2020-04-02   06:07:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag indledende

Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open    Udskriftsdato  23 marts 2012   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  11:36   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  22 marts 2012         
 
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 
Europarekord Senior: Gemma Spofforth (1987) 58.12 2009-07-28 
Nordisk Rekord Senior: Louise Örnstedt (1985) 1:00.48 2005-03-26 
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 1:00.48 2005-03-26 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:01.04 2012-03-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mie Ø. Nielsen  1996    794  31.11        1:02.77   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Papusha Alexandra  1993    765  31.16        1:03.56   
  Rusland                   
                     
Ida Lindborg  1994    714  31.62        1:05.02   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Pernille Larsen  1992    697  32.26        1:05.56   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Sarah Bro  1996    666  32.56        1:06.54   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Stine Raaby Jensen  1995    666  32.44        1:06.54   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Cecilie Hansen  1995    642  32.10        1:07.38   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Mette Haagen Larsen  1997    636  32.90        1:07.59   
  Allerød Svømmeklub                   
                     
Olsson Linnea  1994    635  32.73        1:07.61   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
10  Pernille Rasmussen  1996    632  32.87        1:07.73   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
11  Hannah Nissen  1997    629  33.02        1:07.83   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
12  Daniella Bender  1996    621  33.20        1:08.14   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
13  Emilie Beckmann  1997    609  33.27        1:08.58   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
14  Annelouise Dolleris  1995    607  33.27        1:08.64   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
15  Sarah Sannung  1996    599  33.59        1:08.94  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
16  Christina Hvid Edill  1995    599  32.83        1:08.95   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
17  Michelle Icka Christensen  1995    597  33.36        1:09.02   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
18  Julie-Sofie Hemdorff  1991    591  33.37        1:09.25   
  Farum Svømmeklub                   
                     
19  Bergström-Tronsmoen Silje  1991    586  33.83        1:09.47   
  Växjö Simsällskap                   
                     
20  Josefine Møller Jeppesen  1995    582  33.80        1:09.63   
  Odense Svømme Klub                   
                     
21  Karen Tanderup Hansen  1996    570  34.49        1:10.09   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
22  Miriam Stupak Møller  1994    566  33.86        1:10.25   
  GI-40 Hermes                   
                     
23  Cecilie Emma Christiansen  1995    566  33.99        1:10.28   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
24  Stine Johansen  1997    562  33.87        1:10.44   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
25  Börnfors Frida  1994    551  34.28        1:10.90   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
25  Maja Jørgensen Bruun  1995    551  34.35        1:10.90   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
27  Elinor Andersson  1994    550  34.63        1:10.95   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
28  Nicoline M. Riisberg  1997    537  35.14        1:11.49   
  Allerød Svømmeklub                   
                     
29  Isabella Wedel Hansen  1996    534  35.09        1:11.66   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
30  Xenia Bonnen Sjøgren  1997    515  35.44        1:12.50   
  Vest-Brøndby                   
                     
31  Maria Bjørnbak Bostrup  1997    505  35.25        1:12.99   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
32  Sofie Witthøft  1997    469  35.38        1:14.81  Deltager ikke i finalen 
  Kalundborg SK                   
                     
33  Runa Dalby  1993    429  36.72        1:17.07   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Line Kjær  1996              DSQ  Ej fort bev v 50 m 
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  23 marts 2012 
Licens til GI-40 Hermes  Udskriftstidspunkt  11:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark