Results for Rema 1000 Cup Horsens - indledende
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 07:45 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Middelfart Sparekasse |
Årg. 2001-2002: Rasmus Udbye (2000) 51.41 |
Årg. 2003-2004: Rasmus Udbye (2000) 53.58 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 57.64 |
Årg. 2007-2019: Jonas Kjær (2003) 1:07.33 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | 25.11 | 52.26 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 49.82 | |||||||||
2 | Andreas Bui | 2000 | 25.65 | 52.82 | ||||||
H2Odense | 51.41 | |||||||||
3 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 26.07 | 53.64 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 52.23 | |||||||||
4 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 26.00 | 53.81 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 54.27 | |||||||||
5 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 26.36 | 53.83 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 52.55 | |||||||||
6 | Malthe Burgaard | 2000 | 26.24 | 53.85 | ||||||
H2Odense | 51.58 | |||||||||
7 | Mads Sørensen | 2000 | 26.43 | 54.18 | ||||||
H2Odense | 52.55 | |||||||||
8 | Alexander Fenger | 1999 | 26.85 | 54.87 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 54.67 | |||||||||
9 | David Hjort | 2000 | 26.64 | 55.76 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 57.52 | |||||||||
10 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 26.94 | 56.68 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 54.75 | |||||||||
11 | Emil Knudsen | 1999 | 28.76 | 59.65 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 59.71 | |||||||||
12 | Simon Andersen | 2000 | 29.77 | 1:02.31 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 59.25 | |||||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Middelfart Sparekasse |
Årg. 2001-2002: Rasmus Udbye (2000) 51.41 |
Årg. 2003-2004: Rasmus Udbye (2000) 53.58 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 57.64 |
Årg. 2007-2019: Jonas Kjær (2003) 1:07.33 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 25.94 | 53.84 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 54.03 | |||||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 25.81 | 53.87 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 51.42 | |||||||||
3 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 26.47 | 54.37 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 53.82 | |||||||||
4 | Gustav Stahl | 2002 | 26.61 | 55.37 | ||||||
H2Odense | 53.36 | |||||||||
5 | Anders Rasmussen | 2001 | 26.99 | 55.72 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 55.29 | |||||||||
6 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 26.43 | 56.28 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 53.11 | |||||||||
7 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 27.06 | 56.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 56.27 | |||||||||
8 | Andreas Kronborg | 2002 | 27.71 | 56.87 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 57.32 | |||||||||
9 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 26.99 | 56.97 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 54.57 | |||||||||
10 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 27.54 | 57.00 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 56.27 | |||||||||
11 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 27.65 | 57.09 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 56.50 | |||||||||
12 | Sander Linde | 2002 | 27.40 | 58.54 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 59.29 | |||||||||
13 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 28.24 | 59.23 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 59.43 | |||||||||
14 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 28.72 | 59.66 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 57.94 | |||||||||
15 | Robert Versteegen | 2001 | 28.95 | 1:00.33 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 59.61 | |||||||||
16 | Oliver Hallenborg | 2002 | 29.23 | 1:01.02 | ||||||
H2Odense | 59.45 | |||||||||
17 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 29.07 | 1:01.19 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:01.19 | |||||||||
18 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | 31.06 | 1:03.81 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:03.19 | |||||||||
- | Simon Juul Henriksen | 2001 | DNS | |||||||
H2Odense | 52.75 | |||||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Middelfart Sparekasse |
Årg. 2001-2002: Rasmus Udbye (2000) 51.41 |
Årg. 2003-2004: Rasmus Udbye (2000) 53.58 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 57.64 |
Årg. 2007-2019: Jonas Kjær (2003) 1:07.33 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 27.17 | 55.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 57.41 | |||||||||
2 | Malthe Elkjær | 2003 | 27.46 | 57.21 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 55.69 | |||||||||
3 | Christian Landtved | 2004 | 27.97 | 57.56 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 56.44 | |||||||||
4 | Kasper Johnsen | 2003 | 28.37 | 58.33 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:01.84 | |||||||||
5 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 27.44 | 58.56 | ||||||
Odder Svømmeklub | 58.88 | |||||||||
6 | Oliver Fenger | 2003 | 28.42 | 59.11 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:01.08 | |||||||||
7 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 28.75 | 59.66 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 59.42 | |||||||||
8 | Christian Johannesen | 2003 | 28.53 | 59.73 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:00.83 | |||||||||
8 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 28.76 | 59.73 | ||||||
H2Odense | 57.20 | |||||||||
10 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 28.99 | 59.84 | ||||||
Odder Svømmeklub | 59.54 | |||||||||
11 | Sophus Lund Øe | 2003 | 28.94 | 1:01.18 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:02.05 | |||||||||
12 | Lasse Thulstrup | 2004 | 29.44 | 1:01.27 | ||||||
Kolding SK | 1:03.22 | |||||||||
13 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 29.95 | 1:01.43 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:01.88 | |||||||||
14 | Sune Schaarup | 2003 | 29.79 | 1:01.81 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.75 | |||||||||
15 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 29.92 | 1:02.05 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:00.91 | |||||||||
16 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | 31.50 | 1:03.14 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 1:04.53 | |||||||||
17 | Jacob Toft | 2003 | 30.95 | 1:03.66 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:04.71 | |||||||||
18 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 29.81 | 1:03.84 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.10 | |||||||||
19 | Rasmus Pedersen | 2003 | 31.70 | 1:04.45 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 1:03.61 | |||||||||
20 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 29.91 | 1:04.63 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:07.03 | |||||||||
21 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 31.41 | 1:04.66 | ||||||
Kolding SK | 1:05.62 | |||||||||
22 | Sebastian Neesgaard | 2004 | 31.72 | 1:05.39 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.88 | |||||||||
23 | Vania Danilkin | 2004 | 31.91 | 1:05.71 | ||||||
Kolding SK | 1:06.30 | |||||||||
24 | Alexander Johnsen | 2003 | 31.95 | 1:05.85 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:05.62 | |||||||||
25 | Jonas Abildgaard | 2003 | 31.89 | 1:06.22 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:08.26 | |||||||||
26 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 32.04 | 1:06.55 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:09.48 | |||||||||
27 | Christopher V. Nielsen | 2004 | 30.94 | 1:06.62 | ||||||
Kolding SK | 1:04.70 | |||||||||
28 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 32.65 | 1:06.88 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 1:05.94 | |||||||||
29 | Rasmus Kabel | 2004 | 32.53 | 1:08.08 | ||||||
Kolding SK | 1:12.54 | |||||||||
30 | Frej Liltorp | 2004 | 33.00 | 1:08.46 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:09.42 | |||||||||
31 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | 33.23 | 1:08.49 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 1:11.24 | |||||||||
32 | Simon Kruse Holm | 2004 | 33.13 | 1:10.88 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:14.52 | |||||||||
33 | Johannes Jonasen | 2004 | 32.70 | 1:11.18 | ||||||
Kolding SK | 1:16.76 | |||||||||
34 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | 33.88 | 1:12.28 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:14.02 | |||||||||
35 | Marcus Reinholt Gjelstrup | 2003 | 34.32 | 1:12.61 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:19.26 | |||||||||
36 | Christian R Pedersen | 2003 | 34.50 | 1:14.48 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:13.62 | |||||||||
37 | Bjørn W. H. Nielsen | 2004 | 41.08 | 1:24.33 | ||||||
Kolding SK | 1:28.75 | |||||||||
38 | Andreas Visby Hansen | 2004 | 42.69 | 1:33.64 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:25.20 | |||||||||
- | Varjan Sivakumar | 2003 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:07.67 | |||||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Middelfart Sparekasse |
Årg. 2001-2002: Rasmus Udbye (2000) 51.41 |
Årg. 2003-2004: Rasmus Udbye (2000) 53.58 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 57.64 |
Årg. 2007-2019: Jonas Kjær (2003) 1:07.33 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 29.24 | 1:00.71 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:00.08 | |||||||||
2 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 29.73 | 1:01.40 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.30 | |||||||||
3 | Mads Dreschler | 2005 | 30.84 | 1:04.63 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 1:05.67 | |||||||||
3 | Matti Andersen | 2005 | 30.99 | 1:04.63 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:11.07 | |||||||||
5 | Thor Majgård | 2005 | 31.92 | 1:05.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:10.32 | |||||||||
6 | Daniel Busk | 2005 | 31.41 | 1:06.97 | ||||||
Kolding SK | 1:11.50 | |||||||||
7 | Mads Mølgaard | 2006 | 32.70 | 1:08.33 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:10.37 | |||||||||
8 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | 33.62 | 1:08.97 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:16.15 | |||||||||
9 | Kasper Petersen | 2006 | 32.54 | 1:09.11 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:10.28 | |||||||||
10 | Christian N. Christensen | 2006 | 33.30 | 1:09.55 | ||||||
Kolding SK | 1:12.00 | |||||||||
11 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 33.34 | 1:09.88 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.91 | |||||||||
12 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 32.85 | 1:10.23 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:09.73 | |||||||||
13 | Sofus Funder | 2005 | 33.22 | 1:11.08 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.73 | |||||||||
14 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 33.29 | 1:11.40 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.60 | |||||||||
15 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 34.34 | 1:11.73 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.87 | |||||||||
16 | Max Venborg Kromann | 2005 | 34.31 | 1:12.40 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:12.59 | |||||||||
17 | Anders Bank Hansen | 2006 | 36.10 | 1:13.39 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:21.17 | |||||||||
18 | Mikkel Borreskov | 2005 | 35.37 | 1:13.94 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 1:16.88 | |||||||||
19 | Julius Schier | 2006 | 35.88 | 1:14.07 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:14.06 | |||||||||
20 | Tobias Damsgaard | 2006 | 35.10 | 1:14.42 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:12.53 | |||||||||
21 | Daniel Landbo | 2005 | 37.62 | 1:19.88 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:20.39 | |||||||||
22 | Holger Schjemte Skov | 2006 | 36.60 | 1:19.93 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:21.22 | |||||||||
23 | Casper Batz | 2006 | 37.69 | 1:19.96 | ||||||
Kolding SK | 1:21.51 | |||||||||
24 | Alexandru Ignat | 2006 | 37.61 | 1:21.13 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Jannick Franow | 2006 | 38.20 | 1:23.11 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:21.51 | |||||||||
26 | Patrick Dam Møller | 2005 | 41.12 | 1:26.80 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:42.79 | |||||||||
27 | Simon Juel | 2006 | 42.05 | 1:27.33 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.02 | |||||||||
28 | Tobias Wemmelund | 2006 | 40.59 | 1:27.37 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:36.49 | |||||||||
29 | Elias Scheffmann | 2006 | 55.36 | 1:58.83 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Mateusz Majewski | 2005 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:22.73 | |||||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Middelfart Sparekasse |
Årg. 2001-2002: Rasmus Udbye (2000) 51.41 |
Årg. 2003-2004: Rasmus Udbye (2000) 53.58 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 57.64 |
Årg. 2007-2019: Jonas Kjær (2003) 1:07.33 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Søren Graul | 2007 | 32.56 | 1:09.05 | ||||||
Sc Hellas Salzgitter | 1:11.56 | |||||||||
2 | Moritz Hartmann | 2007 | 34.50 | 1:14.26 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:16.70 | |||||||||
3 | Peter Kristensen | 2007 | 35.65 | 1:16.96 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:16.25 | |||||||||
4 | Angus Halle | 2007 | 39.41 | 1:21.29 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:25.41 | |||||||||
5 | Malthe Le Fevre | 2008 | 37.64 | 1:21.36 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:28.90 | |||||||||
6 | Kasper Lisberg | 2007 | 39.50 | 1:21.95 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:27.53 | |||||||||
7 | Andreas Lang Lassen | 2007 | 39.77 | 1:23.52 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:26.99 | |||||||||
8 | Lasse Knudsgaard | 2007 | 40.14 | 1:25.34 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:36.21 | |||||||||
9 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 39.11 | 1:26.69 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.64 | |||||||||
10 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | 41.83 | 1:27.20 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:34.46 | |||||||||
11 | Frey Sørensen | 2007 | 41.34 | 1:27.71 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:30.16 | |||||||||
12 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 41.82 | 1:28.37 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:31.05 | |||||||||
13 | Frederik Jørgensen | 2008 | 42.12 | 1:30.62 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
14 | Rasmus Bjerre | 2008 | 43.10 | 1:31.78 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:36.47 | |||||||||
15 | Alexander Breinholt | 2008 | 43.96 | 1:34.65 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:40.37 | |||||||||
16 | Anes Hajrovic | 2008 | 43.12 | 1:34.67 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:43.14 | |||||||||
17 | Laurits Damsted Lund | 2007 | 45.09 | 1:38.11 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:44.95 | |||||||||
18 | Johannes Ravn | 2008 | 47.43 | 1:40.27 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Frederik Klinkby | 2007 | 47.35 | 1:42.55 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:41.19 | |||||||||
20 | Marius Rosen Lundsfryd | 2008 | 49.28 | 1:43.74 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:51.21 | |||||||||
21 | Benjamin Kolding Sørensen | 2008 | 49.99 | 1:45.98 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
22 | Hektor Bjerre | 2008 | 48.71 | 1:48.40 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:03.38 | |||||||||
23 | Fedor Akulov | 2007 | 49.29 | 1:48.77 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
24 | Mikkel Kallestrup Thomsen | 2007 | 50.07 | 1:49.07 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:00.32 | |||||||||
25 | Anders Yde | 2007 | 50.13 | 1:54.26 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Theodor van Den Berg | 2008 | 53.63 | 1:56.90 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
27 | Jacob Wemmelund | 2008 | 51.62 | 1:57.42 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Gustav Vangsgaard | 2007 | 57.22 | 1:58.30 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
29 | Christian Storm Stengaard | 2008 | 2:06.91 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Asger Juel | 2009 | 1:03.61 | 2:18.31 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:31.14 | |||||||||
- | Antun Padovan-Özdemir | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | 1:36.82 | |||||||||
- | Mathias Møller Nielsen | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:10.36 | |||||||||
- | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | DSQ | Fod fejl startblok | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:26.37 | |||||||||
- | Tristan Bjerre | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:32.62 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:45 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 07:45 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Autocentralen |
Årg. 2002-2003: Josefine Due Christensen (2001) 59.01 |
Årg. 2004-2005: Josephine Holm (1999) 1:00.29 |
Årg. 2006-2007: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:10.19 |
Årg. 2008-2019: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:24.44 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josefine Due | 2001 | 28.68 | 59.14 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 58.62 | |||||||||
2 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 29.23 | 1:00.34 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:00.80 | |||||||||
3 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 29.62 | 1:00.59 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 58.53 | |||||||||
4 | Signe Villumsen | 2001 | 30.05 | 1:02.41 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 59.75 | |||||||||
5 | Cecilie Baraviec | 2000 | 30.04 | 1:02.53 | ||||||
H2Odense | 1:01.33 | |||||||||
6 | Freja Nicholas | 2000 | 30.37 | 1:02.84 | ||||||
H2Odense | 1:01.61 | |||||||||
7 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 30.54 | 1:03.36 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:01.76 | |||||||||
8 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 31.55 | 1:03.79 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:02.18 | |||||||||
9 | Louise Hvarre | 2001 | 30.29 | 1:03.83 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:00.41 | |||||||||
10 | Trine G. Sørensen | 1997 | 31.55 | 1:06.68 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:05.57 | |||||||||
11 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | 32.45 | 1:07.88 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:06.33 | |||||||||
12 | Helene van der Hoeven | 2001 | 33.74 | 1:09.61 | ||||||
Frisinn SK | 1:08.14 | |||||||||
13 | Bianca Skjerning | 2001 | 38.89 | 1:21.46 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:17.21 | |||||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Autocentralen |
Årg. 2002-2003: Josefine Due Christensen (2001) 59.01 |
Årg. 2004-2005: Josephine Holm (1999) 1:00.29 |
Årg. 2006-2007: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:10.19 |
Årg. 2008-2019: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:24.44 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 29.05 | 58.90 | 16-17 Aldersgruppe Rekord | |||||
Vejle Svømmeklub | 59.39 | |||||||||
2 | My Phuong Bui | 2003 | 28.66 | 59.03 | ||||||
H2Odense | 57.64 | |||||||||
3 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 28.72 | 1:00.18 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 59.49 | |||||||||
4 | Caroline Broholm | 2003 | 28.79 | 1:00.93 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 59.79 | |||||||||
5 | Marie Christensen | 2002 | 29.78 | 1:01.70 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:01.22 | |||||||||
6 | Nikoline Andersen | 2003 | 29.96 | 1:01.78 | ||||||
H2Odense | 1:04.60 | |||||||||
7 | Ella Christiansen | 2003 | 30.77 | 1:02.58 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:02.94 | |||||||||
8 | Caroline Liboriussen | 2002 | 30.94 | 1:02.84 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:02.91 | |||||||||
9 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 30.60 | 1:03.85 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:02.56 | |||||||||
10 | Kristine Hülsen | 2002 | 30.75 | 1:04.00 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:02.59 | |||||||||
11 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | 30.87 | 1:04.19 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:05.35 | |||||||||
12 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 31.61 | 1:05.21 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:04.35 | |||||||||
13 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 31.57 | 1:05.65 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:06.92 | |||||||||
14 | Maria Bech Andersen | 2003 | 31.72 | 1:06.43 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:05.97 | |||||||||
15 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 31.42 | 1:06.56 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.72 | |||||||||
16 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 31.54 | 1:06.57 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:05.78 | |||||||||
17 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 32.77 | 1:06.59 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:06.30 | |||||||||
17 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 31.34 | 1:06.59 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:06.20 | |||||||||
19 | Julie Hoffmann | 2003 | 32.59 | 1:06.66 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 1:06.20 | |||||||||
20 | Johanne A Andersson | 2003 | 32.36 | 1:07.36 | ||||||
H2Odense | 1:07.14 | |||||||||
21 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | 32.73 | 1:07.48 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:06.45 | |||||||||
22 | Julie T. Sørensen | 2003 | 32.77 | 1:07.59 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:06.58 | |||||||||
23 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | 32.60 | 1:07.63 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:06.63 | |||||||||
24 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | 32.12 | 1:07.70 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:10.29 | |||||||||
25 | Camilla Falck | 2003 | 33.27 | 1:10.23 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:11.87 | |||||||||
26 | Amalie Antonsen | 2003 | 33.65 | 1:11.02 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:11.43 | |||||||||
27 | Cecilie Sørensen | 2003 | 35.96 | 1:15.49 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:16.06 | |||||||||
28 | Julie Jensen | 2003 | 36.28 | 1:15.68 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:14.26 | |||||||||
29 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | 36.31 | 1:16.09 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:18.15 | |||||||||
30 | Gertrud Skov | 2003 | 37.31 | 1:16.96 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:18.40 | |||||||||
31 | Josefine Jonasen | 2002 | 35.83 | 1:18.87 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
32 | Maja Rasmussen | 2003 | 36.66 | 1:19.14 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:21.61 | |||||||||
- | Maiken Hougaard | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.83 | |||||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Autocentralen |
Årg. 2002-2003: Josefine Due Christensen (2001) 59.01 |
Årg. 2004-2005: Josephine Holm (1999) 1:00.29 |
Årg. 2006-2007: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:10.19 |
Årg. 2008-2019: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:24.44 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cille Christensen | 2004 | 29.88 | 1:00.74 | ||||||
Kolding SK | 1:00.56 | |||||||||
2 | Elma Gabela | 2004 | 30.00 | 1:02.36 | ||||||
Kolding SK | 1:01.90 | |||||||||
3 | Aurelia Pedersen | 2004 | 30.86 | 1:04.19 | ||||||
H2Odense | 1:01.63 | |||||||||
4 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 31.46 | 1:04.40 | ||||||
H2Odense | 1:04.37 | |||||||||
5 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 31.11 | 1:04.49 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:03.04 | |||||||||
6 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 31.27 | 1:04.55 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:03.49 | |||||||||
7 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 31.42 | 1:05.23 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:04.45 | |||||||||
8 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 30.64 | 1:05.32 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:02.19 | |||||||||
9 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 31.58 | 1:05.33 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:05.66 | |||||||||
10 | Caroline Madsen | 2004 | 31.53 | 1:05.43 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:07.97 | |||||||||
11 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 31.44 | 1:06.06 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:06.49 | |||||||||
12 | Anna Rønn | 2005 | 31.64 | 1:06.17 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:06.60 | |||||||||
13 | Melanie Petersen | 2004 | 31.86 | 1:06.43 | ||||||
Kolding SK | 1:06.66 | |||||||||
14 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 32.47 | 1:07.28 | ||||||
Kolding SK | 1:07.21 | |||||||||
15 | Caden Halle | 2005 | 32.16 | 1:08.02 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:07.36 | |||||||||
16 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | 32.76 | 1:08.12 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 1:09.11 | |||||||||
17 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 32.94 | 1:08.36 | ||||||
Kolding SK | 1:09.80 | |||||||||
18 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 33.17 | 1:09.69 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:09.28 | |||||||||
19 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | 32.87 | 1:10.42 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:07.66 | |||||||||
20 | Karla Kristensen | 2005 | 33.58 | 1:10.69 | ||||||
Kolding SK | 1:11.69 | |||||||||
21 | Emilie Moberg | 2005 | 33.94 | 1:11.74 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.22 | |||||||||
22 | Laura Løh | 2005 | 35.34 | 1:12.71 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 1:18.28 | |||||||||
23 | Laura Frost Rainer | 2005 | 35.43 | 1:13.79 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:15.49 | |||||||||
24 | Katrine Nørfjand | 2004 | 35.38 | 1:13.81 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 1:13.63 | |||||||||
25 | Sophie Kronborg | 2005 | 35.69 | 1:14.60 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:17.54 | |||||||||
26 | Kathrine Hvidberg | 2004 | 36.75 | 1:15.76 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:17.79 | |||||||||
27 | Emma Oleander | 2004 | 36.50 | 1:16.80 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:13.02 | |||||||||
28 | Emma Bergene Hansen | 2005 | 35.82 | 1:17.22 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:13.83 | |||||||||
29 | Andrea Sønderby | 2004 | 36.87 | 1:17.37 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 1:18.66 | |||||||||
30 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | 35.62 | 1:17.93 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:20.94 | |||||||||
31 | Mathilde Olesen | 2005 | 35.87 | 1:19.89 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:18.34 | |||||||||
32 | Julie Møller | 2005 | 37.99 | 1:22.58 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:31.01 | |||||||||
33 | Christina Christiansen | 2004 | 39.34 | 1:23.27 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:28.36 | |||||||||
34 | Julie Langberg Olesen | 2005 | 42.86 | 1:30.72 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:31.53 | |||||||||
- | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
H2Odense | 1:01.61 | |||||||||
- | Victoria Klinkby | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:29.23 | |||||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Autocentralen |
Årg. 2002-2003: Josefine Due Christensen (2001) 59.01 |
Årg. 2004-2005: Josephine Holm (1999) 1:00.29 |
Årg. 2006-2007: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:10.19 |
Årg. 2008-2019: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:24.44 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Rønnow | 2006 | 31.90 | 1:06.33 | 12-13 Aldersgruppe Rekord | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:05.92 | |||||||||
2 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 33.33 | 1:08.79 | 12-13 Aldersgruppe Rekord | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:10.53 | |||||||||
3 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 33.22 | 1:09.21 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:10.77 | |||||||||
4 | Christine Mols | 2006 | 33.31 | 1:09.91 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:10.21 | |||||||||
5 | Anna Bach | 2006 | 34.46 | 1:11.38 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 1:13.20 | |||||||||
6 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | 34.79 | 1:11.88 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 1:16.75 | |||||||||
7 | Sophia Jochumsen | 2006 | 35.57 | 1:13.59 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.89 | |||||||||
8 | Freja Obert | 2006 | 35.81 | 1:14.94 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:24.50 | |||||||||
9 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 36.11 | 1:15.54 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:20.12 | |||||||||
10 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 35.61 | 1:16.93 | ||||||
Kolding SK | 1:16.67 | |||||||||
11 | Emilia Spangsberg | 2007 | 37.22 | 1:17.14 | ||||||
Kolding SK | 1:21.33 | |||||||||
12 | Nanna Højstrøm | 2007 | 37.52 | 1:17.68 | ||||||
Kolding SK | 1:21.24 | |||||||||
13 | Sarah Laursen | 2007 | 37.00 | 1:18.07 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:21.93 | |||||||||
14 | Alista Maslobojeva | 2007 | 36.90 | 1:18.12 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.15 | |||||||||
15 | Laura Vibe Hansen | 2006 | 37.01 | 1:18.15 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:23.14 | |||||||||
16 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | 37.24 | 1:18.54 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:20.29 | |||||||||
17 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 36.74 | 1:18.79 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:19.32 | |||||||||
18 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 38.92 | 1:20.23 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:22.91 | |||||||||
19 | Simone Trekær Klausen | 2007 | 38.24 | 1:20.76 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:23.80 | |||||||||
20 | Mille Holmberg | 2006 | 39.27 | 1:23.26 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:23.63 | |||||||||
21 | Lærke Jervelund | 2007 | 40.46 | 1:24.12 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:25.64 | |||||||||
22 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 38.26 | 1:24.65 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:29.93 | |||||||||
23 | Andrea Højbjerg | 2007 | 41.74 | 1:25.03 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:29.99 | |||||||||
24 | Frida Ploug | 2007 | 39.42 | 1:25.84 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:23.63 | |||||||||
25 | Ea Gram Møller | 2006 | 41.60 | 1:26.99 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:32.10 | |||||||||
26 | Gabrielle Haahr Uhd | 2007 | 41.01 | 1:27.23 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:26.43 | |||||||||
27 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | 41.87 | 1:28.56 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.93 | |||||||||
28 | Ida K. Laursen | 2007 | 41.15 | 1:29.06 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:32.69 | |||||||||
29 | Penelope Kamp Teglgård | 2006 | 41.99 | 1:29.27 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:33.98 | |||||||||
30 | Loa Dam Heinsvig | 2006 | 42.39 | 1:29.45 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:29.66 | |||||||||
31 | Filippa Juul Jensen | 2007 | 42.72 | 1:29.58 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:38.23 | |||||||||
32 | Amalie Thomsen | 2007 | 43.18 | 1:33.20 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:36.53 | |||||||||
33 | Olivia Josefine Brice | 2007 | 44.67 | 1:39.74 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:44.44 | |||||||||
34 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | 49.46 | 1:47.38 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:53.10 | |||||||||
35 | Kira Wolter | 2007 | 50.37 | 1:48.57 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
36 | Nicoline H. Ridings | 2007 | 51.99 | 1:53.56 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Autocentralen |
Årg. 2002-2003: Josefine Due Christensen (2001) 59.01 |
Årg. 2004-2005: Josephine Holm (1999) 1:00.29 |
Årg. 2006-2007: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:10.19 |
Årg. 2008-2019: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:24.44 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Petersen | 2008 | 37.57 | 1:19.33 | 0-11 Aldersgruppe Rekord | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 37.09 | 1:19.81 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:18.06 | |||||||||
3 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 37.37 | 1:23.56 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:29.42 | |||||||||
4 | Signe Christensen | 2008 | 39.16 | 1:24.27 | ||||||
Kolding SK | 1:25.19 | |||||||||
5 | Sofie Bak | 2008 | 40.49 | 1:28.57 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:33.36 | |||||||||
6 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | 42.77 | 1:28.90 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:30.95 | |||||||||
7 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 45.40 | 1:33.99 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:41.15 | |||||||||
8 | Julie Olsen | 2008 | 46.56 | 1:39.04 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 46.77 | 1:39.30 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:40.71 | |||||||||
10 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | 45.13 | 1:39.44 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emilia Daa Andersen | 2008 | 48.72 | 1:42.13 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:45.52 | |||||||||
12 | Sigrid Drachmann Lorenzen | 2008 | 48.36 | 1:42.61 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:48.45 | |||||||||
13 | Vigga Rasmussen | 2009 | 45.89 | 1:43.74 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Olivia Holmberg | 2009 | 49.85 | 1:44.06 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:03.89 | |||||||||
15 | Anne Stæhr | 2008 | 48.84 | 1:44.22 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:00.94 | |||||||||
16 | Alberte Andersen | 2008 | 49.49 | 1:45.10 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
17 | Ida Kjær Nordstrøm | 2008 | 50.03 | 1:45.95 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:45.59 | |||||||||
18 | Meiko Nakatani | 2010 | 50.10 | 1:49.61 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:05.19 | |||||||||
19 | Tilde Tinggård Truelsen | 2008 | 54.29 | 1:55.41 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sille Freltoft | 2008 | 52.59 | 1:56.72 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
21 | Andrea Grøndal | 2009 | 56.75 | 2:13.32 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Ann-Maria Malou Windfeld | 2009 | 58.88 | 2:13.54 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:42.11 | |||||||||
23 | Frida Nielsen Skytte | 2008 | 1:02.24 | 2:22.64 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Vigga Nikoline Hermansen | 2009 | 1:02.35 | 2:27.22 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Anne Caroline Dahl Reher | 2009 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Ingebeth S Christophersen | 2008 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Frida Nielsen Tomzak | 2009 | DNF | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Signe Madsen | 2009 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:45 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 07:46 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Audi Fredericia |
Årg. 2001-2002: Rasmus Udbye (2000) 26.86 |
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Nissen (2002) 27.62 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 29.75 |
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 36.05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | 26.70 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 26.46 | |||||||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | 26.88 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 26.27 | |||||||||
3 | Jakob Juul | 2000 | 27.52 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 29.43 | |||||||||
4 | David Hjort | 2000 | 27.69 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.03 | |||||||||
5 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 28.05 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.69 | |||||||||
6 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 28.57 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 28.09 | |||||||||
7 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 29.13 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 27.68 | |||||||||
8 | Anders S. Andreasen | 1998 | 30.55 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 30.54 | |||||||||
9 | Alexander Jensen | 1999 | 31.09 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 29.80 | |||||||||
10 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 32.38 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 31.14 | |||||||||
11 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | 37.58 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 37.18 | |||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Audi Fredericia |
Årg. 2001-2002: Rasmus Udbye (2000) 26.86 |
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Nissen (2002) 27.62 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 29.75 |
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 36.05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 28.09 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 28.22 | |||||||||
2 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 28.29 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 28.27 | |||||||||
3 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 28.37 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.34 | |||||||||
4 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 28.46 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.43 | |||||||||
5 | Anders Rasmussen | 2001 | 28.72 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 28.21 | |||||||||
6 | Mads Sørensen | 2001 | 28.80 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 29.50 | |||||||||
7 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 29.19 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.02 | |||||||||
8 | Sander Linde | 2002 | 32.17 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 31.87 | |||||||||
9 | Anton Leth | 2002 | 32.25 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 33.19 | |||||||||
10 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 32.33 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 32.48 | |||||||||
11 | Mathias M. Nielsen | 2002 | 32.47 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 31.99 | |||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Audi Fredericia |
Årg. 2001-2002: Rasmus Udbye (2000) 26.86 |
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Nissen (2002) 27.62 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 29.75 |
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 36.05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kasper Johnsen | 2003 | 28.53 | |||||||
Odder Svømmeklub | 28.88 | |||||||||
2 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 30.22 | |||||||
H2Odense | 30.36 | |||||||||
3 | Alexander Kjeldsen | 2004 | 31.86 | |||||||
Kolding SK | 32.46 | |||||||||
4 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 32.53 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 32.31 | |||||||||
5 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | 34.73 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 34.92 | |||||||||
6 | Sebastian Neesgaard | 2004 | 36.14 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 37.19 | |||||||||
7 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 36.28 | |||||||
Kolding SK | 37.15 | |||||||||
8 | Rasmus Kabel | 2004 | 36.48 | |||||||
Kolding SK | 37.95 | |||||||||
9 | Simon Sandal | 2003 | 36.50 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 38.99 | |||||||||
10 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | 36.59 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 36.04 | |||||||||
11 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 36.61 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 36.96 | |||||||||
12 | Simon Kruse Holm | 2004 | 38.63 | |||||||
Odder Svømmeklub | 38.65 | |||||||||
13 | Andreas Visby Hansen | 2004 | 48.58 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 47.86 | |||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Audi Fredericia |
Årg. 2001-2002: Rasmus Udbye (2000) 26.86 |
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Nissen (2002) 27.62 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 29.75 |
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 36.05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thor Majgård | 2005 | 33.90 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 37.39 | |||||||||
2 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 34.33 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 34.49 | |||||||||
3 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 35.37 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 34.62 | |||||||||
4 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 36.12 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 38.72 | |||||||||
5 | Max Venborg Kromann | 2005 | 37.58 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 38.99 | |||||||||
6 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 38.43 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 38.19 | |||||||||
7 | Sofus Funder | 2005 | 39.75 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 38.63 | |||||||||
8 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 40.60 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 41.47 | |||||||||
9 | Mads Berthold Schultz | 2005 | 41.78 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 40.16 | |||||||||
10 | Alexander Mogensen | 2005 | 43.02 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 44.23 | |||||||||
11 | Tobias Wemmelund | 2006 | 44.73 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 47.13 | |||||||||
12 | Holger Schjemte Skov | 2006 | 45.80 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 50.15 | |||||||||
13 | Alexandru Ignat | 2006 | 45.81 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Patrick Dam Møller | 2005 | 46.15 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 53.02 | |||||||||
15 | Elias Scheffmann | 2006 | 1:00.04 | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | DSQ | Ej berøring ved 25m | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 37.98 | |||||||||
- | Frederik Rau Elsborg | 2005 | DSQ | Afslutning på maven | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Audi Fredericia |
Årg. 2001-2002: Rasmus Udbye (2000) 26.86 |
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Nissen (2002) 27.62 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 29.75 |
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 36.05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Søren Graul | 2007 | 36.30 | |||||||
Sc Hellas Salzgitter | 38.01 | |||||||||
2 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 37.35 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 38.34 | |||||||||
3 | Moritz Hartmann | 2007 | 40.85 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 40.40 | |||||||||
4 | Frederik N Jensen | 2007 | 41.48 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 42.65 | |||||||||
5 | Mathias Løth Andersen | 2007 | 42.48 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 40.32 | |||||||||
6 | Mikkel Stenkjær Nissen | 2007 | 42.86 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 42.85 | |||||||||
7 | Peter Kristensen | 2007 | 43.23 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 42.80 | |||||||||
8 | Angus Halle | 2007 | 44.75 | |||||||
Odder Svømmeklub | 46.03 | |||||||||
9 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 44.87 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 43.35 | |||||||||
10 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 45.44 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 46.74 | |||||||||
11 | Kasper Lisberg | 2007 | 45.99 | |||||||
Odder Svømmeklub | 46.02 | |||||||||
12 | Magne Andersen | 2007 | 46.14 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 46.77 | |||||||||
13 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 46.71 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 47.75 | |||||||||
14 | Tristan Bjerre | 2007 | 48.01 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 47.37 | |||||||||
15 | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | 48.38 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 48.13 | |||||||||
16 | Villiam K. Carstensen | 2007 | 48.57 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 49.52 | |||||||||
17 | Kasper Nørby Poulsen | 2007 | 49.06 | |||||||
Kolding SK | 56.02 | |||||||||
18 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | 49.11 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 48.98 | |||||||||
19 | Frey Sørensen | 2007 | 50.60 | |||||||
Odder Svømmeklub | 56.67 | |||||||||
20 | Rasmus Bjerre | 2008 | 53.47 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 52.04 | |||||||||
21 | Alexander Breinholt | 2008 | 55.23 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 51.72 | |||||||||
22 | Hektor Bjerre | 2008 | 55.37 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 57.59 | |||||||||
23 | Johannes Ravn | 2008 | 57.07 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Mikkel Kallestrup Thomsen | 2007 | 57.20 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 56.83 | |||||||||
25 | Gustav Vangsgaard | 2007 | 1:01.57 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:06.25 | |||||||||
26 | Anders Yde | 2007 | 1:03.80 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | 53.42 | |||||||||
- | Theodor van Den Berg | 2008 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:02.03 | |||||||||
- | Benjamin Kolding Sørensen | 2008 | DSQ | svømning på mave 30m | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Christian Storm Stengaard | 2008 | DSQ | Udsvøm på mave 25m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Darius Ignat | 2010 | DSQ | Udsvøm på mave 25m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Klinkby | 2007 | DSQ | Svømning på mave 20m | ||||||
Vejle Svømmeklub | 52.06 | |||||||||
- | Jacob Wemmelund | 2008 | DSQ | Afslutning på maven | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:46 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 07:46 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: NEM Forsikring |
Årg. 2002-2003: Cecilie Grøndal (2002) 29.82 |
Årg. 2004-2005: Mille Kjær Jensen (2004) 32.22 |
Årg. 2006-2007: Sofie A. Wolf (2006) 35.19 |
Årg. 2008-2019: Lærke Jervelund (2007) 46.32 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 30.20 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 29.54 | |||||||||
2 | Stine Knudsen | 1999 | 30.29 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 29.52 | |||||||||
3 | Line J. V. Hededal | 2001 | 30.38 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 29.53 | |||||||||
4 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 31.18 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 30.54 | |||||||||
5 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 31.24 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 30.58 | |||||||||
6 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 31.49 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.50 | |||||||||
7 | Mille C. Berg | 2001 | 32.20 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 31.97 | |||||||||
8 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 32.21 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.80 | |||||||||
9 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 33.03 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 33.93 | |||||||||
10 | Malea Benediktson | 2001 | 34.98 | |||||||
H2Odense | 35.16 | |||||||||
11 | Helene van der Hoeven | 2001 | 36.99 | |||||||
Frisinn SK | 35.50 | |||||||||
12 | Maja Nielsen | 2001 | 37.00 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 36.37 | |||||||||
13 | Frederikke Brændgaard | 2001 | 37.45 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 36.17 | |||||||||
- | Anna Emile Skjerning | 1999 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 29.87 | |||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: NEM Forsikring |
Årg. 2002-2003: Cecilie Grøndal (2002) 29.82 |
Årg. 2004-2005: Mille Kjær Jensen (2004) 32.22 |
Årg. 2006-2007: Sofie A. Wolf (2006) 35.19 |
Årg. 2008-2019: Lærke Jervelund (2007) 46.32 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | 30.16 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 29.31 | |||||||||
2 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 31.15 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 30.59 | |||||||||
3 | Caroline Broholm | 2003 | 31.79 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 31.63 | |||||||||
3 | Marie Christensen | 2002 | 31.79 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.80 | |||||||||
5 | Mia Borgensgaard | 2003 | 31.93 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.33 | |||||||||
6 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 31.96 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 33.49 | |||||||||
7 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 32.95 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 32.66 | |||||||||
8 | Karoline Lagoni | 2003 | 33.37 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 33.39 | |||||||||
9 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 33.73 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 32.82 | |||||||||
10 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 35.17 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 34.53 | |||||||||
11 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | 35.39 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 35.05 | |||||||||
12 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 35.57 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 35.21 | |||||||||
13 | Julie Hoffmann | 2003 | 36.65 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 35.91 | |||||||||
14 | Jasmin Jespersen | 2002 | 38.44 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 38.36 | |||||||||
15 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | 38.80 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 37.65 | |||||||||
16 | Gertrud Skov | 2003 | 43.80 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 42.79 | |||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: NEM Forsikring |
Årg. 2002-2003: Cecilie Grøndal (2002) 29.82 |
Årg. 2004-2005: Mille Kjær Jensen (2004) 32.22 |
Årg. 2006-2007: Sofie A. Wolf (2006) 35.19 |
Årg. 2008-2019: Lærke Jervelund (2007) 46.32 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 31.91 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | ||||||
H2Odense | 31.82 | |||||||||
2 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 32.33 | |||||||
Kolding SK | 32.99 | |||||||||
3 | Elma Gabela | 2004 | 33.05 | |||||||
Kolding SK | 32.51 | |||||||||
4 | Sofie Le Fevre | 2004 | 33.11 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 33.69 | |||||||||
5 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 33.42 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 33.28 | |||||||||
6 | Caroline Madsen | 2004 | 33.85 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 33.58 | |||||||||
7 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 34.43 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 34.31 | |||||||||
8 | Sofie Bjerre | 2005 | 34.52 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 35.56 | |||||||||
9 | Melanie Petersen | 2004 | 34.75 | |||||||
Kolding SK | 34.14 | |||||||||
10 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 34.85 | |||||||
Odder Svømmeklub | 36.81 | |||||||||
11 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 34.94 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 34.44 | |||||||||
12 | Emilie Moberg | 2005 | 35.20 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 34.68 | |||||||||
13 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 35.22 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 36.31 | |||||||||
14 | Victoria Broch | 2004 | 35.42 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 35.06 | |||||||||
15 | Johanne Heilmann | 2005 | 35.59 | |||||||
Kolding SK | 37.45 | |||||||||
16 | Caden Halle | 2005 | 36.30 | |||||||
Odder Svømmeklub | 36.80 | |||||||||
16 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | 36.30 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 37.16 | |||||||||
18 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | 37.28 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 39.08 | |||||||||
19 | Kirstine Buch | 2005 | 37.94 | |||||||
Svømmeklubben Koral | 38.88 | |||||||||
20 | Emma Oleander | 2004 | 39.26 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 37.68 | |||||||||
21 | Bianca Truelsen Duevig | 2005 | 40.79 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 43.48 | |||||||||
22 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 41.05 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 40.32 | |||||||||
23 | Katrine Nørfjand | 2004 | 41.62 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 44.43 | |||||||||
24 | Leonora Holst Jensen | 2004 | 42.28 | |||||||
Odder Svømmeklub | 45.84 | |||||||||
25 | Dicte Westphal | 2005 | 42.82 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 44.63 | |||||||||
26 | Emma Bergene Hansen | 2005 | 43.85 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 41.85 | |||||||||
27 | Frida Hollesen | 2005 | 45.10 | |||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
28 | Christina Christiansen | 2004 | 49.20 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 50.04 | |||||||||
29 | Julie Langberg Olesen | 2005 | 49.61 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 49.15 | |||||||||
30 | Victoria Klinkby | 2004 | 51.95 | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: NEM Forsikring |
Årg. 2002-2003: Cecilie Grøndal (2002) 29.82 |
Årg. 2004-2005: Mille Kjær Jensen (2004) 32.22 |
Årg. 2006-2007: Sofie A. Wolf (2006) 35.19 |
Årg. 2008-2019: Lærke Jervelund (2007) 46.32 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Bach | 2006 | 36.16 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 36.56 | |||||||||
2 | Laura Vibe Hansen | 2006 | 37.69 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 40.75 | |||||||||
3 | Signe Kristensen | 2006 | 37.74 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 38.45 | |||||||||
4 | Annemone Rasmussen | 2006 | 38.25 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 40.12 | |||||||||
5 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | 38.46 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 40.93 | |||||||||
6 | Therese J Helt | 2006 | 38.88 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 40.08 | |||||||||
7 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | 39.83 | |||||||
Odder Svømmeklub | 41.63 | |||||||||
8 | Nora Louise Rebouh | 2006 | 39.94 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 41.71 | |||||||||
9 | Simone Trekær Klausen | 2007 | 41.41 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 43.61 | |||||||||
10 | Christine Mols | 2006 | 41.62 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 41.91 | |||||||||
11 | Frida Høj Foldager | 2006 | 41.74 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 41.29 | |||||||||
12 | Maja Løve Nielsen | 2006 | 42.12 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 42.02 | |||||||||
13 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 42.28 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 43.79 | |||||||||
14 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 42.86 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 43.85 | |||||||||
15 | Lærke Jervelund | 2007 | 43.32 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 43.74 | |||||||||
16 | Emilia Spangsberg | 2007 | 45.01 | |||||||
Kolding SK | 45.31 | |||||||||
17 | Dicte Sundall Aagaard | 2007 | 45.36 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 45.39 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 44.53 | |||||||||
19 | Gabrielle Haahr Uhd | 2007 | 47.17 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 47.04 | |||||||||
20 | Andrea Højbjerg | 2007 | 47.31 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 46.63 | |||||||||
21 | Sara Holst Gregersen | 2006 | 47.71 | |||||||
Svømmeklubben Koral | 45.80 | |||||||||
22 | Olivia Josefine Brice | 2007 | 48.20 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 49.65 | |||||||||
23 | Cathrine Grønhøj | 2007 | 49.18 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 48.15 | |||||||||
24 | Loa Dam Heinsvig | 2006 | 49.21 | |||||||
Odder Svømmeklub | 42.21 | |||||||||
25 | Augusta Dalsgaard | 2007 | 50.03 | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
26 | Penelope Kamp Teglgård | 2006 | 50.24 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 48.60 | |||||||||
27 | Filippa Juul Jensen | 2007 | 50.45 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 51.14 | |||||||||
28 | Astrid Bentzen | 2007 | 51.15 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 58.26 | |||||||||
29 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | 53.52 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 52.43 | |||||||||
30 | Nicoline H. Ridings | 2007 | 1:02.09 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Kira Wolter | 2007 | DSQ | Svømning på mave 20m | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: NEM Forsikring |
Årg. 2002-2003: Cecilie Grøndal (2002) 29.82 |
Årg. 2004-2005: Mille Kjær Jensen (2004) 32.22 |
Årg. 2006-2007: Sofie A. Wolf (2006) 35.19 |
Årg. 2008-2019: Lærke Jervelund (2007) 46.32 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 43.25 | 0-11 Aldersgruppe Rekord | ||||||
Ringe Svømme Klub | 42.00 | |||||||||
2 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 46.38 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 52.92 | |||||||||
3 | Alberte Knudsen | 2009 | 48.21 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 50.01 | |||||||||
4 | Sofie Bak | 2008 | 48.33 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 48.77 | |||||||||
5 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 48.64 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 51.64 | |||||||||
6 | Vigga Rasmussen | 2009 | 51.55 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anne Stæhr | 2008 | 52.26 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 54.89 | |||||||||
8 | Julie Olsen | 2008 | 53.02 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Alberte Andersen | 2008 | 53.16 | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ida Kjær Nordstrøm | 2008 | 54.22 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 52.54 | |||||||||
11 | Signe Madsen | 2009 | 57.07 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Andrea Grøndal | 2009 | 1:00.33 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Tilde Tinggård Truelsen | 2008 | 1:07.77 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ann-Maria Malou Windfeld | 2009 | 1:08.35 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.21 | |||||||||
15 | Frida Nielsen Skytte | 2008 | 1:14.30 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Vigga Nikoline Hermansen | 2009 | 1:15.66 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Anne Caroline Dahl Reher | 2009 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Ingebeth S Christophersen | 2008 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Frida Nielsen Tomzak | 2009 | DSQ | Ej berøring v. 25m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Meiko Nakatani | 2010 | DSQ | Banetov v. 10m | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:02.33 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:46 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 07:47 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: HusetNo10 |
Årg. 2001-2002: Viktor Bull Kramer (2000) 2:21.23 |
Årg. 2003-2004: Magnus V. Ancker (2001) 2:33.45 |
Årg. 2005-2006: Elias Marius Elsgaard (2004) 2:33.61 |
Årg. 2007-2019: Malthe Elkjær (2003) 3:19.63 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 32.44 | 1:09.50 | 1:46.98 | 2:24.16 | ||||
Horsens Svømmeklub | 2:21.52 | |||||||||
2 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 33.43 | 1:10.34 | 1:48.00 | 2:25.83 | ||||
Horsens Svømmeklub | 2:19.30 | |||||||||
3 | Jakob Juul | 2000 | 32.77 | 1:10.90 | 1:49.73 | 2:26.09 | ||||
Vejle Svømmeklub | 2:30.98 | |||||||||
4 | Alexander Fenger | 1999 | 35.05 | 1:13.81 | 1:52.95 | 2:31.81 | ||||
Vejle Svømmeklub | 2:27.63 | |||||||||
5 | Christian Koch | 1998 | 33.95 | 1:11.93 | 1:51.26 | 2:31.89 | ||||
Horsens Svømmeklub | 2:24.81 | |||||||||
6 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 35.02 | 1:14.87 | 1:54.90 | 2:34.37 | ||||
Ringe Svømme Klub | 2:37.64 | |||||||||
7 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 36.91 | 1:17.32 | 1:58.87 | 2:40.26 | ||||
Ringe Svømme Klub | 2:40.35 | |||||||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: HusetNo10 |
Årg. 2001-2002: Viktor Bull Kramer (2000) 2:21.23 |
Årg. 2003-2004: Magnus V. Ancker (2001) 2:33.45 |
Årg. 2005-2006: Elias Marius Elsgaard (2004) 2:33.61 |
Årg. 2007-2019: Malthe Elkjær (2003) 3:19.63 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 32.60 | 1:09.60 | 1:48.50 | 2:26.50 | ||||
Horsens Svømmeklub | 2:24.26 | |||||||||
2 | Emil Kragh | 2001 | 34.09 | 1:11.17 | 1:48.54 | 2:26.61 | ||||
Vejle Svømmeklub | 2:26.16 | |||||||||
3 | Oliver Hallenborg | 2002 | 33.60 | 1:11.34 | 1:50.18 | 2:28.84 | ||||
H2Odense | 2:21.73 | |||||||||
4 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 35.14 | 1:15.01 | 1:55.58 | 2:37.32 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:32.39 | |||||||||
5 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 35.15 | 1:15.48 | 1:58.20 | 2:41.40 | ||||
Horsens Svømmeklub | 2:34.46 | |||||||||
6 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | 38.63 | 1:22.01 | 2:06.62 | 2:50.35 | ||||
Kolding SK | 2:54.46 | |||||||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: HusetNo10 |
Årg. 2001-2002: Viktor Bull Kramer (2000) 2:21.23 |
Årg. 2003-2004: Magnus V. Ancker (2001) 2:33.45 |
Årg. 2005-2006: Elias Marius Elsgaard (2004) 2:33.61 |
Årg. 2007-2019: Malthe Elkjær (2003) 3:19.63 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Fenger | 2003 | 34.54 | 1:12.40 | 1:50.26 | 2:28.93 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | |||
Vejle Svømmeklub | 2:32.62 | |||||||||
2 | Victor Nygaard | 2003 | 35.53 | 1:14.95 | 1:54.71 | 2:35.03 | ||||
H2Odense | 2:30.35 | |||||||||
3 | Christian Johannesen | 2003 | 35.07 | 1:14.51 | 1:55.25 | 2:36.84 | ||||
Horsens Svømmeklub | 2:37.32 | |||||||||
4 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 36.58 | 1:17.56 | 1:59.81 | 2:40.77 | ||||
Vejle Svømmeklub | 2:45.00 | |||||||||
5 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 37.32 | 1:18.95 | 2:02.13 | 2:46.38 | ||||
Odder Svømmeklub | 2:47.55 | |||||||||
6 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 37.74 | 1:19.93 | 2:03.53 | 2:48.18 | ||||
Vejle Svømmeklub | 2:40.46 | |||||||||
7 | Jonas Abildgaard | 2003 | 42.36 | 1:31.00 | 2:20.70 | 3:09.75 | ||||
Aabybro Idrætsforening | 3:19.91 | |||||||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: HusetNo10 |
Årg. 2001-2002: Viktor Bull Kramer (2000) 2:21.23 |
Årg. 2003-2004: Magnus V. Ancker (2001) 2:33.45 |
Årg. 2005-2006: Elias Marius Elsgaard (2004) 2:33.61 |
Årg. 2007-2019: Malthe Elkjær (2003) 3:19.63 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Dreschler | 2005 | 39.43 | 1:23.23 | 2:06.84 | 2:50.35 | ||||
Holstebro Svømme Club | 2:55.48 | |||||||||
2 | Luca Hertzog | 2005 | 41.51 | 1:28.17 | 2:15.60 | 3:03.01 | ||||
Ringe Svømme Klub | 3:12.35 | |||||||||
3 | Kasper Petersen | 2006 | 41.92 | 1:31.27 | 2:20.15 | 3:07.10 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | 3:16.19 | |||||||||
4 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 44.35 | 1:33.40 | 2:24.84 | 3:14.32 | ||||
Vejle Svømmeklub | 3:24.51 | |||||||||
5 | Mads Berthold Schultz | 2005 | 42.97 | 1:34.33 | 2:27.57 | 3:20.90 | ||||
Horsens Svømmeklub | 3:22.53 | |||||||||
6 | Jannick Franow | 2006 | 50.06 | 1:46.30 | 2:44.06 | 3:38.08 | ||||
Horsens Svømmeklub | 4:06.83 | |||||||||
7 | Frederik Rau Elsborg | 2005 | 55.02 | 1:56.48 | 3:00.33 | 4:00.57 | ||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: HusetNo10 |
Årg. 2001-2002: Viktor Bull Kramer (2000) 2:21.23 |
Årg. 2003-2004: Magnus V. Ancker (2001) 2:33.45 |
Årg. 2005-2006: Elias Marius Elsgaard (2004) 2:33.61 |
Årg. 2007-2019: Malthe Elkjær (2003) 3:19.63 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Søren Graul | 2007 | 41.63 | 1:28.56 | 2:16.70 | 3:03.21 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | |||
Sc Hellas Salzgitter | 3:25.89 | |||||||||
2 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 46.26 | 1:39.05 | 2:33.29 | 3:27.06 | ||||
Vejle Svømmeklub | 3:29.19 | |||||||||
3 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 54.10 | 1:55.16 | 2:56.52 | 3:57.57 | ||||
Vejle Svømmeklub | 4:01.78 | |||||||||
4 | Mikkel Bro Christensen | 2007 | 53.36 | 1:57.60 | 3:02.58 | 4:04.44 | ||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas Lang Lassen | 2007 | 58.13 | 2:01.71 | 3:06.09 | 4:10.19 | ||||
Vejle Svømmeklub | 3:58.70 | |||||||||
6 | Frederik Jørgensen | 2008 | 56.38 | 2:00.89 | 3:05.79 | 4:13.70 | ||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
7 | Hektor Bjerre | 2008 | 1:12.27 | 2:33.45 | 3:54.58 | 5:08.72 | ||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederik Klinkby | 2007 | 1:11.29 | 2:32.61 | 3:52.98 | 5:10.18 | ||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Antun Padovan-Özdemir | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | DSQ | ej samtidig berøring | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Mikkel Kallestrup Thomsen | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:47 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 07:48 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: OK Plast |
Årg. 2002-2003: Julie Pavon Friis (1999) 2:38.56 |
Årg. 2004-2005: Christina Christensen (2000) 2:46.20 |
Årg. 2006-2007: Michelle Franow (2001) 3:06.41 |
Årg. 2008-2019: Laura Toftgaard (2007) 3:56.06 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | 38.31 | 1:19.49 | 2:00.41 | 2:41.60 | ||||
Vejle Svømmeklub | 2:34.69 | |||||||||
2 | Helene Olesen | 2000 | 38.84 | 1:20.81 | 2:03.07 | 2:47.00 | ||||
Vejle Svømmeklub | 2:41.29 | |||||||||
3 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 39.49 | 1:22.99 | 2:08.05 | 2:53.88 | ||||
Horsens Svømmeklub | 2:53.75 | |||||||||
4 | Freya Ellehus | 2000 | 38.28 | 1:22.42 | 2:08.43 | 2:55.90 | ||||
H2Odense | 2:51.61 | |||||||||
5 | Bianca Skjerning | 2001 | 47.34 | 1:39.04 | 2:32.47 | 3:24.92 | ||||
Ringe Svømme Klub | 3:22.60 | |||||||||
- | Frederikke Brændgaard | 2001 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 2:54.75 | |||||||||
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: OK Plast |
Årg. 2002-2003: Julie Pavon Friis (1999) 2:38.56 |
Årg. 2004-2005: Christina Christensen (2000) 2:46.20 |
Årg. 2006-2007: Michelle Franow (2001) 3:06.41 |
Årg. 2008-2019: Laura Toftgaard (2007) 3:56.06 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | 37.61 | 1:18.06 | 1:59.15 | 2:41.69 | ||||
Horsens Svømmeklub | 2:41.91 | |||||||||
2 | Cecilie Batz | 2003 | 37.33 | 1:19.04 | 2:00.98 | 2:41.86 | ||||
Kolding SK | 2:39.62 | |||||||||
3 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 38.51 | 1:21.08 | 2:03.09 | 2:44.69 | ||||
Vejle Svømmeklub | 2:42.77 | |||||||||
4 | Johanne A Andersson | 2003 | 37.88 | 1:20.44 | 2:03.12 | 2:45.28 | ||||
H2Odense | 2:43.87 | |||||||||
5 | Kristine Hülsen | 2002 | 37.81 | 1:19.52 | 2:02.68 | 2:46.29 | ||||
Vejle Svømmeklub | 2:53.33 | |||||||||
6 | Ida Kjærdgaard | 2003 | 38.68 | 1:20.68 | 2:03.65 | 2:47.03 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | 2:51.54 | |||||||||
7 | Maiken Hougaard | 2002 | 39.66 | 1:23.66 | 2:09.54 | 2:54.08 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:42.92 | |||||||||
8 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | 40.75 | 1:25.23 | 2:10.90 | 2:57.56 | ||||
Vejle Svømmeklub | 2:58.76 | |||||||||
9 | Ella Christiansen | 2003 | 41.24 | 1:26.49 | 2:12.17 | 2:58.68 | ||||
Vejle Svømmeklub | 2:59.01 | |||||||||
10 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 41.36 | 1:27.03 | 2:13.39 | 3:00.22 | ||||
Vejle Svømmeklub | 3:04.01 | |||||||||
11 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | 42.10 | 1:28.16 | 2:15.16 | 3:02.05 | ||||
Vejle Svømmeklub | 3:05.53 | |||||||||
12 | Jasmin Jespersen | 2002 | 42.91 | 1:29.50 | 2:16.76 | 3:04.91 | ||||
Vejle Svømmeklub | 3:02.71 | |||||||||
13 | Amalie Antonsen | 2003 | 41.17 | 1:27.94 | 2:17.01 | 3:06.56 | ||||
Horsens Svømmeklub | 3:02.80 | |||||||||
14 | Maja Rasmussen | 2003 | 43.08 | 1:32.15 | 2:22.65 | 3:12.30 | ||||
Ringe Svømme Klub | 3:30.01 | |||||||||
15 | Gertrud Skov | 2003 | 47.40 | 1:42.45 | 2:37.21 | 3:30.38 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | 3:27.29 | |||||||||
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: OK Plast |
Årg. 2002-2003: Julie Pavon Friis (1999) 2:38.56 |
Årg. 2004-2005: Christina Christensen (2000) 2:46.20 |
Årg. 2006-2007: Michelle Franow (2001) 3:06.41 |
Årg. 2008-2019: Laura Toftgaard (2007) 3:56.06 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Rønn | 2005 | 40.12 | 1:25.23 | 2:11.31 | 2:57.66 | ||||
Ringe Svømme Klub | 2:55.49 | |||||||||
2 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 40.33 | 1:26.83 | 2:14.94 | 3:00.82 | ||||
Vejle Svømmeklub | 3:41.15 | |||||||||
3 | Johanne Heilmann | 2005 | 42.59 | 1:30.39 | 2:18.32 | 3:05.97 | ||||
Kolding SK | 3:10.60 | |||||||||
4 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 43.72 | 1:32.71 | 2:19.96 | 3:07.70 | ||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Victoria Broch | 2004 | 44.01 | 1:32.33 | 2:22.33 | 3:08.86 | ||||
Brædstrup Svømmeklub | 3:12.65 | |||||||||
6 | Mette Barfoot | 2005 | 44.23 | 1:34.21 | 2:26.63 | 3:18.29 | ||||
Vejle Svømmeklub | 3:32.92 | |||||||||
7 | Laura Frost Rainer | 2005 | 45.37 | 1:36.14 | 2:28.29 | 3:19.21 | ||||
Vejle Svømmeklub | 3:25.87 | |||||||||
8 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | 43.68 | 1:33.53 | 2:23.46 | 3:19.39 | ||||
Holstebro Svømme Club | 3:17.08 | |||||||||
9 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | 42.88 | 1:33.25 | 2:27.11 | 3:20.45 | ||||
Horsens Svømmeklub | 3:30.03 | |||||||||
10 | Mathilde Olesen | 2005 | 47.13 | 1:41.44 | 2:38.98 | 3:36.93 | ||||
Horsens Svømmeklub | 3:35.42 | |||||||||
- | Emilie Fig Kragh | 2005 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 3:46.56 | |||||||||
- | Leonora Holst Jensen | 2004 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 3:43.47 | |||||||||
- | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 3:48.69 | |||||||||
- | Victoria Klinkby | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: OK Plast |
Årg. 2002-2003: Julie Pavon Friis (1999) 2:38.56 |
Årg. 2004-2005: Christina Christensen (2000) 2:46.20 |
Årg. 2006-2007: Michelle Franow (2001) 3:06.41 |
Årg. 2008-2019: Laura Toftgaard (2007) 3:56.06 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 43.47 | 1:31.85 | 2:19.20 | 3:05.66 | 12-13 Aldersgruppe Rekord | |||
Vejle Svømmeklub | 3:11.37 | |||||||||
2 | Ane Christensen | 2006 | 42.90 | 1:32.15 | 2:23.05 | 3:14.04 | ||||
Kolding SK | 3:13.92 | |||||||||
3 | Sarah Laursen | 2007 | 44.90 | 1:34.85 | 2:25.69 | 3:15.35 | ||||
Vejle Svømmeklub | 3:32.54 | |||||||||
4 | Freya Thorsgaard | 2006 | 44.92 | 1:35.02 | 2:26.26 | 3:16.54 | ||||
Svømmeklubben Koral | 3:17.81 | |||||||||
5 | Mille Holmberg | 2006 | 44.53 | 1:35.45 | 2:27.85 | 3:17.64 | ||||
Vejle Svømmeklub | 3:28.78 | |||||||||
6 | Sophia Jochumsen | 2006 | 45.72 | 1:37.06 | 2:29.34 | 3:19.64 | ||||
Vejle Svømmeklub | 3:46.92 | |||||||||
7 | Alista Maslobojeva | 2007 | 45.36 | 1:37.22 | 2:31.01 | 3:24.09 | ||||
Vejle Svømmeklub | 3:24.34 | |||||||||
8 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 47.06 | 1:42.13 | 2:36.07 | 3:28.32 | ||||
Kolding SK | 3:25.45 | |||||||||
9 | Andrea Skjelmose | 2007 | 50.26 | 1:46.95 | 2:46.08 | 3:44.90 | ||||
Horsens Svømmeklub | 3:43.35 | |||||||||
10 | Filippa Juul Jensen | 2007 | 53.53 | 1:53.16 | 2:53.37 | 3:52.06 | ||||
Horsens Svømmeklub | 3:56.44 | |||||||||
11 | Augusta Dalsgaard | 2007 | 56.67 | 2:00.46 | 3:03.91 | 4:04.93 | ||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ida K. Laursen | 2007 | 59.06 | 2:05.19 | 3:12.58 | 4:18.54 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Olivia Hemmeløff | 2006 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | 3:04.41 | |||||||||
- | Cathrine Grønhøj | 2007 | DSQ | Flere flybenspark | ||||||
Horsens Svømmeklub | 3:59.22 | |||||||||
- | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:52.47 | |||||||||
- | Kira Wolter | 2007 | DSQ | Flere flybenspark | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: OK Plast |
Årg. 2002-2003: Julie Pavon Friis (1999) 2:38.56 |
Årg. 2004-2005: Christina Christensen (2000) 2:46.20 |
Årg. 2006-2007: Michelle Franow (2001) 3:06.41 |
Årg. 2008-2019: Laura Toftgaard (2007) 3:56.06 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Olivia Holmberg | 2009 | 53.45 | 1:53.17 | 2:53.42 | 3:52.36 | 0-11 Aldersgruppe Rekord | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anne Stæhr | 2008 | 55.65 | 1:59.55 | 3:02.55 | 4:04.11 | ||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
3 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 56.09 | 1:58.53 | 3:03.56 | 4:05.73 | ||||
Vejle Svømmeklub | 4:12.92 | |||||||||
4 | Ines Novosel Madsen | 2008 | 59.69 | 2:06.45 | 3:14.64 | 4:20.09 | ||||
Vejle Svømmeklub | 4:21.76 | |||||||||
5 | Meiko Nakatani | 2010 | 1:02.39 | 2:10.52 | 3:18.31 | 4:26.53 | ||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
6 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 1:03.00 | 2:12.07 | 3:18.04 | 4:26.65 | ||||
Vejle Svømmeklub | 4:32.49 | |||||||||
7 | Alberte Andersen | 2008 | 1:07.22 | 2:15.07 | 3:24.72 | 4:33.01 | ||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Sigrid Drachmann Lorenzen | 2008 | DSQ | Flere flybenspark | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:48 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 07:48 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 7, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Nordbyens Murerforretning |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 24.92 |
Årg. 2003-2004: Johannes Kjærgaard (1998) 27.49 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 28.71 |
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 33.48 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Juul | 2000 | 24.76 | 19-999 Aldersgruppe Rekord | ||||||
Vejle Svømmeklub | 24.06 | |||||||||
2 | Andreas Hansen | 2000 | 25.46 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 25.12 | |||||||||
3 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 26.25 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 25.35 | |||||||||
4 | Rasmus Udbye | 2000 | 26.34 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 25.34 | |||||||||
5 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 26.45 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.30 | |||||||||
6 | David Hjort | 2000 | 26.62 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.47 | |||||||||
7 | Malthe Burgaard | 2000 | 26.63 | |||||||
H2Odense | 25.51 | |||||||||
8 | Esben Vad Arentoft | 1999 | 26.77 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 27.17 | |||||||||
9 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 26.92 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 26.32 | |||||||||
10 | Andreas Bui | 2000 | 27.06 | |||||||
H2Odense | 26.07 | |||||||||
11 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 27.07 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 26.66 | |||||||||
12 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 28.37 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 27.75 | |||||||||
13 | Andreas Rasmussen | 2000 | 28.50 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 28.74 | |||||||||
14 | Emil Knudsen | 1999 | 28.69 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 28.87 | |||||||||
15 | Christian Koch | 1998 | 28.99 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 27.76 | |||||||||
16 | Anders S. Andreasen | 1998 | 29.25 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 29.29 | |||||||||
17 | Simon Andersen | 2000 | 30.36 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 28.83 | |||||||||
18 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | 31.72 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 29.91 | |||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nordbyens Murerforretning |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 24.92 |
Årg. 2003-2004: Johannes Kjærgaard (1998) 27.49 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 28.71 |
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 33.48 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Sørensen | 2001 | 26.93 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 26.40 | |||||||||
2 | Gustav Stahl | 2002 | 27.35 | |||||||
H2Odense | 26.67 | |||||||||
3 | Andreas Kronborg | 2002 | 27.47 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 27.37 | |||||||||
4 | Anders Rasmussen | 2001 | 27.60 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 27.45 | |||||||||
5 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 27.76 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.81 | |||||||||
6 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 27.86 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.04 | |||||||||
7 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 27.90 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 27.36 | |||||||||
8 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 28.61 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 28.58 | |||||||||
9 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 28.99 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 28.39 | |||||||||
10 | Sander Linde | 2002 | 29.06 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 28.10 | |||||||||
11 | Emil Kragh | 2001 | 29.13 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 29.10 | |||||||||
12 | Anton Leth | 2002 | 30.11 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 33.34 | |||||||||
13 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 30.20 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 28.67 | |||||||||
14 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | 30.54 | |||||||
Kolding SK | 30.43 | |||||||||
15 | Robert Versteegen | 2001 | 31.04 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 30.29 | |||||||||
16 | Mathias M. Nielsen | 2002 | 31.21 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 31.70 | |||||||||
17 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | 33.65 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 33.67 | |||||||||
- | Simon Juul Henriksen | 2001 | DNS | |||||||
H2Odense | 26.92 | |||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nordbyens Murerforretning |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 24.92 |
Årg. 2003-2004: Johannes Kjærgaard (1998) 27.49 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 28.71 |
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 33.48 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Elkjær | 2003 | 27.70 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 27.36 | |||||||||
2 | Christian Landtved | 2004 | 28.46 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 28.26 | |||||||||
3 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 28.48 | |||||||
H2Odense | 27.38 | |||||||||
4 | Kasper Johnsen | 2003 | 28.61 | |||||||
Odder Svømmeklub | 28.24 | |||||||||
5 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 28.91 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 29.72 | |||||||||
6 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 28.95 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 29.76 | |||||||||
7 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 28.98 | |||||||
Odder Svømmeklub | 30.19 | |||||||||
8 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 29.67 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 29.46 | |||||||||
9 | Alexander Kjeldsen | 2004 | 31.17 | |||||||
Kolding SK | 30.99 | |||||||||
10 | Sophus Lund Øe | 2003 | 31.41 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 32.24 | |||||||||
11 | Jacob Toft | 2003 | 31.55 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 32.74 | |||||||||
12 | Sune Schaarup | 2003 | 31.61 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 31.90 | |||||||||
13 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | 31.94 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 32.61 | |||||||||
14 | Simon Sandal | 2003 | 32.35 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 34.64 | |||||||||
15 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 32.43 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 32.86 | |||||||||
16 | Rasmus Pedersen | 2003 | 32.86 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 33.62 | |||||||||
17 | Vania Danilkin | 2004 | 32.93 | |||||||
Kolding SK | 32.56 | |||||||||
18 | Christopher V. Nielsen | 2004 | 33.28 | |||||||
Kolding SK | 33.21 | |||||||||
19 | Rasmus Kabel | 2004 | 34.70 | |||||||
Kolding SK | 34.48 | |||||||||
20 | Alexander Johnsen | 2003 | 34.76 | |||||||
Odder Svømmeklub | 35.02 | |||||||||
21 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | 35.09 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 36.08 | |||||||||
22 | Johannes Jonasen | 2004 | 35.59 | |||||||
Kolding SK | 37.74 | |||||||||
23 | Simon Kruse Holm | 2004 | 36.14 | |||||||
Odder Svømmeklub | 41.52 | |||||||||
24 | Christian R Pedersen | 2003 | 36.25 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 40.56 | |||||||||
25 | Frej Liltorp | 2004 | 36.83 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 37.64 | |||||||||
26 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | 41.00 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 40.85 | |||||||||
27 | Marcus Reinholt Gjelstrup | 2003 | 41.62 | |||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
28 | Andreas Visby Hansen | 2004 | 47.71 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 45.86 | |||||||||
- | Varjan Sivakumar | 2003 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 37.31 | |||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Nordbyens Murerforretning |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 24.92 |
Årg. 2003-2004: Johannes Kjærgaard (1998) 27.49 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 28.71 |
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 33.48 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 31.69 | |||||||
Odder Svømmeklub | 31.51 | |||||||||
2 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 31.87 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 33.79 | |||||||||
3 | Thor Majgård | 2005 | 32.29 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 33.37 | |||||||||
4 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 32.49 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 31.94 | |||||||||
5 | Luca Hertzog | 2005 | 32.57 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 33.43 | |||||||||
6 | Matti Andersen | 2005 | 32.81 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 31.97 | |||||||||
7 | Daniel Busk | 2005 | 33.15 | |||||||
Kolding SK | 34.81 | |||||||||
8 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | 33.32 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 39.20 | |||||||||
9 | Andreas Agger Hansen | 2005 | 35.57 | |||||||
Kolding SK | 38.09 | |||||||||
10 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 35.94 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 39.08 | |||||||||
11 | Mads Mølgaard | 2006 | 35.98 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 40.95 | |||||||||
12 | Mikkel Borreskov | 2005 | 37.48 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 40.36 | |||||||||
13 | Max Venborg Kromann | 2005 | 37.56 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 37.85 | |||||||||
14 | Tobias Damsgaard | 2006 | 38.28 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 36.23 | |||||||||
15 | Anders Bank Hansen | 2006 | 38.41 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 43.79 | |||||||||
16 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 38.76 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 37.78 | |||||||||
17 | Christian N. Christensen | 2006 | 39.13 | |||||||
Kolding SK | 41.86 | |||||||||
18 | Julius Schier | 2006 | 39.26 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 40.25 | |||||||||
19 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 39.43 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 37.52 | |||||||||
20 | Casper Batz | 2006 | 43.04 | |||||||
Kolding SK | 45.86 | |||||||||
21 | Alexander Mogensen | 2005 | 43.87 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 42.72 | |||||||||
22 | Daniel Landbo | 2005 | 45.83 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 43.25 | |||||||||
23 | Patrick Dam Møller | 2005 | 47.33 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Simon Juel | 2006 | 49.85 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 51.53 | |||||||||
25 | Holger Schjemte Skov | 2006 | 51.26 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Frederik Rau Elsborg | 2005 | 54.86 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:05.90 | |||||||||
27 | Elias Scheffmann | 2006 | 1:08.02 | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Mateusz Majewski | 2005 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 44.66 | |||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Nordbyens Murerforretning |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 24.92 |
Årg. 2003-2004: Johannes Kjærgaard (1998) 27.49 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 28.71 |
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 33.48 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Søren Graul | 2007 | 34.50 | |||||||
Sc Hellas Salzgitter | 35.75 | |||||||||
2 | Moritz Hartmann | 2007 | 35.85 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 34.83 | |||||||||
3 | Malthe Le Fevre | 2008 | 43.24 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 46.59 | |||||||||
4 | Terkel Klinkowsky | 2007 | 45.00 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 47.02 | |||||||||
5 | Peter Kristensen | 2007 | 45.23 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 43.32 | |||||||||
6 | Mathias Løth Andersen | 2007 | 45.30 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 41.54 | |||||||||
7 | Frederik Jørgensen | 2008 | 45.54 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 45.14 | |||||||||
8 | Mikkel Bro Christensen | 2007 | 45.72 | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik N Jensen | 2007 | 45.93 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 45.47 | |||||||||
10 | Kasper Nørby Poulsen | 2007 | 46.70 | |||||||
Kolding SK | 45.09 | |||||||||
11 | Mikkel Stenkjær Nissen | 2007 | 47.17 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 44.63 | |||||||||
12 | Villiam K. Carstensen | 2007 | 49.50 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 51.58 | |||||||||
13 | Kasper Lisberg | 2007 | 49.78 | |||||||
Odder Svømmeklub | 56.30 | |||||||||
14 | Lasse Knudsgaard | 2007 | 51.08 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 51.77 | |||||||||
15 | Mads Emil Schwartz | 2008 | 51.18 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 53.02 | |||||||||
16 | Benjamin Kolding Sørensen | 2008 | 54.98 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 52.04 | |||||||||
17 | Anes Hajrovic | 2008 | 56.38 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:01.03 | |||||||||
18 | Frey Sørensen | 2007 | 57.02 | |||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
19 | Fedor Akulov | 2007 | 57.24 | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
20 | Alexander Breinholt | 2008 | 57.56 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 53.87 | |||||||||
21 | Laurits Damsted Lund | 2007 | 59.19 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 1:01.49 | |||||||||
22 | Frederik Klinkby | 2007 | 1:01.48 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 52.75 | |||||||||
23 | Mikkel Kallestrup Thomsen | 2007 | 1:04.95 | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
24 | Marius Rosen Lundsfryd | 2008 | 1:05.16 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 1:08.52 | |||||||||
25 | Rasmus Bjerre | 2008 | 1:05.36 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 55.22 | |||||||||
- | Antun Padovan-Özdemir | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:01.08 | |||||||||
- | Asger Juel | 2009 | DSQ | Arme fremf u vand | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:29.59 | |||||||||
- | Gustav Vangsgaard | 2007 | DSQ | asyn arme v 10 m | ||||||
Vejle Svømmeklub | 58.60 | |||||||||
- | Magne Andersen | 2007 | DSQ | asyn arme v start | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:05.79 | |||||||||
- | Theodor van Den Berg | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:48 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 07:49 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: JUAL |
Årg. 2002-2003: Emma H. Christiansen (1999) 29.40 |
Årg. 2004-2005: Alberte Ehrenreich-Birn (2003) 30.98 |
Årg. 2006-2007: Sofie A. Wolf (2006) 33.40 |
Årg. 2008-2019: Svava Kj. Gregersen (2004) 45.26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 28.57 | 18-999 Aldersgruppe Rekord | ||||||
Horsens Svømmeklub | 27.95 | |||||||||
2 | Josefine Due | 2001 | 29.18 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 29.13 | |||||||||
2 | Line J. V. Hededal | 2001 | 29.18 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 28.66 | |||||||||
4 | Signe Villumsen | 2001 | 29.34 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.21 | |||||||||
5 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 29.86 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.36 | |||||||||
6 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 30.12 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 29.42 | |||||||||
7 | Stine Knudsen | 1999 | 30.21 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 30.59 | |||||||||
8 | Helene Olesen | 2000 | 30.56 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 29.87 | |||||||||
9 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 30.91 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 30.55 | |||||||||
10 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 31.75 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.80 | |||||||||
11 | Louise Hvarre | 2001 | 32.11 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 30.11 | |||||||||
12 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 32.55 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 33.34 | |||||||||
13 | Freja Nicholas | 2000 | 32.79 | |||||||
H2Odense | 32.40 | |||||||||
14 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 32.84 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 34.37 | |||||||||
15 | Trine G. Sørensen | 1997 | 32.96 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 32.57 | |||||||||
16 | Mille C. Berg | 2001 | 33.04 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 34.08 | |||||||||
17 | Malea Benediktson | 2001 | 35.60 | |||||||
H2Odense | 35.73 | |||||||||
18 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | 35.93 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 34.96 | |||||||||
19 | Maria Mortensen | 1999 | 36.28 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
20 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | 36.84 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 36.82 | |||||||||
21 | Maja Nielsen | 2001 | 39.23 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 37.41 | |||||||||
- | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 30.71 | |||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: JUAL |
Årg. 2002-2003: Emma H. Christiansen (1999) 29.40 |
Årg. 2004-2005: Alberte Ehrenreich-Birn (2003) 30.98 |
Årg. 2006-2007: Sofie A. Wolf (2006) 33.40 |
Årg. 2008-2019: Svava Kj. Gregersen (2004) 45.26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Borgensgaard | 2003 | 29.66 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.06 | |||||||||
2 | Nikoline Andersen | 2003 | 29.74 | |||||||
H2Odense | 29.99 | |||||||||
3 | My Phuong Bui | 2003 | 29.97 | |||||||
H2Odense | 29.87 | |||||||||
4 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 30.07 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 29.84 | |||||||||
5 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 30.58 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 30.02 | |||||||||
6 | Caroline Broholm | 2003 | 30.91 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 30.08 | |||||||||
7 | Karoline Lagoni | 2003 | 31.16 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 30.30 | |||||||||
8 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 31.49 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 31.18 | |||||||||
9 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 32.46 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 32.90 | |||||||||
10 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | 32.67 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 32.74 | |||||||||
11 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | 32.93 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 32.81 | |||||||||
12 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | 33.23 | |||||||
H2Odense | 33.10 | |||||||||
13 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 33.31 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 33.30 | |||||||||
14 | Ida Kjærdgaard | 2003 | 34.40 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 37.55 | |||||||||
15 | Julie T. Sørensen | 2003 | 35.33 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 35.19 | |||||||||
16 | Camilla Falck | 2003 | 35.54 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 36.77 | |||||||||
17 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | 35.92 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 35.58 | |||||||||
18 | Julie Jensen | 2003 | 37.07 | |||||||
Odder Svømmeklub | 37.41 | |||||||||
19 | Josefine Jonasen | 2002 | 37.73 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
20 | Cecilie Sørensen | 2003 | 38.98 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 38.21 | |||||||||
21 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | 42.48 | |||||||
Odder Svømmeklub | 43.81 | |||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: JUAL |
Årg. 2002-2003: Emma H. Christiansen (1999) 29.40 |
Årg. 2004-2005: Alberte Ehrenreich-Birn (2003) 30.98 |
Årg. 2006-2007: Sofie A. Wolf (2006) 33.40 |
Årg. 2008-2019: Svava Kj. Gregersen (2004) 45.26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cille Christensen | 2004 | 29.86 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | ||||||
Kolding SK | 29.23 | |||||||||
2 | Sofie Le Fevre | 2004 | 30.34 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.13 | |||||||||
3 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 30.63 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 30.47 | |||||||||
4 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 31.46 | |||||||
H2Odense | 31.56 | |||||||||
5 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 31.61 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 31.31 | |||||||||
6 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 31.75 | |||||||
Kolding SK | 32.05 | |||||||||
7 | Aurelia Pedersen | 2004 | 32.05 | |||||||
H2Odense | 32.09 | |||||||||
8 | Caroline Madsen | 2004 | 32.55 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 33.48 | |||||||||
9 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 32.56 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 32.31 | |||||||||
10 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 32.77 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 32.66 | |||||||||
11 | Sofie Bjerre | 2005 | 33.23 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 32.40 | |||||||||
12 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 33.35 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 33.28 | |||||||||
13 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 33.43 | |||||||
Odder Svømmeklub | 33.41 | |||||||||
14 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 33.47 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 33.47 | |||||||||
15 | Karla Kristensen | 2005 | 34.05 | |||||||
Kolding SK | 34.34 | |||||||||
16 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 34.88 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 36.79 | |||||||||
17 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 35.11 | |||||||
Odder Svømmeklub | 34.71 | |||||||||
18 | Emilie Moberg | 2005 | 35.16 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 34.48 | |||||||||
19 | Kathrine Hvidberg | 2004 | 36.20 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 36.78 | |||||||||
20 | Sophie Kronborg | 2005 | 36.36 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 38.47 | |||||||||
21 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 37.53 | |||||||
Kolding SK | 36.66 | |||||||||
22 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | 38.31 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 38.48 | |||||||||
23 | Laura Løh | 2005 | 38.98 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 40.08 | |||||||||
24 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 39.76 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 40.65 | |||||||||
25 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | 39.81 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 46.14 | |||||||||
26 | Andrea Sønderby | 2004 | 40.43 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 44.74 | |||||||||
27 | Victoria Klinkby | 2004 | 46.63 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 50.91 | |||||||||
28 | Julie Møller | 2005 | 47.31 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | 52.71 | |||||||||
- | Mathilde Olesen | 2005 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 42.57 | |||||||||
- | Mette Barfoot | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | 36.14 | |||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: JUAL |
Årg. 2002-2003: Emma H. Christiansen (1999) 29.40 |
Årg. 2004-2005: Alberte Ehrenreich-Birn (2003) 30.98 |
Årg. 2006-2007: Sofie A. Wolf (2006) 33.40 |
Årg. 2008-2019: Svava Kj. Gregersen (2004) 45.26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 34.18 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 34.54 | |||||||||
2 | Ida Rønnow | 2006 | 34.23 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 34.83 | |||||||||
3 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 35.76 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 36.67 | |||||||||
4 | Freja Obert | 2006 | 36.17 | |||||||
Odder Svømmeklub | 40.05 | |||||||||
5 | Therese J Helt | 2006 | 38.16 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 40.70 | |||||||||
6 | Sarah Laursen | 2007 | 39.17 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 40.08 | |||||||||
7 | Frida Høj Foldager | 2006 | 40.25 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 40.76 | |||||||||
8 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 40.95 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 40.03 | |||||||||
9 | Signe Kristensen | 2006 | 41.92 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 38.87 | |||||||||
10 | Andrea Højbjerg | 2007 | 41.99 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 41.66 | |||||||||
11 | Frida Ploug | 2007 | 42.00 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 43.09 | |||||||||
12 | Nanna Højstrøm | 2007 | 42.09 | |||||||
Kolding SK | 41.70 | |||||||||
13 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 42.27 | |||||||
Kolding SK | 40.12 | |||||||||
14 | Nora Louise Rebouh | 2006 | 42.29 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 44.51 | |||||||||
15 | Christine Mols | 2006 | 42.98 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 42.73 | |||||||||
16 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | 43.86 | |||||||
Odder Svømmeklub | 49.34 | |||||||||
17 | Ea Gram Møller | 2006 | 44.30 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 44.04 | |||||||||
18 | Simone Trekær Klausen | 2007 | 44.78 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 45.66 | |||||||||
19 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 44.94 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 46.75 | |||||||||
20 | Annemone Rasmussen | 2006 | 44.97 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 50.32 | |||||||||
21 | Emilia Spangsberg | 2007 | 45.37 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
22 | Maja Løve Nielsen | 2006 | 46.00 | |||||||
Ringe Svømme Klub | 48.98 | |||||||||
23 | Loa Dam Heinsvig | 2006 | 46.10 | |||||||
Odder Svømmeklub | 43.98 | |||||||||
24 | Lærke Jervelund | 2007 | 46.25 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 46.59 | |||||||||
25 | Sara Holst Gregersen | 2006 | 48.16 | |||||||
Svømmeklubben Koral | 49.12 | |||||||||
26 | Andrea Skjelmose | 2007 | 48.91 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 45.83 | |||||||||
27 | Amalie Thomsen | 2007 | 49.41 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 55.16 | |||||||||
28 | Augusta Dalsgaard | 2007 | 52.78 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 55.79 | |||||||||
29 | Astrid Bentzen | 2007 | 1:01.98 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.36 | |||||||||
- | Olivia Hemmeløff | 2006 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | 41.20 | |||||||||
- | Dicte Sundall Aagaard | 2007 | DSQ | asyn arme v 10 m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: JUAL |
Årg. 2002-2003: Emma H. Christiansen (1999) 29.40 |
Årg. 2004-2005: Alberte Ehrenreich-Birn (2003) 30.98 |
Årg. 2006-2007: Sofie A. Wolf (2006) 33.40 |
Årg. 2008-2019: Svava Kj. Gregersen (2004) 45.26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 42.45 | 0-11 Aldersgruppe Rekord | ||||||
Ringe Svømme Klub | 41.72 | |||||||||
2 | Signe Christensen | 2008 | 42.57 | 0-11 Aldersgruppe Rekord | ||||||
Kolding SK | 44.75 | |||||||||
3 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 44.09 | 0-11 Aldersgruppe Rekord | ||||||
Vejle Svømmeklub | 45.29 | |||||||||
4 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | 46.67 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 50.12 | |||||||||
5 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 47.04 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 47.62 | |||||||||
6 | Anne Stæhr | 2008 | 48.72 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 56.33 | |||||||||
7 | Emilia Daa Andersen | 2008 | 51.53 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 47.90 | |||||||||
8 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | 53.03 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 59.78 | |||||||||
9 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 53.16 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 56.62 | |||||||||
10 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 54.15 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 50.06 | |||||||||
11 | Alberte Knudsen | 2009 | 54.36 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 55.92 | |||||||||
12 | Ida Kjær Nordstrøm | 2008 | 58.87 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 58.07 | |||||||||
13 | Sille Freltoft | 2008 | 1:00.49 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.83 | |||||||||
14 | Ines Novosel Madsen | 2008 | 1:01.73 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:05.08 | |||||||||
15 | Meiko Nakatani | 2010 | 1:02.61 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.63 | |||||||||
- | Ann-Maria Malou Windfeld | 2009 | DSQ | asyn arme | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:21.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:49 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 07:49 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 9, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: REMA 1000 |
Årg. 2001-2002: Peter Mandrup Madsen (1997) 4:43.92 |
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Nissen (2002) 4:35.39 |
Årg. 2005-2006: Viktor Lei Lamberg (2004) 5:19.22 |
Årg. 2007-2019: Malthe Elias Wolgast (2006) 6:29.58 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Sørensen | 2000 | 1:04.60 | 2:19.70 | 3:40.83 | 4:40.99 | ||||
H2Odense | 4:38.07 | |||||||||
2 | Andreas Rasmussen | 2000 | 1:03.89 | 2:19.50 | 3:45.64 | 4:50.85 | ||||
Horsens Svømmeklub | 4:52.27 | |||||||||
3 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 1:11.14 | 2:35.63 | 4:10.31 | 5:23.36 | ||||
Aabybro Idrætsforening | 5:19.40 | |||||||||
Løb 9, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: REMA 1000 |
Årg. 2001-2002: Peter Mandrup Madsen (1997) 4:43.92 |
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Nissen (2002) 4:35.39 |
Årg. 2005-2006: Viktor Lei Lamberg (2004) 5:19.22 |
Årg. 2007-2019: Malthe Elias Wolgast (2006) 6:29.58 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 1:04.99 | 2:17.49 | 3:36.28 | 4:36.93 | 17-18 Aldersgruppe Rekord | |||
Vejle Svømmeklub | 4:37.65 | |||||||||
2 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 1:04.48 | 2:14.07 | 3:35.43 | 4:37.06 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:46.21 | |||||||||
Løb 9, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: REMA 1000 |
Årg. 2001-2002: Peter Mandrup Madsen (1997) 4:43.92 |
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Nissen (2002) 4:35.39 |
Årg. 2005-2006: Viktor Lei Lamberg (2004) 5:19.22 |
Årg. 2007-2019: Malthe Elias Wolgast (2006) 6:29.58 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lasse Thulstrup | 2004 | 1:14.66 | 2:41.67 | 4:10.08 | 5:22.55 | ||||
Kolding SK | 5:46.97 | |||||||||
2 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 1:08.37 | 2:38.56 | 4:10.52 | 5:33.09 | ||||
Horsens Svømmeklub | 5:31.32 | |||||||||
3 | Asger Als Olsen | 2004 | 1:22.80 | 2:51.04 | 4:21.85 | 5:40.46 | ||||
Kolding SK | 5:50.93 | |||||||||
Løb 9, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: REMA 1000 |
Årg. 2001-2002: Peter Mandrup Madsen (1997) 4:43.92 |
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Nissen (2002) 4:35.39 |
Årg. 2005-2006: Viktor Lei Lamberg (2004) 5:19.22 |
Årg. 2007-2019: Malthe Elias Wolgast (2006) 6:29.58 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | 1:35.30 | 3:06.04 | 4:47.14 | 6:05.02 | ||||
Vejle Svømmeklub | 6:16.85 | |||||||||
2 | Anders Bank Hansen | 2006 | 1:32.05 | 3:13.43 | 5:06.66 | 6:35.70 | ||||
Vejle Svømmeklub | 6:54.11 | |||||||||
Løb 9, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: REMA 1000 |
Årg. 2001-2002: Peter Mandrup Madsen (1997) 4:43.92 |
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Nissen (2002) 4:35.39 |
Årg. 2005-2006: Viktor Lei Lamberg (2004) 5:19.22 |
Årg. 2007-2019: Malthe Elias Wolgast (2006) 6:29.58 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tristan Bjerre | 2007 | 2:05.56 | 3:58.30 | 6:20.35 | 8:02.00 | ||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:49 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 07:50 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 10, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Protemp |
Årg. 2002-2003: Tine Petersen (2003) 5:02.11 |
Årg. 2004-2005: Mei Mei Dreyer (1998) 5:20.26 |
Årg. 2006-2007: Sara Sylvest (2000) 5:58.91 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Baraviec | 2000 | 1:17.90 | 2:41.16 | 4:19.68 | 5:30.63 | ||||
H2Odense | 5:29.17 | |||||||||
Løb 10, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Protemp |
Årg. 2002-2003: Tine Petersen (2003) 5:02.11 |
Årg. 2004-2005: Mei Mei Dreyer (1998) 5:20.26 |
Årg. 2006-2007: Sara Sylvest (2000) 5:58.91 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Borgensgaard | 2003 | 1:07.55 | 2:25.22 | 3:50.68 | 5:00.95 | 16-17 Aldersgruppe Rekord | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:58.58 | |||||||||
2 | Caroline Liboriussen | 2002 | 1:14.57 | 2:39.97 | 4:15.54 | 5:30.03 | ||||
Horsens Svømmeklub | 5:20.49 | |||||||||
3 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | 1:17.45 | 2:42.28 | 4:16.88 | 5:32.68 | ||||
H2Odense | 5:27.64 | |||||||||
4 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 1:17.96 | 2:52.84 | 4:36.81 | 6:00.15 | ||||
Horsens Svømmeklub | 6:09.54 | |||||||||
- | Emilie Johanna Bülow | 2003 | DSQ | ej ryg v 200m | ||||||
Vejle Svømmeklub | 5:33.06 | |||||||||
Løb 10, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Protemp |
Årg. 2002-2003: Tine Petersen (2003) 5:02.11 |
Årg. 2004-2005: Mei Mei Dreyer (1998) 5:20.26 |
Årg. 2006-2007: Sara Sylvest (2000) 5:58.91 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 1:12.46 | 2:35.66 | 4:09.61 | 5:24.41 | ||||
Vejle Svømmeklub | 5:17.96 | |||||||||
Løb 10, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Protemp |
Årg. 2002-2003: Tine Petersen (2003) 5:02.11 |
Årg. 2004-2005: Mei Mei Dreyer (1998) 5:20.26 |
Årg. 2006-2007: Sara Sylvest (2000) 5:58.91 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Mille Holmberg | 2006 | DSQ | svøm mave v 175m | ||||||
Vejle Svømmeklub | 7:18.81 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:50 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:19 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 11, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Den Lille Bager |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 1:50.91 |
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Nissen (2002) 1:59.41 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 2:06.22 |
Årg. 2007-2019: Esben F. Buchwaldt (2002) 2:29.18 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 27.31 | 56.92 | 1:24.94 | 1:53.07 | |||
2 | Mads Sørensen | 2000 | H2Odense | 27.73 | 58.13 | 1:27.95 | 1:56.84 | |||
3 | Alexander Fenger | 1999 | Vejle Svømmeklub | 27.64 | 58.02 | 1:28.01 | 1:57.45 | |||
4 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 28.98 | 1:00.53 | 1:31.62 | 2:02.21 | |||
5 | Andreas Hougaard | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 28.62 | 1:00.49 | 2:03.14 | 2:03.14 | |||
6 | Oliver Phil Langsted | 1999 | Ringe Svømme Klub | 29.21 | 1:01.59 | 1:33.79 | 2:05.72 | |||
7 | David Hjort | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 28.34 | 59.72 | 1:32.43 | 2:06.69 | |||
- | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 11, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Den Lille Bager |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 1:50.91 |
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Nissen (2002) 1:59.41 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 2:06.22 |
Årg. 2007-2019: Esben F. Buchwaldt (2002) 2:29.18 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christian L H Frederiksen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 27.42 | 57.24 | 1:27.20 | 1:56.69 | |||
2 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 27.32 | 57.38 | 1:28.35 | 1:59.22 | |||
3 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 27.79 | 57.58 | 1:28.05 | 1:59.90 | |||
4 | Andreas Kronborg | 2002 | Vejle Svømmeklub | 28.70 | 1:00.73 | 1:32.47 | 2:04.35 | |||
5 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 28.81 | 1:00.50 | 1:33.38 | 2:05.75 | |||
6 | Johann Kristian Møller | 2001 | Vejle Svømmeklub | 28.09 | 1:00.07 | 1:33.19 | 2:06.39 | |||
7 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 28.76 | 1:01.08 | 1:33.96 | 2:07.35 | |||
8 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.63 | 1:04.75 | 1:37.53 | 2:10.41 | |||
9 | Robert Versteegen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 29.67 | 1:02.80 | 1:37.33 | 2:11.66 | |||
10 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | Vejle Svømmeklub | 30.82 | 1:03.96 | 1:38.97 | 2:14.29 | |||
11 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 30.55 | 1:05.13 | 1:41.44 | 2:17.75 | |||
12 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 32.25 | 1:07.46 | 1:44.31 | 2:19.87 | |||
- | Simon Juul Henriksen | 2001 | H2Odense | DNS | ||||||
Løb 11, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Den Lille Bager |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 1:50.91 |
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Nissen (2002) 1:59.41 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 2:06.22 |
Årg. 2007-2019: Esben F. Buchwaldt (2002) 2:29.18 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malthe Elkjær | 2003 | Vejle Svømmeklub | 28.98 | 1:01.11 | 1:33.64 | 2:05.57 | |||
2 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | H2Odense | 28.85 | 1:00.72 | 1:33.86 | 2:07.59 | |||
3 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 29.33 | 1:01.47 | 1:34.57 | 2:08.15 | |||
4 | Oliver Fenger | 2003 | Vejle Svømmeklub | 29.92 | 1:02.30 | 1:35.35 | 2:08.57 | |||
5 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 30.52 | 1:03.20 | 1:36.29 | 2:09.42 | |||
6 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 29.34 | 1:02.68 | 1:37.97 | 2:12.03 | |||
7 | Lasse Thulstrup | 2004 | Kolding SK | 31.37 | 1:05.97 | 1:41.26 | 2:14.23 | |||
8 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 29.97 | 1:03.56 | 1:38.84 | 2:15.03 | |||
9 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 30.98 | 1:05.62 | 1:41.74 | 2:16.10 | |||
10 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 31.72 | 1:07.19 | 1:43.98 | 2:19.17 | |||
11 | Jacob Toft | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 32.49 | 1:08.77 | 1:45.70 | 2:20.92 | |||
12 | Sebastian Neesgaard | 2004 | Vejle Svømmeklub | 31.33 | 1:06.38 | 1:44.59 | 2:22.35 | |||
13 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 32.41 | 1:08.17 | 1:45.66 | 2:22.80 | |||
14 | Simon Sandal | 2003 | Vejle Svømmeklub | 32.60 | 1:09.84 | 1:48.88 | 2:25.92 | |||
15 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 33.95 | 1:11.50 | 1:49.65 | 2:26.73 | |||
16 | Asger Als Olsen | 2004 | Kolding SK | 33.07 | 1:10.36 | 1:48.86 | 2:26.82 | |||
17 | Christopher V. Nielsen | 2004 | Kolding SK | 32.79 | 1:10.20 | 1:49.66 | 2:27.17 | |||
18 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | Holstebro Svømme Club | 35.27 | 1:13.40 | 1:51.49 | 2:28.15 | |||
19 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 35.22 | 1:13.79 | 1:52.67 | 2:28.69 | |||
20 | Rasmus Kabel | 2004 | Kolding SK | 34.44 | 1:12.95 | 1:52.86 | 2:30.20 | |||
21 | Frej Liltorp | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 35.31 | 1:15.43 | 1:55.90 | 2:34.66 | |||
22 | Simon Kruse Holm | 2004 | Odder Svømmeklub | 34.97 | 1:16.27 | 1:58.77 | 2:36.14 | |||
23 | Andreas Visby Hansen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 41.32 | 1:30.98 | 2:24.93 | 3:15.96 | |||
- | Varjan Sivakumar | 2003 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Christian R Pedersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 11, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Den Lille Bager |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 1:50.91 |
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Nissen (2002) 1:59.41 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 2:06.22 |
Årg. 2007-2019: Esben F. Buchwaldt (2002) 2:29.18 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian K Eriksen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 30.75 | 1:04.76 | 1:39.37 | 2:13.07 | |||
2 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | Odder Svømmeklub | 30.82 | 1:05.31 | 1:40.08 | 2:14.03 | |||
3 | Christian N. Christensen | 2006 | Kolding SK | 34.97 | 1:14.20 | 1:54.28 | 2:32.98 | |||
4 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 34.58 | 1:14.24 | 1:54.43 | 2:33.73 | |||
5 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 35.47 | 1:15.45 | 1:57.32 | 2:37.73 | |||
6 | Sofus Funder | 2005 | Vejle Svømmeklub | 2:40.40 | ||||||
7 | Anders Bank Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 37.40 | 1:20.93 | 2:05.40 | 2:46.57 | |||
8 | Mikkel Borreskov | 2005 | Holstebro Svømme Club | 37.16 | 1:20.66 | 2:05.57 | 2:48.35 | |||
9 | Tobias Damsgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 37.07 | 1:20.73 | 2:05.17 | 2:49.25 | |||
10 | Alexandru Ignat | 2006 | Horsens Svømmeklub | 39.35 | 1:25.68 | 2:14.20 | 3:02.46 | |||
11 | Simon Juel | 2006 | Vejle Svømmeklub | 42.41 | 1:29.93 | 2:18.16 | 3:03.16 | |||
12 | Holger Schjemte Skov | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 40.64 | 1:29.10 | 2:19.27 | 3:08.57 | |||
13 | Oliver Normand | 2005 | Svømmeklubben Koral | 41.16 | 1:30.10 | 2:22.32 | 3:11.80 | |||
Løb 11, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Den Lille Bager |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 1:50.91 |
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Nissen (2002) 1:59.41 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 2:06.22 |
Årg. 2007-2019: Esben F. Buchwaldt (2002) 2:29.18 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Peter Kristensen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 38.18 | 1:21.78 | 2:06.93 | 2:49.12 | |||
2 | Mads Emil Schwartz | 2008 | Vejle Svømmeklub | 39.33 | 1:26.00 | 2:12.54 | 2:54.95 | |||
3 | Angus Halle | 2007 | Odder Svømmeklub | 39.98 | 1:25.68 | 2:12.02 | 2:55.04 | |||
4 | Malthe Le Fevre | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 40.06 | 1:26.30 | 2:14.34 | 3:00.55 | |||
5 | Kasper Lisberg | 2007 | Odder Svømmeklub | 40.33 | 1:28.15 | 3:05.02 | ||||
6 | Toke Østergaard Pedersen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 39.62 | 1:27.07 | 2:18.00 | 3:08.31 | |||
7 | Terkel Klinkowsky | 2007 | Vejle Svømmeklub | 41.89 | 1:30.52 | 2:20.74 | 3:11.29 | |||
8 | Frey Sørensen | 2007 | Odder Svømmeklub | 41.42 | 1:32.58 | 2:23.77 | 3:13.50 | |||
9 | Kasper Nørby Poulsen | 2007 | Kolding SK | 45.56 | 1:36.92 | 2:29.33 | 3:18.94 | |||
10 | Alexander Breinholt | 2008 | Vejle Svømmeklub | 47.10 | 1:40.12 | 2:32.05 | 3:25.92 | |||
11 | Frederik Jørgensen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 46.59 | 1:40.34 | 3:50.62 | ||||
12 | Gustav Hansen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 48.48 | 1:47.93 | 2:52.03 | 3:53.15 | |||
13 | Hektor Bjerre | 2008 | Vejle Svømmeklub | 52.58 | 1:56.04 | 2:58.89 | 3:56.71 | |||
- | Antun Padovan-Özdemir | 2007 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Theodor van Den Berg | 2008 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Tristan Bjerre | 2007 | Vejle Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:19 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:19 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: PWC |
Årg. 2002-2003: Rikke Dehn (1999) 2:08.30 |
Årg. 2004-2005: Matilde Kjeldsen (1999) 2:16.09 |
Årg. 2006-2007: Clara Dreier (2004) 2:37.17 |
Årg. 2008-2019: Svava Kj. Gregersen (2004) 3:00.11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Snæfridur Sol | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 29.17 | 59.27 | 1:29.77 | 2:00.42 | 18-999 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Josefine Due | 2001 | Horsens Svømmeklub | 29.86 | 1:02.12 | 1:36.10 | 2:11.80 | |||
3 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 31.56 | 1:05.99 | 1:39.99 | 2:12.64 | |||
4 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 31.67 | 1:06.04 | 1:40.71 | 2:14.62 | |||
5 | Cecilie Baraviec | 2000 | H2Odense | 31.58 | 1:06.35 | 1:40.81 | 2:15.08 | |||
6 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.69 | 1:06.24 | 1:40.85 | 2:15.20 | |||
7 | Signe Villumsen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 31.80 | 1:07.37 | 1:43.11 | 2:18.23 | |||
8 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 33.17 | 1:09.40 | 1:46.70 | 2:23.61 | |||
9 | Emma Viborg Larsen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 31.93 | 1:07.71 | 1:45.42 | 2:23.72 | |||
10 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 32.97 | 1:10.91 | 1:50.14 | 2:28.76 | |||
11 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 34.02 | 1:12.16 | 1:51.18 | 2:30.22 | |||
- | Stine Knudsen | 1999 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: PWC |
Årg. 2002-2003: Rikke Dehn (1999) 2:08.30 |
Årg. 2004-2005: Matilde Kjeldsen (1999) 2:16.09 |
Årg. 2006-2007: Clara Dreier (2004) 2:37.17 |
Årg. 2008-2019: Svava Kj. Gregersen (2004) 3:00.11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 29.94 | 1:01.81 | 1:34.23 | 2:05.73 | 16-17 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 30.45 | 1:02.81 | 1:35.61 | 2:08.92 | |||
3 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 30.48 | 1:02.81 | 1:36.28 | 2:10.06 | |||
4 | Mia Borgensgaard | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 31.14 | 1:04.51 | 1:38.32 | 2:11.77 | |||
5 | Marie Christensen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 31.43 | 1:05.44 | 1:39.14 | 2:11.98 | |||
6 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | Vejle Svømmeklub | 31.59 | 1:08.39 | 1:41.06 | 2:14.32 | |||
7 | Ella Christiansen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 31.94 | 1:07.11 | 1:40.69 | 2:14.84 | |||
8 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 32.22 | 1:06.60 | 2:15.12 | ||||
9 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 30.68 | 1:05.31 | 1:40.78 | 2:15.94 | |||
10 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 31.59 | 1:06.50 | 1:41.66 | 2:16.85 | |||
11 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 32.63 | 1:08.16 | 1:43.52 | 2:18.45 | |||
12 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Vejle Svømmeklub | 32.36 | 1:07.61 | 1:43.39 | 2:18.61 | |||
13 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | Vejle Svømmeklub | 33.30 | 1:09.72 | 1:46.47 | 2:22.50 | |||
14 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | Vejle Svømmeklub | 33.09 | 1:09.59 | 1:45.82 | 2:22.92 | |||
15 | Mille Trier Pedersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 34.65 | 1:12.22 | 1:48.32 | 2:23.34 | |||
16 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 31.67 | 1:07.15 | 1:45.20 | 2:23.66 | |||
17 | Julie Hoffmann | 2003 | Holstebro Svømme Club | 34.12 | 1:12.08 | 1:49.69 | 2:27.08 | |||
18 | Maria Bech Andersen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 33.60 | 1:11.04 | 1:49.41 | 2:27.22 | |||
19 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 34.08 | 1:10.88 | 1:49.41 | 2:27.76 | |||
20 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.66 | 1:11.04 | 1:50.12 | 2:28.59 | |||
21 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 34.17 | 1:11.62 | 1:50.72 | 2:29.72 | |||
22 | Cecilie Sørensen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 37.74 | 1:19.42 | 2:02.74 | 2:44.33 | |||
23 | Gertrud Skov | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 39.78 | 1:25.10 | 2:10.77 | 2:55.08 | |||
- | Sara Høi Graversen | 2003 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: PWC |
Årg. 2002-2003: Rikke Dehn (1999) 2:08.30 |
Årg. 2004-2005: Matilde Kjeldsen (1999) 2:16.09 |
Årg. 2006-2007: Clara Dreier (2004) 2:37.17 |
Årg. 2008-2019: Svava Kj. Gregersen (2004) 3:00.11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 32.31 | 1:07.82 | 1:43.39 | 2:19.56 | |||
2 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | Horsens Svømmeklub | 32.68 | 1:08.29 | 1:44.54 | 2:20.52 | |||
3 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 31.74 | 1:07.36 | 2:20.55 | ||||
4 | Aurelia Pedersen | 2004 | H2Odense | 32.69 | 1:09.20 | 1:45.35 | 2:20.57 | |||
5 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | Odder Svømmeklub | 33.37 | 1:09.61 | 1:46.74 | 2:22.69 | |||
6 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 32.45 | 1:08.59 | 1:46.52 | 2:23.02 | |||
7 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 32.17 | 1:08.41 | 1:46.05 | 2:23.35 | |||
8 | Sofie Le Fevre | 2004 | Horsens Svømmeklub | 32.54 | 1:10.10 | 1:48.16 | 2:25.38 | |||
9 | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | 32.84 | 1:09.53 | 1:47.84 | 2:25.90 | |||
10 | Laura G. Nedergaard | 2005 | Odder Svømmeklub | 34.63 | 1:13.31 | 1:52.88 | 2:30.31 | |||
11 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | Kolding SK | 34.23 | 1:11.83 | 1:50.98 | 2:30.37 | |||
12 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 34.57 | 1:12.99 | 1:52.69 | 2:32.07 | |||
13 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 33.52 | 1:12.57 | 1:54.27 | 2:36.24 | |||
14 | Mette Barfoot | 2005 | Vejle Svømmeklub | 35.41 | 1:16.50 | 1:58.06 | 2:38.81 | |||
15 | Sophie Kronborg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 37.46 | 1:19.21 | 2:01.83 | 2:42.00 | |||
16 | Katrine Nørfjand | 2004 | Holstebro Svømme Club | 36.70 | 1:18.67 | 2:01.68 | 2:42.46 | |||
17 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 38.30 | 1:21.11 | 2:49.70 | ||||
18 | Bianca Truelsen Duevig | 2005 | Horsens Svømmeklub | 39.65 | 1:25.15 | 2:11.49 | 2:55.21 | |||
19 | Andrea Sønderby | 2004 | Holstebro Svømme Club | 39.05 | 1:26.15 | 2:11.81 | 2:56.90 | |||
20 | Leonora Holst Jensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 41.93 | 1:28.59 | 2:16.87 | 3:02.97 | |||
21 | Christina Christiansen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 45.08 | 1:34.95 | 2:25.70 | 3:10.86 | |||
22 | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 39.68 | 1:29.44 | 3:14.55 | ||||
- | Emilie Fig Kragh | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: PWC |
Årg. 2002-2003: Rikke Dehn (1999) 2:08.30 |
Årg. 2004-2005: Matilde Kjeldsen (1999) 2:16.09 |
Årg. 2006-2007: Clara Dreier (2004) 2:37.17 |
Årg. 2008-2019: Svava Kj. Gregersen (2004) 3:00.11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ida Rønnow | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 34.52 | 1:52.04 | 2:28.10 | 2:28.10 | 12-13 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 35.30 | 1:13.69 | 1:52.74 | 2:30.80 | 12-13 Aldersgruppe Rekord | ||
3 | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | 34.66 | 1:14.36 | 1:55.20 | 2:35.65 | |||
4 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 35.45 | 1:15.89 | 1:57.19 | 2:37.14 | 12-13 Aldersgruppe Rekord | ||
5 | Christine Mols | 2006 | Ringe Svømme Klub | 35.50 | 1:15.29 | 1:56.71 | 2:37.74 | |||
6 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 36.62 | 1:17.32 | 1:59.04 | 2:39.11 | |||
7 | Nora Louise Rebouh | 2006 | Holstebro Svømme Club | 37.95 | 1:19.99 | 2:02.75 | 2:45.80 | |||
8 | Freja Obert | 2006 | Odder Svømmeklub | 37.43 | 1:20.28 | 2:04.43 | 2:47.51 | |||
9 | Mille Holmberg | 2006 | Vejle Svømmeklub | 39.44 | 1:24.93 | 2:12.08 | 2:56.13 | |||
10 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | Odder Svømmeklub | 39.38 | 1:24.05 | 2:11.11 | 2:56.33 | |||
11 | Simone Trekær Klausen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 39.62 | 1:25.59 | 2:13.33 | 2:57.89 | |||
12 | Frida Ploug | 2007 | Ringe Svømme Klub | 40.53 | 1:26.81 | 2:14.88 | 3:00.99 | |||
13 | Julie Guldmann Møller | 2007 | Vejle Svømmeklub | 39.64 | 1:28.41 | 2:20.16 | 3:10.74 | |||
14 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 43.02 | 1:34.00 | 2:25.91 | 3:14.94 | |||
15 | Loa Dam Heinsvig | 2006 | Odder Svømmeklub | 44.80 | 1:34.25 | 2:26.36 | 3:16.68 | |||
16 | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | 44.35 | 1:35.95 | 2:27.99 | 3:18.61 | |||
17 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 44.31 | 1:35.32 | 2:30.22 | 3:18.78 | |||
18 | Astrid Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 49.26 | 1:46.69 | 2:45.13 | 3:40.10 | |||
19 | Kira Wolter | 2007 | Vejle Svømmeklub | 49.59 | 1:53.10 | 3:01.75 | 4:06.91 | |||
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: PWC |
Årg. 2002-2003: Rikke Dehn (1999) 2:08.30 |
Årg. 2004-2005: Matilde Kjeldsen (1999) 2:16.09 |
Årg. 2006-2007: Clara Dreier (2004) 2:37.17 |
Årg. 2008-2019: Svava Kj. Gregersen (2004) 3:00.11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Petersen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 40.26 | 2:11.64 | 2:57.15 | 0-11 Aldersgruppe Rekord | |||
2 | Signe Christensen | 2008 | Kolding SK | 40.65 | 1:27.19 | 2:15.58 | 3:02.14 | |||
3 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 41.87 | 1:34.64 | 2:28.82 | 3:17.45 | |||
4 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 47.98 | 1:43.47 | 2:39.93 | 3:29.88 | |||
5 | Karla Jæger | 2008 | Vejle Svømmeklub | 48.62 | 1:47.41 | 2:47.90 | 3:46.75 | |||
6 | Olivia Holmberg | 2009 | Vejle Svømmeklub | 51.96 | 1:50.97 | 2:52.23 | 3:50.58 | |||
7 | Emilia Daa Andersen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 51.57 | 1:52.60 | 2:55.73 | 3:51.54 | |||
8 | Anne Stæhr | 2008 | Vejle Svømmeklub | 50.55 | 1:50.59 | 2:52.01 | 3:51.77 | |||
9 | Ida Kjær Nordstrøm | 2008 | Vejle Svømmeklub | 54.37 | 1:55.68 | 2:56.68 | 3:54.52 | |||
10 | Alberte Andersen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 53.12 | 1:51.87 | 2:52.65 | 3:58.00 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:19 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:19 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Danske Bank |
Årg. 2001-2002: Tobias B. Bjerg (1998) 29.68 |
Årg. 2003-2004: Christian V. Rasmussen (1996) 31.93 |
Årg. 2005-2006: Elias Marius Elsgaard (2004) 33.52 |
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 39.91 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 30.03 | ||||||
2 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 30.22 | ||||||
3 | Henrik Lagoni | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 30.36 | ||||||
4 | Andreas Hougaard | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 30.80 | ||||||
5 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.97 | ||||||
6 | Malthe Burgaard | 2000 | H2Odense | 31.17 | ||||||
7 | Emil Knudsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.89 | ||||||
7 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.89 | ||||||
9 | Andreas Bui | 2000 | H2Odense | 31.94 | ||||||
10 | Christian Koch | 1998 | Horsens Svømmeklub | 31.95 | ||||||
11 | Alexander Fenger | 1999 | Vejle Svømmeklub | 32.12 | ||||||
12 | Oliver Phil Langsted | 1999 | Ringe Svømme Klub | 32.58 | ||||||
13 | Anders S. Andreasen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 32.89 | ||||||
14 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 34.23 | ||||||
15 | Alexander Jensen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 35.01 | ||||||
16 | Rasmus Abildgaard | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 35.51 | ||||||
17 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 35.65 | ||||||
18 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 38.81 | ||||||
- | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub | DSQ | 2 flyben v 25m | |||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Danske Bank |
Årg. 2001-2002: Tobias B. Bjerg (1998) 29.68 |
Årg. 2003-2004: Christian V. Rasmussen (1996) 31.93 |
Årg. 2005-2006: Elias Marius Elsgaard (2004) 33.52 |
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 39.91 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.37 | ||||||
2 | Anton Leth | 2002 | Vejle Svømmeklub | 31.77 | ||||||
3 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Vejle Svømmeklub | 32.09 | ||||||
4 | Oliver Hallenborg | 2002 | H2Odense | 32.30 | ||||||
5 | Jacob Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 32.39 | ||||||
6 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 32.44 | ||||||
7 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 32.60 | ||||||
8 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.89 | ||||||
9 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.44 | ||||||
10 | Sander Linde | 2002 | Ringe Svømme Klub | 34.68 | ||||||
11 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | Kolding SK | 34.85 | ||||||
12 | Mikkel Dam | 2002 | Svømmeklubben Koral | 36.46 | ||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Danske Bank |
Årg. 2001-2002: Tobias B. Bjerg (1998) 29.68 |
Årg. 2003-2004: Christian V. Rasmussen (1996) 31.93 |
Årg. 2005-2006: Elias Marius Elsgaard (2004) 33.52 |
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 39.91 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 32.86 | ||||||
2 | Oliver Fenger | 2003 | Vejle Svømmeklub | 33.48 | ||||||
3 | Kim Doan Nguyen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 33.55 | ||||||
4 | Jacob Lyse Søe | 2003 | Odder Svømmeklub | 35.44 | ||||||
5 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 35.96 | ||||||
6 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 36.39 | ||||||
7 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 36.90 | ||||||
8 | Alexander Johnsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 37.33 | ||||||
9 | Alexander Kjeldsen | 2004 | Kolding SK | 39.20 | ||||||
10 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 39.70 | ||||||
11 | Johannes Jonasen | 2004 | Kolding SK | 40.88 | ||||||
12 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | Kolding SK | 40.95 | ||||||
13 | Simon Kruse Holm | 2004 | Odder Svømmeklub | 42.19 | ||||||
14 | Rasmus Kabel | 2004 | Kolding SK | 43.38 | ||||||
15 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 46.78 | ||||||
16 | Bjørn W. H. Nielsen | 2004 | Kolding SK | 47.06 | ||||||
- | Marcus Reinholt Gjelstrup | 2003 | Odder Svømmeklub | DSQ | flere flyben v start | |||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Danske Bank |
Årg. 2001-2002: Tobias B. Bjerg (1998) 29.68 |
Årg. 2003-2004: Christian V. Rasmussen (1996) 31.93 |
Årg. 2005-2006: Elias Marius Elsgaard (2004) 33.52 |
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 39.91 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Dreschler | 2005 | Holstebro Svømme Club | 35.76 | ||||||
2 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 37.59 | ||||||
3 | Sebastian K Eriksen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 38.11 | ||||||
4 | Mads Berthold Schultz | 2005 | Horsens Svømmeklub | 39.87 | ||||||
5 | Matti Andersen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 39.92 | ||||||
6 | Daniel Busk | 2005 | Kolding SK | 39.94 | ||||||
7 | Thor Majgård | 2005 | Vejle Svømmeklub | 40.29 | ||||||
8 | Julius Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | 42.23 | ||||||
9 | Martin Christensen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 42.24 | ||||||
10 | Mads Mølgaard | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 42.71 | ||||||
11 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 43.13 | ||||||
12 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 43.30 | ||||||
13 | Daniel Landbo | 2005 | Horsens Svømmeklub | 43.62 | ||||||
14 | Jannick Franow | 2006 | Horsens Svømmeklub | 44.81 | ||||||
15 | Andreas Agger Hansen | 2005 | Kolding SK | 44.88 | ||||||
16 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 45.39 | ||||||
17 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 45.47 | ||||||
18 | Magnus Andersen | 2005 | Svømmeklubben Koral | 47.25 | ||||||
19 | Casper Batz | 2006 | Kolding SK | 48.10 | ||||||
20 | Oliver Normand | 2005 | Svømmeklubben Koral | 51.19 | ||||||
21 | Tobias Wemmelund | 2006 | Horsens Svømmeklub | 52.20 | ||||||
22 | Alexander Mogensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 52.21 | ||||||
23 | Simon Juel | 2006 | Vejle Svømmeklub | 55.83 | ||||||
24 | Holger Schjemte Skov | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 55.85 | ||||||
25 | Elias Scheffmann | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:02.75 | ||||||
- | Mateusz Majewski | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Danske Bank |
Årg. 2001-2002: Tobias B. Bjerg (1998) 29.68 |
Årg. 2003-2004: Christian V. Rasmussen (1996) 31.93 |
Årg. 2005-2006: Elias Marius Elsgaard (2004) 33.52 |
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 39.91 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Søren Graul | 2007 | Sc Hellas Salzgitter | 39.42 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Moritz Hartmann | 2007 | Vejle Svømmeklub | 42.78 | ||||||
3 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | Vejle Svømmeklub | 43.49 | ||||||
4 | Mikkel Stenkjær Nissen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 44.58 | ||||||
5 | Frederik N Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 45.78 | ||||||
6 | Peter Kristensen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 50.00 | ||||||
7 | Terkel Klinkowsky | 2007 | Vejle Svømmeklub | 51.01 | ||||||
8 | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 51.11 | ||||||
9 | Angus Halle | 2007 | Odder Svømmeklub | 51.23 | ||||||
10 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 51.99 | ||||||
11 | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 52.38 | ||||||
12 | Mikkel Bro Christensen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 52.96 | ||||||
13 | Lasse Knudsgaard | 2007 | Horsens Svømmeklub | 54.53 | ||||||
14 | Simon Christensen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 55.55 | ||||||
15 | Andreas Lang Lassen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 55.72 | ||||||
16 | Johannes Ravn | 2008 | Horsens Svømmeklub | 56.23 | ||||||
17 | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 57.73 | ||||||
18 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 57.74 | ||||||
19 | Rasmus Bjerre | 2008 | Ringe Svømme Klub | 1:01.86 | ||||||
20 | Laurits Damsted Lund | 2007 | Ringe Svømme Klub | 1:02.58 | ||||||
21 | Fedor Akulov | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:03.24 | ||||||
22 | Anders Yde | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:03.94 | ||||||
23 | Gustav Hansen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:04.07 | ||||||
24 | Gustav Vangsgaard | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:04.32 | ||||||
25 | Alexander Breinholt | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:04.60 | ||||||
26 | Marius Rosen Lundsfryd | 2008 | Ringe Svømme Klub | 1:11.32 | ||||||
27 | Asger Juel | 2009 | Vejle Svømmeklub | 1:30.92 | ||||||
- | Antun Padovan-Özdemir | 2007 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Theodor van Den Berg | 2008 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anes Hajrovic | 2008 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Christian Storm Stengaard | 2008 | Horsens Svømmeklub | DSQ | flere flyben v start | |||||
- | Darius Ignat | 2010 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej sam ber 25m | |||||
- | Jacob Wemmelund | 2008 | Horsens Svømmeklub | DSQ | asyn arme | |||||
- | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | DSQ | en hånd vend 25m | |||||
- | Villiam K. Carstensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DSQ | flere flyben v start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:19 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:19 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: REMA 1000 |
Årg. 2002-2003: Julie Pavon Friis (1999) 33.51 |
Årg. 2004-2005: Sarah Kildahl (2004) 35.66 |
Årg. 2006-2007: Benedicte Them Jensen (2004) 39.99 |
Årg. 2008-2019: Alberte Kirk Langschwager (2007) 47.50 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helene Olesen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 34.30 | ||||||
2 | Freja Nicholas | 2000 | H2Odense | 34.99 | ||||||
3 | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | 36.74 | ||||||
4 | Freya Ellehus | 2000 | H2Odense | 36.95 | ||||||
5 | Trine Dam | 2001 | Svømmeklubben Koral | 37.10 | ||||||
6 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 38.51 | ||||||
7 | Maria Mortensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 39.49 | ||||||
8 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 39.90 | ||||||
9 | Bianca Skjerning | 2001 | Ringe Svømme Klub | 43.55 | ||||||
- | Anna Emile Skjerning | 1999 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: REMA 1000 |
Årg. 2002-2003: Julie Pavon Friis (1999) 33.51 |
Årg. 2004-2005: Sarah Kildahl (2004) 35.66 |
Årg. 2006-2007: Benedicte Them Jensen (2004) 39.99 |
Årg. 2008-2019: Alberte Kirk Langschwager (2007) 47.50 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Batz | 2003 | Kolding SK | 34.27 | ||||||
2 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 34.80 | ||||||
3 | Johanne A Andersson | 2003 | H2Odense | 36.04 | ||||||
4 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 36.35 | ||||||
5 | Maiken Hougaard | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 36.38 | ||||||
6 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 38.20 | ||||||
7 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | Vejle Svømmeklub | 40.51 | ||||||
8 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 40.81 | ||||||
9 | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 41.65 | ||||||
10 | Gertrud Skov | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 43.60 | ||||||
11 | Julie Jensen | 2003 | Odder Svømmeklub | 44.51 | ||||||
12 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 49.16 | ||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: REMA 1000 |
Årg. 2002-2003: Julie Pavon Friis (1999) 33.51 |
Årg. 2004-2005: Sarah Kildahl (2004) 35.66 |
Årg. 2006-2007: Benedicte Them Jensen (2004) 39.99 |
Årg. 2008-2019: Alberte Kirk Langschwager (2007) 47.50 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | Vejle Svømmeklub | 38.85 | ||||||
2 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 39.29 | ||||||
3 | Johanne Heilmann | 2005 | Kolding SK | 39.55 | ||||||
4 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub | 39.70 | ||||||
5 | Victoria Broch | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 39.85 | ||||||
6 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 40.54 | ||||||
7 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | Holstebro Svømme Club | 40.86 | ||||||
8 | Mille Veiler | 2005 | Kolding SK | 42.81 | ||||||
9 | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | 43.14 | ||||||
10 | Kathrine Hvidberg | 2004 | Ringe Svømme Klub | 43.26 | ||||||
11 | Caden Halle | 2005 | Odder Svømmeklub | 43.35 | ||||||
12 | Laura Frost Rainer | 2005 | Vejle Svømmeklub | 43.40 | ||||||
13 | Mathilde Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 44.52 | ||||||
14 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 45.16 | ||||||
15 | Dicte Westphal | 2005 | Horsens Svømmeklub | 45.25 | ||||||
16 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 47.98 | ||||||
17 | Leonora Holst Jensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 49.31 | ||||||
18 | Frida Hollesen | 2005 | Odder Svømmeklub | 51.12 | ||||||
19 | Julie Langberg Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 52.36 | ||||||
- | Emilie Fig Kragh | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: REMA 1000 |
Årg. 2002-2003: Julie Pavon Friis (1999) 33.51 |
Årg. 2004-2005: Sarah Kildahl (2004) 35.66 |
Årg. 2006-2007: Benedicte Them Jensen (2004) 39.99 |
Årg. 2008-2019: Alberte Kirk Langschwager (2007) 47.50 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 39.27 | 12-13 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 40.51 | ||||||
3 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 42.47 | ||||||
4 | Therese J Helt | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 42.48 | ||||||
5 | Freya Thorsgaard | 2006 | Svømmeklubben Koral | 42.55 | ||||||
6 | Alista Maslobojeva | 2007 | Vejle Svømmeklub | 43.19 | ||||||
7 | Mille Holmberg | 2006 | Vejle Svømmeklub | 43.76 | ||||||
8 | Frida Høj Foldager | 2006 | Vejle Svømmeklub | 44.51 | ||||||
9 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 46.01 | ||||||
10 | Emilia Spangsberg | 2007 | Kolding SK | 47.57 | ||||||
11 | Andrea Højbjerg | 2007 | Vejle Svømmeklub | 48.35 | ||||||
12 | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | 49.13 | ||||||
13 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 49.64 | ||||||
14 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 50.55 | ||||||
15 | Penelope Kamp Teglgård | 2006 | Horsens Svømmeklub | 51.71 | ||||||
16 | Augusta Dalsgaard | 2007 | Vejle Svømmeklub | 51.76 | ||||||
17 | Ea Gram Møller | 2006 | Vejle Svømmeklub | 52.43 | ||||||
18 | Frida Ploug | 2007 | Ringe Svømme Klub | 54.07 | ||||||
19 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 54.78 | ||||||
20 | Signe Magelund Møller | 2006 | Kolding SK | 55.03 | ||||||
21 | Olivia Josefine Brice | 2007 | Horsens Svømmeklub | 55.30 | ||||||
22 | Kira Wolter | 2007 | Vejle Svømmeklub | 56.75 | ||||||
23 | Gabrielle Haahr Uhd | 2007 | Vejle Svømmeklub | 57.76 | ||||||
24 | Astrid Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 58.22 | ||||||
25 | Astrid Bentzen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:01.68 | ||||||
26 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:02.33 | ||||||
27 | Nicoline H. Ridings | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:05.51 | ||||||
- | Emilie Boulund | 2006 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Olivia Hemmeløff | 2006 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Dicte Sundall Aagaard | 2007 | Horsens Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend | |||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: REMA 1000 |
Årg. 2002-2003: Julie Pavon Friis (1999) 33.51 |
Årg. 2004-2005: Sarah Kildahl (2004) 35.66 |
Årg. 2006-2007: Benedicte Them Jensen (2004) 39.99 |
Årg. 2008-2019: Alberte Kirk Langschwager (2007) 47.50 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | Ringe Svømme Klub | 49.59 | ||||||
2 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 50.82 | ||||||
3 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | Vejle Svømmeklub | 52.95 | ||||||
4 | Olivia Holmberg | 2009 | Vejle Svømmeklub | 52.96 | ||||||
5 | Frida Nielsen Tomzak | 2009 | Horsens Svømmeklub | 53.17 | ||||||
6 | Sigrid Drachmann Lorenzen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 53.97 | ||||||
7 | Anne Stæhr | 2008 | Vejle Svømmeklub | 54.73 | ||||||
8 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 56.84 | ||||||
9 | Ines Novosel Madsen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 57.13 | ||||||
10 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 57.27 | ||||||
11 | Sofie Bak | 2008 | Ringe Svømme Klub | 58.52 | ||||||
12 | Julie Olsen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 58.62 | ||||||
13 | Tilde Tinggård Truelsen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 59.37 | ||||||
14 | Karen Glejbjerg Strunge | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:00.27 | ||||||
15 | Meiko Nakatani | 2010 | Vejle Svømmeklub | 1:01.16 | ||||||
16 | Karla Jæger | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:02.26 | ||||||
17 | Ann-Maria Malou Windfeld | 2009 | Vejle Svømmeklub | 1:08.70 | ||||||
18 | Frida Nielsen Skytte | 2008 | Horsens Svømmeklub | 1:08.77 | ||||||
19 | Andrea Grøndal | 2009 | Horsens Svømmeklub | 1:13.65 | ||||||
- | Anne Caroline Dahl Reher | 2009 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ingebeth S Christophersen | 2008 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | Vejle Svømmeklub | DSQ | en hånd v indslag | |||||
- | Signe Madsen | 2009 | Horsens Svømmeklub | DSQ | asynkron ben 25m | |||||
- | Sille Freltoft | 2008 | Vejle Svømmeklub | DSQ | flere ben i udsvøm | |||||
- | Vigga Nikoline Hermansen | 2009 | Horsens Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend 50m | |||||
- | Vigga Rasmussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej samt ber 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:19 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:19 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Protemp |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 2:08.90 |
Årg. 2003-2004: Nicolaj Løth Andersen (2001) 2:12.63 |
Årg. 2005-2006: Rasmus Udbye (2000) 2:27.26 |
Årg. 2007-2019: Artúr Jegesi (2002) 2:44.05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 29.85 | 1:01.78 | 1:33.54 | 2:04.70 | 19-999 Aldersgruppe Rekord | ||
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Protemp |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 2:08.90 |
Årg. 2003-2004: Nicolaj Løth Andersen (2001) 2:12.63 |
Årg. 2005-2006: Rasmus Udbye (2000) 2:27.26 |
Årg. 2007-2019: Artúr Jegesi (2002) 2:44.05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 30.59 | 1:04.02 | 1:38.08 | 2:12.24 | |||
2 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.35 | 1:08.90 | 1:45.95 | 2:22.45 | |||
3 | Johann Kristian Møller | 2001 | Vejle Svømmeklub | 34.88 | 1:11.51 | 1:47.31 | 2:23.27 | |||
4 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | Vejle Svømmeklub | 37.04 | 1:16.80 | 1:57.81 | 2:38.28 | |||
5 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 1:21.25 | 2:06.45 | 2:51.25 | ||||
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Protemp |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 2:08.90 |
Årg. 2003-2004: Nicolaj Løth Andersen (2001) 2:12.63 |
Årg. 2005-2006: Rasmus Udbye (2000) 2:27.26 |
Årg. 2007-2019: Artúr Jegesi (2002) 2:44.05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Vejle Svømmeklub | 32.63 | 1:07.04 | 1:40.26 | 2:13.08 | |||
2 | Kasper Johnsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 31.08 | 1:05.75 | 1:41.30 | 2:15.84 | |||
3 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | H2Odense | 32.65 | 1:06.87 | 1:42.06 | 2:16.03 | |||
4 | Victor Nygaard | 2003 | H2Odense | 32.06 | 1:06.80 | 1:42.28 | 2:16.35 | |||
5 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | Vejle Svømmeklub | 35.09 | 1:12.68 | 1:50.58 | 2:29.64 | |||
6 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 35.79 | 1:14.97 | 1:55.33 | 2:32.39 | |||
- | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | DSQ | ej forts bev vend125 | |||||
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Protemp |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 2:08.90 |
Årg. 2003-2004: Nicolaj Løth Andersen (2001) 2:12.63 |
Årg. 2005-2006: Rasmus Udbye (2000) 2:27.26 |
Årg. 2007-2019: Artúr Jegesi (2002) 2:44.05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | Odder Svømmeklub | 35.54 | 1:12.95 | 1:50.11 | 2:26.92 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 38.59 | 1:20.93 | 2:45.29 | ||||
3 | Max Venborg Kromann | 2005 | Vejle Svømmeklub | 39.50 | 1:22.22 | 2:06.85 | 2:50.04 | |||
4 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 41.15 | 1:24.99 | 2:09.14 | 2:51.77 | |||
5 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 41.28 | 1:26.74 | 2:11.65 | 2:54.91 | |||
6 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 40.73 | 1:26.67 | 2:12.64 | 2:56.16 | |||
7 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 2:19.37 | 3:05.52 | |||||
Løb 15, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Protemp |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 2:08.90 |
Årg. 2003-2004: Nicolaj Løth Andersen (2001) 2:12.63 |
Årg. 2005-2006: Rasmus Udbye (2000) 2:27.26 |
Årg. 2007-2019: Artúr Jegesi (2002) 2:44.05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | Vejle Svømmeklub | 40.63 | 1:25.55 | 2:10.93 | 2:54.34 | |||
- | Hektor Bjerre | 2008 | Vejle Svømmeklub | DSQ | ej forts bev v 150m | |||||
- | Mads Emil Schwartz | 2008 | Vejle Svømmeklub | DSQ | svøm på mave v 75m | |||||
- | Magne Andersen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | ej forts bev v 100m | |||||
- | Toke Østergaard Pedersen | 2007 | Vejle Svømmeklub | DSQ | 2 tag på mave v 150m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:19 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:19 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 16, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Middelfart Sparekasse |
Årg. 2002-2003: Amalie Østrup (1997) 2:21.16 |
Årg. 2004-2005: Cecilie Grøndal (2002) 2:27.67 |
Årg. 2006-2007: Sofie A. Wolf (2006) 2:43.23 |
Årg. 2008-2019: Lærke Jervelund (2007) 3:29.07 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Snæfridur Sol | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 33.69 | 1:08.66 | 1:42.81 | 2:17.16 | |||
2 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub | 34.14 | 1:10.62 | 1:47.12 | 2:24.43 | |||
3 | Mille C. Berg | 2001 | Horsens Svømmeklub | 35.32 | 1:13.41 | 1:51.21 | 2:28.20 | |||
4 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 33.97 | 1:11.61 | 1:50.68 | 2:30.32 | |||
5 | Natascha Alexandra Green | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 35.56 | 1:14.84 | 1:55.72 | 2:36.22 | |||
6 | Maja Nielsen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 40.32 | 1:26.70 | 2:14.50 | 3:03.36 | |||
Løb 16, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Middelfart Sparekasse |
Årg. 2002-2003: Amalie Østrup (1997) 2:21.16 |
Årg. 2004-2005: Cecilie Grøndal (2002) 2:27.67 |
Årg. 2006-2007: Sofie A. Wolf (2006) 2:43.23 |
Årg. 2008-2019: Lærke Jervelund (2007) 3:29.07 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.26 | 1:07.89 | 1:44.28 | 2:21.23 | |||
2 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 34.60 | 1:12.18 | 1:50.57 | 2:27.05 | |||
3 | Marie Christensen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 35.68 | 1:13.83 | 1:52.74 | 2:31.06 | |||
4 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 36.14 | 1:15.24 | 1:56.00 | 2:34.81 | |||
5 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Vejle Svømmeklub | 36.48 | 1:16.44 | 1:56.94 | 2:37.69 | |||
6 | Kristine Hülsen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 36.47 | 1:15.70 | 1:56.33 | 2:38.17 | |||
7 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | Vejle Svømmeklub | 38.89 | 1:20.10 | 2:01.81 | 2:42.55 | |||
8 | Ida Kjærdgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 39.13 | 1:20.68 | 2:02.89 | 2:43.58 | |||
9 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 37.26 | 1:19.05 | 2:03.47 | 2:46.42 | |||
10 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | Vejle Svømmeklub | 39.21 | 1:21.70 | 2:05.34 | 2:48.36 | |||
Løb 16, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Middelfart Sparekasse |
Årg. 2002-2003: Amalie Østrup (1997) 2:21.16 |
Årg. 2004-2005: Cecilie Grøndal (2002) 2:27.67 |
Årg. 2006-2007: Sofie A. Wolf (2006) 2:43.23 |
Årg. 2008-2019: Lærke Jervelund (2007) 3:29.07 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | Kolding SK | 34.29 | 1:11.50 | 1:49.54 | 2:26.80 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | H2Odense | 34.23 | 1:12.10 | 1:51.32 | 2:28.78 | |||
3 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | Vejle Svømmeklub | 35.45 | 1:12.55 | 1:50.94 | 2:29.67 | |||
4 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | Odder Svømmeklub | 36.45 | 1:14.80 | 1:54.24 | 2:33.42 | |||
5 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | Kolding SK | 36.68 | 1:15.75 | 1:56.01 | 2:35.80 | |||
6 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 36.37 | 1:15.77 | 1:56.46 | 2:35.92 | |||
7 | Emilie Moberg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 37.39 | 1:18.26 | 1:59.56 | 2:39.23 | |||
8 | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 36.99 | 1:16.79 | 1:58.49 | 2:41.28 | |||
9 | Laura G. Nedergaard | 2005 | Odder Svømmeklub | 39.27 | 1:21.60 | 2:04.12 | 2:44.42 | |||
10 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | Vejle Svømmeklub | 38.12 | 1:19.27 | 2:02.21 | 2:45.17 | |||
11 | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | 37.51 | 1:18.96 | 2:02.16 | 2:45.59 | |||
12 | Caden Halle | 2005 | Odder Svømmeklub | 39.19 | 1:22.24 | 2:05.84 | 2:47.93 | |||
13 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 40.33 | 1:24.49 | 2:09.37 | 2:54.21 | |||
14 | Laura Frost Rainer | 2005 | Vejle Svømmeklub | 41.49 | 1:25.93 | 2:11.74 | 2:56.27 | |||
15 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 42.74 | 1:28.39 | 2:14.36 | 2:58.79 | |||
16 | Kirstine Buch | 2005 | Svømmeklubben Koral | 42.08 | 1:28.63 | 2:59.34 | ||||
17 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 46.37 | 1:36.64 | 2:28.48 | 3:20.15 | |||
- | Emilie Fig Kragh | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Middelfart Sparekasse |
Årg. 2002-2003: Amalie Østrup (1997) 2:21.16 |
Årg. 2004-2005: Cecilie Grøndal (2002) 2:27.67 |
Årg. 2006-2007: Sofie A. Wolf (2006) 2:43.23 |
Årg. 2008-2019: Lærke Jervelund (2007) 3:29.07 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Bach | 2006 | Holstebro Svømme Club | 39.36 | 1:21.53 | 2:04.26 | 2:46.93 | |||
2 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 41.63 | 1:25.56 | 2:09.69 | 2:51.32 | |||
3 | Laura Vibe Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 41.73 | 1:27.25 | 2:13.02 | 2:56.21 | |||
4 | Nanna Højstrøm | 2007 | Kolding SK | 42.77 | 1:28.94 | 2:16.82 | 3:02.72 | |||
5 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 40.76 | 1:25.12 | 2:14.44 | 3:02.80 | |||
6 | Annemone Rasmussen | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 43.10 | 1:29.95 | 2:18.53 | 3:05.62 | |||
7 | Lærke Jervelund | 2007 | Vejle Svømmeklub | 46.59 | 1:35.32 | 2:25.23 | 3:12.41 | |||
8 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | Ringe Svømme Klub | 46.29 | 1:37.12 | 2:27.90 | 3:16.70 | |||
9 | Julie Guldmann Møller | 2007 | Vejle Svømmeklub | 45.53 | 1:36.48 | 2:27.89 | 3:20.32 | |||
- | Amalie Thomsen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej forts bev 100m | |||||
- | Emilie Boulund | 2006 | Kolding SK | DSQ | ej forts bev 75m | |||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Middelfart Sparekasse |
Årg. 2002-2003: Amalie Østrup (1997) 2:21.16 |
Årg. 2004-2005: Cecilie Grøndal (2002) 2:27.67 |
Årg. 2006-2007: Sofie A. Wolf (2006) 2:43.23 |
Årg. 2008-2019: Lærke Jervelund (2007) 3:29.07 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 59.29 | 2:01.22 | 3:03.97 | 4:03.25 | |||
2 | Ida Kjær Nordstrøm | 2008 | Vejle Svømmeklub | 57.70 | 2:01.38 | 3:06.93 | 4:07.33 | |||
- | Alberte Andersen | 2008 | Vejle Svømmeklub | DSQ | ej forts bev 75m | |||||
- | Alberte Knudsen | 2009 | Vejle Svømmeklub | DSQ | svøm på mave 125m | |||||
- | Anne Stæhr | 2008 | Vejle Svømmeklub | DSQ | afsl på mave 200m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:19 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:19 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 17, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Autocentralen |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 55.68 |
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Andersen (2002) 59.18 |
Årg. 2005-2006: Casper Eickhardt (1999) 1:05.15 |
Årg. 2007-2019: David Hjort (2000) 1:21.99 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub | 25.87 | 55.27 | |||||
2 | David Hjort | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 26.52 | 57.99 | |||||
3 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 27.84 | 59.19 | |||||
4 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 28.30 | 1:00.42 | |||||
5 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 29.49 | 1:01.74 | |||||
6 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 29.00 | 1:01.95 | |||||
Løb 17, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Autocentralen |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 55.68 |
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Andersen (2002) 59.18 |
Årg. 2005-2006: Casper Eickhardt (1999) 1:05.15 |
Årg. 2007-2019: David Hjort (2000) 1:21.99 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Vejle Svømmeklub | 27.48 | 1:00.34 | |||||
2 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 28.09 | 1:00.36 | |||||
3 | Christian L H Frederiksen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 28.65 | 1:00.48 | |||||
4 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Vejle Svømmeklub | 28.60 | 1:01.34 | |||||
5 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 29.07 | 1:01.38 | |||||
6 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 28.90 | 1:01.66 | |||||
7 | Andreas Kronborg | 2002 | Vejle Svømmeklub | 28.64 | 1:01.75 | |||||
8 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 29.17 | 1:01.98 | |||||
9 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 28.71 | 1:02.26 | |||||
10 | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub | 29.34 | 1:03.71 | |||||
11 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 30.13 | 1:05.32 | |||||
12 | Jacob Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 31.69 | 1:07.69 | |||||
13 | Mikkel Dam | 2002 | Svømmeklubben Koral | 35.04 | 1:19.73 | |||||
Løb 17, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Autocentralen |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 55.68 |
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Andersen (2002) 59.18 |
Årg. 2005-2006: Casper Eickhardt (1999) 1:05.15 |
Årg. 2007-2019: David Hjort (2000) 1:21.99 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 29.07 | 1:02.05 | |||||
2 | Mads Juul Henriksen | 2004 | H2Odense | 28.82 | 1:02.73 | |||||
3 | Kasper Johnsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 30.75 | 1:06.67 | |||||
4 | Jacob Lyse Søe | 2003 | Odder Svømmeklub | 31.29 | 1:06.90 | |||||
5 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 31.27 | 1:07.76 | |||||
6 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 31.18 | 1:07.85 | |||||
7 | Sune Schaarup | 2003 | Vejle Svømmeklub | 33.53 | 1:09.71 | |||||
8 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 33.14 | 1:11.74 | |||||
9 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 33.85 | 1:14.54 | |||||
10 | Vania Danilkin | 2004 | Kolding SK | 34.51 | 1:15.23 | |||||
11 | Simon Sandal | 2003 | Vejle Svømmeklub | 33.94 | 1:16.30 | |||||
12 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | Vejle Svømmeklub | 36.77 | 1:19.14 | |||||
13 | Jonas Abildgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 35.99 | 1:19.24 | |||||
14 | Asger Als Olsen | 2004 | Kolding SK | 36.23 | 1:21.23 | |||||
15 | Frej Liltorp | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 39.47 | 1:31.25 | |||||
Løb 17, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Autocentralen |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 55.68 |
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Andersen (2002) 59.18 |
Årg. 2005-2006: Casper Eickhardt (1999) 1:05.15 |
Årg. 2007-2019: David Hjort (2000) 1:21.99 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thor Majgård | 2005 | Vejle Svømmeklub | 34.37 | 1:13.59 | |||||
2 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 34.85 | 1:14.55 | |||||
3 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 35.85 | 1:21.74 | |||||
4 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 37.27 | 1:22.88 | |||||
5 | Anders Bank Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 42.16 | 1:29.41 | |||||
6 | Martin Christensen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 41.81 | 1:29.90 | |||||
7 | Tobias Damsgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 41.25 | 1:32.91 | |||||
8 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 43.61 | 1:37.01 | |||||
9 | Magnus Andersen | 2005 | Svømmeklubben Koral | 45.49 | 1:44.62 | |||||
Løb 17, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Autocentralen |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 55.68 |
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Andersen (2002) 59.18 |
Årg. 2005-2006: Casper Eickhardt (1999) 1:05.15 |
Årg. 2007-2019: David Hjort (2000) 1:21.99 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Moritz Hartmann | 2007 | Vejle Svømmeklub | 39.07 | 1:28.37 | |||||
2 | Mikkel Bro Christensen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 46.14 | 1:50.50 | |||||
3 | Kasper Lisberg | 2007 | Odder Svømmeklub | 51.82 | 1:55.06 | |||||
4 | Frey Sørensen | 2007 | Odder Svømmeklub | 55.08 | 2:04.99 | |||||
- | Antun Padovan-Özdemir | 2007 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:19 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:20 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 18, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Audi Fredericia |
Årg. 2002-2003: Cecilie Lykke Hansen (1999) 1:05.23 |
Årg. 2004-2005: Sascha Lausten (2002) 1:11.72 |
Årg. 2006-2007: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:19.90 |
Årg. 2008-2019: Ann-Katrine Windfeld (2006) 1:47.16 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Signe Villumsen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 30.83 | 1:05.13 | |||||
2 | Josefine Due | 2001 | Horsens Svømmeklub | 30.42 | 1:05.26 | |||||
3 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub | 31.22 | 1:06.62 | |||||
4 | Freya Ellehus | 2000 | H2Odense | 32.30 | 1:09.03 | |||||
5 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 34.30 | 1:14.46 | |||||
6 | Trine Dam | 2001 | Svømmeklubben Koral | 36.00 | 1:19.68 | |||||
- | Stine Knudsen | 1999 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 18, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Audi Fredericia |
Årg. 2002-2003: Cecilie Lykke Hansen (1999) 1:05.23 |
Årg. 2004-2005: Sascha Lausten (2002) 1:11.72 |
Årg. 2006-2007: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:19.90 |
Årg. 2008-2019: Ann-Katrine Windfeld (2006) 1:47.16 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mia Borgensgaard | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 30.59 | 1:04.16 | 16-17 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 31.77 | 1:06.77 | |||||
3 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | Vejle Svømmeklub | 31.59 | 1:09.00 | |||||
4 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 33.03 | 1:09.79 | |||||
5 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.66 | 1:12.33 | |||||
6 | Mille Trier Pedersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 34.97 | 1:14.11 | |||||
7 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 34.34 | 1:16.89 | |||||
8 | Cecilie Sørensen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 41.18 | 1:29.09 | |||||
- | Sara Høi Graversen | 2003 | Svømmeklubben Koral | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 18, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Audi Fredericia |
Årg. 2002-2003: Cecilie Lykke Hansen (1999) 1:05.23 |
Årg. 2004-2005: Sascha Lausten (2002) 1:11.72 |
Årg. 2006-2007: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:19.90 |
Årg. 2008-2019: Ann-Katrine Windfeld (2006) 1:47.16 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 31.22 | 1:06.12 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Sofie Le Fevre | 2004 | Horsens Svømmeklub | 31.04 | 1:07.46 | |||||
3 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub | 32.49 | 1:09.59 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | ||||
4 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | H2Odense | 32.83 | 1:09.76 | |||||
5 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | Horsens Svømmeklub | 34.65 | 1:14.34 | |||||
6 | Aurelia Pedersen | 2004 | H2Odense | 34.49 | 1:14.70 | |||||
7 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 35.17 | 1:15.99 | |||||
8 | Mille Veiler | 2005 | Kolding SK | 36.19 | 1:18.96 | |||||
9 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 35.90 | 1:19.03 | |||||
10 | Emilie Moberg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 37.73 | 1:21.68 | |||||
11 | Mette Barfoot | 2005 | Vejle Svømmeklub | 36.97 | 1:21.91 | |||||
- | Kathrine Hvidberg | 2004 | Ringe Svømme Klub | DSQ | ej samt berør v 100m | |||||
Løb 18, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Audi Fredericia |
Årg. 2002-2003: Cecilie Lykke Hansen (1999) 1:05.23 |
Årg. 2004-2005: Sascha Lausten (2002) 1:11.72 |
Årg. 2006-2007: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:19.90 |
Årg. 2008-2019: Ann-Katrine Windfeld (2006) 1:47.16 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Hvidberg | 2007 | Ringe Svømme Klub | 41.89 | 1:31.65 | |||||
2 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 43.60 | 1:34.46 | |||||
3 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 50.16 | 1:40.85 | |||||
4 | Frida Høj Foldager | 2006 | Vejle Svømmeklub | 46.06 | 1:41.39 | |||||
5 | Andrea Højbjerg | 2007 | Vejle Svømmeklub | 50.34 | 1:45.01 | |||||
6 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | Odder Svømmeklub | 48.47 | 1:46.07 | |||||
7 | Loa Dam Heinsvig | 2006 | Odder Svømmeklub | 48.02 | 1:47.61 | |||||
8 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 50.48 | 1:54.51 | |||||
9 | Ea Gram Møller | 2006 | Vejle Svømmeklub | 48.47 | 1:54.98 | |||||
10 | Augusta Dalsgaard | 2007 | Vejle Svømmeklub | 58.18 | 2:00.98 | |||||
Løb 18, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Audi Fredericia |
Årg. 2002-2003: Cecilie Lykke Hansen (1999) 1:05.23 |
Årg. 2004-2005: Sascha Lausten (2002) 1:11.72 |
Årg. 2006-2007: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:19.90 |
Årg. 2008-2019: Ann-Katrine Windfeld (2006) 1:47.16 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 49.48 | 1:46.71 | 0-11 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Emilia Daa Andersen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 55.57 | 2:03.61 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:20 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:20 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 19, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: NEM Forsikring |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 58.71 |
Årg. 2003-2004: Rasmus Udbye (2000) 1:03.73 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 1:03.71 |
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 1:19.82 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 26.97 | 58.95 | |||||
2 | Malthe Burgaard | 2000 | H2Odense | 28.67 | 1:01.52 | |||||
3 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 28.96 | 1:01.61 | |||||
4 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 27.26 | 1:01.64 | |||||
5 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 29.62 | 1:02.01 | |||||
6 | Andreas Bui | 2000 | H2Odense | 29.01 | 1:02.14 | |||||
7 | Andreas Hougaard | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 29.45 | 1:02.40 | |||||
8 | Christian Koch | 1998 | Horsens Svømmeklub | 30.68 | 1:03.36 | |||||
9 | Anders S. Andreasen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 30.86 | 1:03.85 | |||||
10 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 29.27 | 1:03.88 | |||||
11 | Emil Knudsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.08 | 1:05.24 | |||||
12 | Rasmus Abildgaard | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 31.67 | 1:10.03 | |||||
13 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 34.15 | 1:12.98 | |||||
14 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 35.69 | 1:17.14 | |||||
Løb 19, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: NEM Forsikring |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 58.71 |
Årg. 2003-2004: Rasmus Udbye (2000) 1:03.73 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 1:03.71 |
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 1:19.82 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 27.73 | 1:00.74 | |||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Vejle Svømmeklub | 28.12 | 1:01.76 | |||||
3 | Gustav Stahl | 2002 | H2Odense | 28.42 | 1:03.53 | |||||
4 | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub | 31.10 | 1:03.82 | |||||
5 | Johann Kristian Møller | 2001 | Vejle Svømmeklub | 1:05.48 | ||||||
6 | Oliver Hallenborg | 2002 | H2Odense | 32.30 | 1:06.67 | |||||
7 | Anton Leth | 2002 | Vejle Svømmeklub | 1:07.03 | ||||||
8 | Sander Linde | 2002 | Ringe Svømme Klub | 31.23 | 1:07.06 | |||||
9 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.40 | 1:07.66 | |||||
10 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 32.60 | 1:07.81 | |||||
11 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | Kolding SK | 33.17 | 1:09.63 | |||||
12 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | Vejle Svømmeklub | 33.06 | 1:10.90 | |||||
13 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 32.68 | 1:10.93 | |||||
14 | Mikkel Dam | 2002 | Svømmeklubben Koral | 35.55 | 1:15.31 | |||||
15 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 35.35 | 1:20.06 | |||||
- | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej rygl ved afsl 50m | |||||
Løb 19, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: NEM Forsikring |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 58.71 |
Årg. 2003-2004: Rasmus Udbye (2000) 1:03.73 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 1:03.71 |
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 1:19.82 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | H2Odense | 30.01 | 1:03.26 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Malthe Elkjær | 2003 | Vejle Svømmeklub | 29.61 | 1:03.35 | |||||
3 | Oliver Fenger | 2003 | Vejle Svømmeklub | 30.36 | 1:03.98 | |||||
4 | Kasper Johnsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 28.50 | 1:04.81 | |||||
5 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Vejle Svømmeklub | 30.03 | 1:05.82 | |||||
6 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 33.23 | 1:06.82 | |||||
7 | Mads Juul Henriksen | 2004 | H2Odense | 30.54 | 1:07.03 | |||||
8 | Jacob Lyse Søe | 2003 | Odder Svømmeklub | 1:07.19 | ||||||
9 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 31.00 | 1:08.06 | |||||
10 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 32.15 | 1:08.76 | |||||
11 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 32.43 | 1:09.86 | |||||
12 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 33.37 | 1:11.13 | |||||
13 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 34.86 | 1:11.86 | |||||
14 | Kim Doan Nguyen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 34.40 | 1:12.07 | |||||
15 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 33.78 | 1:12.29 | |||||
16 | Alexander Kjeldsen | 2004 | Kolding SK | 32.11 | 1:12.43 | |||||
17 | Alexander Johnsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 34.48 | 1:12.69 | |||||
18 | Sebastian Neesgaard | 2004 | Vejle Svømmeklub | 35.35 | 1:15.20 | |||||
19 | Jacob Toft | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 34.77 | 1:15.36 | |||||
20 | Christopher V. Nielsen | 2004 | Kolding SK | 35.21 | 1:15.94 | |||||
21 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | Kolding SK | 35.17 | 1:16.44 | |||||
22 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 36.18 | 1:17.10 | |||||
23 | Jonas Abildgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 36.59 | 1:17.39 | |||||
24 | Rasmus Kabel | 2004 | Kolding SK | 36.91 | 1:17.76 | |||||
25 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 37.01 | 1:18.53 | |||||
26 | Vania Danilkin | 2004 | Kolding SK | 38.34 | 1:18.64 | |||||
27 | Johannes Jonasen | 2004 | Kolding SK | 36.88 | 1:20.57 | |||||
28 | Simon Kruse Holm | 2004 | Odder Svømmeklub | 37.45 | 1:21.11 | |||||
29 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | Holstebro Svømme Club | 35.37 | 1:21.13 | |||||
30 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 42.76 | 1:28.67 | |||||
31 | Marcus Reinholt Gjelstrup | 2003 | Odder Svømmeklub | 1:38.78 | ||||||
- | Varjan Sivakumar | 2003 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Andreas Visby Hansen | 2004 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej ryg v. afsl 50m | |||||
- | Christian R Pedersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej rygl v afsl 50m | |||||
Løb 19, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: NEM Forsikring |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 58.71 |
Årg. 2003-2004: Rasmus Udbye (2000) 1:03.73 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 1:03.71 |
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 1:19.82 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Dreschler | 2005 | Holstebro Svømme Club | 34.23 | 1:10.77 | |||||
2 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | Odder Svømmeklub | 32.87 | 1:11.31 | |||||
3 | Sebastian K Eriksen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 33.96 | 1:11.83 | |||||
4 | Thor Majgård | 2005 | Vejle Svømmeklub | 34.49 | 1:14.18 | |||||
5 | Daniel Busk | 2005 | Kolding SK | 35.53 | 1:15.47 | |||||
6 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 34.58 | 1:15.53 | |||||
7 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 35.59 | 1:16.04 | |||||
8 | Matti Andersen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 35.94 | 1:17.28 | |||||
9 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 35.86 | 1:19.05 | |||||
10 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 35.93 | 1:19.29 | |||||
11 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 37.36 | 1:20.87 | |||||
12 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 37.76 | 1:21.28 | |||||
13 | Sofus Funder | 2005 | Vejle Svømmeklub | 38.14 | 1:21.65 | |||||
14 | Julius Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | 38.75 | 1:22.14 | |||||
15 | Andreas Agger Hansen | 2005 | Kolding SK | 39.21 | 1:24.27 | |||||
16 | Max Venborg Kromann | 2005 | Vejle Svømmeklub | 38.18 | 1:24.74 | |||||
17 | Mikkel Borreskov | 2005 | Holstebro Svømme Club | 39.22 | 1:25.02 | |||||
18 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 40.38 | 1:25.09 | |||||
19 | Christian N. Christensen | 2006 | Kolding SK | 42.14 | 1:26.20 | |||||
20 | Martin Christensen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 41.77 | 1:27.26 | |||||
21 | Mads Berthold Schultz | 2005 | Horsens Svømmeklub | 42.02 | 1:28.79 | |||||
22 | Magnus Andersen | 2005 | Svømmeklubben Koral | 42.08 | 1:28.88 | |||||
23 | Tobias Damsgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 40.54 | 1:29.43 | |||||
24 | Daniel Landbo | 2005 | Horsens Svømmeklub | 45.89 | 1:31.12 | |||||
25 | Casper Batz | 2006 | Kolding SK | 43.33 | 1:32.49 | |||||
26 | Alexander Mogensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 43.14 | 1:33.45 | |||||
27 | Jannick Franow | 2006 | Horsens Svømmeklub | 47.82 | 1:37.62 | |||||
28 | Tobias Wemmelund | 2006 | Horsens Svømmeklub | 45.61 | 1:39.04 | |||||
29 | Holger Schjemte Skov | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 47.04 | 1:41.31 | |||||
30 | Simon Juel | 2006 | Vejle Svømmeklub | 47.73 | 1:41.53 | |||||
31 | Elias Scheffmann | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:06.70 | 2:15.12 | |||||
- | Mateusz Majewski | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alexandru Ignat | 2006 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej berøring v50m | |||||
- | Mads Mølgaard | 2006 | Aabybro Idrætsforening | DSQ | flere flyben uds 50m | |||||
- | Oliver Normand | 2005 | Svømmeklubben Koral | DSQ | ej rygl v afsl 50m | |||||
Løb 19, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: NEM Forsikring |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 58.71 |
Årg. 2003-2004: Rasmus Udbye (2000) 1:03.73 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 1:03.71 |
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 1:19.82 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Søren Graul | 2007 | Sc Hellas Salzgitter | 35.59 | 1:16.20 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Moritz Hartmann | 2007 | Vejle Svømmeklub | 39.43 | 1:25.22 | |||||
3 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | Vejle Svømmeklub | 40.20 | 1:25.39 | |||||
4 | Peter Kristensen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 45.38 | 1:31.17 | |||||
5 | Frederik N Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 44.12 | 1:31.51 | |||||
6 | Mikkel Stenkjær Nissen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 44.28 | 1:32.72 | |||||
7 | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 45.96 | 1:33.72 | |||||
8 | Kasper Lisberg | 2007 | Odder Svømmeklub | 1:35.71 | ||||||
9 | Angus Halle | 2007 | Odder Svømmeklub | 45.98 | 1:35.74 | |||||
10 | Frederik Jørgensen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 44.42 | 1:36.01 | |||||
11 | Terkel Klinkowsky | 2007 | Vejle Svømmeklub | 45.21 | 1:37.09 | |||||
12 | Malthe Le Fevre | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 45.60 | 1:38.55 | |||||
13 | Lasse Knudsgaard | 2007 | Horsens Svømmeklub | 46.52 | 1:39.85 | |||||
14 | Mikkel Bro Christensen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 49.18 | 1:40.10 | |||||
15 | Toke Østergaard Pedersen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 48.41 | 1:40.43 | |||||
16 | Andreas Lang Lassen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 46.55 | 1:41.20 | |||||
17 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 47.61 | 1:41.69 | |||||
18 | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 49.00 | 1:42.06 | |||||
19 | Mads Emil Schwartz | 2008 | Vejle Svømmeklub | 48.96 | 1:46.41 | |||||
20 | Tristan Bjerre | 2007 | Vejle Svømmeklub | 49.22 | 1:49.31 | |||||
21 | Villiam K. Carstensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:49.73 | ||||||
22 | Johannes Ravn | 2008 | Horsens Svømmeklub | 54.82 | 1:51.10 | |||||
23 | Anes Hajrovic | 2008 | Horsens Svømmeklub | 54.69 | 1:52.86 | |||||
24 | Rasmus Bjerre | 2008 | Ringe Svømme Klub | 55.15 | 1:55.23 | |||||
25 | Alexander Breinholt | 2008 | Vejle Svømmeklub | 56.00 | 1:55.90 | |||||
26 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 54.25 | 1:56.18 | |||||
27 | Magne Andersen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 50.63 | 1:56.95 | |||||
28 | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 59.49 | 1:57.21 | |||||
29 | Laurits Damsted Lund | 2007 | Ringe Svømme Klub | 57.10 | 1:57.94 | |||||
30 | Simon Christensen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 1:00.38 | 2:02.15 | |||||
31 | Fedor Akulov | 2007 | Vejle Svømmeklub | 54.94 | 2:02.33 | |||||
32 | Gustav Hansen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 2:03.13 | ||||||
33 | Hektor Bjerre | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:02.55 | 2:03.20 | |||||
34 | Gustav Vangsgaard | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:02.03 | 2:06.59 | |||||
35 | Anders Yde | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:06.09 | 2:14.59 | |||||
36 | Jacob Wemmelund | 2008 | Horsens Svømmeklub | 1:06.98 | 2:21.12 | |||||
- | Frey Sørensen | 2007 | Odder Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Theodor van Den Berg | 2008 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Asger Juel | 2009 | Vejle Svømmeklub | DSQ | arme u vand 12m | |||||
- | Christian Storm Stengaard | 2008 | Horsens Svømmeklub | DSQ | arme frf u vand 12m | |||||
- | Kasper Nørby Poulsen | 2007 | Kolding SK | DSQ | esb 75m | |||||
- | Marius Rosen Lundsfryd | 2008 | Ringe Svømme Klub | DSQ | arme u vand v 12m | |||||
- | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | DSQ | 2 flyben v uds 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:20 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:20 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 20, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: HusetNo10 |
Årg. 2002-2003: Emma H. Christiansen (1999) 1:06.75 |
Årg. 2004-2005: Cecilie Grøndal (2002) 1:10.77 |
Årg. 2006-2007: Sara Sylvest (2000) 1:15.72 |
Årg. 2008-2019: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:37.62 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Snæfridur Sol | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 39.39 | 1:05.81 | 18-999 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Josefine Due | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.92 | 1:07.31 | |||||
3 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 30.92 | 1:08.47 | |||||
4 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 30.55 | 1:08.92 | |||||
5 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 31.56 | 1:09.24 | |||||
6 | Helene Olesen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 33.04 | 1:09.67 | |||||
7 | Louise Hvarre | 2001 | Vejle Svømmeklub | 33.10 | 1:11.17 | |||||
8 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.82 | 1:11.47 | |||||
9 | Freja Nicholas | 2000 | H2Odense | 35.63 | 1:12.24 | |||||
10 | Signe Villumsen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 33.74 | 1:12.50 | |||||
11 | Natascha Alexandra Green | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 32.37 | 1:12.92 | |||||
12 | Mille C. Berg | 2001 | Horsens Svømmeklub | 34.10 | 1:13.70 | |||||
13 | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | 35.25 | 1:14.59 | |||||
14 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 36.29 | 1:16.15 | |||||
15 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 35.64 | 1:16.89 | |||||
16 | Helene van der Hoeven | 2001 | Frisinn SK | 36.97 | 1:17.34 | |||||
17 | Trine Dam | 2001 | Svømmeklubben Koral | 36.13 | 1:17.40 | |||||
18 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 36.38 | 1:17.69 | |||||
19 | Maria Mortensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 37.66 | 1:19.96 | |||||
20 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 37.23 | 1:21.17 | |||||
21 | Maja Nielsen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 38.87 | 1:28.91 | |||||
- | Anna Emile Skjerning | 1999 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 20, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: HusetNo10 |
Årg. 2002-2003: Emma H. Christiansen (1999) 1:06.75 |
Årg. 2004-2005: Cecilie Grøndal (2002) 1:10.77 |
Årg. 2006-2007: Sara Sylvest (2000) 1:15.72 |
Årg. 2008-2019: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:37.62 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mia Borgensgaard | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 31.26 | 1:06.28 | 16-17 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 31.16 | 1:06.35 | |||||
3 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 31.02 | 1:08.20 | |||||
4 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 31.37 | 1:09.34 | |||||
5 | Cecilie Batz | 2003 | Kolding SK | 33.20 | 1:09.75 | |||||
6 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 32.66 | 1:10.96 | |||||
7 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 35.58 | 1:12.94 | |||||
8 | Ida Kjærdgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 36.68 | 1:14.44 | |||||
9 | Johanne A Andersson | 2003 | H2Odense | 36.43 | 1:14.54 | |||||
10 | Mille Trier Pedersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 35.57 | 1:14.66 | |||||
11 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | H2Odense | 34.57 | 1:14.82 | |||||
12 | Maiken Hougaard | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 37.10 | 1:14.98 | |||||
13 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 35.08 | 1:15.67 | |||||
14 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 34.52 | 1:15.94 | |||||
15 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | Vejle Svømmeklub | 37.65 | 1:16.97 | |||||
16 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 37.17 | 1:17.53 | |||||
17 | Maria Bech Andersen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 37.66 | 1:18.10 | |||||
18 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 36.11 | 1:18.14 | |||||
19 | Julie Hoffmann | 2003 | Holstebro Svømme Club | 37.22 | 1:18.77 | |||||
20 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 36.59 | 1:18.82 | |||||
21 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 40.12 | 1:20.34 | |||||
22 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 40.34 | 1:21.77 | |||||
23 | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 39.24 | 1:25.49 | |||||
24 | Julie Jensen | 2003 | Odder Svømmeklub | 39.04 | 1:25.77 | |||||
25 | Gertrud Skov | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 42.50 | 1:28.08 | |||||
26 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 41.65 | 1:32.03 | |||||
27 | Sara Høi Graversen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 41.58 | 1:34.78 | |||||
Løb 20, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: HusetNo10 |
Årg. 2002-2003: Emma H. Christiansen (1999) 1:06.75 |
Årg. 2004-2005: Cecilie Grøndal (2002) 1:10.77 |
Årg. 2006-2007: Sara Sylvest (2000) 1:15.72 |
Årg. 2008-2019: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:37.62 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | Kolding SK | 33.22 | 1:11.49 | |||||
2 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | H2Odense | 32.89 | 1:12.55 | |||||
3 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | Odder Svømmeklub | 33.85 | 1:14.07 | |||||
4 | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 34.26 | 1:15.29 | |||||
5 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | Kolding SK | 34.24 | 1:16.21 | |||||
6 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 35.01 | 1:16.89 | |||||
7 | Johanne Heilmann | 2005 | Kolding SK | 37.21 | 1:17.01 | |||||
8 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 36.68 | 1:17.16 | |||||
9 | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | 34.83 | 1:17.30 | |||||
10 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 36.03 | 1:17.53 | |||||
11 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 36.43 | 1:18.24 | |||||
12 | Laura G. Nedergaard | 2005 | Odder Svømmeklub | 35.86 | 1:19.19 | |||||
13 | Victoria Broch | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 37.04 | 1:19.36 | |||||
14 | Mille Veiler | 2005 | Kolding SK | 37.32 | 1:20.49 | |||||
15 | Caden Halle | 2005 | Odder Svømmeklub | 36.61 | 1:20.53 | |||||
16 | Mette Barfoot | 2005 | Vejle Svømmeklub | 37.80 | 1:22.01 | |||||
17 | Sophie Kronborg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 37.23 | 1:22.05 | |||||
18 | Laura Frost Rainer | 2005 | Vejle Svømmeklub | 38.89 | 1:22.86 | |||||
19 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | Holstebro Svømme Club | 41.30 | 1:23.64 | |||||
20 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 39.34 | 1:24.20 | |||||
21 | Kirstine Buch | 2005 | Svømmeklubben Koral | 40.40 | 1:25.07 | |||||
22 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 40.29 | 1:25.97 | |||||
23 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 41.42 | 1:29.16 | |||||
24 | Mathilde Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 41.89 | 1:29.52 | |||||
25 | Andrea Sønderby | 2004 | Holstebro Svømme Club | 41.88 | 1:29.65 | |||||
26 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 42.18 | 1:29.84 | |||||
27 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 40.51 | 1:30.00 | |||||
28 | Katrine Nørfjand | 2004 | Holstebro Svømme Club | 41.71 | 1:30.04 | |||||
29 | Bianca Truelsen Duevig | 2005 | Horsens Svømmeklub | 44.90 | 1:32.75 | |||||
30 | Leonora Holst Jensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 45.24 | 1:33.27 | |||||
31 | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 44.17 | 1:34.23 | |||||
32 | Frida Hollesen | 2005 | Odder Svømmeklub | 44.36 | 1:38.00 | |||||
33 | Julie Langberg Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 55.59 | 1:49.11 | |||||
- | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Christina Christiansen | 2004 | Horsens Svømmeklub | DSQ | på mave v 50m | |||||
- | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej rygl v afsl 50m | |||||
Løb 20, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: HusetNo10 |
Årg. 2002-2003: Emma H. Christiansen (1999) 1:06.75 |
Årg. 2004-2005: Cecilie Grøndal (2002) 1:10.77 |
Årg. 2006-2007: Sara Sylvest (2000) 1:15.72 |
Årg. 2008-2019: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:37.62 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Rønnow | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 36.61 | 1:16.88 | |||||
2 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 37.17 | 1:18.16 | |||||
3 | Anna Bach | 2006 | Holstebro Svømme Club | 38.02 | 1:20.91 | |||||
4 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 38.89 | 1:21.26 | |||||
5 | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | 38.30 | 1:21.29 | |||||
6 | Therese J Helt | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 37.60 | 1:21.57 | |||||
7 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 38.38 | 1:22.14 | |||||
8 | Freja Obert | 2006 | Odder Svømmeklub | 38.77 | 1:25.19 | |||||
9 | Christine Mols | 2006 | Ringe Svømme Klub | 42.26 | 1:26.11 | |||||
10 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 39.11 | 1:26.44 | |||||
11 | Laura Vibe Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 40.06 | 1:26.55 | |||||
12 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 43.72 | 1:28.02 | |||||
13 | Nanna Højstrøm | 2007 | Kolding SK | 41.43 | 1:28.33 | |||||
14 | Emilia Spangsberg | 2007 | Kolding SK | 42.43 | 1:30.44 | |||||
15 | Mathilde Hvidberg | 2007 | Ringe Svømme Klub | 42.43 | 1:30.48 | |||||
16 | Frida Høj Foldager | 2006 | Vejle Svømmeklub | 43.10 | 1:30.65 | |||||
17 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | Odder Svømmeklub | 42.30 | 1:30.80 | |||||
18 | Mille Holmberg | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:31.10 | 1:31.10 | |||||
19 | Annemone Rasmussen | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 40.13 | 1:31.16 | |||||
20 | Freya Thorsgaard | 2006 | Svømmeklubben Koral | 45.02 | 1:31.60 | |||||
21 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 44.58 | 1:32.95 | |||||
22 | Nora Louise Rebouh | 2006 | Holstebro Svømme Club | 42.35 | 1:32.97 | |||||
23 | Lærke Jervelund | 2007 | Vejle Svømmeklub | 45.66 | 1:33.36 | |||||
24 | Julie Guldmann Møller | 2007 | Vejle Svømmeklub | 45.79 | 1:35.63 | |||||
25 | Frida Ploug | 2007 | Ringe Svømme Klub | 42.43 | 1:36.28 | |||||
26 | Simone Trekær Klausen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 44.84 | 1:36.35 | |||||
27 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | Ringe Svømme Klub | 46.54 | 1:36.71 | |||||
28 | Andrea Højbjerg | 2007 | Vejle Svømmeklub | 45.96 | 1:36.95 | |||||
29 | Maja Løve Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 44.31 | 1:37.21 | |||||
30 | Ea Gram Møller | 2006 | Vejle Svømmeklub | 46.92 | 1:38.98 | |||||
31 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 52.95 | 1:43.51 | |||||
32 | Gabrielle Haahr Uhd | 2007 | Vejle Svømmeklub | 52.80 | 1:44.00 | |||||
33 | Signe Magelund Møller | 2006 | Kolding SK | 48.63 | 1:44.05 | |||||
34 | Sara Holst Gregersen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 49.31 | 1:44.09 | |||||
35 | Emilie Boulund | 2006 | Kolding SK | 51.57 | 1:44.32 | |||||
36 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 48.18 | 1:44.61 | |||||
37 | Amalie Thomsen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 53.03 | 1:45.89 | |||||
38 | Loa Dam Heinsvig | 2006 | Odder Svømmeklub | 49.10 | 1:47.16 | |||||
39 | Astrid Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 50.31 | 1:47.53 | |||||
40 | Augusta Dalsgaard | 2007 | Vejle Svømmeklub | 55.46 | 1:49.23 | |||||
41 | Olivia Josefine Brice | 2007 | Horsens Svømmeklub | 50.59 | 1:49.95 | |||||
42 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 55.07 | 2:00.38 | |||||
43 | Kira Wolter | 2007 | Vejle Svømmeklub | 58.78 | 2:04.26 | |||||
44 | Nicoline H. Ridings | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:05.94 | 2:18.06 | |||||
- | Astrid Bentzen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Olivia Hemmeløff | 2006 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Dicte Sundall Aagaard | 2007 | Horsens Svømmeklub | DSQ | afslut på mave 50m | |||||
- | Penelope Kamp Teglgård | 2006 | Horsens Svømmeklub | DSQ | på mave v 50m | |||||
Løb 20, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: HusetNo10 |
Årg. 2002-2003: Emma H. Christiansen (1999) 1:06.75 |
Årg. 2004-2005: Cecilie Grøndal (2002) 1:10.77 |
Årg. 2006-2007: Sara Sylvest (2000) 1:15.72 |
Årg. 2008-2019: Svava Kj. Gregersen (2004) 1:37.62 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | Ringe Svømme Klub | 42.05 | 1:31.48 | 0-11 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Caroline Petersen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 44.13 | 1:34.92 | 0-11 Aldersgruppe Rekord | ||||
3 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | Vejle Svømmeklub | 45.88 | 1:41.42 | |||||
4 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 50.20 | 1:44.93 | |||||
5 | Anne Stæhr | 2008 | Vejle Svømmeklub | 50.88 | 1:47.82 | |||||
6 | Sigrid Drachmann Lorenzen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 51.50 | 1:48.59 | |||||
7 | Sofie Bak | 2008 | Ringe Svømme Klub | 51.20 | 1:48.90 | |||||
8 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 51.08 | 1:49.28 | |||||
9 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 56.76 | 1:53.79 | |||||
10 | Olivia Holmberg | 2009 | Vejle Svømmeklub | 56.98 | 1:54.46 | |||||
11 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 58.03 | 1:54.76 | |||||
12 | Alberte Andersen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 56.99 | 1:57.22 | |||||
13 | Vigga Rasmussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 51.29 | 1:57.30 | |||||
14 | Ida Kjær Nordstrøm | 2008 | Vejle Svømmeklub | 57.70 | 1:57.31 | |||||
15 | Julie Olsen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 59.35 | 1:58.86 | |||||
16 | Karen Glejbjerg Strunge | 2008 | Vejle Svømmeklub | 56.94 | 2:02.77 | |||||
17 | Meiko Nakatani | 2010 | Vejle Svømmeklub | 1:02.28 | 2:03.64 | |||||
18 | Ines Novosel Madsen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:00.40 | 2:04.04 | |||||
19 | Frida Nielsen Tomzak | 2009 | Horsens Svømmeklub | 1:00.67 | 2:05.48 | |||||
20 | Tilde Tinggård Truelsen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 1:05.25 | 2:08.08 | |||||
21 | Karla Jæger | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:05.54 | 2:08.79 | |||||
22 | Signe Madsen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 1:12.39 | 2:19.11 | |||||
23 | Vigga Nikoline Hermansen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 1:08.18 | 2:27.75 | |||||
24 | Frida Nielsen Skytte | 2008 | Horsens Svømmeklub | 1:14.43 | 2:30.94 | |||||
25 | Ann-Maria Malou Windfeld | 2009 | Vejle Svømmeklub | 1:07.21 | 2:31.19 | |||||
- | Andrea Grøndal | 2009 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anne Caroline Dahl Reher | 2009 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ingebeth S Christophersen | 2008 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sille Freltoft | 2008 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alberte Knudsen | 2009 | Vejle Svømmeklub | DSQ | på mave v udsvøm 25m | |||||
- | Emilia Daa Andersen | 2008 | Vejle Svømmeklub | DSQ | asyn arme v 75m | |||||
- | Karla Nøhr Rixen | 2008 | Vejle Svømmeklub | DSQ | på mave eft vend 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:20 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:20 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: OK Plast |
Årg. 2001-2002: Peter Mandrup Madsen (1997) 4:13.01 |
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Nissen (2002) 4:10.40 |
Årg. 2005-2006: Jens Sørensen (2001) 4:26.62 |
Årg. 2007-2019: Malthe Elias Wolgast (2006) 5:37.44 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 59.00 | 2:01.14 | 2:58.77 | 3:57.12 | 19-999 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Mads Sørensen | 2000 | H2Odense | 59.24 | 2:01.49 | 3:02.57 | 4:02.73 | |||
3 | Alexander Fenger | 1999 | Vejle Svømmeklub | 1:00.14 | 2:03.01 | 3:05.44 | 4:06.69 | |||
4 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:01.89 | 2:07.25 | 3:12.73 | 4:18.11 | |||
5 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub | 1:00.37 | 2:07.13 | 3:13.20 | 4:20.44 | |||
6 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:02.02 | 2:06.89 | 3:13.60 | 4:20.49 | |||
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: OK Plast |
Årg. 2001-2002: Peter Mandrup Madsen (1997) 4:13.01 |
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Nissen (2002) 4:10.40 |
Årg. 2005-2006: Jens Sørensen (2001) 4:26.62 |
Årg. 2007-2019: Malthe Elias Wolgast (2006) 5:37.44 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:02.27 | 2:13.06 | 3:25.17 | 4:37.40 | |||
2 | Robert Versteegen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 1:03.85 | 2:14.44 | 3:28.18 | 4:41.96 | |||
- | Simon Juul Henriksen | 2001 | H2Odense | DNS | ||||||
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: OK Plast |
Årg. 2001-2002: Peter Mandrup Madsen (1997) 4:13.01 |
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Nissen (2002) 4:10.40 |
Årg. 2005-2006: Jens Sørensen (2001) 4:26.62 |
Årg. 2007-2019: Malthe Elias Wolgast (2006) 5:37.44 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Malthe Elkjær | 2003 | Vejle Svømmeklub | 1:05.03 | 2:15.08 | 3:23.62 | 4:32.37 | |||
2 | Sune Schaarup | 2003 | Vejle Svømmeklub | 1:08.00 | 2:20.14 | 3:31.14 | 4:41.50 | |||
3 | Lasse Thulstrup | 2004 | Kolding SK | 1:09.54 | 2:25.73 | 3:40.92 | 4:52.64 | |||
4 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 1:06.65 | 2:23.06 | 3:40.40 | 4:54.61 | |||
5 | Asger Als Olsen | 2004 | Kolding SK | 1:15.60 | 2:37.46 | 3:58.33 | 5:15.79 | |||
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: OK Plast |
Årg. 2001-2002: Peter Mandrup Madsen (1997) 4:13.01 |
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Nissen (2002) 4:10.40 |
Årg. 2005-2006: Jens Sørensen (2001) 4:26.62 |
Årg. 2007-2019: Malthe Elias Wolgast (2006) 5:37.44 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:16.25 | 2:38.83 | 4:02.97 | 5:23.38 | |||
2 | Sofus Funder | 2005 | Vejle Svømmeklub | 5:38.36 | ||||||
3 | Anders Bank Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:28.70 | 3:03.33 | 4:38.35 | 6:04.71 | |||
4 | Simon Juel | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:34.95 | 3:15.75 | 4:58.85 | 6:37.17 | |||
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: OK Plast |
Årg. 2001-2002: Peter Mandrup Madsen (1997) 4:13.01 |
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Nissen (2002) 4:10.40 |
Årg. 2005-2006: Jens Sørensen (2001) 4:26.62 |
Årg. 2007-2019: Malthe Elias Wolgast (2006) 5:37.44 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Tristan Bjerre | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:38.73 | 3:24.16 | 5:13.21 | 6:58.91 | |||
2 | Frederik Jørgensen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:38.99 | 3:28.61 | 5:19.91 | 7:10.99 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:20 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:20 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Nordbyens Murerforretning |
Årg. 2002-2003: Tine Petersen (2003) 4:28.67 |
Årg. 2004-2005: Josephine Holm (1999) 4:37.78 |
Årg. 2006-2007: Svava Kj. Gregersen (2004) 5:21.71 |
Årg. 2008-2019: Asta Sofia Lauridsen (2008) 7:46.96 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Louise Hvarre | 2001 | Vejle Svømmeklub | 1:09.17 | 2:20.64 | 3:32.08 | 4:41.87 | |||
2 | Cecilie Baraviec | 2000 | H2Odense | 1:08.13 | 2:19.97 | 3:31.26 | 4:41.96 | |||
3 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:09.20 | 2:20.87 | 3:32.85 | 4:44.25 | |||
4 | Emma Viborg Larsen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 1:09.82 | 2:26.31 | 3:42.98 | 4:59.64 | |||
5 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 1:13.82 | 2:36.33 | 4:00.41 | 5:22.50 | |||
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordbyens Murerforretning |
Årg. 2002-2003: Tine Petersen (2003) 4:28.67 |
Årg. 2004-2005: Josephine Holm (1999) 4:37.78 |
Årg. 2006-2007: Svava Kj. Gregersen (2004) 5:21.71 |
Årg. 2008-2019: Asta Sofia Lauridsen (2008) 7:46.96 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Marie Christensen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.80 | 2:19.67 | 3:30.15 | 4:37.90 | |||
2 | Kristine Hülsen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 1:08.34 | 2:21.70 | 3:34.59 | 4:47.56 | |||
3 | Ella Christiansen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 1:08.92 | 2:21.75 | 3:35.82 | 4:50.72 | |||
4 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Vejle Svømmeklub | 1:10.60 | 2:25.70 | 3:39.58 | 4:53.09 | |||
5 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:11.43 | 2:28.31 | 3:45.53 | 4:59.92 | |||
6 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:11.64 | 2:28.78 | 3:46.30 | 5:01.84 | |||
7 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:10.70 | 2:26.82 | 3:44.89 | 5:01.95 | |||
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordbyens Murerforretning |
Årg. 2002-2003: Tine Petersen (2003) 4:28.67 |
Årg. 2004-2005: Josephine Holm (1999) 4:37.78 |
Årg. 2006-2007: Svava Kj. Gregersen (2004) 5:21.71 |
Årg. 2008-2019: Asta Sofia Lauridsen (2008) 7:46.96 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 1:09.09 | 2:20.47 | 3:31.52 | 4:39.96 | |||
2 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:10.39 | 2:24.51 | 3:39.32 | 4:52.30 | |||
3 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | Vejle Svømmeklub | 1:10.48 | 2:25.52 | 3:39.62 | 4:52.92 | |||
4 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub | 1:09.97 | 2:24.33 | 3:40.26 | 4:56.78 | |||
5 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 1:11.47 | 2:31.47 | 3:50.60 | 5:05.14 | |||
6 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 1:12.47 | 2:30.94 | 3:49.56 | 5:05.18 | |||
7 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 1:10.34 | 2:27.68 | 3:48.52 | 5:07.22 | |||
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Nordbyens Murerforretning |
Årg. 2002-2003: Tine Petersen (2003) 4:28.67 |
Årg. 2004-2005: Josephine Holm (1999) 4:37.78 |
Årg. 2006-2007: Svava Kj. Gregersen (2004) 5:21.71 |
Årg. 2008-2019: Asta Sofia Lauridsen (2008) 7:46.96 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | 1:15.45 | 2:38.59 | 4:02.90 | 5:27.82 | |||
2 | Lærke Jervelund | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:32.75 | 3:16.22 | 5:00.44 | 6:37.66 | |||
3 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:34.03 | 3:16.07 | 4:58.03 | 6:41.81 | |||
4 | Julie Guldmann Møller | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:34.14 | 3:19.44 | 5:07.05 | 6:58.23 | |||
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Nordbyens Murerforretning |
Årg. 2002-2003: Tine Petersen (2003) 4:28.67 |
Årg. 2004-2005: Josephine Holm (1999) 4:37.78 |
Årg. 2006-2007: Svava Kj. Gregersen (2004) 5:21.71 |
Årg. 2008-2019: Asta Sofia Lauridsen (2008) 7:46.96 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Signe Christensen | 2008 | Kolding SK | 1:27.19 | 3:03.60 | 4:42.52 | 6:19.87 | 0-11 Aldersgruppe Rekord | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:20 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 10:08 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 25, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: JUAL |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 2:08.54 |
Årg. 2003-2004: Mads Sørensen (2001) 2:18.07 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 2:22.00 |
Årg. 2007-2019: Artúr Jegesi (2002) 2:53.06 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 28.02 | 1:03.05 | 1:40.87 | 2:11.95 | |||
2 | Alexander Fenger | 1999 | Vejle Svømmeklub | 29.90 | 1:05.35 | 1:44.19 | 2:14.26 | |||
3 | Mads Sørensen | 2000 | H2Odense | 28.74 | 1:05.30 | 1:45.35 | 2:14.48 | |||
4 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 28.66 | 1:04.80 | 1:41.94 | 2:15.44 | |||
5 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 27.77 | 1:03.49 | 1:43.82 | 2:16.39 | |||
6 | Malthe Burgaard | 2000 | H2Odense | 29.66 | 1:06.17 | 1:45.74 | 2:16.65 | |||
7 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 28.72 | 1:07.20 | 1:44.89 | 2:17.24 | |||
8 | Christian Koch | 1998 | Horsens Svømmeklub | 30.38 | 1:08.45 | 1:46.53 | 2:20.05 | |||
9 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 29.94 | 1:07.04 | 1:49.09 | 2:20.32 | |||
Løb 25, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: JUAL |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 2:08.54 |
Årg. 2003-2004: Mads Sørensen (2001) 2:18.07 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 2:22.00 |
Årg. 2007-2019: Artúr Jegesi (2002) 2:53.06 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Vejle Svømmeklub | 27.80 | 1:00.97 | 1:40.10 | 2:10.34 | |||
2 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 29.18 | 1:02.80 | 1:41.81 | 2:12.87 | |||
3 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Vejle Svømmeklub | 29.19 | 1:05.30 | 1:46.76 | 2:17.54 | |||
4 | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub | 29.62 | 1:06.82 | 1:45.91 | 2:19.75 | |||
5 | Oliver Hallenborg | 2002 | H2Odense | 32.10 | 1:10.31 | 1:48.62 | 2:22.41 | |||
6 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.04 | 1:09.03 | 1:49.12 | 2:23.60 | |||
7 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 29.16 | 1:05.17 | 1:49.48 | 2:24.50 | |||
8 | Jacob Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 31.52 | 1:11.75 | 1:51.66 | 2:26.04 | |||
9 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | Kolding SK | 31.46 | 1:12.62 | 1:57.31 | 2:33.40 | |||
10 | Robert Versteegen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 32.49 | 1:12.58 | 2:00.24 | 2:35.51 | |||
11 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 35.34 | 1:16.99 | 2:13.43 | 2:50.40 | |||
- | Simon Juul Henriksen | 2001 | H2Odense | DNS | ||||||
- | Andreas Kronborg | 2002 | Vejle Svømmeklub | DSQ | Ej samt ber. 125m | |||||
Løb 25, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: JUAL |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 2:08.54 |
Årg. 2003-2004: Mads Sørensen (2001) 2:18.07 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 2:22.00 |
Årg. 2007-2019: Artúr Jegesi (2002) 2:53.06 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Victor Nygaard | 2003 | H2Odense | 30.53 | 1:06.96 | 1:44.56 | 2:16.99 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Oliver Fenger | 2003 | Vejle Svømmeklub | 31.59 | 1:07.89 | 1:46.53 | 2:19.54 | |||
3 | Mads Juul Henriksen | 2004 | H2Odense | 29.81 | 1:07.00 | 1:48.97 | 2:22.01 | |||
4 | Kasper Johnsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 29.31 | 1:04.66 | 1:49.52 | 2:22.21 | |||
5 | Jacob Lyse Søe | 2003 | Odder Svømmeklub | 30.91 | 1:08.41 | 1:51.18 | 2:24.38 | |||
6 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 30.35 | 1:08.98 | 1:53.97 | 2:27.10 | |||
7 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 31.64 | 1:10.69 | 1:54.40 | 2:28.10 | |||
8 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | Vejle Svømmeklub | 34.02 | 1:11.99 | 1:55.04 | 2:30.12 | |||
9 | Lasse Thulstrup | 2004 | Kolding SK | 33.66 | 1:14.00 | 1:57.75 | 2:32.41 | |||
10 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 32.99 | 1:11.60 | 1:59.04 | 2:33.68 | |||
11 | Jacob Toft | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 33.03 | 1:14.70 | 2:00.43 | 2:34.73 | |||
12 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 32.67 | 1:11.87 | 2:00.91 | 2:35.01 | |||
13 | Alexander Johnsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 35.22 | 1:15.48 | 1:59.16 | 2:37.14 | |||
14 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 31.47 | 1:12.35 | 2:00.48 | 2:39.00 | |||
15 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 33.34 | 1:15.67 | 2:04.39 | 2:39.60 | |||
16 | Simon Sandal | 2003 | Vejle Svømmeklub | 35.04 | 1:21.21 | 2:07.48 | 2:41.78 | |||
17 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 34.45 | 1:18.28 | 2:04.56 | 2:43.81 | |||
18 | Asger Als Olsen | 2004 | Kolding SK | 36.98 | 1:20.01 | 2:06.66 | 2:45.44 | |||
19 | Jonas Abildgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 37.55 | 1:21.95 | 2:11.75 | 2:46.88 | |||
20 | Simon Kruse Holm | 2004 | Odder Svømmeklub | 38.77 | 1:24.35 | 2:17.35 | 2:56.66 | |||
21 | Frej Liltorp | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 39.87 | 1:30.65 | 2:20.47 | 2:59.39 | |||
- | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Afs på mave 100m | |||||
- | Vania Danilkin | 2004 | Kolding SK | DSQ | Ej ads hænder Br. | |||||
Løb 25, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: JUAL |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 2:08.54 |
Årg. 2003-2004: Mads Sørensen (2001) 2:18.07 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 2:22.00 |
Årg. 2007-2019: Artúr Jegesi (2002) 2:53.06 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thor Majgård | 2005 | Vejle Svømmeklub | 34.14 | 1:15.14 | 2:02.41 | 2:39.00 | |||
2 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 35.19 | 1:16.78 | 2:03.69 | 2:42.17 | |||
3 | Matti Andersen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 34.79 | 1:20.34 | 2:14.29 | 2:51.08 | |||
4 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 37.05 | 1:20.25 | 2:14.83 | 2:51.89 | |||
5 | Mads Mølgaard | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 38.56 | 1:23.53 | 2:14.92 | 2:52.80 | |||
6 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 37.97 | 1:18.42 | 2:12.84 | 2:53.11 | |||
7 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 37.60 | 1:23.08 | 2:14.36 | 2:55.97 | |||
8 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 43.59 | 1:28.48 | 2:20.41 | 2:59.65 | |||
9 | Martin Christensen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 42.05 | 1:29.33 | 2:22.02 | 3:02.62 | |||
10 | Anders Bank Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 39.92 | 1:26.24 | 2:22.27 | 3:02.71 | |||
11 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 43.13 | 1:31.60 | 2:26.00 | 3:03.05 | |||
12 | Christian N. Christensen | 2006 | Kolding SK | 42.88 | 1:35.22 | 2:30.51 | 3:08.50 | |||
13 | Mikkel Borreskov | 2005 | Holstebro Svømme Club | 39.54 | 1:29.26 | 2:25.11 | 3:08.76 | |||
14 | Casper Batz | 2006 | Kolding SK | 47.36 | 1:36.92 | 2:38.14 | 3:24.41 | |||
- | Simon Juel | 2006 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jannick Franow | 2006 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Bryst arntag v30m | |||||
Løb 25, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: JUAL |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 2:08.54 |
Årg. 2003-2004: Mads Sørensen (2001) 2:18.07 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 2:22.00 |
Årg. 2007-2019: Artúr Jegesi (2002) 2:53.06 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Søren Graul | 2007 | Sc Hellas Salzgitter | 36.01 | 1:19.23 | 2:08.51 | 2:48.27 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 49.20 | 2:40.91 | 3:27.64 | ||||
3 | Mikkel Stenkjær Nissen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 47.45 | 1:38.91 | 2:39.02 | 3:28.41 | |||
4 | Andreas Lang Lassen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 50.39 | 1:42.60 | 2:45.36 | 3:31.84 | |||
5 | Mads Emil Schwartz | 2008 | Vejle Svømmeklub | 51.37 | 1:47.17 | 2:51.79 | 3:38.30 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:08 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 10:18 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Den Lille Bager |
Årg. 2002-2003: Cecilie Grøndal (2002) 2:22.50 |
Årg. 2004-2005: Sofie Theophil Petersen (2003) 2:34.77 |
Årg. 2006-2007: Sofie A. Wolf (2006) 2:48.34 |
Årg. 2008-2019: Svava Kj. Gregersen (2004) 3:24.97 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Louise Hvarre | 2001 | Vejle Svømmeklub | 32.26 | 1:09.84 | 1:54.10 | 2:28.36 | |||
2 | Freya Ellehus | 2000 | H2Odense | 32.50 | 1:12.81 | 1:57.40 | 2:34.36 | |||
3 | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | 36.94 | 1:17.80 | 2:02.20 | 2:39.54 | |||
4 | Cecilie Baraviec | 2000 | H2Odense | 35.03 | 1:15.60 | 2:04.04 | 2:39.73 | |||
5 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 34.50 | 1:17.22 | 2:07.33 | 2:46.22 | |||
- | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maja Nielsen | 2001 | Vejle Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Den Lille Bager |
Årg. 2002-2003: Cecilie Grøndal (2002) 2:22.50 |
Årg. 2004-2005: Sofie Theophil Petersen (2003) 2:34.77 |
Årg. 2006-2007: Sofie A. Wolf (2006) 2:48.34 |
Årg. 2008-2019: Svava Kj. Gregersen (2004) 3:24.97 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 30.14 | 1:06.56 | 1:49.59 | 2:24.86 | |||
2 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.47 | 1:13.85 | 2:00.70 | 2:35.08 | |||
3 | Cecilie Batz | 2003 | Kolding SK | 35.22 | 1:15.68 | 1:57.84 | 2:35.34 | |||
4 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Vejle Svømmeklub | 34.62 | 1:15.07 | 2:01.34 | 2:37.43 | |||
5 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | H2Odense | 34.16 | 1:14.70 | 2:01.68 | 2:39.29 | |||
6 | Mitzi D. Jensen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 32.37 | 1:12.92 | 2:01.73 | 2:39.89 | |||
7 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | Vejle Svømmeklub | 34.60 | 1:17.29 | 2:03.58 | 2:40.37 | |||
8 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | Vejle Svømmeklub | 36.29 | 1:17.75 | 2:04.53 | 2:40.59 | |||
9 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 34.43 | 1:15.50 | 2:04.92 | 2:44.68 | |||
10 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 37.47 | 1:20.32 | 2:06.99 | 2:45.16 | |||
11 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 35.23 | 1:19.51 | 2:12.12 | 2:50.73 | |||
12 | Julie Hoffmann | 2003 | Holstebro Svømme Club | 37.19 | 1:22.65 | 2:14.62 | 2:52.00 | |||
13 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 36.44 | 1:24.98 | 2:12.81 | 2:53.44 | |||
14 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 37.64 | 1:22.67 | 2:17.68 | 2:58.22 | |||
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Den Lille Bager |
Årg. 2002-2003: Cecilie Grøndal (2002) 2:22.50 |
Årg. 2004-2005: Sofie Theophil Petersen (2003) 2:34.77 |
Årg. 2006-2007: Sofie A. Wolf (2006) 2:48.34 |
Årg. 2008-2019: Svava Kj. Gregersen (2004) 3:24.97 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | H2Odense | 33.58 | 1:11.39 | 1:55.77 | 2:31.42 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | H2Odense | 32.41 | 1:11.95 | 1:56.92 | 2:32.74 | |||
3 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | Kolding SK | 33.30 | 1:13.07 | 1:59.07 | 2:35.19 | |||
4 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub | 33.07 | 1:13.32 | 1:59.47 | 2:36.38 | |||
5 | Sofie Le Fevre | 2004 | Horsens Svømmeklub | 31.99 | 1:14.11 | 2:02.37 | 2:39.00 | |||
6 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 34.75 | 1:15.39 | 2:01.74 | 2:40.04 | |||
7 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | Vejle Svømmeklub | 35.34 | 1:13.93 | 2:05.08 | 2:41.40 | |||
8 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | Horsens Svømmeklub | 33.97 | 1:17.11 | 2:06.63 | 2:43.87 | |||
9 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | Kolding SK | 35.78 | 1:17.65 | 2:05.10 | 2:44.67 | |||
10 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 36.31 | 1:17.18 | 2:07.68 | 2:45.25 | |||
11 | Johanne Heilmann | 2005 | Kolding SK | 38.10 | 1:19.86 | 2:08.77 | 2:47.31 | |||
12 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 36.31 | 1:19.64 | 2:11.61 | 2:51.92 | |||
13 | Mette Barfoot | 2005 | Vejle Svømmeklub | 35.64 | 1:21.95 | 2:12.90 | 2:53.32 | |||
14 | Laura Frost Rainer | 2005 | Vejle Svømmeklub | 38.62 | 1:24.20 | 2:17.13 | 3:01.29 | |||
15 | Sophie Kronborg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 38.67 | 1:24.13 | 2:19.53 | 3:02.29 | |||
16 | Kathrine Hvidberg | 2004 | Ringe Svømme Klub | 44.32 | 1:34.18 | 2:33.86 | 3:17.13 | |||
17 | Andrea Sønderby | 2004 | Holstebro Svømme Club | 43.47 | 1:34.63 | 2:34.17 | 3:18.13 | |||
18 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 41.86 | 1:33.83 | 2:28.25 | 3:19.10 | |||
19 | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 50.25 | 1:43.82 | 2:44.20 | 3:34.49 | |||
- | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | DNS | ||||||
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Den Lille Bager |
Årg. 2002-2003: Cecilie Grøndal (2002) 2:22.50 |
Årg. 2004-2005: Sofie Theophil Petersen (2003) 2:34.77 |
Årg. 2006-2007: Sofie A. Wolf (2006) 2:48.34 |
Årg. 2008-2019: Svava Kj. Gregersen (2004) 3:24.97 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 35.56 | 1:19.15 | 2:11.06 | 2:49.69 | |||
2 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 40.32 | 1:24.45 | 2:17.19 | 2:56.06 | |||
3 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 40.22 | 1:30.50 | 2:23.44 | 3:05.35 | |||
4 | Mille Holmberg | 2006 | Vejle Svømmeklub | 45.86 | 1:35.55 | 2:26.99 | 3:11.66 | |||
5 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 43.84 | 1:37.74 | 2:28.98 | 3:11.75 | |||
6 | Mathilde Hvidberg | 2007 | Ringe Svømme Klub | 44.76 | 1:34.77 | 2:31.65 | 3:15.77 | |||
7 | Frida Høj Foldager | 2006 | Vejle Svømmeklub | 44.97 | 1:36.10 | 2:31.69 | 3:17.74 | |||
8 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | Odder Svømmeklub | 47.62 | 1:36.60 | 2:32.23 | 3:18.21 | |||
9 | Ea Gram Møller | 2006 | Vejle Svømmeklub | 46.61 | 1:44.43 | 2:46.18 | 3:34.88 | |||
10 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 52.75 | 1:49.12 | 2:49.58 | 3:40.31 | |||
- | Amalie Thomsen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Maveligende 100m | |||||
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Den Lille Bager |
Årg. 2002-2003: Cecilie Grøndal (2002) 2:22.50 |
Årg. 2004-2005: Sofie Theophil Petersen (2003) 2:34.77 |
Årg. 2006-2007: Sofie A. Wolf (2006) 2:48.34 |
Årg. 2008-2019: Svava Kj. Gregersen (2004) 3:24.97 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 50.45 | 1:49.00 | 2:58.30 | 3:49.39 | |||
2 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 54.91 | 1:58.01 | 3:05.13 | 4:03.92 | |||
- | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | Vejle Svømmeklub | DSQ | ej forts bev 75m | |||||
- | Emilia Daa Andersen | 2008 | Vejle Svømmeklub | DSQ | ej forts bev 75m | |||||
- | Olivia Holmberg | 2009 | Vejle Svømmeklub | DSQ | Ej fort bev 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:18 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 10:57 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: PWC |
Årg. 2001-2002: Anton Borg Hjort (2000) 58.62 |
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Nissen (2002) 59.16 |
Årg. 2005-2006: Elias Marius Elsgaard (2004) 1:06.29 |
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 1:17.96 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 28.11 | 58.04 | 19-999 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 29.79 | 1:01.62 | |||||
3 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub | 29.04 | 1:01.72 | |||||
4 | Anders S. Andreasen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 31.43 | 1:03.85 | |||||
5 | Rasmus Abildgaard | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 35.00 | 1:13.15 | |||||
6 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 39.21 | 1:21.97 | |||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: PWC |
Årg. 2001-2002: Anton Borg Hjort (2000) 58.62 |
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Nissen (2002) 59.16 |
Årg. 2005-2006: Elias Marius Elsgaard (2004) 1:06.29 |
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 1:17.96 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 28.61 | 58.48 | 17-18 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 30.13 | 1:02.76 | |||||
3 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 31.35 | 1:04.27 | |||||
4 | Johann Kristian Møller | 2001 | Vejle Svømmeklub | 33.61 | 1:07.29 | |||||
5 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.32 | 1:08.32 | |||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: PWC |
Årg. 2001-2002: Anton Borg Hjort (2000) 58.62 |
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Nissen (2002) 59.16 |
Årg. 2005-2006: Elias Marius Elsgaard (2004) 1:06.29 |
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 1:17.96 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Vejle Svømmeklub | 31.34 | 1:02.93 | |||||
2 | Kasper Johnsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 30.82 | 1:03.13 | |||||
2 | Malthe Elkjær | 2003 | Vejle Svømmeklub | 30.62 | 1:03.13 | |||||
4 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | H2Odense | 31.79 | 1:04.69 | |||||
5 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 31.55 | 1:05.42 | |||||
6 | Jacob Lyse Søe | 2003 | Odder Svømmeklub | 32.60 | 1:06.37 | |||||
7 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 33.96 | 1:08.43 | |||||
8 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | Vejle Svømmeklub | 33.36 | 1:08.67 | |||||
9 | Alexander Kjeldsen | 2004 | Kolding SK | 34.59 | 1:12.14 | |||||
10 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | Holstebro Svømme Club | 35.87 | 1:14.01 | |||||
11 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 37.18 | 1:14.97 | |||||
12 | Sebastian Neesgaard | 2004 | Vejle Svømmeklub | 36.06 | 1:15.32 | |||||
13 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 37.89 | 1:16.84 | |||||
14 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | Kolding SK | 37.30 | 1:17.21 | |||||
15 | Kim Doan Nguyen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 37.41 | 1:18.20 | |||||
16 | Mathias Høst Damsgaard | 2004 | Svømmeklubben Koral | 42.36 | 1:27.84 | |||||
17 | Marcus Reinholt Gjelstrup | 2003 | Odder Svømmeklub | 43.84 | 1:29.64 | |||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: PWC |
Årg. 2001-2002: Anton Borg Hjort (2000) 58.62 |
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Nissen (2002) 59.16 |
Årg. 2005-2006: Elias Marius Elsgaard (2004) 1:06.29 |
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 1:17.96 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | Odder Svømmeklub | 33.86 | 1:08.46 | |||||
2 | Sebastian K Eriksen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 35.60 | 1:11.40 | |||||
3 | Mads Dreschler | 2005 | Holstebro Svømme Club | 34.85 | 1:11.64 | |||||
4 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 37.38 | 1:15.63 | |||||
5 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 38.32 | 1:18.58 | |||||
6 | Max Venborg Kromann | 2005 | Vejle Svømmeklub | 38.72 | 1:19.53 | |||||
7 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 39.23 | 1:20.68 | |||||
8 | Julius Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | 40.38 | 1:22.38 | |||||
9 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 40.24 | 1:22.40 | |||||
10 | Mads Berthold Schultz | 2005 | Horsens Svømmeklub | 42.76 | 1:29.23 | |||||
11 | Tobias Damsgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 43.96 | 1:30.91 | |||||
12 | Alexandru Ignat | 2006 | Horsens Svømmeklub | 48.90 | 1:42.68 | |||||
13 | Frederik Rau Elsborg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 53.61 | 1:51.39 | |||||
- | Mateusz Majewski | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: PWC |
Årg. 2001-2002: Anton Borg Hjort (2000) 58.62 |
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Nissen (2002) 59.16 |
Årg. 2005-2006: Elias Marius Elsgaard (2004) 1:06.29 |
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 1:17.96 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | Vejle Svømmeklub | 39.03 | 1:19.25 | |||||
2 | Angus Halle | 2007 | Odder Svømmeklub | 46.98 | 1:35.41 | |||||
3 | Peter Kristensen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 46.60 | 1:36.18 | |||||
4 | Magne Andersen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 46.70 | 1:38.36 | |||||
5 | Terkel Klinkowsky | 2007 | Vejle Svømmeklub | 47.87 | 1:39.58 | |||||
6 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 50.48 | 1:42.59 | |||||
7 | Villiam K. Carstensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 50.37 | 1:45.22 | |||||
8 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 1:45.40 | ||||||
9 | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 51.41 | 1:45.43 | |||||
10 | Anes Hajrovic | 2008 | Horsens Svømmeklub | 54.78 | 1:49.64 | |||||
11 | Lasse Knudsgaard | 2007 | Horsens Svømmeklub | 51.42 | 1:50.17 | |||||
12 | Mikkel Kallestrup Thomsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 56.81 | 1:56.57 | |||||
13 | Marius Rosen Lundsfryd | 2008 | Ringe Svømme Klub | 58.87 | 1:58.93 | |||||
14 | Rasmus Bjerre | 2008 | Ringe Svømme Klub | 57.60 | 1:59.61 | |||||
15 | Benjamin Kolding Sørensen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:00.52 | 2:03.15 | |||||
16 | Gustav Hansen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:03.92 | 2:09.82 | |||||
- | Frederik Jørgensen | 2008 | Vejle Svømmeklub | DSQ | Træk i banetov 23m | |||||
- | Frey Sørensen | 2007 | Odder Svømmeklub | DSQ | ej forts bev 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:57 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 10:51 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Danske Bank |
Årg. 2002-2003: Cecilie Grøndal (2002) 1:04.84 |
Årg. 2004-2005: Cecilie Grøndal (2002) 1:09.11 |
Årg. 2006-2007: Sofie A. Wolf (2006) 1:16.78 |
Årg. 2008-2019: Sille Augustesen (2008) 1:44.06 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 31.16 | 1:04.31 | 16-17 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Stine Knudsen | 1999 | Vejle Svømmeklub | 31.93 | 1:05.12 | |||||
3 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 33.33 | 1:07.61 | |||||
4 | Mille C. Berg | 2001 | Horsens Svømmeklub | 33.43 | 1:09.11 | |||||
5 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | Kolding SK | 33.83 | 1:09.41 | |||||
6 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 33.56 | 1:09.43 | |||||
7 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 34.08 | 1:09.72 | |||||
8 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub | 33.90 | 1:10.80 | |||||
9 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | Odder Svømmeklub | 35.17 | 1:10.92 | |||||
10 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 33.94 | 1:11.81 | |||||
11 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 34.67 | 1:12.19 | |||||
12 | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 34.76 | 1:12.85 | |||||
13 | Emma Viborg Larsen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 34.85 | 1:13.41 | |||||
14 | Ella Christiansen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 36.00 | 1:14.28 | |||||
15 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 36.06 | 1:14.53 | |||||
16 | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | 36.08 | 1:14.64 | |||||
17 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 36.08 | 1:14.67 | |||||
18 | Emilie Moberg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 36.54 | 1:14.78 | |||||
19 | Aurelia Pedersen | 2004 | H2Odense | 36.26 | 1:15.02 | |||||
20 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 36.75 | 1:15.17 | |||||
21 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 36.29 | 1:15.29 | |||||
22 | Ida Kjærdgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 37.07 | 1:15.40 | |||||
23 | Laura G. Nedergaard | 2005 | Odder Svømmeklub | 36.87 | 1:15.43 | |||||
24 | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | 36.32 | 1:15.52 | |||||
25 | Caden Halle | 2005 | Odder Svømmeklub | 36.74 | 1:16.81 | |||||
26 | Anna Bach | 2006 | Holstebro Svømme Club | 38.76 | 1:18.07 | |||||
27 | Victoria Broch | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 37.98 | 1:18.10 | |||||
28 | Jasmin Jespersen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 39.34 | 1:18.94 | |||||
29 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 38.09 | 1:18.96 | |||||
30 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 38.75 | 1:19.24 | |||||
31 | Laura Vibe Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 38.82 | 1:19.36 | |||||
32 | Helene van der Hoeven | 2001 | Frisinn SK | 38.60 | 1:19.42 | |||||
33 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 38.71 | 1:19.53 | |||||
34 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 38.88 | 1:19.58 | |||||
35 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 39.10 | 1:19.90 | |||||
36 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 38.43 | 1:20.18 | |||||
37 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 39.83 | 1:21.60 | |||||
38 | Kirstine Buch | 2005 | Svømmeklubben Koral | 39.90 | 1:22.19 | |||||
39 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 40.08 | 1:22.42 | |||||
40 | Freja Obert | 2006 | Odder Svømmeklub | 40.90 | 1:24.85 | |||||
41 | Mille Veiler | 2005 | Kolding SK | 41.34 | 1:24.90 | |||||
42 | Therese J Helt | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 41.80 | 1:24.99 | |||||
43 | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 40.62 | 1:25.51 | |||||
44 | Julie Jensen | 2003 | Odder Svømmeklub | 41.33 | 1:25.82 | |||||
45 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 42.21 | 1:25.98 | |||||
46 | Cecilie Sørensen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 41.98 | 1:26.11 | |||||
47 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 41.38 | 1:26.21 | |||||
48 | Nora Louise Rebouh | 2006 | Holstebro Svømme Club | 41.58 | 1:26.71 | |||||
49 | Annemone Rasmussen | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 41.70 | 1:27.11 | |||||
50 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 42.33 | 1:27.56 | |||||
51 | Nanna Højstrøm | 2007 | Kolding SK | 42.41 | 1:27.79 | |||||
52 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 42.31 | 1:28.04 | |||||
53 | Sara Høi Graversen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 42.49 | 1:28.67 | |||||
54 | Bianca Truelsen Duevig | 2005 | Horsens Svømmeklub | 43.67 | 1:30.18 | |||||
55 | Simone Trekær Klausen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 43.27 | 1:30.86 | |||||
56 | Mille Holmberg | 2006 | Vejle Svømmeklub | 44.41 | 1:31.07 | |||||
57 | Emilie Hemmeløff | 2008 | Ringe Svømme Klub | 44.36 | 1:31.71 | 0-11 Aldersgruppe Rekord | ||||
58 | Lærke Jervelund | 2007 | Vejle Svømmeklub | 44.88 | 1:32.03 | |||||
59 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | Ringe Svømme Klub | 1:32.72 | ||||||
60 | Julie Guldmann Møller | 2007 | Vejle Svømmeklub | 44.96 | 1:33.32 | |||||
61 | Maja Løve Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 44.49 | 1:33.54 | |||||
62 | Freya Thorsgaard | 2006 | Svømmeklubben Koral | 45.60 | 1:34.03 | |||||
63 | Caroline Petersen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 45.05 | 1:34.76 | 0-11 Aldersgruppe Rekord | ||||
64 | Frida Ploug | 2007 | Ringe Svømme Klub | 47.40 | 1:37.08 | |||||
65 | Dicte Westphal | 2005 | Horsens Svømmeklub | 47.08 | 1:37.24 | |||||
66 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 47.23 | 1:38.84 | |||||
67 | Amalie Thomsen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 49.06 | 1:39.50 | |||||
68 | Signe Magelund Møller | 2006 | Kolding SK | 49.01 | 1:41.41 | |||||
69 | Sofie Bak | 2008 | Ringe Svømme Klub | 48.64 | 1:41.43 | |||||
70 | Astrid Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 49.66 | 1:43.19 | |||||
71 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 51.94 | 1:43.47 | |||||
72 | Sara Holst Gregersen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 1:44.10 | ||||||
73 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 54.03 | 1:44.82 | |||||
74 | Alberte Knudsen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 51.52 | 1:45.47 | |||||
75 | Gabrielle Haahr Uhd | 2007 | Vejle Svømmeklub | 51.56 | 1:47.03 | |||||
76 | Julie Langberg Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 52.40 | 1:47.45 | |||||
77 | Alberte Andersen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:49.25 | ||||||
78 | Christina Christiansen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 52.40 | 1:50.21 | |||||
79 | Astrid Bentzen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:51.36 | ||||||
80 | Augusta Dalsgaard | 2007 | Vejle Svømmeklub | 55.71 | 1:53.77 | |||||
81 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 56.99 | 1:55.50 | |||||
82 | Kira Wolter | 2007 | Vejle Svømmeklub | 2:04.62 | ||||||
83 | Meiko Nakatani | 2010 | Vejle Svømmeklub | 1:06.17 | 2:13.84 | |||||
84 | Ann-Maria Malou Windfeld | 2009 | Vejle Svømmeklub | 1:04.70 | 2:23.63 | |||||
85 | Olivia Bækkegård Svendsen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 1:10.74 | 2:29.11 | |||||
- | Anna Emile Skjerning | 1999 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emilie Fig Kragh | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Leonora Holst Jensen | 2004 | Odder Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Olivia Hemmeløff | 2006 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej forts bev 75m | |||||
- | Katrine Nørfjand | 2004 | Holstebro Svømme Club | DSQ | ej forts bev 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 10:51 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:51 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 29, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: REMA 1000 |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 23.74 |
Årg. 2003-2004: Christian V. Rasmussen (1996) 25.24 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 26.08 |
Årg. 2007-2019: Magne Christian Hansen (2006) 30.25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub | 23.50 | ||||||
2 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 23.94 | ||||||
3 | Andreas Bui | 2000 | H2Odense | 24.21 | ||||||
4 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 24.56 | ||||||
5 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 24.59 | ||||||
6 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 24.70 | ||||||
7 | Malthe Burgaard | 2000 | H2Odense | 24.76 | ||||||
8 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 25.30 | ||||||
9 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 25.49 | ||||||
10 | Oliver Phil Langsted | 1999 | Ringe Svømme Klub | 25.67 | ||||||
11 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 25.73 | ||||||
12 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 26.00 | ||||||
13 | Emil Knudsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 27.06 | ||||||
14 | Alexander Jensen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 27.21 | ||||||
15 | Anders S. Andreasen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 27.39 | ||||||
16 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 27.76 | ||||||
17 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 28.31 | ||||||
18 | Rasmus Abildgaard | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 28.33 | ||||||
Løb 29, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: REMA 1000 |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 23.74 |
Årg. 2003-2004: Christian V. Rasmussen (1996) 25.24 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 26.08 |
Årg. 2007-2019: Magne Christian Hansen (2006) 30.25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 24.89 | ||||||
2 | Gustav Stahl | 2002 | H2Odense | 24.99 | ||||||
3 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Vejle Svømmeklub | 25.04 | ||||||
4 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 25.25 | ||||||
5 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 25.55 | ||||||
6 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 25.97 | ||||||
7 | Sander Linde | 2002 | Ringe Svømme Klub | 26.13 | ||||||
8 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 26.18 | ||||||
9 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 26.33 | ||||||
10 | Anton Leth | 2002 | Vejle Svømmeklub | 26.72 | ||||||
10 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Vejle Svømmeklub | 26.72 | ||||||
12 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | Vejle Svømmeklub | 26.98 | ||||||
13 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 27.40 | ||||||
14 | Robert Versteegen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 27.42 | ||||||
15 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 27.45 | ||||||
16 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 27.85 | ||||||
17 | Mikkel Dam | 2002 | Svømmeklubben Koral | 28.56 | ||||||
18 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 28.92 | ||||||
- | Simon Juul Henriksen | 2001 | H2Odense | DNS | ||||||
Løb 29, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: REMA 1000 |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 23.74 |
Årg. 2003-2004: Christian V. Rasmussen (1996) 25.24 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 26.08 |
Årg. 2007-2019: Magne Christian Hansen (2006) 30.25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 25.62 | ||||||
2 | Malthe Elkjær | 2003 | Vejle Svømmeklub | 25.96 | ||||||
3 | Kasper Johnsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 26.10 | ||||||
4 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Vejle Svømmeklub | 26.33 | ||||||
5 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 26.38 | ||||||
6 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 26.89 | ||||||
7 | Mads Juul Henriksen | 2004 | H2Odense | 27.08 | ||||||
8 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 27.63 | ||||||
8 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 27.63 | ||||||
10 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 27.86 | ||||||
11 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 28.50 | ||||||
12 | Vania Danilkin | 2004 | Kolding SK | 28.71 | ||||||
13 | Simon Sandal | 2003 | Vejle Svømmeklub | 28.74 | ||||||
14 | Sune Schaarup | 2003 | Vejle Svømmeklub | 28.99 | ||||||
15 | Sebastian Neesgaard | 2004 | Vejle Svømmeklub | 29.18 | ||||||
16 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | Kolding SK | 29.25 | ||||||
17 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 29.72 | ||||||
18 | Frej Liltorp | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 29.78 | ||||||
19 | Alexander Johnsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 30.02 | ||||||
20 | Jonas Abildgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 30.36 | ||||||
21 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 31.17 | ||||||
22 | Johannes Jonasen | 2004 | Kolding SK | 31.24 | ||||||
23 | Mathias Høst Damsgaard | 2004 | Svømmeklubben Koral | 31.78 | ||||||
24 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 32.41 | ||||||
25 | Simon Kruse Holm | 2004 | Odder Svømmeklub | 32.80 | ||||||
26 | Marcus Reinholt Gjelstrup | 2003 | Odder Svømmeklub | 33.91 | ||||||
27 | Andreas Visby Hansen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 39.19 | ||||||
- | Bjørn W. H. Nielsen | 2004 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Christian R Pedersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 29, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: REMA 1000 |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 23.74 |
Årg. 2003-2004: Christian V. Rasmussen (1996) 25.24 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 26.08 |
Årg. 2007-2019: Magne Christian Hansen (2006) 30.25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | Odder Svømmeklub | 28.04 | ||||||
2 | Sebastian K Eriksen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 28.41 | ||||||
3 | Matti Andersen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 29.12 | ||||||
4 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 29.90 | ||||||
5 | Daniel Busk | 2005 | Kolding SK | 30.34 | ||||||
6 | Sofus Funder | 2005 | Vejle Svømmeklub | 30.98 | ||||||
7 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 31.57 | ||||||
8 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 31.63 | ||||||
9 | Christian N. Christensen | 2006 | Kolding SK | 31.70 | ||||||
10 | Max Venborg Kromann | 2005 | Vejle Svømmeklub | 31.94 | ||||||
11 | Mikkel Borreskov | 2005 | Holstebro Svømme Club | 32.26 | ||||||
12 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 32.27 | ||||||
13 | Martin Christensen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 32.92 | ||||||
14 | Andreas Agger Hansen | 2005 | Kolding SK | 33.05 | ||||||
15 | Tobias Damsgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 33.30 | ||||||
16 | Julius Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | 33.68 | ||||||
17 | Anders Bank Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 33.71 | ||||||
18 | Magnus Andersen | 2005 | Svømmeklubben Koral | 33.77 | ||||||
19 | Daniel Landbo | 2005 | Horsens Svømmeklub | 35.50 | ||||||
20 | Alexander Mogensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 35.90 | ||||||
21 | Alexandru Ignat | 2006 | Horsens Svømmeklub | 35.95 | ||||||
22 | Tobias Wemmelund | 2006 | Horsens Svømmeklub | 37.55 | ||||||
23 | Oliver Normand | 2005 | Svømmeklubben Koral | 38.84 | ||||||
24 | Frederik Rau Elsborg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 41.13 | ||||||
- | Mateusz Majewski | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Simon Juel | 2006 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jannick Franow | 2006 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 29, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: REMA 1000 |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 23.74 |
Årg. 2003-2004: Christian V. Rasmussen (1996) 25.24 |
Årg. 2005-2006: Mads Peter Hansen (2004) 26.08 |
Årg. 2007-2019: Magne Christian Hansen (2006) 30.25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Søren Graul | 2007 | Sc Hellas Salzgitter | 31.12 | ||||||
2 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | Vejle Svømmeklub | 32.49 | ||||||
3 | Moritz Hartmann | 2007 | Vejle Svømmeklub | 32.75 | ||||||
4 | Peter Kristensen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 33.82 | ||||||
5 | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 35.61 | ||||||
6 | Frederik N Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 35.99 | ||||||
7 | Angus Halle | 2007 | Odder Svømmeklub | 36.04 | ||||||
8 | Malthe Le Fevre | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 36.65 | ||||||
9 | Terkel Klinkowsky | 2007 | Vejle Svømmeklub | 36.92 | ||||||
10 | Lasse Knudsgaard | 2007 | Horsens Svømmeklub | 37.33 | ||||||
11 | Frederik Jørgensen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 37.42 | ||||||
12 | Andreas Lang Lassen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 37.78 | ||||||
13 | Mikkel Stenkjær Nissen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 37.80 | ||||||
14 | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 37.89 | ||||||
15 | Mads Emil Schwartz | 2008 | Vejle Svømmeklub | 38.03 | ||||||
16 | Frey Sørensen | 2007 | Odder Svømmeklub | 38.58 | ||||||
17 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 39.47 | ||||||
18 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 40.08 | ||||||
19 | Villiam K. Carstensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 40.29 | ||||||
20 | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 40.70 | ||||||
21 | Simon Christensen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 41.59 | ||||||
22 | Magne Andersen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 42.47 | ||||||
23 | Laurits Damsted Lund | 2007 | Ringe Svømme Klub | 42.84 | ||||||
24 | Johannes Ravn | 2008 | Horsens Svømmeklub | 42.86 | ||||||
25 | Anes Hajrovic | 2008 | Horsens Svømmeklub | 42.88 | ||||||
26 | Benjamin Kolding Sørensen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 43.47 | ||||||
27 | Gustav Hansen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 44.26 | ||||||
28 | Rasmus Bjerre | 2008 | Ringe Svømme Klub | 44.67 | ||||||
29 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 45.17 | ||||||
30 | Fedor Akulov | 2007 | Vejle Svømmeklub | 46.07 | ||||||
31 | Marius Rosen Lundsfryd | 2008 | Ringe Svømme Klub | 46.13 | ||||||
32 | Mikkel Kallestrup Thomsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 48.74 | ||||||
33 | Theodor van Den Berg | 2008 | Vejle Svømmeklub | 48.91 | ||||||
34 | Jacob Wemmelund | 2008 | Horsens Svømmeklub | 49.62 | ||||||
35 | Adrian Gjørsbøl | 2008 | Horsens Svømmeklub | 53.27 | ||||||
36 | Anders Yde | 2007 | Horsens Svømmeklub | 54.50 | ||||||
37 | Darius Ignat | 2010 | Horsens Svømmeklub | 59.91 | ||||||
38 | Asger Juel | 2009 | Vejle Svømmeklub | 1:00.00 | ||||||
39 | Gustav Dalmose Henriksen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:04.58 | ||||||
- | Daniel Villumsen | 2008 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:51 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:43 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 30, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Protemp |
Årg. 2002-2003: Line J. V. Hededal (2001) 27.21 |
Årg. 2004-2005: Alberte Ehrenreich-Birn (2003) 28.86 |
Årg. 2006-2007: Line J. V. Hededal (2001) 32.63 |
Årg. 2008-2019: Laura Toftgaard (2007) 37.32 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub | 27.10 | 18-999 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 27.19 | 16-17 Aldersgruppe Rekord | |||||
3 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 27.27 | ||||||
4 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 27.28 | ||||||
5 | Josefine Due | 2001 | Horsens Svømmeklub | 27.37 | ||||||
6 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 27.57 | ||||||
7 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | Vejle Svømmeklub | 27.60 | ||||||
7 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 27.60 | ||||||
9 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 28.57 | ||||||
10 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 28.69 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | |||||
11 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 28.79 | ||||||
12 | Helene Olesen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 28.85 | ||||||
12 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 28.85 | ||||||
14 | Louise Hvarre | 2001 | Vejle Svømmeklub | 28.95 | ||||||
15 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 29.06 | ||||||
16 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 29.11 | ||||||
17 | Freja Nicholas | 2000 | H2Odense | 29.29 | ||||||
18 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 29.31 | ||||||
19 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 29.33 | ||||||
20 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | Horsens Svømmeklub | 29.39 | ||||||
21 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | H2Odense | 29.42 | ||||||
22 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 29.52 | ||||||
23 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | H2Odense | 29.57 | ||||||
24 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 29.73 | ||||||
24 | Trine Dam | 2001 | Svømmeklubben Koral | 29.73 | ||||||
26 | Cecilie Baraviec | 2000 | H2Odense | 29.78 | ||||||
26 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 29.78 | ||||||
28 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Vejle Svømmeklub | 29.95 | ||||||
29 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | Odder Svømmeklub | 30.01 | ||||||
30 | Aurelia Pedersen | 2004 | H2Odense | 30.19 | ||||||
31 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub | 30.20 | ||||||
32 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | Vejle Svømmeklub | 30.25 | ||||||
33 | Julie Hoffmann | 2003 | Holstebro Svømme Club | 30.27 | ||||||
34 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 30.35 | ||||||
35 | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | 30.40 | ||||||
36 | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 30.63 | ||||||
37 | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | 30.66 | ||||||
38 | Ida Rønnow | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 30.70 | 12-13 Aldersgruppe Rekord | |||||
39 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 30.77 | ||||||
40 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 30.81 | ||||||
40 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 30.81 | ||||||
42 | Caden Halle | 2005 | Odder Svømmeklub | 30.84 | ||||||
42 | Johanne A Andersson | 2003 | H2Odense | 30.84 | ||||||
44 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 30.95 | ||||||
45 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 30.97 | ||||||
46 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 31.06 | ||||||
47 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | H2Odense | 31.14 | ||||||
48 | Mille Veiler | 2005 | Kolding SK | 31.17 | ||||||
49 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | Vejle Svømmeklub | 31.19 | ||||||
50 | Maria Bech Andersen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 31.20 | ||||||
51 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 31.34 | 12-13 Aldersgruppe Rekord | |||||
52 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 31.45 | ||||||
53 | Helene van der Hoeven | 2001 | Frisinn SK | 31.56 | ||||||
54 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 31.59 | ||||||
54 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 31.59 | ||||||
56 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 31.69 | ||||||
57 | Maria Mortensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 31.77 | ||||||
58 | Laura G. Nedergaard | 2005 | Odder Svømmeklub | 31.91 | ||||||
59 | Mette Barfoot | 2005 | Vejle Svømmeklub | 31.95 | ||||||
60 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 32.18 | 12-13 Aldersgruppe Rekord | |||||
61 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 32.22 | 12-13 Aldersgruppe Rekord | |||||
62 | Anna Bach | 2006 | Holstebro Svømme Club | 32.72 | ||||||
63 | Jasmin Jespersen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 33.12 | ||||||
64 | Kirstine Buch | 2005 | Svømmeklubben Koral | 33.13 | ||||||
65 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 33.24 | ||||||
66 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 33.37 | ||||||
67 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | Holstebro Svømme Club | 33.47 | ||||||
68 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 33.49 | ||||||
69 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 33.53 | ||||||
70 | Laura Frost Rainer | 2005 | Vejle Svømmeklub | 33.54 | ||||||
71 | Therese J Helt | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 33.61 | ||||||
72 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 33.72 | ||||||
73 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 33.78 | ||||||
74 | Julie Jensen | 2003 | Odder Svømmeklub | 33.81 | ||||||
75 | Andrea Sønderby | 2004 | Holstebro Svømme Club | 33.94 | ||||||
76 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 34.02 | ||||||
77 | Katrine Nørfjand | 2004 | Holstebro Svømme Club | 34.04 | ||||||
78 | Josefine Jonasen | 2002 | Kolding SK | 34.07 | ||||||
79 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 34.16 | ||||||
80 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | Odder Svømmeklub | 34.27 | ||||||
81 | Sophie Kronborg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 34.44 | ||||||
82 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 34.59 | ||||||
83 | Annemone Rasmussen | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 34.61 | ||||||
84 | Freja Obert | 2006 | Odder Svømmeklub | 34.75 | ||||||
85 | Mathilde Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 34.79 | ||||||
86 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | Vejle Svømmeklub | 35.11 | 0-11 Aldersgruppe Rekord | |||||
87 | Kathrine Hvidberg | 2004 | Ringe Svømme Klub | 35.14 | ||||||
88 | Cecilie Sørensen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 35.18 | ||||||
89 | Caroline Petersen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 35.33 | ||||||
90 | Frida Høj Foldager | 2006 | Vejle Svømmeklub | 35.37 | ||||||
91 | Bianca Truelsen Duevig | 2005 | Horsens Svømmeklub | 35.47 | ||||||
92 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | Ringe Svømme Klub | 35.49 | ||||||
93 | Nora Louise Rebouh | 2006 | Holstebro Svømme Club | 35.50 | ||||||
94 | Sara Høi Graversen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 35.57 | ||||||
95 | Emilie Hemmeløff | 2008 | Ringe Svømme Klub | 35.77 | ||||||
96 | Dicte Westphal | 2005 | Horsens Svømmeklub | 35.96 | ||||||
97 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 36.05 | ||||||
98 | Signe Christensen | 2008 | Kolding SK | 36.21 | 0-11 Aldersgruppe Rekord | |||||
99 | Leonora Holst Jensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 36.30 | ||||||
100 | Frida Hollesen | 2005 | Odder Svømmeklub | 36.42 | ||||||
101 | Gabrielle Haahr Uhd | 2007 | Vejle Svømmeklub | 36.57 | ||||||
102 | Laura Vibe Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 36.58 | ||||||
103 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 36.63 | ||||||
104 | Simone Trekær Klausen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 36.74 | ||||||
105 | Sara Holst Gregersen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 36.85 | ||||||
106 | Lærke Jervelund | 2007 | Vejle Svømmeklub | 37.06 | ||||||
107 | Bianca Skjerning | 2001 | Ringe Svømme Klub | 37.41 | ||||||
108 | Julie Guldmann Møller | 2007 | Vejle Svømmeklub | 37.58 | ||||||
109 | Maja Løve Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 37.90 | ||||||
110 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 38.52 | ||||||
111 | Ea Gram Møller | 2006 | Vejle Svømmeklub | 38.73 | ||||||
112 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 39.08 | ||||||
113 | Augusta Dalsgaard | 2007 | Vejle Svømmeklub | 39.24 | ||||||
114 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 39.39 | ||||||
115 | Julie Langberg Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 39.60 | ||||||
116 | Amalie Thomsen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 39.98 | ||||||
117 | Olivia Josefine Brice | 2007 | Horsens Svømmeklub | 40.23 | ||||||
118 | Sofie Bak | 2008 | Ringe Svømme Klub | 40.77 | ||||||
119 | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | 40.90 | ||||||
120 | Emilie Boulund | 2006 | Kolding SK | 41.31 | ||||||
121 | Penelope Kamp Teglgård | 2006 | Horsens Svømmeklub | 41.34 | ||||||
122 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 41.64 | ||||||
123 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 42.38 | ||||||
124 | Dicte Sundall Aagaard | 2007 | Horsens Svømmeklub | 42.60 | ||||||
125 | Signe Magelund Møller | 2006 | Kolding SK | 42.75 | ||||||
126 | Astrid Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 43.78 | ||||||
127 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 43.79 | ||||||
128 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 44.30 | ||||||
129 | Olivia Holmberg | 2009 | Vejle Svømmeklub | 45.32 | ||||||
130 | Vigga Rasmussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 45.51 | ||||||
131 | Alberte Andersen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 45.93 | ||||||
132 | Karla Jæger | 2008 | Vejle Svømmeklub | 46.51 | ||||||
133 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 46.84 | ||||||
134 | Meiko Nakatani | 2010 | Vejle Svømmeklub | 47.51 | ||||||
135 | Alberte Knudsen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 47.78 | ||||||
136 | Emilia Daa Andersen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 47.95 | ||||||
137 | Kira Wolter | 2007 | Vejle Svømmeklub | 48.35 | ||||||
138 | Frida Nielsen Tomzak | 2009 | Horsens Svømmeklub | 48.92 | ||||||
139 | Signe Madsen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 49.95 | ||||||
140 | Ines Novosel Madsen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 50.20 | ||||||
141 | Tilde Tinggård Truelsen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 51.18 | ||||||
142 | Andrea Grøndal | 2009 | Horsens Svømmeklub | 55.67 | ||||||
143 | Olivia Bækkegård Svendsen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 55.69 | ||||||
144 | Vigga Nikoline Hermansen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 59.36 | ||||||
145 | Frida Nielsen Skytte | 2008 | Horsens Svømmeklub | 59.38 | ||||||
146 | Ann-Maria Malou Windfeld | 2009 | Vejle Svømmeklub | 1:04.04 | ||||||
- | Alista Maslobojeva | 2007 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anne Caroline Dahl Reher | 2009 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Caroline Villumsen | 2005 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emilie Fig Kragh | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ingebeth S Christophersen | 2008 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Julie Olsen | 2008 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maja Nielsen | 2001 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nicoline H. Ridings | 2007 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sille Freltoft | 2008 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | Kolding SK | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:43 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:01 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 31, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Sponsor: Den Lille Bager |
Årg. 2001-2002: Andreas Rasmussen (2000) 2:13.12 |
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Nissen (2002) 2:14.25 |
Årg. 2005-2006: Andreas Hansen (2000) 2:39.53 |
Årg. 2007-2019: David Hjort (2000) 2:57.86 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 28.30 | 1:00.43 | 1:32.38 | 2:04.10 | 19-999 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.65 | 1:04.91 | 1:38.49 | 2:12.26 | |||
3 | Mads Sørensen | 2000 | H2Odense | 29.98 | 1:04.13 | 1:38.83 | 2:13.21 | |||
4 | Andreas Kronborg | 2002 | Vejle Svømmeklub | 32.08 | 1:08.44 | 1:45.21 | 2:21.73 | |||
5 | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub | 31.77 | 1:07.39 | 1:44.75 | 2:22.34 | |||
6 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 31.89 | 1:09.67 | 1:48.73 | 2:28.32 | |||
7 | Johann Kristian Møller | 2001 | Vejle Svømmeklub | 32.37 | 1:12.35 | 1:52.39 | 2:35.23 | |||
8 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 32.83 | 1:12.37 | 1:53.82 | 2:36.00 | |||
9 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | Vejle Svømmeklub | 33.64 | 1:14.36 | 1:56.54 | 2:37.70 | |||
10 | Jacob Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 33.07 | 1:12.04 | 1:54.16 | 2:38.93 | |||
11 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 36.67 | 1:19.50 | 2:03.70 | 2:47.98 | |||
12 | Thor Majgård | 2005 | Vejle Svømmeklub | 38.16 | 1:21.53 | 2:06.78 | 2:50.91 | |||
13 | Asger Als Olsen | 2004 | Kolding SK | 37.10 | 1:21.71 | 2:07.15 | 2:51.18 | |||
14 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | Holstebro Svømme Club | 38.34 | 1:24.44 | 2:13.70 | 3:03.84 | |||
15 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 43.72 | 1:36.51 | 2:28.50 | 3:19.28 | |||
16 | Johannes Jonasen | 2004 | Kolding SK | 40.82 | 1:32.64 | 2:29.07 | 3:22.35 | |||
17 | Anders Bank Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 43.18 | 1:35.41 | 2:30.19 | 3:23.09 | |||
18 | Moritz Hartmann | 2007 | Vejle Svømmeklub | 43.96 | 1:37.58 | 2:34.72 | 3:29.81 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:01 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:14 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 32, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Sponsor: Middelfart Sparekasse |
Årg. 2002-2003: Cecilie Lykke Hansen (1999) 2:25.35 |
Årg. 2004-2005: Helena Rosendahl Bach (2000) 2:41.80 |
Årg. 2006-2007: Svava Kj. Gregersen (2004) 3:06.80 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 32.86 | 1:12.03 | 1:52.02 | 2:29.44 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub | 33.19 | 1:11.76 | 1:50.67 | 2:29.83 | |||
3 | Mitzi D. Jensen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 33.64 | 1:12.51 | 1:52.84 | 2:31.68 | |||
4 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 34.61 | 1:15.19 | 1:56.04 | 2:33.50 | |||
5 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 34.54 | 1:14.31 | 1:54.84 | 2:34.55 | |||
6 | Sofie Le Fevre | 2004 | Horsens Svømmeklub | 33.14 | 1:12.76 | 1:53.80 | 2:35.77 | |||
7 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 34.50 | 1:14.65 | 1:56.12 | 2:37.25 | |||
8 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | Vejle Svømmeklub | 34.95 | 1:15.64 | 1:58.41 | 2:41.44 | |||
9 | Ella Christiansen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 37.96 | 1:20.46 | 2:03.43 | 2:46.43 | |||
10 | Mille Trier Pedersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 37.30 | 1:20.52 | 2:04.17 | 2:50.86 | |||
11 | Kristine Hülsen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 37.64 | 1:20.40 | 2:05.15 | 2:50.89 | |||
12 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 38.73 | 1:22.87 | 2:09.23 | 2:51.99 | |||
13 | Emilie Moberg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 38.89 | 1:25.44 | 2:13.35 | 3:00.91 | |||
14 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | Kolding SK | 38.86 | 1:24.92 | 2:13.01 | 3:01.20 | |||
15 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | Vejle Svømmeklub | 38.63 | 1:24.86 | 2:13.80 | 3:01.90 | |||
16 | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | 40.61 | 1:28.93 | 2:19.64 | 3:10.09 | |||
17 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 40.16 | 1:29.19 | 2:21.18 | 3:12.03 | |||
18 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 39.49 | 1:28.33 | 2:21.00 | 3:13.81 | |||
19 | Signe Christensen | 2008 | Kolding SK | 45.47 | 1:41.56 | 2:41.27 | 3:40.40 | |||
- | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Karla Jæger | 2008 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Asynk ben 78m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:14 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 13:02 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 33, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Danske Bank |
Årg. 2001-2002: Magnus Mikkelsen (2001) 1:06.42 |
Årg. 2003-2004: Emil Kragh (2001) 1:10.29 |
Årg. 2005-2006: Elias Marius Elsgaard (2004) 1:13.40 |
Årg. 2007-2019: Anders Bredal Storgaard (2002) 1:30.18 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 30.84 | 1:05.33 | |||||
2 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 30.70 | 1:05.76 | |||||
3 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 32.11 | 1:07.93 | |||||
4 | Oliver Hallenborg | 2002 | H2Odense | 32.68 | 1:08.63 | |||||
5 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.32 | 1:08.71 | |||||
6 | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub | 32.65 | 1:08.96 | |||||
7 | Emil Knudsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.80 | 1:08.99 | |||||
8 | Alexander Fenger | 1999 | Vejle Svømmeklub | 32.47 | 1:09.30 | |||||
9 | Oliver Phil Langsted | 1999 | Ringe Svømme Klub | 32.91 | 1:09.83 | |||||
10 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.64 | 1:10.29 | |||||
11 | Oliver Fenger | 2003 | Vejle Svømmeklub | 33.90 | 1:10.98 | |||||
12 | Anton Leth | 2002 | Vejle Svømmeklub | 33.62 | 1:10.99 | |||||
13 | Jacob Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 33.97 | 1:11.24 | |||||
14 | Victor Nygaard | 2003 | H2Odense | 34.16 | 1:11.62 | |||||
15 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 33.26 | 1:12.11 | |||||
16 | Christian Koch | 1998 | Horsens Svømmeklub | 33.34 | 1:12.26 | |||||
17 | Kim Doan Nguyen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 34.64 | 1:12.58 | |||||
18 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 34.65 | 1:13.60 | |||||
19 | Anders S. Andreasen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 34.49 | 1:13.74 | |||||
20 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | H2Odense | 34.82 | 1:14.03 | |||||
21 | Sune Schaarup | 2003 | Vejle Svømmeklub | 35.33 | 1:14.31 | |||||
22 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | Vejle Svømmeklub | 35.48 | 1:15.59 | |||||
23 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 35.48 | 1:16.25 | |||||
24 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | Kolding SK | 36.66 | 1:17.15 | |||||
25 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 36.44 | 1:17.71 | |||||
26 | Mads Dreschler | 2005 | Holstebro Svømme Club | 36.40 | 1:17.86 | |||||
27 | Jacob Lyse Søe | 2003 | Odder Svømmeklub | 37.05 | 1:18.25 | |||||
28 | Lasse Thulstrup | 2004 | Kolding SK | 37.63 | 1:19.40 | |||||
29 | Alexander Johnsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 38.42 | 1:20.22 | |||||
30 | Mikkel Dam | 2002 | Svømmeklubben Koral | 36.59 | 1:21.13 | |||||
31 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 39.15 | 1:21.75 | |||||
32 | Sebastian K Eriksen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 38.93 | 1:21.91 | |||||
33 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | Odder Svømmeklub | 39.17 | 1:22.95 | |||||
34 | Jacob Toft | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 39.11 | 1:23.95 | |||||
35 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 39.40 | 1:24.40 | |||||
36 | Søren Graul | 2007 | Sc Hellas Salzgitter | 39.64 | 1:24.56 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | ||||
37 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 39.37 | 1:24.72 | |||||
38 | Daniel Busk | 2005 | Kolding SK | 40.96 | 1:24.96 | |||||
39 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 40.36 | 1:26.03 | |||||
40 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 40.63 | 1:26.74 | |||||
41 | Alexander Kjeldsen | 2004 | Kolding SK | 40.85 | 1:27.02 | |||||
42 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 40.90 | 1:28.48 | |||||
43 | Mads Berthold Schultz | 2005 | Horsens Svømmeklub | 40.87 | 1:29.86 | |||||
44 | Martin Christensen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 43.49 | 1:32.64 | |||||
45 | Simon Kruse Holm | 2004 | Odder Svømmeklub | 43.60 | 1:33.53 | |||||
46 | Mads Mølgaard | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 45.26 | 1:34.07 | |||||
47 | Julius Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | 45.25 | 1:34.39 | |||||
48 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 44.82 | 1:34.43 | |||||
49 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | Vejle Svømmeklub | 45.11 | 1:36.01 | |||||
50 | Sofus Funder | 2005 | Vejle Svømmeklub | 45.74 | 1:36.14 | |||||
51 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 46.99 | 1:39.45 | |||||
52 | Magnus Andersen | 2005 | Svømmeklubben Koral | 48.45 | 1:44.50 | |||||
53 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 47.19 | 1:44.70 | |||||
54 | Frederik N Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 50.63 | 1:46.02 | |||||
55 | Terkel Klinkowsky | 2007 | Vejle Svømmeklub | 50.72 | 1:46.44 | |||||
56 | Jannick Franow | 2006 | Horsens Svømmeklub | 48.78 | 1:46.80 | |||||
57 | Casper Batz | 2006 | Kolding SK | 51.31 | 1:49.87 | |||||
58 | Angus Halle | 2007 | Odder Svømmeklub | 51.89 | 1:50.20 | |||||
59 | Alexander Mogensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 51.00 | 1:50.71 | |||||
60 | Frederik Rau Elsborg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 55.19 | 1:53.00 | |||||
61 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 53.91 | 1:54.33 | |||||
62 | Oliver Normand | 2005 | Svømmeklubben Koral | 55.77 | 1:58.56 | |||||
63 | Mads Emil Schwartz | 2008 | Vejle Svømmeklub | 54.87 | 1:58.99 | |||||
64 | Andreas Lang Lassen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 57.40 | 1:59.31 | |||||
65 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 56.77 | 1:59.40 | |||||
66 | Theodor van Den Berg | 2008 | Vejle Svømmeklub | 57.91 | 2:01.63 | |||||
67 | Simon Christensen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 57.66 | 2:06.41 | |||||
68 | Laurits Damsted Lund | 2007 | Ringe Svømme Klub | 1:03.28 | 2:11.90 | |||||
69 | Gustav Dalmose Henriksen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:04.53 | 2:14.45 | |||||
70 | Benjamin Kolding Sørensen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:03.75 | 2:16.33 | |||||
71 | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 1:06.17 | 2:19.77 | |||||
72 | Gustav Hansen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:07.69 | 2:21.50 | |||||
73 | Mikkel Kallestrup Thomsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:09.83 | 2:24.79 | |||||
74 | Rasmus Bjerre | 2008 | Ringe Svømme Klub | 1:10.88 | 2:26.35 | |||||
75 | Darius Ignat | 2010 | Horsens Svømmeklub | 1:10.69 | 2:37.71 | |||||
- | Adrian Gjørsbøl | 2008 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Andreas Bui | 2000 | H2Odense | DNS | ||||||
- | Bjørn W. H. Nielsen | 2004 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Christian R Pedersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Daniel Villumsen | 2008 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Simon Juel | 2006 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Fedor Akulov | 2007 | Vejle Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Daniel Landbo | 2005 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej samt berør v 75m | |||||
- | Frederik Jørgensen | 2008 | Vejle Svømmeklub | DSQ | ej udadv fødr 35-50m | |||||
- | Tobias Wemmelund | 2006 | Horsens Svømmeklub | DSQ | fl flyb eft vend 75 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 13:02 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 13:14 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Nordbyens Murerforretning |
Årg. 2002-2003: Julie Pavon Friis (1999) 1:12.91 |
Årg. 2004-2005: Mathilde Hager (2001) 1:16.81 |
Årg. 2006-2007: Anna Bull Guldbrandsen (2004) 1:25.67 |
Årg. 2008-2019: Alberte Kirk Langschwager (2007) 1:45.61 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Batz | 2003 | Kolding SK | 35.17 | 1:14.72 | |||||
2 | Helene Olesen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 35.79 | 1:17.01 | |||||
3 | Freja Nicholas | 2000 | H2Odense | 36.51 | 1:17.04 | |||||
4 | Johanne A Andersson | 2003 | H2Odense | 37.12 | 1:17.12 | |||||
5 | Ida Kjærdgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 37.51 | 1:18.16 | |||||
6 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 37.34 | 1:18.68 | |||||
7 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 37.13 | 1:18.81 | |||||
8 | Kristine Hülsen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 37.48 | 1:19.89 | |||||
9 | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | 38.49 | 1:20.23 | |||||
10 | Freya Ellehus | 2000 | H2Odense | 38.38 | 1:21.41 | |||||
11 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | Vejle Svømmeklub | 38.83 | 1:23.04 | |||||
12 | Mille Trier Pedersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 40.28 | 1:23.98 | |||||
13 | Trine Dam | 2001 | Svømmeklubben Koral | 39.41 | 1:24.10 | |||||
14 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 39.59 | 1:25.11 | |||||
15 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 40.16 | 1:26.15 | |||||
16 | Maria Mortensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 39.98 | 1:26.22 | |||||
17 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 40.28 | 1:26.63 | |||||
18 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 41.05 | 1:27.12 | |||||
19 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | Holstebro Svømme Club | 41.76 | 1:27.45 | |||||
20 | Maria Bech Andersen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 40.94 | 1:27.48 | |||||
21 | Victoria Broch | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 41.17 | 1:27.50 | |||||
22 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 40.71 | 1:27.52 | |||||
23 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 41.30 | 1:27.83 | |||||
24 | Johanne Heilmann | 2005 | Kolding SK | 41.54 | 1:28.02 | |||||
25 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | Vejle Svømmeklub | 41.20 | 1:28.30 | |||||
26 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 42.58 | 1:28.31 | |||||
27 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 41.26 | 1:28.62 | |||||
28 | Jasmin Jespersen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 42.14 | 1:28.75 | |||||
29 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 42.88 | 1:29.07 | |||||
30 | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 42.27 | 1:30.19 | |||||
31 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 42.44 | 1:30.21 | |||||
32 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | Odder Svømmeklub | 43.18 | 1:30.60 | |||||
33 | Ida Rønnow | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 42.15 | 1:30.98 | |||||
34 | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | 43.70 | 1:32.25 | |||||
35 | Freya Thorsgaard | 2006 | Svømmeklubben Koral | 44.01 | 1:33.22 | |||||
36 | Mille Veiler | 2005 | Kolding SK | 43.76 | 1:33.23 | |||||
37 | Mille Holmberg | 2006 | Vejle Svømmeklub | 44.84 | 1:33.66 | |||||
38 | Nanna Højstrøm | 2007 | Kolding SK | 44.59 | 1:34.16 | |||||
39 | Caden Halle | 2005 | Odder Svømmeklub | 44.60 | 1:34.70 | |||||
40 | Laura G. Nedergaard | 2005 | Odder Svømmeklub | 44.37 | 1:34.81 | |||||
41 | Laura Frost Rainer | 2005 | Vejle Svømmeklub | 45.37 | 1:35.45 | |||||
42 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 46.19 | 1:36.20 | |||||
43 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 46.30 | 1:37.34 | |||||
44 | Mathilde Hvidberg | 2007 | Ringe Svømme Klub | 47.84 | 1:39.40 | |||||
45 | Frida Høj Foldager | 2006 | Vejle Svømmeklub | 49.48 | 1:41.13 | |||||
46 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 47.72 | 1:41.63 | |||||
47 | Mathilde Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 47.55 | 1:42.05 | |||||
48 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 47.35 | 1:42.18 | |||||
49 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 49.10 | 1:43.15 | |||||
50 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 51.13 | 1:46.70 | |||||
51 | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | 50.48 | 1:47.14 | |||||
52 | Leonora Holst Jensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 51.05 | 1:47.40 | |||||
53 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 51.79 | 1:47.69 | |||||
54 | Penelope Kamp Teglgård | 2006 | Horsens Svømmeklub | 50.46 | 1:47.82 | |||||
55 | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 48.95 | 1:48.01 | |||||
56 | Caroline Petersen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 49.71 | 1:48.26 | |||||
57 | Emilie Boulund | 2006 | Kolding SK | 51.98 | 1:48.81 | |||||
58 | Olivia Holmberg | 2009 | Vejle Svømmeklub | 52.80 | 1:49.87 | |||||
59 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 53.13 | 1:50.66 | |||||
60 | Christina Christiansen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 53.00 | 1:51.64 | |||||
61 | Augusta Dalsgaard | 2007 | Vejle Svømmeklub | 53.29 | 1:53.49 | |||||
62 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | Vejle Svømmeklub | 55.28 | 1:57.11 | |||||
63 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 56.68 | 1:57.92 | |||||
64 | Ines Novosel Madsen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 56.89 | 1:59.65 | |||||
65 | Olivia Josefine Brice | 2007 | Horsens Svømmeklub | 57.85 | 2:02.63 | |||||
66 | Gabrielle Haahr Uhd | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:00.03 | 2:03.28 | |||||
67 | Alberte Andersen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 59.63 | 2:06.63 | |||||
68 | Meiko Nakatani | 2010 | Vejle Svømmeklub | 1:01.92 | 2:07.75 | |||||
69 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 1:00.71 | 2:07.96 | |||||
70 | Dicte Sundall Aagaard | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:02.18 | 2:09.74 | |||||
71 | Karla Jæger | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:03.71 | 2:11.74 | |||||
72 | Astrid Bentzen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:03.75 | 2:18.47 | |||||
73 | Ann-Maria Malou Windfeld | 2009 | Vejle Svømmeklub | 1:18.69 | 2:46.93 | |||||
- | Alista Maslobojeva | 2007 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anna Emile Skjerning | 1999 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Caroline Villumsen | 2005 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Dicte Westphal | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Olivia Hemmeløff | 2006 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Sille Freltoft | 2008 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Stine Knudsen | 1999 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Astrid Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | DSQ | 2 flyben v 28m | |||||
- | Bianca Skjerning | 2001 | Ringe Svømme Klub | DSQ | to flyb. eft start | |||||
- | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | Horsens Svømmeklub | DSQ | 1 hånd berø vend 50 | |||||
- | Kira Wolter | 2007 | Vejle Svømmeklub | DSQ | asyn ben v 50m | |||||
- | Mille C. Berg | 2001 | Horsens Svømmeklub | DSQ | fl. flyb i udsv | |||||
- | Olivia Bækkegård Svendsen | 2009 | Vejle Svømmeklub | DSQ | flyben eft start | |||||
- | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DSQ | asyn arme 10m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 13:14 |