Tulokset Region Midtjylland Mesterskaber 2012
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 15 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:02 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 2:44.30 | ||||||
2 | Mathias Pedersen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 2:52.17 | ||||||
3 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:55.98 | ||||||
4 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 3:03.44 | ||||||
5 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 3:04.69 | ||||||
6 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 3:20.31 | ||||||
7 | Sebastian Veile | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 3:39.78 | ||||||
8 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 4:01.94 | ||||||
9 | Joakim Grønkjær Frost | 2003 | Horsens Svømmeklub | 4:24.12 | ||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:29.14 | ||||||
2 | Simeon Franow | 2000 | Horsens Svømmeklub | 2:36.19 | ||||||
3 | Karl-Emil Späth | 2000 | Horsens Svømmeklub | 2:39.43 | ||||||
4 | Mike Boldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:40.02 | ||||||
5 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 2:59.30 | ||||||
6 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 3:03.08 | ||||||
7 | Tobias Lyngvig | 2000 | Holstebro Svømme Club | 3:04.59 | ||||||
8 | Mikkel Kristensen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 3:06.17 | ||||||
9 | Nichlas B. Feldt | 2000 | Horsens Svømmeklub | 3:08.98 | ||||||
10 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 3:31.04 | ||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 2:09.20 | ||||||
2 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 2:11.13 | ||||||
3 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 2:18.01 | ||||||
4 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 2:19.18 | ||||||
5 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 2:31.75 | ||||||
6 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 2:31.80 | ||||||
7 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 2:38.73 | ||||||
8 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 2:41.04 | ||||||
9 | Kristoffer Østergaard | 1999 | Durup IF | 2:41.08 | ||||||
10 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 2:44.05 | ||||||
11 | Alfred Bentzen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 2:45.33 | ||||||
12 | Jonas Sander | 1999 | Ikast Svømmeklub | 3:01.46 | ||||||
13 | William Heller Øllegaard | 1999 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 3:11.44 | ||||||
14 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 3:27.88 | ||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 2:09.73 | ||||||
2 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 2:15.44 | ||||||
3 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 2:18.31 | ||||||
4 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | Viborg Svømme Klub | 2:22.49 | ||||||
5 | Bjarki Haagensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 2:26.54 | ||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 2:05.26 | ||||||
2 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 2:07.77 | ||||||
3 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 2:07.85 | ||||||
4 | Christoffer Beck | 1996 | Viborg Svømme Klub | 2:11.99 | ||||||
5 | Nicklas Kjærgaard | 1997 | Holstebro Svømme Club | 2:22.84 | ||||||
6 | Jesper Langbo Christensen | 1997 | Videbæk Svømme Club | 2:52.30 | ||||||
- | Albert Buus Rasmussen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 15 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:02 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 15 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:07 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 2:37.84 | ||||||
2 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Struer Svømmeklub | 2:50.11 | ||||||
3 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 3:05.25 | ||||||
4 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 3:07.45 | ||||||
5 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 3:20.99 | ||||||
6 | Julie Nøhr Olesen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 3:21.19 | ||||||
7 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 3:25.15 | ||||||
8 | Victoria Rasmussen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 3:29.81 | ||||||
9 | Cecilie Thuesen | 2002 | Herning Svømmeklub | 3:30.80 | ||||||
10 | Julie Geertsen Lund | 2001 | Holstebro Svømme Club | 3:31.21 | ||||||
11 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 3:32.30 | ||||||
12 | Louise Eg Larsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 3:33.50 | ||||||
13 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 3:42.68 | ||||||
14 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 3:45.29 | ||||||
15 | Alba Olivia Theilmann | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 3:57.85 | ||||||
16 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 3:59.46 | ||||||
17 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 4:11.22 | ||||||
18 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 4:25.77 | ||||||
- | Kristine Erikstad | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Amalie Vilstrup | 2002 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 2:22.35 | ||||||
2 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Durup IF | 2:32.88 | ||||||
3 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 2:37.09 | ||||||
4 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 2:40.03 | ||||||
5 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:40.97 | ||||||
6 | Freya R. Andersen | 2000 | Vildbjerg Svømmeklub | 2:53.67 | ||||||
7 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 2:54.76 | ||||||
8 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 2:58.52 | ||||||
9 | Line Mia Jensen | 2000 | Herning Svømmeklub | 3:02.08 | ||||||
10 | Nana Bundgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 3:03.00 | ||||||
11 | Isabell Sandersen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 3:33.70 | ||||||
- | Freja Due Hussak | 2000 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 2:20.72 | ||||||
2 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 2:28.33 | ||||||
3 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 2:28.55 | ||||||
4 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 2:31.57 | ||||||
5 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 2:36.70 | ||||||
6 | Maren Bielefeldt | 1999 | Holstebro Svømme Club | 2:44.56 | ||||||
7 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 2:45.38 | ||||||
8 | Marie Frandsen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 2:51.55 | ||||||
9 | Eva Marie Christensen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 3:09.98 | ||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 2:24.30 | ||||||
2 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 2:24.74 | ||||||
2 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 2:24.74 | ||||||
4 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 2:27.19 | ||||||
5 | Mathilde Clausen | 1998 | Herning Svømmeklub | 2:37.87 | ||||||
6 | Helena Rasmussen | 1998 | Herning Svømmeklub | 2:39.50 | ||||||
7 | Stine T. Søndergaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 2:44.58 | ||||||
8 | Emma F. Sørensen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:47.31 | ||||||
9 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 3:01.98 | ||||||
- | Nikoline Hvolgaard | 1998 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:24.14 | ||||||
2 | Sofie Boel Torp | 1997 | Viborg Svømme Klub | 2:27.32 | ||||||
3 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 2:33.91 | ||||||
4 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 2:34.41 | ||||||
5 | Amalie L. Nielsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 2:37.86 | ||||||
6 | Emma Rohde | 1997 | Herning Svømmeklub | 2:41.53 | ||||||
7 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 3:02.13 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 15 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:07 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 15 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:04 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 3, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
- | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 3, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:08.67 | ||||||
2 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:11.36 | ||||||
3 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:11.63 | ||||||
4 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:13.09 | ||||||
5 | Alfred Bentzen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 1:33.92 | ||||||
6 | Jacob Schultz | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:46.52 | ||||||
Løb 3, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:14.05 | ||||||
Løb 3, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:05.11 | ||||||
2 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:05.68 | ||||||
3 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 1:06.06 | ||||||
4 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:10.27 | ||||||
5 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 1:12.77 | ||||||
6 | Emil Træholt | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:14.08 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 15 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:04 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 15 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:07 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 4, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:26.17 | ||||||
2 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:59.50 | ||||||
- | Maria Cleman Hatting | 2001 | Struer Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 4, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:19.91 | ||||||
2 | Mathilde Vilain Stübe | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:35.04 | ||||||
3 | Caroline Clausen | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:44.01 | ||||||
4 | Ida Hegelund Jensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:45.91 | ||||||
5 | Camilla Madvig | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:54.55 | ||||||
Løb 4, 100m Butterfly Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:15.32 | ||||||
2 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | Viborg Svømme Klub | 1:17.25 | ||||||
3 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:18.63 | ||||||
4 | Amanda Meldgaard | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:41.44 | ||||||
Løb 4, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:15.61 | ||||||
2 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:20.25 | ||||||
3 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:23.56 | ||||||
4 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:33.44 | ||||||
Løb 4, 100m Butterfly Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | 1:19.28 | ||||||
2 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:27.80 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 15 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:07 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 15 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:41 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 3:41.10 | ||||||
2 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 3:47.28 | ||||||
3 | Filip Cederstrøm | 2002 | Holstebro Svømme Club | 3:49.15 | ||||||
4 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 3:50.99 | ||||||
5 | Markus Hartvigsen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 4:03.38 | ||||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simeon Franow | 2000 | Horsens Svømmeklub | 2:59.10 | ||||||
2 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 3:13.78 | ||||||
3 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 3:31.36 | ||||||
4 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 3:35.92 | ||||||
5 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 3:38.02 | ||||||
6 | Tobias Lyngvig | 2000 | Holstebro Svømme Club | 4:06.88 | ||||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 2:41.16 | ||||||
2 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 2:42.35 | ||||||
3 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 2:55.24 | ||||||
4 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 3:09.35 | ||||||
5 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 3:11.93 | ||||||
6 | Frederik Nørgaard | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 3:12.47 | ||||||
7 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 3:23.24 | ||||||
8 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 3:25.86 | ||||||
9 | Anders N Pedersen | 1999 | Struer Svømmeklub | 3:26.79 | ||||||
10 | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | 3:36.93 | ||||||
11 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 3:37.71 | ||||||
12 | Johan Bækgaard Rasmussen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 3:58.32 | ||||||
- | Søren B. Jeppesen | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | DSQ | En hånd vending 75m | |||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 2:50.47 | ||||||
2 | Emil Houlborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 2:56.02 | ||||||
3 | Anders Laursen | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 2:58.47 | ||||||
4 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 3:02.82 | ||||||
5 | Bjarki Haagensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 3:09.90 | ||||||
- | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 2:40.04 | ||||||
2 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 2:41.29 | ||||||
3 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 2:44.96 | ||||||
4 | Jesper Langbo Christensen | 1997 | Videbæk Svømme Club | 3:23.12 | ||||||
- | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | DSQ | 1 hånd vending 175 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 15 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:41 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 15 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:32 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 3:06.97 | ||||||
2 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 3:38.24 | ||||||
3 | Lisbeth Luisa Lehmann | 2001 | Horsens Svømmeklub | 3:39.32 | ||||||
4 | Kristina L. Jensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 3:44.74 | ||||||
5 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 3:45.96 | ||||||
6 | Karoline Vasegaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 3:53.88 | ||||||
7 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 3:53.92 | ||||||
8 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 3:53.98 | ||||||
9 | Louise Eg Larsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 3:56.78 | ||||||
10 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 3:57.58 | ||||||
11 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 4:12.94 | ||||||
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 3:04.81 | ||||||
2 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 3:09.97 | ||||||
3 | Iben Damsgaard | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 3:31.34 | ||||||
4 | Josephine Dalsgaard | 2000 | Viborg Svømme Klub | 3:43.89 | ||||||
5 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 3:46.29 | ||||||
6 | Ea Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 3:46.43 | ||||||
7 | Linda Strunge | 2000 | Herning Svømmeklub | 3:47.74 | ||||||
8 | Lærke Meyer | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 4:05.96 | ||||||
9 | Cecilie N. Pedersen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 4:08.13 | ||||||
- | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | DSQ | En hånd vending 75m | |||||
- | Xanthine Aalbers | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 2:54.75 | ||||||
2 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 3:00.09 | ||||||
3 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 3:06.45 | ||||||
4 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 3:06.66 | ||||||
5 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 3:07.37 | ||||||
6 | Maren Bielefeldt | 1999 | Holstebro Svømme Club | 3:32.95 | ||||||
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 2:57.78 | ||||||
2 | Emma F. Sørensen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 3:08.44 | ||||||
3 | Natasja Brusen Nielsen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 3:09.14 | ||||||
4 | Amalie Mejer | 1998 | Ikast Svømmeklub | 3:20.49 | ||||||
5 | Stine T. Søndergaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 3:22.81 | ||||||
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie L. Nielsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 3:08.47 | ||||||
2 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 3:13.01 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 15 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:32 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 15 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 7, 400m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 6:16.46 | ||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 7:05.29 | ||||||
3 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 7:15.57 | ||||||
4 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 7:23.74 | ||||||
Løb 7, 400m Medley Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 6:31.85 | ||||||
2 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 7:03.97 | ||||||
3 | Tobias Møllegaard | 2000 | Viborg Svømme Klub | 7:13.99 | ||||||
Løb 7, 400m Medley Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 5:17.43 | ||||||
2 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 5:55.97 | ||||||
3 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 6:02.19 | ||||||
4 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 6:23.50 | ||||||
5 | Jonas Sander | 1999 | Ikast Svømmeklub | 6:59.79 | ||||||
Løb 7, 400m Medley Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | Viborg Svømme Klub | 5:45.63 | ||||||
Løb 7, 400m Medley Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 5:02.32 | ||||||
- | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev. 175m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 15 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 15 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:58 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 8, 400m Medley Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 7:33.74 | ||||||
Løb 8, 400m Medley Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 6:00.05 | ||||||
2 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 6:15.94 | ||||||
3 | Nana Bundgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 7:13.08 | ||||||
Løb 8, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline M. Knudsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 6:48.85 | ||||||
2 | Amanda Meldgaard | 1999 | Ikast Svømmeklub | 7:07.07 | ||||||
Løb 8, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 5:49.10 | ||||||
2 | Amalie Mejer | 1998 | Ikast Svømmeklub | 6:49.44 | ||||||
Løb 8, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 6:10.18 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 15 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:58 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 15 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:42 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 9, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 50.28 | ||||||
2 | Filip Cederstrøm | 2002 | Holstebro Svømme Club | 50.33 | ||||||
3 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 50.45 | ||||||
4 | Markus Hartvigsen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 52.50 | ||||||
5 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 55.81 | ||||||
Løb 9, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 40.91 | ||||||
2 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 46.26 | ||||||
3 | Sebastian Lauritsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 48.23 | ||||||
4 | Mikkel Kristensen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 55.00 | ||||||
5 | Tobias Meier | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 55.24 | ||||||
6 | David Andresen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 56.33 | ||||||
7 | Andreas Thanild Schøler | 2000 | Viborg Svømme Klub | 1:02.11 | ||||||
- | Esben Lund Borg | 2000 | Holstebro Svømme Club | DSQ | 1 hånd i vending | |||||
Løb 9, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 35.57 | ||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 37.43 | ||||||
3 | Frederik Nørgaard | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.78 | ||||||
4 | Søren B. Jeppesen | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 40.33 | ||||||
5 | Jonas Andersen | 1999 | Struer Svømmeklub | 40.84 | ||||||
6 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 41.19 | ||||||
7 | Anders N Pedersen | 1999 | Struer Svømmeklub | 41.49 | ||||||
8 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 41.73 | ||||||
9 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 43.43 | ||||||
10 | Kristoffer Østergaard | 1999 | Durup IF | 47.69 | ||||||
11 | Mads F. Nielsen | 1999 | Durup IF | 49.57 | ||||||
12 | Jacob Schultz | 1999 | Holstebro Svømme Club | 49.68 | ||||||
13 | Jonas Sander | 1999 | Ikast Svømmeklub | 50.09 | ||||||
14 | Johan Bækgaard Rasmussen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 50.24 | ||||||
15 | William Heller Øllegaard | 1999 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 51.00 | ||||||
- | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | DNS | ||||||
Løb 9, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Holmershøj | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 45.97 | ||||||
2 | Jonas Utoft | 1998 | Skive Svømmeklub Poseidon | 52.75 | ||||||
- | Dinand Aalbers | 1998 | Skive Svømmeklub Poseidon | DNF | ||||||
Løb 9, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 32.51 | ||||||
2 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 35.51 | ||||||
3 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 35.76 | ||||||
4 | Emil Træholt | 1997 | Herning Svømmeklub | 38.08 | ||||||
5 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 38.68 | ||||||
6 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 38.77 | ||||||
7 | Jeppe Smedegaard Marquard | 1996 | Durup IF | 50.36 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 15 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:42 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 15 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:37 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Søgaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 45.53 | ||||||
2 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 47.71 | ||||||
3 | Kristina L. Jensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 48.36 | ||||||
4 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 50.05 | ||||||
5 | Karoline Vasegaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 50.47 | ||||||
6 | Louise Eg Larsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 50.63 | ||||||
7 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 51.58 | ||||||
8 | Cecilie Thuesen | 2002 | Herning Svømmeklub | 52.03 | ||||||
9 | Signe Laugesen | 2001 | Vildbjerg Svømmeklub | 52.90 | ||||||
10 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 53.90 | ||||||
11 | Alba Olivia Theilmann | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 55.21 | ||||||
12 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 59.32 | ||||||
13 | Julie Nøhr Olesen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:00.03 | ||||||
14 | Amalie Kristensen | 2003 | Herning Svømmeklub | 1:01.73 | ||||||
15 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:02.51 | ||||||
16 | Anna Mosegaard | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:13.03 | ||||||
- | Kristine Erikstad | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vending | |||||
- | Maria Cleman Hatting | 2001 | Struer Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vending | |||||
- | Marika Cebula | 2001 | Vildbjerg Svømmeklub | DSQ | ej synkron ben | |||||
- | Pernille Koch Sinding | 2002 | Herning Svømmeklub | DSQ | 2 tag under vand | |||||
- | Victoria Rasmussen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | DSQ | 1 hånd i vending | |||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Durup IF | 41.30 | ||||||
2 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 41.68 | ||||||
3 | Kathrine Fog | 2000 | Viborg Svømme Klub | 43.24 | ||||||
4 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 45.79 | ||||||
5 | Rikke Thi Vestergaard | 2000 | Holstebro Svømme Club | 46.54 | ||||||
6 | Freya R. Andersen | 2000 | Vildbjerg Svømmeklub | 46.99 | ||||||
7 | Iben Damsgaard | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 47.81 | ||||||
8 | Ea Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 48.63 | ||||||
9 | Josephine Dalsgaard | 2000 | Viborg Svømme Klub | 49.10 | ||||||
10 | Mathilde Vilain Stübe | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 49.28 | ||||||
11 | Camille Lindhard Jensen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 50.04 | ||||||
12 | Camilla Veile | 2000 | Durup IF | 50.57 | ||||||
13 | Isabell Sandersen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 51.51 | ||||||
14 | Cecilie N. Pedersen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 52.57 | ||||||
15 | Caroline Clausen | 2000 | Herning Svømmeklub | 53.02 | ||||||
16 | Andrea K. Pedersen | 2000 | Durup IF | 54.80 | ||||||
16 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 54.80 | ||||||
18 | Xanthine Aalbers | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:02.04 | ||||||
- | Freja Due Hussak | 2000 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Linda Strunge | 2000 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | Viborg Svømme Klub | 36.59 | ||||||
2 | Marie Frandsen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 45.32 | ||||||
3 | Eva Marie Christensen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 51.76 | ||||||
4 | Julie Hjort | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 53.36 | ||||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 38.74 | ||||||
2 | Emma F. Sørensen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 40.23 | ||||||
3 | Helena Rasmussen | 1998 | Herning Svømmeklub | 41.12 | ||||||
4 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 41.44 | ||||||
5 | Mathilde Clausen | 1998 | Herning Svømmeklub | 43.22 | ||||||
6 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 43.69 | ||||||
7 | Camilla M Kristensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 44.43 | ||||||
8 | Amalie Mejer | 1998 | Ikast Svømmeklub | 44.82 | ||||||
9 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 47.39 | ||||||
10 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | Ikast Svømmeklub | 47.57 | ||||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.00 | ||||||
2 | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | 42.42 | ||||||
3 | Celilia Højbjerg | 1997 | Skive Svømmeklub Poseidon | 45.13 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 15 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:37 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 15 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 14:38 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 11, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler 99 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 17:26.52 | ||||||
2 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 17:53.34 | ||||||
3 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 19:07.40 | ||||||
4 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 19:12.37 | ||||||
5 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 19:48.64 | ||||||
6 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 19:59.50 | ||||||
7 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 20:01.83 | ||||||
8 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 20:22.23 | ||||||
9 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 21:45.12 | ||||||
10 | Søren B. Jeppesen | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 21:54.40 | ||||||
11 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 22:00.79 | ||||||
12 | Mike Boldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 22:27.86 | ||||||
13 | Albert Buus Rasmussen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 22:42.41 | ||||||
14 | Marcus Pedersen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 22:46.43 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 15 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:38 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 15 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 14:52 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 12, 1500m Frisvømning Damer, Finaler 99 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 20:38.73 | ||||||
2 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 20:49.44 | ||||||
3 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 21:35.83 | ||||||
4 | Caroline M. Knudsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 24:12.50 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 15 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:52 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 15 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 15:31 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 13, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:31.13 | ||||||
2 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:32.07 | ||||||
3 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:37.80 | ||||||
4 | Lukas Risbjerg Andersen | 2002 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:45.54 | ||||||
5 | Oliver Veile | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:47.16 | ||||||
6 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 2:02.90 | ||||||
7 | Joakim Grønkjær Frost | 2003 | Horsens Svømmeklub | 2:19.10 | ||||||
- | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Svøm på mave v/ 75m | |||||
- | Mathias Pedersen | 2002 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Ej fortsat bev v/50m | |||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:18.69 | ||||||
2 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 1:21.44 | ||||||
3 | Karl-Emil Späth | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:25.68 | ||||||
4 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 1:28.71 | ||||||
5 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:29.99 | ||||||
6 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:32.85 | ||||||
7 | Tobias Lyngvig | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:33.53 | ||||||
8 | Nichlas B. Feldt | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:34.60 | ||||||
9 | Sebastian Lauritsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 1:41.79 | ||||||
10 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:55.13 | ||||||
- | Esben Lund Borg | 2000 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Ej fortsat bev v/ 25 | |||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:10.92 | ||||||
2 | Jonas Andersen | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:22.47 | ||||||
3 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:32.47 | ||||||
4 | Jonas Sander | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:32.97 | ||||||
5 | Anders N Pedersen | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:33.54 | ||||||
6 | Mads F. Nielsen | 1999 | Durup IF | 1:37.20 | ||||||
7 | William Heller Øllegaard | 1999 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:40.67 | ||||||
- | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | Svøm på mave v/ 50m | |||||
- | Kristoffer Østergaard | 1999 | Durup IF | DSQ | Ej fortsat bev v/50m | |||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:13.07 | ||||||
2 | Anders Laursen | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:16.62 | ||||||
3 | Emil Houlborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:16.96 | ||||||
4 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:18.19 | ||||||
5 | Jonas Utoft | 1998 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:34.46 | ||||||
- | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | DSQ | 2 armtag på mave 75m | |||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 1:06.16 | ||||||
2 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:07.27 | ||||||
3 | Christoffer Beck | 1996 | Viborg Svømme Klub | 1:09.12 | ||||||
4 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:09.43 | ||||||
5 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 1:10.44 | ||||||
6 | Nicklas Kjærgaard | 1997 | Holstebro Svømme Club | 1:14.92 | ||||||
7 | Jesper Langbo Christensen | 1997 | Videbæk Svømme Club | 1:34.79 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 15 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:31 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 15 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 15:53 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:17.82 | ||||||
2 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:24.05 | ||||||
3 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Struer Svømmeklub | 1:26.42 | ||||||
4 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:33.55 | ||||||
5 | Lisbeth Luisa Lehmann | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:34.10 | ||||||
6 | Signe Laugesen | 2001 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:36.36 | ||||||
7 | Pernille Koch Sinding | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:38.43 | ||||||
8 | Julie Geertsen Lund | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:38.98 | ||||||
9 | Julie Nøhr Olesen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:39.04 | ||||||
10 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:40.33 | ||||||
11 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:48.79 | ||||||
12 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 2:00.13 | ||||||
13 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 2:04.05 | ||||||
14 | Anna Mosegaard | 2002 | Herning Svømmeklub | 2:05.32 | ||||||
- | Kristine Erikstad | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Marika Cebula | 2001 | Vildbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alba Olivia Theilmann | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | DSQ | ej fortsat bev. 50m | |||||
- | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ingen berøring 75m | |||||
- | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev. 75m | |||||
- | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | DSQ | 2 armtag på mave 75m | |||||
- | Victoria Rasmussen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | DSQ | ej fortsat bev. 25m | |||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:14.70 | ||||||
2 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 1:19.92 | ||||||
3 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Durup IF | 1:20.89 | ||||||
4 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:22.42 | ||||||
5 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:25.39 | ||||||
6 | Freya R. Andersen | 2000 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:29.63 | ||||||
7 | Mathilde Vilain Stübe | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:31.88 | ||||||
8 | Camilla Veile | 2000 | Durup IF | 1:36.82 | ||||||
9 | Line Mia Jensen | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:36.99 | ||||||
10 | Camilla Madvig | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:43.39 | ||||||
11 | Andrea K. Pedersen | 2000 | Durup IF | 1:51.04 | ||||||
- | Camille Lindhard Jensen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | svøm på mave 50m | |||||
- | Isabell Sandersen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev. 25m | |||||
- | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | DSQ | brysttag på mave 25m | |||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:10.79 | ||||||
2 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | Viborg Svømme Klub | 1:19.41 | ||||||
3 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:21.30 | ||||||
4 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:26.03 | ||||||
5 | Julie Hjort | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:39.76 | ||||||
- | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev. 25m | |||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 1:11.34 | ||||||
2 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 1:18.43 | ||||||
3 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:24.64 | ||||||
4 | Camilla M Kristensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 1:26.13 | ||||||
5 | Stine T. Søndergaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:26.55 | ||||||
6 | Natasja Brusen Nielsen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:27.06 | ||||||
7 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:27.07 | ||||||
8 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | Ikast Svømmeklub | 1:27.09 | ||||||
9 | Emma F. Sørensen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:37.54 | ||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Rohde | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:28.82 | ||||||
2 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:29.79 | ||||||
- | Celilia Højbjerg | 1997 | Skive Svømmeklub Poseidon | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 15 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:53 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 15 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 15:55 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 39.86 | ||||||
2 | Mathias Pedersen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 41.73 | ||||||
3 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 45.48 | ||||||
4 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 49.75 | ||||||
5 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 51.31 | ||||||
6 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 51.89 | ||||||
7 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 52.28 | ||||||
8 | Markus Hartvigsen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 53.44 | ||||||
9 | Lukas Risbjerg Andersen | 2002 | Vildbjerg Svømmeklub | 56.20 | ||||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Møllegaard | 2000 | Viborg Svømme Klub | 45.87 | ||||||
2 | Tobias Meier | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 52.29 | ||||||
3 | David Andresen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 54.24 | ||||||
- | Esben Lund Borg | 2000 | Holstebro Svømme Club | DSQ | 1 hånd i afslutning | |||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 29.94 | ||||||
2 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 30.75 | ||||||
3 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 31.43 | ||||||
4 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 31.62 | ||||||
5 | Frederik Nørgaard | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.69 | ||||||
6 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 36.21 | ||||||
7 | Søren B. Jeppesen | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 37.06 | ||||||
8 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 39.22 | ||||||
9 | Anders N Pedersen | 1999 | Struer Svømmeklub | 42.46 | ||||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 32.80 | ||||||
2 | Jonas Utoft | 1998 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.01 | ||||||
3 | Martin Holmershøj | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 42.24 | ||||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 29.88 | ||||||
2 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 30.36 | ||||||
3 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 30.87 | ||||||
4 | Emil Træholt | 1997 | Herning Svømmeklub | 32.75 | ||||||
5 | Albert Buus Rasmussen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 35.17 | ||||||
6 | Jesper Langbo Christensen | 1997 | Videbæk Svømme Club | 45.49 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 15 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:55 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 15 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 16:13 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Struer Svømmeklub | 41.90 | ||||||
2 | Julie Søgaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 44.97 | ||||||
3 | Signe Laugesen | 2001 | Vildbjerg Svømmeklub | 48.91 | ||||||
4 | Julie Geertsen Lund | 2001 | Holstebro Svømme Club | 49.44 | ||||||
5 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 50.26 | ||||||
6 | Karoline Vasegaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 50.55 | ||||||
7 | Cecilie Thuesen | 2002 | Herning Svømmeklub | 51.08 | ||||||
8 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 52.37 | ||||||
9 | Amalie Vilstrup | 2002 | Herning Svømmeklub | 55.07 | ||||||
- | Victoria Rasmussen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | DSQ | en hånd v 25m | |||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 34.06 | ||||||
2 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 35.87 | ||||||
3 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 38.13 | ||||||
4 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 40.02 | ||||||
5 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 40.61 | ||||||
6 | Ea Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 44.83 | ||||||
7 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 46.46 | ||||||
8 | Camilla Madvig | 2000 | Herning Svømmeklub | 51.63 | ||||||
9 | Linda Strunge | 2000 | Herning Svømmeklub | 52.73 | ||||||
10 | Line Mia Jensen | 2000 | Herning Svømmeklub | 53.42 | ||||||
11 | Lærke Meyer | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 59.02 | ||||||
- | Caroline Clausen | 2000 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Freja Due Hussak | 2000 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 34.67 | ||||||
2 | Marie Frandsen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 43.08 | ||||||
3 | Eva Marie Christensen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 48.03 | ||||||
4 | Julie Hjort | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 48.86 | ||||||
- | Amanda Meldgaard | 1999 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 34.24 | ||||||
2 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 34.39 | ||||||
3 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 34.52 | ||||||
4 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 35.44 | ||||||
5 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 37.28 | ||||||
6 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 40.53 | ||||||
7 | Camilla M Kristensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 40.74 | ||||||
8 | Amalie Mejer | 1998 | Ikast Svømmeklub | 42.29 | ||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Boel Torp | 1997 | Viborg Svømme Klub | 33.89 | ||||||
2 | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | 34.20 | ||||||
3 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 34.43 | ||||||
4 | Emma Rohde | 1997 | Herning Svømmeklub | 38.07 | ||||||
5 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 42.17 | ||||||
- | Celilia Højbjerg | 1997 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 15 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:13 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 15 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 16:42 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 17, 200m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 3:18.62 | ||||||
2 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 3:19.20 | ||||||
3 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 3:33.08 | ||||||
- | Filip Cederstrøm | 2002 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Ej fortsat bev v/75m | |||||
- | Lukas Risbjerg Andersen | 2002 | Vildbjerg Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave v/ 50m | |||||
Løb 17, 200m Medley Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simeon Franow | 2000 | Horsens Svømmeklub | 2:48.78 | ||||||
2 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:50.29 | ||||||
3 | Karl-Emil Späth | 2000 | Horsens Svømmeklub | 3:05.30 | ||||||
4 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 3:05.93 | ||||||
5 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 3:07.76 | ||||||
6 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 3:19.41 | ||||||
7 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 3:20.39 | ||||||
8 | Tobias Lyngvig | 2000 | Holstebro Svømme Club | 3:35.77 | ||||||
9 | Nichlas B. Feldt | 2000 | Horsens Svømmeklub | 3:45.73 | ||||||
- | David Andresen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | Afslut ryg på mave | |||||
- | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | DSQ | 1 hånd i vend v/125m | |||||
Løb 17, 200m Medley Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 2:29.28 | ||||||
2 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 2:42.06 | ||||||
3 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 2:44.32 | ||||||
4 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 2:52.53 | ||||||
5 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 2:59.42 | ||||||
6 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 3:02.77 | ||||||
7 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 3:03.43 | ||||||
8 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 3:03.61 | ||||||
9 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 3:06.34 | ||||||
10 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 3:17.38 | ||||||
11 | William Heller Øllegaard | 1999 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 3:36.68 | ||||||
- | Frederik Nørgaard | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | ej fortsat bev. 75m | |||||
- | Jacob Schultz | 1999 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Forkert bane v/75m | |||||
- | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Afslut ryg på mave | |||||
- | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev v/ryg | |||||
Løb 17, 200m Medley Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 2:44.11 | ||||||
2 | Bjarki Haagensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 2:45.11 | ||||||
3 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | Viborg Svømme Klub | 2:46.14 | ||||||
Løb 17, 200m Medley Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 2:21.85 | ||||||
2 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 2:28.02 | ||||||
3 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 2:28.17 | ||||||
4 | Christoffer Beck | 1996 | Viborg Svømme Klub | 2:35.78 | ||||||
5 | Nicklas Kjærgaard | 1997 | Holstebro Svømme Club | 2:41.32 | ||||||
6 | Jesper Langbo Christensen | 1997 | Videbæk Svømme Club | 3:18.85 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 15 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:42 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 15 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 17:40 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 18, 200m Medley Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 2:55.74 | ||||||
2 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 3:02.57 | ||||||
3 | Lisbeth Luisa Lehmann | 2001 | Horsens Svømmeklub | 3:21.51 | ||||||
4 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 3:30.29 | ||||||
5 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 3:37.38 | ||||||
6 | Signe Laugesen | 2001 | Vildbjerg Svømmeklub | 3:40.24 | ||||||
7 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 3:59.63 | ||||||
- | Alba Olivia Theilmann | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | DSQ | Ej fortsat bev v/75m | |||||
- | Victoria Rasmussen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | DSQ | 1 hånd i brystafslut | |||||
Løb 18, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 2:51.40 | ||||||
2 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Durup IF | 2:55.75 | ||||||
3 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 3:03.18 | ||||||
4 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 3:08.21 | ||||||
5 | Nana Bundgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 3:21.63 | ||||||
6 | Josephine Dalsgaard | 2000 | Viborg Svømme Klub | 3:25.31 | ||||||
7 | Rikke Thi Vestergaard | 2000 | Holstebro Svømme Club | 3:29.15 | ||||||
Løb 18, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 2:41.64 | ||||||
2 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 2:43.08 | ||||||
3 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 2:44.49 | ||||||
4 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 2:49.83 | ||||||
5 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 2:51.50 | ||||||
6 | Maren Bielefeldt | 1999 | Holstebro Svømme Club | 3:09.80 | ||||||
7 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 3:13.41 | ||||||
Løb 18, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 2:43.67 | ||||||
2 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 2:46.36 | ||||||
3 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 2:57.39 | ||||||
4 | Helena Rasmussen | 1998 | Herning Svømmeklub | 2:57.79 | ||||||
5 | Natasja Brusen Nielsen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 3:02.87 | ||||||
6 | Stine T. Søndergaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 3:03.54 | ||||||
7 | Camilla M Kristensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 3:07.65 | ||||||
8 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 3:09.03 | ||||||
Løb 18, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 2:53.99 | ||||||
2 | Amalie L. Nielsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 2:58.22 | ||||||
3 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 3:02.35 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 15 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:40 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 15 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 17:36 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 19, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:41.91 | ||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:45.54 | ||||||
3 | Mathias Pedersen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 1:47.29 | ||||||
4 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:47.65 | ||||||
5 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:50.87 | ||||||
6 | Filip Cederstrøm | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:50.95 | ||||||
7 | Markus Hartvigsen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:59.75 | ||||||
8 | Joakim Grønkjær Frost | 2003 | Horsens Svømmeklub | 2:25.85 | ||||||
9 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 2:52.35 | ||||||
Løb 19, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simeon Franow | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:24.89 | ||||||
2 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 1:31.23 | ||||||
3 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:39.35 | ||||||
4 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:39.57 | ||||||
5 | Karl-Emil Späth | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:39.58 | ||||||
6 | Marcus Pedersen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 1:43.42 | ||||||
7 | Mike Boldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:44.11 | ||||||
8 | Sebastian Lauritsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 1:46.77 | ||||||
9 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 2:02.08 | ||||||
Løb 19, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:16.33 | ||||||
2 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:17.54 | ||||||
3 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:22.06 | ||||||
4 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:28.42 | ||||||
5 | Jonas Andersen | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:29.01 | ||||||
6 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:29.30 | ||||||
7 | Søren B. Jeppesen | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:33.91 | ||||||
8 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:38.63 | ||||||
9 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:38.87 | ||||||
10 | Kristoffer Østergaard | 1999 | Durup IF | 1:42.36 | ||||||
11 | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:43.36 | ||||||
12 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:45.81 | ||||||
13 | Jonas Sander | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:46.81 | ||||||
14 | Mads F. Nielsen | 1999 | Durup IF | 1:53.08 | ||||||
- | William Heller Øllegaard | 1999 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | DSQ | asynkron arme v. 25m | |||||
Løb 19, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Houlborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:20.23 | ||||||
2 | Anders Laursen | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:21.59 | ||||||
3 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:21.83 | ||||||
4 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:26.44 | ||||||
5 | Martin Holmershøj | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:45.72 | ||||||
6 | Dinand Aalbers | 1998 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:55.73 | ||||||
- | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 19, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 1:13.98 | ||||||
2 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:15.45 | ||||||
3 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 1:17.88 | ||||||
4 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:24.04 | ||||||
5 | Jeppe Smedegaard Marquard | 1996 | Durup IF | 1:56.37 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 15 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:36 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 15 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 18:08 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 20, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:44.66 | ||||||
2 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:45.07 | ||||||
3 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:48.61 | ||||||
4 | Karoline Vasegaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 1:51.23 | ||||||
5 | Louise Eg Larsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:51.96 | ||||||
6 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:52.30 | ||||||
7 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:56.66 | ||||||
7 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:56.66 | ||||||
9 | Alba Olivia Theilmann | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:01.61 | ||||||
10 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 2:05.22 | ||||||
11 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 2:11.84 | ||||||
12 | Amalie Kristensen | 2003 | Herning Svømmeklub | 2:13.90 | ||||||
13 | Julie Nøhr Olesen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:13.97 | ||||||
14 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 2:17.08 | ||||||
15 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 2:19.32 | ||||||
16 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 2:28.73 | ||||||
- | Julie Søgaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | DSQ | 2 butterfly ben v 50 | |||||
Løb 20, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:26.48 | ||||||
2 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 1:29.33 | ||||||
3 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Durup IF | 1:32.10 | ||||||
4 | Kathrine Fog | 2000 | Viborg Svømme Klub | 1:36.39 | ||||||
5 | Iben Damsgaard | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:42.92 | ||||||
6 | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:43.14 | ||||||
7 | Freya R. Andersen | 2000 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:44.13 | ||||||
8 | Rikke Thi Vestergaard | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:44.21 | ||||||
9 | Ea Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:45.19 | ||||||
10 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:46.32 | ||||||
11 | Camilla Veile | 2000 | Durup IF | 1:49.82 | ||||||
12 | Camille Lindhard Jensen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:51.04 | ||||||
13 | Isabell Sandersen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:51.55 | ||||||
14 | Linda Strunge | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:52.36 | ||||||
15 | Lærke Meyer | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:56.16 | ||||||
16 | Cecilie N. Pedersen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:56.26 | ||||||
17 | Andrea K. Pedersen | 2000 | Durup IF | 1:57.21 | ||||||
18 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:57.60 | ||||||
19 | Xanthine Aalbers | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 2:17.33 | ||||||
Løb 20, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | Viborg Svømme Klub | 1:20.43 | ||||||
2 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:24.66 | ||||||
3 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:27.96 | ||||||
4 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:28.22 | ||||||
5 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:28.63 | ||||||
6 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:30.87 | ||||||
7 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:36.95 | ||||||
8 | Caroline M. Knudsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:41.32 | ||||||
9 | Maren Bielefeldt | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:42.50 | ||||||
Løb 20, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 1:24.55 | ||||||
2 | Emma F. Sørensen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:27.62 | ||||||
3 | Natasja Brusen Nielsen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:31.88 | ||||||
4 | Amalie Mejer | 1998 | Ikast Svømmeklub | 1:35.66 | ||||||
5 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:36.31 | ||||||
6 | Mathilde Clausen | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:39.01 | ||||||
7 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | Ikast Svømmeklub | 1:46.40 | ||||||
Løb 20, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:29.20 | ||||||
2 | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | 1:31.81 | ||||||
3 | Celilia Højbjerg | 1997 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:47.59 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 15 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:08 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 15 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 18:14 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 21, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Struer Dream Team | 0 | Struer Svømmeklub | 3:59.77 | ||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | 28.60 | 59.48 | 59.48 | ||||||
Tobias M. Kristensen | 1996 | 28.47 | 59.31 | 1:58.79 | ||||||
Casper Trier Jensen | 1996 | 28.03 | 59.02 | 2:57.81 | ||||||
Alex Terp | 1997 | 28.44 | 1:01.96 | 3:59.77 | ||||||
2 | Drenge 1 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 4:05.31 | ||||||
Lasse Kammer | 1995 | 28.44 | 59.39 | 59.39 | ||||||
Christoffer Beck | 1996 | 29.54 | 1:01.82 | 2:01.21 | ||||||
Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 33.39 | 1:09.45 | 3:10.66 | ||||||
Jacob Severinsen | 1995 | 25.77 | 54.65 | 4:05.31 | ||||||
3 | Hsc Herre 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:25.45 | ||||||
Christian Rasmussen | 1998 | 30.53 | 1:02.16 | 1:02.16 | ||||||
Kasper Laursen | 1998 | 30.15 | 1:02.03 | 2:04.19 | ||||||
Nicklas Kjærgaard | 1997 | 32.35 | 1:07.06 | 3:11.25 | ||||||
Jonas Kongerslev | 1999 | 34.68 | 1:14.20 | 4:25.45 | ||||||
4 | Horsens Drenge 2 | 0 | Horsens Svømmeklub | 4:30.30 | ||||||
Sander Schmidt | 1999 | 31.60 | 1:05.32 | 1:05.32 | ||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 34.57 | 1:11.58 | 2:16.90 | ||||||
Bjarki Haagensen | 1998 | 32.93 | 1:07.66 | 3:24.56 | ||||||
Alexander Jensen | 1998 | 31.62 | 1:05.74 | 4:30.30 | ||||||
5 | Silkeborg Dregne 1 | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 4:40.36 | ||||||
Mikkel Kirkegaard | 1999 | 38.62 | 1:20.58 | 1:20.58 | ||||||
Anders Laursen | 1998 | 32.21 | 1:06.25 | 2:26.83 | ||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 33.11 | 1:10.57 | 3:37.40 | ||||||
Jacob F. Frederiksen | 1999 | 29.64 | 1:02.96 | 4:40.36 | ||||||
6 | Stm 3 | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:41.73 | ||||||
Emil Træholt | 1997 | 30.66 | 1:03.93 | 1:03.93 | ||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 29.16 | 1:00.75 | 2:04.68 | ||||||
Victor Bjerre | 2001 | 37.59 | 1:18.14 | 3:22.82 | ||||||
Jens Grarup | 1999 | 37.41 | 1:18.91 | 4:41.73 | ||||||
7 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:54.04 | ||||||
Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 29.56 | 1:01.88 | 1:01.88 | ||||||
Arnas Jefimanka | 1999 | 32.74 | 1:10.42 | 2:12.30 | ||||||
Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 43.29 | 1:33.02 | 3:45.32 | ||||||
Søren B. Jeppesen | 1999 | 32.11 | 1:08.72 | 4:54.04 | ||||||
8 | Stm 2 | 0 | Swim Team Midtjylland | 5:14.73 | ||||||
Toke Michaelsen | 1999 | 29.82 | 1:02.49 | 1:02.49 | ||||||
Jens Sørensen | 2001 | 34.72 | 1:13.34 | 2:15.83 | ||||||
Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 41.72 | 1:26.84 | 3:42.67 | ||||||
Lukas Risbjerg Andersen | 2002 | 42.80 | 1:32.06 | 5:14.73 | ||||||
9 | Horsens Drenge 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 5:15.71 | ||||||
Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 39.03 | 1:20.23 | 1:20.23 | ||||||
Viktor Bull Kramer | 2000 | 40.67 | 1:26.03 | 2:46.26 | ||||||
Karl-Emil Späth | 2000 | 37.03 | 1:16.48 | 4:02.74 | ||||||
Daniel H. Johannesen | 1999 | 35.36 | 1:12.97 | 5:15.71 | ||||||
10 | Isk Drenge | 1999 | Ikast Svømmeklub | 5:37.33 | ||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 39.52 | 1:25.37 | 1:25.37 | ||||||
Jonas Terpager Hansen | 2000 | 43.39 | 1:33.17 | 2:58.54 | ||||||
Jonas Sander | 1999 | 42.22 | 1:29.88 | 4:28.42 | ||||||
Frederick K. Madsen | 1999 | 32.98 | 1:08.91 | 5:37.33 | ||||||
11 | Drenge 3 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 5:45.92 | ||||||
Mathias Pedersen | 2002 | 39.35 | 2:03.01 | 2:03.01 | ||||||
Mikkel Kristensen | 2000 | 44.14 | 1:26.95 | 3:29.96 | ||||||
Sebastian Lauritsen | 2000 | 50.06 | 1:30.56 | 5:00.52 | ||||||
Tobias Møllegaard | 2000 | 45.40 | 45.40 | 5:45.92 | ||||||
12 | Hsc Herre 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 6:04.83 | ||||||
Jacob Schultz | 1999 | 44.38 | 1:33.36 | 1:33.36 | ||||||
Tobias Lyngvig | 2000 | 44.64 | 1:31.73 | 3:05.09 | ||||||
Mathias Rasmussen | 2001 | 42.15 | 1:30.72 | 4:35.81 | ||||||
Esben Lund Borg | 2000 | 40.75 | 1:29.02 | 6:04.83 | ||||||
- | Drenge 2 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | DSQ | ej berøring v 125m | |||||
Jakob Vingborg | 1998 | 33.28 | 1:10.15 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 15 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:14 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 15 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 18:35 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 22, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Struer Dream Team | 0 | Struer Svømmeklub | 4:27.62 | ||||||
Line Hatting | 1996 | 33.47 | 1:10.42 | 1:10.42 | ||||||
Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 31.18 | 1:05.84 | 2:16.26 | ||||||
Lisa Terp | 1999 | 31.79 | 1:06.74 | 3:23.00 | ||||||
Mai Rossau Noer | 1997 | 31.55 | 1:04.62 | 4:27.62 | ||||||
2 | Piger 1 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 4:28.02 | ||||||
Betina K. Pedersen | 1994 | 34.09 | 1:10.11 | 1:10.11 | ||||||
Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 30.98 | 1:04.89 | 2:15.00 | ||||||
Ida Kristensen | 1998 | 32.35 | 1:07.65 | 3:22.65 | ||||||
Caroline Beck | 1998 | 31.53 | 1:05.37 | 4:28.02 | ||||||
3 | Horsens Piger 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 4:56.41 | ||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | 32.13 | 1:05.52 | 1:05.52 | ||||||
Stella Krogh Lund | 2000 | 37.96 | 1:22.14 | 2:27.66 | ||||||
Nicoline Rosenkilde | 1999 | 35.96 | 1:15.64 | 3:43.30 | ||||||
Amalie L. Nielsen | 1997 | 35.07 | 1:13.11 | 4:56.41 | ||||||
4 | Hsc Damer 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 5:12.32 | ||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 36.02 | 1:15.22 | 1:15.22 | ||||||
Natasja Brusen Nielsen | 1998 | 38.57 | 1:20.13 | 2:35.35 | ||||||
Maren Bielefeldt | 1999 | 38.13 | 1:19.15 | 3:54.50 | ||||||
Stine T. Søndergaard | 1998 | 36.26 | 1:17.82 | 5:12.32 | ||||||
5 | Piger 2 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 5:16.23 | ||||||
Sofie Boel Torp | 1997 | 33.51 | 1:09.32 | 1:09.32 | ||||||
Marie Frandsen | 1999 | 38.88 | 1:20.85 | 2:30.17 | ||||||
Christie Prøhl | 1998 | 38.65 | 1:22.35 | 3:52.52 | ||||||
Josephine Dalsgaard | 2000 | 39.62 | 1:23.71 | 5:16.23 | ||||||
6 | Stm 6 | 0 | Swim Team Midtjylland | 5:21.56 | ||||||
Emma Rohde | 1997 | 35.45 | 1:14.62 | 1:14.62 | ||||||
Line Mia Jensen | 2000 | 42.00 | 1:27.13 | 2:41.75 | ||||||
Ea Christoffersen | 2000 | 42.06 | 1:27.95 | 4:09.70 | ||||||
Mathilde Clausen | 1998 | 33.58 | 1:11.86 | 5:21.56 | ||||||
7 | Stm 5 | 0 | Swim Team Midtjylland | 5:22.06 | ||||||
Camilla Puk Jensen | 1998 | 36.55 | 1:14.86 | 1:14.86 | ||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 31.74 | 1:07.64 | 2:22.50 | ||||||
Laura Gam | 2001 | 43.35 | 1:30.67 | 3:53.17 | ||||||
Amalie Vilstrup | 2002 | 40.66 | 1:28.89 | 5:22.06 | ||||||
8 | Stm 4 | 0 | Swim Team Midtjylland | 5:24.66 | ||||||
Frederikke Asfeldt | 1999 | 35.35 | 1:13.87 | 1:13.87 | ||||||
Mette Høgild Svane | 2000 | 36.21 | 1:15.64 | 2:29.51 | ||||||
Freya R. Andersen | 2000 | 39.83 | 1:22.16 | 3:51.67 | ||||||
Cecilie Thuesen | 2002 | 42.97 | 1:32.99 | 5:24.66 | ||||||
9 | Silkeborg Piger 1 | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 5:27.98 | ||||||
Julie Hjort | 1999 | 41.40 | 1:27.87 | 1:27.87 | ||||||
Eva Marie Christensen | 1999 | 42.63 | 1:29.16 | 2:57.03 | ||||||
Mathilde Vilain Stübe | 2000 | 36.28 | 1:16.70 | 4:13.73 | ||||||
Helena V. Ellling | 2000 | 34.97 | 1:14.25 | 5:27.98 | ||||||
10 | Isk Piger | 1998 | Ikast Svømmeklub | 5:33.87 | ||||||
Emilie Knudsen | 2002 | 42.58 | 1:31.94 | 1:31.94 | ||||||
Nikoline Hvolgaard | 1998 | 40.32 | 2:01.60 | 3:33.54 | ||||||
Amalie Mejer | 1998 | 42.45 | 1:20.21 | 4:53.75 | ||||||
Caroline M. Knudsen | 1999 | 40.12 | 40.12 | 5:33.87 | ||||||
11 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 5:37.26 | ||||||
Helena Rasmussen | 1998 | 33.65 | 1:53.45 | 1:53.45 | ||||||
Camilla Madvig | 2000 | 46.45 | 1:29.79 | 3:23.24 | ||||||
Pernille Koch Sinding | 2002 | 49.45 | 1:29.93 | 4:53.17 | ||||||
Kristina L. Jensen | 2002 | 44.09 | 44.09 | 5:37.26 | ||||||
12 | Durup Swimteam Girls | 0 | Durup IF | 5:39.36 | ||||||
Camilla Veile | 2000 | 44.38 | 1:35.32 | 1:35.32 | ||||||
Katrine Bukh Villesen | 2000 | 35.00 | 1:14.45 | 2:49.77 | ||||||
Andrea K. Pedersen | 2000 | 47.40 | 1:52.35 | 4:42.12 | ||||||
Laura Glerup Jensen | 1998 | 21.99 | 57.24 | 5:39.36 | ||||||
13 | Stm 2 | 0 | Swim Team Midtjylland | 5:42.39 | ||||||
Emma Sand Majlund | 1999 | 34.13 | 1:10.48 | 1:10.48 | ||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 38.39 | 1:22.77 | 2:33.25 | ||||||
Marika Cebula | 2001 | 44.13 | 1:35.17 | 4:08.42 | ||||||
Louise Eg Larsen | 2002 | 43.69 | 1:33.97 | 5:42.39 | ||||||
14 | Stm 3 | 0 | Swim Team Midtjylland | 6:16.62 | ||||||
Trine Guldberg | 1999 | 34.76 | 1:12.93 | 1:12.93 | ||||||
Frederikke Kruse | 2002 | 45.35 | 1:36.72 | 2:49.65 | ||||||
Amalie Kristensen | 2003 | 55.78 | 1:59.86 | 4:49.51 | ||||||
Linda Strunge | 2000 | 42.04 | 1:27.11 | 6:16.62 | ||||||
15 | Horsens Piger 3 | 0 | Horsens Svømmeklub | 6:20.18 | ||||||
Nana Bundgaard | 2000 | 39.87 | 1:22.35 | 1:22.35 | ||||||
Marikka Andersen | 2002 | 53.67 | 1:52.24 | 3:14.59 | ||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 42.85 | 1:30.88 | 4:45.47 | ||||||
Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 45.49 | 1:34.71 | 6:20.18 | ||||||
16 | Hsc Damer 3 | 0 | Holstebro Svømme Club | 6:27.06 | ||||||
Rikke Thi Vestergaard | 2000 | 39.96 | 1:28.45 | 1:28.45 | ||||||
Julie Geertsen Lund | 2001 | 44.70 | 1:38.31 | 3:06.76 | ||||||
Louise Xia Klogborg | 2000 | 46.21 | 1:40.68 | 4:47.44 | ||||||
Natascha Holm Byskov | 2000 | 46.62 | 1:39.62 | 6:27.06 | ||||||
17 | 1900 Barbiedukker | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 6:41.02 | ||||||
Julie Nøhr Olesen | 2001 | 46.83 | 1:39.73 | 1:39.73 | ||||||
Victoria Rasmussen | 2001 | 45.31 | 1:39.78 | 3:19.51 | ||||||
Emma Rosquist Andersen | 2001 | 52.96 | 1:51.97 | 5:11.48 | ||||||
Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 43.03 | 1:29.54 | 6:41.02 | ||||||
18 | Silkeborg Piger 2 | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 6:54.11 | ||||||
Lærke Meyer | 2000 | 47.83 | 1:39.52 | 1:39.52 | ||||||
Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 49.54 | 1:43.95 | 3:23.47 | ||||||
Cecilie N. Pedersen | 2000 | 50.09 | 1:47.10 | 5:10.57 | ||||||
Isabell Sandersen | 2000 | 49.67 | 1:43.54 | 6:54.11 | ||||||
- | Hsc Damer 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 15 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:35 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 16 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:30 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 23, 100m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Pedersen | 2002 | 205 | 39.94 | 1:28.53 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 176 | 44.39 | 1:33.23 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 171 | 44.53 | 1:34.14 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oliver L Nelander | 2002 | 168 | 45.70 | 1:34.65 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 141 | 50.31 | 1:40.30 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lukas Risbjerg Andersen | 2002 | 111 | 49.09 | 1:48.68 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jakob Riisgaard | 2003 | 90 | 53.68 | 1:56.72 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Julius Henriksen | 2002 | DSQ | asynkron arme i star | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 23, 100m Medley Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 280 | 37.47 | 1:19.87 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Markus Kjeldsen | 2000 | 258 | 37.66 | 1:22.08 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marcus Pedersen | 2000 | 224 | 38.99 | 1:26.04 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Lucas Christoffersen | 2000 | 220 | 40.47 | 1:26.49 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 196 | 42.17 | 1:29.89 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mike Boldsen | 2000 | 180 | 44.26 | 1:32.42 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sebastian Lauritsen | 2000 | 162 | 46.08 | 1:35.80 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Tobias Lyngvig | 2000 | 157 | 45.39 | 1:36.78 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Tobias Møllegaard | 2000 | 156 | 45.31 | 1:37.12 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Esben Lund Borg | 2000 | 152 | 45.52 | 1:37.83 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Mikkel Kristensen | 2000 | 147 | 45.33 | 1:39.02 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 138 | 45.32 | 1:41.09 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Nichlas B. Feldt | 2000 | 137 | 46.55 | 1:41.20 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Tobias Meier | 2000 | 126 | 47.23 | 1:44.06 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
15 | David Andresen | 2000 | 125 | 51.50 | 1:44.46 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
- | Casper Christiansen | 2000 | DSQ | rygliggende i fri | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 23, 100m Medley Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus B. Høgild | 1999 | 457 | 31.60 | 1:07.83 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 430 | 32.00 | 1:09.18 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Toke Michaelsen | 1999 | 403 | 34.16 | 1:10.70 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 377 | 32.73 | 1:12.31 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 354 | 33.63 | 1:13.81 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 296 | 37.80 | 1:18.33 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 295 | 37.56 | 1:18.49 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederick K. Madsen | 1999 | 281 | 38.53 | 1:19.74 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Arnas Jefimanka | 1999 | 274 | 36.92 | 1:20.45 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathias Kær | 1999 | 261 | 38.63 | 1:21.68 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 243 | 40.78 | 1:23.67 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 231 | 41.25 | 1:25.14 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jens Grarup | 1999 | 224 | 41.34 | 1:26.02 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 223 | 42.01 | 1:26.15 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jonas Kongerslev | 1999 | 208 | 42.74 | 1:28.14 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Jacob Schultz | 1999 | 161 | 43.62 | 1:36.03 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | William Heller Øllegaard | 1999 | 141 | 48.89 | 1:40.24 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
- | Anders N Pedersen | 1999 | DSQ | svøm på maven v/ ryg | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 100m Medley Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kasper Laursen | 1998 | 372 | 33.98 | 1:12.64 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Anders Laursen | 1998 | 340 | 34.92 | 1:14.83 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alexander Jensen | 1998 | 327 | 36.91 | 1:15.84 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Bjarki Haagensen | 1998 | 308 | 37.01 | 1:17.33 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Martin Holmershøj | 1998 | 204 | 43.93 | 1:28.72 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Dinand Aalbers | 1998 | DNS | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
Løb 23, 100m Medley Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 495 | 30.41 | 1:06.04 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 445 | 31.44 | 1:08.39 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Casper Trier Jensen | 1996 | 429 | 32.07 | 1:09.25 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alex Terp | 1997 | 426 | 33.17 | 1:09.39 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emil Træholt | 1997 | 353 | 35.34 | 1:13.87 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicklas Kjærgaard | 1997 | 319 | 35.15 | 1:16.45 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Albert Buus Rasmussen | 1995 | 232 | 39.71 | 1:25.00 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:30 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 16 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:49 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 24, 100m Medley Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Michelle Franow | 2001 | 379 | 39.13 | 1:22.57 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 377 | 37.56 | 1:22.74 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 299 | 40.36 | 1:29.39 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lisbeth Luisa Lehmann | 2001 | 280 | 45.20 | 1:31.30 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 235 | 46.27 | 1:36.81 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emilie Knudsen | 2002 | 232 | 44.92 | 1:37.18 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Karoline Vasegaard | 2001 | 224 | 49.51 | 1:38.34 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Signe Laugesen | 2001 | 222 | 46.70 | 1:38.71 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 216 | 45.56 | 1:39.56 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 213 | 48.82 | 1:40.11 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Laura Gam | 2001 | 212 | 50.19 | 1:40.28 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Louise Eg Larsen | 2002 | 195 | 49.82 | 1:43.05 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Amalie Vilstrup | 2002 | 179 | 50.41 | 1:46.01 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Cecilie Thuesen | 2002 | 171 | 51.42 | 1:47.72 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Julie Geertsen Lund | 2001 | 167 | 48.89 | 1:48.49 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Victoria Rasmussen | 2001 | 166 | 50.18 | 1:48.71 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
17 | Marikka Andersen | 2002 | 157 | 50.89 | 1:50.73 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | 156 | 55.15 | 1:50.89 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
19 | Frederikke Kruse | 2002 | 146 | 53.72 | 1:53.49 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Alba Olivia Theilmann | 2001 | 143 | 55.85 | 1:54.29 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
- | Signe B. Hansen | 2002 | DSQ | afsl. ryg på maven | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 100m Medley Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 405 | 37.67 | 1:20.76 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 378 | 40.50 | 1:22.65 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helena V. Ellling | 2000 | 362 | 38.34 | 1:23.85 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Stella Krogh Lund | 2000 | 351 | 43.17 | 1:24.68 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Freya R. Andersen | 2000 | 299 | 41.95 | 1:29.40 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathilde Vilain Stübe | 2000 | 294 | 41.93 | 1:29.85 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Elisabeth Pedersen | 2000 | 265 | 42.60 | 1:33.07 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
8 | Ea Christoffersen | 2000 | 255 | 45.01 | 1:34.17 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nana Bundgaard | 2000 | 253 | 47.75 | 1:34.41 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 252 | 45.68 | 1:34.60 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Caroline Clausen | 2000 | 240 | 43.76 | 1:36.11 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ida Hegelund Jensen | 2000 | 239 | 46.55 | 1:36.30 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Josephine Dalsgaard | 2000 | 234 | 47.12 | 1:37.00 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Camilla Madvig | 2000 | 220 | 45.98 | 1:39.01 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Linda Strunge | 2000 | 215 | 47.57 | 1:39.80 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Natascha Holm Byskov | 2000 | 196 | 50.50 | 1:42.93 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Louise Xia Klogborg | 2000 | 166 | 52.24 | 1:48.77 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Cecilie N. Pedersen | 2000 | 143 | 56.07 | 1:54.32 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | DSQ | svøm på mave v/ 50m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 24, 100m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 508 | 34.35 | 1:14.86 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Merete Toft Jensen | 1999 | 493 | 35.46 | 1:15.64 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Emma Sand Majlund | 1999 | 456 | 37.98 | 1:17.64 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 444 | 37.37 | 1:18.34 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Lisa Terp | 1999 | 396 | 37.54 | 1:21.36 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Johanne Laursen | 1999 | 384 | 40.75 | 1:22.22 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Caroline M. Knudsen | 1999 | 312 | 43.69 | 1:28.14 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maren Bielefeldt | 1999 | 300 | 42.16 | 1:29.21 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Amanda Meldgaard | 1999 | 259 | 42.60 | 1:33.73 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Eva Marie Christensen | 1999 | 215 | 47.50 | 1:39.68 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julie Hjort | 1999 | 205 | 46.75 | 1:41.39 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Gleitze Holm | 1999 | DSQ | svøm på mave 50m | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
Løb 24, 100m Medley Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 479 | 36.65 | 1:16.34 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Helena Rasmussen | 1998 | 383 | 39.60 | 1:22.25 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Camilla Puk Jensen | 1998 | 365 | 40.17 | 1:23.64 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Mejer | 1998 | 333 | 40.22 | 1:26.23 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma F. Sørensen | 1998 | 325 | 42.33 | 1:26.93 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
6 | Stine T. Søndergaard | 1998 | 322 | 40.70 | 1:27.13 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Camilla M Kristensen | 1998 | 320 | 40.75 | 1:27.39 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | 310 | 40.80 | 1:28.30 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christie Prøhl | 1998 | 298 | 41.42 | 1:29.41 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 24, 100m Medley Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mai Rossau Noer | 1997 | 456 | 36.65 | 1:17.60 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amalie L. Nielsen | 1997 | 393 | 38.58 | 1:21.58 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Line Hatting | 1996 | 367 | 39.61 | 1:23.46 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Celilia Højbjerg | 1997 | 297 | 39.00 | 1:29.56 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:49 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 16 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:44 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Veile | 2001 | 140 | 50.35 | 3:32.01 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
- | Mathias Rasmussen | 2001 | DSQ | Ej fortsat bev v75m | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Victor Bjerre | 2001 | DSQ | Ej fortsat bev v125m | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Simeon Franow | 2000 | 316 | 37.48 | 1:19.28 | 2:01.24 | 2:41.70 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 266 | 41.06 | 1:25.44 | 2:09.80 | 2:51.41 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Karl-Emil Späth | 2000 | 241 | 42.46 | 1:27.90 | 2:13.50 | 2:56.96 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | 227 | 42.48 | 1:28.80 | 2:16.53 | 3:00.67 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jens Riisgaard | 2000 | 220 | 43.99 | 1:30.42 | 2:16.44 | 3:02.42 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 177 | 48.37 | 1:38.90 | 2:29.26 | 3:16.11 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Tobias Møllegaard | 2000 | 155 | 51.36 | 1:43.62 | 2:36.70 | 3:25.27 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus B. Høgild | 1999 | 439 | 33.72 | 1:10.80 | 1:48.56 | 2:25.01 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 415 | 34.02 | 1:11.71 | 1:51.25 | 2:27.66 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 231 | 44.14 | 1:29.97 | 2:15.35 | 2:59.54 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jonas Andersen | 1999 | 225 | 41.35 | 1:27.52 | 2:15.48 | 3:01.18 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | William Heller Øllegaard | 1999 | 135 | 50.87 | 1:46.82 | 2:41.53 | 3:34.82 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
- | Alfred Bentzen | 1999 | DSQ | Brystliggende v/150m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Sander Schmidt | 1999 | DSQ | Ej fortsat bev v25m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christian Rasmussen | 1998 | 377 | 37.69 | 1:15.92 | 1:54.58 | 2:32.53 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Kasper Laursen | 1998 | 369 | 35.94 | 1:14.27 | 1:54.01 | 2:33.68 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Anders Laursen | 1998 | 296 | 40.17 | 1:21.72 | 2:04.21 | 2:45.38 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Dinand Aalbers | 1998 | DNS | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 471 | 33.67 | 1:09.40 | 1:45.17 | 2:21.60 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 450 | 34.72 | 1:11.72 | 1:48.86 | 2:23.81 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nicklas Kjærgaard | 1997 | 363 | 36.00 | 1:14.60 | 1:54.87 | 2:34.43 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Mark Andersen | 1997 | 345 | 36.20 | 1:15.35 | 1:56.20 | 2:37.11 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:44 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 16 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:25 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 26, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 421 | 38.95 | 1:21.16 | 2:03.37 | 2:44.89 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Michelle Franow | 2001 | 346 | 42.06 | 1:26.36 | 2:11.78 | 2:56.14 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 297 | 44.66 | 1:32.34 | 2:19.11 | 3:05.37 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 216 | 48.92 | 1:42.87 | 2:37.05 | 3:25.89 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Nøhr Olesen | 2001 | 187 | 50.99 | 1:47.01 | 2:37.94 | 3:36.09 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
- | Cecilie Grøndal | 2002 | DSQ | ej fortsat bev. 50 m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Victoria Rasmussen | 2001 | DSQ | ej fortsat bev. 25m | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 26, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 391 | 40.44 | 1:24.31 | 2:07.91 | 2:49.08 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 374 | 40.76 | 1:24.76 | 2:09.52 | 2:51.57 | |||
Durup IF | ||||||||||
3 | Freya R. Andersen | 2000 | 321 | 43.48 | 1:29.61 | 2:16.43 | 3:00.62 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Helena V. Ellling | 2000 | 314 | 42.24 | 1:29.47 | 2:17.11 | 3:01.92 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Camilla Veile | 2000 | 218 | 48.21 | 2:33.53 | 3:25.36 | 3:25.36 | |||
Durup IF | ||||||||||
6 | Line Mia Jensen | 2000 | 216 | 50.04 | 1:42.97 | 2:35.97 | 3:26.04 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 487 | 37.74 | 1:17.65 | 1:58.33 | 2:37.08 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Merete Toft Jensen | 1999 | 462 | 37.95 | 1:18.18 | 1:59.54 | 2:39.89 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Trine Guldberg | 1999 | 431 | 39.67 | 1:20.83 | 2:02.54 | 2:43.66 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 402 | 40.02 | 1:22.36 | 2:05.34 | 2:47.46 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 378 | 41.67 | 1:25.38 | 2:08.95 | 2:51.04 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Johanne Laursen | 1999 | 363 | 42.54 | 1:26.76 | 2:10.81 | 2:53.35 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 312 | 43.50 | 1:30.00 | 2:17.33 | 3:02.34 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marie Frandsen | 1999 | 216 | 47.58 | 1:40.77 | 2:34.86 | 3:26.12 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 26, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 496 | 37.06 | 1:17.67 | 1:58.00 | 2:36.15 | |||
Durup IF | ||||||||||
2 | Christie Prøhl | 1998 | 346 | 42.40 | 1:27.04 | 2:11.75 | 2:56.04 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Stine T. Søndergaard | 1998 | 329 | 42.33 | 1:28.20 | 2:14.86 | 2:59.04 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | 305 | 43.26 | 1:29.82 | 2:17.83 | 3:03.74 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 26, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 432 | 39.28 | 1:20.72 | 2:02.90 | 2:43.52 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
2 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 272 | 45.28 | 1:34.35 | 2:23.59 | 3:10.70 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:25 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 16 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:24 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 27, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 180 | 38.61 | 1:22.29 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 164 | 39.63 | 1:24.80 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lukas Risbjerg Andersen | 2002 | 123 | 44.77 | 1:33.50 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oliver Veile | 2001 | 104 | 46.38 | 1:38.74 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
5 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 102 | 44.65 | 1:39.33 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Sebastian Veile | 2003 | 102 | 47.35 | 1:39.38 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
7 | Jakob Riisgaard | 2003 | 88 | 49.01 | 1:44.48 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 70 | 52.12 | 1:52.51 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | 300 | 33.12 | 1:09.42 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 261 | 35.69 | 1:12.66 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mike Boldsen | 2000 | 239 | 36.22 | 1:14.83 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Casper Christiansen | 2000 | 176 | 40.68 | 1:22.94 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Mikkel Kristensen | 2000 | 156 | 42.45 | 1:26.34 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Esben Lund Borg | 2000 | 156 | 40.30 | 1:26.37 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Sebastian Lauritsen | 2000 | 149 | 41.84 | 1:27.62 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Nichlas B. Feldt | 2000 | 144 | 42.99 | 1:28.65 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Tobias Lyngvig | 2000 | 141 | 43.74 | 1:29.21 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 138 | 44.19 | 1:29.90 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Andreas Thanild Schøler | 2000 | 134 | 42.42 | 1:30.88 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Christian Juul Jensen | 2000 | 132 | 45.21 | 1:31.21 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | David Andresen | 2000 | 132 | 43.38 | 1:31.31 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
14 | Tobias Meier | 2000 | 127 | 43.01 | 1:32.32 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 469 | 29.07 | 59.79 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 453 | 28.68 | 1:00.48 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Magnus B. Høgild | 1999 | 444 | 29.58 | 1:00.88 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 439 | 29.72 | 1:01.13 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Toke Michaelsen | 1999 | 416 | 30.26 | 1:02.21 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederick K. Madsen | 1999 | 339 | 32.01 | 1:06.64 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias Kær | 1999 | 324 | 32.72 | 1:07.62 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 309 | 32.43 | 1:08.68 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 289 | 33.30 | 1:10.27 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 286 | 33.79 | 1:10.51 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Frederik Nørgaard | 1999 | 283 | 33.83 | 1:10.73 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
12 | Jonas Andersen | 1999 | 257 | 34.57 | 1:13.10 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kristoffer Østergaard | 1999 | 248 | 35.58 | 1:13.92 | |||||
Durup IF | ||||||||||
14 | Anders N Pedersen | 1999 | 213 | 36.30 | 1:17.76 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mads F. Nielsen | 1999 | 143 | 41.02 | 1:28.92 | |||||
Durup IF | ||||||||||
16 | William Heller Øllegaard | 1999 | 127 | 45.25 | 1:32.43 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
- | Jonas Sander | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Holmershøj | 1998 | 224 | 37.98 | 1:16.49 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Dinand Aalbers | 1998 | 99 | 43.43 | 1:40.48 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
- | Jonas Utoft | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 512 | 28.11 | 58.06 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Casper Trier Jensen | 1996 | 482 | 28.86 | 59.25 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 465 | 29.42 | 59.94 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alex Terp | 1997 | 432 | 29.78 | 1:01.43 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicklas Kjærgaard | 1997 | 327 | 32.28 | 1:07.41 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Albert Buus Rasmussen | 1995 | 312 | 32.40 | 1:08.51 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
7 | Jeppe Smedegaard Marquard | 1996 | 241 | 36.22 | 1:14.68 | |||||
Durup IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:24 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 16 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:12 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 28, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 338 | 36.07 | 1:15.27 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 285 | 37.91 | 1:19.70 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 243 | 41.33 | 1:24.00 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
4 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 240 | 39.61 | 1:24.35 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kristina L. Jensen | 2002 | 216 | 41.25 | 1:27.40 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emilie Knudsen | 2002 | 197 | 43.21 | 1:30.03 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Nøhr Olesen | 2001 | 188 | 43.82 | 1:31.47 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
8 | Olivia Poulsen | 2001 | 186 | 42.75 | 1:31.75 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
9 | Signe Laugesen | 2001 | 181 | 44.51 | 1:32.69 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Victoria Rasmussen | 2001 | 167 | 45.55 | 1:35.27 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
11 | Signe B. Hansen | 2002 | 155 | 43.50 | 1:37.51 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Alba Olivia Theilmann | 2001 | 134 | 47.92 | 1:42.39 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
13 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | 126 | 50.31 | 1:44.66 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
14 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 112 | 49.73 | 1:48.89 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anna Bull Kramer | 2003 | 105 | 50.58 | 1:50.95 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | 80 | 56.36 | 2:01.86 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 509 | 31.34 | 1:05.66 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 430 | 33.47 | 1:09.46 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 389 | 34.98 | 1:11.80 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 385 | 34.60 | 1:12.06 | |||||
Durup IF | ||||||||||
5 | Helena V. Ellling | 2000 | 380 | 34.95 | 1:12.37 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 380 | 34.42 | 1:12.40 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathilde Vilain Stübe | 2000 | 337 | 35.97 | 1:15.30 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mette Høgild Svane | 2000 | 337 | 36.91 | 1:15.32 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Caroline Clausen | 2000 | 275 | 38.03 | 1:20.59 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nana Bundgaard | 2000 | 269 | 38.56 | 1:21.17 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Elisabeth Pedersen | 2000 | 259 | 38.78 | 1:22.21 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
12 | Rikke Thi Vestergaard | 2000 | 242 | 39.04 | 1:24.07 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Line Mia Jensen | 2000 | 230 | 42.08 | 1:25.56 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Iben Damsgaard | 2000 | 220 | 41.90 | 1:26.88 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
15 | Louise Xia Klogborg | 2000 | 159 | 45.03 | 1:36.66 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Isabell Sandersen | 2000 | 159 | 46.31 | 1:36.76 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Andrea K. Pedersen | 2000 | 144 | 46.30 | 1:40.00 | |||||
Durup IF | ||||||||||
18 | Cecilie N. Pedersen | 2000 | 123 | 48.99 | 1:45.41 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Xanthine Aalbers | 2000 | 100 | 52.45 | 1:53.10 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lisa Terp | 1999 | 438 | 33.93 | 1:09.01 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Sand Majlund | 1999 | 408 | 33.87 | 1:10.67 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 387 | 35.15 | 1:11.92 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Caroline M. Knudsen | 1999 | 353 | 35.82 | 1:14.19 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maren Bielefeldt | 1999 | 341 | 36.89 | 1:15.01 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Julie Hjort | 1999 | 208 | 41.83 | 1:28.53 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Eva Marie Christensen | 1999 | 204 | 42.20 | 1:29.11 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma Gleitze Holm | 1999 | 131 | 48.89 | 1:43.28 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 481 | 32.13 | 1:06.89 | |||||
Durup IF | ||||||||||
2 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 474 | 32.50 | 1:07.22 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathilde Clausen | 1998 | 400 | 34.01 | 1:11.14 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Helena Rasmussen | 1998 | 385 | 34.52 | 1:12.06 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma F. Sørensen | 1998 | 337 | 36.57 | 1:15.30 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
6 | Amalie Mejer | 1998 | 333 | 36.10 | 1:15.60 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | 321 | 36.28 | 1:16.53 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | 263 | 38.96 | 1:21.86 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 529 | 31.57 | 1:04.81 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
2 | Mai Rossau Noer | 1997 | 499 | 32.29 | 1:06.11 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Boel Torp | 1997 | 459 | 32.72 | 1:07.94 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Emma Rohde | 1997 | 380 | 35.05 | 1:12.40 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Celilia Højbjerg | 1997 | 248 | 38.65 | 1:23.48 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:12 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 16 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:19 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | 281 | 1:19.37 | 2:44.36 | 4:09.37 | 5:32.41 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oliver L Nelander | 2002 | 176 | 1:32.95 | 3:11.72 | 4:53.56 | 6:28.97 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 154 | 1:35.84 | 3:19.56 | 5:05.29 | 6:46.81 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Simeon Franow | 2000 | 309 | 1:16.53 | 2:39.65 | 4:03.78 | 5:22.37 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Karl-Emil Späth | 2000 | 281 | 1:21.13 | 2:46.54 | 4:11.42 | 5:32.76 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 219 | 1:23.90 | 2:55.54 | 4:29.61 | 6:01.39 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus B. Høgild | 1999 | 437 | 1:06.80 | 2:21.28 | 3:35.27 | 4:47.05 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sander Schmidt | 1999 | 388 | 1:10.08 | 2:25.73 | 3:43.02 | 4:58.66 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Kær | 1999 | 309 | 1:16.72 | 2:40.77 | 4:04.68 | 5:22.33 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Arnas Jefimanka | 1999 | 275 | 1:17.32 | 2:42.46 | 4:10.04 | 5:35.11 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 271 | 1:21.76 | 2:47.66 | 4:13.57 | 5:36.73 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 266 | 1:20.56 | 2:46.98 | 4:13.87 | 5:38.74 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 258 | 1:23.08 | 2:50.77 | 4:18.74 | 5:42.26 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jens Grarup | 1999 | 246 | 1:23.58 | 2:51.68 | 4:20.36 | 5:47.63 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Alfred Bentzen | 1999 | 224 | 1:24.80 | 2:57.45 | 4:30.60 | 5:58.64 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christian Rasmussen | 1998 | 495 | 1:07.09 | 2:16.90 | 3:26.64 | 4:35.39 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Kasper Laursen | 1998 | 436 | 1:06.75 | 2:20.48 | 3:34.88 | 4:47.36 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Alexander Jensen | 1998 | 398 | 1:11.40 | 2:27.57 | 3:43.82 | 4:56.09 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Bjarki Haagensen | 1998 | 357 | 1:12.76 | 2:30.33 | 3:49.13 | 5:07.10 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 571 | 1:04.54 | 2:12.61 | 3:17.41 | 4:22.58 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Casper Trier Jensen | 1996 | 518 | 1:05.15 | 2:14.50 | 3:23.80 | 4:31.32 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mark Andersen | 1997 | 384 | 1:10.89 | 2:26.85 | 3:43.75 | 4:59.73 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emil Træholt | 1997 | 332 | 1:11.77 | 2:31.35 | 3:53.68 | 5:14.77 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Albert Buus Rasmussen | 1995 | 257 | 1:19.42 | 2:46.24 | 4:15.51 | 5:42.86 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:19 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 16 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:12 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 30, 400m Frisvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 228 | 1:33.12 | 3:13.09 | 4:53.31 | 6:32.63 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lisbeth Luisa Lehmann | 2001 | 224 | 1:35.48 | 3:16.98 | 4:57.21 | 6:34.80 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 182 | 1:39.90 | 3:28.91 | 5:17.99 | 7:03.48 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cecilie Grøndal | 2002 | 174 | 1:44.79 | 3:33.89 | 5:23.32 | 7:09.34 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 400m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mette Høgild Svane | 2000 | 334 | 1:23.42 | 2:51.55 | 4:19.41 | 5:45.73 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Stella Krogh Lund | 2000 | 304 | 1:26.79 | 2:57.86 | 4:28.84 | 5:56.85 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 235 | 1:32.57 | 3:09.31 | 4:47.91 | 6:28.64 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 217 | 1:31.35 | 3:17.36 | 5:00.38 | 6:39.04 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 30, 400m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Merete Toft Jensen | 1999 | 500 | 1:12.18 | 2:30.21 | 3:46.57 | 5:02.19 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 494 | 1:14.04 | 2:31.12 | 3:47.81 | 5:03.42 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 469 | 1:17.00 | 2:36.40 | 3:55.04 | 5:08.68 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Johanne Laursen | 1999 | 451 | 1:14.22 | 2:33.18 | 3:53.46 | 5:12.89 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Maren Bielefeldt | 1999 | 344 | 1:22.02 | 2:49.92 | 4:17.52 | 5:42.38 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 311 | 1:24.66 | 2:55.09 | 4:25.47 | 5:53.93 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 400m Frisvømning Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 468 | 1:15.56 | 2:36.12 | 3:55.36 | 5:08.89 | |||
Durup IF | ||||||||||
2 | Mathilde Clausen | 1998 | 358 | 1:18.96 | 2:45.29 | 4:11.58 | 5:37.88 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Camilla Puk Jensen | 1998 | 356 | 1:20.68 | 2:46.33 | 4:12.83 | 5:38.31 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Stine T. Søndergaard | 1998 | 311 | 1:22.60 | 2:53.70 | 4:25.03 | 5:53.92 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Emma F. Sørensen | 1998 | 307 | 1:26.02 | 2:55.83 | 4:26.61 | 5:55.62 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
6 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | 223 | 1:30.80 | 3:11.60 | 4:54.38 | 6:35.85 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 30, 400m Frisvømning Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Line Hatting | 1996 | 446 | 1:13.75 | 2:34.06 | 3:54.22 | 5:14.07 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 433 | 1:15.03 | 2:34.85 | 3:57.11 | 5:17.12 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
3 | Amalie L. Nielsen | 1997 | 367 | 1:19.22 | 2:44.08 | 4:09.78 | 5:35.08 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma Rohde | 1997 | 351 | 1:17.78 | 2:44.27 | 4:12.46 | 5:39.93 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 243 | 1:27.73 | 3:06.38 | 4:47.14 | 6:24.57 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:12 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 16 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:35 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 31, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Victor Bjerre | 2001 | 189 | 40.89 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathias Rasmussen | 2001 | 156 | 43.58 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 148 | 44.32 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Oliver Veile | 2001 | 116 | 48.13 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
5 | Lukas Risbjerg Andersen | 2002 | 109 | 49.17 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jakob Riisgaard | 2003 | 98 | 50.95 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 63 | 58.85 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sebastian Veile | 2003 | 59 | 1:00.18 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
- | Joakim Grønkjær Frost | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Julius Henriksen | 2002 | DSQ | Forkert bane v. 25m | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Rasmus Axholdt | 2002 | DSQ | svøm på mave v. 25m | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | 260 | 36.78 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 230 | 38.31 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Casper Christiansen | 2000 | 216 | 39.11 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Lucas Christoffersen | 2000 | 201 | 40.02 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | 194 | 40.56 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Tobias Lyngvig | 2000 | 165 | 42.79 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 142 | 44.98 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Esben Lund Borg | 2000 | 122 | 47.29 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Sebastian Lauritsen | 2000 | 115 | 48.19 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Christian Juul Jensen | 2000 | 112 | 48.64 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Andreas Thanild Schøler | 2000 | 97 | 51.12 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | David Andresen | 2000 | 87 | 52.88 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
- | Nichlas B. Feldt | 2000 | DSQ | ej fortsat bev. 25m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus B. Høgild | 1999 | 428 | 31.12 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 417 | 31.40 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 281 | 35.82 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jonas Andersen | 1999 | 272 | 36.20 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederick K. Madsen | 1999 | 262 | 36.65 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 248 | 37.34 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonas Kongerslev | 1999 | 193 | 40.63 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Kristoffer Østergaard | 1999 | 183 | 41.35 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
9 | Anders N Pedersen | 1999 | 182 | 41.36 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jonas Sander | 1999 | 173 | 42.08 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | William Heller Øllegaard | 1999 | 149 | 44.30 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
12 | Mads F. Nielsen | 1999 | 147 | 44.47 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
13 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | 86 | 53.11 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
- | Jacob Schultz | 1999 | DSQ | ej fortsat bev. 25m | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anders Laursen | 1998 | 313 | 34.54 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonas Utoft | 1998 | 165 | 42.74 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 407 | 31.65 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 370 | 32.68 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alex Terp | 1997 | 363 | 32.90 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Casper Trier Jensen | 1996 | 331 | 33.91 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jeppe Smedegaard Marquard | 1996 | 286 | 35.61 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:35 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 16 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:46 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 32, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 387 | 36.80 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 296 | 40.26 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 237 | 43.31 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Signe Laugesen | 2001 | 209 | 45.16 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emilie Knudsen | 2002 | 207 | 45.31 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie Nøhr Olesen | 2001 | 199 | 45.97 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
7 | Amalie Vilstrup | 2002 | 196 | 46.20 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Karoline Vasegaard | 2001 | 196 | 46.20 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Julie Geertsen Lund | 2001 | 186 | 47.02 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 178 | 47.64 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
11 | Laura Gam | 2001 | 168 | 48.59 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Victoria Rasmussen | 2001 | 153 | 50.11 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
13 | Cecilie Thuesen | 2002 | 151 | 50.36 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Marikka Andersen | 2002 | 149 | 50.59 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | 122 | 54.08 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | 116 | 55.01 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
17 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | 105 | 56.90 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Anna Bull Kramer | 2003 | 91 | 59.68 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Anna Mosegaard | 2002 | 87 | 1:00.43 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Amalie Kristensen | 2003 | 86 | 1:00.72 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 79 | 1:02.41 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Alba Olivia Theilmann | 2001 | DSQ | 2 armtag i vending | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 423 | 35.72 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 412 | 36.05 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 371 | 37.34 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
4 | Mette Høgild Svane | 2000 | 321 | 39.16 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Freya R. Andersen | 2000 | 292 | 40.43 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathilde Vilain Stübe | 2000 | 247 | 42.74 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Elisabeth Pedersen | 2000 | 243 | 42.95 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
8 | Ida Hegelund Jensen | 2000 | 233 | 43.57 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Josephine Dalsgaard | 2000 | 230 | 43.79 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Camille Lindhard Jensen | 2000 | 205 | 45.52 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
11 | Linda Strunge | 2000 | 201 | 45.75 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Camilla Madvig | 2000 | 201 | 45.79 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Camilla Veile | 2000 | 199 | 45.93 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
14 | Natascha Holm Byskov | 2000 | 161 | 49.29 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Andrea K. Pedersen | 2000 | 134 | 52.44 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
16 | Cecilie N. Pedersen | 2000 | 102 | 57.39 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Isabell Sandersen | 2000 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Xanthine Aalbers | 2000 | DNS | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Trine Guldberg | 1999 | 396 | 36.52 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marie Frandsen | 1999 | 252 | 42.46 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Julie Hjort | 1999 | 189 | 46.75 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma Gleitze Holm | 1999 | 124 | 53.82 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
- | Eva Marie Christensen | 1999 | DSQ | ej fortsat bev 25m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 495 | 33.90 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
2 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 412 | 36.03 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Camilla M Kristensen | 1998 | 324 | 39.05 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | 310 | 39.62 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
5 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | 308 | 39.70 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christie Prøhl | 1998 | 282 | 40.92 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Amalie Mejer | 1998 | 245 | 42.86 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 408 | 36.15 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
2 | Mai Rossau Noer | 1997 | 371 | 37.31 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amalie L. Nielsen | 1997 | 342 | 38.36 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Celilia Højbjerg | 1997 | 315 | 39.41 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
5 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 257 | 42.16 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:46 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 16 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:50 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Oliver L Nelander | 2002 | 85 | 56.92 | 2:02.16 | 3:09.44 | 4:12.94 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
- | Jens Riisgaard | 2000 | DSQ | en hånd ved 75m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 417 | 31.60 | 1:10.21 | 1:51.11 | 2:29.13 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus B. Høgild | 1999 | 324 | 35.89 | 1:16.55 | 1:59.71 | 2:42.19 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Daniel H. Johannesen | 1999 | DSQ | Svøm på ryg 175 m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Sander Schmidt | 1999 | DSQ | udsvøm på ryg 175m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Jensen | 1998 | 206 | 43.20 | 1:30.49 | 2:21.42 | 3:08.56 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 411 | 34.50 | 1:14.06 | 1:52.73 | 2:29.86 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:50 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 16 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:50 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 320 | 39.45 | 1:26.88 | 2:14.90 | 3:01.42 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
- | Amanda Meldgaard | 1999 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:50 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 16 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 14:09 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 35, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 99 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 616 | 1:03.83 | 2:11.51 | 3:19.54 | 4:27.22 | 8:57.03 | ||
Horsens Svømmeklub | 5:34.92 | 6:42.67 | 7:50.75 | |||||||
2 | Casper Trier Jensen | 1996 | 540 | 1:05.01 | 2:15.58 | 3:26.72 | 4:38.15 | 9:20.94 | ||
Struer Svømmeklub | 5:50.01 | 7:00.93 | 8:11.63 | |||||||
3 | Frederick K. Madsen | 1999 | 381 | 1:15.87 | 2:35.96 | 3:56.51 | 5:17.18 | 10:30.36 | ||
Ikast Svømmeklub | 6:37.50 | 7:56.92 | 9:15.74 | |||||||
4 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 337 | 1:16.67 | 2:39.26 | 4:02.07 | 5:25.62 | 10:56.73 | ||
Horsens Svømmeklub | 6:49.26 | 8:12.25 | 9:35.67 | |||||||
5 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 317 | 1:21.89 | 2:46.42 | 4:12.56 | 5:38.64 | 11:09.86 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 7:03.73 | 8:28.30 | 9:52.69 | |||||||
6 | Mathias Kær | 1999 | 311 | 1:17.51 | 2:41.72 | 4:07.28 | 5:33.30 | 11:14.00 | ||
Struer Svømmeklub | 7:01.03 | 8:27.48 | 9:53.90 | |||||||
7 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 299 | 1:22.80 | 2:50.24 | 4:18.58 | 5:45.20 | 11:23.12 | ||
Horsens Svømmeklub | 7:10.83 | 8:35.81 | 10:01.40 | |||||||
8 | Mike Boldsen | 2000 | 298 | 1:21.17 | 2:47.31 | 4:13.88 | 5:41.10 | 11:24.04 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 7:07.57 | 8:34.19 | 10:01.71 | |||||||
9 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 292 | 1:22.81 | 2:50.57 | 4:18.87 | 5:45.59 | 11:28.56 | ||
Horsens Svømmeklub | 7:12.17 | 8:39.44 | 10:06.59 | |||||||
10 | Marcus Pedersen | 2000 | 261 | 1:22.06 | 2:53.59 | 4:25.23 | 5:56.32 | 11:54.70 | ||
Viborg Svømme Klub | 7:27.94 | 8:58.27 | 10:29.68 | |||||||
11 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 233 | 1:26.42 | 3:02.02 | 4:35.50 | 6:10.93 | 12:22.90 | ||
Horsens Svømmeklub | 7:46.93 | 9:22.39 | 10:56.23 | |||||||
12 | Mathias Pedersen | 2002 | 221 | 1:31.96 | 3:11.47 | 4:46.64 | 6:25.10 | 12:35.95 | ||
Viborg Svømme Klub | 7:59.58 | 9:36.36 | 11:11.37 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:09 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 16 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 14:25 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 36, 800m Frisvømning Damer, Finaler 99 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 459 | 1:16.58 | 2:36.66 | 3:57.71 | 5:18.08 | 10:37.44 | ||
Herning Svømmeklub | 6:38.90 | 7:59.61 | 9:19.51 | |||||||
2 | Line Hatting | 1996 | 425 | 1:16.49 | 2:36.79 | 3:57.96 | 5:19.20 | 10:53.92 | ||
Struer Svømmeklub | 6:42.68 | 8:07.96 | 9:32.78 | |||||||
3 | Trine Guldberg | 1999 | 383 | 1:18.86 | 2:42.77 | 4:08.94 | 5:36.10 | 11:16.91 | ||
Herning Svømmeklub | 7:03.20 | 8:29.42 | 9:54.79 | |||||||
4 | Caroline M. Knudsen | 1999 | 295 | 1:25.05 | 3:01.27 | 4:35.28 | 6:09.11 | 12:18.66 | ||
Ikast Svømmeklub | 7:42.82 | 9:17.72 | 10:52.49 | |||||||
5 | Nana Bundgaard | 2000 | 233 | 1:28.27 | 3:08.00 | 4:51.22 | 6:33.99 | 13:18.90 | ||
Horsens Svømmeklub | 8:17.37 | 10:01.77 | 11:41.66 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:25 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 16 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 15:20 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 37, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | 259 | 33.11 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathias Pedersen | 2002 | 218 | 35.07 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Victor Bjerre | 2001 | 212 | 35.38 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 210 | 35.51 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 186 | 36.99 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathias Rasmussen | 2001 | 167 | 38.34 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 161 | 38.76 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lukas Risbjerg Andersen | 2002 | 140 | 40.60 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Oliver Veile | 2001 | 128 | 41.91 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
10 | Oliver L Nelander | 2002 | 122 | 42.59 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 120 | 42.78 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Julius Henriksen | 2002 | 108 | 44.25 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Jakob Riisgaard | 2003 | 98 | 45.72 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sebastian Veile | 2003 | 95 | 46.32 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
15 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 70 | 51.22 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Joakim Grønkjær Frost | 2003 | 55 | 55.52 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Rasmus Axholdt | 2002 | 50 | 57.38 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 37, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 303 | 31.43 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mike Boldsen | 2000 | 239 | 34.02 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jens Riisgaard | 2000 | 229 | 34.51 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Casper Christiansen | 2000 | 212 | 35.38 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Tobias Møllegaard | 2000 | 211 | 35.45 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Christian Juul Jensen | 2000 | 192 | 36.59 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Esben Lund Borg | 2000 | 177 | 37.58 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Mikkel Kristensen | 2000 | 174 | 37.76 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Tobias Lyngvig | 2000 | 172 | 37.96 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | 167 | 38.30 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sebastian Lauritsen | 2000 | 156 | 39.23 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Tobias Meier | 2000 | 147 | 40.02 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
13 | David Andresen | 2000 | 141 | 40.56 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
14 | Andreas Thanild Schøler | 2000 | 137 | 40.93 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 37, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 453 | 27.48 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 448 | 27.58 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 445 | 27.64 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Toke Michaelsen | 1999 | 414 | 28.30 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Magnus B. Høgild | 1999 | 411 | 28.39 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Arnas Jefimanka | 1999 | 356 | 29.77 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias Kær | 1999 | 318 | 30.90 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 305 | 31.35 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederick K. Madsen | 1999 | 294 | 31.72 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederik Nørgaard | 1999 | 288 | 31.94 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
11 | Anders N Pedersen | 1999 | 285 | 32.07 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jonas Andersen | 1999 | 284 | 32.09 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jonas Kongerslev | 1999 | 264 | 32.89 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Jens Grarup | 1999 | 220 | 34.97 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Kristoffer Østergaard | 1999 | 218 | 35.06 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
16 | Jonas Sander | 1999 | 197 | 36.24 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
17 | William Heller Øllegaard | 1999 | 155 | 39.25 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
18 | Mads F. Nielsen | 1999 | 152 | 39.50 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
19 | Jacob Schultz | 1999 | 139 | 40.73 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
20 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | 106 | 44.58 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
Løb 37, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kasper Laursen | 1998 | 399 | 28.66 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Christian Rasmussen | 1998 | 369 | 29.43 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Anders Laursen | 1998 | 349 | 29.96 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Bjarki Haagensen | 1998 | 320 | 30.86 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Martin Holmershøj | 1998 | 258 | 33.16 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jonas Utoft | 1998 | 173 | 37.90 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
7 | Dinand Aalbers | 1998 | 134 | 41.19 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
Løb 37, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 494 | 26.69 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Casper Trier Jensen | 1996 | 447 | 27.60 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 432 | 27.92 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alex Terp | 1997 | 431 | 27.94 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Albert Buus Rasmussen | 1995 | 349 | 29.97 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
6 | Emil Træholt | 1997 | 345 | 30.08 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mark Andersen | 1997 | 318 | 30.92 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jeppe Smedegaard Marquard | 1996 | 261 | 33.01 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Nicklas Kjærgaard | 1997 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:20 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 16 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 15:43 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 38, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 307 | 35.28 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 302 | 35.47 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lisbeth Luisa Lehmann | 2001 | 277 | 36.54 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Karoline Vasegaard | 2001 | 263 | 37.14 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Kristina L. Jensen | 2002 | 244 | 38.09 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 240 | 38.33 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
7 | Signe Laugesen | 2001 | 230 | 38.85 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie Nøhr Olesen | 2001 | 217 | 39.65 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
9 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 211 | 39.98 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emilie Knudsen | 2002 | 211 | 40.01 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 206 | 40.33 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Olivia Poulsen | 2001 | 204 | 40.45 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
13 | Cecilie Grøndal | 2002 | 200 | 40.71 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Signe B. Hansen | 2002 | 191 | 41.34 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Victoria Rasmussen | 2001 | 188 | 41.58 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
16 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 187 | 41.62 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Frederikke Kruse | 2002 | 172 | 42.85 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Louise Eg Larsen | 2002 | 165 | 43.42 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Marika Cebula | 2001 | 164 | 43.51 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Julie Geertsen Lund | 2001 | 144 | 45.41 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
21 | Marikka Andersen | 2002 | 141 | 45.73 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Alba Olivia Theilmann | 2001 | 139 | 45.94 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
23 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | 135 | 46.39 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
24 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 112 | 49.38 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | 107 | 50.14 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Anna Bull Kramer | 2003 | 96 | 52.06 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Anna Mosegaard | 2002 | 95 | 52.16 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
28 | Amalie Kristensen | 2003 | 95 | 52.17 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 38, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 479 | 30.44 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 420 | 31.80 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 417 | 31.87 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 401 | 32.30 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
5 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 376 | 33.00 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Helena V. Ellling | 2000 | 372 | 33.12 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathilde Vilain Stübe | 2000 | 355 | 33.64 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Caroline Clausen | 2000 | 298 | 35.63 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Elisabeth Pedersen | 2000 | 292 | 35.90 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
10 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 283 | 36.27 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ea Christoffersen | 2000 | 276 | 36.59 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Freya R. Andersen | 2000 | 274 | 36.68 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Rikke Thi Vestergaard | 2000 | 272 | 36.75 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Ida Hegelund Jensen | 2000 | 269 | 36.87 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 262 | 37.22 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Josephine Dalsgaard | 2000 | 237 | 38.45 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Iben Damsgaard | 2000 | 218 | 39.58 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
18 | Line Mia Jensen | 2000 | 217 | 39.63 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Camilla Veile | 2000 | 193 | 41.20 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
20 | Louise Xia Klogborg | 2000 | 191 | 41.34 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
21 | Camille Lindhard Jensen | 2000 | 188 | 41.54 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
22 | Natascha Holm Byskov | 2000 | 179 | 42.24 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
23 | Isabell Sandersen | 2000 | 173 | 42.74 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Andrea K. Pedersen | 2000 | 153 | 44.55 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
25 | Cecilie N. Pedersen | 2000 | 136 | 46.33 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Xanthine Aalbers | 2000 | 120 | 48.25 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
- | Camilla Madvig | 2000 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 38, 50m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Merete Toft Jensen | 1999 | 410 | 32.06 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Lisa Terp | 1999 | 406 | 32.16 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 394 | 32.48 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Emma Sand Majlund | 1999 | 389 | 32.62 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marie Frandsen | 1999 | 365 | 33.31 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Johanne Laursen | 1999 | 361 | 33.45 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Maren Bielefeldt | 1999 | 335 | 34.29 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 314 | 35.03 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Amanda Meldgaard | 1999 | 292 | 35.88 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Eva Marie Christensen | 1999 | 245 | 38.04 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julie Hjort | 1999 | 228 | 38.98 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emma Gleitze Holm | 1999 | 131 | 46.84 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
Løb 38, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 507 | 29.86 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
2 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 471 | 30.61 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathilde Clausen | 1998 | 409 | 32.07 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Helena Rasmussen | 1998 | 388 | 32.65 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christie Prøhl | 1998 | 378 | 32.92 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | 359 | 33.50 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Amalie Mejer | 1998 | 346 | 33.93 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Camilla Puk Jensen | 1998 | 340 | 34.13 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emma F. Sørensen | 1998 | 327 | 34.56 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
10 | Camilla M Kristensen | 1998 | 316 | 34.97 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | 304 | 35.41 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 38, 50m Frisvømning Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 522 | 29.57 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
2 | Mai Rossau Noer | 1997 | 474 | 30.53 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Boel Torp | 1997 | 443 | 31.24 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Line Hatting | 1996 | 393 | 32.51 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Celilia Højbjerg | 1997 | 343 | 34.02 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
6 | Emma Rohde | 1997 | 340 | 34.11 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 279 | 36.46 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:43 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 16 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 15:36 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 39, 4X100m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Struer Dream Team | 0 | 465 | 4:28.57 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | 32.78 | 1:08.54 | 1:08.54 | ||||||
Alex Terp | 1997 | 36.25 | 1:16.15 | 2:24.69 | ||||||
Tobias M. Kristensen | 1996 | 30.32 | 1:05.16 | 3:29.85 | ||||||
Casper Trier Jensen | 1996 | 28.23 | 58.72 | 4:28.57 | ||||||
2 | Horsens Drenge 2 | 0 | 328 | 5:01.46 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Sander Schmidt | 1999 | 35.78 | 1:13.14 | 1:13.14 | ||||||
Simeon Franow | 2000 | 37.17 | 1:19.62 | 2:32.76 | ||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 37.90 | 1:22.72 | 3:55.48 | ||||||
Alexander Jensen | 1998 | 31.66 | 1:05.98 | 5:01.46 | ||||||
3 | Silkeborg Dregne 1 | 1998 | 314 | 5:06.03 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 38.20 | 1:18.32 | 1:18.32 | ||||||
Anders Laursen | 1998 | 38.05 | 1:20.65 | 2:38.97 | ||||||
Jacob F. Frederiksen | 1999 | 33.54 | 1:12.95 | 3:51.92 | ||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 35.92 | 1:14.11 | 5:06.03 | ||||||
4 | Hsc Herre 1 | 0 | 262 | 5:25.10 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Rasmus Nørfjand | 2000 | 45.13 | 2:18.82 | 2:18.82 | ||||||
Casper Christiansen | 2000 | 51.51 | 1:24.00 | 3:42.82 | ||||||
Kasper Laursen | 1998 | 41.45 | 1:10.20 | 4:53.02 | ||||||
Christian Rasmussen | 1998 | 32.08 | 32.08 | 5:25.10 | ||||||
5 | Stm 1 | 0 | 258 | 5:26.91 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Victor Bjerre | 2001 | 43.88 | 1:30.63 | 1:30.63 | ||||||
Lucas Christoffersen | 2000 | 46.08 | 1:39.38 | 3:10.01 | ||||||
Emil Træholt | 1997 | 34.88 | 1:16.97 | 4:26.98 | ||||||
Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 28.09 | 59.93 | 5:26.91 | ||||||
6 | Stm 3 | 0 | 223 | 5:42.82 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 33.49 | 1:10.11 | 1:10.11 | ||||||
Jens Grarup | 1999 | 46.15 | 1:37.78 | 2:47.89 | ||||||
Jens Sørensen | 2001 | 40.57 | 1:27.24 | 4:15.13 | ||||||
Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 41.03 | 1:27.69 | 5:42.82 | ||||||
7 | Stm 4 | 0 | 220 | 5:44.75 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Casper Iversen | 1991 | 32.50 | 1:07.30 | 1:07.30 | ||||||
Søren B. Jeppesen | 1999 | 41.49 | 1:30.61 | 2:37.91 | ||||||
Toke Michaelsen | 1999 | 32.57 | 1:10.65 | 3:48.56 | ||||||
Rasmus Axholdt | 2002 | 50.46 | 1:56.19 | 5:44.75 | ||||||
8 | Horsens Drenge 1 | 0 | 209 | 5:50.51 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 43.92 | 1:29.11 | 1:29.11 | ||||||
Viktor Bull Kramer | 2000 | 49.59 | 1:41.60 | 3:10.71 | ||||||
Daniel H. Johannesen | 1999 | 40.77 | 2:02.28 | 5:12.99 | ||||||
Karl-Emil Späth | 2000 | 37.52 | 37.52 | 5:50.51 | ||||||
9 | Drenge 1 Viborg | 0 | 175 | 6:12.19 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Alfred Bentzen | 1999 | 42.27 | 1:25.64 | 1:25.64 | ||||||
Mathias Pedersen | 2002 | 53.43 | 1:50.51 | 3:16.15 | ||||||
Marcus Pedersen | 2000 | 44.24 | 1:34.03 | 4:50.18 | ||||||
Tobias Møllegaard | 2000 | 38.78 | 1:22.01 | 6:12.19 | ||||||
10 | Isk Drenge | 1999 | 163 | 6:21.15 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Jonas Terpager Hansen | 2000 | 42.53 | 1:26.31 | 1:26.31 | ||||||
Frederick K. Madsen | 1999 | 44.86 | 1:31.61 | 2:57.92 | ||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 57.81 | 2:00.64 | 4:58.56 | ||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 39.17 | 1:22.59 | 6:21.15 | ||||||
11 | Hsc Herre 2 | 0 | 147 | 6:34.13 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Jacob Schultz | 1999 | 48.58 | 1:36.22 | 1:36.22 | ||||||
Mathias Rasmussen | 2001 | 51.82 | 1:50.78 | 3:27.00 | ||||||
Tobias Lyngvig | 2000 | 53.88 | 1:52.51 | 5:19.51 | ||||||
Jonas Kongerslev | 1999 | 33.74 | 1:14.62 | 6:34.13 | ||||||
12 | Drenge 2 Viborg | 0 | 97 | 7:32.03 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Sebastian Lauritsen | 2000 | 50.84 | 1:49.97 | 1:49.97 | ||||||
Sebastian Leimbeck | 2001 | 58.78 | 2:16.98 | 4:06.95 | ||||||
Mikkel Kristensen | 2000 | 50.17 | 1:51.60 | 5:58.55 | ||||||
Andreas Thanild Schøler | 2000 | 44.10 | 1:33.48 | 7:32.03 | ||||||
- | Stm 2 | 0 | DSQ | ej fortsat bev 25m | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:36 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 16 september 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 15:48 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 40, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Hsc Damer 1 | 0 | 455 | 5:07.36 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 38.46 | 1:18.84 | 1:18.84 | ||||||
Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 39.22 | 1:23.08 | 2:41.92 | ||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 36.35 | 1:16.41 | 3:58.33 | ||||||
Helena Rosendahl Bach | 2000 | 33.00 | 1:09.03 | 5:07.36 | ||||||
2 | Struer Dream Team | 0 | 450 | 5:08.36 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 37.91 | 1:19.21 | 1:19.21 | ||||||
Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 38.71 | 1:24.03 | 2:43.24 | ||||||
Lisa Terp | 1999 | 36.70 | 1:20.58 | 4:03.82 | ||||||
Mai Rossau Noer | 1997 | 30.95 | 1:04.54 | 5:08.36 | ||||||
3 | Horsens Piger 1 | 0 | 350 | 5:35.43 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | 36.11 | 1:13.68 | 1:13.68 | ||||||
Michelle Franow | 2001 | 42.87 | 1:30.79 | 2:44.47 | ||||||
Amalie L. Nielsen | 1997 | 42.33 | 1:31.87 | 4:16.34 | ||||||
Nicoline Rosenkilde | 1999 | 38.77 | 1:19.09 | 5:35.43 | ||||||
4 | Hsc Damer 2 | 0 | 294 | 5:55.28 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Stine T. Søndergaard | 1998 | 43.04 | 1:27.58 | 1:27.58 | ||||||
Rikke Thi Vestergaard | 2000 | 49.31 | 2:25.93 | 3:53.51 | ||||||
Johanne Laursen | 1999 | 46.07 | 1:22.12 | 5:15.63 | ||||||
Maren Bielefeldt | 1999 | 39.65 | 39.65 | 5:55.28 | ||||||
5 | Piger 1 Viborg | 0 | 262 | 6:09.51 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Josephine Dalsgaard | 2000 | 47.41 | 1:35.66 | 1:35.66 | ||||||
Karoline Vasegaard | 2001 | 54.91 | 1:51.15 | 3:26.81 | ||||||
Christie Prøhl | 1998 | 37.39 | 1:26.82 | 4:53.63 | ||||||
Marie Frandsen | 1999 | 35.86 | 1:15.88 | 6:09.51 | ||||||
6 | Stm 2 | 0 | 259 | 6:10.83 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Pernille Koch Sinding | 2002 | 48.56 | 1:39.54 | 1:39.54 | ||||||
Laura Gam | 2001 | 50.50 | 1:43.68 | 3:23.22 | ||||||
Helena Rasmussen | 1998 | 40.37 | 2:05.95 | 5:29.17 | ||||||
Caroline Clausen | 2000 | 41.66 | 41.66 | 6:10.83 | ||||||
7 | Silkeborg Piger 1 | 1999 | 253 | 6:13.81 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Helena V. Ellling | 2000 | 41.53 | 1:26.32 | 1:26.32 | ||||||
Isabell Sandersen | 2000 | 49.89 | 1:46.59 | 3:12.91 | ||||||
Mathilde Vilain Stübe | 2000 | 40.70 | 1:34.49 | 4:47.40 | ||||||
Ida Hegelund Jensen | 2000 | 40.74 | 1:26.41 | 6:13.81 | ||||||
8 | Stm 3 | 0 | 246 | 6:17.41 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Mathilde Clausen | 1998 | 39.99 | 1:22.37 | 1:22.37 | ||||||
Linda Strunge | 2000 | 48.54 | 2:32.99 | 3:55.36 | ||||||
Signe Laugesen | 2001 | 1:37.44 | 2:22.05 | 6:17.41 | ||||||
Camilla Madvig | 2000 | 6:17.41 | ||||||||
9 | Isk Piger | 1998 | 237 | 6:21.84 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Nikoline Hvolgaard | 1998 | 43.71 | 1:31.02 | 1:31.02 | ||||||
Emilie Knudsen | 2002 | 52.12 | 1:48.68 | 3:19.70 | ||||||
Caroline M. Knudsen | 1999 | 49.03 | 1:46.23 | 5:05.93 | ||||||
Amalie Mejer | 1998 | 35.35 | 1:15.91 | 6:21.84 | ||||||
10 | Stm 5 | 0 | 231 | 6:24.95 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Frederikke Asfeldt | 1999 | 40.79 | 1:23.89 | 1:23.89 | ||||||
Louise Eg Larsen | 2002 | 52.02 | 1:47.09 | 3:10.98 | ||||||
Ea Christoffersen | 2000 | 44.84 | 1:39.79 | 4:50.77 | ||||||
Frederikke Kruse | 2002 | 45.14 | 1:34.18 | 6:24.95 | ||||||
11 | 1900 Barbiedukker | 2001 | 177 | 7:00.71 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Alba Olivia Theilmann | 2001 | 53.89 | 1:52.14 | 1:52.14 | ||||||
Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 52.17 | 1:49.63 | 3:41.77 | ||||||
Victoria Rasmussen | 2001 | 49.01 | 1:48.40 | 5:30.17 | ||||||
Julie Nøhr Olesen | 2001 | 43.90 | 1:30.54 | 7:00.71 | ||||||
12 | Stm 1 | 0 | 156 | 7:18.86 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Maja Fjord Kristensen | 2002 | 58.77 | 2:50.91 | 2:50.91 | ||||||
Trine Guldberg | 1999 | 51.23 | 1:27.00 | 4:17.91 | ||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 42.64 | 1:47.68 | 6:05.59 | ||||||
Anna Mosegaard | 2002 | 1:13.27 | 1:13.27 | 7:18.86 | ||||||
- | Horsens Piger 3 | 0 | DSQ | crawlben i fly 225m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 46.66 | 1:34.38 | 1:34.38 | ||||||
- | Stm 4 | 0 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Line Mia Jensen | 2000 | 49.37 | 1:39.43 | 1:39.43 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 september 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:48 |