Resultater for Roskilde Challenge
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 10:37 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Deidre Ø. Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 33.62 | ||||||
2 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 33.76 | ||||||
3 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 34.13 | ||||||
4 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 34.63 | ||||||
5 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 35.15 | ||||||
6 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 35.30 | ||||||
7 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 35.65 | ||||||
8 | Simone Madsen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 36.49 | ||||||
9 | Anna Hertzog | 1999 | Ringe Svømme Klub | 36.78 | ||||||
10 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 37.13 | ||||||
11 | Nadia Hansen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 37.50 | ||||||
12 | Klara Holm Rasmussen | 1998 | Odsherred Svømmeklub | 37.66 | ||||||
13 | Josefine Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 38.40 | ||||||
14 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 39.74 | ||||||
15 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 39.76 | ||||||
16 | Nicoline Clement | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.73 | ||||||
17 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.47 | ||||||
18 | Nina Lisakowski | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 41.48 | ||||||
19 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.07 | ||||||
20 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.33 | ||||||
21 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 42.35 | ||||||
22 | Julie P. Pedersen | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 42.93 | ||||||
23 | Agnes Hansen | 2000 | Roskilde Svømning | 43.18 | ||||||
23 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.18 | ||||||
25 | Mille Rask Sander | 1999 | GI-40 Hermes | 43.86 | ||||||
26 | Caroline S. I. Sørensen | 2000 | GI-40 Hermes | 43.93 | ||||||
27 | Caroline Bengtson | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.06 | ||||||
28 | Julie Lønbæk | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 44.44 | ||||||
29 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | Ishøj Svømme Klub | 44.51 | ||||||
30 | Katrine Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.52 | ||||||
31 | Ingeborg Høybye Greisen | 1999 | Roskilde Svømning | 44.56 | ||||||
32 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | GI-40 Hermes | 44.84 | ||||||
33 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 44.95 | ||||||
34 | Maria Buch | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.99 | ||||||
35 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 46.37 | ||||||
36 | Pil Nicolajsen | 2000 | Roskilde Svømning | 47.04 | ||||||
37 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 47.09 | ||||||
38 | Caroline Seidenberg | 2001 | GI-40 Hermes | 48.10 | ||||||
39 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 49.56 | ||||||
40 | Carlotta Naulin | 1999 | Roskilde Svømning | 49.58 | ||||||
41 | Marie Palmqvist | 2000 | Roskilde Svømning | 49.79 | ||||||
42 | Johanne Hingebjerg | 2002 | GI-40 Hermes | 50.09 | ||||||
43 | Esther Pereira Dos Santos | 2001 | GI-40 Hermes | 50.41 | ||||||
44 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 50.50 | ||||||
45 | Nanna Karoline Borberg | 2000 | Roskilde Svømning | 51.43 | ||||||
46 | Julie Blem-Nielsen | 2001 | GI-40 Hermes | 52.37 | ||||||
47 | Natacha Klitgaard Voss | 1999 | Roskilde Svømning | 52.51 | ||||||
48 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | Roskilde Svømning | 54.19 | ||||||
49 | Signe Fich Hansen | 2002 | GI-40 Hermes | 57.05 | ||||||
- | Ingrid Maclean Nyegaard | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
- | Yaning Wang | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andrea Aagaard | 1996 | Ringe Svømme Klub | 30.31 | ||||||
2 | Mie Bonè | 1996 | Ishøj Svømme Klub | 30.86 | ||||||
3 | Simone Riis | 1997 | Frederiksværk Svømmeklub | 31.17 | ||||||
4 | Nanna Johansen | 1996 | Roskilde Svømning | 31.68 | ||||||
5 | Rikke Willumsen | 1996 | Greve Svømmeklub | 32.14 | ||||||
6 | Caroline Thoby | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.28 | ||||||
7 | Signe Yde | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 32.36 | ||||||
8 | Mette Jensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 32.42 | ||||||
9 | Anna Olsen | 1997 | Albertslund IF | 32.59 | ||||||
10 | Louise Lynæs Larsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 33.05 | ||||||
11 | Cecilie Toftelund | 1996 | Ringe Svømme Klub | 33.32 | ||||||
12 | Amalie Lynggård Hansen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 33.35 | ||||||
13 | Anna Fixdahl | 1997 | GI-40 Hermes | 33.40 | ||||||
14 | Katja Jesse | 1996 | Swim Team Tåstrup | 33.45 | ||||||
15 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 33.61 | ||||||
16 | Mette Sannerud | 1997 | Roskilde Svømning | 34.32 | ||||||
17 | Karoline Bødker | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 34.46 | ||||||
18 | Marie Møller Andersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 34.58 | ||||||
19 | Anna Pii Hjørne | 1996 | Ishøj Svømme Klub | 34.66 | ||||||
20 | Josefine Palmø | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 35.17 | ||||||
21 | Anna Pedersen | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 35.67 | ||||||
22 | Clara Petersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 36.04 | ||||||
23 | Sarah Brylov | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 36.60 | ||||||
24 | Alexsandra Maric | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 36.69 | ||||||
25 | Regitze Andersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 36.77 | ||||||
26 | Christina Johansen | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 36.83 | ||||||
27 | Klara Faartoft | 1996 | Odsherred Svømmeklub | 37.43 | ||||||
28 | Helena Marmetschke | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 37.53 | ||||||
29 | Melinda Faartoft | 1996 | Odsherred Svømmeklub | 38.49 | ||||||
30 | Pernille Lynge Hansen | 1997 | Odsherred Svømmeklub | 38.53 | ||||||
31 | Steffie Antonys-Giorgi | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 39.61 | ||||||
32 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 40.75 | ||||||
33 | Mia Madsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 40.90 | ||||||
34 | Caroline F. Jørgensen | 1997 | Roskilde Svømning | 44.59 | ||||||
- | Emma Mäkelä | 1996 | Greve Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sofie Sandgren Mouritsen | 1996 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Eliana Jørgensen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 28.00 | ||||||
2 | Pernille Hansen | 1991 | Svømmeklubben Syd | 28.20 | ||||||
3 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.53 | ||||||
4 | Siri Wiecker | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 28.70 | ||||||
5 | Katrine Hansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 28.84 | ||||||
6 | Tenna Holm | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 28.88 | ||||||
7 | Miriam Stupak Møller | 1994 | GI-40 Hermes | 28.94 | ||||||
8 | Anna-Marie Christiansen | 1990 | Farum Svømmeklub | 28.96 | ||||||
9 | Christine Pedersen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 28.97 | ||||||
10 | Julie Piihl Hansen | 1992 | Nakskov Svømme Klub | 29.10 | ||||||
11 | Julie F. V. Christensen | 1995 | GI-40 Hermes | 29.12 | ||||||
12 | Mai Hjelmgaard | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.37 | ||||||
13 | Camilla Rønbøg | 1992 | Albertslund IF | 29.55 | ||||||
14 | Trine Meier | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 29.65 | ||||||
15 | Amanda Sandager | 1995 | GI-40 Hermes | 29.70 | ||||||
16 | Rikke Nissen | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 29.74 | ||||||
17 | Isabel Brylov | 1994 | Svømmeklubben MK 31 | 30.03 | ||||||
18 | Pil Hansen | 1995 | Frederiksværk Svømmeklub | 30.31 | ||||||
19 | Mie Bøgh | 1991 | Slagelse Svømmeklub | 30.44 | ||||||
20 | Nathja Larsen | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 30.98 | ||||||
21 | Benedicte Ø. Hansen | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 31.02 | ||||||
22 | Pernille Vegge | 1995 | Greve Svømmeklub | 31.20 | ||||||
23 | Clara Lindecrona | 1993 | Hvidovre Svømme Klub | 31.44 | ||||||
24 | Stinna Pedersen | 1993 | Dragsholm Svømmeklub | 31.54 | ||||||
25 | Christine Lynggård Hansen | 1994 | Swim Team Tåstrup | 32.66 | ||||||
26 | Camilla Johansen | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 32.91 | ||||||
27 | Anita Baastrup | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 33.39 | ||||||
- | Frederikke Christensen | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Nanna Havshøi | 1994 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 10:37 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 10:47 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Morten Børre Petersen | 1996 | Roskilde Svømning | 27.54 | ||||||
2 | August Warrer | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 27.92 | ||||||
3 | Martin Nielsen | 1996 | Nakskov Svømme Klub | 28.09 | ||||||
4 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 28.64 | ||||||
5 | Simon Svane | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 30.47 | ||||||
6 | Lars Emil Villa | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 30.50 | ||||||
7 | Kasper Jensen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 30.59 | ||||||
8 | Simon Hansen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 31.54 | ||||||
9 | Rune Jensen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 31.96 | ||||||
10 | Alexander Piihl Hansen | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 32.02 | ||||||
11 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | GI-40 Hermes | 32.06 | ||||||
12 | Andreas Frost | 1996 | GI-40 Hermes | 32.22 | ||||||
13 | Lasse Aggerholm | 1997 | Odsherred Svømmeklub | 32.58 | ||||||
14 | Mathias Poulsen | 1996 | Ringe Svømme Klub | 32.88 | ||||||
15 | Rasmus Wegener | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 33.02 | ||||||
16 | Rasmus B. Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 33.03 | ||||||
17 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 33.05 | ||||||
18 | Giano Grillo | 1998 | GI-40 Hermes | 33.06 | ||||||
19 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 33.29 | ||||||
20 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | GI-40 Hermes | 33.44 | ||||||
21 | Jackie Hartvig Jensen | 1997 | Greve Svømmeklub | 33.86 | ||||||
22 | Christian Arsberg Iversen | 1997 | Greve Svømmeklub | 34.30 | ||||||
23 | Mikkel Pedersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 34.33 | ||||||
24 | Christian Nielsen | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 34.97 | ||||||
25 | Benjamin Larsen | 2000 | Greve Svømmeklub | 35.43 | ||||||
26 | Oliver Broholm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 35.93 | ||||||
27 | Gustav Sørensen | 1996 | Odsherred Svømmeklub | 35.99 | ||||||
28 | Emil D. Nielsen | 1999 | GI-40 Hermes | 36.52 | ||||||
29 | Lauritz Bech | 1998 | Ringe Svømme Klub | 36.63 | ||||||
30 | Jakob Larsen | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 38.48 | ||||||
31 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | GI-40 Hermes | 39.01 | ||||||
32 | Lukas Mittelberger | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.09 | ||||||
33 | Patrick Rojas Lopez | 1998 | GI-40 Hermes | 39.23 | ||||||
34 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.46 | ||||||
35 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | GI-40 Hermes | 39.55 | ||||||
36 | Philip Brenting | 1999 | GI-40 Hermes | 39.68 | ||||||
37 | Ralf Pilegaard | 1998 | Odsherred Svømmeklub | 40.19 | ||||||
38 | Mads Munk Sørensen | 1999 | GI-40 Hermes | 40.26 | ||||||
39 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.39 | ||||||
40 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.62 | ||||||
41 | Søren Hald Olsen | 1998 | Odsherred Svømmeklub | 44.43 | ||||||
42 | Artur Kay | 2001 | GI-40 Hermes | 45.08 | ||||||
43 | Daniel Brylov | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 45.51 | ||||||
44 | Niels-Henrik Engstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.06 | ||||||
45 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | GI-40 Hermes | 52.56 | ||||||
46 | Julius Ravn Thomsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 57.10 | ||||||
- | Benjamin Kâhler | 1997 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Johan Johnsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mathias Edvardsen | 1998 | Nakskov Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Oskar Berg Enemark | 1999 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Uffe Thomsen | 1996 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Victor Ryan Nielsen | 1998 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Kasper Tvergaard | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Sebastian Vive Rasmussen | 2002 | GI-40 Hermes | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Hansen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 26.06 | ||||||
2 | Jesper Broberg | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 26.57 | ||||||
3 | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | 26.69 | ||||||
4 | Nicolai Larsen | 1994 | Dragsholm Svømmeklub | 26.85 | ||||||
5 | Mark Bjerregaard | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 27.34 | ||||||
6 | Lasse Andersen | 1994 | Holbæk Svømme Klub | 27.53 | ||||||
7 | Christian Halby | 1994 | Roskilde Svømning | 27.79 | ||||||
8 | Oliver Bruun | 1995 | Ringe Svømme Klub | 27.88 | ||||||
9 | Morten Voigt Larsen | 1995 | Roskilde Svømning | 27.92 | ||||||
10 | Jesper Larsen | 1994 | Dragsholm Svømmeklub | 28.28 | ||||||
11 | Mathias Madsen | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 28.35 | ||||||
12 | Malthe Vestergaard | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 28.57 | ||||||
13 | Jacob Petersen | 1995 | Odsherred Svømmeklub | 28.81 | ||||||
14 | Nikolai Hyldgaard Thomsen | 1994 | Ringe Svømme Klub | 29.18 | ||||||
15 | Oliver Hjeresen | 1995 | Roskilde Svømning | 29.19 | ||||||
16 | Christoffer Back Petersen | 1995 | Roskilde Svømning | 29.80 | ||||||
17 | Mads Flensburg | 1994 | Ringe Svømme Klub | 30.30 | ||||||
18 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 30.35 | ||||||
19 | Gustav Lindecrona | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 30.48 | ||||||
20 | Tobias Edvardsen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 30.85 | ||||||
- | Emil Møhl | 1994 | Ishøj Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mads Kildholt | 1994 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Martin Taytanee | 1995 | Odsherred Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Sørensen | 1990 | Glostrup Svømme Klub | 24.59 | ||||||
2 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | Birkerød Svømmeklub | 25.02 | ||||||
3 | Emil Eller | 1991 | Glostrup Svømme Klub | 25.30 | ||||||
4 | Frederik Frederiksen | 1992 | Glostrup Svømme Klub | 25.35 | ||||||
5 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | GI-40 Hermes | 25.46 | ||||||
6 | Jakob Tingsgaard | 1993 | Slagelse Svømmeklub | 25.52 | ||||||
7 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | GI-40 Hermes | 25.62 | ||||||
8 | Christian Jensen | 1987 | Hvidovre Svømme Klub | 26.00 | ||||||
9 | Christian Christensen | 1991 | Svømmeklubben MK 31 | 26.19 | ||||||
10 | Alexander Skov Andersen | 1993 | Swim Team Tåstrup | 26.20 | ||||||
11 | Lauge Bruun | 1992 | Roskilde Svømning | 26.42 | ||||||
12 | Alexander Andersen | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 26.45 | ||||||
13 | Johan Jørgensen | 1993 | Roskilde Svømning | 26.82 | ||||||
14 | Andreas Haugaard | 1993 | Slagelse Svømmeklub | 27.06 | ||||||
15 | Anders Svendsen | 1993 | Hvidovre Svømme Klub | 27.13 | ||||||
15 | Henrik Smith | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.13 | ||||||
17 | Steven Boer | 1985 | Ringe Svømme Klub | 27.45 | ||||||
18 | Jonathan Willems | 1993 | GI-40 Hermes | 27.54 | ||||||
19 | Mads Albæk Sørensen | 1993 | Roskilde Svømning | 28.69 | ||||||
20 | Marcus Frederiksen | 1992 | Nakskov Svømme Klub | 31.40 | ||||||
- | Andreas Hallberg Jensen | 1992 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Hansotto Kristiansen | 1992 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 10:47 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 11:20 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 40.77 | 1:22.90 | |||||
2 | Natasja Schultz | 1998 | GI-40 Hermes | 43.55 | 1:28.43 | |||||
3 | Julie Thunø Rasmussen | 1998 | GI-40 Hermes | 41.91 | 1:28.63 | |||||
4 | Sofie Egegaard Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 45.33 | 1:30.20 | |||||
5 | Stine Madsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 44.38 | 1:31.04 | |||||
6 | Maria Bøjesen | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 43.50 | 1:32.33 | |||||
7 | Maria Pii Hjørne | 1998 | Ishøj Svømme Klub | 45.69 | 1:33.39 | |||||
8 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | GI-40 Hermes | 44.90 | 1:33.86 | |||||
9 | Vera Staun Hansen | 1999 | GI-40 Hermes | 46.13 | 1:35.85 | |||||
10 | Sofie Esbjørnsen | 2000 | GI-40 Hermes | 47.58 | 1:37.01 | |||||
11 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.65 | 1:40.27 | |||||
12 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.97 | 1:41.57 | |||||
13 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 49.25 | 1:41.73 | |||||
14 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | GI-40 Hermes | 1:42.02 | 1:42.02 | |||||
15 | Nicoline Clement | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.15 | 1:42.72 | |||||
16 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.47 | 1:45.32 | |||||
17 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 51.44 | 1:47.08 | |||||
18 | Yaning Wang | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.93 | 1:47.92 | |||||
19 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | Ishøj Svømme Klub | 1:48.06 | 1:48.06 | |||||
20 | Katrine Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.50 | 1:49.05 | |||||
21 | Stine Mathiasen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.47 | 1:49.56 | |||||
22 | Caroline Bengtson | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.52 | 1:51.30 | |||||
23 | Nanna Sørine Olafsen | 2000 | GI-40 Hermes | 54.56 | 1:52.30 | |||||
24 | Maria Buch | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.96 | 1:52.40 | |||||
25 | Karoline Haenschke | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 56.99 | 1:54.29 | |||||
26 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.07 | 1:57.11 | |||||
27 | Mille Rask Sander | 1999 | GI-40 Hermes | 59.03 | 1:58.19 | |||||
28 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 1:00.48 | 1:58.25 | |||||
29 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | GI-40 Hermes | 58.90 | 1:59.48 | |||||
30 | Caroline Seidenberg | 2001 | GI-40 Hermes | 59.31 | 2:00.72 | |||||
31 | Mathilde Clara Skaaning | 2001 | GI-40 Hermes | 58.99 | 2:01.20 | |||||
32 | Caroline S. I. Sørensen | 2000 | GI-40 Hermes | 58.67 | 2:02.09 | |||||
33 | Agnes Hansen | 2000 | Roskilde Svømning | 59.73 | 2:02.51 | |||||
34 | Esther Pereira Dos Santos | 2001 | GI-40 Hermes | 59.03 | 2:02.77 | |||||
35 | Pil Nicolajsen | 2000 | Roskilde Svømning | 1:03.93 | 2:04.35 | |||||
36 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 1:02.32 | 2:07.72 | |||||
37 | Signe Fich Hansen | 2002 | GI-40 Hermes | 1:03.80 | 2:11.59 | |||||
38 | Natacha Klitgaard Voss | 1999 | Roskilde Svømning | 1:04.22 | 2:13.78 | |||||
- | Ingeborg Høybye Greisen | 1999 | Roskilde Svømning | DSQ | Afsl på mave | |||||
- | Johanne Hingebjerg | 2002 | GI-40 Hermes | DSQ | br tag v 50m | |||||
- | Josefine Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | Sv på mave v 50m | |||||
- | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | sv på mave v 50m | |||||
- | Nanna Karoline Borberg | 2000 | Roskilde Svømning | DSQ | br tag v. 50m | |||||
- | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | Sv på mave v 50m | |||||
- | Sophia H. Sundgreen | 1999 | GI-40 Hermes | DSQ | Ingen berør v 25m | |||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elina Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 35.54 | 1:10.97 | |||||
2 | Nanna Johansen | 1996 | Roskilde Svømning | 36.86 | 1:14.39 | |||||
3 | Katrine Christiansen | 1996 | Albertslund IF | 36.80 | 1:14.66 | |||||
4 | Simone Riis | 1997 | Frederiksværk Svømmeklub | 40.04 | 1:20.23 | |||||
5 | Katja Jesse | 1996 | Swim Team Tåstrup | 39.74 | 1:22.36 | |||||
6 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 41.24 | 1:24.12 | |||||
7 | Regitze Andersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 42.35 | 1:25.84 | |||||
8 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 41.91 | 1:26.45 | |||||
9 | Victoria Laursen | 1997 | GI-40 Hermes | 43.26 | 1:27.10 | |||||
10 | Sarah Brylov | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 42.92 | 1:27.77 | |||||
11 | Ida Olsen | 1996 | Greve Svømmeklub | 45.12 | 1:32.19 | |||||
- | Katrine Larsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | Sv på mave v 75m | |||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rósa Vikingsdottír | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.98 | 1:13.43 | |||||
2 | Pil Hansen | 1995 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.14 | 1:14.24 | |||||
3 | Camilla Johansen | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 39.45 | 1:23.31 | |||||
4 | Julie Langberg | 1995 | Roskilde Svømning | 40.86 | 1:24.39 | |||||
- | Olivia Hansen | 1994 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 11:20 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 11:35 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Morten Børre Petersen | 1996 | Roskilde Svømning | 32.08 | 1:05.44 | |||||
2 | Christian Lund | 1996 | Ringe Svømme Klub | 34.66 | 1:12.05 | |||||
3 | Martin Nielsen | 1996 | Nakskov Svømme Klub | 35.70 | 1:12.22 | |||||
4 | Bjørn Wismann | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 35.73 | 1:12.43 | |||||
5 | Jens Thomas Thulstrup | 1996 | Roskilde Svømning | 35.77 | 1:13.49 | |||||
6 | Simon Tingsgaard | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 37.27 | 1:15.30 | |||||
7 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.11 | 1:16.31 | |||||
8 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | GI-40 Hermes | 37.60 | 1:16.93 | |||||
9 | Michael Skødstrup | 1996 | Greve Svømmeklub | 41.02 | 1:23.83 | |||||
10 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 42.47 | 1:27.44 | |||||
11 | Frederik Ahm | 1997 | GI-40 Hermes | 43.29 | 1:28.04 | |||||
12 | Emil D. Nielsen | 1999 | GI-40 Hermes | 43.33 | 1:28.66 | |||||
13 | Kim Daniel Jakobsen | 1996 | Greve Svømmeklub | 43.39 | 1:28.85 | |||||
14 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 44.44 | 1:30.16 | |||||
15 | Carl Filip Ottosen | 1998 | Greve Svømmeklub | 47.02 | 1:36.19 | |||||
16 | Aske Carl Snel | 2000 | GI-40 Hermes | 47.44 | 1:38.32 | |||||
17 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.63 | 1:40.83 | |||||
18 | Philip Brenting | 1999 | GI-40 Hermes | 51.66 | 1:43.29 | |||||
19 | Lukas Mittelberger | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.46 | 1:43.40 | |||||
20 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | Roskilde Svømning | 51.89 | 1:43.94 | |||||
21 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | GI-40 Hermes | 53.03 | 1:47.37 | |||||
22 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.48 | 1:47.47 | |||||
23 | Jacob Jørgensen | 1999 | GTI | 53.34 | 1:47.66 | |||||
24 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.00 | 1:49.96 | |||||
25 | Frej Koch-Mathews | 2000 | GI-40 Hermes | 54.65 | 1:51.84 | |||||
26 | Niels-Henrik Engstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.72 | 1:54.06 | |||||
27 | Sebastian Vive Rasmussen | 2002 | GI-40 Hermes | 58.46 | 2:00.05 | |||||
- | Andreas Petersen | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | sv på mave v 50m | |||||
- | Artur Kay | 2001 | GI-40 Hermes | DSQ | ingen berør v 75m | |||||
- | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Ingen berør v 25m | |||||
- | Mads Toldborg Nielsen | 1996 | Odsherred Svømmeklub | DSQ | sv på mave v75m | |||||
- | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | GI-40 Hermes | DSQ | sv på mave v 50m | |||||
- | Patrick Rojas Lopez | 1998 | GI-40 Hermes | DSQ | sv på mave v 75m | |||||
- | Simon Hansen | 1999 | Greve Svømmeklub | DSQ | sv på mave v 25m | |||||
- | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | DSQ | sv på mave v25m | |||||
- | Valdemar Mariegaard | 1999 | Ishøj Svømme Klub | DSQ | sv på mave v 50m | |||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Halby | 1994 | Roskilde Svømning | 32.87 | 1:06.79 | |||||
- | Mads Kildholt | 1994 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Frederiksen | 1992 | Glostrup Svømme Klub | 29.36 | 1:00.62 | |||||
2 | Christian Jensen | 1987 | Hvidovre Svømme Klub | 29.78 | 1:02.18 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 11:35 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 11:46 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 43.23 | ||||||
2 | Deidre Ø. Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 45.92 | ||||||
3 | Natasja Schultz | 1998 | GI-40 Hermes | 48.27 | ||||||
4 | Nadia Hansen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 48.72 | ||||||
5 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 49.24 | ||||||
6 | Nina Lisakowski | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 50.49 | ||||||
7 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 51.48 | ||||||
8 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | GI-40 Hermes | 52.51 | ||||||
9 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 52.57 | ||||||
10 | Elise Eriksen | 1998 | Odsherred Svømmeklub | 52.60 | ||||||
11 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 53.59 | ||||||
12 | Natacha Klitgaard Voss | 1999 | Roskilde Svømning | 54.83 | ||||||
13 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 56.08 | ||||||
14 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 57.23 | ||||||
15 | Julie Lønbæk | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 57.52 | ||||||
16 | Nanna Karoline Borberg | 2000 | Roskilde Svømning | 58.73 | ||||||
17 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.41 | ||||||
18 | Julie P. Pedersen | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 1:00.10 | ||||||
19 | Marie Palmqvist | 2000 | Roskilde Svømning | 1:00.58 | ||||||
20 | Maria Buch | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.83 | ||||||
21 | Carlotta Naulin | 1999 | Roskilde Svømning | 1:00.99 | ||||||
22 | Caroline Bengtson | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.55 | ||||||
23 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | Roskilde Svømning | 1:04.47 | ||||||
- | Ida Sophie Ahm | 2001 | GI-40 Hermes | DNS | ||||||
- | Ingrid Maclean Nyegaard | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
- | Julie Blem-Nielsen | 2001 | GI-40 Hermes | DNS | ||||||
- | Julie Svendsen | 1998 | Odsherred Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | en hånd i afsl | |||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine V. Sørensen | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 39.99 | ||||||
2 | Mette Sannerud | 1997 | Roskilde Svømning | 40.29 | ||||||
3 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 40.88 | ||||||
4 | Julie Vinther Olesen | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 42.06 | ||||||
5 | Mian Hartoft | 1996 | Swim Team Tåstrup | 42.45 | ||||||
6 | Katja Høpfner | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 43.09 | ||||||
7 | Amalie Lynggård Hansen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 45.07 | ||||||
8 | Cilla Gregersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 46.12 | ||||||
9 | Steffie Antonys-Giorgi | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 46.22 | ||||||
10 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 46.36 | ||||||
11 | Anna Pedersen | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 46.98 | ||||||
12 | Isabella Dolang | 1996 | Greve Svømmeklub | 47.12 | ||||||
13 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 47.72 | ||||||
14 | Mia Madsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 49.15 | ||||||
15 | Alexsandra Maric | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 50.84 | ||||||
16 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 52.28 | ||||||
17 | Pernille Lynge Hansen | 1997 | Odsherred Svømmeklub | 52.81 | ||||||
18 | Christina Johansen | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 54.33 | ||||||
19 | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | 54.71 | ||||||
- | Caroline F. Jørgensen | 1997 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Lise Norgil Damgaard | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Simone H. Nordfast | 1996 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sara M. Petersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rikke Nissen | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 35.50 | ||||||
2 | Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | Farum Svømmeklub | 36.54 | ||||||
3 | Signe Stubager | 1992 | Ringe Svømme Klub | 36.76 | ||||||
4 | Katrine Brahtz | 1995 | Albertslund IF | 39.09 | ||||||
5 | Clara Lindecrona | 1993 | Hvidovre Svømme Klub | 40.04 | ||||||
6 | Josefine Carlsson | 1995 | Odsherred Svømmeklub | 44.89 | ||||||
- | Mie Hansen | 1991 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 11:46 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 11:56 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Præmieoverrækkelse for løb 1-4 efter dette løb |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Tvergaard | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.01 | ||||||
2 | Jakob Juhl Knudsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 39.85 | ||||||
3 | Gustav Toftegaard Hansen | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 41.92 | ||||||
4 | Giano Grillo | 1998 | GI-40 Hermes | 42.36 | ||||||
5 | Rasmus B. Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 43.60 | ||||||
6 | Alexander Piihl Hansen | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 44.65 | ||||||
7 | Andreas I. Jensen | 1996 | Greve Svømmeklub | 45.72 | ||||||
8 | Christian Arsberg Iversen | 1997 | Greve Svømmeklub | 46.18 | ||||||
9 | Gustav Sørensen | 1996 | Odsherred Svømmeklub | 48.02 | ||||||
10 | Mathias Edvardsen | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 48.11 | ||||||
11 | Mathias Holdrup | 1999 | GI-40 Hermes | 48.40 | ||||||
12 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 49.04 | ||||||
13 | Lukas Mittelberger | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.73 | ||||||
14 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.90 | ||||||
15 | Malthe Dam Junget | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 55.10 | ||||||
16 | Daniel Brylov | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 57.21 | ||||||
17 | Niels-Henrik Engstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.77 | ||||||
18 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.75 | ||||||
19 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.31 | ||||||
20 | Julius Ravn Thomsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 1:13.95 | ||||||
- | Aske Carl Snel | 2000 | GI-40 Hermes | DNS | ||||||
- | Oskar Berg Enemark | 1999 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | DNS | ||||||
- | Uffe Thomsen | 1996 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Frederik Ahm | 1997 | GI-40 Hermes | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | 2 flyben v start | |||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Præmieoverrækkelse for løb 1-4 efter dette løb |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Hansen | 1995 | Ringe Svømme Klub | 34.34 | ||||||
2 | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | 34.74 | ||||||
3 | Søren Meier | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 34.95 | ||||||
4 | Oliver Hjeresen | 1995 | Roskilde Svømning | 36.20 | ||||||
5 | Anders Pedersen | 1994 | Ringe Svømme Klub | 36.98 | ||||||
6 | Gustav Lindecrona | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 38.50 | ||||||
7 | Morten Voigt Larsen | 1995 | Roskilde Svømning | 40.93 | ||||||
8 | Tobias Edvardsen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 41.15 | ||||||
9 | Mads Flensburg | 1994 | Ringe Svømme Klub | 41.25 | ||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Præmieoverrækkelse for løb 1-4 efter dette løb |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | Birkerød Svømmeklub | 30.38 | ||||||
2 | Thomas Øst-Jacobsen | 1988 | Hvidovre Svømme Klub | 31.02 | ||||||
3 | Christian Christensen | 1991 | Svømmeklubben MK 31 | 31.51 | ||||||
4 | Søren Jungersen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 32.10 | ||||||
5 | Tobias N Sandager | 1993 | GI-40 Hermes | 32.80 | ||||||
6 | Andreas Haugaard | 1993 | Slagelse Svømmeklub | 34.42 | ||||||
7 | Alexander Andersen | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.04 | ||||||
8 | Johan Jørgensen | 1993 | Roskilde Svømning | 36.06 | ||||||
9 | Marcus Frederiksen | 1992 | Nakskov Svømme Klub | 38.11 | ||||||
10 | Christopher Larsen | 1993 | Odsherred Svømmeklub | 38.29 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 11:56 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 12:21 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Simone Madsen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 42.64 | 1:30.32 | |||||
2 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 42.43 | 1:31.46 | |||||
3 | Louise Friis | 1998 | Greve Svømmeklub | 41.67 | 1:34.70 | |||||
4 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | GI-40 Hermes | 45.56 | 1:38.85 | |||||
5 | Julie Thunø Rasmussen | 1998 | GI-40 Hermes | 46.64 | 1:38.95 | |||||
6 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 46.01 | 1:42.16 | |||||
7 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 46.32 | 1:42.38 | |||||
8 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 46.02 | 1:42.98 | |||||
9 | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | 57.58 | 2:03.97 | |||||
- | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rikke Willumsen | 1996 | Greve Svømmeklub | 35.29 | 1:18.56 | |||||
2 | Mette Sannerud | 1997 | Roskilde Svømning | 37.83 | 1:19.90 | |||||
3 | Catharina Skov Andersen | 1997 | Roskilde Svømning | 38.74 | 1:22.63 | |||||
4 | Josefine Palmø | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 41.72 | 1:30.28 | |||||
5 | Clara Petersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 41.89 | 1:30.44 | |||||
6 | Victoria Laursen | 1997 | GI-40 Hermes | 42.53 | 1:31.24 | |||||
7 | Sandra Garlin | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 42.89 | 1:34.55 | |||||
8 | Ida Olsen | 1996 | Greve Svømmeklub | 43.53 | 1:36.76 | |||||
- | Emma Mäkelä | 1996 | Greve Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sofie Sandgren Mouritsen | 1996 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Astrid Koch | 1994 | Ringe Svømme Klub | 34.00 | 1:12.49 | |||||
2 | Mie Bøgh | 1991 | Slagelse Svømmeklub | 34.70 | 1:13.11 | |||||
3 | Miriam Stupak Møller | 1994 | GI-40 Hermes | 35.49 | 1:13.37 | |||||
4 | Nanna Havshøi | 1994 | Holbæk Svømme Klub | 35.83 | 1:16.69 | |||||
5 | Benedicte Ø. Hansen | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 35.70 | 1:16.87 | |||||
6 | Christine Lynggård Hansen | 1994 | Swim Team Tåstrup | 38.72 | 1:25.79 | |||||
7 | Anita Baastrup | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 39.52 | 1:29.03 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 12:21 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 12:21 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | August Warrer | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 31.80 | 1:09.11 | |||||
2 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | GI-40 Hermes | 37.90 | 1:23.67 | |||||
3 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | GI-40 Hermes | 42.22 | 1:31.17 | |||||
4 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 42.39 | 1:31.27 | |||||
5 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 40.53 | 1:31.35 | |||||
6 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 43.77 | 1:36.94 | |||||
7 | Benjamin Larsen | 2000 | Greve Svømmeklub | 45.23 | 1:44.39 | |||||
8 | Philip Brenting | 1999 | GI-40 Hermes | 54.17 | 1:57.99 | |||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mark Bjerregaard | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 30.39 | 1:03.82 | |||||
2 | Lasse Andersen | 1994 | Holbæk Svømme Klub | 30.88 | 1:05.28 | |||||
3 | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | 30.68 | 1:06.99 | |||||
4 | Morten Voigt Larsen | 1995 | Roskilde Svømning | 32.58 | 1:09.56 | |||||
5 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 34.57 | 1:14.12 | |||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Sørensen | 1990 | Glostrup Svømme Klub | 28.15 | 1:00.49 | |||||
2 | Alexander Skov Andersen | 1993 | Swim Team Tåstrup | 29.89 | 1:03.44 | |||||
3 | Jonathan Willems | 1993 | GI-40 Hermes | 30.68 | 1:05.47 | |||||
4 | Alexander Andersen | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.99 | 1:05.65 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 12:21 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 12:52 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 35.85 | 1:13.93 | |||||
2 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 36.95 | 1:15.18 | |||||
3 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 39.26 | 1:18.66 | |||||
4 | Sofie Egegaard Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 38.24 | 1:18.96 | |||||
5 | Anna Hertzog | 1999 | Ringe Svømme Klub | 39.51 | 1:21.75 | |||||
6 | Klara Holm Rasmussen | 1998 | Odsherred Svømmeklub | 40.37 | 1:24.57 | |||||
7 | Nadia Hansen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 40.39 | 1:25.15 | |||||
8 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 39.94 | 1:25.50 | |||||
9 | Maria Pii Hjørne | 1998 | Ishøj Svømme Klub | 40.15 | 1:26.16 | |||||
10 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 41.69 | 1:26.43 | |||||
11 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | GI-40 Hermes | 41.64 | 1:27.38 | |||||
12 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | GI-40 Hermes | 41.33 | 1:28.11 | |||||
13 | Josefine Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 42.53 | 1:28.26 | |||||
14 | Vera Staun Hansen | 1999 | GI-40 Hermes | 42.25 | 1:28.78 | |||||
15 | Yaning Wang | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.65 | 1:29.87 | |||||
16 | Stine Mathiasen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.38 | 1:33.89 | |||||
17 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 45.39 | 1:34.61 | |||||
18 | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | 44.92 | 1:35.72 | |||||
19 | Lea Alberte Olsen | 2000 | GI-40 Hermes | 44.32 | 1:36.44 | |||||
20 | Nicoline Clement | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.09 | 1:36.48 | |||||
21 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.33 | 1:37.09 | |||||
21 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 44.96 | 1:37.09 | |||||
23 | Agnes Hansen | 2000 | Roskilde Svømning | 45.80 | 1:37.71 | |||||
24 | Ingeborg Høybye Greisen | 1999 | Roskilde Svømning | 47.34 | 1:38.42 | |||||
25 | Mille Rask Sander | 1999 | GI-40 Hermes | 49.63 | 1:38.46 | |||||
26 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | GI-40 Hermes | 47.42 | 1:38.78 | |||||
27 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 46.96 | 1:38.83 | |||||
28 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.64 | 1:39.36 | |||||
29 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.48 | 1:39.38 | |||||
30 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | Ishøj Svømme Klub | 47.73 | 1:40.06 | |||||
31 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 47.38 | 1:41.17 | |||||
32 | Caroline Bengtson | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.39 | 1:41.63 | |||||
33 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.07 | 1:42.62 | |||||
34 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | GI-40 Hermes | 48.83 | 1:43.72 | |||||
35 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | Ishøj Svømme Klub | 47.24 | 1:43.83 | |||||
36 | Mathilde Clara Skaaning | 2001 | GI-40 Hermes | 48.86 | 1:45.63 | |||||
37 | Katrine Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.38 | 1:45.79 | |||||
38 | Maria Buch | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.02 | 1:46.69 | |||||
39 | Louise Larsen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 50.96 | 1:48.04 | |||||
40 | Caroline S. I. Sørensen | 2000 | GI-40 Hermes | 51.22 | 1:49.73 | |||||
41 | Julie Blem-Nielsen | 2001 | GI-40 Hermes | 51.71 | 1:50.02 | |||||
42 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 53.03 | 1:51.21 | |||||
43 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 51.65 | 1:52.15 | |||||
44 | Sophia H. Sundgreen | 1999 | GI-40 Hermes | 52.60 | 1:53.52 | |||||
45 | Pil Nicolajsen | 2000 | Roskilde Svømning | 50.73 | 1:53.92 | |||||
46 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 53.77 | 1:55.40 | |||||
47 | Carlotta Naulin | 1999 | Roskilde Svømning | 55.28 | 1:58.52 | |||||
48 | Marie Palmqvist | 2000 | Roskilde Svømning | 56.65 | 1:59.82 | |||||
49 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | Roskilde Svømning | 57.24 | 2:00.85 | |||||
50 | Esther Pereira Dos Santos | 2001 | GI-40 Hermes | 56.55 | 2:02.30 | |||||
51 | Johanne Hingebjerg | 2002 | GI-40 Hermes | 56.25 | 2:03.11 | |||||
52 | Signe Fich Hansen | 2002 | GI-40 Hermes | 1:03.15 | 2:15.46 | |||||
- | Caroline Seidenberg | 2001 | GI-40 Hermes | DNS | ||||||
- | Ida Sophie Ahm | 2001 | GI-40 Hermes | DNS | ||||||
- | Maria Dollas | 1998 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nina Lisakowski | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
- | Sofie Esbjørnsen | 2000 | GI-40 Hermes | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elina Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 31.31 | 1:05.30 | |||||
2 | Thea Jensen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 32.78 | 1:07.42 | |||||
3 | Simone Riis | 1997 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.32 | 1:07.71 | |||||
4 | Nanna Johansen | 1996 | Roskilde Svømning | 33.36 | 1:07.97 | |||||
5 | Rikke Willumsen | 1996 | Greve Svømmeklub | 33.69 | 1:09.49 | |||||
6 | Mette Jensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 33.12 | 1:09.77 | |||||
7 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 35.32 | 1:09.93 | |||||
8 | Anna Olsen | 1997 | Albertslund IF | 34.31 | 1:10.15 | |||||
9 | Catharina Skov Andersen | 1997 | Roskilde Svømning | 34.87 | 1:11.24 | |||||
10 | Cecilie Toftelund | 1996 | Ringe Svømme Klub | 35.64 | 1:13.29 | |||||
11 | Signe Yde | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 35.61 | 1:14.45 | |||||
12 | Anna Fixdahl | 1997 | GI-40 Hermes | 36.72 | 1:14.60 | |||||
13 | Amalie Lynggård Hansen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 35.52 | 1:14.90 | |||||
14 | Anna Pii Hjørne | 1996 | Ishøj Svømme Klub | 36.25 | 1:15.23 | |||||
15 | Mian Hartoft | 1996 | Swim Team Tåstrup | 36.85 | 1:16.70 | |||||
16 | Katrine Larsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 37.33 | 1:16.83 | |||||
17 | Louise Lynæs Larsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 35.32 | 1:16.91 | |||||
18 | Stine Flensburg | 1996 | Ringe Svømme Klub | 36.78 | 1:17.08 | |||||
19 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 38.31 | 1:20.23 | |||||
20 | Anna Pedersen | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 39.45 | 1:20.50 | |||||
21 | Sarah Brylov | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 40.75 | 1:23.43 | |||||
22 | Regitze Andersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 40.52 | 1:23.98 | |||||
23 | Helena Marmetschke | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 40.82 | 1:26.14 | |||||
24 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 41.83 | 1:27.57 | |||||
- | Simone H. Nordfast | 1996 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Siri Wiecker | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 30.07 | 1:01.53 | |||||
2 | Katrine Hansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 30.64 | 1:01.66 | |||||
3 | Julie Piihl Hansen | 1992 | Nakskov Svømme Klub | 30.24 | 1:01.87 | |||||
4 | Tenna Holm | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 30.11 | 1:01.88 | |||||
5 | Amanda Sandager | 1995 | GI-40 Hermes | 30.55 | 1:03.17 | |||||
6 | Christine Pedersen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 30.77 | 1:03.23 | |||||
7 | Julie F. V. Christensen | 1995 | GI-40 Hermes | 31.47 | 1:05.44 | |||||
8 | Trine Meier | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 31.47 | 1:05.45 | |||||
9 | Pernille Vegge | 1995 | Greve Svømmeklub | 32.85 | 1:08.79 | |||||
10 | Stinna Pedersen | 1993 | Dragsholm Svømmeklub | 32.30 | 1:08.90 | |||||
11 | Julie Langberg | 1995 | Roskilde Svømning | 36.13 | 1:15.04 | |||||
- | Frederikke Christensen | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 12:52 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 13:15 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
50 fri challenge efter dette løb |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Morten Børre Petersen | 1996 | Roskilde Svømning | 28.67 | 59.02 | |||||
2 | Martin Nielsen | 1996 | Nakskov Svømme Klub | 30.00 | 1:01.75 | |||||
3 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 30.26 | 1:02.74 | |||||
4 | Bjørn Wismann | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 32.11 | 1:05.11 | |||||
5 | Kasper Jensen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 31.80 | 1:05.76 | |||||
6 | Jakob Juhl Knudsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 32.64 | 1:06.88 | |||||
7 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 33.83 | 1:09.24 | |||||
8 | Rune Jensen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 33.04 | 1:09.27 | |||||
9 | Simon Hansen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 34.76 | 1:09.86 | |||||
10 | Rasmus Wegener | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 34.49 | 1:10.72 | |||||
11 | Mathias Poulsen | 1996 | Ringe Svømme Klub | 34.49 | 1:11.12 | |||||
12 | Lasse Aggerholm | 1997 | Odsherred Svømmeklub | 34.50 | 1:11.31 | |||||
13 | Johan Johnsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 33.73 | 1:11.36 | |||||
14 | Andreas Frost | 1996 | GI-40 Hermes | 33.27 | 1:11.52 | |||||
15 | Benjamin Kâhler | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 34.39 | 1:12.06 | |||||
16 | Giano Grillo | 1998 | GI-40 Hermes | 34.24 | 1:12.54 | |||||
17 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 34.47 | 1:14.46 | |||||
18 | Simon Halby | 1996 | Roskilde Svømning | 35.31 | 1:14.66 | |||||
19 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 36.50 | 1:15.61 | |||||
20 | Kasper Holst Hansen | 1998 | Glostrup Svømme Klub | 35.04 | 1:16.62 | |||||
21 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | GI-40 Hermes | 35.72 | 1:17.32 | |||||
22 | Frederik Ahm | 1997 | GI-40 Hermes | 37.35 | 1:17.79 | |||||
23 | Emil D. Nielsen | 1999 | GI-40 Hermes | 37.62 | 1:18.57 | |||||
24 | Christian Nielsen | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 37.87 | 1:18.79 | |||||
25 | Lauritz Bech | 1998 | Ringe Svømme Klub | 39.87 | 1:20.34 | |||||
25 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | GI-40 Hermes | 37.98 | 1:20.34 | |||||
27 | Andreas Vestergaard | 1999 | GI-40 Hermes | 39.06 | 1:20.76 | |||||
28 | Oliver Broholm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 39.31 | 1:22.80 | |||||
29 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 39.26 | 1:23.15 | |||||
30 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | Roskilde Svømning | 38.54 | 1:23.18 | |||||
31 | Sebastian Rasmussen | 2000 | Roskilde Svømning | 39.45 | 1:23.25 | |||||
32 | Mathias Holdrup | 1999 | GI-40 Hermes | 1:24.72 | 1:24.72 | |||||
33 | Patrick Rojas Lopez | 1998 | GI-40 Hermes | 41.46 | 1:25.62 | |||||
34 | Mads Munk Sørensen | 1999 | GI-40 Hermes | 40.81 | 1:25.86 | |||||
35 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 39.85 | 1:27.32 | |||||
36 | Mathias Vestergaard | 2001 | GI-40 Hermes | 43.93 | 1:29.93 | |||||
37 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | GI-40 Hermes | 43.01 | 1:30.70 | |||||
38 | Lukas Mittelberger | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.38 | 1:31.65 | |||||
39 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.77 | 1:32.08 | |||||
40 | Philip Brenting | 1999 | GI-40 Hermes | 44.15 | 1:32.21 | |||||
41 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.30 | 1:34.66 | |||||
42 | Aske Carl Snel | 2000 | GI-40 Hermes | 43.94 | 1:35.66 | |||||
43 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.12 | 1:36.61 | |||||
44 | Daniel Brylov | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 46.89 | 1:39.43 | |||||
45 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.29 | 1:39.49 | |||||
46 | Niels-Henrik Engstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.94 | 1:44.96 | |||||
47 | Frej Koch-Mathews | 2000 | GI-40 Hermes | 52.14 | 1:48.31 | |||||
48 | Artur Kay | 2001 | GI-40 Hermes | 48.16 | 1:49.65 | |||||
49 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.45 | 1:51.20 | |||||
50 | Sebastian Vive Rasmussen | 2002 | GI-40 Hermes | 54.37 | 1:53.46 | |||||
51 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | GI-40 Hermes | 57.11 | 2:00.95 | |||||
- | Oskar Berg Enemark | 1999 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Uffe Thomsen | 1996 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
50 fri challenge efter dette løb |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Søren Meier | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 28.18 | 58.13 | |||||
2 | Nicolai Larsen | 1994 | Dragsholm Svømmeklub | 27.71 | 58.99 | |||||
3 | Christian Halby | 1994 | Roskilde Svømning | 29.54 | 1:00.29 | |||||
4 | Oliver Hjeresen | 1995 | Roskilde Svømning | 29.59 | 1:01.20 | |||||
5 | Oliver Bruun | 1995 | Ringe Svømme Klub | 29.16 | 1:01.35 | |||||
6 | Nikolai Hyldgaard Thomsen | 1994 | Ringe Svømme Klub | 29.51 | 1:01.70 | |||||
7 | Malthe Vestergaard | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 30.39 | 1:01.95 | |||||
8 | Christoffer Back Petersen | 1995 | Roskilde Svømning | 30.06 | 1:02.42 | |||||
9 | Mikkel Hansen | 1995 | Ringe Svømme Klub | 31.09 | 1:04.32 | |||||
10 | Martin Taytanee | 1995 | Odsherred Svømmeklub | 33.96 | 1:11.23 | |||||
- | Emil Møhl | 1994 | Ishøj Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mads Kildholt | 1994 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
50 fri challenge efter dette løb |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | Birkerød Svømmeklub | 26.83 | 55.79 | |||||
2 | Lauge Bruun | 1992 | Roskilde Svømning | 27.44 | 56.44 | |||||
3 | Henrik Smith | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.60 | 59.72 | |||||
4 | Johan Jørgensen | 1993 | Roskilde Svømning | 28.75 | 1:00.95 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 13:15 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 14:01 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 11, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nakskov Damer | 0 | Nakskov Svømme Klub | 2:07.87 | ||||||
Tenna Holm | 1995 | 33.60 | 33.60 | |||||||
Rikke Nissen | 1994 | 34.74 | 1:08.34 | |||||||
Julie Piihl Hansen | 1992 | 31.18 | 1:39.52 | |||||||
Siri Wiecker | 1994 | 28.35 | 2:07.87 | |||||||
2 | Vat Damer | 0 | Vestegnens Aqua Team | 2:10.42 | ||||||
Christine Pedersen | 1993 | 32.03 | 32.03 | |||||||
Annelouise Dolleris | 1995 | 37.32 | 1:09.35 | |||||||
Anna Maria Svanbergsson | 1993 | 32.06 | 1:41.41 | |||||||
Eliana Jørgensen | 1993 | 29.01 | 2:10.42 | |||||||
3 | Hvidovre Piger 1 | 0 | Hvidovre Svømme Klub | 2:18.82 | ||||||
Elina Wagner | 1996 | 34.10 | 34.10 | |||||||
Nathja Larsen | 1995 | 38.50 | 1:12.60 | |||||||
Thea Jensen | 1996 | 35.70 | 1:48.30 | |||||||
Benedicte Ø. Hansen | 1995 | 30.52 | 2:18.82 | |||||||
4 | B-Boys Lovers 1 | 1996 | GTI | 2:29.07 | ||||||
Isabella Dolang | 1996 | 38.83 | 38.83 | |||||||
Anna Pii Hjørne | 1996 | 45.40 | 1:24.23 | |||||||
Rikke Willumsen | 1996 | 33.91 | 1:58.14 | |||||||
Mie Bonè | 1996 | 30.93 | 2:29.07 | |||||||
5 | Gi40 Hermes Piger 1 | 1997 | GI-40 Hermes | 2:42.92 | ||||||
Natasja Schultz | 1998 | 41.63 | 41.63 | |||||||
Anna Fixdahl | 1997 | 46.72 | 1:28.35 | |||||||
Victoria Laursen | 1997 | 39.10 | 2:07.45 | |||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 35.47 | 2:42.92 | |||||||
6 | B-Boys Lovers 2 | 1996 | GTI | 2:51.71 | ||||||
Ida Olsen | 1996 | 42.93 | 42.93 | |||||||
Maria Pii Hjørne | 1998 | 49.12 | 1:32.05 | |||||||
Eva Olsen | 2000 | 53.08 | 2:25.13 | |||||||
Louise Friis | 1998 | 26.58 | 2:51.71 | |||||||
7 | Piger Odsherred | 0 | Odsherred Svømmeklub | 3:01.82 | ||||||
Maria Bøjesen | 1999 | 44.79 | 44.79 | |||||||
Josefine Carlsson | 1995 | 51.48 | 1:36.27 | |||||||
Klara Faartoft | 1996 | 47.97 | 2:24.24 | |||||||
Klara Holm Rasmussen | 1998 | 37.58 | 3:01.82 | |||||||
8 | Gi40 Hermes Piger 2 | 1998 | GI-40 Hermes | 3:02.88 | ||||||
Sarah Brylov | 1997 | 41.80 | 41.80 | |||||||
Ida-Maria Esbensen | 1999 | 53.03 | 1:34.83 | |||||||
Julie Thunø Rasmussen | 1998 | 1:28.05 | 3:02.88 | |||||||
Vera Staun Hansen | 1999 | 3:02.88 | ||||||||
9 | Gi40Hermes Piger T2 | 2000 | GI-40 Hermes | 3:10.45 | ||||||
Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 44.47 | 44.47 | |||||||
Josefine Strand Nielsen | 2000 | 54.72 | 1:39.19 | |||||||
Clara Marott Schelde | 2000 | 54.34 | 2:33.53 | |||||||
Christine Greisen | 2000 | 36.92 | 3:10.45 | |||||||
10 | B-Boys Lovers 3 | 1998 | GTI | 3:36.63 | ||||||
Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 53.31 | 53.31 | |||||||
Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 55.50 | 1:48.81 | |||||||
Nikoline Victoria Sass | 1999 | 1:01.38 | 2:50.19 | |||||||
Karoline Haenschke | 1999 | 46.44 | 3:36.63 | |||||||
- | Hovedstaden Damer | 1994 | Swim Team Hovedstaden | DSQ | Tyvstart 2 sk. | |||||
Isabel Brylov | 1994 | 34.68 | 34.68 | |||||||
Miriam Stupak Møller | 1994 | 39.41 | 1:14.09 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 14:01 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 14:01 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 12, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Præmieoverrækkelse for challenge + 7-12 efter dette løb |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hovedstaden Herrer | 1991 | Swim Team Hovedstaden | 1:48.52 | ||||||
Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 29.22 | 29.22 | |||||||
Joakim Ro-Poulsen | 1988 | 30.43 | 59.65 | |||||||
Tim Jensen | 1984 | 25.08 | 1:24.73 | |||||||
Victor G. Ludvigsen | 1992 | 23.79 | 1:48.52 | |||||||
2 | Vat Herrer 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 1:53.74 | ||||||
Frederik Frederiksen | 1992 | 28.84 | 28.84 | |||||||
Søren Jungersen | 1993 | 31.42 | 1:00.26 | |||||||
Jonas Sørensen | 1990 | 28.22 | 1:28.48 | |||||||
Emil Eller | 1991 | 25.26 | 1:53.74 | |||||||
3 | Hvidovre Drenge 1 | 0 | Hvidovre Svømme Klub | 1:54.45 | ||||||
Christian Jensen | 1987 | 30.04 | 30.04 | |||||||
Thomas Øst-Jacobsen | 1988 | 30.41 | 1:00.45 | |||||||
Mark Bjerregaard | 1994 | 28.16 | 1:28.61 | |||||||
Jesper Broberg | 1994 | 25.84 | 1:54.45 | |||||||
4 | Vat Herrer 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 2:09.43 | ||||||
Malthe Vestergaard | 1995 | 35.86 | 35.86 | |||||||
Alexander Skov Andersen | 1993 | 35.20 | 1:11.06 | |||||||
Alexander Andersen | 1993 | 28.27 | 1:39.33 | |||||||
Lars Emil Villa | 1997 | 30.10 | 2:09.43 | |||||||
5 | Drenge Odsherred | 0 | Odsherred Svømmeklub | 2:23.48 | ||||||
Mads Toldborg Nielsen | 1996 | 2:18.82 | 2:18.82 | |||||||
Christopher Larsen | 1993 | 4.66 | 2:23.48 | |||||||
Jacob Petersen | 1995 | |||||||||
Lasse Aggerholm | 1997 | 2:23.48 | 2:23.48 | |||||||
6 | Gi40-Hermes Drenge 1 | 1996 | GI-40 Hermes | 2:30.16 | ||||||
Jesper Frost Thomsen | 1997 | 37.69 | 37.69 | |||||||
Giano Grillo | 1998 | 42.14 | 1:19.83 | |||||||
Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 38.16 | 1:57.99 | |||||||
Andreas Frost | 1996 | 32.17 | 2:30.16 | |||||||
7 | Drømmedansere 1 Arabiens | 1994 | GTI | 2:37.73 | ||||||
Benjamin Larsen | 2000 | 45.40 | 45.40 | |||||||
Jackie Hartvig Jensen | 1997 | 43.42 | 1:28.82 | |||||||
Kim Daniel Jakobsen | 1996 | 37.05 | 2:05.87 | |||||||
Michael Skødstrup | 1996 | 31.86 | 2:37.73 | |||||||
8 | Gi40-Hermes Drenge 2 | 1997 | GI-40 Hermes | 2:48.58 | ||||||
Frederik Ahm | 1997 | 40.59 | 40.59 | |||||||
Mathias Holdrup | 1999 | 48.30 | 1:28.89 | |||||||
Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 43.31 | 2:12.20 | |||||||
Emil D. Nielsen | 1999 | 36.38 | 2:48.58 | |||||||
9 | Drømmedansere 2 Arabiens | 1996 | GTI | 2:54.04 | ||||||
Carl Filip Ottosen | 1998 | 2:42.92 | 2:42.92 | |||||||
Andreas I. Jensen | 1996 | 11.12 | 2:54.04 | |||||||
Christian Arsberg Iversen | 1997 | |||||||||
Jacob Jørgensen | 1999 | 2:54.04 | 2:54.04 | |||||||
10 | Nakskov Herre | 0 | Nakskov Svømme Klub | 3:10.45 | ||||||
Mathias Madsen | 1994 | 3:10.45 | 3:10.45 | |||||||
Jon Pommersgaard | 1990 | |||||||||
Anders Hansen | 1995 | |||||||||
Martin Nielsen | 1996 | 3:10.45 | 3:10.45 | |||||||
- | Gi40Hermes Drenge T1 | 1998 | GI-40 Hermes | DSQ | Svøm å maven v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 14:01 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 14:31 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stine Madsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 38.43 | ||||||
2 | Simone Madsen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 38.94 | ||||||
3 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 39.61 | ||||||
4 | Louise Friis | 1998 | Greve Svømmeklub | 41.63 | ||||||
5 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 43.94 | ||||||
6 | Julie Thunø Rasmussen | 1998 | GI-40 Hermes | 44.29 | ||||||
7 | Natasja Schultz | 1998 | GI-40 Hermes | 44.34 | ||||||
8 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 44.89 | ||||||
9 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | GI-40 Hermes | 45.11 | ||||||
10 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 45.99 | ||||||
11 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | GI-40 Hermes | 48.56 | ||||||
12 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 48.64 | ||||||
13 | Sofie Esbjørnsen | 2000 | GI-40 Hermes | 51.36 | ||||||
14 | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | 51.75 | ||||||
15 | Karoline Haenschke | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 53.36 | ||||||
16 | Lea Alberte Olsen | 2000 | GI-40 Hermes | 55.06 | ||||||
17 | Sophia H. Sundgreen | 1999 | GI-40 Hermes | 1:08.05 | ||||||
- | Nanna Sørine Olafsen | 2000 | GI-40 Hermes | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andrea Aagaard | 1996 | Ringe Svømme Klub | 34.30 | ||||||
2 | Rikke Willumsen | 1996 | Greve Svømmeklub | 34.63 | ||||||
3 | Mie Bonè | 1996 | Ishøj Svømme Klub | 34.82 | ||||||
4 | Julie Vinther Olesen | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 35.37 | ||||||
5 | Katrine Christiansen | 1996 | Albertslund IF | 35.69 | ||||||
6 | Caroline Thoby | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.83 | ||||||
7 | Katja Høpfner | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 38.01 | ||||||
8 | Isabella Dolang | 1996 | Greve Svømmeklub | 39.21 | ||||||
9 | Anna Olsen | 1997 | Albertslund IF | 40.23 | ||||||
10 | Clara Petersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 40.57 | ||||||
11 | Mian Hartoft | 1996 | Swim Team Tåstrup | 40.91 | ||||||
12 | Klara Faartoft | 1996 | Odsherred Svømmeklub | 46.08 | ||||||
13 | Caroline F. Jørgensen | 1997 | Roskilde Svømning | 54.73 | ||||||
- | Camilla Strunge Nielsen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Emma Mäkelä | 1996 | Greve Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Laura R. Pedersen | 1997 | Odsherred Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sofie Sandgren Mouritsen | 1996 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | DSQ | Armtag u vand v 25m | |||||
- | Helena Marmetschke | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Melinda Faartoft | 1996 | Odsherred Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend v 25m | |||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Indledende 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna-Marie Christiansen | 1990 | Farum Svømmeklub | 29.95 | ||||||
2 | Eliana Jørgensen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 31.30 | ||||||
3 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.43 | ||||||
4 | Julie Piihl Hansen | 1992 | Nakskov Svømme Klub | 31.44 | ||||||
5 | Mai Hjelmgaard | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.51 | ||||||
6 | Pernille Hansen | 1991 | Svømmeklubben Syd | 31.60 | ||||||
7 | Mie Bøgh | 1991 | Slagelse Svømmeklub | 31.63 | ||||||
8 | Emma Aabroe | 1994 | GI-40 Hermes | 31.64 | ||||||
9 | Tenna Holm | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 32.37 | ||||||
10 | Miriam Stupak Møller | 1994 | GI-40 Hermes | 32.82 | ||||||
11 | Annelouise Dolleris | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 33.08 | ||||||
12 | Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | Farum Svømmeklub | 33.22 | ||||||
13 | Astrid Koch | 1994 | Ringe Svømme Klub | 33.30 | ||||||
14 | Katrine Hansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 33.93 | ||||||
15 | Benedicte Ø. Hansen | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 34.08 | ||||||
16 | Pil Hansen | 1995 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.28 | ||||||
- | Christine Jørgensen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Olivia Hansen | 1994 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 14:31 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 14:33 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Indledende 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | August Warrer | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 30.30 | ||||||
2 | Jens Thomas Thulstrup | 1996 | Roskilde Svømning | 33.53 | ||||||
3 | Christian Lund | 1996 | Ringe Svømme Klub | 34.76 | ||||||
4 | Simon Tingsgaard | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 34.99 | ||||||
5 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.15 | ||||||
6 | Lars Emil Villa | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 36.04 | ||||||
7 | Simon Svane | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 36.56 | ||||||
8 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | GI-40 Hermes | 36.97 | ||||||
9 | Kim Daniel Jakobsen | 1996 | Greve Svømmeklub | 37.67 | ||||||
10 | Michael Skødstrup | 1996 | Greve Svømmeklub | 37.84 | ||||||
11 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 39.26 | ||||||
12 | Simon Halby | 1996 | Roskilde Svømning | 39.76 | ||||||
13 | Jackie Hartvig Jensen | 1997 | Greve Svømmeklub | 40.26 | ||||||
14 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 43.39 | ||||||
15 | Benjamin Larsen | 2000 | Greve Svømmeklub | 46.01 | ||||||
16 | Carl Filip Ottosen | 1998 | Greve Svømmeklub | 47.37 | ||||||
17 | Andreas Vestergaard | 1999 | GI-40 Hermes | 47.50 | ||||||
18 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | GI-40 Hermes | 49.37 | ||||||
19 | Mads Munk Sørensen | 1999 | GI-40 Hermes | 50.10 | ||||||
20 | Mathias Vestergaard | 2001 | GI-40 Hermes | 51.54 | ||||||
21 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | GI-40 Hermes | 54.19 | ||||||
21 | Valdemar Mariegaard | 1999 | Ishøj Svømme Klub | 54.19 | ||||||
23 | Jacob Jørgensen | 1999 | GTI | 58.44 | ||||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Hansen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 27.76 | ||||||
2 | Lasse Andersen | 1994 | Holbæk Svømme Klub | 29.23 | ||||||
3 | Jesper Broberg | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 30.13 | ||||||
4 | Jesper Larsen | 1994 | Dragsholm Svømmeklub | 31.54 | ||||||
5 | Nicolai Larsen | 1994 | Dragsholm Svømmeklub | 31.92 | ||||||
6 | Jacob Petersen | 1995 | Odsherred Svømmeklub | 32.28 | ||||||
7 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 33.03 | ||||||
8 | Mathias Madsen | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 34.97 | ||||||
9 | Anders Pedersen | 1994 | Ringe Svømme Klub | 35.26 | ||||||
10 | Christoffer Back Petersen | 1995 | Roskilde Svømning | 37.08 | ||||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Indledende 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Sørensen | 1990 | Glostrup Svømme Klub | 26.26 | ||||||
2 | Frederik Frederiksen | 1992 | Glostrup Svømme Klub | 27.36 | ||||||
3 | Alexander Andersen | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.64 | ||||||
4 | Emil Eller | 1991 | Glostrup Svømme Klub | 27.80 | ||||||
5 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | Birkerød Svømmeklub | 28.03 | ||||||
6 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | GI-40 Hermes | 28.06 | ||||||
7 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | GI-40 Hermes | 28.16 | ||||||
8 | Christian Jensen | 1987 | Hvidovre Svømme Klub | 28.26 | ||||||
9 | Jakob Tingsgaard | 1993 | Slagelse Svømmeklub | 28.81 | ||||||
10 | Anders Svendsen | 1993 | Hvidovre Svømme Klub | 29.10 | ||||||
11 | Henrik Smith | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.92 | ||||||
12 | Lauge Bruun | 1992 | Roskilde Svømning | 29.95 | ||||||
13 | Jonathan Willems | 1993 | GI-40 Hermes | 30.23 | ||||||
14 | Tobias N Sandager | 1993 | GI-40 Hermes | 30.48 | ||||||
15 | Mads Albæk Sørensen | 1993 | Roskilde Svømning | 31.41 | ||||||
16 | Andreas Haugaard | 1993 | Slagelse Svømmeklub | 32.11 | ||||||
- | Andreas Hallberg Jensen | 1992 | Albertslund IF | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 14:33 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 14:53 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Deidre Ø. Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 45.87 | 1:35.27 | |||||
2 | Natasja Schultz | 1998 | GI-40 Hermes | 51.08 | 1:45.04 | |||||
3 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 49.13 | 1:45.42 | |||||
4 | Stine Mathiasen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.15 | 1:52.45 | |||||
5 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 57.43 | 1:57.54 | |||||
6 | Elise Eriksen | 1998 | Odsherred Svømmeklub | 56.29 | 1:59.93 | |||||
7 | Yaning Wang | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.93 | 2:00.58 | |||||
8 | Nicoline Clement | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.38 | 2:02.03 | |||||
9 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 57.24 | 2:03.03 | |||||
10 | Nanna Sørine Olafsen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:00.48 | 2:06.45 | |||||
11 | Maria Buch | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.43 | 2:07.33 | |||||
12 | Caroline S. I. Sørensen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:01.53 | 2:09.07 | |||||
13 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.17 | 2:09.91 | |||||
14 | Sofie Esbjørnsen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:03.53 | 2:13.73 | |||||
15 | Lea Alberte Olsen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:05.87 | 2:14.19 | |||||
16 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 1:04.25 | 2:16.12 | |||||
17 | Katrine Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.67 | 2:17.81 | |||||
18 | Mathilde Clara Skaaning | 2001 | GI-40 Hermes | 1:08.12 | 2:21.22 | |||||
19 | Julie Blem-Nielsen | 2001 | GI-40 Hermes | 1:11.88 | 2:31.01 | |||||
20 | Mille Rask Sander | 1999 | GI-40 Hermes | 1:14.58 | 2:36.80 | |||||
21 | Esther Pereira Dos Santos | 2001 | GI-40 Hermes | 1:20.97 | 2:55.13 | |||||
- | Ida Sophie Ahm | 2001 | GI-40 Hermes | DNS | ||||||
- | Josefine Strand Nielsen | 2000 | GI-40 Hermes | DNS | ||||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine V. Sørensen | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 41.18 | 1:25.95 | |||||
2 | Mette Jensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 42.06 | 1:29.23 | |||||
3 | Simone Riis | 1997 | Frederiksværk Svømmeklub | 45.77 | 1:34.60 | |||||
4 | Marie Møller Andersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 45.06 | 1:35.42 | |||||
5 | Victoria Laursen | 1997 | GI-40 Hermes | 46.91 | 1:37.35 | |||||
6 | Anna Fixdahl | 1997 | GI-40 Hermes | 47.08 | 1:38.18 | |||||
7 | Karoline Bødker | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 47.30 | 1:39.78 | |||||
8 | Louise Lynæs Larsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 47.12 | 1:41.26 | |||||
9 | Josefine Palmø | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 47.28 | 1:42.40 | |||||
10 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 49.13 | 1:43.28 | |||||
11 | Sara M. Petersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 50.51 | 1:44.65 | |||||
12 | Alexsandra Maric | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 50.20 | 1:49.50 | |||||
13 | Helena Marmetschke | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 55.83 | 1:57.02 | |||||
- | Emma Mäkelä | 1996 | Greve Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lise Norgil Damgaard | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Sarah Brylov | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
- | Simone H. Nordfast | 1996 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Steffie Antonys-Giorgi | 1997 | Nakskov Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Stine Flensburg | 1996 | Ringe Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rikke Nissen | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 36.91 | 1:18.98 | |||||
2 | Nathja Larsen | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 39.14 | 1:23.35 | |||||
3 | Emma Aabroe | 1994 | GI-40 Hermes | 43.66 | 1:30.75 | |||||
4 | Josefine Carlsson | 1995 | Odsherred Svømmeklub | 46.85 | 1:37.64 | |||||
- | Camilla Rønbøg | 1992 | Albertslund IF | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 14:53 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 15:16 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Tvergaard | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.03 | 1:17.11 | |||||
2 | Jakob Juhl Knudsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 41.32 | 1:26.60 | |||||
3 | Giano Grillo | 1998 | GI-40 Hermes | 44.87 | 1:34.30 | |||||
4 | Alexander Piihl Hansen | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 46.19 | 1:35.50 | |||||
5 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | GI-40 Hermes | 45.47 | 1:35.56 | |||||
6 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 45.42 | 1:36.11 | |||||
7 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 46.40 | 1:38.13 | |||||
8 | Andreas I. Jensen | 1996 | Greve Svømmeklub | 47.65 | 1:38.22 | |||||
9 | Frederik Ahm | 1997 | GI-40 Hermes | 46.56 | 1:39.46 | |||||
10 | Christian Arsberg Iversen | 1997 | Greve Svømmeklub | 47.93 | 1:40.00 | |||||
11 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | GI-40 Hermes | 48.52 | 1:43.75 | |||||
12 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 50.24 | 1:46.35 | |||||
13 | Mathias Holdrup | 1999 | GI-40 Hermes | 50.88 | 1:47.72 | |||||
14 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | GI-40 Hermes | 51.96 | 1:49.45 | |||||
15 | Sebastian Rasmussen | 2000 | Roskilde Svømning | 51.48 | 1:49.54 | |||||
16 | Aske Carl Snel | 2000 | GI-40 Hermes | 53.64 | 1:52.65 | |||||
17 | Lukas Mittelberger | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.55 | 1:55.04 | |||||
18 | Ralf Pilegaard | 1998 | Odsherred Svømmeklub | 54.90 | 1:55.73 | |||||
19 | Andreas Vestergaard | 1999 | GI-40 Hermes | 56.17 | 1:57.67 | |||||
20 | Malthe Dam Junget | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 58.16 | 1:58.43 | |||||
21 | Mathias Vestergaard | 2001 | GI-40 Hermes | 58.88 | 2:00.40 | |||||
22 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.35 | 2:00.87 | |||||
23 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | GI-40 Hermes | 57.73 | 2:01.48 | |||||
24 | Frej Koch-Mathews | 2000 | GI-40 Hermes | 1:07.61 | 2:23.45 | |||||
25 | Artur Kay | 2001 | GI-40 Hermes | 1:10.79 | 2:34.23 | |||||
- | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | GI-40 Hermes | DSQ | Asymesiske ben i br | |||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Hansen | 1995 | Ringe Svømme Klub | 35.62 | 1:15.23 | |||||
2 | Tobias Edvardsen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 43.36 | 1:31.71 | |||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | Birkerød Svømmeklub | 32.24 | 1:08.34 | |||||
2 | Søren Jungersen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 33.53 | 1:10.84 | |||||
3 | Tobias N Sandager | 1993 | GI-40 Hermes | 34.17 | 1:11.90 | |||||
4 | Marcus Frederiksen | 1992 | Nakskov Svømme Klub | 40.44 | 1:25.06 | |||||
5 | Christopher Larsen | 1993 | Odsherred Svømmeklub | 41.53 | 1:27.76 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 15:16 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 15:24 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 39.35 | ||||||
2 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 39.79 | ||||||
3 | Sofie Egegaard Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 42.23 | ||||||
4 | Natasja Schultz | 1998 | GI-40 Hermes | 44.01 | ||||||
5 | Maria Bøjesen | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 44.58 | ||||||
6 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 44.88 | ||||||
7 | Josefine Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 45.38 | ||||||
8 | Nina Lisakowski | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 45.54 | ||||||
9 | Vera Staun Hansen | 1999 | GI-40 Hermes | 45.90 | ||||||
10 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.84 | ||||||
11 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.86 | ||||||
12 | Nicoline Clement | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.15 | ||||||
13 | Yaning Wang | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.26 | ||||||
14 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.52 | ||||||
15 | Katrine Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.81 | ||||||
16 | Julie P. Pedersen | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 52.19 | ||||||
17 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | Ishøj Svømme Klub | 52.53 | ||||||
18 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | GI-40 Hermes | 53.90 | ||||||
19 | Mathilde Clara Skaaning | 2001 | GI-40 Hermes | 54.08 | ||||||
20 | Caroline Seidenberg | 2001 | GI-40 Hermes | 55.73 | ||||||
21 | Signe Fich Hansen | 2002 | GI-40 Hermes | 1:00.41 | ||||||
22 | Louise Larsen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 1:00.77 | ||||||
- | Ingrid Maclean Nyegaard | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
- | Maria Dollas | 1998 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Johanne Hingebjerg | 2002 | GI-40 Hermes | DSQ | sv på mave e25m | |||||
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andrea Aagaard | 1996 | Ringe Svømme Klub | 33.79 | ||||||
2 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 36.21 | ||||||
3 | Mie Bonè | 1996 | Ishøj Svømme Klub | 36.86 | ||||||
4 | Katja Jesse | 1996 | Swim Team Tåstrup | 38.48 | ||||||
5 | Sandra Garlin | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 38.75 | ||||||
6 | Cilla Gregersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 39.09 | ||||||
7 | Regitze Andersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 39.11 | ||||||
8 | Anna Fixdahl | 1997 | GI-40 Hermes | 39.90 | ||||||
9 | Rikke Willumsen | 1996 | Greve Svømmeklub | 40.69 | ||||||
10 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 40.77 | ||||||
11 | Clara Petersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 41.82 | ||||||
12 | Ida Olsen | 1996 | Greve Svømmeklub | 43.72 | ||||||
13 | Christina Johansen | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 44.39 | ||||||
14 | Helena Marmetschke | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 45.15 | ||||||
15 | Mia Madsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 47.86 | ||||||
- | Simone Riis | 1997 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna-Marie Christiansen | 1990 | Farum Svømmeklub | 30.84 | ||||||
2 | Christine Pedersen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 31.89 | ||||||
3 | Katrine Brahtz | 1995 | Albertslund IF | 33.11 | ||||||
4 | Tenna Holm | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 33.74 | ||||||
5 | Miriam Stupak Møller | 1994 | GI-40 Hermes | 33.81 | ||||||
6 | Mie Bøgh | 1991 | Slagelse Svømmeklub | 34.52 | ||||||
7 | Pil Hansen | 1995 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.03 | ||||||
8 | Trine Meier | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 36.05 | ||||||
9 | Julie F. V. Christensen | 1995 | GI-40 Hermes | 36.15 | ||||||
10 | Camilla Johansen | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 37.69 | ||||||
11 | Emma Aabroe | 1994 | GI-40 Hermes | 38.19 | ||||||
12 | Pernille Vegge | 1995 | Greve Svømmeklub | 39.27 | ||||||
- | Christine Jørgensen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Frederikke Christensen | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 15:24 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 15:25 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Præmieoverrækkelse for løb 13-16 efter dette løb |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Bjørn Wismann | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 32.86 | ||||||
2 | August Warrer | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.17 | ||||||
3 | Simon Tingsgaard | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 34.43 | ||||||
4 | Martin Nielsen | 1996 | Nakskov Svømme Klub | 34.44 | ||||||
5 | Simon Hansen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 37.72 | ||||||
6 | Mads Toldborg Nielsen | 1996 | Odsherred Svømmeklub | 37.81 | ||||||
7 | Johan Johnsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 39.33 | ||||||
8 | Mathias Poulsen | 1996 | Ringe Svømme Klub | 39.34 | ||||||
9 | Mikkel Pedersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 39.62 | ||||||
10 | Andreas Frost | 1996 | GI-40 Hermes | 40.13 | ||||||
11 | Emil D. Nielsen | 1999 | GI-40 Hermes | 42.20 | ||||||
12 | Mathias Edvardsen | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 43.22 | ||||||
13 | Christian Nielsen | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 43.46 | ||||||
14 | Andreas Petersen | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 45.16 | ||||||
15 | Simon Hansen | 1999 | Greve Svømmeklub | 46.60 | ||||||
16 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.31 | ||||||
17 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.70 | ||||||
18 | Jakob Larsen | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 47.77 | ||||||
19 | Lukas Mittelberger | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.87 | ||||||
20 | Frej Koch-Mathews | 2000 | GI-40 Hermes | 49.57 | ||||||
21 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.63 | ||||||
22 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.68 | ||||||
23 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | GI-40 Hermes | 53.36 | ||||||
24 | Sebastian Vive Rasmussen | 2002 | GI-40 Hermes | 57.92 | ||||||
25 | Julius Ravn Thomsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 1:01.60 | ||||||
- | Klaus Bromberg | 1998 | Odsherred Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Søren Hald Olsen | 1998 | Odsherred Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave v25m | |||||
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Præmieoverrækkelse for løb 13-16 efter dette løb |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Søren Meier | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 30.73 | ||||||
2 | Mads Flensburg | 1994 | Ringe Svømme Klub | 40.18 | ||||||
- | Emil Møhl | 1994 | Ishøj Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mads Kildholt | 1994 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Præmieoverrækkelse for løb 13-16 efter dette løb |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | Birkerød Svømmeklub | 29.17 | ||||||
2 | Andreas Haugaard | 1993 | Slagelse Svømmeklub | 29.69 | ||||||
3 | Steven Boer | 1985 | Ringe Svømme Klub | 30.69 | ||||||
- | Hansotto Kristiansen | 1992 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 15:25 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 16:02 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Deidre Ø. Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 40.38 | 1:25.09 | |||||
2 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 40.91 | 1:25.48 | |||||
3 | Louise Friis | 1998 | Greve Svømmeklub | 44.24 | 1:30.08 | |||||
4 | Stine Madsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 42.20 | 1:31.36 | |||||
5 | Anna Hertzog | 1999 | Ringe Svømme Klub | 42.75 | 1:31.43 | |||||
6 | Julie Thunø Rasmussen | 1998 | GI-40 Hermes | 44.90 | 1:31.49 | |||||
7 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 44.23 | 1:32.22 | |||||
8 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 43.31 | 1:32.60 | |||||
9 | Josefine Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 44.06 | 1:32.91 | |||||
10 | Maria Pii Hjørne | 1998 | Ishøj Svømme Klub | 43.78 | 1:35.13 | |||||
11 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 46.16 | 1:36.40 | |||||
12 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 45.71 | 1:40.75 | |||||
13 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 46.67 | 1:42.59 | |||||
14 | Vera Staun Hansen | 1999 | GI-40 Hermes | 48.38 | 1:42.91 | |||||
15 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | GI-40 Hermes | 49.39 | 1:43.80 | |||||
16 | Nina Lisakowski | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 48.76 | 1:44.29 | |||||
17 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 51.46 | 1:44.32 | |||||
18 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | GI-40 Hermes | 51.86 | 1:47.00 | |||||
19 | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | 48.94 | 1:50.72 | |||||
20 | Lea Alberte Olsen | 2000 | GI-40 Hermes | 54.32 | 1:51.35 | |||||
21 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 1:01.33 | 1:57.37 | |||||
22 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | Ishøj Svømme Klub | 58.80 | 2:01.65 | |||||
23 | Sophia H. Sundgreen | 1999 | GI-40 Hermes | 1:03.03 | 2:08.90 | |||||
- | Ingrid Maclean Nyegaard | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
- | Karoline Haenschke | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DSQ | Ej afsl på ryg v 50m | |||||
- | Louise Larsen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | Ej berøring v 25m | |||||
- | Maria Tanderup Hansen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | En hånd v 75m | |||||
- | Nanna Sørine Olafsen | 2000 | GI-40 Hermes | DSQ | Asym arme i fly | |||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elina Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 34.10 | 1:12.94 | |||||
2 | Katrine Christiansen | 1996 | Albertslund IF | 35.92 | 1:17.58 | |||||
3 | Thea Jensen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 36.40 | 1:18.83 | |||||
4 | Katrine V. Sørensen | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 39.21 | 1:20.51 | |||||
5 | Caroline Thoby | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.46 | 1:21.11 | |||||
6 | Simone Riis | 1997 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.03 | 1:21.29 | |||||
7 | Rikke Willumsen | 1996 | Greve Svømmeklub | 38.72 | 1:22.70 | |||||
8 | Catharina Skov Andersen | 1997 | Roskilde Svømning | 40.79 | 1:23.60 | |||||
9 | Isabella Dolang | 1996 | Greve Svømmeklub | 39.36 | 1:24.70 | |||||
10 | Karoline Bødker | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 39.07 | 1:25.03 | |||||
11 | Cecilie Toftelund | 1996 | Ringe Svømme Klub | 39.88 | 1:25.52 | |||||
12 | Victoria Laursen | 1997 | GI-40 Hermes | 40.49 | 1:25.61 | |||||
13 | Anna Pii Hjørne | 1996 | Ishøj Svømme Klub | 41.01 | 1:25.75 | |||||
14 | Sandra Garlin | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 41.66 | 1:27.62 | |||||
15 | Anna Fixdahl | 1997 | GI-40 Hermes | 42.22 | 1:29.13 | |||||
16 | Clara Petersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 42.68 | 1:32.24 | |||||
17 | Sarah Brylov | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 44.26 | 1:32.69 | |||||
18 | Regitze Andersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 42.19 | 1:33.57 | |||||
19 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 46.94 | 1:37.34 | |||||
20 | Helena Marmetschke | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 45.00 | 1:40.55 | |||||
21 | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | 55.40 | 1:49.39 | |||||
- | Emma Mäkelä | 1996 | Greve Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lise Norgil Damgaard | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Eliana Jørgensen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 32.58 | 1:10.87 | |||||
2 | Katrine Brahtz | 1995 | Albertslund IF | 34.15 | 1:12.82 | |||||
3 | Annelouise Dolleris | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 33.27 | 1:13.00 | |||||
4 | Signe Stubager | 1992 | Ringe Svømme Klub | 34.40 | 1:13.68 | |||||
5 | Amanda Sandager | 1995 | GI-40 Hermes | 34.68 | 1:13.95 | |||||
6 | Mai Hjelmgaard | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.50 | 1:14.54 | |||||
7 | Nathja Larsen | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 36.29 | 1:15.30 | |||||
8 | Astrid Koch | 1994 | Ringe Svømme Klub | 35.08 | 1:15.65 | |||||
9 | Julie F. V. Christensen | 1995 | GI-40 Hermes | 35.80 | 1:16.31 | |||||
10 | Rósa Vikingsdottír | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.06 | 1:16.68 | |||||
11 | Isabel Brylov | 1994 | Svømmeklubben MK 31 | 36.51 | 1:17.06 | |||||
12 | Pil Hansen | 1995 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.93 | 1:19.86 | |||||
13 | Anita Baastrup | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 39.11 | 1:22.79 | |||||
14 | Julie Langberg | 1995 | Roskilde Svømning | 41.93 | 1:28.10 | |||||
- | Camilla Rønbøg | 1992 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Helene Tukjær | 1994 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Olivia Hansen | 1994 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 16:02 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 16:36 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler 14 år og yngre |
50m butterfly challenge efter dette løb |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.76 | 1:15.15 | |||||
2 | Christian Lund | 1996 | Ringe Svømme Klub | 34.85 | 1:16.53 | |||||
3 | Jens Thomas Thulstrup | 1996 | Roskilde Svømning | 36.06 | 1:18.63 | |||||
4 | Kasper Jensen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 37.32 | 1:19.59 | |||||
5 | Rune Jensen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 37.87 | 1:20.71 | |||||
6 | Gustav Toftegaard Hansen | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 38.41 | 1:20.74 | |||||
7 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | GI-40 Hermes | 39.29 | 1:22.47 | |||||
8 | Kim Daniel Jakobsen | 1996 | Greve Svømmeklub | 40.10 | 1:22.61 | |||||
9 | Rasmus B. Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 1:23.98 | 1:23.98 | |||||
10 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 40.99 | 1:24.49 | |||||
11 | Michael Skødstrup | 1996 | Greve Svømmeklub | 39.07 | 1:24.81 | |||||
12 | Jackie Hartvig Jensen | 1997 | Greve Svømmeklub | 42.89 | 1:25.33 | |||||
13 | Andreas Frost | 1996 | GI-40 Hermes | 38.38 | 1:25.96 | |||||
14 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 42.07 | 1:26.75 | |||||
15 | Simon Halby | 1996 | Roskilde Svømning | 42.36 | 1:27.76 | |||||
16 | Kasper Holst Hansen | 1998 | Glostrup Svømme Klub | 41.59 | 1:28.64 | |||||
17 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 42.68 | 1:28.95 | |||||
18 | Benjamin Kâhler | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 42.93 | 1:30.11 | |||||
19 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 41.18 | 1:30.15 | |||||
20 | Andreas I. Jensen | 1996 | Greve Svømmeklub | 46.65 | 1:30.21 | |||||
21 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | GI-40 Hermes | 42.95 | 1:30.59 | |||||
22 | Lauritz Bech | 1998 | Ringe Svømme Klub | 43.19 | 1:30.71 | |||||
23 | Oliver Broholm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 46.46 | 1:34.28 | |||||
24 | Emil D. Nielsen | 1999 | GI-40 Hermes | 46.47 | 1:35.58 | |||||
25 | Mathias Holdrup | 1999 | GI-40 Hermes | 47.74 | 1:38.19 | |||||
26 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | GI-40 Hermes | 48.47 | 1:38.92 | |||||
27 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 48.51 | 1:40.69 | |||||
28 | Carl Filip Ottosen | 1998 | Greve Svømmeklub | 49.08 | 1:40.95 | |||||
29 | Andreas Petersen | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 48.08 | 1:41.82 | |||||
30 | Simon Hansen | 1999 | Greve Svømmeklub | 47.98 | 1:43.51 | |||||
31 | Sebastian Rasmussen | 2000 | Roskilde Svømning | 53.48 | 1:44.65 | |||||
32 | Jacob Jørgensen | 1999 | GTI | 52.17 | 1:45.33 | |||||
33 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | GI-40 Hermes | 51.28 | 1:45.77 | |||||
34 | Mads Munk Sørensen | 1999 | GI-40 Hermes | 50.87 | 1:47.45 | |||||
35 | Patrick Rojas Lopez | 1998 | GI-40 Hermes | 53.13 | 1:49.62 | |||||
36 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | Roskilde Svømning | 55.04 | 1:50.44 | |||||
37 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | GI-40 Hermes | 55.81 | 1:52.16 | |||||
38 | Daniel Brylov | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 57.08 | 1:52.99 | |||||
39 | Malthe Dam Junget | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 58.37 | 1:53.26 | |||||
40 | Valdemar Mariegaard | 1999 | Ishøj Svømme Klub | 54.87 | 1:54.49 | |||||
- | Andreas Vestergaard | 1999 | GI-40 Hermes | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Giano Grillo | 1998 | GI-40 Hermes | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Kasper Tvergaard | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | Uro i start | |||||
- | Mathias Vestergaard | 2001 | GI-40 Hermes | DSQ | Ej afsl. ryg v 50m | |||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
50m butterfly challenge efter dette løb |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Søren Meier | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 31.03 | 1:07.43 | |||||
2 | Nikolai Hyldgaard Thomsen | 1994 | Ringe Svømme Klub | 33.78 | 1:11.93 | |||||
3 | Anders Pedersen | 1994 | Ringe Svømme Klub | 34.83 | 1:12.34 | |||||
4 | Malthe Vestergaard | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 34.21 | 1:13.97 | |||||
5 | Oliver Bruun | 1995 | Ringe Svømme Klub | 34.54 | 1:14.80 | |||||
6 | Jesper Larsen | 1994 | Dragsholm Svømmeklub | 34.00 | 1:14.87 | |||||
- | Emil Møhl | 1994 | Ishøj Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mads Kildholt | 1994 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler 17 år og ældre |
50m butterfly challenge efter dette løb |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Tingsgaard | 1993 | Slagelse Svømmeklub | 29.30 | 1:03.41 | |||||
2 | Søren Jungersen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 30.46 | 1:03.70 | |||||
3 | Christian Christensen | 1991 | Svømmeklubben MK 31 | 29.97 | 1:05.68 | |||||
4 | Alexander Skov Andersen | 1993 | Swim Team Tåstrup | 30.78 | 1:05.98 | |||||
5 | Anders Svendsen | 1993 | Hvidovre Svømme Klub | 31.50 | 1:07.84 | |||||
6 | Emil Eller | 1991 | Glostrup Svømme Klub | 32.00 | 1:09.91 | |||||
7 | Jonathan Willems | 1993 | GI-40 Hermes | 32.60 | 1:09.96 | |||||
8 | Henrik Smith | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.83 | 1:10.17 | |||||
9 | Frederik Frederiksen | 1992 | Glostrup Svømme Klub | 32.39 | 1:13.27 | |||||
10 | Mads Albæk Sørensen | 1993 | Roskilde Svømning | 33.76 | 1:13.41 | |||||
11 | Alexander Andersen | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.40 | 1:17.10 | |||||
- | Andreas Hallberg Jensen | 1992 | Albertslund IF | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 16:36 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 17:07 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 21, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vat Damer | 0 | Vestegnens Aqua Team | 1:53.28 | ||||||
Anna Maria Svanbergsson | 1993 | 28.80 | 28.80 | |||||||
Annelouise Dolleris | 1995 | 28.13 | 56.93 | |||||||
Eliana Jørgensen | 1993 | 28.33 | 1:25.26 | |||||||
Mai Hjelmgaard | 1994 | 28.02 | 1:53.28 | |||||||
2 | Nakskov Damer | 0 | Nakskov Svømme Klub | 1:56.00 | ||||||
Siri Wiecker | 1994 | 28.86 | 28.86 | |||||||
Tenna Holm | 1995 | 28.74 | 57.60 | |||||||
Julie Piihl Hansen | 1992 | 28.93 | 1:26.53 | |||||||
Rikke Nissen | 1994 | 29.47 | 1:56.00 | |||||||
3 | Hovedstaden Damer | 1994 | Swim Team Hovedstaden | 1:56.96 | ||||||
Julie F. V. Christensen | 1995 | 29.72 | 29.72 | |||||||
Miriam Stupak Møller | 1994 | 28.23 | 57.95 | |||||||
Amanda Sandager | 1995 | 29.22 | 1:27.17 | |||||||
Isabel Brylov | 1994 | 29.79 | 1:56.96 | |||||||
4 | Hvidovre Piger 1 | 0 | Hvidovre Svømme Klub | 2:01.90 | ||||||
Elina Wagner | 1996 | 30.18 | 30.18 | |||||||
Benedicte Ø. Hansen | 1995 | 30.25 | 1:00.43 | |||||||
Nathja Larsen | 1995 | 30.73 | 1:31.16 | |||||||
Trine Meier | 1995 | 30.74 | 2:01.90 | |||||||
5 | B-Boys Lovers 1 | 1996 | GTI | 2:09.92 | ||||||
Anna Pii Hjørne | 1996 | 33.94 | 33.94 | |||||||
Mie Bonè | 1996 | 30.80 | 1:04.74 | |||||||
Rikke Willumsen | 1996 | 31.63 | 1:36.37 | |||||||
Isabella Dolang | 1996 | 33.55 | 2:09.92 | |||||||
6 | Gi40 Hermes Piger 1 | 1997 | GI-40 Hermes | 2:24.53 | ||||||
Julie Thunø Rasmussen | 1998 | 37.27 | 37.27 | |||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 35.91 | 1:13.18 | |||||||
Victoria Laursen | 1997 | 35.31 | 1:48.49 | |||||||
Anna Fixdahl | 1997 | 36.04 | 2:24.53 | |||||||
7 | B-Boys Lovers 2 | 1996 | GTI | 2:28.43 | ||||||
Louise Friis | 1998 | 32.78 | 32.78 | |||||||
Ida Olsen | 1996 | 37.32 | 1:10.10 | |||||||
Maria Pii Hjørne | 1998 | 38.86 | 1:48.96 | |||||||
Eva Olsen | 2000 | 39.47 | 2:28.43 | |||||||
8 | Gi40 Hermes Piger 2 | 1998 | GI-40 Hermes | 2:39.40 | ||||||
Natasja Schultz | 1998 | 38.81 | 38.81 | |||||||
Vera Staun Hansen | 1999 | 42.29 | 1:21.10 | |||||||
Ida-Maria Esbensen | 1999 | 40.55 | 2:01.65 | |||||||
Sarah Brylov | 1997 | 37.75 | 2:39.40 | |||||||
9 | Gi40Hermes Piger T2 | 2000 | GI-40 Hermes | 3:00.50 | ||||||
Sofie Esbjørnsen | 2000 | 43.85 | 43.85 | |||||||
Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 45.29 | 1:29.14 | |||||||
Josefine Strand Nielsen | 2000 | 47.00 | 2:16.14 | |||||||
Clara Marott Schelde | 2000 | 44.36 | 3:00.50 | |||||||
10 | Gi40Hermes Piger T3 | 1999 | GI-40 Hermes | 3:12.70 | ||||||
Nanna Sørine Olafsen | 2000 | 47.32 | 47.32 | |||||||
Caroline S. I. Sørensen | 2000 | 47.88 | 1:35.20 | |||||||
Sophia H. Sundgreen | 1999 | 53.62 | 2:28.82 | |||||||
Mille Rask Sander | 1999 | 43.88 | 3:12.70 | |||||||
11 | Gi40Hermes Piger Asp | 2000 | GI-40 Hermes | 3:14.78 | ||||||
Mathilde Clara Skaaning | 2001 | 50.32 | 50.32 | |||||||
Julie Blem Nielsen | 2001 | 53.36 | 1:43.68 | |||||||
Caroline Seidenberg | 2001 | 50.34 | 2:34.02 | |||||||
Mathilde Hager | 2001 | 40.76 | 3:14.78 | |||||||
- | B-Boys Lovers 3 | 1998 | GTI | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Gi40Hermes Piger T1 | 1999 | GI-40 Hermes | DSQ | Tyvstart 1. skift | |||||
Lea Alberte Olsen | 2000 | 43.50 | 43.50 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 17:07 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 17:10 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 22, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hovedstaden Herrer | 1991 | Swim Team Hovedstaden | 1:39.04 | ||||||
Victor G. Ludvigsen | 1992 | 24.85 | 24.85 | |||||||
Joakim Ro-Poulsen | 1988 | 25.04 | 49.89 | |||||||
Tim Jensen | 1984 | 24.10 | 1:13.99 | |||||||
Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 25.05 | 1:39.04 | |||||||
2 | Vat Herrer 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 1:39.54 | ||||||
Emil Eller | 1991 | 25.34 | 25.34 | |||||||
Frederik Frederiksen | 1992 | 25.17 | 50.51 | |||||||
Jonas Sørensen | 1990 | 23.59 | 1:14.10 | |||||||
Alexander Skov Andersen | 1993 | 25.44 | 1:39.54 | |||||||
3 | Hvidovre Drenge 1 | 0 | Hvidovre Svømme Klub | 1:46.09 | ||||||
Christian Jensen | 1987 | 26.13 | 26.13 | |||||||
Anders Svendsen | 1993 | 26.61 | 52.74 | |||||||
Søren Meier | 1994 | 27.33 | 1:20.07 | |||||||
Jesper Broberg | 1994 | 26.02 | 1:46.09 | |||||||
4 | Nakskov Herre | 0 | Nakskov Svømme Klub | 1:47.01 | ||||||
Anders Hansen | 1995 | 26.40 | 26.40 | |||||||
Mathias Madsen | 1994 | 27.50 | 53.90 | |||||||
Jon Pommersgaard | 1990 | 24.65 | 1:18.55 | |||||||
Martin Nielsen | 1996 | 28.46 | 1:47.01 | |||||||
5 | Vat Herrer 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 1:50.97 | ||||||
Søren Jungersen | 1993 | 26.45 | 26.45 | |||||||
Alexander Andersen | 1993 | 26.28 | 52.73 | |||||||
Malthe Vestergaard | 1995 | 28.17 | 1:20.90 | |||||||
Lars Emil Villa | 1997 | 30.07 | 1:50.97 | |||||||
6 | Drømmedansere 1 Arabiens | 1994 | GTI | 2:15.05 | ||||||
Jackie Hartvig Jensen | 1997 | 34.30 | 34.30 | |||||||
Michael Skødstrup | 1996 | 32.34 | 1:06.64 | |||||||
Kim Daniel Jakobsen | 1996 | 33.84 | 1:40.48 | |||||||
Christian Arsberg Iversen | 1997 | 34.57 | 2:15.05 | |||||||
7 | Drømmedansere 2 Arabiens | 1996 | GTI | 2:43.01 | ||||||
Benjamin Larsen | 2000 | 38.72 | 38.72 | |||||||
Valdemar Mariegaard | 1999 | 43.03 | 1:21.75 | |||||||
Jacob Jørgensen | 1999 | 42.42 | 2:04.17 | |||||||
Simon Hansen | 1999 | 38.84 | 2:43.01 | |||||||
8 | Gi40Hermes Drenge T1 | 1998 | GI-40 Hermes | 2:51.73 | ||||||
Mathias Vestergaard | 2001 | 44.11 | 44.11 | |||||||
Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | 45.26 | 1:29.37 | |||||||
Tobias Vive Rasmussen | 2000 | 40.45 | 2:09.82 | |||||||
Patrick Rojas Lopez | 1998 | 41.91 | 2:51.73 | |||||||
- | Gi40-Hermes Drenge 2 | 1997 | GI-40 Hermes | DNS | ||||||
Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | |||||||||
Mathias Holdrup | 1999 | |||||||||
Frederik Ahm | 1997 | |||||||||
Emil D. Nielsen | 1999 | DNS | ||||||||
- | Gi40-Hermes Drenge 1 | 1996 | GI-40 Hermes | DSQ | Tyvstart v 1 skift | |||||
Giano Grillo | 1998 | 33.79 | 33.79 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 17:10 |
Resultat Løb 101 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 13:17 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 101, 50m Fri Damer 6 Deltagere, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Eliana Jørgensen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 28.72 | ||||||
2 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.92 | ||||||
3 | Pernille Hansen | 1991 | Svømmeklubben Syd | 28.99 | ||||||
4 | Katrine Hansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 29.00 | ||||||
5 | Tenna Holm | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 29.03 | ||||||
6 | Siri Wiecker | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 29.20 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 13:17 |
Resultat Løb 102 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 13:20 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 102, 50m Fri Damer 5 Deltagere, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Eliana Jørgensen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 28.77 | ||||||
2 | Pernille Hansen | 1991 | Svømmeklubben Syd | 28.90 | ||||||
3 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.92 | ||||||
4 | Tenna Holm | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 29.04 | ||||||
5 | Katrine Hansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 29.18 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 13:20 |
Resultat Løb 103 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 13:22 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 103, 50m Fri Damer 4 Deltagere, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.87 | ||||||
2 | Eliana Jørgensen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 28.91 | ||||||
3 | Pernille Hansen | 1991 | Svømmeklubben Syd | 29.08 | ||||||
4 | Tenna Holm | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 29.37 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 13:22 |
Resultat Løb 104 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 13:25 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 104, 50m Fri Damer 3 Deltagere, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.78 | ||||||
2 | Pernille Hansen | 1991 | Svømmeklubben Syd | 28.80 | ||||||
3 | Eliana Jørgensen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 29.18 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 13:25 |
Resultat Løb 105 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 13:28 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 105, 50m Fri Damer Finalen, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Hansen | 1991 | Svømmeklubben Syd | 28.21 | ||||||
2 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.66 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 13:28 |
Resultat Løb 106 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 13:18 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 106, 50m Fri Herrer 6Deltagere, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | GI-40 Hermes | 25.21 | ||||||
2 | Emil Eller | 1991 | Glostrup Svømme Klub | 25.26 | ||||||
2 | Jonas Sørensen | 1990 | Glostrup Svømme Klub | 25.26 | ||||||
4 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | Birkerød Svømmeklub | 25.48 | ||||||
5 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | GI-40 Hermes | 25.65 | ||||||
6 | Frederik Frederiksen | 1992 | Glostrup Svømme Klub | 25.66 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 13:18 |
Resultat Løb 107 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 13:21 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 107, 50m Fri Herrer 5Deltagere, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Sørensen | 1990 | Glostrup Svømme Klub | 26.19 | ||||||
2 | Emil Eller | 1991 | Glostrup Svømme Klub | 26.24 | ||||||
3 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | Birkerød Svømmeklub | 26.31 | ||||||
4 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | GI-40 Hermes | 26.33 | ||||||
5 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | GI-40 Hermes | 26.45 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 13:21 |
Resultat Løb 108 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 13:24 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 108, 50m Fri Herrer 4Deltagere, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Eller | 1991 | Glostrup Svømme Klub | 25.99 | ||||||
2 | Jonas Sørensen | 1990 | Glostrup Svømme Klub | 26.00 | ||||||
3 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | Birkerød Svømmeklub | 26.03 | ||||||
4 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | GI-40 Hermes | 26.10 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 13:24 |
Resultat Løb 109 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 13:27 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 109, 50m Fri Herrer 3Deltagere, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Sørensen | 1990 | Glostrup Svømme Klub | 25.68 | ||||||
2 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | Birkerød Svømmeklub | 25.96 | ||||||
3 | Emil Eller | 1991 | Glostrup Svømme Klub | 26.01 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 13:27 |
Resultat Løb 110 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 13:30 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 110, 50m Fri Herrer Finalen, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Sørensen | 1990 | Glostrup Svømme Klub | 25.63 | ||||||
2 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | Birkerød Svømmeklub | 27.37 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 13:30 |
Resultat Løb 111 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 16:27 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 111, 50m Fly Damer 6 Deltagere, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna-Marie Christiansen | 1990 | Farum Svømmeklub | 31.22 | ||||||
2 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.35 | ||||||
3 | Mai Hjelmgaard | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.43 | ||||||
4 | Pernille Hansen | 1991 | Svømmeklubben Syd | 31.74 | ||||||
5 | Eliana Jørgensen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 31.75 | ||||||
6 | Julie Piihl Hansen | 1992 | Nakskov Svømme Klub | 32.14 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 16:27 |
Resultat Løb 112 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 16:32 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 112, 50m Fly Damer 5 Deltagere, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.12 | ||||||
2 | Anna-Marie Christiansen | 1990 | Farum Svømmeklub | 31.14 | ||||||
3 | Anna-Marie Christiansen | 1990 | Farum Svømmeklub | 31.22 | ||||||
4 | Eliana Jørgensen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 31.24 | ||||||
5 | Eliana Jørgensen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 31.25 | ||||||
6 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.29 | ||||||
7 | Pernille Hansen | 1991 | Svømmeklubben Syd | 31.51 | ||||||
8 | Mai Hjelmgaard | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.61 | ||||||
9 | Mai Hjelmgaard | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.62 | ||||||
9 | Pernille Hansen | 1991 | Svømmeklubben Syd | 31.62 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 16:32 |
Resultat Løb 113 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 16:35 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 113, 50m Fly Damer 4 Deltagere, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna-Marie Christiansen | 1990 | Farum Svømmeklub | 30.83 | ||||||
2 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.12 | ||||||
3 | Eliana Jørgensen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 31.44 | ||||||
4 | Pernille Hansen | 1991 | Svømmeklubben Syd | 31.78 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 16:35 |
Resultat Løb 114 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 16:38 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 114, 50m Fly Damer 3 Deltagere, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna-Marie Christiansen | 1990 | Farum Svømmeklub | 30.84 | ||||||
2 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.93 | ||||||
3 | Eliana Jørgensen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 31.89 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 16:38 |
Resultat Løb 115 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 16:41 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 115, 50m Fly Damer Finalen, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna-Marie Christiansen | 1990 | Farum Svømmeklub | 30.56 | ||||||
2 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.29 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 16:41 |
Resultat Løb 116 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 16:28 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 116, 50m Fly Herrer 6Deltagere, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Sørensen | 1990 | Glostrup Svømme Klub | 27.55 | ||||||
2 | Frederik Frederiksen | 1992 | Glostrup Svømme Klub | 27.81 | ||||||
3 | Alexander Andersen | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.98 | ||||||
3 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | Birkerød Svømmeklub | 27.98 | ||||||
5 | Emil Eller | 1991 | Glostrup Svømme Klub | 27.99 | ||||||
6 | Anders Hansen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 28.24 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 16:28 |
Resultat Løb 117 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 16:31 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 117, 50m Fly Herrer 5Deltagere, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Sørensen | 1990 | Glostrup Svømme Klub | 27.73 | ||||||
2 | Frederik Frederiksen | 1992 | Glostrup Svømme Klub | 27.89 | ||||||
3 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | Birkerød Svømmeklub | 27.94 | ||||||
4 | Emil Eller | 1991 | Glostrup Svømme Klub | 28.33 | ||||||
5 | Alexander Andersen | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.70 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 16:31 |
Resultat Løb 118 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 16:34 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 118, 50m Fly Herrer 4Deltagere, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Sørensen | 1990 | Glostrup Svømme Klub | 27.60 | ||||||
2 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | Birkerød Svømmeklub | 27.73 | ||||||
3 | Frederik Frederiksen | 1992 | Glostrup Svømme Klub | 27.77 | ||||||
4 | Emil Eller | 1991 | Glostrup Svømme Klub | 28.58 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 16:34 |
Resultat Løb 119 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 16:37 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 119, 50m Fly Herrer 3Deltagere, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Sørensen | 1990 | Glostrup Svømme Klub | 26.88 | ||||||
2 | Frederik Frederiksen | 1992 | Glostrup Svømme Klub | 27.49 | ||||||
3 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | Birkerød Svømmeklub | 27.84 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 16:37 |
Resultat Løb 120 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 16:39 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 120, 50m Fly Herrer Finalen, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Sørensen | 1990 | Glostrup Svømme Klub | 26.57 | ||||||
2 | Frederik Frederiksen | 1992 | Glostrup Svømme Klub | 28.23 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 16:39 |