Resultat för Ringe Svømme-Klub International 2009
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | 30.Internationale Svømmestævne | Udskriftsdato | 28 november 2009 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 11:06 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub |
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 28 november 2009 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:06 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | 30.Internationale Svømmestævne | Udskriftsdato | 29 november 2009 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 09:59 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub |
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Wael | 1993 | Svømmeklubben Syd | 28.69 | 59.15 | |||||
2 | Pernille Hansen | 1991 | Svømmeklubben Syd | 29.32 | 59.96 | |||||
3 | Hildur á Fløtti | 1993 | Ægir Klaksvik | 30.03 | 1:02.19 | |||||
4 | Karen Nielsen | 1990 | Svømmeklubben Syd | 30.43 | 1:02.40 | |||||
5 | Cecilie Franck | 1991 | Svømmeklubben Syd | 31.05 | 1:03.97 | |||||
6 | Anna Prüllage | 1991 | Waspo Nordhorn | 31.13 | 1:04.14 | |||||
7 | Helene Jørgensen | 1995 | Ringe Svømme Klub | 30.90 | 1:04.38 | |||||
8 | Rikke Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Syd | 31.06 | 1:04.67 | |||||
9 | Lisa Havenga | 1992 | Waspo Nordhorn | 30.80 | 1:04.85 | |||||
9 | Simone Martinsen | 1994 | Svømmeklubben Syd | 31.17 | 1:04.85 | |||||
11 | Dagmar Malena Winther | 1993 | Havnar Svimjifelag | 31.11 | 1:05.02 | |||||
12 | Anna Schiphorst | 1993 | Waspo Nordhorn | 31.61 | 1:05.21 | |||||
13 | Frederikke Hall | 1992 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:05.63 | 1:05.63 | |||||
14 | Cecilie Vander-Ploeg | 1992 | Svømmeklubben Syd | 31.87 | 1:05.72 | |||||
15 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Frem Odense | 31.90 | 1:05.78 | |||||
16 | Kristina Eliasen | 1993 | Havnar Svimjifelag | 31.71 | 1:05.95 | |||||
17 | Didde Karstensen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.84 | 1:06.03 | |||||
18 | Friderike Schiphorst | 1996 | Waspo Nordhorn | 31.94 | 1:06.19 | |||||
19 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | Svømmeklubben Syd | 31.60 | 1:06.27 | |||||
20 | Joana Brochhagen | 1993 | Waspo Nordhorn | 32.01 | 1:06.36 | |||||
21 | Elisabeth Kann | 1994 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.15 | 1:06.45 | |||||
22 | Camilla L. Jacobsen | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 32.12 | 1:06.50 | |||||
23 | Astrid Koch | 1994 | Ringe Svømme Klub | 32.47 | 1:06.72 | |||||
24 | Carina Kramer | 1991 | Waspo Nordhorn | 32.46 | 1:07.11 | |||||
25 | Anna Nørskov Henriksen | 1994 | Solrød Svømmeklub | 33.02 | 1:08.12 | |||||
26 | Andrea Aagaard | 1996 | Ringe Svømme Klub | 32.73 | 1:08.34 | |||||
27 | Camilla Hansen | 1995 | Svømmeklubben Syd | 32.99 | 1:08.39 | |||||
28 | Liv Strømkjær | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 32.81 | 1:08.72 | |||||
29 | Emma Dam Mortensen | 1995 | Tommerup Svømme Klub | 32.44 | 1:08.82 | |||||
30 | Josephine Schmidt | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 33.03 | 1:08.83 | |||||
31 | Johanne Juul Nielsen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.31 | 1:08.84 | |||||
32 | Mathilde Kallesøe | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 33.05 | 1:09.01 | |||||
33 | Jasmin Portheine | 1989 | Waspo Nordhorn | 33.00 | 1:09.09 | |||||
34 | Marloes Ekkelboom | 1997 | de Dinkel Denekamp | 33.41 | 1:09.25 | |||||
35 | Trine Vendelboe | 1995 | Ringe Svømme Klub | 32.55 | 1:09.48 | |||||
36 | Signe Dam Mortensen | 1995 | Tommerup Svømme Klub | 32.45 | 1:09.61 | |||||
37 | Josefine Miranda Bach | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 33.50 | 1:09.82 | |||||
38 | Nadia S. Skyggelund | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 33.45 | 1:10.12 | |||||
39 | Sofie K Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 33.69 | 1:10.15 | |||||
40 | Julie Zicky Kunstek | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 33.99 | 1:10.23 | |||||
41 | Anna Deleuran | 1995 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.65 | 1:10.25 | |||||
42 | Tina Röttgers | 1994 | Waspo Nordhorn | 33.87 | 1:10.29 | |||||
43 | Simone Nielsen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.92 | 1:10.43 | |||||
44 | Jaqueline Götz | 1996 | Waspo Nordhorn | 34.48 | 1:10.73 | |||||
45 | Laura Tarpgaard | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.42 | 1:10.84 | |||||
46 | Camilla Andersen | 1995 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.79 | 1:11.78 | |||||
47 | Cecilie Thorup Hougaard | 1993 | Svømmeklubben SHS Stevns | 1:12.71 | 1:12.71 | |||||
48 | Lena Holtvlüwer | 1995 | Waspo Nordhorn | 33.89 | 1:12.72 | |||||
49 | Stine Wesselhoff | 1991 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.59 | 1:12.76 | |||||
50 | Melina Poll | 1995 | Waspo Nordhorn | 35.06 | 1:12.81 | |||||
51 | Marie Jensen | 1993 | Bernstorffsminde | 34.79 | 1:13.01 | |||||
52 | Cecilie Toftelund | 1996 | Ringe Svømme Klub | 35.20 | 1:13.45 | |||||
53 | Cathrine Oksholm | 1996 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 35.70 | 1:13.63 | |||||
54 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | Frem Odense | 35.95 | 1:13.64 | |||||
55 | Mareike Sophie Suhr | 1993 | Tsv Rw Niebüll | 33.96 | 1:13.65 | |||||
56 | Tine Routhe | 1995 | Svømmeklubben Syd | 34.40 | 1:13.75 | |||||
57 | Ditte Lundsfryd | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 36.15 | 1:14.51 | |||||
58 | Louise Grønnegaard | 1995 | Ringe Svømme Klub | 34.91 | 1:14.57 | |||||
59 | Montserrat Müller | 1997 | Waspo Nordhorn | 36.54 | 1:14.60 | |||||
60 | Alina Wilke | 1994 | Waspo Nordhorn | 36.03 | 1:16.27 | |||||
61 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 36.41 | 1:16.29 | |||||
62 | Line Lylloff | 1995 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.97 | 1:16.59 | |||||
63 | Pernille Valentin Jensen | 1995 | O.S.L.F. | 36.08 | 1:16.75 | |||||
64 | Lisa Helming | 1996 | Waspo Nordhorn | 37.39 | 1:18.04 | |||||
65 | Tilde Lindvig | 1996 | Odense Svømme Klub | 36.95 | 1:18.55 | |||||
66 | Stine Flensburg | 1996 | Ringe Svømme Klub | 37.36 | 1:19.22 | |||||
67 | Ninna Frydendal | 1995 | Tommerup Svømme Klub | 37.15 | 1:19.99 | |||||
68 | Natasja Simonsen | 1995 | Tommerup Svømme Klub | 37.23 | 1:20.16 | |||||
69 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 38.28 | 1:20.72 | |||||
70 | Frederikke R. Mortensen | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 37.83 | 1:20.89 | |||||
71 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 38.18 | 1:21.26 | |||||
72 | Sofie Hjortshøj | 1997 | Tommerup Svømme Klub | 1:21.70 | 1:21.70 | |||||
73 | Clara Schiphorst | 1999 | Waspo Nordhorn | 38.76 | 1:21.90 | |||||
74 | Enida Sabanovic | 1996 | Frem Odense | 38.25 | 1:21.98 | |||||
75 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 38.88 | 1:22.87 | |||||
76 | Helene Tukjær | 1994 | Ringe Svømme Klub | 38.68 | 1:22.92 | |||||
77 | Sophie Lund Møller | 1998 | Odense Svømme Klub | 39.68 | 1:23.80 | |||||
78 | Sophia Møller | 1997 | Svendborg Svømme Klub | 36.62 | 1:23.86 | |||||
79 | Amalie Sørensen | 1997 | Odense Svømme Klub | 39.62 | 1:24.10 | |||||
80 | Victoria Snedevind | 1996 | Ringe Svømme Klub | 39.68 | 1:24.11 | |||||
81 | Maxine Vischer | 1998 | Waspo Nordhorn | 1:24.69 | 1:24.69 | |||||
82 | Chantal Muriel Kurschat | 1996 | Tvg Drochtersen | 39.53 | 1:25.89 | |||||
83 | Anja Petersen | 1995 | Svømmeklubben Syd | 39.72 | 1:26.18 | |||||
84 | Helene Grønnegaard | 1998 | Ringe Svømme Klub | 40.91 | 1:26.40 | |||||
85 | Cecilie Aabo Andersen | 1997 | Svendborg Svømme Klub | 40.33 | 1:26.70 | |||||
86 | Rikke Henningsen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 39.34 | 1:27.56 | |||||
87 | Lea Eberhard | 1998 | Waspo Nordhorn | 40.18 | 1:27.60 | |||||
88 | Marleen Petat | 1998 | Waspo Nordhorn | 41.41 | 1:27.92 | |||||
89 | Marion Andersen | 1993 | Svømmeklubben Syd | 42.12 | 1:27.99 | |||||
90 | Kathrine Sejer Rasmussen | 1996 | Tommerup Svømme Klub | 41.56 | 1:28.82 | |||||
91 | Fie Mortensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 40.51 | 1:29.19 | |||||
92 | Lea Vestergaard-Lund | 1998 | Frem Odense | 1:30.90 | 1:30.90 | |||||
93 | Charlotta Radtke | 1999 | Buxtehuder Schwimm Club | 42.78 | 1:30.99 | |||||
94 | Luisa Gunia | 1996 | Preussen Reinfeld | 41.69 | 1:31.03 | |||||
95 | Ditte A. Christiansen | 1995 | Delta Svøm | 41.33 | 1:31.07 | |||||
96 | Camilla B. Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 43.24 | 1:31.16 | |||||
97 | Marisa Kühn | 1994 | Buxtehuder Schwimm Club | 42.75 | 1:34.72 | |||||
98 | Anna Hertzog | 1999 | Ringe Svømme Klub | 45.12 | 1:36.99 | |||||
99 | Kathrine Hjort Nielsen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 45.69 | 1:37.68 | |||||
100 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | Delta Svøm | 46.72 | 1:38.54 | |||||
101 | Line Nielsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 44.15 | 1:38.83 | |||||
102 | Ida Schmidt | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 45.62 | 1:39.04 | |||||
103 | Julie Hansen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 47.68 | 1:39.33 | |||||
104 | Martina Mizera | 1997 | Tvg Drochtersen | 44.45 | 1:41.14 | |||||
105 | Carmen Beckmann | 1998 | Tvg Drochtersen | 42.76 | 1:41.83 | |||||
106 | Julia Müller | 1999 | Buxtehuder Schwimm Club | 47.77 | 1:42.70 | |||||
107 | Sofie A. Pedersen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 46.66 | 1:42.72 | |||||
108 | Celine la Porte | 1999 | Preussen Reinfeld | 48.77 | 1:46.62 | |||||
109 | Marie Fischer | 2001 | Tvg Drochtersen | 1:47.63 | 1:47.63 | |||||
110 | Mia Madsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 45.35 | 1:47.85 | |||||
111 | Karen Bilner Lund | 1999 | Ringe Svømme Klub | 49.06 | 1:48.28 | |||||
112 | Kira Peulkert | 1994 | Tvg Drochtersen | 49.30 | 1:48.45 | |||||
113 | Lina Cornelie Hartwig | 1999 | Buxtehuder Schwimm Club | 50.48 | 1:48.77 | |||||
114 | Gina-Marie Nonne | 2000 | Buxtehuder Schwimm Club | 52.70 | 1:50.00 | |||||
115 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 46.64 | 1:50.07 | |||||
116 | Margrethe Skov Andersen | 1996 | Ringe Svømme Klub | 50.43 | 1:50.15 | |||||
117 | Marie Müller | 2000 | Svømmeklubben Syd | 53.46 | 1:50.99 | |||||
118 | Lucy Raststetter | 1998 | Tvg Drochtersen | 51.22 | 1:51.48 | |||||
119 | Sørine M Gadegaard | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 52.72 | 1:51.52 | |||||
120 | Karoline Kjær | 2001 | Ringe Svømme Klub | 52.11 | 1:52.06 | |||||
121 | Silke Friis Christiansen | 2000 | Svømmeklubben Syd | 55.67 | 1:54.26 | |||||
122 | Laura Schmidt | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 54.95 | 1:55.40 | |||||
123 | Simone Theil Nielsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 54.18 | 1:57.67 | |||||
124 | Lina Fischer | 2001 | Tvg Drochtersen | 51.53 | 1:58.69 | |||||
125 | Fie Frank | 1999 | Ringe Svømme Klub | 55.94 | 2:03.68 | |||||
126 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 57.94 | 2:06.54 | |||||
127 | Corinna Miketiuk | 1998 | Preussen Reinfeld | 1:01.49 | 2:13.93 | |||||
- | Line Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Josefine Møller Brusen | 1997 | Svømmeklubben Syd | DNS | ||||||
- | Charlotte Risager | 1994 | Delta Svøm | DNS | ||||||
- | Vanessa Deelen | 1991 | Waspo Nordhorn | DNS | ||||||
- | Sacha Sønderborg | 1995 | Delta Svøm | DNS | ||||||
- | Anne Engbo | 1991 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Christine Houston | 1993 | Bernstorffsminde | DNS | ||||||
- | Mette Kieler | 1995 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Emma Ask Tossell | 1996 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 29 november 2009 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:59 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | 30.Internationale Svømmestævne | Udskriftsdato | 29 november 2009 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 10:50 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub |
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jon Thonesen | 1986 | Svømmeklubben Syd | 26.07 | 53.32 | |||||
2 | Martin Dyrehøj | 1988 | Svendborg Svømme Klub | 25.95 | 53.87 | |||||
3 | Jacob Holst | 1991 | Frem Odense | 26.33 | 54.12 | |||||
4 | Martin Pedersen | 1991 | Svømmeklubben Syd | 26.62 | 54.25 | |||||
5 | Jonas Christensen | 1992 | Svømmeklubben Syd | 26.23 | 54.50 | |||||
6 | Martin Bertelsen | 1989 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 26.46 | 54.54 | |||||
7 | Mads Knoblauch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 26.31 | 54.99 | |||||
8 | Tobias T. Jensen | 1988 | Nyborg Svømmeklub | 27.52 | 56.04 | |||||
9 | Frederik Højholt | 1990 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 27.53 | 56.14 | |||||
10 | Mads Christensen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 27.13 | 56.49 | |||||
11 | Alexander Højen Månsson | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 27.53 | 56.91 | |||||
12 | Jan-Hendrik Suhr | 1991 | Tsv Rw Niebüll | 26.79 | 57.13 | |||||
13 | Patrick Højbøge | 1992 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.11 | 57.21 | |||||
14 | Jeppe Jensen | 1992 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 27.66 | 57.38 | |||||
15 | Miles Glandorf | 1992 | Waspo Nordhorn | 27.64 | 57.66 | |||||
16 | Alexander Lollike | 1993 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 28.33 | 57.91 | |||||
17 | Tobias Dues | 1992 | Waspo Nordhorn | 27.67 | 57.94 | |||||
18 | Niklas Egbers | 1992 | Waspo Nordhorn | 28.18 | 58.34 | |||||
19 | Alexander Riis | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 28.38 | 59.09 | |||||
20 | Kasper Kimose Rasmussen | 1993 | Frederikssund Svømmeklub | 28.17 | 59.20 | |||||
21 | Johannes Rose | 1993 | Svømmeklubben Syd | 29.05 | 1:00.12 | |||||
22 | Frank Erdmann | 1992 | Tsv Rw Niebüll | 27.96 | 1:00.13 | |||||
23 | Emil Müller | 1995 | Svømmeklubben Syd | 29.31 | 1:00.14 | |||||
24 | Sebastian Koch Andersen | 1992 | Roskilde Svømning | 28.07 | 1:00.33 | |||||
25 | Kim Brun Larsen | 1993 | Svømmeklubben Syd | 28.89 | 1:00.61 | |||||
26 | Kristoffer Rasmussen | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 29.90 | 1:00.98 | |||||
27 | Piet Løje | 1991 | Svømmeklubben Syd | 28.96 | 1:01.14 | |||||
28 | Stefan Gregersen | 1992 | Ringe Svømme Klub | 27.68 | 1:01.40 | |||||
29 | Lars-Kevin Klüver | 1996 | Tsv Rw Niebüll | 30.43 | 1:01.99 | |||||
30 | Stephan Jensen | 1991 | Gudme Svømmeklub | 30.13 | 1:02.23 | |||||
31 | Mikael Olsen | 1992 | Svendborg Svømme Klub | 30.03 | 1:02.36 | |||||
32 | Nikolaj Haun Hansen | 1993 | Horsens Svømmeklub | 30.11 | 1:02.41 | |||||
32 | Jacob Pallesen | 1984 | Svendborg Svømme Klub | 29.45 | 1:02.41 | |||||
34 | Peter Knoblauch | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 29.04 | 1:02.46 | |||||
35 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Tommerup Svømme Klub | 29.36 | 1:02.61 | |||||
36 | Christian Andersen | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 30.20 | 1:02.65 | |||||
37 | Oliver Bruun | 1995 | Ringe Svømme Klub | 29.65 | 1:02.90 | |||||
38 | Steven Carney | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 30.80 | 1:03.53 | |||||
39 | Philip Harmuth | 1994 | Bov IF | 29.10 | 1:04.30 | |||||
40 | Frederik Skifter Tribler | 1994 | Skanderborg Svømmeklub | 30.42 | 1:04.44 | |||||
41 | Niels-Christian Jensen | 1994 | Vamdrup Idrætsforening | 30.86 | 1:04.45 | |||||
42 | Reyk Rüger | 1994 | Waspo Nordhorn | 30.87 | 1:04.54 | |||||
43 | Joachim Berning | 1992 | Waspo Nordhorn | 30.72 | 1:04.59 | |||||
44 | Mikkel Christensen | 1992 | Svømmeklubben Syd | 31.72 | 1:05.28 | |||||
45 | Mikkel Hansen | 1995 | Ringe Svømme Klub | 31.91 | 1:05.42 | |||||
46 | Nicolai Uhrenholdt | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 32.05 | 1:05.61 | |||||
47 | Christian Thomasen | 1994 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.22 | 1:05.74 | |||||
48 | Hauke Schaack | 1994 | Tsv Klausdorf | 31.94 | 1:05.94 | |||||
49 | Tobias B. Jensen | 1995 | Svømmeklubben Syd | 31.43 | 1:06.05 | |||||
50 | Kai Heddendorp | 1996 | Waspo Nordhorn | 31.53 | 1:06.42 | |||||
51 | Christian Lund | 1996 | Ringe Svømme Klub | 31.53 | 1:06.52 | |||||
52 | Thomas Rene´ Jensen | 1994 | Bernstorffsminde | 32.51 | 1:06.67 | |||||
53 | Bjørn Baunwall | 1993 | Skanderborg Svømmeklub | 31.49 | 1:07.06 | |||||
54 | Anders Pedersen | 1994 | Ringe Svømme Klub | 32.05 | 1:07.36 | |||||
55 | Kasper Nørholm | 1993 | Bernstorffsminde | 31.69 | 1:07.41 | |||||
56 | Patrik Terp | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 32.14 | 1:07.50 | |||||
57 | Frederik Irming | 1994 | Ringe Svømme Klub | 32.32 | 1:07.72 | |||||
57 | Mike Wichmann | 1994 | Tsv Klausdorf | 32.61 | 1:07.72 | |||||
59 | Moritz Richter | 1995 | Waspo Nordhorn | 31.67 | 1:08.03 | |||||
60 | Kristian Kjær | 1995 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 32.24 | 1:08.24 | |||||
61 | Mark Kjær | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 1:08.28 | 1:08.28 | |||||
62 | Simon Ecks | 1994 | Buxtehuder Schwimm Club | 32.74 | 1:08.52 | |||||
63 | Christian Schiøttz | 1991 | Gudme Svømmeklub | 1:08.54 | 1:08.54 | |||||
64 | Jonathan Müller | 1997 | Svømmeklubben Syd | 33.74 | 1:09.05 | |||||
65 | Jens Saugmann | 1996 | Svømmeklubben Syd | 32.97 | 1:09.20 | |||||
66 | Benjamin Jørgensen | 1995 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.13 | 1:09.23 | |||||
67 | Nicolaj Nielsen | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 32.94 | 1:09.40 | |||||
68 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 33.22 | 1:09.53 | |||||
69 | Andreas Juul Kjær | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 33.00 | 1:09.81 | |||||
70 | Jens Høj Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 34.02 | 1:10.22 | |||||
71 | Mathias Gaardsted | 1994 | Bernstorffsminde | 32.89 | 1:10.83 | |||||
72 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 33.40 | 1:10.91 | |||||
73 | Lennart Schneider | 1994 | Buxtehuder Schwimm Club | 32.48 | 1:11.07 | |||||
74 | Tobias Kristensen | 1991 | Gudme Svømmeklub | 1:11.15 | 1:11.15 | |||||
75 | Rune Jensen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 1:12.15 | 1:12.15 | |||||
76 | Marvin Vischer | 1995 | Waspo Nordhorn | 34.49 | 1:12.36 | |||||
77 | Mads Flensburg | 1994 | Ringe Svømme Klub | 33.31 | 1:12.39 | |||||
78 | Lasse Hansen | 1994 | Ringe Svømme Klub | 34.21 | 1:12.55 | |||||
79 | Hasse Reinholdt Nielsen | 1994 | Tommerup Svømme Klub | 33.83 | 1:13.13 | |||||
80 | Kristoffer Logason | 1994 | O.S.L.F. | 34.48 | 1:13.22 | |||||
81 | Anders Trap | 1996 | Tommerup Svømme Klub | 35.36 | 1:14.39 | |||||
82 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 35.56 | 1:14.76 | |||||
83 | Lukas Andersen | 1995 | Svømmeklubben Syd | 36.31 | 1:14.99 | |||||
84 | Alexander R. Schleimann | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 37.01 | 1:15.67 | |||||
85 | Thor Simonsen | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 35.81 | 1:16.03 | |||||
86 | Mathias Poulsen | 1996 | Ringe Svømme Klub | 36.59 | 1:16.06 | |||||
87 | Emil Deleuran Hansen | 1997 | Delta Svøm | 36.45 | 1:16.29 | |||||
88 | Leon Müller | 1998 | Waspo Nordhorn | 35.85 | 1:17.46 | |||||
89 | Rasmus W N Gøtke | 1997 | Delta Svøm | 36.66 | 1:17.87 | |||||
90 | Mahtias Nilsen | 1995 | Gudme Svømmeklub | 38.53 | 1:18.01 | |||||
91 | Malte von Borcke | 1994 | Preussen Reinfeld | 35.13 | 1:18.03 | |||||
92 | Kristian V Rudebeck | 1996 | Delta Svøm | 37.24 | 1:18.72 | |||||
93 | Alexander Tobaben | 1994 | Buxtehuder Schwimm Club | 36.80 | 1:18.73 | |||||
94 | Daniel Müller | 1995 | Buxtehuder Schwimm Club | 37.12 | 1:18.82 | |||||
95 | Jonathan Helsing | 1997 | Delta Svøm | 37.56 | 1:19.07 | |||||
96 | Sebastian Kapp Lindquist | 1997 | Odense Svømme Klub | 36.18 | 1:19.39 | |||||
97 | Jacob Jensen | 1998 | Delta Svøm | 38.52 | 1:21.07 | |||||
98 | Ellindur Erlingsson | 1994 | Gudme Svømmeklub | 37.27 | 1:22.12 | |||||
99 | Morten Høybye Olesen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 39.38 | 1:22.13 | |||||
99 | Mark Vincent Pape | 1997 | Buxtehuder Schwimm Club | 39.42 | 1:22.13 | |||||
101 | Tobias Skipper | 1995 | Svømmeklubben Syd | 38.42 | 1:22.56 | |||||
102 | Joachim Helsing | 1995 | Delta Svøm | 38.26 | 1:23.73 | |||||
103 | Marvin Blohm | 1995 | Tvg Drochtersen | 35.28 | 1:23.75 | |||||
104 | Nicolai Bøving | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 38.75 | 1:24.57 | |||||
105 | Lukas Portheine | 1998 | Waspo Nordhorn | 40.49 | 1:25.16 | |||||
106 | Oliver Broholm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 40.84 | 1:25.27 | |||||
107 | Frederik Larsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 41.75 | 1:26.63 | |||||
108 | Jonas Priess Sørensen | 1998 | Delta Svøm | 40.05 | 1:27.96 | |||||
109 | Jonas Nibe Klit | 1994 | Tommerup Svømme Klub | 41.17 | 1:28.60 | |||||
110 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 39.94 | 1:28.72 | |||||
111 | Julian Berens | 1993 | Waspo Nordhorn | 39.40 | 1:28.88 | |||||
112 | Alexander St Clair Slatte | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 42.11 | 1:29.37 | |||||
113 | Jannik Ruhnke | 1998 | Buxtehuder Schwimm Club | 40.72 | 1:31.41 | |||||
114 | Abbas Zein | 1998 | Buxtehuder Schwimm Club | 43.34 | 1:32.88 | |||||
115 | Sören Ekkelboom | 1999 | de Dinkel Denekamp | 44.05 | 1:33.75 | |||||
116 | Jacob Christensen | 1997 | Frem Odense | 44.21 | 1:33.81 | |||||
117 | Casper Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Syd | 46.47 | 1:38.75 | |||||
118 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 46.05 | 1:40.62 | |||||
119 | Benedict Daniel Kurschat | 2001 | Tvg Drochtersen | 47.79 | 1:42.35 | |||||
120 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | 48.95 | 1:44.32 | |||||
121 | Kristoffer Nørgaard Dahl | 1999 | Ringe Svømme Klub | 50.47 | 1:45.73 | |||||
122 | Mikkel Mørk Nielsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 47.06 | 1:46.44 | |||||
123 | Marc Johansen | 1996 | Ringe Svømme Klub | 49.47 | 1:47.73 | |||||
124 | Adam Johnsen | 1996 | Svømmeklubben Syd | 48.86 | 1:48.23 | |||||
125 | Mads Due Kristensen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 49.28 | 1:48.51 | |||||
126 | Tom Henning Bonnekessel | 1999 | Tvg Drochtersen | 46.94 | 1:49.24 | |||||
127 | Rasmus Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 50.73 | 1:51.84 | |||||
128 | Moritz Dammann | 1999 | Buxtehuder Schwimm Club | 50.98 | 1:51.86 | |||||
129 | Peter Larsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 53.42 | 1:52.50 | |||||
130 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 1:53.33 | 1:53.33 | |||||
131 | Anders Sørensen | 1996 | Ringe Svømme Klub | 1:53.58 | 1:53.58 | |||||
132 | Sirg Hilmer | 2000 | Preussen Reinfeld | 54.26 | 1:54.55 | |||||
133 | Mikkel Larsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 53.00 | 1:55.77 | |||||
134 | Niels Heyer | 1998 | Preussen Reinfeld | 56.96 | 1:58.07 | |||||
135 | Laust Rask | 1998 | Ringe Svømme Klub | 53.51 | 1:59.03 | |||||
136 | Martin Larsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 53.98 | 1:59.55 | |||||
137 | Steffen Larsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 1:01.14 | 2:11.79 | |||||
- | Victor Dyreborg | 1997 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Kasper Pil | 1997 | Delta Svøm | DNS | ||||||
- | Christian Precht | 1994 | Bernstorffsminde | DNS | ||||||
- | Yannnic Krüger | 1997 | Preussen Reinfeld | DNS | ||||||
- | Jonathan Radomski | 1995 | Tsv Klausdorf | DNS | ||||||
- | Sejdo Demirovic | 1997 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 29 november 2009 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:50 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | 30.Internationale Svømmestævne | Udskriftsdato | 29 november 2009 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 11:20 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub |
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Wael | 1993 | Svømmeklubben Syd | 31.15 | ||||||
2 | Hildur á Fløtti | 1993 | Ægir Klaksvik | 31.16 | ||||||
3 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Frem Odense | 31.43 | ||||||
4 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 32.34 | ||||||
5 | Jannicke Sørensen | 1987 | Gudme Svømmeklub | 32.67 | ||||||
6 | Simone Martinsen | 1994 | Svømmeklubben Syd | 32.72 | ||||||
7 | Kristina Eliasen | 1993 | Havnar Svimjifelag | 32.78 | ||||||
8 | Anna Prüllage | 1991 | Waspo Nordhorn | 32.81 | ||||||
9 | Stine Olsen | 1995 | Gudme Svømmeklub | 33.47 | ||||||
10 | Liv Strømkjær | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 33.48 | ||||||
11 | Astrid Koch | 1994 | Ringe Svømme Klub | 33.52 | ||||||
12 | Lisa Havenga | 1992 | Waspo Nordhorn | 33.68 | ||||||
13 | Cecilie Franck | 1991 | Svømmeklubben Syd | 33.82 | ||||||
14 | Sarina Röhle | 1994 | Tsv Klausdorf | 34.04 | ||||||
15 | Rikke Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Syd | 34.12 | ||||||
16 | Anna Schiphorst | 1993 | Waspo Nordhorn | 34.42 | ||||||
17 | Jennifer Wloka | 1995 | Tsv Klausdorf | 34.55 | ||||||
17 | Julie Zicky Kunstek | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 34.55 | ||||||
19 | Josephine Schmidt | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 34.56 | ||||||
20 | Simone Nielsen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.61 | ||||||
21 | Cecilie Vander-Ploeg | 1992 | Svømmeklubben Syd | 34.83 | ||||||
22 | Andrea Aagaard | 1996 | Ringe Svømme Klub | 35.26 | ||||||
23 | Joana Brochhagen | 1993 | Waspo Nordhorn | 35.82 | ||||||
24 | Matilde Schrøder | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 35.93 | ||||||
24 | Vanessa Deelen | 1991 | Waspo Nordhorn | 35.93 | ||||||
26 | Ragnhild P. Østergaard | 1994 | Havnar Svimjifelag | 36.20 | ||||||
27 | Emma Dam Mortensen | 1995 | Tommerup Svømme Klub | 36.21 | ||||||
28 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | Frem Odense | 36.39 | ||||||
29 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 36.62 | ||||||
29 | Trine Vendelboe | 1995 | Ringe Svømme Klub | 36.62 | ||||||
31 | Cecilie Thorup Hougaard | 1993 | Svømmeklubben SHS Stevns | 36.71 | ||||||
32 | Fiona Lambers | 1997 | Waspo Nordhorn | 36.85 | ||||||
33 | Laura Tarpgaard | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.06 | ||||||
34 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | Svømmeklubben Syd | 38.54 | ||||||
35 | Signe Dam Mortensen | 1995 | Tommerup Svømme Klub | 38.89 | ||||||
36 | Lena Holtvlüwer | 1995 | Waspo Nordhorn | 39.14 | ||||||
37 | Tine Routhe | 1995 | Svømmeklubben Syd | 39.58 | ||||||
38 | Jaqueline Götz | 1996 | Waspo Nordhorn | 39.60 | ||||||
39 | Alina Wilke | 1994 | Waspo Nordhorn | 39.88 | ||||||
40 | Cecilie Lundsfryd | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 41.02 | ||||||
41 | Shiva Leisner | 1995 | Tommerup Svømme Klub | 41.16 | ||||||
42 | Montserrat Müller | 1997 | Waspo Nordhorn | 42.06 | ||||||
43 | Sofie K Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 42.14 | ||||||
44 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 42.87 | ||||||
45 | Natasja Simonsen | 1995 | Tommerup Svømme Klub | 43.62 | ||||||
46 | Asta Marie Hansen | 1995 | Gudme Svømmeklub | 43.78 | ||||||
47 | Lea Eberhard | 1998 | Waspo Nordhorn | 44.56 | ||||||
48 | Maxine Vischer | 1998 | Waspo Nordhorn | 45.71 | ||||||
49 | Marion Andersen | 1993 | Svømmeklubben Syd | 46.48 | ||||||
50 | Charlotta Radtke | 1999 | Buxtehuder Schwimm Club | 46.76 | ||||||
51 | Frederikke R. Mortensen | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 47.74 | ||||||
52 | Sophia Møller | 1997 | Svendborg Svømme Klub | 48.67 | ||||||
53 | Julie Hansen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 49.97 | ||||||
54 | Marleen Petat | 1998 | Waspo Nordhorn | 50.23 | ||||||
55 | Marisa Kühn | 1994 | Buxtehuder Schwimm Club | 50.48 | ||||||
56 | Amalie Sørensen | 1997 | Odense Svømme Klub | 51.63 | ||||||
57 | Celine la Porte | 1999 | Preussen Reinfeld | 52.42 | ||||||
58 | Julia Müller | 1999 | Buxtehuder Schwimm Club | 55.05 | ||||||
59 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | Delta Svøm | 58.68 | ||||||
60 | Lea Vestergaard-Lund | 1998 | Frem Odense | 59.23 | ||||||
61 | Ida Schmidt | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 59.52 | ||||||
62 | Lina Cornelie Hartwig | 1999 | Buxtehuder Schwimm Club | 59.62 | ||||||
63 | Gina-Marie Nonne | 2000 | Buxtehuder Schwimm Club | 1:00.92 | ||||||
- | Pernille Valentin Jensen | 1995 | O.S.L.F. | DNS | ||||||
- | Jasmin Troedsson | 1996 | Preussen Reinfeld | DNS | ||||||
- | Lisa Oechsle | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | DNS | ||||||
- | Mette Kieler | 1995 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Christine Houston | 1993 | Bernstorffsminde | DNS | ||||||
- | Helene Brøgger Nielsen | 1993 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Frederikke Mariager | 1997 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Cecilie Aabo Andersen | 1997 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Lisa Becker | 1994 | Preussen Reinfeld | DSQ | tyvstart | |||||
- | Luisa Gunia | 1996 | Preussen Reinfeld | DSQ | tyvstart | |||||
- | Anne Katrine Poulsen | 1995 | Delta Svøm | DSQ | tyvstart | |||||
- | Camilla B. Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 29 november 2009 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:20 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | 30.Internationale Svømmestævne | Udskriftsdato | 29 november 2009 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 11:38 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub |
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Knoblauch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 27.01 | ||||||
2 | Michael Rasch | 1985 | Nyborg Svømmeklub | 27.16 | ||||||
3 | Jonas Christensen | 1992 | Svømmeklubben Syd | 27.30 | ||||||
4 | Tobias T. Jensen | 1988 | Nyborg Svømmeklub | 27.63 | ||||||
5 | Piet Løje | 1991 | Svømmeklubben Syd | 27.83 | ||||||
6 | Mads Christensen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 27.87 | ||||||
7 | Martin Dyrehøj | 1988 | Svendborg Svømme Klub | 27.88 | ||||||
8 | Kasper Egelund | 1995 | Ringe Svømme Klub | 28.21 | ||||||
9 | Martin Bertelsen | 1989 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 28.38 | ||||||
10 | Jacob Holst | 1991 | Frem Odense | 28.40 | ||||||
11 | Jonas Andersen | 1992 | Svendborg Svømme Klub | 28.49 | ||||||
12 | Jesper Jensen | 1984 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.52 | ||||||
13 | Martin Pedersen | 1991 | Svømmeklubben Syd | 28.54 | ||||||
14 | Jeppe Jensen | 1992 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 28.66 | ||||||
15 | Jan-Hendrik Suhr | 1991 | Tsv Rw Niebüll | 29.00 | ||||||
16 | Alexander Lollike | 1993 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 29.35 | ||||||
17 | Alexander Riis | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 29.64 | ||||||
18 | Alexander Højen Månsson | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 29.73 | ||||||
19 | Sebastian Koch Andersen | 1992 | Roskilde Svømning | 29.74 | ||||||
20 | Jon Thonesen | 1986 | Svømmeklubben Syd | 30.01 | ||||||
21 | Philip Harmuth | 1994 | Bov IF | 30.47 | ||||||
22 | Stephan Jensen | 1991 | Gudme Svømmeklub | 30.79 | ||||||
23 | Tobias Dues | 1992 | Waspo Nordhorn | 30.89 | ||||||
24 | Emil Müller | 1995 | Svømmeklubben Syd | 31.05 | ||||||
25 | Morten Dising | 1992 | Gudme Svømmeklub | 31.57 | ||||||
26 | Mikkel Hansen | 1995 | Ringe Svømme Klub | 32.44 | ||||||
27 | Christian Andersen | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 33.16 | ||||||
28 | Reyk Rüger | 1994 | Waspo Nordhorn | 33.18 | ||||||
29 | Oliver Bruun | 1995 | Ringe Svømme Klub | 33.72 | ||||||
30 | Patrick Moody Rohde | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 33.82 | ||||||
31 | Peter Knoblauch | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 33.91 | ||||||
32 | Mikael Olsen | 1992 | Svendborg Svømme Klub | 34.00 | ||||||
33 | Mikkel Christensen | 1992 | Svømmeklubben Syd | 34.08 | ||||||
34 | Frederik Irming | 1994 | Ringe Svømme Klub | 35.02 | ||||||
35 | Nikolai Hyldgaard | 1994 | Ringe Svømme Klub | 35.12 | ||||||
36 | Simon Ecks | 1994 | Buxtehuder Schwimm Club | 35.13 | ||||||
37 | Lennart Schneider | 1994 | Buxtehuder Schwimm Club | 35.15 | ||||||
38 | Mads Flensburg | 1994 | Ringe Svømme Klub | 35.68 | ||||||
38 | Andreas Juul Kjær | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 35.68 | ||||||
40 | Jens Saugmann | 1996 | Svømmeklubben Syd | 35.74 | ||||||
40 | Tobias B. Jensen | 1995 | Svømmeklubben Syd | 35.74 | ||||||
42 | Kristian Kjær | 1995 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 36.17 | ||||||
43 | Jonathan Müller | 1997 | Svømmeklubben Syd | 36.58 | ||||||
44 | Mark Kjær | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 37.43 | ||||||
45 | Bjørn Baunwall | 1993 | Skanderborg Svømmeklub | 37.57 | ||||||
46 | Patrik Terp | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 39.18 | ||||||
47 | Steffan C. S. Jørgensen | 1994 | Delta Svøm | 39.23 | ||||||
48 | Anders Trap | 1996 | Tommerup Svømme Klub | 39.81 | ||||||
49 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 40.19 | ||||||
50 | Malte von Borcke | 1994 | Preussen Reinfeld | 40.57 | ||||||
50 | Daniel Müller | 1995 | Buxtehuder Schwimm Club | 40.57 | ||||||
52 | Jonas Priess Sørensen | 1998 | Delta Svøm | 41.75 | ||||||
53 | Jonathan Helsing | 1997 | Delta Svøm | 42.35 | ||||||
54 | Mahtias Nilsen | 1995 | Gudme Svømmeklub | 42.93 | ||||||
55 | Emil Deleuran Hansen | 1997 | Delta Svøm | 44.27 | ||||||
56 | Leon Müller | 1998 | Waspo Nordhorn | 44.60 | ||||||
57 | Kristian V Rudebeck | 1996 | Delta Svøm | 44.68 | ||||||
58 | Nicolai Bøving | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 45.37 | ||||||
59 | Alexander Tobaben | 1994 | Buxtehuder Schwimm Club | 45.64 | ||||||
60 | Frederik Larsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 47.78 | ||||||
61 | Lauritz Bech | 1998 | Ringe Svømme Klub | 48.00 | ||||||
62 | Abbas Zein | 1998 | Buxtehuder Schwimm Club | 48.57 | ||||||
63 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 50.16 | ||||||
64 | Jacob Jensen | 1998 | Delta Svøm | 52.57 | ||||||
65 | Sören Ekkelboom | 1999 | de Dinkel Denekamp | 53.25 | ||||||
66 | Lukas Portheine | 1998 | Waspo Nordhorn | 53.35 | ||||||
67 | Jacob Christensen | 1997 | Frem Odense | 55.76 | ||||||
68 | Rasmus Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:00.91 | ||||||
69 | Marc Johansen | 1996 | Ringe Svømme Klub | 1:01.14 | ||||||
- | Casper Nissen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | DNS | ||||||
- | Nicolaj Nielsen | 1996 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Alexander R. Schleimann | 1996 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | 1 hånd i afslut | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 29 november 2009 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:38 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | 30.Internationale Svømmestævne | Udskriftsdato | 29 november 2009 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 12:31 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub |
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Hansen | 1991 | Svømmeklubben Syd | 32.59 | 1:07.26 | |||||
2 | Emma Wael | 1993 | Svømmeklubben Syd | 34.23 | 1:09.21 | |||||
3 | Karen Nielsen | 1990 | Svømmeklubben Syd | 34.86 | 1:10.22 | |||||
4 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 34.43 | 1:11.63 | |||||
5 | Signe Stubager | 1992 | Ringe Svømme Klub | 35.15 | 1:12.01 | |||||
6 | Simone Martinsen | 1994 | Svømmeklubben Syd | 35.67 | 1:13.18 | |||||
7 | Matilde Schrøder | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 36.45 | 1:13.36 | |||||
8 | Helene Jørgensen | 1995 | Ringe Svømme Klub | 35.77 | 1:13.54 | |||||
9 | Elisabeth Kann | 1994 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:13.73 | 1:13.73 | |||||
10 | Camilla L. Jacobsen | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 36.06 | 1:13.78 | |||||
11 | Andrea Aagaard | 1996 | Ringe Svømme Klub | 36.74 | 1:14.01 | |||||
12 | Didde Karstensen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.72 | 1:14.99 | |||||
13 | Dagmar Malena Winther | 1993 | Havnar Svimjifelag | 35.91 | 1:15.47 | |||||
14 | Camilla Hansen | 1995 | Svømmeklubben Syd | 37.84 | 1:16.17 | |||||
15 | Astrid Koch | 1994 | Ringe Svømme Klub | 37.65 | 1:16.87 | |||||
16 | Mathilde Kallesøe | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 37.77 | 1:17.04 | |||||
17 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 37.44 | 1:17.39 | |||||
18 | Cecilie Franck | 1991 | Svømmeklubben Syd | 37.49 | 1:17.61 | |||||
19 | Carina Kramer | 1991 | Waspo Nordhorn | 37.87 | 1:17.80 | |||||
20 | Nadia S. Skyggelund | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 38.61 | 1:18.07 | |||||
21 | Josefine Miranda Bach | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 1:17.39 | 1:18.18 | |||||
22 | Jasmin Portheine | 1989 | Waspo Nordhorn | 38.21 | 1:18.98 | |||||
23 | Anne Beyer | 1995 | Tommerup Svømme Klub | 38.74 | 1:19.42 | |||||
24 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | Svømmeklubben Syd | 39.46 | 1:19.79 | |||||
25 | Camilla Andersen | 1995 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.53 | 1:19.81 | |||||
26 | Friderike Schiphorst | 1996 | Waspo Nordhorn | 38.96 | 1:19.99 | |||||
27 | Anna Deleuran | 1995 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.78 | 1:20.35 | |||||
28 | Jennifer Wloka | 1995 | Tsv Klausdorf | 1:20.58 | 1:20.58 | |||||
29 | Tina Röttgers | 1994 | Waspo Nordhorn | 39.71 | 1:20.93 | |||||
30 | Johanne Juul Nielsen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.44 | 1:21.05 | |||||
31 | Fiona Lambers | 1997 | Waspo Nordhorn | 38.94 | 1:21.30 | |||||
32 | Stine Wesselhoff | 1991 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.61 | 1:21.31 | |||||
33 | Stine Olsen | 1995 | Gudme Svømmeklub | 1:21.48 | 1:21.48 | |||||
34 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 40.23 | 1:22.01 | |||||
35 | Louise Grønnegaard | 1995 | Ringe Svømme Klub | 40.80 | 1:22.22 | |||||
36 | Marloes Ekkelboom | 1997 | de Dinkel Denekamp | 40.69 | 1:23.22 | |||||
37 | Cecilie Toftelund | 1996 | Ringe Svømme Klub | 41.17 | 1:24.32 | |||||
38 | Mareike Sophie Suhr | 1993 | Tsv Rw Niebüll | 41.17 | 1:24.78 | |||||
39 | Melina Poll | 1995 | Waspo Nordhorn | 41.55 | 1:25.21 | |||||
40 | Ditte Lundsfryd | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 1:27.24 | 1:27.24 | |||||
41 | Cathrine Oksholm | 1996 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 42.56 | 1:28.33 | |||||
42 | Line Lylloff | 1995 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.47 | 1:28.53 | |||||
43 | Pernille Valentin Jensen | 1995 | O.S.L.F. | 42.74 | 1:28.92 | |||||
44 | Clara Schiphorst | 1999 | Waspo Nordhorn | 44.65 | 1:30.14 | |||||
45 | Victoria Snedevind | 1996 | Ringe Svømme Klub | 43.74 | 1:30.42 | |||||
46 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 44.26 | 1:30.96 | |||||
47 | Cecilie Lundsfryd | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 44.25 | 1:31.10 | |||||
48 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 43.76 | 1:31.12 | |||||
49 | Josefine Møller Brusen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 43.65 | 1:31.81 | |||||
50 | Helene Grønnegaard | 1998 | Ringe Svømme Klub | 45.38 | 1:33.13 | |||||
51 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 45.58 | 1:33.37 | |||||
52 | Emma Ask Tossell | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 44.00 | 1:33.53 | |||||
53 | Ninna Frydendal | 1995 | Tommerup Svømme Klub | 46.13 | 1:34.10 | |||||
54 | Frederikke R. Mortensen | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 46.79 | 1:36.84 | |||||
55 | Sophie Lund Møller | 1998 | Odense Svømme Klub | 49.68 | 1:39.21 | |||||
56 | Helene Tukjær | 1994 | Ringe Svømme Klub | 1:39.67 | 1:39.67 | |||||
57 | Frederikke Mariager | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 49.12 | 1:40.51 | |||||
58 | Stine Madsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 48.44 | 1:41.08 | |||||
59 | Chantal Muriel Kurschat | 1996 | Tvg Drochtersen | 47.99 | 1:41.30 | |||||
60 | Tilde Lindvig | 1996 | Odense Svømme Klub | 48.20 | 1:41.75 | |||||
61 | Enida Sabanovic | 1996 | Frem Odense | 48.38 | 1:43.24 | |||||
62 | Kathrine Sejer Rasmussen | 1996 | Tommerup Svømme Klub | 1:44.04 | 1:44.04 | |||||
63 | Lea Vestergaard-Lund | 1998 | Frem Odense | 51.38 | 1:44.58 | |||||
64 | Marisa Kühn | 1994 | Buxtehuder Schwimm Club | 49.93 | 1:44.92 | |||||
65 | Anna Hertzog | 1999 | Ringe Svømme Klub | 51.15 | 1:45.23 | |||||
66 | Sophia Møller | 1997 | Svendborg Svømme Klub | 49.30 | 1:46.83 | |||||
67 | Line Nielsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 51.60 | 1:47.54 | |||||
68 | Carmen Beckmann | 1998 | Tvg Drochtersen | 50.36 | 1:47.62 | |||||
69 | Julia Müller | 1999 | Buxtehuder Schwimm Club | 1:49.49 | 1:49.49 | |||||
70 | Camilla B. Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 53.94 | 1:49.51 | |||||
71 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 1:50.19 | 1:50.19 | |||||
72 | Charlotta Radtke | 1999 | Buxtehuder Schwimm Club | 53.92 | 1:50.52 | |||||
73 | Silja Kirkegård | 1998 | Ringe Svømme Klub | 1:51.73 | 1:51.73 | |||||
74 | Ida Schmidt | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 52.35 | 1:51.91 | |||||
75 | Anne Sofie Holm Hansen | 1998 | Delta Svøm | 53.20 | 1:53.52 | |||||
76 | Mia Madsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 53.60 | 1:54.39 | |||||
77 | Kira Peulkert | 1994 | Tvg Drochtersen | 53.15 | 1:54.45 | |||||
78 | Martina Mizera | 1997 | Tvg Drochtersen | 53.30 | 1:56.03 | |||||
79 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 53.39 | 1:57.04 | |||||
80 | Lina Cornelie Hartwig | 1999 | Buxtehuder Schwimm Club | 1:57.65 | 1:57.65 | |||||
81 | Gina-Marie Nonne | 2000 | Buxtehuder Schwimm Club | 1:58.90 | 1:58.90 | |||||
82 | Karen Bilner Lund | 1999 | Ringe Svømme Klub | 59.11 | 1:58.95 | |||||
83 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | Delta Svøm | 57.59 | 2:00.59 | |||||
84 | Lisa Becker | 1994 | Preussen Reinfeld | 54.98 | 2:00.77 | |||||
85 | Simone Theil Nielsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 58.77 | 2:01.32 | |||||
86 | Fie Frank | 1999 | Ringe Svømme Klub | 59.28 | 2:03.60 | |||||
87 | Lucy Raststetter | 1998 | Tvg Drochtersen | 1:02.19 | 2:04.54 | |||||
88 | Margrethe Skov Andersen | 1996 | Ringe Svømme Klub | 58.95 | 2:06.02 | |||||
89 | Sofie A. Pedersen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 2:06.56 | 2:06.56 | |||||
90 | Amalie L Malling | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 59.51 | 2:07.76 | |||||
91 | Silke Friis Christiansen | 2000 | Svømmeklubben Syd | 1:05.45 | 2:11.25 | |||||
92 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:02.45 | 2:12.26 | |||||
93 | Marie Müller | 2000 | Svømmeklubben Syd | 1:05.42 | 2:12.50 | |||||
94 | Sørine M Gadegaard | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 2:13.06 | 2:13.06 | |||||
95 | Marie Fischer | 2001 | Tvg Drochtersen | 1:04.04 | 2:15.01 | |||||
96 | Lina Fischer | 2001 | Tvg Drochtersen | 1:03.82 | 2:19.96 | |||||
- | Charlotte Risager | 1994 | Delta Svøm | DNS | ||||||
- | Ditte A. Christiansen | 1995 | Delta Svøm | DNS | ||||||
- | Lisa Oechsle | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | DNS | ||||||
- | Line Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Hanne Larsen | 1995 | Gudme Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Karoline Kjær | 2001 | Ringe Svømme Klub | DNF | ||||||
- | Tine Routhe | 1995 | Svømmeklubben Syd | DSQ | ej en forstat bevæge | |||||
- | Cecilie Aabo Andersen | 1997 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | ej en forsat bevægel | |||||
- | Lisa Helming | 1996 | Waspo Nordhorn | DSQ | ej ryg liggende | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 29 november 2009 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:31 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | 30.Internationale Svømmestævne | Udskriftsdato | 29 november 2009 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 13:20 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub |
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thomas Lianee | 1985 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 28.48 | 57.73 | |||||
2 | Jon Thonesen | 1986 | Svømmeklubben Syd | 30.13 | 1:01.71 | |||||
3 | Mads Knoblauch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 30.59 | 1:02.77 | |||||
4 | Jonas Christensen | 1992 | Svømmeklubben Syd | 30.89 | 1:03.69 | |||||
5 | Jacob Holst | 1991 | Frem Odense | 30.85 | 1:04.31 | |||||
6 | Martin Dyrehøj | 1988 | Svendborg Svømme Klub | 31.57 | 1:04.92 | |||||
7 | Jonas Andersen | 1992 | Svendborg Svømme Klub | 31.23 | 1:05.60 | |||||
8 | Patrick Højbøge | 1992 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.06 | 1:05.70 | |||||
9 | Kim Brun Larsen | 1993 | Svømmeklubben Syd | 33.01 | 1:06.97 | |||||
10 | Mads Christensen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 32.11 | 1:07.29 | |||||
11 | Kristoffer Rasmussen | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 33.41 | 1:07.60 | |||||
12 | Alexander Lollike | 1993 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 33.34 | 1:08.11 | |||||
13 | Philip Harmuth | 1994 | Bov IF | 33.03 | 1:08.53 | |||||
14 | Peter Knoblauch | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 34.85 | 1:10.75 | |||||
15 | Niklas Egbers | 1992 | Waspo Nordhorn | 34.13 | 1:10.81 | |||||
16 | Miles Glandorf | 1992 | Waspo Nordhorn | 34.97 | 1:11.85 | |||||
17 | Tore Hansen | 1992 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:13.25 | 1:13.25 | |||||
18 | Jacob Pallesen | 1984 | Svendborg Svømme Klub | 36.56 | 1:13.88 | |||||
19 | Niels-Christian Jensen | 1994 | Vamdrup Idrætsforening | 35.72 | 1:13.98 | |||||
20 | Christian Thomasen | 1994 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:14.32 | 1:14.32 | |||||
21 | Nikolai Hyldgaard | 1994 | Ringe Svømme Klub | 36.38 | 1:14.53 | |||||
22 | Moritz Richter | 1995 | Waspo Nordhorn | 36.72 | 1:15.82 | |||||
23 | Joachim Berning | 1992 | Waspo Nordhorn | 36.42 | 1:16.84 | |||||
24 | Mike Wichmann | 1994 | Tsv Klausdorf | 37.87 | 1:16.95 | |||||
25 | Mads Fick | 1994 | Tommerup Svømme Klub | 37.53 | 1:17.62 | |||||
26 | Lars-Kevin Klüver | 1996 | Tsv Rw Niebüll | 38.32 | 1:17.93 | |||||
27 | Thomas Rene´ Jensen | 1994 | Bernstorffsminde | 39.14 | 1:18.24 | |||||
28 | Nicolai Uhrenholdt | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 39.33 | 1:19.08 | |||||
29 | Kai Heddendorp | 1996 | Waspo Nordhorn | 39.00 | 1:19.18 | |||||
30 | Jens Høj Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 39.00 | 1:19.50 | |||||
31 | Anders Pedersen | 1994 | Ringe Svømme Klub | 39.04 | 1:19.91 | |||||
32 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 38.84 | 1:20.15 | |||||
33 | Bjørn Baunwall | 1993 | Skanderborg Svømmeklub | 38.73 | 1:20.22 | |||||
34 | Steffan C. S. Jørgensen | 1994 | Delta Svøm | 38.83 | 1:20.45 | |||||
35 | Christian Schiøttz | 1991 | Gudme Svømmeklub | 39.17 | 1:20.59 | |||||
36 | Andreas Juul Kjær | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 40.21 | 1:20.60 | |||||
37 | Hauke Schaack | 1994 | Tsv Klausdorf | 39.70 | 1:20.77 | |||||
38 | Lennart Schneider | 1994 | Buxtehuder Schwimm Club | 1:22.50 | 1:22.50 | |||||
39 | Mark Kjær | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 1:23.94 | 1:23.94 | |||||
40 | Lukas Andersen | 1995 | Svømmeklubben Syd | 42.10 | 1:25.77 | |||||
41 | Mathias Poulsen | 1996 | Ringe Svømme Klub | 42.64 | 1:26.48 | |||||
42 | Sebastian Kapp Lindquist | 1997 | Odense Svømme Klub | 44.19 | 1:32.11 | |||||
43 | Marvin Vischer | 1995 | Waspo Nordhorn | 44.55 | 1:32.46 | |||||
44 | Thor Simonsen | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:35.04 | 1:35.04 | |||||
45 | Malte von Borcke | 1994 | Preussen Reinfeld | 43.88 | 1:35.23 | |||||
46 | Emil Deleuran Hansen | 1997 | Delta Svøm | 46.67 | 1:35.72 | |||||
47 | Morten Høybye Olesen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:36.05 | 1:36.05 | |||||
48 | Oliver Broholm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 47.80 | 1:37.25 | |||||
49 | Jonas Priess Sørensen | 1998 | Delta Svøm | 46.74 | 1:37.30 | |||||
50 | Alexander St Clair Slatte | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 1:37.58 | 1:37.58 | |||||
51 | Tobias Skipper | 1995 | Svømmeklubben Syd | 48.18 | 1:38.29 | |||||
52 | Alexander Tobaben | 1994 | Buxtehuder Schwimm Club | 1:38.57 | 1:38.57 | |||||
53 | Jonas Nibe Klit | 1994 | Tommerup Svømme Klub | 49.68 | 1:40.15 | |||||
54 | Marvin Blohm | 1995 | Tvg Drochtersen | 1:40.21 | 1:40.21 | |||||
55 | Joachim Helsing | 1995 | Delta Svøm | 1:40.90 | 1:40.90 | |||||
56 | Jannik Ruhnke | 1998 | Buxtehuder Schwimm Club | 48.69 | 1:41.95 | |||||
57 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 49.15 | 1:42.78 | |||||
58 | Abbas Zein | 1998 | Buxtehuder Schwimm Club | 51.49 | 1:43.43 | |||||
59 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | 52.35 | 1:47.81 | |||||
60 | Mikkel Katborg | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 1:47.87 | 1:47.87 | |||||
61 | Peter Larsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 53.02 | 1:53.53 | |||||
62 | Mikkel Mørk Nielsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 54.20 | 1:54.78 | |||||
63 | Mads Due Kristensen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 57.86 | 1:57.49 | |||||
64 | Jacob Christensen | 1997 | Frem Odense | 59.33 | 2:00.82 | |||||
65 | Sebastian Olsen Johansen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 55.89 | 2:01.07 | |||||
66 | Kristoffer Logason | 1994 | O.S.L.F. | 2:03.81 | ||||||
67 | Mikkel Larsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 1:00.64 | 2:04.56 | |||||
68 | Benedict Daniel Kurschat | 2001 | Tvg Drochtersen | 1:01.04 | 2:05.52 | |||||
69 | Rasmus Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:02.17 | 2:06.95 | |||||
70 | Steffen Larsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 2:07.44 | 2:07.44 | |||||
71 | Sirg Hilmer | 2000 | Preussen Reinfeld | 1:00.07 | 2:07.68 | |||||
72 | Laust Rask | 1998 | Ringe Svømme Klub | 1:03.08 | 2:08.97 | |||||
73 | Martin Larsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:02.53 | 2:09.07 | |||||
74 | Tom Henning Bonnekessel | 1999 | Tvg Drochtersen | 1:03.13 | 2:09.55 | |||||
75 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 57.96 | 2:10.55 | |||||
76 | Moritz Dammann | 1999 | Buxtehuder Schwimm Club | 1:05.59 | 2:12.35 | |||||
77 | Niels Heyer | 1998 | Preussen Reinfeld | 1:03.06 | 2:12.42 | |||||
- | Yannnic Krüger | 1997 | Preussen Reinfeld | DNS | ||||||
- | Kasper Pil | 1997 | Delta Svøm | DNS | ||||||
- | Kim Dirk Kürten | 1993 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Victor Dyreborg | 1997 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Jonathan Radomski | 1995 | Tsv Klausdorf | DNS | ||||||
- | Julian Berens | 1993 | Waspo Nordhorn | DSQ | ej forsat bevægelse | |||||
- | Patrick Moody Rohde | 1994 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | Forkert bane | |||||
- | Patrick Moody Rohde | 1994 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | Forkert bane | |||||
- | Patrick Moody Rohde | 1994 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | forkert bane | |||||
- | Patrick Moody Rohde | 1994 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | forkert bane | |||||
- | Kristoffer Nørgaard Dahl | 1999 | Ringe Svømme Klub | DSQ | ej forsat bevægelse | |||||
- | Mark Vincent Pape | 1997 | Buxtehuder Schwimm Club | DSQ | en forsat bevægelse | |||||
- | Sejdo Demirovic | 1997 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 29 november 2009 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:20 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | 30.Internationale Svømmestævne | Udskriftsdato | 29 november 2009 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 13:34 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub |
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rikke Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Syd | 34.71 | 1:17.18 | 2:07.15 | 2:42.66 | |||
2 | Josephine Schmidt | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 36.47 | 1:21.03 | 2:08.88 | 2:46.98 | |||
3 | Anna Nørskov Henriksen | 1994 | Solrød Svømmeklub | 37.44 | 1:19.10 | 2:10.22 | 2:49.12 | |||
4 | Trine Vendelboe | 1995 | Ringe Svømme Klub | 37.32 | 2:12.16 | 2:51.62 | 2:51.62 | |||
5 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 40.30 | 1:22.74 | 2:14.18 | 2:54.82 | |||
6 | Camilla Hansen | 1995 | Svømmeklubben Syd | 39.50 | 1:20.54 | 2:16.00 | 2:55.15 | |||
7 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 41.24 | 1:24.09 | 2:14.36 | 2:55.96 | |||
8 | Cecilie Thorup Hougaard | 1993 | Svømmeklubben SHS Stevns | 37.11 | 1:22.59 | 2:13.76 | 2:56.09 | |||
9 | Mareike Sophie Suhr | 1993 | Tsv Rw Niebüll | 37.49 | 1:21.89 | 2:16.91 | 3:00.61 | |||
10 | Anne Beyer | 1995 | Tommerup Svømme Klub | 46.18 | 1:32.43 | 2:23.79 | 3:05.69 | |||
11 | Cecilie Toftelund | 1996 | Ringe Svømme Klub | 43.26 | 1:29.14 | 2:24.45 | 3:07.97 | |||
12 | Shiva Leisner | 1995 | Tommerup Svømme Klub | 44.19 | 1:32.90 | 2:28.89 | 3:11.08 | |||
13 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 45.64 | 1:35.19 | 2:28.77 | 3:13.30 | |||
14 | Stine Flensburg | 1996 | Ringe Svømme Klub | 45.18 | 1:38.40 | 2:33.28 | 3:20.91 | |||
15 | Emma Ask Tossell | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 44.93 | 1:36.12 | 2:34.03 | 3:21.45 | |||
16 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 49.14 | 1:42.07 | 2:41.37 | 3:29.12 | |||
17 | Frederikke Mariager | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 52.75 | 1:47.13 | 2:48.21 | 3:39.92 | |||
18 | Marion Andersen | 1993 | Svømmeklubben Syd | 47.27 | 1:49.61 | 2:53.83 | 3:42.46 | |||
19 | Julia Müller | 1999 | Buxtehuder Schwimm Club | 56.26 | 1:52.89 | 2:58.31 | 3:52.44 | |||
20 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 50.38 | 1:49.20 | 3:54.32 | 3:54.32 | |||
21 | Ida Schmidt | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 54.45 | 1:57.79 | 3:00.17 | 3:56.47 | |||
- | Sofie Hjortshøj | 1997 | Tommerup Svømme Klub | DSQ | ej ryg v. 25 vend | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 29 november 2009 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:34 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | 30.Internationale Svømmestævne | Udskriftsdato | 29 november 2009 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:12 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub |
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Højholt | 1990 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 30.56 | 1:05.14 | 1:41.04 | 2:11.47 | |||
2 | Martin Pedersen | 1991 | Svømmeklubben Syd | 28.55 | 1:03.19 | 1:42.95 | 2:12.59 | |||
3 | Mads Knoblauch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 29.75 | 1:02.60 | 1:43.59 | 2:15.31 | |||
4 | Martin Bertelsen | 1989 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 29.48 | 1:05.68 | 1:46.15 | 2:18.10 | |||
5 | Mads Christensen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 30.07 | 1:08.50 | 1:47.27 | 2:19.89 | |||
6 | Martin Dyrehøj | 1988 | Svendborg Svømme Klub | 30.43 | 1:09.55 | 1:50.16 | 2:20.34 | |||
7 | Kasper Egelund | 1995 | Ringe Svømme Klub | 30.18 | 1:07.39 | 1:49.03 | 2:20.70 | |||
8 | Alexander Højen Månsson | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 30.19 | 1:07.84 | 1:52.53 | 2:26.17 | |||
9 | Johannes Rose | 1993 | Svømmeklubben Syd | 31.90 | 1:11.42 | 1:56.49 | 2:28.96 | |||
10 | Piet Løje | 1991 | Svømmeklubben Syd | 28.27 | 1:07.47 | 1:55.01 | 2:29.05 | |||
11 | Frank Erdmann | 1992 | Tsv Rw Niebüll | 31.50 | 1:11.20 | 1:54.24 | 2:29.34 | |||
12 | Kasper Kimose Rasmussen | 1993 | Frederikssund Svømmeklub | 32.85 | 1:12.30 | 1:55.59 | 2:29.98 | |||
13 | Jan-Hendrik Suhr | 1991 | Tsv Rw Niebüll | 32.19 | 1:11.28 | 1:58.18 | 2:30.57 | |||
14 | Kim Brun Larsen | 1993 | Svømmeklubben Syd | 31.57 | 1:09.07 | 1:55.81 | 2:31.49 | |||
15 | Emil Müller | 1995 | Svømmeklubben Syd | 31.85 | 1:11.30 | 1:58.97 | 2:32.20 | |||
16 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Tommerup Svømme Klub | 34.78 | 1:17.88 | 2:03.58 | 2:38.68 | |||
17 | Lars-Kevin Klüver | 1996 | Tsv Rw Niebüll | 37.85 | 1:20.37 | 2:06.68 | 2:40.76 | |||
18 | Christian Andersen | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 34.61 | 1:17.92 | 2:04.94 | 2:40.83 | |||
19 | Anders Pedersen | 1994 | Ringe Svømme Klub | 36.90 | 1:18.13 | 2:05.90 | 2:43.66 | |||
20 | Christian Lund | 1996 | Ringe Svømme Klub | 35.49 | 1:16.84 | 2:07.65 | 2:43.97 | |||
21 | Tobias B. Jensen | 1995 | Svømmeklubben Syd | 36.34 | 1:18.90 | 2:09.80 | 2:46.83 | |||
22 | Mads Fick | 1994 | Tommerup Svømme Klub | 37.12 | 1:23.65 | 2:11.65 | 2:50.14 | |||
23 | Jonathan Müller | 1997 | Svømmeklubben Syd | 38.77 | 1:23.23 | 2:15.41 | 2:52.53 | |||
24 | Kristian Kjær | 1995 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 38.15 | 1:25.28 | 2:16.76 | 2:55.15 | |||
25 | Simon Ecks | 1994 | Buxtehuder Schwimm Club | 37.67 | 1:20.83 | 2:16.69 | 2:55.73 | |||
26 | Jens Saugmann | 1996 | Svømmeklubben Syd | 36.00 | 1:23.05 | 2:19.61 | 2:58.08 | |||
27 | Hasse Reinholdt Nielsen | 1994 | Tommerup Svømme Klub | 42.21 | 2:19.48 | 2:58.53 | 2:58.53 | |||
28 | Jens Høj Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 41.71 | 1:26.40 | 2:19.70 | 3:00.15 | |||
29 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 43.70 | 1:29.08 | 2:23.44 | 3:00.37 | |||
30 | Mikkel Christensen | 1992 | Svømmeklubben Syd | 35.50 | 1:20.45 | 2:23.84 | 3:01.23 | |||
31 | Nicolaj Nielsen | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 39.88 | 1:28.30 | 2:23.47 | 3:03.79 | |||
32 | Rune Jensen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 42.59 | 1:27.76 | 2:20.26 | 3:04.46 | |||
33 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 42.01 | 1:27.64 | 2:25.15 | 3:05.18 | |||
34 | Alexander R. Schleimann | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 43.17 | 1:30.47 | 2:26.50 | 3:08.24 | |||
35 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 45.52 | 1:31.15 | 2:27.66 | 3:08.94 | |||
36 | Daniel Müller | 1995 | Buxtehuder Schwimm Club | 42.31 | 1:33.89 | 2:27.69 | 3:11.26 | |||
37 | Mahtias Nilsen | 1995 | Gudme Svømmeklub | 47.53 | 1:38.18 | 2:32.23 | 3:18.43 | |||
38 | Lukas Andersen | 1995 | Svømmeklubben Syd | 51.37 | 1:38.16 | 2:39.92 | 3:20.56 | |||
39 | Jonathan Helsing | 1997 | Delta Svøm | 43.73 | 1:35.96 | 2:37.33 | 3:21.57 | |||
40 | Nicolai Bøving | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 47.99 | 1:42.10 | 2:39.99 | 3:25.66 | |||
41 | Lauritz Bech | 1998 | Ringe Svømme Klub | 52.36 | 1:44.71 | 2:42.02 | 3:29.18 | |||
42 | Morten Høybye Olesen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 50.78 | 1:43.99 | 2:45.22 | 3:29.60 | |||
43 | Joachim Helsing | 1995 | Delta Svøm | 46.66 | 1:44.49 | 2:50.28 | 3:32.12 | |||
- | Casper Nissen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | DNS | ||||||
- | Kim Dirk Kürten | 1993 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Kasper Pil | 1997 | Delta Svøm | DNS | ||||||
- | Nikolaj Haun Hansen | 1993 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lasse Hansen | 1994 | Ringe Svømme Klub | DSQ | asynkron arme i fly | |||||
- | Anders Sørensen | 1996 | Ringe Svømme Klub | DSQ | ej luft u. arm fly | |||||
- | Patrik Terp | 1994 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | asynkron svøm | |||||
- | Jacob Pallesen | 1984 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | asynkron svøm | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 29 november 2009 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:12 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | 30.Internationale Svømmestævne | Udskriftsdato | 29 november 2009 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:44 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub |
Løb 23, 10X50m Frisvømning Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Søllerød Mix | 0 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 4:20.86 | ||||||
Alexander Lollike | 1993 | 26.83 | 26.83 | |||||||
Michael Nielsen | 1985 | 25.05 | 51.88 | |||||||
Martin Bertelsen | 1989 | 24.46 | 1:16.34 | |||||||
Frederik Højholt | 1990 | 25.21 | 1:41.55 | |||||||
Jeppe Jensen | 1992 | 25.66 | 2:07.21 | |||||||
Kristian Kjær | 1995 | 30.50 | 2:37.71 | |||||||
Frederikke Hall | 1992 | 29.02 | 3:06.73 | |||||||
Mads Tuxen | 1992 | 25.76 | 3:32.49 | |||||||
Patrick Christensen | 1985 | 25.04 | 3:57.53 | |||||||
Thomas Lianee | 1985 | 23.33 | 4:20.86 | |||||||
2 | Mix 1 | 0 | Svømmeklubben Syd | 4:21.47 | ||||||
Jonas Christensen | 1992 | 25.23 | 25.23 | |||||||
Martin Pedersen | 1991 | 24.90 | 50.13 | |||||||
Piet Løje | 1991 | 26.53 | 1:16.66 | |||||||
Emil Müller | 1995 | 27.27 | 1:43.93 | |||||||
Pernille Hansen | 1991 | 26.99 | 2:10.92 | |||||||
Kim Brun Larsen | 1993 | 27.29 | 2:38.21 | |||||||
Morten Pedersen | 1990 | 26.32 | 3:04.53 | |||||||
Johannes Rose | 1993 | 26.96 | 3:31.49 | |||||||
Emma Wael | 1993 | 27.15 | 3:58.64 | |||||||
Jon Thonesen | 1986 | 22.83 | 4:21.47 | |||||||
3 | Nyborg 1 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 4:39.00 | ||||||
0 | 29.91 | 29.91 | ||||||||
0 | 25.02 | 54.93 | ||||||||
0 | 27.00 | 1:21.93 | ||||||||
0 | 25.12 | 1:47.05 | ||||||||
0 | 29.98 | 2:17.03 | ||||||||
0 | 29.23 | 2:46.26 | ||||||||
0 | 26.31 | 3:12.57 | ||||||||
0 | 30.82 | 3:43.39 | ||||||||
0 | 24.37 | 4:07.76 | ||||||||
0 | 31.24 | 4:39.00 | ||||||||
4 | Berns 1 | 0 | Bernstorffsminde | 4:39.90 | ||||||
0 | 26.40 | 26.40 | ||||||||
0 | 26.39 | 52.79 | ||||||||
0 | 27.07 | 1:19.86 | ||||||||
0 | 26.75 | 1:46.61 | ||||||||
0 | 28.16 | 2:14.77 | ||||||||
0 | 28.82 | 2:43.59 | ||||||||
0 | 28.20 | 3:11.79 | ||||||||
0 | 29.87 | 3:41.66 | ||||||||
0 | 28.26 | 4:09.92 | ||||||||
0 | 29.98 | 4:39.90 | ||||||||
5 | Fri Mix Rsk | 0 | Ringe Svømme Klub | 4:46.20 | ||||||
0 | 29.18 | 29.18 | ||||||||
0 | 30.13 | 59.31 | ||||||||
0 | 29.46 | 1:28.77 | ||||||||
0 | 28.30 | 1:57.07 | ||||||||
0 | 30.58 | 2:27.65 | ||||||||
0 | 30.32 | 2:57.97 | ||||||||
0 | 28.78 | 3:26.75 | ||||||||
0 | 26.73 | 3:53.48 | ||||||||
0 | 26.36 | 4:19.84 | ||||||||
0 | 26.36 | 4:46.20 | ||||||||
6 | Mix 2 | 0 | Svømmeklubben Syd | 5:01.92 | ||||||
Rikke Nielsen | 1996 | 29.98 | 29.98 | |||||||
Tobias B. Jensen | 1995 | 29.99 | 59.97 | |||||||
Cecilie Franck | 1991 | 29.68 | 1:29.65 | |||||||
Susanne Rübner-Petersen | 1994 | 29.41 | 1:59.06 | |||||||
Karen Nielsen | 1990 | 28.97 | 2:28.03 | |||||||
Jens Saugmann | 1996 | 30.97 | 2:59.00 | |||||||
Jonathan Müller | 1997 | 31.99 | 3:30.99 | |||||||
Cecilie Vander-Ploeg | 1992 | 30.03 | 4:01.02 | |||||||
Simone Martinsen | 1994 | 29.03 | 4:30.05 | |||||||
Camilla Hansen | 1995 | 31.87 | 5:01.92 | |||||||
7 | Berns 2 | 0 | Bernstorffsminde | 5:11.26 | ||||||
0 | 29.43 | 29.43 | ||||||||
0 | 29.56 | 58.99 | ||||||||
0 | 32.00 | 1:30.99 | ||||||||
0 | 30.80 | 2:01.79 | ||||||||
0 | 32.19 | 2:33.98 | ||||||||
0 | 31.77 | 3:05.75 | ||||||||
0 | 30.01 | 3:35.76 | ||||||||
0 | 33.08 | 4:08.84 | ||||||||
0 | 36.79 | 4:45.63 | ||||||||
0 | 25.63 | 5:11.26 | ||||||||
8 | Guldfisk 10*50 Gudme | 0 | Gudme Svømmeklub | 5:19.55 | ||||||
Tobias Kristensen | 1991 | 30.54 | 30.54 | |||||||
Asta Marie Hansen | 1995 | 36.87 | 1:07.41 | |||||||
Christina Munch | 1996 | 36.00 | 1:43.41 | |||||||
Mahtias Nilsen | 1995 | 33.39 | 2:16.80 | |||||||
Ellindur Erlingsson | 1994 | 35.41 | 2:52.21 | |||||||
Christian Schiøttz | 1991 | 30.25 | 3:22.46 | |||||||
Stine Olsen | 1995 | 31.58 | 3:54.04 | |||||||
Jannicke Sørensen | 1987 | 30.39 | 4:24.43 | |||||||
Morten Dising | 1992 | 27.56 | 4:51.99 | |||||||
Stephan Jensen | 1991 | 27.56 | 5:19.55 | |||||||
9 | Nyborg 2 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 5:40.05 | ||||||
0 | 33.04 | 33.04 | ||||||||
0 | 33.29 | 1:06.33 | ||||||||
0 | 33.66 | 1:39.99 | ||||||||
0 | 37.48 | 2:17.47 | ||||||||
0 | 32.71 | 2:50.18 | ||||||||
0 | 35.43 | 3:25.61 | ||||||||
0 | 31.68 | 3:57.29 | ||||||||
0 | 38.26 | 4:35.55 | ||||||||
0 | 32.19 | 5:07.74 | ||||||||
0 | 32.31 | 5:40.05 | ||||||||
10 | Tommerup Mix | 0 | Tommerup Svømme Klub | 5:50.65 | ||||||
Mads Fick | 1994 | 30.77 | 30.77 | |||||||
Ninna Frydendal | 1995 | 36.02 | 1:06.79 | |||||||
Sofie Hjortshøj | 1997 | 37.98 | 1:44.77 | |||||||
Anders Trap | 1996 | 33.85 | 2:18.62 | |||||||
Kathrine Sejer Rasmussen | 1996 | 41.77 | 3:00.39 | |||||||
Natasja Simonsen | 1995 | 38.14 | 3:38.53 | |||||||
Hasse Reinholdt Nielsen | 1994 | 34.99 | 4:13.52 | |||||||
Anne Beyer | 1995 | 33.08 | 4:46.60 | |||||||
Shiva Leisner | 1995 | 35.69 | 5:22.29 | |||||||
Christian V. Rasmussen | 1996 | 28.36 | 5:50.65 | |||||||
11 | Kso Dream Team | 0 | Konkurrence Svøm Odense | 5:59.92 | ||||||
0 | 33.36 | 33.36 | ||||||||
0 | 34.80 | 1:08.16 | ||||||||
0 | 36.04 | 1:44.20 | ||||||||
0 | 43.62 | 2:27.82 | ||||||||
0 | 39.59 | 3:07.41 | ||||||||
0 | 38.59 | 3:46.00 | ||||||||
0 | 35.47 | 4:21.47 | ||||||||
0 | 29.84 | 4:51.31 | ||||||||
0 | 36.64 | 5:27.95 | ||||||||
0 | 31.97 | 5:59.92 | ||||||||
12 | 1. Mannschaft | 0 | Buxtehuder Schwimm Club | 6:04.04 | ||||||
Simon Ecks | 1994 | 30.56 | 30.56 | |||||||
Lennart Schneider | 1994 | 30.89 | 1:01.45 | |||||||
Kati Czekalla | 1982 | 35.08 | 1:36.53 | |||||||
Daniel Müller | 1995 | 36.00 | 2:12.53 | |||||||
Mark Vincent Pape | 1997 | 37.61 | 2:50.14 | |||||||
Abbas Zein | 1998 | 36.40 | 3:26.54 | |||||||
Charlotta Radtke | 1999 | 44.00 | 4:10.54 | |||||||
Marisa Kühn | 1994 | 41.91 | 4:52.45 | |||||||
Jannik Ruhnke | 1998 | 38.52 | 5:30.97 | |||||||
Alexander Tobaben | 1994 | 33.07 | 6:04.04 | |||||||
13 | Mix 3 | 0 | Svømmeklubben Syd | 6:21.69 | ||||||
Mikkel Christensen | 1992 | 30.87 | 30.87 | |||||||
Tine Routhe | 1995 | 33.20 | 1:04.07 | |||||||
Marion Andersen | 1993 | 39.27 | 1:43.34 | |||||||
Lukas Andersen | 1995 | 35.03 | 2:18.37 | |||||||
Tobias Skipper | 1995 | 35.71 | 2:54.08 | |||||||
Anja Petersen | 1995 | 39.65 | 3:33.73 | |||||||
Josefine Møller Brusen | 1997 | 37.55 | 4:11.28 | |||||||
Rikke Henningsen | 1997 | 38.95 | 4:50.23 | |||||||
Casper Nielsen | 1996 | 41.43 | 5:31.66 | |||||||
Sebastian Olsen Johansen | 1997 | 50.03 | 6:21.69 | |||||||
14 | Nyborg 3 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 7:04.31 | ||||||
0 | 37.35 | 37.35 | ||||||||
0 | 51.03 | 1:28.38 | ||||||||
0 | 44.63 | 2:13.01 | ||||||||
0 | 38.60 | 2:51.61 | ||||||||
0 | 38.64 | 3:30.25 | ||||||||
0 | 45.50 | 4:15.75 | ||||||||
0 | 40.68 | 4:56.43 | ||||||||
0 | 40.85 | 5:37.28 | ||||||||
0 | 39.89 | 6:17.17 | ||||||||
0 | 47.14 | 7:04.31 | ||||||||
- | Svendborg Mix | 0 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Mette Kallesøe | 1995 | 31.38 | 31.38 | |||||||
Nicolai Uhrenholdt | 1995 | 30.52 | 1:01.90 | |||||||
Emma Ask Tossell | 1996 | 36.29 | 1:38.19 | |||||||
- | Hg Mix | 1900 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
0 | 25.64 | 25.64 | ||||||||
0 | 27.37 | 53.01 | ||||||||
0 | 29.18 | 1:22.19 | ||||||||
0 | 31.34 | 1:53.53 | ||||||||
0 | 30.53 | 2:24.06 | ||||||||
0 | 32.15 | 2:56.21 | ||||||||
0 | 31.92 | 3:28.13 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 29 november 2009 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:44 |