Resultater for Danske Bank Cup Frederiksberg 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Frederiksberg, Fred | Udskriftstidspunkt | 09:53 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-30 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | 186 | 39.95 | 1:28.14 | 3:14.74 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 140 | 46.74 | 1:43.23 | 2:40.57 | 3:34.03 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Mathilde Clara Skaaning | 2001 | 136 | 46.65 | 1:43.39 | 2:41.69 | 3:36.17 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 133 | 1:43.58 | 2:43.02 | 3:37.80 | 3:37.80 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Caroline Seidenberg | 2001 | 122 | 46.59 | 1:45.03 | 2:48.66 | 3:44.42 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Louise Larsen | 2001 | 109 | 49.81 | 1:49.36 | 2:52.36 | 3:52.78 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Esther Pereira Dos Santos | 2001 | 99 | 50.37 | 1:54.63 | 3:01.57 | 4:00.13 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Signe Fich Hansen | 2002 | 96 | 51.75 | 1:54.94 | 4:02.88 | 4:02.88 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Johanne Hingebjerg | 2002 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Freja Gram | 1999 | 343 | 35.41 | 1:16.16 | 1:57.94 | 2:38.78 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
2 | Emma Maagøe | 1999 | 324 | 37.29 | 1:18.62 | 2:01.25 | 2:41.94 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Christine Greisen | 2000 | 249 | 38.61 | 1:24.35 | 2:12.52 | 2:56.63 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Mathilde Norking | 1999 | 228 | 40.20 | 1:26.61 | 2:14.38 | 3:01.98 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Christine Duedahl-Olesen | 1999 | 216 | 41.49 | 1:29.36 | 2:18.78 | 3:05.20 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | 215 | 42.82 | 1:31.22 | 2:19.13 | 3:05.57 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 199 | 43.02 | 1:31.65 | 2:21.48 | 3:10.57 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Clara Marott Schelde | 2000 | 186 | 42.75 | 1:32.96 | 2:25.67 | 3:14.69 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 155 | 44.62 | 1:37.25 | 2:32.51 | 3:27.07 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 152 | 46.80 | 1:41.83 | 2:36.65 | 3:28.33 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Josefine Strand Nielsen | 2000 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Rikke Dehn | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anja Hansen | 1997 | 478 | 31.91 | 2:22.14 | 2:22.14 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Martha Meilstrup | 1997 | 461 | 32.72 | 2:23.96 | 2:23.96 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Caroline Oxholm | 1997 | 459 | 32.46 | 2:24.10 | 2:24.10 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 432 | 31.73 | 1:08.68 | 1:48.51 | 2:27.10 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Katarina Vogel | 1997 | 421 | 32.85 | 2:28.31 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christine M. Dahl | 1998 | 408 | 35.66 | 1:15.26 | 1:53.10 | 2:29.90 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anna Fixdahl | 1997 | 405 | 33.54 | 1:11.47 | 1:51.37 | 2:30.31 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Mie Eskildsen | 1997 | 343 | 35.85 | 1:17.34 | 1:58.36 | 2:38.89 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
9 | Victoria Laursen | 1997 | 338 | 36.25 | 1:15.82 | 2:39.54 | 2:39.54 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Emilie Strøm | 1998 | DNS | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
- | Maria Grandt | 1998 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 60 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ida Schütt | 1996 | 515 | 31.57 | 2:18.72 | 2:18.72 | ||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 482 | 31.87 | 2:21.74 | 2:21.74 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Helene Dahl | 1996 | 443 | 33.38 | 1:10.83 | 1:48.62 | 2:25.80 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Eva Kjaergaard | 1996 | 429 | 33.68 | 1:11.56 | 1:49.83 | 2:27.38 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 09:53 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Frederiksberg, Fred | Udskriftstidspunkt | 10:36 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-30 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emil Hedegaard | 1999 | 260 | 34.64 | 1:14.18 | 1:54.78 | 2:35.78 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | 251 | 36.38 | 1:16.44 | 1:58.20 | 2:37.51 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Rasmus Steenberg | 2000 | 222 | 37.41 | 1:18.72 | 2:02.65 | 2:44.04 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
4 | Emil D. Nielsen | 1999 | 213 | 37.86 | 1:20.22 | 2:03.82 | 2:46.27 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Frederik Presskorn | 2000 | 200 | 37.44 | 1:21.30 | 2:05.59 | 2:49.90 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Erik Kjaergaard | 1999 | 194 | 39.06 | 1:23.47 | 2:08.92 | 2:51.61 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Oscar Svane Hansen | 1999 | 191 | 39.60 | 1:24.26 | 2:09.75 | 2:52.69 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
8 | Lasse Maigaard | 2000 | 173 | 39.28 | 1:25.60 | 2:14.60 | 2:58.24 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Christian Mørkeberg | 1999 | 173 | 39.58 | 1:23.78 | 2:11.27 | 2:58.44 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
10 | Daniel Kühn Christiansen | 2000 | 127 | 43.38 | 1:34.02 | 2:26.94 | 3:17.73 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
11 | Mathias Vestergaard | 2001 | 123 | 43.52 | 1:34.70 | 2:29.35 | 3:20.02 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | 105 | 46.94 | 1:41.26 | 2:38.06 | 3:30.82 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Frej Koch-Mathews | 2000 | 83 | 1:47.32 | 2:47.96 | 3:47.86 | 3:47.86 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | August Weilguny | 2001 | 76 | 49.08 | 1:50.23 | 2:55.04 | 3:54.81 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Christoffer H. Tonnesen | 2001 | 52 | 59.23 | 2:06.19 | 3:16.34 | 4:26.09 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Artur Kay | 2001 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Mads Munk Sørensen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Isak Lichi | 1997 | 369 | 29.76 | 1:05.64 | 1:42.28 | 2:18.48 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 327 | 32.55 | 1:09.32 | 1:46.87 | 2:24.29 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Magnus Troest | 1997 | 292 | 33.87 | 1:51.19 | 2:29.81 | 2:29.81 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Daniel Højme | 1997 | 282 | 34.52 | 1:13.47 | 1:53.32 | 2:31.47 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Giano Grillo | 1998 | 274 | 2:33.02 | 2:33.02 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 261 | 34.60 | 1:14.44 | 1:55.31 | 2:35.40 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Andreas Johansson | 1998 | 240 | 37.00 | 1:17.72 | 1:59.05 | 2:40.00 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jesper Christensen | 1998 | 238 | 35.77 | 1:17.54 | 2:00.30 | 2:40.29 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Jonas Spuur Drehling | 1997 | 224 | 35.83 | 1:17.38 | 2:00.90 | 2:43.64 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Thor Friis Skifte | 1997 | 221 | 37.24 | 1:19.47 | 2:03.21 | 2:44.25 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 218 | 36.76 | 1:19.79 | 2:03.44 | 2:45.19 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Christian Møller | 1997 | 197 | 38.49 | 1:22.04 | 2:06.09 | 2:50.74 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
- | Rasmus Skalbo | 1998 | DNS | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Ahm | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Frederik Nerving | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christoffer Voigt | 1995 | 464 | 29.90 | 1:02.73 | 1:35.60 | 2:08.36 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Peter Gjerulff | 1996 | 448 | 29.66 | 1:36.45 | 2:09.88 | 2:09.88 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Timon Wedekind | 1996 | 401 | 30.41 | 1:05.54 | 1:41.52 | 2:14.74 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 50 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Hvid | 1994 | 504 | 28.52 | 1:00.38 | 1:32.79 | 2:04.90 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Jonathan Holdrup | 1993 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Jonathan Willems | 1993 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 10:36 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Frederiksberg, Fred | Udskriftstidspunkt | 12:02 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-30 |
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | 199 | 49.54 | 1:47.42 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Victoria Bülow | 2001 | 149 | 55.93 | 1:58.26 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Katinka Søby | 2001 | 89 | 1:06.69 | 2:20.31 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
4 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 74 | 2:29.63 | 2:29.63 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Esther Pereira Dos Santos | 2001 | 60 | 1:13.83 | 2:40.45 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Anna Ivalu Nielsen | 2002 | 46 | 1:24.59 | 2:54.94 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Caroline Seidenberg | 2001 | DSQ | tyvsyart | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Ida Sophie Ahm | 2001 | DSQ | 1 hånd v 25 + 75 m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Mille Bruun Høvring | 2001 | DSQ | arme b hofte | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emily Kay | 1999 | 359 | 42.01 | 1:28.22 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | 250 | 46.99 | 1:39.49 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Emma Maagøe | 1999 | 230 | 48.91 | 1:42.34 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Christine Greisen | 2000 | 193 | 52.17 | 1:48.44 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Amalie Drud Nielsen | 2000 | 181 | 53.18 | 1:50.88 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 154 | 57.16 | 1:57.01 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Clara Marott Schelde | 2000 | 144 | 57.99 | 1:59.64 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Josephine Sommer Olsen | 2000 | 110 | 1:00.34 | 2:10.82 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Josefine Strand Nielsen | 2000 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Lea Alberte Olsen | 2000 | DSQ | 1 hånd v afslutning | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 383 | 42.65 | 1:26.31 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Mie Eskildsen | 1997 | 356 | 42.19 | 1:28.45 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
3 | Tania Berry | 1998 | 342 | 43.94 | 1:29.66 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nikoline Kjeldsen | 1998 | 329 | 43.30 | 1:30.85 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Lisa Sawada Petersen | 1998 | 251 | 46.16 | 1:39.46 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Christine M. Dahl | 1998 | 233 | 48.81 | 1:41.83 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Thunø Rasmussen | 1998 | 214 | 50.47 | 1:44.90 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Emilie Neumann | 1998 | DNS | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
- | Mette Sannerud | 1997 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 14 - 50 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Albek | 1996 | 457 | 38.29 | 1:21.40 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Ida Schütt | 1996 | 423 | 39.39 | 1:23.50 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sascha Hartwig | 1996 | 351 | 42.36 | 1:28.86 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
4 | Helene Dahl | 1996 | 272 | 47.79 | 1:36.78 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 12:02 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Frederiksberg, Fred | Udskriftstidspunkt | 12:03 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-30 |
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Bragason | 1999 | 213 | 42.77 | 1:33.06 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Mathias Holdrup | 1999 | 172 | 53.13 | 1:39.99 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Rasmus Steenberg | 2000 | 169 | 56.19 | 1:40.68 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
4 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 166 | 53.57 | 1:41.10 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 161 | 55.39 | 1:42.29 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Frederik Presskorn | 2000 | 133 | 53.57 | 1:49.00 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
7 | Daniel Kühn Christiansen | 2000 | 117 | 56.19 | 1:53.54 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
8 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | 113 | 55.58 | 1:55.11 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Mathias Vestergaard | 2001 | 112 | 55.39 | 1:55.28 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Valentin Rytter Hansen | 2001 | 107 | 54.14 | 1:57.26 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
11 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | 103 | 55.95 | 1:58.73 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Victor Rytter Hansen | 2001 | 86 | 56.67 | 2:06.18 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
13 | Lucas Schwartz Hansen | 2000 | 80 | 59.35 | 2:09.01 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
14 | Frej Koch-Mathews | 2000 | 75 | 1:04.23 | 2:11.94 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Julius Ravn Thomsen | 2000 | 66 | 1:05.02 | 2:17.70 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
16 | August Weilguny | 2001 | 65 | 1:07.40 | 2:18.41 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | August Terp Larsen | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Lucas Sidor | 2000 | DSQ | flyben efter start | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Højme | 1997 | 305 | 39.07 | 1:22.57 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Magnus Troest | 1997 | 280 | 40.68 | 1:24.97 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Giano Grillo | 1998 | 265 | 41.84 | 1:26.63 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | 204 | 44.52 | 1:34.53 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Jesper Christensen | 1998 | 184 | 55.95 | 1:37.81 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 183 | 46.50 | 1:38.02 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Esben Norup | 1996 | 231 | 46.50 | 1:30.66 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 - 50 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias N Sandager | 1993 | 529 | 31.66 | 1:08.78 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 12:03 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Frederiksberg, Fred | Udskriftstidspunkt | 11:25 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-30 |
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 182 | 47.70 | 1:37.54 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
2 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 146 | 1:44.84 | 1:44.84 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Regitze Gaard | 2001 | 128 | 1:49.61 | 1:49.61 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 121 | 53.84 | 1:51.67 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Mathilde Clara Skaaning | 2001 | 116 | 53.85 | 1:53.31 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 110 | 56.83 | 1:55.17 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Esther Pereira Dos Santos | 2001 | 109 | 55.89 | 1:55.52 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 108 | 54.67 | 1:56.06 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Victoria Bülow | 2001 | 99 | 58.50 | 1:59.57 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Signe Fich Hansen | 2002 | 98 | 57.98 | 1:59.75 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Charlotte Malberg | 2002 | 85 | 59.94 | 2:05.56 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Katinka Søby | 2001 | 84 | 1:00.44 | 2:06.24 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
13 | Xanthippe Viskum | 2002 | 67 | 1:03.30 | 2:16.10 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Freia Hosbond | 2002 | 66 | 1:06.13 | 2:16.71 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Mathilde Hager | 2001 | DSQ | svøm p mave 25 og 75 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Freja Gram | 1999 | 303 | 40.13 | 1:22.19 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
2 | Emily Kay | 1999 | 289 | 1:23.57 | 1:23.57 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Thereza Maria Neesgaard | 1999 | 284 | 40.42 | 1:24.01 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rikke Dehn | 1999 | 266 | 41.32 | 1:25.90 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Vera Staun Hansen | 1999 | 245 | 43.43 | 1:28.25 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 234 | 44.44 | 1:29.67 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 199 | 45.75 | 1:34.61 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | 197 | 47.15 | 1:34.94 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 183 | 47.21 | 1:37.30 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mille Rask Sander | 1999 | 169 | 49.95 | 1:39.91 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
11 | Clara Marott Schelde | 2000 | 164 | 49.02 | 1:40.95 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Mathilde Norking | 1999 | 151 | 1:43.79 | 1:43.79 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
13 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 127 | 53.49 | 1:49.87 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 116 | 54.01 | 1:53.26 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Josephine Sommer Olsen | 2000 | 63 | 1:08.57 | 2:19.17 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Josefine Strand Nielsen | 2000 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Christensen | 1997 | 476 | 34.11 | 1:10.74 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Anja Hansen | 1997 | 447 | 34.79 | 1:12.26 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | 406 | 36.70 | 1:14.58 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anna Fixdahl | 1997 | 353 | 38.41 | 1:18.17 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Victoria Laursen | 1997 | 321 | 1:20.65 | 1:20.65 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Christine M. Dahl | 1998 | 316 | 39.37 | 1:21.09 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 299 | 39.36 | 1:22.57 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie Thunø Rasmussen | 1998 | 243 | 1:28.45 | 1:28.45 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 14 - 50 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Stephanie Hansen | 1996 | 461 | 34.93 | 1:11.49 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 404 | 36.00 | 1:14.72 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 11:25 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Frederiksberg, Fred | Udskriftstidspunkt | 11:25 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-30 |
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Eggers | 1999 | 224 | 38.30 | 1:20.63 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anders Sørensen | 1999 | 188 | 1:25.38 | 1:25.38 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Rasmus Steenberg | 2000 | 171 | 43.49 | 1:28.24 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
4 | Emil D. Nielsen | 1999 | 163 | 43.22 | 1:29.51 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 149 | 45.34 | 1:32.24 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Oscar Svane Hansen | 1999 | 145 | 46.16 | 1:33.23 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
7 | Erik Kjaergaard | 1999 | 137 | 46.86 | 1:34.82 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederik Presskorn | 2000 | 131 | 47.97 | 1:36.27 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Philip Brenting | 1999 | 129 | 46.28 | 1:36.74 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | 116 | 1:40.47 | 1:40.47 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Christian Mørkeberg | 1999 | 109 | 51.50 | 1:42.36 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
12 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 98 | 1:46.31 | 1:46.31 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Victor Rytter Hansen | 2001 | 85 | 54.73 | 1:51.26 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
14 | Frej Koch-Mathews | 2000 | 83 | 55.41 | 1:52.26 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Alexander Rendlev | 2001 | 80 | 1:53.68 | 1:53.68 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
16 | Kalle Axen | 2002 | 77 | 1:54.95 | 1:54.95 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
17 | Valentin Rytter Hansen | 2001 | 77 | 56.16 | 1:55.10 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
18 | August Weilguny | 2001 | 73 | 56.27 | 1:57.29 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Roar Andersen | 2001 | 64 | 55.15 | 2:02.23 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
20 | Mathias Schwartz Hansen | 2002 | 48 | 1:04.85 | 2:14.56 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
21 | Lucas Schwartz Hansen | 2000 | 48 | 1:05.29 | 2:14.82 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
22 | Julius Ravn Thomsen | 2000 | 41 | 1:11.00 | 2:22.50 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Artur Kay | 2001 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Christoffer H. Tonnesen | 2001 | DSQ | mgl berøring v 50m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Mads Munk Sørensen | 1999 | DSQ | svøm p mave v 50m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 260 | 37.35 | 1:16.64 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Frederik Ahm | 1997 | 245 | 37.57 | 1:18.26 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 223 | 38.90 | 1:20.67 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Giano Grillo | 1998 | 209 | 41.22 | 1:22.47 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Thor Friis Skifte | 1997 | 156 | 43.17 | 1:30.86 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas Petersen | 1998 | 155 | 43.79 | 1:31.18 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Christian Møller | 1997 | 149 | 46.52 | 1:32.34 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christoffer Voigt | 1995 | 380 | 32.97 | 1:07.58 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 50 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Hvid | 1994 | 408 | 32.66 | 1:06.01 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 11:25 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Frederiksberg, Fred | Udskriftstidspunkt | 11:55 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-30 |
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | 139 | 47.05 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Regitze Gaard | 2001 | 117 | 49.86 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 83 | 55.84 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Mathilde Clara Skaaning | 2001 | 75 | 57.91 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Louise Larsen | 2001 | 62 | 1:01.64 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Maagøe | 1999 | 242 | 39.14 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 226 | 40.02 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Emily Kay | 1999 | 208 | 41.16 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 202 | 41.53 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Vera Staun Hansen | 1999 | 196 | 41.97 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Rikke Dehn | 1999 | 183 | 42.95 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Clara Marott Schelde | 2000 | 172 | 43.83 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | 157 | 45.17 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 135 | 47.49 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christine Duedahl-Olesen | 1999 | 134 | 47.60 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
11 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 130 | 48.09 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | 121 | 49.28 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | 105 | 51.71 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Josefine Strand Nielsen | 2000 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Christensen | 1997 | 532 | 30.08 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 407 | 32.91 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Emilie Strøm | 1998 | 183 | 42.95 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tania Berry | 1998 | 139 | 47.04 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
- | Mette Sannerud | 1997 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler 14 - 50 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Freja Helene Kall | 1996 | 358 | 34.35 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Eva Kjaergaard | 1996 | 339 | 34.95 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helene Dahl | 1996 | 317 | 35.76 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Clara Albek | 1996 | 313 | 35.91 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Sascha Hartwig | 1996 | 241 | 39.18 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 11:55 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Frederiksberg, Fred | Udskriftstidspunkt | 11:55 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-30 |
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Hedegaard | 1999 | 225 | 35.83 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rasmus Steenberg | 2000 | 165 | 39.75 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | 146 | 41.43 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
4 | Mathias Holdrup | 1999 | 146 | 41.44 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Oscar Svane Hansen | 1999 | 133 | 42.70 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 110 | 45.43 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 108 | 45.78 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Mads Munk Sørensen | 1999 | 97 | 47.51 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Philip Brenting | 1999 | 95 | 47.81 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | 94 | 48.00 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Mathias Vestergaard | 2001 | 93 | 48.12 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Lucas Sidor | 2000 | 88 | 48.96 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
13 | Alexander Rendlev | 2001 | 54 | 57.54 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Spuur Drehling | 1997 | 237 | 35.25 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Magnus Troest | 1997 | 217 | 36.25 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Nerving | 1997 | 191 | 37.85 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Andreas Johansson | 1998 | 168 | 39.49 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rasmus Skalbo | 1998 | 149 | 41.12 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 98 | 47.27 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Andreas Petersen | 1998 | 98 | 47.35 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 50 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Willems | 1993 | 409 | 29.36 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Tobias N Sandager | 1993 | 385 | 29.97 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 11:55 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Frederiksberg, Fred | Udskriftstidspunkt | 12:47 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-30 |
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | 213 | 44.42 | 1:36.67 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 196 | 47.53 | 1:39.44 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Caroline Seidenberg | 2001 | 141 | 55.37 | 1:50.83 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 128 | 55.05 | 1:54.51 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Mathilde Clara Skaaning | 2001 | 128 | 55.89 | 1:54.68 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 113 | 57.58 | 1:59.44 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 112 | 57.98 | 1:59.95 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Signe Fich Hansen | 2002 | 111 | 57.18 | 2:00.16 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Esther Pereira Dos Santos | 2001 | 94 | 56.16 | 2:07.11 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Charlotte Malberg | 2002 | 75 | 1:05.64 | 2:16.92 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Ida Sophie Ahm | 2001 | DSQ | 1 hånd v afs i br 75 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emily Kay | 1999 | 300 | 39.86 | 1:26.29 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 275 | 41.07 | 1:28.82 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Christine Greisen | 2000 | 223 | 45.88 | 1:35.28 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | 202 | 48.08 | 1:38.36 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 200 | 1:38.79 | 1:38.79 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | 197 | 46.80 | 1:39.18 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Christine Duedahl-Olesen | 1999 | 194 | 47.60 | 1:39.69 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
8 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | 189 | 47.97 | 1:40.59 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Clara Marott Schelde | 2000 | 188 | 44.63 | 1:40.83 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Amalie Drud Nielsen | 2000 | 187 | 49.56 | 1:40.89 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
11 | Mathilde Norking | 1999 | 182 | 51.23 | 1:41.93 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
12 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 180 | 49.63 | 1:42.18 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 175 | 51.30 | 1:43.21 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Mille Rask Sander | 1999 | 137 | 49.48 | 1:52.12 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Josefine Strand Nielsen | 2000 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anja Hansen | 1997 | 391 | 1:18.98 | 1:18.98 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Anna Fixdahl | 1997 | 352 | 39.00 | 1:21.74 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Christine M. Dahl | 1998 | 324 | 38.99 | 1:24.04 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Victoria Laursen | 1997 | 319 | 39.45 | 1:24.54 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Natasja Schultz | 1998 | 271 | 41.55 | 1:29.21 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Tania Berry | 1998 | 252 | 45.54 | 1:31.38 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Thunø Rasmussen | 1998 | 246 | 45.80 | 1:32.18 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Emilie Strøm | 1998 | DNS | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler 14 - 50 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 519 | 34.15 | 1:11.87 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Clara Albek | 1996 | 383 | 39.15 | 1:19.48 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Helene Dahl | 1996 | 362 | 38.25 | 1:21.00 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sascha Hartwig | 1996 | 340 | 41.79 | 1:22.72 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 12:47 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Frederiksberg, Fred | Udskriftstidspunkt | 12:47 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-30 |
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Bragason | 1999 | 266 | 36.38 | 1:18.91 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Emil Hedegaard | 1999 | 214 | 39.04 | 1:24.85 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rasmus Steenberg | 2000 | 182 | 41.99 | 1:29.60 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
4 | Emil D. Nielsen | 1999 | 181 | 41.45 | 1:29.80 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | 180 | 41.98 | 1:29.83 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Mathias Holdrup | 1999 | 180 | 44.43 | 1:29.88 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Anders Sørensen | 1999 | 171 | 42.06 | 1:31.47 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 171 | 43.55 | 1:31.54 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Frederik Presskorn | 2000 | 170 | 43.29 | 1:31.56 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
10 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 168 | 43.24 | 1:32.08 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Erik Kjaergaard | 1999 | 153 | 45.45 | 1:34.96 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Oscar Svane Hansen | 1999 | 150 | 43.98 | 1:35.50 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
13 | Lasse Maigaard | 2000 | 141 | 44.83 | 1:37.46 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
14 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | 133 | 50.05 | 1:39.50 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Christian Mørkeberg | 1999 | 132 | 47.65 | 1:39.72 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
16 | Lucas Sidor | 2000 | 129 | 48.21 | 1:40.35 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
17 | Philip Brenting | 1999 | 127 | 48.17 | 1:40.96 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Mads Munk Sørensen | 1999 | 124 | 49.09 | 1:41.81 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Daniel Kühn Christiansen | 2000 | 117 | 51.55 | 1:43.84 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
20 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | 117 | 52.23 | 1:43.86 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 113 | 49.68 | 1:44.90 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
22 | Mathias Vestergaard | 2001 | 108 | 54.83 | 1:46.49 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Frej Koch-Mathews | 2000 | 85 | 55.69 | 1:55.36 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | August Weilguny | 2001 | 82 | 53.54 | 1:56.69 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Artur Kay | 2001 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Højme | 1997 | 270 | 37.28 | 1:18.56 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Magnus Troest | 1997 | 255 | 38.91 | 1:20.02 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Ahm | 1997 | 238 | 38.38 | 1:21.87 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Jonas Spuur Drehling | 1997 | 220 | 38.09 | 1:24.10 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Frederik Nerving | 1997 | 214 | 39.34 | 1:24.80 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jesper Christensen | 1998 | 200 | 41.02 | 1:26.76 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 200 | 40.77 | 1:26.85 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | 199 | 42.60 | 1:26.92 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Rasmus Skalbo | 1998 | 165 | 42.47 | 1:32.47 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 138 | 47.18 | 1:38.12 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Giano Grillo | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Thor Friis Skifte | 1997 | DSQ | sv på mave 25m | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Esben Norup | 1996 | 185 | 41.78 | 1:29.06 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler 16 - 50 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias N Sandager | 1993 | 482 | 30.80 | 1:04.76 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Jonathan Willems | 1993 | 390 | 31.93 | 1:09.46 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Jonathan Holdrup | 1993 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 12:47 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Frederiksberg, Fred | Udskriftstidspunkt | 13:41 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-30 |
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Maagøe | 1999 | 165 | 46.41 | 1:45.74 | 2:44.73 | 3:40.19 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Christine Greisen | 2000 | 153 | 49.17 | 2:50.37 | 3:45.81 | 3:45.81 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Vera Staun Hansen | 1999 | DNF | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 408 | 34.98 | 1:15.27 | 1:58.32 | 2:42.83 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Cecilie Christensen | 1997 | 364 | 37.02 | 1:19.20 | 2:03.59 | 2:49.12 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
- | Iben Grundtvig | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler 14 - 50 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ida Schütt | 1996 | 379 | 37.71 | 1:18.95 | 2:03.08 | 2:46.87 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Eva Kjaergaard | 1996 | 289 | 39.67 | 1:26.29 | 2:13.70 | 3:02.61 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 13:41 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Frederiksberg, Fred | Udskriftstidspunkt | 13:41 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-30 |
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Johansson | 1998 | 162 | 46.43 | 1:38.26 | 3:19.99 | ||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christoffer Voigt | 1995 | 379 | 32.24 | 1:09.79 | 1:50.55 | 2:30.82 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 50 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Willems | 1993 | 469 | 31.11 | 1:06.59 | 1:43.27 | 2:20.46 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 13:41 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Frederiksberg, Fred | Udskriftstidspunkt | 13:41 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-30 |
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | 240 | 37.40 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Regitze Gaard | 2001 | 159 | 42.90 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 159 | 42.93 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 155 | 43.31 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Caroline Seidenberg | 2001 | 142 | 44.59 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Mathilde Clara Skaaning | 2001 | 125 | 46.50 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 119 | 47.25 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Signe Fich Hansen | 2002 | 109 | 48.62 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Victoria Bülow | 2001 | 104 | 49.42 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Esther Pereira Dos Santos | 2001 | 98 | 50.35 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Charlotte Malberg | 2002 | 88 | 52.27 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Xanthippe Viskum | 2002 | 83 | 53.38 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Freia Hosbond | 2002 | 73 | 55.62 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 324 | 33.86 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Emily Kay | 1999 | 307 | 34.46 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Clara Marott Schelde | 2000 | 235 | 37.67 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Vera Staun Hansen | 1999 | 221 | 38.44 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Mathilde Norking | 1999 | 219 | 38.55 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Christine Duedahl-Olesen | 1999 | 216 | 38.74 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
7 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | 197 | 39.94 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | 194 | 40.14 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 185 | 40.83 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 180 | 41.16 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 175 | 41.58 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Amalie Drud Nielsen | 2000 | 174 | 41.64 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
- | Josefine Strand Nielsen | 2000 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Hannah Nissen | 1997 | 442 | 30.53 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 438 | 30.61 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Anja Hansen | 1997 | 412 | 31.25 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Christine M. Dahl | 1998 | 365 | 32.54 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anna Fixdahl | 1997 | 363 | 32.58 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Victoria Laursen | 1997 | 329 | 33.68 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Mie Eskildsen | 1997 | 307 | 34.48 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
8 | Emilie Strøm | 1998 | 295 | 34.94 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Natasja Schultz | 1998 | 246 | 37.12 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Tania Berry | 1998 | 236 | 37.62 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julie Thunø Rasmussen | 1998 | 234 | 37.71 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 50 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 538 | 28.58 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Helene Dahl | 1996 | 484 | 29.61 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ida Schütt | 1996 | 482 | 29.65 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Eva Kjaergaard | 1996 | 373 | 32.30 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 13:41 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Frederiksberg, Fred | Udskriftstidspunkt | 13:50 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-30 |
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Bragason | 1999 | 305 | 30.16 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Emil Hedegaard | 1999 | 261 | 31.75 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rasmus Steenberg | 2000 | 200 | 34.71 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
4 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | 196 | 34.94 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Emil D. Nielsen | 1999 | 194 | 35.04 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Anders Sørensen | 1999 | 184 | 35.69 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 181 | 35.91 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Lasse Maigaard | 2000 | 165 | 37.04 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Mathias Holdrup | 1999 | 158 | 37.55 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Philip Brenting | 1999 | 156 | 37.70 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 153 | 37.92 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
12 | Oscar Svane Hansen | 1999 | 153 | 37.99 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
13 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | 152 | 38.07 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Christian Mørkeberg | 1999 | 147 | 38.47 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
15 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 143 | 38.81 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
16 | Lucas Sidor | 2000 | 143 | 38.84 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
17 | Mads Munk Sørensen | 1999 | 139 | 39.17 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 129 | 40.19 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
19 | Mathias Vestergaard | 2001 | 125 | 40.57 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Daniel Kühn Christiansen | 2000 | 125 | 40.65 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
21 | Frej Koch-Mathews | 2000 | 98 | 44.06 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | 96 | 44.38 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Alexander Rendlev | 2001 | 95 | 44.50 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
24 | August Weilguny | 2001 | 85 | 46.16 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
25 | Christoffer H. Tonnesen | 2001 | 51 | 54.57 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Artur Kay | 2001 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Troest | 1997 | 286 | 30.82 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Giano Grillo | 1998 | 267 | 31.52 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Daniel Højme | 1997 | 264 | 31.65 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Frederik Nerving | 1997 | 253 | 32.11 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik Ahm | 1997 | 238 | 32.74 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Thor Friis Skifte | 1997 | 225 | 33.36 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 222 | 33.54 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 162 | 37.25 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Rasmus Skalbo | 1998 | 154 | 37.90 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
- | Christian Møller | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christoffer Voigt | 1995 | 386 | 27.89 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Jakob Juhl Knudsen | 1996 | 336 | 29.19 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
3 | Esben Norup | 1996 | 162 | 37.21 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 50 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Holdrup | 1993 | 492 | 25.72 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Mathias Hvid | 1994 | 470 | 26.11 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Jonathan Willems | 1993 | 315 | 29.82 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Tobias N Sandager | 1993 | 248 | 32.29 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 13:50 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Frederiksberg, Fred | Udskriftstidspunkt | 10:04 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-30 |
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | 224 | 43.96 | 1:35.80 | 2:29.59 | 3:17.96 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Olivia Iris Ryding | 2001 | 202 | 50.24 | 1:42.32 | 2:34.19 | 3:24.66 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 170 | 51.29 | 2:43.21 | 3:36.98 | 3:36.98 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Lina Friis | 2001 | 157 | 51.08 | 1:48.08 | 2:46.32 | 3:42.81 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Camille Erichsen | 2001 | 149 | 53.23 | 1:50.38 | 2:48.56 | 3:46.85 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 146 | 52.61 | 2:51.13 | 3:48.04 | 3:48.04 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Maria Elizabeth Carlsen | 2001 | 138 | 54.28 | 1:54.58 | 2:54.68 | 3:52.63 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Caroline Seidenberg | 2001 | 133 | 57.03 | 1:57.98 | 2:57.37 | 3:55.21 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Esther Pereira Dos Santos | 2001 | 123 | 54.00 | 3:00.12 | 4:01.66 | 4:01.66 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 120 | 57.15 | 2:00.83 | 3:05.61 | 4:03.90 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Mathilde Clara Skaaning | 2001 | 117 | 55.29 | 1:58.36 | 3:04.09 | 4:05.68 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Mia Rahlff Pedersen | 2001 | 116 | 1:00.26 | 2:03.31 | 3:06.48 | 4:06.74 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Signe Fich Hansen | 2002 | 111 | 57.13 | 3:09.96 | 4:10.35 | 4:09.91 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Mathilde Poulsen | 2002 | 100 | 57.57 | 3:14.39 | 4:19.16 | 4:19.16 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Amanda Vang Hvitved | 2001 | 93 | 1:00.71 | 2:09.78 | 3:20.13 | 4:25.53 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sara Sylvest | 2000 | 369 | 40.02 | 1:22.84 | 2:06.06 | 2:47.53 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Chamie Kann | 1999 | 337 | 40.33 | 1:23.78 | 2:08.99 | 2:52.75 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
3 | Thereza Maria Neesgaard | 1999 | 324 | 41.23 | 1:25.73 | 2:10.37 | 2:55.05 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Vera Staun Hansen | 1999 | 276 | 43.05 | 1:30.51 | 2:18.08 | 3:04.54 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Stine Lærke Strøm | 1999 | 259 | 42.42 | 1:29.99 | 2:20.17 | 3:08.60 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Ditte Friis | 1999 | 230 | 45.22 | 1:35.41 | 2:26.63 | 3:16.07 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 228 | 47.22 | 1:37.50 | 2:28.39 | 3:16.80 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | 225 | 47.36 | 1:37.47 | 2:28.24 | 3:17.71 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 213 | 46.13 | 1:37.67 | 2:30.55 | 3:21.25 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Clara Marott Schelde | 2000 | 196 | 47.77 | 1:41.59 | 2:36.37 | 3:26.85 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | 195 | 48.98 | 1:40.83 | 3:27.13 | 3:27.13 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 155 | 52.18 | 1:48.58 | 2:48.11 | 3:43.57 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 123 | 56.13 | 1:57.51 | 3:00.58 | 4:01.67 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Hannah Nissen | 1997 | 520 | 34.54 | 1:12.62 | 1:51.19 | 2:29.43 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Iben Grundtvig | 1997 | 456 | 36.71 | 1:15.97 | 1:56.48 | 2:36.17 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
3 | Mei Mei Dreyer | 1998 | 453 | 37.12 | 1:16.09 | 1:56.86 | 2:36.44 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
4 | Mathilde Zaggai | 1998 | 449 | 35.92 | 1:16.10 | 1:57.57 | 2:36.93 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 432 | 37.86 | 1:17.49 | 1:58.49 | 2:39.03 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Caroline Oxholm | 1997 | 406 | 39.12 | 1:20.60 | 2:01.94 | 2:42.28 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Laura Rimmer Hansen | 1998 | 403 | 37.81 | 1:19.23 | 2:01.87 | 2:42.72 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
8 | Klara Tetzschner Madsen | 1997 | 370 | 39.42 | 1:21.59 | 2:05.55 | 2:47.35 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Camilla Skrindo | 1998 | 369 | 39.00 | 1:22.09 | 2:05.89 | 2:47.54 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
10 | Sofie Sørensen | 1997 | 352 | 39.03 | 1:22.17 | 2:07.37 | 2:50.27 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
11 | Cirkeline Østerby | 1997 | 338 | 40.49 | 1:24.02 | 2:08.99 | 2:52.59 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
12 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 321 | 41.31 | 1:26.78 | 2:11.92 | 2:55.44 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ditte Elrum Hansen | 1998 | 316 | 41.54 | 1:26.64 | 2:12.30 | 2:56.52 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
14 | Veronika Storm | 1998 | 315 | 42.41 | 1:28.16 | 2:13.31 | 2:56.69 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
15 | Katrine Hvid | 1998 | 299 | 42.75 | 1:28.53 | 2:14.55 | 2:59.63 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
16 | Natasja Schultz | 1998 | 291 | 42.73 | 3:01.29 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Natacha Bergmann | 1998 | 280 | 42.24 | 1:29.38 | 2:16.59 | 3:03.76 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
18 | Julie Thunø Rasmussen | 1998 | 271 | 2:20.45 | 3:05.65 | 3:05.65 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Siri Christensen | 1997 | 269 | 42.73 | 1:29.96 | 2:18.15 | 3:06.16 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 10:04 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Frederiksberg, Fred | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-30 |
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Hyllested | 1999 | 258 | 38.22 | 1:20.21 | 2:03.27 | 2:46.64 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
2 | Alexander Eggers | 1999 | 225 | 38.86 | 1:23.76 | 2:10.19 | 2:54.54 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil D. Nielsen | 1999 | 205 | 41.83 | 1:27.40 | 2:14.25 | 2:59.94 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Philip Brenting | 1999 | 137 | 47.91 | 1:40.83 | 3:26.05 | 3:26.05 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | August Weilguny | 2001 | 88 | 55.17 | 3:00.28 | 3:58.65 | 3:58.65 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Christoffer H. Tonnesen | 2001 | 64 | 1:04.16 | 2:11.25 | 3:19.62 | 4:25.61 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Artur Kay | 2001 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | DNF | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anton Olsen | 1998 | 354 | 35.28 | 1:13.77 | 1:53.08 | 2:29.97 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
2 | William Matras | 1998 | 320 | 36.81 | 1:17.30 | 1:57.68 | 2:35.06 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 316 | 35.90 | 1:15.29 | 1:55.95 | 2:35.76 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Asger A. Schäfer | 1997 | 312 | 36.63 | 1:17.23 | 1:57.11 | 2:36.53 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rasmus Satterup Hansen | 1997 | 297 | 37.69 | 1:18.32 | 1:58.61 | 2:38.96 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 295 | 38.76 | 1:19.00 | 1:59.64 | 2:39.32 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | 294 | 38.15 | 1:18.22 | 1:59.60 | 2:39.57 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederik Galving | 1998 | 294 | 37.65 | 1:18.70 | 1:59.98 | 2:39.60 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
9 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 279 | 37.78 | 1:19.54 | 2:01.82 | 2:42.43 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
10 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 273 | 37.41 | 1:19.13 | 2:01.66 | 2:43.62 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Frederik Ahm | 1997 | 268 | 38.23 | 1:19.80 | 2:02.60 | 2:44.68 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | 263 | 38.76 | 1:20.75 | 2:03.99 | 2:45.57 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
13 | Henrik Mortensen | 1998 | 250 | 38.76 | 1:21.64 | 2:05.97 | 2:48.41 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
14 | Oscar Thris Hansen | 1997 | 238 | 39.99 | 1:23.35 | 2:07.35 | 2:51.29 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
15 | Gustav Nilsson Pedersen | 1997 | 231 | 41.13 | 1:24.50 | 2:08.88 | 2:52.98 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ditlev Balle | 1996 | 433 | 33.67 | 1:08.80 | 1:44.27 | 2:20.25 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
2 | Peter Gjerulff | 1996 | 401 | 34.19 | 1:10.80 | 1:47.56 | 2:23.86 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | 395 | 34.69 | 1:11.36 | 1:48.12 | 2:24.60 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
4 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 367 | 34.30 | 1:11.32 | 1:49.39 | 2:28.15 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Mads Norking | 1995 | 330 | 36.63 | 1:15.27 | 1:54.61 | 2:33.60 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
- | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | DNS | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 11:00 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Frederiksberg, Fred | Udskriftstidspunkt | 10:43 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-30 |
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Fritzböger | 2001 | 206 | 40.42 | 1:26.32 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathilde Hager | 2001 | 196 | 38.42 | 1:27.88 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Olivia Iris Ryding | 2001 | 162 | 46.98 | 1:33.54 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lina Friis | 2001 | 158 | 46.03 | 1:34.37 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 145 | 45.40 | 1:37.12 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Caroline Seidenberg | 2001 | 139 | 46.24 | 1:38.53 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Mathilde Clara Skaaning | 2001 | 136 | 46.74 | 1:39.29 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 135 | 44.86 | 1:39.36 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Maria Elizabeth Carlsen | 2001 | 126 | 47.19 | 1:41.66 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Julie Stampe Meier | 2001 | 124 | 47.85 | 1:42.27 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mia Rahlff Pedersen | 2001 | 110 | 48.75 | 1:46.34 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Louise Larsen | 2001 | 109 | 50.45 | 1:46.79 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
13 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 101 | 52.96 | 1:49.47 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 97 | 54.35 | 1:51.01 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
15 | Charlotte Malberg | 2002 | 96 | 53.99 | 1:51.30 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Signe Fich Hansen | 2002 | 93 | 1:52.73 | 1:52.73 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Sofie Nygaard Pedersen | 2001 | 92 | 55.00 | 1:53.06 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Esther Pereira Dos Santos | 2001 | 89 | 52.34 | 1:54.43 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Kassandra Steenfos | 2001 | 86 | 52.45 | 1:55.66 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
20 | Xanthippe Viskum | 2002 | 80 | 54.36 | 1:58.33 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Mathilde Poulsen | 2002 | 79 | 55.98 | 1:59.11 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Amanda Vang Hvitved | 2001 | 72 | 57.58 | 2:02.82 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Freia Hosbond | 2002 | 66 | 1:02.40 | 2:06.14 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Josephine Holm | 1999 | 502 | 31.11 | 1:04.17 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Chamie Kann | 1999 | 425 | 33.15 | 1:07.83 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
3 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 334 | 34.89 | 1:13.53 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Rikke Dehn | 1999 | 321 | 34.60 | 1:14.52 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Emily Kay | 1999 | 316 | 35.17 | 1:14.92 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Stine Lærke Strøm | 1999 | 307 | 35.25 | 1:15.65 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
7 | Emma Maagøe | 1999 | 289 | 36.37 | 1:17.12 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 283 | 36.81 | 1:17.66 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Thereza Maria Neesgaard | 1999 | 269 | 37.00 | 1:19.05 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christine Greisen | 2000 | 255 | 38.00 | 1:20.39 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Ditte Friis | 1999 | 246 | 37.88 | 1:21.41 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | 203 | 41.75 | 1:26.85 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Clara Marott Schelde | 2000 | 192 | 42.20 | 1:28.45 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Mille Rask Sander | 1999 | 183 | 41.51 | 1:29.80 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
15 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | 174 | 42.67 | 1:31.31 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 155 | 45.18 | 1:34.99 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 130 | 46.49 | 1:40.70 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Josefine Strand Nielsen | 2000 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Sørensen | 1997 | 506 | 30.88 | 1:04.02 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
2 | Mathilde Zaggai | 1998 | 488 | 31.13 | 1:04.79 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 459 | 31.24 | 1:06.13 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Anja Hansen | 1997 | 449 | 31.60 | 1:06.63 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Anna Boutrup | 1998 | 448 | 32.09 | 1:06.68 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Katarina Vogel | 1997 | 430 | 32.44 | 1:07.56 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Cecilie Christensen | 1997 | 427 | 32.23 | 1:07.72 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
8 | Marie Louise L. Petersen | 1998 | 424 | 32.93 | 1:07.90 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 422 | 32.90 | 1:08.02 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Anna Fixdahl | 1997 | 406 | 33.30 | 1:08.88 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Camilla Skrindo | 1998 | 406 | 32.21 | 1:08.88 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
12 | Maria Grandt | 1998 | 400 | 34.12 | 1:09.22 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Tenna Jensen | 1998 | 396 | 33.37 | 1:09.47 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Kristin Blach Petersen | 1998 | 396 | 33.04 | 1:09.48 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 387 | 34.36 | 1:09.99 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
16 | Klara Tetzschner Madsen | 1997 | 374 | 33.20 | 1:10.81 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
17 | Christine M. Dahl | 1998 | 369 | 34.27 | 1:11.09 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 368 | 33.92 | 1:11.17 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Laura Rimmer Hansen | 1998 | 367 | 34.60 | 1:11.24 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
20 | Cirkeline Østerby | 1997 | 364 | 33.74 | 1:11.41 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
21 | Victoria Laursen | 1997 | 346 | 34.84 | 1:12.67 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Katrine Hvid | 1998 | 332 | 35.87 | 1:13.64 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
23 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 321 | 35.08 | 1:14.52 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Veronika Storm | 1998 | 320 | 35.78 | 1:14.54 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
25 | Siri Christensen | 1997 | 302 | 37.25 | 1:16.04 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
26 | Emilie Strøm | 1998 | 297 | 35.84 | 1:16.46 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
27 | Julie Thunø Rasmussen | 1998 | 255 | 39.13 | 1:20.43 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 50 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Schütt | 1996 | 510 | 30.76 | 1:03.85 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Helene Dahl | 1996 | 486 | 31.44 | 1:04.90 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Eva Kjaergaard | 1996 | 395 | 33.60 | 1:09.53 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 10:43 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Frederiksberg, Fred | Udskriftstidspunkt | 11:03 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-30 |
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Hyllested | 1999 | 292 | 32.32 | 1:07.73 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
2 | Emil Hedegaard | 1999 | 267 | 33.14 | 1:09.75 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 195 | 36.19 | 1:17.47 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Erik Kjaergaard | 1999 | 185 | 37.97 | 1:18.83 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emil D. Nielsen | 1999 | 183 | 37.68 | 1:19.14 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Mathias Holdrup | 1999 | 181 | 38.09 | 1:19.49 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Mads Munk Sørensen | 1999 | 177 | 38.61 | 1:20.11 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Philip Brenting | 1999 | 170 | 38.68 | 1:21.05 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Mathias Vestergaard | 2001 | 128 | 42.08 | 1:29.26 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | 123 | 41.77 | 1:30.48 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Victor Rytter Hansen | 2001 | 103 | 45.42 | 1:35.79 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
12 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | 103 | 45.81 | 1:35.83 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Valentin Rytter Hansen | 2001 | 102 | 44.09 | 1:36.32 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
14 | Lucas Schwartz Hansen | 2000 | 79 | 50.17 | 1:44.87 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
15 | Frej Koch-Mathews | 2000 | 78 | 50.37 | 1:44.99 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | August Weilguny | 2001 | 78 | 47.43 | 1:45.05 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Kalle Axen | 2002 | 65 | 51.85 | 1:51.72 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
18 | Mathias Schwartz Hansen | 2002 | 59 | 53.81 | 1:55.67 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
19 | Roar Andersen | 2001 | 50 | 55.81 | 2:02.07 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
20 | Julius Ravn Thomsen | 2000 | 43 | 57.04 | 2:08.54 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
21 | Christoffer H. Tonnesen | 2001 | 39 | 1:03.29 | 2:12.38 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Artur Kay | 2001 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | August Terp Larsen | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 437 | 28.66 | 59.20 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Isak Lichi | 1997 | 431 | 28.31 | 59.49 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | August Willems | 1997 | 419 | 28.70 | 1:00.06 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Anton Olsen | 1998 | 408 | 29.23 | 1:00.60 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Victor Bødker | 1997 | 343 | 30.74 | 1:04.21 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Mads Christian Sandager | 1998 | 335 | 30.36 | 1:04.68 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Magnus Troest | 1997 | 303 | 32.32 | 1:06.94 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 294 | 32.52 | 1:07.55 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | William Matras | 1998 | 287 | 32.67 | 1:08.10 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
10 | Henrik Mortensen | 1998 | 284 | 32.49 | 1:08.40 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
11 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 282 | 32.72 | 1:08.52 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 276 | 33.64 | 1:09.02 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
13 | Oscar Thris Hansen | 1997 | 273 | 33.64 | 1:09.30 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
14 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | 272 | 33.18 | 1:09.35 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
15 | Rasmus Satterup Hansen | 1997 | 267 | 33.36 | 1:09.76 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
16 | Daniel Højme | 1997 | 260 | 33.23 | 1:10.45 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Frederik Nerving | 1997 | 235 | 1:12.79 | 1:12.79 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Thor Friis Skifte | 1997 | 231 | 35.64 | 1:13.21 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Frederik Ahm | 1997 | 227 | 34.99 | 1:13.65 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Andreas Johansson | 1998 | 226 | 35.35 | 1:13.77 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
21 | Gustav Nilsson Pedersen | 1997 | 226 | 36.08 | 1:13.78 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
22 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 170 | 38.18 | 1:21.07 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Rasmus Skalbo | 1998 | 163 | 38.11 | 1:22.25 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
24 | Andreas Petersen | 1998 | 153 | 38.80 | 1:24.02 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Christian Møller | 1997 | DNS | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Peter Gjerulff | 1996 | 464 | 27.67 | 58.05 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | 452 | 28.40 | 58.54 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Christoffer Voigt | 1995 | 443 | 28.84 | 58.95 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 408 | 28.81 | 1:00.61 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 387 | 29.47 | 1:01.69 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Ditlev Balle | 1996 | 380 | 29.81 | 1:02.04 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
7 | Mads Norking | 1995 | 376 | 30.01 | 1:02.28 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
8 | Timon Wedekind | 1996 | 357 | 30.48 | 1:03.33 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Viktor Holm | 1996 | 350 | 30.59 | 1:03.77 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
10 | Jakob Juhl Knudsen | 1996 | 323 | 31.46 | 1:05.52 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 50 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Hvid | 1994 | 518 | 27.26 | 55.94 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 11:03 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Frederiksberg, Fred | Udskriftstidspunkt | 11:44 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-30 |
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Camille Erichsen | 2001 | 161 | 2:01.00 | 3:03.75 | 4:07.50 | 4:07.50 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 147 | 58.94 | 2:06.98 | 3:11.17 | 4:14.75 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Caroline Seidenberg | 2001 | 142 | 59.84 | 2:06.88 | 3:13.25 | 4:17.88 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Caroline Fritzböger | 2001 | 140 | 58.83 | 2:05.83 | 3:13.13 | 4:19.26 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathilde Clara Skaaning | 2001 | 137 | 59.73 | 2:08.78 | 3:16.25 | 4:20.89 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Julie Stampe Meier | 2001 | 109 | 1:05.96 | 2:18.06 | 3:31.91 | 4:41.86 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Louise Larsen | 2001 | 107 | 1:05.24 | 2:17.70 | 3:32.56 | 4:43.48 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Sofie Nygaard Pedersen | 2001 | 103 | 1:07.26 | 2:22.42 | 4:47.40 | 4:47.40 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Josephine Holm | 1999 | 380 | 43.45 | 1:31.15 | 2:18.98 | 3:05.78 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Emily Kay | 1999 | 368 | 43.41 | 1:30.71 | 2:19.19 | 3:07.72 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Stine Lærke Strøm | 1999 | 295 | 44.69 | 1:35.65 | 2:27.84 | 3:22.12 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
4 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | 240 | 48.80 | 1:43.55 | 2:40.38 | 3:36.59 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Christine Greisen | 2000 | 190 | 52.97 | 1:53.22 | 2:53.54 | 3:53.98 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Clara Marott Schelde | 2000 | 152 | 56.12 | 2:01.08 | 3:08.33 | 4:11.89 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 140 | 1:00.71 | 2:06.89 | 3:15.10 | 4:19.05 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 136 | 59.60 | 2:06.28 | 3:15.34 | 4:21.99 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Josefine Strand Nielsen | 2000 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 478 | 39.92 | 1:24.21 | 2:08.38 | 2:52.13 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Iben Grundtvig | 1997 | 468 | 39.71 | 1:24.79 | 2:09.49 | 2:53.33 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
3 | Anna Boutrup | 1998 | 465 | 40.13 | 1:24.66 | 2:09.08 | 2:53.70 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mei Mei Dreyer | 1998 | 454 | 39.66 | 1:23.93 | 2:09.59 | 2:55.05 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Maria Grandt | 1998 | 423 | 41.61 | 1:25.91 | 2:13.48 | 2:59.23 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Camilla Skrindo | 1998 | 394 | 40.94 | 1:27.32 | 2:15.54 | 3:03.55 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
7 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 384 | 43.17 | 1:29.96 | 2:17.77 | 3:05.19 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Siri Christensen | 1997 | 382 | 42.68 | 1:29.67 | 2:17.49 | 3:05.51 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Tania Berry | 1998 | 361 | 44.13 | 1:33.41 | 2:21.95 | 3:09.04 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Veronika Storm | 1998 | 353 | 44.31 | 1:33.29 | 2:22.01 | 3:10.39 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
11 | Cirkeline Østerby | 1997 | 351 | 44.64 | 1:34.39 | 2:22.93 | 3:10.80 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
12 | Kristin Blach Petersen | 1998 | 350 | 43.95 | 1:32.86 | 2:23.64 | 3:11.00 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mie Eskildsen | 1997 | 346 | 44.04 | 1:32.81 | 2:22.78 | 3:11.64 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
14 | Laura Rimmer Hansen | 1998 | 341 | 45.27 | 2:24.10 | 3:12.65 | 3:12.65 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
15 | Ditte Elrum Hansen | 1998 | 335 | 45.43 | 1:34.06 | 2:23.87 | 3:13.69 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
16 | Sofie Sørensen | 1997 | 326 | 44.21 | 1:35.01 | 2:26.35 | 3:15.49 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
17 | Anna Fixdahl | 1997 | 324 | 44.30 | 1:34.44 | 2:24.86 | 3:15.83 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Katrine Hvid | 1998 | 323 | 46.29 | 1:35.84 | 2:26.58 | 3:16.22 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
19 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 303 | 47.87 | 1:38.27 | 2:29.17 | 3:20.43 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
20 | Klara Tetzschner Madsen | 1997 | 301 | 43.70 | 1:34.46 | 2:27.64 | 3:20.89 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 14 - 50 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sascha Hartwig | 1996 | 387 | 42.89 | 1:30.27 | 2:18.00 | 3:04.63 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
- | Ida Schütt | 1996 | DSQ | flyben.e.armtag | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 11:44 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Frederiksberg, Fred | Udskriftstidspunkt | 12:24 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-30 |
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Hyllested | 1999 | 309 | 40.42 | 1:25.87 | 2:11.86 | 2:58.52 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
2 | Mathias Holdrup | 1999 | 199 | 48.30 | 1:41.98 | 2:35.95 | 3:26.57 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Alexander Eggers | 1999 | 199 | 49.31 | 1:42.06 | 2:35.20 | 3:26.84 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 152 | 50.96 | 1:49.49 | 2:48.86 | 3:46.14 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | 131 | 55.75 | 1:56.69 | 2:57.87 | 3:57.81 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | 125 | 57.09 | 1:56.77 | 4:01.08 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Mathias Vestergaard | 2001 | 115 | 59.04 | 2:02.56 | 3:05.87 | 4:07.94 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Victor Rytter Hansen | 2001 | 81 | 1:01.12 | 2:12.40 | 3:26.78 | 4:38.37 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
9 | Julius Ravn Thomsen | 2000 | 74 | 1:03.66 | 2:18.28 | 4:47.54 | ||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
10 | Frej Koch-Mathews | 2000 | 61 | 1:11.72 | 2:33.93 | 5:06.89 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Isak Lichi | 1997 | 442 | 36.69 | 1:17.55 | 1:58.34 | 2:38.44 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Daniel Højme | 1997 | 328 | 40.13 | 1:25.60 | 2:10.60 | 2:55.02 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Anton Olsen | 1998 | 310 | 41.17 | 1:27.02 | 2:12.61 | 2:58.36 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
4 | Magnus Troest | 1997 | 300 | 41.49 | 1:27.22 | 2:13.66 | 3:00.28 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Giano Grillo | 1998 | 297 | 39.35 | 1:25.33 | 2:12.99 | 3:00.86 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Gustav Nilsson Pedersen | 1997 | 261 | 44.63 | 1:32.44 | 2:20.96 | 3:08.79 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
7 | Henrik Mortensen | 1998 | 253 | 43.95 | 1:34.28 | 2:24.21 | 3:10.79 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
8 | William Matras | 1998 | 250 | 44.14 | 1:33.55 | 2:22.71 | 3:11.64 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 230 | 44.94 | 1:35.12 | 2:26.26 | 3:16.81 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
10 | Oscar Thris Hansen | 1997 | 228 | 45.37 | 1:36.78 | 2:29.04 | 3:17.60 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
11 | Rasmus Satterup Hansen | 1997 | 190 | 47.80 | 1:42.02 | 2:36.16 | 3:29.78 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Timon Wedekind | 1996 | 431 | 36.13 | 1:17.66 | 1:59.36 | 2:39.70 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 372 | 37.80 | 1:19.95 | 2:03.68 | 2:47.79 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Robin Thorsen | 1996 | 366 | 38.91 | 1:22.29 | 2:05.73 | 2:48.71 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | 324 | 40.45 | 1:26.14 | 2:11.37 | 2:55.69 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Ditlev Balle | 1996 | 324 | 39.93 | 1:24.45 | 2:10.17 | 2:55.76 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Esben Norup | 1996 | 234 | 43.18 | 2:25.07 | 3:15.72 | 3:15.72 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 12:24 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Frederiksberg, Fred | Udskriftstidspunkt | 12:24 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-30 |
Løb 21, 100m Butterfly Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 223 | 42.19 | 1:30.84 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Rikke Dehn | 1999 | 192 | 43.47 | 1:35.36 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Stine Lærke Strøm | 1999 | 190 | 43.70 | 1:35.72 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
4 | Emma Maagøe | 1999 | 189 | 44.80 | 1:35.85 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 187 | 45.79 | 1:36.28 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Christine Greisen | 2000 | 179 | 44.62 | 1:37.75 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 132 | 48.75 | 1:48.20 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | 129 | 49.18 | 1:49.09 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Clara Marott Schelde | 2000 | 124 | 50.22 | 1:50.52 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 117 | 51.41 | 1:52.64 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Josefine Strand Nielsen | 2000 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 21, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Christensen | 1997 | 468 | 32.40 | 1:10.90 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 420 | 34.46 | 1:13.50 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Hannah Nissen | 1997 | 392 | 35.66 | 1:15.22 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
4 | Sofie Sørensen | 1997 | 323 | 36.04 | 1:20.22 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Anja Hansen | 1997 | 316 | 36.28 | 1:20.80 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Mathilde Zaggai | 1998 | 316 | 36.60 | 1:20.86 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Tenna Jensen | 1998 | 296 | 37.95 | 1:22.59 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Marie Louise L. Petersen | 1998 | 287 | 38.53 | 1:23.43 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Katrine Hvid | 1998 | 274 | 40.03 | 1:24.73 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
10 | Camilla Skrindo | 1998 | 264 | 38.80 | 1:25.77 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
11 | Klara Tetzschner Madsen | 1997 | 264 | 39.80 | 1:25.82 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
12 | Laura Rimmer Hansen | 1998 | 248 | 40.19 | 1:27.59 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
13 | Cirkeline Østerby | 1997 | 240 | 40.41 | 1:28.63 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
14 | Veronika Storm | 1998 | 231 | 42.27 | 1:29.77 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
15 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 224 | 40.86 | 1:30.60 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
16 | Victoria Laursen | 1997 | 222 | 40.72 | 1:30.88 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Natasja Schultz | 1998 | 198 | 42.71 | 1:34.43 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Siri Christensen | 1997 | 185 | 45.50 | 1:36.61 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
19 | Christine M. Dahl | 1998 | 172 | 45.68 | 1:39.05 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
- | Mette Sannerud | 1997 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 21, 100m Butterfly Damer, Finaler 14 - 50 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Freja Helene Kall | 1996 | 403 | 34.67 | 1:14.50 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Eva Kjaergaard | 1996 | 356 | 35.54 | 1:17.65 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helene Dahl | 1996 | 266 | 40.03 | 1:25.64 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 12:24 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Frederiksberg, Fred | Udskriftstidspunkt | 12:41 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-30 |
Løb 22, 100m Butterfly Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Hedegaard | 1999 | 215 | 37.46 | 1:20.92 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonas Hyllested | 1999 | 213 | 37.16 | 1:21.19 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Erik Kjaergaard | 1999 | 118 | 43.60 | 1:38.83 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathias Holdrup | 1999 | 111 | 45.49 | 1:40.95 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | 88 | 51.38 | 1:48.79 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | 72 | 53.53 | 1:56.52 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 22, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Christian Sandager | 1998 | 364 | 32.31 | 1:07.88 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Anton Olsen | 1998 | 330 | 32.75 | 1:10.19 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | August Willems | 1997 | 328 | 32.51 | 1:10.32 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Asger A. Schäfer | 1997 | 316 | 32.15 | 1:11.14 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Victor Bødker | 1997 | 307 | 33.11 | 1:11.87 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 299 | 35.72 | 1:12.53 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
7 | Henrik Mortensen | 1998 | 296 | 33.44 | 1:12.77 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
8 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 243 | 34.93 | 1:17.65 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 243 | 35.78 | 1:17.72 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Rasmus Satterup Hansen | 1997 | 228 | 37.18 | 1:19.32 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
11 | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | 222 | 38.45 | 1:20.11 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | William Matras | 1998 | 219 | 38.13 | 1:20.45 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
13 | Frederik Galving | 1998 | 206 | 37.89 | 1:22.06 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
14 | Oscar Thris Hansen | 1997 | 176 | 39.73 | 1:26.55 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
15 | Gustav Nilsson Pedersen | 1997 | 159 | 41.95 | 1:29.42 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
16 | Thor Friis Skifte | 1997 | 144 | 42.89 | 1:32.48 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 95 | 49.03 | 1:46.40 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Andreas Johansson | 1998 | DNS | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
- | Jacob M. Jørgensen | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
- | Frederik Nerving | 1997 | DSQ | brystben i fly | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christoffer Voigt | 1995 | 404 | 31.07 | 1:05.59 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | 377 | 31.57 | 1:07.09 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Benjamin R. Vinterberg | 1996 | 311 | 32.68 | 1:11.56 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ditlev Balle | 1996 | 304 | 33.11 | 1:12.11 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 300 | 33.82 | 1:12.45 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Peter Gjerulff | 1996 | 270 | 34.02 | 1:14.97 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Viktor Holm | 1996 | 207 | 38.74 | 1:21.95 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
- | Mads Norking | 1995 | DNS | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Løb 22, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 50 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
- | Jonathan Willems | 1993 | 30.03 | 1:04.78 | EXTRA | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 12:41 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Frederiksberg, Fred | Udskriftstidspunkt | 13:26 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-30 |
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | 230 | 41.97 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Olivia Iris Ryding | 2001 | 172 | 46.20 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Caroline Fritzböger | 2001 | 161 | 47.27 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 148 | 48.61 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Lina Friis | 2001 | 142 | 49.25 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 137 | 49.80 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Camille Erichsen | 2001 | 137 | 49.80 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie Stampe Meier | 2001 | 129 | 50.81 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathilde Poulsen | 2002 | 126 | 51.21 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 125 | 51.41 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Caroline Seidenberg | 2001 | 124 | 51.49 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Maria Elizabeth Carlsen | 2001 | 124 | 51.58 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sofie Nygaard Pedersen | 2001 | 107 | 54.20 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Signe Fich Hansen | 2002 | 106 | 54.35 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Mia Rahlff Pedersen | 2001 | 105 | 54.41 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Esther Pereira Dos Santos | 2001 | 101 | 55.11 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Katinka Søby | 2001 | 100 | 55.44 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
18 | Charlotte Malberg | 2002 | 88 | 57.81 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Amanda Vang Hvitved | 2001 | 68 | 1:03.09 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Xanthippe Viskum | 2002 | 67 | 1:03.17 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Anna Ivalu Nielsen | 2002 | 66 | 1:03.58 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
22 | Freia Hosbond | 2002 | 62 | 1:04.81 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sara Sylvest | 2000 | 333 | 37.07 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Vera Staun Hansen | 1999 | 253 | 40.66 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Rikke Dehn | 1999 | 237 | 41.50 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 190 | 44.72 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mille Rask Sander | 1999 | 157 | 47.67 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
6 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | 155 | 47.85 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Josephine Sommer Olsen | 2000 | 75 | 1:00.96 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Christensen | 1997 | 472 | 33.00 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Anja Hansen | 1997 | 422 | 34.25 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Anna Fixdahl | 1997 | 374 | 35.68 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Natacha Bergmann | 1998 | 289 | 38.88 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Mie Eskildsen | 1997 | 275 | 39.52 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
6 | Tania Berry | 1998 | 177 | 45.74 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 13:26 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Frederiksberg, Fred | Udskriftstidspunkt | 13:26 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-30 |
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Eggers | 1999 | 218 | 37.59 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emil D. Nielsen | 1999 | 171 | 40.77 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Philip Brenting | 1999 | 131 | 44.54 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Frej Koch-Mathews | 2000 | 97 | 49.19 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Kalle Axen | 2002 | 94 | 49.67 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
6 | August Weilguny | 2001 | 80 | 52.38 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Roar Andersen | 2001 | 57 | 58.75 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Christoffer H. Tonnesen | 2001 | 55 | 59.45 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Mathias Schwartz Hansen | 2002 | 54 | 59.99 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Artur Kay | 2001 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | August Terp Larsen | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Mads Munk Sørensen | 1999 | DSQ | svøm på mave v 25 m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 289 | 34.18 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 160 | 41.69 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Andreas Petersen | 1998 | 139 | 43.61 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
4 | Rasmus Skalbo | 1998 | 138 | 43.75 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
- | Jacob M. Jørgensen | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
- | Frederik Ahm | 1997 | DSQ | svøm på mave v 25m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Esben Norup | 1996 | 149 | 42.61 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Norking | 1995 | DNS | |||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 50 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Hvid | 1994 | 445 | 29.62 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 13:26 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Frederiksberg, Fred | Udskriftstidspunkt | 13:49 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-30 |
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | 202 | 51.87 | 1:44.24 | 2:44.04 | 3:32.29 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Louise Larsen | 2001 | 101 | 1:08.59 | 2:16.93 | 3:30.45 | 4:27.94 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Josephine Holm | 1999 | 466 | 37.72 | 1:19.65 | 2:06.96 | 2:40.68 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Chamie Kann | 1999 | 371 | 38.56 | 1:22.38 | 2:15.84 | 2:53.44 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
3 | Rikke Dehn | 1999 | 308 | 43.67 | 1:28.70 | 2:22.45 | 3:04.53 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 284 | 42.32 | 1:32.53 | 2:30.37 | 3:09.65 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Emma Maagøe | 1999 | 281 | 45.04 | 1:31.73 | 2:29.20 | 3:10.14 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 265 | 46.17 | 1:35.07 | 2:33.67 | 3:13.89 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Vera Staun Hansen | 1999 | 261 | 43.99 | 1:33.33 | 2:29.35 | 3:14.88 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Ditte Friis | 1999 | 250 | 44.18 | 1:33.55 | 2:33.99 | 3:17.87 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christine Greisen | 2000 | 212 | 43.77 | 1:37.76 | 2:42.49 | 3:28.97 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | 209 | 47.50 | 1:39.54 | 2:44.27 | 3:30.04 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | 207 | 51.82 | 1:45.70 | 2:43.94 | 3:30.69 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | 178 | 53.37 | 1:48.82 | 2:53.97 | 3:41.42 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Clara Marott Schelde | 2000 | 174 | 53.59 | 1:48.93 | 2:53.55 | 3:43.30 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 163 | 51.14 | 1:52.52 | 2:57.48 | 3:47.99 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 158 | 57.95 | 1:56.68 | 3:50.55 | 3:50.55 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Josefine Strand Nielsen | 2000 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Iben Grundtvig | 1997 | 532 | 33.19 | 1:13.29 | 1:57.85 | 2:33.74 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Mei Mei Dreyer | 1998 | 512 | 35.80 | 1:16.08 | 2:00.18 | 2:35.72 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
3 | Hannah Nissen | 1997 | 482 | 35.76 | 1:15.89 | 2:03.25 | 2:38.90 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
4 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 476 | 35.63 | 1:17.98 | 2:01.64 | 2:39.56 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 435 | 34.95 | 1:20.34 | 2:08.09 | 2:44.47 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Tenna Jensen | 1998 | 412 | 39.65 | 1:22.18 | 2:10.82 | 2:47.40 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Mathilde Zaggai | 1998 | 410 | 36.99 | 1:19.36 | 2:11.23 | 2:47.67 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Anja Hansen | 1997 | 405 | 37.96 | 1:19.32 | 2:11.46 | 2:48.42 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Anna Boutrup | 1998 | 403 | 36.99 | 1:21.49 | 2:07.95 | 2:48.73 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Marie Louise L. Petersen | 1998 | 395 | 39.36 | 1:24.89 | 2:12.87 | 2:49.86 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 393 | 38.85 | 1:22.50 | 2:10.16 | 2:50.05 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Kristin Blach Petersen | 1998 | 380 | 1:23.60 | 2:14.01 | 2:52.06 | 2:52.06 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Maria Grandt | 1998 | 374 | 1:26.80 | 2:12.95 | 2:52.95 | 2:52.95 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Christine M. Dahl | 1998 | 336 | 43.49 | 1:26.73 | 2:23.51 | 2:59.17 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Ditte Elrum Hansen | 1998 | 333 | 41.17 | 1:29.15 | 2:19.18 | 2:59.80 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
16 | Natasja Schultz | 1998 | 281 | 44.52 | 1:31.06 | 2:26.41 | 3:10.22 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Julie Thunø Rasmussen | 1998 | 281 | 45.74 | 1:33.93 | 2:29.78 | 3:10.25 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Natacha Bergmann | 1998 | 272 | 47.67 | 1:34.55 | 2:27.60 | 3:12.28 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
19 | Emilie Strøm | 1998 | 258 | 45.29 | 1:36.09 | 2:32.14 | 3:15.66 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
- | Mette Sannerud | 1997 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Victoria Laursen | 1997 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 50 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ida Schütt | 1996 | 503 | 35.35 | 1:17.36 | 2:01.41 | 2:36.71 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Freja Helene Kall | 1996 | 474 | 34.99 | 1:18.77 | 2:04.11 | 2:39.76 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Helene Dahl | 1996 | 382 | 40.96 | 1:24.75 | 2:16.88 | 2:51.78 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sascha Hartwig | 1996 | 359 | 40.41 | 1:27.97 | 2:15.39 | 2:55.31 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
- | Eva Kjaergaard | 1996 | DNS | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 13:49 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Frederiksberg, Fred | Udskriftstidspunkt | 14:05 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-30 |
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emil Hedegaard | 1999 | 229 | 38.42 | 1:24.86 | 2:22.83 | 3:02.30 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emil D. Nielsen | 1999 | 189 | 45.81 | 1:31.60 | 2:31.94 | 3:14.38 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Erik Kjaergaard | 1999 | 177 | 46.76 | 1:38.11 | 2:37.11 | 3:18.68 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 170 | 47.87 | 1:38.76 | 2:38.65 | 3:21.25 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | 141 | 54.10 | 1:47.25 | 2:47.03 | 3:34.27 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Mathias Vestergaard | 2001 | 130 | 51.16 | 1:48.56 | 2:52.74 | 3:40.41 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | 98 | 57.88 | 1:58.73 | 3:04.48 | 4:01.73 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Mads Munk Sørensen | 1999 | DSQ | afslut ryg på mave | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Isak Lichi | 1997 | 430 | 33.17 | 1:12.24 | 1:54.77 | 2:27.84 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | August Willems | 1997 | 406 | 33.50 | 1:12.66 | 1:56.40 | 2:30.67 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Mads Christian Sandager | 1998 | 377 | 31.80 | 1:11.30 | 1:58.53 | 2:34.39 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Victor Bødker | 1997 | 373 | 33.35 | 1:14.67 | 1:58.18 | 2:34.98 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Asger A. Schäfer | 1997 | 340 | 33.88 | 1:14.56 | 2:02.57 | 2:39.89 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 294 | 40.27 | 1:22.30 | 2:10.43 | 2:47.70 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 276 | 36.88 | 1:20.50 | 2:12.60 | 2:51.33 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Magnus Troest | 1997 | 276 | 39.34 | 1:25.17 | 2:13.08 | 2:51.37 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Giano Grillo | 1998 | 274 | 37.55 | 1:22.50 | 2:12.19 | 2:51.78 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Daniel Højme | 1997 | 272 | 39.56 | 1:26.07 | 2:12.92 | 2:52.11 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | 246 | 40.44 | 1:25.15 | 2:20.79 | 2:57.99 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
12 | Frederik Ahm | 1997 | 243 | 1:27.98 | 2:18.24 | 2:58.77 | 2:58.77 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Frederik Nerving | 1997 | 211 | 42.00 | 1:29.03 | 2:28.14 | 3:07.45 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 201 | 43.63 | 1:32.35 | 2:28.28 | 3:10.48 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Thor Friis Skifte | 1997 | 198 | 43.24 | 1:33.28 | 2:31.01 | 3:11.47 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 147 | 50.58 | 1:43.60 | 2:45.47 | 3:31.48 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Andreas Johansson | 1998 | DNS | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
- | Christian Møller | 1997 | DNS | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christoffer Voigt | 1995 | 405 | 31.84 | 1:09.10 | 1:56.12 | 2:30.77 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Timon Wedekind | 1996 | 386 | 34.41 | 1:16.24 | 1:58.86 | 2:33.27 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Peter Gjerulff | 1996 | 385 | 33.48 | 1:10.93 | 1:58.15 | 2:33.31 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Viktor Holm | 1996 | 357 | 38.20 | 1:15.93 | 2:03.38 | 2:37.23 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Robin Thorsen | 1996 | 355 | 35.78 | 1:17.33 | 2:02.05 | 2:37.51 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler 16 - 50 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Hvid | 1994 | 517 | 29.85 | 1:04.50 | 1:46.95 | 2:18.98 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 14:05 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Frederiksberg, Fred | Udskriftstidspunkt | 14:40 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-30 |
Løb 27, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | 187 | 50.32 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 143 | 55.13 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Caroline Fritzböger | 2001 | 142 | 55.17 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Camille Erichsen | 2001 | 137 | 55.83 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathilde Clara Skaaning | 2001 | 125 | 57.62 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Caroline Seidenberg | 2001 | 112 | 59.77 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Olivia Iris Ryding | 2001 | 104 | 1:01.15 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 104 | 1:01.21 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Signe Fich Hansen | 2002 | 101 | 1:01.81 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Julie Stampe Meier | 2001 | 100 | 1:02.06 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maria Elizabeth Carlsen | 2001 | 94 | 1:03.32 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Katinka Søby | 2001 | 92 | 1:03.72 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
13 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 86 | 1:05.19 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Sofie Nygaard Pedersen | 2001 | 85 | 1:05.56 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 79 | 1:07.01 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
16 | Charlotte Malberg | 2002 | 64 | 1:11.89 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Esther Pereira Dos Santos | 2001 | 62 | 1:12.79 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Mathilde Poulsen | 2002 | 59 | 1:13.97 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Kassandra Steenfos | 2001 | 56 | 1:15.07 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
20 | Xanthippe Viskum | 2002 | 55 | 1:15.73 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Amanda Vang Hvitved | 2001 | 53 | 1:16.57 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Anna Ivalu Nielsen | 2002 | 45 | 1:21.24 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
23 | Freia Hosbond | 2002 | 38 | 1:25.68 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 27, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sara Sylvest | 2000 | 324 | 41.95 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Emily Kay | 1999 | 312 | 42.46 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 207 | 48.69 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Emma Maagøe | 1999 | 202 | 49.10 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Christine Greisen | 2000 | 178 | 51.21 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 176 | 51.39 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 162 | 52.83 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | 126 | 57.50 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Josephine Sommer Olsen | 2000 | 111 | 59.99 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
10 | Mille Rask Sander | 1999 | 81 | 1:06.52 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Josefine Strand Nielsen | 2000 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 27, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 446 | 37.69 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Maria Grandt | 1998 | 417 | 38.55 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 378 | 39.83 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Tania Berry | 1998 | 358 | 40.55 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mie Eskildsen | 1997 | 341 | 41.24 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
6 | Julie Thunø Rasmussen | 1998 | 211 | 48.38 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Emilie Neumann | 1998 | DNS | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 14 - 50 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Schütt | 1996 | 426 | 38.27 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 14:40 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Frederiksberg, Fred | Udskriftstidspunkt | 14:36 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-30 |
Løb 28, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Holdrup | 1999 | 175 | 45.17 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Erik Kjaergaard | 1999 | 121 | 51.10 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Vestergaard | 2001 | 102 | 54.08 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Victor Rytter Hansen | 2001 | 93 | 55.76 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Mads Munk Sørensen | 1999 | 89 | 56.52 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Lucas Schwartz Hansen | 2000 | 79 | 58.74 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | 79 | 58.94 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | August Weilguny | 2001 | 66 | 1:02.36 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Roar Andersen | 2001 | 66 | 1:02.42 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
10 | Frej Koch-Mathews | 2000 | 60 | 1:04.62 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Julius Ravn Thomsen | 2000 | 53 | 1:07.07 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
12 | Mathias Schwartz Hansen | 2002 | 44 | 1:11.61 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Artur Kay | 2001 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | August Terp Larsen | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Kalle Axen | 2002 | DSQ | 1 hånd i vend v 25 m | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Valentin Rytter Hansen | 2001 | DSQ | 1 hånd i vend v 25 m | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 28, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Isak Lichi | 1997 | 428 | 33.51 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Victor Bødker | 1997 | 336 | 36.33 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Daniel Højme | 1997 | 284 | 38.41 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Magnus Troest | 1997 | 278 | 38.71 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Giano Grillo | 1998 | 275 | 38.85 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Mads Christian Sandager | 1998 | 256 | 39.76 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Frederik Galving | 1998 | 191 | 43.85 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
8 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 191 | 43.86 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
9 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 185 | 44.31 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Rasmus Skalbo | 1998 | 143 | 48.28 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 110 | 52.71 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Christian Møller | 1997 | DNS | |||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Timon Wedekind | 1996 | 372 | 35.10 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Esben Norup | 1996 | 227 | 41.40 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 14:36 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Frederiksberg, Fred | Udskriftstidspunkt | 09:52 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-30 |
Løb 29, 400m Medley Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 282 | 1:39.76 | 3:14.16 | 5:14.16 | 6:37.96 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Vera Staun Hansen | 1999 | 250 | 1:36.80 | 3:16.78 | 5:15.93 | 6:54.32 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Ida-Maria Esbensen | 1999 | DSQ | Brystben i fly | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 29, 400m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Iben Grundtvig | 1997 | 520 | 1:13.42 | 2:37.38 | 4:09.58 | 5:24.61 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 476 | 1:16.97 | 2:41.40 | 4:14.69 | 5:34.31 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Marie Louise L. Petersen | 1998 | 429 | 1:20.93 | 2:52.00 | 4:29.01 | 5:46.12 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 375 | 1:22.67 | 2:53.36 | 4:40.86 | 6:01.90 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Lærke Viereck | 1997 | 345 | 1:31.57 | 4:49.00 | 6:12.14 | ||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 09:52 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Frederiksberg, Fred | Udskriftstidspunkt | 09:53 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-30 |
Løb 30, 400m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Hjeresen | 1995 | 405 | 1:16.71 | 2:37.27 | 4:07.03 | 5:20.61 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 09:53 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Frederiksberg, Fred | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-30 |
Løb 31, 800m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Iben Grundtvig | 1997 | 505 | 1:11.90 | 2:28.52 | 3:45.29 | 5:02.28 | 10:08.29 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kas | 6:19.11 | 7:36.45 | 8:53.21 | |||||||
2 | Hannah Nissen | 1997 | 472 | 1:11.81 | 2:30.09 | 3:49.18 | 5:09.16 | 10:22.41 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kas | 6:28.73 | 7:47.00 | 9:05.76 | |||||||
3 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 428 | 1:16.21 | 2:38.20 | 4:00.35 | 5:22.00 | 10:43.12 | ||
Roskilde Svømning | 6:43.82 | 8:04.82 | 9:25.04 | |||||||
4 | Natasja Schultz | 1998 | 286 | 12:15.16 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Julie Thunø Rasmussen | 1998 | 258 | 1:27.91 | 3:04.41 | 4:40.76 | 6:18.91 | 12:40.66 | ||
GI-40 Hermes | 7:54.38 | 9:32.24 | 11:09.05 | |||||||
Løb 31, 800m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 50 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Freja Helene Kall | 1996 | 520 | 1:09.74 | 2:25.02 | 3:41.18 | 4:58.46 | 10:02.63 | ||
GI-40 Hermes | 6:15.39 | 7:31.80 | 8:47.27 | |||||||
2 | Nanna Johansen | 1996 | 515 | 1:10.26 | 2:25.13 | 3:40.98 | 4:57.98 | 10:04.62 | ||
Roskilde Svømning | 6:15.36 | 7:32.50 | 8:49.20 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 12:20 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Frederiksberg, Fred | Udskriftstidspunkt | 13:52 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-30 |
Løb 32, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Lasse Brock | 1997 | 409 | 1:49.68 | 3:07.60 | 4:25.59 | 5:42.40 | 19:05.33 | ||
Herlev Svømning | 7:38.74 | 8:56.51 | 10:13.54 | 11:30.55 | ||||||
12:47.65 | 14:05.12 | 15:21.46 | 16:37.60 | |||||||
17:52.12 | 19:05.33 | |||||||||
Løb 32, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Chris Johansen | 1996 | 519 | 1:05.56 | 2:15.52 | 3:26.01 | 4:36.88 | 17:38.00 | ||
Herlev Svømning | 5:47.99 | 6:59.45 | 8:11.21 | 9:22.07 | ||||||
10:33.22 | 11:43.91 | 12:54.68 | 14:07.02 | |||||||
15:17.96 | 16:28.19 | |||||||||
2 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 450 | 1:06.58 | 2:18.76 | 4:48.16 | 8:34.00 | 18:29.01 | ||
Herlev Svømning | 11:04.40 | 12:19.32 | 15:27.11 | 16:40.59 | ||||||
17:53.22 | ||||||||||
3 | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | 406 | 1:09.28 | 2:24.55 | 3:41.23 | 4:58.74 | 19:07.87 | ||
Herlev Svømning | 6:15.90 | 8:12.86 | 10:09.70 | 11:26.67 | ||||||
13:22.89 | 14:40.98 | 15:57.97 | 17:16.17 | |||||||
18:32.37 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 13:52 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Frederiksberg, Fred | Udskriftstidspunkt | 09:24 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-30 |
Løb 33, 400m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 310 | 2:04.40 | 3:34.30 | 5:47.02 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 33, 400m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lisa Steen Duus | 1997 | 579 | 1:07.21 | 2:18.97 | 3:31.26 | 4:41.87 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Martha Meilstrup | 1997 | 487 | 1:09.75 | 2:26.11 | 3:43.29 | 4:58.52 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | 443 | 1:12.85 | 2:31.79 | 3:49.75 | 5:08.28 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 442 | 1:13.72 | 2:31.91 | 3:51.57 | 5:08.37 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Lærke Viereck | 1997 | 363 | 1:16.50 | 2:40.06 | 4:05.43 | 5:29.26 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 33, 400m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 50 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Freja Helene Kall | 1996 | 514 | 1:08.02 | 2:22.67 | 3:38.11 | 4:53.26 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Nanna Johansen | 1996 | 504 | 1:09.51 | 2:24.04 | 3:40.03 | 4:55.12 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 09:24 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Frederiksberg, Fred | Udskriftstidspunkt | 09:24 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-30 |
Løb 34, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Hjeresen | 1995 | 419 | 1:04.19 | 2:16.20 | 3:30.64 | 4:44.34 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 09:24 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Frederiksberg, Fred | Udskriftstidspunkt | 12:50 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-30 |
Løb 35, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Giano Grillo | 1998 | 290 | 2:42.05 | 4:07.70 | 6:17.07 | 7:42.39 | 11:10.06 | ||
GI-40 Hermes | 9:48.79 | |||||||||
2 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 222 | 1:23.62 | 2:58.55 | 4:32.17 | 6:05.79 | 12:12.53 | ||
GI-40 Hermes | 7:39.69 | 9:13.12 | 10:45.40 | |||||||
Løb 35, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | 536 | 1:04.71 | 2:12.56 | 3:21.08 | 4:30.50 | 9:05.95 | ||
Allerød Svømmeklub | 5:39.05 | 6:48.42 | 7:57.77 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 12:50 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske Bank Cup Frederiksberg | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Frederiksberg, Fred | Udskriftstidspunkt | 14:51 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-30 |
Løb 36, 1500m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 473 | 1:16.56 | 2:39.30 | 4:02.43 | 5:25.56 | 19:51.61 | ||
Roskilde Svømning | 6:49.61 | 8:11.23 | 9:34.75 | 10:57.04 | ||||||
12:19.66 | 13:42.74 | 15:05.02 | 16:27.60 | |||||||
17:50.35 | 19:12.04 | |||||||||
Løb 36, 1500m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 50 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Louise Delani | 1984 | 665 | 1:04.49 | 2:14.45 | 3:25.36 | 4:36.70 | 17:43.78 | ||
GI-40 Hermes | 5:48.08 | 6:59.99 | 8:11.59 | 9:21.52 | ||||||
10:32.03 | 11:43.38 | 12:55.29 | 14:08.12 | |||||||
15:20.61 | 16:33.36 | |||||||||
2 | Stephanie Hansen | 1996 | 597 | 1:08.38 | 2:21.54 | 3:35.64 | 4:50.22 | 18:22.63 | ||
Allerød Svømmeklub | 6:04.02 | 7:18.34 | 8:32.20 | 9:46.40 | ||||||
10:59.86 | 12:14.07 | 13:27.93 | 14:42.06 | |||||||
15:56.35 | 17:10.21 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 14:51 |