Resultater for SydCup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 24 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:41 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Iben Bak | 2001 | 31.82 | 1:06.40 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:04.34 | |||||||||
2 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 31.73 | 1:06.86 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:04.84 | |||||||||
3 | Sofie Sjøgren | 2002 | 31.78 | 1:07.74 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:13.96 | |||||||||
4 | Clara Carlquist | 2003 | 31.77 | 1:09.60 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.04 | |||||||||
5 | Cecilie C. Helmark | 2005 | 33.32 | 1:10.04 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.47 | |||||||||
6 | Nastasja Dubinin | 2001 | 32.21 | 1:10.44 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:10.50 | |||||||||
7 | Nele Schulze | 2004 | 33.27 | 1:11.93 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:14.21 | |||||||||
8 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 34.08 | 1:12.32 | ||||||
Frem Odense | 1:14.29 | |||||||||
9 | Lena Maria Grohmann | 2004 | 34.18 | 1:13.62 | ||||||
Flensburg | 1:17.44 | |||||||||
10 | Rebecca Petersen | 2005 | 34.83 | 1:13.92 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.19 | |||||||||
11 | Randi Jørgensen | 2002 | 34.35 | 1:14.34 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:12.25 | |||||||||
12 | Malu Melody Christensen | 2006 | 33.62 | 1:14.84 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.89 | |||||||||
13 | Hannah Sophia Grohmann | 2004 | 34.23 | 1:15.00 | ||||||
Flensburg | 1:16.12 | |||||||||
14 | Amalie Schou | 2003 | 34.01 | 1:15.51 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.96 | |||||||||
15 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 35.68 | 1:17.41 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.99 | |||||||||
16 | Didde Meyer | 2001 | 36.04 | 1:17.62 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:17.76 | |||||||||
17 | Signe Frits Nielsen | 2002 | 35.84 | 1:18.01 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:24.06 | |||||||||
18 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 34.74 | 1:18.19 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.41 | |||||||||
19 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | 35.04 | 1:18.51 | ||||||
Bov IF | 1:17.63 | |||||||||
20 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 36.90 | 1:18.66 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.98 | |||||||||
21 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 35.49 | 1:18.77 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:19.50 | |||||||||
22 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 35.51 | 1:19.11 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:19.98 | |||||||||
23 | Elina Barthelmes | 2004 | 36.22 | 1:19.15 | ||||||
Sg Elbe Wedel | 1:21.78 | |||||||||
24 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 35.21 | 1:19.22 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:17.86 | |||||||||
25 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 36.17 | 1:19.79 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.52 | |||||||||
26 | Clara Lynggaard | 2002 | 35.88 | 1:19.94 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:27.07 | |||||||||
27 | Johanne A Andersson | 2003 | 36.99 | 1:19.99 | ||||||
Frem Odense | 1:24.14 | |||||||||
28 | Falka Tind | 2006 | 38.79 | 1:20.57 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.99 | |||||||||
29 | Matilde Maagøe | 2007 | 38.58 | 1:21.06 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.03 | |||||||||
30 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 38.83 | 1:21.34 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.78 | |||||||||
31 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 38.41 | 1:24.45 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.50 | |||||||||
32 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 39.03 | 1:25.69 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:27.57 | |||||||||
33 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | 38.00 | 1:26.61 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:26.42 | |||||||||
34 | Emma Karlsson | 2003 | 40.47 | 1:28.08 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:49.87 | |||||||||
35 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 41.55 | 1:29.14 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.82 | |||||||||
36 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 42.62 | 1:29.38 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.79 | |||||||||
37 | Amelie Biebau | 2005 | 39.23 | 1:29.42 | ||||||
Sg Elbe Wedel | 1:29.89 | |||||||||
38 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 42.33 | 1:29.74 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:35.64 | |||||||||
39 | Lucca Mikkelsen | 2002 | 40.86 | 1:30.11 | ||||||
Bov IF | 1:30.23 | |||||||||
40 | Celina Vaia Karapatsios | 2007 | 41.17 | 1:33.74 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:46.80 | |||||||||
41 | Emilie Stubben | 2003 | 45.44 | 1:37.76 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
42 | Sofie Keller | 2005 | 45.99 | 1:41.22 | ||||||
Bov IF | 1:43.85 | |||||||||
43 | Laura Riber Memborg | 2004 | 46.28 | 1:41.72 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:45.44 | |||||||||
44 | Patricia Petersen | 2005 | 46.26 | 1:42.19 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:42.95 | |||||||||
45 | Annika Aurelia Carstensen | 2007 | 50.14 | 1:52.38 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:48.50 | |||||||||
- | Alyssa Cao | 2005 | DNS | |||||||
Frem Odense | 1:23.81 | |||||||||
- | Thea Lund Petersen | 1998 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:03.44 | |||||||||
- | Asta Hindborg | 2007 | DSQ | asynk ben 85m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:37.92 | |||||||||
- | Shakira Sue Steinhauf | 2002 | DSQ | asynk ben 85m | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:40.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 24 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:41 |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 18:57 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 30.86 | 1:04.37 | |||||
2 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 31.61 | 1:05.97 | |||||
3 | Sofie Sjøgren | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.59 | 1:07.90 | |||||
4 | Nastasja Dubinin | 2001 | Sg-Bille Hamburg | 33.15 | 1:11.58 | |||||
5 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 34.02 | 1:15.66 | |||||
6 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 35.62 | 1:17.18 | |||||
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Clara Carlquist | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.42 | 1:09.62 | |||||
2 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 33.32 | 1:10.99 | |||||
3 | Lena Maria Grohmann | 2004 | Flensburg | 33.98 | 1:12.15 | |||||
4 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 34.23 | 1:12.86 | |||||
5 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 34.72 | 1:15.85 | |||||
6 | Hannah Sophia Grohmann | 2004 | Flensburg | 35.01 | 1:15.97 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:57 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 24 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:41 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 2, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 27.53 | 59.90 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.83 | |||||||||
2 | Nicolai Andersen | 1998 | 29.03 | 1:02.01 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:02.04 | |||||||||
3 | Christopher G. Trandum | 2003 | 29.67 | 1:02.42 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.12 | |||||||||
4 | Valdemar Brøns | 2003 | 29.25 | 1:02.57 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.53 | |||||||||
5 | Emil Knudsen | 1999 | 29.65 | 1:02.62 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:02.53 | |||||||||
6 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 29.21 | 1:03.63 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:02.86 | |||||||||
7 | Asbjørn Guldager | 2002 | 29.79 | 1:03.88 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:05.79 | |||||||||
8 | Victor Kristensen | 1999 | 29.48 | 1:05.28 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:04.76 | |||||||||
9 | Mads Stamholt | 2003 | 30.17 | 1:05.54 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:08.74 | |||||||||
10 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 30.89 | 1:05.56 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.26 | |||||||||
11 | Jakob Tietgen | 2002 | 29.97 | 1:06.12 | ||||||
Frem Odense | 1:06.90 | |||||||||
12 | Thomas Christiansen | 1999 | 30.77 | 1:08.05 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:04.40 | |||||||||
13 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 31.18 | 1:08.70 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:16.88 | |||||||||
14 | Laurits Sigaard | 2003 | 31.60 | 1:09.61 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:12.34 | |||||||||
15 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 32.80 | 1:11.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.97 | |||||||||
16 | Mads Møller | 2005 | 33.62 | 1:12.05 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.61 | |||||||||
17 | Anders Hvidt | 2002 | 36.02 | 1:14.38 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.99 | |||||||||
18 | Karl August B. Balle | 2003 | 34.24 | 1:15.09 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.99 | |||||||||
19 | Mikkel Andersen | 2005 | 35.19 | 1:15.33 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.18 | |||||||||
20 | Dennis Hansen | 2002 | 35.73 | 1:16.89 | ||||||
Bov IF | 1:17.55 | |||||||||
21 | Teodor Thuelund | 2005 | 37.07 | 1:18.08 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:22.18 | |||||||||
22 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 36.45 | 1:18.59 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.56 | |||||||||
23 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 35.38 | 1:19.06 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:28.21 | |||||||||
24 | Oskar Clausen | 2004 | 33.84 | 1:19.31 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.95 | |||||||||
25 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 38.73 | 1:22.46 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.28 | |||||||||
26 | Felix Biebau | 2003 | 36.82 | 1:23.65 | ||||||
Sg Elbe Wedel | 1:25.89 | |||||||||
27 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 38.51 | 1:24.73 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:51.62 | |||||||||
28 | Gustav Abildgaard | 2005 | 38.84 | 1:25.74 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.02 | |||||||||
29 | Henrik Reidt | 2002 | 37.39 | 1:26.45 | ||||||
Sg Elbe Wedel | 1:25.75 | |||||||||
30 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 40.14 | 1:26.98 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.79 | |||||||||
31 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 39.48 | 1:28.73 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:31.93 | |||||||||
32 | William Folkmann | 2006 | 42.01 | 1:31.30 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.54 | |||||||||
33 | Noah Hildebrandt | 2004 | 42.05 | 1:36.36 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:34.50 | |||||||||
34 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 41.90 | 1:37.59 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:55.97 | |||||||||
35 | Oskar Mühring | 2006 | 43.23 | 1:40.39 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:41.62 | |||||||||
- | Mingus Okkerholm | 2002 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:14.38 | |||||||||
- | Emil Hansen | 2003 | DNF | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:29.52 | |||||||||
- | Andreas Pedersen | 2003 | DSQ | Asynk ben 75m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:23.73 | |||||||||
- | Tristan Jensen | 2006 | DSQ | 1. hånd vending 25m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.62 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 24 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:41 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:04 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 2, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 29.15 | 1:01.29 | |||||
2 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 28.91 | 1:01.55 | |||||
3 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 29.04 | 1:03.01 | |||||
4 | Victor Kristensen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 31.58 | 1:09.55 | |||||
5 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 31.22 | 1:10.04 | |||||
Løb 2, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.67 | 59.49 | |||||
2 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.77 | 1:01.13 | |||||
3 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 29.23 | 1:02.55 | |||||
4 | Asbjørn Guldager | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 29.59 | 1:03.60 | |||||
5 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.02 | 1:03.81 | |||||
6 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 30.91 | 1:05.96 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:04 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 24 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:41 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louise Jensen | 2003 | 34.48 | 1:12.66 | 1:51.25 | 2:28.05 | ||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:32.29 | |||||||||
2 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 35.23 | 1:12.77 | 1:51.30 | 2:29.32 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:33.11 | |||||||||
3 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 36.08 | 1:13.89 | 1:53.15 | 2:31.38 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:36.42 | |||||||||
4 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 36.29 | 1:15.43 | 1:55.54 | 2:32.91 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:42.48 | |||||||||
5 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 36.29 | 1:15.83 | 1:55.78 | 2:33.23 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:44.06 | |||||||||
6 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 36.40 | 1:15.98 | 1:55.51 | 2:34.37 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:46.51 | |||||||||
7 | Josefine Zebitz | 2004 | 36.63 | 1:16.38 | 1:56.43 | 2:35.41 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:36.61 | |||||||||
8 | Celine Stehn | 2001 | 36.53 | 1:16.69 | 1:57.78 | 2:38.49 | ||||
Sg-Bille Hamburg | 2:52.10 | |||||||||
9 | Clara Carlquist | 2003 | 36.92 | 1:16.60 | 1:57.66 | 2:39.01 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:32.52 | |||||||||
10 | Malou Soelberg | 2004 | 37.69 | 1:17.82 | 1:58.74 | 2:39.97 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:42.77 | |||||||||
11 | Didde Meyer | 2001 | 37.64 | 1:18.60 | 2:00.46 | 2:42.25 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 2:40.97 | |||||||||
12 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 37.90 | 1:19.21 | 2:02.25 | 2:45.06 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 2:53.53 | |||||||||
13 | Randi Jørgensen | 2002 | 37.81 | 1:19.52 | 2:02.84 | 2:45.32 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 2:44.16 | |||||||||
14 | Mai Jørgensen | 2003 | 39.81 | 1:22.06 | 2:04.31 | 2:45.73 | ||||
Frem Odense | 2:49.17 | |||||||||
15 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 39.53 | 1:21.96 | 2:05.72 | 2:46.58 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 3:01.73 | |||||||||
16 | Alba Mantoni | 2006 | 39.77 | 1:22.93 | 2:06.30 | 2:47.78 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:00.80 | |||||||||
17 | Lena Maria Grohmann | 2004 | 40.06 | 1:22.74 | 2:06.75 | 2:49.52 | ||||
Flensburg | 2:48.94 | |||||||||
18 | Silje Petersen | 2002 | 38.86 | 1:21.78 | 2:06.79 | 2:51.05 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 2:51.07 | |||||||||
19 | Agnete Høyer | 2005 | 41.12 | 1:25.66 | 2:10.08 | 2:52.95 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:58.28 | |||||||||
20 | Nele Pawlowski | 2000 | 40.68 | 2:53.07 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 2:57.40 | |||||||||
21 | Cheyenne Erdmann | 2004 | 41.60 | 1:25.62 | 2:10.45 | 2:54.07 | ||||
Bov IF | 2:56.43 | |||||||||
22 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | 40.93 | 1:25.04 | 2:12.12 | 2:54.14 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 3:08.94 | |||||||||
23 | Emilia Clara Lindberg | 2005 | 40.01 | 1:25.66 | 2:11.65 | 2:54.65 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:16.00 | |||||||||
24 | Matilde Maagøe | 2007 | 41.50 | 1:26.21 | 2:11.05 | 2:55.19 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:09.36 | |||||||||
25 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 40.27 | 1:23.69 | 2:10.15 | 2:55.33 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:59.84 | |||||||||
26 | Emma S. Kristensen | 2005 | 40.45 | 1:25.23 | 2:11.95 | 2:55.99 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:02.09 | |||||||||
27 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | 41.57 | 1:26.88 | 2:13.41 | 2:56.10 | ||||
Bov IF | 2:57.94 | |||||||||
28 | Mathilde Møller | 2007 | 41.45 | 1:25.83 | 2:12.11 | 2:57.25 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:02.88 | |||||||||
29 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 43.13 | 1:28.89 | 2:15.05 | 2:58.81 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:15.00 | |||||||||
30 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 41.24 | 1:27.64 | 2:14.53 | 2:59.17 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:15.00 | |||||||||
31 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 44.33 | 1:30.58 | 2:16.54 | 2:59.79 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.82 | |||||||||
32 | Molly Sczzepanski | 2006 | 43.21 | 1:29.87 | 2:17.91 | 3:03.20 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:30.00 | |||||||||
33 | Cathrine Høst | 2004 | 42.62 | 1:30.05 | 2:18.29 | 3:04.19 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 2:56.89 | |||||||||
34 | Asta Hindborg | 2007 | 42.90 | 1:31.36 | 2:20.02 | 3:07.31 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:29.80 | |||||||||
35 | Anna E.e. Balle | 2006 | 45.13 | 1:33.75 | 2:22.31 | 3:07.71 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:18.26 | |||||||||
36 | Alina Carow | 2006 | 44.61 | 1:32.44 | 2:20.86 | 3:07.85 | ||||
Sg-Bille Hamburg | 3:25.90 | |||||||||
37 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 43.76 | 1:31.20 | 2:16.11 | 3:08.51 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:19.61 | |||||||||
38 | Ida Friis Falkenberg | 2003 | 45.72 | 1:35.29 | 2:24.97 | 3:13.13 | ||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
39 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | 47.68 | 1:38.68 | 2:30.66 | 3:23.02 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 3:43.44 | |||||||||
40 | Sophie Andressen | 2006 | 48.24 | 1:42.12 | 2:35.68 | 3:28.95 | ||||
Sg-Bille Hamburg | 3:36.50 | |||||||||
41 | Eszter Vad | 2007 | 50.88 | 1:46.57 | 2:43.77 | 3:38.29 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Heurlin Lunding | 2006 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:05.91 | |||||||||
- | Sara Emilie Nimb | 2002 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:55.00 | |||||||||
- | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | DNF | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:41.66 | |||||||||
- | Freya Isabel Christensen | 2005 | DSQ | Ej forsat bev 75m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Jennifer Haslinger | 2001 | DSQ | Ej forsat bevæg 125m | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 2:49.00 | |||||||||
- | Johanne Hummelmose | 2006 | DSQ | Ej forsat bevæg 175m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:35.00 | |||||||||
- | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | DSQ | ej fortsat v 125+175 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:21.20 | |||||||||
- | Nina Seirup | 2005 | DSQ | Ej forsat bevæg 100m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:42.58 | |||||||||
- | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | DSQ | Ej forsat bevæg 175m | ||||||
Frem Odense | 3:01.33 | |||||||||
- | Sofie Kaysen | 2004 | DSQ | Ej forsat bevæg 175m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:55.12 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 24 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:41 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 24 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 20:08 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Brøns | 2003 | 31.94 | 1:06.05 | 1:40.17 | 2:13.53 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:17.16 | |||||||||
2 | Frederik Oxenvad | 1999 | 32.15 | 1:05.99 | 1:40.71 | 2:13.92 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 2:09.09 | |||||||||
3 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 33.00 | 1:08.18 | 1:43.44 | 2:18.27 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:24.00 | |||||||||
4 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 33.88 | 1:08.87 | 1:44.72 | 2:19.96 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.03 | |||||||||
5 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 32.54 | 1:08.35 | 1:44.99 | 2:21.28 | ||||
Frem Odense | 2:23.15 | |||||||||
6 | Lucas Grinderslev | 2001 | 34.42 | 1:11.16 | 1:47.20 | 2:21.78 | ||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:25.47 | |||||||||
7 | Christopher G. Trandum | 2003 | 33.99 | 1:10.49 | 1:46.47 | 2:21.89 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:21.85 | |||||||||
8 | Mads Møller | 2005 | 35.29 | 1:13.16 | 1:51.17 | 2:28.22 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:31.77 | |||||||||
9 | Asbjørn Guldager | 2002 | 33.95 | 1:11.05 | 1:50.62 | 2:29.08 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 2:32.73 | |||||||||
10 | Tobias Gammelvind | 2004 | 35.91 | 1:14.17 | 1:53.09 | 2:31.76 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:37.10 | |||||||||
11 | Mads Stamholt | 2003 | 35.57 | 1:13.48 | 1:53.08 | 2:32.07 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 2:39.56 | |||||||||
12 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 35.05 | 1:13.87 | 1:54.04 | 2:34.25 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:34.01 | |||||||||
13 | Christian Oxenvad | 2003 | 36.97 | 1:17.26 | 1:57.71 | 2:35.73 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 2:51.53 | |||||||||
14 | Mikkel Andersen | 2005 | 37.41 | 1:17.39 | 1:57.62 | 2:37.27 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:40.67 | |||||||||
15 | Frederik Schimann Hansen | 2003 | 36.92 | 1:17.19 | 1:58.15 | 2:37.67 | ||||
Bov IF | 2:47.83 | |||||||||
16 | Christian Lorey | 2003 | 35.21 | 1:15.57 | 1:57.25 | 2:38.77 | ||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 2:51.00 | |||||||||
17 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 37.57 | 1:18.87 | 2:00.17 | 2:41.32 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:10.00 | |||||||||
18 | Simon G. Jensen | 2000 | 37.39 | 1:17.96 | 2:00.61 | 2:43.25 | ||||
Bov IF | 2:45.82 | |||||||||
19 | Alexander Griffin | 2004 | 39.84 | 1:21.57 | 2:05.00 | 2:46.35 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:59.00 | |||||||||
20 | Louie Hansen | 2005 | 39.88 | 1:22.56 | 2:06.54 | 2:46.57 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:08.88 | |||||||||
21 | Frederik Nielsen | 2006 | 40.19 | 1:22.55 | 2:48.70 | 2:48.70 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 2:46.21 | |||||||||
22 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 39.07 | 1:22.60 | 2:06.82 | 2:49.65 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:15.00 | |||||||||
23 | Mikkel Nissen | 2002 | 39.38 | 1:22.13 | 2:07.64 | 2:53.44 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 2:55.42 | |||||||||
24 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 41.78 | 1:26.23 | 2:10.55 | 2:54.23 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 3:03.53 | |||||||||
25 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 42.40 | 1:26.47 | 2:11.34 | 2:54.79 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:05.98 | |||||||||
26 | Tristan Jensen | 2006 | 42.92 | 1:26.43 | 2:10.67 | 2:59.86 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:17.51 | |||||||||
27 | William Folkmann | 2006 | 43.53 | 1:29.30 | 2:15.36 | 3:01.37 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:03.45 | |||||||||
28 | August Taul | 2006 | 43.04 | 1:30.07 | 2:16.21 | 3:01.61 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:30.00 | |||||||||
29 | Laurits Boserup | 2005 | 45.79 | 1:33.48 | 2:20.62 | 3:05.01 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:20.00 | |||||||||
30 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 48.65 | 1:40.42 | 2:33.56 | 3:23.50 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Willas Kazhel | 2006 | 48.21 | 1:41.86 | 2:36.00 | 3:26.38 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 3:25.77 | |||||||||
32 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | 57.28 | 1:58.21 | 2:56.70 | 3:52.70 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 3:50.65 | |||||||||
- | Benjamin Friis | 2002 | DNS | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:39.35 | |||||||||
- | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | DSQ | Ej forsat bevæg 125m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:02.81 | |||||||||
- | Bertram Poser Jensen | 2008 | DSQ | Ej forsat bevæg 125m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | David Johannes Dahl | 2006 | DSQ | Svømmer på mav. 120m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:25.19 | |||||||||
- | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | DSQ | Ej forsat bevæg 125m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:11.70 | |||||||||
- | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | DSQ | change lane 3-4 25m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:15.00 | |||||||||
- | Marcus K. Nielsen | 2004 | DSQ | Vender på maven | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Tobias Hansen | 2005 | DSQ | Ej forsat bevæg 125m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:28.59 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 24 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:08 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 24 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:42 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Iben Bak | 2001 | 29.02 | 59.27 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 58.81 | |||||||||
2 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 29.21 | 59.50 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 58.82 | |||||||||
3 | Nele Schulze | 2004 | 29.61 | 1:00.63 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:02.41 | |||||||||
4 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 29.21 | 1:00.96 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:00.46 | |||||||||
5 | Sofie Sjøgren | 2002 | 30.56 | 1:02.70 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:02.95 | |||||||||
6 | Frederikke Falk-List | 2004 | 30.44 | 1:03.76 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.10 | |||||||||
7 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 30.70 | 1:03.84 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.53 | |||||||||
8 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 30.83 | 1:04.11 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.62 | |||||||||
9 | Anne Sofie Evald | 2004 | 31.35 | 1:04.38 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.91 | |||||||||
10 | Malu Melody Christensen | 2006 | 31.77 | 1:04.66 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.21 | |||||||||
11 | Cecilie C. Helmark | 2005 | 30.68 | 1:04.76 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.07 | |||||||||
12 | Elina Barthelmes | 2004 | 31.70 | 1:05.38 | ||||||
Sg Elbe Wedel | 1:05.81 | |||||||||
13 | Celine Stehn | 2001 | 30.77 | 1:05.54 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:04.50 | |||||||||
14 | Nastasja Dubinin | 2001 | 29.88 | 1:05.75 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:05.90 | |||||||||
15 | Ida Raabjerg Møller | 2003 | 32.07 | 1:05.83 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:07.42 | |||||||||
16 | Kyra Schlemminger | 2001 | 31.59 | 1:06.05 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:06.50 | |||||||||
17 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 32.27 | 1:06.07 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.12 | |||||||||
18 | Sara Emilie Nimb | 2002 | 31.26 | 1:06.16 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.94 | |||||||||
19 | Mai Jørgensen | 2003 | 32.01 | 1:06.43 | ||||||
Frem Odense | 1:07.39 | |||||||||
20 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 32.31 | 1:06.58 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:05.03 | |||||||||
21 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 32.46 | 1:06.64 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.22 | |||||||||
22 | Hannah Sophia Grohmann | 2004 | 32.04 | 1:06.67 | ||||||
Flensburg | 1:06.98 | |||||||||
23 | Lena Maria Grohmann | 2004 | 32.22 | 1:06.68 | ||||||
Flensburg | 1:05.05 | |||||||||
24 | Signe Frits Nielsen | 2002 | 32.14 | 1:07.04 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:08.30 | |||||||||
25 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 32.63 | 1:07.31 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.46 | |||||||||
26 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 32.79 | 1:07.33 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:10.27 | |||||||||
27 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 32.76 | 1:07.37 | ||||||
Frem Odense | 1:06.96 | |||||||||
28 | Marie Walz | 2002 | 31.80 | 1:07.51 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:06.90 | |||||||||
29 | Nele Boyens | 2003 | 32.37 | 1:07.52 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:07.90 | |||||||||
30 | Clara Toft | 2004 | 31.91 | 1:07.63 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.69 | |||||||||
31 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 32.03 | 1:07.69 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:12.36 | |||||||||
32 | Clara Lynggaard | 2002 | 32.53 | 1:07.71 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:09.81 | |||||||||
33 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 32.78 | 1:07.90 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:06.41 | |||||||||
34 | Jenny Cao | 2003 | 32.41 | 1:08.34 | ||||||
Frem Odense | 1:09.37 | |||||||||
35 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 33.03 | 1:08.61 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:08.82 | |||||||||
36 | Lisa Andressen | 2004 | 32.58 | 1:08.82 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:08.80 | |||||||||
37 | Silje Petersen | 2002 | 32.86 | 1:09.20 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:08.61 | |||||||||
38 | Laura Vangkilde | 2004 | 33.76 | 1:09.33 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.69 | |||||||||
39 | Anna R. Strøbek | 2005 | 33.79 | 1:09.36 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.50 | |||||||||
40 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 33.56 | 1:09.75 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.55 | |||||||||
41 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | 33.18 | 1:09.76 | ||||||
Bov IF | 1:10.01 | |||||||||
42 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 33.65 | 1:09.82 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.82 | |||||||||
43 | Mara Eggert | 2005 | 33.26 | 1:10.00 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:11.40 | |||||||||
44 | Vivi Nguyen | 2001 | 33.63 | 1:10.23 | ||||||
Frem Odense | 1:13.08 | |||||||||
45 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 33.69 | 1:10.28 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.76 | |||||||||
46 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | 33.12 | 1:10.70 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:10.75 | |||||||||
47 | Thyra Thomsen | 2002 | 34.41 | 1:10.97 | ||||||
Bov IF | 1:15.39 | |||||||||
48 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 34.48 | 1:11.55 | ||||||
Frem Odense | 1:14.77 | |||||||||
49 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 34.23 | 1:11.59 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
50 | Paula Marie Schneider | 2004 | 32.85 | 1:11.65 | ||||||
Flensburg | 1:11.32 | |||||||||
51 | Isabella Pedersen | 2007 | 35.29 | 1:11.73 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.79 | |||||||||
52 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | 33.67 | 1:11.92 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:13.74 | |||||||||
53 | Nina Seirup | 2005 | 34.94 | 1:11.94 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:16.21 | |||||||||
54 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 34.93 | 1:12.15 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:14.45 | |||||||||
55 | Emilia Clara Lindberg | 2005 | 34.85 | 1:12.90 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.16 | |||||||||
56 | Mathilde Stilund | 2005 | 34.58 | 1:13.04 | ||||||
Frem Odense | 1:13.73 | |||||||||
57 | Barbara Ammentorp | 2003 | 35.03 | 1:13.05 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:12.17 | |||||||||
58 | Sofie Kaysen | 2004 | 34.68 | 1:13.07 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:10.71 | |||||||||
59 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | 35.38 | 1:13.25 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.77 | |||||||||
60 | Jolin Steinhauf | 2004 | 33.98 | 1:13.36 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:14.40 | |||||||||
61 | Selina Fink | 2001 | 34.52 | 1:13.46 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:16.50 | |||||||||
62 | Amelie Biebau | 2005 | 35.55 | 1:13.95 | ||||||
Sg Elbe Wedel | 1:14.05 | |||||||||
63 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 36.04 | 1:13.99 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.70 | |||||||||
64 | Sofie Galsgaard Jensen | 2003 | 35.53 | 1:14.18 | ||||||
Bov IF | 1:16.86 | |||||||||
65 | Rose Pernille Simon | 2004 | 35.91 | 1:14.36 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:06.69 | |||||||||
66 | Emilie Stubben | 2003 | 36.38 | 1:14.40 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:17.04 | |||||||||
67 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 36.33 | 1:14.63 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.74 | |||||||||
68 | Emma Karlsson | 2003 | 36.31 | 1:14.85 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:14.77 | |||||||||
69 | Veronika Krogh | 2004 | 35.26 | 1:15.04 | ||||||
Frem Odense | 1:21.90 | |||||||||
70 | Finja Siegert | 2007 | 36.10 | 1:15.13 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:13.60 | |||||||||
71 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 36.47 | 1:15.56 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.51 | |||||||||
72 | Lucca Mikkelsen | 2002 | 36.10 | 1:16.03 | ||||||
Bov IF | 1:15.20 | |||||||||
73 | Ida Kristensen | 2004 | 35.39 | 1:16.05 | ||||||
Frem Odense | 1:13.93 | |||||||||
74 | Jo Ann Larisch | 2002 | 36.15 | 1:16.82 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:19.30 | |||||||||
75 | Katrine Kristensen | 2004 | 37.99 | 1:17.37 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:22.32 | |||||||||
76 | Julie Philip | 2007 | 37.81 | 1:17.64 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.68 | |||||||||
77 | Anna E.e. Balle | 2006 | 37.55 | 1:17.91 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.33 | |||||||||
78 | Anne Stamholt | 2006 | 37.93 | 1:18.06 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:23.32 | |||||||||
78 | Celina Vaia Karapatsios | 2007 | 36.43 | 1:18.06 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | ||||||||||
80 | Louise Gemmer Klindt | 2003 | 37.01 | 1:18.81 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:19.49 | |||||||||
81 | Kaja Neuwerk | 2006 | 36.46 | 1:19.47 | ||||||
Sg Elbe Wedel | 1:22.12 | |||||||||
82 | Ida Friis Falkenberg | 2003 | 37.88 | 1:20.18 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:19.49 | |||||||||
83 | Laura Riber Memborg | 2004 | 39.31 | 1:20.38 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:16.43 | |||||||||
84 | Clara Gšldner | 2006 | 38.44 | 1:21.75 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:23.70 | |||||||||
85 | Shakira Sue Steinhauf | 2002 | 37.30 | 1:22.40 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:26.80 | |||||||||
86 | Patricia Petersen | 2005 | 38.89 | 1:22.90 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.63 | |||||||||
87 | Cathrine Høst | 2004 | 39.33 | 1:23.12 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:19.76 | |||||||||
88 | Mathilde Nissen | 2004 | 40.19 | 1:23.62 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:22.35 | |||||||||
89 | Sofie Keller | 2005 | 40.48 | 1:24.28 | ||||||
Bov IF | 1:29.29 | |||||||||
90 | Anna Parbst | 2005 | 41.27 | 1:24.53 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:24.80 | |||||||||
91 | Catharina Paulsen | 2005 | 41.29 | 1:27.64 | ||||||
Bov IF | 1:31.05 | |||||||||
92 | Maja Karlsen | 2005 | 41.86 | 1:28.08 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
93 | Anne Horn | 2004 | 42.25 | 1:29.72 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
94 | Annika Aurelia Carstensen | 2007 | 43.02 | 1:30.10 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:32.90 | |||||||||
95 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 43.81 | 1:30.15 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:32.22 | |||||||||
96 | Clara Lindstedt | 2006 | 43.66 | 1:30.39 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:38.04 | |||||||||
97 | Marta Jegel | 2008 | 45.38 | 1:41.22 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:44.80 | |||||||||
- | Alyssa Cao | 2005 | DNS | |||||||
Frem Odense | 1:14.25 | |||||||||
- | Frida Karoline Dall | 2004 | DNS | |||||||
Frem Odense | 1:21.25 | |||||||||
- | Josephine Larsen | 2004 | DNS | |||||||
Frem Odense | 1:15.65 | |||||||||
- | Julie Heurlin Lunding | 2006 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.54 | |||||||||
- | Maja Stamholt | 2005 | DNS | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:12.50 | |||||||||
- | Thea Lund Petersen | 1998 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:00.82 | |||||||||
- | Celine Frølich | 2002 | DNF | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:21.26 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 24 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:42 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 16:32 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 28.91 | 1:00.12 | |||||
2 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 30.23 | 1:03.35 | |||||
3 | Elina Barthelmes | 2004 | Sg Elbe Wedel | 30.78 | 1:04.05 | |||||
4 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 31.15 | 1:04.97 | |||||
5 | Ida Raabjerg Møller | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.66 | 1:05.60 | |||||
6 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.04 | 1:05.61 | |||||
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.16 | 1:01.85 | |||||
2 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.36 | 1:02.07 | |||||
3 | Cecilie C. Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 30.90 | 1:03.98 | |||||
4 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.77 | 1:04.62 | |||||
5 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 31.69 | 1:06.03 | |||||
6 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.08 | 1:07.06 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:32 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 24 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 20:37 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lukas Jeppesen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 26.05 | 54.00 | |||||
2 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 26.66 | 54.87 | |||||
3 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 27.74 | 56.17 | |||||
4 | Victor Kristensen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 26.78 | 56.32 | |||||
5 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 27.77 | 57.56 | |||||
6 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 27.53 | 58.12 | |||||
7 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 28.30 | 59.64 | |||||
8 | Jonathan Bos | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 30.97 | 1:04.21 | |||||
- | Frederik F. Nielsen | 1994 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
- | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | DNS | ||||||
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 27.19 | 56.32 | |||||
2 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.30 | 56.70 | |||||
3 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 27.54 | 57.19 | |||||
4 | Jakob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 27.54 | 57.40 | |||||
5 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.79 | 58.69 | |||||
6 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 29.82 | 1:01.47 | |||||
7 | Anders Hvidt | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 30.05 | 1:01.67 | |||||
8 | Christian Oxenvad | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 30.20 | 1:03.43 | |||||
9 | Laurits Sigaard | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.76 | 1:03.68 | |||||
10 | Maximilian Kocemba | 2003 | Sg Elbe Wedel | 30.75 | 1:03.84 | |||||
11 | Henrik Reidt | 2002 | Sg Elbe Wedel | 31.12 | 1:04.29 | |||||
12 | Andreas Pedersen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 30.34 | 1:04.49 | |||||
13 | Mikkel Nissen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 30.87 | 1:04.60 | |||||
14 | Christian Lorey | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.69 | 1:04.95 | |||||
15 | Dennis Hansen | 2002 | Bov IF | 31.24 | 1:05.51 | |||||
16 | Felix Biebau | 2003 | Sg Elbe Wedel | 31.69 | 1:06.12 | |||||
17 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.68 | 1:06.96 | |||||
18 | Harald Riisager | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.88 | 1:07.49 | |||||
19 | Frederik Schimann Hansen | 2003 | Bov IF | 32.39 | 1:07.62 | |||||
20 | Mads Mandau | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 33.83 | 1:12.35 | |||||
21 | Kasper Christiansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 33.78 | 1:13.03 | |||||
- | Benjamin Friis | 2002 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Emil Hansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mingus Okkerholm | 2002 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Vincent Hajto | 2003 | Sg-Bille Hamburg | DNS | ||||||
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 28.78 | 1:00.77 | |||||
2 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 30.91 | 1:03.97 | |||||
3 | August Arup Neergaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 31.90 | 1:05.38 | |||||
4 | Gustav Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.04 | 1:06.24 | |||||
5 | Oskar Clausen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.19 | 1:06.43 | |||||
6 | Magnus Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.77 | 1:07.34 | |||||
7 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | Bov IF | 33.06 | 1:07.83 | |||||
8 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.78 | 1:08.06 | |||||
9 | Teodor Thuelund | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 34.38 | 1:09.59 | |||||
10 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 34.12 | 1:10.51 | |||||
11 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.94 | 1:12.69 | |||||
12 | Louie Hansen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 35.04 | 1:12.74 | |||||
13 | Florian Siegert | 2004 | Sg-Bille Hamburg | 34.00 | 1:13.26 | |||||
14 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 35.57 | 1:13.53 | |||||
15 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 34.71 | 1:14.08 | |||||
16 | Laurits Boserup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 35.66 | 1:14.33 | |||||
17 | Leon Karapatsios | 2004 | Sg-Bille Hamburg | 34.83 | 1:14.74 | |||||
18 | Marcus K. Nielsen | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 36.86 | 1:16.17 | |||||
19 | Oskar Mühring | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 37.40 | 1:17.16 | |||||
20 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.82 | 1:17.70 | |||||
21 | Noah Hildebrandt | 2004 | Sg-Bille Hamburg | 36.84 | 1:19.64 | |||||
22 | Alexander Okkerholm | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 38.53 | 1:19.87 | |||||
23 | David Johannes Dahl | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.47 | 1:20.19 | |||||
24 | Lukas Nissen | 2006 | Bov IF | 37.98 | 1:22.23 | |||||
25 | Alexander Schmidt | 2004 | Bov IF | 39.28 | 1:22.78 | |||||
26 | Calvin Gorniak | 2006 | Sg-Bille Hamburg | 39.27 | 1:28.13 | |||||
27 | Sebastian Rahr | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 41.57 | 1:29.61 | |||||
28 | Jan-Malte Reimers | 2005 | Sg-Bille Hamburg | 42.55 | 1:29.89 | |||||
29 | Andreas Bahnsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 41.31 | 1:30.00 | |||||
30 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 43.06 | 1:31.02 | |||||
31 | Emil B. Mortensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 44.21 | 1:32.00 | |||||
32 | Nico Schulz | 2004 | Sg-Bille Hamburg | 43.62 | 1:33.06 | |||||
33 | Andrej EllenschlŠger | 2007 | Sg-Bille Hamburg | 43.85 | 1:35.60 | |||||
34 | David Hansen Hobolt | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 45.95 | 1:37.05 | |||||
35 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 46.03 | 1:37.26 | |||||
36 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 47.94 | 1:43.02 | |||||
37 | Bertram Poser Jensen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 51.14 | 1:46.67 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 24 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:37 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 16:39 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 27.20 | 55.74 | |||||
2 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.05 | 56.23 | |||||
3 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.24 | 56.83 | |||||
4 | Jakob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 27.23 | 56.93 | |||||
5 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 28.01 | 57.55 | |||||
6 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 29.26 | 1:01.33 | |||||
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 29.46 | 1:00.04 | |||||
2 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 30.02 | 1:03.15 | |||||
3 | Gustav Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.42 | 1:03.62 | |||||
4 | August Arup Neergaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 31.98 | 1:05.45 | |||||
5 | Magnus Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.03 | 1:05.80 | |||||
6 | Oskar Clausen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.00 | 1:06.50 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:39 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 13:57 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 7, 4X50m Medley Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Haderslev Mix 1 | 0 | 1:59.06 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:01.00 | |||||||||
Frederik Oxenvad | 1999 | 28.69 | 28.69 | |||||||
Emil Knudsen | 1999 | 30.04 | 58.73 | |||||||
Didde Meyer | 2001 | 33.27 | 1:32.00 | |||||||
Nele Schulze | 2004 | 27.06 | 1:59.06 | |||||||
2 | Gentofte Dreamteam | 0 | 2:01.78 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:56.00 | |||||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 31.99 | 31.99 | |||||||
Viola Demuth Andersen | 2003 | 34.92 | 1:06.91 | |||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 27.13 | 1:34.04 | |||||||
Anders Hvidt | 2002 | 27.74 | 2:01.78 | |||||||
3 | Nyborg Remix | 0 | 2:02.00 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 31.65 | 31.65 | |||||||
Jonas Lykke Sandison | 2004 | 34.71 | 1:06.36 | |||||||
Nicolai Andersen | 1998 | 28.31 | 1:34.67 | |||||||
Iben Bak | 2001 | 27.33 | 2:02.00 | |||||||
4 | Erritsø Mix 1 | 0 | 2:03.02 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Louise Jensen | 2003 | 31.11 | 31.11 | |||||||
Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 36.50 | 1:07.61 | |||||||
Sofie Sjøgren | 2002 | 30.26 | 1:37.87 | |||||||
Lukas Jeppesen | 2001 | 25.15 | 2:03.02 | |||||||
5 | Hovedstaden Mix 1 | 0 | 2:05.64 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:06.19 | |||||||||
Joshua P. Sidebotham | 2003 | 31.64 | 31.64 | |||||||
Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 34.58 | 1:06.22 | |||||||
Coco Li Fuhrmann | 2006 | 30.66 | 1:36.88 | |||||||
Rebecca Petersen | 2005 | 28.76 | 2:05.64 | |||||||
6 | Haderslev Mix 2 | 0 | 2:05.75 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:05.20 | |||||||||
Silje Petersen | 2002 | 35.37 | 35.37 | |||||||
Amalie Averhoff Møbes | 2002 | 37.34 | 1:12.71 | |||||||
Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 26.91 | 1:39.62 | |||||||
Victor Kristensen | 1999 | 26.13 | 2:05.75 | |||||||
7 | Frem Mix 1 | 0 | 2:06.73 | |||||||
Frem Odense | 2:17.92 | |||||||||
Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 31.26 | 31.26 | |||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 35.82 | 1:07.08 | |||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 33.16 | 1:40.24 | |||||||
Jakob Tietgen | 2002 | 26.49 | 2:06.73 | |||||||
8 | Haderslev Mix 3 | 0 | 2:10.57 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:11.30 | |||||||||
Asbjørn Guldager | 2002 | 31.58 | 31.58 | |||||||
Signe Frits Nielsen | 2002 | 37.04 | 1:08.62 | |||||||
Mira Emilie Schmidt | 2003 | 35.82 | 1:44.44 | |||||||
Steffen Vesterø Uldal | 1999 | 26.13 | 2:10.57 | |||||||
9 | Gentofte Clickmix 2 | 0 | 2:10.75 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:09.02 | |||||||||
Astrid M. Østergaard | 2004 | 33.05 | 33.05 | |||||||
Carl Emil Lundgaard | 2005 | 38.20 | 1:11.25 | |||||||
Cecilie C. Helmark | 2005 | 30.66 | 1:41.91 | |||||||
Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 28.84 | 2:10.75 | |||||||
10 | Gentofte Clickmix 1 | 0 | 2:11.22 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:09.01 | |||||||||
Clara Carlquist | 2003 | 34.86 | 34.86 | |||||||
Harald Riisager | 2003 | 35.50 | 1:10.36 | |||||||
Josephine Holst Vinther | 2004 | 31.92 | 1:42.28 | |||||||
Christoffer Skinhøj | 2003 | 28.94 | 2:11.22 | |||||||
11 | Haderslev Mix 4 | 0 | 2:12.07 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:13.40 | |||||||||
Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 35.97 | 35.97 | |||||||
Mads Stamholt | 2003 | 36.38 | 1:12.35 | |||||||
Thomas Christiansen | 1999 | 29.38 | 1:41.73 | |||||||
Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 30.34 | 2:12.07 | |||||||
12 | Gentofte Clickmix 3 | 0 | 2:12.39 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:09.03 | |||||||||
Leonard Steen Jensen | 2003 | 33.87 | 33.87 | |||||||
Anne Sofie Evald | 2004 | 36.28 | 1:10.15 | |||||||
Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 33.47 | 1:43.62 | |||||||
August Arup Neergaard | 2005 | 28.77 | 2:12.39 | |||||||
13 | Nyborg Metalmix | 0 | 2:12.83 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:35.00 | |||||||||
Andreas Pedersen | 2003 | 34.32 | 34.32 | |||||||
Maria Bebe Hansen | 2004 | 36.24 | 1:10.56 | |||||||
Teodor Thuelund | 2005 | 33.79 | 1:44.35 | |||||||
Maria Bredal Larsen | 2002 | 28.48 | 2:12.83 | |||||||
14 | Frem Mix 2 | 0 | 2:13.32 | |||||||
Frem Odense | 2:21.78 | |||||||||
William Vig Stærmose | 2002 | 31.72 | 31.72 | |||||||
Vivi Nguyen | 2001 | 37.85 | 1:09.57 | |||||||
Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 33.35 | 1:42.92 | |||||||
Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | 30.40 | 2:13.32 | |||||||
15 | Erritsø Mix 3 | 0 | 2:13.76 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Christian Lorey | 2003 | 32.77 | 32.77 | |||||||
Rose Pernille Simon | 2004 | 39.87 | 1:12.64 | |||||||
Laurits Sigaard | 2003 | 31.49 | 1:44.13 | |||||||
Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 29.63 | 2:13.76 | |||||||
16 | Hovedstaden Mix 2 | 0 | 2:15.86 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.82 | |||||||||
Malou Soelberg | 2004 | 35.66 | 35.66 | |||||||
Tobias Gammelvind | 2004 | 39.33 | 1:14.99 | |||||||
Malu Melody Christensen | 2006 | 31.89 | 1:46.88 | |||||||
Mads Møller | 2005 | 28.98 | 2:15.86 | |||||||
17 | Gentofte Clickmix 4 | 0 | 2:17.13 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:09.04 | |||||||||
Kristine Nilsson Norby | 2005 | 34.05 | 34.05 | |||||||
Alexander Griffin | 2004 | 39.07 | 1:13.12 | |||||||
Oskar Clausen | 2004 | 34.11 | 1:47.23 | |||||||
Sara Emilie Nimb | 2002 | 29.90 | 2:17.13 | |||||||
18 | Gentofte Clickmix 5 | 0 | 2:18.77 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:09.05 | |||||||||
William Hoffmann Hyldig | 2004 | 36.39 | 36.39 | |||||||
Clara Toft | 2004 | 36.65 | 1:13.04 | |||||||
Amalie Schou | 2003 | 33.19 | 1:46.23 | |||||||
Laurits Boserup | 2005 | 32.54 | 2:18.77 | |||||||
19 | Wind Power | 0 | 2:19.21 | |||||||
Bov IF | 2:14.28 | |||||||||
Frederik Schimann Hansen | 2003 | 35.79 | 35.79 | |||||||
Simon G. Jensen | 2000 | 37.21 | 1:13.00 | |||||||
Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | 34.25 | 1:47.25 | |||||||
Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | 31.96 | 2:19.21 | |||||||
20 | Hovedstaden Remix 2 | 0 | 2:19.45 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:13.14 | |||||||||
Josefine Zebitz | 2004 | 34.30 | 34.30 | |||||||
Ana Rosa Kragh | 2005 | 39.01 | 1:13.31 | |||||||
Gustav Steen Andersen | 2006 | 35.06 | 1:48.37 | |||||||
Magnus Steen Andersen | 2006 | 31.08 | 2:19.45 | |||||||
21 | Nyborg Stjernemix | 0 | 2:21.44 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:35.00 | |||||||||
Maja Johanne Pedersen | 2005 | 36.64 | 36.64 | |||||||
Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 36.52 | 1:13.16 | |||||||
Mikkel Nissen | 2002 | 34.26 | 1:47.42 | |||||||
Frederik Nielsen | 2006 | 34.02 | 2:21.44 | |||||||
22 | Sg Elbe 1 | 0 | 2:21.76 | |||||||
Sg Elbe Wedel | 2:24.10 | |||||||||
Maximilian Kocemba | 2003 | 34.73 | 34.73 | |||||||
Elina Barthelmes | 2004 | 38.46 | 1:13.19 | |||||||
Amelie Biebau | 2005 | 38.61 | 1:51.80 | |||||||
Henrik Reidt | 2002 | 29.96 | 2:21.76 | |||||||
23 | Nyborg Mega Mix | 0 | 2:22.99 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:04.00 | |||||||||
Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 39.34 | 39.34 | |||||||
Barbara Ammentorp | 2003 | 37.08 | 1:16.42 | |||||||
Randi Jørgensen | 2002 | 32.90 | 1:49.32 | |||||||
Oskar Mühring | 2006 | 33.67 | 2:22.99 | |||||||
24 | Rain Drops | 0 | 2:25.27 | |||||||
Bov IF | 2:18.59 | |||||||||
Sofie Galsgaard Jensen | 2003 | 40.34 | 40.34 | |||||||
Thyra Thomsen | 2002 | 40.09 | 1:20.43 | |||||||
Dennis Hansen | 2002 | 34.46 | 1:54.89 | |||||||
Marius V. Kjærsgaard | 2004 | 30.38 | 2:25.27 | |||||||
25 | Hovedstaden Minimix 1 | 0 | 2:25.43 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:27.01 | |||||||||
Falka Tind | 2006 | 34.29 | 34.29 | |||||||
Mikkel Andersen | 2005 | 40.42 | 1:14.71 | |||||||
Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 37.62 | 1:52.33 | |||||||
Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 33.10 | 2:25.43 | |||||||
26 | Hovedstaden Minimix 2 | 0 | 2:31.98 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.15 | |||||||||
Sara Kaarup Andersen | 2006 | 39.75 | 39.75 | |||||||
Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 42.44 | 1:22.19 | |||||||
Zoe Overby Traberg | 2006 | 37.13 | 1:59.32 | |||||||
Gustav Abildgaard | 2005 | 32.66 | 2:31.98 | |||||||
27 | Nyborg Super Mix | 0 | 2:46.21 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:20.00 | |||||||||
Cathrine Høst | 2004 | 41.14 | 41.14 | |||||||
Mathias Lykke Sandison | 2007 | 45.63 | 1:26.77 | |||||||
Mathilde Nissen | 2004 | 43.36 | 2:10.13 | |||||||
Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 36.08 | 2:46.21 | |||||||
28 | Tornados | 0 | 2:59.41 | |||||||
Bov IF | ||||||||||
Catharina Paulsen | 2005 | 49.30 | 49.30 | |||||||
Alexander Schmidt | 2004 | 49.69 | 1:38.99 | |||||||
Sofie Galsgaard Jensen | 2003 | 44.37 | 2:23.36 | |||||||
Lukas Nissen | 2006 | 36.05 | 2:59.41 | |||||||
- | Erritsø Mix 2 | 0 | DSQ | svømme på maven 20m. | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Gentofte Clickmix 6 | 0 | DSQ | Afslutet på maven | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:09.06 | |||||||||
- | Hovedstaden Remix 1 | 0 | DSQ | Udsvøm ud ov 15m und | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:04.71 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:57 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 10:21 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 27.92 | ||||||
2 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 28.13 | ||||||
3 | Sofie Sjøgren | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 28.71 | ||||||
4 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 28.73 | ||||||
5 | Maria Bredal Larsen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 29.13 | ||||||
6 | Nastasja Dubinin | 2001 | Sg-Bille Hamburg | 29.25 | ||||||
7 | Celine Stehn | 2001 | Sg-Bille Hamburg | 29.53 | ||||||
8 | Sara Emilie Nimb | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 29.71 | ||||||
9 | Silje Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 30.60 | ||||||
10 | Clara Lynggaard | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.74 | ||||||
11 | Marie Walz | 2002 | Sg-Bille Hamburg | 31.29 | ||||||
12 | Nele Pawlowski | 2000 | Sg-Bille Hamburg | 31.36 | ||||||
13 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 31.39 | ||||||
14 | Kyra Schlemminger | 2001 | Sg-Bille Hamburg | 31.48 | ||||||
15 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | Bov IF | 31.77 | ||||||
16 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 32.02 | ||||||
17 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | Bov IF | 32.23 | ||||||
18 | Selina Fink | 2001 | Sg-Bille Hamburg | 32.40 | ||||||
19 | Thyra Thomsen | 2002 | Bov IF | 32.47 | ||||||
20 | Lucca Mikkelsen | 2002 | Bov IF | 33.81 | ||||||
21 | Jo Ann Larisch | 2002 | Sg-Bille Hamburg | 34.16 | ||||||
22 | Shakira Sue Steinhauf | 2002 | Sg-Bille Hamburg | 35.64 | ||||||
23 | Celine Frølich | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 38.62 | ||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 27.73 | ||||||
2 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 28.52 | ||||||
3 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 29.22 | ||||||
4 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 29.28 | ||||||
5 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 29.93 | ||||||
6 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 29.98 | ||||||
7 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 30.24 | ||||||
8 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.31 | ||||||
9 | Ida Raabjerg Møller | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.34 | ||||||
10 | Elina Barthelmes | 2004 | Sg Elbe Wedel | 30.62 | ||||||
11 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 30.76 | ||||||
12 | Lena Maria Grohmann | 2004 | Flensburg | 30.78 | ||||||
13 | Hannah Sophia Grohmann | 2004 | Flensburg | 30.83 | ||||||
14 | Nele Boyens | 2003 | Sg-Bille Hamburg | 31.00 | ||||||
15 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 31.10 | ||||||
15 | Paula Marie Schneider | 2004 | Flensburg | 31.10 | ||||||
17 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 31.14 | ||||||
18 | Lisa Andressen | 2004 | Sg-Bille Hamburg | 31.35 | ||||||
19 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 31.82 | ||||||
20 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 31.85 | ||||||
21 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 32.46 | ||||||
22 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.60 | ||||||
23 | Josephine Larsen | 2004 | Frem Odense | 33.42 | ||||||
24 | Cheyenne Erdmann | 2004 | Bov IF | 33.44 | ||||||
25 | Katrine Kristensen | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 33.86 | ||||||
26 | Emilie Stubben | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 33.94 | ||||||
27 | Emily Nygaard Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.24 | ||||||
27 | Sofie Galsgaard Jensen | 2003 | Bov IF | 34.24 | ||||||
29 | Louise Gemmer Klindt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 35.08 | ||||||
30 | Ida Friis Falkenberg | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 35.54 | ||||||
31 | Sissel Jessen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.11 | ||||||
32 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 36.17 | ||||||
33 | Laura Riber Memborg | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 36.72 | ||||||
34 | Isabella Knudsen | 2004 | Bov IF | 46.01 | ||||||
- | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Veronika Krogh | 2004 | Frem Odense | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.71 | ||||||
2 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.76 | ||||||
3 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.84 | ||||||
4 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 31.26 | ||||||
5 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.60 | ||||||
6 | Mara Eggert | 2005 | Sg-Bille Hamburg | 31.70 | ||||||
7 | Emma S. Kristensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 32.08 | ||||||
8 | Alba Mantoni | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 32.20 | ||||||
9 | Nina Seirup | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 32.21 | ||||||
10 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 32.62 | ||||||
11 | Isabella Pedersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.68 | ||||||
12 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 32.91 | ||||||
13 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 33.03 | ||||||
14 | Stella Demuth Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 33.18 | ||||||
15 | Johanne Hummelmose | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 33.30 | ||||||
16 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.42 | ||||||
17 | Amelie Biebau | 2005 | Sg Elbe Wedel | 33.51 | ||||||
18 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 33.65 | ||||||
19 | Jette Muusmann | 2005 | Bov IF | 33.74 | ||||||
20 | Molly Sczzepanski | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 33.77 | ||||||
21 | Finja Siegert | 2007 | Sg-Bille Hamburg | 33.91 | ||||||
22 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.27 | ||||||
23 | Julie Philip | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.35 | ||||||
24 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.58 | ||||||
25 | Asta Hindborg | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.73 | ||||||
26 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.37 | ||||||
27 | Celina Vaia Karapatsios | 2007 | Sg-Bille Hamburg | 35.41 | ||||||
28 | Kaja Neuwerk | 2006 | Sg Elbe Wedel | 35.70 | ||||||
29 | Anne Stamholt | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 35.76 | ||||||
30 | Line Hempel | 2005 | Bov IF | 35.98 | ||||||
31 | Clara Gšldner | 2006 | Sg-Bille Hamburg | 37.01 | ||||||
32 | Caroline van Vliet | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.07 | ||||||
33 | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.10 | ||||||
34 | Alberte Fauerby | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.23 | ||||||
35 | Alina Carow | 2006 | Sg-Bille Hamburg | 37.52 | ||||||
36 | Annika Aurelia Carstensen | 2007 | Sg-Bille Hamburg | 37.67 | ||||||
37 | Anna Madsby Rohde | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.88 | ||||||
38 | Anna Parbst | 2005 | Sg-Bille Hamburg | 38.33 | ||||||
39 | Sofie Keller | 2005 | Bov IF | 38.67 | ||||||
40 | Catharina Paulsen | 2005 | Bov IF | 38.80 | ||||||
41 | Maja Karlsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 39.25 | ||||||
42 | Sophie Andressen | 2006 | Sg-Bille Hamburg | 39.64 | ||||||
43 | Eszter Vad | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 39.75 | ||||||
44 | Line Horn | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 42.71 | ||||||
45 | Marta Jegel | 2008 | Sg-Bille Hamburg | 43.10 | ||||||
46 | Frida Steen Mühring | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 46.47 | ||||||
47 | Nanna Steen Mühring | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 50.69 | ||||||
48 | Signe Christiansen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 50.82 | ||||||
49 | Oceane Cailho | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 53.83 | ||||||
50 | Klara Kaysen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 54.20 | ||||||
- | Alyssa Cao | 2005 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:21 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 18:35 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 28.07 | ||||||
2 | Sofie Sjøgren | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 28.14 | ||||||
3 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 28.35 | ||||||
4 | Maria Bredal Larsen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 28.85 | ||||||
5 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 29.06 | ||||||
6 | Nastasja Dubinin | 2001 | Sg-Bille Hamburg | 29.14 | ||||||
Løb 8, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.47 | ||||||
2 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.44 | ||||||
3 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.71 | ||||||
4 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 29.74 | ||||||
5 | Mara Eggert | 2005 | Sg-Bille Hamburg | 30.54 | ||||||
6 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.22 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:35 |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 10:28 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Møller | 1991 | Gentofte Svømme Klub | 23.99 | ||||||
2 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 25.28 | ||||||
3 | Victor Kristensen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 25.64 | ||||||
4 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 25.87 | ||||||
5 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 25.98 | ||||||
6 | Lucas Grinderslev | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 27.06 | ||||||
7 | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 27.23 | ||||||
8 | Jonathan Bos | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 29.62 | ||||||
9 | Simon G. Jensen | 2000 | Bov IF | 30.50 | ||||||
10 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 31.37 | ||||||
- | Frederik F. Nielsen | 1994 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
- | Kasper Vitten | 1995 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 25.99 | ||||||
2 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.31 | ||||||
3 | Jakob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 26.38 | ||||||
4 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 26.50 | ||||||
5 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.50 | ||||||
6 | Maximilian Kocemba | 2003 | Sg Elbe Wedel | 27.83 | ||||||
7 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 28.39 | ||||||
8 | Anders Hvidt | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 28.88 | ||||||
9 | Christian Oxenvad | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 29.23 | ||||||
10 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 29.52 | ||||||
11 | Dennis Hansen | 2002 | Bov IF | 29.97 | ||||||
12 | Felix Biebau | 2003 | Sg Elbe Wedel | 30.07 | ||||||
13 | Mathias Jørgensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.20 | ||||||
14 | Frederik Schimann Hansen | 2003 | Bov IF | 30.37 | ||||||
15 | Mikkel Nissen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 30.60 | ||||||
16 | Harald Riisager | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 30.63 | ||||||
17 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 30.66 | ||||||
18 | Mads Mandau | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 31.29 | ||||||
19 | Karl August B. Balle | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.64 | ||||||
20 | Kasper Christiansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 31.72 | ||||||
21 | Emil Hansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 32.75 | ||||||
- | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | DSQ | Usportlig optræden | |||||
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 27.22 | ||||||
2 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 29.34 | ||||||
3 | August Arup Neergaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 29.47 | ||||||
4 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.54 | ||||||
5 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.22 | ||||||
6 | Oskar Clausen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 30.25 | ||||||
7 | Gustav Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.66 | ||||||
8 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | Bov IF | 30.88 | ||||||
9 | Laurits Boserup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 31.88 | ||||||
10 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.05 | ||||||
11 | Florian Siegert | 2004 | Sg-Bille Hamburg | 32.20 | ||||||
12 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 32.92 | ||||||
13 | Tristan Jensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.10 | ||||||
14 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 33.13 | ||||||
15 | Noah Hildebrandt | 2004 | Sg-Bille Hamburg | 33.24 | ||||||
16 | Leon Karapatsios | 2004 | Sg-Bille Hamburg | 33.91 | ||||||
17 | Marcus K. Nielsen | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 34.09 | ||||||
18 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.65 | ||||||
19 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 35.44 | ||||||
20 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.06 | ||||||
21 | Lukas Nissen | 2006 | Bov IF | 36.12 | ||||||
22 | Nikolai Malmskov-Hartvig | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.58 | ||||||
23 | Sebastian Rahr | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 38.95 | ||||||
24 | Andreas Bahnsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 39.17 | ||||||
25 | Nico Schulz | 2004 | Sg-Bille Hamburg | 41.71 | ||||||
26 | Andrej EllenschlŠger | 2007 | Sg-Bille Hamburg | 42.42 | ||||||
27 | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 43.15 | ||||||
28 | Bertram Poser Jensen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 43.94 | ||||||
29 | David Hansen Hobolt | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 44.45 | ||||||
30 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | Nyborg Svømmeklub | 45.23 | ||||||
31 | Alexander Kirk | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 46.53 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:28 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 18:43 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 25.73 | ||||||
2 | Victor Kristensen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 25.74 | ||||||
3 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 26.30 | ||||||
4 | Lucas Grinderslev | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 26.60 | ||||||
5 | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 26.67 | ||||||
- | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 26.97 | ||||||
2 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 28.88 | ||||||
3 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.39 | ||||||
4 | August Arup Neergaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 29.51 | ||||||
5 | Oskar Clausen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 29.72 | ||||||
6 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.09 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:43 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:04 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 32.41 | 1:08.34 | 1:54.77 | 2:28.20 | |||
2 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 32.13 | 1:11.40 | 1:55.20 | 2:30.98 | |||
3 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 34.62 | 1:16.10 | 2:06.81 | 2:43.23 | |||
4 | Jennifer Haslinger | 2001 | Sg-Bille Hamburg | 34.83 | 1:16.11 | 2:05.21 | 2:46.46 | |||
5 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | Bov IF | 35.99 | 1:19.79 | 2:09.78 | 2:49.57 | |||
6 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 35.47 | 1:18.61 | 2:09.36 | 2:49.64 | |||
7 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | Bov IF | 39.00 | 1:25.10 | 2:15.44 | 2:55.76 | |||
8 | Thyra Thomsen | 2002 | Bov IF | 41.48 | 1:28.00 | 2:18.06 | 2:57.42 | |||
9 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 38.58 | 1:26.97 | 2:18.58 | 3:04.92 | |||
10 | Lucca Mikkelsen | 2002 | Bov IF | 42.33 | 1:31.39 | 2:28.46 | 3:12.40 | |||
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.16 | 1:13.94 | 1:58.04 | 2:33.98 | |||
2 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 34.58 | 1:14.08 | 1:58.99 | 2:35.57 | |||
3 | Astrid M. Østergaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.95 | 1:11.33 | 2:01.20 | 2:36.25 | |||
4 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 36.11 | 1:18.82 | 2:00.69 | 2:37.24 | |||
5 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 34.43 | 1:16.49 | 2:00.80 | 2:37.87 | |||
6 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 37.49 | 1:17.48 | 2:05.18 | 2:41.79 | |||
7 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.26 | 1:16.82 | 2:04.74 | 2:43.22 | |||
8 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 37.59 | 1:21.52 | 2:12.03 | 2:51.68 | |||
9 | Lisa Andressen | 2004 | Sg-Bille Hamburg | 36.54 | 1:23.21 | 2:14.73 | 2:54.58 | |||
10 | Jolin Steinhauf | 2004 | Sg-Bille Hamburg | 40.56 | 1:26.04 | 2:15.43 | 2:56.63 | |||
11 | Cheyenne Erdmann | 2004 | Bov IF | 38.39 | 1:23.99 | 2:19.39 | 2:57.80 | |||
12 | Lea Wagner | 2004 | Flensburg | 38.79 | 1:25.46 | 2:18.61 | 2:59.68 | |||
13 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 40.14 | 1:27.80 | 2:19.74 | 3:01.16 | |||
14 | Luna Holm Møller | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.99 | 1:28.22 | 2:20.64 | 3:02.10 | |||
15 | Rose Pernille Simon | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.78 | 1:27.77 | 2:18.05 | 3:03.47 | |||
16 | Emily Nygaard Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.01 | 1:29.01 | 2:25.05 | 3:09.80 | |||
17 | Katrine Kristensen | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 41.36 | 1:36.21 | 2:32.60 | 3:18.11 | |||
18 | Mathilde Nissen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 46.20 | 1:40.78 | 2:37.08 | 3:21.77 | |||
19 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 48.10 | 1:37.28 | 2:35.07 | 3:21.94 | |||
20 | Stine Hansen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 46.87 | 1:38.03 | 2:41.04 | 3:31.61 | |||
- | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 34.55 | 1:13.52 | 2:01.40 | 2:37.22 | |||
2 | Cecilie C. Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 34.19 | 1:13.58 | 2:02.99 | 2:38.75 | |||
3 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.66 | 1:16.67 | 2:06.10 | 2:41.06 | |||
4 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.87 | 1:14.78 | 2:05.87 | 2:42.48 | |||
5 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.44 | 1:19.99 | 2:05.34 | 2:43.17 | |||
6 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 35.32 | 1:17.17 | 2:07.92 | 2:46.80 | |||
7 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 36.10 | 1:18.58 | 2:07.18 | 2:47.44 | |||
8 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.63 | 1:20.66 | 2:11.83 | 2:50.24 | |||
9 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.67 | 1:23.48 | 2:14.31 | 2:52.06 | |||
10 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.68 | 1:20.23 | 2:15.95 | 2:54.71 | |||
11 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.45 | 1:26.10 | 2:17.28 | 2:57.22 | |||
12 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.85 | 1:26.92 | 2:17.99 | 3:01.54 | |||
13 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.29 | 1:27.68 | 2:19.31 | 3:01.69 | |||
14 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.88 | 1:28.68 | 2:21.95 | 3:01.81 | |||
15 | Emilia Clara Lindberg | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 40.74 | 1:27.38 | 2:27.05 | 3:09.78 | |||
16 | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 41.57 | 1:30.72 | 2:26.57 | 3:10.22 | |||
17 | Johanne Hummelmose | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 40.67 | 1:29.82 | 2:26.32 | 3:10.41 | |||
18 | Patricia Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 45.33 | 1:34.96 | 2:26.85 | 3:11.48 | |||
19 | Celina Vaia Karapatsios | 2007 | Sg-Bille Hamburg | 44.04 | 1:33.52 | 2:29.67 | 3:11.61 | |||
20 | Alina Carow | 2006 | Sg-Bille Hamburg | 47.04 | 1:36.27 | 2:33.44 | 3:18.34 | |||
21 | Clara Gšldner | 2006 | Sg-Bille Hamburg | 48.43 | 1:37.05 | 2:35.20 | 3:19.21 | |||
22 | Caroline van Vliet | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.69 | 1:31.71 | 2:35.87 | 3:21.35 | |||
23 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 47.34 | 1:40.34 | 2:41.64 | 3:29.62 | |||
24 | Annika Aurelia Carstensen | 2007 | Sg-Bille Hamburg | 51.52 | 1:47.54 | 2:48.94 | 3:38.96 | |||
- | Amelie Biebau | 2005 | Sg Elbe Wedel | DSQ | Ej samtig berør 150m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:04 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:56 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 11, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 29.31 | 1:02.96 | 1:42.81 | 2:14.71 | |||
2 | Lukas Jeppesen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.45 | 1:04.61 | 1:47.51 | 2:19.40 | |||
3 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 29.30 | 1:07.88 | 1:52.82 | 2:26.37 | |||
4 | Simon G. Jensen | 2000 | Bov IF | 38.04 | 1:20.25 | 2:06.56 | 2:46.00 | |||
5 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.34 | 1:17.35 | 2:10.96 | 2:48.73 | |||
- | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 11, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.04 | 1:05.48 | 1:47.56 | 2:18.91 | |||
2 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 29.75 | 1:06.12 | 1:54.29 | 2:25.99 | |||
3 | Jakob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 30.49 | 1:07.87 | 1:53.04 | 2:26.13 | |||
4 | Laurits Sigaard | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.14 | 1:14.17 | 2:01.50 | 2:37.91 | |||
5 | Christian Oxenvad | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 35.88 | 1:17.86 | 2:05.23 | 2:39.95 | |||
6 | Henrik Reidt | 2002 | Sg Elbe Wedel | 36.33 | 1:18.60 | 2:04.94 | 2:42.26 | |||
7 | Dennis Hansen | 2002 | Bov IF | 35.97 | 1:19.08 | 2:04.04 | 2:42.52 | |||
8 | Mikkel Nissen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 35.46 | 1:23.77 | 2:16.03 | 2:59.70 | |||
9 | Mads Mandau | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 39.36 | 1:25.80 | 2:19.86 | 3:02.87 | |||
10 | Kasper Christiansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 42.02 | 1:31.21 | 2:25.82 | 3:07.96 | |||
- | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Asbjørn Guldager | 2002 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | ESB 150m | |||||
- | Christian Lorey | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | Ej samt. ber. v/150m | |||||
- | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Ej ryglig. ven. 100m | |||||
Løb 11, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.47 | 1:13.45 | 1:58.94 | 2:35.53 | |||
2 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.22 | 1:19.65 | 2:08.58 | 2:46.98 | |||
3 | Teodor Thuelund | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 36.56 | 1:22.07 | 2:10.58 | 2:46.99 | |||
4 | Magnus Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.93 | 1:22.23 | 2:14.29 | 2:49.91 | |||
5 | August Arup Neergaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 36.16 | 1:21.60 | 2:10.88 | 2:50.09 | |||
6 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 40.19 | 1:26.08 | 2:12.29 | 2:50.96 | |||
7 | Gustav Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.34 | 1:20.81 | 2:16.15 | 2:51.35 | |||
8 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 40.19 | 1:23.76 | 2:14.56 | 2:55.23 | |||
9 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.68 | 1:26.92 | 2:17.22 | 2:57.22 | |||
10 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.12 | 1:26.80 | 2:20.28 | 2:58.56 | |||
11 | Louie Hansen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 41.37 | 1:25.94 | 2:20.24 | 3:00.23 | |||
12 | William Folkmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.93 | 1:27.77 | 2:21.03 | 3:00.67 | |||
13 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 43.43 | 1:29.94 | 2:22.75 | 3:01.41 | |||
14 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 42.40 | 1:27.80 | 2:20.72 | 3:01.76 | |||
15 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 39.94 | 1:27.17 | 2:21.22 | 3:02.08 | |||
16 | Leon Karapatsios | 2004 | Sg-Bille Hamburg | 39.84 | 1:26.82 | 2:19.67 | 3:02.30 | |||
17 | David Johannes Dahl | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 40.44 | 1:28.46 | 2:22.20 | 3:03.47 | |||
18 | Oskar Mühring | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 44.14 | 1:31.40 | 2:31.95 | 3:14.62 | |||
19 | Marcus K. Nielsen | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 44.66 | 1:35.97 | 2:34.74 | 3:16.26 | |||
20 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 49.77 | 1:38.36 | 2:36.64 | 3:19.77 | |||
21 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 41.01 | 1:32.98 | 2:35.66 | 3:21.70 | |||
22 | Frederik Billesø Beck | 2008 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.73 | 1:33.03 | 2:37.64 | 3:25.40 | |||
23 | Alexander Okkerholm | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 51.01 | 1:44.52 | 2:49.27 | 3:33.57 | |||
24 | Tobias Hansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 48.71 | 1:43.28 | 2:46.06 | 3:35.13 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:56 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:25 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 12, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Bredal Larsen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 39.32 | 1:22.12 | |||||
2 | Nele Pawlowski | 2000 | Sg-Bille Hamburg | 38.24 | 1:22.42 | |||||
3 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 38.81 | 1:23.01 | |||||
4 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 39.79 | 1:24.03 | |||||
5 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 39.03 | 1:24.90 | |||||
6 | Jo Ann Larisch | 2002 | Sg-Bille Hamburg | 41.23 | 1:27.82 | |||||
7 | Thyra Thomsen | 2002 | Bov IF | 42.56 | 1:28.49 | |||||
8 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | Bov IF | 44.23 | 1:33.34 | |||||
9 | Selina Fink | 2001 | Sg-Bille Hamburg | 45.77 | 1:39.34 | |||||
- | Celine Frølich | 2002 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 12, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 35.42 | 1:15.44 | |||||
2 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 36.49 | 1:16.57 | |||||
3 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 37.67 | 1:18.68 | |||||
4 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 36.90 | 1:19.30 | |||||
5 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.74 | 1:20.03 | |||||
6 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.06 | 1:21.85 | |||||
7 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.02 | 1:22.14 | |||||
8 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 39.01 | 1:22.53 | |||||
9 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 39.04 | 1:22.58 | |||||
10 | Clara Carlquist | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 38.54 | 1:23.02 | |||||
11 | Elina Barthelmes | 2004 | Sg Elbe Wedel | 39.47 | 1:23.20 | |||||
12 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 39.15 | 1:23.22 | |||||
13 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 38.68 | 1:23.39 | |||||
13 | Hannah Sophia Grohmann | 2004 | Flensburg | 38.79 | 1:23.39 | |||||
15 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 39.64 | 1:24.88 | |||||
16 | Lena Maria Grohmann | 2004 | Flensburg | 40.18 | 1:25.34 | |||||
17 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 41.81 | 1:25.99 | |||||
18 | Jolin Steinhauf | 2004 | Sg-Bille Hamburg | 40.10 | 1:26.23 | |||||
19 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 41.00 | 1:26.99 | |||||
20 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 40.97 | 1:27.08 | |||||
21 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 43.35 | 1:30.49 | |||||
22 | Astrid M. Østergaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 42.52 | 1:30.84 | |||||
23 | Paula Marie Schneider | 2004 | Flensburg | 42.06 | 1:30.87 | |||||
24 | Emma Karlsson | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.24 | 1:35.26 | |||||
25 | Emilie Stubben | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 45.69 | 1:35.40 | |||||
26 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 45.16 | 1:36.13 | |||||
27 | Lea Wagner | 2004 | Flensburg | 45.44 | 1:37.30 | |||||
28 | Anne Horn | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 46.81 | 1:38.68 | |||||
29 | Katrine Kristensen | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 47.90 | 1:41.87 | |||||
30 | Louise Gemmer Klindt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 48.36 | 1:42.75 | |||||
31 | Sissel Jessen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 53.27 | 1:51.91 | |||||
32 | Lærke Iversen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 52.48 | 1:53.04 | |||||
33 | Isabella Knudsen | 2004 | Bov IF | 53.68 | 1:53.63 | |||||
34 | Leonora Druett | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 56.16 | 2:02.02 | |||||
- | Sofie Galsgaard Jensen | 2003 | Bov IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 12, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.11 | 1:20.48 | |||||
2 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.63 | 1:22.40 | |||||
3 | Mara Eggert | 2005 | Sg-Bille Hamburg | 39.85 | 1:23.66 | |||||
4 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 41.09 | 1:25.99 | |||||
5 | Emma S. Kristensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 41.50 | 1:27.02 | |||||
6 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 40.66 | 1:27.44 | |||||
7 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.71 | 1:27.79 | |||||
8 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 41.16 | 1:28.42 | |||||
9 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 42.71 | 1:28.54 | |||||
10 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.88 | 1:30.53 | |||||
11 | Jette Muusmann | 2005 | Bov IF | 43.19 | 1:30.87 | |||||
12 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.65 | 1:33.35 | |||||
13 | Alba Mantoni | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 44.77 | 1:33.43 | |||||
14 | Julie Philip | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.77 | 1:33.63 | |||||
15 | Finja Siegert | 2007 | Sg-Bille Hamburg | 44.16 | 1:33.66 | |||||
16 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.12 | 1:34.04 | |||||
17 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.84 | 1:35.09 | |||||
18 | Stella Demuth Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 45.03 | 1:35.11 | |||||
19 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 44.65 | 1:36.06 | |||||
20 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.61 | 1:36.73 | |||||
21 | Molly Sczzepanski | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 45.27 | 1:36.87 | |||||
22 | Nina Seirup | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 45.64 | 1:37.16 | |||||
23 | Anna Parbst | 2005 | Sg-Bille Hamburg | 49.69 | 1:42.41 | |||||
24 | Freya Isabel Christensen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 48.00 | 1:43.00 | |||||
25 | Alberte Fauerby | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 49.34 | 1:44.26 | |||||
26 | Celina Vaia Karapatsios | 2007 | Sg-Bille Hamburg | 50.32 | 1:45.72 | |||||
27 | Clara Lindstedt | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 51.52 | 1:49.24 | |||||
28 | Line Horn | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 52.43 | 1:50.26 | |||||
29 | Eszter Vad | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 52.19 | 1:51.10 | |||||
- | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | Ej samti berør 75m | |||||
- | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Flyben spark v. 50m | |||||
- | Maja Karlsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | 3 flyben spar v. 56m | |||||
- | Maja Rolighed | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | 2 flyben efter start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:25 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:19 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 12, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 36.37 | 1:16.17 | |||||
2 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 36.27 | 1:16.49 | |||||
3 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 37.08 | 1:17.46 | |||||
4 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.29 | 1:19.21 | |||||
5 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 36.83 | 1:19.53 | |||||
6 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.25 | 1:20.40 | |||||
Løb 12, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.27 | 1:19.21 | |||||
2 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.80 | 1:21.17 | |||||
3 | Mara Eggert | 2005 | Sg-Bille Hamburg | 38.82 | 1:23.25 | |||||
4 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 39.96 | 1:25.98 | |||||
5 | Emma S. Kristensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 40.92 | 1:26.77 | |||||
6 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 40.87 | 1:28.10 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:19 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:33 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 31.56 | 1:07.32 | |||||
2 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 34.19 | 1:11.85 | |||||
3 | Victor Kristensen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 33.46 | 1:13.43 | |||||
4 | Jonathan Bos | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 37.98 | 1:21.05 | |||||
5 | Simon G. Jensen | 2000 | Bov IF | 38.94 | 1:22.63 | |||||
6 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 41.77 | 1:30.60 | |||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.76 | 1:13.68 | |||||
2 | Asbjørn Guldager | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 35.22 | 1:14.42 | |||||
3 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.75 | 1:15.22 | |||||
4 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 37.23 | 1:18.46 | |||||
5 | Harald Riisager | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 38.37 | 1:20.19 | |||||
6 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.88 | 1:20.39 | |||||
7 | Karl August B. Balle | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 38.37 | 1:21.67 | |||||
8 | Anders Hvidt | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 39.26 | 1:22.43 | |||||
9 | Maximilian Kocemba | 2003 | Sg Elbe Wedel | 39.25 | 1:22.46 | |||||
10 | Henrik Reidt | 2002 | Sg Elbe Wedel | 40.09 | 1:23.79 | |||||
11 | Andreas Pedersen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 40.80 | 1:28.47 | |||||
12 | Mads Mandau | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 43.68 | 1:33.39 | |||||
13 | Vincent Hajto | 2003 | Sg-Bille Hamburg | 42.89 | 1:36.46 | |||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 35.84 | 1:16.03 | |||||
2 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 38.74 | 1:22.41 | |||||
3 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.37 | 1:22.58 | |||||
4 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.26 | 1:25.43 | |||||
5 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.57 | 1:26.16 | |||||
6 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | Bov IF | 40.25 | 1:26.31 | |||||
7 | Laurits Boserup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 41.76 | 1:28.60 | |||||
8 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.20 | 1:28.88 | |||||
9 | Teodor Thuelund | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 44.04 | 1:31.28 | |||||
10 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.69 | 1:31.80 | |||||
11 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 43.16 | 1:31.98 | |||||
12 | Florian Siegert | 2004 | Sg-Bille Hamburg | 42.89 | 1:32.65 | |||||
13 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.96 | 1:33.96 | |||||
14 | Leon Karapatsios | 2004 | Sg-Bille Hamburg | 44.47 | 1:34.88 | |||||
15 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.89 | 1:36.49 | |||||
16 | Calvin Gorniak | 2006 | Sg-Bille Hamburg | 43.72 | 1:37.40 | |||||
17 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.69 | 1:37.57 | |||||
18 | Jan-Malte Reimers | 2005 | Sg-Bille Hamburg | 47.58 | 1:38.47 | |||||
19 | Alexander Schmidt | 2004 | Bov IF | 49.26 | 1:41.84 | |||||
20 | Willas Kazhel | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 49.35 | 1:46.04 | |||||
21 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.50 | 1:46.67 | |||||
22 | Emil B. Mortensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 53.03 | 1:52.10 | |||||
23 | Lukas Nissen | 2006 | Bov IF | 54.25 | 1:53.01 | |||||
24 | David Hansen Hobolt | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 53.33 | 1:53.14 | |||||
25 | Oskar Mühring | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 54.87 | 1:53.47 | |||||
26 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 58.67 | 2:05.21 | |||||
27 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 1:01.18 | 2:08.62 | |||||
28 | Bertram Poser Jensen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 1:10.05 | 2:27.01 | |||||
- | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Ej samt. berør 25m | |||||
- | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | 2 Armtag under vand | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:33 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:26 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.76 | 1:12.88 | |||||
2 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.20 | 1:14.00 | |||||
3 | Asbjørn Guldager | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 35.76 | 1:15.14 | |||||
4 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 36.85 | 1:16.84 | |||||
5 | Harald Riisager | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.72 | 1:17.48 | |||||
6 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.14 | 1:22.35 | |||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 36.11 | 1:16.69 | |||||
2 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.93 | 1:21.40 | |||||
3 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.15 | 1:21.68 | |||||
4 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 38.99 | 1:22.23 | |||||
5 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | Bov IF | 39.41 | 1:24.27 | |||||
6 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.26 | 1:26.81 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:26 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:35 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nyborg Gulddamer | 0 | Nyborg Svømmeklub | 1:52.70 | ||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 28.06 | 28.06 | |||||||
Maria Bredal Larsen | 2002 | 28.72 | 56.78 | |||||||
Mette Bruun-Petersen | 2001 | 27.64 | 1:24.42 | |||||||
Iben Bak | 2001 | 28.28 | 1:52.70 | |||||||
2 | Erritsø Piger 1 | 0 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:56.81 | ||||||
Ida Raabjerg Møller | 2003 | 30.35 | 30.35 | |||||||
Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 30.34 | 1:00.69 | |||||||
Louise Jensen | 2003 | 28.15 | 1:28.84 | |||||||
Sofie Sjøgren | 2002 | 27.97 | 1:56.81 | |||||||
3 | Gentofte Piger 2 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 1:57.04 | ||||||
Viola Demuth Andersen | 2003 | 29.24 | 29.24 | |||||||
Clara Carlquist | 2003 | 28.87 | 58.11 | |||||||
Caroline Vang-Jensen | 2003 | 30.00 | 1:28.11 | |||||||
Cecilie C. Helmark | 2005 | 28.93 | 1:57.04 | |||||||
4 | Gentoftes Store Stygge | 0 | Gentofte Svømme Klub | 1:57.43 | ||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 29.19 | 29.19 | |||||||
Anne Sofie Evald | 2004 | 29.73 | 58.92 | |||||||
Josephine Holst Vinther | 2004 | 29.70 | 1:28.62 | |||||||
Astrid M. Østergaard | 2004 | 28.81 | 1:57.43 | |||||||
5 | Hovedstadens Piger 1 | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:57.88 | ||||||
Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 29.88 | 29.88 | |||||||
Malu Melody Christensen | 2006 | 29.47 | 59.35 | |||||||
Malou Soelberg | 2004 | 30.64 | 1:29.99 | |||||||
Coco Li Fuhrmann | 2006 | 27.89 | 1:57.88 | |||||||
6 | Haderslev Damer 1 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 1:58.28 | ||||||
Nele Schulze | 2004 | 27.78 | 27.78 | |||||||
Silje Petersen | 2002 | 29.13 | 56.91 | |||||||
Signe Frits Nielsen | 2002 | 30.54 | 1:27.45 | |||||||
Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 30.83 | 1:58.28 | |||||||
7 | Sg Bille Hamburg | 0 | Sg-Bille Hamburg | 1:59.35 | ||||||
Nastasja Dubinin | 2001 | 28.73 | 28.73 | |||||||
Lisa Andressen | 2004 | 30.76 | 59.49 | |||||||
Nele Boyens | 2003 | 30.34 | 1:29.83 | |||||||
Celina Vaia Karapatsios | 2007 | 29.52 | 1:59.35 | |||||||
8 | Hovedstadens Piger 2 | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:00.01 | ||||||
Ana Rosa Kragh | 2005 | 31.14 | 31.14 | |||||||
Falka Tind | 2006 | 30.09 | 1:01.23 | |||||||
Rebecca Petersen | 2005 | 28.99 | 1:30.22 | |||||||
Josefine Zebitz | 2004 | 29.79 | 2:00.01 | |||||||
9 | Gentofte Piger 3 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 2:01.11 | ||||||
Sara Emilie Nimb | 2002 | 29.57 | 29.57 | |||||||
Clara Toft | 2004 | 30.47 | 1:00.04 | |||||||
Kristine Nilsson Norby | 2005 | 30.73 | 1:30.77 | |||||||
Amalie Schou | 2003 | 30.34 | 2:01.11 | |||||||
10 | Frem Piger 1 | 0 | Frem Odense | 2:03.00 | ||||||
Jenny Cao | 2003 | 31.06 | 31.06 | |||||||
Mai Jørgensen | 2003 | 31.05 | 1:02.11 | |||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 30.12 | 1:32.23 | |||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 30.77 | 2:03.00 | |||||||
11 | Haderslev Damer 2 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:07.48 | ||||||
Mira Emilie Schmidt | 2003 | 32.28 | 32.28 | |||||||
Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 31.07 | 1:03.35 | |||||||
Didde Meyer | 2001 | 32.53 | 1:35.88 | |||||||
Amalie Averhoff Møbes | 2002 | 31.60 | 2:07.48 | |||||||
12 | Frem Piger 2 | 0 | Frem Odense | 2:08.98 | ||||||
Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 32.20 | 32.20 | |||||||
Veronika Krogh | 2004 | 33.18 | 1:05.38 | |||||||
Mathilde Stilund | 2005 | 32.81 | 1:38.19 | |||||||
Vivi Nguyen | 2001 | 30.79 | 2:08.98 | |||||||
13 | Gentofte Piger 4 | 0 | Gentofte Svømme Klub | 2:09.77 | ||||||
Isabella Victoria Nimb | 2004 | 31.85 | 31.85 | |||||||
Anna R. Strøbek | 2005 | 32.36 | 1:04.21 | |||||||
Rebecca Chur Fischer | 2005 | 33.01 | 1:37.22 | |||||||
Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 32.55 | 2:09.77 | |||||||
14 | Hovedstadens Piger 3 | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:10.12 | ||||||
Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 33.15 | 33.15 | |||||||
Nanette Skou Clausen | 2005 | 30.87 | 1:04.02 | |||||||
Isabella Pedersen | 2007 | 33.18 | 1:37.20 | |||||||
Laura Vangkilde | 2004 | 32.92 | 2:10.12 | |||||||
15 | Power Girls | 0 | Bov IF | 2:11.72 | ||||||
Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | 32.67 | 32.67 | |||||||
Cheyenne Erdmann | 2004 | 33.85 | 1:06.52 | |||||||
Thyra Thomsen | 2002 | 32.75 | 1:39.27 | |||||||
Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | 32.45 | 2:11.72 | |||||||
16 | Erritsø Piger 2 | 0 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:13.06 | ||||||
Clara Lynggaard | 2002 | 30.94 | 30.94 | |||||||
Emma Karlsson | 2003 | 33.80 | 1:04.74 | |||||||
Rose Pernille Simon | 2004 | 33.86 | 1:38.60 | |||||||
Emily Nygaard Jensen | 2003 | 34.46 | 2:13.06 | |||||||
17 | Hovedstadens Piger 4 | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.65 | ||||||
Sofie Amalie Krag | 2006 | 34.39 | 34.39 | |||||||
Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 33.63 | 1:08.02 | |||||||
Matilde Maagøe | 2007 | 33.27 | 1:41.29 | |||||||
Agnete Høyer | 2005 | 34.36 | 2:15.65 | |||||||
18 | Big Girls | 0 | Bov IF | 2:18.85 | ||||||
Sofie Galsgaard Jensen | 2003 | 34.52 | 34.52 | |||||||
Line Hempel | 2005 | 36.07 | 1:10.59 | |||||||
Jette Muusmann | 2005 | 34.29 | 1:44.88 | |||||||
Lucca Mikkelsen | 2002 | 33.97 | 2:18.85 | |||||||
19 | Hovedstadens Piger 5 | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.37 | ||||||
Julie Philip | 2007 | 34.93 | 34.93 | |||||||
Sara Kaarup Andersen | 2006 | 34.34 | 1:09.27 | |||||||
Zoe Overby Traberg | 2006 | 35.07 | 1:44.34 | |||||||
Mathilde Møller | 2007 | 36.03 | 2:20.37 | |||||||
20 | Nyborg Lovely Ladies | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:32.89 | ||||||
Thea Lund Petersen | 1998 | 28.79 | 28.79 | |||||||
Frida Steen Mühring | 2009 | 46.69 | 1:15.48 | |||||||
Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 42.99 | 1:58.47 | |||||||
Cathrine Høst | 2004 | 34.42 | 2:32.89 | |||||||
21 | Erritsø Piger 3 | 0 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:33.11 | ||||||
Caroline van Vliet | 2006 | 37.59 | 37.59 | |||||||
Anna Madsby Rohde | 2005 | 36.60 | 1:14.19 | |||||||
Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | 41.81 | 1:56.00 | |||||||
Alberte Fauerby | 2005 | 37.11 | 2:33.11 | |||||||
22 | Nyborg Havfruer | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:33.68 | ||||||
Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 31.41 | 31.41 | |||||||
Signe Christiansen | 2008 | 52.32 | 1:23.73 | |||||||
Eszter Vad | 2007 | 40.26 | 2:03.99 | |||||||
Maja Johanne Pedersen | 2005 | 29.69 | 2:33.68 | |||||||
23 | Nyborg Powerpuff Piger | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:35.16 | ||||||
Mathilde Nissen | 2004 | 36.61 | 36.61 | |||||||
Randi Jørgensen | 2002 | 31.35 | 1:07.96 | |||||||
Oceane Cailho | 2008 | 58.39 | 2:06.35 | |||||||
Nina Seirup | 2005 | 28.81 | 2:35.16 | |||||||
24 | Nyborg Fartstriber | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:35.77 | ||||||
Maria Bebe Hansen | 2004 | 30.66 | 30.66 | |||||||
Nanna Steen Mühring | 2009 | 54.37 | 1:25.03 | |||||||
Freya Isabel Christensen | 2005 | 36.96 | 2:01.99 | |||||||
Barbara Ammentorp | 2003 | 33.78 | 2:35.77 | |||||||
25 | Erritsø Piger 4 | 0 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:42.78 | ||||||
Sissel Jessen | 2004 | 36.56 | 36.56 | |||||||
Leonora Druett | 2004 | 47.33 | 1:23.89 | |||||||
Maja Rolighed | 2005 | 37.44 | 2:01.33 | |||||||
Lærke Iversen | 2003 | 41.45 | 2:42.78 | |||||||
26 | Nyborg Lynhurtige Piger | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:47.39 | ||||||
Clara Lindstedt | 2006 | 42.70 | 42.70 | |||||||
Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | 37.72 | 1:20.42 | |||||||
Klara Kaysen | 2008 | 55.72 | 2:16.14 | |||||||
Sofie Kaysen | 2004 | 31.25 | 2:47.39 | |||||||
- | Hovedstadens Piger 6 | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Sara Kaarup Andersen | 2006 | |||||||||
Julie Philip | 2007 | |||||||||
Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | |||||||||
Zoe Overby Traberg | 2006 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:35 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 15, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Haderslev Herrer 1 | 0 | 1:41.89 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:40.70 | |||||||||
Frederik Oxenvad | 1999 | 25.22 | 25.22 | |||||||
Steffen Vesterø Uldal | 1999 | 25.82 | 51.04 | |||||||
Victor Kristensen | 1999 | 25.93 | 1:16.97 | |||||||
Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 24.92 | 1:41.89 | |||||||
2 | Hovedstadens Drenge 1 | 2003 | 1:44.41 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:43.51 | |||||||||
Joshua P. Sidebotham | 2003 | 27.69 | 27.69 | |||||||
Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 25.23 | 52.92 | |||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 25.57 | 1:18.49 | |||||||
Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 25.92 | 1:44.41 | |||||||
3 | Haderslev Herrer 2 | 0 | 1:45.34 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:46.60 | |||||||||
Emil Knudsen | 1999 | 26.83 | 26.83 | |||||||
Asbjørn Guldager | 2002 | 26.53 | 53.36 | |||||||
Thomas Christiansen | 1999 | 26.18 | 1:19.54 | |||||||
Mads Stamholt | 2003 | 25.80 | 1:45.34 | |||||||
4 | Erritsø Drenge 1 | 0 | 1:50.43 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Lukas Jeppesen | 2001 | 24.99 | 24.99 | |||||||
Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 28.89 | 53.88 | |||||||
Laurits Sigaard | 2003 | 29.88 | 1:23.76 | |||||||
Lucas Grinderslev | 2001 | 26.67 | 1:50.43 | |||||||
5 | Frem Herrer | 0 | 1:52.40 | |||||||
Frem Odense | 2:00.07 | |||||||||
Jakob Tietgen | 2002 | 26.22 | 26.22 | |||||||
Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | 31.26 | 57.48 | |||||||
Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 28.03 | 1:25.51 | |||||||
William Vig Stærmose | 2002 | 26.89 | 1:52.40 | |||||||
6 | Gentofte Gas | 0 | 1:55.65 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:54.00 | |||||||||
Anders Hvidt | 2002 | 29.19 | 29.19 | |||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 26.95 | 56.14 | |||||||
Christoffer Skinhøj | 2003 | 29.47 | 1:25.61 | |||||||
August Arup Neergaard | 2005 | 30.04 | 1:55.65 | |||||||
7 | Power Boys | 0 | 2:00.32 | |||||||
Bov IF | 2:04.77 | |||||||||
Dennis Hansen | 2002 | 30.15 | 30.15 | |||||||
Frederik Schimann Hansen | 2003 | 30.54 | 1:00.69 | |||||||
Simon G. Jensen | 2000 | 29.87 | 1:30.56 | |||||||
Marius V. Kjærsgaard | 2004 | 29.76 | 2:00.32 | |||||||
8 | Gentofte Drenge 2 | 0 | 2:00.71 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:00.00 | |||||||||
Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 29.57 | 29.57 | |||||||
Harald Riisager | 2003 | 30.25 | 59.82 | |||||||
Oskar Clausen | 2004 | 30.03 | 1:29.85 | |||||||
Karl August B. Balle | 2003 | 30.86 | 2:00.71 | |||||||
9 | Hovedstadens Drenge 2 | 2003 | 2:02.13 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:53.07 | |||||||||
Mads Møller | 2005 | 29.46 | 29.46 | |||||||
Tobias Gammelvind | 2004 | 29.88 | 59.34 | |||||||
Magnus Steen Andersen | 2006 | 31.67 | 1:31.01 | |||||||
Gustav Steen Andersen | 2006 | 31.12 | 2:02.13 | |||||||
10 | Erritsø Drenge 2 | 0 | 2:04.24 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Christian Lorey | 2003 | 28.46 | 28.46 | |||||||
Peter Rom Poulsen | 2005 | 30.54 | 59.00 | |||||||
Mathias Jørgensen | 2002 | 30.16 | 1:29.16 | |||||||
Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | 35.08 | 2:04.24 | |||||||
11 | Gentofte Drenge 3 | 0 | 2:07.24 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:03.25 | |||||||||
Leonard Steen Jensen | 2003 | 30.76 | 30.76 | |||||||
August Taul | 2006 | 30.81 | 1:01.57 | |||||||
William Hoffmann Hyldig | 2004 | 32.93 | 1:34.50 | |||||||
Carl Emil Lundgaard | 2005 | 32.74 | 2:07.24 | |||||||
12 | Nyborgensiske Gulddrenge | 0 | 2:12.41 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:15.00 | |||||||||
Andreas Pedersen | 2003 | 28.93 | 28.93 | |||||||
Mikkel Nissen | 2002 | 28.67 | 57.60 | |||||||
Alexander Okkerholm | 2005 | 35.18 | 1:32.78 | |||||||
Emil B. Mortensen | 2006 | 39.63 | 2:12.41 | |||||||
13 | Hovedstadens Drenge 3 | 2004 | 2:13.36 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:03.67 | |||||||||
Gustav Abildgaard | 2005 | 33.35 | 33.35 | |||||||
Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 34.33 | 1:07.68 | |||||||
Mikkel Andersen | 2005 | 30.91 | 1:38.59 | |||||||
William Folkmann | 2006 | 34.77 | 2:13.36 | |||||||
14 | Nyborg Gunpower | 0 | 2:24.20 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:45.00 | |||||||||
Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 33.41 | 33.41 | |||||||
Frey Nielsen Memborg | 2010 | 46.03 | 1:19.44 | |||||||
Teodor Thuelund | 2005 | 31.35 | 1:50.79 | |||||||
Oskar Mühring | 2006 | 33.41 | 2:24.20 | |||||||
15 | Nyborg Kanonkonger | 0 | 2:28.94 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:35.00 | |||||||||
Jonas Lykke Sandison | 2004 | 27.58 | 27.58 | |||||||
Alexander Kirk | 2008 | 52.33 | 1:19.91 | |||||||
Johan Lundsgaard Palm | 2008 | 42.38 | 2:02.29 | |||||||
Nicolai Andersen | 1998 | 26.65 | 2:28.94 | |||||||
16 | Nyborg Hulkpower | 0 | 2:32.47 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:45.00 | |||||||||
Frederik Nielsen | 2006 | 35.05 | 35.05 | |||||||
Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 36.11 | 1:11.16 | |||||||
Bertram Poser Jensen | 2008 | 43.89 | 1:55.05 | |||||||
Tobias Hansen | 2005 | 37.42 | 2:32.47 | |||||||
17 | Nyborg Ironmans | 0 | 2:45.63 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:55.00 | |||||||||
Nikolaj Kobbernagel | 2007 | 42.13 | 42.13 | |||||||
Willas Kazhel | 2006 | 1:22.22 | 2:04.35 | |||||||
Lukas Skov Christiansen | 2005 | 41.28 | 2:45.63 | |||||||
Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | 2:45.63 | ||||||||
- | Hovedstadens Drenge 4 | 2005 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:11.77 | |||||||||
Magnus Steen Andersen | 2006 | |||||||||
Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | |||||||||
Gustav Abildgaard | 2005 | |||||||||
Matthias Slot | 2005 | DNS | ||||||||
- | Hovedstadens Drenge 5 | 2006 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:17.99 | |||||||||
William Folkmann | 2006 | |||||||||
Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | |||||||||
Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | |||||||||
Tristan Jensen | 2006 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 13:43 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 16, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 30.55 | ||||||
2 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 31.39 | ||||||
3 | Jennifer Haslinger | 2001 | Sg-Bille Hamburg | 32.79 | ||||||
4 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 33.03 | ||||||
5 | Celine Stehn | 2001 | Sg-Bille Hamburg | 34.11 | ||||||
6 | Nastasja Dubinin | 2001 | Sg-Bille Hamburg | 34.79 | ||||||
6 | Silje Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 34.79 | ||||||
8 | Sara Emilie Nimb | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 34.98 | ||||||
9 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 35.06 | ||||||
10 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 36.47 | ||||||
11 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 40.27 | ||||||
12 | Shakira Sue Steinhauf | 2002 | Sg-Bille Hamburg | 40.76 | ||||||
- | Celine Frølich | 2002 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 16, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.46 | ||||||
2 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 31.75 | ||||||
3 | Astrid M. Østergaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.75 | ||||||
4 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.86 | ||||||
5 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 32.87 | ||||||
6 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.22 | ||||||
7 | Clara Carlquist | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 34.53 | ||||||
8 | Ida Raabjerg Møller | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.26 | ||||||
9 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 35.96 | ||||||
10 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 36.96 | ||||||
11 | Nele Boyens | 2003 | Sg-Bille Hamburg | 37.66 | ||||||
12 | Ida Friis Falkenberg | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 38.48 | ||||||
13 | Sofie Kaysen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 39.52 | ||||||
14 | Sofie Galsgaard Jensen | 2003 | Bov IF | 40.87 | ||||||
15 | Veronika Krogh | 2004 | Frem Odense | 40.99 | ||||||
16 | Emilie Stubben | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 41.38 | ||||||
17 | Stine Hansen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.27 | ||||||
18 | Anne Horn | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 43.91 | ||||||
19 | Louise Gemmer Klindt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 47.69 | ||||||
20 | Isabella Knudsen | 2004 | Bov IF | 53.11 | ||||||
- | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Josephine Larsen | 2004 | Frem Odense | DNS | ||||||
Løb 16, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 33.81 | ||||||
2 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.10 | ||||||
3 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.35 | ||||||
4 | Cecilie C. Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 35.00 | ||||||
5 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 36.59 | ||||||
6 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 36.91 | ||||||
7 | Mara Eggert | 2005 | Sg-Bille Hamburg | 36.95 | ||||||
8 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.08 | ||||||
9 | Emilia Clara Lindberg | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 38.43 | ||||||
10 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 38.87 | ||||||
11 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 39.31 | ||||||
12 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 39.46 | ||||||
13 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.21 | ||||||
14 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.39 | ||||||
15 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.46 | ||||||
16 | Jette Muusmann | 2005 | Bov IF | 40.79 | ||||||
17 | Asta Hindborg | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.00 | ||||||
18 | Patricia Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 41.17 | ||||||
19 | Julie Philip | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.03 | ||||||
20 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.28 | ||||||
21 | Line Hempel | 2005 | Bov IF | 42.53 | ||||||
22 | Alina Carow | 2006 | Sg-Bille Hamburg | 44.61 | ||||||
23 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 45.07 | ||||||
24 | Sophie Andressen | 2006 | Sg-Bille Hamburg | 45.30 | ||||||
25 | Sofie Keller | 2005 | Bov IF | 47.68 | ||||||
26 | Maja Karlsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 48.21 | ||||||
27 | Catharina Paulsen | 2005 | Bov IF | 49.21 | ||||||
28 | Line Horn | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 50.43 | ||||||
29 | Marta Jegel | 2008 | Sg-Bille Hamburg | 50.56 | ||||||
30 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 54.64 | ||||||
31 | Oceane Cailho | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 54.73 | ||||||
32 | Frida Steen Mühring | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 55.56 | ||||||
33 | Nanna Steen Mühring | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 59.44 | ||||||
34 | Klara Kaysen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 1:08.67 | ||||||
- | Nina Seirup | 2005 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Ej forsat bev. 25m | |||||
- | Signe Christiansen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Sv. ryg på maven | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 20:05 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 16, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 30.80 | ||||||
2 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 30.96 | ||||||
3 | Jennifer Haslinger | 2001 | Sg-Bille Hamburg | 32.40 | ||||||
4 | Celine Stehn | 2001 | Sg-Bille Hamburg | 33.05 | ||||||
5 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 33.17 | ||||||
6 | Nastasja Dubinin | 2001 | Sg-Bille Hamburg | 33.86 | ||||||
Løb 16, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.40 | ||||||
2 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 31.57 | ||||||
3 | Astrid M. Østergaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.01 | ||||||
4 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 32.49 | ||||||
5 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.95 | ||||||
6 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 33.03 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:05 |
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 13:43 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 17, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 27.95 | ||||||
2 | Lukas Jeppesen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.34 | ||||||
3 | Lucas Grinderslev | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.62 | ||||||
4 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 32.57 | ||||||
- | Kasper Vitten | 1995 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 17, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.05 | ||||||
2 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 30.58 | ||||||
3 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 31.09 | ||||||
4 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 31.52 | ||||||
5 | Asbjørn Guldager | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 31.61 | ||||||
6 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.90 | ||||||
7 | Christian Lorey | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.30 | ||||||
8 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 32.72 | ||||||
9 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.84 | ||||||
10 | Maximilian Kocemba | 2003 | Sg Elbe Wedel | 34.17 | ||||||
11 | Andreas Pedersen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 34.56 | ||||||
12 | Christian Oxenvad | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 35.01 | ||||||
13 | Frederik Schimann Hansen | 2003 | Bov IF | 35.28 | ||||||
14 | Mikkel Nissen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 37.01 | ||||||
15 | Emil Hansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 39.20 | ||||||
Løb 17, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 33.29 | ||||||
2 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.11 | ||||||
3 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.00 | ||||||
4 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.98 | ||||||
5 | August Arup Neergaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 36.01 | ||||||
6 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 36.14 | ||||||
7 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | Bov IF | 37.27 | ||||||
8 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.45 | ||||||
9 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 39.70 | ||||||
10 | David Johannes Dahl | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 42.27 | ||||||
11 | Marcus K. Nielsen | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 43.00 | ||||||
12 | Noah Hildebrandt | 2004 | Sg-Bille Hamburg | 43.26 | ||||||
13 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 43.46 | ||||||
14 | Andrej EllenschlŠger | 2007 | Sg-Bille Hamburg | 45.57 | ||||||
15 | Alexander Okkerholm | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 45.99 | ||||||
16 | Alexander Schmidt | 2004 | Bov IF | 47.84 | ||||||
17 | Jan-Malte Reimers | 2005 | Sg-Bille Hamburg | 51.59 | ||||||
18 | Andreas Bahnsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 51.69 | ||||||
19 | Tobias Hansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 51.78 | ||||||
20 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 54.25 | ||||||
21 | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 54.94 | ||||||
22 | Alexander Kirk | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 59.17 | ||||||
- | Frederik Billesø Beck | 2008 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
- | Frey Nielsen Memborg | 2010 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Ingen berør 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 20:12 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 17, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 27.33 | ||||||
2 | Lukas Jeppesen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 28.72 | ||||||
3 | Lucas Grinderslev | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.60 | ||||||
4 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 31.90 | ||||||
Løb 17, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.79 | ||||||
2 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 30.58 | ||||||
3 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 30.80 | ||||||
4 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 30.84 | ||||||
5 | Asbjørn Guldager | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 31.32 | ||||||
6 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.61 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:12 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 14:18 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 18, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 30.81 | 1:03.49 | 1:36.34 | 2:08.62 | |||
2 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 30.88 | 1:03.87 | 1:36.81 | 2:08.77 | |||
3 | Julie Oxenvad | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 30.88 | 1:03.90 | 1:37.24 | 2:10.08 | |||
4 | Kyra Schlemminger | 2001 | Sg-Bille Hamburg | 33.18 | 1:09.53 | 1:47.66 | 2:25.44 | |||
5 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | Bov IF | 34.18 | 1:12.94 | 1:53.35 | 2:31.98 | |||
6 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 33.92 | 1:12.47 | 1:52.30 | 2:32.40 | |||
7 | Marie Walz | 2002 | Sg-Bille Hamburg | 34.35 | 1:13.26 | 1:53.58 | 2:33.00 | |||
8 | Lucca Mikkelsen | 2002 | Bov IF | 38.52 | 1:21.22 | 2:05.52 | 2:49.10 | |||
9 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 36.92 | 1:20.07 | 2:05.23 | 2:49.90 | |||
Løb 18, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 31.41 | 1:07.45 | 1:43.52 | 2:16.79 | |||
2 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.41 | 1:08.03 | 1:43.47 | 2:17.20 | |||
3 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.96 | 1:08.17 | 1:44.35 | 2:19.71 | |||
4 | Astrid M. Østergaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.29 | 1:08.34 | 1:45.02 | 2:20.29 | |||
5 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 33.09 | 1:08.86 | 1:45.24 | 2:21.12 | |||
6 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.09 | 1:09.58 | 1:46.43 | 2:21.20 | |||
7 | Lena Maria Grohmann | 2004 | Flensburg | 32.27 | 1:08.02 | 1:45.48 | 2:21.84 | |||
8 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.58 | 1:09.86 | 1:46.35 | 2:21.99 | |||
9 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 33.77 | 1:11.77 | 1:50.42 | 2:26.19 | |||
10 | Hannah Sophia Grohmann | 2004 | Flensburg | 33.84 | 1:11.32 | 1:49.78 | 2:26.38 | |||
11 | Ida Raabjerg Møller | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.78 | 1:11.57 | 1:49.63 | 2:27.12 | |||
12 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.96 | 1:11.59 | 1:49.98 | 2:28.00 | |||
13 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 32.95 | 1:10.19 | 1:49.31 | 2:28.29 | |||
14 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 34.38 | 1:12.44 | 1:51.16 | 2:28.35 | |||
15 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 34.12 | 1:12.54 | 1:51.23 | 2:29.61 | |||
16 | Lea Wagner | 2004 | Flensburg | 34.86 | 1:13.71 | 1:54.78 | 2:34.50 | |||
17 | Lisa Andressen | 2004 | Sg-Bille Hamburg | 34.19 | 1:14.75 | 1:56.03 | 2:35.19 | |||
18 | Cheyenne Erdmann | 2004 | Bov IF | 36.23 | 1:16.33 | 1:57.45 | 2:36.81 | |||
19 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 37.01 | 1:17.77 | 1:59.09 | 2:37.94 | |||
20 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 36.19 | 1:16.77 | 1:59.26 | 2:40.53 | |||
21 | Rose Pernille Simon | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.76 | 1:21.57 | 2:04.74 | 2:48.20 | |||
22 | Laura Riber Memborg | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 38.64 | 1:22.72 | 2:07.19 | 2:49.58 | |||
23 | Mathilde Nissen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 40.40 | 1:25.17 | 2:12.77 | 2:59.55 | |||
- | Josephine Larsen | 2004 | Frem Odense | DNS | ||||||
Løb 18, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie C. Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 32.83 | 1:09.60 | 1:47.43 | 2:20.91 | |||
2 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.12 | 1:09.86 | 1:47.68 | 2:21.11 | |||
3 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.72 | 1:14.31 | 1:52.46 | 2:27.77 | |||
4 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.04 | 1:12.08 | 1:51.28 | 2:28.55 | |||
5 | Alba Mantoni | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.33 | 1:16.90 | 1:58.46 | 2:36.49 | |||
6 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 36.20 | 1:16.16 | 1:58.02 | 2:37.02 | |||
7 | Emma S. Kristensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 35.10 | 1:15.89 | 1:57.29 | 2:37.18 | |||
8 | Stella Demuth Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 37.10 | 1:17.08 | 1:58.14 | 2:37.97 | |||
9 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.97 | 1:17.97 | 1:58.96 | 2:39.18 | |||
10 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 36.18 | 1:17.61 | 2:00.50 | 2:41.63 | |||
11 | Molly Sczzepanski | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.36 | 1:20.14 | 2:01.99 | 2:42.26 | |||
12 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.51 | 1:21.02 | 2:02.71 | 2:43.95 | |||
13 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.90 | 1:22.21 | 2:05.68 | 2:44.61 | |||
14 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.59 | 1:22.62 | 2:05.87 | 2:46.25 | |||
15 | Isabella Pedersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.69 | 1:22.93 | 2:06.91 | 2:47.78 | |||
16 | Julie Philip | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.24 | 1:24.30 | 2:08.22 | 2:48.38 | |||
17 | Asta Hindborg | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.71 | 1:21.85 | 2:07.23 | 2:48.59 | |||
18 | Anne Stamholt | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 40.58 | 1:24.49 | 2:08.36 | 2:48.98 | |||
19 | Celina Vaia Karapatsios | 2007 | Sg-Bille Hamburg | 37.28 | 1:22.45 | 2:06.80 | 2:49.82 | |||
20 | Line Hempel | 2005 | Bov IF | 38.71 | 1:23.31 | 2:07.71 | 2:51.12 | |||
21 | Johanne Hummelmose | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.04 | 1:21.91 | 2:07.35 | 2:52.22 | |||
22 | Kaja Neuwerk | 2006 | Sg Elbe Wedel | 37.61 | 1:21.45 | 2:09.16 | 2:55.26 | |||
23 | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 40.32 | 1:26.54 | 2:13.07 | 2:55.79 | |||
24 | Clara Gšldner | 2006 | Sg-Bille Hamburg | 39.94 | 1:26.69 | 2:13.62 | 2:57.21 | |||
25 | Sofie Keller | 2005 | Bov IF | 41.99 | 1:29.18 | 2:17.17 | 3:03.21 | |||
26 | Sophie Andressen | 2006 | Sg-Bille Hamburg | 41.25 | 1:29.62 | 2:19.17 | 3:06.65 | |||
27 | Freya Isabel Christensen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 42.70 | 1:30.75 | 2:21.02 | 3:09.58 | |||
28 | Anna Parbst | 2005 | Sg-Bille Hamburg | 43.19 | 1:31.40 | 2:20.95 | 3:10.35 | |||
29 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 46.71 | 1:38.66 | 2:31.69 | 3:17.72 | |||
30 | Clara Lindstedt | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 44.33 | 1:35.66 | 2:30.40 | 3:18.68 | |||
31 | Frida Steen Mühring | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 57.01 | 2:03.65 | 3:09.46 | 4:16.60 | |||
32 | Nanna Steen Mühring | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 1:00.59 | 2:07.69 | 3:21.70 | 4:30.70 | |||
- | Amelie Biebau | 2005 | Sg Elbe Wedel | DSQ | Ingen ber. v/125m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:18 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 14:48 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 19, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 27.92 | 58.59 | 1:29.73 | 2:01.38 | |||
2 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 31.86 | 1:06.90 | 1:43.07 | 2:18.34 | |||
3 | Jonathan Bos | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 32.34 | 1:07.68 | 1:43.70 | 2:19.28 | |||
Løb 19, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 29.53 | 1:01.35 | 1:33.40 | 2:03.69 | |||
2 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 29.43 | 1:01.82 | 1:34.05 | 2:05.09 | |||
3 | Anders Hvidt | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 31.31 | 1:04.75 | 1:39.98 | 2:15.08 | |||
4 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.84 | 1:07.77 | 1:44.34 | 2:20.35 | |||
5 | Christian Oxenvad | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 32.54 | 1:08.95 | 1:46.25 | 2:20.77 | |||
6 | Dennis Hansen | 2002 | Bov IF | 32.64 | 1:08.91 | 1:45.91 | 2:22.77 | |||
7 | Henrik Reidt | 2002 | Sg Elbe Wedel | 33.73 | 1:10.61 | 1:48.66 | 2:25.95 | |||
8 | Felix Biebau | 2003 | Sg Elbe Wedel | 34.14 | 1:12.59 | 1:52.86 | 2:31.30 | |||
9 | Andreas Pedersen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 31.97 | 1:10.24 | 1:51.71 | 2:32.63 | |||
10 | Mathias Jørgensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.32 | 1:15.57 | 1:55.94 | 2:35.96 | |||
11 | Kasper Christiansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 36.28 | 1:18.60 | 2:02.94 | 2:43.02 | |||
- | Laurits Sigaard | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNF | ||||||
- | Frederik Schimann Hansen | 2003 | Bov IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 19, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.85 | 1:08.85 | 1:44.39 | 2:18.75 | |||
2 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.10 | 1:09.61 | 1:46.16 | 2:21.52 | |||
3 | Oskar Clausen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 33.35 | 1:10.21 | 1:46.89 | 2:23.11 | |||
4 | Magnus Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.80 | 1:11.22 | 1:48.86 | 2:24.92 | |||
5 | Gustav Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.37 | 1:11.51 | 1:49.56 | 2:25.91 | |||
6 | August Arup Neergaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 35.70 | 1:16.72 | 1:55.27 | 2:35.33 | |||
7 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 36.11 | 1:16.25 | 1:56.88 | 2:37.27 | |||
8 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.71 | 1:17.89 | 1:59.11 | 2:38.20 | |||
9 | William Folkmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.72 | 1:19.66 | 2:01.49 | 2:39.33 | |||
10 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.82 | 1:18.76 | 2:01.87 | 2:40.80 | |||
11 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 37.64 | 1:19.59 | 2:02.16 | 2:42.07 | |||
12 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.92 | 1:19.24 | 2:01.80 | 2:42.18 | |||
13 | Louie Hansen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.96 | 1:20.19 | 2:03.35 | 2:43.05 | |||
14 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 35.48 | 1:16.54 | 2:01.59 | 2:43.19 | |||
15 | Nikolai Malmskov-Hartvig | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.27 | 1:34.30 | 2:24.31 | 3:08.49 | |||
16 | Sebastian Rahr | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 41.70 | 2:22.68 | 3:08.65 | 3:08.65 | |||
17 | Calvin Gorniak | 2006 | Sg-Bille Hamburg | 41.20 | 1:32.93 | 2:28.57 | 3:19.62 | |||
18 | Emil B. Mortensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 44.39 | 1:36.51 | 2:30.66 | 3:21.19 | |||
19 | Andreas Bahnsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 44.55 | 1:37.45 | 2:32.24 | 3:26.45 | |||
20 | Nico Schulz | 2004 | Sg-Bille Hamburg | 48.34 | 1:42.63 | 2:40.14 | 3:33.67 | |||
21 | Andrej EllenschlŠger | 2007 | Sg-Bille Hamburg | 47.69 | 1:45.60 | 2:46.72 | 3:42.99 | |||
22 | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 53.42 | 1:51.21 | 2:50.63 | 3:44.12 | |||
23 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | Nyborg Svømmeklub | 56.06 | 2:01.12 | 3:06.71 | 3:54.12 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:48 |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:07 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 20, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nele Pawlowski | 2000 | Sg-Bille Hamburg | 36.23 | ||||||
2 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 36.80 | ||||||
3 | Maria Bredal Larsen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 37.29 | ||||||
4 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 37.93 | ||||||
5 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 38.43 | ||||||
6 | Clara Lynggaard | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.89 | ||||||
7 | Jo Ann Larisch | 2002 | Sg-Bille Hamburg | 39.56 | ||||||
8 | Celine Stehn | 2001 | Sg-Bille Hamburg | 39.63 | ||||||
9 | Sofie Sjøgren | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.92 | ||||||
10 | Thyra Thomsen | 2002 | Bov IF | 40.07 | ||||||
11 | Kyra Schlemminger | 2001 | Sg-Bille Hamburg | 40.26 | ||||||
12 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | Bov IF | 42.32 | ||||||
13 | Selina Fink | 2001 | Sg-Bille Hamburg | 44.83 | ||||||
- | Celine Frølich | 2002 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mette Bruun-Petersen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 20, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 35.57 | ||||||
2 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 35.82 | ||||||
3 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.00 | ||||||
4 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 36.44 | ||||||
5 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.74 | ||||||
6 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.02 | ||||||
7 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 37.15 | ||||||
8 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 37.40 | ||||||
9 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 37.56 | ||||||
10 | Hannah Sophia Grohmann | 2004 | Flensburg | 38.14 | ||||||
11 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 38.82 | ||||||
12 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 38.83 | ||||||
13 | Rose Pernille Simon | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.90 | ||||||
14 | Lena Maria Grohmann | 2004 | Flensburg | 39.04 | ||||||
15 | Jolin Steinhauf | 2004 | Sg-Bille Hamburg | 39.15 | ||||||
16 | Paula Marie Schneider | 2004 | Flensburg | 39.42 | ||||||
17 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.87 | ||||||
18 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 40.07 | ||||||
19 | Luna Holm Møller | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.88 | ||||||
20 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 41.25 | ||||||
21 | Emma Karlsson | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.53 | ||||||
22 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 43.81 | ||||||
23 | Emilie Stubben | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 44.09 | ||||||
24 | Anne Horn | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 44.15 | ||||||
25 | Veronika Krogh | 2004 | Frem Odense | 44.92 | ||||||
26 | Katrine Kristensen | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 45.01 | ||||||
27 | Sofie Kaysen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 45.52 | ||||||
28 | Sofie Galsgaard Jensen | 2003 | Bov IF | 46.05 | ||||||
29 | Emily Nygaard Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 46.13 | ||||||
30 | Cheyenne Erdmann | 2004 | Bov IF | 47.66 | ||||||
31 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 47.69 | ||||||
32 | Louise Gemmer Klindt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 47.97 | ||||||
33 | Ida Friis Falkenberg | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 48.83 | ||||||
34 | Sissel Jessen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 49.37 | ||||||
35 | Lærke Iversen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 51.60 | ||||||
36 | Isabella Knudsen | 2004 | Bov IF | 53.24 | ||||||
37 | Leonora Druett | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 55.01 | ||||||
38 | Laura Riber Memborg | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 56.44 | ||||||
Løb 20, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.45 | ||||||
2 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.81 | ||||||
3 | Mara Eggert | 2005 | Sg-Bille Hamburg | 38.51 | ||||||
4 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 39.27 | ||||||
5 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 40.57 | ||||||
6 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 40.93 | ||||||
7 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.23 | ||||||
8 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 41.79 | ||||||
9 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.98 | ||||||
10 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 42.71 | ||||||
11 | Jette Muusmann | 2005 | Bov IF | 42.79 | ||||||
12 | Finja Siegert | 2007 | Sg-Bille Hamburg | 42.91 | ||||||
13 | Patricia Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 43.27 | ||||||
14 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.00 | ||||||
15 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.09 | ||||||
16 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.28 | ||||||
17 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.57 | ||||||
18 | Anna Madsby Rohde | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.59 | ||||||
19 | Emilia Clara Lindberg | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 45.82 | ||||||
20 | Isabella Pedersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.44 | ||||||
21 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.48 | ||||||
22 | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 47.83 | ||||||
23 | Maja Rolighed | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 48.71 | ||||||
24 | Clara Lindstedt | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 50.05 | ||||||
25 | Line Horn | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 50.77 | ||||||
26 | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 51.48 | ||||||
27 | Eszter Vad | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 52.32 | ||||||
28 | Catharina Paulsen | 2005 | Bov IF | 53.38 | ||||||
29 | Marta Jegel | 2008 | Sg-Bille Hamburg | 55.76 | ||||||
30 | Oceane Cailho | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 1:09.69 | ||||||
31 | Klara Kaysen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 1:12.89 | ||||||
- | Alyssa Cao | 2005 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Anne Stamholt | 2006 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Signe Christiansen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | En hånd ved ind 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:07 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:39 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 20, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nele Pawlowski | 2000 | Sg-Bille Hamburg | 36.10 | ||||||
2 | Maria Bredal Larsen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 36.79 | ||||||
3 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 36.89 | ||||||
4 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 36.96 | ||||||
5 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 37.59 | ||||||
6 | Clara Lynggaard | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.09 | ||||||
Løb 20, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.75 | ||||||
2 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.52 | ||||||
3 | Mara Eggert | 2005 | Sg-Bille Hamburg | 38.22 | ||||||
4 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 39.11 | ||||||
5 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 39.68 | ||||||
6 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 40.64 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:39 |
Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:08 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 21, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 30.82 | ||||||
2 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.18 | ||||||
3 | Victor Kristensen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.99 | ||||||
4 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 33.61 | ||||||
5 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 34.66 | ||||||
6 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 35.53 | ||||||
7 | Simon G. Jensen | 2000 | Bov IF | 37.86 | ||||||
8 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 41.49 | ||||||
- | Frederik F. Nielsen | 1994 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
- | Kasper Vitten | 1995 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 21, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Asbjørn Guldager | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 34.34 | ||||||
2 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.48 | ||||||
3 | Harald Riisager | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.65 | ||||||
4 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.67 | ||||||
5 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 35.81 | ||||||
6 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.24 | ||||||
7 | Karl August B. Balle | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.89 | ||||||
8 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 38.85 | ||||||
9 | Mads Mandau | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 40.70 | ||||||
10 | Vincent Hajto | 2003 | Sg-Bille Hamburg | 41.35 | ||||||
11 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 43.93 | ||||||
12 | Emil Hansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 49.60 | ||||||
Løb 21, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 38.49 | ||||||
2 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.88 | ||||||
3 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.51 | ||||||
4 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | Bov IF | 39.96 | ||||||
5 | Laurits Boserup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 40.49 | ||||||
6 | Florian Siegert | 2004 | Sg-Bille Hamburg | 41.47 | ||||||
7 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 41.84 | ||||||
8 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 42.21 | ||||||
9 | Teodor Thuelund | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 42.48 | ||||||
10 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.54 | ||||||
11 | Marcus K. Nielsen | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 46.90 | ||||||
12 | Tristan Jensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.14 | ||||||
13 | William Folkmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.39 | ||||||
14 | Willas Kazhel | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 47.59 | ||||||
15 | Noah Hildebrandt | 2004 | Sg-Bille Hamburg | 47.71 | ||||||
16 | Alexander Schmidt | 2004 | Bov IF | 48.72 | ||||||
17 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.78 | ||||||
18 | Emil B. Mortensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 52.02 | ||||||
19 | Andreas Bahnsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 52.03 | ||||||
20 | David Hansen Hobolt | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 52.29 | ||||||
21 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 57.74 | ||||||
- | Alexander Kirk | 2008 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Lukas Nissen | 2006 | Bov IF | DSQ | Ej samtig berør. 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:08 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:53 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 21, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 30.99 | ||||||
2 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 31.63 | ||||||
3 | Victor Kristensen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 33.15 | ||||||
4 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 34.06 | ||||||
5 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 34.46 | ||||||
6 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 34.74 | ||||||
Løb 21, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.47 | ||||||
2 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | Bov IF | 38.31 | ||||||
3 | Florian Siegert | 2004 | Sg-Bille Hamburg | 38.74 | ||||||
4 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.00 | ||||||
5 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 39.01 | ||||||
6 | Laurits Boserup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 40.03 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:53 |
Resultat Løb 22 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 22, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 31.66 | 1:05.75 | |||||
2 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 32.26 | 1:07.21 | |||||
3 | Jennifer Haslinger | 2001 | Sg-Bille Hamburg | 34.48 | 1:11.42 | |||||
4 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 35.09 | 1:12.12 | |||||
5 | Celine Stehn | 2001 | Sg-Bille Hamburg | 35.50 | 1:14.35 | |||||
6 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 35.86 | 1:14.66 | |||||
7 | Nastasja Dubinin | 2001 | Sg-Bille Hamburg | 35.43 | 1:16.57 | |||||
8 | Sara Emilie Nimb | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 36.91 | 1:16.91 | |||||
9 | Silje Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 37.66 | 1:18.08 | |||||
10 | Maria Bredal Larsen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 38.62 | 1:20.16 | |||||
11 | Shakira Sue Steinhauf | 2002 | Sg-Bille Hamburg | 1:29.58 | 1:29.58 | |||||
- | Lucca Mikkelsen | 2002 | Bov IF | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Nele Pawlowski | 2000 | Sg-Bille Hamburg | DSQ | Ej fortsa. bevæg 50m | |||||
Løb 22, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.20 | 1:09.04 | |||||
2 | Astrid M. Østergaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 34.33 | 1:10.24 | |||||
3 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.62 | 1:12.86 | |||||
4 | Clara Carlquist | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.83 | 1:14.42 | |||||
5 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 37.10 | 1:15.53 | |||||
6 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.71 | 1:16.18 | |||||
7 | Malou Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.97 | 1:16.60 | |||||
8 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 37.52 | 1:16.71 | |||||
9 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 38.44 | 1:19.33 | |||||
10 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 38.97 | 1:19.35 | |||||
11 | Lena Maria Grohmann | 2004 | Flensburg | 39.01 | 1:19.38 | |||||
12 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 38.69 | 1:19.69 | |||||
13 | Lisa Andressen | 2004 | Sg-Bille Hamburg | 38.31 | 1:19.98 | |||||
14 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.98 | 1:20.93 | |||||
15 | Sofie Kaysen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 40.55 | 1:22.92 | |||||
16 | Sofie Galsgaard Jensen | 2003 | Bov IF | 41.26 | 1:23.58 | |||||
17 | Cheyenne Erdmann | 2004 | Bov IF | 41.50 | 1:23.68 | |||||
18 | Lea Wagner | 2004 | Flensburg | 41.05 | 1:23.89 | |||||
19 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 41.33 | 1:24.11 | |||||
20 | Luna Holm Møller | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.12 | 1:24.92 | |||||
21 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 42.14 | 1:26.63 | |||||
21 | Ida Friis Falkenberg | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 42.19 | 1:26.63 | |||||
23 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 43.64 | 1:28.31 | |||||
24 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 44.72 | 1:30.40 | |||||
25 | Stine Hansen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:31.24 | 1:31.24 | |||||
26 | Laura Riber Memborg | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 46.73 | 1:34.21 | |||||
27 | Mathilde Nissen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 45.80 | 1:34.37 | |||||
28 | Anne Horn | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 47.53 | 1:37.30 | |||||
- | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Josephine Larsen | 2004 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Emilie Stubben | 2003 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Ej fortsat bevæ. 25m | |||||
- | Ida Raabjerg Møller | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | Ej fortsa. devæg 75m | |||||
- | Nele Boyens | 2003 | Sg-Bille Hamburg | DSQ | Ej fort. bevæ 75m | |||||
- | Veronika Krogh | 2004 | Frem Odense | DSQ | Ej forts. bevæ 25m | |||||
Løb 22, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 35.28 | 1:13.34 | |||||
2 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.06 | 1:13.59 | |||||
3 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 36.17 | 1:15.05 | |||||
4 | Cecilie C. Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 36.81 | 1:16.38 | |||||
5 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.28 | 1:18.35 | |||||
6 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.66 | 1:20.29 | |||||
7 | Mara Eggert | 2005 | Sg-Bille Hamburg | 39.79 | 1:20.55 | |||||
8 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 40.14 | 1:21.29 | |||||
9 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.60 | 1:22.10 | |||||
10 | Emilia Clara Lindberg | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 39.93 | 1:22.34 | |||||
11 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.46 | 1:23.06 | |||||
12 | Emma S. Kristensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 41.20 | 1:23.22 | |||||
13 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 40.89 | 1:24.23 | |||||
14 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 40.81 | 1:24.53 | |||||
15 | Molly Sczzepanski | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 42.28 | 1:24.98 | |||||
16 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.33 | 1:25.52 | |||||
17 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 42.12 | 1:25.68 | |||||
18 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.95 | 1:25.79 | |||||
19 | Isabella Pedersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.82 | 1:25.98 | |||||
20 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.01 | 1:25.99 | |||||
21 | Stella Demuth Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 43.02 | 1:26.35 | |||||
22 | Patricia Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 41.92 | 1:27.61 | |||||
23 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 42.34 | 1:27.71 | |||||
24 | Asta Hindborg | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.70 | 1:29.36 | |||||
25 | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 44.48 | 1:30.45 | |||||
26 | Clara Gšldner | 2006 | Sg-Bille Hamburg | 43.81 | 1:30.54 | |||||
27 | Alina Carow | 2006 | Sg-Bille Hamburg | 44.04 | 1:30.70 | |||||
28 | Nina Seirup | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 45.18 | 1:30.73 | |||||
29 | Johanne Hummelmose | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 44.45 | 1:32.15 | |||||
30 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 45.11 | 1:33.07 | |||||
31 | Sophie Andressen | 2006 | Sg-Bille Hamburg | 47.64 | 1:36.93 | |||||
32 | Freya Isabel Christensen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 49.01 | 1:39.62 | |||||
33 | Sofie Keller | 2005 | Bov IF | 51.11 | 1:40.94 | |||||
34 | Kaja Neuwerk | 2006 | Sg Elbe Wedel | 1:41.18 | 1:41.18 | |||||
35 | Marta Jegel | 2008 | Sg-Bille Hamburg | 50.81 | 1:44.36 | |||||
36 | Clara Lindstedt | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 52.59 | 1:46.82 | |||||
37 | Catharina Paulsen | 2005 | Bov IF | 51.81 | 1:47.49 | |||||
38 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 55.18 | 1:54.32 | |||||
- | Annika Aurelia Carstensen | 2007 | Sg-Bille Hamburg | DSQ | Ej forts bevæ 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:54 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 16:13 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 22, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 32.15 | 1:05.54 | |||||
2 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 33.25 | 1:08.43 | |||||
3 | Jennifer Haslinger | 2001 | Sg-Bille Hamburg | 33.28 | 1:10.80 | |||||
4 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 35.61 | 1:12.64 | |||||
5 | Celine Stehn | 2001 | Sg-Bille Hamburg | 35.35 | 1:14.29 | |||||
6 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 36.23 | 1:16.02 | |||||
Løb 22, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.25 | 1:08.80 | |||||
2 | Astrid M. Østergaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 34.01 | 1:09.88 | |||||
3 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.25 | 1:09.91 | |||||
4 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 36.21 | 1:13.35 | |||||
5 | Clara Carlquist | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.64 | 1:13.52 | |||||
6 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.98 | 1:15.57 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:13 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:09 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Oxenvad | 1999 | 28.54 | 58.96 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 59.42 | |||||||||
2 | Daniel Jensen | 2001 | 30.09 | 1:04.61 | ||||||
DeltaSwim | 1:04.24 | |||||||||
3 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 32.42 | 1:06.11 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.34 | |||||||||
4 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 32.42 | 1:06.30 | ||||||
Frem Odense | 1:07.08 | |||||||||
5 | William Vig Stærmose | 2002 | 32.54 | 1:06.59 | ||||||
Frem Odense | 1:08.53 | |||||||||
6 | Victor Kristensen | 1999 | 32.00 | 1:07.38 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:06.68 | |||||||||
7 | Lucas Grinderslev | 2001 | 33.37 | 1:07.46 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:07.02 | |||||||||
8 | Mads Stamholt | 2003 | 33.63 | 1:09.44 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:12.02 | |||||||||
9 | Mads Møller | 2005 | 34.42 | 1:09.49 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.31 | |||||||||
10 | Christian Lorey | 2003 | 33.68 | 1:10.23 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:18.11 | |||||||||
11 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 34.46 | 1:11.09 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.68 | |||||||||
12 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 34.50 | 1:11.41 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:10.48 | |||||||||
13 | Mikkel Andersen | 2005 | 35.88 | 1:13.20 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.61 | |||||||||
14 | Frederik Schimann Hansen | 2003 | 35.40 | 1:13.32 | ||||||
Bov IF | 1:16.99 | |||||||||
15 | Maximilian Kocemba | 2003 | 34.99 | 1:14.19 | ||||||
Sg Elbe Wedel | 1:15.82 | |||||||||
16 | Christian Oxenvad | 2003 | 36.57 | 1:15.12 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:17.80 | |||||||||
17 | Louie Hansen | 2005 | 37.06 | 1:15.90 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.21 | |||||||||
18 | Andreas Pedersen | 2003 | 36.51 | 1:16.45 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:14.14 | |||||||||
19 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 36.88 | 1:16.73 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.80 | |||||||||
20 | Henrik Reidt | 2002 | 38.13 | 1:16.91 | ||||||
Sg Elbe Wedel | 1:18.88 | |||||||||
21 | Simon G. Jensen | 2000 | 37.55 | 1:17.33 | ||||||
Bov IF | 1:18.90 | |||||||||
22 | Thomas Christiansen | 1999 | 37.71 | 1:17.47 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:21.39 | |||||||||
23 | Oskar Clausen | 2004 | 37.92 | 1:17.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.23 | |||||||||
24 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 38.52 | 1:18.39 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.26 | |||||||||
25 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 37.96 | 1:19.98 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:27.91 | |||||||||
26 | Alexander Griffin | 2004 | 39.77 | 1:20.56 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.75 | |||||||||
27 | Mathias Jørgensen | 2002 | 39.37 | 1:21.24 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:28.03 | |||||||||
28 | Mikkel Nissen | 2002 | 38.62 | 1:21.45 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:18.76 | |||||||||
29 | Felix Biebau | 2003 | 39.19 | 1:23.01 | ||||||
Sg Elbe Wedel | 1:26.78 | |||||||||
30 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 41.67 | 1:23.91 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.90 | |||||||||
31 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | 42.12 | 1:24.22 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:24.24 | |||||||||
32 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 42.46 | 1:24.58 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.19 | |||||||||
33 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 41.95 | 1:25.95 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.77 | |||||||||
34 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 42.49 | 1:27.01 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:26.01 | |||||||||
35 | Laurits Boserup | 2005 | 43.78 | 1:27.06 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.00 | |||||||||
36 | August Taul | 2006 | 42.35 | 1:27.27 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.84 | |||||||||
37 | David Johannes Dahl | 2006 | 43.03 | 1:29.04 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.55 | |||||||||
38 | Lukas Nissen | 2006 | 43.35 | 1:29.06 | ||||||
Bov IF | 1:38.96 | |||||||||
39 | Frederik Billesø Beck | 2008 | 42.92 | 1:30.00 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:32.00 | |||||||||
40 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | 44.33 | 1:30.30 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:32.41 | |||||||||
41 | Marcus K. Nielsen | 2004 | 45.33 | 1:32.79 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
42 | Noah Hildebrandt | 2004 | 46.06 | 1:34.15 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:37.80 | |||||||||
43 | Willas Kazhel | 2006 | 45.05 | 1:35.02 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:36.92 | |||||||||
44 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 45.53 | 1:35.64 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:44.95 | |||||||||
45 | Andrej EllenschlŠger | 2007 | 1:38.34 | 1:38.34 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:47.10 | |||||||||
46 | Alexander Okkerholm | 2005 | 1:38.98 | 1:38.98 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:38.21 | |||||||||
47 | Tobias Hansen | 2005 | 48.78 | 1:40.09 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:47.90 | |||||||||
48 | Alexander Schmidt | 2004 | 50.01 | 1:42.56 | ||||||
Bov IF | 1:47.19 | |||||||||
49 | Calvin Gorniak | 2006 | 49.01 | 1:44.06 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:54.70 | |||||||||
50 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | 52.58 | 1:45.63 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:56.02 | |||||||||
51 | Jan-Malte Reimers | 2005 | 1:46.84 | 1:46.84 | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:49.50 | |||||||||
52 | Andreas Bahnsen | 2005 | 55.47 | 1:49.21 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 2:00.45 | |||||||||
- | Nico Schulz | 2004 | DNS | |||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:48.40 | |||||||||
- | August Arup Neergaard | 2005 | DSQ | ingen berør 25m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.10 | |||||||||
- | Karl Korfix Barlebo | 2006 | DSQ | Neddyket ved afslut. | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.28 | |||||||||
- | Magnus Steen Andersen | 2006 | DSQ | Ej fortsat. bevæg 25 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.87 | |||||||||
- | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | DSQ | Ej forts. bevæg. 25m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:08.24 | |||||||||
- | Nikolai Malmskov-Hartvig | 2006 | DSQ | Ej forstat. bevæg 25 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:42.78 | |||||||||
- | Paul Ochs | 2006 | DSQ | Ej forts. bevæg. 25m | ||||||
Sg-Bille Hamburg | 1:49.60 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:09 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 16:19 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 29.14 | 59.53 | |||||
2 | Daniel Jensen | 2001 | DeltaSwim | 31.44 | 1:04.52 | |||||
3 | Lucas Grinderslev | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.36 | 1:05.76 | |||||
4 | Victor Kristensen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.30 | 1:06.75 | |||||
5 | Simon G. Jensen | 2000 | Bov IF | 36.44 | 1:16.00 | |||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 31.51 | 1:04.89 | |||||
2 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 32.37 | 1:05.01 | |||||
3 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.18 | 1:05.41 | |||||
4 | Christian Lorey | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.45 | 1:10.60 | |||||
5 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 34.17 | 1:10.65 | |||||
6 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 34.28 | 1:11.16 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:19 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:09 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 24, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 34.91 | 1:16.44 | 1:58.64 | 2:40.63 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:37.79 | |||||||||
2 | Lena Maria Grohmann | 2004 | 34.78 | 1:15.84 | 1:59.01 | 2:43.18 | ||||
Flensburg | ||||||||||
3 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 37.06 | 1:20.04 | 2:03.67 | 2:44.96 | ||||
Frem Odense | 2:49.25 | |||||||||
4 | Hannah Sophia Grohmann | 2004 | 36.04 | 1:17.75 | 2:01.57 | 2:46.98 | ||||
Flensburg | 2:45.20 | |||||||||
5 | Malu Melody Christensen | 2006 | 36.59 | 1:20.26 | 2:06.04 | 2:47.61 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:54.35 | |||||||||
6 | Randi Jørgensen | 2002 | 35.94 | 1:18.21 | 2:03.73 | 2:48.14 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 2:43.41 | |||||||||
7 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 38.54 | 1:22.59 | 2:07.67 | 2:53.17 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:54.68 | |||||||||
8 | Nele Schulze | 2004 | 1:24.29 | 2:11.24 | 2:54.11 | 2:54.11 | ||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
9 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 38.73 | 1:24.51 | 2:10.44 | 2:57.42 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:09.99 | |||||||||
10 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | 36.49 | 1:23.39 | 2:11.45 | 2:59.87 | ||||
Bov IF | 2:52.25 | |||||||||
11 | Laura Vangkilde | 2004 | 38.62 | 1:25.53 | 2:14.43 | 3:02.12 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:59.99 | |||||||||
12 | Falka Tind | 2006 | 40.62 | 1:27.79 | 2:16.34 | 3:03.02 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:04.31 | |||||||||
13 | Matilde Maagøe | 2007 | 41.55 | 1:28.83 | 2:18.20 | 3:03.24 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:22.25 | |||||||||
14 | Lea Wagner | 2004 | 40.13 | 1:28.25 | 2:16.59 | 3:05.88 | ||||
Flensburg | 3:05.22 | |||||||||
15 | Agnete Høyer | 2005 | 41.14 | 1:30.11 | 2:20.09 | 3:07.35 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:30.27 | |||||||||
16 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 38.08 | 1:25.93 | 2:18.40 | 3:07.73 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:07.21 | |||||||||
17 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 44.06 | 1:35.89 | 2:28.14 | 3:16.88 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:19.99 | |||||||||
18 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 43.38 | 1:34.53 | 2:26.27 | 3:16.91 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:15.00 | |||||||||
19 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 42.13 | 1:32.62 | 2:25.50 | 3:19.78 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | 39.32 | 1:32.17 | 1:56.98 | 3:27.86 | ||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:09 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:09 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 25, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 29.12 | 1:04.48 | 1:39.95 | 2:15.17 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.02 | |||||||||
2 | Daniel Jensen | 2001 | 28.81 | 1:04.02 | 1:41.42 | 2:17.34 | ||||
DeltaSwim | 2:13.16 | |||||||||
3 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 31.38 | 1:07.13 | 1:42.36 | 2:18.28 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:22.04 | |||||||||
4 | Nicolai Andersen | 1998 | 30.66 | 1:06.68 | 1:44.36 | 2:19.57 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 2:16.92 | |||||||||
5 | Christopher G. Trandum | 2003 | 31.64 | 1:09.31 | 1:47.83 | 2:23.90 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:22.52 | |||||||||
6 | Valdemar Brøns | 2003 | 31.52 | 1:08.03 | 1:46.68 | 2:26.37 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:32.59 | |||||||||
7 | Mads Stamholt | 2003 | 35.16 | 1:14.66 | 1:54.05 | 2:32.85 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 2:42.40 | |||||||||
8 | Jakob Tietgen | 2002 | 31.32 | 1:08.23 | 1:49.17 | 2:33.60 | ||||
Frem Odense | 2:32.50 | |||||||||
9 | Tobias Gammelvind | 2004 | 33.45 | 1:13.21 | 1:52.92 | 2:33.97 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:48.33 | |||||||||
10 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 31.11 | 1:08.85 | 1:50.79 | 2:35.90 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 2:44.43 | |||||||||
11 | Asbjørn Guldager | 2002 | 31.90 | 1:09.98 | 1:52.18 | 2:37.32 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 2:40.04 | |||||||||
12 | Emil Knudsen | 1999 | 33.74 | 1:13.44 | 1:55.93 | 2:39.07 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 2:38.17 | |||||||||
13 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 34.79 | 1:16.47 | 2:00.19 | 2:43.67 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:41.66 | |||||||||
14 | Anders Hvidt | 2002 | 37.06 | 1:19.76 | 2:03.26 | 2:43.73 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:49.25 | |||||||||
15 | Teodor Thuelund | 2005 | 36.44 | 1:20.34 | 2:07.36 | 2:52.38 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 2:59.34 | |||||||||
16 | Mikkel Andersen | 2005 | 39.74 | 1:25.17 | 2:10.78 | 2:56.33 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:11.29 | |||||||||
17 | Dennis Hansen | 2002 | 37.06 | 1:21.72 | 2:08.68 | 2:56.97 | ||||
Bov IF | 3:02.37 | |||||||||
18 | Thomas Christiansen | 1999 | 33.37 | 1:17.63 | 2:08.04 | 2:58.67 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 2:55.70 | |||||||||
19 | Frederik Schimann Hansen | 2003 | 39.95 | 1:27.26 | 2:17.24 | 3:06.22 | ||||
Bov IF | 3:03.24 | |||||||||
20 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 42.72 | 1:32.98 | 2:22.45 | 3:09.61 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.00 | |||||||||
21 | William Folkmann | 2006 | 43.02 | 1:34.09 | 2:25.75 | 3:15.58 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:10.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:09 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:25 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 26, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johanne A Andersson | 2003 | 39.55 | 1:22.59 | 2:04.28 | 2:46.16 | ||||
Frem Odense | 2:46.24 | |||||||||
2 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 39.13 | 1:21.12 | 2:03.67 | 2:46.61 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 2:43.76 | |||||||||
3 | Josefine Zebitz | 2004 | 39.79 | 1:22.93 | 2:05.63 | 2:47.74 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:52.41 | |||||||||
4 | Anne Sofie Evald | 2004 | 38.76 | 1:22.39 | 2:06.38 | 2:51.35 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:53.05 | |||||||||
5 | Clara Toft | 2004 | 39.45 | 1:24.20 | 2:09.14 | 2:53.20 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:53.84 | |||||||||
6 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 39.58 | 1:23.99 | 2:08.69 | 2:54.39 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 3:04.50 | |||||||||
7 | Laura Vangkilde | 2004 | 40.32 | 1:25.44 | 2:10.46 | 2:55.94 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:55.99 | |||||||||
8 | Signe Frits Nielsen | 2002 | 40.27 | 1:24.99 | 2:11.41 | 2:58.25 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 2:55.67 | |||||||||
9 | Malou Soelberg | 2004 | 41.27 | 1:27.76 | 2:14.90 | 3:01.46 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:04.07 | |||||||||
10 | Frederikke Falk-List | 2004 | 40.31 | 1:25.90 | 2:13.18 | 3:01.56 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:04.02 | |||||||||
11 | Barbara Ammentorp | 2003 | 40.18 | 1:26.20 | 2:14.28 | 3:02.50 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 2:57.84 | |||||||||
12 | Jolin Steinhauf | 2004 | 40.44 | 1:28.73 | 2:16.50 | 3:03.18 | ||||
Sg-Bille Hamburg | 3:09.00 | |||||||||
13 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 42.03 | 1:29.61 | 2:17.64 | 3:03.31 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 3:12.64 | |||||||||
14 | Vivi Nguyen | 2001 | 41.28 | 1:27.52 | 2:15.13 | 3:03.34 | ||||
Frem Odense | 3:02.04 | |||||||||
15 | Lena Maria Grohmann | 2004 | 41.79 | 1:28.84 | 2:16.87 | 3:04.36 | ||||
Flensburg | 3:12.83 | |||||||||
16 | Hannah Sophia Grohmann | 2004 | 40.52 | 1:27.46 | 2:17.71 | 3:05.48 | ||||
Flensburg | 3:05.16 | |||||||||
17 | Thyra Thomsen | 2002 | 40.48 | 1:26.73 | 2:15.56 | 3:05.52 | ||||
Bov IF | 3:20.67 | |||||||||
18 | Rose Pernille Simon | 2004 | 41.00 | 1:27.39 | 2:16.57 | 3:07.89 | ||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:03.54 | |||||||||
19 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 42.44 | 1:30.57 | 2:20.17 | 3:07.90 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:10.79 | |||||||||
20 | Emma S. Kristensen | 2005 | 42.95 | 1:31.81 | 2:21.63 | 3:08.55 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:25.00 | |||||||||
21 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | 42.05 | 1:31.32 | 2:20.77 | 3:09.01 | ||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
22 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 44.89 | 1:33.48 | 2:22.20 | 3:09.11 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:14.05 | |||||||||
23 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | 43.21 | 1:32.34 | 2:22.29 | 3:12.64 | ||||
Bov IF | 3:09.75 | |||||||||
24 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 43.75 | 1:33.63 | 2:24.67 | 3:14.44 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 3:20.52 | |||||||||
25 | Jette Muusmann | 2005 | 43.68 | 1:33.26 | 2:24.98 | 3:14.85 | ||||
Bov IF | 3:22.46 | |||||||||
26 | Luna Holm Møller | 2004 | 44.95 | 1:35.61 | 2:26.91 | 3:17.85 | ||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:27.63 | |||||||||
27 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 45.63 | 1:35.84 | 2:27.25 | 3:18.16 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:24.80 | |||||||||
28 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 45.96 | 1:36.40 | 2:28.89 | 3:19.37 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:30.00 | |||||||||
29 | Molly Sczzepanski | 2006 | 47.19 | 1:38.97 | 2:30.28 | 3:19.98 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:25.00 | |||||||||
30 | Patricia Petersen | 2005 | 45.33 | 1:36.73 | 2:29.29 | 3:20.01 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:25.00 | |||||||||
31 | Mathilde Møller | 2007 | 47.03 | 1:38.51 | 2:31.20 | 3:20.72 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:23.01 | |||||||||
32 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 46.17 | 1:38.34 | 2:31.11 | 3:22.51 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:39.99 | |||||||||
33 | Jo Ann Larisch | 2002 | 43.94 | 1:34.97 | 2:28.68 | 3:22.75 | ||||
Sg-Bille Hamburg | 3:18.90 | |||||||||
34 | Alba Mantoni | 2006 | 47.31 | 1:40.33 | 2:33.30 | 3:22.90 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:30.00 | |||||||||
35 | Lea Wagner | 2004 | 45.71 | 1:38.49 | 2:31.45 | 3:23.91 | ||||
Flensburg | 3:22.96 | |||||||||
36 | Finja Siegert | 2007 | 45.62 | 1:39.01 | 2:34.15 | 3:25.00 | ||||
Sg-Bille Hamburg | 3:19.10 | |||||||||
37 | Julie Philip | 2007 | 47.32 | 1:40.98 | 2:34.73 | 3:25.14 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:32.09 | |||||||||
38 | Sofie Galsgaard Jensen | 2003 | 46.08 | 1:37.76 | 2:31.73 | 3:26.21 | ||||
Bov IF | 3:25.19 | |||||||||
39 | Emilie Stubben | 2003 | 47.84 | 1:40.71 | 2:34.85 | 3:28.27 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 3:57.11 | |||||||||
40 | Katrine Kristensen | 2004 | 47.42 | 1:40.34 | 2:35.17 | 3:29.62 | ||||
Haderslev Svømme Klub | 3:55.20 | |||||||||
41 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 49.98 | 1:43.67 | 2:37.40 | 3:30.28 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:45.00 | |||||||||
42 | Johanne Hummelmose | 2006 | 48.74 | 1:43.80 | 2:38.97 | 3:33.63 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 4:02.42 | |||||||||
43 | Anne Horn | 2004 | 48.20 | 1:44.66 | 2:41.24 | 3:35.11 | ||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
44 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 50.45 | 1:45.95 | 2:43.18 | 3:36.22 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:45.00 | |||||||||
45 | Anna Parbst | 2005 | 50.71 | 1:45.92 | 2:42.77 | 3:38.36 | ||||
Sg-Bille Hamburg | 3:42.50 | |||||||||
46 | Freya Isabel Christensen | 2005 | 51.32 | 1:48.64 | 2:46.85 | 3:44.37 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 3:46.32 | |||||||||
47 | Emilia Clara Lindberg | 2005 | 50.17 | 1:50.32 | 2:50.47 | 3:48.81 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:45.00 | |||||||||
48 | Line Horn | 2006 | 53.24 | 1:52.01 | 2:51.93 | 3:49.23 | ||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
49 | Alberte Fauerby | 2005 | 52.31 | 1:51.40 | 2:51.58 | 3:50.20 | ||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 4:01.26 | |||||||||
50 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | 52.60 | 1:51.61 | 2:52.85 | 3:51.73 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
51 | Isabella Knudsen | 2004 | 55.43 | 1:57.63 | 3:00.94 | 4:00.08 | ||||
Bov IF | 3:49.76 | |||||||||
- | Celine Frølich | 2002 | DNS | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Emma Karlsson | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:41.69 | |||||||||
- | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | DSQ | Flyben før vend 175m | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 3:26.39 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:25 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 27, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 36.17 | 1:17.86 | 2:00.81 | 2:44.59 | |||
2 | Simon G. Jensen | 2000 | Bov IF | 40.19 | 1:25.44 | 2:11.89 | 2:58.86 | |||
3 | Jonathan Bos | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 41.58 | 1:29.02 | 2:17.07 | 3:02.27 | |||
4 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 42.58 | 1:31.86 | 2:23.94 | 3:15.98 | |||
- | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Ej samt. ber. v/75m | |||||
Løb 27, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.88 | 1:18.12 | 1:59.72 | 2:41.27 | |||
2 | Harald Riisager | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 39.58 | 1:23.36 | 2:07.38 | 2:50.84 | |||
3 | Karl August B. Balle | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 39.37 | 1:23.45 | 2:07.75 | 2:51.73 | |||
4 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 39.12 | 1:23.84 | 2:08.53 | 2:52.65 | |||
5 | Frederik Schimann Hansen | 2003 | Bov IF | 41.81 | 1:28.55 | 2:17.27 | 3:04.91 | |||
6 | Mads Mandau | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 43.01 | 1:34.53 | 2:26.96 | 3:19.45 | |||
- | Benjamin Friis | 2002 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | 2 flybensp. v/50m | |||||
- | Vincent Hajto | 2003 | Sg-Bille Hamburg | DSQ | Ej samt. ber. v/125m | |||||
Løb 27, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 41.33 | 1:26.66 | 2:13.39 | 2:57.67 | |||
2 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 41.91 | 1:27.95 | 2:14.99 | 3:00.68 | |||
3 | Oskar Clausen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 42.73 | 1:30.21 | 2:17.99 | 3:05.07 | |||
4 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.35 | 1:28.88 | 2:17.25 | 3:06.39 | |||
5 | Laurits Boserup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 43.06 | 1:31.27 | 2:20.57 | 3:09.25 | |||
6 | Teodor Thuelund | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 44.62 | 1:34.34 | 2:25.13 | 3:14.07 | |||
7 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.28 | 1:34.56 | 2:24.80 | 3:14.51 | |||
8 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 44.12 | 1:36.00 | 2:27.23 | 3:15.26 | |||
9 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.89 | 1:38.18 | 2:30.44 | 3:20.17 | |||
10 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.01 | 1:37.63 | 2:30.84 | 3:22.41 | |||
11 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 46.90 | 1:39.83 | 2:32.35 | 3:22.90 | |||
12 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 47.69 | 1:40.75 | 2:33.61 | 3:25.15 | |||
13 | Florian Siegert | 2004 | Sg-Bille Hamburg | 45.09 | 1:38.02 | 2:33.11 | 3:25.66 | |||
14 | Louie Hansen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 47.89 | 1:41.84 | 2:36.02 | 3:27.98 | |||
15 | William Folkmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.75 | 1:41.89 | 2:35.37 | 3:28.55 | |||
16 | David Johannes Dahl | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 48.92 | 1:44.14 | 2:38.27 | 3:29.14 | |||
17 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 48.22 | 1:43.69 | 2:38.74 | 3:33.30 | |||
18 | Calvin Gorniak | 2006 | Sg-Bille Hamburg | 47.88 | 1:44.23 | 2:40.73 | 3:34.19 | |||
19 | Alexander Schmidt | 2004 | Bov IF | 50.85 | 1:46.42 | 2:42.78 | 3:39.75 | |||
20 | David Hansen Hobolt | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 53.15 | 1:54.80 | 2:56.30 | 3:59.00 | |||
21 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 58.97 | 2:06.97 | 3:17.51 | 4:27.52 | |||
- | Nico Schulz | 2004 | Sg-Bille Hamburg | DNS | ||||||
- | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | Bov IF | DSQ | Ej samt. ber. v/150m | |||||
- | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Ej samt. ber. v/25m | |||||
- | Oskar Mühring | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Ej samt. ber. v/50m | |||||
- | Tristan Jensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Ej samt. ber. v/125m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:06 |
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:48 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 28, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 30.61 | 1:08.46 | |||||
2 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 31.18 | 1:10.26 | |||||
3 | Sofie Sjøgren | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.37 | 1:11.95 | |||||
4 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 36.67 | 1:16.17 | |||||
5 | Nele Pawlowski | 2000 | Sg-Bille Hamburg | 36.61 | 1:16.68 | |||||
6 | Kyra Schlemminger | 2001 | Sg-Bille Hamburg | 35.50 | 1:16.94 | |||||
7 | Jennifer Haslinger | 2001 | Sg-Bille Hamburg | 34.40 | 1:17.65 | |||||
8 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 34.60 | 1:18.61 | |||||
9 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | Bov IF | 35.87 | 1:19.18 | |||||
10 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 38.26 | 1:19.69 | |||||
11 | Sara Emilie Nimb | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 36.56 | 1:19.86 | |||||
12 | Celine Stehn | 2001 | Sg-Bille Hamburg | 35.45 | 1:20.01 | |||||
13 | Marie Walz | 2002 | Sg-Bille Hamburg | 37.78 | 1:20.61 | |||||
14 | Silje Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 35.97 | 1:21.49 | |||||
15 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | Bov IF | 37.98 | 1:21.96 | |||||
16 | Thyra Thomsen | 2002 | Bov IF | 41.67 | 1:24.48 | |||||
17 | Selina Fink | 2001 | Sg-Bille Hamburg | 40.08 | 1:26.83 | |||||
- | Maria Bredal Larsen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 28, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 31.82 | 1:08.26 | |||||
2 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.33 | 1:11.69 | |||||
3 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 34.31 | 1:12.88 | |||||
4 | Clara Carlquist | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.76 | 1:13.37 | |||||
5 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.00 | 1:13.43 | |||||
6 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 34.76 | 1:14.53 | |||||
7 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.78 | 1:14.59 | |||||
8 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 36.61 | 1:15.20 | |||||
9 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.60 | 1:15.23 | |||||
10 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 35.22 | 1:15.45 | |||||
11 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.15 | 1:15.96 | |||||
12 | Elina Barthelmes | 2004 | Sg Elbe Wedel | 37.37 | 1:16.89 | |||||
13 | Ida Raabjerg Møller | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.05 | 1:17.33 | |||||
14 | Lisa Andressen | 2004 | Sg-Bille Hamburg | 35.45 | 1:17.54 | |||||
15 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 38.21 | 1:17.68 | |||||
16 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 36.77 | 1:17.82 | |||||
17 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 34.89 | 1:18.34 | |||||
18 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.12 | 1:18.53 | |||||
19 | Nele Boyens | 2003 | Sg-Bille Hamburg | 36.14 | 1:18.66 | |||||
20 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 35.67 | 1:18.91 | |||||
21 | Paula Marie Schneider | 2004 | Flensburg | 37.17 | 1:19.98 | |||||
22 | Jolin Steinhauf | 2004 | Sg-Bille Hamburg | 38.34 | 1:21.77 | |||||
23 | Sofie Kaysen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 39.08 | 1:23.56 | |||||
24 | Emma Karlsson | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.32 | 1:23.59 | |||||
25 | Emily Nygaard Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.39 | 1:24.88 | |||||
26 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 38.99 | 1:25.37 | |||||
27 | Sofie Galsgaard Jensen | 2003 | Bov IF | 40.13 | 1:26.13 | |||||
28 | Veronika Krogh | 2004 | Frem Odense | 41.26 | 1:27.19 | |||||
29 | Emilie Stubben | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 44.44 | 1:29.68 | |||||
30 | Katrine Kristensen | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 43.58 | 1:30.54 | |||||
31 | Ida Friis Falkenberg | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 41.76 | 1:31.62 | |||||
32 | Louise Gemmer Klindt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 45.43 | 1:34.46 | |||||
33 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 43.92 | 1:34.63 | |||||
34 | Anne Horn | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 45.55 | 1:35.06 | |||||
35 | Laura Riber Memborg | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 43.15 | 1:36.05 | |||||
36 | Stine Hansen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.69 | 1:36.12 | |||||
37 | Sissel Jessen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 50.68 | 1:41.31 | |||||
38 | Lærke Iversen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 53.18 | 1:48.79 | |||||
39 | Isabella Knudsen | 2004 | Bov IF | 55.14 | 1:50.14 | |||||
40 | Leonora Druett | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 53.83 | 1:52.70 | |||||
- | Josephine Larsen | 2004 | Frem Odense | DNS | ||||||
Løb 28, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.98 | 1:11.89 | |||||
2 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.24 | 1:14.40 | |||||
3 | Cecilie C. Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 34.12 | 1:14.91 | |||||
4 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 34.55 | 1:15.64 | |||||
5 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.35 | 1:16.50 | |||||
6 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 35.09 | 1:16.76 | |||||
7 | Mara Eggert | 2005 | Sg-Bille Hamburg | 37.81 | 1:17.94 | |||||
8 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.03 | 1:18.15 | |||||
9 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.61 | 1:19.98 | |||||
10 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.18 | 1:20.81 | |||||
11 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.45 | 1:21.03 | |||||
12 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.35 | 1:22.20 | |||||
13 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.08 | 1:23.31 | |||||
14 | Isabella Pedersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.95 | 1:23.35 | |||||
15 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.52 | 1:23.42 | |||||
16 | Nina Seirup | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 40.53 | 1:25.01 | |||||
17 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 38.85 | 1:25.11 | |||||
18 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.06 | 1:25.63 | |||||
19 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.44 | 1:26.35 | |||||
20 | Asta Hindborg | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.47 | 1:28.42 | |||||
21 | Anne Stamholt | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 45.00 | 1:31.10 | |||||
22 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.81 | 1:32.09 | |||||
23 | Caroline van Vliet | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.57 | 1:36.32 | |||||
24 | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 47.54 | 1:38.54 | |||||
25 | Anna Madsby Rohde | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 49.85 | 1:39.44 | |||||
26 | Catharina Paulsen | 2005 | Bov IF | 47.97 | 1:40.40 | |||||
27 | Clara Lindstedt | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 49.62 | 1:41.99 | |||||
28 | Alberte Fauerby | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 52.18 | 1:42.17 | |||||
29 | Maja Karlsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 47.30 | 1:42.57 | |||||
30 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 52.13 | 1:43.98 | |||||
31 | Eszter Vad | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 51.17 | 1:44.54 | |||||
32 | Marta Jegel | 2008 | Sg-Bille Hamburg | 54.87 | 1:51.94 | |||||
33 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 55.95 | 1:56.44 | |||||
- | Amelie Biebau | 2005 | Sg Elbe Wedel | DSQ | Afsluter ryg på mave | |||||
- | Kaja Neuwerk | 2006 | Sg Elbe Wedel | DSQ | Afsluter ryg på mave | |||||
- | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Afsluter ryg på mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:48 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:36 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 28, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 30.27 | 1:07.53 | |||||
2 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 30.98 | 1:09.28 | |||||
3 | Sofie Sjøgren | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.49 | 1:11.32 | |||||
4 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 35.71 | 1:15.68 | |||||
5 | Nele Pawlowski | 2000 | Sg-Bille Hamburg | 36.72 | 1:17.22 | |||||
6 | Kyra Schlemminger | 2001 | Sg-Bille Hamburg | 35.78 | 1:17.70 | |||||
Løb 28, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.31 | 1:10.57 | |||||
2 | Cecilie C. Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 32.72 | 1:12.97 | |||||
3 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.51 | 1:13.10 | |||||
4 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.53 | 1:13.65 | |||||
5 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 33.48 | 1:14.03 | |||||
6 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 33.73 | 1:14.82 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:36 |
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 13:14 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 29, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 28.54 | 1:02.16 | |||||
2 | Daniel Jensen | 2001 | DeltaSwim | 28.40 | 1:03.16 | |||||
3 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 29.91 | 1:04.64 | |||||
4 | Victor Kristensen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 29.79 | 1:04.88 | |||||
5 | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.30 | 1:07.02 | |||||
6 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 31.88 | 1:09.57 | |||||
7 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 33.89 | 1:11.53 | |||||
8 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 34.47 | 1:17.63 | |||||
Løb 29, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.59 | 1:04.09 | |||||
2 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.51 | 1:04.43 | |||||
3 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 31.81 | 1:06.73 | |||||
4 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 31.85 | 1:08.84 | |||||
5 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 31.12 | 1:11.43 | |||||
6 | Maximilian Kocemba | 2003 | Sg Elbe Wedel | 33.43 | 1:11.63 | |||||
7 | Anders Hvidt | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 34.08 | 1:12.57 | |||||
8 | Christian Lorey | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.91 | 1:13.45 | |||||
9 | Dennis Hansen | 2002 | Bov IF | 35.35 | 1:14.09 | |||||
10 | Henrik Reidt | 2002 | Sg Elbe Wedel | 36.03 | 1:14.74 | |||||
11 | Laurits Sigaard | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.55 | 1:14.80 | |||||
12 | Frederik Schimann Hansen | 2003 | Bov IF | 34.34 | 1:14.83 | |||||
13 | Andreas Pedersen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 33.72 | 1:15.02 | |||||
14 | Christian Oxenvad | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 35.41 | 1:15.86 | |||||
15 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.20 | 1:16.92 | |||||
16 | Mikkel Nissen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 36.18 | 1:17.79 | |||||
17 | Mathias Jørgensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.12 | 1:21.94 | |||||
18 | Mads Mandau | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 40.47 | 1:25.12 | |||||
19 | Kasper Christiansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 40.68 | 1:25.13 | |||||
- | Benjamin Friis | 2002 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 29, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2004-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 32.34 | 1:10.30 | |||||
2 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.17 | 1:12.97 | |||||
3 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.22 | 1:17.04 | |||||
4 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | Bov IF | 38.97 | 1:19.75 | |||||
5 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.83 | 1:19.79 | |||||
6 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 38.20 | 1:19.89 | |||||
7 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.09 | 1:19.94 | |||||
8 | Magnus Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.80 | 1:20.67 | |||||
9 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 38.16 | 1:23.05 | |||||
10 | Gustav Abildgaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.24 | 1:23.24 | |||||
11 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.81 | 1:23.38 | |||||
12 | Leon Karapatsios | 2004 | Sg-Bille Hamburg | 39.06 | 1:24.87 | |||||
13 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 39.64 | 1:25.37 | |||||
14 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.23 | 1:25.85 | |||||
15 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 40.77 | 1:27.02 | |||||
16 | Oskar Mühring | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 42.40 | 1:27.90 | |||||
17 | Marcus K. Nielsen | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 43.18 | 1:28.98 | |||||
18 | David Johannes Dahl | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 42.54 | 1:29.33 | |||||
19 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.03 | 1:30.70 | |||||
20 | Lukas Nissen | 2006 | Bov IF | 44.78 | 1:35.09 | |||||
21 | Frederik Billesø Beck | 2008 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.38 | 1:37.94 | |||||
22 | Nikolai Malmskov-Hartvig | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | 47.69 | 1:42.88 | |||||
23 | David Hansen Hobolt | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 51.58 | 1:46.61 | |||||
24 | Andrej EllenschlŠger | 2007 | Sg-Bille Hamburg | 51.22 | 1:48.34 | |||||
25 | Mathias Gramstrup Madsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 51.34 | 1:48.77 | |||||
26 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 54.14 | 1:52.32 | |||||
27 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 54.29 | 1:54.49 | |||||
28 | Sebastian Rahr | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 55.91 | 1:54.54 | |||||
- | Florian Siegert | 2004 | Sg-Bille Hamburg | DNS | ||||||
- | Andreas Bahnsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Asynk arme i fly | |||||
- | Bertram Poser Jensen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Starte med fri i fly | |||||
- | Emil B. Mortensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Tristan Jensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Ej samt. berør 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:14 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:42 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 29, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 27.65 | 1:00.42 | |||||
2 | Daniel Jensen | 2001 | DeltaSwim | 28.15 | 1:02.97 | |||||
3 | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 30.21 | 1:03.27 | |||||
4 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 29.55 | 1:03.94 | |||||
5 | Victor Kristensen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 30.09 | 1:04.99 | |||||
6 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 30.57 | 1:07.99 | |||||
Løb 29, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 31.26 | 1:08.71 | |||||
2 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.13 | 1:11.44 | |||||
3 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.90 | 1:14.14 | |||||
4 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.49 | 1:16.43 | |||||
5 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.88 | 1:17.05 | |||||
6 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | Bov IF | 37.52 | 1:18.81 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:42 |
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 13:34 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 30, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 29.69 | ||||||
2 | Sofie Sjøgren | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.46 | ||||||
3 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 31.16 | ||||||
4 | Nastasja Dubinin | 2001 | Sg-Bille Hamburg | 31.28 | ||||||
5 | Clara Lynggaard | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.69 | ||||||
6 | Randi Jørgensen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 33.41 | ||||||
7 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | Bov IF | 34.01 | ||||||
8 | Silje Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 34.34 | ||||||
9 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 34.65 | ||||||
10 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 35.90 | ||||||
11 | Marie Walz | 2002 | Sg-Bille Hamburg | 37.55 | ||||||
12 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | Bov IF | 37.64 | ||||||
13 | Lucca Mikkelsen | 2002 | Bov IF | 39.19 | ||||||
- | Celine Frølich | 2002 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 30, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 31.20 | ||||||
2 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 31.29 | ||||||
3 | Astrid M. Østergaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 31.30 | ||||||
4 | Clara Carlquist | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.42 | ||||||
5 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 31.54 | ||||||
6 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 32.96 | ||||||
7 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.30 | ||||||
8 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 33.69 | ||||||
9 | Lena Maria Grohmann | 2004 | Flensburg | 33.82 | ||||||
10 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 34.16 | ||||||
11 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 34.36 | ||||||
12 | Hannah Sophia Grohmann | 2004 | Flensburg | 34.88 | ||||||
13 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.05 | ||||||
14 | Elina Barthelmes | 2004 | Sg Elbe Wedel | 35.09 | ||||||
15 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 35.29 | ||||||
16 | Cheyenne Erdmann | 2004 | Bov IF | 36.20 | ||||||
17 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.41 | ||||||
18 | Lea Wagner | 2004 | Flensburg | 36.94 | ||||||
19 | Paula Marie Schneider | 2004 | Flensburg | 37.16 | ||||||
20 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 37.36 | ||||||
21 | Emily Nygaard Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.71 | ||||||
22 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 38.86 | ||||||
23 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 39.40 | ||||||
24 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 39.57 | ||||||
25 | Rose Pernille Simon | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.00 | ||||||
26 | Luna Holm Møller | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.04 | ||||||
27 | Mathilde Nissen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 41.48 | ||||||
28 | Ida Friis Falkenberg | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 43.20 | ||||||
29 | Laura Riber Memborg | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 43.40 | ||||||
30 | Louise Gemmer Klindt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 44.78 | ||||||
31 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 45.08 | ||||||
32 | Stine Hansen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.11 | ||||||
33 | Anne Horn | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 45.84 | ||||||
- | Emilie Stubben | 2003 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | DNS | ||||||
Løb 30, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.25 | ||||||
2 | Cecilie C. Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 31.31 | ||||||
3 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.66 | ||||||
4 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.57 | ||||||
5 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 33.36 | ||||||
6 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.99 | ||||||
7 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 35.05 | ||||||
8 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 35.87 | ||||||
9 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.61 | ||||||
10 | Alba Mantoni | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.65 | ||||||
11 | Emma S. Kristensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.15 | ||||||
12 | Emilia Clara Lindberg | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.32 | ||||||
13 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 37.38 | ||||||
14 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.62 | ||||||
15 | Amelie Biebau | 2005 | Sg Elbe Wedel | 38.26 | ||||||
16 | Isabella Pedersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.43 | ||||||
17 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.45 | ||||||
18 | Nina Seirup | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 38.76 | ||||||
19 | Julie Philip | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.77 | ||||||
20 | Anna E.e. Balle | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 39.28 | ||||||
21 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 39.57 | ||||||
21 | Maja Rolighed | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.57 | ||||||
23 | Jette Muusmann | 2005 | Bov IF | 40.05 | ||||||
24 | Patricia Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 43.81 | ||||||
25 | Alina Carow | 2006 | Sg-Bille Hamburg | 43.90 | ||||||
26 | Clara Gšldner | 2006 | Sg-Bille Hamburg | 44.40 | ||||||
27 | Caroline van Vliet | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.41 | ||||||
28 | Anne Stamholt | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 45.99 | ||||||
29 | Sofie Keller | 2005 | Bov IF | 46.06 | ||||||
30 | Annika Aurelia Carstensen | 2007 | Sg-Bille Hamburg | 47.25 | ||||||
31 | Anna Parbst | 2005 | Sg-Bille Hamburg | 48.66 | ||||||
32 | Sophie Andressen | 2006 | Sg-Bille Hamburg | 48.77 | ||||||
33 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 52.83 | ||||||
34 | Eszter Vad | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 59.08 | ||||||
35 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 59.36 | ||||||
- | Catharina Paulsen | 2005 | Bov IF | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Johanne Hummelmose | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Ej 2 hønder v afl 50 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:34 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:54 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 30, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Carlquist | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 30.40 | ||||||
2 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 30.56 | ||||||
3 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 30.88 | ||||||
4 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 31.00 | ||||||
5 | Astrid M. Østergaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 31.10 | ||||||
6 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 32.67 | ||||||
Løb 30, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie C. Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 30.38 | ||||||
2 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.50 | ||||||
3 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.57 | ||||||
4 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.92 | ||||||
5 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 33.43 | ||||||
6 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.46 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:54 |
Resultat Løb 31 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 13:39 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 31, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Jensen | 2001 | DeltaSwim | 26.91 | ||||||
2 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 27.05 | ||||||
3 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 27.70 | ||||||
4 | Victor Kristensen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 28.41 | ||||||
5 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 29.07 | ||||||
6 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 29.23 | ||||||
7 | Lucas Grinderslev | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.34 | ||||||
8 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 31.16 | ||||||
9 | Jonathan Bos | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 31.61 | ||||||
10 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 32.19 | ||||||
11 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 33.65 | ||||||
12 | Simon G. Jensen | 2000 | Bov IF | 35.70 | ||||||
- | Kasper Vitten | 1995 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 31, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.08 | ||||||
2 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 27.61 | ||||||
3 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.87 | ||||||
4 | Asbjørn Guldager | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 27.93 | ||||||
5 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.83 | ||||||
6 | Jakob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 29.44 | ||||||
7 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.60 | ||||||
8 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 29.77 | ||||||
9 | Laurits Sigaard | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.18 | ||||||
10 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.64 | ||||||
11 | Christian Oxenvad | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 32.85 | ||||||
12 | Mikkel Nissen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 32.97 | ||||||
13 | Karl August B. Balle | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.23 | ||||||
14 | Dennis Hansen | 2002 | Bov IF | 34.88 | ||||||
15 | Andreas Pedersen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 35.07 | ||||||
16 | Henrik Reidt | 2002 | Sg Elbe Wedel | 35.19 | ||||||
17 | Felix Biebau | 2003 | Sg Elbe Wedel | 35.36 | ||||||
18 | Emil Hansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 36.89 | ||||||
19 | Harald Riisager | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.07 | ||||||
20 | Mads Mandau | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 37.20 | ||||||
21 | Vincent Hajto | 2003 | Sg-Bille Hamburg | 38.08 | ||||||
22 | Kasper Christiansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 38.73 | ||||||
Løb 31, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2004-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.69 | ||||||
2 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 31.75 | ||||||
3 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 31.92 | ||||||
4 | Oskar Clausen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 33.68 | ||||||
5 | Teodor Thuelund | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 34.38 | ||||||
6 | August Arup Neergaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 34.60 | ||||||
7 | Gustav Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.78 | ||||||
8 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.10 | ||||||
9 | Magnus Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.65 | ||||||
10 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.24 | ||||||
11 | Tristan Jensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.26 | ||||||
12 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.55 | ||||||
13 | Louie Hansen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.90 | ||||||
14 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 38.07 | ||||||
15 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 38.34 | ||||||
16 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.04 | ||||||
17 | William Folkmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.70 | ||||||
18 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 40.79 | ||||||
19 | Noah Hildebrandt | 2004 | Sg-Bille Hamburg | 41.31 | ||||||
20 | Tobias Hansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 47.03 | ||||||
21 | Lukas Nissen | 2006 | Bov IF | 47.11 | ||||||
22 | Jan-Malte Reimers | 2005 | Sg-Bille Hamburg | 47.41 | ||||||
23 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 47.82 | ||||||
24 | Emil B. Mortensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 48.71 | ||||||
25 | Alexander Okkerholm | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 48.81 | ||||||
26 | Paul Ochs | 2006 | Sg-Bille Hamburg | 52.16 | ||||||
27 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 59.01 | ||||||
28 | Bertram Poser Jensen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 1:02.01 | ||||||
- | Andreas Bahnsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Ej synkro arme 25m | |||||
- | Sebastian Rahr | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:39 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 26 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:59 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 31, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.47 | ||||||
2 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.43 | ||||||
3 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 27.92 | ||||||
4 | Asbjørn Guldager | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 28.32 | ||||||
5 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.79 | ||||||
6 | Jakob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 29.04 | ||||||
Løb 31, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 29.35 | ||||||
2 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.57 | ||||||
3 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 31.57 | ||||||
4 | Oskar Clausen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 33.30 | ||||||
5 | August Arup Neergaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 33.42 | ||||||
6 | Teodor Thuelund | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 33.85 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 26 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:59 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydcup 2017 | Udskriftsdato | 25 november 2017 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 20:54 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2017 |
Løb 32, 50m Ryg Damer omsvømning, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nastasja Dubinin | 2001 | 33.27 | |||||||
Sg-Bille Hamburg | 34.79 | |||||||||
2 | Silje Petersen | 2002 | 33.70 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 34.79 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 25 november 2017 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:54 |