Resultat för OF-Sprint 2017 Markaryd
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | OF-Sprint 2017 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 09:19 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 1, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: OF ekeri. |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simona Gunnarsson | 2007 | SK Stimmet | 19.90 | ||||||
2 | Julia Andersson | 2007 | Ronneby Simsällskap | 20.13 | ||||||
3 | Emelie Skoog | 2007 | Simsällskapet Delfin | 21.43 | ||||||
4 | Amelia Hultqvist | 2007 | Växjö Simsällskap | 24.50 | ||||||
5 | Tindra Näsgårde | 2007 | SK Stimmet | 25.15 | ||||||
6 | Signe Nilsson | 2008 | SK Stimmet | 28.11 | ||||||
- | Agnes Pehrsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år |
Sponsor: OF ekeri. |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lovisa Nilsson | 2006 | Ronneby Simsällskap | 16.57 | ||||||
2 | Ellen Österberg | 2006 | Växjö Simsällskap | 20.04 | ||||||
3 | Ella Sjö | 2006 | Växjö Simsällskap | 20.49 | ||||||
4 | Evelin Szilvester | 2006 | Ljungby Simsällskap | 21.00 | ||||||
5 | Clara Lövenkjaer | 2006 | SK Stimmet | 21.08 | ||||||
6 | Darya Vaseghi | 2006 | Simsällskapet Delfin | 21.70 | ||||||
7 | Boglarka Kovacs | 2006 | Ljungby Simsällskap | 22.82 | ||||||
8 | Alva Gustafsson | 2006 | Markaryds Simsällskap | 24.07 | ||||||
9 | Moa Lind | 2006 | Växjö Simsällskap | 24.46 | ||||||
10 | Inez Arvén | 2006 | Älmhults Simsällskap | 25.74 | ||||||
11 | Vera Larsson-Refónd | 2006 | Ljungby Simsällskap | 31.48 | ||||||
- | Moa Jacobsen | 2006 | Markaryds Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tilde Athley | 2006 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 09:19 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | OF-Sprint 2017 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 09:20 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 2, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Axelsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 18.84 | ||||||
2 | Victor Bogren-Karlsson | 2008 | Ljungby Simsällskap | 26.26 | ||||||
Gren 2, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Ljungdahl | 2006 | SK Stimmet | 17.57 | ||||||
2 | Karl Oredsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 17.62 | ||||||
3 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 18.03 | ||||||
4 | Noah Franksson | 2006 | Ljungby Simsällskap | 20.69 | ||||||
5 | Jacob Edlund | 2006 | Ronneby Simsällskap | 24.06 | ||||||
6 | Samuel Nilsson | 2006 | SK Stimmet | 24.22 | ||||||
7 | Benjamin Olsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 24.63 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 09:20 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | OF-Sprint 2017 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 09:20 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 3, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 år |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Selma Seipp | 2005 | Simsällskapet Delfin | 37.23 | ||||||
2 | Clara Johansson | 2005 | Älmhults Simsällskap | 39.52 | ||||||
3 | Myra Ramström-Andersson | 2005 | Ronneby Simsällskap | 39.57 | ||||||
4 | Jonna Möller | 2005 | Simsällskapet Delfin | 40.14 | ||||||
5 | Adelina Gummesson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 41.14 | ||||||
6 | Towe Andersson | 2005 | Växjö Simsällskap | 41.77 | ||||||
7 | Elly Andersson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 41.89 | ||||||
8 | Julia Gamberg | 2005 | Ljungby Simsällskap | 43.01 | ||||||
9 | Anastasija Bjelovuk | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | 43.31 | ||||||
10 | Lily Provencher | 2005 | Växjö Simsällskap | 45.50 | ||||||
11 | Maria Davidsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 46.58 | ||||||
12 | Savannah Nilsson | 2005 | Älmhults Simsällskap | 48.95 | ||||||
13 | Elsa Merbom | 2005 | Växjö Simsällskap | 55.44 | ||||||
- | Linnea Ranvert | 2005 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 13 år |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 32.06 | ||||||
2 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 34.07 | ||||||
3 | Zandra Hultqvist | 2004 | Växjö Simsällskap | 41.13 | ||||||
4 | Molly Bäckström | 2004 | Växjö Simsällskap | 43.04 | ||||||
5 | Maja Widqvist | 2004 | Växjö Simsällskap | 45.80 | ||||||
6 | Tilda Nyrell | 2004 | Alvesta Simsällskap | 46.13 | ||||||
7 | Agnes Sjö | 2004 | Växjö Simsällskap | 47.75 | ||||||
- | Ebba Jakobsson | 2004 | SK Stimmet | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 14 - 99 år |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erika Åkesson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 31.23 | ||||||
2 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 32.65 | ||||||
3 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 33.39 | ||||||
4 | Ebba Axelsson | 2001 | Markaryds Simsällskap | 33.64 | ||||||
5 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | 33.73 | ||||||
6 | Kinga Szczesniak | 2001 | SK Stimmet | 36.06 | ||||||
7 | Alexandra Petersen | 2003 | Simsällskapet Delfin | 36.07 | ||||||
8 | Engla Löfström | 2003 | Ronneby Simsällskap | 38.08 | ||||||
9 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 38.10 | ||||||
10 | Louise Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 38.78 | ||||||
11 | Jenny Davidsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 39.34 | ||||||
12 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 40.93 | ||||||
13 | Ida Rickhardsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 42.03 | ||||||
14 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 42.05 | ||||||
15 | Linnea Bergman | 2003 | Ljungby Simsällskap | 44.62 | ||||||
16 | Ida Svensson | 2003 | Älmhults Simsällskap | 47.49 | ||||||
- | Lina Exerman | 2002 | Älmhults Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 09:20 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | OF-Sprint 2017 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 09:27 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 4, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 år |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Levente Nagy | 2005 | Ljungby Simsällskap | 41.62 | ||||||
2 | William Bogren-Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 42.91 | ||||||
3 | Johan Hjelmberg | 2005 | Växjö Simsällskap | 44.95 | ||||||
4 | Hugo Johnsson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 46.77 | ||||||
Gren 4, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 13 år |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Måns Elowsson | 2004 | Alvesta Simsällskap | 39.22 | ||||||
2 | Sebastian Ljungdahl | 2004 | SK Stimmet | 43.70 | ||||||
3 | Henry Forsberg | 2004 | Markaryds Simsällskap | 44.33 | ||||||
- | Hugo Hermansson | 2004 | Växjö Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 4, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 14 - 99 år |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Kurilenko | 1999 | Ljungby Simsällskap | 26.27 | ||||||
2 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 28.80 | ||||||
3 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 29.00 | ||||||
4 | David Schuldt | 2002 | SK Stimmet | 29.31 | ||||||
5 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 30.57 | ||||||
6 | Robin Johansson | 2000 | SK Stimmet | 30.71 | ||||||
7 | Arvid Svensson | 2003 | Ronneby Simsällskap | 32.53 | ||||||
8 | Otto Axelsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 34.83 | ||||||
9 | Jacob Kenneryd | 2001 | Ljungby Simsällskap | 36.57 | ||||||
10 | Erik Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 37.28 | ||||||
11 | Douglas Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 39.07 | ||||||
12 | Fabian Claeson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 39.20 | ||||||
13 | Simon Johansson | 2003 | SK Stimmet | 39.91 | ||||||
- | Victor Löndal | 2003 | Markaryds Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 09:27 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | OF-Sprint 2017 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 10:05 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 5, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Andersson | 2007 | Ronneby Simsällskap | 45.17 | ||||||
2 | Simona Gunnarsson | 2007 | SK Stimmet | 45.74 | ||||||
3 | Emelie Skoog | 2007 | Simsällskapet Delfin | 47.99 | ||||||
4 | Agnes Pehrsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 48.90 | ||||||
5 | Tindra Näsgårde | 2007 | SK Stimmet | 49.16 | ||||||
6 | Amelia Hultqvist | 2007 | Växjö Simsällskap | 51.23 | ||||||
7 | Signe Nilsson | 2008 | SK Stimmet | 52.38 | ||||||
8 | Meja Nilsson | 2007 | Alvesta Simsällskap | 53.75 | ||||||
9 | Emma Hayward | 2007 | Älmhults Simsällskap | 58.92 | ||||||
10 | Vilma Löndal | 2008 | Markaryds Simsällskap | 1:06.74 | ||||||
- | Charlotte Karlsson | 2008 | Älmhults Simsällskap | DNS | ||||||
- | Hao Zheng | 2007 | Älmhults Simsällskap | DNS | ||||||
- | Freja Engström | 2008 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lovisa Nilsson | 2006 | Ronneby Simsällskap | 40.27 | ||||||
2 | Ellen Österberg | 2006 | Växjö Simsällskap | 46.73 | ||||||
3 | Moa Jacobsen | 2006 | Markaryds Simsällskap | 48.27 | ||||||
4 | Alva Gustafsson | 2006 | Markaryds Simsällskap | 53.02 | ||||||
5 | Inez Arvén | 2006 | Älmhults Simsällskap | 53.04 | ||||||
6 | Evelin Szilvester | 2006 | Ljungby Simsällskap | 53.13 | ||||||
7 | Moa Lind | 2006 | Växjö Simsällskap | 53.17 | ||||||
8 | Tilde Athley | 2006 | Växjö Simsällskap | 53.80 | ||||||
9 | Darya Vaseghi | 2006 | Simsällskapet Delfin | 55.77 | ||||||
10 | Vera Larsson-Refónd | 2006 | Ljungby Simsällskap | 1:07.47 | ||||||
- | Clara Lövenkjaer | 2006 | SK Stimmet | DSQ | ||||||
- | Ella Sjö | 2006 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 12 år |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Selma Seipp | 2005 | Simsällskapet Delfin | 38.14 | ||||||
2 | Jonna Möller | 2005 | Simsällskapet Delfin | 41.26 | ||||||
3 | Towe Andersson | 2005 | Växjö Simsällskap | 41.86 | ||||||
4 | Myra Ramström-Andersson | 2005 | Ronneby Simsällskap | 42.06 | ||||||
5 | Adelina Gummesson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 42.07 | ||||||
6 | Viola Berntsson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 43.35 | ||||||
7 | Liv Kronqvist | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 43.69 | ||||||
8 | Majken Eriksson | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | 43.79 | ||||||
9 | Linnea Ranvert | 2005 | Simsällskapet Delfin | 44.22 | ||||||
10 | Alice Öberg | 2005 | SK Stimmet | 44.50 | ||||||
11 | Elly Andersson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 45.67 | ||||||
12 | Emilia Svensson | 2005 | Alvesta Simsällskap | 46.56 | ||||||
13 | Meihri Ziraki | 2005 | Ljungby Simsällskap | 47.49 | ||||||
14 | Elsa Merbom | 2005 | Växjö Simsällskap | 48.40 | ||||||
- | Elle Anderberger | 2005 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Saga Wilhelmi Lozano | 2005 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 13 år |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 35.84 | ||||||
2 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 36.91 | ||||||
3 | Zandra Hultqvist | 2004 | Växjö Simsällskap | 37.88 | ||||||
4 | Molly Bäckström | 2004 | Växjö Simsällskap | 42.54 | ||||||
5 | Ebba Nilsson | 2004 | SK Stimmet | 48.78 | ||||||
6 | Tilda Nyrell | 2004 | Alvesta Simsällskap | 49.24 | ||||||
7 | Maja Widqvist | 2004 | Växjö Simsällskap | 51.17 | ||||||
8 | Dewina Johansson | 2004 | Ljungby Simsällskap | 58.21 | ||||||
- | Agnes Sjö | 2004 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ebba Jakobsson | 2004 | SK Stimmet | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 14 - 99 år |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erika Åkesson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 32.88 | ||||||
2 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 34.48 | ||||||
3 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | 34.61 | ||||||
4 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 34.97 | ||||||
5 | Ebba Axelsson | 2001 | Markaryds Simsällskap | 35.66 | ||||||
6 | Kinga Szczesniak | 2001 | SK Stimmet | 36.04 | ||||||
7 | Engla Löfström | 2003 | Ronneby Simsällskap | 39.71 | ||||||
8 | Alexandra Petersen | 2003 | Simsällskapet Delfin | 40.24 | ||||||
9 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 40.33 | ||||||
10 | Louise Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 40.90 | ||||||
11 | Ida Rickhardsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 41.66 | ||||||
12 | Linnea Bergman | 2003 | Ljungby Simsällskap | 42.94 | ||||||
13 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 43.63 | ||||||
- | Lina Exerman | 2002 | Älmhults Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ida Svensson | 2003 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 10:05 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | OF-Sprint 2017 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 10:17 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 6, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Axelsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 41.35 | ||||||
2 | Isac Ragnarsson | 2007 | Simsällskapet Delfin | 55.79 | ||||||
3 | Aleksander Wold | 2007 | Älmhults Simsällskap | 59.88 | ||||||
4 | Tony Grahovic | 2007 | Ljungby Simsällskap | 1:02.56 | ||||||
5 | Victor Bogren-Karlsson | 2008 | Ljungby Simsällskap | 1:08.10 | ||||||
- | Filip Semstrand | 2008 | Älmhults Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Ljungdahl | 2006 | SK Stimmet | 41.59 | ||||||
2 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 42.55 | ||||||
3 | Karl Oredsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 42.65 | ||||||
4 | Noah Franksson | 2006 | Ljungby Simsällskap | 47.81 | ||||||
5 | Benjamin Olsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 50.90 | ||||||
6 | Samuel Nilsson | 2006 | SK Stimmet | 54.99 | ||||||
- | Jacob Edlund | 2006 | Ronneby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 år |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Hjelmberg | 2005 | Växjö Simsällskap | 39.41 | ||||||
2 | William Bogren-Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 42.14 | ||||||
3 | Sebastian Claesson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 43.22 | ||||||
4 | Albin Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 46.19 | ||||||
5 | Hugo Johnsson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 48.08 | ||||||
6 | Max Persson | 2005 | Ronneby Simsällskap | 55.18 | ||||||
- | Axel Kans | 2005 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 13 år |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Henry Forsberg | 2004 | Markaryds Simsällskap | 39.88 | ||||||
2 | Sebastian Ljungdahl | 2004 | SK Stimmet | 42.62 | ||||||
3 | Måns Elowsson | 2004 | Alvesta Simsällskap | 44.90 | ||||||
4 | Hugo Hermansson | 2004 | Växjö Simsällskap | 46.14 | ||||||
- | Chang Li | 2004 | Älmhults Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 14 - 99 år |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Robin Johansson | 2000 | SK Stimmet | 30.50 | ||||||
2 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 30.81 | ||||||
3 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 31.01 | ||||||
4 | David Schuldt | 2002 | SK Stimmet | 31.15 | ||||||
5 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 31.40 | ||||||
6 | Theodor Schaper Lindberg | 2000 | Simsällskapet Delfin | 33.24 | ||||||
7 | Jacob Kenneryd | 2001 | Ljungby Simsällskap | 34.59 | ||||||
8 | Otto Axelsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 34.98 | ||||||
9 | Arvid Svensson | 2003 | Ronneby Simsällskap | 37.19 | ||||||
10 | Simon Johansson | 2003 | SK Stimmet | 38.90 | ||||||
11 | Erik Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 40.19 | ||||||
12 | Victor Löndal | 2003 | Markaryds Simsällskap | 41.41 | ||||||
13 | Douglas Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 42.03 | ||||||
14 | Fabian Claeson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 44.13 | ||||||
15 | Kristhofer Drost Jaquez | 2001 | Markaryds Simsällskap | 55.83 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 10:17 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | OF-Sprint 2017 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 10:59 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 7, 100m Medley Flickor, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simona Gunnarsson | 2007 | SK Stimmet | 48.82 | 1:39.89 | |||||
2 | Julia Andersson | 2007 | Ronneby Simsällskap | 46.98 | 1:40.22 | |||||
3 | Emelie Skoog | 2007 | Simsällskapet Delfin | 49.66 | 1:45.70 | |||||
4 | Tindra Näsgårde | 2007 | SK Stimmet | 54.04 | 1:52.64 | |||||
5 | Agnes Pehrsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 53.23 | 1:54.21 | |||||
6 | Amelia Hultqvist | 2007 | Växjö Simsällskap | 56.94 | 1:57.59 | |||||
Gren 7, 100m Medley Flickor, Finaler 11 år |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ella Sjö | 2006 | Växjö Simsällskap | 48.51 | 1:40.97 | |||||
2 | Boglarka Kovacs | 2006 | Ljungby Simsällskap | 51.71 | 1:44.31 | |||||
3 | Moa Jacobsen | 2006 | Markaryds Simsällskap | 50.90 | 1:44.35 | |||||
4 | Clara Lövenkjaer | 2006 | SK Stimmet | 53.56 | 1:49.08 | |||||
5 | Darya Vaseghi | 2006 | Simsällskapet Delfin | 50.89 | 1:51.87 | |||||
6 | Alva Gunnarsson | 2006 | Ronneby Simsällskap | 53.75 | 1:51.99 | |||||
7 | Vera Larsson-Refónd | 2006 | Ljungby Simsällskap | 1:13.39 | 2:21.63 | |||||
- | Ellen Österberg | 2006 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Evelin Szilvester | 2006 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lovisa Nilsson | 2006 | Ronneby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Medley Flickor, Finaler 12 år |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Selma Seipp | 2005 | Simsällskapet Delfin | 38.65 | 1:19.32 | |||||
2 | Jonna Möller | 2005 | Simsällskapet Delfin | 41.24 | 1:25.71 | |||||
3 | Myra Ramström-Andersson | 2005 | Ronneby Simsällskap | 41.26 | 1:26.62 | |||||
4 | Adelina Gummesson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 42.67 | 1:28.79 | |||||
5 | Clara Johansson | 2005 | Älmhults Simsällskap | 44.62 | 1:30.68 | |||||
6 | Julia Gamberg | 2005 | Ljungby Simsällskap | 43.41 | 1:32.47 | |||||
7 | Liv Kronqvist | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 44.80 | 1:35.41 | |||||
8 | Maria Davidsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 45.55 | 1:35.59 | |||||
9 | Viola Berntsson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 46.11 | 1:36.24 | |||||
10 | Towe Andersson | 2005 | Växjö Simsällskap | 43.81 | 1:36.39 | |||||
11 | Anastasija Bjelovuk | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | 44.74 | 1:37.64 | |||||
12 | Emilia Svensson | 2005 | Alvesta Simsällskap | 49.88 | 1:41.56 | |||||
13 | Savannah Nilsson | 2005 | Älmhults Simsällskap | 49.29 | 1:43.31 | |||||
14 | Meihri Ziraki | 2005 | Ljungby Simsällskap | 49.93 | 1:54.15 | |||||
- | Elsa Merbom | 2005 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lily Provencher | 2005 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linnea Ranvert | 2005 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Medley Flickor, Finaler 13 år |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 34.78 | 1:12.94 | |||||
2 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 35.70 | 1:17.99 | |||||
3 | Zandra Hultqvist | 2004 | Växjö Simsällskap | 42.01 | 1:30.82 | |||||
4 | Molly Bäckström | 2004 | Växjö Simsällskap | 42.70 | 1:33.21 | |||||
5 | Agnes Sjö | 2004 | Växjö Simsällskap | 48.05 | 1:37.72 | |||||
6 | Tilda Nyrell | 2004 | Alvesta Simsällskap | 46.40 | 1:38.57 | |||||
7 | Ebba Jakobsson | 2004 | SK Stimmet | 46.41 | 1:38.78 | |||||
8 | Ebba Nilsson | 2004 | SK Stimmet | 50.56 | 1:49.53 | |||||
- | Maja Widqvist | 2004 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Medley Flickor, Finaler 14 - 99 år |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 36.38 | 1:14.73 | |||||
2 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | 36.19 | 1:15.09 | |||||
3 | Erika Åkesson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 33.53 | 1:15.50 | |||||
4 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 35.44 | 1:19.55 | |||||
5 | Ebba Axelsson | 2001 | Markaryds Simsällskap | 36.20 | 1:19.62 | |||||
6 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 38.83 | 1:23.04 | |||||
7 | Louise Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 38.91 | 1:23.16 | |||||
8 | Alexandra Petersen | 2003 | Simsällskapet Delfin | 39.11 | 1:24.04 | |||||
9 | Engla Löfström | 2003 | Ronneby Simsällskap | 38.45 | 1:24.44 | |||||
10 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 40.51 | 1:28.10 | |||||
11 | Linnea Bergman | 2003 | Ljungby Simsällskap | 43.29 | 1:29.80 | |||||
12 | Jenny Davidsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 43.91 | 1:32.52 | |||||
13 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 43.98 | 1:32.74 | |||||
14 | Ida Rickhardsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 43.86 | 1:34.07 | |||||
15 | Ida Svensson | 2003 | Älmhults Simsällskap | 50.52 | 1:41.29 | |||||
- | Lina Exerman | 2002 | Älmhults Simsällskap | DNS | ||||||
- | Kinga Szczesniak | 2001 | SK Stimmet | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 10:59 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | OF-Sprint 2017 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 11:27 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 8, 100m Medley Pojkar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
- | Erik Axelsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 100m Medley Pojkar, Finaler 11 år |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 43.61 | 1:31.23 | |||||
2 | Alexander Ljungdahl | 2006 | SK Stimmet | 43.71 | 1:31.57 | |||||
3 | Karl Oredsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 44.94 | 1:32.77 | |||||
4 | Noah Franksson | 2006 | Ljungby Simsällskap | 50.26 | 1:47.10 | |||||
5 | Jacob Edlund | 2006 | Ronneby Simsällskap | 54.41 | 1:58.84 | |||||
6 | Benjamin Olsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 59.10 | 1:59.35 | |||||
- | Samuel Nilsson | 2006 | SK Stimmet | DSQ | ||||||
Gren 8, 100m Medley Pojkar, Finaler 12 år |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Levente Nagy | 2005 | Ljungby Simsällskap | 43.42 | 1:25.76 | |||||
2 | Johan Hjelmberg | 2005 | Växjö Simsällskap | 41.88 | 1:26.54 | |||||
3 | William Bogren-Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 43.21 | 1:31.70 | |||||
4 | Hugo Johnsson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 48.53 | 1:36.10 | |||||
- | Axel Kans | 2005 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sebastian Claesson | 2005 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
Gren 8, 100m Medley Pojkar, Finaler 13 år |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Hermansson | 2004 | Växjö Simsällskap | 46.55 | 1:35.28 | |||||
2 | Sebastian Ljungdahl | 2004 | SK Stimmet | 45.69 | 1:36.34 | |||||
- | Chang Li | 2004 | Älmhults Simsällskap | DNS | ||||||
- | Henry Forsberg | 2004 | Markaryds Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 100m Medley Pojkar, Finaler 14 - 99 år |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 31.01 | 1:06.12 | |||||
2 | Robin Johansson | 2000 | SK Stimmet | 32.04 | 1:09.70 | |||||
3 | Theodor Schaper Lindberg | 2000 | Simsällskapet Delfin | 32.78 | 1:09.75 | |||||
4 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 32.05 | 1:10.91 | |||||
5 | David Schuldt | 2002 | SK Stimmet | 31.58 | 1:12.36 | |||||
6 | Benjamin Boros | 2000 | Ljungby Simsällskap | 33.54 | 1:14.53 | |||||
7 | Otto Axelsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 36.64 | 1:17.02 | |||||
8 | Victor Löndal | 2003 | Markaryds Simsällskap | 37.82 | 1:17.78 | |||||
9 | Jacob Kenneryd | 2001 | Ljungby Simsällskap | 37.13 | 1:19.93 | |||||
10 | Arvid Svensson | 2003 | Ronneby Simsällskap | 37.70 | 1:20.57 | |||||
11 | Erik Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 40.62 | 1:28.74 | |||||
12 | Douglas Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 41.33 | 1:30.26 | |||||
13 | Fabian Claeson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 42.44 | 1:31.98 | |||||
- | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
- | Simon Johansson | 2003 | SK Stimmet | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 11:27 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | OF-Sprint 2017 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 11:44 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 9, 4X50m Frisim Flickor, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SS Delfin Damer [2005] | 2005 | Simsällskapet Delfin | 2:21.02 | ||||||
Jonna Möller | 2005 | 33.35 | 33.35 | |||||||
Linnea Ranvert | 2005 | 38.65 | 1:12.00 | |||||||
Viola Berntsson | 2005 | 36.59 | 1:48.59 | |||||||
Selma Seipp | 2005 | 32.43 | 2:21.02 | |||||||
2 | Ronneby SS Damer | 2006 | Ronneby Simsällskap | 2:35.71 | ||||||
Julia Andersson | 2007 | 40.32 | 40.32 | |||||||
Alva Gunnarsson | 2006 | 44.14 | 1:24.46 | |||||||
Lovisa Nilsson | 2006 | 35.65 | 2:00.11 | |||||||
Myra Ramström-Andersson | 2005 | 35.60 | 2:35.71 | |||||||
3 | Ljungby SS Damer 5 | 2005 | Ljungby Simsällskap | 2:38.02 | ||||||
Elly Andersson | 2005 | 36.61 | 36.61 | |||||||
Maria Davidsson | 2005 | 40.18 | 1:16.79 | |||||||
Julia Gamberg | 2005 | 38.64 | 1:55.43 | |||||||
Boglarka Kovacs | 2006 | 42.59 | 2:38.02 | |||||||
4 | Växjö SS Flickor Lag 1 | 2005 | Växjö Simsällskap | 2:50.03 | ||||||
Amelia Hultqvist | 2007 | 44.81 | 44.81 | |||||||
Lily Provencher | 2005 | 36.96 | 1:21.77 | |||||||
Ella Sjö | 2006 | 40.17 | 2:01.94 | |||||||
Tilde Athley | 2006 | 48.09 | 2:50.03 | |||||||
5 | SK Stimmet Damer [2006] | 2006 | SK Stimmet | 2:50.23 | ||||||
Simona Gunnarsson | 2007 | 38.46 | 38.46 | |||||||
Alice Öberg | 2005 | 40.45 | 1:18.91 | |||||||
Tindra Näsgårde | 2007 | 48.91 | 2:07.82 | |||||||
Clara Lövenkjaer | 2006 | 42.41 | 2:50.23 | |||||||
6 | Ljungby SS Damer 7 | 2005 | Ljungby Simsällskap | 3:12.16 | ||||||
Elle Anderberger | 2005 | 47.19 | 47.19 | |||||||
Evelin Szilvester | 2006 | 45.76 | 1:32.95 | |||||||
Meihri Ziraki | 2005 | 44.86 | 2:17.81 | |||||||
Vera Larsson-Refónd | 2006 | 54.35 | 3:12.16 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 11:44 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | OF-Sprint 2017 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 11:44 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 10, 4X50m Frisim Pojkar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ljungby SS Herrar 3 | 2005 | Ljungby Simsällskap | 2:33.99 | ||||||
Levente Nagy | 2005 | 34.95 | 34.95 | |||||||
Aidan Sagadin | 2006 | 35.25 | 1:10.20 | |||||||
Victor Bogren-Karlsson | 2008 | 49.96 | 2:00.16 | |||||||
William Bogren-Karlsson | 2005 | 33.83 | 2:33.99 | |||||||
2 | SS Delfin Herrar [2005] | 2005 | Simsällskapet Delfin | 2:38.42 | ||||||
Sebastian Claesson | 2005 | 40.29 | 40.29 | |||||||
Benjamin Olsson | 2006 | 45.22 | 1:25.51 | |||||||
Hugo Johnsson | 2005 | 38.24 | 2:03.75 | |||||||
Karl Oredsson | 2006 | 34.67 | 2:38.42 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 11:44 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | OF-Sprint 2017 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 11:52 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 11, 4X50m Frisim Flickor, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SS Delfin Damer | 0 | Simsällskapet Delfin | 2:01.89 | ||||||
Astrid Nilsson | 2004 | 28.81 | 28.81 | |||||||
Alexandra Petersen | 2003 | 32.45 | 1:01.26 | |||||||
Emma Ragnarsson | 2004 | 31.23 | 1:32.49 | |||||||
Tilda Joelsson | 2002 | 29.40 | 2:01.89 | |||||||
2 | Ljungby SS Damer 8 | 0 | Ljungby Simsällskap | 2:18.02 | ||||||
Linnea Bergman | 2003 | 33.87 | 33.87 | |||||||
Jenny Davidsson | 2003 | 34.44 | 1:08.31 | |||||||
Ida Rickhardsson | 2003 | 36.50 | 1:44.81 | |||||||
Leah Sagadin | 2002 | 33.21 | 2:18.02 | |||||||
3 | Växjö SS Damer | 0 | Växjö Simsällskap | 2:25.55 | ||||||
Molly Bäckström | 2004 | 36.24 | 36.24 | |||||||
Zandra Hultqvist | 2004 | 34.24 | 1:10.48 | |||||||
Maja Widqvist | 2004 | 36.57 | 1:47.05 | |||||||
Agnes Sjö | 2004 | 38.50 | 2:25.55 | |||||||
4 | SK Stimmet Damer [2003] | 2003 | SK Stimmet | 2:27.03 | ||||||
Ebba Jakobsson | 2004 | 37.98 | 37.98 | |||||||
Moa Fagerström | 2003 | 38.02 | 1:16.00 | |||||||
Ebba Nilsson | 2004 | 40.72 | 1:56.72 | |||||||
Kinga Szczesniak | 2001 | 30.31 | 2:27.03 | |||||||
5 | Markaryd Flickor | 2001 | Markaryds Simsällskap | 2:43.27 | ||||||
Ebba Axelsson | 2001 | 32.00 | 32.00 | |||||||
Moa Jacobsen | 2006 | 40.12 | 1:12.12 | |||||||
Agnes Pehrsson | 2007 | 48.31 | 2:00.43 | |||||||
Alva Gustafsson | 2006 | 42.84 | 2:43.27 | |||||||
6 | Alvesta SS Damer | 0 | Alvesta Simsällskap | 2:49.57 | ||||||
Meja Nilsson | 2007 | 46.48 | 46.48 | |||||||
Tilda Nyrell | 2004 | 38.95 | 1:25.43 | |||||||
Alwa Lundborg | 2005 | 43.83 | 2:09.26 | |||||||
Emilia Svensson | 2005 | 40.31 | 2:49.57 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 11:52 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | OF-Sprint 2017 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 12:00 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 12, 4X50m Frisim Pojkar, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SS Delfin Herrar | 0 | Simsällskapet Delfin | 1:49.03 | ||||||
Jakob Petersen | 2001 | 27.42 | 27.42 | |||||||
Theodor Schaper Lindberg | 2000 | 28.75 | 56.17 | |||||||
Tim Berthelsson | 2000 | 27.06 | 1:23.23 | |||||||
Birkan Ates | 2002 | 25.80 | 1:49.03 | |||||||
2 | Ljungby SS Herrar 1 | 0 | Ljungby Simsällskap | 1:58.58 | ||||||
Erik Ebbesen | 2001 | 34.19 | 34.19 | |||||||
Jacob Kenneryd | 2001 | 31.30 | 1:05.49 | |||||||
Benjamin Boros | 2000 | 28.08 | 1:33.57 | |||||||
David Kurilenko | 1999 | 25.01 | 1:58.58 | |||||||
3 | SS Delfin Herrar 2 | 0 | Simsällskapet Delfin | 2:03.31 | ||||||
Fabian Claeson | 2002 | 35.78 | 35.78 | |||||||
Douglas Nilsson | 2003 | 34.76 | 1:10.54 | |||||||
Emil Joelsson | 1988 | 26.77 | 1:37.31 | |||||||
Johan Joelsson | 1987 | 26.00 | 2:03.31 | |||||||
4 | Markaryd Pojkar | 2003 | Markaryds Simsällskap | 2:12.59 | ||||||
Otto Axelsson | 2003 | 29.93 | 29.93 | |||||||
Victor Löndal | 2003 | 30.47 | 1:00.40 | |||||||
Henry Forsberg | 2004 | 33.22 | 1:33.62 | |||||||
Kristhofer Drost Jaquez | 2001 | 38.97 | 2:12.59 | |||||||
- | SK Stimmet Herrar [2004] | 2004 | SK Stimmet | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 12:00 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | OF-Sprint 2017 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 16:43 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 13, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: OF ekeri. |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vicky Luc | 2007 | Simsällskapet Delfin | 50.06 | ||||||
2 | Simona Gunnarsson | 2007 | SK Stimmet | 51.78 | ||||||
3 | Amelia Hultqvist | 2007 | Växjö Simsällskap | 52.23 | ||||||
4 | Julia Andersson | 2007 | Ronneby Simsällskap | 54.15 | ||||||
5 | Emelie Skoog | 2007 | Simsällskapet Delfin | 54.82 | ||||||
6 | Tindra Näsgårde | 2007 | SK Stimmet | 55.04 | ||||||
7 | Signe Nilsson | 2008 | SK Stimmet | 58.34 | ||||||
8 | Alva Frostensson | 2008 | Lönsboda Simsällskap | 1:01.19 | ||||||
9 | Agnes Pehrsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 1:03.69 | ||||||
10 | Alma Johansson | 2008 | Lönsboda Simsällskap | 1:05.44 | ||||||
11 | Denise Björnemark | 2008 | Simsällskapet Delfin | 1:05.78 | ||||||
12 | Freja Engström | 2008 | Älmhults Simsällskap | 1:09.13 | ||||||
13 | Vilma Löndal | 2008 | Markaryds Simsällskap | 1:09.14 | ||||||
- | Edith Bosson | 2009 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
- | Emma Hayward | 2007 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Meja Nilsson | 2007 | Alvesta Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år |
Sponsor: OF ekeri. |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Boglarka Kovacs | 2006 | Ljungby Simsällskap | 47.51 | ||||||
2 | Lovisa Nilsson | 2006 | Ronneby Simsällskap | 47.75 | ||||||
3 | Ella Sjö | 2006 | Växjö Simsällskap | 51.12 | ||||||
4 | Elsa Karlsson | 2006 | Smålandsstenars Simsällskap | 51.91 | ||||||
5 | Moa Jacobsen | 2006 | Markaryds Simsällskap | 54.93 | ||||||
6 | Evelin Szilvester | 2006 | Ljungby Simsällskap | 55.45 | ||||||
7 | Alva Gunnarsson | 2006 | Ronneby Simsällskap | 55.99 | ||||||
8 | Clara Lövenkjaer | 2006 | SK Stimmet | 58.00 | ||||||
9 | Tilde Athley | 2006 | Växjö Simsällskap | 1:01.61 | ||||||
10 | Moa Lind | 2006 | Växjö Simsällskap | 1:04.47 | ||||||
11 | Vera Larsson-Refónd | 2006 | Ljungby Simsällskap | 1:04.78 | ||||||
- | Alva Gustafsson | 2006 | Markaryds Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Inez Arvén | 2006 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 12 år |
Sponsor: OF ekeri. |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Selma Seipp | 2005 | Simsällskapet Delfin | 40.59 | ||||||
2 | Adelina Gummesson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 45.01 | ||||||
3 | Myra Ramström-Andersson | 2005 | Ronneby Simsällskap | 46.55 | ||||||
4 | Jonna Möller | 2005 | Simsällskapet Delfin | 46.63 | ||||||
5 | Maria Davidsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 46.73 | ||||||
6 | Viola Berntsson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 46.75 | ||||||
7 | Anastasija Bjelovuk | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | 48.44 | ||||||
8 | Liv Kronqvist | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 48.57 | ||||||
9 | Lily Provencher | 2005 | Växjö Simsällskap | 49.51 | ||||||
10 | Clara Johansson | 2005 | Älmhults Simsällskap | 49.82 | ||||||
11 | Alwa Lundborg | 2005 | Alvesta Simsällskap | 49.98 | ||||||
12 | Alice Öberg | 2005 | SK Stimmet | 50.04 | ||||||
13 | Saga Wilhelmi Lozano | 2005 | Älmhults Simsällskap | 52.03 | ||||||
14 | Linnea Ranvert | 2005 | Simsällskapet Delfin | 52.16 | ||||||
15 | Majken Eriksson | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | 52.24 | ||||||
16 | Elly Andersson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 52.46 | ||||||
17 | Emilia Svensson | 2005 | Alvesta Simsällskap | 52.90 | ||||||
18 | Tilda Nilsson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 53.87 | ||||||
19 | Elle Anderberger | 2005 | Ljungby Simsällskap | 55.98 | ||||||
20 | Towe Andersson | 2005 | Växjö Simsällskap | 58.24 | ||||||
21 | Meihri Ziraki | 2005 | Ljungby Simsällskap | 1:00.82 | ||||||
- | Elsa Merbom | 2005 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Savannah Nilsson | 2005 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 13 år |
Sponsor: OF ekeri. |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 39.16 | ||||||
2 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 43.93 | ||||||
3 | Maja Widqvist | 2004 | Växjö Simsällskap | 45.68 | ||||||
4 | Molly Bäckström | 2004 | Växjö Simsällskap | 46.29 | ||||||
5 | Agnes Sjö | 2004 | Växjö Simsällskap | 47.46 | ||||||
6 | Ebba Jakobsson | 2004 | SK Stimmet | 48.57 | ||||||
7 | Tilda Nyrell | 2004 | Alvesta Simsällskap | 49.93 | ||||||
8 | Zandra Hultqvist | 2004 | Växjö Simsällskap | 49.97 | ||||||
9 | Ebba Nilsson | 2004 | SK Stimmet | 53.25 | ||||||
10 | Dewina Johansson | 2004 | Ljungby Simsällskap | 55.86 | ||||||
Gren 13, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 14 - 99 år |
Sponsor: OF ekeri. |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 37.93 | ||||||
2 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | 39.82 | ||||||
3 | Erika Åkesson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 40.01 | ||||||
4 | Kinga Szczesniak | 2001 | SK Stimmet | 40.94 | ||||||
5 | Louise Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 41.02 | ||||||
6 | Alexandra Petersen | 2003 | Simsällskapet Delfin | 42.33 | ||||||
7 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 43.51 | ||||||
8 | Jenny Davidsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 43.58 | ||||||
9 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 43.98 | ||||||
10 | Ebba Axelsson | 2001 | Markaryds Simsällskap | 44.09 | ||||||
11 | Linnea Bergman | 2003 | Ljungby Simsällskap | 45.62 | ||||||
12 | Engla Löfström | 2003 | Ronneby Simsällskap | 47.04 | ||||||
13 | Ida Svensson | 2003 | Älmhults Simsällskap | 49.84 | ||||||
14 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 50.79 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 16:43 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | OF-Sprint 2017 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 15:41 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 14, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Axelsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 48.08 | ||||||
2 | Isac Ragnarsson | 2007 | Simsällskapet Delfin | 1:00.51 | ||||||
- | Aleksander Wold | 2007 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Didrik Brönjemark | 2007 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
- | Tony Grahovic | 2007 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Karl Oredsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 47.68 | ||||||
2 | Alexander Ljungdahl | 2006 | SK Stimmet | 48.86 | ||||||
3 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 50.00 | ||||||
4 | Noah Franksson | 2006 | Ljungby Simsällskap | 59.43 | ||||||
5 | Samuel Nilsson | 2006 | SK Stimmet | 59.98 | ||||||
- | Benjamin Olsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
- | Jacob Edlund | 2006 | Ronneby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 år |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Hjelmberg | 2005 | Växjö Simsällskap | 41.89 | ||||||
2 | Levente Nagy | 2005 | Ljungby Simsällskap | 43.92 | ||||||
3 | Hugo Johnsson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 47.02 | ||||||
4 | Max Persson | 2005 | Ronneby Simsällskap | 52.01 | ||||||
5 | Albin Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 52.73 | ||||||
- | Axel Kans | 2005 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sebastian Claesson | 2005 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
Gren 14, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 13 år |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ragnar Andersson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 45.63 | ||||||
2 | Måns Elowsson | 2004 | Alvesta Simsällskap | 46.16 | ||||||
3 | Hugo Hermansson | 2004 | Växjö Simsällskap | 46.99 | ||||||
4 | Sebastian Ljungdahl | 2004 | SK Stimmet | 47.33 | ||||||
- | Herman Bosson | 2004 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
Gren 14, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 14 - 99 år |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 34.72 | ||||||
2 | Theodor Schaper Lindberg | 2000 | Simsällskapet Delfin | 35.19 | ||||||
3 | Benjamin Boros | 2000 | Ljungby Simsällskap | 35.87 | ||||||
4 | Johan Nilsson | 2001 | Älmhults Simsällskap | 36.06 | ||||||
5 | Robin Johansson | 2000 | SK Stimmet | 36.56 | ||||||
6 | Victor Löndal | 2003 | Markaryds Simsällskap | 37.30 | ||||||
7 | Jacob Kenneryd | 2001 | Ljungby Simsällskap | 40.53 | ||||||
8 | Johan Wiloboken | 1999 | Älmhults Simsällskap | 40.81 | ||||||
9 | David Schuldt | 2002 | SK Stimmet | 40.83 | ||||||
10 | Erik Wiloboken | 2002 | Älmhults Simsällskap | 41.09 | ||||||
11 | Arvid Svensson | 2003 | Ronneby Simsällskap | 43.25 | ||||||
12 | Otto Axelsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 43.29 | ||||||
13 | Erik Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 46.90 | ||||||
14 | Simon Johansson | 2003 | SK Stimmet | 47.28 | ||||||
15 | Fabian Claeson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 48.20 | ||||||
- | David Kurilenko | 1999 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 15:41 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | OF-Sprint 2017 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 16:17 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vicky Luc | 2007 | Simsällskapet Delfin | 36.91 | ||||||
2 | Simona Gunnarsson | 2007 | SK Stimmet | 39.04 | ||||||
3 | Julia Andersson | 2007 | Ronneby Simsällskap | 39.13 | ||||||
4 | Emelie Skoog | 2007 | Simsällskapet Delfin | 39.79 | ||||||
5 | Agnes Pehrsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 44.50 | ||||||
6 | Tindra Näsgårde | 2007 | SK Stimmet | 44.95 | ||||||
7 | Meja Nilsson | 2007 | Alvesta Simsällskap | 46.73 | ||||||
8 | Signe Nilsson | 2008 | SK Stimmet | 51.06 | ||||||
9 | Alva Frostensson | 2008 | Lönsboda Simsällskap | 58.36 | ||||||
10 | Edith Bosson | 2009 | Simsällskapet Delfin | 1:01.30 | ||||||
11 | Freja Engström | 2008 | Älmhults Simsällskap | 1:01.50 | ||||||
12 | Emma Hayward | 2007 | Älmhults Simsällskap | 1:01.87 | ||||||
13 | Denise Björnemark | 2008 | Simsällskapet Delfin | 1:12.16 | ||||||
- | Amelia Hultqvist | 2007 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 11 år |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lovisa Nilsson | 2006 | Ronneby Simsällskap | 34.77 | ||||||
2 | Moa Jacobsen | 2006 | Markaryds Simsällskap | 39.48 | ||||||
3 | Ella Sjö | 2006 | Växjö Simsällskap | 40.86 | ||||||
4 | Clara Lövenkjaer | 2006 | SK Stimmet | 42.21 | ||||||
5 | Boglarka Kovacs | 2006 | Ljungby Simsällskap | 43.15 | ||||||
6 | Evelin Szilvester | 2006 | Ljungby Simsällskap | 43.63 | ||||||
7 | Alva Gustafsson | 2006 | Markaryds Simsällskap | 43.82 | ||||||
8 | Inez Arvén | 2006 | Älmhults Simsällskap | 43.87 | ||||||
9 | Alva Gunnarsson | 2006 | Ronneby Simsällskap | 43.92 | ||||||
10 | Elsa Karlsson | 2006 | Smålandsstenars Simsällskap | 44.60 | ||||||
11 | Tilde Athley | 2006 | Växjö Simsällskap | 48.23 | ||||||
12 | Vera Larsson-Refónd | 2006 | Ljungby Simsällskap | 51.88 | ||||||
- | Moa Lind | 2006 | Växjö Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 12 år |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Selma Seipp | 2005 | Simsällskapet Delfin | 32.05 | ||||||
2 | Jonna Möller | 2005 | Simsällskapet Delfin | 32.51 | ||||||
3 | Clara Johansson | 2005 | Älmhults Simsällskap | 32.62 | ||||||
4 | Towe Andersson | 2005 | Växjö Simsällskap | 32.91 | ||||||
5 | Adelina Gummesson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 34.33 | ||||||
6 | Myra Ramström-Andersson | 2005 | Ronneby Simsällskap | 35.64 | ||||||
7 | Anastasija Bjelovuk | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | 37.03 | ||||||
8 | Julia Gamberg | 2005 | Ljungby Simsällskap | 37.16 | ||||||
9 | Elly Andersson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 37.52 | ||||||
10 | Majken Eriksson | 2005 | Smålandsstenars Simsällskap | 37.91 | ||||||
11 | Liv Kronqvist | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 38.03 | ||||||
12 | Lily Provencher | 2005 | Växjö Simsällskap | 38.04 | ||||||
13 | Linnea Ranvert | 2005 | Simsällskapet Delfin | 38.27 | ||||||
14 | Elsa Merbom | 2005 | Växjö Simsällskap | 39.72 | ||||||
15 | Maria Davidsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 40.07 | ||||||
16 | Alice Öberg | 2005 | SK Stimmet | 41.00 | ||||||
17 | Emilia Svensson | 2005 | Alvesta Simsällskap | 42.36 | ||||||
18 | Meihri Ziraki | 2005 | Ljungby Simsällskap | 42.96 | ||||||
19 | Savannah Nilsson | 2005 | Älmhults Simsällskap | 43.24 | ||||||
20 | Alwa Lundborg | 2005 | Alvesta Simsällskap | 43.45 | ||||||
21 | Saga Wilhelmi Lozano | 2005 | Älmhults Simsällskap | 44.77 | ||||||
22 | Tilda Nilsson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 47.14 | ||||||
23 | Elle Anderberger | 2005 | Ljungby Simsällskap | 47.30 | ||||||
- | Viola Berntsson | 2005 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 13 år |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 29.48 | ||||||
2 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 32.03 | ||||||
3 | Zandra Hultqvist | 2004 | Växjö Simsällskap | 34.13 | ||||||
4 | Molly Bäckström | 2004 | Växjö Simsällskap | 35.87 | ||||||
5 | Ebba Jakobsson | 2004 | SK Stimmet | 37.75 | ||||||
6 | Tilda Nyrell | 2004 | Alvesta Simsällskap | 39.87 | ||||||
7 | Agnes Sjö | 2004 | Växjö Simsällskap | 40.22 | ||||||
8 | Ebba Nilsson | 2004 | SK Stimmet | 42.45 | ||||||
9 | Dewina Johansson | 2004 | Ljungby Simsällskap | 52.91 | ||||||
- | Maja Widqvist | 2004 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 14 - 99 år |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | 29.56 | ||||||
2 | Erika Åkesson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 30.18 | ||||||
3 | Ebba Axelsson | 2001 | Markaryds Simsällskap | 31.05 | ||||||
4 | Kinga Szczesniak | 2001 | SK Stimmet | 31.18 | ||||||
5 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 31.44 | ||||||
6 | Heidi Palencsar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 31.75 | ||||||
7 | Engla Löfström | 2003 | Ronneby Simsällskap | 31.96 | ||||||
8 | Alexandra Petersen | 2003 | Simsällskapet Delfin | 32.72 | ||||||
9 | Biborka Nagy | 1998 | Ljungby Simsällskap | 33.19 | ||||||
10 | Louise Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 33.21 | ||||||
11 | Linnea Bergman | 2003 | Ljungby Simsällskap | 34.12 | ||||||
12 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 34.37 | ||||||
13 | Jenny Davidsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 34.55 | ||||||
14 | Ida Rickhardsson | 2003 | Ljungby Simsällskap | 36.44 | ||||||
15 | Ida Svensson | 2003 | Älmhults Simsällskap | 37.53 | ||||||
16 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 37.99 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 16:17 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | OF-Sprint 2017 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 16:30 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Axelsson | 2007 | Markaryds Simsällskap | 37.87 | ||||||
2 | Isac Ragnarsson | 2007 | Simsällskapet Delfin | 49.24 | ||||||
3 | Tony Grahovic | 2007 | Ljungby Simsällskap | 53.59 | ||||||
4 | Aleksander Wold | 2007 | Älmhults Simsällskap | 54.71 | ||||||
- | Didrik Brönjemark | 2007 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 11 år |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Aidan Sagadin | 2006 | Ljungby Simsällskap | 34.76 | ||||||
2 | Alexander Ljungdahl | 2006 | SK Stimmet | 34.96 | ||||||
3 | Benjamin Olsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 44.53 | ||||||
4 | Jacob Edlund | 2006 | Ronneby Simsällskap | 49.10 | ||||||
5 | Samuel Nilsson | 2006 | SK Stimmet | 49.68 | ||||||
- | Karl Oredsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | DNS | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 12 år |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Levente Nagy | 2005 | Ljungby Simsällskap | 34.69 | ||||||
2 | Johan Hjelmberg | 2005 | Växjö Simsällskap | 34.88 | ||||||
3 | Hugo Johnsson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 37.55 | ||||||
4 | Sebastian Claesson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 40.21 | ||||||
5 | Albin Karlsson | 2005 | Ljungby Simsällskap | 40.67 | ||||||
6 | Axel Kans | 2005 | Växjö Simsällskap | 41.54 | ||||||
7 | Max Persson | 2005 | Ronneby Simsällskap | 44.52 | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 13 år |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Måns Elowsson | 2004 | Alvesta Simsällskap | 34.26 | ||||||
2 | Ragnar Andersson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 36.07 | ||||||
3 | Sebastian Ljungdahl | 2004 | SK Stimmet | 37.34 | ||||||
4 | Hugo Hermansson | 2004 | Växjö Simsällskap | 38.47 | ||||||
5 | Herman Bosson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 41.57 | ||||||
- | Henry Forsberg | 2004 | Markaryds Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 14 - 99 år |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 26.31 | ||||||
2 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 26.84 | ||||||
3 | Robin Johansson | 2000 | SK Stimmet | 27.67 | ||||||
4 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 27.77 | ||||||
5 | David Schuldt | 2002 | SK Stimmet | 27.92 | ||||||
6 | Theodor Schaper Lindberg | 2000 | Simsällskapet Delfin | 28.97 | ||||||
7 | Victor Löndal | 2003 | Markaryds Simsällskap | 29.35 | ||||||
8 | Johan Wiloboken | 1999 | Älmhults Simsällskap | 29.66 | ||||||
9 | Otto Axelsson | 2003 | Markaryds Simsällskap | 29.76 | ||||||
10 | Johan Nilsson | 2001 | Älmhults Simsällskap | 29.95 | ||||||
11 | Jacob Kenneryd | 2001 | Ljungby Simsällskap | 30.98 | ||||||
12 | Arvid Svensson | 2003 | Ronneby Simsällskap | 31.43 | ||||||
13 | Simon Johansson | 2003 | SK Stimmet | 32.30 | ||||||
14 | Erik Wiloboken | 2002 | Älmhults Simsällskap | 32.44 | ||||||
15 | Douglas Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 34.30 | ||||||
16 | Erik Ebbesen | 2001 | Ljungby Simsällskap | 34.44 | ||||||
17 | Fabian Claeson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 36.57 | ||||||
18 | Kristhofer Drost Jaquez | 2001 | Markaryds Simsällskap | 42.59 | ||||||
- | David Kurilenko | 1999 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 16:30 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | OF-Sprint 2017 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 17:08 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 17, 4X50m Medley Flickor, Finaler |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SS Delfin Damer [2005] | 2005 | Simsällskapet Delfin | 2:46.07 | ||||||
Viola Berntsson | 2005 | 44.58 | 44.58 | |||||||
Selma Seipp | 2005 | 41.38 | 1:25.96 | |||||||
Jonna Möller | 2005 | 41.23 | 2:07.19 | |||||||
Linnea Ranvert | 2005 | 38.88 | 2:46.07 | |||||||
2 | Lönsboda Damer [2005] | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 3:14.14 | ||||||
Liv Kronqvist | 2005 | 45.11 | 45.11 | |||||||
Alva Frostensson | 2008 | 1:03.92 | 1:49.03 | |||||||
Adelina Gummesson | 2005 | 42.38 | 2:31.41 | |||||||
Tilda Nilsson | 2005 | 42.73 | 3:14.14 | |||||||
3 | SK Stimmet Damer [2005] | 2005 | SK Stimmet | 3:19.64 | ||||||
Simona Gunnarsson | 2007 | 49.06 | 49.06 | |||||||
Clara Lövenkjaer | 2006 | 58.26 | 1:47.32 | |||||||
Alice Öberg | 2005 | 46.20 | 2:33.52 | |||||||
Tindra Näsgårde | 2007 | 46.12 | 3:19.64 | |||||||
4 | SS Delifin | 0 | Simsällskapet Delfin | 3:37.63 | ||||||
Emelie Skoog | 2007 | 48.89 | 48.89 | |||||||
Denise Björnemark | 2008 | 1:10.61 | 1:59.50 | |||||||
Vicky Luc | 2007 | 42.09 | 2:41.59 | |||||||
Edith Bosson | 2009 | 56.04 | 3:37.63 | |||||||
- | Ljungby SS Damer 1 | 2005 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Växjö SS Flickor Lag 1 | 2005 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 17:08 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | OF-Sprint 2017 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 17:01 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 18, 4X50m Medley Pojkar, Finaler |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ljungby SS | 0 | Ljungby Simsällskap | 2:57.78 | ||||||
Noah Franksson | 2006 | 46.85 | 46.85 | |||||||
Albin Karlsson | 2005 | 52.87 | 1:39.72 | |||||||
Levente Nagy | 2005 | 42.71 | 2:22.43 | |||||||
Aidan Sagadin | 2006 | 35.35 | 2:57.78 | |||||||
2 | SS Delfin Herrar [2005] | 2005 | Simsällskapet Delfin | 3:05.31 | ||||||
Benjamin Olsson | 2006 | 53.36 | 53.36 | |||||||
Hugo Johnsson | 2005 | 48.52 | 1:41.88 | |||||||
Karl Oredsson | 2006 | 44.24 | 2:26.12 | |||||||
Sebastian Claesson | 2005 | 39.19 | 3:05.31 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 17:01 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | OF-Sprint 2017 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 17:12 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 19, 4X50m Medley Flickor, Finaler |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SS Delfin Damer | 0 | Simsällskapet Delfin | 2:18.76 | ||||||
Alexandra Petersen | 2003 | 39.72 | 39.72 | |||||||
Tilda Joelsson | 2002 | 36.97 | 1:16.69 | |||||||
Emma Ragnarsson | 2004 | 33.45 | 1:50.14 | |||||||
Astrid Nilsson | 2004 | 28.62 | 2:18.76 | |||||||
2 | Ljungby SS Damer 1 | 0 | Ljungby Simsällskap | 2:22.80 | ||||||
Heidi Palencsar | 2002 | 34.62 | 34.62 | |||||||
Biborka Nagy | 1998 | 43.14 | 1:17.76 | |||||||
Erika Åkesson | 2000 | 31.28 | 1:49.04 | |||||||
Leah Sagadin | 2002 | 33.76 | 2:22.80 | |||||||
3 | Växjö SS Damer | 0 | Växjö Simsällskap | 2:44.54 | ||||||
Zandra Hultqvist | 2004 | 39.81 | 39.81 | |||||||
Agnes Sjö | 2004 | 46.55 | 1:26.36 | |||||||
Molly Bäckström | 2004 | 42.39 | 2:08.75 | |||||||
Maja Widqvist | 2004 | 35.79 | 2:44.54 | |||||||
4 | Ronneby SS Damer | 2006 | Ronneby Simsällskap | 2:46.13 | ||||||
Lovisa Nilsson | 2006 | 43.32 | 43.32 | |||||||
Myra Ramström-Andersson | 2005 | 46.74 | 1:30.06 | |||||||
Engla Löfström | 2003 | 36.51 | 2:06.57 | |||||||
Julia Andersson | 2007 | 39.56 | 2:46.13 | |||||||
5 | Markaryd Flickor | 2001 | Markaryds Simsällskap | 3:06.69 | ||||||
Agnes Pehrsson | 2007 | 48.51 | 48.51 | |||||||
Moa Jacobsen | 2006 | 56.68 | 1:45.19 | |||||||
Ebba Axelsson | 2001 | 36.06 | 2:21.25 | |||||||
Alva Gustafsson | 2006 | 45.44 | 3:06.69 | |||||||
6 | Ljungby SS Damer 3 | 0 | Ljungby Simsällskap | 3:14.48 | ||||||
Meihri Ziraki | 2005 | 49.74 | 49.74 | |||||||
Evelin Szilvester | 2006 | 54.39 | 1:44.13 | |||||||
Louise Ebbesen | 2001 | 38.48 | 2:22.61 | |||||||
Vera Larsson-Refónd | 2006 | 51.87 | 3:14.48 | |||||||
- | SK Stimmet Damer [2003] | 2003 | SK Stimmet | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 17:12 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | OF-Sprint 2017 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 17:15 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 20, 4X50m Medley Pojkar, Finaler |
Sponsor: OF ekeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SS Delfin Herrar | 0 | Simsällskapet Delfin | 2:03.55 | ||||||
Tim Berthelsson | 2000 | 32.71 | 32.71 | |||||||
Theodor Schaper Lindberg | 2000 | 35.36 | 1:08.07 | |||||||
Jakob Petersen | 2001 | 29.48 | 1:37.55 | |||||||
Birkan Ates | 2002 | 26.00 | 2:03.55 | |||||||
2 | SK Stimmet Herrar [2004] | 2004 | SK Stimmet | 2:22.27 | ||||||
Simon Johansson | 2003 | 39.03 | 39.03 | |||||||
Robin Johansson | 2000 | 38.23 | 1:17.26 | |||||||
David Schuldt | 2002 | 29.68 | 1:46.94 | |||||||
Sebastian Ljungdahl | 2004 | 35.33 | 2:22.27 | |||||||
3 | SS Delfin Herrar 2 | 0 | Simsällskapet Delfin | 2:23.99 | ||||||
Fabian Claeson | 2002 | 44.59 | 44.59 | |||||||
Ragnar Andersson | 2004 | 44.66 | 1:29.25 | |||||||
Emil Joelsson | 1988 | 28.76 | 1:58.01 | |||||||
Johan Joelsson | 1987 | 25.98 | 2:23.99 | |||||||
4 | Markaryd Pojkar | 2003 | Markaryds Simsällskap | 2:27.62 | ||||||
Henry Forsberg | 2004 | 40.64 | 40.64 | |||||||
Victor Löndal | 2003 | 37.60 | 1:18.24 | |||||||
Otto Axelsson | 2003 | 34.11 | 1:52.35 | |||||||
Erik Axelsson | 2007 | 35.27 | 2:27.62 | |||||||
- | Ljungby SS Herrar 1 | 0 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
Jacob Kenneryd | 2001 | |||||||||
Benjamin Boros | 2000 | |||||||||
David Kurilenko | 1999 | |||||||||
Erik Ebbesen | 2001 | DNS | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 17:15 |