Resultater for Holdstævne Årgang (Vest)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 14 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 15:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | Opnået | Status | ||||
1 | Kristiane Frøslev | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 28.93 | ||||||
2 | Naja Færgemann | 2006 | H2Odense | 29.02 | ||||||
3 | Emilie Pedersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 29.92 | ||||||
4 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 30.77 | ||||||
4 | Johanne Schleimann | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 30.77 | ||||||
6 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | Vejle Svømmeklub | 31.42 | ||||||
7 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | Horsens Svømmeklub | 32.08 | ||||||
8 | Emilia Spangsberg | 2007 | Kolding SK | 32.88 | ||||||
9 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 33.22 | ||||||
10 | Frida Høj Foldager | 2006 | Vejle Svømmeklub | 33.33 | ||||||
11 | Dagmar Stahl | 2007 | H2Odense | 34.02 | ||||||
12 | Josephine O. S. Nielsen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 35.37 | ||||||
13 | Lærke Ør Knudsen | 2006 | DeltaSwim | 35.54 | ||||||
14 | Clara Bendtsen | 2008 | DeltaSwim | 35.59 | ||||||
15 | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 35.71 | ||||||
16 | Signe Magelund Møller | 2006 | Kolding SK | 36.13 | ||||||
17 | Sofie Barack Søe | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 36.69 | ||||||
18 | Lea Timmermand | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 38.05 | ||||||
19 | Penelope Kamp Teglgård | 2006 | Horsens Svømmeklub | 38.94 | ||||||
20 | Agnes Kaae Lunde | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 39.44 | ||||||
21 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 43.78 | ||||||
- | Alista Maslobojeva | 2007 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Luanna Russo | 2006 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 14 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 15:53 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 14 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 15:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | Opnået | Status | ||||
1 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 26.39 | ||||||
2 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | H2Odense | 27.54 | ||||||
3 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | DeltaSwim | 27.79 | ||||||
4 | Karl Heeb | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 28.63 | ||||||
5 | Daniel Marcus Le | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 28.74 | ||||||
6 | Christian N. Christensen | 2006 | Kolding SK | 28.83 | ||||||
7 | Anton Egholm Husted | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 29.22 | ||||||
8 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 29.29 | ||||||
9 | Sebastian Rasmussen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 30.51 | ||||||
10 | Nicklas Lorentzen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 30.74 | ||||||
11 | William Bundgaard | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 30.81 | ||||||
12 | Jacob Timmermand | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 31.18 | ||||||
13 | Lasse Knudsgaard | 2007 | Horsens Svømmeklub | 31.74 | ||||||
14 | Gustav Sundstrøm | 2006 | Vejle Svømmeklub | 32.26 | ||||||
15 | Marcus Diego Bach | 2006 | Horsens Svømmeklub | 32.61 | ||||||
16 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | H2Odense | 32.76 | ||||||
17 | Mads Møller Rieck | 2006 | DeltaSwim | 33.47 | ||||||
18 | Magnus Stilling | 2007 | Kolding SK | 34.29 | ||||||
19 | Noah Junior Grene | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 35.52 | ||||||
20 | Karl-Emil Porsgaard Bayer | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 37.31 | ||||||
21 | Storm Emil Weltström | 2007 | Kolding SK | 39.33 | ||||||
22 | Ulf K. L. Jensen | 2006 | DeltaSwim | 39.46 | ||||||
- | Nikolaj Minke Mikkelsen | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Toke Østergaard Pedersen | 2007 | Vejle Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 14 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 15:53 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 14 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 539 | 1:15.26 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.09 | |||||||||
2 | Signe Kristensen | 2006 | 490 | 1:17.71 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:17.78 | |||||||||
3 | Alma Bach Larsen | 2006 | 482 | 1:18.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.15 | |||||||||
4 | Millie Møller | 2007 | 477 | 1:18.41 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.62 | |||||||||
5 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | 476 | 1:18.48 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.86 | |||||||||
6 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 467 | 1:18.97 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.95 | |||||||||
7 | Lærke Jervelund | 2007 | 458 | 1:19.47 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:24.66 | |||||||||
8 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 421 | 1:21.71 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:23.46 | |||||||||
9 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 410 | 1:22.47 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:22.78 | |||||||||
10 | Emma Andersen | 2007 | 348 | 1:27.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:29.34 | |||||||||
11 | Sofie Holst Jeberg | 2007 | 324 | 1:29.19 | ||||||
DeltaSwim | 1:31.93 | |||||||||
12 | Emilie Boulund | 2006 | 323 | 1:29.26 | ||||||
Kolding SK | 1:28.29 | |||||||||
13 | Vigga Londero | 2006 | 302 | 1:31.24 | ||||||
H2Odense | 1:33.08 | |||||||||
14 | Mathilde Søe | 2008 | 272 | 1:34.49 | ||||||
DeltaSwim | 1:34.27 | |||||||||
15 | Olivia Josefine Brice | 2007 | 262 | 1:35.71 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:35.11 | |||||||||
16 | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | 251 | 1:37.09 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:41.55 | |||||||||
17 | Olivia Funder | 2006 | 238 | 1:38.81 | ||||||
H2Odense | 1:35.50 | |||||||||
18 | Ea Juhl Thallaug | 2008 | 227 | 1:40.42 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:44.36 | |||||||||
19 | Katinka Rønn Gornitzka | 2007 | 193 | 1:45.99 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:49.35 | |||||||||
- | Mia Plougman | 2007 | DSQ | Ej fortsat bev. 75m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:35.40 | |||||||||
- | Nanna Højstrøm | 2007 | DSQ | Ej fortsat bev. 25m | ||||||
Kolding SK | 1:22.29 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 14 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 11:28 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 14 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 15:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | DeltaSwim | 1:03.29 | ||||||
2 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:11.30 | ||||||
3 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 1:11.47 | ||||||
4 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 1:12.66 | ||||||
5 | Oskar Foss | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:13.57 | ||||||
6 | Jakob Kristensen | 2006 | DeltaSwim | 1:14.98 | ||||||
7 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | H2Odense | 1:15.94 | ||||||
8 | Karl B. Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 1:17.66 | ||||||
9 | Alexander Mogensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:18.41 | ||||||
10 | Magnus Tranekjer | 2005 | H2Odense | 1:19.12 | ||||||
11 | Storm Jensen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 1:20.34 | ||||||
12 | Nikolaj Minke Mikkelsen | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 1:21.79 | ||||||
13 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:23.16 | ||||||
14 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 1:24.25 | ||||||
15 | Hjalte Gregersen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 1:28.28 | ||||||
16 | Peter Suder Lassen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 1:29.13 | ||||||
17 | Anton Sommerlund Jensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 1:31.22 | ||||||
18 | Malte Neuber | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:32.35 | ||||||
19 | Anes Hajrovic | 2008 | Horsens Svømmeklub | 1:32.82 | ||||||
20 | Oscar Hågensen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 1:34.16 | ||||||
- | Andreas Agger Hansen | 2005 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Dany Valiu Nielsen | 2008 | DeltaSwim | DNS | ||||||
- | Axel Kenneth Thomsen | 2005 | Kolding SK | DSQ | Ej fortsat bev. 25m | |||||
- | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 14 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 15:54 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 14 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 15:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Karoline Kjelstrup | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 2:41.17 | ||||||
2 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 2:58.06 | ||||||
3 | Livia Weidick Frische | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 2:58.19 | ||||||
4 | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | 2:58.75 | ||||||
5 | Mille Holmberg | 2006 | Vejle Svømmeklub | 3:00.55 | ||||||
6 | Isabella Nørgaard | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 3:02.73 | ||||||
7 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 3:06.53 | ||||||
8 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 3:21.00 | ||||||
9 | Mille A. B. Buch | 2006 | H2Odense | 3:23.76 | ||||||
10 | Line Bach-Henriksen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 3:27.48 | ||||||
11 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | DeltaSwim | 3:33.36 | ||||||
12 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | H2Odense | 3:35.04 | ||||||
13 | Penelope Kamp Teglgård | 2006 | Horsens Svømmeklub | 3:38.63 | ||||||
14 | Josephine O. S. Nielsen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 3:39.44 | ||||||
15 | Caitlin Holbæk Lundager | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 3:44.93 | ||||||
16 | Marie Pilegaard Køfer | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 3:49.73 | ||||||
17 | Clara Bendtsen | 2008 | DeltaSwim | 3:57.30 | ||||||
- | Laura Worm Glæsner | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | Ej samt. berør 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 14 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 15:54 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 14 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 15:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 6, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Anders Sanggaard | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 2:37.90 | ||||||
1 | Inas Ilic | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 2:37.90 | ||||||
3 | Jonas Gaur | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 2:41.32 | ||||||
4 | Daniel Busk | 2005 | Kolding SK | 2:47.64 | ||||||
5 | Carl Clausen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 2:49.47 | ||||||
6 | Kresten Skau Hansen | 2005 | DeltaSwim | 2:53.86 | ||||||
7 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 2:56.04 | ||||||
8 | Ludvig L. Møller | 2006 | H2Odense | 2:57.93 | ||||||
9 | Christoffer Mejdal | 2005 | H2Odense | 2:59.52 | ||||||
10 | Sebastian Rasmussen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 3:05.33 | ||||||
11 | Martin Christensen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 3:05.96 | ||||||
12 | Daniel Landbo | 2005 | Horsens Svømmeklub | 3:07.19 | ||||||
13 | Marcus Juul Jørgensen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 3:08.55 | ||||||
14 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 3:09.22 | ||||||
15 | Joakim Kristensen | 2008 | DeltaSwim | 3:44.39 | ||||||
16 | Magnus Stilling | 2007 | Kolding SK | 4:09.71 | ||||||
- | Ulf K. L. Jensen | 2006 | DeltaSwim | DSQ | Ej samti. berør. 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 14 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 15:54 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 14 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 15:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | Opnået | Status | ||||
1 | Kristiane Frøslev | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 31.96 | ||||||
2 | Amalie F. Piiters | 2006 | H2Odense | 32.07 | ||||||
3 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 33.11 | ||||||
4 | Johanne Schleimann | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 33.60 | ||||||
5 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | Vejle Svømmeklub | 35.00 | ||||||
6 | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 35.11 | ||||||
7 | Amalie Kirkegaard | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 35.43 | ||||||
8 | Sofie Karlov Nielsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 37.29 | ||||||
9 | Andrea Højbjerg | 2007 | Vejle Svømmeklub | 38.00 | ||||||
10 | Isabella Bertelsen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 39.00 | ||||||
10 | Julie Olsen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 39.00 | ||||||
12 | Nikoline Hedelund Madsen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 39.28 | ||||||
13 | Katinka Folke Jensen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 41.92 | ||||||
14 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 42.75 | ||||||
15 | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 43.19 | ||||||
16 | Tilde Lindeblad | 2006 | DeltaSwim | 43.36 | ||||||
17 | Olivia Josefine Brice | 2007 | Horsens Svømmeklub | 46.72 | ||||||
18 | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 47.49 | ||||||
19 | Mathilde Søe | 2008 | DeltaSwim | 48.92 | ||||||
20 | Olivia Funder | 2006 | H2Odense | 50.44 | ||||||
21 | Katinka Rønn Gornitzka | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 53.26 | ||||||
22 | Agnes Kaae Lunde | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 57.32 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 14 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 15:54 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 14 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 15:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | H2Odense | 31.27 | ||||||
2 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | H2Odense | 32.11 | ||||||
3 | Max Venborg Kromann | 2005 | Vejle Svømmeklub | 32.19 | ||||||
4 | Villads Seneca | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 32.34 | ||||||
5 | Moritz Hartmann | 2007 | Vejle Svømmeklub | 32.85 | ||||||
6 | Anders Bank Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 33.63 | ||||||
7 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 34.37 | ||||||
8 | William Bundgaard | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 34.67 | ||||||
9 | Christian N. Christensen | 2006 | Kolding SK | 34.68 | ||||||
10 | Karl B. Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 34.89 | ||||||
11 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 34.99 | ||||||
12 | Tobias Wemmelund | 2006 | Horsens Svømmeklub | 35.55 | ||||||
13 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 35.66 | ||||||
14 | Jonas Mathiasen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 35.76 | ||||||
15 | Casper Holm Andersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 36.59 | ||||||
16 | Mads Schelde Jensen | 2006 | Kolding SK | 37.92 | ||||||
17 | Rasmus Norup | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 40.58 | ||||||
18 | Anton Sommerlund Jensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 40.67 | ||||||
19 | Joakim Kristensen | 2008 | DeltaSwim | 41.11 | ||||||
20 | Noah Junior Grene | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 41.14 | ||||||
21 | Phillip Thomsen | 2007 | DeltaSwim | 41.65 | ||||||
22 | Peter Suder Lassen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 41.87 | ||||||
23 | Karl-Emil Porsgaard Bayer | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 42.45 | ||||||
24 | Malte Neuber | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 44.85 | ||||||
25 | Anes Hajrovic | 2008 | Horsens Svømmeklub | 45.62 | ||||||
- | Andreas Agger Hansen | 2005 | Kolding SK | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 14 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 15:54 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 14 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 15:54 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
1 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 1:17.32 | 2:38.09 | 4:11.34 | 5:27.77 | |||
2 | Sofie A. Wolf | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:14.00 | 2:38.86 | 4:16.01 | 5:33.26 | |||
3 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:17.14 | 2:47.74 | 4:21.14 | 5:39.72 | |||
4 | Naja Færgemann | 2006 | H2Odense | 1:21.19 | 2:45.36 | 4:24.48 | 5:40.22 | |||
5 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:19.03 | 2:44.57 | 4:18.94 | 5:44.06 | |||
6 | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | 1:20.40 | 2:49.83 | 4:25.29 | 5:45.70 | |||
7 | Line Gjelstrup | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 1:19.58 | 2:51.48 | 4:28.56 | 5:53.24 | |||
8 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:25.57 | 2:53.03 | 4:35.05 | 5:54.62 | |||
9 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | H2Odense | 1:22.36 | 2:54.47 | 4:37.96 | 6:00.51 | |||
10 | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 1:27.96 | 4:52.68 | 6:13.63 | ||||
11 | Emilie Pedersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 1:30.18 | 3:08.85 | 4:52.64 | 6:17.99 | |||
12 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 1:28.89 | 3:04.84 | 4:53.72 | 6:19.01 | |||
13 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | DeltaSwim | 1:23.33 | 3:03.66 | 4:54.88 | 6:20.09 | |||
14 | Signe Christensen | 2008 | Kolding SK | 1:32.98 | 3:21.44 | 5:15.47 | 6:46.90 | |||
15 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | DeltaSwim | 1:36.22 | 3:24.22 | 5:16.14 | 6:48.60 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 14 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 15:54 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 14 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 15:55 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
1 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 1:06.84 | 3:10.08 | 4:59.15 | ||||
2 | Sebastian K Eriksen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 1:10.00 | 2:28.74 | 3:55.11 | 5:05.08 | |||
3 | Inas Ilic | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 1:12.92 | 2:33.71 | 3:56.05 | 5:08.21 | |||
4 | Thor Majgård | 2005 | Vejle Svømmeklub | 1:10.71 | 2:28.15 | 3:56.57 | 5:11.58 | |||
5 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | DeltaSwim | 1:09.24 | 2:27.48 | 4:01.56 | 5:12.71 | |||
6 | Nicolas Duvander | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:12.24 | 2:36.58 | 4:02.18 | 5:19.17 | |||
7 | Andreas Nikolajsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:16.53 | 2:35.15 | 4:06.52 | 5:19.57 | |||
8 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 1:14.09 | 2:36.09 | 4:07.93 | 5:21.09 | |||
9 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | DeltaSwim | 1:15.40 | 2:39.21 | 4:18.22 | 5:35.05 | |||
10 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | H2Odense | 1:19.61 | 2:47.44 | 4:23.93 | 5:39.56 | |||
11 | Magnus Marschall | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:22.17 | 2:55.14 | 4:32.88 | 5:54.48 | |||
12 | Magnus Tranekjer | 2005 | H2Odense | 1:27.08 | 2:58.12 | 4:44.34 | 6:04.66 | |||
13 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 1:39.20 | 3:19.33 | 5:09.33 | 6:36.42 | |||
- | Malthe Glent-Thule | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Rasmus Warming Hansen | 2005 | Kolding SK | DSQ | Afsl. på maven 200m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 14 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 15:55 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 14 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 15:55 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 11, 8x50m Fri mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Aalborg Mix 1 | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 3:46.57 | ||||||
Inas Ilic | 2005 | 28.14 | 28.14 | |||||||
Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 29.50 | 57.64 | |||||||
Mikkel K. Kristensen | 2005 | 28.29 | 1:25.93 | |||||||
Emilie Pedersen | 2007 | 29.98 | 1:55.91 | |||||||
Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 26.78 | 2:22.69 | |||||||
Karoline Kjelstrup | 2006 | 28.53 | 2:51.22 | |||||||
Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 26.62 | 3:17.84 | |||||||
Kristiane Frøslev | 2007 | 28.73 | 3:46.57 | |||||||
2 | Agf Team Timon Og Pumba | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 3:56.03 | ||||||
Jonas Gaur | 2005 | 27.80 | 27.80 | |||||||
Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 31.25 | 59.05 | |||||||
Daniel Marcus Le | 2006 | 28.17 | 1:27.22 | |||||||
Isabella Nørgaard | 2007 | 32.61 | 1:59.83 | |||||||
Anders Sanggaard | 2005 | 25.31 | 2:25.14 | |||||||
Johanne Schleimann | 2007 | 31.30 | 2:56.44 | |||||||
Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 29.60 | 3:26.04 | |||||||
Therese T. Kallestrup | 2006 | 29.99 | 3:56.03 | |||||||
3 | Esbjerg Årgangs Mix | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 3:56.47 | ||||||
Karl Heeb | 2005 | 28.46 | 28.46 | |||||||
Sofie A. Wolf | 2006 | 28.62 | 57.08 | |||||||
Carl Clausen | 2005 | 28.77 | 1:25.85 | |||||||
Anton Egholm Husted | 2006 | 29.03 | 1:54.88 | |||||||
Millie Møller | 2007 | 30.78 | 2:25.66 | |||||||
Karoline R. Frederiksen | 2006 | 29.40 | 2:55.06 | |||||||
Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 31.18 | 3:26.24 | |||||||
Andreas Nikolajsen | 2005 | 30.23 | 3:56.47 | |||||||
4 | H2Odense | 2005 | H2Odense | 3:58.96 | ||||||
Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 28.90 | 28.90 | |||||||
Naja Færgemann | 2006 | 28.99 | 57.89 | |||||||
Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 27.52 | 1:25.41 | |||||||
Vigga Londero | 2006 | 34.10 | 1:59.51 | |||||||
Julian Vitus Pedersen | 2007 | 29.82 | 2:29.33 | |||||||
Amalie F. Piiters | 2006 | 30.45 | 2:59.78 | |||||||
Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 28.54 | 3:28.32 | |||||||
Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 30.64 | 3:58.96 | |||||||
5 | Esv Disco Inferno | 2005 | Vejle Svømmeklub | 4:01.12 | ||||||
Sebastian K Eriksen | 2005 | 28.29 | 28.29 | |||||||
Frida Høj Foldager | 2006 | 33.87 | 1:02.16 | |||||||
Max Venborg Kromann | 2005 | 28.24 | 1:30.40 | |||||||
Sophia Jochumsen | 2006 | 30.97 | 2:01.37 | |||||||
Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 29.06 | 2:30.43 | |||||||
Anna Fiona Nybøll | 2007 | 31.80 | 3:02.23 | |||||||
Thor Majgård | 2005 | 27.81 | 3:30.04 | |||||||
Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 31.08 | 4:01.12 | |||||||
6 | Delta Devils | 2005 | DeltaSwim | 4:08.23 | ||||||
Jonatan Lyck Falk | 2006 | 27.85 | 27.85 | |||||||
Christian Damborg Thomsen | 2005 | 26.31 | 54.16 | |||||||
Anna Dora Bernsdorf | 2006 | 31.20 | 1:25.36 | |||||||
Tilde Lindeblad | 2006 | 35.12 | 2:00.48 | |||||||
Kresten Skau Hansen | 2005 | 29.30 | 2:29.78 | |||||||
Johan Erdmann Christensen | 2005 | 28.81 | 2:58.59 | |||||||
Sofie Holst Jeberg | 2007 | 34.64 | 3:33.23 | |||||||
Lærke Ør Knudsen | 2006 | 35.00 | 4:08.23 | |||||||
7 | Kolding Mix | 2005 | Kolding SK | 4:13.97 | ||||||
Daniel Busk | 2005 | 27.22 | 27.22 | |||||||
Nanna Højstrøm | 2007 | 33.23 | 1:00.45 | |||||||
Axel Kenneth Thomsen | 2005 | 29.64 | 1:30.09 | |||||||
Ane Christensen | 2006 | 32.43 | 2:02.52 | |||||||
Christian N. Christensen | 2006 | 29.71 | 2:32.23 | |||||||
Emilie Boulund | 2006 | 35.91 | 3:08.14 | |||||||
Mads Schelde Jensen | 2006 | 31.94 | 3:40.08 | |||||||
Emilia Spangsberg | 2007 | 33.89 | 4:13.97 | |||||||
- | Horsens Hawaii | 2005 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Anes Hajrovic | 2008 | 38.10 | 38.10 | |||||||
Alexander Mogensen | 2005 | 32.15 | 1:10.25 | |||||||
Lasse Knudsgaard | 2007 | 32.93 | 1:43.18 | |||||||
Daniel Landbo | 2005 | 31.88 | 2:15.06 | |||||||
Filippa Juul Jensen | 2007 | 35.44 | 2:50.50 | |||||||
Karen Klarskov Henriksen | 2008 | 38.02 | 3:28.52 | |||||||
Penelope Kamp Teglgård | 2006 | 38.98 | 4:07.50 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 14 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 15:55 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 14 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 15:55 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 12, Jokerløb Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 57.31 | ||||||
2 | Karoline Kjelstrup | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 58.73 | ||||||
3 | Isabella Nørgaard | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 1:01.13 | ||||||
4 | Mille A. B. Buch | 2006 | H2Odense | 1:06.92 | ||||||
5 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:07.23 | ||||||
6 | Nanna Højstrøm | 2007 | Kolding SK | 1:07.63 | ||||||
- | Penelope Kamp Teglgård | 2006 | Horsens Svømmeklub | DSQ | strakt plade ud v nd | |||||
- | Sofie Holst Jeberg | 2007 | DeltaSwim | DSQ | ej lodrette arm | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 14 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 15:55 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 14 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 15:55 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 13, Jokerløb Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Carl Clausen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 56.64 | ||||||
2 | Anders Sanggaard | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 57.28 | ||||||
3 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 58.81 | ||||||
4 | Christoffer Mejdal | 2005 | H2Odense | 1:04.44 | ||||||
- | Axel Kenneth Thomsen | 2005 | Kolding SK | DSQ | Ej lodret arm | |||||
- | Daniel Landbo | 2005 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej lodret arm 45m | |||||
- | Mads Møller Rieck | 2006 | DeltaSwim | DSQ | ej lodret arm v 23 m | |||||
- | Tobias Holt Poulsen | 2005 | Vejle Svømmeklub | DSQ | ej lodret arm v 50 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 14 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 15:55 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 13:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 14, 6x100m IM Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
1 | Aalborg Drenge 1 | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 7:01.71 | ||||||
Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 30.31 | 1:05.46 | 1:05.46 | ||||||
Mikkel K. Kristensen | 2005 | 31.60 | 1:11.63 | 2:17.09 | ||||||
Marcus Juul Jørgensen | 2006 | 32.41 | 1:49.61 | 4:06.70 | ||||||
Storm Jensen | 2007 | 42.72 | 1:13.65 | 5:20.35 | ||||||
Inas Ilic | 2005 | 36.38 | 1:06.69 | 6:27.04 | ||||||
Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 34.67 | 34.67 | 7:01.71 | ||||||
2 | Disko-Dasko Drengene | 2005 | Vejle Svømmeklub | 7:06.41 | ||||||
Sebastian K Eriksen | 2005 | 32.57 | 1:07.25 | 1:07.25 | ||||||
Thor Majgård | 2005 | 31.85 | 1:07.22 | 2:14.47 | ||||||
Max Venborg Kromann | 2005 | 31.14 | 1:11.98 | 3:26.45 | ||||||
Tobias Holt Poulsen | 2005 | 35.09 | 1:13.09 | 4:39.54 | ||||||
Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 32.16 | 1:12.03 | 5:51.57 | ||||||
Anders Bank Hansen | 2006 | 33.60 | 1:14.84 | 7:06.41 | ||||||
3 | Agf Team Simba | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 7:13.47 | ||||||
Villads Seneca | 2006 | 34.33 | 1:13.37 | 1:13.37 | ||||||
Malthe Glent-Thule | 2007 | 36.24 | 1:18.79 | 2:32.16 | ||||||
Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 32.75 | 1:11.81 | 3:43.97 | ||||||
Anders Sanggaard | 2005 | 29.93 | 1:04.69 | 4:48.66 | ||||||
Daniel Marcus Le | 2006 | 33.85 | 1:17.37 | 6:06.03 | ||||||
Jonas Gaur | 2005 | 33.14 | 1:07.44 | 7:13.47 | ||||||
4 | Esbjerg Drenge | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 7:15.34 | ||||||
Karl Heeb | 2005 | 33.98 | 1:10.93 | 1:10.93 | ||||||
Carl Clausen | 2005 | 31.59 | 1:10.40 | 2:21.33 | ||||||
Anton Egholm Husted | 2006 | 35.69 | 1:19.33 | 3:40.66 | ||||||
Andreas Nikolajsen | 2005 | 33.54 | 1:12.45 | 4:53.11 | ||||||
Nicolas Duvander | 2005 | 30.82 | 1:08.20 | 6:01.31 | ||||||
Oskar Foss | 2006 | 33.79 | 1:14.03 | 7:15.34 | ||||||
5 | Delta Drenge | 2005 | DeltaSwim | 7:25.82 | ||||||
Jonatan Lyck Falk | 2006 | 33.44 | 1:13.76 | 1:13.76 | ||||||
Christian Damborg Thomsen | 2005 | 28.38 | 1:05.47 | 2:19.23 | ||||||
Kresten Skau Hansen | 2005 | 32.06 | 1:11.92 | 3:31.15 | ||||||
Mads Møller Rieck | 2006 | 40.05 | 1:26.19 | 4:57.34 | ||||||
Johan Erdmann Christensen | 2005 | 31.82 | 1:12.43 | 6:09.77 | ||||||
Jakob Kristensen | 2006 | 34.67 | 1:16.05 | 7:25.82 | ||||||
6 | H2Odense Drenge | 2005 | H2Odense | 7:43.91 | ||||||
Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 33.73 | 1:12.69 | 1:12.69 | ||||||
Magnus Tranekjer | 2005 | 35.62 | 1:23.82 | 2:36.51 | ||||||
Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 37.77 | 1:24.93 | 4:01.44 | ||||||
Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 31.78 | 1:10.41 | 5:11.85 | ||||||
Julian Vitus Pedersen | 2007 | 33.15 | 1:49.46 | 7:01.31 | ||||||
Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 42.60 | 42.60 | 7:43.91 | ||||||
7 | Horsens Hawaii Drenge | 2005 | Horsens Svømmeklub | 8:40.03 | ||||||
Alexander Mogensen | 2005 | 38.39 | 1:25.30 | 1:25.30 | ||||||
Tobias Wemmelund | 2006 | 37.61 | 1:22.50 | 2:47.80 | ||||||
Daniel Landbo | 2005 | 37.65 | 1:18.84 | 4:06.64 | ||||||
Lasse Knudsgaard | 2007 | 39.12 | 1:27.08 | 5:33.72 | ||||||
Marcus Diego Bach | 2006 | 40.73 | 1:27.37 | 7:01.09 | ||||||
Anes Hajrovic | 2008 | 46.27 | 1:38.94 | 8:40.03 | ||||||
- | Kolding Amigos | 2005 | Kolding SK | DSQ | svøm på mave v. 27 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 13:31 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 09:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 33.94 | 1:12.62 | |||||
2 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 34.08 | 1:13.75 | |||||
3 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 35.04 | 1:15.00 | |||||
4 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | DeltaSwim | 34.19 | 1:15.33 | |||||
5 | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | 35.50 | 1:16.30 | |||||
6 | Amalie F. Piiters | 2006 | H2Odense | 34.70 | 1:17.18 | |||||
7 | Alma Bach Larsen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 35.19 | 1:17.21 | |||||
8 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | H2Odense | 35.38 | 1:17.84 | |||||
9 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 36.29 | 1:19.25 | |||||
10 | Amalie Kirkegaard | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 37.31 | 1:22.89 | |||||
11 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 37.17 | 1:26.50 | |||||
12 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 39.42 | 1:28.04 | |||||
13 | Signe Christensen | 2008 | Kolding SK | 41.90 | 1:29.31 | |||||
14 | Andrea Højbjerg | 2007 | Vejle Svømmeklub | 40.97 | 1:31.03 | |||||
15 | Emma Andersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 43.95 | 1:33.19 | |||||
16 | Sofie Holst Jeberg | 2007 | DeltaSwim | 44.76 | 1:34.24 | |||||
17 | Julie Olsen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 42.15 | 1:34.58 | |||||
18 | Caitlin Holbæk Lundager | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 48.20 | 1:45.49 | |||||
- | Anna Fiona Nybøll | 2007 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 09:53 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 09:58 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 30.16 | 1:03.63 | |||||
2 | Thor Majgård | 2005 | Vejle Svømmeklub | 31.53 | 1:06.46 | |||||
3 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | H2Odense | 32.03 | 1:08.65 | |||||
4 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | H2Odense | 34.90 | 1:12.83 | |||||
5 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | DeltaSwim | 33.46 | 1:13.32 | |||||
6 | Kresten Skau Hansen | 2005 | DeltaSwim | 33.38 | 1:14.16 | |||||
7 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 35.07 | 1:14.82 | |||||
8 | Anders Bank Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 35.80 | 1:15.01 | |||||
9 | Villads Seneca | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 35.08 | 1:16.23 | |||||
10 | Moritz Hartmann | 2007 | Vejle Svømmeklub | 34.45 | 1:16.77 | |||||
11 | Marcus Juul Jørgensen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 35.55 | 1:17.15 | |||||
12 | Malthe Glent-Thule | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 35.84 | 1:17.35 | |||||
13 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 37.29 | 1:18.29 | |||||
14 | Alexander Drachmann | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 35.53 | 1:18.42 | |||||
15 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 37.23 | 1:21.57 | |||||
16 | Magnus Marschall | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 37.32 | 1:23.04 | |||||
17 | Alexander Mogensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 38.95 | 1:27.79 | |||||
18 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 43.27 | 1:32.55 | |||||
19 | Noah Junior Grene | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 46.34 | 1:43.68 | |||||
- | Tobias Wemmelund | 2006 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 09:58 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 10:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 32.05 | 1:07.85 | 1:43.29 | 2:18.81 | |||
2 | Kristiane Frøslev | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 32.45 | 1:09.27 | 1:47.49 | 2:22.59 | |||
3 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 33.66 | 1:10.54 | 1:49.09 | 2:25.77 | |||
4 | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 33.25 | 1:10.48 | 1:49.55 | 2:27.25 | |||
5 | Line Gjelstrup | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 34.19 | 1:12.63 | 1:51.90 | 2:30.36 | |||
6 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 34.33 | 1:12.67 | 1:52.12 | 2:31.36 | |||
7 | Luanna Russo | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 34.43 | 1:12.54 | 1:53.31 | 2:33.85 | |||
8 | Mille Holmberg | 2006 | Vejle Svømmeklub | 35.22 | 1:14.33 | 1:54.86 | 2:34.96 | |||
9 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | Horsens Svømmeklub | 34.91 | 1:16.12 | 2:42.70 | 2:42.70 | |||
10 | Laura Worm Glæsner | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 37.37 | 1:18.84 | 2:02.83 | 2:44.60 | |||
11 | Emilia Spangsberg | 2007 | Kolding SK | 38.27 | 1:22.02 | 2:07.36 | 2:48.87 | |||
12 | Vigga Londero | 2006 | H2Odense | 38.66 | 1:23.82 | 2:55.50 | 2:55.50 | |||
13 | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 41.25 | 2:12.86 | 2:57.57 | 2:57.57 | |||
14 | Signe Magelund Møller | 2006 | Kolding SK | 40.05 | 1:26.56 | 2:14.17 | 2:59.94 | |||
15 | Tilde Lindeblad | 2006 | DeltaSwim | 40.71 | 1:26.04 | 2:14.21 | 3:01.74 | |||
16 | Clara Bendtsen | 2008 | DeltaSwim | 40.50 | 1:28.09 | 2:18.35 | 3:06.57 | |||
17 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 42.94 | 1:32.30 | 2:23.28 | 3:10.52 | |||
18 | Ea Juhl Thallaug | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 45.63 | 1:38.26 | 2:28.44 | 3:20.25 | |||
- | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | H2Odense | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 10:18 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 13:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 30.63 | 1:02.22 | 1:34.48 | 2:05.84 | |||
2 | Sebastian K Eriksen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 1:01.90 | 1:34.84 | 2:07.19 | 2:07.19 | |||
3 | Inas Ilic | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 30.67 | 1:03.07 | 1:35.64 | 2:07.79 | |||
4 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 31.00 | 1:05.21 | 1:41.02 | 2:16.15 | |||
5 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | H2Odense | 32.70 | 1:08.78 | 1:43.64 | 2:18.20 | |||
6 | Andreas Nikolajsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 32.07 | 1:07.39 | 1:43.21 | 2:18.46 | |||
7 | Karl Heeb | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 31.13 | 1:06.17 | 1:41.51 | 2:20.62 | |||
8 | Christian N. Christensen | 2006 | Kolding SK | 32.19 | 1:08.05 | 1:45.79 | 2:21.65 | |||
9 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 31.22 | 1:45.65 | 2:22.77 | 2:22.77 | |||
10 | Daniel Marcus Le | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 33.00 | 1:10.26 | 1:48.62 | 2:23.28 | |||
11 | Toke Østergaard Pedersen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 33.64 | 1:11.81 | 1:51.75 | 2:31.54 | |||
12 | Jacob Timmermand | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 34.18 | 1:14.60 | 1:56.23 | 2:33.40 | |||
13 | Rasmus Warming Hansen | 2005 | Kolding SK | 34.22 | 1:12.12 | 1:54.13 | 2:33.44 | |||
14 | Mads Schelde Jensen | 2006 | Kolding SK | 35.53 | 1:14.94 | 1:55.60 | 2:34.47 | |||
15 | Magnus Tranekjer | 2005 | H2Odense | 34.27 | 1:13.08 | 1:53.51 | 2:34.72 | |||
16 | Lasse Knudsgaard | 2007 | Horsens Svømmeklub | 33.54 | 1:13.91 | 1:56.19 | 2:35.15 | |||
17 | Marcus Diego Bach | 2006 | Horsens Svømmeklub | 38.78 | 1:19.49 | 2:00.20 | 2:39.37 | |||
18 | Peter Suder Lassen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 39.36 | 1:24.68 | 2:10.68 | 2:53.66 | |||
19 | Phillip Thomsen | 2007 | DeltaSwim | 39.50 | 1:25.58 | 2:13.39 | 2:57.84 | |||
20 | Joakim Kristensen | 2008 | DeltaSwim | 41.30 | 1:29.91 | 2:18.95 | 3:04.78 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 13:31 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 13:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | Opnået | Status | ||||
1 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 36.96 | ||||||
2 | Nanna Højstrøm | 2007 | Kolding SK | 37.44 | ||||||
3 | Lærke Jervelund | 2007 | Vejle Svømmeklub | 37.95 | ||||||
4 | Julie Guldmann Møller | 2007 | Vejle Svømmeklub | 37.98 | ||||||
5 | Amalie Kirkegaard | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 38.45 | ||||||
6 | Livia Weidick Frische | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 38.89 | ||||||
7 | Nikoline Hedelund Madsen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 40.51 | ||||||
8 | Dagmar Stahl | 2007 | H2Odense | 40.55 | ||||||
9 | Emilie Boulund | 2006 | Kolding SK | 40.59 | ||||||
10 | Josephine O. S. Nielsen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 41.32 | ||||||
11 | Mathilde Søe | 2008 | DeltaSwim | 41.96 | ||||||
12 | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 42.01 | ||||||
13 | Olivia Josefine Brice | 2007 | Horsens Svømmeklub | 44.30 | ||||||
14 | Marie Pilegaard Køfer | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 45.05 | ||||||
15 | Sofie Barack Søe | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 45.45 | ||||||
16 | Olivia Funder | 2006 | H2Odense | 45.80 | ||||||
17 | Lea Timmermand | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 47.75 | ||||||
18 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 49.71 | ||||||
19 | Liv K. L. Jensen | 2008 | DeltaSwim | 59.76 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 13:31 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 10:41 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | Opnået | Status | ||||
1 | Axel Kenneth Thomsen | 2005 | Kolding SK | 32.72 | ||||||
2 | Max Venborg Kromann | 2005 | Vejle Svømmeklub | 33.57 | ||||||
3 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 33.59 | ||||||
4 | Jakob Kristensen | 2006 | DeltaSwim | 33.85 | ||||||
5 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | Vejle Svømmeklub | 34.05 | ||||||
6 | Oskar Foss | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 35.08 | ||||||
7 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | H2Odense | 35.36 | ||||||
8 | Karl B. Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 36.34 | ||||||
9 | Anton Egholm Husted | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 36.94 | ||||||
10 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | H2Odense | 37.26 | ||||||
11 | Nicklas Lorentzen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 38.13 | ||||||
12 | Rasmus Norup | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 38.44 | ||||||
13 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 39.74 | ||||||
14 | Anton Sommerlund Jensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 39.95 | ||||||
15 | Mads Møller Rieck | 2006 | DeltaSwim | 40.85 | ||||||
16 | Malte Neuber | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 41.03 | ||||||
17 | Casper Holm Andersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 41.35 | ||||||
18 | Hjalte Gregersen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 41.72 | ||||||
19 | Anes Hajrovic | 2008 | Horsens Svømmeklub | 44.53 | ||||||
- | Andreas Agger Hansen | 2005 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Marcus Diego Bach | 2006 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev v 25m | |||||
- | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 10:41 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 10:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Karoline Kjelstrup | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 35.39 | 1:14.69 | |||||
2 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 38.07 | 1:20.29 | |||||
3 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 38.39 | 1:20.71 | |||||
4 | Isabella Nørgaard | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 41.04 | 1:25.13 | |||||
5 | Luanna Russo | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 40.60 | 1:25.39 | |||||
6 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 40.91 | 1:26.71 | |||||
7 | Alma Bach Larsen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 43.37 | 1:32.13 | |||||
8 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 45.50 | 1:33.44 | |||||
9 | Line Bach-Henriksen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 45.85 | 1:36.99 | |||||
10 | Mia Plougman | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 46.26 | 1:37.14 | |||||
11 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 46.45 | 1:37.55 | |||||
12 | Mille A. B. Buch | 2006 | H2Odense | 46.31 | 1:37.83 | |||||
13 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | H2Odense | 49.74 | 1:42.22 | |||||
14 | Isabella Bertelsen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 48.68 | 1:44.49 | |||||
15 | Katinka Folke Jensen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 1:44.74 | 1:44.74 | |||||
16 | Agnes Kaae Lunde | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 48.81 | 1:47.00 | |||||
17 | Marie Pilegaard Køfer | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 50.45 | 1:48.20 | |||||
18 | Clara Bendtsen | 2008 | DeltaSwim | 52.47 | 1:51.41 | |||||
19 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 57.88 | 2:02.31 | |||||
20 | Liv K. L. Jensen | 2008 | DeltaSwim | 1:03.20 | 2:12.66 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 10:47 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 10:57 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Anders Sanggaard | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 33.00 | 1:11.61 | |||||
2 | Jonas Gaur | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 34.22 | 1:12.20 | |||||
3 | Daniel Busk | 2005 | Kolding SK | 36.17 | 1:15.17 | |||||
4 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 36.82 | 1:18.72 | |||||
5 | Kresten Skau Hansen | 2005 | DeltaSwim | 37.99 | 1:21.13 | |||||
6 | Ludvig L. Møller | 2006 | H2Odense | 39.83 | 1:23.82 | |||||
7 | Martin Christensen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 39.56 | 1:24.08 | |||||
8 | Christoffer Mejdal | 2005 | H2Odense | 40.74 | 1:24.48 | |||||
9 | Oskar Foss | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 40.51 | 1:24.95 | |||||
10 | Sebastian Rasmussen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 40.84 | 1:25.30 | |||||
11 | Marcus Juul Jørgensen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 40.25 | 1:26.11 | |||||
12 | Gustav Sundstrøm | 2006 | Vejle Svømmeklub | 41.13 | 1:26.94 | |||||
13 | Daniel Landbo | 2005 | Horsens Svømmeklub | 41.43 | 1:27.28 | |||||
14 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 41.95 | 1:28.96 | |||||
15 | Storm Jensen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 41.79 | 1:29.71 | |||||
16 | Jonas Mathiasen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 43.04 | 1:32.16 | |||||
17 | Frederik Møhring Madsen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 43.12 | 1:33.50 | |||||
18 | Karl-Emil Porsgaard Bayer | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 51.57 | 1:48.67 | |||||
19 | Ulf K. L. Jensen | 2006 | DeltaSwim | 52.15 | 1:52.02 | |||||
20 | Oscar Hågensen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 54.02 | 1:54.06 | |||||
- | Magnus Stilling | 2007 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Erik Hauge Sørensen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | Ej samti berør v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 10:57 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 11:11 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Karoline Kjelstrup | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 33.35 | 1:12.29 | 1:52.98 | 2:28.22 | |||
2 | Sofie A. Wolf | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 33.02 | 1:13.33 | 1:58.64 | 2:35.03 | |||
3 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 35.34 | 1:14.37 | 2:00.01 | 2:35.93 | |||
4 | Naja Færgemann | 2006 | H2Odense | 36.07 | 1:15.15 | 2:02.48 | 2:36.18 | |||
5 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 35.36 | 1:17.06 | 2:06.41 | 2:45.86 | |||
6 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 34.22 | 1:19.28 | 2:08.00 | 2:47.36 | |||
7 | Amalie F. Piiters | 2006 | H2Odense | 33.65 | 1:22.48 | 2:12.23 | 2:53.90 | |||
8 | Johanne Schleimann | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 35.68 | 1:22.92 | 2:14.23 | 2:55.68 | |||
9 | Sofie Karlov Nielsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 39.66 | 1:25.93 | 2:17.53 | 2:56.18 | |||
10 | Emilie Pedersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 36.29 | 1:21.12 | 2:16.31 | 2:57.85 | |||
11 | Nanna Højstrøm | 2007 | Kolding SK | 40.68 | 1:25.42 | 2:17.97 | 3:00.02 | |||
12 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 38.31 | 1:23.14 | 2:22.01 | 3:03.52 | |||
13 | Frida Høj Foldager | 2006 | Vejle Svømmeklub | 41.26 | 1:30.03 | 2:24.52 | 3:07.00 | |||
14 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 41.86 | 1:29.10 | 2:24.23 | 3:07.01 | |||
15 | Sofie Holst Jeberg | 2007 | DeltaSwim | 44.51 | 1:32.60 | 2:31.67 | 3:12.57 | |||
16 | Emilie Boulund | 2006 | Kolding SK | 46.88 | 1:36.11 | 2:29.00 | 3:13.19 | |||
17 | Signe Christensen | 2008 | Kolding SK | 40.50 | 1:32.96 | 2:30.48 | 3:13.53 | |||
18 | Lærke Ør Knudsen | 2006 | DeltaSwim | 46.78 | 1:38.29 | 2:34.23 | 3:19.00 | |||
19 | Penelope Kamp Teglgård | 2006 | Horsens Svømmeklub | 46.82 | 1:41.19 | 2:35.01 | 3:23.07 | |||
20 | Katinka Rønn Gornitzka | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 55.97 | 2:00.23 | 3:02.86 | 3:56.79 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 11:11 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Thor Majgård | 2005 | Vejle Svømmeklub | 32.37 | 1:08.86 | 1:52.69 | 2:27.41 | |||
2 | Nicolas Duvander | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 31.88 | 1:13.24 | 1:55.54 | 2:31.49 | |||
3 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 32.87 | 1:11.79 | 1:57.24 | 2:32.32 | |||
4 | Andreas Nikolajsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 35.45 | 1:14.45 | 1:58.61 | 2:34.51 | |||
5 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | DeltaSwim | 33.47 | 1:12.82 | 2:00.50 | 2:35.54 | |||
6 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | H2Odense | 34.28 | 1:16.13 | 2:02.05 | 2:38.83 | |||
7 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | DeltaSwim | 32.44 | 1:14.28 | 2:04.44 | 2:41.54 | |||
8 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 37.72 | 1:18.22 | 2:06.96 | 2:42.48 | |||
9 | Malthe Glent-Thule | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 35.06 | 1:17.67 | 2:06.56 | 2:42.55 | |||
10 | Axel Kenneth Thomsen | 2005 | Kolding SK | 36.59 | 1:17.66 | 2:09.79 | 2:48.32 | |||
11 | William Bundgaard | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 36.03 | 1:20.55 | 2:14.86 | 2:54.46 | |||
12 | Nikolaj Minke Mikkelsen | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 43.62 | 1:27.08 | 2:20.39 | 2:59.44 | |||
13 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | H2Odense | 42.89 | 1:29.54 | 2:25.15 | 3:04.11 | |||
14 | Rasmus Norup | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 42.31 | 1:29.96 | 2:25.11 | 3:06.33 | |||
15 | Lasse Knudsgaard | 2007 | Horsens Svømmeklub | 40.07 | 1:29.08 | 2:28.50 | 3:06.51 | |||
- | Carl Clausen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | Asynkron ben v 135m | |||||
- | Tobias Wemmelund | 2006 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bevægelse | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 11:26 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 13:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 25, 6x100m IM Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
1 | Aalborg Piger 1 | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 7:29.62 | ||||||
Karoline Kjelstrup | 2006 | 32.19 | 1:08.08 | 1:08.08 | ||||||
Luanna Russo | 2006 | 39.10 | 1:19.76 | 2:27.84 | ||||||
Livia Weidick Frische | 2007 | 36.11 | 1:16.42 | 3:44.26 | ||||||
Line Gjelstrup | 2006 | 36.62 | 1:18.45 | 5:02.71 | ||||||
Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 33.61 | 1:12.56 | 6:15.27 | ||||||
Kristiane Frøslev | 2007 | 1:14.35 | 1:14.35 | 7:29.62 | ||||||
2 | Esbjerg Piger | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 7:44.30 | ||||||
Sofie A. Wolf | 2006 | 31.76 | 1:09.91 | 1:09.91 | ||||||
Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 36.54 | 1:18.64 | 2:28.55 | ||||||
Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 34.54 | 1:14.24 | 3:42.79 | ||||||
Karoline R. Frederiksen | 2006 | 34.68 | 1:15.89 | 4:58.68 | ||||||
Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 36.44 | 1:19.68 | 6:18.36 | ||||||
Laura Worm Glæsner | 2006 | 1:25.94 | 1:25.94 | 7:44.30 | ||||||
3 | Disko-Dasko Tøserne | 2006 | Vejle Svømmeklub | 8:01.21 | ||||||
Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 34.58 | 1:13.08 | 1:13.08 | ||||||
Sophia Jochumsen | 2006 | 35.69 | 1:16.23 | 2:29.31 | ||||||
Sarah Laursen | 2007 | 40.38 | 1:22.96 | 3:52.27 | ||||||
Mille Holmberg | 2006 | 39.88 | 1:20.39 | 5:12.66 | ||||||
Lærke Jervelund | 2007 | 38.33 | 1:22.57 | 6:35.23 | ||||||
Julie Guldmann Møller | 2007 | 38.32 | 1:25.98 | 8:01.21 | ||||||
4 | Agf Team Nala | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 8:06.58 | ||||||
Johanne Schleimann | 2007 | 37.36 | 1:19.34 | 1:19.34 | ||||||
Therese T. Kallestrup | 2006 | 36.27 | 1:17.98 | 2:37.32 | ||||||
Isabella Nørgaard | 2007 | 39.47 | 1:20.49 | 3:57.81 | ||||||
Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 37.90 | 1:24.34 | 5:22.15 | ||||||
Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | 41.48 | 2:02.85 | 7:25.00 | ||||||
Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 41.58 | 41.58 | 8:06.58 | ||||||
5 | Kolding Superstars | 2006 | Kolding SK | 8:59.15 | ||||||
Ane Christensen | 2006 | 35.82 | 1:17.48 | 1:17.48 | ||||||
Emilia Spangsberg | 2007 | 40.47 | 1:26.82 | 2:44.30 | ||||||
Nanna Højstrøm | 2007 | 37.59 | 1:24.37 | 4:08.67 | ||||||
Signe Christensen | 2008 | 46.56 | 1:37.47 | 5:46.14 | ||||||
Signe Magelund Møller | 2006 | 46.92 | 1:40.16 | 7:26.30 | ||||||
Emilie Boulund | 2006 | 45.28 | 1:32.85 | 8:59.15 | ||||||
6 | Delta Piger | 2006 | DeltaSwim | 8:59.49 | ||||||
Anna Dora Bernsdorf | 2006 | 35.56 | 1:17.61 | 1:17.61 | ||||||
Tilde Lindeblad | 2006 | 43.75 | 1:37.47 | 2:55.08 | ||||||
Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 40.96 | 1:31.05 | 4:26.13 | ||||||
Sofie Holst Jeberg | 2007 | 44.03 | 1:29.46 | 5:55.59 | ||||||
Lærke Ør Knudsen | 2006 | 44.00 | 1:31.19 | 7:26.78 | ||||||
Clara Bendtsen | 2008 | 43.81 | 1:32.71 | 8:59.49 | ||||||
7 | Horsens Hawaii Piger | 2006 | Horsens Svømmeklub | 9:02.62 | ||||||
Frida Gode Agersbæk | 2007 | 39.63 | 1:24.79 | 1:24.79 | ||||||
Signe Kristensen | 2006 | 36.32 | 1:23.05 | 2:47.84 | ||||||
Julie Olsen | 2008 | 43.78 | 1:29.80 | 4:17.64 | ||||||
Filippa Juul Jensen | 2007 | 50.42 | 1:35.32 | 5:52.96 | ||||||
Penelope Kamp Teglgård | 2006 | 1:33.70 | 2:17.70 | 8:10.66 | ||||||
Olivia Josefine Brice | 2007 | 51.96 | 51.96 | 9:02.62 | ||||||
- | H2Odense Piger | 2006 | H2Odense | DSQ | Tyvstart | |||||
Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 36.03 | 1:16.83 | 1:16.83 | ||||||
Vigga Londero | 2006 | 44.20 | 1:30.88 | 2:47.71 | ||||||
Mille A. B. Buch | 2006 | 43.84 | 1:31.78 | 4:19.49 | ||||||
Dagmar Stahl | 2007 | 43.03 | 1:31.94 | 5:51.43 | ||||||
Amalie F. Piiters | 2006 | 37.33 | 1:21.72 | 7:13.15 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 13:31 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 13:32 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 26, Jokerløb Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 41.21 | 41.21 | |||||
2 | Nanna Højstrøm | 2007 | Kolding SK | 50.37 | 50.37 | |||||
3 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 50.85 | 50.85 | |||||
4 | Line Gjelstrup | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 51.05 | 51.05 | |||||
5 | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | 52.45 | 52.45 | |||||
6 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 54.69 | 54.69 | |||||
7 | Mille Holmberg | 2006 | Vejle Svømmeklub | 59.43 | 59.43 | |||||
8 | Naja Færgemann | 2006 | H2Odense | 1:02.64 | 1:02.64 | |||||
9 | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 41.21 | 1:04.19 | 1:04.19 | ||||
10 | Laura Worm Glæsner | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:06.06 | 1:06.06 | |||||
11 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | Horsens Svømmeklub | 2:25.53 | 2:25.53 | |||||
- | Olivia Josefine Brice | 2007 | Horsens Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Clara Bendtsen | 2008 | DeltaSwim | DSQ | ||||||
- | Dagmar Stahl | 2007 | H2Odense | DSQ | ||||||
- | Johanne Schleimann | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | ||||||
- | Lærke Ør Knudsen | 2006 | DeltaSwim | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 13:32 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 13:32 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 27, Jokerløb Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 45.20 | 45.20 | |||||
2 | Nicolas Duvander | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 47.89 | 47.89 | |||||
3 | Oskar Foss | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 54.22 | 54.22 | |||||
4 | Jonas Gaur | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 56.82 | 56.82 | |||||
5 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 1:00.35 | 1:00.35 | |||||
6 | Max Venborg Kromann | 2005 | Vejle Svømmeklub | 1:10.84 | 1:10.84 | |||||
7 | Tobias Wemmelund | 2006 | Horsens Svømmeklub | 1:34.19 | 1:34.19 | |||||
8 | Lasse Knudsgaard | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:42.81 | 1:42.81 | |||||
- | Christian Damborg Thomsen | 2005 | DeltaSwim | DSQ | ||||||
- | Daniel Busk | 2005 | Kolding SK | DSQ | ||||||
- | Inas Ilic | 2005 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | ||||||
- | Jakob Kristensen | 2006 | DeltaSwim | DSQ | ||||||
- | Ludvig L. Møller | 2006 | H2Odense | DSQ | ||||||
- | Rasmus Warming Hansen | 2005 | Kolding SK | DSQ | ||||||
- | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | H2Odense | DSQ | ||||||
- | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 13:32 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 14:32 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 28, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 36.22 | 1:18.37 | 2:02.40 | 2:46.34 | |||
2 | Sofie A. Wolf | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 33.03 | 1:14.15 | 2:00.39 | 2:47.64 | |||
3 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 36.15 | 1:18.19 | 2:03.88 | 2:51.23 | |||
4 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 37.53 | 1:21.19 | 2:05.53 | 2:51.25 | |||
5 | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | 36.38 | 1:19.50 | 2:06.67 | 2:52.80 | |||
6 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 2:55.88 | ||||||
7 | Kristiane Frøslev | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 38.43 | 1:25.35 | 2:13.34 | 2:58.06 | |||
8 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | DeltaSwim | 37.86 | 1:24.11 | 2:13.74 | 3:04.45 | |||
9 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 3:08.81 | ||||||
10 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 41.31 | 1:32.50 | 3:18.54 | 3:18.54 | |||
11 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | DeltaSwim | 3:21.90 | ||||||
12 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 45.56 | 1:39.45 | 2:36.06 | 3:29.41 | |||
13 | Signe Christensen | 2008 | Kolding SK | 42.74 | 1:36.70 | 2:33.25 | 3:30.92 | |||
- | Amalie F. Piiters | 2006 | H2Odense | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 14:32 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 15:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 29, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 31.64 | 2:24.89 | |||||
2 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | DeltaSwim | 31.30 | 2:25.54 | |||||
3 | Thor Majgård | 2005 | Vejle Svømmeklub | 32.84 | 2:31.70 | |||||
4 | Nicolas Duvander | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 32.90 | 2:35.33 | |||||
5 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | DeltaSwim | 33.60 | 2:44.80 | |||||
6 | Anders Bank Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 36.55 | 1:19.26 | 2:03.06 | 2:46.98 | |||
7 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | H2Odense | 36.38 | 2:11.41 | 2:47.43 | ||||
8 | Moritz Hartmann | 2007 | Vejle Svømmeklub | 38.31 | 1:24.66 | 2:08.10 | 2:51.51 | |||
9 | Alexander Drachmann | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 35.53 | 1:19.27 | 2:07.05 | 2:54.36 | |||
10 | Karl B. Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 41.59 | 1:31.95 | 2:24.35 | 3:13.92 | |||
11 | Alexander Mogensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 41.02 | 1:31.95 | 2:25.34 | 3:19.55 | |||
- | Marcus Juul Jørgensen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | ej samt berør v 100m | |||||
- | Villads Seneca | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | ej samt berør v 125m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 15:37 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 15:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 30, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 1:06.98 | ||||||
2 | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:12.66 | 1:07.34 | |||||
3 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:08.50 | ||||||
4 | Emilie Pedersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 1:08.92 | ||||||
5 | Johanne Schleimann | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 1:10.60 | ||||||
6 | Alma Bach Larsen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 1:10.96 | ||||||
7 | Lærke Jervelund | 2007 | Vejle Svømmeklub | 34.51 | 1:11.48 | |||||
8 | Sofie Karlov Nielsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 36.03 | 1:12.47 | |||||
9 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | Horsens Svømmeklub | 35.72 | 1:13.12 | |||||
10 | Frida Høj Foldager | 2006 | Vejle Svømmeklub | 35.82 | 1:14.47 | |||||
11 | Nikoline Hedelund Madsen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 35.74 | 1:15.28 | |||||
12 | Vigga Londero | 2006 | H2Odense | 36.17 | 1:16.73 | |||||
13 | Julie Olsen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 39.90 | 1:19.74 | |||||
14 | Dagmar Stahl | 2007 | H2Odense | 37.32 | 1:20.33 | |||||
15 | Signe Magelund Møller | 2006 | Kolding SK | 37.74 | 1:20.35 | |||||
16 | Tilde Lindeblad | 2006 | DeltaSwim | 38.78 | 1:20.84 | |||||
17 | Isabella Bertelsen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 38.73 | 1:20.90 | |||||
18 | Ea Juhl Thallaug | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 41.48 | 1:27.21 | |||||
19 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 1:27.86 | 1:27.86 | |||||
20 | Liv K. L. Jensen | 2008 | DeltaSwim | 1:53.28 | 1:53.28 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 15:43 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 15:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 27.94 | 57.75 | |||||
2 | Sebastian K Eriksen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 28.47 | 58.99 | |||||
3 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | H2Odense | 29.57 | 1:01.30 | |||||
4 | Daniel Marcus Le | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 29.54 | 1:01.74 | |||||
5 | Karl Heeb | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 29.97 | 1:01.85 | |||||
6 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | DeltaSwim | 30.02 | 1:02.00 | |||||
7 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | H2Odense | 31.11 | 1:04.62 | |||||
8 | Carl Clausen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 31.02 | 1:04.90 | |||||
9 | Anton Egholm Husted | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 31.63 | 1:05.34 | |||||
10 | Malthe Glent-Thule | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 31.81 | 1:05.62 | |||||
11 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 31.77 | 1:05.64 | |||||
12 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | Vejle Svømmeklub | 31.51 | 1:05.83 | |||||
13 | Sebastian Rasmussen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 33.41 | 1:08.59 | |||||
14 | Jonas Mathiasen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:08.98 | 1:08.98 | |||||
15 | Toke Østergaard Pedersen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 33.21 | 1:09.47 | |||||
16 | Rasmus Warming Hansen | 2005 | Kolding SK | 33.39 | 1:09.52 | |||||
17 | Mads Schelde Jensen | 2006 | Kolding SK | 34.55 | 1:10.78 | |||||
18 | Lasse Knudsgaard | 2007 | Horsens Svømmeklub | 33.60 | 1:11.36 | |||||
19 | Jacob Timmermand | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:11.87 | 1:11.87 | |||||
20 | Marcus Diego Bach | 2006 | Horsens Svømmeklub | 34.57 | 1:12.15 | |||||
21 | Malte Neuber | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 35.14 | 1:13.10 | |||||
22 | Rasmus Norup | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 35.46 | 1:15.85 | |||||
23 | Mads Møller Rieck | 2006 | DeltaSwim | 36.51 | 1:16.31 | |||||
24 | Peter Suder Lassen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 38.51 | 1:21.09 | |||||
25 | Karl-Emil Porsgaard Bayer | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 41.29 | 1:26.06 | |||||
26 | Storm Emil Weltström | 2007 | Kolding SK | 41.16 | 1:27.93 | |||||
27 | Ulf K. L. Jensen | 2006 | DeltaSwim | 1:12.66 | 1:31.09 | |||||
- | Andreas Agger Hansen | 2005 | Kolding SK | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 15:43 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 15:44 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 32, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | Opnået | Status | ||||
1 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 37.97 | ||||||
2 | Isabella Nørgaard | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 39.19 | ||||||
3 | Livia Weidick Frische | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 39.37 | ||||||
4 | Luanna Russo | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 39.51 | ||||||
5 | Mille Holmberg | 2006 | Vejle Svømmeklub | 39.66 | ||||||
6 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 40.09 | ||||||
7 | Emilia Spangsberg | 2007 | Kolding SK | 41.32 | ||||||
8 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 42.64 | ||||||
9 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 43.66 | ||||||
10 | Josephine O. S. Nielsen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 44.24 | ||||||
11 | Julie Olsen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 47.02 | ||||||
12 | Mille A. B. Buch | 2006 | H2Odense | 47.10 | ||||||
13 | Lærke Ør Knudsen | 2006 | DeltaSwim | 47.77 | ||||||
14 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | H2Odense | 48.93 | ||||||
15 | Katinka Folke Jensen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 49.18 | ||||||
16 | Sofie Barack Søe | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 57.31 | ||||||
17 | Lea Timmermand | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 57.82 | ||||||
18 | Liv K. L. Jensen | 2008 | DeltaSwim | 1:01.11 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 15:44 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 15:44 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 33, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Sanggaard | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 32.58 | ||||||
2 | Jonas Gaur | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 32.76 | ||||||
3 | Daniel Busk | 2005 | Kolding SK | 33.73 | ||||||
4 | Kresten Skau Hansen | 2005 | DeltaSwim | 35.88 | ||||||
5 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 36.27 | ||||||
6 | Jakob Kristensen | 2006 | DeltaSwim | 38.14 | ||||||
7 | Christoffer Mejdal | 2005 | H2Odense | 38.34 | ||||||
8 | Ludvig L. Møller | 2006 | H2Odense | 38.56 | ||||||
9 | Martin Christensen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 39.32 | ||||||
10 | Daniel Landbo | 2005 | Horsens Svømmeklub | 39.49 | ||||||
11 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 40.46 | ||||||
12 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 40.77 | ||||||
13 | Storm Jensen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 41.48 | ||||||
14 | Jacob Timmermand | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 42.49 | ||||||
15 | Nicklas Lorentzen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 45.41 | ||||||
16 | Noah Junior Grene | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 47.05 | ||||||
17 | Casper Holm Andersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 49.16 | ||||||
18 | Hjalte Gregersen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 51.25 | ||||||
19 | Anes Hajrovic | 2008 | Horsens Svømmeklub | 52.59 | ||||||
- | Frederik Møhring Madsen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 15:44 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 15:44 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Line Gjelstrup | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 39.02 | 1:21.64 | 2:05.41 | 2:48.35 | |||
2 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 41.43 | 1:25.60 | 2:09.92 | 2:50.36 | |||
3 | Julie Guldmann Møller | 2007 | Vejle Svømmeklub | 40.21 | 1:23.94 | 2:09.04 | 2:50.79 | |||
4 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 39.97 | 1:24.32 | 2:08.96 | 2:51.06 | |||
5 | Amalie Kirkegaard | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 40.83 | 2:12.14 | 2:55.14 | 2:55.14 | |||
6 | Nanna Højstrøm | 2007 | Kolding SK | 40.79 | 1:25.56 | 2:11.52 | 2:55.66 | |||
7 | Nikoline Hedelund Madsen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 42.29 | 1:27.62 | 2:12.54 | 2:56.14 | |||
8 | Lærke Jervelund | 2007 | Vejle Svømmeklub | 43.06 | 1:29.19 | 2:58.42 | 2:58.42 | |||
9 | Dagmar Stahl | 2007 | H2Odense | 1:34.35 | 2:24.11 | 3:10.66 | 3:10.66 | |||
10 | Laura Worm Glæsner | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 45.60 | 2:23.45 | 3:11.48 | 3:11.48 | |||
11 | Mathilde Søe | 2008 | DeltaSwim | 3:26.26 | 3:26.26 | |||||
12 | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 50.56 | 1:44.57 | 2:39.48 | 3:27.71 | |||
13 | Marie Pilegaard Køfer | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 50.35 | 1:44.41 | 2:39.30 | 3:28.54 | |||
14 | Olivia Funder | 2006 | H2Odense | 2:38.47 | 3:30.79 | 3:30.79 | ||||
15 | Olivia Josefine Brice | 2007 | Horsens Svømmeklub | 50.73 | 1:46.52 | 2:41.82 | 3:33.24 | |||
- | Sofie Holst Jeberg | 2007 | DeltaSwim | DNS | ||||||
- | Ea Juhl Thallaug | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | ej fortsat bevæg 75m | |||||
- | Emilie Boulund | 2006 | Kolding SK | DSQ | svømn. på mave 155m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 15:44 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 16:02 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 35, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | DeltaSwim | 31.57 | 1:06.86 | 1:43.00 | 2:18.54 | |||
2 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 36.95 | 1:15.88 | 1:55.38 | 2:33.15 | |||
3 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 36.54 | 1:16.37 | 1:55.44 | 2:33.45 | |||
4 | Max Venborg Kromann | 2005 | Vejle Svømmeklub | 36.78 | 1:16.07 | 1:57.20 | 2:36.42 | |||
5 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 37.76 | 1:18.11 | 1:58.47 | 2:38.65 | |||
6 | Axel Kenneth Thomsen | 2005 | Kolding SK | 37.85 | 1:19.77 | 2:02.64 | 2:40.19 | |||
7 | Magnus Tranekjer | 2005 | H2Odense | 39.42 | 1:21.93 | 2:06.47 | 2:49.83 | |||
8 | Anton Egholm Husted | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 40.63 | 1:24.62 | 2:09.74 | 2:52.17 | |||
9 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | H2Odense | 40.08 | 1:25.09 | 2:10.95 | 2:54.71 | |||
10 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 42.13 | 1:26.81 | 2:12.40 | 2:55.73 | |||
11 | William Bundgaard | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 40.18 | 1:25.60 | 2:12.10 | 2:56.18 | |||
12 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 44.28 | 1:31.31 | 2:17.29 | 3:01.19 | |||
13 | Alexander Mogensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 44.67 | 1:31.92 | 2:15.51 | 3:03.14 | |||
14 | Mads Møller Rieck | 2006 | DeltaSwim | 44.39 | 1:32.69 | 2:20.31 | 3:06.91 | |||
15 | Oscar Hågensen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 45.35 | 1:34.30 | 2:24.26 | 3:11.40 | |||
- | Villads Seneca | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | ej forts bevæg v 25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 16:02 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 16:12 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Livia Weidick Frische | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 37.13 | 1:17.80 | |||||
2 | Line Gjelstrup | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 38.06 | 1:17.92 | |||||
3 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | DeltaSwim | 35.86 | 1:17.98 | |||||
4 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 38.83 | 1:19.45 | |||||
5 | Isabella Nørgaard | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 37.92 | 1:19.65 | |||||
6 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 40.37 | 1:22.59 | |||||
7 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 39.36 | 1:25.13 | |||||
8 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 40.36 | 1:25.60 | |||||
9 | Andrea Højbjerg | 2007 | Vejle Svømmeklub | 41.62 | 1:26.87 | |||||
10 | Laura Worm Glæsner | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 42.53 | 1:28.22 | |||||
11 | Mia Plougman | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 44.24 | 1:30.34 | |||||
12 | Mille A. B. Buch | 2006 | H2Odense | 44.74 | 1:30.44 | |||||
13 | Line Bach-Henriksen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 44.26 | 1:30.57 | |||||
14 | Vigga Londero | 2006 | H2Odense | 45.08 | 1:31.33 | |||||
15 | Lærke Ør Knudsen | 2006 | DeltaSwim | 45.22 | 1:33.48 | |||||
16 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 49.37 | 1:34.52 | |||||
17 | Penelope Kamp Teglgård | 2006 | Horsens Svømmeklub | 46.94 | 1:35.63 | |||||
18 | Katinka Folke Jensen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 46.44 | 1:35.77 | |||||
19 | Agnes Kaae Lunde | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 50.90 | 1:42.69 | |||||
20 | Sofie Barack Søe | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 48.68 | 1:43.52 | |||||
21 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 50.08 | 1:45.49 | |||||
22 | Lea Timmermand | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 49.92 | 1:45.83 | |||||
23 | Katinka Rønn Gornitzka | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 53.35 | 1:47.17 | |||||
- | Caitlin Holbæk Lundager | 2007 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 16:12 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 16:02 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 37, 100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Anders Sanggaard | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 30.67 | 1:05.23 | |||||
2 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 31.40 | 1:06.00 | |||||
3 | Daniel Busk | 2005 | Kolding SK | 32.67 | 1:07.25 | |||||
4 | Nicolas Duvander | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 32.49 | 1:09.68 | |||||
5 | Jonas Gaur | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 35.03 | 1:09.85 | |||||
6 | Carl Clausen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 33.12 | 1:11.46 | |||||
7 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 33.90 | 1:12.35 | |||||
8 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | Vejle Svømmeklub | 33.40 | 1:13.95 | |||||
9 | Oskar Foss | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 35.32 | 1:16.69 | |||||
10 | Alexander Drachmann | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 36.52 | 1:17.22 | |||||
11 | Christoffer Mejdal | 2005 | H2Odense | 37.25 | 1:18.68 | |||||
12 | Daniel Landbo | 2005 | Horsens Svømmeklub | 39.31 | 1:19.14 | |||||
13 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 37.63 | 1:19.28 | |||||
14 | Ludvig L. Møller | 2006 | H2Odense | 38.51 | 1:20.70 | |||||
15 | Tobias Wemmelund | 2006 | Horsens Svømmeklub | 38.02 | 1:21.70 | |||||
16 | Gustav Sundstrøm | 2006 | Vejle Svømmeklub | 38.21 | 1:22.18 | |||||
17 | Jonas Mathiasen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 37.36 | 1:23.40 | |||||
18 | Rasmus Warming Hansen | 2005 | Kolding SK | 41.51 | 1:23.80 | |||||
19 | Mads Schelde Jensen | 2006 | Kolding SK | 39.89 | 1:24.90 | |||||
20 | Anton Sommerlund Jensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 42.93 | 1:29.90 | |||||
21 | Joakim Kristensen | 2008 | DeltaSwim | 41.51 | 1:30.04 | |||||
22 | Phillip Thomsen | 2007 | DeltaSwim | 42.42 | 1:30.68 | |||||
- | Anders Bank Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | DSQ | afslut på mave v 50m | |||||
- | Storm Emil Weltström | 2007 | Kolding SK | DSQ | afslutn på mave v 50 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 16:02 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 16:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 38, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
1 | Karoline Kjelstrup | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 1:09.01 | 2:21.02 | 3:32.46 | 4:41.51 | |||
2 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 2:26.32 | 3:42.03 | 4:56.88 | ||||
3 | Naja Færgemann | 2006 | H2Odense | 1:12.88 | 2:29.99 | 3:46.91 | 5:01.57 | |||
4 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:12.50 | 2:30.55 | 3:49.80 | 5:08.54 | |||
5 | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 1:14.72 | 2:34.85 | 3:54.98 | 5:14.38 | |||
6 | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 2:39.03 | 4:03.45 | 5:26.38 | ||||
7 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | H2Odense | 1:16.41 | 2:41.31 | 4:07.53 | 5:30.40 | |||
8 | Mille Holmberg | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:17.54 | 2:41.13 | 4:06.99 | 5:31.14 | |||
9 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | Horsens Svømmeklub | 2:57.79 | 4:28.47 | 5:53.01 | ||||
10 | Emma Andersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 1:23.18 | 2:54.30 | 4:26.94 | 5:56.45 | |||
11 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | DeltaSwim | 1:24.48 | 2:58.75 | 4:32.77 | 6:01.53 | |||
12 | Emilia Spangsberg | 2007 | Kolding SK | 2:58.61 | 4:31.43 | 6:01.58 | ||||
13 | Line Bach-Henriksen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 1:29.41 | 3:04.09 | 4:38.42 | 6:07.49 | |||
14 | Signe Magelund Møller | 2006 | Kolding SK | 1:29.72 | 3:05.48 | 4:39.16 | 6:11.38 | |||
15 | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 1:32.97 | 3:13.96 | 4:52.93 | 6:27.76 | |||
16 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 1:36.28 | 3:18.38 | 4:59.46 | 6:36.20 | |||
17 | Tilde Lindeblad | 2006 | DeltaSwim | 1:37.92 | 3:21.45 | 5:04.10 | 6:44.12 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 16:38 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 16:33 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 39, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
1 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 2:08.46 | 3:15.39 | 4:19.40 | 4:19.40 | |||
2 | Inas Ilic | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 1:03.84 | 2:12.97 | 3:21.00 | 4:29.03 | |||
3 | Sebastian K Eriksen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 1:37.53 | 2:47.07 | 3:56.99 | 4:32.47 | |||
4 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.43 | 2:19.87 | 3:33.75 | 4:45.35 | |||
5 | Andreas Nikolajsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:08.45 | 2:21.09 | 3:34.78 | 4:46.37 | |||
6 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | H2Odense | 1:07.66 | 2:20.26 | 3:34.26 | 4:47.54 | |||
7 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | H2Odense | 1:11.27 | 2:26.29 | 3:40.92 | 4:56.88 | |||
8 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:11.32 | 2:26.86 | 3:43.39 | 4:57.34 | |||
9 | Karl Heeb | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:08.40 | 2:24.11 | 3:40.68 | 4:57.50 | |||
10 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | DeltaSwim | 1:11.52 | 3:06.47 | 4:57.51 | 4:57.51 | |||
11 | Daniel Marcus Le | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 1:11.59 | 2:32.29 | 3:52.58 | 5:05.27 | |||
12 | Christian N. Christensen | 2006 | Kolding SK | 1:10.96 | 2:29.86 | 3:50.15 | 5:08.04 | |||
13 | Jakob Kristensen | 2006 | DeltaSwim | 5:15.13 | 5:15.13 | |||||
14 | Magnus Marschall | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 4:02.36 | 5:19.23 | 5:19.23 | ||||
15 | Nikolaj Minke Mikkelsen | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 4:09.67 | 5:33.08 | 5:33.08 | ||||
16 | Storm Jensen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 4:16.30 | 5:39.71 | 5:39.71 | ||||
- | Magnus Stilling | 2007 | Kolding SK | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 16:33 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 17:31 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 40, 8x100m Fri Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Aalborg Mix 1 | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 8:21.74 | ||||||
Inas Ilic | 2005 | 1:00.11 | 1:00.11 | |||||||
Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 1:05.52 | 2:05.63 | |||||||
Mikkel K. Kristensen | 2005 | 1:02.76 | 3:08.39 | |||||||
Emilie Pedersen | 2007 | 1:09.38 | 4:17.77 | |||||||
Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 58.36 | 5:16.13 | |||||||
Karoline Kjelstrup | 2006 | 1:01.79 | 6:17.92 | |||||||
Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 58.36 | 7:16.28 | |||||||
Kristiane Frøslev | 2007 | 1:05.46 | 8:21.74 | |||||||
2 | Agf Team Timon Og Pumba | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 8:42.28 | ||||||
Jonas Gaur | 2005 | 1:00.27 | 1:00.27 | |||||||
Johanne Schleimann | 2007 | 1:10.08 | 2:10.35 | |||||||
Anders Sanggaard | 2005 | 57.19 | 3:07.54 | |||||||
Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 1:08.93 | 4:16.47 | |||||||
Daniel Marcus Le | 2006 | 1:03.80 | 5:20.27 | |||||||
Isabella Nørgaard | 2007 | 1:09.73 | 6:30.00 | |||||||
Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 1:04.28 | 7:34.28 | |||||||
Therese T. Kallestrup | 2006 | 1:08.00 | 8:42.28 | |||||||
3 | H2Odense | 2005 | H2Odense | 9:01.75 | ||||||
Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 1:04.50 | 1:04.50 | |||||||
Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 1:07.72 | 2:12.22 | |||||||
Julian Vitus Pedersen | 2007 | 1:07.21 | 3:19.43 | |||||||
Vigga Londero | 2006 | 1:20.69 | 4:40.12 | |||||||
Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 1:01.18 | 5:41.30 | |||||||
Amalie F. Piiters | 2006 | 1:10.90 | 6:52.20 | |||||||
Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 1:06.17 | 7:58.37 | |||||||
Naja Færgemann | 2006 | 1:03.38 | 9:01.75 | |||||||
4 | Delta Devils | 2005 | DeltaSwim | 9:22.11 | ||||||
Jonatan Lyck Falk | 2006 | 1:03.42 | 1:03.42 | |||||||
Christian Damborg Thomsen | 2005 | 58.24 | 2:01.66 | |||||||
Anna Dora Bernsdorf | 2006 | 1:44.51 | 3:46.17 | |||||||
Sofie Holst Jeberg | 2007 | 1:10.68 | 4:56.85 | |||||||
Kresten Skau Hansen | 2005 | 1:04.15 | 6:01.00 | |||||||
Johan Erdmann Christensen | 2005 | 1:58.86 | 7:59.86 | |||||||
Mathilde Søe | 2008 | 1:22.25 | 9:22.11 | |||||||
Lærke Ør Knudsen | 2006 | 9:22.11 | ||||||||
5 | Horsens Hawaii | 2005 | Horsens Svømmeklub | 10:18.34 | ||||||
Alexander Mogensen | 2005 | 1:16.47 | 1:16.47 | |||||||
Signe Kristensen | 2006 | 1:10.53 | 2:27.00 | |||||||
Daniel Landbo | 2005 | 1:11.95 | 3:38.95 | |||||||
Frida Gode Agersbæk | 2007 | 1:17.18 | 4:56.13 | |||||||
Marcus Diego Bach | 2006 | 1:12.21 | 6:08.34 | |||||||
Tobias Wemmelund | 2006 | 1:15.93 | 7:24.27 | |||||||
Julie Olsen | 2008 | 1:20.89 | 8:45.16 | |||||||
Trine Pors Rasmussen | 2007 | 1:33.18 | 10:18.34 | |||||||
- | Esbjerg Årgangs Mix | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Karl Heeb | 2005 | 1:00.83 | 1:00.83 | |||||||
Sofie A. Wolf | 2006 | 1:02.40 | 2:03.23 | |||||||
Carl Clausen | 2005 | 1:04.98 | 3:08.21 | |||||||
Anton Egholm Husted | 2006 | 1:06.15 | 4:14.36 | |||||||
Millie Møller | 2007 | 1:10.78 | 5:25.14 | |||||||
Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 1:10.28 | 6:35.42 | |||||||
- | Esv Disco Inferno | 2005 | Vejle Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Thor Majgård | 2005 | 1:01.18 | 1:01.18 | |||||||
Sophia Jochumsen | 2006 | 1:07.88 | 2:09.06 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 17:31 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 17:32 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 41, Jokerløb Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Amalie F. Piiters | 2006 | H2Odense | 46.37 | 46.37 | |||||
2 | Sofie Karlov Nielsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 47.07 | 47.07 | |||||
3 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 48.98 | 48.98 | |||||
4 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 49.50 | 49.50 | |||||
5 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 50.74 | 50.74 | |||||
6 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 54.33 | 54.33 | |||||
7 | Emma Andersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 54.40 | 54.40 | |||||
8 | Signe Magelund Møller | 2006 | Kolding SK | 57.51 | 57.51 | |||||
9 | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 58.61 | 58.61 | |||||
10 | Nikoline Hedelund Madsen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 58.88 | 58.88 | |||||
11 | Emilie Boulund | 2006 | Kolding SK | 1:00.00 | 1:00.00 | |||||
12 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:06.40 | 1:06.40 | |||||
- | Mathilde Søe | 2008 | DeltaSwim | DSQ | vend før 5 m | |||||
- | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | DeltaSwim | DSQ | vend før 5 m | |||||
- | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | vend før 5 m | |||||
- | Vigga Londero | 2006 | H2Odense | DSQ | vend før 5 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 17:32 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 17:32 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 42, Jokerløb Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | H2Odense | 42.51 | 42.51 | |||||
2 | Karl Heeb | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 44.72 | 44.72 | |||||
3 | Sebastian K Eriksen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 45.66 | 45.66 | |||||
4 | Alexander Drachmann | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 47.52 | 47.52 | |||||
5 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | DeltaSwim | 47.58 | 47.58 | |||||
6 | William Bundgaard | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 48.88 | 48.88 | |||||
7 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | Vejle Svømmeklub | 49.24 | 49.24 | |||||
8 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | DeltaSwim | 49.30 | 49.30 | |||||
9 | Alexander Mogensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 50.30 | 50.30 | |||||
10 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 51.51 | 51.51 | |||||
11 | Marcus Diego Bach | 2006 | Horsens Svømmeklub | 54.50 | 54.50 | |||||
12 | Magnus Tranekjer | 2005 | H2Odense | 56.73 | 56.73 | |||||
13 | Mads Schelde Jensen | 2006 | Kolding SK | 57.48 | 57.48 | |||||
14 | Christian N. Christensen | 2006 | Kolding SK | 59.99 | 59.99 | |||||
15 | Marcus Juul Jørgensen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 1:07.65 | 1:07.65 | |||||
- | Daniel Marcus Le | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | vend før 5 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 17:32 |