Tulokset ESK Klubmesterskab 2020, del 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 1 | Udskriftsdato | 05 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:36 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 september 2020 |
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 638 | 30.23 | 1:05.61 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.62 | |||||||||
2 | Sofie A. Wolf | 2006 | 629 | 29.96 | 1:05.93 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.13 | |||||||||
3 | Astrid Nielsen | 2002 | 605 | 31.99 | 1:06.78 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.64 | |||||||||
4 | Melanie Eggertsen | 2002 | 587 | 31.11 | 1:07.48 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.71 | |||||||||
5 | Christina M. Glargaard | 2004 | 578 | 31.23 | 1:07.82 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.25 | |||||||||
6 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 567 | 32.62 | 1:08.24 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.78 | |||||||||
7 | Ida Jacobsen | 2005 | 559 | 29.99 | 1:08.56 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.02 | |||||||||
8 | Søs Freund | 2004 | 520 | 33.85 | 1:10.23 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.16 | |||||||||
9 | Kathrine Weide | 2004 | 514 | 31.96 | 1:10.52 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.58 | |||||||||
10 | Millie Møller | 2007 | 509 | 32.29 | 1:10.77 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.93 | |||||||||
11 | Marie Zou Jensen | 2005 | 501 | 33.21 | 1:11.13 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.80 | |||||||||
12 | Tiana Mescher | 2004 | 494 | 31.78 | 1:11.47 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.50 | |||||||||
13 | Femke Iris Keulen | 2005 | 493 | 30.90 | 1:11.51 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.49 | |||||||||
14 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 485 | 33.23 | 1:11.91 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.19 | |||||||||
15 | Thilde Timmermand | 2002 | 482 | 32.40 | 1:12.06 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.08 | |||||||||
16 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 481 | 33.22 | 1:12.10 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.08 | |||||||||
17 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 455 | 34.75 | 1:13.46 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.52 | |||||||||
18 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 448 | 34.35 | 1:13.80 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.45 | |||||||||
19 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 427 | 33.37 | 1:15.01 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.68 | |||||||||
20 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 385 | 34.32 | 1:17.67 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.47 | |||||||||
21 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 375 | 36.10 | 1:18.30 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.53 | |||||||||
22 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 373 | 35.86 | 1:18.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.94 | |||||||||
23 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | 339 | 37.05 | 1:21.02 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.00 | |||||||||
24 | Mathilde Sofie Karmar | 2008 | 304 | 38.93 | 1:23.97 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.02 | |||||||||
25 | Marie Thorup | 2006 | 298 | 39.45 | 1:24.57 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:27.07 | |||||||||
26 | Astrid Gregersen | 2005 | 297 | 38.75 | 1:24.66 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.01 | |||||||||
27 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 296 | 41.86 | 1:24.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:27.53 | |||||||||
28 | Caroline Sølbech Larsen | 2009 | 296 | 38.23 | 1:24.78 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.72 | |||||||||
29 | Olivia MacArtney | 2008 | 284 | 41.61 | 1:25.89 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:31.19 | |||||||||
30 | Lea Timmermand | 2008 | 230 | 40.91 | 1:32.15 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:38.99 | |||||||||
31 | Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | 216 | 42.82 | 1:34.18 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:34.73 | |||||||||
32 | Johanne Falkenby Skytte | 2008 | 206 | 45.08 | 1:35.62 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:42.24 | |||||||||
33 | Sofie Barack Søe | 2008 | 194 | 45.45 | 1:37.56 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:39.72 | |||||||||
34 | Dicte Underbjerg | 2010 | 193 | 43.84 | 1:37.65 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:41.35 | |||||||||
35 | Ida Riddersholm | 2009 | 191 | 46.63 | 1:38.12 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:42.91 | |||||||||
36 | Filuka Lolk Frederiksen | 2009 | 190 | 45.17 | 1:38.18 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:40.07 | |||||||||
37 | Naya Davidsen | 2008 | 183 | 47.50 | 1:39.37 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:49.86 | |||||||||
38 | Alberte Hansen | 2009 | 171 | 46.62 | 1:41.79 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:46.66 | |||||||||
39 | Sasha Lee T Sørensen | 2010 | 155 | 46.90 | 1:45.06 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:55.37 | |||||||||
40 | Bell Møller-Jacobsen | 2010 | 149 | 49.36 | 1:46.55 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:51.12 | |||||||||
41 | Mie Bech Bøgedal | 2010 | 143 | 52.13 | 1:47.98 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:44.67 | |||||||||
42 | Signe Sejr Bentsen | 2010 | 139 | 52.45 | 1:48.88 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
43 | Josefine Bay | 2008 | 125 | 58.32 | 1:52.83 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:13.76 | |||||||||
- | Carolina Schlander | 2007 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:27.45 | |||||||||
- | Amalie Haals Jensen | 2009 | DSQ | En hånd i vend. 25 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
- | Isabelle Weber | 2009 | DSQ | Mavelig. 50 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:52.36 | |||||||||
- | Line Bach-Henriksen | 2007 | DSQ | Mavelig. ved 50 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.74 | |||||||||
- | Sofie Fur Lisby | 2010 | DSQ | Ej berøring v 50 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
- | Thea Aggerholm | 2009 | DSQ | En hånd i vend. 75 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:49.57 | |||||||||
- | Victoria Underbjerg | 2004 | DSQ | Flyben i bryst | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.68 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 05 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:36 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 1 | Udskriftsdato | 05 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 september 2020 |
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | 631 | 26.84 | 58.58 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.84 | |||||||||
2 | Martin H. Abel | 2001 | 577 | 27.12 | 1:00.35 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.19 | |||||||||
3 | Tobias Boström | 2002 | 567 | 27.38 | 1:00.69 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.01 | |||||||||
4 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 532 | 28.89 | 1:02.00 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.19 | |||||||||
5 | Anders Mose | 2004 | 490 | 29.94 | 1:03.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.36 | |||||||||
6 | Mads Holm | 1998 | 484 | 28.14 | 1:03.99 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.21 | |||||||||
7 | Tobias Svenningsen | 2003 | 470 | 30.73 | 1:04.61 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.46 | |||||||||
8 | Karl Heeb | 2005 | 389 | 32.43 | 1:08.85 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.61 | |||||||||
9 | Jonas Mathiasen | 2006 | 388 | 1:08.88 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.31 | |||||||||
10 | Oskar Foss | 2006 | 375 | 1:09.68 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.40 | |||||||||
11 | Christian Pedersen | 2007 | 366 | 32.29 | 1:10.24 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.85 | |||||||||
12 | Alexander Drachmann | 2005 | 361 | 33.22 | 1:10.54 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.80 | |||||||||
13 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | 361 | 1:10.55 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.00 | |||||||||
14 | Jacob Timmermand | 2006 | 350 | 1:11.29 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.03 | |||||||||
15 | Anton Egholm Husted | 2006 | 341 | 32.60 | 1:11.94 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.83 | |||||||||
16 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 333 | 1:12.45 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.44 | |||||||||
17 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 318 | 1:13.60 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.19 | |||||||||
18 | Malte Neuber | 2007 | 256 | 35.91 | 1:19.08 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:22.69 | |||||||||
19 | Noah Junior Grene | 2008 | 218 | 37.69 | 1:23.40 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.01 | |||||||||
20 | Jakob Heeb | 2001 | 213 | 37.70 | 1:24.12 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.71 | |||||||||
21 | Villads Isko Pimenta | 2007 | 209 | 37.76 | 1:24.64 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.90 | |||||||||
22 | Jeppe Bech Bøgedal | 2008 | 188 | 40.08 | 1:27.72 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:30.89 | |||||||||
23 | Nikolai Elgaard | 2009 | 176 | 40.18 | 1:29.67 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.23 | |||||||||
24 | Toke Kousgaard | 2008 | 175 | 41.27 | 1:29.80 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:31.50 | |||||||||
25 | Oscar Hågensen | 2008 | 174 | 43.37 | 1:29.92 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:30.36 | |||||||||
26 | Emil Asger Møller | 2009 | 159 | 40.69 | 1:32.60 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:35.56 | |||||||||
27 | Jonas Cheuk Lam Tse | 2007 | 158 | 44.98 | 1:32.96 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:40.83 | |||||||||
28 | Simon Paschke | 2007 | 146 | 44.09 | 1:35.44 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:36.51 | |||||||||
29 | Simon Nissum | 2008 | 134 | 47.51 | 1:38.17 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:46.87 | |||||||||
30 | Asbjørn Kousgaard | 2008 | 127 | 45.04 | 1:39.73 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:45.28 | |||||||||
31 | Rasmus Neuber | 2010 | 119 | 45.79 | 1:41.91 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:08.63 | |||||||||
32 | Louie Lindblad | 2010 | 107 | 48.16 | 1:45.67 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:50.86 | |||||||||
33 | Sebastian Drachmann | 2008 | 91 | 50.45 | 1:51.53 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:48.41 | |||||||||
34 | Junior Jittipat Nielsen | 2012 | 76 | 54.31 | 1:58.42 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:51.60 | |||||||||
35 | Lucas Cheuk Wing Tse | 2012 | 58 | 1:02.44 | 2:09.58 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:10.00 | |||||||||
- | Carl Clausen | 2005 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.27 | |||||||||
- | Jonas Staghøj Andersen | 2010 | DSQ | Crawlben ved 5 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:37.11 | |||||||||
- | Mikkel Guldager Stougaard | 2010 | DSQ | Mavelig. ved 50 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 05 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:37 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 1 | Udskriftsdato | 05 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 september 2020 |
Løb 3, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 422 | 33.45 | 1:17.19 | 2:04.11 | 2:42.40 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:38.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 05 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:37 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 1 | Udskriftsdato | 05 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 september 2020 |
Løb 4, 200m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 632 | 27.40 | 1:00.62 | 1:36.05 | 2:07.69 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:07.37 | |||||||||
2 | Jonas Kjær | 2003 | 587 | 27.75 | 59.85 | 1:38.88 | 2:10.89 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:08.00 | |||||||||
3 | Jakob Mose | 2000 | 579 | 27.44 | 1:00.90 | 1:41.27 | 2:11.49 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:13.86 | |||||||||
4 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 435 | 2:24.58 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:22.50 | |||||||||
5 | Nicolas Duvander | 2005 | 411 | 29.67 | 1:08.91 | 1:51.79 | 2:27.34 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:22.52 | |||||||||
6 | Jacob Timmermand | 2006 | 350 | 2:35.54 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:43.12 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 05 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:37 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 1 | Udskriftsdato | 05 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 september 2020 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Astrid Nielsen | 2002 | 676 | 32.54 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.02 | |||||||||
2 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 581 | 34.22 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.99 | |||||||||
3 | Sofie A. Wolf | 2006 | 546 | 34.93 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.52 | |||||||||
4 | Marie Zou Jensen | 2005 | 507 | 35.80 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.98 | |||||||||
5 | Millie Møller | 2007 | 477 | 36.54 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.34 | |||||||||
6 | Kathrine Weide | 2004 | 442 | 37.48 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.90 | |||||||||
7 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 424 | 38.00 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 51.37 | |||||||||
8 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 385 | 39.25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.00 | |||||||||
9 | Astrid Gregersen | 2005 | 322 | 41.65 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.20 | |||||||||
10 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 298 | 42.75 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.26 | |||||||||
11 | Olivia MacArtney | 2008 | 284 | 43.44 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.18 | |||||||||
12 | Mathilde Sofie Karmar | 2008 | 265 | 44.43 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.16 | |||||||||
13 | Caroline Sølbech Larsen | 2009 | 259 | 44.80 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.05 | |||||||||
14 | Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | 208 | 48.16 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 48.54 | |||||||||
15 | Filuka Lolk Frederiksen | 2009 | 178 | 50.69 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.30 | |||||||||
16 | Naya Davidsen | 2008 | 169 | 51.60 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.51 | |||||||||
17 | Ida Riddersholm | 2009 | 153 | 53.29 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 51.83 | |||||||||
18 | Alberte Hansen | 2009 | 151 | 53.62 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.14 | |||||||||
19 | Thea Aggerholm | 2009 | 146 | 54.17 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.93 | |||||||||
20 | Josefine Bay | 2008 | 142 | 54.63 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.46 | |||||||||
21 | Evalina Jordt-Edwards | 2010 | 125 | 57.03 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.01 | |||||||||
22 | Sasha Lee T Sørensen | 2010 | 123 | 57.35 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.93 | |||||||||
23 | Bell Møller-Jacobsen | 2010 | 102 | 1:00.93 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.07 | |||||||||
24 | Signe Sejr Bentsen | 2010 | 99 | 1:01.55 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.13 | |||||||||
25 | Frida Agerskov | 2009 | 92 | 1:03.22 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.87 | |||||||||
26 | Sofie Fur Lisby | 2010 | 89 | 1:03.90 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.19 | |||||||||
27 | Mathilde Mathiasen | 2010 | 67 | 1:10.22 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:30.04 | |||||||||
- | Carolina Schlander | 2007 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.06 | |||||||||
- | Victoria Underbjerg | 2004 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.33 | |||||||||
- | Amalie Haals Jensen | 2009 | DSQ | 1 hånd ved 50 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
- | Emma Rasmussen | 2010 | DSQ | 1 hånd ved 50 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.00 | |||||||||
- | Jemima Patterson | 2011 | DSQ | 1 hånd ved 50 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.00 | |||||||||
- | Silje Sofie Sig Heiberg | 2010 | DSQ | 1 hånd ved 50 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.57 | |||||||||
- | Silke Grene | 2011 | DSQ | 1 hånd ved 50 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.00 | |||||||||
- | Vigga Frida Geisler Overgaard | 2011 | DSQ | 1 hånd ved 25 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 05 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:37 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 1 | Udskriftsdato | 05 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 september 2020 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | 562 | 30.59 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.52 | |||||||||
2 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 516 | 31.47 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.74 | |||||||||
3 | Tobias Svenningsen | 2003 | 462 | 32.66 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.04 | |||||||||
4 | Christian Pedersen | 2007 | 355 | 35.64 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.34 | |||||||||
5 | Oskar Foss | 2006 | 339 | 36.18 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.19 | |||||||||
6 | Alexander Drachmann | 2005 | 287 | 38.25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.55 | |||||||||
7 | Jonas Cheuk Lam Tse | 2007 | 164 | 46.04 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 47.84 | |||||||||
8 | Nikolai Elgaard | 2009 | 122 | 50.87 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 49.54 | |||||||||
9 | Simon Nissum | 2008 | 101 | 54.08 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.49 | |||||||||
10 | Rasmus Neuber | 2010 | 99 | 54.58 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.04 | |||||||||
11 | Asbjørn Kousgaard | 2008 | 96 | 55.07 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 57.37 | |||||||||
12 | Louie Lindblad | 2010 | 84 | 57.43 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.57 | |||||||||
13 | Noam Bendtsen | 2009 | 57 | 1:05.57 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.42 | |||||||||
14 | Sebastian Drachmann | 2008 | 47 | 1:09.94 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.84 | |||||||||
- | Emil Grensteen Thuesen | 2010 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.00 | |||||||||
- | Anton Rasmussen | 2010 | DSQ | For mange flyben | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:25.05 | |||||||||
- | Jonas Mathiasen | 2006 | DSQ | For mange flyben | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.93 | |||||||||
- | Laurits Foged Mortensen | 2009 | DSQ | Asynkrone arme 10 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.24 | |||||||||
- | Lucas Cheuk Wing Tse | 2012 | DSQ | 1 hånd ved 25 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.31 | |||||||||
- | Mikkel Guldager Stougaard | 2010 | DSQ | 1 hånd ved 25 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.89 | |||||||||
- | Nicolai Pedersen | 2009 | DSQ | 1 hånd ved 50 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.20 | |||||||||
- | Nikolaj Holst Gregersen | 2009 | DSQ | 1 hånd ved 25 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:23.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 05 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:37 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 1 | Udskriftsdato | 05 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 september 2020 |
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christina M. Glargaard | 2004 | 559 | 31.99 | 1:06.29 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.92 | |||||||||
2 | Thilde Timmermand | 2002 | 555 | 31.40 | 1:06.43 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.60 | |||||||||
3 | Femke Iris Keulen | 2005 | 520 | 31.60 | 1:07.87 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.47 | |||||||||
4 | Søs Freund | 2004 | 447 | 33.20 | 1:11.42 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.00 | |||||||||
5 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 354 | 36.32 | 1:17.13 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.29 | |||||||||
6 | Lea Timmermand | 2008 | 177 | 42.82 | 1:37.09 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:42.75 | |||||||||
7 | Mie Bech Bøgedal | 2010 | 94 | 58.00 | 1:59.75 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:58.87 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 05 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:37 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 1 | Udskriftsdato | 05 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 september 2020 |
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Mose | 2000 | 597 | 27.33 | 57.07 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.44 | |||||||||
2 | Martin H. Abel | 2001 | 589 | 26.51 | 57.35 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.02 | |||||||||
3 | Tobias Boström | 2002 | 579 | 27.14 | 57.66 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.76 | |||||||||
4 | Mads Holm | 1998 | 537 | 27.81 | 59.14 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 57.64 | |||||||||
5 | Anders Mose | 2004 | 453 | 29.50 | 1:02.56 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.26 | |||||||||
6 | Nicolas Duvander | 2005 | 434 | 29.62 | 1:03.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.47 | |||||||||
7 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | 363 | 1:07.40 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.95 | |||||||||
8 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 340 | 1:08.82 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.97 | |||||||||
9 | Alexander Drachmann | 2005 | 321 | 32.18 | 1:10.19 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.21 | |||||||||
10 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 296 | 1:12.10 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.88 | |||||||||
11 | Anton Egholm Husted | 2006 | 239 | 33.55 | 1:17.39 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.72 | |||||||||
12 | Noah Junior Grene | 2008 | 182 | 38.68 | 1:24.76 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.15 | |||||||||
13 | Emil Asger Møller | 2009 | 146 | 39.48 | 1:31.17 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.61 | |||||||||
14 | Junior Jittipat Nielsen | 2012 | 50 | 58.88 | 2:10.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:15.00 | |||||||||
- | Toke Kousgaard | 2008 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 05 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:37 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 1 | Udskriftsdato | 05 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 september 2020 |
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Jacobsen | 2005 | 559 | 33.27 | 1:09.64 | 1:46.89 | 2:24.68 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:22.19 | |||||||||
2 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 465 | 36.41 | 1:15.44 | 1:55.26 | 2:33.88 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:33.31 | |||||||||
3 | Tiana Mescher | 2004 | 461 | 36.14 | 1:15.77 | 1:55.58 | 2:34.30 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:32.00 | |||||||||
4 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 336 | 37.19 | 1:20.42 | 2:06.15 | 2:51.41 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:47.27 | |||||||||
5 | Marie Thorup | 2006 | 266 | 43.07 | 1:30.92 | 2:19.18 | 3:05.33 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:06.12 | |||||||||
6 | Sofie Barack Søe | 2008 | 217 | 44.90 | 1:34.21 | 2:26.32 | 3:18.18 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:14.38 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 05 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:37 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 1 | Udskriftsdato | 05 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 september 2020 |
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | 536 | 29.83 | 1:03.47 | 1:37.08 | 2:09.97 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:05.05 | |||||||||
2 | Jeppe Bech Bøgedal | 2008 | 181 | 1:32.33 | 2:20.65 | 3:06.59 | 3:06.59 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:29.31 | |||||||||
3 | Oscar Hågensen | 2008 | 174 | 44.53 | 1:31.98 | 2:21.21 | 3:09.08 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:04.43 | |||||||||
- | Carl Clausen | 2005 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:25.09 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 05 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:37 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 1 | Udskriftsdato | 05 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 september 2020 |
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Astrid Nielsen | 2002 | 664 | 33.80 | 1:11.47 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.43 | |||||||||
2 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 594 | 35.23 | 1:14.16 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.21 | |||||||||
3 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 590 | 35.54 | 1:14.32 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.46 | |||||||||
4 | Marie Zou Jensen | 2005 | 498 | 37.82 | 1:18.66 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.68 | |||||||||
5 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 486 | 37.82 | 1:19.30 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.40 | |||||||||
6 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 464 | 37.85 | 1:20.55 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.49 | |||||||||
7 | Millie Møller | 2007 | 434 | 38.43 | 1:22.31 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.81 | |||||||||
8 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 426 | 39.06 | 1:22.86 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.81 | |||||||||
9 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | 347 | 41.61 | 1:28.67 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.47 | |||||||||
10 | Line Bach-Henriksen | 2007 | 304 | 44.09 | 1:32.69 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:32.89 | |||||||||
11 | Mathilde Sofie Karmar | 2008 | 269 | 45.03 | 1:36.58 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:49.08 | |||||||||
12 | Isabelle Weber | 2009 | 168 | 51.66 | 1:52.97 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:00.17 | |||||||||
13 | Dicte Underbjerg | 2010 | 143 | 55.55 | 1:59.00 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:08.65 | |||||||||
- | Evalina Jordt-Edwards | 2010 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:04.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 05 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:37 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 1 | Udskriftsdato | 05 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 september 2020 |
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 671 | 30.03 | 1:03.51 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.45 | |||||||||
2 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 533 | 32.32 | 1:08.56 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.74 | |||||||||
3 | Tobias Svenningsen | 2003 | 479 | 33.85 | 1:11.05 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.22 | |||||||||
4 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 395 | 1:15.78 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.50 | |||||||||
5 | Karl Heeb | 2005 | 383 | 35.72 | 1:16.51 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.88 | |||||||||
6 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 298 | 1:23.25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:31.15 | |||||||||
7 | Malte Neuber | 2007 | 183 | 44.69 | 1:37.79 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:35.10 | |||||||||
8 | Jonas Staghøj Andersen | 2010 | 131 | 50.70 | 1:49.28 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:50.88 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 05 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:37 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 1 | Udskriftsdato | 05 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 september 2020 |
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thilde Timmermand | 2002 | 523 | 31.44 | 1:05.81 | 1:42.15 | 2:17.00 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:10.50 | |||||||||
2 | Victoria Underbjerg | 2004 | 511 | 32.92 | 1:08.03 | 1:43.14 | 2:18.09 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:16.32 | |||||||||
3 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 478 | 33.30 | 1:09.03 | 1:45.19 | 2:21.21 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:20.69 | |||||||||
4 | Marie Thorup | 2006 | 333 | 36.44 | 1:17.73 | 2:00.04 | 2:39.29 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:43.17 | |||||||||
5 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | 332 | 35.43 | 1:15.61 | 1:57.81 | 2:39.43 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:39.28 | |||||||||
6 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 294 | 38.21 | 1:20.07 | 2:04.34 | 2:46.05 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:40.32 | |||||||||
7 | Filuka Lolk Frederiksen | 2009 | 202 | 42.13 | 1:30.67 | 2:21.03 | 3:08.16 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:20.78 | |||||||||
8 | Ida Riddersholm | 2009 | 201 | 42.98 | 1:30.83 | 2:22.20 | 3:08.50 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:19.68 | |||||||||
9 | Johanne Falkenby Skytte | 2008 | 195 | 43.38 | 1:31.33 | 2:22.43 | 3:10.29 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:21.24 | |||||||||
10 | Mie Bech Bøgedal | 2010 | 148 | 46.33 | 1:39.43 | 2:37.72 | 3:28.38 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:26.33 | |||||||||
- | Astrid Gregersen | 2005 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:34.13 | |||||||||
- | Carolina Schlander | 2007 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:44.83 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 05 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:37 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 1 | Udskriftsdato | 05 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 september 2020 |
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Holm | 1998 | 639 | 27.28 | 56.38 | 1:25.83 | 1:55.32 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 1:50.64 | |||||||||
2 | Frans Johannessen | 1992 | 584 | 27.05 | 57.20 | 1:28.38 | 1:58.83 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 1:46.18 | |||||||||
3 | Tobias Boström | 2002 | 540 | 28.16 | 58.54 | 1:30.17 | 2:01.99 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 1:59.95 | |||||||||
4 | Jacob Timmermand | 2006 | 362 | 2:19.35 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:20.54 | |||||||||
5 | Villads Isko Pimenta | 2007 | 236 | 35.10 | 1:15.41 | 1:59.03 | 2:40.65 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:34.90 | |||||||||
6 | Jeppe Bech Bøgedal | 2008 | 209 | 39.39 | 1:22.66 | 2:04.87 | 2:47.18 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:57.77 | |||||||||
7 | Oscar Hågensen | 2008 | 201 | 38.96 | 1:22.49 | 2:06.62 | 2:49.39 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:49.28 | |||||||||
8 | Simon Paschke | 2007 | 170 | 42.15 | 1:28.56 | 2:14.14 | 2:59.26 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:53.82 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 05 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:37 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 1 | Udskriftsdato | 05 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 september 2020 |
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Melanie Eggertsen | 2002 | 599 | 27.19 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.19 | |||||||||
2 | Ida Jacobsen | 2005 | 574 | 27.58 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.88 | |||||||||
3 | Sofie A. Wolf | 2006 | 561 | 27.79 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.89 | |||||||||
4 | Tiana Mescher | 2004 | 553 | 27.92 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.50 | |||||||||
5 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 541 | 28.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.71 | |||||||||
6 | Søs Freund | 2004 | 537 | 28.20 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.83 | |||||||||
7 | Christina M. Glargaard | 2004 | 535 | 28.23 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.56 | |||||||||
8 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 493 | 29.02 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.44 | |||||||||
9 | Femke Iris Keulen | 2005 | 474 | 29.39 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.97 | |||||||||
10 | Kathrine Weide | 2004 | 461 | 29.67 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.18 | |||||||||
11 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 407 | 30.92 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.67 | |||||||||
12 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 405 | 30.97 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.22 | |||||||||
13 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 400 | 31.12 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.72 | |||||||||
14 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 398 | 31.16 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.42 | |||||||||
15 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 394 | 31.26 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.40 | |||||||||
16 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 384 | 31.53 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.62 | |||||||||
17 | Astrid Gregersen | 2005 | 349 | 32.56 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.43 | |||||||||
18 | Caroline Sølbech Larsen | 2009 | 318 | 33.59 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.00 | |||||||||
19 | Olivia MacArtney | 2008 | 317 | 33.61 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.94 | |||||||||
20 | Line Bach-Henriksen | 2007 | 305 | 34.03 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.13 | |||||||||
21 | Lea Timmermand | 2008 | 259 | 35.93 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.98 | |||||||||
22 | Johanne Falkenby Skytte | 2008 | 244 | 36.68 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.71 | |||||||||
23 | Dicte Underbjerg | 2010 | 242 | 36.79 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.50 | |||||||||
24 | Sofie Barack Søe | 2008 | 238 | 37.00 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.55 | |||||||||
25 | Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | 218 | 38.07 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.03 | |||||||||
26 | Bell Møller-Jacobsen | 2010 | 204 | 38.93 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.27 | |||||||||
27 | Alberte Hansen | 2009 | 201 | 39.09 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.98 | |||||||||
28 | Naya Davidsen | 2008 | 193 | 39.62 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.93 | |||||||||
29 | Amalie Haals Jensen | 2009 | 176 | 40.89 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.08 | |||||||||
30 | Josefine Bay | 2008 | 163 | 41.90 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.47 | |||||||||
31 | Sasha Lee T Sørensen | 2010 | 158 | 42.41 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.62 | |||||||||
32 | Evalina Jordt-Edwards | 2010 | 156 | 42.52 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.02 | |||||||||
33 | Signe Sejr Bentsen | 2010 | 152 | 42.96 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.78 | |||||||||
34 | Thea Aggerholm | 2009 | 131 | 45.14 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.69 | |||||||||
35 | Sofie Fur Lisby | 2010 | 120 | 46.46 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.45 | |||||||||
36 | Frida Agerskov | 2009 | 109 | 47.90 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.43 | |||||||||
37 | Silke Grene | 2011 | 90 | 51.08 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
38 | Jemima Patterson | 2011 | 68 | 56.11 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.00 | |||||||||
39 | Emma Rasmussen | 2010 | 66 | 56.46 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.10 | |||||||||
40 | Mathilde Mathiasen | 2010 | 55 | 1:00.27 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.53 | |||||||||
41 | Silje Sofie Sig Heiberg | 2010 | 52 | 1:01.11 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.06 | |||||||||
- | Isabelle Weber | 2009 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.58 | |||||||||
- | Vigga Frida Geisler Overgaard | 2011 | DSQ | Ej berøring 25 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:03.14 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 05 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:37 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | ESK Klubmesterskab 2020, del 1 | Udskriftsdato | 05 september 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 september 2020 |
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martin H. Abel | 2001 | 631 | 23.62 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 23.37 | |||||||||
2 | Jakob Mose | 2000 | 550 | 24.72 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 25.21 | |||||||||
3 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 545 | 24.79 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 24.40 | |||||||||
4 | Jonas Kjær | 2003 | 519 | 25.20 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 25.34 | |||||||||
5 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 482 | 25.83 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.33 | |||||||||
6 | Nicolas Duvander | 2005 | 407 | 27.33 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.75 | |||||||||
7 | Jonas Mathiasen | 2006 | 399 | 27.51 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.71 | |||||||||
8 | Karl Heeb | 2005 | 398 | 27.53 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.58 | |||||||||
9 | Anton Egholm Husted | 2006 | 392 | 27.66 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.16 | |||||||||
10 | Christian Pedersen | 2007 | 382 | 27.92 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.71 | |||||||||
11 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 370 | 28.22 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.33 | |||||||||
12 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | 361 | 28.44 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.02 | |||||||||
12 | Oskar Foss | 2006 | 361 | 28.44 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.95 | |||||||||
14 | Alexander Drachmann | 2005 | 353 | 28.66 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.92 | |||||||||
15 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 305 | 30.09 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.17 | |||||||||
16 | Malte Neuber | 2007 | 304 | 30.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.41 | |||||||||
17 | Jakob Heeb | 2001 | 281 | 30.90 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.23 | |||||||||
18 | Villads Isko Pimenta | 2007 | 225 | 33.28 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.71 | |||||||||
19 | Noah Junior Grene | 2008 | 216 | 33.76 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.52 | |||||||||
20 | Simon Nissum | 2008 | 202 | 34.49 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.32 | |||||||||
21 | Toke Kousgaard | 2008 | 195 | 34.88 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.35 | |||||||||
22 | Nikolai Elgaard | 2009 | 189 | 35.26 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.98 | |||||||||
23 | Jonas Staghøj Andersen | 2010 | 188 | 35.35 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.33 | |||||||||
24 | Emil Asger Møller | 2009 | 186 | 35.43 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.89 | |||||||||
25 | Jonas Cheuk Lam Tse | 2007 | 183 | 35.67 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.95 | |||||||||
26 | Simon Paschke | 2007 | 159 | 37.36 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.72 | |||||||||
27 | Rasmus Neuber | 2010 | 143 | 38.68 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.50 | |||||||||
28 | Sebastian Drachmann | 2008 | 138 | 39.17 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.51 | |||||||||
29 | Asbjørn Kousgaard | 2008 | 134 | 39.55 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.23 | |||||||||
30 | Louie Lindblad | 2010 | 120 | 41.02 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 40.94 | |||||||||
31 | Nikolaj Holst Gregersen | 2009 | 93 | 44.68 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.57 | |||||||||
32 | Mikkel Guldager Stougaard | 2010 | 85 | 45.91 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 45.92 | |||||||||
33 | Noam Bendtsen | 2009 | 79 | 47.18 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.23 | |||||||||
34 | Laurits Foged Mortensen | 2009 | 71 | 48.91 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.46 | |||||||||
35 | Junior Jittipat Nielsen | 2012 | 69 | 49.39 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.03 | |||||||||
36 | Anton Rasmussen | 2010 | 68 | 49.49 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 53.82 | |||||||||
37 | Lucas Cheuk Wing Tse | 2012 | 57 | 52.45 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 53.52 | |||||||||
- | Carl Clausen | 2005 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.68 | |||||||||
- | Emil Grensteen Thuesen | 2010 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.34 | |||||||||
- | Nicolai Pedersen | 2009 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 48.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 05 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:37 |