Tulokset Neppan Knatte-Cup Vinter 2020
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neppan Knatte-Cup Vinter 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshovs Simhall |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2020 till den 15 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 25m Fjärilsim Damer 9 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Elmquist |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
18.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kenzie Schnellenberg |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
19.30 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma Brantemark |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
19.35 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
vilma Holmer |
2011 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
19.51 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thelma Verdier |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
20.13 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnez Sjöström Salom |
2011 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
21.41 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Travar |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
22.91 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cehline Eklund |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
23.27 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Märta Fahlén |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
23.89 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leah Demirian |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
26.88 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lina Almayahi |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
28.12 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wilma Wallin |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
28.26 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 09:15:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 25m Fjärilsim Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Eriksson |
2010 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Claire Luo |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
19.51 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sonja Duhlin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
20.19 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elionor Amouri |
2010 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
20.23 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Moa Löf |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
20.77 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marina Rankovic |
2010 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
21.51 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Meya Svanljung |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
21.93 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Renholm |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
22.63 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alice Levin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
22.67 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nefeli Antoniou |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
23.56 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Johansson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
24.62 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tova Björk |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
25.68 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gloria Karlmark |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
26.33 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tilde Hellebro |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
29.44 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Lauritzen |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 09:15:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-15 09:32:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neppan Knatte-Cup Vinter 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshovs Simhall |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2020 till den 15 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 25m Fjärilsim Herrar 9 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Casper Ramm-Ericson |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Patrik Kwiatkowski |
2012 |
Simförening Basilisk |
|
|
24.74 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Zetterlund |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 09:20:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 25m Fjärilsim Herrar 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eric Söderlund |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
19.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Walfridsson |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
19.25 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albert Strigén |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
20.49 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Vallin |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
21.34 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
James Nelson |
2010 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
21.39 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liam Javier |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
26.56 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bosse Johansson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
27.28 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 09:20:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-15 09:37:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neppan Knatte-Cup Vinter 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshovs Simhall |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2020 till den 15 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Fjärilsim Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Kroll Hallin |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
42.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Lind |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
43.27 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alicia Uebel |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
45.53 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 09:38:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Fjärilsim Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felicia Forss |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
35.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malva Sjödahl |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
35.83 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adele Ramm-Ericson |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
35.93 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elin Javehed |
2009 |
Täby Sim |
|
|
36.17 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victoria Jensen |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
36.96 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Annie Eriksson |
2009 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
37.71 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Audrey Luo |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
38.90 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thea Lindberg Emilsson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
39.60 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lovisa Emanuelsson |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
41.58 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
|
|
41.87 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elsa Sjöblom Sterne |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
42.18 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wilma Sundberg |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
42.87 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Edith Lindgren |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
43.27 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma von Sydow |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
44.00 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Julia Dijkstra |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
44.37 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Leia Bergling |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
44.74 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofia Fahlen |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
45.36 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emelie Dahlborn |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
45.96 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Signe Roos |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
47.06 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Skylar Graves |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
|
48.03 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Honia Saeed |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
49.10 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Julia Lindström |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
52.15 |
+16.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Tilde Liljequist |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
53.96 |
+18.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alice Berg |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
55.57 |
+20.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabelle Wallqvist |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 09:38:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Fjärilsim Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Carlström |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
33.75 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Harlin Emanuelson |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
36.99 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Forsmark |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
37.17 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Natalie Donoso Hammar |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
37.95 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
38.20 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hilma Stenbeck |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
38.30 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Micaela Donoso Hammar |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
38.99 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
|
|
39.28 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cornelia Orheden |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
39.70 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lovis Carltoft |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
40.38 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
Täby Sim |
|
|
40.62 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Greta Bruzelius |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
41.04 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cecilia Gharib |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
41.21 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
|
|
42.74 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elsa Ericsson |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
43.30 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
|
|
43.65 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elly Skalin |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
44.09 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nancy Karlmark |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
44.30 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Fanny Lidegran |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
46.49 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Isabelle Isufi Berlin |
2008 |
Täby Sim |
|
|
46.93 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Louise Löfström |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
47.00 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Frida Pernbrandt |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
49.96 |
+16.21 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lottie Berglind |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
51.96 |
+18.21 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Agnes Klingh |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
55.49 |
+21.74 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lisen Skott-Storheden |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
57.35 |
+23.60 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Märta Bengtsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lovisa Burström |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 09:38:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-15 09:39:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neppan Knatte-Cup Vinter 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshovs Simhall |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2020 till den 15 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Fjärilsim Herrar 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elton Rosén |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
42.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 09:50:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Fjärilsim Herrar 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Danil Kim |
2009 |
Simförening Basilisk |
|
|
38.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Bang |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
38.91 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Folke Duhlin |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
39.68 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Junlén |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
40.66 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jasper Johnson |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
40.73 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milo Peterson |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
44.31 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Robert Zhang |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
44.59 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Albin Forsberg |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
46.87 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gabriel Ericsson |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
47.53 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
David Johansson |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
50.14 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Melvin Zetterlund |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50.21 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marcus Thisner |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
54.54 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 09:50:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Fjärilsim Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Löf |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
33.09 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Rehn |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
34.48 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Hammarén |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
35.79 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nils Franzen |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
36.16 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Colin Rosén |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
36.71 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anders Watanabe |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
38.12 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Siljekvist |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
38.19 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Melvin Eriksson |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
39.19 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peter Oechtering |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
39.22 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Skantz |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
39.44 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonathan Nilsson |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
39.49 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Erik Rizell |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
40.00 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tor Carlén |
2008 |
Täby Sim |
|
|
40.59 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Christian Nylander Senke |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
40.94 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
41.50 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Einar Welander |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
41.70 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oliver Martin |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
42.14 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Gustav Levander |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
42.45 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Algot Augustsson Spets |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
42.94 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Adrian Fardi |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
43.47 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Melvin Brink |
2008 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
44.18 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Matteo Costa |
2008 |
Täby Sim |
|
|
44.31 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Isak Kållberg |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
44.91 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Amaury Lacaze |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
45.05 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
David Demirian |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
45.19 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alexander Yegane |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
45.63 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Oliver Bronsdon |
2008 |
Täby Sim |
|
|
46.27 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lorenzo De Petris |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
46.82 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Max Löfgren |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
54.32 |
+21.23 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viggo Hedin Johansson |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 09:50:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-15 09:50:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neppan Knatte-Cup Vinter 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshovs Simhall |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2020 till den 15 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Ryggsim Damer 9 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Brantemark |
2011 |
Simklubben Neptun |
+0.89 |
|
43.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thelma Verdier |
2011 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
|
43.93 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Elmquist |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
+0.68 |
|
47.17 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Travar |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
+0.88 |
|
49.97 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Märta Fahlén |
2011 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
|
50.03 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kenzie Schnellenberg |
2011 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
|
51.10 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnez Sjöström Salom |
2011 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.75 |
|
51.32 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leah Demirian |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
+0.52 |
|
51.83 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marianne Kleberg |
2011 |
Simklubben Neptun |
+0.80 |
|
52.18 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ellinor Ekelund |
2011 |
Simklubben Neptun |
+0.80 |
|
53.97 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frida Dunkars |
2011 |
Väsby Simsällskap |
+0.79 |
|
56.17 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Coello Petters |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
+0.93 |
|
57.57 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cehline Eklund |
2011 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
|
58.77 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Darina Smit |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
+0.93 |
|
58.89 |
+15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Wilma Wallin |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
+0.67 |
|
59.35 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Inés Mitteau-ryr |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
+0.75 |
|
1:00.01 |
+16.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
vilma Holmer |
2011 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lina Almayahi |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 10:25:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Ryggsim Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Lind |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
+0.61 |
|
43.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liv Eriksson |
2010 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.75 |
|
44.35 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Kroll Hallin |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
+0.89 |
|
44.77 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Johansson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.96 |
|
48.85 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marina Rankovic |
2010 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.90 |
|
49.74 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elionor Amouri |
2010 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.75 |
|
50.54 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Ledensjö |
2010 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.70 |
|
52.05 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hedda Broström |
2010 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.87 |
|
52.11 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Renholm |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.80 |
|
52.23 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alice Levin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
+0.99 |
|
52.45 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Wilma Möllerberg Niska |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
|
55.84 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gloria Karlmark |
2010 |
Simklubben Neptun |
+0.84 |
|
56.35 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexie Sjölin |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
+0.90 |
|
1:05.69 |
+22.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nefeli Antoniou |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Meya Svanljung |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
+0.88 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nicole Nyström |
2010 |
Simklubben Neptun |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tova Björk |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Lauritzen |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 10:25:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Ryggsim Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hedda Wallinder-Mähler |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.79 |
|
42.39 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annie Eriksson |
2009 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.65 |
|
43.26 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Lundgren |
2009 |
Väsby Simsällskap |
+0.61 |
|
45.08 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Skylar Graves |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.78 |
|
46.07 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liv Nyman |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.89 |
|
50.41 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elsa Ljustander |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.82 |
|
51.64 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alva Kaas |
2009 |
Väsby Simsällskap |
+0.99 |
|
53.81 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elin Smeds |
2009 |
Väsby Simsällskap |
+0.84 |
|
58.76 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alva Lagerberg |
2009 |
Väsby Simsällskap |
+0.63 |
|
1:05.85 |
+23.46 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Evelina Kopparberg |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julia Lindström |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.65 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elisabeth Dalhäll |
2009 |
Väsby Simsällskap |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Medha Nalla |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.67 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ebba Andersson |
2009 |
Väsby Simsällskap |
+0.63 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 10:25:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Ryggsim Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cornelia Orheden |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
|
38.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lovis Carltoft |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
|
40.84 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fanny Lidegran |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.64 |
|
41.63 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Pernbrandt |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.80 |
|
46.67 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amelie Jägemar |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
|
47.79 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ester Kågedal |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.71 |
|
47.90 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
kajsa Averstad Rastner |
2008 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.87 |
|
50.25 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lisen Skott-Storheden |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.83 |
|
52.35 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia Lofter |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
|
56.07 |
+17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tindra Martinsson |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.49 |
|
1:01.01 |
+22.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 10:25:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-15 10:25:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neppan Knatte-Cup Vinter 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshovs Simhall |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2020 till den 15 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar 9 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Casper Ramm-Ericson |
2012 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
|
48.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Halldin |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
+0.64 |
|
56.23 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Zetterlund |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
+0.80 |
|
1:04.34 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aron Andrén |
2011 |
Väsby Simsällskap |
+0.42 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Patrik Kwiatkowski |
2012 |
Simförening Basilisk |
+0.55 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malte Forsberg |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
+0.67 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hampus Siljekvist |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Henning Sjölund |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
+0.94 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 10:39:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joshua myrnäs |
2010 |
Danderyds Simförening |
+0.57 |
|
44.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eric Söderlund |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
+0.69 |
|
46.31 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tom Linander |
2010 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
|
46.92 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Vallin |
2010 |
Simklubben Neptun |
+0.84 |
|
49.22 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liam Javier |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
+0.60 |
|
49.31 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
James Nelson |
2010 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.93 |
|
51.40 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vincent Martin |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
|
51.50 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Walfridsson |
2010 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
|
56.55 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
David Nyman |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
+0.84 |
|
57.50 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bosse Johansson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.65 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albert Strigén |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
+0.69 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 10:39:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Andrén |
2009 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
|
43.50 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eije Kindgren |
2009 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
|
46.73 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jasper Johnson |
2009 |
Danderyds Simförening |
+0.72 |
|
47.10 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
August Malinoowsky |
2009 |
Simklubben Neptun |
+0.80 |
|
49.74 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Carlander |
2009 |
Danderyds Simförening |
+0.64 |
|
49.76 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ahmad Assad |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.67 |
|
50.22 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sixten Tysk |
2009 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
|
50.52 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Felix Persson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.70 |
|
51.60 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adam Hniopek |
2009 |
Väsby Simsällskap |
+0.56 |
|
52.83 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
hampus Eriksson |
2009 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.73 |
|
54.25 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kasper Hjort |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.70 |
|
59.42 |
+15.92 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leonardo Romero |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.64 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 10:39:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Colin Rosén |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.86 |
|
38.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Nilsson |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.63 |
|
39.91 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Levander |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.82 |
|
41.34 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Hammarén |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
|
41.87 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melvin Brink |
2008 |
Älvsjö AIK Simförening |
+0.81 |
|
42.32 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Hillborg |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.77 |
|
48.48 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eric Svensson |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.94 |
|
49.70 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viggo Hedin Johansson |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.72 |
|
49.73 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Fares Eissa Elkallaf |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.72 |
|
50.09 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ian Kim |
2008 |
Danderyds Simförening |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Charlie Henriksson |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 10:39:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-15 10:39:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neppan Knatte-Cup Vinter 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshovs Simhall |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2020 till den 15 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Ryggsim Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Claire Luo |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.94 |
|
1:39.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alicia Uebel |
2010 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
|
1:40.43 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moa Löf |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
+0.83 |
|
1:49.11 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tilde Hellebro |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
+0.66 |
|
2:00.75 |
+21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 11:01:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Ryggsim Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Audrey Luo |
2009 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
|
1:21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Javehed |
2009 |
Täby Sim |
+0.74 |
|
1:23.65 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria Jensen |
2009 |
Simklubben Neptun |
+0.76 |
|
1:24.86 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adele Ramm-Ericson |
2009 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
|
1:25.56 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
+0.64 |
|
1:25.64 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malva Sjödahl |
2009 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
|
1:26.13 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felicia Forss |
2009 |
Simklubben Neptun |
+0.64 |
|
1:30.03 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thea Lindberg Emilsson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.70 |
|
1:31.27 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julia Dijkstra |
2009 |
Danderyds Simförening |
+0.72 |
|
1:31.95 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lovisa Emanuelsson |
2009 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
|
1:35.29 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elsa Sjöblom Sterne |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.69 |
|
1:35.65 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabelle Wallqvist |
2009 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
|
1:36.09 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Signe Roos |
2009 |
Danderyds Simförening |
+0.71 |
|
1:36.99 |
+15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma von Sydow |
2009 |
Danderyds Simförening |
+0.75 |
|
1:37.61 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofia Fahlen |
2009 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
|
1:40.07 |
+18.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emelie Dahlborn |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
+0.84 |
|
1:40.18 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Wilma Sundberg |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.78 |
|
1:44.67 |
+22.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Leia Bergling |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.75 |
|
1:44.78 |
+23.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alice Berg |
2009 |
Simklubben Neptun |
+0.93 |
|
1:46.01 |
+24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Judith Axelson |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
+0.57 |
|
1:54.40 |
+32.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Honia Saeed |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tilde Liljequist |
2009 |
Väsby Simsällskap |
+0.80 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 11:01:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Ryggsim Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Harlin Emanuelson |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.78 |
|
1:18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Molly Brodd |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.76 |
|
1:19.45 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilma Stenbeck |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.64 |
|
1:23.13 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
+0.88 |
|
1:24.38 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Forsmark |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
|
1:26.32 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
Danderyds Simförening |
+0.63 |
|
1:26.84 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Micaela Donoso Hammar |
2008 |
Danderyds Simförening |
+0.69 |
|
1:29.58 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Greta Bruzelius |
2008 |
Danderyds Simförening |
+0.81 |
|
1:30.41 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
+0.76 |
|
1:30.64 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
Täby Sim |
+0.82 |
|
1:31.55 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Louise Löfström |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.77 |
|
1:32.09 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Cecilia Gharib |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.73 |
|
1:32.85 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olivia Carlström |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.75 |
|
1:32.97 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:33.14 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elly Skalin |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.82 |
|
1:36.55 |
+17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Isabelle Isufi Berlin |
2008 |
Täby Sim |
+0.82 |
|
1:37.56 |
+18.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nancy Karlmark |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.76 |
|
1:39.31 |
+20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Agnes Klingh |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
|
1:42.32 |
+23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Natalie Donoso Hammar |
2008 |
Danderyds Simförening |
+0.69 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsa Ericsson |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Keita Ivanova |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.99 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lovisa Burström |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 11:01:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-15 11:01:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neppan Knatte-Cup Vinter 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshovs Simhall |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2020 till den 15 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Ryggsim Herrar 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elton Rosén |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
|
1:30.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 11:16:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Ryggsim Herrar 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Bang |
2009 |
Simklubben Neptun |
+0.59 |
|
1:25.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Junlén |
2009 |
Simklubben Neptun |
+0.88 |
|
1:30.47 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milo Peterson |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:35.39 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Danil Kim |
2009 |
Simförening Basilisk |
+0.64 |
|
1:36.54 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Robert Zhang |
2009 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
|
1:40.99 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Thisner |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.77 |
|
1:42.83 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Melvin Zetterlund |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.64 |
|
1:43.69 |
+17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Albin Forsberg |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.67 |
|
1:46.63 |
+20.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
David Johansson |
2009 |
Simklubben Neptun |
+0.55 |
|
1:46.90 |
+21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gabriel Ericsson |
2009 |
Simklubben Neptun |
+0.78 |
|
1:47.33 |
+21.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 11:16:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Ryggsim Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Rundström |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
|
1:14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Löf |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.75 |
|
1:14.83 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Rehn |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.61 |
|
1:19.33 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Watanabe |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.80 |
|
1:23.08 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peter Oechtering |
2008 |
Danderyds Simförening |
+0.70 |
|
1:23.81 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Rizell |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
|
1:23.94 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Siljekvist |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.92 |
|
1:24.99 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Melvin Eriksson |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.71 |
|
1:26.61 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tor Carlén |
2008 |
Täby Sim |
+0.78 |
|
1:28.19 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
+0.68 |
|
1:28.79 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Martin |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.81 |
|
1:29.63 |
+15.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christian Nylander Senke |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
|
1:29.88 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Einar Welander |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
|
1:32.58 |
+18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Matteo Costa |
2008 |
Täby Sim |
+0.89 |
|
1:34.72 |
+20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isak Kållberg |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.76 |
|
1:34.88 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Amaury Lacaze |
2008 |
Danderyds Simförening |
+0.93 |
|
1:35.38 |
+21.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oliver Bronsdon |
2008 |
Täby Sim |
+0.63 |
|
1:36.68 |
+22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
David Demirian |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.72 |
|
1:36.91 |
+22.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Adrian Fardi |
2008 |
Danderyds Simförening |
+0.69 |
|
1:37.95 |
+23.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Gustav Skantz |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.76 |
|
1:41.83 |
+27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lorenzo De Petris |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.58 |
|
1:42.88 |
+28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Max Löfgren |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.72 |
|
1:47.57 |
+33.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nils Franzen |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.69 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Algot Augustsson Spets |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.62 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Yegane |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 11:16:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-15 11:16:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neppan Knatte-Cup Vinter 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshovs Simhall |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2020 till den 15 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Bröstsim Damer 9 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Travar |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
49.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
vilma Holmer |
2011 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
50.24 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kenzie Schnellenberg |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
53.19 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Märta Fahlén |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
53.46 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Elmquist |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
53.95 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thelma Verdier |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
54.45 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellinor Ekelund |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
55.83 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cehline Eklund |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
56.01 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnez Sjöström Salom |
2011 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
57.38 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alma Brantemark |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
57.51 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marianne Kleberg |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
59.01 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Dunkars |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:02.28 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Leah Demirian |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:02.76 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Wilma Wallin |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:09.01 |
+19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lina Almayahi |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 11:51:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Bröstsim Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sonja Duhlin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
47.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liv Eriksson |
2010 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
49.77 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Lind |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
49.90 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alicia Uebel |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
50.73 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Kroll Hallin |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
52.13 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marina Rankovic |
2010 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
55.08 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Meya Svanljung |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
55.18 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elionor Amouri |
2010 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
56.40 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alice Levin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
56.99 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nicole Nyström |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
57.05 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Claire Luo |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
57.62 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gloria Karlmark |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:00.67 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nefeli Antoniou |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:01.42 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexie Sjölin |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:02.52 |
+15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ingrid Nilsson |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:02.99 |
+15.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tova Björk |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:06.06 |
+19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ella Johansson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:10.25 |
+23.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Wilma Möllerberg Niska |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:11.20 |
+24.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hedda Broström |
2010 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Lauritzen |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 11:51:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Bröstsim Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annie Eriksson |
2009 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
46.40 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Audrey Luo |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
47.68 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Lindström |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
53.76 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hedda Wallinder-Mähler |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
53.99 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Ljustander |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
55.01 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liv Nyman |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
55.80 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alva Kaas |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
56.05 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ebba Andersson |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
58.60 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elin Smeds |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:03.91 |
+17.51 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alva Lagerberg |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:09.73 |
+23.33 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elisabeth Dalhäll |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 11:51:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Bröstsim Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cornelia Orheden |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
43.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Märta Bengtsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
54.58 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ester Kågedal |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
56.84 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lisen Skott-Storheden |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
57.80 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
kajsa Averstad Rastner |
2008 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
58.09 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amelie Jägemar |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tindra Martinsson |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 11:51:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-15 11:51:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neppan Knatte-Cup Vinter 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshovs Simhall |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2020 till den 15 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar 9 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Zetterlund |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:02.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Casper Ramm-Ericson |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:02.41 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patrik Kwiatkowski |
2012 |
Simförening Basilisk |
|
|
1:06.01 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aron Andrén |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 11:59:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eric Söderlund |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
51.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elton Rosén |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
51.57 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Vallin |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
52.22 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
James Nelson |
2010 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
53.28 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joshua myrnäs |
2010 |
Danderyds Simförening |
|
|
53.85 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Walfridsson |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
56.91 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albert Strigén |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bosse Johansson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liam Javier |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tom Linander |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 11:59:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Danil Kim |
2009 |
Simförening Basilisk |
|
|
51.30 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jasper Johnson |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
51.84 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elliot Halldén |
2009 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
54.62 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Hjort |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
56.25 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sixten Tysk |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
58.96 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leonardo Romero |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
59.90 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
simon eriksson |
2009 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:01.32 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
August Malinoowsky |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:01.57 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ahmad Assad |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:07.93 |
+16.63 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adam Hniopek |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eije Kindgren |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 11:59:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Colin Rosén |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
42.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders Watanabe |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
42.99 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ian Kim |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
44.90 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Einar Welander |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
45.31 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Martin |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
46.47 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viggo Hedin Johansson |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
49.67 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Fares Eissa Elkallaf |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
50.08 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Hillborg |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
52.48 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eric Svensson |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
56.75 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Charlie Henriksson |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
57.85 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Levander |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 11:59:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-15 12:00:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neppan Knatte-Cup Vinter 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshovs Simhall |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2020 till den 15 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Bröstsim Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Renholm |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:07.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Löf |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:14.67 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tilde Hellebro |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:17.39 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 12:21:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Bröstsim Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felicia Forss |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:35.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malva Sjödahl |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:38.18 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:39.10 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Skylar Graves |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
|
1:39.70 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victoria Jensen |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:40.50 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Javehed |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:42.13 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elsa Sjöblom Sterne |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:43.16 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adele Ramm-Ericson |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:43.17 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Evelina Kopparberg |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:44.18 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lovisa Emanuelsson |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:45.06 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alice Berg |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:45.51 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma von Sydow |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:45.88 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julia Dijkstra |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:47.17 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Wilma Sundberg |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:49.06 |
+13.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isabelle Wallqvist |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:52.52 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tilde Liljequist |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:52.78 |
+17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Thea Lindberg Emilsson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:54.31 |
+18.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Leia Bergling |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:54.80 |
+19.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofia Fahlen |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:55.00 |
+19.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ella Lundgren |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:56.05 |
+20.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Honia Saeed |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:58.06 |
+22.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emelie Dahlborn |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:00.62 |
+25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Judith Axelson |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
2:06.87 |
+31.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Edith Lindgren |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 12:21:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Bröstsim Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Molly Brodd |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilma Stenbeck |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:29.44 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Carlström |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:31.90 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Forsmark |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:32.19 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Micaela Donoso Hammar |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:34.50 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Harlin Emanuelson |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:37.62 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:38.65 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:38.92 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Fanny Lidegran |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:40.18 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cecilia Gharib |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:40.94 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Natalie Donoso Hammar |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:41.51 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabelle Isufi Berlin |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:42.03 |
+13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elsa Ericsson |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:42.19 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Greta Bruzelius |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:43.39 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frida Pernbrandt |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:45.40 |
+17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:47.66 |
+19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lovis Carltoft |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:48.84 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elly Skalin |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:48.87 |
+20.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:49.69 |
+21.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Louise Löfström |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:51.39 |
+23.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nancy Karlmark |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:51.47 |
+23.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Agnes Klingh |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:51.95 |
+23.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:52.56 |
+24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sofia Lofter |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:04.83 |
+36.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Keita Ivanova |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lottie Berglind |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lovisa Burström |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 12:21:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-15 12:21:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neppan Knatte-Cup Vinter 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshovs Simhall |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2020 till den 15 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Bröstsim Herrar 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bosse Johansson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:03.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
David Nyman |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 12:38:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Bröstsim Herrar 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Bang |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:37.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Folke Duhlin |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:38.14 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milo Peterson |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:41.14 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Carlander |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:43.66 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gabriel Ericsson |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:44.28 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Robert Zhang |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:44.88 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erik Andrén |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:45.92 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Albin Forsberg |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:52.03 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
David Johansson |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:53.29 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus Thisner |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:00.77 |
+22.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Melvin Zetterlund |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:01.46 |
+23.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Felix Persson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:10.23 |
+32.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leo Junlén |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 12:38:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Bröstsim Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Rundström |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nils Franzen |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:27.34 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonathan Nilsson |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:32.42 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Nylander Senke |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:33.06 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Rehn |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:35.16 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martin Löf |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:36.80 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Melvin Eriksson |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:36.95 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Hammarén |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:38.10 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simon Siljekvist |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:39.00 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:39.45 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amaury Lacaze |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:40.50 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Bronsdon |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:41.10 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tor Carlén |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:42.35 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gustav Skantz |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:44.99 |
+19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Matteo Costa |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:46.64 |
+21.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Algot Augustsson Spets |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:46.93 |
+21.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Max Löfgren |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:47.24 |
+22.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Adrian Fardi |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:52.24 |
+27.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lorenzo De Petris |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:52.60 |
+27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alexander Yegane |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:53.05 |
+27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
David Demirian |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:55.51 |
+30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Isak Kållberg |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:56.37 |
+31.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Peter Oechtering |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 12:38:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-15 12:38:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neppan Knatte-Cup Vinter 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshovs Simhall |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2020 till den 15 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 4x50m Frisim Damer 10 oy 10 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Järfälla Simsällskap |
10 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:36.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Ella Lind |
2010 |
AA1410 |
|
36.70 |
|
|
|
|
36.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Elmquist |
2011 |
AA3211 |
|
37.26 |
|
|
|
|
1:13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Freja Kroll Hallin |
2010 |
AA2410 |
|
39.21 |
|
|
|
|
1:53.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Löf |
2010 |
AA2610 |
|
43.22 |
|
|
|
|
2:36.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simklubben Neptun Hajarna |
10 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:42.62 |
+6.23 |
|
|
|
|
Alicia Uebel |
2010 |
AD9810 |
|
36.55 |
|
|
|
|
36.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kenzie Schnellenberg |
2011 |
AA9811 |
|
43.70 |
|
|
|
|
1:20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thelma Verdier |
2011 |
AB0211 |
|
40.40 |
|
|
|
|
2:00.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Brantemark |
2011 |
AD2211 |
|
41.97 |
|
|
|
|
2:42.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Väsby Simsällskap |
10 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:55.29 |
+18.90 |
|
|
|
|
Ella Johansson |
2010 |
AF1810 |
|
44.37 |
|
|
|
|
44.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Renholm |
2010 |
AF1610 |
|
47.15 |
|
|
|
|
1:31.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nefeli Antoniou |
2010 |
AE5610 |
|
45.83 |
|
|
|
|
2:17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Claire Luo |
2010 |
AM4810 |
|
37.94 |
|
|
|
|
2:55.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simklubben Neptun Mörtarna |
10 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
3:16.43 |
+40.04 |
|
|
|
|
Märta Fahlén |
2011 |
AD4811 |
|
46.93 |
|
|
|
|
46.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marianne Kleberg |
2011 |
AD5011 |
|
49.10 |
|
|
|
|
1:36.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gloria Karlmark |
2010 |
AJ3210 |
|
49.53 |
|
|
|
|
2:25.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Malmqvist |
2012 |
|
|
50.87 |
|
|
|
|
3:16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Järfälla Simsällskap lag 2 |
10 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:17.27 |
+40.88 |
|
|
|
|
Leah Demirian |
2011 |
AA0611 |
|
45.86 |
|
|
|
|
45.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Hellebro |
2010 |
AA1610 |
|
49.74 |
|
|
|
|
1:35.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexie Sjölin |
2010 |
AF9610 |
|
55.84 |
|
|
|
|
2:31.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Wallin |
2011 |
AA8211 |
|
45.83 |
|
|
|
|
3:17.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 12:55:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-15 12:55:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neppan Knatte-Cup Vinter 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshovs Simhall |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2020 till den 15 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 4x50m Frisim Herrar 10 oy 10 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Järfälla Simsällskap |
10 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Liam Javier |
2010 |
AA3310 |
|
42.89 |
|
|
|
|
42.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Zetterlund |
2011 |
AA4511 |
|
49.40 |
|
|
|
|
1:32.29 |
|
|
|
|
|
|
|
David Nyman |
2010 |
AB1510 |
|
51.13 |
|
|
|
|
2:23.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Forsberg |
2012 |
AA5112 |
|
51.30 |
|
|
|
|
3:14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simklubben Neptun |
10 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Vallin |
2010 |
AD3310 |
|
43.05 |
|
|
|
|
43.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Ramm-Ericson |
2012 |
AA8512 |
|
43.95 |
|
|
|
|
1:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tom Linander |
2010 |
AF0910 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Walfridsson |
2010 |
AF1310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 13:00:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-15 13:00:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neppan Knatte-Cup Vinter 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshovs Simhall |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2020 till den 15 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Frisim Damer 9 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Elmquist |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
37.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thelma Verdier |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
39.38 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma Brantemark |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
40.21 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnez Sjöström Salom |
2011 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
43.56 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
vilma Holmer |
2011 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
44.88 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leah Demirian |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
44.96 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Travar |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
45.92 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kenzie Schnellenberg |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
46.17 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Märta Fahlén |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
46.56 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ellinor Ekelund |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
47.50 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marianne Kleberg |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
49.01 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Freja Malmqvist |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
50.59 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Wilma Wallin |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
54.01 |
+16.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Inés Mitteau-ryr |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
54.79 |
+16.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Darina Smit |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
59.34 |
+21.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cehline Eklund |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 15:12:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Frisim Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Lind |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
36.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alicia Uebel |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
37.05 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liv Eriksson |
2010 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
38.85 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Kroll Hallin |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
38.87 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sonja Duhlin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
40.08 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Meya Svanljung |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
43.70 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Johansson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
44.53 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hedda Broström |
2010 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
44.63 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elsa Jannergren |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
45.31 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nefeli Antoniou |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
45.48 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Ledensjö |
2010 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
45.54 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alice Levin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
46.55 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nicole Nyström |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
48.88 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tova Björk |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
49.22 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gloria Karlmark |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
49.33 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ingrid Nilsson |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
49.69 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Wilma Möllerberg Niska |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
50.04 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alexie Sjölin |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
54.03 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 15:12:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Frisim Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annie Eriksson |
2009 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
36.86 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hedda Wallinder-Mähler |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
38.56 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Ljustander |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
39.71 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leia Alvén |
2009 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
39.93 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alva Lagerberg |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
43.07 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Lindström |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
43.36 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liv Nyman |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
43.85 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elisabeth Dalhäll |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
45.66 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Medha Nalla |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
51.52 |
+14.66 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ebba Andersson |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
56.52 |
+19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 15:12:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Frisim Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amelie Jägemar |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
41.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ester Kågedal |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
42.48 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tindra Martinsson |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
55.01 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 15:12:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-15 15:12:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neppan Knatte-Cup Vinter 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshovs Simhall |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2020 till den 15 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Frisim Herrar 9 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Casper Ramm-Ericson |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
43.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Halldin |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
52.55 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hampus Siljekvist |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
53.50 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Zetterlund |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
53.87 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malte Forsberg |
2012 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
53.94 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Henning Sjölund |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
56.71 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aron Andrén |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
56.89 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Landhagen |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 15:24:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Frisim Herrar 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joshua myrnäs |
2010 |
Danderyds Simförening |
|
|
39.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eric Söderlund |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
39.91 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Walfridsson |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
41.82 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tom Linander |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
41.99 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liam Javier |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
43.24 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vincent Martin |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
43.73 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hugo Vallin |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
43.99 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 15:24:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Frisim Herrar 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amadeus Suhr |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
36.84 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jasper Johnson |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
37.95 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Andrén |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
38.33 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filip Torres |
2009 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
39.69 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Carlander |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
40.25 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eije Kindgren |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
40.83 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felix Persson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
43.16 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
August Malinoowsky |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
45.61 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elliot Halldén |
2009 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
46.90 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ahmad Assad |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
49.16 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Adam Hniopek |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
50.75 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leonardo Romero |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
57.01 |
+20.17 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sixten Tysk |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 15:24:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Frisim Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melvin Brink |
2008 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Nylander Senke |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
32.49 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oden Guerrero |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
38.94 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Charlie Henriksson |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
39.08 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fares Eissa Elkallaf |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
40.14 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Hillborg |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
40.23 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dennis Hellström |
2008 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
41.50 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eric Svensson |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
44.34 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 15:24:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-15 15:24:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neppan Knatte-Cup Vinter 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshovs Simhall |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2020 till den 15 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Frisim Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Claire Luo |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:24.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stina Fleck |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:38.89 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moa Löf |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:39.51 |
+15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Renholm |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:49.64 |
+25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tilde Hellebro |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 15:44:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Frisim Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adele Ramm-Ericson |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malva Sjödahl |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:14.30 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Audrey Luo |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:15.14 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria Jensen |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:15.85 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Javehed |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:17.05 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:17.49 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felicia Forss |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:19.01 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thea Lindberg Emilsson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:19.45 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elsa Sjöblom Sterne |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:22.82 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma von Sydow |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:23.26 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Signe Roos |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:23.68 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabelle Wallqvist |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:25.28 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia Fahlen |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:25.88 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Evelina Kopparberg |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:25.97 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Leia Bergling |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:26.10 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tilde Liljequist |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:26.38 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Honia Saeed |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:27.10 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lovisa Emanuelsson |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:27.40 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Julia Dijkstra |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:28.26 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emelie Dahlborn |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:31.82 |
+18.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ella Lundgren |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:31.97 |
+18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Wilma Sundberg |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:32.12 |
+18.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Judith Axelson |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:42.36 |
+28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elin Smeds |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:46.67 |
+33.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 15:44:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Frisim Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Harlin Emanuelson |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:08.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Forsmark |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:08.51 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Carlström |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:11.80 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:12.12 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hilma Stenbeck |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:13.22 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Molly Brodd |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:13.63 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Micaela Donoso Hammar |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:14.75 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilia Gharib |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:14.98 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:15.86 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cornelia Orheden |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:17.25 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Natalie Donoso Hammar |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:18.48 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Fanny Lidegran |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:20.32 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:20.65 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:22.12 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Louise Löfström |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:22.16 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:22.54 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elly Skalin |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:23.37 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lovis Carltoft |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:24.08 |
+15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isabelle Isufi Berlin |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:24.60 |
+16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Greta Bruzelius |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:24.84 |
+16.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nancy Karlmark |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:24.91 |
+16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elsa Ericsson |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:27.33 |
+18.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Frida Pernbrandt |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:28.27 |
+19.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Agnes Klingh |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:36.18 |
+27.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lisen Skott-Storheden |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:43.35 |
+34.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Keita Ivanova |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 15:44:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-15 15:55:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neppan Knatte-Cup Vinter 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshovs Simhall |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2020 till den 15 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Frisim Herrar 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elton Rosén |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bosse Johansson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:40.64 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 15:59:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Frisim Herrar 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Bang |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Junlén |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:18.44 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milo Peterson |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:23.78 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Robert Zhang |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:28.19 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albin Forsberg |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:30.11 |
+17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Thisner |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:32.55 |
+20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gabriel Ericsson |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:32.80 |
+20.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
David Johansson |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:41.99 |
+29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kasper Hjort |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:43.24 |
+30.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Folke Duhlin |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 15:59:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Frisim Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Löf |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:07.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Rundström |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:07.32 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Rehn |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:12.12 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nils Franzen |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:13.41 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Siljekvist |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:13.48 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonathan Nilsson |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:13.77 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Melvin Eriksson |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:13.89 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Martin |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:14.07 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Colin Rosén |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:14.27 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anders Watanabe |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:14.59 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:14.83 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
William Hammarén |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:15.46 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Peter Oechtering |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:17.24 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gustav Levander |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:17.42 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gustav Skantz |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:18.15 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tor Carlén |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:18.22 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Einar Welander |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:18.23 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Algot Augustsson Spets |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:21.12 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Erik Rizell |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:21.95 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Matteo Costa |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:22.21 |
+15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ian Kim |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:24.12 |
+17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oliver Bronsdon |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:24.88 |
+17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alexander Yegane |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:25.02 |
+18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Adrian Fardi |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:25.13 |
+18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Amaury Lacaze |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:26.68 |
+19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Isak Kållberg |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:26.94 |
+19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lorenzo De Petris |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:27.84 |
+20.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
David Demirian |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:28.17 |
+21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Erik Helgstrand |
2008 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:31.74 |
+24.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Anton Heddini |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:31.93 |
+24.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Max Löfgren |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:32.99 |
+25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 15:59:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-15 15:59:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neppan Knatte-Cup Vinter 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshovs Simhall |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2020 till den 15 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Medley Damer 9 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Elmquist |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thelma Verdier |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:39.75 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
vilma Holmer |
2011 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:45.45 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Brantemark |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:45.67 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Travar |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:45.89 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnez Sjöström Salom |
2011 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:51.27 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kenzie Schnellenberg |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:59.90 |
+23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cehline Eklund |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:59.99 |
+23.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Wilma Wallin |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:18.44 |
+42.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Märta Fahlén |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 16:43:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Medley Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Lind |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:33.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liv Eriksson |
2010 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:34.86 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Kroll Hallin |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:36.29 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sonja Duhlin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:36.97 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alicia Uebel |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:38.31 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Claire Luo |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:41.77 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Meya Svanljung |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:46.91 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stina Fleck |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:52.28 |
+19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Moa Löf |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:56.69 |
+23.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alice Levin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:58.40 |
+25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Renholm |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:59.02 |
+25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nefeli Antoniou |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:59.04 |
+25.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elsa Jannergren |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:00.15 |
+27.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tilde Hellebro |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:04.33 |
+31.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tova Björk |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:05.60 |
+32.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gloria Karlmark |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 16:43:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Medley Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adele Ramm-Ericson |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:22.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Javehed |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:24.14 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Audrey Luo |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:24.71 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malva Sjödahl |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:24.79 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victoria Jensen |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:26.06 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felicia Forss |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:27.74 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:28.28 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Annie Eriksson |
2009 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:29.83 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Thea Lindberg Emilsson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:30.80 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Evelina Kopparberg |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:31.98 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lovisa Emanuelsson |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:32.66 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elsa Sjöblom Sterne |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:33.14 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma von Sydow |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:35.40 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julia Dijkstra |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:36.64 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofia Fahlen |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:39.37 |
+16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Leia Bergling |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:40.68 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Wilma Sundberg |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:40.84 |
+17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Signe Roos |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:40.94 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tilde Liljequist |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:41.41 |
+18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Honia Saeed |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:42.00 |
+19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hedda Wallinder-Mähler |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:42.16 |
+19.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Leia Alvén |
2009 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
1:43.81 |
+20.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Julia Lindström |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:45.00 |
+22.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elsa Ljustander |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:47.61 |
+24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Liv Nyman |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:51.57 |
+28.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Judith Axelson |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:57.38 |
+34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabelle Wallqvist |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 16:43:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Medley Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hilma Stenbeck |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:22.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:23.17 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Carlström |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:23.64 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:25.73 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Micaela Donoso Hammar |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:26.14 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cornelia Orheden |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:26.86 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Natalie Donoso Hammar |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:27.98 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Greta Bruzelius |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:29.44 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cecilia Gharib |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:29.94 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Fanny Lidegran |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:33.26 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lovis Carltoft |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:33.71 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:35.15 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elsa Ericsson |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:35.55 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:35.64 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:36.99 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frida Pernbrandt |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:37.03 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nancy Karlmark |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:37.26 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elly Skalin |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:37.69 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Keita Ivanova |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:38.26 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Louise Löfström |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:39.19 |
+16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Isabelle Isufi Berlin |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:39.40 |
+16.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Agnes Klingh |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:47.26 |
+24.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lisen Skott-Storheden |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:56.39 |
+33.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 16:43:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-15 16:43:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neppan Knatte-Cup Vinter 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshovs Simhall |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2020 till den 15 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Medley Herrar 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elton Rosén |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:35.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Vallin |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:44.30 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Walfridsson |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:48.69 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bosse Johansson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:55.91 |
+20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liam Javier |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 17:10:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Medley Herrar 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Bang |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Folke Duhlin |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:28.49 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Junlén |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:30.66 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amadeus Suhr |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:31.48 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Andrén |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:33.80 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milo Peterson |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:34.58 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Robert Zhang |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:35.27 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jasper Johnson |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:38.99 |
+14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gabriel Ericsson |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:43.54 |
+18.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Filip Torres |
2009 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
1:43.71 |
+19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Albin Forsberg |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:45.72 |
+21.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
David Johansson |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:47.81 |
+23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marcus Thisner |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:47.95 |
+23.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eije Kindgren |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ahmad Assad |
2009 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 17:10:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Medley Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Rundström |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:15.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Löf |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:20.05 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Siljekvist |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:23.52 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Watanabe |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:24.71 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonathan Nilsson |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:25.62 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melvin Eriksson |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:25.98 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian Nylander Senke |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:26.40 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Hammarén |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:26.47 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Levander |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:28.23 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:28.79 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Martin |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:29.36 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Einar Welander |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:30.43 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tor Carlén |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:31.06 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oliver Bronsdon |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:32.07 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gustav Skantz |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:32.19 |
+16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Algot Augustsson Spets |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:32.34 |
+16.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Amaury Lacaze |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:33.88 |
+18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Matteo Costa |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:35.01 |
+19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Adrian Fardi |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:37.14 |
+21.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Isak Kållberg |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:37.94 |
+22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alexander Yegane |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:38.80 |
+22.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lorenzo De Petris |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:38.92 |
+23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
David Demirian |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:39.47 |
+23.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Max Löfgren |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:43.68 |
+27.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Oden Guerrero |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:44.14 |
+28.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Dennis Hellström |
2008 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
1:45.45 |
+29.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Fares Eissa Elkallaf |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:46.98 |
+31.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Erik Helgstrand |
2008 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
|
1:47.79 |
+31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emil Hillborg |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:49.53 |
+33.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Eric Svensson |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:50.65 |
+34.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Anton Heddini |
2008 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:53.38 |
+37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Charlie Henriksson |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:58.01 |
+42.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Peter Oechtering |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Rizell |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nils Franzen |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 17:10:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-15 17:10:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neppan Knatte-Cup Vinter 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshovs Simhall |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2020 till den 15 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 4x50m Frisim Damer 11-12 år 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Simklubben Neptun Hawkgirl |
12 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Harlin Emanuelson |
2008 |
AX0608 |
|
31.30 |
|
|
|
|
31.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Malva Sjödahl |
2009 |
AD8809 |
|
34.43 |
|
|
|
|
1:05.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Adele Ramm-Ericson |
2009 |
AS3009 |
|
32.61 |
|
|
|
|
1:38.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Forsmark |
2008 |
AF8208 |
|
32.08 |
|
|
|
|
2:10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simklubben Neptun Batgirl |
12 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:14.62 |
+4.20 |
|
|
|
|
Hilma Stenbeck |
2008 |
AF6208 |
|
33.76 |
|
|
|
|
33.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Forss |
2009 |
AL0409 |
|
34.80 |
|
|
|
|
1:08.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Brodd |
2008 |
AF1208 |
|
32.59 |
|
|
|
|
1:41.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Jensen |
2009 |
AM7009 |
|
33.47 |
|
|
|
|
2:14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Danderyd lag 1 |
12 |
Danderyds Simförening |
|
|
|
|
|
2:15.62 |
+5.20 |
|
|
|
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
AQ5208 |
|
33.01 |
|
|
|
|
33.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Micaela Donoso Hammar |
2008 |
BA2408 |
|
33.43 |
|
|
|
|
1:06.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Natalie Donoso Hammar |
2008 |
AZ7008 |
|
34.40 |
|
|
|
|
1:40.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Greta Bruzelius |
2008 |
BE9008 |
|
34.78 |
|
|
|
|
2:15.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Järfälla Simsällskap lag 1 |
12 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:16.73 |
+6.31 |
|
|
|
|
Olivia Carlström |
2008 |
AF8608 |
|
31.85 |
|
|
|
|
31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Lindberg Emilsson |
2009 |
AB3209 |
|
34.13 |
|
|
|
|
1:05.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilia Gharib |
2008 |
AF7808 |
|
34.15 |
|
|
|
|
1:40.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Sjöblom Sterne |
2009 |
AB4209 |
|
36.60 |
|
|
|
|
2:16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Väsby Simsällskap |
12 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:22.46 |
+12.04 |
|
|
|
|
Ella Lundgren |
2009 |
AN9609 |
|
37.71 |
|
|
|
|
37.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Cornelia Orheden |
2008 |
AR8608 |
|
34.94 |
|
|
|
|
1:12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Liljequist |
2009 |
AI2809 |
|
37.68 |
|
|
|
|
1:50.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Audrey Luo |
2009 |
AV6609 |
|
32.13 |
|
|
|
|
2:22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Täby Sim Flickor Lag 1 |
12 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:22.91 |
+12.49 |
|
|
|
|
Emilia Rylander |
2008 |
AS7408 |
|
33.71 |
|
|
|
|
33.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
AQ0609 |
|
35.32 |
|
|
|
|
1:09.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tianjiao Luo |
2008 |
AX5208 |
|
35.96 |
|
|
|
|
1:44.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Isufi Berlin |
2008 |
AS7608 |
|
37.92 |
|
|
|
|
2:22.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simklubben Neptun Starfire |
12 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:25.03 |
+14.61 |
|
|
|
|
Louise Löfström |
2008 |
AM0808 |
|
35.79 |
|
|
|
|
35.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Fanny Lidegran |
2008 |
AM3608 |
|
36.82 |
|
|
|
|
1:12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Fahlen |
2009 |
AL0609 |
|
37.37 |
|
|
|
|
1:49.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovis Carltoft |
2008 |
AM6608 |
|
35.05 |
|
|
|
|
2:25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Danderyd lag 2 |
11 |
Danderyds Simförening |
|
|
|
|
|
2:31.04 |
+20.62 |
|
|
|
|
Signe Roos |
2009 |
AQ1009 |
|
36.88 |
|
|
|
|
36.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Rosander |
2009 |
AI3609 |
|
36.34 |
|
|
|
|
1:13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Dijkstra |
2009 |
AQ0809 |
|
40.02 |
|
|
|
|
1:53.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma von Sydow |
2009 |
AT1209 |
|
37.80 |
|
|
|
|
2:31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Järfälla Simsällskap lag 2 |
11 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:40.33 |
+29.91 |
|
|
|
|
Honia Saeed |
2009 |
AB2209 |
|
37.41 |
|
|
|
|
37.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leia Bergling |
2009 |
AJ5409 |
|
37.76 |
|
|
|
|
1:15.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Sundberg |
2009 |
AB1809 |
|
42.61 |
|
|
|
|
1:57.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Nyman |
2009 |
AG5809 |
|
42.55 |
|
|
|
|
2:40.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Simklubben Neptun Stålflickor |
12 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:44.08 |
+33.66 |
|
|
|
|
Lovisa Emanuelsson |
2009 |
AI6809 |
|
39.65 |
|
|
|
|
39.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Wallqvist |
2009 |
AD9809 |
|
40.33 |
|
|
|
|
1:19.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nancy Karlmark |
2008 |
AX0808 |
|
41.35 |
|
|
|
|
2:01.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Lisen Skott-Storheden |
2008 |
AX1808 |
|
42.75 |
|
|
|
|
2:44.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
12 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:45.51 |
+35.09 |
|
|
|
|
Elisabeth Dalhäll |
2009 |
AV6409 |
|
43.89 |
|
|
|
|
43.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Keita Ivanova |
2008 |
AZ4408 |
|
38.20 |
|
|
|
|
1:22.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amelie Jägemar |
2008 |
BC4408 |
|
41.75 |
|
|
|
|
2:03.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Klingh |
2008 |
AI6208 |
|
41.67 |
|
|
|
|
2:45.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 17:25:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-15 17:25:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neppan Knatte-Cup Vinter 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Åkeshovs Simhall |
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 feb 2020 till den 15 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 4x50m Frisim Herrar 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Simklubben Neptun Stålpojkar |
12 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:07.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Felix Bang |
2009 |
AB5909 |
|
33.17 |
|
|
|
|
33.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Simon Rehn |
2008 |
AG0308 |
|
32.22 |
|
|
|
|
1:05.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Nilsson |
2008 |
AG2308 |
|
32.05 |
|
|
|
|
1:37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Rundström |
2008 |
AC9108 |
|
29.96 |
|
|
|
|
2:07.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Järfälla Simsällskap lag 1 |
12 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:11.15 |
+3.75 |
|
|
|
|
Martin Löf |
2008 |
AC1308 |
|
31.51 |
|
|
|
|
31.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Skantz |
2008 |
AC6708 |
|
33.59 |
|
|
|
|
1:05.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nils Franzen |
2008 |
AC3708 |
|
33.05 |
|
|
|
|
1:38.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Siljekvist |
2008 |
AC1508 |
|
33.00 |
|
|
|
|
2:11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Väsby Simsällskap |
12 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:13.40 |
+6.00 |
|
|
|
|
Colin Rosén |
2008 |
AB7108 |
|
32.44 |
|
|
|
|
32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Anders Watanabe |
2008 |
AF7108 |
|
33.13 |
|
|
|
|
1:05.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Martin |
2008 |
AI3908 |
|
33.40 |
|
|
|
|
1:38.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Levander |
2008 |
AE9908 |
|
34.43 |
|
|
|
|
2:13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Täby Sim Pojkar |
12 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:20.28 |
+12.88 |
|
|
|
|
Tor Carlén |
2008 |
AG4508 |
|
33.26 |
|
|
|
|
33.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Olsson |
2008 |
AE5708 |
|
34.39 |
|
|
|
|
1:07.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Bronsdon |
2008 |
AJ0508 |
|
36.48 |
|
|
|
|
1:44.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matteo Costa |
2008 |
AJ6508 |
|
36.15 |
|
|
|
|
2:20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simklubben Neptun lag Flash |
12 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:20.40 |
+13.00 |
|
|
|
|
Christian Nylander Senke |
2008 |
AM1108 |
|
34.30 |
|
|
|
|
34.30 |
|
|
|
|
|
|
|
William Hammarén |
2008 |
AG7108 |
|
35.39 |
|
|
|
|
1:09.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Junlén |
2009 |
AG1109 |
|
34.63 |
|
|
|
|
1:44.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Einar Welander |
2008 |
AM1308 |
|
36.08 |
|
|
|
|
2:20.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Järfälla Simsällskap lag 2 |
12 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:25.17 |
+17.77 |
|
|
|
|
Melvin Eriksson |
2008 |
AC6308 |
|
34.13 |
|
|
|
|
34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Algot Augustsson Spets |
2008 |
AC8508 |
|
35.30 |
|
|
|
|
1:09.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Demirian |
2008 |
AD4908 |
|
38.30 |
|
|
|
|
1:47.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Kållberg |
2008 |
AC9308 |
|
37.44 |
|
|
|
|
2:25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Danderyd lag 1 |
12 |
Danderyds Simförening |
|
|
|
|
|
2:27.80 |
+20.40 |
|
|
|
|
Peter Oechtering |
2008 |
AR0308 |
|
35.18 |
|
|
|
|
35.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Amaury Lacaze |
2008 |
AR0108 |
|
37.79 |
|
|
|
|
1:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adrian Fardi |
2008 |
AR4908 |
|
38.29 |
|
|
|
|
1:51.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ian Kim |
2008 |
AR9108 |
|
36.54 |
|
|
|
|
2:27.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simklubben Neptun Firestorm |
12 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:35.39 |
+27.99 |
|
|
|
|
Robert Zhang |
2009 |
AF9509 |
|
38.83 |
|
|
|
|
38.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Ericsson |
2009 |
|
|
38.96 |
|
|
|
|
1:17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lorenzo De Petris |
2008 |
AM1508 |
|
39.41 |
|
|
|
|
1:57.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Yegane |
2008 |
AM0908 |
|
38.19 |
|
|
|
|
2:35.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Järfälla Simsällskap lag 3 |
12 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:50.28 |
+42.88 |
|
|
|
|
Max Löfgren |
2008 |
AC5708 |
|
41.60 |
|
|
|
|
41.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Charlie Henriksson |
2008 |
AF4108 |
|
40.93 |
|
|
|
|
1:22.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Forsberg |
2009 |
AA1709 |
|
42.62 |
|
|
|
|
2:05.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Hillborg |
2008 |
AD2308 |
|
45.13 |
|
|
|
|
2:50.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-15 17:33:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-15 17:37:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|