Resultat för Swedish Swim Games 2012
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Session 1 Saturday 27 Oct, 10.00
Results Event 3 (Heats) - Official
Results Event 3 (Heats) - Official |
|
|
Competition name |
Swedish Swim Games 2012 |
|
Print Date |
27 October 2012 |
|
|
Competition place |
Upplands Väsby |
|
Print Time |
10:51 |
|
|
Organizer |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
Pool |
25m |
|
|
|
|
|
Competition date |
27 October 2012 |
|
|
|
|
|
|
Event 3, 200m Freestyle Women, Heats |
Sponsor: FREKER Sport |
World Seniors: Federica Pellegrini (1988) 1:51.17 2009-12-13 |
Europe Seniors: Federica Pellegrini (1988) 1:51.17 2009-12-13 |
Nation Seniors: Sarah Sjöström (1993) 1:52.58 2011-11-24 |
CR Senior: Petra Granlund (1987) 1:55.22 2010-10-30 |
|
|
Place |
Name |
Born |
Club |
Nat |
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michelle Coleman |
1993 |
Täby Sim |
|
27.93 |
58.45 |
1:29.34 |
|
1:59.21 |
|
2 |
Sarah Sjöström |
1993 |
Södertörns Simsällskap |
|
27.91 |
58.38 |
1:29.22 |
|
1:59.98 |
|
3 |
Diana Sokolowska |
1996 |
Sms Krakow |
POL |
28.72 |
59.95 |
1:31.47 |
|
2:02.97 |
|
4 |
Petra Granlund |
1987 |
Väsby Simsällskap |
|
28.80 |
1:00.35 |
1:32.36 |
|
2:04.55 |
|
5 |
Marlene Pavlu Lewin |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
28.74 |
1:00.31 |
1:32.41 |
|
2:05.34 |
|
6 |
Josefin Lindkvist |
1993 |
Väsby Simsällskap |
|
28.89 |
1:00.77 |
1:33.12 |
|
2:05.41 |
|
7 |
Josefine Hippi |
1994 |
Väsby Simsällskap |
|
29.32 |
1:01.18 |
1:33.70 |
|
2:06.11 |
|
8 |
Ebba Rosenquist |
1989 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
29.04 |
1:00.65 |
1:33.79 |
|
2:06.55 |
|
9 |
Elsa Ericsson |
1995 |
Täby Sim |
|
29.41 |
1:01.40 |
1:34.14 |
|
2:07.19 |
|
10 |
Luigia Sirignano |
1996 |
Sms Krakow |
POL |
29.50 |
1:01.72 |
1:34.69 |
|
2:07.61 |
|
11 |
Julia Robertsson |
1995 |
Väsby Simsällskap |
|
29.50 |
1:01.68 |
1:34.62 |
|
2:07.99 |
|
12 |
Mikaela Bäck |
1995 |
Väsby Simsällskap |
|
30.83 |
1:03.57 |
1:36.42 |
|
2:08.85 |
|
13 |
Anna Kotonen |
1997 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
29.65 |
1:01.82 |
1:35.14 |
|
2:09.04 |
|
14 |
Emilie Nyenget Løvberg |
1995 |
Bærumsvømmerne |
NOR |
30.44 |
1:03.14 |
1:36.40 |
|
2:09.10 |
|
15 |
Oda Gjerde |
1995 |
Bryne Svømmeklubb |
NOR |
30.94 |
1:03.58 |
1:36.65 |
|
2:09.34 |
|
16 |
Tove Sparrman |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
29.94 |
1:02.48 |
1:35.75 |
|
2:09.43 |
|
17 |
Lisa Johansson |
1990 |
Simklubben Neptun |
|
29.71 |
1:01.76 |
1:35.61 |
|
2:09.51 |
|
18 |
Lisa Skogeng |
1996 |
Bergensvømmerne |
NOR |
30.46 |
1:03.33 |
1:36.52 |
|
2:09.66 |
|
19 |
Majken Smith |
1997 |
Asker Svømmeklubb |
NOR |
29.81 |
1:03.00 |
1:36.26 |
|
2:09.70 |
|
20 |
Karin Åström |
1996 |
Järfälla Simsällskap |
|
29.89 |
1:02.46 |
1:36.80 |
|
2:10.39 |
|
21 |
Carin Klasson |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.65 |
1:03.53 |
1:37.52 |
|
2:11.13 |
|
22 |
Malene Pedersen |
1996 |
Lambertseter Svømmeklubb |
NOR |
30.08 |
1:03.04 |
1:37.22 |
|
2:11.24 |
|
23 |
Josefin Hallman |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.85 |
1:03.36 |
1:37.17 |
|
2:11.69 |
|
24 |
Vilma Unnermark |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.39 |
1:03.88 |
1:37.85 |
|
2:11.72 |
|
25 |
Ane Nygård |
1995 |
Stavanger Svømmeclub |
NOR |
30.31 |
1:03.56 |
1:37.99 |
|
2:12.03 |
|
26 |
Hanne Reime |
1998 |
Bryne Svømmeklubb |
NOR |
30.70 |
1:04.11 |
1:38.59 |
|
2:12.04 |
|
27 |
Frida Berglund |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
30.68 |
1:03.88 |
1:38.28 |
|
2:13.09 |
|
28 |
Greta Nykvist |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.41 |
1:03.80 |
1:39.01 |
|
2:13.26 |
|
29 |
Matilda Weiler |
1998 |
Ängelholms Simsällskap |
|
30.65 |
1:04.79 |
1:39.02 |
|
2:13.33 |
|
30 |
Paulina Björkbacka |
1995 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
30.76 |
1:04.46 |
1:39.97 |
|
2:13.60 |
|
31 |
Grethe Eugenie Tenden |
1996 |
Ås IL |
NOR |
30.60 |
1:04.87 |
1:39.89 |
|
2:13.91 |
|
32 |
Andrea Barstad Westbye |
1995 |
Bærumsvømmerne |
NOR |
31.26 |
1:05.03 |
1:40.20 |
|
2:15.33 |
|
33 |
Mette Larsen |
1995 |
Asker Svømmeklubb |
NOR |
30.99 |
1:04.69 |
1:39.79 |
|
2:15.53 |
|
34 |
Maria Lunusjkin |
1993 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
30.15 |
1:04.08 |
1:39.95 |
|
2:16.42 |
|
35 |
Vera Lammi |
1998 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
31.64 |
1:05.85 |
1:41.51 |
|
2:17.08 |
|
36 |
Karen Nygård Magnussen |
1998 |
Bryne Svømmeklubb |
NOR |
31.97 |
1:06.74 |
1:42.23 |
|
2:17.53 |
|
37 |
Alexandra Stranden |
1999 |
Asker Svømmeklubb |
NOR |
31.56 |
1:06.68 |
1:43.37 |
|
2:17.64 |
|
38 |
Tiril Frøholm |
1996 |
Asker Svømmeklubb |
NOR |
32.25 |
1:07.59 |
1:43.88 |
|
2:18.48 |
|
39 |
Linda Brännlund |
1998 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
31.42 |
1:06.31 |
1:42.73 |
|
2:19.28 |
|
40 |
Emilie Bakke |
1998 |
Asker Svømmeklubb |
NOR |
33.20 |
1:09.17 |
1:45.29 |
|
2:21.12 |
|
41 |
Ingelin Lima |
1997 |
Asker Svømmeklubb |
NOR |
33.56 |
1:10.35 |
1:48.52 |
|
2:25.18 |
|
42 |
Marte Dalan |
1998 |
Asker Svømmeklubb |
NOR |
32.70 |
1:08.45 |
1:46.27 |
|
2:25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Generated by WinGrodan 1.20.00 |
Print Date |
27 October 2012 |
Licensed to: Väsby Simsällskap |
Print Time |
10:51 |
|