Resultater for A6 Handelsbanken Cup 2012
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag den 19.05.2012
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Cup 2012 | Udskriftsdato | 19 maj 2012 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 16:34 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2012 |
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Pittioni | 1995 | 28.59 | 1:00.98 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Yannick Rasmussen | 1995 | 28.65 | 1:02.29 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Oliver Hjeresen | 1995 | 32.36 | 1:08.92 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Mårtensson | 1997 | 30.84 | 1:04.63 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | 31.71 | 1:09.08 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
3 | Patrick Rasmussen | 1997 | 32.82 | 1:10.54 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Mads Ottosen | 1997 | 33.60 | 1:11.05 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Oliver Mentz | 1997 | 35.18 | 1:15.50 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Johan Johnsen | 1997 | 32.41 | 1:16.52 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Patrick Kroman Hansen | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Müller | 1998 | 31.64 | 1:09.49 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Emil Toft | 1998 | 33.81 | 1:09.72 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Niels Ottosen | 1998 | 34.09 | 1:10.76 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Thomas Engdal | 1998 | 33.50 | 1:11.32 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oliver H. Andersen | 1999 | 33.52 | 1:11.45 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 34.30 | 1:15.16 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jakob Schmidt | 1999 | 34.33 | 1:15.16 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Philip Agerskov | 1998 | 35.59 | 1:17.19 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jacob Cheng Milsgaard | 1998 | 36.91 | 1:17.65 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Markus Bøjsen | 1999 | 34.84 | 1:18.06 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Tobias Andersen | 1998 | 35.90 | 1:19.77 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 36.46 | 1:19.89 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Magnus Loose | 1999 | 38.67 | 1:20.47 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
14 | Jacob Friland | 1999 | 38.52 | 1:20.73 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Mikkel Halby | 1999 | 38.45 | 1:21.20 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Mikkel Ulrich | 1998 | 37.39 | 1:21.54 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Thor Dardecker | 1999 | 36.69 | 1:21.73 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Martin Stengelshøj | 1999 | 38.60 | 1:22.46 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Magnus Vinjebo | 1999 | 37.42 | 1:23.81 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | 39.28 | 1:24.20 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Jens Gustav Nielson | 1999 | 46.41 | 1:38.75 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Emil Kvistbo | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Jakob Petersen | 1999 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Kristoffer Neve | 1998 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 35.30 | 1:18.34 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 36.73 | 1:21.54 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Johan Joensen | 2000 | 37.62 | 1:23.28 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 38.03 | 1:23.66 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
5 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 40.27 | 1:24.65 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Mads Enghave | 2002 | 41.27 | 1:27.38 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
7 | Rasmus Gjerløff | 2001 | 40.89 | 1:28.14 | ||||||
A6 | ||||||||||
8 | Frederik Palmø | 2000 | 43.88 | 1:28.52 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Marcus Munkholm | 2001 | 42.29 | 1:31.80 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Jonas Andersen | 2001 | 43.99 | 1:31.89 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 40.76 | 1:32.16 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 44.21 | 1:32.40 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Phillip Søren Sommer | 2000 | 45.77 | 1:33.24 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mads Holme Håkonsson | 2001 | 40.81 | 1:33.68 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frederik Bojesen | 2002 | 42.41 | 1:34.42 | ||||||
A6 | ||||||||||
16 | Daniel Johansen | 2000 | 44.31 | 1:34.79 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 46.67 | 1:38.65 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Anders Toft Ruby | 2001 | 49.39 | 1:41.62 | ||||||
A6 | ||||||||||
19 | William Kristiansen | 2001 | 48.34 | 1:42.53 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | Rasmus Thilleman | 2001 | 46.96 | 1:43.60 | ||||||
A6 | ||||||||||
21 | Nicklas Andersen | 2001 | 50.42 | 1:45.05 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
22 | Alexander Guldbjørn | 2001 | 49.35 | 1:45.20 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
23 | Tobias Enghave | 2002 | 52.79 | 1:46.19 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
24 | Rud Sejr Oxenvad | 2001 | 51.17 | 1:46.70 | ||||||
Svømmeklubben København | ||||||||||
25 | Jakob Baktoft | 2000 | 51.35 | 1:47.39 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
26 | Malte Pavon Olesen | 2000 | 50.37 | 1:48.12 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
27 | Frederik Otte | 2000 | 55.14 | 1:49.13 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
28 | Emil Mortensen | 2001 | 52.71 | 1:49.73 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
29 | Kristoffer R. Kranker | 2002 | 50.32 | 1:50.30 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
30 | August Overgaard | 2002 | 53.69 | 1:53.59 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Adrian Roed Schønning | 2000 | DSQ | ryg afsl på mv | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Alfred Klarskov Vidovic | 2002 | DSQ | asynkrone arme v25m | ||||||
Svømmeklubben København | ||||||||||
- | Gustav Stjernholm | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Morten Kilhof | 2000 | DSQ | asynkrone arme i fly | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Oliver Breuner | 2002 | DSQ | sv på mv v 50m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Sebastian Nordly | 2001 | DSQ | afsl ryg på mv v 50m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Tobias Sundwall | 2001 | DSQ | asynkrone arme v st | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 19 maj 2012 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 16:34 |