjamin Kähler | 1997 | 464 | 27.84 | 58.06 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
39 | Mads Ottosen | 1997 | 461 | 28.07 | 58.18 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
40 | Alexander Piihl Hansen | 1997 | 461 | 27.98 | 58.19 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
41 | Christoffer Bjørner | 1997 | 458 | 27.75 | 58.31 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
42 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 451 | 27.89 | 58.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | 450 | 28.40 | 58.63 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
44 | Marcus Brandborg | 1997 | 448 | 27.73 | 58.72 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
45 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 448 | 27.93 | 58.73 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
46 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 446 | 28.02 | 58.81 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
47 | Martin Grønning | 1997 | 444 | 28.07 | 58.89 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
48 | Christoffer Krogh | 1997 | 442 | 28.76 | 59.01 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
49 | Mathias M. Trebbien | 1997 | 440 | 28.53 | 59.09 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
50 | Jonatan Balladone | 1997 | 439 | 28.55 | 59.11 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
51 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | 439 | 28.24 | 59.15 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
52 | Patrick Rasmussen | 1997 | 435 | 27.97 | 59.30 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
53 | Rune K. Jensen | 1997 | 435 | 27.85 | 59.31 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
54 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 435 | 28.47 | 59.32 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
55 | Rasmus Larsen | 1997 | 433 | 28.33 | 59.38 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
56 | Alexander Ohrt | 1997 | 433 | 28.26 | 59.42 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
57 | Alexander Wildenschild | 1997 | 430 | 28.07 | 59.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
58 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 429 | 27.57 | 59.59 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
59 | Jacob Wacherhausen | 1997 | 426 | 28.68 | 59.73 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
60 | Danny Corell | 1997 | 423 | 28.60 | 59.89 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
61 | Martin Nielsen | 1997 | 420 | 29.32 | 59.99 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
62 | Frederik Elmann | 1997 | 419 | 29.05 | 1:00.08 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
63 | Frederik Kühn | 1997 | 418 | 28.51 | 1:00.12 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
64 | Joachim Frimann | 1997 | 414 | 29.09 | 1:00.32 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
65 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 411 | 28.79 | 1:00.42 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
66 | Mads Juul | 1997 | 403 | 29.12 | 1:00.83 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
67 | Elias Jensen Bæk | 1997 | 380 | 29.47 | 1:02.02 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Olsen | 1998 | 588 | 25.85 | 53.63 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 581 | 26.22 | 53.87 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Magnus Fallesen | 1998 | 570 | 26.23 | 54.19 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathias Rysgaard | 1998 | 526 | 26.49 | 55.68 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 512 | 26.72 | 56.17 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Giano Grillo | 1998 | 511 | 27.18 | 56.20 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 501 | 26.73 | 56.60 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Bjørn Hansen | 1998 | 499 | 27.13 | 56.66 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 495 | 27.52 | 56.81 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 492 | 27.18 | 56.93 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 491 | 27.18 | 56.96 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Martin Bruun Andersen | 1998 | 473 | 27.95 | 57.69 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emil Toft | 1998 | 472 | 28.16 | 57.73 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Frederik Jessen | 1998 | 471 | 28.15 | 57.77 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 466 | 27.62 | 57.95 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 460 | 28.38 | 58.23 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sebastian Langhorn | 1998 | 459 | 27.46 | 58.26 | |||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
18 | Thomas Bech | 1998 | 458 | 28.16 | 58.29 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 454 | 28.46 | 58.48 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mads D. Kristensen | 1998 | 453 | 28.05 | 58.52 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
21 | Casper Wagner | 1998 | 452 | 27.89 | 58.54 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mads Christian Sandager | 1998 | 452 | 27.95 | 58.55 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
23 | Kasper Laursen | 1998 | 452 | 27.83 | 58.57 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
24 | Mads Holm | 1998 | 451 | 28.58 | 58.62 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
24 | Oskar Lilleøre | 1998 | 451 | 28.24 | 58.62 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
26 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 449 | 28.51 | 58.68 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
27 | Rune Dirk Willén | 1998 | 448 | 28.55 | 58.74 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Frederik Galving | 1998 | 447 | 28.45 | 58.79 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
29 | Thomas Engdal | 1998 | 446 | 28.45 | 58.84 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Sebastian Reese | 1998 | 443 | 28.59 | 58.95 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Jacob Jensen | 1998 | 441 | 28.10 | 59.05 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
32 | Mads Due Kristensen | 1998 | 439 | 28.46 | 59.13 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Mathias Wilquin | 1998 | 433 | 28.73 | 59.39 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
34 | Mikkel Hvidholm | 1998 | 432 | 28.41 | 59.45 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
35 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 427 | 28.82 | 59.68 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Rune Holm Skovby | 1998 | 426 | 29.33 | 59.74 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
37 | Victor Larsen | 1998 | 424 | 28.49 | 59.84 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
38 | Christian Kaul | 1998 | 423 | 28.44 | 59.88 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Martin Larsen | 1998 | 422 | 28.78 | 59.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
40 | Mads Jørner | 1998 | 421 | 28.22 | 59.94 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
41 | Martin W. Wiftstrand | 1998 | 421 | 29.16 | 59.98 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
42 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 419 | 28.86 | 1:00.08 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
43 | Kristian Svenstrup | 1998 | 417 | 28.57 | 1:00.16 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
44 | Nicolai Grene | 1998 | 416 | 28.93 | 1:00.18 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
45 | Tobias Andersen | 1998 | 415 | 28.70 | 1:00.26 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
46 | Bertil Binau-Uldal | 1998 | 413 | 28.52 | 1:00.36 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
47 | Kasper Holst Hansen | 1998 | 410 | 28.98 | 1:00.48 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
48 | Adam Hansen | 1998 | 409 | 28.71 | 1:00.54 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
49 | Magnus Grundesen | 1998 | 407 | 29.41 | 1:00.65 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
50 | Jacob Harboe | 1998 | 403 | 29.49 | 1:00.85 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
51 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 399 | 29.88 | 1:01.05 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
52 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 398 | 30.02 | 1:01.09 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
53 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 398 | 30.17 | 1:01.12 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
54 | Mads Midtbøll | 1998 | 397 | 29.50 | 1:01.16 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
55 | Alexander Jensen | 1998 | 393 | 29.70 | 1:01.34 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
56 | Christian Sejr Aagaard | 1998 | 390 | 29.58 | 1:01.50 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
57 | Jonas Rohwedder | 1998 | 389 | 29.97 | 1:01.56 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
58 | Thomas Kjær | 1998 | 385 | 29.89 | 1:01.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
59 | Holger Boe Krogh | 1998 | 384 | 29.04 | 1:01.82 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
60 | Niels Ottosen | 1998 | 380 | 29.87 | 1:02.03 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
61 | Kartikey Nandgave | 1998 | 377 | 30.27 | 1:02.20 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
62 | Emil Rimer | 1998 | 370 | 29.60 | 1:02.60 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
- | Christian Rasmussen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Peter Enevold Sørensen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 20 januar 2013 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:26 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2013 |
Løb 28, 800m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Signe Bro | 1999 | 721 | 1:05.32 | 2:13.68 | 3:22.32 | 4:31.39 | 9:00.47 | ||
Gentofte Svømme Klub | 5:39.69 | 6:47.62 | 7:55.35 | |||||||
2 | Rikke Dehn | 1999 | 684 | 1:04.98 | 2:13.60 | 3:22.23 | 4:31.27 | 9:09.85 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:39.71 | 6:48.87 | 7:59.78 | |||||||
3 | Josephine Holm | 1999 | 622 | 1:06.39 | 2:16.78 | 3:26.77 | 4:37.93 | 9:27.58 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:49.73 | 7:02.19 | 8:15.38 | |||||||
4 | Katrine B. Hansen | 1999 | 601 | 1:07.33 | 2:18.25 | 3:30.41 | 4:43.62 | 9:34.27 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:57.06 | 7:10.47 | 8:22.48 | |||||||
5 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 585 | 1:08.00 | 2:20.00 | 3:33.07 | 4:46.56 | 9:39.38 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 6:00.72 | 7:13.87 | 8:26.91 | |||||||
6 | Johanne Carr | 1999 | 584 | 1:07.99 | 2:20.39 | 3:33.67 | 4:47.89 | 9:39.53 | ||
Nyborg Svømmeklub | 6:00.78 | 7:13.97 | 8:26.67 | |||||||
7 | Emilie Heick | 1999 | 580 | 1:06.98 | 2:19.44 | 3:32.32 | 4:46.20 | 9:41.10 | ||
Albertslund IF | 6:00.37 | 7:14.13 | 8:28.51 | |||||||
8 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 567 | 1:09.24 | 2:23.58 | 3:37.98 | 4:51.63 | 9:45.49 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 6:05.45 | 7:19.09 | 8:32.84 | |||||||
9 | Martha Andersen | 1999 | 565 | 1:09.55 | 2:22.96 | 3:37.08 | 4:51.26 | 9:46.19 | ||
Vejle Svømmeklub Triton | 6:05.41 | 7:19.71 | 8:33.62 | |||||||
10 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | 558 | 1:08.42 | 2:21.64 | 3:35.88 | 4:49.86 | 9:48.65 | ||
Sigma Swim Allerød | 6:04.61 | 7:19.60 | 8:34.81 | |||||||
11 | Christina F. Eriksen | 1999 | 556 | 1:08.21 | 2:21.92 | 3:36.88 | 4:51.77 | 9:49.41 | ||
Frederikssund Svømmeklub | 6:06.78 | 7:21.98 | 8:36.55 | |||||||
12 | Johanne Laursen | 1999 | 551 | 1:11.17 | 2:24.79 | 3:39.37 | 4:53.92 | 9:51.00 | ||
Holstebro Svømme Club | 6:08.20 | 7:22.72 | 8:37.34 | |||||||
13 | Mathilde Christjansen | 1999 | 539 | 1:10.61 | 2:25.50 | 3:40.77 | 4:55.89 | 9:55.26 | ||
Lyngby Svømmeklub | 6:11.28 | 7:26.87 | 8:41.84 | |||||||
14 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 531 | 1:13.48 | 2:30.65 | 3:46.98 | 5:02.79 | 9:58.17 | ||
Svømmeklubben Laksen | 6:17.43 | 7:32.47 | 8:45.88 | |||||||
15 | Emma Hansen | 1999 | 528 | 1:10.78 | 2:25.12 | 3:39.40 | 4:54.66 | 9:59.50 | ||
Køge Svømmeklub | 6:10.76 | 7:27.39 | 8:44.25 | |||||||
16 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 528 | 1:12.57 | 2:29.24 | 3:45.65 | 5:01.40 | 9:59.55 | ||
Herning Svømmeklub | 6:17.19 | 7:32.87 | 8:47.62 | |||||||
17 | Laura Morsing | 1999 | 528 | 1:10.40 | 2:25.76 | 3:41.75 | 4:58.22 | 9:59.62 | ||
Haderslev Svømme Klub | 6:13.35 | 7:29.81 | 8:46.00 | |||||||
18 | Laura Christensen | 1999 | 506 | 1:13.43 | 2:30.00 | 3:47.41 | 5:03.89 | 10:08.10 | ||
Glostrup Svømme Klub | 6:20.02 | 7:36.34 | 8:53.12 | |||||||
19 | Sarah Andersen | 1999 | 491 | 1:11.56 | 5:03.16 | 7:00.45 | 8:58.67 | 10:14.36 | ||
Thisted Svømmeklub | 10:14.36 | |||||||||
20 | Sofie W. Bunten | 1999 | 488 | 1:11.90 | 2:28.92 | 3:47.72 | 5:05.91 | 10:15.59 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 6:24.66 | 7:42.40 | 9:00.85 | |||||||
21 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 485 | 1:13.76 | 2:32.89 | 3:52.52 | 5:11.68 | 10:16.68 | ||
Ishøj Svømme Klub | 6:30.20 | 7:47.45 | 9:03.01 | |||||||
22 | Anna Olesen | 1999 | 476 | 1:12.19 | 2:30.17 | 3:48.43 | 5:07.03 | 10:20.68 | ||
Aalborg Svømmeklub | 6:26.16 | 7:45.53 | 9:04.42 | |||||||
23 | Hannah Pilgaard | 1999 | 468 | 1:09.84 | 2:27.43 | 3:46.14 | 5:05.92 | 10:23.99 | ||
Lyngby Svømmeklub | 6:26.09 | 7:46.03 | 9:05.41 | |||||||
24 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 468 | 1:10.93 | 2:29.32 | 3:48.38 | 5:07.55 | 10:24.09 | ||
Odder IGF | 6:27.59 | 7:47.29 | 9:06.87 | |||||||
25 | Delphine Møller | 1999 | 454 | 1:11.67 | 2:29.66 | 3:49.07 | 5:09.83 | 10:30.27 | ||
Glostrup Svømme Klub | 6:30.74 | 7:51.41 | 9:12.81 | |||||||
26 | Isabella Drest | 1999 | 453 | 1:13.25 | 2:33.17 | 3:53.08 | 5:12.50 | 10:30.81 | ||
Odense Svømme Klub | 6:32.54 | 7:53.23 | 9:14.02 | |||||||
27 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 452 | 1:11.82 | 2:28.63 | 3:47.87 | 5:06.95 | 10:31.28 | ||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 6:27.59 | 7:48.91 | 9:11.15 | |||||||
28 | Mille Rask Sander | 1999 | 448 | 1:12.92 | 2:31.83 | 3:52.07 | 5:12.05 | 10:33.31 | ||
Svømmeklubben MK 31 | 6:33.46 | 7:54.38 | 9:15.28 | |||||||
29 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 445 | 1:13.63 | 2:33.78 | 3:53.63 | 5:13.47 | 10:34.47 | ||
Odder IGF | 6:34.16 | 7:54.96 | 9:15.44 | |||||||
30 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | 442 | 1:13.79 | 2:33.34 | 3:53.42 | 5:13.79 | 10:36.16 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 6:33.77 | 7:54.35 | 9:15.33 | |||||||
- | Freja Hamann Larsen | 1999 | DNF | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 28, 800m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Caroline Hørlykke | 2000 | 591 | 1:07.58 | 2:20.61 | 3:33.89 | 4:48.18 | 9:37.26 | ||
Gentofte Svømme Klub | 6:01.75 | 7:14.73 | 8:26.87 | |||||||
2 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 574 | 1:07.34 | 2:20.28 | 3:34.15 | 4:48.29 | 9:43.15 | ||
Svømmeklubben MK 31 | 6:02.33 | 7:16.16 | 8:30.57 | |||||||
3 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 557 | 1:08.56 | 2:22.20 | 3:36.52 | 4:51.41 | 9:48.74 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 6:05.93 | 7:20.24 | 8:35.37 | |||||||
4 | Smilla Lyhne | 2000 | 530 | 1:08.97 | 2:24.09 | 3:40.02 | 4:55.82 | 9:58.86 | ||
Thisted Svømmeklub | 6:12.20 | 7:28.92 | 8:45.61 | |||||||
5 | Clara Schade Cantby | 2000 | 525 | 1:09.13 | 2:23.69 | 3:39.49 | 4:55.97 | 10:00.60 | ||
Slagelse Svømmeklub | 6:12.50 | 7:28.89 | 8:45.61 | |||||||
6 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 509 | 1:11.03 | 2:27.31 | 3:43.27 | 5:00.15 | 10:07.00 | ||
Nyborg Svømmeklub | 6:17.33 | 7:35.40 | 8:51.95 | |||||||
7 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 503 | 1:12.70 | 2:29.62 | 3:47.18 | 5:04.21 | 10:09.44 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:20.81 | 7:37.77 | 8:55.27 | |||||||
8 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | 491 | 1:12.98 | 2:31.49 | 3:48.49 | 5:06.53 | 10:14.18 | ||
Farum Svømmeklub | 6:23.89 | 7:41.06 | 8:58.94 | |||||||
9 | Alberte M Hansen | 2000 | 479 | 1:11.38 | 2:29.43 | 3:48.12 | 5:06.57 | 10:19.44 | ||
Glostrup Svømme Klub | 6:24.78 | 7:42.98 | 9:01.34 | |||||||
10 | Camilla Taylor | 2000 | 478 | 1:13.11 | 2:31.20 | 3:48.83 | 5:07.00 | 10:19.67 | ||
Sigma Swim Allerød | 6:24.81 | 7:43.27 | 9:01.97 | |||||||
11 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 477 | 1:14.48 | 2:33.85 | 3:53.09 | 5:13.24 | 10:20.11 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:32.03 | 7:49.90 | 9:06.99 | |||||||
12 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | 453 | 1:13.44 | 2:33.39 | 3:53.97 | 5:15.43 | 10:30.88 | ||
Albertslund IF | 6:35.24 | 7:54.33 | 9:13.58 | |||||||
13 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 451 | 1:10.82 | 2:28.03 | 3:45.68 | 5:04.74 | 10:31.94 | ||
Gladsaxe Idræts Forening | 6:24.43 | 7:45.53 | 9:09.46 | |||||||
14 | Rebecca Hansen | 2000 | 443 | 1:15.44 | 2:36.13 | 3:57.28 | 5:18.33 | 10:35.41 | ||
Gentofte Svømme Klub | 6:39.46 | 7:59.90 | 9:18.99 | |||||||
15 | Kristine Lønne | 2000 | 437 | 1:13.81 | 2:35.47 | 3:56.60 | 5:18.42 | 10:38.61 | ||
Vejle Svømmeklub Triton | 6:39.45 | 8:00.65 | 9:21.76 | |||||||
16 | Caroline Sofie Lund | 2000 | 432 | 1:13.21 | 2:34.29 | 3:55.99 | 5:18.01 | 10:40.88 | ||
Hørsholm Svømmeforening | 6:39.74 | 8:02.13 | 9:23.00 | |||||||
17 | Cecilie Baraviec | 2000 | 431 | 1:15.30 | 2:36.31 | 3:58.02 | 5:19.69 | 10:41.36 | ||
Odense Svømme Klub | 6:41.12 | 8:02.34 | 9:23.45 | |||||||
18 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 430 | 1:15.00 | 2:35.74 | 3:56.83 | 5:18.56 | 10:41.78 | ||
Sigma Swim Birkerød | 6:40.67 | 8:02.15 | 9:23.37 | |||||||
19 | Line Fensten Jørgensen | 2000 | 423 | 1:15.88 | 2:37.35 | 3:58.57 | 5:20.71 | 10:45.23 | ||
Lyngby Svømmeklub | 6:43.58 | 8:05.32 | 9:26.70 | |||||||
20 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 411 | 1:17.72 | 2:41.20 | 4:05.14 | 5:28.77 | 10:51.59 | ||
Ishøj Svømme Klub | 6:50.88 | 8:13.12 | 9:33.26 | |||||||
21 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 364 | 1:19.52 | 2:43.52 | 4:08.61 | 5:34.41 | 11:18.72 | ||
Farum Svømmeklub | 7:00.09 | 8:27.60 | 9:53.56 | |||||||
- | Natasja Kepp | 2000 | Akut syg | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:26 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 20 januar 2013 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2013 |
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 598 | 33.34 | 1:10.06 | 1:46.92 | 2:23.19 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Victor Bødker | 1997 | 576 | 32.30 | 1:09.78 | 1:47.91 | 2:25.07 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 525 | 34.32 | 1:11.34 | 1:50.57 | 2:29.61 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Isak Lichi | 1997 | 511 | 33.47 | 1:12.83 | 1:53.44 | 2:30.95 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christian Gravgaard | 1997 | 498 | 33.10 | 1:11.56 | 1:51.54 | 2:32.28 | |||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | 492 | 33.43 | 1:12.13 | 1:51.85 | 2:32.83 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Magnus Troest | 1997 | 466 | 34.30 | 1:13.75 | 1:54.98 | 2:35.62 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Lasse Sieben | 1997 | 464 | 32.99 | 1:12.46 | 1:53.81 | 2:35.84 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Martin Jungersen | 1997 | 461 | 34.11 | 1:14.48 | 1:55.72 | 2:36.21 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
10 | Magnus Bladt Wichmann | 1997 | 456 | 35.32 | 1:14.97 | 1:55.84 | 2:36.78 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | 450 | 36.52 | 1:17.47 | 1:57.68 | 2:37.47 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 448 | 35.77 | 1:15.91 | 1:56.77 | 2:37.70 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 446 | 35.84 | 1:16.91 | 1:58.49 | 2:37.93 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
14 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 446 | 35.63 | 1:16.31 | 1:57.06 | 2:37.99 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 343 | 38.70 | 1:21.86 | 2:06.96 | 2:52.42 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Daniel Højme | 1997 | DSQ | aysk.ben v.150m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Ingeman Hansen | 1997 | DSQ | tybstart | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Magnus Høvsgaard | 1997 | DSQ | dobbeltarmt..v 50 m | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Martin S. Jespersen | 1997 | DSQ | ryglig v.125m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Christian | 1998 | 593 | 33.34 | 1:10.01 | 1:46.78 | 2:23.61 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Philip Greve | 1998 | 572 | 33.21 | 1:09.88 | 1:47.19 | 2:25.33 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Rysgaard | 1998 | 503 | 34.24 | 1:13.15 | 1:52.99 | 2:31.77 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Rasmus Gutfelt Skalbo | 1998 | 500 | 36.08 | 1:15.16 | 1:54.37 | 2:32.05 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Sebastian Reese | 1998 | 467 | 33.83 | 1:13.16 | 1:53.91 | 2:35.59 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | William Matras | 1998 | 454 | 34.53 | 1:14.30 | 1:54.84 | 2:36.99 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 452 | 36.19 | 1:15.73 | 1:56.46 | 2:37.26 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathias Wilquin | 1998 | 450 | 35.46 | 1:16.03 | 1:56.37 | 2:37.47 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 449 | 35.15 | 1:15.80 | 1:56.87 | 2:37.55 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 437 | 35.47 | 1:16.09 | 1:57.74 | 2:38.98 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kristian Hermiz | 1998 | 423 | 35.60 | 1:16.81 | 1:58.72 | 2:40.76 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emil Houlborg | 1998 | 422 | 36.68 | 1:18.16 | 1:59.88 | 2:40.89 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Lauritz Bech | 1998 | 422 | 34.74 | 1:15.93 | 1:58.47 | 2:40.90 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
14 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 414 | 36.12 | 1:16.72 | 1:58.94 | 2:41.93 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Malthe Bøg | 1998 | 411 | 34.90 | 1:15.95 | 1:58.91 | 2:42.28 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
16 | Toke Cramer | 1998 | 410 | 37.16 | 1:18.24 | 2:00.50 | 2:42.47 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Christian Rasmussen | 1998 | 409 | 37.43 | 1:18.78 | 2:00.83 | 2:42.57 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Emil Rimer | 1998 | 403 | 37.66 | 1:19.13 | 2:00.75 | 2:43.37 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
19 | Kasper G Mikkelsen | 1998 | 400 | 36.07 | 1:18.32 | 2:00.50 | 2:43.72 | |||
Frem Odense | ||||||||||
20 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 380 | 37.38 | 1:19.69 | 2:02.62 | 2:46.59 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
21 | Emil Toft | 1998 | 349 | 37.19 | 1:21.21 | 2:06.53 | 2:51.39 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
22 | Niels Ottosen | 1998 | 347 | 37.38 | 1:21.04 | 2:06.24 | 2:51.76 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Christoffer Børling | 1998 | 317 | 38.85 | 1:22.79 | 2:08.54 | 2:56.97 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:54 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 20 januar 2013 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:09 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2013 |
Løb 30, 100m Butterfly Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 611 | 30.55 | 1:04.87 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Ditte Friis | 1999 | 563 | 31.85 | 1:06.66 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 559 | 31.41 | 1:06.81 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lisa Schøn | 1999 | 531 | 30.85 | 1:07.98 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma la Cour | 1999 | 525 | 32.09 | 1:08.22 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Stinne Sørensen | 1999 | 507 | 31.58 | 1:09.02 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicoline Christensen | 1999 | 505 | 32.37 | 1:09.14 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 501 | 32.68 | 1:09.30 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
9 | Josephine Holm | 1999 | 499 | 32.06 | 1:09.39 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Merete Toft Jensen | 1999 | 479 | 33.04 | 1:10.36 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Sofie Rasmussen | 1999 | 477 | 32.74 | 1:10.45 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Vera Staun Hansen | 1999 | 477 | 33.18 | 1:10.48 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | 473 | 33.49 | 1:10.63 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 462 | 32.44 | 1:11.19 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
15 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | 431 | 34.52 | 1:12.88 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
16 | Clara Franck | 1999 | 410 | 33.50 | 1:14.09 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
17 | Camilla Feldmann | 1999 | 374 | 35.53 | 1:16.40 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Cecilie Reesbøll | 1999 | 303 | 38.88 | 1:21.94 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Eva Olsen | 2000 | 530 | 32.32 | 1:08.04 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 528 | 31.70 | 1:08.10 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Amanda Duus | 2000 | 514 | 32.35 | 1:08.73 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 505 | 33.15 | 1:09.11 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Katrine Stampe | 2000 | 487 | 32.54 | 1:09.95 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 485 | 32.92 | 1:10.08 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Amalie Bærentsen | 2000 | 477 | 33.12 | 1:10.44 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | 466 | 33.35 | 1:11.02 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 461 | 33.64 | 1:11.25 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
10 | Sofie Brøgger | 2000 | 453 | 33.57 | 1:11.70 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Maria Olsen | 2000 | 420 | 34.14 | 1:13.49 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 416 | 33.85 | 1:13.74 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 389 | 35.47 | 1:15.39 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Christine Greisen | 2000 | 382 | 35.67 | 1:15.87 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 380 | 34.56 | 1:16.03 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
16 | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | 350 | 36.90 | 1:18.08 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Louise Sørensen | 2000 | 346 | 37.51 | 1:18.38 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Katrine Jørgensen | 2000 | 329 | 35.35 | 1:19.71 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
19 | Stella Krogh Lund | 2000 | 308 | 38.40 | 1:21.48 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 304 | 36.79 | 1:21.87 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
21 | Karoline Kjær | 2000 | 261 | 39.27 | 1:26.09 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:09 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 20 januar 2013 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:55 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2013 |
Løb 31, 4X100m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Kvik Drenge 1 | 0 | 559 | 4:01.73 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oliver Marcus Meng | 1997 | 29.10 | 1:00.72 | 1:00.72 | ||||||
Jacob M. Jørgensen | 1997 | 31.95 | 1:08.33 | 2:09.05 | ||||||
Frederik Nerving | 1997 | 27.87 | 59.58 | 3:08.63 | ||||||
Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 25.09 | 53.10 | 4:01.73 | ||||||
2 | Sigma Boys | 0 | 528 | 4:06.35 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 29.20 | 59.61 | 59.61 | ||||||
Anders Aaboe Jensen | 1997 | 32.88 | 1:09.97 | 2:09.58 | ||||||
Mads Christian Sandager | 1998 | 28.10 | 1:00.56 | 3:10.14 | ||||||
Jacob Weberg | 1997 | 26.69 | 56.21 | 4:06.35 | ||||||
3 | Ringsted 1 | 1997 | 505 | 4:10.04 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Gustav Friberg | 1997 | 28.01 | 58.25 | 58.25 | ||||||
Kasper Jensen | 1997 | 32.25 | 1:11.08 | 2:09.33 | ||||||
Bjørn Hansen | 1998 | 28.01 | 1:01.65 | 3:10.98 | ||||||
Anders Juul Rasmussen | 1997 | 28.40 | 59.06 | 4:10.04 | ||||||
4 | Aalborg Drenge 1 | 0 | 504 | 4:10.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Jens Bach | 1997 | 32.16 | 1:04.76 | 1:04.76 | ||||||
Mikael Thode Sørensen | 1997 | 32.35 | 1:09.86 | 2:14.62 | ||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 27.09 | 59.46 | 3:14.08 | ||||||
Christian Bro Sørensen | 1997 | 26.88 | 56.18 | 4:10.26 | ||||||
5 | Stm 1 | 0 | 497 | 4:11.44 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 31.02 | 1:04.24 | 1:04.24 | ||||||
Simon B. Jeppesen | 1997 | 33.86 | 1:12.34 | 2:16.58 | ||||||
Daniel Nielsen | 1997 | 27.06 | 59.61 | 3:16.19 | ||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 26.44 | 55.25 | 4:11.44 | ||||||
6 | Hovedstaden Drenge | 1997 | 490 | 4:12.60 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Jesper Frost Thomsen | 1997 | 31.87 | 1:05.04 | 1:05.04 | ||||||
Victor Bødker | 1997 | 31.51 | 1:08.03 | 2:13.07 | ||||||
Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 28.43 | 1:01.12 | 3:14.19 | ||||||
Giano Grillo | 1998 | 28.65 | 58.41 | 4:12.60 | ||||||
7 | Køge Drenge | 1997 | 487 | 4:13.15 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Rasmus Birkedal | 1997 | 30.26 | 1:01.90 | 1:01.90 | ||||||
Lasse Foss Sylow | 1997 | 32.80 | 1:11.46 | 2:13.36 | ||||||
Kristian Svenstrup | 1998 | 29.19 | 1:04.83 | 3:18.19 | ||||||
Gustav Bækgaard | 1997 | 25.57 | 54.96 | 4:13.15 | ||||||
8 | Drenge 2 Esbjerg | 0 | 477 | 4:14.93 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 30.28 | 1:02.16 | 1:02.16 | ||||||
Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 32.79 | 1:10.05 | 2:12.21 | ||||||
Simon Lundby Pedersen | 1998 | 29.23 | 1:04.11 | 3:16.32 | ||||||
Rasmus Larsen | 1997 | 27.48 | 58.61 | 4:14.93 | ||||||
9 | Vat Copenhagen Drenge 1 | 0 | 475 | 4:15.27 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Mikkel Pedersen | 1997 | 32.42 | 1:05.15 | 1:05.15 | ||||||
Martin Jungersen | 1997 | 32.01 | 1:10.77 | 2:15.92 | ||||||
Lars Emil Villa | 1997 | 29.99 | 1:05.83 | 3:21.75 | ||||||
Johannes E. Mariegaard | 1997 | 25.51 | 53.52 | 4:15.27 | ||||||
10 | Koldings Drenge | 1997 | 462 | 4:17.64 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Alexander Ohrt | 1997 | 31.91 | 1:05.39 | 1:05.39 | ||||||
Christian Gravgaard | 1997 | 32.29 | 1:09.53 | 2:14.92 | ||||||
Frederik Elmann | 1997 | 30.64 | 1:05.77 | 3:20.69 | ||||||
Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 27.42 | 56.95 | 4:17.64 | ||||||
11 | Kvik Drenge 2 | 0 | 454 | 4:19.15 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Gustav Palm-Henriksen | 1997 | 33.09 | 1:08.07 | 1:08.07 | ||||||
Rasmus Gutfelt Skalbo | 1998 | 33.22 | 1:10.44 | 2:18.51 | ||||||
Frederik Galving | 1998 | 29.86 | 1:04.12 | 3:22.63 | ||||||
Magnus Troest | 1997 | 26.54 | 56.52 | 4:19.15 | ||||||
12 | Sto Drenge | 1997 | 439 | 4:21.99 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Magnus Høvsgaard | 1997 | 31.35 | 1:04.55 | 1:04.55 | ||||||
Malthe Bøg | 1998 | 35.45 | 1:15.85 | 2:20.40 | ||||||
Frederik J. Sørensen | 1997 | 26.93 | 58.88 | 3:19.28 | ||||||
Kartikey Nandgave | 1998 | 30.07 | 1:02.71 | 4:21.99 | ||||||
13 | Gentofte Drenge | 0 | 433 | 4:23.28 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Antonios Karantininis | 1997 | 32.94 | 1:07.75 | 1:07.75 | ||||||
Søren W. Gjaldbæk | 1997 | 33.71 | 1:13.16 | 2:20.91 | ||||||
Christoffer Bjørner | 1997 | 29.00 | 1:02.66 | 3:23.57 | ||||||
Adam Hansen | 1998 | 28.19 | 59.71 | 4:23.28 | ||||||
14 | Bad Boys | 1997 | 423 | 4:25.35 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Holger Boe Krogh | 1998 | 34.36 | 1:11.51 | 1:11.51 | ||||||
Mads D. Kristensen | 1998 | 34.54 | 1:12.20 | 2:23.71 | ||||||
Jonas B. Jørgensen | 1998 | 28.60 | 1:03.52 | 3:27.23 | ||||||
Simon Sønderriis | 1997 | 27.28 | 58.12 | 4:25.35 | ||||||
15 | Aalborg Drenge 2 | 0 | 412 | 4:27.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Martin Larsen | 1998 | 34.66 | 1:10.57 | 1:10.57 | ||||||
Sebastian Reese | 1998 | 33.14 | 1:11.08 | 2:21.65 | ||||||
Jannik Skov | 1997 | 30.48 | 1:07.79 | 3:29.44 | ||||||
Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 27.34 | 58.21 | 4:27.65 | ||||||
16 | Stv Herrer 97 | 1997 | 410 | 4:28.02 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Simon Hansen | 1997 | 32.85 | 1:06.76 | 1:06.76 | ||||||
Rasmus B. Larsen | 1997 | 34.41 | 1:13.15 | 2:19.91 | ||||||
Rasmus Wegener | 1997 | 30.87 | 1:06.90 | 3:26.81 | ||||||
Elias Jensen Bæk | 1997 | 29.40 | 1:01.21 | 4:28.02 | ||||||
17 | Agf Drenge | 0 | 403 | 4:29.70 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 33.19 | 1:09.07 | 1:09.07 | ||||||
Magnus Bladt Wichmann | 1997 | 34.99 | 1:14.64 | 2:23.71 | ||||||
Toke Cramer | 1998 | 32.32 | 1:09.41 | 3:33.12 | ||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 26.79 | 56.58 | 4:29.70 | ||||||
18 | Farum Drenge | 1997 | 380 | 4:34.88 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Christian Sejr Aagaard | 1998 | 33.64 | 1:08.76 | 1:08.76 | ||||||
Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 34.71 | 1:13.99 | 2:22.75 | ||||||
Emil Brohus Nielsen | 1997 | 32.30 | 1:10.61 | 3:33.36 | ||||||
Magnus Grundesen | 1998 | 29.30 | 1:01.52 | 4:34.88 | ||||||
19 | Silkeborg Drenge | 1998 | 376 | 4:36.03 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Martin Grønning | 1997 | 32.80 | 1:07.20 | 1:07.20 | ||||||
Martin Harder Bruun | 1998 | 36.72 | 1:18.79 | 2:25.99 | ||||||
Rune K. Jensen | 1997 | 31.23 | 1:10.85 | 3:36.84 | ||||||
Jens N. Nielsen | 1997 | 28.58 | 59.19 | 4:36.03 | ||||||
20 | Holbæk Pack | 1997 | 353 | 4:41.70 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Benjamin Kähler | 1997 | 34.68 | 1:11.70 | 1:11.70 | ||||||
Emil Toft | 1998 | 36.00 | 1:19.06 | 2:30.76 | ||||||
Niels Ottosen | 1998 | 32.80 | 1:12.15 | 3:42.91 | ||||||
Mads Ottosen | 1997 | 27.79 | 58.79 | 4:41.70 | ||||||
- | Drenge 1 Esbjerg | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Alexander Wildenschild | 1997 | 30.88 | 1:03.15 | 1:03.15 | ||||||
- | Farum Miniguns | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Mads Jørner | 1998 | 32.60 | 1:07.04 | 1:07.04 | ||||||
- | Kalundborg Drenge | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Mathias Rysgaard | 1998 | 29.43 | 1:00.87 | 1:00.87 | ||||||
- | Lyngby Drenge | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Laurits Mathiassen | 1997 | 30.65 | 1:03.74 | 1:03.74 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:55 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 20 januar 2013 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:58 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2013 |
Løb 32, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Agf Piger | 0 | 615 | 4:04.79 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 28.67 | 1:00.35 | 1:00.35 | ||||||
Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 29.19 | 1:00.72 | 2:01.07 | ||||||
Anna Sommer Harrits | 1999 | 30.14 | ||||||||
Matilde Kjeldsen | 1999 | 3:33.54 | 4:04.79 | 4:04.79 | ||||||
2 | Sigma Girls 1 | 0 | 610 | 4:05.46 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Ditte Friis | 1999 | 30.08 | 1:03.54 | 1:03.54 | ||||||
Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 29.83 | 1:01.55 | 2:05.09 | ||||||
Cecilie Høgskilde | 1999 | 28.81 | 1:00.17 | 3:05.26 | ||||||
Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 28.52 | 1:00.20 | 4:05.46 | ||||||
3 | Gentofte Piger 1 | 0 | 582 | 4:09.42 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 29.76 | 1:01.66 | 1:01.66 | ||||||
Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 29.26 | 1:01.99 | 2:03.65 | ||||||
Nicoline Christensen | 1999 | 30.70 | 1:04.41 | 3:08.06 | ||||||
Signe Bro | 1999 | 29.58 | 1:01.36 | 4:09.42 | ||||||
4 | Køge Piger | 1999 | 560 | 4:12.68 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Astrid Delin | 1999 | 29.58 | 1:01.96 | 1:01.96 | ||||||
Melanie Degner | 2000 | 30.71 | 1:03.88 | 2:05.84 | ||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 30.31 | 1:04.27 | 3:10.11 | ||||||
Emma Hansen | 1999 | 29.85 | 1:02.57 | 4:12.68 | ||||||
5 | Kvik Piger 1 | 0 | 559 | 4:12.83 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Sofie Brøgger | 2000 | 30.60 | 1:03.45 | 1:03.45 | ||||||
Josephine Holm | 1999 | 29.06 | 1:01.35 | 2:04.80 | ||||||
Sara Sylvest | 2000 | 30.40 | 1:03.77 | 3:08.57 | ||||||
Celina Lohmann | 1999 | 31.00 | 1:04.26 | 4:12.83 | ||||||
6 | Hovestaden Piger 1 | 1999 | 539 | 4:15.90 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 30.55 | 1:03.61 | 1:03.61 | ||||||
Rikke Dehn | 1999 | 28.92 | 1:00.91 | 2:04.52 | ||||||
Vera Staun Hansen | 1999 | 31.36 | 1:05.78 | 3:10.30 | ||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 31.42 | 1:05.60 | 4:15.90 | ||||||
7 | Lyngby Piger | 0 | 537 | 4:16.24 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 30.32 | 1:03.68 | 1:03.68 | ||||||
Klara Reeh | 1999 | 29.93 | 1:02.56 | 2:06.24 | ||||||
Louise Bromose | 1999 | 31.06 | 1:04.99 | 3:11.23 | ||||||
Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 30.50 | 1:05.01 | 4:16.24 | ||||||
8 | A6 Piger | 1999 | 536 | 4:16.31 | ||||||
A6 | ||||||||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | 28.80 | 1:01.45 | 1:01.45 | ||||||
Lærke Toft Ruby | 1999 | 29.74 | 1:03.62 | 2:05.07 | ||||||
Mira Mass | 2000 | 30.78 | 1:04.49 | 3:09.56 | ||||||
My Weitling | 2000 | 31.32 | 1:06.75 | 4:16.31 | ||||||
9 | Vat Copenhagen Piger 1 | 0 | 520 | 4:18.99 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Emilie Heick | 1999 | 30.46 | 1:03.16 | 1:03.16 | ||||||
Mille Rask Sander | 1999 | 31.69 | 1:06.47 | 2:09.63 | ||||||
Delphine Møller | 1999 | 31.21 | 1:05.93 | 3:15.56 | ||||||
Phoebe Linde Atkins | 2000 | 30.12 | 1:03.43 | 4:18.99 | ||||||
10 | Triton Piger 1 | 0 | 511 | 4:20.45 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 31.21 | 1:05.22 | 1:05.22 | ||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 29.66 | 1:02.77 | 2:07.99 | ||||||
Nicoline Clement | 1999 | 31.57 | 1:05.69 | 3:13.68 | ||||||
Victoria Bierre | 2000 | 31.10 | 1:06.77 | 4:20.45 | ||||||
11 | Aalborg Piger 1 | 0 | 510 | 4:20.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Line Thomsen | 2000 | 31.53 | 1:04.96 | 1:04.96 | ||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 30.28 | 1:03.22 | 2:08.18 | ||||||
Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 31.69 | 1:06.49 | 3:14.67 | ||||||
Lisa Schøn | 1999 | 31.26 | 1:05.98 | 4:20.65 | ||||||
12 | Hs Piger 1 | 1999 | 498 | 4:22.69 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Sara Tang-Holbek | 2000 | 31.56 | 1:05.55 | 1:05.55 | ||||||
Stinna Schnabl | 1999 | 31.21 | 1:05.41 | 2:10.96 | ||||||
Caroline Sofie Lund | 2000 | 31.95 | 1:07.12 | 3:18.08 | ||||||
Julia Jønsson | 2000 | 30.36 | 1:04.61 | 4:22.69 | ||||||
13 | Silkeborg Piger | 2000 | 491 | 4:23.85 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Sofie W. Bunten | 1999 | 32.79 | 1:08.16 | 1:08.16 | ||||||
Helena V. Ellling | 2000 | 31.38 | 1:07.71 | 2:15.87 | ||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 32.01 | 1:06.76 | 3:22.63 | ||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 28.33 | 1:01.22 | 4:23.85 | ||||||
14 | Stm 1 | 0 | 485 | 4:24.96 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Stinne Sørensen | 1999 | 30.58 | 1:02.96 | 1:02.96 | ||||||
Frederikke Asfeldt | 1999 | 33.72 | 1:10.27 | 2:13.23 | ||||||
Emma Sand Majlund | 1999 | 32.34 | 1:07.22 | 3:20.45 | ||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 30.60 | 1:04.51 | 4:24.96 | ||||||
15 | Rsk Junior | 0 | 475 | 4:26.94 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Nicoline Ahrentsen | 2000 | 32.23 | 1:06.96 | 1:06.96 | ||||||
Amalie Pedersen | 2000 | 33.07 | 1:09.97 | 2:16.93 | ||||||
Anna Hertzog | 1999 | 30.93 | 1:05.16 | 3:22.09 | ||||||
Stine Madsen | 1999 | 31.01 | 1:04.85 | 4:26.94 | ||||||
16 | Triton Piger 2 | 0 | 469 | 4:27.94 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | 32.58 | 1:07.89 | 1:07.89 | ||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 32.23 | 1:07.46 | 2:15.35 | ||||||
Nanna Sonne | 1999 | 31.01 | 1:05.84 | 3:21.19 | ||||||
Katharina Nekhorochko | 2000 | 32.13 | 1:06.75 | 4:27.94 | ||||||
17 | Sigma Girls 2 | 0 | 462 | 4:29.32 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Anne Sofie Nielsen | 1999 | 31.63 | 1:05.39 | 1:05.39 | ||||||
Katrine Stampe | 2000 | 32.50 | 1:07.95 | 2:13.34 | ||||||
Augusta Marie Christensen | 2000 | 31.84 | 1:07.50 | 3:20.84 | ||||||
Luna Juul Lentoft | 2000 | 32.46 | 1:08.48 | 4:29.32 | ||||||
18 | Kvik Piger 2 | 0 | 462 | 4:29.35 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Emily Brophy | 1999 | 31.69 | 1:06.62 | 1:06.62 | ||||||
Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 32.08 | 1:07.15 | 2:13.77 | ||||||
Sofie Kornbek | 2000 | 32.25 | 1:07.61 | 3:21.38 | ||||||
Maria Olsen | 2000 | 33.01 | 1:07.97 | 4:29.35 | ||||||
19 | Hovestaden Piger 2 | 1999 | 459 | 4:29.86 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Emma Maagøe | 1999 | 31.53 | 1:05.96 | 1:05.96 | ||||||
Josefine Strand Nielsen | 2000 | 32.00 | ||||||||
Lea Alberte Olsen | 2000 | 2:45.40 | ||||||||
Christine Greisen | 2000 | 3:53.68 | 4:29.86 | 4:29.86 | ||||||
20 | Sto Piger 1 | 0 | 456 | 4:30.59 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Sofia Zachariassen | 1999 | 31.50 | 1:05.99 | 1:05.99 | ||||||
Line Bremer Mortensen | 2000 | 32.05 | 1:09.15 | 2:15.14 | ||||||
Isabella Drest | 1999 | 32.85 | 1:08.76 | 3:23.90 | ||||||
Emma Hansen | 1999 | 31.20 | 1:06.69 | 4:30.59 | ||||||
21 | Gentofte Piger 2 | 0 | 452 | 4:31.24 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Frederikke Gunni | 1999 | 32.31 | 1:07.62 | 1:07.62 | ||||||
Nicole Bennetsen | 2000 | 31.82 | 1:06.83 | 2:14.45 | ||||||
Rosemarie Blicher | 2000 | 32.68 | 1:09.38 | 3:23.83 | ||||||
Cathrine Laura Holten | 2000 | 32.12 | 1:07.41 | 4:31.24 | ||||||
22 | Aalborg Piger 2 | 0 | 444 | 4:32.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Anna Olesen | 1999 | 32.29 | 1:07.75 | 1:07.75 | ||||||
Camilla Strandqvist | 2000 | 32.79 | 1:10.10 | 2:17.85 | ||||||
Emma A Andersen | 2000 | 32.69 | 1:07.73 | 3:25.58 | ||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 31.85 | 1:07.37 | 4:32.95 | ||||||
23 | Hsc Damer 1 | 0 | 441 | 4:33.60 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Johanne Laursen | 1999 | 33.92 | 1:09.30 | 1:09.30 | ||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 31.60 | 1:05.74 | 2:15.04 | ||||||
Helena Rosendahl Bach | 2000 | 34.32 | 1:10.95 | 3:25.99 | ||||||
Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 32.43 | 1:07.61 | 4:33.60 | ||||||
23 | Piger Esbjerg | 0 | 441 | 4:33.60 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 34.16 | 1:11.80 | 1:11.80 | ||||||
Noa Turin | 2000 | 33.00 | 1:08.96 | 2:20.76 | ||||||
Sofie West | 2000 | 33.60 | 1:09.19 | 3:29.95 | ||||||
Simone H. Lauridsen | 1999 | 30.35 | 1:03.65 | 4:33.60 | ||||||
25 | Vejle Piger 1 | 0 | 402 | 4:42.03 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Johanne A. Christiansen | 2000 | 34.30 | 1:11.95 | 1:11.95 | ||||||
Anna Emilie Hansen | 1999 | 32.40 | 1:08.03 | 2:19.98 | ||||||
Christina Christensen | 2000 | 34.67 | 1:12.40 | 3:32.38 | ||||||
Marie K. Mikkelsen | 2000 | 32.56 | 1:09.65 | 4:42.03 | ||||||
26 | Vat Copenhagen Piger 3 | 0 | 401 | 4:42.40 | ||||||
VAT København | ||||||||||
Laura Christensen | 1999 | 33.16 | 1:09.90 | 1:09.90 | ||||||
Regitze Munch Nielsen | 2000 | 32.83 | 1:10.92 | 2:20.82 | ||||||
Maria Holst Hansen | 2000 | 32.93 | 1:09.72 | 3:30.54 | ||||||
Johanna Berthelsen | 2000 | 34.29 | 1:11.86 | 4:42.40 | ||||||
27 | Sigma Girls 3 | 0 | 397 | 4:43.25 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Amanda Egerod Lund | 2000 | 33.74 | 1:10.58 | 1:10.58 | ||||||
Camilla Taylor | 2000 | 32.53 | 1:09.07 | 2:19.65 | ||||||
Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 33.90 | 1:11.39 | 3:31.04 | ||||||
Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 33.51 | 1:12.21 | 4:43.25 | ||||||
28 | Bakken Piger 1 | 1999 | 387 | 4:45.85 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Katrine Lund Hansen | 1999 | 31.12 | 1:38.41 | 1:38.41 | ||||||
Nikoline Østerberg | 2000 | 37.81 | 1:12.85 | 2:51.26 | ||||||
Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 38.60 | 1:14.68 | 4:05.94 | ||||||
Sidse Borch Mogensen | 2000 | 39.91 | 39.91 | 4:45.85 | ||||||
- | Gcs Piger | 1999 | Akut syg | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Marie-Louise Stentved | 2000 | |||||||||
Freja Gram | 1999 | |||||||||
Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | |||||||||
Nicoline Toth Nielsen | 2000 | |||||||||
- | Gti Piger | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
GTI | ||||||||||
Eva Olsen | 2000 | 31.19 | 1:06.25 | 1:06.25 | ||||||
- | Helsingør Piger 1 | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Freja A. Skov | 2000 | 33.68 | 1:10.96 | 1:10.96 | ||||||
- | Vat Copenhagen Piger 2 | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
VAT København | ||||||||||
Josefine Pedersen | 1999 | 32.28 | 1:06.68 | 1:06.68 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:58 |