Results for Farum Cup 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
03 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
17:13 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:48.17 2017-05-26 |
Farum Cup Senior: Marina Heller Hansen (1994) 4:58.02 2017-05-05 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tea Winblad |
2004 |
|
611 |
1:10.21 |
2:32.07 |
4:01.52 |
|
5:13.75 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
5:12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederikke Mertins |
2000 |
|
596 |
1:11.63 |
2:33.21 |
3:58.41 |
|
5:16.39 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
5:26.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ella Stenholt |
2003 |
|
592 |
1:10.64 |
2:32.74 |
4:03.60 |
|
5:17.17 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
5:17.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
|
566 |
1:10.90 |
2:32.80 |
4:10.26 |
|
5:21.82 |
|
|
JGI Svømning |
5:07.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
|
564 |
1:11.62 |
2:38.12 |
4:10.02 |
|
5:22.29 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
5:02.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
|
560 |
1:12.08 |
2:40.90 |
4:12.20 |
|
5:22.99 |
|
|
JGI Svømning |
5:26.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
|
536 |
1:14.36 |
2:44.57 |
4:11.31 |
|
5:27.88 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
5:20.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
|
520 |
1:16.64 |
2:41.24 |
4:17.52 |
|
5:31.13 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
5:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Christine Henriksen |
2003 |
|
499 |
1:14.89 |
2:41.77 |
4:17.29 |
|
5:35.67 |
|
|
JGI Svømning |
5:28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emma Kjer Rasmussen |
2004 |
|
455 |
1:18.20 |
2:50.57 |
4:28.12 |
|
5:46.20 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
5:41.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nanna Udby Laugesen |
2004 |
|
428 |
1:20.87 |
2:48.50 |
4:32.99 |
|
5:53.22 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
5:54.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sofie Bak |
2003 |
|
395 |
1:23.42 |
3:04.27 |
4:37.68 |
|
6:02.72 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
6:07.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:48.17 2017-05-26 |
Farum Cup Senior: Marina Heller Hansen (1994) 4:58.02 2017-05-05 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Falka Tind |
2006 |
|
596 |
1:15.07 |
2:32.35 |
4:05.98 |
|
5:16.38 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:25.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Silja Brage |
2005 |
|
557 |
1:14.02 |
2:39.70 |
4:11.20 |
|
5:23.66 |
|
|
JGI Svømning |
5:18.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
|
536 |
1:14.04 |
2:40.29 |
4:12.69 |
|
5:27.75 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:31.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rebecca Petersen |
2005 |
|
529 |
1:16.02 |
2:39.08 |
4:13.59 |
|
5:29.31 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
|
507 |
1:18.50 |
2:40.01 |
4:15.87 |
|
5:33.85 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Matilde Schmidt-Lund |
2005 |
|
505 |
1:16.76 |
2:42.58 |
4:17.23 |
|
5:34.27 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:36.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Zoe Overby Traberg |
2006 |
|
488 |
1:18.02 |
2:45.36 |
4:22.10 |
|
5:38.13 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:35.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Juliane Bo Andersen |
2005 |
|
451 |
1:21.52 |
2:46.92 |
4:30.65 |
|
5:47.14 |
|
|
JGI Svømning |
5:37.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sara Kaarup Andersen |
2006 |
|
443 |
1:20.01 |
2:47.87 |
4:31.24 |
|
5:49.32 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:42.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emily Reuter |
2006 |
|
442 |
1:31.45 |
2:54.34 |
4:31.02 |
|
5:49.47 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Malu Melody Christensen |
2006 |
|
442 |
1:14.04 |
2:43.94 |
4:29.19 |
|
5:49.64 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:44.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
|
433 |
1:24.15 |
2:57.42 |
4:33.01 |
|
5:51.81 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:54.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Camilla Porsdal |
2005 |
|
423 |
1:28.64 |
2:54.71 |
4:35.67 |
|
5:54.68 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
5:43.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Catrine Porsdal |
2005 |
|
419 |
1:23.41 |
2:51.67 |
4:33.64 |
|
5:55.91 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
5:39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Gry Emilie Kudsk Olsen |
2005 |
|
411 |
1:22.58 |
2:59.98 |
4:34.56 |
|
5:58.15 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
5:50.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Laura Cecilie Salling |
2006 |
|
410 |
1:23.27 |
2:52.29 |
4:38.21 |
|
5:58.47 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
6:17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Anna E.e. Balle |
2006 |
|
400 |
1:25.18 |
2:56.12 |
4:40.65 |
|
6:01.29 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
6:22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Rikke Parkhøi |
2006 |
|
386 |
1:19.90 |
2:55.87 |
4:41.12 |
|
6:05.66 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Julie Heurlin Lunding |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW7.6 ej samt berør |
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
03 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:13 |
|
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
03 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
17:33 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Ravn Alu Vinduer & Døre |
Dansk Rekord Senior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 4:16.34 2019-04-07 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
Farum Cup Senior: Daniel Christian (1998) 4:37.23 2016-05-01 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Andersson |
1997 |
|
562 |
1:04.99 |
2:24.67 |
3:45.93 |
|
4:55.42 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
4:45.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karl Liljegren |
2001 |
|
534 |
1:06.72 |
2:23.82 |
3:51.26 |
|
5:00.47 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
5:00.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Bo Beckman |
2002 |
|
522 |
1:07.29 |
2:24.59 |
3:52.65 |
|
5:02.65 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
5:00.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alfred Højberg |
2002 |
|
514 |
1:05.84 |
2:24.61 |
3:53.55 |
|
5:04.40 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:59.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mads Lind |
2002 |
|
508 |
1:06.11 |
2:27.43 |
3:58.74 |
|
5:05.54 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
5:07.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mathias Parkhøi |
2003 |
|
479 |
1:11.17 |
2:33.78 |
4:03.28 |
|
5:11.57 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
5:09.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Primus Olsson |
2000 |
|
477 |
1:04.28 |
2:25.45 |
3:58.46 |
|
5:11.89 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
5:30.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oskar Skov Grell |
2002 |
|
449 |
1:12.46 |
2:34.58 |
4:05.38 |
|
5:18.24 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
5:17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jakob Strömland |
2003 |
|
435 |
1:11.72 |
2:35.85 |
4:04.79 |
|
5:21.73 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
5:27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jakob Legaard |
2003 |
|
420 |
1:20.65 |
2:41.68 |
4:09.70 |
|
5:25.56 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
5:21.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Victor Toftehøj |
2003 |
|
415 |
1:13.26 |
2:38.05 |
4:11.30 |
|
5:26.66 |
|
|
JGI Svømning |
5:22.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Oscar Cleemann |
2003 |
|
412 |
1:11.55 |
2:32.69 |
4:12.89 |
|
5:27.67 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
5:33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Ravn Alu Vinduer & Døre |
Dansk Rekord Senior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 4:16.34 2019-04-07 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
Farum Cup Senior: Daniel Christian (1998) 4:37.23 2016-05-01 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julius Svarrer |
2005 |
|
507 |
1:04.55 |
2:24.32 |
3:59.49 |
|
5:05.67 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
5:03.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sebastian Greisen |
2004 |
|
497 |
1:08.66 |
2:29.39 |
3:58.56 |
|
5:07.81 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:58.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hugo Lennartsson |
2004 |
|
496 |
1:11.28 |
2:33.89 |
3:59.30 |
|
5:07.94 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
5:07.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mads Møller |
2005 |
|
466 |
1:17.57 |
2:34.80 |
4:03.58 |
|
5:14.32 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:19.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikkel Andersen |
2005 |
|
437 |
1:17.54 |
2:39.04 |
4:07.95 |
|
5:21.10 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:20.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Troels Fode |
2004 |
|
429 |
1:16.45 |
2:42.76 |
4:08.56 |
|
5:23.15 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Marius Kjær Hoelgaard |
2004 |
|
415 |
1:12.37 |
2:36.54 |
4:10.79 |
|
5:26.79 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
5:19.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
|
344 |
1:26.36 |
2:53.45 |
4:32.32 |
|
5:47.78 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lukas Holger Pihl Holst |
2004 |
|
331 |
1:17.78 |
2:46.25 |
4:31.32 |
|
5:52.29 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Magnus Hartmann Mortensen |
2005 |
|
282 |
1:16.87 |
2:56.89 |
4:45.98 |
|
6:11.75 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
6:17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ettore Pesci |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tobias Rosengaard |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 4.4 tyvstart |
|
Sigma Swim Birkerød |
5:05.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
03 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:33 |
|
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
03 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
19:01 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 23.75 2018-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.21 2017-07-01 |
Farum Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.49 2018-05-04 |
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2004 |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 23.75 2018-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.21 2017-07-01 |
Farum Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.49 2018-05-04 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
03 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:01 |
|
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
18:43 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 23.75 2018-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.21 2017-07-01 |
Farum Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.49 2018-05-04 |
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 23.75 2018-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.21 2017-07-01 |
Farum Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.49 2018-05-04 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:43 |
|
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
10:14 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2000 |
Sponsor: Glarmester Becker |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 23.43 2017-05-05 |
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2003 |
Sponsor: Glarmester Becker |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 23.43 2017-05-05 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:14 |
|
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
18:49 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Glarmester Becker |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 23.43 2017-05-05 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Philip Greve |
1998 |
|
640 |
|
|
|
|
24.26 |
|
|
Farum Svømmeklub |
23.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lars Thor Sørensen |
1999 |
|
484 |
|
|
|
|
26.63 |
|
|
Vest-Brøndby |
25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Sponsor: Glarmester Becker |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 23.43 2017-05-05 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:49 |
|
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
03 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
19:07 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 |
Farum Cup Senior: Josephine Kruse (2002) 33.59 2017-05-05 |
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2004 |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 |
Farum Cup Senior: Josephine Kruse (2002) 33.59 2017-05-05 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
03 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:07 |
|
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
17:37 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 |
Farum Cup Senior: Josephine Kruse (2002) 33.59 2017-05-05 |
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 |
Farum Cup Senior: Josephine Kruse (2002) 33.59 2017-05-05 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:37 |
|
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
03 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
19:08 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2000 |
Sponsor: Lundgaard Tømrer-snedker |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.28 2019-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 |
Farum Cup Senior: Philip Greve (1998) 28.44 2017-05-05 |
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2003 |
Sponsor: Lundgaard Tømrer-snedker |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.28 2019-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 |
Farum Cup Senior: Philip Greve (1998) 28.44 2017-05-05 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
03 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:08 |
|
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
17:47 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Lundgaard Tømrer-snedker |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.28 2019-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 |
Farum Cup Senior: Philip Greve (1998) 28.44 2017-05-05 |
|
|
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Sponsor: Lundgaard Tømrer-snedker |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.28 2019-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 |
Farum Cup Senior: Philip Greve (1998) 28.44 2017-05-05 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:47 |
|
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
03 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
19:11 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2001 |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 |
Farum Cup Senior: Cecilie Wiuff (2000) 28.18 2018-05-05 |
|
|
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2004 |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 |
Farum Cup Senior: Cecilie Wiuff (2000) 28.18 2018-05-05 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
03 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:11 |
|
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
19:00 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 |
Farum Cup Senior: Cecilie Wiuff (2000) 28.18 2018-05-05 |
|
|
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 |
Farum Cup Senior: Cecilie Wiuff (2000) 28.18 2018-05-05 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:00 |
|
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
03 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
19:13 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-2000 |
Sponsor: Værløse Bio & Cafe |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 24.90 2016-05-01 |
|
|
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2003 |
Sponsor: Værløse Bio & Cafe |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 24.90 2016-05-01 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
03 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:13 |
|
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
19:03 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Værløse Bio & Cafe |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 24.90 2016-05-01 |
|
|
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Sponsor: Værløse Bio & Cafe |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 24.90 2016-05-01 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:03 |
|
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
03 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
19:16 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
Farum Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 28.53 2018-05-04 |
|
|
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2004 |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
Farum Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 28.53 2018-05-04 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
03 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:16 |
|
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
17:49 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
Farum Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 28.53 2018-05-04 |
|
|
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
Farum Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 28.53 2018-05-04 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:49 |
|
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
08:50 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2000 |
Sponsor: Farum Tandpleje Center |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 26.07 2017-05-06 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Philip Greve |
1998 |
|
592 |
|
|
|
|
28.58 |
|
|
Farum Svømmeklub |
30.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sten Ludvigsson |
1998 |
|
531 |
|
|
|
|
29.62 |
Deltager ikke i finalen |
|
Malmö Kappsimningsklubb |
28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Casper Davidsen |
1999 |
|
458 |
|
|
|
|
31.13 |
|
|
Vest-Brøndby |
30.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Bjørn Sandbeck |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2003 |
Sponsor: Farum Tandpleje Center |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 26.07 2017-05-06 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:50 |
|
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
17:49 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Farum Tandpleje Center |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 26.07 2017-05-06 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Philip Greve |
1998 |
|
556 |
|
|
|
|
29.17 |
|
|
Farum Svømmeklub |
30.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Casper Davidsen |
1999 |
|
445 |
|
|
|
|
31.42 |
|
|
Vest-Brøndby |
30.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Sponsor: Farum Tandpleje Center |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 26.07 2017-05-06 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:49 |
|
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
03 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
19:28 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
Farum Cup Senior: Sofie Maagøe (2003) 4:11.73 2017-05-05 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristina Orban |
2004 |
|
631 |
1:08.01 |
2:18.55 |
3:27.93 |
|
4:35.63 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
4:35.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
615 |
1:06.80 |
2:17.43 |
3:27.75 |
|
4:37.97 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
4:35.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julia Osterman |
2004 |
|
602 |
1:05.88 |
2:15.37 |
3:27.59 |
|
4:39.91 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
4:42.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Fiona Andrea Have |
2004 |
|
602 |
1:08.91 |
2:20.31 |
3:30.64 |
|
4:39.94 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
4:37.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
|
580 |
1:07.37 |
2:19.06 |
3:31.71 |
|
4:43.45 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
4:25.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
|
575 |
1:08.55 |
2:21.37 |
3:33.47 |
|
4:44.35 |
|
|
JGI Svømning |
4:26.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
|
532 |
1:10.37 |
2:23.63 |
3:37.54 |
|
4:51.71 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
4:52.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
|
502 |
1:09.85 |
2:25.39 |
3:42.33 |
|
4:57.37 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:44.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nanna Udby Laugesen |
2004 |
|
481 |
1:09.66 |
2:25.91 |
3:43.83 |
|
5:01.61 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
5:01.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Maja Hallberg Langkilde |
2004 |
|
453 |
1:13.62 |
2:33.09 |
3:51.96 |
|
5:07.73 |
|
|
Frederiksværk Svømmeklub |
5:02.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Line Thode Møller |
2004 |
|
450 |
1:11.64 |
2:30.66 |
3:51.71 |
|
5:08.40 |
|
|
Farum Svømmeklub |
5:10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nicole Ahlbeck |
2003 |
|
448 |
1:12.01 |
2:31.53 |
3:51.09 |
|
5:08.93 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
5:09.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Agnes Gustafson |
2003 |
|
442 |
1:13.95 |
2:32.97 |
3:52.39 |
|
5:10.21 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
5:10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Astrid Permin |
2003 |
|
414 |
1:14.09 |
2:34.78 |
3:56.33 |
|
5:17.07 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
5:14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Caja Cederblad Larsen |
2004 |
|
334 |
1:16.22 |
2:41.27 |
4:09.88 |
|
5:40.58 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
6:01.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Julie K Rose |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:40.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
4:47.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
Farum Cup Senior: Sofie Maagøe (2003) 4:11.73 2017-05-05 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
|
536 |
1:10.05 |
2:24.08 |
3:38.74 |
|
4:51.05 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
4:53.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Caroline Bach Mindested |
2005 |
|
535 |
1:11.98 |
2:26.55 |
3:40.23 |
|
4:51.16 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:47.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Falka Tind |
2006 |
|
528 |
1:10.99 |
2:25.98 |
3:40.93 |
|
4:52.45 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:59.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
|
528 |
|
2:26.12 |
3:41.66 |
|
4:52.50 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:55.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
|
514 |
1:10.98 |
2:26.04 |
3:40.99 |
|
4:55.17 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:49.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rebecca Petersen |
2005 |
|
512 |
1:09.70 |
2:25.02 |
3:41.23 |
|
4:55.50 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:55.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
|
497 |
1:08.81 |
2:24.75 |
3:42.63 |
|
4:58.41 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:50.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Caroline Sofie Aagaard |
2005 |
|
486 |
1:11.29 |
2:27.62 |
3:44.09 |
|
5:00.75 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:53.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Natacha Munch |
2005 |
|
456 |
1:11.87 |
2:30.75 |
3:49.96 |
|
5:07.07 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
5:08.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mille Korndal-Henriksen |
2005 |
|
451 |
1:13.03 |
2:32.94 |
3:52.77 |
|
5:08.13 |
|
|
Farum Svømmeklub |
5:24.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Matilde Schmidt-Lund |
2005 |
|
450 |
1:14.07 |
2:32.36 |
3:50.87 |
|
5:08.47 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:09.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Zoe Overby Traberg |
2006 |
|
443 |
1:15.07 |
2:34.90 |
3:54.43 |
|
5:10.06 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:18.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Cecilie Rud |
2006 |
|
441 |
1:14.05 |
2:32.52 |
3:51.59 |
|
5:10.51 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
5:10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Maica Jensen |
2006 |
|
440 |
1:12.50 |
2:32.71 |
3:53.81 |
|
5:10.89 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
5:29.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
|
438 |
1:14.96 |
2:34.08 |
3:54.09 |
|
5:11.34 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
5:28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sara Kaarup Andersen |
2006 |
|
431 |
1:14.93 |
2:35.78 |
3:55.80 |
|
5:13.03 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
|
424 |
1:14.83 |
2:35.19 |
3:56.39 |
|
5:14.55 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Asta Højberg |
2005 |
|
415 |
1:16.15 |
2:36.49 |
3:57.97 |
|
5:16.86 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
5:11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Malu Melody Christensen |
2006 |
|
410 |
1:14.02 |
2:35.08 |
3:57.33 |
|
5:18.09 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:03.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
|
396 |
1:17.78 |
2:38.82 |
4:00.76 |
|
5:21.92 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
5:29.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Ana Rosa Kragh |
2005 |
|
390 |
1:13.11 |
2:33.48 |
3:57.07 |
|
5:23.40 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Kaisa Falkenberg Lending |
2005 |
|
368 |
1:15.67 |
2:39.25 |
4:04.60 |
|
5:29.83 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
5:25.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Marie Elster |
2006 |
|
363 |
1:19.84 |
2:45.65 |
4:10.16 |
|
5:31.19 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
6:04.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Nanja Frahm-Falkenberg |
2006 |
|
302 |
1:21.90 |
2:51.66 |
4:22.88 |
|
5:52.12 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
5:55.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
|
277 |
1:26.12 |
2:58.58 |
4:30.65 |
|
6:02.52 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
5:55.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Julia Tholstrup |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
03 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:28 |
|
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
03 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
19:44 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: CMP CapitalMarketPartners |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 3:53.78 2018-07-04 |
Farum Cup Senior: Pál Joensen (1990) 3:56.10 2013-05-03 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
|
644 |
1:01.58 |
2:06.64 |
3:11.70 |
|
4:14.77 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:18.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Scott Steenberg |
2000 |
|
591 |
1:02.25 |
2:08.46 |
3:15.76 |
|
4:22.16 |
|
|
Farum Svømmeklub |
4:23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Karl Liljegren |
2001 |
|
570 |
1:02.82 |
2:09.95 |
3:18.75 |
|
4:25.27 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
4:24.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mads Lind |
2002 |
|
569 |
1:03.93 |
2:11.94 |
3:20.08 |
|
4:25.43 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
4:22.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frederik Jørgensen |
2003 |
|
530 |
1:04.14 |
2:11.92 |
3:22.46 |
|
4:31.93 |
|
|
Farum Svømmeklub |
4:31.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mathias Parkhøi |
2003 |
|
506 |
1:04.40 |
2:15.76 |
3:27.63 |
|
4:36.06 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
4:37.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Christoffer W Frederiksen |
2003 |
|
469 |
1:08.63 |
2:20.64 |
3:32.22 |
|
4:43.17 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
4:39.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Frederik Holm Wester |
2000 |
|
465 |
1:05.29 |
2:17.79 |
3:31.59 |
|
4:44.04 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
4:48.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jakob Strömland |
2003 |
|
424 |
1:10.24 |
2:24.23 |
3:38.57 |
|
4:52.83 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
5:41.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Leonard Steen Jensen |
2003 |
|
372 |
1:10.78 |
2:28.23 |
3:47.24 |
|
5:05.93 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
5:19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: CMP CapitalMarketPartners |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 3:53.78 2018-07-04 |
Farum Cup Senior: Pál Joensen (1990) 3:56.10 2013-05-03 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Vergereau |
2004 |
|
550 |
1:04.56 |
2:13.39 |
3:22.67 |
|
4:28.46 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:25.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
|
547 |
1:02.60 |
2:10.73 |
3:20.05 |
|
4:28.94 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sebastian Greisen |
2004 |
|
523 |
1:05.55 |
2:14.83 |
3:24.74 |
|
4:32.99 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:28.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tobias Gammelvind |
2004 |
|
502 |
1:07.07 |
2:17.21 |
3:27.08 |
|
4:36.83 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:36.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mats Krüger |
2004 |
|
459 |
1:06.81 |
2:19.70 |
3:33.38 |
|
4:45.29 |
|
|
Farum Svømmeklub |
4:50.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Marius Kjær Hoelgaard |
2004 |
|
457 |
1:08.78 |
2:21.17 |
3:33.53 |
|
4:45.58 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
4:42.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Seth Nillund |
2005 |
|
447 |
1:07.68 |
2:21.09 |
3:35.41 |
|
4:47.75 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
4:41.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mads Møller |
2005 |
|
439 |
1:09.88 |
2:24.33 |
3:38.43 |
|
4:49.43 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:50.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mikkel Andersen |
2005 |
|
438 |
1:11.71 |
2:25.91 |
3:38.52 |
|
4:49.61 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:57.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Victor Bornemann |
2004 |
|
433 |
1:10.37 |
2:24.21 |
3:38.49 |
|
4:50.82 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
5:00.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Bertram T. Aunsholm |
2004 |
|
423 |
1:10.71 |
2:25.14 |
3:39.70 |
|
4:53.09 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
4:58.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jonathan Fröjd |
2004 |
|
403 |
1:08.75 |
2:24.66 |
3:41.88 |
|
4:57.72 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
4:40.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
|
400 |
1:10.57 |
2:26.82 |
3:43.36 |
|
4:58.53 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:49.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Joakim Hjulmand-Lassen |
2005 |
|
393 |
1:10.82 |
2:26.60 |
3:43.32 |
|
5:00.41 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
5:09.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lukas Holger Pihl Holst |
2004 |
|
370 |
1:12.72 |
2:30.77 |
3:51.51 |
|
5:06.32 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Troels Fode |
2004 |
|
359 |
1:14.69 |
2:33.57 |
3:52.40 |
|
5:09.46 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:47.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Erik Schmidt |
2005 |
|
354 |
1:17.64 |
2:32.37 |
3:50.62 |
|
5:10.99 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
5:15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Magnus Hartmann Mortensen |
2005 |
|
303 |
1:16.95 |
2:40.41 |
4:05.60 |
|
5:27.56 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
5:10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Frederik Stubbe Lundsby |
2004 |
|
281 |
1:18.82 |
2:43.81 |
4:11.01 |
|
5:35.88 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
5:39.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ettore Pesci |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:48.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
03 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:44 |
|
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
11:13 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 0-2004 |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.00 2017-05-28 |
Farum Cup Senior: Jaqueline Hippi (1996) 2:18.93 2015-05-08 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tea Winblad |
2004 |
|
628 |
30.85 |
1:10.62 |
1:52.74 |
|
2:27.24 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristina Orban |
2004 |
|
598 |
31.68 |
1:11.55 |
1:54.52 |
|
2:29.62 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maria Lund |
2003 |
|
579 |
32.09 |
1:09.89 |
1:56.63 |
|
2:31.28 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
|
578 |
29.78 |
1:09.23 |
1:55.83 |
|
2:31.34 |
|
|
JGI Svømning |
2:27.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johanna Andersson |
2002 |
|
560 |
32.76 |
1:14.13 |
1:55.67 |
|
2:32.97 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
|
553 |
34.30 |
1:16.24 |
1:59.07 |
|
2:33.57 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:30.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
|
536 |
33.07 |
1:15.52 |
1:57.74 |
|
2:35.20 |
Deltager ikke i finalen |
|
Slangerup Svømmeklub |
2:30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Klara Reeh |
1999 |
|
530 |
32.10 |
1:11.92 |
2:00.40 |
|
2:35.80 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mollie Morfelt |
2003 |
|
525 |
34.95 |
1:14.79 |
2:01.58 |
|
2:36.28 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:36.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
|
524 |
32.92 |
1:17.83 |
1:59.31 |
|
2:36.40 |
Deltager ikke i finalen |
|
JGI Svømning |
2:35.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
|
520 |
33.76 |
1:16.88 |
2:01.63 |
|
2:36.79 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:25.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
|
504 |
32.89 |
1:13.97 |
2:02.64 |
|
2:38.40 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:37.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Fiona Andrea Have |
2004 |
|
497 |
33.74 |
1:17.11 |
2:03.80 |
|
2:39.16 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:40.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Michelle Mortensen |
2002 |
|
495 |
32.83 |
1:14.92 |
2:05.34 |
|
2:39.37 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:34.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Freja Møller |
2004 |
|
494 |
35.08 |
1:18.99 |
2:02.77 |
|
2:39.51 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
2:42.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
|
487 |
33.23 |
1:15.84 |
2:03.60 |
|
2:40.25 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:36.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
|
482 |
31.84 |
1:12.12 |
2:02.18 |
|
2:40.77 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
2:38.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Malou Soelberg |
2004 |
|
480 |
33.72 |
1:15.52 |
2:03.61 |
|
2:41.05 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:39.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Cecilie Elkjær |
2001 |
|
477 |
31.99 |
1:11.23 |
2:02.14 |
|
2:41.38 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Amalie Brammer Kærgaard |
2004 |
|
447 |
34.40 |
1:20.41 |
2:07.93 |
|
2:44.87 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:47.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Sarah Sejr Aagaard |
2000 |
|
445 |
33.00 |
1:15.00 |
2:04.48 |
|
2:45.12 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:40.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Lærke Vinneck Hansen |
2004 |
|
441 |
36.33 |
1:18.94 |
2:08.25 |
|
2:45.67 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:43.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Nanna Udby Laugesen |
2004 |
|
414 |
36.19 |
1:19.01 |
2:11.46 |
|
2:49.19 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:52.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Emma Kjer Rasmussen |
2004 |
|
409 |
36.03 |
1:22.94 |
2:10.55 |
|
2:49.77 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:42.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Agnes Gustafson |
2003 |
|
408 |
36.24 |
1:26.36 |
2:12.00 |
|
2:50.01 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:52.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Astrid Permin |
2003 |
|
399 |
36.25 |
1:20.52 |
2:12.03 |
|
2:51.27 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:50.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Maja Hallberg Langkilde |
2004 |
|
393 |
39.05 |
1:25.15 |
2:14.05 |
|
2:52.10 |
|
|
Frederiksværk Svømmeklub |
2:50.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Pernille Møller Leisted |
2002 |
|
380 |
38.98 |
1:27.47 |
2:14.82 |
|
2:53.98 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:58.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Ida Björkdahl |
2002 |
|
371 |
37.27 |
1:20.85 |
2:14.56 |
|
2:55.41 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:48.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Asta H Jensen |
2000 |
|
356 |
40.03 |
1:28.77 |
2:16.55 |
|
2:57.88 |
|
|
Frederiksværk Svømmeklub |
2:57.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Hilma Sörum |
2004 |
|
333 |
39.73 |
1:25.03 |
2:20.33 |
|
3:01.85 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:58.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma Vega Thorsen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 9.4 Afslut mave |
|
Vest-Brøndby |
2:45.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Luna Trojlsgaard |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 9.4 Afslut mave |
|
Frederiksværk Svømmeklub |
2:42.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:13 |
|
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
17:49 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.00 2017-05-28 |
Farum Cup Senior: Jaqueline Hippi (1996) 2:18.93 2015-05-08 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tea Winblad |
2004 |
|
632 |
31.00 |
1:09.98 |
1:52.17 |
|
2:26.92 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristina Orban |
2004 |
|
594 |
31.01 |
1:11.09 |
1:56.01 |
|
2:29.99 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
|
591 |
29.98 |
1:08.31 |
1:55.19 |
|
2:30.21 |
|
|
JGI Svømning |
2:27.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Johanna Andersson |
2002 |
|
579 |
32.51 |
1:14.26 |
1:55.27 |
|
2:31.27 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maria Lund |
2003 |
|
566 |
31.98 |
1:09.71 |
1:56.94 |
|
2:32.40 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
|
562 |
33.27 |
1:15.24 |
1:58.26 |
|
2:32.77 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:30.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:49 |
|
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
11:13 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Medley Herrer, Indledende Årg. 0-2003 |
Sponsor: Pro-Anlæg |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.69 2019-04-15 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
Farum Cup Senior: Daniel Christian (1998) 2:08.03 2016-05-01 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alfred August Grubert |
2001 |
|
618 |
28.03 |
1:03.03 |
1:43.45 |
|
2:13.77 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
|
605 |
28.71 |
1:04.13 |
1:45.04 |
|
2:14.76 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:12.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marcus Kindberg |
1993 |
|
561 |
28.86 |
1:04.97 |
1:47.30 |
|
2:18.22 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:17.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Bo Beckman |
2002 |
|
538 |
29.64 |
1:05.30 |
1:46.48 |
|
2:20.08 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:22.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christian Crone |
2001 |
|
515 |
29.44 |
1:06.32 |
1:47.27 |
|
2:22.15 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
|
506 |
28.01 |
1:05.37 |
1:49.55 |
|
2:22.97 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:21.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Marcus Christiansen |
2001 |
|
487 |
29.47 |
1:07.13 |
1:48.70 |
|
2:24.82 |
Deltager ikke i finalen |
|
Helsinge Svømmeklub |
2:23.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nicklas Andersen |
2001 |
|
476 |
29.04 |
1:08.17 |
1:52.28 |
|
2:25.94 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:31.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mads Lind |
2002 |
|
469 |
30.40 |
1:10.57 |
1:55.39 |
|
2:26.65 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:27.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mads Haugård Hansen |
2000 |
|
467 |
29.70 |
1:13.40 |
1:54.62 |
|
2:26.87 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:28.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nicolai Therkelsen |
2003 |
|
467 |
30.13 |
1:08.90 |
1:52.61 |
|
2:26.93 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Laksen |
2:22.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mathias Parkhøi |
2003 |
|
466 |
30.64 |
1:10.52 |
1:54.63 |
|
2:26.95 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Oscar Cleemann |
2003 |
|
453 |
30.28 |
1:07.68 |
1:54.35 |
|
2:28.43 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:26.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jakob Strömland |
2003 |
|
447 |
31.34 |
1:10.69 |
1:53.47 |
|
2:29.00 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Douglas Romare |
2001 |
|
443 |
29.66 |
1:09.97 |
1:52.65 |
|
2:29.51 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:40.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Christoffer W Frederiksen |
2003 |
|
436 |
33.83 |
1:13.62 |
1:56.13 |
|
2:30.27 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:25.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jakob Legaard |
2003 |
|
407 |
35.45 |
1:15.54 |
1:57.79 |
|
2:33.79 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:41.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Victor Toftehøj |
2003 |
|
404 |
33.09 |
1:13.98 |
1:58.83 |
|
2:34.12 |
|
|
JGI Svømning |
2:32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Oskar Lövberg |
2003 |
|
384 |
33.12 |
1:15.83 |
1:59.35 |
|
2:36.72 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:45.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Christian Ong Hansen |
2001 |
|
377 |
31.34 |
1:10.70 |
2:00.32 |
|
2:37.76 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:41.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lucas Emil Christensen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anders Lundin Brockdorff |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 9.4 Afslut mave |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Frederik Bach Mindested |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 9.4 Afslut mave |
|
Sigma Swim Allerød |
2:30.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Villads Kruse |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 9.4 Afslut mave |
|
Sigma Swim Allerød |
2:23.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:13 |
|
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
17:51 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Pro-Anlæg |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.69 2019-04-15 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
Farum Cup Senior: Daniel Christian (1998) 2:08.03 2016-05-01 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alfred August Grubert |
2001 |
|
636 |
28.77 |
1:03.16 |
1:42.11 |
|
2:12.50 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
|
603 |
28.70 |
1:03.86 |
1:44.95 |
|
2:14.89 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:12.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Bo Beckman |
2002 |
|
542 |
30.24 |
1:05.85 |
1:46.91 |
|
2:19.79 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:22.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marcus Kindberg |
1993 |
|
538 |
29.83 |
1:06.95 |
1:49.31 |
|
2:20.13 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:17.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christian Crone |
2001 |
|
503 |
29.82 |
1:07.26 |
1:49.79 |
|
2:23.28 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
|
485 |
28.72 |
1:06.91 |
1:52.17 |
|
2:25.09 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:21.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:51 |
|
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
11:13 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 |
Sponsor: Barebells |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1987) 52.69 2017-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Farum Cup Senior: Pernille Blume (1994) 54.85 2013-05-05 |
|
|
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2004 |
Sponsor: Barebells |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1987) 52.69 2017-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Farum Cup Senior: Pernille Blume (1994) 54.85 2013-05-05 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:13 |
|
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
18:06 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Barebells |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1987) 52.69 2017-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Farum Cup Senior: Pernille Blume (1994) 54.85 2013-05-05 |
|
|
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Sponsor: Barebells |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1987) 52.69 2017-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Farum Cup Senior: Pernille Blume (1994) 54.85 2013-05-05 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:06 |
|
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
11:13 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2000 |
Sponsor: Sportigan |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 50.30 2017-05-06 |
|
|
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2003 |
Sponsor: Sportigan |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 50.30 2017-05-06 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:13 |
|
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
18:13 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Sportigan |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 50.30 2017-05-06 |
|
|
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Sponsor: Sportigan |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 50.30 2017-05-06 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:13 |
|
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
11:13 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2004 |
Sponsor: Ravn Alu Vinduer & Døre |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:09.41 2017-06-29 |
Farum Cup Senior: Marina Heller Hansen (1994) 2:17.06 2017-05-06 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tea Winblad |
2004 |
|
514 |
32.69 |
1:12.27 |
1:52.96 |
|
2:32.05 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:29.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
|
507 |
32.61 |
1:10.85 |
1:50.75 |
|
2:32.69 |
|
|
JGI Svømning |
2:28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Michelle Mortensen |
2002 |
|
495 |
33.81 |
1:13.49 |
1:53.57 |
|
2:33.94 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:28.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Johanna Andersson |
2002 |
|
464 |
35.46 |
1:15.16 |
1:55.77 |
|
2:37.29 |
Deltager ikke i finalen |
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:26.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julie K Rose |
2003 |
|
400 |
32.90 |
1:12.67 |
1:57.83 |
|
2:45.24 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Allerød |
2:39.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nicole Ahlbeck |
2003 |
|
291 |
35.37 |
1:20.58 |
2:12.70 |
|
3:03.68 |
Deltager ikke i finalen |
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:48.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma Kjer Rasmussen |
2004 |
|
264 |
38.15 |
1:26.31 |
2:17.63 |
|
3:09.70 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:53.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Crawl ben e. v. 100m |
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:27.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:13 |
|
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
18:19 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Sponsor: Ravn Alu Vinduer & Døre |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:09.41 2017-06-29 |
Farum Cup Senior: Marina Heller Hansen (1994) 2:17.06 2017-05-06 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
|
538 |
32.42 |
1:10.04 |
1:49.04 |
|
2:29.68 |
|
|
JGI Svømning |
2:28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Michelle Mortensen |
2002 |
|
504 |
33.88 |
1:13.19 |
1:53.79 |
|
2:33.03 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:28.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tea Winblad |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:29.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:19 |
|
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
11:13 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-2003 |
Sponsor: Rema 1000, Farum |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
Farum Cup Senior: Frederik Dalhøj Paulsen (1998) 2:08.09 2016-05-01 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik Bojesen |
2002 |
|
575 |
30.03 |
1:03.52 |
1:38.38 |
|
2:14.05 |
|
|
JGI Svømning |
2:11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oliver Steenberg |
2002 |
|
542 |
30.33 |
1:04.93 |
1:40.39 |
|
2:16.74 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:09.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Primus Olsson |
2000 |
|
541 |
30.07 |
1:05.77 |
1:42.51 |
|
2:16.77 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christian Boutrup |
2003 |
|
480 |
32.12 |
1:08.61 |
1:45.56 |
|
2:22.32 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Carl Magnus Krievs |
2002 |
|
478 |
30.77 |
1:06.02 |
1:43.21 |
|
2:22.59 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alfred Højberg |
2002 |
|
448 |
30.10 |
1:06.07 |
1:45.48 |
|
2:25.71 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:27.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Douglas Romare |
2001 |
|
436 |
31.20 |
1:07.94 |
1:47.17 |
|
2:26.95 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mads Lind |
2002 |
|
414 |
31.85 |
1:10.68 |
1:50.71 |
|
2:29.50 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:19.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Karl Liljegren |
2001 |
|
394 |
31.46 |
1:09.30 |
1:51.25 |
|
2:32.08 |
Deltager ikke i finalen |
|
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oskar Skov Grell |
2002 |
|
366 |
31.73 |
1:11.31 |
1:53.05 |
|
2:35.81 |
Deltager ikke i finalen |
|
Glostrup Svømmeklub |
2:23.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Christoffer Skinhøj |
2003 |
|
305 |
34.33 |
1:14.78 |
1:59.65 |
|
2:45.61 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:40.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mathias Parkhøi |
2003 |
|
293 |
33.75 |
1:16.07 |
2:01.12 |
|
2:47.74 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:37.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:13 |
|
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
18:21 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Rema 1000, Farum |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
Farum Cup Senior: Frederik Dalhøj Paulsen (1998) 2:08.09 2016-05-01 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik Bojesen |
2002 |
|
623 |
29.58 |
1:03.35 |
1:35.70 |
|
2:10.53 |
|
|
JGI Svømning |
2:11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Primus Olsson |
2000 |
|
562 |
29.07 |
1:03.25 |
1:38.31 |
|
2:15.06 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oliver Steenberg |
2002 |
|
562 |
29.56 |
1:03.72 |
1:38.96 |
|
2:15.09 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:09.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christian Boutrup |
2003 |
|
477 |
31.91 |
1:08.94 |
1:45.41 |
|
2:22.71 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Carl Magnus Krievs |
2002 |
|
455 |
31.29 |
1:07.60 |
1:46.19 |
|
2:24.92 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alfred Højberg |
2002 |
|
450 |
31.02 |
1:08.30 |
1:47.26 |
|
2:25.44 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:27.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:21 |
|
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
11:13 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 |
Sponsor: Glarmester Becker |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.67 2018-04-13 |
Farum Cup Senior: Josephine Kruse (2002) 1:13.55 2017-05-06 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
597 |
35.98 |
|
|
|
1:16.15 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
1:12.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Isabel Mass |
1998 |
|
553 |
37.12 |
|
|
|
1:18.09 |
|
|
JGI Svømning |
1:14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
|
522 |
37.53 |
|
|
|
1:19.62 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
1:16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Mikkelsen |
2001 |
|
432 |
40.67 |
|
|
|
1:24.82 |
|
|
Vest-Brøndby |
1:19.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Asta H Jensen |
2000 |
|
336 |
43.85 |
|
|
|
1:32.19 |
|
|
Frederiksværk Svømmeklub |
1:27.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2004 |
Sponsor: Glarmester Becker |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.67 2018-04-13 |
Farum Cup Senior: Josephine Kruse (2002) 1:13.55 2017-05-06 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:13 |
|
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
18:37 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Glarmester Becker |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.67 2018-04-13 |
Farum Cup Senior: Josephine Kruse (2002) 1:13.55 2017-05-06 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
607 |
35.72 |
|
|
|
1:15.70 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
1:12.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Isabel Mass |
1998 |
|
558 |
36.76 |
|
|
|
1:17.86 |
|
|
JGI Svømning |
1:14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
|
535 |
37.21 |
|
|
|
1:18.99 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
1:16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Mikkelsen |
2001 |
|
461 |
39.47 |
|
|
|
1:23.00 |
|
|
Vest-Brøndby |
1:19.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Asta H Jensen |
2000 |
|
357 |
42.35 |
|
|
|
1:30.38 |
|
|
Frederiksværk Svømmeklub |
1:27.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Sponsor: Glarmester Becker |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.67 2018-04-13 |
Farum Cup Senior: Josephine Kruse (2002) 1:13.55 2017-05-06 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:37 |
|
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
11:13 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2000 |
Sponsor: Barebells |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 59.17 2019-04-08 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Farum Cup Senior: Philip Greve (1998) 1:03.78 2018-05-05 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lasse Kriegel Skovrup |
1998 |
|
553 |
32.56 |
|
|
|
1:09.56 |
Deltager ikke i finalen |
|
Farum Svømmeklub |
1:07.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anton Persson |
1994 |
|
539 |
33.58 |
|
|
|
1:10.14 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
1:07.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
|
534 |
34.40 |
|
|
|
1:10.35 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
1:06.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Casper Davidsen |
1999 |
|
506 |
33.65 |
|
|
|
1:11.61 |
|
|
Vest-Brøndby |
1:06.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mads Haugård Hansen |
2000 |
|
435 |
34.96 |
|
|
|
1:15.31 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svømmeklub |
1:09.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2003 |
Sponsor: Barebells |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 59.17 2019-04-08 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Farum Cup Senior: Philip Greve (1998) 1:03.78 2018-05-05 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:13 |
|
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
18:43 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Barebells |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 59.17 2019-04-08 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Farum Cup Senior: Philip Greve (1998) 1:03.78 2018-05-05 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
|
570 |
32.73 |
|
|
|
1:08.83 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
1:06.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anton Persson |
1994 |
|
541 |
32.63 |
|
|
|
1:10.04 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
1:07.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Casper Davidsen |
1999 |
|
466 |
33.94 |
|
|
|
1:13.63 |
|
|
Vest-Brøndby |
1:06.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Sponsor: Barebells |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 59.17 2019-04-08 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Farum Cup Senior: Philip Greve (1998) 1:03.78 2018-05-05 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Englund |
2001 |
|
583 |
31.81 |
|
|
|
1:08.33 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
1:06.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christian Crone |
2001 |
|
580 |
32.30 |
|
|
|
1:08.46 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
1:07.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Carl Gerstenfeld |
2002 |
|
526 |
33.25 |
|
|
|
1:10.71 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
1:08.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marcus Christiansen |
2001 |
|
495 |
33.77 |
|
|
|
1:12.16 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
1:11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Axel Andrén |
2001 |
|
492 |
33.30 |
|
|
|
1:12.30 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
1:10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alfred August Grubert |
2001 |
|
489 |
34.47 |
|
|
|
1:12.44 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
1:13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:43 |
|
Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
11:13 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2004 |
Sponsor: Lundgaard Tømrer-snedker |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
Farum Cup Senior: Victoria Bierre (2000) 2:17.72 2018-05-05 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ella Stenholt |
2003 |
|
589 |
34.72 |
1:11.93 |
1:50.15 |
|
2:27.93 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:24.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
|
573 |
36.00 |
1:13.56 |
1:51.56 |
|
2:29.28 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maria Lund |
2003 |
|
572 |
35.60 |
1:13.37 |
1:51.84 |
|
2:29.39 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Birkerød |
2:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tea Winblad |
2004 |
|
571 |
35.53 |
1:13.59 |
1:52.47 |
|
2:29.49 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:26.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Klara Reeh |
1999 |
|
559 |
36.12 |
1:14.12 |
1:52.37 |
|
2:30.59 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:25.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mollie Morfelt |
2003 |
|
532 |
35.57 |
1:15.83 |
1:54.98 |
|
2:33.09 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:30.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
|
525 |
35.95 |
1:15.08 |
1:54.86 |
|
2:33.76 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Cecilie Elkjær |
2001 |
|
515 |
35.44 |
1:13.73 |
1:53.58 |
|
2:34.69 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Johanna Ingner |
2002 |
|
504 |
36.56 |
1:15.55 |
1:55.96 |
|
2:35.87 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:39.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anna Grahovac |
1999 |
|
500 |
36.68 |
1:15.47 |
1:56.15 |
|
2:36.26 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:36.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ester Eilertsson |
2003 |
|
487 |
37.33 |
1:17.12 |
1:57.39 |
|
2:37.67 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:42.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
|
480 |
36.24 |
1:16.39 |
1:58.00 |
|
2:38.35 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:33.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
|
469 |
38.04 |
1:18.11 |
1:58.87 |
|
2:39.57 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nanna Udby Laugesen |
2004 |
|
466 |
37.77 |
1:18.26 |
1:59.46 |
|
2:39.92 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:37.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
|
466 |
37.68 |
1:18.58 |
2:00.24 |
|
2:40.00 |
Deltager ikke i finalen |
|
JGI Svømning |
2:30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Malou Soelberg |
2004 |
|
452 |
39.51 |
1:20.15 |
2:00.62 |
|
2:41.61 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:36.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
|
442 |
36.96 |
1:17.70 |
2:00.21 |
|
2:42.81 |
Deltager ikke i finalen |
|
Slangerup Svømmeklub |
2:39.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Christine Henriksen |
2003 |
|
437 |
38.36 |
1:20.21 |
2:02.43 |
|
2:43.38 |
Deltager ikke i finalen |
|
JGI Svømning |
2:36.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Emma Stoltz |
2004 |
|
423 |
38.86 |
1:20.62 |
2:03.05 |
|
2:45.21 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:40.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Lina Ostreus |
2002 |
|
404 |
39.58 |
1:23.09 |
2:06.13 |
|
2:47.80 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:49.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Emma Vega Thorsen |
2004 |
|
391 |
40.57 |
1:23.06 |
2:06.73 |
|
2:49.63 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:37.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Isabella Victoria Nimb |
2004 |
|
367 |
40.83 |
1:24.52 |
2:09.03 |
|
2:53.22 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:45.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Hilma Sörum |
2004 |
|
332 |
42.88 |
1:27.84 |
2:13.55 |
|
2:59.12 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:47.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Nicole Ahlbeck |
2003 |
|
331 |
42.34 |
1:28.67 |
2:14.62 |
|
2:59.18 |
Deltager ikke i finalen |
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:55.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Caja Cederblad Larsen |
2004 |
|
317 |
41.83 |
1:28.29 |
2:15.00 |
|
3:01.89 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Emily Li |
2004 |
|
295 |
43.27 |
1:31.02 |
2:20.12 |
|
3:06.32 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ida Lund Järund |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Frederiksværk Svømmeklub |
2:52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:13 |
|
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
18:47 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Sponsor: Lundgaard Tømrer-snedker |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
Farum Cup Senior: Victoria Bierre (2000) 2:17.72 2018-05-05 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tea Winblad |
2004 |
|
608 |
34.66 |
1:12.25 |
1:50.09 |
|
2:26.43 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:26.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ella Stenholt |
2003 |
|
566 |
33.98 |
1:11.53 |
1:50.62 |
|
2:29.94 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:24.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cecilie Elkjær |
2001 |
|
535 |
35.60 |
1:14.03 |
1:53.10 |
|
2:32.77 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
|
535 |
35.34 |
1:13.85 |
1:54.03 |
|
2:32.78 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:33.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mollie Morfelt |
2003 |
|
529 |
35.85 |
1:14.60 |
1:54.34 |
|
2:33.39 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:30.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
|
523 |
36.11 |
1:15.33 |
1:54.83 |
|
2:33.96 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:47 |
|
Resultat Løb 22 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
11:13 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2003 |
Sponsor: Meny, Værløse |
Dansk Rekord Senior: Alexander Gliese (1997) 1:59.58 2019-04-08 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
Farum Cup Senior: Andreas Kaas Elmgreen (1999) 2:07.23 2016-05-01 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Kindberg |
1993 |
|
514 |
|
1:08.62 |
1:44.48 |
|
2:19.71 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karl Liljegren |
2001 |
|
509 |
33.55 |
1:09.40 |
1:45.12 |
|
2:20.11 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Bo Beckman |
2002 |
|
485 |
32.80 |
1:08.68 |
1:45.68 |
|
2:22.43 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:22.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Filip Hinderup |
2001 |
|
485 |
32.38 |
1:08.30 |
1:45.66 |
|
2:22.43 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:19.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mathias Riff Alexandersen |
2001 |
|
448 |
34.65 |
1:11.63 |
1:49.53 |
|
2:26.23 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:20.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Villads Kruse |
2003 |
|
419 |
|
1:12.94 |
1:52.18 |
|
2:29.52 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Allerød |
2:25.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Daniel Didriksen |
2002 |
|
415 |
35.19 |
1:13.71 |
1:53.41 |
|
2:29.94 |
Deltager ikke i finalen |
|
Frederiksværk Svømmeklub |
2:25.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anders Lundin Brockdorff |
2003 |
|
414 |
35.50 |
1:13.22 |
1:51.87 |
|
2:30.08 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Primus Olsson |
2000 |
|
407 |
35.10 |
1:13.34 |
1:52.31 |
|
2:30.95 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
3:02.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Leonard Steen Jensen |
2003 |
|
394 |
36.72 |
1:15.38 |
1:54.26 |
|
2:32.60 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:31.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Christian Ong Hansen |
2001 |
|
380 |
35.01 |
1:13.92 |
1:54.45 |
|
2:34.49 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:37.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Victor Toftehøj |
2003 |
|
354 |
38.23 |
1:18.39 |
1:58.27 |
|
2:38.16 |
Deltager ikke i finalen |
|
JGI Svømning |
2:51.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Christoffer Skinhøj |
2003 |
|
349 |
35.58 |
1:15.83 |
1:58.93 |
|
2:38.95 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mikkel Bjellekjær Jensen |
2003 |
|
345 |
37.73 |
1:18.27 |
1:59.68 |
|
2:39.56 |
Deltager ikke i finalen |
|
JGI Svømning |
2:40.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:13 |
|
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
18:52 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Meny, Værløse |
Dansk Rekord Senior: Alexander Gliese (1997) 1:59.58 2019-04-08 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
Farum Cup Senior: Andreas Kaas Elmgreen (1999) 2:07.23 2016-05-01 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karl Liljegren |
2001 |
|
540 |
33.04 |
1:08.23 |
1:43.15 |
|
2:17.37 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marcus Kindberg |
1993 |
|
517 |
32.98 |
1:08.43 |
1:44.07 |
|
2:19.39 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Filip Hinderup |
2001 |
|
508 |
32.61 |
1:07.80 |
1:43.80 |
|
2:20.21 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:19.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Bo Beckman |
2002 |
|
481 |
33.42 |
1:09.47 |
1:46.11 |
|
2:22.81 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:22.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mathias Riff Alexandersen |
2001 |
|
467 |
33.82 |
1:10.24 |
1:47.30 |
|
2:24.17 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:20.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anders Lundin Brockdorff |
2003 |
|
418 |
35.41 |
1:12.93 |
1:51.56 |
|
2:29.62 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:52 |
|
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
10:41 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2004 |
Sponsor: Værløse Bio & Cafe |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
Farum Cup Senior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 2:03.02 2013-05-04 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristina Orban |
2004 |
|
668 |
30.39 |
1:02.65 |
1:35.94 |
|
2:09.22 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:09.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Michelle Mortensen |
2002 |
|
636 |
31.36 |
1:04.50 |
1:38.51 |
|
2:11.37 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julia Osterman |
2004 |
|
622 |
31.23 |
1:03.89 |
1:37.72 |
|
2:12.33 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
612 |
30.83 |
1:04.37 |
1:38.72 |
|
2:13.00 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johanna Ingner |
2002 |
|
605 |
31.19 |
1:04.29 |
1:38.74 |
|
2:13.53 |
Deltager ikke i finalen |
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Fiona Andrea Have |
2004 |
|
595 |
31.86 |
1:06.07 |
1:40.89 |
|
2:14.28 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
|
586 |
31.36 |
1:05.90 |
1:41.03 |
|
2:14.97 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anna Grahovac |
1999 |
|
586 |
31.33 |
1:05.43 |
1:40.55 |
|
2:14.98 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:09.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
|
574 |
31.78 |
1:06.69 |
1:41.73 |
|
2:15.92 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
|
548 |
31.54 |
1:06.55 |
1:42.39 |
|
2:18.04 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
|
538 |
32.15 |
1:06.80 |
1:42.25 |
|
2:18.84 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mollie Morfelt |
2003 |
|
538 |
32.00 |
1:06.83 |
1:42.82 |
|
2:18.89 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ester Eilertsson |
2003 |
|
530 |
32.05 |
1:07.44 |
1:43.67 |
|
2:19.58 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
|
528 |
31.81 |
1:06.83 |
1:43.08 |
|
2:19.73 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:17.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emma Stoltz |
2004 |
|
503 |
32.61 |
1:09.08 |
1:45.63 |
|
2:22.02 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Amalie Brammer Kærgaard |
2004 |
|
500 |
33.16 |
1:09.57 |
1:46.54 |
|
2:22.34 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:21.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
|
498 |
33.51 |
1:10.79 |
1:46.95 |
|
2:22.49 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Lærke Vinneck Hansen |
2004 |
|
496 |
34.21 |
1:11.08 |
1:47.05 |
|
2:22.66 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:24.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
|
493 |
33.66 |
1:09.77 |
1:46.55 |
|
2:22.97 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Kaja Aunstrup |
1998 |
|
484 |
33.90 |
1:11.32 |
1:48.24 |
|
2:23.87 |
|
|
Frederiksværk Svømmeklub |
2:12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Simone Jørgensen |
1999 |
|
476 |
33.03 |
1:09.77 |
1:46.98 |
|
2:24.60 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:23.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
|
472 |
31.77 |
1:07.47 |
1:45.81 |
|
2:25.10 |
Deltager ikke i finalen |
|
Farum Svømmeklub |
2:26.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Maya Ehlers Hansen |
2004 |
|
467 |
33.19 |
1:10.36 |
1:47.72 |
|
2:25.59 |
Deltager ikke i finalen |
|
Farum Svømmeklub |
2:21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Line Thode Møller |
2004 |
|
461 |
33.04 |
1:10.38 |
1:48.54 |
|
2:26.21 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:24.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Caroline Vang-Jensen |
2003 |
|
458 |
33.81 |
1:10.93 |
1:48.93 |
|
2:26.53 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Maja Hallberg Langkilde |
2004 |
|
440 |
34.98 |
1:13.07 |
1:51.76 |
|
2:28.46 |
|
|
Frederiksværk Svømmeklub |
2:26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Emma Vega Thorsen |
2004 |
|
435 |
34.24 |
1:11.93 |
1:50.63 |
|
2:29.05 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:23.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Astrid Permin |
2003 |
|
427 |
33.97 |
1:11.79 |
1:51.12 |
|
2:29.96 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:27.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Isabella Ravn Jensen |
2004 |
|
419 |
34.90 |
1:13.02 |
1:52.86 |
|
2:30.90 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Frederikke Elster |
2004 |
|
396 |
34.21 |
1:14.12 |
1:54.13 |
|
2:33.78 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:29.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:41 |
|
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
17:47 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Sponsor: Værløse Bio & Cafe |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
Farum Cup Senior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 2:03.02 2013-05-04 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristina Orban |
2004 |
|
687 |
29.85 |
1:01.73 |
1:34.69 |
|
2:08.00 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:09.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Michelle Mortensen |
2002 |
|
662 |
30.54 |
1:03.03 |
1:36.49 |
|
2:09.57 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julia Osterman |
2004 |
|
637 |
30.76 |
1:03.41 |
1:37.24 |
|
2:11.29 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
634 |
30.93 |
1:04.18 |
1:37.95 |
|
2:11.48 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Fiona Andrea Have |
2004 |
|
613 |
31.49 |
1:05.31 |
1:39.20 |
|
2:12.99 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
|
595 |
31.36 |
1:05.84 |
1:40.52 |
|
2:14.31 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:47 |
|
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
10:41 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2003 |
Sponsor: Kvickly, Farum |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
Farum Cup Senior: Daniel Skaaning (1993) 1:51.44 2013-05-04 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alfred August Grubert |
2001 |
|
614 |
28.27 |
58.46 |
1:29.53 |
|
1:59.97 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:00.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karl Liljegren |
2001 |
|
561 |
28.88 |
59.59 |
1:31.71 |
|
2:03.65 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:03.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anton Andersson |
1997 |
|
540 |
30.26 |
1:03.30 |
1:34.60 |
|
2:05.19 |
Deltager ikke i finalen |
|
Malmö Kappsimningsklubb |
1:59.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Primus Olsson |
2000 |
|
533 |
30.08 |
1:03.03 |
1:34.72 |
|
2:05.73 |
Deltager ikke i finalen |
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:03.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Andreas Gram Peters |
2001 |
|
528 |
30.24 |
1:03.15 |
1:35.11 |
|
2:06.17 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:09.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frederik Jørgensen |
2003 |
|
528 |
28.67 |
1:00.76 |
1:33.45 |
|
2:06.17 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:06.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Thor Bols Jeppesen |
2002 |
|
517 |
29.35 |
1:01.45 |
1:34.65 |
|
2:07.01 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:03.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
|
515 |
29.49 |
1:01.59 |
1:35.12 |
|
2:07.17 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:10.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Marcus Christiansen |
2001 |
|
513 |
30.44 |
1:02.80 |
1:35.18 |
|
2:07.41 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Marcus Hiort |
2003 |
|
511 |
29.91 |
1:02.76 |
1:35.91 |
|
2:07.54 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:04.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mads Haugård Hansen |
2000 |
|
509 |
29.77 |
1:02.66 |
1:36.08 |
|
2:07.68 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:03.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
|
506 |
29.36 |
1:01.57 |
1:34.90 |
|
2:07.95 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Carl Magnus Krievs |
2002 |
|
484 |
29.83 |
1:02.18 |
1:36.20 |
|
2:09.87 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lucas Emil Christensen |
2003 |
|
472 |
30.09 |
1:03.77 |
1:36.83 |
|
2:10.99 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:00.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jakob Strömland |
2003 |
|
430 |
32.55 |
1:07.26 |
1:41.54 |
|
2:15.08 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:19.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Christoffer W Frederiksen |
2003 |
|
425 |
31.55 |
1:05.99 |
1:41.09 |
|
2:15.66 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Oskar Skov Grell |
2002 |
|
414 |
30.91 |
1:05.26 |
1:42.68 |
|
2:16.76 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
2:18.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anders Lundin Brockdorff |
2003 |
|
414 |
30.13 |
1:04.43 |
1:40.86 |
|
2:16.79 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Jakob Legaard |
2003 |
|
390 |
31.70 |
1:07.76 |
1:44.41 |
|
2:19.54 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:22.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Frederik Bach Mindested |
2003 |
|
366 |
32.13 |
1:08.19 |
1:45.08 |
|
2:22.49 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mathias Parkhøi |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:13.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:41 |
|
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
17:52 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Kvickly, Farum |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
Farum Cup Senior: Daniel Skaaning (1993) 1:51.44 2013-05-04 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alfred August Grubert |
2001 |
|
620 |
28.54 |
58.92 |
1:29.75 |
|
1:59.61 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:00.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karl Liljegren |
2001 |
|
558 |
28.98 |
59.74 |
1:31.66 |
|
2:03.86 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:03.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Andreas Gram Peters |
2001 |
|
529 |
30.15 |
1:02.66 |
1:34.99 |
|
2:06.06 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:09.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Thor Bols Jeppesen |
2002 |
|
509 |
30.03 |
1:02.16 |
1:35.57 |
|
2:07.74 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:03.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marcus Christiansen |
2001 |
|
478 |
30.60 |
1:04.24 |
1:37.99 |
|
2:10.42 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Frederik Jørgensen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 4.4 Tyvstart |
|
Farum Svømmeklub |
2:06.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:52 |
|
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
10:42 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 |
Sponsor: Slagter Jesper |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Farum Cup Senior: Victoria Bierre (2000) 1:03.13 2018-05-06 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
|
594 |
33.78 |
|
|
|
1:08.96 |
|
|
Farum Svømmeklub |
1:06.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
|
546 |
34.15 |
|
|
|
1:10.95 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
1:05.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
|
422 |
36.34 |
|
|
|
1:17.28 |
Deltager ikke i finalen |
|
Farum Svømmeklub |
1:14.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nicoline Huusfelt |
2000 |
|
420 |
37.73 |
|
|
|
1:17.40 |
Deltager ikke i finalen |
|
Frederiksværk Svømmeklub |
1:15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2004 |
Sponsor: Slagter Jesper |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Farum Cup Senior: Victoria Bierre (2000) 1:03.13 2018-05-06 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:42 |
|
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
18:13 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Slagter Jesper |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Farum Cup Senior: Victoria Bierre (2000) 1:03.13 2018-05-06 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
|
598 |
32.38 |
|
|
|
1:08.81 |
|
|
Farum Svømmeklub |
1:06.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
|
549 |
34.04 |
|
|
|
1:10.82 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
1:05.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Sponsor: Slagter Jesper |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Farum Cup Senior: Victoria Bierre (2000) 1:03.13 2018-05-06 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tea Winblad |
2004 |
|
645 |
32.64 |
|
|
|
1:07.10 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
1:07.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mollie Morfelt |
2003 |
|
645 |
33.09 |
|
|
|
1:07.12 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
1:08.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Karoline K. Larsen |
2004 |
|
530 |
35.03 |
|
|
|
1:11.65 |
|
|
Farum Svømmeklub |
1:10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Julie K Rose |
2003 |
|
527 |
34.66 |
|
|
|
1:11.77 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
1:10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Claudia Sperling |
2002 |
|
524 |
34.64 |
|
|
|
1:11.94 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
1:09.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maj Jensen |
2003 |
|
508 |
35.20 |
|
|
|
1:12.67 |
|
|
Farum Svømmeklub |
1:12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:13 |
|
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
10:42 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2003 |
Sponsor: Osteboden, Farum |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 56.80 2018-05-06 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:42 |
|
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
18:13 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Sponsor: Osteboden, Farum |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 56.80 2018-05-06 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
|
551 |
30.72 |
|
|
|
1:03.21 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:02.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Filip Hinderup |
2001 |
|
539 |
30.99 |
|
|
|
1:03.68 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
1:03.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christian Crone |
2001 |
|
525 |
|
|
|
|
1:04.25 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
1:01.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Bo Beckman |
2002 |
|
508 |
31.55 |
|
|
|
1:04.96 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
1:07.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alfred Højberg |
2002 |
|
504 |
31.37 |
|
|
|
1:05.14 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:04.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nicklas Andersen |
2001 |
|
397 |
32.37 |
|
|
|
1:10.51 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
1:02.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:13 |
|
Resultat Løb 27 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
10:42 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2004 |
Sponsor: J & A Herretøj |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:25.98 2018-08-06 |
Farum Cup Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:25.41 2013-05-04 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
|
550 |
39.43 |
1:22.37 |
2:05.49 |
|
2:49.75 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:40.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
|
512 |
39.60 |
1:23.65 |
2:08.26 |
|
2:53.84 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:47.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofie Bak |
2003 |
|
478 |
40.12 |
1:25.51 |
2:11.80 |
|
2:57.86 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:54.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Agnes Gustafson |
2003 |
|
478 |
40.64 |
1:26.47 |
2:12.64 |
|
2:57.87 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:53.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Mikkelsen |
2001 |
|
467 |
40.93 |
1:26.26 |
2:12.43 |
|
2:59.19 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:46.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Amalie Schou |
2003 |
|
449 |
41.67 |
1:27.81 |
2:14.42 |
|
3:01.55 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:59.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Amalie Brammer Kærgaard |
2004 |
|
412 |
42.30 |
1:31.13 |
2:18.49 |
|
3:06.93 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
3:06.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Pernille Møller Leisted |
2002 |
|
401 |
42.96 |
1:31.10 |
2:19.72 |
|
3:08.56 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
3:09.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Asta H Jensen |
2000 |
|
395 |
44.68 |
1:33.13 |
2:21.17 |
|
3:09.44 |
|
|
Frederiksværk Svømmeklub |
3:05.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mikaela Virc |
2003 |
|
386 |
43.59 |
1:31.72 |
2:20.83 |
|
3:11.01 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
3:14.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Maja Hallberg Langkilde |
2004 |
|
338 |
44.91 |
1:36.40 |
2:28.34 |
|
3:19.57 |
|
|
Frederiksværk Svømmeklub |
3:30.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:42 |
|
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
18:15 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
Sponsor: J & A Herretøj |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:25.98 2018-08-06 |
Farum Cup Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:25.41 2013-05-04 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
|
588 |
37.89 |
1:19.43 |
2:01.76 |
|
2:46.00 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:40.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
|
504 |
38.39 |
1:21.73 |
2:07.31 |
|
2:54.80 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:47.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Agnes Gustafson |
2003 |
|
491 |
39.66 |
1:24.58 |
2:10.38 |
|
2:56.24 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:53.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofie Bak |
2003 |
|
490 |
39.30 |
1:24.56 |
2:11.86 |
|
2:56.44 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:54.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Mikkelsen |
2001 |
|
475 |
40.97 |
1:26.05 |
2:12.03 |
|
2:58.23 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:46.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Amalie Schou |
2003 |
|
459 |
40.95 |
1:26.30 |
2:12.87 |
|
3:00.23 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:59.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:15 |
|
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
10:42 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2003 |
Sponsor: Ravn Alu Vinduer & Døre |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Farum Cup Senior: Robert Palosaari (1992) 2:22.69 2015-05-09 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
|
544 |
36.06 |
1:16.24 |
1:57.86 |
|
2:35.08 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anton Andersson |
1997 |
|
543 |
36.44 |
1:17.04 |
1:56.39 |
|
2:35.20 |
Deltager ikke i finalen |
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:29.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oliver Steenberg |
2002 |
|
502 |
35.93 |
1:16.90 |
1:58.18 |
|
2:39.38 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:26.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oskar Lövberg |
2003 |
|
450 |
37.32 |
1:19.61 |
2:02.35 |
|
2:45.28 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:51.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Bo Beckman |
2002 |
|
448 |
38.33 |
1:20.71 |
2:03.51 |
|
2:45.52 |
Deltager ikke i finalen |
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:39.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Axel Andrén |
2001 |
|
432 |
37.91 |
1:21.32 |
2:04.50 |
|
2:47.55 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:38.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jakob Strömland |
2003 |
|
408 |
38.40 |
1:21.34 |
2:05.63 |
|
2:50.69 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:46.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Bror Textor-Broch |
2003 |
|
403 |
38.57 |
1:22.53 |
2:07.07 |
|
2:51.41 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:45.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Christian Boutrup |
2003 |
|
399 |
39.22 |
1:23.27 |
2:08.03 |
|
2:52.00 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Birkerød |
2:44.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Andreas Hoffmann |
2003 |
|
331 |
40.86 |
1:28.41 |
2:13.98 |
|
3:02.98 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:43.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Christoffer Skinhøj |
2003 |
|
317 |
41.60 |
1:28.56 |
2:17.89 |
|
3:05.73 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:56.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mathias Parkhøi |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:49.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:42 |
|
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
18:19 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Ravn Alu Vinduer & Døre |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Farum Cup Senior: Robert Palosaari (1992) 2:22.69 2015-05-09 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Steenberg |
2002 |
|
575 |
34.67 |
1:14.20 |
1:54.31 |
|
2:32.31 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:26.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
|
571 |
35.07 |
1:14.13 |
1:54.02 |
|
2:32.65 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Axel Andrén |
2001 |
|
486 |
35.31 |
1:16.66 |
1:58.39 |
|
2:41.02 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:38.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oskar Lövberg |
2003 |
|
462 |
36.34 |
1:17.91 |
2:01.32 |
|
2:43.82 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:51.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jakob Strömland |
2003 |
|
447 |
36.44 |
1:17.65 |
2:01.00 |
|
2:45.56 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:46.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Andreas Hoffmann |
2003 |
|
366 |
39.58 |
1:25.35 |
2:10.96 |
|
2:57.05 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:43.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:19 |
|
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
10:42 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2001 |
Sponsor: Farum Tandpleje Center |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.15 2017-06-30 |
Farum Cup Senior: Katrine Holm Sørensen (1992) 1:00.20 2013-05-04 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sarah Sejr Aagaard |
2000 |
|
495 |
32.35 |
|
|
|
1:10.09 |
|
|
Farum Svømmeklub |
1:09.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
489 |
32.64 |
|
|
|
1:10.40 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
1:08.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
|
409 |
34.21 |
|
|
|
1:14.69 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
1:08.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nicoline Huusfelt |
2000 |
|
371 |
36.02 |
|
|
|
1:17.16 |
Deltager ikke i finalen |
|
Frederiksværk Svømmeklub |
1:13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2004 |
Sponsor: Farum Tandpleje Center |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.15 2017-06-30 |
Farum Cup Senior: Katrine Holm Sørensen (1992) 1:00.20 2013-05-04 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:42 |
|
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
18:34 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Farum Tandpleje Center |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.15 2017-06-30 |
Farum Cup Senior: Katrine Holm Sørensen (1992) 1:00.20 2013-05-04 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
544 |
32.10 |
|
|
|
1:07.94 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
1:08.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sarah Sejr Aagaard |
2000 |
|
514 |
32.50 |
|
|
|
1:09.22 |
|
|
Farum Svømmeklub |
1:09.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
|
396 |
34.58 |
|
|
|
1:15.50 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
1:08.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Sponsor: Farum Tandpleje Center |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.15 2017-06-30 |
Farum Cup Senior: Katrine Holm Sørensen (1992) 1:00.20 2013-05-04 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:34 |
|
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
10:42 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-2000 |
Sponsor: Farumhus Konditori |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 55.82 2016-05-01 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thomas Bech |
1998 |
|
588 |
28.20 |
|
|
|
59.44 |
|
|
Farum Svømmeklub |
57.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Primus Olsson |
2000 |
|
582 |
27.70 |
|
|
|
59.64 |
Deltager ikke i finalen |
|
Malmö Kappsimningsklubb |
57.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lars Thor Sørensen |
1999 |
|
535 |
27.98 |
|
|
|
1:01.35 |
|
|
Vest-Brøndby |
58.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rasmus Langvad |
2000 |
|
527 |
28.72 |
|
|
|
1:01.65 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
1:00.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lasse Kriegel Skovrup |
1998 |
|
513 |
29.06 |
|
|
|
1:02.23 |
|
|
Farum Svømmeklub |
1:05.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mads Haugård Hansen |
2000 |
|
450 |
29.64 |
|
|
|
1:04.98 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
1:02.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2003 |
Sponsor: Farumhus Konditori |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 55.82 2016-05-01 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nicklas Andersen |
2001 |
|
542 |
28.40 |
|
|
|
1:01.08 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
1:00.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik Emil Bækgaard |
2002 |
|
505 |
28.56 |
|
|
|
1:02.55 |
|
|
Vest-Brøndby |
1:00.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
|
488 |
28.48 |
|
|
|
1:03.24 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svømmeklub |
1:02.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Carl Magnus Krievs |
2002 |
|
487 |
29.48 |
|
|
|
1:03.30 |
Deltager ikke i finalen |
|
Vest-Brøndby |
1:03.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mads Lind |
2002 |
|
481 |
29.26 |
|
|
|
1:03.57 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svømmeklub |
1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lars Reber Knudsen |
2003 |
|
480 |
30.04 |
|
|
|
1:03.59 |
|
|
Farum Svømmeklub |
1:03.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Christian Crone |
2001 |
|
465 |
29.98 |
|
|
|
1:04.28 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gladsaxe Svømmeklub |
1:03.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Karl Liljegren |
2001 |
|
457 |
29.99 |
|
|
|
1:04.65 |
Deltager ikke i finalen |
|
Malmö Kappsimningsklubb |
1:03.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Asger Johansen |
2003 |
|
445 |
29.71 |
|
|
|
1:05.21 |
Deltager ikke i finalen |
|
Glostrup Svømmeklub |
1:05.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
|
437 |
31.05 |
|
|
|
1:05.61 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:05.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Oskar Skov Grell |
2002 |
|
435 |
30.43 |
|
|
|
1:05.74 |
Deltager ikke i finalen |
|
Glostrup Svømmeklub |
1:03.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Villads Kruse |
2003 |
|
408 |
30.65 |
|
|
|
1:07.13 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
1:08.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Andreas Gram Peters |
2001 |
|
406 |
30.91 |
|
|
|
1:07.25 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
1:07.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Daniel Didriksen |
2002 |
|
393 |
31.41 |
|
|
|
1:07.98 |
|
|
Frederiksværk Svømmeklub |
1:08.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Oscar Cleemann |
2003 |
|
383 |
31.45 |
|
|
|
1:08.59 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svømmeklub |
1:05.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Zilas Aarestrup |
2003 |
|
374 |
32.22 |
|
|
|
1:09.09 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
1:10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Thor Bols Jeppesen |
2002 |
|
364 |
31.57 |
|
|
|
1:09.72 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
1:09.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Anders Lundin Brockdorff |
2003 |
|
357 |
31.61 |
|
|
|
1:10.21 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
1:09.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Liam Bech |
2003 |
|
323 |
32.75 |
|
|
|
1:12.58 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
1:07.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Leonard Steen Jensen |
2003 |
|
277 |
34.51 |
|
|
|
1:16.42 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Oskar Lövberg |
2003 |
|
244 |
34.34 |
|
|
|
1:19.68 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
1:28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:42 |
|
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
18:38 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Farumhus Konditori |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 55.82 2016-05-01 |
|
|
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Sponsor: Farumhus Konditori |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 55.82 2016-05-01 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:38 |
|
Resultat Løb 101 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 101 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
16:06 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 101, 50m Frisvømning Piger, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Værløse Fisk |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 23.75 2018-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.21 2017-07-01 |
Farum Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.49 2018-05-04 |
|
|
Løb 101, 50m Frisvømning Piger, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Værløse Fisk |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 23.75 2018-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.21 2017-07-01 |
Farum Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.49 2018-05-04 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:06 |
|
Resultat Løb 102 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 102 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
16:06 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 102, 50m Frisvømning Drenge, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Svømmespecialisten |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 23.43 2017-05-05 |
|
|
Løb 102, 50m Frisvømning Drenge, Finaler Årg. 2006-2019 |
Sponsor: Svømmespecialisten |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 23.43 2017-05-05 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:06 |
|
Resultat Løb 103 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 103 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
16:06 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 103, 200m Brystsvømning Piger, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Vero Moda, Farum |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:25.98 2018-08-06 |
Farum Cup Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:25.41 2013-05-04 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caroline Bach Mindested |
2005 |
|
519 |
42.25 |
1:27.14 |
2:11.18 |
|
2:53.05 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:51.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
|
494 |
40.50 |
1:26.82 |
2:11.46 |
|
2:55.86 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:47.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathilde Severs |
2006 |
|
478 |
41.56 |
1:26.98 |
2:12.42 |
|
2:57.86 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:47.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofia Yuwei Zhang |
2006 |
|
474 |
40.34 |
1:25.11 |
2:11.46 |
|
2:58.37 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
3:02.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
|
449 |
41.69 |
1:27.99 |
2:14.70 |
|
3:01.59 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:53.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Gry Emilie Kudsk Olsen |
2005 |
|
440 |
41.36 |
1:28.05 |
2:14.99 |
|
3:02.76 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:56.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Asta Højberg |
2005 |
|
434 |
39.99 |
1:27.11 |
2:15.12 |
|
3:03.70 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:52.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Beatrice Ask |
2005 |
|
420 |
41.09 |
1:28.78 |
2:17.63 |
|
3:05.69 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
3:18.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
|
406 |
43.38 |
1:32.33 |
2:20.16 |
|
3:07.82 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:03.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nanja Frahm-Falkenberg |
2006 |
|
377 |
44.49 |
1:32.86 |
2:22.06 |
|
3:12.42 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:22.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
|
377 |
44.71 |
1:33.45 |
2:23.31 |
|
3:12.53 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mathilde Rømer |
2006 |
|
371 |
43.90 |
1:32.53 |
2:22.10 |
|
3:13.53 |
|
|
Farum Svømmeklub |
3:12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sara Kaarup Andersen |
2006 |
|
370 |
43.95 |
1:33.74 |
2:24.04 |
|
3:13.65 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Camilla Porsdal |
2005 |
|
358 |
43.82 |
1:33.34 |
2:24.30 |
|
3:15.81 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
3:02.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Amalie Helfelt |
2006 |
|
337 |
45.15 |
1:36.21 |
2:28.56 |
|
3:19.83 |
|
|
Værløse Svømmeklub |
3:14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emily Reuter |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 7.6 Ej sam berøri |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:57.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 103, 200m Brystsvømning Piger, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Vero Moda, Farum |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:25.98 2018-08-06 |
Farum Cup Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:25.41 2013-05-04 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
|
445 |
41.59 |
1:28.49 |
2:16.06 |
|
3:02.12 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:07.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathilde Møller |
2007 |
|
433 |
42.69 |
1:29.24 |
2:16.40 |
|
3:03.87 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:02.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Angela Bang Svendsen |
2008 |
|
339 |
47.45 |
1:37.48 |
2:29.04 |
|
3:19.37 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nikoline E. Larsen |
2007 |
|
334 |
46.58 |
1:37.60 |
2:29.41 |
|
3:20.43 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
3:23.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ella Stensgaard |
2008 |
|
313 |
45.63 |
1:37.32 |
2:30.31 |
|
3:24.74 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:27.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Betty Bibeyron-Wara |
2008 |
|
303 |
46.10 |
1:38.50 |
2:32.38 |
|
3:26.94 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:40.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Liya Arnholtz |
2007 |
|
301 |
46.17 |
1:38.28 |
2:33.25 |
|
3:27.56 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
3:35.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
|
279 |
48.05 |
1:42.04 |
2:36.96 |
|
3:32.73 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:36.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ingrid Due Nygaard |
2007 |
|
264 |
49.67 |
1:45.49 |
2:41.48 |
|
3:36.58 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
3:35.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Edith Louise Vedel |
2007 |
|
237 |
47.96 |
1:48.33 |
2:46.35 |
|
3:44.69 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:52.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Vigga Jørgensen |
2008 |
|
231 |
51.86 |
1:51.02 |
2:50.34 |
|
3:46.44 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:58.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nina Griffin |
2007 |
|
231 |
52.23 |
1:50.52 |
2:49.83 |
|
3:46.51 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
4:26.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
|
224 |
51.93 |
1:51.15 |
2:50.61 |
|
3:48.97 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
4:07.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
sw7.6 ej sam ber 150 |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:21.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:06 |
|
Resultat Løb 104 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 104 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
16:06 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 104, 200m Brystsvømning Drenge, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: CMP CapitalMarketPartners |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Farum Cup Senior: Robert Palosaari (1992) 2:22.69 2015-05-09 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hugo Lennartsson |
2004 |
|
538 |
35.08 |
1:14.88 |
1:54.87 |
|
2:35.73 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:32.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mads Liechti |
2004 |
|
490 |
36.80 |
1:18.60 |
1:59.16 |
|
2:40.60 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:42.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emil Gram Peters |
2005 |
|
464 |
36.83 |
1:18.98 |
2:01.45 |
|
2:43.54 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:41.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Troels Fode |
2004 |
|
458 |
37.75 |
1:19.29 |
2:01.63 |
|
2:44.25 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mads Naver |
2004 |
|
421 |
37.94 |
1:20.10 |
2:03.85 |
|
2:48.93 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:48.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
|
412 |
38.31 |
1:21.30 |
2:05.42 |
|
2:50.11 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:43.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tobias Gammelvind |
2004 |
|
405 |
38.94 |
1:23.37 |
2:06.20 |
|
2:51.14 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:55.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mads Møller |
2005 |
|
403 |
39.24 |
1:24.10 |
2:08.34 |
|
2:51.48 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:57.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Malthe Funk Larsen |
2005 |
|
399 |
39.40 |
1:23.42 |
2:08.23 |
|
2:52.04 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:58.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oliver Lassen |
2005 |
|
394 |
38.75 |
1:23.34 |
2:08.11 |
|
2:52.69 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
3:00.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Michael Halck |
2004 |
|
379 |
38.78 |
1:23.67 |
2:09.30 |
|
2:54.91 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:44.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Marius Kjær Hoelgaard |
2004 |
|
365 |
39.67 |
1:24.80 |
2:10.73 |
|
2:57.23 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:49.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Magnus Tullberg |
2005 |
|
354 |
39.73 |
1:25.59 |
2:12.57 |
|
2:59.06 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:57.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kasper Thorn |
2004 |
|
341 |
40.17 |
1:26.36 |
2:14.13 |
|
3:01.26 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:52.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Malte Persson |
2005 |
|
296 |
40.71 |
1:28.09 |
2:18.10 |
|
3:09.88 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
3:10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jannes Krüger |
2005 |
|
295 |
41.55 |
1:28.93 |
2:19.07 |
|
3:10.21 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
|
282 |
44.28 |
1:34.37 |
2:23.61 |
|
3:13.12 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
3:27.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Andreas Velschow Malmolin |
2005 |
|
253 |
41.78 |
1:32.39 |
2:25.86 |
|
3:20.14 |
|
|
Farum Svømmeklub |
3:18.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Frederik Stubbe Lundsby |
2004 |
|
232 |
45.66 |
1:38.64 |
2:32.76 |
|
3:25.96 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:28.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Erik Schmidt |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
asynk ben v start |
|
Gentofte Svømme Klub |
2:56.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 104, 200m Brystsvømning Drenge, Finaler Årg. 2006-2019 |
Sponsor: CMP CapitalMarketPartners |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Farum Cup Senior: Robert Palosaari (1992) 2:22.69 2015-05-09 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:06 |
|
Resultat Løb 105 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 105 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
16:07 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 105, 100m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Farum Fisk & Vildt |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Farum Cup Senior: Victoria Bierre (2000) 1:03.13 2018-05-06 |
|
|
Løb 105, 100m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Farum Fisk & Vildt |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Farum Cup Senior: Victoria Bierre (2000) 1:03.13 2018-05-06 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:07 |
|
Resultat Løb 106 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 106 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
16:07 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 106, 100m Rygsvømning Drenge, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Pro-Anlæg |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 56.80 2018-05-06 |
|
|
Løb 106, 100m Rygsvømning Drenge, Finaler Årg. 2006-2019 |
Sponsor: Pro-Anlæg |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 56.80 2018-05-06 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:07 |
|
Resultat Løb 107 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 107 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
16:07 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 107, 100m Butterfly Piger, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Sportigan |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.15 2017-06-30 |
Farum Cup Senior: Katrine Holm Sørensen (1992) 1:00.20 2013-05-04 |
|
|
Løb 107, 100m Butterfly Piger, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Sportigan |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.15 2017-06-30 |
Farum Cup Senior: Katrine Holm Sørensen (1992) 1:00.20 2013-05-04 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabella Pedersen |
2007 |
|
427 |
34.27 |
|
|
|
1:13.67 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathilde Møller |
2007 |
|
362 |
36.18 |
|
|
|
1:17.78 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
|
301 |
38.29 |
|
|
|
1:22.71 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:21.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Julie Philip |
2007 |
|
269 |
39.38 |
|
|
|
1:25.92 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
|
263 |
40.02 |
|
|
|
1:26.53 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Vigga Jacoby |
2007 |
|
223 |
40.04 |
|
|
|
1:31.44 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:35.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:07 |
|
Resultat Løb 108 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 108 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
16:07 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 108, 100m Butterfly Drenge, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Ravn Alu Vinduer & Døre |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 55.82 2016-05-01 |
|
|
Løb 108, 100m Butterfly Drenge, Finaler Årg. 2006-2019 |
Sponsor: Ravn Alu Vinduer & Døre |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 55.82 2016-05-01 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:07 |
|
Resultat Løb 109 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 109 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
16:07 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 109, 200m Frisvømning Piger, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Rema 1000, Farum |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
Farum Cup Senior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 2:03.02 2013-05-04 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
|
566 |
31.97 |
1:06.20 |
1:41.44 |
|
2:16.55 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
|
543 |
33.11 |
1:08.38 |
1:44.01 |
|
2:18.46 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:17.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Silja Brage |
2005 |
|
526 |
32.84 |
1:08.29 |
1:44.70 |
|
2:19.95 |
|
|
JGI Svømning |
2:18.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rebecca Petersen |
2005 |
|
517 |
32.49 |
1:08.35 |
1:45.76 |
|
2:20.75 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:17.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emily Hansen |
2005 |
|
496 |
32.36 |
1:08.70 |
1:46.53 |
|
2:22.65 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Natacha Munch |
2005 |
|
495 |
32.60 |
1:08.94 |
1:46.45 |
|
2:22.79 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:23.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Falka Tind |
2006 |
|
487 |
33.42 |
1:10.30 |
1:47.62 |
|
2:23.52 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:18.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mille Korndal-Henriksen |
2005 |
|
481 |
33.05 |
1:09.46 |
1:47.11 |
|
2:24.10 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:27.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Josefine Nielsen |
2005 |
|
462 |
33.63 |
1:10.65 |
1:49.19 |
|
2:26.10 |
|
|
Frederiksværk Svømmeklub |
2:28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Agnete Boelt |
2006 |
|
461 |
33.91 |
1:10.74 |
1:48.93 |
|
2:26.16 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:24.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Malu Melody Christensen |
2006 |
|
441 |
34.12 |
1:12.60 |
1:51.95 |
|
2:28.43 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:20.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Zoe Overby Traberg |
2006 |
|
438 |
35.30 |
1:13.60 |
1:52.21 |
|
2:28.68 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
|
433 |
34.45 |
1:12.87 |
1:51.62 |
|
2:29.29 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:28.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Maica Jensen |
2006 |
|
433 |
34.18 |
1:12.83 |
1:51.73 |
|
2:29.31 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sara Kaarup Andersen |
2006 |
|
430 |
34.87 |
1:13.50 |
1:52.22 |
|
2:29.62 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:29.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ana Rosa Kragh |
2005 |
|
429 |
34.00 |
1:12.09 |
1:51.25 |
|
2:29.70 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Alma Olivarius |
2005 |
|
428 |
35.30 |
1:13.43 |
1:51.99 |
|
2:29.91 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:28.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Cecilie Rud |
2006 |
|
427 |
35.53 |
1:12.96 |
1:51.62 |
|
2:29.95 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:28.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Matilde Schmidt-Lund |
2005 |
|
423 |
34.68 |
1:12.96 |
1:51.90 |
|
2:30.49 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:29.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Beatrice Ask |
2005 |
|
422 |
34.75 |
1:13.03 |
1:52.48 |
|
2:30.58 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Mikkeline Timmerman |
2005 |
|
422 |
33.80 |
1:11.68 |
1:51.16 |
|
2:30.59 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:25.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Anna Stenberg |
2005 |
|
418 |
31.63 |
1:09.20 |
1:50.30 |
|
2:31.00 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Julie Heurlin Lunding |
2006 |
|
405 |
35.60 |
1:14.85 |
1:54.87 |
|
2:32.61 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:34.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Catrine Porsdal |
2005 |
|
401 |
34.02 |
1:12.85 |
1:52.97 |
|
2:33.12 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:25.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Emily Reuter |
2006 |
|
394 |
35.92 |
1:15.47 |
1:55.52 |
|
2:34.10 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:31.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Aurora Troldahl Jakobsen |
2005 |
|
388 |
34.45 |
1:14.12 |
1:55.35 |
|
2:34.80 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:40.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Victoria Wiingaard |
2006 |
|
385 |
35.50 |
1:15.92 |
1:55.73 |
|
2:35.30 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Astrid Mulipola |
2006 |
|
373 |
35.27 |
1:15.18 |
1:56.57 |
|
2:36.88 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:26.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Kaisa Falkenberg Lending |
2005 |
|
370 |
36.79 |
1:17.14 |
1:57.80 |
|
2:37.30 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:35.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Amalie Helfelt |
2006 |
|
365 |
36.49 |
1:17.29 |
1:58.51 |
|
2:38.08 |
|
|
Værløse Svømmeklub |
2:39.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Alma Lind Babin |
2006 |
|
364 |
36.65 |
1:16.89 |
1:57.94 |
|
2:38.13 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:42.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Marie Elster |
2006 |
|
360 |
36.94 |
1:18.03 |
1:58.83 |
|
2:38.71 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:42.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Emma Ingner |
2005 |
|
345 |
35.28 |
1:16.59 |
2:00.45 |
|
2:41.03 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Nanja Frahm-Falkenberg |
2006 |
|
332 |
37.52 |
1:18.84 |
2:01.34 |
|
2:43.15 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:42.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Sofie Lind |
2006 |
|
300 |
35.80 |
1:17.84 |
2:02.67 |
|
2:48.60 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
3:02.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 109, 200m Frisvømning Piger, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Rema 1000, Farum |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
Farum Cup Senior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 2:03.02 2013-05-04 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frida Gram Peters |
2007 |
|
431 |
33.38 |
1:11.38 |
1:50.84 |
|
2:29.47 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:34.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Angela Bang Svendsen |
2008 |
|
414 |
34.54 |
1:13.61 |
1:53.62 |
|
2:31.57 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:47.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Astrid Nørgaard |
2007 |
|
377 |
35.59 |
1:15.62 |
1:56.75 |
|
2:36.35 |
|
|
Frederiksværk Svømmeklub |
2:40.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
|
367 |
34.48 |
1:13.75 |
1:55.86 |
|
2:37.76 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:44.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Yasmin Thomsen |
2007 |
|
338 |
37.23 |
1:19.72 |
2:03.07 |
|
2:42.19 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
3:00.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Vigga Jacoby |
2007 |
|
337 |
38.22 |
1:20.13 |
2:02.09 |
|
2:42.23 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:53.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anna Sofie Skov |
2008 |
|
334 |
36.53 |
1:18.50 |
2:01.51 |
|
2:42.81 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
3:11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ella Stensgaard |
2008 |
|
329 |
36.58 |
1:17.92 |
2:01.27 |
|
2:43.64 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:46.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
|
325 |
36.86 |
1:18.42 |
2:02.00 |
|
2:44.24 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:46.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sofie Wettendorff Hasling |
2007 |
|
307 |
36.97 |
1:19.24 |
2:03.98 |
|
2:47.34 |
|
|
Frederiksværk Svømmeklub |
2:54.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rebecca Bell |
2007 |
|
305 |
37.71 |
1:20.15 |
2:04.09 |
|
2:47.69 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:48.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Betty Bibeyron-Wara |
2008 |
|
305 |
36.20 |
1:19.83 |
2:05.52 |
|
2:47.70 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:53.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emily Amalie Jensen |
2007 |
|
283 |
38.70 |
1:23.01 |
2:07.97 |
|
2:52.07 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:58.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Asta Hänel Christensen |
2008 |
|
281 |
39.31 |
1:23.55 |
2:09.64 |
|
2:52.40 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
3:16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Nina Griffin |
2007 |
|
268 |
40.00 |
1:26.28 |
2:13.78 |
|
2:55.19 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:30.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Edith Louise Vedel |
2007 |
|
250 |
40.08 |
1:25.61 |
2:13.39 |
|
2:59.18 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Anna Søjberg Madsen |
2008 |
|
197 |
42.25 |
1:33.51 |
2:24.97 |
|
3:13.89 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
3:21.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Clara Vestergaard |
2008 |
|
167 |
44.91 |
1:38.71 |
2:32.72 |
|
3:25.05 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:24.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Maja Vejborg |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:06.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:07 |
|
Resultat Løb 110 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 110 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
16:07 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 110, 200m Frisvømning Drenge, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Barebells |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
Farum Cup Senior: Daniel Skaaning (1993) 1:51.44 2013-05-04 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
|
602 |
28.02 |
58.62 |
1:29.62 |
|
2:00.78 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:58.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sebastian Greisen |
2004 |
|
509 |
29.13 |
1:01.00 |
1:34.13 |
|
2:07.72 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:06.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tobias Gammelvind |
2004 |
|
488 |
29.49 |
1:02.24 |
1:35.49 |
|
2:09.53 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:09.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tobias Rosengaard |
2005 |
|
473 |
30.58 |
1:04.12 |
1:38.02 |
|
2:10.84 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:09.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lukas Frederiksen |
2004 |
|
468 |
31.11 |
1:04.25 |
1:38.32 |
|
2:11.33 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
|
465 |
31.08 |
1:04.06 |
1:38.23 |
|
2:11.58 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Seth Nillund |
2005 |
|
432 |
32.72 |
1:07.20 |
1:41.69 |
|
2:14.84 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jonathan Fröjd |
2004 |
|
414 |
32.29 |
1:07.30 |
1:43.32 |
|
2:16.77 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aram Kazarian |
2005 |
|
407 |
29.04 |
1:02.46 |
1:39.19 |
|
2:17.61 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kasper Thorn |
2004 |
|
403 |
31.59 |
1:07.28 |
1:43.71 |
|
2:17.98 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anton Rytter Bech |
2005 |
|
396 |
32.40 |
1:08.35 |
1:44.31 |
|
2:18.83 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:25.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mads Møller |
2005 |
|
392 |
32.67 |
1:08.42 |
1:44.57 |
|
2:19.31 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mads Naver |
2004 |
|
387 |
32.31 |
1:07.19 |
1:43.57 |
|
2:19.92 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:20.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Bertram T. Aunsholm |
2004 |
|
385 |
33.06 |
1:09.04 |
1:45.06 |
|
2:20.09 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:23.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mikkel Andersen |
2005 |
|
383 |
33.28 |
1:09.32 |
1:45.02 |
|
2:20.44 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:18.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Michael Halck |
2004 |
|
382 |
31.71 |
1:07.66 |
1:44.18 |
|
2:20.57 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Joakim Hjulmand-Lassen |
2005 |
|
379 |
32.58 |
1:08.33 |
1:45.35 |
|
2:20.93 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:21.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Lukas Holger Pihl Holst |
2004 |
|
360 |
32.95 |
1:10.16 |
1:48.76 |
|
2:23.37 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:30.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Magnus Tullberg |
2005 |
|
357 |
34.03 |
1:10.62 |
1:48.00 |
|
2:23.78 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:22.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Troels Fode |
2004 |
|
350 |
33.01 |
1:09.55 |
1:47.26 |
|
2:24.68 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:18.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Scott Foged |
2005 |
|
319 |
32.33 |
1:09.06 |
1:49.60 |
|
2:29.21 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Frederik Stubbe Lundsby |
2004 |
|
263 |
36.44 |
1:17.76 |
1:59.03 |
|
2:39.15 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:40.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Malte Persson |
2005 |
|
261 |
36.03 |
1:17.44 |
1:58.62 |
|
2:39.45 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:40.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ettore Pesci |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 110, 200m Frisvømning Drenge, Finaler Årg. 2006-2019 |
Sponsor: Barebells |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
Farum Cup Senior: Daniel Skaaning (1993) 1:51.44 2013-05-04 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:07 |
|
Resultat Løb 111 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 111 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
16:07 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 111, 50m Brystsvømning Piger, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Pro-Anlæg |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 |
Farum Cup Senior: Josephine Kruse (2002) 33.59 2017-05-05 |
|
|
Løb 111, 50m Brystsvømning Piger, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Pro-Anlæg |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 |
Farum Cup Senior: Josephine Kruse (2002) 33.59 2017-05-05 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:07 |
|
Resultat Løb 112 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 112 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
16:07 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 112, 50m Brystsvømning Drenge, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.28 2019-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 |
Farum Cup Senior: Philip Greve (1998) 28.44 2017-05-05 |
|
|
Løb 112, 50m Brystsvømning Drenge, Finaler Årg. 2006-2019 |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.28 2019-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 |
Farum Cup Senior: Philip Greve (1998) 28.44 2017-05-05 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:07 |
|
Resultat Løb 113 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 113 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
12:50 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 113, 50m Butterfly Piger, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: CMP CapitalMarketPartners |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 |
Farum Cup Senior: Cecilie Wiuff (2000) 28.18 2018-05-05 |
|
|
Løb 113, 50m Butterfly Piger, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: CMP CapitalMarketPartners |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 |
Farum Cup Senior: Cecilie Wiuff (2000) 28.18 2018-05-05 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:50 |
|
Resultat Løb 114 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 114 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
12:58 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 114, 50m Butterfly Drenge, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 24.90 2016-05-01 |
|
|
Løb 114, 50m Butterfly Drenge, Finaler Årg. 2006-2019 |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 24.90 2016-05-01 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:58 |
|
Resultat Løb 115 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 115 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
13:17 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 115, 200m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Farum Tandpleje Center |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
Farum Cup Senior: Victoria Bierre (2000) 2:17.72 2018-05-05 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
|
544 |
35.92 |
1:14.08 |
1:52.71 |
|
2:31.93 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:26.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
|
491 |
|
1:17.68 |
1:57.67 |
|
2:37.25 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:35.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Malu Melody Christensen |
2006 |
|
485 |
36.28 |
1:15.27 |
1:56.88 |
|
2:37.81 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:34.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Catrine Porsdal |
2005 |
|
483 |
36.24 |
1:15.37 |
1:57.05 |
|
2:38.05 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:33.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emily Reuter |
2006 |
|
477 |
38.11 |
1:17.75 |
1:59.08 |
|
2:38.77 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:43.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Victoria Wiingaard |
2006 |
|
454 |
39.15 |
1:21.49 |
2:01.95 |
|
2:41.32 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Matilde Schmidt-Lund |
2005 |
|
442 |
38.77 |
1:19.29 |
2:01.46 |
|
2:42.76 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:41.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mathilde Severs |
2006 |
|
442 |
37.56 |
1:18.52 |
2:00.82 |
|
2:42.81 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:42.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Zoe Overby Traberg |
2006 |
|
432 |
39.92 |
1:21.56 |
2:03.65 |
|
2:43.99 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:45.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Laura Cecilie Salling |
2006 |
|
426 |
38.81 |
1:20.79 |
2:03.22 |
|
2:44.78 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:51.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alma Lind Babin |
2006 |
|
418 |
39.74 |
1:21.90 |
2:04.36 |
|
2:45.86 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:44.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Maica Jensen |
2006 |
|
410 |
39.47 |
1:22.28 |
2:06.08 |
|
2:46.96 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:49.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Natacha Munch |
2005 |
|
397 |
40.20 |
1:22.56 |
2:05.88 |
|
2:48.73 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:43.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
|
376 |
40.71 |
1:24.53 |
2:09.12 |
|
2:51.80 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:47.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sofia Yuwei Zhang |
2006 |
|
345 |
42.08 |
1:27.16 |
2:12.09 |
|
2:56.74 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
3:40.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Marie Elster |
2006 |
|
338 |
42.91 |
1:28.65 |
2:13.44 |
|
2:58.02 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
3:01.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Camilla Porsdal |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:37.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mathilde Rømer |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 4.4 Tyvstart |
|
Farum Svømmeklub |
2:48.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 115, 200m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Farum Tandpleje Center |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
Farum Cup Senior: Victoria Bierre (2000) 2:17.72 2018-05-05 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabella Pedersen |
2007 |
|
393 |
39.52 |
1:23.54 |
2:08.10 |
|
2:49.36 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:56.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Angela Bang Svendsen |
2008 |
|
391 |
41.10 |
1:24.24 |
2:08.70 |
|
2:49.61 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
3:11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nina Griffin |
2007 |
|
337 |
40.03 |
1:26.34 |
|
|
2:58.17 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:07.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ingrid Due Nygaard |
2007 |
|
327 |
42.30 |
1:28.34 |
2:14.50 |
|
3:00.04 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:56.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
|
310 |
40.85 |
1:27.55 |
2:14.57 |
|
3:03.24 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julie Philip |
2007 |
|
289 |
43.86 |
1:31.70 |
2:19.88 |
|
3:07.49 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:08.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Edith Louise Vedel |
2007 |
|
288 |
43.12 |
1:30.87 |
2:19.12 |
|
3:07.70 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:07.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Betty Bibeyron-Wara |
2008 |
|
277 |
43.96 |
1:32.04 |
2:22.54 |
|
3:10.26 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Clara Vestergaard |
2008 |
|
175 |
51.59 |
1:47.58 |
2:45.42 |
|
3:41.63 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:38.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:17 |
|
Resultat Løb 116 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 116 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
13:31 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 116, 200m Rygsvømning Drenge, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Alexander Gliese (1997) 1:59.58 2019-04-08 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
Farum Cup Senior: Andreas Kaas Elmgreen (1999) 2:07.23 2016-05-01 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Møller |
2005 |
|
505 |
33.12 |
1:08.55 |
1:44.56 |
|
2:20.50 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:19.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tobias Rosengaard |
2005 |
|
426 |
34.63 |
1:12.76 |
1:51.84 |
|
2:28.67 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:38.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikkel Andersen |
2005 |
|
424 |
35.58 |
1:12.91 |
1:50.96 |
|
2:28.96 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Villads Arfelt |
2004 |
|
376 |
37.50 |
1:17.85 |
1:57.30 |
|
2:35.00 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:33.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
William Leander Agerskov |
2004 |
|
357 |
37.45 |
1:17.64 |
1:58.10 |
|
2:37.65 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:36.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
|
355 |
38.12 |
1:19.37 |
1:59.87 |
|
2:38.04 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:44.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Erik Schmidt |
2005 |
|
340 |
38.77 |
1:19.21 |
1:59.61 |
|
2:40.23 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:44.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anton Rytter Bech |
2005 |
|
331 |
36.01 |
1:17.20 |
1:59.65 |
|
2:41.79 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:34.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 116, 200m Rygsvømning Drenge, Finaler Årg. 2006-2019 |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Alexander Gliese (1997) 1:59.58 2019-04-08 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
Farum Cup Senior: Andreas Kaas Elmgreen (1999) 2:07.23 2016-05-01 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Kühnell |
2006 |
|
344 |
|
1:16.53 |
1:58.68 |
|
2:39.62 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:48.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
|
331 |
38.19 |
1:19.94 |
2:02.06 |
|
2:41.74 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:51.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Magnus Steen Andersen |
2006 |
|
322 |
39.82 |
1:21.32 |
2:02.92 |
|
2:43.16 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:43.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Halfdan Dahl Jespersen |
2006 |
|
311 |
38.88 |
1:21.29 |
2:03.20 |
|
2:45.16 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:54.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tristan Jensen |
2006 |
|
294 |
39.51 |
1:21.71 |
2:04.65 |
|
2:48.14 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:00.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maximillian Udar |
2006 |
|
276 |
39.82 |
1:24.29 |
2:09.04 |
|
2:51.89 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:52.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
|
264 |
40.82 |
1:25.76 |
2:10.80 |
|
2:54.38 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:57.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Hans Bjørn Legind |
2007 |
|
263 |
41.32 |
1:27.15 |
2:11.57 |
|
2:54.63 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:49.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Alexander Hartvigsen |
2006 |
|
249 |
41.56 |
1:27.22 |
2:13.87 |
|
2:57.73 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
3:04.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Axel Bech |
2006 |
|
242 |
|
1:26.40 |
2:13.58 |
|
2:59.56 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nikolaj Assentoft Brandt |
2007 |
|
225 |
42.59 |
1:30.01 |
2:17.65 |
|
3:03.99 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
3:01.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Daniel Emil Lund Cliff |
2007 |
|
209 |
43.57 |
1:32.43 |
2:21.21 |
|
3:08.37 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
|
195 |
45.09 |
1:35.36 |
2:25.84 |
|
3:12.89 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:31 |
|
Resultat Løb 117 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 117 (Finaler) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
13:56 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 117, 100m Frisvømning Piger, Finaler |
Sponsor: Værløse Bio & Cafe |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1987) 52.69 2017-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Farum Cup Senior: Pernille Blume (1994) 54.85 2013-05-05 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:56 |
|
Resultat Løb 118 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 118 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
14:04 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 118, 100m Frisvømning Drenge, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 50.30 2017-05-06 |
|
|
Løb 118, 100m Frisvømning Drenge, Finaler Årg. 2006-2019 |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
Farum Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 50.30 2017-05-06 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
14:04 |
|
Resultat Løb 119 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 119 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
14:27 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 119, 100m Brystsvømning Piger, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Lundgaard Tømrer-snedker |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.67 2018-04-13 |
Farum Cup Senior: Josephine Kruse (2002) 1:13.55 2017-05-06 |
|
|
Løb 119, 100m Brystsvømning Piger, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Lundgaard Tømrer-snedker |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.67 2018-04-13 |
Farum Cup Senior: Josephine Kruse (2002) 1:13.55 2017-05-06 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
14:27 |
|
Resultat Løb 120 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 120 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
14:40 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 120, 100m Brystsvømning Drenge, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 59.17 2019-04-08 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Farum Cup Senior: Philip Greve (1998) 1:03.78 2018-05-05 |
|
|
Løb 120, 100m Brystsvømning Drenge, Finaler Årg. 2006-2019 |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 59.17 2019-04-08 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Farum Cup Senior: Philip Greve (1998) 1:03.78 2018-05-05 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
14:40 |
|
Resultat Løb 121 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 121 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
15:03 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 121, 200m Medley Piger, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Glarmester Becker |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.00 2017-05-28 |
Farum Cup Senior: Jaqueline Hippi (1996) 2:18.93 2015-05-08 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Falka Tind |
2006 |
|
589 |
33.03 |
1:10.98 |
1:57.13 |
|
2:30.44 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:28.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
|
556 |
31.79 |
1:13.05 |
1:57.97 |
|
2:33.33 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:27.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rebecca Petersen |
2005 |
|
539 |
32.31 |
1:13.73 |
1:59.23 |
|
2:34.96 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:30.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Zoe Overby Traberg |
2006 |
|
488 |
34.81 |
1:17.83 |
2:04.04 |
|
2:40.10 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:39.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
|
487 |
35.29 |
1:14.97 |
2:03.80 |
|
2:40.28 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:38.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Matilde Schmidt-Lund |
2005 |
|
484 |
34.51 |
1:16.97 |
2:04.16 |
|
2:40.61 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:40.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Astrid Mulipola |
2006 |
|
470 |
33.40 |
1:15.48 |
2:01.98 |
|
2:42.19 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:37.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Malu Melody Christensen |
2006 |
|
449 |
33.21 |
1:17.45 |
2:08.32 |
|
2:44.70 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:37.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sara Kaarup Andersen |
2006 |
|
449 |
35.43 |
1:17.39 |
2:07.87 |
|
2:44.70 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:43.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Teodora Petric |
2005 |
|
447 |
36.13 |
1:20.07 |
2:08.29 |
|
2:44.89 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:51.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Catrine Porsdal |
2005 |
|
443 |
36.23 |
1:18.08 |
2:07.61 |
|
2:45.43 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:41.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Isabella Ludvigsen |
2005 |
|
439 |
36.07 |
1:21.22 |
2:08.24 |
|
2:45.84 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:46.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
|
436 |
35.00 |
1:20.73 |
2:11.24 |
|
2:46.29 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:41.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Natacha Munch |
2005 |
|
427 |
36.50 |
1:19.30 |
2:10.56 |
|
2:47.41 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:50.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Victoria Wiingaard |
2006 |
|
408 |
37.48 |
1:20.57 |
2:10.62 |
|
2:50.02 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Gry Emilie Kudsk Olsen |
2005 |
|
407 |
37.87 |
1:25.58 |
2:11.41 |
|
2:50.14 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:47.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Rikke Parkhøi |
2006 |
|
406 |
35.09 |
1:20.84 |
2:11.88 |
|
2:50.26 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:48.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Alma Lind Babin |
2006 |
|
367 |
40.03 |
1:23.08 |
2:15.17 |
|
2:56.03 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:57.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Nanja Frahm-Falkenberg |
2006 |
|
363 |
38.24 |
1:23.41 |
2:15.64 |
|
2:56.69 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:53.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Julie Heurlin Lunding |
2006 |
|
355 |
37.52 |
1:25.07 |
2:18.89 |
|
2:58.08 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:54.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Cecilie Rud |
2006 |
|
349 |
41.46 |
1:25.53 |
2:21.41 |
|
2:59.11 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:54.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Emma Ingner |
2005 |
|
305 |
41.75 |
1:30.56 |
2:26.84 |
|
3:07.33 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:59.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 121, 200m Medley Piger, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Glarmester Becker |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.00 2017-05-28 |
Farum Cup Senior: Jaqueline Hippi (1996) 2:18.93 2015-05-08 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:03 |
|
Resultat Løb 122 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 122 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
15:35 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 122, 200m Medley Drenge, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.69 2019-04-15 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
Farum Cup Senior: Daniel Christian (1998) 2:08.03 2016-05-01 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
|
559 |
28.76 |
1:05.91 |
1:46.68 |
|
2:18.34 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hugo Lennartsson |
2004 |
|
517 |
30.21 |
1:08.77 |
1:49.66 |
|
2:21.96 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alexander Vergereau |
2004 |
|
505 |
29.83 |
1:06.09 |
1:51.19 |
|
2:23.07 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:22.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sebastian Greisen |
2004 |
|
496 |
30.70 |
1:09.21 |
1:51.36 |
|
2:23.93 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:20.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tobias Gammelvind |
2004 |
|
443 |
30.49 |
1:11.38 |
1:56.40 |
|
2:29.53 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mikkel Andersen |
2005 |
|
421 |
33.79 |
1:14.15 |
1:57.23 |
|
2:32.01 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:29.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emil Gram Peters |
2005 |
|
400 |
33.54 |
1:15.59 |
1:58.49 |
|
2:34.60 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:45.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lukas Holger Pihl Holst |
2004 |
|
400 |
33.00 |
1:12.46 |
2:01.16 |
|
2:34.60 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:39.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Marius Kjær Hoelgaard |
2004 |
|
398 |
33.01 |
1:13.39 |
1:59.20 |
|
2:34.88 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:31.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Troels Fode |
2004 |
|
391 |
34.28 |
1:17.22 |
2:00.70 |
|
2:35.77 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mads Møller |
2005 |
|
391 |
34.76 |
1:14.58 |
2:00.00 |
|
2:35.81 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Seth Nillund |
2005 |
|
378 |
33.23 |
1:15.14 |
2:02.94 |
|
2:37.54 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:29.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jonathan Fröjd |
2004 |
|
376 |
34.12 |
1:17.69 |
2:04.12 |
|
2:37.91 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
2:28.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Joakim Hjulmand-Lassen |
2005 |
|
360 |
32.85 |
1:13.18 |
2:04.15 |
|
2:40.19 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:41.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Cornelius Olsen |
2005 |
|
345 |
33.25 |
1:14.08 |
2:05.44 |
|
2:42.40 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:53.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Malthe Funk Larsen |
2005 |
|
343 |
36.69 |
1:20.53 |
2:06.07 |
|
2:42.71 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:40.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Victor Christiansen |
2004 |
|
343 |
33.38 |
1:16.74 |
2:06.68 |
|
2:42.73 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:48.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Bertram T. Aunsholm |
2004 |
|
328 |
35.48 |
1:18.15 |
2:08.18 |
|
2:45.18 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:47.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Ettore Pesci |
2004 |
|
309 |
34.39 |
1:21.24 |
2:10.25 |
|
2:48.45 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:38.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Magnus Løfquist |
2005 |
|
301 |
33.11 |
1:17.41 |
2:10.69 |
|
2:49.92 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:48.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Scott Foged |
2005 |
|
299 |
38.64 |
1:25.33 |
2:13.32 |
|
2:50.36 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tobias Rosengaard |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ryg afsl mave 100m |
|
Sigma Swim Birkerød |
2:21.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 122, 200m Medley Drenge, Finaler Årg. 2006-2019 |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.69 2019-04-15 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
Farum Cup Senior: Daniel Christian (1998) 2:08.03 2016-05-01 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
|
322 |
34.04 |
1:15.19 |
2:07.76 |
|
2:46.27 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:45.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Viktor Bernstein |
2006 |
|
313 |
33.55 |
1:17.53 |
2:11.19 |
|
2:47.75 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
3:10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oswald Lindquist |
2006 |
|
308 |
37.22 |
1:19.77 |
2:10.48 |
|
2:48.66 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:02.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Axel Bech |
2006 |
|
250 |
39.31 |
1:27.33 |
2:22.56 |
|
3:00.79 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christian Nimb |
2006 |
|
238 |
39.24 |
1:25.73 |
2:22.64 |
|
3:03.81 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:04.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Konradas Juska |
2007 |
|
234 |
40.76 |
1:27.40 |
2:23.13 |
|
3:04.79 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nikolaj Assentoft Brandt |
2007 |
|
229 |
42.70 |
1:29.70 |
2:25.52 |
|
3:06.23 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
3:18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
|
170 |
47.63 |
1:42.42 |
2:43.40 |
|
3:25.61 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
3:30.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Louis Ellinghaus |
2008 |
|
150 |
51.36 |
1:44.94 |
2:43.60 |
|
3:34.17 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
3:36.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Andreas Ellgaard Svedal |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mathias Hemmingsen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW9.4 Ryg afsl mave |
|
Lyngby Svømmeklub |
3:08.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:35 |
|
Resultat Løb 123 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 123 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
15:44 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 123, 50m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Ravn Alu Vinduer & Døre |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
Farum Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 28.53 2018-05-04 |
|
|
Løb 123, 50m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Ravn Alu Vinduer & Døre |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
Farum Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 28.53 2018-05-04 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:44 |
|
Resultat Løb 124 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 124 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
15:44 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 124, 50m Rygsvømning Drenge, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 26.07 2017-05-06 |
|
|
Løb 124, 50m Rygsvømning Drenge, Finaler Årg. 2006-2019 |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 26.07 2017-05-06 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:44 |
|