Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Årgang Gruppe 2 |
|
Udskriftsdato |
12 maj 2012 |
|
|
Stævne by |
Greve |
|
Udskriftstidspunkt |
10:24 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & GTI |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
11 maj 2012 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Sylvest |
2000 |
|
547 |
32.33 |
1:06.61 |
1:42.27 |
|
2:15.97 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
|
544 |
32.07 |
1:07.43 |
1:42.77 |
|
2:16.19 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
541 |
30.95 |
1:06.13 |
1:41.36 |
|
2:16.40 |
|
|
JGI Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Amanda Duus |
2000 |
|
504 |
31.58 |
1:07.18 |
1:43.69 |
|
2:19.68 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofie Thunø Rasmussen |
2000 |
|
488 |
32.77 |
1:08.49 |
1:45.47 |
|
2:21.16 |
|
|
GI-40 Hermes |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Clara Schade Cantby |
2000 |
|
480 |
32.56 |
1:08.24 |
1:45.18 |
|
2:21.94 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Victoria Bierre |
2000 |
|
480 |
33.29 |
1:10.17 |
1:46.32 |
|
2:21.96 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Eva Olsen |
2000 |
|
470 |
33.35 |
1:09.65 |
1:46.87 |
|
2:23.00 |
|
|
Ishøj Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nina Toft |
2000 |
|
466 |
33.48 |
1:09.41 |
1:45.38 |
|
2:23.38 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sara Tang-Holbek |
2000 |
|
465 |
32.42 |
1:08.64 |
1:45.86 |
|
2:23.50 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mira Mass |
2000 |
|
459 |
33.39 |
1:10.43 |
1:48.10 |
|
2:24.10 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Cathrine Laura Holten |
2000 |
|
444 |
34.36 |
1:11.79 |
1:49.35 |
|
2:25.70 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nana Hansen |
2000 |
|
444 |
35.03 |
1:12.20 |
1:49.92 |
|
2:25.70 |
|
|
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Yazmin B. Gürtler |
2000 |
|
430 |
33.34 |
1:11.06 |
1:49.70 |
|
2:27.29 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Victoria Wolsted |
2000 |
|
425 |
33.78 |
1:11.84 |
1:50.64 |
|
2:27.91 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Cecilie Girke Christensen |
2000 |
|
424 |
33.51 |
1:11.12 |
1:50.31 |
|
2:27.99 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Augusta Marie Christensen |
2000 |
|
420 |
34.22 |
1:12.69 |
1:51.97 |
|
2:28.50 |
|
|
Birkerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Maria Caroline Krumbak |
2000 |
|
404 |
34.63 |
1:11.74 |
1:50.03 |
|
2:30.41 |
|
|
Næstved IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Nina Leisted Bertelsen |
2000 |
|
403 |
33.99 |
1:12.59 |
1:51.83 |
|
2:30.52 |
|
|
GI-40 Hermes |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Karoline Kjær |
2000 |
|
311 |
37.05 |
1:20.14 |
2:03.20 |
|
2:44.17 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathilde Hager |
2001 |
|
415 |
34.24 |
1:12.11 |
1:50.95 |
|
2:29.02 |
|
|
GI-40 Hermes |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frida Hausting Jørgensen |
2001 |
|
394 |
35.69 |
1:14.74 |
1:54.46 |
|
2:31.66 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Regitze Gaard |
2001 |
|
393 |
34.84 |
1:13.15 |
1:53.66 |
|
2:31.80 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mathilde Nielsen |
2001 |
|
386 |
34.57 |
1:13.79 |
1:54.52 |
|
2:32.72 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Andersen |
2001 |
|
380 |
35.35 |
1:15.11 |
1:55.77 |
|
2:33.50 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Camille Erichsen |
2001 |
|
373 |
35.56 |
1:14.83 |
1:55.40 |
|
2:34.43 |
|
|
Birkerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mia Steen Duus |
2001 |
|
369 |
35.73 |
1:15.37 |
1:55.59 |
|
2:34.93 |
|
|
Birkerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Caroline Fritzböger |
2001 |
|
366 |
35.25 |
1:15.08 |
1:55.13 |
|
2:35.39 |
|
|
Birkerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Julie Jarlbo Berner |
2001 |
|
357 |
35.83 |
1:16.07 |
1:58.07 |
|
2:36.71 |
|
|
Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Stine Eskebo Nielsen |
2001 |
|
339 |
36.65 |
1:16.98 |
1:58.85 |
|
2:39.44 |
|
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sofie Nielsen |
2001 |
|
339 |
37.85 |
1:17.70 |
1:58.86 |
|
2:39.47 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Vilde Schulze Matthisen |
2001 |
|
330 |
37.30 |
1:19.02 |
2:01.98 |
|
2:40.89 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Monica Kristiansen |
2001 |
|
329 |
36.51 |
1:18.09 |
2:00.92 |
|
2:41.00 |
|
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emma Henriksen |
2001 |
|
324 |
36.38 |
1:18.20 |
2:00.78 |
|
2:41.87 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Julie Stampe Meier |
2001 |
|
318 |
35.47 |
1:16.79 |
2:00.04 |
|
2:42.79 |
|
|
Birkerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Cecilie Olsen |
2001 |
|
305 |
36.65 |
1:18.43 |
2:02.68 |
|
2:45.14 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Alberte Kjærsgaard |
2001 |
|
300 |
38.03 |
1:20.50 |
2:03.57 |
|
2:46.03 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Karoline Barrett |
2002 |
|
294 |
36.64 |
1:20.70 |
2:05.20 |
|
2:47.27 |
|
|
Greve Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Freja Schmidt |
2001 |
|
286 |
38.62 |
1:22.68 |
2:06.59 |
|
2:48.75 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Mille Graasbøll |
2002 |
|
285 |
38.32 |
1:21.73 |
2:06.50 |
|
2:48.97 |
|
|
Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Sofia Rasmusen |
2001 |
|
277 |
37.59 |
1:21.30 |
2:06.75 |
|
2:50.48 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Emilie Larsen |
2001 |
|
274 |
38.55 |
1:22.34 |
2:07.16 |
|
2:51.26 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Emma Mikkelsen |
2001 |
|
269 |
40.85 |
1:25.18 |
2:10.70 |
|
2:52.21 |
|
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Cecilie Daluiso Salmonsen |
2001 |
|
264 |
38.78 |
1:22.72 |
2:08.47 |
|
2:53.25 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Liva Palmund |
2002 |
|
264 |
39.44 |
1:23.05 |
2:09.39 |
|
2:53.27 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Clara Rasmusen |
2001 |
|
240 |
38.12 |
1:24.17 |
2:12.15 |
|
2:58.80 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Alina Sherfig |
2001 |
|
203 |
43.34 |
1:32.23 |
2:22.01 |
|
3:09.16 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Sara Ødegaard |
2001 |
|
202 |
41.87 |
1:31.78 |
2:22.00 |
|
3:09.43 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 |
Udskriftsdato |
12 maj 2012 |
Licens til GTI |
Udskriftstidspunkt |
10:24 |
|