Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
9. okt 2021 to 10. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer 2012 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:38.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:43.97 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:45.22 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ada Mortensen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:53.10 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rita Blinkenberg Federspiel |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:57.84 |
+18.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:02.90 |
+24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bjørk Egholm Høgh |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:04.38 |
+25.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Morville |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:12.83 |
+33.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arina Fomenko |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:13.62 |
+34.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde Møllebro Uttrup |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:18.07 |
+39.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Svea Peters |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn |
|
|
|
|
- |
|
Asta Clausen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnes Skjoldborg Nicolaisen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 10:56:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2011 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:33.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:44.96 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Nygaard Henriksen |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:45.28 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:45.30 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:45.45 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:48.36 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:49.38 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emily Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:52.06 |
+18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alberte Dalsgaard |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:59.73 |
+26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Agnes Povlsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:05.14 |
+31.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 10:56:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:22.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:22.92 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:26.51 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:27.93 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:29.66 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:32.07 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:32.65 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:32.68 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:35.75 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:36.19 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathilde Drescher |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:40.03 |
+17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Norma Louise Lundgaard |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:46.34 |
+24.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Natasja Hornuff |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:49.04 |
+26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Clara Povlsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:49.80 |
+27.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Pia Mercado |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:50.60 |
+28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:51.29 |
+29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Smilla Stavnsbjerg Frederiksen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 10:56:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Moesgaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:10.55 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:11.30 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:11.68 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:12.34 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:13.86 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Møllgaard |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:14.16 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:15.00 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:15.05 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:15.32 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sophia Zøllner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:15.69 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:16.26 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:16.34 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:16.41 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Carla Uhl |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:16.68 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:17.12 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:17.20 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida Fam |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:17.33 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:18.26 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:19.44 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:20.14 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:20.34 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:20.57 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:21.59 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:22.16 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:22.59 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:22.61 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:22.74 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Amilia Peick-Kristensen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:24.45 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:24.45 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:24.47 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:25.18 |
+15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Elise Vedel |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:25.47 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:26.77 |
+16.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:28.36 |
+18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:28.62 |
+18.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Monique Haack |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:29.44 |
+19.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Nicoline Boesgaard |
2009 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
1:31.53 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Mathilde Søgaard |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:31.88 |
+21.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Laura Sandgreen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:33.53 |
+23.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Gine Juul Martins |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:34.33 |
+24.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Emma Larsson Milan |
2009 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
1:36.98 |
+26.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:40.02 |
+29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Chili Bruun Larsen |
2008 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
1:47.29 |
+37.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lotus Lauritsen |
2009 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rose Orlich |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 10:56:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer 2007 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine Nielsen |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
1:08.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:10.68 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda F. Christiansen |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:13.92 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:14.54 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:15.39 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:15.43 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:15.53 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:15.66 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Wettendorff Hasling |
2007 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
1:15.71 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julie Heurlin Lunding |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:15.90 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:16.78 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Weng Lind-Christensen |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:17.19 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rosa Viola My Raagefelt |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:20.42 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Olivia Barfoed |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:21.07 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofie Bierbaum-Pedersen |
2006 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
1:21.98 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Zeline Maxine Helsengren Lint |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:26.41 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Patricia Christensen |
2007 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
1:28.87 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 10:56:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2021 11:27.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
9. okt 2021 to 10. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer 2011 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:46.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:57.76 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
2:12.31 |
+25.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 11:17:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:21.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:24.38 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:28.04 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:31.80 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:34.53 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 11:17:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:19.54 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:21.45 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:27.59 |
+15.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:29.78 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Gamborg-Nielsen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:30.52 |
+18.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bertram Hjortshøj |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:34.31 |
+22.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Harboe |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:35.96 |
+23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:40.75 |
+28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joshua Michael Barchard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:46.51 |
+34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Frahm-Falkenberg |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 11:17:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:03.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:03.90 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:05.54 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otto Cairo |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:07.52 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:10.50 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:11.06 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:11.16 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:15.06 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:15.93 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:15.96 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:17.26 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Stefan Birkhøj Kjærstad |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:17.37 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:17.81 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:18.30 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:18.82 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sebastian Brice Meierhans |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:18.82 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:19.57 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:20.14 |
+16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:20.33 |
+16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anton Kasten |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:20.39 |
+16.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:24.01 |
+20.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:26.30 |
+22.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Christian Swartz |
2007 |
Orient Svømning |
|
|
1:41.63 |
+38.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anders Christensen |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 11:17:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Didriksen |
2002 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
1:06.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Knakkergaard |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:11.74 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asbjørn Brandt-Lassen |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:20.85 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Quvang |
2006 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
1:22.92 |
+16.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 11:17:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2021 11:27.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
9. okt 2021 to 10. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 2012 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
49.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
51.85 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:04.14 |
+14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 11:37:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer Årg. 2011 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
38.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
39.08 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
42.46 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
43.42 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Dagmar Mulipola |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
48.17 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50.15 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Nygaard Henriksen |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
55.03 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:03.60 |
+24.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emily Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:10.33 |
+31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 11:37:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
37.14 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
37.48 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
39.24 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
40.32 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
41.31 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
41.36 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
41.74 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
42.94 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mai Ellen Frederiksen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
43.38 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
43.87 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maria Hou |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
45.59 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50.12 |
+16.21 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
51.00 |
+17.09 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
51.23 |
+17.32 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alma Maaslet |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
53.76 |
+19.85 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vigga Harmens |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
54.79 |
+20.88 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 11:37:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Moesgaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
31.97 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
32.37 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
32.63 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
33.15 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
33.15 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
33.41 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
34.02 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asta Hänel Christensen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
34.16 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
34.22 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
34.91 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josefine Agnete Lenskjold |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
35.02 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
35.07 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karoline Drescher |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
35.42 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frida Fly Haastrup |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
35.57 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Victoria Brammer Kærgaard |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
35.62 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
35.62 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Sofie Skov |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
35.63 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
35.90 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emilie Franck Fæste |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
36.40 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sophia Zøllner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
36.58 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Clara Vestergaard |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
36.68 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
36.73 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
37.11 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
37.47 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.55 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
38.50 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Amilia Peick-Kristensen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
38.52 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ella Strange |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
38.91 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
39.28 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Rosa Toft |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
39.31 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
40.02 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
40.19 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
40.32 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Marie Louise Avnsø |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
40.59 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
41.73 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Freja Schou Rybka |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
42.18 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
43.50 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Alma Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50.25 |
+20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Liva Dugbæk |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50.83 |
+21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 11:37:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer 2007 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ane Hanh Basberg |
2005 |
Asker Svømmeklubb |
|
|
31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde V. Høyer |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
33.77 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Karoline Ikkala |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
34.83 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sally Emilie Bill |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
35.52 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
35.81 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
35.97 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Helena Lendal |
2006 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
36.14 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
36.85 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Barfoed |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
36.94 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viktoria Illemann |
2007 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
39.30 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mie Bysand |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
40.10 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederikke Vesth |
2007 |
Orient Svømning |
|
|
41.81 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 11:37:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2021 11:39.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
9. okt 2021 to 10. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 2011 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
42.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 12:06:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
37.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
39.06 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
39.21 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
41.84 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
41.93 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Theo Schmidt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
43.86 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
44.41 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniel Harboe Dalhoff |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
48.51 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
48.72 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:00.07 |
+22.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 12:06:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer Årg. 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
35.62 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
35.72 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theodor Lindhardt Delbing |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
37.83 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
38.40 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
39.74 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Rønnoe |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
40.21 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
45.60 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucas Madsen |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
52.44 |
+16.82 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Movements of the legs not simultaneous or alternating movement of legs or feet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 12:06:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
28.79 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
28.81 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
29.09 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
29.21 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Damjan Kruc |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
29.88 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
30.41 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
August Due |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
30.88 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
31.32 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
31.45 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
31.47 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anders Christensen |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
31.70 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nicklas Hiort |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
31.87 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
31.97 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
32.09 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.40 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lukas Hitlev |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
32.89 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
33.17 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
33.61 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jakob Sanderhoff |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
33.99 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Vitus Skovbjerg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
34.27 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
34.28 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
34.48 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
34.55 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Toke Hjalholt |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
34.78 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
35.13 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
35.34 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.48 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
36.33 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sebastian Brice Meierhans |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
36.54 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
36.55 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
37.62 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
37.68 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
37.75 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Lucas Lund Warner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.75 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
39.86 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 12:06:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Capion |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
28.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Didriksen |
2002 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
28.96 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thorbjørn Jari Ikkala |
2002 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
29.32 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Miland |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
29.45 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
August Juel Bragge |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
29.64 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oswald Lindquist |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
30.29 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Larsen |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
30.77 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Asmussen |
2004 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
30.91 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Thor Hoffgaard |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
35.67 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 12:06:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2021 12:06.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
9. okt 2021 to 10. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Smilla Stavnsbjerg Frederiksen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:34.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:35.23 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:45.80 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Drescher |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:50.34 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:52.16 |
+18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Natasja Hornuff |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:52.91 |
+18.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:53.04 |
+19.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Norma Louise Lundgaard |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:59.97 |
+25.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:04.90 |
+30.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 12:23:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:17.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:18.33 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:18.42 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:20.10 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:20.79 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:20.97 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Agnete Lenskjold |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:23.26 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:23.27 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:25.64 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Sofie Skov |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:26.90 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:27.08 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:27.16 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olivia Møllgaard |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:27.99 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:28.35 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:28.93 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:29.20 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Amilia Peick-Kristensen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:30.26 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Karoline Drescher |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:30.35 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:31.76 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Clara Vestergaard |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:33.47 |
+15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:33.57 |
+15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:33.63 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:33.91 |
+15.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:33.93 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:34.97 |
+17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:35.85 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:36.46 |
+18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Rosa Toft |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:36.73 |
+18.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:38.84 |
+20.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:40.57 |
+22.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Laura Sandgreen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:40.66 |
+22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:44.29 |
+26.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Melanie Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
2:05.19 |
+47.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Quist Hjortgaard |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Monique Haack |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Executed alternating or downward butterfly kicks (except after the start or after the turn, as in SW 7.1) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 12:23:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 2007 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida-Marie Nørgaard |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
1:19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:21.21 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malene Dithmar |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:22.08 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:24.41 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Bjerre |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:26.12 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Jørgensen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:27.18 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:27.49 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:27.70 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freja Rosenlund Menné |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:29.07 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julie Heurlin Lunding |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:32.46 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frida Buusmann |
2001 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:51.11 |
+31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 12:23:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2021 12:43.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
9. okt 2021 to 10. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer 2011 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:41.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 13:07:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:49.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 13:07:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:33.40 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:36.61 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bertram Hjortshøj |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:44.07 |
+14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:44.35 |
+14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:48.78 |
+19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erik Gamborg-Nielsen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:51.09 |
+21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Harboe |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:59.49 |
+30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 13:07:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:11.76 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:17.85 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:17.89 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Gimsing Åhman |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:19.33 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:19.77 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Diness Vindeløv |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:20.72 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Larsen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:21.11 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:21.51 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William R. Blaasvær |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:23.33 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:23.59 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Andreas Bartholin Bruhn |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:23.94 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vitus Skovbjerg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:25.76 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:27.57 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:27.61 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:28.00 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:29.97 |
+18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:32.55 |
+21.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nicklas Hiort |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:34.92 |
+23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:35.12 |
+23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:36.57 |
+25.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Asger Bolvig Maarbjerg |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:38.26 |
+26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:42.13 |
+30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Laurits Bach Holm |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:48.82 |
+37.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 13:07:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Funk Larsen |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Larsen |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:13.37 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oswald Lindquist |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:21.34 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mark Dimon |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:22.11 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 13:07:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2021 13:07.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
9. okt 2021 to 10. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Damer 2012 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
39.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
42.56 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
44.88 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ada Mortensen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
48.29 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rita Blinkenberg Federspiel |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
48.87 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asta Clausen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50.00 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bjørk Egholm Høgh |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
54.75 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
55.06 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnes Skjoldborg Nicolaisen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
55.11 |
+15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Arina Fomenko |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
55.80 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Svea Peters |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
59.28 |
+19.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Morville |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:02.92 |
+23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathilde Møllebro Uttrup |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:05.21 |
+25.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 13:51:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Damer Årg. 2011 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
34.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
34.46 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
35.04 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
37.36 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
38.26 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
39.50 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dagmar Mulipola |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
39.94 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lærke Nygaard Henriksen |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
40.58 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
42.75 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
43.76 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
44.52 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
46.68 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alberte Dalsgaard |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
48.58 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Agnes Povlsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
51.17 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 13:51:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Damer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
30.12 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
31.11 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
32.70 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
33.53 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
34.03 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
34.05 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
34.20 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
34.38 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
34.59 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
35.12 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
35.93 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
36.20 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mai Ellen Frederiksen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
36.71 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
37.31 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
37.72 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
37.74 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
37.83 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
37.98 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
38.22 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
38.36 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Maria Hou |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
39.28 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Vigga Harmens |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
40.58 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Pia Mercado |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
40.99 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
41.16 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Clara Povlsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
42.03 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alma Maaslet |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
43.16 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 13:51:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Damer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Moesgaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
29.30 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asta Hänel Christensen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
29.46 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
29.56 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
29.60 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
29.60 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
29.87 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
29.96 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
30.34 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
30.37 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
30.57 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sophia Zøllner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
30.62 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Carla Uhl |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
30.69 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
30.77 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Victoria Brammer Kærgaard |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
31.13 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
31.33 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Fam |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
31.40 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
31.46 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
31.55 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
31.72 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
31.77 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
31.84 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Karoline Drescher |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
31.87 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emilie Franck Fæste |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
31.87 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
31.99 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
32.07 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
32.28 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
32.61 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
32.75 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
32.83 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Elise Vedel |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
32.86 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
32.95 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.99 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Ella Strange |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
33.09 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
33.45 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Frida Fly Haastrup |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
33.60 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
33.69 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
33.76 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
33.81 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Marie Louise Avnsø |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
33.93 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
33.97 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
34.11 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
34.39 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
34.83 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
34.90 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Mathilde Søgaard |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
34.98 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
35.66 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
35.90 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Chili Bruun Larsen |
2008 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
36.13 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Emma Larsson Milan |
2009 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
36.22 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Isabella Quist Hjortgaard |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
36.46 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
36.60 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Freja Schou Rybka |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
38.10 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Nicoline Boesgaard |
2009 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
38.51 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Katrine Hermansen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
38.56 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Alma Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.72 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Lotus Lauritsen |
2009 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
39.26 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Liva Dugbæk |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
39.44 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Gine Juul Martins |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
39.58 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Melanie Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
43.47 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rose Orlich |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 13:51:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Frisvømning Damer 2007 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine Nielsen |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
29.59 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liv Hanh Basberg |
2004 |
Asker Svømmeklubb |
|
|
29.75 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda F. Christiansen |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
29.85 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde V. Høyer |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
29.99 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
30.11 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Bjerre |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
30.60 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
30.72 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
30.83 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida-Marie Nørgaard |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
30.95 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
31.36 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Freja Rosenlund Menné |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
31.41 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olivia Barfoed |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
31.43 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sally Emilie Bill |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
31.47 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Malene Dithmar |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
31.57 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maria Claudia S. Hansen |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
31.82 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rosa Viola My Raagefelt |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
31.88 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofie Wettendorff Hasling |
2007 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
31.92 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Helena Lendal |
2006 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
31.99 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Laura Jørgensen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.09 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Laura Weng Lind-Christensen |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
32.19 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
32.23 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
32.55 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
32.71 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Zeline Maxine Helsengren Lint |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
32.82 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sofie Bierbaum-Pedersen |
2006 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
33.25 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Frida Karoline Ikkala |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
33.64 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mie Bysand |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
33.95 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Frederikke Vesth |
2007 |
Orient Svømning |
|
|
35.28 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Frida Buusmann |
2001 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
36.37 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Patricia Christensen |
2007 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
38.31 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Anika Rosén Andersen |
2007 |
Orient Svømning |
|
|
40.96 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viktoria Illemann |
2007 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 13:51:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2021 13:52.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
9. okt 2021 to 10. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 2011 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
43.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
44.34 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
44.67 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Levin Nielsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 14:22:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
31.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
31.72 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
32.51 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
33.50 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
33.53 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
33.89 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
34.49 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
35.83 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
35.84 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Theo Schmidt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
36.16 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
38.25 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
38.27 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
38.83 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
39.61 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Daniel Harboe Dalhoff |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
40.36 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 14:22:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theodor Lindhardt Delbing |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
31.15 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
32.10 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
32.21 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
32.22 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
33.11 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
33.92 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
34.04 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Rønnoe |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
34.96 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lucas Madsen |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
38.94 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Joshua Michael Barchard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
44.17 |
+14.02 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Frahm-Falkenberg |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 14:22:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
25.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
26.16 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Cairo |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
26.45 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
26.65 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
27.05 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Linderoth |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
27.15 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Diness Vindeløv |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
27.34 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
27.53 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Damjan Kruc |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
27.75 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
27.86 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lukas Hitlev |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
28.10 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
28.49 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
28.64 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
28.70 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Magnus Gimsing Åhman |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
29.11 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jakob Sanderhoff |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
29.16 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Stefan Birkhøj Kjærstad |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
29.27 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
August Due |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
29.35 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
29.47 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
29.47 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
29.68 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
29.72 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mathias Larsen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
29.97 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
William R. Blaasvær |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
30.09 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
30.28 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
30.37 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
30.45 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
30.65 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
30.84 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Vitus Skovbjerg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
31.05 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
31.42 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
31.46 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
31.46 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
31.85 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
32.13 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
32.24 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Toke Hjalholt |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
32.28 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
32.30 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
32.73 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Lucas Lund Warner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.83 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Anton Kasten |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
33.09 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Asger Bolvig Maarbjerg |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
36.33 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Laurits Bach Holm |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
37.63 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Christian Swartz |
2007 |
Orient Svømning |
|
|
40.62 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 14:22:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thorbjørn Jari Ikkala |
2002 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
25.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malthe Funk Larsen |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
27.45 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Miland |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
27.46 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Capion |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
27.60 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Knakkergaard |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
27.82 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
August Juel Bragge |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
28.26 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mark Dimon |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
28.63 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asbjørn Brandt-Lassen |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
28.65 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Asmussen |
2004 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
29.22 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thor Hoffgaard |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
32.05 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rasmus Quvang |
2006 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
37.64 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 14:22:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2021 14:22.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
9. okt 2021 to 10. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 4X50m Medley Damer 2010 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Age |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
S4 NO. 1 Piger |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Selma Langkjær |
2010 |
1074AG |
|
40.11 |
|
|
|
|
40.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
1038AD |
|
1:48.58 |
|
|
|
|
2:28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
1008AA |
|
2:28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Langseth |
2010 |
1072AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
LSK B–1 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:37.11 |
+8.42 |
|
|
|
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
1042AC |
|
40.34 |
|
|
|
|
40.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
1032AC |
|
1:56.77 |
|
|
|
|
2:37.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
1006AE |
|
2:37.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
1026AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
S4 NO. 2 Piger |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:38.72 |
+10.03 |
|
|
|
|
Caroline Møllebro |
2011 |
1130AC |
|
40.84 |
|
|
|
|
40.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
1058AD |
|
1:57.88 |
|
|
|
|
2:38.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madicken Markussen |
2010 |
1062AB |
|
2:38.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silke Holtz |
2010 |
1062AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gentofte3 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:46.34 |
+17.65 |
|
|
|
|
Smilla Stavnsbjerg Frederiksen |
2010 |
1032AE |
|
36.83 |
|
|
|
|
36.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
1072AE |
|
2:09.51 |
|
|
|
|
2:46.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Drescher |
2010 |
1076AI |
|
2:46.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
1050AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
S4 NO. 3 Piger |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:52.21 |
+23.52 |
|
|
|
|
Camilla Vastrup |
2011 |
1180AC |
|
40.14 |
|
|
|
|
40.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Maria Hou |
2010 |
1048AD |
|
2:12.07 |
|
|
|
|
2:52.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
1128AA |
|
2:52.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dagmar Mulipola |
2011 |
1154AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gentofte4 |
12 |
|
|
|
|
|
|
3:00.36 |
+31.67 |
|
|
|
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
1002AE |
|
42.11 |
|
|
|
|
42.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
1098AD |
|
2:18.25 |
|
|
|
|
3:00.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holly W. Takla |
2010 |
1026AK |
|
3:00.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
1038AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sunswim |
12 |
|
|
|
|
|
|
3:05.40 |
+36.71 |
|
|
|
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
1154AF |
|
48.77 |
|
|
|
|
48.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
1062AD |
|
2:16.63 |
|
|
|
|
3:05.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Mahs |
2011 |
1122AD |
|
3:05.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pia Mercado |
2010 |
1064AQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
LSK B–2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
Clara Povlsen |
2010 |
1018AQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
1084AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
1074AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
1146AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 14:24:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 4X50m Medley Damer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Age |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
S3 1 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
0876AA |
|
35.50 |
|
|
|
|
35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Stub |
2008 |
0874AI |
|
1:35.56 |
|
|
|
|
2:11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Rekling |
2008 |
0862AA |
|
2:11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Moesgaard |
2008 |
0836AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
HVSK Damer 1 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:12.98 |
+1.92 |
|
|
|
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
0832AA |
|
32.20 |
|
|
|
|
32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Hänel Christensen |
2008 |
0804AI |
|
1:40.78 |
|
|
|
|
2:12.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Sofie Skov |
2008 |
0874AB |
|
2:12.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
0814AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
LSK Å–1 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:13.10 |
+2.04 |
|
|
|
|
Sophia Zøllner |
2008 |
0874AA |
|
35.36 |
|
|
|
|
35.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
0886AB |
|
1:37.74 |
|
|
|
|
2:13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Mathiesen |
2008 |
0876AK |
|
2:13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
0866AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
S3 2 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:13.48 |
+2.42 |
|
|
|
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
0966AB |
|
36.14 |
|
|
|
|
36.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Leidecker |
2008 |
0896AA |
|
1:37.34 |
|
|
|
|
2:13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anja Englert |
2008 |
0866AE |
|
2:13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simone Stenberg |
2008 |
0844AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
STT Power Girls 1 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:16.25 |
+5.19 |
|
|
|
|
Olivia Møllgaard |
2008 |
0874AL |
|
34.83 |
|
|
|
|
34.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Rasmussen |
2008 |
0868AG |
|
1:41.42 |
|
|
|
|
2:16.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nynne Bugge |
2008 |
0832AF |
|
2:16.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
0872AR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kvik Piger 1 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:16.74 |
+5.68 |
|
|
|
|
Vigga Skou |
2008 |
0812AF |
|
35.14 |
|
|
|
|
35.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adia Brekling |
2008 |
0802AI |
|
1:41.60 |
|
|
|
|
2:16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Zenia Englund |
2008 |
0868AE |
|
2:16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Fam |
2008 |
0802AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gentofte1 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:17.13 |
+6.07 |
|
|
|
|
Tess van der Laan |
2008 |
0818AA |
|
35.10 |
|
|
|
|
35.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Agnete Lenskjold |
2008 |
0824AM |
|
1:42.03 |
|
|
|
|
2:17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Raahauge |
2008 |
0826AA |
|
2:17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
0898AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
LSK Å–2 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:19.64 |
+8.58 |
|
|
|
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
0964AE |
|
38.13 |
|
|
|
|
38.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
0942AA |
|
1:41.51 |
|
|
|
|
2:19.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Berg |
2008 |
0868AD |
|
2:19.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
0896AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gentofte2 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:25.23 |
+14.17 |
|
|
|
|
Emilie Franck Fæste |
2008 |
0858AO |
|
37.41 |
|
|
|
|
37.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
0948AD |
|
1:47.82 |
|
|
|
|
2:25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Drescher |
2008 |
0856AI |
|
2:25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
0934AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sunswim2 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:36.23 |
+25.17 |
|
|
|
|
Caroline Milling |
2009 |
0906AE |
|
36.93 |
|
|
|
|
36.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Monique Haack |
2009 |
0928AD |
|
1:59.30 |
|
|
|
|
2:36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Clara Vestergaard |
2008 |
0864AB |
|
2:36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
0812AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
HVSK Damer 2 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:36.63 |
+25.57 |
|
|
|
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
0904AA |
|
39.42 |
|
|
|
|
39.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
0976AA |
|
1:57.21 |
|
|
|
|
2:36.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Strange |
2009 |
0906AA |
|
2:36.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Sandgreen |
2008 |
0826AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kvik piger 2 |
14 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
Mille Reimer |
2008 |
0886AM |
|
2:42.16 |
|
|
|
|
2:42.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Larsen |
2009 |
0946AI |
|
2:42.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lina Louardi |
2009 |
0956AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Pedersen |
2009 |
0934BB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 14:24:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2021 14:28.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
9. okt 2021 to 10. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 4X50m Medley Herrer 2009 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Age |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
LSK B–1 |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Salling |
2009 |
0987AC |
|
35.88 |
|
|
|
|
35.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Conrad Buhl |
2009 |
0947AF |
|
1:49.92 |
|
|
|
|
2:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
1011AB |
|
2:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bastian Johnsen |
2010 |
1071AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
S4 NO. 1 Drenge |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:30.13 |
+4.33 |
|
|
|
|
Sebastian Rønnoe |
2009 |
0975AG |
|
39.81 |
|
|
|
|
39.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Danielsen |
2009 |
0969AB |
|
1:50.32 |
|
|
|
|
2:30.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
0989AB |
|
2:30.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
1089AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gentofte4 |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:34.86 |
+9.06 |
|
|
|
|
Alexander Andersen |
2009 |
0961AF |
|
38.86 |
|
|
|
|
38.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Hjortshøj |
2009 |
0923AF |
|
1:56.00 |
|
|
|
|
2:34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
1011AC |
|
2:34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Gamborg-Nielsen |
2009 |
0933AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
LSK B–2 |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:35.68 |
+9.88 |
|
|
|
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
1061AC |
|
38.93 |
|
|
|
|
38.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Hald |
2009 |
0977AC |
|
1:56.75 |
|
|
|
|
2:35.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
1077AH |
|
2:35.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
1021AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sunswim2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
3:35.01 |
+1:09.2 |
|
|
|
|
Mads Bøtcher |
2013 |
1375AA |
|
49.28 |
|
|
|
|
49.28 |
|
|
|
|
|
|
|
William Petersen |
2011 |
1191AC |
|
2:45.73 |
|
|
|
|
3:35.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
1047AE |
|
3:35.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Nielsen |
2011 |
1161AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gentofte3 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:26.69 |
+0.89 |
|
|
|
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
0901AC |
|
37.12 |
|
|
|
|
37.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Kasten |
2008 |
0811AH |
|
1:49.57 |
|
|
|
|
2:26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
0819AE |
|
2:26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theodor Lindhardt Delbing |
2009 |
0981AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
S4 NO. 2 Drenge |
12 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.1 Body not on the breast during the swim or when leaving the wall after a turn (except when executing a turn) |
|
|
|
Peter Klitvang |
2010 |
1047AB |
|
37.83 |
|
|
|
|
37.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Leifelt |
2010 |
1051AI |
|
1:57.11 |
|
|
|
|
2:34.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Federspiel |
2010 |
1027AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
1079AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 14:28:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 4X50m Medley Herrer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Age |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Gentofte1 |
15 |
|
|
|
|
|
|
1:57.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
0721AG |
|
29.94 |
|
|
|
|
29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
0711AG |
|
1:27.35 |
|
|
|
|
1:57.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Misander |
2007 |
0719AF |
|
1:57.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Diness Vindeløv |
2007 |
0799AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kvik drenge 1 |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:05.21 |
+7.92 |
|
|
|
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
0741AJ |
|
32.75 |
|
|
|
|
32.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Larsen |
2007 |
0771AJ |
|
1:32.46 |
|
|
|
|
2:05.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Cairo |
2007 |
0769AE |
|
2:05.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
0889AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
S3 1 |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:11.62 |
+14.33 |
|
|
|
|
Lucas Linderoth |
2007 |
0777AB |
|
31.34 |
|
|
|
|
31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joe Hargreaves |
2008 |
0893AA |
|
1:40.28 |
|
|
|
|
2:11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Korger |
2007 |
0763AF |
|
2:11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Drachmann |
2008 |
0853AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gentofte2 |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:12.81 |
+15.52 |
|
|
|
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
0761AG |
|
34.36 |
|
|
|
|
34.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Due |
2007 |
0701AG |
|
1:38.45 |
|
|
|
|
2:12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
0811AG |
|
2:12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vitus Skovbjerg |
2007 |
0741AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
STT Power Boys 1 |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:13.82 |
+16.53 |
|
|
|
|
William Bugge |
2008 |
0899AC |
|
36.04 |
|
|
|
|
36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
0703AM |
|
1:37.78 |
|
|
|
|
2:13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Toke Hjalholt |
2007 |
0743AF |
|
2:13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Hitlev |
2007 |
0707AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
HVSK Herrer 1 |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:15.08 |
+17.79 |
|
|
|
|
Vitus Ketscher |
2009 |
0961AA |
|
33.96 |
|
|
|
|
33.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
0775AE |
|
1:41.12 |
|
|
|
|
2:15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
0875AA |
|
2:15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Sanderhoff |
2007 |
0713AR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kvik drenge 2 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:19.79 |
+22.50 |
|
|
|
|
Lucas Lund Warner |
2008 |
0893AL |
|
39.48 |
|
|
|
|
39.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William R. Blaasvær |
2008 |
0829AI |
|
1:40.31 |
|
|
|
|
2:19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
0869AI |
|
2:19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Egerod |
2008 |
0839AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gentofte3 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:26.69 |
+29.40 |
|
|
|
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
0901AC |
|
37.12 |
|
|
|
|
37.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Kasten |
2008 |
0811AH |
|
1:49.57 |
|
|
|
|
2:26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
0819AE |
|
2:26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theodor Lindhardt Delbing |
2009 |
0981AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 14:28:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 4X50m Medley Herrer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Age |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Mandemænd |
17 |
|
|
|
|
|
|
2:04.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Capion |
2005 |
0505AH |
|
31.85 |
|
|
|
|
31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Larsen |
2006 |
0611AO |
|
1:33.04 |
|
|
|
|
2:04.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Miland |
2005 |
0553AQ |
|
2:04.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thor Hoffgaard |
2006 |
0653AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 09-10-2021 14:28:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2021 14:28.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
9. okt 2021 to 10. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Medley Damer Årg. 2011 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:29.65 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:33.04 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:34.37 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Dagmar Mulipola |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:37.71 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:01.26 |
+33.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 10:34:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Medley Damer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Smilla Stavnsbjerg Frederiksen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:20.89 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:21.50 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:23.39 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:24.37 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:24.94 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:26.00 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:26.43 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:26.72 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:28.47 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:28.76 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:32.17 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mai Ellen Frederiksen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:32.83 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:33.66 |
+15.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:33.79 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:33.80 |
+16.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:34.26 |
+16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maria Hou |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:38.44 |
+20.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:38.80 |
+21.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:39.35 |
+21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:40.57 |
+22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
0.07 |
|
1:48.31 |
+30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:49.06 |
+31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alma Maaslet |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:56.50 |
+38.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 10:34:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Medley Damer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Moesgaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:09.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:10.39 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:10.88 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:11.87 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:12.71 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:13.19 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:13.34 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:13.75 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:16.23 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asta Hänel Christensen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:16.33 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sophia Zøllner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:16.43 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:16.68 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karoline Drescher |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:17.64 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:18.14 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:18.54 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:19.23 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:19.30 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:20.03 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emilie Franck Fæste |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:20.58 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:22.77 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:22.86 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:23.00 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Clara Vestergaard |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:23.97 |
+14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:23.99 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:24.24 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:27.12 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:27.25 |
+18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Elise Vedel |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:27.59 |
+18.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:28.23 |
+19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Marie Louise Avnsø |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:28.44 |
+19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:28.48 |
+19.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:28.58 |
+19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Isabella Quist Hjortgaard |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:29.83 |
+20.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Monique Haack |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:30.37 |
+21.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Alma Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:40.50 |
+31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Gine Juul Martins |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:41.67 |
+32.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Liva Dugbæk |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:42.92 |
+33.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 10:34:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Medley Damer 2007 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda F. Christiansen |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:14.02 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Heurlin Lunding |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:15.59 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malene Dithmar |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:16.89 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sally Emilie Bill |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:17.73 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Jørgensen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:18.31 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:18.65 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:18.97 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:19.14 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rosa Viola My Raagefelt |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:19.30 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:20.87 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mie Bysand |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:28.31 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederikke Vesth |
2007 |
Orient Svømning |
|
|
1:28.99 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stella Demuth Andersen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 10:34:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-10-2021 10:36.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
9. okt 2021 to 10. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Herrer 2011 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:34.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 11:06:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Herrer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:21.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:23.83 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:24.41 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:25.78 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:26.05 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:29.01 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:29.19 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:31.95 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:34.50 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:35.83 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:40.92 |
+19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonathan Samuel Heskia |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:55.76 |
+34.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Theo Schmidt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Luca Storm |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 11:06:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Herrer Årg. 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:18.37 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:18.84 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:20.69 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:22.11 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:22.64 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:22.78 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:23.61 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:23.63 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Erik Gamborg-Nielsen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:29.55 |
+17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:30.12 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sebastian Rønnoe |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:30.39 |
+18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Bertram Hjortshøj |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:33.30 |
+21.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Magnus Helleberg |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:33.71 |
+21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:37.75 |
+25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sigurd Haakonson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:43.04 |
+30.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lucas Madsen |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:43.81 |
+31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 11:06:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Herrer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:04.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:09.94 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:12.19 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:12.24 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:12.51 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anders Christensen |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:13.64 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:14.36 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:14.95 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathias Larsen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:15.28 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vitus Skovbjerg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:15.45 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:16.14 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:16.20 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:16.37 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
William R. Blaasvær |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:18.84 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:18.92 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:19.35 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:19.84 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:20.03 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:20.24 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:20.90 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Toke Hjalholt |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:21.68 |
+16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:22.43 |
+17.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anton Kasten |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:25.65 |
+20.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:25.95 |
+21.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lucas Lund Warner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:26.93 |
+22.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:28.22 |
+23.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 11:06:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Herrer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Funk Larsen |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:04.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Capion |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:07.54 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Knakkergaard |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:08.17 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
August Juel Bragge |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:09.28 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Larsen |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:10.11 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oswald Lindquist |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:10.19 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Miland |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:11.69 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asbjørn Brandt-Lassen |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:14.37 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Thor Hoffgaard |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:20.18 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 11:06:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-10-2021 11:06.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
9. okt 2021 to 10. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Frisvømning Damer 2012 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lilia Castelli |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:37.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 11:36:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Frisvømning Damer Årg. 2011 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:30.31 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:32.54 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Summer Jorgensen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:34.06 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:35.53 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Kølle Frøjk |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:43.19 |
+16.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Povlsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:52.64 |
+26.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mille Kjærsgaard |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 11:36:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Frisvømning Damer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:14.65 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:16.43 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:16.59 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:25.58 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:25.99 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:26.28 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:28.02 |
+14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde Drescher |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:28.93 |
+15.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Povlsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:34.42 |
+21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Norma Louise Lundgaard |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:36.11 |
+22.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 11:36:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Frisvømning Damer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Moesgaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
59.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:03.21 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:03.78 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:03.92 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:04.13 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:04.19 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:04.32 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:04.69 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sophia Zøllner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:06.25 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Sofie Skov |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:06.48 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:06.77 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:06.94 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:07.18 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Fam |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:07.94 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Katrine Schou Jagd |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:08.20 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:08.31 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karoline Drescher |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:08.38 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:08.65 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:09.23 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:09.40 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Josefine Agnete Lenskjold |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:09.44 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Amilia Peick-Kristensen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:10.45 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:10.61 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:12.61 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ella Strange |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:13.25 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:13.97 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:14.51 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Rosa Toft |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:14.61 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:14.70 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:14.73 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:14.81 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Laura Sandgreen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:15.51 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:15.60 |
+15.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:15.65 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:16.34 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:16.86 |
+17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Mathilde Søgaard |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:17.65 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:18.47 |
+18.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:20.00 |
+20.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:21.29 |
+21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:21.85 |
+22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:22.68 |
+23.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Freja Schou Rybka |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:24.76 |
+25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Katrine Hermansen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:26.92 |
+27.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Melanie Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:37.16 |
+37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dina Darabifar |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 11:36:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Frisvømning Damer 2007 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malou Soelberg |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:04.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:04.83 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde V. Høyer |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:05.63 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Bjerre |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:06.80 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Claudia S. Hansen |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:07.00 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Rosenlund Menné |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:07.16 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Barfoed |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:07.80 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:09.17 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:09.18 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:09.41 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:10.53 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Buusmann |
2001 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:22.85 |
+18.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 11:36:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-10-2021 11:36.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
9. okt 2021 to 10. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer 2011 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:24.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Flach |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:27.32 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:29.07 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:33.18 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ingolf Ougaard |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:33.67 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:36.96 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:39.56 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:39.65 |
+15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victor Morville |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:43.43 |
+18.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magnus Thøsing Skourup |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:45.54 |
+20.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:46.61 |
+21.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonathan Busk |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:48.90 |
+24.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Valdemar Chrona Christiansen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:49.01 |
+24.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Victor Hougaard |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:53.46 |
+28.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anton Ellekær |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:53.72 |
+29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vito Brandt |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:54.69 |
+30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Yago Busta-Schroll |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:05.85 |
+41.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sejer Vognbjerg |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
2:08.36 |
+43.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alfred Letholm Wagn |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:10.59 |
+45.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tobias Wæsel |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:23.33 |
+58.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 12:09:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:09.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:15.98 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:17.25 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:17.95 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:23.43 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:23.91 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:24.31 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:24.47 |
+14.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:26.73 |
+16.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:27.69 |
+17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonathan Samuel Heskia |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:35.60 |
+25.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oskar Wæsel |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:02.03 |
+52.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 12:09:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer Årg. 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:12.69 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theodor Lindhardt Delbing |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:13.04 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:15.06 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bertram Hjortshøj |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:21.52 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magnus Helleberg |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:22.79 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Harboe |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:24.05 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:26.67 |
+16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sigurd Haakonson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:27.43 |
+17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joshua Michael Barchard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 12:09:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
56.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
56.39 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Cairo |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
58.31 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
59.06 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Peacock |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
59.67 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
59.73 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Diness Vindeløv |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
59.74 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:00.53 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Bendixen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:02.79 |
+6.53 |
|
MD1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lukas Hitlev |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:02.80 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
August Due |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:03.28 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:03.56 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:04.02 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:04.04 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:04.11 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Stefan Birkhøj Kjærstad |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:04.11 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jakob Sanderhoff |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:05.38 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:05.89 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:06.08 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:06.24 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:06.31 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Cornelius Borgaard Bang |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:06.72 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:06.79 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:08.54 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:09.46 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:10.26 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:10.41 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:13.09 |
+16.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:15.31 |
+19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Nikolaj Li |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:17.95 |
+21.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Hartmann Mortensen |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 12:09:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Capion |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
59.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Morten Kilhof |
2000 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:00.81 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:02.54 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oswald Lindquist |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:02.79 |
+3.70 |
|
MD2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mark Dimon |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:04.06 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karl-Johan Brandt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:04.46 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 12:09:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-10-2021 12:13.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
9. okt 2021 to 10. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer 2012 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lilia Castelli |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:00.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 12:26:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer Årg. 2011 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
53.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:00.76 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mille Kjærsgaard |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 12:26:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
44.75 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
47.43 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Drescher |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50.06 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50.82 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
50.94 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
52.47 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
52.68 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pia Mercado |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
57.92 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
58.16 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Norma Louise Lundgaard |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 12:26:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
35.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
36.06 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
37.25 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asta Hänel Christensen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
37.68 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
37.97 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josefine Agnete Lenskjold |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
38.74 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
38.80 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Møllgaard |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
39.63 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
39.72 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
39.85 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
39.99 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Freya Runoberg Lind |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
40.09 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
40.45 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amilia Peick-Kristensen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
41.19 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
41.30 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Clara Vestergaard |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
41.31 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
41.37 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
41.44 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emilie Franck Fæste |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
41.46 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Karoline Drescher |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
41.48 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
41.66 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
41.98 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sigrid Mygind |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
42.27 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Carla Uhl |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
42.82 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elise Vedel |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
43.54 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
43.68 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
43.72 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
43.96 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
44.18 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
44.21 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Frida Fly Haastrup |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
46.11 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Isabella Quist Hjortgaard |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
46.43 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Monique Haack |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
47.33 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
48.61 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Marie Louise Avnsø |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
48.98 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50.16 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Freja Schou Rybka |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
51.34 |
+15.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Katrine Hermansen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
52.64 |
+17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Gine Juul Martins |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
54.84 |
+19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 12:26:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer 2007 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
37.52 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malene Dithmar |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
38.13 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.91 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Claudia S. Hansen |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
39.64 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Bjerre |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
39.86 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Jørgensen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
39.99 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Rosenlund Menné |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
41.95 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Kaysfeld |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
42.63 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederikke Vesth |
2007 |
Orient Svømning |
|
|
44.84 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mie Bysand |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
49.50 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Buusmann |
2001 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
51.90 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 12:26:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-10-2021 12:27.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
9. okt 2021 to 10. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer 2011 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
55.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
57.64 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ingolf Ougaard |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:02.55 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Body not on the breast during the swim or when leaving the wall after a turn (except when executing a turn) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 12:58:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
47.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
48.85 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
51.90 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
55.06 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 12:58:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
41.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
42.04 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theodor Lindhardt Delbing |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
42.31 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
43.06 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
45.11 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bertram Hjortshøj |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
48.20 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucas Madsen |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
50.73 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joshua Michael Barchard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 12:58:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otto Cairo |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
34.31 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
35.53 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
35.87 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
36.08 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Larsen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
36.46 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
37.53 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
38.95 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
40.08 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
40.38 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
41.42 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
41.73 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anton Kasten |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
42.57 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nikolaj Li |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
45.33 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
47.37 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laurits Bach Holm |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
48.55 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Hartmann Mortensen |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 12:58:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Funk Larsen |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Knakkergaard |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
33.51 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mark Dimon |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
35.54 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asbjørn Brandt-Lassen |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
36.77 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Miland |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
36.89 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karl-Johan Brandt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
40.23 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thor Hoffgaard |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
40.73 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 12:58:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-10-2021 12:58.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
9. okt 2021 to 10. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2011 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
40.49 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
40.90 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
41.62 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dagmar Mulipola |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
43.48 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
44.18 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
44.20 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
48.09 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Summer Jorgensen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50.49 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnes Kølle Frøjk |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
52.38 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
54.56 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Agnes Povlsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
56.55 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 13:16:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
35.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Smilla Stavnsbjerg Frederiksen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
36.17 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
38.32 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
39.79 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
39.94 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
40.55 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
40.86 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mai Ellen Frederiksen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
41.05 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
41.62 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
42.52 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
42.60 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
43.51 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
43.66 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
44.74 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
46.01 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maria Hou |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
46.70 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Pia Mercado |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
49.56 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
49.57 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Clara Povlsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
49.75 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alma Maaslet |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50.40 |
+15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Norma Louise Lundgaard |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
54.38 |
+19.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 13:16:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Moesgaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
33.78 |
+0.49 |
|
OD2 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
33.98 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
34.18 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carla Uhl |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
34.86 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
34.89 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freya Runoberg Lind |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
35.03 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
36.06 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilie Franck Fæste |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
36.21 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
36.39 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
36.48 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
36.84 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
37.06 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sigrid Mygind |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
37.19 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
37.97 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
37.98 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
38.31 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rosa Toft |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
38.48 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Marie Louise Avnsø |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
38.65 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frida Fly Haastrup |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
38.78 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
40.31 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
41.39 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mathilde Søgaard |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
41.59 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
42.51 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
43.65 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
44.35 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Gine Juul Martins |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
44.84 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alma Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
45.37 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Liva Dugbæk |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
46.13 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Freja Schou Rybka |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
54.47 |
+21.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Melanie Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
58.19 |
+24.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asta Hänel Christensen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dina Darabifar |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 13:16:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer 2007 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
33.78 |
|
|
OD1 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sally Emilie Bill |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
34.41 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Heurlin Lunding |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
34.98 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.22 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
35.30 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Kaysfeld |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
37.87 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 13:16:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-10-2021 13:16.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
9. okt 2021 to 10. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer 2011 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
41.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
44.34 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Flach |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
46.66 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
46.96 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
48.58 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
50.04 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victor Hougaard |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50.65 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
53.10 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
53.12 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Valdemar Chrona Christiansen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
53.51 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ingolf Ougaard |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
53.66 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
58.55 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Yago Busta-Schroll |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
59.01 |
+17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonathan Busk |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
59.12 |
+17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anton Ellekær |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:00.03 |
+18.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Magnus Thøsing Skourup |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:00.74 |
+19.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:02.34 |
+20.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tobias Wæsel |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:07.54 |
+25.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alfred Letholm Wagn |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:10.33 |
+28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sejer Vognbjerg |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:10.93 |
+29.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victor Morville |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vito Brandt |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 13:43:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
38.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
39.02 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
39.81 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
40.10 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
41.13 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
42.24 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
43.22 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
43.34 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Theo Schmidt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
43.38 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
48.02 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
48.25 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
49.24 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
49.74 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oskar Wæsel |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
57.01 |
+18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Luca Storm |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 13:43:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer Årg. 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
35.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theodor Lindhardt Delbing |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
36.50 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
37.53 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
38.69 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
38.91 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Rønnoe |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
39.87 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
40.05 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
40.58 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erik Gamborg-Nielsen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
41.11 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
41.67 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian Harboe |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
44.59 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Magnus Helleberg |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
44.96 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lucas Madsen |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
46.55 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sigurd Haakonson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
48.67 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joshua Michael Barchard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 13:43:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
30.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
30.26 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
31.71 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Christensen |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
32.18 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.34 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
August Due |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
32.61 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
33.34 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Diness Vindeløv |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
33.56 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vitus Skovbjerg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
34.16 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asger Friis Justesen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
34.60 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Stefan Birkhøj Kjærstad |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
34.71 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
34.75 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
34.98 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.03 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
35.59 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
William R. Blaasvær |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
36.10 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
36.57 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
36.65 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
36.91 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
36.92 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lukas Hansen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
37.73 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jakob Sanderhoff |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
37.77 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anton Kasten |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
38.03 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lucas Lund Warner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
39.49 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
39.83 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 13:43:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Larsen |
2006 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
36.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 13:43:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-10-2021 13:43.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
9. okt 2021 to 10. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Butterfly Damer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Smilla Stavnsbjerg Frederiksen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:25.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:29.40 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:31.87 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:32.03 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:37.97 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde Drescher |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:56.96 |
+31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:00.29 |
+35.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
2:07.44 |
+42.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 14:03:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Butterfly Damer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Moesgaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:08.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:11.54 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:11.57 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:12.86 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:13.03 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Møllgaard |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:14.85 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:15.08 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:15.70 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:15.78 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:17.38 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:17.45 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:18.72 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:18.86 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Katrine Schou Jagd |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:21.16 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:21.93 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sophia Zøllner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:22.19 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Sofie Skov |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:22.22 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:22.33 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:23.47 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:23.59 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:25.59 |
+16.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:26.30 |
+17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:29.99 |
+21.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:30.10 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:31.17 |
+22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ida Fam |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:31.47 |
+22.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Laura Sandgreen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:31.92 |
+23.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ella Strange |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:32.95 |
+24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:33.63 |
+24.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Rosa Toft |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:34.01 |
+25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Elise Vedel |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:35.59 |
+26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:37.28 |
+28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 14:03:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Butterfly Damer 2007 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda F. Christiansen |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:12.41 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde V. Høyer |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:17.60 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:20.61 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:21.01 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:22.35 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa Viola My Raagefelt |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:24.37 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:27.75 |
+17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederikke Vesth |
2007 |
Orient Svømning |
|
|
1:40.89 |
+30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iben Lund Nielsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:10.76 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stella Demuth Andersen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 14:03:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-10-2021 14:04.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
9. okt 2021 to 10. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Butterfly Herrer Årg. 2010 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:24.93 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:26.81 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:30.23 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 14:15:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Butterfly Herrer Årg. 2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:20.05 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:20.57 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:22.84 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:33.77 |
+19.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Gamborg-Nielsen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:49.40 |
+35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:54.55 |
+40.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Harboe |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:55.25 |
+41.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 14:15:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Butterfly Herrer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:01.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Peacock |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:01.95 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:05.83 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:09.30 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:12.39 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anders Christensen |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:12.54 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Bendixen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:13.08 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:13.94 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:13.95 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:15.55 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cornelius Borgaard Bang |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:18.55 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lukas Hitlev |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:18.63 |
+17.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:18.80 |
+17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:19.17 |
+17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:20.53 |
+19.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mathias Larsen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:20.81 |
+19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:21.03 |
+19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:22.47 |
+20.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:23.29 |
+21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:23.48 |
+21.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:24.25 |
+22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:24.78 |
+23.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:25.75 |
+24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:26.25 |
+24.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Toke Hjalholt |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:26.33 |
+24.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:33.67 |
+32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:33.93 |
+32.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 14:15:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Butterfly Herrer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Capion |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:04.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
August Juel Bragge |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:06.31 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:06.80 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Miland |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
1:09.43 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 14:15:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-10-2021 14:15.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
9. okt 2021 to 10. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 4X50m Frisvømning Damer 2010 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Age |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
S4 NO. 1 Piger |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
1008AA |
|
30.31 |
|
|
|
|
30.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Langseth |
2010 |
1072AB |
|
1:39.93 |
|
|
|
|
2:10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Madicken Markussen |
2010 |
1062AB |
|
2:10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Vastrup |
2011 |
1180AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
LSK B–1 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:17.63 |
+7.39 |
|
|
|
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
1006AE |
|
32.41 |
|
|
|
|
32.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
1042AC |
|
1:45.22 |
|
|
|
|
2:17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
1032AC |
|
2:17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
1026AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
S4 NO. 2 Piger |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:18.89 |
+8.65 |
|
|
|
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
1038AD |
|
33.73 |
|
|
|
|
33.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Møllebro |
2011 |
1130AC |
|
1:45.16 |
|
|
|
|
2:18.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
1058AD |
|
2:18.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
1128AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
S4 NO. 3 Piger |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:29.03 |
+18.79 |
|
|
|
|
Selma Langkjær |
2010 |
1074AG |
|
35.41 |
|
|
|
|
35.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dagmar Mulipola |
2011 |
1154AB |
|
1:53.62 |
|
|
|
|
2:29.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mai Ellen Frederiksen |
2010 |
1006AH |
|
2:29.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaya Wismar |
2011 |
1112AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gentofte4 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:34.33 |
+24.09 |
|
|
|
|
Mathilde Drescher |
2010 |
1076AI |
|
39.27 |
|
|
|
|
39.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
1098AD |
|
1:55.06 |
|
|
|
|
2:34.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
1022AE |
|
2:34.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
1038AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
LSK B–2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:40.62 |
+30.38 |
|
|
|
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
1146AJ |
|
41.46 |
|
|
|
|
41.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
1084AE |
|
1:59.16 |
|
|
|
|
2:40.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
1074AE |
|
2:40.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ea Balder |
2011 |
1178AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gentofte3 |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:15.18 |
+4.94 |
|
|
|
|
Smilla Stavnsbjerg Frederiksen |
2010 |
1032AE |
|
32.34 |
|
|
|
|
32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Marie Louise Avnsø |
2009 |
0942AD |
|
1:42.84 |
|
|
|
|
2:15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
0934AD |
|
2:15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
1050AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 14:45:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 4X50m Frisvømning Damer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Age |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
HVSK Damer 1 |
14 |
|
|
|
|
|
|
1:56.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Asta Hänel Christensen |
2008 |
0804AI |
|
29.41 |
|
|
|
|
29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
0832AA |
|
1:26.88 |
|
|
|
|
1:56.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
0814AD |
|
1:56.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Sofie Skov |
2008 |
0874AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
S3 1 |
14 |
|
|
|
|
|
|
1:57.75 |
+1.46 |
|
|
|
|
Alberte Stub |
2008 |
0874AI |
|
29.31 |
|
|
|
|
29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Karla Rekling |
2008 |
0862AA |
|
1:28.44 |
|
|
|
|
1:57.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anja Englert |
2008 |
0866AE |
|
1:57.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simone Stenberg |
2008 |
0844AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
LSK Å–1 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:00.50 |
+4.21 |
|
|
|
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
0866AK |
|
29.71 |
|
|
|
|
29.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
0886AB |
|
1:30.79 |
|
|
|
|
2:00.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Berg |
2008 |
0868AD |
|
2:00.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Zøllner |
2008 |
0874AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kvik Piger 1 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:02.03 |
+5.74 |
|
|
|
|
Adia Brekling |
2008 |
0802AI |
|
31.53 |
|
|
|
|
31.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Skou |
2008 |
0812AF |
|
1:30.50 |
|
|
|
|
2:02.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Fam |
2008 |
0802AD |
|
2:02.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zenia Englund |
2008 |
0868AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
S3 2 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:02.91 |
+6.62 |
|
|
|
|
Marie Moesgaard |
2008 |
0836AD |
|
27.90 |
|
|
|
|
27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Bach Mindested |
2008 |
0876AA |
|
1:35.01 |
|
|
|
|
2:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Staal |
2009 |
0972AH |
|
2:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
0966AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
STT Power Girls 1 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:03.32 |
+7.03 |
|
|
|
|
Nynne Bugge |
2008 |
0832AF |
|
30.75 |
|
|
|
|
30.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
0872AR |
|
1:32.57 |
|
|
|
|
2:03.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Rasmussen |
2008 |
0868AG |
|
2:03.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Møllgaard |
2008 |
0874AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gentofte1 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:03.98 |
+7.69 |
|
|
|
|
Laura Raahauge |
2008 |
0826AA |
|
30.74 |
|
|
|
|
30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Franck Fæste |
2008 |
0858AO |
|
1:33.24 |
|
|
|
|
2:03.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Drescher |
2008 |
0856AI |
|
2:03.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
0898AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
LSK Å–2 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:08.34 |
+12.05 |
|
|
|
|
Ida Mathiesen |
2008 |
0876AK |
|
30.80 |
|
|
|
|
30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Madsen |
2008 |
0872AP |
|
1:37.54 |
|
|
|
|
2:08.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
0942AA |
|
2:08.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
0964AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gentofte2 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:09.24 |
+12.95 |
|
|
|
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
0948AD |
|
31.30 |
|
|
|
|
31.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elise Vedel |
2009 |
0944AD |
|
1:37.94 |
|
|
|
|
2:09.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Toft |
2009 |
0972AD |
|
2:09.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Agnete Lenskjold |
2008 |
0824AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gentofte3 |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:15.18 |
+18.89 |
|
|
|
|
Smilla Stavnsbjerg Frederiksen |
2010 |
1032AE |
|
32.34 |
|
|
|
|
32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Louise Avnsø |
2009 |
0942AD |
|
1:42.84 |
|
|
|
|
2:15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
0934AD |
|
2:15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
1050AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sunswim2 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:16.43 |
+20.14 |
|
|
|
|
Caroline Milling |
2009 |
0906AE |
|
32.68 |
|
|
|
|
32.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Mahs |
2009 |
0944AG |
|
1:43.75 |
|
|
|
|
2:16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Quist Hjortgaard |
2009 |
0948AG |
|
2:16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Vestergaard |
2008 |
0864AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kvik piger 2 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:18.09 |
+21.80 |
|
|
|
|
Mille Reimer |
2008 |
0886AM |
|
33.31 |
|
|
|
|
33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Larsen |
2009 |
0946AI |
|
1:44.78 |
|
|
|
|
2:18.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lina Louardi |
2009 |
0956AI |
|
2:18.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Pedersen |
2009 |
0934BB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
HVSK Damer 2 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:18.90 |
+22.61 |
|
|
|
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
0904AA |
|
34.42 |
|
|
|
|
34.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Sandgreen |
2008 |
0826AB |
|
1:44.48 |
|
|
|
|
2:18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Søgaard |
2008 |
0894AB |
|
2:18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Strange |
2009 |
0906AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sunswim |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:38.33 |
+42.04 |
|
|
|
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
1062AD |
|
37.00 |
|
|
|
|
37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melanie Larsen |
2009 |
0908BF |
|
2:01.33 |
|
|
|
|
2:38.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Mahs |
2011 |
1122AD |
|
2:38.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Monique Haack |
2009 |
0928AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 14:45:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-10-2021 14:46.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
9. okt 2021 to 10. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 4X50m Frisvømning Herrer 2009 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Age |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
S4 NO. 1 Drenge |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:09.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
1079AB |
|
31.59 |
|
|
|
|
31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
0989AB |
|
1:37.98 |
|
|
|
|
2:09.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
1089AA |
|
2:09.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Leifelt |
2010 |
1051AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
LSK B–1 |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:11.29 |
+1.72 |
|
|
|
|
Conrad Buhl |
2009 |
0947AF |
|
31.71 |
|
|
|
|
31.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
1011AB |
|
1:39.58 |
|
|
|
|
2:11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
1061AC |
|
2:11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
1021AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
LSK B–2 |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:12.37 |
+2.80 |
|
|
|
|
Frederik Salling |
2009 |
0987AC |
|
30.88 |
|
|
|
|
30.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Hald |
2009 |
0977AC |
|
1:41.49 |
|
|
|
|
2:12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bastian Johnsen |
2010 |
1071AC |
|
2:12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
1077AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
S4 NO. 2 Drenge |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:20.46 |
+10.89 |
|
|
|
|
Peter Klitvang |
2010 |
1047AB |
|
34.34 |
|
|
|
|
34.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Danielsen |
2009 |
0969AB |
|
1:46.12 |
|
|
|
|
2:20.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Rønnoe |
2009 |
0975AG |
|
2:20.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Schmidt |
2010 |
1089AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gentofte3 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:08.41 |
-1.16 |
|
|
|
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
0901AC |
|
33.91 |
|
|
|
|
33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Erik Gamborg-Nielsen |
2009 |
0933AF |
|
1:34.50 |
|
|
|
|
2:08.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
0819AE |
|
2:08.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theodor Lindhardt Delbing |
2009 |
0981AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gentofte4 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:20.15 |
+10.58 |
|
|
|
|
Anton Kasten |
2008 |
0811AH |
|
34.28 |
|
|
|
|
34.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Hjortshøj |
2009 |
0923AF |
|
1:45.87 |
|
|
|
|
2:20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
1011AC |
|
2:20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Andersen |
2009 |
0961AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sunswim2 |
13 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
0937AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
1047AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Bøtcher |
2013 |
1375AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Nielsen |
2011 |
1161AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 14:50:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 4X50m Frisvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Age |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Gentofte1 |
15 |
|
|
|
|
|
|
1:46.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Mark Nielsen |
2007 |
0729AF |
|
27.31 |
|
|
|
|
27.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
0721AG |
|
1:18.69 |
|
|
|
|
1:46.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Diness Vindeløv |
2007 |
0799AG |
|
1:46.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Misander |
2007 |
0719AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kvik drenge 1 |
15 |
|
|
|
|
|
|
1:51.21 |
+5.21 |
|
|
|
|
Otto Cairo |
2007 |
0769AE |
|
26.40 |
|
|
|
|
26.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Larsen |
2007 |
0771AJ |
|
1:24.81 |
|
|
|
|
1:51.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
0741AJ |
|
1:51.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
0889AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gentofte2 |
15 |
|
|
|
|
|
|
1:54.06 |
+8.06 |
|
|
|
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
0833AF |
|
28.88 |
|
|
|
|
28.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Due |
2007 |
0701AG |
|
1:25.18 |
|
|
|
|
1:54.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vitus Skovbjerg |
2007 |
0741AG |
|
1:54.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
0761AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
HVSK Herrer 1 |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:00.12 |
+14.12 |
|
|
|
|
Jakob Sanderhoff |
2007 |
0713AR |
|
29.54 |
|
|
|
|
29.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
0775AE |
|
1:30.58 |
|
|
|
|
2:00.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
0875AA |
|
2:00.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vitus Ketscher |
2009 |
0961AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
LSK Å-1 |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:01.14 |
+15.14 |
|
|
|
|
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
0761AC |
|
26.60 |
|
|
|
|
26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Wagner |
2008 |
0859AB |
|
1:34.54 |
|
|
|
|
2:01.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
0845AG |
|
2:01.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rares Enache |
2010 |
1031AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
S3 1 |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:02.25 |
+16.25 |
|
|
|
|
Lucas Korger |
2007 |
0763AF |
|
28.06 |
|
|
|
|
28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
0805AD |
|
1:34.19 |
|
|
|
|
2:02.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Drachmann |
2008 |
0853AJ |
|
2:02.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joe Hargreaves |
2008 |
0893AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kvik drenge 2 |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:02.39 |
+16.39 |
|
|
|
|
Stefan Birkhøj Kjærstad |
2007 |
0797AE |
|
29.08 |
|
|
|
|
29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Lund Warner |
2008 |
0893AL |
|
1:33.31 |
|
|
|
|
2:02.39 |
|
|
|
|
|
|
|
William R. Blaasvær |
2008 |
0829AI |
|
2:02.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
0869AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
STT Power Boys 1 |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:04.08 |
+18.08 |
|
|
|
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
0703AM |
|
31.64 |
|
|
|
|
31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Bugge |
2008 |
0899AC |
|
1:32.44 |
|
|
|
|
2:04.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Toke Hjalholt |
2007 |
0743AF |
|
2:04.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Hitlev |
2007 |
0707AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gentofte3 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:08.41 |
+22.41 |
|
|
|
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
0901AC |
|
33.91 |
|
|
|
|
33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Gamborg-Nielsen |
2009 |
0933AF |
|
1:34.50 |
|
|
|
|
2:08.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
0819AE |
|
2:08.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theodor Lindhardt Delbing |
2009 |
0981AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gentofte4 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:20.15 |
+34.15 |
|
|
|
|
Anton Kasten |
2008 |
0811AH |
|
34.28 |
|
|
|
|
34.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Hjortshøj |
2009 |
0923AF |
|
1:45.87 |
|
|
|
|
2:20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
1011AC |
|
2:20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Andersen |
2009 |
0961AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 14:50:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 4X50m Frisvømning Herrer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Age |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sunswim |
22 |
|
|
|
|
|
|
1:51.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Malte Hjalholt |
2003 |
0355AG |
|
28.12 |
|
|
|
|
28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mark Dimon |
2006 |
0667AJ |
|
1:23.72 |
|
|
|
|
1:51.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Karl-Johan Brandt |
2006 |
0689AR |
|
1:51.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Morten Kilhof |
2000 |
0037AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mandemænd |
17 |
|
|
|
|
|
|
1:53.82 |
+1.98 |
|
|
|
|
Frederik Miland |
2005 |
0553AQ |
|
27.78 |
|
|
|
|
27.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Larsen |
2006 |
0611AO |
|
1:26.04 |
|
|
|
|
1:53.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thor Hoffgaard |
2006 |
0653AL |
|
1:53.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Capion |
2005 |
0505AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-10-2021 14:50:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-10-2021 17:27.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|