Tulokset Tammerkoskiuinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lauantai
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Tammerkoskiuinnit | Tulostuspäivämäärä | 15 joulukuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 16:38 | |||
Järjestäjä | Koovee | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 joulukuu 2012 |
Laji 11, 100m RU P-14, P-16, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Santeri Siiranen | 1998 | 554 | 32.98 | 1:11.31 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
2 | Olli Soramies | 1998 | 385 | 37.66 | 1:20.51 | |||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
3 | Jan Rif | 1998 | 371 | 37.66 | 1:21.55 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
4 | Walentin Koskinen | 2000 | 340 | 40.06 | 1:23.91 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Elias Hjelm | 1998 | 303 | 41.23 | 1:27.25 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
6 | Antti Hakkarainen | 2000 | 296 | 42.83 | 1:27.93 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Jesse Nieminen | 1998 | 286 | 41.79 | 1:28.95 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
8 | Rami Rissanen | 1999 | 250 | 42.90 | 1:32.94 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
9 | Pyry Nurmilo | 1999 | 246 | 43.20 | 1:33.54 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Olli Rautaporras | 2000 | 226 | 45.60 | 1:36.15 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
11 | Arttu Heikkinen | 2000 | 224 | 45.03 | 1:36.45 | |||||
Koovee | ||||||||||
12 | Riku Leino | 2001 | 221 | 45.03 | 1:36.83 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
13 | Olli Huhtanen | 2000 | 217 | 46.91 | 1:37.49 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
14 | Joona Lehtonen | 2001 | 182 | 48.43 | 1:43.34 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
15 | Kirka Virtanen | 2002 | 172 | 48.74 | 1:45.31 | |||||
Koovee | ||||||||||
16 | Pekka Vilmunen | 2001 | 156 | 51.58 | 1:48.91 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
17 | Martti Tervanen | 2000 | 151 | 47.61 | 1:49.91 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
18 | Wäinö Koskinen | 2002 | 148 | 55.59 | 1:50.66 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
19 | Eero Ala-Karvia | 2001 | 143 | 54.20 | 1:52.01 | |||||
Koovee | ||||||||||
20 | Frans Bärlund | 2001 | 140 | 51.68 | 1:52.72 | |||||
Koovee | ||||||||||
21 | Markus Hagström | 2000 | 138 | 54.63 | 1:53.42 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
22 | Pyry Anttila | 2001 | 136 | 55.50 | 1:53.84 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
23 | Mikael Piirainen | 2000 | 136 | 54.47 | 1:53.89 | |||||
Koovee | ||||||||||
24 | Aapo Puikkonen | 2001 | 136 | 54.90 | 1:53.95 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
25 | Sami Kukkonen | 2000 | 133 | 53.32 | 1:54.67 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
26 | Teemu Nurminen | 2003 | 130 | 54.37 | 1:55.76 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
27 | Oskari Nopanen | 2000 | 118 | 57.24 | 1:59.58 | |||||
Koovee | ||||||||||
28 | Valtteri Kutvonen | 1999 | 115 | 57.38 | 2:00.48 | |||||
Koovee | ||||||||||
29 | Juuso Toivonen | 2001 | 113 | 57.13 | 2:01.08 | |||||
Koovee | ||||||||||
30 | Jesper Toivanen | 2001 | 85 | 1:02.76 | 2:13.18 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
- | Joona Kortteinen | 2003 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Matias Sainio | 2003 | DSQ | |||||||
Koovee | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä | ||||||||||
Laji 11, 100m RU P-14, P-16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Arni Siline | 1997 | 423 | 36.41 | 1:18.03 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
2 | Aake Nyrhinen | 1997 | 421 | 36.81 | 1:18.19 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
3 | Jyri Lähde | 1996 | 420 | 35.52 | 1:18.21 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
4 | Juho Päivinen | 1996 | 383 | 38.21 | 1:20.63 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Tony Kirjonen | 1996 | 311 | 40.81 | 1:26.46 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
Laji 11, 100m RU P-14, P-16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jussi Leinonen | 1991 | 664 | 31.47 | 1:07.15 | |||||
Koovee | ||||||||||
2 | Elias Kouvo | 1994 | 588 | 33.52 | 1:09.92 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
3 | Teemu Viitanen | 1992 | 574 | 33.47 | 1:10.49 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Rami Marttila | 1995 | 509 | 34.14 | 1:13.35 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Eero Stolt | 1990 | 496 | 34.45 | 1:14.02 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
6 | Toni Knuutila | 1993 | 442 | 35.25 | 1:16.93 | |||||
Eura Swimming Team | ||||||||||
7 | Oula Soininen | 1994 | 408 | 36.51 | 1:18.99 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
8 | Ville Laine | 1995 | 339 | 38.96 | 1:24.01 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 | Tulostuspäivämäärä | 15 joulukuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry | Tulostusaika | 16:38 |