Tulokset Nokian Junnumestaruus-uinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso 1
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nokian Junnumestaruus-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 01 joulukuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nokia | Tulostusaika | 13:05 | |||
Järjestäjä | Nokian Pyry uintijaosto | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 joulukuu 2012 |
Laji 7, 50m SU T-9, T-11, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Juulia Käräjämies | 2003 | 189 | 44.76 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
2 | Heta Veikkola | 2003 | 178 | 45.67 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
3 | Sofia Martinkauppi | 2003 | 157 | 47.65 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Senni Mattila | 2003 | 154 | 47.94 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
5 | Eveliina Koivula | 2003 | 142 | 49.25 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Kanerva Kinnunen | 2004 | 134 | 50.18 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
7 | Kiia Kinnunen | 2003 | 126 | 51.32 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Hanna Catalano | 2003 | 123 | 51.72 | ||||||
Cetus | ||||||||||
9 | Anni-Maria Laakso | 2003 | 108 | 53.89 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
10 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 97 | 55.87 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
11 | Johanna Finnberg | 2003 | 97 | 55.93 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
12 | Meeri Yli-Äyhö | 2004 | 95 | 56.38 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
13 | Janette Maakanen | 2003 | 93 | 56.66 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
14 | Lotta Isola | 2003 | 90 | 57.35 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
15 | Vilma Rantala | 2003 | 86 | 58.18 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
16 | Janina Kytömäki | 2003 | 86 | 58.22 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
17 | Roosa Ruohola | 2005 | 81 | 59.39 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
18 | Unna Bogdanoff | 2004 | 80 | 59.63 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
19 | Eevi-Leena Nyman | 2004 | 78 | 1:00.18 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
20 | Salla Rantala | 2004 | 77 | 1:00.52 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
21 | Ella Kiuru | 2003 | 76 | 1:00.68 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
22 | Lotta Ruppa | 2003 | 69 | 1:02.58 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
23 | Aino Lepola | 2005 | 59 | 1:06.11 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
24 | Emma Kiiveri | 2004 | 51 | 1:09.14 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Elina Karoliina Lampinen | 2003 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä | ||||||||||
- | Ella Mäkinen | 2004 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Ella Uusitalo | 2003 | DSQ | |||||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä | ||||||||||
- | Emma Virtanen | 2004 | DSQ | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Minea Wiren | 2003 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Oona Holmberg | 2004 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Pinja Husari | 2003 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Tessa Kirjonen | 2003 | DSQ | |||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
Uima-asu tai -varuste ei hyväksyttävä | ||||||||||
Laji 7, 50m SU T-9, T-11, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Mila Manner | 2001 | 325 | 37.37 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
2 | Minea Bogdanoff | 2001 | 304 | 38.23 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
3 | Laura Laitila | 2001 | 214 | 42.99 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Milja Rantala | 2001 | 202 | 43.83 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
5 | Emmi Uotila | 2002 | 169 | 46.45 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Emilia Majuri | 2001 | 166 | 46.76 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Viivi Kuusinen | 2002 | 163 | 47.08 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Inari Heinonen | 2002 | 161 | 47.22 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
9 | Viivi Ikonen | 2001 | 159 | 47.46 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
10 | Anni Matikainen | 2001 | 155 | 47.80 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
11 | Elina Kiuru | 2002 | 149 | 48.53 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
12 | Silja Valariutta | 2001 | 142 | 49.31 | ||||||
Valkeakosken Uimaseura | ||||||||||
13 | Sofia Ilveskoski | 2002 | 140 | 49.55 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
14 | Venla Pesu | 2002 | 120 | 52.06 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
15 | Soile Auvinen | 2002 | 117 | 52.48 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
16 | Jenni Nurminen | 2001 | 117 | 52.57 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
17 | Ilona Hjelt | 2002 | 114 | 53.08 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
18 | Helmi Hara | 2001 | 110 | 53.68 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
19 | Emmi Tamminiemi | 2002 | 106 | 54.29 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
20 | Kamilla Kutvonen | 2002 | 89 | 57.58 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
21 | Viivi Virtanen | 2002 | 78 | 1:00.19 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
- | Pauliina Piirainen | 2002 | DSQ | |||||||
KOO-VEE | ||||||||||
SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä | ||||||||||
- | Saara Svahn | 2001 | DSQ | |||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Sanni Korppi | 2001 | DSQ | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 | Tulostuspäivämäärä | 01 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry | Tulostusaika | 13:05 |