Tulokset Sydsim Swim Meet
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
09:05 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Bröstsim Damer A, Finaler |
Sponsor: Anderssons ICA S Sandby |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
09:05 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
09:14 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Bröstsim Damer B, Finaler |
Sponsor: Anderssons ICA S Sandby |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
09:14 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
09:28 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer C, Finaler |
Sponsor: Anderssons ICA S Sandby |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
09:28 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
09:33 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar A, Finaler |
Sponsor: E.ON |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
09:33 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
09:42 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Fjärilsim Herrar B, Finaler |
Sponsor: E.ON |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
09:42 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
09:50 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar C, Finaler |
Sponsor: E.ON |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
09:50 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
10:05 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Ryggsim Damer A, Finaler |
Sponsor: SWECO Systems AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebecca Holst |
1991 |
Simklubben Triton |
|
35.09 |
1:11.57 |
1:49.32 |
|
2:27.78 |
|
2 |
Hanna Jörlund |
1991 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
36.40 |
1:14.11 |
1:52.63 |
|
2:31.12 |
|
3 |
Maria Lundahl |
1991 |
S71 |
|
34.72 |
1:12.94 |
1:52.97 |
|
2:32.26 |
|
4 |
Anna Gren |
1993 |
Simklubben Triton |
|
38.28 |
1:20.13 |
2:02.60 |
|
2:44.18 |
|
5 |
Lovis Hyddmark |
1993 |
Simklubben Poseidon |
|
37.27 |
1:19.23 |
2:02.57 |
|
2:45.46 |
|
6 |
Matilda Nilsson |
1992 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
39.12 |
1:20.83 |
2:03.84 |
|
2:45.96 |
|
7 |
Josephine Wiberg |
1990 |
S71 |
|
38.87 |
1:21.77 |
2:05.36 |
|
2:48.29 |
|
8 |
Cecilia Andersson |
1993 |
Ystads Simsällskap |
|
40.87 |
1:25.12 |
2:10.08 |
|
2:53.51 |
|
9 |
Louise Kullman |
1993 |
Simklubben Ran |
|
41.09 |
1:25.92 |
2:12.54 |
|
2:58.08 |
|
10 |
Malin Jönsson |
1990 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
46.93 |
1:36.63 |
2:27.55 |
|
3:16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
10:05 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
10:20 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Ryggsim Damer B, Finaler |
Sponsor: SWECO Systems AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Olsson |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.51 |
1:10.65 |
1:48.55 |
|
2:27.69 |
|
2 |
Elinor Andersson |
1994 |
Sjöbo Simsällskap |
|
35.26 |
1:13.11 |
1:52.92 |
|
2:32.85 |
|
3 |
Emma Tran Ngan |
1995 |
Simklubben Ran |
|
34.65 |
1:13.02 |
1:53.15 |
|
2:34.51 |
|
4 |
Frida Börnfors |
1994 |
Simklubben Sydsim |
|
36.39 |
1:15.46 |
1:55.82 |
|
2:35.49 |
|
5 |
Michelle Hansen |
1994 |
Simklubben Sydsim |
|
36.49 |
1:16.24 |
1:56.71 |
|
2:36.45 |
|
6 |
Tove Andersson |
1995 |
Trelleborgs Simsällskap |
|
38.51 |
1:19.70 |
1:59.25 |
|
2:37.19 |
|
7 |
Rebecka Sylvander |
1995 |
Simklubben Lödde |
|
37.37 |
1:17.33 |
1:58.10 |
|
2:38.11 |
|
8 |
Hanna Nilsson |
1995 |
Simklubben Hajen |
|
36.88 |
1:17.68 |
1:59.38 |
|
2:39.84 |
|
9 |
Felicia Hantorp |
1995 |
Simklubben Ran |
|
37.51 |
1:17.73 |
1:59.62 |
|
2:40.11 |
|
10 |
Amelia Berlin |
1995 |
Simklubben Sydsim |
|
36.36 |
1:17.62 |
2:00.44 |
|
2:40.34 |
|
11 |
Emma Jansson |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
37.93 |
1:18.80 |
2:00.58 |
|
2:41.99 |
|
12 |
Marie Topphem |
1995 |
Ystads Simsällskap |
|
38.92 |
1:21.31 |
2:03.44 |
|
2:44.34 |
|
13 |
Josefine Åkesson |
1995 |
Ystads Simsällskap |
|
37.98 |
1:19.88 |
2:03.68 |
|
2:47.60 |
|
14 |
Sarah Danielsson |
1994 |
Tyringe Simsällskap |
|
40.21 |
1:22.86 |
2:06.12 |
|
2:48.37 |
|
15 |
Malin Algotsson |
1995 |
Simklubben Sydsim |
|
37.14 |
1:18.23 |
2:02.77 |
|
2:49.89 |
|
16 |
Jenny Nilsson |
1995 |
Simklubben Sydsim |
|
40.14 |
1:24.07 |
2:08.23 |
|
2:50.43 |
|
17 |
Désirée Andersson |
1994 |
Ystads Simsällskap |
|
41.33 |
1:24.59 |
2:08.27 |
|
2:51.75 |
|
18 |
Jill Lundström |
1994 |
Simsällskapet Iden |
|
40.68 |
1:24.57 |
2:08.87 |
|
2:52.01 |
|
19 |
Jenniefer Lundberg |
1994 |
Simklubben Sydsim |
|
41.06 |
1:25.68 |
2:11.02 |
|
2:54.70 |
|
20 |
Elin Sjöstrand |
1994 |
Simklubben Triton |
|
41.58 |
1:25.35 |
2:10.34 |
|
2:55.15 |
|
21 |
Emmy Lundh |
1995 |
Trelleborgs Simsällskap |
|
40.52 |
1:24.73 |
2:09.98 |
|
2:55.23 |
|
22 |
Hannah Lindberg |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
41.48 |
1:26.47 |
2:12.73 |
|
2:57.65 |
|
23 |
Fanny Berglund |
1995 |
Simklubben Lödde |
|
42.99 |
1:28.92 |
2:15.11 |
|
2:59.83 |
|
24 |
Sara Hariri |
1995 |
Simklubben Ran |
|
44.58 |
1:32.45 |
2:20.34 |
|
3:04.37 |
|
25 |
Frida Helgesson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
43.09 |
1:32.83 |
2:24.25 |
|
3:14.11 |
|
26 |
Louise Albäck |
1995 |
Simklubben Lödde |
|
46.85 |
1:37.35 |
2:28.29 |
|
3:17.42 |
|
- |
Malin Haga |
1995 |
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
10:20 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
10:36 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Ryggsim Damer C, Finaler |
Sponsor: SWECO Systems AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Gutlic |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
36.58 |
1:14.80 |
1:54.10 |
|
2:32.93 |
|
2 |
Erica Sjöholm |
1997 |
Sjöbo Simsällskap |
|
36.00 |
1:14.74 |
1:54.92 |
|
2:34.63 |
|
3 |
Emilie Knutsen Hegdal |
1996 |
Stavanger Svømme Club |
|
37.02 |
1:16.77 |
1:56.29 |
|
2:36.79 |
|
4 |
Cassandra Tran |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
37.17 |
1:16.63 |
1:58.48 |
|
2:39.41 |
|
5 |
Andrea Gustafsson |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
37.50 |
1:18.15 |
1:59.95 |
|
2:41.02 |
|
6 |
Hannah Skog |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
38.20 |
1:18.66 |
2:01.20 |
|
2:42.66 |
|
7 |
Clara Vater |
1997 |
Simklubben Lödde |
|
38.83 |
1:20.24 |
2:02.73 |
|
2:44.53 |
|
8 |
Ida Borg |
1997 |
Simklubben Triton |
|
40.11 |
2:48.37 |
|
|
2:48.37 |
|
9 |
Lotte Stang Aune |
1996 |
Stavanger Svømme Club |
|
40.35 |
1:24.76 |
2:09.06 |
|
2:51.67 |
|
10 |
Lina Hörnbäck |
1996 |
Karlshamns Simklubb |
|
40.15 |
1:23.87 |
2:09.00 |
|
2:53.49 |
|
11 |
Sofia Heimsten |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
41.32 |
1:25.52 |
2:10.86 |
|
2:55.70 |
|
12 |
Moa Cronsjö |
1998 |
Simsällskapet Iden |
|
43.84 |
1:31.22 |
2:17.23 |
|
2:58.99 |
|
13 |
Brita Stang Aune |
1997 |
Stavanger Svømme Club |
|
41.73 |
1:27.41 |
2:14.66 |
|
3:00.53 |
|
14 |
Emma Kaspersson |
1997 |
Eslövs Simsällskap |
|
43.43 |
1:29.58 |
2:15.67 |
|
3:00.78 |
|
15 |
Alice Marko-Varga |
1996 |
Simklubben Triton |
|
42.87 |
1:29.64 |
2:17.52 |
|
3:03.38 |
|
16 |
Erica Johnsson |
1996 |
Simklubben Lödde |
|
44.28 |
1:32.02 |
2:19.17 |
|
3:04.39 |
|
17 |
Linnea Widgren |
1997 |
Simklubben Lödde |
|
43.44 |
1:31.65 |
2:20.45 |
|
3:04.45 |
|
18 |
Felicia Malmqvist |
1996 |
Sjöbo Simsällskap |
|
43.75 |
1:30.26 |
2:18.06 |
|
3:04.52 |
|
19 |
Evelina Edlund |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
43.76 |
1:31.08 |
2:19.14 |
|
3:06.09 |
|
20 |
Erika Sällberg |
1997 |
Simklubben Lödde |
|
43.53 |
1:30.62 |
2:19.80 |
|
3:06.30 |
|
21 |
My Jönsson |
1996 |
Sjöbo Simsällskap |
|
43.51 |
1:31.83 |
2:20.37 |
|
3:07.37 |
|
22 |
Johanna Nilsson |
1996 |
Ystads Simsällskap |
|
43.97 |
1:32.88 |
2:22.49 |
|
3:09.02 |
|
23 |
Julia Karlsson |
1997 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
45.48 |
1:34.18 |
2:22.70 |
|
3:09.13 |
|
24 |
Cecilia Laursen |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
44.28 |
1:33.13 |
2:22.65 |
|
3:09.58 |
|
25 |
Emma Eriksson |
1997 |
Simklubben Poseidon |
|
45.53 |
1:34.68 |
2:24.95 |
|
3:11.45 |
|
26 |
Hiba Ibrahim |
1997 |
Simklubben Ran |
|
46.26 |
1:37.17 |
2:27.69 |
|
3:14.26 |
|
27 |
Jessica Andersson |
1997 |
Simklubben Poseidon |
|
1:38.44 |
3:17.98 |
|
|
3:17.98 |
|
28 |
Olivia Berglund |
1998 |
Simklubben Ran |
|
48.05 |
1:39.83 |
3:18.25 |
|
3:18.25 |
|
29 |
Jennie Wikforss |
1997 |
Simklubben Poseidon |
|
48.17 |
1:42.71 |
2:33.92 |
|
3:24.68 |
|
30 |
Emma Sandin |
1997 |
Simklubben Lödde |
|
48.68 |
1:41.90 |
2:34.94 |
|
3:27.74 |
|
31 |
Amanda Styff |
1997 |
Simklubben Lödde |
|
50.02 |
1:44.78 |
2:40.77 |
|
3:36.88 |
|
- |
Julia Larsson |
1996 |
S71 |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
10:36 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
10:41 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar A, Finaler |
Sponsor: Tyréns |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Åkesson |
1990 |
Simklubben Lödde |
|
1:15.25 |
1:57.53 |
2:40.58 |
|
2:40.58 |
|
2 |
Andreas Svensson |
1993 |
Simklubben Ran |
|
1:18.77 |
2:02.83 |
2:47.82 |
|
2:47.82 |
|
3 |
Oskar Möller |
1990 |
Simklubben Lödde |
|
1:19.58 |
2:04.36 |
2:47.98 |
|
2:47.98 |
|
4 |
Jacob Thoft |
1993 |
Simklubben Ran |
|
1:21.15 |
2:07.73 |
2:54.34 |
|
2:54.34 |
|
5 |
Erik Prawitz |
1993 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:25.56 |
2:13.81 |
3:02.46 |
|
3:02.46 |
|
- |
Erik Vassøy Olsen |
1991 |
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
10:41 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
10:48 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar B, Finaler |
Sponsor: Tyréns |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jacob Zeidler |
1994 |
Simklubben Lödde |
|
35.16 |
1:16.26 |
1:58.16 |
|
2:40.98 |
|
2 |
Anton Persson |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
37.33 |
1:19.04 |
2:02.23 |
|
2:43.75 |
|
3 |
Trond Vasslag |
1994 |
Stavanger Svømme Club |
|
35.57 |
1:17.01 |
2:00.60 |
|
2:44.85 |
|
4 |
Simon Boman |
1994 |
Simsällskapet Iden |
|
37.84 |
1:19.95 |
2:03.57 |
|
2:47.51 |
|
5 |
Luke Postema |
1995 |
Sjöbo Simsällskap |
|
36.29 |
1:19.42 |
2:03.69 |
|
2:47.79 |
|
6 |
Max Troell |
1995 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
39.77 |
1:24.72 |
2:10.60 |
|
2:58.15 |
|
7 |
Gustav Hellqvist |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
40.65 |
1:25.90 |
2:12.37 |
|
2:58.36 |
|
8 |
Shan Langlais |
1994 |
Simklubben Poseidon |
|
40.49 |
1:26.90 |
2:14.26 |
|
3:01.08 |
|
9 |
Christian Andersson |
1995 |
Ystads Simsällskap |
|
40.93 |
1:27.16 |
2:15.22 |
|
3:03.51 |
|
10 |
Petter Hansson |
1995 |
Eslövs Simsällskap |
|
42.03 |
1:29.01 |
2:16.51 |
|
3:04.01 |
|
11 |
Kalle Kallio-Strand |
1994 |
Ystads Simsällskap |
|
43.29 |
1:31.76 |
2:21.23 |
|
3:11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
10:48 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
10:56 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar C, Finaler |
Sponsor: Tyréns |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fredrik Liljedahl-Olsson |
1997 |
Ystads Simsällskap |
|
36.80 |
1:20.36 |
2:05.57 |
|
2:51.42 |
|
2 |
Mika Mononen |
1996 |
Ystads Simsällskap |
|
38.59 |
1:23.66 |
2:10.03 |
|
2:56.64 |
|
3 |
Jonas Andersson |
1996 |
Simklubben Sydsim |
|
40.06 |
1:25.81 |
2:11.77 |
|
2:57.20 |
|
4 |
Oscar Fridh |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
42.84 |
1:29.49 |
2:17.46 |
|
3:04.45 |
|
5 |
Marcus Andersson-Arvidsso |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
41.58 |
1:31.28 |
2:24.38 |
|
3:13.39 |
|
6 |
Gustav Östlund |
1997 |
Simklubben Poseidon |
|
43.46 |
1:33.90 |
2:24.94 |
|
3:14.80 |
|
7 |
Anton Andersson |
1997 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
45.94 |
1:36.09 |
2:27.01 |
|
3:17.48 |
|
8 |
Jonathan Albrecht |
1996 |
Simklubben Ran |
|
45.12 |
1:36.37 |
2:29.00 |
|
3:20.56 |
|
9 |
Adam Åkesson |
1996 |
Ystads Simsällskap |
|
46.17 |
1:36.62 |
2:28.71 |
|
3:20.74 |
|
10 |
Viktor Rosenqvist |
1997 |
Simklubben Lödde |
|
46.60 |
1:38.55 |
2:29.90 |
|
3:21.67 |
|
11 |
Kostas Karidas |
1996 |
Simklubben Poseidon |
|
44.35 |
1:36.35 |
2:32.10 |
|
3:28.87 |
|
12 |
Erik Nilsson |
1996 |
Simklubben Sydsim |
|
47.38 |
1:40.22 |
2:34.94 |
|
3:30.33 |
|
13 |
Johan Persson |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
49.91 |
1:46.90 |
2:43.99 |
|
3:39.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
10:56 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
11:36 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 400m Frisim Damer A, Finaler |
Sponsor: Arkitektgruppen i Malmö |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Marko-Varga |
1985 |
Stavanger Svømme Club |
|
1:02.36 |
2:08.24 |
3:13.98 |
|
4:19.39 |
|
2 |
Josefin Wede |
1987 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:07.41 |
2:16.25 |
3:25.32 |
|
4:34.60 |
|
3 |
Rebecca Holst |
1991 |
Simklubben Triton |
|
1:06.87 |
2:16.94 |
3:27.95 |
|
4:39.79 |
|
4 |
Nathalie Stenquist |
1991 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:08.71 |
2:23.31 |
3:38.27 |
|
4:51.27 |
|
5 |
Anna Jonsson |
1993 |
Simklubben Hajen |
|
1:08.96 |
2:22.91 |
3:37.37 |
|
4:52.00 |
|
6 |
Sandra Hörberg-Zdanowski |
1992 |
Simklubben Poseidon |
|
1:09.22 |
2:24.65 |
3:40.33 |
|
4:55.45 |
|
7 |
Josephine Wiberg |
1990 |
S71 |
|
1:12.14 |
2:29.34 |
3:46.83 |
|
5:01.32 |
|
8 |
Ida Nord |
1990 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:09.97 |
2:25.77 |
3:43.35 |
|
5:01.82 |
|
9 |
Joy Malmberg |
1993 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:10.55 |
2:28.98 |
3:47.06 |
|
5:02.22 |
|
10 |
Johanna Holmberg |
1993 |
Simklubben Lödde |
|
1:13.88 |
2:31.67 |
3:48.94 |
|
5:05.27 |
|
11 |
Anna Gren |
1993 |
Simklubben Triton |
|
1:14.10 |
2:32.64 |
3:51.59 |
|
5:08.61 |
|
12 |
Synnøve Fevang |
1993 |
Stavanger Svømme Club |
|
1:14.24 |
2:32.72 |
3:51.74 |
|
5:08.82 |
|
13 |
Julia Olsson |
1993 |
Simklubben Sydsim |
|
1:10.78 |
2:28.61 |
3:49.32 |
|
5:10.34 |
|
14 |
Matilda Nilsson |
1992 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:15.78 |
2:37.16 |
3:57.83 |
|
5:17.35 |
|
15 |
Cecilia Andersson |
1993 |
Ystads Simsällskap |
|
1:14.43 |
2:36.02 |
3:58.37 |
|
5:19.47 |
|
16 |
Emelie Hansson-Ferreira |
1993 |
Simklubben Ran |
|
1:18.64 |
2:41.90 |
4:06.05 |
|
5:25.40 |
|
17 |
Annika Jönsson |
1993 |
Simklubben Hajen |
|
1:17.78 |
2:40.90 |
4:05.37 |
|
5:28.27 |
|
18 |
Viktoria Petersson |
1993 |
Simklubben Poseidon |
|
1:14.56 |
2:37.93 |
4:03.18 |
|
5:28.57 |
|
19 |
Josefin Hansson |
1993 |
Karlshamns Simklubb |
|
1:19.38 |
2:47.53 |
4:19.13 |
|
5:46.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
11:36 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
12:07 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 400m Frisim Damer B, Finaler |
Sponsor: Arkitektgruppen i Malmö |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Olsson |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:07.02 |
2:18.32 |
3:30.23 |
|
4:40.53 |
|
2 |
Erika Kaspersson |
1994 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:07.83 |
2:19.88 |
3:31.78 |
|
4:42.88 |
|
3 |
Lina Hinderup |
1994 |
Simklubben Ran |
|
1:07.83 |
2:20.58 |
3:34.97 |
|
4:48.58 |
|
4 |
Hanna Rahm-Andersson |
1995 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:09.96 |
2:24.16 |
3:37.59 |
|
4:49.58 |
|
5 |
Michelle Hansen |
1994 |
Simklubben Sydsim |
|
1:08.42 |
2:22.15 |
3:36.97 |
|
4:50.88 |
|
6 |
Josefine Bivesand |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:08.90 |
2:23.65 |
3:39.32 |
|
4:54.69 |
|
7 |
Erika Hultman |
1994 |
Simklubben Sydsim |
|
1:09.56 |
2:24.57 |
3:40.74 |
|
4:56.16 |
|
8 |
Ingrid Cerutti |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:08.95 |
2:24.14 |
3:42.09 |
|
4:58.85 |
|
9 |
Felicia Hantorp |
1995 |
Simklubben Ran |
|
1:11.69 |
2:31.21 |
3:49.60 |
|
5:05.06 |
|
10 |
Emma Tran Ngan |
1995 |
Simklubben Ran |
|
1:12.13 |
2:30.39 |
3:50.04 |
|
5:06.62 |
|
11 |
Moa Ståhl |
1995 |
Simklubben Poseidon |
|
1:14.84 |
2:35.49 |
3:53.55 |
|
5:08.87 |
|
12 |
Désirée Andersson |
1994 |
Ystads Simsällskap |
|
1:15.66 |
2:35.70 |
3:55.23 |
|
5:12.48 |
|
13 |
Hanna Nilsson |
1995 |
Simklubben Hajen |
|
1:12.53 |
2:33.10 |
3:55.77 |
|
5:15.78 |
|
14 |
Agnes Ekfors-Elvin |
1995 |
Simklubben Poseidon |
|
1:15.21 |
2:36.56 |
3:58.41 |
|
5:16.77 |
|
15 |
Frida Nilsson |
1995 |
Trelleborgs Simsällskap |
|
1:15.36 |
2:37.21 |
3:58.75 |
|
5:16.90 |
|
16 |
Jill Lundström |
1994 |
Simsällskapet Iden |
|
1:14.47 |
2:37.00 |
3:59.18 |
|
5:16.92 |
|
17 |
Michelle Lövdahl |
1995 |
Simklubben Lödde |
|
1:15.49 |
2:37.10 |
3:58.57 |
|
5:17.11 |
|
18 |
Elin Lundgren |
1995 |
Simklubben Hajen |
|
1:15.55 |
2:37.51 |
3:58.64 |
|
5:17.26 |
|
19 |
Josefine Åkesson |
1995 |
Ystads Simsällskap |
|
1:13.57 |
2:35.06 |
3:57.06 |
|
5:17.28 |
|
20 |
Felice Fröberg |
1995 |
Simklubben Ran |
|
1:11.82 |
2:34.29 |
3:58.02 |
|
5:18.09 |
|
21 |
Linnea Fransson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
1:15.24 |
2:38.03 |
4:00.94 |
|
5:21.66 |
|
22 |
Marie Topphem |
1995 |
Ystads Simsällskap |
|
1:15.26 |
2:37.63 |
4:01.11 |
|
5:22.41 |
|
23 |
Elin Andersson |
1994 |
Tyringe Simsällskap |
|
1:55.94 |
4:43.77 |
|
|
5:23.35 |
|
24 |
Isabella Svensson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
1:19.86 |
2:44.94 |
4:08.89 |
|
5:31.33 |
|
25 |
Jenniefer Lundberg |
1994 |
Simklubben Sydsim |
|
1:18.81 |
2:44.46 |
4:10.47 |
|
5:33.75 |
|
26 |
Hannah Lindberg |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:20.42 |
2:46.97 |
4:13.12 |
|
5:36.12 |
|
27 |
Sara Johansson |
1995 |
Ystads Simsällskap |
|
1:19.65 |
2:46.28 |
4:12.38 |
|
5:36.86 |
|
28 |
Frida Zielinski |
1995 |
Karlshamns Simklubb |
|
1:18.74 |
2:45.71 |
4:14.52 |
|
5:39.38 |
|
29 |
Sara Hariri |
1995 |
Simklubben Ran |
|
1:20.01 |
2:48.53 |
4:16.65 |
|
5:39.48 |
|
30 |
Louise Albäck |
1995 |
Simklubben Lödde |
|
1:24.06 |
2:54.73 |
4:27.35 |
|
5:57.14 |
|
31 |
Julia Nilsson |
1994 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:24.01 |
2:56.89 |
4:31.73 |
|
6:03.85 |
|
32 |
Jukjin Chiu |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:23.24 |
2:59.31 |
4:34.72 |
|
6:05.75 |
|
- |
Josefina Widerström |
1994 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Fanny Berglund |
1995 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
12:07 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
12:32 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 400m Frisim Damer C, Finaler |
Sponsor: Arkitektgruppen i Malmö |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Cronqvist |
1996 |
Trelleborgs Simsällskap |
|
1:10.32 |
2:24.24 |
3:38.11 |
|
4:48.50 |
|
2 |
Ida Gutlic |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:09.43 |
2:23.58 |
3:38.02 |
|
4:52.38 |
|
3 |
Cornelia Clarén |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:10.37 |
2:25.78 |
3:41.32 |
|
4:53.35 |
|
4 |
Wanda Dollmayer |
1996 |
Simklubben Ran |
|
1:09.47 |
2:24.72 |
3:40.27 |
|
4:53.88 |
|
5 |
Erica Sjöholm |
1997 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:11.02 |
2:26.33 |
3:43.28 |
|
4:58.48 |
|
6 |
Emma Kaspersson |
1997 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:13.62 |
2:31.38 |
3:49.19 |
|
5:06.21 |
|
7 |
Andrea Gustafsson |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:10.52 |
2:28.04 |
3:47.51 |
|
5:06.76 |
|
8 |
Augusta Andersson |
1997 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:15.40 |
2:35.54 |
3:58.32 |
|
5:18.41 |
|
9 |
Sofia Heimsten |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
1:15.25 |
2:36.02 |
3:59.39 |
|
5:18.77 |
|
10 |
Clara Vater |
1997 |
Simklubben Lödde |
|
1:15.23 |
2:35.98 |
3:58.91 |
|
5:21.11 |
|
11 |
Natalie Varady |
1997 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:17.66 |
2:41.71 |
4:05.86 |
|
5:25.00 |
|
12 |
Amanda Lomryd |
1996 |
Simklubben Ran |
|
1:16.61 |
2:40.35 |
4:05.02 |
|
5:27.53 |
|
13 |
Cecilia Boman |
1996 |
Simsällskapet Iden |
|
1:15.56 |
2:40.92 |
4:07.06 |
|
5:29.82 |
|
14 |
Natalie Lundgren |
1996 |
Simklubben Hajen |
|
1:17.39 |
2:41.67 |
4:06.70 |
|
5:31.32 |
|
15 |
Felicia Malmqvist |
1996 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:17.92 |
2:44.03 |
4:10.15 |
|
5:33.77 |
|
16 |
Alexandra Volkova |
1996 |
Simklubben Triton |
|
1:19.71 |
2:46.51 |
4:14.38 |
|
5:36.58 |
|
17 |
Evelina Edlund |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:22.00 |
2:50.99 |
4:19.62 |
|
5:44.26 |
|
18 |
Matilda Sandberg |
1997 |
Trelleborgs Simsällskap |
|
1:21.02 |
2:49.71 |
4:18.74 |
|
5:45.64 |
|
19 |
Johanna Nilsson |
1996 |
Ystads Simsällskap |
|
1:22.74 |
2:53.04 |
4:21.76 |
|
5:48.09 |
|
20 |
Alice Marko-Varga |
1996 |
Simklubben Triton |
|
1:23.17 |
2:53.12 |
4:24.74 |
|
5:48.93 |
|
21 |
Olivia Berglund |
1998 |
Simklubben Ran |
|
1:23.67 |
2:54.13 |
4:24.77 |
|
5:49.89 |
|
22 |
Erica Johnsson |
1996 |
Simklubben Lödde |
|
1:24.23 |
2:55.58 |
4:25.94 |
|
5:51.22 |
|
23 |
Hanna Hinderup |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:23.12 |
2:54.54 |
4:25.03 |
|
5:51.83 |
|
24 |
Jonna Nordström |
1997 |
S71 |
|
1:22.54 |
2:55.34 |
4:28.94 |
|
5:58.25 |
|
25 |
Emma Eriksson |
1997 |
Simklubben Poseidon |
|
1:25.29 |
2:58.04 |
4:30.53 |
|
5:58.33 |
|
26 |
Erika Sällberg |
1997 |
Simklubben Lödde |
|
1:26.09 |
3:02.27 |
4:39.84 |
|
6:09.39 |
|
27 |
Julia Karlsson |
1997 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:26.18 |
3:01.39 |
4:37.27 |
|
6:09.40 |
|
28 |
Jessica Andersson |
1997 |
Simklubben Poseidon |
|
1:29.15 |
3:04.75 |
4:41.05 |
|
6:13.54 |
|
29 |
Hiba Ibrahim |
1997 |
Simklubben Ran |
|
1:26.65 |
3:04.15 |
4:43.49 |
|
6:17.00 |
|
- |
Erika Olsson |
1996 |
Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
12:32 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
12:45 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Frisim Herrar A, Finaler |
Sponsor: Bravida |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
12:45 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
12:57 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Frisim Herrar B, Finaler |
Sponsor: Bravida |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Lundin |
1994 |
Simklubben Triton |
|
29.84 |
1:01.57 |
1:33.00 |
|
2:04.07 |
|
2 |
Nicolas Nord |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
30.21 |
1:02.74 |
1:36.36 |
|
2:09.55 |
|
3 |
Jacob Zeidler |
1994 |
Simklubben Lödde |
|
29.64 |
1:02.34 |
1:36.03 |
|
2:09.67 |
|
4 |
August Ström |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
31.02 |
1:05.15 |
1:38.91 |
|
2:11.71 |
|
5 |
Oskar Olofsson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
29.98 |
1:03.27 |
1:38.47 |
|
2:12.46 |
|
6 |
Ole Martin Turøy |
1995 |
Stavanger Svømme Club |
|
31.09 |
1:04.95 |
1:39.59 |
|
2:12.57 |
|
7 |
Jonatan Andersson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
30.51 |
1:04.96 |
1:39.89 |
|
2:14.14 |
|
8 |
Viktor Christiansson |
1995 |
Tyringe Simsällskap |
|
30.27 |
1:04.49 |
1:39.90 |
|
2:14.21 |
|
9 |
Henrik Nilsson |
1994 |
Simklubben Triton |
|
30.50 |
1:04.09 |
1:40.12 |
|
2:15.71 |
|
10 |
Simon Boman |
1994 |
Simsällskapet Iden |
|
30.31 |
1:04.37 |
1:40.73 |
|
2:17.71 |
|
11 |
Gustav Hellqvist |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
30.92 |
1:05.23 |
1:42.42 |
|
2:18.38 |
|
12 |
Max Troell |
1995 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
30.64 |
1:05.21 |
1:41.49 |
|
2:19.08 |
|
13 |
Johan Nilsson |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
31.76 |
1:07.74 |
1:44.90 |
|
2:19.80 |
|
14 |
Anton Kostevski |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
31.11 |
1:06.26 |
1:44.00 |
|
2:20.95 |
|
15 |
Tom Postema |
1994 |
Sjöbo Simsällskap |
|
30.90 |
1:06.41 |
1:43.85 |
|
2:21.26 |
|
16 |
Rasmus Andersson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
32.59 |
1:09.89 |
1:48.97 |
|
2:24.81 |
|
17 |
Petter Hansson |
1995 |
Eslövs Simsällskap |
|
34.02 |
1:12.23 |
1:49.20 |
|
2:25.06 |
|
18 |
Ted Troell |
1994 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
32.09 |
1:09.51 |
1:48.45 |
|
2:25.61 |
|
19 |
Johan Jönsson |
1995 |
Simklubben Hajen |
|
33.50 |
1:10.74 |
1:48.74 |
|
2:25.73 |
|
20 |
Kalle Kallio-Strand |
1994 |
Ystads Simsällskap |
|
33.19 |
1:10.53 |
1:48.99 |
|
2:26.24 |
|
21 |
Joachim Olsson |
1995 |
Ystads Simsällskap |
|
33.25 |
1:10.88 |
1:52.09 |
|
2:26.50 |
|
22 |
Denniz Sabo |
1995 |
Karlshamns Simklubb |
|
32.75 |
1:09.64 |
1:49.25 |
|
2:27.82 |
|
23 |
Christian Andersson |
1995 |
Ystads Simsällskap |
|
32.40 |
1:10.63 |
1:50.06 |
|
2:28.22 |
|
24 |
Per Christerson |
1995 |
Simklubben Hajen |
|
33.60 |
1:11.09 |
1:50.02 |
|
2:28.28 |
|
25 |
Henrik Hindberg |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.82 |
1:12.39 |
1:52.14 |
|
2:30.55 |
|
26 |
Oskar Strömberg |
1994 |
Simklubben Lödde |
|
33.68 |
1:13.07 |
1:54.17 |
|
2:32.57 |
|
27 |
Theo Petersson |
1995 |
Karlshamns Simklubb |
|
34.26 |
1:13.23 |
1:53.29 |
|
2:32.96 |
|
28 |
Filip Karabeleski |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
35.02 |
1:14.72 |
1:55.74 |
|
2:33.41 |
|
29 |
Christopher Wang |
1995 |
Simklubben Ran |
|
34.78 |
1:15.33 |
2:00.07 |
|
2:43.77 |
|
- |
Alexander Olsson |
1995 |
Trelleborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
12:57 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
13:17 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Frisim Herrar C, Finaler |
Sponsor: Bravida |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
13:17 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
16:07 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Frisim Damer A, Finaler |
Sponsor: Byggcompagniet i Malmö |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
16:07 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
16:20 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Frisim Damer B, Finaler |
Sponsor: Byggcompagniet i Malmö |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
16:20 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
16:34 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Frisim Damer C, Finaler |
Sponsor: Byggcompagniet i Malmö |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
16:34 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
16:46 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Herrar A, Finaler |
Sponsor: Sydark Konstruera |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
16:46 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
16:55 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Medley Herrar B, Finaler |
Sponsor: Sydark Konstruera |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jacob Zeidler |
1994 |
Simklubben Lödde |
|
30.46 |
1:10.57 |
1:54.15 |
|
2:28.13 |
|
2 |
Simon Boman |
1994 |
Simsällskapet Iden |
|
32.19 |
1:12.31 |
1:54.66 |
|
2:29.45 |
|
3 |
Trond Vasslag |
1994 |
Stavanger Svømme Club |
|
33.30 |
1:15.07 |
1:55.52 |
|
2:30.44 |
|
4 |
Markus Svensson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
32.23 |
1:09.61 |
1:58.37 |
|
2:32.28 |
|
5 |
Ahmad Attellesey |
1995 |
Simklubben Triton |
|
31.00 |
1:12.94 |
2:00.29 |
|
2:33.28 |
|
6 |
Max Troell |
1995 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
33.80 |
1:16.60 |
1:59.93 |
|
2:34.42 |
|
7 |
Jonatan Andersson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
32.70 |
1:15.19 |
2:01.06 |
|
2:35.30 |
|
8 |
Gustav Hellqvist |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.27 |
1:13.93 |
2:01.09 |
|
2:35.81 |
|
9 |
Anton Persson |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
36.10 |
1:18.93 |
2:00.74 |
|
2:37.01 |
|
10 |
Viktor Christiansson |
1995 |
Tyringe Simsällskap |
|
32.42 |
1:15.47 |
2:05.46 |
|
2:40.14 |
|
11 |
Johan Nilsson |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.86 |
1:18.73 |
2:04.42 |
|
2:40.15 |
|
12 |
Denniz Sabo |
1995 |
Karlshamns Simklubb |
|
32.23 |
1:14.18 |
2:04.05 |
|
2:41.44 |
|
13 |
Bartosz Pawlik |
1994 |
Simklubben Sydsim |
|
33.29 |
1:17.34 |
2:04.54 |
|
2:42.96 |
|
14 |
Tobias Svendsen |
1995 |
Simklubben Sydsim |
|
33.74 |
1:18.11 |
2:04.56 |
|
2:45.17 |
|
15 |
Ted Troell |
1994 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
39.06 |
1:25.82 |
2:11.64 |
|
2:47.25 |
|
16 |
Joachim Olsson |
1995 |
Ystads Simsällskap |
|
35.28 |
1:20.10 |
2:13.21 |
|
2:47.62 |
|
17 |
Kalle Kallio-Strand |
1994 |
Ystads Simsällskap |
|
37.66 |
1:19.97 |
2:09.98 |
|
2:47.69 |
|
18 |
Petter Hansson |
1995 |
Eslövs Simsällskap |
|
37.18 |
1:24.84 |
2:12.53 |
|
2:48.12 |
|
19 |
Oskar Strömberg |
1994 |
Simklubben Lödde |
|
35.77 |
1:20.86 |
2:13.23 |
|
2:48.78 |
|
20 |
Olav Ravndal Skjølingstad |
1995 |
Stavanger Svømme Club |
|
33.84 |
1:19.25 |
2:08.15 |
|
2:48.84 |
|
21 |
Per Christerson |
1995 |
Simklubben Hajen |
|
37.39 |
1:22.56 |
2:13.29 |
|
2:50.74 |
|
22 |
Theo Petersson |
1995 |
Karlshamns Simklubb |
|
35.37 |
1:20.66 |
2:15.92 |
|
2:54.58 |
|
23 |
Shan Langlais |
1994 |
Simklubben Poseidon |
|
37.60 |
1:26.16 |
2:14.38 |
|
2:55.25 |
|
24 |
Christopher Wang |
1995 |
Simklubben Ran |
|
35.21 |
1:23.09 |
2:18.59 |
|
3:02.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
16:55 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
17:13 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 200m Medley Herrar C, Finaler |
Sponsor: Sydark Konstruera |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fabian Steen |
1996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
31.26 |
1:09.56 |
1:55.67 |
|
2:29.83 |
|
2 |
Oscar Fridh |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
35.44 |
1:16.07 |
2:02.36 |
|
2:35.39 |
|
3 |
Victor Lloyd |
1996 |
Trelleborgs Simsällskap |
|
33.45 |
1:16.26 |
2:01.98 |
|
2:35.77 |
|
4 |
Johan Christiansson |
1996 |
Ystads Simsällskap |
|
34.29 |
1:16.96 |
2:03.06 |
|
2:36.52 |
|
5 |
Anton Fransson |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
34.98 |
1:16.70 |
2:02.90 |
|
2:36.84 |
|
6 |
Alexander Olsson |
1996 |
Eslövs Simsällskap |
|
35.41 |
1:17.12 |
2:07.20 |
|
2:43.87 |
|
7 |
Ali Hariri |
1996 |
Simklubben Ran |
|
35.23 |
1:19.98 |
2:09.01 |
|
2:45.66 |
|
8 |
Sondre Møll |
1996 |
Stavanger Svømme Club |
|
34.57 |
1:20.07 |
2:09.10 |
|
2:45.67 |
|
9 |
Carl Gustafsson |
1996 |
Karlshamns Simklubb |
|
34.17 |
1:18.60 |
2:09.39 |
|
2:48.43 |
|
10 |
Marcus Skog |
1996 |
Klippans Simsällskap |
|
39.52 |
1:23.22 |
2:12.09 |
|
2:49.06 |
|
11 |
Gustav Östlund |
1997 |
Simklubben Poseidon |
|
38.72 |
1:23.80 |
2:13.40 |
|
2:49.27 |
|
12 |
Filip Wejfeldt |
1997 |
Simsällskapet Iden |
|
38.83 |
1:22.49 |
2:10.84 |
|
2:49.68 |
|
13 |
Albin Kallio-Strand |
1996 |
Ystads Simsällskap |
|
36.28 |
1:21.35 |
2:13.31 |
|
2:50.79 |
|
14 |
Rasmus Ericsson |
1998 |
Simklubben Triton |
|
40.15 |
1:24.09 |
2:14.08 |
|
2:51.06 |
|
15 |
Hugo Cedervall |
1997 |
Simklubben Poseidon |
|
35.81 |
1:21.54 |
2:17.76 |
|
2:53.04 |
|
16 |
Viktor Rosenqvist |
1997 |
Simklubben Lödde |
|
37.52 |
1:24.16 |
2:16.61 |
|
2:54.26 |
|
17 |
Marcus Andersson-Arvidsso |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
37.95 |
1:25.19 |
2:16.76 |
|
2:54.38 |
|
18 |
Alexander Wåhlin |
1996 |
Eslövs Simsällskap |
|
37.64 |
1:26.20 |
2:18.23 |
|
2:54.86 |
|
19 |
Gustav Holmström |
1996 |
Simklubben Lödde |
|
35.35 |
1:19.47 |
2:15.31 |
|
2:55.23 |
|
20 |
Filip Bivesand |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
39.45 |
1:25.81 |
2:19.86 |
|
2:58.23 |
|
21 |
Jonathan Albrecht |
1996 |
Simklubben Ran |
|
37.23 |
1:24.25 |
2:16.81 |
|
2:58.26 |
|
22 |
Tim Jensen |
1996 |
Trelleborgs Simsällskap |
|
41.91 |
1:25.97 |
2:17.15 |
|
2:58.91 |
|
23 |
Anton Andersson |
1997 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
41.95 |
1:29.18 |
2:20.11 |
|
3:01.23 |
|
24 |
Simon Karlsson |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
37.86 |
1:23.55 |
2:22.54 |
|
3:01.48 |
|
25 |
Erik Nilsson |
1996 |
Simklubben Sydsim |
|
39.86 |
1:28.17 |
2:22.53 |
|
3:03.74 |
|
26 |
Philip Hermansson-Barak |
1997 |
Simklubben Poseidon |
|
42.55 |
1:28.99 |
2:30.68 |
|
3:06.20 |
|
27 |
Edvin Paul |
1998 |
Simklubben Poseidon |
|
41.14 |
1:29.64 |
2:22.85 |
|
3:06.37 |
|
28 |
Konrad Damm |
1997 |
Ystads Simsällskap |
|
41.71 |
1:30.69 |
2:26.98 |
|
3:09.48 |
|
29 |
Jacob Greiff |
1997 |
Simklubben Poseidon |
|
40.27 |
1:28.71 |
2:29.17 |
|
3:09.84 |
|
30 |
Johan Persson |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
43.09 |
1:35.50 |
2:31.19 |
|
3:10.91 |
|
31 |
Hampus Persson |
1997 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
43.70 |
1:34.56 |
2:31.04 |
|
3:11.08 |
|
32 |
Isac Troell |
1997 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
45.32 |
1:38.57 |
2:30.67 |
|
3:11.60 |
|
33 |
Lukas Gunnarsson |
1998 |
Simklubben Lödde |
|
43.43 |
1:34.82 |
2:32.26 |
|
3:14.17 |
|
34 |
Max Andersson |
1996 |
Simklubben Ran |
|
44.09 |
1:35.35 |
2:33.92 |
|
3:15.11 |
|
35 |
Esbjörn Ohlsson |
1996 |
Simsällskapet Iden |
|
49.63 |
1:41.07 |
2:39.16 |
|
3:23.57 |
|
36 |
Onur Yucel |
1998 |
Simklubben Poseidon |
|
42.86 |
1:34.66 |
2:37.20 |
|
3:23.77 |
|
37 |
Fredrik Olsson |
1997 |
Simklubben Ran |
|
46.90 |
1:38.21 |
2:42.26 |
|
3:24.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
17:13 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
17:25 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Fjärilsim Damer A, Finaler |
Sponsor: New Line Arkitekter |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Marko-Varga |
1985 |
Stavanger Svømme Club |
|
29.97 |
1:03.88 |
1:38.70 |
|
2:14.53 |
|
2 |
Josefine Hansson |
1992 |
Eslövs Simsällskap |
|
32.75 |
1:10.40 |
1:47.50 |
|
2:25.89 |
|
3 |
Julia Olsson |
1993 |
Simklubben Sydsim |
|
32.53 |
1:10.92 |
1:50.59 |
|
2:31.90 |
|
4 |
Amanda Widlund |
1993 |
Simklubben Triton |
|
34.32 |
1:13.75 |
1:54.31 |
|
2:36.09 |
|
5 |
Beatrice Brandt |
1992 |
Simklubben Ran |
|
35.31 |
1:17.43 |
2:00.70 |
|
2:45.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
17:25 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
17:29 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Fjärilsim Damer B, Finaler |
Sponsor: New Line Arkitekter |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erika Kaspersson |
1994 |
Eslövs Simsällskap |
|
34.39 |
1:13.23 |
1:53.69 |
|
2:34.58 |
|
2 |
Linnea Olausson |
1995 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
34.92 |
1:14.02 |
1:54.82 |
|
2:36.16 |
|
3 |
Josefine Bivesand |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
34.14 |
1:13.65 |
1:55.62 |
|
2:38.44 |
|
4 |
Sandra Engberg |
1995 |
Simklubben Lödde |
|
34.98 |
1:16.38 |
1:59.59 |
|
2:43.31 |
|
5 |
Elin Lundgren |
1995 |
Simklubben Hajen |
|
36.53 |
1:19.54 |
2:07.56 |
|
2:57.71 |
|
6 |
Jukjin Chiu |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
44.03 |
1:40.08 |
2:37.06 |
|
3:33.28 |
|
- |
Emmy Lundh |
1995 |
Trelleborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
17:29 |
|
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
17:32 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Fjärilsim Damer C, Finaler |
Sponsor: New Line Arkitekter |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cassandra Tran |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.84 |
1:11.29 |
1:52.98 |
|
2:33.14 |
|
2 |
Erica Sjöholm |
1997 |
Sjöbo Simsällskap |
|
36.40 |
1:20.72 |
2:06.68 |
|
2:51.10 |
|
3 |
Clara Vater |
1997 |
Simklubben Lödde |
|
36.36 |
1:19.46 |
2:06.56 |
|
2:55.78 |
|
4 |
Augusta Andersson |
1997 |
Sjöbo Simsällskap |
|
38.28 |
1:22.87 |
2:10.53 |
|
2:58.55 |
|
5 |
Emma Kaspersson |
1997 |
Eslövs Simsällskap |
|
39.62 |
1:26.98 |
2:17.32 |
|
3:05.89 |
|
6 |
Cecilia Laursen |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
41.76 |
1:32.48 |
2:26.03 |
|
3:17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
17:32 |
|
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
17:55 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Ryggsim Herrar A, Finaler |
Sponsor: Sydtotal |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
17:55 |
|
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
18:02 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 100m Ryggsim Herrar B, Finaler |
Sponsor: Sydtotal |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
18:02 |
|
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
18:13 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 100m Ryggsim Herrar C, Finaler |
Sponsor: Sydtotal |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
18:13 |
|
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
18:30 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 400m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: Anderssons ICA S Sandby |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefine Hansson |
1992 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:11.34 |
2:31.23 |
4:00.10 |
|
5:10.45 |
|
2 |
Hanna Jörlund |
1991 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:10.74 |
2:30.74 |
4:04.86 |
|
5:18.76 |
|
3 |
Emma Johansson |
1991 |
Simklubben Hajen |
|
1:12.41 |
2:35.38 |
4:08.32 |
|
5:19.58 |
|
4 |
Kajsa Strömgren |
1990 |
Karlshamns Simklubb |
|
1:19.13 |
2:50.71 |
4:19.70 |
|
5:36.23 |
|
5 |
Josephine Wiberg |
1990 |
S71 |
|
1:17.18 |
2:46.20 |
4:22.99 |
|
5:36.40 |
|
6 |
Lina Hinderup |
1994 |
Simklubben Ran |
|
1:16.16 |
2:44.60 |
4:24.51 |
|
5:36.51 |
|
7 |
Lovis Hyddmark |
1993 |
Simklubben Poseidon |
|
1:13.94 |
2:39.44 |
4:20.27 |
|
5:37.61 |
|
8 |
Erika Kaspersson |
1994 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:15.85 |
2:49.61 |
4:28.27 |
|
5:40.53 |
|
9 |
Beatrice Brandt |
1992 |
Simklubben Ran |
|
1:20.54 |
2:52.38 |
4:27.20 |
|
5:46.61 |
|
10 |
Elin Hemby |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:16.23 |
2:48.11 |
4:28.65 |
|
5:50.55 |
|
11 |
Malin Johansson |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
1:22.25 |
2:53.61 |
4:37.23 |
|
5:58.22 |
|
12 |
Sarah Danielsson |
1994 |
Tyringe Simsällskap |
|
1:30.67 |
3:01.70 |
4:44.51 |
|
6:05.36 |
|
13 |
Josefine Åkesson |
1995 |
Ystads Simsällskap |
|
1:24.24 |
2:53.60 |
4:47.59 |
|
6:08.47 |
|
14 |
Eliana Ohlsson |
1995 |
Simsällskapet Iden |
|
1:27.02 |
3:09.99 |
5:02.79 |
|
6:27.65 |
|
15 |
Emma Eriksson |
1997 |
Simklubben Poseidon |
|
1:33.64 |
3:16.12 |
5:04.43 |
|
6:32.20 |
|
16 |
Frida Zielinski |
1995 |
Karlshamns Simklubb |
|
1:29.80 |
3:11.41 |
5:07.92 |
|
6:39.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
18:30 |
|
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
20:25 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 1500m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: E.ON |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Kindberg |
1993 |
Simklubben Ran |
|
1:05.80 |
2:15.96 |
3:25.73 |
4:35.31 |
17:17.50 |
|
|
|
|
|
|
5:45.83 |
6:55.59 |
8:05.51 |
9:15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
10:25.32 |
11:35.11 |
12:44.31 |
13:53.98 |
|
|
|
|
|
|
|
15:03.54 |
16:12.62 |
|
|
|
|
2 |
Adam Schön-Svensson |
1991 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:05.78 |
2:15.88 |
3:25.90 |
4:35.33 |
17:17.55 |
|
|
|
|
|
|
5:45.26 |
6:55.63 |
8:05.79 |
9:15.59 |
|
|
|
|
|
|
|
10:25.58 |
11:35.79 |
12:44.65 |
13:54.27 |
|
|
|
|
|
|
|
15:04.15 |
16:13.64 |
|
|
|
|
3 |
Öysten Feldberg |
1993 |
Randaberg IL |
|
1:05.79 |
2:15.56 |
3:25.10 |
4:34.80 |
17:25.01 |
|
|
|
|
|
|
5:45.14 |
6:55.28 |
8:05.41 |
9:15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
10:26.18 |
11:36.67 |
12:46.84 |
13:57.78 |
|
|
|
|
|
|
|
15:07.61 |
16:17.81 |
|
|
|
|
4 |
Fredrik Knutsen Hegdal |
1994 |
Stavanger Svømme Club |
|
1:04.29 |
2:15.44 |
3:26.96 |
4:38.78 |
17:44.08 |
|
|
|
|
|
|
5:50.37 |
7:02.07 |
8:13.73 |
9:25.94 |
|
|
|
|
|
|
|
10:37.77 |
11:49.73 |
13:00.99 |
14:12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
15:24.41 |
16:35.82 |
|
|
|
|
5 |
Fredrik Hansen |
1992 |
Simsällskapet Iden |
|
1:06.81 |
2:19.25 |
3:32.35 |
4:44.82 |
18:02.57 |
|
|
|
|
|
|
5:57.38 |
7:09.23 |
8:22.03 |
9:34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
10:47.52 |
12:01.24 |
13:14.37 |
14:27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
15:40.11 |
16:52.40 |
|
|
|
|
6 |
Nicolas Nord |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:09.19 |
2:22.46 |
3:36.34 |
4:49.88 |
18:21.52 |
|
|
|
|
|
|
6:03.38 |
7:16.95 |
8:30.42 |
9:43.47 |
|
|
|
|
|
|
|
10:56.06 |
12:09.26 |
13:23.19 |
14:37.77 |
|
|
|
|
|
|
|
15:52.37 |
17:06.76 |
|
|
|
|
7 |
Victor Lloyd |
1996 |
Trelleborgs Simsällskap |
|
1:09.21 |
2:24.66 |
3:39.73 |
4:54.55 |
18:28.12 |
|
|
|
|
|
|
6:08.53 |
7:23.22 |
8:37.07 |
9:51.35 |
|
|
|
|
|
|
|
11:05.82 |
12:20.45 |
13:34.57 |
14:49.35 |
|
|
|
|
|
|
|
16:02.95 |
17:17.18 |
|
|
|
|
8 |
Oskar Olofsson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
1:07.12 |
2:19.52 |
3:32.75 |
4:45.99 |
18:30.48 |
|
|
|
|
|
|
5:59.49 |
7:14.31 |
8:29.44 |
9:44.40 |
|
|
|
|
|
|
|
10:59.67 |
12:15.00 |
13:31.47 |
14:47.46 |
|
|
|
|
|
|
|
16:03.68 |
17:18.39 |
|
|
|
|
9 |
Viktor Christiansson |
1995 |
Tyringe Simsällskap |
|
1:08.95 |
2:23.11 |
3:38.66 |
4:55.57 |
18:51.40 |
|
|
|
|
|
|
6:12.11 |
7:29.37 |
8:46.21 |
10:02.83 |
|
|
|
|
|
|
|
11:18.82 |
12:35.19 |
13:51.95 |
15:07.92 |
|
|
|
|
|
|
|
16:23.71 |
17:39.34 |
|
|
|
|
10 |
Markus Topphem |
1993 |
Ystads Simsällskap |
|
1:09.82 |
2:26.03 |
3:41.15 |
4:57.58 |
19:02.79 |
|
|
|
|
|
|
6:13.35 |
7:30.84 |
8:47.87 |
10:05.91 |
|
|
|
|
|
|
|
11:23.53 |
12:42.02 |
13:59.87 |
15:17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
16:33.63 |
17:49.40 |
|
|
|
|
11 |
Alexander Lienau-Petersso |
1993 |
Ystads Simsällskap |
|
1:09.23 |
2:24.03 |
3:40.22 |
4:56.53 |
19:09.96 |
|
|
|
|
|
|
6:12.69 |
7:31.13 |
8:48.56 |
10:05.96 |
|
|
|
|
|
|
|
11:23.57 |
12:43.41 |
14:01.92 |
15:20.89 |
|
|
|
|
|
|
|
16:40.01 |
17:56.96 |
|
|
|
|
12 |
Johan Nilsson |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:10.25 |
2:26.90 |
3:45.21 |
5:02.34 |
19:15.23 |
|
|
|
|
|
|
6:59.05 |
8:17.22 |
9:34.50 |
10:52.70 |
|
|
|
|
|
|
|
12:11.10 |
13:29.31 |
14:47.00 |
16:05.95 |
|
|
|
|
|
|
|
17:23.41 |
18:39.01 |
|
|
|
|
13 |
Tom Hangård |
1996 |
Simsällskapet Iden |
|
1:12.94 |
2:31.09 |
3:50.48 |
5:08.67 |
19:42.43 |
|
|
|
|
|
|
7:03.95 |
8:21.91 |
9:40.02 |
10:58.12 |
|
|
|
|
|
|
|
12:17.20 |
13:37.88 |
14:58.53 |
16:19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
17:39.48 |
19:01.55 |
|
|
|
|
14 |
Robin Jönsson |
1994 |
Simsällskapet Iden |
|
1:11.25 |
2:28.26 |
3:47.53 |
5:07.14 |
20:03.69 |
|
|
|
|
|
|
6:26.74 |
7:47.29 |
9:08.89 |
10:29.72 |
|
|
|
|
|
|
|
11:51.49 |
13:13.87 |
14:35.30 |
15:57.99 |
|
|
|
|
|
|
|
17:20.17 |
18:42.23 |
|
|
|
|
15 |
Marcus Andersson-Arvidsso |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:13.14 |
2:32.97 |
3:53.48 |
5:13.77 |
20:05.39 |
|
|
|
|
|
|
6:34.17 |
7:54.53 |
9:15.24 |
10:36.08 |
|
|
|
|
|
|
|
11:57.29 |
13:19.20 |
14:41.71 |
16:03.69 |
|
|
|
|
|
|
|
17:24.66 |
18:45.59 |
|
|
|
|
16 |
Gustav Holmström |
1996 |
Simklubben Lödde |
|
1:18.28 |
2:44.77 |
4:11.40 |
5:38.96 |
21:22.03 |
|
|
|
|
|
|
7:06.66 |
8:34.61 |
10:02.47 |
11:28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
12:55.81 |
14:22.67 |
15:48.54 |
17:14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
18:39.26 |
20:03.41 |
|
|
|
|
17 |
Esbjörn Ohlsson |
1996 |
Simsällskapet Iden |
|
1:29.75 |
3:08.25 |
4:50.06 |
6:32.50 |
25:26.55 |
|
|
|
|
|
|
8:14.32 |
9:55.81 |
11:40.19 |
13:23.43 |
|
|
|
|
|
|
|
15:06.95 |
16:52.31 |
18:36.56 |
20:20.34 |
|
|
|
|
|
|
|
22:03.29 |
23:46.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
01 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
20:25 |
|
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
09:09 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Bröstsim Herrar A, Finaler |
Sponsor: SWECO Systems |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
09:09 |
|
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
09:15 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Bröstsim Herrar B, Finaler |
Sponsor: SWECO Systems |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
09:15 |
|
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
09:27 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 100m Bröstsim Herrar C, Finaler |
Sponsor: SWECO Systems |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
09:27 |
|
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
09:33 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 100m Fjärilsim Damer A, Finaler |
Sponsor: Arkitektgruppen i Malmö |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
09:33 |
|
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
09:40 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 100m Fjärilsim Damer B, Finaler |
Sponsor: Arkitektgruppen i Malmö |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
09:40 |
|
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
09:55 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 100m Fjärilsim Damer C, Finaler |
Sponsor: Arkitektgruppen i Malmö |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
09:55 |
|
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
10:07 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 200m Ryggsim Herrar A, Finaler |
Sponsor: Prenad |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
10:07 |
|
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
10:18 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 200m Ryggsim Herrar B, Finaler |
Sponsor: Prenad |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Lundin |
1994 |
Simklubben Triton |
|
33.28 |
1:08.02 |
1:42.95 |
|
2:17.68 |
|
2 |
Julius Hjelm |
1994 |
Simsällskapet Iden |
|
33.23 |
1:08.29 |
1:44.30 |
|
2:20.31 |
|
3 |
Markus Svensson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
32.83 |
1:09.08 |
1:46.37 |
|
2:23.77 |
|
4 |
Timmie Frodlund |
1994 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
35.19 |
1:12.06 |
1:50.58 |
|
2:27.95 |
|
5 |
Linus Davidsson |
1994 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
34.49 |
1:13.10 |
1:51.01 |
|
2:28.29 |
|
6 |
Rasmus Andersson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
35.27 |
1:14.08 |
1:53.90 |
|
2:33.00 |
|
7 |
Martin Svensson |
1994 |
Simsällskapet Iden |
|
35.37 |
1:14.71 |
1:54.40 |
|
2:33.78 |
|
8 |
Nicolas Nord |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
36.19 |
1:16.18 |
1:57.69 |
|
2:38.87 |
|
9 |
Tom Postema |
1994 |
Sjöbo Simsällskap |
|
38.52 |
1:19.46 |
2:00.21 |
|
2:40.27 |
|
10 |
Gustav Hellqvist |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
36.70 |
1:17.41 |
1:59.80 |
|
2:41.52 |
|
11 |
Johan Jönsson |
1995 |
Simklubben Hajen |
|
39.02 |
1:19.62 |
2:01.18 |
|
2:41.68 |
|
12 |
Denniz Sabo |
1995 |
Karlshamns Simklubb |
|
38.40 |
1:20.25 |
2:03.46 |
|
2:45.31 |
|
13 |
Henrik Hindberg |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
39.95 |
1:23.70 |
2:08.26 |
|
2:46.54 |
|
14 |
Anders Lindanger |
1995 |
Stavanger Svømme Club |
|
39.34 |
1:22.05 |
2:06.48 |
|
2:48.75 |
|
15 |
Tobias Schmidt |
1994 |
Simklubben Triton |
|
39.82 |
1:22.43 |
2:06.01 |
|
2:49.21 |
|
16 |
Theo Petersson |
1995 |
Karlshamns Simklubb |
|
38.78 |
1:22.41 |
2:06.54 |
|
2:49.39 |
|
17 |
Jonatan Jönsson |
1994 |
Simklubben Triton |
|
41.14 |
1:25.59 |
2:09.54 |
|
2:54.10 |
|
18 |
Filip Karabeleski |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
42.94 |
1:29.58 |
2:18.24 |
|
3:05.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
10:18 |
|
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
10:25 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 200m Ryggsim Herrar C, Finaler |
Sponsor: Prenad |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Efrem Ghirmai |
1996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.39 |
1:09.80 |
1:48.44 |
|
2:25.65 |
|
2 |
Fabian Steen |
1996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.86 |
1:11.10 |
1:49.94 |
|
2:27.18 |
|
3 |
Petter Fredriksson |
1997 |
Simklubben Hajen |
|
37.42 |
1:17.14 |
1:57.18 |
|
2:36.58 |
|
4 |
Oscar Fridh |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
38.83 |
1:20.95 |
2:03.96 |
|
2:45.51 |
|
5 |
Rasmus Ericsson |
1998 |
Simklubben Triton |
|
41.06 |
1:24.22 |
2:07.59 |
|
2:48.25 |
|
6 |
Gustav Holmström |
1996 |
Simklubben Lödde |
|
39.32 |
1:22.36 |
2:06.24 |
|
2:48.34 |
|
7 |
Gustav Östlund |
1997 |
Simklubben Poseidon |
|
41.01 |
1:25.49 |
2:08.65 |
|
2:49.42 |
|
8 |
Tim Jensen |
1996 |
Trelleborgs Simsällskap |
|
40.16 |
1:23.24 |
2:06.71 |
|
2:50.30 |
|
9 |
Ali Hariri |
1996 |
Simklubben Ran |
|
41.43 |
1:25.78 |
2:09.56 |
|
2:52.67 |
|
10 |
Viktor Rosenqvist |
1997 |
Simklubben Lödde |
|
42.01 |
1:27.13 |
2:12.74 |
|
2:56.23 |
|
11 |
Philip Hermansson-Barak |
1997 |
Simklubben Poseidon |
|
42.41 |
1:28.89 |
2:16.55 |
|
2:59.25 |
|
12 |
Simon Karlsson |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
43.81 |
1:32.02 |
2:19.82 |
|
3:04.77 |
|
13 |
Erik Nilsson |
1996 |
Simklubben Sydsim |
|
43.06 |
1:29.84 |
2:18.73 |
|
3:06.05 |
|
14 |
Anton Andersson |
1997 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
45.84 |
1:34.07 |
2:22.82 |
|
3:08.70 |
|
15 |
Filip Lundin |
1997 |
Klippans Simsällskap |
|
46.25 |
1:35.14 |
2:25.73 |
|
3:13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
10:25 |
|
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
10:30 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 200m Bröstsim Damer A, Finaler |
Sponsor: Byggcompagniet i Malmö |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
10:30 |
|
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
10:41 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 200m Bröstsim Damer B, Finaler |
Sponsor: Byggcompagniet i Malmö |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nellie Ternblad |
1995 |
Simklubben Lödde |
|
39.75 |
1:22.62 |
2:06.83 |
|
2:50.15 |
|
2 |
Emma Jansson |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
40.22 |
1:26.34 |
2:12.27 |
|
2:57.66 |
|
3 |
Erika Hultman |
1994 |
Simklubben Sydsim |
|
40.05 |
1:26.48 |
2:13.03 |
|
2:58.28 |
|
4 |
Lina Söderberg |
1994 |
Simklubben Lödde |
|
40.35 |
1:25.76 |
2:12.93 |
|
3:00.54 |
|
5 |
Moa Ståhl |
1995 |
Simklubben Poseidon |
|
41.61 |
1:28.26 |
2:15.41 |
|
3:02.72 |
|
6 |
Amelia Berlin |
1995 |
Simklubben Sydsim |
|
41.03 |
1:27.82 |
2:16.46 |
|
3:04.66 |
|
7 |
Maja Lundström |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
40.84 |
1:28.29 |
2:17.29 |
|
3:07.27 |
|
8 |
Agnes Ekfors-Elvin |
1995 |
Simklubben Poseidon |
|
43.11 |
1:30.87 |
2:19.86 |
|
3:07.98 |
|
9 |
Frida Nilsson |
1995 |
Trelleborgs Simsällskap |
|
43.09 |
1:31.64 |
2:21.38 |
|
3:11.31 |
|
10 |
Jenniefer Lundberg |
1994 |
Simklubben Sydsim |
|
44.49 |
1:33.26 |
2:22.53 |
|
3:11.82 |
|
11 |
Anna Hovenberg |
1995 |
Simklubben Hajen |
|
42.87 |
1:30.82 |
2:21.63 |
|
3:13.75 |
|
12 |
Sarah Danielsson |
1994 |
Tyringe Simsällskap |
|
45.08 |
1:34.36 |
2:24.24 |
|
3:14.26 |
|
13 |
Malin Asp |
1994 |
Simklubben Triton |
|
46.49 |
1:35.86 |
2:26.50 |
|
3:16.27 |
|
14 |
Erika Dion |
1995 |
Simklubben Hajen |
|
45.49 |
1:38.42 |
2:31.64 |
|
3:24.02 |
|
15 |
Frida Helgesson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
45.73 |
1:37.79 |
2:31.70 |
|
3:24.25 |
|
16 |
Sara Johansson |
1995 |
Ystads Simsällskap |
|
46.64 |
1:39.56 |
2:32.86 |
|
3:25.49 |
|
17 |
Fanny Berglund |
1995 |
Simklubben Lödde |
|
48.56 |
1:41.64 |
2:34.43 |
|
3:27.16 |
|
18 |
Louise Albäck |
1995 |
Simklubben Lödde |
|
50.70 |
1:48.14 |
2:46.95 |
|
3:44.60 |
|
- |
Nadine Söderberg |
1995 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
10:41 |
|
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
10:57 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 200m Bröstsim Damer C, Finaler |
Sponsor: Sydark Konstruera |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lina Wingren |
1996 |
Simklubben Triton |
|
40.29 |
1:24.30 |
2:08.70 |
|
2:51.60 |
|
2 |
Andrea Gustafsson |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
39.04 |
1:23.32 |
2:07.87 |
|
2:52.24 |
|
3 |
Ida Gutlic |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
39.33 |
1:23.36 |
2:09.74 |
|
2:57.16 |
|
4 |
Felicia Sandström |
1997 |
Sjöbo Simsällskap |
|
42.31 |
1:30.51 |
2:20.99 |
|
3:12.88 |
|
5 |
Hanna Hinderup |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
44.45 |
1:33.94 |
2:25.13 |
|
3:14.22 |
|
6 |
Jenny Christensson |
1996 |
Simsällskapet Iden |
|
43.11 |
1:33.51 |
2:24.85 |
|
3:15.16 |
|
7 |
Maria Nilsson |
1996 |
Tyringe Simsällskap |
|
44.62 |
1:35.77 |
2:26.29 |
|
3:16.83 |
|
8 |
Felicia Malmqvist |
1996 |
Sjöbo Simsällskap |
|
43.07 |
1:34.01 |
2:26.24 |
|
3:17.35 |
|
9 |
Natalie Lundgren |
1996 |
Simklubben Hajen |
|
44.82 |
1:35.54 |
2:26.69 |
|
3:17.83 |
|
10 |
Emelie Nilsson |
1997 |
Tyringe Simsällskap |
|
45.30 |
1:36.55 |
2:27.62 |
|
3:17.95 |
|
11 |
Malin Johansson |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
46.30 |
1:36.83 |
2:27.99 |
|
3:18.21 |
|
12 |
Elin Borg |
1996 |
Klippans Simsällskap |
|
44.35 |
1:35.87 |
2:27.13 |
|
3:18.82 |
|
13 |
Emma Stenberg |
1996 |
Ystads Simsällskap |
|
45.10 |
1:36.44 |
2:28.20 |
|
3:19.61 |
|
14 |
Amanda Nilsson |
1996 |
Simklubben Triton |
|
47.37 |
1:39.51 |
2:31.46 |
|
3:23.79 |
|
15 |
Olivia Berglund |
1998 |
Simklubben Ran |
|
47.06 |
1:39.78 |
2:33.25 |
|
3:23.95 |
|
16 |
Emma Eriksson |
1997 |
Simklubben Poseidon |
|
47.51 |
1:39.77 |
2:33.59 |
|
3:25.62 |
|
17 |
Erika Sällberg |
1997 |
Simklubben Lödde |
|
48.06 |
1:41.61 |
2:35.77 |
|
3:25.95 |
|
18 |
Sara Nilsson |
1998 |
Simsällskapet Iden |
|
48.05 |
1:41.45 |
2:35.86 |
|
3:29.29 |
|
19 |
Clara Vater |
1997 |
Simklubben Lödde |
|
47.12 |
1:40.96 |
2:35.93 |
|
3:31.13 |
|
20 |
Sofia Heimsten |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
48.14 |
1:42.56 |
2:37.39 |
|
3:32.23 |
|
21 |
Jennie Wikforss |
1997 |
Simklubben Poseidon |
|
48.92 |
1:47.21 |
2:45.46 |
|
3:44.51 |
|
22 |
Hiba Ibrahim |
1997 |
Simklubben Ran |
|
51.50 |
1:49.19 |
2:47.42 |
|
3:44.89 |
|
23 |
Jessica Andersson |
1997 |
Simklubben Poseidon |
|
52.24 |
1:50.65 |
2:49.14 |
|
3:45.90 |
|
24 |
Elin Önnestam |
1996 |
Simklubben Lödde |
|
51.56 |
1:50.97 |
2:51.70 |
|
3:50.89 |
|
- |
Jenny Thalin |
1997 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
10:57 |
|
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
11:26 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 400m Frisim Herrar A, Finaler |
Sponsor: Sydark Konstruera |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
11:26 |
|
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
11:37 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 46, 400m Frisim Herrar B, Finaler |
Sponsor: New Line Arkitekter |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fredrik Knutsen Hegdal |
1994 |
Stavanger Svømme Club |
|
1:02.61 |
2:10.69 |
3:19.57 |
|
4:25.00 |
|
2 |
Nicolas Nord |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:05.06 |
2:15.26 |
3:24.37 |
|
4:33.00 |
|
3 |
Oskar Olofsson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
1:04.19 |
2:15.77 |
3:29.68 |
|
4:40.22 |
|
4 |
Viktor Christiansson |
1995 |
Tyringe Simsällskap |
|
1:05.22 |
2:16.72 |
3:31.00 |
|
4:40.27 |
|
5 |
Ole Martin Turøy |
1995 |
Stavanger Svømme Club |
|
1:09.46 |
2:23.60 |
3:36.14 |
|
4:43.81 |
|
6 |
Jonatan Andersson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
1:06.99 |
2:20.92 |
3:37.14 |
|
4:48.58 |
|
7 |
Luke Postema |
1995 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:08.57 |
2:22.72 |
3:37.39 |
|
4:50.19 |
|
8 |
Petter Hansson |
1995 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:09.72 |
2:24.27 |
3:37.51 |
|
4:51.00 |
|
9 |
Johan Nilsson |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:08.96 |
2:24.87 |
3:40.72 |
|
4:52.05 |
|
10 |
Robin Jönsson |
1994 |
Simsällskapet Iden |
|
1:06.39 |
2:21.69 |
3:38.51 |
|
4:53.75 |
|
11 |
Simon Boman |
1994 |
Simsällskapet Iden |
|
1:07.29 |
2:23.49 |
3:39.83 |
|
4:55.25 |
|
12 |
Tom Postema |
1994 |
Sjöbo Simsällskap |
|
1:09.08 |
2:25.95 |
3:43.35 |
|
4:57.75 |
|
13 |
Johan Jönsson |
1995 |
Simklubben Hajen |
|
1:11.68 |
2:30.47 |
3:49.33 |
|
5:07.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
11:37 |
|
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
12:02 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 400m Frisim Herrar C, Finaler |
Sponsor: New Line Arkitekter |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victor Lloyd |
1996 |
Trelleborgs Simsällskap |
|
1:05.57 |
2:17.01 |
3:28.82 |
|
4:38.89 |
|
2 |
Johan Christiansson |
1996 |
Ystads Simsällskap |
|
1:04.59 |
2:18.12 |
3:31.11 |
|
4:43.16 |
|
3 |
Oscar Fridh |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:07.35 |
2:21.39 |
3:35.81 |
|
4:48.93 |
|
4 |
Alexander Olsson |
1996 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:08.73 |
2:22.57 |
3:36.29 |
|
4:48.98 |
|
5 |
Sondre Møll |
1996 |
Stavanger Svømme Club |
|
1:10.77 |
2:27.82 |
3:44.97 |
|
4:59.94 |
|
6 |
Marcus Andersson-Arvidsso |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:12.18 |
2:29.97 |
3:48.35 |
|
5:03.56 |
|
7 |
Filip Bivesand |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:12.85 |
2:30.81 |
3:48.64 |
|
5:04.36 |
|
8 |
Anton Fransson |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:11.88 |
2:30.76 |
3:49.63 |
|
5:04.50 |
|
9 |
Niklas Jagerstål |
1999 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:13.85 |
2:32.83 |
3:52.33 |
|
5:08.67 |
|
10 |
Petter Fredriksson |
1997 |
Simklubben Hajen |
|
1:13.40 |
2:33.26 |
3:53.41 |
|
5:09.33 |
|
11 |
Sigfrid Lindberg |
1996 |
Simklubben Ran |
|
1:09.81 |
2:28.56 |
3:50.28 |
|
5:10.11 |
|
12 |
Carl Gustafsson |
1996 |
Karlshamns Simklubb |
|
1:10.23 |
2:29.20 |
3:50.20 |
|
5:10.26 |
|
13 |
Rasmus Ericsson |
1998 |
Simklubben Triton |
|
1:16.54 |
2:36.58 |
3:55.57 |
|
5:11.32 |
|
14 |
Gustav Holmström |
1996 |
Simklubben Lödde |
|
1:12.87 |
2:32.50 |
3:53.60 |
|
5:11.79 |
|
15 |
Hugo Cedervall |
1997 |
Simklubben Poseidon |
|
1:14.38 |
2:34.20 |
3:54.53 |
|
5:13.90 |
|
16 |
Mika Mononen |
1996 |
Ystads Simsällskap |
|
1:09.92 |
2:30.28 |
3:52.69 |
|
5:17.09 |
|
17 |
Alexander Wåhlin |
1996 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:14.35 |
2:36.15 |
4:00.53 |
|
5:23.02 |
|
18 |
Ali Hariri |
1996 |
Simklubben Ran |
|
1:14.12 |
2:38.11 |
4:04.81 |
|
5:27.02 |
|
19 |
Viktor Rosenqvist |
1997 |
Simklubben Lödde |
|
1:17.79 |
2:41.20 |
4:06.70 |
|
5:30.23 |
|
20 |
Simon Karlsson |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:20.58 |
2:48.15 |
4:15.51 |
|
5:36.26 |
|
21 |
Richard Berg |
1998 |
Simklubben Ran |
|
1:18.72 |
2:46.33 |
4:14.03 |
|
5:38.01 |
|
22 |
Johannes Nilsson |
1996 |
Tyringe Simsällskap |
|
1:17.07 |
2:44.93 |
4:12.45 |
|
5:38.67 |
|
23 |
Jesper Olsson |
1998 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:24.07 |
2:54.08 |
4:23.00 |
|
5:50.07 |
|
24 |
Jonathan Albrecht |
1996 |
Simklubben Ran |
|
1:26.22 |
3:00.41 |
4:32.97 |
|
5:57.17 |
|
25 |
Erik Andersson |
1997 |
Tyringe Simsällskap |
|
1:22.72 |
2:54.62 |
4:28.15 |
|
5:57.97 |
|
26 |
Erik Andrén |
1998 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:24.53 |
2:56.66 |
4:28.54 |
|
5:58.38 |
|
27 |
Kostas Karidas |
1996 |
Simklubben Poseidon |
|
1:21.84 |
2:55.44 |
4:31.31 |
|
6:02.31 |
|
28 |
Max Andersson |
1996 |
Simklubben Ran |
|
1:25.83 |
3:00.34 |
4:34.41 |
|
6:03.96 |
|
29 |
Fredrik Olsson |
1997 |
Simklubben Ran |
|
1:24.94 |
2:59.76 |
4:37.40 |
|
6:09.97 |
|
30 |
Filip Svennblad |
1997 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:25.94 |
3:02.48 |
4:40.70 |
|
6:17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
12:02 |
|
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
12:16 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 48, 200m Frisim Damer A, Finaler |
Sponsor: Tyréns |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Marko-Varga |
1985 |
Stavanger Svømme Club |
|
29.03 |
59.80 |
1:30.91 |
|
2:02.02 |
|
2 |
Nathalie Stenquist |
1991 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
30.37 |
1:03.63 |
1:38.81 |
|
2:12.15 |
|
3 |
Rebecca Holst |
1991 |
Simklubben Triton |
|
31.09 |
1:04.33 |
1:38.23 |
|
2:12.24 |
|
4 |
Maria Lundahl |
1991 |
S71 |
|
31.00 |
1:05.23 |
1:41.14 |
|
2:15.17 |
|
5 |
Petra Wennberg |
1993 |
Simklubben Sydsim |
|
31.58 |
1:05.83 |
1:40.73 |
|
2:15.42 |
|
6 |
Emma Johansson |
1991 |
Simklubben Hajen |
|
31.32 |
1:04.65 |
1:40.58 |
|
2:16.08 |
|
7 |
Malin Mörk |
1989 |
Simklubben Poseidon |
|
31.34 |
1:05.95 |
1:41.55 |
|
2:16.59 |
|
8 |
Susanna Olin |
1991 |
Simklubben Poseidon |
|
31.84 |
1:06.70 |
1:42.72 |
|
2:18.38 |
|
9 |
Beatrice Svensson |
1992 |
Simklubben Hajen |
|
32.43 |
1:07.55 |
1:44.66 |
|
2:21.38 |
|
10 |
Joy Malmberg |
1993 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
31.88 |
1:07.24 |
1:46.01 |
|
2:23.05 |
|
11 |
Johanna Holmberg |
1993 |
Simklubben Lödde |
|
33.05 |
1:09.34 |
1:46.67 |
|
2:23.66 |
|
12 |
Anna Jonsson |
1993 |
Simklubben Hajen |
|
32.42 |
1:08.29 |
1:45.81 |
|
2:23.75 |
|
13 |
Ida Nord |
1990 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
32.71 |
1:09.00 |
1:46.48 |
|
2:23.79 |
|
14 |
Karoline Eriksen |
1992 |
Stavanger Svømme Club |
|
32.90 |
1:09.57 |
1:48.12 |
|
2:24.05 |
|
15 |
Josefin Nilsson |
1993 |
Simklubben Triton |
|
33.70 |
1:10.61 |
1:48.51 |
|
2:25.48 |
|
16 |
Synnøve Fevang |
1993 |
Stavanger Svømme Club |
|
34.28 |
1:12.11 |
1:51.19 |
|
2:29.26 |
|
17 |
Emma Zandihn |
1991 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.87 |
1:11.25 |
1:51.15 |
|
2:30.99 |
|
18 |
Viktoria Petersson |
1993 |
Simklubben Poseidon |
|
33.88 |
1:12.01 |
1:51.51 |
|
2:31.17 |
|
19 |
Annika Jönsson |
1993 |
Simklubben Hajen |
|
35.55 |
1:15.07 |
1:56.28 |
|
2:37.74 |
|
20 |
Josefin Hansson |
1993 |
Karlshamns Simklubb |
|
35.96 |
1:17.83 |
2:00.70 |
|
2:41.78 |
|
21 |
Josefin Nilsson |
1993 |
Simklubben Sydsim |
|
36.35 |
1:18.56 |
2:03.61 |
|
2:46.33 |
|
22 |
Malin Jönsson |
1990 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
40.36 |
1:26.60 |
2:13.59 |
|
2:59.56 |
|
- |
Matilda Nilsson |
1992 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
12:16 |
|
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
12:34 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 49, 200m Frisim Damer B, Finaler |
Sponsor: Tyréns |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frida Börnfors |
1994 |
Simklubben Sydsim |
|
31.20 |
1:03.94 |
1:38.37 |
|
2:13.09 |
|
2 |
Michelle Hansen |
1994 |
Simklubben Sydsim |
|
31.64 |
1:06.24 |
1:42.03 |
|
2:17.33 |
|
3 |
Josefine Bivesand |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.32 |
1:06.91 |
1:42.63 |
|
2:17.72 |
|
4 |
Hanna Rahm-Andersson |
1995 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.39 |
1:08.77 |
1:44.51 |
|
2:18.63 |
|
5 |
Erika Kaspersson |
1994 |
Eslövs Simsällskap |
|
32.95 |
1:08.16 |
1:44.06 |
|
2:18.82 |
|
6 |
Erika Hultman |
1994 |
Simklubben Sydsim |
|
32.22 |
1:07.51 |
1:44.28 |
|
2:20.09 |
|
7 |
Ingrid Cerutti |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.29 |
1:08.28 |
1:44.81 |
|
2:20.64 |
|
8 |
Moa Ståhl |
1995 |
Simklubben Poseidon |
|
33.77 |
1:10.02 |
1:46.56 |
|
2:21.56 |
|
9 |
Rebecka Sylvander |
1995 |
Simklubben Lödde |
|
33.36 |
1:09.83 |
1:46.01 |
|
2:22.52 |
|
10 |
Felice Fröberg |
1995 |
Simklubben Ran |
|
32.28 |
1:08.18 |
1:46.32 |
|
2:23.39 |
|
11 |
Josefina Widerström |
1994 |
Simklubben Poseidon |
|
33.48 |
1:10.63 |
1:48.30 |
|
2:23.96 |
|
12 |
Jenny Tärnhuvud |
1994 |
Simklubben Lödde |
|
33.23 |
1:10.00 |
1:47.63 |
|
2:24.55 |
|
13 |
Emma Tran Ngan |
1995 |
Simklubben Ran |
|
32.45 |
1:08.90 |
1:46.70 |
|
2:25.08 |
|
14 |
Martina Lomnitz |
1995 |
Karlshamns Simklubb |
|
34.21 |
1:11.11 |
1:48.25 |
|
2:25.89 |
|
15 |
Maja Lundström |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
34.12 |
1:11.15 |
1:49.25 |
|
2:27.06 |
|
16 |
Elin Lundgren |
1995 |
Simklubben Hajen |
|
34.02 |
1:11.60 |
1:50.05 |
|
2:27.34 |
|
17 |
Marie Topphem |
1995 |
Ystads Simsällskap |
|
34.25 |
1:11.81 |
1:50.57 |
|
2:28.88 |
|
18 |
Elin Andersson |
1994 |
Tyringe Simsällskap |
|
34.48 |
1:12.67 |
1:52.20 |
|
2:29.83 |
|
19 |
Hanna Nilsson |
1995 |
Simklubben Hajen |
|
33.94 |
1:11.72 |
1:51.42 |
|
2:30.02 |
|
20 |
Agnes Ekfors-Elvin |
1995 |
Simklubben Poseidon |
|
34.59 |
1:13.40 |
1:53.23 |
|
2:30.69 |
|
21 |
Michelle Lövdahl |
1995 |
Simklubben Lödde |
|
34.12 |
1:13.36 |
1:52.80 |
|
2:31.40 |
|
22 |
Carolina Schersten |
1994 |
Simklubben Poseidon |
|
34.18 |
1:13.18 |
1:53.30 |
|
2:32.64 |
|
23 |
Linnea Fransson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
34.63 |
1:13.13 |
1:53.51 |
|
2:32.85 |
|
24 |
Jenniefer Lundberg |
1994 |
Simklubben Sydsim |
|
35.79 |
1:14.87 |
1:54.43 |
|
2:32.98 |
|
25 |
Hannah Lindberg |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
34.60 |
1:13.54 |
1:53.96 |
|
2:33.74 |
|
26 |
Jill Lundström |
1994 |
Simsällskapet Iden |
|
33.60 |
1:11.55 |
1:52.18 |
|
2:34.48 |
|
27 |
Elin Sjöstrand |
1994 |
Simklubben Triton |
|
35.87 |
1:14.18 |
1:54.60 |
|
2:35.11 |
|
28 |
Stephanie Aminoff |
1995 |
Simklubben Hajen |
|
34.85 |
1:14.38 |
1:54.74 |
|
2:35.77 |
|
29 |
Sarah Danielsson |
1994 |
Tyringe Simsällskap |
|
35.22 |
1:14.89 |
1:57.49 |
|
2:36.84 |
|
30 |
Frida Nilsson |
1995 |
Trelleborgs Simsällskap |
|
35.85 |
1:15.94 |
1:56.75 |
|
2:37.00 |
|
31 |
Emma Borg |
1994 |
Simklubben Triton |
|
36.79 |
1:17.41 |
1:59.10 |
|
2:39.01 |
|
32 |
Anna Hovenberg |
1995 |
Simklubben Hajen |
|
34.72 |
1:15.13 |
1:58.01 |
|
2:39.13 |
|
33 |
Malin Asp |
1994 |
Simklubben Triton |
|
38.33 |
1:20.36 |
2:02.87 |
|
2:39.31 |
|
34 |
Sara Hariri |
1995 |
Simklubben Ran |
|
36.01 |
1:17.38 |
2:01.26 |
|
2:41.74 |
|
35 |
Isabella Svensson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
37.33 |
1:18.79 |
2:01.00 |
|
2:41.98 |
|
36 |
Fanny Berglund |
1995 |
Simklubben Lödde |
|
36.71 |
1:18.54 |
2:01.10 |
|
2:42.18 |
|
37 |
Anna Edstedt |
1995 |
Simklubben Poseidon |
|
38.37 |
1:19.97 |
2:02.17 |
|
2:42.89 |
|
38 |
Erika Larsen |
1995 |
Tyringe Simsällskap |
|
37.36 |
1:19.67 |
2:02.47 |
|
2:43.22 |
|
39 |
Ella Hansson |
1994 |
Simklubben Triton |
|
37.15 |
1:19.08 |
2:01.66 |
|
2:43.25 |
|
40 |
Frida Zielinski |
1995 |
Karlshamns Simklubb |
|
37.27 |
1:18.53 |
2:01.46 |
|
2:43.53 |
|
41 |
Jukjin Chiu |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
36.96 |
1:21.13 |
2:06.98 |
|
2:47.29 |
|
42 |
Erika Dion |
1995 |
Simklubben Hajen |
|
36.71 |
1:20.28 |
2:05.21 |
|
2:47.92 |
|
43 |
Frida Helgesson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
36.79 |
1:20.41 |
2:05.78 |
|
2:48.71 |
|
44 |
Kira Börgdal |
1994 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
37.67 |
1:19.82 |
2:04.79 |
|
2:49.96 |
|
45 |
Sara Johansson |
1995 |
Ystads Simsällskap |
|
37.61 |
1:22.15 |
2:06.97 |
|
2:50.97 |
|
46 |
Louise Albäck |
1995 |
Simklubben Lödde |
|
39.34 |
1:24.27 |
2:10.11 |
|
2:54.58 |
|
47 |
Madeleine Ivarsson |
1994 |
Ystads Simsällskap |
|
41.09 |
1:27.38 |
2:15.14 |
|
3:01.02 |
|
- |
Lydia Rönning |
1994 |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
12:34 |
|
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
12:57 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 50, 200m Frisim Damer C, Finaler |
Sponsor: Tyréns |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Cronqvist |
1996 |
Trelleborgs Simsällskap |
|
32.46 |
1:07.61 |
1:43.13 |
|
2:16.95 |
|
2 |
Cassandra Tran |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.12 |
1:07.51 |
1:43.30 |
|
2:17.21 |
|
3 |
Cornelia Clarén |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.55 |
1:07.80 |
1:43.39 |
|
2:17.29 |
|
4 |
Wanda Dollmayer |
1996 |
Simklubben Ran |
|
32.06 |
1:07.13 |
1:42.70 |
|
2:17.46 |
|
5 |
Erica Sjöholm |
1997 |
Sjöbo Simsällskap |
|
31.99 |
1:07.40 |
1:43.49 |
|
2:17.93 |
|
6 |
Andrea Gustafsson |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.44 |
1:08.60 |
1:46.38 |
|
2:24.25 |
|
7 |
Felicia Sandström |
1997 |
Sjöbo Simsällskap |
|
32.91 |
1:09.66 |
1:48.07 |
|
2:26.67 |
|
8 |
Ingeborg Jørmeland |
1996 |
Stavanger Svømme Club |
|
33.43 |
1:10.60 |
1:49.88 |
|
2:27.00 |
|
9 |
Amanda Hörberg-Zdanowski |
1996 |
Simklubben Poseidon |
|
33.24 |
1:10.38 |
1:49.61 |
|
2:27.13 |
|
10 |
Hannah Skog |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
34.15 |
1:11.47 |
1:50.36 |
|
2:27.88 |
|
11 |
Rebecca Nordberg |
1996 |
Eslövs Simsällskap |
|
34.76 |
1:12.07 |
1:50.50 |
|
2:28.17 |
|
12 |
Ida Borg |
1997 |
Simklubben Triton |
|
33.97 |
1:11.74 |
1:50.72 |
|
2:28.25 |
|
13 |
Emma Kaspersson |
1997 |
Eslövs Simsällskap |
|
34.60 |
1:12.61 |
1:51.31 |
|
2:28.53 |
|
14 |
Emilia Andreasson |
1996 |
Tyringe Simsällskap |
|
34.08 |
1:12.21 |
1:52.40 |
|
2:29.96 |
|
15 |
Cecilia Boman |
1996 |
Simsällskapet Iden |
|
34.27 |
1:13.26 |
1:53.29 |
|
2:30.73 |
|
16 |
Sofia Heimsten |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
34.52 |
1:12.56 |
1:51.96 |
|
2:31.12 |
|
17 |
Clara Vater |
1997 |
Simklubben Lödde |
|
34.47 |
1:12.61 |
1:52.58 |
|
2:31.73 |
|
18 |
Natalie Varady |
1997 |
Eslövs Simsällskap |
|
35.05 |
1:13.83 |
1:53.74 |
|
2:31.90 |
|
19 |
Cecilia Laursen |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
35.56 |
1:15.17 |
1:55.00 |
|
2:31.93 |
|
20 |
Josefin Johnsson |
1996 |
Simklubben Ran |
|
34.31 |
1:13.05 |
1:53.61 |
|
2:33.07 |
|
21 |
Ella Nygren |
1996 |
Simsällskapet Iden |
|
35.63 |
1:15.66 |
1:55.81 |
|
2:33.24 |
|
22 |
Augusta Andersson |
1997 |
Sjöbo Simsällskap |
|
35.95 |
1:15.50 |
1:56.05 |
|
2:34.33 |
|
23 |
Amanda Nilsson |
1996 |
Simklubben Triton |
|
35.64 |
1:16.06 |
1:57.07 |
|
2:34.41 |
|
24 |
Alexandra Volkova |
1996 |
Simklubben Triton |
|
34.73 |
1:14.03 |
1:55.22 |
|
2:34.66 |
|
25 |
Johanna Nilsson |
1996 |
Simklubben Triton |
|
35.75 |
1:15.98 |
1:56.88 |
|
2:35.16 |
|
26 |
Amanda Lomryd |
1996 |
Simklubben Ran |
|
35.62 |
1:15.61 |
1:56.26 |
|
2:35.89 |
|
27 |
Felicia Malmqvist |
1996 |
Sjöbo Simsällskap |
|
35.70 |
1:15.64 |
1:57.01 |
|
2:36.74 |
|
28 |
Emilia Ernstsson |
1996 |
S71 |
|
35.71 |
1:15.33 |
1:56.80 |
|
2:36.75 |
|
29 |
Lina Wingren |
1996 |
Simklubben Triton |
|
35.90 |
1:17.43 |
1:59.44 |
|
2:36.79 |
|
30 |
Natalie Lundgren |
1996 |
Simklubben Hajen |
|
35.55 |
1:15.52 |
1:56.45 |
|
2:37.53 |
|
31 |
Evelina Edlund |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
37.02 |
1:18.45 |
2:01.26 |
|
2:40.63 |
|
32 |
Alice Marko-Varga |
1996 |
Simklubben Triton |
|
37.56 |
1:20.08 |
2:02.55 |
|
2:41.75 |
|
33 |
Matilda Sandberg |
1997 |
Trelleborgs Simsällskap |
|
37.45 |
1:19.82 |
2:03.57 |
|
2:43.23 |
|
34 |
Emma Eriksson |
1997 |
Simklubben Poseidon |
|
37.64 |
1:20.02 |
2:03.00 |
|
2:43.98 |
|
35 |
Julia Olsson |
1997 |
Ystads Simsällskap |
|
37.71 |
1:18.95 |
2:03.32 |
|
2:44.04 |
|
36 |
Maria Nilsson |
1996 |
Tyringe Simsällskap |
|
38.29 |
1:20.61 |
2:05.82 |
|
2:45.63 |
|
37 |
Moa Cronsjö |
1998 |
Simsällskapet Iden |
|
38.44 |
1:22.17 |
2:07.11 |
|
2:46.14 |
|
38 |
Erika Sällberg |
1997 |
Simklubben Lödde |
|
37.35 |
1:21.12 |
2:07.82 |
|
2:47.69 |
|
39 |
Dinah Jönsson |
1998 |
Ystads Simsällskap |
|
37.39 |
1:20.34 |
2:05.54 |
|
2:47.82 |
|
40 |
Brita Stang Aune |
1997 |
Stavanger Svømme Club |
|
36.66 |
1:21.29 |
2:06.17 |
|
2:47.96 |
|
41 |
Hanna Hinderup |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
39.20 |
1:22.40 |
2:06.14 |
|
2:48.16 |
|
42 |
Amanda Werthén |
1997 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
38.31 |
1:23.17 |
2:06.90 |
|
2:49.51 |
|
43 |
Julia Karlsson |
1997 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
39.51 |
1:23.72 |
2:09.35 |
|
2:52.09 |
|
44 |
Elin Önnestam |
1996 |
Simklubben Lödde |
|
37.89 |
1:22.87 |
2:08.89 |
|
2:53.39 |
|
45 |
Jenny Thalin |
1997 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
39.94 |
1:25.16 |
2:11.45 |
|
2:54.72 |
|
46 |
Erika Olsson |
1996 |
Simklubben Sydsim |
|
37.90 |
1:22.50 |
2:08.96 |
|
2:54.88 |
|
47 |
Matilda Klintberg |
1999 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
39.03 |
1:24.17 |
2:10.52 |
|
2:54.96 |
|
48 |
Emelie Nilsson |
1997 |
Tyringe Simsällskap |
|
39.47 |
1:24.72 |
2:10.94 |
|
2:55.25 |
|
49 |
Jessica Andersson |
1997 |
Simklubben Poseidon |
|
40.47 |
1:26.34 |
2:12.34 |
|
2:56.97 |
|
50 |
Vilma Segerdahl |
1998 |
Simklubben Lödde |
|
40.24 |
1:26.95 |
2:16.43 |
|
2:57.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
12:57 |
|
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
16:06 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 51, 100m Frisim Herrar A, Finaler |
Sponsor: E.ON |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
16:06 |
|
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
16:15 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 52, 100m Frisim Herrar B, Finaler |
Sponsor: E.ON |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
16:15 |
|
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
17:37 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 53, 100m Frisim Herrar C, Finaler |
Sponsor: E.ON |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
17:37 |
|
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
16:35 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 54, 200m Medley Damer A, Finaler |
Sponsor: Anderssons ICA S Sandby |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathilde Hyddmark |
1991 |
Simklubben Poseidon |
|
31.45 |
1:10.63 |
1:55.47 |
|
2:29.76 |
|
2 |
Hanna Jörlund |
1991 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.06 |
1:10.78 |
1:55.03 |
|
2:29.85 |
|
3 |
Petra Wennberg |
1993 |
Simklubben Sydsim |
|
32.59 |
1:13.72 |
1:56.02 |
|
2:30.97 |
|
4 |
Maria Lundahl |
1991 |
S71 |
|
31.97 |
1:11.81 |
1:56.76 |
|
2:31.29 |
|
5 |
Sara Sundberg |
1989 |
Simklubben Poseidon |
|
32.35 |
1:12.42 |
1:55.64 |
|
2:32.04 |
|
6 |
Emma Johansson |
1991 |
Simklubben Hajen |
|
32.63 |
1:12.22 |
1:57.94 |
|
2:32.81 |
|
7 |
Susanna Olin |
1991 |
Simklubben Poseidon |
|
34.24 |
1:15.29 |
1:58.64 |
|
2:34.97 |
|
8 |
Anna Fransson |
1993 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.31 |
1:14.37 |
2:01.91 |
|
2:36.94 |
|
9 |
Karin Ademar |
1993 |
Simklubben Lödde |
|
33.65 |
1:16.90 |
2:01.58 |
|
2:38.07 |
|
10 |
Beatrice Brandt |
1992 |
Simklubben Ran |
|
35.07 |
1:17.96 |
2:05.75 |
|
2:41.41 |
|
11 |
Wilma Thaning |
1993 |
Simklubben Poseidon |
|
33.97 |
1:17.68 |
2:09.93 |
|
2:47.21 |
|
12 |
Johanna Holmberg |
1993 |
Simklubben Lödde |
|
35.34 |
1:19.38 |
2:09.92 |
|
2:48.76 |
|
13 |
Josefin Hansson |
1993 |
Karlshamns Simklubb |
|
40.60 |
1:29.06 |
2:22.18 |
|
3:04.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
16:35 |
|
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
16:50 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 55, 200m Medley Damer B, Finaler |
Sponsor: Anderssons ICA S Sandby |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Olsson |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.66 |
1:10.74 |
1:57.81 |
|
2:32.26 |
|
2 |
Emma Jansson |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.85 |
1:16.11 |
2:02.19 |
|
2:38.51 |
|
3 |
Amelia Berlin |
1995 |
Simklubben Sydsim |
|
34.10 |
1:16.36 |
2:02.70 |
|
2:39.01 |
|
4 |
Nellie Ternblad |
1995 |
Simklubben Lödde |
|
34.45 |
1:19.90 |
2:04.86 |
|
2:41.61 |
|
5 |
Sandra Engberg |
1995 |
Simklubben Lödde |
|
33.41 |
1:16.66 |
2:04.84 |
|
2:42.49 |
|
6 |
Désirée Andersson |
1994 |
Ystads Simsällskap |
|
35.58 |
1:18.57 |
2:05.84 |
|
2:42.73 |
|
7 |
Jenny Tärnhuvud |
1994 |
Simklubben Lödde |
|
35.32 |
1:18.28 |
2:07.91 |
|
2:44.55 |
|
8 |
Moa Ståhl |
1995 |
Simklubben Poseidon |
|
36.70 |
1:24.25 |
2:10.82 |
|
2:46.73 |
|
9 |
Marie Topphem |
1995 |
Ystads Simsällskap |
|
36.34 |
1:18.89 |
2:11.64 |
|
2:47.57 |
|
10 |
Ingrid Cerutti |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.55 |
1:18.35 |
2:10.98 |
|
2:47.60 |
|
11 |
Elin Hemby |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
35.26 |
1:19.85 |
2:09.39 |
|
2:47.95 |
|
12 |
Malin Haga |
1995 |
Stavanger Svømme Club |
|
34.50 |
1:18.30 |
2:09.34 |
|
2:48.03 |
|
13 |
Anna Hovenberg |
1995 |
Simklubben Hajen |
|
38.41 |
1:22.30 |
2:09.91 |
|
2:48.69 |
|
14 |
Elin Lundgren |
1995 |
Simklubben Hajen |
|
35.92 |
1:21.90 |
2:12.17 |
|
2:49.56 |
|
15 |
Elin Andersson |
1994 |
Tyringe Simsällskap |
|
35.02 |
1:20.00 |
2:12.74 |
|
2:50.13 |
|
16 |
Michelle Lövdahl |
1995 |
Simklubben Lödde |
|
36.68 |
1:22.89 |
2:14.05 |
|
2:52.59 |
|
17 |
Lina Söderberg |
1994 |
Simklubben Lödde |
|
36.06 |
1:24.03 |
2:12.36 |
|
2:52.99 |
|
17 |
Carolina Schersten |
1994 |
Simklubben Poseidon |
|
37.49 |
1:22.28 |
2:14.69 |
|
2:52.99 |
|
19 |
Cecilia Lundin |
1994 |
Simklubben Poseidon |
|
35.01 |
1:24.19 |
2:14.71 |
|
2:53.26 |
|
20 |
Malin Asp |
1994 |
Simklubben Triton |
|
38.20 |
1:25.26 |
2:16.67 |
|
2:53.99 |
|
21 |
Jenny Nilsson |
1995 |
Simklubben Sydsim |
|
39.88 |
1:23.97 |
2:18.64 |
|
2:58.14 |
|
22 |
Hannah Lindberg |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
38.64 |
1:24.28 |
2:19.12 |
|
2:58.27 |
|
23 |
Frida Zielinski |
1995 |
Karlshamns Simklubb |
|
36.76 |
1:23.02 |
2:20.94 |
|
3:01.53 |
|
24 |
Fanny Berglund |
1995 |
Simklubben Lödde |
|
41.40 |
1:28.84 |
2:22.07 |
|
3:01.89 |
|
25 |
Frida Helgesson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
39.37 |
1:30.03 |
2:22.13 |
|
3:04.86 |
|
26 |
Anna Edstedt |
1995 |
Simklubben Poseidon |
|
42.87 |
1:32.67 |
2:24.81 |
|
3:05.83 |
|
27 |
Sara Hariri |
1995 |
Simklubben Ran |
|
41.64 |
1:31.70 |
2:27.05 |
|
3:07.72 |
|
28 |
Isabella Svensson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
43.58 |
1:33.25 |
2:30.59 |
|
3:13.78 |
|
29 |
Jukjin Chiu |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
42.26 |
1:35.97 |
2:32.57 |
|
3:13.83 |
|
30 |
Louise Albäck |
1995 |
Simklubben Lödde |
|
41.45 |
1:33.52 |
2:30.96 |
|
3:14.43 |
|
31 |
Kira Börgdal |
1994 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
40.55 |
1:34.48 |
2:31.13 |
|
3:16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
16:50 |
|
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
17:14 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 56, 200m Medley Damer C, Finaler |
Sponsor: Anderssons ICA S Sandby |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cassandra Tran |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
31.47 |
1:12.13 |
1:57.92 |
|
2:32.61 |
|
2 |
Ida Gutlic |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.71 |
1:14.46 |
2:00.43 |
|
2:36.74 |
|
3 |
Andrea Gustafsson |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
34.02 |
1:15.72 |
1:59.91 |
|
2:37.19 |
|
4 |
Cornelia Clarén |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
34.06 |
1:15.74 |
2:03.47 |
|
2:39.55 |
|
5 |
Erica Sjöholm |
1997 |
Sjöbo Simsällskap |
|
34.96 |
1:15.79 |
2:05.37 |
|
2:41.34 |
|
6 |
Wanda Dollmayer |
1996 |
Simklubben Ran |
|
34.32 |
1:18.21 |
2:08.82 |
|
2:45.69 |
|
7 |
Josefin Johnsson |
1996 |
Simklubben Ran |
|
34.57 |
1:18.85 |
2:07.65 |
|
2:45.89 |
|
8 |
Hannah Skog |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
36.33 |
1:20.04 |
2:09.13 |
|
2:47.92 |
|
9 |
Clara Vater |
1997 |
Simklubben Lödde |
|
35.45 |
1:16.20 |
2:08.40 |
|
2:48.85 |
|
10 |
Malin Johansson |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
37.31 |
1:22.57 |
2:13.20 |
|
2:50.34 |
|
11 |
Ida Borg |
1997 |
Simklubben Triton |
|
38.11 |
1:22.56 |
2:14.93 |
|
2:51.62 |
|
12 |
Emilia Andreasson |
1996 |
Tyringe Simsällskap |
|
37.23 |
1:23.74 |
2:15.22 |
|
2:53.89 |
|
13 |
Emma Kaspersson |
1997 |
Eslövs Simsällskap |
|
37.62 |
1:23.68 |
2:15.72 |
|
2:54.14 |
|
14 |
Jenny Christensson |
1996 |
Simsällskapet Iden |
|
39.26 |
1:26.42 |
2:16.21 |
|
2:55.98 |
|
15 |
Cecilia Boman |
1996 |
Simsällskapet Iden |
|
37.38 |
1:23.44 |
2:15.86 |
|
2:56.01 |
|
16 |
Erika Sällberg |
1997 |
Simklubben Lödde |
|
37.97 |
1:24.72 |
2:17.62 |
|
2:56.30 |
|
17 |
Cecilia Laursen |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
38.60 |
1:25.94 |
2:18.86 |
|
2:57.81 |
|
18 |
Sara Nilsson |
1998 |
Simsällskapet Iden |
|
39.38 |
1:28.13 |
2:19.97 |
|
2:57.94 |
|
19 |
Natalie Varady |
1997 |
Eslövs Simsällskap |
|
38.99 |
1:28.46 |
2:19.95 |
|
2:58.94 |
|
20 |
Lotte Stang Aune |
1996 |
Stavanger Svømme Club |
|
40.68 |
1:25.60 |
2:19.82 |
|
3:00.05 |
|
21 |
Emma Eriksson |
1997 |
Simklubben Poseidon |
|
42.21 |
1:28.55 |
2:20.63 |
|
3:00.35 |
|
22 |
Natalie Lundgren |
1996 |
Simklubben Hajen |
|
40.50 |
1:29.62 |
2:20.54 |
|
3:00.83 |
|
23 |
Rebecca Nordberg |
1996 |
Eslövs Simsällskap |
|
40.57 |
1:28.30 |
2:24.19 |
|
3:02.06 |
|
24 |
Moa Cronsjö |
1998 |
Simsällskapet Iden |
|
40.91 |
1:27.36 |
2:23.47 |
|
3:02.90 |
|
25 |
Augusta Andersson |
1997 |
Sjöbo Simsällskap |
|
38.64 |
1:26.68 |
2:24.10 |
|
3:03.70 |
|
26 |
Julia Olsson |
1997 |
Ystads Simsällskap |
|
39.38 |
1:30.42 |
2:20.64 |
|
3:03.82 |
|
27 |
Dinah Jönsson |
1998 |
Ystads Simsällskap |
|
42.13 |
1:27.83 |
2:21.88 |
|
3:05.05 |
|
28 |
Evelina Edlund |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
45.49 |
1:32.23 |
2:26.39 |
|
3:06.27 |
|
29 |
Brita Stang Aune |
1997 |
Stavanger Svømme Club |
|
42.76 |
1:29.96 |
2:24.66 |
|
3:08.09 |
|
30 |
Maria Nilsson |
1996 |
Tyringe Simsällskap |
|
47.51 |
1:36.83 |
2:27.18 |
|
3:09.24 |
|
31 |
Hanna Hinderup |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
48.69 |
1:41.16 |
2:28.56 |
|
3:10.94 |
|
32 |
Jenny Thalin |
1997 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
43.81 |
1:34.57 |
2:27.63 |
|
3:11.24 |
|
33 |
Emelie Nilsson |
1997 |
Tyringe Simsällskap |
|
44.79 |
1:36.47 |
2:29.13 |
|
3:11.58 |
|
34 |
Julia Karlsson |
1997 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
44.13 |
1:34.54 |
2:29.61 |
|
3:12.69 |
|
35 |
Olivia Berglund |
1998 |
Simklubben Ran |
|
47.68 |
1:39.57 |
2:33.72 |
|
3:13.38 |
|
36 |
Hiba Ibrahim |
1997 |
Simklubben Ran |
|
43.13 |
1:33.45 |
2:31.84 |
|
3:13.66 |
|
37 |
Linnea Widgren |
1997 |
Simklubben Lödde |
|
41.24 |
1:31.43 |
2:31.71 |
|
3:16.46 |
|
38 |
Amanda Werthén |
1997 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
46.62 |
1:36.83 |
2:33.10 |
|
3:17.30 |
|
39 |
Elin Önnestam |
1996 |
Simklubben Lödde |
|
45.18 |
1:36.26 |
2:35.26 |
|
3:18.26 |
|
40 |
Jennie Wikforss |
1997 |
Simklubben Poseidon |
|
45.32 |
1:38.85 |
2:39.04 |
|
3:19.17 |
|
41 |
Matilda Klintberg |
1999 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
45.25 |
1:37.91 |
2:37.17 |
|
3:20.30 |
|
42 |
Amanda Styff |
1997 |
Simklubben Lödde |
|
42.38 |
1:34.29 |
2:35.23 |
|
3:22.63 |
|
43 |
Emma Sandin |
1997 |
Simklubben Lödde |
|
46.50 |
1:40.46 |
2:38.76 |
|
3:26.72 |
|
44 |
Vilma Segerdahl |
1998 |
Simklubben Lödde |
|
42.46 |
1:39.87 |
2:47.61 |
|
3:33.57 |
|
- |
Ella Nygren |
1996 |
Simsällskapet Iden |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Sofia Carlsson |
1997 |
Simsällskapet Iden |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Amanda Nilsson |
1996 |
Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
17:14 |
|
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
17:30 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 57, 200m Fjärilsim Herrar A, Finaler |
Sponsor: Beijer Byggmaterial |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
17:30 |
|
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
17:29 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 58, 200m Fjärilsim Herrar B, Finaler |
Sponsor: Beijer Byggmaterial |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
August Ström |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
31.85 |
1:07.66 |
1:45.24 |
|
2:23.77 |
|
2 |
Nicolas Nord |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.16 |
1:08.97 |
1:47.80 |
|
2:25.02 |
|
3 |
Anton Kostevski |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.64 |
1:09.90 |
1:48.22 |
|
2:27.07 |
|
4 |
Johan Nilsson |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.76 |
1:14.63 |
1:57.84 |
|
2:41.41 |
|
5 |
Viktor Christiansson |
1995 |
Tyringe Simsällskap |
|
33.48 |
1:13.97 |
1:59.05 |
|
2:44.74 |
|
6 |
Simon Boman |
1994 |
Simsällskapet Iden |
|
34.76 |
1:15.74 |
1:59.84 |
|
2:49.00 |
|
7 |
Theo Petersson |
1995 |
Karlshamns Simklubb |
|
36.49 |
1:21.88 |
2:11.36 |
|
3:02.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
17:29 |
|
Resultat Gren 59 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 59 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
17:34 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 59, 200m Fjärilsim Herrar C, Finaler |
Sponsor: Beijer Byggmaterial |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victor Lloyd |
1996 |
Trelleborgs Simsällskap |
|
32.94 |
1:12.34 |
1:52.82 |
|
2:34.13 |
|
2 |
Johan Christiansson |
1996 |
Ystads Simsällskap |
|
35.06 |
1:16.70 |
1:59.31 |
|
2:42.92 |
|
3 |
Sigfrid Lindberg |
1996 |
Simklubben Ran |
|
35.07 |
1:17.12 |
2:05.45 |
|
2:55.57 |
|
4 |
Johannes Nilsson |
1996 |
Tyringe Simsällskap |
|
39.74 |
1:30.46 |
2:24.26 |
|
3:17.62 |
|
5 |
Erik Andersson |
1997 |
Tyringe Simsällskap |
|
45.57 |
1:46.15 |
2:50.70 |
|
3:55.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
17:34 |
|
Resultat Gren 60 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 60 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
17:56 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 60, 100m Ryggsim Damer A, Finaler |
Sponsor: Sydtotal |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
17:56 |
|
Resultat Gren 61 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 61 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
18:06 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 61, 100m Ryggsim Damer B, Finaler |
Sponsor: Sydtotal |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
18:06 |
|
Resultat Gren 62 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 62 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
18:19 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 62, 100m Ryggsim Damer C, Finaler |
Sponsor: SWECO Systems |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
18:19 |
|
Resultat Gren 63 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 63 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
18:36 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 63, 400m Medley Herrar, Finaler |
Sponsor: Tyréns |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
18:36 |
|
Resultat Gren 64 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 64 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sydsim Swim Meet 2010 |
|
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
19:19 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Gren 64, 800m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: Arkitektgruppen i Malmö |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Marko-Varga |
1985 |
Stavanger Svømme Club |
|
1:02.77 |
2:09.73 |
3:16.96 |
4:25.67 |
9:00.16 |
|
|
|
|
|
|
5:34.58 |
6:43.54 |
7:52.76 |
|
|
|
2 |
Josefine Hansson |
1992 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:08.61 |
2:20.26 |
3:31.60 |
4:43.22 |
9:32.31 |
|
|
|
|
|
|
5:54.54 |
7:07.35 |
8:20.18 |
|
|
|
3 |
Erika Kaspersson |
1994 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:10.56 |
2:24.36 |
3:38.94 |
4:53.81 |
9:48.16 |
|
|
|
|
|
|
6:07.88 |
7:22.06 |
8:36.04 |
|
|
|
4 |
Lina Hinderup |
1994 |
Simklubben Ran |
|
1:10.42 |
2:25.76 |
3:41.51 |
4:57.00 |
9:57.90 |
|
|
|
|
|
|
6:12.24 |
7:27.60 |
8:43.66 |
|
|
|
5 |
Hanna Cronqvist |
1996 |
Trelleborgs Simsällskap |
|
1:11.28 |
2:27.63 |
3:43.17 |
4:58.84 |
10:01.15 |
|
|
|
|
|
|
6:14.53 |
7:30.65 |
8:47.19 |
|
|
|
6 |
Petra Wennberg |
1993 |
Simklubben Sydsim |
|
1:10.22 |
2:27.07 |
3:43.71 |
5:00.44 |
10:01.87 |
|
|
|
|
|
|
6:16.67 |
7:33.03 |
8:48.78 |
|
|
|
7 |
Josefine Bivesand |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:11.12 |
2:27.31 |
3:43.54 |
5:00.35 |
10:09.21 |
|
|
|
|
|
|
6:17.65 |
7:35.57 |
8:53.31 |
|
|
|
8 |
Hanna Rahm-Andersson |
1995 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:12.31 |
2:28.04 |
3:43.90 |
5:00.41 |
10:09.88 |
|
|
|
|
|
|
6:17.36 |
7:35.20 |
8:53.24 |
|
|
|
9 |
Cornelia Clarén |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:14.98 |
2:33.82 |
3:53.03 |
5:10.87 |
10:14.79 |
|
|
|
|
|
|
6:27.86 |
7:44.87 |
9:01.56 |
|
|
|
10 |
Anna Jonsson |
1993 |
Simklubben Hajen |
|
1:11.68 |
2:27.58 |
3:43.99 |
5:01.83 |
10:14.96 |
|
|
|
|
|
|
6:20.16 |
7:38.94 |
8:57.34 |
|
|
|
11 |
Ida Gutlic |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:12.89 |
2:31.30 |
3:49.57 |
5:07.91 |
10:16.65 |
|
|
|
|
|
|
6:26.09 |
7:43.88 |
9:01.41 |
|
|
|
12 |
Emma Kaspersson |
1997 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:14.10 |
2:32.39 |
3:50.77 |
5:08.96 |
10:20.50 |
|
|
|
|
|
|
6:27.01 |
7:45.03 |
9:03.47 |
|
|
|
13 |
Synnøve Fevang |
1993 |
Stavanger Svømme Club |
|
1:14.49 |
2:32.92 |
3:50.99 |
5:09.51 |
10:28.67 |
|
|
|
|
|
|
6:28.79 |
7:48.42 |
9:09.32 |
|
|
|
14 |
Moa Ståhl |
1995 |
Simklubben Poseidon |
|
1:15.30 |
2:35.13 |
3:55.58 |
5:16.04 |
10:36.94 |
|
|
|
|
|
|
6:37.03 |
7:58.24 |
9:19.01 |
|
|
|
15 |
Frida Nilsson |
1995 |
Trelleborgs Simsällskap |
|
1:14.67 |
2:35.42 |
3:57.51 |
5:19.14 |
10:42.95 |
|
|
|
|
|
|
6:41.46 |
8:02.61 |
9:24.45 |
|
|
|
16 |
Sarah Danielsson |
1994 |
Tyringe Simsällskap |
|
1:15.74 |
2:35.73 |
3:56.17 |
5:17.52 |
10:43.61 |
|
|
|
|
|
|
6:39.46 |
8:01.39 |
9:23.34 |
|
|
|
17 |
Josefine Åkesson |
1995 |
Ystads Simsällskap |
|
1:16.87 |
2:39.52 |
4:01.98 |
5:24.57 |
10:52.32 |
|
|
|
|
|
|
6:47.31 |
8:09.82 |
9:31.61 |
|
|
|
18 |
Cecilia Andersson |
1993 |
Ystads Simsällskap |
|
1:16.78 |
2:39.45 |
4:02.81 |
5:25.16 |
10:55.48 |
|
|
|
|
|
|
6:47.70 |
8:11.62 |
9:35.39 |
|
|
|
19 |
Michelle Lövdahl |
1995 |
Simklubben Lödde |
|
1:17.85 |
2:41.65 |
4:04.97 |
5:29.88 |
10:58.64 |
|
|
|
|
|
|
6:52.91 |
8:16.89 |
9:38.45 |
|
|
|
20 |
Linnea Fransson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
1:17.37 |
2:41.18 |
4:06.02 |
5:29.70 |
10:59.00 |
|
|
|
|
|
|
6:53.80 |
8:16.62 |
9:38.82 |
|
|
|
21 |
Sofia Heimsten |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
1:17.16 |
2:41.83 |
4:06.99 |
5:32.27 |
11:07.43 |
|
|
|
|
|
|
6:58.22 |
8:23.79 |
9:48.31 |
|
|
|
22 |
Zarah Hermansson-Barak |
1995 |
Simklubben Poseidon |
|
1:17.16 |
2:40.78 |
4:05.83 |
5:31.07 |
11:07.96 |
|
|
|
|
|
|
6:56.03 |
8:21.29 |
9:46.75 |
|
|
|
23 |
Emilia Ernstsson |
1996 |
S71 |
|
1:19.58 |
2:44.49 |
4:10.67 |
5:36.97 |
11:24.43 |
|
|
|
|
|
|
7:04.27 |
8:32.57 |
9:59.35 |
|
|
|
24 |
Anna Edstedt |
1995 |
Simklubben Poseidon |
|
1:22.31 |
2:51.14 |
4:19.97 |
5:49.18 |
11:41.47 |
|
|
|
|
|
|
7:18.09 |
8:47.13 |
10:14.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
02 maj 2010 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
19:19 |
|