Results for DMH - 1. Div 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
09:47 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Amaury Leveaux (1985) 44.94 2008-12-13 |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 45.54 2009-11-10 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 47.44 2007-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 48.61 2009-12-05 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:47 |
|
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
09:51 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 50.58 2017-08-11 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 50.58 2017-08-11 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.58 2016-10-09 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 53.55 2011-11-26 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:51 |
|
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
10:02 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 1:51.36 2015-12-04 |
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 1:54.28 2013-12-12 |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.86 2013-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.14 2011-04-09 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andreas Hansen |
2000 |
|
681 |
26.53 |
57.53 |
1:35.42 |
|
2:04.59 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kasper Schultz |
1995 |
|
668 |
27.18 |
57.92 |
1:34.12 |
|
2:05.35 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
|
657 |
28.20 |
1:00.64 |
1:37.40 |
|
2:06.08 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joachim Bratt |
1995 |
|
599 |
27.22 |
1:01.03 |
1:38.61 |
|
2:09.99 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
William Houen |
2001 |
|
583 |
27.40 |
1:01.39 |
1:40.76 |
|
2:11.17 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Felix Lund |
2001 |
|
574 |
27.22 |
1:01.99 |
1:40.65 |
|
2:11.86 |
|
|
Herlev Svømning |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Peter Mandrup Madsen |
1997 |
|
564 |
28.40 |
1:01.50 |
1:40.92 |
|
2:12.64 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mads Sørensen |
2001 |
|
542 |
28.18 |
1:03.32 |
1:43.47 |
|
2:14.45 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Victor Bendix Beiter |
2001 |
|
535 |
28.35 |
1:03.06 |
1:42.20 |
|
2:14.97 |
|
|
Herlev Svømning |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Malthe Burgaard |
2000 |
|
524 |
28.48 |
1:05.08 |
1:44.88 |
|
2:15.95 |
|
|
H2Odense |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Victor Nygaard |
2003 |
|
469 |
30.56 |
1:07.86 |
1:47.57 |
|
2:21.05 |
|
|
H2Odense |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Marcus Dessau |
2002 |
|
466 |
29.66 |
1:04.82 |
1:49.42 |
|
2:21.37 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
|
441 |
29.08 |
1:04.27 |
1:48.52 |
|
2:24.00 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:22.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mikkel Møller-Jensen |
1995 |
|
426 |
29.67 |
1:07.13 |
1:51.34 |
|
2:25.59 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:02 |
|
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
10:12 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:01.86 2014-12-06 |
Nordisk Rekord Senior: Julia Hjort-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 2011-11-25 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sophie Hansson |
1998 |
|
669 |
29.54 |
1:07.16 |
1:45.53 |
|
2:19.31 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
|
657 |
31.42 |
1:07.34 |
1:46.06 |
|
2:20.14 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
|
634 |
30.26 |
1:05.90 |
1:48.13 |
|
2:21.81 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mia Rindshøj |
2003 |
|
618 |
30.32 |
1:06.28 |
1:48.05 |
|
2:23.02 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Matilde Schrøder |
1996 |
|
618 |
30.87 |
1:09.29 |
1:47.81 |
|
2:23.03 |
|
|
H2Odense |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma D. Rasmussen |
1996 |
|
614 |
31.69 |
1:08.99 |
1:48.78 |
|
2:23.36 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julie Oxenvad |
1997 |
|
598 |
31.43 |
1:07.20 |
1:50.11 |
|
2:24.64 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Cecilie F. Jensen |
1998 |
|
595 |
30.40 |
1:06.85 |
1:50.06 |
|
2:24.84 |
|
|
Herlev Svømning |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
|
572 |
32.33 |
1:08.84 |
1:51.18 |
|
2:26.74 |
|
|
Herlev Svømning |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Louise Hvarre |
2001 |
|
544 |
32.22 |
1:10.39 |
1:54.77 |
|
2:29.26 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Freja A. Skov |
2000 |
|
538 |
31.49 |
1:09.57 |
1:54.56 |
|
2:29.82 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Helene Olesen |
2000 |
|
535 |
31.61 |
1:10.15 |
1:53.17 |
|
2:30.02 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Freya Ellehus |
2000 |
|
477 |
32.96 |
1:13.87 |
1:59.28 |
|
2:35.94 |
|
|
H2Odense |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sofie Bak |
2003 |
|
363 |
39.17 |
1:22.89 |
2:10.55 |
|
2:50.78 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Karoline K. Larsen |
2004 |
|
350 |
37.82 |
1:21.31 |
2:13.31 |
|
2:52.76 |
|
|
Farum Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:12 |
|
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
10:18 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Florent Manaudou (1990) 22.22 2014-12-06 |
Nordisk Rekord Senior: Lavrans Solli (1992) 23.33 2014-12-05 |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jakupsson (1994) 23.84 2015-12-06 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 24.87 2012-11-30 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:18 |
|
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
10:27 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Sanja Jovanovic (1986) 25.70 2009-12-12 |
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.39 2014-12-05 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.39 2014-12-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.98 2012-03-31 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:27 |
|
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
10:49 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Yannick Agnel (1992) 3:32.25 2012-11-15 |
Nordisk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 2009-12-10 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andreas Hansen |
2000 |
|
727 |
56.14 |
1:56.35 |
2:56.76 |
|
3:56.04 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
|
710 |
55.82 |
1:55.77 |
2:57.20 |
|
3:57.85 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jonas Gadegaard Hansen |
1998 |
|
707 |
57.45 |
1:58.50 |
2:59.19 |
|
3:58.21 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jonas Hørslev Sørensen |
1999 |
|
690 |
57.19 |
1:57.53 |
2:58.14 |
|
4:00.09 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mads Sørensen |
2000 |
|
654 |
59.28 |
2:02.04 |
3:04.23 |
|
4:04.49 |
|
|
H2Odense |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Christopher Jedel |
1995 |
|
653 |
57.76 |
1:59.76 |
3:02.43 |
|
4:04.56 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Simon B. Jeppesen |
1997 |
|
645 |
57.48 |
1:59.38 |
3:02.51 |
|
4:05.54 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
|
640 |
59.80 |
2:02.57 |
3:05.09 |
|
4:06.19 |
|
|
H2Odense |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Marcus Kindberg |
1993 |
|
632 |
58.57 |
2:01.78 |
3:04.15 |
|
4:07.26 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oliver Jacobsen |
1997 |
|
632 |
56.41 |
1:59.65 |
3:03.36 |
|
4:07.31 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Thomas Svane-From |
2000 |
|
579 |
59.55 |
2:03.09 |
3:08.26 |
|
4:14.58 |
|
|
Herlev Svømning |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emil Tönshoff |
2000 |
|
573 |
59.41 |
2:03.85 |
3:09.59 |
|
4:15.42 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Nicolai Wiuff |
2002 |
|
506 |
1:03.35 |
2:10.19 |
3:18.39 |
|
4:26.34 |
|
|
Herlev Svømning |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Christopher G. Trandum |
2003 |
|
489 |
1:03.91 |
2:12.67 |
3:21.87 |
|
4:29.33 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Frederik Jørgensen |
2003 |
|
446 |
1:05.10 |
2:16.09 |
3:27.92 |
|
4:37.69 |
|
|
Farum Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Cornelius Olsen |
2005 |
|
361 |
1:08.55 |
2:24.66 |
3:41.95 |
|
4:57.92 |
|
|
Farum Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:49 |
|
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
11:03 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Mireia Belmonte Garcia (1990) 3:54.52 2013-08-11 |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:06.51 2011-10-23 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nina Toft |
2000 |
|
756 |
1:00.70 |
2:05.83 |
3:11.68 |
|
4:17.36 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
|
722 |
1:02.36 |
2:08.45 |
3:15.15 |
|
4:21.36 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Snæfridur Sol |
2000 |
|
699 |
1:02.11 |
2:08.85 |
3:17.24 |
|
4:24.23 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anna Wermuth |
1996 |
|
671 |
1:05.17 |
2:12.85 |
3:20.54 |
|
4:27.85 |
|
|
H2Odense |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Karla Louise Balle |
2001 |
|
656 |
1:02.40 |
2:11.57 |
3:20.98 |
|
4:29.81 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
|
641 |
1:02.94 |
2:11.36 |
3:21.52 |
|
4:31.89 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Trine Kjøngerskov |
2000 |
|
638 |
1:04.73 |
2:13.34 |
3:22.48 |
|
4:32.30 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sarah Missing |
2001 |
|
629 |
1:05.47 |
2:15.41 |
3:25.13 |
|
4:33.60 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
|
624 |
1:05.26 |
2:16.03 |
3:25.99 |
|
4:34.33 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Cecilie Baraviec |
2000 |
|
608 |
1:06.08 |
2:16.18 |
3:26.59 |
|
4:36.77 |
|
|
H2Odense |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Helena Hvid Hansen |
2001 |
|
605 |
1:04.84 |
2:14.25 |
3:25.71 |
|
4:37.14 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alberte M Hansen |
2000 |
|
590 |
1:06.03 |
2:17.37 |
3:28.42 |
|
4:39.57 |
|
|
Herlev Svømning |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mathilde Hansen |
1998 |
|
542 |
1:06.69 |
2:19.25 |
3:33.99 |
|
4:47.63 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ida Hebeltoft |
2003 |
|
456 |
1:11.57 |
2:29.13 |
3:46.69 |
|
5:04.58 |
|
|
Herlev Svømning |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mia Krüger |
2002 |
|
440 |
1:11.36 |
2:29.08 |
3:48.82 |
|
5:08.23 |
|
|
Farum Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:03 |
|
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
11:48 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Rusland (1900) 3:19.16 2009-12-20 |
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:28.03 2016-12-11 |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:32.00 2016-12-17 |
Dansk Rekord Junior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:41.71 2009-12-19 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:48 |
|
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
11:44 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Danmark (1900) 3:48.86 2014-12-07 |
Nordisk Rekord Senior: DEN (1900) 3:48.86 2014-12-07 |
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 3:59.47 2014-04-05 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 4:10.57 2016-11-13 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:44 |
|
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
16:07 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Stanislav Donets (1983) 48.95 2010-12-19 |
Nordisk Rekord Senior: Markus Lie (1995) 51.02 2017-08-07 |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 51.54 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Morten Bak Hansen (1995) 53.51 2012-11-29 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:07 |
|
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
16:12 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 55.03 2014-12-04 |
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.99 2013-12-13 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.99 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 57.57 2011-12-09 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:12 |
|
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
16:25 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Marco Koch (1990) 2:00.44 2016-11-20 |
Nordisk Rekord Senior: Erik Persson (1994) 2:04.42 2015-12-03 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:05.38 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 2:10.02 2009-12-13 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
698 |
29.85 |
1:04.50 |
1:39.79 |
|
2:15.81 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Erik Kähr |
1995 |
|
663 |
30.35 |
1:05.89 |
1:42.11 |
|
2:18.15 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emil Kamuk Frederiksen |
1995 |
|
604 |
31.30 |
1:07.22 |
1:44.56 |
|
2:22.48 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joachim Bratt |
1995 |
|
576 |
32.95 |
1:09.46 |
1:46.97 |
|
2:24.80 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
|
570 |
33.34 |
1:10.41 |
1:47.66 |
|
2:25.24 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kasper Vitten |
1995 |
|
565 |
32.44 |
1:08.19 |
1:46.21 |
|
2:25.66 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lasse Kriegel Skovrup |
1998 |
|
551 |
33.17 |
1:10.99 |
1:49.10 |
|
2:26.88 |
|
|
Farum Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alexander Fenger |
1999 |
|
543 |
33.32 |
1:10.68 |
1:49.23 |
|
2:27.63 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oliver Hallenborg |
2002 |
|
524 |
33.68 |
1:12.57 |
1:51.51 |
|
2:29.40 |
|
|
H2Odense |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Carl Emil Lønborg |
2002 |
|
521 |
33.95 |
1:11.13 |
1:50.24 |
|
2:29.67 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Julius Skaarup Schmidt |
1988 |
|
507 |
32.41 |
1:10.94 |
1:51.05 |
|
2:31.08 |
|
|
Herlev Svømning |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Victor Bendix Beiter |
2001 |
|
477 |
33.81 |
1:12.81 |
1:52.97 |
|
2:34.13 |
|
|
Herlev Svømning |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Owais Hamid |
2000 |
|
473 |
33.20 |
1:11.12 |
1:51.68 |
|
2:34.61 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Victor Nygaard |
2003 |
|
457 |
35.55 |
1:15.99 |
1:56.76 |
|
2:36.36 |
|
|
H2Odense |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mads Haugård Hansen |
2000 |
|
417 |
35.43 |
1:15.19 |
1:57.59 |
|
2:41.20 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:25 |
|
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
16:35 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:15.21 2013-12-13 |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:15.21 2013-12-13 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:15.21 2013-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:25.25 2016-12-17 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sophie Hansson |
1998 |
|
732 |
33.68 |
1:11.83 |
1:50.98 |
|
2:29.31 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Wermuth |
1996 |
|
720 |
34.86 |
1:12.98 |
1:51.17 |
|
2:30.11 |
|
|
H2Odense |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joline Höstman |
1988 |
|
697 |
34.48 |
1:12.96 |
1:52.23 |
|
2:31.71 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
|
695 |
34.94 |
1:14.07 |
1:53.11 |
|
2:31.85 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura Mathilde Elkjær |
1998 |
|
658 |
35.74 |
1:15.12 |
1:54.54 |
|
2:34.69 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma D. Rasmussen |
1996 |
|
658 |
35.49 |
1:15.03 |
1:54.75 |
|
2:34.71 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
|
602 |
35.88 |
1:16.31 |
1:57.78 |
|
2:39.35 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mia Rindshøj |
2003 |
|
598 |
36.23 |
1:16.57 |
1:57.65 |
|
2:39.71 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mathilde Hansen |
1998 |
|
574 |
36.19 |
1:17.32 |
1:59.48 |
|
2:41.89 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
|
539 |
36.18 |
1:17.62 |
2:01.04 |
|
2:45.35 |
|
|
Herlev Svømning |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Celine Termark Brock |
2000 |
|
528 |
36.38 |
1:17.92 |
2:01.81 |
|
2:46.43 |
|
|
Herlev Svømning |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mette Baack |
2000 |
|
511 |
37.78 |
1:20.39 |
2:04.12 |
|
2:48.28 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Malea Benediktson |
2001 |
|
486 |
38.45 |
1:21.69 |
2:06.10 |
|
2:51.14 |
|
|
H2Odense |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Dagmar Boeck |
2004 |
|
437 |
38.52 |
1:23.98 |
2:11.21 |
|
2:57.30 |
|
|
Farum Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sofie Bak |
2003 |
|
418 |
40.79 |
1:26.87 |
2:14.14 |
|
2:59.88 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:35 |
|
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
16:43 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Steffen Deibler (1987) 21.80 2009-11-14 |
Nordisk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.79 2009-12-13 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.79 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.04 2003-12-14 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:43 |
|
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
16:46 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Therese Alshammar (1977) 24.38 2009-11-22 |
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 24.38 2009-11-22 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.71 2014-12-05 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.45 2003-12-12 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:46 |
|
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
16:54 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Paul Biedermann (1986) 1:39.37 2009-11-15 |
Nordisk Rekord Senior: Matias Koski (1994) 1:43.51 2016-11-07 |
Dansk Rekord Senior: Anders Lie Nielsen (1991) 1:43.69 2016-12-07 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 2009-12-13 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonas Holmström |
1992 |
|
739 |
25.74 |
53.38 |
1:22.10 |
|
1:49.88 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Andreas Hansen |
2000 |
|
733 |
25.68 |
53.41 |
1:21.99 |
|
1:50.19 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
|
691 |
25.58 |
53.74 |
1:23.33 |
|
1:52.37 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Magnus Fallesen |
1998 |
|
687 |
25.91 |
54.28 |
1:23.10 |
|
1:52.61 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jonas Gadegaard Hansen |
1998 |
|
674 |
26.69 |
55.59 |
1:24.54 |
|
1:53.29 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oliver Jacobsen |
1997 |
|
671 |
25.60 |
54.17 |
1:24.03 |
|
1:53.48 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Bo Volf Brøchner |
1996 |
|
661 |
26.88 |
56.08 |
1:25.57 |
|
1:54.03 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
William Houen |
2001 |
|
645 |
26.68 |
55.25 |
1:24.76 |
|
1:54.96 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
|
627 |
26.86 |
56.73 |
1:26.70 |
|
1:56.07 |
|
|
H2Odense |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Leo Badaker |
2002 |
|
620 |
26.80 |
55.67 |
1:25.69 |
|
1:56.53 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Thomas Svane-From |
2000 |
|
619 |
26.78 |
56.28 |
1:26.33 |
|
1:56.56 |
|
|
Herlev Svømning |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mads Sørensen |
2000 |
|
619 |
26.89 |
56.76 |
1:27.11 |
|
1:56.58 |
|
|
H2Odense |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Laurits Kenskov |
2001 |
|
561 |
26.81 |
56.84 |
1:28.05 |
|
2:00.48 |
|
|
Herlev Svømning |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mikkel Samsøe Borch |
1997 |
|
525 |
27.03 |
57.01 |
1:29.03 |
|
2:03.11 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Frederik Jørgensen |
2003 |
|
471 |
29.18 |
1:02.03 |
1:35.28 |
|
2:07.70 |
|
|
Farum Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Rasmus Thode Møller |
2002 |
|
456 |
27.63 |
1:00.70 |
1:35.65 |
|
2:09.03 |
|
|
Farum Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:54 |
|
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
17:05 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:50.43 2017-08-12 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:50.43 2017-08-12 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:55.04 2013-12-15 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:56.70 2011-11-27 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
|
788 |
28.26 |
59.07 |
1:29.69 |
|
1:59.90 |
|
|
H2Odense |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Snæfridur Sol |
2000 |
|
771 |
28.58 |
59.21 |
1:30.00 |
|
2:00.81 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nina Toft |
2000 |
|
729 |
28.47 |
59.46 |
1:31.14 |
|
2:03.07 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Karla Louise Balle |
2001 |
|
708 |
29.30 |
1:00.73 |
1:32.78 |
|
2:04.24 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ronja Vikström |
1996 |
|
676 |
29.54 |
1:01.65 |
1:34.18 |
|
2:06.17 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
|
669 |
29.12 |
1:00.81 |
1:33.84 |
|
2:06.62 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sarah Missing |
2001 |
|
660 |
29.39 |
1:02.34 |
1:35.58 |
|
2:07.18 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
|
654 |
29.35 |
1:01.51 |
1:34.71 |
|
2:07.59 |
|
|
Herlev Svømning |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Trine Kjøngerskov |
2000 |
|
650 |
29.29 |
1:01.16 |
1:33.86 |
|
2:07.86 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
|
611 |
30.19 |
1:03.40 |
1:37.64 |
|
2:10.53 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Louise Hvarre |
2001 |
|
593 |
29.99 |
1:03.46 |
1:37.84 |
|
2:11.81 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Cecilie Baraviec |
2000 |
|
562 |
30.96 |
1:04.96 |
1:39.94 |
|
2:14.23 |
|
|
H2Odense |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alberte M Hansen |
2000 |
|
547 |
30.84 |
1:05.42 |
1:40.39 |
|
2:15.39 |
|
|
Herlev Svømning |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Frederikke Dons |
1998 |
|
531 |
31.72 |
1:05.93 |
1:41.20 |
|
2:16.79 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Simone Jørgensen |
1999 |
|
505 |
31.16 |
1:05.45 |
1:41.92 |
|
2:19.11 |
|
|
Farum Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Maya Ehlers Hansen |
2004 |
|
440 |
32.24 |
1:08.79 |
1:47.07 |
|
2:25.57 |
|
|
Farum Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:05 |
|
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
17:11 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Vladimir V. Morozov (1990) 50.30 2016-08-30 |
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 52.51 2012-12-15 |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.32 2013-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 2010-12-02 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:11 |
|
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
17:18 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 56.51 2017-08-07 |
Nordisk Rekord Senior: THerese Alshammar (1977) 58.07 2009-11-26 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.34 2014-10-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.97 2011-11-24 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 oktober 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:18 |
|
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
11:51 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Evgeny Korotyshkin (1983) 48.48 2009-11-07 |
Nordisk Rekord Senior: Lars Frölander (1974) 50.44 2000-03-17 |
Dansk Rekord Senior: Daniel Steen Andersen (1995) 51.14 2014-04-06 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 52.44 2012-12-02 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:51 |
|
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
09:45 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 54.61 2014-12-07 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 54.61 2014-12-07 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.10 2015-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.18 2016-11-10 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:45 |
|
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
10:05 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 400m Medley Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 3:57.27 2009-12-11 |
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 4:05.06 2015-12-03 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:05.98 2009-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Mikkel Gadgaard (1999) 4:16.13 2016-11-11 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
|
666 |
1:03.15 |
2:10.60 |
3:27.89 |
|
4:29.59 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jonas Hørslev Sørensen |
1999 |
|
643 |
1:03.28 |
2:15.39 |
3:33.48 |
|
4:32.79 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christopher Jedel |
1995 |
|
601 |
1:02.51 |
2:11.92 |
3:36.81 |
|
4:39.00 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Peter Mandrup Madsen |
1997 |
|
597 |
1:03.37 |
2:14.19 |
3:35.14 |
|
4:39.59 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mads Sørensen |
2000 |
|
588 |
1:03.34 |
2:18.41 |
3:39.10 |
|
4:41.03 |
|
|
H2Odense |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
William Houen |
2001 |
|
586 |
1:03.22 |
2:17.76 |
3:38.26 |
|
4:41.28 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Marcus Kindberg |
1993 |
|
574 |
1:03.43 |
2:15.66 |
3:41.06 |
|
4:43.24 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Felix Lund |
2001 |
|
556 |
1:02.25 |
2:20.25 |
3:42.33 |
|
4:46.35 |
|
|
Herlev Svømning |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
|
554 |
1:05.35 |
2:21.21 |
3:40.17 |
|
4:46.60 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mads Sørensen |
2001 |
|
553 |
1:04.53 |
2:19.50 |
3:42.81 |
|
4:46.80 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mikkel Møller-Jensen |
1995 |
|
465 |
1:04.32 |
2:22.80 |
3:52.94 |
|
5:03.84 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Marcus Dessau |
2002 |
|
461 |
1:08.93 |
2:23.25 |
3:55.93 |
|
5:04.71 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Luccas Dam Brenner |
2001 |
|
457 |
1:08.23 |
2:19.51 |
3:55.20 |
|
5:05.66 |
|
|
Herlev Svømning |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Oliver Hallenborg |
2002 |
|
408 |
1:14.63 |
2:39.42 |
4:03.54 |
|
5:17.40 |
|
|
H2Odense |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:05 |
|
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
10:26 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 400m Medley Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Mireia Belmonte Garcia (1990) 4:18.94 2017-08-12 |
Nordisk Rekord Senior: Stina Gardell (1990) 4:31.70 2009-12-13 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:40.42 2016-11-19 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
|
653 |
1:08.58 |
2:25.39 |
3:50.71 |
|
4:59.03 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
|
650 |
1:07.97 |
2:23.95 |
3:50.84 |
|
4:59.38 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
|
636 |
1:08.89 |
2:28.23 |
3:54.34 |
|
5:01.56 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
|
629 |
1:07.47 |
2:24.29 |
3:52.91 |
|
5:02.72 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Cecilie F. Jensen |
1998 |
|
590 |
1:08.28 |
2:26.49 |
3:55.55 |
|
5:09.31 |
|
|
Herlev Svømning |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
|
580 |
1:09.06 |
2:26.92 |
3:58.58 |
|
5:10.97 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
|
571 |
1:14.27 |
2:34.61 |
4:03.75 |
|
5:12.74 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Freja A. Skov |
2000 |
|
560 |
1:12.75 |
2:31.88 |
4:03.30 |
|
5:14.64 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
|
558 |
1:11.42 |
2:31.72 |
4:00.57 |
|
5:14.98 |
|
|
Herlev Svømning |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mathilde Hansen |
1998 |
|
538 |
1:11.08 |
2:36.20 |
4:03.51 |
|
5:18.99 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Cecilie Baraviec |
2000 |
|
489 |
1:16.97 |
2:39.58 |
4:17.28 |
|
5:29.17 |
|
|
H2Odense |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Josefine Bladt Wichmann |
2000 |
|
485 |
1:14.62 |
2:38.30 |
4:12.46 |
|
5:30.09 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Freya Ellehus |
2000 |
|
472 |
1:15.57 |
2:41.93 |
4:16.74 |
|
5:33.10 |
|
|
H2Odense |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Amanda Hietala |
2002 |
|
462 |
1:17.84 |
2:40.66 |
4:16.68 |
|
5:35.39 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:26 |
|
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
10:31 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Fabio Scozzoli (1988) 25.72 2013-08-10 |
Nordisk Rekord Senior: Aleksander Hetland (1982) 26.19 2009-12-12 |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 2015-12-20 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.09 2015-12-20 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:31 |
|
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
10:38 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Ruta Meilutyte (1997) 28.81 2014-12-03 |
Nordisk Rekord Senior: Jenna Laukkanen (1995) 29.71 2015-12-02 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 29.87 2013-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 31.50 2015-12-11 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:38 |
|
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
10:49 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Arkady Vyatchanin (1984) 1:46.11 2009-11-15 |
Nordisk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kasper Schultz |
1995 |
|
676 |
28.73 |
59.47 |
1:29.78 |
|
2:00.35 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
|
617 |
28.60 |
59.33 |
1:31.33 |
|
2:04.05 |
|
|
Herlev Svømning |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Luccas Dam Brenner |
2001 |
|
551 |
30.32 |
1:03.51 |
1:36.53 |
|
2:08.81 |
|
|
Herlev Svømning |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Bo Volf Brøchner |
1996 |
|
551 |
30.00 |
1:02.24 |
1:35.70 |
|
2:08.84 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anders Møller |
1991 |
|
541 |
30.56 |
1:02.84 |
1:36.07 |
|
2:09.58 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
|
504 |
31.95 |
1:05.83 |
1:39.67 |
|
2:12.70 |
|
|
H2Odense |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
|
495 |
30.16 |
1:03.11 |
1:38.26 |
|
2:13.52 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Marcus Kindberg |
1993 |
|
477 |
31.35 |
1:05.87 |
1:40.57 |
|
2:15.18 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Gustav Stahl |
2002 |
|
474 |
31.34 |
1:05.28 |
1:40.19 |
|
2:15.45 |
|
|
H2Odense |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aksel Munksgaard-Ottosen |
2001 |
|
463 |
31.52 |
1:05.78 |
1:40.92 |
|
2:16.52 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anders Rasmussen |
2001 |
|
454 |
30.60 |
1:04.58 |
1:40.65 |
|
2:17.43 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anders Skousen |
2002 |
|
447 |
31.29 |
1:06.40 |
1:42.18 |
|
2:18.13 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Johan Heeno Rasmussen |
2002 |
|
422 |
32.15 |
1:07.49 |
1:44.15 |
|
2:20.82 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Johannes K. Larsen |
2002 |
|
396 |
32.29 |
1:08.99 |
1:46.79 |
|
2:23.75 |
|
|
Farum Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Thor Gudmand-Høyer |
2002 |
|
375 |
34.55 |
1:11.95 |
1:49.13 |
|
2:26.36 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Cornelius Olsen |
2005 |
|
305 |
36.21 |
1:16.23 |
1:56.86 |
|
2:36.84 |
|
|
Farum Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:49 |
|
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
11:02 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 1:59.23 2014-12-05 |
Nordisk Rekord Senior: Michelle Coleman (1993) 2:03.26 2014-11-22 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 2008-12-14 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilie Falbe-Hansen |
1999 |
|
710 |
30.74 |
1:03.91 |
1:38.47 |
|
2:13.64 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
|
691 |
31.32 |
1:05.44 |
1:40.00 |
|
2:14.82 |
|
|
H2Odense |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nina Toft |
2000 |
|
682 |
31.85 |
1:05.78 |
1:40.19 |
|
2:15.43 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
|
629 |
33.10 |
1:08.05 |
1:43.71 |
|
2:19.09 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Stine Knudsen |
1999 |
|
616 |
32.68 |
1:08.46 |
1:43.85 |
|
2:20.08 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Emile Skjerning |
1999 |
|
578 |
33.16 |
1:09.74 |
1:47.02 |
|
2:23.06 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julie Oxenvad |
1997 |
|
574 |
33.32 |
1:09.72 |
1:46.55 |
|
2:23.41 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Cecilie F. Jensen |
1998 |
|
549 |
34.03 |
1:11.17 |
1:48.39 |
|
2:25.57 |
|
|
Herlev Svømning |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Cecilie Elkjær |
2001 |
|
541 |
32.59 |
1:08.53 |
1:46.61 |
|
2:26.31 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mia T. Klüver-Kristensen |
2004 |
|
526 |
34.36 |
1:12.51 |
1:50.74 |
|
2:27.61 |
|
|
H2Odense |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mia Wennecke |
1999 |
|
523 |
33.93 |
1:10.77 |
1:49.06 |
|
2:27.95 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Thea F. Johansen |
2003 |
|
486 |
34.69 |
1:12.85 |
1:51.97 |
|
2:31.61 |
|
|
Herlev Svømning |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sarah Carugati |
2004 |
|
478 |
35.15 |
1:13.48 |
1:53.13 |
|
2:32.42 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Linnea Hietala |
2004 |
|
454 |
35.76 |
1:15.08 |
1:55.08 |
|
2:35.10 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Maya Ehlers Hansen |
2004 |
|
437 |
35.89 |
1:15.59 |
1:55.93 |
|
2:37.06 |
|
|
Farum Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Maj Jensen |
2003 |
|
387 |
36.15 |
1:17.24 |
2:00.79 |
|
2:43.57 |
|
|
Farum Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:02 |
|
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
11:22 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Rusland (1900) 6:49.04 2010-12-16 |
Nordisk Rekord Senior: DEN (1900) 6:54.49 2016-12-09 |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 7:09.65 2016-12-18 |
Dansk Rekord Junior: Farum Drenge (1900) 7:23.04 2008-10-23 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:22 |
|
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
11:42 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Holland (1900) 7:32.85 2014-12-03 |
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 7:41.91 2010-12-15 |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS Damer (1900) 7:55.34 2009-04-19 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 8:10.39 2009-10-24 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:42 |
|
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
16:07 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Robin van Aggele (1984) 56.29 2009-12-11 |
Nordisk Rekord Senior: Alexander Dale Oen (1985) 57.05 2011-12-09 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 58.78 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 59.23 2015-12-20 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:07 |
|
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
16:14 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Ruta Meilutyte (1997) 1:02.36 2013-10-12 |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:03.74 2013-08-10 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:03.74 2013-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 1:07.72 2015-12-11 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:14 |
|
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
16:25 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Lazlo Cseh (1985) 1:49.00 2015-12-06 |
Nordisk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:51.62 2015-12-06 |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:51.62 2015-12-06 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.37 2010-12-04 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon B. Jeppesen |
1997 |
|
711 |
26.28 |
56.77 |
1:28.49 |
|
2:01.62 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Andreas Hansen |
2000 |
|
670 |
27.58 |
58.82 |
1:30.28 |
|
2:04.02 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
David Hjort |
2000 |
|
633 |
27.75 |
58.90 |
1:32.05 |
|
2:06.39 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joachim Bratt |
1995 |
|
619 |
27.95 |
59.87 |
1:33.03 |
|
2:07.35 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
|
588 |
28.14 |
1:00.67 |
1:33.99 |
|
2:09.56 |
|
|
Herlev Svømning |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julius Munk |
2000 |
|
557 |
28.00 |
1:00.62 |
1:35.84 |
|
2:11.91 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mathias Bech |
1996 |
|
555 |
28.09 |
1:00.81 |
1:34.87 |
|
2:12.06 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Marcus Kindberg |
1993 |
|
538 |
29.66 |
1:03.95 |
1:39.32 |
|
2:13.43 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Leo Badaker |
2002 |
|
531 |
28.96 |
1:02.74 |
1:37.63 |
|
2:14.04 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mikkel Samsøe Borch |
1997 |
|
511 |
29.12 |
1:03.11 |
1:38.81 |
|
2:15.78 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Laurits Kenskov |
2001 |
|
509 |
29.20 |
1:03.95 |
1:40.10 |
|
2:15.89 |
|
|
Herlev Svømning |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kaare Fisker Larsen |
1998 |
|
468 |
30.20 |
1:05.74 |
1:41.97 |
|
2:19.82 |
|
|
H2Odense |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Christopher G. Trandum |
2003 |
|
441 |
31.50 |
1:08.15 |
1:44.83 |
|
2:22.52 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
|
396 |
31.80 |
1:08.87 |
1:47.92 |
|
2:27.75 |
|
|
H2Odense |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:25 |
|
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
16:41 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Mireia Belmonte Garcia (1990) 1:59.61 2014-12-03 |
Nordisk Rekord Senior: Petra Granlund (1987) 2:03.82 2009-12-10 |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:04.98 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:09.12 2016-11-11 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Trine Kjøngerskov |
2000 |
|
667 |
31.48 |
1:06.27 |
1:41.19 |
|
2:16.83 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
|
628 |
29.65 |
1:04.25 |
1:40.95 |
|
2:19.65 |
|
|
Herlev Svømning |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ronja Vikström |
1996 |
|
616 |
31.79 |
1:07.55 |
1:43.81 |
|
2:20.53 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mia Rindshøj |
2003 |
|
587 |
30.74 |
1:06.36 |
1:43.26 |
|
2:22.79 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
|
568 |
32.31 |
1:09.11 |
1:46.85 |
|
2:24.38 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sarah Missing |
2001 |
|
566 |
33.04 |
1:10.38 |
1:47.97 |
|
2:24.57 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anna Wermuth |
1996 |
|
555 |
32.47 |
1:08.92 |
1:47.35 |
|
2:25.46 |
|
|
H2Odense |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura Lange |
2001 |
|
528 |
33.08 |
1:10.96 |
1:49.46 |
|
2:27.92 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
|
527 |
33.28 |
1:10.85 |
1:49.19 |
|
2:28.00 |
|
|
Herlev Svømning |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
|
523 |
31.54 |
1:08.81 |
1:48.34 |
|
2:28.37 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
|
521 |
32.21 |
1:09.51 |
1:48.87 |
|
2:28.62 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mathilde Hansen |
1998 |
|
498 |
33.53 |
1:11.91 |
1:51.76 |
|
2:30.81 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sarah Sejr Aagaard |
2000 |
|
497 |
33.70 |
1:11.27 |
1:51.17 |
|
2:30.92 |
|
|
Farum Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Alberte Ehrenreich-Birn |
2003 |
|
441 |
32.10 |
1:11.65 |
1:54.11 |
|
2:37.07 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Maibritt Skjoldborg |
2002 |
|
391 |
35.14 |
1:16.48 |
1:59.51 |
|
2:43.55 |
|
|
H2Odense |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:41 |
|
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
16:42 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Florent Manaudou (1990) 20.26 2014-12-05 |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 20.70 2009-11-15 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 21.26 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 22.25 2012-12-02 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:42 |
|
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
16:46 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Ranomi Kromowidjojo (1990) 22.93 2017-08-07 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 23.00 2017-08-07 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 23.49 2015-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 24.76 2016-12-11 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:46 |
|
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
17:30 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Gregorio Paltrinirri (1994) 14:08.06 2015-12-04 |
Nordisk Rekord Senior: Henrik Christiansen (1996) 14:21.53 2017-08-06 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:26.74 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 14:50.72 2006-10-28 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christopher Jedel |
1995 |
|
717 |
59.11 |
2:01.88 |
3:05.41 |
4:09.15 |
15:47.15 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
5:13.17 |
6:16.50 |
7:19.88 |
8:23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
9:26.90 |
10:30.30 |
11:34.42 |
12:37.84 |
|
|
|
|
|
|
|
13:41.66 |
14:45.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
|
708 |
58.50 |
2:01.54 |
3:05.39 |
4:08.68 |
15:51.25 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
5:12.06 |
6:15.28 |
7:19.37 |
8:23.56 |
|
|
|
|
|
|
|
9:27.69 |
10:32.14 |
11:36.15 |
12:40.95 |
|
|
|
|
|
|
|
13:45.25 |
14:48.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mads Sørensen |
2000 |
|
702 |
59.71 |
2:02.89 |
3:06.79 |
4:10.90 |
15:53.95 |
|
|
H2Odense |
59:59.03 |
|
|
5:15.13 |
6:19.50 |
7:23.57 |
8:27.62 |
|
|
|
|
|
|
|
9:31.91 |
10:35.93 |
11:40.05 |
12:44.75 |
|
|
|
|
|
|
|
13:48.55 |
14:52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alexander Fenger |
1999 |
|
697 |
1:00.66 |
2:05.06 |
3:10.18 |
4:15.23 |
15:56.27 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
5:20.15 |
6:24.76 |
7:29.18 |
8:33.82 |
|
|
|
|
|
|
|
9:37.59 |
10:41.47 |
11:44.08 |
12:47.32 |
|
|
|
|
|
|
|
13:50.67 |
14:54.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
|
693 |
1:00.67 |
2:04.41 |
3:07.79 |
4:11.35 |
15:58.08 |
|
|
H2Odense |
59:59.04 |
|
|
5:14.68 |
6:18.45 |
7:22.64 |
8:27.09 |
|
|
|
|
|
|
|
9:31.22 |
10:35.84 |
11:40.50 |
12:45.74 |
|
|
|
|
|
|
|
13:50.59 |
14:54.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jonas Hørslev Sørensen |
1999 |
|
684 |
59.48 |
2:02.81 |
3:06.60 |
4:10.33 |
16:02.07 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.03 |
|
|
5:14.36 |
6:18.31 |
7:22.68 |
8:27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
9:32.75 |
10:37.43 |
11:42.55 |
12:47.76 |
|
|
|
|
|
|
|
13:52.81 |
14:58.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Peter Mandrup Madsen |
1997 |
|
655 |
1:01.65 |
2:07.13 |
3:13.12 |
4:18.50 |
16:16.28 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.04 |
|
|
5:23.95 |
6:28.12 |
7:34.81 |
8:41.51 |
|
|
|
|
|
|
|
9:47.81 |
10:53.69 |
11:57.13 |
13:03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
14:09.64 |
15:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mads Sørensen |
2001 |
|
654 |
1:00.40 |
2:06.86 |
3:12.99 |
4:19.01 |
16:16.74 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
5:24.45 |
6:29.56 |
7:35.03 |
8:41.30 |
|
|
|
|
|
|
|
9:47.60 |
10:53.63 |
11:58.19 |
13:03.79 |
|
|
|
|
|
|
|
14:09.94 |
15:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Isak Eliasson |
1996 |
|
637 |
1:00.25 |
2:04.76 |
3:10.62 |
4:16.50 |
16:25.44 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
5:22.78 |
6:28.99 |
7:36.00 |
8:42.81 |
|
|
|
|
|
|
|
9:49.68 |
10:56.59 |
12:03.04 |
13:09.86 |
|
|
|
|
|
|
|
14:15.81 |
15:20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Marcus Dessau |
2002 |
|
569 |
1:02.99 |
2:10.67 |
3:18.75 |
4:26.93 |
17:02.98 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
5:35.74 |
6:44.85 |
7:54.41 |
9:02.26 |
|
|
|
|
|
|
|
10:11.51 |
11:20.24 |
12:29.18 |
13:38.27 |
|
|
|
|
|
|
|
14:47.30 |
15:56.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Laurits Kenskov |
2001 |
|
553 |
59.61 |
2:07.02 |
3:17.05 |
4:26.76 |
17:12.94 |
|
|
Herlev Svømning |
59:59.03 |
|
|
5:35.38 |
6:44.59 |
7:53.91 |
9:03.23 |
|
|
|
|
|
|
|
10:14.07 |
11:24.83 |
12:34.98 |
13:44.54 |
|
|
|
|
|
|
|
14:54.89 |
16:04.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Scott Steenberg |
2000 |
|
536 |
1:07.50 |
2:17.97 |
3:28.23 |
4:38.70 |
17:23.52 |
|
|
Farum Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
5:48.36 |
6:59.08 |
8:09.02 |
9:19.07 |
|
|
|
|
|
|
|
10:29.01 |
11:38.37 |
12:48.07 |
13:57.63 |
|
|
|
|
|
|
|
15:07.23 |
16:16.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Nicolai Wiuff |
2002 |
|
516 |
1:05.35 |
2:14.99 |
3:25.12 |
4:35.12 |
17:37.30 |
|
|
Herlev Svømning |
59:59.04 |
|
|
5:45.85 |
6:56.66 |
8:07.36 |
9:17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
10:28.93 |
11:40.03 |
12:50.93 |
14:02.83 |
|
|
|
|
|
|
|
15:14.80 |
16:26.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mads Lind |
2002 |
|
463 |
1:05.52 |
2:17.60 |
3:29.90 |
4:42.09 |
18:15.51 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
5:54.32 |
7:07.58 |
8:20.91 |
9:34.82 |
|
|
|
|
|
|
|
10:49.61 |
12:04.66 |
13:19.40 |
14:34.34 |
|
|
|
|
|
|
|
15:48.69 |
17:02.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Anders Skousen |
2002 |
|
461 |
1:04.99 |
2:16.11 |
3:28.75 |
4:40.97 |
18:17.77 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
5:54.67 |
7:08.85 |
8:23.72 |
9:38.99 |
|
|
|
|
|
|
|
10:53.69 |
12:09.31 |
13:23.94 |
14:38.52 |
|
|
|
|
|
|
|
15:53.30 |
17:06.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Frederik Jørgensen |
2003 |
|
430 |
1:08.46 |
2:22.70 |
3:38.40 |
4:54.83 |
18:43.24 |
|
|
Farum Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
6:10.82 |
7:25.34 |
8:40.55 |
9:55.90 |
|
|
|
|
|
|
|
11:11.26 |
12:27.32 |
13:43.00 |
14:59.96 |
|
|
|
|
|
|
|
16:16.51 |
17:30.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:30 |
|
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
17:54 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Mireia Belmonte Garcia (1990) 7:59.34 2013-08-10 |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nina Toft |
2000 |
|
717 |
1:03.09 |
2:10.70 |
3:18.36 |
4:26.08 |
8:55.46 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
5:33.90 |
6:41.71 |
7:49.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
|
705 |
1:03.69 |
2:11.35 |
3:19.03 |
4:27.15 |
8:58.33 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
5:35.52 |
6:43.66 |
7:51.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
|
655 |
1:04.17 |
2:13.77 |
3:23.65 |
4:34.30 |
9:11.91 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
5:44.52 |
6:54.63 |
8:04.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Snæfridur Sol |
2000 |
|
649 |
1:04.29 |
2:13.05 |
3:22.37 |
4:32.89 |
9:13.63 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.04 |
|
|
5:44.29 |
6:55.38 |
8:05.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ronja Vikström |
1996 |
|
642 |
1:06.56 |
2:16.87 |
3:26.75 |
4:37.02 |
9:15.49 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
5:47.08 |
6:57.65 |
8:07.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
|
625 |
1:06.72 |
2:18.84 |
3:31.02 |
4:42.67 |
9:20.51 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
5:53.24 |
7:03.13 |
8:13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
|
613 |
1:06.86 |
2:18.38 |
3:28.93 |
4:40.34 |
9:24.05 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
5:51.48 |
7:02.76 |
8:14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Cecilie Baraviec |
2000 |
|
601 |
1:06.66 |
2:17.31 |
3:28.62 |
4:40.50 |
9:27.78 |
|
|
H2Odense |
59:59.03 |
|
|
5:52.60 |
7:04.80 |
8:16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Alberte M Hansen |
2000 |
|
599 |
1:06.72 |
2:17.83 |
3:29.65 |
4:41.69 |
9:28.40 |
|
|
Herlev Svømning |
59:59.04 |
|
|
5:52.83 |
7:04.55 |
8:17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
|
594 |
1:07.72 |
2:19.91 |
3:32.34 |
4:44.88 |
9:29.95 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.03 |
|
|
5:56.90 |
7:08.45 |
8:20.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Louise Hvarre |
2001 |
|
579 |
1:07.08 |
2:18.97 |
3:30.72 |
4:43.51 |
9:35.08 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
5:55.48 |
7:08.26 |
8:22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Helena Hvid Hansen |
2001 |
|
571 |
1:06.63 |
2:17.77 |
3:29.25 |
4:41.87 |
9:37.46 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
5:54.79 |
7:08.85 |
8:23.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Gry Floor |
2000 |
|
565 |
1:07.94 |
2:21.02 |
3:34.19 |
4:47.68 |
9:39.63 |
|
|
H2Odense |
59:59.04 |
|
|
6:01.04 |
7:14.44 |
8:28.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
|
484 |
1:09.57 |
2:25.12 |
3:42.18 |
4:59.23 |
10:10.46 |
|
|
Herlev Svømning |
59:59.03 |
|
|
6:17.93 |
7:35.91 |
8:54.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mia Krüger |
2002 |
|
425 |
1:13.35 |
2:31.85 |
3:51.36 |
5:11.92 |
10:37.23 |
|
|
Farum Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
6:33.33 |
7:54.83 |
9:16.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:54 |
|
Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
18:20 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Frankrig (1900) 3:03.78 2014-12-03 |
Nordisk Rekord Senior: SK Neptun, Stockholm (1900) 3:09.53 2009-11-26 |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:12.64 2016-12-18 |
Dansk Rekord Junior: Esbjerg drenge (1900) 3:20.74 2016-04-19 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:20 |
|
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
18:17 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Holland (1900) 3:26.53 2014-12-05 |
Nordisk Rekord Senior: DEN (1900) 3:29.86 2014-12-05 |
Dansk Rekord Senior: Lyngby Damer (1900) 3:38.94 2014-04-06 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Kastrup (1900) 3:46.63 2009-12-09 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
08 oktober 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:17 |
|