Resultat för UGP1 2017, Eriksdal
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:54 |
|
|
Arrangör |
SKK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
09:54 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:13 |
|
|
Arrangör |
SKK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Philip Parsons |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
1:02.43 |
2:11.17 |
3:21.62 |
4:32.36 |
9:10.06 |
|
|
|
|
|
|
5:41.96 |
6:52.24 |
8:03.07 |
|
|
|
2 |
Emil Gunneriusson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:05.38 |
2:17.29 |
3:30.19 |
4:43.26 |
9:27.73 |
|
|
|
|
|
|
5:54.87 |
7:06.26 |
8:17.88 |
|
|
|
3 |
Adam Karlsson |
2000 |
Norrtälje Simklubb |
|
1:05.10 |
2:16.86 |
3:30.09 |
4:44.15 |
9:31.41 |
|
|
|
|
|
|
5:58.66 |
7:11.35 |
8:23.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:01.78 |
2:07.78 |
3:14.41 |
4:20.76 |
8:44.93 |
|
|
|
|
|
|
5:27.20 |
6:33.82 |
7:40.00 |
|
|
|
2 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:05.05 |
2:15.18 |
3:25.65 |
4:35.46 |
9:18.67 |
|
|
|
|
|
|
5:46.25 |
6:57.38 |
8:08.59 |
|
|
|
3 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:06.35 |
2:17.91 |
3:29.92 |
4:43.39 |
9:25.84 |
|
|
|
|
|
|
5:55.69 |
7:07.04 |
8:18.41 |
|
|
|
4 |
David Stålmarck |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:07.65 |
2:23.39 |
3:42.98 |
5:03.95 |
10:16.10 |
|
|
|
|
|
|
6:22.68 |
7:44.09 |
9:03.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:03.18 |
2:11.55 |
3:21.67 |
4:31.80 |
9:16.45 |
|
|
|
|
|
|
5:42.21 |
6:53.85 |
8:06.76 |
|
|
|
2 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:07.45 |
2:22.51 |
3:39.81 |
4:57.96 |
9:59.98 |
|
|
|
|
|
|
6:15.34 |
7:32.14 |
8:47.59 |
|
|
|
3 |
Alexander Bergström |
2002 |
Täby Sim |
|
1:11.87 |
2:31.84 |
3:52.07 |
5:12.81 |
10:29.21 |
|
|
|
|
|
|
6:32.27 |
7:52.49 |
9:12.08 |
|
|
|
4 |
Karl Lingham |
2002 |
Täby Sim |
|
1:13.67 |
2:34.94 |
3:56.45 |
5:19.14 |
10:41.13 |
|
|
|
|
|
|
6:41.58 |
8:02.25 |
9:23.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Fröde |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:01.96 |
2:08.23 |
3:14.98 |
4:22.08 |
8:53.47 |
|
|
|
|
|
|
5:30.54 |
6:39.67 |
7:48.27 |
|
|
|
2 |
Otto Reithner |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:07.46 |
2:20.11 |
3:35.49 |
4:50.94 |
9:48.91 |
|
|
|
|
|
|
6:06.61 |
7:22.37 |
8:37.39 |
|
|
|
3 |
Tor Stein |
2003 |
Täby Sim |
|
1:06.39 |
2:21.64 |
3:37.25 |
4:52.03 |
9:49.20 |
|
|
|
|
|
|
6:06.95 |
7:23.14 |
8:37.87 |
|
|
|
4 |
Rasmus Skyving |
2003 |
Norrtälje Simklubb |
|
1:07.26 |
2:22.12 |
3:37.96 |
4:55.10 |
9:53.52 |
|
|
|
|
|
|
6:10.14 |
7:26.53 |
8:42.57 |
|
|
|
5 |
Rasmus Hanson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:07.41 |
2:23.63 |
3:41.10 |
4:58.39 |
9:55.92 |
|
|
|
|
|
|
6:14.72 |
7:31.65 |
8:45.90 |
|
|
|
6 |
Erik Åstrand |
2003 |
Täby Sim |
|
1:08.42 |
2:23.51 |
3:39.59 |
4:56.47 |
9:57.05 |
|
|
|
|
|
|
6:13.64 |
7:30.47 |
8:46.38 |
|
|
|
7 |
Isac Persson Taylor |
2003 |
Täby Sim |
|
1:05.82 |
2:20.42 |
3:37.38 |
4:55.82 |
10:07.91 |
|
|
|
|
|
|
6:15.11 |
7:34.10 |
8:53.58 |
|
|
|
8 |
Isac Rune |
2003 |
Täby Sim |
|
1:13.34 |
2:33.22 |
3:53.40 |
5:14.43 |
10:28.73 |
|
|
|
|
|
|
6:35.38 |
7:55.64 |
9:14.24 |
|
|
|
9 |
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:14.69 |
2:34.09 |
3:56.46 |
5:17.49 |
10:36.67 |
|
|
|
|
|
|
6:38.62 |
8:00.18 |
9:20.20 |
|
|
|
10 |
David Alonso |
2003 |
Täby Sim |
|
1:15.12 |
2:38.29 |
4:02.78 |
5:27.93 |
11:03.17 |
|
|
|
|
|
|
6:55.51 |
8:20.13 |
9:44.25 |
|
|
|
11 |
Simon Seel |
2003 |
Täby Sim |
|
1:20.08 |
2:52.46 |
4:25.76 |
5:58.37 |
12:07.73 |
|
|
|
|
|
|
7:32.98 |
9:06.83 |
10:40.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Walter Sundling |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:15.40 |
2:38.48 |
4:02.02 |
5:24.70 |
10:55.02 |
|
|
|
|
|
|
6:47.85 |
8:11.16 |
9:34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
10:13 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:44 |
|
|
Arrangör |
SKK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Siri Selander |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.36 |
1:14.28 |
1:56.53 |
|
2:38.86 |
|
2 |
Alice Albinzon |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.28 |
1:16.70 |
2:00.78 |
|
2:46.01 |
|
3 |
Amanda Strömdahl |
2000 |
Täby Sim |
|
35.11 |
1:17.26 |
2:01.77 |
|
2:47.98 |
|
4 |
Sara Andersson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
35.64 |
1:16.91 |
2:01.26 |
|
2:48.32 |
|
5 |
Cassandra Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.99 |
1:18.13 |
2:04.32 |
|
2:49.43 |
|
6 |
Ljuba Berg |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.14 |
1:19.69 |
2:15.20 |
|
3:12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
34.17 |
1:14.95 |
1:56.66 |
|
2:37.19 |
|
2 |
Filippa Ehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
36.67 |
1:19.28 |
2:03.52 |
|
2:47.70 |
|
3 |
Sandra Bergerstam |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.90 |
1:20.54 |
2:05.14 |
|
2:47.86 |
|
4 |
Viktoria Nylund |
2001 |
Täby Sim |
|
37.46 |
1:24.80 |
2:16.82 |
|
3:09.14 |
|
5 |
Smilla Hedlund |
2001 |
Täby Sim |
|
37.66 |
1:24.09 |
2:15.03 |
|
3:09.62 |
|
6 |
Emma Pettersson |
2001 |
Norrtälje Simklubb |
|
39.85 |
1:28.98 |
2:20.41 |
|
3:11.35 |
|
7 |
Malin Sangfelt |
2001 |
Täby Sim |
|
38.08 |
1:25.41 |
2:18.49 |
|
3:12.26 |
|
8 |
Maria Tavemark |
2001 |
Täby Sim |
|
39.49 |
1:27.50 |
2:19.94 |
|
3:15.62 |
|
9 |
Anna Ladis |
2001 |
Täby Sim |
|
43.28 |
1:33.06 |
2:25.24 |
|
3:16.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dimitra Tsirona |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.94 |
1:09.51 |
1:50.14 |
|
2:30.59 |
|
2 |
Amanda Lindqvist |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.51 |
1:16.37 |
1:58.81 |
|
2:41.66 |
|
3 |
Emma Hansson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.10 |
1:13.80 |
1:59.66 |
|
2:46.04 |
|
4 |
Hanna Åsbrink |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.55 |
1:22.78 |
2:08.91 |
|
2:53.20 |
|
5 |
Sophie Bladin |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
39.50 |
1:24.28 |
2:09.21 |
|
2:53.79 |
|
6 |
Victoria Danielsson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.74 |
1:19.78 |
2:08.96 |
|
3:00.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matilda Ringbom |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
|
36.06 |
1:18.43 |
2:03.95 |
|
2:50.26 |
|
2 |
Vendela Hillström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
36.04 |
1:19.58 |
2:05.47 |
|
2:51.14 |
|
3 |
Freja Nordeman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
36.86 |
1:20.26 |
2:05.20 |
|
2:51.57 |
|
4 |
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.54 |
1:17.34 |
2:03.30 |
|
2:52.15 |
|
5 |
Sofia Voigt |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.73 |
1:21.68 |
2:09.78 |
|
2:53.12 |
|
6 |
Lova Gottberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
40.18 |
1:26.10 |
2:13.16 |
|
2:59.22 |
|
7 |
Ingrid Franks |
2003 |
Täby Sim |
|
37.61 |
1:22.76 |
2:13.28 |
|
3:06.86 |
|
8 |
Maja Gunnarson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
39.84 |
1:28.22 |
2:21.77 |
|
3:10.76 |
|
9 |
Heidi Saluveer |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
38.22 |
1:24.91 |
2:15.74 |
|
3:10.79 |
|
10 |
Emelie Bergvall |
2003 |
Täby Sim |
|
40.14 |
1:29.72 |
2:24.75 |
|
3:19.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
33.70 |
1:14.04 |
1:56.92 |
|
2:38.32 |
|
2 |
Anna Wainikka |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
39.00 |
1:25.99 |
2:14.19 |
|
3:00.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
10:44 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:01 |
|
|
Arrangör |
SKK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
11:01 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
15:22 |
|
|
Arrangör |
SKK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Philip Parsons |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
31.20 |
1:04.58 |
1:39.96 |
|
2:14.30 |
|
2 |
Kenzo Buchli |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.59 |
1:09.68 |
1:46.27 |
|
2:22.53 |
|
3 |
Tobias Eknor |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.82 |
1:15.01 |
1:56.87 |
|
2:38.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.39 |
1:08.17 |
1:46.01 |
|
2:24.33 |
|
2 |
Tyrone Nilsson-Deya |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.83 |
1:14.41 |
1:54.36 |
|
2:33.53 |
|
3 |
Nicolas Jernberg |
2001 |
Älvsjö AIK Fritid |
|
37.48 |
1:19.65 |
2:01.77 |
|
2:42.16 |
|
4 |
Fredrik Hasselberg |
2001 |
Lidingö Simklubb |
|
36.81 |
1:17.62 |
2:00.70 |
|
2:43.11 |
|
5 |
Erik Agnorelli |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
37.57 |
1:18.74 |
2:02.32 |
|
2:43.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leonardo Montes |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
32.94 |
1:08.63 |
1:45.73 |
|
2:20.92 |
|
2 |
Jonas Al-Khalili |
2002 |
Täby Sim |
|
33.72 |
1:09.82 |
1:46.14 |
|
2:21.57 |
|
3 |
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
34.05 |
1:12.38 |
1:52.25 |
|
2:32.60 |
|
4 |
Oscar Mogard Linden |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
35.60 |
1:14.97 |
1:55.35 |
|
2:34.76 |
|
5 |
Johannes Fällgren |
2002 |
Lidingö Simklubb |
|
38.07 |
1:19.93 |
2:02.39 |
|
2:41.89 |
|
6 |
Karl Lingham |
2002 |
Täby Sim |
|
37.94 |
1:19.32 |
2:02.18 |
|
2:42.78 |
|
7 |
Aryan Munshi |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
40.66 |
1:23.76 |
2:06.82 |
|
2:47.45 |
|
8 |
Alexander Bergström |
2002 |
Täby Sim |
|
40.43 |
1:24.19 |
2:08.96 |
|
2:52.28 |
|
9 |
Marcus Hedlund |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
44.76 |
1:32.01 |
2:20.35 |
|
3:06.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Fröde |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
29.92 |
1:02.38 |
1:36.13 |
|
2:09.23 |
|
2 |
Erik Åstrand |
2003 |
Täby Sim |
|
32.64 |
1:08.63 |
1:46.04 |
|
2:22.37 |
|
3 |
Otto Reithner |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.13 |
1:10.81 |
1:48.35 |
|
2:24.51 |
|
4 |
Gustav Ahlqvist |
2003 |
Täby Sim |
|
32.25 |
1:11.18 |
1:51.15 |
|
2:29.38 |
|
5 |
Isac Persson Taylor |
2003 |
Täby Sim |
|
36.76 |
1:17.38 |
1:57.70 |
|
2:35.94 |
|
6 |
Oliver Rasool |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.21 |
1:15.23 |
1:56.77 |
|
2:36.29 |
|
7 |
Oskar Fridsell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.23 |
1:15.77 |
1:57.61 |
|
2:37.16 |
|
8 |
Isac Rune |
2003 |
Täby Sim |
|
36.99 |
1:17.91 |
1:59.69 |
|
2:38.87 |
|
9 |
Rasmus Hanson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.43 |
1:17.93 |
2:00.40 |
|
2:41.23 |
|
10 |
Rasmus Skyving |
2003 |
Norrtälje Simklubb |
|
38.90 |
1:20.80 |
2:02.84 |
|
2:43.35 |
|
11 |
Tor Stein |
2003 |
Täby Sim |
|
38.00 |
1:20.11 |
2:03.68 |
|
2:45.50 |
|
12 |
Emil Frisendahl |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
38.74 |
1:21.71 |
2:05.53 |
|
2:46.56 |
|
13 |
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
39.69 |
1:22.38 |
2:06.02 |
|
2:47.80 |
|
14 |
Hugo Seemann |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
38.99 |
1:21.94 |
2:05.87 |
|
2:47.87 |
|
15 |
Erik Falk |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
39.89 |
1:24.25 |
2:07.90 |
|
2:49.91 |
|
16 |
Jakob Gnalin |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
40.14 |
1:24.62 |
2:11.23 |
|
2:56.02 |
|
17 |
Pijus Guvenius |
2003 |
Älvsjö AIK Fritid |
|
40.78 |
1:25.36 |
2:12.19 |
|
2:56.19 |
|
18 |
Adam Njegovanovic |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
43.43 |
1:31.90 |
2:20.87 |
|
3:06.07 |
|
19 |
Albin Kappling |
2003 |
Täby Sim |
|
43.63 |
1:31.44 |
2:22.05 |
|
3:09.14 |
|
20 |
Edward Tarish |
2003 |
Täby Sim |
|
45.06 |
1:34.82 |
3:17.69 |
|
3:17.69 |
|
- |
Daniel Gnalin |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Samuel Nilsson |
2003 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Niring |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.61 |
1:17.83 |
1:58.05 |
|
2:36.69 |
|
2 |
Walter Sundling |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.72 |
1:18.01 |
1:59.23 |
|
2:38.58 |
|
3 |
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
40.68 |
1:24.17 |
2:09.09 |
|
2:51.42 |
|
4 |
Jan Salentin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
41.76 |
1:24.43 |
2:08.47 |
|
2:51.69 |
|
5 |
Oscar Engström |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
42.03 |
1:26.75 |
2:12.70 |
|
2:57.01 |
|
6 |
Love Lundvall |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
46.54 |
1:36.36 |
2:26.91 |
|
3:15.19 |
|
- |
Sami Alzghoul |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Hjalmar Mueller |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
15:22 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
15:58 |
|
|
Arrangör |
SKK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 år |
|
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
15:58 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:38 |
|
|
Arrangör |
SKK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Philip Parsons |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
27.61 |
58.79 |
1:30.57 |
|
2:01.18 |
|
2 |
Olof Askling |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
28.57 |
59.46 |
1:32.25 |
|
2:05.24 |
|
3 |
Alexander Koufakis |
2000 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
27.45 |
58.58 |
1:32.57 |
|
2:05.25 |
|
4 |
Adam Karlsson |
2000 |
Norrtälje Simklubb |
|
28.38 |
1:00.83 |
1:34.36 |
|
2:05.50 |
|
5 |
Kenzo Buchli |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
28.96 |
1:00.86 |
1:34.00 |
|
2:06.74 |
|
6 |
Emil Gunneriusson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
28.69 |
1:00.93 |
1:34.46 |
|
2:08.02 |
|
7 |
Alexander Dimitriou |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
29.03 |
1:03.12 |
1:39.68 |
|
2:13.65 |
|
8 |
Niklas Steinholtz |
2000 |
Tyresö Simsällskap |
|
30.76 |
1:05.32 |
1:41.90 |
|
2:17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Morgan Martinsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
28.90 |
1:00.37 |
1:32.79 |
|
2:05.25 |
|
2 |
Tyrone Nilsson-Deya |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
29.84 |
1:03.12 |
1:38.39 |
|
2:13.03 |
|
3 |
Gustav Andersson |
2001 |
Norrtälje Simklubb |
|
30.75 |
1:04.95 |
1:40.38 |
|
2:13.97 |
|
4 |
Fredrik Hasselberg |
2001 |
Lidingö Simklubb |
|
30.86 |
1:06.12 |
1:42.73 |
|
2:17.27 |
|
5 |
Nicolas Jernberg |
2001 |
Älvsjö AIK Fritid |
|
31.42 |
1:06.96 |
1:44.14 |
|
2:19.10 |
|
6 |
Tim Lundwall |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
|
32.71 |
1:09.55 |
1:47.20 |
|
2:25.71 |
|
7 |
Robin Serti |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
32.60 |
1:09.09 |
1:47.82 |
|
2:25.95 |
|
8 |
Erik Agnorelli |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
31.02 |
1:09.31 |
1:50.17 |
|
2:28.34 |
|
9 |
Sacke Jantunen |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.83 |
1:16.48 |
1:57.66 |
|
2:36.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
29.05 |
1:00.69 |
1:33.38 |
|
2:05.01 |
|
2 |
Leonardo Montes |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
29.49 |
1:02.00 |
1:35.25 |
|
2:07.48 |
|
3 |
Lukas Roosmark |
2002 |
Täby Sim |
|
29.88 |
1:02.49 |
1:35.87 |
|
2:08.71 |
|
4 |
Oscar Mogard Linden |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
29.55 |
1:02.88 |
1:37.95 |
|
2:10.17 |
|
5 |
Linus Thörn |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
29.90 |
1:02.98 |
1:37.37 |
|
2:11.19 |
|
6 |
Felix Andersson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
29.70 |
1:03.50 |
1:38.69 |
|
2:14.46 |
|
7 |
Alexandr Sidorov |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
30.35 |
1:04.22 |
1:39.92 |
|
2:14.52 |
|
8 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
30.52 |
1:05.07 |
1:41.46 |
|
2:15.87 |
|
9 |
Juan Esbjörnsson |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
30.93 |
1:06.43 |
1:42.65 |
|
2:18.27 |
|
10 |
Shane Falk |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
|
30.83 |
1:05.75 |
1:42.05 |
|
2:18.63 |
|
11 |
Alexander Bergström |
2002 |
Täby Sim |
|
33.39 |
1:10.82 |
1:48.98 |
|
2:25.85 |
|
12 |
Johannes Fällgren |
2002 |
Lidingö Simklubb |
|
32.46 |
1:09.25 |
1:49.42 |
|
2:27.20 |
|
13 |
Marcus Hedlund |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
34.23 |
1:13.23 |
1:53.61 |
|
2:31.19 |
|
14 |
Karl Lingham |
2002 |
Täby Sim |
|
33.71 |
1:11.96 |
1:52.86 |
|
2:31.89 |
|
15 |
Oscar Broström |
2002 |
Norrtälje Simklubb |
|
36.31 |
1:15.80 |
1:55.38 |
|
2:33.15 |
|
16 |
Erik Pettersson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.58 |
1:16.26 |
1:56.98 |
|
2:34.68 |
|
17 |
Mattias Moreno |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
36.13 |
1:17.03 |
2:00.25 |
|
2:42.84 |
|
18 |
Emanuel Hjälm |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.75 |
1:21.00 |
2:09.78 |
|
2:59.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Fröde |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
27.82 |
58.57 |
1:29.94 |
|
2:01.08 |
|
2 |
Troy Kroonder |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
27.84 |
58.70 |
1:30.99 |
|
2:03.70 |
|
3 |
Otto Lundberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
30.76 |
1:04.73 |
1:40.10 |
|
2:14.84 |
|
4 |
Erik Åstrand |
2003 |
Täby Sim |
|
29.98 |
1:04.00 |
1:40.72 |
|
2:15.86 |
|
5 |
Rasmus Skyving |
2003 |
Norrtälje Simklubb |
|
31.27 |
1:05.99 |
1:41.93 |
|
2:17.05 |
|
6 |
Isak Wallström-Blomgren |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
31.09 |
1:06.59 |
1:43.01 |
|
2:17.99 |
|
7 |
Rasmus Hanson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
30.62 |
1:05.55 |
1:42.54 |
|
2:18.18 |
|
8 |
Tor Stein |
2003 |
Täby Sim |
|
31.31 |
1:06.66 |
1:42.78 |
|
2:18.26 |
|
9 |
Gustav Ahlqvist |
2003 |
Täby Sim |
|
30.31 |
1:05.56 |
1:43.78 |
|
2:18.34 |
|
10 |
Isac Rune |
2003 |
Täby Sim |
|
31.37 |
1:07.97 |
1:46.00 |
|
2:22.54 |
|
11 |
Pijus Guvenius |
2003 |
Älvsjö AIK Fritid |
|
33.70 |
1:10.20 |
1:48.54 |
|
2:25.16 |
|
12 |
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
33.66 |
1:11.71 |
1:50.19 |
|
2:27.08 |
|
13 |
Daniel Gnalin |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.86 |
1:13.12 |
1:53.97 |
|
2:31.42 |
|
14 |
Hugo Seemann |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.71 |
1:13.72 |
1:54.92 |
|
2:32.04 |
|
15 |
Erik Falk |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.36 |
1:14.18 |
1:54.75 |
|
2:32.49 |
|
16 |
Tim Carlberg |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
36.13 |
1:18.01 |
2:00.27 |
|
2:38.75 |
|
17 |
Jakob Gnalin |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.09 |
1:13.87 |
1:56.93 |
|
2:39.01 |
|
18 |
Simon Seel |
2003 |
Täby Sim |
|
36.52 |
1:17.48 |
1:59.92 |
|
2:39.77 |
|
19 |
Simon Brouzell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.10 |
1:18.51 |
2:01.10 |
|
2:39.98 |
|
20 |
Emil Frisendahl |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.64 |
1:17.91 |
2:00.88 |
|
2:40.86 |
|
21 |
Samuel Nilsson |
2003 |
Täby Sim |
|
38.36 |
1:20.24 |
2:03.00 |
|
2:43.17 |
|
22 |
Edward Tarish |
2003 |
Täby Sim |
|
36.75 |
1:17.89 |
2:02.21 |
|
2:47.38 |
|
23 |
Adam Njegovanovic |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.99 |
1:21.18 |
2:09.57 |
|
2:56.89 |
|
- |
Samir Haidari |
2003 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
33.14 |
1:09.62 |
1:48.45 |
|
2:24.64 |
|
2 |
Hjalmar Mueller |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
33.31 |
1:10.70 |
1:48.97 |
|
2:25.63 |
|
3 |
Jan Salentin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
35.61 |
1:15.22 |
1:54.22 |
|
2:30.21 |
|
4 |
Simon Brunn |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
35.43 |
1:15.37 |
1:54.72 |
|
2:31.57 |
|
5 |
Oscar Engström |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
37.10 |
1:19.38 |
2:01.72 |
|
2:42.45 |
|
6 |
Love Lundvall |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
41.22 |
1:29.72 |
2:19.00 |
|
3:07.92 |
|
7 |
Elmer Luttropp Gedda |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.74 |
1:26.36 |
2:18.24 |
|
3:10.37 |
|
- |
Sami Alzghoul |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:38 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:32 |
|
|
Arrangör |
SKK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henny Reuterskiöld |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
32.65 |
1:12.76 |
1:57.41 |
|
2:33.58 |
|
2 |
Linnea Gyllberg |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
32.19 |
1:12.58 |
2:00.44 |
|
2:36.13 |
|
3 |
Alice Albinzon |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.23 |
1:18.04 |
2:04.59 |
|
2:42.39 |
|
4 |
Saga Skarin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.02 |
1:16.34 |
2:06.63 |
|
2:43.27 |
|
5 |
Hermella Alem |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.64 |
1:14.44 |
2:05.31 |
|
2:43.29 |
|
6 |
Vinona Bothe |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.81 |
1:20.01 |
2:07.96 |
|
2:43.90 |
|
7 |
Amanda Malmsten |
2000 |
Norrtälje Simklubb |
|
35.48 |
1:18.02 |
2:08.41 |
|
2:46.33 |
|
8 |
Sofie Back |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
36.08 |
1:22.18 |
2:08.57 |
|
2:49.21 |
|
9 |
Cassandra Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.53 |
1:20.92 |
2:11.93 |
|
2:49.95 |
|
10 |
Ljuba Berg |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.50 |
1:18.57 |
2:10.99 |
|
2:49.97 |
|
11 |
Siri Selander |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.29 |
1:21.52 |
2:12.71 |
|
2:50.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.41 |
1:13.55 |
1:57.63 |
|
2:32.14 |
|
2 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.04 |
1:14.01 |
1:59.45 |
|
2:33.86 |
|
3 |
Lea Granert |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
32.97 |
1:13.72 |
1:57.35 |
|
2:34.53 |
|
4 |
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
Täby Sim |
|
35.20 |
1:13.66 |
1:59.84 |
|
2:34.80 |
|
5 |
Johanna Persson |
2001 |
Täby Sim |
|
33.06 |
1:12.25 |
1:57.01 |
|
2:35.79 |
|
6 |
Alexandra Jensen |
2001 |
Täby Sim |
|
33.53 |
1:14.95 |
2:00.92 |
|
2:35.81 |
|
7 |
Elsa Nordström |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.72 |
1:13.10 |
2:00.27 |
|
2:36.29 |
|
8 |
Sandra Bergerstam |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.35 |
1:13.96 |
2:04.00 |
|
2:39.33 |
|
9 |
Filippa Ehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
36.22 |
1:17.81 |
2:05.32 |
|
2:40.60 |
|
10 |
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
33.03 |
1:15.67 |
2:06.55 |
|
2:41.80 |
|
11 |
Sophie Dellmark |
2001 |
Älvsjö AIK Fritid |
|
34.25 |
1:17.34 |
2:03.93 |
|
2:41.92 |
|
12 |
Malin Sangfelt |
2001 |
Täby Sim |
|
36.39 |
1:15.38 |
2:03.83 |
|
2:42.26 |
|
13 |
Viktoria Nylund |
2001 |
Täby Sim |
|
35.53 |
1:17.28 |
2:05.22 |
|
2:43.99 |
|
14 |
Therese Baltzarsson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
36.23 |
1:19.97 |
2:09.15 |
|
2:46.40 |
|
15 |
Anna Ladis |
2001 |
Täby Sim |
|
37.64 |
1:19.00 |
2:10.30 |
|
2:46.91 |
|
16 |
Smilla Hedlund |
2001 |
Täby Sim |
|
37.02 |
1:21.04 |
2:06.63 |
|
2:47.05 |
|
17 |
Linnea Wall |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.30 |
1:21.04 |
2:09.10 |
|
2:48.65 |
|
18 |
Maria Tavemark |
2001 |
Täby Sim |
|
39.32 |
1:25.39 |
2:11.00 |
|
2:51.97 |
|
19 |
Tova Wagenius |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.20 |
1:23.76 |
2:10.86 |
|
2:53.35 |
|
20 |
Emma Pettersson |
2001 |
Norrtälje Simklubb |
|
39.19 |
1:26.21 |
2:17.63 |
|
2:57.38 |
|
21 |
Hjördis Köhler |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
38.45 |
1:24.23 |
2:18.26 |
|
3:03.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Hansson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.01 |
1:14.03 |
1:57.06 |
|
2:32.75 |
|
2 |
Lilly Lundgren |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.49 |
1:12.85 |
1:58.87 |
|
2:34.72 |
|
3 |
Amanda Lindqvist |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.53 |
1:14.55 |
2:01.05 |
|
2:36.94 |
|
4 |
Sophie Bladin |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
34.00 |
1:12.83 |
2:01.44 |
|
2:37.15 |
|
5 |
Elma Starrost |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
36.23 |
1:17.86 |
2:01.34 |
|
2:38.20 |
|
6 |
Sofia Karls |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
33.23 |
1:14.56 |
1:59.18 |
|
2:39.30 |
|
7 |
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.87 |
1:14.76 |
2:01.04 |
|
2:39.68 |
|
8 |
Victoria Danielsson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.01 |
1:17.63 |
2:05.03 |
|
2:42.71 |
|
9 |
Josefine Torell |
2002 |
Lidingö Simklubb |
|
35.15 |
1:17.73 |
2:07.74 |
|
2:43.67 |
|
10 |
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.98 |
1:18.30 |
2:08.07 |
|
2:43.72 |
|
11 |
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.58 |
1:17.93 |
2:06.87 |
|
2:43.97 |
|
12 |
Hanna Åsbrink |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.33 |
1:17.32 |
2:08.84 |
|
2:47.72 |
|
13 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.89 |
1:17.45 |
2:09.85 |
|
2:48.21 |
|
14 |
Cornelia Niring |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.91 |
1:19.29 |
2:12.29 |
|
2:50.87 |
|
15 |
Julia Gunneriusson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.59 |
1:21.23 |
2:10.49 |
|
2:52.43 |
|
16 |
Sofia Björkman |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
|
38.58 |
1:24.88 |
2:15.55 |
|
2:53.30 |
|
17 |
Embla Wihk |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
37.14 |
1:23.34 |
2:18.21 |
|
2:56.57 |
|
18 |
Emma Parsons |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
|
38.55 |
1:24.96 |
2:15.95 |
|
2:57.32 |
|
19 |
Naomi Sterling |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
41.57 |
1:27.01 |
2:20.67 |
|
3:01.30 |
|
20 |
Josefin Pettersson |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
43.41 |
1:36.09 |
2:39.73 |
|
3:28.65 |
|
- |
Amna Hojlas |
2002 |
Älvsjö AIK Fritid |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Deborah Araya |
2002 |
Älvsjö AIK Fritid |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
32.17 |
1:09.68 |
1:53.31 |
|
2:30.25 |
|
2 |
Tea Angerfelt |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
34.06 |
1:16.45 |
2:04.14 |
|
2:44.19 |
|
3 |
Anna Wainikka |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
37.66 |
1:20.91 |
2:10.82 |
|
2:45.86 |
|
4 |
Ella Engelgren |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.02 |
1:20.49 |
2:09.97 |
|
2:46.45 |
|
5 |
Elvira Montes |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.07 |
1:20.31 |
2:12.72 |
|
2:51.14 |
|
6 |
Maya Levin |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
42.70 |
1:26.47 |
2:15.66 |
|
2:56.20 |
|
7 |
Elsa Wennerstrand |
2004 |
Älvsjö AIK Fritid |
|
39.95 |
1:24.02 |
2:16.65 |
|
2:56.69 |
|
8 |
Stella Brinne Roos |
2004 |
Älvsjö AIK Fritid |
|
37.15 |
1:22.65 |
2:14.26 |
|
2:57.03 |
|
9 |
Emilia Long |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
40.29 |
1:27.49 |
2:18.03 |
|
2:57.92 |
|
10 |
Elsa Lövquist |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
37.86 |
1:26.27 |
2:18.61 |
|
3:00.60 |
|
11 |
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
40.80 |
1:30.16 |
2:22.68 |
|
3:05.91 |
|
12 |
Agnes Behrenfeldt |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
42.32 |
1:31.88 |
2:25.90 |
|
3:06.43 |
|
13 |
Penny Pettersdotter Wenster |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
43.54 |
1:29.27 |
2:24.08 |
|
3:06.55 |
|
14 |
Emma Thur |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
40.20 |
1:31.37 |
2:23.10 |
|
3:07.04 |
|
15 |
Lovisa Klingberg |
2004 |
Lidingö Simklubb |
|
40.31 |
1:25.59 |
2:23.79 |
|
3:07.22 |
|
16 |
Emma Björkman |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
42.07 |
1:28.33 |
2:26.21 |
|
3:08.51 |
|
17 |
Annie Birtner |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
40.66 |
1:27.94 |
2:26.40 |
|
3:11.48 |
|
18 |
Elin Glifberg |
2004 |
Lidingö Simklubb |
|
44.27 |
1:34.24 |
2:29.34 |
|
3:14.90 |
|
19 |
Ida Lindström |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
41.71 |
1:35.36 |
2:31.94 |
|
3:16.10 |
|
20 |
Maja Rehn |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
43.41 |
1:37.10 |
2:33.38 |
|
3:16.71 |
|
21 |
Eleonora Engström |
2004 |
Lidingö Simklubb |
|
47.22 |
1:34.46 |
2:33.95 |
|
3:20.33 |
|
22 |
Sofia Lindqvist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
44.58 |
1:36.77 |
2:35.13 |
|
3:20.90 |
|
23 |
Matilda Lindqvist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
46.57 |
1:40.23 |
2:36.92 |
|
3:21.96 |
|
24 |
Elsa Axvik Reutergårdh |
2004 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
47.89 |
1:40.61 |
2:38.04 |
|
3:24.60 |
|
25 |
Leia Bäckström |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
46.62 |
1:43.67 |
2:38.92 |
|
3:27.71 |
|
26 |
Alma Lilljequist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
51.07 |
1:44.80 |
2:49.47 |
|
3:33.65 |
|
27 |
Ida Nygren |
2004 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
53.74 |
1:45.78 |
2:47.06 |
|
3:35.13 |
|
- |
Khulan Chinbat |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Li Elveskog |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:32 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
18:01 |
|
|
Arrangör |
SKK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Morgan Martinsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:05.73 |
2:24.94 |
3:45.12 |
|
4:55.52 |
|
2 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:08.49 |
2:29.60 |
3:59.31 |
|
5:06.15 |
|
3 |
David Stålmarck |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:09.63 |
2:35.62 |
4:02.37 |
|
5:11.69 |
|
4 |
Gustav Andersson |
2001 |
Norrtälje Simklubb |
|
1:11.65 |
2:33.97 |
4:04.27 |
|
5:16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:06.93 |
2:23.41 |
3:50.43 |
|
4:57.96 |
|
2 |
Oscar Mogard Linden |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:10.66 |
2:35.70 |
4:05.78 |
|
5:16.17 |
|
3 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:14.58 |
2:42.50 |
4:12.71 |
|
5:28.06 |
|
4 |
Felix Andersson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:11.92 |
2:38.64 |
4:14.61 |
|
5:31.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Fröde |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:06.06 |
2:17.11 |
3:40.24 |
|
4:45.26 |
|
2 |
Erik Åstrand |
2003 |
Täby Sim |
|
1:15.15 |
2:33.34 |
4:08.34 |
|
5:20.58 |
|
3 |
Isac Persson Taylor |
2003 |
Täby Sim |
|
1:20.56 |
2:51.32 |
4:22.16 |
|
5:36.18 |
|
4 |
Gustav Ahlqvist |
2003 |
Täby Sim |
|
1:21.07 |
2:45.59 |
4:26.00 |
|
5:38.52 |
|
5 |
Oskar Fridsell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:23.12 |
2:48.49 |
4:24.13 |
|
5:39.00 |
|
6 |
Isac Rune |
2003 |
Täby Sim |
|
1:18.06 |
2:47.99 |
4:23.60 |
|
5:40.06 |
|
7 |
Oliver Rasool |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:16.69 |
2:48.25 |
4:26.74 |
|
5:45.12 |
|
8 |
Isak Wallström-Blomgren |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:22.60 |
2:52.55 |
4:32.87 |
|
5:47.08 |
|
9 |
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:29.44 |
2:59.08 |
4:36.36 |
|
5:50.83 |
|
10 |
Rasmus Hanson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:18.91 |
2:48.27 |
4:38.64 |
|
5:56.01 |
|
- |
Troy Kroonder |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Niring |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:22.99 |
2:52.59 |
4:26.93 |
|
5:43.78 |
|
2 |
Hjalmar Mueller |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:27.57 |
3:02.08 |
4:33.85 |
|
5:50.30 |
|
3 |
Walter Sundling |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:29.22 |
2:56.60 |
4:38.18 |
|
5:57.19 |
|
4 |
Axel Lewander |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:25.42 |
2:58.52 |
4:38.79 |
|
6:00.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
18:01 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:28 |
|
|
Arrangör |
SKK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
09:28 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:54 |
|
|
Arrangör |
SKK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
37.65 |
1:20.03 |
2:03.18 |
|
2:47.33 |
|
2 |
Vinona Bothe |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
40.59 |
1:27.78 |
2:16.21 |
|
3:04.39 |
|
3 |
Sofie Back |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
42.47 |
1:29.53 |
2:17.84 |
|
3:06.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lea Granert |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.29 |
1:17.66 |
2:00.33 |
|
2:43.66 |
|
2 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.42 |
1:21.97 |
2:06.57 |
|
2:51.83 |
|
3 |
Smilla Hedlund |
2001 |
Täby Sim |
|
38.39 |
1:21.71 |
2:06.66 |
|
2:53.23 |
|
4 |
Sophie Dellmark |
2001 |
Älvsjö AIK Fritid |
|
38.59 |
1:23.31 |
2:10.32 |
|
2:56.69 |
|
5 |
Tova Wagenius |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
40.14 |
1:25.17 |
2:11.37 |
|
2:58.23 |
|
6 |
Maria Tavemark |
2001 |
Täby Sim |
|
40.19 |
1:25.43 |
2:12.65 |
|
3:00.34 |
|
7 |
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
Täby Sim |
|
42.13 |
1:28.53 |
2:15.71 |
|
3:02.54 |
|
8 |
Malin Sangfelt |
2001 |
Täby Sim |
|
39.70 |
1:26.18 |
2:14.62 |
|
3:03.43 |
|
9 |
Linnea Wall |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
39.75 |
1:25.86 |
2:14.37 |
|
3:03.61 |
|
10 |
Anna Ladis |
2001 |
Täby Sim |
|
41.57 |
1:29.99 |
2:20.27 |
|
3:09.15 |
|
11 |
Ida Rudin |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
45.82 |
1:36.55 |
2:29.38 |
|
3:23.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Embla Börjesson |
2002 |
Täby Sim |
|
36.91 |
1:19.07 |
2:01.36 |
|
2:44.53 |
|
2 |
Elma Starrost |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
37.76 |
1:20.44 |
2:04.86 |
|
2:50.25 |
|
3 |
Emma Hansson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
38.89 |
1:20.91 |
2:07.03 |
|
2:53.62 |
|
4 |
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.57 |
1:22.85 |
2:09.61 |
|
2:56.42 |
|
5 |
Sofia Karls |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.60 |
1:22.10 |
2:09.55 |
|
2:57.35 |
|
6 |
Victoria Danielsson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.10 |
1:28.98 |
2:17.73 |
|
3:06.80 |
|
7 |
Sofia Björkman |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
|
42.25 |
1:29.61 |
2:18.98 |
|
3:07.82 |
|
8 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
42.53 |
1:30.68 |
2:19.97 |
|
3:08.79 |
|
9 |
Emma Parsons |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
|
43.73 |
1:32.95 |
2:24.07 |
|
3:14.20 |
|
10 |
Alexandra Reiman |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
47.33 |
1:39.90 |
2:33.10 |
|
3:26.97 |
|
11 |
Amna Hojlas |
2002 |
Älvsjö AIK Fritid |
|
45.20 |
1:39.71 |
2:36.91 |
|
3:34.45 |
|
12 |
Josefin Pettersson |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
51.56 |
1:50.47 |
2:53.13 |
|
3:56.48 |
|
13 |
Deborah Araya |
2002 |
Älvsjö AIK Fritid |
|
52.77 |
1:53.61 |
2:57.63 |
|
4:01.99 |
|
- |
Julia Gunneriusson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Paola Kylberg |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilia Long |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
44.09 |
1:33.12 |
2:22.26 |
|
3:11.48 |
|
2 |
Maya Levin |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
42.35 |
1:30.91 |
2:23.12 |
|
3:16.21 |
|
3 |
Stella Brinne Roos |
2004 |
Älvsjö AIK Fritid |
|
45.67 |
1:35.69 |
2:26.12 |
|
3:16.67 |
|
4 |
Elsa Wennerstrand |
2004 |
Älvsjö AIK Fritid |
|
44.00 |
1:35.76 |
2:29.92 |
|
3:21.83 |
|
5 |
Agnes Behrenfeldt |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
44.90 |
1:37.22 |
2:31.46 |
|
3:23.22 |
|
6 |
Elsa Lövquist |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
46.05 |
1:38.21 |
2:32.22 |
|
3:24.75 |
|
7 |
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
46.25 |
1:40.45 |
2:33.07 |
|
3:24.89 |
|
8 |
Emma Thur |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
43.23 |
1:33.98 |
2:29.84 |
|
3:25.37 |
|
9 |
Penny Pettersdotter Wenster |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
47.55 |
1:41.10 |
2:35.40 |
|
3:28.43 |
|
10 |
Li Elveskog |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
47.10 |
1:40.82 |
2:35.06 |
|
3:28.50 |
|
11 |
Clara Unden |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
49.55 |
1:44.63 |
2:39.64 |
|
3:33.74 |
|
12 |
Ida Lindström |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
49.22 |
1:44.91 |
2:40.58 |
|
3:35.73 |
|
13 |
Maja Rehn |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
48.47 |
1:44.98 |
2:44.14 |
|
3:40.36 |
|
14 |
Leia Bäckström |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
49.66 |
1:46.34 |
2:43.10 |
|
3:41.24 |
|
15 |
Sofia Lindqvist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
50.68 |
1:46.76 |
2:44.12 |
|
3:42.53 |
|
16 |
Matilda Lindqvist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
51.50 |
1:50.24 |
2:49.94 |
|
3:46.66 |
|
17 |
Elsa Axvik Reutergårdh |
2004 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
50.47 |
1:50.72 |
2:50.58 |
|
3:48.95 |
|
18 |
Ida Nygren |
2004 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
50.27 |
1:47.62 |
2:48.63 |
|
3:48.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
09:54 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:29 |
|
|
Arrangör |
SKK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Adam Karlsson |
2000 |
Norrtälje Simklubb |
|
1:04.44 |
2:16.40 |
3:27.56 |
|
4:38.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:02.39 |
2:12.45 |
3:24.49 |
|
4:36.24 |
|
2 |
Andres Pöllänen |
2001 |
Täby Sim |
|
1:05.22 |
2:14.46 |
3:26.33 |
|
4:39.98 |
|
3 |
Marcus Thune |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:11.16 |
2:30.71 |
3:53.03 |
|
5:13.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:02.56 |
2:09.83 |
3:19.15 |
|
4:26.21 |
|
2 |
Alexandr Sidorov |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:07.43 |
2:21.00 |
3:34.82 |
|
4:47.68 |
|
3 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:09.55 |
2:23.65 |
3:37.10 |
|
4:48.41 |
|
4 |
Aryan Munshi |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:12.48 |
2:32.32 |
3:52.10 |
|
5:08.95 |
|
5 |
Karl Lingham |
2002 |
Täby Sim |
|
1:12.15 |
2:32.86 |
3:54.21 |
|
5:11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Fröde |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:01.31 |
2:07.75 |
3:15.38 |
|
4:21.58 |
|
2 |
Otto Lundberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:05.90 |
2:17.37 |
3:30.50 |
|
4:43.68 |
|
3 |
Rasmus Skyving |
2003 |
Norrtälje Simklubb |
|
1:06.90 |
2:20.00 |
3:34.15 |
|
4:46.56 |
|
4 |
Rasmus Hanson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:06.08 |
2:20.30 |
3:34.57 |
|
4:47.38 |
|
5 |
Tor Stein |
2003 |
Täby Sim |
|
1:08.23 |
2:22.12 |
3:35.69 |
|
4:48.36 |
|
6 |
Erik Åstrand |
2003 |
Täby Sim |
|
1:07.03 |
2:20.13 |
3:35.98 |
|
4:49.89 |
|
7 |
Isac Persson Taylor |
2003 |
Täby Sim |
|
1:08.29 |
2:25.70 |
3:44.11 |
|
5:00.92 |
|
8 |
Isac Rune |
2003 |
Täby Sim |
|
1:12.65 |
2:32.42 |
3:51.02 |
|
5:06.82 |
|
9 |
David Alonso |
2003 |
Täby Sim |
|
1:14.94 |
2:35.75 |
3:55.50 |
|
5:12.89 |
|
10 |
Oskar Fridsell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:14.79 |
2:37.56 |
3:58.14 |
|
5:15.10 |
|
11 |
Emil Frisendahl |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:19.16 |
2:48.50 |
4:18.21 |
|
5:45.34 |
|
12 |
Simon Brouzell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:22.02 |
2:52.38 |
4:21.19 |
|
5:47.16 |
|
13 |
Albin Kappling |
2003 |
Täby Sim |
|
1:22.70 |
2:53.88 |
4:27.00 |
|
5:52.84 |
|
14 |
Samuel Nilsson |
2003 |
Täby Sim |
|
1:22.96 |
2:56.02 |
4:29.82 |
|
5:56.47 |
|
15 |
Edward Tarish |
2003 |
Täby Sim |
|
1:23.34 |
2:59.96 |
4:35.28 |
|
6:11.95 |
|
- |
Simon Seel |
2003 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hjalmar Mueller |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:14.36 |
2:35.06 |
3:55.68 |
|
5:12.59 |
|
2 |
Jan Salentin |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
1:16.65 |
2:37.93 |
3:58.73 |
|
5:14.93 |
|
3 |
Simon Brunn |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
1:19.83 |
2:45.28 |
4:12.04 |
|
5:38.90 |
|
4 |
Sami Alzghoul |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:23.29 |
2:59.50 |
4:37.91 |
|
6:10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
10:29 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
12:04 |
|
|
Arrangör |
SKK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:08.61 |
2:24.51 |
3:42.54 |
5:01.52 |
19:39.26 |
|
|
|
|
|
|
6:21.71 |
7:41.07 |
9:00.84 |
10:20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
11:39.81 |
12:59.73 |
14:19.50 |
15:39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
17:00.40 |
18:20.72 |
|
|
|
|
2 |
Alice Albinzon |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:14.98 |
2:34.85 |
3:55.85 |
5:17.18 |
20:11.47 |
|
|
|
|
|
|
6:37.83 |
7:59.17 |
9:20.83 |
10:41.87 |
|
|
|
|
|
|
|
12:03.52 |
13:25.74 |
14:46.49 |
16:08.59 |
|
|
|
|
|
|
|
17:30.61 |
18:52.43 |
|
|
|
|
3 |
Cassandra Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:13.53 |
2:33.35 |
3:53.82 |
5:15.39 |
20:23.36 |
|
|
|
|
|
|
6:36.79 |
8:00.05 |
9:22.80 |
10:45.59 |
|
|
|
|
|
|
|
12:07.88 |
13:29.45 |
14:52.71 |
16:15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
17:39.03 |
19:03.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sandra Bergerstam |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:07.35 |
2:20.04 |
3:32.80 |
4:46.28 |
18:16.92 |
|
|
|
|
|
|
6:00.37 |
7:13.91 |
8:28.17 |
9:42.27 |
|
|
|
|
|
|
|
10:56.85 |
12:10.99 |
13:23.86 |
14:37.41 |
|
|
|
|
|
|
|
15:50.76 |
17:04.28 |
|
|
|
|
2 |
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
Täby Sim |
|
1:08.79 |
2:22.26 |
3:35.44 |
4:48.72 |
18:22.64 |
|
|
|
|
|
|
6:02.34 |
7:16.39 |
8:30.34 |
9:43.27 |
|
|
|
|
|
|
|
10:57.20 |
12:10.98 |
13:25.29 |
14:40.24 |
|
|
|
|
|
|
|
15:55.03 |
17:10.16 |
|
|
|
|
3 |
Frida Nöu |
2001 |
Täby Sim |
|
1:11.07 |
2:26.73 |
3:42.13 |
4:58.19 |
19:06.99 |
|
|
|
|
|
|
6:14.53 |
7:31.19 |
8:48.70 |
10:06.15 |
|
|
|
|
|
|
|
11:23.76 |
12:40.90 |
13:59.37 |
15:17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
16:34.41 |
17:51.82 |
|
|
|
|
4 |
Alexandra Jensen |
2001 |
Täby Sim |
|
1:10.72 |
2:26.54 |
3:43.70 |
5:00.34 |
19:22.44 |
|
|
|
|
|
|
6:18.37 |
7:36.38 |
8:53.87 |
10:11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
11:29.51 |
12:48.21 |
14:07.23 |
15:27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
16:46.65 |
18:05.56 |
|
|
|
|
5 |
Malin Sangfelt |
2001 |
Täby Sim |
|
1:15.15 |
2:34.47 |
3:54.58 |
5:15.52 |
20:00.11 |
|
|
|
|
|
|
6:35.52 |
7:55.92 |
9:16.14 |
10:36.52 |
|
|
|
|
|
|
|
11:57.38 |
13:17.74 |
14:39.33 |
16:01.47 |
|
|
|
|
|
|
|
17:22.60 |
18:43.60 |
|
|
|
|
6 |
Anna Ladis |
2001 |
Täby Sim |
|
1:13.60 |
2:35.38 |
3:58.51 |
5:21.86 |
20:47.24 |
|
|
|
|
|
|
6:44.82 |
8:08.81 |
9:32.21 |
10:55.62 |
|
|
|
|
|
|
|
12:20.18 |
13:45.21 |
15:10.52 |
16:36.38 |
|
|
|
|
|
|
|
18:00.93 |
19:25.72 |
|
|
|
|
7 |
Linnea Wall |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:14.46 |
2:35.83 |
4:00.13 |
5:25.26 |
20:53.83 |
|
|
|
|
|
|
6:51.27 |
8:16.76 |
9:41.49 |
11:05.74 |
|
|
|
|
|
|
|
12:29.82 |
13:54.75 |
15:19.32 |
16:43.92 |
|
|
|
|
|
|
|
18:08.37 |
19:32.32 |
|
|
|
|
8 |
Smilla Hedlund |
2001 |
Täby Sim |
|
1:15.09 |
2:38.21 |
4:03.06 |
5:28.29 |
21:16.98 |
|
|
|
|
|
|
6:53.33 |
8:18.99 |
9:44.66 |
11:11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
12:37.86 |
14:04.68 |
15:31.27 |
16:58.63 |
|
|
|
|
|
|
|
18:25.60 |
19:51.83 |
|
|
|
|
9 |
Maria Tavemark |
2001 |
Täby Sim |
|
1:18.70 |
2:44.61 |
4:11.40 |
5:38.47 |
21:28.26 |
|
|
|
|
|
|
7:05.14 |
8:32.45 |
9:59.49 |
11:26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
12:52.48 |
14:19.71 |
15:46.59 |
17:13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
18:39.51 |
20:05.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Hansson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:09.20 |
2:22.60 |
3:36.43 |
4:51.55 |
18:54.91 |
|
|
|
|
|
|
6:07.39 |
7:23.74 |
8:40.20 |
9:57.66 |
|
|
|
|
|
|
|
11:14.74 |
12:31.60 |
13:49.06 |
15:07.13 |
|
|
|
|
|
|
|
16:25.04 |
17:41.43 |
|
|
|
|
2 |
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:12.28 |
2:28.82 |
3:45.77 |
5:02.68 |
19:04.52 |
|
|
|
|
|
|
6:20.49 |
7:37.24 |
8:53.28 |
10:09.90 |
|
|
|
|
|
|
|
11:26.71 |
12:43.49 |
14:00.06 |
15:17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
16:33.95 |
17:50.84 |
|
|
|
|
3 |
Amanda Lindqvist |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:11.79 |
2:28.53 |
3:44.84 |
5:01.88 |
19:08.55 |
|
|
|
|
|
|
6:19.31 |
7:36.44 |
8:53.76 |
10:10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
11:27.53 |
12:44.15 |
14:01.40 |
15:19.17 |
|
|
|
|
|
|
|
16:36.50 |
17:54.10 |
|
|
|
|
4 |
Dimitra Tsirona |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:09.27 |
2:25.91 |
3:42.95 |
5:00.34 |
19:28.47 |
|
|
|
|
|
|
6:18.05 |
7:36.13 |
8:54.31 |
10:12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
11:30.89 |
12:50.06 |
14:09.83 |
15:30.63 |
|
|
|
|
|
|
|
16:51.52 |
18:11.90 |
|
|
|
|
5 |
Jessica Edlundh |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:22.09 |
2:51.86 |
4:23.31 |
5:55.91 |
23:07.00 |
|
|
|
|
|
|
7:29.49 |
9:03.23 |
10:37.03 |
12:11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
13:45.96 |
15:20.66 |
16:56.65 |
18:32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
20:08.00 |
21:39.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thilda Ström |
2003 |
Täby Sim |
|
1:09.82 |
2:24.78 |
3:40.52 |
4:56.24 |
18:58.86 |
|
|
|
|
|
|
6:13.37 |
7:29.83 |
8:46.28 |
10:02.73 |
|
|
|
|
|
|
|
11:19.50 |
12:36.67 |
13:53.77 |
15:11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
16:27.52 |
17:43.88 |
|
|
|
|
2 |
Vendela Hillström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:12.09 |
2:29.80 |
3:47.95 |
5:06.55 |
19:26.24 |
|
|
|
|
|
|
6:25.45 |
7:43.94 |
9:01.81 |
10:19.78 |
|
|
|
|
|
|
|
11:37.96 |
12:56.34 |
14:14.43 |
15:33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
16:51.31 |
18:08.80 |
|
|
|
|
3 |
Ella Törnqvist |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
|
1:16.08 |
2:37.95 |
4:00.12 |
5:22.37 |
20:02.92 |
|
|
|
|
|
|
6:43.63 |
8:04.61 |
9:25.97 |
10:47.46 |
|
|
|
|
|
|
|
12:07.94 |
13:28.80 |
14:49.03 |
16:09.04 |
|
|
|
|
|
|
|
17:28.28 |
18:47.53 |
|
|
|
|
4 |
Matilda Ringbom |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
|
1:17.13 |
2:41.52 |
4:07.20 |
5:32.79 |
20:50.84 |
|
|
|
|
|
|
6:58.40 |
8:22.80 |
9:48.07 |
11:11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
12:35.89 |
13:59.97 |
15:23.38 |
16:47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
18:10.50 |
19:32.68 |
|
|
|
|
5 |
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:13.05 |
2:34.44 |
3:56.83 |
5:20.81 |
20:56.44 |
|
|
|
|
|
|
6:45.99 |
8:10.94 |
9:36.62 |
11:01.65 |
|
|
|
|
|
|
|
12:27.85 |
13:53.96 |
15:19.28 |
16:45.32 |
|
|
|
|
|
|
|
18:11.14 |
19:36.60 |
|
|
|
|
6 |
Elin Andersson |
2003 |
Täby Sim |
|
1:17.58 |
2:42.99 |
4:09.58 |
5:37.25 |
21:39.71 |
|
|
|
|
|
|
7:04.95 |
8:33.84 |
10:01.63 |
11:30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
12:58.47 |
14:27.06 |
15:54.43 |
17:21.39 |
|
|
|
|
|
|
|
18:48.51 |
20:15.43 |
|
|
|
|
7 |
Emelie Bergvall |
2003 |
Täby Sim |
|
1:19.46 |
2:46.65 |
4:12.86 |
5:40.12 |
21:47.76 |
|
|
|
|
|
|
7:06.78 |
8:34.74 |
10:02.88 |
11:30.58 |
|
|
|
|
|
|
|
12:59.00 |
14:27.92 |
15:56.69 |
17:25.24 |
|
|
|
|
|
|
|
18:53.17 |
20:21.44 |
|
|
|
|
8 |
Heidi Saluveer |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:18.69 |
2:45.13 |
4:14.01 |
5:42.16 |
22:03.87 |
|
|
|
|
|
|
7:10.77 |
8:40.43 |
10:08.90 |
11:38.95 |
|
|
|
|
|
|
|
13:08.85 |
14:37.55 |
16:06.79 |
17:38.23 |
|
|
|
|
|
|
|
19:08.57 |
20:38.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ella Engelgren |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:13.96 |
2:35.14 |
3:58.38 |
5:21.39 |
20:39.13 |
|
|
|
|
|
|
6:44.70 |
8:09.42 |
9:34.35 |
10:58.74 |
|
|
|
|
|
|
|
12:23.38 |
13:48.54 |
15:11.56 |
16:35.19 |
|
|
|
|
|
|
|
17:58.35 |
19:22.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
12:04 |
|