Resultater for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag 17.00
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 07 december 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 21:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 december 2012 |
Løb 8, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | As Piger 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 9:20.68 | ||||||
Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 1:08.08 | 2:23.41 | 2:23.41 | ||||||
Line Thomsen | 2000 | 1:07.87 | 2:23.39 | 4:46.80 | ||||||
Lisa Schøn | 1999 | 1:07.09 | 2:19.26 | 7:06.06 | ||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 1:05.33 | 2:14.62 | 9:20.68 | ||||||
2 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 9:21.28 | ||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 1:09.37 | 2:21.34 | 2:21.34 | ||||||
Frederikke Asfeldt | 1999 | 1:10.79 | 2:23.63 | 4:44.97 | ||||||
Emma Sand Majlund | 1999 | 1:09.60 | 2:22.89 | 7:07.86 | ||||||
Stinne Sørensen | 1999 | 1:04.34 | 2:13.42 | 9:21.28 | ||||||
3 | Agf Piger | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 9:28.63 | ||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 1:06.88 | 2:16.61 | 2:16.61 | ||||||
Natascha Alexandra Green | 2000 | 1:12.39 | 2:28.84 | 4:45.45 | ||||||
Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 1:11.03 | 2:28.28 | 7:13.73 | ||||||
Matilde Kjeldsen | 1999 | 1:05.62 | 2:14.90 | 9:28.63 | ||||||
4 | V B Piger 1 | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 9:31.37 | ||||||
Pernille Maj Thorup | 1999 | 1:08.87 | 2:23.28 | 2:23.28 | ||||||
Kristine Lønne | 2000 | 1:10.21 | 2:25.60 | 4:48.88 | ||||||
Martha Andersen | 1999 | 1:06.99 | 2:17.77 | 7:06.65 | ||||||
Anna Emilie Hansen | 1999 | 1:09.82 | 2:24.72 | 9:31.37 | ||||||
5 | Hsc Damer 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 9:43.36 | ||||||
Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 1:10.21 | 2:23.00 | 2:23.00 | ||||||
Helena Rosendahl Bach | 2000 | 1:13.80 | 2:31.65 | 4:54.65 | ||||||
Johanne Laursen | 1999 | 1:11.49 | 2:26.39 | 7:21.04 | ||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 1:09.33 | 2:22.32 | 9:43.36 | ||||||
6 | Sto Piger | 0 | Swim Team Odense | 9:44.24 | ||||||
Camilla Rask | 1999 | 1:07.39 | 2:20.52 | 2:20.52 | ||||||
Isabella Drest | 1999 | 1:11.85 | 2:28.81 | 4:49.33 | ||||||
Emma Hansen | 1999 | 1:10.41 | 2:28.67 | 7:18.00 | ||||||
Sofia Zachariassen | 1999 | 1:10.00 | 2:26.24 | 9:44.24 | ||||||
7 | Smokey Girls | 0 | Kolding SK | 9:47.99 | ||||||
Stine Knudsen | 1999 | 1:10.74 | 2:24.96 | 2:24.96 | ||||||
Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 1:12.88 | 2:34.42 | 4:59.38 | ||||||
Ida Kusk | 1999 | 1:13.02 | 2:30.59 | 7:29.97 | ||||||
Freja Hamann Larsen | 1999 | 1:05.31 | 2:18.02 | 9:47.99 | ||||||
8 | Thisted Piger | 1999 | Thisted Svømmeklub | 10:02.04 | ||||||
Sarah Andersen | 1999 | 1:13.09 | 2:30.56 | 2:30.56 | ||||||
Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 1:13.18 | 2:32.19 | 5:02.75 | ||||||
Smilla Lyhne | 2000 | 1:10.29 | 2:23.64 | 7:26.39 | ||||||
Anette Poulsen | 1999 | 1:14.62 | 2:35.65 | 10:02.04 | ||||||
9 | Struers Gamle Sild | 1999 | Struer Svømmeklub | 10:06.01 | ||||||
Mathilde Snitgaard | 2000 | 1:13.18 | 2:29.96 | 2:29.96 | ||||||
Lisa Terp | 1999 | 1:13.46 | 2:34.23 | 5:04.19 | ||||||
Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 1:11.99 | 2:28.16 | 7:32.35 | ||||||
Hannah Holmgaard | 2000 | 1:15.60 | 2:33.66 | 10:06.01 | ||||||
10 | Sønderborg | 0 | Svømmeklubben Sønderborg | 10:07.10 | ||||||
Camilla Buch | 1999 | 1:13.18 | 2:30.09 | 2:30.09 | ||||||
Therese E. Christensen | 1999 | 1:14.25 | 2:31.84 | 5:01.93 | ||||||
Nikoline Mathiesen | 2000 | 1:17.62 | 2:41.48 | 7:43.41 | ||||||
Amalie Müller Lindemann | 1999 | 1:08.07 | 2:23.69 | 10:07.10 | ||||||
11 | Odder Piger | 1999 | Odder IGF | 10:13.89 | ||||||
Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 1:12.09 | 2:30.46 | 2:30.46 | ||||||
Helene G. Nedergaard | 1999 | 1:15.00 | 2:34.87 | 5:05.33 | ||||||
Cecilie Dalgas | 2000 | 1:15.73 | 2:38.70 | 7:44.03 | ||||||
Lykke K. Nielsen | 1999 | 1:11.92 | 2:29.86 | 10:13.89 | ||||||
12 | Sto Piger 2 | 0 | Swim Team Odense | 10:16.57 | ||||||
Line Bremer Mortensen | 2000 | 1:13.89 | 2:36.23 | 2:36.23 | ||||||
Helena Terp | 1999 | 1:10.73 | 2:30.53 | 5:06.76 | ||||||
Sif Floor | 2000 | 1:16.53 | 2:37.54 | 7:44.30 | ||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 1:13.06 | 2:32.27 | 10:16.57 | ||||||
13 | S68 Hjørring | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 10:33.42 | ||||||
Marie Brandt Pedersen | 2000 | 1:15.51 | 2:41.89 | 2:41.89 | ||||||
Astrid Yde | 2000 | 1:19.14 | 2:43.53 | 5:25.42 | ||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | 1:11.88 | 2:28.77 | 7:54.19 | ||||||
Camilla D. Hansen | 2000 | 1:16.66 | 2:39.23 | 10:33.42 | ||||||
14 | V B Piger 2 | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 10:38.37 | ||||||
Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | 1:16.99 | 2:41.92 | 2:41.92 | ||||||
Isabell Eriksen | 1999 | 1:13.09 | 2:30.98 | 5:12.90 | ||||||
Helene Olesen | 2000 | 1:18.84 | 2:42.77 | 7:55.67 | ||||||
Christina Christensen | 2000 | 1:18.70 | 2:42.70 | 10:38.37 | ||||||
- | Mannschaft, 1. | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Piger Esbjerg | 0 | Esbjerg Svømmeklub | DNF | ||||||
Noa Turin | 2000 | 1:12.10 | 2:31.44 | 2:31.44 | ||||||
Simone H. Lauridsen | 1999 | 4:48.06 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 07 december 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 21:20 |