Resultater for Danish Open
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Torsdag semi-
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danish Open |
|
Udskriftsdato |
22 marts 2012 |
|
|
Stævne by |
Brønshøj |
|
Udskriftstidspunkt |
14:36 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
22 marts 2012 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 400m Frisvømning Herrer, Indledende 17 år og ældre |
Europarekord Senior: Paul Biedermann (1986) 3:40.07 2009-07-26 |
Nordisk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anders Lie |
1991 |
|
810 |
57.42 |
1:58.68 |
2:58.08 |
|
3:56.13 |
Deltager ikke i finalen |
|
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pál Joensen |
1990 |
|
805 |
57.15 |
1:57.91 |
2:57.97 |
|
3:56.61 |
|
|
Susvim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mads Glæsner |
1988 |
|
802 |
55.79 |
1:55.11 |
2:56.47 |
|
3:56.82 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anton Ørskov Ipsen |
1994 |
|
747 |
57.49 |
1:59.02 |
3:00.64 |
|
4:02.49 |
|
|
Birkerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frans Johannessen |
1992 |
|
726 |
58.12 |
2:01.15 |
3:03.75 |
|
4:04.85 |
|
|
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Paulsson Adam |
1995 |
|
722 |
58.97 |
2:01.18 |
3:03.17 |
|
4:05.27 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Thomas Olsen |
1992 |
|
699 |
58.45 |
2:00.64 |
3:04.32 |
|
4:07.99 |
|
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Daniel Steen Andersen |
1995 |
|
687 |
57.24 |
2:01.33 |
3:05.23 |
|
4:09.40 |
Deltager ikke i finalen |
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Frederik A. Mariegaard |
1994 |
|
686 |
59.98 |
2:03.44 |
3:06.87 |
|
4:09.47 |
|
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mikkel Johansen |
1994 |
|
660 |
1:01.56 |
2:07.01 |
3:09.61 |
|
4:12.74 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mathias Hvid |
1994 |
|
620 |
1:01.03 |
2:07.18 |
3:13.12 |
|
4:18.15 |
Deltager ikke i finalen |
|
GI-40 Hermes |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Michael Grønlund Larsen |
1993 |
|
606 |
1:02.05 |
2:08.48 |
3:15.09 |
|
4:20.00 |
Deltager ikke i finalen |
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Marc Bach Nielsen |
1994 |
|
592 |
1:01.12 |
2:06.86 |
3:14.64 |
|
4:22.08 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Berggren Alexander |
1994 |
|
579 |
1:00.26 |
2:07.32 |
3:15.95 |
|
4:24.09 |
|
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Dahlberg Martin |
1992 |
|
564 |
1:01.62 |
2:08.78 |
3:16.84 |
|
4:26.34 |
|
|
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 |
Udskriftsdato |
22 marts 2012 |
Licens til GI-40 Hermes |
Udskriftstidspunkt |
14:36 |
|