Resultater for UGP 1 2018-2019, Sjöbo
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 200m Frisim Damer 12 år - Final |
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Bitzén |
2006 |
Simklubben Hajen |
|
391 |
2:30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Erkselius |
2006 |
SK Triton |
+0.79 |
384 |
2:31.92 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ajla Causevic |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.84 |
361 |
2:35.07 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hedda Baxman |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.96 |
302 |
2:44.52 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lykke Lagerholm-Nord |
2006 |
Sjöbo Simsällskap |
|
295 |
2:45.88 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Rödin |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.68 |
282 |
2:48.39 |
+17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nellie Hånell |
2006 |
SK Triton |
|
200 |
3:08.75 |
+37.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 200m Frisim Damer 13 år - Final |
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Björnström |
2005 |
SK Triton |
+0.84 |
522 |
2:17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erma Duratovic |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.46 |
515 |
2:17.75 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Henriksson |
2005 |
Simklubben Hajen |
+0.74 |
496 |
2:19.49 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alicia Sjögren |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.65 |
469 |
2:22.12 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda Persson |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.75 |
455 |
2:23.49 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Teodora Petric |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.71 |
405 |
2:29.15 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Beatrice Ask |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.78 |
403 |
2:29.43 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amanda Pålsson |
2005 |
SK Triton |
+0.66 |
351 |
2:36.50 |
+19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hilda Nilsson-Halvardsson |
2005 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.91 |
335 |
2:38.99 |
+21.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lina Plantin |
2005 |
SK Triton |
+0.79 |
325 |
2:40.48 |
+23.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cassandra Strömqvist-Malmst |
2005 |
Sjöbo Simsällskap |
|
322 |
2:40.99 |
+23.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mimmi Palm |
2005 |
Sjöbo Simsällskap |
|
303 |
2:44.28 |
+27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Melina Mercourios |
2005 |
SK Triton |
+0.89 |
261 |
2:52.71 |
+35.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nelly Ahmadi |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 200m Frisim Damer 14 år - Final |
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mica Nolén |
2004 |
SK Triton |
+0.71 |
559 |
2:14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Blomliden |
2004 |
SK Triton |
+0.82 |
535 |
2:15.97 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Irma Nilsson |
2004 |
Ystads Simsällskap |
|
501 |
2:19.03 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tyra Öhlin |
2004 |
SK Triton |
+0.69 |
466 |
2:22.35 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kajsa Söderholm |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.75 |
463 |
2:22.66 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lova Persson |
2004 |
Simklubben Hajen |
+0.54 |
449 |
2:24.16 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabel Persson |
2004 |
SK Triton |
+0.69 |
436 |
2:25.56 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tova Kjellberg |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.77 |
421 |
2:27.24 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Pantzar |
2004 |
Simklubben Hajen |
+0.75 |
403 |
2:29.48 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sanna Westerberg |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.77 |
385 |
2:31.75 |
+17.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alice Devinder |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.81 |
372 |
2:33.41 |
+19.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Ramic |
2004 |
SK Triton |
|
371 |
2:33.67 |
+19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hilma Sörum |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.85 |
369 |
2:33.84 |
+19.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Linn Martinsson |
2004 |
Ystads Simsällskap |
+0.55 |
350 |
2:36.62 |
+22.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mollie Dalengran |
2004 |
SK Triton |
+0.63 |
350 |
2:36.65 |
+22.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mathilde Berild Andersen |
2004 |
Sjöbo Simsällskap |
|
344 |
2:37.53 |
+23.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Liv Martinsson |
2004 |
Ystads Simsällskap |
+0.77 |
328 |
2:40.09 |
+26.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 200m Frisim Damer 15 år - Final |
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mollie Morfelt |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.76 |
590 |
2:11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ester Eilertsson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
532 |
2:16.27 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Antonia Sandblom |
2003 |
SK Triton |
+0.73 |
436 |
2:25.53 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emy Ek |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.75 |
415 |
2:28.01 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikaela Virc |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.74 |
386 |
2:31.54 |
+19.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Kjellberg |
2003 |
Ystads Simsällskap |
+0.57 |
373 |
2:33.38 |
+21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Moa Järnegren |
2003 |
SK Triton |
+0.87 |
291 |
2:46.52 |
+34.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sabina Rosengren |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.56 |
233 |
2:59.23 |
+47.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Steen |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.79 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 200m Frisim Damer 16-17 år - Final |
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanna Ingner |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.69 |
583 |
2:12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Minna Larsson |
2002 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.75 |
543 |
2:15.35 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emmy Johnsson |
2001 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.68 |
527 |
2:16.64 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Melgar |
2002 |
Ystads Simsällskap |
+0.76 |
455 |
2:23.53 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ulrika von Buxhoeveden |
2001 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.82 |
433 |
2:25.90 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nina Nolén |
2002 |
SK Triton |
+0.69 |
425 |
2:26.77 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilda Kamper-Johnsson |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-13 14:32:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 100m Fjärilsim Herrar 12 år - Final |
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonatan Bååth |
2006 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.60 |
137 |
1:33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 100m Fjärilsim Herrar 13 år - Final |
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bill Beckman |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.66 |
424 |
1:03.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Seth Nillund |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
381 |
1:06.30 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isaac Barrett |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.68 |
348 |
1:08.31 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Borg |
2005 |
SK Triton |
+0.73 |
298 |
1:11.93 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.62 |
283 |
1:13.22 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Choinski Nielsen |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.60 |
225 |
1:19.05 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jens Magnusson |
2005 |
SK Triton |
+0.82 |
168 |
1:27.06 |
+23.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 100m Fjärilsim Herrar 14 år - Final |
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Lennartsson |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.66 |
474 |
1:01.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Palminger |
2004 |
SK Triton |
+0.73 |
456 |
1:02.43 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noel Ahlbin |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.69 |
382 |
1:06.21 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Max Ringström |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.70 |
337 |
1:09.08 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aron Persson |
2004 |
Ystads Simsällskap |
+0.67 |
282 |
1:13.29 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 100m Fjärilsim Herrar 15 år - Final |
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Falk |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.61 |
562 |
58.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Forsgren |
2003 |
SK Triton |
+0.67 |
447 |
1:02.85 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liam Bech |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.64 |
381 |
1:06.31 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonatan Holmquist |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.64 |
360 |
1:07.55 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alfred Rosberg |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.71 |
339 |
1:08.90 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Hansson |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.73 |
330 |
1:09.51 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hampus Olsson |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.97 |
327 |
1:09.74 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Svante Vilhelmsson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.74 |
263 |
1:15.04 |
+16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Max Alm |
2003 |
SK Triton |
+0.69 |
182 |
1:24.81 |
+26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Petter Jörud |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
SK Triton |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 100m Fjärilsim Herrar 16-17 år - Final |
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Persson |
2001 |
Ystads Simsällskap |
+0.72 |
497 |
1:00.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filip Hinderup |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.66 |
456 |
1:02.46 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karl Liljegren |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.69 |
455 |
1:02.50 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bo Beckman |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.72 |
441 |
1:03.15 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carl Ewertz |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.68 |
420 |
1:04.17 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Jespersen |
2001 |
Ystads Simsällskap |
+0.77 |
419 |
1:04.25 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noel Persson |
2002 |
SK Triton |
+0.79 |
391 |
1:05.70 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Philip Primetta |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.81 |
296 |
1:12.10 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-13 14:32:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 100m Bröstsim Damer 12 år - Final |
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isa Ståhl |
2006 |
SK Triton |
+0.63 |
387 |
1:25.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Erkselius |
2006 |
SK Triton |
|
338 |
1:29.45 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Rödin |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
278 |
1:35.46 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alice Bitzén |
2006 |
Simklubben Hajen |
+0.73 |
253 |
1:38.50 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ajla Causevic |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
242 |
1:39.98 |
+14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saga Tretinjak |
2006 |
Simklubben Hajen |
+0.68 |
209 |
1:45.07 |
+19.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linn Klinge |
2006 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.85 |
191 |
1:48.11 |
+22.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nellie Hånell |
2006 |
SK Triton |
|
166 |
1:53.44 |
+27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 100m Bröstsim Damer 13 år - Final |
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Björnström |
2005 |
SK Triton |
+0.81 |
499 |
1:18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zinna Bengtsson Nimander |
2005 |
SK Triton |
+0.73 |
453 |
1:21.17 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erma Duratovic |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.71 |
448 |
1:21.44 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Persson |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.77 |
436 |
1:22.19 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Beatrice Ask |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.76 |
392 |
1:25.14 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lina Plantin |
2005 |
SK Triton |
+0.78 |
307 |
1:32.40 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cassandra Strömqvist-Malmst |
2005 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.72 |
306 |
1:32.50 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacquline Rengbrandt |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.74 |
302 |
1:32.86 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amanda Pålsson |
2005 |
SK Triton |
+0.88 |
277 |
1:35.62 |
+17.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jenny Nilsson |
2005 |
SK Triton |
+0.83 |
225 |
1:42.44 |
+23.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Melina Mercourios |
2005 |
SK Triton |
+0.89 |
213 |
1:44.39 |
+25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 100m Bröstsim Damer 14 år - Final |
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Pantzar |
2004 |
Simklubben Hajen |
+0.78 |
394 |
1:25.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Irma Nilsson |
2004 |
Ystads Simsällskap |
+0.70 |
393 |
1:25.08 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Ramic |
2004 |
SK Triton |
+0.81 |
392 |
1:25.18 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabel Persson |
2004 |
SK Triton |
|
390 |
1:25.29 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sanna Westerberg |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.85 |
358 |
1:27.75 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tova Kjellberg |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.80 |
352 |
1:28.30 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alice Devinder |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.72 |
336 |
1:29.66 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mollie Dalengran |
2004 |
SK Triton |
+0.68 |
315 |
1:31.57 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hilma Sörum |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.82 |
298 |
1:33.28 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 100m Bröstsim Damer 15 år - Final |
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Siri Bokander |
2003 |
SK Triton |
+0.82 |
514 |
1:17.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Gustafson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.71 |
451 |
1:21.30 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moa Järnegren |
2003 |
SK Triton |
+0.84 |
398 |
1:24.76 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Antonia Sandblom |
2003 |
SK Triton |
+0.74 |
369 |
1:26.89 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikaela Virc |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.72 |
362 |
1:27.45 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elvira Eriksson |
2003 |
Ystads Simsällskap |
+0.78 |
342 |
1:29.13 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elin Kjellberg |
2003 |
Ystads Simsällskap |
+0.70 |
317 |
1:31.42 |
+13.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sabina Rosengren |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.68 |
262 |
1:37.42 |
+19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 100m Bröstsim Damer 16-17 år - Final |
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmy Johnsson |
2001 |
Sjöbo Simsällskap |
|
412 |
1:23.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felicia Jartelius |
2001 |
SK Triton |
+0.82 |
316 |
1:31.51 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Stenström |
2002 |
SK Triton |
+0.58 |
276 |
1:35.71 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Stålnacke |
2001 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilda Kamper-Johnsson |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-13 14:33:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 200m Bröstsim Herrar 12 år - Final |
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonatan Bååth |
2006 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.61 |
217 |
3:20.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 200m Bröstsim Herrar 13 år - Final |
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bill Beckman |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.63 |
417 |
2:41.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stefan Bondzic-Rasic |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.84 |
318 |
2:56.35 |
+15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jens Magnusson |
2005 |
SK Triton |
+0.84 |
221 |
3:19.10 |
+38.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 200m Bröstsim Herrar 14 år - Final |
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Laurén |
2004 |
Simklubben Hajen |
+0.62 |
400 |
2:43.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aron Persson |
2004 |
Ystads Simsällskap |
+0.69 |
359 |
2:49.46 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Max Ringström |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.68 |
343 |
2:51.94 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gabriel Olsson |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.41 |
304 |
2:59.02 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 200m Bröstsim Herrar 15 år - Final |
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Strömland |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.64 |
408 |
2:42.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Petter Jörud |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.66 |
384 |
2:45.64 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Svante Vilhelmsson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.84 |
371 |
2:47.59 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Nilsson |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.90 |
254 |
3:09.97 |
+27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 200m Bröstsim Herrar 16-17 år - Final |
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bo Beckman |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.73 |
489 |
2:32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Andrén |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.73 |
489 |
2:32.86 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Max Persson |
2001 |
Ystads Simsällskap |
+0.76 |
477 |
2:34.04 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fredrik Nilsson |
2002 |
SK Triton |
+0.74 |
391 |
2:44.67 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Kulagowski |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.74 |
357 |
2:49.64 |
+16.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl Ewertz |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.78 |
347 |
2:51.29 |
+18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Philip Primetta |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.78 |
327 |
2:54.76 |
+21.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacob Hansson |
2002 |
Simklubben Hajen |
+0.75 |
285 |
3:02.96 |
+30.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustaf Persson |
2001 |
Ystads Simsällskap |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-13 14:33:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 400m Medley Damer 12 år - Final |
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tea Stark Friis |
2006 |
Ystads Simsällskap |
+0.73 |
359 |
6:04.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isa Ståhl |
2006 |
SK Triton |
+0.64 |
327 |
6:15.67 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Rödin |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.76 |
277 |
6:37.09 |
+32.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 400m Medley Damer 13 år - Final |
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alicia Sjögren |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.71 |
421 |
5:45.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Teodora Petric |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.78 |
373 |
5:59.68 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zinna Bengtsson Nimander |
2005 |
SK Triton |
+0.79 |
357 |
6:05.00 |
+19.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacquline Rengbrandt |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.85 |
292 |
6:30.05 |
+44.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 400m Medley Damer 14 år - Final |
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristina Orban |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.71 |
554 |
5:15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Blomliden |
2004 |
SK Triton |
+0.79 |
503 |
5:25.53 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Osterman |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
465 |
5:34.04 |
+18.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tyra Öhlin |
2004 |
SK Triton |
+0.78 |
405 |
5:49.91 |
+34.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 400m Medley Damer 15 år - Final |
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mollie Morfelt |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.75 |
559 |
5:14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Steen |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.89 |
521 |
5:21.79 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 400m Medley Damer 16-17 år - Final |
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Stenström |
2002 |
SK Triton |
+0.57 |
267 |
6:41.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-13 14:33:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 1500m Frisim Herrar 15 år - Final |
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Alm |
2003 |
SK Triton |
+0.66 |
310 |
20:52.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 1500m Frisim Herrar 16-17 år - Final |
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noel Persson |
2002 |
SK Triton |
+0.84 |
465 |
18:14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-13 14:33:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 800m Frisim Herrar 13 år - Final |
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.64 |
402 |
10:00.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isaac Barrett |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
368 |
10:18.32 |
+17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Borg |
2005 |
SK Triton |
+0.75 |
357 |
10:24.61 |
+24.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 800m Frisim Herrar 14 år - Final |
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Lennartsson |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.68 |
533 |
9:06.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 800m Frisim Herrar 15 år - Final |
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Falk |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.72 |
597 |
8:46.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Petter Jörud |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.72 |
448 |
9:39.31 |
+52.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alfred Rosberg |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
443 |
9:41.48 |
+55.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Conradsen |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.70 |
442 |
9:41.74 |
+55.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Hansson |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.75 |
409 |
9:57.28 |
+1:10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
SK Triton |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 800m Frisim Herrar 16-17 år - Final |
|
Sponsor: |
Sparbanken Skåne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karl Liljegren |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.65 |
596 |
8:46.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Hansson |
2002 |
Simklubben Hajen |
+0.79 |
333 |
10:39.49 |
+1:52.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-13 14:33:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 200m Fjärilsim Damer 12 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Gästis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isa Ståhl |
2006 |
SK Triton |
+0.65 |
257 |
3:07.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 200m Fjärilsim Damer 13 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Gästis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Teodora Petric |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.63 |
267 |
3:05.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-13 15:04:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Medley Herrar 12 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Gästis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonatan Bååth |
2006 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
213 |
3:03.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Mårtensson |
2006 |
SK Triton |
+0.69 |
158 |
3:22.74 |
+19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Medley Herrar 13 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Gästis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bill Beckman |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.66 |
434 |
2:24.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Seth Nillund |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.72 |
430 |
2:25.20 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isaac Barrett |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.73 |
353 |
2:35.00 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.70 |
333 |
2:38.05 |
+13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victor Borg |
2005 |
SK Triton |
+0.78 |
314 |
2:41.26 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stefan Bondzic-Rasic |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.84 |
280 |
2:47.55 |
+22.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jens Magnusson |
2005 |
SK Triton |
+0.84 |
255 |
2:52.75 |
+28.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adam Lindsjö |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.69 |
140 |
3:30.94 |
+1:06.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Theodor Fought |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.54 |
113 |
3:46.19 |
+1:21.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Medley Herrar 14 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Gästis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Lennartsson |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.64 |
511 |
2:17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Palminger |
2004 |
SK Triton |
+0.72 |
446 |
2:23.47 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriel Olsson |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.69 |
376 |
2:31.77 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Max Ringström |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.76 |
376 |
2:31.84 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malte Laurén |
2004 |
Simklubben Hajen |
+0.58 |
368 |
2:32.90 |
+15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ugnius Melieska |
2004 |
Ystads Simsällskap |
+0.74 |
340 |
2:37.06 |
+19.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bruno Lindqvist |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.77 |
256 |
2:52.61 |
+35.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Medley Herrar 15 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Gästis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Falk |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.64 |
558 |
2:13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonatan Holmquist |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.70 |
440 |
2:24.10 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Strömland |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.68 |
417 |
2:26.64 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Hansson |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.72 |
408 |
2:27.78 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hampus Olsson |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.80 |
385 |
2:30.65 |
+17.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alfred Rosberg |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.67 |
375 |
2:31.92 |
+18.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Svante Vilhelmsson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.77 |
353 |
2:35.09 |
+22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Conradsen |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.74 |
327 |
2:39.02 |
+25.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Nilsson |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.79 |
211 |
3:04.03 |
+50.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Medley Herrar 16-17 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Gästis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Robin Falk |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.61 |
548 |
2:13.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bo Beckman |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.74 |
488 |
2:19.21 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Max Persson |
2001 |
Ystads Simsällskap |
+0.74 |
480 |
2:20.01 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karl Liljegren |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.71 |
438 |
2:24.25 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fredrik Nilsson |
2002 |
SK Triton |
+0.72 |
404 |
2:28.18 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Jespersen |
2001 |
Ystads Simsällskap |
+0.78 |
404 |
2:28.24 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Mickelsson |
2001 |
SK Triton |
+0.76 |
395 |
2:29.39 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carl Ewertz |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.70 |
395 |
2:29.41 |
+15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Kulagowski |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.71 |
347 |
2:35.87 |
+21.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joel Wall |
2001 |
Simklubben Hajen |
+0.72 |
323 |
2:39.62 |
+25.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jacob Hansson |
2002 |
Simklubben Hajen |
+0.59 |
255 |
2:52.66 |
+38.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-13 15:23:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 400m Frisim Damer 12 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Gästis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Erkselius |
2006 |
SK Triton |
+0.86 |
378 |
5:24.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ajla Causevic |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.82 |
377 |
5:24.43 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Nilsson |
2006 |
SK Triton |
+0.82 |
377 |
5:24.57 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tea Stark Friis |
2006 |
Ystads Simsällskap |
+0.76 |
358 |
5:29.98 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hedda Baxman |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.98 |
312 |
5:45.55 |
+21.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Rödin |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.70 |
301 |
5:49.87 |
+25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 400m Frisim Damer 13 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Gästis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Björnström |
2005 |
SK Triton |
+0.83 |
552 |
4:45.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alicia Sjögren |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.69 |
466 |
5:02.29 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Beatrice Ask |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.82 |
403 |
5:17.49 |
+31.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacquline Rengbrandt |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.83 |
359 |
5:29.77 |
+43.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mimmi Palm |
2005 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.55 |
306 |
5:47.67 |
+1:01.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 400m Frisim Damer 14 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Gästis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristina Orban |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.65 |
655 |
4:29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mica Nolén |
2004 |
SK Triton |
+0.71 |
580 |
4:41.21 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Osterman |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.67 |
543 |
4:47.29 |
+17.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kajsa Söderholm |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.72 |
494 |
4:56.50 |
+26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Irma Nilsson |
2004 |
Ystads Simsällskap |
+0.75 |
488 |
4:57.76 |
+27.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lova Persson |
2004 |
Simklubben Hajen |
+0.70 |
458 |
5:04.15 |
+34.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alice Devinder |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.73 |
390 |
5:20.93 |
+50.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 400m Frisim Damer 15 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Gästis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ester Eilertsson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.78 |
464 |
5:02.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emy Ek |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.73 |
456 |
5:04.64 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikaela Virc |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.76 |
400 |
5:18.10 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Kjellberg |
2003 |
Ystads Simsällskap |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 400m Frisim Damer 16-17 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Gästis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanna Ingner |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.72 |
580 |
4:41.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Melgar |
2002 |
Ystads Simsällskap |
+0.78 |
478 |
4:59.87 |
+18.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ulrika von Buxhoeveden |
2001 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.82 |
448 |
5:06.45 |
+25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Stenström |
2002 |
SK Triton |
+0.59 |
311 |
5:45.88 |
+1:04.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-13 15:45:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 100m Ryggsim Herrar 12 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Gästis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonatan Bååth |
2006 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.89 |
169 |
1:28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Mårtensson |
2006 |
SK Triton |
+0.70 |
162 |
1:29.58 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Nilsson |
2006 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.79 |
111 |
1:41.64 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 100m Ryggsim Herrar 13 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Gästis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isaac Barrett |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.71 |
306 |
1:12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.85 |
286 |
1:14.17 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Borg |
2005 |
SK Triton |
+0.73 |
258 |
1:16.79 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stefan Bondzic-Rasic |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.87 |
256 |
1:16.99 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aram Kazarian |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.62 |
248 |
1:17.75 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Axel Björnsson |
2005 |
Ystads Simsällskap |
+0.67 |
232 |
1:19.56 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jens Magnusson |
2005 |
SK Triton |
+0.88 |
222 |
1:20.72 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alex Jemeljanov |
2005 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.90 |
153 |
1:31.34 |
+18.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adam Lindsjö |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.78 |
150 |
1:31.94 |
+19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Theodor Fought |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.97 |
102 |
1:44.49 |
+31.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Axel Krantz |
2005 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.72 |
101 |
1:44.89 |
+32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 100m Ryggsim Herrar 14 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Gästis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noel Ahlbin |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.74 |
349 |
1:09.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gabriel Olsson |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.71 |
347 |
1:09.54 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Laurén |
2004 |
Simklubben Hajen |
+0.66 |
284 |
1:14.34 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vincent Tran |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.75 |
234 |
1:19.30 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 100m Ryggsim Herrar 15 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Gästis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liam Bech |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.69 |
373 |
1:07.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alfred Rosberg |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.64 |
331 |
1:10.63 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Conradsen |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.62 |
288 |
1:13.99 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Max Alm |
2003 |
SK Triton |
+0.88 |
205 |
1:22.86 |
+14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 100m Ryggsim Herrar 16-17 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Gästis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filip Hinderup |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.60 |
476 |
1:02.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karl Liljegren |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.73 |
441 |
1:04.22 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Max Persson |
2001 |
Ystads Simsällskap |
+0.65 |
440 |
1:04.25 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bo Beckman |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.71 |
420 |
1:05.28 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Svensson |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.81 |
389 |
1:06.93 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joel Wall |
2001 |
Simklubben Hajen |
+0.70 |
241 |
1:18.54 |
+15.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jacob Hansson |
2002 |
Simklubben Hajen |
+0.67 |
197 |
1:24.03 |
+21.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-13 16:14:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 200m Ryggsim Damer 12 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Gästis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Bitzén |
2006 |
Simklubben Hajen |
+0.73 |
419 |
2:39.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Erkselius |
2006 |
SK Triton |
+0.73 |
369 |
2:46.12 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 200m Ryggsim Damer 13 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Gästis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Björnström |
2005 |
SK Triton |
+0.84 |
432 |
2:37.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Teodora Petric |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.80 |
362 |
2:47.25 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Beatrice Ask |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.87 |
338 |
2:51.01 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanna Jönsson |
2005 |
Ystads Simsällskap |
+0.77 |
304 |
2:57.23 |
+19.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 200m Ryggsim Damer 14 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Gästis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tyra Öhlin |
2004 |
SK Triton |
+0.73 |
423 |
2:38.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Liljenfors |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.79 |
406 |
2:40.98 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Pantzar |
2004 |
Simklubben Hajen |
+0.75 |
383 |
2:44.04 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kajsa Söderholm |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.78 |
358 |
2:47.82 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tova Kjellberg |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.72 |
351 |
2:48.87 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde Berild Andersen |
2004 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.88 |
347 |
2:49.53 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linn Martinsson |
2004 |
Ystads Simsällskap |
+0.65 |
295 |
2:59.05 |
+20.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Kryger |
2004 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.84 |
273 |
3:03.63 |
+24.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mica Nolén |
2004 |
SK Triton |
+0.69 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 200m Ryggsim Damer 15 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Gästis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mollie Morfelt |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.64 |
583 |
2:22.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Siri Bokander |
2003 |
SK Triton |
+0.84 |
506 |
2:29.59 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Steen |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.82 |
500 |
2:30.17 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Mattson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.74 |
392 |
2:42.83 |
+20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elvira Eriksson |
2003 |
Ystads Simsällskap |
+0.69 |
327 |
2:52.97 |
+30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 200m Ryggsim Damer 16-17 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Gästis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmy Johnsson |
2001 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.78 |
488 |
2:31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-13 16:26:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 100m Frisim Herrar 12 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Gästis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonatan Bååth |
2006 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
236 |
1:12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Mårtensson |
2006 |
SK Triton |
+0.72 |
182 |
1:19.17 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Nilsson |
2006 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.63 |
180 |
1:19.54 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 100m Frisim Herrar 13 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Gästis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Seth Nillund |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.71 |
457 |
58.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bill Beckman |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.66 |
420 |
59.98 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isaac Barrett |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.68 |
395 |
1:01.24 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aram Kazarian |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.73 |
387 |
1:01.62 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victor Borg |
2005 |
SK Triton |
+0.70 |
333 |
1:04.83 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.73 |
314 |
1:06.09 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stefan Bondzic-Rasic |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.87 |
251 |
1:11.24 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jens Magnusson |
2005 |
SK Triton |
+0.82 |
243 |
1:11.99 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Axel Krantz |
2005 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.79 |
192 |
1:17.78 |
+19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Adam Lindsjö |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.66 |
150 |
1:24.57 |
+26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Theodor Fought |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.59 |
100 |
1:36.58 |
+38.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 100m Frisim Herrar 14 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Gästis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan Palminger |
2004 |
SK Triton |
+0.69 |
529 |
55.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Lennartsson |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.62 |
518 |
55.95 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Max Ringström |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.58 |
417 |
1:00.15 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noel Ahlbin |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.69 |
410 |
1:00.45 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ugnius Melieska |
2004 |
Ystads Simsällskap |
+0.75 |
376 |
1:02.25 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vincent Tran |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.69 |
310 |
1:06.39 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malte Laurén |
2004 |
Simklubben Hajen |
+0.62 |
306 |
1:06.66 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bruno Lindqvist |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.72 |
282 |
1:08.50 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Persson |
2004 |
SK Triton |
+0.80 |
187 |
1:18.55 |
+22.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 100m Frisim Herrar 15 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Gästis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Falk |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.68 |
567 |
54.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Hansson |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.73 |
451 |
58.60 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonatan Holmquist |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.76 |
437 |
59.20 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hampus Olsson |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.80 |
420 |
59.98 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jakob Strömland |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.70 |
402 |
1:00.87 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Svante Vilhelmsson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.81 |
370 |
1:02.57 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Max Alm |
2003 |
SK Triton |
+0.67 |
315 |
1:05.98 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Nilsson |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.78 |
237 |
1:12.56 |
+18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liam Bech |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.47 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 100m Frisim Herrar 16-17 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Gästis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Robin Falk |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.62 |
575 |
54.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filip Hinderup |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.69 |
525 |
55.70 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Andrén |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.65 |
502 |
56.53 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Jespersen |
2001 |
Ystads Simsällskap |
+0.78 |
467 |
57.92 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felix Wetterborg |
2001 |
SK Triton |
+0.67 |
432 |
59.42 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl Ewertz |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.70 |
430 |
59.50 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Mickelsson |
2001 |
SK Triton |
+0.79 |
427 |
59.67 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Fredrik Nilsson |
2002 |
SK Triton |
+0.68 |
423 |
59.82 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Svensson |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.72 |
420 |
59.99 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Kulagowski |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.75 |
416 |
1:00.20 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Joel Wall |
2001 |
Simklubben Hajen |
+0.64 |
331 |
1:04.92 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jacob Hansson |
2002 |
Simklubben Hajen |
+0.70 |
276 |
1:08.99 |
+14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-13 16:37:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 200m Frisim Herrar 13 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Teleservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Seth Nillund |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.76 |
459 |
2:08.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aram Kazarian |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.67 |
400 |
2:14.77 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isaac Barrett |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.75 |
396 |
2:15.28 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.63 |
331 |
2:23.51 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alex Jemeljanov |
2005 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.86 |
225 |
2:43.20 |
+34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 200m Frisim Herrar 14 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Teleservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan Palminger |
2004 |
SK Triton |
+0.70 |
510 |
2:04.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Max Ringström |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.74 |
438 |
2:10.77 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriel Olsson |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.70 |
430 |
2:11.62 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noel Ahlbin |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.68 |
409 |
2:13.79 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malte Laurén |
2004 |
Simklubben Hajen |
+0.64 |
359 |
2:19.81 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 200m Frisim Herrar 15 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Teleservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Falk |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.67 |
595 |
1:58.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Petter Jörud |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.69 |
403 |
2:14.46 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alfred Rosberg |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.69 |
398 |
2:15.05 |
+16.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Svante Vilhelmsson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 200m Frisim Herrar 16-17 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Teleservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Robin Falk |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.64 |
569 |
1:59.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filip Hinderup |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.72 |
460 |
2:08.68 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Ewertz |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.69 |
448 |
2:09.85 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Douglas Romare |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.67 |
433 |
2:11.30 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Svensson |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.82 |
416 |
2:13.08 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melker Svensson |
2002 |
Ystads Simsällskap |
+0.84 |
378 |
2:17.40 |
+17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Philip Primetta |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.76 |
378 |
2:17.41 |
+17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Kulagowski |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.77 |
372 |
2:18.13 |
+18.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Fredrik Nilsson |
2002 |
SK Triton |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-14 09:08:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 100m Fjärilsim Damer 12 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Teleservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felicia Leo |
2006 |
Ystads Simsällskap |
+0.77 |
246 |
1:27.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Nilsson |
2006 |
SK Triton |
+0.82 |
237 |
1:28.19 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elize Jönsson |
2006 |
Ystads Simsällskap |
+0.78 |
218 |
1:30.65 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hannah Nilsson |
2006 |
Ystads Simsällskap |
|
182 |
1:36.35 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elina Tousi |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.62 |
86 |
2:03.58 |
+36.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Sjögren |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 100m Fjärilsim Damer 13 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Teleservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Wicknertz |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.75 |
430 |
1:12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Persson |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.77 |
391 |
1:14.66 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Henriksson |
2005 |
Simklubben Hajen |
+0.81 |
338 |
1:18.38 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Pålsson |
2005 |
SK Triton |
+0.81 |
319 |
1:19.86 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Beatrice Ask |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.91 |
301 |
1:21.45 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Teodora Petric |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.74 |
291 |
1:22.37 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jacquline Rengbrandt |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.78 |
229 |
1:29.20 |
+16.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jenny Nilsson |
2005 |
SK Triton |
+0.82 |
190 |
1:34.91 |
+22.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alicia Sjögren |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.66 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Azra Yumer |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.91 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 100m Fjärilsim Damer 14 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Teleservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tyra Öhlin |
2004 |
SK Triton |
+0.72 |
350 |
1:17.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kajsa Söderholm |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.78 |
318 |
1:19.98 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilma Sörum |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.82 |
307 |
1:20.87 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Berild Andersen |
2004 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.79 |
304 |
1:21.17 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebba Ringström |
2004 |
SK Triton |
+0.83 |
277 |
1:23.77 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Annika Sjögren |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 100m Fjärilsim Damer 15 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Teleservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Steen |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.86 |
549 |
1:06.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Gustafson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.73 |
308 |
1:20.85 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sabina Rosengren |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.70 |
251 |
1:26.57 |
+19.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikaela Virc |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.74 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 100m Fjärilsim Damer 16-17 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Teleservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanna Ingner |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.75 |
523 |
1:07.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emmy Johnsson |
2001 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.74 |
468 |
1:10.33 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Björkdahl |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.81 |
351 |
1:17.36 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nina Nolén |
2002 |
SK Triton |
+0.75 |
313 |
1:20.37 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Svensson |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.76 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Stålnacke |
2001 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-14 09:17:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Bröstsim Herrar 12 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Teleservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Nilsson |
2006 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.56 |
182 |
1:38.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Bröstsim Herrar 13 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Teleservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bill Beckman |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.62 |
415 |
1:14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.58 |
269 |
1:26.09 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Björnsson |
2005 |
Ystads Simsällskap |
+0.69 |
208 |
1:33.78 |
+19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Krantz |
2005 |
Sjöbo Simsällskap |
|
135 |
1:48.16 |
+33.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Bröstsim Herrar 14 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Teleservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Laurén |
2004 |
Simklubben Hajen |
+0.53 |
361 |
1:18.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Max Ringström |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.74 |
348 |
1:19.02 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriel Olsson |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.70 |
311 |
1:22.02 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noel Ahlbin |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.69 |
300 |
1:23.00 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vincent Tran |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.66 |
296 |
1:23.38 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Bröstsim Herrar 15 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Teleservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Falk |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.65 |
510 |
1:09.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Svante Vilhelmsson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.80 |
393 |
1:15.88 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Strömland |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.69 |
383 |
1:16.57 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liam Bech |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.69 |
374 |
1:17.17 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hampus Olsson |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.93 |
368 |
1:17.56 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Petter Jörud |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.72 |
350 |
1:18.86 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Nilsson |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.75 |
307 |
1:22.40 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Bröstsim Herrar 16-17 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Teleservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joaquin Diaz |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.65 |
548 |
1:07.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Andrén |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.67 |
521 |
1:09.07 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Robin Falk |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.59 |
451 |
1:12.51 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fredrik Nilsson |
2002 |
SK Triton |
+0.66 |
448 |
1:12.67 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Mickelsson |
2001 |
SK Triton |
+0.79 |
443 |
1:12.90 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Kulagowski |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.74 |
385 |
1:16.44 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Philip Primetta |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.80 |
381 |
1:16.67 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Filip Hinderup |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.67 |
363 |
1:17.93 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jacob Hansson |
2002 |
Simklubben Hajen |
+0.59 |
261 |
1:26.95 |
+19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-14 09:34:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 200m Bröstsim Damer 12 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Teleservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Primetta |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.67 |
305 |
3:19.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tindra Alstierna |
2006 |
Ystads Simsällskap |
+0.68 |
266 |
3:29.14 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hannah Nilsson |
2006 |
Ystads Simsällskap |
+0.77 |
258 |
3:31.29 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elina Tousi |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.76 |
181 |
3:57.83 |
+37.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 200m Bröstsim Damer 13 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Teleservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alicia Sjögren |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.68 |
467 |
2:53.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Beatrice Ask |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.85 |
402 |
3:02.30 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacquline Rengbrandt |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.73 |
295 |
3:22.12 |
+28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nellie Siöland |
2005 |
SK Triton |
+0.70 |
287 |
3:23.90 |
+30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Celie Rosén |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.56 |
192 |
3:53.10 |
+59.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 200m Bröstsim Damer 14 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Teleservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabel Persson |
2004 |
SK Triton |
+0.69 |
417 |
3:00.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Ramic |
2004 |
SK Triton |
+0.84 |
401 |
3:02.39 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilma Sörum |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.78 |
338 |
3:13.04 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emily Li |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.73 |
338 |
3:13.10 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Kryger |
2004 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.71 |
307 |
3:19.43 |
+19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mollie Dalengran |
2004 |
SK Triton |
+0.59 |
297 |
3:21.62 |
+21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emelie Thern |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.89 |
191 |
3:53.53 |
+53.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 200m Bröstsim Damer 15 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Teleservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Gustafson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.72 |
465 |
2:53.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikaela Virc |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.77 |
342 |
3:12.28 |
+18.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sabina Rosengren |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.71 |
295 |
3:22.11 |
+28.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 200m Bröstsim Damer 16-17 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Teleservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Stenström |
2002 |
SK Triton |
+0.64 |
287 |
3:23.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-14 09:46:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 400m Medley Herrar 13 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Teleservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Seth Nillund |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.76 |
422 |
5:13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bill Beckman |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.68 |
385 |
5:23.70 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isaac Barrett |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.87 |
346 |
5:35.25 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.71 |
325 |
5:42.48 |
+28.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 400m Medley Herrar 14 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Teleservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Romare |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.71 |
386 |
5:23.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eskil Ramäng |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.76 |
355 |
5:32.59 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 400m Medley Herrar 15 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Teleservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Forsgren |
2003 |
SK Triton |
+0.68 |
460 |
5:05.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Petter Jörud |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.74 |
431 |
5:11.57 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Strömland |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.72 |
407 |
5:17.55 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alfred Rosberg |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.70 |
369 |
5:28.11 |
+23.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 400m Medley Herrar 16-17 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Teleservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Douglas Romare |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.68 |
443 |
5:08.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Ewertz |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.70 |
406 |
5:18.01 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-14 10:19:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 1500m Frisim Damer 13 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Teleservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Teodora Petric |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.87 |
418 |
20:29.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 1500m Frisim Damer 14 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Teleservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mica Nolén |
2004 |
SK Triton |
+0.72 |
548 |
18:43.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Gutenwik |
2004 |
Simklubben Hajen |
+0.78 |
542 |
18:47.99 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 1500m Frisim Damer 16-17 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Teleservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Laurén |
2001 |
Simklubben Hajen |
+0.83 |
545 |
18:45.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Stenström |
2002 |
SK Triton |
+0.64 |
299 |
22:54.86 |
+4:09.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-14 10:44:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 800m Frisim Damer 13 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Teleservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Wicknertz |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.79 |
459 |
10:21.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Pålsson |
2005 |
SK Triton |
+0.78 |
323 |
11:38.31 |
+1:17.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 800m Frisim Damer 14 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Teleservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tyra Öhlin |
2004 |
SK Triton |
+0.73 |
509 |
10:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maya Wallström |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.73 |
461 |
10:20.30 |
+20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kajsa Söderholm |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.81 |
441 |
10:29.60 |
+29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabel Persson |
2004 |
SK Triton |
+0.78 |
399 |
10:50.57 |
+50.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebba Ringström |
2004 |
SK Triton |
+0.80 |
378 |
11:02.71 |
+1:02.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emily Li |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.86 |
349 |
11:20.54 |
+1:20.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Ramic |
2004 |
SK Triton |
+0.90 |
344 |
11:23.55 |
+1:23.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mollie Dalengran |
2004 |
SK Triton |
+0.66 |
316 |
11:43.29 |
+1:43.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marina Jönsson |
2004 |
Ystads Simsällskap |
+0.81 |
280 |
12:11.93 |
+2:11.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 800m Frisim Damer 15 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Teleservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emy Ek |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.80 |
415 |
10:42.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 800m Frisim Damer 16-17 år - Final |
|
Sponsor: |
Sjöbo Teleservice |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Melgar |
2002 |
Ystads Simsällskap |
+0.63 |
485 |
10:09.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nina Nolén |
2002 |
SK Triton |
+0.70 |
462 |
10:19.92 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-14 11:07:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 200m Fjärilsim Herrar 13 år - Final |
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bill Beckman |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.61 |
337 |
2:35.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Borg |
2005 |
SK Triton |
+0.74 |
294 |
2:43.24 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isaac Barrett |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.74 |
287 |
2:44.57 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 200m Fjärilsim Herrar 14 år - Final |
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Romare |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.68 |
355 |
2:33.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vincent Tran |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.71 |
174 |
3:14.14 |
+40.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 200m Fjärilsim Herrar 15 år - Final |
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Falk |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.66 |
575 |
2:10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Forsgren |
2003 |
SK Triton |
+0.70 |
385 |
2:29.14 |
+18.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 200m Fjärilsim Herrar 16-17 år - Final |
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Douglas Romare |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.70 |
481 |
2:18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noel Persson |
2002 |
SK Triton |
+0.79 |
473 |
2:19.30 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Ewertz |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.74 |
397 |
2:27.69 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filip Hinderup |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.70 |
385 |
2:29.10 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-14 15:07:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 200m Medley Damer 13 år - Final |
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Wicknertz |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.77 |
505 |
2:32.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erma Duratovic |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.68 |
497 |
2:33.83 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Björnström |
2005 |
SK Triton |
+0.87 |
475 |
2:36.14 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alicia Sjögren |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.67 |
460 |
2:37.77 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Beatrice Ask |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.81 |
375 |
2:48.87 |
+15.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Zinna Bengtsson Nimander |
2005 |
SK Triton |
+0.77 |
367 |
2:50.13 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda Pålsson |
2005 |
SK Triton |
+0.87 |
332 |
2:55.97 |
+23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacquline Rengbrandt |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.78 |
328 |
2:56.55 |
+23.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Celie Rosén |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.76 |
216 |
3:23.02 |
+50.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Azra Yumer |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.68 |
142 |
3:53.04 |
+1:20.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jenny Nilsson |
2005 |
SK Triton |
+0.86 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 200m Medley Damer 14 år - Final |
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Blomliden |
2004 |
SK Triton |
+0.79 |
507 |
2:32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kajsa Söderholm |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.74 |
439 |
2:40.25 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maya Wallström |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.71 |
439 |
2:40.29 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabel Persson |
2004 |
SK Triton |
+0.68 |
434 |
2:40.84 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linnea Liljenfors |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.73 |
432 |
2:41.12 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tyra Öhlin |
2004 |
SK Triton |
+0.71 |
415 |
2:43.34 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lova Persson |
2004 |
Simklubben Hajen |
+0.61 |
406 |
2:44.45 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Ramic |
2004 |
SK Triton |
+0.83 |
395 |
2:46.03 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hilma Sörum |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.81 |
385 |
2:47.40 |
+14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linn Martinsson |
2004 |
Ystads Simsällskap |
+0.62 |
368 |
2:49.99 |
+17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sanna Westerberg |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.76 |
346 |
2:53.48 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Jeppsson |
2004 |
SK Triton |
+0.82 |
340 |
2:54.56 |
+21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilia Kryger |
2004 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.73 |
275 |
3:07.33 |
+34.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Annika Sjögren |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.96 |
188 |
3:32.48 |
+59.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Fallesen |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.75 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emelie Thern |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 200m Medley Damer 12 år - Final |
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isa Ståhl |
2006 |
SK Triton |
+0.71 |
376 |
2:48.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Erkselius |
2006 |
SK Triton |
|
360 |
2:51.18 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alice Bitzén |
2006 |
Simklubben Hajen |
+0.70 |
352 |
2:52.53 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Primetta |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
325 |
2:57.22 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tindra Alstierna |
2006 |
Ystads Simsällskap |
+0.75 |
311 |
2:59.68 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Nilsson |
2006 |
SK Triton |
+0.89 |
305 |
3:00.93 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Contis Pavel |
2006 |
Simklubben Hajen |
+0.74 |
267 |
3:09.07 |
+20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hannah Nilsson |
2006 |
Ystads Simsällskap |
+0.63 |
260 |
3:10.90 |
+22.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hedda Baxman |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.93 |
248 |
3:13.79 |
+25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linn Klinge |
2006 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.73 |
222 |
3:21.01 |
+32.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nellie Hånell |
2006 |
SK Triton |
+0.85 |
185 |
3:33.59 |
+44.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofia Sjögren |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
170 |
3:39.72 |
+50.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elina Tousi |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.78 |
140 |
3:54.66 |
+1:05.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 200m Medley Damer 15 år - Final |
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikaela Virc |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.77 |
371 |
2:49.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Gustafson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.50 |
367 |
2:50.17 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sabina Rosengren |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.73 |
292 |
3:03.62 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Egard |
2003 |
Simklubben Hajen |
+0.99 |
279 |
3:06.45 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Steen |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.90 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elvira Eriksson |
2003 |
Ystads Simsällskap |
+0.60 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 200m Medley Damer 16-17 år - Final |
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmy Johnsson |
2001 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.64 |
470 |
2:36.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Melgar |
2002 |
Ystads Simsällskap |
+0.66 |
395 |
2:46.04 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilda Kamper-Johnsson |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.84 |
367 |
2:50.07 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-14 15:45:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 400m Frisim Herrar 12 år - Final |
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Mårtensson |
2006 |
SK Triton |
+0.75 |
217 |
5:52.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 400m Frisim Herrar 13 år - Final |
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Seth Nillund |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.74 |
453 |
4:36.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.63 |
374 |
4:54.56 |
+18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Borg |
2005 |
SK Triton |
+0.75 |
370 |
4:55.50 |
+19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 400m Frisim Herrar 14 år - Final |
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan Palminger |
2004 |
SK Triton |
+0.67 |
522 |
4:23.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gabriel Olsson |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.70 |
444 |
4:38.09 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eskil Ramäng |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.75 |
395 |
4:49.04 |
+25.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 400m Frisim Herrar 15 år - Final |
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfred Rosberg |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.71 |
450 |
4:36.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Hansson |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.76 |
441 |
4:38.80 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Strömland |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.70 |
440 |
4:38.99 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hampus Olsson |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.76 |
376 |
4:53.97 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Svante Vilhelmsson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.80 |
346 |
5:02.27 |
+25.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 400m Frisim Herrar 16-17 år - Final |
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noel Persson |
2002 |
SK Triton |
+0.84 |
474 |
4:32.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Douglas Romare |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.69 |
444 |
4:38.18 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Ewertz |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.73 |
441 |
4:38.77 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Melker Svensson |
2002 |
Ystads Simsällskap |
+0.86 |
384 |
4:51.93 |
+19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-14 15:47:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 100m Ryggsim Damer 12 år - Final |
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Bitzén |
2006 |
Simklubben Hajen |
+0.69 |
366 |
1:16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Erkselius |
2006 |
SK Triton |
+0.70 |
353 |
1:17.83 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felicia Leo |
2006 |
Ystads Simsällskap |
+0.74 |
315 |
1:20.80 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Primetta |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.69 |
300 |
1:22.17 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saga Tretinjak |
2006 |
Simklubben Hajen |
+0.67 |
261 |
1:26.03 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lykke Lagerholm-Nord |
2006 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.68 |
260 |
1:26.13 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Nilsson |
2006 |
SK Triton |
+0.92 |
258 |
1:26.44 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hedda Baxman |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.84 |
223 |
1:30.64 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elize Jönsson |
2006 |
Ystads Simsällskap |
+0.76 |
222 |
1:30.82 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nellie Hånell |
2006 |
SK Triton |
+0.89 |
153 |
1:42.86 |
+25.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Sjögren |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.78 |
130 |
1:48.38 |
+31.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elina Tousi |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.71 |
128 |
1:49.00 |
+32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 100m Ryggsim Damer 13 år - Final |
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erma Duratovic |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.65 |
459 |
1:11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Persson |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.76 |
411 |
1:13.96 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Stenberg |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.72 |
342 |
1:18.66 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanna Jönsson |
2005 |
Ystads Simsällskap |
+0.76 |
293 |
1:22.85 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lina Plantin |
2005 |
SK Triton |
+0.80 |
270 |
1:25.07 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nellie Siöland |
2005 |
SK Triton |
+0.81 |
267 |
1:25.42 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jenny Nilsson |
2005 |
SK Triton |
+0.76 |
260 |
1:26.15 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Azra Yumer |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.84 |
100 |
1:58.39 |
+47.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 100m Ryggsim Damer 14 år - Final |
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Blomliden |
2004 |
SK Triton |
+0.78 |
466 |
1:10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Jeppsson |
2004 |
SK Triton |
+0.76 |
432 |
1:12.74 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Ringström |
2004 |
SK Triton |
+0.76 |
361 |
1:17.26 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hilma Sörum |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.82 |
347 |
1:18.26 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sanna Westerberg |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.57 |
337 |
1:19.06 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emily Li |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.72 |
323 |
1:20.17 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mollie Dalengran |
2004 |
SK Triton |
+0.80 |
250 |
1:27.25 |
+16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Fallesen |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.82 |
242 |
1:28.24 |
+17.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Annika Sjögren |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.81 |
190 |
1:35.56 |
+24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 100m Ryggsim Damer 15 år - Final |
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mollie Morfelt |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.66 |
583 |
1:05.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Siri Bokander |
2003 |
SK Triton |
+0.89 |
509 |
1:08.90 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Steen |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.83 |
481 |
1:10.22 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lovisa Bjurnemark |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.68 |
480 |
1:10.26 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ester Eilertsson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.72 |
456 |
1:11.49 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Mattson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.71 |
397 |
1:14.84 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emy Ek |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.82 |
378 |
1:16.05 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 100m Ryggsim Damer 16-17 år - Final |
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Minna Larsson |
2002 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.76 |
554 |
1:06.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanna Ingner |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.61 |
493 |
1:09.65 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emmy Johnsson |
2001 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.71 |
456 |
1:11.48 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Björkdahl |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.76 |
410 |
1:14.05 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ulrika von Buxhoeveden |
2001 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.76 |
401 |
1:14.59 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilda Kamper-Johnsson |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.81 |
367 |
1:16.84 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elin Svensson |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.71 |
300 |
1:22.19 |
+15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-14 16:20:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 200m Ryggsim Herrar 12 år - Final |
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Mårtensson |
2006 |
SK Triton |
+0.72 |
166 |
3:12.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 200m Ryggsim Herrar 14 år - Final |
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eskil Ramäng |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.79 |
392 |
2:24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gabriel Olsson |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.70 |
331 |
2:32.57 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 200m Ryggsim Herrar 15 år - Final |
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfred Rosberg |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.65 |
323 |
2:33.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Strömland |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.80 |
320 |
2:34.32 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 200m Ryggsim Herrar 16-17 år - Final |
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filip Hinderup |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.62 |
432 |
2:19.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-14 16:24:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sjöbo Simanläggning |
Skånesim och Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2018 till den 14 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 100m Frisim Damer 12 år - Final |
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Bitzén |
2006 |
Simklubben Hajen |
+0.72 |
393 |
1:08.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isa Ståhl |
2006 |
SK Triton |
+0.59 |
384 |
1:09.12 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Erkselius |
2006 |
SK Triton |
+0.82 |
374 |
1:09.73 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Nilsson |
2006 |
SK Triton |
+0.81 |
359 |
1:10.70 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felicia Leo |
2006 |
Ystads Simsällskap |
+0.74 |
330 |
1:12.67 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Primetta |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
328 |
1:12.86 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lykke Lagerholm-Nord |
2006 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.61 |
315 |
1:13.84 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tindra Alstierna |
2006 |
Ystads Simsällskap |
+0.72 |
298 |
1:15.18 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Contis Pavel |
2006 |
Simklubben Hajen |
+0.67 |
296 |
1:15.36 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hedda Baxman |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.99 |
274 |
1:17.31 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elize Jönsson |
2006 |
Ystads Simsällskap |
+0.84 |
268 |
1:17.89 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hannah Nilsson |
2006 |
Ystads Simsällskap |
+0.76 |
262 |
1:18.51 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Saga Tretinjak |
2006 |
Simklubben Hajen |
+0.60 |
234 |
1:21.52 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nellie Hånell |
2006 |
SK Triton |
+0.82 |
203 |
1:25.45 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Linn Klinge |
2006 |
Sjöbo Simsällskap |
|
202 |
1:25.54 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofia Sjögren |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.72 |
158 |
1:32.82 |
+24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elina Tousi |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.80 |
109 |
1:44.93 |
+36.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 100m Frisim Damer 13 år - Final |
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erma Duratovic |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.60 |
526 |
1:02.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Henriksson |
2005 |
Simklubben Hajen |
+0.81 |
502 |
1:03.19 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Björnström |
2005 |
SK Triton |
+0.67 |
500 |
1:03.30 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alicia Sjögren |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.66 |
473 |
1:04.45 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda Persson |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.79 |
458 |
1:05.15 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Beatrice Ask |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.81 |
405 |
1:07.90 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Zinna Bengtsson Nimander |
2005 |
SK Triton |
+0.72 |
401 |
1:08.13 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Stenberg |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.74 |
392 |
1:08.66 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jacquline Rengbrandt |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.73 |
374 |
1:09.69 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amanda Pålsson |
2005 |
SK Triton |
+0.80 |
372 |
1:09.81 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hilda Nilsson-Halvardsson |
2005 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.88 |
362 |
1:10.45 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lina Plantin |
2005 |
SK Triton |
+0.83 |
332 |
1:12.55 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johanna Jönsson |
2005 |
Ystads Simsällskap |
+0.78 |
329 |
1:12.75 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nellie Siöland |
2005 |
SK Triton |
+0.59 |
316 |
1:13.72 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jenny Nilsson |
2005 |
SK Triton |
+0.75 |
249 |
1:19.83 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Celie Rosén |
2005 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.78 |
242 |
1:20.56 |
+18.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Azra Yumer |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.84 |
163 |
1:31.93 |
+29.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 100m Frisim Damer 14 år - Final |
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Blomliden |
2004 |
SK Triton |
+0.74 |
518 |
1:02.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kajsa Söderholm |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.77 |
463 |
1:04.94 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabel Persson |
2004 |
SK Triton |
+0.70 |
462 |
1:04.97 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tyra Öhlin |
2004 |
SK Triton |
+0.55 |
459 |
1:05.11 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebba Ringström |
2004 |
SK Triton |
+0.79 |
414 |
1:07.41 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lova Persson |
2004 |
Simklubben Hajen |
+0.66 |
414 |
1:07.41 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maya Wallström |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.75 |
408 |
1:07.73 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linnea Liljenfors |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.77 |
383 |
1:09.15 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Ramic |
2004 |
SK Triton |
+0.78 |
380 |
1:09.36 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emily Li |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.78 |
378 |
1:09.44 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sanna Westerberg |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.76 |
377 |
1:09.51 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Jeppsson |
2004 |
SK Triton |
+0.81 |
377 |
1:09.52 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mollie Dalengran |
2004 |
SK Triton |
+0.72 |
339 |
1:12.01 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marina Jönsson |
2004 |
Ystads Simsällskap |
+0.72 |
307 |
1:14.41 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Annika Sjögren |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.98 |
207 |
1:24.86 |
+22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 100m Frisim Damer 15 år - Final |
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mollie Morfelt |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.72 |
582 |
1:00.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lovisa Bjurnemark |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.69 |
523 |
1:02.33 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ester Eilertsson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.83 |
511 |
1:02.84 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Steen |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.89 |
506 |
1:03.02 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emy Ek |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.82 |
495 |
1:03.51 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Siri Bokander |
2003 |
SK Triton |
+0.78 |
489 |
1:03.75 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Antonia Sandblom |
2003 |
SK Triton |
+0.73 |
476 |
1:04.34 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Gustafson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.66 |
426 |
1:06.74 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elvira Eriksson |
2003 |
Ystads Simsällskap |
+0.79 |
419 |
1:07.11 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabell Tretinjak |
2003 |
Simklubben Hajen |
+0.73 |
414 |
1:07.39 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Mattson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.78 |
407 |
1:07.77 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mikaela Virc |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
355 |
1:10.94 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ellen Egard |
2003 |
Simklubben Hajen |
+0.95 |
310 |
1:14.22 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sabina Rosengren |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.74 |
255 |
1:19.17 |
+19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 100m Frisim Damer 16-17 år - Final |
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanna Ingner |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.75 |
565 |
1:00.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emmy Johnsson |
2001 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.79 |
505 |
1:03.07 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ulrika von Buxhoeveden |
2001 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.80 |
445 |
1:05.79 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Björkdahl |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.78 |
427 |
1:06.72 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elin Svensson |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.75 |
427 |
1:06.72 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nina Nolén |
2002 |
SK Triton |
+0.71 |
373 |
1:09.76 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hanna Björnsdotter |
2002 |
Ystads Simsällskap |
+0.66 |
359 |
1:10.70 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilda Kamper-Johnsson |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.87 |
357 |
1:10.82 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-14 16:40:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|