Tulokset Danmarks Mesterskaber langbane (DM-L/DJM-L/DÃ…M1-L)
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 57 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 57 (Indledende) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
Danmarks Mesterskaber (L) |
|
Udskriftsdato |
13 juli 2012 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
13:37 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 juli 2012 |
|
|
|
|
|
|
Løb 57, 1500m Frisvømning Herrer, Indledende |
Europarekord Senior: Yuriy Prilukov (1984) 14:43.21 2008-08-17 |
Nordisk Rekord Senior: Pál Joensen (1990) 14:46.33 2011-07-31 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Hasemann |
1996 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:02.21 |
2:10.85 |
3:20.46 |
4:30.20 |
17:21.85 |
|
|
|
|
|
|
5:40.71 |
6:50.41 |
8:01.01 |
9:10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
10:21.93 |
11:32.91 |
12:43.53 |
13:54.07 |
|
|
|
|
|
|
|
15:03.96 |
16:14.20 |
|
|
|
|
2 |
Rasmus Mohr Nielsen |
1996 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
1:07.05 |
2:17.61 |
3:27.78 |
4:38.15 |
17:31.75 |
|
|
|
|
|
|
5:48.49 |
6:59.13 |
8:10.30 |
9:21.18 |
|
|
|
|
|
|
|
10:31.44 |
11:41.90 |
12:52.30 |
14:02.27 |
|
|
|
|
|
|
|
15:12.75 |
16:23.50 |
|
|
|
|
3 |
Mikkel Rathschau Sørensen |
1996 |
West Swim Esbjerg |
|
1:03.78 |
2:13.33 |
3:23.45 |
4:33.84 |
17:35.79 |
|
|
|
|
|
|
5:44.48 |
6:55.47 |
8:06.42 |
9:18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
10:29.24 |
11:41.01 |
12:52.90 |
14:04.96 |
|
|
|
|
|
|
|
15:16.98 |
16:27.36 |
|
|
|
|
4 |
Thor Simonsen |
1997 |
Søllerød Svømmeklub |
|
1:06.45 |
2:17.96 |
3:29.28 |
4:40.76 |
17:38.20 |
|
|
|
|
|
|
5:51.94 |
7:03.79 |
8:15.44 |
9:26.63 |
|
|
|
|
|
|
|
10:38.04 |
11:48.94 |
12:59.60 |
14:09.52 |
|
|
|
|
|
|
|
15:20.33 |
16:30.84 |
|
|
|
|
5 |
Hannibal Steenfos |
1996 |
GI-40 Hermes |
|
1:04.42 |
2:13.73 |
3:24.68 |
4:35.84 |
17:38.42 |
|
|
|
|
|
|
5:46.67 |
6:57.82 |
8:09.00 |
9:20.71 |
|
|
|
|
|
|
|
10:32.19 |
11:43.65 |
12:55.15 |
14:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
15:18.34 |
16:29.88 |
|
|
|
|
6 |
Christian Bro Sørensen |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
|
1:05.83 |
2:15.64 |
3:26.59 |
4:38.12 |
17:42.95 |
|
|
|
|
|
|
5:49.89 |
7:01.34 |
8:12.08 |
9:23.13 |
|
|
|
|
|
|
|
10:34.25 |
11:45.47 |
12:56.96 |
14:08.43 |
|
|
|
|
|
|
|
15:20.07 |
16:32.20 |
|
|
|
|
7 |
Ditlev Balle |
1996 |
Gladsaxe Idræts Forening |
|
1:05.94 |
2:15.74 |
3:25.36 |
4:35.90 |
17:47.54 |
|
|
|
|
|
|
5:46.51 |
6:57.92 |
8:08.86 |
9:20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
10:32.50 |
11:45.09 |
12:58.33 |
14:11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
15:24.39 |
16:37.35 |
|
|
|
|
8 |
Benjamin S. Tollundgaard |
1996 |
Swim Team Tåstrup |
|
1:04.65 |
2:13.48 |
3:24.54 |
4:36.64 |
17:57.15 |
|
|
|
|
|
|
5:49.43 |
7:03.62 |
8:16.83 |
9:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
10:43.28 |
11:55.99 |
13:08.83 |
14:21.80 |
|
|
|
|
|
|
|
15:34.09 |
16:46.82 |
|
|
|
|
9 |
Oliver Berggren Smidt |
1997 |
Søllerød Svømmeklub |
|
1:06.26 |
2:17.57 |
3:28.98 |
4:40.63 |
17:57.68 |
|
|
|
|
|
|
5:52.07 |
7:04.21 |
8:15.87 |
9:27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
10:39.27 |
11:50.83 |
13:03.52 |
14:16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
15:31.00 |
16:45.47 |
|
|
|
|
10 |
Jacob Adolfsen |
1996 |
Viborg Svømme Klub |
|
1:11.71 |
2:27.37 |
3:41.30 |
4:56.04 |
18:04.20 |
|
|
|
|
|
|
6:09.85 |
7:22.68 |
8:36.32 |
9:49.63 |
|
|
|
|
|
|
|
11:03.20 |
12:16.06 |
13:26.85 |
14:37.70 |
|
|
|
|
|
|
|
15:48.33 |
16:57.65 |
|
|
|
|
11 |
Gustav H. Jørgensen |
1997 |
Søllerød Svømmeklub |
|
1:06.78 |
2:18.64 |
3:30.80 |
4:44.26 |
18:07.44 |
|
|
|
|
|
|
5:58.67 |
7:12.57 |
8:26.17 |
9:39.68 |
|
|
|
|
|
|
|
10:52.45 |
12:05.81 |
13:18.98 |
14:32.23 |
|
|
|
|
|
|
|
15:44.99 |
16:57.82 |
|
|
|
|
12 |
Rasmus Larsen |
1997 |
West Swim Esbjerg |
|
1:06.84 |
2:18.35 |
3:30.59 |
4:43.82 |
18:09.91 |
|
|
|
|
|
|
5:57.96 |
7:11.39 |
8:25.45 |
9:40.49 |
|
|
|
|
|
|
|
10:53.86 |
12:07.12 |
13:20.51 |
14:33.88 |
|
|
|
|
|
|
|
15:46.65 |
16:59.20 |
|
|
|
|
13 |
Frederik Elmann |
1997 |
Kolding SK |
|
1:07.09 |
2:18.24 |
3:31.50 |
4:45.66 |
18:18.06 |
|
|
|
|
|
|
6:00.51 |
7:15.09 |
8:28.96 |
9:42.73 |
|
|
|
|
|
|
|
10:56.31 |
12:10.58 |
13:24.46 |
14:39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
15:53.26 |
17:06.61 |
|
|
|
|
14 |
Jonatan Balladone |
1997 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
1:42.57 |
2:55.26 |
4:08.61 |
5:22.26 |
18:20.62 |
|
|
|
|
|
|
6:35.97 |
7:49.15 |
9:02.93 |
10:16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
11:31.12 |
12:44.93 |
13:59.86 |
15:14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
16:30.06 |
17:44.63 |
|
|
|
|
15 |
Frederik Knudsen |
1997 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
1:04.34 |
2:14.93 |
3:27.81 |
4:41.14 |
18:23.99 |
|
|
|
|
|
|
5:53.73 |
7:07.44 |
8:22.09 |
9:37.29 |
|
|
|
|
|
|
|
10:52.52 |
12:06.93 |
13:21.80 |
14:37.72 |
|
|
|
|
|
|
|
15:52.86 |
17:09.26 |
|
|
|
|
16 |
Gustav Palm-Henriksen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:08.72 |
2:22.02 |
3:36.29 |
4:51.63 |
18:56.26 |
|
|
|
|
|
|
6:07.53 |
7:23.90 |
8:40.65 |
9:57.00 |
|
|
|
|
|
|
|
11:13.72 |
12:30.54 |
13:47.63 |
15:05.35 |
|
|
|
|
|
|
|
16:22.58 |
17:39.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.19.16 |
Udskriftsdato |
13 juli 2012 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Udskriftstidspunkt |
13:37 |
|