Tulokset DM-L/DJM-L og Danish Open
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 27 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 09:53 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 1, 200m Medley Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 2:06.24 2009-07-09 |
Nordisk Rekord Senior: Jani Sievinen (1974) 1:58.16 1994-09-11 |
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 1:55.18 2009-07-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Skaaning | 1993 | 745 | 26.73 | 58.95 | 1:35.85 | 2:05.84 | Dansk Rekord - Junior | ||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Chris Christensen | 1988 | 735 | 27.21 | 59.74 | 1:35.57 | 2:06.42 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Viktor B. Bromer | 1993 | 710 | 27.25 | 59.63 | 1:38.14 | 2:07.90 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Morten Klarskov | 1992 | 703 | 26.95 | 1:00.42 | 1:37.50 | 2:08.31 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
5 | Niklas Hedegaard | 1990 | 672 | 27.74 | 1:02.34 | 1:39.53 | 2:10.24 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anders Blume | 1990 | 669 | 27.38 | 1:02.20 | 1:41.37 | 2:10.45 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kristian Weber Larsen | 1990 | 664 | 28.08 | 1:02.26 | 1:41.13 | 2:10.76 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
8 | Tobias Urban Hansen | 1987 | 661 | 27.83 | 1:00.54 | 1:39.18 | 2:11.00 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
9 | Jacob Carstensen | 1978 | 657 | 27.92 | 1:03.11 | 1:40.81 | 2:11.28 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Christian Paaske | 1992 | 641 | 27.86 | 1:01.34 | 1:39.97 | 2:12.33 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Andreas Mouritsen | 1992 | 636 | 27.89 | 1:02.79 | 1:41.58 | 2:12.66 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
12 | Marcus Bak | 1991 | 624 | 27.66 | 59.94 | 1:42.83 | 2:13.49 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Peter Skotte | 1991 | 622 | 27.62 | 1:02.30 | 1:41.57 | 2:13.66 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Martin Mathiesen | 1994 | 621 | 29.06 | 1:03.35 | 1:42.10 | 2:13.77 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
15 | Joachim Mortensen | 1995 | 616 | 29.17 | 1:04.82 | 1:42.16 | 2:14.09 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Simon Westh | 1990 | 608 | 28.40 | 1:04.17 | 1:41.90 | 2:14.68 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
17 | Stefan B. Høgild | 1991 | 607 | 29.56 | 1:05.69 | 1:43.92 | 2:14.73 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Karsten Schütt | 1991 | 599 | 27.90 | 1:03.62 | 1:43.27 | 2:15.37 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
19 | Andreas Schiellerup | 1993 | 596 | 28.03 | 1:01.97 | 1:44.28 | 2:15.59 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | 595 | 29.29 | 1:06.26 | 1:43.39 | 2:15.64 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 589 | 28.30 | 1:04.43 | 1:44.67 | 2:16.08 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
22 | Frederik Frederiksen | 1992 | 586 | 28.54 | 1:02.21 | 1:43.88 | 2:16.33 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Christian Jensen | 1987 | 578 | 28.64 | 1:04.73 | 1:44.00 | 2:16.95 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Henrik Lagoni | 1991 | 578 | 29.48 | 1:06.93 | 1:45.31 | 2:16.98 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Mikkel Wagner | 1991 | 578 | 29.76 | 1:05.23 | 1:45.33 | 2:16.98 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
26 | Kristoffer Codam | 1990 | 575 | 28.60 | 1:04.79 | 1:45.47 | 2:17.24 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
27 | Christian R. Svejstrup | 1990 | 572 | 28.97 | 1:06.34 | 1:44.95 | 2:17.45 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | 567 | 29.64 | 1:02.68 | 1:47.35 | 2:17.82 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
29 | Mads Christensen | 1994 | 564 | 28.96 | 1:06.05 | 1:45.34 | 2:18.10 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
30 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 563 | 29.49 | 1:05.27 | 1:47.03 | 2:18.21 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
31 | Emil K. Mortensen | 1993 | 561 | 29.01 | 1:02.99 | 1:46.14 | 2:18.38 | |||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
32 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | 559 | 31.21 | 1:09.09 | 1:46.92 | 2:18.48 | |||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
33 | Martin G. Hansen | 1992 | 555 | 29.22 | 1:05.46 | 1:45.49 | 2:18.85 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
34 | Christoffer Harms-Tefke | 1992 | 554 | 28.47 | 1:05.86 | 1:46.93 | 2:18.91 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
35 | Jonas Olczyk | 1994 | 553 | 29.45 | 1:05.96 | 1:46.59 | 2:18.99 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
36 | Lars Merl | 1993 | 550 | 29.30 | 1:07.53 | 1:46.12 | 2:19.25 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
37 | Christopher Kok | 1992 | 550 | 27.87 | 1:04.63 | 1:44.62 | 2:19.26 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
38 | Rasmus Dufour | 1993 | 541 | 28.45 | 1:06.18 | 1:46.33 | 2:20.05 | |||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
39 | Sebastian Tracey | 1993 | 535 | 29.55 | 1:07.20 | 1:48.84 | 2:20.53 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
40 | Rune Kjærulf | 1993 | 519 | 30.29 | 1:06.26 | 1:47.83 | 2:21.99 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
41 | Joakim Ro-Poulsen | 1988 | 515 | 29.40 | 1:08.82 | 1:48.86 | 2:22.34 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
42 | Harald Welling | 1993 | 508 | 30.88 | 1:09.35 | 1:48.47 | 2:23.02 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
43 | Tonni Kristensen | 1992 | 506 | 27.94 | 1:03.32 | 1:48.82 | 2:23.16 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
44 | Kasper Schultz | 1995 | 504 | 30.09 | 1:05.68 | 1:50.35 | 2:23.36 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
45 | Mikkel H. Andersen | 1991 | 496 | 29.07 | 1:07.86 | 1:51.21 | 2:24.17 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
46 | Eden Turin | 1994 | 491 | 30.07 | 1:06.81 | 1:50.81 | 2:24.59 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
47 | Niklas Fritzbøger | 1992 | 486 | 30.37 | 1:07.41 | 1:51.40 | 2:25.13 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
48 | Mads Pedersen | 1991 | 471 | 30.23 | 1:11.12 | 1:51.04 | 2:26.61 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
49 | Marc Bach Nielsen | 1994 | 470 | 30.83 | 1:08.88 | 1:54.29 | 2:26.76 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
50 | Mads Andersen | 1990 | 465 | 29.58 | 1:06.41 | 1:53.46 | 2:27.32 | |||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
51 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | 459 | 31.11 | 1:10.59 | 1:53.82 | 2:27.88 | |||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
52 | Sebastian Kristiansen | 1993 | 381 | 31.22 | 1:12.24 | 1:59.09 | 2:37.37 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 27 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 09:53 |
Resultat Løb 1 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 27 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:21 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 1, 200m Medley Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:05.84 2010-03-27 |
Nordisk Rekord Senior: Jani Sievinen (1974) 1:58.16 1994-09-11 |
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 1:55.18 2009-07-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Chris Christensen | 1988 | 765 | 27.48 | 58.84 | 1:34.33 | 2:04.75 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Morten Klarskov | 1992 | 724 | 27.23 | 1:00.53 | 1:36.57 | 2:07.07 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
3 | Tobias Urban Hansen | 1987 | 705 | 27.26 | 59.71 | 1:37.58 | 2:08.21 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
4 | Niklas Hedegaard | 1990 | 664 | 28.05 | 1:02.58 | 1:40.80 | 2:10.76 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jacob Carstensen | 1978 | 662 | 28.00 | 1:03.06 | 1:40.68 | 2:10.89 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Kristian Weber Larsen | 1990 | 659 | 28.20 | 1:02.68 | 1:42.02 | 2:11.09 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
7 | Anders Blume | 1990 | 652 | 27.50 | 1:02.00 | 1:41.91 | 2:11.57 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Christian Paaske | 1992 | 635 | 27.89 | 1:02.13 | 1:41.59 | 2:12.74 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Peter Skotte | 1991 | 662 | 28.15 | 1:02.24 | 1:40.18 | 2:10.93 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Marcus Bak | 1991 | 633 | 27.87 | 59.79 | 1:42.36 | 2:12.88 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Joachim Mortensen | 1995 | 627 | 29.48 | 1:05.35 | 1:42.28 | 2:13.28 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Stefan B. Høgild | 1991 | 616 | 29.34 | 1:04.26 | 1:42.69 | 2:14.10 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Martin Mathiesen | 1994 | 611 | 29.16 | 1:03.45 | 1:42.82 | 2:14.44 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
14 | Simon Westh | 1990 | 597 | 28.50 | 1:04.44 | 1:42.38 | 2:15.52 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
15 | Andreas Mouritsen | 1992 | 593 | 28.71 | 1:04.84 | 1:44.56 | 2:15.84 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
16 | Karsten Schütt | 1991 | 574 | 28.14 | 1:04.32 | 1:45.38 | 2:17.30 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 27 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:21 |
Resultat Løb 2 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 27 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:22 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mette Jacobsen (1973) 2:01.80 1988-09-20 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:57.34 2009-07-02 |
Europarekord Senior: Frederica Pelligrini (1988) 1:52.98 2009-07-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lotte Friis | 1988 | 764 | 29.08 | 1:00.33 | 1:32.01 | 2:03.56 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 760 | 29.41 | 1:01.05 | 1:32.79 | 2:03.78 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Micha Østergaard | 1987 | 758 | 28.84 | 1:00.15 | 1:31.91 | 2:03.93 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Nuala Murphy | 1989 | 742 | 29.37 | 1:00.56 | 1:32.50 | 2:04.79 | |||
Irland | ||||||||||
4 | Grainne Murphy | 1993 | 742 | 29.41 | 1:00.64 | 1:32.71 | 2:04.79 | |||
Irland | ||||||||||
6 | Pernille Blume | 1994 | 740 | 29.35 | 1:00.83 | 1:32.77 | 2:04.91 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nathalie Lindborg | 1991 | 730 | 29.45 | 1:00.95 | 1:33.20 | 2:05.47 | |||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
8 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 725 | 29.57 | 1:01.19 | 1:33.63 | 2:05.74 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Randi F. Nielsen | 1989 | 721 | 29.70 | 1:01.14 | 1:33.40 | 2:06.00 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | Kia Hansen | 1995 | 711 | 29.18 | 1:00.60 | 1:32.98 | 2:06.60 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | 709 | 29.72 | 1:01.34 | 1:33.85 | 2:06.71 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
12 | Pernille Jalsøe | 1993 | 708 | 30.04 | 1:01.68 | 1:34.03 | 2:06.77 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
13 | Aisling Cooney | 1990 | 693 | 29.10 | 1:00.69 | 1:33.82 | 2:07.70 | |||
Irland | ||||||||||
14 | Marina Heller Hansen | 1994 | 689 | 29.54 | 1:01.49 | 1:34.60 | 2:07.92 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
15 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 688 | 30.74 | 1:03.39 | 1:35.98 | 2:08.00 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Eleonor Lindborg | 1992 | 686 | 29.43 | 1:02.05 | 1:34.73 | 2:08.09 | |||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
17 | Ida Marie Vedel | 1994 | 682 | 30.99 | 1:03.31 | 1:36.58 | 2:08.35 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
18 | Monique Johansen | 1994 | 678 | 29.87 | 1:01.64 | 1:34.84 | 2:08.61 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
19 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 677 | 30.03 | 1:02.65 | 1:36.01 | 2:08.67 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
19 | Sofie Harnfeldt | 1991 | 677 | 29.41 | 1:01.81 | 1:34.90 | 2:08.67 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Pernille Larsen | 1992 | 674 | 29.96 | 1:02.09 | 1:35.36 | 2:08.84 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Julie Jepsen | 1994 | 670 | 30.42 | 1:02.68 | 1:35.50 | 2:09.09 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Ida Lindborg | 1994 | 663 | 29.62 | 1:02.34 | 1:35.90 | 2:09.59 | |||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
24 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 662 | 30.76 | 1:03.51 | 1:36.90 | 2:09.63 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
25 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 654 | 29.56 | 1:01.97 | 1:36.03 | 2:10.13 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
26 | Mai Hjelmgaard | 1994 | 651 | 30.16 | 1:02.68 | 1:36.54 | 2:10.38 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
27 | Emma Wael | 1993 | 650 | 31.03 | 1:03.78 | 1:37.19 | 2:10.44 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
28 | Josefine Børthy Petersen | 1993 | 649 | 30.34 | 1:03.68 | 1:37.41 | 2:10.51 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
29 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | 646 | 30.06 | 1:02.81 | 1:36.92 | 2:10.70 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
30 | Bettina Caspersen | 1992 | 645 | 30.80 | 1:02.88 | 1:36.33 | 2:10.76 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
31 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 638 | 30.73 | 1:04.26 | 1:38.05 | 2:11.22 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
32 | Matilde Riis Sørensen | 1988 | 637 | 31.07 | 1:04.28 | 1:38.17 | 2:11.31 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
33 | Trine Friis | 1990 | 635 | 30.99 | 1:04.18 | 1:38.01 | 2:11.43 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
34 | Pernille Moth | 1994 | 632 | 31.66 | 1:05.00 | 1:38.67 | 2:11.63 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Mette Pedersen | 1993 | 631 | 30.03 | 1:02.83 | 1:37.07 | 2:11.72 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
36 | Eliana Jørgensen | 1993 | 629 | 30.30 | 1:03.01 | 1:37.30 | 2:11.86 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
37 | Kirstine Lei | 1992 | 624 | 30.66 | 1:03.70 | 1:38.08 | 2:12.24 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
38 | Katrine Skov Pedersen | 1989 | 622 | 30.96 | 1:03.94 | 1:37.87 | 2:12.34 | |||
Frem Odense | ||||||||||
39 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | 621 | 30.77 | 1:04.07 | 1:38.44 | 2:12.42 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
40 | Trine Søby | 1991 | 619 | 30.54 | 1:03.42 | 1:37.84 | 2:12.55 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
41 | Cecilie Villadsen | 1995 | 618 | 31.15 | 1:04.89 | 1:38.49 | 2:12.61 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
42 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 617 | 30.31 | 1:03.60 | 1:38.07 | 2:12.69 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Pernille Hansen | 1991 | 607 | 30.45 | 1:05.38 | 1:40.42 | 2:13.44 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
44 | Julie Lunau | 1995 | 606 | 31.99 | 1:05.24 | 1:39.93 | 2:13.51 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
44 | Mette Haagen Larsen | 1997 | 606 | 31.43 | 1:06.21 | 1:41.27 | 2:13.51 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
46 | Mette Hasemann | 1993 | 606 | 30.72 | 1:04.56 | 1:39.22 | 2:13.53 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
46 | Frida Börnfors | 1994 | 606 | 30.33 | 1:03.43 | 1:38.21 | 2:13.53 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
48 | Miriam Stupak Møller | 1994 | 604 | 31.03 | 1:04.87 | 1:39.32 | 2:13.64 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
49 | Louise Kaltoft Petersen | 1992 | 603 | 31.34 | 1:05.18 | 1:39.51 | 2:13.76 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
50 | Julie Marie Gadfelt | 1996 | 600 | 31.23 | 1:04.69 | 1:39.22 | 2:13.96 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
51 | Siri Wiecker | 1994 | 598 | 30.96 | 1:05.36 | 1:40.41 | 2:14.09 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
52 | Julie Hougård | 1991 | 597 | 31.38 | 1:05.24 | 1:39.80 | 2:14.20 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
53 | Ida Louise Steffensen | 1995 | 595 | 31.95 | 1:05.64 | 1:40.26 | 2:14.32 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
54 | Annelouise Dolleris | 1995 | 589 | 30.78 | 1:04.64 | 1:39.82 | 2:14.77 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
55 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 587 | 31.21 | 1:04.72 | 1:39.81 | 2:14.90 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
56 | Jahnay Benson | 1995 | 586 | 30.61 | 1:04.83 | 1:39.98 | 2:15.00 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
57 | Ditte Johansen | 1994 | 584 | 31.53 | 1:05.57 | 1:40.74 | 2:15.17 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
58 | Mathilde Balle | 1989 | 581 | 31.22 | 1:04.99 | 1:40.16 | 2:15.39 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
59 | Amalie Hansen | 1995 | 579 | 31.05 | 1:04.68 | 1:40.30 | 2:15.56 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
60 | Camilla Andersen | 1993 | 576 | 31.65 | 1:05.88 | 1:40.92 | 2:15.80 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
61 | Julie Schmidt | 1995 | 575 | 31.39 | 1:05.56 | 1:41.06 | 2:15.87 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
62 | Laura Smidt Hansen | 1992 | 573 | 32.09 | 1:06.19 | 1:41.16 | 2:16.00 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
63 | Sophie Nordkild | 1994 | 566 | 31.24 | 1:06.46 | 1:42.08 | 2:16.57 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
64 | Trine Kristensen | 1995 | 539 | 32.61 | 1:07.41 | 1:43.65 | 2:18.79 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
65 | Nicole Møller | 1993 | 529 | 31.47 | 1:05.94 | 1:42.32 | 2:19.69 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
66 | Katrine Yde Pedersen | 1993 | 520 | 32.90 | 1:08.15 | 1:44.50 | 2:20.46 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
67 | Thea Mundt Lohse | 1994 | 507 | 32.41 | 1:08.17 | 1:45.14 | 2:21.66 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
68 | Emilia Staugaard | 1994 | 491 | 31.63 | 1:06.99 | 1:44.81 | 2:23.19 | |||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
69 | Johanne Appelsø | 1994 | 471 | 32.18 | 1:07.93 | 1:46.26 | 2:25.23 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
70 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 466 | 32.88 | 1:09.67 | 1:48.00 | 2:25.75 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 27 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:22 |
Resultat Løb 2 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 27 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:32 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mette Jacobsen (1973) 2:01.80 1988-09-20 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:57.34 2009-07-02 |
Europarekord Senior: Frederica Pelligrini (1988) 1:52.98 2009-07-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lotte Friis | 1988 | 835 | 28.62 | 58.92 | 1:29.80 | 1:59.99 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Micha Østergaard | 1987 | 787 | 28.38 | 59.02 | 1:30.70 | 2:02.37 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 776 | 29.04 | 1:00.12 | 1:31.61 | 2:02.92 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 765 | 29.05 | 1:00.46 | 1:31.93 | 2:03.54 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Grainne Murphy | 1993 | 744 | 29.46 | 1:00.85 | 1:32.69 | 2:04.71 | |||
Irland | ||||||||||
6 | Nuala Murphy | 1989 | 737 | 29.72 | 1:00.90 | 1:33.03 | 2:05.08 | |||
Irland | ||||||||||
7 | Randi F. Nielsen | 1989 | 736 | 29.31 | 1:00.59 | 1:32.79 | 2:05.16 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Pernille Blume | 1994 | 726 | 29.70 | 1:01.09 | 1:33.38 | 2:05.70 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nathalie Lindborg | 1991 | 756 | 28.54 | 59.18 | 1:31.29 | 2:04.01 | |||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
10 | Kia Hansen | 1995 | 721 | 30.13 | 1:02.22 | 1:34.28 | 2:06.02 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Marina Heller Hansen | 1994 | 716 | 30.11 | 1:01.76 | 1:34.49 | 2:06.30 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
12 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | 714 | 29.69 | 1:01.62 | 1:34.23 | 2:06.38 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
13 | Pernille Jalsøe | 1993 | 713 | 29.51 | 1:01.52 | 1:33.88 | 2:06.49 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
14 | Eleonor Lindborg | 1992 | 697 | 29.96 | 1:01.69 | 1:34.70 | 2:07.43 | |||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
15 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 689 | 30.02 | 1:02.47 | 1:35.50 | 2:07.93 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ida Marie Vedel | 1994 | 685 | 30.60 | 1:03.30 | 1:35.72 | 2:08.14 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 27 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:32 |
Resultat Løb 3 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 27 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:48 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 3, 400m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 |
Nordisk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Europarekord Senior: Paul Biedermann (1986) 3:40.07 2009-07-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | 768 | 56.00 | 1:56.13 | 2:57.32 | 4:00.33 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Anders Lie | 1991 | 739 | 59.56 | 2:01.66 | 3:03.07 | 4:03.45 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Martin Pedersen | 1991 | 734 | 59.67 | 2:01.76 | 3:03.37 | 4:03.96 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
4 | Karsten Vedel | 1992 | 728 | 57.92 | 1:59.59 | 3:01.97 | 4:04.65 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jon Rud | 1986 | 726 | 58.28 | 1:59.24 | 3:01.74 | 4:04.82 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Martin Wagner | 1991 | 716 | 59.45 | 2:01.90 | 3:04.07 | 4:05.95 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Magnus Westermann | 1995 | 704 | 56.58 | 1:58.77 | 3:03.40 | 4:07.41 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Thomas Olsen | 1992 | 702 | 58.12 | 2:00.21 | 3:03.88 | 4:07.63 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Olaf Wildeboer | 1983 | 684 | 1:00.31 | 2:03.08 | 3:07.11 | 4:09.77 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kristian Weber Larsen | 1990 | 680 | 59.26 | 2:03.05 | 3:07.74 | 4:10.30 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
11 | Nicklas Luplau | 1989 | 678 | 59.37 | 2:02.42 | 3:06.37 | 4:10.56 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 677 | 58.89 | 2:02.08 | 3:05.95 | 4:10.59 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jonas Westergaard | 1990 | 666 | 1:01.07 | 2:03.26 | 3:07.50 | 4:12.04 | |||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
14 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 640 | 1:00.91 | 2:06.30 | 3:11.45 | 4:15.40 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Nicolai Frejvald Petersen | 1993 | 633 | 1:01.32 | 2:06.88 | 3:13.17 | 4:16.37 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
16 | Mikkel Johansen | 1994 | 628 | 1:01.49 | 2:06.39 | 3:12.50 | 4:16.96 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
17 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 608 | 1:01.34 | 2:08.14 | 3:14.33 | 4:19.75 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mikkel Knudsen | 1990 | 604 | 1:01.91 | 2:07.24 | 3:13.25 | 4:20.37 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Søren Dahl | 1993 | 601 | 59.33 | 2:03.74 | 3:11.84 | 4:20.73 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | 601 | 1:02.06 | 2:08.43 | 3:15.33 | 4:20.84 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | Jacob Holst | 1991 | 594 | 1:01.69 | 2:07.72 | 3:14.73 | 4:21.75 | |||
Frem Odense | ||||||||||
22 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 590 | 1:01.19 | 2:07.77 | 3:14.68 | 4:22.43 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Jonas Graversen | 1990 | 581 | 1:02.78 | 2:10.37 | 3:18.16 | 4:23.72 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Alexander Skov Andersen | 1993 | 575 | 1:02.64 | 2:09.56 | 3:17.50 | 4:24.58 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
25 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | 573 | 1:02.53 | 2:09.97 | 3:18.43 | 4:24.94 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
26 | Kasper Holkjær | 1993 | 570 | 1:02.54 | 2:09.33 | 3:17.27 | 4:25.38 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Christoffer Harms-Tefke | 1992 | 569 | 59.91 | 2:06.36 | 3:15.51 | 4:25.58 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Morten Steen Christensen | 1992 | 569 | 1:01.65 | 2:09.28 | 3:18.88 | 4:25.60 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
29 | Viktor Christensen | 1995 | 568 | 1:02.50 | 2:10.69 | 3:19.46 | 4:25.76 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
30 | Thor Andersen | 1992 | 568 | 1:00.72 | 2:08.64 | 3:17.54 | 4:25.79 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
31 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | 561 | 1:01.97 | 2:10.13 | 3:19.15 | 4:26.84 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
32 | Thomas Steenberg | 1994 | 545 | 1:01.87 | 2:08.40 | 3:17.26 | 4:29.40 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
33 | Martin Madsen | 1990 | 543 | 1:03.47 | 2:11.14 | 3:19.93 | 4:29.83 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
34 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | 535 | 1:02.57 | 2:11.15 | 3:21.30 | 4:31.10 | |||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
35 | Laust Norgren | 1995 | 526 | 1:01.33 | 2:10.70 | 3:21.99 | 4:32.57 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
36 | Mads Andersen | 1990 | 478 | 1:03.91 | 2:15.81 | 3:28.26 | 4:41.51 | |||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
- | Alexander Rosager | 1991 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 27 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:48 |
Resultat Løb 3 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 27 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:42 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 3, 400m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 |
Nordisk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Europarekord Senior: Paul Biedermann (1986) 3:40.07 2009-07-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anders Lie | 1991 | 813 | 56.89 | 1:56.56 | 2:56.46 | 3:55.77 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jon Rud | 1986 | 809 | 56.15 | 1:55.88 | 2:57.03 | 3:56.21 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Martin Pedersen | 1991 | 765 | 58.36 | 1:59.53 | 3:00.83 | 4:00.62 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
4 | Olaf Wildeboer | 1983 | 753 | 56.57 | 1:56.62 | 2:58.36 | 4:01.92 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Karsten Vedel | 1992 | 730 | 58.48 | 2:00.09 | 3:02.34 | 4:04.46 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frans Johannessen | 1992 | 728 | 58.52 | 2:01.43 | 3:03.25 | 4:04.64 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Martin Wagner | 1991 | 663 | 59.52 | 2:02.53 | 3:06.78 | 4:12.34 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kristian Weber Larsen | 1990 | 647 | 59.86 | 2:04.11 | 3:10.06 | 4:14.47 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 27 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:42 |
Resultat Løb 4 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 27 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:13 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.86 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 |
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 25.07 2009-07-13 |
Europarekord Senior: Therese Alshammar (1977) 25.07 2009-07-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | 745 | 27.66 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Linda Lund | 1984 | 709 | 28.11 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
3 | Kristina Thomsen | 1991 | 709 | 28.12 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
4 | Ida Lindborg | 1994 | 698 | 28.26 | ||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
5 | Olivia Burmester | 1993 | 695 | 28.30 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Pernille Juel | 1994 | 688 | 28.40 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mie Refn | 1993 | 684 | 28.45 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 669 | 28.66 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
9 | Micha Østergaard | 1987 | 664 | 28.73 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 655 | 28.87 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cecilie Hansen | 1995 | 653 | 28.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | 653 | 28.90 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
13 | Tine Aagaard | 1989 | 647 | 28.98 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 643 | 29.05 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Christina Munkholm | 1996 | 632 | 29.22 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nathalie Lindborg | 1991 | 630 | 29.24 | ||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
17 | Sofie Harnfeldt | 1991 | 623 | 29.35 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sidse Kehlet | 1996 | 619 | 29.41 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
18 | Julie Hougård | 1991 | 619 | 29.41 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
20 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 618 | 29.43 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
20 | Louise Frederiksen | 1995 | 618 | 29.43 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Freja Østergaard | 1995 | 618 | 29.44 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Julie Schmidt | 1995 | 616 | 29.47 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Anna-Marie Christiansen | 1990 | 614 | 29.50 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
25 | Pernille Blume | 1994 | 613 | 29.51 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Marianne Duijm | 1993 | 608 | 29.60 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
27 | Mette Pedersen | 1993 | 607 | 29.61 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
28 | Kia Hansen | 1995 | 601 | 29.71 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
29 | Dominyka Skarbaliute | 1994 | 595 | 29.81 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
29 | Sofie Seheim | 1991 | 595 | 29.81 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
31 | Lorna Cummins | 1990 | 592 | 29.86 | ||||||
Irland | ||||||||||
32 | Caroline Eskildsen | 1995 | 591 | 29.87 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
33 | Julie Damberg | 1992 | 591 | 29.88 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
34 | Eleonor Lindborg | 1992 | 582 | 30.02 | ||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
35 | Katrine Crone | 1992 | 582 | 30.03 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
36 | Emma Aabroe | 1994 | 580 | 30.07 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
37 | Helena Pedersen | 1991 | 579 | 30.08 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
38 | Jahnay Benson | 1995 | 578 | 30.10 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
39 | Klara Grønne Leth | 1990 | 570 | 30.23 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
40 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | 569 | 30.25 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
41 | Isabella Kjeldsen | 1993 | 569 | 30.26 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
42 | Christina Hvid Edill | 1995 | 567 | 30.29 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
43 | Nanna M. Christiansen | 1993 | 560 | 30.42 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
44 | Simone Norman Pedersen | 1993 | 552 | 30.56 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
45 | Anja Olsen | 1993 | 550 | 30.59 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
46 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | 549 | 30.62 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
47 | Anne Bach | 1991 | 543 | 30.72 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
48 | Christine Pedersen | 1993 | 542 | 30.75 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
49 | Nanna Lunding | 1991 | 539 | 30.80 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
50 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 539 | 30.81 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
51 | Janni Overgaard | 1993 | 537 | 30.85 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
52 | Melizza Petersen | 1994 | 528 | 31.01 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
53 | Marianne Vinsand | 1995 | 528 | 31.02 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
54 | Freja Kjær | 1995 | 522 | 31.14 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
55 | Charlotte Jensen | 1992 | 520 | 31.18 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
56 | Caroline Høgskilde | 1996 | 517 | 31.24 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
57 | Pernille Christiansen | 1995 | 516 | 31.26 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
58 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 515 | 31.27 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
59 | Mette Hasemann | 1993 | 514 | 31.29 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
59 | Nina Cawley | 1994 | 514 | 31.29 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
61 | Cecilie Villadsen | 1995 | 512 | 31.33 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
61 | Runa Dalby | 1993 | 512 | 31.33 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
63 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 510 | 31.38 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
63 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | 510 | 31.38 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
63 | Kristina K Hedegaard | 1995 | 510 | 31.38 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
66 | Michelle Icka Christensen | 1995 | 504 | 31.50 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
67 | Josefine Børthy Petersen | 1993 | 495 | 31.69 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
68 | Line Andersen | 1991 | 493 | 31.73 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
69 | Laura Nørreslet | 1994 | 490 | 31.79 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
70 | Kathrine Øgendahl | 1991 | 481 | 32.00 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
71 | Klara Strand Olesen | 1995 | 477 | 32.08 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
72 | Helene Hauschultz | 1993 | 475 | 32.12 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
73 | Cæcilie Kisby Jensen | 1993 | 470 | 32.25 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
74 | Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | 465 | 32.35 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
75 | Caroline Petersen | 1995 | 465 | 32.37 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
76 | Iben Rohde | 1994 | 458 | 32.53 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
77 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | 456 | 32.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
78 | Tasha Mac Brayd | 1993 | 450 | 32.72 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Laura Kragholm | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 27 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:13 |
Resultat Løb 4 (Semifinaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 27 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:01 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.86 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 |
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 25.07 2009-07-13 |
Europarekord Senior: Therese Alshammar (1977) 25.07 2009-07-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | 808 | 26.92 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Kristina Thomsen | 1991 | 740 | 27.72 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
3 | Ida Lindborg | 1994 | 723 | 27.93 | ||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
4 | Linda Lund | 1984 | 715 | 28.03 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Micha Østergaard | 1987 | 712 | 28.07 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Olivia Burmester | 1993 | 705 | 28.17 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mie Refn | 1993 | 693 | 28.33 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nathalie Lindborg | 1991 | 683 | 28.47 | ||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
9 | Pernille Juel | 1994 | 681 | 28.49 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
10 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 669 | 28.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 657 | 28.84 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sofie Harnfeldt | 1991 | 656 | 28.85 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 649 | 28.95 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
14 | Cecilie Hansen | 1995 | 649 | 28.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Tine Aagaard | 1989 | 638 | 29.12 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
16 | Christina Munkholm | 1996 | 614 | 29.50 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 27 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:01 |
Resultat Løb 4 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 28 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:16 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.86 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 |
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 25.07 2009-07-13 |
Europarekord Senior: Therese Alshammar (1977) 25.07 2009-07-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | 852 | 26.44 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Kristina Thomsen | 1991 | 733 | 27.80 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
3 | Micha Østergaard | 1987 | 729 | 27.86 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Ida Lindborg | 1994 | 726 | 27.89 | ||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
5 | Linda Lund | 1984 | 726 | 27.90 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
6 | Mie Refn | 1993 | 711 | 28.09 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Olivia Burmester | 1993 | 700 | 28.24 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nathalie Lindborg | 1991 | 673 | 28.61 | ||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 28 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:16 |
Resultat Løb 5 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 27 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:53 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 26.09 2007-07-08 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 26.44 2006-07-06 |
Nordisk Rekord Senior: Pontus Renholm (1986) 25.46 2008-07-16 |
Europarekord Senior: Liam Tancock (1985) 24.04 2008-08-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Schiellerup | 1993 | 712 | 26.92 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Daniel Skaaning | 1993 | 697 | 27.11 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
3 | Tobias Urban Hansen | 1987 | 645 | 27.83 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
4 | Lasse Vestergaard | 1991 | 638 | 27.93 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Patrick Hesselberg | 1991 | 629 | 28.06 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
6 | Marcus Bak | 1991 | 622 | 28.17 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik Wørmer | 1990 | 619 | 28.21 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
8 | Martin Terp Olesen | 1994 | 607 | 28.40 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jens Peter Träff | 1988 | 598 | 28.53 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 594 | 28.60 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | 590 | 28.67 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emil K. Mortensen | 1993 | 568 | 29.02 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
13 | Anders Møller | 1991 | 568 | 29.03 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
14 | Frederik Christensen | 1992 | 566 | 29.06 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Patrick Ulrich Sommer | 1988 | 559 | 29.19 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Kasper Holm Morsø | 1993 | 559 | 29.19 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
17 | Andreas Hallberg Jensen | 1992 | 545 | 29.43 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
18 | Sebastian Vang | 1991 | 542 | 29.48 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
19 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 536 | 29.59 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
20 | Sofus Beck Hansen | 1994 | 533 | 29.65 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
21 | Philip Dreyer | 1990 | 531 | 29.69 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
22 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | 524 | 29.82 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
23 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | 523 | 29.84 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
24 | Rasmus Kruuse | 1994 | 520 | 29.89 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
25 | Niclas Svensson | 1989 | 517 | 29.96 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
26 | Kevin Sigsgaard | 1993 | 516 | 29.97 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
26 | Andreas Gerlach | 1995 | 516 | 29.97 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Jakob Tingsgaard | 1993 | 514 | 30.02 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
29 | Martin Duedahl | 1985 | 512 | 30.05 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
30 | Søren Holm | 1993 | 508 | 30.13 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
31 | Andreas Holkjær | 1990 | 507 | 30.15 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
32 | Christoffer Ravn | 1992 | 506 | 30.16 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
32 | Peter Lund Hansen | 1992 | 506 | 30.16 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
34 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 498 | 30.33 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
34 | Christopher Kok | 1992 | 498 | 30.33 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
36 | Tonni Kristensen | 1992 | 497 | 30.35 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
37 | Sebastian Grønning | 1993 | 496 | 30.37 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
38 | Kasper Holt Petersen | 1991 | 495 | 30.38 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
39 | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | 495 | 30.39 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
40 | Morten Møller Jensen | 1992 | 495 | 30.40 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
41 | Mads Sørensen | 1987 | 491 | 30.48 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
42 | Magnus Iversen | 1991 | 488 | 30.53 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
43 | Kasper Møller | 1994 | 487 | 30.56 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
44 | Casper Holm-Olsen | 1993 | 484 | 30.61 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
45 | Mads Munk Sørensen | 1994 | 483 | 30.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
46 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | 482 | 30.66 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
47 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 481 | 30.68 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
48 | Felix Zähringer | 1994 | 479 | 30.72 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
49 | Peter Tramm | 1992 | 476 | 30.78 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
50 | Jesper Bang | 1995 | 476 | 30.79 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
51 | Jakob H. Andersen | 1993 | 475 | 30.82 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
52 | Philip Harmuth | 1994 | 474 | 30.84 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
53 | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | 473 | 30.85 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
54 | Andreas Haugaard | 1993 | 473 | 30.86 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
55 | Mads Andersen | 1991 | 472 | 30.88 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
56 | Marcus Olesen | 1995 | 471 | 30.90 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
57 | Christian Christensen | 1991 | 470 | 30.92 | ||||||
Svømmeklubben Mk 31 | ||||||||||
58 | Søren Smidt Bonnesen | 1992 | 469 | 30.94 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
59 | Kasper Blomsterberg | 1992 | 468 | 30.96 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
60 | Benjamin Jensen | 1994 | 468 | 30.97 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
61 | Joakim Lassen | 1994 | 466 | 31.01 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
62 | Christian Petersen | 1993 | 464 | 31.06 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
63 | Rasmus Skinnerup | 1993 | 463 | 31.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
64 | Mathias Skaaning | 1992 | 462 | 31.10 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
64 | Karim Møller | 1994 | 462 | 31.10 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
66 | Rasmus Højriis Larsen | 1992 | 457 | 31.21 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
67 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 455 | 31.26 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
68 | Oliver Vang | 1994 | 454 | 31.27 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
69 | Christian Erichsen | 1990 | 448 | 31.42 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
70 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | 444 | 31.50 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
71 | Nicolai Andersen | 1990 | 443 | 31.53 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
72 | Rasmus Stendorph Hansen | 1990 | 432 | 31.81 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
73 | Nicolai Pedersen | 1994 | 430 | 31.84 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
74 | Christian Nørregaard | 1993 | 414 | 32.25 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
75 | Steffen Breinbjerg | 1994 | 412 | 32.30 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
76 | Sebastian Kristiansen | 1993 | 384 | 33.08 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | DSQ | UV over 15m | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 27 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:53 |
Resultat Løb 5 (Semifinaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 27 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:06 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 26.09 2007-07-08 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 26.44 2006-07-06 |
Nordisk Rekord Senior: Pontus Renholm (1986) 25.46 2008-07-16 |
Europarekord Senior: Liam Tancock (1985) 24.04 2008-08-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias Urban Hansen | 1987 | 690 | 27.21 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Daniel Skaaning | 1993 | 672 | 27.44 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
3 | Andreas Schiellerup | 1993 | 650 | 27.75 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Wørmer | 1990 | 629 | 28.06 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
4 | Lasse Vestergaard | 1991 | 629 | 28.06 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Martin Terp Olesen | 1994 | 623 | 28.14 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Patrick Hesselberg | 1991 | 622 | 28.17 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
8 | Marcus Bak | 1991 | 598 | 28.53 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 591 | 28.64 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jens Peter Träff | 1988 | 586 | 28.72 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anders Møller | 1991 | 582 | 28.80 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
12 | Kasper Holm Morsø | 1993 | 579 | 28.84 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | 578 | 28.86 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Frederik Christensen | 1992 | 577 | 28.88 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Patrick Ulrich Sommer | 1988 | 565 | 29.08 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Emil K. Mortensen | 1993 | 559 | 29.18 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 27 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:06 |
Resultat Løb 5 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 28 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:26 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 26.09 2007-07-08 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 26.44 2006-07-06 |
Nordisk Rekord Senior: Pontus Renholm (1986) 25.46 2008-07-16 |
Europarekord Senior: Liam Tancock (1985) 24.04 2008-08-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Schiellerup | 1993 | 715 | 26.88 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Daniel Skaaning | 1993 | 703 | 27.04 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
3 | Tobias Urban Hansen | 1987 | 700 | 27.07 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
4 | Frederik Wørmer | 1990 | 665 | 27.54 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Lasse Vestergaard | 1991 | 638 | 27.93 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Patrick Hesselberg | 1991 | 636 | 27.95 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
7 | Martin Terp Olesen | 1994 | 635 | 27.97 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marcus Bak | 1991 | 613 | 28.30 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 28 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:26 |
Resultat Løb 6 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 27 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:09 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 31.10 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 32.75 2009-07-08 |
Nordisk Rekord Senior: Katharina Stiberg (1988) 31.09 2009-08-01 |
Europarekord Senior: Yuliya Efimova (1992) 30.09 2009-08-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | 790 | 32.23 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Josephina Bartela | 1994 | 721 | 33.23 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Helena Pedersen | 1991 | 690 | 33.72 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
4 | Cecilie Holten | 1996 | 687 | 33.77 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
5 | Louise Jansen | 1984 | 677 | 33.93 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofie Seheim | 1991 | 669 | 34.08 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
7 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 660 | 34.23 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Linda Lund | 1984 | 659 | 34.24 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
9 | Olivia Ane Frey | 1994 | 655 | 34.31 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | 649 | 34.42 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 646 | 34.48 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 623 | 34.90 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 618 | 34.99 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Rikke Nissen | 1994 | 617 | 35.00 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
15 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 617 | 35.01 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Petra Wennberg | 1993 | 607 | 35.20 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
17 | Frederikke Hall | 1992 | 605 | 35.24 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
18 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | 601 | 35.32 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Marie Lensbjerg | 1991 | 598 | 35.37 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
20 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 589 | 35.56 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 583 | 35.68 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Jannie Brink | 1996 | 580 | 35.73 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
23 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 579 | 35.76 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Charlotte Jensen | 1992 | 577 | 35.79 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
25 | Maria Pedersen | 1995 | 573 | 35.88 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Sidse Kehlet | 1996 | 572 | 35.90 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
27 | Anna Klüver Jepsen | 1993 | 568 | 35.98 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
28 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | 564 | 36.06 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Katrine Crone | 1992 | 559 | 36.17 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Katrine Baht-Hagen | 1994 | 559 | 36.17 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
31 | Ulrika Toft | 1995 | 558 | 36.19 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
32 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 556 | 36.25 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
33 | Christina Witten | 1995 | 553 | 36.30 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
34 | Katrine Liljedahl | 1995 | 553 | 36.31 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
35 | Amalie Stage | 1993 | 552 | 36.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Louise G. Riget | 1995 | 549 | 36.39 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
37 | Tenna Larsson | 1989 | 548 | 36.42 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
38 | Tasha Mac Brayd | 1993 | 546 | 36.46 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
39 | Simone Friis | 1991 | 546 | 36.47 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
40 | Yalda Ghaznavi | 1992 | 539 | 36.62 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
41 | Isabella Kjeldsen | 1993 | 538 | 36.63 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
42 | Frederikke Hedegaard | 1993 | 537 | 36.67 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
43 | Louise Frederiksen | 1995 | 534 | 36.74 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
43 | Louise Fleron | 1990 | 534 | 36.74 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
43 | Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | 534 | 36.74 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
46 | Helle Kjær | 1994 | 533 | 36.75 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
47 | Regitze Svensson | 1995 | 533 | 36.76 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
48 | Emma Donde | 1994 | 532 | 36.78 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
49 | Bettina Caspersen | 1992 | 531 | 36.79 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
50 | Sif Szetu | 1994 | 529 | 36.84 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
50 | Signe Tolstrup | 1995 | 529 | 36.84 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
52 | Malene Johansson | 1992 | 529 | 36.85 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
53 | Louise Houmann Larsen | 1995 | 528 | 36.86 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
54 | Marie Philipsen | 1992 | 526 | 36.92 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
55 | Julie Brøggler | 1993 | 520 | 37.05 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
56 | Klara Grønne Leth | 1990 | 515 | 37.18 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
57 | Nanna Lunding | 1991 | 513 | 37.22 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
58 | Matilde Schrøder | 1996 | 513 | 37.23 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
59 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | 511 | 37.28 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
60 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 510 | 37.31 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
61 | Amalie Matthiesen | 1994 | 503 | 37.46 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
62 | Maria Jørgensen | 1990 | 495 | 37.68 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
62 | Julie Damberg | 1992 | 495 | 37.68 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
64 | Mathilde Stærk | 1990 | 493 | 37.71 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
65 | Nanna Trier Nipper | 1996 | 490 | 37.80 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
66 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 488 | 37.85 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
67 | Nina Jørgensen | 1990 | 484 | 37.95 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
68 | Mie Astrup Dresler | 1996 | 471 | 38.29 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
69 | Sigrid Jensen | 1990 | 471 | 38.30 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
70 | Laura Kragholm | 1995 | 471 | 38.31 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
71 | Sisse Sørensen | 1996 | 467 | 38.42 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
72 | Christine Pedersen | 1993 | 466 | 38.43 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
73 | Katrine Brahtz | 1995 | 463 | 38.52 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
74 | Lea Sørensen | 1994 | 460 | 38.60 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
75 | Kamilla Malczynska | 1993 | 458 | 38.67 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
76 | Melizza Petersen | 1994 | 444 | 39.06 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
77 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | 437 | 39.26 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
78 | Dena Zornic | 1996 | 406 | 40.25 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 27 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:09 |
Resultat Løb 6 (Semifinaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 27 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:11 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 31.10 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 32.75 2009-07-08 |
Nordisk Rekord Senior: Katharina Stiberg (1988) 31.09 2009-08-01 |
Europarekord Senior: Yuliya Efimova (1992) 30.09 2009-08-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | 796 | 32.16 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Cecilie Holten | 1996 | 697 | 33.61 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
3 | Louise Jansen | 1984 | 696 | 33.62 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Helena Pedersen | 1991 | 685 | 33.80 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Josephina Bartela | 1994 | 684 | 33.83 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Linda Lund | 1984 | 662 | 34.19 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
7 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 662 | 34.20 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 649 | 34.42 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Sofie Seheim | 1991 | 642 | 34.55 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
10 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 636 | 34.65 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Olivia Ane Frey | 1994 | 634 | 34.69 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Petra Wennberg | 1993 | 624 | 34.88 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
13 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 623 | 34.89 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | 612 | 35.09 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 601 | 35.31 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Rikke Nissen | 1994 | 599 | 35.35 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 27 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:11 |
Resultat Løb 6 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 28 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:34 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 31.10 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 32.75 2009-07-08 |
Nordisk Rekord Senior: Katharina Stiberg (1988) 31.09 2009-08-01 |
Europarekord Senior: Yuliya Efimova (1992) 30.09 2009-08-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | 811 | 31.95 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Louise Jansen | 1984 | 746 | 32.86 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Holten | 1996 | 718 | 33.28 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
4 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 702 | 33.53 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Helena Pedersen | 1991 | 694 | 33.66 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
6 | Josephina Bartela | 1994 | 689 | 33.74 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 656 | 34.30 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Linda Lund | 1984 | 641 | 34.56 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 28 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:34 |
Resultat Løb 7 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 27 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:05 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 7, 200m Butterfly Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Benny Nielsen (1966) 1:57.74 1987-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 1:57.01 2009-07-28 |
Europarekord Senior: Lazlo Cseh (1985) 1:52.70 2008-08-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | 719 | 28.05 | 1:00.11 | 1:32.21 | 2:04.45 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 699 | 27.94 | 59.86 | 1:32.01 | 2:05.62 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Jensen | 1991 | 692 | 28.11 | 1:00.06 | 1:32.40 | 2:06.10 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jonas Hansen | 1991 | 678 | 27.95 | 1:00.07 | 1:32.85 | 2:06.95 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Sørensen | 1990 | 678 | 28.05 | 59.90 | 1:32.75 | 2:06.96 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
6 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 674 | 27.32 | 58.42 | 1:31.23 | 2:07.18 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Nikolai Ammekilde | 1990 | 642 | 29.11 | 1:02.55 | 1:36.46 | 2:09.27 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sebastian Strandberg | 1994 | 612 | 28.82 | 1:01.77 | 1:36.53 | 2:11.33 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Andreas Ortmann | 1991 | 609 | 28.54 | 1:02.19 | 1:36.76 | 2:11.56 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederik Frederiksen | 1992 | 601 | 28.55 | 1:02.02 | 1:36.26 | 2:12.14 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Karsten Schütt | 1991 | 593 | 28.93 | 1:02.27 | 1:36.92 | 2:12.71 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Christian R. Svejstrup | 1990 | 581 | 29.13 | 1:02.98 | 1:38.23 | 2:13.65 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Ömer Faruk Benli | 1993 | 576 | 29.52 | 1:03.11 | 1:37.93 | 2:14.04 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 575 | 29.31 | 1:02.77 | 1:37.94 | 2:14.06 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 575 | 29.41 | 1:03.23 | 1:38.68 | 2:14.12 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Andreas Mouritsen | 1992 | 575 | 28.40 | 1:01.61 | 1:37.15 | 2:14.12 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
17 | Morten Suhr | 1993 | 569 | 29.90 | 1:04.11 | 1:38.68 | 2:14.57 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Frederik Gustafsson | 1993 | 566 | 29.74 | 1:03.52 | 1:38.68 | 2:14.82 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Martin Mathiesen | 1994 | 559 | 30.31 | 1:05.03 | 1:39.45 | 2:15.34 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
20 | Martin G. Hansen | 1992 | 557 | 29.66 | 1:04.02 | 1:39.33 | 2:15.55 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | Kristoffer Codam | 1990 | 555 | 29.60 | 1:03.37 | 1:39.18 | 2:15.72 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mikkel Johansen | 1994 | 538 | 30.40 | 1:03.86 | 1:39.86 | 2:17.13 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
23 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 531 | 30.05 | 1:04.32 | 1:40.09 | 2:17.69 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Morten Bak Hansen | 1995 | 518 | 30.55 | 1:04.53 | 1:41.22 | 2:18.85 | |||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
25 | Kris Wesselink | 1990 | 515 | 29.08 | 1:03.46 | 1:39.90 | 2:19.15 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
26 | Christian Wich | 1993 | 505 | 30.11 | 1:04.67 | 1:41.43 | 2:20.00 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
27 | Jacob Skelsager | 1993 | 501 | 30.43 | 1:05.27 | 1:41.17 | 2:20.44 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mark Bjerregaard | 1994 | 500 | 30.82 | 1:06.38 | 1:43.41 | 2:20.48 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
29 | Kasper Holkjær | 1993 | 498 | 30.61 | 1:05.34 | 1:42.15 | 2:20.66 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 495 | 30.15 | 1:05.44 | 1:42.43 | 2:20.95 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Martin Wagner | 1991 | 493 | 31.56 | 1:07.60 | 1:44.00 | 2:21.12 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
32 | Julian Kressner Læbel | 1992 | 483 | 30.64 | 1:06.74 | 1:43.56 | 2:22.08 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
33 | Christian Jensen | 1987 | 480 | 30.34 | 1:06.25 | 1:44.17 | 2:22.45 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
34 | Sebastian Grønning | 1993 | 479 | 29.77 | 1:05.40 | 1:43.42 | 2:22.51 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
35 | Johannes Rose | 1993 | 472 | 31.50 | 1:07.75 | 1:45.21 | 2:23.24 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
36 | Piet Løje | 1991 | 456 | 30.60 | 1:05.83 | 1:43.53 | 2:24.84 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
37 | Mikkel H. Andersen | 1991 | 447 | 29.68 | 1:05.46 | 1:45.06 | 2:25.79 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
38 | Mads Hopff | 1993 | 441 | 31.47 | 1:08.02 | 1:46.47 | 2:26.53 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
39 | Rasmus Busk Sørensen | 1991 | 437 | 32.11 | 1:08.68 | 1:47.55 | 2:26.90 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
40 | Christian Nørregaard | 1993 | 434 | 31.31 | 1:07.98 | 1:46.90 | 2:27.23 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
41 | Steffan Hansen | 1990 | 409 | 30.28 | 1:06.09 | 1:45.59 | 2:30.18 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
- | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 27 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:05 |
Resultat Løb 7 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 27 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:29 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 7, 200m Butterfly Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Benny Nielsen (1966) 1:57.74 1987-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 1:57.01 2009-07-28 |
Europarekord Senior: Lazlo Cseh (1985) 1:52.70 2008-08-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 758 | 26.98 | 57.76 | 1:29.64 | 2:02.29 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Mads Jensen | 1991 | 718 | 28.18 | 59.62 | 1:31.83 | 2:04.54 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Viktor B. Bromer | 1993 | 714 | 28.21 | 59.24 | 1:31.61 | 2:04.76 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 688 | 28.54 | 1:01.16 | 1:33.61 | 2:06.33 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Hansen | 1991 | 668 | 28.27 | 1:00.64 | 1:33.85 | 2:07.55 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nikolai Ammekilde | 1990 | 658 | 28.99 | 1:01.78 | 1:35.44 | 2:08.22 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonas Sørensen | 1990 | 630 | 28.64 | 1:01.02 | 1:35.19 | 2:10.06 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
8 | Sebastian Strandberg | 1994 | 597 | 28.13 | 1:01.50 | 1:37.15 | 2:12.43 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Andreas Ortmann | 1991 | 610 | 28.84 | 1:01.95 | 1:36.33 | 2:11.48 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederik Frederiksen | 1992 | 596 | 29.25 | 1:02.73 | 1:37.59 | 2:12.49 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Ömer Faruk Benli | 1993 | 592 | 29.68 | 1:03.16 | 1:37.77 | 2:12.78 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Karsten Schütt | 1991 | 582 | 29.36 | 1:03.76 | 1:38.23 | 2:13.57 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Christian R. Svejstrup | 1990 | 566 | 29.54 | 1:04.06 | 1:39.43 | 2:14.84 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Morten Suhr | 1993 | 564 | 30.15 | 1:04.18 | 1:39.04 | 2:15.00 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 559 | 29.88 | 1:04.47 | 1:39.88 | 2:15.34 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 543 | 30.25 | 1:05.31 | 1:41.35 | 2:16.72 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 27 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:29 |
Resultat Løb 8 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 27 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:32 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 8, 4X100m Frisvømning Drenge, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 3:23.47 2009-04-07 |
Dansk Rekord Junior: Farum Svømmeklub (1900) 3:29.70 2008-11-30 |
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:11.92 2008-08-11 |
Europarekord Senior: Frankrig (1900) 3:08.32 2008-08-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Vat Drenge 1 | 0 | 671 | 3:35.04 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Andreas Hallberg Jensen | 1992 | 25.99 | 56.11 | 56.11 | ||||||
Morten Klarskov | 1992 | 24.95 | 52.60 | 1:48.71 | ||||||
Morten Møller Jensen | 1992 | 26.33 | 55.59 | 2:44.30 | ||||||
Daniel Skaaning | 1993 | 24.04 | 50.74 | 3:35.04 | ||||||
2 | Aalborg Drenge 1 | 0 | 658 | 3:36.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 26.62 | 54.59 | 54.59 | ||||||
Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 24.36 | 51.15 | 1:45.74 | ||||||
Rasmus Skinnerup | 1993 | 26.37 | 55.38 | 2:41.12 | ||||||
Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 25.96 | 55.27 | 3:36.39 | ||||||
3 | Elite Svøm Esbjerg 1 | 0 | 645 | 3:37.87 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 26.53 | 54.84 | 54.84 | ||||||
Frans Johannessen | 1992 | 25.00 | 52.40 | 1:47.24 | ||||||
Martin Sander Pedersen | 1992 | 25.78 | 54.90 | 2:42.14 | ||||||
Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 26.64 | 55.73 | 3:37.87 | ||||||
4 | Kvik Drenge 1 | 0 | 625 | 3:40.14 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Joachim Petersen | 1992 | 26.58 | 55.04 | 55.04 | ||||||
Patrik Leth Jørgensen | 1992 | 26.65 | 55.62 | 1:50.66 | ||||||
Mikkel Hounsgaard | 1993 | 25.21 | 53.97 | 2:44.63 | ||||||
Kevin Sigsgaard | 1993 | 26.26 | 55.51 | 3:40.14 | ||||||
5 | Køge Junior Drenge 1 | 1992 | 623 | 3:40.36 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Frederik Christensen | 1992 | 26.53 | 55.34 | 55.34 | ||||||
Christian Paaske | 1992 | 25.00 | 53.68 | 1:49.02 | ||||||
Lars Merl | 1993 | 26.06 | 55.95 | 2:44.97 | ||||||
Christian Warm | 1992 | 26.11 | 55.39 | 3:40.36 | ||||||
6 | Nordsjælland Sigma | 0 | 605 | 3:42.55 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Thomas Steenberg | 1994 | 26.36 | 55.35 | 55.35 | ||||||
Andreas Schiellerup | 1993 | 25.59 | 54.04 | 1:49.39 | ||||||
Jonas Olczyk | 1994 | 26.83 | 55.79 | 2:45.18 | ||||||
Frederik Gustafsson | 1993 | 27.51 | 57.37 | 3:42.55 | ||||||
7 | Agf1 | 0 | 602 | 3:42.95 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Søren Dahl | 1993 | 25.74 | 53.76 | 53.76 | ||||||
Viktor B. Bromer | 1993 | 25.75 | 53.15 | 1:46.91 | ||||||
Jesper Gemke | 1993 | 27.09 | 58.22 | 2:45.13 | ||||||
Kasper Møller | 1994 | 27.05 | 57.82 | 3:42.95 | ||||||
8 | Gti-Drenge | 0 | 587 | 3:44.82 | ||||||
GTI | ||||||||||
Niels Wissing Sørensen | 1993 | 26.89 | 55.12 | 55.12 | ||||||
Emil K. Mortensen | 1993 | 27.22 | 56.87 | 1:51.99 | ||||||
Rasmus Dufour | 1993 | 26.79 | 57.61 | 2:49.60 | ||||||
Andreas Mouritsen | 1992 | 26.39 | 55.22 | 3:44.82 | ||||||
9 | Hovedstaden Drenge | 1992 | 570 | 3:47.09 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Martin Collignon | 1992 | 27.78 | 57.44 | 57.44 | ||||||
Victor G. Ludvigsen | 1992 | 25.80 | 55.97 | 1:53.41 | ||||||
Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 26.91 | 57.36 | 2:50.77 | ||||||
Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 26.74 | 56.32 | 3:47.09 | ||||||
10 | Elite Svøm Esbjerg 2 | 0 | 568 | 3:47.32 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Morten Hansen | 1993 | 27.71 | 57.13 | 57.13 | ||||||
Peter Lund Hansen | 1992 | 26.56 | 55.42 | 1:52.55 | ||||||
Eden Turin | 1994 | 27.45 | 57.98 | 2:50.53 | ||||||
Nour Hermiz | 1994 | 27.20 | 56.79 | 3:47.32 | ||||||
11 | Helsingør Drenge 1 | 0 | 559 | 3:48.49 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | 27.30 | 57.81 | 57.81 | ||||||
Christopher Kok | 1992 | 27.37 | 57.58 | 1:55.39 | ||||||
Laust Norgren | 1995 | 26.60 | 56.49 | 2:51.88 | ||||||
Ömer Faruk Benli | 1993 | 27.14 | 56.61 | 3:48.49 | ||||||
12 | Vat Drenge 2 | 0 | 542 | 3:50.93 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Mikkel Johansen | 1994 | 27.57 | 56.45 | 56.45 | ||||||
Frederik A. Mariegaard | 1994 | 26.60 | 57.23 | 1:53.68 | ||||||
Andreas T. Johansen | 1994 | 28.27 | 59.59 | 2:53.27 | ||||||
Alexander Skov Andersen | 1993 | 27.36 | 57.66 | 3:50.93 | ||||||
13 | Sønderborg | 1992 | 540 | 3:51.23 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
Christian Smidt Bonnesen | 1993 | 27.57 | 57.71 | 57.71 | ||||||
Søren Smidt Bonnesen | 1992 | 26.88 | 57.17 | 1:54.88 | ||||||
Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | 27.90 | 58.35 | 2:53.23 | ||||||
Mathias Skaaning | 1992 | 27.77 | 58.00 | 3:51.23 | ||||||
14 | Slagelse Herrer | 1992 | 526 | 3:53.26 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Sebastian Ovesen | 1994 | 28.91 | 1:00.25 | 1:00.25 | ||||||
Hansotto Kristiansen | 1992 | 26.60 | 54.97 | 1:55.22 | ||||||
Jakob Tingsgaard | 1993 | 27.09 | 57.54 | 2:52.76 | ||||||
Andreas Haugaard | 1993 | 28.99 | 1:00.50 | 3:53.26 | ||||||
15 | Aalborg Drenge 2 | 0 | 522 | 3:53.82 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Mads Munk Sørensen | 1994 | 27.71 | 57.70 | 57.70 | ||||||
Michael Grønlund Larsen | 1993 | 27.91 | 58.46 | 1:56.16 | ||||||
Sebastian Tracey | 1993 | 27.44 | 57.10 | 2:53.26 | ||||||
Sebastian Strandberg | 1994 | 28.39 | 1:00.56 | 3:53.82 | ||||||
16 | Køge Junior Drenge 2 | 1992 | 514 | 3:54.92 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Viktor Christensen | 1995 | 28.45 | 59.17 | 59.17 | ||||||
Mark Meyer Poulsen | 1994 | 27.71 | 59.23 | 1:58.40 | ||||||
Anders Paaske | 1995 | 27.62 | 59.75 | 2:58.15 | ||||||
Morten Suhr | 1993 | 27.37 | 56.77 | 3:54.92 | ||||||
17 | Hsc Junior | 1992 | 488 | 3:59.08 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Søren Schebel Steg | 1992 | 27.83 | 58.75 | 58.75 | ||||||
Thomas Knudsen | 1996 | 28.52 | 59.82 | 1:58.57 | ||||||
Kasper Schultz | 1995 | 28.87 | 1:00.41 | 2:58.98 | ||||||
Mads Hopff | 1993 | 28.64 | 1:00.10 | 3:59.08 | ||||||
- | Helsingør Drenge 2 | 0 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Aksel Bjerregaard | 1994 | 27.59 | 57.95 | 57.95 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 27 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:32 |
Resultat Løb 9 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 27 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:39 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 9, 50m Fri Handicap Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 23.49 2009-04-11 |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 |
Europarekord Senior: Frederic Bousquet (1981) 20.94 2009-04-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kasper Sørensen | 1994 | 424 | 27.88 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonas B. Sørensen | 1993 | 423 | 27.89 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Christian T. Thomsen | 1990 | 411 | 28.16 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Lasse Andersen | 1994 | 442 | 27.48 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Niels Mortensen | 1995 | 289 | 31.66 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
6 | Kasper Zysek | 1994 | 308 | 31.00 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
7 | Mikkel Asmussen | 1993 | 270 | 32.41 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
8 | Stefan Popplewel | 1994 | 269 | 32.44 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Jonas Larsen | 1992 | 99 | 45.24 | Deltager ikke i finalen | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
10 | Nikolaj Lund | 1990 | 202 | 35.67 | Deltager ikke i finalen | |||||
Korsør Handicap Idræt | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 27 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:39 |
Resultat Løb 9 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 27 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:09 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 9, 50m Fri Handicap Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 23.49 2009-04-11 |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 |
Europarekord Senior: Frederic Bousquet (1981) 20.94 2009-04-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Andersen | 1994 | 449 | 27.34 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Kasper Sørensen | 1994 | 426 | 27.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonas B. Sørensen | 1993 | 421 | 27.95 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Christian T. Thomsen | 1990 | 415 | 28.08 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Kasper Zysek | 1994 | 328 | 30.36 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Stefan Popplewel | 1994 | 282 | 31.92 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Niels Mortensen | 1995 | 280 | 31.99 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
8 | Mikkel Asmussen | 1993 | 268 | 32.46 | ||||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 27 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:09 |
Resultat Løb 10 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 27 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:10 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 10, 50m Fri Handicap Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.62 2009-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.14 2003-06-29 |
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 23.88 2009-08-02 |
Europarekord Senior: Britta Steffen (1983) 23.73 2009-08-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Lassen | 1994 | 401 | 32.17 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Amalie Vinther | 1995 | 309 | 35.09 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nadja Joy | 1987 | 269 | 36.77 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise Andreasen | 1995 | 231 | 38.66 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Susan Hansen | 1987 | 224 | 39.06 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Karina Lauridsen | 1976 | 129 | 46.96 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 27 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:10 |
Resultat Løb 11 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 27 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:52 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 11, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 3:23.47 2009-04-07 |
Dansk Rekord Junior: Farum Svømmeklub (1900) 3:29.70 2008-11-30 |
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:11.92 2008-08-11 |
Europarekord Senior: Frankrig (1900) 3:08.32 2008-08-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Elite Svøm Esbjerg 1 | 0 | 758 | 3:26.48 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Nicolai Graae Hansen | 1988 | 25.00 | 51.65 | 51.65 | ||||||
Jon Rud | 1986 | 24.80 | 51.44 | 1:43.09 | ||||||
Jacob Carstensen | 1978 | 25.33 | 52.40 | 2:35.49 | ||||||
Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 24.47 | 50.99 | 3:26.48 | ||||||
2 | Vat Herrer 1 | 0 | 756 | 3:26.68 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Jakob Andkjær | 1985 | 24.17 | 50.30 | 50.30 | ||||||
Daniel Skaaning | 1993 | 24.07 | 50.87 | 1:41.17 | ||||||
Morten Klarskov | 1992 | 24.94 | 52.12 | 2:33.29 | ||||||
Jonas Sørensen | 1990 | 26.03 | 53.39 | 3:26.68 | ||||||
3 | Farum Guns 1 | 0 | 738 | 3:28.29 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Anders Blume | 1990 | 24.89 | 51.82 | 51.82 | ||||||
Simon Sønderup Jensen | 1988 | 24.66 | 53.05 | 1:44.87 | ||||||
Frederik Siem Pedersen | 1991 | 24.92 | 51.85 | 2:36.72 | ||||||
Anders Lie | 1991 | 25.05 | 51.57 | 3:28.29 | ||||||
4 | Kvik Herre 1 | 0 | 687 | 3:33.30 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Tobias Urban Hansen | 1987 | 25.68 | 53.32 | 53.32 | ||||||
Kristian Weber Larsen | 1990 | 25.07 | 52.81 | 1:46.13 | ||||||
Frederik Wørmer | 1990 | 26.19 | 53.63 | 2:39.76 | ||||||
Emil Klingberg | 1987 | 25.48 | 53.54 | 3:33.30 | ||||||
5 | Nordsjælland Sigma | 0 | 680 | 3:34.07 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Emil Dall-Nielsen | 1984 | 25.03 | 52.07 | 52.07 | ||||||
Marcus Bak | 1991 | 25.57 | 54.27 | 1:46.34 | ||||||
Mads Jensen | 1991 | 26.32 | 54.52 | 2:40.86 | ||||||
Andreas Schiellerup | 1993 | 25.25 | 53.21 | 3:34.07 | ||||||
6 | Lyngby 1 | 0 | 678 | 3:34.31 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Peter Skotte | 1991 | 25.82 | 53.45 | 53.45 | ||||||
Jens Peter Träff | 1988 | 25.00 | 52.84 | 1:46.29 | ||||||
Mikkel Bruun | 1987 | 26.50 | 54.25 | 2:40.54 | ||||||
Martin Hersom Hansen | 1986 | 24.95 | 53.77 | 3:34.31 | ||||||
7 | Aalborg Herrer 1 | 0 | 669 | 3:35.27 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 24.98 | 52.01 | 52.01 | ||||||
Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 25.27 | 53.17 | 1:45.18 | ||||||
Jonas Graversen | 1990 | 26.26 | 55.17 | 2:40.35 | ||||||
Daniel Svane Halkjær | 1991 | 26.10 | 54.92 | 3:35.27 | ||||||
8 | Gti-Herrer | 0 | 651 | 3:37.20 | ||||||
GTI | ||||||||||
Lasse Offersen | 1989 | 26.08 | 53.66 | 53.66 | ||||||
Niels Wissing Sørensen | 1993 | 25.94 | 54.32 | 1:47.98 | ||||||
Jonas Westergaard | 1990 | 26.07 | 53.97 | 2:41.95 | ||||||
Andreas Mouritsen | 1992 | 26.57 | 55.25 | 3:37.20 | ||||||
9 | Senior Herrer | 0 | 634 | 3:39.08 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Johan Peen | 1988 | 26.08 | 54.32 | 54.32 | ||||||
Stephan Norman Østergaard | 1989 | 25.89 | 53.82 | 1:48.14 | ||||||
Kasper Holm Morsø | 1993 | 26.63 | 55.94 | 2:44.08 | ||||||
Jacob Holst | 1991 | 26.30 | 55.00 | 3:39.08 | ||||||
10 | Elite Svøm Esbjerg 2 | 0 | 619 | 3:40.89 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Bjarke Stevnsborg | 1990 | 26.18 | 56.04 | 56.04 | ||||||
Nicklas Luplau | 1989 | 25.99 | 54.79 | 1:50.83 | ||||||
Anders Møller | 1991 | 26.51 | 54.96 | 2:45.79 | ||||||
Sørin Martin Johannessen | 1991 | 25.78 | 55.10 | 3:40.89 | ||||||
11 | Kvik Herre 2 | 0 | 608 | 3:42.19 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Kevin Sigsgaard | 1993 | 27.09 | 56.52 | 56.52 | ||||||
Joachim Petersen | 1992 | 26.54 | 55.39 | 1:51.91 | ||||||
Mikkel Hounsgaard | 1993 | 25.47 | 54.60 | 2:46.51 | ||||||
Patrik Leth Jørgensen | 1992 | 26.44 | 55.68 | 3:42.19 | ||||||
12 | Swim Team Midtjylland | 0 | 605 | 3:42.59 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Tonni Kristensen | 1992 | 26.54 | 55.16 | 55.16 | ||||||
Casper Iversen | 1991 | 25.95 | 54.31 | 1:49.47 | ||||||
Stefan B. Høgild | 1991 | 27.38 | 56.96 | 2:46.43 | ||||||
Jens Glent Abildgaard | 1991 | 27.00 | 56.16 | 3:42.59 | ||||||
13 | Vat Herrer 2 | 0 | 581 | 3:45.58 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Emil Eller | 1991 | 26.80 | 56.33 | 56.33 | ||||||
Morten Møller Jensen | 1992 | 26.81 | 57.23 | 1:53.56 | ||||||
Christian Erichsen | 1990 | 26.79 | 55.69 | 2:49.25 | ||||||
Andreas Hallberg Jensen | 1992 | 26.89 | 56.33 | 3:45.58 | ||||||
14 | Helsingør Herrer | 0 | 581 | 3:45.59 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Lasse Vestergaard | 1991 | 26.93 | 55.85 | 55.85 | ||||||
Kasper Holt Petersen | 1991 | 27.13 | 57.61 | 1:53.46 | ||||||
Laust Norgren | 1995 | 26.69 | 56.14 | 2:49.60 | ||||||
Ömer Faruk Benli | 1993 | 26.95 | 55.99 | 3:45.59 | ||||||
15 | Lyngby 2 | 0 | 577 | 3:46.13 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Magnus Iversen | 1991 | 27.11 | 56.62 | 56.62 | ||||||
Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | 26.71 | 56.29 | 1:52.91 | ||||||
Sofus Beck Hansen | 1994 | 26.42 | 56.52 | 2:49.43 | ||||||
Rasmus Højriis Larsen | 1992 | 26.81 | 56.70 | 3:46.13 | ||||||
16 | Aalborg Herrer 2 | 0 | 570 | 3:47.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Rasmus Skinnerup | 1993 | 27.54 | 57.11 | 57.11 | ||||||
Mads Munk Sørensen | 1994 | 27.06 | 57.37 | 1:54.48 | ||||||
Sebastian Tracey | 1993 | 27.04 | 57.20 | 2:51.68 | ||||||
Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 26.44 | 55.40 | 3:47.08 | ||||||
17 | Agf1 | 0 | 538 | 3:51.50 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Christoffer Ravn | 1992 | 27.49 | 57.91 | 57.91 | ||||||
Nils Just Andersen | 1992 | 27.76 | 58.04 | 1:55.95 | ||||||
Christian R. Svejstrup | 1990 | 26.93 | 55.76 | 2:51.71 | ||||||
Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 28.23 | 59.79 | 3:51.50 | ||||||
18 | Hsc Senior | 1990 | 517 | 3:54.49 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Philip Dreyer | 1990 | 27.68 | 57.61 | 57.61 | ||||||
Søren Schebel Steg | 1992 | 27.78 | 58.52 | 1:56.13 | ||||||
Thomas Knudsen | 1996 | 27.90 | 58.92 | 2:55.05 | ||||||
Rasmus Busk Sørensen | 1991 | 28.80 | 59.44 | 3:54.49 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 27 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:52 |
Resultat Løb 12 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 28 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:13 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 12, 800m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Europarekord Senior: Rebecca Adlington (1989) 8:14.10 2008-08-16 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Lotte Friis | 1988 | 814 | 1:04.78 | 2:13.08 | 3:19.90 | 4:27.83 | 8:49.21 | ||
Allerød Svømmeklub | 5:33.01 | 6:38.83 | 7:43.96 | |||||||
2 | Grainne Murphy | 1993 | 812 | 1:03.27 | 2:09.22 | 3:15.85 | 4:22.45 | 8:49.61 | ||
Irland | 5:28.72 | 6:35.79 | 7:42.91 | |||||||
3 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 800 | 1:02.43 | 2:08.93 | 3:15.87 | 4:22.66 | 8:52.28 | ||
Allerød Svømmeklub | 5:29.78 | 6:37.91 | 7:46.00 | |||||||
4 | Nuala Murphy | 1989 | 799 | 1:04.35 | 2:10.20 | 3:16.48 | 4:22.73 | 8:52.50 | ||
Irland | 5:29.31 | 6:36.88 | 7:44.71 | |||||||
5 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 762 | 1:02.40 | 2:09.62 | 3:17.13 | 4:26.12 | 9:00.99 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:36.02 | 6:45.02 | 7:53.69 | |||||||
6 | Ida Marie Vedel | 1994 | 743 | 1:05.55 | 2:14.02 | 3:23.06 | 4:31.77 | 9:05.48 | ||
Farum Svømmeklub | 5:40.48 | 6:49.27 | 7:58.23 | |||||||
7 | Kia Hansen | 1995 | 742 | 1:05.84 | 2:15.31 | 3:24.84 | 4:33.76 | 9:05.83 | ||
Køge Svømmeklub | 5:42.53 | 6:51.53 | 7:59.99 | |||||||
8 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 740 | 1:04.59 | 2:13.11 | 3:21.91 | 4:31.32 | 9:06.16 | ||
GI-40 Hermes | 5:40.77 | 6:50.19 | 7:58.93 | |||||||
9 | Matilde Riis Sørensen | 1988 | 731 | 1:06.44 | 2:14.92 | 3:23.70 | 4:32.27 | 9:08.39 | ||
West Swim Esbjerg | 5:41.41 | 6:50.62 | 8:00.30 | |||||||
10 | Trine Friis | 1990 | 729 | 1:05.37 | 2:13.22 | 3:21.53 | 4:30.56 | 9:09.03 | ||
Allerød Svømmeklub | 5:40.06 | 6:49.73 | 7:59.79 | |||||||
11 | Randi F. Nielsen | 1989 | 705 | 1:05.61 | 2:13.81 | 3:22.89 | 4:33.16 | 9:15.26 | ||
O.S.L.F. | 5:43.91 | 6:54.62 | 8:05.66 | |||||||
12 | Pernille Jalsøe | 1993 | 704 | 1:04.68 | 2:14.34 | 3:24.05 | 4:34.69 | 9:15.31 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kas | 5:44.49 | 6:55.46 | 8:06.58 | |||||||
13 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 681 | 1:07.59 | 2:18.68 | 3:29.71 | 4:41.12 | 9:21.74 | ||
Allerød Svømmeklub | 5:52.15 | 7:02.92 | 8:13.46 | |||||||
14 | Amanda Sandager | 1995 | 677 | 1:06.41 | 2:16.19 | 3:26.75 | 4:37.52 | 9:22.70 | ||
GI-40 Hermes | 5:48.69 | 7:00.33 | 8:12.43 | |||||||
15 | Trine Søby | 1991 | 669 | 1:05.85 | 2:15.31 | 3:25.47 | 4:36.73 | 9:24.94 | ||
Gladsaxe Idræts Forenin | 5:48.67 | 7:01.09 | 8:13.63 | |||||||
16 | Emma Wael | 1993 | 664 | 1:07.35 | 2:19.11 | 3:31.36 | 4:43.06 | 9:26.29 | ||
Svømmeklubben Syd | 5:55.72 | 7:07.19 | 8:17.05 | |||||||
17 | Isabel Brylov | 1994 | 658 | 1:07.43 | 2:18.65 | 3:29.75 | 4:41.91 | 9:28.01 | ||
Svømmeklubben Mk 31 | 5:53.39 | 7:05.29 | 8:16.99 | |||||||
18 | Julie Jepsen | 1994 | 657 | 1:07.27 | 2:18.06 | 3:29.80 | 4:41.93 | 9:28.43 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 5:54.22 | 7:06.35 | 8:17.94 | |||||||
19 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 654 | 1:06.93 | 2:17.64 | 3:29.01 | 4:40.73 | 9:29.30 | ||
Køge Svømmeklub | 5:51.65 | 7:04.14 | 8:16.93 | |||||||
20 | Louise Kaltoft Petersen | 1992 | 653 | 1:06.90 | 2:18.33 | 3:30.03 | 4:42.29 | 9:29.51 | ||
Lyngby Svømmeklub | 5:53.87 | 7:06.41 | 8:18.59 | |||||||
21 | Trine Gudnitz | 1987 | 640 | 1:10.07 | 2:21.91 | 3:33.46 | 4:45.89 | 9:33.46 | ||
Helsingør Svømmeklub | 5:58.08 | 7:09.70 | 8:21.90 | |||||||
22 | Mette Louise Petersen | 1995 | 633 | 1:07.18 | 2:18.35 | 3:30.16 | 4:42.93 | 9:35.47 | ||
Birkerød Svømmeklub | 5:55.76 | 7:09.19 | 8:22.76 | |||||||
23 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 629 | 1:07.64 | 2:18.50 | 3:30.55 | 4:43.02 | 9:36.75 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:55.91 | 7:09.91 | 8:24.23 | |||||||
24 | Maria Bastiansen | 1995 | 618 | 1:10.05 | 2:24.04 | 3:37.62 | 4:51.12 | 9:40.09 | ||
Farum Svømmeklub | 6:03.75 | 7:16.31 | 8:28.70 | |||||||
25 | Mie Hansen | 1991 | 615 | 1:08.08 | 2:20.03 | 3:32.75 | 4:46.23 | 9:41.09 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 6:00.27 | 7:14.28 | 8:27.93 | |||||||
26 | Sarah Harder Bruun | 1993 | 609 | 1:08.06 | 2:21.16 | 3:34.14 | 4:47.43 | 9:42.92 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 6:01.12 | 7:15.39 | 8:29.92 | |||||||
27 | Katrine Yde Pedersen | 1993 | 601 | 1:10.44 | 2:23.95 | 3:37.01 | 4:51.09 | 9:45.44 | ||
Thisted Svømmeklub | 6:05.09 | 7:19.08 | 8:32.94 | |||||||
28 | Bolette Schjønning | 1993 | 582 | 1:09.65 | 2:23.61 | 3:38.33 | 4:53.74 | 9:51.93 | ||
Helsinge Skytte & IF | 6:08.54 | 7:23.85 | 8:38.84 | |||||||
29 | Mette Meyer | 1995 | 582 | 1:09.90 | 2:23.44 | 3:38.02 | 4:53.14 | 9:51.95 | ||
Hørsholm Svømmeforening | 6:08.11 | 7:23.83 | 8:39.22 | |||||||
30 | Thea Mundt Lohse | 1994 | 559 | 1:10.20 | 2:24.98 | 3:40.39 | 4:56.31 | 9:59.65 | ||
Hillerød Svømmeklub | 6:12.31 | 7:28.75 | 8:44.99 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 28 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:13 |
Resultat Løb 12 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 29 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:09 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 12, 800m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Europarekord Senior: Rebecca Adlington (1989) 8:14.10 2008-08-16 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Lotte Friis | 1988 | 875 | 1:01.78 | 2:06.50 | 3:11.56 | 4:16.51 | 8:36.63 | ||
Allerød Svømmeklub | 5:21.65 | 6:26.75 | 7:32.43 | |||||||
2 | Grainne Murphy | 1993 | 841 | 1:02.21 | 2:07.44 | 3:13.02 | 4:18.88 | 8:43.38 | ||
Irland | 5:24.74 | 6:30.83 | 7:37.15 | |||||||
3 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 835 | 1:02.92 | 2:08.69 | 3:15.25 | 4:21.80 | 8:44.81 | ||
Allerød Svømmeklub | 5:27.84 | 6:34.07 | 7:40.67 | |||||||
4 | Nuala Murphy | 1989 | 831 | 1:02.53 | 2:07.74 | 3:13.44 | 4:19.51 | 8:45.65 | ||
Irland | 5:25.84 | 6:32.72 | 7:39.64 | |||||||
5 | Trine Friis | 1990 | 748 | 1:05.35 | 2:13.22 | 3:21.57 | 4:29.84 | 9:04.38 | ||
Allerød Svømmeklub | 5:38.89 | 6:48.13 | 7:57.21 | |||||||
6 | Ida Marie Vedel | 1994 | 742 | 1:05.85 | 2:14.84 | 3:24.13 | 4:33.32 | 9:05.86 | ||
Farum Svømmeklub | 5:41.92 | 6:50.57 | 7:58.89 | |||||||
7 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 717 | 1:05.76 | 2:14.79 | 3:23.88 | 4:33.11 | 9:12.04 | ||
GI-40 Hermes | 5:42.47 | 6:52.67 | 8:02.27 | |||||||
8 | Matilde Riis Sørensen | 1988 | 712 | 1:05.77 | 2:14.18 | 3:23.30 | 4:32.87 | 9:13.44 | ||
West Swim Esbjerg | 5:42.31 | 6:52.71 | 8:02.81 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 29 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:09 |
Resultat Løb 13 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 28 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:30 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 13, 50m Butterfly Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.29 2003-06-25 |
Nordisk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Europarekord Senior: Rafael Muñoz (1988) 22.43 2009-04-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Andkjær | 1985 | 734 | 24.86 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Morten Klarskov | 1992 | 722 | 25.00 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
3 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 712 | 25.12 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Emil Dall-Nielsen | 1984 | 681 | 25.49 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Søren Dahl | 1993 | 669 | 25.65 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Johan Peen | 1988 | 666 | 25.68 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 664 | 25.71 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Martin Hersom Hansen | 1986 | 656 | 25.81 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Martin Terp Olesen | 1994 | 650 | 25.90 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederik Wørmer | 1990 | 647 | 25.94 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
11 | Viktor B. Bromer | 1993 | 646 | 25.95 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Peter Skotte | 1991 | 635 | 26.10 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 633 | 26.12 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Christian Paaske | 1992 | 622 | 26.28 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jonas Sørensen | 1990 | 620 | 26.30 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
16 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 611 | 26.44 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nikolai Ammekilde | 1990 | 600 | 26.59 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
18 | Tobias Urban Hansen | 1987 | 596 | 26.65 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
19 | Jess Reese Jacobsen | 1982 | 594 | 26.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 593 | 26.70 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mads Jensen | 1991 | 593 | 26.70 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | 592 | 26.72 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
23 | Jens Peter Träff | 1988 | 584 | 26.83 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
24 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 582 | 26.86 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Patrick Hesselberg | 1991 | 582 | 26.86 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
26 | Frederik Christensen | 1992 | 578 | 26.92 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
26 | Casper Iversen | 1991 | 578 | 26.92 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Sebastian Strandberg | 1994 | 577 | 26.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Laust Norgren | 1995 | 574 | 26.99 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
30 | Lasse Vestergaard | 1991 | 573 | 27.01 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
31 | Mikkel Bruun | 1987 | 566 | 27.11 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
31 | Kevin Sigsgaard | 1993 | 566 | 27.11 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
33 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 558 | 27.25 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
33 | Frederik Gustafsson | 1993 | 558 | 27.25 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
35 | Rasmus Dufour | 1993 | 556 | 27.28 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
36 | Patrick Ulrich Sommer | 1988 | 554 | 27.31 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
37 | Kris Wesselink | 1990 | 553 | 27.32 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
38 | Simon Sønderup Jensen | 1988 | 550 | 27.37 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
39 | Tonni Kristensen | 1992 | 550 | 27.38 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
40 | Jacob Skelsager | 1993 | 547 | 27.43 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
41 | Kristoffer Codam | 1990 | 544 | 27.47 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
42 | Morten Riemenschneider | 1989 | 543 | 27.49 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Karsten Schütt | 1991 | 543 | 27.50 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
43 | Ömer Faruk Benli | 1993 | 543 | 27.50 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
43 | Christian Wich | 1993 | 543 | 27.50 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
46 | Sebastian Grønning | 1993 | 542 | 27.51 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
47 | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | 538 | 27.58 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
48 | Sebastian Vang | 1991 | 537 | 27.59 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
49 | Mads Hopff | 1993 | 534 | 27.64 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
50 | Mathias Skaaning | 1992 | 533 | 27.66 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
51 | Peter Lund Hansen | 1992 | 533 | 27.67 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
52 | Mads Munk Sørensen | 1994 | 532 | 27.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
52 | Nicolai Andersen | 1990 | 532 | 27.69 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
54 | Niclas Svensson | 1989 | 530 | 27.71 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
55 | Christian R. Svejstrup | 1990 | 528 | 27.76 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
56 | Andreas Ortmann | 1991 | 525 | 27.81 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
57 | Alexander Andersen | 1993 | 520 | 27.89 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
58 | Christopher Kok | 1992 | 520 | 27.90 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
59 | Søren Smidt Bonnesen | 1992 | 518 | 27.92 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
60 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 517 | 27.95 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
61 | Jakob Rasmussen | 1992 | 515 | 27.99 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
62 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 514 | 28.01 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
63 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 512 | 28.03 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
64 | Magnus Iversen | 1991 | 511 | 28.06 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
65 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 510 | 28.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
66 | Morten Møller Jensen | 1992 | 510 | 28.08 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
67 | Piet Løje | 1991 | 509 | 28.09 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
68 | Hansotto Kristiansen | 1992 | 498 | 28.29 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
69 | Julian Kressner Læbel | 1992 | 475 | 28.75 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
70 | Steffan Hansen | 1990 | 465 | 28.96 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
71 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | 450 | 29.27 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas Holkjær | 1990 | DNS | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 28 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:30 |
Resultat Løb 13 (Semifinaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 28 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:55 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 13, 50m Butterfly Herrer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.29 2003-06-25 |
Nordisk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Europarekord Senior: Rafael Muñoz (1988) 22.43 2009-04-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Andkjær | 1985 | 804 | 24.12 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Emil Dall-Nielsen | 1984 | 745 | 24.74 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 720 | 25.02 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 685 | 25.44 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Morten Klarskov | 1992 | 684 | 25.46 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
6 | Johan Peen | 1988 | 673 | 25.60 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Martin Hersom Hansen | 1986 | 661 | 25.75 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik Wørmer | 1990 | 661 | 25.75 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
9 | Søren Dahl | 1993 | 647 | 25.93 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Nikolai Ammekilde | 1990 | 644 | 25.97 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Peter Skotte | 1991 | 641 | 26.01 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jonas Sørensen | 1990 | 641 | 26.02 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
13 | Martin Terp Olesen | 1994 | 631 | 26.15 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Christian Paaske | 1992 | 626 | 26.22 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 621 | 26.29 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
16 | Viktor B. Bromer | 1993 | 592 | 26.71 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 28 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:55 |
Resultat Løb 13 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 29 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:19 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 13, 50m Butterfly Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.29 2003-06-25 |
Nordisk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Europarekord Senior: Rafael Muñoz (1988) 22.43 2009-04-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Andkjær | 1985 | 837 | 23.80 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Emil Dall-Nielsen | 1984 | 743 | 24.77 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 710 | 25.14 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 691 | 25.37 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik Wørmer | 1990 | 688 | 25.41 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
6 | Martin Hersom Hansen | 1986 | 673 | 25.59 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johan Peen | 1988 | 653 | 25.85 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Morten Klarskov | 1992 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 29 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:19 |
Resultat Løb 14 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 28 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:53 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 1:00.48 2005-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 1:01.69 2000-09-17 |
Nordisk Rekord Senior: Louise Örnstedt (1985) 1:00.48 2005-03-26 |
Europarekord Senior: Gemma Spofforth (1987) 58.12 2009-07-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 787 | 30.36 | 1:02.96 | |||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
2 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 776 | 30.59 | 1:03.25 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pernille Larsen | 1992 | 773 | 30.65 | 1:03.34 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Aisling Cooney | 1990 | 736 | 30.77 | 1:04.37 | |||||
Irland | ||||||||||
5 | Eleonor Lindborg | 1992 | 715 | 31.23 | 1:04.99 | |||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
6 | Line Gregersen | 1994 | 712 | 31.29 | 1:05.09 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Nathalie Lindborg | 1991 | 695 | 32.26 | 1:05.62 | |||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
8 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 681 | 31.99 | 1:06.06 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
9 | Kristina Thomsen | 1991 | 675 | 31.70 | 1:06.25 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
10 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | 667 | 32.20 | 1:06.53 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
11 | Cecilie Hansen | 1995 | 664 | 32.02 | 1:06.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mette Pedersen | 1993 | 654 | 32.56 | 1:06.97 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
13 | Mie Refn | 1993 | 651 | 32.58 | 1:07.05 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
14 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | 650 | 31.97 | 1:07.09 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
15 | Caroline Eskildsen | 1995 | 642 | 32.96 | 1:07.36 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 635 | 32.67 | 1:07.62 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Annelouise Dolleris | 1995 | 634 | 32.62 | 1:07.65 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
18 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | 632 | 32.05 | 1:07.71 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
19 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 632 | 32.63 | 1:07.73 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
20 | Simone Norman Pedersen | 1993 | 625 | 33.32 | 1:07.96 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Christine Pedersen | 1993 | 625 | 32.26 | 1:07.97 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
22 | Klara Strand Olesen | 1995 | 625 | 32.94 | 1:07.99 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
23 | Eliana Jørgensen | 1993 | 617 | 33.47 | 1:08.27 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
24 | Josefine Møller Jeppesen | 1995 | 616 | 33.00 | 1:08.32 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
25 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 598 | 33.74 | 1:08.98 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
26 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 598 | 33.79 | 1:09.00 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
27 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | 597 | 33.30 | 1:09.02 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
28 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 596 | 33.36 | 1:09.05 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Runa Dalby | 1993 | 584 | 34.20 | 1:09.52 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | 584 | 33.82 | 1:09.53 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
31 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 584 | 33.65 | 1:09.55 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
32 | Christina Hvid Edill | 1995 | 579 | 33.85 | 1:09.74 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
33 | Sofie Kisbye Høj | 1992 | 575 | 34.76 | 1:09.91 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
34 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 565 | 33.60 | 1:10.31 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
35 | Laura Smidt Hansen | 1992 | 564 | 34.33 | 1:10.36 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
36 | Sarah Bro | 1996 | 561 | 34.48 | 1:10.46 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
37 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 557 | 34.10 | 1:10.63 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
38 | Michelle Icka Christensen | 1995 | 556 | 34.44 | 1:10.67 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
39 | Anna-Marie Christiansen | 1990 | 547 | 33.51 | 1:11.06 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
40 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | 538 | 34.27 | 1:11.47 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
41 | Dominyka Skarbaliute | 1994 | 536 | 34.29 | 1:11.54 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
42 | Mette Haagen Larsen | 1997 | 519 | 35.70 | 1:12.34 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
43 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | 509 | 35.12 | 1:12.78 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
44 | Ida Kyhl | 1995 | 506 | 35.29 | 1:12.96 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
45 | Maria Søe Beith | 1996 | 504 | 35.42 | 1:13.05 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
46 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | 502 | 35.69 | 1:13.11 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
47 | Sofie Seheim | 1991 | 499 | 34.94 | 1:13.27 | |||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
48 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 499 | 35.64 | 1:13.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
49 | Frederikke Hedegaard | 1993 | 494 | 36.04 | 1:13.52 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
50 | Mie Thisted Feldberg | 1995 | 493 | 35.36 | 1:13.58 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
51 | Astrid Brink Hundebøl | 1991 | 477 | 35.47 | 1:14.41 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
52 | Katarina S. Thomsen | 1991 | 465 | 35.31 | 1:15.02 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
53 | Karina Sørensen | 1995 | 459 | 35.68 | 1:15.36 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
54 | Amalie Ringgaard | 1996 | 440 | 36.73 | 1:16.41 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
55 | Maria Lassen | 1994 | 389 | 38.46 | 1:19.64 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Katja Løje | 1993 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 28 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:53 |
Resultat Løb 14 (Semifinaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 28 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:20 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 1:00.48 2005-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 1:01.69 2000-09-17 |
Nordisk Rekord Senior: Louise Örnstedt (1985) 1:00.48 2005-03-26 |
Europarekord Senior: Gemma Spofforth (1987) 58.12 2009-07-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | 825 | 30.29 | 1:01.98 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 802 | 30.55 | 1:02.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Aisling Cooney | 1990 | 781 | 30.43 | 1:03.11 | |||||
Irland | ||||||||||
4 | Ida Lindborg | 1994 | 759 | 30.68 | 1:03.72 | |||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
5 | Line Gregersen | 1994 | 718 | 31.60 | 1:04.92 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Eleonor Lindborg | 1992 | 715 | 31.42 | 1:04.99 | |||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
7 | Annelouise Dolleris | 1995 | 667 | 32.42 | 1:06.53 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
8 | Kristina Thomsen | 1991 | 662 | 31.88 | 1:06.69 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
9 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | 658 | 32.06 | 1:06.81 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Caroline Eskildsen | 1995 | 655 | 32.88 | 1:06.91 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | 651 | 32.20 | 1:07.06 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
12 | Cecilie Hansen | 1995 | 651 | 32.27 | 1:07.07 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 649 | 32.01 | 1:07.13 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
14 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 646 | 32.46 | 1:07.23 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 644 | 32.66 | 1:07.30 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
16 | Mette Pedersen | 1993 | 607 | 33.18 | 1:08.65 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 28 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:20 |
Resultat Løb 14 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 29 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:17 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 1:00.48 2005-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 1:01.69 2000-09-17 |
Nordisk Rekord Senior: Louise Örnstedt (1985) 1:00.48 2005-03-26 |
Europarekord Senior: Gemma Spofforth (1987) 58.12 2009-07-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 811 | 30.21 | 1:02.33 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pernille Larsen | 1992 | 801 | 30.41 | 1:02.58 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Aisling Cooney | 1990 | 786 | 30.41 | 1:02.97 | |||||
Irland | ||||||||||
4 | Kristina Thomsen | 1991 | 725 | 30.86 | 1:04.71 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
5 | Line Gregersen | 1994 | 709 | 31.52 | 1:05.19 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Eleonor Lindborg | 1992 | 701 | 32.00 | 1:05.43 | |||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
7 | Annelouise Dolleris | 1995 | 674 | 32.08 | 1:06.30 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
8 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | 665 | 32.04 | 1:06.60 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 29 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:17 |
Resultat Løb 15 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 28 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:08 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 15, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:02.41 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 1:03.40 2006-07-07 |
Nordisk Rekord Senior: Alexander Dale Oen (1985) 59.16 2008-08-10 |
Europarekord Senior: Hugues Duboscq (1981) 58.64 2009-07-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Chris Christensen | 1988 | 769 | 29.87 | 1:03.95 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Emil Klingberg | 1987 | 751 | 30.65 | 1:04.45 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
3 | Morten Klarskov | 1992 | 733 | 30.80 | 1:04.96 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
4 | Mathias Andersen | 1991 | 706 | 31.41 | 1:05.80 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | 680 | 31.42 | 1:06.61 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
6 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | 670 | 30.78 | 1:06.93 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
7 | Joachim Mortensen | 1995 | 658 | 30.95 | 1:07.34 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Simon Westh | 1990 | 651 | 31.59 | 1:07.58 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Lars Merl | 1993 | 651 | 32.05 | 1:07.59 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Henrik Lagoni | 1991 | 650 | 31.61 | 1:07.61 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | 649 | 30.81 | 1:07.67 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Niklas Hedegaard | 1990 | 646 | 31.34 | 1:07.78 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jesper Kristensen | 1982 | 645 | 32.26 | 1:07.81 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Peter Skotte | 1991 | 644 | 31.78 | 1:07.82 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jens Peter Träff | 1988 | 644 | 32.27 | 1:07.83 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Kasper Blomsterberg | 1992 | 628 | 31.30 | 1:08.39 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Christian Christensen | 1991 | 621 | 31.74 | 1:08.66 | |||||
Svømmeklubben Mk 31 | ||||||||||
18 | Emil Sainis | 1992 | 606 | 32.42 | 1:09.21 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
19 | Andreas Hallberg Jensen | 1992 | 590 | 32.70 | 1:09.85 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
20 | Mark Meyer Poulsen | 1994 | 585 | 33.02 | 1:10.04 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | 584 | 32.39 | 1:10.07 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
22 | Søren Jungersen | 1993 | 583 | 33.23 | 1:10.11 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
23 | Christian Jensen | 1987 | 582 | 32.64 | 1:10.18 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Mads Pedersen | 1991 | 580 | 32.54 | 1:10.24 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mads Christensen | 1994 | 575 | 32.84 | 1:10.43 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Harald Welling | 1993 | 573 | 32.83 | 1:10.52 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
27 | Mads Møller | 1991 | 573 | 32.15 | 1:10.54 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Joakim Ro-Poulsen | 1988 | 569 | 33.08 | 1:10.69 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
29 | Thomas Hindborg Petersen | 1991 | 568 | 32.85 | 1:10.74 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
30 | Viktor Christensen | 1995 | 559 | 33.90 | 1:11.12 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
31 | Jesper Gemke | 1993 | 558 | 32.88 | 1:11.14 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
32 | Christian Blom Jensen | 1994 | 557 | 33.39 | 1:11.18 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
33 | Mark Halding | 1991 | 557 | 32.86 | 1:11.20 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
34 | Christopher Kok | 1992 | 555 | 32.88 | 1:11.30 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
35 | Christian Warm | 1992 | 554 | 32.82 | 1:11.32 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
36 | Jonas Olczyk | 1994 | 551 | 32.59 | 1:11.47 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
37 | Martin G. Hansen | 1992 | 550 | 33.61 | 1:11.49 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
38 | Sebastian Tracey | 1993 | 548 | 33.10 | 1:11.57 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Rasmus Koch | 1992 | 538 | 33.52 | 1:12.01 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
40 | Brian Lagoni | 1985 | 538 | 32.95 | 1:12.02 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
41 | Christian R. Svejstrup | 1990 | 532 | 33.47 | 1:12.28 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
42 | Michael Petersen | 1994 | 529 | 34.34 | 1:12.44 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
43 | Stefan B. Høgild | 1991 | 528 | 34.47 | 1:12.48 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
44 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 520 | 33.20 | 1:12.87 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
45 | Anders Paaske | 1995 | 519 | 34.49 | 1:12.90 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
46 | Søren Schebel Steg | 1992 | 515 | 33.98 | 1:13.08 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
47 | Bjarke Schäfer | 1993 | 506 | 34.70 | 1:13.51 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
48 | Nour Hermiz | 1994 | 504 | 34.16 | 1:13.62 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
48 | Andreas T. Johansen | 1994 | 504 | 35.22 | 1:13.62 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
50 | Theodor Lundberg | 1994 | 499 | 33.93 | 1:13.88 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
51 | Jon Kærsgaard | 1984 | 498 | 33.51 | 1:13.90 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
52 | Tobias N Sandager | 1993 | 494 | 34.21 | 1:14.09 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
53 | Steffen Breinbjerg | 1994 | 480 | 35.65 | 1:14.81 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
54 | Mikkel Wagner | 1991 | 475 | 35.00 | 1:15.09 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
55 | Nils Just Andersen | 1992 | 474 | 34.75 | 1:15.13 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
56 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | 443 | 35.75 | 1:16.84 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
57 | Alexander Andersen | 1993 | 427 | 36.75 | 1:17.80 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 28 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:08 |
Resultat Løb 15 (Semifinaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 28 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:36 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 15, 100m Brystsvømning Herrer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:02.41 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 1:03.40 2006-07-07 |
Nordisk Rekord Senior: Alexander Dale Oen (1985) 59.16 2008-08-10 |
Europarekord Senior: Hugues Duboscq (1981) 58.64 2009-07-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Chris Christensen | 1988 | 797 | 29.82 | 1:03.19 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Emil Klingberg | 1987 | 794 | 29.84 | 1:03.25 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
3 | Mathias Andersen | 1991 | 729 | 30.62 | 1:05.08 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Peter Skotte | 1991 | 686 | 31.36 | 1:06.41 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jesper Kristensen | 1982 | 682 | 31.48 | 1:06.56 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jens Peter Träff | 1988 | 679 | 31.59 | 1:06.64 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Niklas Hedegaard | 1990 | 670 | 31.40 | 1:06.95 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | 669 | 30.64 | 1:06.98 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Morten Klarskov | 1992 | 662 | 31.77 | 1:07.21 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
10 | Simon Westh | 1990 | 656 | 31.59 | 1:07.42 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
10 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | 656 | 31.89 | 1:07.42 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
12 | Henrik Lagoni | 1991 | 645 | 32.18 | 1:07.80 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | 643 | 31.15 | 1:07.87 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
14 | Joachim Mortensen | 1995 | 632 | 32.21 | 1:08.27 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Lars Merl | 1993 | 623 | 32.37 | 1:08.60 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Kasper Blomsterberg | 1992 | 583 | 31.77 | 1:10.14 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 28 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:36 |
Resultat Løb 15 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 29 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:24 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 15, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:02.41 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 1:03.40 2006-07-07 |
Nordisk Rekord Senior: Alexander Dale Oen (1985) 59.16 2008-08-10 |
Europarekord Senior: Hugues Duboscq (1981) 58.64 2009-07-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Klingberg | 1987 | 785 | 29.67 | 1:03.49 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Chris Christensen | 1988 | 782 | 29.69 | 1:03.59 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Mathias Andersen | 1991 | 730 | 30.45 | 1:05.06 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jesper Kristensen | 1982 | 715 | 30.88 | 1:05.52 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Niklas Hedegaard | 1990 | 709 | 30.72 | 1:05.71 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jens Peter Träff | 1988 | 697 | 31.16 | 1:06.07 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Peter Skotte | 1991 | 696 | 30.79 | 1:06.10 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | 665 | 30.69 | 1:07.12 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 29 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:24 |
Resultat Løb 16 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 28 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:27 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 16, 100m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 56.89 2003-07-31 |
Nordisk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Europarekord Senior: Britta Steffen (1983) 52.07 2009-07-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | 789 | 26.78 | 56.34 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Pernille Blume | 1994 | 745 | 28.14 | 57.45 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Micha Østergaard | 1987 | 739 | 27.96 | 57.60 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Kristina Thomsen | 1991 | 728 | 27.54 | 57.89 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
5 | Louise Jansen | 1984 | 719 | 28.34 | 58.12 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Pernille Juel | 1994 | 718 | 28.16 | 58.15 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
7 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | 707 | 28.46 | 58.46 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
8 | Ida Lindborg | 1994 | 700 | 28.27 | 58.63 | |||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
9 | Nathalie Lindborg | 1991 | 695 | 28.53 | 58.77 | |||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
10 | Kia Hansen | 1995 | 695 | 28.83 | 58.79 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lotte Friis | 1988 | 690 | 28.22 | 58.92 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Randi F. Nielsen | 1989 | 681 | 28.56 | 59.17 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
13 | Mette Pedersen | 1993 | 681 | 28.46 | 59.19 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
14 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 679 | 28.35 | 59.23 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Frida Börnfors | 1994 | 666 | 28.69 | 59.63 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
16 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | 661 | 28.69 | 59.79 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
17 | Sofie Harnfeldt | 1991 | 659 | 28.93 | 59.85 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Kirstine Lei | 1992 | 658 | 29.09 | 59.87 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
19 | Bettina Caspersen | 1992 | 649 | 29.24 | 1:00.13 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Eliana Jørgensen | 1993 | 646 | 29.46 | 1:00.22 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
21 | Mai Hjelmgaard | 1994 | 644 | 29.29 | 1:00.30 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
22 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 643 | 29.35 | 1:00.32 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
22 | Monique Johansen | 1994 | 643 | 28.85 | 1:00.32 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
24 | Pernille Jalsøe | 1993 | 640 | 29.12 | 1:00.42 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
25 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 639 | 29.22 | 1:00.46 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
26 | Jahnay Benson | 1995 | 635 | 28.97 | 1:00.59 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
27 | Marina Heller Hansen | 1994 | 633 | 28.96 | 1:00.63 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
28 | Tine Aagaard | 1989 | 631 | 28.96 | 1:00.71 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
29 | Camilla Rasmussen | 1991 | 628 | 29.15 | 1:00.81 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
30 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 626 | 29.26 | 1:00.88 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
31 | Tenna Larsson | 1989 | 624 | 29.60 | 1:00.92 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
32 | Olivia Burmester | 1993 | 624 | 28.79 | 1:00.94 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
33 | Katrine Skov Pedersen | 1989 | 620 | 29.68 | 1:01.06 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
34 | Laura Tvermoes | 1993 | 620 | 29.26 | 1:01.08 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
35 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 614 | 29.37 | 1:01.26 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
36 | Siri Wiecker | 1994 | 614 | 29.49 | 1:01.27 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
37 | Isabella Kjeldsen | 1993 | 613 | 29.52 | 1:01.28 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Miriam Stupak Møller | 1994 | 613 | 29.73 | 1:01.28 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
39 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 611 | 29.51 | 1:01.36 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
40 | Pernille Hansen | 1991 | 606 | 29.35 | 1:01.53 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
41 | Josefine Børthy Petersen | 1993 | 605 | 29.77 | 1:01.58 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
42 | Mette Hasemann | 1993 | 600 | 29.88 | 1:01.74 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
43 | Frederikke Matthiassen | 1996 | 597 | 29.23 | 1:01.85 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
44 | Nina Cawley | 1994 | 596 | 29.73 | 1:01.88 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
45 | Cecilie Villadsen | 1995 | 595 | 29.95 | 1:01.92 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
46 | Stefanie Franck | 1990 | 594 | 30.11 | 1:01.94 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
47 | Janni Overgaard | 1993 | 592 | 29.59 | 1:02.01 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
48 | Mette Haagen Larsen | 1997 | 592 | 30.44 | 1:02.02 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
49 | Sidse Kehlet | 1996 | 592 | 30.16 | 1:02.03 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
50 | Anja Olsen | 1993 | 591 | 29.57 | 1:02.05 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
51 | Christina Hvid Edill | 1995 | 591 | 29.96 | 1:02.06 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
52 | Trine Søby | 1991 | 590 | 29.76 | 1:02.08 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
52 | Freja Østergaard | 1995 | 590 | 29.51 | 1:02.08 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
54 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 590 | 29.96 | 1:02.09 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
55 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 586 | 30.24 | 1:02.21 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
56 | Josephina Bartela | 1994 | 585 | 29.54 | 1:02.25 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
57 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | 584 | 30.38 | 1:02.31 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
58 | Julie Damberg | 1992 | 583 | 30.53 | 1:02.32 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
58 | Ditte Johansen | 1994 | 583 | 30.39 | 1:02.32 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
60 | Pernille Moth | 1994 | 582 | 30.30 | 1:02.35 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
61 | Julie Hougård | 1991 | 580 | 29.61 | 1:02.45 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
62 | Tenna Holm | 1995 | 575 | 29.78 | 1:02.60 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
63 | Charlotte Jensen | 1992 | 574 | 29.78 | 1:02.64 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
64 | Ida Louise Steffensen | 1995 | 573 | 30.53 | 1:02.69 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
65 | Louise Kaltoft Petersen | 1992 | 572 | 30.49 | 1:02.74 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
66 | Melizza Petersen | 1994 | 571 | 30.12 | 1:02.78 | |||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
67 | Sophie Nordkild | 1994 | 570 | 30.16 | 1:02.81 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
68 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 568 | 30.19 | 1:02.87 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
69 | Maria Madsen | 1995 | 566 | 30.06 | 1:02.94 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
70 | Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | 561 | 30.10 | 1:03.12 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
71 | Camilla Rønbøg | 1992 | 561 | 30.17 | 1:03.14 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
72 | Nicole Møller | 1993 | 561 | 30.27 | 1:03.15 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
73 | Julie Langhorn | 1994 | 556 | 30.37 | 1:03.32 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
74 | Anne Bach | 1991 | 553 | 29.97 | 1:03.43 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
75 | Mathilde Balle | 1989 | 543 | 30.32 | 1:03.81 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
76 | Laura Smidt Hansen | 1992 | 540 | 30.95 | 1:03.93 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
77 | Johanne Appelsø | 1994 | 538 | 30.59 | 1:04.03 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
78 | Kathrine Øgendahl | 1991 | 536 | 30.92 | 1:04.09 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
79 | Signe B. Thomasen | 1996 | 530 | 31.19 | 1:04.36 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
80 | Helene Hauschultz | 1993 | 511 | 30.99 | 1:05.14 | |||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
81 | Astrid Brink Hundebøl | 1991 | 473 | 31.79 | 1:06.84 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
82 | Line Gregersen | 1994 | 409 | 33.96 | 1:10.15 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Ghita Kobbelgaard | 1995 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 28 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:27 |
Resultat Løb 16 (Semifinaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 28 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:01 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 16, 100m Frisvømning Damer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 56.89 2003-07-31 |
Nordisk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Europarekord Senior: Britta Steffen (1983) 52.07 2009-07-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | 821 | 26.84 | 55.61 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Micha Østergaard | 1987 | 760 | 27.58 | 57.05 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Nathalie Lindborg | 1991 | 748 | 27.75 | 57.37 | |||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
4 | Lotte Friis | 1988 | 724 | 28.01 | 57.98 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Pernille Blume | 1994 | 724 | 28.14 | 58.00 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | 701 | 28.52 | 58.61 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
7 | Pernille Juel | 1994 | 700 | 28.17 | 58.63 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
8 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 692 | 28.43 | 58.88 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Randi F. Nielsen | 1989 | 683 | 28.41 | 59.13 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | Mette Pedersen | 1993 | 682 | 28.33 | 59.15 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
11 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | 670 | 28.79 | 59.50 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Frida Börnfors | 1994 | 664 | 28.91 | 59.69 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
13 | Sofie Harnfeldt | 1991 | 663 | 28.68 | 59.71 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Bettina Caspersen | 1992 | 652 | 29.13 | 1:00.05 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Eliana Jørgensen | 1993 | 648 | 29.14 | 1:00.16 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
16 | Kirstine Lei | 1992 | 634 | 29.17 | 1:00.60 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 28 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:01 |
Resultat Løb 16 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 29 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:26 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 16, 100m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 56.89 2003-07-31 |
Nordisk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Europarekord Senior: Britta Steffen (1983) 52.07 2009-07-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | 827 | 26.51 | 55.48 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Nathalie Lindborg | 1991 | 805 | 26.89 | 55.97 | |||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
3 | Pernille Blume | 1994 | 729 | 28.16 | 57.86 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Pernille Juel | 1994 | 715 | 28.13 | 58.23 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | 698 | 28.50 | 58.71 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
6 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 686 | 28.09 | 59.04 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Micha Østergaard | 1987 | 679 | 28.53 | 59.23 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Randi F. Nielsen | 1989 | 675 | 28.56 | 59.36 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 29 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:26 |
Resultat Løb 17 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 28 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:04 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 17, 200m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
Nordisk Rekord Senior: Anders Holmertz (1968) 1:46.76 1992-07-26 |
Europarekord Senior: Paul Biedermann (1986) 1:42.00 2009-07-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Skaaning | 1993 | 720 | 27.32 | 56.48 | 1:25.94 | 1:53.80 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Jon Rud | 1986 | 717 | 26.87 | 55.59 | 1:24.65 | 1:53.96 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Olaf Wildeboer | 1983 | 715 | 26.76 | 55.71 | 1:25.09 | 1:54.07 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicolai Graae Hansen | 1988 | 712 | 27.00 | 56.09 | 1:25.18 | 1:54.25 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Anders Lie | 1991 | 705 | 27.60 | 57.26 | 1:26.17 | 1:54.61 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frans Johannessen | 1992 | 703 | 26.93 | 55.68 | 1:24.90 | 1:54.71 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 699 | 26.79 | 55.86 | 1:25.27 | 1:54.92 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | 692 | 27.35 | 57.08 | 1:26.49 | 1:55.32 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kristian Weber Larsen | 1990 | 683 | 26.96 | 56.60 | 1:26.01 | 1:55.81 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
10 | Anders Blume | 1990 | 683 | 27.17 | 56.97 | 1:26.79 | 1:55.83 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Magnus Westermann | 1995 | 679 | 27.09 | 56.52 | 1:27.17 | 1:56.03 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
12 | Jonas Hansen | 1991 | 675 | 27.50 | 56.44 | 1:26.04 | 1:56.26 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
13 | Viktor B. Bromer | 1993 | 674 | 27.52 | 56.96 | 1:26.78 | 1:56.33 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Jacob Carstensen | 1978 | 673 | 27.30 | 56.57 | 1:26.31 | 1:56.38 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Karsten Vedel | 1992 | 671 | 27.07 | 55.76 | 1:26.24 | 1:56.50 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
16 | Martin Pedersen | 1991 | 665 | 27.98 | 58.04 | 1:27.28 | 1:56.84 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
17 | Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 657 | 27.51 | 57.22 | 1:27.65 | 1:57.36 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Martin Wagner | 1991 | 652 | 27.89 | 57.54 | 1:27.64 | 1:57.61 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
19 | Søren Dahl | 1993 | 649 | 26.79 | 56.30 | 1:26.88 | 1:57.80 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Thomas Olsen | 1992 | 643 | 27.49 | 57.15 | 1:27.57 | 1:58.16 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Marcus Bak | 1991 | 638 | 27.36 | 56.91 | 1:27.60 | 1:58.48 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Jonas Westergaard | 1990 | 628 | 27.80 | 58.07 | 1:28.70 | 1:59.10 | |||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
23 | Stephan Norman Østergaard | 1989 | 627 | 27.67 | 57.53 | 1:28.83 | 1:59.19 | |||
Frem Odense | ||||||||||
24 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 621 | 27.94 | 57.84 | 1:28.75 | 1:59.53 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
25 | Mikkel Johansen | 1994 | 620 | 29.02 | 59.11 | 1:29.97 | 1:59.60 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
26 | Christian Paaske | 1992 | 619 | 27.80 | 58.34 | 1:29.35 | 1:59.67 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
27 | Patrick Hesselberg | 1991 | 616 | 28.76 | 59.27 | 1:29.74 | 1:59.88 | |||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
28 | Nicklas Luplau | 1989 | 615 | 28.00 | 57.69 | 1:28.71 | 1:59.97 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
29 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 610 | 28.51 | 59.35 | 1:30.32 | 2:00.25 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Andreas Mouritsen | 1992 | 608 | 28.38 | 58.85 | 1:30.09 | 2:00.41 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
31 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 606 | 28.10 | 59.30 | 1:30.87 | 2:00.51 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
32 | Hansotto Kristiansen | 1992 | 603 | 28.86 | 59.05 | 1:29.75 | 2:00.76 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
33 | Jacob Holst | 1991 | 595 | 27.55 | 57.34 | 1:28.83 | 2:01.28 | |||
Frem Odense | ||||||||||
34 | Martin Mathiesen | 1994 | 593 | 28.91 | 59.72 | 1:31.03 | 2:01.40 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
35 | Thomas Steenberg | 1994 | 592 | 28.20 | 58.56 | 1:29.54 | 2:01.47 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
36 | Andreas Schiellerup | 1993 | 585 | 27.89 | 59.22 | 1:30.69 | 2:01.97 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
37 | Joachim Petersen | 1992 | 584 | 28.35 | 59.10 | 1:31.00 | 2:02.00 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
38 | Lasse Vestergaard | 1991 | 579 | 28.03 | 59.40 | 1:31.21 | 2:02.36 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
39 | Ömer Faruk Benli | 1993 | 578 | 28.54 | 59.50 | 1:31.43 | 2:02.45 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
40 | Morten Suhr | 1993 | 569 | 29.19 | 1:00.35 | 1:31.69 | 2:03.10 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
41 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 563 | 27.18 | 57.59 | 1:29.88 | 2:03.56 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
42 | Jonas Graversen | 1990 | 561 | 28.44 | 1:00.22 | 1:32.29 | 2:03.65 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Thor Andersen | 1992 | 558 | 27.92 | 58.99 | 1:31.35 | 2:03.90 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
44 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | 557 | 29.18 | 1:00.29 | 1:32.41 | 2:04.00 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
45 | Morten Steen Christensen | 1992 | 553 | 29.58 | 1:00.75 | 1:32.78 | 2:04.24 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
46 | Tonni Kristensen | 1992 | 553 | 28.26 | 58.99 | 1:31.17 | 2:04.28 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
47 | Christian Erichsen | 1990 | 548 | 28.82 | 59.44 | 1:31.82 | 2:04.68 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
48 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | 546 | 28.33 | 58.61 | 1:30.89 | 2:04.76 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
49 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 545 | 29.74 | 1:01.41 | 1:32.73 | 2:04.86 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
50 | Laust Norgren | 1995 | 544 | 28.75 | 1:00.54 | 1:33.69 | 2:04.92 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
51 | Martin Madsen | 1990 | 534 | 29.32 | 1:00.56 | 1:32.72 | 2:05.72 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
52 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | 531 | 28.87 | 1:00.01 | 1:32.95 | 2:05.96 | |||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
53 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 524 | 27.92 | 59.56 | 1:33.10 | 2:06.49 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
54 | Marc Bach Nielsen | 1994 | 521 | 29.09 | 1:01.28 | 1:34.72 | 2:06.74 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
55 | Thomas Knudsen | 1996 | 510 | 29.61 | 1:01.94 | 1:34.99 | 2:07.63 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
56 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | 509 | 29.48 | 1:01.46 | 1:34.38 | 2:07.76 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
57 | Sebastian Ovesen | 1994 | 503 | 29.95 | 1:02.24 | 1:35.24 | 2:08.24 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
58 | Rasmus Busk Sørensen | 1991 | 458 | 29.36 | 1:02.46 | 1:37.43 | 2:12.30 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
59 | Peter Skotte | 1991 | 324 | 32.28 | 1:09.42 | 1:48.75 | 2:28.55 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 28 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:04 |
Resultat Løb 17 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 28 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:11 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 17, 200m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
Nordisk Rekord Senior: Anders Holmertz (1968) 1:46.76 1992-07-26 |
Europarekord Senior: Paul Biedermann (1986) 1:42.00 2009-07-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jon Rud | 1986 | 786 | 26.17 | 53.97 | 1:22.15 | 1:50.54 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Anders Lie | 1991 | 770 | 26.36 | 54.08 | 1:22.90 | 1:51.29 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Olaf Wildeboer | 1983 | 751 | 25.85 | 53.52 | 1:22.13 | 1:52.20 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicolai Graae Hansen | 1988 | 735 | 26.43 | 55.55 | 1:24.02 | 1:53.00 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 734 | 25.82 | 54.20 | 1:23.22 | 1:53.10 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | 703 | 26.32 | 54.82 | 1:24.73 | 1:54.73 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Daniel Skaaning | 1993 | 659 | 26.52 | 54.55 | 1:24.76 | 1:57.22 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | Kristian Weber Larsen | 1990 | 658 | 26.73 | 55.86 | 1:26.57 | 1:57.27 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
9 | Magnus Westermann | 1995 | 691 | 27.29 | 57.33 | 1:27.19 | 1:55.37 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Karsten Vedel | 1992 | 670 | 27.40 | 57.18 | 1:26.87 | 1:56.59 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Martin Wagner | 1991 | 668 | 27.93 | 57.50 | 1:27.53 | 1:56.69 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jonas Hansen | 1991 | 653 | 27.62 | 57.48 | 1:27.59 | 1:57.58 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
13 | Stephan Norman Østergaard | 1989 | 642 | 28.45 | 58.78 | 1:28.75 | 1:58.22 | |||
Frem Odense | ||||||||||
14 | Jonas Westergaard | 1990 | 637 | 27.60 | 57.70 | 1:28.54 | 1:58.52 | |||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
15 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 624 | 27.57 | 57.74 | 1:28.67 | 1:59.37 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 619 | 27.68 | 57.79 | 1:28.50 | 1:59.68 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 28 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:11 |
Resultat Løb 19 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 28 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:03 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 19, 100m Fri Handicap Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 56.89 2003-07-31 |
Nordisk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Europarekord Senior: Britta Steffen (1983) 52.07 2009-07-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Lassen | 1994 | 401 | 33.39 | 1:10.63 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Amalie Vinther | 1995 | 327 | 36.30 | 1:15.56 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nadja Joy | 1987 | 285 | 37.50 | 1:19.10 | |||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise Andreasen | 1995 | 236 | 39.67 | 1:24.25 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Susan Hansen | 1987 | 231 | 39.60 | 1:24.86 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Karina Lauridsen | 1976 | Akut syg | |||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 28 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:03 |
Resultat Løb 20 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 28 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 20, 100m Fri Handicap Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 50.92 2009-07-09 |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 47.12 2009-07-30 |
Europarekord Senior: Alain Bernard (1983) 47.12 2009-07-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Andersen | 1994 | 485 | 27.82 | 59.70 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Kasper Sørensen | 1994 | 476 | 28.94 | 1:00.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonas B. Sørensen | 1993 | 422 | 28.91 | 1:02.55 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Christian T. Thomsen | 1990 | 410 | 29.54 | 1:03.12 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Kasper Zysek | 1994 | 354 | 32.51 | 1:06.33 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Mikkel Asmussen | 1993 | 307 | 32.88 | 1:09.56 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
7 | Niels Mortensen | 1995 | 300 | 33.71 | 1:10.07 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
8 | Stefan Popplewel | 1994 | 269 | 34.71 | 1:12.68 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Nikolaj Lund | 1990 | 179 | 38.64 | 1:23.16 | |||||
Korsør Handicap Idræt | ||||||||||
10 | Jonas Larsen | 1992 | 103 | 47.45 | 1:40.15 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 28 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 20 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 28 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:09 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 20, 100m Fri Handicap Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 50.92 2009-07-09 |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 47.12 2009-07-30 |
Europarekord Senior: Alain Bernard (1983) 47.12 2009-07-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kasper Sørensen | 1994 | 482 | 28.40 | 59.83 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lasse Andersen | 1994 | 476 | 28.43 | 1:00.10 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Jonas B. Sørensen | 1993 | 446 | 28.90 | 1:01.40 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Christian T. Thomsen | 1990 | 415 | 29.48 | 1:02.88 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Kasper Zysek | 1994 | 390 | 31.66 | 1:04.21 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Mikkel Asmussen | 1993 | 312 | 32.90 | 1:09.15 | |||||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
7 | Niels Mortensen | 1995 | 310 | 33.48 | 1:09.30 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
8 | Stefan Popplewel | 1994 | 255 | 35.54 | 1:14.02 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 28 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:09 |
Resultat Løb 21 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 28 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:08 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 21, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 8:08.65 2009-04-08 |
Dansk Rekord Junior: SIGMA Piger (1994) 8:28.49 2010-03-28 |
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 7:53.83 2008-08-13 |
Europarekord Senior: Storbrittanien (1900) 7:45.51 2009-07-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Nordsjælland Sigma | 0 | 799 | 8:17.91 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Amalie Emma Thomsen | 1994 | 1:00.99 | 2:05.50 | 2:05.50 | ||||||
Lotte Friis | 1988 | 59.96 | 2:03.28 | 4:08.78 | ||||||
Pernille Blume | 1994 | 1:00.58 | 2:05.64 | 6:14.42 | ||||||
Louise Jansen | 1984 | 59.15 | 2:03.49 | 8:17.91 | ||||||
2 | Kvik Damer 1 | 0 | 758 | 8:26.90 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Julie Brøndum Petersen | 1994 | 1:02.11 | 2:08.35 | 2:08.35 | ||||||
Monique Johansen | 1994 | 1:01.11 | 2:09.56 | 4:17.91 | ||||||
Jeanette Ottesen | 1987 | 58.81 | 2:02.03 | 6:19.94 | ||||||
Pernille Jalsøe | 1993 | 1:00.77 | 2:06.96 | 8:26.90 | ||||||
3 | Vat Damer 1 | 0 | 731 | 8:32.94 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Mai Hjelmgaard | 1994 | 1:02.11 | 2:09.48 | 2:09.48 | ||||||
Micha Østergaard | 1987 | 59.29 | 2:02.71 | 4:12.19 | ||||||
Anna Maria Svanbergsson | 1993 | 1:02.59 | 2:10.64 | 6:22.83 | ||||||
Eliana Jørgensen | 1993 | 1:03.45 | 2:10.11 | 8:32.94 | ||||||
4 | Elite Svøm Esbjerg 1 | 0 | 729 | 8:33.35 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 1:02.52 | 2:08.75 | 2:08.75 | ||||||
Katrine Holm Sørensen | 1992 | 1:00.63 | 2:05.91 | 4:14.66 | ||||||
Line Præst Lauridsen | 1989 | 1:01.51 | 2:10.11 | 6:24.77 | ||||||
Matilde Riis Sørensen | 1988 | 1:02.86 | 2:08.58 | 8:33.35 | ||||||
5 | Aalborg Damer 1 | 0 | 695 | 8:41.71 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Pernille Moth | 1994 | 1:03.73 | 2:10.70 | 2:10.70 | ||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 1:04.33 | 2:13.07 | 4:23.77 | ||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 1:01.17 | 2:06.96 | 6:30.73 | ||||||
Line Jørgensen Bruun | 1995 | 1:03.25 | 2:10.98 | 8:41.71 | ||||||
6 | Farum Kridz 1 | 0 | 690 | 8:42.82 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Marina Heller Hansen | 1994 | 1:02.77 | 2:06.64 | 2:06.64 | ||||||
Laura Tvermoes | 1993 | 1:04.23 | 2:13.55 | 4:20.19 | ||||||
Julie Marie Gadfelt | 1996 | 1:05.23 | 2:13.49 | 6:33.68 | ||||||
Ida Marie Vedel | 1994 | 1:02.88 | 2:09.14 | 8:42.82 | ||||||
7 | Senior Piger 1 | 0 | 687 | 8:43.77 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Randi F. Nielsen | 1989 | 1:01.58 | 2:05.85 | 2:05.85 | ||||||
Katrine Skov Pedersen | 1989 | 1:03.60 | 2:12.53 | 4:18.38 | ||||||
Rikke Møller Pedersen | 1989 | 1:03.95 | 2:12.45 | 6:30.83 | ||||||
Tine Aagaard | 1989 | 1:02.27 | 2:12.94 | 8:43.77 | ||||||
8 | Nordsjælland 2 Sigma | 0 | 673 | 8:47.35 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Sofie Harnfeldt | 1991 | 1:02.25 | 2:08.60 | 2:08.60 | ||||||
Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 1:03.75 | 2:12.72 | 4:21.32 | ||||||
Maj Lindberg Hansen | 1992 | 1:02.11 | 2:10.55 | 6:31.87 | ||||||
Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 1:05.43 | 2:15.48 | 8:47.35 | ||||||
9 | Køge Senior Damer | 0 | 658 | 8:51.16 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Simone Norman Pedersen | 1993 | 1:03.95 | 2:11.46 | 2:11.46 | ||||||
Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 1:04.83 | 2:12.78 | 4:24.24 | ||||||
Sabrina Wielsøe | 1990 | 1:03.08 | 2:11.67 | 6:35.91 | ||||||
Yalda Ghaznavi | 1992 | 1:04.75 | 2:15.25 | 8:51.16 | ||||||
10 | Triton Piger 1 | 1993 | 658 | 8:51.27 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
Christina Holmboe-Olesen | 1993 | 1:04.65 | 2:12.94 | 2:12.94 | ||||||
Jahnay Benson | 1995 | 1:03.43 | 2:11.71 | 4:24.65 | ||||||
Mette Hasemann | 1993 | 1:02.43 | 2:10.33 | 6:34.98 | ||||||
Christina Hvid Edill | 1995 | 1:04.23 | 2:16.29 | 8:51.27 | ||||||
11 | Gcs Damer | 1991 | 650 | 8:53.38 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 1:04.02 | 2:13.56 | 2:13.56 | ||||||
Tenna Larsson | 1989 | 1:02.95 | 2:11.02 | 4:24.58 | ||||||
Amalie Hansen | 1995 | 1:05.79 | 2:16.56 | 6:41.14 | ||||||
Trine Søby | 1991 | 1:03.77 | 2:12.24 | 8:53.38 | ||||||
12 | Silkeborg Damer | 1993 | 645 | 8:54.93 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Freja Østergaard | 1995 | 1:03.29 | 2:10.42 | 2:10.42 | ||||||
Sarah Harder Bruun | 1993 | 1:06.19 | 2:13.97 | 4:24.39 | ||||||
Isabella Kjeldsen | 1993 | 1:03.94 | 2:13.59 | 6:37.98 | ||||||
Kalinka T. Mogensen | 1995 | 1:05.88 | 2:16.95 | 8:54.93 | ||||||
13 | Agf1 | 0 | 640 | 8:56.26 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Julie Jepsen | 1994 | 1:02.29 | 2:09.20 | 2:09.20 | ||||||
Josephina Bartela | 1994 | 1:05.11 | 2:17.46 | 4:26.66 | ||||||
Pernille Larsen | 1992 | 1:01.74 | 2:08.76 | 6:35.42 | ||||||
Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 1:06.61 | 2:20.84 | 8:56.26 | ||||||
14 | Swim Team Midtjylland | 0 | 625 | 9:00.56 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Camilla Andersen | 1993 | 1:05.15 | 2:13.94 | 2:13.94 | ||||||
Nanna Lunding | 1991 | 1:05.60 | 2:13.74 | 4:27.68 | ||||||
Heidi Mikkelsen | 1985 | 1:05.56 | 2:17.41 | 6:45.09 | ||||||
Mathilde Balle | 1989 | 1:04.24 | 2:15.47 | 9:00.56 | ||||||
15 | Helsingør Damer | 0 | 614 | 9:03.64 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Trine Gudnitz | 1987 | 1:05.06 | 2:13.31 | 2:13.31 | ||||||
Josefine Børthy Petersen | 1993 | 1:03.35 | 2:11.08 | 4:24.39 | ||||||
Nina Cawley | 1994 | 1:05.34 | 2:18.85 | 6:43.24 | ||||||
Alberte Breum | 1995 | 1:08.68 | 2:20.40 | 9:03.64 | ||||||
16 | Hils Damer | 0 | 574 | 9:16.06 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | 1:07.47 | 2:20.87 | 2:20.87 | ||||||
Thea Mundt Lohse | 1994 | 1:07.99 | 2:20.93 | 4:41.80 | ||||||
Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | 1:06.62 | 2:18.71 | 7:00.51 | ||||||
Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 1:04.23 | 2:15.55 | 9:16.06 | ||||||
17 | Lyngby 1 | 0 | 569 | 9:17.74 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Anna Klüver Jepsen | 1993 | 1:03.75 | 2:14.70 | 2:14.70 | ||||||
Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 1:04.85 | 2:16.62 | 4:31.32 | ||||||
Regitze Svensson | 1995 | 1:06.50 | 2:25.37 | 6:56.69 | ||||||
Anne Bach | 1991 | 1:06.36 | 2:21.05 | 9:17.74 | ||||||
- | Vat Damer 2 | 0 | DSQ | Tyvstart 1 skifte | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 1:04.08 | 2:10.08 | 2:10.08 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 28 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:08 |
Resultat Løb 22 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 29 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:25 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 22, 1500m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 |
Nordisk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 |
Europarekord Senior: Yuriy Prilukov (1984) 14:43.21 2008-08-17 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Anders Lie | 1991 | 743 | 1:02.38 | 2:07.34 | 3:12.32 | 4:17.33 | 16:05.58 | ||
Farum Svømmeklub | 5:22.48 | 6:26.63 | 7:30.93 | 8:35.46 | ||||||
9:39.83 | 10:44.64 | 11:48.51 | 12:52.16 | |||||||
13:56.40 | 15:01.11 | |||||||||
2 | Martin Pedersen | 1991 | 722 | 1:02.11 | 2:07.55 | 3:13.29 | 4:19.07 | 16:14.76 | ||
Svømmeklubben Syd | 5:25.04 | 6:30.23 | 7:35.51 | 8:41.16 | ||||||
9:46.71 | 10:51.63 | 11:56.78 | 13:02.17 | |||||||
14:07.17 | 15:11.61 | |||||||||
3 | Viktor B. Bromer | 1993 | 715 | 1:02.25 | 2:07.61 | 3:13.60 | 4:19.11 | 16:18.01 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 5:24.65 | 6:28.96 | 7:34.13 | 8:39.34 | ||||||
9:44.67 | 10:50.22 | 11:55.92 | 13:02.10 | |||||||
14:08.31 | 15:14.04 | |||||||||
4 | Karsten Vedel | 1992 | 705 | 1:01.98 | 2:07.68 | 3:13.23 | 4:17.84 | 16:22.57 | ||
Farum Svømmeklub | 5:22.76 | 6:27.27 | 7:32.59 | 8:38.48 | ||||||
9:44.17 | 10:50.97 | 11:58.12 | 13:05.31 | |||||||
14:11.68 | 15:18.16 | |||||||||
5 | Thomas Olsen | 1992 | 701 | 1:02.20 | 2:08.40 | 3:14.96 | 4:21.14 | 16:24.35 | ||
Vest-Brøndby | 5:26.95 | 6:32.74 | 7:37.94 | 8:43.14 | ||||||
9:48.65 | 10:54.21 | 11:59.84 | 13:06.09 | |||||||
14:12.67 | 15:19.08 | |||||||||
6 | Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 668 | 1:02.29 | 2:08.35 | 3:14.52 | 4:20.33 | 16:40.60 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:27.13 | 6:33.53 | 7:39.93 | 8:46.33 | ||||||
9:53.35 | 11:00.89 | 12:08.77 | 13:15.85 | |||||||
14:23.90 | 15:32.68 | |||||||||
7 | Nicklas Luplau | 1989 | 660 | 1:03.45 | 2:10.27 | 3:17.30 | 4:24.08 | 16:44.29 | ||
West Swim Esbjerg | 5:30.96 | 6:37.99 | 7:45.08 | 8:52.49 | ||||||
9:59.72 | 11:06.99 | 12:14.35 | 13:22.40 | |||||||
14:30.56 | 15:38.49 | |||||||||
8 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 656 | 1:02.04 | 2:08.81 | 3:16.15 | 4:23.43 | 16:46.73 | ||
Thisted Svømmeklub | 5:31.25 | 6:38.41 | 7:46.60 | 8:54.76 | ||||||
10:03.47 | 11:11.56 | 12:19.61 | 13:27.44 | |||||||
14:34.15 | 15:42.30 | |||||||||
9 | Leif-Henning Klüver | 1993 | 639 | 1:02.29 | 2:08.74 | 3:15.54 | 4:22.62 | 16:55.15 | ||
Tsv Rot Weiss Niebüll | 5:29.66 | 6:37.86 | 7:45.93 | 8:54.17 | ||||||
10:02.47 | 11:12.29 | 12:21.65 | 13:31.86 | |||||||
14:41.78 | 15:49.87 | |||||||||
10 | Nicolai Frejvald Petersen | 1993 | 621 | 1:03.15 | 2:10.30 | 3:16.91 | 4:23.97 | 17:05.03 | ||
Herlev Svømning | 5:31.15 | 6:39.45 | 7:48.74 | 8:58.35 | ||||||
10:08.88 | 11:19.52 | 12:29.04 | 13:38.49 | |||||||
14:47.83 | 15:57.31 | |||||||||
11 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | 620 | 1:05.18 | 2:13.82 | 3:22.48 | 4:31.65 | 17:05.38 | ||
Herning Svømmeklub | 5:40.55 | 6:49.40 | 7:57.79 | 9:06.43 | ||||||
10:15.11 | 11:24.18 | 12:32.88 | 13:41.62 | |||||||
14:50.26 | 15:59.24 | |||||||||
12 | Mikkel Knudsen | 1990 | 608 | 1:04.19 | 2:11.49 | 3:19.31 | 4:26.81 | 17:12.47 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:35.81 | 6:44.05 | 7:52.53 | 9:01.93 | ||||||
10:11.58 | 11:22.05 | 12:32.72 | 13:43.03 | |||||||
14:53.44 | 16:03.28 | |||||||||
13 | Lasse Sangild | 1990 | 600 | 1:04.98 | 2:14.05 | 3:23.89 | 4:33.67 | 17:16.83 | ||
Herning Svømmeklub | 5:43.15 | 6:53.06 | 8:03.06 | 9:12.66 | ||||||
10:21.37 | 11:30.47 | 12:39.71 | 13:49.92 | |||||||
14:58.82 | 16:08.67 | |||||||||
14 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 598 | 1:04.52 | 2:13.74 | 3:23.26 | 4:33.04 | 17:18.28 | ||
Birkerød Svømmeklub | 5:43.03 | 6:52.24 | 8:01.37 | 9:10.68 | ||||||
10:20.23 | 11:29.69 | 12:38.58 | 13:48.19 | |||||||
14:58.15 | 16:08.73 | |||||||||
15 | Frederik Gustafsson | 1993 | 597 | 1:02.75 | 2:09.85 | 3:17.90 | 4:27.19 | 17:18.51 | ||
Birkerød Svømmeklub | 5:37.79 | 6:47.68 | 7:57.77 | 9:08.39 | ||||||
10:18.75 | 11:29.44 | 12:39.36 | 13:49.88 | |||||||
15:00.58 | 16:10.83 | |||||||||
16 | Kasper Holkjær | 1993 | 585 | 1:04.81 | 2:13.68 | 3:22.78 | 4:32.29 | 17:25.88 | ||
Allerød Svømmeklub | 5:42.88 | 6:52.96 | 8:03.75 | 9:13.63 | ||||||
10:24.09 | 11:34.53 | 12:45.00 | 13:55.62 | |||||||
15:06.51 | 16:17.07 | |||||||||
17 | Alexander Skov Andersen | 1993 | 569 | 1:03.94 | 2:12.63 | 3:21.46 | 4:31.62 | 17:35.24 | ||
Swim Team Tåstrup | 5:42.44 | 6:52.89 | 8:02.67 | 9:13.90 | ||||||
10:25.63 | 11:37.31 | 12:49.51 | 14:01.88 | |||||||
15:14.52 | 16:25.07 | |||||||||
18 | Johannes Rose | 1993 | 547 | 1:05.46 | 2:16.07 | 3:26.01 | 4:36.71 | 17:49.29 | ||
Svømmeklubben Syd | 5:47.26 | 6:58.39 | 8:09.53 | 9:21.70 | ||||||
10:33.82 | 11:46.57 | 12:59.11 | 14:12.43 | |||||||
15:25.79 | 16:38.42 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 29 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:25 |
Resultat Løb 22 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 30 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:17 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 22, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 |
Nordisk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 |
Europarekord Senior: Yuriy Prilukov (1984) 14:43.21 2008-08-17 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Anders Lie | 1991 | 786 | 57.87 | 1:59.01 | 3:00.66 | 4:03.49 | 15:47.80 | ||
Farum Svømmeklub | 5:06.66 | 6:10.37 | 7:14.71 | 8:19.28 | ||||||
9:23.71 | 10:28.17 | 11:32.47 | 12:36.98 | |||||||
13:41.38 | 14:45.33 | |||||||||
2 | Martin Pedersen | 1991 | 781 | 1:00.64 | 2:03.93 | 3:07.42 | 4:11.41 | 15:49.62 | ||
Svømmeklubben Syd | 5:15.42 | 6:19.01 | 7:22.58 | 8:26.26 | ||||||
9:30.10 | 10:33.77 | 11:37.19 | 12:40.77 | |||||||
13:44.23 | 14:47.48 | |||||||||
3 | Karsten Vedel | 1992 | 716 | 1:00.79 | 2:04.43 | 3:09.01 | 4:14.31 | 16:17.70 | ||
Farum Svømmeklub | 5:19.95 | 6:24.69 | 7:29.75 | 8:34.95 | ||||||
9:40.40 | 10:45.94 | 11:51.89 | 12:58.10 | |||||||
14:04.95 | 15:12.31 | |||||||||
4 | Nicklas Luplau | 1989 | 682 | 1:01.64 | 2:05.71 | 3:10.07 | 4:14.86 | 16:33.55 | ||
West Swim Esbjerg | 5:20.29 | 6:25.88 | 7:32.26 | 8:39.42 | ||||||
9:46.67 | 10:54.03 | 12:01.93 | 13:09.97 | |||||||
14:18.53 | 15:26.96 | |||||||||
5 | Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 675 | 1:02.26 | 2:07.60 | 3:13.90 | 4:20.51 | 16:36.93 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:27.54 | 6:34.52 | 7:41.42 | 8:48.88 | ||||||
9:56.11 | 11:03.02 | 12:10.68 | 13:17.83 | |||||||
14:25.43 | 15:32.63 | |||||||||
6 | Nicolai Frejvald Petersen | 1993 | 652 | 1:02.23 | 2:06.48 | 3:11.09 | 4:17.54 | 16:48.35 | ||
Herlev Svømning | 5:24.93 | 6:33.57 | 7:40.97 | 8:49.05 | ||||||
9:57.28 | 11:05.75 | 12:14.23 | 13:23.33 | |||||||
14:32.21 | 15:40.76 | |||||||||
7 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | 647 | 1:04.91 | 2:12.88 | 3:20.77 | 4:28.69 | 16:51.08 | ||
Herning Svømmeklub | 5:36.80 | 6:44.75 | 7:52.95 | 9:01.13 | ||||||
10:08.83 | 11:16.29 | 12:23.07 | 13:30.28 | |||||||
14:37.36 | 15:44.32 | |||||||||
8 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 625 | 1:03.67 | 2:11.05 | 3:17.74 | 4:25.47 | 17:03.05 | ||
Thisted Svømmeklub | 5:33.79 | 6:42.13 | 7:51.30 | 8:59.62 | ||||||
10:08.64 | 11:17.44 | 12:25.30 | 13:34.38 | |||||||
14:44.44 | 15:54.02 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 30 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:17 |
Resultat Løb 23 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 29 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:46 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 23, 100m Butterfly Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 57.58 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 1:00.98 2003-08-03 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 |
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | 774 | 28.81 | 1:01.05 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Ida Lindborg | 1994 | 737 | 28.92 | 1:02.06 | |||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
3 | Micha Østergaard | 1987 | 729 | 29.03 | 1:02.29 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Lorna Cummins | 1990 | 699 | 29.56 | 1:03.16 | |||||
Irland | ||||||||||
5 | Olivia Burmester | 1993 | 697 | 29.36 | 1:03.23 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie Hougård | 1991 | 693 | 29.55 | 1:03.35 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Sidse Kehlet | 1996 | 688 | 30.21 | 1:03.51 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Julie Schmidt | 1995 | 675 | 30.36 | 1:03.90 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kia Hansen | 1995 | 671 | 30.25 | 1:04.04 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mie Refn | 1993 | 668 | 29.63 | 1:04.13 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nathalie Lindborg | 1991 | 658 | 29.63 | 1:04.46 | |||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
12 | Christina Munkholm | 1996 | 657 | 30.54 | 1:04.47 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 654 | 29.97 | 1:04.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kristina Thomsen | 1991 | 648 | 30.23 | 1:04.78 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
15 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 645 | 30.40 | 1:04.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Aisling Cooney | 1990 | 644 | 30.27 | 1:04.91 | |||||
Irland | ||||||||||
17 | Tine Aagaard | 1989 | 640 | 30.08 | 1:05.05 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
18 | Sofie Harnfeldt | 1991 | 639 | 29.76 | 1:05.10 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Helena Pedersen | 1991 | 626 | 30.51 | 1:05.53 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
20 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 625 | 30.81 | 1:05.57 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
21 | Eleonor Lindborg | 1992 | 624 | 30.02 | 1:05.62 | |||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
22 | Pernille Blume | 1994 | 621 | 30.68 | 1:05.70 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 620 | 30.96 | 1:05.75 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
24 | Caroline Eskildsen | 1995 | 619 | 30.99 | 1:05.79 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
25 | Klara Grønne Leth | 1990 | 602 | 31.73 | 1:06.40 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
26 | Nanna M. Christiansen | 1993 | 599 | 31.27 | 1:06.49 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
27 | Sofie Seheim | 1991 | 594 | 30.40 | 1:06.69 | |||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
28 | Simone Norman Pedersen | 1993 | 592 | 31.44 | 1:06.75 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
29 | Anna-Marie Christiansen | 1990 | 590 | 31.49 | 1:06.85 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
30 | Cecilie Hansen | 1995 | 588 | 31.63 | 1:06.93 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Marianne Duijm | 1993 | 584 | 31.09 | 1:07.06 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
32 | Pernille Jalsøe | 1993 | 583 | 30.80 | 1:07.10 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
33 | Dominyka Skarbaliute | 1994 | 582 | 30.81 | 1:07.16 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
34 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 573 | 31.78 | 1:07.51 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
35 | Jahnay Benson | 1995 | 571 | 31.23 | 1:07.59 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
36 | Janni Overgaard | 1993 | 569 | 31.38 | 1:07.65 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
37 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 568 | 31.29 | 1:07.69 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
38 | Julie Damberg | 1992 | 567 | 31.39 | 1:07.73 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
39 | Emma Aabroe | 1994 | 552 | 31.61 | 1:08.34 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
40 | Pernille Christiansen | 1995 | 551 | 32.41 | 1:08.40 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
41 | Signe Tolstrup | 1995 | 548 | 32.40 | 1:08.52 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
42 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | 547 | 31.66 | 1:08.54 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
43 | Christina Hvid Edill | 1995 | 542 | 31.11 | 1:08.75 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
44 | Nina Cawley | 1994 | 539 | 32.17 | 1:08.88 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
45 | Isabella Kjeldsen | 1993 | 538 | 32.17 | 1:08.92 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
46 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 533 | 31.64 | 1:09.14 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
47 | Caroline Høgskilde | 1996 | 524 | 32.04 | 1:09.54 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
47 | Sigrid Jensen | 1990 | 524 | 32.36 | 1:09.54 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
49 | Line Andersen | 1991 | 523 | 32.19 | 1:09.57 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
50 | Cecilie Villadsen | 1995 | 521 | 32.40 | 1:09.66 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
51 | Freja Kjær | 1995 | 518 | 32.29 | 1:09.81 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
52 | Cæcilie Kisby Jensen | 1993 | 518 | 32.43 | 1:09.82 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
53 | Marisa Bjørklund | 1995 | 514 | 32.63 | 1:09.97 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
54 | Frida Börnfors | 1994 | 512 | 32.06 | 1:10.08 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
55 | Laura Kragholm | 1995 | 507 | 32.84 | 1:10.29 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
56 | Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | 507 | 32.82 | 1:10.32 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
57 | Kristina K Hedegaard | 1995 | 506 | 32.88 | 1:10.35 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
58 | Trine Søby | 1991 | 504 | 32.77 | 1:10.46 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
59 | Laura Strøm Pedersen | 1995 | 501 | 32.88 | 1:10.60 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
60 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | 498 | 32.30 | 1:10.74 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
61 | Mathilde Egelund | 1991 | 497 | 32.83 | 1:10.75 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
62 | Louise Kaltoft Petersen | 1992 | 496 | 33.19 | 1:10.81 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
63 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | 490 | 32.89 | 1:11.10 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
64 | Melizza Petersen | 1994 | 489 | 33.35 | 1:11.18 | |||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
65 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | 485 | 33.48 | 1:11.36 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
66 | Pernille Rasmussen | 1996 | 484 | 32.10 | 1:11.42 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
67 | Mai Hjelmgaard | 1994 | 483 | 32.95 | 1:11.43 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
68 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 482 | 33.78 | 1:11.50 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
69 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 474 | 32.92 | 1:11.91 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
70 | Laura Nørreslet | 1994 | 471 | 33.29 | 1:12.05 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
71 | Iben Rohde | 1994 | 466 | 33.05 | 1:12.29 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
72 | Trine Zachariasen | 1994 | 464 | 34.04 | 1:12.41 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
73 | Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | 461 | 33.04 | 1:12.56 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
74 | Caroline Petersen | 1995 | 446 | 33.16 | 1:13.37 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
75 | Naja Ishøj Nielsen | 1996 | 439 | 34.60 | 1:13.75 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
76 | Kirsten Thaysen | 1982 | 431 | 34.12 | 1:14.23 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
77 | Frederikke Matthiassen | 1996 | 395 | 34.82 | 1:16.40 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
- | Marianne Vinsand | 1995 | Akut syg | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 29 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:46 |
Resultat Løb 23 (Semifinaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 29 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:07 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 23, 100m Butterfly Damer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 57.58 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 1:00.98 2003-08-03 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 |
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | 788 | 28.56 | 1:00.69 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Micha Østergaard | 1987 | 767 | 28.46 | 1:01.23 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Ida Lindborg | 1994 | 730 | 28.79 | 1:02.26 | |||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
4 | Julie Hougård | 1991 | 688 | 29.34 | 1:03.50 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Olivia Burmester | 1993 | 686 | 29.54 | 1:03.55 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mie Refn | 1993 | 683 | 29.49 | 1:03.66 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lorna Cummins | 1990 | 678 | 29.74 | 1:03.81 | |||||
Irland | ||||||||||
8 | Sidse Kehlet | 1996 | 672 | 30.33 | 1:04.01 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Kia Hansen | 1995 | 662 | 30.15 | 1:04.32 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Tine Aagaard | 1989 | 657 | 29.91 | 1:04.49 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Christina Munkholm | 1996 | 652 | 30.80 | 1:04.64 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Julie Schmidt | 1995 | 647 | 30.64 | 1:04.81 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sofie Harnfeldt | 1991 | 635 | 30.28 | 1:05.22 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 630 | 30.55 | 1:05.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Helena Pedersen | 1991 | 624 | 30.70 | 1:05.60 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
16 | Nathalie Lindborg | 1991 | 618 | 30.32 | 1:05.82 | |||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 29 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:07 |
Resultat Løb 23 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 30 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:24 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 23, 100m Butterfly Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 57.58 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 1:00.98 2003-08-03 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 |
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | 874 | 27.11 | 58.63 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Micha Østergaard | 1987 | 771 | 28.40 | 1:01.13 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Olivia Burmester | 1993 | 699 | 29.09 | 1:03.18 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mie Refn | 1993 | 698 | 29.34 | 1:03.21 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lorna Cummins | 1990 | 694 | 29.82 | 1:03.33 | |||||
Irland | ||||||||||
6 | Julie Hougård | 1991 | 692 | 29.76 | 1:03.38 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Sidse Kehlet | 1996 | 670 | 30.14 | 1:04.06 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Kia Hansen | 1995 | 657 | 29.94 | 1:04.50 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 30 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:24 |
Resultat Løb 24 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 29 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 50.92 2009-07-09 |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 47.12 2009-07-30 |
Europarekord Senior: Alain Bernard (1983) 47.12 2009-07-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Skaaning | 1993 | 758 | 25.13 | 51.46 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Magnus Westermann | 1995 | 733 | 25.45 | 52.02 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 731 | 24.52 | 52.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anders Blume | 1990 | 730 | 25.27 | 52.09 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jakob Andkjær | 1985 | 719 | 24.59 | 52.37 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Olaf Wildeboer | 1983 | 717 | 25.55 | 52.41 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emil Dall-Nielsen | 1984 | 716 | 26.04 | 52.44 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nicolai Graae Hansen | 1988 | 696 | 26.28 | 52.93 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Morten Klarskov | 1992 | 693 | 25.98 | 53.00 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
10 | Jani Rusi | 1984 | 693 | 25.67 | 53.01 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 690 | 25.65 | 53.09 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | 687 | 25.85 | 53.16 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kristian Weber Larsen | 1990 | 681 | 25.65 | 53.33 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
14 | Peter Skotte | 1991 | 671 | 26.02 | 53.59 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Simon Sønderup Jensen | 1988 | 657 | 25.70 | 53.95 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
16 | Tobias Urban Hansen | 1987 | 656 | 25.61 | 54.00 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
17 | Jon Rud | 1986 | 653 | 26.12 | 54.06 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
18 | Jonas Westergaard | 1990 | 650 | 26.39 | 54.15 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
19 | Jens Peter Träff | 1988 | 645 | 25.94 | 54.29 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Niklas Hedegaard | 1990 | 641 | 25.76 | 54.40 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
21 | Morten Riemenschneider | 1989 | 633 | 26.09 | 54.62 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Tonni Kristensen | 1992 | 630 | 26.16 | 54.71 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
23 | Søren Dahl | 1993 | 628 | 26.33 | 54.77 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 624 | 26.84 | 54.91 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Frederik Wørmer | 1990 | 623 | 26.16 | 54.92 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
26 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | 619 | 25.82 | 55.04 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
27 | Henrik Lagoni | 1991 | 615 | 27.00 | 55.15 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Viktor B. Bromer | 1993 | 615 | 26.78 | 55.16 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Thomas Steenberg | 1994 | 609 | 26.41 | 55.33 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Casper Iversen | 1991 | 606 | 26.51 | 55.44 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Thomas Olsen | 1992 | 600 | 26.69 | 55.62 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
32 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 599 | 26.59 | 55.66 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Hansotto Kristiansen | 1992 | 597 | 26.92 | 55.71 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
34 | Thor Andersen | 1992 | 596 | 26.74 | 55.75 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
35 | Christian Warm | 1992 | 594 | 26.73 | 55.79 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
36 | Frans Johannessen | 1992 | 591 | 26.97 | 55.89 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
37 | Jonas Graversen | 1990 | 589 | 26.64 | 55.96 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 588 | 26.60 | 55.99 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
39 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 587 | 27.19 | 56.04 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
40 | Karsten Schütt | 1991 | 585 | 27.17 | 56.08 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
41 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 584 | 26.52 | 56.11 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
42 | Andreas Hallberg Jensen | 1992 | 584 | 27.27 | 56.12 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
43 | Andreas Ortmann | 1991 | 582 | 26.51 | 56.17 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
44 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | 582 | 27.42 | 56.20 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
45 | Morten Møller Jensen | 1992 | 578 | 26.92 | 56.30 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
46 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 578 | 27.23 | 56.31 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
47 | Casper Holm-Olsen | 1993 | 571 | 27.13 | 56.53 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
48 | Rasmus Højriis Larsen | 1992 | 571 | 27.48 | 56.56 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
49 | Emil Eller | 1991 | 567 | 27.16 | 56.68 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
50 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | 565 | 27.75 | 56.74 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
51 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | 561 | 27.05 | 56.87 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
52 | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | 560 | 26.82 | 56.90 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
53 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | 551 | 27.83 | 57.22 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
54 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 546 | 26.90 | 57.41 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
55 | Nikolai Ammekilde | 1990 | 537 | 26.35 | 57.73 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
56 | Philip Harmuth | 1994 | 530 | 27.87 | 57.95 | |||||
Bov IF | ||||||||||
57 | Kasper Møller | 1994 | 514 | 28.37 | 58.55 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
58 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | 510 | 28.19 | 58.72 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
59 | Niklas Fritzbøger | 1992 | 504 | 27.58 | 58.95 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
60 | Mathias Pedersen | 1992 | 500 | 28.15 | 59.11 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
- | Laust Norgren | 1995 | Akut syg | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Jonas Olczyk | 1994 | Akut syg | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 29 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 24 (Semifinaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 29 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:13 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 50.92 2009-07-09 |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 47.12 2009-07-30 |
Europarekord Senior: Alain Bernard (1983) 47.12 2009-07-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Andkjær | 1985 | 780 | 24.45 | 50.95 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Nicolai Graae Hansen | 1988 | 765 | 25.06 | 51.30 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Daniel Skaaning | 1993 | 749 | 25.28 | 51.66 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
4 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 737 | 25.02 | 51.93 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Olaf Wildeboer | 1983 | 731 | 25.31 | 52.07 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emil Dall-Nielsen | 1984 | 724 | 25.44 | 52.25 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anders Blume | 1990 | 722 | 25.26 | 52.29 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | 714 | 25.34 | 52.49 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jani Rusi | 1984 | 710 | 25.35 | 52.58 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 702 | 25.80 | 52.79 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jonas Westergaard | 1990 | 667 | 25.96 | 53.68 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
12 | Kristian Weber Larsen | 1990 | 663 | 26.18 | 53.81 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
13 | Simon Sønderup Jensen | 1988 | 655 | 25.60 | 54.02 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
14 | Magnus Westermann | 1995 | 651 | 25.98 | 54.13 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
15 | Tobias Urban Hansen | 1987 | 623 | 25.97 | 54.93 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
16 | Morten Riemenschneider | 1989 | 619 | 26.37 | 55.05 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 29 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Resultat Løb 24 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 30 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:32 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 50.92 2009-07-09 |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 47.12 2009-07-30 |
Europarekord Senior: Alain Bernard (1983) 47.12 2009-07-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Andkjær | 1985 | 835 | 24.06 | 49.81 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Daniel Skaaning | 1993 | 759 | 24.60 | 51.43 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
3 | Nicolai Graae Hansen | 1988 | 757 | 24.84 | 51.48 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 741 | 24.95 | 51.84 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Anders Blume | 1990 | 736 | 24.94 | 51.95 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Olaf Wildeboer | 1983 | 732 | 25.01 | 52.06 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | 730 | 25.14 | 52.10 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jani Rusi | 1984 | 702 | 25.26 | 52.79 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 30 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:32 |
Resultat Løb 25 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 29 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:36 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:23.34 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1990) 2:35.77 2008-07-31 |
Nordisk Rekord Senior: Joline Höstmann (1988) 2:22.24 2009-07-30 |
Europarekord Senior: Nadja Higl (1987) 2:21.62 2009-07-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | 770 | 35.76 | 1:13.73 | 1:55.43 | 2:32.85 | |||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 722 | 35.37 | 1:14.33 | 1:54.92 | 2:36.22 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Cecilie Holten | 1996 | 695 | 36.11 | 1:16.29 | 1:58.22 | 2:38.16 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
4 | Olivia Ane Frey | 1994 | 667 | 35.14 | 1:15.56 | 1:57.44 | 2:40.40 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Nanna Lunding | 1991 | 644 | 37.45 | 1:18.68 | 2:00.21 | 2:42.26 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Petra Wennberg | 1993 | 633 | 38.26 | 1:19.72 | 2:01.51 | 2:43.17 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
7 | Josephina Bartela | 1994 | 626 | 34.97 | 1:15.24 | 1:57.91 | 2:43.83 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Frederikke Hall | 1992 | 625 | 36.88 | 1:18.73 | 2:01.75 | 2:43.90 | |||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
9 | Tenna Larsson | 1989 | 609 | 37.90 | 1:20.05 | 2:02.79 | 2:45.29 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
10 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 608 | 37.41 | 1:19.06 | 2:01.78 | 2:45.41 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Katrine Baht-Hagen | 1994 | 604 | 37.46 | 1:19.98 | 2:03.16 | 2:45.72 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 600 | 37.72 | 1:20.73 | 2:03.57 | 2:46.12 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Katrine Crone | 1992 | 599 | 37.89 | 1:20.02 | 2:03.16 | 2:46.26 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Louise Fleron | 1990 | 589 | 37.98 | 1:20.60 | 2:03.59 | 2:47.15 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Rikke Nissen | 1994 | 585 | 38.13 | 1:20.88 | 2:04.58 | 2:47.51 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
16 | Maria Pedersen | 1995 | 585 | 37.69 | 1:20.81 | 2:03.85 | 2:47.54 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Frederikke Hedegaard | 1993 | 580 | 37.58 | 1:20.51 | 2:03.78 | 2:47.98 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
18 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 578 | 38.39 | 1:21.00 | 2:04.37 | 2:48.18 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Anna Klüver Jepsen | 1993 | 576 | 38.02 | 1:20.41 | 2:03.81 | 2:48.44 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Christina Witten | 1995 | 575 | 38.47 | 1:21.40 | 2:04.76 | 2:48.50 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Julie Jepsen | 1994 | 570 | 38.58 | 1:21.72 | 2:04.85 | 2:48.98 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | 565 | 37.86 | 1:20.97 | 2:05.11 | 2:49.51 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
23 | Malene Johansson | 1992 | 560 | 38.87 | 1:22.00 | 2:05.63 | 2:49.99 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
24 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | 559 | 37.64 | 1:20.38 | 2:04.33 | 2:50.09 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Sif Szetu | 1994 | 558 | 37.72 | 1:20.92 | 2:04.71 | 2:50.15 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
25 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 558 | 38.19 | 1:21.66 | 2:06.07 | 2:50.15 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 547 | 37.97 | 1:21.02 | 2:05.75 | 2:51.32 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 545 | 39.24 | 1:23.09 | 2:07.74 | 2:51.54 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Katrine Liljedahl | 1995 | 545 | 39.31 | 1:22.76 | 2:07.31 | 2:51.57 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
30 | Amalie Stage | 1993 | 540 | 38.64 | 1:22.29 | 2:07.52 | 2:52.02 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Nicole Møller | 1993 | 535 | 38.17 | 1:20.68 | 2:05.41 | 2:52.55 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
32 | Helle Kjær | 1994 | 534 | 39.32 | 1:23.24 | 2:08.26 | 2:52.72 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
33 | Marie Philipsen | 1992 | 532 | 38.60 | 1:22.76 | 2:07.63 | 2:52.92 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
34 | Mie Hansen | 1991 | 532 | 38.13 | 1:22.65 | 2:07.67 | 2:52.96 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
35 | Ulrika Toft | 1995 | 530 | 40.12 | 1:24.52 | 2:09.48 | 2:53.19 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
36 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 524 | 39.72 | 1:23.41 | 2:08.74 | 2:53.85 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
37 | Tasha Mac Brayd | 1993 | 522 | 37.94 | 1:22.62 | 2:07.70 | 2:54.01 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
38 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 520 | 39.11 | 1:23.08 | 2:07.90 | 2:54.21 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
39 | Mathilde Stærk | 1990 | 507 | 39.15 | 1:23.58 | 2:09.30 | 2:55.68 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
40 | Olivia Larsen | 1995 | 503 | 39.34 | 1:23.83 | 2:09.49 | 2:56.15 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
41 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 501 | 39.79 | 1:24.75 | 2:10.72 | 2:56.42 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
42 | Amalie Matthiesen | 1994 | 493 | 39.50 | 1:24.70 | 2:10.73 | 2:57.39 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
43 | Yalda Ghaznavi | 1992 | 484 | 40.25 | 1:25.01 | 2:11.30 | 2:58.51 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
44 | Camilla Stange | 1989 | 482 | 39.79 | 1:25.72 | 2:12.37 | 2:58.65 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
45 | Mathilde Egelund | 1991 | 478 | 41.29 | 1:27.35 | 2:13.01 | 2:59.21 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
46 | Sisse Sørensen | 1996 | 470 | 40.55 | 1:26.27 | 2:13.31 | 3:00.25 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
47 | Mie Astrup Dresler | 1996 | 469 | 40.10 | 1:25.77 | 2:13.09 | 3:00.36 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
48 | Elina Wagner | 1996 | 464 | 42.10 | 1:29.12 | 2:14.65 | 3:00.96 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
49 | Kamilla Malczynska | 1993 | 464 | 39.67 | 1:25.89 | 2:13.52 | 3:00.98 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
50 | Nina Jørgensen | 1990 | 464 | 40.54 | 1:26.31 | 2:13.40 | 3:01.05 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
51 | Kathrine Maron | 1994 | 458 | 39.23 | 1:23.06 | 2:10.58 | 3:01.84 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
52 | Dena Zornic | 1996 | 451 | 41.72 | 1:27.65 | 2:15.12 | 3:02.68 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 29 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:36 |
Resultat Løb 25 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 29 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:51 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:23.34 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1990) 2:35.77 2008-07-31 |
Nordisk Rekord Senior: Joline Höstmann (1988) 2:22.24 2009-07-30 |
Europarekord Senior: Nadja Higl (1987) 2:21.62 2009-07-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | 893 | 33.10 | 1:10.84 | 1:48.06 | 2:25.52 | |||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 736 | 35.07 | 1:14.82 | 1:54.72 | 2:35.22 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Olivia Ane Frey | 1994 | 701 | 35.39 | 1:15.38 | 1:56.28 | 2:37.73 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Petra Wennberg | 1993 | 699 | 36.61 | 1:16.21 | 1:57.16 | 2:37.85 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
5 | Nanna Lunding | 1991 | 651 | 37.07 | 1:17.88 | 1:59.48 | 2:41.64 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cecilie Holten | 1996 | 648 | 36.31 | 1:17.46 | 1:59.32 | 2:41.89 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
7 | Frederikke Hall | 1992 | 613 | 37.56 | 1:19.64 | 2:02.85 | 2:44.95 | |||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
8 | Tenna Larsson | 1989 | 598 | 37.46 | 1:19.94 | 2:03.22 | 2:46.27 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Louise Fleron | 1990 | 606 | 38.07 | 1:20.46 | 2:02.78 | 2:45.54 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 605 | 37.56 | 1:20.32 | 2:03.14 | 2:45.70 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 603 | 37.25 | 1:19.58 | 2:02.42 | 2:45.88 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Rikke Nissen | 1994 | 595 | 37.46 | 1:20.07 | 2:03.76 | 2:46.57 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
13 | Frederikke Hedegaard | 1993 | 586 | 37.65 | 1:19.70 | 2:03.23 | 2:47.41 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Katrine Baht-Hagen | 1994 | 582 | 37.61 | 1:20.34 | 2:04.20 | 2:47.85 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 572 | 39.17 | 1:21.86 | 2:04.82 | 2:48.80 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Maria Pedersen | 1995 | 558 | 38.75 | 1:22.80 | 2:06.54 | 2:50.23 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 29 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:51 |
Resultat Løb 26 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 29 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:01 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 26, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
Nordisk Rekord Senior: Örn Arnarson (1981) 1:58.37 2001-07-27 |
Europarekord Senior: Arkady Vyatchanin (1984) 1:54.75 2009-07-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Bak | 1991 | 696 | 29.59 | 1:01.29 | 1:33.36 | 2:06.30 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Chris Christensen | 1988 | 680 | 30.18 | 1:02.43 | 1:35.28 | 2:07.27 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Jonas Sørensen | 1990 | 659 | 30.24 | 1:02.94 | 1:35.98 | 2:08.62 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
4 | Lasse Vestergaard | 1991 | 645 | 30.14 | 1:03.07 | 1:36.36 | 2:09.54 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Frederiksen | 1992 | 645 | 30.65 | 1:03.30 | 1:36.81 | 2:09.54 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Andreas Schiellerup | 1993 | 644 | 29.36 | 1:01.94 | 1:35.34 | 2:09.63 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Tobias Urban Hansen | 1987 | 638 | 29.41 | 1:01.79 | 1:36.09 | 2:10.01 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
8 | Frederik Christensen | 1992 | 634 | 30.73 | 1:03.63 | 1:37.04 | 2:10.31 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Patrick Hesselberg | 1991 | 628 | 31.26 | 1:03.40 | 1:37.04 | 2:10.69 | |||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
10 | Kristian Weber Larsen | 1990 | 620 | 31.44 | 1:04.58 | 1:38.50 | 2:11.26 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
11 | Emil K. Mortensen | 1993 | 612 | 30.82 | 1:03.91 | 1:37.97 | 2:11.84 | |||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
12 | Martin Terp Olesen | 1994 | 596 | 31.04 | 1:04.72 | 1:39.12 | 2:13.02 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 590 | 29.83 | 1:03.17 | 1:38.45 | 2:13.42 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anders Møller | 1991 | 588 | 31.30 | 1:04.95 | 1:39.34 | 2:13.60 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
15 | Mads Jensen | 1991 | 586 | 31.16 | 1:04.56 | 1:39.26 | 2:13.74 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Morten Bak Hansen | 1995 | 572 | 32.06 | 1:05.96 | 1:41.24 | 2:14.84 | |||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
17 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | 568 | 31.90 | 1:06.07 | 1:40.55 | 2:15.16 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 560 | 32.49 | 1:07.32 | 1:42.51 | 2:15.78 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Andreas Holkjær | 1990 | 559 | 31.76 | 1:05.85 | 1:41.20 | 2:15.84 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Andreas Gerlach | 1995 | 554 | 30.93 | 1:05.69 | 1:41.71 | 2:16.24 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Kasper Holm Morsø | 1993 | 542 | 31.71 | 1:06.10 | 1:41.85 | 2:17.25 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
22 | Martin Duedahl | 1985 | 540 | 32.91 | 1:07.54 | 1:42.89 | 2:17.42 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 539 | 32.36 | 1:07.20 | 1:42.31 | 2:17.54 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | 536 | 32.17 | 1:06.92 | 1:42.62 | 2:17.76 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
25 | Karim Møller | 1994 | 527 | 32.12 | 1:06.74 | 1:42.65 | 2:18.58 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
26 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 525 | 33.35 | 1:08.38 | 1:44.00 | 2:18.72 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
27 | Christian Petersen | 1993 | 521 | 32.32 | 1:07.04 | 1:42.82 | 2:19.05 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
28 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 517 | 32.43 | 1:08.40 | 1:43.90 | 2:19.46 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Christoffer Ravn | 1992 | 516 | 33.44 | 1:08.37 | 1:44.62 | 2:19.54 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Kasper Schultz | 1995 | 508 | 32.83 | 1:08.42 | 1:44.56 | 2:20.26 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
31 | Sofus Beck Hansen | 1994 | 504 | 33.06 | 1:07.02 | 1:43.49 | 2:20.64 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
32 | Mads Andersen | 1990 | 500 | 33.18 | 1:08.16 | 1:44.23 | 2:21.00 | |||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
33 | Thomas Knudsen | 1996 | 499 | 33.81 | 1:09.16 | 1:45.33 | 2:21.15 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
34 | Kasper Holt Petersen | 1991 | 498 | 32.29 | 1:07.76 | 1:44.47 | 2:21.23 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
35 | Andreas Haugaard | 1993 | 494 | 33.50 | 1:08.19 | 1:44.23 | 2:21.59 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
36 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | 490 | 33.35 | 1:09.04 | 1:46.13 | 2:21.94 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
37 | Benjamin Jensen | 1994 | 486 | 33.22 | 1:09.39 | 1:46.36 | 2:22.34 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
38 | Oliver Vang | 1994 | 485 | 33.25 | 1:09.31 | 1:46.45 | 2:22.42 | |||
Næstved IF | ||||||||||
39 | Jesper Bang | 1995 | 483 | 33.62 | 1:10.30 | 1:47.04 | 2:22.68 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
40 | Eden Turin | 1994 | 481 | 33.21 | 1:09.77 | 1:47.16 | 2:22.84 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
41 | Christian Wich | 1993 | 478 | 32.39 | 1:08.38 | 1:45.95 | 2:23.13 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
42 | Felix Zähringer | 1994 | 478 | 34.08 | 1:10.96 | 1:47.45 | 2:23.15 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Rasmus Skinnerup | 1993 | 477 | 33.59 | 1:09.45 | 1:46.82 | 2:23.29 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
44 | Marcus Olesen | 1995 | 468 | 33.12 | 1:09.06 | 1:46.15 | 2:24.15 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
45 | Sebastian Vang | 1991 | 467 | 31.73 | 1:07.92 | 1:48.02 | 2:24.28 | |||
Næstved IF | ||||||||||
46 | Christian Erichsen | 1990 | 465 | 32.94 | 1:08.87 | 1:46.53 | 2:24.44 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
47 | Søren Smidt Bonnesen | 1992 | 465 | 34.80 | 1:09.24 | 1:46.77 | 2:24.51 | |||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
48 | Jakob Tingsgaard | 1993 | 463 | 33.68 | 1:09.95 | 1:47.55 | 2:24.63 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
49 | Jakob H. Andersen | 1993 | 462 | 32.08 | 1:07.82 | 1:45.92 | 2:24.79 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
50 | Mads Munk Sørensen | 1994 | 461 | 33.42 | 1:09.52 | 1:47.05 | 2:24.88 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
51 | Søren Holm | 1993 | 456 | 33.56 | 1:10.50 | 1:48.00 | 2:25.40 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
52 | Niclas Svensson | 1989 | 455 | 32.99 | 1:10.06 | 1:47.69 | 2:25.48 | |||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
53 | Stefan B. Høgild | 1991 | 454 | 34.91 | 1:11.59 | 1:49.10 | 2:25.60 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
54 | Mads Andersen | 1991 | 441 | 32.87 | 1:10.11 | 1:49.10 | 2:27.03 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
55 | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | 437 | 34.18 | 1:10.18 | 1:48.23 | 2:27.47 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
56 | Sebastian Ovesen | 1994 | 435 | 34.17 | 1:11.36 | 1:49.10 | 2:27.68 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
57 | Joakim Lassen | 1994 | 422 | 33.30 | 1:10.24 | 1:49.45 | 2:29.21 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Michael R. Olesen | 1995 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 29 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:01 |
Resultat Løb 26 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 29 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:39 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 26, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
Nordisk Rekord Senior: Örn Arnarson (1981) 1:58.37 2001-07-27 |
Europarekord Senior: Arkady Vyatchanin (1984) 1:54.75 2009-07-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Bak | 1991 | 699 | 29.05 | 1:00.54 | 1:32.86 | 2:06.13 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Chris Christensen | 1988 | 678 | 28.92 | 1:00.95 | 1:34.27 | 2:07.37 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Jonas Sørensen | 1990 | 669 | 30.23 | 1:02.64 | 1:36.01 | 2:07.99 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
4 | Tobias Urban Hansen | 1987 | 649 | 29.89 | 1:02.73 | 1:36.43 | 2:09.29 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Lasse Vestergaard | 1991 | 646 | 29.87 | 1:02.64 | 1:36.35 | 2:09.44 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Frederiksen | 1992 | 619 | 30.62 | 1:03.11 | 1:37.10 | 2:11.34 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Andreas Schiellerup | 1993 | 600 | 30.29 | 1:03.67 | 1:38.45 | 2:12.71 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederik Christensen | 1992 | 582 | 30.65 | 1:03.51 | 1:38.17 | 2:14.06 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Patrick Hesselberg | 1991 | 631 | 31.15 | 1:04.11 | 1:37.53 | 2:10.47 | |||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
10 | Emil K. Mortensen | 1993 | 613 | 30.92 | 1:04.50 | 1:38.01 | 2:11.77 | |||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
11 | Martin Terp Olesen | 1994 | 596 | 30.40 | 1:03.94 | 1:38.40 | 2:13.00 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mads Jensen | 1991 | 595 | 31.11 | 1:04.86 | 1:38.83 | 2:13.07 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | 583 | 32.56 | 1:06.87 | 1:40.34 | 2:13.96 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Morten Bak Hansen | 1995 | 583 | 31.91 | 1:06.10 | 1:41.02 | 2:13.96 | |||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
15 | Anders Møller | 1991 | 563 | 31.83 | 1:06.04 | 1:41.33 | 2:15.58 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
16 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 553 | 31.26 | 1:05.69 | 1:41.14 | 2:16.35 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 29 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:39 |
Resultat Løb 27 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 29 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:49 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 27, 400m Medley Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 4:57.25 2008-07-03 |
Nordisk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 4:30.31 2009-08-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Grainne Murphy | 1993 | 807 | 1:04.85 | 2:18.49 | 3:43.08 | 4:49.38 | |||
Irland | ||||||||||
2 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 730 | 1:08.54 | 2:27.34 | 3:52.51 | 4:59.28 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 727 | 1:05.52 | 2:26.31 | 3:49.47 | 4:59.68 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 716 | 1:07.09 | 2:22.27 | 3:52.11 | 5:01.17 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Louise Jansen | 1984 | 709 | 1:08.70 | 2:29.45 | 3:53.00 | 5:02.19 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christina Munkholm | 1996 | 678 | 1:10.76 | 2:32.09 | 3:58.19 | 5:06.70 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Freja Østergaard | 1995 | 663 | 1:08.46 | 2:24.92 | 3:56.35 | 5:09.04 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Bettina Caspersen | 1992 | 648 | 1:09.56 | 2:28.23 | 3:59.55 | 5:11.31 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sidse Kehlet | 1996 | 647 | 1:09.24 | 2:33.35 | 3:59.09 | 5:11.49 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Simone Norman Pedersen | 1993 | 640 | 1:09.58 | 2:29.61 | 4:02.10 | 5:12.72 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mette Hasemann | 1993 | 639 | 1:09.91 | 2:30.78 | 4:02.11 | 5:12.78 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
12 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | 637 | 1:10.56 | 2:30.57 | 4:01.55 | 5:13.14 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Janni Overgaard | 1993 | 612 | 1:11.58 | 2:33.44 | 4:08.23 | 5:17.43 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Pernille Hansen | 1991 | 610 | 1:10.33 | 2:35.56 | 4:08.46 | 5:17.67 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
15 | Julie Hougård | 1991 | 603 | 1:08.21 | 2:32.17 | 4:05.49 | 5:18.89 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
16 | Louise G. Riget | 1995 | 601 | 1:13.36 | 2:35.87 | 4:04.83 | 5:19.25 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
17 | Marianne Duijm | 1993 | 593 | 1:11.77 | 2:38.16 | 4:08.48 | 5:20.77 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
18 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 589 | 1:12.83 | 2:28.99 | 4:07.93 | 5:21.51 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
19 | Cecilie Villadsen | 1995 | 586 | 1:12.62 | 2:36.04 | 4:08.72 | 5:21.99 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
20 | Klara Grønne Leth | 1990 | 583 | 1:12.38 | 2:37.28 | 4:09.68 | 5:22.46 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 575 | 1:13.80 | 2:31.87 | 4:10.16 | 5:24.05 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
22 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 570 | 1:13.86 | 2:37.36 | 4:08.93 | 5:25.06 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | 564 | 1:16.39 | 2:40.71 | 4:13.81 | 5:26.13 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
24 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 563 | 1:15.14 | 2:40.35 | 4:16.16 | 5:26.39 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
25 | Mette Meyer | 1995 | 552 | 1:14.68 | 2:41.01 | 4:16.15 | 5:28.40 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
26 | Eliana Jørgensen | 1993 | 550 | 1:11.51 | 2:35.30 | 4:13.96 | 5:28.84 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
27 | Sofie Ramsgaard | 1995 | 547 | 1:16.26 | 2:39.80 | 4:13.35 | 5:29.40 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Belinda Ervolder | 1995 | 543 | 1:12.77 | 2:36.87 | 4:15.31 | 5:30.31 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
29 | Sarah Bro | 1996 | 538 | 1:18.52 | 2:40.49 | 4:18.67 | 5:31.36 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
30 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 536 | 1:13.38 | 2:37.13 | 4:18.63 | 5:31.67 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Amalie Hansen | 1995 | 533 | 1:15.83 | 2:42.59 | 4:19.17 | 5:32.27 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
32 | Pernille Bak Larsen | 1991 | 530 | 1:18.72 | 2:41.51 | 4:16.62 | 5:32.92 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
33 | Line Andersen | 1991 | 529 | 1:12.78 | 2:40.10 | 4:16.41 | 5:33.25 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
34 | Pernille Moth | 1994 | 528 | 1:12.66 | 2:41.98 | 4:17.87 | 5:33.36 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Cecilie Emma Christiansen | 1995 | 527 | 1:13.46 | 2:37.40 | 4:18.25 | 5:33.67 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
36 | Elina Wagner | 1996 | 524 | 1:17.69 | 2:41.10 | 4:18.77 | 5:34.22 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
37 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 497 | 1:12.13 | 2:38.60 | 4:23.57 | 5:40.21 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
- | Lotte Friis | 1988 | DSQ | Flyben i bryst | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 29 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:49 |
Resultat Løb 27 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 29 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:46 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 27, 400m Medley Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 4:57.25 2008-07-03 |
Nordisk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 4:30.31 2009-08-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Grainne Murphy | 1993 | 813 | 1:05.38 | 2:19.27 | 3:42.40 | 4:48.69 | |||
Irland | ||||||||||
2 | Louise Jansen | 1984 | 786 | 1:06.90 | 2:25.02 | 3:47.05 | 4:51.91 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 765 | 1:03.97 | 2:21.21 | 3:43.90 | 4:54.64 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 729 | 1:08.05 | 2:25.47 | 3:51.61 | 4:59.40 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 693 | 1:07.14 | 2:22.96 | 3:55.18 | 5:04.44 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sidse Kehlet | 1996 | 657 | 1:08.38 | 2:33.81 | 3:58.88 | 5:09.97 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Freja Østergaard | 1995 | 640 | 1:09.02 | 2:28.48 | 4:00.03 | 5:12.64 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Bettina Caspersen | 1992 | 640 | 1:09.44 | 2:31.72 | 4:01.98 | 5:12.67 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 29 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:46 |
Resultat Løb 29 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 29 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:01 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 29, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 7:25.76 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Farum Svømmeklub (1900) 7:40.56 2009-04-09 |
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 7:15.51 1992-07-27 |
Europarekord Senior: Rusland (1900) 6:59.15 2009-07-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Elite Svøm Esbjerg 1 | 0 | 789 | 7:32.97 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Jon Rud | 1986 | 54.08 | 1:51.16 | 1:51.16 | ||||||
Frans Johannessen | 1992 | 56.00 | 1:54.64 | 3:45.80 | ||||||
Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 54.03 | 1:52.80 | 5:38.60 | ||||||
Nicolai Graae Hansen | 1988 | 55.15 | 1:54.37 | 7:32.97 | ||||||
2 | Farum Guns 1 | 0 | 758 | 7:38.97 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Anders Blume | 1990 | 56.00 | 1:55.08 | 1:55.08 | ||||||
Jonas Hansen | 1991 | 55.99 | 1:56.71 | 3:51.79 | ||||||
Frederik Siem Pedersen | 1991 | 54.34 | 1:53.15 | 5:44.94 | ||||||
Anders Lie | 1991 | 54.73 | 1:54.03 | 7:38.97 | ||||||
3 | Vat Herrer 1 | 0 | 731 | 7:44.67 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Daniel Skaaning | 1993 | 54.75 | 1:53.24 | 1:53.24 | ||||||
Morten Klarskov | 1992 | 55.70 | 1:54.96 | 3:48.20 | ||||||
Jonas B. Sørensen | 1993 | 56.50 | 1:58.76 | 5:46.96 | ||||||
Jakob Andkjær | 1985 | 55.16 | 1:57.71 | 7:44.67 | ||||||
4 | Farum Guns 2 | 0 | 700 | 7:51.50 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Karsten Vedel | 1992 | 56.30 | 1:56.47 | 1:56.47 | ||||||
Martin Wagner | 1991 | 56.44 | 1:56.42 | 3:52.89 | ||||||
Niklas Hedegaard | 1990 | 57.28 | 2:00.14 | 5:53.03 | ||||||
Nikolai Ammekilde | 1990 | 57.25 | 1:58.47 | 7:51.50 | ||||||
5 | Kvik Herre 1 | 0 | 667 | 7:59.15 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Kristian Weber Larsen | 1990 | 57.27 | 1:56.92 | 1:56.92 | ||||||
Tobias Urban Hansen | 1987 | 57.29 | 2:01.23 | 3:58.15 | ||||||
Frederik Wørmer | 1990 | 56.90 | 2:01.25 | 5:59.40 | ||||||
Emil Klingberg | 1987 | 57.55 | 1:59.75 | 7:59.15 | ||||||
6 | Helsingør Herrer | 0 | 595 | 8:17.55 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Laust Norgren | 1995 | 58.55 | 2:04.35 | 2:04.35 | ||||||
Alexander Mundt | 1994 | 1:00.64 | 2:07.19 | 4:11.54 | ||||||
Ömer Faruk Benli | 1993 | 57.34 | 2:01.85 | 6:13.39 | ||||||
Lasse Vestergaard | 1991 | 59.72 | 2:04.16 | 8:17.55 | ||||||
7 | Agf1 | 0 | 579 | 8:22.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Søren Dahl | 1993 | 56.99 | 1:57.33 | 1:57.33 | ||||||
Christian R. Svejstrup | 1990 | 58.45 | 2:02.64 | 3:59.97 | ||||||
Kasper Møller | 1994 | 1:02.46 | 2:11.67 | 6:11.64 | ||||||
Nils Just Andersen | 1992 | 1:01.36 | 2:10.50 | 8:22.14 | ||||||
- | Swim Team Midtjylland | 0 | DSQ | Tyvstart 2. skifte | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Stefan B. Høgild | 1991 | 58.76 | 2:02.05 | 2:02.05 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 29 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:01 |
Resultat Løb 30 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 30 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 09:41 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 30, 50m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.62 2009-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.14 2003-06-29 |
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 23.88 2009-08-02 |
Europarekord Senior: Britta Steffen (1983) 23.73 2009-08-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Blume | 1994 | 706 | 26.65 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kristina Thomsen | 1991 | 705 | 26.66 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
3 | Jeanette Ottesen | 1987 | 704 | 26.68 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
4 | Pernille Juel | 1994 | 677 | 27.02 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jahnay Benson | 1995 | 664 | 27.20 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
6 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 652 | 27.37 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | 645 | 27.46 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
8 | Mette Pedersen | 1993 | 638 | 27.56 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
9 | Frida Börnfors | 1994 | 636 | 27.59 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
10 | Kia Hansen | 1995 | 635 | 27.61 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Aisling Cooney | 1990 | 627 | 27.72 | ||||||
Irland | ||||||||||
12 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 623 | 27.78 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 617 | 27.88 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
14 | Camilla Rasmussen | 1991 | 616 | 27.89 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
15 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | 613 | 27.93 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
16 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 612 | 27.95 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Melizza Petersen | 1994 | 607 | 28.02 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
18 | Mette Haagen Larsen | 1997 | 602 | 28.11 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Tine Aagaard | 1989 | 599 | 28.15 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
20 | Randi F. Nielsen | 1989 | 595 | 28.21 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
21 | Anja Olsen | 1993 | 593 | 28.24 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Christina Hvid Edill | 1995 | 591 | 28.27 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
23 | Josefine Børthy Petersen | 1993 | 585 | 28.38 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
24 | Pernille Hansen | 1991 | 584 | 28.39 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
25 | Monique Johansen | 1994 | 580 | 28.45 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
25 | Kirstine Lei | 1992 | 580 | 28.45 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
27 | Regitze Svensson | 1995 | 578 | 28.48 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mai Hjelmgaard | 1994 | 572 | 28.58 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
29 | Miriam Stupak Møller | 1994 | 571 | 28.60 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
30 | Laura Tvermoes | 1993 | 566 | 28.69 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
31 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 564 | 28.72 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
32 | Nina Cawley | 1994 | 562 | 28.75 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
33 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | 559 | 28.81 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
34 | Isabella Kjeldsen | 1993 | 558 | 28.83 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Sofie Seheim | 1991 | 557 | 28.84 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
35 | Annelouise Dolleris | 1995 | 557 | 28.84 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
37 | Siri Wiecker | 1994 | 556 | 28.86 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
38 | Julie Langhorn | 1994 | 555 | 28.87 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
38 | Louise Frederiksen | 1995 | 555 | 28.87 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
38 | Stefanie Franck | 1990 | 555 | 28.87 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
41 | Charlotte Jensen | 1992 | 555 | 28.88 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
42 | Mette Louise Petersen | 1995 | 551 | 28.94 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
42 | Mette Hasemann | 1993 | 551 | 28.94 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
44 | Tenna Holm | 1995 | 551 | 28.95 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
45 | Maria Madsen | 1995 | 550 | 28.97 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
46 | Frederikke Matthiassen | 1996 | 548 | 28.99 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
47 | Louise Hedelund | 1992 | 547 | 29.02 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
48 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 544 | 29.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
49 | Camilla Rønbøg | 1992 | 543 | 29.08 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
49 | Eliana Jørgensen | 1993 | 543 | 29.08 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
51 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 541 | 29.12 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
51 | Cecilie Villadsen | 1995 | 541 | 29.12 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
53 | Janni Overgaard | 1993 | 539 | 29.15 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
53 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 539 | 29.15 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
55 | Sophie Nordkild | 1994 | 538 | 29.17 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
56 | Kathrine Øgendahl | 1991 | 537 | 29.20 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
57 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 536 | 29.21 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
58 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 534 | 29.25 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
59 | Line Andersen | 1991 | 529 | 29.34 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
60 | Naja Ishøj Nielsen | 1996 | 527 | 29.37 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
61 | Johanne Appelsø | 1994 | 526 | 29.39 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
61 | Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | 526 | 29.39 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
63 | Lea Sørensen | 1994 | 524 | 29.43 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
64 | Helene Hauschultz | 1993 | 523 | 29.45 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
65 | Ida Louise Steffensen | 1995 | 516 | 29.58 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
66 | Simone Isbye | 1994 | 515 | 29.61 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
67 | Michelle Icka Christensen | 1995 | 512 | 29.67 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
68 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 508 | 29.74 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
69 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 506 | 29.77 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
70 | Signe B. Thomasen | 1996 | 504 | 29.82 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
71 | Katrine Brahtz | 1995 | 501 | 29.88 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
72 | Astrid Brink Hundebøl | 1991 | 495 | 29.99 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
73 | Mie Thisted Feldberg | 1995 | 447 | 31.04 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
74 | Marie Philipsen | 1992 | 439 | 31.23 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
75 | Nanna Trier Nipper | 1996 | 433 | 31.36 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Julie Marie Gadfelt | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 30 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 09:41 |
Resultat Løb 30 (Semifinaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 30 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:15 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 30, 50m Frisvømning Damer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.62 2009-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.14 2003-06-29 |
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 23.88 2009-08-02 |
Europarekord Senior: Britta Steffen (1983) 23.73 2009-08-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | 798 | 25.58 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Kristina Thomsen | 1991 | 715 | 26.54 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
3 | Pernille Blume | 1994 | 698 | 26.75 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Pernille Juel | 1994 | 694 | 26.80 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jahnay Benson | 1995 | 680 | 26.98 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
6 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 668 | 27.14 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Aisling Cooney | 1990 | 664 | 27.20 | ||||||
Irland | ||||||||||
8 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | 652 | 27.36 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
9 | Mette Pedersen | 1993 | 643 | 27.50 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
10 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 642 | 27.51 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 637 | 27.58 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | 636 | 27.60 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Frida Börnfors | 1994 | 634 | 27.62 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
14 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 628 | 27.71 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
15 | Camilla Rasmussen | 1991 | 621 | 27.81 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
16 | Melizza Petersen | 1994 | 607 | 28.02 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 30 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:15 |
Resultat Løb 30 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 31 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:01 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 30, 50m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.62 2009-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.14 2003-06-29 |
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 23.88 2009-08-02 |
Europarekord Senior: Britta Steffen (1983) 23.73 2009-08-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | 816 | 25.39 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Pernille Blume | 1994 | 692 | 26.83 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pernille Juel | 1994 | 677 | 27.02 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jahnay Benson | 1995 | 677 | 27.03 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
5 | Aisling Cooney | 1990 | 670 | 27.12 | ||||||
Irland | ||||||||||
6 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 650 | 27.40 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | 641 | 27.52 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
8 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 639 | 27.55 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 31 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:01 |
Resultat Løb 31 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 30 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 09:52 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 31, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mathias Andersen (1991) 29.05 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Andersen (1991) 29.05 2009-04-10 |
Nordisk Rekord Senior: Alexander Dale Oen (1985) 27.39 2007-03-26 |
Europarekord Senior: Hendrik Feldwehr (1986) 26.83 2009-07-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Klingberg | 1987 | 723 | 29.72 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Chris Christensen | 1988 | 708 | 29.93 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | 700 | 30.04 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
4 | Joachim Mortensen | 1995 | 699 | 30.05 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jani Rusi | 1984 | 699 | 30.05 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | 694 | 30.13 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
7 | Morten Klarskov | 1992 | 688 | 30.21 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
8 | Mathias Andersen | 1991 | 684 | 30.27 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frans Johannessen | 1992 | 677 | 30.37 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Jesper Kristensen | 1982 | 673 | 30.44 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Brian Lagoni | 1985 | 659 | 30.64 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Niklas Hedegaard | 1990 | 659 | 30.65 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
13 | Christian Christensen | 1991 | 658 | 30.66 | ||||||
Svømmeklubben Mk 31 | ||||||||||
14 | Henrik Lagoni | 1991 | 656 | 30.70 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jens Peter Träff | 1988 | 650 | 30.79 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mads Møller | 1991 | 645 | 30.87 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | 644 | 30.88 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 637 | 30.99 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
19 | Kasper Blomsterberg | 1992 | 635 | 31.03 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Simon Westh | 1990 | 629 | 31.13 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
21 | Lars Merl | 1993 | 625 | 31.20 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
22 | Casper Iversen | 1991 | 624 | 31.21 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Thomas Øst-Jacobsen | 1988 | 622 | 31.24 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Joakim Ro-Poulsen | 1988 | 618 | 31.31 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
25 | Jon Kærsgaard | 1984 | 614 | 31.38 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Mads Pedersen | 1991 | 613 | 31.40 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
27 | Andreas Hallberg Jensen | 1992 | 610 | 31.44 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
28 | Emil Eller | 1991 | 590 | 31.80 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
29 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | 585 | 31.88 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
30 | Harald Welling | 1993 | 584 | 31.90 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
31 | Christian Jensen | 1987 | 582 | 31.95 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
32 | Jonas Olczyk | 1994 | 578 | 32.02 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
33 | Emil Sainis | 1992 | 575 | 32.08 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
34 | Rasmus Koch | 1992 | 573 | 32.11 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
35 | Søren Jungersen | 1993 | 569 | 32.18 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
36 | Thomas Hindborg Petersen | 1991 | 566 | 32.24 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
37 | Christian Warm | 1992 | 564 | 32.28 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
38 | Christian Blom Jensen | 1994 | 557 | 32.41 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
39 | Michael Petersen | 1994 | 557 | 32.42 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
40 | Christian R. Svejstrup | 1990 | 555 | 32.45 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
41 | Simon Sønderup Jensen | 1988 | 554 | 32.48 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
42 | Jesper Gemke | 1993 | 551 | 32.54 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
43 | Mark Halding | 1991 | 549 | 32.57 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
44 | Christopher Kok | 1992 | 548 | 32.60 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
45 | Mark Meyer Poulsen | 1994 | 544 | 32.68 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
46 | Steffan Hansen | 1990 | 542 | 32.71 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
47 | Andreas T. Johansen | 1994 | 539 | 32.77 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
48 | Sebastian Tracey | 1993 | 527 | 33.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
49 | Anders Paaske | 1995 | 526 | 33.03 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
50 | Nicolai Andersen | 1990 | 526 | 33.04 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
51 | Morten Steen Christensen | 1992 | 522 | 33.13 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
52 | Theodor Lundberg | 1994 | 504 | 33.51 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
53 | Morten Riemenschneider | 1989 | 499 | 33.62 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
54 | Søren Schebel Steg | 1992 | 498 | 33.65 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
55 | Nils Just Andersen | 1992 | 496 | 33.69 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
56 | Mads Sørensen | 1987 | 493 | 33.76 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
57 | Tobias N Sandager | 1993 | 490 | 33.82 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
58 | Jakob Tingsgaard | 1993 | 465 | 34.42 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 30 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 09:52 |
Resultat Løb 31 (Semifinaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 30 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:21 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 31, 50m Brystsvømning Herrer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mathias Andersen (1991) 29.05 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Andersen (1991) 29.05 2009-04-10 |
Nordisk Rekord Senior: Alexander Dale Oen (1985) 27.39 2007-03-26 |
Europarekord Senior: Hendrik Feldwehr (1986) 26.83 2009-07-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Klingberg | 1987 | 760 | 29.23 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Jesper Kristensen | 1982 | 735 | 29.55 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Andersen | 1991 | 726 | 29.67 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Chris Christensen | 1988 | 700 | 30.04 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | 695 | 30.11 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
6 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | 694 | 30.13 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
7 | Niklas Hedegaard | 1990 | 691 | 30.16 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jani Rusi | 1984 | 691 | 30.17 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Henrik Lagoni | 1991 | 686 | 30.24 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christian Christensen | 1991 | 683 | 30.29 | ||||||
Svømmeklubben Mk 31 | ||||||||||
11 | Joachim Mortensen | 1995 | 678 | 30.36 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jens Peter Träff | 1988 | 669 | 30.49 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | 667 | 30.52 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 649 | 30.81 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Mads Møller | 1991 | 647 | 30.83 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Brian Lagoni | 1985 | 615 | 31.37 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 30 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:21 |
Resultat Løb 31 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 31 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:09 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 31, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mathias Andersen (1991) 29.05 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Andersen (1991) 29.05 2009-04-10 |
Nordisk Rekord Senior: Alexander Dale Oen (1985) 27.39 2007-03-26 |
Europarekord Senior: Hendrik Feldwehr (1986) 26.83 2009-07-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Klingberg | 1987 | 753 | 29.32 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Mathias Andersen | 1991 | 737 | 29.53 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jesper Kristensen | 1982 | 710 | 29.89 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Niklas Hedegaard | 1990 | 705 | 29.96 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | 700 | 30.03 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
6 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | 678 | 30.36 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
7 | Henrik Lagoni | 1991 | 675 | 30.41 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Christian Christensen | 1991 | 650 | 30.79 | ||||||
Svømmeklubben Mk 31 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 31 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:09 |
Resultat Løb 32 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 30 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:05 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 32, 50m Rygsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 28.63 2003-04-16 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 29.37 2000-07-29 |
Nordisk Rekord Senior: Ingvild Snildal (1988) 28.55 2009-07-29 |
Europarekord Senior: Daniela Samulski (1984) 27.23 2009-07-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 747 | 29.82 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kristina Thomsen | 1991 | 712 | 30.31 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
3 | Aisling Cooney | 1990 | 706 | 30.39 | ||||||
Irland | ||||||||||
4 | Pernille Larsen | 1992 | 701 | 30.46 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Cecilie Hansen | 1995 | 689 | 30.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Line Gregersen | 1994 | 683 | 30.73 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Mette Pedersen | 1993 | 666 | 30.99 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
8 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | 659 | 31.10 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Caroline Eskildsen | 1995 | 647 | 31.29 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christine Pedersen | 1993 | 645 | 31.32 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
11 | Klara Strand Olesen | 1995 | 640 | 31.40 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 638 | 31.43 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | 631 | 31.55 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
14 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | 626 | 31.64 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
15 | Anna-Marie Christiansen | 1990 | 620 | 31.73 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
16 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 618 | 31.77 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
16 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 618 | 31.77 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
18 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 608 | 31.94 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 605 | 32.00 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
20 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 604 | 32.02 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 604 | 32.02 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
22 | Annelouise Dolleris | 1995 | 602 | 32.04 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
23 | Runa Dalby | 1993 | 601 | 32.06 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Christina Hvid Edill | 1995 | 599 | 32.10 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
25 | Josefine Møller Jeppesen | 1995 | 593 | 32.20 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
26 | Sofie Kisbye Høj | 1992 | 590 | 32.26 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
27 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 584 | 32.37 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
28 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 579 | 32.46 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
29 | Frida Börnfors | 1994 | 578 | 32.49 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
30 | Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | 568 | 32.68 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
31 | Mie Thisted Feldberg | 1995 | 563 | 32.77 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
32 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 546 | 33.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Janni Overgaard | 1993 | 545 | 33.12 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
34 | Michelle Icka Christensen | 1995 | 545 | 33.13 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
35 | Sarah Bro | 1996 | 536 | 33.31 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
36 | Tine Aagaard | 1989 | 532 | 33.39 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
37 | Laura Tvermoes | 1993 | 523 | 33.58 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
37 | Julie Hougård | 1991 | 523 | 33.58 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
39 | Laura Smidt Hansen | 1992 | 521 | 33.63 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
39 | Astrid Brink Hundebøl | 1991 | 521 | 33.63 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
41 | Karina Sørensen | 1995 | 517 | 33.72 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
42 | Stefanie Franck | 1990 | 513 | 33.81 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
43 | Mette Haagen Larsen | 1997 | 509 | 33.89 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
44 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | 508 | 33.91 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
44 | Louise Hedelund | 1992 | 508 | 33.91 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
46 | Maria Søe Beith | 1996 | 508 | 33.92 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
47 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 505 | 33.97 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
48 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | 505 | 33.99 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
49 | Sofie Ramsgaard | 1995 | 500 | 34.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
50 | Pernille Rasmussen | 1996 | 498 | 34.15 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
51 | Julie Langhorn | 1994 | 496 | 34.19 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
51 | Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | 496 | 34.19 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
53 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 495 | 34.20 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
54 | Tenna Holm | 1995 | 494 | 34.22 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
55 | Katarina S. Thomsen | 1991 | 489 | 34.35 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
56 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | 488 | 34.37 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
57 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 486 | 34.42 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
58 | Regitze Svensson | 1995 | 483 | 34.48 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
59 | Caroline Høgskilde | 1996 | 481 | 34.54 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
60 | Camilla Katz Sørensen | 1995 | 473 | 34.74 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
60 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | 473 | 34.74 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
60 | Cecilie Emma Christiansen | 1995 | 473 | 34.74 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
63 | Marianne Duijm | 1993 | 471 | 34.79 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
64 | Sarah Harder Bruun | 1993 | 461 | 35.03 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
65 | Amalie Ringgaard | 1996 | 457 | 35.14 | ||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
66 | Emilia Staugaard | 1994 | 426 | 35.96 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
67 | Lea Sørensen | 1994 | 384 | 37.22 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Ida Kyhl | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 30 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:05 |
Resultat Løb 32 (Semifinaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 30 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:26 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 32, 50m Rygsvømning Damer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 28.63 2003-04-16 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 29.37 2000-07-29 |
Nordisk Rekord Senior: Ingvild Snildal (1988) 28.55 2009-07-29 |
Europarekord Senior: Daniela Samulski (1984) 27.23 2009-07-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Aisling Cooney | 1990 | 777 | 29.44 | ||||||
Irland | ||||||||||
2 | Pernille Larsen | 1992 | 761 | 29.64 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Cecilie Hansen | 1995 | 717 | 30.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kristina Thomsen | 1991 | 717 | 30.23 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
5 | Line Gregersen | 1994 | 678 | 30.80 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Mette Pedersen | 1993 | 677 | 30.81 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
7 | Caroline Eskildsen | 1995 | 660 | 31.08 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 660 | 31.08 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
9 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | 655 | 31.16 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Klara Strand Olesen | 1995 | 648 | 31.27 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | 647 | 31.29 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
12 | Christine Pedersen | 1993 | 639 | 31.42 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
13 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 638 | 31.44 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anna-Marie Christiansen | 1990 | 628 | 31.60 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
15 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 625 | 31.65 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 606 | 31.98 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 30 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:26 |
Resultat Løb 32 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 31 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:17 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 32, 50m Rygsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 28.63 2003-04-16 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 29.37 2000-07-29 |
Nordisk Rekord Senior: Ingvild Snildal (1988) 28.55 2009-07-29 |
Europarekord Senior: Daniela Samulski (1984) 27.23 2009-07-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Aisling Cooney | 1990 | 771 | 29.51 | ||||||
Irland | ||||||||||
2 | Pernille Larsen | 1992 | 751 | 29.77 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Kristina Thomsen | 1991 | 718 | 30.22 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
4 | Cecilie Hansen | 1995 | 709 | 30.34 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Line Gregersen | 1994 | 667 | 30.97 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Mette Pedersen | 1993 | 662 | 31.05 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
7 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 650 | 31.24 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
8 | Caroline Eskildsen | 1995 | 641 | 31.39 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 31 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:17 |
Resultat Løb 33 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 30 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:47 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 33, 400m Medley Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
Nordisk Rekord Senior: Jani Sievinen (1974) 4:13.29 1994-09-08 |
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 4:06.16 2008-08-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Chris Christensen | 1988 | 721 | 1:03.13 | 2:12.59 | 3:27.35 | 4:31.94 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Mads Jensen | 1991 | 700 | 1:01.56 | 2:13.32 | 3:30.00 | 4:34.63 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frans Johannessen | 1992 | 690 | 1:01.84 | 2:20.81 | 3:34.97 | 4:35.95 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Jonas Westergaard | 1990 | 676 | 1:01.18 | 2:14.25 | 3:32.79 | 4:37.80 | |||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
5 | Frederik Frederiksen | 1992 | 655 | 1:02.58 | 2:12.62 | 3:36.22 | 4:40.80 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mikkel Wagner | 1991 | 642 | 1:04.83 | 2:18.92 | 3:38.51 | 4:42.64 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Kristian Weber Larsen | 1990 | 641 | 1:02.72 | 2:15.08 | 3:39.31 | 4:42.83 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
8 | Christian Paaske | 1992 | 636 | 1:02.27 | 2:16.87 | 3:38.70 | 4:43.47 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Viktor B. Bromer | 1993 | 634 | 1:01.94 | 2:14.16 | 3:38.32 | 4:43.89 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Stefan B. Høgild | 1991 | 623 | 1:05.33 | 2:20.83 | 3:40.19 | 4:45.53 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Andreas Mouritsen | 1992 | 622 | 1:05.44 | 2:20.41 | 3:40.96 | 4:45.60 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
12 | Martin Wagner | 1991 | 611 | 1:05.11 | 2:20.27 | 3:45.82 | 4:47.29 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
13 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 596 | 1:02.57 | 2:18.60 | 3:42.83 | 4:49.71 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Martin Mathiesen | 1994 | 571 | 1:04.68 | 2:17.95 | 3:42.30 | 4:53.98 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
14 | Kristoffer Codam | 1990 | 571 | 1:03.30 | 2:19.28 | 3:44.61 | 4:53.98 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 569 | 1:06.45 | 2:20.69 | 3:46.79 | 4:54.21 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Mikkel Johansen | 1994 | 552 | 1:05.18 | 2:24.56 | 3:53.72 | 4:57.18 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
18 | Alexander Skov Andersen | 1993 | 548 | 1:06.31 | 2:24.36 | 3:52.15 | 4:57.92 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
19 | Martin G. Hansen | 1992 | 539 | 1:05.37 | 2:24.95 | 3:48.11 | 4:59.56 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Morten Suhr | 1993 | 536 | 1:04.68 | 2:23.22 | 3:52.30 | 5:00.22 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Christoffer Harms-Tefke | 1992 | 528 | 1:05.17 | 2:24.16 | 3:51.59 | 5:01.69 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 526 | 1:07.54 | 2:25.66 | 3:51.60 | 5:02.11 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Martin Madsen | 1990 | 525 | 1:05.35 | 2:24.72 | 3:52.67 | 5:02.19 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
24 | Mads Christensen | 1994 | 521 | 1:05.63 | 2:28.19 | 3:52.66 | 5:03.09 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
25 | Thor Andersen | 1992 | 518 | 1:07.33 | 2:25.74 | 3:54.23 | 5:03.71 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
26 | Sebastian Tracey | 1993 | 509 | 1:09.23 | 2:29.87 | 3:56.26 | 5:05.35 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Marc Bach Nielsen | 1994 | 501 | 1:09.15 | 2:28.82 | 4:00.57 | 5:06.98 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
28 | Mikkel Knudsen | 1990 | 496 | 1:07.51 | 2:26.47 | 3:57.75 | 5:08.13 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Nicolai Pedersen | 1994 | 485 | 1:09.62 | 2:30.41 | 3:59.25 | 5:10.36 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
30 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | 474 | 1:06.97 | 2:26.67 | 4:05.58 | 5:12.65 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
31 | Mark Bjerregaard | 1994 | 474 | 1:06.20 | 2:28.22 | 4:00.18 | 5:12.67 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
32 | Niklas Fritzbøger | 1992 | 474 | 1:09.17 | 2:29.15 | 4:00.75 | 5:12.71 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
33 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | 469 | 1:08.35 | 2:31.61 | 4:01.57 | 5:13.92 | |||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
- | Kristoffer Salomonsen | 1993 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Christian Petersen | 1993 | DSQ | over 90° v/200m vend | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
- | Bjarke Schäfer | 1993 | DSQ | Afsl. ryg over 90° | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Karsten Schütt | 1991 | DSQ | Over 90° v/200m vend | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 30 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:47 |
Resultat Løb 33 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 30 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:04 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 33, 400m Medley Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
Nordisk Rekord Senior: Jani Sievinen (1974) 4:13.29 1994-09-08 |
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 4:06.16 2008-08-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Chris Christensen | 1988 | 756 | 1:00.40 | 2:09.34 | 3:24.22 | 4:27.62 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Mads Jensen | 1991 | 712 | 1:00.92 | 2:10.38 | 3:29.07 | 4:33.03 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonas Westergaard | 1990 | 695 | 1:00.92 | 2:13.52 | 3:32.36 | 4:35.25 | |||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
4 | Viktor B. Bromer | 1993 | 677 | 1:01.52 | 2:14.72 | 3:35.74 | 4:37.69 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Kristian Weber Larsen | 1990 | 656 | 1:02.83 | 2:15.32 | 3:40.54 | 4:40.60 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
6 | Mikkel Wagner | 1991 | 655 | 1:04.17 | 2:18.44 | 3:37.90 | 4:40.72 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Christian Paaske | 1992 | 646 | 1:02.84 | 2:16.52 | 3:37.60 | 4:42.09 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederik Frederiksen | 1992 | 625 | 1:02.29 | 2:13.78 | 3:38.92 | 4:45.24 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 30 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:04 |
Resultat Løb 34 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 30 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:09 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:06.38 2009-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller-Pedersen (1989) 1:06.38 2009-07-28 |
Europarekord Senior: Yuliya Efimova (1992) 1:05.41 2009-07-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | 792 | 32.88 | 1:09.66 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Cecilie Holten | 1996 | 687 | 34.69 | 1:13.03 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
3 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 656 | 35.22 | 1:14.17 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Josephina Bartela | 1994 | 652 | 34.36 | 1:14.31 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Helena Pedersen | 1991 | 649 | 34.49 | 1:14.45 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
6 | Petra Wennberg | 1993 | 643 | 35.54 | 1:14.67 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
7 | Louise Jansen | 1984 | 629 | 34.99 | 1:15.21 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 622 | 36.18 | 1:15.49 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
9 | Sofie Seheim | 1991 | 615 | 34.85 | 1:15.80 | |||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
10 | Olivia Ane Frey | 1994 | 612 | 35.59 | 1:15.93 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | 593 | 36.45 | 1:16.73 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | 588 | 35.77 | 1:16.95 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sidse Kehlet | 1996 | 586 | 36.03 | 1:17.02 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Katrine Crone | 1992 | 586 | 36.18 | 1:17.03 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Bettina Caspersen | 1992 | 585 | 36.08 | 1:17.06 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 584 | 36.30 | 1:17.10 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Rikke Nissen | 1994 | 581 | 36.52 | 1:17.25 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
18 | Maria Pedersen | 1995 | 580 | 36.56 | 1:17.28 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Nanna Lunding | 1991 | 575 | 36.70 | 1:17.51 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 574 | 36.39 | 1:17.55 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 566 | 36.42 | 1:17.92 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
22 | Tenna Larsson | 1989 | 563 | 37.21 | 1:18.04 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
23 | Charlotte Jensen | 1992 | 563 | 37.13 | 1:18.05 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
24 | Frederikke Hall | 1992 | 562 | 36.80 | 1:18.10 | |||||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
25 | Katrine Liljedahl | 1995 | 558 | 37.33 | 1:18.28 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
26 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 557 | 36.08 | 1:18.35 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
27 | Amalie Stage | 1993 | 553 | 37.14 | 1:18.54 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 552 | 35.71 | 1:18.56 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
29 | Anna Klüver Jepsen | 1993 | 550 | 36.75 | 1:18.65 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
30 | Katrine Baht-Hagen | 1994 | 550 | 37.00 | 1:18.68 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
31 | Frederikke Hedegaard | 1993 | 548 | 36.74 | 1:18.75 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
32 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 547 | 37.04 | 1:18.82 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
33 | Jannie Brink | 1996 | 546 | 36.94 | 1:18.87 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
34 | Christina Witten | 1995 | 544 | 37.14 | 1:18.94 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
35 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 541 | 36.85 | 1:19.10 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Marie Lensbjerg | 1991 | 541 | 36.16 | 1:19.11 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
37 | Tasha Mac Brayd | 1993 | 539 | 37.00 | 1:19.19 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
38 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 536 | 37.24 | 1:19.34 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
39 | Helle Kjær | 1994 | 535 | 37.25 | 1:19.38 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
40 | Nicole Møller | 1993 | 534 | 37.69 | 1:19.42 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
41 | Malene Johansson | 1992 | 534 | 37.22 | 1:19.43 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
42 | Ulrika Toft | 1995 | 531 | 37.20 | 1:19.59 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
43 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 528 | 37.13 | 1:19.73 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
44 | Louise Frederiksen | 1995 | 527 | 38.45 | 1:19.77 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
45 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | 527 | 37.18 | 1:19.80 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
46 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 519 | 37.89 | 1:20.20 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
47 | Sif Szetu | 1994 | 515 | 37.38 | 1:20.42 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
48 | Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | 512 | 38.47 | 1:20.54 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
49 | Louise Fleron | 1990 | 512 | 38.26 | 1:20.58 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
50 | Klara Grønne Leth | 1990 | 510 | 38.04 | 1:20.69 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
51 | Louise Houmann Larsen | 1995 | 507 | 36.99 | 1:20.80 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
52 | Yalda Ghaznavi | 1992 | 505 | 36.78 | 1:20.95 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
53 | Matilde Schrøder | 1996 | 504 | 37.03 | 1:20.97 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
53 | Mie Hansen | 1991 | 504 | 38.12 | 1:20.97 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
55 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 503 | 37.84 | 1:21.05 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
56 | Signe Tolstrup | 1995 | 503 | 38.57 | 1:21.06 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
57 | Marie Philipsen | 1992 | 495 | 38.44 | 1:21.50 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
58 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | 491 | 39.59 | 1:21.68 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
59 | Mette Hasemann | 1993 | 490 | 38.61 | 1:21.76 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
60 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 480 | 38.66 | 1:22.30 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
61 | Julie Damberg | 1992 | 477 | 38.67 | 1:22.47 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
62 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | 475 | 39.70 | 1:22.63 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
63 | Maria Jørgensen | 1990 | 473 | 38.67 | 1:22.70 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
64 | Mie Astrup Dresler | 1996 | 471 | 38.51 | 1:22.85 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
65 | Emma Donde | 1994 | 470 | 38.50 | 1:22.90 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
66 | Julie Brøggler | 1993 | 468 | 38.38 | 1:23.03 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
67 | Mathilde Stærk | 1990 | 468 | 38.36 | 1:23.04 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
68 | Amalie Matthiesen | 1994 | 461 | 38.90 | 1:23.41 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
69 | Nina Jørgensen | 1990 | 460 | 39.10 | 1:23.49 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
70 | Sisse Sørensen | 1996 | 457 | 38.61 | 1:23.65 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
70 | Caroline Eskildsen | 1995 | 457 | 39.49 | 1:23.65 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
72 | Kathrine Maron | 1994 | 456 | 39.10 | 1:23.74 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
73 | Olivia Larsen | 1995 | 455 | 39.40 | 1:23.82 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
74 | Laura Kragholm | 1995 | 454 | 39.77 | 1:23.85 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
75 | Katrine Brahtz | 1995 | 453 | 39.50 | 1:23.91 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
76 | Camilla Stange | 1989 | 448 | 39.42 | 1:24.23 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
77 | Kamilla Malczynska | 1993 | 447 | 38.86 | 1:24.28 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
78 | Christine Pedersen | 1993 | 430 | 41.07 | 1:25.42 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
79 | Dena Zornic | 1996 | 428 | 40.67 | 1:25.51 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
80 | Nanna Trier Nipper | 1996 | 421 | 39.85 | 1:26.02 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 30 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:09 |
Resultat Løb 34 (Semifinaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 30 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:43 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:06.38 2009-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller-Pedersen (1989) 1:06.38 2009-07-28 |
Europarekord Senior: Yuliya Efimova (1992) 1:05.41 2009-07-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | 752 | 34.40 | 1:10.87 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 696 | 34.44 | 1:12.74 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Cecilie Holten | 1996 | 690 | 34.40 | 1:12.92 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
4 | Louise Jansen | 1984 | 686 | 34.30 | 1:13.09 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Helena Pedersen | 1991 | 663 | 34.48 | 1:13.90 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
6 | Josephina Bartela | 1994 | 661 | 34.12 | 1:14.00 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 653 | 35.29 | 1:14.30 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
8 | Petra Wennberg | 1993 | 648 | 35.43 | 1:14.49 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
9 | Sofie Seheim | 1991 | 605 | 34.94 | 1:16.21 | |||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
10 | Katrine Crone | 1992 | 594 | 36.13 | 1:16.66 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | 592 | 36.02 | 1:16.76 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Olivia Ane Frey | 1994 | 588 | 35.51 | 1:16.91 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | 588 | 35.66 | 1:16.95 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Bettina Caspersen | 1992 | 578 | 36.00 | 1:17.39 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 563 | 37.02 | 1:18.04 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sidse Kehlet | 1996 | 542 | 37.47 | 1:19.07 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 30 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:43 |
Resultat Løb 34 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 31 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:04 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:06.38 2009-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller-Pedersen (1989) 1:06.38 2009-07-28 |
Europarekord Senior: Yuliya Efimova (1992) 1:05.41 2009-07-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | 834 | 32.41 | 1:08.46 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 713 | 34.11 | 1:12.14 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Helena Pedersen | 1991 | 686 | 34.16 | 1:13.09 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
4 | Cecilie Holten | 1996 | 679 | 34.66 | 1:13.33 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
5 | Josephina Bartela | 1994 | 677 | 34.03 | 1:13.40 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Sofie Seheim | 1991 | 624 | 34.38 | 1:15.43 | |||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
7 | Katrine Crone | 1992 | 598 | 35.95 | 1:16.52 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | 577 | 35.86 | 1:17.42 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 31 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:04 |
Resultat Løb 35 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 30 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 35, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 55.55 2009-07-12 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 57.25 2006-07-09 |
Nordisk Rekord Senior: Örn Arnarson (1981) 54.75 2001-07-23 |
Europarekord Senior: Helge Meeuw (1984) 52.27 2009-08-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Schiellerup | 1993 | 711 | 28.62 | 58.19 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Daniel Skaaning | 1993 | 690 | 28.87 | 58.79 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
3 | Marcus Bak | 1991 | 670 | 28.79 | 59.37 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tobias Urban Hansen | 1987 | 647 | 28.90 | 1:00.06 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
5 | Frederik Christensen | 1992 | 643 | 29.41 | 1:00.17 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Martin Terp Olesen | 1994 | 635 | 29.17 | 1:00.42 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lasse Vestergaard | 1991 | 627 | 29.17 | 1:00.68 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Patrick Hesselberg | 1991 | 626 | 29.67 | 1:00.73 | |||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
8 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 626 | 29.20 | 1:00.73 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
10 | Andreas Gerlach | 1995 | 615 | 29.69 | 1:01.08 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Frederik Wørmer | 1990 | 609 | 29.38 | 1:01.29 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
12 | Frederik Frederiksen | 1992 | 594 | 30.02 | 1:01.78 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Morten Bak Hansen | 1995 | 593 | 30.29 | 1:01.84 | |||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
14 | Anders Møller | 1991 | 592 | 30.62 | 1:01.86 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
15 | Jens Peter Träff | 1988 | 592 | 29.75 | 1:01.87 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emil K. Mortensen | 1993 | 592 | 30.14 | 1:01.87 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
17 | Patrick Ulrich Sommer | 1988 | 567 | 30.11 | 1:02.76 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
18 | Sebastian Vang | 1991 | 564 | 30.28 | 1:02.85 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
19 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | 563 | 29.66 | 1:02.89 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sofus Beck Hansen | 1994 | 549 | 30.03 | 1:03.42 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
21 | Kasper Holm Morsø | 1993 | 548 | 30.56 | 1:03.46 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
22 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | 547 | 30.66 | 1:03.50 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
23 | Andreas Holkjær | 1990 | 545 | 30.82 | 1:03.59 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | 533 | 31.46 | 1:04.08 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
25 | Martin Duedahl | 1985 | 528 | 31.09 | 1:04.27 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Rasmus Kruuse | 1994 | 521 | 30.87 | 1:04.54 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
27 | Andreas Haugaard | 1993 | 518 | 31.40 | 1:04.66 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
28 | Jesper Bang | 1995 | 511 | 31.21 | 1:04.98 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
29 | Karim Møller | 1994 | 506 | 31.65 | 1:05.16 | |||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
30 | Niclas Svensson | 1989 | 506 | 30.21 | 1:05.20 | |||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
31 | Eden Turin | 1994 | 502 | 31.66 | 1:05.35 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
32 | Kasper Schultz | 1995 | 501 | 31.85 | 1:05.39 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
33 | Kasper Holt Petersen | 1991 | 501 | 31.54 | 1:05.40 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
34 | Philip Dreyer | 1990 | 499 | 31.06 | 1:05.48 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
35 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 499 | 31.72 | 1:05.50 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
36 | Magnus Iversen | 1991 | 497 | 31.13 | 1:05.55 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
37 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 497 | 31.78 | 1:05.57 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
38 | Stephan Norman Østergaard | 1989 | 497 | 31.04 | 1:05.58 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
39 | Peter Lund Hansen | 1992 | 496 | 31.37 | 1:05.62 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
40 | Casper Holm-Olsen | 1993 | 495 | 32.10 | 1:05.67 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
41 | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | 494 | 31.11 | 1:05.69 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
42 | Jakob Tingsgaard | 1993 | 494 | 31.53 | 1:05.72 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
43 | Felix Zähringer | 1994 | 493 | 31.57 | 1:05.77 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
44 | Christoffer Ravn | 1992 | 492 | 32.12 | 1:05.79 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
45 | Benjamin Jensen | 1994 | 492 | 32.02 | 1:05.81 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
46 | Hansotto Kristiansen | 1992 | 491 | 32.19 | 1:05.83 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
47 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | 489 | 31.82 | 1:05.94 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
48 | Jakob H. Andersen | 1993 | 485 | 32.00 | 1:06.11 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
49 | Mathias Skaaning | 1992 | 482 | 32.04 | 1:06.25 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
50 | Oliver Vang | 1994 | 481 | 32.42 | 1:06.27 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
51 | Mads Andersen | 1990 | 481 | 32.20 | 1:06.30 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
52 | Christian Wich | 1993 | 479 | 32.00 | 1:06.39 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
53 | Søren Holm | 1993 | 477 | 32.05 | 1:06.48 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
54 | Rasmus Højriis Larsen | 1992 | 475 | 32.32 | 1:06.58 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
55 | Christian Erichsen | 1990 | 475 | 32.20 | 1:06.59 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
56 | Christopher Kok | 1992 | 474 | 31.64 | 1:06.61 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
57 | Søren Smidt Bonnesen | 1992 | 473 | 32.15 | 1:06.64 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
58 | Rasmus Skinnerup | 1993 | 469 | 32.61 | 1:06.87 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
59 | Kasper Møller | 1994 | 464 | 31.90 | 1:07.11 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
60 | Morten Møller Jensen | 1992 | 460 | 31.35 | 1:07.27 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
61 | Marcus Olesen | 1995 | 460 | 32.05 | 1:07.29 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
62 | Thomas Knudsen | 1996 | 459 | 32.74 | 1:07.34 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
63 | Joakim Lassen | 1994 | 448 | 32.11 | 1:07.87 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
64 | Philip Harmuth | 1994 | 439 | 33.16 | 1:08.32 | |||||
Bov IF | ||||||||||
65 | Mads Andersen | 1991 | 436 | 31.89 | 1:08.51 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
66 | Sebastian Ovesen | 1994 | 422 | 33.36 | 1:09.25 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
67 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | 421 | 33.62 | 1:09.30 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 30 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:26 |
Resultat Løb 35 (Semifinaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 30 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:33 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 35, 100m Rygsvømning Herrer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 55.55 2009-07-12 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 57.25 2006-07-09 |
Nordisk Rekord Senior: Örn Arnarson (1981) 54.75 2001-07-23 |
Europarekord Senior: Helge Meeuw (1984) 52.27 2009-08-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias Urban Hansen | 1987 | 678 | 28.43 | 59.12 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Marcus Bak | 1991 | 667 | 28.54 | 59.45 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Schiellerup | 1993 | 646 | 29.44 | 1:00.08 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Patrick Hesselberg | 1991 | 631 | 29.62 | 1:00.56 | |||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
5 | Lasse Vestergaard | 1991 | 628 | 29.07 | 1:00.66 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 620 | 29.30 | 1:00.90 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
7 | Martin Terp Olesen | 1994 | 614 | 29.39 | 1:01.11 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Daniel Skaaning | 1993 | 613 | 29.97 | 1:01.13 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
9 | Frederik Christensen | 1992 | 611 | 29.94 | 1:01.22 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederik Wørmer | 1990 | 608 | 28.85 | 1:01.31 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
11 | Morten Bak Hansen | 1995 | 583 | 30.65 | 1:02.18 | |||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
12 | Anders Møller | 1991 | 582 | 30.28 | 1:02.21 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
13 | Frederik Frederiksen | 1992 | 581 | 30.23 | 1:02.25 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Emil K. Mortensen | 1993 | 571 | 30.37 | 1:02.59 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
15 | Patrick Ulrich Sommer | 1988 | 564 | 30.11 | 1:02.86 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Andreas Gerlach | 1995 | 29.36 | DSQ | Over 15m u/vand | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 30 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:33 |
Resultat Løb 35 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 31 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:56 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 35, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 55.55 2009-07-12 |
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 57.25 2006-07-09 |
Nordisk Rekord Senior: Örn Arnarson (1981) 54.75 2001-07-23 |
Europarekord Senior: Helge Meeuw (1984) 52.27 2009-08-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias Urban Hansen | 1987 | 704 | 28.27 | 58.40 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
2 | Andreas Schiellerup | 1993 | 696 | 29.03 | 58.62 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Daniel Skaaning | 1993 | 681 | 28.87 | 59.03 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
4 | Marcus Bak | 1991 | 665 | 29.05 | 59.52 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lasse Vestergaard | 1991 | 635 | 28.94 | 1:00.44 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Patrick Hesselberg | 1991 | 627 | 29.38 | 1:00.67 | |||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
7 | Martin Terp Olesen | 1994 | 607 | 29.76 | 1:01.33 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederik Christensen | 1992 | 601 | 29.82 | 1:01.56 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 31 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:56 |
Resultat Løb 36 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 30 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:11 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 36, 400m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:05.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 4:15.26 2004-07-17 |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:05.40 2009-07-26 |
Europarekord Senior: Frederica Pellegrini (1988) 3:59.15 2009-07-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lotte Friis | 1988 | 786 | 1:01.19 | 2:06.83 | 3:13.20 | 4:19.12 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 781 | 1:01.55 | 2:07.20 | 3:14.06 | 4:19.72 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 772 | 1:02.57 | 2:09.37 | 3:16.98 | 4:20.65 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Grainne Murphy | 1993 | 755 | 1:03.05 | 2:09.28 | 3:15.84 | 4:22.60 | |||
Irland | ||||||||||
5 | Nuala Murphy | 1989 | 741 | 1:02.91 | 2:09.92 | 3:17.29 | 4:24.33 | |||
Irland | ||||||||||
6 | Kia Hansen | 1995 | 733 | 1:04.37 | 2:11.85 | 3:18.89 | 4:25.21 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ida Marie Vedel | 1994 | 733 | 1:03.91 | 2:11.37 | 3:18.55 | 4:25.22 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Randi F. Nielsen | 1989 | 725 | 1:03.31 | 2:10.28 | 3:18.24 | 4:26.19 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Trine Friis | 1990 | 721 | 1:04.36 | 2:11.26 | 3:18.83 | 4:26.64 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sofie Harnfeldt | 1991 | 707 | 1:03.01 | 2:10.25 | 3:19.69 | 4:28.44 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Trine Gudnitz | 1987 | 705 | 1:05.78 | 2:13.34 | 3:21.35 | 4:28.73 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Matilde Riis Sørensen | 1988 | 701 | 1:04.99 | 2:12.79 | 3:21.46 | 4:29.21 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Pernille Jalsøe | 1993 | 694 | 1:04.97 | 2:13.45 | 3:21.74 | 4:30.15 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
14 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 688 | 1:03.25 | 2:11.51 | 3:21.14 | 4:30.84 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 682 | 1:04.63 | 2:13.43 | 3:23.46 | 4:31.67 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 680 | 1:06.39 | 2:15.80 | 3:24.63 | 4:31.91 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
17 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 676 | 1:06.33 | 2:15.20 | 3:24.34 | 4:32.45 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Marina Heller Hansen | 1994 | 675 | 1:05.35 | 2:13.05 | 3:21.35 | 4:32.60 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emma Wael | 1993 | 669 | 1:04.65 | 2:13.20 | 3:23.12 | 4:33.43 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
20 | Trine Søby | 1991 | 668 | 1:05.68 | 2:14.12 | 3:23.51 | 4:33.57 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
21 | Monique Johansen | 1994 | 666 | 1:04.68 | 2:14.25 | 3:24.50 | 4:33.84 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
22 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | 664 | 1:03.85 | 2:13.16 | 3:23.67 | 4:34.15 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
23 | Mai Hjelmgaard | 1994 | 661 | 1:05.12 | 2:15.09 | 3:25.93 | 4:34.57 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
24 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 656 | 1:06.08 | 2:16.61 | 3:26.57 | 4:35.28 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Amanda Sandager | 1995 | 649 | 1:05.38 | 2:15.15 | 3:25.79 | 4:36.19 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
26 | Julie Jepsen | 1994 | 644 | 1:04.79 | 2:13.45 | 3:24.35 | 4:36.93 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | 635 | 1:05.40 | 2:15.33 | 3:27.14 | 4:38.28 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
28 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | 632 | 1:05.88 | 2:16.55 | 3:28.00 | 4:38.74 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
29 | Louise Kaltoft Petersen | 1992 | 628 | 1:05.97 | 2:16.90 | 3:28.54 | 4:39.33 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
30 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 620 | 1:06.28 | 2:16.24 | 3:28.35 | 4:40.48 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
31 | Mette Louise Petersen | 1995 | 619 | 1:06.35 | 2:17.42 | 3:29.38 | 4:40.54 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
31 | Julie Marie Gadfelt | 1996 | 619 | 1:08.54 | 2:19.73 | 3:29.73 | 4:40.54 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
33 | Isabel Brylov | 1994 | 619 | 1:06.53 | 2:17.14 | 3:29.13 | 4:40.63 | |||
Svømmeklubben Mk 31 | ||||||||||
34 | Siri Wiecker | 1994 | 617 | 1:07.22 | 2:18.64 | 3:30.76 | 4:40.88 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
35 | Mathilde Balle | 1989 | 613 | 1:06.71 | 2:18.51 | 3:31.48 | 4:41.52 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
36 | Sarah Harder Bruun | 1993 | 612 | 1:06.01 | 2:17.55 | 3:30.26 | 4:41.62 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Katrine Yde Pedersen | 1993 | 611 | 1:08.06 | 2:19.42 | 3:31.19 | 4:41.83 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
38 | Laura Strøm Pedersen | 1995 | 608 | 1:07.21 | 2:19.36 | 3:31.61 | 4:42.23 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
39 | Laura Smidt Hansen | 1992 | 606 | 1:06.47 | 2:18.89 | 3:30.82 | 4:42.61 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
40 | Mie Hansen | 1991 | 601 | 1:08.11 | 2:20.16 | 3:32.31 | 4:43.40 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
41 | Sarah Bro | 1996 | 587 | 1:07.45 | 2:18.98 | 3:32.14 | 4:45.64 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
42 | Pernille Moth | 1994 | 587 | 1:09.45 | 2:21.59 | 3:34.41 | 4:45.67 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Kirstine Lei | 1992 | 584 | 1:07.57 | 2:19.51 | 3:33.11 | 4:46.07 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
44 | Amalie Hansen | 1995 | 582 | 1:07.83 | 2:20.40 | 3:33.20 | 4:46.50 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
45 | Katrine Skov Pedersen | 1989 | 579 | 1:07.91 | 2:20.99 | 3:33.67 | 4:46.95 | |||
Frem Odense | ||||||||||
46 | Eliana Jørgensen | 1993 | 577 | 1:07.92 | 2:21.12 | 3:34.40 | 4:47.23 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
47 | Ditte Johansen | 1994 | 573 | 1:07.14 | 2:20.65 | 3:34.19 | 4:47.87 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
48 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 530 | 1:09.09 | 2:24.97 | 3:40.71 | 4:55.52 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 30 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:11 |
Resultat Løb 36 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 30 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:50 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 36, 400m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:05.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 4:15.26 2004-07-17 |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:05.40 2009-07-26 |
Europarekord Senior: Frederica Pellegrini (1988) 3:59.15 2009-07-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lotte Friis | 1988 | 868 | 1:00.39 | 2:03.52 | 3:07.54 | 4:10.71 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Grainne Murphy | 1993 | 804 | 1:01.97 | 2:06.88 | 3:12.06 | 4:17.20 | |||
Irland | ||||||||||
3 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 797 | 1:01.65 | 2:06.77 | 3:13.09 | 4:17.93 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nuala Murphy | 1989 | 792 | 1:01.98 | 2:06.94 | 3:12.74 | 4:18.50 | |||
Irland | ||||||||||
5 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 731 | 1:01.94 | 2:09.09 | 3:18.11 | 4:25.51 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Randi F. Nielsen | 1989 | 726 | 1:03.23 | 2:10.99 | 3:19.38 | 4:26.05 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Trine Friis | 1990 | 720 | 1:04.26 | 2:11.43 | 3:19.37 | 4:26.88 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sofie Harnfeldt | 1991 | 701 | 1:03.97 | 2:11.83 | 3:20.89 | 4:29.26 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 30 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:50 |
Resultat Løb 37 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 30 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:27 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 37, 100m Butterfly Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 54.71 2009-04-10 |
Nordisk Rekord Senior: Lars Frölander (1974) 52.00 2000-09-22 |
Europarekord Senior: Milorad Cavic (1984) 49.95 2009-08-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Klarskov | 1992 | 721 | 26.46 | 55.57 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
2 | Emil Dall-Nielsen | 1984 | 716 | 27.42 | 55.69 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 715 | 26.23 | 55.72 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Viktor B. Bromer | 1993 | 679 | 27.13 | 56.69 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 678 | 26.46 | 56.72 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 668 | 26.15 | 56.98 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Søren Dahl | 1993 | 667 | 26.76 | 57.03 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Jakob Andkjær | 1985 | 665 | 26.81 | 57.07 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Lasse Offersen | 1989 | 657 | 26.84 | 57.30 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sebastian Strandberg | 1994 | 633 | 27.26 | 58.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Martin Terp Olesen | 1994 | 633 | 27.31 | 58.01 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jonas Sørensen | 1990 | 630 | 27.55 | 58.13 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
13 | Aschwin Wildeboer | 1986 | 629 | 27.06 | 58.14 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 629 | 27.27 | 58.14 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Martin Hersom Hansen | 1986 | 628 | 26.55 | 58.18 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Peter Skotte | 1991 | 620 | 26.56 | 58.42 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 616 | 27.87 | 58.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jess Reese Jacobsen | 1982 | 606 | 27.00 | 58.87 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Ömer Faruk Benli | 1993 | 602 | 27.46 | 58.99 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Jonas Westergaard | 1990 | 601 | 27.62 | 59.05 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
21 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 597 | 27.54 | 59.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Martin Mathiesen | 1994 | 593 | 28.06 | 59.31 | |||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
23 | Olaf Wildeboer | 1983 | 590 | 27.86 | 59.41 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Andreas Mouritsen | 1992 | 587 | 27.38 | 59.49 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
25 | Frederik Christensen | 1992 | 583 | 28.63 | 59.63 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
26 | Frederik Wørmer | 1990 | 579 | 27.37 | 59.77 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
27 | Andreas Ortmann | 1991 | 578 | 27.98 | 59.81 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | 577 | 27.73 | 59.85 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
29 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 575 | 27.86 | 59.91 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
30 | Kris Wesselink | 1990 | 567 | 27.31 | 1:00.21 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
31 | Kevin Sigsgaard | 1993 | 565 | 28.17 | 1:00.26 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
32 | Jonas Hansen | 1991 | 559 | 27.99 | 1:00.48 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
33 | Frederik Gustafsson | 1993 | 558 | 27.92 | 1:00.51 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
34 | Kristoffer Codam | 1990 | 555 | 28.16 | 1:00.61 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
35 | Sebastian Grønning | 1993 | 555 | 28.52 | 1:00.63 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
36 | Andreas Hallberg Jensen | 1992 | 554 | 28.23 | 1:00.67 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
37 | Christian R. Svejstrup | 1990 | 551 | 28.28 | 1:00.78 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
38 | Piet Løje | 1991 | 550 | 28.72 | 1:00.80 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
39 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 548 | 28.09 | 1:00.89 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
40 | Frederik Frederiksen | 1992 | 546 | 28.08 | 1:00.94 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
41 | Martin G. Hansen | 1992 | 543 | 28.60 | 1:01.05 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
42 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 543 | 27.38 | 1:01.07 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
43 | Laust Norgren | 1995 | 542 | 27.78 | 1:01.11 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
44 | Jacob Skelsager | 1993 | 539 | 29.35 | 1:01.23 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
45 | Karsten Schütt | 1991 | 538 | 28.29 | 1:01.26 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
46 | Mads Munk Sørensen | 1994 | 534 | 28.33 | 1:01.40 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
47 | Troels Johansson | 1992 | 533 | 28.42 | 1:01.45 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
48 | Peter Lund Hansen | 1992 | 533 | 28.57 | 1:01.46 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
49 | Mads Hopff | 1993 | 530 | 27.99 | 1:01.57 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
50 | Tonni Kristensen | 1992 | 522 | 28.12 | 1:01.89 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
51 | Magnus Iversen | 1991 | 521 | 28.59 | 1:01.90 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
52 | Jacob Holst | 1991 | 519 | 28.54 | 1:02.01 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
53 | Marcus Bak | 1991 | 514 | 28.14 | 1:02.21 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
54 | Nour Hermiz | 1994 | 512 | 28.51 | 1:02.28 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
55 | Simon Westh | 1990 | 511 | 28.71 | 1:02.33 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
56 | Christian Jensen | 1987 | 510 | 28.78 | 1:02.35 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
57 | Lasse Vestergaard | 1991 | 510 | 28.04 | 1:02.37 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
58 | Julian Kressner Læbel | 1992 | 508 | 29.07 | 1:02.44 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
59 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 507 | 28.98 | 1:02.48 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
60 | Mikkel H. Andersen | 1991 | 501 | 28.95 | 1:02.74 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
61 | Jon Rud | 1986 | 500 | 28.92 | 1:02.79 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
62 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | 495 | 29.10 | 1:02.99 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
63 | Lasse Andersen | 1994 | 476 | 28.97 | 1:03.82 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
64 | Steffan Hansen | 1990 | 454 | 28.64 | 1:04.83 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
65 | Alexander Andersen | 1993 | 446 | 29.03 | 1:05.23 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
66 | Jakob Rasmussen | 1992 | 435 | 29.56 | 1:05.77 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Mathias Skaaning | 1992 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
- | Christian Wich | 1993 | DSQ | 1 hånd i mål | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Mark Bjerregaard | 1994 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 30 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:27 |
Resultat Løb 37 (Semifinaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 30 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:00 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 37, 100m Butterfly Herrer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 54.71 2009-04-10 |
Nordisk Rekord Senior: Lars Frölander (1974) 52.00 2000-09-22 |
Europarekord Senior: Milorad Cavic (1984) 49.95 2009-08-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 750 | 26.01 | 54.83 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Emil Dall-Nielsen | 1984 | 718 | 26.90 | 55.63 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Morten Klarskov | 1992 | 701 | 26.71 | 56.08 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
4 | Jakob Andkjær | 1985 | 700 | 26.06 | 56.10 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 683 | 26.40 | 56.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lasse Offersen | 1989 | 673 | 26.25 | 56.85 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 668 | 26.01 | 56.98 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Viktor B. Bromer | 1993 | 667 | 26.91 | 57.03 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 660 | 26.61 | 57.21 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Søren Dahl | 1993 | 655 | 26.86 | 57.38 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Martin Hersom Hansen | 1986 | 645 | 26.15 | 57.66 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Aschwin Wildeboer | 1986 | 643 | 26.62 | 57.72 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jonas Sørensen | 1990 | 642 | 26.74 | 57.76 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
14 | Martin Terp Olesen | 1994 | 641 | 26.84 | 57.79 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sebastian Strandberg | 1994 | 618 | 27.16 | 58.49 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Peter Skotte | 1991 | 614 | 26.21 | 58.60 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 30 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:00 |
Resultat Løb 37 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 31 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:12 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 37, 100m Butterfly Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 54.71 2009-04-10 |
Nordisk Rekord Senior: Lars Frölander (1974) 52.00 2000-09-22 |
Europarekord Senior: Milorad Cavic (1984) 49.95 2009-08-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Andkjær | 1985 | 791 | 25.24 | 53.88 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 753 | 25.63 | 54.75 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Emil Dall-Nielsen | 1984 | 733 | 25.74 | 55.26 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Morten Klarskov | 1992 | 703 | 26.53 | 56.02 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
5 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 682 | 26.45 | 56.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 675 | 26.10 | 56.80 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Viktor B. Bromer | 1993 | 664 | 26.98 | 57.11 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Lasse Offersen | 1989 | 656 | 26.27 | 57.35 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 31 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:12 |
Resultat Løb 38 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 31 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:48 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 38, 1500m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:46.30 2009-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:46.30 2009-07-28 |
Europarekord Senior: Alessia Filippi (1987) 15:44.93 2009-07-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Lotte Friis | 1988 | 787 | 1:06.61 | 2:15.27 | 3:21.52 | 4:32.44 | 17:00.83 | ||
Allerød Svømmeklub | 5:41.58 | 6:47.58 | 7:57.50 | 9:06.23 | ||||||
10:13.01 | 11:23.10 | 12:31.67 | 13:37.25 | |||||||
14:46.73 | 15:55.49 | |||||||||
2 | Grainne Murphy | 1993 | 748 | 1:07.60 | 2:17.52 | 3:27.01 | 4:37.21 | 17:18.23 | ||
Irland | 5:46.67 | 6:56.07 | 8:05.70 | 9:15.67 | ||||||
10:24.22 | 11:33.63 | 12:43.84 | 13:53.48 | |||||||
15:01.49 | 16:10.73 | |||||||||
3 | Matilde Riis Sørensen | 1988 | 747 | 1:07.37 | 2:17.06 | 3:26.58 | 4:36.51 | 17:18.57 | ||
West Swim Esbjerg | 5:46.07 | 6:55.64 | 8:05.04 | 9:14.73 | ||||||
10:24.04 | 11:33.73 | 12:43.62 | 13:53.49 | |||||||
15:02.56 | 16:12.13 | |||||||||
4 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 735 | 1:07.56 | 2:17.81 | 3:28.48 | 4:38.84 | 17:24.64 | ||
GI-40 Hermes | 5:48.99 | 6:59.58 | 8:09.93 | 9:19.95 | ||||||
10:29.82 | 11:39.67 | 12:49.15 | 13:58.58 | |||||||
15:07.78 | 16:16.77 | |||||||||
5 | Nuala Murphy | 1989 | 734 | 1:06.71 | 2:15.10 | 3:25.30 | 4:35.07 | 17:24.76 | ||
Irland | 5:45.38 | 6:55.42 | 8:05.56 | 9:15.30 | ||||||
10:24.97 | 11:35.14 | 12:45.53 | 13:56.04 | |||||||
15:06.38 | 16:14.92 | |||||||||
6 | Trine Friis | 1990 | 731 | 1:06.49 | 2:15.80 | 3:25.17 | 4:35.16 | 17:26.38 | ||
Allerød Svømmeklub | 5:44.96 | 6:55.33 | 8:05.36 | 9:15.36 | ||||||
10:25.34 | 11:35.67 | 12:46.03 | 13:56.80 | |||||||
15:07.00 | 16:16.96 | |||||||||
7 | Ida Marie Vedel | 1994 | 726 | 1:07.65 | 2:17.94 | 3:28.73 | 4:38.52 | 17:28.84 | ||
Farum Svømmeklub | 5:48.68 | 6:58.88 | 8:09.11 | 9:19.59 | ||||||
10:29.39 | 11:39.56 | 12:49.13 | 13:58.75 | |||||||
15:08.75 | 16:18.83 | |||||||||
8 | Trine Gudnitz | 1987 | 695 | 1:08.33 | 2:18.77 | 3:29.12 | 4:40.13 | 17:44.19 | ||
Helsingør Svømmeklub | 5:50.32 | 6:59.41 | 8:09.11 | 9:19.83 | ||||||
10:30.99 | 11:42.32 | 12:53.98 | 14:06.09 | |||||||
15:18.76 | 16:31.72 | |||||||||
9 | Amanda Sandager | 1995 | 686 | 1:07.57 | 2:18.64 | 3:29.85 | 4:41.86 | 17:48.59 | ||
GI-40 Hermes | 5:53.77 | 7:05.41 | 8:17.16 | 9:29.13 | ||||||
10:41.03 | 11:52.70 | 13:04.57 | 14:16.35 | |||||||
15:28.55 | 16:39.49 | |||||||||
10 | Isabel Brylov | 1994 | 684 | 1:07.80 | 2:19.47 | 3:31.47 | 4:43.73 | 17:49.74 | ||
Svømmeklubben Mk 31 | 5:55.76 | 7:07.91 | 8:20.03 | 9:32.05 | ||||||
10:43.88 | 11:55.30 | 13:06.82 | 14:18.22 | |||||||
15:29.59 | 16:40.55 | |||||||||
11 | Trine Søby | 1991 | 678 | 1:07.21 | 2:17.37 | 3:28.37 | 4:39.19 | 17:53.00 | ||
Gladsaxe Idræts Forenin | 5:49.91 | 7:00.83 | 8:11.93 | 9:23.65 | ||||||
10:35.98 | 11:48.49 | 13:01.19 | 14:14.23 | |||||||
15:27.35 | 16:40.32 | |||||||||
12 | Emma Wael | 1993 | 654 | 1:09.54 | 2:23.70 | 3:37.52 | 4:51.43 | 18:05.99 | ||
Svømmeklubben Syd | 6:05.10 | 7:18.20 | 8:30.98 | 9:43.43 | ||||||
10:56.00 | 12:08.83 | 13:20.39 | 14:32.70 | |||||||
15:44.47 | 16:56.94 | |||||||||
13 | Julie Lunau | 1995 | 629 | 1:06.79 | 2:18.32 | 3:31.17 | 4:44.47 | 18:20.25 | ||
Slangerup Svømmeklub | 5:57.62 | 7:11.36 | 8:25.98 | 9:40.48 | ||||||
10:54.94 | 12:08.72 | 13:23.04 | 14:39.15 | |||||||
15:55.08 | 17:08.20 | |||||||||
14 | Louise Kaltoft Petersen | 1992 | 621 | 1:08.16 | 2:19.78 | 3:33.21 | 4:46.56 | 18:24.82 | ||
Lyngby Svømmeklub | 5:59.99 | 7:13.93 | 8:28.29 | 9:43.33 | ||||||
10:57.90 | 12:12.54 | 13:27.41 | 14:42.39 | |||||||
15:57.02 | 17:11.84 | |||||||||
15 | Mette Louise Petersen | 1995 | 619 | 1:08.46 | 2:21.57 | 3:34.76 | 4:48.56 | 18:25.78 | ||
Birkerød Svømmeklub | 6:02.43 | 7:16.06 | 8:30.53 | 9:45.39 | ||||||
10:59.97 | 12:14.81 | 13:29.54 | 14:44.70 | |||||||
15:59.10 | 17:13.27 | |||||||||
16 | Maria Bastiansen | 1995 | 617 | 1:11.58 | 2:27.32 | 3:42.30 | 4:56.91 | 18:27.06 | ||
Farum Svømmeklub | 6:11.00 | 7:24.67 | 8:38.19 | 9:51.66 | ||||||
11:05.52 | 12:19.33 | 13:33.16 | 14:46.55 | |||||||
16:00.49 | 17:13.95 | |||||||||
17 | Camilla Andersen | 1993 | 605 | 1:09.43 | 2:23.54 | 3:37.77 | 4:51.95 | 18:34.40 | ||
Herning Svømmeklub | 6:06.22 | 7:20.56 | 8:35.34 | 9:50.35 | ||||||
11:05.24 | 12:20.43 | 13:35.39 | 14:50.77 | |||||||
16:06.50 | 17:21.74 | |||||||||
18 | Katrine Yde Pedersen | 1993 | 605 | 1:11.79 | 2:24.98 | 3:38.74 | 4:52.59 | 18:34.45 | ||
Thisted Svømmeklub | 6:06.98 | 7:21.39 | 8:36.08 | 9:50.97 | ||||||
11:06.08 | 12:21.39 | 13:36.89 | 14:52.19 | |||||||
16:07.69 | 17:22.76 | |||||||||
19 | Mie Hansen | 1991 | 601 | 1:08.96 | 2:21.69 | 3:34.97 | 4:48.14 | 18:37.15 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 6:02.09 | 7:16.68 | 8:31.63 | 9:46.71 | ||||||
11:02.15 | 12:17.54 | 13:33.14 | 14:49.15 | |||||||
16:05.78 | 17:22.40 | |||||||||
20 | Sandra Semberlund | 1994 | 583 | 1:07.88 | 2:21.43 | 3:36.37 | 4:51.45 | 18:48.24 | ||
Vordingborg Svømme Klub | 6:06.81 | 7:22.55 | 8:38.54 | 9:54.84 | ||||||
11:11.30 | 12:27.94 | 13:44.54 | 15:00.85 | |||||||
16:17.57 | 17:33.73 | |||||||||
21 | Bolette Schjønning | 1993 | 581 | 1:11.82 | 2:25.75 | 3:40.01 | 4:54.85 | 18:49.60 | ||
Helsinge Skytte & IF | 6:10.38 | 7:25.60 | 8:40.98 | 9:56.19 | ||||||
11:12.10 | 12:28.28 | 13:45.00 | 15:01.86 | |||||||
16:18.89 | 17:35.39 | |||||||||
22 | Thea Mundt Lohse | 1994 | 579 | 1:09.52 | 2:24.20 | 3:39.73 | 4:55.06 | 18:50.78 | ||
Hillerød Svømmeklub | 6:10.67 | 7:26.69 | 8:42.99 | 9:59.48 | ||||||
11:14.97 | 12:30.50 | 13:46.44 | 15:02.76 | |||||||
16:19.29 | 17:35.74 | |||||||||
23 | Sarah Harder Bruun | 1993 | 556 | 1:11.11 | 2:26.05 | 3:41.86 | 4:57.75 | 19:05.94 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 6:13.58 | 7:29.79 | 8:46.37 | 10:02.52 | ||||||
11:19.09 | 12:36.25 | 13:53.65 | 15:11.94 | |||||||
16:30.10 | 17:48.43 | |||||||||
24 | Mathilde Stærk | 1990 | 510 | 1:10.71 | 2:26.97 | 3:43.42 | 5:01.64 | 19:39.99 | ||
Vejle Svømmeklub Triton | 6:21.18 | 7:41.48 | 9:01.80 | 10:21.17 | ||||||
11:41.61 | 13:01.46 | 14:20.76 | 15:41.32 | |||||||
17:01.22 | 18:20.62 | |||||||||
- | Line Jørgensen Bruun | 1995 | DNF | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 31 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:48 |
Resultat Løb 38 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 01 april 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:30 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 38, 1500m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:46.30 2009-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:46.30 2009-07-28 |
Europarekord Senior: Alessia Filippi (1987) 15:44.93 2009-07-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Lotte Friis | 1988 | 876 | 1:02.99 | 2:07.80 | 3:12.64 | 4:17.41 | 16:25.17 | ||
Allerød Svømmeklub | 5:22.64 | 6:27.75 | 7:33.33 | 8:39.53 | ||||||
9:45.99 | 10:52.12 | 11:58.51 | 13:05.40 | |||||||
14:11.87 | 15:18.65 | |||||||||
2 | Matilde Riis Sørensen | 1988 | 773 | 1:05.96 | 2:14.25 | 3:22.74 | 4:31.25 | 17:06.90 | ||
West Swim Esbjerg | 5:40.12 | 6:48.98 | 7:58.16 | 9:07.09 | ||||||
10:15.46 | 11:24.19 | 12:32.73 | 13:41.52 | |||||||
14:50.45 | 15:59.82 | |||||||||
3 | Grainne Murphy | 1993 | 771 | 1:04.89 | 2:12.74 | 3:20.96 | 4:29.13 | 17:07.84 | ||
Irland | 5:37.64 | 6:46.06 | 7:54.86 | 9:03.64 | ||||||
10:11.57 | 11:20.04 | 12:29.18 | 13:39.82 | |||||||
14:49.91 | 15:59.61 | |||||||||
4 | Trine Friis | 1990 | 761 | 1:06.35 | 2:14.63 | 3:22.56 | 4:30.92 | 17:12.16 | ||
Allerød Svømmeklub | 5:39.85 | 6:48.87 | 7:57.92 | 9:06.87 | ||||||
10:16.03 | 11:24.98 | 12:34.34 | 13:43.87 | |||||||
14:53.26 | 16:02.87 | |||||||||
5 | Ida Marie Vedel | 1994 | 740 | 1:05.86 | 2:14.50 | 3:23.79 | 4:33.32 | 17:22.12 | ||
Farum Svømmeklub | 5:43.00 | 6:52.72 | 8:02.08 | 9:11.63 | ||||||
10:21.14 | 11:31.01 | 12:41.31 | 13:51.86 | |||||||
15:02.48 | 16:13.11 | |||||||||
6 | Nuala Murphy | 1989 | 738 | 1:02.25 | 2:06.98 | 3:12.35 | 4:17.84 | 17:22.94 | ||
Irland | 5:23.60 | 6:30.39 | 7:36.47 | 8:41.97 | ||||||
10:05.10 | 11:17.47 | 12:30.32 | 13:43.15 | |||||||
14:57.72 | 16:12.34 | |||||||||
7 | Trine Gudnitz | 1987 | 695 | 1:07.07 | 2:16.19 | 3:25.63 | 4:35.75 | 17:44.28 | ||
Helsingør Svømmeklub | 5:46.20 | 6:56.95 | 8:08.00 | 9:19.40 | ||||||
10:30.99 | 11:43.20 | 12:55.58 | 14:08.04 | |||||||
15:20.41 | 16:32.95 | |||||||||
8 | Isabel Brylov | 1994 | 676 | 1:07.83 | 2:20.04 | 3:32.16 | 4:44.62 | 17:54.19 | ||
Svømmeklubben Mk 31 | 5:57.12 | 7:09.00 | 8:20.98 | 9:32.80 | ||||||
10:44.82 | 11:56.76 | 13:08.38 | 14:20.10 | |||||||
15:31.91 | 16:43.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 01 april 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:30 |
Resultat Løb 39 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 31 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 39, 50m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 23.49 2009-04-11 |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 |
Europarekord Senior: Frederic Bousquet (1981) 20.94 2009-04-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Andkjær | 1985 | 757 | 22.98 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Daniel Skaaning | 1993 | 677 | 23.85 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
3 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 669 | 23.94 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jani Rusi | 1984 | 659 | 24.06 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Anders Blume | 1990 | 639 | 24.31 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas Schiellerup | 1993 | 635 | 24.36 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Casper Iversen | 1991 | 634 | 24.38 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Magnus Westermann | 1995 | 622 | 24.53 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Simon Sønderup Jensen | 1988 | 620 | 24.56 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | 618 | 24.59 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nicolai Graae Hansen | 1988 | 617 | 24.60 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Morten Klarskov | 1992 | 612 | 24.66 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
13 | Peter Skotte | 1991 | 609 | 24.70 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Morten Riemenschneider | 1989 | 609 | 24.71 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Martin Hersom Hansen | 1986 | 608 | 24.72 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Frederik Wørmer | 1990 | 603 | 24.78 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
16 | Kristian Weber Larsen | 1990 | 603 | 24.78 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
18 | Martin Terp Olesen | 1994 | 597 | 24.87 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Patrick Hesselberg | 1991 | 593 | 24.92 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
19 | Tobias Urban Hansen | 1987 | 593 | 24.92 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
19 | Ronnie Dalsgaard | 1983 | 593 | 24.92 | ||||||
U.S.G | ||||||||||
22 | Johan Seistrup | 1989 | 589 | 24.98 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
23 | Jonas Sørensen | 1990 | 587 | 25.01 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
24 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | 586 | 25.02 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
25 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 584 | 25.05 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
26 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 582 | 25.08 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
27 | Andreas Hallberg Jensen | 1992 | 580 | 25.11 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
28 | Jens Peter Träff | 1988 | 577 | 25.15 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
29 | Morten Møller Jensen | 1992 | 576 | 25.16 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
30 | Niklas Hedegaard | 1990 | 574 | 25.19 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
31 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 572 | 25.23 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
32 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 570 | 25.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Emil Eller | 1991 | 568 | 25.28 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
34 | Anders Møller | 1991 | 568 | 25.29 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
35 | Jess Reese Jacobsen | 1982 | 564 | 25.34 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Christian Warm | 1992 | 562 | 25.37 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
37 | Thomas Steenberg | 1994 | 560 | 25.40 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
38 | Tonni Kristensen | 1992 | 557 | 25.45 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
39 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 556 | 25.47 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
40 | Søren Dahl | 1993 | 554 | 25.50 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
40 | Thor Andersen | 1992 | 554 | 25.50 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
42 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 553 | 25.51 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
43 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 551 | 25.54 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
44 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 546 | 25.62 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
45 | Andreas Ortmann | 1991 | 544 | 25.65 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
46 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 543 | 25.66 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
47 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 540 | 25.72 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
48 | Rasmus Koch | 1992 | 539 | 25.73 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
49 | Philip Dreyer | 1990 | 538 | 25.75 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
50 | Oliver Vang | 1994 | 533 | 25.82 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
51 | Andreas Holkjær | 1990 | 533 | 25.83 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
52 | Hansotto Kristiansen | 1992 | 531 | 25.86 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
53 | Marcus Bak | 1991 | 529 | 25.89 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
54 | Karsten Schütt | 1991 | 527 | 25.92 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
55 | Mathias Skaaning | 1992 | 526 | 25.94 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
56 | Kasper Flemming Rasmussen | 1992 | 525 | 25.96 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
57 | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | 521 | 26.03 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
58 | Rasmus Kruuse | 1994 | 520 | 26.04 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
59 | Kevin Sigsgaard | 1993 | 519 | 26.05 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
60 | Mads Munk Sørensen | 1994 | 519 | 26.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
61 | Christian Nørregaard | 1993 | 515 | 26.13 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
62 | Aschwin Wildeboer | 1986 | 513 | 26.15 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
63 | Jakob Tingsgaard | 1993 | 512 | 26.17 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
64 | Rasmus Højriis Larsen | 1992 | 509 | 26.23 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
65 | Laust Norgren | 1995 | 502 | 26.34 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
66 | Peter Lund Hansen | 1992 | 501 | 26.37 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
67 | Sebastian Grønning | 1993 | 499 | 26.40 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
68 | Kasper Blomsterberg | 1992 | 497 | 26.44 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
69 | Ömer Faruk Benli | 1993 | 495 | 26.47 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
70 | Mathias Pedersen | 1992 | 491 | 26.55 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
71 | Mads Sørensen | 1987 | 485 | 26.65 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
72 | Rasmus Stendorph Hansen | 1990 | 481 | 26.72 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
73 | Jakob Rasmussen | 1992 | 477 | 26.80 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
74 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | 476 | 26.81 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 31 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 39 (Semifinaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 31 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:27 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 39, 50m Frisvømning Herrer, Semifinaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 23.49 2009-04-11 |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 |
Europarekord Senior: Frederic Bousquet (1981) 20.94 2009-04-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Andkjær | 1985 | 778 | 22.77 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Jani Rusi | 1984 | 710 | 23.47 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 677 | 23.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicolai Graae Hansen | 1988 | 675 | 23.87 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Anders Blume | 1990 | 673 | 23.89 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | 649 | 24.18 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Simon Sønderup Jensen | 1988 | 644 | 24.25 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Daniel Skaaning | 1993 | 641 | 24.28 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
9 | Frederik Wørmer | 1990 | 641 | 24.29 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
10 | Kristian Weber Larsen | 1990 | 638 | 24.33 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
11 | Casper Iversen | 1991 | 634 | 24.38 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Magnus Westermann | 1995 | 621 | 24.54 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Morten Riemenschneider | 1989 | 618 | 24.59 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Peter Skotte | 1991 | 614 | 24.64 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Martin Terp Olesen | 1994 | 607 | 24.73 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Martin Hersom Hansen | 1986 | 603 | 24.79 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 31 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:27 |
Resultat Løb 39 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 01 april 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:02 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 39, 50m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 23.49 2009-04-11 |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 |
Europarekord Senior: Frederic Bousquet (1981) 20.94 2009-04-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Andkjær | 1985 | 802 | 22.54 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Jani Rusi | 1984 | 721 | 23.35 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Anders Blume | 1990 | 684 | 23.77 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 681 | 23.80 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Daniel Skaaning | 1993 | 673 | 23.90 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
6 | Nicolai Graae Hansen | 1988 | 671 | 23.92 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | 657 | 24.09 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Simon Sønderup Jensen | 1988 | 652 | 24.15 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 01 april 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:02 |
Resultat Løb 40 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 31 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:48 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 40, 200m Medley Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
Nordisk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:07.46 2009-07-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Grainne Murphy | 1993 | 745 | 30.43 | 1:06.44 | 1:47.34 | 2:19.16 | |||
Irland | ||||||||||
2 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 733 | 29.38 | 1:06.97 | 1:46.44 | 2:19.94 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 733 | 30.38 | 1:05.33 | 1:48.04 | 2:19.94 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 732 | 30.13 | 1:06.25 | 1:47.68 | 2:19.99 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Micha Østergaard | 1987 | 721 | 29.54 | 1:06.24 | 1:47.98 | 2:20.71 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | 716 | 31.20 | 1:08.14 | 1:46.49 | 2:20.99 | |||
Frem Odense | ||||||||||
7 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 683 | 30.72 | 1:09.84 | 1:49.74 | 2:23.25 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Louise Jansen | 1984 | 679 | 30.01 | 1:08.43 | 1:49.89 | 2:23.51 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lorna Cummins | 1990 | 657 | 30.04 | 1:09.22 | 1:50.94 | 2:25.10 | |||
Irland | ||||||||||
10 | Pernille Blume | 1994 | 656 | 30.71 | 1:07.88 | 1:52.94 | 2:25.15 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Marina Heller Hansen | 1994 | 653 | 30.93 | 1:06.87 | 1:52.20 | 2:25.38 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
12 | Randi F. Nielsen | 1989 | 650 | 31.05 | 1:07.53 | 1:51.56 | 2:25.64 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
13 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 642 | 30.65 | 1:06.97 | 1:52.09 | 2:26.21 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Christina Munkholm | 1996 | 639 | 31.44 | 1:10.19 | 1:52.52 | 2:26.45 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | 637 | 31.72 | 1:09.76 | 1:52.81 | 2:26.63 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Bettina Caspersen | 1992 | 633 | 31.07 | 1:08.60 | 1:51.97 | 2:26.91 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Caroline Eskildsen | 1995 | 632 | 31.70 | 1:09.04 | 1:54.14 | 2:27.00 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Freja Østergaard | 1995 | 630 | 30.46 | 1:07.37 | 1:51.58 | 2:27.14 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Simone Norman Pedersen | 1993 | 622 | 31.61 | 1:08.89 | 1:53.89 | 2:27.79 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sidse Kehlet | 1996 | 622 | 31.00 | 1:11.59 | 1:53.41 | 2:27.82 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
21 | Julie Jepsen | 1994 | 611 | 33.14 | 1:11.33 | 1:54.31 | 2:28.67 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Cecilie Hansen | 1995 | 605 | 31.60 | 1:08.76 | 1:55.62 | 2:29.19 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 602 | 32.11 | 1:11.41 | 1:53.94 | 2:29.37 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Mette Hasemann | 1993 | 596 | 31.37 | 1:09.65 | 1:54.52 | 2:29.87 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
25 | Nanna Lunding | 1991 | 595 | 31.46 | 1:10.63 | 1:53.43 | 2:29.95 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 595 | 31.27 | 1:09.90 | 1:56.07 | 2:30.02 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
27 | Tenna Larsson | 1989 | 593 | 32.73 | 1:13.90 | 1:56.57 | 2:30.16 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
28 | Cecilie Villadsen | 1995 | 590 | 32.27 | 1:10.48 | 1:55.93 | 2:30.39 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
29 | Pernille Moth | 1994 | 588 | 32.34 | 1:11.69 | 1:55.56 | 2:30.55 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 585 | 33.45 | 1:14.32 | 1:56.18 | 2:30.84 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
31 | Julie Hougård | 1991 | 584 | 30.52 | 1:09.06 | 1:54.79 | 2:30.91 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
32 | Isabella Kjeldsen | 1993 | 584 | 32.32 | 1:12.97 | 1:55.94 | 2:30.95 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Marianne Duijm | 1993 | 583 | 31.74 | 1:12.33 | 1:56.35 | 2:30.97 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
34 | Janni Overgaard | 1993 | 581 | 32.13 | 1:09.93 | 1:56.68 | 2:31.21 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
35 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | 576 | 33.09 | 1:10.26 | 1:57.03 | 2:31.65 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
36 | Mette Pedersen | 1993 | 575 | 31.21 | 1:09.83 | 1:57.69 | 2:31.68 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
37 | Pernille Hansen | 1991 | 575 | 32.36 | 1:12.75 | 1:57.89 | 2:31.69 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
38 | Mette Haagen Larsen | 1997 | 574 | 33.10 | 1:14.24 | 1:57.68 | 2:31.80 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
39 | Julie Schmidt | 1995 | 571 | 31.32 | 1:12.75 | 1:57.48 | 2:32.02 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
40 | Christina Hvid Edill | 1995 | 570 | 31.01 | 1:10.12 | 1:56.82 | 2:32.12 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
41 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 570 | 32.03 | 1:12.08 | 1:56.18 | 2:32.14 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
42 | Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | 568 | 32.91 | 1:10.78 | 1:55.95 | 2:32.29 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
43 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 566 | 30.75 | 1:11.80 | 1:55.92 | 2:32.48 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
44 | Klara Grønne Leth | 1990 | 565 | 31.26 | 1:11.50 | 1:57.07 | 2:32.55 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
45 | Miriam Stupak Møller | 1994 | 562 | 32.93 | 1:12.31 | 1:57.61 | 2:32.83 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
46 | Nicole Møller | 1993 | 562 | 32.48 | 1:13.00 | 1:56.84 | 2:32.84 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
47 | Amalie Stage | 1993 | 556 | 33.45 | 1:14.40 | 1:57.38 | 2:33.40 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
48 | Louise G. Riget | 1995 | 555 | 32.43 | 1:12.22 | 1:56.80 | 2:33.53 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
49 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 554 | 32.50 | 1:15.34 | 1:57.53 | 2:33.60 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
50 | Frederikke Hedegaard | 1993 | 553 | 33.17 | 1:14.21 | 1:56.81 | 2:33.68 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
51 | Sofie Ramsgaard | 1995 | 552 | 33.09 | 1:12.78 | 1:57.44 | 2:33.75 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
52 | Mathilde Egelund | 1991 | 551 | 32.92 | 1:14.31 | 1:58.67 | 2:33.87 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
53 | Line Andersen | 1991 | 551 | 33.00 | 1:13.53 | 1:58.95 | 2:33.89 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
54 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | 550 | 33.38 | 1:13.77 | 1:58.22 | 2:34.00 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
55 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 547 | 31.68 | 1:09.32 | 1:58.62 | 2:34.27 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
56 | Josefine Børthy Petersen | 1993 | 543 | 32.57 | 1:12.42 | 2:00.87 | 2:34.60 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
57 | Nina Cawley | 1994 | 541 | 32.06 | 1:12.60 | 1:59.72 | 2:34.86 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
58 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | 540 | 32.41 | 1:12.10 | 1:57.71 | 2:34.87 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
59 | Katrine Baht-Hagen | 1994 | 539 | 33.14 | 1:15.21 | 1:57.82 | 2:34.98 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
60 | Kathrine Maron | 1994 | 537 | 32.08 | 1:12.08 | 1:56.72 | 2:35.22 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
61 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 536 | 31.59 | 1:12.43 | 1:59.00 | 2:35.25 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
62 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 531 | 33.55 | 1:11.30 | 1:59.28 | 2:35.80 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
63 | Signe Tolstrup | 1995 | 529 | 32.73 | 1:15.23 | 1:57.78 | 2:36.00 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
64 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 522 | 32.97 | 1:13.40 | 2:01.09 | 2:36.68 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
65 | Charlotte Jensen | 1992 | 522 | 32.54 | 1:14.38 | 1:59.20 | 2:36.69 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
66 | Sofie Kisbye Høj | 1992 | 520 | 35.28 | 1:12.13 | 1:58.96 | 2:36.91 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
67 | Belinda Ervolder | 1995 | 513 | 33.41 | 1:14.15 | 2:01.88 | 2:37.60 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
68 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 512 | 33.25 | 1:12.35 | 2:00.80 | 2:37.64 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
69 | Olivia Ane Frey | 1994 | 511 | 34.16 | 1:16.50 | 1:59.08 | 2:37.77 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
70 | Dominyka Skarbaliute | 1994 | 511 | 31.14 | 1:11.70 | 2:00.22 | 2:37.84 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
71 | Maria Madsen | 1995 | 509 | 33.10 | 1:13.98 | 2:02.76 | 2:37.97 | |||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
72 | Sarah Bro | 1996 | 509 | 34.56 | 1:13.95 | 2:02.12 | 2:37.99 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
73 | Pernille Bak Larsen | 1991 | 508 | 35.82 | 1:15.77 | 2:01.78 | 2:38.13 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
74 | Siri Wiecker | 1994 | 503 | 34.02 | 1:16.50 | 2:03.10 | 2:38.65 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
75 | Marisa Bjørklund | 1995 | 497 | 32.80 | 1:15.13 | 2:03.35 | 2:39.26 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
76 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 460 | 34.22 | 1:15.98 | 2:04.25 | 2:43.39 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
77 | Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | 455 | 33.49 | 1:15.39 | 2:03.45 | 2:44.06 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 31 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:48 |
Resultat Løb 40 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 31 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:37 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 40, 200m Medley Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
Nordisk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:07.46 2009-07-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Louise Jansen | 1984 | 790 | 29.31 | 1:04.66 | 1:43.69 | 2:16.49 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Grainne Murphy | 1993 | 783 | 30.60 | 1:05.30 | 1:44.87 | 2:16.88 | |||
Irland | ||||||||||
3 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 759 | 29.78 | 1:06.77 | 1:45.64 | 2:18.29 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Micha Østergaard | 1987 | 714 | 29.02 | 1:06.28 | 1:48.69 | 2:21.13 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 711 | 30.47 | 1:07.27 | 1:48.95 | 2:21.31 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Randi F. Nielsen | 1989 | 653 | 31.40 | 1:07.85 | 1:52.06 | 2:25.39 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Marina Heller Hansen | 1994 | 626 | 31.33 | 1:07.96 | 1:53.21 | 2:27.50 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lorna Cummins | 1990 | 624 | 30.36 | 1:10.65 | 1:52.38 | 2:27.62 | |||
Irland | ||||||||||
9 | Freja Østergaard | 1995 | 647 | 31.03 | 1:07.71 | 1:51.23 | 2:25.87 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 637 | 30.88 | 1:07.54 | 1:52.80 | 2:26.62 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | 628 | 31.69 | 1:10.31 | 1:53.10 | 2:27.29 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Simone Norman Pedersen | 1993 | 619 | 31.72 | 1:08.93 | 1:54.45 | 2:28.05 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Julie Jepsen | 1994 | 617 | 32.89 | 1:11.10 | 1:53.73 | 2:28.16 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Mette Hasemann | 1993 | 604 | 31.53 | 1:09.83 | 1:54.01 | 2:29.22 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
15 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 569 | 33.02 | 1:12.92 | 1:56.38 | 2:32.25 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Cecilie Hansen | 1995 | 541 | 32.78 | 1:10.63 | 1:58.65 | 2:34.80 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 31 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:37 |
Resultat Løb 41 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 31 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:29 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 41, 800m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:52.18 2009-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 8:10.74 2006-04-13 |
Nordisk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:52.18 2009-07-28 |
Europarekord Senior: Frederico Colbertaldo (1988) 7:43.84 2009-07-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | 736 | 58.86 | 2:02.23 | 3:05.93 | 4:09.29 | 8:20.84 | ||
West Swim Esbjerg | 5:12.45 | 6:15.68 | 7:19.66 | |||||||
2 | Martin Pedersen | 1991 | 719 | 59.64 | 2:03.75 | 3:07.43 | 4:11.35 | 8:24.68 | ||
Svømmeklubben Syd | 5:15.13 | 6:19.03 | 7:22.46 | |||||||
3 | Karsten Vedel | 1992 | 694 | 59.63 | 2:03.33 | 3:06.88 | 4:11.42 | 8:30.77 | ||
Farum Svømmeklub | 5:15.55 | 6:20.49 | 7:26.05 | |||||||
4 | Viktor B. Bromer | 1993 | 683 | 59.24 | 2:03.14 | 3:07.68 | 4:12.18 | 8:33.39 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 5:17.56 | 6:23.51 | 7:29.14 | |||||||
5 | Jon Rud | 1986 | 683 | 1:04.55 | 2:11.70 | 3:17.95 | 4:20.94 | 8:33.46 | ||
West Swim Esbjerg | 5:24.53 | 6:28.35 | 7:31.28 | |||||||
6 | Anders Lie | 1991 | 681 | 1:03.66 | 2:06.70 | 3:13.24 | 4:16.44 | 8:33.84 | ||
Farum Svømmeklub | 5:23.12 | 6:27.22 | 7:33.05 | |||||||
7 | Thomas Olsen | 1992 | 659 | 1:00.60 | 2:04.79 | 3:09.61 | 4:15.16 | 8:39.66 | ||
Vest-Brøndby | 5:21.02 | 6:27.14 | 7:33.67 | |||||||
8 | Nicklas Luplau | 1989 | 657 | 1:00.29 | 2:04.07 | 3:08.74 | 4:14.84 | 8:40.19 | ||
West Swim Esbjerg | 5:21.82 | 6:28.74 | 7:35.70 | |||||||
9 | Jonas Hansen | 1991 | 648 | 1:03.87 | 2:08.60 | 3:13.83 | 4:19.79 | 8:42.43 | ||
Farum Svømmeklub | 5:25.85 | 6:33.92 | 7:37.84 | |||||||
10 | Kristian Weber Larsen | 1990 | 646 | 1:00.12 | 2:04.53 | 3:10.13 | 4:16.38 | 8:42.95 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kas | 5:23.06 | 6:30.41 | 7:37.77 | |||||||
11 | Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 641 | 59.42 | 2:02.91 | 3:08.07 | 4:15.51 | 8:44.36 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:22.74 | 6:30.26 | 7:37.46 | |||||||
12 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 614 | 1:04.05 | 2:11.63 | 3:18.79 | 4:25.33 | 8:51.95 | ||
Thisted Svømmeklub | 5:32.67 | 6:40.26 | 7:47.38 | |||||||
13 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | 612 | 1:04.36 | 2:12.06 | 3:19.46 | 4:26.33 | 8:52.60 | ||
Herning Svømmeklub | 5:33.60 | 6:41.42 | 7:48.35 | |||||||
14 | Nicolai Frejvald Petersen | 1993 | 600 | 1:01.48 | 2:06.55 | 3:12.32 | 4:19.43 | 8:55.92 | ||
Herlev Svømning | 5:28.01 | 6:37.58 | 7:47.26 | |||||||
15 | Alexander Skov Andersen | 1993 | 593 | 1:03.41 | 2:10.00 | 3:17.74 | 4:25.93 | 8:58.28 | ||
Swim Team Tåstrup | 5:34.40 | 6:43.82 | 7:53.09 | |||||||
16 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 591 | 1:04.19 | 2:12.60 | 3:20.64 | 4:29.10 | 8:58.88 | ||
Birkerød Svømmeklub | 5:36.63 | 6:44.67 | 7:52.59 | |||||||
17 | Magnus Westermann | 1995 | 584 | 1:00.00 | 2:06.29 | 3:15.27 | 4:24.74 | 9:00.86 | ||
Herlev Svømning | 5:34.04 | 6:44.21 | 7:53.28 | |||||||
18 | Mikkel Knudsen | 1990 | 583 | 1:03.13 | 2:09.94 | 3:16.83 | 4:24.73 | 9:01.15 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:33.45 | 6:43.15 | 7:52.68 | |||||||
19 | Kasper Holkjær | 1993 | 578 | 1:02.74 | 2:10.13 | 3:18.59 | 4:27.42 | 9:02.92 | ||
Allerød Svømmeklub | 5:36.87 | 6:46.23 | 7:54.86 | |||||||
20 | Jacob Holst | 1991 | 572 | 1:04.93 | 2:13.21 | 3:21.84 | 4:30.57 | 9:04.57 | ||
Frem Odense | 5:38.17 | 6:47.57 | 7:56.41 | |||||||
21 | Frederik Gustafsson | 1993 | 565 | 1:03.71 | 2:10.93 | 3:18.30 | 4:26.25 | 9:06.77 | ||
Birkerød Svømmeklub | 5:35.87 | 6:46.52 | 7:56.79 | |||||||
22 | Johannes Rose | 1993 | 556 | 1:05.25 | 2:15.05 | 3:24.64 | 4:33.74 | 9:09.76 | ||
Svømmeklubben Syd | 5:43.21 | 6:52.66 | 8:02.81 | |||||||
23 | Frederik A. Mariegaard | 1994 | 556 | 1:04.98 | 2:13.99 | 3:23.07 | 4:33.18 | 9:09.83 | ||
Swim Team Tåstrup | 5:43.24 | 6:53.33 | 8:02.62 | |||||||
24 | Christoffer Harms-Tefke | 1992 | 542 | 1:05.44 | 2:15.09 | 3:24.12 | 4:33.99 | 9:14.55 | ||
Hillerød Svømmeklub | 5:43.94 | 6:54.39 | 8:04.71 | |||||||
25 | Lasse Sangild | 1990 | 534 | 1:04.79 | 2:14.79 | 3:24.51 | 4:35.09 | 9:17.12 | ||
Herning Svømmeklub | 5:45.96 | 6:56.86 | 8:07.70 | |||||||
26 | Nicolai Pedersen | 1994 | 502 | 1:04.94 | 2:16.08 | 3:27.99 | 4:40.49 | 9:28.86 | ||
Vejle Svømmeklub Triton | 5:53.03 | 7:05.87 | 8:19.33 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 31 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:29 |
Resultat Løb 41 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 01 april 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:30 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 41, 800m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:52.18 2009-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 8:10.74 2006-04-13 |
Nordisk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:52.18 2009-07-28 |
Europarekord Senior: Frederico Colbertaldo (1988) 7:43.84 2009-07-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Anders Lie | 1991 | 783 | 57.62 | 1:58.48 | 3:00.47 | 4:02.83 | 8:10.60 | ||
Farum Svømmeklub | 5:04.66 | 6:07.30 | 7:09.79 | |||||||
2 | Martin Pedersen | 1991 | 764 | 1:00.67 | 2:03.12 | 3:05.62 | 4:07.63 | 8:14.52 | ||
Svømmeklubben Syd | 5:09.78 | 6:11.70 | 7:13.89 | |||||||
3 | Jon Rud | 1986 | 740 | 59.84 | 2:01.79 | 3:03.85 | 4:06.03 | 8:19.83 | ||
West Swim Esbjerg | 5:08.26 | 6:12.23 | 7:16.17 | |||||||
4 | Frans Johannessen | 1992 | 687 | 59.84 | 2:03.13 | 3:06.82 | 4:12.15 | 8:32.28 | ||
West Swim Esbjerg | 5:17.11 | 6:22.97 | 7:28.25 | |||||||
5 | Jonas Hansen | 1991 | 671 | 59.87 | 2:04.04 | 3:09.78 | 4:15.80 | 8:36.48 | ||
Farum Svømmeklub | 5:22.10 | 6:28.48 | 7:33.86 | |||||||
6 | Karsten Vedel | 1992 | 671 | 1:00.09 | 2:04.39 | 3:08.09 | 4:13.32 | 8:36.52 | ||
Farum Svømmeklub | 5:18.67 | 6:24.92 | 7:32.02 | |||||||
7 | Nicklas Luplau | 1989 | 662 | 1:01.10 | 2:05.20 | 3:10.37 | 4:16.18 | 8:38.72 | ||
West Swim Esbjerg | 5:22.10 | 6:28.85 | 7:34.78 | |||||||
8 | Mikkel Munk Sørensen | 1992 | 642 | 1:02.63 | 2:08.29 | 3:13.52 | 4:19.36 | 8:43.98 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:25.38 | 6:31.81 | 7:38.43 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 01 april 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:30 |
Resultat Løb 43 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 31 marts 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:33 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 43, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:45.16 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Kastrup (1900) 3:56.87 2009-04-11 |
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:35.31 2009-07-26 |
Europarekord Senior: Holland (1900) 3:31.72 2009-07-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Kvik Damer 1 | 0 | 773 | 3:50.69 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Julie Brøndum Petersen | 1994 | 28.53 | 58.73 | 58.73 | ||||||
Monique Johansen | 1994 | 28.06 | 59.37 | 1:58.10 | ||||||
Jeanette Ottesen | 1987 | 25.83 | 54.12 | 2:52.22 | ||||||
Mette Pedersen | 1993 | 27.57 | 58.47 | 3:50.69 | ||||||
2 | Nordsjælland Sigma | 0 | 750 | 3:53.02 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Pernille Blume | 1994 | 28.24 | 58.79 | 58.79 | ||||||
Lotte Friis | 1988 | 27.81 | 57.39 | 1:56.18 | ||||||
Amalie Emma Thomsen | 1994 | 28.26 | 59.21 | 2:55.39 | ||||||
Louise Jansen | 1984 | 27.77 | 57.63 | 3:53.02 | ||||||
3 | Vat Damer 1 | 0 | 730 | 3:55.13 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 28.61 | 59.56 | 59.56 | ||||||
Micha Østergaard | 1987 | 27.73 | 56.98 | 1:56.54 | ||||||
Anna Maria Svanbergsson | 1993 | 27.91 | 58.77 | 2:55.31 | ||||||
Eliana Jørgensen | 1993 | 28.57 | 59.82 | 3:55.13 | ||||||
4 | Elite Svøm Esbjerg 1 | 0 | 686 | 4:00.08 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Line Præst Lauridsen | 1989 | 28.54 | 59.35 | 59.35 | ||||||
Katrine Holm Sørensen | 1992 | 28.37 | 59.10 | 1:58.45 | ||||||
Matilde Riis Sørensen | 1988 | 30.11 | 1:01.69 | 3:00.14 | ||||||
Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 28.73 | 59.94 | 4:00.08 | ||||||
5 | Senior Piger 1 | 0 | 686 | 4:00.10 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Randi F. Nielsen | 1989 | 28.96 | 59.74 | 59.74 | ||||||
Rikke Møller Pedersen | 1989 | 28.46 | 59.58 | 1:59.32 | ||||||
Line Gregersen | 1994 | 29.26 | 1:01.25 | 3:00.57 | ||||||
Tine Aagaard | 1989 | 27.76 | 59.53 | 4:00.10 | ||||||
6 | Agf1 | 0 | 675 | 4:01.33 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Pernille Larsen | 1992 | 27.75 | 57.80 | 57.80 | ||||||
Josephina Bartela | 1994 | 29.50 | 1:01.49 | 1:59.29 | ||||||
Julie Jepsen | 1994 | 29.31 | 1:00.99 | 3:00.28 | ||||||
Anja Olsen | 1993 | 28.53 | 1:01.05 | 4:01.33 | ||||||
7 | Lyngby 1 | 0 | 668 | 4:02.25 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Kelly Riber Rasmussen | 1994 | 28.84 | 1:00.44 | 1:00.44 | ||||||
Bettina Caspersen | 1992 | 28.00 | 59.62 | 2:00.06 | ||||||
Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 29.03 | 1:01.36 | 3:01.42 | ||||||
Louise Kaltoft Petersen | 1992 | 29.07 | 1:00.83 | 4:02.25 | ||||||
8 | Aalborg Damer 1 | 0 | 666 | 4:02.38 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 27.85 | 57.57 | 57.57 | ||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 29.77 | 1:02.17 | 1:59.74 | ||||||
Pernille Moth | 1994 | 29.35 | 1:00.87 | 3:00.61 | ||||||
Line Jørgensen Bruun | 1995 | 29.42 | 1:01.77 | 4:02.38 | ||||||
9 | Nordsjælland 2 Sigma | 0 | 657 | 4:03.53 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Sofie Harnfeldt | 1991 | 28.64 | 59.48 | 59.48 | ||||||
Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 29.15 | 1:01.12 | 2:00.60 | ||||||
Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 29.32 | 1:01.04 | 3:01.64 | ||||||
Maj Lindberg Hansen | 1992 | 29.46 | 1:01.89 | 4:03.53 | ||||||
10 | A6 Piger 1 | 0 | 649 | 4:04.55 | ||||||
A6 | ||||||||||
Kristina Thomsen | 1991 | 27.55 | 58.27 | 58.27 | ||||||
Charlotte Jensen | 1992 | 28.92 | 1:01.69 | 1:59.96 | ||||||
Frederikke Matthiassen | 1996 | 28.69 | 1:02.26 | 3:02.22 | ||||||
Marianne Duijm | 1993 | 29.31 | 1:02.33 | 4:04.55 | ||||||
11 | Farum Kridz 1 | 0 | 643 | 4:05.27 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Mie Refn | 1993 | 28.72 | 1:00.71 | 1:00.71 | ||||||
Olivia Burmester | 1993 | 28.83 | 1:01.27 | 2:01.98 | ||||||
Laura Tvermoes | 1993 | 29.25 | 1:01.82 | 3:03.80 | ||||||
Ida Marie Vedel | 1994 | 29.80 | 1:01.47 | 4:05.27 | ||||||
12 | Triton Piger 1 | 1993 | 628 | 4:07.25 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
Jahnay Benson | 1995 | 29.23 | 1:02.17 | 1:02.17 | ||||||
Mette Hasemann | 1993 | 29.48 | 1:01.59 | 2:03.76 | ||||||
Christina Hvid Edill | 1995 | 29.48 | 1:02.16 | 3:05.92 | ||||||
Christina Holmboe-Olesen | 1993 | 29.35 | 1:01.33 | 4:07.25 | ||||||
13 | Senior Piger 2 | 0 | 624 | 4:07.70 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Katrine Skov Pedersen | 1989 | 29.65 | 1:01.67 | 1:01.67 | ||||||
Mathilde Egelund | 1991 | 30.03 | 1:03.11 | 2:04.78 | ||||||
Julie Hougård | 1991 | 29.66 | 1:01.87 | 3:06.65 | ||||||
Cecilie Villadsen | 1995 | 29.36 | 1:01.05 | 4:07.70 | ||||||
14 | Silkeborg Damer | 1993 | 617 | 4:08.63 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Sarah Harder Bruun | 1993 | 30.07 | 1:02.70 | 1:02.70 | ||||||
Isabella Kjeldsen | 1993 | 28.90 | 1:00.45 | 2:03.15 | ||||||
Kalinka T. Mogensen | 1995 | 29.82 | 1:03.01 | 3:06.16 | ||||||
Freja Østergaard | 1995 | 28.96 | 1:02.47 | 4:08.63 | ||||||
15 | Vat Damer 2 | 0 | 617 | 4:08.72 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Christine Pedersen | 1993 | 29.57 | 1:02.21 | 1:02.21 | ||||||
Mai Hjelmgaard | 1994 | 28.65 | 1:00.22 | 2:02.43 | ||||||
Annelouise Dolleris | 1995 | 29.74 | 1:02.09 | 3:04.52 | ||||||
Camilla Rønbøg | 1992 | 30.28 | 1:04.20 | 4:08.72 | ||||||
16 | Swim Team Midtjylland | 0 | 604 | 4:10.42 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Heidi Mikkelsen | 1985 | 29.26 | 1:01.55 | 1:01.55 | ||||||
Nanna Lunding | 1991 | 29.67 | 1:01.98 | 2:03.53 | ||||||
Mathilde Balle | 1989 | 30.42 | 1:03.95 | 3:07.48 | ||||||
Camilla Andersen | 1993 | 30.06 | 1:02.94 | 4:10.42 | ||||||
17 | Gcs Damer | 1991 | 604 | 4:10.44 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Tenna Larsson | 1989 | 30.01 | 1:01.91 | 1:01.91 | ||||||
Trine Søby | 1991 | 29.56 | 1:02.29 | 2:04.20 | ||||||
Caroline Øhrstrøm | 1995 | 29.66 | 1:04.21 | 3:08.41 | ||||||
Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 29.64 | 1:02.03 | 4:10.44 | ||||||
18 | Helsingør Damer | 0 | 597 | 4:11.42 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Josefine Børthy Petersen | 1993 | 29.50 | 1:01.52 | 1:01.52 | ||||||
Nina Cawley | 1994 | 29.10 | 1:01.82 | 2:03.34 | ||||||
Trine Gudnitz | 1987 | 30.46 | 1:02.70 | 3:06.04 | ||||||
Alberte Breum | 1995 | 31.23 | 1:05.38 | 4:11.42 | ||||||
19 | Gti-Damer | 0 | 583 | 4:13.46 | ||||||
GTI | ||||||||||
Pernille Christiansen | 1995 | 30.52 | 1:04.52 | 1:04.52 | ||||||
Johanne Appelsø | 1994 | 30.66 | 1:04.33 | 2:08.85 | ||||||
Dominyka Skarbaliute | 1994 | 29.69 | 1:02.70 | 3:11.55 | ||||||
Julie Damberg | 1992 | 30.58 | 1:01.91 | 4:13.46 | ||||||
20 | Dragør Dragons | 0 | 578 | 4:14.13 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
Ida Louise Steffensen | 1995 | 30.75 | 1:03.06 | 1:03.06 | ||||||
Maria Madsen | 1995 | 29.37 | 1:03.22 | 2:06.28 | ||||||
Helene Hauschultz | 1993 | 30.36 | 1:04.00 | 3:10.28 | ||||||
Michelle Icka Christensen | 1995 | 30.02 | 1:03.85 | 4:14.13 | ||||||
21 | Aalborg Damer 2 | 0 | 563 | 4:16.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Amalie Stage | 1993 | 30.82 | 1:03.74 | 1:03.74 | ||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 29.81 | 1:02.70 | 2:06.44 | ||||||
Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 30.47 | 1:04.91 | 3:11.35 | ||||||
Sofie Ramsgaard | 1995 | 31.19 | 1:05.11 | 4:16.46 | ||||||
22 | Gentofte Damer | 0 | 557 | 4:17.38 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Sophie Nordkild | 1994 | 30.10 | 1:03.64 | 1:03.64 | ||||||
Sarah Bro | 1996 | 30.20 | 1:03.33 | 2:06.97 | ||||||
Klara Grønne Leth | 1990 | 30.73 | 1:04.23 | 3:11.20 | ||||||
Laura Kragholm | 1995 | 31.79 | 1:06.18 | 4:17.38 | ||||||
23 | Hils Damer | 0 | 554 | 4:17.85 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | 30.22 | 1:03.28 | 1:03.28 | ||||||
Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | 31.56 | 1:06.52 | 2:09.80 | ||||||
Thea Mundt Lohse | 1994 | 31.36 | 1:05.07 | 3:14.87 | ||||||
Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 29.56 | 1:02.98 | 4:17.85 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 31 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:33 |
Resultat Løb 44 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 01 april 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 09:53 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 44, 200m Butterfly Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Mette Jacobsen (1973) 2:15.60 1988-09-26 |
Nordisk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:04.27 2009-07-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lorna Cummins | 1990 | 707 | 32.08 | 1:08.39 | 1:42.58 | 2:18.53 | |||
Irland | ||||||||||
2 | Micha Østergaard | 1987 | 705 | 30.45 | 1:05.48 | 1:41.99 | 2:18.64 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Julie Hougård | 1991 | 666 | 31.47 | 1:06.66 | 1:43.04 | 2:21.29 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Kia Hansen | 1995 | 664 | 31.55 | 1:06.32 | 1:42.74 | 2:21.44 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Grainne Murphy | 1993 | 653 | 31.76 | 1:07.88 | 1:45.17 | 2:22.25 | |||
Irland | ||||||||||
6 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 642 | 32.40 | 1:08.70 | 1:45.47 | 2:23.06 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Sofie Harnfeldt | 1991 | 640 | 31.91 | 1:07.86 | 1:44.49 | 2:23.20 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 638 | 31.27 | 1:07.46 | 1:45.91 | 2:23.38 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mie Refn | 1993 | 634 | 31.03 | 1:07.44 | 1:45.59 | 2:23.62 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sidse Kehlet | 1996 | 633 | 31.93 | 1:07.87 | 1:44.29 | 2:23.71 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Julie Schmidt | 1995 | 626 | 32.56 | 1:08.53 | 1:45.52 | 2:24.25 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Christina Munkholm | 1996 | 592 | 32.25 | 1:09.00 | 1:47.38 | 2:27.01 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mette Hasemann | 1993 | 587 | 31.40 | 1:08.32 | 1:47.36 | 2:27.42 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
14 | Cecilie Hansen | 1995 | 572 | 32.98 | 1:10.40 | 1:49.24 | 2:28.63 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 565 | 33.22 | 1:11.46 | 1:50.40 | 2:29.26 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Emma Aabroe | 1994 | 564 | 32.92 | 1:10.53 | 1:49.43 | 2:29.33 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Sigrid Jensen | 1990 | 554 | 32.20 | 1:09.69 | 1:49.45 | 2:30.30 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Klara Grønne Leth | 1990 | 549 | 33.24 | 1:11.07 | 1:50.74 | 2:30.74 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Freja Kjær | 1995 | 549 | 33.31 | 1:10.82 | 1:50.28 | 2:30.74 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Nanna M. Christiansen | 1993 | 537 | 32.83 | 1:10.26 | 1:50.57 | 2:31.83 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
21 | Louise Kaltoft Petersen | 1992 | 533 | 33.17 | 1:11.27 | 1:51.29 | 2:32.18 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
22 | Freja Østergaard | 1995 | 529 | 33.01 | 1:10.91 | 1:51.03 | 2:32.60 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Olivia Burmester | 1993 | 526 | 31.27 | 1:07.87 | 1:48.81 | 2:32.91 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
24 | Pernille Christiansen | 1995 | 526 | 33.73 | 1:11.78 | 1:51.40 | 2:32.93 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
25 | Line Andersen | 1991 | 521 | 33.69 | 1:12.40 | 1:51.91 | 2:33.34 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
26 | Janni Overgaard | 1993 | 516 | 32.90 | 1:11.78 | 1:52.33 | 2:33.85 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
27 | Caroline Høgskilde | 1996 | 509 | 33.57 | 1:12.46 | 1:52.41 | 2:34.58 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
28 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 508 | 33.32 | 1:13.95 | 1:54.75 | 2:34.70 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
29 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 506 | 33.18 | 1:11.65 | 1:52.21 | 2:34.86 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
30 | Cecilie Villadsen | 1995 | 499 | 34.52 | 1:14.84 | 1:54.83 | 2:35.64 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
31 | Laura Strøm Pedersen | 1995 | 498 | 33.67 | 1:12.35 | 1:53.26 | 2:35.70 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
32 | Cæcilie Kisby Jensen | 1993 | 497 | 33.11 | 1:11.46 | 1:52.62 | 2:35.81 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
33 | Marisa Bjørklund | 1995 | 494 | 33.38 | 1:12.26 | 1:53.72 | 2:36.10 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
34 | Kristina K Hedegaard | 1995 | 491 | 33.60 | 1:12.81 | 1:53.57 | 2:36.41 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | 488 | 32.72 | 1:10.76 | 1:52.67 | 2:36.74 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
36 | Katrine Baht-Hagen | 1994 | 486 | 33.91 | 1:12.89 | 1:55.28 | 2:36.99 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
37 | Nina Cawley | 1994 | 481 | 33.28 | 1:11.79 | 1:53.77 | 2:37.50 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
38 | Mette Meyer | 1995 | 480 | 34.90 | 1:15.35 | 1:56.11 | 2:37.61 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
39 | Sofie Ramsgaard | 1995 | 475 | 34.69 | 1:14.54 | 1:55.92 | 2:38.19 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
40 | Belinda Ervolder | 1995 | 472 | 33.83 | 1:13.09 | 1:54.39 | 2:38.46 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
41 | Mathilde Egelund | 1991 | 471 | 33.90 | 1:13.45 | 1:54.88 | 2:38.60 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
42 | Anna-Marie Christiansen | 1990 | 466 | 33.53 | 1:13.58 | 1:56.01 | 2:39.20 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
43 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | 464 | 34.31 | 1:13.37 | 1:55.26 | 2:39.43 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
44 | Louise G. Riget | 1995 | 463 | 34.19 | 1:14.81 | 1:57.03 | 2:39.47 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
45 | Pernille Rasmussen | 1996 | 432 | 33.65 | 1:14.81 | 1:58.36 | 2:43.28 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
46 | Trine Zachariasen | 1994 | 423 | 35.57 | 1:17.68 | 2:00.87 | 2:44.37 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
47 | Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | 421 | 35.32 | 1:15.88 | 2:00.07 | 2:44.62 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
48 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | 420 | 35.99 | 1:18.10 | 2:01.55 | 2:44.78 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
49 | Caroline Petersen | 1995 | 405 | 36.43 | 1:17.89 | 2:00.75 | 2:46.76 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
50 | Iben Rohde | 1994 | 353 | 36.63 | 1:19.14 | 2:05.99 | 2:54.60 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Nanna Lunding | 1991 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 01 april 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 09:53 |
Resultat Løb 44 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 01 april 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:54 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 44, 200m Butterfly Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Mette Jacobsen (1973) 2:15.60 1988-09-26 |
Nordisk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:04.27 2009-07-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Micha Østergaard | 1987 | 759 | 29.70 | 1:03.52 | 1:38.70 | 2:15.28 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Lorna Cummins | 1990 | 729 | 30.23 | 1:04.53 | 1:40.17 | 2:17.13 | |||
Irland | ||||||||||
3 | Julie Hougård | 1991 | 721 | 30.77 | 1:05.56 | 1:40.64 | 2:17.62 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Kia Hansen | 1995 | 681 | 31.27 | 1:06.62 | 1:42.43 | 2:20.28 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 665 | 32.00 | 1:07.45 | 1:43.91 | 2:21.41 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Sofie Harnfeldt | 1991 | 637 | 31.88 | 1:08.16 | 1:45.35 | 2:23.42 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mie Refn | 1993 | 620 | 31.21 | 1:07.42 | 1:45.46 | 2:24.75 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie Schmidt | 1995 | 562 | 32.30 | 1:09.45 | 1:48.53 | 2:29.56 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christina Munkholm | 1996 | 620 | 32.27 | 1:09.20 | 1:46.68 | 2:24.74 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mette Hasemann | 1993 | 587 | 31.89 | 1:09.55 | 1:48.51 | 2:27.39 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
11 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 573 | 32.81 | 1:10.58 | 1:49.06 | 2:28.62 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Pernille Christiansen | 1995 | 550 | 33.94 | 1:12.39 | 1:51.56 | 2:30.67 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
13 | Freja Kjær | 1995 | 546 | 33.95 | 1:11.87 | 1:51.28 | 2:30.96 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Klara Grønne Leth | 1990 | 546 | 33.72 | 1:12.26 | 1:51.64 | 2:31.02 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Caroline Høgskilde | 1996 | 490 | 34.04 | 1:13.28 | 1:54.43 | 2:36.54 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
16 | Sigrid Jensen | 1990 | 470 | 33.41 | 1:12.40 | 1:54.32 | 2:38.72 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 01 april 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:54 |
Resultat Løb 45 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 01 april 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:18 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 45, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Nordisk Rekord Senior: Alexander Dale Oen (1985) 2:09.74 2008-03-21 |
Europarekord Senior: Daniel Gyurta (1989) 2:07.64 2009-07-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Chris Christensen | 1988 | 807 | 31.70 | 1:06.47 | 1:41.53 | 2:16.77 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Morten Klarskov | 1992 | 779 | 31.55 | 1:06.53 | 1:42.03 | 2:18.35 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
3 | Emil Klingberg | 1987 | 683 | 31.93 | 1:08.05 | 1:46.80 | 2:24.59 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
4 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | 674 | 32.88 | 1:09.71 | 1:47.19 | 2:25.21 | |||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
5 | Simon Westh | 1990 | 665 | 32.80 | 1:09.00 | 1:46.90 | 2:25.88 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Frans Johannessen | 1992 | 656 | 32.75 | 1:10.04 | 1:48.25 | 2:26.52 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Mads Jensen | 1991 | 639 | 34.01 | 1:11.51 | 1:49.63 | 2:27.78 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lars Merl | 1993 | 621 | 34.62 | 1:11.76 | 1:49.61 | 2:29.22 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Henrik Lagoni | 1991 | 620 | 33.34 | 1:11.10 | 1:50.15 | 2:29.27 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | 611 | 32.75 | 1:10.72 | 1:49.91 | 2:30.02 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Joachim Mortensen | 1995 | 608 | 32.80 | 1:11.26 | 1:50.89 | 2:30.28 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mark Meyer Poulsen | 1994 | 591 | 34.68 | 1:13.03 | 1:52.26 | 2:31.70 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mikkel Wagner | 1991 | 588 | 34.49 | 1:13.25 | 1:52.62 | 2:31.93 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
14 | Mads Pedersen | 1991 | 572 | 34.36 | 1:12.84 | 1:52.80 | 2:33.36 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Andreas Mouritsen | 1992 | 567 | 34.24 | 1:12.88 | 1:53.26 | 2:33.83 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
16 | Viktor Christensen | 1995 | 561 | 35.48 | 1:15.11 | 1:55.03 | 2:34.39 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Martin Wagner | 1991 | 560 | 34.87 | 1:13.45 | 1:53.43 | 2:34.42 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mark Halding | 1991 | 555 | 34.36 | 1:12.98 | 1:53.72 | 2:34.96 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
19 | Christian Christensen | 1991 | 546 | 34.16 | 1:14.00 | 1:54.59 | 2:35.72 | |||
Svømmeklubben Mk 31 | ||||||||||
20 | Jesper Gemke | 1993 | 545 | 35.66 | 1:14.87 | 1:55.02 | 2:35.84 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Harald Welling | 1993 | 544 | 34.35 | 1:14.47 | 1:55.26 | 2:35.96 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
22 | Emil Sainis | 1992 | 543 | 34.25 | 1:13.64 | 1:54.67 | 2:36.07 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
23 | Martin Mathiesen | 1994 | 538 | 35.91 | 1:15.81 | 1:56.23 | 2:36.54 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
24 | Martin G. Hansen | 1992 | 538 | 34.56 | 1:14.94 | 1:55.49 | 2:36.58 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
25 | Christopher Kok | 1992 | 537 | 33.45 | 1:12.99 | 1:54.46 | 2:36.67 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
26 | Christian Jensen | 1987 | 535 | 32.72 | 1:11.56 | 1:52.71 | 2:36.83 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Kasper Blomsterberg | 1992 | 530 | 33.95 | 1:13.10 | 1:54.51 | 2:37.29 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mads Christensen | 1994 | 521 | 35.11 | 1:15.76 | 1:56.97 | 2:38.19 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
29 | Joakim Ro-Poulsen | 1988 | 521 | 34.93 | 1:14.68 | 1:56.33 | 2:38.26 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
30 | Søren Jungersen | 1993 | 518 | 34.98 | 1:15.35 | 1:57.56 | 2:38.56 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
31 | Bjarke Schäfer | 1993 | 513 | 36.04 | 1:16.08 | 1:57.48 | 2:39.00 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
32 | Anders Paaske | 1995 | 510 | 35.40 | 1:16.08 | 1:56.91 | 2:39.37 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
33 | Christian Blom Jensen | 1994 | 509 | 35.97 | 1:16.64 | 1:58.27 | 2:39.41 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
34 | Mads Møller | 1991 | 508 | 35.03 | 1:15.73 | 1:57.30 | 2:39.51 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Tobias N Sandager | 1993 | 498 | 35.67 | 1:16.18 | 1:58.01 | 2:40.63 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
36 | Sebastian Tracey | 1993 | 493 | 36.13 | 1:16.42 | 1:58.32 | 2:41.15 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Lasse Sangild | 1990 | 489 | 35.92 | 1:16.58 | 1:59.50 | 2:41.61 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
38 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | 489 | 31.84 | 1:10.73 | 1:56.32 | 2:41.64 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
39 | Nils Just Andersen | 1992 | 470 | 36.27 | 1:17.03 | 1:59.58 | 2:43.77 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
40 | Michael Petersen | 1994 | 467 | 37.50 | 1:18.15 | 2:01.21 | 2:44.07 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
41 | Theodor Lundberg | 1994 | 467 | 35.64 | 1:17.93 | 2:01.34 | 2:44.11 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
42 | Nour Hermiz | 1994 | 466 | 36.55 | 1:17.63 | 2:00.11 | 2:44.17 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
43 | Andreas T. Johansen | 1994 | 465 | 37.32 | 1:18.72 | 2:01.43 | 2:44.32 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
- | Karsten Schütt | 1991 | Akut syg | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Thomas Hindborg Petersen | 1991 | DSQ | Crawlben ef. 100m | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
- | Stefan B. Høgild | 1991 | DSQ | Flyben ef. start | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 01 april 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:18 |
Resultat Løb 45 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 01 april 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:06 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 45, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Nordisk Rekord Senior: Alexander Dale Oen (1985) 2:09.74 2008-03-21 |
Europarekord Senior: Daniel Gyurta (1989) 2:07.64 2009-07-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Chris Christensen | 1988 | 840 | 30.64 | 1:05.03 | 1:39.67 | 2:14.93 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Emil Klingberg | 1987 | 783 | 31.21 | 1:06.11 | 1:41.33 | 2:18.12 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
3 | Simon Westh | 1990 | 674 | 31.94 | 1:08.55 | 1:46.14 | 2:25.22 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
4 | Lars Merl | 1993 | 658 | 33.55 | 1:10.99 | 1:48.68 | 2:26.36 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Jensen | 1991 | 656 | 33.76 | 1:10.91 | 1:48.57 | 2:26.51 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mark Meyer Poulsen | 1994 | 602 | 33.98 | 1:12.19 | 1:51.31 | 2:30.76 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Henrik Lagoni | 1991 | 600 | 33.46 | 1:11.89 | 1:51.88 | 2:30.98 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Joachim Mortensen | 1995 | 597 | 33.82 | 1:12.24 | 1:51.69 | 2:31.21 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mikkel Wagner | 1991 | 615 | 33.76 | 1:12.02 | 1:50.66 | 2:29.69 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Martin Wagner | 1991 | 602 | 34.66 | 1:12.98 | 1:52.17 | 2:30.79 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Andreas Mouritsen | 1992 | 579 | 34.13 | 1:13.13 | 1:52.68 | 2:32.77 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mads Pedersen | 1991 | 575 | 33.47 | 1:11.89 | 1:51.91 | 2:33.11 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mark Halding | 1991 | 570 | 34.76 | 1:13.84 | 1:53.72 | 2:33.59 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Viktor Christensen | 1995 | 568 | 35.39 | 1:15.01 | 1:54.74 | 2:33.70 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Christian Christensen | 1991 | 567 | 34.75 | 1:13.16 | 1:52.82 | 2:33.84 | |||
Svømmeklubben Mk 31 | ||||||||||
16 | Jesper Gemke | 1993 | 551 | 35.55 | 1:14.72 | 1:55.09 | 2:35.32 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 01 april 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:06 |
Resultat Løb 46 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 01 april 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:57 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 46, 200m Rygsvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 2:13.61 2000-09-21 |
Nordisk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Europarekord Senior: Anastasia Zueva (1990) 2:04.94 2009-08-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nuala Murphy | 1989 | 734 | 32.54 | 1:06.62 | 1:42.35 | 2:18.34 | |||
Irland | ||||||||||
2 | Pernille Larsen | 1992 | 700 | 32.32 | 1:07.47 | 1:44.23 | 2:20.57 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Aisling Cooney | 1990 | 695 | 32.54 | 1:07.81 | 1:44.20 | 2:20.93 | |||
Irland | ||||||||||
4 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 694 | 32.48 | 1:07.80 | 1:44.37 | 2:20.99 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | 675 | 32.92 | 1:08.19 | 1:45.09 | 2:22.26 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Line Gregersen | 1994 | 670 | 33.81 | 1:09.07 | 1:45.93 | 2:22.60 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Lotte Friis | 1988 | 665 | 34.28 | 1:09.88 | 1:46.62 | 2:22.99 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Randi F. Nielsen | 1989 | 657 | 34.06 | 1:10.13 | 1:47.24 | 2:23.57 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Pernille Jalsøe | 1993 | 649 | 34.49 | 1:11.19 | 1:48.41 | 2:24.13 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
10 | Annelouise Dolleris | 1995 | 644 | 33.31 | 1:09.86 | 1:47.23 | 2:24.53 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
11 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 643 | 33.73 | 1:10.06 | 1:47.28 | 2:24.60 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Simone Norman Pedersen | 1993 | 641 | 34.58 | 1:11.21 | 1:48.05 | 2:24.76 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 634 | 33.70 | 1:10.64 | 1:47.74 | 2:25.26 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
14 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 631 | 34.21 | 1:10.88 | 1:48.14 | 2:25.52 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Caroline Eskildsen | 1995 | 626 | 33.86 | 1:11.17 | 1:48.98 | 2:25.90 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | 620 | 33.40 | 1:09.76 | 1:47.64 | 2:26.34 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
17 | Josefine Møller Jeppesen | 1995 | 617 | 33.91 | 1:10.26 | 1:48.10 | 2:26.63 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
18 | Pernille Juel | 1994 | 616 | 34.67 | 1:11.98 | 1:49.74 | 2:26.67 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
19 | Laura Smidt Hansen | 1992 | 606 | 34.38 | 1:11.09 | 1:49.24 | 2:27.48 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 603 | 33.31 | 1:09.82 | 1:48.48 | 2:27.73 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
21 | Klara Strand Olesen | 1995 | 602 | 33.34 | 1:10.45 | 1:49.01 | 2:27.84 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
22 | Eliana Jørgensen | 1993 | 596 | 34.79 | 1:11.82 | 1:50.03 | 2:28.31 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
23 | Marina Heller Hansen | 1994 | 596 | 35.15 | 1:12.77 | 1:50.90 | 2:28.35 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
24 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 590 | 34.57 | 1:11.74 | 1:50.64 | 2:28.80 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
25 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 570 | 34.73 | 1:12.26 | 1:51.37 | 2:30.57 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
26 | Julie Jepsen | 1994 | 569 | 36.31 | 1:14.27 | 1:52.41 | 2:30.60 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Camilla Tschikai Pedersen | 1991 | 568 | 34.94 | 1:12.33 | 1:51.38 | 2:30.68 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
28 | Sarah Bro | 1996 | 565 | 35.76 | 1:14.11 | 1:52.68 | 2:30.95 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
29 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | 557 | 35.11 | 1:13.79 | 1:53.08 | 2:31.70 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
30 | Christine Pedersen | 1993 | 554 | 34.81 | 1:13.10 | 1:52.88 | 2:32.01 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
31 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 548 | 35.84 | 1:14.21 | 1:53.66 | 2:32.56 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
32 | Bettina Caspersen | 1992 | 541 | 35.07 | 1:12.78 | 1:52.92 | 2:33.13 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
33 | Christina Hvid Edill | 1995 | 532 | 35.21 | 1:14.07 | 1:54.05 | 2:34.02 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
34 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 529 | 34.88 | 1:14.10 | 1:54.58 | 2:34.32 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Mette Louise Petersen | 1995 | 525 | 36.26 | 1:15.13 | 1:54.93 | 2:34.70 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
36 | Maria Søe Beith | 1996 | 525 | 35.91 | 1:14.83 | 1:55.13 | 2:34.71 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
37 | Mette Haagen Larsen | 1997 | 518 | 37.25 | 1:17.12 | 1:57.30 | 2:35.43 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
38 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | 514 | 35.97 | 1:14.30 | 1:55.28 | 2:35.76 | |||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
39 | Julie Lunau | 1995 | 512 | 36.52 | 1:15.80 | 1:56.11 | 2:36.05 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
40 | Elina Wagner | 1996 | 511 | 37.18 | 1:16.63 | 1:56.25 | 2:36.09 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
41 | Monique Johansen | 1994 | 509 | 35.30 | 1:15.07 | 1:56.07 | 2:36.34 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
42 | Matilde Schrøder | 1996 | 506 | 37.25 | 1:17.75 | 1:58.27 | 2:36.62 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
43 | Pernille Hansen | 1991 | 502 | 36.96 | 1:15.94 | 1:57.01 | 2:37.09 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
44 | Cecilie Emma Christiansen | 1995 | 500 | 36.26 | 1:15.77 | 1:57.03 | 2:37.22 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
45 | Katarina S. Thomsen | 1991 | 497 | 37.56 | 1:17.34 | 1:57.62 | 2:37.60 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
46 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | 493 | 36.69 | 1:15.73 | 1:56.77 | 2:37.96 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
47 | Frederikke Hedegaard | 1993 | 492 | 38.03 | 1:18.20 | 1:58.40 | 2:38.13 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
48 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 490 | 35.72 | 1:15.04 | 1:57.87 | 2:38.26 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
49 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 488 | 36.55 | 1:16.11 | 1:57.29 | 2:38.53 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
50 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 487 | 35.56 | 1:15.32 | 1:57.44 | 2:38.66 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
51 | Sandra Semberlund | 1994 | 487 | 36.39 | 1:16.03 | 1:57.54 | 2:38.69 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
52 | Karina Sørensen | 1995 | 478 | 37.29 | 1:17.34 | 1:58.27 | 2:39.59 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
53 | Marianne Duijm | 1993 | 477 | 37.21 | 1:17.44 | 1:59.42 | 2:39.79 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
54 | Amalie Ringgaard | 1996 | 450 | 37.70 | 1:18.99 | 2:01.63 | 2:42.93 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
55 | Camilla Rønbøg | 1992 | 391 | 37.32 | 1:19.93 | 2:05.12 | 2:50.68 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
- | Rikke Møller Pedersen | 1989 | DNS | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Ida Kyhl | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Sarah Harder Bruun | 1993 | DSQ | Mere end 15m u/vand | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 01 april 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:57 |
Resultat Løb 46 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 01 april 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:15 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 46, 200m Rygsvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 2:13.61 2000-09-21 |
Nordisk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Europarekord Senior: Anastasia Zueva (1990) 2:04.94 2009-08-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | 770 | 32.29 | 1:06.53 | 2:16.15 | 2:16.15 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Aisling Cooney | 1990 | 759 | 31.78 | 1:06.50 | 1:41.63 | 2:16.81 | |||
Irland | ||||||||||
3 | Lotte Friis | 1988 | 717 | 33.70 | 1:08.94 | 1:44.49 | 2:19.46 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 692 | 32.72 | 1:08.13 | 1:45.02 | 2:21.12 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Pernille Jalsøe | 1993 | 666 | 34.16 | 1:10.52 | 1:46.97 | 2:22.92 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
6 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | 657 | 33.23 | 1:09.63 | 1:46.52 | 2:23.57 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 622 | 33.61 | 1:09.99 | 1:47.73 | 2:26.24 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Simone Norman Pedersen | 1993 | 610 | 33.99 | 1:10.96 | 1:49.22 | 2:27.19 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 653 | 33.44 | 1:10.11 | 1:47.06 | 2:23.88 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
10 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 639 | 33.54 | 1:09.89 | 1:47.38 | 2:24.91 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | 631 | 33.87 | 1:10.70 | 1:47.76 | 2:25.48 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
12 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 620 | 33.63 | 1:10.54 | 1:48.45 | 2:26.35 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
13 | Josefine Møller Jeppesen | 1995 | 620 | 34.08 | 1:10.87 | 1:48.64 | 2:26.40 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Laura Smidt Hansen | 1992 | 612 | 34.34 | 1:11.20 | 1:49.01 | 2:27.04 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Pernille Juel | 1994 | 606 | 33.90 | 1:10.75 | 1:48.86 | 2:27.46 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
16 | Caroline Eskildsen | 1995 | 599 | 34.89 | 1:12.56 | 1:50.15 | 2:28.03 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 01 april 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:15 |
Resultat Løb 49 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 01 april 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:08 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 49, 4X100m Medley Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 3:44.77 2009-04-12 |
Dansk Rekord Junior: Sigma NS (1988) 3:53.45 2006-04-13 |
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:35.83 2008-08-15 |
Europarekord Senior: Tyskland (1900) 3:28.58 2009-08-02 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Vat Herrer 1 | 0 | 764 | 3:46.76 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Jonas Sørensen | 1990 | 28.60 | 59.61 | 59.61 | ||||||
Morten Klarskov | 1992 | 29.69 | 1:03.30 | 2:02.91 | ||||||
Jakob Andkjær | 1985 | 24.67 | 53.49 | 2:56.40 | ||||||
Daniel Skaaning | 1993 | 24.04 | 50.36 | 3:46.76 | ||||||
2 | Elite Svøm Esbjerg 1 | 0 | 754 | 3:47.78 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Chris Christensen | 1988 | 28.87 | 58.26 | 58.26 | ||||||
Jacob Carstensen | 1978 | 30.34 | 1:04.88 | 2:03.14 | ||||||
Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 25.05 | 54.05 | 2:57.19 | ||||||
Nicolai Graae Hansen | 1988 | 24.45 | 50.59 | 3:47.78 | ||||||
3 | Kvik Herre 1 | 0 | 726 | 3:50.61 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Tobias Urban Hansen | 1987 | 27.93 | 58.21 | 58.21 | ||||||
Emil Klingberg | 1987 | 29.30 | 1:03.13 | 2:01.34 | ||||||
Frederik Wørmer | 1990 | 25.85 | 57.16 | 2:58.50 | ||||||
Kristian Weber Larsen | 1990 | 24.55 | 52.11 | 3:50.61 | ||||||
4 | Nordsjælland Sigma | 0 | 714 | 3:51.88 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Marcus Bak | 1991 | 28.47 | 59.43 | 59.43 | ||||||
Julius Skaarup Schmidt | 1988 | 30.28 | 1:05.56 | 2:04.99 | ||||||
Emil Dall-Nielsen | 1984 | 25.28 | 54.56 | 2:59.55 | ||||||
Andreas Schiellerup | 1993 | 24.72 | 52.33 | 3:51.88 | ||||||
5 | Farum Guns 1 | 0 | 689 | 3:54.68 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Niklas Hedegaard | 1990 | 29.73 | 1:01.50 | 1:01.50 | ||||||
Mathias Andersen | 1991 | 29.73 | 1:04.93 | 2:06.43 | ||||||
Nikolai Ammekilde | 1990 | 25.65 | 56.91 | 3:03.34 | ||||||
Anders Blume | 1990 | 24.67 | 51.34 | 3:54.68 | ||||||
6 | Gti-Herrer | 0 | 670 | 3:56.94 | ||||||
GTI | ||||||||||
Niels Wissing Sørensen | 1993 | 29.33 | 1:00.58 | 1:00.58 | ||||||
Thomas Dahl Sørensen | 1992 | 30.70 | 1:06.69 | 2:07.27 | ||||||
Lasse Offersen | 1989 | 25.71 | 56.38 | 3:03.65 | ||||||
Jonas Westergaard | 1990 | 25.28 | 53.29 | 3:56.94 | ||||||
7 | Køge Senior Herrer | 0 | 634 | 4:01.32 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Frederik Christensen | 1992 | 29.69 | 1:00.98 | 1:00.98 | ||||||
Lars Merl | 1993 | 31.19 | 1:07.03 | 2:08.01 | ||||||
Christian Paaske | 1992 | 27.02 | 58.44 | 3:06.45 | ||||||
Christian Warm | 1992 | 25.97 | 54.87 | 4:01.32 | ||||||
8 | Elite Svøm Esbjerg 2 | 0 | 633 | 4:01.44 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Anders Møller | 1991 | 30.25 | 1:01.79 | 1:01.79 | ||||||
Frans Johannessen | 1992 | 31.70 | 1:08.97 | 2:10.76 | ||||||
Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 25.97 | 56.58 | 3:07.34 | ||||||
Sørin Martin Johannessen | 1991 | 25.61 | 54.10 | 4:01.44 | ||||||
9 | Aalborg Herrer 1 | 0 | 621 | 4:02.94 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Daniel Svane Halkjær | 1991 | 29.76 | 1:00.81 | 1:00.81 | ||||||
Sebastian Tracey | 1993 | 32.89 | 1:12.17 | 2:12.98 | ||||||
Jess Reese Jacobsen | 1982 | 25.89 | 58.05 | 3:11.03 | ||||||
Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 24.97 | 51.91 | 4:02.94 | ||||||
10 | Farum Guns 2 | 0 | 601 | 4:05.68 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Simon Sønderup Jensen | 1988 | 30.83 | 1:03.86 | 1:03.86 | ||||||
Martin Wagner | 1991 | 32.03 | 1:09.11 | 2:12.97 | ||||||
Jonas Hansen | 1991 | 27.81 | 1:00.39 | 3:13.36 | ||||||
Frederik Siem Pedersen | 1991 | 24.96 | 52.32 | 4:05.68 | ||||||
11 | Helsingør Herrer | 0 | 587 | 4:07.60 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Lasse Vestergaard | 1991 | 29.54 | 1:01.10 | 1:01.10 | ||||||
Christopher Kok | 1992 | 32.11 | 1:10.95 | 2:12.05 | ||||||
Ömer Faruk Benli | 1993 | 28.12 | 59.73 | 3:11.78 | ||||||
Laust Norgren | 1995 | 26.37 | 55.82 | 4:07.60 | ||||||
12 | Swim Team Midtjylland | 0 | 585 | 4:07.86 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Jens Glent Abildgaard | 1991 | 30.56 | 1:03.38 | 1:03.38 | ||||||
Casper Iversen | 1991 | 31.36 | 1:08.63 | 2:12.01 | ||||||
Stefan B. Høgild | 1991 | 28.93 | 1:01.57 | 3:13.58 | ||||||
Tonni Kristensen | 1992 | 25.80 | 54.28 | 4:07.86 | ||||||
13 | Vat Herrer 2 | 0 | 554 | 4:12.45 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Christian Erichsen | 1990 | 32.15 | 1:06.36 | 1:06.36 | ||||||
Søren Jungersen | 1993 | 32.91 | 1:10.56 | 2:16.92 | ||||||
Andreas Hallberg Jensen | 1992 | 27.24 | 59.89 | 3:16.81 | ||||||
Emil Eller | 1991 | 26.52 | 55.64 | 4:12.45 | ||||||
14 | Gcs Herrer | 1990 | 543 | 4:14.08 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Thor Andersen | 1992 | 31.40 | 1:05.12 | 1:05.12 | ||||||
Thomas Hindborg Petersen | 1991 | 31.74 | 1:08.97 | 2:14.09 | ||||||
Simon Westh | 1990 | 28.16 | 1:01.93 | 3:16.02 | ||||||
Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | 27.14 | 58.06 | 4:14.08 | ||||||
15 | Agf1 | 0 | 528 | 4:16.46 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Christoffer Ravn | 1992 | 31.66 | 1:05.03 | 1:05.03 | ||||||
Christian R. Svejstrup | 1990 | 33.27 | 1:11.63 | 2:16.66 | ||||||
Kasper Møller | 1994 | 28.24 | 1:01.93 | 3:18.59 | ||||||
Nils Just Andersen | 1992 | 27.42 | 57.87 | 4:16.46 | ||||||
16 | Silkeborg Herrer | 1991 | 526 | 4:16.85 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Felix Zähringer | 1994 | 32.08 | 1:05.91 | 1:05.91 | ||||||
Jon Kærsgaard | 1984 | 31.83 | 1:10.72 | 2:16.63 | ||||||
Mads Møller | 1991 | 29.61 | 1:06.04 | 3:22.67 | ||||||
Morten Riemenschneider | 1989 | 25.25 | 54.18 | 4:16.85 | ||||||
17 | Hsc Senior | 1990 | 521 | 4:17.67 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Philip Dreyer | 1990 | 30.83 | 1:03.89 | 1:03.89 | ||||||
Søren Schebel Steg | 1992 | 33.49 | 1:12.94 | 2:16.83 | ||||||
Mads Hopff | 1993 | 27.93 | 1:01.25 | 3:18.08 | ||||||
Rasmus Busk Sørensen | 1991 | 28.01 | 59.59 | 4:17.67 | ||||||
18 | Køge Senior 2 | 0 | 506 | 4:20.12 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Viktor Christensen | 1995 | 34.73 | 1:11.11 | 1:11.11 | ||||||
Mark Meyer Poulsen | 1994 | 32.55 | 1:11.11 | 2:22.22 | ||||||
Martin Madsen | 1990 | 28.79 | 1:02.58 | 3:24.80 | ||||||
Morten Suhr | 1993 | 26.61 | 55.32 | 4:20.12 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 01 april 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:08 |
Resultat Løb 50 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og Danish Open | Udskriftsdato | 02 april 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 00:04 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
Løb 50, 4X100m Medley Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: STO95 (1900) 4:12.15 2009-04-12 |
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger 1 (1900) 4:24.19 2010-04-01 |
Nordisk Rekord Senior: Danmark (1900) 3:58.93 2009-08-01 |
Europarekord Senior: Tyskland (1900) 3:55.79 2009-08-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Senior Piger 1 | 0 | 773 | 4:12.99 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Line Gregersen | 1994 | 31.41 | 1:04.91 | 1:04.91 | ||||||
Rikke Møller Pedersen | 1989 | 31.72 | 1:08.11 | 2:13.02 | ||||||
Julie Hougård | 1991 | 28.90 | 1:02.71 | 3:15.73 | ||||||
Randi F. Nielsen | 1989 | 27.29 | 57.26 | 4:12.99 | ||||||
2 | Kvik Damer 1 | 0 | 741 | 4:16.61 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
Mette Pedersen | 1993 | 32.03 | 1:07.37 | 1:07.37 | ||||||
Helena Pedersen | 1991 | |||||||||
Jeanette Ottesen | 1987 | |||||||||
Julie Brøndum Petersen | 1994 | 4:16.61 | 4:16.61 | |||||||
3 | Agf1 | 0 | 699 | 4:21.62 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Pernille Larsen | 1992 | 30.81 | 1:03.63 | 1:03.63 | ||||||
Josephina Bartela | 1994 | 33.56 | 1:13.49 | 2:17.12 | ||||||
Katrine Crone | 1992 | 30.00 | 1:05.38 | 3:22.50 | ||||||
Anja Olsen | 1993 | 27.79 | 59.12 | 4:21.62 | ||||||
4 | Nordsjælland Sigma | 0 | 677 | 4:24.48 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 32.68 | 1:08.30 | 1:08.30 | ||||||
Louise Jansen | 1984 | 33.55 | 1:11.78 | 2:20.08 | ||||||
Julie Schmidt | 1995 | 30.59 | 1:05.17 | 3:25.25 | ||||||
Lotte Friis | 1988 | 28.23 | 59.23 | 4:24.48 | ||||||
5 | Hovedstaden Damer | 1986 | 673 | 4:24.95 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Miriam Stupak Møller | 1994 | 33.82 | 1:08.54 | 1:08.54 | ||||||
Julie Leth-Espensen | 1992 | 33.49 | 1:11.38 | 2:19.92 | ||||||
Emma Aabroe | 1994 | 30.51 | 1:06.48 | 3:26.40 | ||||||
Signe-Marie Bay Andersen | 1986 | 27.92 | 58.55 | 4:24.95 | ||||||
6 | Aalborg Damer 1 | 0 | 665 | 4:26.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Hansen | 1995 | 31.89 | 1:06.57 | 1:06.57 | ||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 36.19 | 1:18.09 | 2:24.66 | ||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 29.33 | 1:04.53 | 3:29.19 | ||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 27.03 | 56.88 | 4:26.07 | ||||||
7 | Elite Svøm Esbjerg 1 | 0 | 659 | 4:26.79 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 33.60 | 1:09.69 | 1:09.69 | ||||||
Katrine Holm Sørensen | 1992 | 34.94 | 1:14.22 | 2:23.91 | ||||||
Sidse Kehlet | 1996 | 29.72 | 1:04.51 | 3:28.42 | ||||||
Line Præst Lauridsen | 1989 | 27.34 | 58.37 | 4:26.79 | ||||||
8 | Irland Lady | 0 | 652 | 4:27.82 | ||||||
Irland | ||||||||||
Aisling Cooney | 1990 | 30.73 | 1:04.84 | 1:04.84 | ||||||
Grainne Murphy | 1993 | 37.03 | 1:17.17 | 2:22.01 | ||||||
Lorna Cummins | 1990 | 29.62 | 1:04.73 | 3:26.74 | ||||||
Nuala Murphy | 1989 | 29.36 | 1:01.08 | 4:27.82 | ||||||
9 | Nordsjælland 2 Sigma | 0 | 633 | 4:30.47 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Amalie Emma Thomsen | 1994 | 33.16 | 1:07.74 | 1:07.74 | ||||||
Maj Lindberg Hansen | 1992 | 35.34 | 1:17.50 | 2:25.24 | ||||||
Sofie Harnfeldt | 1991 | 30.50 | 1:06.50 | 3:31.74 | ||||||
Pernille Blume | 1994 | 28.09 | 58.73 | 4:30.47 | ||||||
10 | Køge Senior Damer | 0 | 615 | 4:33.00 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Simone Norman Pedersen | 1993 | 33.50 | 1:09.08 | 1:09.08 | ||||||
Christina Witten | 1995 | 36.47 | 1:17.79 | 2:26.87 | ||||||
Christina Munkholm | 1996 | 30.59 | 1:06.52 | 3:33.39 | ||||||
Kia Hansen | 1995 | 28.58 | 59.61 | 4:33.00 | ||||||
11 | Farum Kridz 1 | 0 | 612 | 4:33.43 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Mie Refn | 1993 | 33.21 | 1:07.91 | 1:07.91 | ||||||
Marie Lensbjerg | 1991 | 35.78 | 1:17.94 | 2:25.85 | ||||||
Anna-Marie Christiansen | 1990 | 30.71 | 1:08.38 | 3:34.23 | ||||||
Marina Heller Hansen | 1994 | 28.35 | 59.20 | 4:33.43 | ||||||
12 | Silkeborg Damer | 1993 | 593 | 4:36.38 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Runa Dalby | 1993 | 33.44 | 1:09.00 | 1:09.00 | ||||||
Signe Tolstrup | 1995 | 38.08 | 1:20.88 | 2:29.88 | ||||||
Freja Østergaard | 1995 | 29.56 | 1:06.38 | 3:36.26 | ||||||
Isabella Kjeldsen | 1993 | 28.70 | 1:00.12 | 4:36.38 | ||||||
13 | Triton Piger 1 | 1993 | 587 | 4:37.27 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | 32.88 | 1:09.67 | 1:09.67 | ||||||
Louise G. Riget | 1995 | 35.79 | 1:19.07 | 2:28.74 | ||||||
Mette Hasemann | 1993 | 30.81 | 1:07.57 | 3:36.31 | ||||||
Christina Holmboe-Olesen | 1993 | 29.01 | 1:00.96 | 4:37.27 | ||||||
14 | Senior Piger 2 | 0 | 584 | 4:37.72 | ||||||
Swim Team Odense 95 | ||||||||||
Josefine Møller Jeppesen | 1995 | 33.83 | 1:10.03 | 1:10.03 | ||||||
Mathilde Egelund | 1991 | 37.46 | 1:20.98 | 2:31.01 | ||||||
Tine Aagaard | 1989 | 28.93 | 1:04.74 | 3:35.75 | ||||||
Katrine Skov Pedersen | 1989 | 29.34 | 1:01.97 | 4:37.72 | ||||||
15 | Gentofte Damer | 0 | 584 | 4:37.78 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Sarah Bro | 1996 | 34.84 | 1:11.18 | 1:11.18 | ||||||
Olivia Ane Frey | 1994 | 35.26 | 1:15.28 | 2:26.46 | ||||||
Klara Grønne Leth | 1990 | 30.78 | 1:07.38 | 3:33.84 | ||||||
Sophie Nordkild | 1994 | 29.87 | 1:03.94 | 4:37.78 | ||||||
16 | Køge Senior 2 | 0 | 579 | 4:38.51 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Sabrina Wielsøe | 1990 | 33.06 | 1:08.48 | 1:08.48 | ||||||
Yalda Ghaznavi | 1992 | 35.80 | 1:19.04 | 2:27.52 | ||||||
Caroline Eskildsen | 1995 | 31.10 | 1:09.29 | 3:36.81 | ||||||
Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 29.25 | 1:01.70 | 4:38.51 | ||||||
17 | Swim Team Midtjylland | 0 | 572 | 4:39.79 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Heidi Mikkelsen | 1985 | 34.43 | 1:11.78 | 1:11.78 | ||||||
Tasha Mac Brayd | 1993 | 36.44 | 1:18.88 | 2:30.66 | ||||||
Nanna Lunding | 1991 | 30.77 | 1:06.58 | 3:37.24 | ||||||
Camilla Andersen | 1993 | 29.80 | 1:02.55 | 4:39.79 | ||||||
18 | Gti-Damer | 0 | 563 | 4:41.13 | ||||||
GTI | ||||||||||
Sofie Kisbye Høj | 1992 | 33.96 | 1:09.85 | 1:09.85 | ||||||
Julie Damberg | 1992 | 37.39 | 1:20.18 | 2:30.03 | ||||||
Dominyka Skarbaliute | 1994 | 30.84 | 1:06.70 | 3:36.73 | ||||||
Johanne Appelsø | 1994 | 30.39 | 1:04.40 | 4:41.13 | ||||||
19 | Vat Damer 2 | 0 | 545 | 4:44.28 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Eliana Jørgensen | 1993 | 33.34 | 1:08.51 | 1:08.51 | ||||||
Katrine Brahtz | 1995 | 39.75 | 1:23.76 | 2:32.27 | ||||||
Caroline Høgskilde | 1996 | 32.51 | 1:11.31 | 3:43.58 | ||||||
Clara Blohm Clemmensen | 1996 | 29.06 | 1:00.70 | 4:44.28 | ||||||
- | Vat Damer 1 | 0 | DSQ | Tyvstart 3. svømmer | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Christine Pedersen | 1993 | 33.09 | 1:08.02 | 1:08.02 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 02 april 2010 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 00:04 |