2014-07-28   10:15:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danish Open

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open    Udskriftsdato  23 marts 2012   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  19:29   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  22 marts 2012         
 
 
Løb 15, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 
Europarekord Senior: Paul Biedermann (1986) 1:42.00 2009-07-28 
Nordisk Rekord Senior: Anders Holmertz (1968) 1:46.76 1992-07-26 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Pál Joensen  1990    820  26.09  53.59  1:21.53    1:48.98   
  Susvim                   
                     
Mads Glæsner  1988    818  26.02  53.78  1:21.82    1:49.05   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Daniel Skaaning  1993    801  25.83  53.55  1:22.14    1:49.85   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Anders Lie  1991    800  25.74  53.50  1:21.84    1:49.86   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Olaf Wildeboer  1983    787  26.08  54.40  1:22.30    1:50.49   
  C.n. Sabedell                   
                     
Frans Johannessen  1992    759  26.12  54.14  1:23.01    1:51.81   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Søren Dahl  1993    715  25.74  54.27  1:23.81    1:54.09   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Emil Skovfoged Gregersen  1992    712  26.06  54.23  1:23.76    1:54.23   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Daniel Steen Andersen  1995    763  26.10  54.41  1:23.14    1:51.61   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
10  Yuri Smoilich  1991    756  26.10  54.72  1:23.54    1:51.98   
  Jerusalem, Israel                   
                     
11  Jonsson Jesper  1993    718  26.34  54.82  1:24.42    1:53.89   
  Växjö Simsällskap                   
                     
12  Mikkel Johansen  1994    698  27.48  57.17  1:26.09    1:54.98   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
13  Martin Mathiesen  1994    697  26.64  55.44  1:25.02    1:55.03   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
14  Nicolaj Kildevang Nielsen  1994    693  26.81  55.77  1:25.61    1:55.28   
  Farum Svømmeklub                   
                     
15  Jakob Andkjær  1985    686  26.14  55.61  1:26.28    1:55.64   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
16  Frederik A. Mariegaard  1994    680  27.42  56.80  1:26.58    1:55.99   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  23 marts 2012 
Licens til GI-40 Hermes  Udskriftstidspunkt  19:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark