Resultat för Bertils Minne
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Bertils Minne 2009 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 14:07 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap |
Gren 1, 50m Fjärilsim Sprint Dam, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | 758 | 28.02 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Caroline Just | 1992 | 583 | 30.59 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
3 | Jessica Eriksson | 1995 | 536 | 31.45 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
4 | Rebecca Mattsson | 1995 | 527 | 31.63 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
5 | Josefine Schumacher | 1995 | 484 | 32.54 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
6 | Thenny Seger-Johansson | 1994 | 464 | 33.00 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
7 | Elin Öster | 1987 | 456 | 33.19 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
8 | Olivia Nelin | 1995 | 455 | 33.23 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
9 | Josefin Agnekrans | 1994 | 444 | 33.48 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
10 | Isa Kolmbäck | 1996 | 443 | 33.51 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
11 | Isabel Mattsson-Coll | 1993 | 438 | 33.65 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
12 | My Wigholm | 1991 | 432 | 33.79 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
13 | Klara Lindström | 1994 | 423 | 34.03 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
14 | Felicia Bladh | 1995 | 414 | 34.29 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
15 | Elin Wadelius | 1993 | 404 | 34.55 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
16 | Alida Ramdén | 1997 | 401 | 34.64 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
17 | Therese Trostemo | 1993 | 389 | 34.99 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
18 | Karin Nilsson | 1994 | 369 | 35.62 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
19 | Sara Huslid | 1995 | 368 | 35.66 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
20 | Pauline Lindgren | 1993 | 350 | 36.25 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
21 | Mazy Fritz | 1994 | 347 | 36.37 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
22 | Linn Olanders | 1996 | 335 | 36.79 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
23 | Felicia Fors | 1996 | 326 | 37.11 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
24 | Sandra Mattsson-Coll | 1997 | 319 | 37.38 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
25 | Fanny Lundblad | 1996 | 313 | 37.63 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
26 | Linnea Fridman | 1995 | 280 | 39.07 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
27 | Olivia Bergqvist | 1994 | 272 | 39.43 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
- | Ellinore Seybolt | 1994 | DNS | |||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 14:07 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Bertils Minne 2009 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 14:15 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap |
Gren 2, 50m Fjärilsim Sprint Herr, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Alexander Nyström | 1990 | 714 | 25.50 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
2 | Peter Edvardsson | 1981 | 650 | 26.31 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
3 | Freddie Tour | 1991 | 636 | 26.50 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
4 | Magnus Lundgren | 1991 | 621 | 26.71 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
5 | Michael Curacica | 1991 | 613 | 26.83 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
6 | Samba Sjödin | 1985 | 606 | 26.93 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
7 | Bill Ellboj | 1988 | 579 | 27.34 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
8 | Patrik Alsparr | 1993 | 553 | 27.76 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
9 | Patric Ridell | 1993 | 516 | 28.41 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
10 | Ronny Oltner | 1956 | 497 | 28.78 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
11 | Tony Marjakangas | 1985 | 490 | 28.90 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
12 | Tomas Lindgren | 1961 | 489 | 28.92 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
13 | Gustav Eriksson | 1991 | 487 | 28.96 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
14 | Alexander Kotevski | 1994 | 455 | 29.62 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
15 | Victor Wessén | 1993 | 444 | 29.87 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
16 | Marcus Nordin | 1992 | 436 | 30.05 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
17 | Alexsej Kursakov | 1993 | 416 | 30.53 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
18 | Oscar Kock | 1995 | 411 | 30.66 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
19 | Oskar Emanuelsson | 1994 | 343 | 32.56 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
20 | Fredrik Dehlin | 1994 | 342 | 32.60 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
21 | Björn Olars | 1989 | 335 | 32.80 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
22 | Jonatan Malmlöf | 1994 | 326 | 33.11 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
23 | Jan Blomgren | 1950 | 315 | 33.51 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
24 | Anton Gustafson | 1995 | 305 | 33.84 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
25 | Daniel Curacica | 1995 | 274 | 35.09 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
26 | Alexander Almqvist | 1996 | 274 | 35.10 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
27 | Axel Ydenius | 1997 | 260 | 35.70 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
28 | Stefan Kureljusic | 1997 | 245 | 36.44 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
29 | Viktor Andersson | 1996 | 243 | 36.54 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
30 | Albin Thelin | 1997 | 219 | 37.80 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
31 | Daniel Soume | 1996 | 206 | 38.61 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
32 | Emil Lundberg | 1997 | 202 | 38.85 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
33 | Anton Hasbany | 1996 | 197 | 39.15 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
- | Filip Moss | 1994 | DNS | |||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 14:15 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Bertils Minne 2009 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 14:17 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap |
Gren 3, 100m Fjärilsim Medel Dam, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Jonna Dahlberg | 1995 | 564 | 31.70 | 1:08.28 | |||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
2 | Rebecca Mattsson | 1995 | 485 | 34.61 | 1:11.82 | |||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
3 | Moa Strannerud | 1993 | 482 | 33.64 | 1:11.97 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
4 | Ebba Engström | 1995 | 406 | 34.56 | 1:16.15 | |||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
5 | Olivia Määttä | 1993 | 387 | 35.57 | 1:17.41 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
6 | Karin Nilsson | 1994 | 354 | 36.91 | 1:19.75 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 14:17 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Bertils Minne 2009 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 14:25 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap |
Gren 4, 100m Fjärilsim Medel Herr, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Kristoffer Brander | 1989 | 646 | 27.17 | 58.06 | |||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
2 | Simon Frank | 1990 | 631 | 27.25 | 58.54 | |||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
3 | Erik Persson Snåre | 1991 | 562 | 28.07 | 1:00.84 | |||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
4 | Daniel Wiorek | 1992 | 548 | 28.86 | 1:01.33 | |||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
5 | Rokas Cepulis | 1991 | 539 | 28.23 | 1:01.67 | |||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
6 | Erik Emanuelsson | 1993 | 527 | 29.05 | 1:02.14 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
7 | Robin Herteus | 1990 | 506 | 29.52 | 1:02.99 | |||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
8 | Niklas Jonsson | 1988 | 503 | 29.59 | 1:03.13 | |||||
Stockholmspolisens Sim | ||||||||||
9 | Simon Nilsson | 1991 | 496 | 29.20 | 1:03.40 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
10 | Patrik Alsparr | 1993 | 492 | 30.05 | 1:03.58 | |||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
11 | André Lopez | 1991 | 467 | 29.41 | 1:04.69 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
12 | Ludwig Lord-Johansson | 1994 | 460 | 30.19 | 1:05.04 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
13 | Anton Ekhult | 1991 | 419 | 31.80 | 1:07.08 | |||||
Stockholmspolisens Sim | ||||||||||
14 | Victor Wessén | 1993 | 377 | 32.31 | 1:09.51 | |||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
15 | Alexsej Kursakov | 1993 | 373 | 33.23 | 1:09.75 | |||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
16 | Niclas Just | 1994 | 285 | 34.13 | 1:16.24 | |||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
- | James Watson | 1992 | DNS | |||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
- | Filip Moss | 1994 | DNS | |||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
- | Anton Gustafson | 1995 | DSQ | |||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 14:25 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Bertils Minne 2009 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 14:29 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap |
Gren 5, 200m Fjärilsim Dist. Dam, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Josefin Karlsson | 1991 | 575 | 33.36 | 1:10.37 | 1:49.14 | 2:29.25 | |||
Simklubben Neptun | ||||||||||
2 | Sofia Lärfars | 1990 | 539 | 34.10 | 1:11.68 | 1:51.12 | 2:32.50 | |||
Simklubben Neptun | ||||||||||
3 | Linnéa Rohlin | 1993 | 367 | 37.67 | 1:21.14 | 2:06.93 | 2:53.44 | |||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 14:29 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Bertils Minne 2009 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 14:33 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap |
Gren 6, 200m Fjärilsim Dist. Herr, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Samba Sjödin | 1985 | 618 | 30.27 | 1:03.96 | 1:37.48 | 2:10.74 | |||
Simklubben Neptun | ||||||||||
2 | Theodor Hansson | 1994 | 410 | 32.84 | 1:11.69 | 1:50.54 | 2:29.92 | |||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
3 | Daniel Wiorek | 1992 | 408 | 30.99 | 1:08.49 | 1:50.03 | 2:30.20 | |||
Simklubben Neptun | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 14:33 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Bertils Minne 2009 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 14:41 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap |
Gren 7, 50m Ryggsim Sprint Dam, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | 762 | 29.36 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Jessica Eriksson | 1995 | 599 | 31.81 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
3 | My Wigholm | 1991 | 520 | 33.36 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
4 | Josefin Agnekrans | 1994 | 457 | 34.83 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
5 | Linn Vuorenmaa | 1992 | 454 | 34.90 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
6 | Felicia Bladh | 1995 | 401 | 36.37 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
7 | Mazy Fritz | 1994 | 371 | 37.32 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
8 | Klara Lindström | 1994 | 334 | 38.66 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
9 | Fanny Lundblad | 1996 | 334 | 38.67 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
10 | Linnea Fridman | 1995 | 332 | 38.72 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
11 | Micaela Järnström | 1995 | 325 | 38.99 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
12 | Felicia Fors | 1996 | 323 | 39.09 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
13 | Erica Christensen | 1997 | 309 | 39.69 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
14 | Selma Kosevic | 1995 | 308 | 39.71 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
15 | Sandra Andersson | 1993 | 281 | 40.95 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
16 | Elsa Wadelius | 1995 | 279 | 41.04 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
17 | Olivia Bergqvist | 1994 | 234 | 43.54 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 14:41 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Bertils Minne 2009 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 14:45 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap |
Gren 8, 50m Ryggsim Spint Herr, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Alexander Nyström | 1990 | 649 | 27.09 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
2 | Magnus Lundgren | 1991 | 481 | 29.95 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
3 | Adis Licina | 1994 | 475 | 30.06 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
4 | Freddie Tour | 1991 | 474 | 30.08 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
5 | Theo Zätterström | 1991 | 458 | 30.43 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
6 | Gustav Eriksson | 1991 | 436 | 30.93 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
7 | Patric Ridell | 1993 | 432 | 31.03 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
8 | Alexander Kotevski | 1994 | 385 | 32.25 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
9 | Jonathan Demner | 1995 | 378 | 32.45 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
10 | Viktor Andersson | 1996 | 273 | 36.18 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
11 | Timothy Mackin | 1995 | 266 | 36.48 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
12 | Dennis Jonsson | 1995 | 223 | 38.69 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
13 | Daniel Curacica | 1995 | 214 | 39.25 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
14 | Anton Hasbany | 1996 | 161 | 43.09 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 14:45 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Bertils Minne 2009 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 14:49 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap |
Gren 9, 100m Ryggsim Medel Dam, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Christine Ekman | 1994 | 551 | 34.53 | 1:10.12 | |||||
Stockholmspolisens Sim | ||||||||||
2 | Ebba Engström | 1995 | 441 | 37.19 | 1:15.56 | |||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
3 | Linn Olanders | 1996 | 409 | 37.80 | 1:17.49 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
4 | Mathilda Dahlin | 1995 | 399 | 37.72 | 1:18.11 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
5 | Viktoria Engsoo | 1996 | 391 | 38.34 | 1:18.63 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
6 | Linn Arkevret Söderlund | 1994 | 359 | 39.74 | 1:20.93 | |||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
7 | Amanda Larsson | 1996 | 349 | 40.25 | 1:21.65 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
8 | Therese Trostemo | 1993 | 331 | 40.73 | 1:23.15 | |||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
9 | Karin Nilsson | 1994 | 284 | 42.95 | 1:27.47 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 14:49 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Bertils Minne 2009 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 14:57 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap |
Gren 10, 100m Ryggsim Medel Herr, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Simon Nilsson | 1991 | 516 | 30.75 | 1:02.91 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
2 | Ludwig Lord-Johansson | 1994 | 441 | 32.75 | 1:06.30 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
3 | André Lopez | 1991 | 402 | 32.88 | 1:08.39 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
4 | Oscar Kock | 1995 | 348 | 34.53 | 1:11.76 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
5 | Oskar Emanuelsson | 1994 | 328 | 35.47 | 1:13.17 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
6 | Fredrik Dehlin | 1994 | 304 | 36.65 | 1:15.03 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
7 | Alexsej Kursakov | 1993 | 289 | 36.75 | 1:16.33 | |||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
8 | Niclas Just | 1994 | 284 | 37.18 | 1:16.77 | |||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
9 | Axel Ydenius | 1997 | 277 | 37.17 | 1:17.38 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
10 | Jonatan Malmlöf | 1994 | 267 | 38.77 | 1:18.40 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
11 | Alexander Lind | 1997 | 233 | 39.34 | 1:22.01 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
12 | Albin Thelin | 1997 | 204 | 41.87 | 1:25.67 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
13 | Alexander Almqvist | 1996 | 197 | 42.38 | 1:26.69 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
14 | Dennis Jonsson | 1995 | 196 | 40.74 | 1:26.83 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
15 | Emil Lundberg | 1997 | 178 | 43.48 | 1:29.70 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
16 | Alexander Öhlén | 1995 | 153 | 45.92 | 1:34.38 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
- | Sebastian Enerstrand | 1996 | DNS | |||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 14:57 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Bertils Minne 2009 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 15:01 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap |
Gren 11, 200m Ryggsim Distans Dam, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Isabelle Lundin | 1991 | 585 | 35.55 | 1:13.03 | 1:50.98 | 2:27.81 | |||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
2 | Camilla Lindquist | 1993 | 508 | 36.10 | 1:15.10 | 1:55.06 | 2:34.96 | |||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
3 | My Wigholm | 1991 | 480 | 37.26 | 1:17.10 | 1:57.91 | 2:37.86 | |||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
4 | Malin Hedberg | 1991 | 471 | 38.99 | 1:19.52 | 1:59.47 | 2:38.87 | |||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
5 | Cynthia Illanes | 1994 | 417 | 37.94 | 1:20.04 | 2:03.48 | 2:45.53 | |||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
6 | Sandra Mattsson-Coll | 1997 | 343 | 40.46 | 1:25.39 | 2:11.57 | 2:56.64 | |||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
7 | Alida Ramdén | 1997 | 333 | 41.67 | 1:26.69 | 2:13.23 | 2:58.34 | |||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:01 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Bertils Minne 2009 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 15:04 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap |
Gren 12, 200m Ryggsim Distans Herr, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Simon Frank | 1990 | 637 | 30.18 | 1:02.98 | 1:35.77 | 2:08.05 | |||
Simklubben Neptun | ||||||||||
2 | Måns Stomvall | 1990 | 517 | 31.95 | 1:06.64 | 1:41.61 | 2:17.25 | |||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
3 | Marcus Nordin | 1992 | 485 | 33.88 | 1:08.78 | 1:45.07 | 2:20.21 | |||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
4 | Theo Zätterström | 1991 | 456 | 34.83 | 1:10.71 | 1:47.62 | 2:23.17 | |||
Simklubben Neptun | ||||||||||
5 | Alexander Åberg | 1991 | 455 | 33.99 | 1:10.07 | 1:46.58 | 2:23.24 | |||
Simklubben Neptun | ||||||||||
6 | Alexander Kesenci | 1995 | 427 | 33.39 | 1:10.00 | 1:48.00 | 2:26.28 | |||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:04 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Bertils Minne 2009 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 15:21 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap |
Gren 13, 50m Bröstsim Sprint Dam, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | 740 | 33.25 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Elin Andersson | 1988 | 651 | 34.70 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
3 | Josefine Schumacher | 1995 | 580 | 36.06 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
4 | Malin Forss | 1991 | 532 | 37.11 | ||||||
Stockholmspolisens Sim | ||||||||||
5 | Caroline Just | 1992 | 531 | 37.14 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
6 | Josefin Agnekrans | 1994 | 487 | 38.22 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
7 | Olivia Nelin | 1995 | 479 | 38.43 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
8 | Aina Kosevic | 1992 | 415 | 40.31 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
9 | Isa Kolmbäck | 1996 | 411 | 40.44 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
10 | Klara Lindström | 1994 | 372 | 41.82 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
11 | Mazy Fritz | 1994 | 338 | 43.15 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
12 | Saga Stille | 1996 | 327 | 43.65 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
13 | Therese Trostemo | 1993 | 325 | 43.74 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
14 | Olivia Bergqvist | 1994 | 302 | 44.82 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
15 | Viktoria Engsoo | 1996 | 298 | 45.04 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
16 | Sandra Andersson | 1993 | 254 | 47.51 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
- | Sandra Mattsson-Coll | 1997 | DNS | |||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:21 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Bertils Minne 2009 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 15:25 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap |
Gren 14, 50m Bröstsim Sprint Herr, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Bill Ellboj | 1988 | 660 | 30.50 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Patric Ridell | 1993 | 628 | 31.01 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
3 | Samba Sjödin | 1985 | 618 | 31.19 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
4 | Pontus Flodqvist | 1988 | 602 | 31.46 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
5 | Rokas Cepulis | 1991 | 599 | 31.51 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
6 | Björn Olars | 1989 | 593 | 31.62 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
7 | Ronny Oltner | 1956 | 565 | 32.12 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
8 | Magnus Lundgren | 1991 | 531 | 32.80 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
9 | Kristian Nielsen | 1991 | 528 | 32.86 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
10 | Michael Curacica | 1991 | 522 | 32.98 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
11 | Freddie Tour | 1991 | 507 | 33.31 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
12 | Patrik Alsparr | 1993 | 479 | 33.95 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
13 | Alexander Åberg | 1991 | 460 | 34.40 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
14 | Robin Herteus | 1990 | 434 | 35.07 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
15 | Alexander Kotevski | 1994 | 432 | 35.14 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
16 | Andreas Jonerholm | 1981 | 410 | 35.75 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
17 | Jonatan Malmlöf | 1994 | 398 | 36.10 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
18 | Marcus Nordin | 1992 | 383 | 36.57 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
19 | Oscar Kock | 1995 | 379 | 36.71 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
20 | Daniel Curacica | 1995 | 260 | 41.59 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
21 | Oscar Johannesson Sjölind | 1995 | 193 | 45.96 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:25 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Bertils Minne 2009 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 15:31 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap |
Gren 15, 100m Bröstsim Medel Dam, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Jonna Dahlberg | 1995 | 546 | 37.98 | 1:19.42 | |||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
2 | Olivia Nelin | 1995 | 494 | 39.12 | 1:22.12 | |||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
3 | Fanny Lundblad | 1996 | 364 | 41.95 | 1:30.97 | |||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
4 | Selma Kosevic | 1995 | 363 | 43.13 | 1:30.98 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
5 | Felicia Fors | 1996 | 356 | 44.07 | 1:31.59 | |||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
6 | Ebba Engström | 1995 | 344 | 44.34 | 1:32.64 | |||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
7 | Erica Christensen | 1997 | 336 | 45.46 | 1:33.43 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
8 | Saga Stille | 1996 | 327 | 45.17 | 1:34.27 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
9 | Linnea Fridman | 1995 | 304 | 44.68 | 1:36.52 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
10 | Towa Karlsson | 1997 | 298 | 46.35 | 1:37.18 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
- | Amanda Larsson | 1996 | DSQ | |||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:31 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Bertils Minne 2009 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 15:37 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap |
Gren 16, 100m Bröstsim Medel Herr, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Patric Ridell | 1993 | 613 | 32.84 | 1:08.07 | |||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
2 | Rokas Cepulis | 1991 | 594 | 32.80 | 1:08.79 | |||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
3 | Simon Frank | 1990 | 587 | 33.12 | 1:09.05 | |||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
4 | Erik Persson Snåre | 1991 | 558 | 33.08 | 1:10.25 | |||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
5 | Kristian Nielsen | 1991 | 533 | 33.81 | 1:11.33 | |||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
6 | Kristoffer Brander | 1989 | 499 | 34.25 | 1:12.88 | |||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
7 | Niclas Just | 1994 | 442 | 36.44 | 1:15.90 | |||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
8 | Alexsej Kursakov | 1993 | 414 | 36.70 | 1:17.61 | |||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
9 | Jonatan Malmlöf | 1994 | 378 | 37.79 | 1:19.95 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
10 | Viktor Andersson | 1996 | 278 | 42.07 | 1:28.54 | |||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
11 | Timothy Mackin | 1995 | 274 | 42.29 | 1:28.98 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
12 | Axel Ydenius | 1997 | 248 | 44.60 | 1:31.98 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
13 | Daniel Soume | 1996 | 223 | 46.13 | 1:35.33 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
14 | Alexander Öhlén | 1995 | 200 | 46.94 | 1:38.86 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
- | Sebastian Enerstrand | 1996 | DNS | |||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
- | Alexander Almqvist | 1996 | DSQ | |||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:37 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Bertils Minne 2009 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 15:41 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap |
Gren 17, 200m Bröstsim Distans Dam, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Camilla Lindquist | 1993 | 512 | 40.12 | 1:24.16 | 2:09.38 | 2:54.42 | |||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
2 | Aina Kosevic | 1992 | 426 | 41.11 | 1:27.02 | 2:15.42 | 3:05.36 | |||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
3 | Mazy Fritz | 1994 | 379 | 43.39 | 1:31.34 | 2:21.22 | 3:12.77 | |||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:41 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Bertils Minne 2009 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 15:45 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap |
Gren 18, 200m Bröstsim Dist. Herr, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Linus Kanth | 1991 | 671 | 32.35 | 1:09.36 | 1:46.32 | 2:22.94 | |||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
2 | Rokas Cepulis | 1991 | 461 | 35.83 | 1:16.37 | 1:58.92 | 2:41.94 | |||
Simklubben Neptun | ||||||||||
3 | Alexsej Kursakov | 1993 | 413 | 38.98 | 1:21.89 | 2:04.77 | 2:48.06 | |||
Simklubben Neptun | ||||||||||
4 | Jonathan Demner | 1995 | 385 | 39.13 | 1:22.93 | 2:07.48 | 2:51.96 | |||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
5 | Stefan Kureljusic | 1997 | 263 | 44.37 | 1:34.33 | 2:25.72 | 3:15.25 | |||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:45 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Bertils Minne 2009 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 15:50 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap |
Gren 19, 50m Frisim Sprint Dam, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | 711 | 26.68 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Caroline Just | 1992 | 614 | 28.02 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
3 | Josefine Schumacher | 1995 | 557 | 28.94 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
4 | Rebecca Mattsson | 1995 | 545 | 29.15 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
5 | Jessica Eriksson | 1995 | 539 | 29.25 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
6 | Elin Öster | 1987 | 538 | 29.27 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
7 | Linn Vuorenmaa | 1992 | 518 | 29.65 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
8 | Thenny Seger-Johansson | 1994 | 497 | 30.06 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
9 | Elin Andersson | 1988 | 489 | 30.22 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
10 | Josefin Agnekrans | 1994 | 479 | 30.43 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
11 | Malin Forss | 1991 | 444 | 31.20 | ||||||
Stockholmspolisens Sim | ||||||||||
12 | Olivia Nelin | 1995 | 438 | 31.35 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
13 | Alida Ramdén | 1997 | 437 | 31.37 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
14 | Klara Lindström | 1994 | 436 | 31.41 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
15 | Isabel Mattsson-Coll | 1993 | 430 | 31.54 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
16 | Isa Kolmbäck | 1996 | 421 | 31.77 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
17 | Louise Ahlenius | 1992 | 417 | 31.87 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
18 | Micaela Järnström | 1995 | 338 | 34.18 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
19 | Elsa Wadelius | 1995 | 319 | 34.86 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
20 | Selma Kosevic | 1995 | 301 | 35.51 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
21 | Towa Karlsson | 1997 | 296 | 35.74 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
22 | Olivia Bergqvist | 1994 | 286 | 36.13 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:50 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Bertils Minne 2009 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 15:56 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap |
Gren 20, 50m Frisim Sprint Herr, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Pontus Flodqvist | 1988 | 671 | 24.10 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
2 | Peter Edvardsson | 1981 | 651 | 24.35 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
3 | Daniel Wiorek | 1992 | 616 | 24.80 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
4 | Magnus Lundgren | 1991 | 614 | 24.82 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
5 | Michael Curacica | 1991 | 605 | 24.95 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
6 | Theo Zätterström | 1991 | 600 | 25.01 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
7 | Freddie Tour | 1991 | 589 | 25.17 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
8 | Gustav Eriksson | 1991 | 515 | 26.32 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
9 | Adis Licina | 1994 | 511 | 26.39 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
10 | Patric Ridell | 1993 | 509 | 26.42 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
11 | Patrik Alsparr | 1993 | 508 | 26.44 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
12 | Tomas Lindgren | 1961 | 505 | 26.50 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
13 | Tony Marjakangas | 1985 | 497 | 26.64 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
14 | Alexander Kotevski | 1994 | 469 | 27.15 | ||||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
15 | Oscar Kock | 1995 | 468 | 27.18 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
16 | Victor Wessén | 1993 | 442 | 27.69 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
17 | Oskar Emanuelsson | 1994 | 441 | 27.73 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
18 | Andreas Jonerholm | 1981 | 414 | 28.31 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
19 | Jonatan Malmlöf | 1994 | 376 | 29.24 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
20 | Jan Blomgren | 1950 | 366 | 29.51 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
21 | Jonathan Demner | 1995 | 352 | 29.89 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
22 | Fredrik Dehlin | 1994 | 342 | 30.16 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
23 | Alexander Almqvist | 1996 | 317 | 30.96 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
24 | Alexander Lind | 1997 | 248 | 33.57 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
25 | Albin Thelin | 1997 | 233 | 34.31 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
26 | Daniel Soume | 1996 | 228 | 34.56 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
27 | Anton Hasbany | 1996 | 226 | 34.66 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:56 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Bertils Minne 2009 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:05 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap |
Gren 21, 100m Frisim Medel Dam, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Jonna Dahlberg | 1995 | 586 | 30.42 | 1:02.64 | |||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
2 | Rebecca Mattsson | 1995 | 581 | 30.79 | 1:02.82 | |||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
3 | Christine Ekman | 1994 | 541 | 31.27 | 1:04.33 | |||||
Stockholmspolisens Sim | ||||||||||
4 | Moa Strannerud | 1993 | 534 | 31.18 | 1:04.63 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
5 | Ebba Engström | 1995 | 514 | 31.55 | 1:05.46 | |||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
6 | Elin Wadelius | 1993 | 490 | 32.23 | 1:06.48 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
6 | Sara Huslid | 1995 | 490 | 31.82 | 1:06.48 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
8 | Therese Trostemo | 1993 | 490 | 32.36 | 1:06.50 | |||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
9 | Thenny Seger-Johansson | 1994 | 483 | 32.54 | 1:06.80 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
10 | Mazy Fritz | 1994 | 446 | 32.63 | 1:08.61 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
11 | Viktoria Engsoo | 1996 | 424 | 33.96 | 1:09.80 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
12 | Mathilda Dahlin | 1995 | 406 | 34.22 | 1:10.80 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
13 | Linnéa Rohlin | 1993 | 397 | 34.77 | 1:11.31 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
14 | Louise Ahlenius | 1992 | 393 | 34.73 | 1:11.54 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
15 | Fanny Lundblad | 1996 | 381 | 33.33 | 1:12.29 | |||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
16 | Felicia Bladh | 1995 | 378 | 35.75 | 1:12.47 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
17 | Felicia Fors | 1996 | 372 | 34.63 | 1:12.88 | |||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
18 | Isa Kolmbäck | 1996 | 368 | 35.28 | 1:13.17 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
19 | Linnea Fridman | 1995 | 348 | 35.04 | 1:14.56 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
20 | Saga Stille | 1996 | 347 | 36.16 | 1:14.61 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
21 | Karin Nilsson | 1994 | 314 | 36.55 | 1:17.16 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
22 | Erica Christensen | 1997 | 306 | 38.41 | 1:17.80 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
23 | Sandra Andersson | 1993 | 277 | 39.00 | 1:20.45 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
24 | Towa Karlsson | 1997 | 270 | 39.38 | 1:21.08 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
25 | Amanda Larsson | 1996 | 225 | 41.91 | 1:26.21 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
- | Linn Olanders | 1996 | DNS | |||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:05 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Bertils Minne 2009 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:16 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap |
Gren 22, 100m Frisim Medel Herr, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Daniel Wiorek | 1992 | 615 | 26.45 | 54.62 | |||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
2 | Erik Persson Snåre | 1991 | 558 | 26.90 | 56.41 | |||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
3 | Erik Emanuelsson | 1993 | 543 | 27.24 | 56.95 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
4 | Simon Nilsson | 1991 | 528 | 27.62 | 57.48 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
5 | Niklas Jonsson | 1988 | 525 | 27.99 | 57.59 | |||||
Stockholmspolisens Sim | ||||||||||
6 | Robin Herteus | 1990 | 500 | 28.34 | 58.52 | |||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
7 | Ludwig Lord-Johansson | 1994 | 486 | 28.22 | 59.10 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
8 | Anton Ekhult | 1991 | 485 | 28.01 | 59.12 | |||||
Stockholmspolisens Sim | ||||||||||
9 | Niclas Just | 1994 | 464 | 28.96 | 59.99 | |||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
10 | André Lopez | 1991 | 452 | 29.13 | 1:00.51 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
11 | Victor Wessén | 1993 | 451 | 29.16 | 1:00.59 | |||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
12 | Jonatan Malmlöf | 1994 | 365 | 31.31 | 1:05.00 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
13 | Daniel Curacica | 1995 | 358 | 31.19 | 1:05.42 | |||||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
14 | Viktor Andersson | 1996 | 303 | 33.76 | 1:09.18 | |||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
15 | Oscar Johannesson Sjölind | 1995 | 300 | 33.68 | 1:09.38 | |||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
16 | Axel Ydenius | 1997 | 293 | 32.96 | 1:09.97 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
17 | Timothy Mackin | 1995 | 285 | 34.06 | 1:10.60 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
18 | Anton Gustafson | 1995 | 280 | 34.12 | 1:10.96 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
19 | Alexander Lind | 1997 | 249 | 35.45 | 1:13.87 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
20 | Emil Lundberg | 1997 | 211 | 36.93 | 1:18.07 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
21 | Daniel Soume | 1996 | 207 | 36.80 | 1:18.48 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
22 | Anton Hasbany | 1996 | 172 | 39.11 | 1:23.58 | |||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
- | Filip Moss | 1994 | DNS | |||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
- | Kawa Songur | 1996 | DNS | |||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
- | Sebastian Enerstrand | 1996 | DNS | |||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
- | Bo Wänghammar | 1960 | DNS | |||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:16 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Bertils Minne 2009 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:27 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap |
Gren 23, 200m Frisim Distans Dam, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Sofia Lärfars | 1990 | 677 | 30.59 | 1:03.01 | 1:35.74 | 2:09.89 | |||
Simklubben Neptun | ||||||||||
2 | Malin Hedberg | 1991 | 638 | 31.24 | 1:04.62 | 1:38.64 | 2:12.46 | |||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
3 | Isabelle Lundin | 1991 | 588 | 31.85 | 1:05.97 | 1:40.99 | 2:16.15 | |||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
4 | Josefin Karlsson | 1991 | 542 | 32.39 | 1:06.93 | 1:43.41 | 2:19.85 | |||
Simklubben Neptun | ||||||||||
5 | Isabel Mattsson-Coll | 1993 | 483 | 33.90 | 1:11.05 | 1:48.56 | 2:25.34 | |||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
6 | Camilla Lindquist | 1993 | 477 | 33.14 | 1:09.82 | 1:47.63 | 2:25.96 | |||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
7 | Mazy Fritz | 1994 | 465 | 33.25 | 1:10.01 | 1:48.53 | 2:27.19 | |||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
8 | Sara Huslid | 1995 | 454 | 34.23 | 1:10.84 | 1:49.45 | 2:28.40 | |||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
9 | Olivia Määttä | 1993 | 442 | 34.04 | 1:11.98 | 1:51.13 | 2:29.77 | |||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
10 | My Wigholm | 1991 | 434 | 33.56 | 1:11.10 | 1:51.00 | 2:30.65 | |||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
11 | Cynthia Illanes | 1994 | 404 | 34.55 | 1:13.62 | 1:53.98 | 2:34.30 | |||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
12 | Alida Ramdén | 1997 | 388 | 35.73 | 1:15.31 | 1:56.57 | 2:36.34 | |||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
13 | Sandra Andersson | 1993 | 354 | 37.67 | 1:19.03 | 2:01.41 | 2:41.19 | |||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
14 | Micaela Järnström | 1995 | 336 | 38.88 | 1:20.23 | 2:02.61 | 2:44.13 | |||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
15 | Elsa Wadelius | 1995 | 332 | 38.32 | 1:19.77 | 2:02.24 | 2:44.71 | |||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
16 | Amanda Larsson | 1996 | 243 | 41.91 | 1:27.89 | 2:16.26 | 3:02.69 | |||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
- | Sandra Mattsson-Coll | 1997 | DNS | |||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:27 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Bertils Minne 2009 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:34 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap |
Gren 24, 200m Frisim Distans Herr, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | ||||||||||
1 | Linus Kanth | 1991 | 683 | 28.13 | 58.14 | 1:27.73 | 1:56.36 | |||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
2 | Simon Frank | 1990 | 642 | 28.16 | 58.37 | 1:28.82 | 1:58.81 | |||
Simklubben Neptun | ||||||||||
3 | Theo Zätterström | 1991 | 631 | 29.29 | 1:00.13 | 1:30.47 | 1:59.45 | |||
Simklubben Neptun | ||||||||||
4 | Måns Stomvall | 1990 | 626 | 27.87 | 58.51 | 1:29.76 | 1:59.79 | |||
Tunafors Sportklubb | ||||||||||
5 | Daniel Wiorek | 1992 | 591 | 28.85 | 59.63 | 1:30.98 | 2:02.12 | |||
Simklubben Neptun | ||||||||||
6 | Alexander Åberg | 1991 | 542 | 28.98 | 1:00.58 | 1:33.38 | 2:05.69 | |||
Simklubben Neptun | ||||||||||
7 | Per Norstroem | 1965 | 459 | 31.41 | 1:04.75 | 1:38.77 | 2:12.81 | |||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
8 | Alexander Kesenci | 1995 | 443 | 29.88 | 1:03.42 | 1:38.84 | 2:14.44 | |||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
9 | Theodor Hansson | 1994 | 442 | 29.96 | 1:04.03 | 1:39.22 | 2:14.51 | |||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
10 | Marcus Nordin | 1992 | 434 | 31.40 | 1:06.21 | 1:41.42 | 2:15.32 | |||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
11 | Oskar Emanuelsson | 1994 | 428 | 31.46 | 1:05.23 | 1:40.71 | 2:16.00 | |||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
12 | Jonathan Demner | 1995 | 383 | 32.95 | 1:08.65 | 1:45.32 | 2:21.09 | |||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
13 | Fredrik Dehlin | 1994 | 354 | 32.95 | 1:09.54 | 1:47.34 | 2:24.84 | |||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
14 | Stefan Kureljusic | 1997 | 254 | 34.70 | 1:15.80 | 2:00.43 | 2:41.87 | |||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
- | Sebastian Enerstrand | 1996 | DNS | |||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:34 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Bertils Minne 2009 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 18:03 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap |
Gren 25, 100m Medley Damer Sprint, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.88 | 1:03.04 | |||||
2 | Caroline Just | 1992 | Tunafors Sportklubb | 32.30 | 1:09.68 | |||||
3 | Jessica Eriksson | 1995 | Simklubben Neptun | 32.21 | 1:10.66 | |||||
4 | Elin Andersson | 1988 | Västerås Simsällskap | 34.92 | 1:12.46 | |||||
5 | Josefine Schumacher | 1995 | Simklubben Neptun | 34.90 | 1:14.35 | |||||
6 | Elin Öster | 1987 | Södertälje Simsällskap | 35.11 | 1:14.71 | |||||
7 | Linn Vuorenmaa | 1992 | Södertälje Simsällskap | 35.03 | 1:15.85 | |||||
8 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 36.56 | 1:18.17 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 18:03 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Bertils Minne 2009 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 18:06 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap |
Gren 26, 100m Medley Herrar Sprint, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Nyström | 1990 | Simklubben Neptun | 26.80 | 59.16 | |||||
2 | Peter Edvardsson | 1981 | Simklubben Neptun | 28.28 | 59.84 | |||||
3 | Samba Sjödin | 1985 | Simklubben Neptun | 27.65 | 1:00.60 | |||||
4 | Bill Ellboj | 1988 | Simklubben Laxen | 28.87 | 1:01.00 | |||||
5 | Magnus Lundgren | 1991 | Simklubben Neptun | 28.80 | 1:02.81 | |||||
6 | Patric Ridell | 1993 | Simklubben Neptun | 31.05 | 1:04.32 | |||||
7 | Michael Curacica | 1991 | Tunafors Sportklubb | 30.17 | 1:04.43 | |||||
8 | Freddie Tour | 1991 | Simklubben Neptun | 29.40 | 1:04.55 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 18:06 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Bertils Minne 2009 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 18:12 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap |
Gren 27, 200m Medley Damer Medel, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jonna Dahlberg | 1995 | Simklubben Neptun | 32.35 | 1:10.85 | 1:54.58 | 2:29.83 | |||
2 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 34.01 | 1:14.45 | 2:02.41 | 2:38.36 | |||
3 | Moa Strannerud | 1993 | Södertälje Simsällskap | 33.37 | 1:14.15 | 2:02.70 | 2:39.01 | |||
4 | Ebba Engström | 1995 | Tunafors Sportklubb | 34.22 | 1:15.05 | 2:04.69 | 2:42.15 | |||
5 | Mathilda Dahlin | 1995 | Södertälje Simsällskap | 35.72 | 1:19.53 | 2:11.10 | 2:51.06 | |||
6 | Viktoria Engsoo | 1996 | Södertälje Simsällskap | 36.70 | 1:20.40 | 2:12.81 | 2:52.49 | |||
7 | Saga Stille | 1996 | Södertälje Simsällskap | 41.77 | 1:26.29 | 2:19.12 | 3:02.84 | |||
8 | Karin Nilsson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 36.97 | 1:25.38 | 2:21.90 | 3:05.45 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 18:12 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Bertils Minne 2009 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 18:17 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap |
Gren 28, 200m Medley Herrar Medel, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Simon Frank | 1990 | Simklubben Neptun | 28.54 | 1:00.14 | 1:38.30 | 2:08.84 | |||
2 | Kristoffer Brander | 1989 | Simklubben Neptun | 28.44 | 1:03.57 | 1:42.97 | 2:14.05 | |||
3 | Erik Persson Snåre | 1991 | Simklubben Neptun | 29.98 | 1:07.56 | 1:47.88 | 2:19.61 | |||
4 | Erik Emanuelsson | 1993 | Södertälje Simsällskap | 29.57 | 1:05.61 | 1:48.09 | 2:19.85 | |||
5 | Daniel Wiorek | 1992 | Simklubben Neptun | 29.65 | 1:06.76 | 1:50.24 | 2:21.20 | |||
6 | Simon Nilsson | 1991 | Södertälje Simsällskap | 30.84 | 1:05.93 | 1:49.11 | 2:21.33 | |||
7 | Niklas Jonsson | 1988 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.57 | 1:11.12 | 1:55.78 | 2:28.31 | |||
8 | Robin Herteus | 1990 | Simklubben Neptun | 30.59 | 1:13.32 | 1:59.32 | 2:34.10 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 18:17 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Bertils Minne 2009 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 18:26 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap |
Gren 29, 400m Medley Damer Distans, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Sofia Lärfars | 1990 | Simklubben Neptun | 1:12.12 | 2:34.40 | 4:07.47 | 5:16.83 | |||
2 | Isabelle Lundin | 1991 | Västerås Simsällskap | 1:14.78 | 2:35.17 | 4:08.18 | 5:19.99 | |||
3 | Camilla Lindquist | 1993 | Södertälje Simsällskap | 1:17.51 | 2:38.86 | 4:07.93 | 5:24.49 | |||
4 | Malin Hedberg | 1991 | Västerås Simsällskap | 1:17.89 | 2:41.08 | 4:18.62 | 5:28.68 | |||
5 | My Wigholm | 1991 | Södertälje Simsällskap | 1:18.16 | 2:43.26 | 4:24.62 | 5:47.77 | |||
6 | Mazy Fritz | 1994 | Södertälje Simsällskap | 1:20.82 | 2:54.81 | 4:37.91 | 5:58.93 | |||
7 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 1:30.72 | 3:06.78 | 4:51.25 | 6:13.43 | |||
8 | Cynthia Illanes | 1994 | Södertälje Simsällskap | 1:32.90 | 3:08.59 | 4:56.67 | 6:21.03 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 18:26 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Bertils Minne 2009 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 18:36 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap |
Gren 30, 400m Medley Herrar Distan, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 1:01.66 | 2:13.07 | 3:29.17 | 4:31.48 | |||
2 | Simon Frank | 1990 | Simklubben Neptun | 1:04.69 | 2:16.50 | 3:35.25 | 4:39.32 | |||
3 | Måns Stomvall | 1990 | Tunafors Sportklubb | 1:00.71 | 2:18.80 | 3:44.32 | 4:48.99 | |||
4 | Alexander Åberg | 1991 | Simklubben Neptun | 1:05.84 | 2:23.73 | 3:49.45 | 4:58.48 | |||
5 | Daniel Wiorek | 1992 | Simklubben Neptun | 1:10.33 | 2:31.45 | 4:02.09 | 5:08.01 | |||
6 | Marcus Nordin | 1992 | Södertälje Simsällskap | 1:13.80 | 2:32.73 | 4:06.51 | 5:20.02 | |||
7 | Alexander Kesenci | 1995 | Södertälje Simsällskap | 1:17.32 | 2:39.22 | 4:15.69 | 5:34.30 | |||
- | Theo Zätterström | 1991 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.15 | Utskriftsdatum | 12 september 2009 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 18:36 |