Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 11 maj 2012 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 18:55 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 maj 2012 |
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amanda Duus | 2000 | 570 | 1:07.60 | 2:20.10 | 3:33.05 | 4:43.33 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Caroline Hørlykke | 2000 | 570 | 1:08.85 | 2:21.63 | 3:34.01 | 4:43.39 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Sara Sylvest | 2000 | 568 | 1:09.79 | 2:21.97 | 3:34.20 | 4:43.64 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Eva Olsen | 2000 | 521 | 1:10.38 | 2:24.10 | 3:37.35 | 4:51.90 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
5 | Clara Schade Cantby | 2000 | 507 | 1:09.62 | 2:25.06 | 3:40.94 | 4:54.70 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 480 | 1:08.81 | 2:24.35 | 3:41.90 | 5:00.04 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
7 | Cathrine Laura Holten | 2000 | 477 | 1:11.35 | 2:27.52 | 3:44.44 | 5:00.76 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Nana Hansen | 2000 | 470 | 1:13.64 | 2:31.66 | 3:48.66 | 5:02.16 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 461 | 1:13.88 | 2:31.86 | 3:49.55 | 5:04.20 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Cecilie Wiuff | 2000 | 460 | 1:13.22 | 2:31.10 | 3:49.21 | 5:04.30 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
11 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 456 | 1:11.86 | 2:28.63 | 3:46.89 | 5:05.20 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 441 | 1:13.84 | 2:32.05 | 3:50.19 | 5:08.69 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Camilla Taylor | 2000 | 422 | 1:14.74 | 2:33.73 | 3:54.18 | 5:13.13 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 417 | 1:16.13 | 2:36.91 | 3:57.16 | 5:14.38 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 416 | 1:14.55 | 2:36.26 | 3:56.97 | 5:14.71 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Natasja Kepp | 2000 | 415 | 1:14.57 | 2:34.87 | 3:56.03 | 5:14.90 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
17 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 404 | 1:18.59 | 2:39.51 | 4:00.18 | 5:17.75 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | 416 | 1:13.81 | 2:34.12 | 3:55.71 | 5:14.82 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 401 | 1:13.98 | 2:34.32 | 3:56.27 | 5:18.52 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mia Steen Duus | 2001 | 398 | 1:18.01 | 2:39.84 | 4:01.60 | 5:19.49 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Camille Erichsen | 2001 | 392 | 5:20.87 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anna Andersen | 2001 | 382 | 1:19.68 | 2:42.57 | 4:05.05 | 5:23.83 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
6 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 380 | 1:17.02 | 2:39.90 | 4:02.93 | 5:24.34 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 375 | 1:17.45 | 2:39.71 | 4:03.45 | 5:25.84 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Clara Neumann | 2001 | 347 | 1:20.13 | 2:45.73 | 4:11.44 | 5:34.32 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
9 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 338 | 1:19.83 | 2:45.69 | 4:12.34 | 5:37.20 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sofie Nielsen | 2001 | 332 | 1:20.98 | 2:48.31 | 4:15.18 | 5:39.10 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julie Stampe Meier | 2001 | 329 | 1:21.13 | 2:47.87 | 4:14.54 | 5:40.42 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Monica Kristiansen | 2001 | 327 | 1:20.62 | 2:48.36 | 4:15.46 | 5:41.12 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
13 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 322 | 1:21.01 | 4:19.53 | 5:42.82 | ||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Karoline Barrett | 2002 | 322 | 1:22.76 | 2:51.93 | 4:22.07 | 5:42.90 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
15 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 311 | 1:20.62 | 2:48.91 | 4:18.91 | 5:46.68 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lina Friis | 2001 | 309 | 1:23.21 | 2:53.65 | 4:20.49 | 5:47.33 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Olivia Iris Ryding | 2001 | 307 | 1:23.98 | 2:54.13 | 4:20.62 | 5:48.41 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Emma Mikkelsen | 2001 | 299 | 1:25.65 | 2:54.97 | 4:23.88 | 5:51.12 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Frida Schledermann | 2001 | 295 | 1:22.33 | 2:52.09 | 4:24.21 | 5:52.73 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 293 | 1:23.80 | 2:54.30 | 4:25.52 | 5:53.75 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
21 | Anne Føyn | 2002 | 292 | 1:24.90 | 2:55.27 | 4:25.05 | 5:54.11 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Victoria Kahr | 2001 | 277 | 1:27.59 | 2:59.74 | 4:30.38 | 6:00.41 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
23 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 270 | 1:21.98 | 2:56.62 | 4:32.53 | 6:03.55 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Mille Graasbøll | 2002 | 265 | 1:25.04 | 2:56.99 | 4:29.98 | 6:05.52 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Caroline Fraser | 2002 | 258 | 1:24.19 | 2:59.31 | 4:34.15 | 6:09.02 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
26 | Frida Sidenius Jensen | 2001 | 236 | 1:32.68 | 3:10.58 | 4:45.90 | 6:20.13 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Cecilia Høgenhaug | 2001 | 229 | 1:30.41 | 3:08.61 | 4:46.79 | 6:24.11 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Henriksen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 11 maj 2012 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 18:55 |