Resultater for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag 17.00
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 07 december 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:09 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 december 2012 |
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik J. Sørensen | 1997 | 621 | 1:02.42 | 2:14.81 | 3:36.58 | 4:35.97 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Nicolas Blanch | 1997 | 598 | 1:01.74 | 2:13.60 | 3:35.63 | 4:39.48 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 540 | 1:04.05 | 2:18.91 | 3:41.01 | 4:49.11 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 515 | 1:07.93 | 2:21.33 | 3:46.13 | 4:53.88 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 492 | 1:03.84 | 2:22.68 | 3:50.36 | 4:58.30 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 488 | 1:12.01 | 2:27.43 | 4:59.10 | ||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Frederik H Thomsen | 1997 | 461 | 1:08.44 | 2:23.21 | 3:51.82 | 5:04.80 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | 457 | 1:07.90 | 2:28.50 | 3:56.50 | 5:05.75 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 445 | 1:09.11 | 2:25.96 | 3:57.25 | 5:08.37 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Anton Holten Lambert | 1997 | 445 | 1:07.85 | 2:28.09 | 3:57.76 | 5:08.52 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Frederik Elmann | 1997 | 432 | 1:08.99 | 2:26.66 | 4:03.30 | 5:11.55 | |||
Kolding SK | ||||||||||
12 | Magnus Bladt Wichmann | 1997 | 423 | 1:13.43 | 2:33.44 | 4:00.08 | 5:13.65 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Rasmus Larsen | 1997 | 423 | 1:11.71 | 2:30.61 | 4:04.40 | 5:13.69 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mikkel Vølund | 1997 | 416 | 1:08.45 | 2:31.70 | 4:05.22 | 5:15.43 | |||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mikkel Strand | 1997 | 406 | 1:12.16 | 2:33.09 | 4:06.70 | 5:18.02 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
16 | Jens N. Nielsen | 1997 | 400 | 1:14.73 | 2:34.78 | 4:09.42 | 5:19.55 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Andreas Harmuth | 1997 | 384 | 1:14.38 | 2:40.47 | 4:13.83 | 5:24.05 | |||
Bov IF | ||||||||||
18 | Victor Prange | 1997 | 379 | 1:16.10 | 2:42.66 | 4:13.23 | 5:25.35 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Rasmus Kristensen | 1997 | 353 | 1:17.48 | 2:40.53 | 4:19.03 | 5:33.35 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Christian Gravgaard | 1997 | DSQ | Ej fort. bev. v150/ | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Mark Andersen | 1997 | DSQ | Brystben i fly v/25m | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 528 | 1:06.25 | 2:19.78 | 3:45.14 | 4:51.45 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 517 | 1:08.23 | 2:23.49 | 3:47.54 | 4:53.42 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 516 | 1:09.50 | 2:22.44 | 3:46.61 | 4:53.53 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Rasmussen | 1998 | 468 | 1:13.02 | 2:31.95 | 3:56.80 | 5:03.26 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 460 | 1:08.93 | 2:26.18 | 3:54.79 | 5:05.12 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rune Holm Skovby | 1998 | 453 | 1:09.44 | 2:29.21 | 3:59.77 | 5:06.74 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
7 | Malthe Bøg | 1998 | 429 | 1:07.63 | 2:26.74 | 3:55.22 | 5:12.22 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Kasper Laursen | 1998 | 384 | 1:15.05 | 2:38.16 | 4:11.54 | 5:24.11 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Simon Johannsen | 1998 | 376 | 1:16.19 | 2:38.67 | 4:12.81 | 5:26.17 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Toke Cramer | 1998 | 367 | 1:17.32 | 2:43.63 | 4:13.43 | 5:28.79 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Martin Harder Bruun | 1998 | 349 | 1:19.91 | 2:44.03 | 4:17.53 | 5:34.33 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jakob Vingborg | 1998 | 343 | 1:19.85 | 2:43.04 | 4:18.45 | 5:36.43 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | 334 | 1:16.19 | 2:43.76 | 4:21.24 | 5:39.56 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 07 december 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:09 |