Resultater for TYR Grandprix 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 21:13 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 288 | 35.28 | 1:13.66 | 1:52.60 | 2:30.43 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
2 | Joachim Hjertmann | 2002 | 215 | 39.21 | 1:22.31 | 2:05.84 | 2:45.82 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Julius Henriksen | 2002 | 182 | 37.48 | 1:21.52 | 2:08.82 | 2:55.26 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Mathias Mortensen | 2002 | 178 | 38.64 | 1:23.96 | 2:12.57 | 2:56.55 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 169 | 39.81 | 1:25.74 | 2:13.87 | 2:59.52 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas Jørgensen | 2003 | 149 | 40.72 | 1:29.31 | 2:21.00 | 3:07.33 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 135 | 42.47 | 1:33.35 | 2:25.42 | 3:13.25 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Christian Johannesen | 2003 | 109 | 44.15 | 1:37.55 | 2:32.36 | 3:27.49 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 424 | 30.17 | 1:04.20 | 1:38.97 | 2:12.23 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Markus Kjeldsen | 2000 | 404 | 31.01 | 1:05.64 | 1:40.50 | 2:14.32 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Bui | 2000 | 382 | 30.37 | 1:05.81 | 1:41.82 | 2:16.86 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Jens Sørensen | 2001 | 380 | 31.08 | 1:06.30 | 1:42.51 | 2:17.16 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Casper Christiansen | 2000 | 364 | 32.40 | 1:07.63 | 1:44.20 | 2:19.11 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Mads Sørensen | 2000 | 363 | 32.41 | 1:09.03 | 1:45.34 | 2:19.18 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Christian Rasmussen | 2000 | 363 | 32.23 | 1:08.33 | 1:45.19 | 2:19.21 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 344 | 32.61 | 1:09.31 | 1:46.31 | 2:21.74 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 336 | 33.21 | 1:09.77 | 1:46.94 | 2:22.82 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 319 | 33.99 | 1:10.96 | 1:48.84 | 2:25.29 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Karl-Emil Späth | 2000 | 313 | 33.58 | 1:11.00 | 1:49.09 | 2:26.24 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mike Boldsen | 2000 | 311 | 34.54 | 1:12.13 | 1:49.76 | 2:26.63 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mathias Dalsgaard | 2000 | 298 | 33.34 | 1:11.59 | 1:51.76 | 2:28.70 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Victor Bjerre | 2001 | 295 | 33.67 | 1:11.85 | 1:51.08 | 2:29.24 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Malthe Burgaard | 2000 | 284 | 34.42 | 1:12.67 | 1:52.65 | 2:31.11 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
16 | Jens William S. Andersen | 2000 | 274 | 32.75 | 1:11.14 | 1:52.13 | 2:32.94 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
17 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 273 | 35.73 | 1:14.47 | 1:54.16 | 2:33.17 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mathias Rasmussen | 2001 | 268 | 35.69 | 1:14.83 | 1:54.94 | 2:34.08 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Christian Juul Jensen | 2000 | 263 | 34.23 | 1:13.97 | 1:56.11 | 2:35.09 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Oliver Frølund | 2001 | 237 | 35.71 | 1:16.68 | 1:58.94 | 2:40.57 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 231 | 36.12 | 1:18.07 | 1:59.80 | 2:41.73 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Tobias Meier | 2000 | 225 | 36.56 | 1:19.05 | 2:02.64 | 2:43.25 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
23 | Bastian Løve Høegh | 2000 | 224 | 36.69 | 1:18.79 | 2:02.61 | 2:43.45 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Tobias Lyngvig | 2000 | 222 | 37.11 | 1:18.14 | 2:00.43 | 2:43.88 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
25 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | 221 | 36.31 | 1:18.37 | 2:01.36 | 2:44.16 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
26 | Oliver Høyer | 2000 | 217 | 36.97 | 1:19.52 | 2:03.24 | 2:45.14 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
27 | Magnus A H Christensen | 2001 | 203 | 38.75 | 1:23.79 | 2:08.29 | 2:48.95 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
28 | Johan Nielsen | 2001 | 202 | 38.97 | 1:23.81 | 2:07.86 | 2:49.20 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
29 | Chris Rasmussen | 2001 | 193 | 37.07 | 1:21.33 | 2:05.78 | 2:51.68 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
30 | Tobias Skovboe | 2001 | 170 | 40.24 | 1:27.08 | 2:13.18 | 2:59.31 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
31 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 159 | 42.51 | 1:32.01 | 2:19.95 | 3:03.14 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
32 | Markus Hartvigsen | 2001 | 149 | 41.14 | 1:29.89 | 2:19.66 | 3:07.08 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Philip Hørup | 2001 | 148 | 42.35 | 1:30.52 | 2:21.50 | 3:07.79 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
- | Jacob Hopff | 2001 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Jens Riisgaard | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 539 | 28.82 | 59.72 | 1:30.62 | 2:02.09 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Magnus B. Høgild | 1999 | 501 | 29.36 | 1:01.38 | 1:33.44 | 2:05.08 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel Gade | 1999 | 473 | 30.42 | 1:03.10 | 1:35.84 | 2:07.49 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
4 | Sebastian Lodahl | 1999 | 466 | 30.01 | 1:02.75 | 1:35.43 | 2:08.16 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | 464 | 29.71 | 1:02.72 | 1:36.17 | 2:08.28 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Toke Michaelsen | 1999 | 448 | 30.42 | 1:03.52 | 1:37.13 | 2:09.81 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kasper Laursen | 1998 | 414 | 30.38 | 1:03.91 | 1:38.98 | 2:13.30 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Arnas Jefimanka | 1999 | 411 | 29.88 | 1:04.32 | 1:39.58 | 2:13.59 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 370 | 32.50 | 1:08.42 | 1:44.13 | 2:18.41 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Alfred Bentzen | 1999 | 364 | 31.96 | 1:07.49 | 1:43.86 | 2:19.09 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Jacob Schultz | 1999 | 351 | 32.26 | 1:07.89 | 1:44.91 | 2:20.80 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 332 | 34.18 | 1:10.76 | 1:47.62 | 2:23.39 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 324 | 33.59 | 1:10.53 | 1:48.09 | 2:24.61 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emil Teis Sietam | 1999 | 319 | 32.80 | 1:11.31 | 1:50.55 | 2:25.40 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
15 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 312 | 35.29 | 1:13.13 | 1:50.46 | 2:26.46 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Martin Holmershøj | 1998 | 309 | 34.39 | 1:13.94 | 1:51.84 | 2:26.86 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Johan Rasmussen | 1999 | 307 | 33.71 | 1:11.24 | 1:50.70 | 2:27.23 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Kasper Livbjerg | 1998 | 285 | 33.73 | 1:12.47 | 1:52.61 | 2:30.90 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jeppe Soelberg Nielsen | 1999 | 276 | 34.66 | 1:14.90 | 1:54.95 | 2:32.58 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Søren Gad Hvas | 1998 | 259 | 34.98 | 1:15.44 | 1:55.94 | 2:35.85 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
21 | Frederik Hougaard-Enevold | 1999 | 249 | 35.58 | 1:15.91 | 1:58.63 | 2:37.77 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Magnus Sommer Klampe | 1999 | 247 | 34.80 | 1:15.61 | 1:59.00 | 2:38.36 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Anders Bruun-Petersen | 1999 | 242 | 35.76 | 1:17.15 | 2:00.38 | 2:39.25 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
24 | Marcus Hørup | 1999 | 170 | 38.40 | 1:23.59 | 2:12.76 | 2:59.16 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
- | Jonas Kongerslev | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Mårtensson | 1997 | 610 | 27.71 | 56.96 | 1:27.33 | 1:57.16 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Casper G. Kristensen | 1995 | 546 | 28.24 | 58.87 | 1:30.41 | 2:01.55 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | 545 | 28.72 | 59.83 | 1:30.55 | 2:01.61 | |||
A6 | ||||||||||
4 | Martin Grønning | 1997 | 452 | 30.81 | 1:04.67 | 1:37.35 | 2:09.46 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kasper Winther | 1995 | 449 | 28.81 | 1:01.96 | 1:35.93 | 2:09.73 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Boisen | 1997 | 440 | 30.52 | 1:04.12 | 1:37.53 | 2:10.58 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
7 | Christoffer Beck | 1996 | 424 | 29.49 | 1:02.77 | 1:37.16 | 2:12.24 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Frederik Linck | 1997 | 410 | 30.91 | 1:04.66 | 1:39.55 | 2:13.68 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:13 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 01 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 18:44 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ditte V. Hansen | 1997 | 571 | 31.39 | 1:05.07 | 1:39.78 | 2:13.93 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 511 | 32.01 | 1:07.79 | 1:44.11 | 2:18.99 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Sofie Boel Torp | 1997 | 468 | 33.63 | 1:11.21 | 1:47.74 | 2:23.09 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Christina Løth Andersen | 1997 | 459 | 34.09 | 1:10.65 | 1:47.63 | 2:24.06 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lonnie Meineche | 1996 | 421 | 33.57 | 1:11.38 | 1:50.05 | 2:28.31 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anette Damsgaard | 1996 | 399 | 33.95 | 1:12.22 | 1:51.73 | 2:30.93 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marie Juhl Jensen | 1996 | 366 | 35.99 | 1:15.66 | 1:56.43 | 2:35.36 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Caroline Amstrup Pajbjerg | 1997 | DNF | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 560 | 31.63 | 1:06.82 | 1:41.07 | 2:14.80 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | 539 | 32.70 | 1:07.74 | 1:43.02 | 2:16.56 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Isabel Mass | 1998 | 536 | 32.32 | 1:07.36 | 1:42.56 | 2:16.83 | |||
A6 | ||||||||||
4 | Malene Bang | 1999 | 508 | 33.61 | 1:10.15 | 1:45.88 | 2:19.31 | |||
A6 | ||||||||||
5 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 468 | 32.87 | 1:08.36 | 1:45.61 | 2:23.16 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Camilla Puk Jensen | 1998 | 460 | 34.13 | 1:10.26 | 1:47.13 | 2:23.92 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Caroline Beck | 1998 | 454 | 33.68 | 1:10.68 | 1:48.58 | 2:24.64 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Ida Madsen | 1998 | 410 | 34.58 | 1:12.64 | 1:52.08 | 2:29.63 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Emma Louise Frohn | 1998 | 396 | 32.84 | 1:11.63 | 1:52.16 | 2:31.29 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathilde Clausen | 1998 | 394 | 34.80 | 1:12.97 | 1:52.27 | 2:31.60 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sidse Thorup | 1999 | 381 | 35.65 | 1:14.85 | 1:54.47 | 2:33.33 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Eva Marie Christensen | 1999 | 347 | 36.37 | 1:17.04 | 1:58.39 | 2:38.20 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Amalie Skov | 1999 | 320 | 36.38 | 1:18.31 | 2:02.32 | 2:42.46 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Julie Hjort | 1999 | 269 | 38.97 | 1:22.83 | 2:08.04 | 2:52.15 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sarah Gade Nielsen | 1998 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 643 | 30.46 | 1:03.47 | 1:36.55 | 2:08.79 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 637 | 30.52 | 1:03.29 | 1:36.65 | 2:09.18 | |||
A6 | ||||||||||
3 | Mira Mass | 2000 | 536 | 32.49 | 1:07.87 | 1:43.14 | 2:16.84 | |||
A6 | ||||||||||
4 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 510 | 32.95 | 1:08.50 | 1:44.76 | 2:19.11 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | 469 | 32.97 | 1:09.17 | 1:46.46 | 2:23.07 | |||
A6 | ||||||||||
6 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 445 | 33.60 | 1:11.89 | 1:50.49 | 2:25.53 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicoline Bredahl | 2000 | 444 | 33.48 | 1:10.26 | 1:47.99 | 2:25.68 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 442 | 33.16 | 1:11.42 | 1:49.65 | 2:25.88 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Cecilie Baraviec | 2000 | 441 | 34.86 | 1:12.06 | 1:49.64 | 2:26.02 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 432 | 34.25 | 1:12.18 | 1:50.63 | 2:27.01 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sif Floor | 2000 | 431 | 33.76 | 1:11.27 | 1:49.89 | 2:27.08 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Mette Høgild Svane | 2000 | 430 | 34.96 | 1:12.74 | 1:50.26 | 2:27.18 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 389 | 34.86 | 1:13.68 | 1:53.52 | 2:32.28 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 374 | 34.85 | 1:14.23 | 1:54.92 | 2:34.17 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
15 | Frederikke Olsen | 2000 | 373 | 35.83 | 1:15.71 | 1:55.62 | 2:34.32 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
16 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 371 | 35.83 | 1:16.07 | 1:56.71 | 2:34.66 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Mathilde Vilain Stübe | 2000 | 367 | 35.87 | 1:15.75 | 1:56.38 | 2:35.25 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Esther Flø | 2001 | 365 | 36.38 | 1:16.47 | 1:57.63 | 2:35.44 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Josefine Due Christensen | 2001 | 355 | 36.57 | 1:17.14 | 1:58.74 | 2:36.92 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Gry Floor | 2000 | 345 | 36.97 | 1:17.92 | 1:58.26 | 2:38.45 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
21 | Freya R. Andersen | 2000 | 344 | 36.60 | 1:17.77 | 1:59.26 | 2:38.60 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 330 | 35.64 | 1:15.87 | 1:58.84 | 2:40.86 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
23 | Mathilde Fuglsang | 2000 | 326 | 36.64 | 1:17.91 | 2:00.14 | 2:41.44 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 325 | 38.71 | 1:20.86 | 2:01.82 | 2:41.59 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Sille Ibsen | 2001 | 315 | 36.81 | 1:18.30 | 2:01.43 | 2:43.35 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Rikke Hansen | 2000 | 312 | 35.77 | 1:17.02 | 2:00.99 | 2:43.84 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
27 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 309 | 37.91 | 1:20.48 | 2:03.48 | 2:44.33 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Helene Marie S. Andersen | 2001 | 305 | 37.58 | 1:19.86 | 2:03.14 | 2:45.04 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
29 | Sarah Emilie Praëm | 2001 | 305 | 37.11 | 1:19.41 | 2:02.74 | 2:45.12 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
30 | Line Mia Jensen | 2000 | 303 | 39.33 | 1:21.48 | 2:04.05 | 2:45.45 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
31 | Helena Avlaja Eriksen | 2001 | 290 | 37.52 | 1:19.20 | 1:57.56 | 2:47.82 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
32 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | 272 | 38.69 | 1:22.14 | 2:07.18 | 2:51.42 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Christine Nielsen | 2001 | 271 | 40.09 | 1:24.68 | 2:08.93 | 2:51.60 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
34 | Signe Juul Grønning | 2001 | 259 | 39.41 | 1:25.40 | 2:11.83 | 2:54.28 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
35 | Louise Xia Klogborg | 2000 | 258 | 40.40 | 1:24.90 | 2:10.25 | 2:54.54 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
36 | Isabell Sandersen | 2000 | 236 | 40.35 | 1:26.71 | 2:14.21 | 2:59.81 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | 186 | 43.81 | 1:33.38 | 2:24.90 | 3:14.43 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
38 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | 160 | 45.45 | 1:37.50 | 2:32.21 | 3:24.56 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Alba Olivia Theilmann | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | 346 | 36.21 | 1:16.64 | 1:57.82 | 2:38.30 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederikke Kruse | 2002 | 338 | 35.99 | 1:16.62 | 1:59.72 | 2:39.56 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Louise Houe Andersen | 2003 | 310 | 37.59 | 1:19.03 | 2:02.31 | 2:44.23 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Amalie Vilstrup | 2002 | 289 | 38.06 | 1:21.87 | 2:06.49 | 2:48.06 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Isabella Bach | 2002 | 270 | 39.53 | 1:24.45 | 2:09.51 | 2:51.95 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Marikka Andersen | 2002 | 240 | 41.98 | 1:27.83 | 2:14.65 | 2:58.80 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 212 | 41.47 | 1:29.37 | 2:17.78 | 3:06.41 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frida Bojsen Jensen | 2002 | 202 | 43.65 | 1:33.19 | 2:24.47 | 3:09.19 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Anna Mosegaard | 2002 | 202 | 42.43 | 1:31.82 | 2:23.39 | 3:09.29 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Karoline Lagoni | 2003 | 198 | 40.58 | 1:31.19 | 2:21.49 | 3:10.44 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | 190 | 42.92 | 1:33.04 | 2:24.85 | 3:13.16 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Katrine Mols | 2003 | 169 | 44.36 | 1:35.15 | 2:29.18 | 3:20.75 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 01 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:44 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 17:28 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 190 | 37.86 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julius Henriksen | 2002 | 161 | 40.04 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Markus Bjørnestad | 2002 | 144 | 41.55 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
4 | Oliver L Nelander | 2002 | 137 | 42.21 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Joachim Hjertmann | 2002 | 131 | 42.90 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Frederik Lindholm | 2004 | 120 | 44.12 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 111 | 45.28 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 104 | 46.32 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathias Mortensen | 2002 | 101 | 46.80 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 99 | 47.06 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Alexander Mortensen | 2004 | 81 | 50.20 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Joakim Grønkjær Frost | 2003 | 68 | 53.26 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 65 | 54.16 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Kåre Lund Thomsen | 2002 | 59 | 55.99 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Christiansen | 2000 | 346 | 31.05 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | 325 | 31.68 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 322 | 31.80 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Oskar Lindholm | 2001 | 311 | 32.16 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Christian Rasmussen | 2000 | 261 | 34.11 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Jens Sørensen | 2001 | 250 | 34.57 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lucas Christoffersen | 2000 | 248 | 34.69 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Karl-Emil Späth | 2000 | 228 | 35.67 | Deltager ikke i finalen | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anton Borg Hjort | 2000 | 225 | 35.80 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Victor Bjerre | 2001 | 223 | 35.94 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jens William S. Andersen | 2000 | 222 | 35.97 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
12 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 217 | 36.25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mathias Dalsgaard | 2000 | 216 | 36.28 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mads Sørensen | 2000 | 201 | 37.20 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
15 | Lukas Kristensen | 2000 | 192 | 37.75 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
16 | Marco Just Jensen | 2000 | 164 | 39.77 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 163 | 39.88 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Nicolai Friborg | 2000 | 163 | 39.90 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Tobias Møllegaard | 2000 | 156 | 40.49 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Mathias Plog Jensen | 2001 | 149 | 41.10 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Adam Tavs Andersen | 2001 | 134 | 42.50 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
22 | Tobias Meier | 2000 | 132 | 42.78 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
23 | Mikkel Søby | 2001 | 102 | 46.52 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
24 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 94 | 47.80 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
25 | Philip Hørup | 2001 | 74 | 51.75 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | 492 | 27.61 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 481 | 27.81 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 474 | 27.95 | Deltager ikke i finalen | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel Gade | 1999 | 428 | 28.92 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
5 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 416 | 29.19 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Arnas Jefimanka | 1999 | 405 | 29.46 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 381 | 30.05 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sander Schmidt | 1999 | 369 | 30.39 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 355 | 30.76 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Magnus B. Høgild | 1999 | 346 | 31.05 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kasper Livbjerg | 1998 | 314 | 32.06 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Christian Mangaard | 1999 | 284 | 33.13 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 273 | 33.60 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 268 | 33.80 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frederick K. Madsen | 1999 | 265 | 33.92 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jacob Schultz | 1999 | 255 | 34.36 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Andreas Aakjær Andersen | 1999 | 254 | 34.41 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Johannes Hjertmann | 1998 | 249 | 34.61 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
19 | Emil Teis Sietam | 1999 | 218 | 36.18 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
20 | Jeppe Soelberg Nielsen | 1999 | 208 | 36.77 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 204 | 36.99 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Anders Bruun-Petersen | 1999 | 188 | 38.02 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
23 | Magnus Sommer Klampe | 1999 | 176 | 38.89 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | William Heller Øllegaard | 1999 | 123 | 43.80 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
- | Kasper Laursen | 1998 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Chris Christensen | 1988 | 576 | 26.19 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Tobias Gjerløff | 1995 | 573 | 26.24 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 530 | 26.93 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Ralf Dalby | 1995 | 526 | 27.00 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 518 | 27.14 | Deltager ikke i finalen | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alexander Gilberg | 1995 | 510 | 27.27 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jakob Brinkmann | 1996 | 480 | 27.84 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
7 | Nikolai Skelsager | 1996 | 480 | 27.84 | ||||||
A6 | ||||||||||
9 | Lasse Kammer | 1995 | 442 | 28.60 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Simon Sønderriis | 1997 | 429 | 28.89 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Kasper Winther | 1995 | 406 | 29.42 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | 398 | 29.62 | ||||||
A6 | ||||||||||
13 | Anthon Løbner | 1997 | 371 | 30.33 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Emil Træholt | 1997 | 331 | 31.50 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emil Buur Persson | 1995 | 286 | 33.08 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
16 | Tim Damsgaard | 1994 | 267 | 33.83 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:28 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:14 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 220 | 36.09 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julius Henriksen | 2002 | 179 | 38.64 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Oliver L Nelander | 2002 | 157 | 40.38 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Joachim Hjertmann | 2002 | 156 | 40.49 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Markus Bjørnestad | 2002 | 151 | 40.86 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
6 | Frederik Lindholm | 2004 | 133 | 42.69 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Christiansen | 2000 | 381 | 30.06 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | 340 | 31.22 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Oskar Lindholm | 2001 | 333 | 31.43 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 333 | 31.43 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Christian Rasmussen | 2000 | 290 | 32.93 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Jens Sørensen | 2001 | 287 | 33.04 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | 528 | 26.96 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 520 | 27.10 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 447 | 28.51 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel Gade | 1999 | 437 | 28.72 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
5 | Arnas Jefimanka | 1999 | 400 | 29.57 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 382 | 30.03 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Chris Christensen | 1988 | 615 | 25.63 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Tobias Gjerløff | 1995 | 574 | 26.23 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Ralf Dalby | 1995 | 550 | 26.60 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 536 | 26.83 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Alexander Gilberg | 1995 | 510 | 27.28 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nikolai Skelsager | 1996 | 483 | 27.77 | ||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:14 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 17:28 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Knudsen | 2002 | 276 | 37.42 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Grøndal | 2002 | 275 | 37.47 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 241 | 39.14 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lykke Frandsen | 2002 | 209 | 41.04 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sascha Lausten | 2002 | 207 | 41.18 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cecilie Christiansen | 2003 | 183 | 42.87 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Cecilie Thuesen | 2002 | 182 | 43.01 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederikke Kruse | 2002 | 161 | 44.74 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | 145 | 46.32 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lærke Maria Knudsen | 2002 | 137 | 47.27 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Amalie Kristensen | 2003 | 131 | 48.00 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anna Bull Kramer | 2003 | 121 | 49.26 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | 115 | 50.13 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anna Raaber | 2002 | 80 | 56.42 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Maja Østergaard Jensen | 2002 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 547 | 29.81 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 481 | 31.10 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 451 | 31.79 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 448 | 31.84 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mia Seehausen | 2001 | 447 | 31.87 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Mira Mass | 2000 | 444 | 31.94 | ||||||
A6 | ||||||||||
7 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 414 | 32.70 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Anna Sofie Lomholt | 2000 | 383 | 33.55 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Helena V. Ellling | 2000 | 383 | 33.55 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 376 | 33.77 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Julie Søgaard | 2001 | 374 | 33.81 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 348 | 34.66 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Line Aunstrup | 2000 | 341 | 34.89 | ||||||
A6 | ||||||||||
14 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 318 | 35.71 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 317 | 35.74 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 317 | 35.75 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Rikke Hansen | 2000 | 310 | 36.02 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 303 | 36.26 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 291 | 36.78 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Josefine Due Christensen | 2001 | 280 | 37.24 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Olivia Poulsen | 2001 | 245 | 38.94 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
22 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 237 | 39.38 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
23 | Elisabeth Pedersen | 2000 | 236 | 39.45 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
24 | Christine Nielsen | 2001 | 209 | 41.05 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
25 | Yasmina Kristiensen | 2000 | 195 | 41.98 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
26 | Julie Geertsen Lund | 2001 | 192 | 42.24 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
27 | Helene Marie S. Andersen | 2001 | 186 | 42.69 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
28 | Louise Xia Klogborg | 2000 | 178 | 43.26 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
29 | Anne Almvig | 2001 | 177 | 43.37 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
30 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 146 | 46.24 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Anne Wenzell | 2001 | 95 | 53.38 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Camille Sofie N. Holm | 2000 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Christine Rom Hansen | 2000 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Stinne Sørensen | 1999 | 535 | 30.03 | Deltager ikke i finalen | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie W. Bunten | 1999 | 473 | 31.29 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maja Østergaard | 1998 | 454 | 31.70 | ||||||
A6 | ||||||||||
4 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 431 | 32.26 | ||||||
A6 | ||||||||||
5 | Mette Flaskager | 1999 | 412 | 32.75 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christie Prøhl | 1998 | 356 | 34.38 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Caroline Beck | 1998 | 350 | 34.57 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Lærke Marie Bentsen | 1998 | 305 | 36.20 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Eva Marie Christensen | 1999 | 302 | 36.33 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emma F. Sørensen | 1998 | 292 | 36.74 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
11 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | 259 | 38.20 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
12 | Mathilde Clausen | 1998 | 237 | 39.39 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emma Louise Frohn | 1998 | 213 | 40.80 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
14 | Amalie Skov | 1999 | 186 | 42.66 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emma Gleitze Holm | 1999 | 119 | 49.43 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
- | Sarah Gade Nielsen | 1998 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ditte V. Hansen | 1997 | 524 | 30.23 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 513 | 30.45 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mia Kynde | 1994 | 491 | 30.89 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Betina K. Pedersen | 1994 | 417 | 32.62 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Camilla Svane | 1995 | 415 | 32.68 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofie Boel Torp | 1997 | 398 | 33.13 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Louise Holm | 1994 | 394 | 33.25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anette Damsgaard | 1996 | 370 | 33.93 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Naja Skaarup Jensen | 1996 | 347 | 34.68 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christina Løth Andersen | 1997 | 342 | 34.84 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lonnie Meineche | 1996 | 332 | 35.20 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Karen Krogh Lund | 1996 | 299 | 36.43 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 297 | 36.53 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:28 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:28 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | 306 | 36.15 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emilie Knudsen | 2002 | 295 | 36.61 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 255 | 38.44 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sascha Lausten | 2002 | 245 | 38.94 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lykke Frandsen | 2002 | 209 | 41.08 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cecilie Christiansen | 2003 | 194 | 42.11 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 582 | 29.20 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 571 | 29.37 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mia Seehausen | 2001 | 488 | 30.95 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 478 | 31.18 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 457 | 31.65 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Mira Mass | 2000 | 457 | 31.65 | ||||||
A6 | ||||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 485 | 31.02 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Sofie W. Bunten | 1999 | 455 | 31.69 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maja Østergaard | 1998 | 454 | 31.71 | ||||||
A6 | ||||||||||
4 | Mette Flaskager | 1999 | 428 | 32.35 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christie Prøhl | 1998 | 400 | 33.08 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Caroline Beck | 1998 | 395 | 33.20 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ditte V. Hansen | 1997 | 549 | 29.76 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 531 | 30.10 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mia Kynde | 1994 | 485 | 31.02 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Camilla Svane | 1995 | 454 | 31.72 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Betina K. Pedersen | 1994 | 432 | 32.23 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Sofie Boel Torp | 1997 | 426 | 32.39 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:28 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 01 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:26 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 5, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nikolai Skelsager | 1996 | 505 | 29.29 | 1:03.67 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 493 | 29.52 | 1:04.15 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 481 | 29.28 | 1:04.72 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Christoffer Beck | 1996 | 433 | 30.94 | 1:07.00 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mikkel Boisen | 1997 | 423 | 31.28 | 1:07.53 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
6 | Simon Sønderriis | 1997 | 421 | 30.81 | 1:07.62 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Teddi Rasmussen | 1996 | 419 | 32.20 | 1:07.75 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
8 | Martin Grønning | 1997 | 385 | 31.83 | 1:09.65 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik Linck | 1997 | 354 | 32.47 | 1:11.67 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
10 | Tim Damsgaard | 1994 | 317 | 35.75 | 1:14.32 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emil Buur Persson | 1995 | 311 | 33.59 | 1:14.84 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 5, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | 541 | 28.91 | 1:02.23 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 487 | 30.06 | 1:04.45 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 467 | 29.40 | 1:05.34 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sebastian Lodahl | 1999 | 398 | 32.63 | 1:08.89 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 388 | 33.18 | 1:09.51 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 385 | 32.40 | 1:09.68 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 370 | 33.71 | 1:10.58 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | 368 | 33.72 | 1:10.76 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Alfred Bentzen | 1999 | 338 | 33.87 | 1:12.78 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 326 | 36.20 | 1:13.66 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Frederick K. Madsen | 1999 | 324 | 34.57 | 1:13.81 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
12 | Christian Mangaard | 1999 | 319 | 33.89 | 1:14.15 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Jonas Kongerslev | 1999 | 307 | 35.09 | 1:15.14 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Johannes Hjertmann | 1998 | 291 | 36.00 | 1:16.44 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Jens Grarup | 1999 | 265 | 38.17 | 1:18.88 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Martin Holmershøj | 1998 | 256 | 38.62 | 1:19.76 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Johan Rasmussen | 1999 | 239 | 36.96 | 1:21.60 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 238 | 40.01 | 1:21.72 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Dinand Aalbers | 1998 | 202 | 43.98 | 1:26.37 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
20 | Viktor Udbye | 1999 | 139 | 45.55 | 1:37.85 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Kasper Laursen | 1998 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Arnas Jefimanka | 1999 | DSQ | 1 hånd i vend v/75m | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Kasper Levring Andersen | 1998 | DSQ | ryg afslut på mave | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Christiansen | 2000 | 387 | 33.35 | 1:09.56 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Markus Kjeldsen | 2000 | 336 | 34.25 | 1:12.88 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lucas Christoffersen | 2000 | 322 | 34.28 | 1:13.91 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oskar Lindholm | 2001 | 281 | 35.66 | 1:17.38 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 280 | 35.13 | 1:17.47 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 261 | 37.38 | 1:19.29 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christian Juul Jensen | 2000 | 254 | 36.80 | 1:20.07 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jens Riisgaard | 2000 | 253 | 36.99 | 1:20.11 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 240 | 37.65 | 1:21.57 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | 238 | 39.48 | 1:21.81 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathias Rasmussen | 2001 | 223 | 39.61 | 1:23.56 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Mike Boldsen | 2000 | 214 | 39.59 | 1:24.72 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Oliver Frølund | 2001 | 210 | 39.98 | 1:25.28 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Tobias Lyngvig | 2000 | 208 | 40.62 | 1:25.52 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Marco Just Jensen | 2000 | 205 | 41.30 | 1:25.93 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lukas Kristensen | 2000 | 204 | 40.14 | 1:26.11 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
17 | Tobias Meier | 2000 | 197 | 42.72 | 1:27.11 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
18 | Bastian Løve Høegh | 2000 | 187 | 41.52 | 1:28.57 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Magnus A H Christensen | 2001 | 168 | 45.38 | 1:31.81 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
20 | Mathias Plog Jensen | 2001 | 154 | 41.03 | 1:34.46 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Johan Nielsen | 2001 | 154 | 45.95 | 1:34.50 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Mathias Dyrmose | 2001 | 152 | 45.56 | 1:34.94 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
23 | Tobias Møllegaard | 2000 | 145 | 43.53 | 1:36.42 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Nicolai Friborg | 2000 | 144 | 41.79 | 1:36.58 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
25 | Johannes Wemmelund | 2001 | 141 | 43.61 | 1:37.33 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Adam Tavs Andersen | 2001 | 137 | 46.91 | 1:38.24 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Jacob Hopff | 2001 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Markus Hartvigsen | 2001 | DSQ | 2 armtag u vand v br | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Høyer | 2000 | DSQ | afslut ryg på mave | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 5, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 220 | 39.90 | 1:23.94 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Filip Cederstrøm | 2002 | 169 | 43.62 | 1:31.71 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 160 | 44.42 | 1:33.25 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathias Mortensen | 2002 | 141 | 46.43 | 1:37.37 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik Lindholm | 2004 | 124 | 48.86 | 1:41.57 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Alexander Mortensen | 2004 | 118 | 50.29 | 1:43.24 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Andreas Jørgensen | 2003 | 114 | 51.14 | 1:44.31 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Kåre Lund Thomsen | 2002 | 112 | 51.77 | 1:45.16 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 88 | 55.73 | 1:53.85 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Ejnar Truelsen | 2002 | DSQ | svøm på mave v rygaf | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 01 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:26 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 01 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:52 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 6, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1990-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie D. Hald | 1996 | 523 | 34.88 | 1:11.62 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Laura Cebula | 1997 | 516 | 33.72 | 1:11.96 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Betina K. Pedersen | 1994 | 465 | 33.31 | 1:14.52 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Louise Holm | 1994 | 454 | 36.01 | 1:15.09 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christina Løth Andersen | 1997 | 423 | 36.27 | 1:16.88 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amalie L. Nielsen | 1997 | 391 | 36.91 | 1:18.95 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Karen Krogh Lund | 1996 | 374 | 39.25 | 1:20.14 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marie Juhl Jensen | 1996 | 322 | 39.18 | 1:24.19 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 6, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Stinne Sørensen | 1999 | 602 | 31.05 | 1:08.36 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maja Østergaard | 1998 | 484 | 33.37 | 1:13.52 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Sofie W. Bunten | 1999 | 461 | 34.28 | 1:14.70 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 448 | 36.38 | 1:15.43 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Mette Flaskager | 1999 | 446 | 34.62 | 1:15.53 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Sand Majlund | 1999 | 429 | 37.08 | 1:16.53 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Helena Rasmussen | 1998 | 414 | 37.12 | 1:17.43 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Gynn Davidsen | 1998 | 402 | 38.86 | 1:18.18 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
9 | Maren Bielefeldt | 1999 | 400 | 38.52 | 1:18.35 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Camilla Puk Jensen | 1998 | 393 | 37.89 | 1:18.77 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Christie Prøhl | 1998 | 391 | 36.31 | 1:18.91 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Thilde Hjorth | 1999 | 356 | 39.59 | 1:21.42 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
13 | Emma F. Sørensen | 1998 | 351 | 39.16 | 1:21.79 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
14 | Eva Marie Christensen | 1999 | 341 | 37.42 | 1:22.63 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Ida Madsen | 1998 | 337 | 38.89 | 1:22.93 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
16 | Emma Louise Frohn | 1998 | 320 | 41.26 | 1:24.40 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
17 | Lærke Marie Bentsen | 1998 | 291 | 38.05 | 1:27.12 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | 289 | 39.09 | 1:27.25 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
19 | Ida Lykke Therkildsen | 1999 | 254 | 43.55 | 1:31.12 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Julie Hjort | 1999 | 229 | 43.95 | 1:34.30 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Alberte Birkemose Winding | 1999 | 206 | 46.05 | 1:37.63 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Elin Herskin | 1999 | 156 | 52.52 | 1:47.25 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 494 | 33.32 | 1:13.01 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | 483 | 35.04 | 1:13.59 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Katrine Jørgensen | 2000 | 452 | 34.43 | 1:15.23 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Mia Seehausen | 2001 | 444 | 34.58 | 1:15.66 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Mette Høgild Svane | 2000 | 410 | 36.25 | 1:17.68 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Line Aunstrup | 2000 | 407 | 36.62 | 1:17.91 | |||||
A6 | ||||||||||
7 | Julie Søgaard | 2001 | 406 | 36.77 | 1:17.97 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Frederikke Olsen | 2000 | 371 | 38.85 | 1:20.35 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 358 | 37.13 | 1:21.30 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Anna Sofie Lomholt | 2000 | 352 | 37.28 | 1:21.76 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Cecilie Baraviec | 2000 | 351 | 38.00 | 1:21.81 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 343 | 36.94 | 1:22.44 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Esther Flø | 2001 | 333 | 38.87 | 1:23.23 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mathilde Vilain Stübe | 2000 | 319 | 39.38 | 1:24.50 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sif Floor | 2000 | 316 | 40.21 | 1:24.72 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
16 | Thilde Rud Iversen | 2001 | 312 | 41.96 | 1:25.13 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 301 | 42.02 | 1:26.14 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 298 | 40.06 | 1:26.39 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
19 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 293 | 40.86 | 1:26.90 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Helene Marie S. Andersen | 2001 | 293 | 41.18 | 1:26.93 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Sarah Emilie Praëm | 2001 | 285 | 41.69 | 1:27.72 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
22 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 281 | 41.56 | 1:28.08 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
23 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | 279 | 40.40 | 1:28.29 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Laura Gam | 2001 | 269 | 45.52 | 1:29.34 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
25 | Linda Strunge | 2000 | 264 | 43.88 | 1:29.92 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Gry Floor | 2000 | 262 | 42.18 | 1:30.13 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
27 | Helena Avlaja Eriksen | 2001 | 262 | 42.57 | 1:30.18 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
28 | Line Mia Jensen | 2000 | 255 | 46.00 | 1:30.94 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
29 | Julie Geertsen Lund | 2001 | 248 | 41.27 | 1:31.82 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
30 | Isabell Sandersen | 2000 | 240 | 44.25 | 1:32.79 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Helene Levring Andersen | 2001 | 234 | 45.69 | 1:33.58 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
32 | Lærke Meyer | 2000 | 212 | 48.48 | 1:36.83 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 206 | 46.53 | 1:37.73 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Anne Almvig | 2001 | 203 | 47.65 | 1:38.17 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
35 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 179 | 49.64 | 1:42.40 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
36 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | 167 | 53.05 | 1:44.81 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
37 | Alba Olivia Theilmann | 2001 | 165 | 51.22 | 1:45.15 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
38 | Anne Wenzell | 2001 | 157 | 50.83 | 1:46.91 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Nøhr Olesen | 2001 | DNS | |||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 6, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 310 | 38.41 | 1:25.30 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sascha Lausten | 2002 | 296 | 40.99 | 1:26.60 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emilie Knudsen | 2002 | 292 | 41.20 | 1:27.02 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise Houe Andersen | 2003 | 269 | 42.68 | 1:29.39 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Cecilie Thuesen | 2002 | 230 | 44.68 | 1:34.18 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Louise Eg Larsen | 2002 | 229 | 45.42 | 1:34.34 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lykke Frandsen | 2002 | 227 | 43.71 | 1:34.58 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maja Østergaard Jensen | 2002 | 223 | 44.07 | 1:35.20 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Signe B. Hansen | 2002 | 221 | 45.42 | 1:35.45 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 211 | 45.67 | 1:36.84 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Karoline Lagoni | 2003 | 205 | 46.54 | 1:37.83 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lærke Maria Knudsen | 2002 | 201 | 47.71 | 1:38.44 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cecilie Christiansen | 2003 | 199 | 47.97 | 1:38.74 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | 183 | 47.39 | 1:41.56 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frida Bojsen Jensen | 2002 | 181 | 51.06 | 1:42.01 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
16 | Frederikke Suhnsen | 2002 | 175 | 49.40 | 1:43.06 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anna Raaber | 2002 | 162 | 52.76 | 1:45.75 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Katrine Mols | 2003 | 139 | 53.19 | 1:51.43 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Isabella Bach | 2002 | DSQ | på mave vend. i ryg | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 01 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:52 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 17:29 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 204 | 42.83 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 173 | 45.30 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Filip Cederstrøm | 2002 | 165 | 46.01 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Oliver L Nelander | 2002 | 152 | 47.31 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Markus Bjørnestad | 2002 | 151 | 47.32 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
6 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 122 | 50.81 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ejnar Truelsen | 2002 | 105 | 53.42 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Christian Johannesen | 2003 | 99 | 54.52 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Robert Udbye | 2002 | 89 | 56.48 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Joakim Grønkjær Frost | 2003 | 86 | 57.19 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 78 | 58.87 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | DSQ | ej adsk. hænder v af | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Hannibal Nørgård Petersen | 2002 | DSQ | 1 hånd i afslutning | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Bui | 2000 | 363 | 35.38 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | 286 | 38.29 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Malthe Burgaard | 2000 | 272 | 38.96 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Lucas Christoffersen | 2000 | 267 | 39.18 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 252 | 39.96 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 239 | 40.66 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 231 | 41.14 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathias Dalsgaard | 2000 | 219 | 41.83 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 212 | 42.30 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Christian Juul Jensen | 2000 | 197 | 43.37 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Tobias Meier | 2000 | 160 | 46.50 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
12 | Mikkel Søby | 2001 | 146 | 47.88 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Anton Borg Hjort | 2000 | 138 | 48.75 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Chris Rasmussen | 2001 | 130 | 49.82 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Tobias Skovboe | 2001 | 126 | 50.24 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 124 | 50.61 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Mathias Dyrmose | 2001 | 121 | 51.04 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Johannes Wemmelund | 2001 | 109 | 52.71 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Philip Hørup | 2001 | 81 | 58.15 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Toke Michaelsen | 1999 | 394 | 34.44 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus B. Høgild | 1999 | 384 | 34.73 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sander Schmidt | 1999 | 358 | 35.55 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 343 | 36.07 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 325 | 36.69 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 325 | 36.70 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 317 | 37.01 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johannes Hjertmann | 1998 | 307 | 37.39 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 296 | 37.85 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Andreas Aakjær Andersen | 1999 | 288 | 38.22 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Frederik Hougaard-Enevold | 1999 | 287 | 38.26 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Christian Mangaard | 1999 | 270 | 39.04 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Frederick K. Madsen | 1999 | 257 | 39.71 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
14 | Søren Gad Hvas | 1998 | 253 | 39.89 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Kasper Livbjerg | 1998 | 247 | 40.24 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Dinand Aalbers | 1998 | 233 | 40.99 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
16 | Johan Rasmussen | 1999 | 233 | 40.99 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Jeppe Soelberg Nielsen | 1999 | 184 | 44.34 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | William Heller Øllegaard | 1999 | 141 | 48.43 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
20 | Viktor Udbye | 1999 | 140 | 48.56 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | Marcus Hørup | 1999 | 122 | 50.89 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
- | Nicolai Vad Kruse | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Chris Christensen | 1988 | 562 | 30.58 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Jakob Brinkmann | 1996 | 547 | 30.87 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
3 | Lasse Kammer | 1995 | 489 | 32.03 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Andreas Mårtensson | 1997 | 448 | 32.98 | ||||||
A6 | ||||||||||
5 | Teddi Rasmussen | 1996 | 394 | 34.43 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
6 | Anders Husted | 1997 | 375 | 35.00 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Tim Damsgaard | 1994 | 353 | 35.71 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emil Træholt | 1997 | 350 | 35.82 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anthon Løbner | 1997 | 332 | 36.44 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:29 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:41 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 219 | 41.87 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 216 | 42.04 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Filip Cederstrøm | 2002 | 180 | 44.67 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Markus Bjørnestad | 2002 | 159 | 46.59 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
5 | Oliver L Nelander | 2002 | 153 | 47.18 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 124 | 50.63 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Bui | 2000 | 353 | 35.70 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Malthe Burgaard | 2000 | 302 | 37.63 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Rasmus Udbye | 2000 | 294 | 37.94 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 279 | 38.63 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lucas Christoffersen | 2000 | 275 | 38.81 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 255 | 39.79 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Toke Michaelsen | 1999 | 428 | 33.50 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus B. Høgild | 1999 | 427 | 33.51 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 386 | 34.65 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 364 | 35.36 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sander Schmidt | 1999 | 353 | 35.71 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 323 | 36.79 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Chris Christensen | 1988 | 643 | 29.25 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Lasse Kammer | 1995 | 543 | 30.94 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Jakob Brinkmann | 1996 | 536 | 31.07 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
4 | Andreas Mårtensson | 1997 | 514 | 31.51 | ||||||
A6 | ||||||||||
5 | Teddi Rasmussen | 1996 | 418 | 33.77 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
6 | Anders Husted | 1997 | 389 | 34.56 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:41 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 17:29 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sascha Lausten | 2002 | 265 | 44.83 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amalie Vilstrup | 2002 | 260 | 45.07 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emilie Knudsen | 2002 | 256 | 45.32 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 249 | 45.72 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cecilie Grøndal | 2002 | 243 | 46.09 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Louise Eg Larsen | 2002 | 226 | 47.28 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 201 | 49.10 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Signe B. Hansen | 2002 | 179 | 51.06 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 168 | 52.16 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anna Bull Kramer | 2003 | 166 | 52.38 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Amalie Kristensen | 2003 | 156 | 53.45 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Marikka Andersen | 2002 | 155 | 53.54 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anna Mosegaard | 2002 | 147 | 54.51 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Julie Nielsen | 2003 | 136 | 55.98 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Katrine Mols | 2003 | 121 | 58.19 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
16 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 109 | 1:00.18 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sarah Jakobsen | 2002 | 77 | 1:07.56 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Lærke Maria Knudsen | 2002 | DSQ | ej adskilt hænd v 25 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 483 | 36.70 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | 448 | 37.63 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Katrine Jørgensen | 2000 | 413 | 38.65 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Sille Ibsen | 2001 | 407 | 38.86 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Dianna Au | 2000 | 400 | 39.07 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 381 | 39.71 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Julie Søgaard | 2001 | 369 | 40.14 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Freya R. Andersen | 2000 | 315 | 42.32 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 315 | 42.32 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Olivia Poulsen | 2001 | 302 | 42.89 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
11 | Laura Gam | 2001 | 298 | 43.11 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Thilde Rud Iversen | 2001 | 290 | 43.49 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 284 | 43.78 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
14 | Josefine Due Christensen | 2001 | 282 | 43.91 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mathilde Fuglsang | 2000 | 280 | 43.98 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Elisabeth Pedersen | 2000 | 258 | 45.22 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
17 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 242 | 46.19 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
18 | Signe Juul Grønning | 2001 | 241 | 46.24 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
19 | Helene Marie S. Andersen | 2001 | 222 | 47.50 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Yasmina Kristiensen | 2000 | 213 | 48.16 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
21 | Line Mia Jensen | 2000 | 211 | 48.33 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Lærke Meyer | 2000 | 208 | 48.58 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Linda Strunge | 2000 | 206 | 48.75 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
24 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | 204 | 48.89 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
25 | Xanthine Aalbers | 2000 | 180 | 50.98 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
26 | Maria Møller Jensen | 2001 | 145 | 54.75 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
27 | Signe Dahl Johansen | 2001 | 141 | 55.24 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 138 | 55.72 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Christine Rom Hansen | 2000 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Camille Sofie N. Holm | 2000 | DSQ | flere flyben v. 25m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Cecilie B. Andersen | 2001 | DSQ | crawl i bryst | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | DSQ | ej adskilt hænd i af | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Malene Bang | 1999 | 540 | 35.35 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Isabel Mass | 1998 | 494 | 36.41 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 489 | 36.55 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 435 | 37.99 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Helena Rasmussen | 1998 | 418 | 38.50 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sidse Thorup | 1999 | 394 | 39.26 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Emma F. Sørensen | 1998 | 386 | 39.55 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
8 | Gynn Davidsen | 1998 | 382 | 39.67 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
9 | Thilde Hjorth | 1999 | 378 | 39.82 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
10 | Maren Bielefeldt | 1999 | 342 | 41.15 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Mathilde Clausen | 1998 | 321 | 42.02 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emma Louise Frohn | 1998 | 285 | 43.73 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ida Lykke Therkildsen | 1999 | 244 | 46.07 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Alberte Birkemose Winding | 1999 | 176 | 51.36 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Elin Herskin | 1999 | 165 | 52.50 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Emma Gleitze Holm | 1999 | 151 | 54.07 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
- | Sarah Gade Nielsen | 1998 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicoline Pontoppidan | 1998 | DSQ | ej adskilt hænd v af | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | 643 | 33.36 | Deltager ikke i finalen | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Martina Dankova | 1991 | 614 | 33.88 | ||||||
Tj Chemicka Usti Nad Labem | ||||||||||
3 | Julie D. Hald | 1996 | 559 | 34.96 | Deltager ikke i finalen | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Laura Cebula | 1997 | 519 | 35.82 | Deltager ikke i finalen | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 508 | 36.09 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Louise Holm | 1994 | 472 | 36.97 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Karen Krogh Lund | 1996 | 427 | 38.22 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 425 | 38.30 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Amalie L. Nielsen | 1997 | 339 | 41.28 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Caroline Amstrup Pajbjerg | 1997 | 243 | 46.09 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:29 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 19:55 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 283 | 43.83 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emilie Knudsen | 2002 | 281 | 43.92 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amalie Vilstrup | 2002 | 278 | 44.11 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sascha Lausten | 2002 | 278 | 44.11 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cecilie Grøndal | 2002 | 261 | 45.04 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Louise Eg Larsen | 2002 | 248 | 45.79 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 523 | 35.74 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | 494 | 36.41 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Katrine Jørgensen | 2000 | 443 | 37.77 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Sille Ibsen | 2001 | 398 | 39.14 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 390 | 39.40 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Dianna Au | 2000 | 376 | 39.87 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Malene Bang | 1999 | 558 | 34.97 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Isabel Mass | 1998 | 540 | 35.36 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 526 | 35.66 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Helena Rasmussen | 1998 | 464 | 37.20 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 423 | 38.35 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Sidse Thorup | 1999 | 413 | 38.66 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martina Dankova | 1991 | 619 | 33.78 | ||||||
Tj Chemicka Usti Nad Labem | ||||||||||
2 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 521 | 35.77 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Louise Holm | 1994 | 449 | 37.60 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 417 | 38.52 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Karen Krogh Lund | 1996 | 416 | 38.56 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amalie L. Nielsen | 1997 | 363 | 40.36 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:55 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 17:12 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julius Henriksen | 2002 | 181 | 45.49 | 1:32.47 | 2:21.05 | 3:07.51 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 170 | 47.05 | 1:36.50 | 2:24.94 | 3:11.32 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 162 | 47.25 | 1:37.47 | 2:28.14 | 3:14.33 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Joachim Hjertmann | 2002 | 153 | 47.69 | 1:37.46 | 2:29.01 | 3:18.09 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Kåre Lund Thomsen | 2002 | 149 | 47.88 | 1:37.95 | 2:30.71 | 3:19.87 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Christian Johannesen | 2003 | DSQ | Svøm på mave 175m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | DSQ | svøm på mave v 75m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Joakim Grønkjær Frost | 2003 | DSQ | Afslut på mave | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Theis Dalgaard | 2004 | DSQ | ej fortsat bev v 75m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | 404 | 33.88 | 1:10.45 | 1:47.21 | 2:23.46 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 367 | 36.06 | 1:13.63 | 1:51.73 | 2:28.11 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Markus Kjeldsen | 2000 | 349 | 35.68 | 1:13.96 | 1:53.00 | 2:30.60 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 325 | 37.02 | 1:15.61 | 1:55.15 | 2:34.21 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jens William S. Andersen | 2000 | 319 | 36.02 | 1:14.80 | 1:55.52 | 2:35.24 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Casper Christiansen | 2000 | 316 | 37.11 | 1:16.53 | 1:56.82 | 2:35.63 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Lucas Christoffersen | 2000 | 305 | 35.67 | 1:14.92 | 1:56.29 | 2:37.54 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads Sørensen | 2000 | 258 | 39.30 | 1:23.11 | 2:06.29 | 2:46.62 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Jens Riisgaard | 2000 | 248 | 40.99 | 1:24.23 | 2:07.41 | 2:48.69 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | 246 | 39.05 | 1:22.39 | 2:06.42 | 2:49.22 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathias Rasmussen | 2001 | 239 | 41.22 | 1:24.78 | 2:08.20 | 2:50.93 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 226 | 40.85 | 1:24.96 | 2:09.95 | 2:54.03 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Tobias Lyngvig | 2000 | 216 | 41.12 | 1:25.87 | 2:11.77 | 2:56.78 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 202 | 42.88 | 1:28.76 | 2:16.04 | 3:00.55 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Victor Bjerre | 2001 | 197 | 42.75 | 1:28.85 | 2:15.48 | 3:02.28 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Magnus A H Christensen | 2001 | 192 | 43.17 | 1:31.06 | 2:18.69 | 3:03.67 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 174 | 46.86 | 1:36.04 | 2:23.82 | 3:09.91 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Johannes Wemmelund | 2001 | 157 | 47.46 | 1:37.48 | 2:29.20 | 3:16.37 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jacob Hopff | 2001 | 141 | 47.59 | 1:38.89 | 2:32.88 | 3:23.79 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
20 | Tobias Skovboe | 2001 | 132 | 49.85 | 1:42.24 | 2:35.23 | 3:28.02 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Markus Hartvigsen | 2001 | 118 | 52.10 | 1:46.05 | 2:41.14 | 3:35.95 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Marco Just Jensen | 2000 | DSQ | Ej fortsat bev 175m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Plog Jensen | 2001 | DSQ | Ej fortsat bev 25m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | DSQ | helt neddykket v afs | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Lodahl | 1999 | 404 | 34.24 | 1:10.44 | 1:46.90 | 2:23.43 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Toke Michaelsen | 1999 | 394 | 33.81 | 1:10.61 | 1:48.04 | 2:24.69 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Martin Harder Bruun | 1998 | 359 | 36.18 | 1:13.88 | 1:51.89 | 2:29.23 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | 332 | 36.35 | 1:15.11 | 1:54.36 | 2:33.20 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Frederick K. Madsen | 1999 | 312 | 36.47 | 1:15.65 | 1:56.33 | 2:36.30 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 279 | 38.93 | 1:19.99 | 2:00.84 | 2:42.34 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johan Rasmussen | 1999 | 238 | 37.95 | 1:22.05 | 2:07.81 | 2:51.20 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Jeppe Soelberg Nielsen | 1999 | 184 | 44.60 | 2:20.82 | 3:08.76 | 3:06.44 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | William Heller Øllegaard | 1999 | 169 | 44.75 | 1:34.25 | 2:25.32 | 3:11.90 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Laust Moesgaard | 1996 | 551 | 31.75 | 1:04.69 | 1:37.13 | 2:09.41 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christoffer Beck | 1996 | 448 | 32.82 | 1:07.70 | 1:43.86 | 2:18.64 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Casper G. Kristensen | 1995 | 439 | 32.35 | 1:07.48 | 1:44.08 | 2:19.52 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Martin Grønning | 1997 | 421 | 34.04 | 1:10.37 | 1:46.92 | 2:21.53 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel Grønbo | 1996 | 402 | 33.52 | 1:09.34 | 1:46.36 | 2:23.69 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rune K. Jensen | 1997 | 388 | 33.95 | 1:10.20 | 1:48.11 | 2:25.39 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emil Buur Persson | 1995 | 248 | 39.89 | 1:23.65 | 2:07.79 | 2:48.69 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
- | Frederik Linck | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:12 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:58 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 10, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | 343 | 40.53 | 1:23.73 | 2:07.89 | 2:51.45 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Isabella Bach | 2002 | 309 | 41.62 | 1:26.85 | 2:13.65 | 2:57.37 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 277 | 42.08 | 1:28.39 | 2:16.97 | 3:04.04 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise Houe Andersen | 2003 | 261 | 44.49 | 1:32.68 | 2:21.49 | 3:07.70 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Signe B. Hansen | 2002 | 242 | 46.35 | 1:35.18 | 2:25.49 | 3:12.37 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lykke Frandsen | 2002 | 217 | 47.42 | 1:38.19 | 2:30.43 | 3:19.61 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maja Østergaard Jensen | 2002 | 211 | 47.44 | 1:39.75 | 2:30.57 | 3:21.59 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | 204 | 48.06 | 1:40.36 | 2:34.29 | 3:23.62 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anna Mosegaard | 2002 | 198 | 48.69 | 1:42.11 | 2:37.20 | 3:25.69 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Camilla Falck | 2003 | DSQ | udsvøm på mave v 25m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 490 | 35.87 | 1:14.62 | 1:53.34 | 2:32.19 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | 449 | 38.05 | 1:17.39 | 1:57.68 | 2:36.72 | |||
A6 | ||||||||||
3 | Freya R. Andersen | 2000 | 429 | 38.54 | 1:19.47 | 1:59.78 | 2:39.10 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 427 | 38.86 | 1:18.82 | 2:00.28 | 2:39.30 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 402 | 39.09 | 1:20.65 | 2:02.67 | 2:42.63 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Sille Ibsen | 2001 | 361 | 40.19 | 1:23.04 | 2:06.27 | 2:48.53 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 331 | 41.81 | 1:25.74 | 2:10.13 | 2:53.45 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathilde Vilain Stübe | 2000 | 321 | 40.31 | 1:24.69 | 2:09.64 | 2:55.26 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julie Nøhr Olesen | 2001 | 319 | 40.75 | 1:25.60 | 2:11.42 | 2:55.61 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
10 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 319 | 40.32 | 1:25.18 | 2:10.96 | 2:55.64 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
11 | Elisabeth Pedersen | 2000 | 313 | 43.64 | 1:28.29 | 2:13.20 | 2:56.69 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
12 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 312 | 42.13 | 1:27.12 | 2:12.82 | 2:56.85 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Julie Geertsen Lund | 2001 | 309 | 41.49 | 1:26.49 | 2:12.68 | 2:57.49 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Gry Floor | 2000 | 293 | 42.93 | 1:28.03 | 2:14.51 | 3:00.54 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Line Mia Jensen | 2000 | 276 | 45.70 | 1:32.24 | 2:19.56 | 3:04.24 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 275 | 43.97 | 1:30.71 | 2:18.74 | 3:04.44 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
17 | Linda Strunge | 2000 | 270 | 44.52 | 1:32.01 | 2:19.66 | 3:05.54 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Helene Levring Andersen | 2001 | 252 | 46.10 | 1:34.73 | 2:23.56 | 3:09.91 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Isabell Sandersen | 2000 | 241 | 45.83 | 1:35.64 | 2:24.97 | 3:12.74 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | 229 | 47.12 | 1:38.17 | 2:28.59 | 3:15.99 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
21 | Lærke Meyer | 2000 | 206 | 48.50 | 1:41.39 | 2:33.93 | 3:23.09 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 180 | 49.54 | 1:45.12 | 2:40.60 | 3:32.55 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Alba Olivia Theilmann | 2001 | 178 | 49.07 | 1:44.52 | 2:40.38 | 3:33.09 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
- | Amalie Søby Mortensen | 2001 | DSQ | ej fortsat bev v150m | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | DSQ | ej berøring v 175m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Josefine Due Christensen | 2001 | DSQ | Helt under vand v af | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Nanna Sund | 2000 | DSQ | ej fortsat bev v 50m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Trine Guldberg | 1999 | 452 | 36.97 | 1:16.14 | 1:56.72 | 2:36.38 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 418 | 37.54 | 1:17.28 | 1:58.77 | 2:40.48 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 408 | 38.50 | 1:19.61 | 2:01.12 | 2:41.75 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christie Prøhl | 1998 | 385 | 39.95 | 1:21.65 | 2:03.37 | 2:44.89 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Ida Madsen | 1998 | 370 | 38.82 | 1:20.35 | 2:03.79 | 2:47.05 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Alberte Birkemose Winding | 1999 | 208 | 45.95 | 1:39.13 | 2:31.59 | 3:22.35 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Sarah Gade Nielsen | 1998 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Nikoline Hvolgaard | 1998 | DSQ | ej fortsat bev v125m | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Betina K. Pedersen | 1994 | 512 | 34.90 | 1:12.04 | 1:51.18 | 2:29.96 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Christina Løth Andersen | 1997 | 460 | 36.77 | 1:15.61 | 1:55.37 | 2:35.48 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:58 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 17:29 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 237 | 32.78 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 226 | 33.32 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
3 | Joachim Hjertmann | 2002 | 202 | 34.57 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Mathias Mortensen | 2002 | 194 | 35.02 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Markus Bjørnestad | 2002 | 172 | 36.50 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
6 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 168 | 36.76 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Andreas Jørgensen | 2003 | 161 | 37.31 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 157 | 37.60 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik Lindholm | 2004 | 157 | 37.61 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Alexander Mortensen | 2004 | 150 | 38.17 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Filip Cederstrøm | 2002 | 147 | 38.42 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Ejnar Truelsen | 2002 | 142 | 38.88 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Christian Johannesen | 2003 | 132 | 39.82 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Robert Udbye | 2002 | 125 | 40.56 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Hannibal Nørgård Petersen | 2002 | 105 | 42.90 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Theis Dalgaard | 2004 | 94 | 44.64 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 92 | 44.87 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Lau Barbesgaard | 2002 | 74 | 48.14 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Arsham Badakhshan | 2003 | 67 | 49.94 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 63 | 50.78 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
21 | Rasmus Antonsen | 2002 | 42 | 58.10 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Toke Lærke Madsen | 2002 | DSQ | ej berøring i vendin | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 409 | 27.34 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Andreas Bui | 2000 | 401 | 27.52 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Rasmus Udbye | 2000 | 371 | 28.25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Rasmussen | 2000 | 367 | 28.34 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Oskar Lindholm | 2001 | 331 | 29.34 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Lucas Christoffersen | 2000 | 329 | 29.40 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jens Sørensen | 2001 | 311 | 29.94 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Malthe Burgaard | 2000 | 302 | 30.24 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mads Sørensen | 2000 | 291 | 30.60 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 290 | 30.64 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Christian Juul Jensen | 2000 | 283 | 30.90 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jens William S. Andersen | 2000 | 277 | 31.12 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
13 | Victor Bjerre | 2001 | 277 | 31.14 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 274 | 31.25 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Anton Borg Hjort | 2000 | 270 | 31.38 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
16 | Oliver Frølund | 2001 | 263 | 31.66 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Karl-Emil Späth | 2000 | 262 | 31.71 | Deltager ikke i finalen | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mike Boldsen | 2000 | 258 | 31.85 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 257 | 31.92 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
20 | Lukas Kristensen | 2000 | 242 | 32.57 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
21 | Oliver Høyer | 2000 | 220 | 33.59 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
22 | Tobias Meier | 2000 | 217 | 33.77 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
23 | Bastian Løve Høegh | 2000 | 214 | 33.93 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | 214 | 33.93 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
25 | Nicolai Friborg | 2000 | 208 | 34.24 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Tobias Møllegaard | 2000 | 200 | 34.66 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Chris Rasmussen | 2001 | 195 | 34.95 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
28 | Jacob Hopff | 2001 | 194 | 35.02 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
29 | Johan Nielsen | 2001 | 179 | 35.98 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
30 | Johannes Wemmelund | 2001 | 161 | 37.26 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
31 | Mathias Dyrmose | 2001 | 148 | 38.30 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
32 | Mikkel Søby | 2001 | 145 | 38.61 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
33 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 143 | 38.74 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
34 | Adam Tavs Andersen | 2001 | 135 | 39.50 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
35 | Philip Hørup | 2001 | 129 | 40.10 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
- | Mathias Dalsgaard | 2000 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 471 | 26.08 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 464 | 26.22 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel Gade | 1999 | 446 | 26.56 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
4 | Magnus B. Høgild | 1999 | 428 | 26.92 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sander Schmidt | 1999 | 426 | 26.97 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 410 | 27.31 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 409 | 27.34 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Arnas Jefimanka | 1999 | 408 | 27.36 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 397 | 27.61 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Kasper Laursen | 1998 | 379 | 28.04 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Jonas Kongerslev | 1999 | 364 | 28.42 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Andreas Aakjær Andersen | 1999 | 352 | 28.75 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Alfred Bentzen | 1999 | 341 | 29.04 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Frederick K. Madsen | 1999 | 341 | 29.05 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Johannes Hjertmann | 1998 | 339 | 29.09 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
16 | Kasper Livbjerg | 1998 | 336 | 29.18 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 332 | 29.31 | Deltager ikke i finalen | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jacob Schultz | 1999 | 329 | 29.40 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Christian Mangaard | 1999 | 321 | 29.62 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Martin Holmershøj | 1998 | 321 | 29.63 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Emil Teis Sietam | 1999 | 309 | 30.01 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
22 | Søren Gad Hvas | 1998 | 299 | 30.35 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
23 | Jeppe Soelberg Nielsen | 1999 | 279 | 31.06 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Jens Grarup | 1999 | 275 | 31.21 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
25 | Anders Bruun-Petersen | 1999 | 273 | 31.26 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
26 | Johan Rasmussen | 1999 | 261 | 31.75 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Dinand Aalbers | 1998 | 255 | 32.01 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
28 | Marcus Hørup | 1999 | 195 | 34.99 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
29 | William Heller Øllegaard | 1999 | 184 | 35.68 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
30 | Viktor Udbye | 1999 | 145 | 38.62 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Chris Christensen | 1988 | 537 | 24.97 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Jakob Brinkmann | 1996 | 502 | 25.53 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
3 | Lasse Kammer | 1995 | 495 | 25.66 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Ralf Dalby | 1995 | 485 | 25.83 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nikolai Skelsager | 1996 | 483 | 25.87 | ||||||
A6 | ||||||||||
6 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 466 | 26.18 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Alexander Gilberg | 1995 | 465 | 26.20 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Simon Sønderriis | 1997 | 446 | 26.55 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | 429 | 26.90 | ||||||
A6 | ||||||||||
10 | Mikkel Boisen | 1997 | 427 | 26.95 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
11 | Teddi Rasmussen | 1996 | 410 | 27.31 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
12 | Rune K. Jensen | 1997 | 409 | 27.33 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anthon Løbner | 1997 | 400 | 27.53 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Gordon Koon Lam Lee | 1996 | 392 | 27.73 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Tim Damsgaard | 1994 | 379 | 28.03 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emil Træholt | 1997 | 348 | 28.85 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anders Husted | 1997 | 346 | 28.90 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Frederik Linck | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:29 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 20:05 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 242 | 32.57 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 232 | 33.03 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
3 | Joachim Hjertmann | 2002 | 211 | 34.08 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Mathias Mortensen | 2002 | 200 | 34.67 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 179 | 35.97 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Markus Bjørnestad | 2002 | 155 | 37.75 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 410 | 27.31 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Andreas Bui | 2000 | 400 | 27.54 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Rasmus Udbye | 2000 | 383 | 27.93 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Rasmussen | 2000 | 362 | 28.47 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Lucas Christoffersen | 2000 | 329 | 29.39 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Oskar Lindholm | 2001 | 324 | 29.53 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 470 | 26.10 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 453 | 26.42 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 451 | 26.47 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel Gade | 1999 | 444 | 26.59 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
5 | Magnus B. Høgild | 1999 | 443 | 26.61 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sander Schmidt | 1999 | 439 | 26.69 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Chris Christensen | 1988 | 554 | 24.71 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Ralf Dalby | 1995 | 515 | 25.32 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jakob Brinkmann | 1996 | 512 | 25.37 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
4 | Nikolai Skelsager | 1996 | 477 | 25.97 | ||||||
A6 | ||||||||||
5 | Lasse Kammer | 1995 | 461 | 26.26 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 461 | 26.26 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:05 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 17:29 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 320 | 33.97 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederikke Kruse | 2002 | 312 | 34.26 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Grøndal | 2002 | 309 | 34.38 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sascha Lausten | 2002 | 308 | 34.40 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amalie Vilstrup | 2002 | 291 | 35.06 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Louise Houe Andersen | 2003 | 280 | 35.51 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Signe B. Hansen | 2002 | 279 | 35.56 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emilie Knudsen | 2002 | 272 | 35.87 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cecilie Thuesen | 2002 | 270 | 35.96 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 270 | 35.97 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Karoline Lagoni | 2003 | 252 | 36.78 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lærke Maria Knudsen | 2002 | 235 | 37.63 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 231 | 37.88 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Frida Bojsen Jensen | 2002 | 225 | 38.18 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Anna Bull Kramer | 2003 | 222 | 38.37 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Louise Eg Larsen | 2002 | 218 | 38.59 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Marikka Andersen | 2002 | 216 | 38.73 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 208 | 39.24 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 201 | 39.65 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Anna Raaber | 2002 | 199 | 39.79 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
21 | Maja Østergaard Jensen | 2002 | 198 | 39.84 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Frederikke Suhnsen | 2002 | 195 | 40.05 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
23 | Anna Mosegaard | 2002 | 191 | 40.32 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
24 | Katrine Mols | 2003 | 178 | 41.28 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
25 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | 172 | 41.75 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Laura-Marie Høj | 2003 | 160 | 42.79 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Julie Nielsen | 2003 | 156 | 43.13 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
28 | Sarah Jakobsen | 2002 | 141 | 44.58 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
29 | Laura Pedersen | 2004 | 130 | 45.80 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
30 | Ida Sund | 2002 | 115 | 47.68 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Lotte Liv Jensen | 2004 | 79 | 54.08 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
32 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 72 | 55.69 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
33 | Sara Kobæk | 2005 | 42 | 1:06.52 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Agnete Barbesgaard | 2003 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Asta Ratshschau Nielsen | 2004 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Mette Buur Holt | 2003 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Stine Saaby Buur Andersen | 2002 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 549 | 28.39 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mira Mass | 2000 | 501 | 29.26 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 486 | 29.56 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 460 | 30.11 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Helena V. Ellling | 2000 | 458 | 30.15 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mia Seehausen | 2001 | 456 | 30.20 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Katrine Jørgensen | 2000 | 448 | 30.37 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 433 | 30.73 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Julie Søgaard | 2001 | 432 | 30.75 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Dianna Au | 2000 | 428 | 30.85 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anna Sofie Lomholt | 2000 | 418 | 31.08 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 406 | 31.39 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Line Aunstrup | 2000 | 401 | 31.51 | ||||||
A6 | ||||||||||
14 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 396 | 31.64 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sif Floor | 2000 | 393 | 31.72 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
16 | Cecilie Baraviec | 2000 | 377 | 32.17 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
17 | Mathilde Vilain Stübe | 2000 | 367 | 32.45 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Rikke Hansen | 2000 | 362 | 32.61 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Esther Flø | 2001 | 361 | 32.64 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 352 | 32.92 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Yasmina Kristiensen | 2000 | 351 | 32.94 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
22 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 351 | 32.95 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
23 | Frederikke Olsen | 2000 | 347 | 33.07 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
24 | Helena Avlaja Eriksen | 2001 | 333 | 33.52 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
25 | Olivia Poulsen | 2001 | 329 | 33.66 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
26 | Thilde Rud Iversen | 2001 | 321 | 33.93 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
27 | Josefine Due Christensen | 2001 | 319 | 34.00 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Sarah Emilie Praëm | 2001 | 316 | 34.13 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
29 | Christine Nielsen | 2001 | 309 | 34.36 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
30 | Julie Nøhr Olesen | 2001 | 296 | 34.85 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
31 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 293 | 34.99 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Helene Marie S. Andersen | 2001 | 282 | 35.44 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
33 | Josefine Dalsgaard | 2000 | 276 | 35.68 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
34 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 275 | 35.71 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
35 | Laura Gam | 2001 | 275 | 35.73 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
36 | Gry Floor | 2000 | 273 | 35.82 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
37 | Louise Xia Klogborg | 2000 | 272 | 35.86 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
38 | Signe Juul Grønning | 2001 | 271 | 35.92 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
39 | Line Mia Jensen | 2000 | 264 | 36.23 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
40 | Linda Strunge | 2000 | 241 | 37.32 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
41 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 235 | 37.64 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
42 | Xanthine Aalbers | 2000 | 231 | 37.86 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
43 | Signe Dahl Johansen | 2001 | 226 | 38.16 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
44 | Maria Møller Jensen | 2001 | 225 | 38.20 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
45 | Christine Rom Hansen | 2000 | 224 | 38.26 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
46 | Anne Almvig | 2001 | 222 | 38.38 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
47 | Alba Olivia Theilmann | 2001 | 192 | 40.25 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
48 | Anne Wenzell | 2001 | 186 | 40.69 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
49 | Nanna Sund | 2000 | 175 | 41.49 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
50 | Camille Sofie N. Holm | 2000 | 167 | 42.15 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
51 | Frederikke Brændgaard | 2001 | 147 | 43.97 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
52 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | 147 | 44.03 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 552 | 28.34 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Sofie W. Bunten | 1999 | 502 | 29.25 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maja Østergaard | 1998 | 494 | 29.41 | ||||||
A6 | ||||||||||
4 | Mette Flaskager | 1999 | 459 | 30.12 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 456 | 30.20 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Celia Erikstad | 1999 | 451 | 30.31 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | 450 | 30.32 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Malene Bang | 1999 | 448 | 30.38 | ||||||
A6 | ||||||||||
9 | Caroline Beck | 1998 | 439 | 30.58 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Gynn Davidsen | 1998 | 435 | 30.67 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
11 | Christie Prøhl | 1998 | 431 | 30.76 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Helena Rasmussen | 1998 | 425 | 30.90 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mathilde Clausen | 1998 | 417 | 31.12 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Maren Bielefeldt | 1999 | 405 | 31.42 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Camilla Puk Jensen | 1998 | 399 | 31.57 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ida Madsen | 1998 | 396 | 31.64 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
17 | Lærke Marie Bentsen | 1998 | 388 | 31.86 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Thilde Hjorth | 1999 | 367 | 32.45 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
19 | Amalie Skov | 1999 | 366 | 32.50 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emma Louise Frohn | 1998 | 366 | 32.50 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
21 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | 349 | 33.02 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
22 | Sidse Thorup | 1999 | 348 | 33.03 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
23 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | 306 | 34.47 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
24 | Ida Lykke Therkildsen | 1999 | 271 | 35.92 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
25 | Julie Hjort | 1999 | 258 | 36.48 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Alberte Birkemose Winding | 1999 | 247 | 37.03 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
27 | Emma Gleitze Holm | 1999 | 224 | 38.24 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
28 | Elin Herskin | 1999 | 159 | 42.85 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 513 | 29.04 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Boel Torp | 1997 | 492 | 29.45 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Louise Holm | 1994 | 490 | 29.48 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mia Kynde | 1994 | 475 | 29.78 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Ditte V. Hansen | 1997 | 459 | 30.14 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christina Løth Andersen | 1997 | 433 | 30.73 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lonnie Meineche | 1996 | 410 | 31.28 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Camilla Svane | 1995 | 379 | 32.12 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Amalie L. Nielsen | 1997 | 378 | 32.15 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Marie Juhl Jensen | 1996 | 375 | 32.23 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Karen Krogh Lund | 1996 | 332 | 33.55 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 332 | 33.56 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Caroline Amstrup Pajbjerg | 1997 | 219 | 38.55 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Anette Damsgaard | 1996 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Nina Højris Jørgensen | 1992 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:29 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 20:18 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 334 | 33.48 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Grøndal | 2002 | 313 | 34.21 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederikke Kruse | 2002 | 313 | 34.24 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Louise Houe Andersen | 2003 | 313 | 34.24 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sascha Lausten | 2002 | 304 | 34.55 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amalie Vilstrup | 2002 | 299 | 34.75 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 597 | 27.60 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 507 | 29.14 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mira Mass | 2000 | 507 | 29.14 | ||||||
A6 | ||||||||||
4 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 490 | 29.49 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Helena V. Ellling | 2000 | 468 | 29.93 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mia Seehausen | 2001 | 459 | 30.14 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 570 | 28.04 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Sofie W. Bunten | 1999 | 493 | 29.43 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maja Østergaard | 1998 | 479 | 29.71 | ||||||
A6 | ||||||||||
4 | Mette Flaskager | 1999 | 470 | 29.90 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Celia Erikstad | 1999 | 465 | 29.99 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 448 | 30.37 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 563 | 28.15 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ditte V. Hansen | 1997 | 526 | 28.79 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Boel Torp | 1997 | 507 | 29.14 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mia Kynde | 1994 | 504 | 29.21 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Louise Holm | 1994 | 503 | 29.23 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christina Løth Andersen | 1997 | 442 | 30.50 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:18 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:15 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 13, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Oliver L Nelander | 2002 | 211 | 1:41.39 | 3:20.01 | 5:12.49 | 6:35.15 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | DSQ | Ej fortsat bev 150m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 13, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | 405 | 1:20.29 | 2:36.81 | 4:07.48 | 5:18.14 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Casper Christiansen | 2000 | 382 | 1:13.74 | 2:37.09 | 4:10.69 | 5:24.43 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 302 | 1:23.75 | 2:47.80 | 4:31.60 | 5:50.99 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Karl-Emil Späth | 2000 | 287 | 1:28.32 | 2:57.12 | 4:40.04 | 5:56.79 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jens Riisgaard | 2000 | 286 | 1:26.50 | 2:57.22 | 4:43.17 | 5:57.04 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 260 | 1:33.04 | 3:05.75 | 4:45.25 | 6:08.93 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marco Just Jensen | 2000 | 217 | 1:37.78 | 3:16.29 | 5:02.89 | 6:31.87 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Oliver Frølund | 2001 | 207 | 1:40.88 | 3:19.42 | 5:13.84 | 6:37.98 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Bastian Løve Høegh | 2000 | 201 | 1:37.73 | 3:17.55 | 5:14.42 | 6:41.81 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 190 | 1:41.49 | 3:15.85 | 5:20.84 | 6:49.52 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Johan Nielsen | 2001 | 166 | 1:54.31 | 3:33.48 | 5:42.17 | 7:07.97 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 13, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Toke Michaelsen | 1999 | 474 | 1:11.90 | 2:31.30 | 3:52.19 | 5:01.95 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kasper Levring Andersen | 1998 | 426 | 1:14.24 | 2:30.94 | 4:04.14 | 5:12.83 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | 414 | 1:09.95 | 2:34.51 | 4:06.68 | 5:15.76 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Arnas Jefimanka | 1999 | 399 | 1:08.47 | 2:30.46 | 4:06.07 | 5:19.78 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 385 | 1:15.47 | 2:44.41 | 4:11.46 | 5:23.53 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 341 | 1:25.10 | 2:52.35 | 4:21.68 | 5:36.82 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christian Mangaard | 1999 | 339 | 1:18.90 | 2:41.20 | 4:22.62 | 5:37.45 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 307 | 1:21.57 | 2:51.68 | 4:31.09 | 5:48.76 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Andreas Aakjær Andersen | 1999 | 306 | 1:22.77 | 2:50.57 | 4:29.76 | 5:49.39 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 271 | 1:28.00 | 3:01.61 | 4:45.87 | 6:03.54 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Magnus Sommer Klampe | 1999 | 231 | 1:30.13 | 3:08.53 | 4:57.82 | 6:23.44 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Martin Holmershøj | 1998 | 229 | 1:36.22 | 3:13.23 | 5:02.11 | 6:24.46 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frederik Hougaard-Enevold | 1999 | 229 | 1:26.02 | 3:09.13 | 4:56.58 | 6:24.87 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Mårtensson | 1997 | 610 | 1:06.26 | 2:16.63 | 3:36.89 | 4:37.54 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Robert Asfeldt | 1996 | 537 | 1:07.31 | 2:20.71 | 3:42.76 | 4:49.72 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel Grønbo | 1996 | 413 | 1:13.07 | 2:33.12 | 4:05.58 | 5:16.11 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:15 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:42 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 14, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sascha Lausten | 2002 | 261 | 1:44.89 | 3:24.64 | 5:17.43 | 6:48.19 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lykke Frandsen | 2002 | 209 | 1:44.47 | 3:31.24 | 5:33.79 | 7:19.28 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Marikka Andersen | 2002 | DSQ | 2 armtag u vand v250 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 518 | 1:14.68 | 2:40.42 | 4:14.59 | 5:24.96 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 465 | 1:19.34 | 2:44.19 | 4:21.31 | 5:36.87 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Mette Høgild Svane | 2000 | 460 | 1:18.08 | 2:41.77 | 4:23.95 | 5:38.12 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Helena V. Ellling | 2000 | 439 | 1:16.91 | 2:47.26 | 4:26.45 | 5:43.36 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sille Ibsen | 2001 | 348 | 1:33.21 | 3:04.51 | 4:45.27 | 6:10.79 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Esther Flø | 2001 | 344 | 1:33.26 | 3:05.45 | 4:50.57 | 6:12.43 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 333 | 1:24.04 | 3:00.13 | 4:48.96 | 6:16.26 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 318 | 1:42.16 | 3:18.22 | 4:59.27 | 6:22.18 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 309 | 1:32.61 | 3:12.75 | 4:59.48 | 6:25.89 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
10 | Elisabeth Pedersen | 2000 | 284 | 1:37.13 | 3:10.46 | 5:07.30 | 6:36.72 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
- | Mathilde Fuglsang | 2000 | DSQ | ej adskilt hænd v275 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 14, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Isabel Mass | 1998 | 570 | 1:12.77 | 2:28.84 | 4:00.99 | 5:14.68 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 534 | 1:16.21 | 2:36.16 | 4:09.32 | 5:21.59 | |||
A6 | ||||||||||
3 | Celia Erikstad | 1999 | 435 | 1:21.11 | 2:47.90 | 4:27.43 | 5:44.49 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Camilla Puk Jensen | 1998 | 407 | 1:22.37 | 2:54.12 | 4:36.76 | 5:52.06 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma F. Sørensen | 1998 | 311 | 1:31.92 | 3:16.20 | 4:56.07 | 6:25.04 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
6 | Amalie Skov | 1999 | 241 | 1:42.37 | 3:29.41 | 5:30.58 | 6:59.17 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Hjort | 1999 | 205 | 1:46.21 | 3:38.03 | 5:46.83 | 7:22.14 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sarah Gade Nielsen | 1998 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Eva Marie Christensen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
- | Betina K. Pedersen | 1994 | DNF | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:42 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:15 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 15, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julius Henriksen | 2002 | 139 | 43.19 | 1:33.43 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Markus Bjørnestad | 2002 | 125 | 44.64 | 1:36.75 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
3 | Oliver L Nelander | 2002 | 124 | 46.28 | 1:37.08 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Joachim Hjertmann | 2002 | 117 | 42.89 | 1:39.08 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Frederik Lindholm | 2004 | 92 | 50.16 | 1:47.26 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 15, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Christiansen | 2000 | 324 | 32.99 | 1:10.53 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 313 | 34.41 | 1:11.33 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Christian Rasmussen | 2000 | 254 | 35.31 | 1:16.55 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Oskar Lindholm | 2001 | 247 | 36.00 | 1:17.26 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Jens Sørensen | 2001 | 231 | 35.90 | 1:18.96 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 228 | 36.04 | 1:19.31 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 219 | 36.92 | 1:20.35 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 211 | 36.80 | 1:21.38 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Christian Juul Jensen | 2000 | 206 | 37.59 | 1:22.01 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anton Borg Hjort | 2000 | 199 | 38.13 | 1:22.99 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Mads Sørensen | 2000 | 191 | 38.70 | 1:24.14 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
12 | Oliver Høyer | 2000 | 154 | 40.85 | 1:30.40 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Lukas Kristensen | 2000 | 153 | 40.22 | 1:30.60 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Magnus A H Christensen | 2001 | 149 | 43.29 | 1:31.42 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Tobias Møllegaard | 2000 | 142 | 44.24 | 1:32.88 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Jacob Hopff | 2001 | 117 | 45.81 | 1:38.89 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Mathias Dyrmose | 2001 | 116 | 47.04 | 1:39.36 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Adam Tavs Andersen | 2001 | 103 | 46.08 | 1:43.11 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Markus Hartvigsen | 2001 | 80 | 48.69 | 1:52.09 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Jens William S. Andersen | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Mathias Plog Jensen | 2001 | DSQ | asynkrone arme fly | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Gade | 1999 | 383 | 31.81 | 1:06.73 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
2 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 346 | 33.03 | 1:08.99 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 323 | 33.85 | 1:10.61 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Martin Harder Bruun | 1998 | 291 | 33.81 | 1:13.14 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alfred Bentzen | 1999 | 288 | 33.75 | 1:13.38 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jonas Kongerslev | 1999 | 224 | 36.31 | 1:19.81 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Emil Teis Sietam | 1999 | 194 | 38.99 | 1:23.65 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 179 | 41.55 | 1:26.01 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Kasper Laursen | 1998 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Christian Mangaard | 1999 | DSQ | ej adskilte hænd afs | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 15, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ralf Dalby | 1995 | 525 | 27.96 | 1:00.08 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 498 | 29.82 | 1:01.13 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Alexander Gilberg | 1995 | 444 | 28.78 | 1:03.51 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anthon Løbner | 1997 | 394 | 30.73 | 1:06.09 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Anders T. Rasmussen | 1993 | 387 | 30.50 | 1:06.52 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Simon Sønderriis | 1997 | 384 | 30.35 | 1:06.69 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Teddi Rasmussen | 1996 | 378 | 30.75 | 1:07.00 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
8 | Lasse Kammer | 1995 | 373 | 30.41 | 1:07.31 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Emil Buur Persson | 1995 | 188 | 36.74 | 1:24.51 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:15 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:19 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 16, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Isabella Bach | 2002 | 244 | 41.16 | 1:28.00 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Emilie Knudsen | 2002 | 218 | 43.18 | 1:31.39 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amalie Kristensen | 2003 | 124 | 51.92 | 1:50.26 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cecilie Thuesen | 2002 | 122 | 48.58 | 1:50.99 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | 116 | 52.40 | 1:52.60 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anna Bull Kramer | 2003 | 116 | 52.16 | 1:52.75 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Karoline Lagoni | 2003 | 114 | 54.83 | 1:53.51 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frida Bojsen Jensen | 2002 | 84 | 57.69 | 2:05.62 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 16, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 590 | 30.82 | 1:05.63 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 556 | 31.19 | 1:06.92 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Mira Mass | 2000 | 485 | 34.09 | 1:10.06 | |||||
A6 | ||||||||||
4 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 482 | 34.04 | 1:10.19 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Mia Seehausen | 2001 | 482 | 33.54 | 1:10.20 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 381 | 34.73 | 1:15.88 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 369 | 35.90 | 1:16.74 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Nicoline Bredahl | 2000 | 320 | 36.83 | 1:20.46 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rikke Hansen | 2000 | 293 | 39.07 | 1:22.79 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Cecilie Baraviec | 2000 | 275 | 38.67 | 1:24.64 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 267 | 39.02 | 1:25.46 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 254 | 39.53 | 1:26.90 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | 248 | 39.72 | 1:27.56 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Christine Nielsen | 2001 | 233 | 42.62 | 1:29.43 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 228 | 43.20 | 1:30.11 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
16 | Gry Floor | 2000 | 203 | 43.80 | 1:33.55 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
17 | Helene Marie S. Andersen | 2001 | 199 | 44.53 | 1:34.27 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Sif Floor | 2000 | 194 | 44.73 | 1:34.99 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
19 | Anne Almvig | 2001 | 159 | 46.63 | 1:41.41 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
20 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 123 | 50.65 | 1:50.43 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Isabell Sandersen | 2000 | 123 | 52.54 | 1:50.46 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | 111 | 52.07 | 1:54.31 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 16, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maja Østergaard | 1998 | 462 | 33.75 | 1:11.19 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Mette Flaskager | 1999 | 407 | 34.64 | 1:14.26 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helena Rasmussen | 1998 | 335 | 37.17 | 1:19.19 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Caroline Beck | 1998 | 326 | 36.58 | 1:19.96 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Eva Marie Christensen | 1999 | 309 | 39.53 | 1:21.34 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Camilla Puk Jensen | 1998 | 302 | 38.57 | 1:22.04 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | 263 | 40.16 | 1:25.92 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
8 | Lærke Marie Bentsen | 1998 | 227 | 38.25 | 1:30.13 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 16, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ditte V. Hansen | 1997 | 537 | 32.41 | 1:07.71 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 481 | 33.55 | 1:10.22 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mia Kynde | 1994 | 481 | 32.48 | 1:10.22 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Martina Dankova | 1991 | 458 | 32.54 | 1:11.39 | |||||
Tj Chemicka Usti Nad Labem | ||||||||||
5 | Sofie Boel Torp | 1997 | 413 | 35.19 | 1:13.90 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Louise Holm | 1994 | 370 | 35.49 | 1:16.67 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Naja Skaarup Jensen | 1996 | 354 | 34.51 | 1:17.77 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marie Juhl Jensen | 1996 | 215 | 42.19 | 1:31.77 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Anette Damsgaard | 1996 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:19 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:55 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Filip Cederstrøm | 2002 | 195 | 49.31 | 1:40.93 | 2:34.33 | 3:27.78 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 189 | 51.54 | 1:44.37 | 2:38.19 | 3:30.17 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Joakim Grønkjær Frost | 2003 | 115 | 57.72 | 2:02.08 | 3:06.05 | 4:07.61 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rasmus Antonsen | 2002 | 98 | 1:00.36 | 2:09.27 | 3:17.41 | 4:21.50 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 96 | 1:01.73 | 2:11.16 | 3:19.93 | 4:23.47 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Theis Dalgaard | 2004 | 66 | 1:07.54 | 2:24.80 | 3:43.33 | 4:57.79 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | DSQ | Armtag forbi hofte | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Bui | 2000 | 399 | 38.23 | 1:20.05 | 2:02.77 | 2:43.80 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Malthe Burgaard | 2000 | 282 | 40.56 | 1:27.55 | 2:15.94 | 3:03.85 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 263 | 42.87 | 1:31.64 | 2:20.68 | 3:08.19 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 251 | 44.10 | 1:32.46 | 2:22.63 | 3:11.08 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 237 | 43.81 | 1:33.32 | 2:25.44 | 3:14.73 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | 234 | 44.74 | 1:34.88 | 2:25.90 | 3:15.61 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias Rasmussen | 2001 | 218 | 48.31 | 1:39.79 | 2:29.87 | 3:20.40 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Mikkel Søby | 2001 | 164 | 48.84 | 1:45.63 | 2:44.51 | 3:40.33 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Tobias Skovboe | 2001 | 152 | 51.66 | 1:49.60 | 2:47.61 | 3:45.65 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Markus Hartvigsen | 2001 | DSQ | ej adskilt hæn v150m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus B. Høgild | 1999 | 467 | 36.41 | 1:16.54 | 1:56.28 | 2:35.43 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Toke Michaelsen | 1999 | 462 | 36.91 | 1:16.13 | 1:55.99 | 2:36.08 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 400 | 38.24 | 1:19.71 | 2:02.13 | 2:43.76 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 355 | 39.39 | 1:22.86 | 2:06.80 | 2:50.42 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 321 | 38.05 | 1:22.53 | 2:08.63 | 2:56.18 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 320 | 39.20 | 1:25.36 | 2:11.03 | 2:56.35 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jens Grarup | 1999 | 319 | 40.17 | 1:25.30 | 2:10.94 | 2:56.45 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederick K. Madsen | 1999 | 310 | 41.72 | 1:27.91 | 2:13.69 | 2:58.21 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Johannes Hjertmann | 1998 | 299 | 38.40 | 1:23.62 | 2:11.58 | 3:00.42 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Andreas Aakjær Andersen | 1999 | 272 | 42.56 | 1:31.30 | 2:20.64 | 3:06.16 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Søren Gad Hvas | 1998 | 270 | 42.28 | 1:30.65 | 2:20.10 | 3:06.56 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Frederik Hougaard-Enevold | 1999 | 269 | 41.30 | 1:29.98 | 2:19.37 | 3:06.71 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 264 | 44.24 | 1:30.87 | 2:19.68 | 3:08.06 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 263 | 45.19 | 1:32.88 | 2:21.73 | 3:08.12 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Johan Rasmussen | 1999 | 246 | 44.02 | 1:34.26 | 2:24.35 | 3:12.56 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Magnus Sommer Klampe | 1999 | 225 | 43.57 | 1:34.57 | 2:27.32 | 3:18.31 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Dinand Aalbers | 1998 | 221 | 44.74 | 1:35.99 | 2:28.38 | 3:19.54 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
18 | Viktor Udbye | 1999 | 161 | 49.71 | 1:46.93 | 2:44.57 | 3:41.59 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Brinkmann | 1996 | 500 | 34.47 | 1:13.17 | 1:52.83 | 2:32.01 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
2 | Andreas Mårtensson | 1997 | 472 | 37.11 | 1:16.57 | 1:56.49 | 2:34.88 | |||
A6 | ||||||||||
3 | Christoffer Beck | 1996 | 367 | 36.10 | 1:18.04 | 2:02.73 | 2:48.46 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Tim Damsgaard | 1994 | 363 | 37.94 | 1:20.03 | 2:04.81 | 2:49.14 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anders Husted | 1997 | 358 | 37.79 | 1:20.27 | 2:04.20 | 2:49.84 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:55 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 14:32 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 18, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sascha Lausten | 2002 | 283 | 50.39 | 1:42.18 | 2:33.30 | 3:24.88 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 271 | 48.07 | 1:42.38 | 2:37.28 | 3:27.91 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amalie Vilstrup | 2002 | 256 | 47.70 | 1:44.08 | 2:39.21 | 3:31.86 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise Houe Andersen | 2003 | 228 | 50.08 | 1:46.46 | 2:44.01 | 3:40.19 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 223 | 51.63 | 1:49.37 | 2:46.20 | 3:41.90 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Louise Eg Larsen | 2002 | 201 | 51.40 | 1:52.00 | 2:53.96 | 3:49.44 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lykke Frandsen | 2002 | 189 | 51.08 | 1:52.09 | 2:52.99 | 3:54.28 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | 181 | 55.58 | 1:57.70 | 2:58.49 | 3:57.68 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cecilie Christiansen | 2003 | 177 | 53.64 | 1:54.85 | 2:57.04 | 3:59.36 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Lærke Maria Knudsen | 2002 | 167 | 53.97 | 1:55.17 | 2:59.32 | 4:03.89 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Laura-Marie Høj | 2003 | 114 | 1:02.34 | 2:14.38 | 3:26.91 | 4:37.04 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Camilla Falck | 2003 | 91 | 1:07.46 | 2:24.62 | 3:43.06 | 4:58.73 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida Sund | 2002 | DSQ | ej samt. berør v 75m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 396 | 41.16 | 1:27.69 | 2:15.82 | 3:03.20 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Dianna Au | 2000 | 375 | 42.47 | 1:30.66 | 2:18.69 | 3:06.58 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederikke Olsen | 2000 | 372 | 44.38 | 1:31.88 | 2:20.61 | 3:07.09 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Sille Ibsen | 2001 | 367 | 43.12 | 1:31.11 | 2:20.24 | 3:07.90 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Søgaard | 2001 | 343 | 42.29 | 1:30.46 | 2:22.76 | 3:12.11 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Anna Sofie Lomholt | 2000 | 315 | 46.02 | 1:37.15 | 2:28.49 | 3:17.67 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Laura Gam | 2001 | 302 | 47.56 | 1:38.34 | 2:30.03 | 3:20.53 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Thilde Rud Iversen | 2001 | 298 | 45.50 | 1:36.01 | 2:29.28 | 3:21.33 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Mathilde Fuglsang | 2000 | 295 | 46.96 | 1:38.07 | 2:31.91 | 3:22.07 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 291 | 46.32 | 1:37.52 | 2:30.97 | 3:23.06 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
11 | Olivia Poulsen | 2001 | 290 | 47.07 | 1:38.06 | 2:31.28 | 3:23.29 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
12 | Signe Juul Grønning | 2001 | 277 | 47.43 | 1:40.99 | 2:36.14 | 3:26.41 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Josefine Dalsgaard | 2000 | 251 | 49.59 | 1:44.21 | 2:39.32 | 3:33.06 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Louise Xia Klogborg | 2000 | 248 | 50.25 | 1:45.58 | 2:40.00 | 3:33.91 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Helene Levring Andersen | 2001 | 233 | 50.71 | 1:46.70 | 2:43.34 | 3:38.48 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Christine Rom Hansen | 2000 | 230 | 49.47 | 1:46.17 | 2:43.65 | 3:39.32 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
17 | Camille Sofie N. Holm | 2000 | 230 | 52.07 | 1:47.77 | 2:44.78 | 3:39.54 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 218 | 52.78 | 1:51.59 | 2:48.59 | 3:43.44 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Linda Strunge | 2000 | 216 | 51.73 | 1:49.62 | 2:47.79 | 3:44.06 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | 211 | 51.22 | 1:50.24 | 2:50.56 | 3:45.72 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
21 | Nanna Sund | 2000 | 173 | 53.43 | 1:54.66 | 2:58.29 | 4:01.45 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Frederikke Brændgaard | 2001 | 171 | 55.56 | 1:59.30 | 3:02.54 | 4:02.25 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 146 | 56.75 | 2:01.54 | 3:10.79 | 4:15.22 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Isabell Sandersen | 2000 | DSQ | ej adskil hæn v50m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 495 | 38.27 | 1:22.02 | 2:06.16 | 2:50.02 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 473 | 39.07 | 1:22.50 | 2:07.48 | 2:52.71 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Helena Rasmussen | 1998 | 440 | 40.83 | 1:26.11 | 2:10.96 | 2:56.92 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | 423 | 42.55 | 1:27.05 | 2:13.56 | 2:59.16 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sidse Thorup | 1999 | 420 | 41.70 | 1:28.78 | 2:13.47 | 2:59.56 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Sofie W. Bunten | 1999 | 382 | 41.29 | 1:30.59 | 2:18.28 | 3:05.32 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thilde Hjorth | 1999 | 382 | 42.51 | 1:28.89 | 2:18.35 | 3:05.45 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
8 | Emma F. Sørensen | 1998 | 362 | 41.72 | 1:29.31 | 2:19.40 | 3:08.79 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
9 | Gynn Davidsen | 1998 | 360 | 41.03 | 1:28.09 | 2:17.93 | 3:09.12 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
10 | Maren Bielefeldt | 1999 | 356 | 43.08 | 1:32.98 | 2:21.94 | 3:09.73 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Emma Louise Frohn | 1998 | 315 | 45.87 | 1:35.80 | 2:26.70 | 3:17.59 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathilde Clausen | 1998 | 293 | 44.98 | 1:36.83 | 2:29.38 | 3:22.56 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ida Lykke Therkildsen | 1999 | 270 | 49.42 | 1:41.56 | 2:34.40 | 3:28.09 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Elin Herskin | 1999 | 174 | 52.18 | 1:53.51 | 2:57.52 | 4:01.03 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 18, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Karen Krogh Lund | 1996 | 427 | 40.96 | 1:26.92 | 2:12.77 | 2:58.65 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise Holm | 1994 | 425 | 41.14 | 1:26.45 | 2:12.75 | 2:58.93 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amalie L. Nielsen | 1997 | 386 | 41.67 | 1:28.03 | 2:16.91 | 3:04.69 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 356 | 44.11 | 1:31.84 | 2:21.38 | 3:09.75 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Amstrup Pajbjerg | 1997 | DNF | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:32 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 17:29 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 152 | 42.28 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 138 | 43.71 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Mortensen | 2002 | 136 | 43.86 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 130 | 44.52 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Markus Bjørnestad | 2002 | 126 | 45.07 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
6 | Ejnar Truelsen | 2002 | 122 | 45.47 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kåre Lund Thomsen | 2002 | 120 | 45.72 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Alexander Mortensen | 2004 | 110 | 47.16 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christian Johannesen | 2003 | 108 | 47.40 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Joakim Grønkjær Frost | 2003 | 102 | 48.28 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Andreas Jørgensen | 2003 | 95 | 49.43 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Frederik Lindholm | 2004 | 95 | 49.48 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 81 | 52.07 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Robert Udbye | 2002 | 81 | 52.21 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Arsham Badakhshan | 2003 | 69 | 54.91 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Hannibal Nørgård Petersen | 2002 | 69 | 55.06 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Lau Barbesgaard | 2002 | 64 | 56.27 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 61 | 57.24 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Rasmus Antonsen | 2002 | 52 | 1:00.47 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Toke Lærke Madsen | 2002 | 26 | 1:16.22 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | 358 | 31.84 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jens William S. Andersen | 2000 | 304 | 33.59 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Christian Rasmussen | 2000 | 304 | 33.62 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Mathias Dalsgaard | 2000 | 303 | 33.66 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Markus Kjeldsen | 2000 | 298 | 33.85 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 265 | 35.16 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 228 | 37.01 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | 220 | 37.40 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Malthe Burgaard | 2000 | 210 | 37.99 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 202 | 38.52 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 179 | 40.10 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Lukas Kristensen | 2000 | 172 | 40.65 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Bastian Løve Høegh | 2000 | 170 | 40.74 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mathias Plog Jensen | 2001 | 166 | 41.11 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Oliver Høyer | 2000 | 161 | 41.48 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
16 | Nicolai Friborg | 2000 | 150 | 42.46 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 140 | 43.46 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Johannes Wemmelund | 2001 | 131 | 44.50 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mathias Dyrmose | 2001 | 123 | 45.39 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Lucas Christoffersen | 2000 | DSQ | ej fortsat bev | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 389 | 30.97 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Sander Schmidt | 1999 | 355 | 31.93 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Arnas Jefimanka | 1999 | 354 | 31.96 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Magnus B. Høgild | 1999 | 345 | 32.22 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sebastian Lodahl | 1999 | 340 | 32.38 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 308 | 33.45 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alfred Bentzen | 1999 | 304 | 33.61 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Frederick K. Madsen | 1999 | 276 | 34.72 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emil Teis Sietam | 1999 | 259 | 35.43 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | Christian Mangaard | 1999 | 237 | 36.52 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Johan Rasmussen | 1999 | 237 | 36.53 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Dinand Aalbers | 1998 | 217 | 37.60 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
13 | Kasper Livbjerg | 1998 | 214 | 37.78 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anders Bruun-Petersen | 1999 | 211 | 37.92 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Jens Grarup | 1999 | 186 | 39.60 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jeppe Soelberg Nielsen | 1999 | 167 | 41.01 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | William Heller Øllegaard | 1999 | 157 | 41.83 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
18 | Viktor Udbye | 1999 | 111 | 46.93 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Marcus Hørup | 1999 | DSQ | svøm på mave v25m | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Chris Christensen | 1988 | 504 | 28.40 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 461 | 29.26 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Martin Grønning | 1997 | 407 | 30.50 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ralf Dalby | 1995 | 401 | 30.66 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel Boisen | 1997 | 394 | 30.84 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
6 | Lasse Kammer | 1995 | 383 | 31.11 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Frederik Linck | 1997 | 371 | 31.44 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
8 | Mikkel Grønbo | 1996 | 365 | 31.63 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Alexander Gilberg | 1995 | 341 | 32.35 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Gordon Koon Lam Lee | 1996 | 272 | 34.87 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emil Buur Persson | 1995 | 269 | 35.01 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:29 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 20:31 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 163 | 41.37 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 156 | 41.95 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Mortensen | 2002 | 147 | 42.83 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 132 | 44.32 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Markus Bjørnestad | 2002 | 128 | 44.77 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
6 | Ejnar Truelsen | 2002 | 126 | 45.10 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | 386 | 31.04 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Markus Kjeldsen | 2000 | 316 | 33.16 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Dalsgaard | 2000 | 315 | 33.23 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Rasmussen | 2000 | 313 | 33.29 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Jens William S. Andersen | 2000 | 295 | 33.95 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 266 | 35.15 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 450 | 29.50 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Magnus B. Høgild | 1999 | 440 | 29.71 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sander Schmidt | 1999 | 389 | 30.96 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Arnas Jefimanka | 1999 | 363 | 31.68 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sebastian Lodahl | 1999 | 353 | 31.98 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 317 | 33.15 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Chris Christensen | 1988 | 618 | 26.54 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Ralf Dalby | 1995 | 460 | 29.28 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 439 | 29.74 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mikkel Boisen | 1997 | 431 | 29.91 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
5 | Martin Grønning | 1997 | 412 | 30.38 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lasse Kammer | 1995 | 396 | 30.77 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:31 |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 20:57 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | 301 | 38.32 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Isabella Bach | 2002 | 299 | 38.42 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 280 | 39.26 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Vilstrup | 2002 | 248 | 40.89 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sascha Lausten | 2002 | 241 | 41.29 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Signe B. Hansen | 2002 | 239 | 41.36 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederikke Kruse | 2002 | 232 | 41.78 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emilie Knudsen | 2002 | 231 | 41.86 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Louise Houe Andersen | 2003 | 230 | 41.90 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | 206 | 43.48 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maja Østergaard Jensen | 2002 | 185 | 45.04 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lærke Maria Knudsen | 2002 | 183 | 45.25 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 178 | 45.68 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Cecilie Thuesen | 2002 | 176 | 45.82 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Amalie Kristensen | 2003 | 173 | 46.05 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Karoline Lagoni | 2003 | 171 | 46.23 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Louise Eg Larsen | 2002 | 166 | 46.71 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 164 | 46.91 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Anna Mosegaard | 2002 | 164 | 46.95 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Cecilie Christiansen | 2003 | 161 | 47.16 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
21 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 152 | 48.07 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Katrine Mols | 2003 | 146 | 48.75 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
23 | Laura-Marie Høj | 2003 | 133 | 50.24 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Frederikke Suhnsen | 2002 | 122 | 51.81 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
25 | Anna Raaber | 2002 | 118 | 52.38 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
26 | Ida Sund | 2002 | 99 | 55.49 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mette Buur Holt | 2003 | 93 | 56.64 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
28 | Camilla Falck | 2003 | 92 | 56.85 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Laura Pedersen | 2004 | 91 | 57.12 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
30 | Lotte Liv Jensen | 2004 | 57 | 1:06.62 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
31 | Sara Kobæk | 2005 | 42 | 1:13.92 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Agnete Barbesgaard | 2003 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Asta Ratshschau Nielsen | 2004 | DSQ | svøm på mave v 25m | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Nielsen | 2003 | DSQ | svøm på mave 25m | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | DSQ | afslut på mave | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Stine Saaby Buur Andersen | 2002 | DSQ | ej berøring 25m | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 468 | 33.10 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mira Mass | 2000 | 432 | 33.98 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 405 | 34.72 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 397 | 34.94 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Line Aunstrup | 2000 | 392 | 35.10 | ||||||
A6 | ||||||||||
6 | Nicoline Bredahl | 2000 | 391 | 35.12 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Katrine Jørgensen | 2000 | 377 | 35.55 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 369 | 35.82 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Freya R. Andersen | 2000 | 359 | 36.16 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mette Høgild Svane | 2000 | 357 | 36.20 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 351 | 36.40 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Josefine Due Christensen | 2001 | 349 | 36.47 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 344 | 36.65 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anna Sofie Lomholt | 2000 | 335 | 36.98 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Julie Søgaard | 2001 | 333 | 37.06 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Julie Nøhr Olesen | 2001 | 295 | 38.58 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
17 | Sarah Emilie Praëm | 2001 | 279 | 39.33 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
18 | Yasmina Kristiensen | 2000 | 278 | 39.35 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
19 | Cecilie Baraviec | 2000 | 276 | 39.45 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
20 | Helene Marie S. Andersen | 2001 | 271 | 39.67 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Elisabeth Pedersen | 2000 | 263 | 40.10 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
22 | Josefine Dalsgaard | 2000 | 258 | 40.32 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Julie Geertsen Lund | 2001 | 248 | 40.88 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
24 | Olivia Poulsen | 2001 | 235 | 41.62 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
25 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 230 | 41.91 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
26 | Xanthine Aalbers | 2000 | 203 | 43.69 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
27 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 200 | 43.88 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
28 | Alba Olivia Theilmann | 2001 | 183 | 45.21 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
29 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | 175 | 45.92 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
30 | Anne Almvig | 2001 | 174 | 46.00 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
31 | Anne Wenzell | 2001 | 171 | 46.29 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
32 | Maria Møller Jensen | 2001 | 145 | 48.87 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
33 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | 127 | 51.02 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
34 | Frederikke Brændgaard | 2001 | 102 | 54.89 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Isabel Mass | 1998 | 516 | 32.04 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Mette Flaskager | 1999 | 404 | 34.74 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ida Madsen | 1998 | 381 | 35.42 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Christie Prøhl | 1998 | 366 | 35.92 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sidse Thorup | 1999 | 302 | 38.29 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | 300 | 38.39 | Deltager ikke i finalen | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathilde Clausen | 1998 | 280 | 39.25 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | 263 | 40.11 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
9 | Amalie Skov | 1999 | 245 | 41.03 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Julie Hjort | 1999 | 208 | 43.33 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ida Lykke Therkildsen | 1999 | 191 | 44.62 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Alberte Birkemose Winding | 1999 | 189 | 44.73 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emma Gleitze Holm | 1999 | 169 | 46.41 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
14 | Elin Herskin | 1999 | 120 | 52.05 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 482 | 32.77 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Camilla Svane | 1995 | 446 | 33.63 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 413 | 34.51 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christina Løth Andersen | 1997 | 393 | 35.06 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lonnie Meineche | 1996 | 393 | 35.07 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ditte V. Hansen | 1997 | 388 | 35.22 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Betina K. Pedersen | 1994 | 349 | 36.48 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Amalie L. Nielsen | 1997 | 312 | 37.88 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sofie Boel Torp | 1997 | 307 | 38.06 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 276 | 39.43 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Marie Juhl Jensen | 1996 | 271 | 39.68 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Karen Krogh Lund | 1996 | 242 | 41.19 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Anette Damsgaard | 1996 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Amstrup Pajbjerg | 1997 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:57 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 20:51 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | 327 | 37.27 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Isabella Bach | 2002 | 314 | 37.78 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 297 | 38.51 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Vilstrup | 2002 | 249 | 40.83 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Signe B. Hansen | 2002 | 237 | 41.51 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sascha Lausten | 2002 | 224 | 42.27 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 518 | 32.00 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 434 | 33.93 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mira Mass | 2000 | 433 | 33.96 | ||||||
A6 | ||||||||||
4 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 424 | 34.20 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Line Aunstrup | 2000 | 423 | 34.21 | ||||||
A6 | ||||||||||
6 | Nicoline Bredahl | 2000 | 409 | 34.62 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Isabel Mass | 1998 | 491 | 32.57 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Mette Flaskager | 1999 | 424 | 34.19 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ida Madsen | 1998 | 420 | 34.30 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Christie Prøhl | 1998 | 418 | 34.37 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sidse Thorup | 1999 | 324 | 37.41 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mathilde Clausen | 1998 | 298 | 38.46 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 516 | 32.04 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Camilla Svane | 1995 | 495 | 32.48 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 484 | 32.72 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ditte V. Hansen | 1997 | 419 | 34.32 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christina Løth Andersen | 1997 | 389 | 35.19 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lonnie Meineche | 1996 | 387 | 35.24 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:51 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 16:10 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 325 | 1:13.55 | 2:31.07 | 3:50.25 | 5:08.61 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
2 | Oliver L Nelander | 2002 | 235 | 1:24.63 | 2:53.28 | 4:20.33 | 5:43.80 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Joachim Hjertmann | 2002 | 195 | 1:26.78 | 3:00.24 | 4:34.78 | 6:05.74 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 180 | 1:31.57 | 3:08.82 | 4:44.94 | 6:15.62 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 176 | 1:29.24 | 3:04.93 | 4:42.90 | 6:18.20 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 401 | 1:10.25 | 2:23.36 | 3:35.41 | 4:47.80 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jens Sørensen | 2001 | 380 | 1:09.03 | 2:24.44 | 3:39.59 | 4:52.97 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 361 | 1:12.15 | 2:28.69 | 3:44.53 | 4:58.05 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Andreas Bui | 2000 | 357 | 1:08.31 | 2:24.31 | 3:42.46 | 4:58.94 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Jens Riisgaard | 2000 | 352 | 1:10.66 | 2:27.25 | 3:44.88 | 5:00.48 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mike Boldsen | 2000 | 350 | 1:11.04 | 2:27.79 | 3:45.38 | 5:01.07 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 331 | 1:12.40 | 2:29.28 | 3:47.46 | 5:06.76 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Victor Bjerre | 2001 | 314 | 1:15.14 | 2:33.75 | 3:53.56 | 5:12.14 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Oskar Lindholm | 2001 | 305 | 1:14.67 | 2:35.51 | 3:56.48 | 5:15.21 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 283 | 1:17.92 | 2:40.63 | 4:02.22 | 5:23.17 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathias Dalsgaard | 2000 | 283 | 1:16.46 | 2:40.59 | 4:05.45 | 5:23.18 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anton Borg Hjort | 2000 | 278 | 1:16.22 | 2:39.56 | 4:02.55 | 5:25.03 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 260 | 1:19.19 | 2:43.62 | 4:08.15 | 5:32.38 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Christian Juul Jensen | 2000 | 258 | 1:15.86 | 2:42.48 | 4:08.88 | 5:32.98 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Johan Nielsen | 2001 | 239 | 1:22.69 | 2:50.23 | 4:17.99 | 5:41.87 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Marco Just Jensen | 2000 | 232 | 1:22.06 | 2:50.25 | 4:18.24 | 5:45.24 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Tobias Lyngvig | 2000 | 229 | 1:22.93 | 2:51.22 | 4:19.20 | 5:46.68 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Chris Rasmussen | 2001 | 209 | 1:23.69 | 2:55.40 | 4:27.38 | 5:57.32 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 182 | 1:31.82 | 3:08.15 | 4:44.74 | 6:14.21 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
20 | Philip Hørup | 2001 | 134 | 1:32.96 | 3:19.51 | 5:05.92 | 6:54.14 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
- | Karl-Emil Späth | 2000 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Lodahl | 1999 | 477 | 1:03.99 | 2:13.28 | 3:22.55 | 4:31.48 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | 464 | 1:07.06 | 2:17.48 | 3:25.81 | 4:34.10 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Sander Schmidt | 1999 | 462 | 1:06.25 | 2:16.33 | 3:26.64 | 4:34.51 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 444 | 1:07.41 | 2:17.85 | 3:29.41 | 4:38.14 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Martin Harder Bruun | 1998 | 436 | 1:06.14 | 2:18.16 | 3:30.41 | 4:39.78 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 430 | 1:08.43 | 2:21.19 | 3:32.07 | 4:41.20 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kasper Levring Andersen | 1998 | 414 | 1:08.53 | 2:21.69 | 3:33.59 | 4:44.56 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 379 | 1:10.47 | 2:24.72 | 3:40.47 | 4:53.06 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jacob Schultz | 1999 | 377 | 1:09.73 | 2:25.73 | 3:40.62 | 4:53.59 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 370 | 1:11.05 | 2:27.25 | 3:42.75 | 4:55.51 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 333 | 1:14.19 | 2:31.82 | 3:49.47 | 5:06.07 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 330 | 1:13.82 | 2:31.33 | 3:49.53 | 5:07.10 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Johan Rasmussen | 1999 | 290 | 1:13.88 | 2:35.07 | 3:58.30 | 5:20.53 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Jeppe Soelberg Nielsen | 1999 | 270 | 1:16.38 | 2:40.44 | 4:05.31 | 5:28.22 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Kasper Laursen | 1998 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Nicolai Vad Kruse | 1999 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Søren Gad Hvas | 1998 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Casper G. Kristensen | 1995 | 580 | 1:00.96 | 2:05.62 | 3:10.43 | 4:14.48 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | 560 | 1:02.34 | 2:08.47 | 3:13.87 | 4:17.49 | |||
A6 | ||||||||||
3 | Anders T. Rasmussen | 1993 | 531 | 1:02.12 | 2:08.20 | 3:14.41 | 4:22.04 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anthon Løbner | 1997 | 455 | 1:02.78 | 2:13.10 | 3:24.86 | 4:35.86 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Rune K. Jensen | 1997 | 431 | 1:06.58 | 2:18.08 | 3:30.70 | 4:40.88 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Martin Grønning | 1997 | 382 | 1:06.22 | 2:18.05 | 3:34.44 | 4:52.29 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:10 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 17:10 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Kruse | 2002 | 323 | 1:21.43 | 2:48.74 | 4:16.75 | 5:42.25 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise Houe Andersen | 2003 | 313 | 1:21.32 | 2:49.97 | 4:19.56 | 5:45.56 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Marikka Andersen | 2002 | 266 | 1:29.51 | 3:01.65 | 4:34.34 | 6:04.73 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | 191 | 1:33.90 | 3:17.81 | 5:03.63 | 6:47.57 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anna Bull Kramer | 2003 | 187 | 1:34.75 | 3:19.85 | 5:06.75 | 6:50.32 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frida Bojsen Jensen | 2002 | 182 | 1:38.10 | 3:25.02 | 5:12.83 | 6:53.73 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 555 | 1:10.99 | 2:25.67 | 3:37.96 | 4:45.68 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Cecilie Baraviec | 2000 | 469 | 1:12.97 | 2:29.65 | 3:46.59 | 5:02.27 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Nicoline Bredahl | 2000 | 458 | 1:14.20 | 2:32.25 | 3:49.34 | 5:04.50 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sif Floor | 2000 | 445 | 1:13.45 | 2:32.87 | 3:50.43 | 5:07.53 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Helena V. Ellling | 2000 | 441 | 1:13.68 | 2:33.06 | 3:51.68 | 5:08.33 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mia Seehausen | 2001 | 434 | 1:13.53 | 2:32.87 | 3:52.35 | 5:10.06 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 421 | 1:13.55 | 2:33.97 | 3:53.81 | 5:13.12 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 407 | 1:16.09 | 2:35.85 | 3:56.76 | 5:16.78 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Dianna Au | 2000 | 400 | 1:17.65 | 2:38.23 | 3:58.52 | 5:18.53 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 361 | 1:19.30 | 2:43.40 | 4:07.33 | 5:29.75 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mathilde Vilain Stübe | 2000 | 355 | 1:19.79 | 2:43.65 | 4:09.01 | 5:31.57 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Gry Floor | 2000 | 354 | 1:20.05 | 2:44.07 | 4:07.48 | 5:31.98 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 349 | 1:19.33 | 2:43.83 | 4:07.93 | 5:33.32 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Frederikke Olsen | 2000 | 341 | 1:21.06 | 2:48.01 | 4:14.59 | 5:35.89 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
15 | Sarah Emilie Praëm | 2001 | 330 | 1:17.84 | 2:42.67 | 4:10.38 | 5:39.84 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
16 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 320 | 1:23.67 | 2:52.56 | 4:19.93 | 5:43.03 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mathilde Fuglsang | 2000 | 308 | 1:21.72 | 2:52.25 | 4:19.44 | 5:47.60 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Line Mia Jensen | 2000 | 306 | 1:26.54 | 2:55.86 | 4:24.16 | 5:48.51 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Christine Nielsen | 2001 | 304 | 1:23.12 | 2:53.25 | 4:23.08 | 5:49.05 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
20 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 301 | 1:23.10 | 2:52.92 | 4:22.86 | 5:50.14 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
21 | Helena Avlaja Eriksen | 2001 | 301 | 1:23.32 | 2:52.61 | 4:22.29 | 5:50.18 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
22 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 299 | 1:24.31 | 2:55.70 | 4:24.02 | 5:50.85 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Julie Geertsen Lund | 2001 | 294 | 1:23.29 | 2:53.68 | 4:24.56 | 5:52.93 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
24 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | 284 | 1:22.46 | 2:53.31 | 4:26.26 | 5:56.95 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Signe Juul Grønning | 2001 | 262 | 1:28.81 | 3:04.78 | 4:36.64 | 6:06.94 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
26 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | 252 | 1:29.09 | 3:03.18 | 4:37.68 | 6:11.43 | |||
A6 | ||||||||||
27 | Laura Gam | 2001 | 247 | 1:30.59 | 3:05.67 | 4:41.80 | 6:13.82 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
28 | Julie Nøhr Olesen | 2001 | 247 | 1:27.71 | 3:04.16 | 4:40.34 | 6:14.12 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
29 | Lærke Meyer | 2000 | 226 | 1:31.76 | 3:12.74 | 4:51.09 | 6:25.12 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Christine Rom Hansen | 2000 | 197 | 1:37.38 | 3:21.14 | 5:03.86 | 6:43.49 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 582 | 1:09.59 | 2:20.88 | 3:32.12 | 4:41.15 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | 522 | 1:11.12 | 2:25.84 | 3:39.51 | 4:51.58 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie W. Bunten | 1999 | 511 | 1:10.97 | 2:25.40 | 3:39.46 | 4:53.59 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Malene Bang | 1999 | 474 | 1:13.88 | 2:32.08 | 3:49.84 | 5:01.08 | |||
A6 | ||||||||||
5 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 466 | 1:13.02 | 2:30.90 | 3:48.25 | 5:02.89 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Celia Erikstad | 1999 | 466 | 1:13.85 | 2:31.72 | 3:48.41 | 5:02.91 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Camilla Puk Jensen | 1998 | 446 | 1:14.00 | 2:32.19 | 3:50.12 | 5:07.25 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Caroline Beck | 1998 | 415 | 1:14.92 | 2:34.28 | 3:54.14 | 5:14.77 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Maren Bielefeldt | 1999 | 395 | 1:15.62 | 2:36.66 | 3:58.13 | 5:19.95 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Emma Louise Frohn | 1998 | 352 | 1:18.64 | 2:44.32 | 4:08.00 | 5:32.51 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maja Østergaard | 1998 | 322 | 1:21.84 | 2:49.48 | 4:17.98 | 5:42.51 | |||
A6 | ||||||||||
12 | Emma F. Sørensen | 1998 | 318 | 1:20.31 | 2:47.17 | 4:15.57 | 5:44.04 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
13 | Lærke Marie Bentsen | 1998 | 305 | 1:20.63 | 2:46.52 | 4:17.94 | 5:48.76 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | 239 | 1:26.33 | 3:02.05 | 4:40.81 | 6:18.36 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
- | Sarah Gade Nielsen | 1998 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mia Kynde | 1994 | 560 | 1:07.54 | 2:19.81 | 3:33.12 | 4:44.84 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 539 | 1:07.55 | 2:20.37 | 3:34.67 | 4:48.53 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:10 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 17:11 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Mårtensson | 1997 | A6 | 26.90 | 54.51 | |||||
2 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 26.64 | 55.40 | |||||
3 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 27.40 | 56.84 | |||||
4 | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | A6 | 27.78 | 56.85 | |||||
5 | Simon Sønderriis | 1997 | Lyseng IF | 27.37 | 57.32 | |||||
6 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 27.31 | 57.42 | |||||
7 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 28.04 | 58.12 | |||||
8 | Mikkel Boisen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 29.04 | 58.85 | |||||
9 | Mikkel Gade | 1999 | Svømmeklubben Grindsted | 28.85 | 58.90 | |||||
10 | Anthon Løbner | 1997 | Lyseng IF | 28.61 | 59.20 | |||||
11 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 28.54 | 59.24 | |||||
12 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 28.38 | 59.71 | |||||
13 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 28.91 | 59.73 | |||||
14 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | Viborg Svømme Klub | 29.39 | 59.87 | |||||
15 | Rune K. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 28.29 | 59.95 | |||||
16 | Andreas Bui | 2000 | O.S.L.F. | 29.07 | 1:00.00 | |||||
17 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | Odense Svømme Klub | 29.13 | 1:00.04 | |||||
18 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | O.S.L.F. | 29.39 | 1:00.23 | |||||
19 | Gordon Koon Lam Lee | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 29.63 | 1:00.25 | |||||
20 | Kasper Levring Andersen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 29.81 | 1:01.57 | |||||
21 | Anders Husted | 1997 | Viborg Svømme Klub | 30.32 | 1:02.68 | |||||
22 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 29.86 | 1:02.71 | |||||
23 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 30.81 | 1:03.34 | |||||
24 | Alfred Bentzen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 30.69 | 1:03.37 | |||||
25 | Christian Rasmussen | 2000 | O.S.L.F. | 30.52 | 1:03.56 | |||||
26 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 29.93 | 1:03.59 | |||||
27 | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | 30.94 | 1:04.28 | |||||
28 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 31.25 | 1:04.62 | |||||
29 | Johannes Hjertmann | 1998 | Lyseng IF | 30.58 | 1:04.66 | |||||
30 | Christian Mangaard | 1999 | Viborg Svømme Klub | 31.25 | 1:04.74 | |||||
31 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 30.99 | 1:05.47 | |||||
32 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 31.15 | 1:05.82 | |||||
33 | Emil Buur Persson | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 31.12 | 1:05.86 | |||||
34 | Malthe Burgaard | 2000 | Odense Svømme Klub | 32.12 | 1:06.87 | |||||
35 | Mads Sørensen | 2000 | O.S.L.F. | 31.98 | 1:06.90 | |||||
36 | Emil Teis Sietam | 1999 | O.S.L.F. | 31.96 | 1:07.02 | |||||
37 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 32.32 | 1:07.23 | |||||
38 | Martin Holmershøj | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 32.26 | 1:07.96 | |||||
39 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 32.53 | 1:08.10 | |||||
40 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | Viborg Svømme Klub | 33.04 | 1:08.29 | |||||
41 | Mike Boldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 33.65 | 1:08.99 | |||||
42 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.82 | 1:09.06 | |||||
43 | Oskar Lindholm | 2001 | Lyseng IF | 33.84 | 1:09.33 | |||||
44 | Magnus Sommer Klampe | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 32.83 | 1:09.83 | |||||
45 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 33.46 | 1:10.06 | |||||
46 | Anders Bruun-Petersen | 1999 | Odense Svømme Klub | 33.52 | 1:10.23 | |||||
47 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 33.91 | 1:10.57 | |||||
48 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Svømmeklubben Grindsted | 34.94 | 1:11.19 | |||||
49 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.85 | 1:11.58 | |||||
50 | Frederik Hougaard-Enevold | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 34.02 | 1:11.65 | |||||
51 | Oliver Frølund | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 34.22 | 1:11.81 | |||||
52 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 34.42 | 1:12.64 | |||||
53 | Jeppe Soelberg Nielsen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 34.58 | 1:12.85 | |||||
54 | Dinand Aalbers | 1998 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.84 | 1:13.03 | |||||
55 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 34.47 | 1:13.61 | |||||
56 | Lukas Kristensen | 2000 | Lyseng IF | 35.31 | 1:14.64 | |||||
57 | Tobias Meier | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.80 | 1:14.67 | |||||
58 | Anton Borg Hjort | 2000 | Lyseng IF | 34.84 | 1:15.25 | |||||
59 | Oliver Høyer | 2000 | Lyseng IF | 36.24 | 1:16.12 | |||||
60 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 36.86 | 1:16.14 | |||||
61 | Tobias Møllegaard | 2000 | Viborg Svømme Klub | 37.23 | 1:16.63 | |||||
62 | Bastian Løve Høegh | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 36.54 | 1:16.72 | |||||
63 | Jacob Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | 37.04 | 1:16.92 | |||||
64 | Joachim Hjertmann | 2002 | Lyseng IF | 38.13 | 1:18.04 | |||||
65 | Johan Nielsen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 37.88 | 1:18.70 | |||||
66 | Chris Rasmussen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 37.75 | 1:19.31 | |||||
67 | Magnus A H Christensen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 37.90 | 1:19.55 | |||||
68 | Marcus Hørup | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.86 | 1:19.59 | |||||
69 | William Heller Øllegaard | 1999 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 38.61 | 1:19.93 | |||||
70 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 38.84 | 1:19.95 | |||||
71 | Nicolai Friborg | 2000 | Viborg Svømme Klub | 37.34 | 1:21.20 | |||||
72 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | Viborg Svømme Klub | 39.69 | 1:21.42 | |||||
73 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 37.59 | 1:21.44 | |||||
74 | Mathias Mortensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 38.79 | 1:21.79 | |||||
75 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | Lyseng IF | 40.96 | 1:22.76 | |||||
76 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 40.09 | 1:23.16 | |||||
77 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 40.40 | 1:24.45 | |||||
78 | Markus Bjørnestad | 2002 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 40.78 | 1:25.01 | |||||
79 | Filip Cederstrøm | 2002 | Holstebro Svømme Club | 40.04 | 1:25.68 | |||||
80 | Frederik Venø Elling | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 41.35 | 1:25.90 | |||||
81 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 42.72 | 1:26.09 | |||||
81 | Frederik Lindholm | 2004 | Lyseng IF | 41.46 | 1:26.09 | |||||
83 | Tobias Skovboe | 2001 | Viborg Svømme Klub | 41.77 | 1:26.82 | |||||
84 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 41.81 | 1:27.68 | |||||
85 | Andreas Jørgensen | 2003 | Lyseng IF | 40.17 | 1:28.54 | |||||
86 | Philip Hørup | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.80 | 1:28.58 | |||||
87 | Johannes Wemmelund | 2001 | Herning Svømmeklub | 41.50 | 1:29.13 | |||||
88 | Viktor Udbye | 1999 | Herning Svømmeklub | 41.33 | 1:29.54 | |||||
89 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 41.97 | 1:31.43 | |||||
90 | Robert Udbye | 2002 | Herning Svømmeklub | 43.47 | 1:34.16 | |||||
91 | Hannibal Nørgård Petersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 45.19 | 1:36.70 | |||||
92 | Mads Emil Hansen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 46.12 | 1:38.43 | |||||
93 | Emil Lykke Grann | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 49.98 | 1:38.74 | |||||
94 | Joakim Grønkjær Frost | 2003 | Horsens Svømmeklub | 46.74 | 1:40.11 | |||||
95 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | Lyseng IF | 46.29 | 1:40.16 | |||||
96 | Mads Pold | 2004 | Vildbjerg Svømmeklub | 56.22 | 2:00.98 | |||||
97 | Toke Lærke Madsen | 2002 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:13.84 | 2:40.46 | |||||
- | Johan Rasmussen | 1999 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:11 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:16 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Kruse | 2002 | 312 | 35.96 | 1:15.18 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Grøndal | 2002 | 309 | 35.72 | 1:15.40 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 282 | 35.90 | 1:17.77 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise Houe Andersen | 2003 | 277 | 38.00 | 1:18.23 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Amalie Vilstrup | 2002 | 264 | 38.83 | 1:19.51 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Signe B. Hansen | 2002 | 263 | 37.59 | 1:19.53 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emilie Knudsen | 2002 | 258 | 38.75 | 1:20.07 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilie Thuesen | 2002 | 249 | 40.05 | 1:21.08 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Marikka Andersen | 2002 | 231 | 41.17 | 1:23.06 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 218 | 38.11 | 1:24.74 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 216 | 40.32 | 1:24.94 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Karoline Lagoni | 2003 | 210 | 40.84 | 1:25.74 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lærke Maria Knudsen | 2002 | 205 | 41.07 | 1:26.41 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anna Bull Kramer | 2003 | 204 | 40.96 | 1:26.60 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Louise Eg Larsen | 2002 | 201 | 41.47 | 1:27.06 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Frida Bojsen Jensen | 2002 | 194 | 40.20 | 1:28.07 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
17 | Frederikke Suhnsen | 2002 | 192 | 42.34 | 1:28.28 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Maja Østergaard Jensen | 2002 | 191 | 42.51 | 1:28.57 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 189 | 42.36 | 1:28.88 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Anna Mosegaard | 2002 | 180 | 43.26 | 1:30.22 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | 179 | 43.35 | 1:30.47 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Katrine Mols | 2003 | 155 | 43.85 | 1:34.94 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
23 | Clara Tolderlund | 2002 | 134 | 45.35 | 1:39.66 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Line Frederiksen | 2003 | 127 | 45.84 | 1:41.40 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Sarah Jakobsen | 2002 | 114 | 49.62 | 1:44.93 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Cecilie Christiansen | 2003 | 107 | 54.74 | 1:47.36 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
27 | Maja Klitgaard | 2003 | 89 | 51.99 | 1:54.07 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Anna Raaber | 2002 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Julie Nielsen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 493 | 30.91 | 1:04.56 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mia Seehausen | 2001 | 469 | 31.62 | 1:05.65 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | 447 | 32.65 | 1:06.69 | |||||
A6 | ||||||||||
4 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 444 | 31.80 | 1:06.83 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Katrine Jørgensen | 2000 | 437 | 31.89 | 1:07.17 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Julie Søgaard | 2001 | 435 | 32.64 | 1:07.31 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 417 | 32.09 | 1:08.23 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Sif Floor | 2000 | 398 | 33.54 | 1:09.31 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Cecilie Baraviec | 2000 | 398 | 33.07 | 1:09.33 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 391 | 33.94 | 1:09.71 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 352 | 35.23 | 1:12.24 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Frederikke Olsen | 2000 | 351 | 34.90 | 1:12.27 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
13 | Helena Avlaja Eriksen | 2001 | 335 | 34.90 | 1:13.41 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Gry Floor | 2000 | 331 | 35.53 | 1:13.74 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Esther Flø | 2001 | 330 | 36.45 | 1:13.77 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sille Ibsen | 2001 | 327 | 34.42 | 1:13.97 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 326 | 35.11 | 1:14.07 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Rikke Hansen | 2000 | 313 | 35.60 | 1:15.12 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Sarah Emilie Praëm | 2001 | 306 | 36.08 | 1:15.62 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
20 | Christine Nielsen | 2001 | 295 | 36.91 | 1:16.59 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
20 | Thilde Rud Iversen | 2001 | 295 | 36.43 | 1:16.59 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
22 | Mathilde Fuglsang | 2000 | 294 | 36.66 | 1:16.64 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Olivia Poulsen | 2001 | 290 | 35.98 | 1:17.06 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
24 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 288 | 36.87 | 1:17.20 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Line Mia Jensen | 2000 | 281 | 38.37 | 1:17.81 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Julie Geertsen Lund | 2001 | 263 | 38.54 | 1:19.58 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
27 | Helene Marie S. Andersen | 2001 | 259 | 38.59 | 1:19.98 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
28 | Laura Gam | 2001 | 258 | 38.11 | 1:20.07 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
29 | Signe Juul Grønning | 2001 | 248 | 38.88 | 1:21.13 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
30 | Lærke Meyer | 2000 | 245 | 39.23 | 1:21.47 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Louise Xia Klogborg | 2000 | 239 | 39.15 | 1:22.18 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
32 | Isabell Sandersen | 2000 | 237 | 39.99 | 1:22.40 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Linda Strunge | 2000 | 226 | 40.72 | 1:23.65 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
34 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 219 | 39.20 | 1:24.59 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
35 | Helene Levring Andersen | 2001 | 208 | 41.52 | 1:26.08 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
36 | Anne Wenzell | 2001 | 195 | 42.46 | 1:27.82 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
37 | Alba Olivia Theilmann | 2001 | 192 | 42.02 | 1:28.35 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
38 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 184 | 42.34 | 1:29.62 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
39 | Anne Almvig | 2001 | 181 | 40.99 | 1:30.03 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
40 | Signe Dahl Johansen | 2001 | 180 | 42.17 | 1:30.30 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
41 | Camille Sofie N. Holm | 2000 | 156 | 44.47 | 1:34.66 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
42 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | 147 | 46.48 | 1:36.52 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Josefine Dalsgaard | 2000 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Silja Ösp Logadottir | 2001 | DNS | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Trine Kjøngerskov | 2000 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Yasmina Kristiensen | 2000 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 589 | 29.15 | 1:00.83 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Malene Bang | 1999 | 515 | 30.42 | 1:03.63 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Isabel Mass | 1998 | 511 | 30.72 | 1:03.78 | |||||
A6 | ||||||||||
4 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 481 | 30.96 | 1:05.08 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mette Flaskager | 1999 | 474 | 31.42 | 1:05.42 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | 441 | 32.48 | 1:07.01 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Helena Rasmussen | 1998 | 435 | 31.71 | 1:07.31 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Camilla Puk Jensen | 1998 | 432 | 33.49 | 1:07.46 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Caroline Beck | 1998 | 421 | 32.83 | 1:08.04 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Maren Bielefeldt | 1999 | 412 | 33.29 | 1:08.54 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Mathilde Clausen | 1998 | 400 | 32.93 | 1:09.18 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sarah Gade Nielsen | 1998 | 396 | 33.69 | 1:09.46 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ida Madsen | 1998 | 373 | 33.41 | 1:10.84 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Lærke Marie Bentsen | 1998 | 365 | 33.70 | 1:11.34 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Emma Louise Frohn | 1998 | 356 | 34.15 | 1:11.95 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emma F. Sørensen | 1998 | 354 | 34.75 | 1:12.08 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
17 | Thilde Hjorth | 1999 | 348 | 35.02 | 1:12.50 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
18 | Sidse Thorup | 1999 | 332 | 35.36 | 1:13.62 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
19 | Amalie Skov | 1999 | 332 | 36.11 | 1:13.65 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | 305 | 36.03 | 1:15.76 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
21 | Julie Hjort | 1999 | 272 | 37.53 | 1:18.69 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | 264 | 36.59 | 1:19.49 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
23 | Ida Lykke Therkildsen | 1999 | 243 | 39.93 | 1:21.72 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
24 | Alberte Birkemose Winding | 1999 | 220 | 38.18 | 1:24.49 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
25 | Elin Herskin | 1999 | 141 | 45.48 | 1:37.94 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Emma Gleitze Holm | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 519 | 30.42 | 1:03.46 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Louise Holm | 1994 | 490 | 31.09 | 1:04.68 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Boel Torp | 1997 | 485 | 31.39 | 1:04.90 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mia Kynde | 1994 | 483 | 30.97 | 1:04.97 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Lonnie Meineche | 1996 | 415 | 33.05 | 1:08.36 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Naja Skaarup Jensen | 1996 | 383 | 34.32 | 1:10.22 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Amalie L. Nielsen | 1997 | 377 | 33.55 | 1:10.58 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marie Juhl Jensen | 1996 | 359 | 33.94 | 1:11.77 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Karen Krogh Lund | 1996 | 346 | 34.91 | 1:12.60 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 283 | 36.68 | 1:17.68 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Caroline Amstrup Pajbjerg | 1997 | 194 | 41.41 | 1:28.11 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:16 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:49 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 25, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julius Henriksen | 2002 | 177 | 42.47 | 1:27.13 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 150 | 46.35 | 1:32.01 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 140 | 46.92 | 1:34.08 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Joachim Hjertmann | 2002 | 127 | 47.94 | 1:37.16 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Alexander Mortensen | 2004 | 117 | 51.84 | 1:39.92 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Lindholm | 2004 | 97 | 51.82 | 1:46.36 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 78 | 55.00 | 1:54.31 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Robert Udbye | 2002 | 74 | 57.09 | 1:56.15 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Hannibal Nørgård Petersen | 2002 | 70 | 56.73 | 1:58.20 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Ejnar Truelsen | 2002 | DSQ | ej fortsat bev 50m | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Kåre Lund Thomsen | 2002 | DSQ | ej fortsat bev 50m | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | 370 | 33.15 | 1:08.14 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 325 | 35.47 | 1:11.16 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Mathias Dalsgaard | 2000 | 299 | 35.30 | 1:13.11 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Casper Christiansen | 2000 | 299 | 35.94 | 1:13.18 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 288 | 36.40 | 1:14.09 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lucas Christoffersen | 2000 | 278 | 36.23 | 1:14.98 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 242 | 37.76 | 1:18.44 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathias Rasmussen | 2001 | 211 | 40.63 | 1:22.20 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 208 | 40.41 | 1:22.48 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 205 | 41.02 | 1:22.88 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Tobias Lyngvig | 2000 | 198 | 40.95 | 1:23.84 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 196 | 41.12 | 1:24.12 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Oliver Frølund | 2001 | 194 | 41.39 | 1:24.44 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Victor Bjerre | 2001 | 164 | 43.85 | 1:29.28 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jacob Hopff | 2001 | 149 | 45.45 | 1:32.19 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 149 | 45.87 | 1:32.30 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
17 | Mathias Plog Jensen | 2001 | 142 | 45.72 | 1:33.60 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mathias Dyrmose | 2001 | 138 | 46.90 | 1:34.52 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Johannes Wemmelund | 2001 | 128 | 47.62 | 1:36.97 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Markus Hartvigsen | 2001 | 100 | 52.11 | 1:45.37 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus B. Høgild | 1999 | 444 | 31.65 | 1:04.14 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sebastian Lodahl | 1999 | 381 | 33.36 | 1:07.48 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sander Schmidt | 1999 | 376 | 33.10 | 1:07.75 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Toke Michaelsen | 1999 | 375 | 33.11 | 1:07.81 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Martin Harder Bruun | 1998 | 313 | 35.77 | 1:12.01 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 311 | 34.98 | 1:12.18 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 306 | 35.50 | 1:12.62 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederick K. Madsen | 1999 | 297 | 35.41 | 1:13.30 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jacob Schultz | 1999 | 297 | 36.06 | 1:13.34 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Andreas Aakjær Andersen | 1999 | 280 | 36.27 | 1:14.80 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 263 | 36.82 | 1:16.32 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Christian Mangaard | 1999 | 247 | 38.12 | 1:17.96 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Johan Rasmussen | 1999 | 227 | 38.12 | 1:20.11 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Anders Bruun-Petersen | 1999 | 227 | 38.63 | 1:20.17 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Jens Grarup | 1999 | 213 | 40.36 | 1:21.86 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Martin Holmershøj | 1998 | 203 | 41.07 | 1:23.21 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Marcus Hørup | 1999 | DSQ | ej fortsat bev. 25m | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
Løb 25, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nikolai Skelsager | 1996 | 501 | 30.09 | 1:01.61 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Martin Grønning | 1997 | 413 | 31.98 | 1:05.70 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christoffer Beck | 1996 | 411 | 32.23 | 1:05.78 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Lasse Kammer | 1995 | 409 | 32.14 | 1:05.88 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mikkel Grønbo | 1996 | 401 | 32.35 | 1:06.33 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Boisen | 1997 | 376 | 32.38 | 1:07.77 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
7 | Emil Buur Persson | 1995 | 254 | 37.39 | 1:17.18 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:49 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:12 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Isabella Bach | 2002 | 300 | 39.47 | 1:22.48 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 256 | 42.94 | 1:26.93 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Signe B. Hansen | 2002 | 239 | 45.03 | 1:28.89 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emilie Knudsen | 2002 | 237 | 43.86 | 1:29.24 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sascha Lausten | 2002 | 230 | 44.02 | 1:30.14 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 224 | 44.26 | 1:30.86 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Amalie Vilstrup | 2002 | 218 | 44.50 | 1:31.74 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 200 | 47.05 | 1:34.43 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Marikka Andersen | 2002 | 198 | 46.49 | 1:34.61 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | 191 | 46.48 | 1:35.84 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Louise Eg Larsen | 2002 | 189 | 47.47 | 1:36.12 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Maja Østergaard Jensen | 2002 | 177 | 48.09 | 1:38.29 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lærke Maria Knudsen | 2002 | 166 | 1:40.32 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
14 | Cecilie Thuesen | 2002 | 164 | 51.17 | 1:40.70 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | 159 | 49.94 | 1:41.84 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anna Mosegaard | 2002 | 156 | 52.78 | 1:42.52 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Frida Bojsen Jensen | 2002 | 151 | 50.99 | 1:43.50 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Anna Bull Kramer | 2003 | 134 | 50.38 | 1:47.81 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Clara Tolderlund | 2002 | 132 | 51.28 | 1:48.31 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Katrine Mols | 2003 | 128 | 52.89 | 1:49.54 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
21 | Line Lyskjær | 2003 | 124 | 52.44 | 1:50.65 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 427 | 35.83 | 1:13.32 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Line Aunstrup | 2000 | 410 | 36.29 | 1:14.31 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Nicoline Bredahl | 2000 | 410 | 36.74 | 1:14.34 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mette Høgild Svane | 2000 | 394 | 37.23 | 1:15.28 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Helena V. Ellling | 2000 | 386 | 36.58 | 1:15.83 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Freya R. Andersen | 2000 | 376 | 37.67 | 1:16.51 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 355 | 38.15 | 1:17.96 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Julie Søgaard | 2001 | 350 | 37.86 | 1:18.31 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Katrine Jørgensen | 2000 | 350 | 37.52 | 1:18.37 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Anna Sofie Lomholt | 2000 | 348 | 38.94 | 1:18.51 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Frederikke Olsen | 2000 | 340 | 38.72 | 1:19.10 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
12 | Josefine Due Christensen | 2001 | 330 | 39.29 | 1:19.91 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Esther Flø | 2001 | 311 | 41.28 | 1:21.47 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Julie Nøhr Olesen | 2001 | 308 | 39.73 | 1:21.74 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
15 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 307 | 39.53 | 1:21.81 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sille Ibsen | 2001 | 307 | 39.45 | 1:21.85 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mathilde Vilain Stübe | 2000 | 301 | 39.84 | 1:22.41 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 280 | 41.28 | 1:24.38 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Christine Nielsen | 2001 | 275 | 42.68 | 1:24.88 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
20 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 274 | 41.63 | 1:24.94 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | 261 | 42.41 | 1:26.35 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Julie Geertsen Lund | 2001 | 257 | 42.60 | 1:26.80 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
23 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | 199 | 46.52 | 1:34.49 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
24 | Laura Gam | 2001 | 195 | 47.91 | 1:35.19 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
25 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 175 | 48.66 | 1:38.63 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Anne Almvig | 2001 | 166 | 48.21 | 1:40.33 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
27 | Anne Wenzell | 2001 | 157 | 50.33 | 1:42.37 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
28 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | 116 | 55.41 | 1:52.93 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Helena Avlaja Eriksen | 2001 | DSQ | svøm på mave v 25m | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maja Østergaard | 1998 | 496 | 33.76 | 1:09.77 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Malene Bang | 1999 | 411 | 36.13 | 1:14.25 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Eva Marie Christensen | 1999 | 343 | 38.73 | 1:18.84 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lærke Marie Bentsen | 1998 | 276 | 40.95 | 1:24.80 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Mathilde Clausen | 1998 | 258 | 42.41 | 1:26.72 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | 251 | 43.40 | 1:27.51 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ida Lykke Therkildsen | 1999 | 191 | 49.38 | 1:35.76 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alberte Birkemose Winding | 1999 | 184 | 46.43 | 1:36.99 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Betina K. Pedersen | 1994 | 488 | 34.03 | 1:10.14 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Christina Løth Andersen | 1997 | 418 | 36.27 | 1:13.82 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lonnie Meineche | 1996 | 383 | 37.14 | 1:16.03 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie L. Nielsen | 1997 | 344 | 38.19 | 1:18.77 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Amstrup Pajbjerg | 1997 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:12 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:42 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 27, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 241 | 40.34 | 1:26.39 | 2:17.84 | 2:56.10 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julius Henriksen | 2002 | 164 | 43.82 | 1:34.15 | 2:35.85 | 3:20.11 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 160 | 51.04 | 1:41.44 | 2:40.52 | 3:21.64 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 151 | 51.88 | 1:47.36 | 2:45.04 | 3:25.84 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Frederik Venø Elling | 2003 | 148 | 49.47 | 1:40.91 | 2:42.67 | 3:27.11 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Markus Bjørnestad | 2002 | 142 | 46.14 | 1:42.24 | 2:41.84 | 3:29.99 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
7 | Mathias Mortensen | 2002 | 133 | 51.54 | 1:46.96 | 2:50.97 | 3:34.29 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jakob Riisgaard | 2003 | 129 | 50.91 | 1:41.49 | 2:44.36 | 3:36.43 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kåre Lund Thomsen | 2002 | 113 | 57.95 | 1:51.98 | 2:54.98 | 3:46.66 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Andreas Jørgensen | 2003 | 112 | 50.48 | 1:51.79 | 3:00.84 | 3:47.34 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Christian Johannesen | 2003 | 109 | 57.93 | 1:57.37 | 3:00.63 | 3:49.03 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Joakim Grønkjær Frost | 2003 | 100 | 59.51 | 1:56.54 | 3:03.20 | 3:55.72 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 91 | 1:00.07 | 2:01.76 | 3:09.73 | 4:03.66 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 27, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | 374 | 33.99 | 1:12.07 | 1:57.93 | 2:32.11 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Casper Christiansen | 2000 | 359 | 32.79 | 1:13.34 | 1:59.02 | 2:34.23 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Andreas Bui | 2000 | 355 | 31.93 | 1:12.13 | 1:58.78 | 2:34.73 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 342 | 33.61 | 1:15.05 | 2:00.51 | 2:36.66 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Christian Rasmussen | 2000 | 331 | 35.34 | 1:15.43 | 2:02.55 | 2:38.39 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 304 | 34.29 | 1:14.99 | 2:07.90 | 2:43.01 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Jens Sørensen | 2001 | 302 | 35.36 | 1:18.21 | 2:08.02 | 2:43.32 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lucas Christoffersen | 2000 | 288 | 38.32 | 1:20.51 | 2:08.56 | 2:45.98 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathias Dalsgaard | 2000 | 285 | 37.49 | 1:19.03 | 2:10.29 | 2:46.57 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jens Riisgaard | 2000 | 256 | 39.68 | 1:21.32 | 2:15.70 | 2:52.46 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mads Sørensen | 2000 | 250 | 38.83 | 1:24.67 | 2:16.60 | 2:53.94 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
12 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 238 | 39.68 | 1:24.50 | 2:20.64 | 2:56.78 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Mathias Rasmussen | 2001 | 238 | 40.21 | 1:24.33 | 2:16.51 | 2:56.82 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 234 | 41.89 | 1:28.00 | 2:18.22 | 2:57.77 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Victor Bjerre | 2001 | 224 | 37.81 | 1:25.51 | 2:21.12 | 3:00.29 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mike Boldsen | 2000 | 214 | 44.92 | 1:31.37 | 2:27.79 | 3:03.05 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Oliver Frølund | 2001 | 214 | 41.46 | 1:27.10 | 2:23.76 | 3:03.10 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Tobias Lyngvig | 2000 | 212 | 39.29 | 1:25.57 | 2:21.89 | 3:03.71 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Lukas Kristensen | 2000 | 206 | 40.25 | 1:28.27 | 2:22.10 | 3:05.57 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
20 | Anton Borg Hjort | 2000 | 201 | 38.99 | 1:23.08 | 2:22.95 | 3:06.88 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
21 | Bastian Løve Høegh | 2000 | 182 | 44.40 | 1:31.56 | 2:29.68 | 3:13.26 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Oliver Høyer | 2000 | 177 | 42.47 | 1:33.30 | 2:29.39 | 3:15.09 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
23 | Nicolai Friborg | 2000 | 147 | 42.86 | 1:35.32 | 2:43.37 | 3:27.39 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Tobias Skovboe | 2001 | 134 | 54.35 | 1:48.31 | 2:46.93 | 3:33.75 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Marco Just Jensen | 2000 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Gaardsted | 2001 | DSQ | asymetrisk brystben | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Magnus A H Christensen | 2001 | DSQ | kun 1 hånd i ven 125 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Malthe Burgaard | 2000 | DSQ | Svøm på mave v 70m | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Tobias Møllegaard | 2000 | DSQ | flyben i bryst | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 27, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 500 | 27.78 | 1:02.00 | 1:45.04 | 2:18.05 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Toke Michaelsen | 1999 | 464 | 31.26 | 1:08.47 | 1:48.54 | 2:21.51 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Arnas Jefimanka | 1999 | 405 | 31.22 | 1:09.95 | 1:54.60 | 2:28.17 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel Gade | 1999 | 402 | 30.58 | 1:08.82 | 1:55.39 | 2:28.45 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
5 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | 396 | 31.55 | 1:13.43 | 1:56.19 | 2:29.17 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 384 | 31.55 | 1:11.20 | 1:56.22 | 2:30.75 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Martin Harder Bruun | 1998 | 377 | 34.28 | 1:13.96 | 1:57.76 | 2:31.68 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alfred Bentzen | 1999 | 334 | 36.21 | 1:15.73 | 2:02.35 | 2:37.92 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Frederick K. Madsen | 1999 | 318 | 36.56 | 1:17.47 | 2:05.63 | 2:40.59 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Andreas Aakjær Andersen | 1999 | 309 | 36.10 | 1:16.75 | 2:04.12 | 2:42.05 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Jens Grarup | 1999 | 293 | 37.88 | 1:22.08 | 2:08.22 | 2:44.89 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 293 | 37.11 | 1:20.27 | 2:08.20 | 2:45.04 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Johannes Hjertmann | 1998 | 285 | 35.88 | 1:21.05 | 2:07.12 | 2:46.41 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 262 | 38.48 | 1:22.36 | 2:12.49 | 2:51.16 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Magnus Sommer Klampe | 1999 | 230 | 37.80 | 1:25.19 | 2:16.79 | 2:58.93 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | William Heller Øllegaard | 1999 | 164 | 44.01 | 1:33.84 | 2:32.90 | 3:19.94 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
17 | Viktor Udbye | 1999 | 150 | 46.43 | 1:39.04 | 2:35.38 | 3:26.17 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Hougaard-Enevold | 1999 | DSQ | afslut ryg på mave | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Gilberg | 1995 | 436 | 29.30 | 1:06.80 | 1:51.05 | 2:24.57 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kasper Winther | 1995 | 418 | 30.21 | 1:09.46 | 1:53.54 | 2:26.52 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christoffer Beck | 1996 | 416 | 32.58 | 1:09.43 | 1:52.52 | 2:26.84 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mikkel Grønbo | 1996 | 410 | 32.63 | 1:10.23 | 1:55.36 | 2:27.50 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Simon Sønderriis | 1997 | 401 | 29.58 | 1:07.86 | 1:53.88 | 2:28.64 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Teddi Rasmussen | 1996 | 390 | 31.13 | 1:09.05 | 1:52.76 | 2:30.03 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
7 | Gordon Koon Lam Lee | 1996 | 304 | 32.13 | 1:16.12 | 2:03.82 | 2:43.02 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Tim Damsgaard | 1994 | 302 | 35.45 | 1:19.94 | 2:05.73 | 2:43.33 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:42 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:22 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 28, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Knudsen | 2002 | 294 | 42.79 | 1:31.98 | 2:23.30 | 3:07.34 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sascha Lausten | 2002 | 281 | 45.32 | 1:34.96 | 2:28.49 | 3:10.19 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederikke Kruse | 2002 | 249 | 45.56 | 1:35.17 | 2:36.03 | 3:17.81 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lykke Frandsen | 2002 | 219 | 45.38 | 1:39.41 | 2:39.48 | 3:26.67 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cecilie Thuesen | 2002 | 207 | 50.74 | 1:42.94 | 2:45.22 | 3:30.41 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amalie Kristensen | 2003 | 191 | 52.04 | 1:47.41 | 2:47.05 | 3:36.25 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | 175 | 54.56 | 1:48.94 | 2:50.67 | 3:42.64 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jasmin Jespersen | 2002 | 150 | 57.48 | 1:54.59 | 3:00.21 | 3:54.20 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 135 | 1:03.41 | 2:03.53 | 3:07.60 | 4:02.82 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Line Lyskjær | 2003 | 115 | 1:01.87 | 2:06.12 | 3:19.56 | 4:15.82 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Line Frederiksen | 2003 | 106 | 1:04.20 | 2:14.94 | 3:25.57 | 4:22.71 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Anna Raaber | 2002 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 28, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mira Mass | 2000 | 531 | 33.23 | 1:13.43 | 1:59.45 | 2:33.80 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Mette Høgild Svane | 2000 | 440 | 37.07 | 1:18.08 | 2:09.53 | 2:43.80 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helena V. Ellling | 2000 | 430 | 35.46 | 1:18.12 | 2:07.60 | 2:45.06 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 415 | 37.59 | 1:20.85 | 2:08.47 | 2:46.95 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 405 | 38.38 | 1:21.26 | 2:10.40 | 2:48.32 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 385 | 34.98 | 1:18.20 | 2:11.34 | 2:51.21 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 381 | 37.31 | 1:22.89 | 2:14.06 | 2:51.85 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Dianna Au | 2000 | 367 | 39.31 | 1:27.19 | 2:15.78 | 2:54.00 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Freya R. Andersen | 2000 | 355 | 42.56 | 1:24.77 | 2:16.71 | 2:55.90 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 322 | 41.46 | 1:27.25 | 2:18.86 | 3:01.72 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
11 | Thilde Rud Iversen | 2001 | 306 | 41.65 | 1:30.98 | 2:22.66 | 3:04.79 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 306 | 45.60 | 1:33.31 | 2:23.13 | 3:04.83 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 297 | 40.54 | 1:28.01 | 2:23.97 | 3:06.61 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Elisabeth Pedersen | 2000 | 285 | 42.21 | 1:27.62 | 2:26.71 | 3:09.25 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
15 | Sarah Emilie Praëm | 2001 | 278 | 1:29.42 | 3:10.72 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
16 | Helene Marie S. Andersen | 2001 | 276 | 45.38 | 1:31.58 | 2:28.02 | 3:11.25 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Julie Nøhr Olesen | 2001 | 275 | 40.92 | 1:25.22 | 2:27.48 | 3:11.49 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
18 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | 272 | 41.40 | 1:31.29 | 2:29.02 | 3:12.28 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Signe Juul Grønning | 2001 | 265 | 48.50 | 1:37.57 | 2:31.53 | 3:13.84 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
20 | Louise Xia Klogborg | 2000 | 265 | 46.77 | 1:36.92 | 2:32.23 | 3:13.93 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
21 | Linda Strunge | 2000 | 246 | 48.61 | 1:37.66 | 2:36.98 | 3:18.75 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Helene Levring Andersen | 2001 | 237 | 50.75 | 1:39.10 | 2:36.99 | 3:21.16 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 219 | 51.92 | 1:44.00 | 2:41.72 | 3:26.52 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Lærke Meyer | 2000 | 218 | 53.65 | 1:45.06 | 2:42.39 | 3:26.96 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Christine Rom Hansen | 2000 | 216 | 48.95 | 1:47.05 | 2:39.72 | 3:27.52 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
26 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | 207 | 55.10 | 1:43.69 | 2:42.73 | 3:30.38 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
27 | Emma L. S. Cameron | 2001 | 190 | 49.08 | 1:46.22 | 2:45.54 | 3:36.59 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Alba Olivia Theilmann | 2001 | 171 | 1:50.42 | 2:57.34 | 3:44.37 | ||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
- | Olivia Poulsen | 2001 | DNS | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
- | Silja Ösp Logadottir | 2001 | DNS | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Trine Kjøngerskov | 2000 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Camille Sofie N. Holm | 2000 | DSQ | ej fortsat bev v ryg | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 28, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 561 | 34.38 | 1:11.02 | 1:56.11 | 2:31.07 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Caroline Beck | 1998 | 474 | 35.44 | 1:18.05 | 2:03.46 | 2:39.78 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mette Flaskager | 1999 | 467 | 34.98 | 1:15.55 | 2:04.17 | 2:40.56 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Helena Rasmussen | 1998 | 453 | 36.89 | 1:20.03 | 2:05.49 | 2:42.13 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Gynn Davidsen | 1998 | 408 | 38.41 | 1:23.22 | 2:09.77 | 2:47.88 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
6 | Sidse Thorup | 1999 | 398 | 40.52 | 1:24.31 | 2:10.17 | 2:49.39 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Christie Prøhl | 1998 | 380 | 36.74 | 1:20.07 | 2:10.75 | 2:51.91 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Emma F. Sørensen | 1998 | 321 | 38.79 | 1:29.21 | 2:19.36 | 3:01.97 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
9 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | 297 | 39.16 | 1:26.97 | 2:21.54 | 3:06.59 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
10 | Amalie Skov | 1999 | 269 | 42.33 | 1:33.59 | 2:31.81 | 3:12.79 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | 248 | 48.32 | 1:38.13 | 2:37.13 | 3:18.21 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
12 | Julie Hjort | 1999 | 218 | 46.45 | 1:38.75 | 2:41.52 | 3:26.97 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Boel Torp | 1997 | 414 | 35.41 | 1:18.55 | 2:09.80 | 2:47.14 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Naja Skaarup Jensen | 1996 | 371 | 36.12 | 1:21.69 | 2:12.72 | 2:53.34 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 299 | 42.68 | 1:33.15 | 2:22.66 | 3:06.22 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Marie Juhl Jensen | 1996 | 290 | 42.06 | 1:28.97 | 2:26.30 | 3:08.20 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:22 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 13:56 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 29, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Oliver L Nelander | 2002 | 246 | 1:26.22 | 2:54.61 | 4:24.63 | 5:55.21 | 11:47.17 | ||
Ikast Svømmeklub | 7:24.91 | 8:55.00 | 10:23.53 | |||||||
2 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 186 | 1:29.00 | 3:06.06 | 4:43.83 | 6:23.15 | 12:56.37 | ||
Herning Svømmeklub | 8:00.95 | 9:40.53 | 11:20.22 | |||||||
3 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 143 | 1:40.95 | 3:31.35 | 5:20.17 | 7:10.30 | 14:07.36 | ||
Horsens Svømmeklub | 8:55.97 | 10:44.54 | 12:27.45 | |||||||
Løb 29, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | 451 | 1:10.84 | 2:24.29 | 3:37.67 | 4:51.43 | 9:37.93 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 6:05.48 | 7:18.94 | 8:30.58 | |||||||
2 | Jens Sørensen | 2001 | 402 | 1:10.39 | 2:26.52 | 3:43.63 | 5:01.05 | 10:00.59 | ||
Herning Svømmeklub | 6:17.67 | 7:33.72 | 8:49.76 | |||||||
3 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 373 | 1:11.63 | 2:27.34 | 3:44.72 | 5:03.24 | 10:15.68 | ||
Horsens Svømmeklub | 6:21.86 | 7:39.74 | 8:58.12 | |||||||
4 | Mike Boldsen | 2000 | 346 | 1:13.77 | 2:34.47 | 3:55.11 | 5:15.50 | 10:31.47 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 6:35.69 | 7:55.18 | 9:15.46 | |||||||
5 | Oskar Lindholm | 2001 | 325 | 1:15.70 | 2:37.58 | 3:58.71 | 5:21.85 | 10:44.78 | ||
Lyseng IF | 6:44.00 | 8:05.49 | 9:25.68 | |||||||
6 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 299 | 1:18.10 | 2:41.70 | 4:05.49 | 5:29.66 | 11:02.41 | ||
Horsens Svømmeklub | 6:54.54 | 8:18.45 | 9:41.68 | |||||||
7 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 233 | 1:25.34 | 2:56.46 | 4:28.69 | 5:59.93 | 11:59.65 | ||
Viborg Svømme Klub | 7:32.18 | 9:03.20 | 10:34.33 | |||||||
8 | Chris Rasmussen | 2001 | 208 | 1:24.76 | 2:58.90 | 4:33.52 | 6:09.80 | 12:28.18 | ||
Viborg Svømme Klub | 7:45.89 | 9:21.78 | 10:56.22 | |||||||
9 | Mathias Plog Jensen | 2001 | 192 | 1:27.02 | 3:03.40 | 4:41.37 | 6:19.86 | 12:47.86 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 7:58.16 | 9:37.40 | 11:16.46 | |||||||
10 | Markus Hartvigsen | 2001 | 162 | 1:30.07 | 3:12.31 | 4:56.81 | 6:42.19 | 13:32.74 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 8:26.46 | 10:10.51 | 11:54.73 | |||||||
- | Johan Nielsen | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 29, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Magnus B. Høgild | 1999 | 540 | 1:38.81 | 2:47.98 | 3:56.81 | 5:05.02 | 9:04.47 | ||
Vildbjerg Svømmeklub | 6:14.06 | 7:23.93 | 8:32.82 | |||||||
2 | Sebastian Lodahl | 1999 | 539 | 1:38.90 | 2:48.19 | 3:57.28 | 5:06.39 | 9:04.72 | ||
Herning Svømmeklub | 6:15.60 | 7:25.35 | 8:33.22 | |||||||
3 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 448 | 1:08.65 | 2:23.61 | 3:37.45 | 4:50.20 | 9:39.40 | ||
Viborg Svømme Klub | 6:02.49 | 7:16.19 | 8:29.40 | |||||||
4 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 428 | 1:11.27 | 2:26.13 | 3:40.59 | 4:54.39 | 9:48.07 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 6:09.23 | 7:22.84 | 8:36.26 | |||||||
5 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 428 | 1:08.90 | 2:23.69 | 3:37.76 | 4:51.19 | 9:48.29 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 6:05.56 | 7:20.83 | 8:35.41 | |||||||
6 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 380 | 1:11.75 | 2:28.61 | 3:46.68 | 5:04.95 | 10:12.11 | ||
Horsens Svømmeklub | 6:23.26 | 7:40.67 | 8:57.43 | |||||||
7 | Jacob Schultz | 1999 | 375 | 1:13.08 | 2:30.86 | 3:48.50 | 5:06.85 | 10:14.61 | ||
Holstebro Svømme Club | 6:24.35 | 7:41.11 | 8:59.44 | |||||||
8 | Christian Mangaard | 1999 | 351 | 1:11.73 | 2:29.73 | 3:50.59 | 5:12.45 | 10:28.36 | ||
Viborg Svømme Klub | 6:35.56 | 7:58.11 | 9:14.96 | |||||||
9 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 347 | 1:16.51 | 2:37.23 | 3:57.71 | 5:18.07 | 10:30.90 | ||
Horsens Svømmeklub | 6:37.73 | 7:57.12 | 9:15.41 | |||||||
10 | Jonas Kongerslev | 1999 | 318 | 1:10.00 | 2:30.47 | 3:52.81 | 5:16.61 | 10:49.26 | ||
Holstebro Svømme Club | 6:41.76 | 8:06.06 | 9:29.54 | |||||||
11 | Johan Rasmussen | 1999 | 301 | 1:17.31 | 2:41.40 | 4:06.16 | 5:30.35 | 11:01.34 | ||
Viborg Svømme Klub | 6:54.74 | 8:18.93 | 9:41.05 | |||||||
12 | Jeppe Soelberg Nielsen | 1999 | 289 | 1:16.60 | 2:41.80 | 4:08.57 | 5:34.37 | 11:10.50 | ||
Viborg Svømme Klub | 7:00.24 | 8:25.14 | 9:49.41 | |||||||
Løb 29, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Andreas Mårtensson | 1997 | 661 | 1:31.27 | 2:35.21 | 3:39.73 | 4:44.22 | 8:28.83 | ||
A6 | 5:49.01 | 6:53.60 | 7:58.40 | |||||||
2 | Casper G. Kristensen | 1995 | 604 | 1:32.48 | 2:37.19 | 3:42.55 | 4:49.31 | 8:44.31 | ||
Viborg Svømme Klub | 5:55.86 | 7:02.68 | 8:10.55 | |||||||
3 | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | 552 | 1:35.97 | 2:42.60 | 3:50.72 | 4:59.24 | 9:00.54 | ||
A6 | 6:07.58 | 7:16.72 | 8:26.17 | |||||||
4 | Rune K. Jensen | 1997 | 446 | 1:10.49 | 2:25.54 | 3:37.07 | 4:50.79 | 9:40.06 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 6:05.50 | 7:19.23 | 8:31.26 | |||||||
5 | Anthon Løbner | 1997 | 435 | 1:40.38 | 2:53.40 | 4:07.45 | 5:23.15 | 9:45.18 | ||
Lyseng IF | 6:38.46 | 7:54.75 | 9:08.78 | |||||||
6 | Emil Buur Persson | 1995 | 251 | 1:18.63 | 2:46.77 | 4:17.57 | 5:47.59 | 11:42.04 | ||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 7:17.63 | 8:48.26 | 10:19.60 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:56 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 14:52 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 30, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | 335 | 1:20.86 | 2:48.20 | 4:15.61 | 5:43.08 | 11:32.62 | ||
Horsens Svømmeklub | 7:11.74 | 8:39.40 | 10:07.57 | |||||||
2 | Louise Houe Andersen | 2003 | 315 | 1:21.56 | 2:51.20 | 4:21.51 | 5:52.06 | 11:46.89 | ||
Viborg Svømme Klub | 7:22.20 | 8:53.23 | 10:22.90 | |||||||
3 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 222 | 1:34.58 | 3:15.42 | 4:55.79 | 6:35.69 | 13:13.72 | ||
Horsens Svømmeklub | 8:16.94 | 9:56.85 | 11:37.55 | |||||||
4 | Karoline Lagoni | 2003 | 197 | 1:36.14 | 3:20.43 | 5:05.13 | 6:52.81 | 13:46.02 | ||
Horsens Svømmeklub | 8:36.60 | 10:22.17 | 12:07.85 | |||||||
5 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | 188 | 1:36.13 | 3:19.00 | 5:06.90 | 6:53.18 | 13:58.30 | ||
Horsens Svømmeklub | 8:41.83 | 10:30.04 | 12:17.14 | |||||||
Løb 30, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 522 | 1:11.83 | 2:26.65 | 3:42.97 | 4:59.19 | 9:57.11 | ||
A6 | 6:15.25 | 7:30.15 | 8:45.06 | |||||||
2 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 512 | 1:10.85 | 2:26.91 | 3:43.08 | 4:59.57 | 10:01.09 | ||
Holstebro Svømme Club | 6:15.97 | 7:32.07 | 8:47.22 | |||||||
3 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 472 | 1:14.36 | 2:32.21 | 3:50.54 | 5:08.52 | 10:17.76 | ||
Holstebro Svømme Club | 6:26.99 | 7:44.67 | 9:02.41 | |||||||
4 | Cecilie Baraviec | 2000 | 463 | 1:13.58 | 2:30.94 | 3:48.35 | 5:06.96 | 10:21.53 | ||
Odense Svømme Klub | 6:25.36 | 7:44.32 | 9:03.32 | |||||||
5 | Nicoline Bredahl | 2000 | 442 | 1:14.68 | 2:34.30 | 3:54.81 | 5:14.69 | 10:31.16 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 6:35.21 | 7:55.49 | 9:15.25 | |||||||
6 | Mia Seehausen | 2001 | 441 | 1:13.21 | 2:32.05 | 3:52.11 | 5:12.38 | 10:31.82 | ||
Lyseng IF | 6:33.02 | 7:54.29 | 9:15.46 | |||||||
7 | Sif Floor | 2000 | 436 | 1:15.33 | 2:34.92 | 3:55.26 | 5:15.94 | 10:34.29 | ||
Odense Svømme Klub | 6:36.45 | 7:56.75 | 9:17.20 | |||||||
8 | Mathilde Vilain Stübe | 2000 | 387 | 1:18.29 | 2:42.00 | 4:05.31 | 5:28.42 | 10:59.89 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 6:51.89 | 8:15.78 | 9:39.20 | |||||||
9 | Gry Floor | 2000 | 384 | 1:19.34 | 2:42.14 | 4:05.41 | 5:28.64 | 11:01.46 | ||
Odense Svømme Klub | 6:51.92 | 8:15.41 | 9:39.16 | |||||||
10 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 365 | 1:20.46 | 2:46.30 | 4:12.22 | 5:37.72 | 11:12.65 | ||
Holstebro Svømme Club | 7:02.82 | 8:28.00 | 9:53.26 | |||||||
11 | Line Mia Jensen | 2000 | 337 | 1:21.93 | 2:49.33 | 4:16.87 | 5:44.36 | 11:30.95 | ||
Herning Svømmeklub | 7:11.76 | 8:39.01 | 10:06.60 | |||||||
12 | Esther Flø | 2001 | 329 | 1:24.49 | 2:53.18 | 4:23.01 | 5:53.10 | 11:36.60 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 7:20.59 | 8:48.18 | 10:14.74 | |||||||
13 | Mathilde Fuglsang | 2000 | 301 | 1:24.12 | 2:55.30 | 4:27.74 | 6:00.57 | 11:57.14 | ||
Viborg Svømme Klub | 7:32.14 | 9:02.52 | 10:31.70 | |||||||
14 | Julie Geertsen Lund | 2001 | 298 | 1:24.72 | 2:55.74 | 4:28.16 | 6:00.02 | 11:59.77 | ||
Holstebro Svømme Club | 7:31.63 | 9:02.04 | 10:32.38 | |||||||
15 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 283 | 1:24.07 | 2:55.18 | 4:28.18 | 6:01.58 | 12:11.90 | ||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 7:34.26 | 9:07.84 | 10:42.19 | |||||||
16 | Helena Avlaja Eriksen | 2001 | 278 | 1:23.14 | 2:53.65 | 4:25.13 | 5:58.72 | 12:16.71 | ||
Odense Svømme Klub | 7:32.34 | 9:07.09 | 10:43.15 | |||||||
Løb 30, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Maja Østergaard | 1998 | 534 | 1:10.89 | 2:25.62 | 3:40.21 | 4:55.57 | 9:52.80 | ||
A6 | 6:10.28 | 7:24.93 | 8:40.05 | |||||||
2 | Camilla Puk Jensen | 1998 | 477 | 1:13.55 | 2:30.89 | 3:48.65 | 5:07.37 | 10:15.50 | ||
Herning Svømmeklub | 6:25.57 | 7:43.57 | 9:00.75 | |||||||
3 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 459 | 1:11.37 | 2:28.57 | 3:46.76 | 5:05.95 | 10:23.55 | ||
Holstebro Svømme Club | 6:25.04 | 7:45.06 | 9:05.19 | |||||||
4 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 443 | 1:14.23 | 2:33.77 | 3:53.65 | 5:13.17 | 10:30.77 | ||
Viborg Svømme Klub | 6:33.00 | 7:53.45 | 9:13.18 | |||||||
5 | Sarah Gade Nielsen | 1998 | 428 | 1:14.93 | 2:34.71 | 3:55.88 | 5:17.22 | 10:38.24 | ||
Horsens Svømmeklub | 6:37.38 | 7:59.47 | 9:19.15 | |||||||
6 | Emma Louise Frohn | 1998 | 354 | 1:18.07 | 2:45.29 | 4:12.00 | 5:40.71 | 11:19.66 | ||
Ikast Svømmeklub | 7:08.95 | 8:34.33 | 10:00.49 | |||||||
7 | Eva Marie Christensen | 1999 | 334 | 1:21.74 | 2:51.62 | 4:19.75 | 5:48.40 | 11:32.75 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 7:15.04 | 8:42.33 | 10:10.19 | |||||||
- | Ida Madsen | 1998 | DNF | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 30, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 496 | 1:11.63 | 2:28.23 | 3:44.01 | 5:00.86 | 10:07.67 | ||
Lyseng IF | 6:17.94 | 7:34.85 | 8:52.44 | |||||||
2 | Betina K. Pedersen | 1994 | 448 | 1:14.87 | 2:34.15 | 3:52.79 | 5:12.31 | 10:28.24 | ||
Viborg Svømme Klub | 6:31.85 | 7:50.65 | 9:09.72 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:52 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 15:10 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 31, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Oliver L Nelander | 2002 | 131 | 47.83 | 1:42.18 | 2:38.63 | 3:34.61 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Casper Christiansen | 2000 | 307 | 36.33 | 1:17.54 | 1:59.50 | 2:41.70 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | 275 | 36.77 | 1:18.64 | 2:03.66 | 2:47.77 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 213 | 38.65 | 1:24.43 | 2:13.89 | 3:02.48 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathias Dyrmose | 2001 | 115 | 51.02 | 1:49.82 | 2:50.50 | 3:44.17 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 31, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 440 | 30.50 | 1:04.78 | 1:42.34 | 2:23.38 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | 406 | 31.80 | 1:08.93 | 1:47.45 | 2:27.24 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Kasper Levring Andersen | 1998 | 347 | 35.34 | 1:15.80 | 1:56.23 | 2:35.18 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Christian Mangaard | 1999 | 237 | 39.34 | 1:24.92 | 2:13.08 | 2:56.28 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 225 | 39.30 | 1:25.40 | 2:12.76 | 2:59.38 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 192 | 42.93 | 1:30.73 | 2:20.99 | 3:09.12 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Martin Holmershøj | 1998 | 148 | 38.63 | 1:33.88 | 2:30.37 | 3:26.01 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Arnas Jefimanka | 1999 | DSQ | asynkron ben v 125 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anthon Løbner | 1997 | 313 | 35.35 | 1:14.47 | 1:58.01 | 2:40.63 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:10 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 15:48 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 32, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Knudsen | 2002 | 195 | 47.46 | 1:39.87 | 2:33.27 | 3:28.01 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sascha Lausten | 2002 | 172 | 49.23 | 1:47.29 | 2:42.69 | 3:36.96 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 125 | 52.20 | 1:56.13 | 3:00.43 | 4:01.13 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jasmin Jespersen | 2002 | 112 | 56.74 | 2:00.59 | 3:07.85 | 4:10.54 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Marikka Andersen | 2002 | DSQ | svøm på ryg v 125m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 461 | 35.44 | 1:16.53 | 1:56.91 | 2:36.26 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Mira Mass | 2000 | 446 | 36.31 | 1:16.31 | 1:56.52 | 2:37.97 | |||
A6 | ||||||||||
3 | Helena V. Ellling | 2000 | 339 | 37.23 | 1:21.00 | 2:07.88 | 2:53.21 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 323 | 36.82 | 1:20.84 | 2:08.64 | 2:55.94 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 305 | 40.49 | 1:26.83 | 2:14.21 | 2:59.31 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Rikke Hansen | 2000 | 277 | 40.80 | 1:27.56 | 2:16.81 | 3:05.19 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Elisabeth Pedersen | 2000 | 175 | 45.35 | 1:40.80 | 2:40.15 | 3:35.68 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
- | Mia Seehausen | 2001 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Trine Kjøngerskov | 2000 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie B. Andersen | 2001 | DNF | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Isabel Mass | 1998 | 441 | 37.06 | 1:16.69 | 1:58.42 | 2:38.56 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 395 | 37.70 | 1:19.92 | 2:02.95 | 2:44.59 | |||
A6 | ||||||||||
3 | Mette Flaskager | 1999 | 352 | 37.46 | 1:21.93 | 2:06.83 | 2:51.02 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | 338 | 38.26 | 1:21.63 | 2:07.03 | 2:53.37 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lærke Marie Bentsen | 1998 | 146 | 40.70 | 1:36.18 | 2:42.22 | 3:49.30 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 32, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | 563 | 31.70 | 1:07.94 | 1:45.79 | 2:26.25 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mia Kynde | 1994 | 428 | 34.63 | 1:14.89 | 1:57.28 | 2:40.18 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Christina Løth Andersen | 1997 | 336 | 39.42 | 1:24.61 | 2:10.47 | 2:53.64 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Naja Skaarup Jensen | 1996 | 300 | 37.74 | 1:23.11 | 2:12.69 | 3:00.36 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:48 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 16:02 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 33, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 220 | 44.76 | 1:32.03 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 200 | 45.37 | 1:34.98 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Filip Cederstrøm | 2002 | 178 | 47.14 | 1:38.77 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 178 | 49.88 | 1:38.83 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Markus Bjørnestad | 2002 | 148 | 52.50 | 1:45.07 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
6 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 125 | 53.83 | 1:51.10 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik Lindholm | 2004 | 122 | 54.39 | 1:52.12 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Christian Johannesen | 2003 | 115 | 55.31 | 1:54.23 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jakob Riisgaard | 2003 | 106 | 56.87 | 1:57.46 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Joakim Grønkjær Frost | 2003 | 94 | 59.10 | 2:01.95 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathias Mortensen | 2002 | 93 | 58.46 | 2:02.67 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emil Lykke Grann | 2003 | 84 | 1:00.65 | 2:06.63 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 66 | 1:05.00 | 2:16.93 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mads Emil Hansen | 2003 | 49 | 1:10.75 | 2:31.35 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Bui | 2000 | 370 | 36.72 | 1:17.44 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Malthe Burgaard | 2000 | 282 | 38.83 | 1:24.76 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Lucas Christoffersen | 2000 | 275 | 40.91 | 1:25.48 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 266 | 41.55 | 1:26.39 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 248 | 43.11 | 1:28.47 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rasmus Nørfjand | 2000 | 238 | 42.34 | 1:29.72 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Mads Sørensen | 2000 | 228 | 43.22 | 1:30.99 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Oskar Lindholm | 2001 | 220 | 43.28 | 1:32.07 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 215 | 43.78 | 1:32.73 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Christian Juul Jensen | 2000 | 215 | 43.71 | 1:32.78 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lukas Kristensen | 2000 | 184 | 45.65 | 1:37.63 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Tobias Meier | 2000 | 170 | 49.02 | 1:40.27 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
13 | Oliver Høyer | 2000 | 160 | 48.78 | 1:42.24 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Mikkel Søby | 2001 | 157 | 48.79 | 1:42.89 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Anton Borg Hjort | 2000 | 130 | 51.95 | 1:49.56 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 130 | 52.75 | 1:49.56 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Tobias Skovboe | 2001 | 129 | 53.36 | 1:49.93 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Johannes Wemmelund | 2001 | 106 | 54.82 | 1:57.27 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Adam Tavs Andersen | 2001 | 103 | 55.49 | 1:58.34 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Marco Just Jensen | 2000 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Gaardsted | 2001 | DSQ | asymetriske ben | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Toke Michaelsen | 1999 | 433 | 34.92 | 1:13.49 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus B. Høgild | 1999 | 416 | 35.55 | 1:14.46 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Martin Harder Bruun | 1998 | 376 | 36.25 | 1:16.99 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 376 | 37.32 | 1:17.01 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 375 | 37.08 | 1:17.10 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sander Schmidt | 1999 | 353 | 36.87 | 1:18.66 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 352 | 37.34 | 1:18.74 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sebastian Lodahl | 1999 | 329 | 39.43 | 1:20.54 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Johannes Hjertmann | 1998 | 317 | 37.60 | 1:21.52 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 304 | 39.68 | 1:22.70 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Andreas Aakjær Andersen | 1999 | 270 | 40.38 | 1:25.96 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Jens Grarup | 1999 | 265 | 41.74 | 1:26.51 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frederik Hougaard-Enevold | 1999 | 249 | 40.98 | 1:28.38 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Dinand Aalbers | 1998 | 246 | 42.26 | 1:28.72 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
15 | Johan Rasmussen | 1999 | 237 | 43.09 | 1:29.78 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Magnus Sommer Klampe | 1999 | 226 | 42.47 | 1:31.27 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Jeppe Soelberg Nielsen | 1999 | 184 | 44.22 | 1:37.76 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Viktor Udbye | 1999 | 155 | 47.86 | 1:43.36 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | William Heller Øllegaard | 1999 | 147 | 49.45 | 1:45.16 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
- | Frederick K. Madsen | 1999 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Brinkmann | 1996 | 522 | 32.62 | 1:09.03 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
2 | Kasper Winther | 1995 | 458 | 32.92 | 1:12.10 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Teddi Rasmussen | 1996 | 422 | 35.03 | 1:14.10 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
4 | Andreas Mårtensson | 1997 | 420 | 35.36 | 1:14.23 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Nikolai Skelsager | 1996 | 413 | 35.51 | 1:14.66 | |||||
A6 | ||||||||||
6 | Tim Damsgaard | 1994 | 368 | 36.52 | 1:17.58 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rune K. Jensen | 1997 | 356 | 37.56 | 1:18.40 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Martin Grønning | 1997 | 314 | 38.73 | 1:21.75 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:02 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 16:41 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Knudsen | 2002 | 266 | 47.09 | 1:37.46 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sascha Lausten | 2002 | 257 | 47.92 | 1:38.51 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 255 | 48.69 | 1:38.80 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Vilstrup | 2002 | 246 | 47.79 | 1:39.99 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 246 | 48.55 | 1:39.99 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Louise Eg Larsen | 2002 | 204 | 50.10 | 1:46.40 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anna Bull Kramer | 2003 | 197 | 51.60 | 1:47.73 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lykke Frandsen | 2002 | 192 | 49.95 | 1:48.54 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 189 | 50.97 | 1:49.11 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frida Bojsen Jensen | 2002 | 181 | 52.34 | 1:50.77 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Karoline Lagoni | 2003 | 176 | 55.15 | 1:51.77 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | 171 | 53.68 | 1:52.81 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frederikke Kruse | 2002 | 170 | 53.85 | 1:52.97 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lærke Maria Knudsen | 2002 | 166 | 53.97 | 1:53.94 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Signe B. Hansen | 2002 | 160 | 52.50 | 1:55.28 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Cecilie Christiansen | 2003 | 155 | 56.26 | 1:56.54 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Anna Mosegaard | 2002 | 155 | 55.35 | 1:56.71 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Frederikke Suhnsen | 2002 | 136 | 58.31 | 2:01.63 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 123 | 1:01.47 | 2:06.03 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 107 | 1:03.20 | 2:11.91 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Maja Klitgaard | 2003 | 104 | 1:03.56 | 2:12.92 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Sarah Jakobsen | 2002 | 77 | 1:10.90 | 2:26.85 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Anna Raaber | 2002 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Isabella Bach | 2002 | DSQ | 2 flyben v start | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Julie Nielsen | 2003 | DSQ | Ej rørt 2 hænd 100m | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | DSQ | ej samtidig berør 25 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | 497 | 38.06 | 1:19.14 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 485 | 37.82 | 1:19.77 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Katrine Jørgensen | 2000 | 441 | 39.60 | 1:22.37 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 393 | 40.96 | 1:25.55 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 386 | 41.09 | 1:26.06 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Julie Søgaard | 2001 | 376 | 41.38 | 1:26.80 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Dianna Au | 2000 | 376 | 41.35 | 1:26.85 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 348 | 42.57 | 1:29.10 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sille Ibsen | 2001 | 348 | 42.40 | 1:29.12 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christine Nielsen | 2001 | 341 | 43.66 | 1:29.74 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Frederikke Olsen | 2000 | 336 | 43.93 | 1:30.10 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
12 | Freya R. Andersen | 2000 | 335 | 43.48 | 1:30.23 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anna Sofie Lomholt | 2000 | 322 | 43.26 | 1:31.45 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Mette Høgild Svane | 2000 | 297 | 44.88 | 1:33.97 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Laura Gam | 2001 | 293 | 46.57 | 1:34.34 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Line Aunstrup | 2000 | 293 | 45.28 | 1:34.38 | |||||
A6 | ||||||||||
17 | Josefine Due Christensen | 2001 | 288 | 45.89 | 1:34.90 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mathilde Fuglsang | 2000 | 283 | 46.05 | 1:35.47 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 281 | 46.18 | 1:35.63 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sif Floor | 2000 | 280 | 46.55 | 1:35.82 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
21 | Christine Rom Hansen | 2000 | 272 | 46.39 | 1:36.70 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
22 | Signe Juul Grønning | 2001 | 271 | 46.74 | 1:36.81 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
23 | Olivia Poulsen | 2001 | 270 | 46.93 | 1:36.92 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
24 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 268 | 47.88 | 1:37.24 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
25 | Thilde Rud Iversen | 2001 | 266 | 46.60 | 1:37.49 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
26 | Sarah Emilie Praëm | 2001 | 263 | 47.26 | 1:37.81 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
27 | Helene Marie S. Andersen | 2001 | 247 | 47.73 | 1:39.86 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
28 | Isabell Sandersen | 2000 | 246 | 48.28 | 1:39.98 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Helene Levring Andersen | 2001 | 239 | 49.32 | 1:41.02 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
30 | Louise Xia Klogborg | 2000 | 226 | 50.48 | 1:42.87 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
31 | Emma L. S. Cameron | 2001 | 217 | 49.46 | 1:44.26 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Camille Sofie N. Holm | 2000 | 216 | 51.75 | 1:44.35 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
33 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | 213 | 49.66 | 1:44.84 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
34 | Line Mia Jensen | 2000 | 212 | 51.63 | 1:45.07 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
35 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | 193 | 52.88 | 1:48.49 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
36 | Lærke Meyer | 2000 | 192 | 54.10 | 1:48.63 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Anne Almvig | 2001 | 191 | 51.34 | 1:48.72 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
38 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 176 | 52.88 | 1:51.81 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
39 | Maria Møller Jensen | 2001 | 170 | 54.46 | 1:53.17 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
40 | Signe Dahl Johansen | 2001 | 152 | 53.45 | 1:57.44 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
41 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 144 | 56.46 | 1:59.46 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
42 | Alba Olivia Theilmann | 2001 | 129 | 59.90 | 2:03.93 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
- | Josefine Dalsgaard | 2000 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Silja Ösp Logadottir | 2001 | DNS | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Yasmina Kristiensen | 2000 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Linda Strunge | 2000 | DSQ | ej samt berør v 50m | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Mie Buch Nielsen | 2001 | DSQ | asymetriske ben | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 465 | 38.30 | 1:20.88 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Helena Rasmussen | 1998 | 436 | 38.57 | 1:22.65 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Gynn Davidsen | 1998 | 402 | 40.23 | 1:24.89 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
4 | Thilde Hjorth | 1999 | 392 | 41.44 | 1:25.67 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
5 | Emma F. Sørensen | 1998 | 390 | 40.10 | 1:25.79 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
6 | Sidse Thorup | 1999 | 388 | 40.57 | 1:25.90 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Maren Bielefeldt | 1999 | 350 | 42.46 | 1:28.94 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Mette Flaskager | 1999 | 342 | 42.87 | 1:29.61 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathilde Clausen | 1998 | 321 | 43.86 | 1:31.56 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christie Prøhl | 1998 | 288 | 45.17 | 1:34.89 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Emma Louise Frohn | 1998 | 277 | 45.66 | 1:36.14 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ida Lykke Therkildsen | 1999 | 250 | 47.09 | 1:39.51 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ida Madsen | 1998 | 240 | 46.99 | 1:40.87 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Alberte Birkemose Winding | 1999 | 195 | 52.34 | 1:47.95 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emma Gleitze Holm | 1999 | 173 | 54.19 | 1:52.48 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
16 | Elin Herskin | 1999 | 161 | 53.43 | 1:55.25 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Martina Dankova | 1991 | 583 | 34.88 | 1:15.03 | |||||
Tj Chemicka Usti Nad Labem | ||||||||||
2 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 478 | 37.55 | 1:20.18 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Louise Holm | 1994 | 426 | 40.57 | 1:23.29 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Karen Krogh Lund | 1996 | 405 | 39.76 | 1:24.71 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 376 | 41.40 | 1:26.86 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amalie L. Nielsen | 1997 | 360 | 41.73 | 1:28.12 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marie Juhl Jensen | 1996 | 246 | 47.28 | 1:40.05 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Caroline Amstrup Pajbjerg | 1997 | 174 | 52.66 | 1:52.26 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:41 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Uden splittider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 04 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:15 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 35, 8x50 mix special, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | A6 | 1995 | A6 | 3:53.97 | ||||||
2 | Lyseng Mix 1 | 0 | Lyseng IF | 4:13.19 | ||||||
3 | Mix 1 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 4:14.76 | ||||||
4 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:15.19 | ||||||
5 | Hsc1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:17.60 | ||||||
6 | Silkeborg Mix 1 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:22.36 | ||||||
7 | Horsens Mix 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 4:29.01 | ||||||
8 | Stm 2 | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:34.43 | ||||||
9 | Silkeborg Mix 2 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:36.14 | ||||||
10 | Horsens Mix 2 | 0 | Horsens Svømmeklub | 4:38.43 | ||||||
11 | Sto 2 | 0 | Swim Team Odense | 4:38.49 | ||||||
12 | Mix 2 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 4:39.51 | ||||||
13 | Sto 1 | 0 | Swim Team Odense | 4:41.42 | ||||||
14 | Hsc2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:59.22 | ||||||
15 | Silkeborg Mix 3 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 5:03.39 | ||||||
16 | Isk A-Team | 1993 | Ikast Svømmeklub | 5:07.24 | ||||||
17 | Mix 3 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 5:25.64 | ||||||
18 | Hsc3 | 0 | Holstebro Svømme Club | 5:36.65 | ||||||
19 | Lyseng Mix 2 | 0 | Lyseng IF | 5:46.86 | ||||||
20 | Silkeborg Mix 4 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 5:59.80 | ||||||
- | Mix 4 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Stm 3 | 0 | Swim Team Midtjylland | DSQ | ej samt berør i fly | |||||
- | Stm 4 | 0 | Swim Team Midtjylland | DSQ | 1 hånd i vend 75m | |||||
- | Stm 5 | 0 | Swim Team Midtjylland | DSQ | Forkert køn | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 04 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:15 |