Tulokset Viking Line -uinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 09:08 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Laji 1, 100m vu Masters Naiset, Loppukilpailut 25 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Merja Lundberg | 1970 | 154 | 54.64 | 1:37.11 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:37.06 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 09:08 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 10:20 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Laji 2, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Henri Kyynäräinen | 1994 | 26.97 | 56.26 | ||||||
Aurajoen Uinti | 56.01 | |||||||||
2 | Teemu Malmelin | 1981 | 29.69 | 1:04.50 | ||||||
Nokian Pyry | 1:03.85 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 10:20 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 11:04 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Laji 3, 400m Vapaauinti N,T15,T12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Anni Frusti | 2007 | 451 | 1:12.01 | 2:31.22 | 3:50.57 | 5:08.20 | |||
Nokian Pyry | 5:19.62 | |||||||||
2 | Tuuli Peltola | 2007 | 388 | 1:15.03 | 2:39.13 | 4:02.23 | 5:24.03 | |||
Raision Urheilijat | 5:20.61 | |||||||||
3 | Petra Soini | 2007 | 338 | 1:20.08 | 2:50.00 | 4:17.04 | 5:39.34 | |||
Nokian Pyry | 5:44.89 | |||||||||
4 | Aliisa Soini | 2007 | 336 | 1:17.91 | 2:45.49 | 4:15.08 | 5:39.96 | |||
Salon Uimarit | 5:48.63 | |||||||||
5 | Minea Kumlander | 2007 | 333 | 1:21.51 | 2:51.48 | 4:20.44 | 5:40.95 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 6:03.86 | |||||||||
6 | Veera Malmelin | 2007 | 308 | 1:21.83 | 2:52.33 | 4:24.17 | 5:49.90 | |||
Nokian Pyry | 5:52.05 | |||||||||
7 | Agnes Ruusumo | 2007 | 292 | 1:24.81 | 2:56.58 | 4:28.73 | 5:56.34 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 6:07.47 | |||||||||
8 | Hilla-Maaria Juhola | 2007 | 292 | 1:22.85 | 2:55.58 | 4:28.62 | 5:56.35 | |||
Porin Uimaseura | 6:43.79 | |||||||||
9 | Miisa Järvinen | 2007 | 286 | 1:19.56 | 2:52.26 | 4:26.73 | 5:58.67 | |||
Aurajoen Uinti | 6:02.47 | |||||||||
10 | Lotta Luotola | 2008 | 269 | 1:29.37 | 3:05.73 | 4:43.34 | 6:05.95 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 6:17.45 | |||||||||
11 | Venla Holma | 2008 | 269 | 2:11.82 | 4:35.25 | 6:06.30 | 6:06.30 | |||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
12 | Vilma Saarimäki | 2007 | 260 | 1:26.53 | 3:01.53 | 4:38.09 | 6:10.13 | |||
Raision Urheilijat | 6:09.25 | |||||||||
13 | Emma Tieaho | 2008 | 257 | 1:28.19 | 3:03.04 | 4:39.62 | 6:11.54 | |||
Nokian Pyry | 6:08.63 | |||||||||
14 | Justiina Junnila | 2007 | 253 | 1:25.68 | 3:02.16 | 4:39.20 | 6:13.52 | |||
Aurajoen Uinti | 6:37.59 | |||||||||
15 | Lyyli Järvi | 2007 | 246 | 1:22.22 | 3:00.54 | 4:40.57 | 6:16.98 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
16 | Kaisa Heikkinen | 2008 | 205 | 6:40.62 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
17 | Aurora Änäkkälä | 2007 | 204 | 1:31.25 | 3:16.24 | 5:01.33 | 6:41.46 | |||
Salon Uimarit | 6:41.70 | |||||||||
18 | Maija Salokorpi | 2007 | 184 | 1:36.31 | 3:24.01 | 5:12.78 | 6:55.42 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
19 | Matilda Karvonen | 2009 | 174 | 1:42.03 | 3:31.01 | 5:20.83 | 7:02.95 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
20 | Minni-Maria Vesma | 2007 | 166 | 2:38.89 | 5:28.06 | 7:10.09 | 7:10.09 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
21 | Essi Kallio | 2008 | 163 | 2:34.83 | 5:25.67 | 7:12.73 | 7:12.73 | |||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
22 | Iina Pihlaja | 2008 | 150 | 1:44.63 | 3:38.12 | 5:31.96 | 7:24.63 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
23 | Yasemin Yilmaz | 2007 | 124 | 1:45.99 | 3:48.83 | 5:53.20 | 7:53.64 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Laji 3, 400m Vapaauinti N,T15,T12, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aino-Kaisa Paatos | 2004 | 641 | 1:07.25 | 2:17.39 | 3:27.73 | 4:34.18 | |||
Raision Urheilijat | 4:35.55 | |||||||||
2 | Ada Hakkarainen | 2005 | 632 | 1:06.55 | 2:15.92 | 3:25.93 | 4:35.52 | |||
Helsingfors Simsällskap | 4:35.48 | |||||||||
3 | Siiri Arjanmaa | 2004 | 573 | 1:06.42 | 2:18.77 | 3:32.33 | 4:44.60 | |||
Uinti Tampere | 4:45.30 | |||||||||
4 | Veera Korsoff | 2005 | 532 | 1:08.91 | 2:23.05 | 3:38.42 | 4:51.80 | |||
Helsingfors Simsällskap | 4:51.65 | |||||||||
5 | Wilma Sundt | 2006 | 519 | 1:09.45 | 2:24.96 | 3:40.73 | 4:54.19 | |||
Helsingfors Simsällskap | 4:52.91 | |||||||||
6 | Ella Suominen | 2005 | 497 | 1:10.83 | 2:27.68 | 3:45.20 | 4:58.46 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:52.63 | |||||||||
7 | Aino Välimaa | 2006 | 496 | 1:11.02 | 2:27.58 | 3:45.21 | 4:58.68 | |||
Uinti Tampere | 4:54.75 | |||||||||
8 | Emmi Manninen | 2004 | 485 | 1:10.26 | 2:26.52 | 3:44.04 | 5:00.90 | |||
Uinti Tampere | 4:50.73 | |||||||||
9 | Noora Kylmämetsä | 2004 | 483 | 1:10.60 | 2:27.72 | 3:45.23 | 5:01.30 | |||
Uinti Tampere | 5:04.51 | |||||||||
10 | Kiona Inkilä | 2004 | 463 | 1:12.34 | 2:31.42 | 3:49.71 | 5:05.48 | |||
Uinti Tampere | 5:02.44 | |||||||||
11 | Ilona Niemi | 2005 | 407 | 1:14.77 | 2:38.06 | 4:00.34 | 5:18.87 | |||
Uinti Tampere | 5:31.94 | |||||||||
12 | Ronja Vilska | 2006 | 399 | 1:14.75 | 2:38.34 | 4:01.25 | 5:21.01 | |||
Aurajoen Uinti | 5:23.00 | |||||||||
13 | Sabina Rakhimova | 2005 | 395 | 1:15.81 | 2:37.81 | 4:01.24 | 5:22.07 | |||
Raision Urheilijat | 5:21.68 | |||||||||
14 | Peppi Eskola | 2005 | 388 | 1:15.70 | 2:39.18 | 4:03.15 | 5:24.16 | |||
Gladius Kirkkonummi | 5:23.33 | |||||||||
15 | Aino Lepola | 2005 | 386 | 1:14.78 | 2:37.92 | 4:02.26 | 5:24.57 | |||
TaTu Tampere | 5:48.44 | |||||||||
16 | Sanni Räty | 2005 | 384 | 1:17.87 | 2:42.63 | 4:05.42 | 5:25.06 | |||
Helsingfors Simsällskap | 5:35.17 | |||||||||
17 | Anna Hynönen | 2006 | 379 | 1:15.64 | 2:39.33 | 4:05.04 | 5:26.63 | |||
Uinti Tampere | 5:37.41 | |||||||||
18 | Henni Halme | 2005 | 373 | 1:16.20 | 2:40.25 | 4:04.85 | 5:28.25 | |||
Uinti Tampere | 5:47.14 | |||||||||
19 | Nea Elomaa | 2006 | 357 | 1:15.33 | 2:39.82 | 4:07.58 | 5:33.21 | |||
Uinti Tampere | 6:46.85 | |||||||||
20 | Ella Kostiainen | 2006 | 356 | 1:20.42 | 2:45.20 | 4:10.98 | 5:33.37 | |||
Helsingfors Simsällskap | 5:40.36 | |||||||||
21 | Veera Mäkelä | 2004 | 351 | 1:19.21 | 2:44.29 | 4:10.83 | 5:35.09 | |||
Gladius Kirkkonummi | 5:31.35 | |||||||||
22 | Mia Karolina Müürsepp | 2006 | 348 | 1:22.47 | 2:50.70 | 4:17.53 | 5:35.86 | |||
Aurajoen Uinti | 5:36.83 | |||||||||
23 | Anna Bernards | 2005 | 343 | 5:37.68 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
24 | Bettina Sandelin | 2005 | 338 | 1:20.98 | 2:48.29 | 4:15.53 | 5:39.39 | |||
Rauman Uimaseura | 5:33.54 | |||||||||
25 | Milja Prepula | 2006 | 329 | 1:19.10 | 2:47.31 | 4:17.40 | 5:42.35 | |||
Uinti Tampere | 5:59.46 | |||||||||
26 | Joanna Salonen | 2006 | 324 | 1:18.12 | 2:43.81 | 4:14.01 | 5:44.06 | |||
Uinti Tampere | 5:47.96 | |||||||||
27 | Veera Maijala | 2005 | 320 | 1:20.27 | 2:50.27 | 4:18.16 | 5:45.44 | |||
Rauman Uimaseura | 5:47.62 | |||||||||
28 | Emma Lähteenmäki | 2004 | 318 | 1:18.35 | 2:45.09 | 4:15.97 | 5:46.30 | |||
Uinti Tampere | 5:40.78 | |||||||||
29 | Marikki Vuorisalo | 2005 | 316 | 1:21.56 | 2:52.51 | 4:23.00 | 5:47.11 | |||
Nummelan Kisaajat | 5:54.56 | |||||||||
30 | Rita Heinonen | 2006 | 305 | 1:22.36 | 2:53.15 | 4:23.86 | 5:50.93 | |||
Raision Urheilijat | 5:49.95 | |||||||||
31 | Kerttu Heinä | 2006 | 302 | 1:22.47 | 2:53.20 | 4:25.16 | 5:52.40 | |||
Salon Uimarit | 5:44.30 | |||||||||
32 | Jenna Juhola | 2006 | 300 | 2:01.18 | 4:20.00 | 5:53.22 | 5:53.22 | |||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
33 | Diana Raduly Baka | 2006 | 293 | 1:22.94 | 2:54.98 | 4:27.05 | 5:55.76 | |||
Salon Uimarit | 6:04.04 | |||||||||
34 | Anna Selin | 2006 | 279 | 1:21.59 | 2:54.94 | 4:28.71 | 6:01.59 | |||
Uinti Tampere | 6:51.89 | |||||||||
35 | Ella Parviainen | 2006 | 265 | 1:22.87 | 2:57.92 | 4:35.33 | 6:07.76 | |||
Uinti Tampere | 6:36.72 | |||||||||
36 | Maisa Savisto | 2006 | 254 | 1:27.54 | 3:03.24 | 4:39.99 | 6:13.10 | |||
Uinti Tampere | 6:15.97 | |||||||||
37 | Emilia Häjänen | 2006 | 251 | 1:21.93 | 2:58.21 | 4:37.02 | 6:14.73 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
38 | Veera Rantala | 2006 | 250 | 1:30.55 | 3:07.28 | 4:44.22 | 6:15.06 | |||
Uinti Tampere | 6:15.52 | |||||||||
39 | Riia Pietilä | 2006 | 231 | 1:27.37 | 3:06.23 | 4:47.11 | 6:25.06 | |||
Uinti Tampere | 6:40.32 | |||||||||
40 | Armi Wahlroos | 2006 | 138 | 1:41.85 | 3:38.51 | 5:37.38 | 7:37.51 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
41 | Veera Helkkala | 2006 | 126 | 2:46.30 | 5:54.56 | 7:50.61 | 7:50.61 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Laji 3, 400m Vapaauinti N,T15,T12, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Minka Halava | 2001 | 544 | 1:07.99 | 2:22.07 | 3:36.34 | 4:49.56 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:42.94 | |||||||||
2 | Heini Hammar | 1999 | 540 | 1:08.30 | 2:22.76 | 3:37.59 | 4:50.34 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Kerttu Nurmi | 2003 | 535 | 1:08.31 | 2:22.98 | 3:37.44 | 4:51.12 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:45.16 | |||||||||
4 | Maija Nurmi | 2003 | 534 | 1:09.05 | 2:23.11 | 3:37.79 | 4:51.43 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:45.26 | |||||||||
5 | Henrika Parviainen | 1997 | 523 | 1:09.68 | 2:23.98 | 3:39.03 | 4:53.47 | |||
Helsingfors Simsällskap | 4:49.47 | |||||||||
6 | Roosa Aho | 2003 | 518 | 1:10.16 | 2:25.04 | 3:40.53 | 4:54.32 | |||
Raision Urheilijat | 4:49.04 | |||||||||
7 | Helmi Heinonen | 2002 | 517 | 1:08.20 | 2:21.91 | 3:38.82 | 4:54.56 | |||
Aurajoen Uinti | 4:43.38 | |||||||||
8 | Erika Parviainen | 1995 | 484 | 1:09.53 | 2:26.23 | 3:44.27 | 5:01.05 | |||
Helsingfors Simsällskap | 4:57.61 | |||||||||
9 | Janette Setälä | 2001 | 475 | 5:03.03 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
10 | Peppi Pinomäki | 2002 | 474 | 1:09.68 | 2:25.96 | 3:44.32 | 5:03.06 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:50.38 | |||||||||
11 | Kaisla Kangas | 2002 | 459 | 1:10.11 | 2:28.45 | 3:48.26 | 5:06.36 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:58.36 | |||||||||
12 | Alida Öhberg | 2002 | 439 | 1:10.49 | 2:30.54 | 3:51.45 | 5:10.94 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
13 | Helmi Viitasalo | 2002 | 431 | 1:10.84 | 2:30.76 | 3:52.49 | 5:13.00 | |||
Rauman Uimaseura | 5:01.52 | |||||||||
14 | Olivia Koski | 2002 | 390 | 1:54.46 | 4:00.57 | 5:23.43 | 5:23.43 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
15 | Laura Kinnunen | 2002 | 309 | 1:21.02 | 2:51.08 | 4:21.07 | 5:49.76 | |||
Aurajoen Uinti | 5:44.50 | |||||||||
16 | Aino Kallio | 2003 | 282 | 1:21.34 | 2:51.58 | 4:25.88 | 6:00.41 | |||
Loimaan Uimaseura | 5:44.92 | |||||||||
- | Julia Koivisto | 2002 | DNS | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 11:04 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 18:20 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Laji 4, 400m Vapaauinti M,P16,P13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lauri Aho | 2006 | 363 | 1:15.87 | 2:34.68 | 3:53.12 | 5:08.46 | |||
Raision Urheilijat | 5:08.49 | |||||||||
2 | Lauri-Pekka Pakomäki | 2006 | 307 | 1:16.61 | 2:40.78 | 4:05.78 | 5:26.13 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:26.27 | |||||||||
3 | Lev Vlasov | 2007 | 294 | 1:14.45 | 3:24.57 | 5:30.59 | 5:30.59 | |||
TaTu Tampere | ||||||||||
4 | Iiro Räty | 2006 | 290 | 1:16.14 | 2:42.42 | 4:09.14 | 5:32.15 | |||
Nokian Pyry | 5:30.60 | |||||||||
5 | Roope Koskela | 2007 | 280 | 1:19.62 | 2:44.08 | 4:11.78 | 5:36.16 | |||
Raision Urheilijat | 5:58.26 | |||||||||
6 | Aapo Nurminen | 2006 | 278 | 1:18.18 | 2:43.97 | 4:12.57 | 5:36.82 | |||
Raision Urheilijat | 5:32.79 | |||||||||
7 | Joona Talja | 2007 | 276 | 1:19.37 | 2:46.20 | 4:13.21 | 5:37.72 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
8 | Ville Suojasto | 2006 | 273 | 1:18.23 | 2:45.67 | 4:13.22 | 5:39.05 | |||
Raision Urheilijat | 5:39.40 | |||||||||
9 | Anton Passoja | 2006 | 272 | 1:18.00 | 2:47.81 | 4:15.22 | 5:39.63 | |||
Nokian Pyry | 5:47.42 | |||||||||
10 | Tomas Laine | 2006 | 266 | 1:20.11 | 2:48.83 | 4:17.11 | 5:41.89 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:49.59 | |||||||||
11 | Robert Cranston | 2006 | 234 | 1:21.78 | 2:54.74 | 4:28.31 | 5:57.04 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
12 | Frans Sandblom | 2006 | 232 | 1:26.12 | 2:58.58 | 4:31.71 | 5:58.04 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 6:04.11 | |||||||||
13 | Antti Huttunen | 2006 | 226 | 1:20.43 | 2:54.94 | 4:30.12 | 6:01.03 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
14 | Onni Lehtimäki | 2006 | 226 | 1:24.70 | 3:01.89 | 4:36.77 | 6:01.20 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 6:24.33 | |||||||||
15 | Matias Seppä | 2006 | 222 | 1:24.17 | 3:00.49 | 4:34.87 | 6:03.00 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 6:14.20 | |||||||||
16 | Romeo Maranzani | 2006 | 222 | 1:20.64 | 2:55.17 | 4:29.29 | 6:03.22 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
17 | Linus Korin | 2006 | 220 | 1:24.47 | 2:59.18 | 4:33.84 | 6:04.19 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 6:07.03 | |||||||||
18 | Kalle Heinonen | 2006 | 218 | 1:22.36 | 2:57.43 | 4:32.00 | 6:05.41 | |||
TaTu Tampere | ||||||||||
19 | Juho Kallio | 2007 | 218 | 1:23.04 | 2:55.96 | 4:30.87 | 6:05.43 | |||
Porin Uimaseura | 5:57.12 | |||||||||
20 | Casper Kvist | 2006 | 201 | 1:25.05 | 3:03.06 | 4:42.18 | 6:15.25 | |||
Nokian Pyry | 6:19.09 | |||||||||
21 | Roope Käär | 2007 | 189 | 1:31.36 | 3:09.40 | 4:49.20 | 6:23.40 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
22 | Erik Loukine | 2006 | 163 | 1:32.49 | 3:16.42 | 5:02.51 | 6:42.49 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
23 | Joel Sulonen | 2007 | 162 | 1:31.30 | 3:16.15 | 5:01.83 | 6:43.41 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 6:48.00 | |||||||||
24 | Elias Sahla | 2007 | 156 | 1:37.41 | 3:22.23 | 5:06.92 | 6:48.16 | |||
Salon Uimarit | 6:55.68 | |||||||||
25 | Jesper Isotalo | 2007 | 149 | 1:37.60 | 3:24.22 | 5:10.22 | 6:54.42 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
26 | Patric Meriholvi | 2007 | 137 | 1:38.34 | 3:30.88 | 5:24.06 | 7:06.81 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
27 | Veeti Akkanen | 2006 | 133 | 1:35.67 | 3:26.37 | 5:14.83 | 7:10.91 | |||
Salon Uimarit | 6:58.69 | |||||||||
28 | Aleksi Nurmi | 2006 | 94 | 1:45.15 | 3:48.94 | 5:56.53 | 8:02.32 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Christian Edelman | 2007 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 6:51.25 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 4, 400m Vapaauinti M,P16,P13, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lassi Haimi | 2003 | 677 | 1:00.25 | 2:04.19 | 3:08.47 | 4:10.58 | |||
Helsingfors Simsällskap | 4:07.54 | |||||||||
2 | Lassi Niemi | 2004 | 569 | 1:02.26 | 2:09.69 | 3:18.46 | 4:25.57 | |||
TaTu Tampere | 4:21.35 | |||||||||
3 | Seweryn Pastucha | 2004 | 522 | 48.33 | 4:33.25 | |||||
Raision Urheilijat | 4:33.77 | |||||||||
4 | Miro Birkstedt | 2004 | 498 | 1:05.15 | 2:16.84 | 3:27.68 | 4:37.52 | |||
TaTu Tampere | 4:36.64 | |||||||||
5 | Alexander Malyshkov | 2004 | 485 | 1:05.37 | 2:16.83 | 3:29.20 | 4:39.95 | |||
Salon Uimarit | 5:08.63 | |||||||||
6 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 478 | 1:06.20 | 2:18.24 | 3:30.61 | 4:41.28 | |||
TaTu Tampere | 4:48.48 | |||||||||
7 | Jaakko Pihlava | 2004 | 447 | 1:05.48 | 2:20.13 | 3:35.13 | 4:47.70 | |||
Aurajoen Uinti | 4:45.34 | |||||||||
8 | Ilja Syrjä | 2004 | 447 | 1:08.71 | 2:21.70 | 3:34.94 | 4:47.75 | |||
Uinti Tampere | 4:46.02 | |||||||||
9 | Olli Havia | 2004 | 439 | 1:09.00 | 2:22.69 | 3:37.48 | 4:49.40 | |||
Salon Uimarit | 4:51.94 | |||||||||
10 | Riccardo Castagno | 2004 | 439 | 1:07.97 | 2:22.81 | 3:37.51 | 4:49.43 | |||
Uinti Tampere | 4:49.06 | |||||||||
11 | Kasperi Heikkinen | 2005 | 436 | 1:06.28 | 2:21.05 | 3:36.23 | 4:50.13 | |||
Raision Urheilijat | 4:59.05 | |||||||||
12 | Elis Fokin | 2003 | 435 | 1:06.46 | 2:19.26 | 3:35.01 | 4:50.26 | |||
Helsingfors Simsällskap | 4:33.36 | |||||||||
13 | Akseli Kotti | 2004 | 428 | 1:07.21 | 2:22.34 | 3:39.11 | 4:51.80 | |||
TaTu Tampere | 5:00.85 | |||||||||
14 | Joona Saloniemi | 2004 | 427 | 1:08.79 | 2:24.07 | 3:40.07 | 4:52.19 | |||
TaTu Tampere | 5:21.31 | |||||||||
15 | Samuel Halminen | 2005 | 419 | 1:09.71 | 2:24.56 | 3:40.06 | 4:54.06 | |||
Helsingfors Simsällskap | 4:51.70 | |||||||||
16 | Otso Mäkivuokko | 2003 | 403 | 1:07.61 | 2:23.60 | 3:41.39 | 4:57.88 | |||
Gladius Kirkkonummi | 5:08.07 | |||||||||
17 | Antte Säilä | 2004 | 384 | 1:10.03 | 2:26.80 | 3:44.00 | 5:02.76 | |||
Uinti Tampere | 5:33.10 | |||||||||
18 | Rasmus Rekola | 2004 | 382 | 1:10.16 | 2:27.94 | 3:47.54 | 5:03.04 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 4:56.28 | |||||||||
19 | Konsta Vainio | 2005 | 381 | 1:13.14 | 2:32.10 | 3:49.29 | 5:03.36 | |||
Aurajoen Uinti | 4:59.10 | |||||||||
20 | Ivan Chupakhin | 2005 | 374 | 1:09.61 | 2:29.45 | 3:49.86 | 5:05.42 | |||
Uinti Tampere | 5:13.44 | |||||||||
21 | Oskar Tuominen | 2004 | 373 | 1:09.34 | 2:26.73 | 3:46.43 | 5:05.62 | |||
Uinti Tampere | 4:56.14 | |||||||||
22 | Otto Nurminen | 2004 | 366 | 1:13.97 | 2:34.25 | 3:51.90 | 5:07.40 | |||
Raision Urheilijat | 5:03.23 | |||||||||
23 | Maksim Amosov | 2005 | 351 | 1:11.62 | 2:31.49 | 3:53.96 | 5:11.92 | |||
Aurajoen Uinti | 5:18.90 | |||||||||
24 | Patrik Reiman | 2005 | 324 | 1:15.66 | 2:37.88 | 4:00.70 | 5:20.23 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:47.23 | |||||||||
25 | Nardi Gabriel Orenshtein | 2005 | 309 | 1:14.14 | 2:37.40 | 4:03.81 | 5:25.33 | |||
Aurajoen Uinti | 5:46.46 | |||||||||
26 | Elias Laine | 2003 | 298 | 1:12.70 | 2:37.93 | 4:05.22 | 5:29.13 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:22.26 | |||||||||
27 | Santeri Gummerus | 2003 | 297 | 1:14.39 | 2:40.56 | 4:06.82 | 5:29.66 | |||
Uinti Tampere | 5:32.23 | |||||||||
28 | Max Nikkari | 2004 | 293 | 1:17.84 | 2:44.42 | 4:10.41 | 5:31.04 | |||
Uinti Tampere | 5:37.15 | |||||||||
29 | Einari Palmu | 2004 | 275 | 1:17.55 | 2:44.64 | 4:11.67 | 5:38.12 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
30 | Ossi Barck | 2005 | 274 | 1:16.37 | 2:42.27 | 4:12.70 | 5:38.55 | |||
Uimaseura Kaarina | 5:35.87 | |||||||||
31 | Sakari Gummerus | 2003 | 264 | 1:15.43 | 2:45.02 | 4:16.54 | 5:42.68 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
32 | Markus Koskinen | 2005 | 258 | 1:19.43 | 2:48.08 | 4:17.85 | 5:45.52 | |||
TaTu Tampere | 5:50.73 | |||||||||
33 | Joona Kurppa | 2004 | 253 | 1:19.50 | 2:50.20 | 4:20.53 | 5:47.90 | |||
TaTu Tampere | 5:55.53 | |||||||||
34 | Eemeli Arnell | 2005 | 230 | 1:23.03 | 2:52.97 | 4:25.56 | 5:58.78 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:56.90 | |||||||||
35 | Sauli Gummerus | 2004 | 229 | 37.58 | 2:08.62 | 3:42.21 | 5:59.22 | |||
Uinti Tampere | 6:54.28 | |||||||||
- | Oliver Aspholm | 2005 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | 5:17.40 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 4, 400m Vapaauinti M,P16,P13, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jakob Sievers | 2000 | 584 | 1:02.61 | 2:09.90 | 3:17.48 | 4:23.18 | |||
Uinti Tampere | 4:26.60 | |||||||||
2 | Leevi Lehti | 2000 | 553 | 59.03 | 2:08.03 | 3:18.61 | 4:27.98 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Otto Rannikko | 1999 | 546 | 1:01.80 | 2:09.28 | 3:18.81 | 4:29.13 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Pirkka Perkola | 2001 | 535 | 1:04.27 | 2:13.70 | 3:24.06 | 4:30.93 | |||
TaTu Tampere | ||||||||||
5 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 534 | 1:04.06 | 2:14.15 | 3:23.71 | 4:31.25 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Lauri Elomaa | 2000 | 481 | 1:03.11 | 2:15.89 | 3:28.72 | 4:40.70 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Justus Hilaja | 2002 | 451 | 1:04.23 | 2:17.69 | 3:34.42 | 4:46.81 | |||
Pihlava Työväen Urheilijat | 4:31.74 | |||||||||
8 | Akseli Ylikoski | 2002 | 427 | 1:08.79 | 2:23.60 | 3:39.39 | 4:52.15 | |||
Pihlava Työväen Urheilijat | 4:56.26 | |||||||||
9 | Jon Byskov | 2000 | 398 | 1:09.33 | 2:24.25 | 3:41.42 | 4:59.15 | |||
Nurmijärven Uinti | 4:45.69 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 18:20 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 12:02 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Laji 5, 50m Vapaauinti N,T10,T9, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Iina Tieaho | 2010 | 180 | 42.00 | ||||||
Nokian Pyry | 44.07 | |||||||||
2 | Viola Tojander | 2010 | 155 | 44.14 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 45.45 | |||||||||
3 | Laura Toivonen | 2010 | 153 | 44.32 | ||||||
Aurajoen Uinti | 45.62 | |||||||||
4 | Ran Yu | 2010 | 142 | 45.40 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Ella Ääri | 2011 | 100 | 51.06 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 54.15 | |||||||||
6 | Siiri Kinos | 2010 | 91 | 52.69 | ||||||
Raision Urheilijat | 53.26 | |||||||||
7 | Inkeri Rinnola | 2010 | 84 | 53.98 | ||||||
Aurajoen Uinti | 59.26 | |||||||||
8 | Sofia Ahvas | 2010 | 79 | 55.18 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:03.49 | |||||||||
9 | Jenna Paasimaa | 2010 | 59 | 1:00.62 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Laji 5, 50m Vapaauinti N,T10,T9, Loppukilpailut 10 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Elsa Constable | 2009 | 273 | 36.54 | ||||||
Aurajoen Uinti | 39.39 | |||||||||
2 | Helmi Oksa | 2009 | 200 | 40.52 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 39.99 | |||||||||
3 | Emilia Inkeroinen | 2009 | 195 | 40.92 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 41.23 | |||||||||
4 | Amelie Halkosaari | 2009 | 159 | 43.76 | ||||||
Aurajoen Uinti | 46.04 | |||||||||
5 | Lotta Malmelin | 2009 | 157 | 43.92 | ||||||
Nokian Pyry | 45.88 | |||||||||
6 | Lisette Schaper | 2009 | 157 | 43.94 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 42.99 | |||||||||
7 | Emelie Bachmeier | 2009 | 151 | 44.53 | ||||||
Rauman Uimaseura | 47.59 | |||||||||
8 | Kia Kuusela | 2009 | 126 | 47.23 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 48.64 | |||||||||
9 | Joanna Fernández Mieronkoski | 2009 | 49 | 1:04.47 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:10.38 | |||||||||
Laji 5, 50m Vapaauinti N,T10,T9, Loppukilpailut 11 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ida Konkka | 2000 | 704 | 26.67 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 26.37 | |||||||||
2 | Iida Reini | 2000 | 697 | 26.76 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 26.55 | |||||||||
3 | Roosa Mört | 1999 | 664 | 27.20 | ||||||
Aurajoen Uinti | 26.41 | |||||||||
4 | Erika Bergström | 1996 | 641 | 27.52 | ||||||
Aurajoen Uinti | 27.37 | |||||||||
5 | Emmi Kaunisto | 2002 | 638 | 27.56 | ||||||
Porin Uimaseura | 27.42 | |||||||||
6 | Anna Vira | 2002 | 630 | 27.67 | ||||||
Raision Urheilijat | 27.70 | |||||||||
7 | Mette Konttila | 2001 | 612 | 27.94 | ||||||
Octopus Lohja | 28.21 | |||||||||
8 | Peppi Vesalainen | 2004 | 610 | 27.98 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 27.95 | |||||||||
9 | Emmi Heine | 2002 | 580 | 28.45 | ||||||
Rauman Uimaseura | 28.58 | |||||||||
10 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 579 | 28.46 | ||||||
Raision Urheilijat | 27.84 | |||||||||
11 | Daniela Degenhardt | 2003 | 577 | 28.50 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.18 | |||||||||
12 | Iris Hanski | 2003 | 576 | 28.51 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.78 | |||||||||
13 | Alina Antila | 2004 | 553 | 28.91 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 28.66 | |||||||||
13 | Emma von Dickoff | 2002 | 553 | 28.91 | ||||||
Uinti Tampere | 28.79 | |||||||||
15 | Ellen Kaituri | 2006 | 551 | 28.94 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.99 | |||||||||
16 | Roosa Mäkinen | 1999 | 548 | 28.99 | ||||||
Uinti Tampere | 28.72 | |||||||||
17 | Aino Rantala | 2004 | 542 | 29.09 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.44 | |||||||||
18 | Ella Lammi | 1998 | 542 | 29.10 | ||||||
TaTu Tampere | 27.86 | |||||||||
19 | Peppi Pinomäki | 2002 | 538 | 29.17 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.58 | |||||||||
20 | Louna Kasvio | 2006 | 530 | 29.32 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 30.14 | |||||||||
21 | Lilli Kulpakko | 2005 | 521 | 29.48 | ||||||
Aurajoen Uinti | 28.87 | |||||||||
22 | Julianna Kurkela | 2005 | 518 | 29.54 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.34 | |||||||||
23 | Matilda Laitinen | 2004 | 512 | 29.65 | ||||||
Aurajoen Uinti | 29.41 | |||||||||
24 | Maija Nurmi | 2003 | 511 | 29.68 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.37 | |||||||||
24 | Netta Nyberg | 2001 | 511 | 29.68 | ||||||
TaTu Tampere | 29.34 | |||||||||
26 | Ella-Maija Syväniemi | 2004 | 506 | 29.77 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 30.10 | |||||||||
27 | Fiona Laakso | 2005 | 503 | 29.82 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.36 | |||||||||
28 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 501 | 29.86 | ||||||
Uinti Tampere | 29.04 | |||||||||
28 | Kerttu Nurmi | 2003 | 501 | 29.86 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.94 | |||||||||
30 | Saana Vähämaa | 2002 | 501 | 29.87 | ||||||
Rauman Uimaseura | 30.30 | |||||||||
31 | Emilia Sihvo | 2004 | 500 | 29.88 | ||||||
Raision Urheilijat | 29.12 | |||||||||
31 | Siiri Konkka | 2004 | 500 | 29.88 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.99 | |||||||||
33 | Julia Koivisto | 2002 | 495 | 29.98 | ||||||
Aurajoen Uinti | 29.11 | |||||||||
34 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 493 | 30.02 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 29.98 | |||||||||
35 | Aino Välimaa | 2006 | 492 | 30.04 | ||||||
Uinti Tampere | 29.81 | |||||||||
36 | Aino Koskelo | 2005 | 485 | 30.20 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 30.69 | |||||||||
37 | Anni Törmänen | 2005 | 482 | 30.26 | ||||||
Rauman Uimaseura | 31.45 | |||||||||
38 | Alida Öhberg | 2002 | 481 | 30.27 | ||||||
Aurajoen Uinti | 29.83 | |||||||||
39 | Sonila Selimi | 2005 | 481 | 30.28 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.71 | |||||||||
40 | Jessika Liimatta | 2004 | 475 | 30.40 | ||||||
TaTu Tampere | 30.53 | |||||||||
41 | Sini Salmi | 2004 | 471 | 30.49 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.28 | |||||||||
42 | Sini Heikkilä | 2003 | 466 | 30.60 | ||||||
Salon Uimarit | 29.96 | |||||||||
43 | Helmiina Toivonen | 2004 | 464 | 30.64 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 30.71 | |||||||||
44 | Armi Auvinen | 2000 | 463 | 30.67 | ||||||
Uinti Tampere | 28.65 | |||||||||
45 | Ella Alanko | 2003 | 461 | 30.71 | ||||||
Aurajoen Uinti | 30.80 | |||||||||
45 | Minttu Kiili | 2005 | 461 | 30.71 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.56 | |||||||||
47 | Hilla Känkänen | 2006 | 460 | 30.73 | ||||||
Porin Uimaseura | 30.63 | |||||||||
48 | Ella Nihtilä | 2004 | 460 | 30.74 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.68 | |||||||||
48 | Maura Bergström | 2005 | 460 | 30.74 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.15 | |||||||||
50 | Kiia Kinnunen | 2003 | 457 | 30.79 | ||||||
TaTu Tampere | 30.88 | |||||||||
51 | Mirella Sauhula | 2006 | 456 | 30.81 | ||||||
Aurajoen Uinti | 31.38 | |||||||||
52 | Aada Hakala | 2004 | 456 | 30.83 | ||||||
Uinti Tampere | 30.47 | |||||||||
53 | Melissa Virtanen | 2004 | 455 | 30.84 | ||||||
Uinti Tampere | 30.40 | |||||||||
54 | Hilda Helo | 2003 | 448 | 30.99 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.01 | |||||||||
55 | Wilma Turpeinen | 2006 | 439 | 31.20 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.66 | |||||||||
56 | Emma Loo | 2004 | 435 | 31.30 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.32 | |||||||||
57 | Emmi Lapikisto | 2005 | 430 | 31.43 | ||||||
Uinti Tampere | 31.02 | |||||||||
58 | Saara Lehto | 2007 | 421 | 31.66 | ||||||
Rauman Uimaseura | 33.14 | |||||||||
59 | Enna Eho | 2004 | 418 | 31.73 | ||||||
Uinti Tampere | 30.66 | |||||||||
60 | Katriina Kallio | 2006 | 416 | 31.77 | ||||||
Raision Urheilijat | 32.73 | |||||||||
61 | Ronja Maude | 2005 | 415 | 31.81 | ||||||
Aurajoen Uinti | 32.91 | |||||||||
62 | Nelli Laaksonen | 2005 | 411 | 31.90 | ||||||
Porin Uimaseura | 31.67 | |||||||||
63 | Aino Lehtinen | 2005 | 410 | 31.94 | ||||||
Aurajoen Uinti | 32.85 | |||||||||
64 | Celina Sandell | 2005 | 407 | 32.02 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.60 | |||||||||
65 | Nanna Tynkkynen | 2003 | 404 | 32.09 | ||||||
TaTu Tampere | 32.24 | |||||||||
66 | My Laverman | 2004 | 400 | 32.18 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.77 | |||||||||
67 | Aino Kuusisto | 2006 | 400 | 32.19 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
68 | Anni Haavisto | 2002 | 396 | 32.30 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 33.53 | |||||||||
69 | Nea Elomaa | 2006 | 391 | 32.45 | ||||||
Uinti Tampere | 33.75 | |||||||||
70 | Cecilia Rönnlund | 2006 | 390 | 32.47 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.94 | |||||||||
70 | Emilia Rahola | 2006 | 390 | 32.47 | ||||||
Porin Uimaseura | 32.17 | |||||||||
72 | Aada Rantanen | 2004 | 388 | 32.51 | ||||||
Raision Urheilijat | 31.70 | |||||||||
73 | Miisa Järvinen | 2007 | 386 | 32.59 | ||||||
Aurajoen Uinti | 33.51 | |||||||||
74 | Aino Kallio | 2003 | 384 | 32.64 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 32.18 | |||||||||
75 | Ella Kostiainen | 2006 | 381 | 32.71 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 34.13 | |||||||||
76 | Noora Pätiälä | 2004 | 379 | 32.77 | ||||||
Uinti Tampere | 32.28 | |||||||||
77 | Laura Valonen | 2003 | 378 | 32.80 | ||||||
Uinti Tampere | 32.91 | |||||||||
78 | Jenna Rautava | 2003 | 375 | 32.88 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 32.02 | |||||||||
79 | Saara Seppälä | 2005 | 374 | 32.91 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 33.73 | |||||||||
80 | Erin Heinikangas | 2007 | 371 | 33.00 | ||||||
Rauman Uimaseura | 35.35 | |||||||||
81 | Mia Karolina Müürsepp | 2006 | 355 | 33.49 | ||||||
Aurajoen Uinti | 33.41 | |||||||||
82 | Iida Vartiainen | 2006 | 353 | 33.55 | ||||||
Aurajoen Uinti | 33.22 | |||||||||
83 | Sofia Oksa | 2007 | 352 | 33.58 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 33.63 | |||||||||
84 | Tilda Saine | 2006 | 334 | 34.18 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.61 | |||||||||
85 | Roosa Lahti | 2004 | 319 | 34.70 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.90 | |||||||||
86 | Iida Kallio | 2004 | 316 | 34.83 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 35.36 | |||||||||
87 | Janna Tepsa | 2005 | 315 | 34.86 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.82 | |||||||||
88 | Milka Tuomela | 2004 | 311 | 35.01 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
89 | Pilvi Österman | 2005 | 309 | 35.10 | ||||||
Aurajoen Uinti | 32.04 | |||||||||
90 | Emma Haapanen | 2006 | 307 | 35.15 | ||||||
Aurajoen Uinti | 35.96 | |||||||||
91 | Maija Grönholm | 2006 | 307 | 35.17 | ||||||
Aurajoen Uinti | 36.13 | |||||||||
92 | Aava Kiuru | 2004 | 298 | 35.50 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 35.31 | |||||||||
93 | Pia Hellmann | 2006 | 292 | 35.76 | ||||||
Rauman Uimaseura | 39.59 | |||||||||
94 | Sara Elomäki | 2006 | 290 | 35.81 | ||||||
Aurajoen Uinti | 38.22 | |||||||||
95 | Sofia Mustonen | 2006 | 284 | 36.09 | ||||||
TaTu Tampere | 35.50 | |||||||||
96 | Viivi Heittokangas | 2004 | 280 | 36.25 | ||||||
Uinti Tampere | 33.59 | |||||||||
97 | Aino Kajonen | 2005 | 280 | 36.27 | ||||||
Aurajoen Uinti | 36.75 | |||||||||
98 | Nelli Lehtonen | 2006 | 276 | 36.44 | ||||||
Uinti Tampere | 37.12 | |||||||||
99 | Alma Paavilainen | 2006 | 265 | 36.94 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 38.42 | |||||||||
100 | Ida Ojala | 2005 | 263 | 37.00 | ||||||
Uinti Tampere | 39.89 | |||||||||
101 | Anna-Sofia Isomäki | 2007 | 258 | 37.27 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 38.31 | |||||||||
102 | Iina Salmivaara | 2006 | 257 | 37.30 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.25 | |||||||||
103 | Eevi Ålander | 2007 | 254 | 37.46 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 37.80 | |||||||||
104 | Laura Lilja | 2004 | 245 | 37.88 | ||||||
Aurajoen Uinti | 38.19 | |||||||||
105 | Nella Hyvärinen | 2004 | 239 | 38.23 | ||||||
Aurajoen Uinti | 38.37 | |||||||||
106 | Elsa Koskinen | 2006 | 237 | 38.33 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.48 | |||||||||
107 | Iina Lamminsaari | 2006 | 228 | 38.82 | ||||||
Uinti Tampere | 38.81 | |||||||||
108 | Unna Heino | 2006 | 220 | 39.25 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 39.35 | |||||||||
109 | Senja-Sofia Hellman | 2006 | 217 | 39.43 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 38.66 | |||||||||
110 | Milja Norgård | 2007 | 194 | 40.93 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 39.75 | |||||||||
111 | Mona Valkonen | 2006 | 180 | 41.99 | ||||||
Uinti Tampere | 46.18 | |||||||||
112 | Silvia Jauhiainen | 2007 | 164 | 43.35 | ||||||
Aurajoen Uinti | 46.53 | |||||||||
113 | Elsa Hirvensalo | 2008 | 162 | 43.48 | ||||||
Aurajoen Uinti | 47.02 | |||||||||
114 | Enna Hautero | 2008 | 156 | 43.99 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
115 | Liia Kivi | 2007 | 153 | 44.31 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
116 | Aliisa Kunttu | 2008 | 143 | 45.37 | ||||||
Aurajoen Uinti | 46.79 | |||||||||
117 | Alla Malyshkova | 1979 | 134 | 46.37 | ||||||
Salon Uimarit | 44.95 | |||||||||
118 | Emma Nygård | 2008 | 109 | 49.54 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
119 | Tatiana Kostitsina | 1948 | 97 | 51.54 | ||||||
Salon Uimarit | 53.63 | |||||||||
- | Janette Setälä | 2001 | DNS | |||||||
Aurajoen Uinti | 28.84 | |||||||||
- | Kira Viitanen | 2006 | DNS | |||||||
Aurajoen Uinti | 50.86 | |||||||||
- | Veera Knuutila | 2008 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 37.01 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 12:02 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 12:18 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Laji 6, 50m Vapaauinti M,P11,P10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Eemeli Varonen | 2009 | 170 | 37.69 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.96 | |||||||||
2 | Hannes Heino | 2009 | 149 | 39.43 | ||||||
Rauman Uimaseura | 41.71 | |||||||||
3 | Niilo Lappalainen | 2011 | 149 | 39.44 | ||||||
Nokian Pyry | 42.29 | |||||||||
4 | Miska Käär | 2009 | 121 | 42.24 | ||||||
Raision Urheilijat | 53.57 | |||||||||
5 | Eetu Ääri | 2010 | 113 | 43.19 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 44.10 | |||||||||
6 | Aarni Sonkkila | 2009 | 101 | 44.81 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 48.49 | |||||||||
7 | Vilho Haikonen | 2009 | 97 | 45.49 | ||||||
Salon Uimarit | 46.84 | |||||||||
8 | Lauri Maijala | 2009 | 96 | 45.57 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
9 | Jesse Rinne | 2010 | 45 | 58.43 | ||||||
Aurajoen Uinti | 55.84 | |||||||||
10 | Aatos Courtiol Lummaa | 2010 | 38 | 1:01.95 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Eliel Fey | 2010 | 17 | 1:20.42 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
12 | Aarne Lehtonen | 2009 | 16 | 1:22.13 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.12 | |||||||||
- | Eino Rantala | 2011 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Onni Kolhi | 2009 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | 55.37 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 6, 50m Vapaauinti M,P11,P10, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Romeo Manner | 2008 | 200 | 35.72 | ||||||
Aurajoen Uinti | 36.11 | |||||||||
2 | Daniel Przado | 2008 | 178 | 37.17 | ||||||
Rauman Uimaseura | 39.22 | |||||||||
3 | Erik Constable | 2008 | 160 | 38.46 | ||||||
Aurajoen Uinti | 42.76 | |||||||||
4 | Oiva Saarinen | 2008 | 154 | 38.96 | ||||||
Aurajoen Uinti | 42.41 | |||||||||
5 | Niklas Honkanen | 2008 | 153 | 39.07 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 49.47 | |||||||||
6 | Matias Rauhala | 2008 | 130 | 41.27 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 44.67 | |||||||||
7 | Benjamin Milovanov | 2008 | 127 | 41.59 | ||||||
Aurajoen Uinti | 44.65 | |||||||||
8 | Jan Virransuo | 2008 | 114 | 43.06 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Topi Heinonen | 2008 | 112 | 43.26 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 46.80 | |||||||||
10 | Ian Gonzalez Caton | 2008 | 111 | 43.42 | ||||||
Aurajoen Uinti | 45.42 | |||||||||
11 | Frans Sagulin | 2008 | 98 | 45.32 | ||||||
Raision Urheilijat | 49.79 | |||||||||
12 | Jasper Pihlava | 2008 | 90 | 46.64 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 45.21 | |||||||||
13 | Urho Kouvonen | 2008 | 67 | 51.34 | ||||||
Aurajoen Uinti | 57.28 | |||||||||
14 | Jonas Saari | 2008 | 39 | 1:01.29 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
- | Roope Rantanen | 2008 | DNS | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 46.63 | |||||||||
Laji 6, 50m Vapaauinti M,P11,P10, Loppukilpailut 12 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Santeri Herpola | 2003 | 592 | 24.90 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 24.77 | |||||||||
2 | Martti Tervanen | 2000 | 569 | 25.22 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 24.89 | |||||||||
3 | Lari Tumanoff | 2003 | 548 | 25.55 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 25.17 | |||||||||
4 | Oskari Arvo | 2002 | 544 | 25.61 | ||||||
Aurajoen Uinti | 26.17 | |||||||||
5 | Marcus Forsel | 2003 | 534 | 25.77 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 25.14 | |||||||||
6 | Tatu Hörkkö | 2001 | 522 | 25.96 | ||||||
Uinti Tampere | 25.05 | |||||||||
7 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 518 | 26.02 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 25.71 | |||||||||
8 | Aleksi Seger | 2001 | 503 | 26.29 | ||||||
Octopus Lohja | 26.30 | |||||||||
8 | Ossi Kleimola | 2001 | 503 | 26.29 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 26.03 | |||||||||
10 | Aapo Kinnunen | 2004 | 498 | 26.37 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.05 | |||||||||
11 | Elias Laine | 2002 | 498 | 26.38 | ||||||
TaTu Tampere | 25.92 | |||||||||
12 | Tuomas Toppinen | 2005 | 495 | 26.42 | ||||||
Aurajoen Uinti | 27.79 | |||||||||
13 | Joona Korhonen | 2000 | 493 | 26.46 | ||||||
Uinti Tampere | 26.35 | |||||||||
14 | Visa Kotiniitty | 2003 | 487 | 26.56 | ||||||
Uinti Tampere | 28.61 | |||||||||
15 | Samu Petteri Kallio | 2002 | 479 | 26.72 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 26.65 | |||||||||
16 | Konsta Kallio | 2004 | 456 | 27.16 | ||||||
Uinti Tampere | 27.31 | |||||||||
17 | Mikael Jokinen | 2001 | 452 | 27.23 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 27.21 | |||||||||
18 | Verneri Lehtovaara | 2004 | 450 | 27.28 | ||||||
Salon Uimarit | 27.36 | |||||||||
19 | Aleksi Nissilä | 2001 | 445 | 27.38 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 27.37 | |||||||||
20 | Arttu Mäenpää | 2003 | 443 | 27.41 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 26.87 | |||||||||
21 | Leevi Korpinen | 2001 | 442 | 27.44 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.39 | |||||||||
22 | Pavel Pankratov | 2004 | 423 | 27.84 | ||||||
TaTu Tampere | 26.86 | |||||||||
23 | Jeremia Varonen | 2004 | 417 | 27.97 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.78 | |||||||||
24 | Daniel Ruotsi | 2002 | 378 | 28.90 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 29.03 | |||||||||
25 | Tatu Kunttila | 2003 | 378 | 28.91 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.94 | |||||||||
26 | Aapo Huhti | 2003 | 372 | 29.07 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 28.02 | |||||||||
27 | Matias Gustafsson | 2002 | 370 | 29.11 | ||||||
Raision Urheilijat | 28.04 | |||||||||
28 | Lassi Walden | 2004 | 363 | 29.29 | ||||||
Uinti Tampere | 30.12 | |||||||||
29 | Julius Sandelin | 2005 | 361 | 29.36 | ||||||
Rauman Uimaseura | 30.76 | |||||||||
30 | Atte Nieminen | 2004 | 346 | 29.76 | ||||||
TaTu Tampere | 29.27 | |||||||||
31 | Eero Mäenpää | 2005 | 345 | 29.80 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.57 | |||||||||
32 | Jasper Oikarainen | 2005 | 344 | 29.84 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.10 | |||||||||
33 | Lenni Lehtonen | 2004 | 341 | 29.91 | ||||||
Uinti Tampere | 29.53 | |||||||||
34 | Aarni Linderborg | 2005 | 336 | 30.06 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.78 | |||||||||
35 | Kasper Kainonen | 2005 | 335 | 30.10 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.78 | |||||||||
36 | Luka Laaksonen | 2005 | 328 | 30.30 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.81 | |||||||||
37 | Lauri Mäkinen | 2004 | 323 | 30.46 | ||||||
Uinti Tampere | 30.39 | |||||||||
38 | Veikka Leväsalo | 2005 | 322 | 30.49 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 33.35 | |||||||||
39 | Elias Laine | 2003 | 312 | 30.81 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.93 | |||||||||
40 | Onni Pajumäki | 2004 | 311 | 30.85 | ||||||
Uinti Tampere | 31.50 | |||||||||
41 | Jan Byskov | 2004 | 303 | 31.10 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 30.84 | |||||||||
42 | Santeri Ahinko | 2004 | 298 | 31.28 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 31.17 | |||||||||
43 | Iliad Sioofy Khojine | 2004 | 290 | 31.56 | ||||||
Uinti Tampere | 32.18 | |||||||||
44 | Aaro Törnström | 2006 | 289 | 31.62 | ||||||
Raision Urheilijat | 32.34 | |||||||||
45 | Alex Lehtola | 2005 | 288 | 31.63 | ||||||
Uinti Tampere | 31.57 | |||||||||
46 | Matias Kotilainen | 2006 | 285 | 31.76 | ||||||
Salon Uimarit | 33.34 | |||||||||
47 | Veeti Valdolin | 2005 | 284 | 31.81 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.08 | |||||||||
48 | Oliver Jokinen | 2005 | 256 | 32.91 | ||||||
Aurajoen Uinti | 33.26 | |||||||||
49 | Casper Leo | 2004 | 256 | 32.92 | ||||||
Aurajoen Uinti | 32.30 | |||||||||
50 | Einari Palmu | 2004 | 239 | 33.67 | ||||||
Aurajoen Uinti | 33.03 | |||||||||
51 | Mikko Ääri | 1979 | 229 | 34.15 | ||||||
Aurajoen Uinti | 33.24 | |||||||||
52 | Severi Muje | 2005 | 215 | 34.90 | ||||||
TaTu Tampere | 35.62 | |||||||||
53 | Aaron Hannula | 2005 | 173 | 37.52 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 39.03 | |||||||||
54 | Rasmus Jewander | 2002 | 172 | 37.57 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.41 | |||||||||
55 | Niko Visuri | 2007 | 163 | 38.24 | ||||||
Aurajoen Uinti | 41.29 | |||||||||
56 | Juho Erkkilä | 2004 | 135 | 40.71 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 44.26 | |||||||||
57 | Marco Lusenius | 2007 | 135 | 40.75 | ||||||
Aurajoen Uinti | 42.14 | |||||||||
58 | Robert Pukki | 2007 | 132 | 40.98 | ||||||
Aurajoen Uinti | 42.07 | |||||||||
59 | Mikko Salmi | 2007 | 121 | 42.26 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 42.02 | |||||||||
60 | Juko Kinnunen | 1999 | 105 | 44.23 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 49.41 | |||||||||
61 | Otto Anttila | 2007 | 97 | 45.40 | ||||||
Aurajoen Uinti | 46.40 | |||||||||
62 | Lauri Kirjonen | 2007 | 93 | 46.07 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 50.63 | |||||||||
63 | Oliver Rautala | 2007 | 74 | 49.70 | ||||||
Aurajoen Uinti | 46.01 | |||||||||
64 | Juuso Silfver | 2007 | 62 | 52.83 | ||||||
Aurajoen Uinti | 49.92 | |||||||||
- | Felix Kandolin | 2007 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 32.40 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Samuel Salminen | 2003 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.85 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 12:18 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 12:55 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Laji 7, 100m Rintauinti N,T15,T11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sofia Danska | 2009 | 236 | 50.41 | 1:44.11 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:47.59 | |||||||||
2 | Veera Knuutila | 2008 | 224 | 50.25 | 1:45.93 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:48.48 | |||||||||
3 | Emilie Sjösten | 2008 | 223 | 50.52 | 1:45.99 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:52.80 | |||||||||
4 | Anni Lappalainen | 2010 | 198 | 52.16 | 1:50.36 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
5 | Nea Nirhamo | 2008 | 185 | 52.68 | 1:52.83 | |||||
Loimaan Uimaseura | 1:52.88 | |||||||||
6 | Lotta Luotola | 2008 | 178 | 54.52 | 1:54.39 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:56.81 | |||||||||
7 | Amanda Ruusuvaara | 2008 | 175 | 55.30 | 1:55.03 | |||||
Uimaseura Kaarina | 2:01.79 | |||||||||
8 | Emma Tieaho | 2008 | 173 | 54.72 | 1:55.37 | |||||
Nokian Pyry | 1:56.79 | |||||||||
9 | Saga Räikkönen | 2008 | 173 | 54.35 | 1:55.43 | |||||
Aurajoen Uinti | 2:13.61 | |||||||||
10 | Selma Syrjänen | 2009 | 170 | 54.59 | 1:56.09 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:00.72 | |||||||||
11 | Aada Kanervo | 2009 | 160 | 55.66 | 1:58.31 | |||||
Uimaseura Kaarina | 2:04.66 | |||||||||
12 | Vilja Suominen | 2009 | 160 | 55.85 | 1:58.32 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:05.93 | |||||||||
13 | Matilda Jokinen | 2008 | 157 | 57.17 | 1:59.20 | |||||
Loimaan Uimaseura | 1:56.31 | |||||||||
14 | Sagdiana Rakhimova | 2008 | 144 | 59.78 | 2:02.72 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
15 | Vilma Koivula | 2008 | 139 | 58.87 | 2:03.94 | |||||
Nokian Pyry | 2:15.14 | |||||||||
16 | Annika Leinonen | 2008 | 134 | 1:00.31 | 2:05.73 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
17 | Elsa Hirvensalo | 2008 | 132 | 59.92 | 2:06.27 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
18 | Moona Mäkelä | 2008 | 129 | 1:02.13 | 2:07.03 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
19 | Aliisa Kunttu | 2008 | 122 | 1:00.75 | 2:09.41 | |||||
Aurajoen Uinti | 2:35.10 | |||||||||
20 | Mea Stigell | 2008 | 109 | 1:01.52 | 2:14.43 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:17.93 | |||||||||
- | Matilda Karvonen | 2009 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | 2:13.09 | |||||||||
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Laji 7, 100m Rintauinti N,T15,T11, Loppukilpailut 12 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Siiri Ala-Karvia | 2004 | 547 | 37.25 | 1:18.67 | |||||
Uinti Tampere | 1:16.95 | |||||||||
2 | Jessica Mäkinen | 2004 | 529 | 37.53 | 1:19.53 | |||||
Uinti Tampere | 1:21.27 | |||||||||
3 | Peppi Vesalainen | 2004 | 521 | 37.87 | 1:19.96 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:18.86 | |||||||||
4 | Helmi Lehtonen | 2004 | 514 | 37.15 | 1:20.33 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:20.25 | |||||||||
5 | Jessika Liimatta | 2004 | 503 | 38.15 | 1:20.89 | |||||
TaTu Tampere | 1:18.49 | |||||||||
6 | Kiia Metsäkonkola | 2005 | 496 | 37.76 | 1:21.28 | |||||
Salon Uimarit | 1:20.97 | |||||||||
7 | Essi Turkki | 2004 | 487 | 39.33 | 1:21.79 | |||||
Uinti Tampere | 1:21.05 | |||||||||
8 | Siiri Mätäsjärvi | 2004 | 481 | 38.22 | 1:22.09 | |||||
Uinti Tampere | 1:20.06 | |||||||||
9 | Janina Granberg | 2006 | 475 | 39.20 | 1:22.42 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:22.14 | |||||||||
10 | Milla Karttunen | 2005 | 460 | 40.33 | 1:23.35 | |||||
Raision Urheilijat | 1:20.95 | |||||||||
11 | Kaisla Korvonen | 2006 | 455 | 39.54 | 1:23.62 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:27.43 | |||||||||
12 | Anni Hyttinen | 2004 | 454 | 39.95 | 1:23.67 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:24.17 | |||||||||
13 | Anna Mattila | 2004 | 451 | 39.92 | 1:23.90 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:24.05 | |||||||||
14 | Milla Lempiälä | 2005 | 447 | 38.68 | 1:24.10 | |||||
Loimaan Uimaseura | 1:22.20 | |||||||||
15 | Helmiina Toivonen | 2004 | 440 | 41.11 | 1:24.58 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:20.43 | |||||||||
16 | Salla Rantala | 2004 | 438 | 40.26 | 1:24.70 | |||||
Uinti Tampere | 1:24.88 | |||||||||
17 | Ida Töyrylä | 2004 | 431 | 40.00 | 1:25.13 | |||||
Uinti Tampere | 1:25.20 | |||||||||
18 | Kristina Grimbaum | 2005 | 407 | 41.42 | 1:26.78 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:29.88 | |||||||||
19 | Sanni Räty | 2005 | 405 | 42.62 | 1:26.96 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:29.51 | |||||||||
20 | Isla Leinonen | 2006 | 394 | 41.41 | 1:27.77 | |||||
Uinti Tampere | 1:27.97 | |||||||||
21 | Viola Karismaa | 2005 | 392 | 42.13 | 1:27.89 | |||||
Porin Uimaseura | 1:26.73 | |||||||||
22 | Ronja Maude | 2005 | 385 | 41.61 | 1:28.42 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:26.64 | |||||||||
23 | Ippi Ranta | 2006 | 374 | 42.23 | 1:29.26 | |||||
Uinti Tampere | 1:33.25 | |||||||||
24 | Ranja Ruotoistenmäki | 2004 | 364 | 43.05 | 1:30.11 | |||||
Uinti Tampere | 1:25.90 | |||||||||
25 | Hanna Törmä | 2007 | 357 | 42.33 | 1:30.67 | |||||
Porin Uimaseura | 1:32.30 | |||||||||
26 | Saaga Keränen | 2006 | 343 | 44.65 | 1:31.91 | |||||
Uinti Tampere | 1:30.53 | |||||||||
27 | Enni Huttunen | 2005 | 335 | 44.41 | 1:32.60 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:32.92 | |||||||||
28 | Essi Pyykkö | 2006 | 333 | 44.57 | 1:32.83 | |||||
Salon Uimarit | 1:34.02 | |||||||||
29 | Lyyli Järvi | 2007 | 331 | 43.96 | 1:32.95 | |||||
Porin Uimaseura | 1:36.19 | |||||||||
30 | Diana Raduly Baka | 2006 | 321 | 44.83 | 1:33.92 | |||||
Salon Uimarit | 1:34.80 | |||||||||
31 | Malva Salmelin | 2006 | 315 | 43.51 | 1:34.49 | |||||
Salon Uimarit | 1:31.69 | |||||||||
32 | Sabina Rakhimova | 2005 | 303 | 45.56 | 1:35.77 | |||||
Raision Urheilijat | 1:50.16 | |||||||||
33 | Aino Kurki | 2005 | 296 | 44.01 | 1:36.45 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:35.19 | |||||||||
34 | Tilda Aaltonen | 2006 | 288 | 45.74 | 1:37.44 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:38.86 | |||||||||
35 | Lila Niskala | 2006 | 284 | 45.76 | 1:37.84 | |||||
Uinti Tampere | 1:35.64 | |||||||||
36 | Vilma Manninen | 2005 | 281 | 45.49 | 1:38.17 | |||||
Salon Uimarit | 1:39.87 | |||||||||
37 | Elina Toivonen | 2006 | 280 | 47.15 | 1:38.33 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:37.20 | |||||||||
38 | Linnea Koski | 2007 | 278 | 46.57 | 1:38.57 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:38.47 | |||||||||
39 | Eeva Toroi | 2005 | 276 | 46.28 | 1:38.82 | |||||
Uinti Tampere | 1:33.10 | |||||||||
40 | Veera Ele | 2006 | 275 | 46.46 | 1:38.93 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:35.84 | |||||||||
41 | Marikki Vuorisalo | 2005 | 271 | 48.51 | 1:39.42 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:38.54 | |||||||||
42 | Cecilia Rönnlund | 2006 | 268 | 46.54 | 1:39.73 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
43 | Milka Tuomela | 2004 | 267 | 47.81 | 1:39.82 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
44 | Janna Tepsa | 2005 | 267 | 46.07 | 1:39.86 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:43.42 | |||||||||
45 | Kiia Koivisto | 2007 | 266 | 47.05 | 1:39.97 | |||||
Loimaan Uimaseura | 1:40.37 | |||||||||
46 | Peppi Eskola | 2005 | 260 | 47.39 | 1:40.75 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:39.25 | |||||||||
46 | Ulla Haarala | 2004 | 260 | 47.45 | 1:40.75 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:35.21 | |||||||||
48 | Hilla-Maaria Juhola | 2007 | 249 | 48.20 | 1:42.24 | |||||
Porin Uimaseura | 1:43.65 | |||||||||
49 | Sonja Heikkilä | 2006 | 246 | 48.81 | 1:42.68 | |||||
Salon Uimarit | 1:48.00 | |||||||||
50 | Mathilda Heikiö | 2006 | 241 | 47.54 | 1:43.37 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:42.79 | |||||||||
51 | Saara Lehto | 2007 | 241 | 50.31 | 1:43.40 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:47.13 | |||||||||
52 | Iida Kallio | 2004 | 227 | 48.99 | 1:45.43 | |||||
Loimaan Uimaseura | 1:45.94 | |||||||||
53 | Sara Elomäki | 2006 | 225 | 49.00 | 1:45.68 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:43.81 | |||||||||
54 | Nella Pesonen | 2006 | 224 | 50.88 | 1:45.82 | |||||
Uinti Tampere | 1:43.57 | |||||||||
55 | Saima Peltonen | 2007 | 224 | 49.40 | 1:45.83 | |||||
Salon Uimarit | 1:45.82 | |||||||||
56 | Justiina Junnila | 2007 | 223 | 51.02 | 1:45.98 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:54.55 | |||||||||
57 | Rianna Hoda | 2006 | 221 | 49.45 | 1:46.28 | |||||
Loimaan Uimaseura | 1:45.36 | |||||||||
58 | Aino Norrdal | 2006 | 210 | 52.64 | 1:48.20 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:48.25 | |||||||||
59 | Unna Heino | 2006 | 209 | 51.11 | 1:48.43 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
60 | Ronja Mäkelä | 2005 | 208 | 49.41 | 1:48.60 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
61 | Agnes Ruusumo | 2007 | 207 | 50.57 | 1:48.65 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:49.20 | |||||||||
62 | Vilma Saarimäki | 2007 | 205 | 52.26 | 1:49.02 | |||||
Raision Urheilijat | 1:46.23 | |||||||||
63 | Iida Vartiainen | 2006 | 204 | 48.74 | 1:49.27 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:41.99 | |||||||||
64 | Emilia Häjänen | 2006 | 203 | 51.98 | 1:49.43 | |||||
Raision Urheilijat | 1:52.87 | |||||||||
65 | Anna-Sofia Isomäki | 2007 | 200 | 52.49 | 1:49.98 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
66 | Veera Helkkala | 2006 | 200 | 53.02 | 1:50.00 | |||||
Raision Urheilijat | 1:53.98 | |||||||||
67 | Alma Paavilainen | 2006 | 198 | 51.65 | 1:50.34 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
68 | Sara Suonio | 2006 | 197 | 51.02 | 1:50.49 | |||||
Salon Uimarit | 1:50.52 | |||||||||
69 | Piitu Perkola | 2006 | 181 | 53.30 | 1:53.56 | |||||
TaTu Tampere | 1:48.48 | |||||||||
70 | Iiris Paloposki | 2007 | 181 | 52.15 | 1:53.68 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:53.04 | |||||||||
71 | Mona Järveläinen | 2007 | 170 | 54.49 | 1:55.94 | |||||
Uimaseura Kaarina | 2:02.00 | |||||||||
72 | Milja Norgård | 2007 | 170 | 57.52 | 1:55.99 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
73 | Noora Riionheimo | 2006 | 163 | 55.88 | 1:57.79 | |||||
Raision Urheilijat | 2:05.54 | |||||||||
74 | Maisa Savisto | 2006 | 160 | 56.88 | 1:58.35 | |||||
Uinti Tampere | 1:55.39 | |||||||||
75 | Maija Salokorpi | 2007 | 157 | 56.83 | 1:59.24 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:55.58 | |||||||||
76 | Eevi Ålander | 2007 | 154 | 56.60 | 1:59.81 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
77 | Nella Hyvärinen | 2004 | 146 | 54.67 | 2:02.07 | |||||
Aurajoen Uinti | 2:17.10 | |||||||||
78 | Minni-Maria Vesma | 2007 | 141 | 57.32 | 2:03.51 | |||||
Raision Urheilijat | 2:05.67 | |||||||||
79 | Selma Mäenpää | 2007 | 134 | 59.88 | 2:05.72 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:12.20 | |||||||||
80 | Aava Sulanterä | 2007 | 121 | 1:03.31 | 2:09.94 | |||||
Uimaseura Kaarina | 2:12.55 | |||||||||
81 | Silvia Jauhiainen | 2007 | 107 | 1:03.81 | 2:15.37 | |||||
Aurajoen Uinti | 2:19.11 | |||||||||
- | Kira Viitanen | 2006 | DNS | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Nanna Kotkatvuori | 2006 | DNS | |||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
- | Armi Wahlroos | 2006 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | 2:05.65 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 7, 100m Rintauinti N,T15,T11, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Roosa Mäkinen | 1999 | 613 | 35.83 | 1:15.75 | |||||
Uinti Tampere | 1:14.42 | |||||||||
2 | Ina Pollari | 2002 | 581 | 36.27 | 1:17.11 | |||||
Uinti Tampere | 1:19.72 | |||||||||
3 | Fanny Grönvall | 2000 | 579 | 36.60 | 1:17.20 | |||||
Uinti Tampere | 1:14.25 | |||||||||
4 | Erika Bergström | 1996 | 570 | 36.24 | 1:17.61 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:17.30 | |||||||||
5 | Enni Lahtinen | 2002 | 539 | 37.71 | 1:19.03 | |||||
Uinti Tampere | 1:17.62 | |||||||||
6 | Senni Tuominen | 2003 | 499 | 37.41 | 1:21.10 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:19.49 | |||||||||
7 | Oona Laakso | 2002 | 489 | 38.62 | 1:21.66 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:20.27 | |||||||||
8 | Paula Peltola | 2001 | 478 | 38.21 | 1:22.27 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Helmi Heinonen | 2002 | 477 | 39.68 | 1:22.34 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:22.73 | |||||||||
10 | Anu Tolvanen | 1982 | 409 | 39.61 | 1:26.68 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:29.62 | |||||||||
11 | Kiia Kinnunen | 2003 | 399 | 41.99 | 1:27.34 | |||||
TaTu Tampere | 1:22.96 | |||||||||
12 | Cinja Åvist | 2003 | 388 | 40.19 | 1:28.16 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:29.32 | |||||||||
13 | Ella Nore | 2002 | 385 | 41.87 | 1:28.41 | |||||
Porin Uimaseura | 1:28.62 | |||||||||
14 | Ella Alanko | 2003 | 382 | 40.48 | 1:28.64 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:26.91 | |||||||||
15 | Kristiina Kangastalo-Hoda | 1978 | 232 | 49.25 | 1:44.64 | |||||
Loimaan Uimaseura | 1:44.61 | |||||||||
16 | Emmi Rauhanen | 2003 | 205 | 51.45 | 1:49.03 | |||||
Porin Uimaseura | 1:48.58 | |||||||||
17 | Linda Grönlund | 2003 | 200 | 53.00 | 1:49.96 | |||||
Porin Uimaseura | 1:53.59 | |||||||||
18 | Emilia Pirttijärvi | 2000 | 149 | 54.18 | 2:01.22 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:54.76 | |||||||||
- | Janette Setälä | 2001 | DNS | |||||||
Aurajoen Uinti | 1:23.96 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 12:55 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 14:31 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Laji 8, 100m Rintauinti M,P16,P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Felix Kandolin | 2007 | 222 | 44.82 | 1:34.32 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:37.19 | |||||||||
2 | Christian Edelman | 2007 | 185 | 47.24 | 1:40.14 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:45.07 | |||||||||
3 | Elias Salo | 2007 | 184 | 48.33 | 1:40.39 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:44.30 | |||||||||
4 | Anton Ylikoski | 2007 | 171 | 50.45 | 1:42.83 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:46.05 | |||||||||
5 | Roope Koskela | 2007 | 161 | 51.27 | 1:44.85 | |||||
Raision Urheilijat | 1:48.94 | |||||||||
6 | Amos Korin | 2008 | 145 | 50.60 | 1:48.50 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:08.70 | |||||||||
7 | Jasu Nieminen | 2007 | 143 | 52.43 | 1:49.03 | |||||
Loimaan Uimaseura | 1:57.20 | |||||||||
8 | Roope Piironen | 2007 | 131 | 52.43 | 1:52.36 | |||||
Loimaan Uimaseura | 2:00.19 | |||||||||
9 | Julius Hilaja | 2007 | 126 | 52.99 | 1:53.95 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:52.82 | |||||||||
10 | Ossi Tikka | 2007 | 124 | 53.03 | 1:54.44 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:56.18 | |||||||||
11 | Patric Meriholvi | 2007 | 122 | 53.71 | 1:55.13 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
12 | Otto Anttila | 2007 | 118 | 57.22 | 1:56.27 | |||||
Aurajoen Uinti | 2:02.42 | |||||||||
13 | Thomas Salonen | 2009 | 115 | 56.51 | 1:57.26 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
14 | Arttu Carne | 2007 | 113 | 56.76 | 1:58.06 | |||||
Raision Urheilijat | 2:02.61 | |||||||||
15 | Juuso Silfver | 2007 | 110 | 56.54 | 1:59.20 | |||||
Aurajoen Uinti | 2:02.88 | |||||||||
16 | Elias Sahla | 2007 | 106 | 56.91 | 2:00.46 | |||||
Salon Uimarit | 2:00.81 | |||||||||
17 | Milo Kallio | 2008 | 104 | 58.79 | 2:01.32 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:02.05 | |||||||||
18 | Niilo Lehtinen | 2009 | 104 | 58.67 | 2:01.42 | |||||
Aurajoen Uinti | 2:05.39 | |||||||||
19 | Eero Carne | 2009 | 89 | 1:01.05 | 2:07.93 | |||||
Raision Urheilijat | 2:19.73 | |||||||||
20 | Vilho Haikonen | 2009 | 81 | 1:01.49 | 2:11.79 | |||||
Salon Uimarit | 2:30.86 | |||||||||
21 | Oliver Rautala | 2007 | 80 | 1:03.29 | 2:12.39 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
22 | Robert Pukki | 2007 | 78 | 1:03.20 | 2:13.22 | |||||
Aurajoen Uinti | 2:22.23 | |||||||||
23 | Juuso Käär | 2009 | 74 | 1:06.94 | 2:15.62 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
24 | Eliel Lintula | 2007 | 65 | 1:05.07 | 2:22.05 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
25 | Matias Lehtinen | 2007 | 62 | 1:10.35 | 2:24.28 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
26 | Kasper Snickars | 2008 | 57 | 1:09.37 | 2:28.34 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Nikke Laine | 2007 | DNS | |||||||
Aurajoen Uinti | 2:11.94 | |||||||||
- | Max Hyvärinen | 2007 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 2:04.40 | |||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Niko Visuri | 2007 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 2:23.88 | |||||||||
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa | ||||||||||
Laji 8, 100m Rintauinti M,P16,P12, Loppukilpailut 13 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Samuel Sainio | 2005 | 443 | 35.19 | 1:14.92 | |||||
Uinti Tampere | 1:20.28 | |||||||||
2 | Seweryn Pastucha | 2004 | 383 | 36.64 | 1:18.63 | |||||
Raision Urheilijat | 1:18.03 | |||||||||
3 | Samuel Halminen | 2005 | 376 | 37.73 | 1:19.10 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:21.32 | |||||||||
4 | Joona Pohjola | 2004 | 370 | 37.37 | 1:19.52 | |||||
Salon Uimarit | 1:21.63 | |||||||||
5 | Eero Rautaporras | 2005 | 364 | 36.69 | 1:19.96 | |||||
Uinti Tampere | 1:19.63 | |||||||||
6 | Santeri Ahinko | 2004 | 359 | 37.64 | 1:20.34 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:20.05 | |||||||||
7 | Aapo Huhti | 2003 | 336 | 36.51 | 1:22.13 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:19.26 | |||||||||
8 | Daniel Kontula | 2005 | 331 | 38.38 | 1:22.56 | |||||
Uinti Tampere | 1:22.16 | |||||||||
9 | Roni Koskinen | 2003 | 304 | 39.66 | 1:24.90 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:22.30 | |||||||||
10 | Veikka Leväsalo | 2005 | 295 | 39.88 | 1:25.82 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:27.68 | |||||||||
11 | Miika Nurminen | 2005 | 294 | 40.40 | 1:25.88 | |||||
Salon Uimarit | 1:27.95 | |||||||||
12 | Juho Törmä | 2005 | 291 | 41.57 | 1:26.17 | |||||
Porin Uimaseura | 1:28.67 | |||||||||
13 | Rasmus Rekola | 2004 | 271 | 39.78 | 1:28.21 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:22.57 | |||||||||
14 | Sebastian Sojolin | 2006 | 270 | 42.10 | 1:28.34 | |||||
TaTu Tampere | 1:28.47 | |||||||||
15 | Aku Hyrsylä | 2003 | 269 | 41.49 | 1:28.49 | |||||
Salon Uimarit | 1:32.97 | |||||||||
16 | Onni Pajumäki | 2004 | 258 | 42.66 | 1:29.73 | |||||
Uinti Tampere | 1:29.86 | |||||||||
17 | Samuli Seger | 2005 | 256 | 42.48 | 1:29.90 | |||||
Octopus Lohja | 1:28.30 | |||||||||
18 | Mio Heinola | 2005 | 254 | 43.48 | 1:30.17 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:29.46 | |||||||||
19 | Veeti Valdolin | 2005 | 250 | 42.22 | 1:30.65 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:40.78 | |||||||||
20 | Lauri-Pekka Pakomäki | 2006 | 243 | 42.52 | 1:31.54 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:25.36 | |||||||||
21 | Samuel Salminen | 2003 | 231 | 42.72 | 1:33.00 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:31.16 | |||||||||
22 | Atte Nieminen | 2004 | 230 | 43.49 | 1:33.17 | |||||
TaTu Tampere | 1:32.63 | |||||||||
23 | Alex Mukkulainen | 2006 | 225 | 43.63 | 1:33.81 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:34.19 | |||||||||
24 | Nuutti Vienonen | 2005 | 224 | 43.50 | 1:33.95 | |||||
Salon Uimarit | 1:31.95 | |||||||||
25 | Matias Saarinen | 2006 | 222 | 44.39 | 1:34.31 | |||||
Salon Uimarit | 1:36.84 | |||||||||
26 | Markus Koskinen | 2005 | 219 | 44.89 | 1:34.70 | |||||
TaTu Tampere | 1:34.43 | |||||||||
27 | Max Allén | 2005 | 207 | 46.11 | 1:36.44 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:37.62 | |||||||||
28 | Eemeli Arnell | 2005 | 204 | 47.40 | 1:36.99 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:37.86 | |||||||||
29 | Axel Leppähaara | 2004 | 199 | 45.92 | 1:37.70 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:35.24 | |||||||||
30 | Max Nikkari | 2004 | 199 | 46.06 | 1:37.82 | |||||
Uinti Tampere | 1:43.24 | |||||||||
31 | Onni Yrjälä | 2006 | 195 | 46.38 | 1:38.46 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:38.82 | |||||||||
32 | Kasper Kainonen | 2005 | 181 | 46.91 | 1:40.93 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:46.35 | |||||||||
33 | Alex Lehtola | 2005 | 178 | 46.87 | 1:41.41 | |||||
Uinti Tampere | 1:35.26 | |||||||||
34 | Max Yli-Salomäki | 2006 | 178 | 47.93 | 1:41.48 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:44.08 | |||||||||
35 | Tuomas Kallio | 2005 | 177 | 48.54 | 1:41.59 | |||||
TaTu Tampere | 1:40.21 | |||||||||
36 | Onni Lehtimäki | 2006 | 175 | 48.48 | 1:41.97 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:39.67 | |||||||||
37 | Henrik Leinonen | 2005 | 174 | 48.47 | 1:42.33 | |||||
Uinti Tampere | 1:46.01 | |||||||||
38 | Frans Sandblom | 2006 | 173 | 49.11 | 1:42.51 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:43.24 | |||||||||
39 | Sauli Gummerus | 2004 | 172 | 48.42 | 1:42.68 | |||||
Uinti Tampere | 1:38.95 | |||||||||
40 | Antti Huttunen | 2006 | 171 | 49.34 | 1:42.76 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:43.97 | |||||||||
41 | Dilen Jalonen | 2006 | 162 | 47.22 | 1:44.70 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
42 | Aapo Koivuniemi | 2004 | 161 | 50.11 | 1:44.98 | |||||
Uinti Tampere | 1:45.83 | |||||||||
43 | Vilho Okkonen | 2006 | 154 | 50.50 | 1:46.46 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:42.99 | |||||||||
44 | Tomas Laine | 2006 | 153 | 49.97 | 1:46.59 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:43.60 | |||||||||
45 | Linus Korin | 2006 | 153 | 52.38 | 1:46.74 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:46.92 | |||||||||
46 | Anton Passoja | 2006 | 147 | 51.22 | 1:48.06 | |||||
Nokian Pyry | 1:47.20 | |||||||||
47 | Joonatan Hietarinne | 2006 | 147 | 50.71 | 1:48.21 | |||||
Salon Uimarit | 1:51.55 | |||||||||
48 | Thomas Korvela | 2005 | 142 | 50.76 | 1:49.25 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:55.31 | |||||||||
49 | Ilari Linderborg | 2006 | 139 | 54.77 | 1:50.23 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:52.63 | |||||||||
50 | Castor Trygg | 2004 | 139 | 50.90 | 1:50.26 | |||||
Uinti Tampere | 1:50.99 | |||||||||
51 | Oliver Jokinen | 2005 | 134 | 52.60 | 1:51.57 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:52.10 | |||||||||
52 | Kasper Kaskela | 2004 | 131 | 53.58 | 1:52.26 | |||||
Uinti Tampere | 1:57.79 | |||||||||
53 | Miika Tuominen | 2005 | 127 | 53.82 | 1:53.44 | |||||
Uimaseura Kaarina | 2:07.69 | |||||||||
54 | Erik Loukine | 2006 | 123 | 55.39 | 1:54.77 | |||||
Raision Urheilijat | 2:04.44 | |||||||||
55 | Juho Erkkilä | 2004 | 114 | 53.55 | 1:57.53 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
56 | Veeti Akkanen | 2006 | 110 | 56.73 | 1:59.21 | |||||
Salon Uimarit | 2:01.89 | |||||||||
57 | Peter Kanninen | 2006 | 106 | 56.92 | 2:00.36 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:54.73 | |||||||||
58 | Aleksi Nurmi | 2006 | 86 | 1:01.09 | 2:09.33 | |||||
Aurajoen Uinti | 2:20.40 | |||||||||
Laji 8, 100m Rintauinti M,P16,P12, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lauri Elomaa | 2000 | 608 | 32.32 | 1:07.40 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.23 | |||||||||
2 | Eetu Närhi | 1998 | 549 | 32.54 | 1:09.75 | |||||
Octopus Lohja | 1:11.76 | |||||||||
3 | Olli Rautaporras | 2000 | 547 | 31.83 | 1:09.84 | |||||
Uinti Tampere | 1:08.23 | |||||||||
4 | Wilhelm Suominen | 1999 | 521 | 33.14 | 1:10.96 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:08.92 | |||||||||
5 | Mohamed Ezzat | 2001 | 492 | 32.30 | 1:12.35 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Efim Romanov | 2002 | 466 | 34.68 | 1:13.65 | |||||
TaTu Tampere | 1:11.32 | |||||||||
7 | Eetu Nyrhinen | 2000 | 461 | 33.87 | 1:13.92 | |||||
Uinti Tampere | 1:10.29 | |||||||||
8 | Henri Koski | 2000 | 445 | 34.23 | 1:14.83 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:11.55 | |||||||||
9 | Justus Hilaja | 2002 | 439 | 35.37 | 1:15.16 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:15.72 | |||||||||
10 | Onni-Kalle Luomala | 2002 | 432 | 35.51 | 1:15.56 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:16.69 | |||||||||
11 | Jere Broman | 2002 | 401 | 36.26 | 1:17.46 | |||||
Uinti Tampere | 1:15.40 | |||||||||
12 | Jerry Roine | 2002 | 381 | 37.49 | 1:18.76 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:15.78 | |||||||||
13 | Mikael Jokinen | 2001 | 378 | 36.28 | 1:18.98 | |||||
Loimaan Uimaseura | 1:16.68 | |||||||||
14 | Heikki Väkeväinen | 2002 | 349 | 38.45 | 1:21.07 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:19.06 | |||||||||
15 | Teemu Malmelin | 1981 | 338 | 37.41 | 1:21.96 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
16 | Aleksi Nissilä | 2001 | 296 | 38.55 | 1:25.66 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
17 | Roni Siivonen | 2000 | 102 | 57.15 | 2:02.14 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:05.42 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 14:31 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 13:33 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Laji 9, 200m Perhosuinti N,T13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sini Mäkilä | 2006 | 339 | 37.35 | 1:22.78 | 2:07.61 | 2:54.61 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Laji 9, 200m Perhosuinti N,T13, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mari Ääri | 1980 | 435 | 34.39 | 1:14.56 | 1:55.54 | 2:40.70 | |||
Aurajoen Uinti | 2:37.51 | |||||||||
2 | Karine Gagnon | 1985 | 390 | 36.40 | 1:18.24 | 2:02.12 | 2:46.64 | |||
Aurajoen Uinti | 2:41.13 | |||||||||
3 | Enni Halttunen | 2005 | 273 | 37.40 | 1:22.70 | 2:14.54 | 3:07.63 | |||
Uinti Tampere | 3:07.39 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 13:33 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 13:34 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Laji 10, 200m Perhosuinti M,P14, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aarni Linderborg | 2005 | 339 | 34.61 | 1:15.49 | 1:58.15 | 2:39.85 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Joonas Arponen | 2005 | 270 | 34.84 | 1:17.53 | 2:06.52 | 2:52.41 | |||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
3 | Akseli Liukkonen | 2005 | 266 | 36.03 | 1:19.68 | 2:05.71 | 2:53.27 | |||
Uinti Tampere | 2:52.12 | |||||||||
Laji 10, 200m Perhosuinti M,P14, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jani-Markus Sula | 1999 | 453 | 31.31 | 1:08.68 | 1:45.00 | 2:25.13 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 429 | 30.21 | 1:05.41 | 1:44.78 | 2:27.81 | |||
Aurajoen Uinti | 2:19.91 | |||||||||
3 | Otto Rannikko | 1999 | 380 | 28.74 | 1:05.01 | 1:48.60 | 2:33.82 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Otto Nurminen | 2004 | 312 | 35.75 | 1:16.56 | 1:59.82 | 2:44.30 | |||
Raision Urheilijat | 2:43.99 | |||||||||
5 | Otso Mäkivuokko | 2003 | 295 | 38.84 | 1:22.05 | 2:06.51 | 2:47.33 | |||
Gladius Kirkkonummi | 2:49.55 | |||||||||
6 | Matteus Einiö | 2004 | 247 | 39.15 | 1:24.21 | 2:12.27 | 2:57.69 | |||
Gladius Kirkkonummi | 2:59.27 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 13:34 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 14:00 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Laji 11, 400m Sekauinti N,T12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Erin Heinikangas | 2007 | 355 | 1:26.36 | 3:08.42 | 4:53.60 | 6:15.88 | |||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
2 | Sofia Oksa | 2007 | 345 | 1:32.12 | 3:10.76 | 4:56.38 | 6:19.51 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
3 | Anita Mäkinen | 2007 | 334 | 1:34.96 | 3:13.13 | 4:58.37 | 6:23.56 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
Laji 11, 400m Sekauinti N,T12, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lotta Pälsi | 2004 | 638 | 1:07.82 | 2:27.93 | 3:56.61 | 5:09.33 | |||
Helsingfors Simsällskap | 5:06.72 | |||||||||
2 | Mila Manner | 2001 | 593 | 1:11.25 | 2:32.92 | 4:04.88 | 5:16.91 | |||
Uinti Tampere | 5:11.10 | |||||||||
3 | Louna Kasvio | 2006 | 573 | 1:13.72 | 2:36.34 | 4:07.74 | 5:20.55 | |||
Helsingfors Simsällskap | 5:33.07 | |||||||||
4 | Emma von Dickoff | 2002 | 569 | 1:13.08 | 2:38.63 | 4:09.19 | 5:21.27 | |||
Uinti Tampere | 5:16.63 | |||||||||
5 | Ada Hakkarainen | 2005 | 567 | 1:15.11 | 2:41.07 | 4:08.44 | 5:21.70 | |||
Helsingfors Simsällskap | 5:18.59 | |||||||||
6 | Ellen Kaituri | 2006 | 562 | 1:13.67 | 2:41.88 | 4:09.36 | 5:22.59 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:33.44 | |||||||||
7 | Iris Hanski | 2003 | 553 | 1:10.57 | 2:33.28 | 4:09.80 | 5:24.38 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:28.48 | |||||||||
8 | Wilma Sundt | 2006 | 540 | 1:16.92 | 2:45.87 | 4:14.25 | 5:26.91 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Aino Koskelo | 2005 | 532 | 1:16.53 | 2:39.66 | 4:12.79 | 5:28.70 | |||
Nurmijärven Uinti | 5:33.17 | |||||||||
10 | Lilli Kulpakko | 2005 | 528 | 1:13.99 | 2:37.21 | 4:12.30 | 5:29.39 | |||
Aurajoen Uinti | 5:23.95 | |||||||||
11 | Siiri Konkka | 2004 | 512 | 1:12.30 | 2:41.01 | 4:14.79 | 5:32.92 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:32.85 | |||||||||
12 | Aino Rantala | 2004 | 499 | 1:17.86 | 2:44.34 | 4:24.19 | 5:35.66 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:30.59 | |||||||||
13 | Maura Bergström | 2005 | 490 | 1:20.74 | 2:45.47 | 4:20.85 | 5:37.81 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:48.84 | |||||||||
14 | Minttu Kiili | 2005 | 456 | 1:19.25 | 2:49.20 | 4:26.69 | 5:45.82 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
15 | Matilda Laitinen | 2004 | 441 | 1:18.01 | 2:50.07 | 4:32.13 | 5:49.93 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
16 | Noora Poutanen | 1999 | 439 | 1:19.16 | 2:47.64 | 4:30.48 | 5:50.32 | |||
TaTu Tampere | 5:40.29 | |||||||||
17 | Aino Kuusisto | 2006 | 437 | 1:20.53 | 2:48.97 | 4:30.77 | 5:50.89 | |||
Nurmijärven Uinti | 6:00.84 | |||||||||
18 | Ella Nihtilä | 2004 | 428 | 1:16.61 | 2:49.09 | 4:33.12 | 5:53.23 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
19 | Roosa Tuomainen | 2005 | 428 | 1:21.97 | 2:57.72 | 4:34.02 | 5:53.31 | |||
Salon Uimarit | 5:46.07 | |||||||||
20 | Anni Törmänen | 2005 | 407 | 1:20.77 | 2:55.69 | 4:41.16 | 5:59.37 | |||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
21 | Erin Gonzalez Catón | 2005 | 401 | 1:23.97 | 2:58.52 | 4:40.44 | 6:01.16 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
22 | Wilma Turpeinen | 2006 | 383 | 1:27.09 | 2:59.34 | 4:48.03 | 6:06.76 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
23 | Hilla Känkänen | 2006 | 379 | 1:26.84 | 3:07.75 | 4:49.03 | 6:07.80 | |||
Porin Uimaseura | 6:16.57 | |||||||||
24 | Katriina Kallio | 2006 | 368 | 1:21.37 | 3:00.17 | 4:49.19 | 6:11.53 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
- | Liisa Siikala | 2003 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | 6:08.07 | |||||||||
- | Fiona Laakso | 2005 | DNF | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 5:37.33 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 14:00 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 14:13 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Laji 12, 400m Sekauinti M,P13, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jakob Sievers | 2000 | 567 | 1:04.65 | 2:21.46 | 3:47.08 | 4:54.52 | |||
Uinti Tampere | 4:49.47 | |||||||||
2 | Aleksi Koprinen | 2003 | 567 | 1:06.10 | 2:25.65 | 3:48.07 | 4:54.57 | |||
Helsingfors Simsällskap | 4:43.34 | |||||||||
3 | Efim Romanov | 2002 | 556 | 1:05.27 | 2:25.34 | 3:49.40 | 4:56.43 | |||
TaTu Tampere | 4:48.92 | |||||||||
4 | Ossi Kleimola | 2001 | 534 | 1:08.71 | 2:25.80 | 3:51.20 | 5:00.55 | |||
Kouvolan Uimarit | 4:47.08 | |||||||||
5 | Wäinö Koskinen | 2002 | 514 | 1:06.64 | 2:25.89 | 3:53.75 | 5:04.36 | |||
Uinti Tampere | 5:07.03 | |||||||||
6 | Davin Lindholm | 2004 | 499 | 1:07.95 | 2:31.01 | 3:55.85 | 5:07.33 | |||
Helsingfors Simsällskap | 5:01.88 | |||||||||
7 | Alexander Malyshkov | 2004 | 446 | 1:15.93 | 2:40.33 | 4:09.99 | 5:19.08 | |||
Salon Uimarit | 5:27.53 | |||||||||
8 | Visa Kotiniitty | 2003 | 444 | 1:05.43 | 2:33.34 | 4:08.83 | 5:19.56 | |||
Uinti Tampere | 5:23.85 | |||||||||
9 | Akseli Ylikoski | 2002 | 432 | 1:13.05 | 2:39.00 | 4:12.09 | 5:22.55 | |||
Pihlava Työväen Urheilijat | 5:17.98 | |||||||||
10 | Mio Harju | 2002 | 418 | 1:12.84 | 2:35.65 | 4:11.79 | 5:25.99 | |||
TaTu Tampere | 5:15.34 | |||||||||
11 | Samuel Sainio | 2005 | 390 | 1:20.18 | 2:49.77 | 4:20.13 | 5:33.66 | |||
Uinti Tampere | 5:49.00 | |||||||||
12 | Julius Sandelin | 2005 | 322 | 1:22.89 | 2:59.11 | 4:38.25 | 5:55.50 | |||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
- | Mohamed Ezzat | 2001 | DNS | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Nardi Gabriel Orenshtein | 2005 | DSQ | 195m | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 14:13 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 15:26 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Laji 13, 50m Perhosuinti N,T11,T10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Selma Syrjänen | 2009 | 130 | 48.22 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Helmi Oksa | 2009 | 122 | 49.17 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 46.05 | |||||||||
3 | Vilja Suominen | 2009 | 110 | 50.93 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 48.79 | |||||||||
4 | Matilda Karvonen | 2009 | 104 | 51.87 | ||||||
Raision Urheilijat | 53.41 | |||||||||
5 | Josefiina Kinos | 2009 | 98 | 52.91 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Anni Lappalainen | 2010 | 92 | 54.07 | ||||||
Nokian Pyry | 56.65 | |||||||||
7 | Emilia Inkeroinen | 2009 | 88 | 54.75 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 57.86 | |||||||||
8 | Iina Tieaho | 2010 | 62 | 1:01.50 | ||||||
Nokian Pyry | 1:00.73 | |||||||||
9 | Emma Karimäki | 2009 | 58 | 1:02.91 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Laji 13, 50m Perhosuinti N,T11,T10, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Venla Holma | 2008 | 271 | 37.75 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 35.84 | |||||||||
2 | Nea Nirhamo | 2008 | 186 | 42.74 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 42.28 | |||||||||
3 | Sofia Maude | 2008 | 164 | 44.63 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 46.98 | |||||||||
4 | Ella Lindholm | 2008 | 147 | 46.22 | ||||||
Salon Uimarit | 47.16 | |||||||||
5 | Lotta Luotola | 2008 | 136 | 47.43 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 51.73 | |||||||||
6 | Emma Tieaho | 2008 | 132 | 47.91 | ||||||
Nokian Pyry | 47.25 | |||||||||
7 | Sagdiana Rakhimova | 2008 | 132 | 47.98 | ||||||
Raision Urheilijat | 48.98 | |||||||||
8 | Matilda Saarinen | 2008 | 131 | 48.03 | ||||||
Salon Uimarit | 48.00 | |||||||||
9 | Kaisa Heikkinen | 2008 | 124 | 48.89 | ||||||
Raision Urheilijat | 49.72 | |||||||||
10 | Saga Räikkönen | 2008 | 124 | 48.91 | ||||||
Aurajoen Uinti | 54.06 | |||||||||
11 | Essi Kallio | 2008 | 118 | 49.80 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 48.26 | |||||||||
12 | Iina Pihlaja | 2008 | 100 | 52.63 | ||||||
Raision Urheilijat | 52.01 | |||||||||
13 | Matilda Jokinen | 2008 | 95 | 53.50 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 49.49 | |||||||||
14 | Enna Hautero | 2008 | 58 | 1:02.83 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
Laji 13, 50m Perhosuinti N,T11,T10, Loppukilpailut 12 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Iida Reini | 2000 | 612 | 28.76 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.40 | |||||||||
2 | Laura Mäki | 1997 | 588 | 29.15 | ||||||
Raision Urheilijat | 28.02 | |||||||||
3 | Anna Vira | 2002 | 577 | 29.34 | ||||||
Raision Urheilijat | 29.14 | |||||||||
4 | Emmi Kaunisto | 2002 | 544 | 29.91 | ||||||
Porin Uimaseura | 29.43 | |||||||||
5 | Heini Hammar | 1999 | 543 | 29.94 | ||||||
Uinti Tampere | 29.53 | |||||||||
6 | Mette Konttila | 2001 | 542 | 29.95 | ||||||
Octopus Lohja | 30.40 | |||||||||
7 | Siiri Konkka | 2004 | 538 | 30.03 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.38 | |||||||||
8 | Helmi Heinonen | 2002 | 532 | 30.14 | ||||||
Aurajoen Uinti | 29.82 | |||||||||
9 | Mari Ääri | 1980 | 528 | 30.21 | ||||||
Aurajoen Uinti | 30.51 | |||||||||
10 | Ina Pollari | 2002 | 514 | 30.49 | ||||||
Uinti Tampere | 30.37 | |||||||||
11 | Siiri Arjanmaa | 2004 | 511 | 30.54 | ||||||
Uinti Tampere | 31.40 | |||||||||
12 | Paula Peltola | 2001 | 510 | 30.56 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.89 | |||||||||
13 | Julia Koivisto | 2002 | 502 | 30.73 | ||||||
Aurajoen Uinti | 30.38 | |||||||||
14 | Helmi Lehtonen | 2004 | 494 | 30.89 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 31.56 | |||||||||
15 | Oona Laakso | 2002 | 489 | 30.99 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.26 | |||||||||
16 | Minka Halava | 2001 | 480 | 31.20 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.82 | |||||||||
17 | Sonila Selimi | 2005 | 469 | 31.44 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.28 | |||||||||
18 | Noora Kylmämetsä | 2004 | 455 | 31.76 | ||||||
Uinti Tampere | 31.72 | |||||||||
19 | Aino Rantala | 2004 | 452 | 31.82 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.39 | |||||||||
20 | Emmi Heine | 2002 | 449 | 31.89 | ||||||
Rauman Uimaseura | 31.37 | |||||||||
21 | Armi Auvinen | 2000 | 444 | 32.02 | ||||||
Uinti Tampere | 30.25 | |||||||||
22 | Ida Töyrylä | 2004 | 442 | 32.06 | ||||||
Uinti Tampere | 31.80 | |||||||||
22 | Mariel Mylly | 2001 | 442 | 32.06 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 31.22 | |||||||||
24 | Senni Mattila | 2003 | 437 | 32.18 | ||||||
Porin Uimaseura | 31.95 | |||||||||
25 | Louna Kasvio | 2006 | 436 | 32.21 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 31.40 | |||||||||
26 | Olivia Koski | 2002 | 435 | 32.23 | ||||||
Aurajoen Uinti | 31.42 | |||||||||
27 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 435 | 32.24 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 31.82 | |||||||||
28 | Enni Lahtinen | 2002 | 427 | 32.43 | ||||||
Uinti Tampere | 31.93 | |||||||||
29 | Viola Karismaa | 2005 | 425 | 32.48 | ||||||
Porin Uimaseura | 34.01 | |||||||||
30 | Karine Gagnon | 1985 | 418 | 32.67 | ||||||
Aurajoen Uinti | 31.94 | |||||||||
31 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 404 | 33.04 | ||||||
Uinti Tampere | 30.83 | |||||||||
32 | Hilda Helo | 2003 | 401 | 33.11 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.86 | |||||||||
33 | Ilona Niemi | 2005 | 399 | 33.17 | ||||||
Uinti Tampere | 36.85 | |||||||||
34 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | 397 | 33.23 | ||||||
Aurajoen Uinti | 32.58 | |||||||||
35 | Janina Granberg | 2006 | 395 | 33.29 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 34.35 | |||||||||
36 | Ella Nihtilä | 2004 | 394 | 33.31 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.29 | |||||||||
37 | Ida Maliranta | 2004 | 387 | 33.51 | ||||||
Raision Urheilijat | 33.92 | |||||||||
38 | Peppi Pinomäki | 2002 | 382 | 33.66 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.51 | |||||||||
39 | Noora Kukkonen | 1999 | 371 | 33.99 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
40 | Emmi Manninen | 2004 | 359 | 34.35 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
41 | Essi Turkki | 2004 | 353 | 34.55 | ||||||
Uinti Tampere | 34.45 | |||||||||
42 | Senni Tuominen | 2003 | 338 | 35.04 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 34.52 | |||||||||
43 | Alida Öhberg | 2002 | 329 | 35.36 | ||||||
Aurajoen Uinti | 34.44 | |||||||||
44 | Celina Sandell | 2005 | 326 | 35.49 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.71 | |||||||||
44 | Cinja Åvist | 2003 | 326 | 35.49 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 35.39 | |||||||||
46 | Emma Lähteenmäki | 2004 | 321 | 35.67 | ||||||
Uinti Tampere | 35.73 | |||||||||
47 | Bettina Sandelin | 2005 | 314 | 35.91 | ||||||
Rauman Uimaseura | 35.59 | |||||||||
48 | Jenna Rautava | 2003 | 307 | 36.21 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 36.19 | |||||||||
49 | Aino Lehtinen | 2005 | 304 | 36.32 | ||||||
Aurajoen Uinti | 36.89 | |||||||||
50 | Veera Korsoff | 2005 | 302 | 36.39 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
51 | Viivi Laiho | 2005 | 287 | 37.03 | ||||||
Aurajoen Uinti | 38.79 | |||||||||
52 | Petra Soini | 2007 | 285 | 37.08 | ||||||
Nokian Pyry | 37.87 | |||||||||
53 | Joanna Salonen | 2006 | 283 | 37.19 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
54 | Saara Seppälä | 2005 | 281 | 37.27 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 38.31 | |||||||||
55 | Ella Alanko | 2003 | 273 | 37.65 | ||||||
Aurajoen Uinti | 35.32 | |||||||||
56 | Sanni Räty | 2005 | 272 | 37.69 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 40.44 | |||||||||
57 | Emma Nieminen | 2005 | 268 | 37.85 | ||||||
Aurajoen Uinti | 37.58 | |||||||||
58 | Nelli Laaksonen | 2005 | 268 | 37.88 | ||||||
Porin Uimaseura | 36.51 | |||||||||
59 | Viivi Laiho | 2005 | 267 | 37.92 | ||||||
Aurajoen Uinti | 38.79 | |||||||||
60 | Saaga Keränen | 2006 | 265 | 38.03 | ||||||
Uinti Tampere | 43.73 | |||||||||
61 | Emma Loo | 2004 | 252 | 38.64 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 41.40 | |||||||||
62 | Ella Parviainen | 2006 | 248 | 38.87 | ||||||
Uinti Tampere | 40.97 | |||||||||
63 | Mathilda Heikiö | 2006 | 242 | 39.17 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.95 | |||||||||
64 | Laura Kinnunen | 2002 | 232 | 39.72 | ||||||
Aurajoen Uinti | 40.55 | |||||||||
65 | Minea Kumlander | 2007 | 232 | 39.74 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 40.92 | |||||||||
66 | Nella Hyvärinen | 2004 | 224 | 40.18 | ||||||
Aurajoen Uinti | 40.80 | |||||||||
67 | Roosa Lahti | 2004 | 224 | 40.19 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.89 | |||||||||
68 | Emma Haapanen | 2006 | 219 | 40.51 | ||||||
Aurajoen Uinti | 42.33 | |||||||||
69 | Venla Ristimäki | 2004 | 215 | 40.75 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 38.59 | |||||||||
70 | Elina Toivonen | 2006 | 207 | 41.28 | ||||||
Aurajoen Uinti | 46.07 | |||||||||
71 | Sofia Mustonen | 2006 | 203 | 41.54 | ||||||
TaTu Tampere | 40.20 | |||||||||
72 | Tilda Saine | 2006 | 202 | 41.61 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 41.23 | |||||||||
73 | Ranja Ruotoistenmäki | 2004 | 201 | 41.68 | ||||||
Uinti Tampere | 41.15 | |||||||||
74 | Pia Hellmann | 2006 | 200 | 41.74 | ||||||
Rauman Uimaseura | 44.72 | |||||||||
75 | Nella Pesonen | 2006 | 181 | 43.13 | ||||||
Uinti Tampere | 45.98 | |||||||||
76 | Veera Olli | 2005 | 181 | 43.17 | ||||||
Uinti Tampere | 40.16 | |||||||||
77 | Aino Jääskeläinen | 2006 | 179 | 43.28 | ||||||
Uinti Tampere | 47.75 | |||||||||
78 | Agnes Ruusumo | 2007 | 170 | 44.05 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 41.84 | |||||||||
79 | Emilia Häjänen | 2006 | 169 | 44.13 | ||||||
Raision Urheilijat | 42.67 | |||||||||
80 | Iina Salmivaara | 2006 | 165 | 44.47 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 47.38 | |||||||||
81 | Riia Pietilä | 2006 | 149 | 46.03 | ||||||
Uinti Tampere | 48.87 | |||||||||
82 | Venny Korjonen | 2005 | 148 | 46.15 | ||||||
Uinti Tampere | 43.79 | |||||||||
83 | Rahma Ezzat | 2007 | 147 | 46.27 | ||||||
Aurajoen Uinti | 49.78 | |||||||||
84 | Aino Kajonen | 2005 | 145 | 46.40 | ||||||
Aurajoen Uinti | 45.63 | |||||||||
85 | Rianna Hoda | 2006 | 141 | 46.85 | ||||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
86 | Kristiina Kangastalo-Hoda | 1978 | 140 | 47.03 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 45.76 | |||||||||
87 | Milja Norgård | 2007 | 131 | 48.03 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
88 | Mona Järveläinen | 2007 | 129 | 48.34 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 49.93 | |||||||||
89 | Maija Salokorpi | 2007 | 112 | 50.63 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 54.83 | |||||||||
90 | Elsa Koskinen | 2006 | 91 | 54.24 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 58.02 | |||||||||
91 | Yasemin Yilmaz | 2007 | 83 | 55.93 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:01.66 | |||||||||
- | Karmen Johanson | 2006 | ||||||||
Vesihelmen Uimaseura | 48.52 | |||||||||
- | Alina Antila | 2004 | 29.99 | |||||||
Nurmijärven Uinti | 29.74 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Alina Vanhatalo | 2006 | 45.31 | |||||||
Uimaseura Kaarina | 49.72 | |||||||||
SW 8.5 Sukellus uidessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 15:26 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 16:35 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Laji 14, 50m Perhosuinti M,P12,P11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Konsta Horppu | 2008 | 125 | 44.83 | ||||||
Nokian Pyry | 48.53 | |||||||||
2 | Romeo Manner | 2008 | 119 | 45.53 | ||||||
Aurajoen Uinti | 50.58 | |||||||||
3 | Kaapo Tuomainen | 2008 | 110 | 46.76 | ||||||
Salon Uimarit | 49.36 | |||||||||
4 | Oiva Saarinen | 2008 | 95 | 49.10 | ||||||
Aurajoen Uinti | 58.73 | |||||||||
5 | Niilo Lappalainen | 2011 | 88 | 50.25 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Severi Saario | 2008 | 84 | 51.20 | ||||||
Uinti-Vakka | 53.84 | |||||||||
7 | Viljam Savolainen | 2008 | 83 | 51.29 | ||||||
Salon Uimarit | 54.59 | |||||||||
8 | Amos Korin | 2008 | 79 | 52.22 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Eemeli Varonen | 2009 | 79 | 52.26 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 59.59 | |||||||||
10 | Milo Kallio | 2008 | 74 | 53.30 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Leevi Lahtinen | 2008 | 51 | 1:00.13 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
12 | Ian Gonzalez Caton | 2008 | 48 | 1:01.70 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Erik Constable | 2008 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 14, 50m Perhosuinti M,P12,P11, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Felix Kandolin | 2007 | 301 | 33.45 | ||||||
Aurajoen Uinti | 34.07 | |||||||||
2 | Lev Vlasov | 2007 | 284 | 34.09 | ||||||
TaTu Tampere | 33.62 | |||||||||
3 | Juho Kallio | 2007 | 153 | 41.87 | ||||||
Porin Uimaseura | 40.79 | |||||||||
4 | Roope Käär | 2007 | 151 | 42.10 | ||||||
Raision Urheilijat | 43.07 | |||||||||
5 | Joel Sulonen | 2007 | 138 | 43.37 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 50.30 | |||||||||
6 | Jasu Nieminen | 2007 | 132 | 43.97 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 43.66 | |||||||||
7 | Elias Salo | 2007 | 132 | 44.03 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 44.05 | |||||||||
8 | Max Hyvärinen | 2007 | 122 | 45.11 | ||||||
Aurajoen Uinti | 44.58 | |||||||||
9 | Roope Piironen | 2007 | 113 | 46.38 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 51.51 | |||||||||
10 | Christian Edelman | 2007 | 109 | 46.94 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 54.12 | |||||||||
11 | Julius Hilaja | 2007 | 102 | 47.94 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 52.44 | |||||||||
12 | Anton Ylikoski | 2007 | 83 | 51.36 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 52.20 | |||||||||
13 | Ossi Tikka | 2007 | 79 | 52.10 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
14 | Emil Savolainen | 2007 | 36 | 1:07.69 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Laji 14, 50m Perhosuinti M,P12,P11, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Otto Rannikko | 1999 | 615 | 26.37 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 25.69 | |||||||||
2 | Wilhelm Suominen | 1999 | 599 | 26.60 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 26.96 | |||||||||
3 | Leevi Lehti | 2000 | 598 | 26.61 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 26.53 | |||||||||
4 | Jani-Markus Sula | 1999 | 586 | 26.80 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 26.31 | |||||||||
5 | Joona Korhonen | 2000 | 574 | 26.98 | ||||||
Uinti Tampere | 27.20 | |||||||||
6 | Martti Tervanen | 2000 | 572 | 27.01 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 26.37 | |||||||||
7 | Marcus Forsel | 2003 | 568 | 27.08 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 26.34 | |||||||||
8 | Tatu Hörkkö | 2001 | 559 | 27.22 | ||||||
Uinti Tampere | 27.00 | |||||||||
9 | Eemeli Leinonen | 2002 | 539 | 27.55 | ||||||
Uinti Tampere | 27.11 | |||||||||
10 | Oskari Arvo | 2002 | 532 | 27.67 | ||||||
Aurajoen Uinti | 27.09 | |||||||||
11 | Verneri Lehtovaara | 2004 | 513 | 28.01 | ||||||
Salon Uimarit | 27.67 | |||||||||
12 | Arttu Mäenpää | 2003 | 511 | 28.05 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.67 | |||||||||
13 | Lassi Niemi | 2004 | 506 | 28.13 | ||||||
TaTu Tampere | 29.53 | |||||||||
14 | Aapo Kinnunen | 2004 | 499 | 28.27 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.28 | |||||||||
15 | Pirkka Perkola | 2001 | 483 | 28.58 | ||||||
TaTu Tampere | 28.33 | |||||||||
16 | Henri Koski | 2000 | 474 | 28.75 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 27.03 | |||||||||
17 | Onni-Kalle Luomala | 2002 | 467 | 28.90 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 28.47 | |||||||||
18 | Leevi Korpinen | 2001 | 449 | 29.28 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.17 | |||||||||
19 | Seweryn Pastucha | 2004 | 429 | 29.74 | ||||||
Raision Urheilijat | 30.23 | |||||||||
20 | Mio Harju | 2002 | 428 | 29.76 | ||||||
TaTu Tampere | 29.26 | |||||||||
21 | Riccardo Castagno | 2004 | 420 | 29.94 | ||||||
Uinti Tampere | 30.89 | |||||||||
22 | Matias Gustafsson | 2002 | 413 | 30.10 | ||||||
Raision Urheilijat | 30.65 | |||||||||
23 | Eetu Nyrhinen | 2000 | 404 | 30.32 | ||||||
Uinti Tampere | 29.51 | |||||||||
24 | Samu Petteri Kallio | 2002 | 400 | 30.44 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.94 | |||||||||
25 | Jeremia Varonen | 2004 | 392 | 30.63 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.45 | |||||||||
26 | Jon Byskov | 2000 | 383 | 30.88 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 30.42 | |||||||||
27 | Daniel Ruotsi | 2002 | 382 | 30.90 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 30.73 | |||||||||
28 | Joonas Arponen | 2005 | 369 | 31.27 | ||||||
Rauman Uimaseura | 32.11 | |||||||||
29 | Antte Säilä | 2004 | 356 | 31.62 | ||||||
Uinti Tampere | 32.45 | |||||||||
30 | Egor Malyshkov | 2003 | 351 | 31.77 | ||||||
Salon Uimarit | 32.14 | |||||||||
31 | Lassi Walden | 2004 | 343 | 32.04 | ||||||
Uinti Tampere | 34.54 | |||||||||
32 | Eero Mäenpää | 2005 | 334 | 32.31 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
33 | Jerry Roine | 2002 | 331 | 32.40 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 31.54 | |||||||||
34 | Maksim Amosov | 2005 | 323 | 32.68 | ||||||
Aurajoen Uinti | 36.20 | |||||||||
35 | Roni Koskinen | 2003 | 319 | 32.81 | ||||||
Aurajoen Uinti | 31.98 | |||||||||
36 | Joona Saloniemi | 2004 | 312 | 33.07 | ||||||
TaTu Tampere | 33.63 | |||||||||
37 | Jasper Oikarainen | 2005 | 310 | 33.11 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.34 | |||||||||
38 | Juho Törmä | 2005 | 298 | 33.56 | ||||||
Porin Uimaseura | 34.96 | |||||||||
39 | Jan Byskov | 2004 | 291 | 33.81 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 32.74 | |||||||||
40 | Aaro Törnström | 2006 | 286 | 34.01 | ||||||
Raision Urheilijat | 33.22 | |||||||||
41 | Luka Laaksonen | 2005 | 275 | 34.46 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.95 | |||||||||
42 | Sakari Gummerus | 2003 | 267 | 34.83 | ||||||
Uinti Tampere | 34.45 | |||||||||
43 | Iliad Sioofy Khojine | 2004 | 257 | 35.27 | ||||||
Uinti Tampere | 36.10 | |||||||||
44 | Onni Lehtimäki | 2006 | 242 | 35.96 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.44 | |||||||||
45 | Joona Kurppa | 2004 | 238 | 36.19 | ||||||
TaTu Tampere | 37.16 | |||||||||
46 | Casper Kvist | 2006 | 233 | 36.40 | ||||||
Nokian Pyry | 37.03 | |||||||||
47 | Axel Leppähaara | 2004 | 224 | 36.89 | ||||||
Aurajoen Uinti | 38.14 | |||||||||
48 | Matias Kotilainen | 2006 | 222 | 36.99 | ||||||
Salon Uimarit | 37.69 | |||||||||
49 | Elias Laine | 2003 | 214 | 37.49 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.16 | |||||||||
50 | Lauri-Pekka Pakomäki | 2006 | 213 | 37.50 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.73 | |||||||||
51 | Iiro Räty | 2006 | 192 | 38.83 | ||||||
Nokian Pyry | 38.77 | |||||||||
52 | Matias Seppä | 2006 | 189 | 39.06 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
53 | Patrik Reiman | 2005 | 177 | 39.88 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 42.72 | |||||||||
54 | Einari Palmu | 2004 | 176 | 39.98 | ||||||
Aurajoen Uinti | 40.13 | |||||||||
55 | Samuel Salminen | 2003 | 171 | 40.39 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 41.26 | |||||||||
56 | Alex Mukkulainen | 2006 | 159 | 41.40 | ||||||
Aurajoen Uinti | 39.97 | |||||||||
57 | Anton Passoja | 2006 | 157 | 41.56 | ||||||
Nokian Pyry | 40.81 | |||||||||
58 | Romeo Maranzani | 2006 | 156 | 41.64 | ||||||
Aurajoen Uinti | 44.78 | |||||||||
59 | Robert Cranston | 2006 | 156 | 41.65 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 41.53 | |||||||||
60 | Tuomas Kallio | 2005 | 154 | 41.80 | ||||||
TaTu Tampere | 43.73 | |||||||||
61 | Luukas Kallio | 2005 | 153 | 41.89 | ||||||
Uinti Tampere | 42.41 | |||||||||
62 | Max Yli-Salomäki | 2006 | 150 | 42.13 | ||||||
Aurajoen Uinti | 44.19 | |||||||||
63 | Elias Tuominen | 2005 | 144 | 42.74 | ||||||
Uinti Tampere | 44.75 | |||||||||
64 | Luka Hirvonen | 2006 | 141 | 43.00 | ||||||
Nokian Pyry | 47.88 | |||||||||
65 | Erik Loukine | 2006 | 102 | 47.95 | ||||||
Raision Urheilijat | 48.67 | |||||||||
66 | Castor Trygg | 2004 | 94 | 49.17 | ||||||
Uinti Tampere | 48.76 | |||||||||
- | Ilari Linderborg | 2006 | DNS | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:00.10 | |||||||||
- | Aleksi Nurmi | 2006 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | 1:18.21 | |||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 16:35 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 17:39 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Laji 15, 100m Vapaauinti N,T15,T10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Hippu Rauhala | 2010 | 249 | 39.30 | 1:22.73 | |||||
Nokian Pyry | 1:26.26 | |||||||||
2 | Elsa Constable | 2009 | 245 | 39.21 | 1:23.19 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:27.11 | |||||||||
3 | Selma Syrjänen | 2009 | 234 | 41.00 | 1:24.37 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:33.87 | |||||||||
4 | Lotta Malmelin | 2009 | 165 | 45.56 | 1:34.84 | |||||
Nokian Pyry | 1:38.94 | |||||||||
5 | Laura Toivonen | 2010 | 141 | 47.27 | 1:39.80 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:47.54 | |||||||||
6 | Viola Tojander | 2010 | 140 | 47.07 | 1:40.25 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Emelie Bachmeier | 2009 | 137 | 45.87 | 1:40.92 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
8 | Lisette Schaper | 2009 | 129 | 46.73 | 1:42.83 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Iina Koivisto | 2010 | 129 | 46.87 | 1:42.91 | |||||
Loimaan Uimaseura | 1:54.73 | |||||||||
10 | Amelie Halkosaari | 2009 | 128 | 47.15 | 1:43.26 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:46.37 | |||||||||
11 | Vilma Keski-Korsu | 2009 | 118 | 50.41 | 1:45.98 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
12 | Kia Kuusela | 2009 | 117 | 48.91 | 1:46.15 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
13 | Emma Karimäki | 2009 | 98 | 54.29 | 1:52.79 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:44.71 | |||||||||
14 | Aada Kaila | 2009 | 97 | 53.25 | 1:52.98 | |||||
Raision Urheilijat | 1:49.52 | |||||||||
15 | Aada Kanervo | 2009 | 93 | 54.06 | 1:54.77 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:55.88 | |||||||||
16 | Ella Ääri | 2011 | 80 | 54.09 | 2:00.67 | |||||
Uimaseura Kaarina | 2:01.65 | |||||||||
- | Ida Sulonen | 2009 | DNS | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Laji 15, 100m Vapaauinti N,T15,T10, Loppukilpailut 11 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Irene Mäkilä | 2004 | 667 | 28.90 | 59.58 | |||||
Raision Urheilijat | 59.90 | |||||||||
2 | Vilma Leppähaara | 2005 | 619 | 29.40 | 1:01.08 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:01.77 | |||||||||
3 | Riikka Niskala | 2004 | 584 | 29.96 | 1:02.27 | |||||
Raision Urheilijat | 1:01.78 | |||||||||
4 | Peppi Vesalainen | 2004 | 583 | 29.81 | 1:02.29 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:01.22 | |||||||||
5 | Matilda Laitinen | 2004 | 542 | 30.68 | 1:03.85 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:04.48 | |||||||||
6 | Sini Mäkilä | 2006 | 536 | 31.10 | 1:04.06 | |||||
Raision Urheilijat | 1:05.91 | |||||||||
7 | Janina Granberg | 2006 | 527 | 31.08 | 1:04.42 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:05.61 | |||||||||
8 | Lilli Kulpakko | 2005 | 517 | 30.81 | 1:04.85 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:02.76 | |||||||||
9 | Anni Hyttinen | 2004 | 513 | 31.70 | 1:05.02 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:05.06 | |||||||||
10 | Elsa Vira | 2006 | 507 | 30.96 | 1:05.26 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:05.60 | |||||||||
11 | Adeliina Kaarlenkaski | 2004 | 506 | 31.06 | 1:05.32 | |||||
Uinti Tampere | 1:03.87 | |||||||||
12 | Anna Mattila | 2004 | 505 | 31.36 | 1:05.34 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Ella Suominen | 2005 | 495 | 31.81 | 1:05.77 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:06.30 | |||||||||
14 | Jessica Mäkinen | 2004 | 494 | 31.13 | 1:05.85 | |||||
Uinti Tampere | 1:04.68 | |||||||||
15 | Noora Kylmämetsä | 2004 | 488 | 32.04 | 1:06.09 | |||||
Uinti Tampere | 1:04.96 | |||||||||
16 | Milla Lempiälä | 2005 | 487 | 32.91 | 1:06.15 | |||||
Loimaan Uimaseura | 1:06.78 | |||||||||
17 | Julianna Kurkela | 2005 | 481 | 31.53 | 1:06.43 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:06.50 | |||||||||
18 | Salla Rantala | 2004 | 474 | 32.27 | 1:06.74 | |||||
Uinti Tampere | 1:06.99 | |||||||||
19 | Ella-Maija Syväniemi | 2004 | 470 | 31.93 | 1:06.94 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:06.54 | |||||||||
20 | Mirella Sauhula | 2006 | 468 | 32.06 | 1:07.02 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:10.09 | |||||||||
21 | Isla Leinonen | 2006 | 463 | 32.15 | 1:07.29 | |||||
Uinti Tampere | 1:09.12 | |||||||||
22 | Melissa Virtanen | 2004 | 462 | 32.73 | 1:07.30 | |||||
Uinti Tampere | 1:07.34 | |||||||||
23 | Sini Salmi | 2004 | 449 | 32.00 | 1:07.97 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.91 | |||||||||
24 | Siiri Ala-Karvia | 2004 | 448 | 32.87 | 1:08.03 | |||||
Uinti Tampere | 1:08.80 | |||||||||
25 | Aada Rantanen | 2004 | 442 | 32.35 | 1:08.32 | |||||
Raision Urheilijat | 1:07.53 | |||||||||
25 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | 442 | 32.26 | 1:08.32 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:07.15 | |||||||||
27 | Anni Frusti | 2007 | 441 | 33.49 | 1:08.39 | |||||
Nokian Pyry | 1:11.17 | |||||||||
28 | Viola Karismaa | 2005 | 436 | 32.68 | 1:08.63 | |||||
Porin Uimaseura | 1:12.10 | |||||||||
29 | Kristina Grimbaum | 2005 | 427 | 32.60 | 1:09.13 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.79 | |||||||||
30 | Ida Maliranta | 2004 | 420 | 32.49 | 1:09.51 | |||||
Raision Urheilijat | 1:09.15 | |||||||||
31 | Enna Eho | 2004 | 419 | 33.25 | 1:09.56 | |||||
Uinti Tampere | 1:09.78 | |||||||||
32 | Nelli Laaksonen | 2005 | 417 | 33.30 | 1:09.64 | |||||
Porin Uimaseura | 1:09.25 | |||||||||
33 | Peppi Eskola | 2005 | 417 | 33.87 | 1:09.68 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:09.38 | |||||||||
34 | My Laverman | 2004 | 415 | 33.53 | 1:09.76 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.77 | |||||||||
35 | Emilia Rahola | 2006 | 413 | 33.57 | 1:09.90 | |||||
Porin Uimaseura | 1:12.06 | |||||||||
36 | Elli Kenttälä | 2006 | 411 | 33.33 | 1:09.98 | |||||
Uinti Tampere | 1:11.09 | |||||||||
37 | Emmi Lapikisto | 2005 | 411 | 33.02 | 1:10.00 | |||||
Uinti Tampere | 1:09.64 | |||||||||
38 | Aliisa Soini | 2007 | 410 | 33.66 | 1:10.03 | |||||
Salon Uimarit | 1:12.78 | |||||||||
39 | Celina Sandell | 2005 | 394 | 33.19 | 1:10.97 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:10.91 | |||||||||
40 | Ella Kostiainen | 2006 | 392 | 34.68 | 1:11.13 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:11.41 | |||||||||
40 | Piia Lahtinen | 2006 | 392 | 34.16 | 1:11.13 | |||||
Uinti Tampere | 1:10.74 | |||||||||
42 | Noora Pätiälä | 2004 | 390 | 34.05 | 1:11.25 | |||||
Uinti Tampere | 1:08.42 | |||||||||
43 | Veera Ele | 2006 | 387 | 34.15 | 1:11.41 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:12.89 | |||||||||
44 | Enni Huttunen | 2005 | 383 | 33.87 | 1:11.68 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:12.34 | |||||||||
45 | Emma Loo | 2004 | 378 | 34.48 | 1:11.94 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:13.45 | |||||||||
46 | Anna Hynönen | 2006 | 376 | 34.19 | 1:12.12 | |||||
Uinti Tampere | 1:12.30 | |||||||||
47 | Henni Halme | 2005 | 367 | 35.05 | 1:12.67 | |||||
Uinti Tampere | 1:12.10 | |||||||||
48 | Veera Malmelin | 2007 | 367 | 34.77 | 1:12.70 | |||||
Nokian Pyry | 1:14.49 | |||||||||
49 | Hanna Törmä | 2007 | 366 | 34.51 | 1:12.75 | |||||
Porin Uimaseura | 1:12.55 | |||||||||
50 | Mia Karolina Müürsepp | 2006 | 362 | 35.41 | 1:13.04 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:12.29 | |||||||||
51 | Mathilda Heikiö | 2006 | 359 | 34.26 | 1:13.20 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:10.96 | |||||||||
52 | Saara Lehto | 2007 | 355 | 35.15 | 1:13.52 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:13.78 | |||||||||
53 | Enni Halttunen | 2005 | 353 | 35.23 | 1:13.62 | |||||
Uinti Tampere | 1:12.73 | |||||||||
54 | Linnea Koski | 2007 | 350 | 34.88 | 1:13.86 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:15.60 | |||||||||
55 | Veera Maijala | 2005 | 345 | 34.34 | 1:14.20 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:16.48 | |||||||||
56 | Anna Bernards | 2005 | 344 | 35.61 | 1:14.26 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:18.63 | |||||||||
57 | Kerttu Heinä | 2006 | 342 | 35.40 | 1:14.43 | |||||
Salon Uimarit | 1:13.34 | |||||||||
58 | Lila Niskala | 2006 | 339 | 35.83 | 1:14.60 | |||||
Uinti Tampere | 1:14.78 | |||||||||
59 | Milja Prepula | 2006 | 338 | 35.80 | 1:14.68 | |||||
Uinti Tampere | 1:18.39 | |||||||||
60 | Ippi Ranta | 2006 | 333 | 36.05 | 1:15.09 | |||||
Uinti Tampere | 1:16.01 | |||||||||
61 | Petra Soini | 2007 | 332 | 36.31 | 1:15.15 | |||||
Nokian Pyry | 1:12.77 | |||||||||
62 | Aino Kurki | 2005 | 328 | 36.29 | 1:15.46 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:15.75 | |||||||||
63 | Lyyli Järvi | 2007 | 328 | 35.61 | 1:15.47 | |||||
Porin Uimaseura | 1:15.65 | |||||||||
64 | Roosa Lahti | 2004 | 326 | 36.47 | 1:15.57 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:15.81 | |||||||||
65 | Hilla-Maaria Juhola | 2007 | 326 | 36.18 | 1:15.63 | |||||
Porin Uimaseura | 1:17.03 | |||||||||
66 | Viivi Laiho | 2005 | 325 | 34.94 | 1:15.70 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:13.82 | |||||||||
67 | Venla Ristimäki | 2004 | 319 | 36.36 | 1:16.12 | |||||
Loimaan Uimaseura | 1:14.14 | |||||||||
68 | Rita Heinonen | 2006 | 319 | 36.74 | 1:16.17 | |||||
Raision Urheilijat | 1:15.21 | |||||||||
69 | Marikki Vuorisalo | 2005 | 318 | 35.92 | 1:16.20 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:13.40 | |||||||||
70 | Janna Tepsa | 2005 | 317 | 36.32 | 1:16.31 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.69 | |||||||||
71 | Ulla Haarala | 2004 | 317 | 36.92 | 1:16.33 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:16.35 | |||||||||
72 | Justiina Junnila | 2007 | 309 | 37.03 | 1:16.99 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:22.49 | |||||||||
73 | Malva Salmelin | 2006 | 308 | 35.93 | 1:17.08 | |||||
Salon Uimarit | 1:15.25 | |||||||||
74 | Sara Suonio | 2006 | 305 | 36.66 | 1:17.29 | |||||
Salon Uimarit | 1:16.73 | |||||||||
75 | Emma Haapanen | 2006 | 295 | 37.87 | 1:18.20 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:19.98 | |||||||||
76 | Eeva Toroi | 2005 | 293 | 37.13 | 1:18.32 | |||||
Uinti Tampere | 1:12.35 | |||||||||
77 | Aava Kiuru | 2004 | 284 | 37.79 | 1:19.17 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:17.22 | |||||||||
78 | Kiia Koivisto | 2007 | 282 | 37.42 | 1:19.33 | |||||
Loimaan Uimaseura | 1:21.25 | |||||||||
79 | Pia Hellmann | 2006 | 267 | 37.80 | 1:20.82 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:25.46 | |||||||||
80 | Piitu Perkola | 2006 | 263 | 38.68 | 1:21.19 | |||||
TaTu Tampere | 1:21.86 | |||||||||
81 | Saima Peltonen | 2007 | 261 | 38.49 | 1:21.38 | |||||
Salon Uimarit | 1:22.92 | |||||||||
82 | Maija Grönholm | 2006 | 255 | 38.91 | 1:22.04 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:20.84 | |||||||||
83 | Rahma Ezzat | 2007 | 251 | 38.88 | 1:22.53 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:23.26 | |||||||||
84 | Veera Knuutila | 2008 | 249 | 38.47 | 1:22.68 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:23.95 | |||||||||
85 | Emilie Sjösten | 2008 | 246 | 39.48 | 1:23.04 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:25.57 | |||||||||
86 | Sanni Tapio | 2005 | 244 | 38.73 | 1:23.30 | |||||
Salon Uimarit | 1:27.46 | |||||||||
87 | Aurora Änäkkälä | 2007 | 240 | 38.80 | 1:23.76 | |||||
Salon Uimarit | 1:22.06 | |||||||||
88 | Kaisa Heikkinen | 2008 | 237 | 41.37 | 1:24.12 | |||||
Raision Urheilijat | 1:30.37 | |||||||||
89 | Tiia Mattila | 2008 | 234 | 42.68 | 1:24.43 | |||||
Uinti-Vakka | 1:27.98 | |||||||||
90 | Anna-Sofia Isomäki | 2007 | 234 | 38.69 | 1:24.47 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:40.60 | |||||||||
91 | Elsa Koskinen | 2006 | 229 | 40.95 | 1:25.04 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:25.74 | |||||||||
92 | Iina Lamminsaari | 2006 | 220 | 40.36 | 1:26.12 | |||||
Uinti Tampere | 1:25.36 | |||||||||
93 | Amanda Ruusuvaara | 2008 | 220 | 40.98 | 1:26.21 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:27.17 | |||||||||
94 | Eevi Ålander | 2007 | 212 | 40.42 | 1:27.29 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:38.32 | |||||||||
95 | Rianna Hoda | 2006 | 207 | 40.72 | 1:27.96 | |||||
Loimaan Uimaseura | 1:29.15 | |||||||||
96 | Ronja Mäkelä | 2005 | 203 | 40.24 | 1:28.47 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
97 | Sofia Maude | 2008 | 202 | 1:28.65 | 1:28.65 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:31.27 | |||||||||
98 | Saga Räikkönen | 2008 | 201 | 40.92 | 1:28.84 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:37.54 | |||||||||
99 | Alina Vanhatalo | 2006 | 191 | 43.06 | 1:30.34 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:31.99 | |||||||||
100 | Senja-Sofia Hellman | 2006 | 191 | 42.79 | 1:30.36 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:35.88 | |||||||||
101 | Elli Jalonen | 2006 | 190 | 43.06 | 1:30.46 | |||||
Uinti Tampere | 1:28.92 | |||||||||
102 | Noora Riionheimo | 2006 | 187 | 43.88 | 1:30.94 | |||||
Raision Urheilijat | 1:31.91 | |||||||||
103 | Iiris Aittokallio | 2006 | 182 | 43.07 | 1:31.71 | |||||
Raision Urheilijat | 1:30.11 | |||||||||
104 | Minni-Maria Vesma | 2007 | 174 | 44.93 | 1:33.20 | |||||
Raision Urheilijat | 1:30.16 | |||||||||
105 | Ella Lindholm | 2008 | 173 | 45.22 | 1:33.30 | |||||
Salon Uimarit | 1:40.24 | |||||||||
106 | Nelli Salonen | 2005 | 164 | 44.83 | 1:34.99 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
107 | Venla Rauta | 2007 | 163 | 44.89 | 1:35.19 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:45.44 | |||||||||
108 | Armi Wahlroos | 2006 | 158 | 45.60 | 1:36.20 | |||||
Raision Urheilijat | 1:38.86 | |||||||||
109 | Iina Pihlaja | 2008 | 151 | 46.70 | 1:37.60 | |||||
Raision Urheilijat | 1:35.06 | |||||||||
110 | Vilma Koivula | 2008 | 149 | 45.66 | 1:38.01 | |||||
Nokian Pyry | 1:33.30 | |||||||||
111 | Silvia Jauhiainen | 2007 | 146 | 47.64 | 1:38.72 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:44.41 | |||||||||
112 | Moona Mäkelä | 2008 | 146 | 47.62 | 1:38.81 | |||||
Salon Uimarit | 1:50.96 | |||||||||
113 | Iiris Paloposki | 2007 | 140 | 47.21 | 1:40.16 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:44.02 | |||||||||
114 | Mea Stigell | 2008 | 140 | 47.70 | 1:40.20 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:45.11 | |||||||||
115 | Veera Helkkala | 2006 | 138 | 48.48 | 1:40.56 | |||||
Raision Urheilijat | 1:37.66 | |||||||||
116 | Minttu Meskanen | 2008 | 135 | 48.04 | 1:41.47 | |||||
Nokian Pyry | 1:36.35 | |||||||||
117 | Aino Norrdal | 2006 | 129 | 48.38 | 1:42.90 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:44.26 | |||||||||
118 | Elsa Hirvensalo | 2008 | 123 | 48.37 | 1:44.43 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:53.15 | |||||||||
119 | Viliina Sundberg | 2006 | 120 | 48.88 | 1:45.50 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
120 | Aliisa Kunttu | 2008 | 117 | 49.73 | 1:46.15 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:51.10 | |||||||||
121 | Yasemin Yilmaz | 2007 | 117 | 49.02 | 1:46.18 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:41.15 | |||||||||
122 | Selma Mäenpää | 2007 | 111 | 50.27 | 1:48.15 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:51.61 | |||||||||
- | Karmen Johanson | 2006 | DNS | |||||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:25.34 | |||||||||
- | Kira Viitanen | 2006 | DNS | |||||||
Aurajoen Uinti | 1:48.11 | |||||||||
- | Aava Sulanterä | 2007 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kaarina | 1:53.30 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 15, 100m Vapaauinti N,T15,T10, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ida Konkka | 2000 | 699 | 28.16 | 58.65 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 57.69 | |||||||||
2 | Emmi Kaunisto | 2002 | 636 | 29.45 | 1:00.53 | |||||
Porin Uimaseura | 1:00.67 | |||||||||
3 | Iris Hanski | 2003 | 572 | 29.94 | 1:02.70 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:02.44 | |||||||||
4 | Senni Mattila | 2003 | 559 | 30.20 | 1:03.18 | |||||
Porin Uimaseura | 1:02.88 | |||||||||
5 | Helmi Heinonen | 2002 | 556 | 30.62 | 1:03.30 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:02.02 | |||||||||
6 | Daniela Degenhardt | 2003 | 552 | 30.06 | 1:03.43 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:01.41 | |||||||||
7 | Vera Vartiainen | 2002 | 551 | 29.95 | 1:03.47 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:01.28 | |||||||||
8 | Kerttu Nurmi | 2003 | 545 | 30.58 | 1:03.73 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:04.12 | |||||||||
9 | Fanny Grönvall | 2000 | 527 | 30.25 | 1:04.43 | |||||
Uinti Tampere | 59.36 | |||||||||
10 | Maija Nurmi | 2003 | 524 | 30.96 | 1:04.54 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:03.16 | |||||||||
11 | Kaisla Kangas | 2002 | 510 | 30.87 | 1:05.13 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:04.36 | |||||||||
12 | Alida Öhberg | 2002 | 491 | 31.89 | 1:05.98 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:04.88 | |||||||||
13 | Saana Vähämaa | 2002 | 481 | 31.66 | 1:06.41 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:06.47 | |||||||||
14 | Kiia Kinnunen | 2003 | 456 | 32.10 | 1:07.59 | |||||
TaTu Tampere | 1:07.77 | |||||||||
15 | Hilda Helo | 2003 | 442 | 32.43 | 1:08.31 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.41 | |||||||||
16 | Helmi Viitasalo | 2002 | 433 | 32.90 | 1:08.81 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:06.86 | |||||||||
17 | Sini Heikkilä | 2003 | 415 | 31.90 | 1:09.77 | |||||
Salon Uimarit | 1:04.72 | |||||||||
18 | Jenna Rautava | 2003 | 390 | 34.26 | 1:11.25 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:10.48 | |||||||||
19 | Laura Kinnunen | 2002 | 386 | 34.43 | 1:11.47 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:09.60 | |||||||||
20 | Ella Nore | 2002 | 380 | 34.08 | 1:11.83 | |||||
Porin Uimaseura | 1:11.30 | |||||||||
21 | Nanna Tynkkynen | 2003 | 375 | 34.67 | 1:12.14 | |||||
TaTu Tampere | 1:13.47 | |||||||||
22 | Liisa Siikala | 2003 | 361 | 36.57 | 1:13.11 | |||||
Uinti Tampere | 1:10.71 | |||||||||
23 | Anni Haavisto | 2002 | 360 | 35.94 | 1:13.17 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:13.89 | |||||||||
24 | Laura Valonen | 2003 | 332 | 35.48 | 1:15.12 | |||||
Uinti Tampere | 1:13.46 | |||||||||
25 | Linda Grönlund | 2003 | 282 | 37.74 | 1:19.35 | |||||
Porin Uimaseura | 1:20.02 | |||||||||
26 | Emilia Pirttijärvi | 2000 | 233 | 39.91 | 1:24.57 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:26.72 | |||||||||
27 | Emmi Rauhanen | 2003 | 233 | 39.16 | 1:24.58 | |||||
Porin Uimaseura | 1:22.01 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 17:39 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 18:17 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Laji 16, 100m Vapaauinti M,P16,P11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Romeo Manner | 2008 | 212 | 37.80 | 1:18.64 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:28.26 | |||||||||
2 | Daniel Przado | 2008 | 202 | 37.62 | 1:19.86 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
3 | Kaapo Virtanen | 2008 | 172 | 39.34 | 1:24.33 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:28.80 | |||||||||
4 | Venuel Anton | 2008 | 167 | 38.14 | 1:25.08 | |||||
Raision Urheilijat | 1:34.90 | |||||||||
5 | Eemeli Varonen | 2009 | 150 | 41.56 | 1:28.14 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:28.62 | |||||||||
6 | Amos Korin | 2008 | 150 | 40.72 | 1:28.17 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:29.04 | |||||||||
7 | Viljam Savolainen | 2008 | 146 | 41.74 | 1:28.93 | |||||
Salon Uimarit | 1:26.25 | |||||||||
8 | Eero Carne | 2009 | 144 | 44.43 | 1:29.41 | |||||
Raision Urheilijat | 1:42.17 | |||||||||
8 | Niilo Lappalainen | 2011 | 144 | 41.82 | 1:29.41 | |||||
Nokian Pyry | 1:40.39 | |||||||||
10 | Erik Constable | 2008 | 141 | 43.80 | 1:30.08 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:42.64 | |||||||||
11 | Oiva Saarinen | 2008 | 135 | 42.77 | 1:31.28 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:40.60 | |||||||||
12 | Hannes Heino | 2009 | 134 | 42.55 | 1:31.47 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
13 | Juuso Käär | 2009 | 132 | 44.85 | 1:31.93 | |||||
Raision Urheilijat | 1:32.16 | |||||||||
14 | Milo Kallio | 2008 | 128 | 43.60 | 1:32.87 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:30.22 | |||||||||
15 | Matias Rauhala | 2008 | 126 | 44.62 | 1:33.52 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
16 | Ian Gonzalez Caton | 2008 | 116 | 46.38 | 1:36.00 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:36.41 | |||||||||
17 | Niklas Honkanen | 2008 | 116 | 43.24 | 1:36.01 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:40.86 | |||||||||
17 | Thomas Salonen | 2009 | 116 | 44.13 | 1:36.01 | |||||
Raision Urheilijat | 1:43.80 | |||||||||
19 | Miska Käär | 2009 | 115 | 44.78 | 1:36.30 | |||||
Raision Urheilijat | 1:51.75 | |||||||||
20 | Wili Sauhula | 2010 | 104 | 48.22 | 1:39.64 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
21 | Topi Heinonen | 2008 | 103 | 46.51 | 1:39.86 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:41.14 | |||||||||
22 | Eetu Ääri | 2010 | 103 | 47.05 | 1:39.92 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:43.53 | |||||||||
22 | Wille Vantala | 2009 | 103 | 46.76 | 1:39.92 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:40.69 | |||||||||
24 | Niilo Lehtinen | 2009 | 102 | 47.30 | 1:40.35 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:40.46 | |||||||||
25 | Roope Rantanen | 2008 | 94 | 46.60 | 1:43.06 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
26 | Leevi Lahtinen | 2008 | 93 | 50.25 | 1:43.38 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:43.91 | |||||||||
27 | Onni Virtanen | 2008 | 90 | 48.04 | 1:44.38 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
28 | Eemeli Havia | 2010 | 89 | 47.85 | 1:45.05 | |||||
Salon Uimarit | 2:04.96 | |||||||||
29 | Frans Sagulin | 2008 | 87 | 48.87 | 1:45.79 | |||||
Raision Urheilijat | 1:48.51 | |||||||||
30 | Jasper Pihlava | 2008 | 86 | 49.68 | 1:46.17 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
31 | Onni Kolhi | 2009 | 67 | 53.41 | 1:55.18 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
32 | Taito Aaltonen | 2009 | 67 | 52.32 | 1:55.29 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
33 | Eemeli Eloranta | 2008 | 47 | 56.02 | 2:09.26 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
34 | Kasper Snickars | 2008 | 36 | 1:04.76 | 2:21.55 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Laji 16, 100m Vapaauinti M,P16,P11, Loppukilpailut 12 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lassi Haimi | 2003 | 650 | 26.68 | 54.14 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 54.55 | |||||||||
2 | Lari Tumanoff | 2003 | 624 | 26.16 | 54.87 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 54.35 | |||||||||
3 | Aleksi Koprinen | 2003 | 598 | 26.55 | 55.65 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 56.55 | |||||||||
4 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 577 | 27.65 | 56.32 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 55.29 | |||||||||
5 | Eero Rautaporras | 2005 | 545 | 27.24 | 57.40 | |||||
Uinti Tampere | 57.13 | |||||||||
6 | Santeri Herpola | 2003 | 535 | 27.66 | 57.77 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 55.51 | |||||||||
7 | Arttu Mäenpää | 2003 | 533 | 28.21 | 57.83 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 57.70 | |||||||||
8 | Joonas Cranston | 2003 | 524 | 27.68 | 58.15 | |||||
Nummelan Kisaajat | 58.03 | |||||||||
9 | Seweryn Pastucha | 2004 | 514 | 28.83 | 58.55 | |||||
Raision Urheilijat | 58.18 | |||||||||
10 | Tuomas Toppinen | 2005 | 510 | 28.08 | 58.69 | |||||
Aurajoen Uinti | 59.02 | |||||||||
11 | Jaakko Pihlava | 2004 | 467 | 28.56 | 1:00.46 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:00.00 | |||||||||
12 | Joona Pohjola | 2004 | 454 | 29.36 | 1:01.02 | |||||
Salon Uimarit | 1:01.56 | |||||||||
13 | Henry Nyman | 2003 | 444 | 29.34 | 1:01.46 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:01.54 | |||||||||
14 | Kasperi Heikkinen | 2005 | 440 | 28.47 | 1:01.64 | |||||
Raision Urheilijat | 1:04.59 | |||||||||
15 | Jeremia Varonen | 2004 | 440 | 29.77 | 1:01.67 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:02.57 | |||||||||
16 | Samuel Halminen | 2005 | 434 | 30.37 | 1:01.92 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:02.82 | |||||||||
17 | Konsta Kallio | 2004 | 432 | 28.63 | 1:02.05 | |||||
Uinti Tampere | 59.27 | |||||||||
18 | Oskar Tuominen | 2004 | 421 | 29.71 | 1:02.58 | |||||
Uinti Tampere | 1:02.85 | |||||||||
19 | Kasper Holopainen | 2003 | 420 | 29.46 | 1:02.60 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:04.47 | |||||||||
20 | Ilja Syrjä | 2004 | 416 | 30.31 | 1:02.83 | |||||
Uinti Tampere | 1:03.61 | |||||||||
21 | Ivan Chupakhin | 2005 | 408 | 30.38 | 1:03.20 | |||||
Uinti Tampere | 1:03.55 | |||||||||
22 | Tatu Kunttila | 2003 | 399 | 30.52 | 1:03.71 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:03.51 | |||||||||
23 | Oliver Aspholm | 2005 | 398 | 30.64 | 1:03.76 | |||||
Uinti Tampere | 1:04.73 | |||||||||
24 | Olli Havia | 2004 | 397 | 30.53 | 1:03.80 | |||||
Salon Uimarit | 1:04.06 | |||||||||
25 | Eero Mäenpää | 2005 | 380 | 31.02 | 1:04.72 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.53 | |||||||||
26 | Roni Koskinen | 2003 | 372 | 30.72 | 1:05.18 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:04.34 | |||||||||
27 | Joonas Arponen | 2005 | 371 | 32.09 | 1:05.26 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:04.39 | |||||||||
28 | Konsta Vainio | 2005 | 368 | 31.45 | 1:05.43 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:09.08 | |||||||||
29 | Aarni Linderborg | 2005 | 368 | 31.53 | 1:05.45 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.73 | |||||||||
30 | Rasmus Rekola | 2004 | 363 | 31.67 | 1:05.70 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:04.36 | |||||||||
31 | Atte Nieminen | 2004 | 363 | 31.21 | 1:05.75 | |||||
TaTu Tampere | 1:04.56 | |||||||||
32 | Luka Laaksonen | 2005 | 353 | 31.04 | 1:06.35 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.72 | |||||||||
33 | Aku Hyrsylä | 2003 | 350 | 31.26 | 1:06.51 | |||||
Salon Uimarit | 1:06.86 | |||||||||
34 | Jasper Oikarainen | 2005 | 349 | 31.87 | 1:06.62 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.68 | |||||||||
35 | Nuutti Vienonen | 2005 | 340 | 32.07 | 1:07.20 | |||||
Salon Uimarit | 1:08.00 | |||||||||
36 | Matteus Einiö | 2004 | 338 | 32.00 | 1:07.33 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:08.16 | |||||||||
37 | Santeri Gummerus | 2003 | 327 | 31.96 | 1:08.07 | |||||
Uinti Tampere | 1:07.51 | |||||||||
38 | Veikka Leväsalo | 2005 | 320 | 32.68 | 1:08.53 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:08.86 | |||||||||
39 | Lauri Aho | 2006 | 317 | 33.54 | 1:08.78 | |||||
Raision Urheilijat | 1:08.13 | |||||||||
40 | Elias Laine | 2003 | 315 | 32.93 | 1:08.93 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:08.86 | |||||||||
41 | Samuli Seger | 2005 | 299 | 33.31 | 1:10.11 | |||||
Octopus Lohja | 1:13.01 | |||||||||
42 | Veeti Valdolin | 2005 | 298 | 33.08 | 1:10.19 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.77 | |||||||||
43 | Alex Mukkulainen | 2006 | 285 | 33.56 | 1:11.22 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:14.52 | |||||||||
44 | Patrik Reiman | 2005 | 279 | 34.58 | 1:11.73 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:11.41 | |||||||||
45 | Ossi Barck | 2005 | 271 | 34.57 | 1:12.42 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:14.91 | |||||||||
46 | Alex Lehtola | 2005 | 270 | 33.63 | 1:12.52 | |||||
Uinti Tampere | 1:13.59 | |||||||||
47 | Sebastian Sojolin | 2006 | 266 | 35.21 | 1:12.89 | |||||
TaTu Tampere | 1:14.50 | |||||||||
48 | Aaro Törnström | 2006 | 265 | 35.62 | 1:13.00 | |||||
Raision Urheilijat | 1:12.74 | |||||||||
49 | Max Allén | 2005 | 259 | 34.51 | 1:13.57 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:13.57 | |||||||||
50 | Matias Seppä | 2006 | 257 | 35.14 | 1:13.77 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:16.44 | |||||||||
51 | Lauri-Pekka Pakomäki | 2006 | 254 | 35.67 | 1:14.07 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:08.72 | |||||||||
52 | Santeri Holmberg | 2006 | 253 | 34.87 | 1:14.11 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.81 | |||||||||
53 | Leevi Luoma | 2005 | 252 | 35.25 | 1:14.26 | |||||
Uinti Tampere | 1:15.21 | |||||||||
54 | Samuel Salminen | 2003 | 249 | 34.54 | 1:14.48 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.39 | |||||||||
55 | Casper Leo | 2004 | 247 | 36.08 | 1:14.68 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:10.77 | |||||||||
56 | Iiro Räty | 2006 | 246 | 35.96 | 1:14.79 | |||||
Nokian Pyry | 1:12.22 | |||||||||
57 | Matias Saarinen | 2006 | 240 | 35.48 | 1:15.46 | |||||
Salon Uimarit | 1:15.44 | |||||||||
58 | Axel Leppähaara | 2004 | 238 | 35.65 | 1:15.68 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:13.72 | |||||||||
59 | Onni Yrjälä | 2006 | 236 | 35.40 | 1:15.87 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:16.46 | |||||||||
60 | Kalle Heinonen | 2006 | 235 | 34.89 | 1:16.00 | |||||
TaTu Tampere | 1:17.17 | |||||||||
61 | Leevi Saarinen | 2006 | 234 | 36.02 | 1:16.03 | |||||
Uinti-Vakka | 1:19.26 | |||||||||
62 | Romeo Maranzani | 2006 | 229 | 36.68 | 1:16.62 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:22.75 | |||||||||
63 | Vilho Okkonen | 2006 | 224 | 37.47 | 1:17.16 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:18.87 | |||||||||
64 | Robert Cranston | 2006 | 224 | 36.72 | 1:17.19 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:19.31 | |||||||||
65 | Ville Suojasto | 2006 | 223 | 36.40 | 1:17.26 | |||||
Raision Urheilijat | 1:15.66 | |||||||||
66 | Eemeli Arnell | 2005 | 220 | 36.94 | 1:17.64 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:17.20 | |||||||||
67 | Max Yli-Salomäki | 2006 | 218 | 37.78 | 1:17.86 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:20.43 | |||||||||
68 | Sauli Gummerus | 2004 | 212 | 36.73 | 1:18.66 | |||||
Uinti Tampere | 1:15.79 | |||||||||
69 | Ossi Tikka | 2007 | 197 | 38.14 | 1:20.55 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:21.99 | |||||||||
70 | Linus Korin | 2006 | 197 | 38.38 | 1:20.56 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:17.85 | |||||||||
71 | Luka Hirvonen | 2006 | 195 | 39.43 | 1:20.80 | |||||
Nokian Pyry | 1:22.86 | |||||||||
72 | Juho Kallio | 2007 | 188 | 38.35 | 1:21.88 | |||||
Porin Uimaseura | 1:17.54 | |||||||||
73 | Frans Sandblom | 2006 | 187 | 39.07 | 1:22.02 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:23.51 | |||||||||
74 | Elias Salo | 2007 | 183 | 38.35 | 1:22.50 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:26.52 | |||||||||
75 | Roope Piironen | 2007 | 176 | 40.17 | 1:23.58 | |||||
Loimaan Uimaseura | 1:24.97 | |||||||||
76 | Aapo Koivuniemi | 2004 | 175 | 39.70 | 1:23.73 | |||||
Uinti Tampere | 1:23.23 | |||||||||
77 | Miika Tuominen | 2005 | 175 | 39.17 | 1:23.86 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:26.43 | |||||||||
78 | Aaron Hannula | 2005 | 173 | 40.34 | 1:24.06 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:25.28 | |||||||||
79 | Peter Kanninen | 2006 | 167 | 38.14 | 1:25.08 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:34.94 | |||||||||
80 | Joonatan Hietarinne | 2006 | 163 | 38.95 | 1:25.75 | |||||
Salon Uimarit | 1:26.53 | |||||||||
81 | Dilen Jalonen | 2006 | 162 | 39.48 | 1:25.98 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:38.55 | |||||||||
82 | Max Hyvärinen | 2007 | 158 | 41.00 | 1:26.76 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:27.31 | |||||||||
83 | Joel Sulonen | 2007 | 155 | 40.90 | 1:27.16 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:26.10 | |||||||||
84 | Thomas Korvela | 2005 | 154 | 40.59 | 1:27.36 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:26.35 | |||||||||
85 | Veeti Akkanen | 2006 | 153 | 39.86 | 1:27.68 | |||||
Salon Uimarit | 1:26.54 | |||||||||
86 | Elias Sahla | 2007 | 149 | 42.26 | 1:28.39 | |||||
Salon Uimarit | 1:32.76 | |||||||||
87 | Roope Käär | 2007 | 148 | 41.62 | 1:28.54 | |||||
Raision Urheilijat | 1:23.33 | |||||||||
88 | Marco Lusenius | 2007 | 146 | 44.01 | 1:28.89 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:37.17 | |||||||||
89 | Anton Ylikoski | 2007 | 139 | 44.01 | 1:30.41 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:27.83 | |||||||||
90 | Julius Hilaja | 2007 | 138 | 42.39 | 1:30.64 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:31.84 | |||||||||
91 | Oliver Rautala | 2007 | 135 | 45.92 | 1:31.28 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:42.82 | |||||||||
92 | Ismail Fedulin | 2006 | 132 | 41.55 | 1:32.01 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
93 | Mikko Salmi | 2007 | 130 | 43.61 | 1:32.54 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
94 | Nikke Laine | 2007 | 127 | 43.39 | 1:33.32 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:42.12 | |||||||||
94 | Niko Visuri | 2007 | 127 | 43.39 | 1:33.32 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:39.35 | |||||||||
96 | Ilari Linderborg | 2006 | 125 | 44.93 | 1:33.68 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:37.06 | |||||||||
97 | Robert Pukki | 2007 | 124 | 44.98 | 1:33.98 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:39.07 | |||||||||
98 | Jesper Isotalo | 2007 | 120 | 45.04 | 1:34.89 | |||||
Raision Urheilijat | 1:36.21 | |||||||||
99 | Arttu Carne | 2007 | 101 | 47.17 | 1:40.64 | |||||
Raision Urheilijat | 1:48.44 | |||||||||
100 | Eliel Lintula | 2007 | 99 | 46.47 | 1:41.20 | |||||
Uimaseura Kaarina | 1:41.43 | |||||||||
100 | Otto Anttila | 2007 | 99 | 47.32 | 1:41.20 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:44.21 | |||||||||
102 | Matias Lehtinen | 2007 | 80 | 50.95 | 1:48.62 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
103 | Lauri Kirjonen | 2007 | 75 | 50.49 | 1:50.80 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
104 | Juuso Silfver | 2007 | 59 | 15.16 | 2:00.18 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:56.00 | |||||||||
Laji 16, 100m Vapaauinti M,P16,P11, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Wilhelm Suominen | 1999 | 645 | 25.64 | 54.27 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 54.13 | |||||||||
2 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 587 | 26.79 | 56.02 | |||||
Aurajoen Uinti | 56.06 | |||||||||
3 | Efim Romanov | 2002 | 549 | 27.93 | 57.27 | |||||
TaTu Tampere | 56.57 | |||||||||
4 | Olli Rautaporras | 2000 | 527 | 27.15 | 58.05 | |||||
Uinti Tampere | 57.29 | |||||||||
5 | Aleksi Seger | 2001 | 526 | 27.67 | 58.09 | |||||
Octopus Lohja | 57.10 | |||||||||
5 | Jere Broman | 2002 | 526 | 28.17 | 58.09 | |||||
Uinti Tampere | 59.00 | |||||||||
7 | Elias Laine | 2002 | 524 | 28.45 | 58.18 | |||||
TaTu Tampere | 56.49 | |||||||||
7 | Justus Hilaja | 2002 | 524 | 27.74 | 58.18 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 58.44 | |||||||||
9 | Jani-Markus Sula | 1999 | 492 | 27.42 | 59.41 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 55.58 | |||||||||
10 | Aleksi Nissilä | 2001 | 468 | 28.45 | 1:00.42 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | 1:00.61 | |||||||||
11 | Oskari Arvo | 2002 | 464 | 28.32 | 1:00.59 | |||||
Aurajoen Uinti | 58.88 | |||||||||
12 | Eemeli Leinonen | 2002 | 463 | 28.99 | 1:00.63 | |||||
Uinti Tampere | 58.91 | |||||||||
13 | Akseli Ylikoski | 2002 | 456 | 29.43 | 1:00.92 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 1:02.05 | |||||||||
14 | Samu Petteri Kallio | 2002 | 456 | 28.99 | 1:00.93 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:00.17 | |||||||||
15 | Jon Byskov | 2000 | 432 | 30.07 | 1:02.03 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:01.76 | |||||||||
16 | Matias Gustafsson | 2002 | 418 | 29.37 | 1:02.69 | |||||
Raision Urheilijat | 1:02.86 | |||||||||
17 | Rasmus Jewander | 2002 | 207 | 37.42 | 1:19.19 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:23.07 | |||||||||
- | Mohamed Ezzat | 2001 | DNS | |||||||
Aurajoen Uinti | 54.63 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 18:17 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 16:59 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Laji 17, 200m Rintauinti N,T13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ellen Kaituri | 2006 | 616 | 37.19 | 1:20.81 | 2:01.82 | 2:43.49 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:47.80 | |||||||||
2 | Kaisla Korvonen | 2006 | 427 | 42.89 | 1:31.51 | 2:19.65 | 3:04.63 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:06.57 | |||||||||
3 | Nea Elomaa | 2006 | 405 | 41.40 | 1:29.81 | 2:19.90 | 3:07.91 | |||
Uinti Tampere | 3:15.14 | |||||||||
4 | Aino Kuusisto | 2006 | 362 | 44.09 | 1:34.74 | 2:25.70 | 3:15.10 | |||
Nurmijärven Uinti | 3:14.84 | |||||||||
5 | Ronja Vilska | 2006 | 359 | 45.86 | 1:34.91 | 2:26.95 | 3:15.59 | |||
Aurajoen Uinti | 3:15.82 | |||||||||
6 | Saaga Keränen | 2006 | 340 | 46.85 | 1:38.06 | 2:31.32 | 3:19.28 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Anna Selin | 2006 | 313 | 47.79 | 1:40.25 | 2:33.08 | 3:24.70 | |||
Uinti Tampere | 3:35.56 | |||||||||
8 | Essi Pyykkö | 2006 | 303 | 46.87 | 1:41.19 | 2:35.83 | 3:26.94 | |||
Salon Uimarit | 3:25.66 | |||||||||
9 | Wilma Turpeinen | 2006 | 300 | 47.72 | 1:42.00 | 2:36.24 | 3:27.80 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:40.67 | |||||||||
10 | Diana Raduly Baka | 2006 | 299 | 46.43 | 1:40.17 | 2:34.80 | 3:27.83 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
11 | Minea Kumlander | 2007 | 294 | 48.09 | 1:41.67 | 2:37.19 | 3:29.07 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:29.70 | |||||||||
12 | Elina Toivonen | 2006 | 283 | 47.24 | 1:42.50 | 2:38.55 | 3:31.66 | |||
Aurajoen Uinti | 3:34.83 | |||||||||
13 | Cecilia Rönnlund | 2006 | 267 | 48.01 | 1:44.87 | 2:43.84 | 3:35.95 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
14 | Sonja Heikkilä | 2006 | 260 | 47.87 | 1:45.43 | 2:44.44 | 3:37.91 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
15 | Ella Parviainen | 2006 | 258 | 49.95 | 1:45.51 | 2:41.51 | 3:38.41 | |||
Uinti Tampere | 3:38.53 | |||||||||
16 | Sofia Mustonen | 2006 | 255 | 48.03 | 1:43.08 | 2:42.68 | 3:39.17 | |||
TaTu Tampere | 3:36.19 | |||||||||
17 | Nelli Lehtonen | 2006 | 243 | 50.37 | 1:47.15 | 2:46.37 | 3:42.92 | |||
Uinti Tampere | 3:42.76 | |||||||||
18 | Kiia Koivisto | 2007 | 240 | 52.93 | 1:51.75 | 2:49.72 | 3:43.78 | |||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
Laji 17, 200m Rintauinti N,T13, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lotta Pälsi | 2004 | 571 | 37.48 | 1:20.65 | 2:04.41 | 2:47.62 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Juulia Käräjämies | 2003 | 531 | 37.58 | 1:22.19 | 2:06.50 | 2:51.69 | |||
Nummelan Kisaajat | 2:47.77 | |||||||||
3 | Maura Bergström | 2005 | 516 | 38.95 | 1:22.55 | 2:07.49 | 2:53.35 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:56.06 | |||||||||
4 | Aino Koskelo | 2005 | 515 | 39.93 | 1:25.54 | 2:10.05 | 2:53.47 | |||
Nurmijärven Uinti | 2:54.33 | |||||||||
5 | Enni Lahtinen | 2002 | 515 | 38.46 | 1:22.70 | 2:07.38 | 2:53.52 | |||
Uinti Tampere | 2:49.87 | |||||||||
6 | Milla Karttunen | 2005 | 483 | 40.65 | 1:25.00 | 2:12.65 | 2:57.28 | |||
Raision Urheilijat | 2:53.84 | |||||||||
7 | Senni Tuominen | 2003 | 477 | 39.85 | 1:25.94 | 2:12.05 | 2:57.92 | |||
Vesihelmen Uimaseura | 2:57.03 | |||||||||
8 | Siiri Mätäsjärvi | 2004 | 476 | 40.81 | 1:26.61 | 2:12.16 | 2:58.14 | |||
Uinti Tampere | 2:52.18 | |||||||||
9 | Ella Lammi | 1998 | 466 | 39.86 | 1:25.47 | 2:13.46 | 2:59.32 | |||
TaTu Tampere | ||||||||||
10 | Aada Hakala | 2004 | 466 | 38.84 | 1:24.25 | 2:12.31 | 2:59.42 | |||
Uinti Tampere | 2:54.43 | |||||||||
11 | Jessika Liimatta | 2004 | 459 | 40.88 | 1:27.01 | 2:13.87 | 3:00.32 | |||
TaTu Tampere | 2:50.16 | |||||||||
12 | Veera Korsoff | 2005 | 433 | 41.90 | 1:29.71 | 2:15.51 | 3:03.82 | |||
Helsingfors Simsällskap | 3:02.45 | |||||||||
13 | Kiona Inkilä | 2004 | 416 | 42.56 | 1:30.07 | 2:20.34 | 3:06.20 | |||
Uinti Tampere | 3:02.78 | |||||||||
14 | Kiia Metsäkonkola | 2005 | 411 | 43.58 | 1:30.85 | 2:20.72 | 3:07.02 | |||
Salon Uimarit | 3:05.38 | |||||||||
15 | Anu Tolvanen | 1982 | 404 | 43.82 | 1:31.66 | 2:20.32 | 3:08.06 | |||
Aurajoen Uinti | 3:15.00 | |||||||||
16 | Erin Gonzalez Catón | 2005 | 369 | 44.22 | 1:33.63 | 2:25.26 | 3:13.84 | |||
Aurajoen Uinti | 3:16.73 | |||||||||
17 | Emma Lähteenmäki | 2004 | 367 | 42.90 | 1:32.69 | 2:22.59 | 3:14.14 | |||
Uinti Tampere | 3:11.28 | |||||||||
18 | Cinja Åvist | 2003 | 355 | 43.22 | 1:33.10 | 2:24.80 | 3:16.44 | |||
Nurmijärven Uinti | 3:10.31 | |||||||||
19 | Veera Mäkelä | 2004 | 304 | 47.75 | 1:39.97 | 2:34.50 | 3:26.75 | |||
Gladius Kirkkonummi | 3:42.71 | |||||||||
20 | Enni Huttunen | 2005 | 304 | 46.32 | 1:39.97 | 2:33.37 | 3:26.84 | |||
Rauman Uimaseura | 3:28.66 | |||||||||
21 | Veera Olli | 2005 | 290 | 47.37 | 1:39.59 | 2:34.26 | 3:30.03 | |||
Uinti Tampere | 3:25.75 | |||||||||
22 | Viivi Laiho | 2005 | 271 | 47.36 | 1:44.13 | 2:41.14 | 3:34.93 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
23 | Vilma Manninen | 2005 | 255 | 49.30 | 1:45.74 | 2:43.59 | 3:39.25 | |||
Salon Uimarit | 3:44.31 | |||||||||
- | Helmiina Toivonen | 2004 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 2:57.95 | |||||||||
- | Eeva Toroi | 2005 | DNF | |||||||
Uinti Tampere | 3:26.58 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 16:59 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 17:16 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Laji 18, 200m Rintauinti M,P14, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Samuel Halminen | 2005 | 364 | 40.24 | 1:26.17 | 2:13.08 | 2:57.77 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Konsta Vainio | 2005 | 334 | 42.35 | 1:29.77 | 2:17.84 | 3:02.89 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Patrik Reiman | 2005 | 329 | 43.14 | 1:30.98 | 2:19.24 | 3:03.81 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Daniel Kontula | 2005 | 326 | 40.75 | 1:29.93 | 2:18.06 | 3:04.54 | |||
Uinti Tampere | 3:05.24 | |||||||||
5 | Akseli Liukkonen | 2005 | 314 | 42.07 | 1:31.06 | 2:19.24 | 3:06.68 | |||
Uinti Tampere | 3:12.75 | |||||||||
6 | Miika Nurminen | 2005 | 310 | 42.69 | 1:32.39 | 2:19.83 | 3:07.47 | |||
Salon Uimarit | 3:18.44 | |||||||||
7 | Juho Törmä | 2005 | 306 | 39.77 | 1:28.44 | 2:20.38 | 3:08.32 | |||
Porin Uimaseura | 3:09.03 | |||||||||
8 | Maksim Amosov | 2005 | 292 | 43.83 | 1:33.36 | 2:24.12 | 3:11.36 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Nardi Gabriel Orenshtein | 2005 | 284 | 42.16 | 1:32.20 | 2:23.11 | 3:13.01 | |||
Aurajoen Uinti | 3:31.54 | |||||||||
10 | Casper Kvist | 2006 | 264 | 43.42 | 1:34.38 | 2:26.65 | 3:17.87 | |||
Nokian Pyry | 3:15.48 | |||||||||
11 | Leevi Luoma | 2005 | 254 | 46.52 | 1:37.56 | 2:29.67 | 3:20.50 | |||
Uinti Tampere | 3:36.07 | |||||||||
12 | Max Allén | 2005 | 227 | 47.37 | 1:40.74 | 2:34.51 | 3:28.13 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:22.83 | |||||||||
- | Santeri Leinonen | 2005 | DSQ | 50m | ||||||
Eura Swimming Team | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 18, 200m Rintauinti M,P14, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Davin Lindholm | 2004 | 584 | 34.81 | 1:14.79 | 1:52.47 | 2:31.94 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:32.35 | |||||||||
2 | Ossi Kleimola | 2001 | 525 | 35.51 | 1:16.24 | 1:57.20 | 2:37.40 | |||
Kouvolan Uimarit | 2:31.48 | |||||||||
3 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 469 | 35.54 | 1:16.85 | 2:00.04 | 2:43.40 | |||
TaTu Tampere | 2:41.86 | |||||||||
4 | Santeri Ahinko | 2004 | 413 | 37.86 | 1:21.45 | 2:06.57 | 2:50.43 | |||
Vesihelmen Uimaseura | 2:50.47 | |||||||||
5 | Heikki Väkeväinen | 2002 | 404 | 38.51 | 1:22.76 | 2:07.02 | 2:51.74 | |||
Gladius Kirkkonummi | 2:51.83 | |||||||||
6 | Pavel Pankratov | 2004 | 378 | 39.63 | 1:24.46 | 2:09.83 | 2:55.56 | |||
TaTu Tampere | 2:46.33 | |||||||||
7 | Miro Birkstedt | 2004 | 361 | 39.71 | 1:26.01 | 2:12.08 | 2:58.32 | |||
TaTu Tampere | ||||||||||
8 | Aapo Huhti | 2003 | 331 | 39.71 | 1:26.54 | 2:15.54 | 3:03.50 | |||
Vesihelmen Uimaseura | 3:10.13 | |||||||||
9 | Lenni Lehtonen | 2004 | 315 | 41.30 | 1:29.09 | 2:18.57 | 3:06.60 | |||
Uinti Tampere | 3:02.45 | |||||||||
10 | Lauri Mäkinen | 2004 | 308 | 42.70 | 1:31.55 | 2:20.14 | 3:08.06 | |||
Uinti Tampere | 3:06.70 | |||||||||
11 | Otso Mäkivuokko | 2003 | 286 | 45.60 | 1:34.57 | 2:24.43 | 3:12.65 | |||
Gladius Kirkkonummi | 3:24.80 | |||||||||
- | Joona Saloniemi | 2004 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | 2:50.76 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 17:16 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 17:42 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Laji 19, 50m Selkäuinti N,T10,T9, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Hippu Rauhala | 2010 | 203 | 46.00 | ||||||
Nokian Pyry | 46.38 | |||||||||
2 | Anni Lappalainen | 2010 | 176 | 48.27 | ||||||
Nokian Pyry | 55.61 | |||||||||
3 | Iina Koivisto | 2010 | 174 | 48.47 | ||||||
Loimaan Uimaseura | 49.79 | |||||||||
4 | Laura Toivonen | 2010 | 149 | 50.96 | ||||||
Aurajoen Uinti | 49.89 | |||||||||
5 | Ran Yu | 2010 | 141 | 51.89 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Iina Tieaho | 2010 | 136 | 52.50 | ||||||
Nokian Pyry | 52.29 | |||||||||
7 | Siiri Kinos | 2010 | 112 | 56.13 | ||||||
Raision Urheilijat | 58.36 | |||||||||
8 | Viola Tojander | 2010 | 102 | 57.88 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 54.73 | |||||||||
9 | Sofia Ahvas | 2010 | 86 | 1:01.29 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:04.25 | |||||||||
10 | Ella Ääri | 2011 | 78 | 1:03.11 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 1:00.42 | |||||||||
Laji 19, 50m Selkäuinti N,T10,T9, Loppukilpailut 10 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sofia Danska | 2009 | 231 | 44.09 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 47.07 | |||||||||
2 | Elsa Constable | 2009 | 209 | 45.59 | ||||||
Aurajoen Uinti | 46.12 | |||||||||
3 | Josefiina Kinos | 2009 | 200 | 46.27 | ||||||
Raision Urheilijat | 47.21 | |||||||||
4 | Helmi Oksa | 2009 | 182 | 47.69 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 50.19 | |||||||||
5 | Vilja Suominen | 2009 | 179 | 47.96 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 48.95 | |||||||||
6 | Vilma Keski-Korsu | 2009 | 161 | 49.73 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 54.55 | |||||||||
7 | Emelie Bachmeier | 2009 | 152 | 50.67 | ||||||
Rauman Uimaseura | 55.07 | |||||||||
8 | Lisette Schaper | 2009 | 152 | 50.69 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 52.46 | |||||||||
9 | Emilia Inkeroinen | 2009 | 147 | 51.23 | ||||||
Kouvolan Uimarit | 49.78 | |||||||||
10 | Amelie Halkosaari | 2009 | 137 | 52.47 | ||||||
Aurajoen Uinti | 54.33 | |||||||||
11 | Lotta Malmelin | 2009 | 135 | 52.69 | ||||||
Nokian Pyry | 51.42 | |||||||||
12 | Aada Kaila | 2009 | 131 | 53.27 | ||||||
Raision Urheilijat | 55.31 | |||||||||
13 | Aada Kanervo | 2009 | 109 | 56.57 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 54.63 | |||||||||
14 | Emma Karimäki | 2009 | 104 | 57.43 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 54.53 | |||||||||
15 | Kia Kuusela | 2009 | 101 | 57.93 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 56.26 | |||||||||
- | Ida Sulonen | 2009 | DNS | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:03.62 | |||||||||
Laji 19, 50m Selkäuinti N,T10,T9, Loppukilpailut 11 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Alina Antila | 2004 | 699 | 30.49 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 30.16 | |||||||||
2 | Paula Peltola | 2001 | 661 | 31.05 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.86 | |||||||||
3 | Ida Konkka | 2000 | 649 | 31.25 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.39 | |||||||||
4 | Roosa Mört | 1999 | 632 | 31.53 | ||||||
Aurajoen Uinti | 30.23 | |||||||||
5 | Emmi Kaunisto | 2002 | 620 | 31.72 | ||||||
Porin Uimaseura | 30.94 | |||||||||
6 | Sylvia Kuusisto | 2003 | 611 | 31.88 | ||||||
Raision Urheilijat | 31.19 | |||||||||
7 | Iida Reini | 2000 | 605 | 31.98 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.39 | |||||||||
7 | Vilma Leppähaara | 2005 | 605 | 31.98 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 33.06 | |||||||||
9 | Fiona Laakso | 2005 | 551 | 32.99 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.70 | |||||||||
9 | Netta Nyberg | 2001 | 551 | 32.99 | ||||||
TaTu Tampere | 31.85 | |||||||||
11 | Aino Lepola | 2005 | 541 | 33.20 | ||||||
TaTu Tampere | 32.89 | |||||||||
12 | Roosa Mäkinen | 1999 | 537 | 33.28 | ||||||
Uinti Tampere | 32.61 | |||||||||
13 | Riikka Niskala | 2004 | 537 | 33.29 | ||||||
Raision Urheilijat | 32.22 | |||||||||
14 | Noora Kukkonen | 1999 | 536 | 33.30 | ||||||
TaTu Tampere | 31.73 | |||||||||
15 | Laura Mäki | 1997 | 536 | 33.31 | ||||||
Raision Urheilijat | 30.59 | |||||||||
16 | Oona Laakso | 2002 | 533 | 33.36 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.00 | |||||||||
17 | Aino Rantala | 2004 | 527 | 33.49 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.95 | |||||||||
18 | Senni Mattila | 2003 | 516 | 33.72 | ||||||
Porin Uimaseura | 33.12 | |||||||||
19 | Julia Koivisto | 2002 | 516 | 33.73 | ||||||
Aurajoen Uinti | 33.59 | |||||||||
20 | Helmi Heinonen | 2002 | 515 | 33.74 | ||||||
Aurajoen Uinti | 31.65 | |||||||||
21 | Emmi Heine | 2002 | 509 | 33.89 | ||||||
Rauman Uimaseura | 32.57 | |||||||||
22 | Siiri Konkka | 2004 | 508 | 33.90 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.46 | |||||||||
23 | Kaisla Korvonen | 2006 | 502 | 34.03 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.96 | |||||||||
24 | Sini Salmi | 2004 | 497 | 34.14 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.52 | |||||||||
25 | Ella-Maija Syväniemi | 2004 | 491 | 34.30 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 33.64 | |||||||||
26 | Kaisla Kangas | 2002 | 489 | 34.34 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.47 | |||||||||
27 | Sonila Selimi | 2005 | 487 | 34.39 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.27 | |||||||||
28 | Peppi Pinomäki | 2002 | 475 | 34.68 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.92 | |||||||||
29 | Enna Eho | 2004 | 474 | 34.69 | ||||||
Uinti Tampere | 34.03 | |||||||||
30 | Wilma Sundt | 2006 | 455 | 35.16 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 36.14 | |||||||||
31 | Maura Bergström | 2005 | 449 | 35.33 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.11 | |||||||||
32 | Armi Auvinen | 2000 | 432 | 35.79 | ||||||
Uinti Tampere | 34.51 | |||||||||
33 | Mirella Sauhula | 2006 | 419 | 36.15 | ||||||
Aurajoen Uinti | 38.84 | |||||||||
34 | Ella Nihtilä | 2004 | 416 | 36.24 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.99 | |||||||||
34 | Jenna Juhola | 2006 | 416 | 36.24 | ||||||
Rauman Uimaseura | 35.78 | |||||||||
36 | Ella Alanko | 2003 | 414 | 36.30 | ||||||
Aurajoen Uinti | 34.81 | |||||||||
37 | Tilda Aaltonen | 2006 | 413 | 36.32 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.68 | |||||||||
38 | Ellen Kaituri | 2006 | 408 | 36.47 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.30 | |||||||||
39 | Sini Heikkilä | 2003 | 407 | 36.50 | ||||||
Salon Uimarit | 35.01 | |||||||||
40 | Nelli Laaksonen | 2005 | 405 | 36.55 | ||||||
Porin Uimaseura | 36.99 | |||||||||
41 | Celina Sandell | 2005 | 400 | 36.72 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.95 | |||||||||
42 | Noora Poutanen | 1999 | 387 | 37.12 | ||||||
TaTu Tampere | 35.86 | |||||||||
43 | Kiia Metsäkonkola | 2005 | 380 | 37.34 | ||||||
Salon Uimarit | 35.94 | |||||||||
44 | Ada Hakkarainen | 2005 | 372 | 37.60 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 37.61 | |||||||||
45 | Minttu Kiili | 2005 | 366 | 37.81 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.37 | |||||||||
46 | Aada Rantanen | 2004 | 360 | 38.03 | ||||||
Raision Urheilijat | 36.91 | |||||||||
47 | Aino Lehtinen | 2005 | 345 | 38.58 | ||||||
Aurajoen Uinti | 39.17 | |||||||||
48 | Emilia Rahola | 2006 | 342 | 38.66 | ||||||
Porin Uimaseura | 39.01 | |||||||||
49 | Veera Ele | 2006 | 338 | 38.84 | ||||||
Aurajoen Uinti | 40.17 | |||||||||
50 | Kristina Grimbaum | 2005 | 333 | 39.01 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.89 | |||||||||
50 | My Laverman | 2004 | 333 | 39.01 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.65 | |||||||||
52 | Hanna Törmä | 2007 | 324 | 39.39 | ||||||
Porin Uimaseura | 38.91 | |||||||||
53 | Pilvi Österman | 2005 | 316 | 39.71 | ||||||
Aurajoen Uinti | 38.50 | |||||||||
54 | Noora Pätiälä | 2004 | 316 | 39.72 | ||||||
Uinti Tampere | 38.10 | |||||||||
55 | Anita Mäkinen | 2007 | 315 | 39.73 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 40.34 | |||||||||
56 | Mathilda Heikiö | 2006 | 313 | 39.82 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.87 | |||||||||
57 | Ronja Maude | 2005 | 300 | 40.40 | ||||||
Aurajoen Uinti | 38.64 | |||||||||
58 | Saara Seppälä | 2005 | 297 | 40.52 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 40.24 | |||||||||
59 | Miisa Järvinen | 2007 | 296 | 40.56 | ||||||
Aurajoen Uinti | 42.56 | |||||||||
60 | Janna Tepsa | 2005 | 279 | 41.41 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.45 | |||||||||
61 | Viivi Heittokangas | 2004 | 277 | 41.49 | ||||||
Uinti Tampere | 38.56 | |||||||||
62 | Veera Rantala | 2006 | 274 | 41.65 | ||||||
Uinti Tampere | 41.20 | |||||||||
63 | Veera Maijala | 2005 | 270 | 41.83 | ||||||
Rauman Uimaseura | 40.95 | |||||||||
64 | Aino Jääskeläinen | 2006 | 270 | 41.85 | ||||||
Uinti Tampere | 43.03 | |||||||||
65 | Roosa Lahti | 2004 | 260 | 42.35 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 43.27 | |||||||||
66 | Laura Valonen | 2003 | 258 | 42.49 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
67 | Ulla Haarala | 2004 | 258 | 42.50 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 42.07 | |||||||||
68 | Hilla-Maaria Juhola | 2007 | 245 | 43.24 | ||||||
Porin Uimaseura | 40.60 | |||||||||
69 | Tilda Saine | 2006 | 242 | 43.37 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 43.31 | |||||||||
70 | Venny Korjonen | 2005 | 238 | 43.65 | ||||||
Uinti Tampere | 42.69 | |||||||||
71 | Sara Elomäki | 2006 | 237 | 43.67 | ||||||
Aurajoen Uinti | 45.40 | |||||||||
72 | Laura Kinnunen | 2002 | 236 | 43.78 | ||||||
Aurajoen Uinti | 43.10 | |||||||||
73 | Anna Selin | 2006 | 232 | 44.01 | ||||||
Uinti Tampere | 45.91 | |||||||||
74 | Alina Vanhatalo | 2006 | 230 | 44.16 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 45.63 | |||||||||
75 | Elli Jalonen | 2006 | 224 | 44.52 | ||||||
Uinti Tampere | 44.84 | |||||||||
76 | Linda Grönlund | 2003 | 211 | 45.39 | ||||||
Porin Uimaseura | 45.97 | |||||||||
77 | Sofia Maude | 2008 | 202 | 46.05 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 45.15 | |||||||||
78 | Laura Lilja | 2004 | 200 | 46.26 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
79 | Maija Grönholm | 2006 | 194 | 46.70 | ||||||
Aurajoen Uinti | 44.60 | |||||||||
80 | Maija Salokorpi | 2007 | 193 | 46.79 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 47.22 | |||||||||
81 | Tiia Mattila | 2008 | 191 | 46.97 | ||||||
Uinti-Vakka | 46.31 | |||||||||
82 | Ida Ojala | 2005 | 190 | 47.02 | ||||||
Uinti Tampere | 51.91 | |||||||||
83 | Vilma Koivula | 2008 | 188 | 47.20 | ||||||
Nokian Pyry | 48.13 | |||||||||
84 | Elsa Koskinen | 2006 | 184 | 47.52 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 48.53 | |||||||||
85 | Emilia Pirttijärvi | 2000 | 183 | 47.66 | ||||||
Aurajoen Uinti | 47.28 | |||||||||
86 | Venla Rauta | 2007 | 180 | 47.91 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 48.71 | |||||||||
87 | Nella Hyvärinen | 2004 | 168 | 48.99 | ||||||
Aurajoen Uinti | 46.20 | |||||||||
88 | Senja-Sofia Hellman | 2006 | 164 | 49.40 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | 48.53 | |||||||||
89 | Viliina Sundberg | 2006 | 160 | 49.80 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 55.66 | |||||||||
90 | Aino Norrdal | 2006 | 150 | 50.85 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 50.93 | |||||||||
91 | Noora Riionheimo | 2006 | 147 | 51.19 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
92 | Iina Lamminsaari | 2006 | 143 | 51.64 | ||||||
Uinti Tampere | 50.89 | |||||||||
93 | Nelli Salonen | 2005 | 141 | 51.91 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 55.22 | |||||||||
94 | Mona Valkonen | 2006 | 138 | 52.25 | ||||||
Uinti Tampere | 54.98 | |||||||||
95 | Emmi Rauhanen | 2003 | 132 | 53.13 | ||||||
Porin Uimaseura | 50.08 | |||||||||
96 | Elsa Hirvensalo | 2008 | 126 | 53.85 | ||||||
Aurajoen Uinti | 55.31 | |||||||||
97 | Aliisa Kunttu | 2008 | 114 | 55.78 | ||||||
Aurajoen Uinti | 56.42 | |||||||||
98 | Selma Mäenpää | 2007 | 106 | 57.14 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 59.28 | |||||||||
99 | Mea Stigell | 2008 | 92 | 59.90 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 56.74 | |||||||||
- | Alida Öhberg | 2002 | DNS | |||||||
Aurajoen Uinti | 32.44 | |||||||||
- | Minttu Meskanen | 2008 | DNS | |||||||
Nokian Pyry | 53.22 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 17:42 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 18:01 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Laji 20, 50m Selkäuinti M,P11,P10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Thomas Salonen | 2009 | 143 | 45.94 | ||||||
Raision Urheilijat | 49.73 | |||||||||
2 | Miska Käär | 2009 | 124 | 48.19 | ||||||
Raision Urheilijat | 55.72 | |||||||||
3 | Eero Carne | 2009 | 115 | 49.38 | ||||||
Raision Urheilijat | 56.57 | |||||||||
4 | Niilo Lehtinen | 2009 | 114 | 49.52 | ||||||
Aurajoen Uinti | 49.49 | |||||||||
5 | Taito Aaltonen | 2009 | 109 | 50.28 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 52.79 | |||||||||
6 | Juuso Käär | 2009 | 106 | 50.78 | ||||||
Raision Urheilijat | 54.81 | |||||||||
7 | Hannes Heino | 2009 | 102 | 51.40 | ||||||
Rauman Uimaseura | 55.27 | |||||||||
8 | Eetu Ääri | 2010 | 90 | 53.59 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 55.18 | |||||||||
9 | Eemeli Havia | 2010 | 88 | 54.02 | ||||||
Salon Uimarit | 58.22 | |||||||||
10 | Wille Vantala | 2009 | 78 | 56.10 | ||||||
Aurajoen Uinti | 52.40 | |||||||||
11 | Onni Kolhi | 2009 | 77 | 56.33 | ||||||
Raision Urheilijat | 57.91 | |||||||||
12 | Aarne Lehtonen | 2009 | 30 | 1:17.11 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:31.71 | |||||||||
Laji 20, 50m Selkäuinti M,P11,P10, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Romeo Manner | 2008 | 223 | 39.61 | ||||||
Aurajoen Uinti | 39.82 | |||||||||
2 | Kaapo Tuomainen | 2008 | 163 | 43.98 | ||||||
Salon Uimarit | 43.58 | |||||||||
3 | Daniel Przado | 2008 | 153 | 44.93 | ||||||
Rauman Uimaseura | 46.52 | |||||||||
4 | Konsta Horppu | 2008 | 147 | 45.54 | ||||||
Nokian Pyry | 45.44 | |||||||||
5 | Kaapo Virtanen | 2008 | 146 | 45.63 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 42.53 | |||||||||
6 | Erik Constable | 2008 | 144 | 45.77 | ||||||
Aurajoen Uinti | 52.41 | |||||||||
7 | Amos Korin | 2008 | 139 | 46.33 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 47.80 | |||||||||
8 | Milo Kallio | 2008 | 134 | 46.94 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 47.82 | |||||||||
9 | Oiva Saarinen | 2008 | 128 | 47.60 | ||||||
Aurajoen Uinti | 49.35 | |||||||||
10 | Severi Saario | 2008 | 124 | 48.15 | ||||||
Uinti-Vakka | 51.95 | |||||||||
11 | Thanh Kiet Lam | 2008 | 114 | 49.47 | ||||||
Aurajoen Uinti | 55.65 | |||||||||
12 | Niklas Honkanen | 2008 | 113 | 49.68 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 54.03 | |||||||||
13 | Venuel Anton | 2008 | 112 | 49.87 | ||||||
Raision Urheilijat | 48.76 | |||||||||
14 | Benjamin Milovanov | 2008 | 103 | 51.26 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:14.36 | |||||||||
15 | Topi Heinonen | 2008 | 97 | 52.26 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 56.70 | |||||||||
16 | Matias Rauhala | 2008 | 94 | 52.81 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 57.51 | |||||||||
17 | Ian Gonzalez Caton | 2008 | 94 | 52.86 | ||||||
Aurajoen Uinti | 56.06 | |||||||||
18 | Roope Rantanen | 2008 | 91 | 53.44 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 58.65 | |||||||||
19 | Onni Virtanen | 2008 | 89 | 53.70 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
20 | Frans Sagulin | 2008 | 83 | 55.01 | ||||||
Raision Urheilijat | 56.37 | |||||||||
21 | Jasper Pihlava | 2008 | 78 | 56.03 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 56.21 | |||||||||
22 | Urho Kouvonen | 2008 | 76 | 56.67 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:00.57 | |||||||||
23 | Jonas Saari | 2008 | 59 | 1:01.68 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
24 | Eemeli Eloranta | 2008 | 39 | 1:10.79 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.47 | |||||||||
Laji 20, 50m Selkäuinti M,P11,P10, Loppukilpailut 12 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lauri Elomaa | 2000 | 637 | 27.93 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.42 | |||||||||
2 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 579 | 28.83 | ||||||
Aurajoen Uinti | 28.43 | |||||||||
3 | Mohamed Ezzat | 2001 | 555 | 29.25 | ||||||
Aurajoen Uinti | 29.30 | |||||||||
4 | Elias Laine | 2002 | 533 | 29.65 | ||||||
TaTu Tampere | 29.26 | |||||||||
4 | Jakob Sievers | 2000 | 533 | 29.65 | ||||||
Uinti Tampere | 29.83 | |||||||||
6 | Joonas Cranston | 2003 | 530 | 29.70 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 29.54 | |||||||||
7 | Joona Korhonen | 2000 | 522 | 29.85 | ||||||
Uinti Tampere | 28.58 | |||||||||
8 | Oskari Arvo | 2002 | 503 | 30.22 | ||||||
Aurajoen Uinti | 29.30 | |||||||||
9 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 460 | 31.14 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 30.13 | |||||||||
10 | Leevi Korpinen | 2001 | 444 | 31.49 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.54 | |||||||||
11 | Aapo Kinnunen | 2004 | 442 | 31.54 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.12 | |||||||||
12 | Samu Petteri Kallio | 2002 | 432 | 31.80 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.17 | |||||||||
13 | Veikka Saren | 2002 | 412 | 32.30 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
14 | Kasper Holopainen | 2003 | 346 | 34.22 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 33.75 | |||||||||
15 | Matteus Einiö | 2004 | 343 | 34.34 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 35.01 | |||||||||
16 | Eetu Nyrhinen | 2000 | 342 | 34.37 | ||||||
Uinti Tampere | 32.44 | |||||||||
17 | Teemu Malmelin | 1981 | 340 | 34.44 | ||||||
Nokian Pyry | 34.96 | |||||||||
18 | Egor Malyshkov | 2003 | 335 | 34.61 | ||||||
Salon Uimarit | 33.28 | |||||||||
19 | Eero Mäenpää | 2005 | 320 | 35.13 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.95 | |||||||||
20 | Henry Nyman | 2003 | 309 | 35.55 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 33.53 | |||||||||
21 | Lauri Mäkinen | 2004 | 296 | 36.05 | ||||||
Uinti Tampere | 40.67 | |||||||||
22 | Felix Kandolin | 2007 | 288 | 36.37 | ||||||
Aurajoen Uinti | 35.84 | |||||||||
23 | Akseli Kotti | 2004 | 282 | 36.65 | ||||||
TaTu Tampere | 38.44 | |||||||||
24 | Kasper Kainonen | 2005 | 277 | 36.86 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 41.64 | |||||||||
25 | Veikka Leväsalo | 2005 | 268 | 37.26 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | 38.12 | |||||||||
26 | Onni Lehtimäki | 2006 | 247 | 38.31 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.23 | |||||||||
27 | Iliad Sioofy Khojine | 2004 | 240 | 38.64 | ||||||
Uinti Tampere | 39.63 | |||||||||
28 | Antti Huttunen | 2006 | 231 | 39.16 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 41.68 | |||||||||
29 | Henrik Leinonen | 2005 | 213 | 40.23 | ||||||
Uinti Tampere | 42.15 | |||||||||
30 | Dilen Jalonen | 2006 | 194 | 41.46 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 46.50 | |||||||||
31 | Severi Muje | 2005 | 183 | 42.27 | ||||||
TaTu Tampere | 43.86 | |||||||||
32 | Juho Kallio | 2007 | 176 | 42.85 | ||||||
Porin Uimaseura | 41.38 | |||||||||
33 | Miika Tuominen | 2005 | 170 | 43.39 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 45.55 | |||||||||
34 | Aaron Hannula | 2005 | 169 | 43.45 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 45.26 | |||||||||
35 | Joel Sulonen | 2007 | 165 | 43.79 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 44.21 | |||||||||
36 | Elias Tuominen | 2005 | 153 | 44.91 | ||||||
Uinti Tampere | 46.73 | |||||||||
37 | Luukas Kallio | 2005 | 152 | 45.04 | ||||||
Uinti Tampere | 44.92 | |||||||||
38 | Patric Meriholvi | 2007 | 126 | 47.90 | ||||||
Raision Urheilijat | 45.95 | |||||||||
39 | Peter Kanninen | 2006 | 126 | 47.94 | ||||||
Aurajoen Uinti | 48.68 | |||||||||
40 | Thomas Korvela | 2005 | 118 | 48.95 | ||||||
Aurajoen Uinti | 45.26 | |||||||||
41 | Mikko Salmi | 2007 | 117 | 49.13 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 49.42 | |||||||||
42 | Ilari Linderborg | 2006 | 109 | 50.25 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
43 | Niko Visuri | 2007 | 109 | 50.27 | ||||||
Aurajoen Uinti | 56.49 | |||||||||
44 | Max Yli-Salomäki | 2006 | 98 | 52.03 | ||||||
Aurajoen Uinti | 49.31 | |||||||||
45 | Robert Pukki | 2007 | 95 | 52.65 | ||||||
Aurajoen Uinti | 57.22 | |||||||||
46 | Arttu Carne | 2007 | 93 | 53.03 | ||||||
Raision Urheilijat | 55.83 | |||||||||
47 | Jesper Isotalo | 2007 | 92 | 53.13 | ||||||
Raision Urheilijat | 51.92 | |||||||||
48 | Otto Anttila | 2007 | 92 | 53.14 | ||||||
Aurajoen Uinti | 54.17 | |||||||||
49 | Oliver Rautala | 2007 | 86 | 54.29 | ||||||
Aurajoen Uinti | 58.39 | |||||||||
50 | Eliel Lintula | 2007 | 82 | 55.31 | ||||||
Uimaseura Kaarina | 55.72 | |||||||||
51 | Aleksi Nurmi | 2006 | 77 | 56.29 | ||||||
Aurajoen Uinti | 52.72 | |||||||||
52 | Juuso Silfver | 2007 | 75 | 56.77 | ||||||
Aurajoen Uinti | 58.06 | |||||||||
53 | Emil Savolainen | 2007 | 72 | 57.67 | ||||||
Uinti Tampere | 57.31 | |||||||||
54 | Lauri Kirjonen | 2007 | 69 | 58.36 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
55 | Matias Lehtinen | 2007 | 64 | 59.90 | ||||||
Raision Urheilijat | 1:00.35 | |||||||||
56 | Roni Siivonen | 2000 | 60 | 1:01.10 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 54.76 | |||||||||
- | Nikke Laine | 2007 | DNS | |||||||
Aurajoen Uinti | 50.01 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 18:01 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 18:14 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Laji 21, 100m Perhosuinti N,T15,12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aliisa Soini | 2007 | 387 | 35.13 | 1:16.34 | |||||
Salon Uimarit | 1:22.86 | |||||||||
2 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | 358 | 34.11 | 1:18.35 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:15.77 | |||||||||
3 | Tuuli Peltola | 2007 | 296 | 39.40 | 1:23.43 | |||||
Raision Urheilijat | 1:24.91 | |||||||||
4 | Saara Lehto | 2007 | 275 | 37.64 | 1:25.48 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:22.80 | |||||||||
5 | Linnea Koski | 2007 | 234 | 41.08 | 1:30.25 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:25.81 | |||||||||
6 | Sofia Oksa | 2007 | 227 | 42.15 | 1:31.21 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:31.57 | |||||||||
7 | Vilma Saarimäki | 2007 | 185 | 43.40 | 1:37.52 | |||||
Raision Urheilijat | 1:36.35 | |||||||||
8 | Yasemin Yilmaz | 2007 | 77 | 59.89 | 2:10.28 | |||||
Aurajoen Uinti | 2:15.40 | |||||||||
Laji 21, 100m Perhosuinti N,T15,12, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Lilli Kulpakko | 2005 | 547 | 31.69 | 1:08.02 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:07.77 | |||||||||
2 | Ida Töyrylä | 2004 | 462 | 33.25 | 1:11.94 | |||||
Uinti Tampere | 1:12.69 | |||||||||
3 | Helmi Lehtonen | 2004 | 414 | 33.88 | 1:14.62 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:16.91 | |||||||||
4 | Aino Välimaa | 2006 | 402 | 34.81 | 1:15.33 | |||||
Uinti Tampere | 1:18.19 | |||||||||
5 | Kiona Inkilä | 2004 | 397 | 34.88 | 1:15.68 | |||||
Uinti Tampere | 1:16.61 | |||||||||
6 | Anni Törmänen | 2005 | 366 | 35.36 | 1:17.73 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:18.92 | |||||||||
7 | Enni Halttunen | 2005 | 360 | 35.91 | 1:18.20 | |||||
Uinti Tampere | 1:21.09 | |||||||||
8 | Viola Karismaa | 2005 | 354 | 35.45 | 1:18.65 | |||||
Porin Uimaseura | 1:21.45 | |||||||||
9 | Katriina Kallio | 2006 | 349 | 36.25 | 1:19.01 | |||||
Raision Urheilijat | 1:17.36 | |||||||||
10 | Milla Lempiälä | 2005 | 337 | 36.68 | 1:19.91 | |||||
Loimaan Uimaseura | 1:17.00 | |||||||||
11 | Aino Lepola | 2005 | 337 | 36.25 | 1:19.94 | |||||
TaTu Tampere | 1:21.53 | |||||||||
12 | Henni Halme | 2005 | 335 | 35.39 | 1:20.09 | |||||
Uinti Tampere | 1:21.27 | |||||||||
13 | Sabina Rakhimova | 2005 | 335 | 36.45 | 1:20.11 | |||||
Raision Urheilijat | 1:25.10 | |||||||||
14 | Salla Rantala | 2004 | 331 | 36.19 | 1:20.40 | |||||
Uinti Tampere | 1:20.90 | |||||||||
15 | Piia Lahtinen | 2006 | 320 | 37.67 | 1:21.32 | |||||
Uinti Tampere | 1:22.02 | |||||||||
16 | Peppi Eskola | 2005 | 292 | 38.42 | 1:23.79 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:18.01 | |||||||||
17 | Bettina Sandelin | 2005 | 292 | 37.21 | 1:23.84 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:22.47 | |||||||||
18 | Hilla Känkänen | 2006 | 273 | 39.61 | 1:25.72 | |||||
Porin Uimaseura | 1:29.74 | |||||||||
19 | Veera Mäkelä | 2004 | 265 | 38.78 | 1:26.60 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:21.91 | |||||||||
20 | Ella Kostiainen | 2006 | 259 | 40.76 | 1:27.18 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:26.84 | |||||||||
21 | Jenna Juhola | 2006 | 236 | 35.29 | 1:29.99 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:38.56 | |||||||||
22 | Ippi Ranta | 2006 | 221 | 40.09 | 1:31.92 | |||||
Uinti Tampere | 1:33.98 | |||||||||
23 | Elli Kenttälä | 2006 | 195 | 40.60 | 1:35.84 | |||||
Uinti Tampere | 1:44.05 | |||||||||
24 | Iida Vartiainen | 2006 | 163 | 41.39 | 1:41.74 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:33.89 | |||||||||
- | Aino Kajonen | 2005 | DNS | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Sanni Tapio | 2005 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | 1:56.23 | |||||||||
SW 8.3 Rintauinnin potku | ||||||||||
Laji 21, 100m Perhosuinti N,T15,12, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mila Manner | 2001 | 571 | 31.47 | 1:07.05 | |||||
Uinti Tampere | 1:04.89 | |||||||||
2 | Heini Hammar | 1999 | 538 | 32.01 | 1:08.41 | |||||
Uinti Tampere | 1:06.17 | |||||||||
3 | Emma von Dickoff | 2002 | 524 | 33.17 | 1:09.00 | |||||
Uinti Tampere | 1:08.59 | |||||||||
4 | Mari Ääri | 1980 | 520 | 32.30 | 1:09.18 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:08.25 | |||||||||
5 | Emmi Kaunisto | 2002 | 483 | 33.06 | 1:10.88 | |||||
Porin Uimaseura | 1:07.62 | |||||||||
6 | Karine Gagnon | 1985 | 445 | 33.82 | 1:12.86 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:12.14 | |||||||||
7 | Julia Koivisto | 2002 | 443 | 33.05 | 1:12.97 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:10.06 | |||||||||
8 | Hilda Helo | 2003 | 412 | 33.41 | 1:14.77 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.06 | |||||||||
9 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 378 | 34.42 | 1:16.91 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:17.75 | |||||||||
10 | Saana Vähämaa | 2002 | 361 | 35.84 | 1:18.09 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:20.71 | |||||||||
11 | Mariel Mylly | 2001 | 346 | 34.87 | 1:19.25 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:09.75 | |||||||||
12 | Liisa Siikala | 2003 | 286 | 38.59 | 1:24.37 | |||||
Uinti Tampere | 1:21.38 | |||||||||
- | Olivia Koski | 2002 | DNS | |||||||
Aurajoen Uinti | 1:11.39 | |||||||||
- | Netta Nyberg | 2001 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | 1:11.13 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 18:14 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 18:49 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Laji 22, 100m Perhosuinti M,P16,13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aaro Törnström | 2006 | 212 | 39.90 | 1:23.43 | |||||
Raision Urheilijat | 1:33.10 | |||||||||
2 | Matias Saarinen | 2006 | 206 | 38.36 | 1:24.30 | |||||
Salon Uimarit | 1:24.32 | |||||||||
3 | Roope Koskela | 2007 | 178 | 41.42 | 1:28.51 | |||||
Raision Urheilijat | 1:33.48 | |||||||||
4 | Lauri-Pekka Pakomäki | 2006 | 177 | 39.77 | 1:28.59 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:21.40 | |||||||||
5 | Onni Yrjälä | 2006 | 157 | 41.05 | 1:32.34 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:29.09 | |||||||||
6 | Aapo Nurminen | 2006 | 151 | 43.00 | 1:33.38 | |||||
Raision Urheilijat | 1:34.76 | |||||||||
7 | Kalle Heinonen | 2006 | 134 | 42.19 | 1:37.27 | |||||
TaTu Tampere | 1:38.25 | |||||||||
8 | Tomas Laine | 2006 | 126 | 44.07 | 1:39.14 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:39.36 | |||||||||
9 | Leevi Saarinen | 2006 | 119 | 45.09 | 1:41.24 | |||||
Uinti-Vakka | 1:44.71 | |||||||||
10 | Vilho Okkonen | 2006 | 116 | 44.89 | 1:42.15 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:42.18 | |||||||||
11 | Joonatan Hietarinne | 2006 | 95 | 44.07 | 1:49.02 | |||||
Salon Uimarit | 1:49.47 | |||||||||
Laji 22, 100m Perhosuinti M,P16,13, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Arttu Mäenpää | 2003 | 548 | 28.42 | 1:00.88 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:00.09 | |||||||||
2 | Lassi Niemi | 2004 | 532 | 28.46 | 1:01.46 | |||||
TaTu Tampere | 1:02.47 | |||||||||
3 | Verneri Lehtovaara | 2004 | 532 | 28.80 | 1:01.48 | |||||
Salon Uimarit | 1:00.99 | |||||||||
4 | Visa Kotiniitty | 2003 | 476 | 29.35 | 1:03.79 | |||||
Uinti Tampere | 1:05.13 | |||||||||
5 | Marcus Forsel | 2003 | 444 | 30.38 | 1:05.28 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 58.19 | |||||||||
6 | Juuso Leppänen | 2004 | 443 | 29.64 | 1:05.34 | |||||
Aurajoen Uinti | 1:03.26 | |||||||||
7 | Riccardo Castagno | 2004 | 402 | 30.97 | 1:07.46 | |||||
Uinti Tampere | 1:07.44 | |||||||||
8 | Davin Lindholm | 2004 | 388 | 30.93 | 1:08.30 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:06.95 | |||||||||
9 | Aapo Kinnunen | 2004 | 370 | 31.18 | 1:09.36 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.21 | |||||||||
10 | Egor Malyshkov | 2003 | 325 | 33.24 | 1:12.44 | |||||
Salon Uimarit | 1:11.26 | |||||||||
11 | Jeremia Varonen | 2004 | 321 | 33.46 | 1:12.71 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:10.54 | |||||||||
12 | Oliver Aspholm | 2005 | 317 | 33.32 | 1:13.03 | |||||
Uinti Tampere | 1:19.69 | |||||||||
13 | Jasper Oikarainen | 2005 | 311 | 35.19 | 1:13.49 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:15.81 | |||||||||
14 | Otto Nurminen | 2004 | 298 | 34.80 | 1:14.57 | |||||
Raision Urheilijat | 1:14.10 | |||||||||
15 | Lenni Lehtonen | 2004 | 296 | 35.25 | 1:14.71 | |||||
Uinti Tampere | 1:15.13 | |||||||||
16 | Pavel Pankratov | 2004 | 291 | 33.16 | 1:15.17 | |||||
TaTu Tampere | 1:11.83 | |||||||||
17 | Joona Pohjola | 2004 | 284 | 34.40 | 1:15.73 | |||||
Salon Uimarit | 1:15.78 | |||||||||
18 | Max Nikkari | 2004 | 280 | 34.91 | 1:16.12 | |||||
Uinti Tampere | 1:20.76 | |||||||||
19 | Jan Byskov | 2004 | 267 | 36.30 | 1:17.36 | |||||
Nurmijärven Uinti | 1:17.28 | |||||||||
20 | Eero Mäenpää | 2005 | 266 | 35.81 | 1:17.43 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:16.37 | |||||||||
21 | Kasperi Heikkinen | 2005 | 263 | 33.28 | 1:17.75 | |||||
Raision Urheilijat | 1:22.44 | |||||||||
22 | Ilja Syrjä | 2004 | 253 | 34.83 | 1:18.76 | |||||
Uinti Tampere | 1:19.37 | |||||||||
23 | Julius Sandelin | 2005 | 248 | 35.08 | 1:19.20 | |||||
Rauman Uimaseura | 1:24.76 | |||||||||
24 | Rasmus Rekola | 2004 | 247 | 35.66 | 1:19.35 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.26 | |||||||||
25 | Luka Laaksonen | 2005 | 231 | 38.39 | 1:21.13 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:16.35 | |||||||||
26 | Kasper Kainonen | 2005 | 219 | 35.62 | 1:22.53 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:24.49 | |||||||||
27 | Veeti Valdolin | 2005 | 209 | 38.12 | 1:23.82 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:23.12 | |||||||||
28 | Santeri Gummerus | 2003 | 197 | 39.90 | 1:25.54 | |||||
Uinti Tampere | 1:21.78 | |||||||||
29 | Kasper Kaskela | 2004 | 130 | 42.61 | 1:38.18 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Laji 22, 100m Perhosuinti M,P16,13, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 595 | 27.79 | 59.22 | |||||
Aurajoen Uinti | 58.99 | |||||||||
2 | Wäinö Koskinen | 2002 | 586 | 28.14 | 59.52 | |||||
Uinti Tampere | 1:00.61 | |||||||||
3 | Mohamed Ezzat | 2001 | 530 | 28.96 | 1:01.55 | |||||
Aurajoen Uinti | 59.86 | |||||||||
4 | Eemeli Leinonen | 2002 | 521 | 29.60 | 1:01.88 | |||||
Uinti Tampere | 59.86 | |||||||||
5 | Tatu Hörkkö | 2001 | 508 | 28.84 | 1:02.42 | |||||
Uinti Tampere | 1:00.09 | |||||||||
6 | Martti Tervanen | 2000 | 506 | 28.61 | 1:02.49 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 59.70 | |||||||||
7 | Pirkka Perkola | 2001 | 491 | 30.01 | 1:03.15 | |||||
TaTu Tampere | 1:03.92 | |||||||||
8 | Onni-Kalle Luomala | 2002 | 466 | 29.96 | 1:04.24 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:03.21 | |||||||||
9 | Mio Harju | 2002 | 416 | 31.25 | 1:06.72 | |||||
TaTu Tampere | 1:05.94 | |||||||||
10 | Henri Koski | 2000 | 383 | 29.62 | 1:08.55 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:06.34 | |||||||||
11 | Matias Gustafsson | 2002 | 343 | 32.46 | 1:11.11 | |||||
Raision Urheilijat | 1:09.53 | |||||||||
12 | Jerry Roine | 2002 | 286 | 33.75 | 1:15.54 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:12.35 | |||||||||
- | Jani-Markus Sula | 1999 | DNS | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 59.46 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 18:49 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 19:18 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Laji 23, 200m Sekauinti N,T15,T12, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Hippu Rauhala | 2010 | 229 | 45.61 | 1:38.91 | 2:43.86 | 3:25.90 | |||
Nokian Pyry | 3:39.25 | |||||||||
2 | Sofia Danska | 2009 | 228 | 47.65 | 1:41.01 | 2:38.73 | 3:26.37 | |||
Uimaseura Kaarina | 3:37.64 | |||||||||
3 | Vilja Suominen | 2009 | 194 | 51.73 | 1:48.00 | 2:50.39 | 3:37.79 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:39.46 | |||||||||
4 | Helmi Oksa | 2009 | 185 | 49.72 | 1:46.17 | 2:53.91 | 3:40.99 | |||
Nummelan Kisaajat | 3:40.97 | |||||||||
5 | Selma Syrjänen | 2009 | 177 | 53.79 | 1:52.53 | 2:59.74 | 3:44.43 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:41.18 | |||||||||
- | Emilia Inkeroinen | 2009 | DSQ | su | ||||||
Kouvolan Uimarit | 4:06.80 | |||||||||
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 23, 200m Sekauinti N,T15,T12, Loppukilpailut 11 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Kaisla Korvonen | 2006 | 467 | 36.25 | 1:18.51 | 2:06.18 | 2:42.55 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:46.61 | |||||||||
2 | Elsa Vira | 2006 | 446 | 34.02 | 1:17.96 | 2:07.53 | 2:45.04 | |||
Aurajoen Uinti | 2:49.02 | |||||||||
3 | Isla Leinonen | 2006 | 435 | 36.06 | 1:18.81 | 2:08.81 | 2:46.45 | |||
Uinti Tampere | 2:49.48 | |||||||||
4 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | 422 | 34.61 | 1:18.86 | 2:09.91 | 2:48.09 | |||
Aurajoen Uinti | 2:46.08 | |||||||||
5 | Piia Lahtinen | 2006 | 388 | 36.87 | 1:21.54 | 2:14.76 | 2:52.87 | |||
Uinti Tampere | 2:55.15 | |||||||||
6 | Emilia Rahola | 2006 | 374 | 40.96 | 1:27.52 | 2:15.44 | 2:54.92 | |||
Porin Uimaseura | 3:01.50 | |||||||||
7 | Anni Frusti | 2007 | 368 | 38.50 | 1:25.49 | 2:17.34 | 2:55.85 | |||
Nokian Pyry | 3:02.29 | |||||||||
8 | Mirella Sauhula | 2006 | 364 | 36.60 | 1:21.00 | 2:15.69 | 2:56.55 | |||
Aurajoen Uinti | 2:59.89 | |||||||||
9 | Anna Hynönen | 2006 | 363 | 39.38 | 1:24.12 | 2:18.54 | 2:56.68 | |||
Uinti Tampere | 2:59.64 | |||||||||
10 | Tilda Aaltonen | 2006 | 356 | 38.31 | 1:21.81 | 2:17.14 | 2:57.93 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:00.98 | |||||||||
11 | Anita Mäkinen | 2007 | 352 | 37.02 | 1:27.37 | 2:16.92 | 2:58.46 | |||
Nummelan Kisaajat | 3:05.39 | |||||||||
12 | Petra Soini | 2007 | 330 | 39.40 | 1:29.18 | 2:23.69 | 3:02.47 | |||
Nokian Pyry | 3:06.22 | |||||||||
13 | Hanna Törmä | 2007 | 326 | 41.05 | 1:29.26 | 2:22.20 | 3:03.23 | |||
Porin Uimaseura | 3:03.05 | |||||||||
14 | Veera Malmelin | 2007 | 320 | 43.13 | 1:30.22 | 2:25.09 | 3:04.36 | |||
Nokian Pyry | 3:08.34 | |||||||||
15 | Rita Heinonen | 2006 | 314 | 41.16 | 1:29.82 | 2:25.77 | 3:05.53 | |||
Raision Urheilijat | 3:04.97 | |||||||||
16 | Minea Kumlander | 2007 | 309 | 42.74 | 1:32.17 | 2:27.98 | 3:06.44 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:05.49 | |||||||||
17 | Joanna Salonen | 2006 | 302 | 37.98 | 1:28.78 | 2:25.18 | 3:07.82 | |||
Uinti Tampere | 3:08.24 | |||||||||
17 | Linnea Koski | 2007 | 302 | 40.40 | 1:30.80 | 2:25.97 | 3:07.82 | |||
Aurajoen Uinti | 3:05.69 | |||||||||
19 | Mia Karolina Müürsepp | 2006 | 302 | 44.57 | 1:33.55 | 2:29.98 | 3:07.93 | |||
Aurajoen Uinti | 3:05.75 | |||||||||
20 | Milja Prepula | 2006 | 299 | 40.37 | 1:27.49 | 2:25.06 | 3:08.43 | |||
Uinti Tampere | 3:21.86 | |||||||||
21 | Elli Kenttälä | 2006 | 299 | 40.88 | 1:31.56 | 2:26.86 | 3:08.60 | |||
Uinti Tampere | 3:09.54 | |||||||||
22 | Hilla-Maaria Juhola | 2007 | 287 | 43.36 | 1:33.74 | 2:31.63 | 3:11.17 | |||
Porin Uimaseura | 3:17.38 | |||||||||
23 | Lila Niskala | 2006 | 280 | 43.14 | 1:32.56 | 2:29.55 | 3:12.75 | |||
Uinti Tampere | 3:09.09 | |||||||||
24 | Miisa Järvinen | 2007 | 275 | 41.81 | 1:33.31 | 2:29.14 | 3:13.81 | |||
Aurajoen Uinti | 3:18.92 | |||||||||
25 | Veera Rantala | 2006 | 269 | 43.31 | 1:34.15 | 2:35.61 | 3:15.24 | |||
Uinti Tampere | 3:23.57 | |||||||||
26 | Emma Haapanen | 2006 | 268 | 43.90 | 1:34.87 | 2:32.77 | 3:15.50 | |||
Aurajoen Uinti | 3:21.82 | |||||||||
27 | Justiina Junnila | 2007 | 265 | 46.92 | 1:36.61 | 2:33.51 | 3:16.23 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
28 | Nella Pesonen | 2006 | 264 | 43.48 | 1:39.93 | 2:33.04 | 3:16.45 | |||
Uinti Tampere | 3:28.42 | |||||||||
29 | Agnes Ruusumo | 2007 | 257 | 44.80 | 1:34.65 | 2:35.15 | 3:18.15 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:22.35 | |||||||||
30 | Rahma Ezzat | 2007 | 246 | 49.72 | 1:43.72 | 2:38.75 | 3:21.21 | |||
Aurajoen Uinti | 3:23.96 | |||||||||
31 | Aino Jääskeläinen | 2006 | 234 | 46.77 | 1:38.04 | 2:39.77 | 3:24.65 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
32 | Emma Tieaho | 2008 | 233 | 51.01 | 1:40.10 | 2:42.25 | 3:24.81 | |||
Nokian Pyry | 3:36.67 | |||||||||
33 | Nelli Lehtonen | 2006 | 230 | 50.37 | 1:45.54 | 2:41.54 | 3:25.65 | |||
Uinti Tampere | 3:33.74 | |||||||||
34 | Riia Pietilä | 2006 | 228 | 47.89 | 1:39.86 | 2:41.66 | 3:26.17 | |||
Uinti Tampere | 3:30.61 | |||||||||
35 | Sara Suonio | 2006 | 228 | 48.90 | 1:43.15 | 2:43.15 | 3:26.21 | |||
Salon Uimarit | 3:27.75 | |||||||||
36 | Emilie Sjösten | 2008 | 218 | 48.29 | 1:43.96 | 2:43.40 | 3:29.43 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
37 | Piitu Perkola | 2006 | 215 | 47.68 | 1:45.20 | 2:44.66 | 3:30.52 | |||
TaTu Tampere | 3:27.25 | |||||||||
38 | Saima Peltonen | 2007 | 214 | 48.21 | 1:42.86 | 2:44.30 | 3:30.83 | |||
Salon Uimarit | 3:20.00 | |||||||||
39 | Aurora Änäkkälä | 2007 | 210 | 46.82 | 1:40.76 | 2:41.04 | 3:31.91 | |||
Salon Uimarit | 3:21.02 | |||||||||
40 | Sagdiana Rakhimova | 2008 | 202 | 52.20 | 1:47.67 | 2:51.55 | 3:34.61 | |||
Raision Urheilijat | 3:39.48 | |||||||||
41 | Matilda Saarinen | 2008 | 197 | 53.94 | 2:49.28 | 3:36.72 | 3:36.72 | |||
Salon Uimarit | 3:51.08 | |||||||||
42 | Amanda Ruusuvaara | 2008 | 193 | 54.01 | 1:44.97 | 2:50.01 | 3:37.97 | |||
Uimaseura Kaarina | 3:42.91 | |||||||||
43 | Ella Lindholm | 2008 | 188 | 51.08 | 1:48.43 | 2:48.97 | 3:40.00 | |||
Salon Uimarit | 3:45.29 | |||||||||
44 | Tiia Mattila | 2008 | 166 | 57.06 | 1:55.45 | 3:01.99 | 3:49.40 | |||
Uinti-Vakka | 3:49.27 | |||||||||
45 | Yasemin Yilmaz | 2007 | 108 | 1:00.41 | 2:12.03 | 3:27.76 | 4:24.80 | |||
Aurajoen Uinti | 4:26.45 | |||||||||
- | Cecilia Rönnlund | 2006 | DNS | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Malva Salmelin | 2006 | DNS | |||||||
Salon Uimarit | 3:15.09 | |||||||||
- | Minttu Meskanen | 2008 | DNS | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
- | Sofia Maude | 2008 | DNS | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:43.46 | |||||||||
- | Lotta Luotola | 2008 | DSQ | su-pu | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:30.36 | |||||||||
SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu) | ||||||||||
- | Maisa Savisto | 2006 | DSQ | su | ||||||
Uinti Tampere | 3:33.89 | |||||||||
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Mona Järveläinen | 2007 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 23, 200m Sekauinti N,T15,T12, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Minka Halava | 2001 | 588 | 32.59 | 1:12.85 | 1:56.40 | 2:30.51 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:29.98 | |||||||||
2 | Ina Pollari | 2002 | 521 | 31.69 | 1:14.91 | 1:59.00 | 2:36.65 | |||
Uinti Tampere | 2:32.68 | |||||||||
3 | Jessica Mäkinen | 2004 | 519 | 34.26 | 1:14.24 | 2:00.21 | 2:36.88 | |||
Uinti Tampere | 2:36.35 | |||||||||
4 | Maija Nurmi | 2003 | 490 | 34.60 | 1:15.63 | 2:03.82 | 2:39.89 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:37.36 | |||||||||
5 | Helmi Heinonen | 2002 | 487 | 31.12 | 1:15.14 | 2:03.30 | 2:40.27 | |||
Aurajoen Uinti | 2:35.95 | |||||||||
6 | Kerttu Nurmi | 2003 | 486 | 34.29 | 1:15.39 | 2:04.11 | 2:40.39 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:37.65 | |||||||||
7 | Milla Karttunen | 2005 | 480 | 33.69 | 1:15.98 | 2:04.61 | 2:41.07 | |||
Raision Urheilijat | 2:41.23 | |||||||||
8 | Siiri Ala-Karvia | 2004 | 471 | 37.26 | 1:20.64 | 2:04.62 | 2:42.02 | |||
Uinti Tampere | 2:41.58 | |||||||||
9 | Fiona Laakso | 2005 | 467 | 32.91 | 1:14.37 | 2:05.00 | 2:42.45 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:40.38 | |||||||||
10 | Anni Hyttinen | 2004 | 466 | 36.63 | 1:20.72 | 2:07.46 | 2:42.61 | |||
Aurajoen Uinti | 2:42.95 | |||||||||
11 | Vera Vartiainen | 2002 | 466 | 32.58 | 1:14.75 | 2:02.08 | 2:42.62 | |||
Järvenpään Uintiklubi | 2:33.55 | |||||||||
12 | Minttu Kiili | 2005 | 465 | 36.42 | 1:20.33 | 2:06.96 | 2:42.72 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:42.47 | |||||||||
13 | Anna Mattila | 2004 | 465 | 33.35 | 1:18.00 | 2:05.04 | 2:42.77 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:39.91 | |||||||||
14 | Sonila Selimi | 2005 | 451 | 33.36 | 1:16.73 | 2:05.02 | 2:44.42 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:39.44 | |||||||||
15 | Essi Turkki | 2004 | 450 | 37.02 | 1:22.50 | 2:06.41 | 2:44.53 | |||
Uinti Tampere | 2:44.16 | |||||||||
16 | Aada Hakala | 2004 | 442 | 38.24 | 1:20.70 | 2:06.16 | 2:45.50 | |||
Uinti Tampere | 2:42.35 | |||||||||
17 | Daniela Degenhardt | 2003 | 433 | 35.01 | 1:18.10 | 2:09.38 | 2:46.69 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:48.38 | |||||||||
18 | Melissa Virtanen | 2004 | 409 | 34.23 | 1:19.85 | 2:11.76 | 2:49.90 | |||
Uinti Tampere | 2:47.19 | |||||||||
19 | Julianna Kurkela | 2005 | 407 | 34.15 | 1:18.94 | 2:11.31 | 2:50.06 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:50.03 | |||||||||
20 | Erin Gonzalez Catón | 2005 | 390 | 36.60 | 1:21.96 | 2:12.57 | 2:52.48 | |||
Aurajoen Uinti | 2:57.87 | |||||||||
21 | Noora Kukkonen | 1999 | 372 | 34.65 | 1:15.67 | 2:12.08 | 2:55.36 | |||
TaTu Tampere | ||||||||||
22 | Ilona Niemi | 2005 | 371 | 37.31 | 1:28.13 | 2:17.77 | 2:55.37 | |||
Uinti Tampere | 3:06.85 | |||||||||
23 | Emmi Lapikisto | 2005 | 371 | 38.88 | 1:24.46 | 2:16.43 | 2:55.47 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
24 | Ella Nore | 2002 | 347 | 40.32 | 1:29.39 | 2:18.28 | 2:59.31 | |||
Porin Uimaseura | 2:59.97 | |||||||||
25 | Aino Lehtinen | 2005 | 319 | 37.43 | 1:24.44 | 2:23.71 | 3:04.42 | |||
Aurajoen Uinti | 3:07.18 | |||||||||
26 | Nanna Tynkkynen | 2003 | 316 | 42.04 | 1:28.05 | 2:24.84 | 3:05.15 | |||
TaTu Tampere | 3:09.18 | |||||||||
27 | Ranja Ruotoistenmäki | 2004 | 305 | 46.46 | 1:34.03 | 2:25.31 | 3:07.31 | |||
Uinti Tampere | 3:05.35 | |||||||||
28 | Ulla Haarala | 2004 | 296 | 43.11 | 1:34.05 | 2:27.45 | 3:09.16 | |||
Uimaseura Kaarina | 3:03.24 | |||||||||
29 | Emma Nieminen | 2005 | 254 | 38.41 | 1:28.17 | 2:32.29 | 3:18.95 | |||
Aurajoen Uinti | 2:56.43 | |||||||||
30 | Aava Kiuru | 2004 | 246 | 43.78 | 1:35.77 | 2:38.79 | 3:21.21 | |||
Gladius Kirkkonummi | 3:22.81 | |||||||||
31 | Viivi Heittokangas | 2004 | 235 | 45.36 | 1:34.44 | 2:39.74 | 3:24.26 | |||
Uinti Tampere | 3:04.32 | |||||||||
32 | Venny Korjonen | 2005 | 234 | 47.21 | 1:37.54 | 2:39.56 | 3:24.43 | |||
Uinti Tampere | 3:31.70 | |||||||||
33 | Linda Grönlund | 2003 | 233 | 46.10 | 1:38.96 | 2:42.74 | 3:24.78 | |||
Porin Uimaseura | 3:33.29 | |||||||||
34 | Veera Olli | 2005 | 232 | 48.05 | 1:43.63 | 2:37.74 | 3:25.18 | |||
Uinti Tampere | 3:13.52 | |||||||||
35 | Emmi Rauhanen | 2003 | 217 | 46.77 | 1:46.32 | 2:43.19 | 3:29.65 | |||
Porin Uimaseura | 3:43.57 | |||||||||
- | Emmi Manninen | 2004 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | 2:38.04 | |||||||||
- | Siiri Mätäsjärvi | 2004 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | 2:37.34 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 19:18 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 19:44 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Laji 24, 200m Sekauinti M,P14,P11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Romeo Manner | 2008 | 187 | 47.05 | 1:35.19 | 2:36.82 | 3:19.20 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Kaapo Tuomainen | 2008 | 186 | 50.24 | 1:43.27 | 2:38.60 | 3:19.58 | |||
Salon Uimarit | 3:24.33 | |||||||||
3 | Konsta Horppu | 2008 | 147 | 48.73 | 1:44.72 | 2:53.30 | 3:35.85 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Eemeli Varonen | 2009 | 140 | 54.24 | 1:48.85 | 2:54.18 | 3:39.46 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:53.81 | |||||||||
Laji 24, 200m Sekauinti M,P14,P11, Loppukilpailut 12 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Samuel Sainio | 2005 | 426 | 32.83 | 1:15.78 | 1:58.62 | 2:31.46 | |||
Uinti Tampere | 2:41.50 | |||||||||
2 | Tuomas Toppinen | 2005 | 426 | 32.86 | 1:12.04 | 1:57.57 | 2:31.48 | |||
Aurajoen Uinti | 2:34.37 | |||||||||
3 | Eero Rautaporras | 2005 | 372 | 30.09 | 1:13.47 | 1:58.76 | 2:38.37 | |||
Uinti Tampere | 2:33.15 | |||||||||
4 | Aarni Linderborg | 2005 | 332 | 35.29 | 1:19.60 | 2:09.07 | 2:44.52 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 2:46.89 | |||||||||
5 | Ivan Chupakhin | 2005 | 325 | 34.00 | 1:20.16 | 2:07.63 | 2:45.76 | |||
Uinti Tampere | 2:49.63 | |||||||||
6 | Juho Törmä | 2005 | 322 | 35.91 | 1:16.59 | 2:07.68 | 2:46.21 | |||
Porin Uimaseura | 2:50.12 | |||||||||
7 | Akseli Liukkonen | 2005 | 321 | 37.15 | 1:20.68 | 2:08.64 | 2:46.40 | |||
Uinti Tampere | 2:45.71 | |||||||||
8 | Lauri Aho | 2006 | 312 | 37.35 | 1:20.56 | 2:11.01 | 2:47.91 | |||
Raision Urheilijat | 2:49.52 | |||||||||
9 | Maksim Amosov | 2005 | 311 | 35.54 | 1:21.81 | 2:11.16 | 2:48.25 | |||
Aurajoen Uinti | 2:51.97 | |||||||||
10 | Lev Vlasov | 2007 | 306 | 36.76 | 1:21.26 | 2:08.82 | 2:49.06 | |||
TaTu Tampere | 2:49.13 | |||||||||
11 | Felix Kandolin | 2007 | 279 | 37.22 | 1:20.81 | 2:15.35 | 2:54.28 | |||
Aurajoen Uinti | 2:54.97 | |||||||||
12 | Mio Heinola | 2005 | 265 | 42.22 | 1:25.94 | 2:19.50 | 2:57.43 | |||
Nummelan Kisaajat | 2:55.35 | |||||||||
13 | Markus Koskinen | 2005 | 263 | 39.12 | 1:27.43 | 2:18.43 | 2:57.71 | |||
TaTu Tampere | 3:03.54 | |||||||||
14 | Daniel Kontula | 2005 | 254 | 43.18 | 1:32.18 | 2:20.82 | 3:00.00 | |||
Uinti Tampere | 3:03.04 | |||||||||
15 | Casper Kvist | 2006 | 249 | 38.17 | 1:26.42 | 2:16.62 | 3:01.03 | |||
Nokian Pyry | 3:01.82 | |||||||||
16 | Alex Mukkulainen | 2006 | 248 | 42.19 | 1:29.51 | 2:21.68 | 3:01.28 | |||
Aurajoen Uinti | 3:07.79 | |||||||||
17 | Sebastian Sojolin | 2006 | 248 | 40.64 | 1:30.17 | 2:20.81 | 3:01.33 | |||
TaTu Tampere | 2:59.04 | |||||||||
18 | Aaro Törnström | 2006 | 240 | 37.73 | 1:30.34 | 2:23.66 | 3:03.30 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
19 | Leevi Luoma | 2005 | 236 | 41.44 | 1:31.12 | 2:24.25 | 3:04.38 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Ville Suojasto | 2006 | 230 | 45.14 | 1:32.31 | 2:24.80 | 3:05.90 | |||
Raision Urheilijat | 3:10.43 | |||||||||
21 | Aapo Nurminen | 2006 | 215 | 44.68 | 1:33.97 | 2:30.00 | 3:10.09 | |||
Raision Urheilijat | 3:06.93 | |||||||||
22 | Tomas Laine | 2006 | 211 | 44.50 | 1:32.72 | 2:30.95 | 3:11.38 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:19.02 | |||||||||
23 | Henrik Leinonen | 2005 | 211 | 43.40 | 1:32.19 | 2:30.39 | 3:11.45 | |||
Uinti Tampere | 3:16.31 | |||||||||
24 | Matias Kotilainen | 2006 | 208 | 40.39 | 1:32.05 | 2:31.30 | 3:12.14 | |||
Salon Uimarit | 3:30.94 | |||||||||
25 | Luka Hirvonen | 2006 | 204 | 48.34 | 1:37.94 | 2:29.85 | 3:13.58 | |||
Nokian Pyry | 3:24.12 | |||||||||
26 | Anton Passoja | 2006 | 201 | 44.06 | 1:33.52 | 2:32.06 | 3:14.35 | |||
Nokian Pyry | 3:14.04 | |||||||||
27 | Tuomas Kallio | 2005 | 189 | 46.34 | 1:40.36 | 2:33.25 | 3:18.55 | |||
TaTu Tampere | 3:21.24 | |||||||||
28 | Matias Seppä | 2006 | 183 | 42.53 | 1:37.18 | 2:37.67 | 3:20.73 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:46.68 | |||||||||
29 | Frans Sandblom | 2006 | 174 | 53.02 | 1:47.31 | 2:41.51 | 3:23.93 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:28.83 | |||||||||
30 | Christian Edelman | 2007 | 174 | 47.95 | 1:41.54 | 2:37.01 | 3:24.06 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 3:58.49 | |||||||||
31 | Max Yli-Salomäki | 2006 | 173 | 43.60 | 1:43.91 | 2:40.15 | 3:24.44 | |||
Aurajoen Uinti | 3:25.24 | |||||||||
32 | Romeo Maranzani | 2006 | 167 | 44.42 | 1:41.27 | 2:44.42 | 3:26.75 | |||
Aurajoen Uinti | 3:32.51 | |||||||||
33 | Luukas Kallio | 2005 | 166 | 47.96 | 1:42.77 | 2:43.36 | 3:27.30 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
34 | Severi Muje | 2005 | 164 | 45.90 | 1:41.05 | 2:46.28 | 3:28.26 | |||
TaTu Tampere | ||||||||||
35 | Elias Tuominen | 2005 | 137 | 46.99 | 1:45.59 | 2:52.52 | 3:41.09 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
36 | Thomas Korvela | 2005 | 131 | 50.69 | 1:50.33 | 2:51.99 | 3:44.43 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
37 | Emil Savolainen | 2007 | 92 | 1:06.79 | 2:13.14 | 3:20.05 | 4:11.76 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Juho Kallio | 2007 | DNS | |||||||
Porin Uimaseura | 3:13.25 | |||||||||
Laji 24, 200m Sekauinti M,P14,P11, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Leevi Lehti | 2000 | 562 | 28.70 | 1:04.39 | 1:45.07 | 2:18.13 | |||
Helsingfors Simsällskap | 2:20.33 | |||||||||
2 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 492 | 28.41 | 1:06.98 | 1:53.68 | 2:24.40 | |||
Aurajoen Uinti | 2:28.91 | |||||||||
3 | Juuso Leppänen | 2004 | 490 | 29.02 | 1:06.82 | 1:50.72 | 2:24.53 | |||
Aurajoen Uinti | 2:22.26 | |||||||||
4 | Jere Broman | 2002 | 483 | 32.58 | 1:11.65 | 1:53.00 | 2:25.27 | |||
Uinti Tampere | 2:25.65 | |||||||||
5 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 462 | 30.10 | 1:10.37 | 1:52.75 | 2:27.37 | |||
TaTu Tampere | 2:26.25 | |||||||||
6 | Konsta Kallio | 2004 | 445 | 31.57 | 1:09.35 | 1:55.61 | 2:29.24 | |||
Uinti Tampere | 2:31.03 | |||||||||
7 | Miro Birkstedt | 2004 | 442 | 32.90 | 1:09.87 | 1:57.12 | 2:29.62 | |||
TaTu Tampere | 2:26.96 | |||||||||
8 | Antte Säilä | 2004 | 391 | 32.80 | 1:14.46 | 1:59.21 | 2:35.83 | |||
Uinti Tampere | 2:43.55 | |||||||||
9 | Oskar Tuominen | 2004 | 355 | 32.88 | 1:14.49 | 2:04.57 | 2:40.91 | |||
Uinti Tampere | 2:40.76 | |||||||||
10 | Akseli Kotti | 2004 | 348 | 35.69 | 1:20.12 | 2:07.17 | 2:41.95 | |||
TaTu Tampere | 2:48.09 | |||||||||
11 | Santeri Ahinko | 2004 | 326 | 35.96 | 1:22.96 | 2:05.84 | 2:45.50 | |||
Vesihelmen Uimaseura | 3:12.60 | |||||||||
12 | Aapo Huhti | 2003 | 306 | 34.43 | 1:20.52 | 2:06.32 | 2:49.05 | |||
Vesihelmen Uimaseura | 2:53.41 | |||||||||
13 | Daniel Ruotsi | 2002 | 304 | 32.80 | 1:15.69 | 2:11.27 | 2:49.43 | |||
Gladius Kirkkonummi | 2:50.47 | |||||||||
14 | Onni Pajumäki | 2004 | 296 | 37.45 | 1:21.39 | 2:12.40 | 2:50.90 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Sakari Gummerus | 2003 | 271 | 37.57 | 1:26.80 | 2:16.62 | 2:56.14 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Joona Kurppa | 2004 | 258 | 38.64 | 1:25.18 | 2:18.60 | 2:58.89 | |||
TaTu Tampere | 3:00.34 | |||||||||
17 | Castor Trygg | 2004 | 157 | 52.41 | 1:46.27 | 2:47.50 | 3:31.24 | |||
Uinti Tampere | 3:36.24 | |||||||||
- | Lassi Walden | 2004 | DSQ | su | ||||||
Uinti Tampere | 3:08.53 | |||||||||
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 19:44 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 20:30 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Laji 25, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Ada Hakkarainen | 2005 | 598 | 1:08.97 | 2:21.90 | 3:34.94 | 4:47.59 | 18:18.49 | ||
Helsingfors Simsällskap | 19:36.92 | 5:59.84 | 7:12.10 | 8:24.99 | 9:38.24 | |||||
10:51.88 | 12:06.22 | 13:20.05 | 14:34.75 | |||||||
15:49.66 | 17:04.61 | |||||||||
2 | Vilma Leppähaara | 2005 | 554 | 1:10.00 | 2:24.65 | 3:39.15 | 4:53.91 | 18:46.54 | ||
Nummelan Kisaajat | 6:09.11 | 7:25.13 | 8:41.46 | 9:58.40 | ||||||
11:14.44 | 12:31.16 | 13:47.64 | 15:03.50 | |||||||
16:18.28 | 17:33.54 | |||||||||
3 | Louna Kasvio | 2006 | 546 | 1:10.54 | 2:25.89 | 3:41.27 | 4:57.37 | 18:52.15 | ||
Helsingfors Simsällskap | 19:51.15 | 6:13.73 | 7:29.60 | 8:46.00 | 10:02.33 | |||||
11:18.49 | 12:34.28 | 13:50.16 | 15:06.01 | |||||||
16:22.61 | 17:38.43 | |||||||||
4 | Siiri Arjanmaa | 2004 | 539 | 1:10.26 | 2:26.10 | 3:41.64 | 4:57.76 | 18:56.77 | ||
Uinti Tampere | 19:12.23 | 6:13.95 | 7:29.89 | 8:45.84 | 10:01.99 | |||||
11:18.86 | 12:35.98 | 13:52.24 | 15:09.49 | |||||||
16:26.98 | 17:43.22 | |||||||||
5 | Ella Suominen | 2005 | 533 | 1:13.70 | 2:30.67 | 3:47.03 | 5:03.40 | 19:01.21 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 6:20.33 | 7:37.47 | 8:54.60 | 10:49.64 | ||||||
12:06.64 | 13:22.84 | 14:38.53 | 15:54.60 | |||||||
17:09.59 | 18:25.00 | |||||||||
6 | Roosa Aho | 2003 | 522 | 1:13.30 | 2:29.37 | 3:46.27 | 5:03.04 | 19:08.73 | ||
Raision Urheilijat | 6:20.51 | 7:38.11 | 8:54.95 | 10:11.63 | ||||||
11:28.42 | 12:45.08 | 14:01.97 | 15:19.08 | |||||||
16:36.52 | 17:53.43 | |||||||||
7 | Senni Mattila | 2003 | 510 | 1:10.27 | 2:25.45 | 3:40.67 | 4:57.88 | 19:18.27 | ||
Porin Uimaseura | 6:15.22 | 7:33.12 | 8:51.16 | 10:09.84 | ||||||
11:28.63 | 12:47.46 | 14:06.58 | 15:25.56 | |||||||
16:44.70 | 18:02.62 | |||||||||
8 | Wilma Sundt | 2006 | 508 | 1:13.71 | 2:31.50 | 3:49.12 | 5:06.68 | 19:19.30 | ||
Helsingfors Simsällskap | 6:25.24 | 7:43.06 | 9:00.87 | 10:18.47 | ||||||
11:35.89 | 12:53.64 | 14:11.10 | 15:29.12 | |||||||
16:47.26 | 18:05.02 | |||||||||
9 | Juulia Käräjämies | 2003 | 500 | 1:10.05 | 2:25.09 | 3:41.76 | 4:58.68 | 19:25.30 | ||
Nummelan Kisaajat | 20:05.14 | 6:16.44 | 7:34.77 | 8:52.82 | 10:11.76 | |||||
11:31.15 | 12:50.67 | 14:09.94 | 15:29.54 | |||||||
16:49.68 | 18:08.13 | |||||||||
10 | Kristina Grimbaum | 2005 | 387 | 1:17.60 | 2:43.99 | 4:10.60 | 5:36.55 | 21:09.46 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 7:02.69 | 8:28.59 | 9:53.88 | 11:19.29 | ||||||
12:44.67 | 14:10.23 | 15:35.33 | 16:59.97 | |||||||
18:24.74 | 19:48.40 | |||||||||
11 | Wilma Turpeinen | 2006 | 347 | 1:19.24 | 2:47.22 | 4:14.92 | 5:41.83 | 21:56.17 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 7:10.69 | 8:38.87 | 10:09.28 | 11:38.68 | ||||||
13:08.49 | 14:37.96 | 16:07.53 | 17:35.77 | |||||||
19:03.87 | 20:31.75 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 20:30 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Viking Line -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 20:50 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Laji 26, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | Ilm.aika | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Elias Kuusisto | 1999 | 616 | 1:05.35 | 2:13.39 | 3:21.51 | 4:29.54 | 17:03.68 | ||
Raision Urheilijat | 16:48.55 | 5:37.66 | 6:45.90 | 7:54.88 | 9:03.15 | |||||
10:11.58 | 11:20.68 | 12:29.96 | 13:39.45 | |||||||
14:48.92 | 15:57.38 | |||||||||
2 | Veikka Saren | 2002 | 497 | 1:12.26 | 2:28.18 | 3:43.59 | 4:56.86 | 18:19.06 | ||
Someron Esa | 6:10.24 | 7:23.77 | 8:37.26 | 9:50.71 | ||||||
11:03.97 | 12:17.92 | 13:30.90 | 14:43.42 | |||||||
15:55.86 | 17:08.26 | |||||||||
3 | Joonas Cranston | 2003 | 461 | 1:07.90 | 2:21.62 | 3:36.65 | 4:52.48 | 18:46.88 | ||
Nummelan Kisaajat | 6:08.72 | 7:25.96 | 8:42.57 | 9:59.43 | ||||||
11:16.25 | 12:31.06 | 13:47.17 | 15:03.41 | |||||||
16:20.03 | 17:36.77 | |||||||||
4 | Aleksi Seger | 2001 | 437 | 1:07.62 | 2:22.11 | 3:37.09 | 4:53.40 | 19:07.47 | ||
Octopus Lohja | 6:09.64 | 7:26.54 | 8:42.66 | 9:59.77 | ||||||
11:16.67 | 12:32.66 | 13:51.36 | 15:11.57 | |||||||
16:31.39 | 17:49.74 | |||||||||
5 | Jaakko Pihlava | 2004 | 434 | 1:12.78 | 2:29.28 | 3:45.62 | 5:03.81 | 19:10.22 | ||
Aurajoen Uinti | 6:21.66 | 7:38.86 | 8:55.98 | 10:13.72 | ||||||
11:31.10 | 12:48.39 | 14:05.98 | 15:23.88 | |||||||
16:40.99 | 17:57.87 | |||||||||
6 | Kasper Holopainen | 2003 | 433 | 1:11.57 | 2:28.27 | 3:45.26 | 5:02.28 | 19:11.05 | ||
Nummelan Kisaajat | 6:20.94 | 7:37.76 | 8:55.14 | 10:12.88 | ||||||
11:29.43 | 12:46.62 | 14:04.24 | 15:21.83 | |||||||
16:39.51 | 17:57.25 | |||||||||
7 | Jani-Petteri Puustinen | 1979 | 421 | 1:12.20 | 2:28.84 | 3:46.63 | 5:04.77 | 19:21.86 | ||
Aurajoen Uinti | 20:31.00 | 6:22.29 | 8:19.47 | 9:37.31 | 10:55.20 | |||||
12:13.46 | 13:31.96 | 14:50.09 | 16:07.86 | |||||||
17:25.99 | 18:44.17 | |||||||||
8 | Olli Havia | 2004 | 414 | 1:13.01 | 2:28.76 | 3:46.21 | 5:03.89 | 19:27.82 | ||
Salon Uimarit | 20:24.95 | 6:21.61 | 7:39.27 | 8:57.27 | 10:15.34 | |||||
11:34.46 | 12:53.73 | 14:13.61 | 15:32.88 | |||||||
16:52.58 | 18:11.83 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 09 helmikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 20:50 |