Results for Thisted Cup 2007
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 05 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 17:30 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Stævnerekord: Aleksander Hetland Bærumsvømmerne 0.55.95 (2004) |
Løbsponsor: Grafisk Hus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nicolai Graae Hansen | 1988 | 759 | 27.79 | 58.44 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Lars Andre Tols | 1988 | 716 | 27.16 | 59.58 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
3 | Alexander B. Skeltvedt | 1987 | 688 | 28.11 | 1:00.38 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
4 | Alexander Mokkelbost | 1987 | 611 | 30.33 | 1:02.83 | |||||
Bs/delfana | ||||||||||
5 | Keld Rishøj | 1988 | 198 | 42.67 | 1:31.47 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Stævnerekord: Aleksander Hetland Bærumsvømmerne 0.55.95 (2004) |
Løbsponsor: Grafisk Hus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Tesdal | 1990 | 678 | 28.26 | 1:00.69 | |||||
Bs/åstveit | ||||||||||
2 | Martin Skramstad | 1989 | 627 | 28.92 | 1:02.30 | |||||
Hamar IL | ||||||||||
3 | Nicolai Gaardsted | 1990 | 536 | 31.11 | 1:05.64 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Stian Werner Erichsen | 1990 | 529 | 30.00 | 1:05.93 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
5 | Aleksander Haugstvedt | 1989 | 522 | 31.36 | 1:06.21 | |||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
6 | Sindre Nilo | 1990 | 505 | 30.67 | 1:06.94 | |||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Johannes Framnes | 1989 | 504 | 32.93 | 1:06.99 | |||||
Bs/arna | ||||||||||
8 | Emil Juul | 1989 | 470 | 31.93 | 1:08.57 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Eirik Runningen | 1990 | 468 | 30.93 | 1:08.65 | |||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
10 | Ørjan Knutli | 1989 | 412 | 32.39 | 1:11.63 | |||||
Arna SLK | ||||||||||
- | Even Vike Holm | 1990 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Bs/arna | ||||||||||
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler 16 år |
Stævnerekord: Aleksander Hetland Bærumsvømmerne 0.55.95 (2004) |
Løbsponsor: Grafisk Hus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Wigstrm | 1991 | 629 | 29.85 | 1:02.22 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
2 | Sebastian Stordal | 1991 | 615 | 29.24 | 1:02.70 | |||||
Bs/delfana | ||||||||||
3 | Thor Hafnor | 1991 | 588 | 29.14 | 1:03.65 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
4 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | 587 | 30.67 | 1:03.67 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Henrik Lintrup | 1991 | 558 | 30.09 | 1:04.76 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Vegard Lvberg | 1991 | 521 | 29.92 | 1:06.26 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
7 | Simen Dale | 1991 | 519 | 30.81 | 1:06.34 | |||||
Bs/delfana | ||||||||||
8 | Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 472 | 32.75 | 1:08.49 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
9 | Joachim Jakobsen | 1991 | 467 | 33.49 | 1:08.69 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
10 | Claus Liltorp | 1991 | 464 | 31.32 | 1:08.85 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Tim Madsen | 1991 | 461 | 32.30 | 1:08.99 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Kristoffer Brekke | 1991 | 409 | 32.67 | 1:11.83 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
13 | Jakob Haugstvedt | 1991 | 384 | 34.96 | 1:13.35 | |||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
14 | Tollef Johan Vollan | 1991 | 357 | 36.98 | 1:15.16 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
15 | Søren Mikkelsen | 1991 | 303 | 40.08 | 1:19.39 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Sindri T. Jakobsson | 1991 | DNS | |||||||
Bs/delfana | ||||||||||
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler 15 år |
Stævnerekord: Aleksander Hetland Bærumsvømmerne 0.55.95 (2004) |
Løbsponsor: Grafisk Hus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | 599 | 29.97 | 1:03.25 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Jonas K. Jostad | 1992 | 554 | 29.63 | 1:04.91 | |||||
Hamar IL | ||||||||||
3 | Håkon Haga | 1992 | 515 | 31.42 | 1:06.49 | |||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 513 | 29.92 | 1:06.58 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Marcus Zobbe Noer | 1992 | 504 | 30.63 | 1:06.99 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Espen Halhjem | 1992 | 477 | 32.15 | 1:08.25 | |||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
7 | Kasper Husted | 1992 | 467 | 31.32 | 1:08.70 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Mathias Jørgensen | 1992 | 454 | 30.90 | 1:09.34 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christian Broni | 1992 | 424 | 32.79 | 1:10.98 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christoffer Justesen | 1992 | 422 | 32.80 | 1:11.07 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sondre Thygesen | 1992 | 419 | 32.74 | 1:11.25 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
12 | Anders J Færø | 1992 | 410 | 32.95 | 1:11.77 | |||||
Bergens SLK | ||||||||||
13 | Erlend Ulveseter | 1992 | 408 | 33.19 | 1:11.90 | |||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
14 | Håkon Andersen | 1992 | 393 | 33.86 | 1:12.75 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
15 | Christopher Williams | 1992 | 390 | 34.73 | 1:12.97 | |||||
Bergens SLK | ||||||||||
16 | Markus Heimdal | 1992 | 389 | 33.51 | 1:13.05 | |||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
17 | Alexander Hansen | 1992 | 385 | 33.34 | 1:13.28 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
18 | Svenn Berg | 1992 | 367 | 35.06 | 1:14.43 | |||||
Bergens SLK | ||||||||||
19 | Simon Mork Kleppe | 1992 | 361 | 35.47 | 1:14.89 | |||||
Volda Symjeklubb | ||||||||||
20 | Martin B. Lund | 1992 | 347 | 34.83 | 1:15.83 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
21 | Erik Bryhn Myklebust | 1992 | 249 | 37.72 | 1:24.72 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Aleksander Hetland Bærumsvømmerne 0.55.95 (2004) |
Løbsponsor: Grafisk Hus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Henry Emil Nordhagen | 1993 | 500 | 30.83 | 1:07.16 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
2 | Øyvind L. Styrmoe | 1993 | 497 | 30.32 | 1:07.28 | |||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
3 | Anders S. Jordheim | 1993 | 460 | 31.73 | 1:09.06 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
4 | Steffen L. Nielsen | 1993 | 443 | 32.83 | 1:09.95 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Robin Sell Dyngeland | 1993 | 407 | 33.53 | 1:11.92 | |||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 397 | 32.85 | 1:12.55 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Gjermund Fure Johansen | 1993 | 385 | 33.67 | 1:13.31 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
8 | Vetle Steffensen | 1993 | 383 | 34.11 | 1:13.41 | |||||
Arna SLK | ||||||||||
9 | Michael Bach | 1993 | 356 | 34.99 | 1:15.24 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jonas Jensen | 1993 | 351 | 34.67 | 1:15.55 | |||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Jens H. Nannerup | 1993 | 338 | 35.69 | 1:16.54 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
12 | Håkon Dalland | 1993 | 330 | 36.94 | 1:17.11 | |||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
13 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 324 | 36.45 | 1:17.58 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Øystein Jørgensen | 1993 | 321 | 37.44 | 1:17.84 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
15 | Alexander Schultz | 1993 | 318 | 35.83 | 1:18.14 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | Nicolai K Madsen | 1993 | 311 | 37.69 | 1:18.67 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
17 | Øyvind Holtskog | 1993 | 286 | 39.26 | 1:20.96 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
18 | Søren L. Knudsen | 1993 | 278 | 37.36 | 1:21.66 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Daniel Peschardt | 1993 | 265 | 40.48 | 1:22.97 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Ingvar V. Skirbekk | 1993 | DNS | |||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Stævnerekord: Aleksander Hetland Bærumsvømmerne 0.55.95 (2004) |
Løbsponsor: Grafisk Hus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 431 | 32.22 | 1:10.57 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Markus Vindenes | 1994 | 406 | 33.75 | 1:12.02 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
3 | Emil Ruben Kjær | 1994 | 382 | 33.07 | 1:13.50 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | 352 | 35.19 | 1:15.52 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Markus Lie | 1995 | 331 | 36.54 | 1:17.03 | |||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Eden Turin | 1994 | 331 | 34.66 | 1:17.04 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Jeppe Høgild | 1994 | 325 | 37.57 | 1:17.56 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Stian Frestad | 1994 | 307 | 36.71 | 1:19.04 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
9 | Lasse Toft | 1994 | 291 | 35.44 | 1:20.49 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 288 | 38.48 | 1:20.76 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Frederik Ploug-Johansen | 1994 | 280 | 35.97 | 1:21.46 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Mathias Frandsen | 1994 | 277 | 38.17 | 1:21.80 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Ori Turin | 1995 | 272 | 37.92 | 1:22.32 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Kristian Blummenfelt | 1994 | 264 | 39.96 | 1:23.06 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
15 | Jone Rugland | 1996 | 247 | 38.74 | 1:24.94 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
16 | Frederik Bach Larsen | 1995 | 232 | 40.73 | 1:26.82 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Vebjørn Arne J. Aasheim | 1995 | 227 | 41.60 | 1:27.45 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
18 | Lars Rugsveen | 1994 | 217 | 40.09 | 1:28.66 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
19 | Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | 216 | 41.30 | 1:28.91 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
20 | Jannick Maesen | 1995 | 213 | 40.59 | 1:29.25 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mathias Petersen | 1995 | 213 | 41.51 | 1:29.28 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
22 | Magnus Yde | 1996 | 211 | 42.29 | 1:29.61 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
23 | Mathias T. Andersen | 1994 | 210 | 42.94 | 1:29.67 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
24 | Adalsteinn S. Hermannsson | 1995 | 203 | 43.23 | 1:30.76 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
25 | Kristian Korneliussen | 1995 | 187 | 41.90 | 1:33.22 | |||||
Speed, Spkl | ||||||||||
26 | Kasper Moltsen | 1994 | 169 | 47.27 | 1:36.48 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
27 | Simon L. Knudsen | 1996 | 164 | 45.87 | 1:37.30 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mark Lyng | 1995 | 160 | 49.78 | 1:38.23 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Lasse Munkholm | 1996 | 149 | 48.45 | 1:40.53 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
30 | Micheal Kjær | 1995 | 139 | 50.72 | 1:43.01 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 05 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 17:50 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler 17 år og ældre |
Stævnerekord: Sara Nordenstam NTG 1:04.05 (2001) |
Løbssponsor: Slagteren på Møllevej |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 5 | 667 | 31.99 | 1:08.90 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Monica Finnøy | 1988 | 4 | 639 | 33.88 | 1:09.88 | ||||
Bs/bs-Lk | ||||||||||
3 | Karolina Orleanski | 1986 | 3 | 635 | 33.10 | 1:10.03 | ||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
4 | Karin Ekholt | 1989 | 1 | 604 | 34.47 | 1:11.21 | ||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
5 | Katinka Kvant | 1989 | 595 | 32.46 | 1:11.59 | |||||
Arna SLK | ||||||||||
6 | Helene Lybak | 1990 | 589 | 34.00 | 1:11.81 | |||||
Bs/delfana | ||||||||||
7 | Rebecca Johnsen | 1988 | 566 | 33.60 | 1:12.79 | |||||
Bs/åstveit | ||||||||||
8 | Linn Hege Laudal | 1989 | 560 | 34.97 | 1:13.04 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
9 | Ragnhild Smith-Sivertsen | 1989 | 552 | 35.36 | 1:13.38 | |||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
10 | Hege Omdal | 1989 | 537 | 36.10 | 1:14.07 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
11 | Charlotte Kausland | 1989 | 536 | 34.97 | 1:14.11 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
12 | Cecilie Christiansen | 1990 | 516 | 34.89 | 1:15.05 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Ingvild M. Brurås | 1989 | 515 | 33.84 | 1:15.10 | |||||
Arna SLK | ||||||||||
14 | Charlotte Christiansen | 1989 | 510 | 35.20 | 1:15.33 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
15 | Vibeke Browne | 1989 | 506 | 34.77 | 1:15.54 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
16 | Maren Teige | 1990 | 482 | 37.07 | 1:16.79 | |||||
Bergens SLK | ||||||||||
17 | Charlotte Irgens | 1989 | 464 | 35.89 | 1:17.78 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
18 | Vilde Skram | 1990 | 461 | 36.63 | 1:17.95 | |||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
19 | Oda S. Leiknes | 1990 | 452 | 1:18.44 | 1:18.44 | |||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
20 | Mette H. Kristensen | 1989 | 437 | 37.48 | 1:19.30 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Louise Hauberg | 1989 | 415 | 37.28 | 1:20.68 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Trine Midtun | 1990 | DNS | |||||||
Arna SLK | ||||||||||
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Sara Nordenstam NTG 1:04.05 (2001) |
Løbssponsor: Slagteren på Møllevej |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Elspa Mørkøre | 1991 | 7 | 768 | 30.09 | 1:05.73 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Maria Aasen | 1992 | 2 | 606 | 32.77 | 1:11.13 | ||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
3 | Oona Ovesen | 1992 | 586 | 33.82 | 1:11.94 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
4 | Katrine Jensen | 1992 | 585 | 49.60 | 1:11.98 | |||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Benedicte Kausland | 1992 | 581 | 34.32 | 1:12.13 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
6 | Hanne Søfteland | 1992 | 573 | 33.18 | 1:12.46 | |||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
7 | Kine Vereide | 1991 | 567 | 34.65 | 1:12.74 | |||||
Eid Symjeklubb | ||||||||||
8 | Ane J. Midtun | 1991 | 557 | 34.03 | 1:13.17 | |||||
Arna SLK | ||||||||||
9 | Thea Wingaard | 1991 | 534 | 35.88 | 1:14.20 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
10 | Oda J. Midtun | 1991 | 530 | 33.79 | 1:14.39 | |||||
Arna SLK | ||||||||||
11 | Mariken Asbjørnsen | 1992 | 500 | 35.81 | 1:15.87 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
12 | Malene Koktved Andersen | 1991 | 492 | 36.73 | 1:16.26 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
13 | Julie Horn Johnsen | 1992 | 491 | 37.54 | 1:16.29 | |||||
Bergens SLK | ||||||||||
14 | Ida Christine Lundevold N | 1991 | 488 | 36.13 | 1:16.48 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
15 | Julie Thomsen | 1992 | 478 | 36.75 | 1:17.00 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | Karoline Aadland | 1991 | 458 | 36.15 | 1:18.10 | |||||
Bergens SLK | ||||||||||
17 | Sarah Louise Nielsen | 1992 | 448 | 36.34 | 1:18.70 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
18 | Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | 441 | 35.78 | 1:19.10 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Anne Sofie Lauritsen | 1992 | 433 | 37.51 | 1:19.56 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
20 | Kristine Heimli | 1991 | 433 | 37.31 | 1:19.59 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
21 | Rebekka Unni Davidsen | 1991 | 423 | 36.47 | 1:20.17 | |||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
22 | Ingrid Solemslie Sther | 1992 | 400 | 37.54 | 1:21.73 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
23 | Sara G. Basmoen | 1991 | 339 | 39.86 | 1:26.34 | |||||
Speed, Spkl | ||||||||||
24 | Nicoline Rosbak | 1992 | 334 | 40.37 | 1:26.79 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
25 | Hanne Vagstad Rognlie | 1992 | 321 | 39.71 | 1:27.95 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Andrea Haugstad | 1992 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Sara Nordenstam NTG 1:04.05 (2001) |
Løbssponsor: Slagteren på Møllevej |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Vester Pedersen | 1993 | 562 | 35.32 | 1:12.94 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Christine M. Pedersen | 1993 | 560 | 33.71 | 1:13.04 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria Blgen | 1993 | 509 | 35.59 | 1:15.42 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
4 | Lene Edlandsvik | 1993 | 491 | 36.32 | 1:16.32 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
5 | Jeanette Kjær | 1993 | 452 | 36.33 | 1:18.44 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Malin Dahle | 1993 | 452 | 36.76 | 1:18.46 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
7 | Marthe Helene Haganes | 1993 | 445 | 36.33 | 1:18.83 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
8 | Sara N. Gjelsvik | 1993 | 437 | 37.08 | 1:19.34 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
9 | Katrine Yde Pedersen | 1993 | 402 | 38.87 | 1:21.60 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ida Louise G. Borlaug | 1993 | 397 | 37.31 | 1:21.92 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
10 | Elna Luice Bønes | 1993 | 397 | 38.53 | 1:21.92 | |||||
Bergens SLK | ||||||||||
12 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | 377 | 39.70 | 1:23.36 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
13 | Linda Gabrielsen | 1993 | 375 | 39.20 | 1:23.49 | |||||
Speed, Spkl | ||||||||||
14 | Marianne Strøm | 1993 | 374 | 40.27 | 1:23.55 | |||||
Speed, Spkl | ||||||||||
15 | Mirabelle Breidvik | 1993 | 343 | 41.18 | 1:25.97 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
- | Marie Reinertsen | 1993 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
- | Jannie Overgaard | 1993 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler 13 år |
Stævnerekord: Sara Nordenstam NTG 1:04.05 (2001) |
Løbssponsor: Slagteren på Møllevej |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Østergaard Vinter | 1994 | 524 | 34.71 | 1:14.68 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andrea Hestdal | 1994 | 522 | 35.76 | 1:14.77 | |||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Karoline Pedersen | 1994 | 493 | 35.11 | 1:16.18 | |||||
Bergens SLK | ||||||||||
4 | Idha Toft Valeur | 1994 | 480 | 34.68 | 1:16.90 | |||||
Speed, Spkl | ||||||||||
5 | Marie Øverland | 1994 | 478 | 34.12 | 1:17.02 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
6 | Marthe Karlsen | 1994 | 461 | 37.79 | 1:17.92 | |||||
Speed, Spkl | ||||||||||
7 | Iben Nielsen | 1994 | 452 | 39.01 | 1:18.45 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Andrea Strømsnes | 1994 | 444 | 37.59 | 1:18.91 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
9 | Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | 441 | 36.41 | 1:19.10 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
10 | Rikke Bauer Pedersen | 1994 | 429 | 36.02 | 1:19.79 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Hege Strøm Haukeland | 1994 | 406 | 38.47 | 1:21.28 | |||||
Speed, Spkl | ||||||||||
12 | Marte K Haukeland | 1994 | 402 | 37.67 | 1:21.57 | |||||
Arna SLK | ||||||||||
13 | Sandra Farestvedt | 1994 | 333 | 40.30 | 1:26.83 | |||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
14 | Regitze Madsen | 1994 | 273 | 44.06 | 1:32.82 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
15 | Helle Kjær | 1994 | 242 | 47.65 | 1:36.57 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lisa Hangaard | 1994 | 220 | 47.19 | 1:39.67 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
17 | Hanne Delbekk | 1994 | 189 | 49.92 | 1:44.81 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
18 | Michelle Lesler | 1994 | 176 | 49.71 | 1:47.34 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Maria Frost Nielsen | 1994 | DNS | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler 12 år |
Stævnerekord: Sara Nordenstam NTG 1:04.05 (2001) |
Løbssponsor: Slagteren på Møllevej |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Aslaug Marie Hjelmaas | 1995 | 549 | 34.39 | 1:13.54 | |||||
Bergens SLK | ||||||||||
2 | Andrea B Westbye | 1995 | 443 | 36.76 | 1:18.95 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
3 | Maren Gullvåg Aasen | 1995 | 405 | 38.18 | 1:21.36 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
4 | Louise Andreassen | 1995 | 381 | 39.81 | 1:23.06 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | 373 | 38.89 | 1:23.63 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rikke Husum Frederiksen | 1995 | 344 | 41.63 | 1:25.92 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Andrea Hansen Vigebo | 1995 | 330 | 40.17 | 1:27.15 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
8 | Inger Celine Torp Larsen | 1995 | 327 | 41.61 | 1:27.35 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
9 | Pernille Nielsen | 1995 | 327 | 42.84 | 1:27.41 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Cecilie Christensen | 1995 | 323 | 40.52 | 1:27.77 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emma Ø. Nielsen | 1995 | 320 | 44.49 | 1:28.04 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sandra Bratli | 1995 | 302 | 42.05 | 1:29.77 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
13 | Anna Jessen | 1995 | 260 | 44.67 | 1:34.29 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Louise Sander | 1995 | 211 | 46.99 | 1:41.06 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Kaisa Jakobsen | 1995 | DNS | |||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Stævnerekord: Sara Nordenstam NTG 1:04.05 (2001) |
Løbssponsor: Slagteren på Møllevej |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Tina Schütz | 1996 | 390 | 38.53 | 1:22.42 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
2 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 312 | 39.22 | 1:28.78 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Maria Søe Beith | 1996 | 309 | 41.68 | 1:29.05 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ane Lee Johanen | 1997 | 293 | 44.20 | 1:30.62 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
5 | Kristine Lxvjomes | 1996 | 292 | 45.20 | 1:30.74 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
6 | Lise L. Nielsen | 1996 | 281 | 42.98 | 1:31.89 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Malene M. Pedersen | 1996 | 277 | 46.17 | 1:32.31 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 257 | 43.69 | 1:34.63 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nanna Ovesen | 1996 | 229 | 45.36 | 1:38.43 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
10 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 214 | 48.31 | 1:40.71 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Line Hatting | 1996 | 190 | 51.09 | 1:44.73 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 05 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 18:03 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 19 år og ældre |
Stævnerekord: Alexander Dale Oe Vestkantsvømmerne 0:27.79 (2004) |
Løbssponsor: Beckers Favercenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicolai Graae Hansen | 1988 | 682 | 30.35 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Robin Palm | 1988 | 645 | 30.92 | ||||||
Sarpsborg IL | ||||||||||
3 | Alexander Mokkelbost | 1987 | 624 | 31.25 | ||||||
Bs/delfana | ||||||||||
4 | Pål Gunnar Normann | 1981 | 583 | 31.97 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Stævnerekord: Alexander Dale Oe Vestkantsvømmerne 0:27.79 (2004) |
Løbssponsor: Beckers Favercenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Tesdal | 1990 | 662 | 30.64 | ||||||
Bs/åstveit | ||||||||||
2 | Martin Steffensen | 1989 | 647 | 30.88 | ||||||
Bs/arna | ||||||||||
3 | Thomas Saugstrup | 1990 | 595 | 31.76 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Johannes Framnes | 1989 | 567 | 32.27 | ||||||
Bs/arna | ||||||||||
5 | Christian Sunde | 1989 | 564 | 32.32 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
6 | Aleksander Haugstvedt | 1989 | 468 | 34.40 | ||||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
7 | Nicolai Gaardsted | 1990 | 459 | 34.63 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Eirik B. Lund | 1990 | 388 | 36.63 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
9 | Ørjan Knutli | 1989 | 334 | 38.50 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
10 | Christian Bott | 1989 | 232 | 43.47 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 16 år |
Stævnerekord: Alexander Dale Oe Vestkantsvømmerne 0:27.79 (2004) |
Løbssponsor: Beckers Favercenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Wigstrm | 1991 | 583 | 31.97 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
2 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | 551 | 32.58 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Joachim Jakobsen | 1991 | 521 | 33.20 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
4 | Daniel Mandrup | 1991 | 494 | 33.79 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
5 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | 478 | 34.17 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Magnus Støylen | 1991 | 376 | 37.01 | ||||||
Speed, Spkl | ||||||||||
7 | Tollef Johan Vollan | 1991 | 363 | 37.43 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
8 | Claus Liltorp | 1991 | 357 | 37.64 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jakob Haugstvedt | 1991 | 350 | 37.90 | ||||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 15 år |
Stævnerekord: Alexander Dale Oe Vestkantsvømmerne 0:27.79 (2004) |
Løbssponsor: Beckers Favercenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | 562 | 32.36 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Håkon Haga | 1992 | 537 | 32.86 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Jonas K. Jostad | 1992 | 516 | 33.31 | ||||||
Hamar IL | ||||||||||
4 | Morten Steen Christensen | 1992 | 444 | 35.01 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christopher Williams | 1992 | 422 | 35.61 | ||||||
Bergens SLK | ||||||||||
6 | Sondre Bryn | 1992 | 390 | 36.55 | ||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Sondre Thygesen | 1992 | 381 | 36.86 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
8 | Simon Mork Kleppe | 1992 | 7 | 348 | 37.96 | |||||
Volda Symjeklubb | ||||||||||
9 | Håkon Andersen | 1992 | 316 | 39.21 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
10 | Martin Jakobsen | 1992 | 243 | 42.82 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kasper Jensen | 1992 | 217 | 44.44 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Erik Bryhn Myklebust | 1992 | 205 | 45.32 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 14 år |
Stævnerekord: Alexander Dale Oe Vestkantsvømmerne 0:27.79 (2004) |
Løbssponsor: Beckers Favercenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ingvar V. Skirbekk | 1993 | 412 | 35.91 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
2 | Magnus Kjerstad | 1993 | 374 | 37.07 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
3 | Vetle Steffensen | 1993 | 357 | 37.64 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
4 | Daniel Skauge | 1993 | 345 | 38.08 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
5 | Michael Bach | 1993 | 316 | 39.22 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Øystein Jørgensen | 1993 | 309 | 39.50 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
7 | Simon Thunestvedt | 1993 | 284 | 40.62 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
8 | Jonas Jensen | 1993 | 284 | 40.64 | ||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Daniel Peschardt | 1993 | 242 | 42.85 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nicolai K Madsen | 1993 | 234 | 43.37 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Theis Leonard | 1993 | 219 | 44.32 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jesper Lehd Jørgensen | 1993 | 133 | 52.29 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 13 år og yngre |
Stævnerekord: Alexander Dale Oe Vestkantsvømmerne 0:27.79 (2004) |
Løbssponsor: Beckers Favercenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Markus Vindenes | 1994 | 397 | 36.34 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
2 | Nocolai Gerrard | 1994 | 351 | 37.86 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
3 | Jonas Knøsgaard | 1994 | 289 | 40.39 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
4 | Kristian Dahlgaard | 1994 | 268 | 41.42 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Luca Pasquali | 1994 | 267 | 41.46 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jeppe Høgild | 1994 | 267 | 41.50 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Stian Frestad | 1994 | 261 | 41.78 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
8 | Frederik Bach Larsen | 1995 | 223 | 44.03 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Vebjørn Arne J. Aasheim | 1995 | 213 | 44.69 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
10 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 190 | 46.48 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kristian Blummenfelt | 1994 | 188 | 46.60 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
12 | Malte Ruben Kjær | 1996 | 187 | 46.70 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Morten L. Pedersen | 1995 | 183 | 47.04 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Thomas Pedersen | 1995 | 5 | 183 | 47.07 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 4 | 163 | 48.94 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mathias T. Andersen | 1994 | 162 | 48.95 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mikkel Pedersen | 1994 | 3 | 160 | 49.15 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Micheal Kjær | 1995 | 160 | 49.22 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Lars Rugsveen | 1994 | 153 | 49.90 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
20 | Mark Lyng | 1995 | 2 | 148 | 50.53 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mathias F. Nielsen | 1995 | 1 | 146 | 50.68 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
22 | Lasse Munkholm | 1996 | 141 | 51.31 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
23 | Karsten Ovesen | 1994 | 139 | 51.62 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
24 | Kristoffer Moos | 1996 | 132 | 52.47 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
25 | Frederik Jessen | 1998 | 128 | 53.04 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Magnus Yde | 1996 | 125 | 53.35 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
27 | Morten Thomsen | 1997 | 111 | 55.60 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
28 | Casper Trier Jensen | 1996 | 103 | 56.99 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
29 | Morten Neyneman | 1994 | 89 | 59.80 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
30 | Rasmus Fruergaard | 1994 | 89 | 59.90 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
31 | Mathias Tiedemann | 1996 | 40 | 1:18.00 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Jacob Lindeman Holm | 1994 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 06 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 17:24 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Stævnerekord: Alexander Dale Oe Vestkantsvømmerne 0:27.79 (2004) |
Løbssponsor: Beckers Favercenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicolai Graae Hansen | 1988 | 668 | 30.55 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Robin Palm | 1988 | 662 | 30.65 | ||||||
Sarpsborg IL | ||||||||||
3 | Alexander Mokkelbost | 1987 | 614 | 31.43 | ||||||
Bs/delfana | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Stævnerekord: Alexander Dale Oe Vestkantsvømmerne 0:27.79 (2004) |
Løbssponsor: Beckers Favercenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Tesdal | 1990 | 704 | 30.03 | ||||||
Bs/åstveit | ||||||||||
2 | Martin Steffensen | 1989 | 640 | 31.00 | ||||||
Bs/arna | ||||||||||
3 | Thomas Saugstrup | 1990 | 609 | 31.51 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Johannes Framnes | 1989 | 582 | 32.00 | ||||||
Bs/arna | ||||||||||
5 | Christian Sunde | 1989 | 557 | 32.47 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
6 | Aleksander Haugstvedt | 1989 | 528 | 33.04 | ||||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
7 | Nicolai Gaardsted | 1990 | 470 | 34.36 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ørjan Knutli | 1989 | 346 | 38.03 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Stævnerekord: Alexander Dale Oe Vestkantsvømmerne 0:27.79 (2004) |
Løbssponsor: Beckers Favercenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Wigstrm | 1991 | 586 | 31.92 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
2 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | 578 | 32.06 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Joachim Jakobsen | 1991 | 528 | 33.05 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
4 | Daniel Mandrup | 1991 | 493 | 33.81 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
5 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | 452 | 34.80 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Tollef Johan Vollan | 1991 | 411 | 35.93 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
7 | Claus Liltorp | 1991 | 397 | 36.33 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Magnus Støylen | 1991 | 385 | 36.72 | ||||||
Speed, Spkl | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 05 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 18:19 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 17 år og ældre |
Stævnerekord: Majken Torup Aalborg SK 0.31.60 2003 |
Løbssponsor: RD |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristine Mella | 1990 | 695 | 34.17 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
2 | Katinka Kvant | 1989 | 590 | 36.10 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
3 | Hege Omdal | 1989 | 587 | 36.15 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
4 | Karin Ekholt | 1989 | 566 | 36.60 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
5 | Ragnhild Smith-Sivertsen | 1989 | 534 | 37.32 | ||||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
6 | Maren Teige | 1990 | 518 | 37.69 | ||||||
Bergens SLK | ||||||||||
7 | Charlotte Christiansen | 1989 | 497 | 38.21 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Marina Rasmussen | 1989 | 465 | 39.08 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
9 | Mette H. Kristensen | 1989 | 403 | 40.98 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Louise Hauberg | 1989 | 340 | 43.36 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Linn Hege Laudal | 1989 | DNS | |||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
- | Ingvild M. Brurås | 1989 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Stævnerekord: Majken Torup Aalborg SK 0.31.60 2003 |
Løbssponsor: RD |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Jensen | 1992 | 640 | 35.13 | ||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Kine Vereide | 1991 | 577 | 36.35 | ||||||
Eid Symjeklubb | ||||||||||
3 | Benedicte Kausland | 1992 | 534 | 37.31 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
4 | Julie Horn Johnsen | 1992 | 500 | 38.15 | ||||||
Bergens SLK | ||||||||||
5 | Lene Lykke Erichsen | 1992 | 496 | 38.25 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
6 | Julie Thomsen | 1992 | 475 | 38.79 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Karoline Aadland | 1991 | 468 | 38.99 | ||||||
Bergens SLK | ||||||||||
8 | Mariken Asbjørnsen | 1992 | 460 | 39.22 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
9 | Kristine Heimli | 1991 | 442 | 39.74 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
10 | Hilde Kringlen | 1991 | 437 | 39.90 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
11 | Ida Christine Lundevold N | 1991 | 417 | 40.51 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
12 | Viktoria Solvik Conradi | 1992 | 407 | 40.83 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
13 | Anne Sofie Lauritsen | 1992 | 392 | 41.36 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
14 | Rebekka Unni Davidsen | 1991 | 373 | 42.06 | ||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
15 | Nicoline Rosbak | 1992 | 271 | 46.79 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | Hanne Vagstad Rognlie | 1992 | 244 | 48.42 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 14 år |
Stævnerekord: Majken Torup Aalborg SK 0.31.60 2003 |
Løbssponsor: RD |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Vester Pedersen | 1993 | 558 | 36.77 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Camilla Mikkelsen | 1993 | 474 | 38.82 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Betül Özkaya | 1993 | 444 | 39.68 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maria Blgen | 1993 | 409 | 40.79 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
5 | Juni Rugland | 1993 | 395 | 41.27 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
6 | Marianne Strøm | 1993 | 393 | 41.33 | ||||||
Speed, Spkl | ||||||||||
7 | Sara N. Gjelsvik | 1993 | 380 | 41.79 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
8 | Marthe Helene Haganes | 1993 | 378 | 41.87 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
9 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | 369 | 42.22 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Louise K Esdar | 1993 | 347 | 43.06 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
11 | Kristin E Johnsen | 1993 | 323 | 44.10 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
12 | Line Mosgaard | 1993 | 277 | 46.46 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jeanette Bergelxkken | 1993 | 274 | 46.62 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 13 år |
Stævnerekord: Majken Torup Aalborg SK 0.31.60 2003 |
Løbssponsor: RD |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Iben Nielsen | 1994 | 507 | 37.97 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Marthe Karlsen | 1994 | 505 | 38.00 | ||||||
Speed, Spkl | ||||||||||
3 | Andrea Hestdal | 1994 | 477 | 38.74 | ||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Louise Østergaard Vinter | 1994 | 464 | 39.10 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Idha Toft Valeur | 1994 | 394 | 41.30 | ||||||
Speed, Spkl | ||||||||||
6 | Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | 359 | 42.61 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
7 | Ronja Gulseth | 1994 | 345 | 43.18 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
8 | Helle Kjær | 1994 | 279 | 46.34 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Regitze Madsen | 1994 | 264 | 47.20 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
10 | Maria Frost Nielsen | 1994 | 244 | 48.45 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lisa Hangaard | 1994 | 207 | 51.15 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
12 | Michelle Lesler | 1994 | 142 | 58.00 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 12 år |
Stævnerekord: Majken Torup Aalborg SK 0.31.60 2003 |
Løbssponsor: RD |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Ø. Nielsen | 1995 | 372 | 42.09 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andrea B Westbye | 1995 | 323 | 44.14 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
3 | Inger Celine Torp Larsen | 1995 | 309 | 44.78 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
4 | Louise Andreassen | 1995 | 300 | 45.24 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Rikke Husum Frederiksen | 1995 | 288 | 45.86 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | 278 | 46.38 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Andrea Hansen Vigebo | 1995 | 253 | 47.85 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
8 | Louise Sander | 1995 | 246 | 48.30 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Silje I Xyen | 1995 | 157 | 56.12 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
10 | Louise Andreasen | 1995 | 131 | 59.53 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sine Desideriussen | 1995 | 129 | 59.97 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Helene Siggaard | 1995 | 114 | 1:02.36 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Amalie Vinther | 1995 | 92 | 1:07.12 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Ingunn E Johnsen | 1995 | DNS | |||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Kaisa Jakobsen | 1995 | DNS | |||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 11 år og yngre |
Stævnerekord: Majken Torup Aalborg SK 0.31.60 2003 |
Løbssponsor: RD |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ane Lee Johanen | 1997 | 305 | 44.95 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
2 | Kristine Lxvjomes | 1996 | 305 | 44.99 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
3 | Malene M. Pedersen | 1996 | 287 | 45.90 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maria Søe Beith | 1996 | 264 | 47.18 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 227 | 49.64 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nanna Ovesen | 1996 | 202 | 51.60 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 202 | 51.63 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Line Hatting | 1996 | 183 | 53.30 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emma Mortensen | 1996 | 175 | 54.10 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 161 | 55.66 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Charlotte Esdar | 1997 | 148 | 57.24 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
12 | Anne Thomsen | 1996 | 147 | 57.31 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mai Rossau Noer | 1997 | 129 | 59.97 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 06 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 17:11 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Stævnerekord: Majken Torup Aalborg SK 0.31.60 2003 |
Løbssponsor: RD |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristine Mella | 1990 | 664 | 34.69 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
2 | Hege Omdal | 1989 | 622 | 35.46 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
3 | Katinka Kvant | 1989 | 579 | 36.32 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
4 | Ragnhild Smith-Sivertsen | 1989 | 541 | 37.16 | ||||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
5 | Maren Teige | 1990 | 535 | 37.28 | ||||||
Bergens SLK | ||||||||||
6 | Charlotte Christiansen | 1989 | 514 | 37.78 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Marina Rasmussen | 1989 | 447 | 39.58 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
- | Karin Ekholt | 1989 | DNS | |||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Majken Torup Aalborg SK 0.31.60 2003 |
Løbssponsor: RD |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Benedicte Kausland | 1992 | 595 | 35.98 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
2 | Kine Vereide | 1991 | 591 | 36.08 | ||||||
Eid Symjeklubb | ||||||||||
3 | Lene Lykke Erichsen | 1992 | 567 | 36.57 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
4 | Katrine Jensen | 1992 | 562 | 36.68 | ||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Julie Horn Johnsen | 1992 | 505 | 38.01 | ||||||
Bergens SLK | ||||||||||
6 | Julie Thomsen | 1992 | 489 | 38.41 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Mariken Asbjørnsen | 1992 | 488 | 38.46 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
8 | Karoline Aadland | 1991 | 477 | 38.73 | ||||||
Bergens SLK | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Majken Torup Aalborg SK 0.31.60 2003 |
Løbssponsor: RD |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Vester Pedersen | 1993 | 602 | 35.85 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Camilla Mikkelsen | 1993 | 488 | 38.45 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Maria Blgen | 1993 | 447 | 39.58 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
4 | Juni Rugland | 1993 | 431 | 40.06 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
5 | Sara N. Gjelsvik | 1993 | 414 | 40.63 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
6 | Marthe Helene Haganes | 1993 | 383 | 41.68 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
7 | Marianne Strøm | 1993 | 355 | 42.73 | ||||||
Speed, Spkl | ||||||||||
- | Betül Özkaya | 1993 | DSQ | 1 hånd i vendng | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 05 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 18:54 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 5, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Robert Aronsen | 1986 | 751 | 1:02.25 | 2:04.75 | 3:07.37 | 4:10.75 | 8:25.08 | ||
Bærumsvømmerne | 5:14.54 | 6:18.75 | 7:23.37 | |||||||
2 | Sindri T. Jakobsson | 1991 | 697 | 1:00.56 | 2:05.71 | 3:11.40 | 4:17.28 | 8:37.93 | ||
Bs/delfana | 5:23.10 | 6:28.56 | 7:34.35 | |||||||
3 | Elias Dammann | 1989 | 672 | 1:03.97 | 2:09.90 | 3:16.22 | 4:22.38 | 8:44.23 | ||
Bærum/ntg | 5:28.79 | 6:35.16 | 7:40.90 | |||||||
4 | Sverre Næss | 1992 | 667 | 1:00.45 | 2:06.31 | 3:12.81 | 4:19.51 | 8:45.56 | ||
Sarpsborg IL | 5:26.47 | 6:33.50 | 7:40.20 | |||||||
5 | Daniel Aronsen | 1986 | 664 | 1:02.04 | 2:06.66 | 3:12.13 | 4:18.88 | 8:46.27 | ||
Bærumsvømmerne | 5:25.84 | 6:32.98 | 7:40.41 | |||||||
6 | Christer Koch Kvam | 1990 | 642 | 1:03.01 | 2:07.93 | 3:14.00 | 4:21.45 | 8:52.18 | ||
Bærum/ntg | 5:29.41 | 6:38.46 | 7:47.74 | |||||||
7 | Eivind Johannesen | 1992 | 613 | 1:02.98 | 2:10.39 | 3:18.56 | 4:27.07 | 9:00.45 | ||
Åstveit Svømmeklubb | 5:35.67 | 6:44.81 | 7:53.73 | |||||||
8 | Stian Werner Erichsen | 1990 | 609 | 1:01.59 | 2:09.62 | 3:17.26 | 4:26.61 | 9:01.80 | ||
Bærumsvømmerne | 5:35.39 | 6:44.56 | 7:53.33 | |||||||
9 | Vegard Lvberg | 1991 | 596 | 1:03.78 | 2:11.49 | 3:20.46 | 4:30.11 | 9:05.59 | ||
Bærumsvømmerne | 5:40.14 | 6:49.55 | 7:58.21 | |||||||
10 | Sindre Nilo | 1990 | 573 | 1:03.57 | 2:10.87 | 3:20.09 | 4:30.05 | 9:12.71 | ||
Sandefjord Svømmeklubb | 5:40.82 | 6:51.94 | 8:02.66 | |||||||
11 | Espen Halhjem | 1992 | 569 | 1:02.55 | 2:11.06 | 3:21.27 | 4:32.24 | 9:14.00 | ||
Delfana, Svømmeklubben | 5:43.41 | 6:54.61 | 8:05.11 | |||||||
12 | Ingvar V. Skirbekk | 1993 | 562 | 1:04.83 | 2:14.42 | 3:24.28 | 4:34.30 | 9:16.26 | ||
Elverum Svømming | 5:44.73 | 6:55.45 | 8:06.30 | |||||||
13 | Jens H. Nannerup | 1993 | 549 | 1:05.54 | 2:15.72 | 3:26.79 | 4:37.77 | 9:20.81 | ||
Ikast Svømmeklub | 5:48.60 | 6:59.42 | 8:10.51 | |||||||
14 | Svenn Berg | 1992 | 533 | 1:05.94 | 2:16.60 | 3:28.32 | 4:40.50 | 9:26.12 | ||
Bergens SLK | 5:52.27 | 7:03.89 | 8:16.43 | |||||||
15 | Morten Steen Christensen | 1992 | 524 | 1:06.86 | 2:18.49 | 3:30.49 | 4:44.06 | 9:29.55 | ||
Struer Svømmeklub | 5:55.50 | 7:07.97 | 8:20.89 | |||||||
16 | Espen Urdahl | 1989 | 509 | 1:05.96 | 2:17.05 | 3:29.13 | 4:42.23 | 9:34.92 | ||
Bærumsvømmerne | 5:54.42 | 7:06.83 | 8:19.97 | |||||||
17 | Søren Mikkelsen | 1991 | 437 | 1:10.06 | 2:24.83 | 3:40.02 | 4:56.52 | 10:05.19 | ||
Svømmeklubben Nord | 6:13.07 | 7:30.45 | 8:48.41 | |||||||
18 | Kristian Blummenfelt | 1994 | 368 | 1:17.51 | 2:38.27 | 3:59.02 | 5:19.33 | 10:40.76 | ||
Vestkantsvømmerne | 6:39.84 | 8:00.39 | 9:20.94 | |||||||
19 | Øyvind Holtskog | 1993 | 328 | 1:19.48 | 2:43.61 | 4:09.41 | 5:35.15 | 11:05.93 | ||
Kristiansand Svømmealli | 6:59.77 | 8:22.58 | 9:44.72 | |||||||
- | Ystein Rognerud Hetland | 1989 | DNS | |||||||
Bærum/ntg | ||||||||||
- | Fredrik Rissen Bjerke | 1991 | DNS | |||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
- | John Arne Wikholm | 1991 | DNS | |||||||
Bergens SLK | ||||||||||
- | Sebastian Stordal | 1991 | DNS | |||||||
Bs/delfana | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 05 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 19:17 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 6, 800m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Stævnerekord: Sara Nordenstam NTG 8. 59.52 (2000) |
Løbssponsor: Expert |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Monica Finnøy | 1988 | 712 | 1:06.28 | 2:17.76 | 3:28.33 | 4:39.01 | 9:15.91 | ||
Bs/bs-Lk | 5:48.01 | 6:57.93 | 8:07.31 | |||||||
2 | Helene Lybak | 1990 | 652 | 1:08.54 | 2:20.04 | 3:31.05 | 4:42.77 | 9:32.59 | ||
Bs/delfana | 5:55.64 | 7:07.81 | 8:21.17 | |||||||
3 | Katrine Yde Pedersen | 1993 | 609 | 1:09.60 | 2:22.61 | 3:35.70 | 4:49.55 | 9:45.76 | ||
Thisted Svømmeklub | 6:03.88 | 7:18.14 | 8:32.35 | |||||||
4 | Rebecca Johnsen | 1988 | 594 | 1:08.73 | 2:22.58 | 3:37.44 | 4:52.45 | 9:50.76 | ||
Bs/åstveit | 6:07.09 | 7:21.17 | 8:36.19 | |||||||
5 | Gudrun Eir Hermannsdotti | 1992 | 591 | 1:10.18 | 2:24.24 | 3:39.23 | 4:53.81 | 9:51.70 | ||
West Swim Esbjerg | 6:08.92 | 7:24.19 | 8:39.38 | |||||||
6 | Karoline Pedersen | 1994 | 590 | 1:10.15 | 2:24.01 | 3:38.30 | 4:53.42 | 9:51.95 | ||
Bergens SLK | 6:08.92 | 7:24.50 | 8:39.41 | |||||||
7 | June J. Kristiansen | 1990 | 590 | 1:10.73 | 2:24.28 | 3:39.29 | 4:54.03 | 9:52.01 | ||
Delfana, Svømmeklubben | 6:09.14 | 7:24.34 | 8:39.41 | |||||||
8 | Emilie Voraa | 1991 | 560 | 1:09.79 | 2:24.49 | 3:40.09 | 4:56.02 | 10:02.21 | ||
Bærumsvømmerne | 6:12.54 | 7:29.97 | 8:46.36 | |||||||
9 | Siri Ovesen | 1990 | 527 | 1:09.76 | 2:25.38 | 3:43.64 | 5:02.08 | 10:14.82 | ||
Elverum Svømming | 6:22.63 | 7:41.38 | 8:59.46 | |||||||
10 | Elna Luice Bønes | 1993 | 521 | 1:13.17 | 2:31.50 | 3:49.30 | 5:07.53 | 10:16.83 | ||
Bergens SLK | 6:25.73 | 7:43.07 | 9:00.80 | |||||||
11 | Jeanette Kjær | 1993 | 491 | 1:13.47 | 2:31.55 | 3:50.18 | 5:10.13 | 10:29.38 | ||
Ikast Svømmeklub | 6:30.43 | 7:51.11 | 9:10.77 | |||||||
12 | Malin Milford Johannessen | 1993 | 467 | 1:14.92 | 2:35.50 | 3:56.23 | 5:17.72 | 10:39.80 | ||
Bærumsvømmerne | 6:38.12 | 7:59.07 | 9:20.35 | |||||||
13 | Hege Strøm Haukeland | 1994 | 423 | 1:16.93 | 2:39.63 | 4:03.00 | 5:26.57 | 11:01.17 | ||
Speed, Spkl | 6:49.89 | 8:12.97 | 9:37.20 | |||||||
- | Anja Frahm | 1992 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Andrea Haugstad | 1992 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 05 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 19:35 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 19 år og ældre |
Stævnerekord: Petter Sjødal Norge 0.25.64 (2002) |
Løssponsor: Den bette tømrer |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lars Andre Tols | 1988 | 604 | 28.07 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
2 | Patrick Sommer | 1988 | 550 | 28.96 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Keld Rishøj | 1988 | 145 | 45.15 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Stævnerekord: Petter Sjødal Norge 0.25.64 (2002) |
Løssponsor: Den bette tømrer |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Skramstad | 1989 | 573 | 28.57 | ||||||
Hamar IL | ||||||||||
2 | Even Vike Holm | 1990 | 538 | 29.17 | ||||||
Bs/arna | ||||||||||
3 | Stian Werner Erichsen | 1990 | 493 | 30.03 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
4 | Christian Sunde | 1989 | 466 | 30.61 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
5 | Eirik Runningen | 1990 | 432 | 31.38 | ||||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
6 | Nicolai Gaardsted | 1990 | 425 | 31.57 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Eirik B. Lund | 1990 | 369 | 33.07 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Emil Juul | 1989 | 362 | 33.29 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Christian Bott | 1989 | 169 | 42.88 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 16 år |
Stævnerekord: Petter Sjødal Norge 0.25.64 (2002) |
Løssponsor: Den bette tømrer |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Henrik Lintrup | 1991 | 559 | 28.80 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Thor Hafnor | 1991 | 534 | 29.25 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
3 | Vegard Lvberg | 1991 | 519 | 29.52 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
4 | Claus Liltorp | 1991 | 454 | 30.87 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | 381 | 32.73 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristoffer Brekke | 1991 | 361 | 33.34 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
7 | Fredrik Rissen Bjerke | 1991 | 270 | 36.72 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
8 | Jakob Haugstvedt | 1991 | 261 | 37.12 | ||||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
- | Sindri T. Jakobsson | 1991 | DNS | |||||||
Bs/delfana | ||||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 15 år |
Stævnerekord: Petter Sjødal Norge 0.25.64 (2002) |
Løssponsor: Den bette tømrer |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 449 | 31.00 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Mathias Jørgensen | 1992 | 443 | 31.14 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christoffer Justesen | 1992 | 424 | 31.59 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Marcus Zobbe Noer | 1992 | 421 | 31.66 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Markus Heimdal | 1992 | 391 | 32.44 | ||||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
6 | Anders J Færø | 1992 | 390 | 32.49 | ||||||
Bergens SLK | ||||||||||
7 | Åmund Karlsen | 1992 | 388 | 32.53 | ||||||
Eid Symjeklubb | ||||||||||
8 | Håkon Haga | 1992 | 384 | 32.66 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Anders H. Christensen | 1992 | 353 | 33.59 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Martin B. Lund | 1992 | 350 | 33.68 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
11 | Håkon Andersen | 1992 | 313 | 34.95 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
12 | Martin Jakobsen | 1992 | 254 | 37.48 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kasper Jensen | 1992 | 147 | 45.00 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 14 år |
Stævnerekord: Petter Sjødal Norge 0.25.64 (2002) |
Løssponsor: Den bette tømrer |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Øyvind L. Styrmoe | 1993 | 465 | 30.62 | ||||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
2 | Henry Emil Nordhagen | 1993 | 424 | 31.59 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
3 | Anders S. Jordheim | 1993 | 380 | 32.77 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
4 | Gjermund Fure Johansen | 1993 | 364 | 33.22 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
5 | Steffen L. Nielsen | 1993 | 330 | 34.33 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Robin Sell Dyngeland | 1993 | 295 | 35.64 | ||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 283 | 36.15 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Øystein Jørgensen | 1993 | 268 | 36.80 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
9 | Nicolai K Madsen | 1993 | 251 | 37.60 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nikolaj Kühn | 1993 | 233 | 38.59 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
11 | Jesper Lehd Jørgensen | 1993 | 150 | 44.69 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Daniel Peschardt | 1993 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 13 år og yngre |
Stævnerekord: Petter Sjødal Norge 0.25.64 (2002) |
Løssponsor: Den bette tømrer |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 431 | 31.41 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Markus Vindenes | 1994 | 338 | 34.08 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
3 | Eden Turin | 1994 | 334 | 34.19 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Lasse Toft | 1994 | 315 | 34.89 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Mathias Frandsen | 1994 | 275 | 36.50 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Markus Lie | 1995 | 264 | 36.97 | ||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 261 | 37.12 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Stian Frestad | 1994 | 253 | 37.51 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
9 | Mathias Petersen | 1995 | 244 | 38.00 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jannick Maesen | 1995 | 232 | 38.62 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jone Rugland | 1996 | 226 | 38.93 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
12 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | 205 | 40.27 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 203 | 40.35 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
14 | Adalsteinn S. Hermannsson | 1995 | 194 | 40.96 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Kristian Korneliussen | 1995 | 189 | 41.35 | ||||||
Speed, Spkl | ||||||||||
16 | Mathias T. Andersen | 1994 | 188 | 41.39 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nocolai Gerrard | 1994 | 170 | 42.86 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
18 | Malte Ruben Kjær | 1996 | 169 | 42.96 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
19 | Lars Rugsveen | 1994 | 167 | 43.09 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
20 | Magnus Yde | 1996 | 167 | 43.12 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Kasper Moltsen | 1994 | 151 | 44.57 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
22 | Simon L. Knudsen | 1996 | 148 | 44.82 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Jonas Knøsgaard | 1994 | 140 | 45.67 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
24 | Eirik Rugsveen | 1996 | 139 | 45.82 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
25 | Morten Thomsen | 1997 | 115 | 48.83 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
26 | Lasse Munkholm | 1996 | 100 | 51.09 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
27 | Micheal Kjær | 1995 | 99 | 51.25 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mark Lyng | 1995 | 92 | 52.65 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Kristoffer Moos | 1996 | 87 | 53.47 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
30 | Rasmus Fruergaard | 1994 | 82 | 54.70 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
31 | Mathias Tiedemann | 1996 | 55 | 1:02.39 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 06 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 17:47 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Stævnerekord: Petter Sjødal Norge 0.25.64 (2002) |
Løssponsor: Den bette tømrer |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lars Andre Tols | 1988 | 649 | 27.41 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
2 | Patrick Sommer | 1988 | 580 | 28.45 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Keld Rishøj | 1988 | 165 | 43.23 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Stævnerekord: Petter Sjødal Norge 0.25.64 (2002) |
Løssponsor: Den bette tømrer |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Skramstad | 1989 | 572 | 28.58 | ||||||
Hamar IL | ||||||||||
2 | Even Vike Holm | 1990 | 566 | 28.68 | ||||||
Bs/arna | ||||||||||
3 | Stian Werner Erichsen | 1990 | 505 | 29.80 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
4 | Eirik Runningen | 1990 | 463 | 30.67 | ||||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
5 | Eirik B. Lund | 1990 | 409 | 31.96 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
6 | Nicolai Gaardsted | 1990 | 397 | 32.30 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emil Juul | 1989 | 283 | 36.15 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Christian Bott | 1989 | 186 | 41.58 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Stævnerekord: Petter Sjødal Norge 0.25.64 (2002) |
Løssponsor: Den bette tømrer |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Henrik Lintrup | 1991 | 588 | 28.32 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Thor Hafnor | 1991 | 569 | 28.63 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
3 | Vegard Lvberg | 1991 | 531 | 29.31 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
4 | Claus Liltorp | 1991 | 460 | 30.74 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kristoffer Brekke | 1991 | 377 | 32.84 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
6 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | 307 | 35.16 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jakob Haugstvedt | 1991 | 300 | 35.43 | ||||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
8 | Fredrik Rissen Bjerke | 1991 | 290 | 35.85 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 05 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 20:02 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 17 år og ældre |
Stævnerekord: Mette Jacobsen Nakskov 0. 30.37 (1992) |
Løbssponsor: Thisted/Hanstholm Dækservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Iwonka Vik | 1981 | 674 | 31.07 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
2 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 667 | 31.17 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Katinka Kvant | 1989 | 559 | 33.07 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
4 | Vibeke Browne | 1989 | 552 | 33.20 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
5 | Ingvild M. Brurås | 1989 | 480 | 34.78 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
6 | Charlotte Irgens | 1989 | 444 | 35.71 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
7 | Oda S. Leiknes | 1990 | 412 | 36.60 | ||||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
8 | Vilde Skram | 1990 | 385 | 37.44 | ||||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
9 | Mette H. Kristensen | 1989 | 333 | 39.29 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ingvill S. Hilleren | 1990 | 166 | 49.55 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
- | Trine Midtun | 1990 | DNS | |||||||
Arna SLK | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Stævnerekord: Mette Jacobsen Nakskov 0. 30.37 (1992) |
Løbssponsor: Thisted/Hanstholm Dækservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elspa Mørkøre | 1991 | 748 | 30.01 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Seline Vike Holm | 1992 | 605 | 32.21 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
3 | Malin Frestad | 1991 | 546 | 33.32 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
4 | Katrine Jensen | 1992 | 513 | 34.03 | ||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Maria Aasen | 1992 | 504 | 34.24 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
6 | Benedicte Kausland | 1992 | 497 | 34.40 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
7 | Oona Ovesen | 1992 | 495 | 34.43 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | 465 | 35.16 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ane J. Midtun | 1991 | 453 | 35.46 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
10 | Mariken Asbjørnsen | 1992 | 453 | 35.48 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
11 | Ida Christine Lundevold N | 1991 | 444 | 35.70 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
12 | Cecilie Bak | 1992 | 403 | 36.88 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
13 | Viktoria Solvik Conradi | 1992 | 390 | 37.28 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
14 | Ninna Myllerup | 1992 | 380 | 37.62 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sarah Louise Nielsen | 1992 | 379 | 37.64 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emilie Voraa | 1991 | 377 | 37.72 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
17 | Sara G. Basmoen | 1991 | 375 | 37.77 | ||||||
Speed, Spkl | ||||||||||
18 | Hanne Vagstad Rognlie | 1992 | 349 | 38.69 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
19 | Kristine Heimli | 1991 | 343 | 38.92 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 14 år |
Stævnerekord: Mette Jacobsen Nakskov 0. 30.37 (1992) |
Løbssponsor: Thisted/Hanstholm Dækservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christine M. Pedersen | 1993 | 583 | 32.60 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jannie Overgaard | 1993 | 529 | 33.68 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria Blgen | 1993 | 484 | 34.70 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
4 | Marthe Helene Haganes | 1993 | 450 | 35.56 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
5 | Camilla Mikkelsen | 1993 | 446 | 35.64 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Juni Rugland | 1993 | 425 | 36.24 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
7 | Betül Özkaya | 1993 | 419 | 36.40 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Louise K Esdar | 1993 | 412 | 36.61 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
9 | Ida Louise G. Borlaug | 1993 | 407 | 36.76 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
10 | Malin Dahle | 1993 | 401 | 36.95 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
11 | Sara N. Gjelsvik | 1993 | 369 | 37.99 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
12 | Malin Milford Johannessen | 1993 | 364 | 38.14 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
13 | Mirabelle Breidvik | 1993 | 337 | 39.14 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
14 | Line Mosgaard | 1993 | 284 | 41.44 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Marianne Strøm | 1993 | 256 | 42.90 | ||||||
Speed, Spkl | ||||||||||
- | Marie Reinertsen | 1993 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
- | Stine Vindenes | 1993 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 13 år |
Stævnerekord: Mette Jacobsen Nakskov 0. 30.37 (1992) |
Løbssponsor: Thisted/Hanstholm Dækservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Østergaard Vinter | 1994 | 512 | 34.04 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marie Øverland | 1994 | 492 | 34.51 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
3 | Andrea Hestdal | 1994 | 421 | 36.34 | ||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | 388 | 37.36 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
5 | Marte K Haukeland | 1994 | 355 | 38.48 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
6 | Andrea Strømsnes | 1994 | 337 | 39.14 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
7 | Sandra Farestvedt | 1994 | 253 | 43.08 | ||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Maria Frost Nielsen | 1994 | 177 | 48.52 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julie Ritter | 1994 | 168 | 49.33 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Michelle Lesler | 1994 | 160 | 50.17 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lisa Hangaard | 1994 | 113 | 56.40 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 12 år |
Stævnerekord: Mette Jacobsen Nakskov 0. 30.37 (1992) |
Løbssponsor: Thisted/Hanstholm Dækservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maren Gullvåg Aasen | 1995 | 334 | 39.26 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
2 | Cecilie Christensen | 1995 | 318 | 39.91 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | 304 | 40.50 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Pernille Nielsen | 1995 | 284 | 41.44 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Inger Celine Torp Larsen | 1995 | 260 | 42.67 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
6 | Anna Jessen | 1995 | 224 | 44.88 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Louise Sander | 1995 | 188 | 47.52 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sine Desideriussen | 1995 | 124 | 54.61 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Helene Siggaard | 1995 | 112 | 56.51 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Louise Andreasen | 1995 | 80 | 1:03.28 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Amalie Vinther | 1995 | 61 | 1:09.14 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Silje I Xyen | 1995 | DNS | |||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 11 år og yngre |
Stævnerekord: Mette Jacobsen Nakskov 0. 30.37 (1992) |
Løbssponsor: Thisted/Hanstholm Dækservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 383 | 37.52 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Tina Schütz | 1996 | 354 | 38.50 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
3 | Maria Søe Beith | 1996 | 303 | 40.55 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lise L. Nielsen | 1996 | 253 | 43.09 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Ane Lee Johanen | 1997 | 247 | 43.41 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
6 | Nanna Ovesen | 1996 | 231 | 44.38 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 228 | 44.61 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 177 | 48.55 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 159 | 50.32 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mai Rossau Noer | 1997 | 158 | 50.41 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Charlotte Esdar | 1997 | 145 | 51.88 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
12 | Line Hatting | 1996 | 136 | 52.99 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anne Thomsen | 1996 | 130 | 53.82 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 122 | 54.91 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sofie Møller | 1997 | 87 | 1:01.48 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Mortensen | 1996 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 06 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 17:36 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Stævnerekord: Mette Jacobsen Nakskov 0. 30.37 (1992) |
Løbssponsor: Thisted/Hanstholm Dækservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Iwonka Vik | 1981 | 732 | 30.23 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
2 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 711 | 30.52 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Vibeke Browne | 1989 | 582 | 32.62 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
4 | Katinka Kvant | 1989 | 507 | 34.17 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
5 | Ingvild M. Brurås | 1989 | 497 | 34.38 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
6 | Charlotte Irgens | 1989 | 477 | 34.87 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
7 | Vilde Skram | 1990 | 418 | 36.43 | ||||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
- | Oda S. Leiknes | 1990 | DNF | |||||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Mette Jacobsen Nakskov 0. 30.37 (1992) |
Løbssponsor: Thisted/Hanstholm Dækservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elspa Mørkøre | 1991 | 799 | 29.36 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Seline Vike Holm | 1992 | 604 | 32.23 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
3 | Malin Frestad | 1991 | 547 | 33.30 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
4 | Benedicte Kausland | 1992 | 530 | 33.65 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
5 | Maria Aasen | 1992 | 523 | 33.82 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
6 | Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | 519 | 33.90 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Oona Ovesen | 1992 | 512 | 34.05 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Katrine Jensen | 1992 | 498 | 34.37 | ||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Mette Jacobsen Nakskov 0. 30.37 (1992) |
Løbssponsor: Thisted/Hanstholm Dækservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christine M. Pedersen | 1993 | 570 | 32.85 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jannie Overgaard | 1993 | 530 | 33.67 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria Blgen | 1993 | 514 | 34.00 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
4 | Juni Rugland | 1993 | 467 | 35.11 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
5 | Marthe Helene Haganes | 1993 | 461 | 35.27 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
6 | Camilla Mikkelsen | 1993 | 450 | 35.56 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Louise K Esdar | 1993 | 438 | 35.88 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
8 | Betül Özkaya | 1993 | 416 | 36.50 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 05 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 20:02 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler 19 - 2007 år |
Stævnerekord: Sara Nordenstam NTG 1.02.18 (2001) |
Løbssponsor: EUC Nordvest - Sportscollege |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alexander B. Skeltvedt | 1987 | 664 | 27.17 | 57.94 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
2 | Pål Gunnar Normann | 1981 | 604 | 27.65 | 59.79 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
3 | Lars Andre Tols | 1988 | 600 | 28.25 | 59.91 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
4 | Robin Palm | 1988 | 592 | 28.70 | 1:00.20 | |||||
Sarpsborg IL | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Stævnerekord: Sara Nordenstam NTG 1.02.18 (2001) |
Løbssponsor: EUC Nordvest - Sportscollege |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christer Koch Kvam | 1990 | 533 | 29.09 | 1:02.34 | |||||
Bærum/ntg | ||||||||||
2 | Martin Steffensen | 1989 | 521 | 28.79 | 1:02.82 | |||||
Bs/arna | ||||||||||
3 | Aleksander Haugstvedt | 1989 | 465 | 30.06 | 1:05.25 | |||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
4 | Elias Dammann | 1989 | 440 | 31.10 | 1:06.45 | |||||
Bærum/ntg | ||||||||||
5 | Johannes Framnes | 1989 | 409 | 31.56 | 1:08.07 | |||||
Bs/arna | ||||||||||
6 | Kristian Evensen | 1990 | 397 | 31.58 | 1:08.77 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
7 | Ørjan Knutli | 1989 | 394 | 31.14 | 1:08.92 | |||||
Arna SLK | ||||||||||
- | Marcus Tesdal | 1990 | DNS | |||||||
Bs/åstveit | ||||||||||
- | Ystein Rognerud Hetland | 1989 | DNS | |||||||
Bærum/ntg | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 år |
Stævnerekord: Sara Nordenstam NTG 1.02.18 (2001) |
Løbssponsor: EUC Nordvest - Sportscollege |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sindri T. Jakobsson | 1991 | 626 | 28.06 | 59.09 | |||||
Bs/delfana | ||||||||||
2 | Sebastian Stordal | 1991 | 589 | 28.40 | 1:00.29 | |||||
Bs/delfana | ||||||||||
3 | Thor Hafnor | 1991 | 559 | 29.12 | 1:01.37 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
4 | Sebastian Wigstrm | 1991 | 481 | 29.84 | 1:04.51 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
5 | Simen Dale | 1991 | 470 | 30.28 | 1:05.01 | |||||
Bs/delfana | ||||||||||
6 | Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 431 | 31.04 | 1:06.92 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Tim Madsen | 1991 | 425 | 31.04 | 1:07.21 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Fredrik Rissen Bjerke | 1991 | 413 | 31.87 | 1:07.88 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
9 | Joachim Jakobsen | 1991 | 347 | 33.35 | 1:11.93 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
10 | Daniel Mandrup | 1991 | 304 | 34.25 | 1:15.16 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Marcus Orloff Søemod | 1991 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 år |
Stævnerekord: Sara Nordenstam NTG 1.02.18 (2001) |
Løbssponsor: EUC Nordvest - Sportscollege |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas K. Jostad | 1992 | 469 | 30.96 | 1:05.05 | |||||
Hamar IL | ||||||||||
2 | Erlend Ulveseter | 1992 | 437 | 30.84 | 1:06.59 | |||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Kasper Husted | 1992 | 426 | 30.60 | 1:07.18 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Alexander Hansen | 1992 | 420 | 31.08 | 1:07.49 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Åmund Karlsen | 1992 | 410 | 32.13 | 1:08.01 | |||||
Eid Symjeklubb | ||||||||||
6 | Christian Broni | 1992 | 381 | 32.58 | 1:09.74 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marcus Zobbe Noer | 1992 | 362 | 32.65 | 1:10.93 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anders H. Christensen | 1992 | 356 | 33.23 | 1:11.32 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Anders J Færø | 1992 | 353 | 34.48 | 1:11.51 | |||||
Bergens SLK | ||||||||||
10 | Robin Gulseth | 1992 | 324 | 32.05 | 1:13.61 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
11 | Simon Mork Kleppe | 1992 | 308 | 35.15 | 1:14.84 | |||||
Volda Symjeklubb | ||||||||||
12 | Christopher Williams | 1992 | 292 | 33.67 | 1:16.15 | |||||
Bergens SLK | ||||||||||
- | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Sara Nordenstam NTG 1.02.18 (2001) |
Løbssponsor: EUC Nordvest - Sportscollege |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Robin Sell Dyngeland | 1993 | 382 | 32.85 | 1:09.66 | |||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Anders S. Jordheim | 1993 | 374 | 32.44 | 1:10.16 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
3 | Daniel Skauge | 1993 | 365 | 33.07 | 1:10.69 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
4 | Magnus Kjerstad | 1993 | 340 | 32.90 | 1:12.42 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
5 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 315 | 33.42 | 1:14.26 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Michael Bach | 1993 | 311 | 35.03 | 1:14.57 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Håkon Dalland | 1993 | 298 | 35.15 | 1:15.63 | |||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Vetle Steffensen | 1993 | 298 | 33.53 | 1:15.65 | |||||
Arna SLK | ||||||||||
9 | Simon Thunestvedt | 1993 | 283 | 35.32 | 1:16.97 | |||||
Arna SLK | ||||||||||
10 | Nikolaj Kühn | 1993 | 277 | 35.39 | 1:17.55 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
11 | Jonas Jensen | 1993 | 257 | 35.47 | 1:19.52 | |||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Søren L. Knudsen | 1993 | 217 | 38.72 | 1:24.13 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Stævnerekord: Sara Nordenstam NTG 1.02.18 (2001) |
Løbssponsor: EUC Nordvest - Sportscollege |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Ruben Kjær | 1994 | 332 | 33.08 | 1:13.01 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Markus Vindenes | 1994 | 330 | 34.06 | 1:13.10 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
3 | Martin Terp Olesen | 1994 | 320 | 34.07 | 1:13.86 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | 284 | 34.74 | 1:16.92 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Thomas Pedersen | 1995 | 224 | 38.75 | 1:23.23 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | 217 | 38.81 | 1:24.11 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
7 | Frederik Ploug-Johansen | 1994 | 215 | 37.86 | 1:24.34 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Jeppe Høgild | 1994 | 212 | 39.12 | 1:24.79 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Morten L. Pedersen | 1995 | 207 | 39.57 | 1:25.40 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Kristian Blummenfelt | 1994 | 191 | 40.61 | 1:27.74 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
11 | Vebjørn Arne J. Aasheim | 1995 | 143 | 44.37 | 1:36.72 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
12 | Frederik Bach Larsen | 1995 | 138 | 44.18 | 1:37.89 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Ori Turin | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 05 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 20:15 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler 17 - 2007 år |
Stævnerekord: Petter Sjødal Norge 0.55.12 (2002) |
Løbssponsor: Total Engro |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maren Johannesen | 1972 | 626 | 31.22 | 1:06.80 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
2 | Karolina Orleanski | 1986 | 591 | 32.26 | 1:08.10 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
3 | Kristine Mella | 1990 | 520 | 33.25 | 1:11.06 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
4 | Hege Omdal | 1989 | 500 | 33.89 | 1:12.00 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
5 | Marina Rasmussen | 1989 | 491 | 33.53 | 1:12.46 | |||||
Arna SLK | ||||||||||
6 | Cecilie Christiansen | 1990 | 479 | 33.64 | 1:13.04 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Linn Hege Laudal | 1989 | 468 | 34.38 | 1:13.59 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
8 | Charlotte Kausland | 1989 | 436 | 34.53 | 1:15.38 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
9 | Karin Ekholt | 1989 | 425 | 35.21 | 1:16.01 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
10 | Charlotte Irgens | 1989 | 421 | 36.11 | 1:16.23 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
11 | June J. Kristiansen | 1990 | 416 | 35.98 | 1:16.55 | |||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
12 | Maren Teige | 1990 | 388 | 36.89 | 1:18.36 | |||||
Bergens SLK | ||||||||||
- | Rebecca Johnsen | 1988 | DNS | |||||||
Bs/åstveit | ||||||||||
- | Ingvild M. Brurås | 1989 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Petter Sjødal Norge 0.55.12 (2002) |
Løbssponsor: Total Engro |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Elspa Mørkøre | 1991 | 664 | 31.71 | 1:05.51 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Malin Frestad | 1991 | 518 | 33.17 | 1:11.16 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
3 | Hanne Søfteland | 1992 | 515 | 32.81 | 1:11.29 | |||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
4 | Maria Aasen | 1992 | 508 | 34.10 | 1:11.62 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
5 | Oda J. Midtun | 1991 | 487 | 33.26 | 1:12.62 | |||||
Arna SLK | ||||||||||
6 | Seline Vike Holm | 1992 | 450 | 33.81 | 1:14.56 | |||||
Arna SLK | ||||||||||
7 | Julie Thomsen | 1992 | 442 | 34.25 | 1:15.02 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Malene Koktved Andersen | 1991 | 437 | 35.18 | 1:15.33 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Hilde Kringlen | 1991 | 403 | 36.75 | 1:17.35 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
10 | Rebekka Unni Davidsen | 1991 | 397 | 35.33 | 1:17.78 | |||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | 385 | 36.62 | 1:18.53 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ingrid Solemslie Sther | 1992 | 349 | 37.51 | 1:21.20 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
13 | Lene Lykke Erichsen | 1992 | 330 | 38.27 | 1:22.66 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
14 | Anja Frahm | 1992 | 304 | 39.61 | 1:24.99 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Petter Sjødal Norge 0.55.12 (2002) |
Løbssponsor: Total Engro |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jannie Overgaard | 1993 | 495 | 33.09 | 1:12.25 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christine M. Pedersen | 1993 | 481 | 34.51 | 1:12.93 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anne Vester Pedersen | 1993 | 461 | 34.47 | 1:13.96 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Jeanette Kjær | 1993 | 439 | 35.30 | 1:15.18 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lene Edlandsvik | 1993 | 327 | 37.10 | 1:22.98 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
6 | Linda Gabrielsen | 1993 | 266 | 40.25 | 1:28.90 | |||||
Speed, Spkl | ||||||||||
7 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | 259 | 41.27 | 1:29.66 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Marie Reinertsen | 1993 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
- | Stine Vindenes | 1993 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 år |
Stævnerekord: Petter Sjødal Norge 0.55.12 (2002) |
Løbssponsor: Total Engro |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Østergaard Vinter | 1994 | 517 | 33.45 | 1:11.20 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rikke Bauer Pedersen | 1994 | 409 | 35.40 | 1:17.00 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marte K Haukeland | 1994 | 395 | 36.03 | 1:17.88 | |||||
Arna SLK | ||||||||||
4 | Marie Øverland | 1994 | 371 | 36.47 | 1:19.54 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
5 | Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | 367 | 36.12 | 1:19.85 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
6 | Karoline Pedersen | 1994 | 348 | 37.27 | 1:21.22 | |||||
Bergens SLK | ||||||||||
7 | Marthe Karlsen | 1994 | 347 | 38.00 | 1:21.30 | |||||
Speed, Spkl | ||||||||||
8 | Hege Strøm Haukeland | 1994 | 296 | 38.94 | 1:25.79 | |||||
Speed, Spkl | ||||||||||
9 | Andrea Strømsnes | 1994 | 290 | 40.33 | 1:26.35 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
10 | Hanne Delbekk | 1994 | 135 | 49.72 | 1:51.33 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Idha Toft Valeur | 1994 | DNS | |||||||
Speed, Spkl | ||||||||||
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Stævnerekord: Petter Sjødal Norge 0.55.12 (2002) |
Løbssponsor: Total Engro |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Aslaug Marie Hjelmaas | 1995 | 418 | 35.03 | 1:16.45 | |||||
Bergens SLK | ||||||||||
2 | Andrea B Westbye | 1995 | 310 | 37.59 | 1:24.46 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
3 | Sandra Bratli | 1995 | 214 | 43.71 | 1:35.51 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
4 | Cecilie Christensen | 1995 | 209 | 43.54 | 1:36.36 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 år og yngre |
Stævnerekord: Petter Sjødal Norge 0.55.12 (2002) |
Løbssponsor: Total Engro |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Malene M. Pedersen | 1996 | 137 | 51.41 | 1:50.75 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 06 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 09:26 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Stævnerekord: André Bratgjerd 0.51.04 Bærumsvømmerne 2004 |
Løbssponsor: Gate 7 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nicolai Graae Hansen | 1988 | 736 | 25.48 | 51.83 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Alexander B. Skeltvedt | 1987 | 623 | 26.47 | 54.77 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
3 | Keld Rishøj | 1988 | 281 | 33.86 | 1:11.44 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Pål Gunnar Normann | 1981 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Stævnerekord: André Bratgjerd 0.51.04 Bærumsvømmerne 2004 |
Løbssponsor: Gate 7 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ystein Rognerud Hetland | 1989 | 746 | 25.07 | 51.60 | |||||
Bærum/ntg | ||||||||||
2 | Martin Skramstad | 1989 | 637 | 25.94 | 54.39 | |||||
Hamar IL | ||||||||||
3 | Christer Koch Kvam | 1990 | 634 | 26.50 | 54.47 | |||||
Bærum/ntg | ||||||||||
4 | Stian Werner Erichsen | 1990 | 633 | 26.27 | 54.50 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
5 | Christian Sunde | 1989 | 601 | 26.68 | 55.45 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
6 | Even Vike Holm | 1990 | 583 | 27.10 | 56.02 | |||||
Bs/arna | ||||||||||
7 | Nicolai Gaardsted | 1990 | 577 | 27.17 | 56.19 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Elias Dammann | 1989 | 569 | 28.08 | 56.46 | |||||
Bærum/ntg | ||||||||||
9 | Aleksander Haugstvedt | 1989 | 502 | 28.72 | 58.86 | |||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
10 | Thomas Saugstrup | 1990 | 499 | 28.02 | 58.98 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Eirik Runningen | 1990 | 479 | 28.59 | 59.80 | |||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
12 | Eirik B. Lund | 1990 | 461 | 29.09 | 1:00.55 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
13 | Ørjan Knutli | 1989 | 453 | 29.60 | 1:00.91 | |||||
Arna SLK | ||||||||||
14 | Espen Urdahl | 1989 | 400 | 30.26 | 1:03.53 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
15 | Christian Bott | 1989 | 321 | 32.22 | 1:08.37 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Emil Juul | 1989 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Stævnerekord: André Bratgjerd 0.51.04 Bærumsvømmerne 2004 |
Løbssponsor: Gate 7 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thor Hafnor | 1991 | 585 | 27.35 | 55.96 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
2 | Sindri T. Jakobsson | 1991 | 553 | 27.48 | 57.02 | |||||
Bs/delfana | ||||||||||
3 | Frederik Bielefeldt | 1991 | 511 | 27.79 | 58.51 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 499 | 28.80 | 58.99 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
5 | Simen Dale | 1991 | 499 | 28.51 | 59.01 | |||||
Bs/delfana | ||||||||||
6 | Claus Liltorp | 1991 | 491 | 28.43 | 59.29 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sebastian Stordal | 1991 | 487 | 28.42 | 59.49 | |||||
Bs/delfana | ||||||||||
8 | Rasmus Busk Sørensen | 1991 | 477 | 29.14 | 59.89 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Joachim Jakobsen | 1991 | 476 | 29.15 | 59.91 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
10 | John Arne Wikholm | 1991 | 452 | 28.86 | 1:00.99 | |||||
Bergens SLK | ||||||||||
11 | Fredrik Rissen Bjerke | 1991 | 446 | 29.52 | 1:01.23 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
12 | Jakob Haugstvedt | 1991 | 444 | 28.78 | 1:01.32 | |||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
13 | Kristoffer Brekke | 1991 | 409 | 30.80 | 1:03.02 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
14 | Tollef Johan Vollan | 1991 | 386 | 30.67 | 1:04.27 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
15 | Magnus Støylen | 1991 | 297 | 33.73 | 1:10.11 | |||||
Speed, Spkl | ||||||||||
- | Tim Madsen | 1991 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Stævnerekord: André Bratgjerd 0.51.04 Bærumsvømmerne 2004 |
Løbssponsor: Gate 7 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | 590 | 27.32 | 55.80 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Jonas K. Jostad | 1992 | 574 | 27.29 | 56.29 | |||||
Hamar IL | ||||||||||
3 | Morten Steen Christensen | 1992 | 535 | 27.72 | 57.62 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathias Jørgensen | 1992 | 532 | 27.98 | 57.75 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christoffer Justesen | 1992 | 496 | 27.96 | 59.11 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marcus Zobbe Noer | 1992 | 496 | 28.17 | 59.12 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alexander Hansen | 1992 | 494 | 29.23 | 59.20 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Erlend Ulveseter | 1992 | 493 | 28.78 | 59.23 | |||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 489 | 28.84 | 59.38 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Kasper Husted | 1992 | 473 | 29.06 | 1:00.04 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Åmund Karlsen | 1992 | 459 | 29.63 | 1:00.64 | |||||
Eid Symjeklubb | ||||||||||
12 | Anders H. Christensen | 1992 | 454 | 29.40 | 1:00.87 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Håkon Haga | 1992 | 448 | 30.39 | 1:01.14 | |||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
14 | Markus Heimdal | 1992 | 446 | 29.63 | 1:01.23 | |||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
15 | Christian Broni | 1992 | 443 | 29.92 | 1:01.40 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Svenn Berg | 1992 | 433 | 29.52 | 1:01.85 | |||||
Bergens SLK | ||||||||||
17 | Sondre Thygesen | 1992 | 409 | 30.18 | 1:03.05 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
18 | Håkon Andersen | 1992 | 408 | 30.24 | 1:03.09 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
19 | Anders J Færø | 1992 | 406 | 30.26 | 1:03.17 | |||||
Bergens SLK | ||||||||||
20 | Simon Mork Kleppe | 1992 | 387 | 30.90 | 1:04.19 | |||||
Volda Symjeklubb | ||||||||||
21 | Martin Jakobsen | 1992 | 381 | 30.24 | 1:04.57 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
22 | Martin B. Lund | 1992 | 364 | 31.23 | 1:05.53 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
23 | Sondre Bryn | 1992 | 327 | 33.32 | 1:07.93 | |||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
24 | Erik Bryhn Myklebust | 1992 | 296 | 33.79 | 1:10.19 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
25 | Kasper Jensen | 1992 | 209 | 37.89 | 1:18.89 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: André Bratgjerd 0.51.04 Bærumsvømmerne 2004 |
Løbssponsor: Gate 7 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Henry Emil Nordhagen | 1993 | 509 | 28.22 | 58.62 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
2 | Ingvar V. Skirbekk | 1993 | 470 | 28.60 | 1:00.19 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
2 | Robin Sell Dyngeland | 1993 | 470 | 29.44 | 1:00.19 | |||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Steffen L. Nielsen | 1993 | 459 | 29.17 | 1:00.66 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Jens H. Nannerup | 1993 | 448 | 29.61 | 1:01.14 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 433 | 29.52 | 1:01.83 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Vetle Steffensen | 1993 | 403 | 30.20 | 1:03.32 | |||||
Arna SLK | ||||||||||
8 | Simon Thunestvedt | 1993 | 389 | 31.10 | 1:04.07 | |||||
Arna SLK | ||||||||||
9 | Michael Bach | 1993 | 387 | 30.96 | 1:04.21 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 375 | 31.47 | 1:04.88 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jonas Jensen | 1993 | 359 | 32.27 | 1:05.81 | |||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Nikolaj Kühn | 1993 | 348 | 32.08 | 1:06.51 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
13 | Øystein Jørgensen | 1993 | 347 | 31.30 | 1:06.56 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
14 | Nicolai K Madsen | 1993 | 336 | 33.41 | 1:07.31 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Magnus Kjerstad | 1993 | 333 | 31.57 | 1:07.51 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
16 | Alexander Schultz | 1993 | 320 | 32.31 | 1:08.40 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
17 | Øyvind Holtskog | 1993 | 315 | 33.46 | 1:08.74 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
18 | Daniel Peschardt | 1993 | 298 | 34.15 | 1:10.05 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Søren L. Knudsen | 1993 | 284 | 34.42 | 1:11.18 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Theis Leonard | 1993 | 222 | 36.62 | 1:17.24 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Jesper Lehd Jørgensen | 1993 | 169 | 40.10 | 1:24.65 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Stævnerekord: André Bratgjerd 0.51.04 Bærumsvømmerne 2004 |
Løbssponsor: Gate 7 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 455 | 29.65 | 1:00.85 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Markus Vindenes | 1994 | 395 | 30.71 | 1:03.76 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
3 | Emil Ruben Kjær | 1994 | 383 | 30.55 | 1:04.43 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | 366 | 31.06 | 1:05.40 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Eden Turin | 1994 | 359 | 31.87 | 1:05.84 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Markus Lie | 1995 | 333 | 33.29 | 1:07.50 | |||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Mathias Frandsen | 1994 | 325 | 33.60 | 1:08.02 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Frederik Ploug-Johansen | 1994 | 315 | 32.80 | 1:08.78 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Morten L. Pedersen | 1995 | 302 | 33.56 | 1:09.72 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Lasse Toft | 1994 | 276 | 33.85 | 1:11.89 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
11 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 274 | 34.99 | 1:12.00 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
12 | Kristian Dahlgaard | 1994 | 270 | 34.91 | 1:12.36 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Thomas Pedersen | 1995 | 267 | 35.38 | 1:12.66 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ori Turin | 1995 | 267 | 34.33 | 1:12.68 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | 259 | 35.71 | 1:13.45 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
16 | Mathias Petersen | 1995 | 249 | 35.28 | 1:14.35 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
17 | Vebjørn Arne J. Aasheim | 1995 | 249 | 35.25 | 1:14.42 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
18 | Frederik Bach Larsen | 1995 | 240 | 35.49 | 1:15.28 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Frederik Wadmann | 1994 | 235 | 36.05 | 1:15.83 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Lars Rugsveen | 1994 | 234 | 36.17 | 1:15.97 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
21 | Magnus Yde | 1996 | 227 | 35.86 | 1:16.73 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
22 | Mathias T. Andersen | 1994 | 226 | 35.67 | 1:16.79 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
23 | Adalsteinn S. Hermannsson | 1995 | 220 | 37.68 | 1:17.47 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
24 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 213 | 36.52 | 1:18.35 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
25 | Jannick Maesen | 1995 | 210 | 37.27 | 1:18.74 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
26 | Luca Pasquali | 1994 | 208 | 37.71 | 1:18.93 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
27 | Kristian Korneliussen | 1995 | 197 | 37.08 | 1:20.42 | |||||
Speed, Spkl | ||||||||||
28 | Malte Ruben Kjær | 1996 | 179 | 39.69 | 1:23.09 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
29 | Simon L. Knudsen | 1996 | 173 | 39.47 | 1:23.90 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
30 | Mark Lyng | 1995 | 162 | 42.28 | 1:25.80 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Frederik Jessen | 1998 | 157 | 41.11 | 1:26.80 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
32 | Casper Trier Jensen | 1996 | 151 | 42.41 | 1:27.96 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
33 | Karsten Ovesen | 1994 | 146 | 41.05 | 1:28.93 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
34 | Mikkel Pedersen | 1994 | 144 | 41.38 | 1:29.20 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
35 | Micheal Kjær | 1995 | 133 | 44.84 | 1:31.58 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
36 | Rasmus Fruergaard | 1994 | 129 | 43.79 | 1:32.53 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
37 | Morten Neyneman | 1994 | 126 | 42.94 | 1:33.29 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
38 | Eirik Rugsveen | 1996 | 110 | 44.94 | 1:37.62 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
39 | Lasse Munkholm | 1996 | 108 | 45.06 | 1:38.24 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
40 | Morten Thomsen | 1997 | 103 | 45.11 | 1:39.84 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
41 | Mathias Tiedemann | 1996 | 42 | 1:02.93 | 2:14.65 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Kasper Moltsen | 1994 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 06 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 09:54 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Stævnerekord: Vibeke L. Johansen NTG 0. 56.87 |
Løbssponsor: HH - Total Rengøring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 726 | 28.36 | 58.74 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 677 | 29.29 | 1:00.14 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Maren Johannesen | 1972 | 663 | 29.62 | 1:00.56 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
4 | Monica Finnøy | 1988 | 642 | 29.80 | 1:01.20 | |||||
Bs/bs-Lk | ||||||||||
5 | Helene Lybak | 1990 | 609 | 30.39 | 1:02.28 | |||||
Bs/delfana | ||||||||||
6 | Karolina Orleanski | 1986 | 583 | 30.83 | 1:03.19 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
7 | Linn Hege Laudal | 1989 | 559 | 31.01 | 1:04.10 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
8 | Vibeke Browne | 1989 | 558 | 30.37 | 1:04.15 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
9 | Rebecca Johnsen | 1988 | 531 | 31.21 | 1:05.19 | |||||
Bs/åstveit | ||||||||||
10 | Oda S. Leiknes | 1990 | 531 | 31.41 | 1:05.21 | |||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
11 | Cecilie Christiansen | 1990 | 519 | 32.05 | 1:05.70 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 506 | 32.21 | 1:06.27 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Marina Rasmussen | 1989 | 492 | 32.03 | 1:06.86 | |||||
Arna SLK | ||||||||||
14 | Vilde Skram | 1990 | 488 | 32.06 | 1:07.07 | |||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
15 | Charlotte Christiansen | 1989 | 476 | 32.06 | 1:07.60 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | Siri Ovesen | 1990 | 445 | 32.89 | 1:09.14 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
17 | Louise Hauberg | 1989 | 445 | 32.68 | 1:09.17 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
18 | Simone Bielefeldt | 1989 | 425 | 34.28 | 1:10.24 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Mette H. Kristensen | 1989 | 409 | 33.88 | 1:11.13 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Ingvill S. Hilleren | 1990 | 159 | 47.95 | 1:37.52 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
- | Iwonka Vik | 1981 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
- | Ingvild M. Brurås | 1989 | DSQ | tyvstart | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Vibeke L. Johansen NTG 0. 56.87 |
Løbssponsor: HH - Total Rengøring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Elspa Mørkøre | 1991 | 752 | 58.07 | 58.07 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Oona Ovesen | 1992 | 586 | 30.75 | 1:03.10 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
3 | Hanne Søfteland | 1992 | 577 | 30.47 | 1:03.44 | |||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
4 | Maria Aasen | 1992 | 575 | 31.02 | 1:03.50 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
5 | Oda J. Midtun | 1991 | 568 | 30.55 | 1:03.77 | |||||
Arna SLK | ||||||||||
6 | Astrid Brink Hundebøl | 1991 | 566 | 30.31 | 1:03.84 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Ane J. Midtun | 1991 | 565 | 30.79 | 1:03.87 | |||||
Arna SLK | ||||||||||
8 | Gudrun Eir Hermannsdotti | 1992 | 558 | 31.04 | 1:04.14 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Seline Vike Holm | 1992 | 549 | 30.61 | 1:04.50 | |||||
Arna SLK | ||||||||||
10 | Malene Koktved Andersen | 1991 | 517 | 31.85 | 1:05.79 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
11 | Ida Christine Lundevold N | 1991 | 493 | 32.23 | 1:06.84 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
12 | Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | 487 | 32.36 | 1:07.11 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Julie Thomsen | 1992 | 485 | 32.25 | 1:07.19 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
14 | Katarina S. Thomsen | 1991 | 484 | 31.87 | 1:07.26 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Mariken Asbjørnsen | 1992 | 462 | 32.69 | 1:08.31 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
16 | Sarah Louise Nielsen | 1992 | 458 | 32.89 | 1:08.50 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
17 | Ninna Myllerup | 1992 | 448 | 33.27 | 1:09.02 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
18 | Anne Sofie Lauritsen | 1992 | 446 | 33.72 | 1:09.12 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
19 | Cecilie Bak | 1992 | 399 | 34.45 | 1:11.70 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
20 | Viktoria Solvik Conradi | 1992 | 399 | 33.84 | 1:11.73 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
21 | Sara G. Basmoen | 1991 | 362 | 35.03 | 1:14.11 | |||||
Speed, Spkl | ||||||||||
22 | Anja Frahm | 1992 | 354 | 35.37 | 1:14.66 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
23 | Nicoline Rosbak | 1992 | 307 | 36.38 | 1:18.31 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
24 | Hanne Vagstad Rognlie | 1992 | 287 | 37.34 | 1:20.02 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Vibeke L. Johansen NTG 0. 56.87 |
Løbssponsor: HH - Total Rengøring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Blgen | 1993 | 562 | 30.88 | 1:03.97 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
2 | Christine M. Pedersen | 1993 | 559 | 31.50 | 1:04.08 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jannie Overgaard | 1993 | 542 | 31.22 | 1:04.74 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Katrine Yde Pedersen | 1993 | 542 | 31.67 | 1:04.76 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 525 | 31.43 | 1:05.43 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Juni Rugland | 1993 | 480 | 32.69 | 1:07.43 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
7 | Marthe Helene Haganes | 1993 | 479 | 32.71 | 1:07.46 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
8 | Lene Edlandsvik | 1993 | 456 | 33.07 | 1:08.58 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
9 | Malin Milford Johannessen | 1993 | 453 | 33.09 | 1:08.77 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
10 | Jeanette Kjær | 1993 | 445 | 32.42 | 1:09.17 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sara N. Gjelsvik | 1993 | 443 | 33.24 | 1:09.28 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
12 | Louise K Esdar | 1993 | 434 | 34.04 | 1:09.74 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
13 | Linda Gabrielsen | 1993 | 425 | 33.02 | 1:10.25 | |||||
Speed, Spkl | ||||||||||
14 | Elna Luice Bønes | 1993 | 416 | 33.47 | 1:10.73 | |||||
Bergens SLK | ||||||||||
15 | Malin Dahle | 1993 | 411 | 33.46 | 1:11.00 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
16 | Ida Louise G. Borlaug | 1993 | 393 | 35.20 | 1:12.09 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
17 | Mirabelle Breidvik | 1993 | 381 | 36.03 | 1:12.82 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
18 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | 367 | 35.60 | 1:13.75 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
19 | Line Mosgaard | 1993 | 286 | 39.15 | 1:20.18 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
20 | Kristin E Johnsen | 1993 | 271 | 37.28 | 1:21.57 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
21 | Jeanette Bergelxkken | 1993 | 237 | 38.78 | 1:25.33 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Marie Reinertsen | 1993 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
- | Stine Vindenes | 1993 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Stævnerekord: Vibeke L. Johansen NTG 0. 56.87 |
Løbssponsor: HH - Total Rengøring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Karoline Pedersen | 1994 | 541 | 31.48 | 1:04.78 | |||||
Bergens SLK | ||||||||||
2 | Marie Øverland | 1994 | 493 | 32.46 | 1:06.83 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
3 | Louise Østergaard Vinter | 1994 | 465 | 32.86 | 1:08.14 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Idha Toft Valeur | 1994 | 453 | 32.86 | 1:08.76 | |||||
Speed, Spkl | ||||||||||
5 | Andrea Strømsnes | 1994 | 450 | 33.38 | 1:08.92 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
6 | Rikke Bauer Pedersen | 1994 | 431 | 33.37 | 1:09.92 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | 420 | 34.01 | 1:10.52 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
8 | Hege Strøm Haukeland | 1994 | 405 | 33.90 | 1:11.34 | |||||
Speed, Spkl | ||||||||||
9 | Marte K Haukeland | 1994 | 404 | 34.21 | 1:11.40 | |||||
Arna SLK | ||||||||||
10 | Sandra Farestvedt | 1994 | 348 | 35.75 | 1:15.03 | |||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Regitze Madsen | 1994 | 295 | 38.27 | 1:19.32 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
12 | Ronja Gulseth | 1994 | 264 | 40.40 | 1:22.29 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
13 | Maria Frost Nielsen | 1994 | 255 | 39.34 | 1:23.30 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Hanne Delbekk | 1994 | 235 | 40.87 | 1:25.53 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
15 | Lisa Hangaard | 1994 | 230 | 39.48 | 1:26.12 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Michelle Lesler | 1994 | 187 | 42.34 | 1:32.34 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Ritter | 1994 | DSQ | tyvstart | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Stævnerekord: Vibeke L. Johansen NTG 0. 56.87 |
Løbssponsor: HH - Total Rengøring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Aslaug Marie Hjelmaas | 1995 | 561 | 30.65 | 1:04.02 | |||||
Bergens SLK | ||||||||||
2 | Andrea B Westbye | 1995 | 461 | 32.84 | 1:08.36 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
3 | Maren Gullvåg Aasen | 1995 | 398 | 34.40 | 1:11.79 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
4 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | 383 | 34.82 | 1:12.72 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Louise Andreassen | 1995 | 382 | 35.96 | 1:12.80 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Pernille Nielsen | 1995 | 327 | 38.09 | 1:16.66 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Cecilie Christensen | 1995 | 301 | 37.22 | 1:18.76 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Inger Celine Torp Larsen | 1995 | 300 | 37.03 | 1:18.89 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
9 | Sandra Bratli | 1995 | 298 | 38.45 | 1:19.09 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
10 | Emma Ø. Nielsen | 1995 | 290 | 38.49 | 1:19.77 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 275 | 38.99 | 1:21.19 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Andrea Hansen Vigebo | 1995 | 270 | 38.43 | 1:21.70 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
13 | Sine Desideriussen | 1995 | 236 | 40.73 | 1:25.50 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ida Bylov Steensgaard | 1995 | 185 | 45.00 | 1:32.73 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Louise Sander | 1995 | 150 | 46.63 | 1:39.45 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Silje I Xyen | 1995 | 128 | 47.18 | 1:44.88 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
17 | Amalie Vinther | 1995 | 120 | 50.40 | 1:47.07 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Kaisa Jakobsen | 1995 | DNS | |||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
- | Helene Siggaard | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Stævnerekord: Vibeke L. Johansen NTG 0. 56.87 |
Løbssponsor: HH - Total Rengøring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 322 | 36.14 | 1:17.04 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Maria Søe Beith | 1996 | 302 | 37.89 | 1:18.73 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lise L. Nielsen | 1996 | 271 | 38.38 | 1:21.62 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Ane Lee Johanen | 1997 | 254 | 39.92 | 1:23.40 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
5 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 249 | 40.74 | 1:23.90 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nanna Ovesen | 1996 | 244 | 38.94 | 1:24.44 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 184 | 43.91 | 1:32.79 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Line Hatting | 1996 | 183 | 43.72 | 1:33.05 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 153 | 44.98 | 1:38.73 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emma Mortensen | 1996 | 118 | 51.33 | 1:47.68 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sofie Møller | 1997 | 73 | 57.65 | 2:06.55 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 68 | 59.37 | 2:09.61 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 06 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 10:13 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Stævnerekord: Børge Mørk Norge 2:15.71 (1998) |
Løbssponsor: Snedsted Turistbusser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nicolai Graae Hansen | 1988 | 710 | 32.36 | 1:08.55 | 1:45.40 | 2:21.54 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Robert Aronsen | 1986 | 705 | 33.17 | 1:09.00 | 1:44.76 | 2:21.81 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
3 | Daniel Aronsen | 1986 | 611 | 34.13 | 1:11.77 | 1:50.06 | 2:28.78 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
4 | Alexander Mokkelbost | 1987 | 562 | 32.77 | 1:10.44 | 1:52.85 | 2:32.96 | |||
Bs/delfana | ||||||||||
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Stævnerekord: Børge Mørk Norge 2:15.71 (1998) |
Løbssponsor: Snedsted Turistbusser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Martin Steffensen | 1989 | 562 | 32.75 | 1:10.78 | 1:52.02 | 2:32.98 | |||
Bs/arna | ||||||||||
2 | Johannes Framnes | 1989 | 435 | 35.93 | 1:17.42 | 2:01.37 | 2:46.65 | |||
Bs/arna | ||||||||||
- | Marcus Tesdal | 1990 | DNS | |||||||
Bs/åstveit | ||||||||||
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Stævnerekord: Børge Mørk Norge 2:15.71 (1998) |
Løbssponsor: Snedsted Turistbusser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Wigstrm | 1991 | 627 | 33.74 | 1:11.32 | 1:49.44 | 2:27.49 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
2 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | 622 | 33.80 | 1:11.68 | 1:50.27 | 2:27.92 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Daniel Mandrup | 1991 | 409 | 35.88 | 1:18.90 | 2:04.42 | 2:50.06 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Magnus Støylen | 1991 | DSQ | tyvstart | ||||||
Speed, Spkl | ||||||||||
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Stævnerekord: Børge Mørk Norge 2:15.71 (1998) |
Løbssponsor: Snedsted Turistbusser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sverre Næss | 1992 | 632 | 33.35 | 1:10.54 | 1:48.83 | 2:27.11 | |||
Sarpsborg IL | ||||||||||
2 | Frans Johannessen | 1992 | 615 | 33.69 | 1:11.41 | 1:49.76 | 2:28.41 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Espen Halhjem | 1992 | 566 | 34.11 | 1:12.54 | 1:52.17 | 2:32.57 | |||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
4 | Christopher Williams | 1992 | 414 | 38.39 | 1:20.80 | 2:04.94 | 2:49.34 | |||
Bergens SLK | ||||||||||
5 | Sondre Bryn | 1992 | 391 | 39.09 | 1:23.34 | 2:08.79 | 2:52.57 | |||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Børge Mørk Norge 2:15.71 (1998) |
Løbssponsor: Snedsted Turistbusser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Håkon Dalland | 1993 | 365 | 40.00 | 1:25.26 | 2:10.77 | 2:56.59 | |||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Theis Leonard | 1993 | 217 | 46.25 | 1:38.92 | 2:35.29 | 3:30.07 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Stævnerekord: Børge Mørk Norge 2:15.71 (1998) |
Løbssponsor: Snedsted Turistbusser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Markus Vindenes | 1994 | 415 | 38.58 | 1:21.80 | 2:05.65 | 2:49.26 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
2 | Nocolai Gerrard | 1994 | 367 | 40.85 | 1:26.02 | 2:11.50 | 2:56.25 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
3 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | 297 | 41.91 | 1:29.75 | 2:19.68 | 3:09.25 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Jeppe Høgild | 1994 | 269 | 43.91 | 1:34.84 | 2:26.08 | 3:15.63 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Luca Pasquali | 1994 | 266 | 44.29 | 1:35.42 | 2:27.70 | 3:16.35 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Stian Frestad | 1994 | 260 | 43.57 | 1:34.12 | 2:26.13 | 3:17.76 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
7 | Frederik Bach Larsen | 1995 | 258 | 45.39 | 1:36.75 | 2:28.15 | 3:18.27 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kristian Blummenfelt | 1994 | 254 | 47.50 | 1:38.02 | 2:29.10 | 3:19.29 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
9 | Vebjørn Arne J. Aasheim | 1995 | 246 | 45.30 | 1:37.02 | 2:29.67 | 3:21.42 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
10 | Jone Rugland | 1996 | 218 | 47.11 | 1:41.24 | 2:36.40 | 3:29.80 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
11 | Mark Lyng | 1995 | 144 | 53.11 | 1:55.44 | 3:00.08 | 4:00.59 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Michael Kjær | 1995 | 144 | 53.23 | 1:56.03 | 2:59.44 | 4:00.88 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mathias F. Nielsen | 1995 | 139 | 54.55 | 1:57.39 | 3:03.06 | 4:03.54 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lasse Munkholm | 1996 | 123 | 57.91 | 2:04.08 | 3:10.43 | 4:14.06 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Casper Trier Jensen | 1996 | 114 | 2:23.87 | 3:12.73 | 4:20.14 | 4:20.14 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Morten Thomsen | 1997 | 102 | 59.74 | 2:10.98 | 3:22.26 | 4:29.95 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 06 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 10:36 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Stævnerekord: Anne-Marie Guldbrandsen Norge 2:33.21 (2002) |
Løbssponsor: Photo Care - livet kan ikke tages om |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Monica Finnøy | 1988 | 640 | 36.98 | 1:18.10 | 2:00.21 | 2:42.82 | |||
Bs/bs-Lk | ||||||||||
2 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 584 | 40.30 | 1:23.07 | 2:05.87 | 2:47.85 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Karin Ekholt | 1989 | 568 | 38.18 | 1:21.17 | 2:04.69 | 2:49.47 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
4 | Hege Omdal | 1989 | 553 | 39.18 | 1:22.59 | 2:06.74 | 2:50.98 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
5 | Charlotte Kausland | 1989 | 550 | 39.65 | 1:22.96 | 2:06.91 | 2:51.28 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
6 | Maren Teige | 1990 | 536 | 39.55 | 1:23.05 | 2:07.72 | 2:52.76 | |||
Bergens SLK | ||||||||||
- | Trine Midtun | 1990 | DNS | |||||||
Arna SLK | ||||||||||
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Anne-Marie Guldbrandsen Norge 2:33.21 (2002) |
Løbssponsor: Photo Care - livet kan ikke tages om |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Jensen | 1992 | 617 | 36.89 | 1:18.82 | 2:01.37 | 2:44.80 | |||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Benedicte Kausland | 1992 | 588 | 38.45 | 1:21.25 | 2:04.38 | 2:47.51 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
3 | Lene Lykke Erichsen | 1992 | 586 | 39.00 | 1:21.37 | 2:04.31 | 2:47.69 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
4 | Thea Wingaard | 1991 | 511 | 41.32 | 1:26.27 | 2:11.31 | 2:55.48 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
5 | Karoline Aadland | 1991 | 510 | 40.63 | 1:24.65 | 2:10.01 | 2:55.65 | |||
Bergens SLK | ||||||||||
6 | Julie Horn Johnsen | 1992 | 491 | 40.12 | 1:26.04 | 2:11.88 | 2:57.84 | |||
Bergens SLK | ||||||||||
7 | Hilde Kringlen | 1991 | 487 | 40.87 | 1:26.62 | 2:12.70 | 2:58.36 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
8 | Kristine Heimli | 1991 | 461 | 41.80 | 1:27.59 | 2:14.56 | 3:01.68 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
9 | Anne Sofie Lauritsen | 1992 | 406 | 43.22 | 1:31.09 | 2:21.48 | 3:09.47 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ingrid Solemslie Sther | 1992 | 356 | 44.50 | 1:34.60 | 2:26.19 | 3:17.92 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Anne-Marie Guldbrandsen Norge 2:33.21 (2002) |
Løbssponsor: Photo Care - livet kan ikke tages om |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anne Vester Pedersen | 1993 | 585 | 37.68 | 1:19.95 | 2:03.56 | 2:47.81 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Marianne Strøm | 1993 | 363 | 43.94 | 1:33.93 | 2:25.15 | 3:16.72 | |||
Speed, Spkl | ||||||||||
3 | Marthe Helene Haganes | 1993 | 347 | 44.47 | 1:35.42 | 2:27.77 | 3:19.71 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
4 | Kristin E Johnsen | 1993 | 266 | 49.99 | 1:45.62 | 2:43.18 | 3:38.28 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
Stævnerekord: Anne-Marie Guldbrandsen Norge 2:33.21 (2002) |
Løbssponsor: Photo Care - livet kan ikke tages om |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marthe Karlsen | 1994 | 524 | 40.10 | 1:24.91 | 2:10.03 | 2:54.10 | |||
Speed, Spkl | ||||||||||
2 | Andrea Hestdal | 1994 | 521 | 39.66 | 1:23.94 | 2:09.50 | 2:54.42 | |||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Iben Nielsen | 1994 | 481 | 40.72 | 1:26.51 | 2:12.94 | 2:59.03 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Helle Kjær | 1994 | 289 | 49.92 | 1:44.50 | 2:38.39 | 3:32.25 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lisa Hangaard | 1994 | 213 | 51.92 | 1:51.63 | 2:52.50 | 3:55.14 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Maria Frost Nielsen | 1994 | DNF | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Stævnerekord: Anne-Marie Guldbrandsen Norge 2:33.21 (2002) |
Løbssponsor: Photo Care - livet kan ikke tages om |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Ø. Nielsen | 1995 | 383 | 44.68 | 1:33.44 | 2:24.06 | 3:13.24 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rikke Husum Frederiksen | 1995 | 302 | 48.65 | 1:41.90 | 2:35.90 | 3:29.26 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Louise Sander | 1995 | 252 | 50.86 | 1:48.54 | 2:45.82 | 3:42.02 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ingunn E Johnsen | 1995 | 190 | 54.49 | 1:58.08 | 3:04.09 | 4:04.14 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
5 | Ida Bylov Steensgaard | 1995 | 184 | 55.44 | 1:59.88 | 3:04.91 | 4:06.86 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Stævnerekord: Anne-Marie Guldbrandsen Norge 2:33.21 (2002) |
Løbssponsor: Photo Care - livet kan ikke tages om |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Malene M. Pedersen | 1996 | 334 | 47.78 | 1:38.71 | 2:30.86 | 3:22.19 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ane Lee Johanen | 1997 | 293 | 49.38 | 1:44.60 | 2:39.44 | 3:31.30 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
3 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 235 | 51.91 | 1:50.66 | 2:49.30 | 3:47.35 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anne Thomsen | 1996 | 139 | 1:00.96 | 2:10.89 | 3:22.42 | 4:31.01 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 06 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 10:47 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Indledende 19 år og ældre |
Stævnerekord: Petter Sjødal Norge 0.24.44 (2002) |
Løbssponsor: VVS - Lars Handest |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Pål Gunnar Normann | 1981 | 658 | 26.39 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
2 | Lars Andre Tols | 1988 | 647 | 26.54 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
3 | Alexander B. Skeltvedt | 1987 | 632 | 26.74 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
4 | Robin Palm | 1988 | 534 | 28.28 | ||||||
Sarpsborg IL | ||||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Stævnerekord: Petter Sjødal Norge 0.24.44 (2002) |
Løbssponsor: VVS - Lars Handest |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Tesdal | 1990 | 689 | 25.98 | ||||||
Bs/åstveit | ||||||||||
2 | Martin Steffensen | 1989 | 504 | 28.83 | ||||||
Bs/arna | ||||||||||
3 | Christian Sunde | 1989 | 495 | 29.01 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
4 | Emil Juul | 1989 | 494 | 29.03 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Ørjan Knutli | 1989 | 454 | 29.85 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
6 | Eirik B. Lund | 1990 | 404 | 31.04 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Eirik Runningen | 1990 | 395 | 31.27 | ||||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
8 | Kristian Evensen | 1990 | 391 | 31.39 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
- | Even Vike Holm | 1990 | DNS | |||||||
Bs/arna | ||||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Indledende 16 år |
Stævnerekord: Petter Sjødal Norge 0.24.44 (2002) |
Løbssponsor: VVS - Lars Handest |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Thor Hafnor | 1991 | 603 | 27.16 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
2 | Sindri T. Jakobsson | 1991 | 583 | 27.48 | ||||||
Bs/delfana | ||||||||||
3 | Sebastian Stordal | 1991 | 544 | 28.11 | ||||||
Bs/delfana | ||||||||||
4 | Henrik Lintrup | 1991 | 507 | 28.78 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Simen Dale | 1991 | 463 | 29.67 | ||||||
Bs/delfana | ||||||||||
6 | Frederik Bielefeldt | 1991 | 457 | 29.79 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Rasmus Busk Sørensen | 1991 | 454 | 29.87 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Fredrik Rissen Bjerke | 1991 | 425 | 30.52 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
9 | Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 423 | 30.58 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
10 | Joachim Jakobsen | 1991 | 399 | 31.17 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
11 | Tollef Johan Vollan | 1991 | 358 | 32.32 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
12 | Jakob Haugstvedt | 1991 | 357 | 32.36 | ||||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
13 | Claus Liltorp | 1991 | 335 | 33.05 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kristoffer Brekke | 1991 | 325 | 33.37 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
- | Tim Madsen | 1991 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Indledende 15 år |
Stævnerekord: Petter Sjødal Norge 0.24.44 (2002) |
Løbssponsor: VVS - Lars Handest |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 601 | 27.19 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Jonas K. Jostad | 1992 | 507 | 28.78 | ||||||
Hamar IL | ||||||||||
3 | Håkon Haga | 1992 | 469 | 29.54 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Kasper Husted | 1992 | 462 | 29.69 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Marcus Zobbe Noer | 1992 | 449 | 29.98 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Erlend Ulveseter | 1992 | 442 | 30.13 | ||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Åmund Karlsen | 1992 | 440 | 30.18 | ||||||
Eid Symjeklubb | ||||||||||
8 | Alexander Hansen | 1992 | 433 | 30.34 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Christian Broni | 1992 | 415 | 30.77 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathias Jørgensen | 1992 | 392 | 31.36 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Robin Gulseth | 1992 | 390 | 31.41 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
12 | Anders H. Christensen | 1992 | 383 | 31.59 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Christoffer Justesen | 1992 | 381 | 31.67 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sondre Thygesen | 1992 | 373 | 31.89 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
15 | Anders J Færø | 1992 | 369 | 31.99 | ||||||
Bergens SLK | ||||||||||
16 | Christopher Williams | 1992 | 341 | 32.85 | ||||||
Bergens SLK | ||||||||||
17 | Simon Mork Kleppe | 1992 | 337 | 32.99 | ||||||
Volda Symjeklubb | ||||||||||
18 | Håkon Andersen | 1992 | 329 | 33.23 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
19 | Martin Jakobsen | 1992 | 291 | 34.63 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
20 | Erik Bryhn Myklebust | 1992 | 258 | 36.07 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Indledende 14 år |
Stævnerekord: Petter Sjødal Norge 0.24.44 (2002) |
Løbssponsor: VVS - Lars Handest |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Øyvind L. Styrmoe | 1993 | 454 | 29.86 | ||||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
2 | Henry Emil Nordhagen | 1993 | 429 | 30.44 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
3 | Anders S. Jordheim | 1993 | 400 | 31.15 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
4 | Magnus Kjerstad | 1993 | 393 | 31.34 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
5 | Daniel Skauge | 1993 | 390 | 31.41 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
6 | Vetle Steffensen | 1993 | 382 | 31.64 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
7 | Ingvar V. Skirbekk | 1993 | 363 | 32.17 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Robin Sell Dyngeland | 1993 | 362 | 32.20 | ||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 350 | 32.56 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Michael Bach | 1993 | 342 | 32.82 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Alexander Schultz | 1993 | 326 | 33.34 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Jonas Jensen | 1993 | 308 | 33.97 | ||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
13 | Nikolaj Kühn | 1993 | 303 | 34.17 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
14 | Simon Thunestvedt | 1993 | 302 | 34.22 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
15 | Øyvind Holtskog | 1993 | 277 | 35.20 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
16 | Søren L. Knudsen | 1993 | 264 | 35.76 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Daniel Peschardt | 1993 | 190 | 39.93 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Theis Leonard | 1993 | 170 | 41.45 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Indledende 13 år og yngre |
Stævnerekord: Petter Sjødal Norge 0.24.44 (2002) |
Løbssponsor: VVS - Lars Handest |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Ruben Kjær | 1994 | 393 | 31.33 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Markus Lie | 1995 | 261 | 35.90 | ||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Thomas Pedersen | 1995 | 257 | 36.08 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lasse Toft | 1994 | 251 | 36.38 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Jeppe Høgild | 1994 | 242 | 36.83 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 189 | 39.98 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jannick Maesen | 1995 | 148 | 43.40 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathias Petersen | 1995 | 143 | 43.90 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Karsten Ovesen | 1994 | 142 | 43.97 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
10 | Magnus Yde | 1996 | 117 | 46.88 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Jonas Knøsgaard | 1994 | 101 | 49.36 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
12 | Rasmus Fruergaard | 1994 | 82 | 52.82 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
13 | Lasse Munkholm | 1996 | 66 | 56.89 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Kristian Korneliussen | 1995 | DNS | |||||||
Speed, Spkl | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 06 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 18:06 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Stævnerekord: Petter Sjødal Norge 0.24.44 (2002) |
Løbssponsor: VVS - Lars Handest |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Pål Gunnar Normann | 1981 | 678 | 26.12 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
2 | Alexander B. Skeltvedt | 1987 | 658 | 26.39 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
3 | Lars Andre Tols | 1988 | 618 | 26.94 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
4 | Robin Palm | 1988 | 583 | 27.48 | ||||||
Sarpsborg IL | ||||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Stævnerekord: Petter Sjødal Norge 0.24.44 (2002) |
Løbssponsor: VVS - Lars Handest |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Tesdal | 1990 | 694 | 25.92 | ||||||
Bs/åstveit | ||||||||||
2 | Martin Steffensen | 1989 | 515 | 28.64 | ||||||
Bs/arna | ||||||||||
3 | Emil Juul | 1989 | 494 | 29.03 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Eirik B. Lund | 1990 | 443 | 30.11 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
5 | Ørjan Knutli | 1989 | 441 | 30.14 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
6 | Eirik Runningen | 1990 | 429 | 30.44 | ||||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
7 | Kristian Evensen | 1990 | 401 | 31.12 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler 16 år |
Stævnerekord: Petter Sjødal Norge 0.24.44 (2002) |
Løbssponsor: VVS - Lars Handest |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sindri T. Jakobsson | 1991 | 618 | 26.95 | ||||||
Bs/delfana | ||||||||||
2 | Thor Hafnor | 1991 | 601 | 27.19 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
3 | Sebastian Stordal | 1991 | 582 | 27.49 | ||||||
Bs/delfana | ||||||||||
4 | Rasmus Busk Sørensen | 1991 | 479 | 29.33 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Simen Dale | 1991 | 462 | 29.68 | ||||||
Bs/delfana | ||||||||||
6 | Frederik Bielefeldt | 1991 | 449 | 29.96 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Fredrik Rissen Bjerke | 1991 | 413 | 30.82 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
- | Henrik Lintrup | 1991 | DSQ | tyvstart | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 06 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 11:04 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Indledende 17 år og ældre |
Stævnerekord: Sara Nordenstam NTG 0.28.00 (2001) |
Løbssponsor: Juul Sko |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Iwonka Vik | 1981 | 641 | 30.15 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
2 | Maren Johannesen | 1972 | 625 | 30.41 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
3 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 610 | 30.66 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Kristine Mella | 1990 | 568 | 31.39 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
5 | Charlotte Christiansen | 1989 | 566 | 31.43 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Karolina Orleanski | 1986 | 545 | 31.84 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
7 | Katinka Kvant | 1989 | 534 | 32.04 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
8 | Hege Omdal | 1989 | 532 | 32.09 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
9 | Linn Hege Laudal | 1989 | 500 | 32.76 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
10 | Cecilie Christiansen | 1990 | 496 | 32.84 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Ingvild M. Brurås | 1989 | 494 | 32.90 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
12 | Vibeke Browne | 1989 | 482 | 33.17 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
13 | Oda S. Leiknes | 1990 | 470 | 33.45 | ||||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
14 | Charlotte Irgens | 1989 | 453 | 33.85 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
15 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 451 | 33.90 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Ragnhild Smith-Sivertsen | 1989 | 448 | 33.99 | ||||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
17 | Vilde Skram | 1990 | 420 | 34.73 | ||||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
18 | Simone Bielefeldt | 1989 | 410 | 35.01 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Louise Hauberg | 1989 | 398 | 35.35 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
20 | Mette H. Kristensen | 1989 | 369 | 36.26 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Stefanie Franck | 1990 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Indledende 15 - 16 år |
Stævnerekord: Sara Nordenstam NTG 0.28.00 (2001) |
Løbssponsor: Juul Sko |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Hanne Søfteland | 1992 | 602 | 30.80 | ||||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
2 | Oda J. Midtun | 1991 | 535 | 32.03 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
3 | Kine Vereide | 1991 | 524 | 32.24 | ||||||
Eid Symjeklubb | ||||||||||
4 | Malin Frestad | 1991 | 496 | 32.84 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
5 | Katrine Jensen | 1992 | 494 | 32.89 | ||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Astrid Brink Hundebøl | 1991 | 474 | 33.34 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Katarina S. Thomsen | 1991 | 459 | 33.70 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Julie Thomsen | 1992 | 454 | 33.84 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Kristine Heimli | 1991 | 427 | 34.54 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
10 | Rebekka Unni Davidsen | 1991 | 421 | 34.70 | ||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Ida Christine Lundevold N | 1991 | 409 | 35.04 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
12 | Ninna Myllerup | 1992 | 395 | 35.43 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sarah Louise Nielsen | 1992 | 372 | 36.15 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
14 | Cecilie Bak | 1992 | 287 | 39.40 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
15 | Anja Frahm | 1992 | 276 | 39.91 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Hanne Vagstad Rognlie | 1992 | 257 | 40.87 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Andrea Haugstad | 1992 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
- | Viktoria Solvik Conradi | 1992 | DSQ | 1 hånd i vending | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Indledende 14 år |
Stævnerekord: Sara Nordenstam NTG 0.28.00 (2001) |
Løbssponsor: Juul Sko |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jannie Overgaard | 1993 | 513 | 32.48 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christine M. Pedersen | 1993 | 480 | 33.21 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jeanette Kjær | 1993 | 458 | 33.72 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Marie Reinertsen | 1993 | 456 | 33.79 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
5 | Camilla Mikkelsen | 1993 | 446 | 34.04 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Maria Blgen | 1993 | 428 | 34.51 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
7 | Marthe Helene Haganes | 1993 | 370 | 36.23 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
8 | Betül Özkaya | 1993 | 368 | 36.29 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Malin Milford Johannessen | 1993 | 354 | 36.76 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
10 | Ida Louise G. Borlaug | 1993 | 349 | 36.93 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
11 | Linda Gabrielsen | 1993 | 343 | 37.15 | ||||||
Speed, Spkl | ||||||||||
12 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | 339 | 37.29 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
13 | Malin Dahle | 1993 | 334 | 37.46 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
14 | Marianne Strøm | 1993 | 270 | 40.24 | ||||||
Speed, Spkl | ||||||||||
- | Stine Vindenes | 1993 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Indledende 13 år |
Stævnerekord: Sara Nordenstam NTG 0.28.00 (2001) |
Løbssponsor: Juul Sko |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Østergaard Vinter | 1994 | 524 | 32.24 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Idha Toft Valeur | 1994 | 449 | 33.95 | ||||||
Speed, Spkl | ||||||||||
3 | Andrea Hestdal | 1994 | 437 | 34.27 | ||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | 421 | 34.70 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
5 | Marthe Karlsen | 1994 | 387 | 35.69 | ||||||
Speed, Spkl | ||||||||||
6 | Rikke Bauer Pedersen | 1994 | 386 | 35.71 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marte K Haukeland | 1994 | 381 | 35.86 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
8 | Andrea Strømsnes | 1994 | 377 | 35.98 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
9 | Ronja Gulseth | 1994 | 259 | 40.79 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
10 | Sandra Farestvedt | 1994 | 255 | 41.00 | ||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Regitze Madsen | 1994 | 238 | 41.94 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
12 | Maria Frost Nielsen | 1994 | 170 | 46.97 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Hanne Delbekk | 1994 | 152 | 48.74 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
14 | Lisa Hangaard | 1994 | 132 | 51.03 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Ritter | 1994 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Indledende 12 år |
Stævnerekord: Sara Nordenstam NTG 0.28.00 (2001) |
Løbssponsor: Juul Sko |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andrea B Westbye | 1995 | 371 | 36.19 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
2 | Maren Gullvåg Aasen | 1995 | 325 | 37.81 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
3 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | 274 | 40.05 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Pernille Nielsen | 1995 | 269 | 40.29 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andrea Hansen Vigebo | 1995 | 242 | 41.75 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
6 | Sandra Bratli | 1995 | 236 | 42.05 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Cecilie Christensen | 1995 | 225 | 42.72 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma Ø. Nielsen | 1995 | 192 | 45.09 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ida Bylov Steensgaard | 1995 | 119 | 52.79 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Indledende 11 år og yngre |
Stævnerekord: Sara Nordenstam NTG 0.28.00 (2001) |
Løbssponsor: Juul Sko |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tina Schütz | 1996 | 308 | 38.50 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
2 | Malene M. Pedersen | 1996 | 174 | 46.53 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lise L. Nielsen | 1996 | 160 | 47.85 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 139 | 50.25 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mai Rossau Noer | 1997 | 136 | 50.55 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Line Hatting | 1996 | 131 | 51.16 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ane Lee Johanen | 1997 | 126 | 51.92 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
8 | Charlotte Esdar | 1997 | 70 | 1:02.98 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
9 | Sofie Møller | 1997 | 45 | 1:13.23 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 06 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 17:57 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler 17 år og ældre |
Stævnerekord: Sara Nordenstam NTG 0.28.00 (2001) |
Løbssponsor: Juul Sko |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 721 | 29.00 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Maren Johannesen | 1972 | 627 | 30.38 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
3 | Charlotte Christiansen | 1989 | 610 | 30.66 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Karolina Orleanski | 1986 | 587 | 31.05 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
5 | Kristine Mella | 1990 | 578 | 31.22 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
6 | Katinka Kvant | 1989 | 551 | 31.71 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
7 | Hege Omdal | 1989 | 547 | 31.79 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
8 | Linn Hege Laudal | 1989 | 522 | 32.30 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Sara Nordenstam NTG 0.28.00 (2001) |
Løbssponsor: Juul Sko |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Hanne Søfteland | 1992 | 587 | 31.06 | ||||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
2 | Oda J. Midtun | 1991 | 542 | 31.88 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
3 | Kine Vereide | 1991 | 535 | 32.03 | ||||||
Eid Symjeklubb | ||||||||||
4 | Katrine Jensen | 1992 | 501 | 32.74 | ||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Malin Frestad | 1991 | 496 | 32.85 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
6 | Astrid Brink Hundebøl | 1991 | 485 | 33.10 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Katarina S. Thomsen | 1991 | 476 | 33.29 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Julie Thomsen | 1992 | 441 | 34.15 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Sara Nordenstam NTG 0.28.00 (2001) |
Løbssponsor: Juul Sko |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jannie Overgaard | 1993 | 538 | 31.97 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maria Blgen | 1993 | 517 | 32.40 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
3 | Christine M. Pedersen | 1993 | 516 | 32.42 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Marie Reinertsen | 1993 | 473 | 33.36 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
5 | Camilla Mikkelsen | 1993 | 466 | 33.53 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Jeanette Kjær | 1993 | 437 | 34.26 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marthe Helene Haganes | 1993 | 387 | 35.68 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
- | Betül Özkaya | 1993 | DSQ | tyvstart | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 06 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 12:56 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 17, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Stævnerekord: Gard Kvale BSC 4.00.04 (2004) |
Løbssponsor: Matas |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nicolai Graae Hansen | 1988 | 769 | 57.30 | 1:59.12 | 3:00.92 | 3:59.20 | 19-999 Aldersgruppe Rekord | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Robert Aronsen | 1986 | 736 | 59.01 | 1:59.53 | 3:01.66 | 4:02.71 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
3 | Ystein Rognerud Hetland | 1989 | 677 | 58.36 | 2:01.58 | 3:05.23 | 4:09.57 | |||
Bærum/ntg | ||||||||||
4 | Lars Andre Tols | 1988 | 674 | 1:01.09 | 2:04.43 | 3:08.65 | 4:10.00 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
5 | Stian Werner Erichsen | 1990 | 654 | 59.81 | 2:02.43 | 3:06.82 | 4:12.42 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
6 | Sebastian Wigstrm | 1991 | 635 | 1:01.53 | 2:05.73 | 3:10.49 | 4:14.97 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
7 | Elias Dammann | 1989 | 625 | 1:01.34 | 2:06.10 | 3:11.46 | 4:16.34 | |||
Bærum/ntg | ||||||||||
8 | Frans Johannessen | 1992 | 613 | 1:03.58 | 2:10.38 | 3:17.19 | 4:17.92 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Thor Hafnor | 1991 | 612 | 1:03.28 | 2:09.64 | 3:14.78 | 4:18.16 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
10 | Eivind Johannesen | 1992 | 588 | 1:01.80 | 2:08.32 | 3:15.25 | 4:21.63 | |||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Aleksander Haugstvedt | 1989 | 586 | 1:00.82 | 2:07.45 | 3:15.08 | 4:21.89 | |||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
12 | Nicolai Gaardsted | 1990 | 583 | 1:00.87 | 2:07.66 | 3:15.28 | 4:22.38 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Vegard Lvberg | 1991 | 562 | 1:03.42 | 2:10.25 | 3:17.84 | 4:25.52 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
14 | Rasmus Busk Sørensen | 1991 | 547 | 1:03.48 | 2:11.17 | 3:18.75 | 4:28.00 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Sindre Nilo | 1990 | 545 | 1:02.02 | 2:09.61 | 3:18.97 | 4:28.36 | |||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
16 | Jens H. Nannerup | 1993 | 506 | 1:05.08 | 2:15.50 | 3:25.64 | 4:35.02 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kristian Evensen | 1990 | 505 | 1:05.57 | 2:14.92 | 3:25.77 | 4:35.10 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
18 | Svenn Berg | 1992 | 505 | 1:04.94 | 2:15.29 | 3:25.75 | 4:35.18 | |||
Bergens SLK | ||||||||||
19 | Morten Steen Christensen | 1992 | 505 | 1:04.82 | 2:14.95 | 3:26.07 | 4:35.24 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
20 | Markus Heimdal | 1992 | 482 | 1:04.78 | 2:16.13 | 3:28.51 | 4:39.59 | |||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
21 | Kristoffer Brekke | 1991 | 457 | 1:07.40 | 2:19.94 | 3:32.49 | 4:44.40 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
22 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 442 | 1:08.74 | 2:22.62 | 3:36.42 | 4:47.58 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Markus Vindenes | 1994 | 431 | 1:09.12 | 2:22.64 | 3:36.63 | 4:50.12 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
24 | Søren Mikkelsen | 1991 | 418 | 1:08.10 | 2:21.76 | 3:37.43 | 4:53.11 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
25 | Jonas Jensen | 1993 | 390 | 1:10.24 | 2:26.50 | 3:44.99 | 4:59.85 | |||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
26 | Frederik Ploug-Johansen | 1994 | 365 | 1:12.22 | 2:31.12 | 3:49.74 | 5:06.63 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
27 | Kristian Blummenfelt | 1994 | 345 | 1:15.15 | 2:34.53 | 3:54.21 | 5:12.35 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
28 | Morten L. Pedersen | 1995 | 323 | 1:16.56 | 2:38.36 | 3:59.68 | 5:19.40 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
29 | Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | 310 | 1:18.57 | 2:39.86 | 4:03.46 | 5:23.91 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
30 | Nicolai K Madsen | 1993 | 300 | 1:21.02 | 2:46.48 | 4:10.24 | 5:27.43 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
31 | Nikolaj Kühn | 1993 | 289 | 1:14.67 | 2:39.17 | 4:05.93 | 5:31.42 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
32 | Vebjørn Arne J. Aasheim | 1995 | 288 | 1:19.66 | 2:45.14 | 4:10.10 | 5:31.74 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
33 | Stian Frestad | 1994 | 284 | 1:19.67 | 2:44.08 | 4:09.65 | 5:33.28 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
34 | Kristian Dahlgaard | 1994 | 270 | 1:20.22 | 2:45.82 | 4:14.04 | 5:39.25 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
35 | Jannick Maesen | 1995 | 227 | 1:26.31 | 2:58.72 | 4:31.68 | 5:59.02 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
36 | Magnus Yde | 1996 | 218 | 1:24.24 | 2:58.53 | 4:33.10 | 6:04.35 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Fredrik Rissen Bjerke | 1991 | DNS | |||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
- | John Arne Wikholm | 1991 | DNS | |||||||
Bergens SLK | ||||||||||
- | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Espen Urdahl | 1989 | DNS | |||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 06 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 12:12 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 18, 400m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Stævnerekord: Elisabeth Jarland Bergensvømmerne 4.21.07 (2003) |
Løbssponsor: Fast Plast |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Monica Finnøy | 1988 | 688 | 1:05.71 | 2:15.69 | 3:25.11 | 4:33.29 | |||
Bs/bs-Lk | ||||||||||
2 | Rebecca Johnsen | 1988 | 601 | 1:05.14 | 2:19.66 | 3:33.87 | 4:45.82 | |||
Bs/åstveit | ||||||||||
3 | June J. Kristiansen | 1990 | 561 | 1:09.79 | 2:24.07 | 3:38.31 | 4:52.49 | |||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
4 | Simone Bielefeldt | 1989 | 514 | 1:14.38 | 2:31.44 | 3:46.69 | 5:01.27 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Siri Ovesen | 1990 | 499 | 1:10.53 | 2:28.04 | 3:46.54 | 5:04.12 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
6 | Ingvill S. Hilleren | 1990 | 208 | 1:37.73 | 3:20.74 | 5:03.49 | 6:46.93 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
- | Marina Rasmussen | 1989 | DNS | |||||||
Arna SLK | ||||||||||
- | Karin Ekholt | 1989 | DNS | |||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
- | Helene Lybak | 1990 | DNS | |||||||
Bs/delfana | ||||||||||
Løb 18, 400m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Elisabeth Jarland Bergensvømmerne 4.21.07 (2003) |
Løbssponsor: Fast Plast |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Gudrun Eir Hermannsdotti | 1992 | 610 | 1:08.75 | 2:20.86 | 3:33.21 | 4:44.55 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Emilie Voraa | 1991 | 581 | 1:08.33 | 2:22.08 | 3:35.88 | 4:49.18 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
3 | Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | 523 | 1:11.94 | 2:29.16 | 3:45.02 | 4:59.53 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Astrid Brink Hundebøl | 1991 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Andrea Haugstad | 1992 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
- | Thea Wingaard | 1991 | DNS | |||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
Løb 18, 400m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Elisabeth Jarland Bergensvømmerne 4.21.07 (2003) |
Løbssponsor: Fast Plast |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 625 | 1:07.44 | 2:19.28 | 3:30.97 | 4:42.19 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Katrine Yde Pedersen | 1993 | 606 | 1:08.65 | 2:20.97 | 3:33.59 | 4:45.06 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Elna Luice Bønes | 1993 | 512 | 1:12.24 | 2:29.31 | 3:46.24 | 5:01.62 | |||
Bergens SLK | ||||||||||
4 | Louise K Esdar | 1993 | 458 | 1:15.24 | 2:34.76 | 3:55.13 | 5:12.89 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
Løb 18, 400m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Stævnerekord: Elisabeth Jarland Bergensvømmerne 4.21.07 (2003) |
Løbssponsor: Fast Plast |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Karoline Pedersen | 1994 | 606 | 1:08.50 | 2:21.12 | 3:33.84 | 4:45.05 | |||
Bergens SLK | ||||||||||
2 | Andrea Hestdal | 1994 | 537 | 1:11.44 | 2:26.70 | 3:41.44 | 4:56.82 | |||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Hege Strøm Haukeland | 1994 | 431 | 1:15.37 | 2:36.44 | 3:58.06 | 5:19.29 | |||
Speed, Spkl | ||||||||||
Løb 18, 400m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Stævnerekord: Elisabeth Jarland Bergensvømmerne 4.21.07 (2003) |
Løbssponsor: Fast Plast |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Inger Celine Torp Larsen | 1995 | 314 | 1:24.39 | 2:54.83 | 4:22.97 | 5:55.01 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
2 | Anna Jessen | 1995 | 245 | 1:29.92 | 3:10.82 | 4:52.03 | 6:25.82 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 400m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Stævnerekord: Elisabeth Jarland Bergensvømmerne 4.21.07 (2003) |
Løbssponsor: Fast Plast |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Tina Schütz | 1996 | 444 | 1:16.76 | 2:38.20 | 3:58.88 | 5:16.29 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 06 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 12:32 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Stævnerekord: Alexander Hetland Bærumsvømmerne 2:02.30 (2004) |
Løbssponsor: Fotografen Vestergade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
- | Robin Palm | 1988 | DNS | |||||||
Sarpsborg IL | ||||||||||
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Stævnerekord: Alexander Hetland Bærumsvømmerne 2:02.30 (2004) |
Løbssponsor: Fotografen Vestergade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christer Koch Kvam | 1990 | 624 | 28.28 | 1:02.87 | 1:44.22 | 2:14.85 | |||
Bærum/ntg | ||||||||||
2 | Elias Dammann | 1989 | 526 | 30.83 | 1:08.82 | 1:49.02 | 2:22.68 | |||
Bærum/ntg | ||||||||||
3 | Johannes Framnes | 1989 | 463 | 31.86 | 1:14.29 | 1:54.97 | 2:28.94 | |||
Bs/arna | ||||||||||
4 | Stian Werner Erichsen | 1990 | 397 | 32.96 | 1:12.31 | 2:00.87 | 2:36.74 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
- | Aleksander Haugstvedt | 1989 | DNS | |||||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
- | Martin Steffensen | 1989 | DNS | |||||||
Bs/arna | ||||||||||
- | Marcus Tesdal | 1990 | DNS | |||||||
Bs/åstveit | ||||||||||
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler 16 år |
Stævnerekord: Alexander Hetland Bærumsvømmerne 2:02.30 (2004) |
Løbssponsor: Fotografen Vestergade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Stordal | 1991 | 600 | 28.98 | 1:04.38 | 1:44.26 | 2:16.60 | |||
Bs/delfana | ||||||||||
2 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | 574 | 28.88 | 1:07.03 | 1:46.02 | 2:18.62 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 487 | 32.14 | 1:10.12 | 1:54.34 | 2:26.42 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
4 | Rasmus Busk Sørensen | 1991 | 480 | 31.70 | 1:10.19 | 1:54.00 | 2:27.15 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Joachim Jakobsen | 1991 | 438 | 33.44 | 1:14.60 | 1:56.02 | 2:31.73 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
6 | Daniel Mandrup | 1991 | 308 | 36.96 | 1:26.46 | 2:09.63 | 2:50.62 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler 15 år |
Stævnerekord: Alexander Hetland Bærumsvømmerne 2:02.30 (2004) |
Løbssponsor: Fotografen Vestergade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sverre Næss | 1992 | 592 | 30.18 | 1:06.38 | 1:45.61 | 2:17.21 | |||
Sarpsborg IL | ||||||||||
2 | Jonas K. Jostad | 1992 | 566 | 30.16 | 1:05.25 | 1:47.57 | 2:19.30 | |||
Hamar IL | ||||||||||
3 | Espen Halhjem | 1992 | 501 | 31.24 | 1:11.23 | 1:51.56 | 2:25.04 | |||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
4 | Marcus Zobbe Noer | 1992 | 490 | 31.24 | 1:08.40 | 1:52.61 | 2:26.14 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anders J Færø | 1992 | 403 | 33.83 | 1:12.49 | 2:00.46 | 2:35.94 | |||
Bergens SLK | ||||||||||
6 | Martin B. Lund | 1992 | 334 | 37.27 | 1:19.02 | 2:09.03 | 2:46.05 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Alexander Hetland Bærumsvømmerne 2:02.30 (2004) |
Løbssponsor: Fotografen Vestergade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anders S. Jordheim | 1993 | 467 | 32.49 | 1:09.84 | 1:53.40 | 2:28.54 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
2 | Steffen L. Nielsen | 1993 | 418 | 33.31 | 1:12.47 | 1:58.31 | 2:34.10 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Michael Bach | 1993 | 390 | 35.42 | 1:15.71 | 2:01.90 | 2:37.73 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Gjermund Fure Johansen | 1993 | 390 | 34.37 | 1:12.39 | 1:59.93 | 2:37.74 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
5 | Daniel Skauge | 1993 | 374 | 33.20 | 1:14.42 | 2:02.26 | 2:39.84 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
6 | Håkon Dalland | 1993 | 355 | 36.38 | 1:18.69 | 2:04.73 | 2:42.67 | |||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Alexander Schultz | 1993 | 267 | 36.09 | 1:22.29 | 2:18.68 | 2:58.96 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Jesper Lehd Jørgensen | 1993 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Stævnerekord: Alexander Hetland Bærumsvømmerne 2:02.30 (2004) |
Løbssponsor: Fotografen Vestergade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emil Ruben Kjær | 1994 | 395 | 33.92 | 1:13.66 | 2:01.91 | 2:37.05 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Markus Lie | 1995 | 338 | 37.48 | 1:18.86 | 2:07.20 | 2:45.35 | |||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Eden Turin | 1994 | 324 | 36.25 | 1:16.38 | 2:10.12 | 2:47.74 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Jeppe Høgild | 1994 | 314 | 38.69 | 1:22.21 | 2:13.23 | 2:49.59 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 282 | 39.21 | 1:23.00 | 2:16.88 | 2:55.77 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | 278 | 39.76 | 1:26.22 | 2:16.01 | 2:56.49 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Lasse Toft | 1994 | 256 | 38.59 | 1:22.81 | 2:20.44 | 3:01.55 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Ori Turin | 1995 | 255 | 40.77 | 1:26.30 | 2:22.05 | 3:01.65 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Frederik Bach Larsen | 1995 | 217 | 43.30 | 1:35.03 | 2:29.60 | 3:11.59 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Adalsteinn S. Hermannsson | 1995 | 214 | 47.10 | 1:33.89 | 2:30.92 | 3:12.65 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Kasper Moltsen | 1994 | 189 | 47.82 | 1:37.10 | 2:36.48 | 3:20.76 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jonas Knøsgaard | 1994 | 173 | 50.82 | 1:46.11 | 2:37.52 | 3:26.70 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Mathias Frandsen | 1994 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Malte Ruben Kjær | 1996 | DSQ | fly armtag | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 06 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 12:58 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler 17 år og ældre |
Stævnerekord: Elisabeth Jarland Bergensvømmerne 2:17.39 (2003) |
Løbssponsor: Wadmann |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 683 | 31.50 | 1:08.62 | 1:52.88 | 2:26.27 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Karolina Orleanski | 1986 | 625 | 32.56 | 1:11.50 | 1:56.05 | 2:30.68 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
3 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 613 | 34.23 | 1:13.79 | 1:56.40 | 2:31.59 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Ragnhild Smith-Sivertsen | 1989 | 594 | 33.56 | 1:13.90 | 1:57.47 | 2:33.23 | |||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
5 | Charlotte Kausland | 1989 | 562 | 35.04 | 1:16.05 | 1:59.21 | 2:36.08 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
6 | Hege Omdal | 1989 | 538 | 35.13 | 1:18.36 | 2:01.91 | 2:38.37 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
7 | Marina Rasmussen | 1989 | 523 | 34.05 | 1:16.50 | 2:02.51 | 2:39.89 | |||
Arna SLK | ||||||||||
8 | Charlotte Irgens | 1989 | 516 | 35.88 | 1:16.88 | 2:03.53 | 2:40.54 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
9 | Maren Teige | 1990 | 472 | 35.57 | 1:19.85 | 2:05.12 | 2:45.44 | |||
Bergens SLK | ||||||||||
10 | Katinka Kvant | 1989 | 436 | 35.12 | 1:18.83 | 2:08.04 | 2:49.85 | |||
Arna SLK | ||||||||||
11 | Cecilie Christiansen | 1990 | 423 | 34.28 | 1:21.33 | 2:10.57 | 2:51.55 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Louise Hauberg | 1989 | 368 | 37.93 | 1:25.38 | 2:18.31 | 2:59.77 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Elisabeth Jarland Bergensvømmerne 2:17.39 (2003) |
Løbssponsor: Wadmann |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Elspa Mørkøre | 1991 | 759 | 31.21 | 1:06.44 | 1:48.14 | 2:21.22 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Oona Ovesen | 1992 | 586 | 34.47 | 1:13.29 | 1:59.77 | 2:33.91 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
3 | Benedicte Kausland | 1992 | 584 | 35.48 | 1:15.01 | 1:58.29 | 2:34.12 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
4 | Maria Aasen | 1992 | 569 | 33.71 | 1:13.39 | 1:59.42 | 2:35.44 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
5 | Ane J. Midtun | 1991 | 538 | 34.35 | 1:15.42 | 2:01.04 | 2:38.32 | |||
Arna SLK | ||||||||||
6 | Lene Lykke Erichsen | 1992 | 507 | 37.11 | 1:20.54 | 2:04.64 | 2:41.56 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
7 | Julie Horn Johnsen | 1992 | 487 | 38.25 | 1:23.30 | 2:07.07 | 2:43.71 | |||
Bergens SLK | ||||||||||
8 | Mariken Asbjørnsen | 1992 | 475 | 35.27 | 1:17.07 | 2:05.44 | 2:45.03 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
9 | Julie Thomsen | 1992 | 457 | 35.48 | 1:22.07 | 2:08.03 | 2:47.25 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Karoline Aadland | 1991 | 456 | 37.99 | 1:21.09 | 2:07.23 | 2:47.37 | |||
Bergens SLK | ||||||||||
11 | Sarah Louise Nielsen | 1992 | 445 | 36.71 | 1:19.92 | 2:10.54 | 2:48.65 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
12 | Kristine Heimli | 1991 | 411 | 36.60 | 1:22.21 | 2:11.57 | 2:53.22 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
13 | Ingrid Solemslie Sther | 1992 | 363 | 39.23 | 1:25.61 | 2:17.91 | 3:00.61 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
14 | Sara G. Basmoen | 1991 | 349 | 44.27 | 1:26.78 | 2:21.97 | 3:02.88 | |||
Speed, Spkl | ||||||||||
- | Nicoline Rosbak | 1992 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Malene Koktved Andersen | 1991 | DSQ | svøm på maven - ryg | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Elisabeth Jarland Bergensvømmerne 2:17.39 (2003) |
Løbssponsor: Wadmann |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 598 | 36.33 | 1:13.14 | 1:58.97 | 2:32.84 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Christine M. Pedersen | 1993 | 585 | 34.42 | 1:13.32 | 1:58.74 | 2:34.01 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anne Vester Pedersen | 1993 | 563 | 34.26 | 1:16.61 | 1:59.32 | 2:35.99 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Jannie Overgaard | 1993 | 555 | 34.62 | 1:13.50 | 2:01.37 | 2:36.72 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lene Edlandsvik | 1993 | 494 | 38.18 | 1:20.22 | 2:06.05 | 2:42.93 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
6 | Jeanette Kjær | 1993 | 468 | 35.34 | 1:17.55 | 2:08.26 | 2:45.90 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | 356 | 40.89 | 1:30.45 | 2:20.68 | 3:01.71 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Marianne Strøm | 1993 | 339 | 41.28 | 1:31.47 | 2:22.53 | 3:04.79 | |||
Speed, Spkl | ||||||||||
- | Sara N. Gjelsvik | 1993 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
Stævnerekord: Elisabeth Jarland Bergensvømmerne 2:17.39 (2003) |
Løbssponsor: Wadmann |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Louise Østergaard Vinter | 1994 | 557 | 34.38 | 1:13.98 | 1:59.77 | 2:36.52 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Idha Toft Valeur | 1994 | 437 | 36.39 | 1:20.90 | 2:11.13 | 2:49.72 | |||
Speed, Spkl | ||||||||||
3 | Iben Nielsen | 1994 | 435 | 40.29 | 1:25.04 | 2:10.20 | 2:49.97 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Rikke Bauer Pedersen | 1994 | 426 | 37.03 | 1:20.00 | 2:12.72 | 2:51.18 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Hege Strøm Haukeland | 1994 | 390 | 39.07 | 1:25.43 | 2:14.78 | 2:56.28 | |||
Speed, Spkl | ||||||||||
6 | Andrea Strømsnes | 1994 | 388 | 39.16 | 1:24.78 | 2:16.89 | 2:56.52 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler 12 år |
Stævnerekord: Elisabeth Jarland Bergensvømmerne 2:17.39 (2003) |
Løbssponsor: Wadmann |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Aslaug Marie Hjelmaas | 1995 | 530 | 35.33 | 1:14.75 | 2:02.57 | 2:39.17 | |||
Bergens SLK | ||||||||||
2 | Andrea B Westbye | 1995 | 463 | 37.66 | 1:19.76 | 2:09.13 | 2:46.45 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
3 | Louise Andreassen | 1995 | 357 | 41.72 | 1:29.16 | 2:22.14 | 3:01.60 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Rikke Husum Frederiksen | 1995 | 341 | 43.91 | 1:31.04 | 2:24.83 | 3:04.34 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Cecilie Christensen | 1995 | 293 | 44.40 | 1:31.36 | 2:28.83 | 3:13.97 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Pernille Nielsen | 1995 | 271 | 45.93 | 1:35.38 | 2:33.43 | 3:19.08 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Stævnerekord: Elisabeth Jarland Bergensvømmerne 2:17.39 (2003) |
Løbssponsor: Wadmann |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 329 | 42.28 | 1:24.75 | 2:22.87 | 3:06.58 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Maria Søe Beith | 1996 | 283 | 47.54 | 1:35.41 | 2:31.76 | 3:16.20 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Malene M. Pedersen | 1996 | 274 | 49.94 | 1:41.20 | 2:34.11 | 3:18.35 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Line Hatting | 1996 | 200 | 50.39 | 1:50.33 | 2:49.87 | 3:40.17 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 06 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 13:13 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 19 år og ældre |
Stævnerekord: Robin Dale Oen Vestkantsvømmeren 0.22.94 (2004) |
Løbssponsor: Bryggen - Havnen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicolai Graae Hansen | 1988 | 663 | 24.41 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Pål Gunnar Normann | 1981 | 633 | 24.78 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
3 | Lars Andre Tols | 1988 | 620 | 24.96 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
4 | Alexander B. Skeltvedt | 1987 | 578 | 25.54 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
5 | Alexander Mokkelbost | 1987 | 574 | 25.60 | ||||||
Bs/delfana | ||||||||||
6 | Daniel Aronsen | 1986 | 517 | 26.51 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
7 | Keld Rishøj | 1988 | 231 | 34.68 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Stævnerekord: Robin Dale Oen Vestkantsvømmeren 0.22.94 (2004) |
Løbssponsor: Bryggen - Havnen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ystein Rognerud Hetland | 1989 | 678 | 24.22 | ||||||
Bærum/ntg | ||||||||||
2 | Martin Skramstad | 1989 | 615 | 25.02 | ||||||
Hamar IL | ||||||||||
3 | Christer Koch Kvam | 1990 | 613 | 25.05 | ||||||
Bærum/ntg | ||||||||||
4 | Christian Sunde | 1989 | 585 | 25.45 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
5 | Even Vike Holm | 1990 | 565 | 25.74 | ||||||
Bs/arna | ||||||||||
6 | Nicolai Gaardsted | 1990 | 538 | 26.17 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thomas Saugstrup | 1990 | 465 | 27.47 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Ørjan Knutli | 1989 | 460 | 27.57 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
9 | Eirik B. Lund | 1990 | 451 | 27.74 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
10 | Emil Juul | 1989 | 448 | 27.82 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
11 | Christian Bott | 1989 | 302 | 31.71 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 16 år |
Stævnerekord: Robin Dale Oen Vestkantsvømmeren 0.22.94 (2004) |
Løbssponsor: Bryggen - Havnen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | 529 | 26.32 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sebastian Wigstrm | 1991 | 524 | 26.39 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
3 | Sindri T. Jakobsson | 1991 | 511 | 26.61 | ||||||
Bs/delfana | ||||||||||
4 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | 494 | 26.92 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Frederik Bielefeldt | 1991 | 487 | 27.04 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Claus Liltorp | 1991 | 485 | 27.08 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 459 | 27.59 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Joachim Jakobsen | 1991 | 454 | 27.69 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
9 | Simen Dale | 1991 | 451 | 27.75 | ||||||
Bs/delfana | ||||||||||
10 | Jakob Haugstvedt | 1991 | 449 | 27.79 | ||||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
11 | Fredrik Rissen Bjerke | 1991 | 427 | 28.27 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
12 | Rasmus Busk Sørensen | 1991 | 426 | 28.28 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | John Arne Wikholm | 1991 | 423 | 28.34 | ||||||
Bergens SLK | ||||||||||
14 | Tollef Johan Vollan | 1991 | 416 | 28.50 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
15 | Kristoffer Brekke | 1991 | 354 | 30.09 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
16 | Daniel Mandrup | 1991 | 345 | 30.34 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
17 | Magnus Støylen | 1991 | 318 | 31.18 | ||||||
Speed, Spkl | ||||||||||
- | Tim Madsen | 1991 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 15 år |
Stævnerekord: Robin Dale Oen Vestkantsvømmeren 0.22.94 (2004) |
Løbssponsor: Bryggen - Havnen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas K. Jostad | 1992 | 596 | 25.28 | ||||||
Hamar IL | ||||||||||
2 | Frans Johannessen | 1992 | 548 | 26.00 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Sverre Næss | 1992 | 529 | 26.31 | ||||||
Sarpsborg IL | ||||||||||
4 | Christoffer Justesen | 1992 | 513 | 26.59 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Morten Steen Christensen | 1992 | 501 | 26.79 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathias Jørgensen | 1992 | 497 | 26.86 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Håkon Haga | 1992 | 492 | 26.96 | ||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 487 | 27.05 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Alexander Hansen | 1992 | 475 | 27.27 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Åmund Karlsen | 1992 | 451 | 27.75 | ||||||
Eid Symjeklubb | ||||||||||
11 | Christian Broni | 1992 | 443 | 27.91 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
12 | Kasper Husted | 1992 | 441 | 27.96 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Erlend Ulveseter | 1992 | 440 | 27.97 | ||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
14 | Eivind Johannesen | 1992 | 425 | 28.31 | ||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
15 | Sondre Thygesen | 1992 | 413 | 28.58 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
16 | Svenn Berg | 1992 | 405 | 28.77 | ||||||
Bergens SLK | ||||||||||
17 | Martin Jakobsen | 1992 | 402 | 28.84 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
18 | Håkon Andersen | 1992 | 387 | 29.19 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
19 | Christopher Williams | 1992 | 383 | 29.30 | ||||||
Bergens SLK | ||||||||||
20 | Simon Mork Kleppe | 1992 | 365 | 29.79 | ||||||
Volda Symjeklubb | ||||||||||
21 | Martin B. Lund | 1992 | 347 | 30.27 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
22 | Erik Bryhn Myklebust | 1992 | 292 | 32.09 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Sondre Bryn | 1992 | DNS | |||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
- | Kasper Jensen | 1992 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 14 år |
Stævnerekord: Robin Dale Oen Vestkantsvømmeren 0.22.94 (2004) |
Løbssponsor: Bryggen - Havnen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Henry Emil Nordhagen | 1993 | 518 | 26.50 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
2 | Øyvind L. Styrmoe | 1993 | 456 | 27.65 | ||||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
3 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 440 | 27.97 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Steffen L. Nielsen | 1993 | 429 | 28.22 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Ingvar V. Skirbekk | 1993 | 429 | 28.22 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
4 | Vetle Steffensen | 1993 | 429 | 28.22 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
7 | Simon Thunestvedt | 1993 | 392 | 29.07 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
8 | Øystein Jørgensen | 1993 | 389 | 29.15 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
9 | Michael Bach | 1993 | 360 | 29.92 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Magnus Kjerstad | 1993 | 352 | 30.14 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
11 | Nikolaj Kühn | 1993 | 344 | 30.38 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Alexander Schultz | 1993 | 341 | 30.47 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
13 | Daniel Peschardt | 1993 | 339 | 30.51 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jonas Jensen | 1993 | 333 | 30.69 | ||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
15 | Nicolai K Madsen | 1993 | 333 | 30.70 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 324 | 30.97 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Øyvind Holtskog | 1993 | 314 | 31.31 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
18 | Theis Leonard | 1993 | 260 | 33.35 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 13 år og yngre |
Stævnerekord: Robin Dale Oen Vestkantsvømmeren 0.22.94 (2004) |
Løbssponsor: Bryggen - Havnen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 442 | 27.94 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Markus Vindenes | 1994 | 390 | 29.12 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
3 | Frederik Ploug-Johansen | 1994 | 293 | 32.03 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Mathias Petersen | 1995 | 285 | 32.33 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Thomas Pedersen | 1995 | 283 | 32.41 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nocolai Gerrard | 1994 | 281 | 32.47 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
7 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 277 | 32.66 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kristian Dahlgaard | 1994 | 275 | 32.71 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jone Rugland | 1996 | 271 | 32.90 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
10 | Stian Frestad | 1994 | 268 | 33.02 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
11 | Ori Turin | 1995 | 262 | 33.27 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | 245 | 34.01 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
13 | Lars Rugsveen | 1994 | 244 | 34.05 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
14 | Vebjørn Arne J. Aasheim | 1995 | 243 | 34.11 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
15 | Frederik Wadmann | 1994 | 239 | 34.27 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mathias T. Andersen | 1994 | 230 | 34.73 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Luca Pasquali | 1994 | 222 | 35.14 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Kristian Korneliussen | 1995 | 218 | 35.35 | ||||||
Speed, Spkl | ||||||||||
19 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 217 | 35.39 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
20 | Jonas Knøsgaard | 1994 | 211 | 35.76 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
21 | Karsten Ovesen | 1994 | 187 | 37.21 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
22 | Mikkel Pedersen | 1994 | 182 | 37.52 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Simon L. Knudsen | 1996 | 176 | 37.97 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
24 | Micheal Kjær | 1995 | 164 | 38.91 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
25 | Frederik Jessen | 1998 | 162 | 39.06 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Rasmus Fruergaard | 1994 | 138 | 41.19 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
27 | Mathias F. Nielsen | 1995 | 135 | 41.52 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
28 | Casper Trier Jensen | 1996 | 134 | 41.62 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
29 | Eirik Rugsveen | 1996 | 133 | 41.69 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
30 | Morten Neyneman | 1994 | 118 | 43.44 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
31 | Lasse Munkholm | 1996 | 114 | 43.92 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
32 | Morten Thomsen | 1997 | 112 | 44.14 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
33 | Mathias Tiedemann | 1996 | 38 | 1:03.26 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Kasper Moltsen | 1994 | DNS | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Mark Lyng | 1995 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Magnus Yde | 1996 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 06 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 18:28 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Stævnerekord: Robin Dale Oen Vestkantsvømmeren 0.22.94 (2004) |
Løbssponsor: Bryggen - Havnen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicolai Graae Hansen | 1988 | 716 | 23.79 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Lars Andre Tols | 1988 | 644 | 24.64 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
2 | Pål Gunnar Normann | 1981 | 644 | 24.64 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
4 | Alexander B. Skeltvedt | 1987 | 583 | 25.47 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
5 | Alexander Mokkelbost | 1987 | 559 | 25.84 | ||||||
Bs/delfana | ||||||||||
6 | Keld Rishøj | 1988 | 250 | 33.78 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Daniel Aronsen | 1986 | DNS | |||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Stævnerekord: Robin Dale Oen Vestkantsvømmeren 0.22.94 (2004) |
Løbssponsor: Bryggen - Havnen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ystein Rognerud Hetland | 1989 | 698 | 23.99 | ||||||
Bærum/ntg | ||||||||||
2 | Christer Koch Kvam | 1990 | 650 | 24.56 | ||||||
Bærum/ntg | ||||||||||
3 | Martin Skramstad | 1989 | 629 | 24.84 | ||||||
Hamar IL | ||||||||||
4 | Christian Sunde | 1989 | 600 | 25.23 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
5 | Even Vike Holm | 1990 | 568 | 25.70 | ||||||
Bs/arna | ||||||||||
6 | Nicolai Gaardsted | 1990 | 545 | 26.05 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thomas Saugstrup | 1990 | 522 | 26.43 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Ørjan Knutli | 1989 | 468 | 27.40 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Stævnerekord: Robin Dale Oen Vestkantsvømmeren 0.22.94 (2004) |
Løbssponsor: Bryggen - Havnen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sindri T. Jakobsson | 1991 | 589 | 25.38 | ||||||
Bs/delfana | ||||||||||
2 | Sebastian Wigstrm | 1991 | 545 | 26.05 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
3 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | 535 | 26.21 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Claus Liltorp | 1991 | 515 | 26.55 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | 510 | 26.63 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Frederik Bielefeldt | 1991 | 493 | 26.94 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Joachim Jakobsen | 1991 | 478 | 27.22 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
8 | Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 467 | 27.42 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 22 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 06 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 13:32 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Indledende 17 år og ældre |
Stævnerekord: Vibeke L. Johansen NTG 0.25.88 (1996) |
Løbssponsor: Ford, Løvevej, 7700 Thisted |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 697 | 27.28 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Iwonka Vik | 1981 | 693 | 27.34 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
3 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 599 | 28.70 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Katinka Kvant | 1989 | 586 | 28.90 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
5 | Maren Johannesen | 1972 | 585 | 28.93 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
6 | Karolina Orleanski | 1986 | 580 | 29.01 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
7 | Vibeke Browne | 1989 | 558 | 29.38 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
8 | Charlotte Christiansen | 1989 | 552 | 29.49 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Ingvild M. Brurås | 1989 | 549 | 29.54 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
10 | Hege Omdal | 1989 | 545 | 29.61 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
11 | Linn Hege Laudal | 1989 | 541 | 29.69 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
12 | Oda S. Leiknes | 1990 | 537 | 29.77 | ||||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
13 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 510 | 30.27 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | June J. Kristiansen | 1990 | 508 | 30.32 | ||||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
15 | Louise Hauberg | 1989 | 506 | 30.36 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | Vilde Skram | 1990 | 483 | 30.83 | ||||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
17 | Siri Ovesen | 1990 | 421 | 32.27 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
18 | Simone Bielefeldt | 1989 | 419 | 32.33 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Mette H. Kristensen | 1989 | 413 | 32.49 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Ingvill S. Hilleren | 1990 | 135 | 47.12 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
- | Karin Ekholt | 1989 | DNS | |||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
- | Monica Finnøy | 1988 | DNS | |||||||
Bs/bs-Lk | ||||||||||
- | Stefanie Franck | 1990 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Trine Midtun | 1990 | DNS | |||||||
Arna SLK | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Stævnerekord: Vibeke L. Johansen NTG 0.25.88 (1996) |
Løbssponsor: Ford, Løvevej, 7700 Thisted |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elspa Mørkøre | 1991 | 638 | 28.10 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Ane J. Midtun | 1991 | 573 | 29.12 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
3 | Katrine Jensen | 1992 | 565 | 29.26 | ||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Astrid Brink Hundebøl | 1991 | 562 | 29.31 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Oda J. Midtun | 1991 | 558 | 29.39 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
6 | Hanne Søfteland | 1992 | 551 | 29.50 | ||||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
7 | Oona Ovesen | 1992 | 534 | 29.81 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Kine Vereide | 1991 | 533 | 29.83 | ||||||
Eid Symjeklubb | ||||||||||
9 | Seline Vike Holm | 1992 | 531 | 29.88 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
10 | Benedicte Kausland | 1992 | 527 | 29.95 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
11 | Gudrun Eir Hermannsdotti | 1992 | 514 | 30.20 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Katarina S. Thomsen | 1991 | 509 | 30.29 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | 502 | 30.43 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Malene Koktved Andersen | 1991 | 496 | 30.56 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
15 | Anne Sofie Lauritsen | 1992 | 483 | 30.84 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ida Christine Lundevold N | 1991 | 459 | 31.37 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
17 | Ninna Myllerup | 1992 | 449 | 31.59 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
18 | Rebekka Unni Davidsen | 1991 | 439 | 31.84 | ||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
19 | Viktoria Solvik Conradi | 1992 | 400 | 32.84 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
20 | Cecilie Bak | 1992 | 382 | 33.34 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
21 | Ingrid Solemslie Sther | 1992 | 361 | 33.98 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
22 | Anja Frahm | 1992 | 354 | 34.19 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
23 | Hanne Vagstad Rognlie | 1992 | 328 | 35.08 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Nicoline Rosbak | 1992 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Andrea Haugstad | 1992 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Indledende 14 år |
Stævnerekord: Vibeke L. Johansen NTG 0.25.88 (1996) |
Løbssponsor: Ford, Løvevej, 7700 Thisted |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Blgen | 1993 | 541 | 29.69 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
2 | Anne Vester Pedersen | 1993 | 505 | 30.38 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Juni Rugland | 1993 | 502 | 30.43 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
4 | Marthe Helene Haganes | 1993 | 488 | 30.72 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
5 | Betül Özkaya | 1993 | 482 | 30.85 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 472 | 31.07 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Lene Edlandsvik | 1993 | 462 | 31.29 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Malin Milford Johannessen | 1993 | 446 | 31.66 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
9 | Mirabelle Breidvik | 1993 | 443 | 31.73 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
10 | Malin Dahle | 1993 | 439 | 31.83 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
11 | Linda Gabrielsen | 1993 | 426 | 32.16 | ||||||
Speed, Spkl | ||||||||||
12 | Ida Louise G. Borlaug | 1993 | 380 | 33.39 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
13 | Kristin E Johnsen | 1993 | 310 | 35.73 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
14 | Marianne Strøm | 1993 | 310 | 35.75 | ||||||
Speed, Spkl | ||||||||||
15 | Line Mosgaard | 1993 | 308 | 35.83 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Sara N. Gjelsvik | 1993 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
- | Marie Reinertsen | 1993 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
- | Stine Vindenes | 1993 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
- | Jeanette Bergelxkken | 1993 | DSQ | tyvstart | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Indledende 13 år |
Stævnerekord: Vibeke L. Johansen NTG 0.25.88 (1996) |
Løbssponsor: Ford, Løvevej, 7700 Thisted |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marie Øverland | 1994 | 540 | 29.70 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
2 | Louise Østergaard Vinter | 1994 | 532 | 29.86 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Karoline Pedersen | 1994 | 515 | 30.18 | ||||||
Bergens SLK | ||||||||||
4 | Marthe Karlsen | 1994 | 437 | 31.87 | ||||||
Speed, Spkl | ||||||||||
5 | Andrea Strømsnes | 1994 | 428 | 32.09 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
5 | Marte K Haukeland | 1994 | 428 | 32.09 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
7 | Rikke Bauer Pedersen | 1994 | 427 | 32.12 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | 418 | 32.35 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
9 | Iben Nielsen | 1994 | 401 | 32.79 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Idha Toft Valeur | 1994 | 372 | 33.64 | ||||||
Speed, Spkl | ||||||||||
11 | Sandra Farestvedt | 1994 | 357 | 34.11 | ||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Regitze Madsen | 1994 | 334 | 34.88 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
13 | Ronja Gulseth | 1994 | 277 | 37.12 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
14 | Lisa Hangaard | 1994 | 272 | 37.33 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Hanne Delbekk | 1994 | 264 | 37.73 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
16 | Julie Ritter | 1994 | 261 | 37.86 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
17 | Helle Kjær | 1994 | 254 | 38.18 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Maria Frost Nielsen | 1994 | 240 | 38.93 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Michelle Lesler | 1994 | 237 | 39.11 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Indledende 12 år |
Stævnerekord: Vibeke L. Johansen NTG 0.25.88 (1996) |
Løbssponsor: Ford, Løvevej, 7700 Thisted |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andrea B Westbye | 1995 | 421 | 32.27 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
2 | Maren Gullvåg Aasen | 1995 | 411 | 32.53 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
3 | Rikke Husum Frederiksen | 1995 | 403 | 32.76 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | 384 | 33.28 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Louise Andreassen | 1995 | 363 | 33.91 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Pernille Nielsen | 1995 | 308 | 35.83 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Cecilie Christensen | 1995 | 306 | 35.91 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Inger Celine Torp Larsen | 1995 | 287 | 36.66 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
9 | Sandra Bratli | 1995 | 284 | 36.81 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
10 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 282 | 36.89 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emma Ø. Nielsen | 1995 | 271 | 37.39 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sine Desideriussen | 1995 | 221 | 39.99 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ida Bylov Steensgaard | 1995 | 193 | 41.84 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Louise Sander | 1995 | 169 | 43.71 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Silje I Xyen | 1995 | 157 | 44.80 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
16 | Amalie Vinther | 1995 | 133 | 47.41 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Helene Siggaard | 1995 | 120 | 49.06 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
18 | Louise Andreasen | 1995 | 66 | 59.95 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Kaisa Jakobsen | 1995 | DNS | |||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Indledende 11 år og yngre |
Stævnerekord: Vibeke L. Johansen NTG 0.25.88 (1996) |
Løbssponsor: Ford, Løvevej, 7700 Thisted |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Søe Beith | 1996 | 331 | 34.96 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kristine Lxvjomes | 1996 | 293 | 36.41 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
3 | Nanna Ovesen | 1996 | 292 | 36.45 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
4 | Ane Lee Johanen | 1997 | 282 | 36.88 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
5 | Lise L. Nielsen | 1996 | 278 | 37.06 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 256 | 38.08 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 185 | 42.45 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 181 | 42.80 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mai Rossau Noer | 1997 | 164 | 44.20 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Charlotte Esdar | 1997 | 154 | 45.12 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
11 | Anne Thomsen | 1996 | 124 | 48.50 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emma Mortensen | 1996 | 119 | 49.16 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sofie Møller | 1997 | 101 | 52.00 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 91 | 53.80 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Malene M. Pedersen | 1996 | DSQ | tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 06 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 18:17 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Stævnerekord: Vibeke L. Johansen NTG 0.25.88 (1996) |
Løbssponsor: Ford, Løvevej, 7700 Thisted |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 765 | 26.45 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Iwonka Vik | 1981 | 738 | 26.77 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
3 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 660 | 27.79 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Katinka Kvant | 1989 | 608 | 28.56 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
5 | Maren Johannesen | 1972 | 598 | 28.72 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
6 | Karolina Orleanski | 1986 | 596 | 28.74 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
7 | Vibeke Browne | 1989 | 564 | 29.27 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
8 | Charlotte Christiansen | 1989 | 538 | 29.75 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Vibeke L. Johansen NTG 0.25.88 (1996) |
Løbssponsor: Ford, Løvevej, 7700 Thisted |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elspa Mørkøre | 1991 | 684 | 27.46 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Ane J. Midtun | 1991 | 635 | 28.14 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
3 | Astrid Brink Hundebøl | 1991 | 571 | 29.16 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Kine Vereide | 1991 | 565 | 29.26 | ||||||
Eid Symjeklubb | ||||||||||
5 | Hanne Søfteland | 1992 | 556 | 29.42 | ||||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
6 | Oona Ovesen | 1992 | 550 | 29.52 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Katrine Jensen | 1992 | 549 | 29.55 | ||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Oda J. Midtun | 1991 | 548 | 29.56 | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Vibeke L. Johansen NTG 0.25.88 (1996) |
Løbssponsor: Ford, Løvevej, 7700 Thisted |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Blgen | 1993 | 588 | 28.88 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
2 | Anne Vester Pedersen | 1993 | 554 | 29.46 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Juni Rugland | 1993 | 535 | 29.79 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
4 | Marthe Helene Haganes | 1993 | 523 | 30.03 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
5 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 517 | 30.14 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Lene Edlandsvik | 1993 | 495 | 30.57 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Betül Özkaya | 1993 | 469 | 31.13 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Malin Milford Johannessen | 1993 | 456 | 31.42 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 06 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 13:59 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Stævnerekord: Jacob Rask Brønderslev SK 2.04.14. (1999) |
Løbssponsor: Oliver |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lars Andre Tols | 1988 | 599 | 31.64 | 1:06.45 | 1:39.74 | 2:12.79 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
2 | Patrick Sommer | 1988 | 595 | 31.49 | 1:06.00 | 1:40.10 | 2:13.10 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Robert Aronsen | 1986 | 557 | 32.20 | 1:06.51 | 1:41.53 | 2:16.09 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Stævnerekord: Jacob Rask Brønderslev SK 2.04.14. (1999) |
Løbssponsor: Oliver |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Stian Werner Erichsen | 1990 | 465 | 33.91 | 1:09.93 | 1:47.57 | 2:24.48 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
2 | Eirik Runningen | 1990 | 459 | 34.66 | 1:10.83 | 1:48.08 | 2:25.15 | |||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
- | Even Vike Holm | 1990 | DNS | |||||||
Bs/arna | ||||||||||
- | Sindre Nilo | 1990 | DNS | |||||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Stævnerekord: Jacob Rask Brønderslev SK 2.04.14. (1999) |
Løbssponsor: Oliver |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Vegard Lvberg | 1991 | 570 | 32.27 | 1:06.72 | 1:41.40 | 2:14.99 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
2 | Claus Liltorp | 1991 | 477 | 34.50 | 1:10.93 | 1:47.26 | 2:23.23 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Henrik Lintrup | 1991 | 470 | 32.02 | 1:08.17 | 1:46.77 | 2:24.01 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Sindri T. Jakobsson | 1991 | DNS | |||||||
Bs/delfana | ||||||||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Stævnerekord: Jacob Rask Brønderslev SK 2.04.14. (1999) |
Løbssponsor: Oliver |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Jørgensen | 1992 | 536 | 33.13 | 1:07.51 | 1:42.61 | 2:17.79 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anders H. Christensen | 1992 | 419 | 35.74 | 1:13.55 | 1:52.27 | 2:29.62 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Anders J Færø | 1992 | 415 | 36.27 | 1:14.07 | 1:52.56 | 2:30.05 | |||
Bergens SLK | ||||||||||
4 | Markus Heimdal | 1992 | 406 | 36.18 | 1:14.16 | 1:53.49 | 2:31.15 | |||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
5 | Robin Gulseth | 1992 | 350 | 36.61 | 1:16.10 | 1:57.79 | 2:38.80 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
- | Marcus Zobbe Noer | 1992 | DNS | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Jacob Rask Brønderslev SK 2.04.14. (1999) |
Løbssponsor: Oliver |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anders S. Jordheim | 1993 | 425 | 35.14 | 1:12.12 | 1:50.49 | 2:28.91 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
2 | Robin Sell Dyngeland | 1993 | 391 | 37.28 | 1:15.92 | 1:55.18 | 2:33.05 | |||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Gjermund Fure Johansen | 1993 | 383 | 36.43 | 1:15.57 | 1:55.64 | 2:34.09 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
4 | Jens H. Nannerup | 1993 | 363 | 37.63 | 1:17.62 | 1:57.76 | 2:36.95 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Øystein Jørgensen | 1993 | 305 | 38.39 | 1:20.43 | 2:04.15 | 2:46.32 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
6 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 299 | 39.43 | 1:22.47 | 2:05.05 | 2:47.37 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Søren L. Knudsen | 1993 | 259 | 40.89 | 1:26.00 | 2:11.76 | 2:55.54 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Stævnerekord: Jacob Rask Brønderslev SK 2.04.14. (1999) |
Løbssponsor: Oliver |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 414 | 35.22 | 1:13.62 | 1:52.58 | 2:30.22 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Eden Turin | 1994 | 371 | 36.77 | 1:15.94 | 1:56.51 | 2:35.79 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Mathias Frandsen | 1994 | 360 | 37.39 | 1:18.08 | 1:59.00 | 2:37.38 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Markus Lie | 1995 | 320 | 39.04 | 1:20.28 | 2:02.79 | 2:43.65 | |||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Lasse Toft | 1994 | 277 | 40.60 | 1:25.18 | 2:09.97 | 2:51.64 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Morten L. Pedersen | 1995 | 277 | 41.24 | 1:25.16 | 2:09.59 | 2:51.72 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Stian Frestad | 1994 | 262 | 41.28 | 1:26.23 | 2:11.14 | 2:54.88 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
8 | Kristian Blummenfelt | 1994 | 262 | 42.26 | 1:26.30 | 2:11.09 | 2:54.93 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
9 | Jannick Maesen | 1995 | 247 | 41.52 | 1:26.80 | 2:13.28 | 2:58.51 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Adalsteinn S. Hermannsson | 1995 | 243 | 43.94 | 1:29.92 | 2:16.16 | 2:59.38 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | 216 | 44.97 | 1:32.85 | 2:20.67 | 3:06.69 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Kasper Moltsen | 1994 | 196 | 45.33 | 1:34.85 | 2:24.42 | 3:12.75 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Malte Ruben Kjær | 1996 | 178 | 46.63 | 1:37.82 | 3:18.91 | 3:18.91 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Eirik Rugsveen | 1996 | 155 | 48.67 | 1:41.26 | 2:35.93 | 3:28.47 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 06 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 14:16 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Stævnerekord: Sara Nordenstam NTG 2:16.59 (2000) |
Løbssponsor: Thisted Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 705 | 34.16 | 1:09.99 | 1:45.20 | 2:20.34 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 635 | 34.92 | 1:11.96 | 1:48.65 | 2:25.33 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Charlotte Irgens | 1989 | 475 | 39.13 | 1:19.58 | 2:00.40 | 2:40.10 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
- | Ingvill S. Hilleren | 1990 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
- | Vibeke Browne | 1989 | DNS | |||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Sara Nordenstam NTG 2:16.59 (2000) |
Løbssponsor: Thisted Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Elspa Mørkøre | 1991 | 645 | 34.53 | 1:10.64 | 1:46.90 | 2:24.58 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Seline Vike Holm | 1992 | 599 | 35.42 | 1:13.54 | 1:51.27 | 2:28.18 | |||
Arna SLK | ||||||||||
3 | Malin Frestad | 1991 | 533 | 36.20 | 1:14.83 | 1:54.38 | 2:34.06 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
4 | Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | 456 | 37.14 | 1:18.54 | 2:00.44 | 2:42.25 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Gudrun Eir Hermannsdotti | 1992 | 447 | 39.70 | 1:21.41 | 2:03.11 | 2:43.35 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Emilie Voraa | 1991 | 434 | 39.55 | 1:20.99 | 2:03.34 | 2:44.96 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
7 | Karoline Aadland | 1991 | 421 | 41.23 | 1:22.89 | 2:05.42 | 2:46.65 | |||
Bergens SLK | ||||||||||
8 | Cecilie Bak | 1992 | 409 | 40.65 | 1:23.53 | 2:06.60 | 2:48.23 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Anja Frahm | 1992 | 313 | 43.09 | 1:29.15 | 2:17.06 | 3:04.00 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Sara G. Basmoen | 1991 | DNS | |||||||
Speed, Spkl | ||||||||||
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Sara Nordenstam NTG 2:16.59 (2000) |
Løbssponsor: Thisted Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 605 | 35.26 | 1:12.97 | 1:51.02 | 2:27.70 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Christine M. Pedersen | 1993 | 595 | 36.10 | 1:13.79 | 1:51.73 | 2:28.47 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jannie Overgaard | 1993 | 546 | 35.87 | 1:14.73 | 1:54.35 | 2:32.84 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Juni Rugland | 1993 | 446 | 38.98 | 1:20.63 | 2:02.45 | 2:43.45 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
5 | Jeanette Kjær | 1993 | 441 | 39.77 | 1:22.14 | 2:03.75 | 2:44.02 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Malin Milford Johannessen | 1993 | 430 | 39.27 | 1:20.87 | 2:03.61 | 2:45.45 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
7 | Camilla Mikkelsen | 1993 | 420 | 39.86 | 1:22.64 | 2:06.26 | 2:46.71 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Louise K Esdar | 1993 | 413 | 39.05 | 1:20.75 | 2:04.67 | 2:47.70 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
9 | Ida Louise G. Borlaug | 1993 | 405 | 41.04 | 1:23.67 | 2:07.55 | 2:48.80 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
10 | Marthe Helene Haganes | 1993 | 392 | 39.68 | 1:23.50 | 2:08.09 | 2:50.70 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
- | Marie Reinertsen | 1993 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
- | Stine Vindenes | 1993 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
Stævnerekord: Sara Nordenstam NTG 2:16.59 (2000) |
Løbssponsor: Thisted Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Louise Østergaard Vinter | 1994 | 567 | 36.91 | 1:15.74 | 1:53.98 | 2:30.89 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marie Øverland | 1994 | 444 | 37.45 | 1:19.04 | 2:02.84 | 2:43.73 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
- | Hege Strøm Haukeland | 1994 | DNS | |||||||
Speed, Spkl | ||||||||||
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Stævnerekord: Sara Nordenstam NTG 2:16.59 (2000) |
Løbssponsor: Thisted Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Aslaug Marie Hjelmaas | 1995 | 478 | 37.36 | 1:18.02 | 1:59.73 | 2:39.73 | |||
Bergens SLK | ||||||||||
2 | Cecilie Christensen | 1995 | 282 | 43.47 | 1:29.59 | 2:15.92 | 3:10.42 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pernille Nielsen | 1995 | 272 | 48.14 | 1:38.02 | 2:25.98 | 3:12.64 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anna Jessen | 1995 | 259 | 47.24 | 1:36.86 | 2:27.49 | 3:15.86 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Louise Sander | 1995 | 203 | 50.08 | 1:42.97 | 2:38.69 | 3:32.35 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Stævnerekord: Sara Nordenstam NTG 2:16.59 (2000) |
Løbssponsor: Thisted Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 391 | 40.03 | 1:23.62 | 2:07.86 | 2:50.85 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Tina Schütz | 1996 | 380 | 40.90 | 1:25.01 | 2:10.17 | 2:52.40 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
3 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 254 | 48.43 | 1:37.92 | 2:28.69 | 3:17.18 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Maria Søe Beith | 1996 | DSQ | glid på maven | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 06 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 14:39 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 25, 4X100m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Stævnerekord: Vestkantsvømmerne 3.56,64 (2003) |
Løbssponsor: Kraner og Containerudlejn. |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Brumsv G1 Jr. | 0 | 684 | 3:57.30 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
Lars Andre Tols | 1988 | 28.67 | 58.73 | 58.73 | ||||||
Sebastian Wigstrm | 1991 | 31.48 | 1:07.25 | 2:05.98 | ||||||
Ystein Rognerud Hetland | 1989 | 25.97 | 57.98 | 3:03.96 | ||||||
Christer Koch Kvam | 1990 | 24.96 | 53.34 | 3:57.30 | ||||||
2 | Bergensv. G1 Sr. | 0 | 636 | 4:03.08 | ||||||
Bergensvømmerne | ||||||||||
Even Vike Holm | 1990 | 29.90 | 1:01.36 | 1:01.36 | ||||||
Marcus Tesdal | 1990 | 30.63 | 1:06.26 | 2:07.62 | ||||||
Sebastian Stordal | 1991 | 27.34 | 59.55 | 3:07.17 | ||||||
Sindri T. Jakobsson | 1991 | 26.40 | 55.91 | 4:03.08 | ||||||
3 | :-) Wes Herrer 1 | 0 | 590 | 4:09.21 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Patrick Sommer | 1988 | 30.06 | 1:03.69 | 1:03.69 | ||||||
Marcus Orloff Søemod | 1991 | 31.75 | 1:08.65 | 2:12.34 | ||||||
Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 28.85 | 1:02.29 | 3:14.63 | ||||||
Nicolai Graae Hansen | 1988 | 25.68 | 54.58 | 4:09.21 | ||||||
4 | Bergensv. G2 Sr. | 0 | 524 | 4:19.36 | ||||||
Bergensvømmerne | ||||||||||
Simen Dale | 1991 | 33.27 | 1:07.72 | 1:07.72 | ||||||
Johannes Framnes | 1989 | 32.93 | 1:12.95 | 2:20.67 | ||||||
Martin Steffensen | 1989 | 28.49 | 1:02.54 | 3:23.21 | ||||||
Alexander Mokkelbost | 1987 | 26.90 | 56.15 | 4:19.36 | ||||||
5 | Elverum IL G2 Jr | 0 | 456 | 4:31.72 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Eirik B. Lund | 1990 | 34.08 | 1:10.78 | 1:10.78 | ||||||
Christian Sunde | 1989 | 33.23 | 1:10.67 | 2:21.45 | ||||||
Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 32.51 | 1:09.26 | 3:30.71 | ||||||
Ingvar V. Skirbekk | 1993 | 28.70 | 1:01.01 | 4:31.72 | ||||||
6 | Isk 1 | 0 | 442 | 4:34.52 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Mathias Jørgensen | 1992 | 32.55 | 1:05.21 | 1:05.21 | ||||||
Claus Liltorp | 1991 | 37.18 | 1:19.56 | 2:24.77 | ||||||
Christian Broni | 1992 | 32.84 | 1:10.72 | 3:35.49 | ||||||
Christoffer Justesen | 1992 | 27.98 | 59.03 | 4:34.52 | ||||||
7 | Åstveit SK G1 Jr. | 0 | 408 | 4:41.89 | ||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
Robin Sell Dyngeland | 1993 | 37.36 | 1:15.44 | 1:15.44 | ||||||
Sondre Bryn | 1992 | 37.41 | 1:19.49 | 2:34.93 | ||||||
Erlend Ulveseter | 1992 | 30.23 | 1:06.88 | 3:41.81 | ||||||
Eivind Johannesen | 1992 | 28.48 | 1:00.08 | 4:41.89 | ||||||
8 | Brumsv G3 Jr. | 0 | 399 | 4:43.95 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
Espen Urdahl | 1989 | 34.95 | 1:12.87 | 1:12.87 | ||||||
Tollef Johan Vollan | 1991 | 36.49 | 1:20.89 | 2:33.76 | ||||||
Fredrik Rissen Bjerke | 1991 | 31.77 | 1:10.22 | 3:43.98 | ||||||
Magnus Kjerstad | 1993 | 27.97 | 59.97 | 4:43.95 | ||||||
9 | Kristiansand Sa G2 Jr. | 0 | 346 | 4:57.90 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
Øystein Jørgensen | 1993 | 37.54 | 1:17.52 | 1:17.52 | ||||||
Nocolai Gerrard | 1994 | 37.94 | 1:21.14 | 2:38.66 | ||||||
Daniel Skauge | 1993 | 32.20 | 1:09.52 | 3:48.18 | ||||||
Øyvind Holtskog | 1993 | 32.89 | 1:09.72 | 4:57.90 | ||||||
10 | Nordmænd | 0 | 331 | 5:02.15 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Emil Juul | 1989 | 35.92 | 1:13.52 | 1:13.52 | ||||||
Steffen L. Nielsen | 1993 | 37.69 | 1:22.88 | 2:36.40 | ||||||
Søren Mikkelsen | 1991 | 35.00 | 1:18.54 | 3:54.94 | ||||||
Nikolaj Kühn | 1993 | 31.79 | 1:07.21 | 5:02.15 | ||||||
11 | Thisted SK | 0 | 329 | 5:02.75 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Kristoffer Salomonsen | 1993 | 38.22 | 1:18.04 | 1:18.04 | ||||||
Nicolai Gaardsted | 1990 | 35.66 | 1:16.20 | 2:34.24 | ||||||
Michael Bach | 1993 | 34.95 | 1:15.32 | 3:49.56 | ||||||
Kristian Dahlgaard | 1994 | 33.66 | 1:13.19 | 5:02.75 | ||||||
12 | Isk 2 | 0 | 268 | 5:24.44 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Nicklas B. Nielsen | 1995 | 41.01 | 1:23.15 | 1:23.15 | ||||||
Nicolai K Madsen | 1993 | 46.74 | 1:38.38 | 3:01.53 | ||||||
Jens H. Nannerup | 1993 | 36.27 | 1:18.00 | 4:19.53 | ||||||
Martin Jakobsen | 1992 | 30.82 | 1:04.91 | 5:24.44 | ||||||
13 | Elverum IL G1 Jr. | 0 | 200 | 5:57.55 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Martin B. Lund | 1992 | 35.73 | 1:12.75 | 1:12.75 | ||||||
Lars Rugsveen | 1994 | 51.81 | 1:50.37 | 3:03.12 | ||||||
Erik Bryhn Myklebust | 1992 | 40.01 | 1:30.46 | 4:33.58 | ||||||
Karsten Ovesen | 1994 | 38.37 | 1:23.97 | 5:57.55 | ||||||
- | Kristiansand Sa G1 Jr. | 0 | DSQ | tystart | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
- | Vestkantsvømmerne Hr 2 | 0 | DSQ | ikke samtidig berør | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Gjermund Fure Johansen | 1993 | 35.19 | 1:12.71 | 1:12.71 | ||||||
- | Bergens SLK G1 Jr. | 0 | DSQ | 1 hånd i vending | ||||||
Bergens SLK | ||||||||||
Svenn Berg | 1992 | 37.31 | 1:15.70 | 1:15.70 | ||||||
- | Delfana G1 Jr. | 0 | DSQ | crawlben ved vending | ||||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
Eirik Runningen | 1990 | 32.72 | 1:06.87 | 1:06.87 | ||||||
- | Vestkantsvømmerne Hr 1 | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Alexander B. Skeltvedt | 1987 | 29.87 | 1:01.88 | 1:01.88 | ||||||
- | Brumsv G2 Jr. | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
Vegard Lvberg | 1991 | 30.72 | 1:02.35 | 1:02.35 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 06 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 15:03 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 26, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Stævnerekord: Bergensvømmerne 4.02.68 (2004) |
Løbssponsor: Autogården |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | :-) Wes Damer 1 | 0 | 638 | 4:36.24 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Elspa Mørkøre | 1991 | 31.98 | 1:05.27 | 1:05.27 | ||||||
Anne Vester Pedersen | 1993 | 36.69 | 1:19.25 | 2:24.52 | ||||||
Cecilie Christiansen | 1990 | 33.52 | 1:12.40 | 3:36.92 | ||||||
Line Præst Lauridsen | 1989 | 27.81 | 59.32 | 4:36.24 | ||||||
2 | Damer 1 Holstebro | 0 | 599 | 4:42.07 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 35.32 | 1:12.26 | 1:12.26 | ||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 38.38 | 1:21.09 | 2:33.35 | ||||||
Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 30.22 | 1:05.23 | 3:38.58 | ||||||
Astrid Brink Hundebøl | 1991 | 30.14 | 1:03.49 | 4:42.07 | ||||||
3 | Kristiansand Sa J1 Jr. | 0 | 598 | 4:42.32 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
Malin Frestad | 1991 | 35.61 | 1:12.12 | 1:12.12 | ||||||
Hege Omdal | 1989 | 35.28 | 1:16.09 | 2:28.21 | ||||||
Maria Aasen | 1992 | 32.92 | 1:11.38 | 3:39.59 | ||||||
Linn Hege Laudal | 1989 | 30.01 | 1:02.73 | 4:42.32 | ||||||
4 | Brumsv J1 Jr. | 0 | 596 | 4:42.65 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
Charlotte Irgens | 1989 | 36.86 | 1:15.63 | 1:15.63 | ||||||
Kristine Mella | 1990 | 34.43 | 1:14.04 | 2:29.67 | ||||||
Karolina Orleanski | 1986 | 32.05 | 1:09.44 | 3:39.11 | ||||||
Maria Blgen | 1993 | 30.20 | 1:03.54 | 4:42.65 | ||||||
5 | Vestkantsvømmerne Dm 1 | 0 | 580 | 4:45.14 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Iwonka Vik | 1981 | 34.40 | 1:09.54 | 1:09.54 | ||||||
Charlotte Kausland | 1989 | 37.08 | 1:19.54 | 2:29.08 | ||||||
Maren Johannesen | 1972 | 31.26 | 1:07.05 | 3:36.13 | ||||||
Kristine Heimli | 1991 | 32.44 | 1:09.01 | 4:45.14 | ||||||
6 | Delfana J1 Jr. | 0 | 551 | 4:50.02 | ||||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
June J. Kristiansen | 1990 | 37.84 | 1:17.41 | 1:17.41 | ||||||
Ragnhild Smith-Sivertsen | 1989 | 36.83 | 1:18.77 | 2:36.18 | ||||||
Hanne Søfteland | 1992 | 32.44 | 1:11.65 | 3:47.83 | ||||||
Oda S. Leiknes | 1990 | 29.39 | 1:02.19 | 4:50.02 | ||||||
7 | Thisted SK | 0 | 491 | 5:01.35 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Christine M. Pedersen | 1993 | 35.95 | 1:13.73 | 1:13.73 | ||||||
Louise Østergaard Vinter | 1994 | 39.67 | 1:23.51 | 2:37.24 | ||||||
Jannie Overgaard | 1993 | 34.77 | 1:16.24 | 3:53.48 | ||||||
Katrine Yde Pedersen | 1993 | 32.98 | 1:07.87 | 5:01.35 | ||||||
8 | Åstveit SK J1 Jr. | 0 | 475 | 5:04.88 | ||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
Sandra Farestvedt | 1994 | 42.46 | 1:27.49 | 1:27.49 | ||||||
Katrine Jensen | 1992 | 35.55 | 1:16.32 | 2:43.81 | ||||||
Andrea Hestdal | 1994 | 34.43 | 1:13.78 | 3:57.59 | ||||||
Rebekka Unni Davidsen | 1991 | 32.40 | 1:07.29 | 5:04.88 | ||||||
9 | Kristiansand Sa J2 Jr. | 0 | 467 | 5:06.50 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
Mariken Asbjørnsen | 1992 | 37.37 | 1:17.43 | 1:17.43 | ||||||
Hilde Kringlen | 1991 | 39.19 | 1:23.06 | 2:40.49 | ||||||
Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | 35.71 | 1:20.44 | 4:00.93 | ||||||
Thea Wingaard | 1991 | 31.42 | 1:05.57 | 5:06.50 | ||||||
10 | Bergen SLK J1 Jr. | 0 | 465 | 5:07.03 | ||||||
Bergens SLK | ||||||||||
Elna Luice Bønes | 1993 | 39.33 | 1:20.48 | 1:20.48 | ||||||
Maren Teige | 1990 | 38.23 | 1:21.30 | 2:41.78 | ||||||
Karoline Pedersen | 1994 | 37.60 | 1:20.02 | 4:01.80 | ||||||
Aslaug Marie Hjelmaas | 1995 | 30.43 | 1:05.23 | 5:07.03 | ||||||
11 | Valkyrier 1 | 0 | 462 | 5:07.50 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Charlotte Christiansen | 1989 | 37.18 | 1:16.67 | 1:16.67 | ||||||
Malene Koktved Andersen | 1991 | 40.94 | 1:26.16 | 2:42.83 | ||||||
Julie Thomsen | 1992 | 34.86 | 1:16.29 | 3:59.12 | ||||||
Louise Hauberg | 1989 | 32.49 | 1:08.38 | 5:07.50 | ||||||
12 | Vestkantsvømmerne Dm 2 | 0 | 459 | 5:08.37 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Marie Øverland | 1994 | 37.01 | 1:16.84 | 1:16.84 | ||||||
Benedicte Kausland | 1992 | 36.73 | 1:19.00 | 2:35.84 | ||||||
Juni Rugland | 1993 | 39.28 | 1:25.23 | 4:01.07 | ||||||
Marthe Helene Haganes | 1993 | 32.29 | 1:07.30 | 5:08.37 | ||||||
13 | Brumsv J2 Jr. | 0 | 436 | 5:13.63 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
Emilie Voraa | 1991 | 38.99 | 1:20.07 | 1:20.07 | ||||||
Lene Lykke Erichsen | 1992 | 38.79 | 1:22.33 | 2:42.40 | ||||||
Karin Ekholt | 1989 | 39.11 | 1:24.46 | 4:06.86 | ||||||
Andrea B Westbye | 1995 | 31.87 | 1:06.77 | 5:13.63 | ||||||
14 | Speed Jenter I | 0 | 428 | 5:15.46 | ||||||
Speed, Spkl | ||||||||||
Sara G. Basmoen | 1991 | 39.05 | 1:21.78 | 1:21.78 | ||||||
Marthe Karlsen | 1994 | 39.12 | 1:22.81 | 2:44.59 | ||||||
Idha Toft Valeur | 1994 | 35.41 | 1:19.39 | 4:03.98 | ||||||
Linda Gabrielsen | 1993 | 33.62 | 1:11.48 | 5:15.46 | ||||||
15 | Isk 1 | 0 | 426 | 5:15.93 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Ninna Myllerup | 1992 | 39.27 | 1:20.33 | 1:20.33 | ||||||
Betül Özkaya | 1993 | 40.97 | 1:30.00 | 2:50.33 | ||||||
Jeanette Kjær | 1993 | 35.09 | 1:17.39 | 4:07.72 | ||||||
Sarah Louise Nielsen | 1992 | 32.52 | 1:08.21 | 5:15.93 | ||||||
16 | Vestkantsvømmerne Dm 3 | 0 | 411 | 5:19.90 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Tina Schütz | 1996 | 40.81 | 1:24.04 | 1:24.04 | ||||||
Malin Dahle | 1993 | 38.14 | 1:22.90 | 2:46.94 | ||||||
Ida Louise G. Borlaug | 1993 | 37.42 | 1:21.93 | 4:08.87 | ||||||
Mirabelle Breidvik | 1993 | 34.24 | 1:11.03 | 5:19.90 | ||||||
17 | Elverum IL J1 Jr. | 0 | 404 | 5:21.62 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Lene Edlandsvik | 1993 | 38.56 | 1:18.35 | 1:18.35 | ||||||
Kristin E Johnsen | 1993 | 46.70 | 1:38.97 | 2:57.32 | ||||||
Oona Ovesen | 1992 | 34.53 | 1:14.45 | 4:11.77 | ||||||
Siri Ovesen | 1990 | 32.72 | 1:09.85 | 5:21.62 | ||||||
18 | Kristiansand Sa J3 Jr. | 0 | 401 | 5:22.49 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
Viktoria Solvik Conradi | 1992 | 38.35 | 1:19.12 | 1:19.12 | ||||||
Ida Christine Lundevold N | 1991 | 40.22 | 1:25.04 | 2:44.16 | ||||||
Maren Gullvåg Aasen | 1995 | 37.69 | 1:26.31 | 4:10.47 | ||||||
Louise K Esdar | 1993 | 34.16 | 1:12.02 | 5:22.49 | ||||||
19 | Wildmountain Splashers | 1995 | 269 | 6:08.18 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Pernille Nielsen | 1995 | 46.25 | 1:33.68 | 1:33.68 | ||||||
Emma Ø. Nielsen | 1995 | 41.36 | 1:28.13 | 3:01.81 | ||||||
Cecilie Christensen | 1995 | 45.64 | 1:40.93 | 4:42.74 | ||||||
Sine Desideriussen | 1995 | 40.75 | 1:25.44 | 6:08.18 | ||||||
20 | Elverum IL J2 Jr. | 0 | 261 | 6:12.22 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Hanne Vagstad Rognlie | 1992 | 42.27 | 1:27.47 | 1:27.47 | ||||||
Kristine Lxvjomes | 1996 | 47.21 | 1:40.99 | 3:08.46 | ||||||
Sandra Bratli | 1995 | 44.45 | 1:38.87 | 4:47.33 | ||||||
Jeanette Bergelxkken | 1993 | 38.74 | 1:24.89 | 6:12.22 | ||||||
21 | Isk 3 | 0 | 139 | 7:39.14 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Cathrine Stapelfeld | 1997 | 1:07.86 | 2:19.30 | 2:19.30 | ||||||
Louise Sander | 1995 | 50.36 | 1:45.80 | 4:05.10 | ||||||
Lisa Hangaard | 1994 | 53.25 | 2:03.64 | 6:08.74 | ||||||
Michelle Lesler | 1994 | 41.06 | 1:30.40 | 7:39.14 | ||||||
- | Vestkantsvømmerne Dm 4 | 0 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Valkyrier 2 | 0 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Cecilie Bak | 1992 | |||||||||
Lise L. Nielsen | 1996 | |||||||||
Anne Wittrup Johansen | 1993 | |||||||||
Nicoline Rosbak | 1992 | DNS | ||||||||
- | Isk 2 | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Line Mosgaard | 1993 | 44.28 | 1:28.47 | 1:28.47 | ||||||
- | Arna SLK J1 Jr. | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Arna SLK | ||||||||||
Seline Vike Holm | 1992 | 34.29 | 1:10.11 | 1:10.11 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 07 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 09:41 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Stævnerekord: Kristian Voldsgaard AGF 1:51.12 (2001) |
Løbssponsor: Hydro - Texaco |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nicolai Graae Hansen | 1988 | 800 | 26.03 | 54.54 | 1:22.88 | 1:51.27 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Lars Andre Tols | 1988 | 682 | 27.52 | 57.97 | 1:28.44 | 1:57.31 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
3 | Daniel Aronsen | 1986 | 607 | 28.08 | 58.25 | 1:30.07 | 2:02.00 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
4 | Alexander Mokkelbost | 1987 | 542 | 28.65 | 1:00.57 | 1:34.01 | 2:06.64 | |||
Bs/delfana | ||||||||||
5 | Keld Rishøj | 1988 | 253 | 35.55 | 1:16.64 | 2:01.07 | 2:43.37 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Pål Gunnar Normann | 1981 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
- | Alexander B. Skeltvedt | 1987 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Stævnerekord: Kristian Voldsgaard AGF 1:51.12 (2001) |
Løbssponsor: Hydro - Texaco |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ystein Rognerud Hetland | 1989 | 708 | 25.88 | 54.51 | 1:24.56 | 1:55.89 | |||
Bærum/ntg | ||||||||||
2 | Marcus Tesdal | 1990 | 679 | 27.70 | 57.80 | 1:27.98 | 1:57.49 | |||
Bs/åstveit | ||||||||||
3 | Stian Werner Erichsen | 1990 | 650 | 27.49 | 56.99 | 1:28.04 | 1:59.21 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
4 | Christian Sunde | 1989 | 628 | 27.87 | 58.47 | 1:30.05 | 2:00.60 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
5 | Even Vike Holm | 1990 | 604 | 28.36 | 59.16 | 1:31.14 | 2:02.18 | |||
Bs/arna | ||||||||||
6 | Nicolai Gaardsted | 1990 | 596 | 29.33 | 59.98 | 1:31.11 | 2:02.73 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Elias Dammann | 1989 | 590 | 29.54 | 1:01.19 | 1:32.80 | 2:03.13 | |||
Bærum/ntg | ||||||||||
8 | Johannes Framnes | 1989 | 507 | 30.40 | 1:03.11 | 1:36.61 | 2:09.56 | |||
Bs/arna | ||||||||||
9 | Ørjan Knutli | 1989 | 471 | 30.09 | 1:03.64 | 1:38.67 | 2:12.71 | |||
Arna SLK | ||||||||||
10 | Espen Urdahl | 1989 | 448 | 32.00 | 1:06.89 | 1:40.86 | 2:15.01 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
11 | Eirik B. Lund | 1990 | 426 | 30.16 | 1:05.04 | 1:40.81 | 2:17.30 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
12 | Emil Juul | 1989 | 360 | 32.54 | 1:09.85 | 1:48.32 | 2:25.20 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Kristian Evensen | 1990 | DNS | |||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Stævnerekord: Kristian Voldsgaard AGF 1:51.12 (2001) |
Løbssponsor: Hydro - Texaco |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Wigstrm | 1991 | 618 | 28.99 | 59.63 | 1:30.61 | 2:01.27 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
2 | Thor Hafnor | 1991 | 592 | 28.33 | 59.26 | 1:31.29 | 2:02.97 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
3 | Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 546 | 30.24 | 1:03.10 | 1:35.21 | 2:06.34 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
4 | Vegard Lvberg | 1991 | 543 | 29.16 | 1:00.91 | 1:33.79 | 2:06.61 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
5 | Tim Madsen | 1991 | 501 | 30.38 | 1:04.34 | 1:38.39 | 2:10.03 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | John Arne Wikholm | 1991 | 477 | 30.20 | 1:04.12 | 1:38.09 | 2:12.17 | |||
Bergens SLK | ||||||||||
7 | Joachim Jakobsen | 1991 | 469 | 30.88 | 1:05.81 | 1:40.32 | 2:12.90 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
8 | Jakob Haugstvedt | 1991 | 465 | 31.25 | 1:04.84 | 1:38.88 | 2:13.30 | |||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
9 | Kristoffer Brekke | 1991 | 411 | 31.66 | 1:07.12 | 1:43.93 | 2:18.91 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
- | Fredrik Rissen Bjerke | 1991 | DNS | |||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Stævnerekord: Kristian Voldsgaard AGF 1:51.12 (2001) |
Løbssponsor: Hydro - Texaco |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | 635 | 28.86 | 59.01 | 1:29.61 | 2:00.19 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Jonas K. Jostad | 1992 | 576 | 28.23 | 58.79 | 1:31.03 | 2:04.10 | |||
Hamar IL | ||||||||||
3 | Mathias Jørgensen | 1992 | 551 | 28.78 | 1:00.51 | 1:33.40 | 2:06.00 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Eivind Johannesen | 1992 | 541 | 29.71 | 1:01.90 | 1:34.72 | 2:06.76 | |||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Christoffer Justesen | 1992 | 499 | 29.98 | 1:03.89 | 1:38.09 | 2:10.25 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Erlend Ulveseter | 1992 | 490 | 30.52 | 1:04.43 | 1:38.35 | 2:11.00 | |||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Kasper Husted | 1992 | 487 | 30.35 | 1:03.85 | 1:38.58 | 2:11.27 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Svenn Berg | 1992 | 485 | 30.11 | 1:04.01 | 1:38.13 | 2:11.46 | |||
Bergens SLK | ||||||||||
9 | Morten Steen Christensen | 1992 | 481 | 29.96 | 1:03.65 | 1:38.78 | 2:11.79 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Åmund Karlsen | 1992 | 476 | 30.86 | 1:05.38 | 1:40.17 | 2:12.27 | |||
Eid Symjeklubb | ||||||||||
11 | Alexander Hansen | 1992 | 467 | 30.28 | 1:04.68 | 1:39.39 | 2:13.13 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Christian Broni | 1992 | 464 | 31.05 | 1:04.91 | 1:39.74 | 2:13.43 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anders H. Christensen | 1992 | 455 | 30.46 | 1:04.03 | 1:39.44 | 2:14.27 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Anders J Færø | 1992 | 413 | 31.37 | 1:06.19 | 1:42.26 | 2:18.64 | |||
Bergens SLK | ||||||||||
15 | Sondre Thygesen | 1992 | 409 | 31.10 | 1:06.25 | 1:43.26 | 2:19.09 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
16 | Håkon Andersen | 1992 | 408 | 31.47 | 1:06.61 | 1:43.45 | 2:19.20 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
17 | Simon Mork Kleppe | 1992 | 403 | 32.37 | 1:08.47 | 1:44.99 | 2:19.88 | |||
Volda Symjeklubb | ||||||||||
18 | Sondre Bryn | 1992 | 327 | 35.40 | 1:14.43 | 1:53.87 | 2:29.85 | |||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
19 | Erik Bryhn Myklebust | 1992 | 285 | 35.07 | 1:15.77 | 1:58.00 | 2:36.99 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Kristian Voldsgaard AGF 1:51.12 (2001) |
Løbssponsor: Hydro - Texaco |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Robin Sell Dyngeland | 1993 | 532 | 29.65 | 1:01.89 | 1:34.33 | 2:07.44 | |||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Ingvar V. Skirbekk | 1993 | 513 | 30.19 | 1:03.49 | 1:37.42 | 2:09.04 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
3 | Henry Emil Nordhagen | 1993 | 510 | 30.33 | 1:03.66 | 1:37.54 | 2:09.23 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
4 | Jens H. Nannerup | 1993 | 467 | 30.84 | 1:04.91 | 1:39.69 | 2:13.16 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anders S. Jordheim | 1993 | 447 | 31.08 | 1:05.33 | 1:40.51 | 2:15.03 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
6 | Steffen L. Nielsen | 1993 | 438 | 30.68 | 1:05.39 | 1:41.33 | 2:16.00 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 429 | 31.92 | 1:07.06 | 1:43.12 | 2:16.92 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Jonas Jensen | 1993 | 401 | 32.51 | 1:08.15 | 1:45.30 | 2:20.09 | |||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Vetle Steffensen | 1993 | 395 | 30.80 | 1:06.85 | 1:44.50 | 2:20.81 | |||
Arna SLK | ||||||||||
10 | Michael Bach | 1993 | 387 | 32.63 | 1:07.67 | 1:45.21 | 2:21.78 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Øyvind Holtskog | 1993 | 333 | 33.66 | 1:11.25 | 1:50.51 | 2:28.95 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
12 | Nicolai K Madsen | 1993 | 319 | 36.74 | 1:15.79 | 1:55.81 | 2:31.12 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nikolaj Kühn | 1993 | 315 | 33.81 | 1:12.61 | 1:53.23 | 2:31.85 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
14 | Alexander Schultz | 1993 | 311 | 34.62 | 1:15.31 | 1:56.40 | 2:32.43 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
15 | Daniel Peschardt | 1993 | 309 | 36.43 | 1:16.67 | 1:55.72 | 2:32.82 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Kristoffer Salomonsen | 1993 | DSQ | tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Stævnerekord: Kristian Voldsgaard AGF 1:51.12 (2001) |
Løbssponsor: Hydro - Texaco |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 436 | 31.78 | 1:06.97 | 1:42.66 | 2:16.25 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Markus Vindenes | 1994 | 406 | 31.47 | 1:06.79 | 1:43.62 | 2:19.48 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
3 | Emil Ruben Kjær | 1994 | 398 | 31.66 | 1:08.06 | 1:44.78 | 2:20.45 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Eden Turin | 1994 | 367 | 34.05 | 1:11.63 | 1:49.10 | 2:24.29 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Mathias Frandsen | 1994 | 355 | 34.86 | 1:13.12 | 1:50.19 | 2:25.86 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Kristian Blummenfelt | 1994 | 333 | 35.37 | 1:12.91 | 1:51.44 | 2:29.01 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
7 | Frederik Ploug-Johansen | 1994 | 329 | 34.48 | 1:12.72 | 1:52.07 | 2:29.57 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Morten L. Pedersen | 1995 | 306 | 36.10 | 1:15.55 | 1:55.06 | 2:33.30 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | 303 | 36.21 | 1:15.86 | 1:55.25 | 2:33.82 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
10 | Stian Frestad | 1994 | 279 | 36.50 | 1:17.73 | 1:58.68 | 2:38.02 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
11 | Ori Turin | 1995 | 278 | 36.70 | 1:17.51 | 1:58.27 | 2:38.34 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Mathias T. Andersen | 1994 | 276 | 36.31 | 1:17.19 | 1:59.36 | 2:38.65 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Vebjørn Arne J. Aasheim | 1995 | 269 | 36.30 | 1:17.95 | 2:00.09 | 2:39.97 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
14 | Thomas Pedersen | 1995 | 263 | 36.20 | 1:18.35 | 2:01.96 | 2:41.24 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frederik Bach Larsen | 1995 | 258 | 37.75 | 1:19.17 | 2:01.71 | 2:42.23 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 258 | 36.75 | 1:17.79 | 2:19.80 | 2:42.27 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kristian Dahlgaard | 1994 | 251 | 36.80 | 1:19.45 | 2:03.50 | 2:43.73 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jone Rugland | 1996 | 249 | 36.76 | 1:19.20 | 2:03.62 | 2:44.11 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
19 | Mathias Petersen | 1995 | 247 | 36.43 | 1:18.67 | 2:02.92 | 2:44.68 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
20 | Adalsteinn S. Hermannsson | 1995 | 243 | 38.71 | 1:21.06 | 2:03.77 | 2:45.58 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
21 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | 242 | 36.95 | 1:20.25 | 2:02.85 | 2:45.66 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
22 | Lars Rugsveen | 1994 | 240 | 37.25 | 1:21.67 | 2:06.20 | 2:46.11 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
23 | Jannick Maesen | 1995 | 229 | 38.36 | 1:21.58 | 2:06.72 | 2:48.90 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
24 | Magnus Yde | 1996 | 225 | 37.82 | 1:21.94 | 2:06.82 | 2:49.81 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
25 | Kristian Korneliussen | 1995 | 210 | 38.86 | 1:22.62 | 2:09.19 | 2:53.89 | |||
Speed, Spkl | ||||||||||
26 | Kasper Moltsen | 1994 | 204 | 39.79 | 1:24.75 | 2:11.42 | 2:55.42 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 203 | 37.22 | 1:21.81 | 2:10.18 | 2:55.70 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
28 | Jonas Knøsgaard | 1994 | 182 | 42.03 | 1:28.42 | 2:16.63 | 3:02.14 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
29 | Malte Ruben Kjær | 1996 | 178 | 41.69 | 1:28.71 | 2:16.37 | 3:03.51 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
30 | Frederik Jessen | 1998 | 153 | 42.16 | 1:31.85 | 2:24.12 | 3:13.15 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
31 | Casper Trier Jensen | 1996 | 134 | 46.51 | 1:37.61 | 2:30.90 | 3:21.99 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
32 | Rasmus Fruergaard | 1994 | 125 | 46.73 | 1:39.92 | 2:33.96 | 3:26.68 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
33 | Eirik Rugsveen | 1996 | 121 | 46.71 | 1:41.63 | 2:35.81 | 3:28.61 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Mathias F. Nielsen | 1995 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 07 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 10:17 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Stævnerekord: Mette Jacobsen Nakskov 2:04.52 (1992) |
Løbssponsor: Thy Antenneservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 710 | 30.01 | 1:02.71 | 1:35.60 | 2:08.95 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Monica Finnøy | 1988 | 686 | 30.12 | 1:02.56 | 1:36.34 | 2:10.43 | |||
Bs/bs-Lk | ||||||||||
3 | Helene Lybak | 1990 | 646 | 30.74 | 1:04.14 | 1:38.80 | 2:13.04 | |||
Bs/delfana | ||||||||||
4 | Karin Ekholt | 1989 | 627 | 30.73 | 1:03.80 | 1:38.85 | 2:14.39 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
5 | Rebecca Johnsen | 1988 | 601 | 31.13 | 1:05.43 | 1:41.20 | 2:16.33 | |||
Bs/åstveit | ||||||||||
6 | Linn Hege Laudal | 1989 | 572 | 31.80 | 1:06.70 | 1:42.82 | 2:18.56 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
7 | Ingvild M. Brurås | 1989 | 548 | 31.29 | 1:06.60 | 1:43.79 | 2:20.59 | |||
Arna SLK | ||||||||||
8 | Hege Omdal | 1989 | 520 | 33.53 | 1:10.15 | 1:47.26 | 2:23.05 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
9 | Siri Ovesen | 1990 | 469 | 33.80 | 1:11.80 | 1:50.80 | 2:28.06 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
10 | Oda S. Leiknes | 1990 | 462 | 32.32 | 1:08.35 | 1:48.67 | 2:28.82 | |||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
11 | Katinka Kvant | 1989 | 454 | 32.45 | 1:10.78 | 1:50.38 | 2:29.64 | |||
Arna SLK | ||||||||||
12 | Ingvill S. Hilleren | 1990 | 185 | 48.07 | 1:38.96 | 2:30.72 | 3:21.73 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
- | Karolina Orleanski | 1986 | DNS | |||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
- | Vilde Skram | 1990 | DSQ | tyvstart | ||||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Mette Jacobsen Nakskov 2:04.52 (1992) |
Løbssponsor: Thy Antenneservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Elspa Mørkøre | 1991 | 781 | 29.62 | 1:01.31 | 1:33.32 | 2:04.92 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Maria Aasen | 1992 | 617 | 31.63 | 1:06.72 | 1:41.59 | 2:15.08 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
3 | Gudrun Eir Hermannsdotti | 1992 | 599 | 32.21 | 1:07.39 | 1:42.65 | 2:16.48 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Benedicte Kausland | 1992 | 568 | 32.44 | 1:08.03 | 1:44.26 | 2:18.87 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
5 | Kine Vereide | 1991 | 519 | 32.37 | 1:08.64 | 1:46.01 | 2:23.13 | |||
Eid Symjeklubb | ||||||||||
6 | Rebekka Unni Davidsen | 1991 | 518 | 33.10 | 1:09.78 | 1:46.80 | 2:23.22 | |||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | 513 | 32.87 | 1:10.26 | 1:48.05 | 2:23.72 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emilie Voraa | 1991 | 509 | 32.90 | 1:09.32 | 1:46.87 | 2:24.07 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
9 | Sarah Louise Nielsen | 1992 | 497 | 33.76 | 1:10.94 | 1:48.70 | 2:25.24 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mariken Asbjørnsen | 1992 | 480 | 33.30 | 1:10.39 | 1:48.72 | 2:26.88 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
11 | Julie Thomsen | 1992 | 457 | 33.85 | 1:11.42 | 1:50.54 | 2:29.33 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Julie Horn Johnsen | 1992 | 453 | 34.79 | 1:12.98 | 1:51.48 | 2:29.73 | |||
Bergens SLK | ||||||||||
13 | Malene Koktved Andersen | 1991 | 436 | 32.77 | 1:08.66 | 1:49.22 | 2:31.69 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
14 | Anne Sofie Lauritsen | 1992 | 432 | 35.12 | 1:14.42 | 1:55.13 | 2:32.11 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Kristine Heimli | 1991 | 427 | 35.10 | 1:14.00 | 1:53.62 | 2:32.74 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
16 | Ninna Myllerup | 1992 | 415 | 34.74 | 1:14.13 | 1:54.00 | 2:34.26 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
17 | Cecilie Bak | 1992 | 399 | 35.14 | 1:14.65 | 1:55.63 | 2:36.28 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
18 | Anja Frahm | 1992 | 370 | 36.71 | 1:17.10 | 1:58.23 | 2:40.26 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
19 | Hanne Vagstad Rognlie | 1992 | 249 | 39.65 | 1:26.02 | 2:15.35 | 3:02.81 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Nicoline Rosbak | 1992 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Mette Jacobsen Nakskov 2:04.52 (1992) |
Løbssponsor: Thy Antenneservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Yde Pedersen | 1993 | 574 | 32.64 | 1:07.70 | 1:43.39 | 2:18.41 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anne Vester Pedersen | 1993 | 566 | 32.36 | 1:07.71 | 1:43.49 | 2:19.02 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Maria Blgen | 1993 | 546 | 31.84 | 1:06.80 | 1:43.85 | 2:20.72 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
4 | Marie Reinertsen | 1993 | 512 | 33.45 | 1:09.99 | 1:47.09 | 2:23.76 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
5 | Elna Luice Bønes | 1993 | 493 | 34.66 | 1:11.44 | 1:48.65 | 2:25.58 | |||
Bergens SLK | ||||||||||
6 | Marthe Helene Haganes | 1993 | 480 | 33.73 | 1:11.33 | 1:50.14 | 2:26.88 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
7 | Malin Milford Johannessen | 1993 | 470 | 34.27 | 1:12.52 | 1:50.64 | 2:27.93 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
8 | Juni Rugland | 1993 | 468 | 34.69 | 1:13.22 | 1:51.66 | 2:28.18 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
9 | Louise K Esdar | 1993 | 439 | 34.76 | 1:13.37 | 1:52.91 | 2:31.30 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
10 | Mirabelle Breidvik | 1993 | 374 | 36.92 | 1:18.10 | 2:01.11 | 2:39.71 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
11 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | 369 | 36.38 | 1:17.22 | 1:59.92 | 2:40.36 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Linda Gabrielsen | 1993 | 327 | 35.65 | 1:18.55 | 2:03.70 | 2:46.93 | |||
Speed, Spkl | ||||||||||
13 | Line Mosgaard | 1993 | 265 | 41.65 | 1:27.58 | 2:14.52 | 2:59.11 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Sara N. Gjelsvik | 1993 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
- | Stine Vindenes | 1993 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Stævnerekord: Mette Jacobsen Nakskov 2:04.52 (1992) |
Løbssponsor: Thy Antenneservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Karoline Pedersen | 1994 | 588 | 32.40 | 1:07.21 | 1:42.35 | 2:17.32 | |||
Bergens SLK | ||||||||||
2 | Andrea Hestdal | 1994 | 549 | 33.03 | 1:09.58 | 1:46.04 | 2:20.51 | |||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Marie Øverland | 1994 | 537 | 33.13 | 1:09.61 | 1:46.87 | 2:21.52 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
4 | Idha Toft Valeur | 1994 | 486 | 32.85 | 1:09.72 | 1:48.23 | 2:26.33 | |||
Speed, Spkl | ||||||||||
5 | Louise Østergaard Vinter | 1994 | 472 | 34.60 | 1:12.42 | 1:50.83 | 2:27.68 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Hege Strøm Haukeland | 1994 | 428 | 34.54 | 1:14.03 | 1:53.58 | 2:32.67 | |||
Speed, Spkl | ||||||||||
7 | Iben Nielsen | 1994 | 422 | 35.60 | 1:14.86 | 1:55.05 | 2:33.35 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Andrea Strømsnes | 1994 | 399 | 34.93 | 1:14.81 | 1:56.26 | 2:36.22 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
9 | Marte K Haukeland | 1994 | 378 | 34.41 | 1:15.87 | 1:57.76 | 2:39.04 | |||
Arna SLK | ||||||||||
10 | Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | 368 | 34.34 | 1:13.89 | 1:56.99 | 2:40.54 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
11 | Regitze Madsen | 1994 | 268 | 40.57 | 1:26.59 | 2:13.43 | 2:58.39 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
12 | Hanne Delbekk | 1994 | 247 | 40.44 | 1:27.66 | 2:17.37 | 3:03.34 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
13 | Julie Ritter | 1994 | 215 | 43.39 | 1:33.16 | 2:23.84 | 3:12.03 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lisa Hangaard | 1994 | 189 | 41.78 | 1:31.15 | 2:24.69 | 3:20.55 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Sandra Farestvedt | 1994 | DNS | |||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Stævnerekord: Mette Jacobsen Nakskov 2:04.52 (1992) |
Løbssponsor: Thy Antenneservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Aslaug Marie Hjelmaas | 1995 | 578 | 32.01 | 1:07.61 | 1:43.61 | 2:18.10 | |||
Bergens SLK | ||||||||||
2 | Andrea B Westbye | 1995 | 540 | 33.08 | 1:08.99 | 1:45.57 | 2:21.22 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
3 | Rikke Husum Frederiksen | 1995 | 395 | 36.11 | 1:16.41 | 1:57.55 | 2:36.76 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | 382 | 36.31 | 1:17.16 | 1:59.03 | 2:38.46 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Louise Andreassen | 1995 | 376 | 37.96 | 1:17.94 | 1:59.54 | 2:39.29 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Pernille Nielsen | 1995 | 332 | 38.97 | 1:22.00 | 2:05.34 | 2:46.14 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Cecilie Christensen | 1995 | 322 | 38.16 | 1:21.21 | 2:05.52 | 2:47.76 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Inger Celine Torp Larsen | 1995 | 318 | 39.00 | 1:22.46 | 2:06.81 | 2:48.59 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
9 | Sandra Bratli | 1995 | 299 | 39.11 | 1:23.16 | 2:08.67 | 2:51.94 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
10 | Emma Ø. Nielsen | 1995 | 294 | 39.44 | 1:23.47 | 2:08.99 | 2:53.03 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 257 | 40.07 | 1:26.28 | 2:13.90 | 3:00.91 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anna Jessen | 1995 | 245 | 41.95 | 1:30.01 | 2:19.60 | 3:03.77 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Kaisa Jakobsen | 1995 | DNS | |||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Stævnerekord: Mette Jacobsen Nakskov 2:04.52 (1992) |
Løbssponsor: Thy Antenneservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Tina Schütz | 1996 | 413 | 36.05 | 1:15.70 | 1:55.81 | 2:34.47 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
2 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 332 | 38.30 | 1:20.56 | 2:04.51 | 2:46.10 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Maria Søe Beith | 1996 | 304 | 38.72 | 1:22.73 | 2:07.61 | 2:51.03 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lise L. Nielsen | 1996 | 273 | 39.86 | 1:25.88 | 2:12.38 | 2:57.25 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Malene M. Pedersen | 1996 | 266 | 43.22 | 1:29.07 | 2:16.37 | 2:58.90 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 07 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 10:31 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 29, 400m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Stævnerekord: Robert Aronsen Bærumsvømmerne 4.37.41 (2006) |
Løbssponsor: Serviceringen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Robert Aronsen | 1986 | 718 | 1:01.74 | 2:14.01 | 3:31.09 | 4:33.43 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
2 | Sindri T. Jakobsson | 1991 | 629 | 1:03.93 | 2:18.27 | 3:39.79 | 4:45.76 | |||
Bs/delfana | ||||||||||
3 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | 595 | 1:05.44 | 2:24.57 | 3:44.57 | 4:51.04 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Christer Koch Kvam | 1990 | 593 | 1:04.46 | 2:22.17 | 3:47.50 | 4:51.31 | |||
Bærum/ntg | ||||||||||
5 | Sebastian Stordal | 1991 | 576 | 1:04.33 | 2:18.54 | 3:44.32 | 4:54.17 | |||
Bs/delfana | ||||||||||
6 | Espen Halhjem | 1992 | 523 | 1:10.31 | 2:31.79 | 3:55.12 | 5:03.78 | |||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
7 | Simen Dale | 1991 | 521 | 1:07.34 | 2:27.14 | 3:52.96 | 5:04.28 | |||
Bs/delfana | ||||||||||
8 | Aleksander Haugstvedt | 1989 | 518 | 1:09.67 | 2:31.99 | 3:56.10 | 5:04.77 | |||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
9 | Marcus Zobbe Noer | 1992 | 432 | 1:12.07 | 2:33.83 | 4:10.78 | 5:23.90 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Søren Mikkelsen | 1991 | 397 | 1:16.81 | 2:47.84 | 4:20.27 | 5:33.08 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
11 | Håkon Dalland | 1993 | 375 | 1:19.14 | 2:47.06 | 4:20.74 | 5:39.41 | |||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Jeppe Høgild | 1994 | 329 | 1:25.24 | 2:53.30 | 4:36.98 | 5:54.51 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Markus Lie | 1995 | 329 | 1:24.40 | 2:51.98 | 4:34.16 | 5:54.62 | |||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
14 | Daniel Mandrup | 1991 | 320 | 1:21.86 | 3:01.65 | 4:33.15 | 5:57.71 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Ørjan Knutli | 1989 | DNS | |||||||
Arna SLK | ||||||||||
- | Sindre Nilo | 1990 | DNS | |||||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 07 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 10:43 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 30, 400m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Stævnerekord: Karoline Brudvik Sanderud Hamar IL 4.57.27 (2006) |
Løbssponsor: NordvestData |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Elspa Mørkøre | 1991 | 683 | 1:09.13 | 2:26.78 | 3:54.90 | 5:08.06 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Karolina Orleanski | 1986 | 642 | 1:13.26 | 2:34.31 | 4:03.38 | 5:14.52 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
3 | Ragnhild Smith-Sivertsen | 1989 | 600 | 1:14.27 | 2:37.71 | 4:07.74 | 5:21.64 | |||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
4 | Christine M. Pedersen | 1993 | 591 | 1:16.14 | 2:37.44 | 4:10.86 | 5:23.38 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Charlotte Kausland | 1989 | 568 | 1:16.44 | 2:42.17 | 4:11.08 | 5:27.56 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
6 | Charlotte Irgens | 1989 | 540 | 1:16.91 | 2:41.48 | 4:17.29 | 5:33.14 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
7 | Jannie Overgaard | 1993 | 535 | 1:18.45 | 2:41.38 | 4:19.04 | 5:34.17 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | June J. Kristiansen | 1990 | 502 | 1:16.76 | 2:45.49 | 4:29.44 | 5:41.40 | |||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
9 | Maren Teige | 1990 | 489 | 1:18.90 | 2:49.68 | 4:20.61 | 5:44.35 | |||
Bergens SLK | ||||||||||
10 | Rikke Bauer Pedersen | 1994 | 455 | 1:23.16 | 2:50.59 | 4:34.27 | 5:52.72 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jeanette Kjær | 1993 | 452 | 1:25.39 | 2:51.53 | 4:37.98 | 5:53.58 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
12 | Marthe Karlsen | 1994 | 400 | 1:24.34 | 3:03.69 | 4:43.01 | 6:08.12 | |||
Speed, Spkl | ||||||||||
- | Andrea Haugstad | 1992 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
- | Lene Edlandsvik | 1993 | DSQ | ikke samt berør brys | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 07 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 11:08 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lars Andre Tols | 1988 | 634 | 29.12 | 59.53 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
2 | Patrick Sommer | 1988 | 596 | 29.55 | 1:00.77 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Keld Rishøj | 1988 | 148 | 46.47 | 1:36.71 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Alexander B. Skeltvedt | 1987 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ystein Rognerud Hetland | 1989 | 563 | 29.52 | 1:01.95 | |||||
Bærum/ntg | ||||||||||
2 | Martin Skramstad | 1989 | 557 | 30.38 | 1:02.14 | |||||
Hamar IL | ||||||||||
3 | Even Vike Holm | 1990 | 543 | 30.59 | 1:02.67 | |||||
Bs/arna | ||||||||||
4 | Eirik Runningen | 1990 | 463 | 31.75 | 1:06.10 | |||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
5 | Stian Werner Erichsen | 1990 | 463 | 32.19 | 1:06.11 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
6 | Nicolai Gaardsted | 1990 | 437 | 33.26 | 1:07.38 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Eirik B. Lund | 1990 | 379 | 34.51 | 1:10.66 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Martin Steffensen | 1989 | 372 | 34.29 | 1:11.11 | |||||
Bs/arna | ||||||||||
9 | Emil Juul | 1989 | 349 | 35.23 | 1:12.64 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Christian Bott | 1989 | 203 | 42.18 | 1:26.95 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Vegard Lvberg | 1991 | 555 | 30.74 | 1:02.24 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
2 | Thor Hafnor | 1991 | 541 | 30.86 | 1:02.76 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
3 | Henrik Lintrup | 1991 | 528 | 30.52 | 1:03.28 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Claus Liltorp | 1991 | 453 | 32.79 | 1:06.57 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sebastian Wigstrm | 1991 | 430 | 32.87 | 1:07.78 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
6 | Kristoffer Brekke | 1991 | 340 | 35.71 | 1:13.28 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas K. Jostad | 1992 | 465 | 32.25 | 1:06.00 | |||||
Hamar IL | ||||||||||
2 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 453 | 31.97 | 1:06.57 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Mathias Jørgensen | 1992 | 442 | 32.84 | 1:07.16 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christoffer Justesen | 1992 | 416 | 33.45 | 1:08.49 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anders J Færø | 1992 | 414 | 33.36 | 1:08.60 | |||||
Bergens SLK | ||||||||||
6 | Håkon Haga | 1992 | 406 | 34.30 | 1:09.08 | |||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Markus Heimdal | 1992 | 388 | 33.91 | 1:10.14 | |||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
8 | Åmund Karlsen | 1992 | 378 | 34.75 | 1:10.74 | |||||
Eid Symjeklubb | ||||||||||
9 | Anders H. Christensen | 1992 | 364 | 35.05 | 1:11.61 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Martin B. Lund | 1992 | 350 | 35.43 | 1:12.55 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
11 | Alexander Hansen | 1992 | 348 | 36.24 | 1:12.68 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Svenn Berg | 1992 | 319 | 36.61 | 1:14.88 | |||||
Bergens SLK | ||||||||||
13 | Christopher Williams | 1992 | 306 | 36.96 | 1:15.92 | |||||
Bergens SLK | ||||||||||
14 | Martin Jakobsen | 1992 | 258 | 39.75 | 1:20.37 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Kasper Jensen | 1992 | 160 | 58.58 | 1:34.13 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anders S. Jordheim | 1993 | 395 | 34.09 | 1:09.72 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
2 | Henry Emil Nordhagen | 1993 | 388 | 34.19 | 1:10.10 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
3 | Gjermund Fure Johansen | 1993 | 386 | 34.30 | 1:10.25 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
4 | Jens H. Nannerup | 1993 | 340 | 36.26 | 1:13.28 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 339 | 35.56 | 1:13.34 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Robin Sell Dyngeland | 1993 | 333 | 37.15 | 1:13.80 | |||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Steffen L. Nielsen | 1993 | 328 | 35.37 | 1:14.14 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Vetle Steffensen | 1993 | 294 | 36.96 | 1:16.94 | |||||
Arna SLK | ||||||||||
9 | Øystein Jørgensen | 1993 | 274 | 37.88 | 1:18.73 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
10 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 270 | 38.57 | 1:19.16 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Simon Thunestvedt | 1993 | 263 | 39.16 | 1:19.78 | |||||
Arna SLK | ||||||||||
12 | Nicolai K Madsen | 1993 | 252 | 41.38 | 1:20.99 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Magnus Kjerstad | 1993 | 232 | 40.30 | 1:23.28 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
14 | Alexander Schultz | 1993 | 195 | 41.44 | 1:28.20 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
15 | Jesper Lehd Jørgensen | 1993 | 166 | 45.81 | 1:33.01 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 388 | 33.62 | 1:10.10 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Eden Turin | 1994 | 355 | 35.12 | 1:12.23 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Markus Vindenes | 1994 | 324 | 35.80 | 1:14.47 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
4 | Mathias Frandsen | 1994 | 311 | 37.03 | 1:15.46 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Lasse Toft | 1994 | 305 | 36.63 | 1:15.97 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 277 | 37.99 | 1:18.42 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Markus Lie | 1995 | 258 | 39.14 | 1:20.35 | |||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Stian Frestad | 1994 | 253 | 39.53 | 1:20.87 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
9 | Mathias Petersen | 1995 | 239 | 40.61 | 1:22.41 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jannick Maesen | 1995 | 231 | 40.99 | 1:23.37 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ori Turin | 1995 | 226 | 40.60 | 1:24.01 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Jone Rugland | 1996 | 216 | 40.55 | 1:25.21 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
13 | Kristian Blummenfelt | 1994 | 215 | 42.33 | 1:25.39 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
14 | Adalsteinn S. Hermannsson | 1995 | 211 | 42.35 | 1:25.87 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 201 | 42.59 | 1:27.35 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Vebjørn Arne J. Aasheim | 1995 | 195 | 43.54 | 1:28.24 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
17 | Mathias T. Andersen | 1994 | 189 | 42.65 | 1:29.17 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | 174 | 45.41 | 1:31.68 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
19 | Kasper Moltsen | 1994 | 172 | 45.27 | 1:32.00 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
20 | Magnus Yde | 1996 | 169 | 44.98 | 1:32.45 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Frederik Bach Larsen | 1995 | 156 | 45.53 | 1:35.06 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
22 | Simon L. Knudsen | 1996 | 148 | 46.73 | 1:36.70 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Eirik Rugsveen | 1996 | 125 | 48.65 | 1:42.25 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
24 | Lasse Munkholm | 1996 | 116 | 50.35 | 1:44.99 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
25 | Morten Thomsen | 1997 | 102 | 52.85 | 1:49.37 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
26 | Mathias Tiedemann | 1996 | 52 | 1:06.01 | 2:16.66 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Kristian Korneliussen | 1995 | DNS | |||||||
Speed, Spkl | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 07 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Stævnerekord: Iwonka Wik Bergensvømmerne 1:04.51 (2004) |
Løbssponsor: Din Tøjmand2tal Thisted |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 634 | 33.08 | 1:07.83 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Vibeke Browne | 1989 | 585 | 33.83 | 1:09.67 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
3 | Ingvild M. Brurås | 1989 | 499 | 35.69 | 1:13.47 | |||||
Arna SLK | ||||||||||
4 | Charlotte Christiansen | 1989 | 445 | 36.64 | 1:16.36 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Linn Hege Laudal | 1989 | 439 | 37.29 | 1:16.68 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
6 | Ingvill S. Hilleren | 1990 | 161 | 1:47.23 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
- | Trine Midtun | 1990 | DNS | |||||||
Arna SLK | ||||||||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Iwonka Wik Bergensvømmerne 1:04.51 (2004) |
Løbssponsor: Din Tøjmand2tal Thisted |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Elspa Mørkøre | 1991 | 763 | 31.54 | 1:03.78 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Seline Vike Holm | 1992 | 595 | 33.88 | 1:09.28 | |||||
Arna SLK | ||||||||||
3 | Malin Frestad | 1991 | 536 | 34.95 | 1:11.75 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
4 | Hanne Søfteland | 1992 | 515 | 35.01 | 1:12.73 | |||||
Delfana, Svømmeklubben | ||||||||||
5 | Benedicte Kausland | 1992 | 503 | 35.87 | 1:13.28 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
6 | Ane J. Midtun | 1991 | 489 | 36.28 | 1:13.96 | |||||
Arna SLK | ||||||||||
7 | Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | 478 | 35.77 | 1:14.54 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kine Vereide | 1991 | 459 | 36.93 | 1:15.54 | |||||
Eid Symjeklubb | ||||||||||
9 | Oda J. Midtun | 1991 | 450 | 36.16 | 1:16.03 | |||||
Arna SLK | ||||||||||
10 | Ida Christine Lundevold N | 1991 | 450 | 37.41 | 1:16.04 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
11 | Mariken Asbjørnsen | 1992 | 443 | 37.35 | 1:16.43 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
12 | Gudrun Eir Hermannsdotti | 1992 | 424 | 38.15 | 1:17.59 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Thea Wingaard | 1991 | 417 | 38.33 | 1:17.99 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
14 | Hilde Kringlen | 1991 | 416 | 38.42 | 1:18.05 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
15 | Cecilie Bak | 1992 | 401 | 38.80 | 1:19.05 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | Sarah Louise Nielsen | 1992 | 394 | 38.78 | 1:19.53 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
17 | Viktoria Solvik Conradi | 1992 | 393 | 38.40 | 1:19.56 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
18 | Lene Lykke Erichsen | 1992 | 389 | 39.28 | 1:19.83 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
19 | Karoline Aadland | 1991 | 382 | 39.30 | 1:20.30 | |||||
Bergens SLK | ||||||||||
20 | Julie Thomsen | 1992 | 350 | 39.85 | 1:22.68 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
21 | Kristine Heimli | 1991 | 340 | 40.37 | 1:23.54 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
22 | Ingrid Solemslie Sther | 1992 | 333 | 41.12 | 1:24.08 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
- | Sara G. Basmoen | 1991 | DNS | |||||||
Speed, Spkl | ||||||||||
- | Ninna Myllerup | 1992 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Katrine Jensen | 1992 | DNS | |||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
- | Emilie Voraa | 1991 | DNS | |||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Iwonka Wik Bergensvømmerne 1:04.51 (2004) |
Løbssponsor: Din Tøjmand2tal Thisted |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jannie Overgaard | 1993 | 542 | 34.81 | 1:11.47 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christine M. Pedersen | 1993 | 538 | 35.09 | 1:11.67 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria Blgen | 1993 | 455 | 36.93 | 1:15.77 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
4 | Juni Rugland | 1993 | 447 | 37.39 | 1:16.25 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
5 | Marthe Helene Haganes | 1993 | 435 | 37.24 | 1:16.93 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
6 | Camilla Mikkelsen | 1993 | 425 | 37.68 | 1:17.53 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Louise K Esdar | 1993 | 420 | 38.09 | 1:17.83 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
8 | Marie Reinertsen | 1993 | 418 | 38.51 | 1:17.97 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
9 | Malin Milford Johannessen | 1993 | 406 | 38.73 | 1:18.68 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
10 | Malin Dahle | 1993 | 402 | 38.10 | 1:18.99 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
11 | Ida Louise G. Borlaug | 1993 | 395 | 39.93 | 1:19.45 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
12 | Jeanette Kjær | 1993 | 385 | 40.04 | 1:20.10 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Betül Özkaya | 1993 | 340 | 39.87 | 1:23.51 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
14 | Line Mosgaard | 1993 | 288 | 44.47 | 1:28.28 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
Stævnerekord: Iwonka Wik Bergensvømmerne 1:04.51 (2004) |
Løbssponsor: Din Tøjmand2tal Thisted |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marie Øverland | 1994 | 459 | 36.81 | 1:15.55 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
2 | Karoline Pedersen | 1994 | 410 | 38.76 | 1:18.42 | |||||
Bergens SLK | ||||||||||
3 | Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | 377 | 39.53 | 1:20.68 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
4 | Andrea Strømsnes | 1994 | 342 | 40.34 | 1:23.37 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
5 | Michelle Lesler | 1994 | 156 | 51.14 | 1:48.22 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Andrea Hestdal | 1994 | DNS | |||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Stævnerekord: Iwonka Wik Bergensvømmerne 1:04.51 (2004) |
Løbssponsor: Din Tøjmand2tal Thisted |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Aslaug Marie Hjelmaas | 1995 | 498 | 35.35 | 1:13.52 | |||||
Bergens SLK | ||||||||||
2 | Andrea B Westbye | 1995 | 429 | 37.55 | 1:17.27 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
3 | Maren Gullvåg Aasen | 1995 | 338 | 40.17 | 1:23.67 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
4 | Cecilie Christensen | 1995 | 304 | 42.18 | 1:26.71 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | 302 | 41.01 | 1:26.83 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Inger Celine Torp Larsen | 1995 | 261 | 44.46 | 1:31.25 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
7 | Pernille Nielsen | 1995 | 255 | 45.04 | 1:31.89 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Louise Sander | 1995 | 217 | 47.28 | 1:37.05 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ida Bylov Steensgaard | 1995 | 176 | 50.19 | 1:43.94 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sine Desideriussen | 1995 | 156 | 54.25 | 1:48.31 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Stævnerekord: Iwonka Wik Bergensvømmerne 1:04.51 (2004) |
Løbssponsor: Din Tøjmand2tal Thisted |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 400 | 38.75 | 1:19.07 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Tina Schütz | 1996 | 365 | 39.90 | 1:21.55 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
3 | Maria Søe Beith | 1996 | 281 | 43.60 | 1:28.97 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lise L. Nielsen | 1996 | 271 | 43.74 | 1:30.02 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Malene M. Pedersen | 1996 | 223 | 47.57 | 1:36.07 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 178 | 50.37 | 1:43.57 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mai Rossau Noer | 1997 | 176 | 52.39 | 1:43.97 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Line Hatting | 1996 | 142 | 54.00 | 1:51.78 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 112 | 58.35 | 2:00.74 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sofie Møller | 1997 | 107 | 1:23.74 | 2:02.94 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Cathrine Stapelfeld | 1997 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | DSQ | svøm på maven v 75 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 07 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 11:42 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Stævnerekord: Thomas Jørgensen Thisted SK 2:04.52 (1994) |
Løbssponsor: Dampmøllen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Robert Aronsen | 1986 | 608 | 30.15 | 1:04.13 | 1:38.61 | 2:12.75 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Stævnerekord: Thomas Jørgensen Thisted SK 2:04.52 (1994) |
Løbssponsor: Dampmøllen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
- | Kristian Evensen | 1990 | DNS | |||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler 16 år |
Stævnerekord: Thomas Jørgensen Thisted SK 2:04.52 (1994) |
Løbssponsor: Dampmøllen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | 531 | 30.15 | 1:04.70 | 1:41.46 | 2:18.86 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Sebastian Stordal | 1991 | 528 | 30.67 | 1:06.49 | 1:42.90 | 2:19.12 | |||
Bs/delfana | ||||||||||
3 | Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 411 | 33.03 | 1:12.14 | 1:51.39 | 2:31.25 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
4 | Fredrik Rissen Bjerke | 1991 | 365 | 33.27 | 1:13.15 | 1:55.02 | 2:37.36 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
5 | Søren Mikkelsen | 1991 | 270 | 35.25 | 1:20.40 | 2:06.81 | 2:53.98 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Sindri T. Jakobsson | 1991 | DSQ | tyvstart | ||||||
Bs/delfana | ||||||||||
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 år |
Stævnerekord: Thomas Jørgensen Thisted SK 2:04.52 (1994) |
Løbssponsor: Dampmøllen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | 482 | 31.64 | 1:09.49 | 1:46.93 | 2:23.41 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Kasper Husted | 1992 | 369 | 32.23 | 1:12.00 | 1:55.25 | 2:36.79 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Morten Steen Christensen | 1992 | 353 | 34.82 | 1:14.37 | 1:55.57 | 2:39.07 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Broni | 1992 | 305 | 35.87 | 1:19.28 | 2:03.93 | 2:47.13 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Robin Gulseth | 1992 | 242 | 34.23 | 1:17.29 | 2:07.57 | 3:00.51 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
- | Erlend Ulveseter | 1992 | DNS | |||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
- | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | DNF | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Thomas Jørgensen Thisted SK 2:04.52 (1994) |
Løbssponsor: Dampmøllen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Skauge | 1993 | 334 | 33.77 | 1:14.51 | 1:58.02 | 2:42.12 | |||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
2 | Søren L. Knudsen | 1993 | 211 | 41.34 | 1:31.49 | 2:21.82 | 3:08.81 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Håkon Dalland | 1993 | DNS | |||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Stævnerekord: Thomas Jørgensen Thisted SK 2:04.52 (1994) |
Løbssponsor: Dampmøllen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jeppe Høgild | 1994 | 214 | 40.94 | 1:29.63 | 2:19.85 | 3:08.07 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Ploug-Johansen | 1994 | 200 | 40.54 | 1:30.24 | 2:21.56 | 3:12.31 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Martin Terp Olesen | 1994 | DSQ | ikke samt berø 175 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 07 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 11:45 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler 17 år og ældre |
Stævnerekord: Sara Nordenstam NTG 2:16.96 (2000) |
Løbssponsor: J. Handest og sønner - østerbakken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Karolina Orleanski | 1986 | 587 | 33.89 | 1:12.18 | 1:50.92 | 2:29.93 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
2 | Marina Rasmussen | 1989 | 506 | 34.17 | 1:13.65 | 1:55.34 | 2:37.59 | |||
Arna SLK | ||||||||||
3 | Charlotte Irgens | 1989 | 403 | 36.95 | 1:20.09 | 2:05.00 | 2:49.96 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
- | Helene Lybak | 1990 | DNS | |||||||
Bs/delfana | ||||||||||
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Sara Nordenstam NTG 2:16.96 (2000) |
Løbssponsor: J. Handest og sønner - østerbakken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Oona Ovesen | 1992 | 536 | 34.38 | 1:14.39 | 1:55.01 | 2:34.63 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
2 | Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | 392 | 37.88 | 1:21.59 | 2:06.26 | 2:51.51 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anja Frahm | 1992 | 297 | 41.88 | 1:29.23 | 2:18.13 | 3:08.13 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Rebekka Unni Davidsen | 1991 | DNS | |||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Sara Nordenstam NTG 2:16.96 (2000) |
Løbssponsor: J. Handest og sønner - østerbakken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jeanette Kjær | 1993 | 365 | 38.62 | 1:23.52 | 2:10.59 | 2:55.78 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Katrine Yde Pedersen | 1993 | 357 | 36.88 | 1:21.32 | 2:09.31 | 2:57.01 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Stine Vindenes | 1993 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 år |
Stævnerekord: Sara Nordenstam NTG 2:16.96 (2000) |
Løbssponsor: J. Handest og sønner - østerbakken |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Louise Østergaard Vinter | 1994 | 449 | 35.38 | 1:16.52 | 1:59.73 | 2:43.97 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rikke Bauer Pedersen | 1994 | 372 | 38.10 | 1:23.77 | 2:10.69 | 2:54.63 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Hege Strøm Haukeland | 1994 | DNS | |||||||
Speed, Spkl | ||||||||||
- | Idha Toft Valeur | 1994 | DNS | |||||||
Speed, Spkl | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 07 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 12:09 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Stævnerekord: Alexander Hetland Bærumsvømmerne 1:00.89 (2004) |
Løbssponsor: Shell |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nicolai Graae Hansen | 1988 | 718 | 31.10 | 1:05.01 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Alexander Mokkelbost | 1987 | 605 | 32.17 | 1:08.81 | |||||
Bs/delfana | ||||||||||
3 | Daniel Aronsen | 1986 | 553 | 33.39 | 1:10.90 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Stævnerekord: Alexander Hetland Bærumsvømmerne 1:00.89 (2004) |
Løbssponsor: Shell |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Steffensen | 1989 | 613 | 31.55 | 1:08.53 | |||||
Bs/arna | ||||||||||
2 | Thomas Saugstrup | 1990 | 571 | 32.57 | 1:10.17 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Johannes Framnes | 1989 | 569 | 33.21 | 1:10.22 | |||||
Bs/arna | ||||||||||
4 | Christian Sunde | 1989 | 568 | 33.35 | 1:10.26 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
5 | Elias Dammann | 1989 | 517 | 34.54 | 1:12.50 | |||||
Bærum/ntg | ||||||||||
6 | Christer Koch Kvam | 1990 | 496 | 34.46 | 1:13.54 | |||||
Bærum/ntg | ||||||||||
7 | Espen Urdahl | 1989 | 461 | 35.21 | 1:15.35 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
8 | Nicolai Gaardsted | 1990 | 435 | 35.64 | 1:16.83 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christian Bott | 1989 | 252 | 43.89 | 1:32.09 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Sindre Nilo | 1990 | DNS | |||||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
- | Marcus Tesdal | 1990 | DNS | |||||||
Bs/åstveit | ||||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Stævnerekord: Alexander Hetland Bærumsvømmerne 1:00.89 (2004) |
Løbssponsor: Shell |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Wigstrm | 1991 | 595 | 33.01 | 1:09.21 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
2 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | 593 | 32.72 | 1:09.29 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Daniel Mandrup | 1991 | 451 | 34.65 | 1:15.89 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
4 | Henrik Lintrup | 1991 | 424 | 34.72 | 1:17.49 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Claus Liltorp | 1991 | 336 | 39.13 | 1:23.73 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Magnus Støylen | 1991 | DNS | |||||||
Speed, Spkl | ||||||||||
- | Tollef Johan Vollan | 1991 | DNS | |||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Stævnerekord: Alexander Hetland Bærumsvømmerne 1:00.89 (2004) |
Løbssponsor: Shell |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | 565 | 33.15 | 1:10.39 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Jonas K. Jostad | 1992 | 516 | 34.28 | 1:12.55 | |||||
Hamar IL | ||||||||||
3 | Morten Steen Christensen | 1992 | 381 | 38.28 | 1:20.27 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Martin B. Lund | 1992 | 308 | 40.85 | 1:26.18 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
5 | Martin Jakobsen | 1992 | 7 | 234 | 45.18 | 1:34.39 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kasper Jensen | 1992 | 5 | 206 | 47.00 | 1:38.56 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Simon Mork Kleppe | 1992 | DNS | |||||||
Volda Symjeklubb | ||||||||||
- | Sondre Bryn | 1992 | DNS | |||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
- | Christopher Williams | 1992 | DNS | |||||||
Bergens SLK | ||||||||||
- | Håkon Haga | 1992 | DNS | |||||||
Kirkenes Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Alexander Hetland Bærumsvømmerne 1:00.89 (2004) |
Løbssponsor: Shell |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ingvar V. Skirbekk | 1993 | 419 | 36.25 | 1:17.80 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
2 | Steffen L. Nielsen | 1993 | 379 | 36.86 | 1:20.42 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Magnus Kjerstad | 1993 | 320 | 39.41 | 1:25.11 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
4 | Michael Bach | 1993 | 318 | 40.98 | 1:25.27 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Daniel Peschardt | 1993 | 7 | 241 | 43.82 | 1:33.54 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicolai K Madsen | 1993 | 5 | 214 | 46.80 | 1:37.27 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jesper Lehd Jørgensen | 1993 | 4 | 156 | 51.36 | 1:48.17 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Robin Sell Dyngeland | 1993 | DNS | |||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Stævnerekord: Alexander Hetland Bærumsvømmerne 1:00.89 (2004) |
Løbssponsor: Shell |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nocolai Gerrard | 1994 | 362 | 38.57 | 1:21.66 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
2 | Emil Ruben Kjær | 1994 | 301 | 41.27 | 1:26.83 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | 297 | 41.26 | 1:27.20 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Jeppe Høgild | 1994 | 251 | 43.08 | 1:32.31 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Luca Pasquali | 1994 | 7 | 239 | 44.38 | 1:33.78 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Bach Larsen | 1995 | 233 | 44.44 | 1:34.62 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonas Knøsgaard | 1994 | 229 | 45.87 | 1:35.09 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
8 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 5 | 228 | 45.71 | 1:35.27 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kristian Dahlgaard | 1994 | 4 | 224 | 45.77 | 1:35.82 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lasse Toft | 1994 | 3 | 206 | 46.68 | 1:38.59 | ||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
11 | Morten L. Pedersen | 1995 | 2 | 188 | 47.90 | 1:41.60 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Thomas Pedersen | 1995 | 1 | 187 | 48.47 | 1:41.85 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mathias T. Andersen | 1994 | 183 | 48.85 | 1:42.47 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Malte Ruben Kjær | 1996 | 177 | 49.41 | 1:43.66 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Mikkel Pedersen | 1994 | 156 | 51.41 | 1:48.03 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mark Lyng | 1995 | 144 | 52.45 | 1:51.09 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Lasse Munkholm | 1996 | 138 | 52.58 | 1:52.52 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
18 | Frederik Jessen | 1998 | 133 | 56.26 | 1:53.91 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 133 | 52.73 | 1:54.06 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mathias F. Nielsen | 1995 | 132 | 54.28 | 1:54.22 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Magnus Yde | 1996 | 116 | 55.20 | 1:59.24 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
22 | Karsten Ovesen | 1994 | 115 | 53.65 | 1:59.75 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
23 | Morten Thomsen | 1997 | 105 | 57.38 | 2:03.44 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
24 | Casper Trier Jensen | 1996 | 102 | 58.91 | 2:04.72 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
25 | Morten Neyneman | 1994 | 93 | 1:01.39 | 2:08.44 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Rasmus Fruergaard | 1994 | 89 | 1:01.71 | 2:10.55 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Micheal Kjær | 1995 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Tiedemann | 1996 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 07 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 12:28 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Stævnerekord: Majken Thorup Aalobrg SK 1:07.49 (2003) |
Løbssponsor: Revisor Limfjorden |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kristine Mella | 1990 | 700 | 34.82 | 1:13.69 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
2 | Karin Ekholt | 1989 | 602 | 36.83 | 1:17.50 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
3 | Mette H. Kristensen | 1989 | 380 | 41.68 | 1:30.33 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise Hauberg | 1989 | 340 | 43.62 | 1:33.72 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Maren Teige | 1990 | DNS | |||||||
Bergens SLK | ||||||||||
- | Monica Finnøy | 1988 | DNS | |||||||
Bs/bs-Lk | ||||||||||
- | Siri Ovesen | 1990 | DSQ | flyben ved vending | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Majken Thorup Aalobrg SK 1:07.49 (2003) |
Løbssponsor: Revisor Limfjorden |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lene Lykke Erichsen | 1992 | 564 | 37.73 | 1:19.22 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
2 | Thea Wingaard | 1991 | 494 | 39.91 | 1:22.78 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
3 | Malene Koktved Andersen | 1991 | 444 | 40.98 | 1:25.81 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Oona Ovesen | 1992 | 420 | 41.96 | 1:27.36 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
5 | Anne Sofie Lauritsen | 1992 | 405 | 42.18 | 1:28.43 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ingrid Solemslie Sther | 1992 | 356 | 43.94 | 1:32.37 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
- | Nicoline Rosbak | 1992 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Rebekka Unni Davidsen | 1991 | DNS | |||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
- | Karoline Aadland | 1991 | DNS | |||||||
Bergens SLK | ||||||||||
- | Julie Horn Johnsen | 1992 | DNS | |||||||
Bergens SLK | ||||||||||
- | Katrine Jensen | 1992 | DNS | |||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Majken Thorup Aalobrg SK 1:07.49 (2003) |
Løbssponsor: Revisor Limfjorden |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Vester Pedersen | 1993 | 569 | 37.51 | 1:18.98 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Camilla Mikkelsen | 1993 | 473 | 40.20 | 1:23.96 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Lene Edlandsvik | 1993 | 438 | 41.15 | 1:26.20 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
4 | Betül Özkaya | 1993 | 408 | 41.29 | 1:28.20 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | 351 | 44.26 | 1:32.76 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Jeanette Bergelxkken | 1993 | 238 | 48.35 | 1:45.59 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Linda Gabrielsen | 1993 | DNS | |||||||
Speed, Spkl | ||||||||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
Stævnerekord: Majken Thorup Aalobrg SK 1:07.49 (2003) |
Løbssponsor: Revisor Limfjorden |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Iben Nielsen | 1994 | 503 | 39.44 | 1:22.30 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Louise Østergaard Vinter | 1994 | 470 | 40.71 | 1:24.17 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helle Kjær | 1994 | 292 | 47.68 | 1:38.68 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maria Frost Nielsen | 1994 | 239 | 49.24 | 1:45.38 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lisa Hangaard | 1994 | 209 | 50.66 | 1:50.34 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Michelle Lesler | 1994 | 133 | 59.15 | 2:08.32 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Sandra Farestvedt | 1994 | DNS | |||||||
Åstveit Svømmeklubb | ||||||||||
- | Hege Strøm Haukeland | 1994 | DNS | |||||||
Speed, Spkl | ||||||||||
- | Marthe Karlsen | 1994 | DNS | |||||||
Speed, Spkl | ||||||||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Stævnerekord: Majken Thorup Aalobrg SK 1:07.49 (2003) |
Løbssponsor: Revisor Limfjorden |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maren Gullvåg Aasen | 1995 | 396 | 42.47 | 1:29.15 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
2 | Emma Ø. Nielsen | 1995 | 387 | 42.16 | 1:29.82 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andrea B Westbye | 1995 | 344 | 45.18 | 1:33.44 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
4 | Pernille Nielsen | 1995 | 299 | 47.61 | 1:37.88 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rikke Husum Frederiksen | 1995 | 295 | 47.58 | 1:38.27 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Louise Andreassen | 1995 | 294 | 47.79 | 1:38.39 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | 268 | 47.93 | 1:41.54 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Louise Sander | 1995 | 232 | 51.57 | 1:46.45 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sandra Bratli | 1995 | 219 | 52.03 | 1:48.54 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
10 | Anna Jessen | 1995 | 216 | 51.73 | 1:49.15 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ida Bylov Steensgaard | 1995 | 163 | 55.79 | 1:59.71 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sine Desideriussen | 1995 | 141 | 58.97 | 2:05.78 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Silje I Xyen | 1995 | 139 | 57.86 | 2:06.43 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
14 | Louise Andreasen | 1995 | 134 | 59.83 | 2:08.03 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Helene Siggaard | 1995 | 95 | 1:03.10 | 2:23.27 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Aslaug Marie Hjelmaas | 1995 | DNS | |||||||
Bergens SLK | ||||||||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Stævnerekord: Majken Thorup Aalobrg SK 1:07.49 (2003) |
Løbssponsor: Revisor Limfjorden |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Malene M. Pedersen | 1996 | 314 | 46.69 | 1:36.30 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ane Lee Johanen | 1997 | 310 | 46.41 | 1:36.71 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
3 | Maria Søe Beith | 1996 | 277 | 47.79 | 1:40.38 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristine Lxvjomes | 1996 | 270 | 47.27 | 1:41.31 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
5 | Lise L. Nielsen | 1996 | 230 | 50.42 | 1:46.83 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Nanna Ovesen | 1996 | 224 | 50.40 | 1:47.83 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 223 | 51.98 | 1:47.96 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 191 | 54.17 | 1:53.69 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Line Hatting | 1996 | 187 | 55.74 | 1:54.47 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emma Mortensen | 1996 | 175 | 55.18 | 1:57.09 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 148 | 58.46 | 2:03.83 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anne Thomsen | 1996 | 139 | 58.91 | 2:06.37 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mai Rossau Noer | 1997 | 127 | 1:01.27 | 2:10.29 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 07 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 12:55 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 37, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Stævnerekord: AGF 3.33.83 (2004) |
Løbssponsor: Beuatyzone |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Brumsv G1 Jr. | 0 | 706 | 3:34.27 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
Ystein Rognerud Hetland | 1989 | 25.16 | 53.00 | 53.00 | ||||||
Lars Andre Tols | 1988 | 25.55 | 53.17 | 1:46.17 | ||||||
Christer Koch Kvam | 1990 | 25.63 | 54.38 | 2:40.55 | ||||||
Stian Werner Erichsen | 1990 | 25.61 | 53.72 | 3:34.27 | ||||||
2 | Brumsv G3 Jr. | 0 | 565 | 3:50.84 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
Thor Hafnor | 1991 | 27.62 | 57.45 | 57.45 | ||||||
Sebastian Wigstrm | 1991 | 27.14 | 56.61 | 1:54.06 | ||||||
Vegard Lvberg | 1991 | 28.00 | 58.31 | 2:52.37 | ||||||
Henry Emil Nordhagen | 1993 | 26.97 | 58.47 | 3:50.84 | ||||||
3 | Elverum IL G1 Jr. | 0 | 545 | 3:53.59 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Christian Sunde | 1989 | 26.72 | 55.18 | 55.18 | ||||||
Eirik B. Lund | 1990 | 28.22 | 1:00.18 | 1:55.36 | ||||||
Ingvar V. Skirbekk | 1993 | 28.32 | 59.59 | 2:54.95 | ||||||
Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 28.89 | 58.64 | 3:53.59 | ||||||
4 | Isk 1 | 0 | 528 | 3:56.06 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Mathias Jørgensen | 1992 | 27.66 | 57.36 | 57.36 | ||||||
Christoffer Justesen | 1992 | 28.05 | 58.98 | 1:56.34 | ||||||
Claus Liltorp | 1991 | 28.77 | 1:00.10 | 2:56.44 | ||||||
Jens H. Nannerup | 1993 | 28.63 | 59.62 | 3:56.06 | ||||||
5 | Thisted SK 1 | 0 | 385 | 4:22.25 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Nicolai Gaardsted | 1990 | 27.74 | 56.81 | 56.81 | ||||||
Michael Bach | 1993 | 30.83 | 1:05.10 | 2:01.91 | ||||||
Kristoffer Salomonsen | 1993 | 32.23 | 1:06.69 | 3:08.60 | ||||||
Daniel Peschardt | 1993 | 36.03 | 1:13.65 | 4:22.25 | ||||||
6 | Isk 2 | 0 | 378 | 4:23.82 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Christian Broni | 1992 | 28.95 | 1:00.30 | 1:00.30 | ||||||
Martin Jakobsen | 1992 | 30.54 | 1:04.88 | 2:05.18 | ||||||
Nicolai K Madsen | 1993 | 33.92 | 1:09.50 | 3:14.68 | ||||||
Nicklas B. Nielsen | 1995 | 32.97 | 1:09.14 | 4:23.82 | ||||||
7 | Thisted SK 2 | 0 | 254 | 5:01.28 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Søren L. Knudsen | 1993 | 36.01 | 1:14.55 | 1:14.55 | ||||||
Kristian Dahlgaard | 1994 | 36.02 | 1:15.06 | 2:29.61 | ||||||
Frederik Wadmann | 1994 | 36.92 | 1:19.04 | 3:48.65 | ||||||
Thomas Pedersen | 1995 | 35.69 | 1:12.63 | 5:01.28 | ||||||
8 | Elverum IL G2 Jr | 0 | 254 | 5:01.45 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Martin B. Lund | 1992 | 31.82 | 1:06.77 | 1:06.77 | ||||||
Karsten Ovesen | 1994 | 40.07 | 1:26.95 | 2:33.72 | ||||||
Lars Rugsveen | 1994 | 36.56 | 1:18.81 | 3:52.53 | ||||||
Erik Bryhn Myklebust | 1992 | 32.88 | 1:08.92 | 5:01.45 | ||||||
- | Bergens SLK G1 Jr. | 0 | DNS | |||||||
Bergens SLK | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Nordmænd | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Emil Juul | 1989 | 28.98 | 1:00.66 | 1:00.66 | ||||||
- | Brumsv G2 Jr. | 0 | DSQ | forkert 4 svømmer | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
Robert Aronsen | 1986 | 26.55 | 55.15 | 55.15 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2007 | Udskriftsdato | 07 oktober 2007 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 13:04 | |||
Arrangør | Thisted SK |
Løb 38, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Stævnerekord: AGF 4.02.68 (2004) |
Løbssponsor: Thy-Hallens Cafeteria |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | :-) Wes Damer 1 | 0 | 686 | 4:05.38 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Line Præst Lauridsen | 1989 | 27.94 | 59.40 | 59.40 | ||||||
Anne Vester Pedersen | 1993 | 30.91 | 1:04.93 | 2:04.33 | ||||||
Gudrun Eir Hermannsdotti | 1992 | 30.02 | 1:02.89 | 3:07.22 | ||||||
Elspa Mørkøre | 1991 | 27.68 | 58.16 | 4:05.38 | ||||||
2 | Brumsv J1 Jr. | 0 | 643 | 4:10.72 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
Kristine Mella | 1990 | 30.06 | 1:02.99 | 1:02.99 | ||||||
Karolina Orleanski | 1986 | 29.14 | 1:01.37 | 2:04.36 | ||||||
Karin Ekholt | 1989 | 30.56 | 1:02.88 | 3:07.24 | ||||||
Maria Blgen | 1993 | 30.32 | 1:03.48 | 4:10.72 | ||||||
3 | Valkyrier 1 | 0 | 544 | 4:25.08 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Julie Thomsen | 1992 | 31.70 | 1:06.07 | 1:06.07 | ||||||
Charlotte Christiansen | 1989 | 30.91 | 1:05.59 | 2:11.66 | ||||||
Louise Hauberg | 1989 | 32.36 | 1:09.02 | 3:20.68 | ||||||
Malene Koktved Andersen | 1991 | 31.41 | 1:04.40 | 4:25.08 | ||||||
4 | Thisted SK 1 | 0 | 542 | 4:25.31 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Louise Østergaard Vinter | 1994 | 32.86 | 1:07.47 | 1:07.47 | ||||||
Jannie Overgaard | 1993 | 31.84 | 1:06.64 | 2:14.11 | ||||||
Katrine Yde Pedersen | 1993 | 32.30 | 1:06.37 | 3:20.48 | ||||||
Christine M. Pedersen | 1993 | 31.66 | 1:04.83 | 4:25.31 | ||||||
5 | Brumsv J2 Jr. | 0 | 499 | 4:32.75 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
Emilie Voraa | 1991 | 32.08 | 1:06.40 | 1:06.40 | ||||||
Charlotte Irgens | 1989 | 33.53 | 1:09.31 | 2:15.71 | ||||||
Malin Milford Johannessen | 1993 | 32.52 | 1:08.29 | 3:24.00 | ||||||
Andrea B Westbye | 1995 | 32.44 | 1:08.75 | 4:32.75 | ||||||
6 | Isk 1 | 0 | 458 | 4:40.65 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Sarah Louise Nielsen | 1992 | 32.45 | 1:08.15 | 1:08.15 | ||||||
Ninna Myllerup | 1992 | 33.05 | 1:09.81 | 2:17.96 | ||||||
Anne Sofie Lauritsen | 1992 | 33.53 | 1:09.88 | 3:27.84 | ||||||
Jeanette Kjær | 1993 | 34.02 | 1:12.81 | 4:40.65 | ||||||
7 | Elverum IL J1 Jr. | 0 | 448 | 4:42.81 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Oona Ovesen | 1992 | 30.69 | 1:03.72 | 1:03.72 | ||||||
Siri Ovesen | 1990 | 34.04 | 1:10.63 | 2:14.35 | ||||||
Sandra Bratli | 1995 | 38.59 | 1:19.92 | 3:34.27 | ||||||
Lene Edlandsvik | 1993 | 32.55 | 1:08.54 | 4:42.81 | ||||||
8 | Valkyrier 2 | 0 | 353 | 5:06.15 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Lise L. Nielsen | 1996 | 38.25 | 1:21.54 | 1:21.54 | ||||||
Regitze Madsen | 1994 | 36.33 | 1:16.70 | 2:38.24 | ||||||
Anne Wittrup Johansen | 1993 | 36.48 | 1:15.98 | 3:54.22 | ||||||
Cecilie Bak | 1992 | 34.15 | 1:11.93 | 5:06.15 | ||||||
9 | Isk 2 | 0 | 314 | 5:18.34 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Betül Özkaya | 1993 | 33.63 | 1:12.38 | 1:12.38 | ||||||
Anja Frahm | 1992 | 35.53 | 1:15.46 | 2:27.84 | ||||||
Line Mosgaard | 1993 | 40.20 | 1:22.58 | 3:50.42 | ||||||
Lisa Hangaard | 1994 | 41.33 | 1:27.92 | 5:18.34 | ||||||
10 | Wildmountain Splashers | 1995 | 282 | 5:29.88 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Pernille Nielsen | 1995 | 39.53 | 1:20.85 | 1:20.85 | ||||||
Emma Ø. Nielsen | 1995 | 40.02 | 1:23.69 | 2:44.54 | ||||||
Sine Desideriussen | 1995 | 42.69 | 1:26.71 | 4:11.25 | ||||||
Cecilie Christensen | 1995 | 37.68 | 1:18.63 | 5:29.88 | ||||||
11 | Thisted SK 2 | 0 | 282 | 5:30.10 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Maria Søe Beith | 1996 | 39.05 | 1:20.97 | 1:20.97 | ||||||
Anna Jessen | 1995 | 40.02 | 1:24.40 | 2:45.37 | ||||||
Pernille Krog Poulsen | 1995 | 39.62 | 1:23.35 | 4:08.72 | ||||||
Malene M. Pedersen | 1996 | 40.40 | 1:21.38 | 5:30.10 | ||||||
12 | Elverum IL J2 Jr. | 0 | 269 | 5:35.15 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Hanne Vagstad Rognlie | 1992 | 37.01 | 1:21.32 | 1:21.32 | ||||||
Kristine Lxvjomes | 1996 | 41.83 | 1:26.51 | 2:47.83 | ||||||
Nanna Ovesen | 1996 | 36.43 | 1:23.83 | 4:11.66 | ||||||
Jeanette Bergelxkken | 1993 | 40.03 | 1:23.49 | 5:35.15 | ||||||
13 | Isk 3 | 0 | 181 | 6:22.80 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Julie Ritter | 1994 | 39.54 | 1:27.27 | 1:27.27 | ||||||
Michelle Lesler | 1994 | 42.26 | 1:31.94 | 2:59.21 | ||||||
Louise Sander | 1995 | 45.20 | 1:38.29 | 4:37.50 | ||||||
Emma Mortensen | 1996 | 50.14 | 1:45.30 | 6:22.80 | ||||||
- | Bergen SLK J1 Jr. | 0 | DNS | |||||||
Bergens SLK | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.00 |
Licens til Thisted Svømmeklub |