Resultater for Køge Open 2012, Herfølge
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 01 december 2012 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 12:17 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2012 |
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Indledende 10 år og yngre |
10 år og yngre: Karoline Barrett (2002) 1:18.21 2011-11-26 |
11 - 12 år: Amanda Duus (2000) 1:04.95 2008-11-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 241 | 39.59 | 1:21.94 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 209 | 40.99 | 1:25.99 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Laugesen | 2003 | 202 | 40.46 | 1:26.89 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Sandra Døgg Kristjansdottir | 2003 | 167 | 43.96 | 1:32.58 | |||||
Island | ||||||||||
5 | Karin Widerberg | 2003 | 165 | 44.95 | 1:32.95 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
6 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 145 | 44.62 | 1:37.01 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma Yozi Larsen | 2003 | 118 | 48.04 | 1:43.92 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Olivia Mammen | 2003 | 115 | 49.76 | 1:44.93 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Henna Kjaergaard | 2003 | 107 | 48.25 | 1:47.43 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Maja Schriever-Abeln | 2003 | 82 | 54.90 | 1:57.43 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Cazzandra Lindblad | 2003 | 82 | 54.84 | 1:57.51 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Indledende 11 - 12 år |
10 år og yngre: Karoline Barrett (2002) 1:18.21 2011-11-26 |
11 - 12 år: Amanda Duus (2000) 1:04.95 2008-11-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 407 | 32.99 | 1:08.81 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mathilde Nielsen | 2001 | 394 | 32.38 | 1:09.60 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 393 | 32.40 | 1:09.62 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Emma Brogaard | 2001 | 356 | 34.72 | 1:11.98 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sofia Rasmusen | 2001 | 349 | 34.26 | 1:12.42 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie Brandt | 2001 | 307 | 35.10 | 1:15.61 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Mikkeline Mentz | 2001 | 295 | 36.79 | 1:16.59 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 294 | 36.51 | 1:16.75 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Pernille Pedersen | 2001 | 290 | 35.56 | 1:17.07 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Matilde Weibel | 2002 | 281 | 37.27 | 1:17.86 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 278 | 37.26 | 1:18.12 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Mia Søgaard | 2001 | 277 | 37.77 | 1:18.23 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
13 | Thea Blomsterberg | 2002 | 275 | 36.59 | 1:18.40 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Julie Ludvig | 2001 | 275 | 38.46 | 1:18.47 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Tilde Morin | 2002 | 271 | 37.03 | 1:18.81 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
16 | Elin Norrman | 2001 | 270 | 37.86 | 1:18.88 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
17 | Line Pedersen | 2001 | 269 | 36.27 | 1:19.06 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nanna Munch Kjøller | 2001 | 263 | 38.19 | 1:19.59 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Line Strandby | 2001 | 262 | 37.07 | 1:19.75 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Laura Lange | 2001 | 259 | 38.22 | 1:20.05 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Mellie Wijk | 2002 | 258 | 37.50 | 1:20.14 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
22 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 254 | 38.64 | 1:20.56 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
23 | Alberte Mammen | 2001 | 249 | 38.98 | 1:21.03 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
24 | Lærke Rask Sander | 2002 | 237 | 40.92 | 1:22.39 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
25 | Clara Rasmusen | 2001 | 234 | 38.49 | 1:22.76 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 233 | 39.40 | 1:22.88 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
27 | Sara Ødegaard | 2001 | 231 | 39.95 | 1:23.11 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
28 | Cecilie Elkjær | 2001 | 228 | 38.88 | 1:23.52 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
29 | Ida Ladegaard Olsson | 2001 | 225 | 40.65 | 1:23.81 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
30 | Kristhine Andersen | 2002 | 224 | 38.61 | 1:24.01 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
31 | Ida W. Hall | 2002 | 224 | 41.27 | 1:24.05 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
32 | Camilla Mølgaard | 2002 | 223 | 39.70 | 1:24.17 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
33 | Petronella Ottosson | 2002 | 221 | 39.57 | 1:24.37 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
34 | Sofie Andersen | 2001 | 216 | 40.64 | 1:25.05 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
35 | Mathilde Roed | 2001 | 206 | 41.64 | 1:26.34 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
36 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | 203 | 39.61 | 1:26.76 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
37 | Laura Janner | 2002 | 200 | 40.89 | 1:27.18 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
38 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | 196 | 43.31 | 1:27.77 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
39 | Emilie Fischer | 2001 | 195 | 41.50 | 1:27.91 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
40 | Emilia Karlberg | 2002 | 195 | 40.38 | 1:28.00 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
41 | Johanne B. Hansen | 2002 | 194 | 42.33 | 1:28.12 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
41 | Julia Wollentz | 2002 | 194 | 42.67 | 1:28.12 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
43 | Astrid Bruun Fejfer | 2001 | 189 | 42.66 | 1:28.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
44 | Elsa Wahlbeck | 2002 | 187 | 41.83 | 1:29.22 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
45 | Rebekka Windahl | 2001 | 185 | 43.46 | 1:29.60 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
46 | Maja Svenstrup | 2002 | 180 | 42.58 | 1:30.36 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
47 | Louise Larsen | 2001 | 180 | 43.51 | 1:30.42 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
48 | Anna Adelholm | 2001 | 169 | 43.87 | 1:32.31 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
49 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | 164 | 44.55 | 1:33.28 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
50 | Erika Grüneberger | 2001 | 162 | 43.60 | 1:33.54 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
51 | Therese Pålsson | 2001 | 155 | 45.87 | 1:34.99 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
52 | Zascha Seest-Østergård | 2002 | 154 | 43.72 | 1:35.08 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
53 | Emilie Nyegaard | 2001 | 154 | 44.91 | 1:35.23 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
54 | Josefin Ålenius | 2002 | 142 | 43.41 | 1:37.83 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
55 | Karoline Jensen | 2001 | 124 | 47.00 | 1:42.32 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
56 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | 116 | 51.04 | 1:44.58 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
57 | Moa Kristiansson | 2001 | 109 | 48.63 | 1:46.70 | |||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Andrea Jess Hansen | 2001 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Julie K Madsen | 2001 | DNS | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 01 december 2012 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:17 |