Results for DM for hold - 3. division
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 10 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 10:49 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 1, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Herrer Helsinge | 1980 | 593 | 1:42.00 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 25.91 | 25.91 | |||||||
Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | 25.34 | 51.25 | |||||||
Jacob Kjærulf Hansen | 1990 | 16.33 | ||||||||
Niels Breum Hansen | 1994 | 1:25.67 | 1:42.00 | |||||||
2 | Vat Drenge | 0 | 572 | 1:43.24 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Piet Jon Vidkjær | 1995 | 26.33 | 26.33 | |||||||
Andreas de Jong | 1993 | 25.61 | 51.94 | |||||||
Andreas T. Johansen | 1994 | 25.88 | 1:17.82 | |||||||
Henrik Smith | 1993 | 25.42 | 1:43.24 | |||||||
3 | Hvidovre Herrer | 0 | 557 | 1:44.14 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Thomas Øst-Jacobsen | 1988 | 26.35 | 26.35 | |||||||
Jesper Broberg | 1994 | 25.85 | 52.20 | |||||||
Anders Svendsen | 1993 | 25.91 | 1:18.11 | |||||||
Søren Meier | 1994 | 26.03 | 1:44.14 | |||||||
4 | Vest Drenge | 0 | 556 | 1:44.21 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Andreas Snitkjær | 1990 | 25.42 | 25.42 | |||||||
Rasmus Hansen | 1994 | 26.17 | 51.59 | |||||||
Joakim Lassen | 1994 | 25.73 | 1:17.32 | |||||||
Mathias Roer Højgaard | 1994 | 26.89 | 1:44.21 | |||||||
5 | Hsk Drenge | 0 | 548 | 1:44.70 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Kasper Loft Nielsen | 1987 | 26.89 | 26.89 | |||||||
Erik Collins | 1994 | 26.71 | 53.60 | |||||||
Nicolai Maron | 1996 | 26.91 | 1:20.51 | |||||||
Rasmus Koch | 1992 | 24.19 | 1:44.70 | |||||||
6 | Nyborg Herrer | 0 | 522 | 1:46.42 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Alexander Højen Månsson | 1994 | 25.79 | 25.79 | |||||||
Mathias T. Pedersen | 1989 | 25.45 | 51.24 | |||||||
Anton Holten Lambert | 1997 | 30.50 | 1:21.74 | |||||||
Michael Rasch | 1985 | 24.68 | 1:46.42 | |||||||
7 | S68 Hjørring Herrer | 0 | 503 | 1:47.77 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Magnus Yde | 1996 | 26.29 | 26.29 | |||||||
Frederik Boelt Larsen | 1994 | 28.34 | 54.63 | |||||||
Søren Bak Larsen | 1994 | 27.03 | 1:21.66 | |||||||
Jacob Mikkelsen | 1994 | 26.11 | 1:47.77 | |||||||
8 | Horsens Herrer | 0 | 474 | 1:49.87 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Lasse Christensen | 1994 | 27.92 | 27.92 | |||||||
Sylvester Andersen | 1995 | 28.51 | 56.43 | |||||||
Jonas Nikolajsen | 1992 | 27.50 | 1:23.93 | |||||||
Kasper Bisgaard | 1991 | 25.94 | 1:49.87 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 10 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:49 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 10 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 13:16 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 2, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Damer Helsinge | 1970 | 626 | 1:55.27 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Bolette Schjønning | 1993 | 29.27 | 29.27 | |||||||
Kirstine Lei | 1992 | 26.93 | 56.20 | |||||||
Gitte Raagaard | 1970 | 28.51 | 1:24.71 | |||||||
Louise Jørgensen | 1995 | 30.56 | 1:55.27 | |||||||
2 | Vat Piger | 0 | 576 | 1:58.51 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Lea Sørensen | 1994 | 29.88 | 29.88 | |||||||
Nicoline Møller | 1995 | 30.02 | 59.90 | |||||||
Katrine Vestergaard | 1995 | 29.53 | 1:29.43 | |||||||
Madeline Lou | 1995 | 29.08 | 1:58.51 | |||||||
3 | Vest Piger | 0 | 570 | 1:58.95 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Pernille Mouritzen | 1993 | 29.33 | 29.33 | |||||||
Laura Smidt Hansen | 1992 | 28.92 | 58.25 | |||||||
Kamilla Larsen | 1996 | 31.16 | 1:29.41 | |||||||
Simone Staudt | 1992 | 29.54 | 1:58.95 | |||||||
4 | S68 Hjørring Damer | 0 | 556 | 1:59.94 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Tine Trolle | 1991 | 30.36 | 30.36 | |||||||
Pernille Rasmussen | 1996 | 29.24 | 59.60 | |||||||
Henriette M. Poulsen | 1994 | 29.90 | 1:29.50 | |||||||
Alberte Bæk Hejlesen | 1992 | 30.44 | 1:59.94 | |||||||
5 | Horsens Damer | 0 | 547 | 2:00.59 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Amalie Østrup | 1997 | 31.05 | 31.05 | |||||||
Cecilie Schmidt | 1995 | 29.77 | 1:00.82 | |||||||
Emma Nørgaard | 1997 | 30.09 | 1:30.91 | |||||||
Thea Nørgaard | 1995 | 29.68 | 2:00.59 | |||||||
6 | Hvidovre Damer | 1900 | 545 | 2:00.75 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Clara Lindecrona | 1993 | 30.64 | 30.64 | |||||||
Nathja Larsen | 1995 | 30.60 | 1:01.24 | |||||||
Benedicte Ø. Hansen | 1995 | 30.18 | 1:31.42 | |||||||
Trine Meier | 1995 | 29.33 | 2:00.75 | |||||||
7 | Hsk Piger Diskløb | 0 | 542 | 2:00.91 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Jannie Brink | 1996 | 30.31 | 30.31 | |||||||
Lena Skøtt | 1995 | 30.88 | 1:01.19 | |||||||
Kathrine Christiansen | 1994 | 30.15 | 1:31.34 | |||||||
Iben T. Johansen | 1989 | 29.57 | 2:00.91 | |||||||
8 | Nyborg Damer | 0 | 481 | 2:05.87 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Sofie K Jørgensen | 1996 | 31.88 | 31.88 | |||||||
Nadia S. Skyggelund | 1993 | 31.12 | 1:03.00 | |||||||
Asvatha P. Veerasingham | 1993 | 30.05 | 1:33.05 | |||||||
Ditte Lundsfryd | 1994 | 32.82 | 2:05.87 | |||||||
- | Hsk Piger | 0 | DSQ | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 10 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:16 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 10 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 10:50 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 3, 400m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Frederiksen | 1992 | 722 | 1:02.22 | 2:10.37 | 3:30.14 | 4:32.84 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Henrik Lagoni | 1991 | 638 | 1:06.69 | 2:22.44 | 3:38.98 | 4:44.41 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 637 | 1:02.61 | 2:15.02 | 3:37.32 | 4:44.55 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thomas Olsen | 1992 | 634 | 1:04.14 | 2:14.90 | 3:41.29 | 4:44.94 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Søren Jungersen | 1993 | 596 | 1:08.83 | 2:23.10 | 3:43.44 | 4:50.91 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
6 | Søren Holm | 1993 | 554 | 1:06.51 | 2:19.82 | 3:47.84 | 4:58.10 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | 533 | 1:07.57 | 2:27.51 | 3:52.13 | 5:01.93 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
8 | Alexander Højen Månsson | 1994 | 522 | 1:06.24 | 2:23.56 | 3:55.24 | 5:03.96 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Søren Meier | 1994 | 517 | 1:09.86 | 2:24.43 | 3:55.37 | 5:04.98 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Rasmus Koch | 1992 | 500 | 1:08.70 | 2:33.54 | 3:57.34 | 5:08.37 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
11 | Niels Breum Hansen | 1994 | 489 | 1:07.72 | 2:28.84 | 3:58.77 | 5:10.65 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
12 | Mads Nicolaj Larsen | 1994 | 483 | 1:08.91 | 2:31.78 | 4:00.02 | 5:11.92 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
13 | Kristoffer Rasmussen | 1994 | 479 | 1:08.84 | 2:25.96 | 4:01.01 | 5:12.82 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Thomas K. Johansen | 1995 | 475 | 1:11.71 | 2:29.52 | 4:00.76 | 5:13.82 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Søren Bak Larsen | 1994 | 450 | 1:16.55 | 2:33.67 | 4:06.46 | 5:19.36 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Daniel F. Haraldson | 1994 | 422 | 1:11.86 | 2:38.43 | 4:10.69 | 5:26.23 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 10 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:50 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 10 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 13:16 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 4, 400m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mie Hansen | 1991 | 618 | 1:13.71 | 2:37.70 | 4:06.82 | 5:18.56 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Pernille Bak Larsen | 1991 | 599 | 1:15.73 | 2:35.54 | 4:07.43 | 5:21.94 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Elina Wagner | 1996 | 587 | 1:17.83 | 2:37.37 | 4:10.01 | 5:23.99 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Klara Strand Olesen | 1995 | 581 | 1:12.47 | 2:32.86 | 4:08.39 | 5:25.18 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Camilla Stange | 1989 | 563 | 1:17.72 | 2:45.14 | 4:13.28 | 5:28.63 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Kathrine Maron | 1994 | 561 | 1:12.77 | 2:37.71 | 4:09.09 | 5:29.01 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
7 | Dena Zornic | 1996 | 530 | 1:19.55 | 2:43.65 | 4:17.96 | 5:35.23 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
8 | Caroline Thoby | 1996 | 484 | 1:20.62 | 2:45.31 | 4:27.33 | 5:45.56 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
9 | Josephine Schmidt | 1993 | 479 | 1:19.99 | 2:48.42 | 4:26.59 | 5:46.79 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Laura Westergaard | 1995 | 476 | 1:21.51 | 2:51.09 | 4:27.13 | 5:47.46 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kathrine Holm | 1996 | 466 | 1:19.93 | 2:51.61 | 4:26.09 | 5:50.06 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Laura Bornhøft | 1995 | 460 | 1:25.14 | 2:50.17 | 4:29.55 | 5:51.54 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mathilde Rosager Hansen | 1994 | 453 | 1:23.01 | 2:51.76 | 4:31.71 | 5:53.24 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
14 | Stine Johansen | 1997 | 383 | 1:28.15 | 2:56.33 | 4:45.18 | 6:13.51 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Cecilia Lykke Løsekraut | 1994 | 376 | 1:29.51 | 3:02.12 | 4:53.32 | 6:16.05 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
16 | Lianne Bilderbeek | 1995 | 369 | 1:33.68 | 3:08.70 | 4:54.34 | 6:18.27 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Kirstine Andersen | 1997 | DSQ | Sv. på mave v/175m | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 10 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:16 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 10 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 5, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Brian Lagoni | 1985 | 633 | 26.13 | 54.50 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jacob Kjærulf Hansen | 1990 | 618 | 26.62 | 54.92 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
3 | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | 603 | 27.22 | 55.39 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
4 | Michael Rasch | 1985 | 582 | 26.42 | 56.04 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christian Erichsen | 1990 | 576 | 27.67 | 56.24 | |||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
6 | Andreas Snitkjær | 1990 | 563 | 26.97 | 56.65 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 531 | 27.70 | 57.78 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
8 | Jesper Broberg | 1994 | 529 | 27.05 | 57.85 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Magnus Yde | 1996 | 529 | 27.75 | 57.87 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Erik Collins | 1994 | 526 | 28.10 | 57.96 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
11 | Andreas T. Johansen | 1994 | 523 | 27.63 | 58.09 | |||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
12 | Mathias Roer Højgaard | 1994 | 477 | 28.60 | 59.88 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Thomas Øst-Jacobsen | 1988 | 456 | 28.66 | 1:00.80 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Søren Bak Larsen | 1994 | 429 | 29.11 | 1:02.02 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Patrick Terp | 1994 | 408 | 30.16 | 1:03.08 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jonas Nikolajsen | 1992 | 374 | 29.84 | 1:04.96 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 10 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:26 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 10 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:27 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 6, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kirstine Lei | 1992 | 744 | 28.21 | 58.28 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
2 | Kathrine Øgendahl | 1991 | 589 | 29.98 | 1:02.98 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
3 | Laura Smidt Hansen | 1992 | 589 | 30.32 | 1:03.00 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Camilla L. Jacobsen | 1994 | 583 | 30.56 | 1:03.21 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Signe B. Thomasen | 1996 | 581 | 30.53 | 1:03.29 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Gitte Raagaard | 1970 | 578 | 30.33 | 1:03.40 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
7 | Madeline Lou | 1995 | 545 | 30.79 | 1:04.65 | |||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
8 | Pernille Mouritzen | 1993 | 539 | 30.99 | 1:04.86 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Trine Meier | 1995 | 538 | 31.13 | 1:04.93 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Pernille Bak Larsen | 1991 | 535 | 31.57 | 1:05.04 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Henriette M. Poulsen | 1994 | 533 | 31.94 | 1:05.12 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Lena Skøtt | 1995 | 520 | 31.69 | 1:05.68 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
13 | Thea Nørgaard | 1995 | 515 | 30.78 | 1:05.88 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nathja Larsen | 1995 | 512 | 31.49 | 1:06.01 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Lea Sørensen | 1994 | 506 | 32.07 | 1:06.27 | |||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
16 | Nadia S. Skyggelund | 1993 | 459 | 32.95 | 1:08.47 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 10 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:27 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 10 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:21 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 7, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Thomas Olsen | 1992 | 706 | 1:01.41 | 2:06.76 | 3:12.24 | 4:17.32 | 16:19.53 | ||
Vest-Brøndby | 5:22.34 | 6:27.70 | 7:32.97 | 8:38.60 | ||||||
9:44.09 | 10:49.68 | 11:54.69 | 13:00.41 | |||||||
14:06.57 | 15:13.40 | |||||||||
2 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | 633 | 1:03.63 | 2:10.80 | 3:18.86 | 4:26.90 | 16:56.12 | ||
Vestegnens Aqua Team | 5:35.68 | 6:44.04 | 7:53.19 | 9:00.69 | ||||||
10:08.07 | 11:15.33 | 12:23.27 | 13:31.73 | |||||||
14:40.28 | 15:48.18 | |||||||||
3 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 591 | 1:06.59 | 2:17.14 | 3:26.34 | 4:35.20 | 17:19.67 | ||
Helsinge Skytte & IF | 5:44.41 | 6:53.43 | 8:03.35 | 9:13.14 | ||||||
10:22.56 | 11:32.26 | 12:42.34 | 13:52.18 | |||||||
15:02.63 | 16:11.80 | |||||||||
4 | Kasper Bisgaard | 1991 | 554 | 1:06.76 | 2:17.73 | 3:29.64 | 4:41.76 | 17:42.28 | ||
Horsens Svømmeklub | 5:53.64 | 7:04.79 | 8:15.79 | 9:27.92 | ||||||
10:38.62 | 11:48.85 | 12:59.54 | 14:10.90 | |||||||
15:22.20 | 16:33.39 | |||||||||
5 | Julian Kressner Læbel | 1992 | 544 | 1:05.74 | 2:16.20 | 3:26.06 | 4:36.89 | 17:48.85 | ||
Vest-Brøndby | 5:47.93 | 7:00.18 | 8:11.98 | 9:24.16 | ||||||
10:35.98 | 11:47.57 | 13:00.06 | 14:12.01 | |||||||
15:24.94 | 16:37.25 | |||||||||
6 | Jacob Mikkelsen | 1994 | 534 | 1:05.67 | 2:16.45 | 3:28.87 | 4:41.37 | 17:55.01 | ||
Svømmeklubben S 68 | 5:54.33 | 7:07.84 | 8:20.44 | 9:33.33 | ||||||
10:45.83 | 11:57.97 | 13:10.47 | 14:23.21 | |||||||
15:36.08 | 16:49.16 | |||||||||
7 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | 534 | 1:06.83 | 2:19.18 | 3:29.75 | 4:41.10 | 17:55.11 | ||
Vestegnens Aqua Team | 5:54.26 | 7:07.57 | 8:19.95 | 9:32.67 | ||||||
10:44.50 | 11:57.52 | 13:10.56 | 14:23.37 | |||||||
15:36.27 | 16:49.19 | |||||||||
8 | Mads Andersen | 1991 | 485 | 1:06.60 | 2:17.70 | 3:28.70 | 4:41.29 | 18:30.67 | ||
Haderslev Svømme Klub | 5:54.95 | 7:09.76 | 8:24.59 | 9:40.41 | ||||||
10:56.16 | 12:09.51 | 13:27.13 | 14:43.64 | |||||||
16:00.18 | 17:17.39 | |||||||||
9 | Christian Røssel | 1995 | 485 | 1:08.06 | 2:21.52 | 3:34.98 | 4:49.18 | 18:30.71 | ||
Helsinge Skytte & IF | 6:03.50 | 7:17.69 | 8:32.33 | 9:47.45 | ||||||
11:03.35 | 12:19.32 | 13:33.83 | 14:48.41 | |||||||
16:02.84 | 17:17.97 | |||||||||
10 | Morten Rask Jensen | 1993 | 481 | 1:06.37 | 2:17.33 | 3:30.63 | 4:45.80 | 18:33.15 | ||
Svømmeklubben S 68 | 6:00.69 | 7:14.33 | 8:28.38 | 9:43.54 | ||||||
10:59.15 | 12:14.67 | 13:31.60 | 14:46.49 | |||||||
16:03.44 | 17:20.40 | |||||||||
11 | Anders Svendsen | 1993 | 453 | 1:05.79 | 2:17.67 | 3:31.26 | 4:47.44 | 18:56.35 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 6:04.34 | 7:21.90 | 8:38.66 | 9:55.86 | ||||||
11:12.85 | 12:30.34 | 13:48.57 | 15:06.36 | |||||||
16:24.21 | 17:40.92 | |||||||||
12 | Daniel F. Haraldson | 1994 | 444 | 1:09.23 | 2:24.79 | 3:40.25 | 4:56.54 | 19:03.72 | ||
Haderslev Svømme Klub | 6:13.71 | 7:29.48 | 8:47.44 | 10:04.41 | ||||||
11:21.61 | 12:39.01 | 13:56.76 | 15:13.40 | |||||||
16:31.18 | 17:48.54 | |||||||||
13 | Steven Carney | 1994 | 439 | 1:08.26 | 2:23.18 | 3:40.01 | 4:57.08 | 19:07.93 | ||
Nyborg Svømmeklub | 6:14.72 | 7:32.50 | 8:49.09 | 10:06.44 | ||||||
11:24.20 | 12:42.14 | 13:59.53 | 15:17.37 | |||||||
16:35.47 | 17:53.35 | |||||||||
14 | Lasse Christensen | 1994 | 425 | 1:10.62 | 2:30.26 | 3:48.92 | 5:07.49 | 19:20.71 | ||
Horsens Svømmeklub | 6:25.98 | 7:43.16 | 9:01.81 | 10:18.89 | ||||||
11:36.80 | 12:55.56 | 14:13.84 | 15:31.74 | |||||||
16:48.30 | 18:04.87 | |||||||||
15 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | 400 | 1:12.55 | 2:31.40 | 3:50.53 | 5:10.11 | 19:44.34 | ||
Nyborg Svømmeklub | 6:30.29 | 7:51.31 | 9:11.32 | 10:31.12 | ||||||
11:50.78 | 13:10.37 | 14:30.59 | 15:51.03 | |||||||
17:10.96 | 18:29.18 | |||||||||
16 | Gustav Lindecrona | 1995 | 339 | 1:14.09 | 2:38.12 | 4:03.38 | 5:26.28 | 20:51.37 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 6:51.66 | 8:15.05 | 9:39.36 | 11:03.30 | ||||||
12:28.46 | 13:53.61 | 15:17.97 | 16:43.04 | |||||||
18:07.27 | 19:31.18 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 10 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:21 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 10 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:22 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Klara Strand Olesen | 1995 | 692 | 30.79 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Pernille Rasmussen | 1996 | 637 | 31.66 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Louise Frederiksen | 1995 | 623 | 31.89 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Gitte Raagaard | 1970 | 604 | 32.22 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
5 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | 585 | 32.57 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Pernille Mouritzen | 1993 | 561 | 33.03 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Katrine Vestergaard | 1995 | 524 | 33.79 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
8 | Sofie Koch | 1990 | 497 | 34.38 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
9 | Tine Trolle | 1991 | 489 | 34.57 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Lena Skøtt | 1995 | 488 | 34.61 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
11 | Nadia S. Skyggelund | 1993 | 473 | 34.95 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Laura Bornhøft | 1995 | 455 | 35.41 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Clara Lindecrona | 1993 | 437 | 35.90 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Trine Meier | 1995 | 424 | 36.26 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Lea Sørensen | 1994 | 418 | 36.42 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
16 | Louise Jørgensen | 1995 | 351 | 38.62 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 10 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:22 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 10 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:26 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 9, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas de Jong | 1993 | 558 | 28.82 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
2 | Christian Jensen | 1987 | 557 | 28.84 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Søren Holm | 1993 | 520 | 29.51 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Brian Lagoni | 1985 | 513 | 29.64 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jacob Kjærulf Hansen | 1990 | 506 | 29.77 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
6 | Joakim Lassen | 1994 | 497 | 29.96 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Kristoffer Rasmussen | 1994 | 458 | 30.79 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jakob K. Larsen | 1991 | 441 | 31.18 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Martin Paulsen | 1987 | 438 | 31.25 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
10 | Frederik Boelt Larsen | 1994 | 434 | 31.34 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Søren Meier | 1994 | 430 | 31.43 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Christian Erichsen | 1990 | 416 | 31.80 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
13 | Søren Bak Larsen | 1994 | 398 | 32.27 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 367 | 33.13 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
15 | Stig Michaelsen | 1979 | 359 | 33.40 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nicolai Maron | 1996 | 342 | 33.94 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 10 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:26 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 10 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 13:17 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 10, 4X100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Vest Piger | 0 | 524 | 4:46.32 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Kathrine Holm | 1996 | 34.56 | 1:14.69 | 1:14.69 | ||||||
Klara Strand Olesen | 1995 | 31.58 | 1:08.77 | 2:23.46 | ||||||
Simone Staudt | 1992 | 33.04 | 1:10.47 | 3:33.93 | ||||||
Lisbeth L Kierkegaard | 1988 | 34.26 | 1:12.39 | 4:46.32 | ||||||
2 | Hsk Piger | 0 | 503 | 4:50.31 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Iben T. Johansen | 1989 | 33.60 | 1:13.29 | 1:13.29 | ||||||
Kathrine Maron | 1994 | 30.95 | 1:09.25 | 2:22.54 | ||||||
Julie Oxenvad | 1997 | 34.25 | 1:18.67 | 3:41.21 | ||||||
Kathrine Øgendahl | 1991 | 32.22 | 1:09.10 | 4:50.31 | ||||||
3 | Hvidovre Damer | 1900 | 496 | 4:51.60 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Sigrid Jensen | 1990 | 30.99 | 1:06.39 | 1:06.39 | ||||||
Thea Jensen | 1996 | 35.93 | 1:17.55 | 2:23.94 | ||||||
Benedicte Ø. Hansen | 1995 | 35.42 | 1:14.83 | 3:38.77 | ||||||
Mie Hansen | 1991 | 33.35 | 1:12.83 | 4:51.60 | ||||||
4 | S68 Hjørring Damer | 0 | 475 | 4:55.99 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Pernille Rasmussen | 1996 | 33.48 | 1:13.19 | 1:13.19 | ||||||
Henriette M. Poulsen | 1994 | 34.80 | 1:14.44 | 2:27.63 | ||||||
Camilla Stange | 1989 | 34.10 | 1:14.26 | 3:41.89 | ||||||
Pernille Bak Larsen | 1991 | 33.25 | 1:14.10 | 4:55.99 | ||||||
5 | Damer Helsinge | 1970 | 463 | 4:58.51 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Bolette Schjønning | 1993 | 33.78 | 1:12.14 | 1:12.14 | ||||||
Kirstine Lei | 1992 | 31.57 | 1:09.28 | 2:21.42 | ||||||
Gitte Raagaard | 1970 | 34.00 | 1:14.31 | 3:35.73 | ||||||
Mathilde Rosager Hansen | 1994 | 36.90 | 1:22.78 | 4:58.51 | ||||||
6 | Vat Piger | 0 | 435 | 5:04.67 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Madeline Lou | 1995 | 33.96 | 1:13.46 | 1:13.46 | ||||||
Dena Zornic | 1996 | 34.79 | 1:15.50 | 2:28.96 | ||||||
Caroline Thoby | 1996 | 37.06 | 1:21.67 | 3:50.63 | ||||||
Sofie B. Nielsen | 1995 | 33.16 | 1:14.04 | 5:04.67 | ||||||
7 | Nyborg Damer | 0 | 410 | 5:10.78 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Stine Johansen | 1997 | 38.25 | 1:24.32 | 1:24.32 | ||||||
Camilla L. Jacobsen | 1994 | 32.95 | 1:12.24 | 2:36.56 | ||||||
Josephine Schmidt | 1993 | 34.93 | 1:17.34 | 3:53.90 | ||||||
Asvatha P. Veerasingham | 1993 | 35.08 | 1:16.88 | 5:10.78 | ||||||
8 | Horsens Damer Diskløb | 0 | 354 | 5:26.45 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Laura Bornhøft | 1995 | 38.48 | 1:23.53 | 1:23.53 | ||||||
Emma Nørgaard | 1997 | 39.69 | 1:25.02 | 2:48.55 | ||||||
Emilie Forsberg | 1993 | 36.93 | 1:19.84 | 4:08.39 | ||||||
Laura Westergaard | 1995 | 35.24 | 1:18.06 | 5:26.45 | ||||||
- | Horsens Damer | 0 | DSQ | crawltag v/50m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 10 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:17 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 10 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:53 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 11, 4X100m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Hvidovre Herrer | 0 | 585 | 4:04.12 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Christian Jensen | 1987 | 27.98 | 1:00.76 | 1:00.76 | ||||||
Anders Svendsen | 1993 | 29.77 | 1:04.37 | 2:05.13 | ||||||
Mark Bjerregaard | 1994 | 28.31 | 1:01.15 | 3:06.28 | ||||||
Frederik Frederiksen | 1992 | 26.81 | 57.84 | 4:04.12 | ||||||
2 | Vat Drenge | 0 | 542 | 4:10.42 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Alexander Andersen | 1993 | 28.93 | 1:02.69 | 1:02.69 | ||||||
Søren Jungersen | 1993 | 29.67 | 1:04.02 | 2:06.71 | ||||||
Christian Erichsen | 1990 | 28.74 | 1:00.88 | 3:07.59 | ||||||
Piet Jon Vidkjær | 1995 | 28.34 | 1:02.83 | 4:10.42 | ||||||
3 | Vest Drenge | 0 | 505 | 4:16.47 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Mathias Roer Højgaard | 1994 | 30.17 | 1:06.12 | 1:06.12 | ||||||
Tobias Grønbæk Melander | 1994 | 29.85 | 1:03.98 | 2:10.10 | ||||||
Julian Kressner Læbel | 1992 | 28.88 | 1:02.97 | 3:13.07 | ||||||
Søren Holm | 1993 | 29.17 | 1:03.40 | 4:16.47 | ||||||
4 | Herrer Helsinge | 1980 | 460 | 4:24.51 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Simon E. Christensen | 1992 | 31.21 | 1:08.34 | 1:08.34 | ||||||
Martin Paulsen | 1987 | 31.23 | 1:06.47 | 2:14.81 | ||||||
Niels Breum Hansen | 1994 | 28.69 | 1:03.92 | 3:18.73 | ||||||
Mads Nicolaj Larsen | 1994 | 30.11 | 1:05.78 | 4:24.51 | ||||||
5 | Nyborg Herrer | 0 | 450 | 4:26.46 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Alexander Højen Månsson | 1994 | 29.89 | 1:04.55 | 1:04.55 | ||||||
Kristoffer Rasmussen | 1994 | 31.47 | 1:07.00 | 2:11.55 | ||||||
Michael Rasch | 1985 | 28.86 | 1:04.55 | 3:16.10 | ||||||
Jakob K. Larsen | 1991 | 30.98 | 1:10.36 | 4:26.46 | ||||||
6 | Hsk Drenge | 0 | 429 | 4:30.68 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Kasper Loft Nielsen | 1987 | 30.43 | 1:06.60 | 1:06.60 | ||||||
Mads Andersen | 1991 | 29.17 | 1:03.66 | 2:10.26 | ||||||
Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 31.91 | 1:08.91 | 3:19.17 | ||||||
Daniel F. Haraldson | 1994 | 32.87 | 1:11.51 | 4:30.68 | ||||||
7 | S68 Hjørring Herrer | 0 | 408 | 4:35.27 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Marcus Thøgersen | 1995 | 29.82 | 1:05.47 | 1:05.47 | ||||||
Frederik Boelt Larsen | 1994 | 32.42 | 1:10.24 | 2:15.71 | ||||||
Morten Rask Jensen | 1993 | 33.54 | 1:13.02 | 3:28.73 | ||||||
Thomas K. Johansen | 1995 | 30.81 | 1:06.54 | 4:35.27 | ||||||
8 | Horsens Herrer | 0 | 392 | 4:39.06 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Daniel Steen Andersen | 1995 | 27.32 | 57.64 | 57.64 | ||||||
Brian Lagoni | 1985 | 29.45 | 1:02.02 | 1:59.66 | ||||||
Sylvester Andersen | 1995 | 36.09 | 1:18.80 | 3:18.46 | ||||||
Lasse Christensen | 1994 | 36.08 | 1:20.60 | 4:39.06 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 10 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:53 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 10 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 18:57 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 12, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Damer Helsinge | 1970 | 624 | 4:13.24 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Bolette Schjønning | 1993 | 30.94 | 1:02.79 | 1:02.79 | ||||||
Gitte Raagaard | 1970 | 29.81 | 1:03.30 | 2:06.09 | ||||||
Kirstine Lei | 1992 | 28.33 | 59.14 | 3:05.23 | ||||||
Louise Jørgensen | 1995 | 32.06 | 1:08.01 | 4:13.24 | ||||||
2 | Hsk Piger | 0 | 570 | 4:20.90 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Iben T. Johansen | 1989 | 31.40 | 1:04.92 | 1:04.92 | ||||||
Lena Skøtt | 1995 | 31.89 | 1:06.44 | 2:11.36 | ||||||
Kathrine Christiansen | 1994 | 31.71 | 1:06.67 | 3:18.03 | ||||||
Kathrine Øgendahl | 1991 | 29.70 | 1:02.87 | 4:20.90 | ||||||
3 | Vest Piger | 0 | 567 | 4:21.43 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Laura Smidt Hansen | 1992 | 30.69 | 1:03.57 | 1:03.57 | ||||||
Pernille Mouritzen | 1993 | 30.40 | 1:04.41 | 2:07.98 | ||||||
Kamilla Larsen | 1996 | 32.78 | 1:08.57 | 3:16.55 | ||||||
Simone Staudt | 1992 | 31.50 | 1:04.88 | 4:21.43 | ||||||
4 | Horsens Damer Diskløb | 0 | 557 | 4:22.91 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Thea Nørgaard | 1995 | 31.47 | 1:06.91 | 1:06.91 | ||||||
Signe B. Thomasen | 1996 | 30.34 | 1:03.27 | 2:10.18 | ||||||
Cecilie Schmidt | 1995 | 31.55 | 1:05.72 | 3:15.90 | ||||||
Emma Nørgaard | 1997 | 31.84 | 1:07.01 | 4:22.91 | ||||||
5 | S68 Hjørring Damer | 0 | 551 | 4:23.99 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Pernille Bak Larsen | 1991 | 30.93 | 1:04.15 | 1:04.15 | ||||||
Grith Sigsgaard | 1972 | 31.81 | 1:05.90 | 2:10.05 | ||||||
Alberte Bæk Hejlesen | 1992 | 32.18 | 1:07.10 | 3:17.15 | ||||||
Camilla Stange | 1989 | 32.30 | 1:06.84 | 4:23.99 | ||||||
6 | Vat Piger | 0 | 542 | 4:25.43 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Lea Sørensen | 1994 | 31.25 | 1:06.68 | 1:06.68 | ||||||
Madeline Lou | 1995 | 30.70 | 1:03.97 | 2:10.65 | ||||||
Frederikke Christensen | 1995 | 31.43 | 1:06.54 | 3:17.19 | ||||||
Christine Lynggård Hansen | 1994 | 32.84 | 1:08.24 | 4:25.43 | ||||||
7 | Hvidovre Damer | 1900 | 535 | 4:26.49 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Trine Meier | 1995 | 31.29 | 1:05.47 | 1:05.47 | ||||||
Thea Jensen | 1996 | 33.48 | 1:09.64 | 2:15.11 | ||||||
Benedicte Ø. Hansen | 1995 | 32.22 | 1:06.79 | 3:21.90 | ||||||
Mie Hansen | 1991 | 31.21 | 1:04.59 | 4:26.49 | ||||||
8 | Nyborg Damer | 0 | 526 | 4:27.98 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Nadia S. Skyggelund | 1993 | 32.60 | 1:07.59 | 1:07.59 | ||||||
Cecilie Lundsfryd | 1994 | 32.50 | 1:07.58 | 2:15.17 | ||||||
Camilla L. Jacobsen | 1994 | 30.95 | 1:04.17 | 3:19.34 | ||||||
Sofie K Jørgensen | 1996 | 32.98 | 1:08.64 | 4:27.98 | ||||||
- | Horsens Damer | 0 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Thea Nørgaard | 1995 | 31.40 | 1:05.58 | 1:05.58 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 10 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:57 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 10 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 16:21 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 13, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Herrer Helsinge | 1980 | 616 | 3:44.21 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 27.62 | 56.11 | 56.11 | ||||||
Simon E. Christensen | 1992 | 27.94 | 58.62 | 1:54.73 | ||||||
Jacob Kjærulf Hansen | 1990 | 26.27 | 54.94 | 2:49.67 | ||||||
Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | 26.26 | 54.54 | 3:44.21 | ||||||
2 | Vest Drenge | 0 | 602 | 3:45.91 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Thomas Olsen | 1992 | 26.27 | 54.30 | 54.30 | ||||||
Mathias Roer Højgaard | 1994 | 28.29 | 59.26 | 1:53.56 | ||||||
Andreas Snitkjær | 1990 | 26.19 | 55.55 | 2:49.11 | ||||||
Joakim Lassen | 1994 | 27.27 | 56.80 | 3:45.91 | ||||||
3 | Vat Drenge | 0 | 599 | 3:46.31 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Frederik A. Mariegaard | 1994 | 27.61 | 56.47 | 56.47 | ||||||
Christian Erichsen | 1990 | 26.94 | 55.51 | 1:51.98 | ||||||
Henrik Smith | 1993 | 27.14 | 56.85 | 2:48.83 | ||||||
Andreas T. Johansen | 1994 | 26.88 | 57.48 | 3:46.31 | ||||||
4 | Nyborg Herrer | 0 | 554 | 3:52.30 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Alexander Højen Månsson | 1994 | 27.14 | 56.45 | 56.45 | ||||||
Patrick Terp | 1994 | 29.52 | 1:02.71 | 1:59.16 | ||||||
Michael Rasch | 1985 | 27.02 | 56.95 | 2:56.11 | ||||||
Mathias T. Pedersen | 1989 | 26.80 | 56.19 | 3:52.30 | ||||||
5 | Hsk Drenge | 0 | 537 | 3:54.71 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Kasper Loft Nielsen | 1987 | 28.59 | 1:00.06 | 1:00.06 | ||||||
Erik Collins | 1994 | 28.01 | 58.95 | 1:59.01 | ||||||
Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 27.26 | 56.33 | 2:55.34 | ||||||
Nicolai Maron | 1996 | 27.98 | 59.37 | 3:54.71 | ||||||
6 | Hvidovre Herrer | 0 | 530 | 3:55.81 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Thomas Øst-Jacobsen | 1988 | 27.95 | 1:00.72 | 1:00.72 | ||||||
Anders Svendsen | 1993 | 28.24 | 59.06 | 1:59.78 | ||||||
Mark Bjerregaard | 1994 | 28.11 | 58.93 | 2:58.71 | ||||||
Jesper Broberg | 1994 | 26.96 | 57.10 | 3:55.81 | ||||||
7 | Horsens Herrer | 0 | 519 | 3:57.43 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Kasper Bisgaard | 1991 | 28.28 | 59.08 | 59.08 | ||||||
Peter Mandrup Madsen | 1997 | 30.26 | 1:04.56 | 2:03.64 | ||||||
Henrik Lagoni | 1991 | 25.03 | 52.70 | 2:56.34 | ||||||
Lasse Christensen | 1994 | 28.74 | 1:01.09 | 3:57.43 | ||||||
8 | S68 Hjørring Herrer | 0 | 496 | 4:01.02 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Marcus Thøgersen | 1995 | 28.99 | 1:00.70 | 1:00.70 | ||||||
Magnus Yde | 1996 | 27.38 | 57.88 | 1:58.58 | ||||||
Jacob Mikkelsen | 1994 | 28.39 | 59.36 | 2:57.94 | ||||||
Morten Rask Jensen | 1993 | 30.13 | 1:03.08 | 4:01.02 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 10 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:21 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 10 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 16:32 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 14, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Bak Larsen | 1991 | 611 | 34.59 | 1:13.25 | 1:57.00 | 2:31.76 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Sigrid Jensen | 1990 | 607 | 31.66 | 1:13.04 | 1:56.50 | 2:32.15 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Kathrine Maron | 1994 | 601 | 32.87 | 1:12.58 | 1:56.19 | 2:32.65 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
4 | Nicoline Møller | 1995 | 549 | 34.07 | 1:14.74 | 1:59.27 | 2:37.34 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
5 | Dena Zornic | 1996 | 527 | 35.44 | 1:16.39 | 2:02.24 | 2:39.46 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
6 | Clara Lindecrona | 1993 | 523 | 34.91 | 1:16.35 | 2:02.69 | 2:39.86 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Lisbeth L Kierkegaard | 1988 | 520 | 35.07 | 1:17.51 | 2:01.51 | 2:40.13 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Camilla Stange | 1989 | 504 | 36.28 | 1:19.71 | 2:03.67 | 2:41.81 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Josephine Schmidt | 1993 | 495 | 35.52 | 1:17.26 | 2:04.58 | 2:42.80 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kathrine Holm | 1996 | 482 | 35.86 | 1:19.13 | 2:06.11 | 2:44.24 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Laura Westergaard | 1995 | 476 | 37.44 | 1:19.92 | 2:06.70 | 2:45.00 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathilde Rosager Hansen | 1994 | 442 | 37.68 | 1:20.51 | 2:09.10 | 2:49.12 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
13 | Laura Bornhøft | 1995 | 423 | 38.92 | 1:20.64 | 2:12.14 | 2:51.56 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Stine Johansen | 1997 | 418 | 38.98 | 1:20.52 | 2:12.10 | 2:52.28 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Cecilia Lykke Løsekraut | 1994 | 384 | 40.87 | 1:24.99 | 2:17.95 | 2:57.17 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
16 | Lianne Bilderbeek | 1995 | 368 | 41.66 | 1:27.65 | 2:18.86 | 2:59.74 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 10 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:32 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 10 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 16:41 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 15, 200m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christian Jensen | 1987 | 648 | 29.07 | 1:03.13 | 1:41.64 | 2:13.12 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Søren Holm | 1993 | 576 | 30.42 | 1:04.40 | 1:45.99 | 2:18.45 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Rasmus Koch | 1992 | 576 | 28.36 | 1:07.05 | 1:45.63 | 2:18.48 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
4 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 564 | 30.84 | 1:05.49 | 1:47.32 | 2:19.48 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
5 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | 557 | 29.18 | 1:06.03 | 1:48.09 | 2:20.01 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
6 | Henrik Lagoni | 1991 | 548 | 30.78 | 1:08.70 | 1:47.65 | 2:20.78 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Niels Breum Hansen | 1994 | 537 | 29.61 | 1:07.54 | 1:49.29 | 2:21.78 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
8 | Mark Bjerregaard | 1994 | 511 | 30.49 | 1:07.76 | 1:51.02 | 2:24.08 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mathias Brændholt | 1996 | 504 | 29.61 | 1:07.83 | 1:51.66 | 2:24.78 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
10 | Rasmus Hansen | 1994 | 500 | 30.40 | 1:08.43 | 1:50.59 | 2:25.13 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Kasper Bisgaard | 1991 | 487 | 31.31 | 1:09.27 | 1:53.47 | 2:26.41 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Thomas K. Johansen | 1995 | 479 | 31.63 | 1:08.59 | 1:52.61 | 2:27.22 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Jakob K. Larsen | 1991 | 447 | 32.14 | 1:08.99 | 1:53.90 | 2:30.68 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 443 | 32.68 | 1:12.33 | 1:55.58 | 2:31.11 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Steven Carney | 1994 | 414 | 34.78 | 1:13.36 | 1:57.49 | 2:34.56 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Rasmus Erichsen | 1996 | 331 | 35.10 | 1:20.25 | 2:05.77 | 2:46.56 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 10 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:41 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 10 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 16:45 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 16, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kirstine Lei | 1992 | 665 | 27.71 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
2 | Kathrine Øgendahl | 1991 | 612 | 28.49 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
3 | Pernille Mouritzen | 1993 | 554 | 29.45 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Lea Sørensen | 1994 | 532 | 29.85 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
5 | Trine Meier | 1995 | 532 | 29.86 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Katrine Vestergaard | 1995 | 510 | 30.28 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
7 | Emma Nørgaard | 1997 | 507 | 30.33 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Thea Nørgaard | 1995 | 507 | 30.34 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Iben T. Johansen | 1989 | 495 | 30.58 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
10 | Alberte Bæk Hejlesen | 1992 | 491 | 30.67 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Nathja Larsen | 1995 | 477 | 30.96 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Kamilla Larsen | 1996 | 468 | 31.16 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Tine Trolle | 1991 | 467 | 31.17 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Louise Jørgensen | 1995 | 455 | 31.44 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
15 | Nadia S. Skyggelund | 1993 | 445 | 31.69 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Cecilie Lundsfryd | 1994 | 441 | 31.78 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 10 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:45 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 10 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 16:49 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 17, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Snitkjær | 1990 | 574 | 25.61 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Michael Rasch | 1985 | 566 | 25.73 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas de Jong | 1993 | 553 | 25.93 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
4 | Jacob Kjærulf Hansen | 1990 | 551 | 25.96 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
5 | Christian Erichsen | 1990 | 544 | 26.06 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
6 | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | 541 | 26.11 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
7 | Joakim Lassen | 1994 | 525 | 26.38 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Magnus Yde | 1996 | 520 | 26.46 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 511 | 26.62 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
10 | Thomas Øst-Jacobsen | 1988 | 500 | 26.81 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Jesper Broberg | 1994 | 483 | 27.12 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Jacob Mikkelsen | 1994 | 478 | 27.22 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Erik Collins | 1994 | 477 | 27.24 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
14 | Lasse Christensen | 1994 | 427 | 28.25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jonas Nikolajsen | 1992 | 413 | 28.58 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Patrick Terp | 1994 | 403 | 28.82 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 10 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:49 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 10 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 18:58 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 18, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sigrid Jensen | 1990 | 610 | 32.84 | 1:09.75 | 1:48.55 | 2:28.09 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Pernille Rasmussen | 1996 | 504 | 34.53 | 1:14.43 | 1:56.35 | 2:37.77 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Klara Strand Olesen | 1995 | 476 | 34.26 | 1:14.60 | 1:57.11 | 2:40.85 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Kathrine Øgendahl | 1991 | 475 | 36.10 | 1:17.51 | 1:59.49 | 2:40.90 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
5 | Bolette Schjønning | 1993 | 467 | 35.00 | 1:15.38 | 1:57.93 | 2:41.82 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
6 | Henriette M. Poulsen | 1994 | 433 | 37.35 | 1:19.41 | 2:02.76 | 2:45.94 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Kathrine Maron | 1994 | 431 | 35.47 | 1:15.95 | 1:59.68 | 2:46.20 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
8 | Camilla L. Jacobsen | 1994 | 424 | 37.19 | 1:20.38 | 2:03.55 | 2:47.20 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Madeline Lou | 1995 | 410 | 36.26 | 1:18.49 | 2:04.21 | 2:49.02 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
10 | Gitte Raagaard | 1970 | 395 | 34.73 | 1:15.59 | 2:01.94 | 2:51.08 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
11 | Thea Jensen | 1996 | 391 | 37.05 | 1:18.93 | 2:04.07 | 2:51.75 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Kathrine Holm | 1996 | 386 | 37.50 | 1:21.12 | 2:07.02 | 2:52.48 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Laura Westergaard | 1995 | 362 | 39.02 | 1:24.29 | 2:10.24 | 2:56.15 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Caroline Thoby | 1996 | 355 | 38.16 | 1:23.78 | 2:10.83 | 2:57.35 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
15 | Emilie Forsberg | 1993 | 325 | 39.33 | 1:24.48 | 2:13.00 | 3:02.61 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Stine Johansen | 1997 | 255 | 42.73 | 1:33.25 | 2:25.04 | 3:17.94 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Oxenvad | 1997 | DSQ | Brysbenspark | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 10 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:58 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 10 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 17:12 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 19, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 651 | 29.46 | 1:03.13 | 1:38.15 | 2:09.75 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Frederiksen | 1992 | 649 | 29.29 | 1:02.70 | 1:36.36 | 2:09.86 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Thomas Olsen | 1992 | 589 | 30.42 | 1:03.94 | 1:39.00 | 2:14.17 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Mark Bjerregaard | 1994 | 551 | 31.06 | 1:06.21 | 1:42.16 | 2:17.19 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Julian Kressner Læbel | 1992 | 513 | 31.45 | 1:07.08 | 1:42.98 | 2:20.50 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Brian Lagoni | 1985 | 511 | 31.27 | 1:06.13 | 1:40.26 | 2:20.65 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | 479 | 31.72 | 1:07.37 | 1:45.22 | 2:23.67 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
8 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 449 | 31.98 | 1:09.58 | 1:48.30 | 2:26.83 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
9 | Alexander Andersen | 1993 | 436 | 31.61 | 1:09.37 | 1:48.83 | 2:28.29 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
10 | Christian Røssel | 1995 | 434 | 32.57 | 1:09.44 | 1:48.86 | 2:28.53 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
11 | Mads Andersen | 1991 | 419 | 31.37 | 1:09.34 | 1:49.61 | 2:30.30 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
12 | Frederik Boelt Larsen | 1994 | 416 | 32.99 | 1:12.03 | 1:51.91 | 2:30.65 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Alexander Højen Månsson | 1994 | 405 | 31.89 | 1:10.25 | 1:51.60 | 2:32.00 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kristoffer Rasmussen | 1994 | 405 | 33.92 | 1:11.40 | 1:51.16 | 2:32.04 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Daniel F. Haraldson | 1994 | 331 | 35.03 | 1:15.27 | 1:58.78 | 2:42.50 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
16 | Morten Rask Jensen | 1993 | 316 | 34.71 | 1:15.44 | 1:58.66 | 2:45.16 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 10 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:12 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 10 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 18:58 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 20, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jannie Brink | 1996 | 571 | 36.64 | 1:18.86 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
2 | Louise Frederiksen | 1995 | 565 | 37.82 | 1:19.17 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nicoline Møller | 1995 | 539 | 38.04 | 1:20.39 | |||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
4 | Mie Hansen | 1991 | 535 | 38.05 | 1:20.63 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Camilla Stange | 1989 | 533 | 38.48 | 1:20.73 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Elina Wagner | 1996 | 483 | 39.79 | 1:23.40 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Amalie Henriksen | 1994 | 478 | 39.23 | 1:23.70 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
8 | Dena Zornic | 1996 | 471 | 40.38 | 1:24.13 | |||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
9 | Sandra Laksø | 1995 | 459 | 39.94 | 1:24.81 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Signe B. Thomasen | 1996 | 459 | 40.74 | 1:24.82 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Josephine Schmidt | 1993 | 449 | 40.44 | 1:25.48 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Simone Staudt | 1992 | 444 | 41.29 | 1:25.81 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Mathilde Rosager Hansen | 1994 | 420 | 41.02 | 1:27.35 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
14 | Sissel Gro Peltz Bloch | 1995 | 380 | 42.09 | 1:30.31 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
15 | Silke Meyer | 1998 | 366 | 44.02 | 1:31.46 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Julie Storgaard | 1996 | 354 | 43.73 | 1:32.52 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Lisbeth L Kierkegaard | 1988 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 10 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:58 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 10 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 17:25 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 21, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Henrik Lagoni | 1991 | 706 | 30.77 | 1:05.35 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Søren Jungersen | 1993 | 614 | 32.55 | 1:08.48 | |||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
3 | Christian Jensen | 1987 | 611 | 32.07 | 1:08.59 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Rasmus Koch | 1992 | 585 | 32.68 | 1:09.60 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
5 | Thomas Øst-Jacobsen | 1988 | 583 | 31.04 | 1:09.68 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mathias T. Pedersen | 1989 | 541 | 33.81 | 1:11.43 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 474 | 35.69 | 1:14.66 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | David Damhus | 1994 | 473 | 35.72 | 1:14.69 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
9 | Rasmus Hansen | 1994 | 470 | 34.98 | 1:14.84 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Andreas T. Johansen | 1994 | 459 | 35.70 | 1:15.45 | |||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
11 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 453 | 36.19 | 1:15.79 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Mads Nicolaj Larsen | 1994 | 445 | 35.73 | 1:16.24 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
13 | Thomas K. Johansen | 1995 | 428 | 35.84 | 1:17.20 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Jonas Nikolajsen | 1992 | 382 | 36.53 | 1:20.22 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Steven Carney | 1994 | 377 | 38.71 | 1:20.58 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Rasmus Erichsen | 1996 | 350 | 37.82 | 1:22.60 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 10 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:25 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 10 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:08 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 22, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Mie Hansen | 1991 | 704 | 1:05.44 | 2:14.57 | 3:24.42 | 4:35.02 | 9:18.12 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 5:45.97 | 6:57.12 | 8:08.08 | |||||||
2 | Bolette Schjønning | 1993 | 660 | 1:07.70 | 2:19.34 | 3:31.46 | 4:43.69 | 9:30.22 | ||
Helsinge Skytte & IF | 5:55.94 | 7:08.01 | 8:19.88 | |||||||
3 | Laura Smidt Hansen | 1992 | 635 | 1:06.22 | 2:17.32 | 3:29.75 | 4:43.26 | 9:37.70 | ||
Vest-Brøndby | 5:56.99 | 7:10.83 | 8:24.74 | |||||||
4 | Grith Sigsgaard | 1972 | 625 | 1:08.36 | 2:21.05 | 3:33.43 | 4:47.22 | 9:40.55 | ||
Svømmeklubben S 68 | 6:00.64 | 7:14.14 | 8:27.56 | |||||||
5 | Pernille Bak Larsen | 1991 | 563 | 1:11.58 | 2:27.22 | 3:43.17 | 4:58.48 | 10:01.31 | ||
Svømmeklubben S 68 | 6:14.45 | 7:30.31 | 8:46.70 | |||||||
6 | Kathrine Christiansen | 1994 | 537 | 1:11.06 | 2:27.63 | 3:44.39 | 5:02.12 | 10:10.65 | ||
Haderslev Svømme Klub | 6:19.82 | 7:38.38 | 8:56.33 | |||||||
7 | Lena Skøtt | 1995 | 535 | 1:10.68 | 2:26.95 | 3:45.22 | 5:02.89 | 10:11.75 | ||
Haderslev Svømme Klub | 6:19.86 | 7:38.33 | 8:55.56 | |||||||
8 | Simone Staudt | 1992 | 532 | 1:12.81 | 2:29.92 | 3:47.42 | 5:04.72 | 10:12.78 | ||
Vest-Brøndby | 6:22.70 | 7:40.57 | 8:57.73 | |||||||
9 | Cecilie Schmidt | 1995 | 514 | 1:08.90 | 2:25.11 | 3:43.80 | 5:03.06 | 10:19.81 | ||
Horsens Svømmeklub | 6:22.59 | 7:42.16 | 9:02.16 | |||||||
10 | Amalie Østrup | 1997 | 497 | 1:13.93 | 2:33.31 | 3:52.95 | 5:13.62 | 10:26.66 | ||
Horsens Svømmeklub | 6:32.88 | 7:52.01 | 9:11.63 | |||||||
11 | Kirstine Andersen | 1997 | 497 | 1:14.81 | 2:33.99 | 3:54.14 | 5:13.73 | 10:26.79 | ||
Vestegnens Aqua Team | 6:33.53 | 7:52.56 | 9:11.70 | |||||||
12 | Nathja Larsen | 1995 | 494 | 1:12.91 | 2:32.53 | 3:52.44 | 5:12.80 | 10:28.09 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 6:32.10 | 7:51.51 | 9:11.22 | |||||||
13 | Katrine Kristensen | 1997 | 453 | 1:15.59 | 2:36.23 | 3:59.05 | 5:21.38 | 10:46.62 | ||
Nyborg Svømmeklub | 6:43.37 | 8:05.90 | 9:28.64 | |||||||
14 | Christine Lynggård Hansen | 1994 | 438 | 1:16.94 | 2:39.90 | 4:02.54 | 5:24.50 | 10:53.80 | ||
Vestegnens Aqua Team | 6:47.44 | 8:10.46 | 9:32.59 | |||||||
15 | Cecilie Lundsfryd | 1994 | 431 | 1:15.67 | 2:38.91 | 4:02.48 | 5:26.51 | 10:57.47 | ||
Nyborg Svømmeklub | 6:50.56 | 8:13.92 | 9:37.82 | |||||||
16 | Nicoline Fie Jeppsson | 1997 | 428 | 1:16.51 | 2:39.53 | 4:03.10 | 5:26.28 | 10:58.69 | ||
Helsinge Skytte & IF | 6:50.33 | 8:14.68 | 9:37.90 | |||||||
- | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 10 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:08 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 10 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:12 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 23, 4X100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Herrer Helsinge | 1980 | 520 | 4:16.98 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 1:07.22 | 1:07.22 | |||||||
Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | |||||||||
Jacob Kjærulf Hansen | 1990 | |||||||||
Martin Paulsen | 1987 | 4:16.98 | 4:16.98 | |||||||
2 | Hvidovre Herre Diskløb | 1900 | 511 | 4:18.48 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Frederik Frederiksen | 1992 | 29.43 | 1:01.33 | 1:01.33 | ||||||
Søren Meier | 1994 | |||||||||
Anders Svendsen | 1993 | |||||||||
Christian Jensen | 1987 | 4:18.48 | 4:18.48 | |||||||
3 | Vat Drenge | 0 | 509 | 4:18.84 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Henrik Smith | 1993 | 1:06.91 | 1:06.91 | |||||||
Andreas de Jong | 1993 | |||||||||
Søren Jungersen | 1993 | |||||||||
Christian Erichsen | 1990 | 4:18.84 | 4:18.84 | |||||||
4 | Vest Drenge | 0 | 497 | 4:20.89 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Søren Holm | 1993 | 1:04.67 | 1:04.67 | |||||||
Joakim Lassen | 1994 | |||||||||
Tobias Grønbæk Melander | 1994 | |||||||||
Thomas Olsen | 1992 | 4:20.89 | 4:20.89 | |||||||
5 | S68 Hjørring Herrer | 0 | 437 | 4:32.21 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Søren Bak Larsen | 1994 | 1:07.91 | 1:07.91 | |||||||
Jacob Mikkelsen | 1994 | |||||||||
Frederik Boelt Larsen | 1994 | |||||||||
Thomas K. Johansen | 1995 | 4:32.21 | 4:32.21 | |||||||
6 | Horsens Herrer | 0 | 431 | 4:33.52 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Daniel Steen Andersen | 1995 | 29.99 | ||||||||
Kasper Bisgaard | 1991 | |||||||||
Peter Mandrup Madsen | 1997 | |||||||||
Brian Lagoni | 1985 | 4:33.52 | 4:33.52 | |||||||
7 | Nyborg Herrer | 0 | 419 | 4:36.07 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Kristoffer Rasmussen | 1994 | 1:05.82 | 1:05.82 | |||||||
Jens Høj Jørgensen | 1996 | |||||||||
Mathias T. Pedersen | 1989 | |||||||||
Jakob K. Larsen | 1991 | 4:36.07 | 4:36.07 | |||||||
8 | Hsk Drenge | 0 | 388 | 4:43.17 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Mads Andersen | 1991 | 1:05.66 | 1:05.66 | |||||||
Mathias Niemann Tygesen | 1995 | |||||||||
Erik Collins | 1994 | |||||||||
Nicolai Maron | 1996 | 4:43.17 | 4:43.17 | |||||||
- | Hvidovre Herrer | 0 | DSQ | Sv. på mave v. 275m | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Frederik Frederiksen | 1992 | 1:01.12 | 1:01.12 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 10 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:12 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 10 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 18:35 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 24, 4X100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Vest Piger | 0 | 592 | 4:40.45 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Klara Strand Olesen | 1995 | 1:06.11 | 1:06.11 | |||||||
Pernille Mouritzen | 1993 | |||||||||
Simone Staudt | 1992 | |||||||||
Laura Smidt Hansen | 1992 | 4:40.45 | 4:40.45 | |||||||
2 | S68 Hjørring Damer | 0 | 483 | 5:00.15 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Pernille Rasmussen | 1996 | 1:11.26 | 1:11.26 | |||||||
Rebekka R. Andersen | 1996 | |||||||||
Katrine Christiansen | 1994 | |||||||||
Tine Trolle | 1991 | 5:00.15 | 5:00.15 | |||||||
3 | Vat Piger | 0 | 476 | 5:01.64 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Frederikke Christensen | 1995 | 1:18.79 | 1:18.79 | |||||||
Dena Zornic | 1996 | |||||||||
Katrine Vestergaard | 1995 | |||||||||
Lea Sørensen | 1994 | 5:01.64 | 5:01.64 | |||||||
4 | Hvidovre Damer | 1900 | 471 | 5:02.61 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Elina Wagner | 1996 | 1:12.59 | 1:12.59 | |||||||
Clara Lindecrona | 1993 | |||||||||
Nathja Larsen | 1995 | |||||||||
Trine Meier | 1995 | 5:02.61 | 5:02.61 | |||||||
5 | Horsens Damer | 0 | 463 | 5:04.27 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Laura Bornhøft | 1995 | 1:19.41 | 1:19.41 | |||||||
Amalie Østrup | 1997 | |||||||||
Louise Frederiksen | 1995 | |||||||||
Signe B. Thomasen | 1996 | 5:04.27 | 5:04.27 | |||||||
6 | Nyborg Damer | 0 | 448 | 5:07.77 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Stine Johansen | 1997 | 1:19.48 | 1:19.48 | |||||||
Asvatha P. Veerasingham | 1993 | |||||||||
Nadia S. Skyggelund | 1993 | |||||||||
Sofie K Jørgensen | 1996 | 5:07.77 | 5:07.77 | |||||||
7 | Hsk Piger | 0 | 439 | 5:09.91 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Sofie Koch | 1990 | 1:15.02 | 1:15.02 | |||||||
Lena Skøtt | 1995 | |||||||||
Kathrine Christiansen | 1994 | |||||||||
Kathrine Maron | 1994 | 5:09.91 | 5:09.91 | |||||||
8 | Damer Helsinge | 1970 | 350 | 5:34.10 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Louise Jørgensen | 1995 | 1:23.38 | 1:23.38 | |||||||
Cecilia Lykke Løsekraut | 1994 | |||||||||
Nicoline Fie Jeppsson | 1997 | |||||||||
Sissel Gro Peltz Bloch | 1995 | 5:34.10 | 5:34.10 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 10 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:35 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 11 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 10:11 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 25, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Hvidovre Herrer | 0 | 609 | 4:06.68 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Frederik Frederiksen | 1992 | 29.25 | 59.93 | 59.93 | ||||||
Thomas Øst-Jacobsen | 1988 | 30.70 | 1:08.53 | 2:08.46 | ||||||
Mark Bjerregaard | 1994 | 28.81 | 1:02.14 | 3:10.60 | ||||||
Jesper Broberg | 1994 | 26.25 | 56.08 | 4:06.68 | ||||||
2 | Horsens Herrer | 0 | 586 | 4:09.80 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Daniel Steen Andersen | 1995 | 29.46 | 59.34 | 59.34 | ||||||
Henrik Lagoni | 1991 | 29.91 | 1:04.93 | 2:04.27 | ||||||
Brian Lagoni | 1985 | 27.83 | 1:00.60 | 3:04.87 | ||||||
Jonas Nikolajsen | 1992 | 30.39 | 1:04.93 | 4:09.80 | ||||||
3 | Vat Drenge | 0 | 582 | 4:10.47 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Andreas de Jong | 1993 | 30.23 | 1:02.87 | 1:02.87 | ||||||
Søren Jungersen | 1993 | 32.94 | 1:09.35 | 2:12.22 | ||||||
Alexander Andersen | 1993 | 29.30 | 1:03.27 | 3:15.49 | ||||||
Christian Erichsen | 1990 | 26.49 | 54.98 | 4:10.47 | ||||||
4 | Herrer Helsinge | 1980 | 529 | 4:18.49 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Jacob Kjærulf Hansen | 1990 | 29.71 | 1:02.12 | 1:02.12 | ||||||
David Damhus | 1994 | 35.05 | 1:14.53 | 2:16.65 | ||||||
Martin Paulsen | 1987 | 29.32 | 1:03.62 | 3:20.27 | ||||||
Simon E. Christensen | 1992 | 27.72 | 58.22 | 4:18.49 | ||||||
5 | Vest Drenge | 0 | 510 | 4:21.74 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Joakim Lassen | 1994 | 31.42 | 1:05.06 | 1:05.06 | ||||||
Rasmus Hansen | 1994 | 34.07 | 1:14.21 | 2:19.27 | ||||||
Tobias Grønbæk Melander | 1994 | 29.62 | 1:03.51 | 3:22.78 | ||||||
Mathias Roer Højgaard | 1994 | 28.19 | 58.96 | 4:21.74 | ||||||
6 | S68 Hjørring Herrer | 0 | 498 | 4:23.78 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Frederik Boelt Larsen | 1994 | 32.42 | 1:05.92 | 1:05.92 | ||||||
Thomas K. Johansen | 1995 | 34.82 | 1:15.64 | 2:21.56 | ||||||
Marcus Thøgersen | 1995 | 29.52 | 1:05.16 | 3:26.72 | ||||||
Magnus Yde | 1996 | 26.47 | 57.06 | 4:23.78 | ||||||
7 | Nyborg Herrer | 0 | 466 | 4:29.64 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Jakob K. Larsen | 1991 | 32.43 | 1:07.41 | 1:07.41 | ||||||
Steven Carney | 1994 | 37.19 | 1:19.02 | 2:26.43 | ||||||
Kristoffer Rasmussen | 1994 | 30.89 | 1:06.87 | 3:33.30 | ||||||
Michael Rasch | 1985 | 26.35 | 56.34 | 4:29.64 | ||||||
8 | Hsk Drenge | 0 | 463 | 4:30.22 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Mads Andersen | 1991 | 30.65 | 1:04.64 | 1:04.64 | ||||||
Rasmus Koch | 1992 | 31.56 | 1:08.97 | 2:13.61 | ||||||
Daniel F. Haraldson | 1994 | 33.55 | 1:12.18 | 3:25.79 | ||||||
Emil Maron | 1996 | 29.92 | 1:04.43 | 4:30.22 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 11 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:11 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 11 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 10:23 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 26, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | S68 Hjørring Damer | 0 | 582 | 4:44.86 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Pernille Rasmussen | 1996 | 33.24 | 1:09.18 | 1:09.18 | ||||||
Camilla Stange | 1989 | 37.22 | 1:19.66 | 2:28.84 | ||||||
Henriette M. Poulsen | 1994 | 34.13 | 1:13.88 | 3:42.72 | ||||||
Pernille Bak Larsen | 1991 | 29.33 | 1:02.14 | 4:44.86 | ||||||
2 | Vat Piger | 0 | 554 | 4:49.60 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Katrine Vestergaard | 1995 | 34.47 | 1:11.80 | 1:11.80 | ||||||
Nicoline Møller | 1995 | 36.81 | 1:19.27 | 2:31.07 | ||||||
Madeline Lou | 1995 | 34.01 | 1:13.33 | 3:44.40 | ||||||
Dena Zornic | 1996 | 30.89 | 1:05.20 | 4:49.60 | ||||||
3 | Hsk Piger | 0 | 548 | 4:50.66 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Iben T. Johansen | 1989 | 36.31 | 1:15.71 | 1:15.71 | ||||||
Jannie Brink | 1996 | 35.46 | 1:18.44 | 2:34.15 | ||||||
Kathrine Maron | 1994 | 31.20 | 1:12.03 | 3:46.18 | ||||||
Kathrine Øgendahl | 1991 | 29.49 | 1:04.48 | 4:50.66 | ||||||
4 | Vest Piger | 0 | 543 | 4:51.46 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Klara Strand Olesen | 1995 | 31.92 | 1:06.22 | 1:06.22 | ||||||
Sandra Laksø | 1995 | 39.76 | 1:25.18 | 2:31.40 | ||||||
Lisbeth L Kierkegaard | 1988 | 34.11 | 1:12.32 | 3:43.72 | ||||||
Kamilla Larsen | 1996 | 31.87 | 1:07.74 | 4:51.46 | ||||||
5 | Hvidovre Damer | 1900 | 532 | 4:53.50 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Clara Lindecrona | 1993 | 36.98 | 1:16.74 | 1:16.74 | ||||||
Elina Wagner | 1996 | 39.03 | 1:23.96 | 2:40.70 | ||||||
Sigrid Jensen | 1990 | 30.53 | 1:06.14 | 3:46.84 | ||||||
Benedicte Ø. Hansen | 1995 | 32.10 | 1:06.66 | 4:53.50 | ||||||
6 | Nyborg Damer | 0 | 530 | 4:53.89 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Asvatha P. Veerasingham | 1993 | 33.87 | 1:10.76 | 1:10.76 | ||||||
Josephine Schmidt | 1993 | 39.70 | 1:24.74 | 2:35.50 | ||||||
Camilla L. Jacobsen | 1994 | 32.60 | 1:11.58 | 3:47.08 | ||||||
Nadia S. Skyggelund | 1993 | 31.76 | 1:06.81 | 4:53.89 | ||||||
7 | Horsens Damer | 0 | 501 | 4:59.39 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Laura Bornhøft | 1995 | 36.98 | 1:14.33 | 1:14.33 | ||||||
Signe B. Thomasen | 1996 | 40.24 | 1:24.88 | 2:39.21 | ||||||
Laura Westergaard | 1995 | 34.47 | 1:15.74 | 3:54.95 | ||||||
Cecilie Schmidt | 1995 | 30.56 | 1:04.44 | 4:59.39 | ||||||
8 | Damer Helsinge | 1970 | 431 | 5:14.70 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Gitte Raagaard | 1970 | 33.98 | 1:10.87 | 1:10.87 | ||||||
Sissel Gro Peltz Bloch | 1995 | 42.25 | 1:30.68 | 2:41.55 | ||||||
Mathilde Rosager Hansen | 1994 | 36.75 | 1:20.92 | 4:02.47 | ||||||
Nicoline Fie Jeppsson | 1997 | 33.80 | 1:12.23 | 5:14.70 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 11 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:23 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 11 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 10:33 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 695 | 27.73 | 57.47 | 1:27.29 | 1:56.57 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thomas Olsen | 1992 | 692 | 27.24 | 56.39 | 1:26.54 | 1:56.74 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | 656 | 28.15 | 57.99 | 1:28.53 | 1:58.88 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
4 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 605 | 28.11 | 58.32 | 1:30.19 | 2:02.10 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
5 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | 590 | 28.63 | 1:00.00 | 1:31.85 | 2:03.14 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
6 | Alexander Højen Månsson | 1994 | 580 | 28.61 | 1:00.20 | 1:32.30 | 2:03.83 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 549 | 28.99 | 1:00.91 | 1:33.71 | 2:06.17 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
8 | Erik Collins | 1994 | 546 | 28.76 | 1:00.47 | 1:33.69 | 2:06.33 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
9 | Andreas Snitkjær | 1990 | 542 | 28.38 | 59.77 | 1:33.30 | 2:06.70 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Magnus Yde | 1996 | 532 | 28.63 | 1:00.72 | 1:34.32 | 2:07.43 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Mathias Brændholt | 1996 | 531 | 29.55 | 1:02.18 | 1:35.87 | 2:07.55 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
12 | Kasper Bisgaard | 1991 | 530 | 29.21 | 1:01.50 | 1:34.37 | 2:07.59 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anders Svendsen | 1993 | 519 | 29.17 | 1:00.96 | 1:34.31 | 2:08.48 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Jacob Mikkelsen | 1994 | 512 | 29.04 | 1:01.26 | 1:35.04 | 2:09.08 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Jesper Broberg | 1994 | 458 | 29.11 | 1:02.11 | 1:37.97 | 2:13.96 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Patrick Terp | 1994 | 397 | 31.65 | 1:07.66 | 1:44.96 | 2:20.50 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 11 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:33 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 11 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kirstine Lei | 1992 | 689 | 29.47 | 1:02.07 | 1:36.13 | 2:10.24 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
2 | Laura Smidt Hansen | 1992 | 658 | 30.88 | 1:03.78 | 1:37.95 | 2:12.26 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Bolette Schjønning | 1993 | 622 | 30.76 | 1:04.93 | 1:40.69 | 2:14.75 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
4 | Grith Sigsgaard | 1972 | 581 | 32.09 | 1:07.02 | 1:42.64 | 2:17.84 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Pernille Bak Larsen | 1991 | 560 | 32.09 | 1:06.89 | 1:43.24 | 2:19.54 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Camilla L. Jacobsen | 1994 | 558 | 32.75 | 1:07.99 | 1:44.08 | 2:19.69 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Pernille Mouritzen | 1993 | 547 | 32.44 | 1:07.93 | 1:44.62 | 2:20.65 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Madeline Lou | 1995 | 535 | 33.80 | 1:09.77 | 1:46.57 | 2:21.66 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
9 | Trine Meier | 1995 | 530 | 31.73 | 1:07.11 | 1:44.52 | 2:22.17 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Cecilie Schmidt | 1995 | 518 | 32.17 | 1:07.38 | 1:45.38 | 2:23.20 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kathrine Christiansen | 1994 | 512 | 33.42 | 1:10.57 | 1:48.28 | 2:23.80 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
12 | Amalie Østrup | 1997 | 496 | 32.91 | 1:09.42 | 1:47.74 | 2:25.33 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 495 | 33.02 | 1:10.62 | 1:48.48 | 2:25.36 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
14 | Nathja Larsen | 1995 | 486 | 32.66 | 1:09.94 | 1:48.57 | 2:26.28 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Katrine Kristensen | 1997 | 455 | 34.53 | 1:12.25 | 1:51.01 | 2:29.58 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Maiken Morsing | 1997 | 451 | 32.80 | 1:10.56 | 1:50.71 | 2:30.00 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 11 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:42 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 11 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 10:58 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Henrik Lagoni | 1991 | 665 | 33.02 | 1:09.54 | 1:46.40 | 2:24.64 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christian Jensen | 1987 | 606 | 33.41 | 1:11.26 | 1:50.07 | 2:29.19 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Søren Jungersen | 1993 | 574 | 34.09 | 1:12.96 | 1:52.52 | 2:31.94 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
4 | Mathias T. Pedersen | 1989 | 525 | 35.53 | 1:14.92 | 1:55.24 | 2:36.49 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | David Damhus | 1994 | 517 | 37.04 | 1:17.31 | 1:57.62 | 2:37.30 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
6 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | 512 | 35.46 | 1:15.54 | 1:56.53 | 2:37.76 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
7 | Niels Breum Hansen | 1994 | 506 | 35.14 | 1:15.55 | 1:57.14 | 2:38.46 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
8 | Rasmus Koch | 1992 | 481 | 35.70 | 1:17.33 | 1:59.38 | 2:41.07 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
9 | Rasmus Hansen | 1994 | 457 | 37.12 | 1:19.55 | 2:02.11 | 2:43.91 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 447 | 37.58 | 1:19.46 | 2:02.72 | 2:45.11 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 445 | 38.18 | 1:20.05 | 2:02.46 | 2:45.41 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Thomas K. Johansen | 1995 | 431 | 37.16 | 1:19.49 | 2:03.48 | 2:47.15 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Søren Meier | 1994 | 427 | 37.26 | 1:19.65 | 2:03.12 | 2:47.69 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Steven Carney | 1994 | 384 | 39.21 | 1:23.22 | 2:08.87 | 2:53.69 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Rasmus Erichsen | 1996 | 380 | 38.76 | 1:22.05 | 2:07.47 | 2:54.26 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
16 | Sylvester Andersen | 1995 | 350 | 41.13 | 1:27.53 | 2:13.74 | 2:59.18 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 11 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:58 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 11 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:05 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jannie Brink | 1996 | 587 | 38.58 | 1:21.84 | 2:06.13 | 2:47.61 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mie Hansen | 1991 | 563 | 38.82 | 1:22.79 | 2:07.15 | 2:49.96 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Camilla Stange | 1989 | 553 | 38.53 | 1:21.68 | 2:06.57 | 2:50.94 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Lisbeth L Kierkegaard | 1988 | 532 | 39.83 | 1:23.55 | 2:08.00 | 2:53.18 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Nicoline Møller | 1995 | 527 | 39.92 | 1:23.39 | 2:08.25 | 2:53.75 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
6 | Elina Wagner | 1996 | 500 | 40.37 | 1:25.90 | 2:11.87 | 2:56.85 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Kathrine Holm | 1996 | 481 | 41.76 | 1:27.23 | 2:13.04 | 2:59.13 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Mian Hartoft | 1996 | 480 | 40.75 | 1:25.68 | 2:11.85 | 2:59.25 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
9 | Signe B. Thomasen | 1996 | 464 | 42.35 | 1:28.81 | 2:15.31 | 3:01.21 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Josephine Schmidt | 1993 | 439 | 42.19 | 1:28.97 | 2:16.02 | 3:04.66 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathilde Rosager Hansen | 1994 | 433 | 41.72 | 1:29.02 | 2:17.10 | 3:05.53 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
12 | Laura Westergaard | 1995 | 425 | 44.19 | 1:31.58 | 2:19.59 | 3:06.58 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Louise Kjær | 1994 | 416 | 42.46 | 1:30.29 | 2:19.59 | 3:08.03 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
14 | Silke Meyer | 1998 | 397 | 44.85 | 1:33.78 | 2:22.79 | 3:11.00 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sissel Gro Peltz Bloch | 1995 | 378 | 44.26 | 1:33.01 | 2:23.44 | 3:14.05 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
16 | Julie Storgaard | 1996 | 375 | 43.67 | 1:33.07 | 2:23.98 | 3:14.66 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 11 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:05 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 11 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:17 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Frederiksen | 1992 | 676 | 29.86 | 1:01.89 | 1:34.73 | 2:07.55 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | 617 | 31.73 | 1:04.86 | 1:38.40 | 2:11.52 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
3 | Christian Erichsen | 1990 | 559 | 32.83 | 1:06.96 | 1:41.66 | 2:15.87 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
4 | Jacob Kjærulf Hansen | 1990 | 559 | 32.22 | 1:05.46 | 1:40.42 | 2:15.92 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
5 | Søren Holm | 1993 | 557 | 31.87 | 1:05.79 | 1:41.12 | 2:16.01 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Søren Meier | 1994 | 529 | 32.35 | 1:06.61 | 1:42.42 | 2:18.39 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Henrik Smith | 1993 | 529 | 33.39 | 1:08.53 | 1:43.61 | 2:18.40 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
8 | Frederik Boelt Larsen | 1994 | 522 | 33.40 | 1:08.87 | 1:44.97 | 2:19.04 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Kristoffer Rasmussen | 1994 | 473 | 33.73 | 1:09.43 | 1:46.67 | 2:23.62 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Søren Bak Larsen | 1994 | 472 | 32.95 | 1:08.79 | 1:46.22 | 2:23.79 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Joakim Lassen | 1994 | 463 | 32.54 | 1:08.56 | 1:46.47 | 2:24.65 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Kasper Bisgaard | 1991 | 442 | 33.96 | 1:10.87 | 1:49.41 | 2:26.96 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jakob K. Larsen | 1991 | 433 | 34.42 | 1:11.10 | 1:49.35 | 2:28.02 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mads Andersen | 1991 | 432 | 33.32 | 1:11.22 | 1:49.48 | 2:28.07 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
15 | Nicolai Maron | 1996 | 381 | 36.20 | 1:15.21 | 1:55.03 | 2:34.44 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
16 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 357 | 37.37 | 1:17.74 | 1:58.80 | 2:37.83 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 11 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:17 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 11 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Klara Strand Olesen | 1995 | 650 | 33.63 | 1:10.34 | 1:47.48 | 2:24.17 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Laura Smidt Hansen | 1992 | 644 | 34.32 | 1:10.61 | 1:47.66 | 2:24.62 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Elina Wagner | 1996 | 562 | 36.73 | 1:15.21 | 1:53.88 | 2:31.36 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Gitte Raagaard | 1970 | 555 | 35.17 | 1:13.05 | 1:52.23 | 2:31.96 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
5 | Kathrine Maron | 1994 | 514 | 37.05 | 1:16.36 | 1:56.52 | 2:35.87 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
6 | Katrine Vestergaard | 1995 | 512 | 36.91 | 1:17.19 | 1:56.87 | 2:36.09 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
7 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | 493 | 35.81 | 1:15.17 | 1:56.79 | 2:38.12 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nadia S. Skyggelund | 1993 | 491 | 37.60 | 1:17.35 | 1:57.76 | 2:38.35 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Madeline Lou | 1995 | 472 | 37.80 | 1:17.98 | 1:59.34 | 2:40.42 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
10 | Laura Bornhøft | 1995 | 465 | 37.56 | 1:18.53 | 2:00.25 | 2:41.22 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Thea Nørgaard | 1995 | 457 | 38.64 | 1:19.81 | 2:01.92 | 2:42.17 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Katrine Christiansen | 1994 | 444 | 37.92 | 1:18.90 | 2:01.77 | 2:43.66 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Clara Lindecrona | 1993 | 441 | 38.34 | 1:20.33 | 2:02.58 | 2:44.07 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Kathrine Christiansen | 1994 | 395 | 40.61 | 1:24.03 | 2:07.84 | 2:50.27 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
15 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 393 | 39.34 | 1:22.01 | 2:07.27 | 2:50.52 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Louise Jørgensen | 1995 | 369 | 40.63 | 1:24.88 | 2:09.66 | 2:54.07 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 11 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:26 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 11 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:30 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 33, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Rasch | 1985 | 597 | 27.26 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alexander Andersen | 1993 | 581 | 27.50 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
3 | Brian Lagoni | 1985 | 560 | 27.84 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Martin Paulsen | 1987 | 558 | 27.87 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
5 | Julian Kressner Læbel | 1992 | 521 | 28.53 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Kasper Loft Nielsen | 1987 | 521 | 28.53 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
7 | Tobias Grønbæk Melander | 1994 | 508 | 28.77 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Andreas de Jong | 1993 | 505 | 28.82 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
9 | Marcus Thøgersen | 1995 | 501 | 28.90 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Mark Bjerregaard | 1994 | 496 | 29.00 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mathias T. Pedersen | 1989 | 490 | 29.12 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jesper Broberg | 1994 | 461 | 29.71 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Simon E. Christensen | 1992 | 427 | 30.47 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
14 | Morten Rask Jensen | 1993 | 374 | 31.85 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Lasse Christensen | 1994 | 371 | 31.95 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nicolai Maron | 1996 | 313 | 33.79 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 11 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:30 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 11 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:34 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sigrid Jensen | 1990 | 599 | 30.84 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Kirstine Lei | 1992 | 579 | 31.20 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
3 | Pernille Rasmussen | 1996 | 552 | 31.69 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Simone Staudt | 1992 | 549 | 31.75 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Kathrine Øgendahl | 1991 | 536 | 32.00 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
6 | Gitte Raagaard | 1970 | 518 | 32.38 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
7 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | 509 | 32.56 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Camilla L. Jacobsen | 1994 | 503 | 32.70 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Henriette M. Poulsen | 1994 | 463 | 33.60 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Kamilla Larsen | 1996 | 462 | 33.64 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Sofie B. Nielsen | 1995 | 458 | 33.72 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
12 | Nicoline Møller | 1995 | 442 | 34.14 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
13 | Julie Oxenvad | 1997 | 437 | 34.27 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
14 | Benedicte Ø. Hansen | 1995 | 434 | 34.33 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Emma Nørgaard | 1997 | 402 | 35.23 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Amalie Østrup | 1997 | 380 | 35.89 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 11 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:34 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 11 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:47 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 35, 4X100m Brystsvømning Herr, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Vat Drenge | 0 | 551 | 4:46.83 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Piet Jon Vidkjær | 1995 | 34.21 | 1:14.30 | 1:14.30 | ||||||
Andreas T. Johansen | 1994 | 32.51 | 1:11.34 | 2:25.64 | ||||||
Søren Jungersen | 1993 | 32.17 | 1:09.23 | 3:34.87 | ||||||
Alexander Andersen | 1993 | 33.85 | 1:11.96 | 4:46.83 | ||||||
2 | Horsens Herrer | 0 | 508 | 4:54.73 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Henrik Lagoni | 1991 | 30.75 | 1:05.73 | 1:05.73 | ||||||
Jonas Nikolajsen | 1992 | 35.96 | 1:18.62 | 2:24.35 | ||||||
Sylvester Andersen | 1995 | 39.74 | 1:24.60 | 3:48.95 | ||||||
Brian Lagoni | 1985 | 31.25 | 1:05.78 | 4:54.73 | ||||||
3 | Hvidovre Herrer | 0 | 495 | 4:57.23 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Thomas Øst-Jacobsen | 1988 | 31.27 | 1:10.29 | 1:10.29 | ||||||
Gustav Lindecrona | 1995 | 37.89 | 1:22.92 | 2:33.21 | ||||||
Søren Meier | 1994 | 35.79 | 1:16.36 | 3:49.57 | ||||||
Christian Jensen | 1987 | 31.56 | 1:07.66 | 4:57.23 | ||||||
4 | Herrer Helsinge | 1980 | 491 | 4:58.02 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Mads Nicolaj Larsen | 1994 | 35.79 | 1:16.52 | 1:16.52 | ||||||
David Damhus | 1994 | 35.16 | 1:14.86 | 2:31.38 | ||||||
Niels Breum Hansen | 1994 | 34.14 | 1:14.03 | 3:45.41 | ||||||
Martin Paulsen | 1987 | 34.27 | 1:12.61 | 4:58.02 | ||||||
5 | Vest Drenge | 0 | 465 | 5:03.43 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Rasmus Hansen | 1994 | 34.72 | 1:14.58 | 1:14.58 | ||||||
Søren Holm | 1993 | 36.33 | 1:16.31 | 2:30.89 | ||||||
Gøkhan Dagidir | 1995 | 36.48 | 1:17.03 | 3:47.92 | ||||||
Andreas Snitkjær | 1990 | 35.17 | 1:15.51 | 5:03.43 | ||||||
6 | S68 Hjørring Herrer | 0 | 452 | 5:06.46 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 35.91 | 1:16.99 | 1:16.99 | ||||||
Thomas K. Johansen | 1995 | 33.87 | 1:14.13 | 2:31.12 | ||||||
Søren Bak Larsen | 1994 | 36.35 | 1:18.70 | 3:49.82 | ||||||
Magnus Yde | 1996 | 35.03 | 1:16.64 | 5:06.46 | ||||||
7 | Hsk Drenge | 0 | 403 | 5:18.27 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Rasmus Koch | 1992 | 32.40 | 1:10.42 | 1:10.42 | ||||||
Nicolai Maron | 1996 | 37.59 | 1:22.12 | 2:32.54 | ||||||
Jesper Tønder | 1994 | 39.17 | 1:24.55 | 3:57.09 | ||||||
Rasmus Erichsen | 1996 | 36.13 | 1:21.18 | 5:18.27 | ||||||
8 | Nyborg Herrer | 0 | 380 | 5:24.73 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Steven Carney | 1994 | 37.62 | 1:19.60 | 1:19.60 | ||||||
Jens Høj Jørgensen | 1996 | 41.10 | 1:27.46 | 2:47.06 | ||||||
Kristoffer Rasmussen | 1994 | 39.13 | 1:23.11 | 4:10.17 | ||||||
Mathias T. Pedersen | 1989 | 35.21 | 1:14.56 | 5:24.73 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 11 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:47 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 11 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:01 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 36, 4X100m Brystsvømning Dame, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Hvidovre Damer | 1900 | 549 | 5:22.97 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Nathja Larsen | 1995 | 39.19 | 1:23.54 | 1:23.54 | ||||||
Elina Wagner | 1996 | 38.00 | 1:21.29 | 2:44.83 | ||||||
Mie Hansen | 1991 | 37.82 | 1:20.30 | 4:05.13 | ||||||
Sigrid Jensen | 1990 | 36.12 | 1:17.84 | 5:22.97 | ||||||
2 | Vat Piger | 0 | 489 | 5:35.59 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Dena Zornic | 1996 | 39.59 | 1:22.48 | 1:22.48 | ||||||
Mian Hartoft | 1996 | 40.61 | 1:25.83 | 2:48.31 | ||||||
Kirstine Andersen | 1997 | 40.51 | 1:27.53 | 4:15.84 | ||||||
Nicoline Møller | 1995 | 37.58 | 1:19.75 | 5:35.59 | ||||||
3 | Hsk Piger | 0 | 485 | 5:36.49 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Jannie Brink | 1996 | 37.23 | 1:20.07 | 1:20.07 | ||||||
Amalie Henriksen | 1994 | 38.03 | 1:22.20 | 2:42.27 | ||||||
Louise Kjær | 1994 | 41.58 | 1:29.57 | 4:11.84 | ||||||
Sofie Koch | 1990 | 38.69 | 1:24.65 | 5:36.49 | ||||||
4 | Vest Piger | 0 | 482 | 5:37.30 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Lisbeth L Kierkegaard | 1988 | 38.47 | 1:21.20 | 1:21.20 | ||||||
Kathrine Holm | 1996 | 39.99 | 1:24.32 | 2:45.52 | ||||||
Sandra Laksø | 1995 | 40.79 | 1:26.01 | 4:11.53 | ||||||
Lærke Smidt Hansen | 1988 | 41.05 | 1:25.77 | 5:37.30 | ||||||
5 | S68 Hjørring Damer | 0 | 427 | 5:51.16 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Camilla Stange | 1989 | 38.11 | 1:21.34 | 1:21.34 | ||||||
Julie Storgaard | 1996 | 42.84 | 1:31.13 | 2:52.47 | ||||||
Rebekka R. Andersen | 1996 | 43.57 | 1:32.34 | 4:24.81 | ||||||
Grith Sigsgaard | 1972 | 40.40 | 1:26.35 | 5:51.16 | ||||||
6 | Nyborg Damer | 0 | 377 | 6:05.93 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Silke Meyer | 1998 | 44.23 | 1:31.36 | 1:31.36 | ||||||
Josephine Schmidt | 1993 | 40.16 | 1:24.82 | 2:56.18 | ||||||
Sofie K Jørgensen | 1996 | 43.99 | 1:31.36 | 4:27.54 | ||||||
Ditte Lundsfryd | 1994 | 46.39 | 1:38.39 | 6:05.93 | ||||||
7 | Damer Helsinge | 1970 | 355 | 6:13.55 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Louise Jørgensen | 1995 | 46.52 | 1:38.46 | 1:38.46 | ||||||
Mathilde Rosager Hansen | 1994 | 40.59 | 1:28.03 | 3:06.49 | ||||||
Cecilia Lykke Løsekraut | 1994 | 45.66 | 1:36.56 | 4:43.05 | ||||||
Sissel Gro Peltz Bloch | 1995 | 42.34 | 1:30.50 | 6:13.55 | ||||||
8 | Horsens Damer | 0 | 353 | 6:14.23 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Laura Westergaard | 1995 | 42.98 | 1:29.13 | 1:29.13 | ||||||
Laura Bornhøft | 1995 | 44.57 | 1:35.22 | 3:04.35 | ||||||
Louise Holm | 1994 | 43.41 | 1:31.56 | 4:35.91 | ||||||
Thea Nørgaard | 1995 | 46.23 | 1:38.32 | 6:14.23 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 11 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:01 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 11 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 18:27 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 37, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Hvidovre Herrer | 0 | 650 | 8:08.72 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Christian Jensen | 1987 | 57.10 | 1:59.40 | 1:59.40 | ||||||
Søren Meier | 1994 | 59.66 | 2:04.61 | 4:04.01 | ||||||
Jesper Broberg | 1994 | 1:00.04 | 2:09.13 | 6:13.14 | ||||||
Frederik Frederiksen | 1992 | 55.77 | 1:55.58 | 8:08.72 | ||||||
2 | Herrer Helsinge | 1980 | 648 | 8:09.26 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 58.43 | 2:00.00 | 2:00.00 | ||||||
Niels Breum Hansen | 1994 | 59.69 | 2:04.28 | 4:04.28 | ||||||
Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | 56.88 | 1:58.25 | 6:02.53 | ||||||
Christian Røssel | 1995 | 1:00.93 | 2:06.73 | 8:09.26 | ||||||
3 | Vest Drenge | 0 | 647 | 8:09.60 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Thomas Olsen | 1992 | 55.78 | 1:55.86 | 1:55.86 | ||||||
Julian Kressner Læbel | 1992 | 1:00.54 | 2:06.04 | 4:01.90 | ||||||
Søren Holm | 1993 | 1:00.34 | 2:04.14 | 6:06.04 | ||||||
Andreas Snitkjær | 1990 | 58.09 | 2:03.56 | 8:09.60 | ||||||
4 | Horsens Herrer | 0 | 623 | 8:15.66 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Daniel Steen Andersen | 1995 | 57.02 | 1:55.42 | 1:55.42 | ||||||
Henrik Lagoni | 1991 | 57.93 | 1:58.31 | 3:53.73 | ||||||
Lasse Christensen | 1994 | 1:04.95 | 2:15.17 | 6:08.90 | ||||||
Kasper Bisgaard | 1991 | 59.42 | 2:06.76 | 8:15.66 | ||||||
5 | Vat Drenge | 0 | 571 | 8:30.40 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Henrik Smith | 1993 | 1:02.08 | 2:07.47 | 2:07.47 | ||||||
Frederik A. Mariegaard | 1994 | 1:01.08 | 2:05.82 | 4:13.29 | ||||||
Mikkel Møller Jensen | 1995 | 1:01.27 | 2:09.05 | 6:22.34 | ||||||
Mathias Brændholt | 1996 | 1:02.74 | 2:08.06 | 8:30.40 | ||||||
6 | Hsk Drenge | 0 | 564 | 8:32.35 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Mads Andersen | 1991 | 1:02.93 | 2:12.06 | 2:12.06 | ||||||
Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 1:02.24 | 2:07.64 | 4:19.70 | ||||||
Erik Collins | 1994 | 1:02.15 | 2:11.13 | 6:30.83 | ||||||
Rasmus Koch | 1992 | 57.13 | 2:01.52 | 8:32.35 | ||||||
7 | S68 Herre Diskløb | 0 | 498 | 8:54.10 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Jacob Mikkelsen | 1994 | 1:02.74 | 2:10.51 | 2:10.51 | ||||||
Morten Rask Jensen | 1993 | 1:04.88 | 2:13.08 | 4:23.59 | ||||||
Marcus Thøgersen | 1995 | 1:04.54 | 2:16.40 | 6:39.99 | ||||||
Søren Bak Larsen | 1994 | 1:04.26 | 2:14.11 | 8:54.10 | ||||||
8 | Nyborg Herrer | 0 | 426 | 9:22.58 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Jens Høj Jørgensen | 1996 | 1:10.62 | 2:24.51 | 2:24.51 | ||||||
Steven Carney | 1994 | 1:04.53 | 2:13.62 | 4:38.13 | ||||||
Anton Holten Lambert | 1997 | 1:10.63 | 2:24.92 | 7:03.05 | ||||||
Marc Nøhr Andersen | 1996 | 1:08.70 | 2:19.53 | 9:22.58 | ||||||
- | S68 Hjørring Herrer | 0 | DSQ | Tyvstart 2. skifte | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Jacob Mikkelsen | 1994 | 1:02.65 | 2:10.57 | 2:10.57 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 11 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:27 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 11 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 16:41 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 38, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Hvidovre Damer | 1900 | 614 | 9:14.47 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Sigrid Jensen | 1990 | 1:05.49 | 2:15.32 | 2:15.32 | ||||||
Nathja Larsen | 1995 | 1:10.62 | 2:26.26 | 4:41.58 | ||||||
Trine Meier | 1995 | 1:06.72 | 2:22.03 | 7:03.61 | ||||||
Mie Hansen | 1991 | 1:04.18 | 2:10.86 | 9:14.47 | ||||||
2 | Vest Piger | 0 | 595 | 9:20.28 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Laura Smidt Hansen | 1992 | 1:03.99 | 2:11.85 | 2:11.85 | ||||||
Kamilla Larsen | 1996 | 1:10.82 | 2:29.34 | 4:41.19 | ||||||
Pernille Mouritzen | 1993 | 1:07.58 | 2:20.67 | 7:01.86 | ||||||
Klara Strand Olesen | 1995 | 1:06.68 | 2:18.42 | 9:20.28 | ||||||
3 | Damer Helsinge | 1970 | 586 | 9:23.04 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Mathilde Rosager Hansen | 1994 | 1:10.84 | 2:27.81 | 2:27.81 | ||||||
Bolette Schjønning | 1993 | 1:05.54 | 2:13.09 | 4:40.90 | ||||||
Kirstine Lei | 1992 | 1:02.69 | 2:09.67 | 6:50.57 | ||||||
Nicoline Fie Jeppsson | 1997 | 1:14.21 | 2:32.47 | 9:23.04 | ||||||
4 | S68 Hjørring Damer | 0 | 582 | 9:24.35 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Pernille Bak Larsen | 1991 | 1:05.66 | 2:16.84 | 2:16.84 | ||||||
Katrine Christiansen | 1994 | 1:12.25 | 2:31.32 | 4:48.16 | ||||||
Henriette M. Poulsen | 1994 | 1:07.83 | 2:18.27 | 7:06.43 | ||||||
Grith Sigsgaard | 1972 | 1:06.92 | 2:17.92 | 9:24.35 | ||||||
5 | Hsk Piger | 0 | 567 | 9:29.48 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Kathrine Maron | 1994 | 1:06.35 | 2:15.55 | 2:15.55 | ||||||
Jannie Brink | 1996 | 1:09.69 | 2:24.43 | 4:39.98 | ||||||
Maiken Morsing | 1997 | 1:10.70 | 2:28.06 | 7:08.04 | ||||||
Kathrine Christiansen | 1994 | 1:09.12 | 2:21.44 | 9:29.48 | ||||||
6 | Horsens Damer | 0 | 566 | 9:29.57 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Amalie Østrup | 1997 | 1:10.74 | 2:24.76 | 2:24.76 | ||||||
Signe B. Thomasen | 1996 | 1:06.15 | 2:19.55 | 4:44.31 | ||||||
Thea Nørgaard | 1995 | 1:09.90 | 2:25.15 | 7:09.46 | ||||||
Cecilie Schmidt | 1995 | 1:06.84 | 2:20.11 | 9:29.57 | ||||||
7 | Vat Piger | 0 | 510 | 9:49.86 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 1:12.94 | 2:28.85 | 2:28.85 | ||||||
Nicoline Møller | 1995 | 1:07.47 | 2:21.59 | 4:50.44 | ||||||
Christine Lynggård Hansen | 1994 | 1:12.29 | 2:30.41 | 7:20.85 | ||||||
Kirstine Andersen | 1997 | 1:12.04 | 2:29.01 | 9:49.86 | ||||||
8 | Nyborg Damer | 0 | 492 | 9:57.07 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Josephine Schmidt | 1993 | 1:12.60 | 2:26.69 | 2:26.69 | ||||||
Camilla L. Jacobsen | 1994 | 1:07.20 | 2:18.59 | 4:45.28 | ||||||
Katrine Kristensen | 1997 | 1:15.51 | 2:33.90 | 7:19.18 | ||||||
Ditte Lundsfryd | 1994 | 1:16.20 | 2:37.89 | 9:57.07 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 11 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:41 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 11 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 16:48 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 39, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 689 | 27.06 | 57.22 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Frederiksen | 1992 | 628 | 27.43 | 59.02 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Brian Lagoni | 1985 | 593 | 28.57 | 1:00.14 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Erichsen | 1990 | 546 | 28.92 | 1:01.85 | |||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
5 | Mark Bjerregaard | 1994 | 531 | 29.36 | 1:02.41 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Julian Kressner Læbel | 1992 | 517 | 29.57 | 1:02.97 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Tobias Grønbæk Melander | 1994 | 509 | 30.01 | 1:03.30 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Alexander Højen Månsson | 1994 | 500 | 29.99 | 1:03.68 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Alexander Andersen | 1993 | 486 | 29.56 | 1:04.29 | |||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
10 | Martin Paulsen | 1987 | 468 | 29.81 | 1:05.08 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
11 | Niels Breum Hansen | 1994 | 466 | 30.20 | 1:05.18 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
12 | Michael Rasch | 1985 | 462 | 28.44 | 1:05.38 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kasper Loft Nielsen | 1987 | 459 | 29.35 | 1:05.53 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
14 | Marcus Thøgersen | 1995 | 456 | 30.52 | 1:05.66 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Frederik Boelt Larsen | 1994 | 401 | 31.46 | 1:08.55 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Daniel F. Haraldson | 1994 | 323 | 34.11 | 1:13.63 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 11 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:48 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 11 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 16:54 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 40, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sigrid Jensen | 1990 | 621 | 31.49 | 1:06.97 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Kathrine Maron | 1994 | 563 | 32.35 | 1:09.20 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
3 | Kathrine Øgendahl | 1991 | 549 | 32.73 | 1:09.78 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
4 | Kirstine Lei | 1992 | 528 | 32.80 | 1:10.72 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
5 | Simone Staudt | 1992 | 514 | 33.73 | 1:11.35 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Pernille Rasmussen | 1996 | 492 | 33.46 | 1:12.40 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Bolette Schjønning | 1993 | 473 | 34.45 | 1:13.36 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
8 | Madeline Lou | 1995 | 466 | 34.17 | 1:13.69 | |||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
9 | Lisbeth L Kierkegaard | 1988 | 466 | 34.68 | 1:13.71 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Camilla L. Jacobsen | 1994 | 465 | 33.99 | 1:13.77 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Henriette M. Poulsen | 1994 | 448 | 34.86 | 1:14.69 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Sofie B. Nielsen | 1995 | 441 | 34.23 | 1:15.11 | |||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
13 | Thea Jensen | 1996 | 425 | 35.72 | 1:16.03 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Laura Westergaard | 1995 | 391 | 36.61 | 1:18.13 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | 384 | 35.43 | 1:18.66 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emma Nørgaard | 1997 | 313 | 37.92 | 1:24.21 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 11 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:54 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 11 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 17:01 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 41, 100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Søren Holm | 1993 | 585 | 28.74 | 1:03.73 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Mathias T. Pedersen | 1989 | 551 | 30.44 | 1:05.01 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | 551 | 30.34 | 1:05.03 | |||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
4 | Andreas Snitkjær | 1990 | 546 | 30.79 | 1:05.24 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Thomas K. Johansen | 1995 | 510 | 31.07 | 1:06.74 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Magnus Yde | 1996 | 504 | 31.25 | 1:06.99 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Jesper Broberg | 1994 | 502 | 30.95 | 1:07.08 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Martin Paulsen | 1987 | 497 | 31.63 | 1:07.29 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
9 | Niels Breum Hansen | 1994 | 492 | 31.43 | 1:07.54 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
10 | Thomas Øst-Jacobsen | 1988 | 481 | 33.48 | 1:08.05 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Jakob K. Larsen | 1991 | 470 | 30.95 | 1:08.58 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Andreas de Jong | 1993 | 470 | 31.07 | 1:08.58 | |||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
13 | Kasper Loft Nielsen | 1987 | 457 | 32.63 | 1:09.19 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
14 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 425 | 32.60 | 1:10.93 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
15 | Lasse Christensen | 1994 | 398 | 33.19 | 1:12.45 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sylvester Andersen | 1995 | 338 | 37.50 | 1:16.50 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 11 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:01 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 11 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 17:10 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 42, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Dena Zornic | 1996 | 548 | 35.04 | 1:13.58 | |||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
2 | Lea Sørensen | 1994 | 532 | 34.61 | 1:14.31 | |||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
3 | Lisbeth L Kierkegaard | 1988 | 518 | 35.54 | 1:14.95 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Alberte Bæk Hejlesen | 1992 | 497 | 35.32 | 1:15.99 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Clara Lindecrona | 1993 | 494 | 35.22 | 1:16.16 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Josephine Schmidt | 1993 | 489 | 36.00 | 1:16.43 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sofie Koch | 1990 | 481 | 35.00 | 1:16.84 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
8 | Kathrine Holm | 1996 | 472 | 36.37 | 1:17.32 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Jannie Brink | 1996 | 472 | 37.69 | 1:17.34 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
10 | Thea Jensen | 1996 | 470 | 36.12 | 1:17.45 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Tine Trolle | 1991 | 453 | 35.32 | 1:18.38 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Amalie Østrup | 1997 | 445 | 36.13 | 1:18.86 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sofie K Jørgensen | 1996 | 406 | 39.51 | 1:21.27 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Louise Jørgensen | 1995 | 386 | 37.68 | 1:22.71 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
15 | Thea Nørgaard | 1995 | 384 | 36.52 | 1:22.80 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Cecilia Lykke Løsekraut | 1994 | 374 | 39.55 | 1:23.59 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 11 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:10 |
Resultat Løb 43 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 11 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 17:13 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 43, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Henrik Lagoni | 1991 | 674 | 30.46 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thomas Øst-Jacobsen | 1988 | 664 | 30.62 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Christian Jensen | 1987 | 646 | 30.89 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Rasmus Koch | 1992 | 640 | 31.00 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
5 | Søren Jungersen | 1993 | 594 | 31.77 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
6 | Andreas T. Johansen | 1994 | 566 | 32.29 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
7 | Rasmus Hansen | 1994 | 550 | 32.61 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Mathias T. Pedersen | 1989 | 536 | 32.88 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Martin Paulsen | 1987 | 476 | 34.21 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
10 | Mads Nicolaj Larsen | 1994 | 458 | 34.66 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
11 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 440 | 35.12 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 440 | 35.13 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Jonas Nikolajsen | 1992 | 431 | 35.37 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Magnus Yde | 1996 | 430 | 35.40 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Steven Carney | 1994 | 383 | 36.78 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Rasmus Erichsen | 1996 | 379 | 36.92 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 11 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:13 |
Resultat Løb 44 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 11 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 17:19 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 44, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jannie Brink | 1996 | 593 | 36.03 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sigrid Jensen | 1990 | 557 | 36.79 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Camilla Stange | 1989 | 534 | 37.32 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Elina Wagner | 1996 | 525 | 37.52 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Nicoline Møller | 1995 | 521 | 37.63 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
6 | Amalie Henriksen | 1994 | 501 | 38.10 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
7 | Sandra Laksø | 1995 | 498 | 38.20 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Signe B. Thomasen | 1996 | 466 | 39.04 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathilde Rosager Hansen | 1994 | 445 | 39.65 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
10 | Simone Staudt | 1992 | 420 | 40.42 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Mian Hartoft | 1996 | 391 | 41.40 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
12 | Sissel Gro Peltz Bloch | 1995 | 354 | 42.80 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
13 | Julie Storgaard | 1996 | 348 | 43.05 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Louise Holm | 1994 | 338 | 43.47 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sofie K Jørgensen | 1996 | 333 | 43.69 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Silke Meyer | 1998 | 329 | 43.84 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 11 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:19 |
Resultat Løb 45 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 11 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 17:35 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 45, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Olsen | 1992 | 668 | 59.07 | 2:01.61 | 3:05.89 | 4:10.70 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 624 | 1:02.13 | 2:07.24 | 3:12.49 | 4:16.44 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
3 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | 606 | 1:02.34 | 2:08.92 | 3:14.11 | 4:18.93 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
4 | Alexander Højen Månsson | 1994 | 577 | 1:02.16 | 2:09.00 | 3:15.90 | 4:23.17 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kasper Bisgaard | 1991 | 544 | 1:04.62 | 2:13.33 | 3:22.06 | 4:28.43 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anders Svendsen | 1993 | 530 | 1:04.43 | 2:13.35 | 3:22.57 | 4:30.79 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Julian Kressner Læbel | 1992 | 529 | 1:04.54 | 2:13.78 | 3:23.37 | 4:30.96 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Mads Andersen | 1991 | 526 | 1:04.54 | 2:12.81 | 3:22.54 | 4:31.48 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mark Bjerregaard | 1994 | 521 | 1:03.68 | 2:12.67 | 3:22.65 | 4:32.39 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Christian Røssel | 1995 | 519 | 1:04.47 | 2:14.57 | 3:24.46 | 4:32.71 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
11 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | 506 | 1:04.87 | 2:15.96 | 3:26.15 | 4:34.94 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
12 | Jacob Mikkelsen | 1994 | 487 | 1:04.50 | 2:14.91 | 3:27.04 | 4:38.46 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Morten Rask Jensen | 1993 | 468 | 1:05.24 | 2:16.31 | 3:29.69 | 4:42.25 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Daniel F. Haraldson | 1994 | 424 | 1:08.02 | 2:22.49 | 3:37.39 | 4:51.60 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
15 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | 419 | 1:09.05 | 2:24.31 | 3:39.50 | 4:52.87 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 408 | 1:09.72 | 2:25.83 | 3:40.58 | 4:55.55 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 11 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:35 |
Resultat Løb 46 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 11 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 17:54 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 46, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mie Hansen | 1991 | 693 | 1:04.91 | 2:14.04 | 3:23.40 | 4:32.69 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Laura Smidt Hansen | 1992 | 665 | 1:05.72 | 2:15.63 | 3:26.36 | 4:36.45 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Bolette Schjønning | 1993 | 628 | 1:07.70 | 2:19.18 | 3:31.50 | 4:41.78 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
4 | Grith Sigsgaard | 1972 | 590 | 1:09.15 | 2:21.87 | 3:35.47 | 4:47.74 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Kathrine Christiansen | 1994 | 530 | 1:11.76 | 2:27.87 | 3:43.74 | 4:58.08 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
6 | Cecilie Schmidt | 1995 | 518 | 1:09.43 | 2:26.99 | 3:44.60 | 5:00.36 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Iben T. Johansen | 1989 | 513 | 1:08.88 | 2:24.57 | 3:42.67 | 5:01.30 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
8 | Nathja Larsen | 1995 | 497 | 1:11.85 | 2:29.62 | 3:48.14 | 5:04.65 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 491 | 1:12.53 | 2:30.76 | 3:48.84 | 5:05.89 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
10 | Amalie Østrup | 1997 | 489 | 1:14.65 | 2:33.93 | 3:52.01 | 5:06.17 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kirstine Andersen | 1997 | 486 | 1:12.88 | 2:31.91 | 3:50.57 | 5:06.95 | |||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
12 | Kamilla Larsen | 1996 | 473 | 1:13.30 | 2:31.96 | 3:51.80 | 5:09.57 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Katrine Christiansen | 1994 | 442 | 1:12.19 | 2:33.65 | 3:55.62 | 5:16.81 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Cecilie Lundsfryd | 1994 | 434 | 1:16.94 | 2:38.89 | 4:00.53 | 5:18.78 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Katrine Kristensen | 1997 | 432 | 1:16.70 | 2:38.02 | 3:59.63 | 5:19.17 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nicoline Fie Jeppsson | 1997 | 407 | 1:18.14 | 2:41.49 | 4:04.69 | 5:25.56 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 11 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:54 |
Resultat Løb 47 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 11 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 18:01 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 47, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 625 | 29.42 | 59.80 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Frederiksen | 1992 | 601 | 29.37 | 1:00.60 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | 576 | 30.40 | 1:01.45 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
4 | Jacob Kjærulf Hansen | 1990 | 555 | 29.71 | 1:02.22 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
5 | Søren Meier | 1994 | 509 | 31.27 | 1:04.04 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Joakim Lassen | 1994 | 498 | 30.95 | 1:04.52 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Frederik Boelt Larsen | 1994 | 461 | 32.92 | 1:06.22 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Andreas de Jong | 1993 | 450 | 32.68 | 1:06.72 | |||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
9 | Mathias Roer Højgaard | 1994 | 449 | 31.93 | 1:06.77 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Kristoffer Rasmussen | 1994 | 442 | 32.49 | 1:07.12 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Henrik Smith | 1993 | 441 | 32.58 | 1:07.18 | |||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
12 | Søren Bak Larsen | 1994 | 429 | 32.88 | 1:07.79 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Jakob K. Larsen | 1991 | 426 | 33.18 | 1:07.97 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mads Andersen | 1991 | 402 | 32.73 | 1:09.29 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
15 | Nicolai Maron | 1996 | 351 | 35.31 | 1:12.48 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
16 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 302 | 37.27 | 1:16.23 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 11 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:01 |
Resultat Løb 48 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 11 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 18:09 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 48, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Klara Strand Olesen | 1995 | 723 | 31.12 | 1:04.93 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Pernille Rasmussen | 1996 | 599 | 33.70 | 1:09.15 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Pernille Mouritzen | 1993 | 536 | 34.34 | 1:11.76 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Katrine Vestergaard | 1995 | 522 | 34.81 | 1:12.37 | |||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
5 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | 522 | 34.16 | 1:12.38 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Trine Meier | 1995 | 478 | 36.08 | 1:14.54 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Laura Bornhøft | 1995 | 478 | 36.28 | 1:14.56 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nadia S. Skyggelund | 1993 | 472 | 36.72 | 1:14.87 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Signe B. Thomasen | 1996 | 462 | 36.37 | 1:15.37 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Iben T. Johansen | 1989 | 457 | 36.21 | 1:15.68 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
11 | Clara Lindecrona | 1993 | 451 | 36.41 | 1:16.00 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Tine Trolle | 1991 | 449 | 37.08 | 1:16.12 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Sofie Koch | 1990 | 440 | 37.09 | 1:16.63 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
14 | Frederikke Christensen | 1995 | 408 | 37.37 | 1:18.57 | |||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
15 | Sissel Gro Peltz Bloch | 1995 | 370 | 39.38 | 1:21.16 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
16 | Louise Jørgensen | 1995 | 339 | 40.63 | 1:23.57 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 11 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:09 |