Resultater for Danske Ã…rgangsmesterskaber Gruppe 1 (DÃ…M-K)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 20 januar 2013 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:09 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 januar 2013 |
Løb 30, 100m Butterfly Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 611 | 30.55 | 1:04.87 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Ditte Friis | 1999 | 563 | 31.85 | 1:06.66 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 559 | 31.41 | 1:06.81 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lisa Schøn | 1999 | 531 | 30.85 | 1:07.98 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma la Cour | 1999 | 525 | 32.09 | 1:08.22 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Stinne Sørensen | 1999 | 507 | 31.58 | 1:09.02 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicoline Christensen | 1999 | 505 | 32.37 | 1:09.14 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 501 | 32.68 | 1:09.30 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
9 | Josephine Holm | 1999 | 499 | 32.06 | 1:09.39 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Merete Toft Jensen | 1999 | 479 | 33.04 | 1:10.36 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Sofie Rasmussen | 1999 | 477 | 32.74 | 1:10.45 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Vera Staun Hansen | 1999 | 477 | 33.18 | 1:10.48 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | 473 | 33.49 | 1:10.63 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 462 | 32.44 | 1:11.19 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
15 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | 431 | 34.52 | 1:12.88 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
16 | Clara Franck | 1999 | 410 | 33.50 | 1:14.09 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
17 | Camilla Feldmann | 1999 | 374 | 35.53 | 1:16.40 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Cecilie Reesbøll | 1999 | 303 | 38.88 | 1:21.94 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Eva Olsen | 2000 | 530 | 32.32 | 1:08.04 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 528 | 31.70 | 1:08.10 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Amanda Duus | 2000 | 514 | 32.35 | 1:08.73 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 505 | 33.15 | 1:09.11 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Katrine Stampe | 2000 | 487 | 32.54 | 1:09.95 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 485 | 32.92 | 1:10.08 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Amalie Bærentsen | 2000 | 477 | 33.12 | 1:10.44 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | 466 | 33.35 | 1:11.02 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 461 | 33.64 | 1:11.25 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
10 | Sofie Brøgger | 2000 | 453 | 33.57 | 1:11.70 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Maria Olsen | 2000 | 420 | 34.14 | 1:13.49 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 416 | 33.85 | 1:13.74 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 389 | 35.47 | 1:15.39 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Christine Greisen | 2000 | 382 | 35.67 | 1:15.87 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 380 | 34.56 | 1:16.03 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
16 | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | 350 | 36.90 | 1:18.08 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Louise Sørensen | 2000 | 346 | 37.51 | 1:18.38 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Katrine Jørgensen | 2000 | 329 | 35.35 | 1:19.71 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
19 | Stella Krogh Lund | 2000 | 308 | 38.40 | 1:21.48 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 304 | 36.79 | 1:21.87 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
21 | Karoline Kjær | 2000 | 261 | 39.27 | 1:26.09 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 20 januar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:09 |