Results for Speedo-Meet 2011
Below are all results from the competition shown by session.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo-meet 2011 | Tulostuspäivämäärä | 15 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 11:07 | |||
Järjestäjä | TaTU | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 tammikuu 2011 |
Laji 1, 4X50m SKUV M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Swim Miehet 1 | 0 | 562 | 1:53.39 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 29.62 | 29.62 | |||||||
Toni Kurkinen | 1989 | 32.78 | 1:02.40 | |||||||
Ville Kallinen | 1989 | 25.84 | 1:28.24 | |||||||
Sami Puukko | 1992 | 25.15 | 1:53.39 | |||||||
2 | Tatu 1 | 1900 | 519 | 1:56.39 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Matias Vulli | 1994 | 29.81 | 29.81 | |||||||
Tommi Nisula | 1989 | 31.69 | 1:01.50 | |||||||
Matias Tuominen | 1992 | 28.66 | 1:30.16 | |||||||
Jouko Keskitalo | 1992 | 26.23 | 1:56.39 | |||||||
3 | Tuus Miehet | 0 | 517 | 1:56.60 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
Tuomas Ikonen | 1996 | 29.75 | 29.75 | |||||||
Rami Rahmatulla | 1992 | 31.23 | 1:00.98 | |||||||
Niko-Pekka Lindholm | 1994 | 28.45 | 1:29.43 | |||||||
Timo Stolt | 1994 | 27.17 | 1:56.60 | |||||||
4 | Taus 1 | 0 | 503 | 1:57.62 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Antti Rantanen | 1992 | 30.62 | 30.62 | |||||||
Elias Kouvo | 1994 | 33.23 | 1:03.85 | |||||||
Riku Tuomala | 1994 | 28.81 | 1:32.66 | |||||||
Matias Tyry | 1993 | 24.96 | 1:57.62 | |||||||
5 | Juk | 1992 | 503 | 1:57.64 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
Tino Liljavirta | 1992 | 33.19 | 33.19 | |||||||
Jari Nordblom | 1984 | 33.90 | 1:07.09 | |||||||
Tony Eriksson | 1995 | 26.29 | 1:33.38 | |||||||
Tuukka Myller | 1994 | 24.26 | 1:57.64 | |||||||
6 | Pus Miehet | 0 | 443 | 2:02.70 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Roni Lahtinen | 1997 | 35.78 | 35.78 | |||||||
Matti Mattsson | 1993 | 28.98 | 1:04.76 | |||||||
Antti Ylönen | 1993 | 28.64 | 1:33.40 | |||||||
Toni Riento | 1996 | 29.30 | 2:02.70 | |||||||
7 | Taus 2 | 0 | 434 | 2:03.60 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Nico Ylirönni | 1994 | 32.74 | 32.74 | |||||||
Rami Marttila | 1995 | 35.20 | 1:07.94 | |||||||
Jarl-Otto Siikasmaa | 1996 | 29.07 | 1:37.01 | |||||||
Juha Karppi | 1994 | 26.59 | 2:03.60 | |||||||
8 | Koovee 1 | 0 | 423 | 2:04.64 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
Janne Orava | 1994 | 33.34 | 33.34 | |||||||
Noah Badji | 1996 | 34.58 | 1:07.92 | |||||||
Perttu Perälä | 1994 | 29.98 | 1:37.90 | |||||||
Saku Knuutila | 1995 | 26.74 | 2:04.64 | |||||||
9 | Koovee 2 | 0 | 334 | 2:14.85 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
Oskari Mäkinen | 1997 | 35.45 | 35.45 | |||||||
Kalle Pyykkönen | 1996 | 36.81 | 1:12.26 | |||||||
Niklas Virtanen | 1994 | 32.16 | 1:44.42 | |||||||
Pyry Lindberg | 1996 | 30.43 | 2:14.85 | |||||||
10 | Taus 3 | 0 | 327 | 2:15.79 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Jimmy Nyberg | 1996 | 34.20 | 34.20 | |||||||
Topi-Matti Ritala | 1996 | 39.23 | 1:13.43 | |||||||
Tuukka Korhonen | 1996 | 32.40 | 1:45.83 | |||||||
Patrik von Bagh | 1996 | 29.96 | 2:15.79 | |||||||
11 | Swim Miehet 2 | 0 | 321 | 2:16.70 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Danila Dobrzhanskiy | 1998 | 35.75 | 35.75 | |||||||
Miika Pentti | 1997 | 36.18 | 1:11.93 | |||||||
Elias Päivinen | 1997 | 32.97 | 1:44.90 | |||||||
Sami Orenius | 1998 | 31.80 | 2:16.70 | |||||||
12 | Pus Miehet 2 | 0 | 210 | 2:37.38 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Keigo Tuomi | 1999 | 40.47 | 40.47 | |||||||
Samuli Suominen | 1997 | 40.89 | 1:21.36 | |||||||
Aake Nyrhinen | 1997 | 39.23 | 2:00.59 | |||||||
Leevi Lehti | 2000 | 36.79 | 2:37.38 | |||||||
13 | Tatu 3 | 0 | 178 | 2:46.31 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Deny Belaic | 1998 | 37.21 | 37.21 | |||||||
Santeri Kaasinen | 1999 | 46.54 | 1:23.75 | |||||||
Väinö Kilpeläinen | 1999 | 47.10 | 2:10.85 | |||||||
Aapo Eerola | 1999 | 35.46 | 2:46.31 | |||||||
14 | Tatu 4 | 1994 | 127 | 3:05.96 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Oskar Thewlis | 1999 | 49.51 | 49.51 | |||||||
Vitali Razumov | 1997 | 47.73 | 1:37.24 | |||||||
Kevin Lokkila | 1999 | 48.96 | 2:26.20 | |||||||
Veeti Raivio | 2000 | 39.76 | 3:05.96 | |||||||
- | Koovee 3 | 0 | DSQ | |||||||
KOO-VEE | ||||||||||
Eemeli Jussila | 1998 | 39.33 | 39.33 | |||||||
SW 10.10 Vaihtorikko | ||||||||||
- | Taus 4 | 0 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Juuso Seppä | 1997 | 37.23 | 37.23 | |||||||
SW 10.10 Vaihtorikko | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 15 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 11:07 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo-meet 2011 | Tulostuspäivämäärä | 15 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 11:17 | |||
Järjestäjä | TaTU | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 tammikuu 2011 |
Laji 2, 4X50m SKUV N, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Nopy Naiset | 0 | 553 | 2:09.28 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
Camilla Ojala | 1994 | 33.38 | 33.38 | |||||||
Kaisa Mäki | 1993 | 37.07 | 1:10.45 | |||||||
Emma Seppälä-Lindholm | 1995 | 31.70 | 1:42.15 | |||||||
Riina Kaakkolammi | 1994 | 27.13 | 2:09.28 | |||||||
2 | Swim Naiset 1 | 0 | 542 | 2:10.14 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Sanni Salonen | 1991 | 34.86 | 34.86 | |||||||
Mimosa Jallow | 1994 | 37.34 | 1:12.20 | |||||||
Milla Ahonen | 1994 | 29.70 | 1:41.90 | |||||||
Moona Myllyaho | 1990 | 28.24 | 2:10.14 | |||||||
3 | Taus 1 | 0 | 538 | 2:10.47 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Fanni Riiho | 1995 | 33.77 | 33.77 | |||||||
Anni Rajamäki | 1996 | 37.09 | 1:10.86 | |||||||
Noora Nyberg | 1992 | 30.91 | 1:41.77 | |||||||
Selma Ucar | 1995 | 28.70 | 2:10.47 | |||||||
4 | Taus 2 | 0 | 460 | 2:17.45 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Henni Huhtamo | 1997 | 34.85 | 34.85 | |||||||
Hanna Hammar | 1998 | 37.15 | 1:12.00 | |||||||
Emilia Träskilä | 1997 | 34.93 | 1:46.93 | |||||||
Jasmin Ruohonen | 1998 | 30.52 | 2:17.45 | |||||||
5 | Tuus Naiset | 0 | 458 | 2:17.65 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
Anette Aittakallio | 1995 | 35.56 | 35.56 | |||||||
Henna Altomaa | 1994 | 38.47 | 1:14.03 | |||||||
Suvi Kankare | 1994 | 34.09 | 1:48.12 | |||||||
Jaana Tornivaara | 1993 | 29.53 | 2:17.65 | |||||||
6 | Pus Naiset | 0 | 405 | 2:23.43 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Jenny Parkkinen | 1995 | 35.07 | 35.07 | |||||||
Jenna Väänänen | 1996 | 43.80 | 1:18.87 | |||||||
Helmi Lehti | 1997 | 34.75 | 1:53.62 | |||||||
Anna Ihalainen | 1996 | 29.81 | 2:23.43 | |||||||
7 | Taus 3 | 0 | 399 | 2:24.18 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Veera Annala | 1996 | 36.46 | 36.46 | |||||||
Emilia Potkonen | 1998 | 40.01 | 1:16.47 | |||||||
Sonja Hailla | 1996 | 35.81 | 1:52.28 | |||||||
Julianne Varga | 1995 | 31.90 | 2:24.18 | |||||||
8 | Koovee 2 | 0 | 398 | 2:24.21 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
Emma Nieminen | 1996 | 35.37 | 35.37 | |||||||
Sofi Liinpää | 1995 | 41.77 | 1:17.14 | |||||||
Kaisa Mäkinen | 1995 | 35.30 | 1:52.44 | |||||||
Laura Siitonen | 1995 | 31.77 | 2:24.21 | |||||||
9 | Tatu 1 | 1995 | 391 | 2:25.16 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Milla Kulmala | 1998 | 38.06 | 38.06 | |||||||
Minna Porentola | 1996 | 40.88 | 1:18.94 | |||||||
Tiina Soukka | 1996 | 36.13 | 1:55.07 | |||||||
Emilia Lähteenmäki | 1995 | 30.09 | 2:25.16 | |||||||
10 | Koovee 3 | 0 | 377 | 2:26.94 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
Veera Elimäki | 1996 | 38.55 | 38.55 | |||||||
Ninni Luoma | 1998 | 41.45 | 1:20.00 | |||||||
Alma Lumio | 1999 | 34.41 | 1:54.41 | |||||||
Nora Iso-Kungas | 1996 | 32.53 | 2:26.94 | |||||||
11 | Swim Naiset 2 | 0 | 364 | 2:28.69 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Selma Soininen | 1999 | 36.05 | 36.05 | |||||||
Sonja Pentti | 1999 | 44.01 | 1:20.06 | |||||||
Jenni Lampi | 2000 | 37.62 | 1:57.68 | |||||||
Ilona Jakonen | 1998 | 31.01 | 2:28.69 | |||||||
12 | Nopy Naiset 2 | 0 | 362 | 2:28.84 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
Vilma Ryöti | 1999 | 41.85 | 41.85 | |||||||
Kamilla Ryöti | 1996 | 38.25 | 1:20.10 | |||||||
Mari Kausiala | 1997 | 37.63 | 1:57.73 | |||||||
Fanny Toivio | 1992 | 31.11 | 2:28.84 | |||||||
13 | Koovee 5 | 0 | 347 | 2:30.96 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
Jazmin Acevedo-Bouhlal | 1998 | 40.71 | 40.71 | |||||||
Oona Keljo | 1996 | 41.88 | 1:22.59 | |||||||
Emma Elimäki | 1996 | 35.29 | 1:57.88 | |||||||
Janni Huura | 1996 | 33.08 | 2:30.96 | |||||||
14 | Koovee 4 | 0 | 328 | 2:33.91 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
Ella Lumio | 2000 | 42.78 | 42.78 | |||||||
Laura Mattila | 1998 | 42.53 | 1:25.31 | |||||||
Ida Tahvanainen | 1997 | 35.60 | 2:00.91 | |||||||
Roosa Hyypiä | 1997 | 33.00 | 2:33.91 | |||||||
15 | Taus 4 | 0 | 314 | 2:36.16 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Iida-Maria Rantanen | 1998 | 42.98 | 42.98 | |||||||
Linnea Niemelä | 1997 | 42.70 | 1:25.68 | |||||||
Anniina Potkonen | 1998 | 37.89 | 2:03.57 | |||||||
Emma Männikkö | 1998 | 32.59 | 2:36.16 | |||||||
16 | Swim Naiset 3 | 0 | 301 | 2:38.27 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Maria Penttinen | 1996 | 41.97 | 41.97 | |||||||
Ella Lyytikkä | 1996 | 46.07 | 1:28.04 | |||||||
Tea Österlund | 1998 | 38.68 | 2:06.72 | |||||||
Nea Kuosmanen | 1996 | 31.55 | 2:38.27 | |||||||
17 | Tatu 2 | 1996 | 300 | 2:38.46 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Roosa Tynkkynen | 1997 | 41.81 | 41.81 | |||||||
Kaisa Vulli | 1999 | 44.21 | 1:26.02 | |||||||
Mona Kunnas | 1998 | 40.74 | 2:06.76 | |||||||
Eveliina Manninen | 1993 | 31.70 | 2:38.46 | |||||||
18 | Tatu 3 | 1995 | 269 | 2:44.44 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Emma-Lotta Tynkkynen | 1999 | 44.00 | 44.00 | |||||||
Meri-Tuulia Lehtonen | 1998 | 43.70 | 1:27.70 | |||||||
Jenita Liimatta | 1998 | 42.83 | 2:10.53 | |||||||
Oona Järvinen | 1996 | 33.91 | 2:44.44 | |||||||
19 | Tatu 4 | 0 | 236 | 2:51.67 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Noora Poutanen | 1999 | 43.48 | 43.48 | |||||||
Kirsi Jokelainen | 1997 | 47.22 | 1:30.70 | |||||||
Emma Hällfors | 1998 | 44.06 | 2:14.76 | |||||||
Carita Lindfors | 1998 | 36.91 | 2:51.67 | |||||||
20 | Tatu 5 | 0 | 129 | 3:29.92 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Sakra Oittinen | 1999 | 54.78 | 54.78 | |||||||
Terhi Soukka | 1998 | 56.82 | 1:51.60 | |||||||
Jenna Puuska | 2000 | 47.87 | 2:39.47 | |||||||
Aurora Suojanen | 2002 | 50.45 | 3:29.92 | |||||||
- | Koovee 1 | 0 | DSQ | |||||||
KOO-VEE | ||||||||||
Anu Ahokas | 1994 | 37.22 | 37.22 | |||||||
SW 10.10 Vaihtorikko | ||||||||||
- | Koovee 6 | 0 | DSQ | |||||||
KOO-VEE | ||||||||||
Kristiina Pöysti | 1997 | 43.79 | 43.79 | |||||||
SW 10.10 Vaihtorikko | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 15 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 11:17 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo-meet 2011 | Tulostuspäivämäärä | 15 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 11:35 | |||
Järjestäjä | TaTU | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 tammikuu 2011 |
Laji 3, 200m RU P 14-16, M, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Eetu Piiroinen | 1995 | 465 | 37.60 | 1:19.49 | 2:02.20 | 2:44.34 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
2 | Marko Kaakkolammi | 1996 | 443 | 36.17 | 1:18.65 | 2:03.37 | 2:47.06 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
3 | Jalmari Kunnari | 1995 | 434 | 37.29 | 1:21.30 | 2:05.57 | 2:48.12 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Rami Marttila | 1995 | 431 | 38.67 | 1:20.92 | 2:05.61 | 2:48.59 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Matias Helekorpi | 1995 | 414 | 38.58 | 1:23.14 | 2:07.87 | 2:50.80 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
6 | Noah Badji | 1996 | 385 | 37.25 | 1:20.91 | 2:06.99 | 2:54.93 | |||
KOO-VEE | ||||||||||
7 | Samuli Suominen | 1997 | 349 | 40.31 | 1:27.10 | 2:13.78 | 3:00.83 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
8 | Elias Päivinen | 1997 | 343 | 42.92 | 1:30.45 | 2:15.77 | 3:01.86 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
9 | Kristian Lindfors | 1995 | 329 | 40.05 | 1:26.48 | 2:14.89 | 3:04.36 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Roni Lahtinen | 1997 | 296 | 41.07 | 1:28.02 | 2:18.12 | 3:10.96 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
11 | Topi-Matti Ritala | 1996 | 293 | 43.49 | 1:30.82 | 2:22.68 | 3:11.76 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
12 | Pauli Kukkonen | 1997 | 258 | 44.90 | 1:33.91 | 2:28.68 | 3:19.97 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
13 | Matti Lampi | 1997 | 257 | 43.78 | 1:34.62 | 2:26.44 | 3:20.33 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
14 | Aake Nyrhinen | 1997 | 236 | 47.47 | 1:39.46 | 2:33.37 | 3:25.98 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
15 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 219 | 48.49 | 1:41.57 | 2:37.75 | 3:31.30 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
16 | Juuso Seppä | 1997 | 198 | 49.36 | 1:43.69 | 2:42.49 | 3:38.28 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
17 | Juho Salminen | 1997 | 191 | 48.32 | 1:43.52 | 2:43.38 | 3:41.00 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Laji 3, 200m RU P 14-16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Matti Mattsson | 1993 | 725 | 30.91 | 1:05.95 | 1:42.87 | 2:21.69 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
2 | Miko Kinnunen | 1992 | 524 | 35.30 | 1:15.25 | 1:56.66 | 2:37.89 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
3 | Niko-Pekka Lindholm | 1994 | 513 | 35.68 | 1:15.37 | 1:57.51 | 2:39.01 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
4 | Wiljam Leinonen | 1992 | 379 | 36.13 | 1:18.29 | 2:06.58 | 2:55.96 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
5 | Janne Orava | 1994 | 360 | 39.10 | 1:24.45 | 2:10.78 | 2:58.93 | |||
KOO-VEE | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 15 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 11:35 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo-meet 2011 | Tulostuspäivämäärä | 15 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 12:00 | |||
Järjestäjä | TaTU | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 tammikuu 2011 |
Laji 4, 200m RU T 13-15, N, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Kamilla Ryöti | 1996 | 505 | 38.59 | 1:22.39 | 2:08.67 | 2:55.92 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
2 | Hanna Hammar | 1998 | 463 | 41.03 | 1:26.58 | 2:15.33 | 3:01.08 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
3 | Emilia Potkonen | 1998 | 403 | 43.29 | 1:31.63 | 2:20.90 | 3:09.73 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
4 | Jenica Niinijärvi | 1996 | 392 | 41.93 | 1:31.15 | 2:21.09 | 3:11.50 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Ida Tahvanainen | 1997 | 378 | 44.82 | 1:34.90 | 2:25.92 | 3:13.87 | |||
KOO-VEE | ||||||||||
6 | Laura Mattila | 1998 | 356 | 44.91 | 1:35.74 | 2:27.56 | 3:17.63 | |||
KOO-VEE | ||||||||||
7 | Minna Porentola | 1996 | 353 | 43.70 | 1:35.11 | 2:28.35 | 3:18.24 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Emma Elimäki | 1996 | 346 | 44.99 | 1:36.04 | 2:28.50 | 3:19.53 | |||
KOO-VEE | ||||||||||
9 | Annika Laihonen | 1997 | 343 | 45.21 | 1:36.45 | 2:28.19 | 3:20.18 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
10 | Ninni Luoma | 1998 | 342 | 46.48 | 1:37.73 | 2:30.95 | 3:20.45 | |||
KOO-VEE | ||||||||||
11 | Veera Elimäki | 1996 | 335 | 46.11 | 1:36.05 | 2:30.87 | 3:21.72 | |||
KOO-VEE | ||||||||||
12 | Erika Lahtinen | 1998 | 317 | 47.09 | 1:41.09 | 2:33.94 | 3:25.46 | |||
KOO-VEE | ||||||||||
13 | Oona Keljo | 1996 | 317 | 46.68 | 1:37.67 | 2:32.71 | 3:25.59 | |||
KOO-VEE | ||||||||||
14 | Milla Kulmala | 1998 | 313 | 46.92 | 1:39.97 | 2:33.10 | 3:26.45 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
15 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 303 | 46.75 | 1:38.80 | 2:35.19 | 3:28.67 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
16 | Emma Isomäki | 1998 | 302 | 48.06 | 1:39.40 | 2:34.35 | 3:28.82 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
17 | Kristiina Pöysti | 1997 | 280 | 49.89 | 1:44.21 | 2:40.24 | 3:34.06 | |||
KOO-VEE | ||||||||||
18 | Meri-Tuulia Lehtonen | 1998 | 275 | 47.13 | 1:43.40 | 2:40.26 | 3:35.37 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
19 | Linnea Niemelä | 1997 | 273 | 48.14 | 1:42.74 | 2:38.83 | 3:36.12 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
20 | Laura Aaltonen | 1998 | 268 | 48.47 | 1:44.08 | 2:41.65 | 3:37.30 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
21 | Kati Kemppi | 1997 | 268 | 47.71 | 1:43.69 | 2:39.91 | 3:37.32 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
22 | Tea Österlund | 1998 | 267 | 49.34 | 1:44.51 | 2:44.67 | 3:37.64 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
23 | Iina Aro | 1998 | 264 | 49.37 | 1:43.90 | 2:42.82 | 3:38.39 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
24 | Iiris Harjunpää | 1997 | 263 | 48.72 | 1:46.06 | 2:42.59 | 3:38.63 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
25 | Juuli Koskinen | 1998 | 258 | 49.10 | 1:45.08 | 2:41.25 | 3:40.17 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
26 | Noora Toivonen | 1998 | 240 | 50.66 | 1:49.65 | 2:47.94 | 3:45.51 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
27 | Marjo Hämäläinen | 1998 | 233 | 49.28 | 1:47.94 | 2:48.64 | 3:47.65 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
28 | Kirsi Jokelainen | 1997 | 222 | 51.73 | 1:50.55 | 2:52.02 | 3:51.58 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
29 | Mirva Toivio | 1998 | 200 | 56.74 | 1:57.62 | 3:00.56 | 3:59.51 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
30 | Maria Roiko-Jokela | 1998 | 199 | 53.93 | 1:56.44 | 2:58.53 | 4:00.11 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
31 | Tiia Hallikainen | 1997 | 196 | 57.21 | 1:57.31 | 3:01.37 | 4:01.10 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
- | Jenna Rautio | 1998 | DSQ | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Johanna Vilmunen | 1998 | DSQ | |||||||
KOO-VEE | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 4, 200m RU T 13-15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Heidi Lepistö | 1992 | 580 | 37.72 | 1:20.45 | 2:03.93 | 2:48.06 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
2 | Milla Ahonen | 1994 | 532 | 37.89 | 1:21.88 | 2:06.59 | 2:52.90 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Kaisa Mäki | 1993 | 467 | 39.76 | 1:24.99 | 2:13.30 | 3:00.62 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Eveliina Manninen | 1993 | 466 | 40.80 | 1:25.88 | 2:14.71 | 3:00.75 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Anna Hurtta | 1993 | 419 | 40.41 | 1:27.55 | 2:16.72 | 3:07.20 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
6 | Anu Ahokas | 1994 | 411 | 40.91 | 1:29.48 | 2:18.95 | 3:08.40 | |||
KOO-VEE | ||||||||||
7 | Sofi Liinpää | 1995 | 363 | 43.25 | 1:33.66 | 2:25.30 | 3:16.48 | |||
KOO-VEE | ||||||||||
8 | Harriet Lindfors | 1993 | 356 | 41.75 | 1:32.35 | 2:24.92 | 3:17.76 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Satu Pulkkinen | 1995 | 321 | 45.98 | 1:38.00 | 2:31.63 | 3:24.64 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
10 | Laura Siitonen | 1995 | 295 | 46.65 | 1:39.62 | 2:35.68 | 3:30.40 | |||
KOO-VEE | ||||||||||
11 | Neea Oksanen | 1995 | 261 | 47.52 | 1:44.06 | 2:42.14 | 3:39.23 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
12 | Anette Seilonen | 1995 | 210 | 53.92 | 1:53.92 | 2:55.51 | 3:55.57 | |||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 15 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 12:00 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo-meet 2011 | Tulostuspäivämäärä | 15 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 12:03 | |||
Järjestäjä | TaTU | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 tammikuu 2011 |
Laji 5, 200m PU P 14-16, M, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Eetu Piiroinen | 1995 | 468 | 32.23 | 1:07.94 | 1:46.27 | 2:23.65 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
2 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 391 | 35.44 | 1:13.98 | 1:53.03 | 2:32.51 | |||
KOO-VEE | ||||||||||
3 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | 361 | 32.67 | 1:11.86 | 1:53.69 | 2:36.54 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Laji 5, 200m PU P 14-16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Calle Mohn | 1993 | 552 | 30.04 | 1:04.18 | 1:39.55 | 2:15.94 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
2 | Tommi Lehtinen | 1994 | 459 | 30.82 | 1:07.38 | 1:47.05 | 2:24.53 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Mikko Karttunen | 1994 | 415 | 31.16 | 1:08.95 | 1:48.24 | 2:29.51 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
4 | Henri Härkönen | 1993 | 408 | 30.54 | 1:08.58 | 1:48.94 | 2:30.39 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 15 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 12:03 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo-meet 2011 | Tulostuspäivämäärä | 15 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 12:11 | |||
Järjestäjä | TaTU | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 tammikuu 2011 |
Laji 6, 200m PU T 13-15, N, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Peppi Pohjalainen | 1997 | 332 | 38.03 | 1:23.24 | 2:11.67 | 2:58.30 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
2 | Nora Iso-Kungas | 1996 | 263 | 40.03 | 1:31.15 | 2:23.19 | 3:12.60 | |||
KOO-VEE | ||||||||||
3 | Janni Huura | 1996 | 262 | 37.47 | 1:24.59 | 2:18.16 | 3:12.90 | |||
KOO-VEE | ||||||||||
4 | Salla Puhtimäki | 1998 | 250 | 40.88 | 1:30.89 | 2:25.44 | 3:15.95 | |||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
5 | Tiina Soukka | 1996 | 245 | 42.25 | 1:32.41 | 2:27.74 | 3:17.26 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Anniina Potkonen | 1998 | 218 | 41.82 | 1:35.16 | 2:31.89 | 3:24.92 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Roosa Tynkkynen | 1997 | 203 | 43.43 | 1:36.54 | 2:32.47 | 3:29.84 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 6, 200m PU T 13-15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Emma Heikkilä | 1994 | 511 | 34.72 | 1:12.80 | 1:53.57 | 2:34.37 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Mira Turunen | 1994 | 487 | 34.35 | 1:12.51 | 1:53.63 | 2:36.83 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
3 | Emilia Lähteenmäki | 1995 | 243 | 42.88 | 1:33.77 | 2:27.63 | 3:17.84 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Ida Lindström | 1992 | DNF | |||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 15 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 12:11 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo-meet 2011 | Tulostuspäivämäärä | 15 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 12:41 | |||
Järjestäjä | TaTU | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 tammikuu 2011 |
Laji 7, 50m VU P-12, -14 , M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Valtteri Väisänen | 1999 | 278 | 32.07 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
2 | Keigo Tuomi | 1999 | 242 | 33.60 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Aapo Eerola | 1999 | 213 | 35.08 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Eetu Honkonen | 2000 | 209 | 35.30 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Santeri Kaasinen | 1999 | 209 | 35.31 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Väinö Kilpeläinen | 1999 | 205 | 35.54 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Pyry Nurmilo | 1999 | 204 | 35.58 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
8 | Rami Rissanen | 1999 | 198 | 35.94 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
9 | Jaakko Liedevaara | 1999 | 195 | 36.14 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
10 | Leevi Lehti | 2000 | 186 | 36.67 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
11 | Kevin Lokkila | 1999 | 180 | 37.08 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
12 | Anton Jokelainen | 1999 | 162 | 38.44 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
13 | Joona Lehtonen | 2001 | 156 | 38.93 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
14 | Oskar Thewlis | 1999 | 141 | 40.20 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
15 | Eetu Nyrhinen | 2000 | 141 | 40.26 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
16 | Leo Rytövuori | 1999 | 140 | 40.37 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
17 | Frans Bärlund | 2001 | 135 | 40.81 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
18 | Veeti Raivio | 2000 | 134 | 40.89 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
19 | Aleksanteri Semach | 1999 | 128 | 41.51 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
20 | Iivari Salila | 1999 | 119 | 42.61 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
21 | Oskari Valkonen | 1999 | 119 | 42.62 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
22 | Elias Ketoja | 2000 | 117 | 42.87 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
23 | Janne Syväri | 2000 | 111 | 43.58 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
24 | Sampo Soininen | 2002 | 101 | 44.91 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
25 | Miika Kuosmanen | 2000 | 97 | 45.50 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
26 | Jiri Järvinen | 2001 | 95 | 45.91 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
27 | Tino Vehkalahti | 2001 | 64 | 52.38 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
28 | Joona Syrjäkoski | 2000 | 51 | 56.29 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
29 | Ville Syrjäkoski | 2002 | 41 | 1:00.50 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Eemil Pynnönen | 2001 | DSQ | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Ilmari Jokinen | 2001 | DSQ | |||||||
Kangasalan Urheilijat 68 | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Jerri Niinijärvi | 2002 | DSQ | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Tino Kaijanniemi | 2000 | DSQ | |||||||
KOO-VEE | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Tuomas Seppänen | 2001 | DSQ | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Ville Kortteinen | 2002 | DSQ | |||||||
Kangasalan Urheilijat 68 | ||||||||||
SW 10.5 Rataköydestä vetäminen | ||||||||||
Laji 7, 50m VU P-12, -14 , M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Roni Lahtinen | 1997 | 342 | 29.95 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
2 | Arto Auri | 1997 | 321 | 30.58 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
3 | Danila Dobrzhanskiy | 1998 | 312 | 30.86 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Samuli Suominen | 1997 | 312 | 30.89 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
5 | Henrik Sinisalo | 1997 | 306 | 31.07 | ||||||
Eura Swimming Team | ||||||||||
6 | Oskari Mäkinen | 1997 | 304 | 31.13 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
7 | Eemeli Jussila | 1998 | 298 | 31.34 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
8 | Mikko Suova | 1997 | 287 | 31.75 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
9 | Jussi Kekkonen | 1997 | 283 | 31.90 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
10 | Deny Belaic | 1998 | 274 | 32.23 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Sami Orenius | 1998 | 271 | 32.34 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
12 | Juho Salminen | 1997 | 260 | 32.79 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
13 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 243 | 33.54 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
14 | Yonas Bouhlal | 1997 | 234 | 33.97 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
15 | Matti Lampi | 1997 | 229 | 34.22 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
16 | Joona Ingelin | 1998 | 221 | 34.63 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
17 | Matias Auvinen | 1998 | 190 | 36.43 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
18 | Pyry Kurkinen | 1998 | 186 | 36.69 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
19 | Tuomas Vainio | 1998 | 178 | 37.24 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
20 | Santeri Pesonen | 1997 | 156 | 38.93 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
21 | Kim Tiainen | 1998 | 155 | 38.95 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
22 | Matti Koskinen | 1998 | 134 | 40.94 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
- | Henri Kaatiala | 1998 | DSQ | |||||||
KOO-VEE | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Vitali Razumov | 1997 | DSQ | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 7, 50m VU P-12, -14 , M, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 743 | 23.12 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Toni Kurkinen | 1989 | 646 | 24.22 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Ville Kallinen | 1989 | 624 | 24.51 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Teemu Viitanen | 1992 | 598 | 24.85 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
5 | Tony Eriksson | 1995 | 566 | 25.31 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Tommi Nisula | 1989 | 552 | 25.52 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Tuukka Myller | 1994 | 551 | 25.54 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Niklas Hanhela | 1992 | 537 | 25.76 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
9 | Sami Puukko | 1992 | 537 | 25.77 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
10 | Rami Rahmatulla | 1992 | 532 | 25.85 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
11 | Teemu Ahtiainen | 1994 | 529 | 25.89 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
12 | Ville Laine | 1995 | 528 | 25.91 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
13 | Jonne Koski | 1994 | 521 | 26.02 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
14 | Jarkko Mursu | 1992 | 512 | 26.17 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
15 | Matti Mattsson | 1993 | 509 | 26.23 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
16 | Lassi Kotiniemi | 1992 | 502 | 26.34 | ||||||
Friitalan Yritys | ||||||||||
17 | Eemil Ekdahl | 1993 | 502 | 26.35 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
18 | Dennis Mänty | 1989 | 501 | 26.37 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
19 | Antti Rantanen | 1992 | 499 | 26.40 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
20 | Tommi Lehtinen | 1994 | 497 | 26.43 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
21 | Jouko Keskitalo | 1992 | 493 | 26.50 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
22 | Eetu Suomalainen | 1989 | 492 | 26.53 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
22 | Matias Vulli | 1994 | 492 | 26.53 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
24 | Miro Vasko | 1993 | 491 | 26.54 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
25 | Miko Kinnunen | 1992 | 490 | 26.57 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
25 | Riku Tuomala | 1994 | 490 | 26.57 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
27 | Antti Ylönen | 1993 | 480 | 26.74 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
28 | Juho Viitala | 1991 | 480 | 26.75 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
29 | Petteri Otranen | 1993 | 471 | 26.91 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
30 | Matias Helekorpi | 1995 | 468 | 26.98 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
31 | Saku Knuutila | 1995 | 461 | 27.10 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
32 | Farhan Abbas-Hashimi | 1996 | 449 | 27.34 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
33 | Kasperi Norismaa | 1990 | 445 | 27.43 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
34 | Matias Tuominen | 1992 | 444 | 27.44 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
35 | Jaakko Poutamo | 1994 | 440 | 27.53 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
36 | Martin Kartau | 1995 | 436 | 27.62 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
37 | Juho Järvinen | 1995 | 431 | 27.73 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
38 | Juha Karppi | 1994 | 430 | 27.75 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
39 | Leevi Ruuttunen | 1995 | 426 | 27.83 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
40 | Toni Riento | 1996 | 423 | 27.90 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
41 | Rasmus Hautala | 1994 | 419 | 27.98 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
42 | Jalmari Kunnari | 1995 | 413 | 28.12 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
43 | Aleksi Saarinen | 1994 | 408 | 28.23 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
44 | Aleksi Paavonen | 1996 | 408 | 28.24 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
45 | Timo Stolt | 1994 | 399 | 28.44 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
46 | Nico Ylirönni | 1994 | 397 | 28.50 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
47 | Samuli Pellinen | 1994 | 388 | 28.70 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
48 | Veikka Orenius | 1995 | 384 | 28.81 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
49 | Marko Kaakkolammi | 1996 | 378 | 28.96 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
50 | Noah Badji | 1996 | 376 | 29.02 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
51 | Arttu Kuustie | 1994 | 343 | 29.91 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
52 | Pyry Lindberg | 1996 | 341 | 29.97 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
53 | Patrik von Bagh | 1996 | 336 | 30.12 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
54 | Niklas Virtanen | 1994 | 327 | 30.38 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
55 | Tuukka Korhonen | 1996 | 313 | 30.83 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
56 | Topi-Matti Ritala | 1996 | 296 | 31.41 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 15 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 12:41 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo-meet 2011 | Tulostuspäivämäärä | 15 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 13:00 | |||
Järjestäjä | TaTU | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 tammikuu 2011 |
Laji 8, 50m VU T-11, -15, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jenni Lampi | 2000 | 383 | 32.67 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Ella Lumio | 2000 | 304 | 35.29 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
3 | Fiia Salminen | 2000 | 294 | 35.69 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
4 | Amanda Saari | 2000 | 293 | 35.72 | ||||||
Kangasalan Urheilijat 68 | ||||||||||
5 | Sini Tuominen | 2000 | 287 | 35.98 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
6 | Nelli Toivonen | 2000 | 283 | 36.16 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Roosa Oja | 2000 | 259 | 37.22 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
8 | Noora Kolu | 2001 | 239 | 38.26 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
9 | Saara Svahn | 2001 | 234 | 38.49 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
10 | Unna Sinivuori | 2000 | 224 | 39.05 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Maria Vesterbacka | 2000 | 220 | 39.32 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
12 | Rosanna Reini | 2001 | 209 | 40.01 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
13 | Aino Jussila | 2000 | 207 | 40.11 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
14 | Pauliina Kulman | 2000 | 205 | 40.25 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
15 | Sanni Lampi | 2001 | 205 | 40.27 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
16 | Jenna Puuska | 2000 | 204 | 40.34 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
17 | Niina Roiko-Jokela | 2001 | 197 | 40.77 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
18 | Niina Piipponen | 2000 | 195 | 40.90 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
19 | Heini Käkönen | 2000 | 194 | 40.99 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
20 | Emmiina Rautiainen | 2000 | 190 | 41.29 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
21 | Milja Mettinen | 2000 | 145 | 45.21 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
22 | Noora Leppänen | 2001 | 144 | 45.26 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
23 | Riina Koskinen | 2001 | 130 | 46.87 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
24 | Tiia Rimmi | 2001 | 111 | 49.40 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
25 | Julie Wiik | 2002 | 107 | 49.94 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Aurora Suojanen | 2002 | DSQ | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Mia Pentti | 2002 | DSQ | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 8, 50m VU T-11, -15, N, Loppukilpailut 12 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Elviira Salmi | 1996 | 586 | 28.35 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Saara Lindbohm | 1996 | 529 | 29.35 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Anna Ihalainen | 1996 | 524 | 29.43 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
4 | Emilia Lahtinen | 1996 | 518 | 29.54 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
5 | Kiia Karimaa | 1996 | 498 | 29.94 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
6 | Oona Kerttula | 1996 | 473 | 30.46 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
7 | Milja Miettinen | 1996 | 460 | 30.75 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Ida Ijäs | 1996 | 459 | 30.76 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
9 | Nea Virta | 1996 | 456 | 30.83 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
10 | Emma Nieminen | 1996 | 456 | 30.84 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
11 | Erika Lappalainen | 1996 | 453 | 30.89 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
12 | Veera Pellinen | 1997 | 435 | 31.32 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
13 | Alma Lumio | 1999 | 427 | 31.51 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
14 | Henni Huhtamo | 1997 | 426 | 31.53 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
15 | Mari Kausiala | 1997 | 415 | 31.81 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
16 | Laura Karppi | 1997 | 401 | 32.19 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
17 | Annika Laihonen | 1997 | 399 | 32.22 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
18 | Ilona Jakonen | 1998 | 398 | 32.25 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
19 | Elli Ylinen | 1996 | 398 | 32.27 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
20 | Roosa Still | 1996 | 387 | 32.55 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
21 | Sonja Pentti | 1999 | 384 | 32.65 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
22 | Sonja Hailla | 1996 | 381 | 32.74 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
23 | Inka Sinivuori | 1997 | 364 | 33.22 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
24 | Veera Annala | 1996 | 364 | 33.23 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
25 | Ella Lyytikkä | 1996 | 357 | 33.46 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
26 | Emma-Lotta Tynkkynen | 1999 | 347 | 33.78 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
27 | Roosa Hyypiä | 1997 | 345 | 33.84 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
28 | Jazmin Acevedo-Bouhlal | 1998 | 343 | 33.90 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
29 | Ida Vuorela | 1997 | 342 | 33.93 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
30 | Roosa Svahn | 1996 | 340 | 34.01 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
31 | Linnea Niemelä | 1997 | 336 | 34.14 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
32 | Oona Järvinen | 1996 | 333 | 34.23 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
33 | Tiina Soukka | 1996 | 323 | 34.57 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
34 | Ella Nieminen | 1998 | 318 | 34.76 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
35 | Mona Kunnas | 1998 | 318 | 34.78 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
36 | Kaisa Vulli | 1999 | 316 | 34.84 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
37 | Vilma Ryöti | 1999 | 314 | 34.90 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
38 | Selma Soininen | 1999 | 313 | 34.95 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
39 | Veera Laine | 1997 | 302 | 35.36 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
40 | Rita Valkama | 1999 | 297 | 35.56 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
41 | Susanna Suominen | 1999 | 295 | 35.65 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
42 | Noora Poutanen | 1999 | 293 | 35.72 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
43 | Roosa Tynkkynen | 1997 | 293 | 35.73 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
44 | Emma Pärnänen | 1999 | 292 | 35.77 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
45 | Maria Penttinen | 1996 | 292 | 35.78 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
46 | Vilma Lamminen | 1997 | 285 | 36.05 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
47 | Lotta Rosenlöf | 1999 | 285 | 36.07 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
48 | Nea-Lotta Lehtonen | 1999 | 278 | 36.35 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
49 | Emmi Rimmi | 1996 | 275 | 36.50 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
50 | Inka Aaltonen | 1999 | 271 | 36.67 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
51 | Marjo Hämäläinen | 1998 | 263 | 37.06 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
52 | Nora Ijäs | 1999 | 260 | 37.19 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
53 | Noora Ropponen | 1999 | 256 | 37.39 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
54 | Enni Määttä | 1999 | 254 | 37.47 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
55 | Hanna Rautiainen | 1999 | 252 | 37.55 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
56 | Johanna Vilmunen | 1998 | 252 | 37.56 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
57 | Jenni Kinnunen | 1999 | 250 | 37.67 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
58 | Juuli Koskinen | 1998 | 249 | 37.74 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
59 | Emilia Leppänen | 1999 | 248 | 37.77 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
60 | Emmi Masti | 1999 | 236 | 38.41 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
61 | Weiran Li | 1999 | 235 | 38.44 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
62 | Pauliina Siekkinen | 1999 | 232 | 38.64 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
63 | Hertta Nirkkonen | 1998 | 211 | 39.84 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
64 | Iida Kulman | 1998 | 200 | 40.61 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
65 | Kirsi Rodima | 1998 | 196 | 40.83 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
66 | Maria Roiko-Jokela | 1998 | 178 | 42.21 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
67 | Mirva Toivio | 1998 | 169 | 42.89 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
68 | Terhi Soukka | 1998 | 141 | 45.61 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
69 | Nette Halt | 1999 | 91 | 52.83 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
- | Anna Arikainen | 1998 | DSQ | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Sakra Oittinen | 1999 | DSQ | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 8, 50m VU T-11, -15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Tessa Nurminen | 1994 | 667 | 27.16 | ||||||
Eura Swimming Team | ||||||||||
2 | Moona Myllyaho | 1990 | 636 | 27.60 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Riina Kaakkolammi | 1994 | 589 | 28.31 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Anni Hirvelä | 1995 | 556 | 28.85 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
5 | Erika Parviainen | 1995 | 556 | 28.86 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Kaisa Mäki | 1993 | 530 | 29.32 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
7 | Sanni Salonen | 1991 | 530 | 29.33 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Kamilla Nissinen | 1995 | 512 | 29.66 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
9 | Vilma Lauslahti | 1993 | 505 | 29.79 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Ida Lindström | 1992 | 505 | 29.80 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
11 | Elina Mäkinen | 1993 | 499 | 29.92 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Selma Ucar | 1995 | 498 | 29.94 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
13 | Linda Mäkinen | 1992 | 489 | 30.12 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
14 | Natalia Wilkins | 1994 | 482 | 30.27 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
15 | Jaana Tornivaara | 1993 | 478 | 30.35 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
16 | Mira Leskinen | 1990 | 471 | 30.51 | ||||||
Heinolan Isku | ||||||||||
17 | Anna Hurtta | 1993 | 459 | 30.77 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
18 | Tiina Reinikainen | 1994 | 456 | 30.83 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
19 | Emilia Lähteenmäki | 1995 | 456 | 30.84 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
20 | Salla Saarteinen | 1994 | 449 | 31.00 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
21 | Maija Raitokari | 1994 | 448 | 31.02 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
22 | Ronja Koskinen | 1992 | 447 | 31.03 | ||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
23 | Anette Aittakallio | 1995 | 436 | 31.29 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
24 | Jenny-Julia Lappalainen | 1994 | 432 | 31.40 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
25 | Roosa Laine | 1995 | 428 | 31.48 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
26 | Fanny Toivio | 1992 | 416 | 31.80 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
27 | Sanja-Sofia Valjakka | 1995 | 403 | 32.12 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
28 | Noora Huovinen | 1994 | 392 | 32.42 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
29 | Kaisa Mäkinen | 1995 | 373 | 32.97 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
30 | Ira Rintalahti | 1994 | 311 | 35.04 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
31 | Juulia Koskinen | 1993 | 264 | 36.99 | ||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 15 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 13:00 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo-meet 2011 | Tulostuspäivämäärä | 15 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 13:15 | |||
Järjestäjä | TaTU | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 tammikuu 2011 |
Laji 9, 100m SU P 14-16, M, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tuomas Ikonen | 1996 | 497 | 31.95 | 1:05.59 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
2 | Martin Kartau | 1995 | 448 | 32.61 | 1:07.88 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
3 | Saku Knuutila | 1995 | 438 | 33.27 | 1:08.37 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
4 | Joni Honkala | 1995 | 392 | 34.94 | 1:10.94 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
5 | Ville Laine | 1995 | 388 | 35.41 | 1:11.22 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Jimmy Nyberg | 1996 | 370 | 35.59 | 1:12.37 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Rami Marttila | 1995 | 367 | 35.22 | 1:12.54 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Joni Virkki | 1995 | 352 | 35.30 | 1:13.56 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
9 | Toni Riento | 1996 | 340 | 36.91 | 1:14.44 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
10 | Patrik von Bagh | 1996 | 337 | 36.20 | 1:14.61 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
11 | Juho Aalto | 1995 | 317 | 37.38 | 1:16.18 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
12 | Miika Pentti | 1997 | 310 | 37.32 | 1:16.72 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
13 | Roni Lahtinen | 1997 | 307 | 37.75 | 1:17.03 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
14 | Tuukka Korhonen | 1996 | 299 | 37.36 | 1:17.67 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
15 | Oskari Mäkinen | 1997 | 283 | 38.11 | 1:19.14 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
16 | Topi-Matti Ritala | 1996 | 267 | 38.72 | 1:20.63 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
17 | Mikko Suova | 1997 | 261 | 39.21 | 1:21.28 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
18 | Arto Auri | 1997 | 243 | 40.29 | 1:23.24 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
19 | Juuso Seppä | 1997 | 240 | 40.47 | 1:23.57 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
20 | Pyry Lindberg | 1996 | 199 | 42.95 | 1:28.95 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
21 | Aake Nyrhinen | 1997 | 191 | 43.77 | 1:30.20 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
22 | Vitali Razumov | 1997 | 176 | 44.74 | 1:32.60 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
23 | Jussi Kekkonen | 1997 | 176 | 45.21 | 1:32.71 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
24 | Santeri Pesonen | 1997 | 105 | 52.35 | 1:50.23 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Laji 9, 100m SU P 14-16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Heikki Luukko | 1988 | 612 | 30.34 | 1:01.16 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Henri Vartiainen | 1989 | 591 | 29.73 | 1:01.88 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Henri Härkönen | 1993 | 547 | 31.01 | 1:03.51 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
4 | Aatu Hurttila | 1993 | 489 | 31.66 | 1:05.94 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
5 | Niko-Pekka Lindholm | 1994 | 485 | 32.13 | 1:06.10 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
6 | Matias Tyry | 1993 | 468 | 32.75 | 1:06.88 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Henri Kyynäräinen | 1994 | 458 | 32.28 | 1:07.39 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Antti Ylönen | 1993 | 390 | 33.69 | 1:11.11 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
8 | Nico Ylirönni | 1994 | 390 | 34.90 | 1:11.11 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
10 | Tuukka Myller | 1994 | 376 | 33.92 | 1:11.94 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
11 | Elias Kouvo | 1994 | 366 | 34.62 | 1:12.60 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
12 | Tino Liljavirta | 1992 | 357 | 35.24 | 1:13.23 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
13 | Perttu Perälä | 1994 | 355 | 35.36 | 1:13.34 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
14 | Marko Sartela | 1993 | 353 | 33.86 | 1:13.49 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
15 | Arttu Kuustie | 1994 | 344 | 35.69 | 1:14.12 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
16 | Janne Orava | 1994 | 338 | 35.99 | 1:14.54 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
17 | Juuso Manninen | 1993 | 328 | 35.71 | 1:15.33 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
- | Anton Herrala | 1993 | DNS | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 15 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 13:15 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo-meet 2011 | Tulostuspäivämäärä | 15 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 13:33 | |||
Järjestäjä | TaTU | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 tammikuu 2011 |
Laji 10, 100m SU T 13-15, N, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Helmi Lehti | 1997 | 523 | 35.70 | 1:12.15 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
2 | Emilia Lahtinen | 1996 | 457 | 35.60 | 1:15.47 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
3 | Nea Virta | 1996 | 442 | 37.19 | 1:16.29 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
4 | Emma Nieminen | 1996 | 440 | 37.53 | 1:16.44 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
5 | Veera Annala | 1996 | 412 | 37.91 | 1:18.08 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Anna Ihalainen | 1996 | 406 | 37.92 | 1:18.50 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
7 | Jenna Väänänen | 1996 | 401 | 37.87 | 1:18.79 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
8 | Kamilla Ryöti | 1996 | 381 | 38.10 | 1:20.15 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
9 | Peppi Pohjalainen | 1997 | 371 | 39.85 | 1:20.89 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
10 | Veera Elimäki | 1996 | 355 | 40.15 | 1:22.12 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
11 | Anni Rajamäki | 1996 | 353 | 39.69 | 1:22.24 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
12 | Milla Kulmala | 1998 | 345 | 40.70 | 1:22.86 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
13 | Mari Kausiala | 1997 | 343 | 39.82 | 1:23.06 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
14 | Ida Vuorela | 1997 | 340 | 40.58 | 1:23.31 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
15 | Sonja Hailla | 1996 | 339 | 41.16 | 1:23.37 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
16 | Jasmin Ruohonen | 1998 | 330 | 40.31 | 1:24.10 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
17 | Veera Pellinen | 1997 | 324 | 41.88 | 1:24.63 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
18 | Ronja Järvinen | 1998 | 322 | 40.54 | 1:24.80 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
19 | Emilia Träskilä | 1997 | 322 | 41.20 | 1:24.82 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
20 | Laura Karppi | 1997 | 318 | 41.77 | 1:25.12 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
21 | Emma Elimäki | 1996 | 317 | 41.78 | 1:25.26 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
22 | Jazmin Acevedo-Bouhlal | 1998 | 303 | 42.75 | 1:26.49 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
23 | Laura Mattila | 1998 | 303 | 40.66 | 1:26.50 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
24 | Nea Kuosmanen | 1996 | 296 | 43.04 | 1:27.23 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
25 | Minna Porentola | 1996 | 294 | 42.76 | 1:27.41 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
26 | Vilma Koskinen | 1998 | 283 | 42.84 | 1:28.49 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
27 | Emma Männikkö | 1998 | 281 | 43.85 | 1:28.74 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
28 | Emilia Potkonen | 1998 | 281 | 43.39 | 1:28.77 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
29 | Erika Lahtinen | 1998 | 277 | 43.26 | 1:29.18 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
30 | Roosa Hyypiä | 1997 | 268 | 43.28 | 1:30.18 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
31 | Iiris Harjunpää | 1997 | 263 | 44.95 | 1:30.68 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
32 | Iina Aro | 1998 | 262 | 43.89 | 1:30.86 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
33 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 261 | 45.42 | 1:30.99 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
34 | Mona Kunnas | 1998 | 256 | 44.10 | 1:31.59 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
35 | Inka Sinivuori | 1997 | 242 | 46.12 | 1:33.30 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
36 | Ninni Luoma | 1998 | 240 | 44.30 | 1:33.50 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
37 | Vilma Lamminen | 1997 | 234 | 46.80 | 1:34.35 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
38 | Anniina Potkonen | 1998 | 231 | 47.18 | 1:34.69 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
39 | Kristiina Pöysti | 1997 | 230 | 46.25 | 1:34.84 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
40 | Lumikki Lehtilä | 1998 | 227 | 46.68 | 1:35.27 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
41 | Emma Hällfors | 1998 | 222 | 46.06 | 1:36.02 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
42 | Carita Lindfors | 1998 | 211 | 48.61 | 1:37.70 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
42 | Oona Järvinen | 1996 | 211 | 48.01 | 1:37.70 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
44 | Ella Nieminen | 1998 | 207 | 48.62 | 1:38.19 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
45 | Kirsi Jokelainen | 1997 | 182 | 50.63 | 1:42.61 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
46 | Hertta Nirkkonen | 1998 | 174 | 49.05 | 1:44.17 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
- | Jenna Rautio | 1998 | DSQ | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Kati Kemppi | 1997 | DSQ | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Oona Keljo | 1996 | DSQ | |||||||
KOO-VEE | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 10, 100m SU T 13-15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Päivikki Anttila | 1993 | 595 | 32.47 | 1:09.10 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
2 | Riina Kaakkolammi | 1994 | 540 | 35.06 | 1:11.35 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
3 | Marie Hanhela | 1989 | 532 | 34.38 | 1:11.73 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
4 | Camilla Ojala | 1994 | 506 | 35.18 | 1:12.92 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
5 | Laura Lepistö | 1994 | 482 | 36.29 | 1:14.11 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
6 | Jenny Parkkinen | 1995 | 479 | 35.53 | 1:14.27 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
7 | Selma Ucar | 1995 | 420 | 37.73 | 1:17.60 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Riina Saarenkivi | 1993 | 396 | 38.78 | 1:19.15 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
9 | Sofi Liinpää | 1995 | 390 | 38.70 | 1:19.58 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
10 | Jenny-Julia Lappalainen | 1994 | 385 | 38.41 | 1:19.87 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Emilia Lähteenmäki | 1995 | 368 | 39.64 | 1:21.11 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
12 | Julianne Varga | 1995 | 353 | 39.29 | 1:22.22 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
13 | Harriet Lindfors | 1993 | 348 | 38.78 | 1:22.66 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
14 | Jenna Laitinen | 1994 | 321 | 40.41 | 1:24.84 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
15 | Maija Raitokari | 1994 | 321 | 40.42 | 1:24.90 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
16 | Laura Siitonen | 1995 | 280 | 44.26 | 1:28.82 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
17 | Ira Rintalahti | 1994 | 240 | 46.41 | 1:33.56 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
18 | Liisa Lilja | 1992 | 186 | 49.35 | 1:41.75 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 15 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 13:33 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo-meet 2011 | Tulostuspäivämäärä | 15 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 13:57 | |||
Järjestäjä | TaTU | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 tammikuu 2011 |
Laji 11, 50m PU P-12,-16, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Valtteri Väisänen | 1999 | 172 | 40.32 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
2 | Rami Rissanen | 1999 | 152 | 42.02 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
3 | Leevi Lehti | 2000 | 123 | 45.06 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
4 | Eetu Honkonen | 2000 | 119 | 45.56 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Aapo Eerola | 1999 | 119 | 45.57 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Santeri Kaasinen | 1999 | 113 | 46.42 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Joona Lehtonen | 2001 | 107 | 47.18 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Väinö Kilpeläinen | 1999 | 103 | 47.86 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Pyry Nurmilo | 1999 | 97 | 48.75 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
10 | Kevin Lokkila | 1999 | 97 | 48.86 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Elias Ketoja | 2000 | 78 | 52.41 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
12 | Tino Kaijanniemi | 2000 | 76 | 52.89 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
13 | Frans Bärlund | 2001 | 47 | 1:02.07 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
- | Janne Syväri | 2000 | DSQ | |||||||
KOO-VEE | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Keigo Tuomi | 1999 | DSQ | |||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Oskar Thewlis | 1999 | DSQ | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
Laji 11, 50m PU P-12,-16, M, Loppukilpailut 13 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Tony Eriksson | 1995 | 561 | 27.19 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Saku Knuutila | 1995 | 453 | 29.20 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
3 | Jarl-Otto Siikasmaa | 1996 | 426 | 29.80 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
4 | Farhan Abbas-Hashimi | 1996 | 408 | 30.25 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Juho Järvinen | 1995 | 363 | 31.45 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Juho Aalto | 1995 | 322 | 32.73 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
7 | Miika Tolvanen | 1996 | 310 | 33.13 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Elias Päivinen | 1997 | 301 | 33.47 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
9 | Danila Dobrzhanskiy | 1998 | 278 | 34.37 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
10 | Veikka Orenius | 1995 | 274 | 34.52 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Pauli Kukkonen | 1997 | 223 | 37.00 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
12 | Sami Orenius | 1998 | 173 | 40.23 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
13 | Eemeli Jussila | 1998 | 168 | 40.64 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
14 | Joona Ingelin | 1998 | 158 | 41.50 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
15 | Tuomas Vainio | 1998 | 102 | 48.02 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
16 | Pyry Kurkinen | 1998 | 98 | 48.62 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
17 | Matias Auvinen | 1998 | 94 | 49.34 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
18 | Matti Koskinen | 1998 | 69 | 54.75 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
- | Deny Belaic | 1998 | DSQ | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Henri Kaatiala | 1998 | DSQ | |||||||
KOO-VEE | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Kim Tiainen | 1998 | DSQ | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 11, 50m PU P-12,-16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ville Kallinen | 1989 | 638 | 26.05 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 619 | 26.32 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Niklas Hanhela | 1992 | 588 | 26.78 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
4 | Toni Kurkinen | 1989 | 582 | 26.87 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Teemu Ahtiainen | 1994 | 535 | 27.63 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
6 | Matias Vulli | 1994 | 529 | 27.73 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Jonne Koski | 1994 | 520 | 27.90 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
8 | Teemu Viitanen | 1992 | 519 | 27.91 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
9 | Jarkko Mursu | 1992 | 514 | 28.01 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Kasperi Norismaa | 1990 | 503 | 28.21 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Roope Kulmala | 1990 | 499 | 28.27 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
12 | Matti Mattsson | 1993 | 466 | 28.93 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
13 | Ilmari Varjokorpi | 1994 | 457 | 29.12 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
14 | Eetu Suomalainen | 1989 | 457 | 29.13 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
15 | Juho Viitala | 1991 | 449 | 29.29 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
16 | Lassi Kotiniemi | 1992 | 445 | 29.37 | ||||||
Friitalan Yritys | ||||||||||
17 | Riku Tuomala | 1994 | 441 | 29.47 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
18 | Aleksi Saarinen | 1994 | 437 | 29.55 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
19 | Antti Ylönen | 1993 | 432 | 29.66 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
20 | Matias Tuominen | 1992 | 428 | 29.76 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
21 | Tino Liljavirta | 1992 | 417 | 30.03 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
22 | Rasmus Hautala | 1994 | 384 | 30.85 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
23 | Samuli Pellinen | 1994 | 378 | 31.02 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
24 | Timo Stolt | 1994 | 354 | 31.70 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
25 | Valtteri Vainio | 1994 | 276 | 34.45 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 15 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 13:57 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo-meet 2011 | Tulostuspäivämäärä | 15 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 14:10 | |||
Järjestäjä | TaTU | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 tammikuu 2011 |
Laji 12, 50m PU T-11, -15, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jenni Lampi | 2000 | 257 | 39.41 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Fiia Salminen | 2000 | 219 | 41.62 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
3 | Ella Lumio | 2000 | 210 | 42.15 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
4 | Nelli Toivonen | 2000 | 206 | 42.43 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Amanda Saari | 2000 | 190 | 43.64 | ||||||
Kangasalan Urheilijat 68 | ||||||||||
6 | Unna Sinivuori | 2000 | 151 | 47.05 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Noora Kolu | 2001 | 151 | 47.09 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
8 | Maria Vesterbacka | 2000 | 149 | 47.25 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
9 | Mia Pentti | 2002 | 135 | 48.84 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
10 | Heini Käkönen | 2000 | 131 | 49.39 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Emmiina Rautiainen | 2000 | 127 | 49.83 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
12 | Roosa Oja | 2000 | 115 | 51.60 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
13 | Rosanna Reini | 2001 | 114 | 51.66 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
14 | Aino Jussila | 2000 | 111 | 52.20 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
14 | Sanni Lampi | 2001 | 111 | 52.20 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
16 | Sini Tuominen | 2000 | 90 | 55.89 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
17 | Pauliina Kulman | 2000 | 85 | 56.98 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
18 | Riina Koskinen | 2001 | 70 | 1:00.95 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
19 | Noora Leppänen | 2001 | 56 | 1:05.36 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
- | Jenna Puuska | 2000 | DSQ | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 12, 50m PU T-11, -15, N, Loppukilpailut 12 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kamilla Ryöti | 1996 | 424 | 33.38 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
2 | Roosa Still | 1996 | 421 | 33.44 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
3 | Ida Ijäs | 1996 | 417 | 33.56 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
4 | Erika Lappalainen | 1996 | 409 | 33.78 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Oona Kerttula | 1996 | 396 | 34.13 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
6 | Alma Lumio | 1999 | 379 | 34.65 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
7 | Emilia Träskilä | 1997 | 378 | 34.68 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Helmi Lehti | 1997 | 356 | 35.37 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
9 | Selma Soininen | 1999 | 352 | 35.49 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
10 | Anna Ihalainen | 1996 | 350 | 35.56 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
11 | Salla Puhtimäki | 1998 | 339 | 35.94 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
12 | Ida Tahvanainen | 1997 | 334 | 36.12 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
13 | Tea Österlund | 1998 | 331 | 36.26 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
14 | Tiina Soukka | 1996 | 322 | 36.57 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
15 | Elli Ylinen | 1996 | 311 | 37.01 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
16 | Milja Miettinen | 1996 | 310 | 37.06 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
17 | Emma Männikkö | 1998 | 300 | 37.43 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
18 | Roosa Svahn | 1996 | 286 | 38.03 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
19 | Inka Sinivuori | 1997 | 274 | 38.61 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
20 | Sonja Pentti | 1999 | 250 | 39.79 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
21 | Johanna Vilmunen | 1998 | 228 | 41.01 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
22 | Jenita Liimatta | 1998 | 227 | 41.07 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
23 | Rita Valkama | 1999 | 226 | 41.14 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
24 | Emma-Lotta Tynkkynen | 1999 | 217 | 41.72 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
25 | Noora Poutanen | 1999 | 207 | 42.39 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
26 | Vilma Ryöti | 1999 | 205 | 42.55 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
27 | Emmi Rimmi | 1996 | 192 | 43.42 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
28 | Milla Kulmala | 1998 | 191 | 43.50 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
29 | Meri-Tuulia Lehtonen | 1998 | 188 | 43.80 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
30 | Emma Pärnänen | 1999 | 185 | 43.99 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
31 | Susanna Suominen | 1999 | 177 | 44.66 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
32 | Hanna Rautiainen | 1999 | 177 | 44.67 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
33 | Emilia Leppänen | 1999 | 174 | 44.90 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
34 | Noora Ropponen | 1999 | 172 | 45.10 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
35 | Jenni Kinnunen | 1999 | 158 | 46.42 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
36 | Inka Aaltonen | 1999 | 155 | 46.64 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
37 | Marjo Hämäläinen | 1998 | 140 | 48.32 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
38 | Lotta Rosenlöf | 1999 | 129 | 49.66 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
39 | Emmi Masti | 1999 | 110 | 52.35 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
- | Anna Arikainen | 1998 | DNS | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
- | Enni Määttä | 1999 | DSQ | |||||||
KOO-VEE | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Kaisa Vulli | 1999 | DSQ | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Nea-Lotta Lehtonen | 1999 | DSQ | |||||||
KOO-VEE | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
- | Weiran Li | 1999 | DSQ | |||||||
KOO-VEE | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 12, 50m PU T-11, -15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Mimosa Jallow | 1994 | 595 | 29.80 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Riina Kaakkolammi | 1994 | 583 | 30.01 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
3 | Roosa Parikka | 1994 | 547 | 30.66 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
4 | Tessa Nurminen | 1994 | 535 | 30.88 | ||||||
Eura Swimming Team | ||||||||||
5 | Moona Myllyaho | 1990 | 510 | 31.38 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Ronja Koskinen | 1992 | 455 | 32.59 | ||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
7 | Kamilla Nissinen | 1995 | 448 | 32.76 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Tiina Reinikainen | 1994 | 431 | 33.18 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
9 | Jaana Tornivaara | 1993 | 416 | 33.59 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
10 | Henna Altomaa | 1994 | 412 | 33.68 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
11 | Sanni Salonen | 1991 | 380 | 34.62 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
12 | Jenny-Julia Lappalainen | 1994 | 373 | 34.82 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
13 | Suvi Kankare | 1994 | 368 | 34.97 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
14 | Noora Huovinen | 1994 | 336 | 36.07 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
15 | Juulia Koskinen | 1993 | 291 | 37.82 | ||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
16 | Jenna Laitinen | 1994 | 260 | 39.27 | ||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
17 | Laura Siitonen | 1995 | 239 | 40.41 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
18 | Anette Seilonen | 1995 | 126 | 50.04 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
- | Milla Ahonen | 1994 | DNS | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 15 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 14:10 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo-meet 2011 | Tulostuspäivämäärä | 15 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 14:32 | |||
Järjestäjä | TaTU | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 tammikuu 2011 |
Laji 13, 200m VU P 14-16, M, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Eetu Piiroinen | 1995 | 574 | 28.80 | 59.97 | 1:31.49 | 2:02.73 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
2 | Tony Eriksson | 1995 | 530 | 28.77 | 1:00.11 | 1:33.71 | 2:06.04 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
3 | Matias Helekorpi | 1995 | 495 | 30.20 | 1:02.43 | 1:36.63 | 2:08.96 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
4 | Joni Virkki | 1995 | 484 | 30.40 | 1:03.61 | 1:38.54 | 2:09.93 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
5 | Jalmari Kunnari | 1995 | 480 | 30.05 | 1:03.26 | 1:38.38 | 2:10.23 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | 471 | 30.18 | 1:03.71 | 1:37.73 | 2:11.12 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Tuomas Ikonen | 1996 | 465 | 30.22 | 1:03.73 | 1:38.64 | 2:11.63 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
8 | Joni Honkala | 1995 | 439 | 29.80 | 1:03.70 | 1:39.26 | 2:14.19 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
9 | Aleksi Paavonen | 1996 | 439 | 31.52 | 1:05.02 | 1:40.37 | 2:14.24 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Leevi Ruuttunen | 1995 | 427 | 30.57 | 1:05.61 | 1:41.75 | 2:15.45 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Ville Laine | 1995 | 417 | 30.32 | 1:05.56 | 1:42.46 | 2:16.58 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
12 | Farhan Abbas-Hashimi | 1996 | 400 | 30.59 | 1:06.11 | 1:42.46 | 2:18.44 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
13 | Rami Marttila | 1995 | 384 | 31.50 | 1:06.64 | 1:43.98 | 2:20.31 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
14 | Veikka Orenius | 1995 | 383 | 32.77 | 1:09.99 | 1:44.96 | 2:20.49 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
15 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 382 | 31.72 | 1:07.03 | 1:44.17 | 2:20.56 | |||
KOO-VEE | ||||||||||
16 | Jimmy Nyberg | 1996 | 376 | 31.97 | 1:07.72 | 1:45.69 | 2:21.30 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
17 | Martin Kartau | 1995 | 374 | 30.76 | 1:06.81 | 1:45.43 | 2:21.57 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
18 | Miika Tolvanen | 1996 | 364 | 32.02 | 1:08.59 | 1:46.15 | 2:22.81 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
19 | Patrik von Bagh | 1996 | 338 | 34.24 | 1:12.25 | 1:50.94 | 2:26.37 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
20 | Mikko Suova | 1997 | 325 | 34.12 | 1:11.53 | 1:50.46 | 2:28.30 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
21 | Tuukka Korhonen | 1996 | 314 | 32.68 | 1:10.19 | 1:51.71 | 2:30.01 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
22 | Arto Auri | 1997 | 313 | 33.31 | 1:11.84 | 1:51.70 | 2:30.18 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
23 | Oskari Mäkinen | 1997 | 310 | 33.48 | 1:11.34 | 1:51.59 | 2:30.71 | |||
KOO-VEE | ||||||||||
24 | Jarl-Otto Siikasmaa | 1996 | 308 | 33.66 | 1:12.10 | 1:53.30 | 2:31.03 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
25 | Henrik Sinisalo | 1997 | 303 | 35.10 | 1:13.21 | 1:54.41 | 2:31.87 | |||
Eura Swimming Team | ||||||||||
26 | Pyry Lindberg | 1996 | 298 | 33.76 | 1:13.57 | 1:53.71 | 2:32.65 | |||
KOO-VEE | ||||||||||
27 | Miika Pentti | 1997 | 293 | 33.22 | 1:12.37 | 1:52.69 | 2:33.64 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
28 | Pauli Kukkonen | 1997 | 233 | 36.22 | 1:19.76 | 2:04.17 | 2:45.68 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
29 | Matti Lampi | 1997 | 205 | 37.28 | 1:20.34 | 2:06.77 | 2:53.07 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Laji 13, 200m VU P 14-16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Henri Härkönen | 1993 | 618 | 27.93 | 58.58 | 1:29.75 | 1:59.74 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
2 | Eemil Ekdahl | 1993 | 600 | 28.71 | 59.44 | 1:30.54 | 2:00.91 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
3 | Petteri Otranen | 1993 | 561 | 28.73 | 1:00.18 | 1:31.55 | 2:03.65 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
4 | Dennis Mänty | 1989 | 518 | 29.45 | 1:01.14 | 1:34.52 | 2:07.01 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
5 | Calle Mohn | 1993 | 512 | 29.35 | 1:01.47 | 1:35.12 | 2:07.48 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
6 | Tommi Lehtinen | 1994 | 482 | 30.19 | 1:03.82 | 1:37.64 | 2:10.05 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Joona Poutanen | 1992 | 476 | 30.47 | 1:03.29 | 1:37.41 | 2:10.62 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Niko-Pekka Lindholm | 1994 | 474 | 30.12 | 1:03.58 | 1:37.53 | 2:10.80 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
9 | Timo Stolt | 1994 | 443 | 30.75 | 1:05.18 | 1:39.86 | 2:13.80 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
10 | Marko Sartela | 1993 | 435 | 30.19 | 1:04.92 | 1:39.83 | 2:14.59 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Perttu Perälä | 1994 | 420 | 30.71 | 1:04.52 | 1:40.21 | 2:16.17 | |||
KOO-VEE | ||||||||||
12 | Nico Ylirönni | 1994 | 399 | 31.13 | 1:06.41 | 1:43.35 | 2:18.50 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
13 | Antti Rantanen | 1992 | 383 | 27.85 | 1:02.08 | 1:41.55 | 2:20.47 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
14 | Arttu Kuustie | 1994 | 368 | 33.49 | 1:08.32 | 1:45.42 | 2:22.39 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
15 | Niklas Virtanen | 1994 | 339 | 34.31 | 1:11.20 | 1:50.44 | 2:26.32 | |||
KOO-VEE | ||||||||||
16 | Antti Ylönen | 1993 | 320 | 27.22 | 59.38 | 1:46.62 | 2:29.07 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
17 | Valtteri Vainio | 1994 | 295 | 34.19 | 1:13.92 | 1:55.40 | 2:33.29 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
- | Kasperi Norismaa | 1990 | DNF | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
- | Sami Puukko | 1992 | DNF | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 15 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 14:32 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo-meet 2011 | Tulostuspäivämäärä | 15 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 17:06 | |||
Järjestäjä | TaTU | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 tammikuu 2011 |
Laji 14, 200m VU T 13-15, N, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Saara Lindbohm | 1996 | 584 | 31.06 | 1:05.02 | 1:40.49 | 2:15.13 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Kiia Karimaa | 1996 | 504 | 32.94 | 1:09.17 | 1:45.39 | 2:21.94 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
3 | Peppi Pohjalainen | 1997 | 477 | 33.23 | 1:10.68 | 1:48.32 | 2:24.57 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
4 | Nea Virta | 1996 | 474 | 33.07 | 1:10.60 | 1:48.32 | 2:24.90 | |||
KOO-VEE | ||||||||||
5 | Henni Huhtamo | 1997 | 466 | 33.97 | 1:11.22 | 1:50.06 | 2:25.71 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Jenica Niinijärvi | 1996 | 454 | 33.94 | 1:12.28 | 1:50.74 | 2:27.03 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Jenna Väänänen | 1996 | 445 | 33.43 | 1:11.18 | 1:49.77 | 2:27.94 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
8 | Mari Kausiala | 1997 | 437 | 33.55 | 1:11.78 | 1:50.84 | 2:28.86 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
9 | Jasmin Ruohonen | 1998 | 436 | 33.48 | 1:12.34 | 1:51.39 | 2:29.04 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
10 | Helmi Lehti | 1997 | 433 | 34.16 | 1:12.62 | 1:53.29 | 2:29.33 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
11 | Annika Laihonen | 1997 | 428 | 33.28 | 1:11.32 | 1:49.97 | 2:29.91 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
11 | Oona Kerttula | 1996 | 428 | 33.93 | 1:14.14 | 1:54.14 | 2:29.91 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
13 | Anni Rajamäki | 1996 | 418 | 34.34 | 1:12.19 | 1:53.10 | 2:31.06 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
14 | Ilona Jakonen | 1998 | 412 | 35.64 | 1:14.46 | 1:54.13 | 2:31.80 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
15 | Janni Huura | 1996 | 412 | 34.53 | 1:12.82 | 1:53.29 | 2:31.82 | |||
KOO-VEE | ||||||||||
16 | Veera Pellinen | 1997 | 403 | 34.83 | 1:14.12 | 1:53.97 | 2:32.96 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
17 | Nea Kuosmanen | 1996 | 395 | 35.30 | 1:14.91 | 1:55.73 | 2:33.97 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
18 | Nora Iso-Kungas | 1996 | 395 | 36.14 | 1:16.51 | 1:57.16 | 2:33.99 | |||
KOO-VEE | ||||||||||
19 | Laura Karppi | 1997 | 379 | 34.63 | 1:14.61 | 1:56.58 | 2:36.09 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
20 | Emilia Träskilä | 1997 | 371 | 35.62 | 1:15.75 | 1:57.79 | 2:37.30 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
21 | Emma Männikkö | 1998 | 341 | 36.17 | 1:17.88 | 1:59.70 | 2:41.69 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
22 | Anna Ihalainen | 1996 | 324 | 30.82 | 1:06.92 | 1:57.69 | 2:44.56 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
23 | Jazmin Acevedo-Bouhlal | 1998 | 323 | 36.91 | 1:18.01 | 2:01.94 | 2:44.74 | |||
KOO-VEE | ||||||||||
24 | Mona Kunnas | 1998 | 311 | 37.66 | 1:20.60 | 2:04.53 | 2:46.69 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
25 | Kati Kemppi | 1997 | 311 | 37.78 | 1:21.62 | 2:04.59 | 2:46.78 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
26 | Ella Lyytikkä | 1996 | 309 | 36.81 | 1:19.56 | 2:03.49 | 2:47.13 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
27 | Vilma Koskinen | 1998 | 308 | 36.41 | 1:18.93 | 2:04.16 | 2:47.23 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
28 | Maria Penttinen | 1996 | 304 | 38.69 | 1:21.01 | 2:05.45 | 2:47.95 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
29 | Oona Järvinen | 1996 | 301 | 38.03 | 1:21.39 | 2:05.60 | 2:48.53 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
30 | Veera Annala | 1996 | 299 | 37.73 | 1:21.58 | 2:06.07 | 2:48.89 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
31 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 289 | 38.01 | 1:21.43 | 2:06.01 | 2:50.98 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
32 | Laura Aaltonen | 1998 | 284 | 39.76 | 1:23.60 | 2:09.68 | 2:51.90 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
33 | Ronja Järvinen | 1998 | 273 | 38.94 | 1:23.28 | 2:09.98 | 2:54.07 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
34 | Lumikki Lehtilä | 1998 | 271 | 38.96 | 1:24.21 | 2:11.66 | 2:54.66 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
35 | Veera Laine | 1997 | 270 | 36.62 | 1:20.51 | 2:07.46 | 2:54.81 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
36 | Iiris Harjunpää | 1997 | 264 | 39.40 | 1:23.87 | 2:09.85 | 2:56.10 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
37 | Emma Isomäki | 1998 | 256 | 40.03 | 1:24.37 | 2:11.70 | 2:57.84 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
38 | Carita Lindfors | 1998 | 245 | 40.68 | 1:28.62 | 2:15.99 | 3:00.58 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
39 | Ella Nieminen | 1998 | 244 | 40.56 | 1:26.89 | 2:16.04 | 3:00.71 | |||
KOO-VEE | ||||||||||
40 | Vilma Lamminen | 1997 | 242 | 39.35 | 1:26.39 | 2:15.38 | 3:01.18 | |||
KOO-VEE | ||||||||||
41 | Emmi Rimmi | 1996 | 229 | 42.26 | 1:30.32 | 2:19.52 | 3:04.58 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
42 | Emma Hällfors | 1998 | 216 | 40.61 | 1:30.32 | 2:18.96 | 3:08.36 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
43 | Meri-Tuulia Lehtonen | 1998 | 193 | 40.92 | 1:29.97 | 2:19.40 | 3:15.50 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
44 | Iida Kulman | 1998 | 179 | 43.82 | 1:36.85 | 2:29.56 | 3:20.45 | |||
KOO-VEE | ||||||||||
45 | Noora Toivonen | 1998 | 167 | 44.23 | 1:38.23 | 2:32.95 | 3:25.02 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
- | Roosa Hyypiä | 1997 | DNF | |||||||
KOO-VEE | ||||||||||
- | Kirsi Rodima | 1998 | DSQ | |||||||
KOO-VEE | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 14, 200m VU T 13-15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Anni Hirvelä | 1995 | 647 | 30.42 | 1:03.38 | 1:37.32 | 2:10.62 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Marie Hanhela | 1989 | 574 | 31.24 | 1:05.59 | 1:41.55 | 2:15.96 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Vilma Lauslahti | 1993 | 551 | 31.79 | 1:06.85 | 1:42.80 | 2:17.78 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Ida Lindström | 1992 | 544 | 31.60 | 1:06.30 | 1:42.90 | 2:18.44 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
5 | Elina Mäkinen | 1993 | 535 | 32.04 | 1:07.32 | 1:43.60 | 2:19.14 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Mimosa Jallow | 1994 | 532 | 31.30 | 1:07.44 | 1:44.31 | 2:19.39 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Noora Nyberg | 1992 | 528 | 31.82 | 1:06.73 | 1:43.40 | 2:19.74 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Linda Mäkinen | 1992 | 527 | 32.35 | 1:07.56 | 1:44.03 | 2:19.88 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
9 | Jenny Parkkinen | 1995 | 507 | 31.68 | 1:07.63 | 1:44.80 | 2:21.73 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
10 | Fanni Riiho | 1995 | 500 | 31.96 | 1:06.81 | 1:44.84 | 2:22.35 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
11 | Mira Leskinen | 1990 | 490 | 33.08 | 1:09.27 | 1:47.02 | 2:23.34 | |||
Heinolan Isku | ||||||||||
12 | Anette Aittakallio | 1995 | 486 | 32.19 | 1:08.25 | 1:45.84 | 2:23.66 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
13 | Laura Lepistö | 1994 | 448 | 32.57 | 1:09.80 | 1:48.88 | 2:27.70 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
14 | Riina Saarenkivi | 1993 | 434 | 33.80 | 1:12.34 | 1:51.16 | 2:29.25 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
15 | Salla Saarteinen | 1994 | 423 | 32.55 | 1:08.35 | 1:49.01 | 2:30.52 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
16 | Katariina Tynkkynen | 1994 | 406 | 33.47 | 1:11.45 | 1:53.42 | 2:32.60 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
17 | Fanny Toivio | 1992 | 403 | 34.14 | 1:12.06 | 1:53.10 | 2:32.92 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
18 | Camilla Ojala | 1994 | 398 | 34.67 | 1:14.47 | 1:54.45 | 2:33.65 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
19 | Roosa Laine | 1995 | 395 | 35.52 | 1:14.19 | 1:54.05 | 2:33.95 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
20 | Sanja-Sofia Valjakka | 1995 | 373 | 36.18 | 1:17.15 | 1:58.65 | 2:36.95 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
21 | Harriet Lindfors | 1993 | 350 | 34.71 | 1:15.29 | 1:57.90 | 2:40.27 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
22 | Liisa Lilja | 1992 | 277 | 40.73 | 1:24.11 | 2:09.34 | 2:53.39 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
23 | Neea Oksanen | 1995 | 249 | 39.00 | 1:24.79 | 2:12.67 | 2:59.51 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
24 | Anette Seilonen | 1995 | 210 | 44.15 | 1:32.56 | 2:22.05 | 3:10.21 | |||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
- | Ira Rintalahti | 1994 | DSQ | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 15 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 17:06 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo-meet 2011 | Tulostuspäivämäärä | 15 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 15:29 | |||
Järjestäjä | TaTU | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 tammikuu 2011 |
Laji 15, 50m RU P-12, -14, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Väinö Kilpeläinen | 1999 | 181 | 47.18 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Valtteri Väisänen | 1999 | 160 | 49.15 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
3 | Aapo Eerola | 1999 | 154 | 49.72 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Rami Rissanen | 1999 | 154 | 49.75 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
5 | Tuomas Seppänen | 2001 | 141 | 51.19 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Pyry Nurmilo | 1999 | 133 | 52.29 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
7 | Oskari Valkonen | 1999 | 129 | 52.75 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Veeti Raivio | 2000 | 122 | 53.77 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Eetu Honkonen | 2000 | 122 | 53.79 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
10 | Leevi Lehti | 2000 | 117 | 54.54 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
11 | Elias Ketoja | 2000 | 114 | 54.93 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
12 | Miika Kuosmanen | 2000 | 111 | 55.46 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
13 | Frans Bärlund | 2001 | 110 | 55.73 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
14 | Oskar Thewlis | 1999 | 108 | 55.94 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
15 | Jerri Niinijärvi | 2002 | 107 | 56.13 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
16 | Iivari Salila | 1999 | 106 | 56.42 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
17 | Eetu Nyrhinen | 2000 | 104 | 56.71 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
18 | Leo Rytövuori | 1999 | 88 | 59.94 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
19 | Jaakko Liedevaara | 1999 | 80 | 1:01.89 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
20 | Anton Jokelainen | 1999 | 71 | 1:04.43 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
21 | Joona Syrjäkoski | 2000 | 70 | 1:04.67 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
22 | Sampo Soininen | 2002 | 61 | 1:07.79 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
- | Aleksanteri Semach | 1999 | DSQ | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Ilmari Jokinen | 2001 | DSQ | |||||||
Kangasalan Urheilijat 68 | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Janne Syväri | 2000 | DSQ | |||||||
KOO-VEE | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Keigo Tuomi | 1999 | DSQ | |||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
- | Santeri Kaasinen | 1999 | DSQ | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Tino Kaijanniemi | 2000 | DSQ | |||||||
KOO-VEE | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Tino Vehkalahti | 2001 | DSQ | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 15, 50m RU P-12, -14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Miika Pentti | 1997 | 367 | 37.25 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Henrik Sinisalo | 1997 | 265 | 41.53 | ||||||
Eura Swimming Team | ||||||||||
3 | Deny Belaic | 1998 | 210 | 44.89 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Danila Dobrzhanskiy | 1998 | 197 | 45.81 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Vitali Razumov | 1997 | 190 | 46.38 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Sami Orenius | 1998 | 177 | 47.47 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Matias Auvinen | 1998 | 161 | 49.05 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Matti Koskinen | 1998 | 142 | 51.11 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
9 | Pyry Kurkinen | 1998 | 138 | 51.58 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
10 | Tuomas Vainio | 1998 | 133 | 52.20 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Kim Tiainen | 1998 | 129 | 52.74 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
12 | Eemeli Jussila | 1998 | 122 | 53.72 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
13 | Santeri Pesonen | 1997 | 106 | 56.40 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
- | Henri Kaatiala | 1998 | DSQ | |||||||
KOO-VEE | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 15, 50m RU P-12, -14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Matti Mattsson | 1993 | 711 | 29.88 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
2 | Teemu Viitanen | 1992 | 623 | 31.22 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
3 | Rami Rahmatulla | 1992 | 603 | 31.56 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
4 | Lassi Kotiniemi | 1992 | 572 | 32.12 | ||||||
Friitalan Yritys | ||||||||||
5 | Tuukka Myller | 1994 | 571 | 32.15 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Roope Kulmala | 1990 | 546 | 32.63 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
7 | Juho Viitala | 1991 | 527 | 33.02 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
8 | Niko-Pekka Lindholm | 1994 | 523 | 33.11 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
9 | Elias Kouvo | 1994 | 513 | 33.31 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
10 | Jaakko Poutamo | 1994 | 493 | 33.75 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Juuso Pellinen | 1990 | 483 | 34.00 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
12 | Wiljam Leinonen | 1992 | 474 | 34.21 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
13 | Marko Kaakkolammi | 1996 | 467 | 34.37 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
14 | Matias Tyry | 1993 | 452 | 34.75 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
15 | Juha Karppi | 1994 | 442 | 35.00 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
16 | Teemu Ahtiainen | 1994 | 441 | 35.04 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
17 | Matias Vulli | 1994 | 438 | 35.12 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
18 | Roope Poutanen | 1990 | 435 | 35.21 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
19 | Janne Orava | 1994 | 405 | 36.04 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
20 | Miika Tolvanen | 1996 | 370 | 37.15 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
21 | Kristian Lindfors | 1995 | 336 | 38.35 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
22 | Tino Liljavirta | 1992 | 323 | 38.86 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 15 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 15:29 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo-meet 2011 | Tulostuspäivämäärä | 15 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 15:46 | |||
Järjestäjä | TaTU | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 tammikuu 2011 |
Laji 16, 50m RU T-11, -15, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jenni Lampi | 2000 | 287 | 45.18 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Amanda Saari | 2000 | 252 | 47.16 | ||||||
Kangasalan Urheilijat 68 | ||||||||||
3 | Unna Sinivuori | 2000 | 228 | 48.75 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Maria Vesterbacka | 2000 | 218 | 49.55 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
5 | Ella Lumio | 2000 | 215 | 49.75 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
6 | Nelli Toivonen | 2000 | 201 | 50.89 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Niina Roiko-Jokela | 2001 | 200 | 50.96 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Emmiina Rautiainen | 2000 | 197 | 51.25 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
9 | Heini Käkönen | 2000 | 194 | 51.48 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
10 | Sanni Lampi | 2001 | 190 | 51.80 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Fiia Salminen | 2000 | 187 | 52.08 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
12 | Niina Piipponen | 2000 | 180 | 52.75 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
13 | Noora Kolu | 2001 | 171 | 53.66 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
14 | Noora Leppänen | 2001 | 169 | 53.87 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
15 | Mia Pentti | 2002 | 162 | 54.65 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
16 | Sini Tuominen | 2000 | 157 | 55.19 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
17 | Rosanna Reini | 2001 | 154 | 55.61 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
18 | Saara Svahn | 2001 | 152 | 55.90 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
19 | Riina Koskinen | 2001 | 149 | 56.27 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
20 | Tiia Rimmi | 2001 | 134 | 58.27 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
21 | Aino Jussila | 2000 | 119 | 1:00.51 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
22 | Pauliina Kulman | 2000 | 118 | 1:00.75 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
23 | Julie Wiik | 2002 | 111 | 1:02.05 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Aurora Suojanen | 2002 | DSQ | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 7.1 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä | ||||||||||
- | Milja Mettinen | 2000 | DSQ | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 7.4 Uidessa käsiveto-potkujakso sukelluksissa | ||||||||||
- | Roosa Oja | 2000 | DSQ | |||||||
KOO-VEE | ||||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 16, 50m RU T-11, -15, N, Loppukilpailut 12 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ida Ijäs | 1996 | 491 | 37.77 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
2 | Hanna Hammar | 1998 | 485 | 37.94 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
3 | Anni Rajamäki | 1996 | 473 | 38.25 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
4 | Elviira Salmi | 1996 | 460 | 38.61 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
5 | Elli Ylinen | 1996 | 426 | 39.59 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Emilia Potkonen | 1998 | 383 | 41.05 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Minna Porentola | 1996 | 379 | 41.17 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Alma Lumio | 1999 | 364 | 41.75 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
9 | Milja Miettinen | 1996 | 363 | 41.77 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Jenna Väänänen | 1996 | 337 | 42.83 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
11 | Milla Kulmala | 1998 | 331 | 43.10 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
12 | Roosa Still | 1996 | 321 | 43.52 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
13 | Oona Keljo | 1996 | 320 | 43.57 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
14 | Laura Mattila | 1998 | 317 | 43.69 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
15 | Kaisa Vulli | 1999 | 308 | 44.14 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
16 | Sonja Pentti | 1999 | 306 | 44.23 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
17 | Emilia Leppänen | 1999 | 275 | 45.80 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
18 | Ida Vuorela | 1997 | 273 | 45.91 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
19 | Kirsi Jokelainen | 1997 | 272 | 45.99 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
20 | Anniina Potkonen | 1998 | 270 | 46.11 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
21 | Selma Soininen | 1999 | 264 | 46.43 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
22 | Nea Kuosmanen | 1996 | 262 | 46.57 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
23 | Mari Kausiala | 1997 | 259 | 46.77 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
24 | Juuli Koskinen | 1998 | 258 | 46.80 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
25 | Noora Toivonen | 1998 | 256 | 46.94 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
26 | Emma-Lotta Tynkkynen | 1999 | 255 | 46.98 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
27 | Roosa Tynkkynen | 1997 | 254 | 47.06 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
28 | Emma Pärnänen | 1999 | 248 | 47.45 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
29 | Nora Ijäs | 1999 | 245 | 47.62 | ||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
30 | Noora Poutanen | 1999 | 238 | 48.07 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
31 | Maria Penttinen | 1996 | 236 | 48.23 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
32 | Enni Määttä | 1999 | 235 | 48.31 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
33 | Rita Valkama | 1999 | 234 | 48.39 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
34 | Weiran Li | 1999 | 231 | 48.54 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
35 | Vilma Ryöti | 1999 | 227 | 48.83 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
36 | Susanna Suominen | 1999 | 217 | 49.62 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
37 | Anna Arikainen | 1998 | 208 | 50.26 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
38 | Lotta Rosenlöf | 1999 | 207 | 50.35 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
39 | Nea-Lotta Lehtonen | 1999 | 189 | 51.95 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
40 | Jenni Kinnunen | 1999 | 181 | 52.64 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
41 | Hanna Rautiainen | 1999 | 180 | 52.74 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
42 | Maria Roiko-Jokela | 1998 | 180 | 52.75 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
43 | Pauliina Siekkinen | 1999 | 179 | 52.86 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
44 | Emmi Masti | 1999 | 170 | 53.78 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
45 | Mirva Toivio | 1998 | 168 | 53.98 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
46 | Iida Kulman | 1998 | 155 | 55.42 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
47 | Sakra Oittinen | 1999 | 149 | 56.18 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
48 | Nette Halt | 1999 | 139 | 57.54 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
49 | Terhi Soukka | 1998 | 135 | 58.04 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
50 | Inka Aaltonen | 1999 | 133 | 58.44 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
- | Kirsi Rodima | 1998 | DSQ | |||||||
KOO-VEE | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Noora Ropponen | 1999 | DSQ | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
SW 7.4 Uidessa käsiveto-potkujakso sukelluksissa | ||||||||||
- | Roosa Svahn | 1996 | DSQ | |||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
SW 7.1 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä | ||||||||||
Laji 16, 50m RU T-11, -15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Heidi Lepistö | 1992 | 598 | 35.38 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
2 | Erika Parviainen | 1995 | 488 | 37.85 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Eveliina Manninen | 1993 | 464 | 38.48 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Anna Hurtta | 1993 | 440 | 39.18 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
5 | Julianne Varga | 1995 | 411 | 40.08 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Jaana Tornivaara | 1993 | 408 | 40.18 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
7 | Kamilla Nissinen | 1995 | 383 | 41.03 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Fanny Toivio | 1992 | 380 | 41.14 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
9 | Natalia Wilkins | 1994 | 378 | 41.23 | ||||||
KOO-VEE | ||||||||||
10 | Emilia Lähteenmäki | 1995 | 374 | 41.35 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Noora Huovinen | 1994 | 331 | 43.08 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
12 | Satu Pulkkinen | 1995 | 309 | 44.10 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
13 | Jenna Laitinen | 1994 | 285 | 45.27 | ||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
14 | Neea Oksanen | 1995 | 278 | 45.68 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
15 | Anette Seilonen | 1995 | 185 | 52.34 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 15 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 15:46 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo-meet 2011 | Tulostuspäivämäärä | 15 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 15:55 | |||
Järjestäjä | TaTU | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 tammikuu 2011 |
Laji 17, 100m PU P 14-16, M, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Eetu Piiroinen | 1995 | 466 | 29.69 | 1:04.26 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
2 | Joni Virkki | 1995 | 410 | 30.47 | 1:07.05 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
3 | Matias Helekorpi | 1995 | 357 | 32.72 | 1:10.20 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
4 | Leevi Ruuttunen | 1995 | 335 | 33.01 | 1:11.72 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Jarl-Otto Siikasmaa | 1996 | 329 | 31.77 | 1:12.15 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Martin Kartau | 1995 | 302 | 31.80 | 1:14.28 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
7 | Elias Päivinen | 1997 | 247 | 37.49 | 1:19.36 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Samuli Suominen | 1997 | 180 | 39.12 | 1:28.26 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
9 | Juuso Seppä | 1997 | 168 | 40.84 | 1:30.23 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
10 | Jussi Kekkonen | 1997 | 148 | 42.29 | 1:34.25 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
11 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 144 | 42.15 | 1:35.06 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
12 | Juho Salminen | 1997 | 114 | 47.07 | 1:42.71 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Laji 17, 100m PU P 14-16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Henri Vartiainen | 1989 | 543 | 27.88 | 1:01.07 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Tommi Nisula | 1989 | 534 | 28.39 | 1:01.41 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Niklas Hanhela | 1992 | 523 | 28.79 | 1:01.85 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
4 | Eetu Suomalainen | 1989 | 498 | 29.38 | 1:02.86 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Joona Poutanen | 1992 | 496 | 29.23 | 1:02.95 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Jonne Koski | 1994 | 490 | 29.56 | 1:03.21 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
7 | Henri Härkönen | 1993 | 460 | 28.95 | 1:04.55 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
8 | Miro Vasko | 1993 | 451 | 29.41 | 1:04.95 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Marko Sartela | 1993 | 447 | 30.35 | 1:05.16 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
10 | Matias Tyry | 1993 | 437 | 29.53 | 1:05.66 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
11 | Jaakko Poutamo | 1994 | 426 | 30.61 | 1:06.20 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
12 | Mikko Karttunen | 1994 | 405 | 31.33 | 1:07.35 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
13 | Rasmus Hautala | 1994 | 398 | 32.17 | 1:07.74 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
14 | Henri Kyynäräinen | 1994 | 395 | 31.52 | 1:07.89 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
15 | Samuli Pellinen | 1994 | 346 | 33.41 | 1:10.99 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 15 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 15:55 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo-meet 2011 | Tulostuspäivämäärä | 15 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 16:05 | |||
Järjestäjä | TaTU | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 tammikuu 2011 |
Laji 18, 100m PU T 13-15, N, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Emilia Lahtinen | 1996 | 444 | 35.03 | 1:13.47 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
2 | Erika Lappalainen | 1996 | 358 | 37.66 | 1:18.98 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Ida Tahvanainen | 1997 | 335 | 36.63 | 1:20.73 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
4 | Henni Huhtamo | 1997 | 333 | 38.34 | 1:20.90 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Emma Nieminen | 1996 | 323 | 34.83 | 1:21.73 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
6 | Sonja Hailla | 1996 | 322 | 37.51 | 1:21.83 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Jenica Niinijärvi | 1996 | 304 | 38.16 | 1:23.37 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Emma Elimäki | 1996 | 303 | 37.70 | 1:23.44 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
9 | Veera Elimäki | 1996 | 283 | 39.17 | 1:25.41 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
10 | Tiina Soukka | 1996 | 276 | 37.74 | 1:26.15 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Ilona Jakonen | 1998 | 253 | 39.60 | 1:28.69 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
12 | Lumikki Lehtilä | 1998 | 251 | 40.48 | 1:28.91 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
13 | Ella Lyytikkä | 1996 | 231 | 40.22 | 1:31.32 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
14 | Tea Österlund | 1998 | 229 | 44.68 | 1:31.68 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
15 | Mona Kunnas | 1998 | 218 | 42.75 | 1:33.12 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
16 | Ronja Järvinen | 1998 | 215 | 42.65 | 1:33.63 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
17 | Erika Lahtinen | 1998 | 208 | 43.00 | 1:34.58 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
18 | Oona Järvinen | 1996 | 191 | 44.24 | 1:37.28 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
19 | Minna Porentola | 1996 | 180 | 43.86 | 1:39.23 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
20 | Jenita Liimatta | 1998 | 179 | 43.63 | 1:39.42 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
21 | Kristiina Pöysti | 1997 | 168 | 46.91 | 1:41.59 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
22 | Linnea Niemelä | 1997 | 168 | 44.96 | 1:41.69 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
23 | Veera Laine | 1997 | 166 | 46.53 | 1:41.94 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
- | Ninni Luoma | 1998 | DNF | |||||||
KOO-VEE | ||||||||||
- | Iina Aro | 1998 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
SW 8.3 Rintauinnin potku | ||||||||||
- | Vilma Koskinen | 1998 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 18, 100m PU T 13-15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Päivikki Anttila | 1993 | 594 | 30.57 | 1:06.69 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
2 | Kaisa Mäki | 1993 | 541 | 31.98 | 1:08.80 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
3 | Ida Lindström | 1992 | 511 | 32.36 | 1:10.11 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
4 | Noora Nyberg | 1992 | 453 | 32.98 | 1:13.01 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Ronja Koskinen | 1992 | 430 | 34.57 | 1:14.25 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
6 | Katariina Tynkkynen | 1994 | 347 | 35.74 | 1:19.76 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Suvi Kankare | 1994 | 335 | 37.51 | 1:20.72 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
8 | Roosa Laine | 1995 | 328 | 36.77 | 1:21.27 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
9 | Sofi Liinpää | 1995 | 263 | 37.17 | 1:27.45 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 15 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 16:05 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo-meet 2011 | Tulostuspäivämäärä | 15 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 16:23 | |||
Järjestäjä | TaTU | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 tammikuu 2011 |
Laji 19, 400m SKU M, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Calle Mohn | 1993 | 550 | 1:06.99 | 2:23.62 | 3:48.02 | 4:57.66 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
2 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | 484 | 1:11.38 | 2:32.53 | 3:57.56 | 5:10.50 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Aatu Hurttila | 1993 | 467 | 1:07.48 | 2:29.15 | 4:01.13 | 5:14.19 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
4 | Aleksi Paavonen | 1996 | 430 | 1:12.12 | 2:38.50 | 4:12.54 | 5:23.01 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Juuso Manninen | 1993 | 385 | 1:11.68 | 2:39.62 | 4:17.77 | 5:35.19 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Jimmy Nyberg | 1996 | 316 | 1:21.70 | 2:50.37 | 4:39.71 | 5:58.04 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Juha Karppi | 1994 | 246 | 1:20.42 | 3:04.33 | 4:51.34 | 6:29.07 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 15 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 16:23 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo-meet 2011 | Tulostuspäivämäärä | 15 tammikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 16:30 | |||
Järjestäjä | TaTU | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 15 tammikuu 2011 |
Laji 20, 400m SKU N, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Emma Heikkilä | 1994 | 597 | 1:12.97 | 2:36.51 | 4:09.00 | 5:20.07 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Roosa Parikka | 1994 | 518 | 1:15.82 | 2:39.73 | 4:21.06 | 5:35.56 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
3 | Natalia Wilkins | 1994 | 484 | 1:18.08 | 2:46.38 | 4:23.31 | 5:43.29 | |||
KOO-VEE | ||||||||||
4 | Anu Ahokas | 1994 | 428 | 1:23.56 | 2:54.78 | 4:37.12 | 5:57.66 | |||
KOO-VEE | ||||||||||
5 | Hanna Hammar | 1998 | 418 | 1:26.85 | 3:02.20 | 4:40.44 | 6:00.30 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
6 | Jasmin Ruohonen | 1998 | 381 | 1:28.43 | 3:07.24 | 4:52.84 | 6:11.75 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Julianne Varga | 1995 | 367 | 1:28.68 | 3:05.96 | 4:50.96 | 6:16.33 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Roosa Tynkkynen | 1997 | 290 | 1:37.36 | 3:20.22 | 5:13.35 | 6:47.06 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 15 tammikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 16:30 |