Results for Ringsted cup 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted cup 2018 | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 11:11 | |||
Arrangør | Mamaluxus | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2018 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Sponsor: Gulerodshuset |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.03 | 1:02.31 | 1:34.84 | 2:06.46 | |||
2 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.47 | 1:03.37 | 1:36.38 | 2:07.83 | |||
3 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen | 30.54 | 1:03.48 | 1:36.67 | 2:09.27 | |||
4 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.97 | 1:04.06 | 1:37.41 | 2:11.31 | |||
5 | Caroline Veggerby | 2003 | VAT Copenhagen | 30.93 | 1:04.66 | 1:39.19 | 2:13.53 | |||
6 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | VAT Copenhagen | 31.04 | 1:05.11 | 1:40.01 | 2:13.81 | |||
7 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.04 | 1:04.84 | 1:39.44 | 2:14.35 | |||
8 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 31.73 | 1:05.90 | 1:40.75 | 2:14.87 | |||
9 | Clara Carlquist | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.49 | 1:05.11 | 1:39.94 | 2:14.96 | |||
10 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.55 | 1:04.68 | 1:39.98 | 2:14.99 | |||
11 | Amelie Ritter | 2003 | Schwerin | 31.27 | 1:05.92 | 1:41.51 | 2:15.16 | |||
12 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 30.97 | 1:04.96 | 1:39.95 | 2:15.31 | |||
13 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.37 | 1:04.27 | 1:39.83 | 2:15.49 | |||
14 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 30.88 | 1:04.80 | 1:40.05 | 2:15.54 | |||
15 | Wilma Anker | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 31.84 | 1:06.52 | 1:41.99 | 2:16.89 | |||
16 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.28 | 1:06.09 | 1:42.09 | 2:18.20 | |||
17 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 30.41 | 1:05.36 | 1:42.16 | 2:18.33 | |||
18 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 32.04 | 1:07.32 | 1:43.68 | 2:18.99 | |||
19 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 30.79 | 1:05.99 | 1:42.62 | 2:19.01 | |||
20 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.60 | 1:08.28 | 1:44.31 | 2:19.45 | |||
20 | Elisabeth Roskær | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.38 | 1:07.55 | 1:43.59 | 2:19.45 | |||
22 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.51 | 1:08.07 | 1:44.71 | 2:19.72 | |||
23 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.13 | 1:07.10 | 1:43.47 | 2:19.95 | |||
24 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.25 | 1:07.52 | 1:43.91 | 2:20.26 | |||
25 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | VAT Copenhagen | 32.78 | 1:08.76 | 1:45.06 | 2:20.40 | |||
26 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 32.06 | 1:07.18 | 1:43.71 | 2:20.49 | |||
27 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.76 | 1:08.00 | 1:44.51 | 2:20.91 | |||
28 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 32.63 | 1:08.51 | 1:44.77 | 2:21.30 | |||
29 | Malou Carlsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 33.55 | 1:09.51 | 1:45.68 | 2:21.40 | |||
30 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.64 | 1:09.22 | 1:45.85 | 2:21.63 | |||
31 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.15 | 1:07.15 | 1:43.95 | 2:22.11 | |||
32 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.57 | 1:08.63 | 1:45.65 | 2:22.48 | |||
33 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 32.87 | 1:09.20 | 1:46.06 | 2:23.18 | |||
34 | Mille Bergmann | 2004 | Rønne Svømme Klub | 33.03 | 1:09.17 | 1:46.46 | 2:23.25 | |||
35 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.15 | 1:09.01 | 1:46.47 | 2:24.21 | |||
36 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 33.13 | 1:09.31 | 1:47.40 | 2:26.17 | |||
37 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.00 | 1:09.79 | 1:48.87 | 2:28.47 | |||
38 | Silja Nøhr Mortensen | 2003 | VAT Copenhagen | 33.21 | 1:10.35 | 1:49.81 | 2:28.53 | |||
39 | Isabella Hejlesen | 2004 | SVØM Korsør | 34.23 | 1:11.96 | 1:49.97 | 2:28.81 | |||
40 | Ida Kjølby | 2003 | Svømmeklubben Syd | 34.61 | 1:12.83 | 1:51.22 | 2:29.75 | |||
41 | Anna Marott Hansen | 2004 | Kalundborg SK | 34.43 | 1:12.62 | 1:53.21 | 2:30.46 | |||
42 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 33.44 | 1:10.87 | 1:50.94 | 2:30.97 | |||
43 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.94 | 1:11.89 | 1:51.45 | 2:31.11 | |||
44 | Léa Zoé Bingler | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 34.17 | 1:12.79 | 1:52.84 | 2:31.99 | |||
45 | Maya Baltser | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 35.78 | 1:15.37 | 1:54.96 | 2:32.73 | |||
46 | Signe Bagge Møller | 2004 | Svømmeklubben Syd | 34.35 | 1:14.00 | 1:54.54 | 2:33.07 | |||
47 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | Svømmeklubben Syd | 36.55 | 1:15.67 | 1:55.30 | 2:33.87 | |||
48 | Astrid Høffer | 2004 | VAT Copenhagen | 35.53 | 1:15.14 | 1:55.78 | 2:34.94 | |||
49 | Line Høj | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 36.21 | 1:16.12 | 1:57.70 | 2:37.21 | |||
50 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 35.52 | 1:15.63 | 1:57.33 | 2:39.86 | |||
51 | Maja Olson | 2003 | Karlshamns Simklubb | 36.77 | 1:18.69 | 2:02.16 | 2:42.42 | |||
52 | Malou Hansen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 37.50 | 1:18.87 | 2:01.52 | 2:44.35 | |||
53 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.40 | 1:19.21 | 2:05.20 | 2:49.79 | |||
54 | Laura Kroman | 2004 | SVØM Korsør | 39.37 | 1:22.56 | 2:08.17 | 2:54.37 | |||
55 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.09 | 1:30.52 | 2:20.20 | 3:07.47 | |||
- | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Laura Kristensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Gulerodshuset |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Liva Lund Hansen | 2005 | VAT Copenhagen | 32.14 | 1:07.75 | 1:43.01 | 2:17.92 | |||
2 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 32.36 | 1:07.79 | 1:43.76 | 2:19.54 | |||
3 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 31.81 | 1:08.09 | 1:45.35 | 2:21.48 | |||
4 | Elida Thornsen | 2005 | SVØM Korsør | 33.00 | 1:09.69 | 1:47.00 | 2:22.18 | |||
5 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 33.03 | 1:08.97 | 1:45.90 | 2:23.16 | |||
6 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 34.34 | 1:11.77 | 1:49.85 | 2:25.58 | |||
7 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.69 | 1:09.96 | 1:47.62 | 2:25.63 | |||
8 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | Roskilde Svømning | 33.15 | 1:10.77 | 1:49.29 | 2:25.84 | |||
9 | Annika Køhn | 2005 | VAT Copenhagen | 34.63 | 1:12.61 | 1:50.97 | 2:26.11 | |||
10 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 32.50 | 1:09.32 | 1:48.37 | 2:27.87 | |||
11 | Antoinette Zafra | 2005 | Roskilde Svømning | 31.94 | 1:09.16 | 1:48.97 | 2:28.39 | |||
12 | Molly Szczepanski | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.37 | 1:12.05 | 1:50.81 | 2:28.75 | |||
13 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 34.14 | 1:12.30 | 1:51.29 | 2:29.61 | |||
14 | Sisse Berg Olesen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 33.67 | 1:11.65 | 1:51.54 | 2:30.69 | |||
15 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 35.34 | 1:14.63 | 1:53.65 | 2:31.83 | |||
16 | Liva la Cour | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 35.05 | 1:13.91 | 1:53.67 | 2:32.01 | |||
17 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | VAT Copenhagen | 35.83 | 1:15.06 | 1:55.03 | 2:32.88 | |||
18 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 34.61 | 1:14.08 | 1:54.82 | 2:33.75 | |||
19 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 34.60 | 1:13.59 | 1:54.53 | 2:34.45 | |||
20 | Emilie Larsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 35.59 | 1:15.85 | 1:56.79 | 2:34.54 | |||
21 | Fanta O. Petersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.96 | 1:11.38 | 1:53.47 | 2:35.13 | |||
22 | Amanda F. Christiansen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 35.59 | 1:16.00 | 1:57.50 | 2:37.19 | |||
23 | Nora Briskog | 2006 | Karlshamns Simklubb | 33.95 | 1:14.29 | 2:37.78 | 2:37.78 | |||
24 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 34.85 | 1:15.67 | 1:57.43 | 2:38.34 | |||
25 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.08 | 1:15.89 | 1:58.19 | 2:39.01 | |||
26 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.60 | 1:16.66 | 1:59.28 | 2:40.51 | |||
27 | Mille Hansen | 2005 | VAT Copenhagen | 36.22 | 1:17.66 | 2:00.35 | 2:41.38 | |||
28 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.49 | 1:18.17 | 2:00.53 | 2:42.77 | |||
29 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.01 | 1:18.73 | 2:03.10 | 2:43.67 | |||
30 | Luna Hein | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.98 | 1:19.70 | 2:04.34 | 2:44.81 | |||
31 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 35.15 | 1:16.79 | 2:01.19 | 2:45.02 | |||
32 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | Svømmeklubben Syd | 36.61 | 1:18.70 | 2:03.16 | 2:45.37 | |||
33 | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.09 | 1:22.31 | 2:05.08 | 2:46.35 | |||
34 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 36.05 | 1:19.50 | 2:04.09 | 2:46.43 | |||
35 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.64 | 1:18.88 | 2:03.65 | 2:47.30 | |||
36 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.55 | 1:18.91 | 2:02.61 | 2:47.79 | |||
37 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 35.47 | 1:17.85 | 2:04.50 | 2:47.84 | |||
38 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 37.67 | 1:21.75 | 2:07.19 | 2:48.75 | |||
39 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 38.15 | 1:21.97 | 2:06.61 | 2:50.00 | |||
40 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 38.71 | 1:23.78 | 2:09.53 | 2:54.31 | |||
41 | Silja Sol Jørgensen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 36.67 | 1:21.28 | 2:10.21 | 2:55.88 | |||
42 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 40.97 | 1:27.83 | 2:14.36 | 2:57.54 | |||
43 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.74 | 1:25.57 | 2:14.52 | 3:00.84 | |||
44 | Signe Hofmann Petersen | 2006 | Nakskov Svømme Klub | 40.75 | 1:28.23 | 2:17.17 | 3:01.38 | |||
45 | Nicoline Bohn Jacobsen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 39.84 | 1:27.33 | 2:16.70 | 3:02.48 | |||
46 | Victoria Paulsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.54 | 1:28.79 | 2:20.20 | 3:07.00 | |||
47 | Sofja Kjeldsen | 2006 | Roskilde Svømning | 40.99 | 1:29.40 | 2:20.75 | 3:08.48 | |||
48 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | SVØM Korsør | 42.87 | 1:31.94 | 2:21.62 | 3:10.66 | |||
49 | Nora Berg | 2006 | Roskilde Svømning | 45.39 | 1:36.33 | 2:28.70 | 3:19.00 | |||
- | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sveda Naima Grude | 2006 | Schwerin | DNS | ||||||
- | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | SW 4.4 | |||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2015 |
Sponsor: Gulerodshuset |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.61 | 1:15.14 | 1:57.26 | 2:36.30 | |||
2 | Mila Sophie Brade | 2007 | Schwerin | 36.08 | 1:17.96 | 2:00.10 | 2:37.68 | |||
3 | Caroline Hansen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.06 | 1:18.42 | 2:00.82 | 2:42.13 | |||
4 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.55 | 1:20.68 | 2:05.40 | 2:47.28 | |||
5 | Sascha Haste | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 37.40 | 1:20.53 | 2:07.53 | 2:51.32 | |||
6 | Clara Ylva Pickenbach | 2007 | Schwerin | 39.15 | 1:23.63 | 2:10.24 | 2:54.66 | |||
7 | Asta Marie R. Jensen | 2007 | Næstved IF | 38.84 | 1:23.21 | 2:29.43 | 2:55.63 | |||
8 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 39.17 | 2:11.10 | 2:56.29 | 2:56.29 | |||
9 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 41.02 | 1:28.60 | 2:16.70 | 3:02.32 | |||
10 | Caroline Søe Jepsen | 2007 | SVØM Korsør | 42.73 | 1:31.57 | 2:16.79 | 3:03.48 | |||
11 | Amanda Fafner | 2007 | Kalundborg SK | 40.67 | 1:30.26 | 2:21.27 | 3:06.84 | |||
12 | Silje Sørensen | 2007 | Roskilde Svømning | 42.28 | 1:29.22 | 2:18.01 | 3:07.21 | |||
13 | Viktoria Annabel Graulund | 2007 | SVØM Korsør | 40.08 | 1:27.49 | 2:18.54 | 3:08.12 | |||
14 | Sophie Flamand | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 41.40 | 1:29.97 | 2:21.12 | 3:12.78 | |||
15 | Edith Louise Vedel | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 43.55 | 1:35.41 | 2:28.80 | 3:18.41 | |||
16 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | SVØM Korsør | 41.69 | 1:34.51 | 2:29.46 | 3:22.22 | |||
17 | Maja Burø Redke | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 47.91 | 1:45.31 | 2:48.86 | 3:51.75 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:11 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted cup 2018 | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangør | Mamaluxus | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2018 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Sponsor: Gulerodshuset |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.60 | 53.46 | 1:21.71 | 1:49.99 | |||
2 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 27.57 | 56.58 | 1:26.11 | 1:55.02 | |||
3 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 27.43 | 57.45 | 1:27.05 | 1:56.02 | |||
4 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.74 | 57.45 | 1:27.48 | 1:56.27 | |||
5 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 28.11 | 58.13 | 1:27.84 | 1:57.63 | |||
6 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.30 | 57.34 | 1:27.95 | 1:58.21 | |||
7 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 27.34 | 56.58 | 1:27.41 | 1:59.22 | |||
8 | Alexander Rendlev | 2001 | VAT Copenhagen | 28.01 | 58.11 | 1:28.78 | 1:59.32 | |||
9 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.93 | 57.05 | 1:28.74 | 1:59.48 | |||
10 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.60 | 58.05 | 1:28.92 | 1:59.73 | |||
10 | Till Otto Gottmann | 2000 | Schwerin | 27.00 | 57.28 | 1:28.79 | 1:59.73 | |||
12 | Erling Johansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 28.11 | 58.44 | 1:28.95 | 2:00.10 | |||
13 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 26.92 | 57.64 | 1:29.52 | 2:00.56 | |||
14 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 27.99 | 57.92 | 1:28.98 | 2:00.72 | |||
15 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.72 | 58.42 | 1:29.93 | 2:01.06 | |||
16 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 28.58 | 59.93 | 1:31.67 | 2:03.14 | |||
17 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | VAT Copenhagen | 28.17 | 58.72 | 1:30.96 | 2:03.72 | |||
18 | Mathias Aner | 2001 | Svømmeklubben Syd | 29.30 | 1:00.83 | 1:33.06 | 2:05.37 | |||
19 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 29.96 | 1:01.85 | 1:35.57 | 2:05.48 | |||
20 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 28.40 | 59.95 | 1:32.93 | 2:05.59 | |||
21 | Marc Amon Gottmann | 2003 | Schwerin | 28.18 | 1:00.48 | 1:34.10 | 2:06.18 | |||
22 | Christer Papenbroock | 2002 | Schwerin | 29.22 | 1:01.23 | 1:33.95 | 2:06.27 | |||
23 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 28.26 | 1:00.84 | 1:33.92 | 2:07.59 | |||
24 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.71 | 1:01.82 | 1:35.28 | 2:08.30 | |||
25 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | VAT Copenhagen | 29.35 | 1:01.56 | 1:35.59 | 2:09.48 | |||
26 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | VAT Copenhagen | 29.90 | 1:04.35 | 1:38.64 | 2:11.63 | |||
27 | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 30.46 | 1:03.93 | 1:38.86 | 2:11.84 | |||
28 | Phillip Quist | 2003 | Rønne Svømme Klub | 29.64 | 1:02.94 | 1:38.24 | 2:12.16 | |||
29 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.20 | 1:05.80 | 1:39.89 | 2:13.97 | |||
30 | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.93 | 1:03.76 | 1:39.13 | 2:14.49 | |||
31 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 28.71 | 1:01.56 | 1:37.41 | 2:14.77 | |||
32 | Malte Hjalholt | 2003 | VAT Copenhagen | 31.28 | 1:06.27 | 1:41.60 | 2:15.83 | |||
33 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 31.75 | 1:06.23 | 1:41.00 | 2:16.41 | |||
34 | Sebastian Hofmann Peterse | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 31.73 | 1:06.78 | 1:43.71 | 2:18.07 | |||
35 | Andreas Hausner | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 31.85 | 1:07.34 | 1:43.44 | 2:19.72 | |||
36 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.48 | 1:06.67 | 1:43.19 | 2:19.80 | |||
37 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.27 | 1:07.22 | 1:44.98 | 2:19.97 | |||
38 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | SVØM Korsør | 32.99 | 1:09.17 | 1:44.97 | 2:20.96 | |||
39 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 31.69 | 1:07.28 | 1:44.70 | 2:22.31 | |||
40 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 33.21 | 1:10.62 | 1:48.83 | 2:27.55 | |||
41 | Sammi Asker Andersen | 2003 | Næstved IF | 32.56 | 1:10.34 | 1:50.38 | 2:28.45 | |||
42 | Mutasem Ahmad | 2001 | Kalundborg SK | 33.66 | 1:10.34 | 1:49.92 | 2:29.46 | |||
43 | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | SVØM Korsør | 34.27 | 1:11.90 | 1:50.75 | 2:29.52 | |||
44 | William Jensen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.06 | 1:25.07 | 2:12.78 | 2:59.41 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Gulerodshuset |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 30.62 | 1:03.08 | 1:35.49 | 2:07.95 | |||
2 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 29.79 | 1:03.04 | 1:36.34 | 2:09.02 | |||
3 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.80 | 1:02.81 | 1:36.82 | 2:09.67 | |||
4 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | VAT Copenhagen | 29.45 | 1:03.11 | 1:37.64 | 2:10.46 | |||
5 | Konrad Clausen | 2005 | SVØM Korsør | 31.01 | 1:04.63 | 1:38.32 | 2:11.54 | |||
6 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 30.83 | 1:04.77 | 1:38.72 | 2:11.58 | |||
7 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 30.48 | 1:03.83 | 1:38.02 | 2:12.10 | |||
8 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | VAT Copenhagen | 30.25 | 1:04.44 | 1:39.95 | 2:14.92 | |||
9 | William Studsgaard | 2004 | Rønne Svømme Klub | 32.12 | 1:07.05 | 1:42.20 | 2:15.97 | |||
10 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | VAT Copenhagen | 31.88 | 1:07.32 | 1:42.03 | 2:16.16 | |||
11 | Louie Hermansen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.44 | 1:06.76 | 1:42.18 | 2:16.56 | |||
12 | Pelle Colmorten | 2004 | Roskilde Svømning | 30.81 | 1:05.84 | 1:42.58 | 2:16.95 | |||
13 | Sebastian Rendlev | 2005 | VAT Copenhagen | 31.42 | 1:07.03 | 1:42.50 | 2:17.63 | |||
14 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 30.55 | 1:06.42 | 1:43.63 | 2:17.82 | |||
15 | William Breuner | 2005 | Roskilde Svømning | 32.00 | 1:07.37 | 1:44.47 | 2:19.16 | |||
16 | Lasse Rohrbeck | 2005 | Schwerin | 31.90 | 1:08.06 | 1:45.48 | 2:19.54 | |||
17 | August K Madsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 32.55 | 1:09.51 | 1:47.53 | 2:21.38 | |||
18 | Sune Vergmann | 2005 | VAT Copenhagen | 32.94 | 1:09.84 | 1:46.78 | 2:21.60 | |||
19 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 31.92 | 1:07.92 | 1:45.05 | 2:22.06 | |||
20 | Hjalte Petersen | 2004 | Næstved IF | 31.62 | 1:07.33 | 1:44.84 | 2:22.99 | |||
21 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | SVØM Korsør | 31.26 | 1:07.05 | 1:46.03 | 2:23.26 | |||
22 | Patrick Skov Vinding | 2005 | Kalundborg SK | 33.98 | 1:10.71 | 1:48.06 | 2:23.34 | |||
23 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 32.48 | 1:08.94 | 1:47.04 | 2:24.53 | |||
24 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 32.95 | 1:10.13 | 1:48.65 | 2:25.05 | |||
25 | Furkan Guler | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 31.71 | 1:08.91 | 1:48.58 | 2:25.25 | |||
26 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 33.02 | 1:10.36 | 1:48.68 | 2:25.48 | |||
27 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.35 | 1:09.46 | 1:47.49 | 2:25.77 | |||
28 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 32.17 | 1:08.96 | 1:48.14 | 2:27.01 | |||
29 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 33.60 | 1:11.57 | 1:50.00 | 2:27.81 | |||
30 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | Næstved IF | 33.26 | 1:11.77 | 1:51.43 | 2:29.14 | |||
31 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 33.12 | 1:10.87 | 1:50.76 | 2:29.93 | |||
32 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 34.48 | 1:13.39 | 1:53.15 | 2:30.51 | |||
33 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 34.72 | 1:14.11 | 1:53.56 | 2:31.57 | |||
34 | Tao Tang | 2005 | Næstved IF | 34.09 | 1:11.77 | 1:52.08 | 2:32.00 | |||
35 | Mads Munksgaard | 2004 | Næstved IF | 33.82 | 1:12.98 | 1:53.55 | 2:32.02 | |||
36 | Frederik Rasmussen | 2005 | VAT Copenhagen | 36.39 | 1:16.40 | 1:56.97 | 2:35.09 | |||
37 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 35.51 | 1:15.95 | 1:58.01 | 2:36.30 | |||
38 | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.60 | 1:15.04 | 1:59.92 | 2:43.12 | |||
39 | Casper Pedersen | 2004 | SVØM Korsør | 2:04.72 | 2:47.95 | |||||
40 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 39.10 | 1:22.95 | 2:06.87 | 2:48.76 | |||
41 | Simon Kristoffersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 37.99 | 1:23.20 | 2:09.69 | 2:52.79 | |||
42 | August Juel Bragge | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.28 | 1:23.42 | 2:09.20 | 2:55.68 | |||
43 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.53 | 2:55.97 | |||||
- | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Grigory Selivanov | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Gulerodshuset |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 33.36 | 1:10.13 | 1:49.05 | 2:27.41 | |||
2 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 32.10 | 1:11.38 | 1:52.83 | 2:33.37 | |||
3 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 33.98 | 1:13.64 | 1:54.98 | 2:33.42 | |||
4 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.57 | 1:14.76 | 1:55.63 | 2:34.19 | |||
5 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 35.36 | 1:15.51 | 1:56.55 | 2:36.81 | |||
6 | Jonathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 37.44 | 1:18.10 | 1:59.76 | 2:38.96 | |||
7 | Nicolas Christiansen | 2007 | Roskilde Svømning | 35.67 | 1:16.67 | 1:59.74 | 2:42.11 | |||
8 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.51 | 1:19.64 | 2:02.33 | 2:42.53 | |||
9 | David Johannes Dahl | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.46 | 1:18.77 | 2:02.04 | 2:43.23 | |||
10 | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.55 | 1:19.07 | 2:03.28 | 2:43.53 | |||
11 | Jonas Grasmeyer | 2007 | Schwerin | 36.14 | 1:19.40 | 2:04.18 | 2:45.90 | |||
12 | Victor Buck | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 39.16 | 1:23.27 | 2:06.18 | 2:47.77 | |||
13 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | Roskilde Svømning | 36.53 | 1:19.53 | 2:05.08 | 2:48.07 | |||
14 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.95 | 1:20.38 | 2:05.48 | 2:48.65 | |||
15 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.37 | 1:23.36 | 2:09.94 | 2:52.75 | |||
16 | Thor Sean Tørngren | 2006 | Haslev Svømmeklub | 38.45 | 1:22.91 | 2:09.63 | 2:53.60 | |||
17 | William Bjørnsteen | 2008 | Svømmeklubben Syd | 40.46 | 1:25.95 | 2:12.73 | 2:54.34 | |||
18 | Laurits Erichsen | 2007 | Rønne Svømme Klub | 40.40 | 1:24.72 | 2:12.40 | 2:54.56 | |||
19 | Oswald Lindquist | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 39.62 | 1:25.14 | 2:11.95 | 2:54.58 | |||
20 | Noa Riis | 2008 | Svømmeklubben Syd | 39.60 | 1:27.19 | 2:14.17 | 2:57.55 | |||
21 | Frej Matias Krog | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 40.66 | 1:27.00 | 2:14.23 | 2:58.33 | |||
22 | August Juul-Andersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 40.08 | 1:27.16 | 2:16.19 | 3:03.24 | |||
23 | Andreas Ellgaard Svedal | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 41.34 | 1:30.11 | 2:19.15 | 3:04.81 | |||
24 | Oscar Haak | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 44.26 | 1:36.19 | 2:27.86 | 3:18.27 | |||
25 | Sebastian Bruun Ibsen | 2007 | Roskilde Svømning | 2:35.58 | 3:27.87 | |||||
26 | Adam Berg Pedersen | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 50.55 | 1:52.26 | 2:54.19 | 3:55.58 | |||
27 | Asmus Knudsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 52.13 | 1:59.36 | 3:07.54 | 4:13.83 | |||
- | Tristan Houmann | 2008 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:39 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted cup 2018 | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 12:07 | |||
Arrangør | Mamaluxus | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2018 |
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Sponsor: sports-gear |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.23 | 1:02.67 | |||||
2 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 32.12 | 1:06.42 | |||||
3 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.47 | 1:07.68 | |||||
4 | Isa Hovmand | 2000 | Svømmeklubben Syd | 33.36 | 1:09.12 | |||||
5 | Josefine B. Pedersen | 1999 | VAT Copenhagen | 33.89 | 1:09.31 | |||||
6 | Maike Kozelnik | 2002 | Schwerin | 33.62 | 1:09.54 | |||||
7 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.87 | 1:09.76 | |||||
8 | Camilla Hougaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.32 | 1:09.87 | |||||
9 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 34.55 | 1:10.67 | |||||
10 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.99 | 1:10.80 | |||||
11 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.77 | 1:11.79 | |||||
12 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 35.17 | 1:12.88 | |||||
13 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 35.28 | 1:13.96 | |||||
14 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.71 | 1:14.30 | |||||
15 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.60 | 1:14.33 | |||||
16 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 36.54 | 1:14.75 | |||||
17 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | VAT Copenhagen | 36.97 | 1:15.19 | |||||
18 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 37.87 | 1:17.89 | |||||
19 | Ida Kjølby | 2003 | Svømmeklubben Syd | 38.36 | 1:18.51 | |||||
20 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.67 | 1:19.00 | |||||
21 | Mille Bergmann | 2004 | Rønne Svømme Klub | 38.87 | 1:19.66 | |||||
22 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 38.75 | 1:20.06 | |||||
23 | Madeleine Thornsen | 2001 | SVØM Korsør | 39.24 | 1:20.53 | |||||
24 | Olivia Nielsen | 2004 | Næstved IF | 40.41 | 1:21.72 | |||||
25 | Astrid Høffer | 2004 | VAT Copenhagen | 40.72 | 1:22.80 | |||||
26 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 41.30 | 1:24.07 | |||||
27 | Mette Toftte Jørgensen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 41.03 | 1:24.18 | |||||
28 | Sigrid Lundstrom | 2003 | Karlshamns Simklubb | 41.20 | 1:25.22 | |||||
29 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | Svømmeklubben Syd | 42.67 | 1:26.59 | |||||
30 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.78 | 1:38.19 | |||||
31 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 50.00 | 1:40.65 | |||||
- | Caroline P. Mathiesen | 2001 | VAT Copenhagen | DNS | ||||||
- | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Sara Emilie Nimb | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: sports-gear |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Juliane Bo Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 34.84 | 1:12.62 | |||||
2 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 36.29 | 1:14.10 | |||||
3 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Roskilde Svømning | 36.19 | 1:15.22 | |||||
4 | Silje Mathiasen | 2006 | SVØM Korsør | 37.13 | 1:15.78 | |||||
5 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | VAT Copenhagen | 36.96 | 1:16.39 | |||||
6 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.91 | 1:16.61 | |||||
7 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.15 | 1:17.09 | |||||
8 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.73 | 1:17.13 | |||||
9 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.84 | 1:17.98 | |||||
10 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 38.18 | 1:18.71 | |||||
11 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.68 | 1:18.95 | |||||
12 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 38.11 | 1:19.21 | |||||
13 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | VAT Copenhagen | 38.83 | 1:19.45 | |||||
14 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.90 | 1:19.84 | |||||
15 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 39.36 | 1:20.03 | |||||
16 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.00 | 1:20.61 | |||||
17 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 39.36 | 1:20.65 | |||||
18 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 38.91 | 1:20.95 | |||||
19 | Nora Briskog | 2006 | Karlshamns Simklubb | 1:22.26 | ||||||
20 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 40.14 | 1:23.01 | |||||
21 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.98 | 1:23.44 | |||||
22 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 41.26 | 1:24.57 | |||||
23 | Freja Katrine Raunholt | 2006 | Næstved IF | 40.76 | 1:25.02 | |||||
24 | Johanne Hummelmose | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 41.07 | 1:25.72 | |||||
25 | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.62 | 1:26.85 | |||||
25 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | VAT Copenhagen | 42.95 | 1:26.85 | |||||
27 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 43.86 | 1:29.40 | |||||
28 | Katrine Drygaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.26 | 1:30.13 | |||||
29 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.66 | 1:30.43 | |||||
30 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 44.75 | 1:32.81 | |||||
31 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.31 | 1:33.26 | |||||
32 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.34 | 1:34.00 | |||||
33 | Signe Gyldenkærne | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 44.69 | 1:34.84 | |||||
34 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.21 | 1:36.38 | |||||
35 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 46.06 | 1:36.47 | |||||
36 | Nora Berg | 2006 | Roskilde Svømning | 48.44 | 1:37.74 | |||||
37 | Natalie Dang N. Larsen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 48.80 | 1:41.40 | |||||
38 | Chili Fløe Jensen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 50.93 | 1:46.07 | |||||
39 | Shauli Mortensen | 2006 | Kalundborg SK | 53.71 | 1:48.28 | |||||
- | Caroline Bluhm | 2006 | Roskilde Svømning | DSQ | sw 6.2 v 75 m | |||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2015 |
Sponsor: sports-gear |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nadia Walløe | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.58 | 1:29.75 | |||||
2 | Cecilie Jakobsen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.33 | 1:32.32 | |||||
3 | Asta Marie R. Jensen | 2007 | Næstved IF | 45.35 | 1:34.04 | |||||
4 | Frederikke Jørgensen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.60 | 1:34.78 | |||||
5 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.93 | 1:34.79 | |||||
6 | Victoria Petersen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.85 | 1:34.89 | |||||
7 | Maja Vejborg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 46.80 | 1:35.76 | |||||
8 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 49.11 | 1:37.37 | |||||
9 | Augusta Johansen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.98 | 1:38.17 | |||||
10 | Leila Christina Rohde | 2007 | Schwerin | 49.15 | 1:41.94 | |||||
11 | Caroline Fobian Hvidberg | 2008 | Kalundborg SK | 50.00 | 1:44.80 | |||||
12 | Emilie Nørregaard | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 50.24 | 1:45.53 | |||||
13 | Silja Rud Pedersen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.74 | 1:48.18 | |||||
14 | Emma Thoms | 2009 | Nakskov Svømme Klub | 53.46 | 1:50.78 | |||||
15 | Maja Burø Redke | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 54.37 | 1:51.47 | |||||
16 | Shaya Mortensen | 2008 | Kalundborg SK | 58.25 | 1:57.80 | |||||
17 | Anna Bæch | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 59.44 | 2:04.33 | |||||
18 | Julie Holm Sørensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 58.73 | 2:07.94 | |||||
19 | Klara Ina Emilie Poder | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 1:06.46 | 2:17.33 | |||||
20 | Agnes Pries Hansen | 2010 | Nakskov Svømme Klub | 1:10.84 | 2:37.09 | |||||
- | Liv Maria Febres Andersen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Clara Ylva Pickenbach | 2007 | Schwerin | DSQ | sw 6.4 v 75m | |||||
- | Liva Vang Palsbøll | 2007 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | 2 armtag på mave | |||||
- | Lærke Jensen | 2008 | Kalundborg SK | DSQ | sw 6.2 v 75 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:07 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted cup 2018 | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 12:12 | |||
Arrangør | Mamaluxus | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2018 |
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Sponsor: sports-gear |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | Sigma Swim Birkerød | 27.08 | 56.50 | |||||
2 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.09 | 58.13 | |||||
3 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.20 | 58.54 | |||||
4 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.09 | 59.24 | |||||
5 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.79 | 1:00.05 | |||||
6 | Till Otto Gottmann | 2000 | Schwerin | 29.18 | 1:00.11 | |||||
7 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.84 | 1:00.20 | |||||
8 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 29.93 | 1:02.81 | |||||
9 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.63 | 1:03.06 | |||||
10 | Alexander Rendlev | 2001 | VAT Copenhagen | 32.08 | 1:04.83 | |||||
11 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.29 | 1:06.65 | |||||
12 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.92 | 1:06.87 | |||||
13 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 33.01 | 1:07.91 | |||||
14 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 34.42 | 1:10.22 | |||||
15 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 33.67 | 1:10.39 | |||||
16 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 33.56 | 1:10.97 | |||||
17 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.47 | 1:11.91 | |||||
18 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.53 | 1:13.75 | |||||
19 | Lucas Linnebjerg | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 35.31 | 1:15.77 | |||||
20 | Malte Hjalholt | 2003 | VAT Copenhagen | 37.29 | 1:16.00 | |||||
- | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: sports-gear |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jeppe Kjær | 2004 | VAT Copenhagen | 32.38 | 1:05.21 | |||||
2 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 31.43 | 1:06.40 | |||||
3 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 33.29 | 1:08.68 | |||||
4 | Leo Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 33.23 | 1:09.52 | |||||
5 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.04 | 1:11.06 | |||||
6 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 34.04 | 1:11.31 | |||||
7 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | SVØM Korsør | 35.23 | 1:11.55 | |||||
8 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.64 | 1:11.61 | |||||
9 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 34.67 | 1:12.22 | |||||
10 | Hjalte Petersen | 2004 | Næstved IF | 35.16 | 1:12.54 | |||||
11 | Adrian Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 35.65 | 1:13.17 | |||||
12 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | 36.13 | 1:13.95 | |||||
13 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.20 | 1:13.98 | |||||
14 | Emil Isaksen | 2005 | Roskilde Svømning | 37.31 | 1:16.16 | |||||
15 | Christian Søe Jepsen | 2005 | SVØM Korsør | 38.20 | 1:16.36 | |||||
16 | Patrick Skov Vinding | 2005 | Kalundborg SK | 38.05 | 1:16.82 | |||||
17 | Erik Schmidt | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.22 | 1:17.02 | |||||
18 | Lasse Rohrbeck | 2005 | Schwerin | 37.59 | 1:17.35 | |||||
19 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.97 | 1:17.39 | |||||
20 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.30 | 1:17.71 | |||||
21 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 38.65 | 1:19.27 | |||||
22 | Rasmus Capion | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 37.45 | 1:19.50 | |||||
23 | August Høy | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.84 | 1:19.84 | |||||
24 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 39.06 | 1:19.93 | |||||
25 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.25 | 1:21.95 | |||||
26 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 40.74 | 1:22.64 | |||||
27 | Mikkel Christiansen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 38.80 | 1:22.71 | |||||
28 | Noel Gjelstrup | 2004 | Kalundborg SK | 39.88 | 1:23.05 | |||||
29 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 41.25 | 1:23.44 | |||||
30 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 42.59 | 1:27.50 | |||||
31 | Noah Berg Pedersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 42.83 | 1:29.48 | |||||
32 | Cilas Skafte | 2005 | Kalundborg SK | 42.04 | 1:29.55 | |||||
33 | Noah Vester Nielsen | 2004 | SVØM Korsør | 42.76 | 1:30.52 | |||||
34 | Jonas Nørmark Larsen | 2005 | SVØM Korsør | 1:35.18 | ||||||
35 | Malthe Langhoff | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 50.10 | 1:46.51 | |||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: sports-gear |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicholas Castella | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.11 | 1:07.49 | |||||
2 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 34.21 | 1:09.90 | |||||
3 | Rasmus Bønsøe | 2006 | SVØM Korsør | 38.01 | 1:16.84 | |||||
4 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.84 | 1:18.65 | |||||
5 | Maximillian Udar | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.00 | 1:18.79 | |||||
6 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.69 | 1:19.39 | |||||
7 | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | 38.71 | 1:20.48 | |||||
8 | Jonathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 1:22.42 | ||||||
9 | August Due | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 41.01 | 1:23.51 | |||||
10 | Julius Porthun | 2007 | Schwerin | 40.30 | 1:23.74 | |||||
11 | Christian Quist | 2007 | SVØM Korsør | 42.03 | 1:27.07 | |||||
12 | Magnus Dreyer | 2007 | Kalundborg SK | 42.79 | 1:27.31 | |||||
13 | Christian Nimb | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 42.58 | 1:29.21 | |||||
14 | Jonas Grasmeyer | 2007 | Schwerin | 44.19 | 1:30.27 | |||||
15 | Thoke Thomsen | 2006 | Kalundborg SK | 43.93 | 1:32.74 | |||||
16 | Hannibal Wamberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 43.97 | 1:33.24 | |||||
17 | Maximillian Lippert | 2007 | Schwerin | 46.75 | 1:34.69 | |||||
18 | August Juul-Andersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 46.84 | 1:35.02 | |||||
19 | Emil Lejbølle | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.19 | 1:36.17 | |||||
20 | Sebastian Svenningsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.25 | 1:36.30 | |||||
21 | Christian Bruus | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.81 | 1:38.25 | |||||
22 | Noah Pettersen | 2007 | Kalundborg SK | 1:38.35 | ||||||
23 | Toke Hjalholdt | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 53.87 | 1:47.20 | |||||
24 | Oliver Lycik | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 51.41 | 1:48.03 | |||||
25 | William Echardt | 2008 | Roskilde Svømning | 53.39 | 1:48.90 | |||||
26 | William Larsen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 53.34 | 1:50.46 | |||||
27 | Lau Gerner Knudsen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:51.83 | ||||||
28 | Elias Løkken Boss | 2008 | Rønne Svømme Klub | 1:52.82 | ||||||
29 | Rasmus Hofmann Peterse | 2006 | Nakskov Svømme Klub | 53.85 | 1:55.86 | |||||
30 | Asmus Knudsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 1:00.39 | 2:12.06 | |||||
- | Johan Reimer Ørsberg | 2008 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Asger Friis Justesen | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | sw 6.2 v 50m | |||||
- | Noa Riis | 2008 | Svømmeklubben Syd | DSQ | sw 6.4 v 25m | |||||
- | Phillip Knudsen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | sw 6.2 v 50m | |||||
- | Sander Y Hansen | 2009 | Kalundborg SK | DSQ | sw 6.2 v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:12 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted cup 2018 | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 12:48 | |||
Arrangør | Mamaluxus | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2018 |
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Sponsor: Ringsted kommune |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Bro | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.87 | ||||||
2 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen | 27.31 | ||||||
3 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.41 | ||||||
4 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 27.42 | ||||||
5 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.16 | ||||||
6 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.19 | ||||||
7 | Amelie Ritter | 2003 | Schwerin | 28.21 | ||||||
7 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 28.21 | ||||||
9 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.32 | ||||||
10 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 28.43 | ||||||
11 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 28.46 | ||||||
12 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 28.51 | ||||||
13 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 28.70 | ||||||
14 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 28.85 | ||||||
15 | Clara Carlquist | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 28.86 | ||||||
16 | Maike Kozelnik | 2002 | Schwerin | 28.87 | ||||||
17 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.04 | ||||||
18 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 29.13 | ||||||
19 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 29.16 | ||||||
19 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 29.16 | ||||||
21 | Wilma Anker | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 29.19 | ||||||
22 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 29.20 | ||||||
23 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.21 | ||||||
24 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.22 | ||||||
25 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.34 | ||||||
26 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 29.40 | ||||||
27 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 29.42 | ||||||
28 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.43 | ||||||
29 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 29.46 | ||||||
30 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 29.51 | ||||||
31 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 29.75 | ||||||
32 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 29.77 | ||||||
33 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 29.82 | ||||||
34 | Nicoline Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 29.99 | ||||||
35 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.03 | ||||||
36 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.19 | ||||||
37 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 30.26 | ||||||
38 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 30.30 | ||||||
38 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 30.30 | ||||||
40 | Mette Toftte Jørgensen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 30.45 | ||||||
41 | Elisabeth Roskær | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.49 | ||||||
41 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.49 | ||||||
43 | Silja Nøhr Mortensen | 2003 | VAT Copenhagen | 30.55 | ||||||
44 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 30.62 | ||||||
45 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 30.69 | ||||||
46 | Anna Marott Hansen | 2004 | Kalundborg SK | 30.87 | ||||||
47 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.04 | ||||||
48 | Maya Baltser | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 31.07 | ||||||
49 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.24 | ||||||
50 | Isabella Hejlesen | 2004 | SVØM Korsør | 31.53 | ||||||
51 | Signe Bagge Møller | 2004 | Svømmeklubben Syd | 31.57 | ||||||
52 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.60 | ||||||
53 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 31.70 | ||||||
54 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 31.78 | ||||||
55 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | Svømmeklubben Syd | 31.97 | ||||||
56 | Madeleine Thornsen | 2001 | SVØM Korsør | 32.04 | ||||||
57 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.86 | ||||||
58 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.98 | ||||||
59 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 33.15 | ||||||
60 | Julie Hansen Schilling | 2004 | Haslev Svømmeklub | 34.36 | ||||||
61 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.74 | ||||||
62 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 34.76 | ||||||
63 | Mettemarie Bitsch | 2004 | Rønne Svømme Klub | 36.99 | ||||||
- | Caroline P. Mathiesen | 2001 | VAT Copenhagen | DNS | ||||||
- | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Laura Kristensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Ringsted kommune |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.65 | ||||||
2 | Antoinette Zafra | 2005 | Roskilde Svømning | 29.36 | ||||||
3 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 29.60 | ||||||
4 | Elida Thornsen | 2005 | SVØM Korsør | 29.70 | ||||||
5 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.79 | ||||||
6 | Liva Lund Hansen | 2005 | VAT Copenhagen | 29.91 | ||||||
7 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.18 | ||||||
8 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 30.24 | ||||||
9 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 30.25 | ||||||
10 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 30.46 | ||||||
11 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 30.86 | ||||||
12 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | Roskilde Svømning | 30.92 | ||||||
13 | Sveda Naima Grude | 2006 | Schwerin | 30.93 | ||||||
14 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.05 | ||||||
15 | Alma Møller-Ern | 2006 | VAT Copenhagen | 31.22 | ||||||
15 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 31.22 | ||||||
17 | Liva la Cour | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 31.31 | ||||||
18 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 31.47 | ||||||
19 | Nora Briskog | 2006 | Karlshamns Simklubb | 31.55 | ||||||
20 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 31.59 | ||||||
21 | Annika Køhn | 2005 | VAT Copenhagen | 31.64 | ||||||
22 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.67 | ||||||
23 | Viola Brandt-Brofeldt | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.70 | ||||||
24 | Alba Mantoni | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 31.71 | ||||||
25 | Johanne Hummelmose | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 31.80 | ||||||
26 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 31.86 | ||||||
27 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | Svømmeklubben Syd | 32.14 | ||||||
28 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.22 | ||||||
29 | Emilie Larsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 32.33 | ||||||
30 | Molly Szczepanski | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 32.46 | ||||||
31 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.50 | ||||||
32 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.56 | ||||||
33 | Sofie Larsen | 2006 | VAT Copenhagen | 32.72 | ||||||
34 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 32.74 | ||||||
35 | Alma Larsson | 2006 | Karlshamns Simklubb | 33.06 | ||||||
36 | Mille Hansen | 2005 | VAT Copenhagen | 33.07 | ||||||
37 | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | Haslev Svømmeklub | 33.09 | ||||||
38 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 33.50 | ||||||
39 | Silja Sol Jørgensen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 33.93 | ||||||
40 | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.07 | ||||||
41 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 34.09 | ||||||
42 | Cecilie Engsted Larsen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 34.12 | ||||||
43 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.37 | ||||||
44 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.41 | ||||||
45 | Signe Gyldenkærne | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 34.49 | ||||||
46 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.64 | ||||||
47 | Astamaja Rought | 2006 | SVØM Korsør | 34.70 | ||||||
48 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 34.84 | ||||||
49 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 35.08 | ||||||
50 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.22 | ||||||
51 | Luna Hein | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.27 | ||||||
52 | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 35.30 | ||||||
53 | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.03 | ||||||
54 | Laura Friis Justesen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 36.27 | ||||||
55 | Sofie Christiansen | 2005 | Rønne Svømme Klub | 37.41 | ||||||
56 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | SVØM Korsør | 38.49 | ||||||
57 | Caroline Bluhm | 2006 | Roskilde Svømning | 39.33 | ||||||
58 | Emmy Hulte | 2005 | Karlshamns Simklubb | 39.67 | ||||||
59 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.85 | ||||||
60 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.18 | ||||||
61 | Natalie Dang N. Larsen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 40.98 | ||||||
62 | Shauli Mortensen | 2006 | Kalundborg SK | 44.10 | ||||||
- | Lotta Valcke | 2006 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2015 |
Sponsor: Ringsted kommune |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mila Sophie Brade | 2007 | Schwerin | 32.20 | ||||||
2 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | 33.71 | ||||||
3 | Antonia Czech | 2008 | Schwerin | 34.59 | ||||||
3 | Jasmin Jansuk Rømer | 2007 | Rønne Svømme Klub | 34.59 | ||||||
5 | Nadia Walløe | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.08 | ||||||
6 | Karla Bergmann | 2007 | Rønne Svømme Klub | 35.12 | ||||||
7 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.22 | ||||||
8 | Caroline Hansen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.34 | ||||||
9 | Maja Vejborg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 35.76 | ||||||
10 | Sophie Flamand | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 35.97 | ||||||
11 | Astrid Pries Hansen | 2007 | Nakskov Svømme Klub | 36.12 | ||||||
12 | Ida Sohn | 2008 | Rønne Svømme Klub | 36.17 | ||||||
13 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 36.18 | ||||||
14 | Isabella M. Madsen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.25 | ||||||
15 | Caroline Søe Jepsen | 2007 | SVØM Korsør | 36.33 | ||||||
16 | Clara Ylva Pickenbach | 2007 | Schwerin | 36.67 | ||||||
17 | Amanda Fafner | 2007 | Kalundborg SK | 36.72 | ||||||
18 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 37.10 | ||||||
19 | Silje Sørensen | 2007 | Roskilde Svømning | 37.68 | ||||||
20 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 37.85 | ||||||
21 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.15 | ||||||
22 | Caroline Fobian Hvidberg | 2008 | Kalundborg SK | 38.21 | ||||||
23 | Viktoria Annabel Graulund | 2007 | SVØM Korsør | 38.61 | ||||||
24 | Frederikke Jørgensen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.69 | ||||||
25 | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.18 | ||||||
26 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | SVØM Korsør | 39.46 | ||||||
27 | Edith Louise Vedel | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 39.67 | ||||||
28 | Eva de Maeyer | 2009 | Roskilde Svømning | 40.69 | ||||||
29 | Sara Kaiser | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.53 | ||||||
30 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.59 | ||||||
31 | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | 41.92 | ||||||
32 | Lærke Jensen | 2008 | Kalundborg SK | 42.09 | ||||||
33 | Emma Thoms | 2009 | Nakskov Svømme Klub | 43.62 | ||||||
34 | Liva Vang Palsbøll | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 43.66 | ||||||
35 | Emilie Nørregaard | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 43.75 | ||||||
36 | Ellen Juul-Andersen | 2010 | Ringsted Svømme Klub | 47.94 | ||||||
37 | Shaya Mortensen | 2008 | Kalundborg SK | 50.03 | ||||||
38 | Anna Bæch | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 52.25 | ||||||
39 | Klara Ina Emilie Poder | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 55.42 | ||||||
40 | Liva Bugge Frandsen | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 1:00.31 | ||||||
- | Lilja Hoffmann | 2008 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Sigrún Birgisdottir | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ellen Sofie Jespersen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | SW 4.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:48 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted cup 2018 | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 13:33 | |||
Arrangør | Mamaluxus | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2018 |
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Sponsor: Ringsted kommune |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Till Otto Gottmann | 2000 | Schwerin | 24.10 | ||||||
2 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 24.31 | ||||||
3 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 24.40 | ||||||
4 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 24.57 | ||||||
5 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 24.95 | ||||||
6 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 24.98 | ||||||
7 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 25.18 | ||||||
8 | August Hertz Bugge | 2000 | VAT Copenhagen | 25.26 | ||||||
9 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 25.32 | ||||||
10 | Antoine Montier | 1993 | VAT Copenhagen | 25.36 | ||||||
11 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 25.44 | ||||||
12 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.47 | ||||||
13 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.50 | ||||||
13 | Marc Amon Gottmann | 2003 | Schwerin | 25.50 | ||||||
15 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.63 | ||||||
16 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.76 | ||||||
17 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 25.83 | ||||||
18 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen | 25.88 | ||||||
19 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 26.01 | ||||||
20 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.05 | ||||||
21 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 26.19 | ||||||
22 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 26.22 | ||||||
23 | Noel Sander Vestergaard | 2003 | Haslev Svømmeklub | 26.43 | ||||||
24 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 26.45 | ||||||
25 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 26.58 | ||||||
26 | Mark Niklas Kuhlmann | 2003 | Schwerin | 26.67 | ||||||
26 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | VAT Copenhagen | 26.67 | ||||||
28 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 26.73 | ||||||
29 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 26.86 | ||||||
30 | Christer Papenbroock | 2002 | Schwerin | 27.02 | ||||||
31 | Phillip Quist | 2003 | Rønne Svømme Klub | 27.11 | ||||||
32 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 27.12 | ||||||
32 | Mathias Aner | 2001 | Svømmeklubben Syd | 27.12 | ||||||
34 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 27.29 | ||||||
35 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.46 | ||||||
36 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.56 | ||||||
37 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.64 | ||||||
38 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.80 | ||||||
39 | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 27.88 | ||||||
40 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 28.43 | ||||||
41 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | SVØM Korsør | 28.47 | ||||||
42 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 28.66 | ||||||
43 | Sebastian Hofmann Peterse | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 28.67 | ||||||
44 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 28.76 | ||||||
45 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.85 | ||||||
46 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.86 | ||||||
47 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.33 | ||||||
48 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 29.45 | ||||||
49 | Marcus Artmann | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.47 | ||||||
50 | Victor Schnabelrauch | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.55 | ||||||
51 | Andreas Hausner | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 30.00 | ||||||
52 | David Kristensen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.08 | ||||||
53 | Lucas Linnebjerg | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 30.36 | ||||||
54 | Albert U. Thystrup | 2003 | Haslev Svømmeklub | 30.43 | ||||||
55 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 30.45 | ||||||
56 | Mutasem Ahmad | 2001 | Kalundborg SK | 30.55 | ||||||
57 | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | SVØM Korsør | 31.88 | ||||||
58 | Kim Johnson | 2000 | Karlshamns Simklubb | 32.56 | ||||||
59 | William Jensen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.43 | ||||||
- | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | sw 4.4 | |||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Ringsted kommune |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Berlin | 2005 | Rønne Svømme Klub | 26.19 | ||||||
2 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | VAT Copenhagen | 26.83 | ||||||
3 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 26.92 | ||||||
4 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 27.26 | ||||||
5 | Pelle Colmorten | 2004 | Roskilde Svømning | 27.30 | ||||||
6 | Matias Munkholm | 2004 | VAT Copenhagen | 27.55 | ||||||
7 | Johannes Forsbæk | 2004 | SVØM Korsør | 27.74 | ||||||
8 | Jeppe Kjær | 2004 | VAT Copenhagen | 27.80 | ||||||
9 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | VAT Copenhagen | 28.15 | ||||||
10 | Leo Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 28.20 | ||||||
11 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.33 | ||||||
12 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | SVØM Korsør | 28.43 | ||||||
13 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 28.57 | ||||||
13 | Furkan Guler | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 28.57 | ||||||
15 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 28.68 | ||||||
16 | Konrad Clausen | 2005 | SVØM Korsør | 28.69 | ||||||
17 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 28.72 | ||||||
18 | Adrian Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 28.84 | ||||||
19 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 28.88 | ||||||
20 | William Breuner | 2005 | Roskilde Svømning | 28.89 | ||||||
21 | Sebastian Rendlev | 2005 | VAT Copenhagen | 29.11 | ||||||
22 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | VAT Copenhagen | 29.16 | ||||||
23 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | SVØM Korsør | 29.17 | ||||||
24 | William Studsgaard | 2004 | Rønne Svømme Klub | 29.18 | ||||||
25 | Rasmus Capion | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 29.20 | ||||||
26 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 29.28 | ||||||
27 | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | 29.69 | ||||||
28 | Malte Rasch | 2004 | Rønne Svømme Klub | 29.98 | ||||||
29 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 30.13 | ||||||
30 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 30.34 | ||||||
31 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 30.48 | ||||||
32 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.60 | ||||||
33 | Tao Tang | 2005 | Næstved IF | 30.66 | ||||||
34 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 30.67 | ||||||
35 | Erik Schmidt | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 30.76 | ||||||
36 | Sune Vergmann | 2005 | VAT Copenhagen | 30.77 | ||||||
37 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.87 | ||||||
38 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | Roskilde Svømning | 30.99 | ||||||
39 | Lasse Rohrbeck | 2005 | Schwerin | 31.10 | ||||||
40 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 31.31 | ||||||
41 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 31.48 | ||||||
42 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.94 | ||||||
43 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 32.09 | ||||||
44 | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.23 | ||||||
45 | Mads Munksgaard | 2004 | Næstved IF | 32.24 | ||||||
46 | Casper Pedersen | 2004 | SVØM Korsør | 32.37 | ||||||
47 | Noel Gjelstrup | 2004 | Kalundborg SK | 32.46 | ||||||
48 | Jeppe Veise | 2004 | SVØM Korsør | 32.52 | ||||||
49 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 32.57 | ||||||
50 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 32.65 | ||||||
51 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.68 | ||||||
52 | Cilas Skafte | 2005 | Kalundborg SK | 33.51 | ||||||
53 | Noah Vester Nielsen | 2004 | SVØM Korsør | 34.46 | ||||||
54 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.50 | ||||||
55 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 34.92 | ||||||
56 | August Juel Bragge | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.23 | ||||||
57 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.48 | ||||||
58 | John Paldan Bendtsen | 2004 | Rønne Svømme Klub | 37.74 | ||||||
59 | Malthe Langhoff | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 45.62 | ||||||
- | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Grigory Selivanov | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Sponsor: Ringsted kommune |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 28.67 | ||||||
2 | Nicholas Castella | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.99 | ||||||
3 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 29.39 | ||||||
4 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 30.56 | ||||||
5 | Maximillian Udar | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 31.07 | ||||||
6 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 31.08 | ||||||
7 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 31.14 | ||||||
8 | Fiete M Deissler | 2006 | Schwerin | 31.54 | ||||||
9 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 32.35 | ||||||
10 | Nicolas Christiansen | 2007 | Roskilde Svømning | 32.82 | ||||||
11 | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.98 | ||||||
12 | Magnus Dreyer | 2007 | Kalundborg SK | 33.39 | ||||||
13 | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | 33.81 | ||||||
14 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | Roskilde Svømning | 33.83 | ||||||
15 | Christian Quist | 2007 | SVØM Korsør | 33.86 | ||||||
16 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.24 | ||||||
17 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.67 | ||||||
18 | David Johannes Dahl | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.72 | ||||||
19 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.82 | ||||||
20 | Oswald Lindquist | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.93 | ||||||
21 | Christian Nimb | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 35.29 | ||||||
22 | Julius Porthun | 2007 | Schwerin | 35.55 | ||||||
23 | Sebastian Aunt | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.61 | ||||||
24 | William Bjørnsteen | 2008 | Svømmeklubben Syd | 36.14 | ||||||
25 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.31 | ||||||
26 | Hannibal Wamberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.37 | ||||||
27 | August Due | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 36.57 | ||||||
28 | William Larsen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 36.70 | ||||||
29 | Jakob Bagge Møller | 2006 | Svømmeklubben Syd | 36.71 | ||||||
30 | Anders Koefoed-Holm | 2006 | Rønne Svømme Klub | 36.78 | ||||||
31 | Frej Matias Krog | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 36.84 | ||||||
32 | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | Kalundborg SK | 37.12 | ||||||
33 | Noa Riis | 2008 | Svømmeklubben Syd | 37.36 | ||||||
34 | Andreas Ellgaard Svedal | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 37.38 | ||||||
35 | Sebastian Bruun Ibsen | 2007 | Roskilde Svømning | 37.49 | ||||||
36 | Asger Friis Justesen | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 37.96 | ||||||
37 | Oliver Franz | 2007 | Schwerin | 38.88 | ||||||
38 | Thoke Thomsen | 2006 | Kalundborg SK | 39.07 | ||||||
39 | Viktor Lange | 2007 | Roskilde Svømning | 39.31 | ||||||
40 | Christian Bruus | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.54 | ||||||
41 | Sebastian Svenningsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.92 | ||||||
42 | Maximillian Lippert | 2007 | Schwerin | 39.93 | ||||||
43 | Noah Pettersen | 2007 | Kalundborg SK | 40.18 | ||||||
44 | Phillip Knudsen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.67 | ||||||
45 | Viktor Damkjær Pyndt | 2008 | Svømmeklubben Syd | 40.76 | ||||||
46 | Oscar Haak | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 41.41 | ||||||
47 | Oliver Lycik | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.69 | ||||||
48 | Elias Løkken Boss | 2008 | Rønne Svømme Klub | 42.12 | ||||||
49 | Lau Gerner Knudsen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.66 | ||||||
50 | Noah Heuser | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 43.27 | ||||||
51 | Tobias Sejr Trampedach | 2008 | Rønne Svømme Klub | 44.63 | ||||||
52 | William Echardt | 2008 | Roskilde Svømning | 45.22 | ||||||
53 | Toke Hjalholdt | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.50 | ||||||
54 | Sander Y Hansen | 2009 | Kalundborg SK | 48.77 | ||||||
55 | Adam Berg Pedersen | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 49.50 | ||||||
56 | Alexandar K. Petersen | 2009 | Svømmeklubben Syd | 50.71 | ||||||
- | Alexander Agerbæk Nielsen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Anton Seerinsen | 2007 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Johan Reimer Ørsberg | 2008 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:33 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted cup 2018 | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 13:50 | |||
Arrangør | Mamaluxus | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2018 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Sponsor: Sydbank |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine B. Pedersen | 1999 | VAT Copenhagen | 31.85 | ||||||
2 | Julie Bak | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.13 | ||||||
3 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.53 | ||||||
4 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.73 | ||||||
5 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.75 | ||||||
6 | Lærke Blond | 2003 | VAT Copenhagen | 34.87 | ||||||
7 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.28 | ||||||
8 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.82 | ||||||
9 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 35.84 | ||||||
10 | Malou Carlsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 35.87 | ||||||
11 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.10 | ||||||
12 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 36.28 | ||||||
13 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 36.29 | ||||||
14 | Maike Kozelnik | 2002 | Schwerin | 37.30 | ||||||
15 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | VAT Copenhagen | 37.60 | ||||||
16 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 38.15 | ||||||
17 | Sigrid Lundstrom | 2003 | Karlshamns Simklubb | 38.62 | ||||||
18 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | VAT Copenhagen | 38.84 | ||||||
19 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.06 | ||||||
20 | Astrid Høffer | 2004 | VAT Copenhagen | 39.80 | ||||||
21 | Maja Olson | 2003 | Karlshamns Simklubb | 41.43 | ||||||
22 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 41.66 | ||||||
23 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.17 | ||||||
24 | Laura Kroman | 2004 | SVØM Korsør | 43.29 | ||||||
25 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 43.56 | ||||||
26 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.77 | ||||||
27 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 48.11 | ||||||
28 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 53.71 | ||||||
29 | Mettemarie Bitsch | 2004 | Rønne Svømme Klub | 55.48 | ||||||
- | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Laura Kristensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | sw 7.6 | |||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Sydbank |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | VAT Copenhagen | 36.51 | ||||||
2 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.42 | ||||||
3 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Roskilde Svømning | 38.58 | ||||||
4 | Alma Møller-Ern | 2006 | VAT Copenhagen | 38.97 | ||||||
5 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 39.02 | ||||||
6 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 39.13 | ||||||
7 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 40.14 | ||||||
8 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.24 | ||||||
9 | Mille Hansen | 2005 | VAT Copenhagen | 40.44 | ||||||
10 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.54 | ||||||
11 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.94 | ||||||
12 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.08 | ||||||
13 | Emilie Larsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 41.16 | ||||||
14 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.34 | ||||||
15 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.42 | ||||||
16 | Juliane Bo Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 41.45 | ||||||
17 | Alba Mantoni | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 41.87 | ||||||
18 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 42.09 | ||||||
19 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 42.11 | ||||||
20 | Silje Mathiasen | 2006 | SVØM Korsør | 42.38 | ||||||
21 | Sofie Larsen | 2006 | VAT Copenhagen | 42.48 | ||||||
22 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | VAT Copenhagen | 42.61 | ||||||
23 | Johanne Hummelmose | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 43.02 | ||||||
24 | Liva la Cour | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 43.15 | ||||||
25 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 43.25 | ||||||
26 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 43.29 | ||||||
27 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 43.46 | ||||||
28 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.50 | ||||||
29 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.55 | ||||||
30 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.76 | ||||||
31 | Sofja Kjeldsen | 2006 | Roskilde Svømning | 44.02 | ||||||
32 | Amanda F. Christiansen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 44.15 | ||||||
33 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 44.27 | ||||||
34 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 44.28 | ||||||
35 | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 44.91 | ||||||
36 | Astamaja Rought | 2006 | SVØM Korsør | 45.06 | ||||||
37 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 45.08 | ||||||
38 | Alma Larsson | 2006 | Karlshamns Simklubb | 45.24 | ||||||
39 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 45.55 | ||||||
40 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 46.20 | ||||||
41 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.55 | ||||||
42 | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | Haslev Svømmeklub | 46.71 | ||||||
43 | Emmy Hulte | 2005 | Karlshamns Simklubb | 48.42 | ||||||
44 | Nicoline Bohn Jacobsen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 48.54 | ||||||
45 | Cecilie Engsted Larsen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 48.90 | ||||||
46 | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 49.14 | ||||||
47 | Katrine Drygaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.63 | ||||||
48 | Carla Christensen | 2006 | Nakskov Svømme Klub | 50.34 | ||||||
49 | Freja Katrine Raunholt | 2006 | Næstved IF | 50.50 | ||||||
50 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 52.46 | ||||||
51 | Chili Fløe Jensen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 53.34 | ||||||
52 | Victoria Paulsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 53.44 | ||||||
53 | Sofie Christiansen | 2005 | Rønne Svømme Klub | 53.59 | ||||||
54 | Caroline Bluhm | 2006 | Roskilde Svømning | 1:00.21 | ||||||
55 | Shauli Mortensen | 2006 | Kalundborg SK | 1:01.11 | ||||||
- | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lotta Valcke | 2006 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | sw 4.4 | |||||
- | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | sw 4.4 | |||||
- | Nora Berg | 2006 | Roskilde Svømning | DSQ | SW 4.4 | |||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2015 |
Sponsor: Sydbank |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.57 | ||||||
2 | Mila Sophie Brade | 2007 | Schwerin | 43.44 | ||||||
3 | Sophie Flamand | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 44.89 | ||||||
4 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | 46.29 | ||||||
5 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.47 | ||||||
6 | Isabella M. Madsen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 48.32 | ||||||
7 | Edith Louise Vedel | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 49.55 | ||||||
8 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 49.71 | ||||||
9 | Antonia Czech | 2008 | Schwerin | 49.83 | ||||||
10 | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 50.25 | ||||||
11 | Victoria Petersen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.16 | ||||||
12 | Leila Christina Rohde | 2007 | Schwerin | 51.40 | ||||||
13 | Sara Kaiser | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.55 | ||||||
14 | Eva de Maeyer | 2009 | Roskilde Svømning | 52.27 | ||||||
15 | Silja Rud Pedersen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 53.51 | ||||||
16 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 54.06 | ||||||
17 | Ellen Sofie Jespersen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 54.28 | ||||||
18 | Maja Burø Redke | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 56.01 | ||||||
19 | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | 57.19 | ||||||
20 | Caroline Fobian Hvidberg | 2008 | Kalundborg SK | 1:00.76 | ||||||
21 | Liva Bugge Frandsen | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 1:01.93 | ||||||
22 | Ellen Juul-Andersen | 2010 | Ringsted Svømme Klub | 1:02.28 | ||||||
23 | Klara Ina Emilie Poder | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 1:04.27 | ||||||
24 | Shaya Mortensen | 2008 | Kalundborg SK | 1:04.51 | ||||||
25 | Lærke Jensen | 2008 | Kalundborg SK | 1:07.49 | ||||||
26 | Julie Holm Sørensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:21.76 | ||||||
- | Lilja Hoffmann | 2008 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Sigrún Birgisdottir | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Agnes Pries Hansen | 2010 | Nakskov Svømme Klub | DSQ | sw 7.6 v 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:50 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted cup 2018 | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 14:25 | |||
Arrangør | Mamaluxus | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2018 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Sponsor: Sydbank |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.35 | ||||||
2 | Antoine Montier | 1993 | VAT Copenhagen | 30.61 | ||||||
3 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.73 | ||||||
4 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.91 | ||||||
5 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen | 31.57 | ||||||
5 | Till Otto Gottmann | 2000 | Schwerin | 31.57 | ||||||
7 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | VAT Copenhagen | 31.72 | ||||||
8 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | VAT Copenhagen | 32.23 | ||||||
9 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.27 | ||||||
10 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.65 | ||||||
11 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | VAT Copenhagen | 32.69 | ||||||
12 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 32.73 | ||||||
13 | Christer Papenbroock | 2002 | Schwerin | 33.20 | ||||||
14 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.36 | ||||||
15 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.47 | ||||||
16 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.59 | ||||||
17 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 33.73 | ||||||
18 | Mark Niklas Kuhlmann | 2003 | Schwerin | 33.88 | ||||||
19 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 34.01 | ||||||
20 | Erling Johansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 34.20 | ||||||
21 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.24 | ||||||
22 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.75 | ||||||
23 | David Kristensen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.12 | ||||||
24 | Marc Amon Gottmann | 2003 | Schwerin | 35.61 | ||||||
25 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | SVØM Korsør | 36.54 | ||||||
26 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.84 | ||||||
27 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | SVØM Korsør | 36.91 | ||||||
28 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.96 | ||||||
29 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.07 | ||||||
30 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 37.16 | ||||||
31 | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.42 | ||||||
32 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.46 | ||||||
33 | Sammi Asker Andersen | 2003 | Næstved IF | 40.65 | ||||||
34 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 40.75 | ||||||
35 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.89 | ||||||
36 | Kim Johnson | 2000 | Karlshamns Simklubb | 42.10 | ||||||
- | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | DSQ | sw 4.4 | |||||
- | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | DSQ | sw 5.5 | |||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Sydbank |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matias Munkholm | 2004 | VAT Copenhagen | 33.37 | ||||||
2 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | 34.38 | ||||||
3 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | VAT Copenhagen | 34.51 | ||||||
4 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | Næstved IF | 35.01 | ||||||
5 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | VAT Copenhagen | 35.04 | ||||||
6 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 35.13 | ||||||
7 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 36.08 | ||||||
8 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | VAT Copenhagen | 36.40 | ||||||
9 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 36.41 | ||||||
10 | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | 36.64 | ||||||
11 | William Breuner | 2005 | Roskilde Svømning | 36.82 | ||||||
12 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 37.03 | ||||||
13 | August Høy | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.18 | ||||||
14 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.58 | ||||||
15 | Malte Rasch | 2004 | Rønne Svømme Klub | 37.63 | ||||||
16 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | Roskilde Svømning | 37.91 | ||||||
17 | Christian Søe Jepsen | 2005 | SVØM Korsør | 39.22 | ||||||
18 | Erik Schmidt | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 39.59 | ||||||
19 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 39.73 | ||||||
20 | Jeppe Veise | 2004 | SVØM Korsør | 41.37 | ||||||
21 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.82 | ||||||
22 | Emil Isaksen | 2005 | Roskilde Svømning | 41.94 | ||||||
23 | August K Madsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 42.16 | ||||||
24 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.21 | ||||||
25 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 43.06 | ||||||
26 | Adrian Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 43.12 | ||||||
27 | Tao Tang | 2005 | Næstved IF | 43.47 | ||||||
28 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 45.03 | ||||||
29 | Noah Berg Pedersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 45.06 | ||||||
30 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 46.85 | ||||||
31 | Noah Vester Nielsen | 2004 | SVØM Korsør | 47.08 | ||||||
32 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.24 | ||||||
33 | Casper Pedersen | 2004 | SVØM Korsør | 51.02 | ||||||
34 | Jonas Nørmark Larsen | 2005 | SVØM Korsør | 53.12 | ||||||
- | Louie Hermansen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | sw 4.4 | |||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Sponsor: Sydbank |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.82 | ||||||
2 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.19 | ||||||
3 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 40.60 | ||||||
4 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 41.26 | ||||||
5 | Rasmus Bønsøe | 2006 | SVØM Korsør | 41.37 | ||||||
6 | Maximillian Udar | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 42.20 | ||||||
7 | Thoke Thomsen | 2006 | Kalundborg SK | 43.40 | ||||||
8 | Magnus Dreyer | 2007 | Kalundborg SK | 44.14 | ||||||
9 | David Johannes Dahl | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 44.95 | ||||||
10 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 45.05 | ||||||
11 | Sebastian Aunt | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.38 | ||||||
12 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.67 | ||||||
13 | Oswald Lindquist | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 47.94 | ||||||
14 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 48.44 | ||||||
15 | Jonas Grasmeyer | 2007 | Schwerin | 48.95 | ||||||
16 | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | Kalundborg SK | 49.10 | ||||||
17 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 49.83 | ||||||
18 | Laurits Erichsen | 2007 | Rønne Svømme Klub | 49.95 | ||||||
19 | August Due | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 50.08 | ||||||
20 | Oliver Franz | 2007 | Schwerin | 50.47 | ||||||
21 | Anders Koefoed-Holm | 2006 | Rønne Svømme Klub | 51.79 | ||||||
22 | Emil Lejbølle | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 52.28 | ||||||
23 | Noah Pettersen | 2007 | Kalundborg SK | 52.30 | ||||||
24 | Maximillian Lippert | 2007 | Schwerin | 52.69 | ||||||
25 | Jakob Bagge Møller | 2006 | Svømmeklubben Syd | 52.77 | ||||||
26 | William Bjørnsteen | 2008 | Svømmeklubben Syd | 54.53 | ||||||
27 | Lau Gerner Knudsen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 54.64 | ||||||
28 | Viktor Lange | 2007 | Roskilde Svømning | 56.51 | ||||||
29 | Tobias Sejr Trampedach | 2008 | Rønne Svømme Klub | 56.60 | ||||||
30 | Sebastian Svenningsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 57.58 | ||||||
31 | Alexandar K. Petersen | 2009 | Svømmeklubben Syd | 1:01.07 | ||||||
32 | Adam Berg Pedersen | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 1:03.48 | ||||||
33 | Asmus Knudsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 1:07.32 | ||||||
34 | Toke Hjalholdt | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.91 | ||||||
- | Alexander Agerbæk Nielsen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Oliver Lycik | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | sw 7.2 | |||||
- | Rasmus Hofmann Peterse | 2006 | Nakskov Svømme Klub | DSQ | sw 4.4 | |||||
- | Sander Y Hansen | 2009 | Kalundborg SK | DSQ | sw 7.5 | |||||
- | Viktor Damkjær Pyndt | 2008 | Svømmeklubben Syd | DSQ | sw 7.1 | |||||
- | William Echardt | 2008 | Roskilde Svømning | DSQ | sw 7.6 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:25 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted cup 2018 | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 14:43 | |||
Arrangør | Mamaluxus | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2018 |
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Sponsor: Danske Bank |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen | 30.86 | 1:04.67 | |||||
2 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 31.38 | 1:05.46 | |||||
3 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 32.09 | 1:06.69 | |||||
4 | Camilla Hougaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.28 | 1:07.18 | |||||
5 | Wilma Anker | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 31.90 | 1:08.06 | |||||
6 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.96 | 1:08.52 | |||||
7 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.57 | 1:09.13 | |||||
8 | Caroline Veggerby | 2003 | VAT Copenhagen | 33.34 | 1:10.06 | |||||
9 | Clara Carlquist | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.88 | 1:10.20 | |||||
10 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.66 | 1:10.32 | |||||
11 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.82 | 1:11.90 | |||||
12 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.16 | 1:11.94 | |||||
13 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.20 | 1:12.11 | |||||
14 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.15 | 1:13.10 | |||||
15 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | VAT Copenhagen | 34.59 | 1:14.76 | |||||
16 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 34.88 | 1:16.31 | |||||
17 | Olivia Nielsen | 2004 | Næstved IF | 39.50 | 1:25.56 | |||||
18 | Maja Olson | 2003 | Karlshamns Simklubb | 40.26 | 1:27.35 | |||||
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Danske Bank |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 33.57 | 1:11.04 | |||||
2 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 33.31 | 1:11.06 | |||||
3 | Alma Møller-Ern | 2006 | VAT Copenhagen | 33.78 | 1:13.84 | |||||
4 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | Roskilde Svømning | 33.77 | 1:14.03 | |||||
5 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.13 | 1:17.80 | |||||
6 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 37.31 | 1:19.59 | |||||
7 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.97 | 1:19.61 | |||||
8 | Liva la Cour | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.68 | 1:19.91 | |||||
9 | Sisse Berg Olesen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 35.67 | 1:20.95 | |||||
10 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.50 | 1:21.03 | |||||
11 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.60 | 1:22.24 | |||||
12 | Alba Mantoni | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 37.12 | 1:22.42 | |||||
13 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 38.57 | 1:22.71 | |||||
14 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.09 | 1:22.91 | |||||
15 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 39.75 | 1:24.41 | |||||
16 | Molly Szczepanski | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 39.56 | 1:25.95 | |||||
17 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.51 | 1:26.48 | |||||
18 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.75 | 1:28.15 | |||||
19 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.72 | 1:30.94 | |||||
20 | Viola Brandt-Brofeldt | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.71 | 1:31.16 | |||||
21 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.11 | 1:34.02 | |||||
22 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.84 | 1:34.69 | |||||
23 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 43.04 | 1:35.58 | |||||
24 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 43.96 | 1:36.39 | |||||
25 | Camilla Andersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.04 | 1:49.61 | |||||
- | Sveda Naima Grude | 2006 | Schwerin | DNS | ||||||
- | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | s.w 8.3 v 75 m | |||||
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2015 |
Sponsor: Danske Bank |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.62 | 1:26.59 | |||||
2 | Sophie Flamand | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 44.50 | 1:39.71 | |||||
3 | Karla Bergmann | 2007 | Rønne Svømme Klub | 45.84 | 1:41.09 | |||||
4 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 49.33 | 1:46.13 | |||||
5 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | SVØM Korsør | 51.33 | 1:57.53 | |||||
- | Viktoria Annabel Graulund | 2007 | SVØM Korsør | DSQ | sw 8.2 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:43 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted cup 2018 | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 14:53 | |||
Arrangør | Mamaluxus | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2018 |
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Sponsor: Danske Bank |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.59 | 55.63 | |||||
2 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.41 | 56.02 | |||||
3 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.19 | 58.43 | |||||
4 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.26 | 58.51 | |||||
5 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 27.88 | 59.23 | |||||
6 | Till Otto Gottmann | 2000 | Schwerin | 27.49 | 1:00.07 | |||||
7 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.75 | 1:00.08 | |||||
8 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.60 | 1:00.82 | |||||
9 | August Hertz Bugge | 2000 | VAT Copenhagen | 28.90 | 1:01.96 | |||||
10 | Alexander Rendlev | 2001 | VAT Copenhagen | 29.69 | 1:02.57 | |||||
11 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | VAT Copenhagen | 29.85 | 1:02.78 | |||||
12 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 28.93 | 1:02.81 | |||||
13 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.18 | 1:03.11 | |||||
14 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.23 | 1:03.20 | |||||
15 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.15 | 1:03.65 | |||||
16 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 29.84 | 1:03.76 | |||||
17 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | VAT Copenhagen | 30.62 | 1:04.75 | |||||
18 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 29.44 | 1:04.77 | |||||
18 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 30.52 | 1:04.77 | |||||
20 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.60 | 1:05.75 | |||||
21 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 29.85 | 1:05.96 | |||||
22 | Marc Amon Gottmann | 2003 | Schwerin | 30.08 | 1:06.20 | |||||
23 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | VAT Copenhagen | 30.29 | 1:06.39 | |||||
24 | Mathias Aner | 2001 | Svømmeklubben Syd | 31.04 | 1:07.16 | |||||
25 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 30.88 | 1:07.86 | |||||
26 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 31.36 | 1:08.81 | |||||
27 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 32.76 | 1:12.18 | |||||
28 | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | SVØM Korsør | 35.20 | 1:19.46 | |||||
29 | Albert U. Thystrup | 2003 | Haslev Svømmeklub | 35.99 | 1:22.57 | |||||
30 | Victor Schnabelrauch | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.96 | 1:24.28 | |||||
- | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Danske Bank |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Berlin | 2005 | Rønne Svømme Klub | 30.04 | 1:04.42 | |||||
2 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 29.21 | 1:05.73 | |||||
3 | Pelle Colmorten | 2004 | Roskilde Svømning | 30.45 | 1:06.85 | |||||
4 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 30.99 | 1:07.07 | |||||
5 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.99 | 1:08.99 | |||||
6 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 32.82 | 1:09.32 | |||||
7 | Sebastian Rendlev | 2005 | VAT Copenhagen | 32.50 | 1:10.22 | |||||
8 | William Studsgaard | 2004 | Rønne Svømme Klub | 33.42 | 1:10.83 | |||||
9 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 33.29 | 1:11.81 | |||||
10 | Johannes Forsbæk | 2004 | SVØM Korsør | 33.08 | 1:13.35 | |||||
11 | Leo Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 33.43 | 1:13.89 | |||||
12 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 34.24 | 1:14.62 | |||||
13 | Erik Schmidt | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 34.62 | 1:15.43 | |||||
14 | Furkan Guler | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 34.02 | 1:15.48 | |||||
15 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 35.91 | 1:18.40 | |||||
16 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.37 | 1:19.93 | |||||
17 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 37.54 | 1:21.20 | |||||
18 | Frederik Rasmussen | 2005 | VAT Copenhagen | 38.69 | 1:24.56 | |||||
19 | Louie Hermansen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.56 | 1:24.94 | |||||
20 | Simon Kristoffersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 43.73 | 1:37.12 | |||||
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Sponsor: Danske Bank |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Buck | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 37.29 | 1:22.05 | |||||
2 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.26 | 1:29.65 | |||||
3 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | Roskilde Svømning | 40.87 | 1:29.85 | |||||
4 | Julius Porthun | 2007 | Schwerin | 41.51 | 1:33.69 | |||||
5 | Jonas Grasmeyer | 2007 | Schwerin | 43.68 | 1:34.79 | |||||
6 | Oswald Lindquist | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 46.51 | 1:41.62 | |||||
7 | Andreas Ellgaard Svedal | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 50.06 | 1:49.66 | |||||
8 | Oliver Franz | 2007 | Schwerin | 51.13 | 1:52.28 | |||||
- | Hannibal Wamberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | August Due | 2007 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | sw 8.4 v 75 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:53 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted cup 2018 | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 15:28 | |||
Arrangør | Mamaluxus | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2018 |
Løb 11, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Sponsor: munkegårdens bageri kagem |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Signe Bro | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.83 | 1:04.58 | |||||
2 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.40 | 1:05.63 | |||||
3 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen | 31.48 | 1:05.74 | |||||
4 | Josefine B. Pedersen | 1999 | VAT Copenhagen | 31.55 | 1:05.94 | |||||
5 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.43 | 1:06.87 | |||||
6 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen | 31.09 | 1:08.10 | |||||
7 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.58 | 1:09.50 | |||||
8 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 30.62 | 1:09.74 | |||||
9 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 32.57 | 1:09.84 | |||||
10 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.24 | 1:10.34 | |||||
11 | Amelie Ritter | 2003 | Schwerin | 32.15 | 1:10.42 | |||||
12 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.29 | 1:10.79 | |||||
13 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.75 | 1:10.80 | |||||
13 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 31.47 | 1:10.80 | |||||
15 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.34 | 1:10.88 | |||||
16 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.19 | 1:11.19 | |||||
17 | Caroline Veggerby | 2003 | VAT Copenhagen | 32.77 | 1:11.84 | |||||
18 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 33.57 | 1:12.05 | |||||
19 | Camilla Hougaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.93 | 1:12.32 | |||||
19 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.59 | 1:12.32 | |||||
21 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | VAT Copenhagen | 33.54 | 1:12.36 | |||||
22 | Maike Kozelnik | 2002 | Schwerin | 33.06 | 1:12.44 | |||||
23 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 34.60 | 1:12.84 | |||||
24 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 33.74 | 1:12.93 | |||||
25 | Lærke Blond | 2003 | VAT Copenhagen | 34.63 | 1:13.08 | |||||
26 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.60 | 1:13.25 | |||||
27 | Isa Hovmand | 2000 | Svømmeklubben Syd | 33.98 | 1:13.55 | |||||
28 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.59 | 1:13.71 | |||||
29 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.36 | 1:13.86 | |||||
30 | Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 34.60 | 1:13.95 | |||||
31 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.00 | 1:14.05 | |||||
32 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.50 | 1:14.12 | |||||
33 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 34.89 | 1:14.21 | |||||
34 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 34.25 | 1:15.16 | |||||
35 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 35.43 | 1:15.42 | |||||
36 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.56 | 1:15.67 | |||||
37 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 35.26 | 1:16.31 | |||||
38 | Elisabeth Roskær | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.35 | 1:16.99 | |||||
39 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.90 | 1:17.06 | |||||
40 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.89 | 1:17.53 | |||||
41 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 36.29 | 1:17.96 | |||||
42 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.24 | 1:18.09 | |||||
43 | Léa Zoé Bingler | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 37.22 | 1:18.71 | |||||
44 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 35.64 | 1:18.73 | |||||
45 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 36.76 | 1:19.92 | |||||
46 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 38.11 | 1:20.02 | |||||
47 | Madeleine Thornsen | 2001 | SVØM Korsør | 36.38 | 1:21.15 | |||||
48 | Ida Kjølby | 2003 | Svømmeklubben Syd | 37.92 | 1:21.64 | |||||
49 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 38.54 | 1:21.85 | |||||
50 | Signe Bagge Møller | 2004 | Svømmeklubben Syd | 38.60 | 1:22.34 | |||||
51 | Nicoline Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 37.77 | 1:22.54 | |||||
52 | Isabella Hejlesen | 2004 | SVØM Korsør | 40.01 | 1:22.57 | |||||
53 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 37.96 | 1:23.31 | |||||
54 | Mette Toftte Jørgensen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 38.26 | 1:23.72 | |||||
55 | Maja Olson | 2003 | Karlshamns Simklubb | 41.71 | 1:24.97 | |||||
56 | Malou Hansen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 41.64 | 1:27.14 | |||||
57 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.66 | 1:29.03 | |||||
58 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.50 | 1:34.53 | |||||
59 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 51.64 | 1:47.27 | |||||
- | Sara Emilie Nimb | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Julie Hansen Schilling | 2004 | Haslev Svømmeklub | DSQ | sw 6,6 v 50 m | |||||
- | Line Høj | 2004 | Nakskov Svømme Klub | DSQ | sw 7,6 v 75 | |||||
- | Mettemarie Bitsch | 2004 | Rønne Svømme Klub | DSQ | sw 6,3 | |||||
- | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | sw 7,6 v 75 m | |||||
Løb 11, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: munkegårdens bageri kagem |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.94 | 1:13.63 | |||||
2 | Liva Lund Hansen | 2005 | VAT Copenhagen | 34.29 | 1:14.50 | |||||
3 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.30 | 1:14.87 | |||||
4 | Elida Thornsen | 2005 | SVØM Korsør | 35.26 | 1:15.93 | |||||
5 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 35.16 | 1:15.97 | |||||
6 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 34.45 | 1:16.02 | |||||
7 | Antoinette Zafra | 2005 | Roskilde Svømning | 34.41 | 1:16.37 | |||||
8 | Juliane Bo Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 34.76 | 1:17.16 | |||||
9 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 35.31 | 1:17.59 | |||||
10 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 36.02 | 1:17.89 | |||||
11 | Fanta O. Petersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.17 | 1:18.06 | |||||
12 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.33 | 1:18.64 | |||||
13 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 38.90 | 1:18.83 | |||||
14 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | VAT Copenhagen | 37.57 | 1:19.30 | |||||
15 | Silje Mathiasen | 2006 | SVØM Korsør | 36.91 | 1:19.33 | |||||
16 | Sisse Berg Olesen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 36.53 | 1:19.54 | |||||
17 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.59 | 1:19.70 | |||||
18 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 38.14 | 1:19.91 | |||||
19 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 37.38 | 1:19.99 | |||||
20 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 37.34 | 1:20.87 | |||||
21 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 38.61 | 1:21.24 | |||||
22 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.88 | 1:21.28 | |||||
23 | Molly Szczepanski | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 39.59 | 1:21.32 | |||||
24 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.70 | 1:21.34 | |||||
25 | Annika Køhn | 2005 | VAT Copenhagen | 39.61 | 1:22.24 | |||||
26 | Emilie Larsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 38.45 | 1:22.54 | |||||
27 | Nora Briskog | 2006 | Karlshamns Simklubb | 39.81 | 1:22.69 | |||||
28 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.46 | 1:23.12 | |||||
29 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.87 | 1:23.61 | |||||
30 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 39.28 | 1:23.67 | |||||
31 | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 39.12 | 1:23.69 | |||||
32 | Amanda F. Christiansen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 38.84 | 1:23.83 | |||||
32 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 38.16 | 1:23.83 | |||||
34 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | Svømmeklubben Syd | 38.82 | 1:24.23 | |||||
35 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.06 | 1:24.57 | |||||
36 | Johanne Hummelmose | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.54 | 1:24.72 | |||||
37 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 37.98 | 1:24.87 | |||||
38 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 37.29 | 1:25.40 | |||||
39 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | VAT Copenhagen | 40.60 | 1:26.44 | |||||
40 | Viola Brandt-Brofeldt | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.74 | 1:26.88 | |||||
41 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 40.10 | 1:27.11 | |||||
42 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.14 | 1:27.15 | |||||
43 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.49 | 1:27.23 | |||||
44 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 41.11 | 1:27.43 | |||||
45 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 41.00 | 1:27.46 | |||||
46 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.49 | 1:30.10 | |||||
47 | Katrine Drygaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.83 | 1:30.49 | |||||
48 | Freja Katrine Raunholt | 2006 | Næstved IF | 39.96 | 1:30.69 | |||||
49 | Alma Larsson | 2006 | Karlshamns Simklubb | 42.52 | 1:30.74 | |||||
50 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 41.49 | 1:31.12 | |||||
51 | Laura Friis Justesen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 43.09 | 1:31.39 | |||||
52 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.80 | 1:31.47 | |||||
53 | Signe Gyldenkærne | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 43.08 | 1:31.69 | |||||
54 | Luna Hein | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.91 | 1:31.80 | |||||
55 | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.99 | 1:32.26 | |||||
56 | Sofja Kjeldsen | 2006 | Roskilde Svømning | 44.12 | 1:32.56 | |||||
57 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 43.26 | 1:32.86 | |||||
58 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.15 | 1:33.30 | |||||
59 | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 44.60 | 1:33.66 | |||||
60 | Silja Sol Jørgensen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 42.96 | 1:34.44 | |||||
61 | Cecilie Engsted Larsen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 45.51 | 1:35.21 | |||||
62 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.76 | 1:37.04 | |||||
63 | Nicoline Bohn Jacobsen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 46.62 | 1:37.95 | |||||
64 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | SVØM Korsør | 50.56 | 1:38.90 | |||||
65 | Victoria Paulsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.27 | 1:39.98 | |||||
66 | Emmy Hulte | 2005 | Karlshamns Simklubb | 48.21 | 1:42.66 | |||||
67 | Chili Fløe Jensen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 50.20 | 1:43.15 | |||||
68 | Natalie Dang N. Larsen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 49.11 | 1:43.97 | |||||
69 | Sofie Christiansen | 2005 | Rønne Svømme Klub | 49.86 | 1:44.53 | |||||
70 | Camilla Andersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.05 | 1:48.20 | |||||
71 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 49.48 | 1:48.84 | |||||
72 | Carla Christensen | 2006 | Nakskov Svømme Klub | 54.31 | 1:49.29 | |||||
- | Lotta Valcke | 2006 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Signe Hofmann Petersen | 2006 | Nakskov Svømme Klub | DSQ | sw 4,4 | |||||
Løb 11, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2015 |
Sponsor: munkegårdens bageri kagem |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.33 | 1:19.79 | |||||
2 | Mila Sophie Brade | 2007 | Schwerin | 37.86 | 1:20.67 | |||||
3 | Nadia Walløe | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.45 | 1:28.86 | |||||
4 | Asta Marie R. Jensen | 2007 | Næstved IF | 42.19 | 1:29.43 | |||||
5 | Astrid Pries Hansen | 2007 | Nakskov Svømme Klub | 44.01 | 1:30.78 | |||||
6 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | 42.43 | 1:32.33 | |||||
7 | Sascha Haste | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 45.54 | 1:33.97 | |||||
8 | Isabella M. Madsen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.83 | 1:34.69 | |||||
9 | Antonia Czech | 2008 | Schwerin | 41.69 | 1:35.16 | |||||
10 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 44.43 | 1:35.22 | |||||
11 | Cecilie Jakobsen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.74 | 1:35.83 | |||||
12 | Caroline Søe Jepsen | 2007 | SVØM Korsør | 45.16 | 1:36.29 | |||||
13 | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.38 | 1:37.15 | |||||
14 | Ida Sohn | 2008 | Rønne Svømme Klub | 46.04 | 1:37.38 | |||||
15 | Karla Bergmann | 2007 | Rønne Svømme Klub | 46.69 | 1:37.39 | |||||
16 | Silje Sørensen | 2007 | Roskilde Svømning | 42.50 | 1:37.94 | |||||
17 | Victoria Petersen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.82 | 1:38.06 | |||||
18 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 44.00 | 1:38.08 | |||||
19 | Amanda Fafner | 2007 | Kalundborg SK | 46.80 | 1:38.64 | |||||
20 | Frederikke Jørgensen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.82 | 1:40.79 | |||||
21 | Eva de Maeyer | 2009 | Roskilde Svømning | 49.08 | 1:45.06 | |||||
22 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.10 | 1:47.00 | |||||
23 | Sara Kaiser | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.27 | 1:48.77 | |||||
24 | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | 49.39 | 1:49.48 | |||||
25 | Augusta Johansen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.89 | 1:51.29 | |||||
26 | Liva Vang Palsbøll | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 57.95 | 1:58.83 | |||||
- | Ella Emilia Soelberg | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Julie Holm Sørensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | sw 7,5 v 75 | |||||
- | Maja Vejborg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | sw 7,5 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:28 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted cup 2018 | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 16:14 | |||
Arrangør | Mamaluxus | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2018 |
Løb 12, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Sponsor: Bravida |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.02 | 58.91 | |||||
2 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.91 | 59.25 | |||||
3 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.41 | 1:00.23 | |||||
4 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 26.70 | 1:00.94 | |||||
5 | Till Otto Gottmann | 2000 | Schwerin | 27.35 | 1:01.15 | |||||
6 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 28.05 | 1:01.80 | |||||
7 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.69 | 1:01.94 | |||||
8 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 29.28 | 1:03.31 | |||||
9 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | VAT Copenhagen | 30.17 | 1:03.58 | |||||
10 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 29.19 | 1:03.79 | |||||
11 | Antoine Montier | 1993 | VAT Copenhagen | 29.82 | 1:03.83 | |||||
12 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.43 | 1:03.88 | |||||
13 | Erling Johansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 30.45 | 1:04.48 | |||||
14 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | VAT Copenhagen | 30.59 | 1:04.49 | |||||
15 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 30.94 | 1:05.12 | |||||
16 | August Hertz Bugge | 2000 | VAT Copenhagen | 29.25 | 1:05.20 | |||||
17 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | VAT Copenhagen | 31.99 | 1:06.44 | |||||
18 | Marc Amon Gottmann | 2003 | Schwerin | 30.71 | 1:06.63 | |||||
19 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.85 | 1:06.82 | |||||
20 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 31.40 | 1:07.35 | |||||
21 | Christer Papenbroock | 2002 | Schwerin | 32.95 | 1:07.42 | |||||
22 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.54 | 1:07.64 | |||||
23 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | VAT Copenhagen | 31.67 | 1:07.95 | |||||
24 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 32.48 | 1:08.00 | |||||
25 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 31.81 | 1:08.84 | |||||
26 | Noel Sander Vestergaard | 2003 | Haslev Svømmeklub | 32.77 | 1:10.35 | |||||
27 | Phillip Quist | 2003 | Rønne Svømme Klub | 30.66 | 1:10.61 | |||||
28 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 32.06 | 1:10.65 | |||||
29 | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.53 | 1:10.98 | |||||
30 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 32.09 | 1:11.13 | |||||
31 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 34.29 | 1:11.24 | |||||
32 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.21 | 1:11.52 | |||||
33 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.10 | 1:12.05 | |||||
34 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.35 | 1:12.16 | |||||
35 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 34.04 | 1:12.84 | |||||
36 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 33.21 | 1:13.69 | |||||
37 | Sebastian Hofmann Peterse | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 34.14 | 1:14.34 | |||||
38 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.51 | 1:14.61 | |||||
39 | Malte Hjalholt | 2003 | VAT Copenhagen | 35.49 | 1:15.18 | |||||
40 | Andreas Hausner | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 35.12 | 1:15.41 | |||||
41 | Lucas Linnebjerg | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 34.07 | 1:16.06 | |||||
42 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.83 | 1:17.27 | |||||
43 | Sammi Asker Andersen | 2003 | Næstved IF | 36.61 | 1:17.81 | |||||
44 | Victor Schnabelrauch | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.56 | 1:28.38 | |||||
45 | Marcus Artmann | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.14 | 2:18.18 | |||||
- | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen | DSQ | sw 6.5 v 50 m | |||||
- | Kim Johnson | 2000 | Karlshamns Simklubb | DSQ | sw 9.4 v 50m | |||||
Løb 12, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Bravida |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Berlin | 2005 | Rønne Svømme Klub | 31.17 | 1:06.69 | |||||
2 | Matias Munkholm | 2004 | VAT Copenhagen | 32.26 | 1:06.90 | |||||
3 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 31.85 | 1:07.42 | |||||
4 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.03 | 1:09.60 | |||||
5 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.94 | 1:09.70 | |||||
6 | Jeppe Kjær | 2004 | VAT Copenhagen | 33.81 | 1:09.76 | |||||
7 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 31.52 | 1:09.79 | |||||
8 | Leo Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 31.48 | 1:10.23 | |||||
9 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 33.64 | 1:10.69 | |||||
10 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 32.67 | 1:11.02 | |||||
11 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 32.65 | 1:11.77 | |||||
12 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | VAT Copenhagen | 34.32 | 1:11.84 | |||||
13 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | SVØM Korsør | 33.23 | 1:12.23 | |||||
14 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 33.60 | 1:12.60 | |||||
15 | William Breuner | 2005 | Roskilde Svømning | 34.29 | 1:13.48 | |||||
16 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 35.73 | 1:13.57 | |||||
17 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 35.84 | 1:13.77 | |||||
18 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.55 | 1:13.78 | |||||
19 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 34.17 | 1:13.88 | |||||
20 | Malte Rasch | 2004 | Rønne Svømme Klub | 33.39 | 1:13.91 | |||||
21 | Konrad Clausen | 2005 | SVØM Korsør | 35.58 | 1:14.28 | |||||
22 | Adrian Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 33.69 | 1:14.99 | |||||
23 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 36.40 | 1:15.77 | |||||
24 | August Høy | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.95 | 1:15.80 | |||||
25 | Hjalte Petersen | 2004 | Næstved IF | 34.06 | 1:16.12 | |||||
26 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 35.51 | 1:16.18 | |||||
27 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.14 | 1:16.29 | |||||
28 | Johannes Forsbæk | 2004 | SVØM Korsør | 34.92 | 1:16.98 | |||||
29 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 35.03 | 1:17.13 | |||||
30 | Emil Isaksen | 2005 | Roskilde Svømning | 35.07 | 1:17.29 | |||||
31 | Patrick Skov Vinding | 2005 | Kalundborg SK | 37.19 | 1:17.38 | |||||
32 | Sune Vergmann | 2005 | VAT Copenhagen | 37.69 | 1:17.40 | |||||
33 | August K Madsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 35.09 | 1:17.41 | |||||
34 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 36.87 | 1:17.52 | |||||
35 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.97 | 1:17.62 | |||||
36 | Christian Søe Jepsen | 2005 | SVØM Korsør | 37.41 | 1:17.83 | |||||
37 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | Roskilde Svømning | 37.51 | 1:18.16 | |||||
38 | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | 38.02 | 1:18.65 | |||||
39 | Rasmus Capion | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 35.50 | 1:20.08 | |||||
40 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.80 | 1:20.10 | |||||
41 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 36.85 | 1:20.29 | |||||
42 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.21 | 1:20.69 | |||||
43 | Mads Munksgaard | 2004 | Næstved IF | 39.36 | 1:20.78 | |||||
44 | Mikkel Christiansen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 37.90 | 1:20.99 | |||||
45 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 39.59 | 1:21.38 | |||||
46 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 39.52 | 1:22.28 | |||||
47 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 37.36 | 1:22.68 | |||||
48 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.98 | 1:23.49 | |||||
49 | Frederik Rasmussen | 2005 | VAT Copenhagen | 39.41 | 1:23.71 | |||||
50 | Noel Gjelstrup | 2004 | Kalundborg SK | 39.29 | 1:24.76 | |||||
51 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 39.72 | 1:24.83 | |||||
52 | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.74 | 1:26.68 | |||||
53 | Jeppe Veise | 2004 | SVØM Korsør | 42.66 | 1:27.29 | |||||
54 | August Juel Bragge | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.81 | 1:28.98 | |||||
55 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.49 | 1:30.66 | |||||
56 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 45.90 | 1:30.88 | |||||
57 | Simon Kristoffersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 44.45 | 1:32.50 | |||||
58 | Noah Berg Pedersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 45.01 | 1:32.64 | |||||
59 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.31 | 1:34.91 | |||||
60 | Jonas Nørmark Larsen | 2005 | SVØM Korsør | 45.96 | 1:39.27 | |||||
- | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Grigory Selivanov | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | DSQ | sw 7.5 v 75m | |||||
Løb 12, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Sponsor: Bravida |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 32.88 | 1:12.23 | |||||
2 | Nicholas Castella | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.58 | 1:12.77 | |||||
3 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 34.83 | 1:15.66 | |||||
4 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 36.60 | 1:16.84 | |||||
5 | Fiete M Deissler | 2006 | Schwerin | 37.65 | 1:19.35 | |||||
6 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.53 | 1:19.44 | |||||
7 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.56 | 1:19.89 | |||||
8 | Rasmus Bønsøe | 2006 | SVØM Korsør | 35.00 | 1:20.82 | |||||
9 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 40.89 | 1:22.64 | |||||
10 | Jonathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 38.89 | 1:22.73 | |||||
11 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 39.08 | 1:23.78 | |||||
12 | Victor Buck | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 40.23 | 1:26.33 | |||||
13 | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.07 | 1:26.89 | |||||
14 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 40.51 | 1:26.90 | |||||
15 | Nicolas Christiansen | 2007 | Roskilde Svømning | 40.69 | 1:27.29 | |||||
16 | Christian Quist | 2007 | SVØM Korsør | 40.11 | 1:27.33 | |||||
17 | David Johannes Dahl | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 40.83 | 1:27.53 | |||||
18 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.32 | 1:27.55 | |||||
19 | Thor Sean Tørngren | 2006 | Haslev Svømmeklub | 41.93 | 1:30.25 | |||||
20 | Andreas Ellgaard Svedal | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 43.58 | 1:31.41 | |||||
21 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.21 | 1:31.51 | |||||
22 | Sebastian Aunt | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.67 | 1:31.79 | |||||
23 | Emil Lejbølle | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.32 | 1:35.22 | |||||
24 | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | Kalundborg SK | 45.17 | 1:35.39 | |||||
25 | Asger Friis Justesen | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 46.30 | 1:35.56 | |||||
26 | Laurits Erichsen | 2007 | Rønne Svømme Klub | 47.04 | 1:37.56 | |||||
27 | Anders Koefoed-Holm | 2006 | Rønne Svømme Klub | 48.22 | 1:37.90 | |||||
28 | Frej Matias Krog | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 47.81 | 1:38.69 | |||||
29 | Hannibal Wamberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 45.99 | 1:40.21 | |||||
30 | Maximillian Lippert | 2007 | Schwerin | 49.32 | 1:40.51 | |||||
31 | Jakob Bagge Møller | 2006 | Svømmeklubben Syd | 48.94 | 1:41.85 | |||||
32 | Phillip Knudsen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.21 | 1:46.84 | |||||
33 | Tobias Sejr Trampedach | 2008 | Rønne Svømme Klub | 54.50 | 1:50.35 | |||||
34 | Viktor Lange | 2007 | Roskilde Svømning | 52.96 | 1:51.82 | |||||
35 | Elias Løkken Boss | 2008 | Rønne Svømme Klub | 53.65 | 1:52.18 | |||||
36 | Noah Heuser | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 53.66 | 1:53.57 | |||||
37 | Viktor Damkjær Pyndt | 2008 | Svømmeklubben Syd | 55.99 | 1:55.84 | |||||
38 | Alexandar K. Petersen | 2009 | Svømmeklubben Syd | 2:08.22 | ||||||
- | Anton Seerinsen | 2007 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Tristan Houmann | 2008 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | August Juul-Andersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | sw 7.5 v 25m | |||||
- | Christian Bruus | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | sw 8.4 v 75m | |||||
- | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | DSQ | sw 8.4 v 75 m | |||||
- | Sebastian Bruun Ibsen | 2007 | Roskilde Svømning | DSQ | sw 6.2 v 50m | |||||
- | William Bjørnsteen | 2008 | Svømmeklubben Syd | DSQ | sw 8.4 v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:14 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted cup 2018 | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 16:34 | |||
Arrangør | Mamaluxus | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2018 |
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Sponsor: Næstved storcenter |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen | 37.04 | 1:18.13 | 1:59.05 | 2:40.01 | |||
2 | Julie Bak | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.74 | 1:19.75 | 2:02.31 | 2:43.77 | |||
3 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 37.69 | 1:19.44 | 2:02.82 | 2:45.57 | |||
4 | Lærke Blond | 2003 | VAT Copenhagen | 36.31 | 1:16.98 | 2:00.17 | 2:45.76 | |||
5 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 38.58 | 1:20.77 | 2:03.73 | 2:46.02 | |||
6 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 37.43 | 1:20.13 | 2:03.32 | 2:46.12 | |||
7 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.45 | 1:20.40 | 2:03.71 | 2:47.95 | |||
8 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.63 | 1:22.16 | 2:07.19 | 2:51.92 | |||
9 | Malou Carlsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 38.30 | 1:21.53 | 2:06.47 | 2:52.52 | |||
10 | Clara Carlquist | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 38.89 | 1:23.57 | 2:08.28 | 2:53.11 | |||
11 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 40.95 | 1:26.08 | 2:12.06 | 2:57.58 | |||
12 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 40.01 | 1:26.14 | 2:12.59 | 2:57.74 | |||
13 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 40.35 | 1:25.71 | 2:12.26 | 2:58.55 | |||
14 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | VAT Copenhagen | 40.59 | 1:26.57 | 2:13.53 | 2:58.81 | |||
15 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 41.32 | 1:27.50 | 2:13.88 | 3:00.79 | |||
16 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.63 | 1:25.54 | 2:13.16 | 3:01.81 | |||
17 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.22 | 1:28.22 | 2:15.39 | 3:02.16 | |||
18 | Sigrid Lundstrom | 2003 | Karlshamns Simklubb | 40.75 | 1:27.13 | 2:14.88 | 3:02.89 | |||
19 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | VAT Copenhagen | 41.01 | 1:27.41 | 2:15.78 | 3:02.98 | |||
20 | Anna Marott Hansen | 2004 | Kalundborg SK | 41.66 | 1:29.57 | 2:17.34 | 3:04.06 | |||
21 | Olivia Nielsen | 2004 | Næstved IF | 44.94 | 1:34.50 | 2:23.70 | 3:12.66 | |||
22 | Maja Olson | 2003 | Karlshamns Simklubb | 43.78 | 1:33.47 | 2:24.78 | 3:13.96 | |||
23 | Mille Bergmann | 2004 | Rønne Svømme Klub | 43.31 | 1:32.53 | 2:24.54 | 3:17.87 | |||
24 | Laura Kroman | 2004 | SVØM Korsør | 45.47 | 1:36.26 | 2:28.89 | 3:21.25 | |||
25 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 48.31 | 1:45.60 | 2:42.77 | 3:40.12 | |||
- | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sara Emilie Nimb | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Næstved storcenter |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Roskilde Svømning | 39.20 | 1:23.29 | 2:07.45 | 2:51.34 | |||
2 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | VAT Copenhagen | 38.36 | 1:22.77 | 2:07.78 | 2:53.22 | |||
3 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.66 | 1:27.20 | 2:13.09 | 2:58.40 | |||
4 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 40.35 | 1:26.54 | 2:14.13 | 3:00.35 | |||
5 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 41.64 | 1:28.61 | 2:17.15 | 3:05.31 | |||
6 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.76 | 1:31.23 | 2:19.34 | 3:06.92 | |||
7 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.31 | 1:30.34 | 2:19.50 | 3:07.96 | |||
8 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.53 | 1:32.58 | 2:22.08 | 3:11.82 | |||
9 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 43.22 | 1:33.03 | 2:23.32 | 3:12.49 | |||
10 | Sofie Larsen | 2006 | VAT Copenhagen | 43.96 | 1:33.62 | 2:24.45 | 3:14.00 | |||
11 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 44.14 | 1:33.71 | 2:25.16 | 3:15.96 | |||
12 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 45.50 | 1:36.67 | 2:28.70 | 3:19.26 | |||
13 | Astamaja Rought | 2006 | SVØM Korsør | 46.11 | 1:38.52 | 2:30.86 | 3:22.09 | |||
14 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.64 | 1:38.30 | 2:31.20 | 3:23.75 | |||
15 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 46.96 | 1:40.51 | 2:36.21 | 3:30.58 | |||
16 | Laura Friis Justesen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 50.09 | 1:47.12 | 2:45.43 | 3:40.46 | |||
17 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 55.16 | 1:57.99 | 3:02.22 | 4:04.19 | |||
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2015 |
Sponsor: Næstved storcenter |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mila Sophie Brade | 2007 | Schwerin | 47.75 | 1:41.02 | 2:34.64 | 3:25.58 | |||
2 | Caroline Hansen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.77 | 1:41.01 | 2:34.90 | 3:28.20 | |||
3 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 50.14 | 1:47.29 | 2:45.91 | 3:43.88 | |||
4 | Cecilie Jakobsen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.69 | 1:51.41 | 2:50.18 | 3:46.63 | |||
5 | Edith Louise Vedel | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 52.77 | 1:52.91 | 2:51.15 | 3:48.98 | |||
6 | Sascha Haste | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 52.38 | 1:52.37 | 2:52.95 | 3:52.15 | |||
7 | Silja Rud Pedersen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 54.24 | 1:56.50 | 2:57.01 | 3:57.96 | |||
- | Maja Vejborg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | sw 7.1 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:34 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted cup 2018 | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 17:00 | |||
Arrangør | Mamaluxus | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2018 |
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Sponsor: Næstved storcenter |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.70 | 1:07.72 | 1:44.71 | 2:22.93 | |||
2 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.22 | 1:11.15 | 1:49.71 | 2:28.79 | |||
3 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 34.73 | 1:13.43 | 1:52.52 | 2:31.30 | |||
4 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.72 | 1:15.50 | 1:56.03 | 2:36.61 | |||
5 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 35.41 | 1:15.95 | 1:57.37 | 2:39.42 | |||
6 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.98 | 1:18.97 | 2:01.90 | 2:45.11 | |||
7 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | SVØM Korsør | 38.10 | 1:20.24 | 2:03.06 | 2:45.53 | |||
8 | David Kristensen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.50 | 1:20.56 | 2:04.55 | 2:48.94 | |||
9 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 38.55 | 1:22.41 | 2:06.83 | 2:51.77 | |||
10 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | SVØM Korsør | 35.25 | 1:15.45 | 2:05.80 | 2:52.79 | |||
11 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.15 | 1:22.78 | 2:08.29 | 2:54.39 | |||
12 | William Jensen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.68 | 1:42.08 | 2:37.86 | 3:32.72 | |||
- | Mathias Hatting Petersen | 2000 | VAT Copenhagen | DNS | ||||||
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Næstved storcenter |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 34.94 | 1:15.05 | 1:56.73 | 2:38.44 | |||
2 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | 35.75 | 1:17.04 | 1:59.46 | 2:41.78 | |||
3 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | Næstved IF | 37.68 | 1:22.15 | 2:08.72 | 2:53.69 | |||
4 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 38.64 | 1:23.07 | 2:09.01 | 2:53.88 | |||
5 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 40.20 | 1:27.40 | 2:15.89 | 3:02.49 | |||
6 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.17 | 1:28.57 | 2:16.49 | 3:03.41 | |||
7 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | SVØM Korsør | 40.38 | 1:27.82 | 2:17.38 | 3:06.67 | |||
8 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 43.19 | 1:32.60 | 2:23.06 | 3:12.57 | |||
9 | Malthe Langhoff | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 51.74 | 1:50.64 | 2:51.61 | 3:50.52 | |||
- | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | sw 7.6 v 25 m | |||||
- | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | sw 7.6 v 50m | |||||
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Sponsor: Næstved storcenter |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Fiete M Deissler | 2006 | Schwerin | 43.04 | 1:31.11 | 2:20.11 | 3:08.29 | |||
2 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 45.26 | 1:35.35 | 2:25.38 | 3:14.44 | |||
3 | Maximillian Udar | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 44.75 | 1:38.07 | 2:32.90 | 3:25.72 | |||
4 | William Larsen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 45.98 | 1:41.20 | 2:38.26 | 3:33.46 | |||
5 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.22 | 1:43.67 | 2:40.24 | 3:35.68 | |||
6 | Maximillian Lippert | 2007 | Schwerin | 54.62 | 1:53.84 | 2:53.53 | 3:49.85 | |||
7 | Oscar Haak | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 52.44 | 1:53.02 | 2:55.36 | 3:55.21 | |||
- | Christian Nimb | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | sw 7.6 v 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:00 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Ringsted cup 2018 | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 17:20 | |||
Arrangør | Mamaluxus | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2018 |
Løb 15, 8x50mix, Finaler |
Sponsor: Nordea fonden |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Triton Mix 1 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:44.07 | ||||||
Liva Palmund | 2002 | 32.12 | 32.12 | |||||||
Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 25.49 | 57.61 | |||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 32.87 | 1:30.48 | |||||||
Frans Johannessen | 1992 | 29.17 | 1:59.65 | |||||||
Camilla Hougaard | 2002 | 29.88 | 2:29.53 | |||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 25.08 | 2:54.61 | |||||||
Signe Bro | 1999 | 25.83 | 3:20.44 | |||||||
Tobias Andersen | 1998 | 23.63 | 3:44.07 | |||||||
2 | Vat E | 2000 | VAT Copenhagen | 3:51.87 | ||||||
Carl Terp Larsen | 2001 | 20.85 | 20.85 | |||||||
Lærke Rask Sander | 2002 | 40.20 | 1:01.05 | |||||||
Josefine B. Pedersen | 1999 | 31.15 | 1:32.20 | |||||||
Lærke Blond | 2003 | 35.27 | 2:07.47 | |||||||
Antoine Montier | 1993 | 26.37 | 2:33.84 | |||||||
August Hertz Bugge | 2000 | 26.58 | 3:00.42 | |||||||
Johanna Berthelsen | 2000 | 27.11 | 3:27.53 | |||||||
Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 24.34 | 3:51.87 | |||||||
3 | Triton Mix 2 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:54.08 | ||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 21.29 | 21.29 | |||||||
Daniel Berg Wenk | 2000 | 38.57 | 59.86 | |||||||
Julie Bak | 1997 | 33.77 | 1:33.63 | |||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 29.69 | 2:03.32 | |||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 32.89 | 2:36.21 | |||||||
Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 25.30 | 3:01.51 | |||||||
Julie Darlem Brandt | 2001 | 27.31 | 3:28.82 | |||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 25.26 | 3:54.08 | |||||||
4 | Ringsted 1 | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 4:00.08 | ||||||
Frederik Møller | 2002 | 21.58 | 21.58 | |||||||
Emil Carstensen | 2002 | 36.46 | 58.04 | |||||||
Alexander Søgaard | 2002 | 30.32 | 1:28.36 | |||||||
Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 34.43 | 2:02.79 | |||||||
Katja Kjær Nielsen | 2002 | 30.71 | 2:33.50 | |||||||
Wilma Anker | 2004 | 30.48 | 3:03.98 | |||||||
Maria Szokody | 2002 | 27.79 | 3:31.77 | |||||||
Sophie Grandjean | 2003 | 28.31 | 4:00.08 | |||||||
5 | Triton Mix 3 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:00.24 | ||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | 20.84 | 20.84 | |||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 40.28 | 1:01.12 | |||||||
Sofie Strandby | 1999 | 35.44 | 1:36.56 | |||||||
Emil Andersen | 1992 | 32.35 | 2:08.91 | |||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 31.81 | 2:40.72 | |||||||
Mads Rishøj | 1999 | 26.90 | 3:07.62 | |||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 28.18 | 3:35.80 | |||||||
Magnus Aasberg | 2001 | 24.44 | 4:00.24 | |||||||
6 | Lf-Swim Mix 1 | 2000 | Startfællesskabet LF-SWIM | 4:04.24 | ||||||
Melanie Eggertsen | 2002 | 22.36 | 22.36 | |||||||
Isa Hovmand | 2000 | 42.93 | 1:05.29 | |||||||
Malou Carlsen | 2000 | 36.25 | 1:41.54 | |||||||
Marius Rasmussen | 1999 | 32.53 | 2:14.07 | |||||||
Josephine Frederiksen | 2005 | 32.97 | 2:47.04 | |||||||
Mads Holm | 1998 | 27.12 | 3:14.16 | |||||||
Erling Johansen | 2000 | 25.00 | 3:39.16 | |||||||
Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | 25.08 | 4:04.24 | |||||||
7 | Schwerien | 2000 | Schwerin | 4:09.19 | ||||||
Amelie Ritter | 2003 | 32.43 | 32.43 | |||||||
Mark Niklas Kuhlmann | 2003 | 34.38 | 1:06.81 | |||||||
Marc Amon Gottmann | 2003 | 33.40 | 1:40.21 | |||||||
Mila Sophie Brade | 2007 | 32.32 | 2:12.53 | |||||||
Charlotte Sander | 1900 | 29.39 | 2:41.92 | |||||||
Christer Papenbroock | 2002 | 25.43 | 3:07.35 | |||||||
Till Otto Gottmann | 2000 | 32.97 | 3:40.32 | |||||||
Maike Kozelnik | 2002 | 28.87 | 4:09.19 | |||||||
8 | Kalundborg Mix 1 | 2000 | Kalundborg SK | 4:10.13 | ||||||
Rebecca Skov Vinding | 2007 | 21.12 | 21.12 | |||||||
Thea Kaiser | 2004 | 42.41 | 1:03.53 | |||||||
Caroline Holm | 2004 | 35.39 | 1:38.92 | |||||||
Marie Uglebjerg | 2002 | 35.26 | 2:14.18 | |||||||
Frida Bang Stanelt | 2004 | 28.71 | 2:42.89 | |||||||
Isabella Holme Bjerborg | 2005 | 27.71 | 3:10.60 | |||||||
Patrick Skov Vinding | 2005 | 30.32 | 3:40.92 | |||||||
Mutasem Ahmad | 2001 | 29.21 | 4:10.13 | |||||||
9 | Matador Mix | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 4:11.01 | ||||||
Maya Nykjær | 2001 | 27.81 | 27.81 | |||||||
Jacob Jensen | 1995 | 35.40 | 1:03.21 | |||||||
Gustav B. Frederiksen | 2004 | 36.89 | 1:40.10 | |||||||
Freja Søndergaard | 2004 | 35.67 | 2:15.77 | |||||||
Magnus Juul Hansen | 2003 | 29.17 | 2:44.94 | |||||||
Jonathan F. K. Jensen | 2002 | 28.62 | 3:13.56 | |||||||
Léa Zoé Bingler | 2000 | 30.00 | 3:43.56 | |||||||
Freja Petersen | 2000 | 27.45 | 4:11.01 | |||||||
10 | Triton Mix 4 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:13.53 | ||||||
Line Strandby | 2001 | 20.46 | 20.46 | |||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 42.98 | 1:03.44 | |||||||
Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 35.70 | 1:39.14 | |||||||
Mathias Toft Nørskov | 2003 | 36.77 | 2:15.91 | |||||||
Ida Rishøj | 2002 | 32.30 | 2:48.21 | |||||||
Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 28.91 | 3:17.12 | |||||||
Olivia Mammen | 2003 | 30.52 | 3:47.64 | |||||||
Alexander Ravn Borch | 2001 | 25.89 | 4:13.53 | |||||||
11 | Ringsted 2 | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 4:16.01 | ||||||
Tobias Mølbak | 2004 | 21.94 | 21.94 | |||||||
Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 44.73 | 1:06.67 | |||||||
Joakim Mortensen | 2002 | 33.92 | 1:40.59 | |||||||
Astrid Nørret Schmidt | 2002 | 39.32 | 2:19.91 | |||||||
Benjamin Bodal | 2003 | 28.46 | 2:48.37 | |||||||
Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 32.49 | 3:20.86 | |||||||
Anders Nielsen | 2001 | 25.60 | 3:46.46 | |||||||
Cathrine Wismann | 2002 | 29.55 | 4:16.01 | |||||||
12 | Haslev 1 | 2000 | Haslev Svømmeklub | 4:16.54 | ||||||
Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 21.24 | 21.24 | |||||||
Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 45.71 | 1:06.95 | |||||||
Viktor Eibye | 2001 | 33.76 | 1:40.71 | |||||||
Lærke Møller | 2005 | 38.80 | 2:19.51 | |||||||
Sisse Berg Olesen | 2005 | 32.80 | 2:52.31 | |||||||
Frederik Kongstad Hansen | 2001 | 28.51 | 3:20.82 | |||||||
Noel Sander Vestergaard | 2003 | 25.90 | 3:46.72 | |||||||
Nicoline Hansen | 2004 | 29.82 | 4:16.54 | |||||||
13 | Nif1 | 2000 | Næstved IF | 4:16.55 | ||||||
Agnes Barner Hansen | 2005 | 24.71 | 24.71 | |||||||
Lauge Bastian Maar | 2001 | 42.57 | 1:07.28 | |||||||
Lucas Jul Pedersen | 2003 | 33.75 | 1:41.03 | |||||||
Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 36.36 | 2:17.39 | |||||||
Harald Franck | 2003 | 29.34 | 2:46.73 | |||||||
Viktoria Bæts Kristensen | 2002 | 33.73 | 3:20.46 | |||||||
Katrine Duus | 2003 | 28.64 | 3:49.10 | |||||||
Matti Andersen | 2001 | 27.45 | 4:16.55 | |||||||
14 | Vat 2 | 2000 | VAT Copenhagen | 4:16.75 | ||||||
Mathilde P. Mathiesen | 2004 | 29.90 | 29.90 | |||||||
Jeppe Kjær | 2004 | 36.73 | 1:06.63 | |||||||
Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 36.65 | 1:43.28 | |||||||
Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 34.19 | 2:17.47 | |||||||
Alma Møller-Ern | 2006 | 32.61 | 2:50.08 | |||||||
Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 29.73 | 3:19.81 | |||||||
Liva Lund Hansen | 2005 | 30.08 | 3:49.89 | |||||||
Matias Munkholm | 2004 | 26.86 | 4:16.75 | |||||||
15 | Roskilde 1 Mix | 2000 | Roskilde Svømning | 4:21.25 | ||||||
Juliane Bo Andersen | 2005 | 26.71 | 26.71 | |||||||
Pelle Colmorten | 2004 | 42.20 | 1:08.91 | |||||||
Sofie Lykke Petersen | 2005 | 39.08 | 1:47.99 | |||||||
Carl-Emil Echardt | 2005 | 32.37 | 2:20.36 | |||||||
Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 32.86 | 2:53.22 | |||||||
Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 30.22 | 3:23.44 | |||||||
Antoinette Zafra | 2005 | 29.24 | 3:52.68 | |||||||
William Breuner | 2005 | 28.57 | 4:21.25 | |||||||
16 | Lf-Swim Mix 2 | 2000 | Startfællesskabet LF-SWIM | 4:28.13 | ||||||
Ida Kjølby | 2003 | 23.72 | 23.72 | |||||||
Tobias Bjørnsteen | 2005 | 49.21 | 1:12.93 | |||||||
Tobias Lindberg | 2003 | 34.02 | 1:46.95 | |||||||
Emilie Larsen | 2005 | 40.98 | 2:27.93 | |||||||
Ole Hovmand | 2003 | 28.49 | 2:56.42 | |||||||
Josefine Meng Langhorn | 2006 | 34.10 | 3:30.52 | |||||||
Signe Bagge Møller | 2004 | 31.31 | 4:01.83 | |||||||
Alexander Slente | 2004 | 26.30 | 4:28.13 | |||||||
17 | Korsør Mix 1 | 2000 | SVØM Korsør | 4:31.74 | ||||||
Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 19.97 | 19.97 | |||||||
Madeleine Thornsen | 2001 | 50.52 | 1:10.49 | |||||||
Isabella Hejlesen | 2004 | 43.10 | 1:53.59 | |||||||
Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 36.76 | 2:30.35 | |||||||
Elida Thornsen | 2005 | 32.47 | 3:02.82 | |||||||
Johannes Forsbæk | 2004 | 30.25 | 3:33.07 | |||||||
Silje Mathiasen | 2006 | 31.30 | 4:04.37 | |||||||
Konrad Clausen | 2005 | 27.37 | 4:31.74 | |||||||
18 | Triton Mix 5 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:40.19 | ||||||
Emilie Wilms Jensen | 2006 | 21.45 | 21.45 | |||||||
Nicholas Castella | 2007 | 47.73 | 1:09.18 | |||||||
Andrea Strandby | 2007 | 40.53 | 1:49.71 | |||||||
Frederik Taubert Løgager | 2004 | 38.90 | 2:28.61 | |||||||
Liv Salhauge | 2005 | 34.65 | 3:03.26 | |||||||
Magnus Ravn Borch | 2003 | 31.91 | 3:35.17 | |||||||
Amalie Carlsen Risager | 2006 | 34.25 | 4:09.42 | |||||||
Philip Rindum | 2005 | 30.77 | 4:40.19 | |||||||
19 | Nif2 | 2000 | Næstved IF | 4:40.43 | ||||||
Hjalte Petersen | 2004 | 20.87 | 20.87 | |||||||
Liva Mayland | 2006 | 50.56 | 1:11.43 | |||||||
Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | 35.07 | 1:46.50 | |||||||
Rasmus Lorentzen | 2001 | 37.53 | 2:24.03 | |||||||
Gaya Josefine Maar | 2003 | 39.66 | 3:03.69 | |||||||
Leonora Franck | 2006 | 35.76 | 3:39.45 | |||||||
Nicklas Stæcker | 2003 | 27.82 | 4:07.27 | |||||||
Olivia Nielsen | 2004 | 33.16 | 4:40.43 | |||||||
20 | Rønne Therocks | 2002 | Rønne Svømme Klub | 4:47.15 | ||||||
Phillip Quist | 2003 | 21.40 | 21.40 | |||||||
William Studsgaard | 2004 | 44.60 | 1:06.00 | |||||||
Malte Rasch | 2004 | 37.32 | 1:43.32 | |||||||
Mettemarie Bitsch | 2004 | 51.35 | 2:34.67 | |||||||
Malthe Berlin | 2005 | 29.17 | 3:03.84 | |||||||
Mette Toftte Jørgensen | 2003 | 34.70 | 3:38.54 | |||||||
Karla Bergmann | 2007 | 37.08 | 4:15.62 | |||||||
Mille Bergmann | 2004 | 31.53 | 4:47.15 | |||||||
21 | Kalundborg Mix 2 | 2000 | Kalundborg SK | 4:48.90 | ||||||
Anna Larsen | 2004 | 24.11 | 24.11 | |||||||
Cilas Skafte | 2005 | 49.30 | 1:13.41 | |||||||
Anna Hansen | 1900 | 38.82 | 1:52.23 | |||||||
Alba Seneca | 2005 | 41.76 | 2:33.99 | |||||||
Beatrice Buhr Müller | 2006 | 36.12 | 3:10.11 | |||||||
Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 35.57 | 3:45.68 | |||||||
Noel Gjelstrup | 2004 | 31.14 | 4:16.82 | |||||||
Magnus Dreyer | 2007 | 32.08 | 4:48.90 | |||||||
22 | Ringsted 3 | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 4:54.10 | ||||||
Zacharias Houmann | 2006 | 25.11 | 25.11 | |||||||
Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 1:01.01 | 1:26.12 | |||||||
Andreas Mølbak | 2006 | 28.64 | 1:54.76 | |||||||
Adam Bugge Frandsen | 2005 | 41.74 | 2:36.50 | |||||||
Lara W. S. Olsen | 2006 | 36.90 | 3:13.40 | |||||||
Malene Reynolds | 2005 | 33.79 | 3:47.19 | |||||||
Astrid Kruuse | 2005 | 34.92 | 4:22.11 | |||||||
Victor Hemmingsen | 2006 | 31.99 | 4:54.10 | |||||||
23 | Korsør Mix 2 | 2000 | SVØM Korsør | 5:01.48 | ||||||
Christian Søe Jepsen | 2005 | 22.89 | 22.89 | |||||||
Rasmus Bønsøe | 2006 | 48.84 | 1:11.73 | |||||||
Astamaja Rought | 2006 | 44.25 | 1:55.98 | |||||||
Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 35.39 | 2:31.37 | |||||||
Laura Kroman | 2004 | 37.85 | 3:09.22 | |||||||
Frederik Schmidt Johansen | 2002 | 35.07 | 3:44.29 | |||||||
Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | 37.87 | 4:22.16 | |||||||
Caroline Søe Jepsen | 2007 | 39.32 | 5:01.48 | |||||||
24 | Roskilde 2 Mix | 2000 | Roskilde Svømning | 5:11.48 | ||||||
Silje Sørensen | 2007 | 28.50 | 28.50 | |||||||
Bertram Nyegaard | 2004 | 49.95 | 1:18.45 | |||||||
Eva de Maeyer | 2009 | 52.29 | 2:10.74 | |||||||
Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 38.17 | 2:48.91 | |||||||
Asta Palmund | 2005 | 35.49 | 3:24.40 | |||||||
Jonathan Nyegaard | 2007 | 38.62 | 4:03.02 | |||||||
Sofja Kjeldsen | 2006 | 35.45 | 4:38.47 | |||||||
Nicolas Christiansen | 2007 | 33.01 | 5:11.48 | |||||||
25 | Haslev 2 | 2000 | Haslev Svømmeklub | 5:11.79 | ||||||
Thor Sean Tørngren | 2006 | 28.17 | 28.17 | |||||||
Jonas P. Dahrup | 2004 | 53.52 | 1:21.69 | |||||||
Nicoline Bohn Jacobsen | 2006 | 49.05 | 2:10.74 | |||||||
Julie Hansen Schilling | 2004 | 46.70 | 2:57.44 | |||||||
Albert U. Thystrup | 2003 | 32.92 | 3:30.36 | |||||||
Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | 38.05 | 4:08.41 | |||||||
Cecilie Engsted Larsen | 2006 | 34.45 | 4:42.86 | |||||||
Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 28.93 | 5:11.79 | |||||||
26 | Top Star Mix | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 5:17.29 | ||||||
Lucas Linnebjerg | 2003 | 25.18 | 25.18 | |||||||
Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 54.00 | 1:19.18 | |||||||
William Larsen | 2006 | 44.60 | 2:03.78 | |||||||
Laura Friis Justesen | 2006 | 48.35 | 2:52.13 | |||||||
Rasmus Capion | 2005 | 32.91 | 3:25.04 | |||||||
Amanda F. Christiansen | 2005 | 38.23 | 4:03.27 | |||||||
Asger Friis Justesen | 2008 | 41.16 | 4:44.43 | |||||||
Silja Sol Jørgensen | 2005 | 32.86 | 5:17.29 | |||||||
27 | Ringsted 4 | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 6:00.09 | ||||||
Mathilde Grønnehøj | 2006 | 27.25 | 27.25 | |||||||
Chili Fløe Jensen | 2006 | 1:04.69 | 1:31.94 | |||||||
Oscar Haak | 2007 | 52.59 | 2:24.53 | |||||||
Cecilie Møller | 2005 | 50.24 | 3:14.77 | |||||||
Simon Kristoffersen | 2005 | 40.55 | 3:55.32 | |||||||
Noah Berg Pedersen | 2005 | 47.20 | 4:42.52 | |||||||
Sascha Haste | 2007 | 37.57 | 5:20.09 | |||||||
August Juul-Andersen | 2007 | 40.00 | 6:00.09 | |||||||
- | Black Panthers | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Team Avengers | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:20 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted cup 2018 | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 10:35 | |||
Arrangør | Mamaluxus | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2018 |
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Sponsor: Scandic Hotel |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Signe Bro | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.12 | 56.11 | |||||
2 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen | 28.88 | 59.13 | |||||
3 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.90 | 59.19 | |||||
4 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 28.80 | 59.21 | |||||
4 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.80 | 59.21 | |||||
6 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen | 28.97 | 59.45 | |||||
7 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.02 | 1:00.22 | |||||
8 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.35 | 1:00.51 | |||||
9 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.45 | 1:00.63 | |||||
10 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.73 | 1:01.33 | |||||
11 | Amelie Ritter | 2003 | Schwerin | 29.19 | 1:01.37 | |||||
12 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.49 | 1:01.50 | |||||
13 | Josefine B. Pedersen | 1999 | VAT Copenhagen | 29.73 | 1:01.67 | |||||
14 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.19 | 1:01.78 | |||||
15 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 29.65 | 1:01.86 | |||||
16 | Caroline Veggerby | 2003 | VAT Copenhagen | 29.88 | 1:01.87 | |||||
16 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.14 | 1:01.87 | |||||
18 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 29.70 | 1:02.16 | |||||
19 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.66 | 1:02.28 | |||||
20 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.57 | 1:02.58 | |||||
21 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.93 | 1:02.81 | |||||
22 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.26 | 1:02.89 | |||||
23 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 30.00 | 1:02.94 | |||||
24 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 30.22 | 1:02.95 | |||||
25 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.00 | 1:02.96 | |||||
26 | Clara Carlquist | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 30.55 | 1:03.02 | |||||
27 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | VAT Copenhagen | 30.39 | 1:03.17 | |||||
28 | Wilma Anker | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 30.68 | 1:03.21 | |||||
29 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 31.07 | 1:03.40 | |||||
30 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 30.38 | 1:03.42 | |||||
31 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 30.98 | 1:03.66 | |||||
32 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.77 | 1:03.85 | |||||
33 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 31.28 | 1:04.16 | |||||
34 | Maike Kozelnik | 2002 | Schwerin | 30.64 | 1:04.36 | |||||
35 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 31.20 | 1:04.53 | |||||
36 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.17 | 1:04.58 | |||||
37 | Caroline P. Mathiesen | 2001 | VAT Copenhagen | 30.96 | 1:04.76 | |||||
38 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | VAT Copenhagen | 31.71 | 1:04.79 | |||||
39 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 31.31 | 1:04.83 | |||||
40 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.62 | 1:04.86 | |||||
41 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.90 | 1:04.87 | |||||
42 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 31.13 | 1:05.14 | |||||
43 | Sofie Hertzberg | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.63 | 1:05.31 | |||||
44 | Elisabeth Roskær | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.97 | 1:05.50 | |||||
45 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.08 | 1:06.60 | |||||
46 | Lærke Blond | 2003 | VAT Copenhagen | 32.01 | 1:06.72 | |||||
47 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | VAT Copenhagen | 32.32 | 1:06.84 | |||||
48 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 33.07 | 1:07.15 | |||||
49 | Léa Zoé Bingler | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 32.17 | 1:07.16 | |||||
50 | Silja Nøhr Mortensen | 2003 | VAT Copenhagen | 32.44 | 1:07.39 | |||||
51 | Nicoline Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 31.33 | 1:07.41 | |||||
52 | Mille Bergmann | 2004 | Rønne Svømme Klub | 32.52 | 1:07.43 | |||||
53 | Mette Toftte Jørgensen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 32.72 | 1:07.98 | |||||
54 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 32.31 | 1:08.19 | |||||
55 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 32.72 | 1:08.64 | |||||
56 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | Svømmeklubben Syd | 32.90 | 1:08.68 | |||||
57 | Anna Marott Hansen | 2004 | Kalundborg SK | 33.24 | 1:08.70 | |||||
58 | Isabella Hejlesen | 2004 | SVØM Korsør | 33.35 | 1:08.71 | |||||
59 | Ida Kjølby | 2003 | Svømmeklubben Syd | 33.12 | 1:09.02 | |||||
60 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.59 | 1:09.58 | |||||
61 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.21 | 1:09.62 | |||||
62 | Madeleine Thornsen | 2001 | SVØM Korsør | 33.00 | 1:10.04 | |||||
63 | Astrid Høffer | 2004 | VAT Copenhagen | 34.20 | 1:10.21 | |||||
64 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.81 | 1:10.71 | |||||
65 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.44 | 1:11.62 | |||||
66 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 34.00 | 1:12.02 | |||||
67 | Maja Olson | 2003 | Karlshamns Simklubb | 35.43 | 1:13.81 | |||||
68 | Line Høj | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 35.04 | 1:14.42 | |||||
69 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.14 | 1:14.92 | |||||
70 | Laura Kroman | 2004 | SVØM Korsør | 36.70 | 1:15.81 | |||||
71 | Julie Hansen Schilling | 2004 | Haslev Svømmeklub | 37.29 | 1:20.85 | |||||
72 | Sara Juul-Andersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 39.68 | 1:24.14 | |||||
73 | Mettemarie Bitsch | 2004 | Rønne Svømme Klub | 1:26.07 | ||||||
74 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.67 | 1:31.83 | |||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Scandic Hotel |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 28.78 | 1:00.38 | |||||
2 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.18 | 1:03.35 | |||||
3 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 30.27 | 1:03.46 | |||||
4 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 31.56 | 1:04.57 | |||||
5 | Antoinette Zafra | 2005 | Roskilde Svømning | 30.68 | 1:04.77 | |||||
6 | Elida Thornsen | 2005 | SVØM Korsør | 31.35 | 1:05.39 | |||||
7 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.52 | 1:05.43 | |||||
8 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 31.28 | 1:05.71 | |||||
9 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.88 | 1:05.75 | |||||
10 | Juliane Bo Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 31.69 | 1:05.96 | |||||
11 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | Roskilde Svømning | 32.36 | 1:06.28 | |||||
12 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 32.61 | 1:06.66 | |||||
13 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 31.88 | 1:06.93 | |||||
14 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 31.97 | 1:06.94 | |||||
15 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 32.48 | 1:07.66 | |||||
16 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.47 | 1:07.71 | |||||
17 | Silje Mathiasen | 2006 | SVØM Korsør | 32.95 | 1:07.86 | |||||
18 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 32.72 | 1:08.06 | |||||
19 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 32.38 | 1:08.25 | |||||
20 | Annika Køhn | 2005 | VAT Copenhagen | 33.62 | 1:08.85 | |||||
21 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 33.15 | 1:09.39 | |||||
22 | Alma Møller-Ern | 2006 | VAT Copenhagen | 33.37 | 1:09.82 | |||||
23 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.95 | 1:09.87 | |||||
24 | Nora Briskog | 2006 | Karlshamns Simklubb | 34.32 | 1:10.29 | |||||
25 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | VAT Copenhagen | 33.49 | 1:10.39 | |||||
26 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 34.06 | 1:10.49 | |||||
27 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 34.53 | 1:10.71 | |||||
27 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.28 | 1:10.71 | |||||
29 | Emilie Larsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 34.49 | 1:10.98 | |||||
30 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 34.63 | 1:11.01 | |||||
31 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | VAT Copenhagen | 34.81 | 1:11.14 | |||||
32 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | Svømmeklubben Syd | 33.44 | 1:11.84 | |||||
33 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | VAT Copenhagen | 35.16 | 1:11.96 | |||||
34 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 34.39 | 1:12.76 | |||||
35 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 34.81 | 1:12.78 | |||||
36 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.45 | 1:12.86 | |||||
37 | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | Haslev Svømmeklub | 35.54 | 1:13.10 | |||||
38 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.32 | 1:13.18 | |||||
39 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.09 | 1:13.32 | |||||
40 | Mille Hansen | 2005 | VAT Copenhagen | 35.85 | 1:14.07 | |||||
41 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.32 | 1:14.28 | |||||
42 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 35.21 | 1:14.61 | |||||
43 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.27 | 1:14.67 | |||||
44 | Fanny Grange | 2006 | Roskilde Svømning | 35.77 | 1:15.06 | |||||
45 | Alma Larsson | 2006 | Karlshamns Simklubb | 35.67 | 1:15.21 | |||||
46 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 36.64 | 1:16.49 | |||||
47 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 35.55 | 1:16.55 | |||||
48 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 35.70 | 1:16.56 | |||||
49 | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.22 | 1:16.59 | |||||
50 | Luna Hein | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.23 | 1:17.08 | |||||
51 | Cecilie Engsted Larsen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 36.19 | 1:17.11 | |||||
52 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 37.52 | 1:17.28 | |||||
53 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 37.11 | 1:17.34 | |||||
54 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 37.66 | 1:17.90 | |||||
55 | Silja Sol Jørgensen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 35.91 | 1:17.94 | |||||
56 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.62 | 1:19.15 | |||||
57 | Frederikke Olsen | 2006 | Roskilde Svømning | 1:19.22 | ||||||
58 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 37.25 | 1:19.65 | |||||
59 | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 37.42 | 1:19.85 | |||||
60 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 37.44 | 1:20.02 | |||||
61 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.41 | 1:20.14 | |||||
62 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.50 | 1:20.27 | |||||
63 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.87 | 1:21.05 | |||||
64 | Signe Gyldenkærne | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 37.91 | 1:21.48 | |||||
65 | Sofia Mohammadi | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.09 | 1:21.73 | |||||
66 | Laura Friis Justesen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 39.23 | 1:22.58 | |||||
67 | Freja Katrine Raunholt | 2006 | Næstved IF | 38.12 | 1:23.15 | |||||
68 | Katrine Drygaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.95 | 1:23.58 | |||||
69 | Sofie Christiansen | 2005 | Rønne Svømme Klub | 41.20 | 1:25.79 | |||||
70 | Julia Tholstrup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 39.18 | 1:27.13 | |||||
71 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | SVØM Korsør | 41.78 | 1:27.67 | |||||
72 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.94 | 1:28.96 | |||||
73 | Emmy Hulte | 2005 | Karlshamns Simklubb | 42.37 | 1:29.80 | |||||
74 | Caroline Bluhm | 2006 | Roskilde Svømning | 41.39 | 1:30.08 | |||||
75 | Chili Fløe Jensen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 43.42 | 1:31.67 | |||||
76 | Carla Christensen | 2006 | Nakskov Svømme Klub | 1:33.94 | ||||||
77 | Shauli Mortensen | 2006 | Kalundborg SK | 46.24 | 1:38.09 | |||||
- | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Johanne Hummelmose | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Lotta Valcke | 2006 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Sveda Naima Grude | 2006 | Schwerin | DNS | ||||||
- | Viola Brandt-Brofeldt | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | sw 4.4 | |||||
- | Sofie Larsen | 2006 | VAT Copenhagen | DSQ | sw 4.4 | |||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2015 |
Sponsor: Scandic Hotel |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.13 | 1:11.43 | |||||
2 | Caroline Hansen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:15.10 | ||||||
3 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | 35.88 | 1:16.46 | |||||
4 | Karla Bergmann | 2007 | Rønne Svømme Klub | 36.66 | 1:16.61 | |||||
5 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.11 | 1:17.34 | |||||
6 | Sascha Haste | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 36.53 | 1:17.99 | |||||
7 | Maja Vejborg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 38.25 | 1:19.09 | |||||
8 | Sophie Flamand | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 37.73 | 1:20.36 | |||||
9 | Clara Ylva Pickenbach | 2007 | Schwerin | 38.46 | 1:20.52 | |||||
10 | Jasmin Jansuk Rømer | 2007 | Rønne Svømme Klub | 38.34 | 1:20.62 | |||||
11 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 38.71 | 1:22.72 | |||||
12 | Ida Sohn | 2008 | Rønne Svømme Klub | 37.82 | 1:23.09 | |||||
13 | Leila Christina Rohde | 2007 | Schwerin | 39.10 | 1:24.18 | |||||
14 | Silje Sørensen | 2007 | Roskilde Svømning | 39.37 | 1:25.25 | |||||
15 | Viktoria Annabel Graulund | 2007 | SVØM Korsør | 40.15 | 1:25.70 | |||||
16 | Mille-Mai Krog | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 41.99 | 1:25.90 | |||||
17 | Caroline Fobian Hvidberg | 2008 | Kalundborg SK | 42.82 | 1:28.96 | |||||
18 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 40.78 | 1:29.05 | |||||
19 | Cecilie Jakobsen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.19 | 1:29.11 | |||||
20 | Amanda Fafner | 2007 | Kalundborg SK | 41.94 | 1:29.24 | |||||
21 | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.13 | 1:30.52 | |||||
22 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.76 | 1:31.73 | |||||
23 | Liva Vang Palsbøll | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 43.71 | 1:32.73 | |||||
24 | Sigrún Birgisdottir | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.84 | 1:34.18 | |||||
25 | Sara Kaiser | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:35.06 | ||||||
26 | Silja Rud Pedersen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.76 | 1:35.63 | |||||
27 | Augusta Johansen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.96 | 1:37.30 | |||||
28 | Emilie Nørregaard | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 47.29 | 1:40.64 | |||||
29 | Maja Burø Redke | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 45.60 | 1:41.12 | |||||
30 | Caroline Risager Strate | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.13 | 1:41.86 | |||||
31 | Emma Thoms | 2009 | Nakskov Svømme Klub | 48.81 | 1:42.61 | |||||
32 | Shaya Mortensen | 2008 | Kalundborg SK | 51.51 | 1:50.84 | |||||
33 | Ellen Juul-Andersen | 2010 | Ringsted Svømme Klub | 51.72 | 1:54.08 | |||||
34 | Julie Holm Sørensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 55.06 | 2:00.40 | |||||
35 | Klara Ina Emilie Poder | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 2:03.74 | ||||||
- | Liv Maria Febres Andersen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Liva Bugge Frandsen | 2009 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:35 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted cup 2018 | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 11:22 | |||
Arrangør | Mamaluxus | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2018 |
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Sponsor: Scandic Hotel |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.78 | 52.83 | |||||
2 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.55 | 53.14 | |||||
3 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 25.49 | 53.36 | |||||
4 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 25.94 | 53.57 | |||||
5 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.22 | 54.49 | |||||
6 | Erling Johansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 26.16 | 54.78 | |||||
7 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.27 | 54.83 | |||||
8 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | VAT Copenhagen | 26.32 | 54.96 | |||||
9 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 26.43 | 54.99 | |||||
10 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 26.59 | 55.02 | |||||
11 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.58 | 55.41 | |||||
12 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 27.17 | 56.06 | |||||
12 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 26.76 | 56.06 | |||||
14 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.18 | 56.07 | |||||
15 | Alexander Rendlev | 2001 | VAT Copenhagen | 27.41 | 56.25 | |||||
16 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen | 27.04 | 56.39 | |||||
17 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 27.25 | 56.55 | |||||
17 | Antoine Montier | 1993 | VAT Copenhagen | 27.63 | 56.55 | |||||
17 | August Hertz Bugge | 2000 | VAT Copenhagen | 27.30 | 56.55 | |||||
20 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.38 | 56.63 | |||||
21 | Marc Amon Gottmann | 2003 | Schwerin | 26.26 | 56.78 | |||||
22 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.47 | 56.95 | |||||
23 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 27.46 | 57.26 | |||||
24 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.61 | 57.79 | |||||
25 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 27.77 | 57.86 | |||||
26 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 27.72 | 57.87 | |||||
26 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | VAT Copenhagen | 27.82 | 57.87 | |||||
28 | Mathias Aner | 2001 | Svømmeklubben Syd | 27.84 | 57.93 | |||||
29 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 27.94 | 58.00 | |||||
29 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 27.89 | 58.00 | |||||
31 | Christer Papenbroock | 2002 | Schwerin | 27.93 | 58.12 | |||||
32 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 28.10 | 58.15 | |||||
33 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 27.37 | 58.16 | |||||
34 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 28.07 | 58.74 | |||||
35 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | VAT Copenhagen | 27.95 | 58.99 | |||||
36 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 28.74 | 59.03 | |||||
37 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | VAT Copenhagen | 28.55 | 59.13 | |||||
38 | Noel Sander Vestergaard | 2003 | Haslev Svømmeklub | 28.17 | 59.35 | |||||
39 | Phillip Quist | 2003 | Rønne Svømme Klub | 28.16 | 59.66 | |||||
40 | Mark Niklas Kuhlmann | 2003 | Schwerin | 28.35 | 59.68 | |||||
41 | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.52 | 59.83 | |||||
42 | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 29.03 | 59.93 | |||||
43 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.04 | 1:00.49 | |||||
44 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.23 | 1:00.55 | |||||
45 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:01.56 | ||||||
46 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 29.49 | 1:01.57 | |||||
47 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.83 | 1:01.80 | |||||
48 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.94 | 1:01.84 | |||||
49 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 29.66 | 1:02.60 | |||||
50 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.84 | 1:03.29 | |||||
51 | Malte Hjalholt | 2003 | VAT Copenhagen | 30.51 | 1:03.41 | |||||
52 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | SVØM Korsør | 30.84 | 1:03.63 | |||||
53 | Sebastian Hofmann Peterse | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 30.55 | 1:03.70 | |||||
54 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 30.97 | 1:05.07 | |||||
55 | Andreas Hausner | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 31.10 | 1:05.40 | |||||
56 | David Kristensen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.64 | 1:05.49 | |||||
57 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.41 | 1:05.84 | |||||
58 | Albert U. Thystrup | 2003 | Haslev Svømmeklub | 1:07.18 | ||||||
59 | Sammi Asker Andersen | 2003 | Næstved IF | 32.46 | 1:08.35 | |||||
60 | Victor Schnabelrauch | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.12 | 1:08.85 | |||||
61 | Kim Johnson | 2000 | Karlshamns Simklubb | 35.74 | 1:16.55 | |||||
62 | William Jensen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.30 | 1:20.72 | |||||
- | Mutasem Ahmad | 2001 | Kalundborg SK | DSQ | sw 4.4 | |||||
- | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | sw 4.4 | |||||
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Scandic Hotel |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Berlin | 2005 | Rønne Svømme Klub | 28.04 | 57.13 | |||||
2 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 27.60 | 58.12 | |||||
3 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 27.68 | 59.05 | |||||
4 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 28.77 | 59.59 | |||||
5 | Pelle Colmorten | 2004 | Roskilde Svømning | 28.48 | 59.90 | |||||
6 | Jeppe Kjær | 2004 | VAT Copenhagen | 28.92 | 1:00.12 | |||||
7 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 29.04 | 1:00.46 | |||||
8 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.15 | 1:00.69 | |||||
9 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 29.78 | 1:00.90 | |||||
10 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.37 | 1:01.67 | |||||
11 | Konrad Clausen | 2005 | SVØM Korsør | 30.15 | 1:01.83 | |||||
12 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 29.47 | 1:01.95 | |||||
13 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 29.23 | 1:02.22 | |||||
14 | Johannes Forsbæk | 2004 | SVØM Korsør | 29.70 | 1:02.41 | |||||
15 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 30.41 | 1:02.48 | |||||
16 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | VAT Copenhagen | 30.24 | 1:02.62 | |||||
17 | Louie Hermansen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.08 | 1:02.82 | |||||
18 | Furkan Guler | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 30.55 | 1:03.08 | |||||
19 | Sebastian Rendlev | 2005 | VAT Copenhagen | 30.24 | 1:03.16 | |||||
20 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 30.14 | 1:03.21 | |||||
21 | William Breuner | 2005 | Roskilde Svømning | 30.06 | 1:03.22 | |||||
22 | William Studsgaard | 2004 | Rønne Svømme Klub | 30.28 | 1:03.30 | |||||
23 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.99 | 1:03.41 | |||||
24 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 30.47 | 1:03.58 | |||||
25 | Adrian Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 30.43 | 1:03.72 | |||||
26 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 30.50 | 1:04.09 | |||||
27 | Malte Rasch | 2004 | Rønne Svømme Klub | 30.37 | 1:04.28 | |||||
28 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | SVØM Korsør | 30.11 | 1:04.36 | |||||
29 | Hjalte Petersen | 2004 | Næstved IF | 31.28 | 1:05.13 | |||||
30 | Laurits Boserup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 31.41 | 1:05.14 | |||||
31 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 31.31 | 1:05.73 | |||||
32 | Emil Isaksen | 2005 | Roskilde Svømning | 31.27 | 1:06.16 | |||||
33 | Lasse Rohrbeck | 2005 | Schwerin | 31.35 | 1:06.30 | |||||
34 | Sune Vergmann | 2005 | VAT Copenhagen | 32.10 | 1:06.37 | |||||
35 | Patrick Skov Vinding | 2005 | Kalundborg SK | 32.43 | 1:06.61 | |||||
36 | Mikkel Christiansen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 32.25 | 1:06.92 | |||||
37 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 31.99 | 1:07.04 | |||||
38 | Tao Tang | 2005 | Næstved IF | 33.18 | 1:07.13 | |||||
39 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 32.76 | 1:07.16 | |||||
40 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | 31.73 | 1:07.20 | |||||
41 | August K Madsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 32.22 | 1:07.58 | |||||
42 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | SVØM Korsør | 30.51 | 1:07.59 | |||||
43 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 32.67 | 1:07.69 | |||||
44 | Louie Hansen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 32.75 | 1:07.78 | |||||
45 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 32.30 | 1:07.92 | |||||
46 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.25 | 1:07.93 | |||||
47 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | Roskilde Svømning | 32.33 | 1:08.73 | |||||
48 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 33.89 | 1:09.63 | |||||
49 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 34.15 | 1:09.76 | |||||
50 | August Sølvsteen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 33.20 | 1:10.42 | |||||
51 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 34.18 | 1:10.52 | |||||
52 | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.26 | 1:10.95 | |||||
53 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 33.63 | 1:10.96 | |||||
54 | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | Roskilde Svømning | 34.91 | 1:14.41 | |||||
55 | Cilas Skafte | 2005 | Kalundborg SK | 35.34 | 1:14.52 | |||||
56 | Laurits Thøfner | 2004 | Haslev Svømmeklub | 33.81 | 1:14.58 | |||||
57 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.80 | 1:14.77 | |||||
58 | Simon Kristoffersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 36.95 | 1:17.47 | |||||
59 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.36 | 1:20.47 | |||||
60 | August Juel Bragge | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.26 | 1:20.52 | |||||
61 | Noah Berg Pedersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 38.12 | 1:22.49 | |||||
62 | John Paldan Bendtsen | 2004 | Rønne Svømme Klub | 39.22 | 1:23.37 | |||||
63 | Malthe Langhoff | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 49.58 | 1:45.22 | |||||
- | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Rasmus Capion | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Casper Pedersen | 2004 | SVØM Korsør | DSQ | sw 4.4 | |||||
- | Leo Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | DSQ | sw 4.4 | |||||
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Sponsor: Scandic Hotel |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Bønsøe | 2006 | SVØM Korsør | 32.30 | 1:07.78 | |||||
2 | Fiete M Deissler | 2006 | Schwerin | 32.88 | 1:09.38 | |||||
3 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.48 | 1:10.02 | |||||
4 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.19 | 1:12.17 | |||||
5 | Nicolas Christiansen | 2007 | Roskilde Svømning | 34.06 | 1:13.14 | |||||
6 | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | 34.60 | 1:13.69 | |||||
7 | Christian Quist | 2007 | SVØM Korsør | 35.86 | 1:13.73 | |||||
8 | Victor Buck | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 36.85 | 1:15.27 | |||||
9 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.63 | 1:15.83 | |||||
10 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.08 | 1:16.63 | |||||
11 | Christian Nimb | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.43 | 1:16.80 | |||||
12 | August Due | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 37.56 | 1:18.07 | |||||
13 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | Roskilde Svømning | 36.38 | 1:18.33 | |||||
14 | Jonas Grasmeyer | 2007 | Schwerin | 37.07 | 1:18.96 | |||||
15 | Laurits Erichsen | 2007 | Rønne Svømme Klub | 37.55 | 1:20.38 | |||||
16 | William Bjørnsteen | 2008 | Svømmeklubben Syd | 39.28 | 1:20.53 | |||||
17 | Oswald Lindquist | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 39.19 | 1:21.67 | |||||
18 | Daniel Skyt | 2006 | Roskilde Svømning | 40.01 | 1:21.98 | |||||
19 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.91 | 1:22.23 | |||||
20 | Frej Matias Krog | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 39.49 | 1:22.80 | |||||
21 | Noa Riis | 2008 | Svømmeklubben Syd | 38.96 | 1:23.46 | |||||
22 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.10 | 1:23.65 | |||||
23 | Andreas Ellgaard Svedal | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 39.64 | 1:23.87 | |||||
24 | Anders Koefoed-Holm | 2006 | Rønne Svømme Klub | 40.84 | 1:24.31 | |||||
25 | Jakob Bagge Møller | 2006 | Svømmeklubben Syd | 40.18 | 1:24.32 | |||||
26 | Tobias Munkøe | 2008 | Roskilde Svømning | 39.24 | 1:24.72 | |||||
27 | Tristan Houmann | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 39.45 | 1:24.91 | |||||
28 | William Larsen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 41.46 | 1:25.64 | |||||
29 | Asger Friis Justesen | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 42.83 | 1:26.90 | |||||
30 | August Juul-Andersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 41.02 | 1:28.43 | |||||
31 | Maximillian Lippert | 2007 | Schwerin | 42.54 | 1:28.75 | |||||
32 | Anton Seerinsen | 2007 | Roskilde Svømning | 41.42 | 1:29.11 | |||||
33 | Jonas Scheby Petersen | 2007 | Kalundborg SK | 42.49 | 1:30.70 | |||||
34 | Oliver Franz | 2007 | Schwerin | 43.49 | 1:31.85 | |||||
35 | Viktor Damkjær Pyndt | 2008 | Svømmeklubben Syd | 44.40 | 1:31.93 | |||||
36 | Lau Gerner Knudsen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.32 | 1:32.58 | |||||
37 | Oliver Lycik | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.34 | 1:33.43 | |||||
38 | Elias Løkken Boss | 2008 | Rønne Svømme Klub | 45.28 | 1:35.14 | |||||
39 | Noah Heuser | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 45.98 | 1:37.04 | |||||
40 | Toke Hjalholdt | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.49 | 1:38.82 | |||||
41 | Tobias Sejr Trampedach | 2008 | Rønne Svømme Klub | 48.25 | 1:44.52 | |||||
42 | Adam Berg Pedersen | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 48.26 | 1:45.39 | |||||
43 | Asmus Knudsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 49.72 | 1:53.69 | |||||
44 | Sander Y Hansen | 2009 | Kalundborg SK | 58.01 | 2:08.48 | |||||
- | Alexandar K. Petersen | 2009 | Svømmeklubben Syd | DNS | ||||||
- | Oscar Haak | 2007 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Rasmus Hofmann Peterse | 2006 | Nakskov Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:22 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted cup 2018 | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 11:35 | |||
Arrangør | Mamaluxus | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2018 |
Løb 19, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Sponsor: Louis Nielsen kagemand |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.09 | 1:07.36 | 1:46.01 | 2:20.84 | |||
2 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.32 | 1:08.77 | 1:51.77 | 2:25.89 | |||
3 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.22 | 1:11.21 | 1:53.81 | 2:26.95 | |||
4 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.59 | 1:10.09 | 1:54.24 | 2:30.37 | |||
5 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.14 | 1:11.54 | 1:56.86 | 2:31.10 | |||
5 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.18 | 1:11.50 | 1:56.04 | 2:31.10 | |||
7 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 31.20 | 1:08.62 | 1:56.45 | 2:32.07 | |||
8 | Sofie Hertzberg | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.66 | 1:13.13 | 1:57.02 | 2:32.31 | |||
9 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.75 | 1:13.86 | 2:00.03 | 2:32.96 | |||
10 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.95 | 1:11.97 | 1:57.34 | 2:33.27 | |||
11 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 32.72 | 1:12.10 | 1:56.75 | 2:34.43 | |||
11 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.63 | 1:13.95 | 1:57.22 | 2:34.43 | |||
13 | Isa Hovmand | 2000 | Svømmeklubben Syd | 33.48 | 1:12.90 | 1:58.24 | 2:34.51 | |||
14 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.96 | 1:15.55 | 2:00.51 | 2:36.78 | |||
15 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.23 | 1:15.62 | 2:00.36 | 2:38.67 | |||
16 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 33.53 | 1:12.82 | 2:02.02 | 2:39.19 | |||
17 | Lærke Blond | 2003 | VAT Copenhagen | 35.29 | 1:17.56 | 2:00.19 | 2:39.44 | |||
18 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | VAT Copenhagen | 32.88 | 1:13.74 | 2:02.30 | 2:40.20 | |||
19 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | VAT Copenhagen | 34.74 | 1:18.24 | 2:04.18 | 2:40.94 | |||
20 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 35.63 | 1:18.13 | 2:06.03 | 2:42.65 | |||
21 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.81 | 1:19.61 | 2:06.24 | 2:42.85 | |||
22 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.59 | 1:18.61 | 2:07.07 | 2:45.55 | |||
23 | Elisabeth Roskær | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.21 | 1:20.99 | 2:11.72 | 2:48.44 | |||
24 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 37.22 | 1:20.83 | 2:12.69 | 2:52.32 | |||
25 | Olivia Nielsen | 2004 | Næstved IF | 39.67 | 1:23.49 | 2:13.52 | 2:55.40 | |||
26 | Sigrid Lundstrom | 2003 | Karlshamns Simklubb | 39.00 | 1:26.52 | 2:13.95 | 2:56.38 | |||
27 | Signe Bagge Møller | 2004 | Svømmeklubben Syd | 38.67 | 1:23.53 | 2:19.74 | 3:01.01 | |||
28 | Maja Olson | 2003 | Karlshamns Simklubb | 40.71 | 1:30.54 | 2:21.76 | 3:03.62 | |||
29 | Malou Hansen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 41.11 | 1:30.31 | 2:24.66 | 3:08.99 | |||
30 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 42.31 | 1:32.54 | 2:28.98 | 3:12.57 | |||
31 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.48 | 1:37.87 | 2:37.11 | 3:23.99 | |||
- | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sara Juul-Andersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | sw 9.2 v 100m | |||||
Løb 19, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Louis Nielsen kagemand |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Roskilde Svømning | 35.43 | 1:16.32 | 2:01.63 | 2:37.63 | |||
2 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 33.36 | 1:15.52 | 2:05.49 | 2:41.18 | |||
3 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.06 | 1:19.53 | 2:06.79 | 2:43.98 | |||
4 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.99 | 1:19.82 | 2:10.06 | 2:46.46 | |||
5 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.13 | 1:17.63 | 2:09.02 | 2:47.51 | |||
6 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 37.15 | 1:21.51 | 2:07.71 | 2:48.03 | |||
7 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.22 | 1:19.87 | 2:11.59 | 2:50.08 | |||
8 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 38.51 | 1:23.57 | 2:15.30 | 2:50.80 | |||
9 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.38 | 1:20.21 | 2:12.42 | 2:50.98 | |||
10 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 38.86 | 1:21.98 | 2:12.50 | 2:52.60 | |||
11 | Fanta O. Petersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.87 | 1:20.45 | 2:13.13 | 2:53.52 | |||
12 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 40.88 | 1:27.36 | 2:17.73 | 2:54.24 | |||
13 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.81 | 1:24.69 | 2:21.52 | 3:06.25 | |||
14 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 39.75 | 1:23.11 | 2:26.28 | 3:07.75 | |||
15 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 42.49 | 1:32.55 | 2:25.75 | 3:11.07 | |||
16 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 46.39 | 1:33.74 | 2:28.85 | 3:12.07 | |||
17 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 46.37 | 1:32.55 | 2:34.99 | 3:17.27 | |||
18 | Signe Hofmann Petersen | 2006 | Nakskov Svømme Klub | 49.56 | 1:42.25 | 2:41.97 | 3:25.22 | |||
19 | Victoria Paulsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.45 | 1:41.86 | 2:42.59 | 3:30.21 | |||
20 | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 52.11 | 1:45.12 | 2:45.86 | 3:31.28 | |||
21 | Camilla Andersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.32 | 1:50.12 | 2:50.71 | 3:47.58 | |||
22 | Line Stærmose | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 55.62 | 1:54.87 | 3:06.47 | 4:00.80 | |||
- | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Viola Brandt-Brofeldt | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | sw 7.2 v 125 m | |||||
Løb 19, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2015 |
Sponsor: Louis Nielsen kagemand |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mila Sophie Brade | 2007 | Schwerin | 37.59 | 1:25.64 | 2:20.08 | 3:01.93 | |||
2 | Nadia Walløe | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.78 | 1:31.72 | 2:29.15 | 3:12.36 | |||
3 | Clara Ylva Pickenbach | 2007 | Schwerin | 43.96 | 1:31.79 | 2:33.69 | 3:16.26 | |||
4 | Astrid Pries Hansen | 2007 | Nakskov Svømme Klub | 48.66 | 1:38.11 | 2:32.78 | 3:17.64 | |||
5 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 48.28 | 1:39.25 | 2:41.74 | 3:27.17 | |||
6 | Victoria Petersen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 52.04 | 1:46.37 | 2:44.58 | 3:32.25 | |||
7 | Cecilie Jakobsen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.34 | 1:43.10 | 2:45.81 | 3:35.68 | |||
8 | Edith Louise Vedel | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 54.37 | 1:47.39 | 2:48.49 | 3:36.87 | |||
9 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 52.28 | 1:52.45 | 3:00.07 | 3:54.40 | |||
10 | Sigrún Birgisdottir | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:01.43 | 2:02.25 | 3:11.36 | 4:04.49 | |||
- | Frederikke Jørgensen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | sw 9.2 v100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:35 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted cup 2018 | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 12:08 | |||
Arrangør | Mamaluxus | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2018 |
Løb 20, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Sponsor: Outletsport |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.83 | 58.61 | 1:33.25 | 2:03.38 | |||
2 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.11 | 57.27 | 1:36.73 | 2:09.30 | |||
3 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 29.42 | 1:03.29 | 1:42.73 | 2:13.14 | |||
4 | Till Otto Gottmann | 2000 | Schwerin | 27.02 | 1:02.85 | 1:44.80 | 2:15.09 | |||
5 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.76 | 1:03.19 | 1:44.05 | 2:15.76 | |||
6 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 27.34 | 1:02.47 | 1:45.19 | 2:16.10 | |||
7 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 29.33 | 1:06.17 | 1:46.82 | 2:17.15 | |||
8 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.24 | 1:03.67 | 1:45.27 | 2:17.30 | |||
9 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 28.60 | 1:04.23 | 1:47.11 | 2:17.88 | |||
10 | Erling Johansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 29.94 | 1:06.27 | 1:47.45 | 2:19.15 | |||
11 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.55 | 1:06.11 | 1:51.27 | 2:23.92 | |||
12 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.88 | 1:09.30 | 1:51.75 | 2:26.22 | |||
13 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.61 | 1:09.95 | 1:51.47 | 2:27.16 | |||
14 | Marc Amon Gottmann | 2003 | Schwerin | 30.59 | 1:10.03 | 1:56.61 | 2:30.93 | |||
15 | Malte Hjalholt | 2003 | VAT Copenhagen | 34.11 | 1:14.76 | 2:02.71 | 2:37.85 | |||
16 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.29 | 1:16.91 | 2:03.38 | 2:39.35 | |||
17 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.37 | 1:20.89 | 2:13.01 | 2:53.83 | |||
18 | William Jensen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.43 | 1:38.46 | 2:35.10 | 3:21.16 | |||
- | Mohammed Ghizzaui | 2003 | VAT Copenhagen | DNS | ||||||
- | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | sw 4,4 | |||||
- | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | SVØM Korsør | DSQ | s.w 6,4 v 75m | |||||
Løb 20, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Outletsport |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 29.90 | 1:05.68 | 1:50.47 | 2:21.51 | |||
2 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | VAT Copenhagen | 31.63 | 1:10.80 | 1:51.87 | 2:24.63 | |||
3 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.82 | 1:10.13 | 1:55.67 | 2:29.80 | |||
4 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 32.75 | 1:13.27 | 1:58.56 | 2:32.97 | |||
5 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 36.56 | 1:18.11 | 2:03.74 | 2:38.22 | |||
6 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 34.43 | 1:15.27 | 2:02.88 | 2:39.71 | |||
7 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.10 | 1:15.43 | 2:01.95 | 2:39.81 | |||
8 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | Næstved IF | 35.61 | 1:18.02 | 2:04.01 | 2:43.76 | |||
9 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.62 | 1:16.60 | 2:06.11 | 2:44.29 | |||
10 | Lasse Rohrbeck | 2005 | Schwerin | 35.81 | 1:17.84 | 2:09.28 | 2:45.57 | |||
11 | Sune Vergmann | 2005 | VAT Copenhagen | 35.54 | 1:19.38 | 2:08.23 | 2:46.39 | |||
12 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.75 | 1:18.52 | 2:11.80 | 2:48.76 | |||
13 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 34.76 | 1:20.08 | 2:09.83 | 2:49.39 | |||
14 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 36.92 | 1:19.91 | 2:11.68 | 2:50.25 | |||
15 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.61 | 1:20.17 | 2:09.81 | 2:50.46 | |||
16 | Furkan Guler | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 34.18 | 1:22.27 | 2:13.17 | 2:51.07 | |||
17 | Frederik Rasmussen | 2005 | VAT Copenhagen | 38.19 | 1:24.60 | 2:14.85 | 2:53.13 | |||
18 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 40.36 | 1:24.81 | 2:14.39 | 2:53.49 | |||
19 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 36.30 | 1:19.33 | 2:16.63 | 2:55.02 | |||
20 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.28 | 1:28.43 | 2:20.03 | 3:05.41 | |||
21 | August Juel Bragge | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.43 | 1:38.81 | 2:34.74 | 3:18.21 | |||
22 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.38 | 1:41.29 | 2:42.44 | 3:29.67 | |||
23 | John Paldan Bendtsen | 2004 | Rønne Svømme Klub | 52.53 | 1:45.84 | 2:49.95 | 3:38.62 | |||
- | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Rasmus Capion | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | sw 7,1 v 125 | |||||
Løb 20, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Sponsor: Outletsport |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 32.22 | 1:11.90 | 1:58.02 | 2:33.42 | |||
2 | Nicholas Castella | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.56 | 1:15.11 | 2:03.78 | 2:38.31 | |||
3 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 33.30 | 1:15.63 | 2:03.37 | 2:42.07 | |||
4 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 37.58 | 1:22.42 | 2:10.31 | 2:49.78 | |||
5 | Maximillian Udar | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 37.07 | 1:22.14 | 2:15.41 | 2:57.18 | |||
6 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 39.05 | 1:22.63 | 2:17.32 | 2:58.97 | |||
7 | Jonathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 39.99 | 1:24.39 | 2:19.12 | 2:59.09 | |||
8 | Jonas Grasmeyer | 2007 | Schwerin | 42.31 | 1:31.55 | 2:25.34 | 3:06.47 | |||
9 | Julius Porthun | 2007 | Schwerin | 41.94 | 1:27.34 | 2:24.72 | 3:07.97 | |||
10 | Thor Sean Tørngren | 2006 | Haslev Svømmeklub | 45.16 | 1:34.09 | 2:32.28 | 3:17.91 | |||
11 | Frej Matias Krog | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 50.49 | 1:42.90 | 2:44.51 | 3:31.62 | |||
12 | Hannibal Wamberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 54.74 | 1:47.06 | 2:52.96 | 3:40.21 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:08 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted cup 2018 | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 12:48 | |||
Arrangør | Mamaluxus | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2018 |
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Sponsor: Netto Næstvedvej |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen | 28.72 | ||||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.11 | ||||||
3 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 29.50 | ||||||
4 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen | 29.52 | ||||||
5 | Josefine B. Pedersen | 1999 | VAT Copenhagen | 29.61 | ||||||
6 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.68 | ||||||
7 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 30.14 | ||||||
8 | Julie Bak | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.23 | ||||||
9 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.46 | ||||||
10 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 30.47 | ||||||
11 | Camilla Hougaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.58 | ||||||
12 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.34 | ||||||
13 | Wilma Anker | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 31.46 | ||||||
14 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.52 | ||||||
15 | Maike Kozelnik | 2002 | Schwerin | 31.68 | ||||||
16 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.74 | ||||||
17 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.89 | ||||||
18 | Malou Carlsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 31.91 | ||||||
19 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.96 | ||||||
20 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 31.97 | ||||||
21 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 32.00 | ||||||
22 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.05 | ||||||
23 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.07 | ||||||
24 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.13 | ||||||
25 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.15 | ||||||
26 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.50 | ||||||
27 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 32.63 | ||||||
28 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.68 | ||||||
29 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.69 | ||||||
30 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.71 | ||||||
31 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 32.72 | ||||||
32 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 32.82 | ||||||
33 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.98 | ||||||
34 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.11 | ||||||
35 | Mette Toftte Jørgensen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 33.63 | ||||||
36 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 33.84 | ||||||
37 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | VAT Copenhagen | 34.23 | ||||||
38 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.24 | ||||||
39 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.29 | ||||||
40 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.50 | ||||||
41 | Anna Marott Hansen | 2004 | Kalundborg SK | 34.51 | ||||||
42 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 35.29 | ||||||
43 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 35.38 | ||||||
44 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 35.54 | ||||||
45 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.81 | ||||||
46 | Laura Kroman | 2004 | SVØM Korsør | 37.44 | ||||||
47 | Maja Olson | 2003 | Karlshamns Simklubb | 38.15 | ||||||
48 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.17 | ||||||
49 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 38.71 | ||||||
50 | Maya Baltser | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 39.11 | ||||||
51 | Julie Hansen Schilling | 2004 | Haslev Svømmeklub | 39.68 | ||||||
52 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 51.98 | ||||||
- | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Netto Næstvedvej |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 29.44 | ||||||
2 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | Roskilde Svømning | 31.66 | ||||||
3 | Antoinette Zafra | 2005 | Roskilde Svømning | 32.34 | ||||||
4 | Sisse Berg Olesen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 32.54 | ||||||
5 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 32.61 | ||||||
6 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 32.67 | ||||||
7 | Liva Lund Hansen | 2005 | VAT Copenhagen | 32.77 | ||||||
8 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 32.83 | ||||||
9 | Alma Møller-Ern | 2006 | VAT Copenhagen | 32.87 | ||||||
10 | Elida Thornsen | 2005 | SVØM Korsør | 32.92 | ||||||
11 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | VAT Copenhagen | 33.14 | ||||||
12 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.24 | ||||||
13 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.30 | ||||||
14 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.86 | ||||||
15 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.91 | ||||||
16 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 33.96 | ||||||
17 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.13 | ||||||
18 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.01 | ||||||
19 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | Svømmeklubben Syd | 35.34 | ||||||
20 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.44 | ||||||
21 | Sveda Naima Grude | 2006 | Schwerin | 35.46 | ||||||
22 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 35.53 | ||||||
23 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.65 | ||||||
24 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 35.97 | ||||||
24 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 35.97 | ||||||
26 | Sofie Larsen | 2006 | VAT Copenhagen | 36.10 | ||||||
27 | Silje Mathiasen | 2006 | SVØM Korsør | 36.11 | ||||||
28 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 36.21 | ||||||
29 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | VAT Copenhagen | 36.29 | ||||||
30 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 36.34 | ||||||
31 | Nora Briskog | 2006 | Karlshamns Simklubb | 36.77 | ||||||
32 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.79 | ||||||
33 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 37.93 | ||||||
34 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 38.22 | ||||||
35 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.24 | ||||||
36 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.07 | ||||||
37 | Katrine Drygaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.39 | ||||||
38 | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | Haslev Svømmeklub | 39.42 | ||||||
39 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 39.69 | ||||||
40 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | VAT Copenhagen | 40.21 | ||||||
41 | Freja Katrine Raunholt | 2006 | Næstved IF | 40.41 | ||||||
42 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.43 | ||||||
43 | Sofia Mohammadi | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.44 | ||||||
44 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 40.79 | ||||||
45 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 40.85 | ||||||
45 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.85 | ||||||
47 | Fanny Grange | 2006 | Roskilde Svømning | 41.28 | ||||||
48 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 42.09 | ||||||
49 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 42.64 | ||||||
50 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 42.92 | ||||||
51 | Luna Hein | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.11 | ||||||
52 | Laura Friis Justesen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 43.37 | ||||||
53 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.04 | ||||||
54 | Frederikke Olsen | 2006 | Roskilde Svømning | 44.95 | ||||||
55 | Nicoline Bohn Jacobsen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 45.46 | ||||||
56 | Victoria Paulsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.03 | ||||||
57 | Emmy Hulte | 2005 | Karlshamns Simklubb | 47.09 | ||||||
58 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | SVØM Korsør | 48.48 | ||||||
59 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 51.17 | ||||||
60 | Shauli Mortensen | 2006 | Kalundborg SK | 51.92 | ||||||
61 | Line Stærmose | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 55.46 | ||||||
- | Johanne Hummelmose | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Lotta Valcke | 2006 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Viola Brandt-Brofeldt | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2015 |
Sponsor: Netto Næstvedvej |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.76 | ||||||
2 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.61 | ||||||
3 | Sophie Flamand | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 39.58 | ||||||
4 | Nadia Walløe | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.98 | ||||||
5 | Antonia Czech | 2008 | Schwerin | 39.99 | ||||||
6 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | 40.99 | ||||||
7 | Karla Bergmann | 2007 | Rønne Svømme Klub | 42.75 | ||||||
8 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 44.12 | ||||||
9 | Ida Sohn | 2008 | Rønne Svømme Klub | 44.17 | ||||||
10 | Frederikke Jørgensen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.48 | ||||||
11 | Amanda Fafner | 2007 | Kalundborg SK | 45.90 | ||||||
12 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 46.06 | ||||||
13 | Leila Christina Rohde | 2007 | Schwerin | 46.22 | ||||||
14 | Ellen Sofie Jespersen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.82 | ||||||
15 | Maja Vejborg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 47.23 | ||||||
16 | Caroline Risager Strate | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.76 | ||||||
17 | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 52.81 | ||||||
18 | Sara Kaiser | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 53.45 | ||||||
19 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 54.20 | ||||||
20 | Shaya Mortensen | 2008 | Kalundborg SK | 1:01.86 | ||||||
- | Ella Emilia Soelberg | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Lærke Jensen | 2008 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Mila Sophie Brade | 2007 | Schwerin | DNS | ||||||
- | Caroline Fobian Hvidberg | 2008 | Kalundborg SK | DSQ | sw 8,4 v 25m | |||||
- | Clara Ylva Pickenbach | 2007 | Schwerin | DSQ | sw 8.4 v 25m | |||||
- | Viktoria Annabel Graulund | 2007 | SVØM Korsør | DSQ | sw 8,4 v 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:48 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted cup 2018 | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 13:06 | |||
Arrangør | Mamaluxus | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2018 |
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Sponsor: Netto Næstvedvej |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Till Otto Gottmann | 2000 | Schwerin | 25.77 | ||||||
2 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.87 | ||||||
3 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.97 | ||||||
4 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 26.40 | ||||||
5 | Antoine Montier | 1993 | VAT Copenhagen | 26.57 | ||||||
6 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.74 | ||||||
7 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.98 | ||||||
8 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen | 27.48 | ||||||
9 | August Hertz Bugge | 2000 | VAT Copenhagen | 27.52 | ||||||
10 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.58 | ||||||
11 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | VAT Copenhagen | 27.94 | ||||||
12 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.99 | ||||||
13 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 28.00 | ||||||
14 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | VAT Copenhagen | 28.07 | ||||||
15 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | VAT Copenhagen | 28.20 | ||||||
16 | Marc Amon Gottmann | 2003 | Schwerin | 28.39 | ||||||
17 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.41 | ||||||
18 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.68 | ||||||
19 | Alexander Rendlev | 2001 | VAT Copenhagen | 28.76 | ||||||
20 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 28.80 | ||||||
21 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 29.01 | ||||||
22 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 29.02 | ||||||
23 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | VAT Copenhagen | 29.05 | ||||||
24 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 29.12 | ||||||
25 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 29.14 | ||||||
26 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 29.59 | ||||||
27 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 29.72 | ||||||
28 | Mathias Aner | 2001 | Svømmeklubben Syd | 29.78 | ||||||
29 | Phillip Quist | 2003 | Rønne Svømme Klub | 30.16 | ||||||
30 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 30.54 | ||||||
31 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 30.63 | ||||||
32 | Mark Niklas Kuhlmann | 2003 | Schwerin | 30.83 | ||||||
33 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 31.03 | ||||||
34 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 31.06 | ||||||
35 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.12 | ||||||
36 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.33 | ||||||
37 | Noel Sander Vestergaard | 2003 | Haslev Svømmeklub | 31.48 | ||||||
38 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.64 | ||||||
39 | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 31.71 | ||||||
40 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 32.20 | ||||||
41 | Sebastian Hofmann Peterse | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 32.32 | ||||||
42 | Andreas Hausner | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 32.37 | ||||||
43 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.56 | ||||||
44 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.69 | ||||||
45 | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | SVØM Korsør | 34.29 | ||||||
46 | Albert U. Thystrup | 2003 | Haslev Svømmeklub | 34.32 | ||||||
47 | Mutasem Ahmad | 2001 | Kalundborg SK | 34.72 | ||||||
48 | Victor Schnabelrauch | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.88 | ||||||
49 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 35.27 | ||||||
50 | Kim Johnson | 2000 | Karlshamns Simklubb | 38.31 | ||||||
- | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Netto Næstvedvej |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Berlin | 2005 | Rønne Svømme Klub | 28.03 | ||||||
2 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 28.61 | ||||||
2 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 28.61 | ||||||
4 | Pelle Colmorten | 2004 | Roskilde Svømning | 29.05 | ||||||
5 | Matias Munkholm | 2004 | VAT Copenhagen | 29.67 | ||||||
6 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | VAT Copenhagen | 30.19 | ||||||
7 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | SVØM Korsør | 30.35 | ||||||
8 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 30.55 | ||||||
9 | Johannes Forsbæk | 2004 | SVØM Korsør | 30.65 | ||||||
10 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 30.97 | ||||||
11 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 31.03 | ||||||
12 | Malte Rasch | 2004 | Rønne Svømme Klub | 31.10 | ||||||
13 | Leo Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 31.18 | ||||||
14 | Sebastian Rendlev | 2005 | VAT Copenhagen | 31.36 | ||||||
15 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 31.39 | ||||||
16 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 31.56 | ||||||
17 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.57 | ||||||
18 | William Studsgaard | 2004 | Rønne Svømme Klub | 31.61 | ||||||
19 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 31.62 | ||||||
20 | Furkan Guler | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 31.92 | ||||||
21 | William Breuner | 2005 | Roskilde Svømning | 32.47 | ||||||
22 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | 32.60 | ||||||
23 | Emil Isaksen | 2005 | Roskilde Svømning | 32.66 | ||||||
24 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 32.83 | ||||||
25 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.00 | ||||||
26 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 33.40 | ||||||
27 | Laurits Boserup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 33.46 | ||||||
28 | Adrian Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 33.48 | ||||||
29 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | VAT Copenhagen | 33.56 | ||||||
30 | Sune Vergmann | 2005 | VAT Copenhagen | 33.81 | ||||||
31 | Hjalte Petersen | 2004 | Næstved IF | 33.95 | ||||||
32 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.08 | ||||||
33 | Louie Hermansen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.09 | ||||||
34 | Konrad Clausen | 2005 | SVØM Korsør | 34.38 | ||||||
35 | August Sølvsteen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 34.74 | ||||||
36 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 35.09 | ||||||
37 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | Roskilde Svømning | 35.16 | ||||||
38 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 35.31 | ||||||
39 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 35.38 | ||||||
40 | Frederik Rasmussen | 2005 | VAT Copenhagen | 36.87 | ||||||
41 | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | Roskilde Svømning | 37.00 | ||||||
42 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.40 | ||||||
43 | Tao Tang | 2005 | Næstved IF | 37.59 | ||||||
44 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 37.81 | ||||||
45 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 38.43 | ||||||
46 | Laurits Thøfner | 2004 | Haslev Svømmeklub | 39.63 | ||||||
47 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 40.85 | ||||||
48 | Casper Pedersen | 2004 | SVØM Korsør | 41.12 | ||||||
49 | Simon Kristoffersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.57 | ||||||
50 | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.18 | ||||||
51 | Noah Berg Pedersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 46.83 | ||||||
- | August Arup Neergaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Erik Schmidt | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Noah Vester Nielsen | 2004 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
- | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | sw 4.4 | |||||
- | Cilas Skafte | 2005 | Kalundborg SK | DSQ | sw 8.3 v 40m | |||||
Løb 22, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Sponsor: Netto Næstvedvej |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 33.25 | ||||||
2 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.32 | ||||||
3 | Fiete M Deissler | 2006 | Schwerin | 34.53 | ||||||
4 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.68 | ||||||
5 | Rasmus Bønsøe | 2006 | SVØM Korsør | 35.21 | ||||||
6 | Maximillian Udar | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 35.74 | ||||||
7 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.28 | ||||||
8 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.55 | ||||||
9 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 36.78 | ||||||
10 | Victor Buck | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 36.93 | ||||||
11 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 37.06 | ||||||
12 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | Roskilde Svømning | 38.29 | ||||||
13 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.81 | ||||||
14 | Jonathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 38.82 | ||||||
15 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 39.00 | ||||||
16 | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | 39.50 | ||||||
17 | Christian Quist | 2007 | SVØM Korsør | 39.90 | ||||||
18 | Jonas Grasmeyer | 2007 | Schwerin | 41.74 | ||||||
19 | Tobias Munkøe | 2008 | Roskilde Svømning | 42.21 | ||||||
20 | Oswald Lindquist | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 43.48 | ||||||
21 | Andreas Ellgaard Svedal | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 43.80 | ||||||
22 | Asger Friis Justesen | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 44.88 | ||||||
23 | William Bjørnsteen | 2008 | Svømmeklubben Syd | 45.37 | ||||||
24 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.03 | ||||||
25 | Oliver Franz | 2007 | Schwerin | 46.59 | ||||||
26 | Elias Løkken Boss | 2008 | Rønne Svømme Klub | 48.91 | ||||||
27 | Jonas Scheby Petersen | 2007 | Kalundborg SK | 49.32 | ||||||
28 | William Larsen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 51.10 | ||||||
29 | Anton Seerinsen | 2007 | Roskilde Svømning | 51.92 | ||||||
30 | Oliver Lycik | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 55.63 | ||||||
31 | Viktor Damkjær Pyndt | 2008 | Svømmeklubben Syd | 57.75 | ||||||
32 | Toke Hjalholdt | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 58.59 | ||||||
33 | Oscar Haak | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 1:03.55 | ||||||
34 | Lau Gerner Knudsen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:04.66 | ||||||
35 | Asmus Knudsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 1:14.52 | ||||||
36 | Sander Y Hansen | 2009 | Kalundborg SK | 1:15.62 | ||||||
- | David Johannes Dahl | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:06 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted cup 2018 | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 13:36 | |||
Arrangør | Mamaluxus | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2018 |
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Sponsor: papirladen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen | 30.37 | ||||||
2 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 30.75 | ||||||
3 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 31.47 | ||||||
4 | Amelie Ritter | 2003 | Schwerin | 31.60 | ||||||
5 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.33 | ||||||
6 | Caroline P. Mathiesen | 2001 | VAT Copenhagen | 32.35 | ||||||
7 | Maike Kozelnik | 2002 | Schwerin | 32.56 | ||||||
8 | Clara Carlquist | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.08 | ||||||
9 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.27 | ||||||
9 | Caroline Veggerby | 2003 | VAT Copenhagen | 33.27 | ||||||
11 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.42 | ||||||
12 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.44 | ||||||
13 | Isa Hovmand | 2000 | Svømmeklubben Syd | 33.66 | ||||||
14 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 33.68 | ||||||
15 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.05 | ||||||
16 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 34.16 | ||||||
17 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.17 | ||||||
18 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 34.19 | ||||||
19 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 34.32 | ||||||
20 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.58 | ||||||
21 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 34.75 | ||||||
22 | Silja Nøhr Mortensen | 2003 | VAT Copenhagen | 35.10 | ||||||
23 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.49 | ||||||
24 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 35.54 | ||||||
25 | Ida Kjølby | 2003 | Svømmeklubben Syd | 36.43 | ||||||
26 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.46 | ||||||
27 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.98 | ||||||
28 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 37.07 | ||||||
29 | Signe Bagge Møller | 2004 | Svømmeklubben Syd | 37.95 | ||||||
30 | Madeleine Thornsen | 2001 | SVØM Korsør | 38.02 | ||||||
31 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.12 | ||||||
32 | Nicoline Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 38.32 | ||||||
33 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 38.37 | ||||||
34 | Astrid Høffer | 2004 | VAT Copenhagen | 38.73 | ||||||
35 | Isabella Hejlesen | 2004 | SVØM Korsør | 39.55 | ||||||
36 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.68 | ||||||
37 | Mette Toftte Jørgensen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 41.44 | ||||||
38 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | Svømmeklubben Syd | 41.60 | ||||||
39 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.82 | ||||||
40 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 43.52 | ||||||
41 | Mettemarie Bitsch | 2004 | Rønne Svømme Klub | 43.80 | ||||||
42 | Sara Juul-Andersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 44.72 | ||||||
- | Signe Bro | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: papirladen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.25 | ||||||
2 | Juliane Bo Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 34.79 | ||||||
3 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 34.80 | ||||||
4 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Roskilde Svømning | 35.03 | ||||||
5 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 35.28 | ||||||
6 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 35.72 | ||||||
7 | Fanta O. Petersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.79 | ||||||
8 | Sisse Berg Olesen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 35.80 | ||||||
9 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 35.92 | ||||||
10 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 36.13 | ||||||
11 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 36.78 | ||||||
12 | Nora Briskog | 2006 | Karlshamns Simklubb | 37.17 | ||||||
13 | Annika Køhn | 2005 | VAT Copenhagen | 37.20 | ||||||
14 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | VAT Copenhagen | 37.40 | ||||||
15 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 37.48 | ||||||
16 | Sveda Naima Grude | 2006 | Schwerin | 37.71 | ||||||
17 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.88 | ||||||
18 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.21 | ||||||
19 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 38.24 | ||||||
20 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 38.25 | ||||||
21 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 38.45 | ||||||
22 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 38.78 | ||||||
23 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.83 | ||||||
24 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 39.00 | ||||||
25 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.29 | ||||||
26 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.45 | ||||||
27 | Mille Hansen | 2005 | VAT Copenhagen | 39.57 | ||||||
28 | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.14 | ||||||
29 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | VAT Copenhagen | 40.43 | ||||||
30 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | Svømmeklubben Syd | 40.53 | ||||||
31 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.59 | ||||||
32 | Emilie Larsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 40.92 | ||||||
33 | Katrine Drygaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.21 | ||||||
34 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.88 | ||||||
35 | Alma Larsson | 2006 | Karlshamns Simklubb | 42.00 | ||||||
36 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.44 | ||||||
37 | Silja Sol Jørgensen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 43.24 | ||||||
38 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.94 | ||||||
39 | Signe Gyldenkærne | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 45.01 | ||||||
40 | Sofia Mohammadi | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.37 | ||||||
41 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.75 | ||||||
42 | Camilla Andersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.29 | ||||||
43 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.44 | ||||||
44 | Shauli Mortensen | 2006 | Kalundborg SK | 48.98 | ||||||
45 | Chili Fløe Jensen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 49.80 | ||||||
46 | Caroline Bluhm | 2006 | Roskilde Svømning | 50.32 | ||||||
47 | Emmy Hulte | 2005 | Karlshamns Simklubb | 50.83 | ||||||
- | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Johanne Hummelmose | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Sofie Lykke Petersen | 2005 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Julia Tholstrup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | sw 6.2 | |||||
- | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | sw 6.4 v 25m | |||||
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2015 |
Sponsor: papirladen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mila Sophie Brade | 2007 | Schwerin | 39.14 | ||||||
2 | Antonia Czech | 2008 | Schwerin | 39.39 | ||||||
3 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | 40.67 | ||||||
4 | Silje Sørensen | 2007 | Roskilde Svømning | 42.49 | ||||||
5 | Jasmin Jansuk Rømer | 2007 | Rønne Svømme Klub | 43.17 | ||||||
6 | Caroline Hansen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.23 | ||||||
7 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 44.75 | ||||||
8 | Victoria Petersen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.13 | ||||||
9 | Amanda Fafner | 2007 | Kalundborg SK | 45.18 | ||||||
10 | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.44 | ||||||
11 | Edith Louise Vedel | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 45.68 | ||||||
11 | Sascha Haste | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 45.68 | ||||||
13 | Frederikke Jørgensen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.95 | ||||||
14 | Leila Christina Rohde | 2007 | Schwerin | 46.32 | ||||||
15 | Sigrún Birgisdottir | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.41 | ||||||
16 | Augusta Johansen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.30 | ||||||
17 | Liva Vang Palsbøll | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 48.60 | ||||||
18 | Emma Thoms | 2009 | Nakskov Svømme Klub | 48.92 | ||||||
19 | Silja Rud Pedersen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.76 | ||||||
20 | Caroline Fobian Hvidberg | 2008 | Kalundborg SK | 50.12 | ||||||
21 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 50.35 | ||||||
22 | Sara Kaiser | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.39 | ||||||
23 | Maja Burø Redke | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 50.82 | ||||||
24 | Ellen Juul-Andersen | 2010 | Ringsted Svømme Klub | 56.28 | ||||||
25 | Julie Holm Sørensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 57.69 | ||||||
26 | Shaya Mortensen | 2008 | Kalundborg SK | 1:00.26 | ||||||
27 | Klara Ina Emilie Poder | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 1:02.28 | ||||||
28 | Agnes Pries Hansen | 2010 | Nakskov Svømme Klub | 1:12.16 | ||||||
- | Frederikke G. Jansen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Liv Maria Febres Andersen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Liva Bugge Frandsen | 2009 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Lærke Jensen | 2008 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Mille-Mai Krog | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Anna Bæch | 2009 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | sw 6.4 v 25m | |||||
- | Caroline Risager Strate | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | sw 6.2 v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:36 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted cup 2018 | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 14:00 | |||
Arrangør | Mamaluxus | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2018 |
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Sponsor: papirladen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | Sigma Swim Birkerød | 26.23 | ||||||
2 | Till Otto Gottmann | 2000 | Schwerin | 27.48 | ||||||
3 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.55 | ||||||
4 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 28.26 | ||||||
5 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.78 | ||||||
6 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 29.28 | ||||||
7 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.29 | ||||||
8 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.30 | ||||||
9 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 29.62 | ||||||
10 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 30.02 | ||||||
11 | August Hertz Bugge | 2000 | VAT Copenhagen | 30.17 | ||||||
12 | Marc Amon Gottmann | 2003 | Schwerin | 30.81 | ||||||
13 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.85 | ||||||
14 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.06 | ||||||
15 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.08 | ||||||
16 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 31.23 | ||||||
17 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 32.05 | ||||||
18 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.53 | ||||||
19 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.46 | ||||||
20 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 35.77 | ||||||
21 | David Kristensen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.37 | ||||||
22 | Sammi Asker Andersen | 2003 | Næstved IF | 36.57 | ||||||
23 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | SVØM Korsør | 36.69 | ||||||
24 | Malte Hjalholt | 2003 | VAT Copenhagen | 36.78 | ||||||
25 | Mutasem Ahmad | 2001 | Kalundborg SK | 38.01 | ||||||
26 | Victor Schnabelrauch | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.26 | ||||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: papirladen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeppe Kjær | 2004 | VAT Copenhagen | 31.25 | ||||||
2 | Leo Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 31.47 | ||||||
3 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 32.08 | ||||||
4 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 32.72 | ||||||
5 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | SVØM Korsør | 33.12 | ||||||
6 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.22 | ||||||
7 | Pelle Colmorten | 2004 | Roskilde Svømning | 33.40 | ||||||
8 | Adrian Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 33.47 | ||||||
9 | William Studsgaard | 2004 | Rønne Svømme Klub | 33.85 | ||||||
10 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 33.87 | ||||||
11 | Louie Hansen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 34.25 | ||||||
12 | Hjalte Petersen | 2004 | Næstved IF | 34.81 | ||||||
13 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 34.87 | ||||||
14 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 35.15 | ||||||
15 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.39 | ||||||
16 | Emil Isaksen | 2005 | Roskilde Svømning | 35.45 | ||||||
17 | Patrick Skov Vinding | 2005 | Kalundborg SK | 35.62 | ||||||
18 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.94 | ||||||
19 | William Breuner | 2005 | Roskilde Svømning | 36.14 | ||||||
20 | August K Madsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 36.18 | ||||||
21 | Lasse Rohrbeck | 2005 | Schwerin | 36.24 | ||||||
22 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 36.29 | ||||||
23 | Tao Tang | 2005 | Næstved IF | 36.78 | ||||||
24 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | SVØM Korsør | 36.85 | ||||||
25 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.01 | ||||||
26 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 37.20 | ||||||
27 | Cilas Skafte | 2005 | Kalundborg SK | 39.69 | ||||||
28 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 42.93 | ||||||
29 | John Paldan Bendtsen | 2004 | Rønne Svømme Klub | 47.22 | ||||||
30 | Malthe Langhoff | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 48.14 | ||||||
- | Erik Schmidt | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Noah Vester Nielsen | 2004 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
- | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | DSQ | sw 6.5 | |||||
- | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | DSQ | sw 4.4 | |||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Sponsor: papirladen |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicholas Castella | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.54 | ||||||
2 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 33.62 | ||||||
3 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 35.33 | ||||||
4 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 35.91 | ||||||
5 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.39 | ||||||
6 | Victor Buck | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 38.77 | ||||||
7 | August Due | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 39.03 | ||||||
7 | Nicolas Christiansen | 2007 | Roskilde Svømning | 39.03 | ||||||
9 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 39.43 | ||||||
10 | Daniel Skyt | 2006 | Roskilde Svømning | 40.49 | ||||||
11 | Oswald Lindquist | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 40.66 | ||||||
12 | Julius Porthun | 2007 | Schwerin | 40.78 | ||||||
13 | Christian Nimb | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 41.00 | ||||||
14 | Christian Quist | 2007 | SVØM Korsør | 41.98 | ||||||
15 | Hannibal Wamberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 42.78 | ||||||
16 | Noa Riis | 2008 | Svømmeklubben Syd | 43.07 | ||||||
17 | Tobias Munkøe | 2008 | Roskilde Svømning | 44.01 | ||||||
18 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.82 | ||||||
19 | Maximillian Lippert | 2007 | Schwerin | 45.01 | ||||||
20 | Frej Matias Krog | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 45.31 | ||||||
21 | August Juul-Andersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 45.93 | ||||||
22 | Jakob Bagge Møller | 2006 | Svømmeklubben Syd | 46.99 | ||||||
23 | Anton Seerinsen | 2007 | Roskilde Svømning | 47.98 | ||||||
24 | Oliver Franz | 2007 | Schwerin | 48.34 | ||||||
25 | Lau Gerner Knudsen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 51.51 | ||||||
26 | Noah Heuser | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 51.82 | ||||||
27 | Jonas Scheby Petersen | 2007 | Kalundborg SK | 52.78 | ||||||
28 | Adam Berg Pedersen | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 53.50 | ||||||
29 | Toke Hjalholdt | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 54.29 | ||||||
30 | Asmus Knudsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 1:01.34 | ||||||
31 | Sander Y Hansen | 2009 | Kalundborg SK | 1:01.76 | ||||||
- | David Johannes Dahl | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Rasmus Hofmann Peterse | 2006 | Nakskov Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Oliver Lycik | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | sw 6.4 v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:00 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted cup 2018 | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 14:20 | |||
Arrangør | Mamaluxus | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2018 |
Løb 25, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Sponsor: Sportsmaster |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josefine B. Pedersen | 1999 | VAT Copenhagen | 32.93 | 1:08.71 | |||||
2 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.81 | 1:14.21 | |||||
3 | Julie Bak | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.87 | 1:14.23 | |||||
4 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen | 35.78 | 1:14.26 | |||||
5 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.42 | 1:14.34 | |||||
6 | Lærke Blond | 2003 | VAT Copenhagen | 36.04 | 1:15.46 | |||||
7 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 36.40 | 1:16.37 | |||||
8 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.68 | 1:16.67 | |||||
9 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 36.43 | 1:16.99 | |||||
10 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.72 | 1:17.29 | |||||
11 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 37.08 | 1:17.86 | |||||
12 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.77 | 1:17.96 | |||||
13 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 37.21 | 1:18.18 | |||||
14 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 37.03 | 1:18.29 | |||||
15 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.07 | 1:18.69 | |||||
16 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.41 | 1:19.58 | |||||
17 | Clara Carlquist | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.03 | 1:19.77 | |||||
18 | Malou Carlsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 37.25 | 1:19.85 | |||||
19 | Camilla Hougaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.33 | 1:20.75 | |||||
20 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.15 | 1:20.96 | |||||
21 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | VAT Copenhagen | 38.52 | 1:21.21 | |||||
22 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 37.82 | 1:21.61 | |||||
23 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 39.12 | 1:23.46 | |||||
24 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | VAT Copenhagen | 39.06 | 1:23.64 | |||||
25 | Sigrid Lundstrom | 2003 | Karlshamns Simklubb | 39.16 | 1:23.77 | |||||
26 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.59 | 1:23.89 | |||||
27 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.51 | 1:25.25 | |||||
28 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.94 | 1:25.46 | |||||
29 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 40.49 | 1:25.56 | |||||
30 | Anna Marott Hansen | 2004 | Kalundborg SK | 41.38 | 1:25.82 | |||||
31 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.09 | 1:26.22 | |||||
32 | Léa Zoé Bingler | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 41.48 | 1:27.91 | |||||
33 | Astrid Høffer | 2004 | VAT Copenhagen | 41.83 | 1:27.93 | |||||
34 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.48 | 1:28.64 | |||||
35 | Maja Olson | 2003 | Karlshamns Simklubb | 43.26 | 1:30.54 | |||||
36 | Olivia Nielsen | 2004 | Næstved IF | 43.22 | 1:30.60 | |||||
37 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 43.14 | 1:32.82 | |||||
38 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 45.23 | 1:34.87 | |||||
39 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.35 | 1:37.62 | |||||
40 | Malou Hansen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 46.92 | 1:37.92 | |||||
41 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 48.82 | 1:44.34 | |||||
42 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 56.13 | 1:59.68 | |||||
- | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | sw 7.6 v 50m | |||||
Løb 25, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Sportsmaster |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 38.21 | 1:20.16 | |||||
2 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | VAT Copenhagen | 37.52 | 1:20.28 | |||||
3 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.26 | 1:21.53 | |||||
4 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.59 | 1:22.20 | |||||
5 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.29 | 1:22.32 | |||||
6 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 39.26 | 1:24.52 | |||||
7 | Alma Møller-Ern | 2006 | VAT Copenhagen | 39.76 | 1:24.62 | |||||
8 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 39.90 | 1:25.23 | |||||
9 | Elida Thornsen | 2005 | SVØM Korsør | 40.59 | 1:26.03 | |||||
10 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.09 | 1:26.81 | |||||
11 | Liva Lund Hansen | 2005 | VAT Copenhagen | 41.61 | 1:28.69 | |||||
12 | Silje Mathiasen | 2006 | SVØM Korsør | 42.51 | 1:29.19 | |||||
13 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.88 | 1:30.56 | |||||
14 | Emilie Larsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 42.47 | 1:30.76 | |||||
15 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.17 | 1:31.12 | |||||
16 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.88 | 1:31.20 | |||||
17 | Sofie Larsen | 2006 | VAT Copenhagen | 43.70 | 1:31.82 | |||||
18 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.20 | 1:32.10 | |||||
19 | Annika Køhn | 2005 | VAT Copenhagen | 44.08 | 1:32.21 | |||||
20 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.00 | 1:32.36 | |||||
21 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 44.92 | 1:34.91 | |||||
22 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.39 | 1:34.97 | |||||
23 | Julia Tholstrup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 44.81 | 1:35.22 | |||||
24 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 46.20 | 1:38.10 | |||||
25 | Fanny Grange | 2006 | Roskilde Svømning | 46.33 | 1:39.12 | |||||
26 | Alma Larsson | 2006 | Karlshamns Simklubb | 47.27 | 1:40.87 | |||||
27 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.14 | 1:41.01 | |||||
28 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 47.35 | 1:41.23 | |||||
29 | Luna Hein | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.73 | 1:41.63 | |||||
30 | Nicoline Bohn Jacobsen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 47.63 | 1:41.65 | |||||
31 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | SVØM Korsør | 48.84 | 1:43.40 | |||||
32 | Laura Friis Justesen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 48.87 | 1:43.52 | |||||
33 | Emmy Hulte | 2005 | Karlshamns Simklubb | 49.32 | 1:44.32 | |||||
34 | Cecilie Engsted Larsen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 49.78 | 1:44.40 | |||||
35 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 50.07 | 1:44.52 | |||||
36 | Signe Gyldenkærne | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 49.34 | 1:45.63 | |||||
37 | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 51.21 | 1:50.17 | |||||
38 | Signe Hofmann Petersen | 2006 | Nakskov Svømme Klub | 52.56 | 1:50.36 | |||||
39 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.87 | 1:52.52 | |||||
40 | Camilla Andersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.91 | 1:52.61 | |||||
41 | Chili Fløe Jensen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 54.98 | 1:56.22 | |||||
42 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 53.61 | 1:56.65 | |||||
43 | Sofie Christiansen | 2005 | Rønne Svømme Klub | 57.15 | 2:00.79 | |||||
44 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 57.11 | 2:00.88 | |||||
- | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Lotta Valcke | 2006 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Carla Christensen | 2006 | Nakskov Svømme Klub | DSQ | sw 4.4 | |||||
Løb 25, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2015 |
Sponsor: Sportsmaster |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mila Sophie Brade | 2007 | Schwerin | 46.56 | 1:36.89 | |||||
2 | Caroline Hansen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.58 | 1:40.71 | |||||
3 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.70 | 1:41.86 | |||||
4 | Astrid Pries Hansen | 2007 | Nakskov Svømme Klub | 48.48 | 1:43.02 | |||||
5 | Nadia Walløe | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 49.83 | 1:45.47 | |||||
6 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 50.36 | 1:45.66 | |||||
7 | Victoria Petersen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.29 | 1:45.79 | |||||
8 | Maja Vejborg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 51.30 | 1:46.66 | |||||
9 | Cecilie Jakobsen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.56 | 1:47.72 | |||||
10 | Sascha Haste | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 51.35 | 1:49.62 | |||||
11 | Edith Louise Vedel | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 52.95 | 1:51.28 | |||||
12 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 55.03 | 1:51.70 | |||||
13 | Ellen Sofie Jespersen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.48 | 1:55.50 | |||||
14 | Silja Rud Pedersen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 54.03 | 1:56.26 | |||||
15 | Viktoria Annabel Graulund | 2007 | SVØM Korsør | 54.83 | 1:57.01 | |||||
16 | Jasmin Jansuk Rømer | 2007 | Rønne Svømme Klub | 55.24 | 1:58.25 | |||||
17 | Ida Sohn | 2008 | Rønne Svømme Klub | 55.57 | 1:59.64 | |||||
18 | Leila Christina Rohde | 2007 | Schwerin | 56.21 | 2:00.62 | |||||
19 | Maja Burø Redke | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 55.85 | 2:02.78 | |||||
20 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 59.32 | 2:05.67 | |||||
21 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 59.74 | 2:05.76 | |||||
22 | Klara Ina Emilie Poder | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 1:05.83 | 2:19.36 | |||||
23 | Ellen Juul-Andersen | 2010 | Ringsted Svømme Klub | 26.23 | 2:19.61 | |||||
24 | Emilie Nørregaard | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 1:04.47 | 2:20.01 | |||||
25 | Agnes Pries Hansen | 2010 | Nakskov Svømme Klub | 1:11.61 | 2:32.07 | |||||
- | Liv Maria Febres Andersen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Liva Bugge Frandsen | 2009 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mille-Mai Krog | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | sw 7.1 v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:20 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted cup 2018 | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 14:54 | |||
Arrangør | Mamaluxus | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2018 |
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Sponsor: Sportsmaster |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.62 | 1:05.51 | |||||
2 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.17 | 1:06.98 | |||||
3 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | VAT Copenhagen | 32.02 | 1:08.95 | |||||
4 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.80 | 1:09.23 | |||||
4 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.02 | 1:09.23 | |||||
6 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen | 33.06 | 1:09.29 | |||||
7 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | VAT Copenhagen | 33.01 | 1:10.11 | |||||
8 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.49 | 1:10.44 | |||||
9 | Antoine Montier | 1993 | VAT Copenhagen | 33.14 | 1:10.89 | |||||
10 | Christer Papenbroock | 2002 | Schwerin | 33.49 | 1:11.95 | |||||
11 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 33.83 | 1:12.09 | |||||
12 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 33.68 | 1:12.26 | |||||
13 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.70 | 1:12.48 | |||||
14 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.72 | 1:12.82 | |||||
15 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | VAT Copenhagen | 34.14 | 1:12.91 | |||||
16 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 35.06 | 1:14.95 | |||||
17 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.72 | 1:15.32 | |||||
18 | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 35.99 | 1:15.42 | |||||
19 | Erling Johansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 35.01 | 1:16.04 | |||||
20 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | VAT Copenhagen | 36.78 | 1:16.26 | |||||
21 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | SVØM Korsør | 36.36 | 1:16.43 | |||||
22 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 36.19 | 1:16.78 | |||||
23 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.56 | 1:17.01 | |||||
24 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.27 | 1:17.64 | |||||
25 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 36.01 | 1:17.99 | |||||
26 | David Kristensen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.73 | 1:18.19 | |||||
27 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 37.57 | 1:20.04 | |||||
28 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 37.50 | 1:20.73 | |||||
29 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 38.42 | 1:21.86 | |||||
30 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 38.84 | 1:21.93 | |||||
31 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 39.07 | 1:22.72 | |||||
32 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.17 | 1:24.13 | |||||
33 | Sammi Asker Andersen | 2003 | Næstved IF | 42.53 | 1:29.29 | |||||
34 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.66 | 1:29.73 | |||||
35 | Kim Johnson | 2000 | Karlshamns Simklubb | 43.36 | 1:33.83 | |||||
36 | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | SVØM Korsør | 44.37 | 1:35.41 | |||||
37 | William Jensen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.06 | 1:39.43 | |||||
- | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
- | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | sw 7.1 v 50m | |||||
- | Sebastian Hofmann Peterse | 2003 | Nakskov Svømme Klub | DSQ | sw 7.6 v 25m | |||||
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Sportsmaster |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matias Munkholm | 2004 | VAT Copenhagen | 34.53 | 1:12.25 | |||||
2 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | 35.78 | 1:14.92 | |||||
3 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 35.79 | 1:15.17 | |||||
4 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | VAT Copenhagen | 35.89 | 1:15.70 | |||||
5 | Laurits Boserup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 36.00 | 1:16.65 | |||||
6 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 37.39 | 1:18.40 | |||||
7 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | VAT Copenhagen | 37.60 | 1:19.26 | |||||
8 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | Næstved IF | 36.91 | 1:19.75 | |||||
9 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.69 | 1:20.31 | |||||
10 | Louie Hermansen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.00 | 1:20.81 | |||||
11 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 38.48 | 1:21.69 | |||||
12 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.15 | 1:21.77 | |||||
13 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 38.79 | 1:22.15 | |||||
14 | Malte Rasch | 2004 | Rønne Svømme Klub | 38.34 | 1:22.55 | |||||
15 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 39.58 | 1:23.51 | |||||
16 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 40.16 | 1:23.59 | |||||
17 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.89 | 1:25.26 | |||||
17 | Konrad Clausen | 2005 | SVØM Korsør | 39.77 | 1:25.26 | |||||
19 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.77 | 1:26.00 | |||||
20 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 42.08 | 1:28.96 | |||||
21 | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | Roskilde Svømning | 42.30 | 1:29.94 | |||||
22 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.46 | 1:32.12 | |||||
23 | Laurits Thøfner | 2004 | Haslev Svømmeklub | 42.98 | 1:33.32 | |||||
24 | Johannes Forsbæk | 2004 | SVØM Korsør | 43.50 | 1:35.06 | |||||
25 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 45.90 | 1:37.45 | |||||
26 | Mikkel Christiansen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 45.81 | 1:37.68 | |||||
27 | August Juel Bragge | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.82 | 1:41.80 | |||||
28 | Simon Kristoffersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 48.22 | 1:43.36 | |||||
29 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 48.97 | 1:44.27 | |||||
30 | August Sølvsteen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 49.10 | 1:45.38 | |||||
31 | Noah Berg Pedersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 50.16 | 1:45.66 | |||||
32 | Casper Pedersen | 2004 | SVØM Korsør | 51.23 | 1:48.83 | |||||
33 | Malthe Langhoff | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 53.94 | 1:56.19 | |||||
- | Noah Vester Nielsen | 2004 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
- | John Paldan Bendtsen | 2004 | Rønne Svømme Klub | DSQ | sw 7.1 v start | |||||
- | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | Roskilde Svømning | DSQ | sw 7.5 v start | |||||
- | William Breuner | 2005 | Roskilde Svømning | DSQ | sw 7.1 v 25m | |||||
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Sponsor: Sportsmaster |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicholas Castella | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.68 | 1:23.48 | |||||
2 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.82 | 1:25.01 | |||||
3 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 40.27 | 1:25.12 | |||||
4 | Fiete M Deissler | 2006 | Schwerin | 41.32 | 1:28.06 | |||||
5 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.23 | 1:28.56 | |||||
6 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 44.08 | 1:32.03 | |||||
7 | Andreas Ellgaard Svedal | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 43.52 | 1:32.50 | |||||
8 | Rasmus Bønsøe | 2006 | SVØM Korsør | 43.34 | 1:34.47 | |||||
9 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 46.42 | 1:36.00 | |||||
10 | William Larsen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 46.00 | 1:37.47 | |||||
11 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.06 | 1:40.50 | |||||
12 | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | 48.14 | 1:41.32 | |||||
13 | August Due | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 51.65 | 1:46.17 | |||||
14 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 49.46 | 1:47.35 | |||||
15 | Oscar Haak | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 51.45 | 1:48.31 | |||||
16 | Maximillian Lippert | 2007 | Schwerin | 52.58 | 1:49.65 | |||||
17 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 51.41 | 1:49.91 | |||||
18 | Tristan Houmann | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 52.68 | 1:50.74 | |||||
19 | Hannibal Wamberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 53.36 | 1:51.89 | |||||
20 | Anders Koefoed-Holm | 2006 | Rønne Svømme Klub | 53.77 | 1:52.87 | |||||
21 | Oliver Franz | 2007 | Schwerin | 52.46 | 1:54.33 | |||||
22 | Asger Friis Justesen | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 55.23 | 1:54.50 | |||||
23 | William Bjørnsteen | 2008 | Svømmeklubben Syd | 54.91 | 1:55.26 | |||||
24 | Jakob Bagge Møller | 2006 | Svømmeklubben Syd | 54.92 | 1:55.73 | |||||
25 | Adam Berg Pedersen | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 1:06.74 | 2:17.35 | |||||
- | Alexandar K. Petersen | 2009 | Svømmeklubben Syd | DNS | ||||||
- | David Johannes Dahl | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | August Juul-Andersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | sw 7.2 v 25 m | |||||
- | Thor Sean Tørngren | 2006 | Haslev Svømmeklub | DSQ | sw 7.1 v 25m | |||||
- | Tobias Sejr Trampedach | 2008 | Rønne Svømme Klub | DSQ | sw 7.6 v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:54 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted cup 2018 | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 15:30 | |||
Arrangør | Mamaluxus | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2018 |
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Sponsor: superbrugsen |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.30 | 1:04.96 | 1:39.60 | 2:13.84 | |||
2 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 33.53 | 1:09.95 | 1:47.09 | 2:23.83 | |||
3 | Caroline P. Mathiesen | 2001 | VAT Copenhagen | 34.23 | 1:11.66 | 1:50.02 | 2:27.80 | |||
4 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.85 | 1:11.74 | 1:50.11 | 2:27.93 | |||
5 | Maike Kozelnik | 2002 | Schwerin | 35.15 | 1:12.76 | 1:51.10 | 2:29.40 | |||
6 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.54 | 1:11.57 | 1:50.10 | 2:29.81 | |||
7 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.84 | 1:13.57 | 1:52.04 | 2:29.83 | |||
8 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 36.74 | 1:15.25 | 1:54.14 | 2:30.96 | |||
9 | Isa Hovmand | 2000 | Svømmeklubben Syd | 36.52 | 1:14.37 | 1:53.42 | 2:31.11 | |||
10 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.99 | 1:16.19 | 1:55.08 | 2:31.32 | |||
11 | Amelie Ritter | 2003 | Schwerin | 34.27 | 1:12.82 | 1:52.58 | 2:32.15 | |||
12 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 36.10 | 1:14.79 | 1:54.48 | 2:33.01 | |||
13 | Sofie Hertzberg | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.33 | 1:15.63 | 1:54.36 | 2:33.06 | |||
14 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.06 | 1:15.95 | 1:55.22 | 2:33.39 | |||
15 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 36.03 | 1:14.88 | 1:55.10 | 2:34.17 | |||
16 | Wilma Anker | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 37.77 | 1:17.18 | 1:56.83 | 2:35.66 | |||
17 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.91 | 1:17.48 | 1:57.86 | 2:35.92 | |||
18 | Caroline Veggerby | 2003 | VAT Copenhagen | 35.36 | 1:14.54 | 1:55.57 | 2:36.86 | |||
19 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 37.70 | 1:18.49 | 1:58.44 | 2:37.62 | |||
20 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.29 | 1:17.98 | 1:59.07 | 2:40.08 | |||
21 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 36.85 | 1:17.62 | 1:59.82 | 2:40.77 | |||
22 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 37.96 | 1:18.76 | 2:00.57 | 2:42.27 | |||
23 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 38.85 | 1:20.86 | 2:03.71 | 2:44.53 | |||
24 | Ida Kjølby | 2003 | Svømmeklubben Syd | 40.23 | 1:22.91 | 2:05.45 | 2:46.36 | |||
25 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.93 | 1:21.54 | 2:04.47 | 2:46.97 | |||
26 | Elisabeth Roskær | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.50 | 1:23.28 | 2:06.23 | 2:48.18 | |||
27 | Silja Nøhr Mortensen | 2003 | VAT Copenhagen | 39.01 | 1:21.67 | 2:05.10 | 2:48.21 | |||
28 | Mille Bergmann | 2004 | Rønne Svømme Klub | 40.59 | 1:24.25 | 2:08.00 | 2:51.65 | |||
29 | Line Høj | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 41.17 | 1:26.61 | 2:12.05 | 2:54.94 | |||
30 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 40.74 | 1:24.76 | 2:10.68 | 2:55.19 | |||
31 | Signe Bagge Møller | 2004 | Svømmeklubben Syd | 40.89 | 1:25.84 | 2:11.92 | 2:55.85 | |||
32 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | Svømmeklubben Syd | 43.02 | 1:28.06 | 2:13.83 | 2:59.35 | |||
33 | Isabella Hejlesen | 2004 | SVØM Korsør | 44.05 | 1:30.34 | 2:16.06 | 3:00.25 | |||
34 | Maya Baltser | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 43.65 | 1:31.10 | 2:19.56 | 3:05.06 | |||
35 | Laura Kroman | 2004 | SVØM Korsør | 43.76 | 1:30.36 | 2:19.28 | 3:06.98 | |||
- | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Madeleine Thornsen | 2001 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: superbrugsen |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Juliane Bo Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 37.11 | 1:17.26 | 1:58.44 | 2:38.33 | |||
2 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Roskilde Svømning | 39.25 | 1:20.89 | 2:02.12 | 2:40.47 | |||
3 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | Roskilde Svømning | 38.87 | 1:19.73 | 2:01.77 | 2:40.49 | |||
4 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 39.58 | 1:22.10 | 2:02.32 | 2:41.38 | |||
5 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 37.36 | 1:19.02 | 2:02.00 | 2:42.70 | |||
6 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 39.62 | 1:21.84 | 2:03.83 | 2:44.69 | |||
7 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 39.26 | 1:22.83 | 2:05.44 | 2:46.84 | |||
8 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 37.67 | 1:20.27 | 2:04.32 | 2:47.62 | |||
9 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 39.26 | 1:22.15 | 2:05.16 | 2:48.41 | |||
10 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.42 | 1:22.59 | 2:06.76 | 2:49.30 | |||
11 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 40.59 | 1:23.51 | 2:06.88 | 2:49.33 | |||
12 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.89 | 1:24.03 | 2:07.40 | 2:49.36 | |||
13 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.38 | 1:23.88 | 2:08.51 | 2:50.72 | |||
14 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 42.46 | 1:26.67 | 2:11.11 | 2:53.56 | |||
15 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 42.08 | 1:26.80 | 2:11.55 | 2:54.43 | |||
16 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 1:26.57 | 2:12.51 | 2:54.66 | ||||
17 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 41.04 | 1:25.54 | 2:11.44 | 2:56.25 | |||
18 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 40.44 | 1:24.16 | 2:10.84 | 2:58.12 | |||
19 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.30 | 1:27.13 | 2:13.18 | 2:58.86 | |||
20 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 42.11 | 1:28.71 | 2:15.90 | 3:01.57 | |||
21 | Freja Katrine Raunholt | 2006 | Næstved IF | 43.89 | 1:30.08 | 2:16.54 | 3:01.79 | |||
22 | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.52 | 1:30.30 | 2:17.09 | 3:01.93 | |||
23 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.50 | 1:32.45 | 2:20.86 | 3:03.74 | |||
24 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.70 | 1:32.18 | 2:19.58 | 3:04.49 | |||
25 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 44.67 | 1:35.78 | 2:27.73 | 3:16.52 | |||
26 | Silja Sol Jørgensen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 47.70 | 1:38.81 | 2:30.69 | 3:21.63 | |||
27 | Victoria Paulsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.69 | 1:38.39 | 2:31.43 | 3:22.51 | |||
28 | Caroline Bluhm | 2006 | Roskilde Svømning | 53.76 | 1:53.82 | 2:55.16 | 3:54.14 | |||
29 | Line Stærmose | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 1:28.34 | 1:56.87 | 2:58.88 | 3:59.36 | |||
- | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Frederikke Olsen | 2006 | Roskilde Svømning | DSQ | sw 6,4 v 100 m | |||||
- | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | sw 6,5 | |||||
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2015 |
Sponsor: superbrugsen |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.89 | 1:24.99 | 2:09.73 | 2:53.70 | |||
2 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.92 | 1:27.87 | 2:15.13 | 3:01.03 | |||
3 | Clara Ylva Pickenbach | 2007 | Schwerin | 1:29.72 | 3:02.84 | |||||
4 | Sophie Flamand | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 44.10 | 1:32.48 | 2:22.70 | 3:11.84 | |||
5 | Silje Sørensen | 2007 | Roskilde Svømning | 46.04 | 1:36.96 | 2:31.23 | 3:23.74 | |||
6 | Augusta Johansen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 52.22 | 1:49.50 | 2:46.53 | 3:39.77 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:30 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted cup 2018 | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 15:50 | |||
Arrangør | Mamaluxus | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2018 |
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Sponsor: Rema1000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav Friberg | 1997 | Sigma Swim Birkerød | 28.13 | 58.54 | 1:29.91 | 2:01.19 | |||
2 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 31.45 | 1:04.29 | 1:37.36 | 2:10.54 | |||
3 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.83 | 1:07.52 | 1:42.33 | 2:15.21 | |||
4 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.50 | 1:06.89 | 1:41.79 | 2:16.19 | |||
5 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 32.23 | 1:07.38 | 1:44.02 | 2:19.14 | |||
6 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.32 | 1:08.19 | 1:44.98 | 2:21.00 | |||
7 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 34.36 | 1:12.02 | 1:50.51 | 2:27.23 | |||
8 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 34.72 | 1:11.82 | 1:49.36 | 2:27.47 | |||
9 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 33.79 | 1:11.05 | 1:49.87 | 2:28.05 | |||
10 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.12 | 1:15.47 | 1:55.28 | 2:32.82 | |||
11 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 34.52 | 1:13.27 | 1:53.74 | 2:34.41 | |||
12 | Phillip Quist | 2003 | Rønne Svømme Klub | 36.12 | 1:15.83 | 1:57.24 | 2:35.09 | |||
13 | Andreas Hausner | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 38.68 | 1:20.28 | 2:03.24 | 2:44.95 | |||
- | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | sw 6.5 v 175m | |||||
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Rema1000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 33.27 | 1:10.06 | 1:46.62 | 2:20.51 | |||
2 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.36 | 1:09.81 | 1:46.21 | 2:20.67 | |||
3 | Jeppe Kjær | 2004 | VAT Copenhagen | 33.95 | 1:10.42 | 1:46.30 | 2:20.85 | |||
4 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 34.75 | 1:13.74 | 1:53.79 | 2:29.85 | |||
5 | Louie Hansen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.33 | 1:17.15 | 1:57.64 | 2:35.91 | |||
6 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 38.82 | 1:19.94 | 2:00.85 | 2:40.66 | |||
7 | Emil Isaksen | 2005 | Roskilde Svømning | 38.08 | 1:19.91 | 2:01.82 | 2:41.03 | |||
8 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.48 | 1:19.53 | 2:01.20 | 2:41.63 | |||
9 | Lasse Rohrbeck | 2005 | Schwerin | 37.77 | 1:19.39 | 2:02.48 | 2:42.06 | |||
10 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 38.01 | 1:19.53 | 2:01.71 | 2:42.57 | |||
11 | Patrick Skov Vinding | 2005 | Kalundborg SK | 39.70 | 1:21.66 | 2:04.00 | 2:44.36 | |||
12 | August K Madsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 39.11 | 1:21.88 | 2:04.81 | 2:44.65 | |||
13 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 38.78 | 1:20.88 | 2:04.54 | 2:47.07 | |||
14 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.25 | 1:22.58 | 2:05.79 | 2:47.81 | |||
15 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 40.00 | 1:23.29 | 2:06.66 | 2:49.26 | |||
16 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 42.26 | 1:26.36 | 2:10.86 | 2:52.61 | |||
17 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 41.88 | 1:25.95 | 2:11.38 | 2:55.23 | |||
18 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:27.63 | 1:34.43 | 2:13.77 | 2:58.25 | |||
19 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 43.72 | 1:32.26 | 2:19.43 | 3:01.55 | |||
20 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 45.39 | 1:32.73 | 2:18.57 | 3:02.63 | |||
- | Erik Schmidt | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Rasmus Capion | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | sw 6.4 v 25m | |||||
- | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | sw 6.4 v25m | |||||
- | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | sw 6.4 v 25 m | |||||
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Sponsor: Rema1000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 38.01 | 1:19.80 | 2:00.05 | 2:37.07 | |||
2 | Maximillian Udar | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 39.99 | 1:23.40 | 2:08.14 | 2:49.88 | |||
3 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 40.12 | 1:24.46 | 2:09.54 | 2:50.25 | |||
4 | Jonathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 42.31 | 1:26.59 | 2:10.66 | 2:52.63 | |||
5 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 42.00 | 1:27.97 | 2:14.25 | 2:58.26 | |||
6 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 42.62 | 1:29.61 | 2:15.68 | 2:59.77 | |||
7 | Nicolas Christiansen | 2007 | Roskilde Svømning | 41.89 | 1:27.95 | 2:14.04 | 3:00.05 | |||
8 | Julius Porthun | 2007 | Schwerin | 43.37 | 1:30.48 | 2:17.70 | 3:01.61 | |||
9 | Christian Nimb | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 43.36 | 1:30.30 | 2:18.86 | 3:04.38 | |||
10 | Noa Riis | 2008 | Svømmeklubben Syd | 46.88 | 1:37.70 | 3:13.87 | ||||
11 | Daniel Skyt | 2006 | Roskilde Svømning | 48.73 | 1:40.63 | 2:34.85 | 3:26.05 | |||
12 | Tristan Houmann | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 49.63 | 1:42.55 | 2:36.32 | 3:26.99 | |||
- | Christoffer Bo Andersen | 2007 | Roskilde Svømning | DSQ | sw 6.4 v 175m | |||||
- | Jonas Grasmeyer | 2007 | Schwerin | DSQ | sw 6.4 v 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:50 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted cup 2018 | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 16:10 | |||
Arrangør | Mamaluxus | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2018 |
Løb 29, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1920-2004 |
Sponsor: Louis Nielsen |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.84 | 1:07.68 | 1:44.60 | 2:23.13 | |||
2 | Camilla Hougaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.79 | 1:09.14 | 1:47.66 | 2:27.00 | |||
3 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.75 | 1:12.86 | 1:53.52 | 2:33.48 | |||
4 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.04 | 1:11.27 | 1:52.22 | 2:34.09 | |||
5 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | VAT Copenhagen | 34.90 | 1:15.43 | 1:58.66 | 2:41.11 | |||
Løb 29, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Louis Nielsen |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 34.48 | 1:15.50 | 1:55.54 | 2:34.73 | |||
2 | Liva Lund Hansen | 2005 | VAT Copenhagen | 34.03 | 1:13.25 | 1:55.04 | 2:37.68 | |||
3 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 35.19 | 1:15.69 | 1:56.87 | 2:38.47 | |||
4 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 35.65 | 1:16.17 | 1:56.45 | 2:39.29 | |||
5 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.02 | 1:24.13 | 2:12.53 | 3:00.39 | |||
6 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 37.92 | 1:23.60 | 2:11.87 | 3:00.69 | |||
7 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.51 | 1:31.27 | 2:23.15 | 3:12.76 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:10 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted cup 2018 | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 16:13 | |||
Arrangør | Mamaluxus | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2018 |
Løb 30, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Sponsor: Vip Telt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.77 | 59.54 | 1:31.83 | 2:03.04 | |||
2 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.21 | 59.00 | 1:31.62 | 2:05.30 | |||
3 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.96 | 1:02.86 | 1:38.25 | 2:12.42 | |||
4 | Alexander Rendlev | 2001 | VAT Copenhagen | 29.84 | 1:03.21 | 1:37.66 | 2:13.65 | |||
5 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.83 | 1:04.14 | 1:38.86 | 2:13.83 | |||
6 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.77 | 1:05.51 | 1:40.76 | 2:17.50 | |||
7 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.35 | 1:06.16 | 1:44.08 | 2:19.31 | |||
8 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.69 | 1:06.20 | 1:43.42 | 2:20.52 | |||
9 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 31.57 | 1:07.75 | 1:45.41 | 2:22.55 | |||
10 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | VAT Copenhagen | 32.17 | 1:09.29 | 1:47.66 | 2:25.97 | |||
Løb 30, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Vip Telt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Rendlev | 2005 | VAT Copenhagen | 33.24 | 1:12.56 | 1:52.81 | 2:33.51 | |||
2 | Matias Munkholm | 2004 | VAT Copenhagen | 33.39 | 1:13.59 | 1:55.91 | 2:37.22 | |||
3 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 34.03 | 1:14.79 | 1:58.14 | 2:42.05 | |||
4 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 33.89 | 1:14.15 | 2:01.29 | 2:50.02 | |||
5 | August Sølvsteen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 39.03 | 1:26.13 | 2:14.48 | 3:00.52 | |||
6 | Frederik Rasmussen | 2005 | VAT Copenhagen | 39.02 | 1:26.00 | 2:14.15 | 3:01.64 | |||
7 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | SVØM Korsør | 41.72 | 1:34.90 | 2:29.56 | 3:23.63 | |||
Løb 30, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Sponsor: Vip Telt |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 41.06 | 1:31.80 | 2:25.37 | 3:18.35 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:13 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Ringsted cup 2018 | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 16:41 | |||
Arrangør | Mamaluxus | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2018 |
Løb 31, 10x50fri mix, Finaler |
Sponsor: Nordea Fonden |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Triton Mix 1 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:16.57 | ||||||
Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 24.60 | 24.60 | |||||||
Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 24.16 | 48.76 | |||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 28.60 | 1:17.36 | |||||||
Liva Palmund | 2002 | 26.60 | 1:43.96 | |||||||
Magnus Aasberg | 2001 | 24.73 | 2:08.69 | |||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 27.36 | 2:36.05 | |||||||
Julie Darlem Brandt | 2001 | 27.24 | 3:03.29 | |||||||
Signe Bro | 1999 | 25.90 | 3:29.19 | |||||||
Frans Johannessen | 1992 | 23.43 | 3:52.62 | |||||||
Tobias Andersen | 1998 | 23.95 | 4:16.57 | |||||||
2 | Vat E | 2000 | VAT Copenhagen | 4:24.56 | ||||||
August Hertz Bugge | 2000 | 25.82 | 25.82 | |||||||
Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 23.90 | 49.72 | |||||||
Antoine Montier | 1993 | 25.29 | 1:15.01 | |||||||
Carl Terp Larsen | 2001 | 25.71 | 1:40.72 | |||||||
Alexander Rendlev | 2001 | 25.70 | 2:06.42 | |||||||
Johanna Berthelsen | 2000 | 27.03 | 2:33.45 | |||||||
Lærke Rask Sander | 2002 | 27.10 | 3:00.55 | |||||||
Josefine B. Pedersen | 1999 | 27.37 | 3:27.92 | |||||||
Caroline Veggerby | 2003 | 28.21 | 3:56.13 | |||||||
Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 28.43 | 4:24.56 | |||||||
3 | Triton Mix 2 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:25.33 | ||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 24.23 | 24.23 | |||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 24.63 | 48.86 | |||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | 28.83 | 1:17.69 | |||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 27.33 | 1:45.02 | |||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 24.92 | 2:09.94 | |||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 27.86 | 2:37.80 | |||||||
Sofie Strandby | 1999 | 28.54 | 3:06.34 | |||||||
Julie Bak | 1997 | 28.42 | 3:34.76 | |||||||
Mads Rishøj | 1999 | 25.09 | 3:59.85 | |||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 25.48 | 4:25.33 | |||||||
4 | Ringsted 1 | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 4:33.07 | ||||||
Anders Nielsen | 2001 | 25.72 | 25.72 | |||||||
Alexander Søgaard | 2002 | 25.80 | 51.52 | |||||||
Maria Szokody | 2002 | 28.26 | 1:19.78 | |||||||
Emil Carstensen | 2002 | 26.50 | 1:46.28 | |||||||
Sophie Grandjean | 2003 | 28.75 | 2:15.03 | |||||||
Joakim Mortensen | 2002 | 26.28 | 2:41.31 | |||||||
Cathrine Wismann | 2002 | 29.67 | 3:10.98 | |||||||
Katja Kjær Nielsen | 2002 | 28.84 | 3:39.82 | |||||||
Wilma Anker | 2004 | 29.01 | 4:08.83 | |||||||
Frederik Møller | 2002 | 24.24 | 4:33.07 | |||||||
5 | Lf-Swim Mix 1 | 2000 | Startfællesskabet LF-SWIM | 4:37.98 | ||||||
Marius Rasmussen | 1999 | 25.34 | 25.34 | |||||||
Erling Johansen | 2000 | 25.15 | 50.49 | |||||||
Mads Holm | 1998 | 25.56 | 1:16.05 | |||||||
Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | 25.50 | 1:41.55 | |||||||
Ole Hovmand | 2003 | 26.39 | 2:07.94 | |||||||
Melanie Eggertsen | 2002 | 27.79 | 2:35.73 | |||||||
Malou Carlsen | 2000 | 30.28 | 3:06.01 | |||||||
Josephine Frederiksen | 2005 | 30.68 | 3:36.69 | |||||||
Isa Hovmand | 2000 | 30.40 | 4:07.09 | |||||||
Ida Kjølby | 2003 | 30.89 | 4:37.98 | |||||||
6 | Triton Mix 3 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:39.42 | ||||||
Alexander Ravn Borch | 2001 | 26.30 | 26.30 | |||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 25.72 | 52.02 | |||||||
Sofie Hertzberg | 2002 | 30.88 | 1:22.90 | |||||||
Camilla Hougaard | 2002 | 29.36 | 1:52.26 | |||||||
Emil Andersen | 1992 | 27.31 | 2:19.57 | |||||||
Emilie Nyegaard | 2001 | 27.68 | 2:47.25 | |||||||
Line Strandby | 2001 | 29.34 | 3:16.59 | |||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 30.49 | 3:47.08 | |||||||
Daniel Berg Wenk | 2000 | 26.03 | 4:13.11 | |||||||
Lasse Darlem Brandt | 2003 | 26.31 | 4:39.42 | |||||||
7 | Nif1 | 2000 | Næstved IF | 4:47.44 | ||||||
Harald Franck | 2003 | 26.22 | 26.22 | |||||||
Gaya Josefine Maar | 2003 | 31.45 | 57.67 | |||||||
Nicklas Stæcker | 2003 | 28.42 | 1:26.09 | |||||||
Katrine Duus | 2003 | 28.86 | 1:54.95 | |||||||
Matti Andersen | 2001 | 27.14 | 2:22.09 | |||||||
Freja Juul | 2006 | 32.87 | 2:54.96 | |||||||
Lauge Bastian Maar | 2001 | 26.01 | 3:20.97 | |||||||
Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 29.50 | 3:50.47 | |||||||
Lucas Jul Pedersen | 2003 | 26.08 | 4:16.55 | |||||||
Agnes Barner Hansen | 2005 | 30.89 | 4:47.44 | |||||||
8 | Schwerien | 2000 | Schwerin | 4:52.18 | ||||||
Marc Amon Gottmann | 2003 | 25.80 | 25.80 | |||||||
Christer Papenbroock | 2002 | 27.02 | 52.82 | |||||||
Mila Sophie Brade | 2007 | 31.40 | 1:24.22 | |||||||
Charlotte Sander | 1900 | 31.42 | 1:55.64 | |||||||
Antonia Czech | 2008 | 35.36 | 2:31.00 | |||||||
Lasse Rohrbeck | 2005 | 31.66 | 3:02.66 | |||||||
Amelie Ritter | 2003 | 29.00 | 3:31.66 | |||||||
Maike Kozelnik | 2002 | 29.31 | 4:00.97 | |||||||
Mark Niklas Kuhlmann | 2003 | 26.73 | 4:27.70 | |||||||
Till Otto Gottmann | 2000 | 24.48 | 4:52.18 | |||||||
9 | Mk Mix 1 | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 4:52.65 | ||||||
David Kristensen | 2003 | 30.54 | 30.54 | |||||||
Thippe de Neergaard | 2003 | 28.34 | 58.88 | |||||||
Nicholas Simson | 2005 | 28.27 | 1:27.15 | |||||||
Emilia C. R. Olsen | 2004 | 28.47 | 1:55.62 | |||||||
Louie Hermansen | 2004 | 28.18 | 2:23.80 | |||||||
Liva Søby | 2004 | 28.95 | 2:52.75 | |||||||
Alex Baes Maidens | 2004 | 28.84 | 3:21.59 | |||||||
Cille Kirketerp | 2005 | 29.29 | 3:50.88 | |||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 27.03 | 4:17.91 | |||||||
August Juel Bragge | 2005 | 34.74 | 4:52.65 | |||||||
10 | Ringsted 2 | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 4:52.68 | ||||||
Tobias Mølbak | 2004 | 28.17 | 28.17 | |||||||
Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 27.14 | 55.31 | |||||||
Zacharias Houmann | 2006 | 29.59 | 1:24.90 | |||||||
Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 28.50 | 1:53.40 | |||||||
Josephine Wismann | 2002 | 30.23 | 2:23.63 | |||||||
Emma M. Andersen | 2003 | 31.26 | 2:54.89 | |||||||
Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 30.71 | 3:25.60 | |||||||
Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 30.68 | 3:56.28 | |||||||
Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 30.75 | 4:27.03 | |||||||
Benjamin Bodal | 2003 | 25.65 | 4:52.68 | |||||||
11 | Lf-Swim Mix 2 | 2000 | Startfællesskabet LF-SWIM | 4:54.52 | ||||||
Alexander Slente | 2004 | 26.57 | 26.57 | |||||||
Tobias Lindberg | 2003 | 27.41 | 53.98 | |||||||
Mathias Aner | 2001 | 26.55 | 1:20.53 | |||||||
Sebastian Hofmann Peterse | 2003 | 28.87 | 1:49.40 | |||||||
Stefan Rasmussen | 2004 | 28.29 | 2:17.69 | |||||||
Signe Bagge Møller | 2004 | 30.91 | 2:48.60 | |||||||
Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | 31.63 | 3:20.23 | |||||||
Emilie Larsen | 2005 | 32.10 | 3:52.33 | |||||||
Josefine Meng Langhorn | 2006 | 31.38 | 4:23.71 | |||||||
Maya Baltser | 2004 | 30.81 | 4:54.52 | |||||||
12 | Vat 2 | 2000 | VAT Copenhagen | 4:54.53 | ||||||
Matias Munkholm | 2004 | 27.85 | 27.85 | |||||||
Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 26.87 | 54.72 | |||||||
Malte Hjalholt | 2003 | 29.25 | 1:23.97 | |||||||
Silja Nøhr Mortensen | 2003 | 30.41 | 1:54.38 | |||||||
Alma Møller-Ern | 2006 | 31.32 | 2:25.70 | |||||||
Liva Lund Hansen | 2005 | 30.18 | 2:55.88 | |||||||
Annika Køhn | 2005 | 30.98 | 3:26.86 | |||||||
Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 30.81 | 3:57.67 | |||||||
Sebastian Rendlev | 2005 | 29.75 | 4:27.42 | |||||||
Jeppe Kjær | 2004 | 27.11 | 4:54.53 | |||||||
13 | Triton Mix 4 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:54.69 | ||||||
Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 27.33 | 27.33 | |||||||
Mathias Toft Nørskov | 2003 | 28.49 | 55.82 | |||||||
Olivia Mammen | 2003 | 30.65 | 1:26.47 | |||||||
Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 30.86 | 1:57.33 | |||||||
Nicholas Castella | 2007 | 30.03 | 2:27.36 | |||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 29.19 | 2:56.55 | |||||||
Emilie Wilms Jensen | 2006 | 30.96 | 3:27.51 | |||||||
Liv Salhauge | 2005 | 31.14 | 3:58.65 | |||||||
Magnus Ravn Borch | 2003 | 28.32 | 4:26.97 | |||||||
Silas Waterval | 2004 | 27.72 | 4:54.69 | |||||||
14 | Superstar | 0 | Herlufsholm Svømmeklub | 4:56.40 | ||||||
Gustav Nissen | 2001 | 27.59 | 27.59 | |||||||
Amalie W. Olsen | 2001 | 28.09 | 55.68 | |||||||
Fanta O. Petersen | 2005 | 30.12 | 1:25.80 | |||||||
Alfred Nissen | 2002 | 27.34 | 1:53.14 | |||||||
Emma Bækgaard | 2002 | 28.28 | 2:21.42 | |||||||
Frederikke B. Hansen | 2005 | 31.05 | 2:52.47 | |||||||
Mathias Ankersen | 2004 | 31.60 | 3:24.07 | |||||||
Andrea Holm Sørensen | 2005 | 29.84 | 3:53.91 | |||||||
Mie Ankersen | 2006 | 30.79 | 4:24.70 | |||||||
Mie Visler | 2006 | 31.70 | 4:56.40 | |||||||
15 | Roskilde 1 Mix | 2000 | Roskilde Svømning | 4:58.23 | ||||||
Carl-Emil Echardt | 2005 | 27.17 | 27.17 | |||||||
Pelle Colmorten | 2004 | 27.57 | 54.74 | |||||||
Antoinette Zafra | 2005 | 29.59 | 1:24.33 | |||||||
Asta Palmund | 2005 | 30.57 | 1:54.90 | |||||||
Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 28.94 | 2:23.84 | |||||||
Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 31.17 | 2:55.01 | |||||||
Sofie Lykke Petersen | 2005 | 31.40 | 3:26.41 | |||||||
Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 31.58 | 3:57.99 | |||||||
Juliane Bo Andersen | 2005 | 30.51 | 4:28.50 | |||||||
Emil Isaksen | 2005 | 29.73 | 4:58.23 | |||||||
16 | Korsør Mix 1 | 2000 | SVØM Korsør | 4:59.21 | ||||||
Konrad Clausen | 2005 | 28.32 | 28.32 | |||||||
Elida Thornsen | 2005 | 29.72 | 58.04 | |||||||
Johannes Forsbæk | 2004 | 27.34 | 1:25.38 | |||||||
Isabella Hejlesen | 2004 | 32.13 | 1:57.51 | |||||||
Silje Mathiasen | 2006 | 31.07 | 2:28.58 | |||||||
Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 28.05 | 2:56.63 | |||||||
Laura Kroman | 2004 | 33.33 | 3:29.96 | |||||||
Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 29.51 | 3:59.47 | |||||||
Madeleine Thornsen | 2001 | 31.21 | 4:30.68 | |||||||
Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 28.53 | 4:59.21 | |||||||
17 | Kalundborg Mix 1 | 2000 | Kalundborg SK | 5:09.61 | ||||||
Thea Kaiser | 2004 | 29.09 | 29.09 | |||||||
Frida Bang Stanelt | 2004 | 26.68 | 55.77 | |||||||
Anna Larsen | 2004 | 27.65 | 1:23.42 | |||||||
Caroline Holm | 2004 | 28.42 | 1:51.84 | |||||||
Marie Uglebjerg | 2002 | 28.14 | 2:19.98 | |||||||
Patrick Skov Vinding | 2005 | 32.19 | 2:52.17 | |||||||
Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 33.74 | 3:25.91 | |||||||
Cilas Skafte | 2005 | 33.69 | 3:59.60 | |||||||
Mutasem Ahmad | 2001 | 29.32 | 4:28.92 | |||||||
Jonas Scheby Petersen | 2007 | 40.69 | 5:09.61 | |||||||
18 | Stjerne Mix | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 5:20.48 | ||||||
Freja Søndergaard | 2004 | 30.29 | 30.29 | |||||||
Freja Petersen | 2000 | 28.18 | 58.47 | |||||||
Magnus Juul Hansen | 2003 | 26.75 | 1:25.22 | |||||||
William Larsen | 2006 | 36.57 | 2:01.79 | |||||||
Malou Danefred Nielsen | 2007 | 39.16 | 2:40.95 | |||||||
Signe Gyldenkærne | 2006 | 34.43 | 3:15.38 | |||||||
Gustav B. Frederiksen | 2004 | 30.35 | 3:45.73 | |||||||
Asger Friis Justesen | 2008 | 40.08 | 4:25.81 | |||||||
Jacob Jensen | 1995 | 25.12 | 4:50.93 | |||||||
Maya Nykjær | 2001 | 29.55 | 5:20.48 | |||||||
19 | Nif2 | 2000 | Næstved IF | 5:20.51 | ||||||
Hjalte Petersen | 2004 | 29.46 | 29.46 | |||||||
Olivia Nielsen | 2004 | 34.20 | 1:03.66 | |||||||
Jacob Meisner Hansen | 2003 | 28.66 | 1:32.32 | |||||||
Liva Mayland | 2006 | 32.70 | 2:05.02 | |||||||
Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | 31.07 | 2:36.09 | |||||||
Leonora Franck | 2006 | 36.67 | 3:12.76 | |||||||
Rasmus Lorentzen | 2001 | 28.94 | 3:41.70 | |||||||
Iben Lund Nielsen | 2006 | 33.95 | 4:15.65 | |||||||
Petar Trkulja | 2006 | 29.72 | 4:45.37 | |||||||
Freja Katrine Raunholt | 2006 | 35.14 | 5:20.51 | |||||||
20 | Rønne Therocks | 2002 | Rønne Svømme Klub | 5:27.10 | ||||||
William Studsgaard | 2004 | 29.30 | 29.30 | |||||||
Malte Rasch | 2004 | 29.98 | 59.28 | |||||||
Jasmin Jansuk Rømer | 2007 | 36.88 | 1:36.16 | |||||||
Mille Bergmann | 2004 | 32.11 | 2:08.27 | |||||||
Karla Bergmann | 2007 | 36.17 | 2:44.44 | |||||||
Mette Toftte Jørgensen | 2003 | 30.87 | 3:15.31 | |||||||
Ida Sohn | 2008 | 40.88 | 3:56.19 | |||||||
Anders Koefoed-Holm | 2006 | 39.16 | 4:35.35 | |||||||
Phillip Quist | 2003 | 26.58 | 5:01.93 | |||||||
Malthe Berlin | 2005 | 25.17 | 5:27.10 | |||||||
21 | Ringsted 3 | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 5:27.52 | ||||||
Astrid Kruuse | 2005 | 35.26 | 35.26 | |||||||
Adam Bugge Frandsen | 2005 | 31.56 | 1:06.82 | |||||||
Emma Skjold Sørensen | 2004 | 35.09 | 1:41.91 | |||||||
Jakob Stærmose | 2005 | 31.90 | 2:13.81 | |||||||
Lara W. S. Olsen | 2006 | 34.19 | 2:48.00 | |||||||
Mikkel Holm Pedersen | 2004 | 31.27 | 3:19.27 | |||||||
Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 34.00 | 3:53.27 | |||||||
Victor Hemmingsen | 2006 | 32.49 | 4:25.76 | |||||||
Malene Reynolds | 2005 | 31.53 | 4:57.29 | |||||||
Andreas Mølbak | 2006 | 30.23 | 5:27.52 | |||||||
22 | Ringsted 4 | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 6:19.02 | ||||||
Oscar Haak | 2007 | 41.96 | 41.96 | |||||||
Chili Fløe Jensen | 2006 | 41.68 | 1:23.64 | |||||||
Cecilie Møller | 2005 | 35.61 | 1:59.25 | |||||||
Noah Berg Pedersen | 2005 | 35.48 | 2:34.73 | |||||||
Line Stærmose | 2006 | 41.67 | 3:16.40 | |||||||
Simon Kristoffersen | 2005 | 36.23 | 3:52.63 | |||||||
Sascha Haste | 2007 | 36.18 | 4:28.81 | |||||||
August Juul-Andersen | 2007 | 42.03 | 5:10.84 | |||||||
Mathilde Grønnehøj | 2006 | 36.74 | 5:47.58 | |||||||
Kristian Slott Rasmussen | 2004 | 31.44 | 6:19.02 | |||||||
- | Haslev | 2000 | Haslev Svømmeklub | DSQ | sw 4.4 | |||||
Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 27.64 | 27.64 | |||||||
Nicoline Hansen | 2004 | 29.84 | 57.48 | |||||||
Noel Sander Vestergaard | 2003 | 26.23 | 1:23.71 | |||||||
Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | 33.16 | 1:56.87 | |||||||
Sisse Berg Olesen | 2005 | 30.23 | 2:27.10 | |||||||
- | Roskilde 2 Mix | 2000 | Roskilde Svømning | DSQ | Ej berør v vending | |||||
Jonathan Nyegaard | 2007 | 33.72 | 33.72 | |||||||
Nicolas Christiansen | 2007 | 32.35 | 1:06.07 | |||||||
Frederik Isaksen | 2007 | 35.02 | 1:41.09 | |||||||
Christoffer Bo Andersen | 2007 | 34.52 | 2:15.61 | |||||||
Fanny Grange | 2006 | 35.99 | 2:51.60 | |||||||
Frederikke Olsen | 2006 | 33.22 | 3:24.82 | |||||||
Silje Sørensen | 2007 | 39.24 | 4:04.06 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:41 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Ringsted cup 2018 | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 17:21 | |||
Arrangør | Mamaluxus | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2018 |
Løb 32, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Nordea Fonden |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Bro | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.35 | ||||||
2 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 27.59 | ||||||
3 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 27.94 | ||||||
4 | Amelie Ritter | 2003 | Schwerin | 28.18 | ||||||
5 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.71 | ||||||
6 | Sveda Naima Grude | 2006 | Schwerin | 31.43 | ||||||
7 | Mila Sophie Brade | 2007 | Schwerin | 33.88 | ||||||
8 | Antonia Czech | 2008 | Schwerin | 34.44 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:21 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Ringsted cup 2018 | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 17:23 | |||
Arrangør | Mamaluxus | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2018 |
Løb 33, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: AuRhum |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | Sigma Swim Birkerød | 26.85 | 55.94 | |||||
2 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.50 | 1:00.06 | |||||
3 | Alexander Rendlev | 2001 | VAT Copenhagen | 32.03 | 1:04.75 | |||||
4 | Jeppe Kjær | 2004 | VAT Copenhagen | 34.25 | 1:07.69 | |||||
5 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 33.00 | 1:08.12 | |||||
6 | Nicholas Castella | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.10 | 1:08.85 | |||||
7 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 33.63 | 1:10.00 | |||||
8 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 35.20 | 1:12.82 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:23 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Ringsted cup 2018 | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 16:40 | |||
Arrangør | Mamaluxus | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2018 |
Løb 34, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: superbrugsen |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Signe Bro | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.70 | 57.03 | |||||
2 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 28.74 | 59.41 | |||||
3 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 28.71 | 59.68 | |||||
4 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen | 29.29 | 1:00.02 | |||||
5 | Amelie Ritter | 2003 | Schwerin | 30.49 | 1:04.58 | |||||
6 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.48 | 1:12.85 | |||||
7 | Ida Sohn | 2008 | Rønne Svømme Klub | 40.69 | 1:27.04 | |||||
- | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:40 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Ringsted cup 2018 | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 16:42 | |||
Arrangør | Mamaluxus | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2018 |
Løb 35, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: AuRhum, rom med ærlighed |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | Sigma Swim Birkerød | 25.82 | ||||||
2 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 28.63 | ||||||
3 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.57 | ||||||
4 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 30.16 | ||||||
5 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 31.00 | ||||||
6 | Nicholas Castella | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.66 | ||||||
7 | Jeppe Kjær | 2004 | VAT Copenhagen | 32.73 | ||||||
8 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 33.40 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:42 |