Results for Arena Lyngby Open 2020, Trongården
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Trongår | Udskriftsdato | 17 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:41 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Lyngby Storcenter |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | VAT Copenhagen | 31.58 | ||||||
2 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | VAT Copenhagen | 32.43 | ||||||
3 | Marie Elster | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 32.45 | ||||||
4 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 32.92 | ||||||
5 | Nadia Walløe | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.01 | ||||||
6 | Rikke Parkhøi | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 33.20 | ||||||
7 | Victoria Wiingaard | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 33.52 | ||||||
8 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.56 | ||||||
9 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | Herlev Svømning | 33.90 | ||||||
10 | Olga Vejlby | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 33.93 | ||||||
11 | Sofija Rønne | 2006 | Herlev Svømning | 34.47 | ||||||
12 | Rebecca Bell | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 34.74 | ||||||
13 | Lava Piuva | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.91 | ||||||
14 | Sofie Kofoed Gjedsted | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 35.20 | ||||||
15 | Caroline Hansen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.41 | ||||||
16 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 35.60 | ||||||
17 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | Herlev Svømning | 35.77 | ||||||
18 | Marie Rose | 2006 | Farum Svømmeklub | 35.81 | ||||||
19 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | Herlev Svømning | 35.87 | ||||||
20 | Laura Cecilie Salling | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 36.11 | ||||||
21 | Maica Jensen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 36.12 | ||||||
22 | Emma Kestenholz | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.16 | ||||||
23 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 36.73 | ||||||
24 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.91 | ||||||
25 | Maya Jacobsen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.96 | ||||||
26 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 37.14 | ||||||
27 | Aya Malling | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.26 | ||||||
28 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 37.36 | ||||||
29 | Alma Lind Babin | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 37.41 | ||||||
30 | Caroline Bjerre | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.65 | ||||||
31 | Katharina Zobel | 2007 | Herlev Svømning | 38.49 | ||||||
32 | Iben Karlsmark | 2007 | Herlev Svømning | 38.98 | ||||||
33 | Alberte Berner Mikkelsen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 39.55 | ||||||
34 | Molly E. Schmidt-Nielsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 40.40 | ||||||
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2008-2020 |
Sponsor: Lyngby Storcenter |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amelia Eriksen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 35.26 | ||||||
2 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 35.87 | ||||||
3 | Ida Mathiesen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 36.94 | ||||||
4 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 38.61 | ||||||
5 | Sophia Zøllner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 38.77 | ||||||
6 | Emma Mollerup | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 39.19 | ||||||
7 | Katrine Beenfeldt Weber | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 40.05 | ||||||
8 | Annabella Holm Ciampi | 2009 | Farum Svømmeklub | 40.71 | ||||||
9 | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 41.02 | ||||||
10 | Freya Ploug Mattson | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 41.25 | ||||||
11 | Ellen Textor-Broch | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 42.08 | ||||||
12 | Sofie Ross | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 44.26 | ||||||
13 | Emilia Hartvigsen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 46.50 | ||||||
14 | Kamille Drejer Mikkelsen | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 48.14 | ||||||
15 | Freja Itenov | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 51.08 | ||||||
16 | Cirkeline Feldt-Sørensen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 52.50 | ||||||
- | Amilia Peick-Kristensen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:41 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Trongår | Udskriftsdato | 17 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:50 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Dagli´Brugsen Ørholm |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Bill Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.54 | ||||||
2 | Henrik Kraemer | 2005 | Team West | 27.13 | ||||||
3 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 27.44 | ||||||
4 | Sebastian Rendlev | 2005 | VAT Copenhagen | 28.60 | ||||||
5 | Viktor Bernstein | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 28.61 | ||||||
6 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Herlev Svømning | 28.64 | ||||||
7 | Linus Heinrichsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 28.66 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 28.70 | ||||||
9 | Carlos Halawi | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.93 | ||||||
10 | Sune Vergmann | 2005 | VAT Copenhagen | 30.50 | ||||||
11 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | Herlev Svømning | 30.84 | ||||||
12 | Jannes Krüger | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.29 | ||||||
13 | Asbjørn Nybroe | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 31.53 | ||||||
14 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 32.11 | ||||||
15 | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 32.26 | ||||||
16 | August Juel Bragge | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.91 | ||||||
17 | Jonas Holm Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 33.32 | ||||||
18 | Alexander Hartvigsen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 33.47 | ||||||
19 | Emanuele Holm Ciampi | 2006 | Farum Svømmeklub | 33.61 | ||||||
20 | Jens Chrestian Koefoed | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 33.69 | ||||||
21 | Frederik Rasmussen | 2005 | VAT Copenhagen | 33.89 | ||||||
22 | Axel Bech | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.03 | ||||||
23 | Benjamin Schultz Hansen | 2005 | Farum Svømmeklub | 34.74 | ||||||
24 | Sebastian Nymark-Jessen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.15 | ||||||
25 | Stefan Angjelovski | 2006 | Farum Svømmeklub | 39.63 | ||||||
- | Christian Kjær Bollesen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ESB 50m | |||||
- | Oscar Berthelsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2007-2020 |
Sponsor: Dagli´Brugsen Ørholm |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristoffer Thaulow | 2007 | Farum Svømmeklub | 31.05 | ||||||
2 | Asger Temdrup Hvilsom | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 31.54 | ||||||
3 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 32.38 | ||||||
4 | Bastian Zahle | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 35.17 | ||||||
5 | Stefan Ivan | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.32 | ||||||
6 | Benjamin Bonde | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 35.47 | ||||||
7 | Victor Rønne | 2007 | Herlev Svømning | 35.96 | ||||||
8 | Marcus Munk | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 36.09 | ||||||
9 | Andreas Frommelt Hertz | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 36.65 | ||||||
10 | Matti Lundin Brockdorff | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 38.19 | ||||||
11 | Benjamin Krohn Markussen | 2008 | Farum Svømmeklub | 38.68 | ||||||
12 | Mathias Riis | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 39.12 | ||||||
13 | Storm Bargmann | 2007 | Herlev Svømning | 39.24 | ||||||
14 | Aksel Kirkelund | 2007 | Herlev Svømning | 40.28 | ||||||
15 | Viktor Lövberg | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.89 | ||||||
16 | Bertram Wagner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 41.87 | ||||||
17 | Victor Ploug Mattson | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 42.64 | ||||||
18 | Bastian Johnsen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 43.60 | ||||||
19 | Sebastian Niemann Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 46.20 | ||||||
20 | Marvin Silfen-Jensen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 47.27 | ||||||
21 | Mikkel Skou Elgaard | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 48.94 | ||||||
- | Nicholas Castella | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:50 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Trongår | Udskriftsdato | 17 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:44 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Stark |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nadia Walløe | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.70 | ||||||
2 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | VAT Copenhagen | 34.57 | ||||||
3 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 34.63 | ||||||
4 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 34.81 | ||||||
5 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 35.24 | ||||||
6 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | Herlev Svømning | 35.48 | ||||||
7 | Maya Jacobsen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.54 | ||||||
8 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.58 | ||||||
9 | Rebecca Bell | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 35.62 | ||||||
10 | Helene Friis Fanø | 2007 | Farum Svømmeklub | 35.68 | ||||||
11 | Victoria Wiingaard | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 35.73 | ||||||
12 | Laura Cecilie Salling | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 35.99 | ||||||
13 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.23 | ||||||
14 | Alicia Ekelund | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.46 | ||||||
15 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 37.68 | ||||||
16 | Freja Rosenlund Menné | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.70 | ||||||
17 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 38.27 | ||||||
18 | Marie Elster | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 38.45 | ||||||
19 | Aya Malling | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.61 | ||||||
20 | Alma Lind Babin | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 38.64 | ||||||
21 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.68 | ||||||
22 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 39.00 | ||||||
23 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 39.15 | ||||||
24 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | Herlev Svømning | 39.20 | ||||||
25 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | Hvidovre Svømme Klub | 39.36 | ||||||
26 | Anna Bay-Jensen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 40.43 | ||||||
27 | Emma Kestenholz | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.90 | ||||||
28 | Zeline Helsen Lintrup | 2007 | Hvidovre Svømme Klub | 42.70 | ||||||
29 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.51 | ||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2020 |
Sponsor: Stark |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 36.84 | ||||||
2 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 37.07 | ||||||
3 | Alvilda Højberg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 39.13 | ||||||
4 | Ida Mathiesen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 39.72 | ||||||
5 | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 40.36 | ||||||
6 | Caroline Jørgensen | 2008 | Farum Svømmeklub | 41.44 | ||||||
7 | Filippa Redestam | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 42.24 | ||||||
8 | Sara Ljusheva | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 42.35 | ||||||
9 | Maria Holstein Arnesen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 43.42 | ||||||
10 | Galina Duric | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 46.19 | ||||||
11 | Rosa Marie Sandgaard | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 46.97 | ||||||
12 | Silla Peick-Kristensen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 48.03 | ||||||
13 | Ellen Fenger | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 50.05 | ||||||
14 | Amanda Hartvigsen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 50.72 | ||||||
15 | Ella Lindum Andersen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 51.16 | ||||||
16 | Ella Holm Elkjær | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 54.34 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:44 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Trongår | Udskriftsdato | 17 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:53 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Stark |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Henrik Kraemer | 2005 | Team West | 29.67 | ||||||
2 | Seth Nillund | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.89 | ||||||
3 | Nicklas Reinstrup | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 31.35 | Deltager ikke i finalen | |||||
4 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 32.45 | ||||||
5 | Oscar Høck Just | 2006 | Farum Svømmeklub | 33.71 | ||||||
6 | Andy Nguyen | 2006 | Farum Svømmeklub | 34.00 | ||||||
7 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 34.89 | ||||||
8 | Alexander Hartvigsen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 35.45 | ||||||
9 | Sebastian Nymark-Jessen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.04 | ||||||
10 | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 36.07 | ||||||
11 | August Juel Bragge | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.63 | ||||||
12 | Laurits Højgaard Allin | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 39.94 | ||||||
13 | Filip Brodelius | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.67 | ||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2020 |
Sponsor: Stark |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Hemmingsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 33.63 | ||||||
2 | Rio Halawi | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.40 | ||||||
3 | Anders Rye Gefke | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 35.43 | ||||||
4 | Frederik Salling | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 40.02 | ||||||
5 | Luca de Masi | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 41.27 | ||||||
6 | Aksel Kirkelund | 2007 | Herlev Svømning | 42.26 | ||||||
7 | Axel Bundgaard Lorentzen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 50.30 | ||||||
8 | Rares Enache | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 50.57 | ||||||
9 | Louie L. Theuma | 2011 | Lyngby Svømmeklub | 55.11 | ||||||
- | Nicholas Castella | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Andreas Bendtsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Fuld neddyk i afslut | |||||
- | Mathias Hald | 2009 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | svøm på mave v 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:53 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Trongår | Udskriftsdato | 17 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:02 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | VAT Copenhagen | 36.87 | ||||||
2 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 37.22 | ||||||
3 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | VAT Copenhagen | 37.58 | ||||||
4 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 37.79 | ||||||
5 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.08 | ||||||
6 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 39.26 | ||||||
7 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | Herlev Svømning | 39.46 | ||||||
8 | Selma Thomsen Lind | 2007 | Farum Svømmeklub | 39.49 | ||||||
9 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 39.52 | ||||||
10 | Marie Elster | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 39.63 | ||||||
11 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 40.23 | ||||||
12 | Victoria Wiingaard | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 40.27 | ||||||
13 | Caroline Hansen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.50 | ||||||
14 | Caroline Bjerre | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.79 | ||||||
15 | Sofie Kofoed Gjedsted | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 40.81 | ||||||
16 | Aya Malling | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.20 | ||||||
17 | Freja Rosenlund Menné | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.97 | ||||||
18 | Lucia Borgmann | 2007 | Farum Svømmeklub | 42.68 | ||||||
19 | Rebecca Bell | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 43.10 | ||||||
20 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | Hvidovre Svømme Klub | 43.50 | ||||||
21 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.73 | ||||||
22 | Anna Bay-Jensen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 43.95 | ||||||
23 | Celine van Breugel | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 44.12 | ||||||
24 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.23 | ||||||
25 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 44.34 | ||||||
26 | Iben Karlsmark | 2007 | Herlev Svømning | 44.35 | ||||||
27 | Alma Lind Babin | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 44.47 | ||||||
28 | Katharina Zobel | 2007 | Herlev Svømning | 45.72 | ||||||
29 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | Herlev Svømning | 46.41 | ||||||
30 | Olivia Barfoed | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 47.54 | ||||||
31 | Molly E. Schmidt-Nielsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 47.57 | ||||||
- | Olga Cermak | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Alma Hartmann Jensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Flere flyben i start | |||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2020 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 40.04 | ||||||
2 | Katrine Beenfeldt Weber | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 42.57 | ||||||
3 | Ellen Textor-Broch | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 42.77 | ||||||
4 | Caroline Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 43.37 | ||||||
5 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 44.97 | ||||||
6 | Caroline Jørgensen | 2008 | Farum Svømmeklub | 46.70 | ||||||
7 | Emma Mollerup | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 46.78 | ||||||
8 | Sofie Ross | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 47.86 | ||||||
9 | Galina Duric | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 48.92 | ||||||
10 | Cirkeline Feldt-Sørensen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 53.93 | ||||||
11 | Emilia Hartvigsen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 55.10 | ||||||
12 | Ella Lindum Andersen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 55.57 | ||||||
13 | Amanda Hartvigsen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 55.80 | ||||||
14 | Silla Peick-Kristensen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 58.48 | ||||||
15 | Elvera Teilmann | 2011 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.18 | ||||||
- | Alvilda Højberg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:02 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Trongår | Udskriftsdato | 17 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:57 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Bill Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.33 | ||||||
2 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Herlev Svømning | 33.61 | ||||||
3 | Nicklas Reinstrup | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 34.20 | ||||||
4 | Carlos Halawi | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.61 | ||||||
5 | Asbjørn Nybroe | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 35.91 | ||||||
6 | Malte Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.00 | ||||||
7 | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 37.33 | ||||||
8 | Jens Chrestian Koefoed | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 37.89 | ||||||
9 | Benjamin Schultz Hansen | 2005 | Farum Svømmeklub | 38.84 | ||||||
10 | Alexander Hartvigsen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 38.96 | ||||||
11 | Joshua Michael Pedersen | 2006 | Farum Svømmeklub | 39.05 | ||||||
12 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 39.21 | ||||||
13 | Frederik Rasmussen | 2005 | VAT Copenhagen | 39.52 | ||||||
14 | Oscar Berthelsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 39.61 | ||||||
15 | Jonas Holm Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 44.58 | ||||||
- | Andy Nguyen | 2006 | Farum Svømmeklub | DSQ | 2 flyben u vand 25m | |||||
- | Mathias Toft Cortsen | 2005 | Herlev Svømning | DSQ | 2 flyben ved start | |||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2020 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristoffer Thaulow | 2007 | Farum Svømmeklub | 35.70 | ||||||
2 | Rio Halawi | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.81 | ||||||
3 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 38.98 | ||||||
4 | Benjamin Bonde | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 39.50 | ||||||
5 | Marcus Munk | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 40.07 | ||||||
6 | Victor Rønne | 2007 | Herlev Svømning | 42.00 | ||||||
7 | Andreas Frommelt Hertz | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 42.27 | ||||||
8 | Otto Damsgaard Reinicke | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 42.66 | ||||||
9 | Storm Bargmann | 2007 | Herlev Svømning | 43.98 | ||||||
10 | Conrad Buhl | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 45.43 | ||||||
11 | Bertram Wagner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 48.70 | ||||||
12 | Bastian Johnsen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 51.72 | ||||||
13 | Charlie Spangshauge | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 57.16 | ||||||
14 | Louie L. Theuma | 2011 | Lyngby Svømmeklub | 58.30 | ||||||
15 | Rares Enache | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:02.82 | ||||||
- | Nicholas Castella | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Christian Hansen | 2009 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | esb 25 m | |||||
- | Mathias Hald | 2009 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | 2 armtag u vand v st | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:57 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Trongår | Udskriftsdato | 17 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:27 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Stark |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nadia Walløe | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.64 | ||||||
2 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 29.69 | ||||||
3 | Lava Piuva | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.02 | ||||||
4 | Caroline Hansen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.18 | ||||||
5 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | VAT Copenhagen | 30.19 | ||||||
6 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.33 | ||||||
7 | Alicia Ekelund | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.44 | ||||||
8 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.57 | ||||||
9 | Maica Jensen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 30.63 | ||||||
10 | Emma Kestenholz | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.82 | ||||||
10 | Victoria Wiingaard | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 30.82 | ||||||
12 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 31.02 | ||||||
13 | Rikke Parkhøi | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 31.24 | ||||||
14 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.30 | ||||||
15 | Helene Friis Fanø | 2007 | Farum Svømmeklub | 31.46 | ||||||
16 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.56 | ||||||
17 | Marie Elster | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 31.62 | ||||||
18 | Olga Vejlby | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 31.69 | ||||||
18 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.69 | ||||||
20 | Caroline Bjerre | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.88 | ||||||
21 | Marie Rose | 2006 | Farum Svømmeklub | 32.23 | ||||||
22 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 32.31 | ||||||
23 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 32.43 | ||||||
24 | Rebecca Bell | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 32.82 | ||||||
25 | Sofie Lind | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 32.88 | ||||||
26 | Freja Rosenlund Menné | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.00 | ||||||
27 | Alberte Berner Mikkelsen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 33.15 | ||||||
28 | Maya Jacobsen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.27 | ||||||
29 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | Herlev Svømning | 33.33 | ||||||
30 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 33.41 | ||||||
31 | Selma Thomsen Lind | 2007 | Farum Svømmeklub | 33.72 | ||||||
32 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 33.78 | ||||||
33 | Laura Cecilie Salling | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 33.82 | ||||||
34 | Celine van Breugel | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 34.58 | ||||||
35 | Alma Lind Babin | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 34.67 | ||||||
36 | Olivia Barfoed | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 35.01 | ||||||
37 | Alma Hartmann Jensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 35.37 | ||||||
38 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.69 | ||||||
- | Lucia Borgmann | 2007 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Zeline Helsen Lintrup | 2007 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2020 |
Sponsor: Stark |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 31.56 | ||||||
2 | Alvilda Højberg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 31.87 | ||||||
3 | Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 32.96 | ||||||
3 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 32.96 | ||||||
5 | Amelia Eriksen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 33.01 | ||||||
6 | Sophia Zøllner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 34.23 | ||||||
7 | Amilia Peick-Kristensen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 34.51 | ||||||
8 | Filippa Redestam | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 35.43 | ||||||
9 | Annabella Holm Ciampi | 2009 | Farum Svømmeklub | 35.67 | ||||||
10 | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 35.92 | ||||||
11 | Freya Ploug Mattson | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 36.76 | ||||||
12 | Rosa Marie Sandgaard | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 36.90 | ||||||
13 | Sara Ljusheva | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 37.82 | ||||||
14 | Maria Holstein Arnesen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 38.06 | ||||||
15 | Galina Duric | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 38.10 | ||||||
16 | Caroline Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 38.67 | ||||||
17 | Kamille Drejer Mikkelsen | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 39.57 | ||||||
18 | Caroline Jørgensen | 2008 | Farum Svømmeklub | 42.05 | ||||||
19 | Ellen Fenger | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 42.73 | ||||||
20 | Elvera Teilmann | 2011 | Lyngby Svømmeklub | 44.34 | ||||||
21 | Ella Holm Elkjær | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 52.62 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:27 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Trongår | Udskriftsdato | 17 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:52 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Stark |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Bill Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.37 | ||||||
2 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 26.12 | ||||||
3 | Henrik Kraemer | 2005 | Team West | 26.44 | ||||||
4 | Linus Heinrichsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 26.48 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Seth Nillund | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.63 | ||||||
6 | Carlos Halawi | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 26.87 | ||||||
7 | Sebastian Rendlev | 2005 | VAT Copenhagen | 27.22 | ||||||
8 | Viktor Bernstein | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 27.52 | ||||||
9 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 27.61 | ||||||
10 | Sune Vergmann | 2005 | VAT Copenhagen | 28.69 | ||||||
11 | Jannes Krüger | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.76 | ||||||
12 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 29.13 | ||||||
13 | Joshua Michael Pedersen | 2006 | Farum Svømmeklub | 29.54 | ||||||
14 | Emanuele Holm Ciampi | 2006 | Farum Svømmeklub | 29.55 | ||||||
15 | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 29.56 | ||||||
16 | Stefan Angjelovski | 2006 | Farum Svømmeklub | 29.83 | ||||||
17 | Oscar Høck Just | 2006 | Farum Svømmeklub | 29.92 | ||||||
18 | Malte Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.17 | ||||||
19 | Christian Kjær Bollesen | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 30.35 | ||||||
20 | Axel Bech | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.51 | ||||||
21 | Filip Brodelius | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.38 | ||||||
21 | Sebastian Nymark-Jessen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.38 | ||||||
23 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 31.40 | ||||||
24 | August Juel Bragge | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.69 | ||||||
25 | Alexander Hartvigsen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 32.30 | ||||||
26 | Laurits Højgaard Allin | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 32.40 | ||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2020 |
Sponsor: Stark |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristoffer Thaulow | 2007 | Farum Svømmeklub | 28.47 | ||||||
2 | Asger Temdrup Hvilsom | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 29.53 | ||||||
3 | Rio Halawi | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.64 | ||||||
4 | Andreas Bendtsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 29.69 | ||||||
5 | Mathias Hemmingsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 30.08 | ||||||
6 | Anders Rye Gefke | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 30.48 | ||||||
7 | Stefan Ivan | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.10 | ||||||
8 | Otto Damsgaard Reinicke | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 32.23 | ||||||
9 | Benjamin Krohn Markussen | 2008 | Farum Svømmeklub | 33.20 | ||||||
10 | Bastian Zahle | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 33.29 | ||||||
11 | Luca de Masi | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 34.77 | ||||||
12 | Viktor Lövberg | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.96 | ||||||
13 | Conrad Buhl | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 35.42 | ||||||
14 | Mathias Riis | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 35.64 | ||||||
15 | Matti Lundin Brockdorff | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 35.73 | ||||||
16 | Frederik Salling | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 35.88 | ||||||
17 | Sebastian Niemann Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 37.55 | ||||||
18 | Mikkel Skou Elgaard | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 39.38 | ||||||
19 | Victor Ploug Mattson | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 40.06 | ||||||
20 | Christian Hansen | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 40.18 | ||||||
21 | Axel Bundgaard Lorentzen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 40.25 | ||||||
22 | Marvin Silfen-Jensen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 41.87 | ||||||
23 | Charlie Spangshauge | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 45.73 | ||||||
- | Nicholas Castella | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:52 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Trongår | Udskriftsdato | 17 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:31 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 11, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 25m | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Lyngby Navy Manes | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:12.27 | ||||||
Victoria Wiingaard | 2006 | 34.54 | 1:09.74 | 1:09.74 | ||||||
Mathilde Severs | 2006 | 32.14 | 1:02.53 | 2:12.27 | ||||||
Marie Elster | 2006 | |||||||||
Rebecca Bell | 2007 | 2:12.27 | 2:12.27 | |||||||
2 | Mk´s Kometer | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:13.27 | ||||||
Nadia Walløe | 2007 | 33.36 | 1:11.25 | 1:11.25 | ||||||
Johanna Rasmussen | 2006 | 32.73 | 1:02.02 | 2:13.27 | ||||||
Sarah Højlund | 2006 | |||||||||
Caroline Hansen | 2007 | 2:13.27 | 2:13.27 | |||||||
3 | Lyngby Navy Manes Ii | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:19.80 | ||||||
Emily Reuter | 2006 | 35.07 | 1:13.36 | 1:13.36 | ||||||
Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 34.73 | 1:06.44 | 2:19.80 | ||||||
Sofia Yuwei Zhang | 2006 | |||||||||
Caroline Toftelund Larsen | 2008 | 2:19.80 | 2:19.80 | |||||||
4 | Lyngby Navy Manes Iii | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:25.41 | ||||||
Alma Lind Babin | 2006 | 37.56 | 1:17.75 | 1:17.75 | ||||||
Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | 35.89 | 1:07.66 | 2:25.41 | ||||||
Wilma Berg | 2008 | |||||||||
Alvilda Højberg | 2008 | 2:25.41 | 2:25.41 | |||||||
5 | Helsingør Piger 1 | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 2:25.52 | ||||||
Amelia Eriksen | 2008 | 37.21 | 1:18.72 | 1:18.72 | ||||||
Katrine Beenfeldt Weber | 2008 | 34.91 | 1:06.80 | 2:25.52 | ||||||
Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | |||||||||
Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 2:25.52 | 2:25.52 | |||||||
6 | Mk´s Kometer 2 | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:25.59 | ||||||
Maja Zastrojevic | 2006 | 36.23 | 1:17.07 | 1:17.07 | ||||||
Aya Malling | 2006 | 37.98 | 1:08.52 | 2:25.59 | ||||||
Maya Jacobsen | 2007 | |||||||||
Ella Emilia Soelberg | 2007 | 2:25.59 | 2:25.59 | |||||||
7 | K-Pigerne | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:43.84 | ||||||
Laura Cecilie Salling | 2006 | 36.03 | 1:20.53 | 1:20.53 | ||||||
Celine van Breugel | 2007 | 45.63 | 1:23.31 | 2:43.84 | ||||||
Caroline Madsen | 2008 | |||||||||
Galina Duric | 2008 | 2:43.84 | 2:43.84 | |||||||
8 | E4 Piger | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 2:52.01 | ||||||
Maria Holstein Arnesen | 2010 | 44.67 | 1:31.15 | 1:31.15 | ||||||
Kamille Drejer Mikkelsen | 2009 | 43.76 | 1:20.86 | 2:52.01 | ||||||
Freya Ploug Mattson | 2009 | |||||||||
Rosa Marie Sandgaard | 2010 | 2:52.01 | 2:52.01 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:31 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Trongår | Udskriftsdato | 17 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:31 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 12, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 25m | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Helsingør Årgang | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 2:03.99 | ||||||
Asger Temdrup Hvilsom | 2007 | 33.47 | 1:06.93 | 1:06.93 | ||||||
Nicklas Reinstrup | 2006 | 28.98 | 57.06 | 2:03.99 | ||||||
Linus Heinrichsen | 2006 | |||||||||
Jens Chrestian Koefoed | 2006 | 2:03.99 | 2:03.99 | |||||||
2 | Lyngby Navy Manes | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:12.61 | ||||||
Andreas Hammer Dohn | 2006 | 32.68 | 1:10.35 | 1:10.35 | ||||||
Mads Emil Christiansen | 2006 | 32.92 | 1:02.26 | 2:12.61 | ||||||
Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | |||||||||
Mathias Hemmingsen | 2007 | 2:12.61 | 2:12.61 | |||||||
3 | Helsingør Drenge 2 | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 2:16.96 | ||||||
Anders Rye Gefke | 2008 | 35.65 | 1:13.95 | 1:13.95 | ||||||
Oscar Berthelsen | 2005 | 32.36 | 1:03.01 | 2:16.96 | ||||||
Andreas Bendtsen | 2007 | |||||||||
Marcus Munk | 2007 | 2:16.96 | 2:16.96 | |||||||
4 | E4 Drenge | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 2:55.07 | ||||||
Mathias Hald | 2009 | 42.53 | 1:34.71 | 1:34.71 | ||||||
Bastian Johnsen | 2010 | 40.62 | 1:20.36 | 2:55.07 | ||||||
Matti Lundin Brockdorff | 2010 | |||||||||
Victor Ploug Mattson | 2010 | 2:55.07 | 2:55.07 | |||||||
- | Lyngby Navy Manes Ii | 2005 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Alexander Hartvigsen | 2006 | 35.94 | 1:16.88 | 1:16.88 | ||||||
Benjamin Bonde | 2007 | 32.27 | 1:07.24 | 2:24.12 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:31 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Trongår | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:12 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Sperling Auto |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nadia Walløe | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.30 | ||||||
2 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | VAT Copenhagen | 1:13.06 | ||||||
3 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.08 | ||||||
4 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.54 | ||||||
5 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.69 | ||||||
6 | Isabella Pedersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.79 | ||||||
7 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | VAT Copenhagen | 1:15.72 | ||||||
8 | Maya Jacobsen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:16.14 | ||||||
9 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.49 | Deltager ikke i finalen | |||||
10 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.21 | Deltager ikke i finalen | |||||
11 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | Herlev Svømning | 1:17.23 | ||||||
12 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 1:17.26 | ||||||
13 | Rebecca Bell | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.56 | ||||||
14 | Helene Friis Fanø | 2007 | Farum Svømmeklub | 1:17.95 | ||||||
15 | Sofija Rønne | 2006 | Herlev Svømning | 1:18.66 | ||||||
16 | Alicia Ekelund | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:18.67 | ||||||
17 | Caroline Hansen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.75 | ||||||
18 | Alma Lind Babin | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.29 | ||||||
19 | Freja Rosenlund Menné | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.76 | ||||||
20 | Aya Malling | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.85 | ||||||
21 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:21.15 | ||||||
22 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:21.26 | ||||||
23 | Emma Kestenholz | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:24.04 | ||||||
24 | Katharina Zobel | 2007 | Herlev Svømning | 1:24.13 | ||||||
25 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | Herlev Svømning | 1:24.48 | ||||||
26 | Alberte Berner Mikkelsen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 1:24.60 | ||||||
27 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.61 | ||||||
28 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.33 | Deltager ikke i finalen | |||||
29 | Olivia Barfoed | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:30.43 | ||||||
30 | Molly E. Schmidt-Nielsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:31.28 | ||||||
31 | Zeline Helsen Lintrup | 2007 | Hvidovre Svømme Klub | 1:31.50 | ||||||
32 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:35.28 | ||||||
- | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Sofie Kofoed Gjedsted | 2006 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Laura Cecilie Salling | 2006 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Afsæt i skuvlperende | |||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2020 |
Sponsor: Sperling Auto |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.12 | ||||||
2 | Amelia Eriksen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 1:23.26 | ||||||
3 | Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 1:23.92 | ||||||
4 | Ida Mathiesen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:24.62 | ||||||
5 | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.71 | ||||||
6 | Sofie Ross | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:31.69 | ||||||
7 | Kamille Drejer Mikkelsen | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:32.44 | ||||||
8 | Caroline Jørgensen | 2008 | Farum Svømmeklub | 1:33.15 | ||||||
9 | Annabella Holm Ciampi | 2009 | Farum Svømmeklub | 1:34.91 | ||||||
10 | Caroline Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:39.09 | ||||||
11 | Cirkeline Feldt-Sørensen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:42.18 | ||||||
12 | Ellen Fenger | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:42.34 | ||||||
13 | Freja Itenov | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:44.53 | ||||||
14 | Silla Peick-Kristensen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:44.71 | ||||||
15 | Rosa Marie Sandgaard | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:46.59 | ||||||
16 | Elvera Teilmann | 2011 | Lyngby Svømmeklub | 1:47.62 | ||||||
17 | Emilia Hartvigsen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:49.57 | ||||||
18 | Ella Lindum Andersen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:52.37 | ||||||
19 | Amanda Hartvigsen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:53.10 | ||||||
- | Ella Holm Elkjær | 2010 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:12 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Trongår | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:12 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Life & Yoga |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 1:04.50 | ||||||
2 | Anton Rytter Bech | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 1:05.45 | ||||||
3 | Seth Nillund | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:06.46 | ||||||
4 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.38 | ||||||
5 | Oscar Høck Just | 2006 | Farum Svømmeklub | 1:12.30 | ||||||
6 | Magnus Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.94 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Benjamin Schultz Hansen | 2005 | Farum Svømmeklub | 1:14.10 | ||||||
8 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 1:14.43 | ||||||
9 | Alexander Hartvigsen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.51 | ||||||
10 | Jannes Krüger | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:15.26 | ||||||
11 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.94 | Deltager ikke i finalen | |||||
12 | Sebastian Nymark-Jessen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.18 | ||||||
13 | Malte Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:18.76 | ||||||
14 | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:19.60 | ||||||
15 | August Juel Bragge | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:21.87 | ||||||
- | Laurits Højgaard Allin | 2006 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | EFB v 25m | |||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2020 |
Sponsor: Life & Yoga |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Bendtsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:11.16 | ||||||
2 | Mathias Hemmingsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.50 | ||||||
3 | Asger Temdrup Hvilsom | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:11.94 | ||||||
4 | Bastian Zahle | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 1:18.39 | ||||||
5 | Anders Rye Gefke | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 1:19.33 | ||||||
6 | Storm Bargmann | 2007 | Herlev Svømning | 1:23.61 | ||||||
7 | Benjamin Krohn Markussen | 2008 | Farum Svømmeklub | 1:25.65 | ||||||
8 | Aksel Kirkelund | 2007 | Herlev Svømning | 1:26.43 | ||||||
9 | Luca de Masi | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 1:26.75 | ||||||
10 | Sebastian Niemann Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:29.04 | ||||||
11 | Mathias Hald | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:30.49 | ||||||
12 | Matti Lundin Brockdorff | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:31.95 | ||||||
13 | Bastian Johnsen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:34.97 | ||||||
14 | Axel Bundgaard Lorentzen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:40.94 | ||||||
15 | Mikkel Skou Elgaard | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:46.14 | ||||||
16 | Marvin Silfen-Jensen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:51.27 | ||||||
17 | Louie L. Theuma | 2011 | Lyngby Svømmeklub | 1:58.54 | ||||||
- | Rares Enache | 2010 | Lyngby Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Victor Rønne | 2007 | Herlev Svømning | DSQ | Afsæt i skvulperende | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:12 |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Trongår | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:12 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Trævarefabrikkerne |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.65 | ||||||
2 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.30 | ||||||
3 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.05 | ||||||
4 | Nadia Walløe | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.19 | ||||||
5 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.22 | ||||||
6 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | Hvidovre Svømme Klub | 1:16.57 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Olga Vejlby | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:17.61 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Marie Elster | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.78 | ||||||
9 | Victoria Wiingaard | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.31 | ||||||
10 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.38 | ||||||
11 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.35 | ||||||
12 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.20 | ||||||
13 | Marie Rose | 2006 | Farum Svømmeklub | 1:26.68 | ||||||
14 | Maica Jensen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 1:27.97 | ||||||
15 | Vigga Jacoby | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.48 | ||||||
16 | Lava Piuva | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:29.31 | ||||||
17 | Iben Karlsmark | 2007 | Herlev Svømning | 1:30.35 | ||||||
18 | Clara Dam Lukowski | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.56 | ||||||
- | Alma Hartmann Jensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend. 50 m | |||||
- | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | Herlev Svømning | DSQ | brystben 90 m | |||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2008-2020 |
Sponsor: Trævarefabrikkerne |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.76 | ||||||
2 | Ida Mathiesen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.29 | ||||||
3 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:29.85 | ||||||
4 | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:34.87 | ||||||
5 | Emma Mollerup | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:38.10 | ||||||
6 | Ellen Textor-Broch | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:40.20 | ||||||
7 | Freja Itenov | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:12.28 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:12 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Trongår | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:12 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Løveapoteket |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Henrik Kraemer | 2005 | Team West | 59.54 | ||||||
2 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:02.25 | ||||||
3 | Carlos Halawi | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.21 | ||||||
4 | Bill Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:03.50 | ||||||
5 | Viktor Bernstein | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 1:03.75 | ||||||
6 | Sebastian Rendlev | 2005 | VAT Copenhagen | 1:04.17 | ||||||
7 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 1:05.55 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:05.82 | ||||||
9 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.82 | ||||||
10 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.42 | ||||||
11 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | Herlev Svømning | 1:11.11 | ||||||
12 | Tristian Jensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.28 | ||||||
13 | Frederik Rasmussen | 2005 | VAT Copenhagen | 1:12.79 | ||||||
14 | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:13.07 | ||||||
15 | Axel Bech | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:19.20 | ||||||
16 | Jonas Holm Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:20.94 | ||||||
- | August Juel Bragge | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2007-2020 |
Sponsor: Løveapoteket |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rio Halawi | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.79 | ||||||
2 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:12.82 | ||||||
3 | Benjamin Bonde | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.68 | ||||||
4 | Stefan Ivan | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:28.67 | ||||||
5 | Viktor Lövberg | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:31.55 | ||||||
6 | Mathias Riis | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:35.41 | ||||||
- | Nicholas Castella | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:12 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Trongår | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:12 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 17, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.39 | ||||||
2 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.84 | ||||||
3 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | VAT Copenhagen | 1:13.19 | ||||||
4 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.96 | ||||||
5 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | VAT Copenhagen | 1:15.47 | ||||||
6 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.97 | ||||||
7 | Luna Larsson | 2006 | Herlev Svømning | 1:17.00 | ||||||
8 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:18.06 | ||||||
9 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | Hvidovre Svømme Klub | 1:18.23 | ||||||
10 | Caroline Hansen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:18.98 | ||||||
11 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:19.02 | ||||||
12 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.23 | ||||||
13 | Rikke Parkhøi | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 1:19.24 | ||||||
14 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.26 | ||||||
15 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:19.30 | ||||||
16 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.41 | ||||||
17 | Caroline Bjerre | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.54 | ||||||
18 | Aya Malling | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.75 | ||||||
19 | Laura Cecilie Salling | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.47 | ||||||
20 | Sofie Lind | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 1:21.98 | ||||||
21 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:22.94 | ||||||
22 | Selma Thomsen Lind | 2007 | Farum Svømmeklub | 1:23.11 | ||||||
23 | Maya Jacobsen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:23.30 | ||||||
24 | Freja Rosenlund Menné | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:23.55 | ||||||
25 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | Herlev Svømning | 1:24.31 | ||||||
26 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:24.59 | ||||||
27 | Anna Bay-Jensen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:25.89 | ||||||
28 | Celine van Breugel | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:27.78 | ||||||
29 | Alberte Berner Mikkelsen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 1:27.94 | ||||||
30 | Alma Hartmann Jensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:29.57 | ||||||
31 | Molly E. Schmidt-Nielsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:30.69 | ||||||
32 | Olivia Barfoed | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:31.24 | ||||||
33 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:31.31 | ||||||
34 | Zeline Helsen Lintrup | 2007 | Hvidovre Svømme Klub | 1:33.66 | ||||||
- | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Lucia Borgmann | 2007 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | 1 hånd vend. 75m | |||||
Løb 17, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.99 | ||||||
2 | Amelia Eriksen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 1:23.04 | ||||||
3 | Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 1:24.67 | ||||||
4 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:24.73 | ||||||
5 | Sophia Zøllner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.59 | ||||||
6 | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.18 | ||||||
7 | Alvilda Højberg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.84 | ||||||
8 | Katrine Beenfeldt Weber | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 1:28.14 | ||||||
9 | Annabella Holm Ciampi | 2009 | Farum Svømmeklub | 1:31.57 | ||||||
10 | Freya Ploug Mattson | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:33.69 | ||||||
11 | Sofie Ross | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:33.87 | ||||||
12 | Caroline Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:34.66 | ||||||
13 | Kamille Drejer Mikkelsen | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:35.12 | ||||||
14 | Sara Ljusheva | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:35.49 | ||||||
15 | Maria Holstein Arnesen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:37.48 | ||||||
16 | Rosa Marie Sandgaard | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:44.01 | ||||||
17 | Freja Itenov | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:45.08 | ||||||
18 | Emilia Hartvigsen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:46.15 | ||||||
19 | Amanda Hartvigsen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:49.65 | ||||||
20 | Ella Lindum Andersen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:52.73 | ||||||
21 | Elvera Teilmann | 2011 | Lyngby Svømmeklub | 1:53.36 | ||||||
22 | Ella Holm Elkjær | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 2:03.66 | ||||||
- | Galina Duric | 2008 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ESB v 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:12 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Trongår | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:12 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Henrik Kraemer | 2005 | Team West | 1:03.54 | ||||||
2 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:04.47 | ||||||
3 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 1:07.21 | ||||||
4 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:07.74 | ||||||
5 | Gustav Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.68 | ||||||
6 | Magnus Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.46 | ||||||
7 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.47 | ||||||
8 | Andy Nguyen | 2006 | Farum Svømmeklub | 1:13.86 | ||||||
9 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | Herlev Svømning | 1:14.89 | ||||||
10 | Oscar Høck Just | 2006 | Farum Svømmeklub | 1:15.70 | ||||||
11 | Emanuele Holm Ciampi | 2006 | Farum Svømmeklub | 1:16.60 | ||||||
12 | Joshua Michael Pedersen | 2006 | Farum Svømmeklub | 1:18.07 | ||||||
13 | Sebastian Nymark-Jessen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.05 | ||||||
14 | Stefan Angjelovski | 2006 | Farum Svømmeklub | 1:20.40 | ||||||
15 | Oscar Berthelsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:22.67 | ||||||
16 | Filip Brodelius | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:24.47 | ||||||
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristoffer Thaulow | 2007 | Farum Svømmeklub | 1:12.64 | ||||||
2 | Mathias Hemmingsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.55 | ||||||
3 | Victor Rønne | 2007 | Herlev Svømning | 1:19.70 | ||||||
4 | Marcus Munk | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:20.86 | ||||||
5 | Bastian Zahle | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 1:23.27 | ||||||
6 | Otto Damsgaard Reinicke | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:24.90 | ||||||
7 | Benjamin Krohn Markussen | 2008 | Farum Svømmeklub | 1:28.23 | ||||||
8 | Conrad Buhl | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:29.21 | ||||||
9 | Luca de Masi | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 1:29.42 | ||||||
10 | Aksel Kirkelund | 2007 | Herlev Svømning | 1:29.81 | ||||||
11 | Bertram Wagner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:30.21 | ||||||
12 | Mathias Riis | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:30.60 | ||||||
13 | Frederik Salling | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:30.81 | ||||||
14 | Sebastian Niemann Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:35.09 | ||||||
15 | Bastian Johnsen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:37.15 | ||||||
16 | Victor Ploug Mattson | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:37.48 | ||||||
17 | Axel Bundgaard Lorentzen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:42.47 | ||||||
18 | Marvin Silfen-Jensen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:46.03 | ||||||
19 | Mikkel Skou Elgaard | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:49.80 | ||||||
20 | Louie L. Theuma | 2011 | Lyngby Svømmeklub | 1:57.87 | ||||||
- | Rio Halawi | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | ryg afslut. neddyk | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:12 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Trongår | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:12 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victoria Wiingaard | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:20.03 | ||||||
2 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:20.31 | ||||||
3 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:23.21 | ||||||
4 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | VAT Copenhagen | 2:24.07 | ||||||
5 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 2:24.34 | ||||||
6 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:24.89 | ||||||
7 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:29.03 | ||||||
8 | Alicia Ekelund | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:30.22 | ||||||
9 | Marie Elster | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:32.32 | ||||||
10 | Luna Larsson | 2006 | Herlev Svømning | 2:32.54 | ||||||
11 | Freja Rosenlund Menné | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:32.62 | ||||||
12 | Helene Friis Fanø | 2007 | Farum Svømmeklub | 2:32.94 | ||||||
13 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:33.28 | ||||||
14 | Olga Vejlby | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 2:33.47 | ||||||
15 | Caroline Bjerre | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:34.34 | ||||||
16 | Emma Kestenholz | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:34.94 | ||||||
17 | Rebecca Bell | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 2:35.11 | ||||||
18 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:35.21 | ||||||
19 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 2:35.61 | ||||||
20 | Sofija Rønne | 2006 | Herlev Svømning | 2:35.70 | ||||||
21 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | Herlev Svømning | 2:36.51 | ||||||
22 | Katharina Zobel | 2007 | Herlev Svømning | 2:40.03 | ||||||
23 | Marie Rose | 2006 | Farum Svømmeklub | 2:40.30 | ||||||
24 | Alma Lind Babin | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:40.69 | ||||||
25 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | Herlev Svømning | 2:43.27 | ||||||
26 | Iben Karlsmark | 2007 | Herlev Svømning | 2:44.63 | ||||||
27 | Clara Dam Lukowski | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:45.86 | ||||||
28 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:46.22 | ||||||
29 | Zeline Helsen Lintrup | 2007 | Hvidovre Svømme Klub | 2:56.69 | ||||||
30 | Celine van Breugel | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 2:56.79 | ||||||
- | Sofie Kofoed Gjedsted | 2006 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:30.01 | ||||||
2 | Alvilda Højberg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:38.59 | ||||||
3 | Freya Ploug Mattson | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 3:01.87 | ||||||
4 | Cirkeline Feldt-Sørensen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 3:14.38 | ||||||
- | Silla Peick-Kristensen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ej berør vend 150m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:12 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Trongår | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:12 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anton Rytter Bech | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 2:04.82 | ||||||
2 | Seth Nillund | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:05.12 | ||||||
3 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:10.48 | ||||||
4 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 2:11.18 | ||||||
5 | Viktor Bernstein | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 2:12.13 | ||||||
6 | Sune Vergmann | 2005 | VAT Copenhagen | 2:12.63 | ||||||
7 | Sebastian Rendlev | 2005 | VAT Copenhagen | 2:14.10 | ||||||
8 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:14.30 | ||||||
9 | Alexander Hartvigsen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:20.59 | ||||||
10 | Frederik Rasmussen | 2005 | VAT Copenhagen | 2:21.39 | ||||||
11 | Benjamin Schultz Hansen | 2005 | Farum Svømmeklub | 2:21.99 | ||||||
12 | Emanuele Holm Ciampi | 2006 | Farum Svømmeklub | 2:22.08 | ||||||
13 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.04 | ||||||
14 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 2:25.39 | ||||||
15 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.04 | ||||||
16 | Axel Bech | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:27.19 | ||||||
17 | Sebastian Nymark-Jessen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:27.25 | ||||||
18 | August Juel Bragge | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:27.48 | ||||||
19 | Jonas Holm Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 2:31.77 | ||||||
20 | Joshua Michael Pedersen | 2006 | Farum Svømmeklub | 2:31.78 | ||||||
21 | Laurits Højgaard Allin | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 2:38.24 | ||||||
22 | Stefan Angjelovski | 2006 | Farum Svømmeklub | 2:40.83 | ||||||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 2:17.97 | ||||||
2 | Rio Halawi | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:18.89 | ||||||
3 | Andreas Bendtsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 2:29.05 | ||||||
4 | Asger Temdrup Hvilsom | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 2:30.60 | ||||||
5 | Stefan Ivan | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:34.39 | ||||||
6 | Storm Bargmann | 2007 | Herlev Svømning | 2:37.16 | ||||||
7 | Anders Rye Gefke | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 2:37.31 | ||||||
8 | Viktor Lövberg | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:38.66 | ||||||
9 | Mathias Hald | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 2:52.45 | ||||||
10 | Bertram Wagner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:55.97 | ||||||
11 | Matti Lundin Brockdorff | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 3:00.74 | ||||||
12 | Victor Ploug Mattson | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 3:18.48 | ||||||
13 | Rares Enache | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 3:38.35 | ||||||
- | Nicholas Castella | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:12 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Trongår | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:12 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 21, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:47.71 | ||||||
2 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:48.42 | ||||||
3 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:48.57 | ||||||
4 | Isabella Pedersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:54.18 | ||||||
5 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:56.37 | ||||||
6 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:56.73 | ||||||
7 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:58.93 | ||||||
8 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | VAT Copenhagen | 3:00.49 | ||||||
9 | Sofie Lind | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 3:05.01 | ||||||
10 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:06.33 | ||||||
11 | Maica Jensen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 3:07.26 | ||||||
12 | Lava Piuva | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:07.91 | ||||||
13 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 3:08.81 | ||||||
14 | Selma Thomsen Lind | 2007 | Farum Svømmeklub | 3:08.95 | ||||||
15 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:09.46 | ||||||
16 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:10.71 | ||||||
17 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | Hvidovre Svømme Klub | 3:17.18 | ||||||
18 | Aya Malling | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 3:17.76 | ||||||
19 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 3:20.92 | ||||||
20 | Anna Bay-Jensen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 3:21.42 | ||||||
21 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 3:23.47 | ||||||
22 | Vigga Jacoby | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:29.71 | ||||||
- | Alma Hartmann Jensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend. 150m | |||||
Løb 21, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 3:03.89 | ||||||
2 | Ellen Textor-Broch | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 3:14.70 | ||||||
3 | Sophia Zøllner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 3:16.36 | ||||||
4 | Ida Mathiesen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 3:21.10 | ||||||
5 | Emma Mollerup | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 3:29.85 | ||||||
6 | Amilia Peick-Kristensen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 3:32.01 | ||||||
7 | Katrine Beenfeldt Weber | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 3:32.34 | ||||||
8 | Sofie Ross | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 3:33.62 | ||||||
9 | Caroline Jørgensen | 2008 | Farum Svømmeklub | 3:53.17 | ||||||
10 | Maria Holstein Arnesen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 3:55.29 | ||||||
11 | Sara Ljusheva | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 3:57.81 | ||||||
12 | Ellen Fenger | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 4:12.71 | ||||||
- | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:12 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Trongår | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:12 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 22, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carlos Halawi | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:41.53 | ||||||
2 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:46.92 | ||||||
3 | Asbjørn Nybroe | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 2:54.69 | ||||||
4 | Tristian Jensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:55.40 | ||||||
5 | Andy Nguyen | 2006 | Farum Svømmeklub | 2:57.07 | ||||||
6 | Jannes Krüger | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:59.80 | ||||||
7 | Malte Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:00.01 | ||||||
8 | Gustav Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:02.95 | ||||||
9 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 3:04.81 | ||||||
10 | Oscar Berthelsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 3:16.16 | ||||||
11 | Filip Brodelius | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:27.55 | ||||||
Løb 22, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Benjamin Bonde | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 3:00.92 | ||||||
2 | Marcus Munk | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 3:13.52 | ||||||
3 | Otto Damsgaard Reinicke | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 3:19.32 | ||||||
4 | Conrad Buhl | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 3:36.47 | ||||||
5 | Frederik Salling | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 3:51.36 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:12 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Trongår | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:53 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 23, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 25m | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Lyngby Navy Manes | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:59.50 | MD 1 | |||||
Mathilde Severs | 2006 | 29.13 | 59.03 | 59.03 | ||||||
Victoria Wiingaard | 2006 | 30.58 | 1:00.54 | 1:59.57 | ||||||
Marie Elster | 2006 | |||||||||
Rebecca Bell | 2007 | 1:59.50 | 1:59.50 | |||||||
2 | Mk´s Kometer | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:59.50 | MD 2 | |||||
Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | 30.45 | 1:00.94 | 1:00.94 | ||||||
Ella Emilia Soelberg | 2007 | 28.94 | 58.49 | 1:59.43 | ||||||
Nadia Walløe | 2007 | |||||||||
Caroline Hansen | 2007 | 1:59.50 | 1:59.50 | |||||||
3 | Mk´s Kometer 2 | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:02.64 | ||||||
Emma Kestenholz | 2007 | 30.45 | 1:01.70 | 1:01.70 | ||||||
Johanna Rasmussen | 2006 | 31.06 | 1:00.94 | 2:02.64 | ||||||
Sarah Højlund | 2006 | |||||||||
Maja Zastrojevic | 2006 | 2:02.64 | 2:02.64 | |||||||
4 | Hvidovre Piger | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 2:06.98 | ||||||
Maica Jensen | 2006 | 30.62 | 1:01.45 | 1:01.45 | ||||||
Rikke Parkhøi | 2006 | 31.85 | 1:05.53 | 2:06.98 | ||||||
Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | |||||||||
Sofie Lind | 2006 | 2:06.98 | 2:06.98 | |||||||
5 | Lyngby Navy Manes Ii | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:07.33 | ||||||
Emily Reuter | 2006 | 31.19 | 1:03.23 | 1:03.23 | ||||||
Caroline Toftelund Larsen | 2008 | 32.73 | 1:04.10 | 2:07.33 | ||||||
Alvilda Højberg | 2008 | |||||||||
Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 2:07.33 | 2:07.33 | |||||||
6 | Lyngby Navy Manes Iii | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:14.86 | ||||||
Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 33.28 | 1:06.44 | 1:06.44 | ||||||
Wilma Berg | 2008 | 33.80 | 1:08.42 | 2:14.86 | ||||||
Alma Lind Babin | 2006 | |||||||||
Ida Mathiesen | 2008 | 2:14.86 | 2:14.86 | |||||||
7 | K-Pigerne | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:25.70 | ||||||
Laura Cecilie Salling | 2006 | 32.87 | 1:07.43 | 1:07.43 | ||||||
Celine van Breugel | 2007 | 38.91 | 1:18.27 | 2:25.70 | ||||||
Caroline Madsen | 2008 | |||||||||
Freja Itenov | 2008 | 2:25.70 | 2:25.70 | |||||||
8 | E4 Piger | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 2:34.68 | ||||||
Kamille Drejer Mikkelsen | 2009 | 39.91 | 1:18.00 | 1:18.00 | ||||||
Freya Ploug Mattson | 2009 | 37.81 | 1:16.68 | 2:34.68 | ||||||
Rosa Marie Sandgaard | 2010 | |||||||||
Cirkeline Feldt-Sørensen | 2010 | 2:34.68 | 2:34.68 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:53 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Trongår | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:59 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 24, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 25m | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Hvidovre Drenge | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 1:56.40 | ||||||
Anton Rytter Bech | 2005 | 26.87 | 55.02 | 55.02 | ||||||
Viktor Bernstein | 2006 | 30.51 | 1:01.38 | 1:56.40 | ||||||
Mathias Bidsted Hansen | 2006 | |||||||||
Asbjørn Nybroe | 2006 | 1:56.40 | 1:56.40 | |||||||
2 | Lyngby Navy Manes | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:57.96 | ||||||
Andreas Hammer Dohn | 2006 | 29.07 | 58.55 | 58.55 | ||||||
Mads Emil Christiansen | 2006 | 29.76 | 59.41 | 1:57.96 | ||||||
Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | |||||||||
Mathias Hemmingsen | 2007 | 1:57.96 | 1:57.96 | |||||||
3 | E4 Drenge | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 2:30.63 | ||||||
Matti Lundin Brockdorff | 2010 | 36.21 | 1:12.19 | 1:12.19 | ||||||
Mathias Hald | 2009 | 39.10 | 1:18.44 | 2:30.63 | ||||||
Victor Ploug Mattson | 2010 | |||||||||
Bastian Johnsen | 2010 | 2:30.63 | 2:30.63 | |||||||
- | Lyngby Navy Manes Ii | 2005 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Tyvstart 1. svøm | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:59 |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Trongår | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:12 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.22 | ||||||
2 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.71 | ||||||
3 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.28 | ||||||
4 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.89 | ||||||
5 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.49 | ||||||
6 | Nadia Walløe | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.52 | ||||||
7 | Maica Jensen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 1:05.75 | ||||||
8 | Lava Piuva | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:05.88 | ||||||
9 | Caroline Hansen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:06.01 | ||||||
10 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.22 | Deltager ikke i finalen | |||||
11 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | VAT Copenhagen | 1:06.53 | ||||||
12 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.57 | ||||||
13 | Victoria Wiingaard | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.79 | ||||||
14 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | VAT Copenhagen | 1:06.83 | ||||||
15 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.02 | ||||||
16 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 1:07.44 | ||||||
17 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.50 | ||||||
18 | Alicia Ekelund | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:07.55 | ||||||
19 | Rikke Parkhøi | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 1:07.82 | ||||||
20 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:08.34 | ||||||
21 | Rebecca Bell | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.47 | ||||||
22 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.71 | ||||||
23 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.78 | ||||||
24 | Emma Kestenholz | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:08.97 | ||||||
25 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.32 | ||||||
26 | Olga Vejlby | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:09.53 | ||||||
27 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.59 | ||||||
28 | Sofija Rønne | 2006 | Herlev Svømning | 1:10.24 | ||||||
29 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.43 | ||||||
30 | Helene Friis Fanø | 2007 | Farum Svømmeklub | 1:10.48 | ||||||
31 | Caroline Bjerre | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.66 | ||||||
32 | Marie Elster | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.75 | ||||||
33 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | Herlev Svømning | 1:10.82 | ||||||
34 | Marie Rose | 2006 | Farum Svømmeklub | 1:10.86 | ||||||
35 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | Hvidovre Svømme Klub | 1:11.48 | ||||||
36 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.62 | ||||||
37 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | Herlev Svømning | 1:11.84 | ||||||
38 | Freja Rosenlund Menné | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.87 | ||||||
39 | Laura Cecilie Salling | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:12.04 | ||||||
40 | Clara Dam Lukowski | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.20 | ||||||
41 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.23 | ||||||
42 | Aya Malling | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.60 | ||||||
43 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | Herlev Svømning | 1:12.97 | ||||||
44 | Vigga Jacoby | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.06 | ||||||
45 | Maya Jacobsen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.27 | ||||||
46 | Katharina Zobel | 2007 | Herlev Svømning | 1:13.35 | ||||||
47 | Alberte Berner Mikkelsen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 1:13.64 | ||||||
48 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | Herlev Svømning | 1:13.92 | ||||||
49 | Alma Hartmann Jensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.96 | ||||||
50 | Zeline Helsen Lintrup | 2007 | Hvidovre Svømme Klub | 1:19.85 | ||||||
51 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.71 | ||||||
- | Ellen Simoni Alfast | 2006 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2020 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.37 | ||||||
2 | Alvilda Højberg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.62 | ||||||
3 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:12.27 | ||||||
4 | Ida Mathiesen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:13.39 | ||||||
5 | Sophia Zøllner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.82 | ||||||
6 | Amilia Peick-Kristensen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.67 | ||||||
7 | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.53 | ||||||
8 | Annabella Holm Ciampi | 2009 | Farum Svømmeklub | 1:20.67 | ||||||
9 | Freya Ploug Mattson | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:24.47 | ||||||
10 | Cirkeline Feldt-Sørensen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:28.05 | ||||||
11 | Caroline Jørgensen | 2008 | Farum Svømmeklub | 1:28.33 | ||||||
12 | Ellen Fenger | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:30.19 | ||||||
13 | Silla Peick-Kristensen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:34.47 | ||||||
14 | Emilia Hartvigsen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:40.40 | ||||||
15 | Ella Lindum Andersen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:42.42 | ||||||
16 | Elvera Teilmann | 2011 | Lyngby Svømmeklub | 1:42.65 | ||||||
17 | Ella Holm Elkjær | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 2:02.24 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:12 |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Trongår | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:03 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 56.01 | ||||||
2 | Bill Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.39 | ||||||
3 | Carlos Halawi | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 56.57 | ||||||
4 | Anton Rytter Bech | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 58.20 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Seth Nillund | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 58.37 | ||||||
6 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 59.04 | ||||||
7 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 59.76 | ||||||
8 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 59.98 | ||||||
9 | Sebastian Rendlev | 2005 | VAT Copenhagen | 1:01.39 | ||||||
10 | Sune Vergmann | 2005 | VAT Copenhagen | 1:01.47 | ||||||
11 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.62 | ||||||
12 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.47 | ||||||
13 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:02.59 | ||||||
14 | Tristian Jensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.30 | ||||||
15 | Magnus Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.38 | Deltager ikke i finalen | |||||
16 | Jannes Krüger | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:04.37 | ||||||
17 | Benjamin Schultz Hansen | 2005 | Farum Svømmeklub | 1:05.20 | ||||||
18 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | Herlev Svømning | 1:05.36 | ||||||
19 | Emanuele Holm Ciampi | 2006 | Farum Svømmeklub | 1:05.47 | ||||||
20 | Malte Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:06.23 | ||||||
21 | Andy Nguyen | 2006 | Farum Svømmeklub | 1:06.63 | ||||||
22 | Stefan Angjelovski | 2006 | Farum Svømmeklub | 1:06.70 | ||||||
23 | Alexander Hartvigsen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.87 | ||||||
24 | Oscar Høck Just | 2006 | Farum Svømmeklub | 1:07.08 | ||||||
25 | August Winkel Ravn | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.16 | ||||||
26 | Jonas Holm Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:07.18 | ||||||
27 | Sebastian Nymark-Jessen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:08.67 | ||||||
28 | Axel Bech | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.78 | ||||||
29 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 1:09.86 | ||||||
30 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | Farum Svømmeklub | 1:10.45 | ||||||
31 | August Juel Bragge | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.48 | ||||||
32 | Laurits Højgaard Allin | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:13.21 | ||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2020 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristoffer Thaulow | 2007 | Farum Svømmeklub | 1:01.96 | ||||||
2 | Rio Halawi | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:04.48 | ||||||
3 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.29 | ||||||
4 | Victor Rønne | 2007 | Herlev Svømning | 1:10.18 | ||||||
5 | Aksel Kirkelund | 2007 | Herlev Svømning | 1:11.87 | ||||||
6 | Benjamin Krohn Markussen | 2008 | Farum Svømmeklub | 1:15.30 | ||||||
7 | Matti Lundin Brockdorff | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.41 | ||||||
8 | Mathias Hald | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.59 | ||||||
9 | Mathias Riis | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.98 | ||||||
10 | Bertram Wagner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:19.58 | ||||||
11 | Axel Bundgaard Lorentzen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:28.05 | ||||||
12 | Victor Ploug Mattson | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:28.59 | ||||||
13 | Bastian Johnsen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:30.01 | ||||||
14 | Mikkel Skou Elgaard | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:30.27 | ||||||
15 | Marvin Silfen-Jensen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:32.49 | ||||||
16 | Christian Hansen | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:35.73 | ||||||
17 | Charlie Spangshauge | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:40.89 | ||||||
18 | Rares Enache | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:42.32 | ||||||
19 | Louie L. Theuma | 2011 | Lyngby Svømmeklub | 1:53.05 | ||||||
- | Nicholas Castella | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:03 |
Resultat Løb 27 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Trongår | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:20 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Home |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.75 | ||||||
2 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | VAT Copenhagen | 1:20.63 | ||||||
3 | Isabella Pedersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.48 | Deltager ikke i finalen | |||||
4 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | VAT Copenhagen | 1:23.17 | ||||||
5 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:24.41 | ||||||
6 | Selma Thomsen Lind | 2007 | Farum Svømmeklub | 1:25.55 | ||||||
7 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:26.06 | ||||||
8 | Helena Honore | 2007 | Herlev Svømning | 1:26.71 | ||||||
9 | Sofie Lind | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 1:27.59 | ||||||
10 | Caroline Hansen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:28.93 | ||||||
11 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:29.85 | ||||||
12 | Nadia Walløe | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:32.38 | ||||||
13 | Aya Malling | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:33.02 | ||||||
14 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:33.76 | ||||||
15 | Anna Bay-Jensen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:34.82 | ||||||
16 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:35.07 | ||||||
17 | Alma Lind Babin | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:35.74 | ||||||
18 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:35.78 | ||||||
19 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:37.93 | ||||||
20 | Alberte Berner Mikkelsen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 1:38.92 | ||||||
21 | Iben Karlsmark | 2007 | Herlev Svømning | 1:39.99 | ||||||
22 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | Herlev Svømning | 1:40.65 | ||||||
23 | Maya Jacobsen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:40.89 | ||||||
24 | Olivia Barfoed | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:43.64 | ||||||
25 | Zeline Helsen Lintrup | 2007 | Hvidovre Svømme Klub | 1:48.63 | ||||||
- | Caroline Bjerre | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Lucia Borgmann | 2007 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2020 |
Sponsor: Home |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:27.21 | ||||||
2 | Ellen Textor-Broch | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:33.51 | ||||||
3 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:35.12 | ||||||
4 | Caroline Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:38.98 | ||||||
5 | Kamille Drejer Mikkelsen | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:40.00 | ||||||
6 | Caroline Jørgensen | 2008 | Farum Svømmeklub | 1:45.35 | ||||||
7 | Galina Duric | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:46.54 | ||||||
8 | Maria Holstein Arnesen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:50.84 | ||||||
9 | Rosa Marie Sandgaard | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:55.32 | ||||||
10 | Freja Itenov | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:57.26 | ||||||
11 | Emilia Hartvigsen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:58.93 | ||||||
12 | Amanda Hartvigsen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 2:01.24 | ||||||
13 | Silla Peick-Kristensen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 2:10.06 | ||||||
14 | Ella Holm Elkjær | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 2:28.06 | ||||||
15 | Elvera Teilmann | 2011 | Lyngby Svømmeklub | 2:28.84 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:20 |
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Trongår | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Scandic Eremitage |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Bill Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:11.91 | ||||||
2 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:14.93 | ||||||
3 | Carlos Halawi | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:15.51 | ||||||
4 | Andy Nguyen | 2006 | Farum Svømmeklub | 1:20.06 | ||||||
5 | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.14 | ||||||
6 | Asbjørn Nybroe | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 1:20.16 | ||||||
7 | Frederik Rasmussen | 2005 | VAT Copenhagen | 1:23.01 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Sune Vergmann | 2005 | VAT Copenhagen | 1:24.01 | ||||||
9 | Gustav Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.52 | ||||||
10 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.41 | ||||||
11 | Stefan Angjelovski | 2006 | Farum Svømmeklub | 1:27.05 | ||||||
12 | Joshua Michael Pedersen | 2006 | Farum Svømmeklub | 1:30.64 | ||||||
13 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.24 | ||||||
14 | Filip Brodelius | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:36.50 | ||||||
- | August Winkel Ravn | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | 1 hånd i afslutning | |||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2020 |
Sponsor: Scandic Eremitage |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristoffer Thaulow | 2007 | Farum Svømmeklub | 1:20.66 | ||||||
2 | Rio Halawi | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:22.25 | ||||||
3 | Mathias Hemmingsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:27.83 | ||||||
4 | Stefan Ivan | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:30.11 | ||||||
5 | Victor Rønne | 2007 | Herlev Svømning | 1:35.36 | ||||||
6 | Storm Bargmann | 2007 | Herlev Svømning | 1:37.49 | ||||||
7 | Viktor Lövberg | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:40.97 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Sebastian Niemann Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:44.63 | ||||||
9 | Frederik Salling | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:47.74 | ||||||
10 | Matti Lundin Brockdorff | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:50.12 | ||||||
11 | Axel Bundgaard Lorentzen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:58.13 | ||||||
12 | Marvin Silfen-Jensen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 2:03.92 | ||||||
13 | Louie L. Theuma | 2011 | Lyngby Svømmeklub | 2:08.64 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:54 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Trongår | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:31.06 | ||||||
2 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:32.18 | ||||||
3 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:33.69 | ||||||
4 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:37.58 | ||||||
5 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:40.54 | ||||||
6 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | VAT Copenhagen | 2:41.00 | ||||||
7 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:42.89 | ||||||
8 | Isabella Pedersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:44.79 | ||||||
9 | Alicia Ekelund | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:46.70 | ||||||
10 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | Herlev Svømning | 2:47.38 | ||||||
11 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 2:48.22 | ||||||
12 | Helene Friis Fanø | 2007 | Farum Svømmeklub | 2:49.10 | ||||||
13 | Laura Cecilie Salling | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:49.91 | ||||||
14 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:51.12 | ||||||
15 | Freja Rosenlund Menné | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:52.07 | ||||||
16 | Aya Malling | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:52.77 | ||||||
17 | Vigga Jacoby | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:54.06 | ||||||
18 | Clara Dam Lukowski | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:54.13 | ||||||
19 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | Hvidovre Svømme Klub | 2:55.13 | ||||||
20 | Katharina Zobel | 2007 | Herlev Svømning | 2:59.60 | ||||||
21 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.03 | ||||||
22 | Emma Kestenholz | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 3:01.01 | ||||||
23 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | Herlev Svømning | 3:02.80 | ||||||
24 | Anna Bay-Jensen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 3:07.63 | ||||||
25 | Olivia Barfoed | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 3:10.64 | ||||||
26 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 3:17.19 | ||||||
- | Alma Hartmann Jensen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | EFB ved 50m | |||||
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:50.68 | ||||||
2 | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 2:56.79 | ||||||
3 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:57.34 | ||||||
4 | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 3:01.58 | ||||||
5 | Sara Ljusheva | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 3:14.08 | ||||||
6 | Emma Mollerup | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 3:21.07 | ||||||
7 | Maria Holstein Arnesen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 3:27.44 | ||||||
8 | Kamille Drejer Mikkelsen | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 3:27.69 | ||||||
9 | Ellen Fenger | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 3:40.10 | ||||||
10 | Amanda Hartvigsen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 3:47.51 | ||||||
11 | Rosa Marie Sandgaard | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 3:50.23 | ||||||
12 | Ella Lindum Andersen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 4:09.00 | ||||||
- | Sofie Ross | 2008 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Ej forts.bev. v 175m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:00 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Trongår | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:23 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:22.67 | ||||||
2 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:24.01 | ||||||
3 | Gustav Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:29.78 | ||||||
4 | Seth Nillund | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:32.49 | ||||||
5 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 2:38.13 | ||||||
6 | Oscar Høck Just | 2006 | Farum Svømmeklub | 2:39.25 | ||||||
7 | Sebastian Nymark-Jessen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:49.31 | ||||||
8 | Malte Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:49.88 | ||||||
9 | Jannes Krüger | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:52.28 | ||||||
10 | August Juel Bragge | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:54.69 | ||||||
11 | Laurits Højgaard Allin | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 2:57.01 | ||||||
- | Axel Bech | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | neddyk i afslutning | |||||
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Hemmingsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 2:34.87 | ||||||
2 | Benjamin Bonde | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 2:49.33 | ||||||
3 | Conrad Buhl | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 2:58.98 | ||||||
4 | Benjamin Krohn Markussen | 2008 | Farum Svømmeklub | 2:59.97 | ||||||
5 | Aksel Kirkelund | 2007 | Herlev Svømning | 3:00.96 | ||||||
6 | Sebastian Niemann Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 3:12.32 | ||||||
7 | Bertram Wagner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 3:18.55 | ||||||
8 | Bastian Johnsen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 3:21.52 | ||||||
9 | Mikkel Skou Elgaard | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 3:34.71 | ||||||
10 | Rares Enache | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 3:41.12 | ||||||
11 | Victor Ploug Mattson | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 3:42.03 | ||||||
12 | Christian Hansen | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 3:51.54 | ||||||
13 | Charlie Spangshauge | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 3:57.63 | ||||||
- | Nicholas Castella | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Mathias Hald | 2009 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | svøm på mave 150m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:23 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Trongår | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:52 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 33, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.20 | ||||||
2 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.41 | ||||||
3 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:35.46 | ||||||
4 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:42.13 | ||||||
5 | Victoria Wiingaard | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:42.35 | ||||||
6 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:43.13 | ||||||
7 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:44.80 | ||||||
8 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:45.41 | ||||||
9 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:45.64 | ||||||
10 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | VAT Copenhagen | 2:45.87 | ||||||
11 | Rebecca Bell | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 2:47.44 | ||||||
12 | Marie Elster | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:47.76 | ||||||
13 | Caroline Bjerre | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:50.24 | ||||||
14 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:50.99 | ||||||
15 | Lava Piuva | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:51.37 | ||||||
16 | Sofija Rønne | 2006 | Herlev Svømning | 2:52.07 | ||||||
17 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 2:52.29 | ||||||
18 | Sofie Lind | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 2:52.89 | ||||||
19 | Freja Rosenlund Menné | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:53.94 | ||||||
20 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | Hvidovre Svømme Klub | 2:59.39 | ||||||
21 | Iben Karlsmark | 2007 | Herlev Svømning | 3:07.06 | ||||||
- | Ellen Simoni Alfast | 2006 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Olga Vejlby | 2006 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | Herlev Svømning | DSQ | efb 75m | |||||
- | Marie Rose | 2006 | Farum Svømmeklub | DSQ | ryg afslut på mave | |||||
Løb 33, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:52.91 | ||||||
2 | Ida Mathiesen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:57.32 | ||||||
3 | Sophia Zøllner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 3:01.25 | ||||||
4 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 3:01.26 | ||||||
5 | Ellen Textor-Broch | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 3:09.39 | ||||||
6 | Alvilda Højberg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 3:10.62 | ||||||
7 | Emma Mollerup | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 3:26.58 | ||||||
8 | Sara Ljusheva | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 3:30.65 | ||||||
9 | Cirkeline Feldt-Sørensen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 3:40.57 | ||||||
10 | Freja Itenov | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 3:49.54 | ||||||
- | Annabella Holm Ciampi | 2009 | Farum Svømmeklub | DSQ | ESB v 50 m | |||||
- | Freya Ploug Mattson | 2009 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | flere flyben v 100m | |||||
- | Sofie Ross | 2008 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | brystarmtag ved 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:52 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Trongår | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:18 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 34, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:20.56 | ||||||
2 | Carlos Halawi | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:23.66 | ||||||
3 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 2:24.83 | ||||||
4 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 2:25.39 | ||||||
5 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:27.73 | ||||||
6 | Sebastian Rendlev | 2005 | VAT Copenhagen | 2:29.03 | ||||||
7 | Frederik Rasmussen | 2005 | VAT Copenhagen | 2:34.14 | ||||||
8 | Sune Vergmann | 2005 | VAT Copenhagen | 2:34.59 | ||||||
9 | Mads Emil Christiansen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:35.35 | ||||||
10 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:36.01 | ||||||
11 | Tristian Jensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:36.49 | ||||||
12 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | Herlev Svømning | 2:37.15 | ||||||
13 | Magnus Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:37.50 | ||||||
14 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:38.57 | ||||||
15 | Alexander Hartvigsen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:40.09 | ||||||
16 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:41.26 | ||||||
17 | August Juel Bragge | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:47.21 | ||||||
18 | Jonas Holm Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 2:54.28 | ||||||
19 | Joshua Michael Pedersen | 2006 | Farum Svømmeklub | 2:55.39 | ||||||
20 | Sebastian Nymark-Jessen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:55.87 | ||||||
- | Benjamin Schultz Hansen | 2005 | Farum Svømmeklub | DSQ | EFB v. 75 m | |||||
Løb 34, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rio Halawi | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:33.60 | ||||||
2 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 2:33.83 | ||||||
3 | Mathias Hemmingsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 2:46.06 | ||||||
4 | Benjamin Bonde | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 2:50.86 | ||||||
5 | Stefan Ivan | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:58.72 | ||||||
6 | Viktor Lövberg | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:02.78 | ||||||
7 | Storm Bargmann | 2007 | Herlev Svømning | 3:04.38 | ||||||
8 | Mathias Riis | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 3:13.38 | ||||||
9 | Conrad Buhl | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 3:13.78 | ||||||
10 | Frederik Salling | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 3:14.38 | ||||||
11 | Bertram Wagner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 3:21.07 | ||||||
12 | Sebastian Niemann Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 3:35.99 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:18 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Trongår | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:21 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 35, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 25m | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Mk´s Mega Kanoner | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:54.71 | ||||||
Carlos Halawi | 2006 | 27.02 | 56.48 | 56.48 | ||||||
Rio Halawi | 2008 | 28.53 | 58.23 | 1:54.71 | ||||||
Nadia Walløe | 2007 | |||||||||
Ella Emilia Soelberg | 2007 | 1:54.71 | 1:54.71 | |||||||
2 | Lyngby Navy Manes | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:57.38 | ||||||
Andreas Hammer Dohn | 2006 | 29.08 | 58.47 | 58.47 | ||||||
Mathilde Severs | 2006 | 29.04 | 58.91 | 1:57.38 | ||||||
Mads Emil Christiansen | 2006 | |||||||||
Victoria Wiingaard | 2006 | 1:57.38 | 1:57.38 | |||||||
3 | Hvidovre Mix | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 1:57.81 | ||||||
Maica Jensen | 2006 | 30.11 | 56.39 | 56.39 | ||||||
Anton Rytter Bech | 2005 | 31.21 | 1:01.42 | 1:57.81 | ||||||
Mathias Bidsted Hansen | 2006 | |||||||||
Rikke Parkhøi | 2006 | 1:57.81 | 1:57.81 | |||||||
4 | Lyngby Navy Manes Ii | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:01.14 | ||||||
Marie Elster | 2006 | 29.96 | 1:00.45 | 1:00.45 | ||||||
Mathias Hemmingsen | 2007 | 31.16 | 1:00.69 | 2:01.14 | ||||||
Rebecca Bell | 2007 | |||||||||
Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | 2:01.14 | 2:01.14 | |||||||
5 | Mk´s Mega Kanoner 2 | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:02.85 | ||||||
August Winkel Ravn | 2006 | 30.25 | 1:02.57 | 1:02.57 | ||||||
August Juel Bragge | 2005 | 29.97 | 1:00.28 | 2:02.85 | ||||||
Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | |||||||||
Emma Kestenholz | 2007 | 2:02.85 | 2:02.85 | |||||||
6 | Lyngby Navy Manes Iii | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:06.24 | ||||||
Emily Reuter | 2006 | 31.33 | 1:03.60 | 1:03.60 | ||||||
Caroline Toftelund Larsen | 2008 | 30.67 | 1:02.64 | 2:06.24 | ||||||
Alexander Hartvigsen | 2006 | |||||||||
Benjamin Bonde | 2007 | 2:06.24 | 2:06.24 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:21 |