Resultater for GSC Short Course
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Indledende
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | GSC short course | Udskriftsdato | 15 september 2012 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 11:30 | |||
Arrangør | Gladsaxe Idrætsforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 6, 100m CR ben herrer, Indledende 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emil D. Nielsen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.92 | 1:31.19 | 1:31.19 | ||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.50 | 1:34.83 | 1:34.83 | ||||
3 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 47.52 | 1:37.80 | 1:37.80 | ||||
4 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.30 | 1:38.01 | 1:38.01 | ||||
5 | Kasper Jeppsson | 1999 | Sigma Swim Allerød | 47.63 | 1:38.26 | 1:38.26 | ||||
6 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 48.15 | 1:38.34 | 1:38.34 | ||||
7 | Oscar Svane Hansen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.57 | 1:41.75 | 1:41.75 | ||||
8 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 47.37 | 1:42.76 | 1:42.76 | ||||
9 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.09 | 1:43.68 | 1:43.68 | ||||
10 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.48 | 1:44.49 | 1:44.49 | ||||
11 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.47 | 1:45.50 | 1:45.50 | ||||
12 | Tobias Stavngaard | 2000 | Sigma Swim Allerød | 51.34 | 1:45.85 | 1:45.85 | ||||
13 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.97 | 1:47.04 | 1:47.04 | ||||
14 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:47.57 | 1:47.57 | |||||
15 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 52.26 | 1:48.31 | 1:48.31 | ||||
16 | Thyge Ludvigsen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.23 | 1:49.15 | 1:49.15 | ||||
17 | Emil Engels Henriksen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 52.25 | 1:49.41 | 1:49.41 | ||||
18 | Markus B. Hajdu | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 52.73 | 1:51.47 | 1:51.47 | ||||
19 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.97 | 1:53.46 | 1:53.46 | ||||
20 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.05 | 1:53.77 | 1:53.77 | ||||
21 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 56.61 | 1:54.38 | 1:54.38 | ||||
22 | Christian K. Jensen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 53.47 | 1:55.54 | 1:55.54 | ||||
23 | Mathias Holdrup | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.55 | 1:56.20 | 1:56.20 | ||||
24 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 52.55 | 1:56.28 | 1:56.28 | ||||
25 | Christian Mørkeberg | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.00 | 1:58.09 | 1:58.09 | ||||
26 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.97 | 2:01.28 | 2:01.28 | ||||
27 | Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 56.93 | 2:01.83 | 2:01.83 | ||||
28 | Jonathan Ungermand Bichel | 1999 | A6 | 59.37 | 2:06.55 | 2:06.55 | ||||
29 | Jacob Aaboe Jensen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 1:00.79 | 2:10.05 | 2:10.05 | ||||
30 | Halfdan H. Mørch | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 1:04.34 | 2:13.51 | 2:13.51 | ||||
31 | Tristan Alanne | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:04.96 | 2:14.23 | 2:14.23 | ||||
32 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:10.79 | 2:29.62 | 2:29.62 | ||||
33 | Andreas B Norup | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 2:46.62 | 2:46.62 | |||||
- | Anton Borring Andersen | 1999 | Sigma Swim Allerød | DSQ | flyben v 50m | |||||
- | August Terp Larsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | 1 hånd p plade v 25 | |||||
- | Frederik O. Møller | 1999 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | flyben v 50m | |||||
Løb 6, 100m CR ben herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.90 | 1:24.84 | 1:24.84 | ||||
2 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.86 | 1:25.97 | 1:25.97 | ||||
3 | Oscar Thris Hansen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:30.68 | 1:30.68 | |||||
4 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.75 | 1:31.60 | 1:31.60 | ||||
5 | Gustav Nilsson Pedersen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.84 | 1:32.88 | 1:32.88 | ||||
6 | Mads Keis Jepsen | 1998 | Sigma Swim Allerød | 47.54 | 1:38.25 | 1:38.25 | ||||
7 | Rasmus Satterup Hansen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.63 | 1:41.54 | 1:41.54 | ||||
8 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | Sigma Swim Allerød | 46.04 | 1:42.10 | 1:42.10 | ||||
9 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.65 | 1:43.09 | 1:43.09 | ||||
10 | Victor Kjærsgaard | 1998 | A6 | 50.74 | 1:48.54 | 1:48.54 | ||||
11 | Andreas Petersen | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 53.48 | 1:56.13 | 1:56.13 | ||||
Løb 6, 100m CR ben herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.91 | 1:24.27 | 1:24.27 | ||||
2 | Tobias Gjerløff | 1995 | A6 | 41.24 | 1:24.34 | 1:24.34 | ||||
3 | Peter Gjerulff | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.61 | 1:29.36 | 1:29.36 | ||||
4 | Mads Norking | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:37.89 | 1:37.89 | |||||
5 | Victor Drevskich | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 49.02 | 1:46.53 | 1:46.53 | ||||
6 | Esben Norup | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 1:56.98 | 1:56.98 | |||||
- | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | A6 | DSQ | flyben v 25m | |||||
Løb 6, 100m CR ben herrer, Indledende 19 - 62 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Patrick Hesselberg | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.49 | 1:27.43 | 1:27.43 | ||||
2 | Simon Westh | 1990 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.51 | 1:31.51 | 1:31.51 | ||||
3 | Frederik Fisker | 1994 | A6 | 45.26 | 1:34.08 | 1:34.08 | ||||
- | Jonathan Weitling | 1993 | A6 | DSQ | flyben | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 15 september 2012 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 11:30 |